Kunst, Antiek en Curiosa Juniveiling 2014 Schilderijen, aquarellen, tekeningen 2 Kavel nr. 501: Hollandse School (18e eeuw) Interieur met elegante figuren aan gedekte tafel olieverf op doek, 45x55 cm Richtprijs: € 350 tot € 500
Kavel nr. 502: Jan Tiele (1884-1956) Dooiweer linksonder get. olieverf op doek, 39x49 cm Jan Cornelis Tiele (Utrecht 1884 - Arnhem 1956) was een ‘late Haagse scholer’. Hij bezocht de Rijksacademie van Beeldende kunsten in Amsterdam, waar August Allebe en Nicolaas van der Waay zijn leermeesters waren. Tiele was een zoon van Agathe Termeulen en kreeg hierdoor ook aanwijzingen van zijn oom François Pieter Termeulen. Dat hij met zijn werk veel waardering heeft geoogst, blijkt ondermeer uit zijn voordracht door Breitner voor een prijs uit het Willink van Collenfonds. Verder blijkt dit uit diverse exposities van zijn werk, bij Pulchri Studio, Arti et Amicitiae en St. Lucas, waar hij ook lid van was. Ook exposeerde hij bij Kunsthandel Van Spaandonck in Leiden, ondermeer samen met A.J. van Driesten, bij Kunsthandel Bennewitz in Den Haag, en vele andere. Hij was bevriend met veel schilders uit zijn tijd, o.a. Floris Arntzenius, Sierk Schröder, Lucie van Dam van Isselt, Piet van der Hem en Jacoba Surie. Tiele schilderde, tekende en maakte grafiek. Zijn werk in figuratieve stijl bestaat uit landschappen, portretten, Nederlandse en buitenlandse stadsgezichten en stillevens. Werk dat hij maakte in het Nabije Oosten ging helaas verloren bij de verwoesting van zijn huis tijdens de Slag om Arnhem. Tiele was een bekwaam, traditioneel kunstenaar met een fijne, dunne manier van schilderen, goede composities en een mooi koloriet, waarmee hij prachtige, warme effecten bereikte. Het Venduehuis der Notarissen veilde enige jaren geleden al diverse schilderijen uit de nalatenschap van Tiele. Nu na het overlijden twee jaar geleden van zijn zoon Floris Jan Tiele (1928-2012) komen ook de laatste werken onder de hamer, waaronder ook veel studies. Dit betreft de kavels 502560, 563 en 610-615 in deze veiling. Uit het werk van Floris blijkt zijn liefde voor de schoonheid van natuur en landschap. Zijn schilderijen en tekeningen van (roof)vogels, bomen, dieren op de Veluwe etcetera dienden als ontwerp voor prentbriefkaarten, tijdschriften en kalenders. Later tekende hij ook veel figuren. Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 503: Jan Tiele (1884-1956) Vroeg lentegroen rechtsonder get. olieverf op doek, 39x59 cm Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 504: Jan Tiele (1884-1956) Keulse pot en appels tegen witte kalkmuur rechtsonder get., te dateren 1945-55 olieverf op doek, 39x49 cm Richtprijs: € 200 tot € 250
Kavel nr. 505: Jan Tiele (1884-1956) Chateau Neercanne bij Maastricht (2x) niet get., te dateren 1948
olieverf op doek (2x), zonder lijst, 50x70 en 50x43 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 506: Jan Tiele (1884-1956) Kasteel Genhoes, Het huis Bergh te 's-Heerenberg beide niet get. olieverf op doek (2x), 54x69 cm en 40x44 cm Richtprijs: € 200 tot € 250
Kavel nr. 507: Jan Tiele (1884-1956) Lampiontakje, Veldbloemen in tinnen vaas 1x rechtsonder get. olieverf op doek (2x), zonder lijst, 71x51 cm en 49x39 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 508: Jan Tiele (1884-1956) Bloeiende planten niet get. olieverf op board, 64x49 cm Richtprijs: € 300 tot € 400
Kavel nr. 509: Jan Tiele (1884-1956) Straatje in Auray in Zuid-Bretagne, Witte huizen rechtsonder get. en te dateren 1953 olieverf op doek (2x), zonder lijst, 70x50 cm en 50x60 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 510: Jan Tiele (1884-1956) Ontwerp voor portret juliana (2x) niet get, olieverf op doek (2x), zonder lijst, 50x43 cm en 74x54 cm Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 511: Theodore Molkenboer (1871-1920) 'Tjitske Modderman, 2 jaar-2 m' linksboven get. en rechtsboven annotatie: 'Tjitske Modderman, 2 jaar- 2 m' en gedateerd 'oct. 1903' potlood get kleurpotlood, 35x32 cm Tjitske Elisabeth Modderman (1901-1990) trouwde in 1927 met Jan Tiele, en was de moeder van Floris Jan Tiele (1928-2012) Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 512: Jan Tiele (1884-1956) Huizenrij, mogelijk Amersfoort niet get. olieverf op doek, 53x67 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 513: Jan Tiele (1884-1956) Pad langs een bosvijver rechtsonder get. olieverf op doek, 38x58 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 514: Jan Tiele (1884-1956) Winterse boerderij met hooimijt, Boerderij in voorjaar rechtsonder get. (1x) olieverf op doek (2x), zonder lijst, 40x50 en 50x32 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 515: Jan Tiele (1884-1956) Franse vissersboot 'Belle Isle', Muur om oude stad niet get. olieverf op doek (2x), zonder lijst, 39x49 cm en 29x49 cm
Kavel nr. 516: Jan Tiele (1884-1956) Boeket met papaver en tulp rechtsonder get., te dateren 1945-55 olieverf op doek, 43x37 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 517: Jan Tiele (1884-1956) Takjes met rozebottel en wit potje niet get. olieverf op doek, 22,5x28,5 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 518: Jan Tiele (1884-1956) Rozen in blauw potje rechtsonder get. olieverf op paneel, 27x25 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 519: Jan Tiele (1884-1956) 'Oosters meisje' rechtsonder in potlood get. en in de druk get. ets, 55/100, 14x10 cm Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 520: Jan Tiele (1884-1956) Veldje, Bakoventje Bretagne, Gekapte boom alle rechtsonder get., 1x te dateren 1953 olieverf op doek/marouflé/paneel (3x), 1x zonder lijst, 18x48, 32x40, 32x33 cm Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 521: Jan Tiele (1884-1956) Plantjes linksonder get. olieverf op doek, 49x39 cm Richtprijs: € 200 tot € 250
Kavel nr. 522: Jan Tiele (1884-1956) Portret (1917), Boerderij, Bloemen (1947) en andere voorstellingen, meeste studie
en/of met beschadigingen 3 gesigneerd diverse olieverf en tekening, diverse afm. Richtprijs: € 14 tot € 180
Kavel nr. 523: Floris Tiele (1928-2012) Model voor de kapspiegel rechtsonder get. gemengde techniek op papier, 69x99 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 524: Floris Tiele (1928-2012) Elegante vrouw voor spiegel rechtsonder get. gemengde techniek op papier, 64x48 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 525: Floris Tiele (1928-2012) Model met oranje bloem in het haar rechtsonder get. en gedateerd 1992 gemengde techniek op papier, 98x68 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 526: Floris Tiele (1928-2012) De oude boom linksonder get. olieverf op doek, 88x139 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 527: Floris Tiele (1928-2012) 'Veluws landschap met springende reebok', 'Edelhert in open landschap, Reebok waarvan 2 gesigneerd olieverf op doek (3x), waarvan 1 zonder lijst, 58x94, 48x60 en 44x60 cm Richtprijs: € 200 tot € 250
Kavel nr. 528: Floris Tiele (1928-2012) Zittend model van de Rotterdamse kunstacademie, Dansende vrouw waarvan 1 gesigneerd en te dateren 1953 olieverf op doek (2x), waarvan 1 zonder lijst, 119x74 cm en 128x101 cm Richtprijs: € 300 tot € 400
Kavel nr. 529: Floris Tiele (1928-2012) Bosrand, Boomstudies (3x) waarvan 3 gesigneerd en 1 gedateerd 2001 gemengde techniek/tekening op papier (4x), circa 50x70 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 530: Floris Tiele (1928-2012) Model voor de spiegel linksonder get. gemengde techniek op papier, 70x50 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 531: Floris Tiele (1928-2012) Model met rode pet rechtsonder get. en linksonder gedateerd 1997 gemengde techniek op papier, 74x50 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 532: Floris Tiele (1928-2012) Herenportret (2x), Damesportret alle get. en 1x gedateerd 1967 Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 533: Floris Tiele (1928-2012) 'Zojuist in het nieuwe huis', Model op bank zittend beide gesigneerd gemengde technike op papier, 49x64 cm en olieverf op doek, 59x79 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 534: Floris Tiele (1928-2012) 'Bloemen in bronzen pot', Tulpen en papaver in vaas beide gesigneerd olieverf op doek (2x), 1 zonder lijst, 59x69 cm en 50x40 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 535: Floris Tiele (1928-2012) Bomen op de Veluwezoom (6x), Dennetak in vaas de meeste gesigneerd diverse gemengde techniek/potlood op papier, circa 40x60 cm
Kavel nr. 536: Floris Tiele (1928-2012) Straatje en boten in Auray, Bretagne (4x), Toren van Goedereede, Boerderij (2x), Ruïne alle get. en een aantal gedateerd resp. 1949 en 1953 potlood (8x), circa 40x30 cm
Kavel nr. 537: Floris Tiele (1928-2012) Heer met hoed, Vrouwelijk model (4x), 'Romantische gedachten', 'Houding', 'Danseres' alle get. gemengde techniek op papier en doek (8x), waarvan 3 zonder lijst, circa 40x50 cm
Kavel nr. 538: Floris Tiele (1928-2012) Roofvogel (2x), 'Wederopbouw Rotterdam; Laurenskerk in de steigers', Liggend model, Portret jongen, Portret vrouw (2x), Landschap (7x) een aantal gesigneerd, 1 gedateerd 1948 doek/tekening/ets (14), diverse afm. Richtprijs: € 150 tot € 250
Kavel nr. 539: Hollandse School (19/20e eeuw) Portret, Landschap, Stilleven en vele andere voorstellingen diverse signaturen 10-tallen tekeningen, olieverf, alles zonder lijst, diverse afm.
Werken afkomstig uit het atelier van Jan en Floris Tiele Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 540: Floris Tiele (1928-2012) Figuren, Landschap en vele andere(studie)voorstellingen diverse gesigneerd een map vol tekeningen/gemengde techniek, diverse afm. Richtprijs: € 120 tot € 140
Kavel nr. 541: Floris Tiele (1928-2012) Roofvogels, Figuren en vele andere (studie)voorstellingen van Floris Tiele vele gesigneerd een map vol tekeningen/grafiek, zonder lijst, diverse afm. Richtprijs: € 120 tot € 140
Kavel nr. 542: Jan Tiele (1884-1956) Koeienstudie, Noord-Afrikaanse stad, Huizen, 'Breistertje en vele andere studies van Jan Tiele een map vol olieverf/tekeningen/ets, zonder lijst, diverse afm. Richtprijs: € 200 tot € 250
Kavel nr. 543: Jan Tiele (1884-1956) 'Oosters meisje' rechtsonder in potlood get. en in de druk get. ets, 'present van den etser', 14x10 cm Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 544: Jan Tiele (1884-1956) 'Het breistertje' 1 get. in potlood. 4 etsen, bij 1 vermelding 'Present van den etser', zonder lijst, 19x12,5 cm Richtprijs: € 120 tot € 140
Kavel nr. 545: Jan Tiele (1884-1956) Studies Juliana (2x), Landschap (3x) niet get. een map waarin olieverf op doek (5x), zonder lijst, circa 40x60 cm Richtprijs: € 120 tot € 140
Kavel nr. 546: Floris Tiele (1928-2012) Portret, Figuur, Landschap en andere voorstellingen een aantal get. een map vol tekeningen/gemengde techniek op papier, zonder lijst, diverse afm. Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 547: Floris Tiele (1928-2012) Modellen, Portret, Landschap en andere voorstellingen een aantal gesigneerd een map vol tekeningen/gemengde techniek op papier, zonder lijst, diverse afm. Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 548: Floris Tiele (1928-2012) Modellen, Landschap, Bomen en andere voorstellingen een aantal get. een map vol tekeningen/gemengde techniek op papier, zonder lijst, dicerse afm. Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 549: Floris Tiele (1928-2012) Jongen, Meisje, Model, Landschap en andere voorstellingen een aantal get. een map vol tekeningen/gemengde techniek op papier, zonder lijst, diverse afm. Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 550: Floris Tiele (1928-2012) Modellen (diverse) een aantal get. diverse olieverven op doek, zonder lijst, opgerold, circa 100x150 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 551: Floris Tiele (1928-2012) Bomen, Modellen 2 grote dozen vol opgerolde tekeningen, en leeg tekenpapier, groot formaat Richtprijs: € 60 tot € 80
Kavel nr. 552: Jan Tiele (1884-1956) Oosterse stad in spiegelschrift get. in de etsplaats de originele etsplaat van deze voorstelling, 31x47 cm Richtprijs: € 60 tot € 80
Kavel nr. 553: Jan Tiele (1884-1956) 'Het breistertje', 'Straatje in Hattem' de originele etsplaten van deze voorstellingen, resp. 19x13 en 18,5x14,5 cm Richtprijs: € 60 tot € 80
Kavel nr. 554: Jan Tiele (1884-1956) 'Oosters meisje' de originele etsplaat van deze voorstelling, 14,5x10 cm Richtprijs: € 60 tot € 80
Kavel nr. 555: Jacona Surie (1879-1970) Meisje met hoed rechtsonder get. tekening, 43x30 cm Herkomst: Uit de nalatenschap van de schilder Tiele Richtprijs: € 300 tot € 500
Kavel nr. 556: Marius Bauer, Sierk Schröder, C.L. Dake naar Anton Mauve Arabieren bij Moskee, Portret, Schaapskudde 2 get. ets/litho/gravure, 1 zonder lijst, diverse afm. Herkomst: Uit de nalatenschap van de schilder Tiele Richtprijs: € 80 tot € 100
Kavel nr. 557: J. Bruyn (20e eeuw) Portret van de schilder François Pieter ter Meulen (1843-1927) draagt naam Fl. Arntzenius; in dorso vermelding 'copie naar F. Arntzenius door J. Bruyn, anno 1944' olieverf op doek, 89x69 cm Herkomst: Uit de nalatenschap van de schilder Tiele. Jan Tiele kreeg schilderles van onder andere François Pieter ter Meulen, die zijn oom was. Richtprijs: € 300 tot € 500
Kavel nr. 558: Francois Pieter ter Meulen (1843-1927) Boer met ossekar linksonder get. in initialen olieverf op doek, geplakt op schilderskarton, 33x43 cm Herkomst: Uit de nalatenschap van de schilder Tiele. Jan Tiele kreeg schilderles van onder andere François Pieter ter Meulen, die zijn oom was. Richtprijs: € 300 tot € 400
Kavel nr. 559: Francois Pieter ter Meulen (1843-1927) Studie van honden linksonder get. in initialen olieverf op doek, geplakt op schilderskarton, 32x41 cm Herkomst: Uit de nalatenschap van de schilder Tiele. Jan Tiele kreeg schilderles van onder andere François Pieter ter Meulen, die zijn oom was. Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 560: Francois Pieter ter Meulen (1843-1927) Schapen linksonder get. in initialen olieverf op doek, zonder lijst, 42x52 cm Herkomst: Uit de nalatenschap van de schilder Tiele. Jan Tiele kreeg schilderles van onder andere François Pieter ter Meulen, die zijn oom was. Daarbij: Hollandse School Elegante dame met hoed (3x), met initialen LS en gedateerd 1907 en 1908 Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 561: Gerardus Johannes Josephus de Boer (1874-1935) Ydillisch gezelschap rechtsonder get. olieverf op doek, 21x31 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 562: Adriaan Herman Gouwe (1875-1965) Akkerland linksonder get. en gedateerd 1918 olieverf op doek, 92x151 cm Richtprijs: € 100 tot € 140
Kavel nr. 563: Floris Arntzenius (1864-1925) Kunstenaars aan tafel in Pulchri Studio rechtsonder get. in initialen Fl. A. en annotatie 'Pulchri Studio' (deels onder passepartout) houtskool met aquarel, 19x13 cm Herkomst: Uit de nalatenschap van de schilder Tiele. Richtprijs: € 600 tot € 800
Kavel nr. 564: Gerti Bierenbroodspot (1940) Engel rechtsonder in stift get. en annotatie 'magenta' kleurenlitho met bladgoud, 85x64 cm Richtprijs: € 300 tot € 500
Kavel nr. 565: Gerti Bierenbroodspot (1940) 'Archangeli' linksonder in stift get. kleurenlitho, 118x157 cm Herkomst: Holland Art Gallery, Bijenkorf Eindhoven Richtprijs: € 500 tot € 700
Kavel nr. 566: Jacob Maris door Th. de Bock 5 mogelijk incomplete boekbanden met fotogravures van het werk van Jacob Maris Uitgave: Amsterdam Scheltema en Holkema's Boekhandel. Richtprijs: € 70 tot € 100
Kavel nr. 567: Monica van Rijn (1950) 'Breakthrough' rechtsonder get. en in dorso get. en gedateerd 2000 olieverf op doek, 120x100 cm Richtprijs: € 200 tot € 400
Kavel nr. 568: Bernard Lutz (1913-1975) 'Portret van een man' linksboven get. en in dorso get. olieverf op doek, 104x86 cm Richtprijs: € 80 tot € 120
Kavel nr. 569: Jonathan Hague (1938) 'Strange skull' rechtsboven onduidelijk get. en in dorso get. en gedateerd 1965-65 olieverf op board, zonder lijst, 91x121 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 570: Johannes Coenraad de Beyer (1786-1866) Vissersboten en stoomschip voor een havenhoofd niet get. olieverf op doek, geplakt op paneel, 65x95 cm Richtprijs: € 300 tot € 600
Kavel nr. 571: Herman Jozef Wijngaard (1922) Hollands rivierlandschap rechtsonder get. olieverf op doek, 79x119 cm Richtprijs: € 600 tot € 800
Kavel nr. 572: Martin Bollé (1912-1968) Nicolaaskerk Amsterdam rechtsonder get. en gedateerd '41 olieverf op doek, 59x73 cm Richtprijs: € 300 tot € 400
Kavel nr. 573: A. de Pauve (20e eeuw) De ballonnenman op kermisterrein rechtsonder get. olieverf op doek, 68x58 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 574: Hollandse School (begin 20e eeuw) De appeloogst linksonder onduidelijk get. olieverf op doek, 54x69 cm Richtprijs: € 300 tot € 500
Kavel nr. 575: Naar G. Benner (20e eeuw) 'Water en wolken' draagt in dorso naam Benner olieverf op doek, 70x107 cm Richtprijs: € 600 tot € 800
Kavel nr. 576: Jan Abraham Bakker (1891-1961) Bloesemtakken linksonder get. en gedateerd 1941 olieverf op doek, 48x68 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 577: Kartika Affandi-Köberl (1934) Zelfportret rechtsonder in potlood get. en gedateerd 1978 litho, 5/5, 75x56 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 578: Kartika Affandi-Köberl (1934) Portret, Hond beide rechtsonder in potlood get. en 1 gedateerd 1978 en beide met blindstempel 'Affandi Museum and Art Gallery' 2 litho's, beide e.a., 53x43 cm en 56c76 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 579: opnieuw in sept. Max Tams (20e eeuw) Bergstadje rechtsonder get. olieverf op doek, 64x49 cm Richtprijs: € 150 tot € 250
Kavel nr. 580: Paul Arntzenius (1883-1965) 'Dorpskerk Rijpwetering' rechtsonder get. olieverf op doek, 35x49 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 581: Paul Arntzenius (1883-1965) 'Aan de rivier bij Tiel' rechtsonder get. en in dorso gedateerd 1932 olieverf op doek, 37x42 cm
Richtprijs: € 150 tot € 250
Kavel nr. 582: Marinus de Jongere (1912-1978) Rotterdamse haven met graanelevatoren linksonder get. aquarel, 58x88 cm Richtprijs: € 500 tot € 700
Kavel nr. 583: Herman Charles Christiaan Bogman (1861-1921) Herder met hond en schaapskudde niet gesigneerd olieverf op doek, 49x76 cm Richtprijs: € 100 tot € 200
Kavel nr. 584: Chris Hendrik Dijkman (1879-1954) Rotterdamse havenkade met zicht op de Maasbruggen rechtsonder get. olieverf op doek, geplakt op board, 49x68 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 585: Willem Klijn (1892-1961) 'Duinlandschap' linksonder get. en in dorso adres van de schilder 'M.H. Trompstraat A'dam' olieverf op doek, zonder lijst, 65x70 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 586: Jaap Gardenier (1930) Magere Brug te Amsterdam rechtsonder get. en in dorso get. en gedateerd 1963 olieverf op doek, 64x79 cm Richtprijs: € 200 tot € 400
Kavel nr. 587: A. Solazur (20e eeuw) Haven, mogelijk in Spanje linksonder get. en gedateerd '73 olieverf op doek, 50x65 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 588: Antonia Mir (20e eeuw) Pueblo blanco, Espagna rechtsonder get. olieverf op doek, 49x59 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 589: Michel van Overbeeke (1942) 'In Memoriam Zielepiet' rechtsonder in potlood get. en '74 en linksonder annotatie: 'Tuinvaas IV' kleurenets, 2/25, 48x48 cm Richtprijs: € 80 tot € 100
Kavel nr. 590: Louis-Simon Lempereur (1728-1807) naar P.P. Rubens 'Le Jardin d'Amour' kopergravure, 50x60 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 591: Hollandse School (laat 19e eeuw) Baas en hond in de schaduw van de bomen rechtsonder monogram in de druk en gedateerd '95, en linksonder onduidelijk get. litho, 43x57 cm Richtprijs: € 80 tot € 120
Kavel nr. 592: Bart Schooneberg (20/21e eeuw) Trompe l'oeil met zakhorloge, tor en vlinder in dorso get. olieverf op paneel, zonder lijst, 80x60 cm Richtprijs: € 200 tot € 400
Kavel nr. 593: Bart Schooneberg (20/21e eeuw) Stilleven met siervaas olieverf op doek, 49x69 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 594: Simon Vinkenoog (1928-2009) Schilder en model olieverf op doek, 59x69 cm Richtprijs: € 200 tot € 400
Kavel nr. 595: Walter van Oel (1942) Abstract rechtsonder in stift get. zeefdruk, 28/200, 90x60 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 596: Aat Veldhoen (1934) Gesprekje in de bushalte rechtsonder get. pastel, 44x57 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 597: Henrich Carl Maclean (1898-1972) 'R.A.F. soldaat' linksonder get. en gedateerd '6-45' olieverf op doek, 69x56 cm Herkomst: Galerie Kunsthandel Jan J. van Waning, Rotterdam Richtprijs: € 300 tot € 400
Kavel nr. 598: Poen de Wijs (1948) 'Dochters van Aphrodite' (uit de serie 'Drie gratiën') rechtsonder in potlood get. kleurenlitho, 21/80, 65x47 cm Herkomst: Galerie Bonnard, Nuenen Richtprijs: € 200 tot € 220
Kavel nr. 599: Herman Mees (1880-1964) 'Kensington Gardens' linksonder get., in dorso adres van de schilder 'Matthenesserlaan, Rotterdam' olieverf op doek, 41x59 cm Tentoonstelling: Tentoonstelling van Kunstwerken Arnhem 19[.., onleesbaar op etiket
in dorso] Richtprijs: € 300 tot € 400
Kavel nr. 600: Ary Pleysier (1809-1879) Schip in nood voor een rotskust rechtsonder get. olieverf op paneel, 44x67 cm Richtprijs: € 300 tot € 500
Kavel nr. 601: Jan Schonk (1889-1976) Gladiolen in blauwe vaas rechtsonder get. olieverf op doek, 79x59 cm Richtprijs: € 100 tot € 140
Kavel nr. 602: Hollandse School (20e eeuw) Abstract bloemstilleven get. in initialen HW pastel, 76x56 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 603: Peter van den Braken (1896-1979) Boerderij linksboven get. olieverf op doek, 68x78 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 604: Adolphe Morin (1841-circa 1880) Landschap bij avondrood rechtsonder get. olieverf op doek, 49x63 Richtprijs: € 300 tot € 400
Kavel nr. 605: Adolphe Morin (1841-circa 1880) Landschap met ondergaande zon bij een meertje rechtsonder get, olieverf op doek, 48x63 cm Richtprijs: € 300 tot € 400
Kavel nr. 606: Hollandse School (rond 1900) Koeien aan de waterkant linksonder onduidelijk get. olieverf op doek, 49x59 cm Richtprijs: € 200 tot € 400
Kavel nr. 607: Bernardus Arps (1865-1938) Stilleven van waaier, opgezette reiger, boeken en tulp rechtsonder get. pastel, 58x44 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 608: Willem Witjens (1884-1962) Boerenhoeve linksonder get. en gedateerd 1933 olieverf op doek, geplakt op paneel, 45x68 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 609: Pieter ten Cate (1869-1937) 'Bij Zutphen' rechtsonder get. olieverf op doek, 59x88 cm Richtprijs: € 300 tot € 500
Kavel nr. 610: Jan Tiele (1884-1956) Hervormde kerk van Ressen in de gemeente Lingewaard (Gelderland), Straatje in Auray in Zuid-Bretagne resp. niet get. en te dateren 1950-55, en rechtsonder get. en gedateerd 1953 2x olieverf op doek, zonder lijst, 40x50 cm en 59x40 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 611: Jan Tiele (1884-1956) 'Dode lijsterbes aan de Heelsumsebeek in open landschap', Landschap 2x) waarvan 2 get. en 1 te dateren begin '50 3x olieverf op doek, zonder lijst, 40x60 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 612: Jan Tiele (1884-1956) Herenportret, Stilleven peren, Boerderij, Struik, Studie huis waarvan 2 get. 5x olieverf op doek en board, circa 50x40 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 613: Jan Tiele (1884-1956) Arabieren op kamelen bij Oosterse stadspoort niet get. olieverf op doek, zonder lijst, 44x50 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 614: Jan Tiele (1884-1956) Arabier in steegje linksonder get. olieverf op doek, 33x19 cm Richtprijs: € 120 tot € 140
Kavel nr. 615: Floris Tiele (1928-2012) Roofvogel, Paddestoelen, Kasteel, Figuren (4x) alle get. 7 tekeningen, diverse afm. Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 616: Verheul (20e eeuw) Optocht met olifanten bij Oosterse stadspoort linksonder get. en gedateerd 1957 (onder lijstrand) olieverf op doek, 59x79 cm
Richtprijs: € 300 tot € 500
Kavel nr. 617: J. Kuiper (20e eeuw) Ree in het bos linksonder get. olieverf op doek, 69x49 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 618: K. Schwartz (20e eeuw) Hoekje met schilderijen aan de wand bij zonnig venster rechtsmidden get. olieverf op doek, 51x77 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 619: Adeline Berthon (eind 19e-begin 20e eeuw) 'Processie voor de Cathedraal van Chartres' rechtsonder get. aquarel op papier, 64x39,5 cm Herkomst: Roelofs Kunsthandels, Kalverstraat/Rokin, Amsterdam, no. 4505 Richtprijs: € 300 tot € 500
Kavel nr. 620: Kees Andrea (1914-2006) Stilleven met witte kan en pruimen op een bord rechtsonder get. aquarel en inkt op papier, 48x64 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 621: Jan Sierhuis (1928) Zeilboot Beatrix, Figuren (4x) in potlood get. en gedateerd 2004, 2005 en 2006 5 litho's/seriedrukken, zonder lijst, diverse afm. Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 622: Jan Sierhuis (1928) Abstracte figuren (6x) alle in potlood get. 6 kleurenseriedrukken, zonder lijst, circa 35x25 cm Richtprijs: € 100 tot € 120
Kavel nr. 623: Nico Koster (1940) Karel Appel (3x) 2 get. 2 zwartwit en 1 kleurenfoto (latere druk), zonder lijst, circa 35x30 cm Richtprijs: € 100 tot € 120
Kavel nr. 624: Nico Koster (1940) Willem de Koning, Jan Sierhuis, Anton Heyboer alle get. 3 zwartwit foto's, zonder lijst, 35x50 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 625: Nico Koster (1940) Corneille alle get. 5 zwartwit foto's, zonder lijst, circa 25x45 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 626: Nico Koster (1940) Corneille waarvan 2 get. 2 zwartwit foto's, 8 kleinere kleurenfoto's, diverse afm. Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 627: Nico Koster (1940) Karel Appel (2x) beide get. 2 zwartwit foto's, 25,5x29,5 cm en 21,5x25,5 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 628: Corneille (1922-2010) 'Hymne à l'été' in potlood get. en gedateerd '87 map met 4 kleurenlitho's, 35/200 Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 629: Freek van den Berg (1918-2000) 'Vriendinnen' in de druk get., te dateren 1974 mapje met ingekleurde zwartwit litho's, zonder lijst, circa 20x30 cm Richtprijs: € 80 tot € 100
Kavel nr. 630: Boek Corneille (1922-2010) 'Oscar Wilde, Salomé' in potlood get. editie met 13 serigrafieën, opl. 68/100 Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 631: Map Yasse Tabuchi (1921-2009) 'Arbres écrits / Written Trees' in potlood get. en gedateerd '83 map met 12 serigrafieën, 35x27 cm Richtprijs: € 80 tot € 100
Kavel nr. 632: Luciano Albertini (1910-1985) Figuren en Bloemen de meeste get. 17 tekeningen en olieverven op papier en board, zonder lijst, circa 35x25 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 633: Luciano Albertini (1910-1985) Italiaanse markt, 'Venezia San Giorgio' beide get. olieverf op karton, 1 zonder lijst, 13,5x20 cm en 24x34 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 634: Luciano Albertini (1910-1985) 'Piazza erbe Verona' (2x), Italiaans plein alle (in dorso) get. en 1x gedateerd 1950 3x olieverf op karton, 1 zonder lijst, 17x22 cm, 24x34 cm en 23x17 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 635: Jaap Hillenius (1934-1999) Figuren (3x). Daarbij: Hermanus Berserik (1921-2002), Pop alle in potlood get. en gedateerd 1963, 1967 en 1975 4x ets/litho etc., diverse afm. Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 636: Hendrik Johannes Haverman (1857-1928) Studie straatje (2x in één lijst) beide get. potlood op papier, de 2 samen 20x27 cm Richtprijs: € 70 tot € 100
Kavel nr. 637: Carlos Ramos (20e eeuw) Laantje Zuid-Europa rechtsonder get. olieverf op paneel, 17x22 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 638: Co Westerik (1924) Zittende figuur niet get. inkt en gewassen inkt op papier, 19x34 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 639: Leonid Mironov (1930) 'Girl, mirror and flowers' achter het karton get. olieverf op karton, 27x21 cm Richtprijs: € 300 tot € 400
Kavel nr. 640: Vasily Vasil'evich Stringin (1918) 'At the Quay', 'Constructing the Powerplant' in dorso gedateerd resp. 1956 en 1959) 2x olieverf op board, 34x28 cnm Richtprijs: € 300 tot € 500
Kavel nr. 641: Naar C. Raaphorst (20e eeuw) Zes spelende katjes op stapel boeken en Perzisch tapijt draagt naam Raaphorst olieverf op board, 50x60 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 642: Willy Fleur (1888-1967) Stilleven met rodebessen takken in tinnen kan linksonder get. en gedateerd '29 olieverf op doek, 49x39 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 643: Naar Jan Sluijters (20e eeuw) Zomers boeket draagt naam Sluyters olieverf op doek, 46x36 cm Richtprijs: € 150 tot € 250
Kavel nr. 644: Cornelis Vreedenburgh (1880-1946) Oud poortje rechtsonder get. olieverf op doek, 49x39 cm Richtprijs: € 500 tot € 700
Kavel nr. 645: Jan Knikker jr (1911-1990) Aangemeerde platbodems bij Hollands havenstadje linksonder get. olieverf op doek, 48x68 cm Richtprijs: € 300 tot € 500
Kavel nr. 646: Karel Bleyenberg (1913-1981) Vissersbootje op het strand van Banyuls, Frankrijk linksonder get. en 'Banyuls' en gedateerd '56 gouache, 32x40 cm Expositie Karel Bleijenberg, Pulchri Studio, 8 t/m 22 nov. 1958, nr. 21 Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 647: J. Ronner (20e eeuw) Molens aan de plas in de avondschemering rechtsonder get. olieverf op board, 30x49 cm Richtprijs: € 100 tot € 140
Kavel nr. 648: Hermanus Adrianus van Oosterzee (1863-1933) 'Weiland bij Epen (Zuid-Limburg)', 'Najaar in Zweeloo' resp. linksonder get. en atelierstempel olieverf op doek, 29x49 cm en olieverf op board, 25x36 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 649: Hermanus Adrianus van Oosterzee (1863-1933) Boer in het veld linksonder get. en gedateerd 1884 olieverf op doek, geplakt op paneel, 26x42 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 650: Hollandse School (19/20e eeuw) Tweemaster in woeste golven rechtsonder onduidelijk get. gewassen tekening, 32x47 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 651: Anton Dirckx (1878-1927) De 'VL123' in de haven linksonder get. olieverf op schildersboard, 39x31 cm In dorso: opdracht aan de reder Leon van Dam, ondertekend door Anton Dirckx en gedateerd 1913 Richtprijs: € 400 tot € 500
Kavel nr. 652: Victor Bauffe (1849-1921) Boerendorp aan een vaart rechtsonder atelierstempel olieverf op paneel, 33x53 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 653: Hollandse School (19e eeuw) Pluimvee in een stal olieverf op paneel, 42x32 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 654: Jan Baptist Tetar van Elven (1805-1879) Figuren in kerkbinnenste rechtsonder get. 'Tetar van Elven' olieverf op paneel, 49x38 cm Richtprijs: € 400 tot € 600
Kavel nr. 655: Ben Viegers (1886-1947) Papaver in gemberpot rechtsonder get. olieverf op doek, 39x29 cm Richtprijs: € 300 tot € 500
Kavel nr. 656: Jos van den Berg (1905-1978) Boeket in blauwe kan rechtsonder get. olieverf op doek, 49x39 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 657: Jos van den Berg (1905-1978) Tulpen en papaver in vaas rechtsonder get. olieverf op doek, 50x44 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 658: Chiem van Houweninge (1898-1996) Boeket in kruikje olieverf op doek, 44x34 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 659: Leo Theodoor van Eekelen (1900-1974) Stilleven met fazant en wijnfles linksboven get.
olieverf op papier, 44x38 cm Richtprijs: € 80 tot € 120
Kavel nr. 660: Ferraroni (20e eeuw) Bloemen in wit vaasje rechtsonder get. en gedateerd '72 olieverf op board, 38x28 cm Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 661: Henk van Leeuwen (1890-1972) Boerendeel rechtsonder get. olieverf op doek, 31x41 cm Richtprijs: € 300 tot € 500
Kavel nr. 662: Jacques van Mourik (1879-1971) Ploegende boer rechtsonder get. olieverf op paneel, 24x34 cm Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 663: Herman Johannes van der Weele (1852-1930) Herder met kudde bij schaapskooi rechtsonder get. olieverf op doek, geplakt op board, 28x40 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 664: Evert Moll (1878-1955) Koeien in weide aan dorpsrand linksonder get. olieverf op doek, 27x40 cm Richtprijs: € 150 tot € 250
Kavel nr. 665: Gijsbertus Johannes van Overbeek (1882-1947) Boeren met paarden en hond rechtsonder get. en 'R'dam '12 ' tekening met pastel op papier, 33x45 cm Richtprijs: € 150 tot € 250
Kavel nr. 666: Hollandse School (20e eeuw) Jongen met bokkenkar draagt naam Willy Sluyter en is gedateerd '19 olieverf op schilderskarton, 37x27 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 667: Cornelis Verschuur (1888-1966) Schaapskooi in heidelandschap linksonder get. olieverf op doek, 39x49 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 668: Ids Wiersma (1878-1965) Koe met deken in weide rechtsonder get. olieverf op doek, geplakt op karton, 34x24 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 669: Hollandse School (19/20e eeuw) Boeren met paard en wagen in sneeuwlandschap rechtsonder onduidelijk get. olieverf op doek, zonder lijst, 45x61 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 670: Johannes Christiaan Karel Klinkenberg (1852-1924) Amsterdamse gracht rechtsonder get. aquarel op papier, 52x36 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 671: Hollandse School (20e eeuw) Schepen op de Rotterdamse Maas, gezien vanaf Yachtclub de Maas olieverf op board, 38x58 cm Richtprijs: € 400 tot € 500
Kavel nr. 672: Jan van Bloppoel (1920-1972) Boten aan de Albrechtkade te Rotterdam linksonder get. olieverf op doek, 33x43 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 673: Hollandse School (20e eeuw) Stadsgezicht met heistelling olieverf op paneel, 31x39 cm Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 674: Paul Jean Clays (1819-1900) Zeilboten op kalm water rechtsonder get. olieverf op doek, 23x31 cm Richtprijs: € 400 tot € 600
Kavel nr. 675: Hollandse School (20e eeuw) Wit paard bij staldeur draagt rechtsonder naam Eerelman olieverf op paneel, 41,5x30 cm Richtprijs: € 400 tot € 600
Kavel nr. 676: Paul Arntzenius (1883-19765) 'Regenweer' rechtsonder get. en in dorso gedateerd 1951 olieverf op doek, 29x39 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 677: Hollandse School (20e eeuw)
Koeien bij een hek rechtsonder get. in initialen EB olieverf op doek, 29x41 cm Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 678: Hollandse School (20e eeuw) Schoothondje pastel en gouache op papier, 28x36 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 679: Cornelis Jan Mension (1882-1950) Tijgerkop linksonder get. olieverf op paneel, 34x25 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 680: Cornelis Jan Mension (1882-1950) Zittend aap met een jackje rechtsonder get. olieverf op doek, 27x20 cm Richtprijs: € 300 tot € 400
Kavel nr. 681: Paul Citroen (1896-1983) Zelfportret, Damesportret beide in potlood get. en in de druk get. en gedateerd resp. '77 en '76 2 litho's, 168/200 en e.a., 64x49 cm en 58x46 cm Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 682: Marian Plug (1937), Hens de Jong (1927-2003) en Herman Berserik (1921-2002) Zijgevel Amsterdams huis, Bloem, Pop alle get. en gedateerd resp. '80 en '77 kleurenlitho, zeefdruik en ets/aquatint, diverse afm. Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 683: Frans Everbag (1877-1947), Gerard Lutz (1914-1983) Westertoren Amsterdam, Vogels bij duinven beide get. kleurenets/aquatint, e.a., 47x30 cm en ets, 93/200, 18x24 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 684: Sees Vlag (1934) 'Seinpost' linksonder in potlood get. en gedateerd 1976 zeefdruk, 116/200, 43x53 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 685: Jaap Hillenius (1934-1999) Abstract figuur (2x), Paarden in weide alle in potlood get. en gedateerd 1969 en '70 3x kleurets/aquatint, diverse afm. Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 686: Jaap Hillenius (1934-1999) Abstract, Liggend naakt beide in potlood get. en gedateerd 1977 en 1970 litho met aquarel, 18x22 cm en ets, 14x27,5 cm Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 687: Jaap Hillenius (1934-1999) Vrouwelijk naakt, Portret (2x) alle in potlood get. en gedateerd 1969 en 1971 3x ets/aquatint, diverse afm. Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 688: Jaap Hillenius (1934-1999) Zittend abstract figuur linksonder get. en gedateerd 1969 gemengde techniek op papier, 46x35 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 689: Jaap Hillenius (1934-1999) Abstract figuur in blauw rechtsonder get. en gedateerd 1969 gemengde techniek op papier, 46x38 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 690: Jaap Hillenius (1934-1999) Zittend naakt linksonder in potlood get. en gedateerd 1970 kleurenlitho, e.a., 7 exemplaren, 33x33 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 691: Nico Koster (1940) John Lennon en Yoko Ono tijdens Bed-in for Peace actie in het Amsterdamse Hilton, 1969. Hierbij boek: 'Room 902 John Lennon & Yoko Ono', Amsterdam 1969 beide get. en met blindstempel 'Studio Nico Koster Art Projects' c print op Fujicolor Crystal Archive Paper (2x) Alle aangeboden foto's van de kavels 691 t/m 699 hebben een passepartout en zijn zonder lijst. Afmeting circa 25x35 cm Nico Koster fotografeerde als fotograaf van de Telegraaf op 29 maart 1969 Beatle John Lennon en zijn vrouw Yoko Ono, tijdens hun Bed-in for Peace actie in het Amsterdamse Hilton. Nico: “De pers kon Lennon, toen 28 jaar, en de zeven jaar oudere Ono interviewen en fotograferen. Zittend of liggend in het kingsize bed van Suite 902, gekleed in pyama en witte badjas. Henk van der Meijden deed het interview. Lennon vroeg mij om de volgende dag terug te komen. Ik kreeg toen alle tijd voor een serie foto’s”. Helaas raakte Nico de negatieven kwijt. Pas in 2009 kwamen de negatieven weer boven water. Ze bleken al die jaren verstopt gezeten te hebben tussen de babyfoto’s van zijn dochter Nicole… Door deze gelukkige vondst kon Nico de unieke foto’s opnieuw afdrukken. Ze werden gepubliceerd in het boek “Room 902”, en tentoongesteld in vele galeries en musea. De foto’s zijn opgenomen in de collectie van het Rijksmuseum, en gingen de wijde wereld in. Zo werden ze bijvoorbeeld in 2009 geëxposeerd in het Museum of Modern Art te Moskou. Op zijn huwelijksreis met Yoko Ono maakte John Lennon in Amsterdam tijd voor een liefdesboodschap aan de wereld: Make love, not war. Maak tijd voor anderen, blijf in bed, laat je haar groeien, geniet van elkaar. Lennon hoopte dat de beelden van Nico Koster de wereld aan het denken zouden zetten. Even leek het er op dat het zou
lukken. De ‘Bed-in for Peace’ actie trok over de hele wereld de aandacht. Maar al snel draaide de wereld weer gewoon door, business as usual. Nico Koster (1940) is een veelzijdig fotograaf. Zijn eerste foto’s maakte hij voor de Telegraaf, waar hij van 1963 tot 1988 werkte. Voor zijn werk legde hij talloze speciale, onvergetelijke momenten vast op het gebied van sport, politiek, kunst en royalty. De treingijzeling en de bezetting van het Indonesisch consulaat in de jaren ’70 maakten diepe indruk op hem. Zijn reportage over die bezetting leverde hem in 1975 de tweede prijs in de categorie Nieuws van World Press Photo op. In 1983 won hij de Zilveren Camera. Bron: Tekst van internet, informatie naar aanleiding van de expositie in het Grevenbichtse podiumkerkje van 10 maart tot en met 7 april 2013 Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 692: Nico Koster (1940) John Lennon en Yoko Ono tijdens Bed-in for Peace actie in het Amsterdamse Hilton, 1969 beide get. en met blindstempel 'Studio Nico Koster Art Projects' c print op Fujicolor Crystal Archive Paper (2x) Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 693: Nico Koster (1940) John Lennon en Yoko Ono tijdens Bed-in for Peace actie in het Amsterdamse Hilton, 1969 beide get. en met blindstempel 'Studio Nico Koster Art Projects' c print op Fujicolor Crystal Archive Paper (2x) Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 694: Nico Koster (1940) John Lennon en Yoko Ono tijdens Bed-in for Peace actie in het Amsterdamse Hilton, 1969 beide get. en met blindstempel 'Studio Nico Koster Art Projects' c print op Fujicolor Crystal Archive Paper (2x) Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 695: Nico Koster (1940) John Lennon en Yoko Ono tijdens Bed-in for Peace actie in het Amsterdamse Hilton, 1969 beide get. en met blindstempel 'Studio Nico Koster Art Projects' c print op Fujicolor Crystal Archive Paper (2x) Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 696: Nico Koster (1940) John Lennon en Yoko Ono tijdens Bed-in for Peace actie in het Amsterdamse Hilton, 1969 beide get. en met blindstempel 'Studio Nico Koster Art Projects' c print op Fujicolor Crystal Archive Paper (2x) Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 697: Nico Koster (1940) John Lennon en Yoko Ono tijdens Bed-in for Peace actie in het Amsterdamse Hilton, 1969 beide get. en met blindstempel 'Studio Nico Koster Art Projects' c print op Fujicolor Crystal Archive Paper (2x) Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 698: Nico Koster (1940) John Lennon en Yoko Ono tijdens Bed-in for Peace actie in het Amsterdamse Hilton, 1969 alle drie met blindstempel 'Studio Nico Koster Art Projects' c print op Fujicolor Crystal Archive Paper (3x) Richtprijs: € 300 tot € 350
Kavel nr. 699: Nico Koster (1940) John Lennon en Yoko Ono tijdens Bed-in for Peace actie in het Amsterdamse Hilton, 1969 beide get. en met blindstempel 'Studio Nico Koster Art Projects' c print op Fujicolor Crystal Archive Paper (2x) Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 700: Boek: 'Cobra', uitgave Jaski Art Gallery, Amsterdam / Tom Okker/ Nico Koster, met inleiding van Ed Wingen, uitg. 1995 Het boek in luxe cassette, met voorin 4 gesigneerde zeefdrukken van Corneille en Lucebert, H.C. 36/50 Richtprijs: € 500 tot € 700
Kavel nr. 701: Karel Appel (1921-12006) Verjaardagsuitnodiging Karel Appel 25 april 1986 rechtsonder in pen get. kleurenprint, 21x27 cm Richtprijs: € 300 tot € 400
Kavel nr. 702: Nella Wagemans (1924) Abstract (2x), Figuren (2x) rechtsonder get. 4 stofstiksels, circa 40x40 cm Daarbij: Wim Wagemans, Landschap, tekening Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 703: Jan de Hamer (1934) Boerderij linksonder get. en gedateerd 1975 gouache, 49x64 cm Richtprijs: € 70 tot € 100
Kavel nr. 704: F. Guyard-Tierce (20e eeuw) Touwtje springen linksonder onduidelijk get. olieverf op doek, 49x64 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 705: Jan den Hengst (1904-1983) 'Rue Norvin, Paris' linksonder get. aquarel, 44x32 cm Richtprijs: € 80 tot € 120
Kavel nr. 706: Chris Huidekoper (1898-1939) Tuinen van Villa Borghese linksonder get. pastel, 42x49 cm
Richtprijs: € 90 tot € 120
Kavel nr. 707: R. Bennety (20e eeuw) 'Standly chasm, MacDonnal ranges (Central Australia)' rechtsonder get. olieverf op doek, 37x45 cm Richtprijs: € 1500 tot € 2000
Kavel nr. 708: John Hedberg (1895-1957) 'Paris' rechtsonder get. en gedateerd 1926 olieverf op doek, 36x44 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 709: Johan Hendrik Kaemmerer (1894-1979) Ballerina rechtsonder get. en gedateerd 1965 olieverf op doek, 49x39 cm Richtprijs: € 100 tot € 140
Kavel nr. 710: Naar Jan Sluijters (20e eeuw) Moeder met kind draagt naam Sluyters aquarel, 48x31 cm Richtprijs: € 100 tot € 140
Kavel nr. 711: Carla R. (20e eeuw) Naaktstudie rechtsonder get. pastel, 45x61 cm
Kavel nr. 712: Naar Fl. Verster (20e eeuw) Plantje draagt naam Verster olieverf op doek, 49x61 cm
Kavel nr. 713: Ed Gerdes (1887-1945) 'Het oude atelier' rechtsonder get. en in dorso get. olieverf op doek, 45x60 cm Richtprijs: € 100 tot € 140
Kavel nr. 714: David Cox (19e eeuw) Vissers en boten bij een havenhoofd linksonder get. olieverf op doek, 29x39 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 715: Leo Gestel (1881-1941) Huizen aan een vaart linksonder get. en '35 houtskool met wit gehoogd op papier, 34,5x21,5 cm
Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 716: Mattheus Smallegange Wapenen der Edele ende aensienlyke geslachten in het souverain graefschap van Zeeland 5 ingelijste gravures met familiewapens, 34x42 cm Richtprijs: € 400 tot € 600
Kavel nr. 717: Sutherland naar Alken 'Taining' kleurenlitho, 21x64 cm Richtprijs: € 80 tot € 100
Kavel nr. 718: 'Ackermann's series of National Steeple Chases' 'The Worcester, 1856' kleurenlitho, 43x55 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 719: Maurice Goth (1873-1944) Paardenkar rechtsonder get. olieverf op papier, geplakt op board, 26x35 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 720: Harm Kamerlingh Onnes (1893-1985) Koe in de wei linksonder get. in initialen aquarel, 15x20,5 cm Richtprijs: € 150 tot € 250
Kavel nr. 721: Anton Mauve (1838-1888) 'Boomen en hooischelf' linksonder get. in initialen houtskooltekening op papier, zonder lijst, 25x45 cm In dorso handgeschreven tekst: Ondergeteekende verklaart overgedaan te hebben aan den heer E.A. van Wely een swart teekening, […] Boomen en hooischelf, van den schilder A. Mauve en wel afkomstig uit den nalatenschap van genoemde schilder. Rotterdam, 14 Nov. 1909, J. van Mens Richtprijs: € 120 tot € 150
Kavel nr. 722: Simon Maris (1873-1935) Damesportretje linksmiddden get. en gedateerd '19 olieverf op paneel, zonder lijst, 21,5x13 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 723: Leo Mechelaere (1880-1964) Boten aan de kade in Brugge linksonder get. olieverf op schilderskarton, 23x30 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 724: Hollandse School (20e eeuw) In de wachtkamer
rechtsboven monogram PTM en gedateerd '60 aquarel,17,5x30,5 cm Richtprijs: € 120 tot € 160
Kavel nr. 725: J. Medding (19e eeuw) Herders met vee in bergvallei linksonder get. en gedateerd 1869 olieverf op paneel, 20x27 cm Richtprijs: € 500 tot € 700
Kavel nr. 726: Henrikus van Langen (1874-1964) Scheveningse visser met aarden pijpje Daarbij: J.H. Kaemmerer, Zonnebloemen beide rechtsonder get. 2x olieverf op doek, 23x17 ecm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 727: Sientje Mesdag van Houten (1834-1909) Studie stilleven (2x) beide get. in initialen 2 aquarellen, 16x26 en 12,5x19 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 728: Jacobus Cornelis Wijnandus Cossaar (1874-1966) Jongensportretje middenonder get. poltlood met pastel, 23x15 cm Richtprijs: € 80 tot € 100
Kavel nr. 729: Willem Arondéus (1894-1943) 'Een oogenblik verweifeld waakt' rechtsonder get. gewassen inkt op papier, 29x21 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 730: Willem Vaarzon Morel Ruiters te paard linksonder in potlood get. ets, eigen druk, 19x25 cm Richtprijs: € 100 tot € 140
Kavel nr. 731: Max Lieberman (1847-1935) Portret van Dr. C. Hofstede de Groot (1863-1930) niet get. ets, 30x24 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 732: Suzon v B B. (20e eeuw) Gestilleerd figuur rechtsonder get. houtskool op papier, zonder lijst, 58x40 cm Richtprijs: € 80 tot € 120
Kavel nr. 733: Johan Hendrik Kaemmerer (1894-1979)
Kavel nr. 734: Paul Gabriel (1828-1903) Molens linksonder get. potlood met aquarel, 23x35 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 735: Tetar van Elven (19e eeuw) Kerkbinnenste rechtsonder get. olieverf op paneel, zonder lijst, 50x40 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 736: Manier van Ruysdaal Herder met schapen bij brug over een waterval gewassen inkt, 34,5x30,5 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 737: Hollandse School (19e eeuw) Wandelaars en paardenkoets bij een brug sepia, 19x30 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 738: H. Endlich (20e eeuw) Boerderij, mogelijk te Montfoort bij Oudewater linksonder get. olieverf op doek, 29x39 cm Richtprijs: € 80 tot € 120
Kavel nr. 739: Theo Bitter (1916-1994) Abstracte voorstelling rechtsonder get. gemengde techniek op papier, 34x28 cm Richtprijs: € 200 tot € 250
Kavel nr. 740: Theo Bitter (1916-1994) Pop rechtsonder get. en in dorso annotatie: 'Van harte gefeliciteerd' aquarel, 26x21 cm Richtprijs: € 200 tot € 250
Kavel nr. 741: Louis Soonius (1883-1956) Ophaalbruggetje bij boerderij rechtsonder get. houtskool op papier, 122,5x30 cm Richtprijs: € 90 tot € 120
Kavel nr. 742: Paul Arntzenius (1883-1965) Duinlandschapje
linksonder get. olieverf op doek, geplakt op paneel, 20,5x25 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 743: Rembrandt (1606-1669) Portret (2x), Zelfportret alle in de druk get., betreft latere drukken 3 etsen (in 2 lijsten), 7,5x6,5 cm, 4,5x4 cm en 5,5x4,5 cm Richtprijs: € 300 tot € 400
Kavel nr. 744: Anna Lehmann (1876-1965) Zuid-Limburgs dorp in heuvellandschap rechtsonder get. olieverf op doek, 24x29 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 745: Victor Bauffe (1849-1921) Vuurtoren rechtsonder atelierstempel olieverf op doek, geplakt op board, 19,5x36 cm Richtprijs: € 100 tot € 140
Kavel nr. 746: Charles Dankmeijer (1861-1923) Wit huisje rechtsonder get. olierverf op board, 19x29 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 747: Ferdinand-Frans van Beerlere (1807-1876) Vrouw met bediende in salon linksonder get. aquarel, 20,5x15,5 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 748: Willy Sluiter (1873-1949) Studies: Schaatster in St. Moritz (1921), Portret Mr. Schuyt (1928), Zittende vrouw, Twee koppen alle get. 4x potlood op papier, diverse afm. Richtprijs: € 400 tot € 500
Kavel nr. 749: Jaap Min (1914-1987) Stilleven met bloemenvaasje en appel rechtsonder get. olieverf op doek, 29x39 cm Richtprijs: € 200 tot € 300
Kavel nr. 750: Hollandse School (20e eeuw) Paarden niet get. aquarel met gouache, 24x36 cm Richtprijs: € 80 tot € 100
Kavel nr. 751: Gerard Grassère (1915-1994)
Abstract, Twee figuiren beide get. 2x gemengde techniek op papier, 27x23 en 20x27 cm Richtprijs: € 140 tot € 180
Kavel nr. 752: Roemeense School (rond 1900) De geboorte, de aanbidding, de intocht in Jerusalem, de doop 4x olieverf op paneel, zonder lijst, elk 40x25 cm Richtprijs: € 300 tot € 500
Kavel nr. 753: Hollandse School (20e eeuw) Elegante dame olieverf op doek, 34x25 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 754: Hollandse School (20e eeuw) in zeventiende eeuwse trant Jongen met hondje, Jongetje met appel 2x oliecverf op paneel, 59x39 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 755: Hollandse School Gezelschap aan tafel in een salon linksonder onduidelijk get. aquarel met gouache, 29x43,5 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 756: Diverse kunstenaars, o.a. Lucie van Duin (1933-2013) Drie moderne kunstobjecten 3x beschilderd hout/collage, circa 30 cm hoog Richtprijs: € 80 tot € 100
Kavel nr. 757: Lucie van Duin (1933-2013) Gevleugelde leeuw, Rechters, Huisje, Kleine figuurtjes waarvan 2 get. en gedateerd '73 4x olieverf/gemengde techniek op board, diverse afm. Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 758: Jakob Smits (1855/56-1928) Portret van een jongen rechtsonder signatuur potlood op papier, 8,5x10 cm Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 759: Bartholomeus Johannes van Hove (1790-1880) Soldaten bij een stadspoort aan het water rechtsonder get. gewassen bruine inkt, 29x24 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 760: N. Roosenboom Schaatser en man met duwslede op het ijs rechtsonder get. olieverf op paneel, zonder lijst, 21x29 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 761: Jan Schoonhoven (1914-1994) Lijnen rechtsonder in potlood get. en gedateerd 1974 litho, XV/XL, zonder lijst, 24x14 cm Daarbij een boek: Roger Raveel, uitgave Kalamiteit, Dokkum 1983, gesign. en opl. 215/600 Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 762: Russische School (20e eeuw) Haven (2x) 2x olieverf op schilderskarton, 13x21 cm Richtprijs: € 300 tot € 400
Kavel nr. 763: Hollandse School (18e eeuw) Figuren aan de dorpsrand (2x) beidse onduidelijk get. en gedateerd 1759 2x gouache op papier, 10x15 cm Richtprijs: € 200 tot € 400
Kavel nr. 764: Petrus Gerardus Vertin (1819-1893) Dorpsgrachtje linksonder get. aquarel, 13,5x19 cm Daarbij: Willem de Zwart: Koeien in weide, linksonder get, tekening, 24x26 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 765: Russische School (20e eeuw) Bouwterrein, Fabriek 2x olieverf op schilderskarton, 19x22 cm Richtprijs: € 200 tot € 400
Kavel nr. 766: Joshua Cristall, J.C. Berks, J.C. Goodrich (19e eeuw) Studie van kinderen, boom, dorp etc. een aantal get. en 1 gedateerd 1803 6 tekeningen/aquarellen (in 3 passepartouts), zonder lijst, diverse afm. Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 767: W.R. Dickinson (19e eeuw) Landschap, Boerderij en andere voorstellingen ongesigneerd 9 aquarellen, zonder lijst, diverse afm. Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 768: Jan Montijn (1924) Abstract 3x. rechtsonder in potlood get. en gedateerd 1976 3 kleurenetsen in 1 lijst, het geheel 36x26 cm
Kavel nr. 769: Karel Delfos (1944-1995) 'Wilde vaart' in dorso get. beschilderd houten object, 33x53x8 cm Richtprijs: € 150 tot € 200
Kavel nr. 770: Marianne Dommisse (1927) Co Westerik en Hens de Jong zwartwit foto (opgerold), circa 60x50 cm
Kavel nr. 771: Hens de Jong (1927-2003) Abstract, Apocalyps 2x grafiek, zonder lijst, opgerold
Kavel nr. 772: Japanse en Hollandse School Figuren, Portret en andere voorstellingen collectie grafiek, alles zonder lijst Richtprijs: € 100 tot € 150
Kavel nr. 773: Atelier Blommers en Hollandse School (19/20e eeuw) Landschap, Portret, Poes en vele andere voorstellingen collectie losse studies op papier en karton, zonder lijst, diverse afm. Richtprijs: € 150 tot € 200