Catalogus van de Kunst en Antiekveiling Volgorde van de veiling: Maandag..
t/m
Dinsdag.
t/m
Woensdag
601
t/m
900 (Schilderijen)
Aanvang veiling telkens om 19:00 uur. Zaal open om 18:30 uur.
Betaling met pinpas is mogelijk. Aangekochte goederen moeten op de laatste veilingavond afgehaald zijn, ook de koopopdrachten! Alleen voor meubelen en grotere objecten, bestaat er de mogelijkheid deze dinsdag en woensdag middag tussen 14:00 uur en 17:00 uur af te halen. Opgeld 25 % inkl. BTW Zie ook de mededeling over het Volgrecht achtin deze catalogus. Aan de catalogus hebben wij de nodige zorg besteed. Alle informatie en bedragen echter onder voorbehoud van drukfouten.
VEILINGHUIS METHUSALEM Kantoor: Asserstraat 25 - 9451 AB ROLDE Tel. 0592 - 241362
[email protected] www.methusalem.nl
Maandag Aanvang veiling 19.00 uur Zaal open 18.30 uur Aangekochte goederen moeten op de laatste veilingdag zijn afgehaald, ook de koopopdrachten. Alleen voor meubelen en grotere objecten, bestaat er de mogelijkheid deze morgen en woensdag middag tussen 14:00 uur en 17:00 uur af te halen Betaling met pinpas is mogelijk.
spiegel met kroon, facetgeslepen glas, hoog 75 cm.
2 a 2 b
netsuke, twee stuks portretjes, olieverf, twee stuks
50/80 50/80
3 a 3 b
aker, doorsnede 45 cm. huls 40 mm. L70 luchtdoel artillerie
30/50 20/40
4 a 4 b
kerkkandelaar, brons, ca. 1900, hoog 75 cm. muziekdoos in vogelkooi met bewegende vogeltjes
70/110 60/90
5 6 a
kaststel, Delft, drie delig, gemerkt vDuijn tabaksdozen, twee stuks, met inscripties
50/100 60/90
6 b 7 a
tin, negen items, waaronder uit de 18e eeuw oren kan, gebloemd
40/60 25/45
7 b 8 a
heksenketel, koper + vaas hanger, goud 14 krt. bezet met drie roosgeslepen diamanten in zilver gezet, 19e eeuw hoekkastje, hoog 180 cm. wateremmer, China 19e eeuw
30/50 60/90
9 b 10 a
servetringen, zilver, zeven stuks voltaire stoeltje, groen bekleed
50/80 40/60
10 b 11
theewagen, salontafel, side table, bijzettafeltje, jaren 50, vier stuks eettafel, mahonie, uittrekbaar
12 a 12 b
bord, Makkum, met zilveren beugel pinda set, Makkum, zevendelig
13 14 a
14 b
naaitafel, mahonie herenhorloge, Mido Ocean Star DatoDay, stalen kast en band, blauwe wijzerplaat met streepindex, dagdatum op drie uur, automatisch uurwerk, Cal. Mido 1147 microscoop met boek
14 c 15
vaasje, brons China 19e eeuw vaas en dekselvaas, gekleurd porselein
16 a 16 b
appelketels, roodkoper, ca. 1850 boekentas, eiken, met snijwerk
60/90 80/120
17 a
kandelaar, verzilverd, vijf kaarsen
35/50
8 b 9 a
100/200
60/90 40/60
60/90 100/200 50/80 40/60
250/450 280/380
80/120 60/90 30/50
17 b
cassette, 24 delig, in kist
18 a
entouragering, goud 18 krt. bezet met negen roosgeslepen diamanten in zilver gezet, 19e eeuw rijring, goud 18 krt. bezet met zeven roosgeslepen diamanten in zilver gezet, 19e eeuw kandijcoupes, twee stuks, kristal zwavelstokkendoosje, zilver gegraveerd ca. 1860
300/500
100/200 50/150
21 22 a
'De Denker', hoog 40 cm. Gelimiteerde oplage met certificaat 285/499 tafel, hoog 43 cm. en twee sidetables, hoog 74 cm., 'Pierre Vandel Paris' allen met facet geslepen glas secretaire, Lodewijk XV hondjes, porselein, twee stuks
22 b 23 a
fruitschaal, kristal, Bohemen tabakspot met deksel, cloisonné
23 b 24 a
klokje, Engeland ca. 1880, hoog 23,5 cm. tafelset, zilver, Frankrijk In originele doos
60/90 80/120
24 b 24 c
kacheltje, smeedijzer, met messing brander vaasjes, twee stuks China en een bronzen
60/90 80/120
25 26 a
scheerbekken, imari, 18e eeuw, ø 27 cm. kraankan, tin, met koperen komfoor
26 b 27 a
wandblaker, koper, drie lichts zeekijker in koker
27 b 28 a
inktstel, verzilverd armband, goud 14 krt. jasseronschakel
28 b 29 a
lamp Tiffany kraankan, beschilderd, met komfoor
29 b 30
bowllepel, twee stuks, zilver Biedermeier 1871 ladenkastje, eiken, hoog 75 cm.
31 32 a
koperen kandelaar, drie stuks theeservies op blad, vier delig, verzilverd
80/120 50/80
32 b 33 a
wandfontein porselein vier delen chanoeka, hoog 23 cm.
50/80 80/120
33 b
40/60
33 c
F.E. Bilz, De nieuwe Natuurgeneeswijze: Opnieuw bewerkt door Dr. G.A. Ootmar, Amsterdam, Dekam's handelvereeniging, 1923, 2 delen Algemene Winkler Prins, compleet, 14 delen
34 a 34 b
armband, bloedkoraal met gouden sluiting, 14 krt. apothekersfles
50/80 15/30
34 c 35
dekselvazen, twee stuks, brons met tempel draken, 19e eeuw, hoog 31 cm. kom en beker, porselein, keizerlijk geel
36 a 36 b
bakkersdoofpot, rood- en geelkoper ca. 1800 wandelstokken, twee stuks met zilveren applicaties en gemshoorn
50/80 90/130
37 a 37 b
theetafel, mahonie kist, koper, met zeegezicht
80/120 45/60
38 a
ring, goud 18 krt. bezet met een facetgeslepen toermalijn en een entourage van 10 briljanten totaal 0,50 crt. ring, goud 18 krt. bezet met bolsjewiekgeslepen diamant van 0,12 crt. geflankeerd door zes facetgeslepen robijntjes
18 b 19 a 19 b 20 a 20 b
38 b
40/60
120/180 110/170 50/80
200/400 50/80 40/60 30/50
100/200 40/60 40/60 40/60 50/80 500/800 80/120 50/80
110/170 200/400
20/40
280/380 80/120
380/480 150/250
39 a
graanmaat, koper, met unster, 18e eeuw
39 b 40
bonbonnière, kristal op zilveren voet met zilveren greep strijder, brons op marmeren voet, hoog 35 cm.
41 42 a
salontafel kerkkandelaar, brons hoog 77 cm.
100/150 50/80
42 b 43
kerkkandelaar, twee stuks, brons pistool, percussie
50/80 200/300
44 a 44 b
broche, goud 14 krt., Limoges, afm. 26 x 40 mm. schoolplaten, drie stuks
150/250 20/40
44 c 45
tempelmuzikant, brons odeurflesje met zilveren dop en kraag
120/180 60/90
46 a 46 b
karaffen, twee stuks, kristal ellestok, ingelegd, ca. 1850
47 a 47 b
tafelstoeltje telescoopkijker, vergrootglas, kompas, in kist
48 a
schuifketting, zilver waaraan een deels geëmailleerde 14 krt. gouden schuif bezet met roosgeslepen diamanten en twee dito kwastjes bijbel in twee delen in leer gebonden, goud op snee, gelimiteerde oplage met vermelding intekenaars schilderijklok, gaand- en slaand werk, met twee koperen gewichten rammelaar, zilver met belletjes en fluit
48 b 49 a 49 b 50
140/240 60/90 80/120
60/90 80/120
50/80 50/80 900/1200 200/400 80/120 180/280
Eugen Schlipf (1869-1943) beeld brons op houten sokkel 'De natuur dirigerende vrouw' München 1898, hoog 86 cm. salontafel
400/600
52 a 52 b
boeddha beeld Afrika
53 54 a
pistool, percussie damesring, goud 18 krt. bezet met briljant ca. 0,18 crt.
200/300 500/700
54 b 54 c
scheepstoeter en -roeper, messing tempelmuzikant, brons
20/40 120/180
55 56 a
lodereindoosje, zilver bijbels, twee stuks, met zilveren slot
60/90 100/150
56 b 56 c
suikerstrooier, kristal met zilveren dop kamergemak met roldeurtje, mahonie
70/110 70/110
57 a 57 b
borden, drie stuks, imari plantenhanger
70/110 50/80
58 a 58 b
slavenarmband, goud 18 krt. bezet met 33 briljanten totaal 1,50 crt. slavenarmband, wit goud 18 krt. bezet met 20 briljantjes
59 a 59 b
vaas, zilver, fraai gestyleerd tabaksdoos, zilver met graveerwerk W.J. Fennema Leeuwarden 1868
60 61
Venus van Milo, hoog 44 cm., met zwarte sokkel, hoog 75 cm. beddepan, koper
60/90 30/50
62 a 62 b
appelketel, koper, groot model, 19e eeuw kraankan, tin, groot model, 19e eeuw
50/80 35/55
63 64 a
kabinet hoog 236 cm. slavenband, zilver massief geh. 835, breed 15 mm.
80/120 50/80 50/80
1200/1700 550/850 80/120 180/280
1200/1800 60/90
64 b
turf/kolenkit, roodkoper, met bijbehorende schep
64 c 65 a
man, brons op houten voetstuk, 19e eeuw papegaaibeugel, zilver, Holland 18e eeuw
120/180 200/400
65 b 66 a
lodereindoosje, zilver bijbel met dubbele zilveren sloten, Gebr. Roelfsema, Winsum, 1872
60/90 150/250
66 b 67 a
tafelstuk, kristal op zilveren voet muziekstander
67 b 68 a
petroleumlamp, koper staande klok, 18e eeuw, hoog 220 cm.
68 b
69 a
broche cq. hanger, goud 18 krt. bezet met een ronde mosagaat, eromheen 31 briljanten totaal 2,00 crt. peper, zout en mosterdstel met zilveren applicaties en op zilveren blad
69 b 70
soezenmand, zilver ca. 1880 sokkel, marmer, hoog 111 cm.
250/350 100/200
71 72 a
stoelen, twee stuks, met fraai houtsnijwerk blokkenbak koper 18e/19e eeuw
100/200 40/60
72 b 73
melkbus Hindelopen beschilderd eettafel, lang 200, breed 73, hoog 78 cm.
50/80 150/250
74 a 74 b
bowlkom met onderschotel en lepel, hoog ca 33 cm. haardstel, drie delig, met twee bokken
80/120 60/90
74 c 75
netsuke met kralen lodereindoosje, zilver
80/120 60/90
76 a 76 b
olie en azijnstel, kristal vazen, twee stuks, met amandelslijpsel op zilveren voet
50/80 160/260
76 c 77 a
emmer, koper borden, drie stuks, China, blauw
100/150 70/110
77 b 78 a
79 a
tuinbankje, beschilderd broche, platina bezet met facetgeslepen rode steen, twee bolsjewiekgeslepen diamanten en vele roosgeslepen diamanten Art Deco ring, platina bezet met een bolsjewiekgeslepen diamant van ca. 0,40 crt. en 24 diamanten 8/8 Art Deco tabaksdoos, leer, met zilveren naamplaatje en zilveren applicaties
79 b 80
gembercouvert, zilver W.P. Uriot Amsterdam 1889 stoel, 17e/18e eeuw, hoog 127 cm.
81 a
81 b
penantkast met twee geaccoleerde deurtjes en gebogen bovenlade, mahonie, ca. 1880 schotel, plateel Zuid Holland, doorsnede 27,5 cm.
81 c 81 d
schotel Makkum, doorsnede 31 cm. kom, plateel
30/50 20/40
82 a 82 b
theeservies op blad, vijf delig, verzilverd beeld porselein
60/90 35/60
83 84 a
tafeltje ovaal met marmeren blad, hoog 75 cm. herenhorloge, Fortis, gold plated met bruine leren band, handopwinding
84 b 84 c
doofpot, rood en geel koper netsuke met kralen
85 86 a
lepeltjesdoos, zilver 1e gehalte, 1891 kaas- en boterstolp met zilveren knop
78 b
40/60
80/120 60/80 80/120 200/400 1300/1800
90/130
90/140 1100/1600
750/1050 80/120 110/170 500/800 80/120
30/50
50/100 250/400 40/60 80/120 100/200 120/180
86 b
kaas en boterstolp met zilveren knop
140/240
86 c 87 a
Mariabeeld, hout hoek etagère, opklapbaar)
400/600 80/120
87 b 88 a
89 b
ezel teak oorbellen, goud 18 krt. bezet met 64 briljanten totaal 1,00 crt. en 38 prinsesgeslepen blauwe saffieren duivenklok staartklok, Friesland, gemaakt ca. 1875 door klokkenmaker Jan J. Smit te Joure, schilderwerk van de Fa. Lusthof te Joure, uurwerk met gaand- en slaand werk en wekkermechanisme, wijzerplaat versierd met de vier jaargetijden schotel, kristal met zilveren beugel
90 91 a
stoel, 17e/18e eeuw, hoog 127 cm. bureaustoel, Cuba mahonie met lederen zitting, ca. 1900
91 b 91 c
schotel, plateel Zuid Holland, doorsnede 30,5 cm. schotel Makkum, doorsnede 31,5 cm.
92 a 92 b
fles VOC ca. 1680 jeneverfles slibvondst ca. 1700
110/160 70/110
93 94 a
60/90 500/800
94 b 94 c
stoel met houtsnijwerk, hoog 129 cm. collier, twee rijig granaten met bijzonder gouden sierslot 14 krt bezet met granaten - met veiligheidsketting aker, messing, doorsnede 37 cm. kromdolk met zeldzaam gesmeed lemmet
95 96 a
brandewijnkom, zilver, Holland 19e eeuw kraankan, tin, met koperen komfoor
150/300 50/80
96 b 96 c
opscheplepel, zilver, J. van Wijk Amsterdam 1843 kaarttafeltje, mahonie
90/130 100/150
97 a 97 b
adelaar, gietijzer theekistje wortelnoten
100/150 80/120
98 a 98 b
slagring, goud 18 krt. bezet met twee bolsjewiekgeslepen diamanten totaal ca. 1,50 crt. geflankeerd door 10 kleinere stijve armband, goud 14 krt. bezet met drie gesneden cameeën van lavasteen
99 a 99 b
tabaksdoos, zilver, J. v. Halteren Schoonhoven 1845 theedoos, schildpad met graveerwerk en tinnen theebakken
88 b 89 a
101 102 a
Staand horloge met mahonie kast van latere datum waarop getorste hoekpilaren. Het uurwerk is gemaakt door Douwe Jelles Tasma (1754-1850) Grou met muziek mechaniek met schakelaar voor zes melodieën (1. De morgenster, 2. De broederschap, 3. De liefde is een kind der bedrieglijkheid, 4. Brabantse marsch, 5. Welkom lieve kleine zus, 6 de vrindschap), De bronzen wijzerplaat met dag, datum en maand, tevens nacht en dag aanduiding. Beschildering Lambert Abrahams Olingius (1785-1858) Sneek. De kerktoren draagt het jaartal 1796. De beschilderde wijzerplaat heeft vijf bewegende mechanieken: twee vissers, waarvan een met net en een met hengel, twee molens en de kerktoren met bewegende wijzer. Stadsvoorstelling rond 1800. Bron: 1088 (Nationaal Museum van Speelklok tot Pierement) Hoogte 246 cm. excl. drie houten beelden (hoog ca. 45 cm.) tweedeurs kast, Engeland, vol eiken, renaissance, 18e eeuw kaststel Makkum drie delig
102 b 103
puntvaasjes, twee stuks imari kaarttafeltje, uitschuifbaar
100/150 1300/1800
40/60 300/400
90/130 500/800 100/200 30/50 30/50
30/50 225/325
2000/2750 1100/1500 200/300 120/180 2500/4500
250/450 160/260 60/90 60/90
104 a
tasbeugel met ketting, Schoonhoven 1918
60/90
104 b 104 c
kruiken, messing, zes stuks servies, lange lijs, 15 delig
40/60 60/90
105 106 a
borden, drie stuks, imari, 18e eeuw, doorsnede 22 cm. bonbonnière, kristal, met zilveren beugel
60/90 60/90
106 b 106 c
lepel, zilver Groningen 1737 theestoof, zgn. schuitje
120/180 80/120
107 a 107 b
kapspiegel, mahonie koffie- en theestel, vier delig, verzilverd
120/180 90/140
108 a
108 b
broche, goud 18 krt. 30 gram bezet met 16 briljanten, oud slijpsel, totaal ca. 2,50 crt. en 21 synthetische blauwe saffieren 50-er jaren bijbel met gouden slot
109 a 109 b
suikerstrooier, kristal met zilveren dop en rand marmeladepotten, twee stuks kristal met onderschotel en zilveren deksels
100/160 150/250
110 111
stoelen, zes stuks, met leer bekleed staande klok, ééndaags, gesigneerd, 18e eeuw
300/450 200/400
112 a 112 b
beeld brons beeld Afrika
113 114 a
buffetkast, hoog 168 cm., breed 95 cm. roomkannetje, zilver, C.L.J. Begeer , Utrecht, 1930
100/200 50/80
114 b 114 c
barometer monnik, China, op houten console
100/200 100/150
115 116 a
dienblad, zilver, China, gegraveerd kandijcoupe, kristal en versierd met amandelslijpsel
100/200 110/170
116 b 116 c
vleesbestek, tweedelig beide met zilveren pistoolgreep klaptafeltje Willem III
117 a 117 b
boekenkast met twee laden leeuw, brons, op marmeren voetstuk
118 a
119 a 119 b
oorbellen, goud 18 krt. bezet met twee grote peervormgeslepen blauwe saffieren en 28 briljanten totaal ca. 2,85 crt. hanger, goud 18 krt. bezet met grote peervormgeslepen blauwe saffier en 14 briljanten totaal ca. 1,20 crt. kolompendule, mahonie met intarsia rijtuighorloge ca. 1875
120 121
schild en speer, Congo ca. 1900 breistoeltje mahonie 19e eeuw
150/250 40/60
122 a 122 b
fles VOC ca. 1680 hondjes, porselein, twee stuks
110/160 45/60
123 124 a
stoelen, zes stuks met leder bekleed dameshorloge, zilver Aero, handopwinding
150/250 60/90
124 b 124 c
klok, steen miniatuurflesjes, drie stuks, China met blauw Chinees bladmerk
100/200 80/120
125 126 a
porseleinen beeld, drie stuks, hoog 28 cm. kristallen tafelstuk op zilveren voet en zwart basement
126 b 126 c
visschep, zilver met ivoren greep A.H. der Kinderen 's Hertogenbosch 1867 spiegel, ovaal met vergulde lijst
118 b
2650/3150
50/100
60/90 30/50
90/130 90/130 220/320 150/250
1750/2250
1000/1500 260/360 80/120
50/100 90/130 140/240 380/480
127 a
bureautje mahonie
127 b 128 a
128 b 129 a
uil, brons ring, goud 18 krt. bezet met een ovale facetgeslepen blauwe saffier en een entourage van 20 briljanten totaal 1,50 crt. bijbel met zilveren slot keldertje, mahonie, met vier goud gedecoreerde karaffen
190/290
129 b 130
maliënkolder tas, zilver ca. 1900 stoeltjesklok
120/180 200/400
131 132 a
Engels kabinet, wortelnotenhout, hoog 215 cm., breed 133 cm. portretjes, olieverf, drie stuks
400/600 60/90
132 b 133
fruitschaal kristal borden, drie stuks, Ch'ien Lung, bloemmotief, diam. 23 cm.
134 a 134 b
broche, goud 18 krt. bicolor afm. 18 x 51 mm. statieven, twee stuks
134 c 135
netsuke, Chinese man rijdt op vis vaas met golfrand, polychroom bloemdecor, Japan 19e eeuw
136 a 136 b
kraankan, tin, 18e eeuw met bijbehorend koperen komfoor en een klein tinnen kraankannetje pijpkomfoor, zilver met koperen binnenbakje A. Roelofs Amsterdam 1853
200/300
136 c 137 a
tafeltje met lade, mahonie bureauboekenkast, eiken, met geheim vak
90/130 170/270
137 b 138 a
tuinstel, drie delig, opklapbaar solitairring, goud 14 krt. bezet met een briljant van 0,71 crt. Top Cape VS
138 b
500/800
139 a
ring, goud 14 krt. bezet met een briljant van 0,20 crt. eromheen zes briljanten van 0,05 crt. per stuk cakeschaal, kristal, met parelrand versierde beugel
139 b 140
tas met zilveren beugel en rokhaak J.W. Tenking Winterswijk 1789 Engelse staande klok, begin 19e eeuw, 8 daags uurwerk, hoog 209 cm.
350/450 300/600
141 142 a
bonheur, kast, hoog 226 cm., breed 111 cm. gemberpot met deksel ca. 1800
200/400 45/60
142 b 143
pijpenstaander mahonie met vier kalkpijpen borden, twee stuks, Japan, imari 19e eeuw
144 a
550/850
144 b
herenhorloge Mido Ocean Star Powerwind kast goud 14 krt. met lederen band, automaat vazen, twee stuks, kan en tabakspot Delfts blauw
144 c 145
flacon, uit been gestoken, uit met ratje als dop parfumfles, drakendecor, 18e eeuw
100/150 200/400
146 a 146 b
kristallen tafelstuk op zilveren voet en zwart basement lodereinflesje, kristal, met gouden dop 14 krt.
80/120 140/240
146 c 147 a
ladenkastje, mini empire eiken hangoortafel, eiken
80/120 120/180
147 b 148 a
kandelaar, drie delig, verzilverd broche als vogel goud 18 krt. bicolor bezet met 30 diamanten 8/8
148 b 149 a
sigarenplank, twee stuks fruitschaal, kristal, op voet
149 b 150
kralenbeurs met zilveren beugel en ketting 1870 ring, goud 14krt. bezet met briljanten, totaal ca. 1,80 crt.
100/200 1100/1600
50/100 220/320
35/60 30/50 110/160 15/30 70/110 700/1100 70/110
150/250 1500/2000
100/160
50/80 30/50
30/60
60/90 1150/1550 30/50 80/120
80/120 1500/2000
Mechelse kast, eiken, hoog 215 cm., breed 106 cm.
152 a 152 b
vaas, plateel Delft schotel Makkum doorsnede 31 cm.
153 154 a
petroleumlampen, twee stuks herenhorloge Chronographe Suisse, rose gouden kast 18 krt. met nieuwe bruine leren band, zilverkleurige wijzerplaat met Arabische cijfers, handopwinding strijkijzer, messing, en bloemengieter, roodkoper kurkentrekker uit been, man
40/60 650/950
150/250 110/170
156 b 157 a
bijbel, 1810, met dubbele zilveren sloten uit 1821 cakeschaal, kristal met ruit- en waaierslijpsel versierd voorzien van een zilveren beugel met parelrand brandewijnkom, zilver, Zwols model, 18e eeuw tweemaster, zilver
157 b 158 a
glaskast, mahonie broche als vlieg, goud 18 krt. bicolor
150/250 650/950
158 b 159 a
ring, platina bezet met een briljant van 0,15 crt en 16 diamanten 8/8 kandijcoupe met onderschotel en zilveren dop
400/600 70/110
159 b 160
olie en azijnstel, kristal in zilveren houder stoeltjesklok
100/160 300/600
161 a 161 b
eethoek met uittrekbare tafel eetkamerstoelen, vier stuks
162 a 162 b
schotel Makkum doorsnede 36 cm. kom Makkum
163 164 a
verrekijker in foedraal collier, bloedkoralen met gouden slot, 14 krt.
164 b 164 c
papegaaibeugel met decor van papegaai en zeilschip, zilver, Holland 1811 monnik met kind, China, been, gesigneerd onderkant
165 166 a
lodereindoosje, zilver kraankan, tin, beschilderd, met komfoor
166 b 167 a
suikerstrooier, zilver, A. Kuilenberg Schoonhoven 1869 cassette, 13 delig, in etui
167 b 168 a 168 b 169 a
spiegel, biedermeier, mahonie solitairring, goud 18 krt. bezet met een bolsjewiekgeslepen diamant van ca. 0,60 crt. 1e helft 20e eeuw turfbak kaas- en boterstolp, kristal, met zilveren dop
169 b 170
tafelbel, zilver ca. 1860 salontafel, mahonie, biedermeier, 19e eeuw
200/300 40/80
171 172 a
bank blauw bekleed kastvazen, twee stuks, Makkum
150/250 100/150
172 b 173
plooischotel Makkum doorsnede 28 cm. gewichten in houten blok
174 a 174 b
dameshorloge, Tissot, gouden kast 14 krt. Met zwarte leren band, lichte wijzerplaat met streepindex, handopwinding, nieuw glas zwaan, zilver met kristal
174 c
snuff bottle, glas rose Peking
154 b 154 c 155 156 a
200/400 50/80 40/60
20/40 80/120
500/700 100/150
80/120 60/90 60/90 60/90 20/40 70/110 150/250 90/130 60/90 40/60 90/130 35/50 120/180 1150/1550 30/50 130/190
35/50 20/40 200/300 80/120 70/110
175 a
bewaardoos, zilver, 1929
175 b 176 a
schotel, geschulpt, imari karaffen, twee stuks, kristal met zilveren stop
80/120 60/90 160/260
176 b 177 a
oorijzer, verguld zilver met twee gouden stiften, 18 krt. ca. 1860 boeddha, brons
360/460 100/200
177 b 178 a
klepkastje, mahonie armband, goud 18 krt. bezet met 45 roosgeslepen diamanten
200/300 800/1200
178 b
500/800
179 a
collier met peervormige hanger, goud 14 krt. bezet met 11 bolsjewiekgeslepen diamanten totaal ca. 0,60 crt. begin 1900 kralentas met zilveren beugel en rokhaak
179 b 180
bijbel, goud op snee met dubbele zilveren sloten 1844 zeilboot, éénmaster, handgemaakt, hoog 130, lang 120 cm.
150/250 60/120
181 182 a
spiegel met geslepen glas met kroon boeddha
182 b 183
beeld porselein beeld, brons, vrouw met fantasiedier, hoog 81 cm.
35/50 100/200
184 a 184 b
armband, broedkoraal drierijig met gouden slot 14 krt. bonbonschaaltje, zilver ajour opengewerkt, 1967
250/450 100/200
184 c 185
brievenopener uit been gesneden konijn kandelaar koper, barok stijl, 51 cm. Hoog
186 a 186 b
bowlpot, kristal met zilveren knop, met lepel en onderschotel suikerbak, zilver op pootjes ca. 1820
187 a 187 b
schotel Delft tafeltje, getorst, eiken
188 a
188 b
ring, goud 18 krt. bezet met een bolsjewiekgeslepen diamant van ruim 0,50 crt. en acht van 0,10 crt. per stuk, 40-er jaren klok met getorste pilaren
189 a 189 b
appelklok kristallen set, driedelig, op zilveren voet met zilveren dop
120/180 120/180
190 a 190 b
bureau, design, beuken, jaren 50, 173x75 cm. kast, design, beuken met vier schuifdeuren en laden, bxhxd: 250x153x46 cm.
200/400 150/250
191 192 a
stoelen, twee stuks, eiken, bekleed met groene stof gedecoreerd met bloemen flesje, Romeins 1e/2e eeuw
192 b 193
flesje, Romeins 1e/2e eeuw geweer, penvuur
60/90 250/450
194 a 194 b
broche, goud 14 krt. met amethist pijp met zilveren beslag, Birmingham 1911
150/250 60/90
194 c 195
bestek, vijf stuks, ivoor 19e eeuw odeurflesje met zilveren dop
196 a 196 b
inktstel, kristal met zilveren dop botermesjes, twee stuks, Biedermeier J. Viersen Groningen 1857
150/250 80/120
197 a 197 b
telescoopkijker op statief tuinbankje, opklapbaar
50/80 100/200
198 a
rijring, goud 18 krt. bezet met vijf bolsjewiekgeslepen diamanten totaal ca. 1,60 crt.
150/250
50/100 45/60
50/80 40/80 120/180 400/600 60/90 80/120 1400/1900
150/250
80/120 80/120
70/110 60/90
1000/1500
198 b
350/550
199 a 199 b
ring, goud 18 krt. bezet met een cabochongeslepen groene steen geflankeerd door zes roosgeslepen diamanten 1e helft 20e eeuw gordel, zilver, met hoes bijbeltjes, twee stuks met zilveren slot
200 201
horloge, goud 14 krt. American Waltham Watch Co. fauteuil Voltaire blauw bekleed
400/600 50/100
202 a 202 b
kommen, drie stuks, lepels, drie stuks VOC Batavia 18e eeuw appelketel 19e eeuw
203 204 a
geweer, zwartkruit broche, goud 18 krt. Bicolor, bezet met diamant oud slijpsel, Art Deco
204 b 204 c
dienbladen, twee stuks armband, Afghanistan, bezet met turkoois en koraal
30/50 80/120
205 206 a
lakpaneel, met gekerfde voorstelling van vogels en bloemen kralenbeurs met zilveren beugel, A.Verroen, Schoonhoven, 1834
30/50 80/120
206 b 207 a
cassette met porseleinen lodereinflesje met gouden dop en binnendop 14 krt. inktstel, mahonie
207 b 208 a 208 b 209 a
wastafeltje, groen collier, goud 14 krt. met platina Art Deco hanger bezet met totaal 78 briljanten en diamanten 8/8 bij elkaar 3,20 crt. beeld hond, brons, ges. Hingre tas met zilveren beugel, gegraveerd, 1882
209 b 210
inktstel , kristal met zilver Van Kempen Voorschoten 1870 bouwdozen, drie stuks, 'steinbaukasten' Fa. Sad. Richter & Cie. Rudolfstadt
210/290 50/100
211 212 a
bureau, breed 125 cm. fruitschaal zilver met hengsel
100/200 280/380
212 b 213
Joodse Yat, zilver glaskast, eiken
140/240 400/600
214 a 214 b
ring, goud 14 krt. bezet met briljant ca. 0,35 crt. fossiel, carboontijdperk, ca. 360 miljoen jaar Sigularia
250/450 30/60
214 c 215 a
armband, zilver, bezet met kleurstenen torawijzer, zgn. 'jatje' zilver, 19e eeuw
100/150 200/400
215 b 216 a
lamp Tiffany tas met zilverenbeugel met graveerwerk, voorzien van zilveren rokhaak, 1815
60/90 300/400
216 b 217 a
naaldenkoker, zilver gegraveerd G. v. Benten Schagen 18e eeuw zonnekompas en kijkertje, beide in kistje
217 b 218 a
borden, drie stuks, China oorbellen, goud 18 krt. bezet met 20 bolsjewiekgeslepen diamanten totaal ca. 1,40 crt. 1e helft 20e eeuw slagring, goud 18 krt. bezet met facetgeslepen smaragd van ca. 0,65 crt. en een bolsjewiekgeslepen diamant van ca. 0,80 crt. muziekdoos in mahoniehouten kist, twee melodieën, 18e eeuw
60/90 1150/1550
700/1100
bijbel 1867 (Fam. Marsman) met dubbele zilveren sloten en draaghalen met ketting vitrinekastje, hoog 128 cm.
221 222 a
oosterse tapijtjes, zes stuks grafkistje China 16e eeuw
222 b
beeldje China, grafgift 16e eeuw
218 b
219 a 219 b
100/160 110/170
60/90 30/50 250/450 340/540
160/260 50/80 70/110 2500/3200 30/50 80/120
90/130 50/80
600/900
360/460
100/200 30/60 100/150 70/110
kussenkast
600/900
224 a 224 b
hanger, goud 14 krt. bezet met blauwe steen gewichten in kistje
100/200 20/40
224 c 225 a
trekpotje, zilver bordjes, twee stuks, blauw/wit 19e eeuw ø 16 cm
150/250 50/100
225 b 225 c
doofpot, koper Standaard encyclopedie, uitg. 1965, compleet 14 delen
40/80 50/100
226 a 226 b
kraankan, tin, fraai beschilderd, met komfoor brillenkoker, zilver gegraveerd J.F. van Dijk Dokkum 1870
70/110 90/130
227 a 227 b
tafelbel, koper telescoopkijker en zonnekompas
228 a
229 b
ring, goud 18 krt. bezet met een briljant van 0,15 crt., twee bolsjewiek- en 14 roosgeslepen diamanten in platina gezet Art Deco bijbel gedrukt in 1725 met zilveren sloten en hoekstukken, gedrukt Amsterdam door Samuel Schoonwald, met uitvouwbare etsen horloge, zilver, 18e eeuw, knol met dubbele kast en snek, beschilderde wijzerplaat en zilveren chatelaine met zilveren sleutel peper, zout, mosterd en azijnstel met zilveren applicaties
230 231
vitrinekastjes, twee stuks, mahonie, ca. 1900 oosters tapijt afm. 120 x 160 cm.
232 a 232 b
maatkannen tin, zes stuks kraankan, tin, zwartgelakt en beschilderd 19e eeuw
233 234 a
beeld Jezus, hout dameshorloge Pierre Balmain, stalen kast met nieuwe witte leren band, parelmoer wijzerplaat met streepindex en Arabische cijfers, breedte kast: 22 mm. polsmaat: max. ca. 22 cm., quartz uurwerk kaststel, famille verte, vijf delig, ca. 1900 dekselpot, China, hoorn, met minieme resten van schilderwerk
500/800 100/200
Lexicon Nederlandse Beeldende Kunstenaars 1750-1950, twee delen, Peter A. Scheen, uitg. 1969 Lot diverse kunst- en veilingboeken
100/150
100/150
236 b
karaf, kristal met slijpwerk op zilveren voet en versierd met zilveren applicaties schaar met zilveren grepen, schede en jasseronketting
237 a 237 b
schotels, twee stuks, blauw wijntafel, mahonie
238 a
500/800
238 b
ring, goud 14 krt. bezet met zes bolsjewiekgeslepen diamanten totaal 0,65 crt. Art Deco ring, goud 18 krt. bezet met 17 roosgeslepen diamanten 40-er jaren
239 a 239 b
kurkentrekker, zilver, met cupido suikerstrooier, zilver 1890
200/300 90/130
50/100
Drentsche Volksalmanak, negen stuks, originele uitgave 1839, 1840, 1841, 1843, 1844, 1845, 1846, 1847, 1848 oosters tapijt afm. 250 x 150 cm.
242 a 242 b
flesje, Romeins, met gezicht schenkfles 19e eeuw
70/110 50/80
243 244 a
beeld paard, brons, hoog 35 cm. slatang, zilver, Amsterdam 1955
228 b 229 a
234 b 234 c
235 a 235 b 236 a
40/60 50/80 550/850 600/900 600/900
80/120 40/80 30/60 80/120 35/50
40/80 320/420
50/100
130/230 60/90 80/120
500/800
50/100
150/250 340/440 12
244 b 244 c 245
fototoestellen, vier stuks: Zeiss Ikon Telma/Nettar, Agfa Prontor II, Seagull 203, Voigtlander Briljant dienbaadje, zilver met barok gravering zittende figuren, porselein, drie stuks, hoog ca. 26 cm.
300/450 80/120
246 a 246 b
cassette met zes zilveren theelepels, J.Bakker, Heerenveen, 1857 kralenbeurs met zilveren beugel met ketting 1855
70/110 80/120
247 a 247 b
spiegel, ovaal glaskast met intarsia
248 a
ring, goud 18 krt. bezet met 11 bolsjewiekgeslepen diamanten totaal 1,85 crt. Art Deco kaststel, vijf delig, Makkum Tichelaar
248 b 249 a 249 b
50/100
80/120 170/270 1400/1900 350/550
250 251
pepermuntdoosje, zilver met graveerwerk, C. Capoen, 1836 Schoonhoven bonbonnière, kristal op zilveren voet + bonbonnière, kristal met zilveren beugel sigaretten presenteerdoos, zilver 1e geh. 1924 Art Deco dekseldoos, zilver, London 1908, met initialen
252 a 252 b
kastkommen, twee stuks, Makkum vaas Satsuma 19e eeuw
253 254 a
beeld paardenhoofd, brons, hoog 40 cm. hanger, goud 14 krt, met bloedkoraal
254 b 254 c
fototoestellen, vier stuks: Ensing full value, Voigtlander Compur, Welmy Flex, Gevabox bakeliet strooier, zilver
100/150
255 256 a
beeld porselein, hoog 41 cm. beschuitbus, met slijpwerk en zilveren dop
50/100 100/150
256 b 257 a
naairing, zilver J. Greup Schoonhoven 1888 en een breischede, zilver lantaarn
110/170 50/80
257 b 258 a
259 a
fauteuiltje, Engels slavenarmband, goud 18 krt. bezet met parels en roosgeslepen diamanten begin 1900 oorknoppen, goud 14 krt. bezet met twee briljanten van 0,11 crt. per stuk en 20 achtkantgeslepen diamanten van 0,04 crt. per stuk Rusland 40-er jaren kolompendule, marmer, gaand- en slaand werk op bel
259 b 260
geboortebeker, zilver met zilveren schuifje stoof, twee stuks, mahonie Holland, 19e eeuw
261 262 a
crucifix tegeltableau zesdelig
30/50 120/220
262 b 263
fruitschaal kristal Bohemen boeddha, staand, hoog 113 cm.
40/60 450/650
264 a 264 b
100/180 50/100
264 c 265
broche, goud 14 krt. Holland, met veiligheidsketting fototoestellen vier stuks: Kodak Brownie Holiday Camera bakeliet, Zeiss Ikon Box/Tengor, Kodak Popular Brownie Box, Agfa Synchro Box strooier, zilver kom, blauw/wit, waterlandschap ø 14,5 cm.
266 a 266 b
tafelstuk, met slijpwerk en geplaatst op zilveren voet en zwart basement naaldenkokers, twee stuks, resp. van zilver en been ca. 1850
90/130 90/130
267 a 267 b
kommen, drie stuks, China sextant, koper in teakhouten kistje
258 b
110/170 80/120
40/80 80/120 60/90 60/90 100/200 80/120 50/100
100/150 1650/2150
800/1200 250/350 60/90 60/80
100/150 20/40
60/90 50/80 13
268 a
alliancering platina bezet met 25 briljanten totaal 2,25 crt. Top Crystal SI
268 b 269 a
klokkestel, drie delig, Regout decor Bergen lodereinflesjes, twee stuks, kristal met zilveren dop
1700/2200 60/90 120/180
269 b 270
bruidegomspijpje, zilver zwaardhouder (samoerai) Japan, handgesneden been, draak decor
120/180 60/90
271 272 a
Maria met kind, hoog 79 cm. plooischotel Makkum
272 b 273
boeddha boeddha, zittend, hoog 72 cm.
30/50 350/550
274 a 274 b
250/450 50/100
274 c 275
broche/hanger, goud 18 krt., bezet met robijntjes fototoestellen vijf stuks: Yashica GS, Yashica Electronic 35 GL, Fed-flash bakeliet, Druh Synchro bakeliet, Kodak Pocket Instamatic 500 thorapointer, zilver met ketting wandmeubel, jaren 50, hoog 129, breed 135 cm.
276 a 276 b
bonbonnière, kristal, met zilveren beugel schotel, kristal met beugel gegraveerd
90/130 80/120
277 a 277 b
schotel Delft theeblad, verzilverd
70/110 40/60
278 a 278 b
450/650 450/650
279 a 279 b
herenring, goud 18 krt. bezet met een briljant van 0,13 crt. Wesselton VVS herenbandring, goud 18 krt. bezet met een vierkante onix en een entourage van 16 briljanten pepermuntdoosje, zilver ca. 1860 lodereinflesje, kristal met gouden dop
280 282 a
beeld, spijker fetish, Afrika wandbord P. Regout 19e eeuw
350/550 30/50
282 b 283
bouillaire koper ca. 1900 kop Maria, marmer, hoog 62 cm.
30/50 300/500
284 a 284 b
broche, goud 14 krt., Zeeuwse knop New-Old stock tafel biedermeier ca. 1820
225/425 60/90
285 a 285 b
lodereindoosje, zilver schotel Delft, 18e eeuw ø 35 cm
286 a 286 b
tabaksdoos, koper gegraveerd, 18e eeuw pepermuntdoosje, zilver
287 a 287 b
beddepan, koper, ca. 1890 bloempot, gebloemd
288 a 288 b
open fantasiering, goud 18 krt. bezet met 44 briljanten totaal 0,90 crt. stel hondjes met varkentjes in de korf
289 a 289 b
dameshorloge, zilver met zilveren ketting schaar, zilver met zilveren schede
100/160 80/120
290 292 a
kruik, waterkan, ca. 14e/15e eeuw plooischotel Makkum
350/550 35/50
292 b 293
bord Groningen Makkum koffiekan, tin, beschilderd, met komfoor
294 a 294 b
armband, goud 14 krt. Leesener Amsterdam servetring, lepel en eierdop, zilver 800, in cassette
vaas met deksel, Delft
60/90 35/50
200/300 50/100
110/170 130/190
60/90 60/90 100/160 100/160 80/120 30/50 700/1100 40/60
30/50 20/40 600/900 50/100 30/50
296 a
kruithoorn en kruitfles, hoorn, ca. 1850
60/90
296 b 297 a
breidoppen, twee stuks, aan zilveren jasseronketting lectuurbak, koper
60/90 25/50
297 b 298 a
299 a
emmer, teakhout ring, goud 18 krt. bezet met een ovale facetgeslepen robijn en 35 baguettegeslepen diamanten totaal ca. 1,00 crt. slagring, goud 18 krt. bezet met twee ovale facetgeslepen blauwe saffieren en 26 briljanten armband gemaakt van zilveren stuivertjes Willem III
299 b
vleesvorkjes, twee stuks, zilver
298 b
30/50 500/800
250/450 50/80 50/80
Aangekochte goederen moeten op de laatste veilingdag afgehaald zijn, ook de koopopdrachten. Alleen voor meubelen en grotere objecten, bestaat er de mogelijkheid deze morgen en woensdag middag tussen 14:00 uur en 17:00 uur af te halen Betaling met pinpas is mogelijk.
Dinsdag Aanvang veiling 19.00 uur Zaal open 18.30 uur Aangekochte goederen moeten op de laatste veilingdag afgehaald zijn, ook de koopopdrachten. Alleen voor meubelen en grotere objecten, bestaat er de mogelijkheid deze woensdagmiddag tussen 14:00 uur en 17:00 uur af te halen. Betaling met pinpas is mogelijk.
icoon, afm. 22 x 16,5 cm.
302 a 302 b
muntdoosje met zes zilveren guldens miniatuur kind in kinderstoel, zilver
50/100
303 a 303 b
schotels, drie stuks, Ch'ien Lung (1736-1795) doorsnede 22 cm. atlassen, acht stuks
304 a 304 b
50/80 100/150
305 306 a
heupflacon, glas met zilveren dop en verzilverde voet, Birmingham 1868 Lexicon Nederlandse Beeldende Kunstenaars 1750-1950, twee delen, Peter A. Scheen, uitg. 1969 bordjes, twee stuks, blauw/wit ø 16 cm. cassette met 12 zilveren lepeltjes, Van Kempen, Voorschoten ca. 1875
306 b 307 a
bijbels, twee stuks, resp. met een gouden en zilveren slot scheepsbel en kompas, koper, in kistje
120/180 35/50
307 b 308 a
45/60 250/350
308 b 309 a
vaasje met zilveren rand + klontjespot ring, goud 14 krt. bezet met twee ovale facetgeslepen blauwe saffieren en 10 diamanten 8/8 servies, negen delig, Meissen zwaardjes bonbonnière, kristal met zilveren beugel
309 b 310
breischede, zilver met graveerwerk 1820 horloge, twee stuks, zilver
80/120 50/100
311 312 a
icoon, afm. 18 x 15 cm. miniatuur paard en wagen, zilver
50/100 50/80
312 b 313
Joodse kiddush beker, zilver bord, Meissen, gedecoreerd met bloemen, doorsnede 31 cm.
314 a
314 b
bord beugel, zilver, Fa. J.M. van Kempen en Zn, Voorschoten, 1881, breedte 31 cm. op breedste punt thorapointer, zilver Rusland
315 316 a
beeld, hout, Afrika, hoog 62 cm. sieraden doos met gebogen deksel en graveerwerk
316 b 317 a
zwavelstokken potje, marmer, met zilveren pootjes, deksel en hengsel Hockley mijnlampje + gietijzeren persje
317 b
pauwenbordjes, Delft, drie stuks
50/80 50/80 60/90 50/100
30/60 120/180
380/480 80/120
60/90 150/300 70/110
200/300 50/100 80/120 110/170 50/80 40/60
318 a
400/600
319 a
ring, goud 18 krt. bezet met een ovale facetgeslepen blauwe saffier en een entourage van 24 briljanten totaal 0,60 crt. ring, goud 18 krt. bezet met acht briljanten totaal 0,32 crt. en negen facetgeslepen smaragden snuifdoos, zilver, B. Gillis 's Hertogenbosch 1824
319 b 320
schaar met zilveren grepen, ketting en rokhaak schaar, zilver, met zilveren clip, 1836, en ketting
140/240 80/120
321 322 a
icoon, afm. 26 x 22 cm. tabaksdoos, koper 17e eeuw met tafereel
50/100 100/150
322 b 323
gebedenboekje, oud paarlemoer met zilveren applicatie bord, Meissen, gedecoreerd met bloemen, doorsnede 31 cm.
50/80 150/300
324 a 324 b
slavenarmband en ring, been beeld bloemenmadonna, hoog 21 cm.
325 326 a
beeld, hout, Afrika, hoog 59 cm. bonbonnière, zilver, gegraveerd
326 b 327 a
vleesvorkjes, zilver, met gegoten greep, Reinders Leeuwarden tafelbel, koper
80/120 35/50
327 b 328 a
schaaltjes, vijf stuks, imari ring, goud 14 krt. bezet met een zwarte parel en 16 briljantjes
50/80 225/325
328 b 329 a
bowlpot, kristal, met onderschotel, deksel en lepel visschep, zilver met graveerwerk en ivoren greep
60/90 120/180
329 b 330 a
theebus, kristal met zilveren rand en dop vazen, twee stuks, met deksel, hoog ca. 31 cm.
330 b 331
zakmes, zilver, met pistoolheft, ca. 1800 icoon, afm. 22 x 17 cm.
332 a 332 b
kralencollier Romeins 5e/6e eeuw kinderbestek, zilver
333 334 a
vaas, Meissen, hoog 24 cm. oorclips, goud 18 krt. met bloedkoraal
334 b 334 c
servies, zilver, vier delig Nederland 808 gram gemberpot
335 336 a
schotels, twee stuks, imari, Ch'ien Lung ø 28 cm. opscheplepel, zilver, Van Kempen, Voorschoten, 1890
150/300 100/150
336 b 337 a
breischede en naaldenkoker, zilver ca. 1850 stel wandkandelaars + bewerkte bloempot
110/170 45/60
337 b 338 a
45/60 600/900
339 a
odeurflesje met zilveren rand + azijnstelletje ring, goud 18 krt. bezet met een parel, acht facetgeslepen smaragden en 16 diamanten totaal 0,50 crt. 8/8 ring, goud 18 krt. bezet met een ovale facetgeslepen smaragd, geflankeerd door vier baguettegeslepen diamanten totaal 0,30 crt. tas met zilveren beugel en rokhaak 1820
339 b 340 a
karaf, kristal op zilveren voet met zilveren stop en applicaties lepel, zilver, met initialen, 17e eeuw
120/180 300/400
340 b 341
rooktafeltje met koperen blad icoon, afm. 17 x 14 cm.
30/60 50/100
342 a 342 b
netsuké, twee stuks portretjes, olieverf, twee stuks
50/80 45/60
318 b
338 b
360/460 120/180
15/25 60/90 80/120 120/180
90/130 30/60 100/200 50/100
60/90 35/50 300/600 250/450
850/1250 40/60
400/600
300/400
343
bord, Meissen, gedecoreerd met bloemen, doorsnede 31 cm.
150/300
344 a 344 b
parfumflesje met zilveren omhulsel en dopje brandewijnkom, zilver
40/60 350/450
344 c 345
vaas, porselein polychroom decor ca. 1920 vaas met deksel, kutani Japan ca. 1900, hoog 38 cm.
346 a 346 b
kralen tas met zilveren beugel, J.D. Ludwig, Utrecht, 1819 kluwenhouder en centimeterhouder, ivoor, ca. 1850
347 a 347 b
bloemenmeisje, brons petroleumlamp, brons
348 a 348 b
rijring, goud 14 krt. bezet met zeven briljanten totaal 1,05 crt. gemberpot, Satsuma, met wijsgeren
349 a 349 b
sigarenkoker, schildpad met zilveren applicaties schotel, kristal met ruitslijpsel en een zilveren beugel met parelrand
120/180 110/160
350 351
gong, Japan, versierd met houtsnijwerk, ca. 1900, hoog 84 cm. icoon, afm. 22 x 17 cm.
200/400 50/100
352 a 352 b
kandelaar, zilver portretjes, porselein, olieverf, drie stuks
353 354 a
100/200 15/25
354 b 354 c
bord, Meissen, doorsnede 27,5 cm. broche, zilver, boerderij met hooischuur, B. van Tiggelen, Schoonhoven, 1922-1970 ringen, drie stuks, zilver met kleurstenen olie- en azijnstel, kristal op zilveren voet
355 a 355 b
tafelbel, zilver, Holland 19e eeuw klokkenstel, marmer, 19e eeuw
200/400 250/350
356 a 356 b
tafelbel, zilver met graveerwerk, Van Kempen, Voorschoten, 1850 opscheplepel, zilver, Van Kempen Voorschoten, 1868
240/340 100/150
357 a 357 b
theepot, famille verte + borden, twee stuks theeblad, ovaal, verzilverd
358 a
359 a
oorknoppen, goud 18 krt. bezet met twee ovale facetgeslepen smaragden van ca. 1,00 crt. per stuk eromheen 22 briljanten totaal ca. 2,00 crt. Wesselton VVS collier met entouragehanger, goud 18 krt. bezet met een ovale facetgeslepen smaragd van ca. 1,00 crt. eromheen 10 briljanten totaal ca. 1,00 crt. Wesselton VVS kandijcoupes, twee stuks
359 b 360
mosterdpot, kristal met zilveren voet en deksel vaas, Leerdam unica FM79114 Floris Meydam (1919-2011)
361 362 a
toneelkijker miniatuur molen, zilver
30/60 70/110
362 b 363 a
schaartje met schede, zilver 19e eeuw collier geslepen glas
70/110 20/40
363 b 364 a
collier bloedkoraal herenring, goud 18 krt. met onix en bezet met briljant ca. 0.16 crt.
364 b 364 c
ringen, drie stuks: met kleurstenen, met wapen, vrij metselarij suikerpotje, met schotel en deksel, kristal, met zilveren lepeltje
70/110 30/50
365 a 365 b
trekpotje + kommetje Amsterdams Bont 18e eeuw lodereindoosje, zilver
80/120 60/90
358 b
40/60 60/90 300/400 110/170 60/90 60/90
900/1300 100/200
60/90 60/90
60/90 50/100
80/120 50/80 1900/2400
1000/1500
180/280 140/240 200/400
30/50 250/450
366 a
suikerstrooier, kristal met zilveren voet en dop
110/160
366 b 367 a
lodereinflesjes, twee stuks, met zilveren dop kandelaar, drie lichts, verzilverd
110/170 40/60
367 b 368 a
theetafel, mahonie ring, goud 18 krt. bezet met een ovale facetgeslepen saffier en 14 briljanten totaal 1,70 crt. Top Crystal VVS karaf, kristal pijpkomfoor, zilver gegraveerd op zwart basement J. Mulder Amsterdam 1855
368 b 369 a 369 b
60/90 1600/2100
45/60 200/300 100/160
zwavelstokkenpotje, marmer met zilveren deksel en hengsel en geplaatst op ivoren pootjes, A.H. v. Ankum Zaandam 1854 spiegel, Japan, uitklapbaar
371 372 a
vleesvorkjes, twee stuks miniaturen servies, drie delen
30/50 150/250
372 b 373 a
collier bloedkoraal drie rijig met gouden slot 14 krt. collier 3-rijig zoetwaterparel met gouden slot 14 krt.
130/230 180/280
373 b 374 a
collier blauwe kwarts collier, parels met zilveren sluiting
30/50 25/45
374 b 374 c
oorknoppen, zilver, zes stel op drie standaards met kleurstenen kandijcoupe, kristal met zilveren voet
60/90 30/50
375 376 a
schotel, imari, Japan 19e eeuw, doorsnede 40 cm. hoorn des overvloeds, kristal
376 b 377 a
gembercouvert, zilver, Biedermeier, J.v.d.Velde, Amsterdam, 1865 boeddha, brons
377 b 378 a
379 a 379 b
bankje, grenen, tweezits broche, goud 18 krt. waarop een vlinder bezet met roosgeslepen diamanten en de voelsprieten met robijntjes geflankeerd door twee sterren bezet met twee briljanten 0,20 crt. per stuk en roosgeslepen diamanten broche, platina waarop een Lotharingskruis bezet met ronde en baguettegeslepen blauwe saffieren, de vleugels bezet met totaal 98 diamanten 8/8 Art Deco karaf met graveerwerk op zilveren voet met zilveren kraag tabaksdoos, zilver met graveerwerk J. v. Halteren Schoonhoven 1836
380 381
schotel, Kangxi (1661-1722) Joosje te paard, doorsnede 23,5 cm. lepeltjes, zilver, 12 stuks in cassette
400/800 60/90
382 a 382 b
schaartje in schede, goud 14 krt. naaldenkoker, goud 14 krt.
170/270 170/270
383 a 383 b
collier rookkwarts collier geslepen glas
30/50 20/40
384 a 384 b
collier, parels met zilveren sluiting broche, zilver met kleurstenen
50/80 40/60
384 c 385 a
theepot in mand, ca. 1920 schoteltje, golfvormig, Ch'ien Lung
60/90 50/100
385 b 386 a
kom op voet, zilver, Holland 1845 tabaksdoos, zilver, C. Snel, Rotterdam, 1818
100/200 200/300
386 b 387 a
brandewijnkom, zilver, met drijfwerk van acanthusbladeren telescoopkijker + kompasje
300/400 50/80
387 b
theetafeltje, eiken getorst
378 b
30/50
60/90 70/110 110/170 70/110 80/120 1650/2150
1700/2200
90/130 180/280
50/80 19
388 a
ring, goud 18 krt. bezet met een ovale facetgeslepen blauwe saffier, eromheen 32 briljanten totaal 2,00 crt. arita kannetje, drie stuks, azijn, olie, soja suikerstrooiers, twee stuks, zilver met tonvormige lepelbakken, H. vd. Wolk Utrecht 1827 brandewijnkom, zilver met drijfwerk van acanthusbladeren, Van de Meulen Joure jakje en hoed, ca. 1900
391 392 a
vorkjes, zilver, 12 stuks met bloemmotief in cassette armband, parels twee rijig aan slot, witgoud, 14 krt.
392 b 393 a
collier en armband, parel zes rijig collier + armband parelmoer
40/60 40/60
393 b 394 a
collier rozenkwarts armband, parels met gouden sluiting, passend bij 414a
30/60 50/80
394 b 394 c
broche, zilver met kleurstenen schaar, zilver
395 396 a
odeurflacon met gouden dop cassette, mahoniehout, met 12 zilveren lepeltjes, met zilveren thee- en suikerschep inktstel, kristal met zilveren doppen en zilveren greep olifant, brons
388 b 389 a 389 b
396 b 397 a 397 b 398 a
1700/2200 800/1200 180/280 280/380 20/40 80/120 70/110
70/110 80/120 100/200 140/240 110/170 110/160
399 b 400
ladenkastje, wit tennisarmband, goud 18 krt. bezet met 48 briljanten totaal ruim 7,00 crt. Top Crystal VS-SI ring, goud 18 krt. bezet met een briljant van 0,20 crt. geflankeerd door twee trapezegeslepen diamanten van ca. 0,10 crt. per stuk karaffen, twee stuks, kristal op zilveren voet met zilveren kraag en zilveren applicaties A.C. Fontani Amsterdam 1894 lodereinflesje, kristal met gouden dop 14 krt. schotel met zilveren beugel, Kangxi gemerkt
401 402 a
lepels, zilver, 12 stuks + zilveren vork kandelaars, twee stuks, conisch, zilver
30/50 60/90
402 b 403 a
peper- en zout stel, zilver armband parelmoer
50/80 20/40
403 b 404 a
armband kwarts broche, goud 18 krt. bezet met roosgeslepen diamant
404 b 404 c
oorhangers, zilver bord imari ca. 1875 diam. 21 cm.
405 406 a
beeld in mand, hout, Afrika theepot en roomkan, zilver, versierd met rocailles, J. Kuiper, Amsterdam, 1864 herenhorloge, zilver met sleutelopwinding en snek, z.g. knol met bijbehorende signettenketting, ca. 1800 borden, drie stuks, imari
398 b 399 a
406 b 407 a 407 b 408 a
408 b 409 a
80/120 5300/6300 400/600 220/320 130/230 200/400
20/40 150/250 40/60 40/60
schrijftafeltje met lade, mahonie slagring, goud 18 krt. bezet met twee peervormgeslepen smaragden ca. 1,00 crt. per stuk en 19 briljanten totaal 2,00 crt. Top Wesselton VVS kom, imari, met bronzen montuur, Japan, 18e eeuw tafelklok, mahonie 20
50/100 800/1200 350/450 80/120 110/160 2100/2600
450/650 260/360
409 b
lodereinflesje, kristal met gouden dop en voetje
410 411
bonbonschaal, kristal met zilveren beugel ceramiek, vijf stuks
412 a 412 b
kandelaars, twee stuks, zilver taartschep, zilver, in cassette ca. 1900
413 a 413 b
collier geslepen glas collier + armband
414 a 414 b
collier, parels met gouden sluiting, passend bij 394a lepeltjes, zilver, negen stuks
414 c 415
416 b
bord Kangxi decor gemerkt diam. 25,5 cm. kraantjeskan op drie poten, cylindermodel famille rose bloemen polychroom, Japan pijpkomfoor, zilver met graveerwerk en koperen binnenbakje, Van Kempen, Voorschoten, 1844 herenhorloge, goud 14 krt., met facetrand en een met goud afgezette ketting
417 a 417 b
koffie- en theestel op blad, tin tweelingbureautje, mahonie
418 a
419 a 419 b
clusterring, goud 18 krt. bezet met een centraalgezette briljant van 0,50 crt. eromheen 16 briljanten totaal 1,66 crt. Top Crystal VVS-SI armband, goud 18 krt. bezet met 16 briljanten totaal 0,50 crt. en 10 diamanten 8/8 bijbel met dubbele zilveren sloten en randen P.A. Barands Veendam 1839 bowlpot, kristal, met lepel en onderschotel en zilveren knop
420 421
schotel, twee stuks, Ch'ien Lung (1736-1795) diam. 22,5 cm. kaststel driedelig Delft
422 a 422 b
pre Colombiaans idool Nanyarit cultuur 300 v.Chr. - 300 n.Chr. offerbeeldje, China, grafgift 16e eeuw
225/325 70/110
423 a 423 b
collier cultivee parel met gouden slot 14 krt. collier turkoois met hanger
150/250 40/60
424 a 424 b
armband, goud 14 krt, jasseron, passend bij 434a doekjes, twee stuks, China
400/600 70/110
424 c 425
100/200 150/250
426 a 426 b
bord Wanli ca. 1600 diam. 20,5 cm. schotel, blauw/wit, koekoek achter het raampje 18e eeuw met zilveren gedreven beugel, 19e eeuw, ø 28 cm. inktstel, kristal met zilveren doppen en greep, met zilveren pen en briefopener morellenlepel, zilver, met getorste steel
427 a 427 b
schaal, China, blauw, achtkantig glaskastje, mahonie
890/130 130/190
428 a 428 b
ring, platina bezet met een facetgeslepen robijn ca. 2,00 crt. eromheen 36 baguettegeslepen diamanten totaal ca. 3,50 crt. Wesselton VVS-SI wijnkannetje, Kangxi, met zilveren montuur
429 a 429 b
schotel, kristal met zilveren beugel bijbel met dubbele zilveren sloten D. vd. Boom Utrecht 1818
100/160 150/250
430 431
schotel 'Joosje te paard', Ch'ien Lung (1736-1795) diam. 28 cm. jurk, twee jasjes, drie hoedjes, ca. 1900
200/400 30/60
432 a 432 b
110/160 70/110
416 a
418 b
150/250 60/90 30/50 70/110 45/60 20/40 20/40 80/120 40/60 100/200 800/1200
220/320 360/460 80/120 280/380
2750/3250
750/1050 850/1250 140/240 40/80 30/50
180/280 80/120
2300/2900 450/650
433 a
collier antiek chalcedoon (carneool) met gouden slot 14 krt.
433 b 434 a
collier geslepen glas collier, goud 14 krt, jasseron, passend bij 424a
434 b
250/350
434 c
collier bloedkoraal, drie rijig met gouden slot 14 krt. bezet met grote bloedkoralen kommen, twee stuks, Amsterdams bont
435 436 a
kom gemerkt, 19e eeuw crucifix, goud 14 krt. ca. 1850
40/80 110/170
436 b 437 a
bowllepel, zilver, met graveerwerk, A. Kooiman, Schoonhoven, 1882 orenkan, China, blauw
437 b 438 a
hangoortafel, eiken clusterring, goud 18 krt. bezet met een marquisegeslepen diamant van ca. 0,40 crt. eromheen 22 briljanten totaal 2,00 crt. ring, goud 18 krt. bezet met twee triangelgeslepen blauwe saffieren en acht diamanten 8/8 Art Deco ketel, koper gesign. JE, Jan Eissenloffel
438 b
439 a 439 b
200/300 20/40 750/1250
150/300
80/120 80/120 120/180 1500/2000 400/600
150/250
bijbel met dubbele zilveren sloten en hoekstukken, draaghaken met jasseronketting 1832 bord, Wanli blauw/wit, diam. 20,5 cm. ca. 1600
441 442 a
poppen, twee stuks, in klederdracht ca. 1900 miniatuur Abraham, zilver
442 b 443 a
miniatuur kinderwagen, zilver collier malachiet met gouden slot 14 krt.
45/60 150/250
443 b 444 a
collier geslepen glas solitairring, goud 14 krt, bezet met 10 briljanten totaal 0,15 crt. SI, Diamonde
20/40 350/550
444 b
444 c
collier met bloedkoraal en parels, vijf rijig met kapitaal streekslot 19e eeuw bezet met bloedkoraal borden, twee stuks Ch'ien Lung diam. 23 cm.
445 446 a
schotel, porselein Ch'ien Lung (1736-1795), diam. 44 cm. broche, goud 14 krt., gemaakt van antieke voorhoofdspeld
200/400 100/150
446 b 447 a
opaline stel, driedelig en met zilveren applicaties, ca. 1875 borden, twee stuks, China + vaas
140/240 80/120
447 b 448 a
448 b 449 a
hoekkast, mahonie armband, goud 18 krt. bezet met een briljant van 0,35 crt. en twee van 0,17 crt. per stuk oud slijpsel en 42 roosgeslepen diamanten 1e helft 20e eeuw kraanpot, imari, Japan met decor van musicerende personen karaf, ijsglas met zilveren hals en stop
449 b 450
inktstel, zilver J. Wendels Schoonhoven 1863 kan, Delft Porcelijne Fles, hoog 24 cm. ca. 1900
451 452 a
boeken, ca. 30 stuks miniatuur ijscokar, zilver
30/60 45/60
452 b 453 a
miniatuur paard met houtkar, zilver collier zoetwater parel
45/60 40/60
453 b 454 a
collier gele kwarts memoirering, goud 14 krt. bezet met drie briljanten totaal 0,21 crt. SI, Diamonde collier parel drie rijig met gouden streekslot 14 krt. vroeg 19e eeuw
454 b
800/1200 150/250 20/40 45/60
1600/2600
50/100
130/190 750/1050
700/1100 80/120 180/280 40/80
30/50 450/650 650/950
454 c
schotel, imari, Japan 19e eeuw, diam. 323 cm.
120/180
456 a
tegeltableau 'Die pleit om een koe, geeft er één toe' 19e eeuw afm. 25 x 39 cm. lodereinflesje, kristal met gouden dop 14 krt.
456 b 457 a
soezenmand, zilver, met graveer- en zaagwerk, Fa.Droog, Haarlem adelaar, brons
220/320 110/170
457 b 458 a
459 a
bureautje, mahonie oorbellen, goud 18 krt. bezet met twee bolsjewiekgeslepen diamanten ca. 0,75 crt. per stuk, 24 diamanten 8/8 en 24 roosgeslepen diamanten 1e helft 20e eeuw ring, goud 14 krt. bezet met een briljant van 0,25 crt., twee van 0,20 crt. per stuk, vier van 0,04 crt. per stuk en 12 diamanten 8/8 ketel, zilver met drijf- en graveerwerk op zilveren voetstuk ca. 1875
459 b 460 a
theepot, zilver met zilveren komfoor, Van Kempen Voorschoten 1867 roomkannetje met deksel, imari Ch'ien Lung (1736-1795) hoog 11 cm.
460 b 461
gemberpot met dop, 19e eeuw polychroom decor spelende kinderen, hoog 14 cm. merklap 1848, ingelijst afm. 63 x 59 cm.
462 a 462 b
miniatuur hond met oliekar, zilver miniatuur bokkenwagen, zilver
50/80 45/60
463 464 a
collier parel met hanger herencollier, zilver 1e geh., breed 6,4 mm.
40/60 50/80
464 b 465
collier nefriet vijf rijig met slot goud 14 krt. vroeg 19e eeuw theebusje met zilveren dop, mandarijn decor, 18e eeuw
650/950 150/250
466 a 466 b
lodereinflesje, kristal met gouden dop 14 krt. naaldenkoker c.q. lakstempel, zilver, 18 e eeuw
140/240 120/180
467 a 467 b
haardsteld, drie delig wijntafeltje, mahonie
468 a
oorknoppen, goud 18 krt. bezet met 38 briljanten totaal ruim 1,00 crt. demontabel bonbonnière, imari, Japan 18e eeuw
458 b
468 b 469 a 469 b
60/90
140/240
160/260 2100/2600
800/1200
1150/1650 320/420 150/300 60/90 50/100
60/90 90/130
750/1000 500/700
470 a 470 b
tafelbel, zilver met graveerwerk Adonis, 1e gehalte kralentas met zilveren beugel en rokhaak, A. van Vlissingen, Schoonhoven 1759 trekpotje, 19e eeuw, hoog 6 cm. kopjes, 10 stuks, schotels 11 stuks, schaaltjes drie stuks, Kangxi decor
120/180 400/600
471 a 471 b
François Rabelais Gargantua et Pantagruel 1922 schoolatlas der geheele aarde P.R. Bos en J.F. Niermeyer uitg. 1923
20/40 20/40
472 a 472 b
miniaturen man met gans en aap, twee stuks, zilver miniaturen man met fiets en herder, twee stuks, zilver
50/80 50/80
473 474 a
150/300 50/80
474 b 475
dienblad met zilveren applicaties 53 x 41 cm. armband, zilver met Hollandse taferelen, G. Herwich Gzn, Veendam, 1874-1895 collier citrien met gouden slot en 44 bolletjes goud 14 krt. borden, twee stuks, imari, pagode op eiland, Ch'ien Lung
476 a 476 b
dameshorloge, goud 14 krt. halssnoer, vier streng granaat met gouden slot 14 krt.
110/170 240/340
477 a
beddepan, roodkoper, ca. 1890
50/100 100/200
200/300 100/200
80/120 23
477 b
theepot en orenkan, China, blauw
478 a
480 481
ring, goud 18 krt. bezet met een roosgeslepen lichtpaarse steen, eromheen 32 briljanten totaal 0,50 crt. ring, goud 18 krt. bezet met vijf briljanten 0,10 crt. per stuk, vijf marquise en één ovaalgeslepen blauwe saffier bowlpot, kristal met onderschotel en zilveren knop brandewijnkom, zilver, Hermannus Smeding Leeuwarden 1755/1814 - kom werd uitgevoerd naar Engeland, voorzien van Engelse keuren en later naar Nederland teruggebracht kan, kop en schotel vier stuks, kom, Saksen motief hanglamp keramiek
482 a 482 b
miniatuur vier kaartspelers aan tafel, zilver miniaturen vrouw met wastobbe en zeepmok, twee stuks, zilver
483 484 a
tinnen maatjes, zeven delig collier, granaat met gouden slot
100/300 125/225
484 b 485
collier parel met gouden slot 14 krt. Rijswijnkruik, China, provincie Shanxi, hoog 56 cm.
160/260 200/400
486 a 486 b
bijbel, 1769, met dubbele zilveren sloten, zilveren hoekstukken, draaghaken en jasseronketting armband, vier streng granaat met gouden slot 14 krt.
487 a 487 b
doosje, zilver, met zes zilveren vorkjes barometer, holosteric
488 a
ring, goud 18 krt. bezet met een gele briljant ca. 0,75 crt. SI geflankeerd door vier baguettegeslepen diamanten ca. 0,08 crt. per stuk Wesselton VVS kop en schotels, drie stuks, imari, 18e eeuw
478 b 479 a 479 b
488 b 489 a 489 b
80/120 450/650
550/800 80/120 600/900
40/80 20/40 50/80 50/80
900/1300 150/250 80/120 70/110 1850/2350
100/200 100/160 180/280
490 491 a
zwavelstokkendoosje, zilver 1848 karaf met amandelslijpsel, zilveren kraag en zilveren hals met opschrift “Van enige kunstbroeders ten plattelande” J.J. Torlau Amsterdam 1859 kop en schotel, vijf stuks, Saksen motief kompas
491 b 492 a
azimuth ring flesje, Romeins, 1e/2e eeuw
30/50 100/150
492 b 493
494 a 494 b
flesje, Romeins, 1e/2e eeuw schotel Wedgwood, twee stuks, rond doorsnede 43 cm., ovaal met krammen 38,5 x 47 cm. armband, drierijig granaat met gouden slot en veiligheidsketting collier jade met 38 bollen 14 krt.
100/200 280/380
495 a 495 b
rozenkwarts, gepolijst, 2450 gram calciet, oranje, 2200 gram
100/200 30/50
496 a 496 b
tas met zilveren stuivertjesbeugel en rokhaak, F.E. Held, Amsterdam, 1839 dameshorloge, goud 14 krt. met sleutelopwinding en ketting
400/600 150/250
497 a 497 b
schotel, Delft haardscherm, koper
498 a
ring, platina bezet met een briljant 0,40 crt. geflankeerd door twee baguetteen twee achtkantgeslepen diamanten slagring, goud 18 krt. bezet met een parel en briljant ca. 0,35 crt. oud slijpsel, twee bolsjewiek- en 14 roosgeslepen diamanten 1e helft 20e eeuw pepermuntdoosje, zilver 1821 beursjes, twee stuks, zilver, maliënkoldermodel 1875
498 b
499 a 499 b
30/60 30/50
50/80 40/80
60/90 40/60
550/850 500/800
100/160 90/130
boordjescollier, goud 18 krt. Met facetgeslepen granaten
501 a 501 b
kompas schaal art deco
300/600
502 a 502 b
poederdoos met spiegel, zilver 19e eeuw tasbeugel, zilver, met stoffen tas 19e eeuw
60/90 50/80
503 504 a
vestzakhorloge, zilver geh. 800 mutsspelden, twee stuks, zilver
40/80 25/45
504 b 505 a
armband, goud 14 krt. bezet met 56 parels rozenkwarts, twee stuks, piramide geslepen
505 b 506 a
bergkristal, geslepen kralenbeurs met zilveren beugel
40/60 80/120
506 b 507 a
hanger, van twee zilveren mutsbellen lepeltjes, zes stuks, klontjestang, twee vaasjes, zilver
80/120 50/80
507 b 508 a 508 b 509 a
plantenstander, teak ring, goud 18 krt. bezet met een cabochongeslepen lichtroze steen en een entourage van 24 briljanten totaal 0,72 crt. theeservies, 20 delig, famille rose tabakspot, zilver, met graveerwerk en loden binnendeksel
509 b 510 a
halssnoer, drie streng granaat met groot slot goud, 14 krt. ca. 1850 lodereinflesje met zilveren dop
510 b 511 a
gesp, tashaak, tennisracket als broche, zilver schaal op drie poten
30/60 20/40
511 b 512 a
beeld vogel hout theeservies op blad, vijf delen, verzilverd
20/40 60/90
512 b 513 a
schotel Makkum doorsnede 36 cm. groot gewei, Duitsland
513 b 514 a
gewei/kop, Afrika slavenarmband, goud 14 krt. breed 9 mm.
514 b
350/550
515 a
collier, parel met bloedkoraal met bloedkoraal kwast aan goud op zilveren hanger bezet met ca. 110 diamanten ketting met vijf strengen rood glas, Nepal
515 b 516 a
schaal, kristal, biedermeier met zilveren hengsel, doorsnede 26 cm. suikerstrooier, zilver, empire, P.L. Uriot, Amsterdam, 1842
100/200 90/130
516 b 517 a
breidoppen, zilveren muiltjes aan zilveren jasseronketting theepot, gedreven, verzilverd + cassette
517 b 518 a
kommetjes, vijf stuks, famille rose slagring, goud 18 krt. bezet met 18 roosgeslepen diamanten
45/60 575/875
518 b 519 a
ring, goud 18 krt., bezet met 13 roosgeslepen diamanten Art Deco inktstel, zilver met kristal, ca. 1860
220/360 150/250
519 b 520 a
halssnoer, drie streng bloedkoraal met biedermeier slot goud, 14 krt. ca. 1850 broche, twee stuks, goud, waarvan één met carneool
300/400 60/90
520 b 521 a
halsketting met granaten en gouden slot beeld Afrika hout
40/80 20/30
521 b 522 a
masker theeservies op blad, vier delen, verzilverd
20/40 50/80
522 b
plooischotel Makkum doorsnede 28 cm.
35/60
30/50 50/100
700/1100 50/100
40/60 950/1350 1000/1500 350/450 350/450 50/100
50/80 240/340
250/350 800/1200
60/90
70/110 40/60
523 a
gewei Longhorn
200/300
523 b 524 a
250/350 150/250
525 b 526 a
gewei/kop moeflon herenhorloge Bucherer, stalen kast met bruinleren band, zilverkleurige wijzerplaat met streepindex en Arabische cijfers, handopwinding collier, vier rij granaat met parel met gouden slot, 14 krt. bezet met granaat schaal, kristal, biedermeier met zilveren hengsel en parelrand, doorsnede 20 cm. schotel, ovaal, kristal/zilver, 30 cm brandewijnkom, zilver, J. de Ruiter, Amsterdam, 1875
526 b 527 a
broches, twee stuks, zilver lantaarn
527 b 528 a
528 b 529 a
borden, vier stuks, China, blauw ring, goud 14 krt. bezet met een facetgeslepen groene steen geflankeerd door twee briljanten 0,12 crt. per stuk en twee roosgeslepen diamanten schotels, zes stuks, imari China met bloemdecor, doorsnede 23,5 cm. herenhorloge, zilver, met zilveren chatelaine met drie signetten
529 b 530
tabakspot, zilver met zilveren pijpkomfoor C.J. Brunings Joure 1859 broche, twee stuks, goud, één gevormd door dubbele ringen, één met parels
531 a 531 b
mes camee uit schelp als lamp
20/40 30/50
532 a 532 b
schaaltjes, zes stuks, zilver fruitschaal kristal
60/90 35/50
533 a 533 b
korhoen marter
120/180 120/180
534 a 534 b
armband, zilver 1e geh. met markasiet armband, granaat vier rijig met gouden slot 14 krt. 19e eeuw
35/55 150/250
535 536 a
De Schilderkunst der XIXe eeuw, uitgeverij Elsevier 1910, twee delen pijpkomfoor, 18e eeuw, zilver, met koperen binnenbak
30/50 200/300
536 b
pijpkomfoor, zilver met gegraveerd met koperen binnenbakje, J.Mulder, Amsterdam, 1845 pianokruk met opbergvak
200/300
524 b 525 a
537 a 537 b 538 a
400/600 100/200 150/250 350/450 50/80 60/90 50/80 400/600
1000/1500 2870/380 850/1250 40/80
70/110
539 a
theepot, China, zeskantig rijring, goud 18 krt. bezet met vijf briljanten in dichte zetting per stuk 0,20 crt. Wesselton VVS ring, goud 18 krt. bezet met drie bolsjewiekgeslepen diamanten en 23 roosgeslepen diamanten Art Deco bruidegomspijpje, zilver, met ruiter ca. 1875
539 b 540
tafelstuk, kristal op zilveren voet biedermeier collier, goud met parels
541 542 a
kommen, vijf stuks miniatuur zeilschip, zilver 188 gram
20/40 170/270
542 b 543 a
kandelaar, drie lichts groot gewei, Duitsland
110/160 240/340
543 b 544 a
fazant briefopenen, vijl, zilver, lemmet onedel
544 b 545
collier granaat met bolslot, goud 14 krt. theekomfoor, Holland J. Even Amsterdam
538 b
45/65 850/1250
250/400 120/180 90/130 60/90
50/100 20/40 120/180 1400/1800
546 a 546 b 547 a 547 b 548 a
mes met zilveren greep en met bijbehorende schede van roggehuid versierd met zilveren applicaties, 18e eeuw pijpwroeter, gemaakt van snavel van de wulp, versierd met zilveren applicaties, ca. 1800 bordjesa, vijf stuks, divers China
200/300 100/150 40/60
548 b 549 a
stel duivels, steen markiesring, goud 18 krt. bezet met een centraal gezette briljant 0,30 crt. eromheen 24 kleinere totaal 1,70 crt. Top Wesselton VVS stoelklok met oren, Drenthe schotel, Kang Xi met zilveren beugel
549 b 550
hoorn des overvloeds, kristal, twee stuks op zilveren voet broche, goud met hoefijzer, plus ring met diamantjes
180/280 40/80
552 a 552 b
fles, Romeins, bolle buik 2e/3e eeuw hoog 14 cm. fles, Romeins, lange hals 2e/3e eeuw hoog 16 cm.
425/575 350/500
553 a 553 b
gewei/kop, Afrika fazant
250/350 50/100
554 a 554 b
armband, zilver koektrommel, zilver op blad
50/80 650/950
555
100/150
556 a
Lexicon Nederlandse Beeldende Kunstenaars 1750-1950, twee delen, Peter A. Scheen, uitg. 1969 bruidegomspijpje, zilver, in de vorm van een pistooltje
556 b 557 a
breischede en naaldenkoker, zilver, ca. 1850 theeblad, majolica
110/170 35/50
557 b 558 a
sauskom, blaker, klontjespot ring, goud 18 krt. bezet met een briljant 0,30 crt. Wesselton VVS , een zwarte briljant 0,25 crt. en zeven kleinere briljanten hanger, goud 14 krt. bezet met een hartvormgeslepen vuuropaal en 13 briljanten totaal 0,22 crt. sigarenbeker, gegraveerd, met zilveren aansteker op palissander voetstuk J.M. van Kempen Utrecht 1835 cakeschaal, kristal met zilveren beugel, gegraveerd broche, goud, van herdenkingsmunt
50/80 575/875
558 b 559 a 559 b 560 561
45/60 1450/1950 450/650 80/120
120/180
175/275 220/320 100/160 150/250
562 a
tegeltableau 'De Bouwman wacht van 's Heeren Hand, veel milden zegen op het land.' afm. 38 x 51 cm. boeddha, brons hoog 71 cm.
1000/1500
562 b 563 a
boeddha met draak, brons uil
60/90 80/120
563 b 564 a
sperwer oorknoppen, goud 14 krt. bezet met bloedkoraal
80/120 80/120
564 b 565
thorapointer, bezet met turkoois klapmuts Kangxi decor handbeschilderd
180/280 150/300
566 a 566 b
bruidegomspijpje, zilver, in de vorm van een knoop theezeef en suikerschep, zilver met kornalijnen greep
100/150 80/120
567 a 567 b
kist, koper, met zeegezicht dekseldoosje + vaasje, zilver
568 a 568 b
schakelcollier, goud 14 krt. bicolor kantoorklokje, Groninger type, mooie kleur
569 a
bonbonmandje, zilver
100/150
30/50 50/80 725/10125 900/1300 100/160 27
569 b
pijpkomfoor, zilver gegraveerd J. Mulder Amsterdam 1850
570 a 570 b
lot zilver, waaronder lepel, taartschep, drie broches, bakje en armband peperbus, zilver 1e geh. en miniatuur schaal met lepeltje, zilver
571 572 a
geboortelepel, zilver Mariabeeld, notenhout ca. 1950
572 b 573 a
bajonet in schede ca. 1900 gewei/kop eland
60/90 400/600
573 b 574 a
das ring, witgoud 14 krt. bezet met diamant en groene steen
180/280 100/200
574 b 575
kerkboekje met gouden slot, beurs met gouden slot 14 krt. klapmuts Kangxi gemerkt
130/190 150/300
576 a
110/170
576 b
theezeef, zilver en suikerschep, zilver, beide voorzien van een ivoren greep, ca. 1850 schaar met zilveren greep en zilveren schede, J.Bolman, Leeuwarden, 1851
577 a 577 b
lantaarn kandelaar, drielichts, verzilverd
578 a
oorknoppen, goud 18 krt. bezet met twee champagnekleurige briljanten 0,30 crt. per stuk ring, goud 18 krt. bezet met 52 briljanten, één prinses-, vier triangel- en 16 baguettegeslepen toermalijnen brillendoos, zilver gegraveerd, met antieke bril, Wed. J. van Halteren Schoonhoven 1864 suikerstrooier, zilver, empire model ca. 1840
225/375
40/80
580 b
broches, twee stuks, goud, één ovaal met gesp, één met facetgeslepen granaat imari, acht stuks div.
582 a 582 b
dekselschaal, blauw porselein dekselvaas met steel, China
583 a 583 b
gewei/kop, Afrika gewei/kop Afrika
250/350 400/600
584 a 584 b
hanger, goud 14 krt. bezet met granaat en pareltjes beursjes, twee stuks, zilver
450/650 35/50
585 586 a
tegeltableau schaatsers, ca. 1930 afm. 29 x 74 cm. kluwenhouder en centimeterhouder, ivoor
50/100 120/180
586 b 587 a
gebakschep, zilver, gegraveerd hert, brons
587 b 588 a
wateremmer, teakhout armband, goud 14 krt. 25 gram jasseronschakel met lapis lazuli
588 b 589 a
chocoladekoppen + schotels, imari, drie stuks paté schep, zilver gegraveerd 1856
170/270 90/130
589 b 590 a
morellepel, zilver met getorste steel doos, zilver met gravering en acht zilveren lepeltjes
80/120 150/300
590 b 592 a
zilver, lot met armband, lepel, pijpje, breidoppen, uierstekers, potlood erotische vrouw, brons
100/200 60/90
592 b 593 a
theodoliet, messing instrument gewei eland
60/90 180/280
593 b
kop ree
100/200
578 b
579 a 579 b 580 a
160/260 30/60 30/60 60/90 70/110
80/120 40/60 40/60
500/800
110/170 80/120
80/120 40/60 40/60
60/90 30/50
30/50 850/1250
594 a
hanger, zilver 1e geh., Zeeuwse knoop
50/80
594 b 595
50/80 20/40
596 a 596 b
lepeltjes, 12 stuks, zilver Samuel de Waal, 'Nieuwe proeve van kleine gedichten voor kinderen' uitg. 1778 tabaksdoos, koper, 18e eeuw, met bijbelse taferelen theeduim en theeschep, zilver, ca. 1820
597 a 597 b
ijsbeer op sokkel, brons bloempot, gebloemd
598 a
599 a 599 b
ring, goud 18 krt. bezet met een ovale facetgeslepen smaragd en vijf briljanten totaal 0,20 crt. designring, goud 18 krt. bezet met een zwarte parel en zes prinsesgeslepen diamanten totaal 0,50 crt, Wesselton VVS morellenlepel, zilver ca. 1890 boterstolp, kristal met zilveren knop
koffiepot met komfoor
598 b
140/240 80/120 60/90 25/40 225/375 575/875 90/130 70/110
60/90
Aangekochte goederen moeten op de laatste veilingdag afgehaald zijn, ook de koopopdrachten. Alleen voor meubelen en grotere objecten, bestaat er de mogelijkheid deze woensdagmiddag tussen 14:00 uur en 17:00 uur af te halen. Betaling met pinpas is mogelijk.
Woensdag Aanvang veiling 19.00 uur Zaal open 18.30 uur Aangekochte goederen moeten vanavond, na deze veiling afgehaald zijn, ook de koopopdrachten. Betaling met pinpas is mogelijk 601 602
Johannes Josseaud (1880-1935) ets 'Munttoren' afm. 24,5 x 14,5 cm. Ingekleurde tekening 'Stadsgezicht met bruggetje' afm. 27,5 x 17,5 cm.
603 604
litho 'Drie konijnen' afm. 40 x 50 cm. Martha Grondhout Heshusius (1881-1971) olie/doek 'Bloemen op vaas' (lid Pulchri Studio Den Haag) afm. 70 x 60 cm. Hollandse school, olie/paneel 'Twee figuren in landschap' afm. 17 x 23 cm. J. Katers (1923-1992) aquarel 'Giethoorn' 1966 afm. 34 x 25 cm.
605 606 607
30/60 30/50 30/50 100/200
80/120 50/100
609
Drents landschap, combinatie litho uit 'Wandelingen door Nederland' deel 5 1879 'De brink te Assen', 'Grafkelder bij Eext', 'Hunebed in Rolde', 'Boerderijen bij Eext' afm. 14 x 22 cm. Klaas Smink (1879-1969) olie/paneel 'Geboortehuis Giethoorn' afm. 16,5 x 22 cm. Hollandse school, olie/doek 'Stilleven' afm. 43 x 53 cm.
610 611
Hollandse school, olie/doek 'Stilleven' afm. 50 x 65 cm. Martin van Waning (1889-1972) ets 'Spiegelgracht' afm. 32 x 23 cm.
100/200 30/60
612 613
Hollandse school, olie/paneel 'Bootje op zee' afm. 21 x 17 cm. J.A. Mrnka, olie/doek 'Landschap met schuur' afm. 55 x 55 cm.
30/50 100/200
350/550
620 621
Adrianus Marinus Geyp (1855-1926) olie/doek 'Winterlandschap met rivier en boerderij' gesign. initialen, afmeting 35 x 55 cm. Hollandse school, gs. l.o. olie/doek 'Landschap met huisje en waterput' afm. 40 x 80 cm. J. Katers (1923-1992) aquarel 'Paddestoelen' afm. 23 x 33 cm. Joan Miró (1893-1983) twee illustraties uit de map "A toute epreuve" 1958 afm. 31,5 x 48,5 - latere druk Hendrik Willem Nicolaas Volmar (1881-1921) olie/paneel 'Schuurtje' afm. 16 x 24 cm. map met 100 gelithografeerde tekeningen (1931) door Josef Speybrouk (1891-1956) uitgegeven door J.J. Romen & Zonen Hollandse school, olie/paneel 'Stadsgezicht' afm. 23 x 17 cm. Ges. H. Berlage, gouache 'Berken' afm. 46 x 62 cm.
622 623
Agnes van Rijen (geb. 1948) litho 1/10 'Valse tonen' 1991 afm. 50 x 40 cm. J.A. Mrnka, olie/doek 'Boerderij' afm. 50 x 71 cm.
80/120 100/200
624 625
Cees Kortlang (1926- 2008) kleurenets 'Zonder titel' afm. 50 x 40 cm. Roos Nagtegaal-Bosnak (geb. 1922) olie/doek 'Bloemstilleven' afm. 110 x 95 cm. J. Katers (1923-1992) aquarel 'Landschap' afm. 25 x 23 cm. Edgar Degas (1834-1917) heliogravure uit 1933 afm. 33 x 25 cm.
30/60 250/450
608
615
616 617 618
619
626 627
50/80
200/400 100/200
80/120
50/100 70/110 100/200
30/60 100/200 80/120
50/100 100/200
628 629 630
Louis Albert Roessingh (1873-1951) aquarel 'Boerderij met figuren en dobbe' afm. 57 x 83 cm. map met acht houtgravures uit 1880-1895, gesigneerd in het blok Willem J. Pasman (1905-1984) olie/doek 'Winterlandschap' afm. 80 x 120 cm.
800/1200 50/80 200/400
150/250
Henriëtte Hubregtse Lanzing (1879-1959) olie/doek 'Stilleven met vaas anemonen' 1924, afm. 40 x 30 cm. Marijke Langius, litho twee stuks, afm. 38 x 25 cm.
633 634
Anthony Keizer (1897-1961) olie/doek 'Bloemen' afm. 44 x 30 cm. Cees Kortlang (1926-2008) kleurenets 'Learning to Fly' afm. 60 x 45 cm.
150/300 40/80
Dianne Bakker (geb. 1958) linosnede 'Heb ik mijn hart niet stil gezet?' afm. 95x 65 cm. J. Katers (1923-1992) aquarel 'Landschap met hooibergen' afm. 18,5 x 33,5 cm. Henri Matisse (1869-1954) heliogravure uit 1933 naar een tekening uit 1925 'Liggend naakt' Reinhart Dozy (1880-1947) olie/doek 'Oranjekanaal' afm. 25 x 35 cm. ongesineerd, met authenticiteitsverklaring volgnummer 0129 van zijn zoon Victor Dozy map met ca. 30 gravures uit 1860-1890 Albert Torie (1896-1969) ets 'Dingstee bij Meppel' afm. 17 x 31 cm.
200/400
637 638
639 640 641
80/120
50/100
100/200 550/750
50/80 80/120
Aart van Dobbenburgh (1899-1988) 10 litho's van dieren en bloemen, niet ingelijst Poletti, olie/doek 'Vioolspel' afm. 97 x 69 cm.
100/200
643 644
Willem Noordijk (1887-1970) olie/doek 'Landschap' afm. 50 x 80 cm. Monica Jonkergouw, olie/paneel 'Kaaps viooltje' afm. 40 x 60 cm.
100/200 40/80
645
Hollandse school, olie/paneel 'Landschap met figuren en bootjes' afm. 29 x 39 cm. J. Katers (1923-1992) aquarel 'Oude schuur' afm. 24,5 x 18,5 cm.
646 647 648
649 650 651 652 653 654 655 656 657
658 659 660
Edgar Degas (1834-1917) twee stuks heliogravure uit 1933 'Ruiter te paard' afm. 19 x 13,5 cm. en 13,5 x 15 cm. Willem George Frederik Jansen (1871-1949) olie/doek 'Landschap met paard en wagen' afm. 35 x 45 cm. map met 13 aquatint drukken Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek 'Gezicht op Schoonhoven' 1953 afm. 60 x 90 cm. Paul Emile Berthon (1872-1909) litho 'Portret koningin Wilhelmina' afm. 38 x 36 cm. Gem. techniek, 'Portret dame' afm. 29 x 13 cm. olieverf St. Bernhard afm. 22 x 16 cm. Abraham Gerardus van Velde (1895-1981) litho 'Compositie' afm. 37 x 55 cm. Claas Prins (1903-1968) olie/doek 'Gemeerde bootjes aan een kade' afm. 40 x 60 cm. J. Katers (1923-1992) aquarel 'Winterlandschap Giethoorn' afm. 22 x 20 cm. Édouard Manet (1832-1883) twee heliogravures uit 1938 'Hondjes' afm. 23,5 x 18 cm. Jan den Hengst (1904-1982) olie/paneel 'Atelier van de kunstenaar' afm. 55 x 72 cm. gravures, twee stuks uit 1850 'Blowing bubbles' en 'Teasing the pet' Hollandse school olie/paneel 'Vrouw voor huisje' afm. 29 x 21 cm.
50/100
80/120
50/100 50/80 300/600
30/60 1800/2800 100/200 80/120 40/60 50/100 250/450 50/100 70/110
400/800 30/60 100/200
661 662 663 664
666 667 668
Nicolaas Maria Peeters (geb. 1949) tekening 'Containerschip Seatrade' afm. 23 x 39 cm. Rudi Seidel (geb. 1938) twee stuks, studietekening 1967 afm. 35 x 45 cm. , inkttekening 'Alteveerstraat' 1967 afm. 41 x 47 cm. Hollandse school, 19e eeuw, aquarel 'Vrouw met weegschaal' afm. 24 x 18 cm Klaske van der Heide Jelsma (1915-2006) aquarel 'Stilleven met bloemen op vaas' afm. 35 x 45 cm. Stien Eelsingh (1903-1964) tekening 'Twee Staphorster vrouwen' 1950, geregistreerd bij de Stien Eelsingh Stichting onder nummer C 110, afm. 53 x 66 cm. J. Katers (1923-1992) aquarel 'Landschap' 1965 afm. 19 x 19 cm. Jacob Ernst Marcus (1774-1826) ets, twee stuks, 1813 afm. 11,5 x 24 cm.
30/50 200/300 40/60 50/100
1250/1750
50/100 70/110 300/500
Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) aquarel 'Meppel' afm. 30,5 x 49 cm. tekening uit 1922, gesigneerd S. vd. Hoek afm. 60 x 44 cm.
670 671
Gesigneerd olie/doek 'Mediterraan landschap' afm. 40 x 50 cm. Han Jansen (1931-1994) zeefdrukken drie stuks afm. 22,5 x 22,5 cm.
100/200 100/200
672 673
Jan Kelderman (1914-1990) olie/doek 'Paris' afm. 40 x 30 cm. Jan Willem Hendrik (Willem) Witjens (1884-1962) ets 'Waterlandschap met bootjes' afm. 30 x 43 cm Klaske van der Heide Jelsma (1915-2006) aquarel 'Mineraal' afm. 30 x 45 cm. Roos Nagtegaal-Bosnak (geb. 1922) olie/doek 'Bloemstilleven rozen' afm. 75 x 55 cm. J. Katers (1923-1992) aquarel 'Berglandschap' afm. 16 x 28 cm. Pablo Picasso (1881-1973) map met acht litho's, druk uit 1967
100/200 50/100
Gesign. Davidson, olie/doek 'Figuren in de duinen' afm. 98 x 118 cm. Herdrick Goltzius (1558-1617) zes houtsnedes uit een reeks van 12 'Het martelaarschap van Christus en de twaalf apostelen' 1e uitgave Hieronymus Cock (1507-1618) latere uitgave Adriaan Collaert (1560-1618) Ref. Holl 350361 / Strauss 38-39 / Hirschmann Johannes van Lingen (1903-1986) olie/doek 'Boerderij' afm. 50 x 70 cm. Hollandse school olie/doek 'Zeilboot' afm. 18 x 24 cm.
200/400
Bernardus Cornelis Noltee (1903-1967) olie/doek 'Vissersvrouwen' afm. 50 x 30 cm. Clément Henri Quinton (1851-1920) olie/doek 'Paarden en wagen in landschap' afm. 27 x 40 cm. Abraham Gerardus van Velde (1895-1981) litho 'Compositie' afm. 37 x 55 cm. Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) aquarel 'Veemarkt Tunis' afm. 46 x 64 cm. J. Katers (1923-1992) olie/paneel 'Maannacht Giethoorn' 1991 afm. 80 x 60 cm. Hendrik Nicolaas Werkman (1882-1945) twee stuks uit de map "Chassidische Legenden" afm. 49 x 31 cm. Alida van Houten (1868-1960) maroufle 'Zonnebloemen' afm. 62 x 51,5 cm. Hollandse school, olie/doek 'Heidelandschap' afm. 40 x 60 cm.
300/600
674 675
676 677 678 679
680 681 682 683 684 685 686
687 688 689 690
691
Leo Eland (1884-1952) olie/doek 'Rijstvelden met vele figuren' afm. 60 x 90 cm. Nicolaas Maria Peeters (geb. 1949) olie/doek 'Zeilschip' 1991 afm. 80 x 60 cm.
50/80
50/100 250/450
50/100 100/200
450/650
100/200 40/60
50/100 50/100 1000/1500 130/250
150/250 250/450 80/120 1200/2000
100/200
692 693 694
695
Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) aquarel 'Wassende vrouwen' afm. 75 x 55 cm. C. Snijder, ets 'Rotterdam' afm. 29 x 69 cm. Ekke Kleima (1899-1958) tekening 'Poserend naakt' afm . 35 x 30 cm.
698
Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) aquarel 'Hoedster' afm. 20,5 x 27,5 cm. Charles Antoine Moen (1878-1957) schetsen, twee stuks, 'Naakt' afm. 51 x 30 cm. 'Liggend naakt' afm. 30 x 54 cm. Otto Eerelman (1839-1926) twee drukken uit de map "Paardenrassen" uit 1976 oplage 400 ex. afm. 44 x 59.5 cm. Marc Chagall (1887-1985) postume druk 'Violist' afm. 11 x 22 cm.
699 700
Henri Ritzen (1892-1976) olie/doek 'Christus' afm. 80 x 70 cm. Hermann Seeger (1857-1945) olie/doek 'Aan het strand' afm. 85 x 120 cm.
701 702
Ges. Kighton James olie/doek 'Landschap met ruiters' afm. 60 x 50 cm. Ges. JH olie/doek 'Poezen' afm. 19 x 24 cm.
703 704
Lagendijk, pentekening 'Domtoren Utrecht' afm. 40 x 25 cm Hermanus Johannes (Herman) van Wissen (1910-2000) aquarel “Landschap” afm. 31 x 49 cm. Van Wissen was lid van de kunstkring ‘De Regenboog’ in Groningen en (bestuurs)lid van de Groninger kunstkring De Ploeg, zoon Driek werd in 2005 uitgeroepen tot Dichter des Vaderlands Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek 'Stadsgezicht' afm. 60 x 85 cm. Hendrik van Steenwijk (1864-1937) olie/paneel 'Berglandschap' afm. 33 x 52 cm. Jan Mankes (1889-1920) houtsnede 'Koemelkster' postume druk uit 1927 afm. 19 x 14 cm. Abramine Willy Schreuder (1922-2012) aquarel 'Zicht op Ezinge' afm. 53 x 72 cm. Ruurd Elzer (1915-1995) olie/paneel 'Montmartre' afm. 48 x 39 cm.
696 697
705 706
707 708 709 710
1000/1500 40/80 50/100
600/900 50/100 150/250
150/250 200/400 4000/6000 100/200 50/100 20/40 50/100
2400/3400 200/300
70/110 100/200 250/450
714
Jan Altink (1885-1971) aquarel/gouache 'Duinlandschap' 1962 afm. 52 x 72 cm. Meisterwerke der Malerei, alte meister, zweite samlung, von Wilhelm Bode und Fritz Knapp, Berlin, Rich. Bong Kunstverlag. Met voorwoord en begeleidende tekst, doos in Jugendstil uitvoering in leer en emaille stenen Henri Victor Le Fauconnier (1881-1946), toegeschreven aan, olie/doek 'Stilleven' afm. 111 x 90 cm. Johan Kropff (1892-1979) olie/doek 'Landschap met drie figuren' afm. 40 x 50 cm. Pieter Dupont (1870-1911) ets 'Ploegende boer met ossen' afm. 21x 59 cm.
715 a 715 b
Jan Montyn (geb. 1924) gem. techniek 'Abstract' 1973 afm. 23 x 38,5 cm. Gerriet Postma (1932-2009) olie/paneel 'Abstract' afm. 90 x 69 cm.
80/120 300/500
715 c 716
lijst, voor doek 73,5 x 89,5 cm. Ges. G. van Dalen, olie/doek 'Landschap' 1943 afm. 40 x 80 cm.
30/50 100/200
717
Andy Warhol (1918-1987) meerkleurendruk op glanskarton, vier stuks 'Aretha Franklin', 'Sylvester Stallone', 'John Lennon' en 'Grace Jones' afm. 23 x 23 cm. Hollandse school, olieverf ovaal op gebold paneel in bronskleurige lijst, afm. Incl. lijst 80 x 110 cm. Henri Ritzen (1892-1976) olie/doek 'Figuren en paard bij woonwagens' afm. 50 x 70 cm. Hollandse school, pastelkrijt op doek 'Dame met oorijzer' afm. 48 x 37 cm. Willem Minderman (1910-1985) olie/doek, ‘Stilleven’ 1964, afm. 92 x 60 cm
100/200
711
712
713
718 719
720 721
2500/4000
80/120
1000/2000
200/400 40/80
250/450 250/450
50/100 300/600
722
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) krijttekening 'Boertje' afm. 67 x 39 cm.
200/400
150/250
728
Thomas van Wissen (1866-1954) olie/doek 'Heidelandschap' afm. 60 x 80 cm. Hollandse School, 18e eeuw, aquarel 'Waterlandschap met huizen en boten' onduidelijke signatuur, afm. 28 x 37 cm. Adrianus Johannes Zwart (1903-1981) olie/doek 'Kippen bij boerderij' afm. 40 x 60 cm. Ges. Emil Volkers, steendruk, twee stuks 'Araber' afm. 19 x 22,5 cm. 'Lipizaner' afm. 19 x 22,5 cm. Paul Klee (1879–1940) abstracte voorstelling, vier stuks, gemengde druktechniek uit 1948 Harrie Zeegers (geb. 1929) aquarel 'Bloemstilleven' afm. 50 x 70 cm.
729 730
Ruurd Elzer (1915-1995) olie/doek 'Terras Frankrijk' afm. 80 x 60 cm. Kaart Groningen afm. 38 x 50 cm.
500/700 50/100
731
150/300
Jacobus Johannes Doeser (1884-1970) olie/doek ‘Bloemstilleven’ afm. 70 x 50 cm. Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek 'Mosselmarkt Amsterdam' afm. 49 x 94 cm. Johan Hendrik Doeleman (1848-1913) olie/paneel 'Landschap met molen' afm. 21 x 32 cm. Reinder Homan, ets 'Bosgezicht' afm. 15 x 15 cm.
735 736
Marinus Antonius Nicolaas Vreugde (1880-1957) map met studies Ges. Gogos, litho 'De graficus aan 't werk' afm. 24 x 19,5 cm.
50/100 30/50
737
Andy Warhol (1918-1987) meerkleurendruk op glanskarton, twee stuks 'Michael Jackson' en 'Prince' Hein Kray (1901-1995) aquarel 'Zuidvelde' 1956 afm. 35 x 48,5 cm.
70/110
724 725 726
727
732 733
738 739 740 741 742 743
Henri Ritzen (1892-1976) olie/doek 'Boomgaard' afm. 90 x 80 cm. Willem van Nieuwenhoven (1879-1973) olie/doek 'Graanoogst' afm. 40 x 50 cm. Robert Jansen, olie/doek ‘Molen en riviertje bij Schalkwijk’ afm. 90 x 60 cm. Agnes van Rijen (geb. 1948) acryl/doek 'Strawberry fields' af. 100 x 120 cm.
745 a 745 b
Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek 'Beaune' afm. 68 x 95 cm. Lourens Lubbers (1938) crayon 'Zonsopgang' afm. 97 x 67,5 cm. provenance Venduhuis Van den Hende, Groningen Jan Montyn (geb. 1924) gem. techniek 'Abstract' 1977 afm. 25 x 39 cm. Gerriet Postma (1932-2009) olie/paneel 'Abstract' afm. 84 x 60 cm.
746 747
Gravure 'Bijbel lezende monnik' afm. 27,5 x 22 cm. modelitho, drie stuks, ca. 1900 afm. 38 x 28 cm.
748 749
Rineke Hollemans (geb. 1950) 'Mediterraan straatje' afm. 70 x 50 cm. Aquarel, China 'Moeder met kind' afm. 105 x 53 cm.
Jan Zoetelief Tromp (1872-1947) olie/doek 'Kinderen met geit' afm. 24 x 34 cm. (met taxatierapport) Aat Verhoog (geb. 1933) kleurenlitho, 76/90 ’Magisch realistische scene’ afm. 72 x 54 cm. exp. o.a. Stedelijk Museum in Amsterdam en Paleis voor Schone Kunsten in Brussel (Heidenrijk lijst Amsterdam) Cornelis Kuypers (1864-1932) olie/paneel 'Molen in landschap' afm. 29 x 39 cm. Arie Wassenburg (1896-1970) olie/doek 'Brug met bloemverkoper' afm. 40 x 50 cm. P. Secker, olie/doek 'Moeder met kind in landschap' afm. 25 x 35 cm.
744
752 a
752 b 753
30/60 1250/1750 50/100
100/150 100/200
2500/3500 250/450 20/40
80/120 300/600 200/400 50/100 200/400 1500/2500
100/200 80/120 300/500 30/50 100/200 60/90 50/100 4000/6000
100/200
300/500
300/500 40/80
Romke Faber (1884-1953) olie/paneel 'Stilleven met o.a. bloemen' afm. 35x 45 cm. Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) aquarel 'Boertje Zeegse' afm. 41 x 55 cm. Prent 'Feest met dansende kinderen' afm. 26 x 41 cm.
757 758
modelitho, met de hand ingekleurd, ca. 1900 afm. 38 x 60 cm. Hein Kray (1901-1995) olie/doek 'Assen Zuidersingel' afm. 30 x 60 cm.
759 760
762 a
Henri Ritzen (1892-1976) olie/doek 'Winterlandschap' afm. 70 x 80 cm. Paul Joseph Constantin Gabriël (1828-1903) aquarel 'Polderlandschap met visser' afm. 30 x 45 cm. (met taxatierapport) borduurdoek op zijde ‘Voorstelling van paradijsvogel, vlinders en bloeiende planten ’ afm. 95 x 70 cm. ca. 1880, mahonie lijst. (Provenance: Kunsthandel Reeker, P.C. Hooftstraat Amsterdam) Cornelis J. Vrendenberg (1911-1954) olie/doek 'Zeilboot' afm. 40 x 30 cm.
762 b 762 c
Bob Buys (1912-1970) aquarel 'Kustlandschap' afm. 45 x 35 cm. Hollandse school, ges. M. Steenbergen, twee stuks
100/200 120/180
763 764
atelier Van Weele, maroufle, 'Stier' afm. 38 x 52 cm Hansen, ca. 1880, olie/doek 'Stilleven' afm. 60 x 75 cm.
300/500 40/80
765
3500/4500
766
Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek 'Amsterdam' afm. 60 x 80 cm. Litho 'Noord- Zuid-Holland en Utrecht afm. 41 x 34 cm.
767 768
Johan Dijkstra (1896-1978) inkttekening afm. 43 x 36 cm. Louis Albert Roessingh (1873-1951) olie/doek 'Ven' afm. 29 x 40 cm.
150/250 1000/1500
769 770
50/100 1200/1800
772 a
Otto Eerelman (1839-1926) tekening 'Jongen' afm. 9 x 5 cm. Bernardus Cornelis Noltee (1903-1967) olie/doek 'Rijtuigen in de stad' afm. 50 x 70 cm. (met taxatierapport) Gysbert George Martens (1896-1979) olie/doek ‘Portret van vrouw’ ca. 1930 afm. 40 x 30 cm. (ploegschilder) Couwenberg, olie/paneel 'Meisjesportret' afm. 22 x 17 cm.
772 b 772 c
Simon Duiker (1874-1941) pastel 'Breidende vrouw' afm. 25 x 20 cm. Arie Zuidersma (1925-2014) gouache 'Huizinge' afm. 45 x 60 cm.
773
Gerhard Christiaan Haverkamp (1872-1926) olie/doek 'Varken' afm. 40 x 37 cm. Jan Harm Weyns (1864-1945) olie/doek 'Boerderijen bij Hattem' afm. 32 x 48 cm. Adrianus Johannes Zwart (1903-1981) olie/doek 'Vollenhove' afm. 50 x 70 cm. ovale lijst met kroon
755
771
774 775
776 777 778
779 780
Rembrandt van Rijn (1606-1669) gravure - postume druk ca. 1880 'Gezicht op Diemen' afm. 14 x 21 cm. Jan Altink (1885-1971) olie/doek 'Koninginnedag Leeuwarden 1946' afm. 47,5 x 61,5 cm. (met taxatierapport) Henri Ritzen (1892-1976) olie/doek 'Korenschoven' afm. 90 x 90 cm. Hua Chen (geb. 1952) olie/doek 'Vrouw' afm. 80 x 55 cm.
782 a
Eugene Brands (1913-2002) gesigneerd met potlood, kleurenlitho ‘Abstracte voorstelling’(distinguishing marks XXV/XXV links onder) afm. 30 x 38 cm. Ges. JS gem. techniek 'Abstract' afm. 46 x 36 cm.
782 b 782 c
Arent Ronda (geb. 1922) aquarel 'Oogst' 1945 afm. 38 x 55 cm. Arie Zuidersma (1925-2014) gouache 'Stilleven' afm. 48 x 58 cm.
781
40/80 600/900 30/50 70/110 80/120 250/450 800/1200 100/200
150/250
50/100
250/500 400/600
100/200 800/1200 400/600 50/100 1500/2200
50/100 100/200 12/18000
300/500 150/250 80/120 80/120 250/350 800/1200
783 784 785 a 785 b
786 787
Loes van Groningen (1884-1970) olie/doek 'Hagenstraat Meppel' afm. 40 x 50 cm. Jan Harm Oostendorp (1896-1979) crayon 'Meertje Sassenheim bij maanlicht' afm. 60 x 50 cm. Flip Gaasendam (geb. 1957) olie/doek 'Reitdiep bij Schilligeham' afm. 85 x 100 cm. Siemen Dijkstra (geb. 1968) kleurenhoutsnede 'Oudemolen, ondergelopen bos' 34/34 afm. 47 x 61 cm. Japanse print 'Classical Dance' afm. 97 x 52 cm.
788 a
Marc Chagall (1887-1985) twee stuks gelatine druk (lichtdruk) uitgegeven door George Braziller New York 1977 Jord van Calker (1919-1987) marouflé 'Landschap' afm. 30 x 24 cm.
788 b 789
Plattegrond Groningen, kopergravure - Blaeuw afm. 41 x 51 cm. Sadeli, aquarel 'Tangkuban Perahu' afm. 23 x 36 cm.
790
Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek 'Hoge der Aa' afm. 60 x 80 cm. Frits Hubeek (1884-1952) olie/doek 'Donkere dag' 1942 afm. 40 x 60 cm.
791 792 a
200/400 40/80 1500/2500 200/400
50/100 50/80 60/90 200/400 50/100 4000/6000
200/400
Dirk Johannes van Haaren (1878-1953) olie/paneel 'Kinderen' afm. 17,5 x 23 cm. Jan Wiegers (1893-1959) ets 'Landschap' afm. 20 x 25 cm.
200/400
200/400
794 795 a
Johan Dijkstra (1896-1978) tekening 'Landschap met boerderijen' afm. 21 x 30 cm. Adriaan Christian W. Terhell (1863-1949) aquarel 'Waterlandschap' afm. 27 x 37 cm. Otto Eerelman (1839-1926) tekening 'Jonge herder' afm. 20 x 25 cm. Jan Montyn (geb. 1924) gem. techniek 'Abstract' 1974 afm. 25 x 25 cm.
795 b 796
Arie Zuidersma (1925-2014) houtsnede 'Groningen' afm. 41 x 48 cm. Inkttekening 'Figuren bij poort' afm. 26 x 18 cm.
150/250 30/50
797
100/200
798 a
Albrecht Dürer (1471-1528) houtsnede, zes stuks, gedrukt van het originele blok afm. 9,5 x 7,5 cm. Roel Wildeboer (1902-1989) olie/paneel 'Fruitstilleven' afm. 23 x 29 cm.
798 b 800
Plattegrond Groningen, kopergravure - Braun/Hogenberg afm. 32 x 43 cm. Jannes de Vries (1901-1886) olie/doek 'Eppenhuizen' afm. 55 x 80 cm.
801
Frans Hogerwaard (1882-1921) litho 'Slangenbezweerder Tanger' afm. 42 x 28 cm. Jan Wiegers (1893-1959) ets 'Landschap' afm. 20 x 25 cm.
792 b 792 c 793
802 a 802 b 803 804
805 a 805 b 806 807 808 a 808 b
olie/doek 'Stilleven met schaal en bloemen' afm. 50 x 40 cm. Adriaan Christian W. Terhell (1863-1949) aquarel 'Ploegende boer' afm. 27 x 37 cm. Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek 'Geitenhoedster' afm. 60 x 80 cm. Jan Montyn (geb. 1924) gem. techniek 'Abstract' 1985 afm. 65 x 46 cm.
100/200
80/120
80/120 80/120
100/200 200/400 5000/8000 80/120
100/200 120/180 80/120 1300/1800
100/200
Arnold Hendrik Koning (1860-1945) aquarel 'Landschap met boerderij' afm. 28 x 48 cm. Francois Hogerwaard (1892-1921) ets 'Danseres' afm. 44 x 30 cm.
200/400
Théophile-Alexandre Steinlen (1859-1923) drie stuks originele kleurenlitho uit 1900, gesigneerd in het blok afm. 27 x 24 cm. Jelle Hoogstra (1924-2003) gouache 'Blauwe vogels' 2001 afm. 50 x 70 cm.
100/200
Anthonius Philippus Derktzen van Angeren (1878-1961) ingekleurde ets 'Haven van Rotterdam' afm. 38 x 48 cm.
40/60
100/200 80/120
809 810 811 812 a
Frans Masereel (1889-1972) houtsnede 'Handen' 12/50, 1965 afm. 31 x 23 cm. Marten Klompien (1917-1996) sepia 'Werkzaamheden brug Eendrachtskade Groningen' afm. 46 x 61 cm. Jan Visser Jr. (1856-1938) litho 'Orchidee' 1929 afm. 46 x 31,5 cm.
812 b
Marten Klompien (1917-1996) olie/doek 'Meisjesportret' 1947 afm. 80 x 60 cm. Jac Le Jeune olie/doek 'Landschap' 60 x 70 cm.
813 814
aquarel 'Schaapherder' afm. 10 x 14 cm. Georg Ruijter (1913-1982) zeefdruk 'Zonder titel' afm. 65 x 65 cm.
815
Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek 'Kust Normandië' afm. 87 x 104 cm. Litho, twee stuks 'Romantische voorstelling' afm. 37 x 49 cm.
816 817
50/100 1000/1500 60/90 600/900 250/350 30/50 30/60 1200/2200
40/80
820 a 820 b
Georges Braque (1882-1963) twee stuks kleurenlitho, uitgegeven door Adré Sauret in 1963 oplage 4125 ex. afm. 8,5 x 8 cm. en 9,5 x 13 cm. Marten Klompien (1917-1996) grafiek 'Kopperprent' 1990, 141/300, afm. 64 x 48 cm. Jannes de Vries (1901-1986), ongesigneerd, inkt/aquarel 'Bedouinen' afm. 39 x 31 cm. Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek 'Schoolklas Midlaren' afm. 60 x 100 cm. Hollandse school, olie/paneel 'Zeegezicht' afm. 57 x 87 cm. Pietie Buijs, acryl/doek 'Eva' afm. 140 x 100 cm.
821 822 a
Indonesische school, aquarel, twee stuks 'Kooplui' afm. 40 x 30 cm. Jac Le Jeune olie/paneel 'Zeegezicht' 27 x 33 cm.
822 b 823
Ges. Kooistra litho afm. 38 x 33 cm. hollandse school, olie/doek 'Anemonen' afm. 35 x 45 cm.
824 825
Rudolf von Voigtlander (geb. 1854) olie/doek ‘Graanoogst ‘ afm. 34 x56 cm. Stien Eelsingh (1903-1964) tekening 'Peperbus Zwolle' geregistreerd bij de Stien Eelsingh Stichting onder nummer G05 afm. 40 x 19 cm. Toby Edward Rosenthal (1848-1917) gravure 'The dancing lesson' afm. 48 x 75 cm. Georges Braque (1882-1963) twee stuks, werken uit de "Collana Grafica 1" Milaan 1962 'Moulin Rouge et cabarets' oplage 999 ex. afm. 47,5 x 35 cm. Ronald Tolman (geb. 1948) gem. techniek 'De slang en de mieren' 1986, afm. 37 x 41 cm. Henk ter Horst (geb. 1937) acryl/paneel 'Wolken en reflecties 34' afm. 50 x 50 cm. Abramine Willy Schreuder (1922-2012) aquarel 'Haven Groningen' afm. 40 x 55 cm. Willem J. Pasman (1905-1984) marouflee 'Boerderij tuin' afm. 23 x 37,5 cm.
150/300 600/900
Joop Nijmeijer (geb 1944) olie/paneel 'Sneeuwbessen in maatkannetje' afm. 31 x 22 cm. J. Brolsma, olie/doek 'Verliefd paar' afm. 45 x 53 cm.
450/650
818 a
818 b 819
826 827
828 829 830 831 832 833
836 837
Abramine Willy Schreuder (1922-2012) aquarel ’Landelijk tafereel met boerderij’ afm. 48 x68 cm. Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) aquarel 'Parijs' afm. 34 x 47 cm. Paul van Dam, houtsnede 'Boerderij' afm. 29 x 43 cm. Joan Miró (1893-1983) zeefdruk afm. 38 x 65 cm.
838
Hollandse school, ges. r.o., olie/doek 'Vrouw met koe' afm. 65 x 50 cm.
835
50/80 40/80
100/200 2000/4000 150/250 100/200 80/120 120/180 50/100 80/120
40/80 70/110
150/300 400/600 80/120 80/120
150/250 80/120
800/1200 20/40 100/200 100/200
839 840 841 842 843 844
845 846 847 848
849 850 a
Henk ter Horst (geb. 1937) acryl/paneel 'Wolken en reflecties 33' afm. 50 x 50 cm. Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek 'Straatje in Hoorn' afm. 90 x 60 cm. ets 'Boom met klimop' afm. 17,5 x 22 cm. Joop Nijmeijer (geb 1944) olie/paneel 'Bramen in gemberpot' afm. 40 x 30 cm. Cornelis Wouter Bouter (1888-1966) (L. Verschuur) olie/doek 'Herder met schapen' afm. 30 x 40 cm. Marten Klompien (1917-1996) zeefdruk ’64 ‘Buurtschap papiermolen’ afm. 27x 30 cm. opl. 38/100 Emelie Sassen, aquarel 'Bootje aan de waterkant' 1994 afm. 33 x 24 cm.
Linosnede 'Wilgen' afm. 29 x 38 cm. Wassily Kandinsky (1866-1944) kleurenlitho uit "Kleine Welten" 1922 posthume druk uit 1983 afm. 27,5 x 24 cm. Theodoor Franciscus Goedvriend (1879-1969) olie/paneel 'Gezicht op Arnhem' afm. 23 x 50 cm. Henk ter Horst (geb. 1937) olie/paneel 'Het wad bij Schier' afm. 58 x 60 cm.
400/600 2000/3000 30/50 850/1250 150/250 80/120
50/100 30/50 50/80 200/400
400/600
850 b
Huibert Schallenberg (1883-1981) olie/paneel 'Stilleven met bloemen' afm. 35 x 26 cm. Range olie/doek 'Fazanten' afm. 50 x 60 cm.
100/200
851 a 851 b
Kaart Drentia, afm. 38 x 53 cm. Klaas Smink (1879-1969) olioe/doek 'Boerderij' afm. 60 x 80 cm.
150/250 600/900
852 853
Hans Benoist (geb. 1945) aquarel 'Den Hoorn Texel' afm. 16 x 27 cm. Hille Christina van Dam (1884-1968) olie/doek 'Bloemstilleven' afm. 64 x 54 cm. Reinder Homan, ets ‘Waterlandschap met molens’ opl. 70/100 Albertus Robbe (1912-2004) aquarel 'Winterlandschap' afm. 41 x 55 cm.
40/60 100/200
854 855
856 857 858 859 860 861
Johan Hemkes (1894-1988) ets 'Zandweg Westerwolde' afm. 29 x 49 cm. Pablo Picasso (1881-1973) twee litho's uit de "Suite Vollard" drus 1977 afm. 23 x 18 cm. Hendrik Willem Nicolaas Volmar (1881-1921) olie/paneel 'Nabij Amstelstation' afm. 20 x 30 cm. Henk ter Horst (geb. 1937) olie/paneel 'Vogelverschrikker' afm. 49 x 56 cm.
869
J. van Soest olie/doek 'Twee poezen en hond' afm. 45 x 70 cm. Jan Hoynck van Papendrecht (1858-1933) tekening 'Mobilisatie 1914' afm. 17 x 27 cm. Ids Hartholt olie/doek 'Hunebed' afm. 40 x 50 cm. Hollandse school gesigneerd, naar afbeelding van L.J. Kleijn, olie/paneel 'Winters ijsgezicht met schaatsende figuren en molens' afm. 26 x 32 cm. Jan van der Zee (1898-1988) gemengde techniek, ca. 1930 ‘Poserend naakt’ voluit gesigneerd, afmeting 27 x 47 cm. Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek 'Entrevaux' afm. 95 x 60 cm. Hollandse school, olie/doek 'Boer voor boerderij' afm. 60 x 50 cm. Henri Matisse (1869-1954) kleurenlitho uit 1956 uitgegeven door Musée National d'Art Moderne Paris afm. 21 x 20 cm. Hendrik Willem Nicolaas Volmar (1881-1921) olie/paneel, 'Slaatsjestuin' afm. 34 x 44 cm. Henk ter Horst (geb. 1937) olie/doek 'Uitzicht' afm. 30 x 24 cm.
870 871
gravure 'Gezicht van de Amstel-kerk' afm. 10 x 13 cm. Theodoor van Hoytema (1863-1917) litho 'Gieren' afm. 27 x 20 cm.
862 863 864
865 866 867 868
80/120
80/120 80/120
80/120 70/110 200/400 500/800 80/120 80/120
40/60 150/250 250/450
2000/3000 100/200 150/250 200/400
200/300 20/40 50/100
872
Aquarel 'Zuidlaardermarkt' afm. 40 x 33 cm.
275/375
873
100/200
876 877
Hollandse school gesigneerd, naar afbeelding van Dommelshuizen, olie/doek 'Schepen op ruwe zee' afm. 40 x 50 cm. Pieter Adriaan C. Schipperus (1840-1929) olie/doek ‘Boslandschap met vennetje’ afm. 40 x 30 cm. Jan Korthals (1916-1972) aquarel 'Havenlandschap' afm. 33 x 43 cm. Greet Schuit-Hamming acryl/doek 'Oudemolensediep in de winter' afm. 70 x 70 cm. Evert Dijkstra (1948-2008) olie/paneel 'Stilleven' afm. 60 x 50 cm. originele Coca-Cola advertentie uit 1930, twee stuks afm. 27,5 x 20 cm.
878 879
Ets naar Bosboom 'Alkmaar' 1917 afm. 53 x 44 cm. Anton Heijboer (1924-2005) aquarel 'Abstract' afm.47 x 68 cm.
80/120 100/200
880 881
tekening 'Vrouwen met lantaarn' afm. 22 x 21 cm. ges. R.o. olie/paneel naar Mauve 'Landschap' afm. 16 x 25 cm.
20/40 50/100
882 883
Buls pentekening 'Zuidlaardermarkt' Jacoba Adriana van der Lee (1893-1972) gouache 'Stilleven' afm. 54 x 45 cm.
884 885
Reinder Homan, ets ‘Boslandschap’ opl. 35/50, afm. 30 x 47 cm. religieuze voorstelling, afm. 65 x 100 cm.
886 887
200/400 70/110
890 891
Evert Dijkstra (1948-2008) olie/paneel 'Aalbessen' afm. 22 x 28 cm. Marc Chagall (1887-1985) drie stuks grano-litho uitgegeven door Adré Sauret Parijs 1960 Jelle Hoogstra (1924-2003) sepia 'Landschap' 1962 afm. 25 x 35 cm. Han Jansen (1931-1994) zeefdruk + tweede zeefdruk, gesigneerd, afm. 42 x 22 cm. Wim v.d. Veer (geb. 1939) eigen druk 'Huisjes' afm. 21 x 29,5 cm. kopergravure vogels afm. 19 x 59 cm.
893 894
Gesigneerd olie/doek 'Stilleven met appels op schaal' afm. 25 x 32 cm. Jan Meijer (1927-1995) lithograph in colors 1961 afm. 50 x 40 cm.
100/200 50/100
895 896
Johannes Ludovicus (Louis) Vreugde (1868-1936) map met studies Ges. L.o. olie/paneel 'Landschap' afm. 38 x 58 cm.
897 898 a
Jan Mankes (1889-1920) twee stuks, drukken uit 1927 'Kraai op berkenboom' en 'Lijster op tak' Reijer van Borden (1897-1980) olie/doek 'Drents landschap' 1959
898 b 899
Kaart provincie Groningen, kopergravure - Elwe afm. 17,5 x 24 cm. Het Kolkje Oudezijds Voorburgwal, ets afm. 49 x 32,5 cm.
60/90 20/40
Gesigneerd, ets 'Grote Kerk Dordrecht' afm. 32,5 x 20,5 cm.
20/40
874 875 a 875 b
888 889
80/120 100/200 100/200 500/1000 70/110
30/50 100/200 80/120 80/120
50/80 80/120 60/90 60/90
50/100 80/120 100/200 60/90
Aangekochte goederen moeten vanavond, na deze veiling afgehaald zijn, ook de koopopdrachten. Betaling met pinpas is mogelijk. *****
Volgrecht Het Volgrecht is met ingang van 1 april 2006 ingevoerd en geldt voor: Originele kunstwerken gemaakt door kunstenaars (levend of tot 70 jaar na overlijden), die onderdaan of inwoner zijn van een land aangesloten bij de EU of EER of van een land dat een gelijk Volgrecht toekent. Veilinghuis Methusalem zal de wettelijk verplichte Volgrecht-vergoeding verhalen op de koper en zorgdragen voor de financiële afwikkeling. De volgrechtvergoeding wordt berekend vanaf €3.000,- over de verkoopprijs inclusief opgeld (exclusief BTW) en is samengesteld uit de volgende percentages: > €3.000 - ≤ €50.000 4% > €50.000 - ≤ €200.000 3% > €200.000 - ≤ €350.000 1% > €350.000 - ≤ €500.000 0,5% > €500.000 0,25% (met een maximum van €12.500,-)
***** VOLGENDE VEILINGDATA:
Veiling 245 Methusalem Voorjaarsveiling 2016 (drie avonden) Kunst & Antiekveiling bij Hotel Van der Valk in Assen Kijkdagen:
zaterdag 16 april 2016 11.00 - 17.00 uur zondag 17 april 2016 11.00 - 17.00 uur
Veiling vanaf maandag 18 t/m woensdag 20 april 2016 (aanvang 19.00 uur) (woensdag: schilderijen)