Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling mei 2013 Schilderijen, aquarellen en tekeningen Kavel nr. 0001: Marius Bauer (1867-1932) 'De Groote Moskee te Delhi' r.o. in potlood get. en in de druk get. en 1917 ets, 57x68 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 244 op p. 145. De kavels 1 t/m 32 zijn alle afkomstig uit een Nederlandse privéverzameling die verworven is via Kunsthandel E.J. van Wisselingh & Co, Rokin te Amsterdam. Het betreft grafiek van Marius Alexander Jacques Bauer (1867-1932), Pieter Dupont (1870-1911), Willem Witsen (1860-1923) en Willem de Zwart (1862-1931). Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0002: Marius Bauer (1867-1932) 'Mohammed II in de Aya Sophia' r.o. in potlood gemonogrammeerd ets, 56x47 cm te dateren 1894 E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 215 op p. 79 Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0003: Marius Bauer (1867-1932) 'Eene begrafenis aan den Ganges' r.o. in de druk get. ets, 56x68 cm te dateren 1904 E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 231 op p. 134 Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0004: Marius Bauer (1867-1932) 'De Sphinx' r.o. in potlood get. en l.o. in de druk litho, nr. 82, 36x47 cm te dateren 1895 E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 218 op p. 88 Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0005: Marius Bauer (1867-1932) 'Een Oostersch Paleis in Engelsch Indië' r.o. in potlood get. ets, 56x46 cm te dateren 1910 E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 233 op p. 136 Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00
Kavel nr. 0006: Marius Bauer (1867-1932) 'Voorportaal van eene moskee' r.o. in potlood get. ets, nr.100, 67x56 cm te dateren 1904 E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 230 op p. 133 Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0007: Marius Bauer (1867-1932) 'Benares' r.o. in potlood get. en l.o. in de druk get. en 1899 ets, nr.18, 56x67 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 232 op p. 135 (hier gedateerd 1905) Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0008: Marius Bauer (1867-1932) 'Aan den Ganges' r.o. in potlood get. in initialen en in de druk get. en 1898 ets, zonder lijst, 54x66 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 222 op p. 105 Daarbij: 'Een feestdag aan den Ganges' r.o. in potlood get. in initialen en l.o. in de druk get. en 1910 ets, zonder lijst, 57x67 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 235 op p. 138 Een aantal van de kavels t/m 32 bestaat uit 2 of meer etsen, waarvan er telkens maar één afgebeeld staat Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0009: Marius Bauer (1867-1932) 'Badende Hindoes te Benares' r.o. in potlood get. en l.o. in de druk get. te dateren 1919 ets, zonder lijst, 51x69 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 246 op p. 147 Daarbij: 'Een feestelijke intocht' r.o. in potlood get. en l.o. in de druk get. te dateren 1918 ets, zonder lijst, 51x69 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 245 op p. 146 Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0010: Marius Bauer (1867-1932) 'De kroning van Czaar Nicolaas II' r.o. in potlood get. en m.o. in de druk get. te dateren 1900 ets, zonder lijst, 56x68 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 227 op p. 114
Daarbij: Een feestelijke intocht r.o. in potlood get. en in de druk get. ets, zonder lijst, 47x53 cm Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0011: Marius Bauer (1867-1932) 'Aladdin' r.o. in potlood gemonogrammeerd en l.o. in de druk get. te dateren 1893 ets, nr. 88, zonder lijst, 54x38 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 205 op p. 74 Daarbij: 'Ingang van een tempel te Palatina' r.o. in potlood get. te dateren 1916 ets, zonder lijst, 58x69 cm E.J. van Wisselingh & Co., Rokin, Amsterdam, nr. 241 op p. 142 Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0012: Marius Bauer (1867-1932) 'Optocht van Pelgrims', nr. 219, p.90, datering 1896, 'Moskee El Hassan', nr. 271, p.87, datering 1895, 'Moskee El Azhar', nr. 216, p. 86, datering 1895, 'Een straat in Caïro', nr. 220, p. 89, datering 1896 alle in potlood get./ gemonogrammeerd 4 etsen, zonder lijst , circa 46x36 cm Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0013: Marius Bauer (1867-1932) 'Intocht van een Koning', nr. 213, p. 77, datering 1894, 'De Koningin van Sheba te Jerusalem', nr.210, p. 75, datering 1893, 'Ali Baba', nr.214, p. 78, datering 1894, 'Eene overdekte straat in Caïro', nr.250, p. 148, datering 1922 alle in potlood get./ gemonogrammeerd, 4 etsen, zonder lijst, circa 40x25 cm Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0014: Marius Bauer (1867-1932) 'Een Sultan met gevolg', nr.292, p. 170, datering 1930, 'Ruiters op een heuvel', nr.293, p. 170, datering 1930, 'Fantasia', nr.127, p. 122, datering 1902, 'Intocht van een Pasha', nr.256, p. 153, datering 1926 alle in potlood get./ gemonogrammeerd 4 etsen, zonder lijst, circa 25x35 cm Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0015: Marius Bauer (1867-1932) 'Oosterse kooplieden', nr.258, p. 155, datering 1926, 'Een oosters winkeltje', nr.260, p. 153, datering 1926,
'Cathédrale Amiens', nr.211, p. 60, datering 1890, 'Het portaal van een moskee', nr.212, p. 62, datering 1890, Een vizier', nr.206, p. 57, datering 1890 alle in potlood get. 5 etsen, zonder lijst, circa 40x30 cm Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0016: Willem Witsen (1860-1923) 'Brouwersgracht' (Amsterdam) r.o. in potlood get. te dateren 1903-1904 ets/aquatint, 7/1, zonder lijst, 44x54 cm Literatuur: Geïll. catalogus: Het etswerk van Willem Witsen, uitg. E.J. van Wisselingh&Co., Rokin, Amsterdam, cat. nr 432 op p. 6 met afb. Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0017: Willem Witsen (1860-1923) 'West-Indisch Huis' (Amsterdam) r.o. in potlood get. te dateren 1911-1912 ets, nr. XIX, zonder lijst, 49x63 cm Literatuur: Van Wisselingh, nr. 476, p.17 Richtprijs: € 300,00 tot € 400,00 Kavel nr. 0018: Willem Witsen (1860-1923) 'Leidschegracht' (Amsterdam) r.o. in potlood get. ets, zonder lijst, 50x70 cm Publ. E.J. van Wisselingh, Amsterdam-London Literatuur: Van Wisseling'H, nr. 430, p.4 Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0019: Willem Witsen (1860-1923) 'Molenaar I' r.o. in potlood get. ets, nr. XVIII, zonder lijst, 69x49 cm Lit.: Wisselingh, nr.462, p. 43 Daarbij: 'Molenaar II' r.o. in potlood get. kleurenlitho, nr. 31, zonder lijst, 54x44 cm Lit.: Wisselingh, nr.475, p. 47 Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0020: Willem Witsen (1860-1923) 'Smidse' r.o. in potlood get. te dateren 1908 ets, nr. VII, zonder lijst, 69x49 cm
Lit.: Wisselingh, nr.465, p. 46 Richtprijs: € 300,00 tot € 400,00 Kavel nr. 0021: Willem Witsen (1860-1923) 'Meelwegen' r.o. in potlood get. te dateren 1908 ets, nr. V, zonder lijst, 62x50 cm Lit.: Wisselingh, nr.463, p. 44 Daarbij: 'Dorpssmid' niet get. ets, nr. 53, 63x50 cm Lit.: Wisselingh, nr.464, p. 45 Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0022: Willem Witsen (1860-1923) 'Molenpoort' (Wijk bij Duurstede) r.o. in potlood get. ets, nr.78, zonder lijst, 40x30 cm Lit.: Wisselingh, nr.455, p. 40 Daarbij: 'Korenmolen' (Wijk bij Duurstede) r.o. in potlood get. ets, nr.80, zonder lijst, 32x25 cm Lit.: Wisselingh, nr.457, p. 42 Richtprijs: € 200,00 tot € 300,00 Kavel nr. 0023: Willem Witsen (1860-1923) 'Rialto' (Venetië) niet get. ets, expl. nr. 11, zonder lijst, 27x31 cm Lit.: Wisselingh, nr.504, p. 55 Daarbij: 'Onder de brug'(Venetië) niet get. ets, zonder lijst, 34x40 cm Lit.: Wisselingh, nr.499, p. 53 Richtprijs: € 300,00 tot € 400,00 Kavel nr. 0024: Willem Witsen (1860-1923) 'Jodenhouttuinen' (Amsterdam) r.o. in potlood get. te dateren 1906 ets, nr.95, 40x50 cm Lit.: Wisselingh, nr.539, p. 7 Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0025: Willem Witsen (1860-1923) 'Oude Schans II' (Amsterdam) r.o. in potlood get. te dateren 1911
ets, nr.82, 26x36 cm Lit.: Wisselingh, nr.471, p. 13 Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0026: Willem Witsen (1860-1923) 'Oude Schans IV' (Amsterdam) r.o. in potlood get. ets, nr.82, 29x42 cm Lit.: Wisselingh, nr.490, p. 22 Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0027: Willem Witsen (1860-1923) 'Kraansluis' (Amsterdam) r.o. in potlood get. ets, nr.VII, 30x42 cm Lit.: Wisselingh, nr.482, p. 17 Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0028: Willem Witsen (1860-1923) 'Uilenburg I' (Amsterdam) r.o. in potlood get. te dateren 1911 ets, nr.90, 30x42 cm Lit.: Wisselingh, nr.469, p. 12 Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0029: Willem Witsen (1860-1923) 'Uilenburg II' (Amsterdam) r.o. in potlood get. te dateren 1911 ets, nr.XVI, 30x42 cm Lit.: Wisselingh, nr.470, p. 11 Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0030: Willem de Zwart (1862-1931) 'Koemarkt' r.o. in pent get. en l.o. in de druk get. ets, zonder lijst, 49x60 cm Lit.: Uitgave van E.J. Van Wisselingh & Co., nr.654 op p. 4 Daarbij: 'Zanderij' r.o. in pen get. ets, zonder lijst, 31x43 cm Lit.: Uitgave van E.J. Van Wisselingh & Co., nr.601 op p. 5 Richtprijs: € 300,00 tot € 400,00 Kavel nr. 0031: Pieter Dupont (1870-1911) 'Naar de stal' niet in potlood get.,
r.o. stempel 'Atelier F. Dupont' en ' l'Attelage Garcon d'Ecurie' ets, zonder lijst, 45x65 cm Lit.: Uitgave Van Wisselingh & Co., nr. 329, p.12 Daarbij: 'The Osler' niet in potlood get. l.o. in de druk monogram 'D' en r.o. ' l'Attelage Garcon d'Ecurie' ets, zonder lijst, 45x60 cm Lit.: Uitgave Van Wisselingh & Co., nr. 330, p.12 Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0032: Pieter Dupont (1870-1911) 'Omnibus paarden' niet in potlood get., r.b. stempel 'Atelier F. Dupont' ets, zonder lijst, 50x50 cm Lit.: Uitgave Van Wisselingh & Co., nr. 328, p.12 Daarbij: 'Trekkende ossen' r.o. in potlood get. ets, zonder lijst, 22x62 cm Lit.: Uitgave Van Wisselingh & Co., nr. 311, p.6 Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0033: James Jacques Joseph Tissot (1836-1902) The Prodigal Son / L'enfant prodigue: No.I The departure, No.II In foreign climes, No.III The return, No.IV The fatted calf. alle in de druk get. en gedateerd 1881 4 etsen, 31x37 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0034: Marc Chagall (1877-1985) 'Le Coq rouge' kleurenlitho, 22x38 cm uitg. Fernand Mourlot, no. 203 Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0035: Marc Chagall (1877-1985) Paard en figuren kleurenets, 35/205, 39x30 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0036: Friedensreich Hundertwasser (1928-2000) 'Houses in rain of blood' / 'Häuser im Blutregen' r.o. get. in pen kleurenlitho, 65/100, 39x52,5 cm
Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0037: Pablo Picasso (1881-1973) 'L'Invité', uit de serie: Les portraits imaginaires l.b. in de druk get. en gedateerd 26.2.69 kleurenlitho, F.3/250, 62,5x46,5 cm Herkomst: Galerie de la Colombe, Vallauris, Frankrijk, 1979 Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0038: Pablo Picasso (1881-1973) Portret, uit de serie: Les portraits imaginaires l.b. in de druk get. en gedateerd 20.3.69 kleurenlitho, A 208/250, 66x50 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0039: Pablo Picasso (1881-1973) Portret, uit de serie: Les portraits imaginaires l.b. in de druk get. en gedateerd 21.2.69 kleurenlitho, A 208/250, 66x50 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0040: Boek: Kees van Dongen (1877-1968) Ed. des Courières, Henri Floury, éditeur, Paris 1925. Met een aantal 'fac-similé en couleurs' Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0041: Jan Adam Zandleven (1868-1923) 'Het vrouwtje' r.o. get. en 1916 olieverf op doek, geplakt op karton, 46x36 cm Herkomst: Kunsthandel Gerbrands, Utrecht. In de periode 1916 1922 organiseerde Gerbrands verschillende malen een tentoonstelling van Zandleven's werk. Dit werk werd tentoongesteld in november 1917, nr. 25: 'Meisje bij kachel' Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0042: Jan Adam Zandleven (1868-1923) 'Zandverstuiving Kootwijk' l.o. get. en 1920 olieverf op doek, 37x54 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0043: Willy Martens (1856-1927) 'De poppendokter' r.o. get.
in dorso titel op visitekaartje van de schilder met adres 'Laan van Meerdervoort, Den Haag' olieverf op doek, 60x45 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0044: Piet van Boxel (1912-2001) Scheveningse vrouw bij de kolenkachel l.o. get. olieverf op doek, 49x39 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0045: Piet van Boxel (1912-2001) Scheveningse vrouw breiend r.o. get. olieverf op doek, 45x37 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0046: Willem van der Ven (1898-1958) Katwijkse vissersboot aan de kade l.o. get. olieverf op doek, 24x29,5 xm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0047: Adrianus Cornelis van Noort (1914-2003) Schelpenvisser op het strand r.o. get. olievef op doek, 28,5x38,5 cm Herkomst: Kunstzaal Willem Roelofs, Amstelzijde, Ouderkerk aan de Amstel Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0048: Henk Dekker (1897-1974) Vissersboten in de baai van Lannion, Bretagne (Frankrijk) l.o. get. olieverf op doek, 78x98 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00 Kavel nr. 0049: Gerardus Johannes Delfgaauw (1882-1947) Bedrijvigheid in de Rotterdamse haven r.o. get. olieverf op doek, 59x98 cm Richtprijs: € 900,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0050: Cornelis Albert van Assendelft (1870-1945) 'Twee werkende vrouwen in zonlicht' r.o. get.
pastel, 54x66 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0051: Marius van der Maarel (1857-1921) 'Jong meisje bij waterput' niet get. olieverf op paneel, 30x20 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0052: Marius van der Maarel (1857-1921) Met de kinderwagen op het Scheveningse strand niet get. olieverf op paneel, 30x19 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0053: Jan van Vuuren (1871-1941) Kippen op boerenerfje aan een sloot r.o. get. olieverf op doek, 36x29 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0054: Constant Artz (1870-1951) Eerste zwemles voor de eendenkuikens l.o. get. olieverf op paneel, 17x23 cm Herkomst: Kunsthandel Richard Polak, Parkstraat 'sGravenhage, 1976 Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0055: Constant Artz (1870-1951) Alle eendjes zwemmen in het water l.o. get. olieverf op doek, 38x48 cm Richtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00 Kavel nr. 0056: Herman Paradies (1883-1966) Molen 'De Vlaggeman' van het houtbedrijf van Abraham van Stolk aan de Schie r.o. get. aquarel op papier, zonder lijst, 50x70 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0057: Herman Paradies (1883-1966) Rotterdam met zicht op de Maasbruggen en de Boompjes r.o. get.
aquarel op papier, zonder lijst, 50x70 cm Richtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00 Kavel nr. 0058: Anton Dirckx (1934) De havens van Amsterdam, Rotterdam en Dordrecht alle r.o. get. en gedateerd '76 3 aquarellen op papier, zonder lijst, circa 35x50 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0059: Gijsbertus Johannes van Overbeek (1882-1947) Paard en wagens op Rotterdamse havenkade r.o. get. olieverf op doek, 45x59 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00 Kavel nr. 0060: Gerardus Johannes Delfgaauw (1882-1947) 'Hofje te Voorschoten' r.o. get. olieverf op doek, 49x69 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0061: Adrianus Marinus Geyp (1855-1926) Herder met schaapskudde r.o. get. olieverf op doek, geplakt op board, 67x91 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0062: Willem G. F. Jansen (1871-1949) Houthakkers met paard en wagen r.o. get. olieverf op doek, 49x69 cm Richtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00 Kavel nr. 0064: Evert Moll (1878-1955) Schepen en stoomelevatoren in Rotterdamse haven r.o. get. olieverf op paneel, 14,5x34,5 cm Herkomst: Kunsthandel Borzo, 's-Hertogenbosch Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0065: Cornelis van Waning (1861-1929) 'Buurtje Loosduinen' r.o. get. en 1890 olieverf op doek, 68x98 cm Tentoonstelling: "Schilders van het Westland" Museum Het Prinsenhof, Delft, 2011 Literatuur: M. van der Schaft e.a., "Schilders van het Westland, van 1500 tot heden", 's-Gravenzande 2010, afb. in kleur op
van 1500 tot heden", 's-Gravenzande 2010, afb. in kleur op pagina 94 Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0066: Cornelis Koppenol (1865-1946) Boeren met melkbussen op de Oost IJsselkade te Oudewater, met zicht op de Grote of St. Michaëlskerk l.o. get. en in dorso get. en 'Oudewater' olieverf op doek, 48x58 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0067: Cor Noltee (1903-1967) Straatscène met sleperswagens en wandelaars l.o. get. olieverf op doek, 49x69 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0068: Constant Artz (1870-1951) Eenden in het gras r.o. get. olieverf op paneel, 23x17 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0069: Constant Artz (1870-1951) Molen aan een vaart l.o. get. olieverf op doek, 97x117 cm Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0070: Henk van Leeuwen (1890-1972) Ploegende boer l.o. get. olieverf op doek, 84x124 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0071: Gustaaf van Nifterik (1886-1954) Ploegende boer in heuvellandschap l.o. get. olieverf op doek, 80x146 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0072: Evert Moll (1878-1955) Schelpenvisser bij een golfbreker aan de Noordzee l.o. get. olieverf op doek, 38x46 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0073:
Gijsbertus Johannes van Overbeek (1882-1947) Boer met werkpaarden r.o. get. aquarel, 28x46 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0074: Fredericus Jacobus van Rossum du Chattel (1856-1917) Boer op landweg r.o. get. olieverf op doek, 54x44 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0075: Arie Zwart (1903-1981) Narcissen l.o. get. olieverf op board, 48x38 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0076: Herman Bogman (1890-1975) Boeketje r.o. get. aquarel op papier, 53x32 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0077: Herman Bogman (1890-1975) Bloemen in vaas r.o. get. olieverf op doek, 69x49 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0078: Gijsbertus Johannes van Overbeek (1882-1947) Ploegende boer r.o. get. olieverf op doek, 59x99 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0079: Gerardus Johannes Delfgaauw (1882-1947) 'In de Alblasserwaard' r.o. get. olieverf op doek, 59x99 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0080: Willem George Frederik Jansen (1871-1949) Boer met paard en wagen in duinlandschap
r.o. get. olieverf op doek, 45x55 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0081: Marinus Heijl (1836-1931) Poldervaart in de late namiddag r.o. get. aquarel op papier, 31x53 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0082: C. Verschuur, pseudoniem van Cornelis Bouter (18881966) Koeherder op landweg l.o. get. olieverf op doek, 59x99 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0083: Hermanus Charles Christiaan Bogman (1861-1921) Hooitijd r.o. get. olieverf op doek, 31,5x50,5 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0084: André Sacley (19/20e eeuw) Rivierlandschap l.o. get. en 1913, en in dorso get. olieverf op doek, 32x40 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0085: Jhr Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Jonge vrouw, waarschijnlijk een nicht van de schilder olieverf op paneel, 36,5x23,5 cm Herkomst: inzender verkreeg dit werk van een familielid van De Jonge Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0086: Arend Jan van Driesten (1878-1969) Molen in de polder l.o. get. olieverf op doek, geplakt op schilderskarton, 21,5x33,5 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0087: Chris van der Windt (1877-1952) 'Gezicht op Stompwijk' l.o. get. olieverf op doek, 23x30 cm Herkomst: Kunsthandel Richard Polak, Parkstraat 'sGravenhage, 1976
Gravenhage, 1976 Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0088: Arend Jan van Driesten (1878-1969) Boer bij schuurtje aan de waterkant r.o. get. olieverf op doek, 40x60 cm Richtprijs: € 1200,00 tot € 1400,00 Kavel nr. 0089: Adrianus Johannes Groenewegen (1874-1963) Koeien in een weide aan de dorpsrand r.o. get. aquarel op papier, 35x51 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0090: Gerhard Arij Ludwig Morgenstjerne Munthe (1875-1927) Schelpenvisser aan de kust l.o. getekend olieverf op board, 23x31 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0091: Willem George Frederik Jansen (1871-1949) 'Aan den steiger' l.o. get. olieverf op doek, 29x39 cm Richtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00 Kavel nr. 0092: Ben Viegers (1866-1947) 'Schelpenvisscher' l.o. get. olieverf op paneel, 17x23 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0093: A. van Eijnsbergen (19e eeuw) Dans om het gouden kalf r.o. get. en 1876 olieverf op doek, geplakt op board, 51x71 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0094: Herman Frederik Bieling (1887-1964) Bloesemboom l.o. get. olieverf op doek, 37x43 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00
Kavel nr. 0095: Toon Pluymers (1910-1967) 'Amsterdam, Amstel, zicht op Carré' r.o. get. en onduidelijk gedateerd '4_ olieverf op doek, 43x53 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0096: Gerard Hordijk (1899-1958) 'Port de Cherbourg' / 'Cherbourg Harbor' l.o. get. en '35 olieverf op doek, 53x64 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0097: Willem Dooyewaard (1892-1980) 'Bootje op strand' r.o. get. en in dorso get. olieverf op doek, 49x71 cm Richtprijs: € 900,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0098: Jaap Dooyewaard (1876-1969) Noorse bergvallei, mogelijk bij Olden r.o. get. olieverf op doek, 36x42 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0099: Herman Frederik Bieling (1887-1964) 'Oude huizen in Palma, Mallorca' r.o. get. en 'Palma '35' olieverf op doek, 64x78 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0100: Herman Frederik Bieling (1887-1964) 'Op het Gors in Ouddorp' l.o. get. olieverf op doek, 33x72,5 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0101: Herman Frederik Bieling (1887-1964) Olijfboomgaard r.o. get. en '32 olieverf op doek, 38x49 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0102: Johan Hendrik van Ieperen (1909-1995) 'Stompe toren' r.o. get. en in dorso adres van de schilder 'Beeklaan, Den Haag' olieverf op board, 41x59 cm
Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0103: Jan Sluijters jr (1914-2005) 'Dooi, winter, Loenersloot' r.o. get. olieverf op doek, 58x79 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0104: Pierre Sallé (1831/183535-1899) Bloemenmarkt op een kerkplein r.o. get. gouache op papier, 17,5x21 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0105: Felicien Bobeldijk (1876-1964) De Prins Hendrikkade te Amsterdam met de Schreierstoren en Nicolaaskerk l.o. get. olieverf op doek, geplakt op board, 35x50 cm Richtprijs: € 900,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0106: Ben Viegers (1886-1947) Winkelende mensen voor de Bonneterie in de Haagse Gravenstraat l.o. get. olieverf op papier, geplakt op paneel, 10,5x14,5 cm Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0107: Gerard Westermann (1880-1971) Ploeger en postbode r.b. get. en gedateerd '44 en l.o. get. in initialen olieverf op board, 58x68 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0108: Otto van Rees (1884-1957) Christus aan geselpaal r.o. get. olieverf op doek, 107x75 cm Literatuur: Van Fassen, Grijns, 'Otto van Rees'. Zwolle 2005, een vergelijkbaar werk op p. 246 afb. 262: De Geseling, o/d 100x81 cm, gedateerd 1923 Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00
Kavel nr. 0109: Ernst Leyden (1892-1969) Stilleven met fruitschaal en beeld van Madonna met kind r.o. get. olieverf op doek, 88x78 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0110: Anton Karssen (1945) naar Otto Eerelman Bruiloftssjees olieverf op doek, 65x104 cm Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0111: Hendrik Fleurbaaij (1896-1975) Nachtelijk haventafereel r.o. get. en '48 olieverf op doek,48x68 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0112: Anthonie Pieter Schotel (1890-1958) Gezicht op Marken vanaf de Gouwzee l.o. get. olieverf op doek, 38x58 cm Richtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00 Kavel nr. 0113: Jan Knikker jr (1911-1990) Zierikzee met de Zuidhavenpoort r.o. get. olieverf op doek, 39x79 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0114: Herman Bogman (1890-1975) Amsterdam met de Montelbaanstoren r.o. get. olieverf op doek, 34x44 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0115: Leendert van der Vlist (1894-1962) De Ponte Pietra te Verona r.o. get. en in dorso gedateerd '24 olieverf op doek, 34x49 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0116: Erasmus Bernard van Dulmen Krumpelman (1897-1987) Schaatsende kinderen r.o. get. en '63 aquarel, 34,5x46,5 cm
Richtprijs: € 1000,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0117: Georg Rueter (1875-1966) 'Tuin' / Tuinbeeld van een zeemeermin r.o. get. en onduidelijk gedateerd olieverf op doek, 37x42,5 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0118: Leonardus Eland (1884-1952) Alpenweide met zicht op besneeuwde bergtoppen r.o. get. olieverf op doek, '79x119 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0119: Marie Engelina van Regteren Altena (1868-1958) 'Stilleven met blauwe vaas' r.o. get. in initialen aquarel op papier, 58,5x48,5 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0120: Antoon Kruysen (1898-1977) 'Le petit Provence' l.o. get. en r.o. gedateerd '57 olieverf op doek, 53,5x44,5 cm Hierbij het boek: Anton Kruysen (1898-1977) rétrospective, bij tentoonstelling in Musée de Chartres 6 dec. 1991 - 2 maart 1992; het nu aangeboden schilderij - gemaakt in zijn laatste periode in Frankrijk te Chartres - staat hier echter niet in genoemd Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0121: Hein Kever (1854-1922) Bloemen in gemberpot l.o. get. olieverf op doek, 37x45 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0122: Frans Boers (1904-1988) Haven r.o. get. en in dorso get. en 'Paris 1935' olieverf op doek, 53x72 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0123: Antoon Kruysen (1898-1977) Huis aan het water l.o. get. olieverf op doek, 37x45 cm
Richtprijs: € 700,00 tot € 350,00 Kavel nr. 0124: Frans Boers (1904-1988) 'Flotte des pêcheurs' r.o. get en in dorso get. en gedateerd 1938 olieverf op doek, 45x60 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0125: Antoon Kruysen (1898-1977) Herdersjongen in Alpenweide l.o. get. olieverf op doek, 59x49 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0126: Frans Boers (1904-1988) Zeezicht r.o. get. en 1932 olieverf op doek, 49x59 cm Richtprijs: € 1800,00 tot € 2200,00 Kavel nr. 0127: Antoon Kruysen (1898-1977) Haan r.o. get. olieverf op doek, 52x64 cm Richtprijs: € 900,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0128: Hubert Bellis (1831-1902) Rozen r.o. get. aquarel met wit gehoogd, 43x33 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0129: Antoon Kruysen (1898-1977) Roos in blauw vaasje r.o. get. olieverf op doek, 40x32 Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0130: Johannes Josseaud (1880-1935) 'Namiddag in het bollenland' l.o. get. olieverf op schilderskarton, 33x43 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0131: Anthonie Louis Koster (1859-1937)
Bollenveldje l.o. get. olieverf op doek, geplakt op board, 20,5x29,5 cm Richtprijs: € 900,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0132: Ruud Verkerk (1957) Stilleven met witte kom en wijnfles l.o. get. en 1990 olieverf op paneel, 70x55 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0133: Betsy Westendorp-Osieck (1880-1968) 'Anemonen' r.o. get. en 1944 olieverf op doek, 37x45 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0134: Dick Braam (1908-1986) Stilleven met boeken en kan l.o. get. olieverf op doek, 48x58 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0135: Dick Braam (1908-1986) Stilleven met theekopje, olielamp en fruit l.b. get. olieverf op doek, 48x59 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0136: Lizzy Ansingh (1875-1959) Drie furiën r.o. get. olieverf op board, 35x58 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0137: Marc Sterling (1897-1976) Stilleven met brief en pop r.o. get. olieverf op doek, 45x53 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0138: Hendricus Johannes Scheeres (1829-1864) 'Voor den oven' l.o. get. in initialen en gedateerd '53 olieverf op paneel, 12,5x16,5 cm Herkomst: Kunsthandel Pieter Scheen, Zeestraat, Den Haag Oud etiket Gemeente Musea 's-Gravenhage, nr. 433
Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0139: George Bresse (1920) 'Dans le Parc' r.o. get. olieverf op doek, 90x64 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0140: Jacobus Cornelis Wijnandus Cossaar (1874-1966) 'Chapel of Henry VII' in de Westminster Abbey te Londen l.o. get. olieverf op doek, 45x60 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0141: Viatcheslav Romanov (1952) 'L'île d'Hercules' r.o. gemonogrammeerd en '92 en in dorso get. in Russisch schrift olieverf op doek, 60x80 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0142: Pal Fried (1893-1976) Liggend naakt l.o. get. olieverf op doek, 60x74 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0143: Toegeschreven aan Fernand Toussaint (1873-1955/56) Jonge elegante vrouw draag r.o. naam Morisot aquarel op papier, 100x68 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0144: Herman Bogman (1890-1975) Theerozen in vaasje r.o. get. aquarel op papier, 58,5x48,5 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0145: Christiaan de Moor (1899-1981) 'Ceres' m.o. get. en 1975 olieverf op doek, 90x90 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00
Kavel nr. 0146: Christiaan de Moor (1899-1981) Abstracte figuren m.o. get. gemengde techniek met wit gehoogd op papier, 48x59 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0147: Jan Roëde (1914-2007) Meisje met vlechten r.b. get. en '42 olieverf op doek, 39x39 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0148: Ferry Slebe (1907-1994) 'De pop' l.o. get. olieverf op doek, 50x60 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0149: Jaap Nanninga (1904-1962) Meisjesportret r.o. get. en '46 olieverf op doek, 48x38 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0150: Jaap Nanninga (1904-1962) Fruitschaal r.o. get. en gedateerd '46 olieverf op doek, 21x29 cm Herkomst: moeder van inzender was de vrouw van Jos Croïn, hij was goed bevriend met Nanninga Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0151: Willem Hussem (1900-1974) Abstract in groen en roze l.o. get. in initialen en gedateerd '61 olieverf op board, 41x33 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0152: Willem Hussem (1900-1974) Abstract geometrisch reliëf Ontwerp van W. Hussem en uitgevoerd door Jaap Eggens (19191997) metalen relief, circa 60x90 cm Gedurende korte periode heeft Hussem zich beziggehouden met het maken van abstracte geometrische plastieken. In 1966
waren dit reliëfs uit aluminiumstrips en vrijstaande plastieken. Het bleef bij een kortstondige bevlogenheid van driedimensionale kunst. Daarna richtte hij zich weer op schilderkunst waarbij de vormentaal van zijn plastieken heeft bijgedragen aan de strengere geometrische abstracte stijl die hij in de jaren '70 hanteerde. Het Haagse Gemeentemuseum hield een tentoonstelling van de plastieken van Hussem van 23 nov. 1968 - 5 jan. 1969. Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0153: Jan Jacobs (1955) Abstract geometrische compositie zwart beschilderd ijzeren met houten reliëf, 103x40 cm Tentoonstelling: Stichting Beeldende Kunst, Amstel, Amsterdam, nr. 279-1 Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0154: Kees Andrea (1914-2006) Vrouw met kinderen en haan, De binnenkomst beide get. 2x olieverf op board, resp. 13x18 en 18x24 cm Zie afb. van één van beide Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0155: Willem Hussem (1900-1974) Abstracte compositie olieverf op beton, 100x45 cm Tentoonstelling: Expositie Willem Hussem in het Theater Dakota te Den Haag, november 2011. Het werk werd toegeschreven aan Willem Hussem door Frank Hussem, de zoon van de kunstenaar, en op diens verzoek geëxposeerd. Deze betoncompositie is een ontwerp voor een muurschildering voor de HBS Zuiderpark (het huidige Zuid57 / Theater Dakota). De muurschildering meet 9,65x3,25 m. Hussem maakte deze in 1957 op verzoek van architect Sjoerd Schamhart. De muurschildering is in 2011 gerestaureerd door Aafje Bouwhuis en Nanon Journée. Dit werd de aanleiding voor het 'Hussem Festival' in 2011. Richtprijs: € 900,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0156: Will Leewens (1923-1986) Abstracte figuren r.o. get. en '84 gouache op papier, 34x52 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0157: Jan Goedhart (1919-1991) Vrouw met kinderen
r.o. get. en '76 gemengde techniek op papier, 44x65 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0158: Cor Noltee (1903-1967) Haagse buurtje r.o. get. olieverf op doek, 46x62 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0159: Joop Kropff (1892-1979) Twee molens r.o. get. olieverf op doek, 58x78 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0160: Joop Kropff (1892-1979) Scheepswerfje r.o. get. olieverf op doek, 44x47 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0161: Marcus van Soest (1965) Robotfiguur beschilderd houten object, hoogte 215 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0162: Rein Draijer (1899-1986) Olifantspoot niet get. object van brons, hoogte 40 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0163: Cees Bolding (1897-1979) Stilleven met dennentak in glazen pot l.o. get. en gedateerd '29 olieverf op doek, 51x47 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0164: Sierk Schröder (1903-2002) Appeltak r.o. get. en '84 aquarel, 61x38 cm
Richtprijs: € 400,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0165: Jan van Heel (1898-1990) 'Rommel' m.b. get. en '86 en in dorso get. olieverf op doek, 99x79 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0166: Theo Bitter (1916-1994) Abstracte compositie l.o. get. olieverf op doek, 73x108 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0167: Theo Bitter (1916-1994) Citrusfruit op witte schaal l.b. get. olieverf op doek, 39x59 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0168: Kees Andrea (1914-2006) Stilleven met witte kan en pruimen op een bord r.o. get. aquarel en inkt op papier, 48x64 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0169: Jan van Heel (1898-1990) 'Roofvogel' r.b. get. en in dorso get. en '58 olieverf op doek, 59x49 cm Richtprijs: € 900,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0170: Kees Andrea (1914-2006) Onder de parasols aan zee r.o. get. olieverf op board, 14x18 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0171: Kees Andrea (1914-2006) Twee naakten aan de waterkant l.o. get. olieverf op board, 11x18 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0172: Jan van Heel (1898-1990)
'Pop' m.o. get. olieverf op doek, 100x100 cm Richtprijs: € 1800,00 tot € 2200,00 Kavel nr. 0173: Karel Wiggers (1916-1989) 'Vlindertje' r.o. get. olieverf op paneel, 43x38 cm Richtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00 Kavel nr. 0174: Rein Draijer (1899-1986) 'Spiegelbeeld, model' l.o. get. en '51 en in dorso etiket met adres van de schilder 'Hyancinthweg' olieverf op doek, 125x125 cm Tentoonstelling: Haags Gemeentemuseum, Eeretrentoonstelling R.J. Draijer, 1968, cat.nr. 19 Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0175: Kees Andrea (1914-2006) 'Menschen en beesten in landschap bij Bugac (Hongarije)' r.o. get. in initiaal 'K' en gedateerd '41-'45 en in dorso get. olieverf op doek, 51x69 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0176: Louis Meijs (1902-1995) Wandelaars in park aan een bergmeer l.o. get. en '53 olieverf op doek, 53x64 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0177: Hans van der Lek (1936-2001) 'Rivier I' in dorso get. en adres van de schilder 'Bankastraat Den Haag' olieverf op doek, 60x80 cm Herkomst: Collectie van de fotograaf Jack Cohen Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0178: Gerard Verdijk (1934-2005) Abstract r.o. get. en '59 gemengde techniek op papier, 26,5x36,5 cm Herkomst: Collectie van de fotograaf Jack Cohen Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0179:
Gerard Verdijk (1934-2005) 'Zonder titel' m.o. get. en 1964 en in dorso get. en adres van de schilder 'Benschoplaan, Den Haag' olieverf op doek, 65x95 cm Tentoonstelling: Haags Gemeentemuseum, 8 april - 21 mei 1967, cat.nr. 6 (zonder afb.) uit collectie Prof. S. Dresden, Leiden Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0180: Nol Kroes (1918-1976) Abstract r.m. get. en '63 pastel en houtskool op papier, 31x48 cm Herkomst: Collectie van de fotograaf Jack Cohen Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0181: Willem Hussem (1900-1974) Klaprozen, Bloemenzee beide get. en '44 2x olieverf op paneel, 40x32 cm Met gesigneerde authenticiteitsverklaring van Frank Hussem, zoon van de schilder Zie afb. van één van beide Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0182: Frère Benoît (1915-1996), naam van de monnikbenedictijn Christiaan Hendricus Franciscus Nuijten 'Microbe gigantesque' l.o. get. en gedateerd '77 en in dorso get. olieverf op doek, 108x78 cm in dorso: visitekaartje van 'Atelier-Galerie Benoît, Zuidwal, 'sGravenhage' Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0183: George Lampe (1921-1982) Abstracte compositie r.b. get. en 'jan. '56 olieverf op doek, 50x60 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0184: Willem Bouthoorn (1916-2004) 'Compositie' m.o. get. en '55 en in dorso get. olieverf op doek, 60x80 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0185: Wil Bouthoorn (1916-2004)
Abstract l.b. get. en '63 olieverf op board, 91x121 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0186: Bob Bonies (1937) Abstract in rood-wit-blauw in dorso get. en '69 olieverf op doek, 80x80 cm Herkomst: Galerie Kadans, Den Haag Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0187: Kees Andrea (1914-2006) Tuinterrasje r.o. get. in initialen olieverf op doek, 23x29 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0188: Theo Bitter (1916-1994) Matador l.o. get. en '58 olieverf op doek, 129x64 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00 Kavel nr. 0189: Ferry Slebe (1907-1994) Jongen met hoedje van papier r.o. get. olieverf op doek, 99x69 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0190: Rein Draijer (1899-1986) Weg door Afrikaans landschap r.o. get. en '58 en in dorso resten oud etiket waarop o.a. 'Afrika' olieverf op doek, 95x120 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0191: Ferry Slebe (1907-1994) Vrouwen op divan r.o. get. olieverf op board, 30x54 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0192: Kees Andrea (1914-2006) 'Beelden voor lentelandschap' r.o. get. en in dorso get. en adres van de schilder 'Ligusterstraat, Den Haag'
olieverf op doek, 52x70 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0193: Karel Wiggers (1916-1989) Abstracte compositie r.o. get. en in dorso datering 1961 gemengde techniek op board, 67x78 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0194: Karel Wiggers (1916-1989) Geabstraheerd boerenerf met varkens l.o. get. en in dorso gedateerd '58 olieverf op doek, 90x100 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0195: Joop Polder (1939) Tram aan zee l.o. get. olieverf op doek, 59x79 cm Herkomst: Galerie l'Idee, Zoetermeer Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0196: Joop Polder (1939) 'De Russische stoel' l.o. get. olieverf op doek, 50x70 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0197: Theo Bitter (1916-1994) Abstract r.o. get. olieverf op doek, 60x80 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0198: Jan van Heel (1898-1990) 'Ortisei, Dolomieten' m.o. get. en 1975 en in dorso get. olieverf op doek, 99x89 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00 Kavel nr. 0199: Jan van Heel (1898-1990) Abstract r.o. get. en '75 olieverf op doek, 99x89 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00
Kavel nr. 0200: Theo Stiphout (1913-2002) Landschap bij het Kurhaus te Scheveningen r.o. get. en '41 olieverf op paneel, 40x50 cm Tentoonstelling: 'Schilderku(n)st van Haagse School tot heden', Museum Scheveningen, 26 mei t/m 16 aug. 2000 Literatuur: S. de Clercq, M. Jonkman, Schilderku(n)st van Haagse School tot heden, Scheveningen 2000, p.26 afb. plaat 18 (dit boek wordt bij dit kavel geveild). Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0201: Paul Citroen (1896-1983) Dame met rode shawl l.o. get. in initiaal 'P' en in dorso get. en gedateerd '62 olieverf op doek, 69x54 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0202: Harry Maas (1906-1982) 'Een strandje bij Loevestein' r.o. get. olieverf op doek, 49x69 cm Herkomst: Roelofs Kunsthandel, Kalverstraat, Amsterdam Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0203: Herbert Fiedler (1891-1962) Clownskop oliverf op doek, geplakt op karton, 21x15,5 cm Herkomst: Kunsthandel M.L. de Boer, Keizersgracht, Amsterdam Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0204: Jits Bakker (1937) Rijnlandschap l.o. get. olieverf op doek, 50x125 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0205: Theo van der Horst (1921-2003) Boerderij in de nacht r.b. get. in initialen vdH en gedateerd '65 olieverf op doek, 110x130 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00
Kavel nr. 0206: Nico Boers (1922-1963) 'S. Eulalia del Rio' r.o. get. in initialen en '50 olieverf op doek, 79x99 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0207: Ed Dukkers (1923-1996) Abstracte figuren l.o. get. en '77 olieverf op doek, 60x50 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0208: Jörg Remé (1941) 'Twee figuren met rood blad' l.o. get. en '87 olieverf op doek, 160x124 cm Literatuur: M.A. Simons, 'Jörg Remé, Reiziger in tijd en ruimte', Venlo 1993, afb. p. 122 Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0209: Trevor Southey (1940) Togetherness r.o. get. olieverf op doek, circa 40x50 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0210: Walasse Ting (1929-2010) Vrouwen met bloemen en papegaaien l.b. stempel aquarel / gemengde techniek op papier, 37x49 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0211: Marte Röling (1939) 'Wimpel blauw/roze/grijsgroen' , 'Wimpel steenrood/lila/geel/blauw' resp. r.o. get. en l.o. in potlood get. en 1985 2x gemengde techniek en collage op board en papier, 99x69 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0212: Marte Röling (1939) Wimpel blauw/wit/zwart' , 'Wimpel rood/wit/blauw/blauw/blauw' 1x l.o. in potlood get. en 1985 2x gemengde techniek en collage op board en papier, 100x160 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00
Kavel nr. 0213: Serge Charchoune (1888-1975) 'Compositie' r.o. get. en in dorso gedateerd 1950 gouache op papier, 43x32 cm Herkomst: Kunsthandel M.L. de Boer, Keizersgracht Amsterdam, expositie maart-april1980, nr.28 Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0214: Kenneth Jack (1924-2006) 'White Cliffs, N.S.W., a former opal mining town' l.o. get. en 1969 olieverf op board, 90x120 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 2500,00 Kavel nr. 0215: Piet Warffemius (1956) Abstract m.o. in potlood get. en 1987 gemengde techniek op papier, 62x62 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0216: Espen Greger Hagen (1939) Abstracte figuren links get. en '92-'94 gemengde techniek op doek, 165x144 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0217: Eugène Brands (1913-2002) Abstract in geel l.o. get. en '65 en r.o. get. gouache, 46x50 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00 Kavel nr. 0218: Herman Brood (1946-2001) 'De Pijnvogel' rechts get. en '93 acryl op doek, 180x200 cm Dit schilderij met titel 'de Pijnvogel' werd gekocht door de heer B. Hoos in 1993 in café Dante te Amsterdam. Herman Brood had in die tijd zijn atelier in het pand boven café Dante. Ter gelegenheid van de presentatie van het toen net uitgekomen boek "de Pijnvogel" van Peter Pollet vond een kleine veiling plaats van het doek van Herman Brood met dezelfde titel "de Pijnvogel" dat ter gelegenheid van de boekpresentatie was gemaakt. Bij het schilderij is het boek ook inbegrepen, waar een opdracht van de schrijver Peter Pollet in staat gedateerd op 6 maart 1993 voor Ben Hoos en zijn vrouw Riek Hoos - Van der
Zwan. Op het schilderij is de titel 'de Pijnvogel' aangebracht. De heer en mevrouw Hoos hebben het ontstaan van het schilderij in het atelier kunnen meemaken. Ze kwamen geregeld bij de schilder. De illustratie van Herman Brood staat op de kaft van het boek van Pollet. 's-Gravenhage, 1993 Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0219: Jan Sierhuis (1928) 'Danae, naar Titiaan' m.o. get. en '76 en in dorso get. en 'A'dam Holland' olieverf en houtskool op doek, 90x110 cm Richtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00 Kavel nr. 0220: Jan Sierhuis (1928) 'Aan het strand' l.o. get. en gedateerd '91 en in dorso get. olieverf op doek, 40x40 cm Herkomst: Galerie Willy Schoots, Eindhoven Richtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00 Kavel nr. 0221: Victor IV, speudoniem van Walter Carl Gluck (1929-1986) 'Runen teken' in dorso atelierstempel 'Viktor IV, Amstel Amsterdam' en datering 1977 gemengde techniek op houten plank, 15x101 cm Herkomst: Peter Pappot, Nieuwe Spiegelstraat Amsterdam Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0222: Benjamin (Ben) Vautier (1935) 'Rêve d'artiste; le vrai rêve de van gogh et gaughin' r.o. get. 'Ben' en gedateerd '91 fotocollage en acryl op board, 39x39 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0223: Herman de Vries (1931) Abstracte compositie in dorso get. 'herman de vries' en gedateerd 'oct. '60' en opdracht aan Hans Wesseling (geb. 1936 - overl. 1998) Haags dichter van Jazz & Poetry. Lid van de kunstenaarsgroep Oekwa Den Haag (met Theo Bennes), een groep kunstenaars 'met spiritualistische denkbeelden die zich distantieerden van de reguliere kunst wegens het nihilistische karakter en oppervlakkigheid' materiekunst op wit beschilderd board / mixed media, 22x33 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00
Kavel nr. 0224: Paul de Lussanet (1940) Liggend naakt m.o. get. en '92 olieverf op doek, 128x128 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0225: Cole Morgan (1926) 'Starter' r.o. get. en '91 en in dorso get. gemende techniek en collage op doek, 24x18 cm Herkomst: Verkooptentoonstelling Pulchri Studio Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0226: Cole Morgan (1926) '9 series # 5' r.o. get. en '88 en in dorso etiket met het adres van de schilder 'Louise de Colignystraat Den Haag' gemengde techniek op papier, 41x41 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0227: Cole Morgan (1926) 'Navy' r.o. get. en 1990 en in dorso get. en het adres van de schilder 'Louise de Colignystraat Den Haag' gemengde techniek en collage op doek, 150x150 cm Herkomst: Galerie Willem Pastoor, Nuenen Richtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00 Kavel nr. 0228: Shinkichi Tajiri (1923-2009) 'Inch, Time, Foot, Gem' r.o. get. en 1987 gemengde techniek en collage op papier, 50x40 cm Herkomst: Galerie Artline, Toussaintkade, Den Haag Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0229: Diana van den Berg (1923-1997) 'Golgotha' l.o. get. 'Diana' en '7 sept. 1956' olieverf op paneel, 74x99 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00
Kavel nr. 0230: Paul Huf (1924-2002) Portret van Prinses Beatrix r.o. in potlood get. en gedateerd '79 kleurenfoto, 29x29,5 cm Richtprijs: € 300,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0232: Italiaanse School (17/18e eeuw) Heilige familie olieverf op paneel, 33x21 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0233: Vlaamse School (17/18e eeuw), naar Abraham Janssens Sybille olieverf op doek, 114x81 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0234: Hollandse School (17e eeuw) Herenportret olieverf op paneel, 46x34 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0235: Hollandse School (17e eeuw) Jongenskopje olieverf op paneel, 19x17,5 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0236: Hollandse School (17/18e eeuw) Kroegtafereel met boerenpaar olieverf op paneel, 18,5x15 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0237: Toegeschreven aan Balthasar Denner (1685-1749) Allegorie op de winter olieverf op paneel, 23x19 cm Veiling: Christie's Amsterdam, 9 mei 2007, lotnr.122 Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00
Kavel nr. 0238: Hollandse School (17e eeuw) Portret van elegante dame in een landschap olieverf op doek, 66x56 cm Richtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00 Kavel nr. 0239: Allart van Everdingen (1621-1675) Landschapje met figuren bij een huis (2x) resp. l.o. en r.b. get. 2 sepiatekeningen op papier, 4,8x8,1 cm en 4,1x8,4 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 2500,00 Kavel nr. 0240: Alexander Keirincx (1600-1652) Boomrijk landschap r.o. gemonogrammeerd olieverf op paneel, 25,5x34 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0241: Hollandse/Engelse School (17/18e eeuw) Waterval draagt naam J. Ruisdaal olieverf op paneel, 132x110 cm Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0242: Omgeving Jan Siberechts (17e eeuw) Plattelandsdorp bij zonsondergang met vele wandelaars aan de waterkant en een plezierboot bij een brug olieverf op doek, 112x184 cm Literatuur: in de monografie van Fokker (1931) op p. 114 werd dit schilderij afgeschreven als werk van Jan Siberechts (1627circa 1703). Het bevond zich toen nog in de collectie van het Metropolitan Museum in New York Richtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00 Kavel nr. 0243: Vlaamse School (17/18e eeuw) Reizigers in Italianiserend landschap bij een beekje olieverf op doek, 2 pendanten, 28x36 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0244: Omgeving Hans Vredeman de Vries (16/17e eeuw) Edellieden op een paleisterras olieverf op paneel, 54x96 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0245: Omgeving Beeldenmaker (17/18e eeuw)
Jachthonden met stier in italianiserend landschap draagt l.m. naam A. Beeldenmaker en datering 1676 olieverf op doek, 55x75 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0246: Joost Cornelisz Droochsloot (1586-1666) Dorpsfeest met boeren op het kerkplein en bij een herberg olieverf op paneel, 34x53 cm gemonogrammeerd Herkomst: Kunsthandel P. de Boer, Herengracht, Amsterdam Veiling: Paul Brandt, Amsterdam, mei 1974 Richtprijs: € 8000,00 tot € 12000,00 Kavel nr. 0247: Omgeving Adriaen van der Werff (17/18e eeuw) Jongens met vogelkooi en kat olieverf op paneel, 21x17 cm Richtprijs: € 2500,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0248: Omgeving van Richard Brakenburgh (1650-1702) Doktersbezoek olieverf op paneel, 23,5x19 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0249: Toegeschreven aan Gesina Terborch (1663-1690) De muziekles olieverf op doek, 60x48 cm Herkomst: Veiling Paul Brandt, mei 1974, kavel 105 met afb. Richtprijs: € 7000,00 tot € 10000,00 Kavel nr. 0250: Hollandse School (18e eeuw) Elegante vrouw met waaier olieverf op doek, 59x49 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0251: Hollandse School (18/19e eeuw), mogelijk omgeving Benjamin West (1738-1820) Christus en de Samaritaanse vrouw olieverf op doek, 72x87 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0252: Mattheus Verheyden (1700-1777)
Portret van een heer rechts in de draperie get. en gedateerd 1757 olieverf op doek, 46x37,5 cm Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0253: Midden-Europese School (17e/18e eeuw) Portret van een Oriëntaals geklede edelman met Kaukasisch vest en hoofddeksel olieverf op doek, 83x65 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0254: Toegeschreven aan Jan van Huchtenburgh (1647-1733) Strijdtoneel olieverf op doek, zonder lijst, 86x120 cm Toeschrijving gedaan door J.W. Niemeijer van het RKD, mei 1959 Richtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00 Kavel nr. 0255: Hollandse School (19e eeuw) Heer met lans, copie naar een gravure van Hondius olieverf op paneel, 92x71 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0256: Hollandse School (19e eeuw) Putti met speer, kanon en kogels, een zgn. 'Witje' olieverf op doek, 82x70 cm Richtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00 Kavel nr. 0257: Adrianus Eversen (1818-1897) Stadsgezicht met figuren bij een kerkportaal r.o. get. olieverf op paneel, zonder lijst, 34,5x27 cm Richtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00 Kavel nr. 0258: Adrianus Jacobus Vrolijk (1834-1862) Winterlandschap met schaatsers bij een molen r.o. get. olieverf op paneel, 27x35 cm Richtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00
Kavel nr. 0259: Jan Willem van Borselen (1825-1892) Rustend paar aan de bosrand, Bosstudie beide r.o. get. en 1x gedateerd '64 olieverf op doek geplakt op paneel, 12x19 cm en olieverf op papier, geplakt op paneel, 18x12 cm Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0260: Johan Adolph Rust (1828-1915) Bomschuit en schelpenvissers op het strand l.o. get. aquarel, 10,5x16 cm Herkomst: Kunsthandel Richard Polak, Parkstraat 'sGravenhage, 1976 Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0261: Abram Hulk II (1851-1922) Bomschuiten op het strand l.o. getekend olieverf op schilderskarton, 13,5x22,5 cm Richtprijs: € 2500,00 tot € 3500,00 Kavel nr. 0262: Albert Jurardus van Prooijen (1834-1898) Vissersjongen l.o. get. olieverf op paneel, 22x16,5 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0263: Jan Frederik Schütz (1817-1888) 'Windstilte' l.o.get. en gedateerd en '74 olieverf op paneel, 30x47 cm Herkomst: Kunsthandel Pieter Scheen, Zeestraat, Den Haag, 1973 Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0264: Wilhelm Hambüchen (1869-1939) Vissersboten in de haven r.o. get. olieverf op doek, 38x48 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0265: Georges Johannes Hoffmann (1833-1873) Stoomboot en zeilboten op zee l.o. get. en 1856 olieverf op paneel, 37x54 cm
Richtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00 Kavel nr. 0266: Martinus Schouman (1770-1848) Redders van een schip in nood op woeste zee r.o. get. olieverf op doek, 49x67 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0267: Antonie Waldorp (1803-1866) Vissers bij boten op het strand r.o. get. aquarel op papier, 25x42 cm Richtprijs: € 900,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0268: Josephus Gerardus Hans (1826-1891) Houtsprokkelaar in sneeuwlandschap l.o. get. olieverf op paneel, 18x25 cm Richtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00 Kavel nr. 0269: Julius Jacobus van de Sande Bakhuyzen (1835-1925) Riviertje in heuvellandschap r.o. get. aquarel op papier, 24x34 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0270: Carl Eduard Ahrendts (1822-1898) Wandelaars in weids heuvellandschap, een ruïne aan de horizon l.o. get. olieverf op doek, 35x47 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0271: Hermann Meyerheim (1815-1880) Stadsgezicht met vele figuren op de kade r.o. get. olieverf op doek, 65x93 cm Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0272: Simon van der Ley (werkzaam 1840-1860) Figuren in winkelstraat bij de boekbinderij en de kunsthandelaar r.o. get. olieverf op paneel, 50x39 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0273: Lambertus Hardenberg (1822-1900) Figuren op de kade bij de Accijnstoren te Alkmaar l.o. get.
olieverf op paneel, 36x26 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00 Kavel nr. 0274: Salomon Leonardus Verveer (1813-1876) Gezicht op de Waalse stad Namen r.o. get. olieverf op paneel, 24x35 cm Herkomst: Kunsthandel Leslie Smith Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0275: Johannes Josephus van Mulken (1796-1879) Weids zomerlandschap met Haarlem aan de horizon r.o. get. in initialen en 1852 olieverf op paneel, 30,5x40,5 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0276: Johannes Josephus van Mulken (1796-1879) Weids nazomerlandschap met IJmuiden aan de horizon r.o. get. en 1852 oieverf op paneel, 30,5x40,5 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0277: Antonius Josephus Madlener (1827-1890) Weids boomrijk landschap, op de voorgrond een boer met ossekar r.o. get. olieverf op doek, 58x92 cm Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0278: Carl Schleicher (werkzaam 1855-1871) Flirt met de waardin in een taveerne r.o. get. olieverf op paneel, 32x43 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0279: Carl Schleicher (werkzaam 1855-1871) Kaartende schutters in een taveerne r.o. get. en in dorso annotatie 'Landsknechtsleben' olieverf op paneel, 32x43 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00
Kavel nr. 0280: William Harding Smith (1848-1922) Stilleven met wijnbokaal, druiven, peer en pruimen l.o. get. en 1872 olieverf op doek, 38x34 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0281: Geraldine Jacoba van de Sande Bakhuyzen (1826-1895) Stilleven van roos en viooltjes bij een mand r.o. get. en 1868 olieverf op paneel, 28x36,5 cm Richtprijs: € 8000,00 tot € 12000,00 Kavel nr. 0282: Hollandse School (19e eeuw) Man met stoofpotje, Vrouw aan ontbijt met gekookt eitje 2x olieverf op paneel, 14,5x11 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0283: J.B. Dewit (19e eeuw) Heer met sigaar l.o. get. en 1851 olieverf op doek, 76x63 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0284: James de Rijk (1806-1882) Buurpraatje r.o. get. olieverf op paneel, 30,5x33,5 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0285: Henri Johannes Knip (1890-1897) Herderinnen en vissers aan een bergmeer r.o. get. gouache met wit gehoogd op papier, 49x72,5 cm Richtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00 Kavel nr. 0286: Henri Johannes Knip (1890-1897) Boomrijk berglandschap, op de brug de kunstenaar schetsend r.o. get. gouache op papier, 49x71 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0287: Henri Johannes Knip (1890-1897) De vallei van Domodossola in Italië niet get.
gouache op papier, 48x71 cm Richtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00 Kavel nr. 0288: Jean-Louis de Marne (1752/54-1829) Wandelaars en ruiter in boomrijk heuvellandschap l.o. get. olieverf op doek, 31x39,5 cm Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0289: Karl Raupp (1837-1918) Zonnige plek in het bos met figuren en een teckel l.o. get. olieverf op paneel, 42,5x31 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0290: Herman Bogman (1861-1921) Koeien rustend in de schaduw van een boomgroep l.o. get. olieverf op doek, 46x66 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0291: Frans Arnold Breuhaus de Groot (1796-1875) Wandelaars bij een kapelletje, Ruiter en wandelaar op bospad beide get. in initialen 2 panelen, 11,5x10 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0292: Andreas Schelfhout (1787-1870) Zomerdag bij de koeweide l.o. get. aquarel, 16x25 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00 Kavel nr. 0293: Willem Steelink (1856-1928) Herder met schaapskudde en hond l.o. get. en in dorso gedateerd 1912 olieverf op doek, 29x39 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0294: Johan Frederik Cornelius Scherrewitz (1868-1951) Houtsprokkelaar met paar in winters bos l.o. get. olieverf op doek, 34x49 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 2500,00 Kavel nr. 0295:
Cornelis Johannes de Vogel (1824-1879) Zomerlandschap met koeien in weide l.o. get. olieverf op doek, 31,5x41 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0296: Nicholaas Riegen (1827-1889) Tweemaster op het Kanaal voor Engelse rotskust l.o. get. olieverf op paneel, 22x32 cm Richtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00 Kavel nr. 0297: Jacob Eduard van Heemskerck van Beest (1828-1894) Zeilschip op woelige zee bij een havenhoofd r.o. get. olieverf op paneel, 48,5x33 cm Herkomst: Kunsthandel Simonis&Buunk, Ede Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0298: Hollandse School (19e eeuw) Visserssloep op woelig water bij een vuurtoren l.o. get. in initialen AvK en gedateerd '71 olieverf op paneel, 22x35 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0299: Johannes Hermanus Koekkoek (1778-1851) Schip in nood bij de havenmond l.o. get. en gedateerd 1838 olieverf op paneel, 62x83 cm Richtprijs: € 10000,00 tot € 15000,00 Kavel nr. 0300: Johannes Hermanus Barend Koekkoek (1840-1912) Oorlogsschip onder Nederlandse vlag op het IJ voor Amsterdam r.o. get. olieverf op doek, 77x54 cm Herkomst: Kunsthandel Simonis&Buunk, Ede Richtprijs: € 12000,00 tot € 15000,00 Kavel nr. 0301: Christian Adolf Schreyer (1828-1899) Militairen te paard in het veld r.o. get. olieverf op board, 20,5x25,5 cm Richtprijs: € 900,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0302: Hollandse School (19e eeuw) De prooi olieverf op doek, 29x35 cm
Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0303: Hermanus Willem Koekkoek (1867-1929) Wapenschouw, mogelijk voor Koning Willem III l.o. get. olieverf op doek, 61x106 cm Richtprijs: € 6000,00 tot € 8000,00 Kavel nr. 0304: Bernardus Gerardus ten Berge (1825-1875) Visser bij een brug, Winterlandschap met op de voorgrond figuren met duwslede 1x r.o. get. 2x olieverf op doek, 38,5x48,5 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0305: Hollandse School (19e eeuw) Weids heuvellandschap, op de voorgrond een paard en wagen olieverf op paneel, 24x32,5 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0306: Emmanuel de Vries (1816-1875) Rivierlandschap met twee platbodems voor anker r.o. get. olieverf op paneel, 25x38,5 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0307: Jan Jacob Spohler (1811-1866) Vaart met molen en wandelaars in de late namiddagzon l.o. get. olieverf op paneel, 18x24 cm Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0308: Albert Jurardus van Prooijen (1834-1898) Boerenwoning aan landweg l.o. get. olieverf op paneel, 19x30 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0309: Joseph Bles (1825-1875) Vissers aan zee l.o. get. olieverf op paneel, 16,5x20,5 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0310: George Wilhelm Opdenhoff (1807-1873) Visserssloep op woelige zee r.o. get.
olieverf op paneel, zonder lijst, 24,5x35 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00 Kavel nr. 0311: Willem Hendrik Eickelberg (1845-1920) Vissersboot voor de haven l.o. get. in initialen olieverf op doek, geplakt op paneel, 19x26,5 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0312: Nicolaas Riegen (1827-1889) Vissers voor een krijtrotskust r.o. get. en onduidelijk gedateerd olieverf op doek, 31x41,5 cm Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0313: Johannes Hermanus Barend Koekkoek (1840-1912) Vissersboten op strandje aan Engelse rotskust l.o. get. in initailen en gedtaeerd '58 olieverf op paneel, 18,5x28 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0314: Johannes Hermanus Barend Koekkoek (1840-1912) Schipbreuk aan een rotskust r.o. get. olieverf op doek, 32x52 cm Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0315: Andreas Schelfhout (1787-1870) De Hofvijver te 's-Gravenhage aquarel op papier, 6,5x10,5 cm Uit: Het Liber Amicorum van het echtpaar Jhr. Cornelis A. Rethaan Macaré (Middelburg 1792-1861) en Florentine J.M. Ontijd (Den Haag 1812-1861). Het album werd tussen ca. 1840 en 1860 door hen samengesteld en bevatte grotendeels 19e-eeuwse tekeningen en aquarellen van hoge kwaliteit van kunstenaars die in (de omgeving van) Utrecht en Den Haag woonden en werkten. Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0316: Kasparus Karsen (1810-1896) Zonnig stadsgezicht met figuren en boten op de voorgrond r.m. get. en 1869 olieverf op paneel, 34x49 cm Richtprijs: € 20000,00 tot € 25000,00
Kavel nr. 0317: Jacob Jan Coenraad Spohler (1837-1922) Schaatsers aan de dorpsrand r.o. get. olieverf op paneel, zonder lijst, 12x16 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00 Kavel nr. 0318: Petrus Gerardus Vertin (1819-1893) Wandelaars aan de Hofvijver te 's-Gravenhage r.o. get. olieverf op paneel, 19x27,5 cm Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0319: Oene Romkes de Jongh (1812-1896) Winterse Zuiderkerk te Amsterdam r.o. get. olieverf op doek, 65x52 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0320: Gerardus Hendriks (1804-1859) Melktijd m.o. get. olieverf op paneel, 24x33 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0321: Johannes Franciscus Hoppenbrouwers (1819-1866) Molens aan de Vliet met zicht op de koper- en metaalpletterij Maritz en Comp., later Enthoven & Cie, waarheen een stoomtreintje rijdt r.o. get. olieverf op paneel, 27x37 cm Richtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00 Kavel nr. 0322: Johannes Gijsbert Vogel (1828-1915) Koeherderin in weidelandschap in de omgeving van Dordrecht r.o. get. en 'Dordrecht' olieverf op doek, 35x57 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0323: Hollandse School (19e eeuw) Herderin met vee rustend bij een fontein in dorso monogram JR olieverf op doek, 24x32 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0324: Pieter Adriaan Schipperus (1840-1929) Houtsprokkelaars in winters bos
l.o. get. aquarel op papier, circa 40x50 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0325: Antoon François Heijligers (1828-1897) 'Bij de wieg' r.o. get. olieverf op paneel, 53x35,5cm in dorso oud handgeschreven etiket met adres van de schilder 'Prins Hendrikstraat, Den Haag' In de achtergrond aan de muur hangt het schilderij 'Gezicht op Delft' van de 17e-eeuwse Hollandse meester Johannes Vermeer. Op de wieg een beschildering voorstellende De vlucht naar Egypte Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0326: Pieter Gerardus Sjamaar (1819-1876) Gezelschap aan een diner bij kaarslicht r.o. get. olieverf op paneel, zonder lijst, 24x30 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00 Kavel nr. 0327: Camille Renard (1832-1921) Amoureuze scène bij een parkbank, Aanzoek voor romantisch roeitochtje beide r.o. get. 2 aquarellen, beide 46x30 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0328: Willem Benedictus Stoof (1816-1900) Portetten van een echtpaar en hun zoon alle r.b. gesigneerd en gedateerd 1855 2x olieverf op doek (1 geplakt op board), 62x51 cm en 1 paneel, 28x23 cm Richtprijs: € 900,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0329: Johannes Engel Masurel (1826-1915) Keukenscène r.o. get. olieverf op paneel, 32x25 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00
Kavel nr. 0330: David Bles (1821-1899) 'A daughters love' l.b. get. olieverf op paneel, 24,5x19,5 cm Richtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00 Kavel nr. 0331: Augustus Knip (1819-1859/60) Meisje met vader in de koestal l.o. get. en gedateerd 1847 olieverf op paneel, 22,5x30,5 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0332: Toegeschreven aan Louis Claude Malbranche (17901838) Winters dorpsgezicht met figuren en huifkarren olieverf op doek, 42x58 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0333: Antoinette Cécile Hortense Haudebourt-Lescaut (17841845) Gezelschap en een muzikant voor een herberg m.o. get. olieverf op doek, 39x31 cm Richtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00 Kavel nr. 0334: Ferdinand Maröhn (geb. 1790, werkzaam 1839-1865) Twee zusjes en twee geitjes l.o. get. olieverf op paneel, 29x24 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0335: William Dommerson (1850-1927) 'Old cottages at Steventon, Berkshire' l.o. get in initialen olieverf op doek, 40x64 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0336: Cesare Maggi (1881-1961) Damesportret r.m. get. en datering onduidelijk, waarschijnlijk 1913 olieverf op doek, 54x45 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0337: Henry Thomas Schäfer (1854-na 1915)
'St. Stephen's Cathedral, Vienna, Austria' l.o. get. en 1884 olieverf op doek, 111x83 cm Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0338: Louis Abel-Truchet (1857-1918) Quatorze Juillet op Place de la Bastille te Parijs l.o. get. en r.o. '14.juillet. '97' olieverf op doek, 31x39,5 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0339: V. Latour (rond 1900) 'Favoritin', 'Ischerkessin' beide r.o. get. olieverf op paneel, 2 panelen in één lijst, het geheel 29x23 cm Richtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00 Kavel nr. 0340: Adrien Henri Tanoux (1865-1923) Lezende vrouw in haar bibliotheek l.o. get. en 1911 olieverf op doek, 40x26 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0341: Alexander Pavlovich Brüloff (1798-1877) 'Cour intérieure du Palais Farnese à Rome' r.o. get. aquarel op papier, 32,5x24,5 cm Alexander Pavlovich Brüloff (ook wel Aleksandr Pavlovich Brullov) reisde, na zijn Academietijd en met een stipendium, van 1822-1830 door Italië, samen met zijn broer Karl Pavlovich Brullov (1799-1852). Alexander was architect, aquarellist en portretschilder. Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0342: Karel Klinkenberg (1852-1924) 'Stadsgracht Rotterdam' r.o. get. olieverf op doek, 52x38 cm Herkomst: Kunsthandel Pieter Scheen, Zeestraat, Den Haag, 1975 Richtprijs: € 15000,00 tot € 20000,00
Kavel nr. 0343: Jan Zoetelief Tromp (1872-1947) Kinderen in 't koren r.o. get. aquarel met wit gehoogd op papier, 17x24 cm Richtprijs: € 6000,00 tot € 8000,00 Kavel nr. 0344: Theo van Doormaal (1871-1910) 'Jeugd en ouderdom' r.o. get. en 'Ansvers 1903' olieverf op doek, 78x58 cm Tentoonstelling: '125 jaar Koninklijke Subsidie voor Vrije Schilderkunst', Stichting Koninklijk Paleis te Amsterdam, 12 okt. 10 nov. 1996 Literatuur: M. Bloem en M. Blokhuis, 'CXXV, 125 jaar jonge schilderkunst: de Koninklijke Subsidie 1871-1996', Zwolle 1996 Richtprijs: € 4000,00 tot € 6000,00 Kavel nr. 0345: Gustav Milling (1876-onbekend) De kleine matroos r.o. get. en 1914 olieverf op doek, 58x72 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0346: Elchanon Leonardus Verveer (1826-1900) 'Een Scheveningse visscher' l.o. get. olieverf op paneel, 20,5x14 cm Richtprijs: € 1600,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0347: Paul-Louis Baignères (1869-1945) Elegante vrouw op de kade bij een botenhuis l.o. get. en 'Clarens '94' olieverf op paneel, 45x36 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 2500,00 Kavel nr. 0348: Théophile Louis Deyrolle (1844-1923) Bretonse visservrouw, de haven van Concarneau op de achtergrond r.o. get. olieverf op doek, 44,5x33,5 cm Richtprijs: € 1800,00 tot € 2200,00 Kavel nr. 0349: Manier van Canaletto (19e eeuw) Venetiaans tafereel met gondeliers op de Canal Grande bij de Rialto brug olieverf op doek, 44x74 cm
Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0350: Cornelis Raaphorst (1875-1954) Zes katjes spelend tussen oude boeken l.o. get. olieverf op doek, 59x79 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0351: Bernhard te Gempt (1826-1879) Volbloedpaard in de stal l.o. get. olieverf op doek, 56x78 cm Richtprijs: € 2500,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0352: Cornelis Raaphorst (1878-1954) Spelende katjes bij een rieten mand l.o. get. olieverf op doek, 39x49 cm Richtprijs: € 2500,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0353: Philip Sadee (1837-1904) Meisje met melkkan r.o. get. en 1897 olieverf op doek, 54x34 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0354: Willem de Zwart (1862-1931) Tropische vogels r.o. get. olieverf op paneel, zonder lijst,24x18,5 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0355: Floris Arntzenius (1864-1925) Portret van Henriette Klasina Arntzenius (1892-1911) l.o. get. olieverf op doek, geplakt op board, 44,5x32,5 cm Zij was de dochter van Jan Otto Hendrik Arntzenius (1852-1917). Floris Arntzenius schilderde dit portret naar een foto. Literatuur: Dolf Welling, Floris Arntzenius, Den Haag 1992, afb. op p. 8 Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00
Kavel nr. 0356: Carl Eugène Mulertt (1869-1963) Vrouw met kinderen r.o. get. olieverf op doek, 91x72 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0357: Emile Eisman-Semenowsky (1857-1911) 'De drie vrienden' r.b. get. en gedateerd '77 olieverf op paneel, 15x19 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0358: David Adolf Constant Artz (1837-1890) Nettenboetsters in het veld r.o. get. aquarel op papier, 51x37 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0359: Sientje Mesdag van Houten (1834-1909) Bij de schaapskooi r.o. get. olieverf op doek, 87x67 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0360: Jan Hillebrand Wijsmuller (1855-1925) Molens in sneeuwlandschap r.o. get. olieverf op doek, 47x65 cm Herkomst: Kunsthandel Richard Polak, Parkstraat 'sGravenhage, 1976 Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0361: Johan Hendrik Weissenbruch (1824-1903) Molen en wilgen aan poldervaart r.o. get. tekening met aquarel op papier, 27x41 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0362: Willem Roelofs (1822-1897) Heidelandschap met ven l.o. get. olieverf op doek, geplakt op paneel, 22,5x39,5 cm Herkomst: Kunsthandel Simonis & Buunk, Ede Richtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00
Kavel nr. 0363: Jan Hillebrand Wijsmuller (1855-1925) Kippen op erfje met rozenstruik l.o. get. aquarel op papier, 34x24 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0364: Suze Bisschop-Robertson (1856-1922) Boerenvrouw bij de kookpot l.o. get. olieverf op paneel, 44,5x36,5 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0365: Hobbe Smith (1862-1942) De spinster l.o. get. olieverf op doek, 78x49 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0366: Jacob Maris (1837-1899) Vissershaven r.o. get. olieverf op doek, 43x29 cm Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0367: Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) In volle zee r.o. get. houtskool op papier, 18x40,5 cm Richtprijs: € 1600,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0368: Anton Mauve (1838-1888) Weide met wilgen r.o. get. in initialen olieverf op paneel, 29x37 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0369: Willem Bastiaan Tholen (1860-1931) 'Smidswater in Den Haag' r.o. get. olieverf op doek, 89x63 cm Herkomst: Kunsthandel Borzo, 's-Hertogenbosch Richtprijs: € 700,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0370:
Hendrik Otto van Thol (1859-1902) 'Winternachmittag bei Oegstgeest' l.o. get. en in dorso get. en 'H.O. van Thol, Van Brakelstraat, Haag' olieverf op doek, 57x77 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0371: Hendricus Anthonius Dievenbach (1872-1946) Winter in 't Gooi r.o. get. en '32 en in dorso 'Ruitenweg L.N.' olieverf op doek, 39x49 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0372: Philip Sadée (1837-1904) Vissersvrouwen op het Scheveningse strand l.o. get. in initialen en gedateerd 'Aug. '78' olieverf op paneel, 20x34 cm Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0373: Anton Mauve (1838-1888) Herder met zijn schaapskudde r.o. get. aquarel op papier, 25x48 cm Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0374: Suze Bisschop-Robertson (1856-1922) Op 't bleekveldje l.o. get. olieverf op paneel, 25,5x40,5 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 2500,00 Kavel nr. 0375: David Adolph Constant Artz (1837-1890) Vissersfamilie op duintop r.o.get. 73x108 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1400,00 Kavel nr. 0376: Anton Mauve (1833-1888) De boottrekker l.o. get. aquarel, 41x31 cm Richtprijs: € 5000,00 tot € 7000,00 Kavel nr. 0377: Floris Arntzenius (1864-1925) Schuiten bij een molen aan de Vliet te 's-Gravenhage l.o. get. olieverf op doek, geplakt op paneel, 36x55,5 cm
Richtprijs: € 7000,00 tot € 9000,00 Kavel nr. 0378: Willy Martens (1856-1927) Jonge moeder bij de wieg r.o. get. aquarel op papier, 22,5x31 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0379: Willem Bastiaan Tholen (1860-1931) 'Kantoor' r.o. get. en '92 olieverf op doek, geplakt op paneel, 44x42 cm Veiling: Sotheby's Amsterdam, 18-10-2005, lot. 122 als 'At the post Office' Richtprijs: € 10000,00 tot € 15000,00 Kavel nr. 0380: Han van Meegeren (1889-1947) Kinderen de geitjes voerend l.o. get. aquarel met wit gehoogd op papier, 58x74 cm Herkomst: kunsthandel Richard Polak, Parkstraat 'sGravenhage, 1976 Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0381: Johan Thorn Prikker (1868-1932) Boeren met werkpaarden r.o. get. in initialen houtskool op papier, 28x56 cm Herkomst: Cologne, Kölnischer Kunstverein, 1920, No.8 Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0382: Willem Ferdinand Abraham Vaarzon Morel (1868-1955) Werkpaarden r.o. get. olieverf op doek, 51x66 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0383: Albert Roelofs (1877-1920) Kreeften op een schaal r.b. get. olieverf op doek, 43x59 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0384: Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Bloemstilleven r.o. get. in initialen olieverf op board, 38,5x33 cm
Richtprijs: € 900,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0385: Matthijs Röling (1943) 'Turkse jas' m.o. get. in initialen en gedateerd '01 olieverf op doek, 58,5x58,5 Tentoonstelling: Matthijs Röling Mimesis, Drents Museum Assen, 22 maart t/m 4 juli 2005 en Het Frisia Museum Spanbroek, 24 juli t/m 14 nov. 2005 Literatuur: Monografie Matthijs Röling Mimesis, schilderijen en tekeningen, red. H.R Tupan, Zwolle 2005, afb. op p. 118 Richtprijs: € 6000,00 tot € 8000,00 Kavel nr. 0386: Willem Gerard Hofker (1902-1981) 'Heb je nooit omgelegen?' Ontwerpschets voor de omslag van het boek: 'Late Regenten' door Jhr. F.J.E. van Lennep, uitg. Haarlem, 1962, met op p. 107 verwijzing naar de omslag: 'Hij rijdt met een vriend in een dogkar en het blijkt dat de vriend nooit een rijongeluk heeft gehad. "Wat?" zegt mijn overgrootvader, "heb je nooit omgelegen?" en rijdt subiet tegen de berm. Het hele stel gaat ondersteboven, zonder dat paard of mens letsel bekomen'. Deze omslag maakte Hofker op verzoek van de schrijver, die hierbij refereerde aan 'Life and death of John Mytton Esqre', Londen 1837, waarin de episode; 'Never been upset in a gig?'. potlood/aquarel op papier, 25x25 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0387: Fernand Toussaint (1873-1956) Witte rozen r.o. get. olieverf op doek, 59x39 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 2500,00 Kavel nr. 0388: Frans Oerder (1866-1944) Roze azalea l.o. get. olieverf op doek, 49x59 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0389: Frans Oerder (1866-1944) 'Schuit met bloemen' Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00
Kavel nr. 0390: Walter Vaes (1882-1958)
Meisje met poppenserviesje r.o. get. olieverf op doek, 69x74 cm Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0391: Toegeschreven aan Albert Roelofs (1877-1920) Portret van Tjieke, vrouw van de kunstenaar l.o. 'Tjieke' aquarel met wit gehoogd, op papier, 18x18 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0392: Thérèse Schwartze (1851-1918) Kinderportret r.m. get. in initialen pastel, rond, 29 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0393: Willy Sluiter (1873-1949) Volendamse visser l.o. get. en gedateerd 1911 olieverf op doek, 80x65 cm Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0394: Willy Sluiter (1873-1949) Drie Volendamse jongens op een steiger r.o. get. pastel, 47,5x55 cm Richtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00 Kavel nr. 0395: Willy Sluiter (1873-1949) 'Roscoff, Bretagne' l.o. get. en 'Bretagne 1910' olieverf op board, 31x41 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0396: Bobette Stratthon van Gelder (1891-1945) Meisje met bloem r.o. get. en '37 aquarel op papier, 49x39 cm Herkomst: Galerie Hasenclever te München. Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0397: Otto B. de Kat (1907-1995) Liggend naakt op canapé l.b. get. en '59 aquarel en inkt op papier, 28x45 cm
aquarel en inkt op papier, 28x45 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0398: Otto B. de Kat (1907-1995) Staande dame in blauwe japon r.o. get. in initialen en in dorso get. en gedateerd 1958 olieverf op doek, 74z44 cm Richtprijs: € 1600,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0399: Cor van Loenen (1943) Koolzaadvelden bij Gronings terpdorp r.o. get. olieverf op doek, 69x79 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0400: Matthieu Wiegman (1886-1971) Bloemstilleven r.o. get. en een opdracht 'Aan mevr. M. Boendemaker' aquarel op papier, 90x72 cm Veiling: Boendermaker collectie Paul Brandt, 1958, kavelnr. 448. Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0401: Henk Melgers (1899-1973) Hanenhandel r.o. get. olieverf op doek, 88,5x108 cm Richtprijs: € 2500,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0402: Arnoldus Jopsephus (Nol) Molenaar (1904-1981) Aan de Bloemenrivièra te dateren 1964 l.o. get. olieverf op doek, 47x58 cm Herkomst: Particuliere collectie van een familie waarvan de moeder bevriend was met de dochters van de schilder Molenaar. Dit werk is gedateerd 1964 door een dochter van de schilder. Op de voorgrond staan twee andere dochters van Molenaar afgebeeld. De naam van Molenaar wordt voor het eerst genoemd in de notulen van De Ploeg in 1925. Hij neemt deel aan de Ploegtentoonstelling van 1925 in Pictura. Dit onbekende Ploeglid volgde in zijn jonge jaren de ambachtschool en ook waarschijnlijk in 1922 - een wintercursus aan de Academie Minerva te Groningen. In 1926 vertrok hij naar Amsterdam waar hij werkte als tekenaar op een kunstdrukkerij. Vanaf midden jaren '30 woont hij met zijn gezin in Baarn; zijn brood verdient hij met ontwerpen en illustraties voor de reclamewereld en bandomslagen voor kinderboeken. Een dochter van de
kunstenaar, Betty Geerars-Molenaar, heeft de artistieke nalatenschap van haar vader in 2003 aan het Groninger Museum in bruikleen afgestaan. De naam van Molenaar kan nu toegevoegd worden aan de kring van bekende Ploegkunstenaars uit de jaren '20. Uit: Ploeg Jaarboek 2003, Stichting de Ploeg, Groninger Museum 2004, p. 52-58 Richtprijs: € 3000,00 tot € 4000,00 Kavel nr. 0403: Jan Wiegers (1893-1959) Landschap met regenboog bij Davos l.o. get. olieverf op doek, 61x81 cm Daarbij: Landschap met regenboog bij Davos, voorstudie r.o. get. en gedateerd '47 pastel,aquarel en houtskool op papier, 20x24,5 cm Veiling: Paul Brandt, 15.11.1972, kavel 436 Jan Wiegers (1893-1959) was medeoprichter van de Groninger kunstenaarsvereniging "de Ploeg". In 1920 bleek dat hij aan tuberculose leed en ging hij naar het bekende Zwitserse kuuroord Davos. Dit kostbare verblijf was mogelijk gemaakt dankzij giften van zijn medekunstenaars. In de omgeving van Davos huurde hij een huis op dezelfde berg als de schilder Ernst Ludwig Kirchner. Deze voorman van de Duits expressionistische beweging en kunstenaarsgroep 'Die Brücke' is van grote invloed geweest op de artistieke ontwikkeling van Wiegers en na zijn terugkeer in Nederland ook op de andere schilders van de Groninger Ploeg, met name door het expressionistische kleurgebruik. Wiegers zal zijn hele leven terug keren naar Zwitserland. Voor de tweede wereldoorlog gaat hij meestal naar Davos en directe omgeving om Kirchner en andere vrienden te bezoeken. Na de oorlog komt hij voor het eerst in Ticino, het zuidelijkste kanton van Zwitserland en de Valle Maggia. In deze adembenemend mooie regio, die loopt vanaf het Lago Maggiore door de Alpen, schildert Wiegers met hernieuwde bijzondere energie. Beide schilderijen van Jan Wiegers nu in veiling zijn in deze periode, resp. 1947 en 1949, ontstaan. Uit: Han Steenbruggen en Patty Wageman (red.), Jan Wiegers de ceremoniemeester heeft het spel laten beginnen, tentoonstelling Jan Wiegers - Groningen, Davos 13 oktober 2001, uitgave Groninger Museum Richtprijs: € 22000,00 tot € 25000,00 Kavel nr. 0404: Jan Wiegers (1893-1959) 'Valle Maggia' r.o. get. in initialen en gedateerd '49 en in dorso get. en geannoteerd 'Valle Maggia' olieverf op doek, 72x60 cm Tentoonstelling: Kunsthalle Bern, nr. 339 Herkomst: Kunsthandel Studio 2000, Blaricum
Richtprijs: € 16000,00 tot € 20000,00 Kavel nr. 0405: Samuel Jesserun de Mesquita (1868-1944) Zittend naakt r.o. get. en gedateerd 1923 pastelkrijt op karton, 73x61 cm Veiling: Sotheby Mak van Waay, Amsterdam, 29/30 sept. 1986, kavel 206 met afb. Richtprijs: € 10000,00 tot € 12000,00 Kavel nr. 0406: Bram Bogart (1921-2012) Blauwe tulpen r.o. get. olieverf op doek, 70x40 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0407: Bram Bogart (1921-2012) Rode tulpen r.o. get. olieverf op doek, 70x40 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0408: Dirk Filarski (1885-1964) 'Maïskolven' r.o. get. en 1937 en in dorso adres van de schilder 'Amstel, Amsterdam' olieverf op doek, 118x98 cm Tentoonstelling: Gemeente Museum Den Haag, Tentoonstelling van stillevens en bloemen van 30 schilders van heden, mei-juni 1940, cat.nr. 25 Literatuur: Henri H. van Calker, Schilders van heden en morgen. In het Atelier van den Schilder, bezoeken bij Nederlandsche beeldende kunstenaars van dezen tijd, afb. p. 301 Richtprijs: € 3000,00 tot € 5000,00 Kavel nr. 0409: Raoul Hynckes (1893-1973) Belgisch dorp r.o. get. olieverf op doek, 51x64 cm Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00
Kavel nr. 0410: Sierk Schröder (1903-2002) Staand naakt bij een schouw r.o. get. en '82 aquarel op papier, 61x46 cm Richtprijs: € 2500,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0411: Maurits Cornelis Escher (1898-1972) 'Andere wereld' / 'Other world' l.o. in potlood get. en in de druk gemonogrammeerd en I-'47 kleurenhoutgravure en houtsnede in zwart, roodbruin en groen op papier, eigen druk, 31,5x26 cm Literatuur: J.L. Locher, Leven en werk van M.C. Escher, Amsterdam 1981, cat.nr. 348 met afb. op p.292. Richtprijs: € 8000,00 tot € 12000,00 Kavel nr. 0412: Maurits Cornelis Escher (1898-1972) Zeesterren en schelpen in reliëf op een icosaëder van geëmailleerd blik Monogram Escher en datering 1963 in het blik. uitgave: N.V. de Vereenigde Blikfabrieken 1888-1963. geëmailleerd blikken sculptuur, 20-vlak, 14 cm Literatuur: J.L. Locher, Leven en werk van M.C. Escher, Amsterdam 1981, afb. op p.151: het trommeltje dat Escher ontwierp voor de jubilerende Verblifa Literatuur: De Schattenschneider en W. Walker, M.C. Escher, Caleidocyclus, 1978, p.20/21 Veiling: Mak van Waay, 1981, kavel 616 met afb. Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0413: Johan Dijkstra (1896-1978) Aan het Paterswoldsemeer in dorso stempel 'Atelier Johan Dijkstra' olieverf op doek, 82x100 cm Veiling: Sotheby's Amsterdam, 03-12-2008, kavel 168 Richtprijs: € 10000,00 tot € 15000,00 Kavel nr. 0414: Frits Ohl (1904-1976) Vissers in hun boten aan de havenkade r.o. get. olieverf op board, 88x68 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0415: Frits Ohl (1904-1976) Chinese vissersjonken r.o. get. olieverf op board, 49x39 cm
Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0416: Paul van Eeden (1907-1996) Indonesische danseres l.o. get. olieverf op doek, 79x59 cm Richtprijs: € 2500,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0417: Hasim (1921-1982) Danseres / Penari r.o. get. olieverf op doek, 69x59 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0418: Frits Ohl (1904-1976) Karbouwenwagen bij een Javaanse stadspoort r.o. get. olieverf op board, 39x59 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 2500,00 Kavel nr. 0419: Geard Pieter Adolfs (1897-1968) Feestende mensen op Indisch dorpsplein r.o. get. en gedateerd en in dorso get. en datering '42/'45 olieverf op doek, 28,5x38,5 cm Richtprijs: € 5000,00 tot € 7000,00 Kavel nr. 0420: Kichigoro Mori Kinsen (1888-1959) Rijstvelden aan de voet van de vulkanen de Sumba en de Sinderra l.o. get. olieverf op doek, 49x99 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0421: Kichigoro Mori Kinsen (1888-1959) Bij de Borobudur l.o. get. olieverf op doek, 58x99 cm Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0422: Kichigoro Mori Kinsen (1888-1959) Figuren aan de oever van een vulkaanmeer l.o. get. olieverf op doek, 49x99 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0423:
Frits Ohl (1904-1976) Sawahs r.o. get. olieverf op board, 68x88 cm Richtprijs: € 2000,00 tot € 2500,00 Kavel nr. 0424: Sujatno Koempoel (1912-1987) Vissersboten l.o. get. olieverf op doek, 39x57 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 600,00 Kavel nr. 0425: Frits Ohl (1904-1976) Flamboyant bij witte muur r.o. get. olieverf op board, 29x23 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0426: Carel Lodewijk Dake jr (1886-1946) Bougainville r.o. get. olieverf op board, 58x72 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0427: Ernest Dezentjé (1885-1972) Indisch rivierlandschap r.o. get. olieverf op doek, 55x81 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0428: Omar Basalamah (20e eeuw) Berghelling met sawah, mogelijk bij de Poentjakpas l.o. get. en 1953 olieverf op board, 48x58 cm Richtprijs: € 400,00 tot € 500,00 Kavel nr. 0429: Ernest Dezentjé (1885-1972) 'Tjekorai Garoet' l.o. get. olieverf op doek, geplakt op karton, 31x49 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00
Kavel nr. 0430: Batuan School (20e eeuw) Kecak of vuurdans inkttekening, 60x46 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0431: Hasim (1921-1982) Balinese met offergaven r.o. get. olieverf op doek, 97x65 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0432: Frits Ohl (1904-1976) Karbouwenwagen in het veld r.o. get. olieverf op board, 78x118 cm Richtprijs: € 2500,00 tot € 3000,00 Kavel nr. 0433: Willem van der Does (1889-1966) Haven van Surabaya met havenkantoor Tandjong Perak r.o. get. en in dorso etiket met adres van de schilder 'Boeringweg, Malang' olieverf op doek, geplakt op karton, 31,5x38,5 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0434: Fredericus Jacobus van Rossum du Chattel (1856-1917) Indisch landschap l.o. get. aquarel, 54x36 cm Richtprijs: € 1000,00 tot € 1500,00 Kavel nr. 0435: Willem Johan George Zweedijk (1897-1875) Indisch landschap met bamboe en waringin aan een riviertje r.o. get. en 1926 olieverf op doek, 92x115 cm Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0436: Kichigoro Mori Kinsen (1888-1959) Straatverkopers in Indisch dorp l.o. get. olieverf op doek, 39x29 cm Richtprijs: € 800,00 tot € 1000,00 Kavel nr. 0437:
Carel Lodewijk Dake jr. (1886-1946) Indisch dorp r.o. get. olieverf op board, 48x78 cm Richtprijs: € 900,00 tot € 1200,00 Kavel nr. 0438: Hal Wichers (1893-1968) 'Tuinpoortje' r.o. get. olieverf op board, 29x19 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0439: Hal Wichers (1893-1968) Vier Indische vrouwen in het veld r.o. get. olieverf op board, 29x19 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0440: Willem Gerard Hofker (1902-1981) Ni Asoeg met Ardja hoofdtooi l.o. in de druk W.G. Hofker en r.o. 'Bali' ets/aquatint, zonder lijst, 27x23,5 cm Uitgave: Vereeniging tot bevordering van Beeldende Kunsten Richtprijs: € 600,00 tot € 800,00 Kavel nr. 0441: Rudolf Bonnet (1895-1978) Landschap bij Siracusa in het zuidoosten van Sicilië r.o. get., r.b. gedateerd 1965 en l.o. 'Siracusa' houtskool en pastel met wit gehoogd, op papier, 21,5x45 cm Richtprijs: € 700,00 tot € 900,00 Kavel nr. 0442: Rudolf Bonnet (1895-1978) 'De schilder Çaka Datuk' l.o. get. en gedateerd 1967 houtskool met pastel op papier, 58,5x36,5 cm Richtprijs: € 7000,00 tot € 9000,00 Kavel nr. 0443: Nathaniel Sichel (1843-1907) Oriëntaalse schone r.b. get. olieverf op doek, 63,5x46,5 cm Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00 Kavel nr. 0444: Machiel Hagendoorn (1911-1988)
Dividiviboom voor een huis te Curaçao r.o. get. olieverf op doek, 38x48 cm Richtprijs: € 500,00 tot € 700,00 Kavel nr. 0445: Hobbe Smith (1862-1942) Oriëntaals halfnaakt l.o. get. olieverf op doek, 48x34 cm Richtprijs: € 1200,00 tot € 1600,00 Kavel nr. 0446: Carl Fahringer (1874-1952) Figuren in oriëntaals straatje r.o. get. olieverf op board, 28,5x20,5 cm Richtprijs: € 1400,00 tot € 1800,00 Kavel nr. 0447: Frits Ohl (1904-1976) Indisch landschap met rijstplukkers op de voorgrond r.o. get. olieverf op board, 58x48 cm Richtprijs: € 1500,00 tot € 2000,00
Halfjaarlijkse Kunst- en antiekveiling mei 2013 Kavel nr. :