Catalogus van de Kunst en Antiekveiling
Volgorde van de veiling: Maandag.. Dinsdag. Woensdag
t/m
t/m
t/m
900 (Schilderijen)
Aanvang veiling telkens om 19:00 uur. Zaal open om 18:30 uur. Betaling met pinpas is mogelijk. Aangekochte goederen moeten op de laatste veilingavond afgehaald zijn, ook de koopopdrachten! Alleen voor meubelen en grotere objecten, bestaat er de mogelijkheid deze dinsdag en woensdag middag tussen 14:00 uur en 17:00 uur af te halen.
Opgeld 25 %
METHUSALEM VEILING Tramstraat 14 7848 BK Schoonoord Tel. 0591 - 381 291 www.methusalem.nl Taxaties in de hoedanigheid van Europees gecertificeerd veilinghouder Kunst, Antiek en inboedelgoederen conform ISO.17024 Hobéon/Sko certificaatnr. R.024039 In
Maandag Aanvang veiling 19.00 uur Zaal open 18.30 uur Aangekochte goederen moeten op de laatste veilingdag zijn afgehaald, Alleen voor meubelen en grotere objecten, bestaat er de mogelijkheid deze morgen en woensdag middag tussen 14:00 uur en 17:00 uur af te halen ook de koopopdrachten. Betaling met pinpas is mogelijk. 1 3 4 4 5 5 6 7 8 8
a b a b
a b
9 11 13 14 14 15 15
a b a b
16 a 16 b 17 18 a 18 b 19 a 19 b 21 23 24 a 24 b
tabakspot, bestaande uit duigen, uit diverse exotische houtsoorten, Biedermeier, 19e eeuw hanger, in de vorm van een 'kruis', zilver en goud, bezet met carrée geslepen saffieren, 23 roosgeslepen en één bolsjewiekgeslepen diamant, art deco netsuke's, twee stuks stolpflesje met zilveren hals kraankan, boterpot en twee kandelaars, tin mes, met houten greep en snijwerk schemerlamp op marmeren voet, gevat in bronzen montuur, hoog. 83 cm. loper, Perzië, handgeknoopt vijzel, brons, compleet met stamper, ca. 1850 sigarenkoker van schildpad met zilveren applicatie, jl. 1836, G van Ewijk, Schoonhoven collier, jade, met 14 krt. gouden slot kerkkandelaar, brons, ca. 1890 strikbroche, met hanger, 18 krt. goud, deels geëmailleerd en bezet met facetgeslepen robijnen dienblad, ca. 1900 Boeddha figuren, vier stuks, houtsnijwerk stoof, mahoniehout en roodkoperen appelketel cassette met zilveren peper en zoutstel, ca. 1875 schotels, twee stuks, diam. 51 cm., handbeschilderd kolibrie en kaketoedecor, polychroom schotel, diam. 48 cm, blauw/wit, decor Perzië loper, Perzië, handgeknoopt doofpot, rood en geelkoper, ca. 1820 spiegel, in beursbeugel, aan zilveren ketting, G. vd. Berg, Schoonhoven, 1871/1876 collier, git met 14 krt. gouden pijpslot beeldengroep, brons, 'man en vrouw', h. 73 cm melkaker, Friesland, geklonken, geel/roodkoper, 19e eeuw college ring, 14 krt. goud, bezet met een cabochongeslepen rode steen, Chester Senior High, 1968 beeld, brons, 'Steigerend paard' spiegel, ovaal
40/80 200/300 50/100 60/90 40/80 80/120 150/250 80/180 40/80 100/200 120/180 40/80 600/900 50/100 60/90 40/80 70/90 50/100 50/100 80/180 40/80 60/90 120/180 300/500 150/300 500/800 50/100 80/120 2
25 a 25 27 28 28 29 29 30 31 33 34 34 35 35 36 37 38 38 39 39
b a b a b
a b a b
a b a b
40 41 42 43 44 a 44 b 45 a 45 b 46 47 48 48 49 49 51 52 53 54 54 55
a b a b
a b a
kraagkandelaar, blaker met dover en snuitschaar en kraagkandelaar, geelkoper fotolijst, zilver, van antieke tasbeugel thee/salontafel, Japan, 19e eeuw bijbel met zilveren vlinderslot fotolijst, dubbel, zilver collier, vier rijen bloedkoraal, met 14 krt. gouden slot collier, malachiet met 14 krt. gouden slot en 30 gouden bolletjes trekpotje, Kangxi (1662-1722), bl/wit, lange lijzendecor waterkruik, koper, gezwaluwstaart, Frankrijk, 18/19e eeuw oorstekers, 18 krt. goud, bezet met twee briljanten van 0.50 crt. per stuk beeld, hout, Afrika, h. 80 cm. beeld, Boeddha, brons, op voetstuk kerkstoof, met snijwerk van o.a. Turkse knopen opdienlepel, zilver, jl.. 1843, J. v. Wijk, Amsterdam baardmankruikje, steengoed, 17e eeuw, h. 21 cm. vierdeurskast met twee vitrinedeuren bijbel met zilveren slot, H.J. v. Kuyck, Den Bosch 1837 tazza, kristal, op zilveren voet collier, carneolen, met veerring en stukje jasseron collier, facetgeslepen chalcedon met 14 krt. gouden guirlande slot waaraan parel siervaasjes, Frankrijk, ca. 1800, handbeschilderd, polychroom cloisonné, twee stuks, bloemendecor, ca. 1900 siervaasjes, twee stuks, handbeschilderd, Frankrijk, 18/19e eeuw ring, 18 krt. goud, bezet met onyx en een briljant van 0.50 crt. beeld, hout, 'Olifant', h. 75 cm. stolpflesjes, vier stuks met zilveren hals tabaksdoos, koper, 18e eeuw met bijbelse afbeeldingen van o.a. 'Jezus geneest de blinde' kralentas, zilveren beugel, A. Schoorl, Haarlem tegeltableau met twaalf tegels, mangaankleurig, 18e eeuw, 'Hemelvaart JC, afm 51 x 39 cm wandtafel met twee laden kraankan, tin, met bijbehorend geelkoperen komfoor cakeschaal met zilveren beugel, met parelrand, jl. 1875, J.L. Held, Amsterdam armband, vier rijen bloedkoralen, met 14 krt. gouden slot beeld, brons, 'zittende lezende vrouw met dikke benen', groen, h. 50 cm. staande tafellamp, majolica, ca. 1900, elektrisch gemaakt trekpotje, Yixing, China, reliëfmerk damesarmband, 14 krt. goud, bezet met drie facetgeslepen granaten sculptuur, kristal, van twee papegaaien kijker en kompas in kistje tabaksdoos, koper, 18e eeuw, met diverse inscripties
40/80 80/120 100/200 60/90 80/120 450/650 350/550 200/400 150/300 700/900 50/100 80/120 60/90 120/160 180/200 250/450 80/120 70/90 60/90 350/550 100/200 40/80 80/120 1000/1500 70/90 80/120 150/250 150/250
60/120 60/90 60/90 250/350 500/700 60/90 80/120 600/900 70/90 80/120 150/250 3
55 57 58 58 59 59 61 63 64 64 65 65 67 68 68 69 69 70
b a b a b
a b a b a b a b
71 72 73 74 74 75 75 77 78
a b a b a
78 b 79 a 79 b 80 81
82 83 84 85 a 85 b 86 87
gembercouvert, zilver, jl.1865, Wed.v.d.Velde, Amsterdam klepsecretaire, repromeubel bijbel met 14 krt. gouden slot bonbonnière, kristal, met zilveren beugel armband, vier rijen granaten, met 14 krt. gouden slot armband, drierijig facetgeslepen chalcedon, met 14 krt. gouden slotapplicatie hondjes, twee stuks, Staffordshire, ca. 1900, porselein solitairring, 18 krt. goud, bezet met een briljant van ruim 1.00 crt. oud slijpsel fruitschaal, kristal, origineel Egermann Bohemen beelden, twee stuks, brons op marmeren voetstuk, 'Uilen' kandijcoupes, twee stuks, kristal met amandelslijpsel bonbontang, zilver, met figuren vitrinemeubel, repro cakeschotel, kristal, voorzien van zilveren beugel, jl. 1877 suikercoupe, kristal met zilveren beugel en zilveren suikertang collier, carneool, met 14 krt. gouden slot armband, drierijig malachiet met 14 krt. gouden slot schotel, blauw/wit porselein, decor van vogel en bloemen, Kang Hsi gemerkt, diam. 25 cm. tafellamp op marmeren voet, Jugendstil, ca. 1900, elektrisch gemaakt flesvaas, blauw kraakporselein, China, Wan Li (1573-1619), h. 28 cm. stijve armband, 14 krt. goud, 25 gram, bezet met 20 briljanten van 0.10 crt. per stuk, totaal 2.00 crt. blokkenbak, koper, 18e/19e eeuw sextant en kompas, koper, in teakhouten kist graanmaat, koper, 18e eeuw, met zes gewichten vleesvorkjes, twee stuks, met zilveren greep, jl. 1875, Reinders,Leeuwarden bureau met schrijfklep, repro bijbel met fluweel bekleed, dubbele zilveren sloten, jl. 1822, A. Borel, Amsterdam priem, zilver, gekeurd met zwaardje, ca. 1875, Holland Djokja zilveren bestekcassette, voor zes personen, 76-delig beeldengroep, brons, 'Twee paarden', op zwart marmeren voetstuk bankstel, driedelig theeservies, porselein, Saksen, met 11 kopjes, 11 schotels, kandijkom, roomkom, lepeltjesvaas en theepot, blauw/wit met goud schwiebelmusterdecor, ca. 1900 kaarttafel, biedermeier, Holland, 19e eeuw armband, 14 krt. goud, bezet met 77 briljanten van totaal 1.70 crt. appelketel, koper, 19e eeuw wandelstok, met zilveren greep zoutvaatjes en peperstrooier, in zilver lotje porselein commode met laden, wit
100 100/200 80/120 60/90 180/220 200/400 50/100 1200/1600 60/90 140/180 150/250 80/120 100/200 80/120 80/120 100/200 150/200 100/200 40/80 800/1200 1500/200 60/90 80/120 80/120 100/200 100/200 180/225 60/90 2500/3500 250/350 150/300 80/120
100/200 800/1200 60/90 100/200 100/200 30/60 50/100 4
88 88 89 89
a b a b
90 91 92 93 94 94 95 95 96
a b a b
97 98 a 98 b 99 a 99 b
103 104 104 105 105 107 108 108 109
a b a b a b a
karaf, kristal met zilveren rand en zilveren stop lodereinflesje, kristal met 14 krt. gouden dop stoelklok, Friesland armband, twee rijen kussenvorm geslepen roze parels met 14 krt. gouden slot waarop facetgeslepen granaat dekselvazen met deksel, twee stuks, famille verte met K'ang Hsi decor, polychroom porselein, gemerkt Qianlong (1736-1795) hoogte 42 cm. schotels, twee stuks, Qianlong (1736-1795) bl/wit, diam. 23 cm. Schotel, Chien Lung 1736-1795, diam. 38 cm. blauw/wit porselein, decor van bloemen haardscherm, mahonie, 1e helft 19e eeuw, biedermeier beeld, brons, 'giraffe', h. 46 cm. wijntafel, mahonie zwaard, met leren schede en hoornen greep eierlepel, zilver, 1870, W. Kooiman, Schoonhoven schoteltje, Satsuma met schoolmerk, diam. 20.5 cm, decor van school vissen voor kust spiegel kaasstolp, kristal, compleet met onderschotel en zilveren knop snuifdoos, zilver, jl.1824, B. Gillis, 's Hertogenbosch staartklok, Friesland, met kwartierslag, bel en gong collier, lengte 42 cm., bestaande uit diverse kleuren parels, afgewisseld door 14 krt. gouden bolletjes met 14 krt. gouden hanger met zeven kleine pareltjes in lauwerkrans montuur en 14 krt. gouden tonsluiting pendule, a beautiful consulate, early Empire patinated and gilt bronze mantle clock, signed on the white enamel dial 'Vaillant a Paris', the dial with roman numerals and a pair of gilt brass hands for the hours and minutes. The movement is striking on the hour and half hour on a single bell with outside countwheel. The magnificent case surmounted by the figures of Paul et Virginie arm in arm obviously in love under a billowing sash mounted on top of a pedestal base housing the dial and the movement. The pedestal is flanked by two African natives with plumed skirts. hoog 47 x lengte 31 cm. (Vaillant à Paris. Rue de la Tixeranderie, 1800. Rue de la Verrerie) Adres v/d uurwerkmaker servies, Japans Satsuma, ca. 1890, met reliëfdecor, bestaande uit twee theepotten, twee roomkannen, twee suikerpotten en vele kop en schotels, met handbeschilderde afbeeldingen van draken en menselijke portretten armband, 18 krt. goud, 28 gram, bezet met 38 briljanten van totaal 0.63 crt. beeld, Afrika, lang 100 cm. telescoop op statief karaffen met oor, twee stuks, kristal,beide geplaatst op zilveren voet halssnoer, granaat met gouden slot kamerscherm, driedelig, verguld kraankan, tin, beschilderd, compleet met geelkoperen komfoor zwavelstokkenpot, albast, met zilveren deksel stoelklok, Friesland
100/200 150/250 550/750 180/220 1200/1800 60/90 80/120 60/90 60/90 120/180 80/120 100/200 60/90 50/100 90/130 140/180 400/600 300/400
6000/9000
60/90
1300/1800 60/90 100/200 180/220 120/180 200/400 60/90 50/90 350/550
109 b 110
111 112 113 114 a 114 b 115 a 115 b 116 117 118 a
118 b 119 a 119 b 120 121 122 123
124 124 125 125 127 128 128
a b a b a b
129 a 129 b 130 131 133 134 a 134 b
beeld, brons, 'Knielende naakte vrouw met collier', h. 30 cm., op zwart voetstuk staande Amsterdammer met uurwerk waarin scheepjes mechaniek en volledige kalender, signatuur op wijzerplaat 'Jan Henkels Amsteldam' 18e eeuw, mahonie kast later, hoogte zonder poppen 270 cm. theepot, porselein, K'ang Hsi (1661-1720) blauw/wit decor van kostbaarheden, h. 18,5 cm. (tuit kleine rand restauratie) zakje gouden sieraden, totaal gewicht 103 gram ring, 18 krt. goud, bezet met 18 carrégeslepen robijnen, drie briljanten van totaal 1.50 crt., oud slijpsel, en vier diamantjes 8/8, art deco wijnfles, V.O.C. periode, ca. 1680 Davenport, damesschrijfmeubeltje, mahonie kralenbeurs met zilveren beugel en zilveren binnenbeugel, jl.1856 L. van Gelderen, Schoonhoven bijbel, 1851, met 14 krt. gouden slot hanglamp, brons, kristallen pegels, zakmodel vitrinekast, repro staartklok, Friesland, uurwerk met gaand-en slaandwerk en met wekkermechanisme, wijzerplaat versierd met vier jaargetijden en Fries landschap, klok in meekrapkleur bonbonnière, zilver, met zaag en graveerwerk, jl.1913, van Eldik, Zutphen schaal, zilvergeh. 800, met bewerkte rand ring, 14 krt. witgoud met zes briljanten en zes saffieren en parel centraal vitrinekast, repromeubel tafelbellen, twee stuks, ca. 1900 damesarmband, goud 14krt, gewicht 26 gram ring, 18 krt. goud, bezet met een ovaal geslepen diamant van 0.60 crt., geflankeerd door twee baguettegeslepen diamanten van ca. 0.50 crt. per stuk, totaal ca. 1.60 crt. beeld, Boeddha, hout, groot bloempot, plateel snuifdoos, zilver, jl. 1860 L. van Baaren, Schoonhoven centimeter, in palissanderhouten houder stoelen, twee stuks, pitriet beschuitbus, kristal, compleet en versierd met zilveren knop bonbonnière, kristal, met ruitslijpsel, op zilveren voet, i.v.v. 'Koe', jl.1835, S. Steensma, Harlingen dessertmessen, zilver, 'Haags Lofje', v. Kempen en Begeer, zes stuks ring, 18 krt. witgoud met vijf smaragden en vele briljantjes armband, platina, 70 gram, bezet met 288 briljanten en 24 baguettegeslepen diamanten van totaal ca. 20.00 crt. dekselschaal op onderschaal, porselein, Qianlong (1736-1795 'polychroom decor van een 'Gezellig gezinsleven', lengte 38,5 cm spangcollier, 14 krt. goud, 31.5 gram sculptuur, wit, 'Turnende man' beeld, brons, 'Leeuw', op voetstuk
120/160 8000/12000
1200/1800 1000/1500 1500/200 100/200 250/350 70/120 140/180 200/400 200/400 200/400
100/200 130/180 250/350 200/300 30/60 300/500 1500/2000
60/90 80/120 150/200 80/120 50/100 90/150 80/120 275/375 500/700 14/18000 3500/5500 1100/1600 60/90 200/300 6
135 a 135 b 136
137 138 a 138 b 139 a 139 b 141 143 144 144 145 145 146 147 148
a b a b
a
148 b 149 a 149 b 150 151
153 154 154 155 155 157 158
a b a b a
158 b 159 a
tabaksdoos, zilver, jl. 1854, C. van Dam, Schoonhoven kralenbeurs met zilveren beugel, jl. 1876, C. Cammans, Leeuwarden pendule, vuurverguld, met zegewagen en engel, Empire, begin 19e eeuw, Frankrijk, op basement reliëf met zegewagen, figuren en engelen, het wiel van de wagen als wijzerplaat, de wagen zelf met draakversiering met mennend engeltje en tweespan. h. 50 x l. 46 cm. bijzettafeltjes rookset, kristal op zilveren voet geplaatst en met zilveren sigarenknipper, op zwart basement, ca. 1875 gebakschep, zilver, ca. 1875 dessertcouverts, zilver, 'Haags Lofje', v. Kempen en Begeer, zes sets vaas, h. 27 cm., brons, met reliëfafbeelding van 'Libelle in het riet', Cupidofiguur als rechter handvat, gesigneerd A. Moreau pijpe-comfoors, drie stuks, koper/hout, 19e eeuw ring, 18 krt. goud, bezet met een briljant van 0.50 crt. en een entourage van 16 briljanten van bij elkaar 1.66 crt., totaal 2.16 crt. horloge, 'snek', zilver, Johnson Liverpool 1841 beeld, brons, 'Discuswerper' kaasstolp, kristal met etswerk en zilveren knop psalmboek, jl.1882, met 14 krt. gouden slot beeldjes, twee poedels met biggemandjes, porselein, 19 eeuw tafel op gebogen pootjes cakeschaal, kristal, met ruit en waaierslijpsel versierd en met zilveren beugel met parelrand, jl. 1897 peper en zoutbakjes met glazen binnenbakjes tafelcouverts, zilver, 'Haags Lofje', v. Kempen en Begeer, twee sets collier, facetgeslepen agaat met hanger van markasiet op zilver in gouden montuur waarin 12 strengen agaat met git, 19e eeuw ring, platina, bezet met een bolsjewiekgeslepen diamant van ca. 1.80 crt. eromheen totaal 26 diamanten 8/8, art deco kaststel, vijfdelig, Delfts, polychroom decor van Prinses Wilhelmijntje (17481806) en Prins Willem V (1751-1820) hoogte met deksel 36 cm, middelste vaas heeft een afbeelding van een oranjeboom waarin de tekst 'Hieronder rust ik rustig' gemerkt 'De Klaauw' 1661-1840 stijve armband, 18 krt. goud, bezet met vele roosgeslepen diamanten, 1e helft 20e eeuw zakhorloge, zilver, op stander glaskast, mahonie boterstolp, kristal met etswerk en zilveren knop capehaak, zilver, jl. 1884, J. Gaillard, Schoonhoven tweezitsbank, goudverguld stoelklok, Friesland, uurwerk met gaand en slaandwerk en wekkermechanisme, kast versierd met meerminnen, ca. 1825 tas met zilveren beugel en ketting, jl.1918 tafelmessen, zilver, 'Haags Lofje', v. Kempen en Begeer, zes stuks
200/300 80/120 6000/9000
40/80 160/220 80/120 600/900 50/100 40/80 2500/3500 100/200 180/220 100/180 120/180 150/300 30/60 100/150 70/120 300/500 250/350 6500/9500 1000/2000
1000/1500 60/90 225/275 100/150 60/90 150/300 750/1250 100/180 400/600
159 b 160 161 163 164 164 165 165 167 168 168 169
a b a b
169 171 171 172
b a b a
a b a
172 b 173 174 a 174 b 175 a 175 177 178 178 179 179
b a b a b
180 181 182 183 184 184 185 185
a b a b
beeld, brons, h. 31 cm. afb. van 'Zittende classicistische vrouw met roos geleund tegen zuil waarop twee duiven', op vierkant zwart marmeren voetstuk papegaai, polychroom aardewerk, Delft, ca. 1700, h. 13.5 cm. (grootvuurtechniek blauw, geel, bruin, rood en groen) koekjespot en een kaasstolp op onderzetters, twee stuks, ruitgeslepen kristal, ca. 1890 stijve armband, 18 krt. goud, 22 gram, bezet met roosgeslepen diamanten, begin 1900 bijbel, 19e eeuw, met gouden slot karaf, geslepen kristal met zilveren hals 'hoorn des overvloeds', kristal met etswerk op zilveren voet en zwart basement soezenmand, zilver, jl. 1911, J. Postumus, Alphen a/d Rijn loper, Perzië, handgeknoopt kraankan, tin, beschilderd, met bijbehorend geelkoperen komfoor kralenbeurs met zilveren beugel, jl. 1874 aardappellepel, groentelepel, juslepel, botermesje en vleesvorkje, zilver, 'Haags Lofje' kruis als hanger, 14 krt. goud, 18e eeuw zittende arend, amethist, ca. 1920 sierglas, Leerdam, ca. 1930 VOC kistje met twee handgreepjes, slot en compleet met sleutel, filigrein zilver, 18e eeuw, met bijhorend mahonie opberg kistje met palissander paneeltjes kluwenmandje, Friesland, filigrein zilver, 18e eeuw broche, 14 krt. goud, bezet met 105 bolsjewiekgeslepen diamanten van totaal ca. 4.00 crt. in zilver gezet, Art Nouveau beeld, brons, van 'Vrouw', gesigneerd hangoortafel, eiken bijbel, 1853, dubbele zilveren sloten en hoekstukken, jl.1863, C. van Gelderen, Schoonhoven breischede, zilver, ca. 1850, met graveerwerk bijzettafel, Empire uitvoering, mahonie, met twee laden en twee flappen divers zilveren schepwerk, vijf stuks breischede, zilver, jl. 1859, Reitsma, Heerenveen aardappellepel, groentelepel, soeplepel en koffielepel, zilver, 'Haags Lofje', bootjesarmband, 14 krt. gouden slot, veiligheidskettinkje en ornamentjes waarin facetgeslepen granaten, 19e eeuw, Holland, 16 cm. beeld, ‘Ambtenaar op een muilezel’, Japan, Meiji 1868-1912, brons, (gemerkt met zegelmerk op buik) hoogte/lengte: ca. 46 x 46 cm. theepot op comfort, compleet met kaarshouder, decor 'Beatrix' 1938 schotel, Harlingen, begin 17e eeuw, 'Spaanse dame', afm. 31 cm armband, 18 krt. goud, 65 gram, met gespsluiting, tricolor carbidlampen, drie stuks, 19e eeuw hoekkast, mahonie bijbel, 1865, met zilveren slot, ca. 1860, S.H. Gaastra, Gorredijk schotel, kristal met zilveren beugel
150/250 350/700 80/120 1400/1800 100/200 80/120 100/180 180/220 80/120 80/150 70/90 200/300 300/400 50/100 40/80 650/950
450/650 1500/2000 60/90 140/180 225/275 80/120 150/250 120/180 80/120 300/600 600/900 1400/1800 60/90 350/700 2500/3000 80/120 130/180 70/90 100/150 8
186 187 188 a 188 b 189 a 189 b 191 192
193 194 194 195 195 196
a b a b a
196 b
197 198 198 199 199
a b a b
200 201 202 203 204 204 205 205 206 207 208 208
a b a b
a b
paar olifantstanden, (kunststof) op houder van messing, gewicht ca. 40 kg. tafel met marmeren blad, uitvoering eind 18e eeuw, met opengewerkte zijkanten kraankan, tin, beschilderd, klein model, zgn.'meidenkan', met bijbehorend geelkoperen komfoor kandelaars, zilver, twee stuks groentelepels, zilver, drie stuks waarvan twee met parelrand en één met filetrand medaillonhanger, 14 krt. goud, 19e eeuw, met bloemgravering en reliëf tabaksdozen, 18e eeuw, twee stuks, één keer lood, één keer tin pendule, vuurverguld, ca. 1800, Empire, 'Harpspelende herdersjongen met herdersstaf en bladmuziek', reliëf van muziekinstrumenten op basement, h. 37 cm. bloembroche, platina, bezet met 25 briljanten en 88 diamanten 8/8 van totaal 4.80 crt. 1e helft 20e eeuw kraantjeskan, beschilderd, compleet beeld, brons, 'Danseresje', op marmeren voetstuk schotel, China, blauw gedecoreerd, met parelrand op beugel suikerstrooier, kristal met zilveren dop servies, petit dejeuner, bestaande uit theepot, suikerpot en roomkan, twee kop en schotels en zes petit four schaaltjes, Japans eierschaal porselein, ca. 1890 serviesje, bestaande uit drie kop en schotels, kopjes met Geishaportretjes in reliëf in bodem., theepot, suikerpot en roomkan en drie petitfourschaaltjes, zwart eierschaal met zwaar vergulde afbeeldingen van landschap, ca. 1890 commode met grijs marmeren blad, mahonie intarsia met guirlandes en medaillon van Lodewijk XV1 bowlpot, kristal, met onderschotel en zilveren knop breischede, zilver, ca. 1860 tafellepels, zilver, zes stuks, 'Hollands Glad' beeld, brons, h. 38 cm. 'Discuswerpende naakte man' op vierkant marmeren voetstuk beeld, 'Koe', Delft, 18e eeuw, polychroom polychroom aardewerk, afm. l. 20 cm. h.14.5 cm. (grootvuurtechniek blauw, geel, bruin, rood en groen) vaas, met bijbehorende schaal, polychroom ceramiek John Bergen Studio, Canada ghendi, Imari, Qianlong (1736-1795) polychroom decor, h. 20 cm. bandring, 14 krt. goud, 16 gram, bezet met een briljant van 0.80 crt. olieverf, Indonesië, op papier, gesigneerd glaskastje, mahonie couverts, vier paar, 18e eeuw, zilver theebus, kristal, met waaierslijpsel en zilveren dop spiegel, midden 18e eeuw, verguld, Frankrijk bijzettafels, twee stuks boterstolp, kristal, met zilveren knop kuitgespen, twee stuks, zilver, jl. 1849, C.A. Rond, Schoonhoven
200/400 300/600 80/150 100/150 200/400 250/350 40/80 600/900
3000/4000 40/60 200/300 120/160 90/140 40/60
40/60
300/600 120/160 80/120 200/300 120/180 350/800 60/90 600/900 2200/2800 60/90 130/180 400/500 100/200 800/1200 40/80 120/180 60/90
209 a 209 b 210 211 212 213 214 214 215 215 216 217 218
a b a b
a
218 b 219 a 219 b 220 221 223 224 224 225 225 226 227 228 228
a b a b
a b
229 a 229 b 231 233
234 234 235 235
a b a b
dessertlepels en dessertvorken, zilver, twee sets, 'Haags Lofje', v. Kempen en Begeer oorstekers, 14 krt. goud, waarin facetgeslepen granaten, 19e eeuw pendule, porselein, begin 19e eeuw, 'Jagende edelman', Frankrijk zes kop en zes schotels, eierschaal porselein, Japan, blauw/wit, ca. 1900 schenkkan met deksel en handgreep, Imari, Japan, midden 19e eeuw, polychroom decor van boombloesem en bloemen. hanger, 18 krt. goud, 19.5 gram, bezet met 300 diamanten 8/8, een marquisegeslepen steen en een synthetische parel verzamelalbums, drie stuks, Verkade, ca. 1920, tien stuks, compleet linnenkast, mahonie geboortelepel, Friesland, zilver, met inscripties suikerstrooier, kristal met zilveren dop dekselpot, blauw/wit, Perzisch decor stoeltje, pitriet staartklok, Friesland, uurwerk met gaand-en slaand werk en wekkermechaniek, wijzerplaat versierd met mechaniek 'Visser', bij het slaan van de klok gaan de molenwieken draaien evenals het torenuurwerk tafelklokje, zilver, met sleutelopwinding bestekcassette, zilver, 'Puntfilet', bestaande uit 50 delen camée broche/hanger, 14 krt. gouden gevlochten montuur waarin zes pareltjes en klassieke vrouw in reliëf pendule, 19e eeuw, goudverguld, gesigneerd op uurwerk 'Robert Paris' kaarsenblakertje met dover, blauw/wit porselein, K'ang Hsi, met zilverwerk schakelarmband, 18 krt. goud, 46 gram, bezet met 320 roosgeslepen diamanten, ca. 1900 verzamelborden, tien stuks pop, Simon en Halbig roomkom, Friesland, zilver, met drijfwerk, jl. 1887 broekstukken, twee stuks, zilver, G. Wendels, Middelburg hanglamp, brons met kristallen pegels bureau met schrijfklep tabaksdoos, zilver, jl. 1823, H. Verbeek- Schoonhoven gembercouvert, zilver, met kornalijnen greep, jl. 1882, J. Kooiman, Schoonhoven oorknoppen, 14 krt. goud, met 1.40 crt. briljant beeld, brons, 'Klassieke jonge vrouw met bloementak', h. 52 cm. op rond zwart marmeren voetstuk vaas, met zilveren dop kraag en bodemrand, K'ang Hsi porselein, 18e eeuw stijve armband, 18 krt. goud, bezet met 23 carrégeslepen diamanten van totaal ca. 3.00 crt., geflankeerd door 24 carrégeslepen blauwe saffieren en 24 robijnen beeld, Boeddha, hout schaal, achtkantig, China, blauw/wit bruidegompijpje, zilver, ca. 1875 bowlpot, kristal, met amandelslijpsel en zilveren knop
100/200 150/250 200/400 60/90 600/900 1500/2000 60/90 275/350 80/120 80/120 50/100 30/60 1500/2000
350/400 1800/2200 250/350 1000/1500 140/180 2200/2800 50/100 150/250 180/220 160/220 200/400 50/100 200/300 180/220 1100/1600 150/250 120/160 1500/2000
50/100 130/180 150/200 150/200 10
236 237 238 a 238 b 239 a 239 b 241 243 244 244 245 245 246 247 248 248 249 249 250 251 253
a b a b
a b a b
254 254 255 255 256 257
a b a b
258 258 259 259 261
a b a b
263 264 264 265 265
a b a b
spiegel, eind 18e eeuw, verguld, Frankrijk tweezitsbank inkstel, kristal met zilveren applicaties en met greep in de vorm van een paardenhoofd, zilver en met zilveren pen inkstel, zilver, met kristallen inktpotten, jl. 1860, van Kempen, Voorschoten oorknoppen, 14 krt. witgoud, met parel en 0.04 crt. briljant oorstekers, 14 krt. goud, met negen briljanten per stuk beeld, 'Liggende leeuw' (Sphinx) het logo van Petrus Regout, ontwerp Charles Vos 1928 ring, 18 krt. goud, bezet met vijf bolsjewiekgeslepen diamanten van totaal ca. 1.20 crt. en acht roosgeslepen diamanten, art deco beelden, hout, Java, twee stuks, ca. 1900 fruitschaal, geslepen kristal, melkkan en hengselschaal armband, van zilveren stuivertjes, Willem III boterstolp, met etswerk en zilveren knop spiegel, ca. 1800, met kroon voltaire paar karaffen, ruitgeslepen kristal muntendoosje, zilver oorknoppen, 14 krt. witgoud, met parel en 0.36 crt. briljant oorhangers/stekers, goud op zilver met robijnen, 19e/20e eeuw skeletklok onder stolp, marquetterie inlegwerk ,19e eeuw kom, Imari, Chien Lung 1736-1795, diam. 23 cm. halve alliancering, 18 krt. goud, bezet met 18 briljanten van totaal 1.25 crt. en acht facetgeslepen smaragden beeld, 'Paard', op marmeren voet, gesigneerd tegeltableau, 'Wintergezicht', in lijst. P.F. Jochemse melkpijpje, zilver, ca. 1850 kaasstolp, met etswerk en zilveren knop haardstel, gietijzer, met zes accessoires, 19e eeuw bureau/tafel met vuurvergulde ornamenten en drie laden men blad van leer met gouddruk kraankan , tin, groot model met bijbehorend geelkoperen komfoor geboortelepel, zilver, met afb. Willem & Mary solitairring, 14 krt. witgoud, met 0.05 crt. briljant oorhangers/stekers, goud op zilver met robijnen, 19e/20e eeuw kom, blauw/wit porselein, 18e eeuw, Chien Lung 1736-1795, decor van bloemen en vogels, diam. 23 cm. rozetring, 18 krt. goud, bezet met 37 briljanten van totaal 1.25 crt. appelketel, brons, 19e eeuw kijker en vergrootglas en kompas in kist kurkentrekker, zilver, mrtn. onleesbaar 'Hoorn des overvloeds', met etswerk, geplaatst op zilveren voet op zwart basement
400/800 50/100 150/250 180/220 120/180 450/650 60/90 400/600 60/90 80/120 80/120 100/200 300/600 50/100 60/90 60/90 300/500 250/350 800/1200 150/250 800/1200 50/100 80/120 60/90 100/200 50/100 450/900 100/200 100/200 100/200 250/350 100/200 600/900 50/100 80/120 180/220 100/200
266 a
266 b
267 268 a 268 b 269 a 269 b 271 273 274 274 275 275 277 278 278 279
a b a b a b a
279 b 281 283 284 284 285 285 286 287 288
a b a b
a
288 b 289 a
289 293 294 294 295
b a b a
serviesje, bestaande uit twee kop en schotels, theepot, suikerpot en roomkan, Japans eierschaal, handbeschilderde afbeeldingen van figuren in nachtelijk landschap met brug en water, ca. 1890 serviesje, bestaande uit theepot, suikerpot, vier kop en drie schotels en twee bordjes, handbeschilderd eierschaal porselein, met afb. van vogels in landschap, ook binnenin kopjes afbeeldingen van vliegende vogels, ca. 1890 tweedeurskast, mahonie, 19e eeuw stoelklok, Groningen, kast met zgn. 'oren', uurwerk met gaand-en slaandwerk en wekkermechaniek gesp, zilver, gemaakt van 18e eeuws bijbelslot rozetring, 14 krt. goud, met zaadpareltjes beeld, been, 'Marskramer', China, 19e eeuw beeld, brons, Art Deco danseres, h. 47.5 cm. op marmeren voet hanger, als hart, 18 krt. goud, deels geëmailleerd en bezet met totaal 60 diamanten en een ovaalgeslepen blauwe saffier, begin 1900 fruitschaal, kristal, origineel Egermann Bohemen vaasje, twee stuks, geëtst en met zilveren rand tafelmessen, zes stuks, heft met snijwerk, 1877 cakeschaal, kristal met waaierslijpsel en zilveren beugel stoelen, twee stuks boekentas, eiken, ca. 1860 soezenmand, zilver, met zaagwerk herenpolshorloge, Mido Ocean, goud met leren band, zilverkleurige wijzerplaat met streepindex en datum op 3 uur. (met originele doos) beeld, been, 'Shao Lao', China, 19e eeuw kaststel, driedelig, P. Regout, Imaridecor ring, 18 krt. goud, bezet met facetgeslepen blauwe saffier en een entourage van roosgeslepen diamanten, 1e helft 20e eeuw wandborden, drie stuks, Makkum bloemtafel, gestoken zoutvaatjes, zilver met blauw glazen binnenbakjes bijbels, twee stuks, met zilveren sloten, jl. 1835 en 1854 schemerlamp paar lampevoeten, barokstijl staartklok, Friesland, meekrapkleur, uurwerk met gaand-en slaandwerk en met wekkermechaniek, wijzerplaat met maan en datumaanduiding, ca. 1850 theebus, opaline, met zilveren montuur herenpolshorloge, Omega, 14 krt. goud met leren band, crèmekleurige wijzerplaat met streepindex, handopwinding, Cal.410, decentrale secondewijzer paar wildzwijn-slagtanden, i.v.v. vrouwenfiguren, handgesneden schakelarmband, 18 krt. goud, handgemaakt, geajoureerd decor Tiffany-lamp lampetstel, gebloemd, en geslepen koekjespot zakmes met zilveren greep, C. Cammans, Groningen
40/60
40/60
300/600 700/900 70/90 180/220 100/200 130/180 600/900 70/90 80/120 350/550 100/200 30/60 60/90 350/550 500/700 100/200 150/300 250/350 60/90 100/200 80/120 150/250 75/100 50/100 450/650 80/120 500/700
100/200 1800/2200 50/100 100/200 70/90 12
295 296 297 298 298 299 299
b
a b a b
bijbels, twee stuks, met goud en zilveren slot schemerlampen, twee stuks tafel, eiken met ijzeren regels bonbonnière, kristal, met zilveren beugel theebus, kristal, met zilveren montuur vestzakhorloge, goud, witte wijzerplaat met Arabische cijfers, handopwinding beeldjes, 'Paar naakte dames', porselein, ca. 1880, China
140/180 80/120 200/400 80/120 130/160 150/250 80/120
Aangekochte goederen moeten op de laatste veilingdag afgehaald zijn, ook de koopopdrachten. Alleen voor meubelen en grotere objecten, bestaat er de mogelijkheid deze morgen en woensdag middag tussen 14:00 uur en 17:00 uur af te halen Betaling met pinpas is mogelijk.
Dinsdag Aanvang veiling 19.00 uur Zaal open 18.30 uur Aangekochte goederen moeten op de laatste veilingdag afgehaald zijn, ook de koopopdrachten. Alleen voor meubelen en grotere objecten, bestaat er de mogelijkheid deze woensdagmiddag tussen 14:00 uur en 17:00 uur af te halen Betaling met pinpas is mogelijk. .
301 302 303 304 304 305 305 306 307 308 308 309
a b a b
a b a
309 b 310 311 312 313 314 314 315 315 316 317
a b a b
318 a
fruitschaal, opaline op voet, ca. 1900, blauw beeld, brons, 'Stier', op marmeren voet broche, 18 krt. goud, rijtuig met paard, deels geëmailleerd en bezet met blauwe saffieren netsuke's, twee stuks stolpflesjes, twee stuks met zilveren hals bonbonnière, porselein, China, met zilveren greep broodmand, zilver, versierd met zaagwerk, 480 gr. spiegel in vergulde lijst met facetgeslepen randen bloempot, plateel, polychroom bloemdecor, Arnhem, ca. 1925 kralenbeurs met zilveren beugel, ca. 1875 beschuitbus, kristal, compleet met onderschotel, zilveren knop herenpolshorloge, Bulova, goldplated met leren band, grijze wijzerplaat met puntindex en Arabische cijfers op ieder kwartier, automaat, Cal. Bulova 10 CMC L2 lodereindoosje, zilver, Holland, met gegraveerde bladmotieven, W. Lobensteyn, Schoonhoven (1860-1875) zijdebloemen op porseleinen vaasje, onder stolp, biedermeier, 19e eeuw bonbonschaaltje, kristal, facetgeslpen, zilveren beugel met parelrand, jl. 1888, Holland emmer, koper hanger, als revolver, 18 krt. goud kaststel, driedelig oorkannen, twee stuks, plateel bonbonnière, kristal met zilveren beugel kurkentrekker, zilver, 18e eeuw jardinière met groen gemarmerde vaas/pot schotel, plateel, polychroom bloemdecor, Gouda, gedat. 1918, gemerkt A. Lansaat, diam. 35 cm. roomlepel, zilver, jl.1891. K. Kijlstra, Drachten
40/80 60/90 300/400 50/100 80/120 50/100 800/1200 100/200 50/100 70/90 100/200 150/250
100/200 40/80 60/90 70/90 350/550 40/80 80/120 60/90 300/400 100/200 80/120 60/90
318 b 319 a 319 b 320 321 322 323 324 324 325 325 326 327
a b a b
328 a 328 b 329 a 329 b 330 331 332 333 334 334 335 335
a b a b
336 337 a
337 b
338 a 338 b 339 a
339 b
cakeschaal, kristal, met ruitslijpsel, gegraveerde zilveren beugel, jl. 1916, Van Kempen, Voorschoten herenpolshorloge, Favre-Leuba Sea Chief, staal met leren band, grijze wijzerplaat met streepindex en datum op 3 uur. handopwinding, Cal.AS.2061 munten, negen stuks, China, metaal appelketels, twee stuks, groot en klein, koper vleesschotel, polychroom bloemendecor, 19e eeuw, diameter 53 cm. bord, tin, 18e eeuw, graveerwerk van bloemenmand, diam. 30 cm. gemerkt met roos en engeltje choker, 14 krt. goud, 26.5 gram poppenwandelwagentje, hout fruitmesjes, zes stuks in etui zwavelstokkenpotje en sigarenbeker, opaline met zilveren applicaties visschep, zilver met ivoren greep, 1864, J. Schouten Amsterdam plantenstanders, gietijzer, jugendstilmodel borden, vijf stuks, Petrus Regout decor Amazone en drie herdenkingsborden (totaal 7 stuks) dameshorloge, zilver, met zilveren ketting bowlpot, kristal, met lepel en onderschotel, zilveren knop herenpolshorloge, Juvenia, goldplated met leren band, grijze wijzerplaat met streepindex en datum op 3 uur. Automaat lodereindoosje, zilver, Holland, op pootjes en met gerolde zilveren draden als boomtakken en ranken, 19e eeuw kraantjeskan op komfoor, 19e eeuw, handbeschilderd portretlijstje van ivoor, beschildering van 18e eeuwse vrouw, gesign. La Tour barometer met temperatuurmeter armband, platina, bezet met zes parels en vijf bolsjewiekgeslepen diamanten van totaal 0.55 crt., 1e helft 20e eeuw kwispedoor en dekselpot, Makkum kompas in kist met kijker mes met zilveren greep, Zwolle, 18e eeuw bijbel, 1832, voorzien van dubbele zilveren sloten, hoekstukken en draaghalen met ketting, Meppel, 1886 hanglamp, kristallen pegels servies, driedelig, theepot, suikerpot en roomkan, Japans eierschaal porselein, ca. 1890, handbeschilderd decor van gewelddadige taferelen met samoerais in landschap, goudverguld bruidsserviesje, Kutani eierschaal porselein, bestaande uit acht kopjes en acht schoteltjes, handbeschilderd decor van mensen, kraanvogels en Fuji Yama, goudverguld, ca. 1890 broches, twee stuks, zilver, 'oorijzerstift en bloem' 'Hoorn des overvloeds', kristal, geëtst, op zilveren voet en met zwart basement herenpolshorloge, Universal, staal-goud met leren band, Champagnekleurige wijzerplaat met Arabische cijfers, handopwinding, Cal. Universal 263. (met originele doos) olieflacon met dop, porselein, h. 9.5 cm., met afbeelding van erotisch tafereel
100/200 200/300 60/90 40/80 60/90 80/90 1000/1500 50/100 60/90 120/180 180/220 100/200 30/60 100/200 100/200 225/275 100/200 80/120 50/100 130/180 800/1200 60/90 80/120 80/120 900/1200 300/600 40/60
40/60
70/90 100/200 275/350
60/90
341 342 343 344 344 345 345
a b a b
346 347 348 a 348 b 349 a 349 b 350 351 352 353
354 a 354 b 355 a 355 b 356 357 358 a 358 b 359 a 359 b 360 361 362 363 364 a 364 b
300/600 Biblia bevattende de Gantsche heylige Schrifture, gedrukt door de Weduwe ende erffgenamen van Johan Elzevier,1637, zonder Druck Fauten, compleet met kaarten, gebonden in leer. schenkkan, tin, Engeland, 19e eeuw met siergravering 60/90 dekselcoupes, twee stuks, kristal, Holland, ca. 1880, olijfslijpsel 150/300 rijring, 18 krt. goud, bezet met vijf briljanten van 0.40 crt. 1000/1500 per stuk, totaal 2.00 crt. taartschep, zilver 40/60 borden, twee stuks, China, blauw/wit 80/120 kralenbeurs met zilveren beugel en zilveren binnenbeugel 80/120 chatelaine, zilver, versierd met tonnetjes en signetten, alsmede zilveren 400/600 horloge met snek en sleutelopwinding spiegel, ovaal, brons 150/250 dekselcoupe, kristal, Holland, olijfslijpsel, ca. 1880 60/90 bonbonnière, porselein, met zilveren greep 60/90 bonbonnière, kristal, zilveren beugel, jl. 1874, A. Maas, Groningen 80/120 zakhorloge, Omega, staal, grijze wijzerplaat met streepindex. Op de 450/650 kwartieren, Handopwinding, Cal. 601. 1970 lodereindoosje, zgn. 'Jagertje', zilver, Holland, 19e eeuw, met afb. van 100/200 trompet en kruitzak op deksel staartklok, klein model, zgn. 'Notarisklokje'' , 19e eeuw 400/600 lantaarnklok, 18e/19e eeuw, gesigneerd W. Martin Bristol, op eiken stoel 600/900 beeld, brons, 'Paard met ruiter' 80/120 1000/1500 ring, 18 krt. goud, 11 gram, bezet met 1 briljant van 0.40 crt. eromheen acht briljanten van 0.20 crt. per stuk, totaal 1.20 crt. oud slijpsel in platina gezet, 50er jaren fruitschaal, kristal, origineel Egermann Bohemen 60/90 spiegel, biedermeier 130/160 kralentas met zilveren beugel en zilveren rokhaak, jl. 1785, J. Labberton, 350/450 Schoonhoven brandewijnkom, zilver, versierd met drijfwerk 350/450 piéd de stalles, twee stuks, goud verguld 100/200 zes kop en zes schotels, Japan, ca. 1900, eierschaal, blauw wit porselein, ca. 40/60 1890 armband, zilveren stuivertjes periode Willem III 80/120 brandewijnkom, zilver, met gedreven decor van voluten en florale 650/950 afbeeldingen, jl.. 1812, J. Paulides, Heerenveen vestzakhorloge, Eterna, 14 krt. goud, Champagnekleurige wijzerplaat met 350/550 Arabische cijfers. Decentrale secondewijzer, handopwinding olielampjes, groen aardewerk, China 60/90 kraantjeskan en snavelkan, tin, 19e eeuw 80/120 lampetstel, decor 'Zwaluw', 1893, bestaande uit bloempot met onderschotel, 150/300 schenkkan met kom, kammen en zeep bakje, P. Regout klokkenstel, drie delig, art deco, marmer 80/120 alliancering, 18 crt. goud, bezet met 27 briljanten van totaal 1.35 crt. 600/900 natfruitschep, zilver 80/120 geboortelepels, twee stuks, zilver 80/120 16
365 365 366 367 368 368 369 369
a b
a b a b
370 371 372 373 374 374 375 375
a b a b
376 377
378 378 379 379
a b a b
380 383
384 a 384 b 385 a 385 386 388 388 389 389
b a b a b
kaasstolp, kristal met etswerk en een zilveren knop, ca. 1875 horloge, voorzien van zilveren signettenketting stoelen, twee stuks, pitriet, gevlochten en houtgepend taartschep, zilver, J. van Wijk, Amsterdam, parelmoer handgreep, jl. 1847 lodereindoosje, zilver, met hartje, jl. 1849 mes met zilveren greep, waarop afb. v. 'Ruiter', jl. 1832, inscriptie J.K. Bijlsma horlogeketting, 14 krt. goud, 19e eeuw, met handgemaakte ornamenten pepermuntdoosje, 1e geh. zilver, jl. 1890, met afbeeldingen van bruiloftvierende mensen, zowel onder als boven gedecoreerd doosje met vier gouden streeksieraden, 19e eeuw spiegel in jugendstiluitvoering, gesigneerd en gedateerd 1904,' "Vrouw bij fontein' schildersezel damespolshorloge, platina, originele Tiffany & Co, met band van krokodillenleer en platina gesp, in cassette vazen, Arnhem Plateel, twee stuks roomlepels, drie stuks, zilver boterstolp, kristal, met etswerk en zilveren knop halssnoer, 5 streng bloedkoraal, voorzien van een groot 14 krt. gouden slot waarin ook bloedkoraal commode met marmeren plaat, repromeubel chanoeka, Noord-Europa/Nederland, 18de eeuw, brons, afm. 20 x 20 cm. Chanoeka is ook de naam van het Joods achtdaagse feest waarmee het 'chanoeka-wonder' herdacht wordt, en ook de herinwijding van de tempel van Jeruzalem in 164 voor Christus wordt gevierd. Het feest staat ook wel bekend als het feest van de lichtjes: Chag Ha'Orot." suikerlepel, zilver, jl. 1833 suikerstrooier, zilver, empire, jl. 1830, H. Remmers, Amsterdam damesring, 14 krt. wit goud met aquamarijn en 0.30 crt. briljant olieflacons, twee stuks, bl/wit porselein, h. 7 cm. met afbeelding van menselijke figuren servies, zilver, zevendelig met suikerschepje, gewicht 2350 gram set sieraden bestaande uit broche, ring en oorknoppen, 18 krt. goud, 68,5 gram, bezet met cabochongeslepen turkooizen en 291 diamanten van totaal ca. 6.00 crt. 8/8 zakhorloge, zilver, op stander wijntafel, mahonie kinderservies, zilver, driedelig, J. Wendels, Schoonhoven, jl.1879, komfoortje, jl.1874, J.S. Zwaanenburg, Sneek kralentas voor kind, voorzien van zilveren beugel en rokhaak vijfdeurskast, eiken met snijwerk in de panelen, ca. 1880 theebus, Fries draadglas, met zilveren dop muntenkoker, zilver, jl. 1850 met 6 zilveren stuivertjes, Kon. Willem III naaigarnituur, 18 krt. goud, 19e eeuw pepermuntdoosje, zilver, Holland, rond model, met putty-figuur in vlindermotief, 19e eeuw
100/200 200/300 75/125 150/300 100/200 150/250 400/600 100/200 80/120 80/120 225/275 1500/2000 60/90 100/200 100/200 1200/1600 100/200 600/900
60/90 100/200 275/375 60/90 1000/1500 4000/5000
80/120 120/160 120/160 140/180 200/400 100/200 180/220 600/900 100/200
391 392 393 394 394 395 395 396 398 398
a b a b a b
399 a 399 b 400
401 403 404 a 404 b 405 a 405 b 406 408 408 409 409
a b a b
410 411 412 413 414 414 415 415
a b a b
jeneverkruik, met opschrift "Fa. A. Doornbos, Groningen", met 5-kan merk, gres presenteerschaal met zilveren greep collier, 14 krt. goud en zilver, bezet met vele roosgeslepen diamanten, 19e eeuw icoon, handbeschilderd, ca. 1900 glaskastje, mahonie brandewijnkom, decor van acanthusbladeren, zilver karaf, kristal, op zilveren voet en versierd met zilveren applicaties kaarttafel, uitklapbaar bijbel, jl. 1884, met 14 krt. gouden slot muntenkoker, zilver, versierd met zilveren munt 1618, zes stuiver, Enkhuizen, alsmede tien stuivermunt van VOC, jl.1780, met 12 halve guldens t.w. vier exemplaren Willem II, twee exemplaren van Willem III en zes exemplaren van Koningin Wilhelmina damesring, 14 krt. goud, met rooktopaas, steenmaat 18 x 14 mm. doos, parelmoer, op benen pootjes, 19e eeuw Boek, anno 1682, compleet met afbeeldingen, nieuw ingebonden in leer, bevat de oude geschiedenis van de Joden en de Joodse oorlog, het boek is geschreven door de eerste-eeuwse Romeins-Joodse geschiedschrijver en hagiograaf Flavius Josephus. De Joodse oorlog volgde op een opstand van Joden tegen de Romeinse overheersing en duurde van 66 tot 70 na Chr. openhaard siermeubeltje, 19e eeuw, mahonie ingelegd met parelmoer, decor van bloemen ring, platina, bezet met een grote facetgeslepen blauwe saffier en een entourage van 16 bolsjewiekgeslepen diamanten van totaal 2.00 crt. Kardinaalschotels en bord, tin, vijf stuks, 18e/19e eeuw beeld, brons, 'Moeder met kind' pijpkomfoor, 1e geh. zilver, met roodkoperen binnenbakje, jl. 1824, E. Adelaar, Amsterdam sigarenbeker, zilver met bijbehorende aansteker in de vorm van een lantaarn, geplaatst op palissander voetstuk. 1852, J.M. van Kempen, Utrecht trumeau 'Paardenmes', in bijbehorende lederen schede brandewijnkom, zilver, gedreven, 18e eeuw, met initialen R.A.. en J.S. damesring, 14 krt. bicolor goud, met 0.03 crt. briljant pillendoosje, zilver, Holland, rond model, gelineerd en met hartcartouche, jl.1831 zakje met gouden sieraden, totaal gewicht 57 gram. dienblad, Japan, zwart lakwerk met parelmoer decor van pluimvee en bloemen kaarttafeltje, mahonie tennisarmband, 18 krt. goud, 18 gram, bezet met 10 briljanten van totaal 0.50 crt. en zeven kleinere op de sluiting bijbel, 19e eeuw, koperen beslag ladekast, mahonie broches, drie stuks, 14 krt. goud, met kornalijn tazza, kristal, geplaatst op zilveren voet
100/200 160/225 1500/200 120/180 130/180 350/450 100/200 80/180 180/220 350/550
225/275 100/200 200/400
100/200 1800/2200 60/90 275/350 250/350 350/450 100/200 80/120 600/900 150/250 100/200 600/900 60/90 150/250 1000/1500 150/250 180/220 120/180 120/180 18
416 418 a 418 b 419 a 419 b 420 421 423 424 424 425 425 426 428 428 429 429
a b a b a b a b
431 a 431 b 431 c 432 433 434 434 435 435 436 438 438 439
a b a b a b a
439 b 440 441 443 444 444 445 445
a b a b
spiegel bonbonnière, kristal, op zilveren voet bijbel, 1853, met dubbele zilveren sloten en zilveren randen, jl. 1841, Gebr. Veenstra, Leeuwarden dames rijring, 14 krt. wit goud, met 0.15 crt. briljant kaartendoos, afm. 10 x 7.5 cm., gegraveerd parelmoer, 19e eeuw breinaaldhouders gemaakt tot broche, goud, 19e eeuw, Holland, gew. 5 gram trommel, blik, handbeschilderd decor, ca. 1900 oorbellen, 18 krt. goud, bezet met twee briljanten, oud slijpsel van 0.25 crt. per stuk, totaal 1.00 crt., 1e helft 20e eeuw Romeinse hengselfles, met knopen, zeldzaam, 2e/3e eeuw beeld, brons, op marmeren voetstuk, 'Danseres' dasspeld, 14 krt. goud en twee gouden broches natfruitschaal, kristal, voorzien van zilveren beugel hanglamp, kristal met pegels kandijcoupe, kristal, op zilveren voet pijpkomfoor, zilver, met koperen binnenbakje, jl. 1864, Bruning, Joure damesring, 14 krt. bicolor goud, met 0.09 crt. briljant lodereindoosje, zilver, mrt. Lobensteyn (1860-1875), jl.1861, rondom gegraveerd en bovenzijde filigreinwerk van florale motieven beelden, twee stuks, biscuit, ca. 1900, classicistische uitvoering beeldjes, twee stuks, biscuit, ca. 1900, 'Arresleeën met meisje en jongen' beelden, drie stuks, biscuit, ca. 1900, 'Figuren met kruik' vitrinekastje collier met tussenstuk, 14 krt. goud, bezet met een grote peervormgeslepen diamant en 19 roosgeslepen diamanten in zilver gezet, ca. 1900 Romeinse lange fles, gedraaide hals-irrisatie, 2e/3e eeuw schotel, Delft broche, 14 krt. goud, en 14 krt. gouden medaillon bonbonnière, kristal, op zilveren voet spiegel olie-en azijnstel, vijfdelig, kristal kluwenhouder, zilver, 18e eeuw, Friesland, met rokhaak zakhorloge, zilver, witte wijzerplaat met Romeinse cijfers, decentrale seconden wijzer karaf, kristal, met stolp, 1e geh. zilveren hals, ruit geslepen, h. 36.5 cm. vestzakhorloge, goud, P. Ardley Norton te Londen, in schildpad buitenkast siervogels, geblazen glas, twee stuks, Finland collier met hanger, 18 krt. goud, bezet met een peervormgeslepen diamant van 0.57 crt. en vijf briljanten van totaal 0.45 crt. Romeinse glazen schaal, 2e/3e eeuw beeld, brons, 'Balletdanseres' chatelaine, zilver met 'Paard' en drie signetten, ca. 1860 cakeschaal, kristal, met zilveren beugel
50/100 100/200 500/700 225/275 80/120 60/90 30/60 1000/1500 900/1400 225/275 100/200 100/150 200/400 100/200 250/350 200/300 100/200 40/80 40/80 30/60 100/200 1500/2000 900/1400 120/180 140/180 80/120 50/100 50/100 750/950 80/120 80/120 800/1200 50/100 1200/1800 600/900 100/200 250/350 120/160 19
446 448 a 448 b 449 a 449 b 451 452 453 454 454 455 455 456 458 458
a b a b a b
459 a 459 b 463 464 a 464 b 465 a 465 466 468 468 469
b a b a
469 b 471 472 473 474 474 475 475
a b a b
476 478 a
spiegel suikerstrooier, zilver met baleinen greep oorijzer, zilver, Drenthe, met bijbehorende 14 krt. gouden stiften herenvestzakhorloge, Union, 14 krt. goud, champagnekleurige wijzerplaat met Arabische cijfers, decentrale secondenwijzer, handopwinding pepermuntdoosje, zilver, Holland, jl.1827, rond model, golfgravering op deksel bloempotten, twee stuks, polychroom spiegel, empire, afm. 70 x 180 cm. ring, 18 krt. goud. bezet met een briljant van 0.60 crt. geflankeerd door 36 kleine briljantjes grafkistje, China, Ming-dynastie, 16e eeuw geboortelepels, twee stuks, zilver, jl.1860 en 1886 chatelaine, zilver, met bloemenmand en zilveren siersleutel lodereinflesje, kristal, met 14 krt. gouden dop hanglamp, kristal met pegels herenhorloge, 14 krt. goud, met ketting oorijzer, 18 krt. goud, Friesland, compleet met gouden stiften en een paar bijbehorende mutsen, 110 gr. herenvestzakhorloge, Dugena, goud met gouden horlogeketting, zilverkleurige wijzerplaat met streepindex beeldjes, drie stuks, netsukés, been hanger/broche, 18 krt. goud, bezet met roosgeslepen diamanten, 19e eeuw beeldje, China, Ming-dynastie, ca. 1540 kastje, mahonie, intarsia chatelaine, zgn. tonnetjesketting, met twee signetten en siersleutel, met zilveren horloge, zgn. 'Knol', ca. 1780 loderijnflesje, kristal, met 14 krt. gouden dop commode met laden kluwenmandje, zilver, jl. 1861, J. v. Wijk, Amsterdam cakeschaal, kristal, geslepen, met gegraveerde zilveren beugel herenpolshorloge, Movado, goud met leren band, champagnekleurige wijzerplaat met streepindex, decentrale secondewijzer, Cal. 7290 lodereindoosje, mrt. P.R. Caboes, Leeuwarden (1836-1859), jl. 1854, gelinieerde uitvoering met hartcartouche en floraal motief op deksel bijbels, twee stuks, met elk een zilveren slot emmertje, mahonie met koperen banden armband, 18 krt. goud, 21 gram, bezet met 37 briljanten van totaal ca. 2.00 crt. beeldje, China, Huang-dynastie, ca. 700 hangoortafel, eiken halssnoer, 14 krt. goud, met granaat, zgn.'Bootjesketting', ca. 1850 eierset, biedermeier, op zilveren voetjes geplaatst, compleet met bijbehorende zoutvaatjes dressoir met zes laden brandewijnkom, zilver, met bijbelse afbeeldingen; 'Rebecca bij de put' en 'Elia en de raven', jl. 1803, Halbertsma, Gorredijk
50/100 120/160 450/650 275/375 100/200 30/60 225/275 1100/1600 80/120 80/120 250/350 130/180 100/200 200/300 2500/3500 400/600 70/90 600/900 120/160 200/300 450/650 130/180 80/120 200/300 100/200 400/600 100/200 40/60 100/150 1500/2000 100/200 130/180 650/950 120/160 200/400 600/900 20
478 b 479 a 479 481 483 484 484 485 485 486 488 488 489
b
a b a b a b a
489 b 490 491 492 493
494 a 494 b 495 a 495 496 498 498 499
b a b a
499 b 501 503
504 a 504 b 505 a 505 b 506
theeduim, zilver, met graveerwerk, jl. 1868, A. v. Kuilenburg, Schoonhoven vestzakhorloge, 14 krt. goud, met gegraveerd achterdeksel, 'Paard', witte wijzerplaat met Romeinse cijfers, decentrale secondewijzer, handopwinding vaas, blauw wit, 19e eeuw, handbeschilderd, h. 18 cm. kandelaars, twee stuks, ca. 1930, massief koper fantasiering, 14 krt. goud, bezet met robijnen en diamanten beeldje, China, 'Heilige', 18e eeuw zigeuner wagentje, ingebouwde verwarming, brons theeservies, zilver, vierdelig, van Kempen, Voorschoten, met zilveren komfoor, zilveren tuitzeef met zilveren rand versierd dienblad tabaksdoos, zilver, 1850, J.J. van Halteren, Schoonhoven bloementafeltje tas, fluweel, met zilveren beugel, jl. 1856, Lazonder, Schoonhoven pijpje, van hazensprong, zilveren applicaties herenpolshorloge, Baume & Mercier, staal met leren band en stalen klapsluiting, zwarte wijzerplaat met Arabische cijfers en datum op 3 uur pillendoosje, zilver, Holland, jl.1863, accoladevorm met graveringen en cartouches mastwortel, houtsnijwerk steelpannen, twee stuks, één Hazelwinkel Amsterdam, ca. 1880 kruik, aardewerk, 19e eeuw ring, 18 krt. goud, bezet met een parel, geflankeerd door twee briljanten, oud slijpsel van 0.50 crt. per stuk en een omlijsting van carrégeslepen blauwe saffieren, art deco grafgift, China, Han-dynastie, 206 BC-220 NC theekistje, palissanderhout mosterdpot, kristal, op zilveren voet en zilveren deksel, jl. 1834, J. Helweg, Amsterdam dameshorloge, met chatelaine en medaillon toilettafel, repromeubel tafelbel, zilver, met graveerwerk, jl. 1855, W. Uriot, Amsterdam pijpragger, parelmoer met zilveren applicaties damespolshorloge, Ebel, art deco, witgouden bracelet met briljanten, zilverkleurige wijzerplaat met Arabische cijfers, handopwinding statenbijbel, Pieter Keur, 1714, in leder gebonden, bronzen ornamentuur en slot, met vele gravures beeldjes, twee stuks, brons, Zittende meisjes op barkrukken', in art deco stijl broche, 18 krt. goud, bezet met drie facetgeslepen blauwe stenen erom 26 bolsjewiek en peervormgeslepen diamanten van totaal ca. 4.00 crt. in platina gezet, 1e helft 20e eeuw bord, Makkum, diam. 35 cm spinnenkoptafel, mahonie inkstel, kristal, met zilveren doppen en zilveren greep, op zwart basement en met ivoren pootjes pijpje, kornalijn, met gouden applicaties en in een mahoniehouten cassette damesburo met lade
50/100 225/275 80/120 60/90 500/800 120/180 250/450 600/900 200/300 30/60 200/300 80/120 225/275 100/200 50/100 60/90 80/120 1800/2200
300/400 70/90 250/350 120/160 100/200 350/550 80/120 2500/3500 1200/1600 80/120 2000/3000
60/90 225/325 150/250 150/250 50/100 21
507 508 a 508 b 509 a 509 b 511 a 511 b 513 514 a 514 b 515 a 515 b 516 518 a 518 b 519 a 519 b 520 521 523 524 a 524 b 525 a 525 b 526 528 a 528 b
529 a 529 b 531 533 534 a 534 b
kristal, diversen, 100 stuks bijbel, jl. 1796, met gravures en dubbele zilveren sloten, jl. 1822, J. du Crois, Hoorn theebus, kristal met zilveren rand en dop collier, drie strengen granaten met 14 krt. gouden slot lodereindoosje, zilver, mrt. H. Nijman Kampen, jl.1843, met afbeeldingen van vrouwen en kinderfiguren beursbeugel, zilver, 19e eeuw, compleet met originele haak, gedreven decor jubileumbord, plateel, 1898-1823 stijve armband, 18 krt. goud, 24 gram, bezet met facetgeslepen robijnen en roosgeslepen diamanten, ca. 1900 pijpvaasjes, vier stuks, Kutani, ca. 1900 stuurwiel, mahonie visschep, zilver, met ivoren greep, jl. 1867, A.H. de Kinderen, 's Hertogenbosch naaldenkoker, zilver, versierd met allegorische voorstelling. 1812, J.F. Reudler, Amsterdam bijzetkastje met marmeren blad zoutvaatjes, kristal, en mosterdpot, op zilveren voet en zwart basement, met greep fruitschaal/drijfschaal, blauw glas in zilveren standaard, jl. 1925, B.W. van Eldik, Zutphen collier, met aflopende bloedkoralen, en 14 krt. gouden slot terrine met deksel, op pootjes, met handgrepen, 1e geh. zilver, gew. 1538 gr. speer, schild en sierstok, Indonesië borden, tin, zeven stuks, 'Engeltjes tin', 18e eeuw, gemerkt met meesterteken broche, 18 krt. goud, bezet met roosgeslepen diamanten in zilver gezet, Art Nouveau beelden, twee stuks, Java, hout, ca. 1900 geboortelepels, twee stuks, zilver roomkom, zilver, H. Halbesma, Gorredijk (kom met Engelse keuren vanwege uitvoer naar Engeland) pepermuntdoosje, zilver, 1824. J.P. Massee, Amsterdam stoelen, twee stuks en voltaire schaar, 18e eeuw, met zilveren grepen en ketting suikerbak, blauw glazen binnenbak in zilveren houder, jl. 1800, H. Smid, |Amsterdam met twaalf zilveren lepeltjes, empire, jl. 1819, Van Gelder, Schoonhoven armband, drie strengen granaten met 14 krt. gouden slot pillendoosje, zilver, in accoladevorm, Holland, mar. A. Kruyt, Schoonhoven (1837-1859), jl.1853, gestileerde ranken bovenop en gelinieerde onderzijde vaas, zwart met geëmailleerde bloemen, gemerkt D.B. handgeblazen, ca. 1910 entouragering, 18 krt. goud, bezet met een marquisegeslepen diamant van ca. 0.60 crt. en 12 briljanten kraantjeskan, beschilderd, compleet naaikistje, mahonie op koperen leeuwenpootjes
60/120 250/350 150/250 180/220 100/200 300/500 40/60 1200/1600 70/90 70/90 150/250 140/180 50/100 60/90 350/450 100/200 1200/1600 60/80 100/200 600/900 60/90 80/120 250/350 120/160 60/120 130/180 650/750
200/300 100/200 100/200 700/900 50/100 70/90 22
535 a 535 536 538 538 539 539 541
b a b a b a
541 b 543 544 544 545 545 546 547 547
a b a b a b
548 a 548 b 549 a 549 b 551 553 554 a 554 b 555 a 555 556 558 558 559 559 561 563
b a b a b
564 a 564 b
kluwenhouder, zilver met ebbenhouten haspel, 18e eeuw, Aene Feenstra, Leeuwarden (1749-1807) lodereindoosje, zilver, 1853. J. Kooiman, Schoonhoven toilettafeltje, mahonie breidoppen, 14 krt. goud, met snoer brandewijnkom, eerste gehalte zilver, jl., 1822, Amsterdam collier, witkoralen stokjes, met veerring hengselmand, opengewerkt, 1e geh. zilver, groot model, gew. 1191 gr. tabaksdoos, 18e eeuw, met voorstelling en religieuze tekst van "Maria wast de voeten van Jezus' tabaksdoos, met opschrift en teksten, gedateerd 1757 (inwendig een briefje met tekstverklaring) ring, 18 krt. goud, bezet met roosgeslepen diamanten en toermalijnen, ca. 1900 sculptuur, kristal, 'Papegaai' kandelaar, verzilverd en gebloemde koekjespot tabaksdoos, zilver, jl. 1855, B.E.A. Wientjes, Enschede schaar voorzien van zilveren grepen en in houder crapauds, twee stuks stolpkarafjes, kristal, diversen, acht stuks lepelvaasje met zilveren rand, kristal, samen met zes hanekam lepeltjes ook zilver. ca. 1890 Holland tabaksdoos, zilver, met afb. van ploegende boer, jl. 1856, B. Meyer, Schoonhoven peper, zout en mosterdstel, zilver met kristal, jl. 1836 collier, drie strengen gitten, met zilveren slot van Zeeuwse knop lodereindoosje, in dekselemmer vorm, zilver, Holland, met decoratie, 19e eeuw kaststel, opaline, drie delig, wit met bloemdecor, eerste helft 19e eeuw ring, 18 krt. goud, bezet met facetgeslepen blauwe saffier en een entourage van roosgeslepen diamanten, art deco poederstrooier, zilver sextant, koper in teakhouten kist brandewijnkom, met drijfwerk, 18e eeuw, zilver, jl. 1745, Allert Wijngaarden, Leeuwarden bijbel, bekleed met fluweel, 1851, gouden slot vitrinekast, repromeubel slatang, zilver, met graveerwerk, jl. 1858, J. v.d. Vorst, Rotterdam sigarenbeker en zwavelstokkenpotje, met zilveren applicaties, jl. 1858 collier, twee strengen bloedkoralen met 14 krt. gouden slot kandelaars, driepits, twee stuks, 1e geh. zilver, gew. 407 gr. per stuk kuiptonnetje, Hindelooper schilderwerk, gesigneerd en gedateerd op bodem ring, 14 krt. goud, bezet met facetgeslepen blauwe saffieren en elf briljanten van totaal 0.62 crt. fruitschaal, kristal, origineel Egermann Bohemen bloemtafel, gestoken hout
650/750 140/180 60/120 120/160 650/950 60/90 800/1200 100/200 100/200 400/600 60/90 80/120 200/300 80/120 150/300 60/120 50/100 200/300 200/300 100/200 100/200 50/100 300/500 60/90 80/120 1000/1500 250/350 100/200 300/400 150/250 130/180 400/600 40/80 450/650 60/90 100/200 23
565 a 565 b 568 a 568 b 569 a 569 b 570 571 573 574 574 575 575 578 578 579 579 583
a b a b a b a b
584 584 585 585 588 588
a b a b a b
589 589 593 594 594 595 595 596 598
a b a b a b a
598 b 599 a 599 b
tafelbel, zilver met zilveren greep in de vorm van een dolfijn, jl.1877, C.J. Begeer, Utrecht armband, 4 streng bloedkoraal, met gouden slot bijbel, jl. 1870, met dubbele zilveren sloten, hoekstukken en draaghaken met zilveren jasseronketting, jl. 1856, A. Kooiman, Schoonhoven bijbel, 1875, met dubbele zilveren sloten en houtstukken, inscriptie J. Jacobs, 1800 collier, vier strengen bloedkoralen met 14 krt. gouden haakslot pillendoosje, zilver, A. Kruyt, Schoonhoven (1837-1859), jl.1843, gelinieerde bovenzijde met verguld binnenwerk en randen icoon, Rusland, ca. 1800, ei-tepera op hout, afmeting 38 x 31 cm. 'Het ontslapen van de Moeder Gods' beeld, porselein, 19e eeuw, 'Dansende en tamboerijnspelende dame' ring, 18 krt. goud, bezet met 29 briljanten gemberpot met deksel, h. 25 cm. bloempot, plateel en schaaltje en opaline dekselpotje pijpkomfoor, zilver, met roodkoperen binnenbak, jl.1850 tabaksdoos, 1862, J. Fennema, Leeuwarden wildcouvert, met zilveren grepen, ca. 1875 oorijzer, doublé, Friesland, compleet met stiften schaal, zilver, vierkant met handgrepen kandelaars, twee stuks, vijfpits, demontabel, h. 52 cm., gew. 2375 per stuk solitairring, 14 krt. goud, bezet met een briljant van 0.28 crt. sculptuur, zwart, 'Turnende man' emmer, hout kandelaar, drielichts, zilver met ivoor schoenen, versierd met zilveren gespen, 1891 lodereindoosje, zilver, ca. 1850 schaar, met vogels gedecoreerde zilveren grepen en een zilveren jasseronketting schaal, zilver, rechthoek lodereindoosje, zilver, Holland, jl.1856, gelineerd en gegraveerd ring, 18 krt. goud, 11 gram, bezet met vier briljanten van totaal 1.10 crt. Tiffany-lamp lessenaar, smeedijzer bruidegompijpje, zilver, ca. 1875 lodereindoosje, zilver, 1865, Veenstra, Leeuwarden beursbeugel, met gegraveerde ranken, 19e eeuw, Holland visschep, zilver, gegraveerd, kornalijnen greep, jl. 1858, J.C. Snetjes, Amsterdam lodereinflesje, kristal met 14 krt. gouden dop gesp, zilver, Zeeland, 19e eeuw schotel, Perzië, 18/19e eeuw,
300/400 200/300 1000/1500 600/900 350/450 100/200 200/400 40/80 300/400 60/90 80/120 250/350 200/300 80/120 150/250 150/250 3500/4500 300/400 50/100 40/80 450/650 250/350 100/200 130/180 130/180 100/200 1400/1800 70/90 80/120 140/180 140/180 200/300 200/300 130/180 80/120 60/90
Aangekochte goederen moeten op de laatste veilingdag afgehaald zijn, ook de koopopdrachten. Alleen voor meubelen en grotere objecten, bestaat er de mogelijkheid deze woensdagmiddag tussen 14:00 uur en 17:00 uur af te halen Betaling met pinpas is mogelijk. Taxaties in de hoedanigheid van Europees gecertificeerd veilinghouder Kunst, Antiek en inboedelgoederen conform ISO.17024 Hobéon/Sko certificaatnr. R.024039 In
Woensdag Aanvang veiling 19.00 uur Zaal open 18.30 uur Aangekochte goederen moeten vanavond, na deze veiling afgehaald zijn, ook de koopopdrachten. Betaling met pinpas is mogelijk 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 617 618 619 620 621 622
Tjeerd Bottema (1884 - 1940), kleurenets, 'Molen bij Leiden' afmeting 15 x 26 cm. Hendrik Johannes Duiverman (1906 - 1973) pastel/papier 'Boerderijtje aan water', afmeting 25 x 30 cm. Tjarko ten Have, offsetdruk 'Zittende vrouw' afm. 55 x 80 cm. Matisse, Henry (1869-1954), twee litho's naar een tekening uit 1951, postume druk uit 1976 Jan Cremer (geb.1940) litho 11/12 'Landschap Toscane' afmeting 56 x 76 cm. Adriaan Marinus Geijp (1855-1926) olie/doek, 'Grachtengezicht met bootjes' afm. 50 x 38 cm map met diverse litho's; 'Zeichen für zeichen'' Cornelis Pieter de Wit (1882-1975) aquarel 'Boerenerf met schuur en bomen' afm. 28 x 38 cm. Jan Hendrik Emck (1895-1981) olie/doek 'St. Jansgasthuis in Hoorn' afmeting 62 x 43 cm. Herman Brood (1946-2001) zeefdruk 'Ruiter' genummerd E.A. (Epreuve Artiste ) gesigneerd, afmeting 90 x 90 cm. Arie van der Boom (1886-1961) olie/linnen op paneel 'Heideveld bij Balloo' afm. 50 x 90 cm. Remko Watjer (1911-1989) 'Korenveld en boerderij', afm. 50 x 70 cm., olie/doek Martha Grondhout Heshusius (1881-1971) olie/doek 'Vaas met tulpen' afm. 70 x 60 cm. Dali, Salvador (1904-1989), vier originele kleurenlitho's uit de serie 'Hommage a Meissonier', 'Gala', 'Nu-Gris', 'le Pecheur', 'la Main' Henk Poeder (1897-1958) 'Brem met boerderijtje', afm. 60 x 80 cm., olie/doek Simon Andreas Krausz (1760-1825) olie/paneel 'Boerin met melkemmer en drie koeien aan waterkant' afm. 32 x 38 cm. W. S. Range (geb. 1915) olie/doek 'Kerkinterieur' afm. 60 x 50 cm. Ekke Kleima (1899-1958) inkt ' Dameskransje' afm. 33 x 47 cm. Gysbert George Martens (1896-1979) olie/doek 'Portret' afm. 60 x 50 cm. gesigneerd en gedat. 1934 Piet Bouter (1887-1968) olie/doek 'Schapen met herder op de heide' afm. 50 x 70 cm Constant Artz (1870-1951) olie/paneel 'Moedereend met zes kuikens bij waterkant' afm. 40 x 50 cm.
40/80 40/80 100/200 100/200 150/300 200/400 40/80 200/400 80/120 250/450 100/200 200/300 100/200 200/400 300/500 250/450 80/120 80/120 300/600 200/400 800/1200
623 624
625 626 627 628 630 631 632 633
634 635
638 639 640
641 642 643 644
645 646 647 648 649
Anton Heyboer (1924-2005) olieverf op linnen op paneel, uit 1995 'Vrouw die onder haar benen door kijkt' afmeting 110 x 80 cm. Kandinsky, Wassily (1866-1944), drie houtsnede's uit de serie 'Kleine Welten, a. Frauen im Wald, 1907, Roethel 60, b. Kirche, 1907, Roethel 55, c. Wolken, 1907, Roethel 59, latere druk uit 1963 Willie Swinghamer, 'Zeegezicht', afm. 50 x 60 cm., olie/paneel Reinhart Dozy (1880-1947) olie/doek 'Molen bij Elp' afm. 24 x 23 cm. Jan ten Have (1903-1991) olie/doek 'Stilleven met fruit op Imari schaal en tinnen theepot' afmeting 65 x 70 cm. Constant Artz (1870-1951) olie/paneel 'Drie eenden met vijf kuikens bij waterkant' afm. 40 x 50 cm. Jan Rijlaarsdam (1911-2007) olie/doek 'Winters Markttafereel in Amsterdam' afm. 51 x 60 cm. Gerriet Postma (1932-2009) acryl/paneel 'Compositie' afmeting 73 x 54 cm. Louis Krans (1875-1932) olie/paneel 'Drie Koningen' afmeting 40 x 30 cm. Jan Mankes (1889-1920) houtsnede, afm. 11,8 x 10,2 cm. (1918) "In rood Kraai omhoog kijkend naar een mugje" gesigneerd in plaat r.b. JM en r.o. Jan Mankes met potlood. Corneille, (1922-2010), twee litho's uit de serie 'Promenade au pays des pommes, 1949 Marius Alexander J. Bauer (1867-1932) ets 'Een Oostersche Prins' An Oriëntal Prins, afm. 54 x 64 cm. (Boek Wisselingh nr. 236, gedat. 1913) gesigneerd en genummerd 28 (90 afdrukken) Vilmos Huszar (1884-1960) linnen/paneel 'Landschap bij Hulshorst' afm. 38 x 34 cm. (samen met o.a. Piet Mondriaan medeoprichter van 'De Stijl', (met het boek Vilmos Huszar, schilder en ontwerper) Jantje Johanna Jalving, (geb. 1923) olie/doek 'Zandweggetje in Drenthe met bloeiende brem' afm. 40 x 60 cm. Maya Wildevuur (geb. 1944) olie/doek 'Fonkelende kristallen' afmeting 150 x 150 cm. Evert Musch (1918-2007) olie/doek 'Gezicht op Stedum' 1949 afm. 85 x 55 cm. Afgebeeld in het boek 'De schilder Evert Musch, een overzicht van zijn werk' (met het boek) Marius Alexander J. Bauer (1867-1932) ets, 'Aladdin', afm. 12 1/2 x 16 cm. gemaakt in 1893, 100/9 afdrukken. Wisseling blz. 72 afbeelding nr. 85 Roland Ladwig (geb. 1935) 'Vaas met bloemen', afm. 40 x 50 cm., olie/doek opbergmap in de vorm van boek, die in leer gebonden is, jugendstil, collectie 'alte meister' blad uit een 15e eeuws 'Antiphonar', (gezang en gebedenboek), perkament, 28 x 29,5 cm. geschreven in het Latijn, 14 tekstdelen met één grote (4 x 5 cm.) tweekleurig versierde hoofdletter en vier kleinere versierde hoofdletters Piet Zwiers (1907-1965) olie/doek 'Gracht met aangemeerde boten in Meppel' afm. 40 x 30 cm. Joop Nymeyer (geb. 1944) olie/paneel 'Stilleven met olieflesje en emaille gieter en kannetje' afm. 50 x 60 cm. Maya Wildevuur, aardewerkfabriek Royal Goedewaagen / De Hoop Keramiek, oplage no. 152/250, polychroom Red Waalkens (Ploeglid) gouache 'Afgebroken tak' afm. 16 x 28 cm. Jantje Johanna Jalving, (geb. 1923) aquarel 'Landschap bij Klijndijk met berken ' afm. 35 x 53 cm.
800/1200 130/180
80/120 400/600 150/300 800/1200 400/600 300/600 150/300 350/550
140/180 400/800
1500/2500
100/200 600/1200 1500/2500
60/90 130/180 60/90 140/180
200/400 1800/2400 120/180 80/160 80/120
650 651
652 653 654 655
656 657 658 659 660 661
662 663 664
665 666
668 669
Jan Bazuin (1930- 2003) olie/doek 'Stilleven met kruik en bloemen' afm. 51 x 60 cm. Marius Alexander J. Bauer (1867-1932) ets, L'Eau Radieuse Dormait Sous Les Quais Sacrés', afm. 23 1/2 x 16 1/2 cm, gemaakt in 1894, 100/96 afdrukken, Wisseling blz. 81 afbeelding nr. 147 Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek, 'Paar meisjes voor een boerderij bij Zeegse' 1944 afm. 65 x 90 cm. Jelle Hoogstra (1924-2003) gemengde techniek, 'Landschap' afmeting 90 x 70 cm. Werkman, Hendrik Nicolaas (1882-1945), twee prenten uit de map 'Chassidische Legenden' Marius Alexander J. Bauer (1867-1932) ets 'Optocht van Pelgrims' Pilgrimage, afm. 32 x 43 cm. (Boek Wisselingh nr. 219, gedat. 1896) gesigneerd (100 afdrukken) Jan Hendrik Emck (1895-1981) olie/doek 'Boerderij aan het bos' afm. 50 x 60 cm. Jan Lucas van der Baan (1912-1990) aquarel 'Zonnige dag in Parijs' afm. 50 x 65 cm. (achterzijde aquarel 'Straattafereel in Parijs') J. Waartmeijer, olie/doek 'Koesteeg in Borger' Adriaan Marinus Geijp (1855-1926) olie/doek 'Hollands water landschap met molens en zeilboten' afm. 43 x 60 cm. Jan Rijlaarsdam (1911-2007) olie/doek 'Waterlooplein in Amsterdam' afm. 50 x 70 cm. Marius Alexander J. Bauer (1867-1932) ets, 'Les Trois Vizirs, Inclinés, La Regaraient, Leurs Armes en Mains, L'Air Meurtrier', afm. 22 x 19 1/2 cm., gemaakt in 1894, 110 exempl. afbeelding nr. 68, Wisseling blz. 83 Corneille (1922-2010) litho uit 2002, genummerd: H.C. 5/5 'Horse Commerce' gesigneerd, afmeting 90 x 70 cm. Clary Mastenbroek (geb. 1947) olie/paneel 'Strange birds (1970) afm. 34 cm x 39 cm. provenance 'Galerie Mokum' Kandinsky, Wassily (1866-1944), kleurenlitho naar een olieverf uit 1937, druk 1969, uit de periode 'Parisiënne, titel, 'Zwei usw', uitgegeven door galerie Maeght te Parijs Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek, 'Badende meisjes langs de Drentse Aa' 1968, afm. 95 x 60 cm. Hendrik Broer (1886-1986) olie/doek 'Stilleven' gedat. 1922 afm. 33 x 44 cm. (blijkens aantekening in het kasboek van Broer, in 1937 verkocht aan dhr. J. V. van Marken te Velp voor 40 gulden) Map met 12 litho's; Man met hoed, Paardjes, Berserik, blauw TSE, Steinler, Tregan waterlandschap, Kery, Het grote bos, Oude gesprekken, Zevende dag, Boodschapper, Opa en oma Henk Mual (1932 Indonesië) gouache ' "Ik ben een kind van twee culturen die mijn beeldtaal verrijken' afm. 65 x 88 cm. C. L. Doerbecker (1930) olie/doek 'Oogst tafereel met paarden voor wagen en en twee mannen' afmeting 50 x 70 cm. Klaas Smink (1879-1969) olie/paneel 'Plantsoen Meppel' afmeting 40 x 30 cm.
600/900 80/120
3500/4000 300/600 150/200 300/600
80/120 250/500 40/80 200/400 400/600 80/120
350/650 500/800 150/200
4000/6000 300/600
150/300
300/600 80/120
150/300
672 673 674 675
676 677 678 679
680 681 682 683 684
685 686
687 688 689 690 691 692
693
Marius Alexander J. Bauer (1867-1932) ets, twee etsen, 'Fakirs bij een trap', afm. 14 x 5 1/2 cm. 100 afdrukken, nr. 19 en 'Een tempel in Tanjore Engelsch Indië', afm. 14 1/2 x 4 6/10 cm., 100 afdr., afbeelding nr. 83, Wisseling blz. 157(totaal twee stuks) A. Boek, 'Vaas met bloemen', afm. 40 x 50 cm., olie/doek Jan ten Have (1903-1991) olie/doek 1961 'Stilleven met bloemen op kruik' afmeting 70 x 60 cm. Matisse, Henry (1869-1954), twee kleurenlitho's naar een knipsel van H.M. a. 'Het Haar', 1952, b. 'Blauw Naakt, 3, 1952, latere druk Marius Alexander J. Bauer (1867-1932) ets 'Intocht van een Koning' Entry of a King, afmeting 30 x 46 cm. (Boek Wisselingh nr. 213, gedat. 1894) gesigneerd (150 afdrukken) Martin van Waning (1889-1972) olie/doek 'Duinen Schiermonnikoog' afmeting 60 x 80 cm. Lucebert (1924-1994) zeefdruk 17/60 'Geen titel' afm. 40 x 32 cm. Jo van Dijk (1931-1999) linodruk 'Compositie in kleur' 65 x 50 cm. Jannes de Vries (1901-1986) olie/doek 'Notre Dame Cathedral Paris from a quay of the river Seine' afmeting 50 x 60 cm. Johan Dijkstra (1896-1978) olie/doek 'Korenschoven bij bosrand' afm. 50 x 70 cm Marius Alexander J. Bauer (1867-1932) ets, afm. 2/10 x 13 2/10 cm. 'Marktdag', Wisseling blz. 40 afbeelding nr. 42, 100 afdrukken Henk Welthers (1885-1947) 'Vaas met bloemen', afm. 40 x 50 cm., olie/doek Jean Louis Henri Bron (1884-1959) oliedoek 'Strandgezicht Scheveningen' afm. 46 x 85 cm. litho's, drie stuks uit 1854, a. J.J.v.der Maaten (1820-1879), 'Een landschap', naar een schilderij van J. Weissenbruch, b. H.W. Last (817-1879), 'Een vrolijk gezelschap op straat', naar een schilderij van W.G. Wagner. c. GJ. Bos (18251898), 'Een landschap bij buiïg weer', naar een schilderij van J. Bontebal Chris Hammes(1872-1965), 'Boerderij met koeien', afm. 35 x 40 cm, olie/paneel olieverf op doek, 1e helft 18 eeuw 'Rijk gedecoreerd stilleven met o.a. muziek instrumenten, boeken en globe, horloge, wijnglas en fruitschaal met appels' afm. 100 x 125 cm Anton Heyboer (1924-2005) tekening (vetkrijt op papier) 1990 'Moeder met kind' afmeting 80 x 60 cm. Bernardus Bueninck (1864-1933) olie/paneel 'De Dorpspoort van Altwied' afm. 31 x 24 cm. Jan Altink (1885-1971) affiche 'Midzomernacht droom' openluchtspel Ter Apel, gedat. en 1910 afmeting 62 x 50 cm. Jan Rijlaarsdam (1911-2007) olie/doek 'Lompenboer in Amsterdam met reclamebord "S. Cohen Lompen ' afm. 36 x 51 cm. Marius Alexander J. Bauer (1867-1932) ets 'Een begrafenis te Caïro', afm. 21 x 27 cm. Wisseling blz. 71 afbeelding nr. 133, 100 afdrukken staatsieportret H.M. koningin Beatrix, de meeste mensen kennen dit kunstwerk van Carla Rodenberg in de oranje lijst. In 1995 koos Hare Majesteit koningin Beatrix dit portret als haar officiële staatsieportret, gelimiteerde oplage Henk Johan Melgers (1899-1973) olie/doek 'Tafereel met hanen en mensen voor boerderij' afm. 90 x 110 cm.
40/60
130/180 150/300 100/200 300/600
100/200 80/160 100/200 2000/3000
6000/9000 70/90 130/180 1500/2500 120/180
250/350 300/600
250/450 100/200 250/450 400/600 80/120 100/200
2500/3500 29
694 695 696 698 699 700
701
702 703 704 705 706 707 708 709 710 711
712 713 714 715 716 717 718 719 720
Klimt, Gustav, (1862-1918), litho uit 1973 naar een tekening uit 1898, afm. 18,6 x 18,6 cm. 'Fish Blood' Ype Heerke Wenning (1879-1959), 'Molen en huizen', afm. 30 x 40 cm. olie/paneel Aat Verhoog (geb. 1933) Lithograph in colors 'Zonder titel' 76/90 afmeting 70 x 53 cm. (Heiderijklijst) Arie Zuidersma (geb. 1925) olie/doek 'Haven van Zoutkamp' afmeting 60 x 75 cm. Jan Mankes (1889-1920) houtsnede, afm. 19.2 x 14,5 cm. (1914) "In grijs, Koemelkster' gesigneerd in plaat l.o. JM en r.o Jan Mankes met potlood. Frans David Oerder (1866-1944) 'Boeket met koren bloemen op vaas, met rode klaprozen en blauwe korenbloemen' olie/doek, afm. 90 x 62 cm. (zie foto omslag) Marius Alexander J. Bauer (1867-1932) ets, 'La Multitude Emplissait D'Une Allégresse Grave Les Rues', afm. 21 3/10 x 20 cm. gemaakt in 1894, Wisseling blz. 81 afbeelding nr. 142 oplage 100 stuks Berend Jan Brouwer (1872-1936) 'Huizen aan het water', afm. 40 x 50 cm. olie/doek Siep van den Berg (1913-1998) olie/doek 'Landschap met toren' afmeting 40 x 50 cm. verso 'Portret van jonge vrouw' houtsnede's, twee stuks, uit de 'jugendstil-periode', 1. Josef Váchal, 1911, af. 18 x 13 cm. 2. Markus Bhemer, 1903, afm. 15 x 15 cm., druk uit 1968 Piet Wiegman (geb. 1930) olie/doek 'Bijeenkomst' afm. 50 x 70 cm. August Johannes Le Gras(1864-1915) olie/doek 'Hollandse stal met koeien' afmeting 40 x 60 cm. Jan Hendrik Emck (1895-1981) olie/doek 'Drentse Aa' afmeting 65 x 80 cm. Jan Rijlaarsdam (1911-2007) olie/doek 'Bij Cohen in de werkplaats' afm. 60 x 80 cm. Jan Bazuin (1930-2003) olie/paneel 'Liggend model' afmeting 20 x 30 cm. Evert Musch (1918-2007) olie/doek 'Dorpsgezicht' afm. 47 x 62 cm. Marius Alexander J. Bauer (1867-1932) ets, 'Een Schoenenbazaar te Caïro', afm. 17 x 10 1/2 cm., gemaakt in 1926, Wisseling blz. 151 afbeelding nr. 259, 100 afdrukken Paulus Philippus Rink (1861-1903) 'Koeien bij boerderij', afm. 15 x 25 cm. olie/paneel Willem G. F. Jansen (1871-1949) olie/doek 'Bosrijk heuvellandschap met vrouw en sik' afmeting 30 x 45 cm. Picasso, Pablo (1881-1973), linosnede, uitgevoerd in rasterhoogdruk/litho, 'Tête de Femme', Ref; B. 1028 met monogram, 'Bloemstukje', afm. 25 x 25 cm. olie/doek Adriaan Marinus Geijp (1855-1926) olie/doek, 'Sprokkelaar met hond in boslaan' afm. 92 x 68 cm Albert Torie -Ab en in plat Möppels Appe- (1896-1969) olie/paneel 'Woonwagens langs het water' afm. 18 x 27 cm. Eugene Brands (1913-2002) litho 'Geen titel' afm. 30 x 38 cm. Daniël Noteboom(1877-1943) olie/doek 'Duinlandschap met jongen en meisje bij ondergaande zon' afm. 65 x 43 cm. Pieter Adriaan C. Schipperus (1840-1929) olie/doek 'Bosvennetje' afm. 40 x 20 cm.
100/200 350/550 100/200 800/1200 250/450 3000/6000
80/120
350/550 500/1000 100/200 100/200 150/300 80/120 400/600 200/400 800/1200 40/60
80/120 300/600 100/200 80/120 600/900 200/400 100/200 600/900 100/300
721
722 723 724 725
726
727 728 729
730 731 732 733 734
735 736
737
738 739 740 741 742 743
Kunisada Utagawa, (1790-1865), uit de serie 'I-se mono-gatari', gesigneerd Toyokuni, Editeur; Yamadaya Shobei, Graveur; Mera et Muramatsu, gemaakt in 1853 Jan Knikker sr J. Simon (1889-1957), 'Vaas met bloemen', afm. 30 x 40 cm., olie/doek Pit van Loo (1905-1993) olie/doek 'Surrealistische woestijn impressie' afmeting 80 x 100 cm. Art Print, twee stuks, 1. Dennis Mukai, Californië, 'Latex Lucy'. 2. Robert Giusti, Zwitserland, 'Ice-Cream' Marius Alexander J. Bauer (1867-1932) ets 'De Koningin van Sheba te Jeruzalem' The Queen of Sheba at Jeruzalem, afm. 32 x 32 cm. (Boek Wisselingh nr. 210, gedat. 1893) gesigneerd (100 afdrukken) Hendricus Johannes van Weerden (1804-1853) olie/koper 'Bij groot ouders op bezoek' gesign. rb, (leerling van B. J. van Hove en C. Kruseman, afm. 26 x 20 cm. Johannes Henrikus Viester (geb. 1908) olie/doek 'Bloempot met Geraniums' gedat. 1938, afmeting 60 x 50 cm Piet Bouter (1887-1968) olie/doek 'Samen aardappels schillen' afmeting 40 x 50 cm. Johannes (Joop) Schuurhuis (1920-1992 ) olie/doek 'Heideveld met zandweggetje waarlangs berkenboompjes' afm. 40 x 50 cm. Joop Schuurhuis was medeoprichter van het 'Drents Schilder genootschap, Piet Zwiers (1907-1965) aquarel 'Merengebied met rietkragen rond Giethoorn' afm. 35 x 55 cm. Kunisada Utagawa, (1790-1865), (Toyokuni-3), gesigneerd Gototei Kunisada, (fait par Toyokuni), Editeur; Kavaguchiya Uhei, gemaakt tussen 1813-1820 Jef van Grieken (geb. 1950) 'Staande vrouw met fruit', afm. 30 x 40 cm. olie/doek Conradijn Cunaeus (1828-1895) olie/paneel 'In de Hooglanden van Schotland' gesigneerd verso, afmeting 50 x 70 cm. kaart van Friesland, Groningen en Drenthe, 'Frisia occidentalis Typus', afm. 23 x 32 cm., Guicciardini 1581, vroege kaart van Noord Nederland, handingekleurd Pauw, Japan, glas, print Stien Eelsingh (1903-1964) aquarel/krijt 'Staphorster meisje op stoeltje' afmeting 45 x 33 cm. gemaakt in de periode 1950/1960, registratie nr. C 91 Stien Eelsingh stichting Alfons (Fons) Klement (1930-2000) boardsnede uit 1994 'Bloemen geel en zwart' genummerd Horse Commerce, gesigneerd en duimafdruk, afmeting 80 x 80 cm. Jan Jurriën Moolhuizen (1900-1982) aquarel 'Vaas met bloemen' afm. 40 x 35 cm. Martin Tissing (geb. 1936) olie/doek 'Voor het onweer' periode 1971/72, afm. 92 x 73 cm. gesigneerd / verso Louis Krans (1875-1932) olie/paneel 'Koeien naar de stal drijven' afm. 35 x 24 cm. Kunisada Utagawa, (1790-1865), (Toyokuni-3), gesigneerd Kio Toyokuni, Editeur; Izutsuya Senemon, gemaakt in 1862 Pieter Kooistra (1922) 'Abstract', litho Jan Harm Oostendorp (1896-1979) 'Drents Landschap' afmeting 54 x 80 cm.
50/100
200/300 500/800 100/200 250/450
300/600
60/90 200/300 100/200
200/400 50/100 400/600 2500/3500 250/350
30/60 4500/6500
350/550
150/300 1800/2200 150/300 50/100 30/60 100/200 31
744 745
746 747
748 749 750 751
752 753 754
755 756 757
758 759 760 761 762 763 764 765
Gould, John (1804-1881), twee illustraties, getekend en ingekleurd door J. 100/200 Gould, gedrukt door C. Hullmandel 250/450 Marius Alexander J. Bauer (1867-1932) ets 'Het portaal van een Moskee' The Mosque Entrance, afm. 42 x 32 cm. (Boek Wisselingh nr. 212, gedat. 1890) gesigneerd (100 afdrukken) Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek, 3000/5000 'Flanerende jonge mensen op de Lissabonse trappen' 1967, afm. 65 x 93 cm. 3000/4000 Ferdinand Bol (1616-1680) ets en droge naald. afm. 40,5 X 32,7 cm. 'Abrahams Offer' 1638/1640 ontstaan tijdens zijn verblijf bij Rembrandt van Rijn, gesigneerd in plaat l.o. met F. BOL, (Provenance/Herkomst: veiling Boerner (Duitsland) nr. 15 in 1910 en veiling goederen van S.R. Oosterloo directeur Leeuwarder Weeshuis in 1971) Anthony Keizer (1897-1961) olie/doek 'Schapen en molen op de heide bij 400/800 maanlicht' afm. 110 x 130 cm. Jan van der Zee (1898-1988) houtdruk 'Compositie' eigen druk 1/6, gesig. en 200/400 gedat. '72 afmeting 64 x 40 cm. Johan Dijkstra (1896-1978) wasverf/doek 'Drie Zonnebloemen op Vaas' en 14000/18000 verso 'Parkgezicht met bomen' ca. 1924, afm. 76 x 65 cm. 50/100 Kunisada Utagawa, (1790-1865), (Toyokuni-3), uit de serie 'Seisho Hichi Iroha'', gesigneerd Toyokuni, Editeur; Fujiokaya Keijiro (Fuji-Kei), gemaakt in 1856 Arbiz, 'Abstract, litho, afm. 15 x 20 cm. 30/60 Hermanus Charles Ch. Bogman (1861-1921) olie/doek 'Melktijd' 700/900 afmeting 40 x 60 cm. 150/300 Picasso, Pablo (1881-1973), lino-snede, uit één plaat gesneden, in de kleuren zwart, groen, rood, paars, blauw en geel, gesigneerd met 13.03.1962, latere druk, 'le dejeuner sur L'herbe', druk; Vallauris, uitgegeven door galerie 'Louise', Parijs, Ref; Bloch 1027, afm. 19 x 23,5 cm. Willem Pieter Ter Reehorst (1868-1952) 'Schapen bij de kooi', pastel 120/160 Jeroen Hermkens (geb. 1960) litho 68/200 'Malibaan Utrecht' 100/200 afm .47 x 67 cm. 800/1600 Ploeg affiche voor de Ploeg tentoonstelling (1928) in het Groninger Museum, ontwerp van Jan Wiegers (1893-1959) drukwerk door Henrik Nicolaas Werkman (1882-1945) Henk Johan Melgers (1899-1973) olie/doek 'Tafereel met haan en mensen in 2500/3500 tuin' afm. 99 x 80 cm. Jan van der Zee (1898-1988) olie/doek 'Zeilboten op het Paterswoldse meer' 2000/3000 afmeting 50 x 70 cm, verso 'Portret van jonge vrouw', gesigneerd Anton Heyboer (1924-2005) papier (gouache )1989 'Moeder met kind' 450/650 afmeting 120 x 85 cm. Utagawa Kuniyoshi, (1797-1861), gesigneerd Ichiyusai Kuniyoshi, Editeur; 50/100 Otaya Takichi, gemaakt in 1850 Jacques Rosseels (1828-1912) 'Romantisch landschap van molen bij het 200/300 water', afm. 15 x 25 cm., olie/paneel Jan Rijlaarsdam (1911-2007) olie/doek 'Straatgezicht met wandelaars in 400/600 Amsterdam op de achtergrond de Westertoren'' afm. 40 x 70 cm. tekeningen, vier stuks, uit de 'jugendstil-periode'(1890-1910), gemengde 120/180 techniek (potlood/aquarel), verschillende afmetingen Arie Zuidersma ( geb. 1925) olie/board 'Gronings landschap' 600/900 afmeting 50 x 65 cm.
766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776
777 778 779 780
781 782 783 784
785 786 787
Corneille (1922-2010), litho uit 2002, genummerd: 85/125, gesigneerd, afmeting 90 x 70 cm. Arnold Hendrik Koning (1860-1945) aquarel 'Boerderij met koeien bij bruggetje' afmeting 31 x 49 cm. Ruurd Elzer (1915-1995) olie/doek 'Stilleven met bloemen op vaas' afmeting 50 x 60 cm. gedat. '50 Marinus Cornelis Th. Vermeulen (1868-1941) olie/doek, 'Riviergezicht bij dorp met molen' afm. 46 x 54 cm. Johannes Leonardus Kagie (1907-1991) olie/doek 'Gezicht op Balloo' afm. 50 x 101 cm. Kunichika Yoyohara, (1835-1900), gesigneerd Kunichika, Cachet du graveur; Matsushima hori Masa, gemaakt in 1869 Louis Albert Roessingh (1873-1951) olie/doek 'Dansende jongeman' gesigneerd, afm. 40 x 53 cm. Hans Bayens (1924-2003) olie/paneel, afm. 30 x 40 cm. "Strandtafereel Zuid Frankrijk' Miro, Joan (1893-1983), drie kleurenlitho's uit 'Litógrafo 1- Barcelona 1972 1. 'El pajaro cometa'. 2. 'La muchacha al claro de luna'. 3. 'El gatio' Jan van der Zee (1898-1988) gouache 'Landschap met bomen en huizen bij het Paterswolde meer' afmeting 50 x 65 cm. Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek, 'Bergachtig landschap met herderinnetje en geiten nabij oasedorp in Tunesië' afm. 60 x 80 cm. Joseph van Luppen (1834-1891) olie/paneel 'Heuvellandschap met wandelaar' gedat. verso 1886, afm. 25 x 39 cm. Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek 'Storm in Tunis' afmeting 95 x 120 cm. Johannes Hessel Brolsma (1909 -1990) olie/paneel 'Wintergezicht met schaatsers' Jan Altink (21 okt. 1885 - 6 dec. 1971) olie/doek 'Koeien in weiland bij voederplaats' 1961, afm. 65,5 x 80 cm. (het werk staat afgebeeld in het overzichtsboek Jan Altink van de gelijknamige stichting. nr. 22 Op de achterzijde sticker van de Jan Altink overzichts expositie in het Frans Hals Museum te Haarlem op 9 sept tot 28 okt. 1978. Afkomstig uit de collectie Rolink. Anton Heyboer (1924-2005) gouache, afmeting 60 x 70 cm. Gerrit Benner (1897-1981) qouache/papier 'Duinlandschap Ameland' gesigneerd, afmeting 49 x 63 cm. provenance: Mevr. Bender Ameland. Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) aquarel 'Zeilboten in de haven van Bizerte (Tunesië)' afm. 50 x 65 cm. kaart van Drenthe uit 1634 door Corn. Pynacker (1570-1645). 'Drentia comitatus, transisulaniae tabula 2', handgekleurde kapergravure met titelcartouche linksboven en linksonder, met schaalstuk, turfstekers en schaapskudde, afm. 38,5 x 52,5 cm. Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) tekening 'Boerenerf in Wezup' Hugo van Schaik (1872-1946) olie/doek 'Stadsgezicht met kerk' afmeting 36 x 50 cm. Johan Dijkstra (1896-1978) olie/doek 'Gezicht op het kerkje van Farsum' afm. 50 x 60 cm. periode 1930-1935
350/550 300/600 1600/2200 400/800 350/550 50/100 350/700 400/600 120/180 1400/1800 2500/3500
250/500 3000/5000 200/300 7000/9000
200/400 2000/3000 800/1200 400/500
100/200 250/450 5000/7000
788
789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813
Roel Frankot (1911-1986) olie/doek uit 1979 'Verschijning' verso stempel atelier R. Frankot, afmeting 90 x 70. herkomst collectie Mickey Hoogendijk (stiefdochter en actrice) bij Christie's 2010 Agnes Steiner (1845-1925) olie/board 'Stilleven met vaas en rozen' gesigneerd en gedateerd 1918 afm. 68 x 46 cm. Gysbert George Martens (1896-1979) olie/doek 'Portret van Job Moerman' afm. 60 x 50 cm. gesigneerd en gedateerd 1934 vogelvluchtkaart van Delfzijl, gravure,18e eeuw Jan Meijer (1927-1995) kleurlitho 1961 (druk van de artiest zelf) 'Compositie in rood en zwart' afm. 50 x 37 cm. Willy van Schoonhoven van Beurden (1883-1963) gemengde techniek ' 1948 'Bosgezicht' afm. 34 x40 cm. Velde, Bram v.(1892-1981), kleurenlitho uit 1975, afm. 28 x 38 cm., uitgegeven door galerie 'Maeght' Parijs Ruurd Elzer (1915-1995) olie/doek 'Gezicht op het kerkje van Westerwijtwerd' afm. 50 x 50 cm. Abraham Gerardus van Velde (1895-1981) lithograph in colors, 'Untitled' afmeting 37 cm x 57 cm. Jan Rijlaarsdam (1911-2007) olie/doek 'Bloemstilleven op vaas' afm. 80 x 60 cm. Herman Brood (1946-2001 zeefdruk 'Green Face' genummerd 5/150 ; gesigneerd, afmeting 90 x 70 cm. Jan ten Have (1903-1991) aquarel 'Theedrinken onder parasol in fleurige tuin' gedateerd 1947, afm. 48 x 62 cm. Johannes Hessel Brolsma (1909 -1990) olie/paneel 'Wintergezicht met schaatsers' Andries/Ad Pieters (1916-1979) qouache/papier 'Noorderplantsoen' afmeting 47 x 61 cm. Manuputty, zeefdruk 12/40 'Geen titel' 1954' afmeting 30 x 40 cm. Jan Altink (1885-1971) gewassen inkt tekening / museumpapier, 'Kanaal met aangemeerd boten bij dorp' ca. 1930, afm. 36 x 50 cm. Dali, Salvador (1904-1989), kleurenlitho, afm. 29,5 x 41,5 cm., 'La Femme Cheval', Ref; Michler/ Löpsinger 1268 Evert Musch (1918-2007) olie/paneel 'Netje met sinaasappels op houten tafel' afmeting 20 x 31 cm. Jo van Dijk (1931-1999) linodruk 'Compositie in kleur' 65 x 50 cm. Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) olie/doek 'Tunesische vrouw met kind in haar armen' afmeting 90 x 55 cm. Jan Hendrik Emck (1895-1981) olie/doek 'Boslaantje in de herfst' afmeting 60 x 80 cm. Adrianus Cornelis van Noort (1914-2003) olie/paneel 'Strandgezicht ' afm. 30 x 44 cm. aquarel Giethoorn C. Leubes-litho Koornstra-ets 'Oostvaardersplassen' Schuurman, totaal drie stuks Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) aquarel 'Montmartre/Parijs' afm. 73 x 56 cm. Jannes de Vries (1901-1986) aquarel 'Berglandschap' afm. 30 x 40 cm. gedat '42 Sonja Leutholf (kopperprent, gedat. 1995) 'Forma Actua' 124/400, afmeting 45 x 37 cm.
400/800
200/400 300/600 50/100 80/120 40/80 100/200 1800/2800 150/300 300/600 300/600 200.400 200/300 80/120 40/80 350/650 100/200 450/900 100200 2500/3500
300/600 30/60 1000/2000 200/400 60/90
814
815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830
831 832 834 835
837 838 839 840 841
Dali, Salvador (1904-1989), twee kleurenlitho's, uit 1979 naar een gouache van Dali., oplage 800. 1. 344-'Pomme Dragon' 2. 345-Homme Figuier', uit de cyclus 'Flordali- les Fruits', Ref; Löpsinger 344-345. A. Field- 69-11-A en 69-11-B. A. Sjoekin, 'Paarden in de bergen', olie/paneel A. Ollivier, af. 73 x 92 cm. olie/doek, 'Stilleven met asperges, druiven en koperen kan' Alphonse Stengelin (1852-1938) olie/doek 'Boerderij bij heideveld' afm. 67 x 83 cm. Max Liebermann (1847-1935) ets '"Schafherde Unter Bäumen" (1892) afmeting 19.8 cm x 24.0 cm Max Liebermann (1847-1935) ets ' Die Bleiche of Woman hanging out washing and an old man in a garden (1892)' afm. 14.8 cm x 19.8 cm Piet Wiegman (geb. 1930) olie/doek 'Interieur' afm. 60 x 50 cm. Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) aquarel 'Zoutsteeg/Damrak Amsterdam' afm. 74 x 43 cm. Jac. le Jeune, 'Landschap in de winter', olie/karton Map met zes litho's; Houtdruk Jan van der Zee, ets Vlindervanger, Ans Wortel, Gerrit Postma, Ger Siks foto litho, Martin Tissing litho Bosboom, Johannes (1817-1891), kleurenlitho, afm. 19 x 26 cm. 'Kerkinterieur', gesigneerd i.d. steen rechtsonder Wilhelm Hendrik van Norden (1883-1980) olie/doek 'Boerderij bij het water' afm. 50 x 60 cm. A. Ollivier, afm. 73 x 92 cm. olie/doek, 'Stilleven met perziken, druiven, koperen en emaille kan' Jan Rijlaarsdam (1911-2007) olie/doek 'Bollebrug in Amsterdam' afm. 40 x 50 cm. Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) tekening/papier, 'Haven van Zwartsluis' afmeting 30 x46 cm. Hendrik Nicolaas (1882-1945) twee affiches, nadruk ca. 1970 Gysbert George Martens (1896-1979) olie/doek 'Portret ' afmeting 60 x 50 cm. gesigneerd en gedateerd 1933 Gerriet Postma (1932-2009) qouache 'Compositie' afm. 74 x 47 cm. gedat. '77 Jac. le Jeune, 'Landschap', olie/karton Warhol, Andy (1928-1987), meerkleurendruk op glanspapier, drie stuks, 'Portraits of Ingrid Bergman', afm. 20 x 20 cm., Galerie Börjeson- Zweden landkaart van La Seigneurie d' Over-Yssel, subdiviseé en Trois Parties, Sallant, Twente, et Drenthe. gedrukt door H. Iaillot onder het privilege van de koning, dat. 1675, afm 56 x 43 cm Jacobus Johannes Doeser (1884-1970) olie/doek 'Bloemstilleven' afm. 50 x 70 cm. Jacobus Johannes Doeser (1884-1970) olie/doek 'Zeegezicht' afmeting 60 x 75 cm. Map met acht litho's; Veiera da Silva, Raveel, Vogels in de lucht Roodvoets, Bagaike, Heke, collage, Lucassen, Jan de Bruin Ton Dubbeldam (1957) olie/paneel 'Spiegelend water' afmeting 36 x 29 cm. Piet Zwiers (1907-1965) olie/paneel 'Boerderijtje bij brug in Giethoorn' afm. 24 x 30 cm.
150/250
130/180 300/600 300/600 150/300 150/300 100/200 800/1200 80/120 150/300 100/200 80/120 300/600 350/550 150/300 100/200 300/600
200/400 80/120 100/200 300/600
200/300 150/250 50/100 300/600 200/400 35
842 843 844 845 846 847 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864
865 866 867 868 869 870
Berend Arendshorst (1919-1997) olie/paneel 'Boerderij met koeien in weiland' afmeting 38 x 48 cm. Jos Lemmens, olie/paneel 'Boerderijen langs water, 'afm. 25 x40 cm. Kandinsky, Wassily (1866-1944), Postume druk uit de serie 'Kleine Welten, 1922, afm. 24 x 30 cm. Joop Nymeyer (geb. 1944) olie/paneel 'Stilleven met peren, blikken trommel en bloesemtak' afm. 60 x 70 cm. Rein Bienler (kopperprent, gedat. 1995) 'Pinacotheek' 99/450 afmeting 40 x 33 cm. kaart van Coevorden (Coevordia obsessa et Capta) illustratie: Mavritii et Ludovici, 17e eeuw Louis Stutterheim (1873-1943) olie/paneel 'Landschap met boerderij bij water en grazende koeien' afmeting 30 x 40 cm. Johan Dijkstra (1896-1978) aquarel 'Boomrijk landschap' afmeting 40 x 65 cm aquarel/ geschept papier, 17e/18e eeuw,'Hollands waterlandschap' afmeting 27 x 38 cm. H. v.d.. Vugt, 'Kermis', aquarel vogelvluchtkaart van Groningen, ingekleurde ets, gedat. 1586, gedrukt door Braaun & Hoogenberg afmeting 33 x 44 cm. Matisse, Henry (1869-1954), litho naar een tekening uit okt. 1949, afm. 27 x 37 cm., uitgegeven door galerie 'Maeght', te Parijs Wiegers Jan (1893-1959), litho 'Poserend naakt' afm. 48 x 31 cm. Piet Bouter (1887-1968) olie/doek 'Huiselijk' afm. 40 x 50 cm. Nico Bulder (1898-1964) ets 'Kerk te Anloo' 1953 voluit gesigneerd, afm. 25 x 33 cm. Ruurd Elzer (1915-1995) crayon 'Landschap met graanhoppers' afm. 19 x 22 cm. olieverf/doek, 'Botter op zee', onduidelijk gesign. Walter van Oel (1942) verso gesigneerd; doek uit 2003 'Magic windows' afmeting 125 x 125 cm. (herkomst 1e eigenaar) Abraham Gerardus Van Velde (1895-1981) lithograph in colors, 'Untitled' afmeting 38 cm x 55 cm W. Gerritsma, pastel 'Zuidlaardermarkt' 1944 landkaart van Drenthe, gedat 1900, ontworpen en getekend door J. Kuijper en gedrukt door Hugo Suringar, afmeting 40 x 50 cm. kaartje van Drenthe uit de reis en zakatlas van H. de Leth, kopergravure, handingekleurd, 1786, uitgegeven J.B. Elwe den D.M. Langeveld, afm. 17,8 x 24 cm. Jan C. Bander (1885-1956) tekening 'Boerderij in Havelte 1950' 'Interieur met dienstmeisje en kindspelend met hond' olie/doek,19e eeuw, afm. 60 x 53 cm Arie (Aat) Johannes Veldhoen (1934) litho 'Slapende man met muts' afm. 33 x 34 cm. Berend Arendshorst (1919-1997) olie/paneel 'Kraaksteeg in Meppel' afm. 19 x 27 cm. Hollandse School, 19e eeuw, olie/doek 'Dorp met wandelaars in bergachtig landschap' afm. 38,5 x 46,5 cm. (onduidelijke signatuur) Gysbert George Martens (1896-1979) olie/doek 'Portret afmeting 60 x 50 cm. gesigneerd en gedateerd 1933
100/200 80/120 100/200 1800/2400 60/90 100/200 250/450 1000/2000 80/120 60/90 300/600 100/200 40/80 200/300 60/90 60/90 30/60 1700/2300 150/300 100/200 80/120 100/200
30/60 100/200 50/100 50/100 100/200 300/600
871 872 873 874
875 876 877 878 880 881 882 883 884 885 887 888 889 890
891 892 893 894 895 896 897 899 900
R(B)olderman, aquarel 'Binnenplaatsje 24 Elburg', afm. 60 x 15 cm. D. Boelaart, 'Bosgezicht', etsje twee portretten van man en vrouw, beide gedat: Anno 1654, olie/paneel, afm. 60 x 50 cm. Picasso, Pablo (1881-1973), kleurenlitho, (vier kleuren, geel, blauw, rood en zwart), gesigneerd 23.11.57, 'La petite corrida', (het kleine stierengevecht), oplage 2000 ex., afm. 23,9 x 30,3 cm., Ref; Bl 839, Rau 650 Kaart van Groningen, 1680, ingekleurd, door Bartholdo Wicheringe, afm. 38 x 49 cm Jan Rijlaarsdam (1911-2007) olie/doek 'Haven van Amsterdam' afm. 40 x 70 cm. Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) aquarel 'Portret van Frans meisje' Arles 1950, afmeting 50 x 38 cm Willem Witjens (1884-1962) ets 'Landschap met dorp' afm. 20 x 34 cm. gedat. 1946 Jan Hendrik Emck (1895-1981) olie/doek 'de rivier Waal met boten bij Nijmegen' afmeting 70 x 110 cm. Arie Zuidersma (geb. 1925) olie/doek 'Compositie met vrouwen' afmeting 60 x 75 cm. Corneille (1922-2010) litho uit 1997 'Ete turbulent' genummerd: E.A. (Epreuve Artiste) gesigneerd, afm. 90 x 70. Otto van Rees (1884-1957) crayon 'Landschap met zeilboot en vliegtuig' afm. 37 x 40 cm. Chagall, Marc (1887-1985) twee litho's. 1. 'Bouquet and Hand', Mourlot 192-197. 2. 'The Danser', D.L.M. 235 - 1979 Jan Wiegers Jan (1893-1959), 'Berggezicht', litho Michiel Van Overbeek, litho 'Surrealistisch impressie' afmeting 48 x 62 cm. Jan Costerus (Jan Koster) 1874 - 1956 (Ploeglid) olie/doek 'Landschap' afm. 37 x 54 cm. Evert Musch (1918 - 2007) zwart krijt opgehoogd met wit 'Landschap' afm. 32 x 48 cm. Jan Meine Jansen (1908-1994) olie/doek 'Kleurrijk bloemen boeket op schaal' periode 1946/1948, afm. 61 x 76 cm. Jan Meine Jansen (1908-1994) houtsnede 'Havengezicht in winter' afm. 25 x 32 cm. Eduard (Ed) Willem Anton Dukkers (1923-1996) zeefdruk 25/45 'Venetië' afm .15 x 19 cm. drie litho's, niet ingelijst kaartje van Friesland, 'La Frise', uit de atlas 'Nouveau Portatif', George le Rouge, gepubliceerd door 'Desnos', 1748 Berend Arendshorst (1919-1997) olie/paneel 'Stilleven met klomp en fles' afm. 30 x 24 cm. Jo Alting, twee litho's, één ingelijst Pit van Loo(1905-1993) olie/doek 'Duinlandschap' afm. 40 x 50 cm. Jopie Huisman (postume druk) gravure 'Schoenen van Abe' nr. 178 Johannes P. Josephus Franken (1896-1977) originele houtdruk in kleur, 'Op weg naar een nieuw avontuur' afmeting 30 cm. x 23 cm.
80/120 30/60 200/400 150/300
200/400 250/450 250/450 40/80 200/400 800/1400 350/550 100/200 80/120 100/200 60/120 250/450 50/100 400/800
40/60 60/90 40/60 100/200 50/100 40/60 150/300 50/100 20/40
Aangekochte goederen moeten vanavond, na deze veiling afgehaald zijn, ook de koopopdrachten. Betaling met pinpas is mogelijk.
Taxaties in de hoedanigheid van Europees gecertificeerd veilinghouder Kunst, Antiek en inboedelgoederen conform ISO.17024 Hobéon/Sko certificaatnr. R.024039 In