KUNST- EN ANTIEKVEILING 10 - 11 december 2013
VEILINGDATA EN VEILVOLGORDE Dinsdag 10 december 2013, aanvang 13.30 uur Nrs. 3501 t/m 3882 Aziatica Dinsdag 10 december 2013, aanvang 20.00 uur Nrs. 1001 t/m 1040 Varia Nrs. 1401 t/m 1427 Sculpturen Nrs. 3001 t/m 3010 Europees keramiek Nrs. 4001 t/m 4012 Art-Deco Nrs. 5001 t/m 5012 Boeken en prenten Nrs. 7001 t/m 7048 Meubelen Nrs. 7501 t/m 7511 Klokken Woensdag 11 december 2013, aanvang 13.30 uur Nrs. 6501 t/m 6606 Indische schilderijen Nrs. 6001 t/m 6097 Schilderijen Woensdag 11 december 2013, aanvang 19.00 uur Nrs. 2001 t/m 2114 Zilver Nrs. 2501 t/m 2580 Sieraden en horloges Kijkdagen
LET OP:
pag. pag. pag. pag. pag. pag. pag.
2 8 41 118 120 180 188
pag. pag.
145 122
pag. pag.
13 30
Donderdag Vrijdag Zaterdag
5 december 6 december 7 december
10.00 - 17.00 uur 10.00 - 17.00 uur 10.00 - 16.00 uur
Dinsdag Woensdag
10 december 11 december
10.00 - 12.00 uur 10.00 - 12.00 uur *
* Let op: een deel is dan reeds geveild
AFHALEN Na afloop van iedere zitting en tevens: Donderdag 12 december 09.00 - 12.00 en 13.00 - 17.00 uur Vrijdag 13 december 09.00 - 12.00 en 13.00 - 17.00 uur Maandag 16 december 09.00 - 12.00 en 13.00 - 17.00 uur ** ** Let op: Zaterdag 14 december geen afhaal.
pag.
SINDS 1 JANUARI 2012 IS HET VOLGRECHT UITGEBREID, ZIE ARTIKEL 15 VAN DE ALGEMENE VERKOOPVOORWAARDEN.
Bezoek onze website voor aanvullende informatie: www.zeeuwsveilinghuis.nl Hier kunt u tevens de complete catalogus (incl. foto’s van ieder kavel) bezichtigen. Voor specifieke trefwoorden kunt u gebruik maken van de zoekfunctie.
Varia
1008 Elf stuks divers houtsnijwerk w.o. lepels, vorken, waaier, briefopener etc. India, 19e/20e eeuw. Provenance: Dhr. G.E. Wolf, (18741947) leerkoopman in Madras. € 300-500
1004 Vuurvergulde bronzen blaker met afneembare schacht. Frankrijk, Empire, ca. 1820. H. 12,5 cm. € 500-600
1001 Polychroom beschilderde houten haardpop van een meisje met vogel. Holland, 18e eeuw. H. 99 cm. € 500-600 1002 Kavel van zes diverse Egyptische beeldjes w.o. godin van de zwangerschap, godin Isis en godin van de oorlog. Ca. 700-100 VC. € 600-800
1005 Bronzen vijzel met inscriptie ‘Soli Deo Gloria Anno 1638’. Diam. 12 cm, H. 12 cm. € 1000-1500
1006 Smeedijzeren kandelaar. Gotiek, 16e eeuw. H. 185,5 cm. € 1000-1500 1009 Twee houten babbekistjes met polychrome beschilderde afbeeldingen van een landschap met huizen. Holland, ca. 1800. HxBxD: resp.: 13 x 23 x 15,5 en 18 x 28 x 21 cm. € 300-500
1007
1003 Koperen equatoriale zonnewijzer met twee ringen. Gesigneerd: J Tracy R. 17e/18e eeuw. Diam. 8,5 cm. € 1500-2000
1011 Pijpenkop gestoken uit een coquilla noot, met decor van een herbergscène en topbekroning van een vrouw en dubbele palmboom. H. 11 cm. € 350-450
1012 Houten documentenkistje met kerfsnee decoratie. Met sleutel en werkend slot. Holland, 18e eeuw. HxBxD: 24 x 45 x 21 cm. € 200-300
1007 Houten schild en koppensnellersmes in schede, Dajak stam. Indonesië, Borneo, ca. 1930. L. ca. 70 cm. Stuk haar manco. € 400-600
1010 Zes stuks divers smeedwerk w.o. vaasje en schaal. India, 19e eeuw. Toegevoegd een bronzen olielamp. India, 19e eeuw. € 300-500
deels afgebeeld
1013 Twee bronzen olielampjes in de vorm van diensters met schaal, een dekselpotje en een schaar. Alle India, 18e/19e eeuw. H. olielampjes: 21 cm. € 300-500
1002
1014 Bronzen kanon met fleur de lis. Frankrijk, 17e eeuw. Afm. ca. 70 cm. Staande op een houten affuit, 19e eeuw. € 1500-2000
1019 Houten scheermessendoos met kerfsnee decor, intialen P.P.S. en gedateerd 1780. Friesland. Afm. 30 x 6,5 x 6,5 cm. Resten polychromie. € 350-450
1023 Handgeknoopt tapijt. Afm. 210 x 156 cm.
1020 Houten schooltas met polychrome beschildering van een man met vlag. Holland, ca. 1800. HxBxD: 38 x 22 x 8 cm. € 500-600
1017 Set van acht miniatuur portretjes van Indiase mannen. India, 19e eeuw. Ingelijst. € 200-300 1015 Twee houten blaasbalgen met gestoken decor van putti. Frankrijk, Lod. XV, 18e/19e eeuw. H. ca. 47 cm. Provenance: ex collectie Ritman. € 150-200
1018 Houten ikoon met afbeelding van de geboorte van Maria. Rusland, ca. 1800. Afm. 31 x 27 cm. Met certificaat. € 400-600
1024 Houten ikoon met afbeelding van Johannes. Rusland, 19e/20e eeuw. Afm. 52 x 43 cm. € 800-1000 1021 Houten ikoon met afbeelding van Saint Nicolaus. Rusland, ca. 1800. Afm. 31 x 26 cm. Met certificaat. € 300-400 1022 Drie smeedijzeren wapens. Handbijl met inlegwerk, katar met inlegwerk en een wandelstok met geweer en dolk. India, 19e eeuw. € 500-600
1025 Tiroolse meester-viool ‘leeuwenkop’. Met etiket Jacobus Stainer in Absam 1665. Compleet met strijkstok en kist, met restauraties. € 6000-8000
1016 Twee miniatuur Dajak koppensnellersmessen. Ca. 1900. L. ca. 21 cm. Eén incompleet. € 200-300
1018
€ 200-300
1022
1029 Blankglazen bokaal met radgravuredecor van drie leeuwen en inscriptie ‘Concordea res parvae crescunt’. Holland, 19e eeuw. H. 17,5 cm. € 200-300
1032 Negen slingerglazen. Holland, 18e eeuw. H. 14,5 cm. Defectjes. € 250-350
1026 Houten kist met gestoken kerfsnee decor. Binnendeksel met initialen en datering: S:H:S:B 1738. Afm. 48,5 x 26 x 20,5 cm. € 200-300
1035 Houten ikoon met afbeelding van Maria met kind. Met zilveren en emaille riza. Rusland, ca. 1900. Afm. 32 x 26 cm. € 2500-3500 1030 Houten ikoon met afbeelding van Maria met kind. Met zilveren riza. Rusland, ca. 1900. Afm. 22 x 18 cm. € 500-700
1027 Olifantenprikker zgn. Anuschka. India, ca. 1400. L. 40 cm. € 1000-1500
1033 Ivoren plaquette met gravure van Jozef en Maria met de kinderen Jezus en Johannes. Marburg, Duitsland, ca. 1600. Afm. 12,3 x 9 cm. Twee hoekjes beschadigd. Dit thema is zeer vaak geschilderd door Peter-Paul Rubens (1577-1640). € 2000-2500
1036 Houten feestdagenikoon. Rusland, 19e eeuw. Afm. 35 x 31 cm. € 800-1000
1038 Houten ikoon met afbeelding van een heilige met duif. Met verguld zilveren riza. Rusland, 18e eeuw. Afm. ca. 27 x 22 cm. Paneel beschadigd. Met uitvoerdocument. € 1000-1500
1039 Gestoken houten bestekschede, met medaillons waarin afbeeldingen van vele taferelen met personages en uitstekend mannenkopje. Initialen W.G.W. 1582. Met zilveren monturen van latere datum. L. 21 cm. Scheurtje. € 2600-2800
1028 Vier slingerglazen. Holland, 18e eeuw. H. 15,5 cm. € 200-300 1031 Gestoken notenhouten paneel met voorstelling van Pinksteren. 16e/17e eeuw. Afm. 29 x 17,5 cm. € 400-500
1029
1032
1034 Houten ikoon met afbeelding van Maria met kind. Met zilveren en emaille riza. Rusland, ca. 1900. Afm. 26 x 24 cm, incl. lijst. € 1000-1500
1037 Stel geelkoperen kandelaars. Overgang van de knoopkandelaar naar de schijfkandelaar. Zuidelijke Nederlanden, eind 15e begin 16e eeuw. H. 22 cm. Voor vergelijkbaar exemplaar zie: ‘Koper en Brons’, Onno ter Kuile, blz. 106, afb. 146. Defectjes. € 5000-6000
1040 Dubbele ikoon zgn. reisikoon op metaal met afbeelding van heiligen. Rusland, 18e/19e eeuw. Afm. 33 x 25 cm. Beschadigd. € 300-500 9
Sculpturen 1407 Bronzen beeld van een meisje met hert. Ontwerp Jean Verschneider (1872-1943). Afm. 32 x 59 cm. € 600-800
1410 Weens bronsje in de vorm van een hagedis in gevecht met een slang. Gesigneerd Bergman. ca. 1900. H. 10 cm, L. 18 cm. € 1500-2000
1414 Weens bronzen luciferhouder met een vogel op een tak. Gesigneerd Bergman, ca. 1900. H. 10 cm. € 800-1000
1410
1401 Ivoren Corpus Christi op houten kruis. 19e eeuw. H. 50 cm. Stukje hout kruis manco. € 600-800
1404 Gestoken en gepolychromeerd houten beeldengroepje. Mogelijk Spanje, 17e eeuw. H. 47 cm. € 600-800 1405 Bronzen sculptuur van een staande leeuw op een rots. Ontwerp T.F. Carlier (1879-1943). Afm. 54 x 65 cm. Afgebeeld op pagina 10
1408 Eikenhouten sculptuur van SintAntonius. 15e eeuw. H. 89 cm. € 5000-7000
€ 2000-3000
1402 Bronzen sculptuur van drie eenden. Ontwerp August Gaul (1869-1921), gietersmerk H. Noack Berlin. Afm. 15,5 x 21 x 11 cm. € 2000-2500
1411 Weens bronsje in de vorm van een hert met jong. Gemerkt Austria, ca. 1900. H. 8 cm. € 400-500
1406 Bronzen sculptuur van een vogel met slang. Gesigneerd: Paul-Edouard Delabrierre (1829-1912). H. 20,5 cm. Op marmeren voet. € 2000-2500
1409 Zwart gipsen beeld van een vrouw met kind. Gesigneerd Austin prod. inc. H. 84 cm, incl. sokkel. € 300-500
1412 Drie Weense bronsjes in de vorm van hagedissen w.o. één gemerkt Geschützt en één gemerkt Austria, alle 19e eeuw. L. 5 - 15 cm. € 800-1000
1415 Weens bronsje in de vorm van een vos. Ca. 1900. H. 6 cm. € 250-350
1413 Weens bronsje in de vorm van twee dode vogels. Gesigneerd Geschützt, ca. 1900. L. 5 cm. € 400-600
1403 Tafellamp met stoffen kap op marmeren sokkel met daarop een bronzen zittende Arabier met tapijt. Ontwerp Bruno Zach (1891-1935). H. 60 cm. € 5000-7000 10
1407
1412
1416 Gestoken eikenhouten en gepolychromeerde sculptuur van Bernardus van Clairvaux. Tirol, ca. 1500. H. 123 cm. € 8000-10000
1417 Bronzen sculptuur van Eugène Cartier (1861-1943), ‘De overwinning van Frankrijk op Duitsland’, gesigneerd en gedateerd 1919, staande op groenmarmeren sokkel. H. 69 cm. incl. sokkel. € 2000-3000
1418 Gestoken eikenhouten en gepolychromeerde sculptuur van Maria met kind. Antwerpen, Maniërisme, ca. 1580. H. 127 cm. € 1500-2000
1419 Gestoken eikenhouten en gepolychromeerde sculptuur van Rochus. Mechelen, 16e eeuw. H. 102 cm. € 6000-8000
1420 Eikenhouten sculptuur, voorstellende een heilige. Zuid-Nederland of Utrecht, ca. 1580. H. 50,5 cm. Resten polychromie. Diverse beschadigingen. € 2000-3000
1421 Gestoken lindenhouten en gepolychromeerde sculptuur van de apostel Johannes. Begin 16e eeuw. H. 116 cm. € 7000-9000
1422 Bronzen beeld van een leeuw. Ontwerp Giacomo Merculiano (1859-1935). Afm. 56 x 51 cm. incl. sokkel. € 800-1000
1423 Bronzen beeld van een panter. Ontwerp T.F. Carlier (1879-1943). Afm. 41 x 63 cm. incl. sokkel. € 800-1000
1405
1422
1423
Zilver
2001 Zilveren pijpengarnituur met aan de zijkanten cariatiden met putti hoofdjes. Achterkant met scroll versieringen. Onderkant met heraldisch wapen. Ongekeurd. Holland, 18e eeuw. L. 7 cm. Tot. gew. ca. 48 gr. € 600-800
1424 Gemetalliseerd betonnen beeld ‘De kus’, gesigneerd Cris Agterberg (1883-1948) en gedateerd: 1918. No. 5/31. HxBxD: 31,5 x 12 x 11,5 cm. € 2000-3000
1425 Gestoken houten sculptuur, zgn. Poupée de Malines, 16e eeuw. H. 43 cm. € 300-400 14
1426 Bronzen sculptuur, voorstellende: ‘De Triomf van Bacchus’, ontwerp Claude Michel Clodion (1738-1814), Epoque, 19e eeuw. H. 36,5 cm. € 1000-1500
2002 Zilveren doosje in schelpmodel, deksel met afbeelding van een man, vrouw en paard en stadsscène op de achtergrond. Mt. Gijsbregt Roelofsen, Middelburg. Jl. 1771. B. 5,5 cm. Gew. ca. 41 gr. € 250-300
1427 Stel houten cherubijntjes met resten van polychromie. Vlaanderen, 17e eeuw. H. 36 en 38 cm. Twee vleugeltjes manco. € 500-700
2003 Twee zilveren reliëf plaquettes met voorstelling van twee personen waarvan één met vleugels en een hond en met een stadsgezicht op de achtergrond. De andere plaquette met dezelfde twee personages die een vis uit het water halen. Ongekeurd, 17e eeuw. H. 9,8 cm. Tot. gew. ca. 66 gr. Beide met gaatje bovenin voor bevestiging. € 1500-2000
2004 Zilveren knottekistje op bolpootjes, deksel met grote cartouche met daarin een afbeelding van een man en vrouw. Zijkanten met cartouche met afbeelding van man en vrouw en voor en achterkant met twee cartouches waarin een man en een vrouw. Slot in de vorm van een mannetje. Onduidelijk gekeurd, Friesland, 17e eeuw. L. 8 cm. H. 7,3 cm. Gew. ca. 205 gr. € 8000-10000
2005 Vierkant zilveren cabaret, rand en hoekversieringen met schelpmotieven en scrollmotieven. Staande op vier pootjes. Met gegraveerd familiewapen. Mt. Wibe Dominicus, Leeuwarden. Jl. 1771. L. 27,5 cm. Gew. ca. 544 gr. Reparatie. € 1000-1500
2006 Zilveren huwelijkspenning. VZ: met afbeelding van een huwelijksvoltrekking en met randtekst: Godt heeft ons vereent en vilt ons voorts geleiden wat bij te samen voecht en sal geen mensche scheiden. KZ: afbeelding van het Cana feest met randtekst: Christus bemint de wet besint uit liefde paren op Cana feest is bij geweest inde echte & garen. 17e eeuw. Diam. 6,8 cm. Gew. ca. 44 gr. € 5000-6000
2011 Zilveren tabaksdoos met op het deksel een gegraveerde decoratie van een schip met twee pijprokende mannen in cartouche omringd door scroll- en schelpmotieven. Onderkant met scrollmotieven. Twee keer Mt. AM, stadswapen onduidelijk, mogelijk Amsterdam. 18e eeuw. L. 12 cm. H. 3,4 cm. Gew. ca. 142 gr. € 2500-3500
2013 Zilveren knottekistje op bolpootjes, ajour gezaagd en met filigrain. Versierd met renaissance ornamenten en maskers. Op de bodem een cartouche met gegraveerde afbeelding van twee handen met een vlammend hart en tekst: Ghetrov tot in der doot. Mt. onbekend. 17e eeuw. L. 7,2 cm. Gew. ca. 111 gr.
2009 Zilveren avondmaalsbeker, versierd met florale motieven. Voet met kabelrand. Onderop een familiewapen en dateringen 1662-1713. Mt. mogelijk Harmen Raapsvelt, Leeuwarden. 2e helft 17e eeuw. H. 10,5 cm. Gew. ca. 121 gr. Diam. 8,1 cm. € 5000-7000
2014 Vier verguld zilveren ajourgezaagde kandelaars, spitsovaal model met florale versieringen en scrollmotieven. Parelranden langs de voet, kraag en bobeche. Elke kandelaar met vier cartouches met daarin een personage. Mt. Roelandus Verlegh Sr. en Roeland Verlegh, Breda. Jl 1805 en 1820. H. 31 cm. L. voet 15,5 cm. Tot. gew. ca. 1750 gr. Defecten. € 15000-20000
2012 Vierkant zilveren cabaret met ajourgezaagde opstaande rand versierd met parelrand. Staande op vier pootjes. Mt. Reynier Brandt, Amsterdam. Jl. 1774. B. 24 cm. Gew. ca. 510 gr. Defecten rand. € 1000-1500
2007 Twee zilveren koektrommels, rond en rechthoekig model, met parelrand. Mt. Rudolph Sondag, Rotterdam. Jl. 1786. Diam. 13 cm. en L. 14,5 cm. Tot. gew. ca. 1144 gr. € 4000-5000
2008 Zilveren pijpcomfoor met parelrand en koperen binnenbak. Mt. Onduidelijk, Amsterdam. Jl. 1796. Diam. 15 cm. Op houten voet. € 250-300
Voor vergelijkbaar exemplaar zie: Beeling, Nederlands Zilver 1600-1813 III, Blz. 80/81. € 15000-20000
2010 Zilveren theeset, bestaande uit een stel zilveren theebussen met gelobde voet en versierd met florale motieven en schelpmotieven met kwastjes, knop in bloemvorm. Mt. Jan Verdoes, Haarlem. Jl. 1736. H. 14 cm. En een zilveren mengkom met deksel. Versierd met schelpmotieven met kwastjes en florale motieven. Mt. Edward Cornock, London. Jl. Verm. 1726. Diam. 11 cm. In op maat gemaakte doos met leder bekleed. € 8000-10000
2014
2015 Zilveren vierkant cabaret, staande op vier pootjes. Randen deels met florale versieringen. Mt. toegeschreven aan Elbertus Veerle, Amsterdam. Jl. 1776. Lossingsteken Amsterdam 1795. L. 26,5 cm. Gew. ca. 525 gr. € 1500-2000
2022 Zilveren kurketrekker met getordeerde huls. Handgreep met scroll motieven en personage. Mt. Abraham de Troi, Middelburg, eind 18e/begin 19e eeuw. H. 8 cm. € 300-400
2018 Groot zilveren pijpcomfoor met koperen binnenbak, staande op vier ivoren pootjes. Golvende rand met scroll motieven en deels ajour gezaagd. Twee handgrepen aan de zijkanten. Mt. Leendert Brouwer, Den Haag. Jl. 1770. Diam. 26,5 cm. Gew. ca. 800 gr. excl. binnenbak. € 1000-1500
2020 Driehoekige zilveren theebus met afgeschuinde hoeken en deksel. Mt. Johannes Oring, Den Haag. Jl. 1726. H. 10,5 cm. Tot. gew. ca. 144 gr.
2016 Zilveren theepot, ovaal. Tuit in de vorm van een adelaar. Mt. Francois Simons, Den Haag. Jl. 1807/1809 H. 15 cm. Toegevoegd een zilveren suikerpotje, Holland, 19e eeuw. H. 13 cm. € 600-800
2019 Ovaal zilveren mandje, met ajour gezaagde zijkanten met parelrand. Staande op deels opengewerkte rand. Mt. Onduidelijk, Den Haag. Jl. 1780. L. 14 cm. Gew. ca. 232 gr. € 500-600
2017 Set van drie zilveren pijpcomforen met koperen binnenbak, één grote en twee kleinere. Versierd met strikmotief waaronder een ovaal. Mt. Willem van den Goorberg, Leiden. Jl. 1786. Diam. 22,5 en 13,5 cm. € 1500-2000 18
Voor vergelijkbaar exemplaar zie: ‘Haags goud en zilver’, door: Jet Pijzel, pag. 350, nr. 191 en Christies Amsterdam, sale 3021 lot 69. € 15000-20000
2023 Twee zilveren lepels w.o. dognose. Mt. onduidelijk en Mt. onbekend, beide Middelburg, 18e eeuw. Tot. gew. ca. 82 gr. De Bree Zeeuws Zilver, nr. 629. € 125-150
2021 11 zilveren lepels en vorken. Mt. verschillende meesters, Middelburg. 18e eeuw. Eén lepel Franse tijd 1812-13. Tot. gew. ca. 1167 gr. € 600-800
2024 Vijf zilveren koffielepeltjes, 2x Mt. Philippus Prié en 2x Mt. Johannes D’Hoy, Middelburg. Toegevoegd twee confiturenvorkjes, Amsterdam. Tot. gew. ca. 91 gr. € 250-300 19
2025 Zilveren bel in de vorm van een bloemkelk, steel met bladeren en kleine bloemkelk. Mt. Hendrik van den Thoorn (1770-1807), Zierikzee. Jl. M. Op de klepel lossingsteken Goes, 1795. H. 11,5 cm. Gew. ca. 311 gr. € 4000-6000
2026 Twee zilvereren couverts. Mt. Nicolaas Cats, Zierikzee. Jl. G, mogelijk 1770. L. 20,5 cm. Tot. gew. ca. 242 gr. € 300-500
2027 Zilveren lodereindoosje in de vorm van een zwaan die naar achteren kijkt. Mt. Cornelis Grosseknetter, Middelburg, ca. 1790. H. 3,7 cm. Gew. ca. 24,8 gr. € 4000-6000
2028 Vierkant zilveren theebusje op vier pootjes. Bovenop met een welving. Met tekst op bodem: T-G-dag van N:R 1749. Mt. Cornelis Blaauwbeens, Middelburg. Jl. 1748. H. 8 cm. Tot. gew. ca. 85 gr. Defect bodem/pootje. € 600-800
2029 Zilveren breilepel met langs de steel een golvende rand als versiering. Mt. Anthonie Janse, Middelburg. Jl. 1798. L. 34,5 cm. B. bak 6,8 cm. Gew. ca. 199 gr. € 700-900 20
2030 Zilveren breilepel met langs de steel een golvende rand als versiering, achterkant steel met monogram GJ. Mt. Jan Cornelis van Hemert, Middelburg. Jl. 1798. L. 39,5 cm. B. bak 8,3 cm. Gew. ca. 235 gr. € 800-1000
2031 Ronde zilveren mosterdpot met deksel, zijkant ajour gezaagd met guirlandes. Staande op vier pootjes en met blauw glazen binnenbak. Mt. Johan Werner Gericke, Middelburg. Jl. 1791. H. 10 cm. Gew. ca. 106 gr. Excl. binnenbak. € 250-300
2032 Zilveren knipkoker met aan de zijkanten florale versieringen. Mt. Abraham de Troi, Middelburg. Eind 18e eeuw. H. 9 cm. Gew. ca. 32 gr. Twee scheurtjes. € 300-400
2033 Zilveren kurkentrekker, octagonale huls met scrollmotieven. Handgreep met bekroning van een paard. Mt. Jan Hooftman, Middelburg. eind 18e eeuw. H. 10 cm. Tot. gew. ca. 49 gr. Spiraal scheef. € 300-400
2034 Zilveren groentelepel. Mt. Philippus Prié, Middelburg. Jl. 1769. L. 27 cm. Gew. ca. 123 gr. € 300-400
2035 Zilveren soeplepel, achterkant steel met heraldisch wapen. Mt. Hendrik Boshart, Middelburg. Jl. 1769. L. 37 cm. Gew. ca. 214 gr. Reparatie aanzet steel met bak. € 600-800
2036
2041
2037
2038
2039
2040
2042
2043
2044
2046
2047
2048
2049
2052
2045
2036 Stel zilveren miniatuur kandelaars op vierkante voet met vierkante balusterzuilen. Mt. onduidelijk, Haarlem. 18e eeuw. H. 4,5 cm. Tot. gew. ca. 20 gr. € 800-1000 2037 Zilveren miniatuur klaptafel staande op een driepoot. Mt. Arnoldus van Geffe, Amsterdam. Jl. 1750. H. 6,5 cm. Gew. ca. 96,3 gr. Pootje hersteld. € 1500-2000 2038 Zilveren miniatuur linnenpers met tussenblad en lade. Mt. Arnoldus van Geffe, Amsterdam. Jl. 1741. H. 8,4 cm. Tot. gew. ca. 81,6 gr. € 1000-1500 2039 Zilveren miniatuur schenkkan met gecontourneerde bovenrand, handgreep in scrollvorm. Mt. Daniel van Strant 1742-1756, Amsterdam. H. 4,9 cm. gew. ca. 23,7 gr. € 800-1000 2040 Zilveren miniatuur schommelwieg met ‘gevlochten’ structuur. Mt. Arnoldus van Geffe, Amsterdam. Jl. 1752. HxB: 5,5 x 7 cm. Gew. ca. 36,8 gr. € 1000-1500 22
2041 Zilveren miniatuur bezem met getordeerde steel. Mt. onduidelijk, Amsterdam, 18e eeuw. L. 10,5 cm. Gew. ca. 16,8 gr. Haren los. € 600-800 2042 Zilveren miniatuur kakstoel met persoon, zijkanten versierd met maskers en florale motieven. Mt. Arnoldus van Geffe, Amsterdam. Jl. 1746. H. 5,4 cm. Gew. ca. 32,2 gr. € 1000-1500 2043 Zilveren miniatuur muizenval. Mt. Lodewijk Eylof, Amsterdam. Eind 17e eeuw. L. 3 cm. Tot. gew. ca. 12,6 gr. € 800-1000 2044 Ronde zilveren miniatuur tabakspot met binnendeksel, versierd met scrollmotieven. Mt. Arnoldus van Geffe, Amsterdam. Jl. 1758. H. 3,5 cm. Tot. gew. ca. 31,3 gr. € 500-700 2045 Stel zilveren zes-armige miniatuur kroonluchters met hexagonale bovenkanten. Mt. Arnoldus van Geffe, Amsterdam. Jl. 1755. H. 5,5 cm. Tot. gew. ca. 44,5 gr. € 8000-10000
2046 Zilveren miniatuur keteltje met hengsel, deksel met florale motieven. Mt. Frederik van Strant, Amsterdam. Ca. 1730. H. 6 cm. Tot. gew. ca. 37 gr. € 1000-1500 2047 Zilveren miniatuur tafelbel. Mt. Frederik van Strant II, Amsterdam. Ca. 1740. H. 4,2 cm. Gew. ca. 29 gr. € 800-1200 2048 Zilveren miniatuur theebusje, rechthoekig model met aan weerskanten gravering van een ster. Mt. Druiventros, Amsterdam. ca. 1650. Zie: Amsterdamse zilversmeden en hun merken, Citroen. No. 1066. H. 4 cm. Gew. ca. 24,3 gr. € 500-700 2049 Zilveren miniatuur stoel met kussenzitting. Ca. 1700. H. 4,8 cm. Gew. ca. 15,3 gr. € 600-800 2050 Stel zilveren miniatuur zoutvaten, octagonaal model. Mt. Arnoldus van Geffen, Amsterdam. Jl. 1737. L. 3 cm. Tot. gew. ca. 14,7 gr. € 3500-4000
2050
2051
2059
2060
2051 Driedelig zilveren miniatuur haardset, bestaande uit een haardtang en schep, Amsterdam, en een bezem. Toegevoegd een zilveren miniatuur blik. Alle 18e eeuw. Tot. gew. ca. 35,2 gr. € 500-700 2052 Zilveren miniatuur blaker met sterversiering in de handgreep. Mt. Abram Esteman, Amsterdam. Midden 18e eeuw. L. 7 cm. Gew. ca. 7,6 gr. € 300-500 2053 Zilveren miniatuur koffiemolen met lade. Mt. Jan Borduur, Amsterdam. Jl. 1743. H. 4 cm. Tot. ge.w ca. 49 gr. € 1000-1500 2054 Zilveren miniatuur theepot. Mt. Frederik Sleuman, Amsterdam. Jl. 1771. H. 3,5 cm. Gew. ca. 24,6 gr. € 700-900 2055 Zilveren miniatuur zgn. roulette. Staande op voet met drie poten en een wijzerplaat met verdeling 1 t/m 12. Mt. Johannes van Geffen, Amsterdam. Jl. 1779. H. 11,5 cm. Tot. gew. ca. 64,5 gr. € 6000-8000 24
2056 Zilveren miniatuur koffiemolen met lade. Mt. onbekende meester (Citroen Nr. 970), Amsterdam. Jl. verm. 1713. H. 4 cm. Gew. ca. 26 gr. € 500-600 2057 Zilveren miniatuur wasmand van gevlochten draadwerk. Ongekeurd. Holland, 18e eeuw. H. 4,2 cm. Gew. ca. 61,3 gr. € 800-1000 2058 Zilveren miniatuur strijkijzer met treeft. Mt. Arnoldus van Geffe, Amsterdam. Jl. 1742. L. 4 cm. Tot. gew. ca. 42,3 gr. € 800-1200 2059 Zilveren miniatuur tasbeugel met haak. Mt. H. verm. 18e eeuw. B. 4,3 cm. Met stoffen tas. € 700-900 2060 Stel zilveren miniatuur sauskommen met gecontourneerde randen en twee handgrepen. Mt. Arnoldus van Geffe, Amsterdam. Jl. 1766. L. 5 cm. Tot. gew. ca. 22,8 gr. € 5000-6000
2061 Zilveren miniatuur stoof met testje. Mt. Willem van Strant, Amsterdam. ca. 1730/40. L. 2,8 cm. Tot. gew. ca. 30,2 gr. € 1000-1500 2062 Zes zilveren miniatuur kopjes en vijf schoteltjes. Schoteltjes gemerkt: Mt. Johannes van Geffe, Amsterdam. Jl. 1781. Diam. schoteltjes: 3,3 cm. Tot. gew. ca. 55,8 gr. € 800-1000 2063 Zilveren miniatuur theepot met ketting. Mt. Druiventros, Amsterdam. Eind 17e eeuw. H. 2,9 cm. Tot. gew. ca. 25,6 gr. € 700-900 2064 Vier diverse zilveren miniaturen w.o. een theepot, emmer en evenveeltjespan, Amsterdam. En een nootmuskaatrasp. Tot. gew. ca. 39 gr. € 800-1000 2065 Zilveren miniatuur ketel met bijbehorend comfoor, staande op drie scroll pootjes. Mt. Johannes van Geffen, Amsterdam. Jl. 1770. H. 8,5 cm. Tot. gew. ca. 95 gr. € 1500-2000
2053
2054
2055
2056
2057
2058
2061
2063
2064
2065
2066
2067
2062
2068
2080
2084
2066 Zilveren miniatuur van een schommelende vrouw. Mt. Jan Breda, Amsterdam 17e/18e eeuw. H. 7,3 cm. Tot. gew. ca. 21,2 gr. € 800-1000 2067 Zilveren miniatuur bakermand met gevlochten zijkanten. Ongekeurd, verm. 18e eeuw. L. 5 cm. Gew. ca. 15,9 gr. € 500-600 2068 Zes zilveren miniatuur lepels, deel met getordeerde steel. Ongekeurd, verm. Holland, 18e eeuw. L. 15,3 cm. Tot. gew. ca. 13,5 gr. Eén defect en één bijgemaakt. € 500-700 2069 Zilveren miniatuur haalmolen, versierd met scrollmotieven en vogels op de uiteinden. Ongekeurd. Holland, verm. 18e eeuw. H. 6 cm. Gew. ca. 26 gr. Defecten. € 800-1000 2070 Zilveren miniatuur kaarsensnuiter in standaard. Standaard, Mt. onduidelijk, Amsterdam. Jl. 1766. Schaar latere datum. H. 6,5 cm. Tot. gew. ca. 15,3 gr. € 800-1000 26
2071 Zilveren miniatuur drie kraantjeskan met florale versieringen, staande op drie pootjes. Mt. Frederik van Strant, Amsterdam. Jl. 1737. H. 6,5 cm. Tot. gew. ca. 40,5 gr. € 1000-1500 2072 Zilveren miniatuur melkkan met gecontourneerde rand. Mt. onduidelijk. Amsterdam. Jl. 1753. H. 5 cm. Tot. gew. ca. 23 gr. € 500-700 2073 Zilveren miniatuur stoel met ‘gevlochten’ zitting. Ongekeurd, ca. 1700. H. 6,3 cm. Gew. ca. 27 gr. € 500-600 2074 Zilveren miniatuur steelpan. Ongekeurd, 18e eeuw. L. 7 cm. gew. ca. 7 gr. € 200-250 2075 Zilveren miniatuur ketel. Mt. Jan Borduur, Amsterdam. Jl. 1749. H. 5,5 cm. Tot. gew. ca. 47,5 gr. € 1000-1500
2076 Zilveren miniatuur looprekje met kind, vierkant model. Mt. MG?, Verm. 18e eeuw. L. 4 cm. Tot. gew. ca. 32 gr. € 1500-2000 2077 Zilveren miniatuur schotel met gekroond wapenschild. Ongekeurd, 17e/18e eeuw. Diam. 5,5 cm. Gew. ca. 8 gr. € 400-600 2078 Zilveren miniatuur steelpannetje met houten handgreep. Mt. Gewicht met oog, Amsterdam. Ca. 1755. Zie: Merken van Amsterdamsche goud- en zilversmeden, Elias Voet Jr. No. 430. L. 9 cm. Tot. gew. ca. 16,8 gr. € 300-400 2079 Zilveren miniatuur comfoor, staande op drie pootjes en met houten steel. Mt. Frederik van Strant, Amsterdam. Ca. 1720. L. 7 cm. Tot. gew. ca. 15,7 gr. € 400-500 2080 Zilveren miniatuur blaasbalg. Mt. Arnoldus van Geffen, Amsterdam. Jl. 1743. L. 6,7 cm. Gew. ca. 17,3 gr. € 1250-1500
2069
2070
2071
2072
2073
2074
2075
2076
2077
2081
2082
2085
2086
2081 Zilveren miniatuur theepot. Mt. Frederik van strant, Amsterdam. ca. 1725. 2,5 cm. Gew. ca. 22,1 gr. € 300-500 2082 Zilveren miniatuur schenkkannetje. Ongekeurd, 18e eeuw. H. 4 cm. Gew. ca. 10,3 gr. € 400-600
2083 Zilveren miniatuur blaker. Mt. Hendrik van der Star, Amsterdam. 1642-1689. L. 6,5 cm. Gew. ca. 6,5 gr. € 400-600 2084 Zilveren miniatuur van een man met geit. Mt. Wessel Jansen, Amsterdam. Eind 17e eeuw. L. 5,6 cm. Tot. gew. ca. 21 gr. € 700-900 2085 Zilveren miniatuur blaker. Mt. Daniel van Strant, Amsterdam. Jl. 1750. Diam. 3,8 cm. Gew. ca. 13 gr. € 500-600 2086 Vierdelig zilveren theeservies met houten handgrepen, bestaande uit een theepot, melkkan, suikerpot en dienblad. 19e/20e eeuw. Tot. gew. ca. 1667 gr. € 800-1000
2087
2087 Stel zilveren kandelaars op 12-kantige voet, lobben en balustervormige stam. Mt. Bennewitz & Zn. Amsterdam. Jl. 1841. H. 27 cm. € 800-1000 2088 Zilveren wandarm met florale motieven. 19e eeuw. L. 21 cm. € 200-300
2089 Zilveren geribde nootmuskaatrasp. Mt. Jacob van Wijk, Amsterdam. Jl. 1837. H. 6,5 cm. Tot. gew. ca. 40 gr. € 500-600
2090 Zilveren bouilloire, Mt. J. Blinxma, Amsterdam. Jl. 1907. Winkeliersmerk Hoeker & Zoon. H. 35 cm. Tot. gew. ca. 1652 gr. € 1500-2000 2091 Zilveren rammelaar met fluit. Hollands gekeurd, Biedemeier, 19e eeuw. Toegevoegd zilveren rammelaar met parelmoeren greep. Engeland, 19e eeuw. Defecten. € 400-500
2092
2093
2096
2092 Zesdelig zilveren serviesje met floraal decor en scrolls, bestaande uit een theepot, comfoor, suikerpotje, theebusje en een melkkannetje. Hollands gekeurd, ca. 1900. H. 8,5 - 15 cm. € 500-700 2093 Vier zilveren messen, waarvan drie met bekroning van een hond. Eén met lederen en één met zilveren schede. W.o. Middelburg, 18e eeuw. L. 15 tot 33 cm. Defecten. € 350-400
2094 Zilveren reliëf plaquette, ‘Gesigt van het Raadhuis der Stadt Schoonhoven’, vervaardigd door Metaalwaren Fabriek A. van Vliet Schoonhoven. Jl. 1926. Afm. 34 x 21,5 cm. In zwarte lijst. € 800-1000 2095 Divers zilveren bestek, w.o. haags lofje. Holland, 19e/20e eeuw. € 500-600 2096 Zilveren schaal met gestileerde randversieringen. Mt. G. Bryan & Co, Birmingham, Engeland. Jl. 1940. Diam. 23 cm, H. 8 cm. Gew. ca. 605 gr. € 300-500
2097 Zilveren snuifdoosje met florale versieringen en niello, zijkanten versierd met bandmotief. Oostenrijk, 19e eeuw. Afm. 5 x 3,5 x 1,5 cm. Tot. gew. ca. 29 gr. € 200-250
2098 Zilveren schaaltje met gecontourneerde randen, in het midden versierd met een Romeinse munt in 18-kt. gouden montuur. Achterkant met tekst: Roma Constantivs II AVG. 335.361. Gemerkt BVLGARI, Rome. Diam. 10 cm. Tot. gew. ca. 106 gr. € 200-300 2094
2091
2097
2099
2100
2103
2105
2101
2102
2106
2107
2099 Zilveren mokkakannetje met florale versieringen, buik met tordering staande op drie pootjes, houten handvat. Parijs, Frankrijk. 1781-1789. H. 12,5 cm. Tot. gew. ca. 210 gr. € 250-300 2100 Zesdelig BWG zilveren theeservies, bestaande uit een theepot, suikerpot, trekpotje, theezeef met lekbakje, lepelvaasje en een dienblad. Alle met florale reliëfversieringen. Djokja, 19e eeuw. Afm. dienblad 49 x 35 cm. Tot. gew. ca. 3,7 kg. € 1500-2000 2101 10-delig zilveren theeserviesje, bestaande uit een theepotje, een melkkannetje, een suikerpotje met tang en zes kopjes. Tevens zes BWG schoteltjes. Alle met afbeelding van een Chinees landschap en met bamboe-motief handgreep. Rusland, 20e eeuw. Tot. gew. ca. 2,1 kg. € 1500-2000 2102 Zilveren theepot en suikerpot, gelobd model met knop van parelmoer. Letter M op zijkant. Mt. Alexander Kordes, St. Petersburg, Rusland. Jl. 1847. Tot. gew. ca. 1100 gr. € 300-400 30
2103 Zilveren relikwieën doosje, met aflbeelding van Maria, rand met florale versieringen en sroll motieven. Achterkant met tekst IMR in eenzelfde randversiering. Duitsland, Schwabisch-Gmünd. 18e eeuw. Afm. 8 x 5,5 cm. Bodem gedeeltelijk los. € 300-400 2104 Zilveren koffiepot. Tuit in de vorm van een leeuwenkop. Zuidelijke Nederlanden, 1814-1831. Tot. gew. ca. 681 gr. H. 26 cm. € 300-500 2105 Stel zilveren kandelaars in de vorm van een Korintisch kapiteel en staande op vierkante voet. Duitsland, ca. 1900. H. 20,5 cm. € 500-700 2106 Zilveren tabaksdoos met in het deksel inscripties: Souvenir pour Henri Malacord. J. Francois Ln Fevrier 1821 Lubertine. Onderkant met gegraveerd familiewapen. Empire, Zuidelijke Nederlanden, 1814-1831. L. 14,7 cm. Gew. ca. 301 gr. € 1000-1500
2107 Zilveren tabaksdoos met gouden applique’s, versierd met florale motieven. Onderkant met afbeelding van een roofvogel met tekst: Ublica Mexi en Arabische tekst. Indonesië, 19e eeuw. L. 10,2 cm. Tot. gew. ca. 228 gr. € 4000-5000
2109 Gouden scepter knop met initialen PB X (Pakubuwono X (1866-1939), tiende heerser van Surakarta) bezet met 10 roosdiamanten. L. 45 cm. Staf van latere datum. € 1000-1500 2110 Set van 15 diverse zilveren naamkaarthouders in de vorm van dieren en insecten. India, 19e eeuw. € 300-500 2111 Grote zilveren broodmand met parelrand en met ajour gezaagde zijkanten met versiering van vier pauwen. Jl. 1994. L. 34,5 cm. Gew. ca. 691 gr. € 500-600
2112 Divers zilver w.o. twee bonbonmandjes, een broodmand en een soezenmand. Holland, 19e/20e eeuw. Tot. gew. ca. 1202 gr. € 500-600 2113 Vier stuks divers zilver w.o. een koektrommel, rechthoekig model. Jl. 1925. Een bonbonmandje met ajour gezaagde zijkanten. Jl. 1917. Een schaal, Duitsland, 20e eeuw. En een carabet. London, Engeland. Jl. 1913. Tot. gew. ca. 1687 gr. € 500-600
2108 Zilveren beker met floraal decor. Mt. onbekend (MP monogram), Augsburg, 17 eeuw. H. 9 cm. Tot. gew. ca. 152 gr. € 500-600
2114 Drie stuks zilver w.o. een coupe, Mt. Bonebakker & Zoon, Holland, 19e eeuw. Een hengselcoupe, London, Engeland en een hengselschaaltje, ca. 1900. Alle met blauwglazen binnenbak. € 300-400
2114
2109
Sieraden en horloges
2501
2503
2507
2510
2504
2506
2511
2512
2501 14-kt gouden bootjescollier bezet met granaten. 19e eeuw. L. 39 cm. Tot. gew. ca. 19,7 gr. € 500-600 2502 14-kt witgouden entourage ring bezet met een centrale smaragd, geflankeerd door 60 8/8 geslepen diamanten. Maat 18-1/2 en 58,5. Tot. gew. ca. 8,1 gr. € 500-600 2503 18-kt gouden vulpen van het merk Scheaffer. London, Jl. 1972. Tot. gew. ca. 35,1 gr. Deukjes. € 600-800 2504 BWG gouden damespolshorloge in armband model van het merk Omega. Grijze wijzerplaat met streepindices en Arabische cijfers. Handopwind uurwerk, Cal. 211 Nr. 12124119. L. 19,7 cm. Tot gew. ca. 45,8 gr. In Omega doos. € 900-1100
2505 18-kt witgouden polshorloge van het merk Cartier. Zilverkleurige wijzerplaat zonder indices. Handopwind uurwerk, Vacheron & Constantin Cal. 1003/1 Nr. 688991. Diam. 30 mm. Zijkanten kast bezet met 143 8/8 diamanten. Achterkant kast gegraveerd Cartier Paris en nrs. 50024 en 514224. Vermoedelijk 1978/1979. 18-kt witgouden band, gesigneerd Cartier Paris. € 1500-2000
2506 Drie-rijig bloedkoralen collier met 14-kt gouden rechthoekig slot, met afbeelding van een zeilschip. Volendam. Jl. 1930. Diam. kralen: 9,5 - 13,5 mm. Tot. gew. ca. 254 gr. L. 42 cm. Met 11 glazen kralen. € 1500-2000 2507 Bloedkoralen collier met 14-kt gouden slotje bezet met een bloedkoraal, diam. kralen 5,3 - 6 mm. Tot. gew. ca. 68 gr. L. 120 cm. € 500-700 2508 14-kt gouden hanger/broche met schelp camee met afbeelding van een vrouw, 19e eeuw. H. 6 cm. Reparatie montuur. € 300-500 2509 14-kt gouden broche met schelp camee met afbeelding van een vrouw, 19e eeuw. H. 5 cm. € 300-400 2510 Platina damespolshorloge van het merk Livano, bezet met ca. 152 diamantjes. Witte wijzerplaat met streepindices en Arabische cijfers, handopwind uurwerk. Art Deco. L. 17,5 cm. Tot. gew. ca. 34 gr. € 1500-2000
2511 18-kt gouden broche in de vorm van twee honden, halsbanden bezet met blauwe saffieren en robijnen. L. 5 cm. Tot. gew. ca. 16,1 gr. € 500-600 2512 Drie-rijig bloedkoralen collier met 14-kt gouden rechthoekig slot. Volendam. Jl. 1950. Diam. kralen: 9,5 - 13 mm. Tot. gew. ca. 193 gr. L. 39 cm. € 2000-2500 2513 18-kt gouden herenpolshorloge van het merk Titus. Grijze wijzerplaat met Arabische cijfers en puntindices, chronograaf functie. Handopwind uurwerk. Met bruin bandje. € 300-400 2514 18-kt gouden bootjescollier bezet met granaten. 18e eeuw. L. 34,5 cm. Tot. gew. ca. 21 gr. € 300-400 2515 Zilveren oorijzer met 18-kt gouden taps toelopende krullen met 18 windingen. Zuid-Holland. Tot. gew. ca. 176 gr. Zilveren beugel met restauratie. € 2500-3000
2516 18-kt gouden herenpolshorloge van het merk Bulova. Gele wijzerplaat met streepindices, datum op 3 uur. Accutron. Met bruin lederen bandje. € 300-400 2517 Vier-rijig parelcollier met gouden slot met afbeelding van een reiger en florale motieven, zgn. Shakudo, Japan. Toegevoegd een stel gouden oorbellen met afbeelding van duiven en florale motieven, zgn. Shakudo, Japan. € 300-400
2515
2518 Drie-rijig bloedkoralen collier met 14-kt gouden rechthoekig slot, Volendam. Jl. 1948. Diam. kralen: 9,5 - 12,6 mm. Tot. gew. ca. 208 gr. L. 38 cm. € 2000-2500 2519 Stel 14-kt gouden keelknopen. Walcheren, 19e eeuw. Tot. gew. ca. 16,8 gr. € 300-400 2520 14-kt witgouden tennisarmband bezet met 49 briljanten. Tot. ca. 2,45 ct. L. 18 cm. Tot. gew. ca. 10,1 gr. € 1800-2000 2521 18-kt witgouden entouragering bezet met een centrale briljant van ca. 0.80 ct. geflankeerd door acht kleinere briljantjes, tot. ca. 0.72 ct. Maat 16 en 51. Tot. gew. ca. 10,3 gr. € 2000-2500 2522 Vijf gouden tien gulden munten, alle Koningin Wilhelmina, 1917. € 500-600 2523 Stel 18-kt gouden manchetknopen met tijgeroog. Genummerd 1841. Tot. gew. ca. 11,5 gr. € 350-400 33
2514
2530
2518
2520
2524 Munten: a) gouden vijf gulden munt, Nederland, 1912, b) gouden 50-gulden munt, Nederlandse Antillen, 1979 en c) gouden dukaat, 1985. € 175-225 2525 18-kt witgouden broche met krul en stermotief, bezet met een centrale briljant van ca. 0.30 ct. geflankeerd door zeven briljanten, tot. ca. 0.70 ct. Zes blauwe saffieren en 36 8/8 geslepen diamanten. L. 6 cm. Tot. gew. ca. 9,9 gr. € 1000-1500 2526 Vier gouden tien gulden munten w.o. drie met Koning Willem III, 1875, 1876 en 1877 en één met Koningin Wilhelmina, 1897. € 500-600 2527 14-kt witgouden ring bezet met een centrale briljant van ca. 0.25 ct. omringd door 14 robijnen en 38 diamantjes. Maat 17 en 54. Tot. gew. ca. 3,6 gr. € 400-500 2528 Gouden Amerikaanse 20-dollar. 1894. € 500-600 34
2529 18-kt witgouden ring met krulvorm, bezet met 49 baguet geslepen diamanten en vier briljantjes. Maat 16-1/4 en 51. Tot. gew. ca. 9,7 gr. € 900-1100 2530 14-kt gouden schakelarmband met in het midden een vast stuk, bezet met negen bolsjewiek diamanten en 24 blauwe saffiertjes. L. 18,5 cm. Tot. gew. ca. 6,3 gr. € 800-1000 2531 Zilveren broekstukken met afbeelding van een man op paard. Walcheren. Diam. 8 cm. € 200-250
2532 18-kt witgouden ring, centraal bezet met een parel, diam. 7,4 mm. Geflankeerd door 28 briljantjes, tot. ca. 0.56 ct. Maat 17-1/2 en 55,5. Tot. gew. ca. 8,0 gr. € 400-500 2533 Platina ring bezet met een centrale briljant van ca. 0.40 ct. geflankeerd door zes briljanten en 20 diamantjes. Maat 19-1/2 en 61. Tot. gew. ca. 4,4 gr. € 1000-1200 2534 18-kt gouden alliance ring bezet met 24 briljanten, tot. ca. 1,92 ct. Maat 17-3/4 en 56. Tot. gew. ca. 7,6 gr. € 1300-1500
2525
2502
2508
2509
2513
2516
2519
2521
2523
2527
2529
2532
2533
2531
2535 2534
2536
2537
2539
2540
2541
2542
2544
2545
2546
2547
2548
2553
2535 Stel 14-kt witgouden oorhangers, bezet met 50 diamantjes met onderaan hangend een parel, diam. 9,9 en 9 mm. L. 5,5 cm. Tot. gew. ca. 8,2 gr. € 1200-1400 2536 14-kt witgouden ring bezet met twee diamanten, tot. ca. 0.77 ct. geflankeerd door 20 diamantjes. Maat 16-3/3 en 52,5. Tot. gew. ca. 3,3 gr. € 700-800 2537 Stel 14-kt gouden oorclips in druppelvorm, bezet met een centrale druppelvormige aquamarijn, geflankeerd door 16 briljantjes. Tot. gew. ca. 10,9 gr. € 550-650 2538 14-kt gouden hanger met onderaan een strikmotief en pampel. Bezet met drie grotere diamanten, geflankeerd door 106 diamanten. L. 6,5 cm. Tot. gew. ca. 20,8 gr. € 1500-1700 2539 18-kt witgouden ring bezet met een blauwe topaas, ca. 6,19 ct. geflankeerd door 61 diamantjes. Maat 17-1/4 en 54,5. Tot. gew. ca. 4,9 gr. € 450-550 36
2540 18-kt witgouden broche bezet met 80 briljanten en 43 blauwe saffieren. LxB: 5,5 x 5 cm. Tot. gew. ca. 22,2 gr. € 1500-2000
2538
2541 14-kt witgouden ring bezet met een centrale briljant van ca. 0.65 ct. geflankeerd door 20 blauwe saffieren en 28 diamantjes. Maat 17 en 54. Tot. gew. ca. 4,9 gr. € 1000-1200
2542 14-kt geel- en witgouden ring bezet met een centrale briljant van ca. 0.83 ct. geflankeerd door twee blauwe saffieren. Maat 17-1/2 en 55. Tot. gew. c.a 3,9 gr. € 1400-1600 2543 18-kt gouden broche bezet met een centrale blauwe saffier, geflankeerd door zes oudslijp diamanten en 96 diamantjes. L. 5 cm. Tot. gew. ca. 7,8 gr. € 600-800 2544 18-kt witgouden ring bezet met een centrale blauwe saffier, geflankeerd door zes briljanten, tot. ca. 0.32 ct. Maat 17 en 53,5. Tot. gew. ca.7,3 gr. € 600-800 2545 14-kt witgouden ring, op- en aflopend model bezet met 15 briljanten, tot. ca. 1.70 ct. Maat 18-1/2 en 59. Tot. gew. ca. 5,0 gr. € 1400-1600 2546 Platina toi et moi ring bezet met een parel, diam. 7,6 mm, en een roosgeslepen diamant, ca. 0.60 ct. Maat 17-1/2 en 55. Tot. gew. ca. 3,8 gr. € 900-1100
2550
2551
2552
2555
2547 Platina alliance ring bezet met 23 briljanten, tot. ca. 1,15 ct. Maat 19-1/2 en 61,5. Tot. gew. ca. 4,4 gr. € 1000-1200 2548 Stel 14-kt witgouden oorbellen bezet met een briljant van ca. 0.30 ct. per stuk. Tot. gew. ca. 1,4 gr. € 500-600 2549 18-kt witgouden ring bezet met een centrale briljant van ca. 0.74 ct. geflankeerd door 48 diamantjes. Maat 17 en 53,5. Tot. gew. ca. 1,4 gr. € 1000-1200 2550 5-rijig bloedkoralen collier met voor- en achterslot, haakslot versierd met twee zwaantjes. Zuid-Beveland. Diam. koralen ca. 8,5 - 10,2 mm. L. 38,5 cm. Tot. gew. ca. 271 gr. € 3000-3500 2551 6-rijig bloedkoralen collier met gouden haakslot. Zuid-Beveland. Diam. koralen ca. 7,5 - 9,7 mm. L. 38,5 cm. Tot. gew. ca. 297 gr. € 2500-3000
2552 5-rijig bloedkoralen collier met gouden slot, Walcheren. Diam. koralen ca. 5 - 5,5 mm. L. 41,5 cm. Tot. gew. ca. 104 gr. € 400-600 2553 Grote zilveren hanger in de vorm van een Zeeuwse knop, aan zilveren jasseronketting. Diam. 15 cm. L. ketting ca. 83 cm. Tot. gew. ca. 278 gr. € 800-1000 2554 3-rijig bloedkoralen collier met gouden slot met bloedkoraal. Diam. koralen ca. 6,7 - 7,4 mm. L. 42,5 cm. Tot. gew. ca. 112 gr. € 400-600 2555 14-kt gouden en zilveren entourage ring bezet met een centrale roosdiamant van ca. 9,6 x 7,2 mm, geflankeerd door 14 diamantjes. Maat 17-1/4 en 54. Ring vermaakt van armband. Toegevoegd een 14-kt gouden en zilveren armband bezet met 30 diamanten (met losse schakel bezet met één diamant). L. 18,3 cm. Tot. gew. ca 16,6 gr. € 800-1000
2556 14-kt witgouden broche in de vorm van twee bloemen, bezet met 67 diamanten, tot. ca. 3. 10 ct. en 25 baguet geslepen diamanten tot. ca. 1.00 ct. Tot. gew. ca. 18,3 gr. € 700-900 2557 18-kt witgouden solitair ring bezet met een briljant van ca. 1,25 ct. Maat 17-1/4 en 55. Tot. gew. ca. 3,0 gr. € 2000-3000
2549
2556
2557
2560
2528
2561
2558 18-kt gouden stijve armband, in het midden met een witgouden krul bezet met een pear shaped blauwe saffier, robijn en smaragd geflankeerd door vier briljanten, tot. ca. 0.20 ct. Diam. 6 cm. Tot. gew. ca. 25,7 gr. € 600-800 2573
2559
2562
2569
2570
2563
2564
2571
2573
2559 18-kt witgouden schakelarmband bezet met acht robijnen en 16 briljantjes, tot. ca. 0.40 ct. L. 18,5 cm. Toegevoegd een 14-kt witgouden ring bezet met een centrale robijn, geflankeerd door 28 diamanten. Maat 17 en 54. En een 14-kt witgouden hanger, centraal bezet met een robijn, geflankeerd door 12 briljantjes. Tot. gew. ca. 20,1 gr. € 800-1000
2565
2560 Stel 18-kt gouden oorclips, bovengedeelte in hartvorm bezet met drie diamanten, daaronder een cabochon geslepen blauwe saffier en een mabe parel. Mt. Steltman juwelier, Den Haag. Tot. gew. ca. 20,5 gr. In origineel doosje. € 500-700 2561 Stel 14-kt gouden oorclips bezet met een mabe parel, met granulatie omlijsting. Tot. gew. ca. 29,7 gr. € 200-300 2562 14-kt gouden en zilveren schakelarmband bezet met 88 diamanten, w.o. roosdiamanten. L. 18 cm. Tot. gew. ca. 15,2 gr. € 400-500
2563 14-kt gouden slavenarmband bezet met vijf roosdiamanten en 28 diamanten. Diam. 6,2 cm. Toegevoegd een 14-kt gouden broche bezet met negen roosdiamanten en 50 diamanten. Diam. 3 cm. Tot. gew. ca. 40,9 gr. € 500-600 2564 Drie-rijig bloedkoralen collier met 14-kt gouden slot bezet met een bloedkoraal. Walcheren. Diam. koralen ca. 9,7 - 11,9. L. 40 cm. Tot. gew. ca. 174 gr. € 800-1000
2567
2565 22-kt gouden hanger, voorkant met bloemmotief bezet met diamanten op blauw emaille achtergrond. Zijkant met rood, wit en groen emaille. Achterkant met cartouche van wit emaille met afbeelding van bloem en twee vogels in rood en groen emaille, omlijst door florale motieven. Onderaan de hanger een pampel van een parel. Hangend aan een zeven-rijig zaadparelcollier met tien cabochon geslepen robijnen. India, 19e eeuw. L. hanger: 5 cm. Tot. gew. ca. 34,8 gr. Toegevoegd een benen hanger met gouden monturen. € 500-700
2575
2566 Twee groen jade colliers. Toegevoegd een stel 14-kt gouden oorclips met groen en witte jade. Gew. ca. 9,1 gr. € 200-300 2567 14-kt gouden damespolshorloge van het merk Baume & Mercier. Gele wijzerplaat met Romeinse cijfers. Kroon bezet met blauwe saffier. Quartz uurwerk. Met 14-kt gouden band. Tot. gew. ca. 36,9 gr. € 400-600
2568 Vier diverse Zeeuwse sieraden w.o. een 14-kt gouden zeuge bezet met glas. 14-kt gouden broche bezet met granaat en zaadpareltjes. Drierijig granaten armbandje met 14-kt gouden slot bezet met granaat. En een granaten snoer met 14-kt gouden slot. € 300-400 2569 Diverse sieraden w.o. een 14-kt gouden parelclip in bloemvorm bezet met drie briljantjes. Een 14-kt gouden en zilveren hanger bezet met diamant met in het midden een pampel, aan zilveren ketting. En een 14-kt witgouden hanger met acht briljantjes en een parel. € 200-300
2575 (achterzijde)
Europees keramiek
2576
2577
2579
2570 Diverse sieraden w.o. een BWG platina ring met blauwe saffier en diamant, een 18-kt gouden rijring met smaragd en diamant, een 14-kt gouden entourage ring met smaragd en diamant, een 14-kt gouden broche met diamant, blauwe saffier, robijn en peridot. En een hanger in de vorm van een vlieg met kleurstenen. Tot. gew. ca. 18,6 gr. € 300-500 2571 Drie-rijig bloedkoralen collier met 14-kt gouden slotje. Diam. koralen ca. 4,4 - 9,5 mm. Gew. ca. 99 gr. Toegevoegd een bloedkoralen collier. Diam. koralen ca. 6 - 12 mm. Gew. ca. 45 gr. € 200-300 2572 Vier-rijig granaten collier met gouden slot bezet met granaten, Walcheren. L. 44 cm. € 500-700 2573 18-kt witgouden armband bezet met 175 briljanten, tot. ca. 14 ct. L. 18,5 cm. Tot. gew. ca. 30,5 gr. € 6000-8000
3005 (deels afgebeeld)
3003 Porseleinen kop en schotel met polychroom decor van vogels en insecten. Duitsland Meissen, 18e/19e eeuw. Schoteltje diam. 14 cm, kopje h. 7 cm. € 300-400
3005 Vier aardewerken schotels met polychroom decor van heraldische wapens. Heimberg, Zwitserland, 19e eeuw. Diam. 28 cm. Eén schotel gelijmd. € 200-300
3002 Stel aardewerken apothekerspotten met blauw decor en rode medaillons aan de achterzijde. Gemerkt: LP Kan, Delft, ca. 1680. H. 19 cm. Schilfers aan de voet, blikken deksels van latere datum. € 1000-1200
3004 Aardewerken schenkkan met blauw decor van Chinese personages in de manier van Hoppesteijn, gemerkt: Van Eenhoorn, Delft, 17e eeuw. H. 23,5 cm. Gerestaureerd. € 300-500
3006 Polychroom aardewerken beeldje van Willem V te paard, met tekst: ‘Vivat Oranje’, gemerkt Lampetkan Delft, 18e eeuw. H. 15,5 cm. Defecten. € 500-600
2580
2574 Metalen damespolshorloge van het merk Cartier, model Santos. Witte wijzerplaat met Romeinse cijfers, automatisch uurwerk. Nr. 090245853. Met warranty card en stoffen hoesje. € 500-600 2575 Verguld koperen zakhorloge van het merk Bovet Fleurier, 804. Witte wijzerplaat met Romeinse cijfers, sec. wijzer in het midden. Handopwind uurwerk. Voor- en achterrand bezet met zaadpareltjes, geëmailleerde achterplaat met florale afbeelding. Ca. 1840. Diam. 5,7 cm. Gemaakt voor de Chinese markt. Met opwindsleutel. Defect emaille. € 3000-4000 2576 Vijf-rijig bloedkoralen collier met 14-kt gouden slot bezet met bloedkoraal, Walcheren. Diam. koralen ca. 8,9 - 10,3 mm. L. 32,5 cm. Tot. gew. ca. 214 gr. € 3000-4000 2577 Zes-rijig bloedkoralen collier met 14kt gouden kraalhaak, Zuid-Beveland. Diam. koralen ca. 7,9 - 9,9 mm. L. 41 cm. Tot. gew. ca. 315 gr. € 4000-5000
2578 Zilveren doosje met goud versiering in de vorm van bladeren op een achtergrond van zwart emaille. 1 blad bezet met een robijn. Gemerkt Van Cleef & Arpels. Afm. 4,7 x 3,1 cm. Emaille met craquelle. € 300-500 2579 Stel zilveren schoengespen. Walcheren, 19e eeuw. € 300-500 2580 14-kt gouden en zilveren broche in de vorm van een vlieg. Lijf bezet met een cabochon geslepen granaat en een parel. Vleugels bezet met robijn, blauwe saffier en 23 diamanten, ogen van robijnen. 19e eeuw. Tot. gew. ca. 5,8 gr. Vijf diamantjes manco. € 500-600
2578
3001 Aardewerken schotel met blauw decor van twee personages, naar kraakporseleinen model. Delft, 17e eeuw. Diam. 32,5 cm. Schilfers aan rand. € 200-300
3002
3002 (achterzijde)
YIXING
3008 (deels afgebeeld)
3007 Aardewerken tulpenvaas met polychroom floraal decor. Delft, 19e eeuw. H. 30 cm. € 1000-1200 3008 11 stuks divers aardewerk met blauw floraal decor w.o. twee boterpotten, schenkkan, knobbelvazen, twee schotels en twee borden. Alle Delft, 17e/18e eeuw. W.o. defecten. € 300-500
3010 Smeedijzeren tafeltje met mangaankleurig tegeltableau met voorstelling van een bloemenvaas. Holland, ca. 1780. HxBxD: 46 x 82,5 x 57 cm. Vier tegels defect. € 500-700
Why are Yixing teapots so fascinating once you have discovered them? For me and my girlfriend and future wife that ‘coup de foudre’, as the French say, took place more than fifty years ago when we stood before the window of a Nijmegen antique dealer and spotted a most unusual ‘brown’ teapot among the miscellaneous items of furniture, somewhere in an obscure corner of the shop. A crab forming the cover, the body consisting of waves and a fish jumping from the waves was the handle. In 1961 this was our first Yixing purchase. Crab and bass motif, Yixing pottery, China, we were told by the dealer. Now, more than half a century later, I see a collection before me which came into being as a result of a chance meeting with a pot which through its unique form became an artefact with an irresistible attraction.
3009 17-delig porseleinen servies, bestaande uit zes thee kop en schotels, zes koffie kop en schotels, theepot, koffiepot, theebus met deksel, suikerpot met deksel en pattipan. Alle met decor van personages. Den Haag, 1776-1790. Defecten. € 6000-8000
3008 (deels afgebeeld)
the collection Van der Maas
3008 (deels afgebeeld)
3009
During the 17th century the Dutch burghers were the first to appreciate the unique qualities of the ‘red earthenware’ teapots imported from China by the Dutch East India Company, the VOC. They were soon followed by the wealthy bourgeoisie in Germany and England. Holland was the first country after all that discovered the delights of drinking tea after its introduction from China in the early 17th century.
Along with the tea came the red stoneware teapots from Yixing. These at once became popular with the well-to-do Dutch citizens. Not only were there practical reasons for this: the tea contained in the small pots lost nothing of its precious taste, but what pleased those who could afford the tea was also their aesthetic appeal. The Dutch East India traders placed their orders directly with Yixing traders without having to bother about exact specifications from Dutch customers as was often the case with porcelain orders. They didn’t know then that the unique clay zisha was also used to model and make refined utensils, often impressed with calligraphy, for the studios of the literati, the scholar elite. Extremely small pots were used by the scholars as water drops to dilute their ink. Yixing pottery is fascinating, too, because every object tells its own story. Once you have acquired an item, most of the time a teapot, it will cast a spell on you. The more you get to know about it, the more exciting the story becomes.
Aziatica Take for example the teapot (lot 3550) that we found in Aachen, an elegant German spa town that we used to visit a lot among other reasons for its quality antiques still to be found there in its antique shops. One day we suddenly discovered it in a shop that was more specialized in contemporary art. Of course we bought the bamboo teapot, which to us was unmistakably Yixing. We shall never forget the words of the dealer: ‘eine sehr interessanteTeekanne aber leider kein Böttger’. The search for the true story about this Yixing teapot came to an end when we bought a book about the East Asian porcelain collection of Augustus the Strong (1670 – 1733), ‘La maladie de porcelaine …’. In it we found the following story (p. 119): ‘The small Dresden teapot in the shape of a bundle of bamboo stalks has a delicate brass mount. Mounts served to enhance the representational function of such an expensive luxury item, which a Yixing teapot acquired around 1700 certainly was. At the same time, a mount protected the spout and secured the lid ... The mount was probably made in the Netherlands in the early 18th century. A similar pot, however, with a plainer mount, is in the possession of the Museum für Kunst und Gewerbe in Hamburg.’ What makes the teapot even more interesting to us is the East-West connection: an object originating from Yixing which caught the imagination of a European king and was fitted with a Dutch protective Mount. So much like the teapot we acquired that day in Aachen. Sometimes you are struck by the simple, harmonious round shapes of the small Yixing teapots. We have also come across these attractive specimens during our perigrinations. The Groninger Museum has some great examples. This is what the Museum has to say about them: ‘Such teapots are characteristic of the sort of small pots that were exported to the Netherlands towards the end of the 17th century and the beginning of the 18th century. They captivate you through their exceptionally balanced forms and focus on colour and structure of the surface, completely free from any form of decoration.’ Especially that last feature must have appealed to the sober burghers of the Republic.
Such and other ‘classic’ examples of modern Yixing potters were sometimes to be found in places that we normally visited for their lavish display of European services in their porcelain department: such as the Galeries Lafayette in Paris. They were proudly displayed and to us had the same attraction as the older teapots we already had in our collection. We always selected the items that we could somehow associate with those already in our possession. As a collector I have come to realize the importance of following the art market. You learn all the time. It is also a pleasant surprise if you suddenly come across something you recognize at once, because you have an identical item in your own collection. This was the teapot (lot 3576) we had acquired long ago in the Amsterdam Nieuwe Spiegelstraat. And this is how the Yixing teapot was described in the catalogue: ‘Early Qing dynasty signed Zheng Ninghou. Of rectangular section, set with a ‘swan - neck spout and square handle, vertical sides and cover decorated with raised reticulated panels enclosing a dense profusion of prunus, the underside impressed with two seals, the stoneware of a reddish brown.’ The item came from the collection of Mr. And Mrs. Gerard Hawthorn, sold by Bonhams Auctioneers in Hong Kong in 2011. The Nieuwe Spiegelstraat in Amsterdam was in those days a veritable treasure house for collectors of Yixing stoneware. So one day again we were lucky enough to find another great teapot (lot 3515). Its form is that of a pumpkin, striking through its naturalistic detail. The dealer offered it ‘at a special price’. He was moving to new premises and would now specialize in antique furniture. We have come across more naturalistic teapots since then but never any pot resembling the one we found in the Nieuwe Spiegelstraat. There are many more stories to tell. The collector has a display cabinet full of them.
3501* Yixing theepot met hoge handgreep in bamboe patroon. Gemerkt met zegelmerk Yin Meijuan. China, ca. 1980. H. 12,5 cm. Schilfer. Provenance: Galleries Lafayette, Parijs. € 100-150
3502 Yixing theepotje met handbeschilderd reliëfdecor van een bloesemboom. China, 19e eeuw. H. 11 cm. Defecten. € 200-300
Lots from the Collection van der Maas are marked with *
3503* Yixing theepotje met hoge handgreep en decor van perzikken in reliëf. Gemerkt met zegelmerk Lin Lan. China, ca. 1980. H. 12 cm. Provenance: Galleries Lafayette, Parijs. € 100-150 46
CHINESE DYNASTIEËN EN PERIODES zie pagina 189
3504* Yixing theepot in de vorm van een boomstronk. Gemerkt met zegelmerk. China, 20e eeuw. H. 9,5 cm. € 200-300
3505* Yixing theepot met aan de ene zijde een decor van karakters en aan de andere zijde bamboe. Gemerkt met zegelmerk Li Fen Feng Hui. China, 20e eeuw. H. 14 cm. € 100-150
3507* Yixing theepot met reliëfdecor van Archaïsche tekens. Gemerkt met zegelmerk. China. H. 11,5 cm. € 200-300
3508 Yixing theepotje met hoge greep. Gemerkt met zegelmerk aan binnenkant deksel.China, 19e/20e eeuw. H. 14,5 cm. € 200-300
3506 Yixing theepotje, met decor van bamboe en gedichten, dekselknop in de vorm van dier. Ingesneden merk aan onderzijde. China. H. 10 cm. € 300-400 47
3516 3512
3509* Yixing theepotje in bamboevorm. China, 18e eeuw. H. 10 cm. Schilfer. € 1000-1500
3512 Twee Yixing theepotten w.o. één met twee koperen handvaten en tekst op zijkant. Beide met zegelmerk. China, 20e eeuw. H. 15,5 cm en 7 cm. € 300-500
3514* Stel Yixing theepotjes met deksel in de vorm van de onderkant van een bloemknop, theepotje met vier medaillons met reliëfdecor van een bloem. Onderkant met reliëfdecor van bloemknop. China, 18e eeuw. H. 7,5 cm. Defectjes. € 300-500
3518
3518
3518* Twee Yixing theepotjes w.o. één met zegelmerk en één met ingekerft merk. Toegevoegd een Yixing beker, gemerkt met ingekerft merk: Shan Dao, alle China, 20e eeuw. H. 9,5 / 7,5 / 7 cm. € 150-200 3516 3518
3516
3510* Aardewerken dekselkannetje, naar Yixing voorbeeld. Kannetje en deksel met reliëfdecor van bloemen, oor en deksel voorzien van zilveren montuur zgn. Elers Ware. Engeland, 17e eeuw. H. 14,5 cm. € 1000-1500
3513* Yixing theepotje met hoge handgreep. Gemerkt met zegelmerk Zhu Dooning. China, ca. 1980. H. 11,5 cm. Provenance: Galleries Lafayette, Parijs. € 100-150
3515* Yixing theepot met opgelegd decor in de vorm van wijnranken, dekselknop in de vorm van een druif, gedeeltelijk handbeschilderd. China, 19e eeuw. H. 12 cm. Schilfer. € 800-1000
3519* Yixing theepot in bamboevorm. China, 18e eeuw. H. 12 cm. Schilfers. € 1500-2000
3517* Achtkantige Yixing theepot met decor van acht medaillons met voorstellingen van dieren, bomen en huizen, greep in de vorm van een drakenlichaam en tuit met drakenkop. Zilveren dekselknop omgeven door symboliek in reliëf. China, 18e eeuw. H. 9,5 cm. Schilfers. € 4000-5000
3511* Yixing theepot met bamboe motief, dekselknop in de vorm van een bloesemtak. Gemerkt met zegelmerk. China, ca. 1900. H. 14 cm. € 200-300 48
3516* Drie diverse Yixing theepotjes. Alle gemerkt met zegelmerk. China, 20e eeuw. H. 9 / 9,5 / 9,5 cm. W.o. met schilfers. € 300-500
3514
3520* Geglazuurd peervormig Yixing theepotje met ingekerft merkje: Liu Pei. China. H. 5 cm. Schilfers. € 800-1000
3521* Geglazuurd peervormig Yixing theepotje met ingekerft merkje: Siting. China. H. 7,5 cm. € 150-200
3523 Yixing theepot met dekselknop in de vorm van een salamander in reliëf. Handgreep met decor van een salamander en de tuit in de vorm van drakenkop. Aan de ene zijde van de theepot een landschap en aan de andere zijde een gedicht. Gemerkt met zegelmerk Chen Ding He Zao. China, 19e/20e eeuw. H. 9 cm. € 150-200
3526* Yixing theepotje. Gemerkt met zegelmerk. China, 18e/19e eeuw. H. 6,5 cm. Schilfers. € 100-150
3528* Vierkante Yixing theepot. Deksel ajour met decor van planten. Theepot met vier ajour medaillons met decor van planten, waarboven quillin. Tuitaanzet in de vorm van een drakenkop. Handgreep in de vorm van een phoenix. China, 18e eeuw. H. 12 cm. Schilfers. € 2000-3000
3531 Yixing theepot, geschulpt model. Deksel met twee zegelmerken en een zegelmerk op bodem. China, 20e eeuw. H. 11 cm. € 800-1000
3524 Yixing theepotje met zilveren montuur en op het deksel een reliëfdecor van o.a. Ruyi. Op de theepot aan beide zijden een reliëfdecor van een bloesemtak. China, 18e eeuw. H. 11 cm. Defectjes. € 1000-1500
3522* Yixing theepot in bamboevorm en met ajour vakken met decor van bamboebladen. China, 18e eeuw. H. 13 cm. Defecten. Voor een vergelijkbaar exemplaar: Museum Princessehof Leeuwarden, nr. 01198. € 2000-3000 50
3525* Gestileerde Yixing theepot. Gemerkt met zegelmerk Huchi. China. H. 10,5 cm. Museum kopie. € 100-150
3527 Geglazuurd Yixing trekpotje. Onderzijde gemerkt met twee karakters. China. H. 4,5 cm. € 500-600
3529 Aardewerken theepot met geglazuurd polychroom decor van twee personages in een landschap. Gemerkt met zegelmerk, binnenzijde deksel gesigneerd. China, Yixing. H. 16 cm. Defecten. € 600-800 3530* Yixing theepot met hoge handgreep en polychroom handbeschilderd decor van bloemtakken. De knop in de vorm van een vrucht. China, 19e eeuw. H. 13 cm. Defecten. Voor een vergelijkbaar exemplaar: keramiekmuseum Princessehof Leeuwarden, no. 04648. € 200-300
3532 Yixing theepot. deksel met reliëfdecor van zes symbolen en opengewerkte dekselknop. Bovenrand theepot een reliëfdecor van lotusbloemen en -bladeren, daaronder aan weerszijden twee medaillons in de vorm van vruchten met bloemen en in het midden een draak. China, 18e eeuw. Diam. 29 cm, H. 15 cm. Defecten. € 600-800
3533 Yixing theepot met reliëfdecor van een tak, handbeschilderd. Begin tuit en oor handbeschilderd. Gemerkt met zegelmerk Wudesheng Studio 160. China, vroeg Republiek. H. 8 cm. Voor vergelijkbaar exemplaar zie Bonhams Auctions, veiling 19621 lot 261. € 300-500 51
3534 Aardewerken theepot met geglazuurd floraal polychroom decor. Gemerkt met rond zegelmerk. China, Yixing. H. 17 cm. € 700-900
3537 Vier diverse Yixing theepotjes w.o. één met reliëfdecor van een bloesemtak en twee gemerkt met zegelmerk. China, 19e/20e eeuw. Schilfers. € 600-800
3544 Yixing theepotje. Dekselknop in de vorm van Fo-hand omgeven door syboliek in reliëf. Theepot met reliëfdecor van vier Fo-honden waartussen bal en overige symboliek. Handvat in de vorm van drakenrug en de tuit aanzet in de vorm van drakenkop. China, 18e eeuw. H. 11 cm. € 2000-3000 3545 Yixing theepot, geschulpt model. Gemerkt met zegelmerk. China. H. 9 cm. € 1000-2000
3540 Yixing theepot. Deksel met reliëfdecor van wolken. Theepot met reliëfdecor van bloesemtakken en vogel. China, 18e eeuw. H. 8,5 cm. € 2000-3000
3538 Geglazuurde Yixing theepot. China. H. 6,5 cm. € 500-600
3541 Yixing theepot, geschulpt model. Deksel ajour en in reliëf, handbeschilderd. Theepot met decor van bloesemtakken. Dekselknop, tuit en oor in vorm van bamboe. China, 18e/19e eeuw. H. 7 cm. € 2000-3000
3535 Yixing theepot, zes-kantig model. Deksel voorzien van reliëfdecor van kraanvogel en salamander. Theepot decor van drie vliegende draken en vuurballen. China, 18e eeuw. H. 14 cm. € 5000-7000
3539 Yixing theepotje, bol-model. Dekselknop in de vorm van Fo-hond. Aan weerszijden van de theepot een symbool. Handgreep en tuit in de vorm van wijnrank. Tuit met wijnbladeren en twee eekhoorns. China, 18e eeuw. H. 10 cm. € 2000-3000 3536* Aardewerken theepot, naar Yixing voorbeeld, vierkant model. Deksel ajour met bloesemtak decor, dekselknop in de vorm van een eekhoorn. Theepot voorzien van vier medaillons met bloesemboom en eekhoorns. 18e eeuw. H. 14 cm. Schilfers. € 1500-2000 52
3546 Aardewerken theepot met geglazuurd floraal polychroom decor. Gemerkt met zegelmerk. China, Yixing. H. 18 cm. € 700-900
3543* Geglazuurde Yixing theepot. Gemerkt met zegelmerk Meng Chen. China. H. 6,5 cm. € 800-1000
3542 Yixing theepot, met hoog handvat. Handvat en dekselknop in bamboevorm. Binnenkant deksel met ingekerfde merkjes, theepot met zegelmerk. China, 19e eeuw. H. 20 cm. € 2000-3000
3545
3547 Stel Yixing theepotjes. Een met rond zegelmerk en een met ingesneden 6-karaktermerk. China. H. ca. 6,5 cm. € 200-250
3551 Yixing theepot. Gemerkt met zegelmerk. China, ca. 1900. H. 7 cm. € 100-150 3549 Yixing theepotje. Gemerkt aan de binnenkant van het deksel met zegelmerk en aan de onderzijde ingegrift. China, 19e eeuw. H. 6,5 cm. € 2000-2500
3548* Yixing theepot in de vorm van een granaatappel, met gemodelleerde noten en zaden en gelazuurd polychroom decor van een landschap met personages, dekselknop in jade. China, 19e/20e eeuw. H. 11,5 cm. Toegevoegd een Yixing kom in de vorm van een granaatappel, met gemodelleerde noten en zaden. China. H. 6 cm, één zaadje of nootje manco. € 300-500
3552 Theepot naar Yixing model. Deksel voorzien van reliëfdecor van bloemen. Theepot met reliëfdecor van bloemtakken. Deksel en oor voorzien van zilveren monturen. Gemerkt met zegel Arie de Milde. Delft, 17e eeuw. H. 11,5 cm. € 1000-2000
3550* Zeldzaam goudgeel Yixing theepotje in bamboevorm met donkerbruine vlekken (Xiang Fei Zhu), en met verguld zilveren monturen w.o. een montuur aan de tuit met haantje. China, 18e eeuw. H. 12,5 cm. Defectjes. Literatuur: Cf. P Valfré, Yixing: Teapots for Europe, no. 269-271 voor vergelijkbare voorbeelden. En E. Ströber, La Maladie de Porcelaine, p.118, no.51. € 10000-15000 54
3553 Yixing theepotje, met geëmailleerd floraal decor. Gemerkt met zegelmerk. China, 19e eeuw. H. 6 cm. € 200-300
3554 Yixing theepot met geschilderd reliëfdecor van waterlandschap met bomen aan de ene zijde en andere zijde voorzien van tekst. Gemerkt met zegelmerk. China. H. 14 cm. € 500-700
3556* Goudgele Yixing kom in de vorm van een granaatappel met gemodelleerde noten en zaden en ingesneden gedicht. Gemerkt met zegelmerk Zhi Ting. China, 19e/20e eeuw. H. 9,5 cm. Defectjes. € 800-1000
3557 Theepotje in de vorm van citrusvrucht, gedeeltelijk beschilderd. China, 20e eeuw. H. 10,5 cm. Defectjes. € 100-200
3555 Yixing theepot, zeskantig model. Deksel in de vorm van twee drakenkoppen met bal, omgeven door wolken. Theepot met zes medaillons met bloem- en diermotieven. Tuitaanzet in vorm van drakenkop. China, 18e eeuw. H. 11 cm. € 3000-4000 55
3561
3558 Yixing theepot, zes-kantig model. Deksel met decor van salamander. Theepot met decor van vier draken en vuurbal. Handgreep heeft als topbekroning een draakje en het klepje van de montuur van de tuit is in de vorm van een bloem. China, 18e eeuw. H. 7,5 cm. ‘Chinese Ceramics in the Collection of the Rijksmuseum, Amsterdam: The Ming and Qing Dynasties’ door Christiaan J. A. Jorg. Pag. 250 voor vergelijkbaar model. € 7000-9000
3561 Vier diverse Yixing theepotten w.o. één cilindrisch model met dekselknop in vorm van twee ringen en gemerkt met zegelmerk. Eén in pompoenmodel. En één met binnenbak, gemerkt met zegelmerk. Alle China, 20e eeuw. Eén met ingegrift merk Cai Shaofeng?. Voor vergelijkbaar exemplaar zie Bonhams Actions 20489, lotnr. 537. € 300-500
3563* Yixing theepot met rondom, ook aan de onderzijde een reliëfdecor van een bloem met bladeren van de boompioen in bladvorm en voorzien van gouden contemporaine monturen. China, 17e/18e eeuw. H. 9,5 cm. Defectjes. € 5000-7000
3560* Hoge Yixing theepot met decor van karakters. Gemerkt met zegelmerk Mao Zong. China, 19e eeuw. H. 14 cm. € 300-500
3559 Yixing theepot in bamboe vorm met ajour vakken met bamboebladeren. China, 18e eeuw. H. 13 cm. Defecten. Voor een vergelijkbaar exemplaar: Museum Princessehof Leeuwarden, no. 01198. € 2500-3500 56
3564 Yixing theepot, vierkant model. Deksel ajour met bloesemtakken. Theepot met vier ajour medaillons en decor van bloesemtakken. China, 18e eeuw. H. 12 cm. € 4000-5000
3562 Yixing theepotje, rechthoekig model, met floraal decor. China, 18e eeuw. H. 11,5 cm. € 2000-3000
3565 Yixing theepot met aan de ene zijde een ingesneden decor van bamboetakken en aan de andere zijde een gedicht. Gemerkt met zegelmerk Yang Lian Sheng. China, 19e/20e eeuw. H. 13 cm. Zie voor vergelijkbaar exeplaar: K.S. Lo ‘The stonewares of Yixing’, blz. 121 afb. 60 en 61, tekst blz. 153. € 500-700
3566* Yixing theepotje met reliëfdecor van wijnranken. China, 18e/19e eeuw. H. 4,5 cm. Met defect. € 500-600 3567 Stel aardewerken dekselkommen naar Yixing voorbeeld. Dekselknop in vorm van fo-hond. Kommen met reliëfdecor van bomen en vogels. China, 18e eeuw. H. 10,5 cm, diam. 12,5 cm. Defecten. € 500-600
3567
3568 Yixing theepot. Deksel in de vorm van Fo-hond met draaiend balletje. China, 18e eeuw. H. 14,5 cm. € 3000-5000
3570 Yixing theepot, ovaal model. deksel in de vorm van een Fo-hond met jong en draaiend balletje. Theepot met floraal reliëfdecor en bovenrand met draken. China, 19e eeuw. H. 15,5 cm. € 5000-7000
3573 Yixing theepotje, geschulpt model. Dekselknop in de vorm van een hert. Theepot aan weerszijden reliëfdecor met florale motieven. China, 18e eeuw. H. 11,5 cm. € 1000-1500
3572
3572* Stel aardewerken theepotten met zilveren monturen naar Yixing voorbeeld. Gemerkt met zegelmerk Jun Fu Lan. China, 18e/19e eeuw. H. 10 cm. Eén met schilfertje aan het deksel. Provenance: Limburg Antiek Brouwershaven. € 1000-1500
3569* Yixing theepot in de vorm van golven waaruit vissen opspringen, reliëf en ingegrift. China, 18e eeuw. H. 10,5 cm. Schilfer. Voor vergelijkbaar exemplaar zie: Keramiekmuseum Princessehof te Leeuwarden, No. 04640. € 1500-2000
3571 Theepotje naar Yixing voorbeeld. Deksel en theepot met een reliëfdecor van bloemen. Mogelijk Lambertius Kleffiens, Delft, 17e eeuw. H. 6,5 cm. € 1500-2000 58
3576* Rechthoekige Yixing theepot met zgn. ‘zwaan-nek’ tuit en vierkante greep, zijden met decor van prunus. De verticale zijde en het deksel met decor van verhoogde paneeltjes. Aan de onderzijde gemerkt met twee zegelmerkjes. gesigneerd Zheng Ninghou (1733-1813). China. H. 9 cm. Defectjes. Een vergelijkbaar exemplaar werd geveild bij Bonhams Sale 19621 28 nov. 2011 lot 222. Literatuur: For a similar ‘prunus’ teapot by Zheng Ninghou in the Mottahedeh Collection, see Yixing Pottery, Hong Kong Museum of Art, 1981, p. 22, pl. 12. Zheng Ninghou is bekend als een vroege Qing dynasty Yixing pottenbakker, die een grote vaardigheid bezat in het maken van theepotjes en het schrijven van kalligrafie. In Yangxian shahu tukao, (een picturale studie van Yangxian Pottery Teapots), zijn twee andere exemplaren, gemaakt door Zheng, toegeschreven aan de vroege Qing dynastie (Li Jingkang, Zhang Hong, 1937:19). € 5000-6000
3574* Geglazuurd Yixing theepotje. Gemerkt met ingesneden merkje: Meng Chen. China. H. 6 cm. € 100-150
3577* Geglazuurd Yixing theepotje. Gemerkt met ingesneden merkje: Meng Chen. China. H. 5,5 cm. € 100-150
3575* Geglazuurd Yixing theepotje. Gemerkt met ingesneden merkje: Meng Chen. China. H. 5,5 cm. € 100-150
3578 Gemarmerde Yixing vaas. Gemerkt aan de onderzijde. China. H. 23 cm. € 200-300 59
3579 Aardewerken vaas met reliëfdecor van een vliegende draak, goudkleurig beschilderd. Gemerkt met zegelmerk. Japan, ca. 1900. H. 31 cm. € 200-300
3582 Celadon vaasje, met ingesneden lijnen decor. China, Noord-Song Dynastie, 12e eeuw. H. 9 cm. € 1000-1500 3580 Stel aardewerken vazen met reliëfdecor van twee vliegende draken, goud beschilderd. Handgrepen in de vorm van Fo-hond met bal. Japan, ca. 1900. H. 31,5 cm. € 150-200
3585 Porseleinen schaal op voet, met reliëfdecor en geschulpte rand. China, Shufu, Yuan, 13e/14e eeuw. Diam. 23,5 cm, H. 5,5 cm. Barst. € 3000-4000
3583 Porseleinen kommetje met ingesneden decor van een eend met lotus en onderkant lotusmotief in reliëf. Gemerkt met karakters. China, Shufu, Yuan, 13e/14e eeuw. Diam. 16 cm, H. 5 cm. € 1000-1500
3586 Porseleinen zgn. Ch’ing-pai schaaltje met reliëfdecor van twee vissen op een golfmotief. China, Song, 12e eeuw. Diam. 13,5 cm. € 1000-1500
3581 Stel aardewerken vazen met reliëfdecor van twee vliegende draken. Gemerkt met zegelmerk. Japan, ca. 1900. H. 31 cm. Defectjes.
3599
€ 150-200
3584 Twee porseleinen schaaltjes op voet met floraal reliëfdecor. China, Shufu, Yuan. H. 4 cm, Diam. 12,5 cm. € 1000-1500
3587 Zeldzame Jizhou Meiping vaas met zgn. schildpad glazuur, het glazuur met koperkleurige kristaliserende vlekken. China, Song of later. H. 18,5 cm. € 20000-30000
3588 Porseleinen bakje met aan de binnenzijde een bloemmotief. China, Yuan/Ming, 14 eeuw. Diam. 12,5 cm. H. 5,5 cm. € 200-300
3591 Porseleinen zgn. Ch’ing-pai schaaltje met reliëfdecor van lotussen. China, Song of Yuan. Diam. 17,5 cm, H. 5,5 cm. € 1250-1500
3589 Twee lichtblauwe porseleinen schalen, Shufu, waarvan één met reliëfdecor van lotussen. China, Yuan. Diam. 20,5 cm, H. 6 cm. € 2000-3000
3592 Porseleinen zgn. Ch’ing-pai schaaltje met reliëfdecor van lotussen en chrysanten. China, Song. Diam. 16,5 cm, H. 5,5 cm. € 1250-1500
3590 Geglazuurd Meiping vaas in lichtblauw. China, Song. H 29 cm. € 1500-2000
3593 Porseleinen schaal op voet, met reliëfdecor van een draak. China, Shufu, Yuan. Diam. 23 cm, H. 6 cm. Haarscheurtje in voet. € 6000-8000
3594 Blanc de Chine kom op gestoken houten voet. China, Yuan of Ming. Diam. 22,5 cm, H. 9 cm. € 2000-3000
3595 Double-gourd vaasje met persimmon-glazuur. China, Song of later. H. 13,5 cm. € 1250-1500
3597 Steengoed celadon waterdruppelaar met decor van een salamander. In groen en bruin gedecoreerd. China, Ming, 15e/16e eeuw. H. 9 cm. € 500-700
3598 Celadon schaal en kom. Schaal met floraal decor in centrum. China, 15e/16e eeuw. Diam. 25,5 cm en 13,5 cm. Toegevoegd een celadon kom. China, 18e/19e eeuw. Diam. 17 cm. € 200-300 3599 Aardewerken vaas met reliëfdecor van vliegende draak. Japan, ca. 1900. H. 37 cm. Afgebeeld op pag. 58
3600 Porseleinen schotel met blauw floraal decor. Vakverdeling op de rand en in het centrum een vogel op een rots. China, Swatow. Diam. 48 cm. € 600-800
3601 Porseleinen bord met blauw decor van twee herten in landschap. Rand met floraal decor in vakverdeling. China, Swatow, Ming. Diam. 29 cm. Defectjes. € 200-300
3603 Porseleinen bord met blauw decor van twee vogels in landschap. China, Swatow, Ming. Diam. 28,5 cm. Defect. € 200-300
3604 Porseleinen bord met blauw decor van een kraanvogel. China, Swatow, ca. 1580. Diam. 28 cm. Met bakfoutje. € 300-400
€ 100-150
3596 Celadon schaaltje met reliëfdecor van lotussen. China, Ming, 12 eeuw. Diam. 17,5 cm. Haarscheur. € 500-700 64
3602 Porseleinen schotel met blauw floraal decor. China, Ming, 15e/16e eeuw. Diam. 31 cm. € 200-300
3605 Porseleinen schotel met blauw floraal decor. Aan de rand en in het centrum een afbeelding van een Fo-hond. China, Swatow, ca. 1580. Diam. 30 cm. € 600-800 65
3606 Tien diverse porseleinen vaasjes. China, Swatow, Ming. € 400-500
3609 Porseleinen schotel met blauw floraal decor en in het centrum een afbeelding van een liggende hond. China Ming, ca. 1500. Diam. 31,5 cm. Defectjes.
3610 Kraakporseleinen kom met blauw decor van zes medaillons met personages, afgewisseld met florale motieven. China, Wanli. Diam. 35,5 cm. Defecten. € 3000-4000
3613 Kraakporseleinen schotel met blauw floraal decor in vakverdeling. In het centrum een afbeelding van twee vogels in een rotstuin. China, Wanli. Diam. 29 cm. Randschilfers. Toegevoegd een porseleinen bordje met blauw decor van een lange lijs. China, Wanli. Diam. 20 cm. Haarscheur in rand. € 300-500
Vergelijkbare exemplaren zijn gevonden in het wrak van de Lena Shoal Jonk, zie ook: ‘Lost at Sea. The strange route of the Lena Shoal junk’, door Frank Goddio, pag. 152 en ‘Jan Menze van Diepen Stichting, a Selection from the Collection of Oriental Ceramics’, door Christiaan Jorg, pag. 28. € 200-300
3607 13 diverse porseleinen vaasjes. China, Swatow, Ming. € 400-500
3608 15 diverse porseleinen dekseldoosjes. China, Swatow, Ming. € 600-800 66
3611 Drie porseleinen klapmutskommetjes met blauw decor in vakverdeling en afbeelding van leeuwenmaskers. In het centrum een afbeelding van een zittende man in tuin. China, Wanli. Diam. 10,5 cm, H. 5 cm. Defectjes. € 1000-1500
3614 Grote kraakporseleinen kom met aan de buitenkant een blauw floraal decor in vakverdeling. De binnenrand met blauw floraal decor in vakverdeling en in het centrum een afbeelding van een vogel en bloemen. China, Wanli. Diam. 37,5 cm. Schilfers en fritting binnenrand. € 3000-4000
3612 Kraakporseleinen bordje met blauw floraal decor, met in het centrum een afbeelding van een vogel op een rots. China, Wanli. Diam. 15,5 cm. € 300-400
3615 Kraakporseleinen schotel, gelobt model, met blauw floraal decor in randverdeling. In het centrum een afbeelding van bloemen in een mand. China, Wanli. Diam. 32 cm. Bakfoutje. € 700-900 67
3616 Kraakporseleinen kom zgn. ‘kraaiekom’ met blauw floraal decor in vakverdeling w.o. afbeelding van twee vliegende kraaien. In het centrum een afbeelding van kraai op rots. China, Wanli. Diam. 14 cm. H. 9,5 cm. € 1000-1500
3618 Kraakporseleinen bordje met blauw decor van twee boekrollen en cartouches op rand. China, Wanli. Diam. 21 cm. Bakfoutje. € 1000-1500
3617 Kraakporseleinen kom zgn. ‘kraaiekom’ met blauw floraal decor in vakverdeling. In het centrum een afbeelding van kraai op een rots. China, Wanli. Diam. 14 cm, H. 9,5 cm. Defect. € 1000-1250
3619 Kraakporseleinen bordje met blauw decor van vogels in een boom. China, Wanli. Diam. 20 cm. € 500-700
3620 Kraakporseleinen klapmutskom met blauw decor en vakverdeling op de rand. In het centrum een afbeelding van een kalebas en veer. Diam. 20,5 cm, H. 6 cm. Bakfoutje. € 1500-2000 68
3621 Kraakporseleinen klapmutskom met blauw floraal decor en vakverdeling. In het centrum een afbeelding van een vogel op rots. China, Wanli. Diam 21 cm, H. 6,5 cm. € 1000-1500
3624 Porseleinen schotel met blauw decor en vakverdeling op de rand. In het centrum een afbeelding van twee eenden op rots. China, Ming, Wanli. Diam. 37,5 cm. € 2000-3000
3626 Kraakporseleinen schotel met blauw decor in vakverdeling. In het centrum een afbeelding van een krekel op de rots. China, Wanli, Ming. Diam. 30 cm. € 800-1000
3625 Kraakporseleinen schotel met blauw decor, met aan de rand afbeelding van personages, bloemen en boten in vakverdeling. In het centrum een berg/waterlandschap met drie personages in tuin. China, Wanli. Diam. 50 cm. Defecten. € 2000-2500
3627 Vier diverse kraakporseleinen schotels met blauw floraal decor in vakverdeling. In het centrum een afbeelding van een vogel op een rots en bloemen. China, Wanli. Diam. 28,5 - 29,5 cm. Defecten. € 500-700
3622 Kraakporseleinen bordje met blauw decor van twee hertjes in een landschap. China, Wanli. Diam. 20 cm. Met beschadiging. € 500-700
3623 Kraakporseleinen klapmutskom met blauw floraal decor. In het centrum een afbeelding van een bloemenvaas. China, Wanli. Diam. 14,5 cm, H. 5 cm. € 500-700
3630 Porseleinen bierpul met blauw decor van personages in tuin. Naar Duits steengoed model zgn. Snelle. China, Transition, 17e eeuw. H. 21 cm. Frittings. € 500-700
3628 Kraakporseleinen klapmutskom met blauw floraal decor. In het centrum een afbeelding van fles en veer. China, Wanli. Diam. 14,5 cm, H. 5 cm. € 600-800
3629 Kraakporseleinen klapmutskom met blauw floraal decor en vakverdeling. In het centrum een afbeelding van een man zittend op een rots, China, Wanli. Diam. 14,5 cm, H. 5 cm. Bakfoutje. € 600-800
3631 Porseleinen bierpul met blauw decor van personages in een tuin. Naar Duits steengoed model zgn. Snelle. China, Transition, 17e eeuw. H. 19,5 cm. Haarschertjes. € 500-700
3632 Porseleinen schenkkan met blauw decor over het tijdperk van de Drie Koninkrijken van China. Met het verhaal van Lu Bu die Dong Zhuo verraadt en Tiao Zhan. China, Transition, 17e eeuw. H. 21,5 cm. Defecten. € 500-700
3633 Stel porseleinen vazen met blauw decor van lange lijzen en zotjes in tuin. China, Kangxi. H. 32 cm. Defecten. € 500-700 70
3630
3636 Porseleinen dekselpot met wucai decor van florale motieven. China, Transition periode 17e eeuw. H. 38 cm. € 4000-5000
3634 Porseleinen schenkkan met blauw floraal decor. Op de buik versiering van cartouches waarin afbeeldingen van personages. Deksel en kraag met zilveren monturen en duimrust. China, Transition, 17e eeuw. H. 35,5 cm. Zilveren monturen. Holland, 19e eeuw. Handgreep gerestaureerd. € 7000-9000
3635 Porseleinen kannetje met blauw decor van personages in een tuin. Japan Arita, ca. 1700. H. 21 cm. € 400-500
3637 Porseleinen vaasje met polychroom decor van spelende jongetjes. China, Ming, 17e eeuw. H. 14 cm. € 300-500 71
3638 Divers: a) porseleinen bekervaasje met blauw floraal decor, H. 14,5 cm, defect, b) aardewerken olielampje, diam. 14,5 cm (beide met Provenance: the Vung Tau Cargo sale, Christie’s, lot 387, 978), c) porseleinen bordje met blauw floraal decor, China Qianlong, diam. 23,5 cm. € 100-150
3639 19 diverse porseleinen kommetjes. China. Diam. ca 12 cm. Provenance: the Vung Tau Cargo Sale, Christie’s, lot 964 en 1000. € 400-600
3641 Zes diverse gemberpotten. China. H. ca. 20,5 cm. Provenance: the Vung Tau Cargo sale, Christies, lot 949/50. € 300-500
3642 Porseleinen gemberpot met blauw decor van een huis aan het water. China. H. 22,5 cm. Provenance: The Diana Cargo sale, Christie’s maart 1995. lot 377/26. € 300-500
3644 Set van 11 porseleinen schoteltjes met blauw decor van huizen. China. Diam. 14 cm. Defecten. Provenance: The Diana Cargo sale, Christie’s maart 1995, lot 311/164 en 308/48. € 400-600
3645 Set van zes porseleinen kop en schotels met blauw decor van huizen aan het water. China. Diam. schoteltje 14,5 cm. Provenance: The Diana Cargo sale, Christie’s veiling maart 1995. lot 311/164. Defecten.
3647 Porseleinen kom, gelobt model, met blauw decor in vakverdeling van bloemen en fabeldieren. Gemerkt met dubbele cirkel en zegelmerk. China, Kangxi. Diam. 22 cm, H. 11,5 cm. Defecten. € 800-1000
3648 Drie porseleinen borden w.o. twee met blauw decor van Joosje te paard, en één met decor van twee lange lijzen waarvan één fluitspelend in tuin. China, Kangxi. Diam 20 cm en 23 cm. Defecten. € 400-600
€ 200-300
3640 Set van acht porseleinen borden met blauw decor van een bloesemtak en Chinese karakters. China. Diam. 20,5 cm. Defecten. Provenance: the Vung Tau Cargo sale, Christie’s 1992, lot 883. € 300-500 72
3643 Porseleinen vleesschaal, ovaal model, met grisaille en verguld decor aan de randen en het centrum. Met in het centrum een wapenschild met tekst: Auspicio Regis et senatus Angliae, en met aan weerszijden twee staande leeuwen. Wapenschild is van de Oost-Indische Compagnie. China. Afm. 27,5 x 35 cm. Provenance: The Diana Cargo sale, Christie’s maart 1995, lot 495/8. € 150-200
3646 Acht porseleinen poppenhuis vaasjes met blauw floraal decor. China. H. 5 cm. Defecten. Provenance: the Vung Tau Cargo sale, Christie’s lot 756. € 300-500
3649 Vier stuks divers porselein w.o. een melkkannetje met blauw floraal decor, deksel manco. Een Meiping vaasje met blauw decor van een man op een paard, gemerkt, met frittings aan hals. Een doppepotje met blauw decor van personages, gemerkt met een blaadje. En een bordje met blauw floraal decor, gemerkt met dubbele cirkel en symbool, alle China, Qianlong en Kangxi. € 200-300 73
3650
3651
3653 Stel porseleinen vazen met blauw floraal decor in vakverdeling en pioenrozen. Gemerkt met dubbele cirkel en artemisiablad. China Kangxi. H. 48 cm. Eén met buik/halsrestauratie. € 5000-6000
3650 Set van twee gelobde porseleinen borden met rand in vakverdeling en met blauw decor van bloemen, vogels, vlinders en personages en in het centrum een decor van twee lange lijzen en twee mannen in een tuin. China, Kangxi. Diam. 22 cm. Defecten. € 200-300 3651 Vijf diverse porseleinen kommen, vier met blauw floraal decor en een klapmutskom met blauw decor van personages en Chinese tekens. China, Kangxi. Alle defect. € 300-500
3655 “Divers porselein w.o. een schenkkannetje en een trekpotje met blauw decor van lange lijzen; twee puntflesjes met blauw floraal decor en vogel; vijf kopjes en zes schoteltjes met blauw decor van bloemen, twee vogels en een huis. Alle China, Kangxi.” € 500-600
3657 Drie porseleinen vaasjes met blauw floraal decor en zilveren monturen. Hollands gekeurd, 19e eeuw. China, Kangxi. H. 12cm en 13 cm. € 200-300
3656 Porseleinen bord, gelobt model, met blauw floraal decor en lotus guirlandes op de rand. Gemerkt met dubbele cirkel en 6-karaktermerk. China, Kangxi. Diam. 20 cm. Literatuur: Christie’s New York, ‘Fine Chinese Ceramics’ 16-09-2011, lot 1571. € 800-1000
3658 Porseleinen zoutvat in hexagonale vorm met blauw floraal decor in vakverdeling met afbeelding van antiqiteiten. Het centrum in waaiervorm met afbeelding van landschap. China, Kangxi. H. 5 cm. Frittings. € 400-600
3659 Porseleinen zoutvaatje met blauw floraal decor. Gemerkt met artemisiablad. China, Kangxi. H. 5 cm. € 300-500
3652 Stel porseleinen kop en schoteltjes met blauw decor van een jachtscène. Gemerkt met dubbele cirkel en 4-karaktermerk. China, Kangxi. Diam. schoteltje 10 cm. € 175-225
3660 Porseleinen theebusje met blauw decor van zotjes in een landschap. China, Kangxi. H. 10 cm. € 200-300
3654 Porseleinen gendi met blauw floraal decor en aan weerszijden een phoenix. China, Kangxi. H. 26 cm. € 1000-1500 3657
3661 11 porseleinen kop en schotels met blauw decor van personages. China, Kangxi. Diam. schoteltje: 9 cm. Defectjes. € 400-500
3664 Porseleinen bord met iron-red decor van twee lange lijzen en de rand met floraal decor. China, Kangxi. Diam. 27,5 cm. € 800-1000
3662 Porseleinen groefrand schotel met blauw floraal decor. Gemerkt met artemisiablad. China, Kangxi. Diam. 35 cm. Fritting. € 400-600
3665 Twee porseleinen borden met famille verte decor. Op de rand vakverdeling met krijgers. In het centrum een afbeelding van ruiter te paard met speer en een man met vlag. China Kangxi. Diam. 22 cm. Defecten. € 150-200
3663 Vijf porseleinen borden met blauw floraal decor. De rand gedecoreerd met personages en in het centrum een voorstelling van lange lijzen in een huis en spelende zotjes in tuin. China, Kangxi. Diam. 25,5 cm. Defectjes € 2000-2500
3666 Porseleinen bordje met famille verte decor van bloemen en vlinders. Gemerkt met dubbele cirkel en 6-karaktermerk Ch’eng Hua. China, Kangxi. Diam. 21 cm. Defecten. € 150-200
3667 Stel geschulpte porseleinen borden met famille verte decor van een bloemenmand. Gemerkt met dubbele cirkel en zegelmerk. China Kangxi. Diam. 26,5 cm. Frittings en schilfers. Provenance: Helen Glatz, Londen. € 1500-2000
3670 Porseleinen schoteltje met famille verte decor van bloemen en rotsen. Gemerkt met dubbele cirkel en 6-karaktermerk. China Kangxi, ca. 1680. Diam. 16 cm.
3668 Stel porseleinen borden met iron-red decor. De rand met florale afbeeldingen. In het centrum een afbeelding van een huis met lange lijzen en een boot met personages. China, Kangxi. Diam. 23 cm. Defecten. € 300-500
3671 Set van zes porseleinen kop en schotels met floraal famille verte decor. China, Kangxi. Diam. schoteltje 12,5 cm. Defecten. € 300-400
€ 1500-2000
3669 Drie porseleinen bordjes w.o. twee met famille verte decor van bamboe en prunustakken, één bordje met famille verte decor van orchideeën, bamboe en chrysanten, twee vlinders en drie insecten. Alle met gedicht en rood zegelmerk en aan de achterzijde twee bamboeplanten in manganese. China, ‘Chinese Taste’, Kangxi. Diam. 16,5 cm. Behorende tot een set van vier bordjes, voorstellende de vier seizoenen. Provenance: Weishaupt collection nr. 218/52 en 219/2 en Joseph M. Morpurgo, Amsterdam. € 5000-6000 77
3672 Twee porseleinen powder blue waterdruppelaars, één met wit decor en één met café au lait fond. China, Kangxi. Beide met zilveren monturen. Hollands gekeurd, Biedermeier, 19e eeuw. H. 21 cm. Eén druppelaar met defectjes. € 300-500
3680 Twee porseleinen melkkannetjes met blauw foraal decor. China, Qianlong. H. 15,5 cm. Een met defect. € 450-550
3675 Porseleinen schenkkannetje met blauw floraal decor. Japan, Arita, ca. 1700. H. 22 cm. € 300-500 3678 18 stuks divers porselein w.o. dekselvaasjes, schoteltjes, hengselkom en melkkannetje. Alle China, 18e/19e eeuw. Vaasjes afm. H. 8,5 - 27 cm. w.o. met manco en defecten. € 500-600 3681 Set van twee porseleinen trekpotjes met blauw floraal decor. China, Qianlong. H. 11 cm. € 400-500
3673 Vier porseleinen kop en schotels, met famille rose decor op powder bleu fond. China, Qianlong. Diam. schoteltje 11 cm. Defecten. € 150-200
3676 Zes porseleinen bordjes met famille verte decor van lange lijs en zotje in een tuin. China, Kangxi. Diam. 10,5 cm. Defectjes. € 800-1000 3677 32 stuks divers porselein, w.o. kopjes, schoteltjes en borden. Alle met blauw floraal decor. China, Qianlong en Kangxi. Defecten. € 200-300
3679 Porseleinen trekpotje met blauw floraal decor en zilveren monturen. China, Qianlong. Zilveren monturen Hollands gekeurd. H. 11,5 cm. Toegevoegd 13 porseleinen kop en schotels met blauw floraal decor in twee formaten. China, Qianlong. Defecten. € 400-600
3682 Twee porseleinen theepotjes met blauw decor. Aan weerszijden een medaillon met een berg/waterlandschap. China, Qianlong. H. 11 cm. € 1000-1200
3674 Set van zes porseleinen bordjes met polychroom floraal decor op de rand en in het centrum een afbeelding van waterlelies. China, Kangxi. Diam. 21,5 cm. Defectjes. € 1500-1700 78
3683 Porseleinen kom met blauw decor van vogels en bloemen. Gemerkt met 6-karaktermerk. China, Kangxi. Diam. 21,8 cm. Defecten. € 200-300
3686 Stel porseleinen schotels met blauw lotusdecor, goud gehoogd. China, Qianlong. Diam. 38,5 cm. € 500-700
3684 Porseleinen kom met blauw decor van een berg/ waterlandschap. Gemerkt met 4-karaktermerk. China, Qianlong. H. 8,5 cm, diam. 21 cm.
3687 Porseleinen theepot met blauw decor van een muur. China, Qianlong. H. 13 cm. € 400-500
€ 200-300
3685 Twee porseleinen theebusjes met blauw floraal decor en zilveren monturen. China, Qianlong. Monturen Hollands gekeurd, Biedemeier, 19e eeuw. H. ca. 15 cm. € 300-500
3688 Stel porseleinen knobbelvazen met blauw floraal decor. China, Qianlong. H. 18 cm. € 600-800
3689 Drie porseleinen borden met blauw decor van personages, een porseleinen slabak en een porseleinen schotel met blauw floraal decor. Alle China, Qianlong. Toegevoegd drie porseleinen schoteltjes met blauw decor van lange lijs en zotje. China, Kangxi. Frittings. € 300-400
3692 Porseleinen theepot met blauw decor van twee lange lijzen in een tuin. China, Qianlong. H. 14,5 cm. € 400-500
3690 Set van twee porseleinen bordjes, zgn. Scheveningen bordjes. China, Qianlong. Diam. 20 cm. Defectjes. € 300-500
3693 Twee porseleinen dekselkommen met blauw decor van personages. China, Qianlong, 18e eeuw. H. 11,5 cm. € 200-300
3691 Porseleinen dekselkom met blauw decor van medaillons met phoenixen. Gemerkt met dubbele cirkel en 6-karaktermerk. China, 18e eeuw. H. 12 cm, diam. 15,5 cm. Schilfer aan deksel, randscheurtje kom. € 1200-1400
3694 Porseleinen trekpotje met blauw decor van een berg/ waterlandschap. China, Qianlong. H. 13,5 cm. Defectjes. € 300-400
3695 Vijf diverse porseleinen gemberpotjes, drie met blauw decor en twee met polychroom decor. China, 18e eeuw. Deksels manco. € 300-400
3698 Stel porseleinen kommetjes met blauw decor van lange lijzen en zotjes in vakverdeling. China, Qianlong. Diam. 23,5 cm, H. 10 cm. € 400-500
3699 Zeven diverse porseleinen kommen: twee met floraal decor, Lowestoft, Twee met blauw decor van landschap Provenance: Christie’s Nanking Cargo, Lotnr. 2764), één met blauw decor van berg/waterlandschap, twee met blauw floraal decor. Alle China, Qianlong/Kangxi. Defecten. € 500-600
3696 Twee porseleinen schotels. Eén met blauw floraal decor en geschulpte rand. Diam. 31 cm. En één met floraal grisaille decor. Diam. 38,5 cm. Beide China, Qianlong. Defecten. € 150-200
3697 Porseleinen hengselpot met bronzen hengsels en blauw decor met twee medaillons met berg/waterlandschap, waarvan een met twee reizigers en afgewisseld door leeuwenmaskers. China, 18e/19e eeuw. H. 16 cm. € 200-250
3700 14 diverse porseleinen borden met blauw floraal decor. China, Qianlong. Diam. ca. 23 cm. W.o. defecten. € 300-400
3703 Twee porseleinen vleesschalen. Een ovaal model met blauw floraal decor, en een achtkantig model met blauw decor van een berg/waterlandschap. China, Qianlong. Afm. 38 x 42,5 cm en 23,5 x 33 cm. Frittings. € 300-400
3701 13 diverse porseleinen borden met blauw floraal decor. China, Qianlong. Diam. ca. 23 cm. W.o. defecten. € 300-400
3702 Acht porseleinen borden met blauw floraal decor en vissen op de rand. China, Qianlong. Diam. 23 cm. € 400-500
3704 Porseleinen terrine, deksel met blauw floraal decor en topbekroning van granaatappel. Terrine met blauw decor van huizen en bootje op het water en handvaten in de vorm van hertenkop. China, Qianlong. HxBxD 19 x 34 x 21 cm. € 400-500
3705 Tien diverse borden en schotels, met blauw decor van koekkoek in het huisje. China, Qianlong. Diam. 20,5 - 38 cm. W.o. haarscheurtjes. € 400-500 83
3706 Set van vijf porseleinen borden met blauw decor van Joosje te paard. Gemerkt met dubbele cirkel en 6-karaktermerk. China, 19e eeuw. Diam. 26 cm en 28,5 cm. Defecten. € 500-700
3711 Stel porseleinen bekervazen met blauw decor van vogels in landschap. China, 19e eeuw. H. 44 cm. Eén met randrestauratie. € 800-1000
3714 Twee porseleinen gemberpotten met blauw decor van lotussen. Gemerkt met dubbele cirkel. China, 19e eeuw. H. 24 cm. € 500-700
3709 Porseleinen tulpenvaas met blauw floraal decor. China, 19e eeuw. H. 24 cm. Defect. € 500-600
3707 Porseleinen bord met blauw decor van een optocht bij de Chinese Muur. Gemerkt met 4-karaktermerk. China, 19e eeuw. Diam. 24 cm. Randschilfers. € 125-175
3712 Stel porseleinen borden met blauw decor van een leger voor een poort. Aan de achterkant vier vleermuizen op de rand. Gemerkt met dubbele cirkel en 4-karaktermerk. China, 19e eeuw. Diam. 31 cm. € 400-600
3708 Stel porseleinen kommen met blauw floraal decor en geschulpte rand. Gemerkt met dubbele cirkel en 4-karaktermerk. China, 19e eeuw. Diam. 26 cm. € 500-600 3710 Porseleinen dekselvaas met blauw floraal decor en Fo-hond als topbekroning. Vier handvaten in de vorm van Fo-honden. China, 19e eeuw. H. 45,5 cm. Frittings. € 800-1000 84
3713 Zeskantige porseleinen bus met blauw decor van twee vliegende draken met vuurbal. Gemerkt aan onderzijde met 4-karaktermerk. China, 19e eeuw. H. 19,5 cm. Deksel manco. € 200-300
3715 Porseleinen schotel met blauw decor van twee herten onder een boom en een vleermuis. China, 19e eeuw. Diam. 29 cm. € 400-500
3716 Set van vijf achtkantige porseleinen kommetjes met zeven schoteltjes, alle met blauw floraal decor, lange lijzen en bloemen. Gemerkt met 6-karaktermerk. China, 19e eeuw. Schoteltjes afm. 13,5 x 13,5 cm, kopjes h. 7,5 cm. Toegevoegd een set van drie achtkantige porseleinen kommetjes met schoteltjes met dito decor. Schoteltjes afm. 12 x 12 cm, kopjes h. 6 cm. € 300-400 85
3719 Porseleinen kom met mandarijnen decor. Twee medaillons met personages en twee medaillons met vogels op een tak. China, Qianlong. Diam. 29 cm. H. 13 cm. Fritting. € 1000-1200
3717 Porseleinen vaas met blauw floraal decor en bovenste gedeelte met symboliek. Daarna Franse punt, vliegende draken, en onderzijde met decor van een lotus. China, 19e eeuw. H. 34 cm. € 1000-1500
3718 Set van drie porseleinen borden met famille rose decor van hofscène’s. China, Qianlong. Diam. 23 cm. € 1000-1500
3720 Porseleinen trekpot met famille rose decor van bloemen en twee geitjes op grasveld. China, Qianlong. H. 13 cm. € 300-500
3721 Porseleinen bord met polychroom decor van een doedelzak spelende Schot en een met geweer. Op de rand vier medaillons met landschap. Naar Yongzheng voorbeeld. Samson, 19e eeuw. Diam. 25 cm. € 300-500
3722 Set van zes porseleinen kop en schotels met floraal famille rose decor en buitenkant in café au lait. China, Qianlong. Diam. schoteltje 13,5 cm. Defecten. € 200-300
3725 Porseleinen kom met mandarijnen decor in twee cartouches met personages en twee cartouches met bloemen. China, Qianlong. Diam. 26 cm, H. 10,5 cm. € 450-550
3723 Twee porseleinen schalen met blauw decor van een berg/waterlandschap met huizen en personages. China, Qianlong. Diam. 24 cm, H. 10,5 cm. € 500-600
3726 Set van zes porseleinen vaasjes met famille rose floraal decor. China, Qianlong. H. 19 cm. Toegevoegd zes houten deksels met Fo-hondjes naar Chinees voorbeeld. Defecten. € 300-400
3724 Stel porseleinen borden, in het midden de wapens van de la Bistrate en Proli van Brabant, geflankeerd door honden. Randen polychroom versierd met scrollmotieven en vier wapens. China, ca. 1736. Diam. ca. 23 cm. € 2000-3000 87
3727 Porseleinen trekpotje met famille rose decor van vier medaillons van pioenrozen. Dekselknop, handgreep en tuin in de vorm van Fo hondjes. Samson, 19e eeuw. H. 9 cm. Defecten. € 1000-1200
3728 Set van zes porseleinen kop en schotels met famille rose decor van twee rennende paarden in een landschap met bloemen. China, Qianlong. Diam. schoteltje 10 cm. Defectjes. € 200-300
3730 Stel porseleinen bordjes met polychroom decor van kersenplukkers. China, Qianlong. Diam. 23 cm. Minieme randschilfers. € 800-1200
3733 Porseleinen scheerbekken met polychroom floraal decor. China, Qianlong. Diam. 27 cm. € 1000-1500
3731 Porseleinen po met Imari decor van bloemen en vogels op een rots. China, Qianlong. Diam. 18,5 cm. Defecten. € 500-700
3734 Twee porseleinen borden met polychroom decor van ‘Het oordeel van Paris’. China, Qianlong. Diam. 23 cm. Defecten. Zie: Chine de commande, Lunsingh Scheurleer. Afb. 215. Eén afgebeeld. € 800-1000
3729 Chine de commande porseleinen schotel in Meissen-stijl met polychroom decor. Op de rand vier cartouches met een berg/ waterlandschap en in het centrum een afbeelding van een handelshaven. China, 18e eeuw. Diam. 36 cm. Met randscheur. € 2500-3500 88
3732 Porseleinen schenkkannetje met blauw floraal decor en drie medaillons met afbeelding van een landschap. Japan, Arita, ca. 1700. H. 22 cm. € 300-500
3735 Drie Imari porseleinen kannetjes met floraal decor en topbekroning van liggend dier. Twee kannetjes met schenktuit. China, Kangxi. H. 13 cm. € 1000-1250 89
3736 Tien stuks divers porselein met manderijn decor. China, Qianlong. Defecten.
€ 600-800
3737 Porseleinen schotel met floraal famille rose decor. China, Qianlong. Diam. 35 cm. € 800-1000
3739 Porseleinen trekpot en drie diverse porseleinen kommen, alle Amsterdams bont. China, Qianlong. Defecten. € 300-400
3740 Porseleinen trekpotje, met blauw floraal decor in medaillons in kapucijner fond. China, Qianlong. H. 11 cm. Restauraties. € 300-400
3742 Twee porseleinen schalen met floraal Imari decor. China, Qianlong. Diam. 23,5 cm, H. 10 cm. € 400-500
3743 Porseleinen scheerbekken met floraal Imari decor. China, Qianlong. Diam. 28 cm. € 250-300
3744 Deel van porseleinen servies, bestaande uit: vijf schotels en 14 borden, alle met floraal famille rose decor. China, Qianlong. Diam. 23 - 32 cm. Defecten. € 1000-1250
3738 Set van drie chine de commande porseleinen kopjes en vier schoteltjes, alle met grisaille decor van het naaistertje met blote boezem, naar een gravure van Rosalba Carriera. China, 18e eeuw. Diam. schoteltje 11,5 cm. Defectjes. € 300-500
3741 Stel porseleinen kop en schotels, met mandarijn decor van medaillons met afbeelding van personages in tuin, kopje in vakverdeling. China, Qianlong. Diam. schoteltje 12 cm. Toegevoegd een melkkannetje in mandarijn floraal decor. China, Lowesoft, 18e eeuw. H. 11,5 cm. € 150-200 91
3745 Set van zes porseleinen bordjes met blauw/rood decor van bloemen, vazen en symboliek. China, Qianlong. Diam. 23 cm. € 250-350
3746 Set van zes porseleinen bordjes met blauw/rood decor van bloemen, vazen en symboliek. China, Qianlong. Diam. 23 cm. € 200-300
3748 (deels afgebeeld)
3748 Divers porselein. Twee dekselpotten met polychroom decor van personages. China, 19e eeuw. H. 30 cm. Een dekselpotje met blauw decor van lange lijzen (deksel manco), gemerkt met dubbele cirkel en 6-karaktermerk. China, Kangxi. H. 21 cm. Twee wierookdoosjes. China, ca. 1920. Diam. 12,5 cm. Toegevoegd twee celadon schaaltjes. China, Ming, 15e eeuw. Diam. 12,5 en 14 cm. Defecten en schilfers. € 200-300
3750 Twee porseleinen schotels met famillie verte decor van bloesemtakken met vogels en vlinders. Gemerkt met Artemisiablad. China, 19e eeuw. Diam. 37,5 cm. € 600-800
3754 Porseleinen vaas met polychroom decor in medaillons van o.a. bloemen, vlinders en vogels. Aan weerszijden twee goudkleurige handgrepen in de vorm van twee spelende Fo-honden. China, Kanton, 19e eeuw. H. 61 cm. Gerestaureerd. € 300-500
3751 Porseleinen vaas met famille verte decor van twee fazanten in een boom, op groen/geel fond. China, ca. 1920. H. 45 cm. € 300-500 3752 Diverse porseleinen kopjes en schoteltjes, alle met blauw decor. Gemerkt met 4-karaktermerk in dubbele cirkel. China, 19e eeuw. Toegevoegd vijf kopjes en twee schoteltjes, met blauw decor. China, 18e eeuw. Defecten. € 400-500
3747 (deels afgebeeld)
3747 Ca. 35 stuks divers porselein w.o. famille rose en Lowestoft. China, Qianlong. Defecten. € 200-300 3749 Porseleinen vaas met polychroom decor van een bloesemboom en hanen. China Kanton, ca. 1900. H. 44 cm. € 300-400 92
3753 Porseleinen kom met polychroom decor van mandarijnen. China, Qianglong. Diam. 28,5 cm. € 600-800
3755 Porseleinen vaas met polychroom decor van diverse scènes met personages en dieren. China, Kanton, 19e eeuw. H. 62 cm. € 500-1000
3760 Zes porseleinen kopjes en vijf schotels w.o. twee geschulpte kopjes en dito schoteltjes, alle met polychroom decor van personages. Gemerkt met zegelmerk. China, 19e eeuw. Diam. schoteltjes: 13 cm. Defecten. € 500-600
3756 Porseleinen vaas met polychroom decor met aan weerszijden twee medaillons met personages, waartussen bloemen. Zijkanten met twee handgrepen in de vorm van twee spelende Fo-honden en salamanders in reliëf. China, Kanton, 19e eeuw. H. 61 cm. € 1000-1500
3758 Porseleinen dekselvaas met famille verte decor van een bloemenmand en antiquiteiten. Voorzien van koperen monturen. China, 19e eeuw. H. 85 cm. Haarscheuren. € 1000-1500
3757 Stel porseleinen gemberpotten met floraal famille verte decor. Onderzijde gemerkt met artemisiablad in dubbele cirkel. China, ca. 1900. H. 39,5 cm. Defecten. € 1000-1500
3759 Porseleinen vaasje gecombineerd met cloisonne, met floraal decor en vlinders en libelles. Gemerkt aan onderzijde. Japan, 19e eeuw. H. 17,5 cm. Defectjes. € 300-500
3761 Porseleinen terrine met polychroom decor van personages en gedichten. Rand deksel versierd met florale motieven en insecten. China, Kanton, 19e eeuw. H. 12 cm, diam. 17 cm. € 500-700
3762 Emaille sur biscuit Hu vaas met tekst en vier figuren. Cheng-hua gemerkt. China, 19e eeuw. H. 22,5 cm. € 600-800
3763 Set van drie porseleinen kop en schotels met polychroom decor van een hofscène. Gemerkt met zegelmerk. China, 19e eeuw. Diam. schoteltje 12,5 cm. Defecten. € 200-300
3764 Stel porseleinen vazen met floraal polychroom decor en cartouches met een afbeeldingen van hofscène’s, bloemen en vogels. China, Kanton, 19e eeuw. H. 45,5 cm. Defecten. € 500-700
3765 Porseleinen kom, gelobt model, met polychroom decor van vlinders en bloemen. China, gemerkt: Guangxu. Diam. 18,5 cm. H. 8 cm. € 500-700 95
3766 Porseleinen kommetje, gelobt model, met polychroom decor van vier personages. Gemerkt met zegelmerk. China, 19e eeuw. Diam. 12 cm. H. 5,5 cm. € 150-200
3767 Porseleinen medaillon kom met polychroom decor van Shou tekens omgeven door vleermuizen, bloesemtakken en tekens van syboliek. China, gemerkt: Guangxu. Diam. 16,5 cm. H. 7 cm. € 600-800
3769 Porseleinen kom met polychroom decor van acht personages staand op dier op rood fond. Gemerkt met 6-karaktermerk Xuantong. China, 20e eeuw H. 8 cm, diam. 17,5 cm. € 500-1000
3770 Porseleinen schotel met gele fond waarop een decor in grisaille van fruit- en bloemtakken. Gemerkt in ijzerrood: Da ya zhai (Studio of the Great Elegance) met drie karaktertekens (Da ya zhai was de naam van de schilderstudio van de Dowager Empress) en Tian di yi Jia Chun (springtime in Heaven and Earth, One Family) in ovale zegel en onderkant gemerkt met 6-karaktermerk, Guangxu. Diam. 23,5 cm.
3771 Ronde porseleinen plaquette in houten frame, met polychroom decor van een interieur met vrouw zittend op een stoel en een jongetje. China, 19e eeuw. Diam. 30,5 cm. € 500-700
3772 Porseleinen dekselpot met polychroom decor van acht onsterfelijken op wolk. Gemerkt met 4-karaktermerk. China, Qianlung, ca 1900. H. 34 cm. € 1000-1200
3774 Porseleinen Celadon zgn. rouleau vaas. China, 19e eeuw. H. 24 cm. € 200-300
3775 Celadon vaasje met gestileerd decor van sang de boeuf onderwaterplanten en vis met daarboven twee vlinders. China, 19e eeuw mogelijk ouder. H. 18 cm. Defectjes. € 200-300
Provenance: Dr. Mylle, Veurne, België. Literatuur: ‘Fine Chinese Ceramics’, Christie’s New York 25-03-2011, lot 1814 en ‘From the Dragon’s Treasure’, Weishaupt Collection, 1987, p. 110. Haarscheurtjes. € 500-600 3768 Porseleinen bord met tomaatrode fond met shou karakters in goud en op de rand bovenglazuursblauwe ruyi-head band. Gemerkt met 6-karaktermerk. China, Guangxu. Diam. 19,5 cm. Haarscheurtje en schilfer. € 600-800 96
3773 Porseleinen sang de boeuf vaas met twee mascarons in de vorm van olifantskoppen met ring. China, 19e eeuw. H. 33,5 cm. Lichte beschadiging voet. € 500-700
3776 Celadon kom op pootjes, met lichtgroen glazuur. China, 18e/19e eeuw. H. 9 cm, diam. 18 cm. € 200-300 97
3777 Divers porselein w.o. een monochroom gele vaas. China, 19e eeuw. H. 22 cm. Een vaasje met café au lait fond. China, 18e eeuw. H. 8 cm. En een monochroom groen puntflesje. China, 19e eeuw. H. 15,5 cm. € 600-800
3780 Steengoed jardinière met flambe decor. China, Qing. H. 10 cm, diam. 20 cm. Schilfer aan de voet. € 400-500
3783 Lakwerken vierslag kamerscherm met diverse scènes met personages o.a. ingelegd met jade, speksteen en ivoor. China, 20e eeuw. Afm. 123 x 31 cm per paneel. Enkele randbeschadigingen. € 800-1200
3778 Porseleinen pot, Swatow. China, Ming of later. H. 26 cm. € 200-300
3779 Porseleinen Meiping miniatuur vaasje met turquoise glazuur. China, 19e eeuw. H. 12,5 cm. Inclusief kopie brief van Missie Comité Roermond, met betrekking tot een loterij d.d. 19 juli 1930. € 800-1200 98
3785 Lakdoos, met gestoken beendecor van ruiter te paad met zadel en man met dolk in een berglandschap. Rondom medaillons met symboliek. China/Japan, 19e eeuw. HxBxD: 15 x 48 x 39 cm. € 300-500
3781 Celadon vaas met oren. Qianlong gemerkt. China, 19e eeuw. H. 28 cm. € 1000-1500
3782 Porseleinen sang de boeuf maanfles Gemerkt. China, 19e eeuw. H. 27 cm. € 400-600
3784 Zes-slags lakwerk kamerscherm met polychroom decor van diverse voorstellingen met personages w.o. een hofscène, mensen staande op dieren en mythologische dieren. Ingelegd met ivoor, parelmoer en soapstone. Aan de zijkanten reliëfdecor van gedichten. Op de achterkanten decor van bloesembomen en diverse vogels. Gemerkt Qianlong. China, 18e/19e eew. Afm: 171,5 x 222 cm. Provenance: Dhr. E. Swart (1914-1971), President Directeur Braun Electrique. Beschadigingen. € 4000-6000 99
3792 Jade plaquette met gestoken decor van personages in een tuin. China, 20e eeuw. Afm. 8,5 x 12,5 cm. € 900-1100
3786 Lakwerk inro met aan de ene zijde in reliëf een decor van wolven met samurais in een landschap. Gemerkt met twee zegelmerken. Aan de andere zijde een reliëfdecor van twee wolven met draagstoel en een wolf met parasol in een landschap. Ivoren ojime met twee muisjes en een houten netsuke met drie schelpen op rots. Japan, Meiji, 19e eeuw. Afm. 10,5 x 7,5 cm. € 12500-15000
3790 Porseleinen tafelscherm in houten frame, met famille verte decor van een rijstveld met planters. China, 19e eeuw. H. 60 cm. Frame van latere datum. De plaquette is geïnspireerd op Gengzhi Tu (album met 23 schilderijen met afbeeldingen van landbouw en 23 schilderijen met afbeeldingen van het weven van zijde) gemaakt door Jiao BingZhen de hofschilder van de Kangxi periode. € 1000-1500
3793 Zilveren armband in vakverdeling met broche in ronde vorm, beide met turkoois en emaille. China, 20e eeuw. € 550-750
3787 Twee lakwerken onderzetters met ingelegd parelmoeren decor van personages in een landschap. China, 18e eeuw. Afm. 11 x 11 cm. € 600-800 3794 Verguld zilveren handspiegel met jade achterplaat en handgreep, met florale motieven en bezet met zeven kleurstenen. China, 20e eeuw. L. 20 cm. € 3000-3500
3788 Marmeren plaquette met handbeschilderd decor van vier personages die thee aan het drinken zijn in de tuin met twee bedienden. China, 18e/19e eeuw. Afm. 16,5 x 21 cm. € 300-500 100
3789 Porseleinen plaquette in houten lijst, met decor van een berg/waterlandschap met huizen en kraanvogel en met Chinese karakters. China, Republiek. Afm. 15 x 23 cm. € 500-700
3791 Houten tafelscherm waarin een gestoken Duan stenen plaquette met voorstelling van een berglandschap met huizen bij de zee. China, 18e eeuw. Staande in een opengewerkte houten standaard met decor van lotusbloemen. HxB: 70 x 46 cm. € 8000-10000 101
3795 Jadeiet snuff bottle, gepolijst lichtgroen. China. H. 6 cm. € 500-600
3796 Jadeiet snuff bottle met gestoken decor van vier vleermuizen en shou tekens. Stop van amethist. China. H. 6,5 cm. € 2000-3000
3801 Jade eendje met tak in de bek. China, 20e eeuw. Afm. 5,5 x 4 cm. € 500-600 3798 Gestoken jade vaasje op houten sokkeltje. China, 20e eeuw. H. 11 cm. Barstje. € 500-600
3804 Speksteen: beeldje van twee personen met een leeuw, en een plaquette (tafelscherm) met decor van een vogel op rots onder een boom. China, ca. 1900. H. beeldje 12 cm. H. tafelscherm incl. houten houder 20 cm, B. 9 cm. € 500-700
3807 Collectie van 144 stuks diverse amber/barnstenen snijstukken en hangers. China, Qing. € 3000-4000
3802 Jade beeldje van een moeder aap met jong. China, Qing. HxB: 4 x 2,3 cm. € 600-800 3799 Lichtgroene jade libation cup, de hals met meanderrand en aan de zijkant een klimmende leeuw. De voorzijde met een stier. China, 20e eeuw. H. 9 cm. Barstje. € 300-500
3805 Gestoken spekstenen beeldje van een pijprokende visser met twee kinderen, staande op houten voet. China, 20e eeuw. H. 24 cm. € 300-500
3808 Bloedkoralen snuff bottle met decor van een boomstam met bloemen en bladeren. China, ca. 1900. H. 10,5 cm. € 600-800
3803
3797 Jade ‘li’-drinkkopje met oor op gestoken houten sokkeltje. China, 19e eeuw. H. 3 cm, diam. 4,5 cm. € 500-600 102
3800 Jade pendant van een vogel met paddestoel. China, 20e eeuw. Afm. 8 x 6 cm. € 300-500
3803 Twee gesneden jade vogeltjes, waarvan een met russet. China, Qing. Afm. 6,5 cm en 4,5 cm. € 300-400
3806 Spekstenen beeldengroepje van een man zittend op een leeuw en jongen met staf. China, ca. 1900. H. 11 cm. € 300-500
3809 Duan stenen bloembakje met aan de ene zijde een gestoken decor van twee vliegende draken en een vuurbal en aan de andere zijde een decor van lotusbloemen en -bladeren en twee vliegende vogels. Aan de onderzijde twee schelpen en een vis. China, 20e eeuw. HxBxD: 9 x 27 x 15,5 cm. Defectjes. € 200-300 103
3810 Parelmoeren schelp met gestoken ajour decor van bloemen, vogels en draken. Staande op gestoken houten sokkel. China, 19e eeuw. Afm. schelp: 16,5 x 20,5 cm. € 300-500
3811 Waaier met parelmoeren greep en zilveren montuur waaraan een zijden koort met gestoken ivoren knoop met bloemmotieven, in zwarte lakwerkdoos. China, Kanton, 19e eeuw. De waaier is aan beide zijden gedecoreerd met een hofscène, de gezichtjes van de personages in ivoor. Incl. plexiglazen standaard. € 1000-1500
3813 Twee ivoren kaartenhouders, een met decor van dorpsscène en personages en een in kruisvorm met personages. China, Kanton, 19e eeuw. H. 10,5 en 11,5 cm. € 500-700
3820 Gestoken ivoren bal in standaard. China, 20e eeuw. H. 37 cm. In blauw fluwelen doos. € 800-1000 3821 Ivoren gestoken plaquette met decor van personages in een tuin. China, 19e eeuw, L. 23,5 € 700-900
3814 Twee ovalen ivoren plaquettes met decor van personages, waarvan een gouden montuur. China, Kanton, 19e eeuw. € 500-600
3815 Ivoren dokterslady. China, ca. 1900. L. 26 cm.
3812 Ivoren kaartjeshouder met aan de ene kant een reliëfdecor van twee vlinders, een krekel en een bloesemtak. Andere zijde met een reliëfdecor van twee kraanvogels en vlinders. Met signatuur. Japan, Meiji periode, 19e eeuw. Afm. 11 x 7 cm. Defecten. € 500-600
3817 Gestoken ivoren zwaardschede, in segmenten. Diverse scène’s met personages, afgewisseld met florale motieven. Aan de onder- en bovenzijde twee medaillons met afbeelding van draken. China, 19e eeuw. L. 94 cm. Lemmet manco. Defectjes. € 1000-1500
€ 300-500
3818 Ivoren tand, met gestoken voorstelling van een man met boek en pen en vrouw met waaier, gepolychromeerd. China, ca. 1900. H. 69 cm. Barst. € 1250-1500
3819 Ivoren dekselvaasje met gestoken decor van een draak en randen met meanderrand. Langs de zijkant twee kettingen. Topbekroning in de vorm van een draak. Onderkant gemerkt en binnenkant deksel gemerkt met zegelmerk. China, 1900-1930. H. 20 cm. € 800-1000
3822 Ivoren sculptuur van twee schelpen waarin scènes met personages, op gestoken houten voetje. China, 20e eeuw. L. 21 cm. € 300-400
3816 Ivoren snuff bottle in de vorm van een maiskolf met muizen. China, 19e eeuw. H. 6,5 cm. In foudraal. € 600-800 3821
3823 Ovaal emaille doosje met floraal polychroom decor. China, Konyon, 18e/19e eeuw. Diam. 13,5 cm. € 200-300
3826 Cloisonné theepot met twee handvaten en met polychroom decor van bloemen, vleermuizen en Chinese tekens. Gemerkt aan onderzijde. China, 20e eeuw. H. 12 cm. Defectjes. € 200-300 3831 Koro. Aan de onderkant gemerkt met zegelmerk Xuande. China, 19e eeuw. H. 41 cm. € 1000-1500 3829 Bronzen archaïsche vaas met opengewerkte handgrepen met Swatika-tekens, eindigend in drakenkoppen. Hals met meanderdecor, met draak en phoenix. Uitneembare koperen binnenbak. Gemerkt. China, 18e/19e eeuw. H. 40 cm. Met deukjes. € 1000-1500
3824 Emaille bord met polychroom decor van vijf vliegende draken met vuurballen. Achterzijde met twee fabeldieren. China, 18e/19e eeuw. Diam. 33 cm. € 1000-1500
3825 Stel cloisonné vaasjes met polychroom floraal decor en vlinders. China, 19e eeuw. H. 16,5 cm. Gerestaureerd. € 150-200 106
3827 Cloisonné vaas met decor van vissen. China, 19e/20e eeuw. H. 50 cm. Emaille met defecten. € 800-1000
3828 Bronzen kom, staande op vier pootjes, met reliëfdecor in de vorm van kippen en eenden. Gemerkt aan onderzijde met karakters. Japan, Meiji periode, 19e eeuw. H. 17 cm, diam. 34 cm. € 800-1000
3830 Verguld koperen tabaksdoos met aan de voor- en achterzijde een medaillon met decor van mannetje in roeibootje, pagode, bloemen en vogel, rondom florale medaillons. Japan, 18e eeuw. L. 12 cm. € 2500-3500
3832 Bronzen koro met grepen in de vorm van een drakenkop met ringen en staande op drie poten, waartussen vleermuizen. China, 19e eeuw. Diam. 34 cm. H. 31,5 cm. € 800-1000
3833 Bronzen Hu vaas met archaïsche motieven. China, Ming. H. 21 cm. € 800-1000 107
3834 Bronzen censer. Gemerkt met zegelmerk. China, 19e eeuw. Diam. 15 cm, H. 10 cm. Hersteld. € 500-700
3837 Bronzen spiegel in gestoken houten houder. Spiegel met 4-karaktermerk. Houder voorzien van florale motieven en vleermuizen. China, 19e eeuw. Diam. 38,5 cm, H. 68 cm. Houder met defectjes. € 400-500
3839 Gestoken houten beeld van Guanyin op gestoken houten sokkel, met liggende leeuw en lotus. China, 19e eeuw. H. 52 cm. € 1000-1500
3841 Blanc de Chine Guanyin met ruyi. Gemerkt met zegelmerk. China, 19e/20e eeuw. H. 42 cm. Defectjes. € 800-1000
3835 Bronzen censer. Gemerkt met zegelmerk Xuande. China, 19e eeuw. H. 9,5 cm. € 300-500
3838 Stel gestoken houten armstoelen. China, 20e eeuw. H. 118 cm. € 1000-1500 3836 Bronzen wierookbrander met aan de ene zijde een medaillon met twee personages in een huis en aan de andere zijde een scène met decor van twee personages in een boot. Gemerkt met 8-karaktermerk. China, 19e/20e eeuw. H. 8 cm, Diam. 16 cm. € 400-500
3840 Gestoken houten Guanyin staande op sokkel. China, 19e eeuw. H. 53 cm. Defecten. € 250-350
3842 Blanc de chine Guanyin met hert met bloemenvaas met hengsel op zijn rug. Op achterzijde gemerkt met kalebasmerk en zegelmerk, Fu Yunlin. China, 19e/20e eeuw. H. 49,5 cm. Defecten. € 500-700 109
3843 Blanc de Chine Guanyin. China, 20e eeuw. H. 42 cm. Defectjes. € 600-800
3844 Peking glazen kwasten spoeler, groen met rood, met aan de rand symboliek. Aan de onderzijde decor van de zee. Gemerkt met vierkant zegelmerk. China, 20e eeuw. Diam. 17 cm, H. 8,5 cm. € 300-500
3845 Wit peking glazen vaasje. China, ca. 1900. H. 23 cm. € 400-500 110
3846 Stel peking glazen vazen met blauw-groen-wit honingraat motief. China, ca. 1880. H. 27,5 cm. € 1000-1500
3850 Boek, getiteld: ‘The grandeur of the Gorges’, door: Donald Mennie, nr. 667 (oplage van 1000). Kelly & Walsh Ltd. Shanghai, 1e druk 1926. € 400-600
3853 Cassette met ca. 61 diverse foto’s van China, gemaakt door: Jhr. Mr. Dr. A.J. van Citters, periode: 1903-1908. De glasnegatieven van deze foto’s zijn sinds 1928 in het bezit van het Museum Volkenkunde in Leiden. In 2010/2011 en in 2013 is in dit museum een tentoonstelling geweest van foto’s en filmbeelden gemaakt in China omstreeks 1910, door o.a. Van Citters.
3847 Twee catalogi Sotheby’s Taipei 1997 en 1998, ‘A Private Collection of Yixing Teapots’ en ‘Fine Yixing Teapots’. € 200-300
3848 17 diverse boeken over Aziatica. Gespecificeerde lijst aanwezig. € 100-150 3849 18 diverse boeken over Aziatica. Gespecificeerde lijst aanwezig. € 100-150
3851 Serie boeken in drie delen, ‘Chinese Porcelain Collections in the Near East, Topkapi and Ardebil’, auteur T. Misugi. Uitgegeven 1981. € 300-500
3852 Fotoalbum met ca. 80 foto’s van China, ca. 1910. Album met zijden band, rug gescheurd. Provenance: Foto’s van LeMunyon en Van Citters. Museum Volkenkunde, Leiden. 28 februari 2010 t/m 1 mei 2011. € 1000-1500
Dhr. A.C. van Citters verbleef in de periode tussen 1903 en 1908 als Nederlands gezant in Beijing. In die periode maakte hij 245 foto’s op glasplaten. Uit deze foto’s spreekt vooral een gevoel van persoonlijke verontwaardiging over de schade die westerse en Japanse soldaten tijdens de Bokseronderdrukking in de hoofdstad hebben aangericht. De foto’s kenmerken zich door de typische scherpte van glasplaten, en getuigen van een feilloze kennis van de cameraopstelling. € 10000-15000
3854 Drie aquarellen op zijde met afbeeldingen van lange lijzen. Toegevoegd een stel zijden weefsels met decor van bloemen, vissen en vleermuizen en een stel zijden weefsels met decor van vissen en bloemen. Alle China, 20e eeuw. € 300-500 111
3863 Drie diverse Japanse houtsnede’s w.o. Kuniyoshi (17971861), ‘Gezicht op een dorp aan het water’, afm. 35 x 73 cm. Hiroshiyo (1795-1858), ‘Kraanvogel’ en ‘IJsvogel met lotusbloem’, afm. 30,5 x 6,5 cm en 32,5 x 10 cm. Defecten. € 200-300
3855 Scroll met aquarel van een landschap. China, 20e eeuw. Afm. scroll 122 x 43,5 cm. Afm. afbeelding 22,5 x 31,5 cm. € 200-300
3856 Su Hua (1943), ook bekend onder de naam: Jean Tai, ‘Vogels op tak met bloesem’, gesigneerd en gedateerd 1986, aquarel, afm. 50 x 59 cm. € 500-600
3858 Aquarel met voorstelling van een eekhoorn met druiventros, op zijde, met gedicht en zegelmerk. Shu Yun. China, 20e eeuw. Diam 24 cm. € 300-400
3861 Aquarel met voorstelling van een Chinese pioenroos, met gedicht, gesigneerd. Dubbel kalebasmerk en zegelmerk. Liao Yu Cheng. China, 20e eeuw. Diam. 25 cm. € 300-400
3864 Japanse houtsnede van Kuniteru Ichiyosai (1819-1874), ‘Gezicht op Yokohama’, printed in 1865, afm. 46 x 77 cm. Defectjes. € 500-700
3865 Japanse houtsnede met voorstelling van ‘Drie Geisha’s’, onbekende kunstenaar, 19e eeuw, afm. 35 x 72,5 cm. € 200-300
3859 Aquarel met voorstelling van een bloemenmand, op zijde, met gedicht en zegelmerk. Dan Tu. China, 20e eeuw, diam. 25 cm. € 300-400
3862 Zijdeschildering van een klimmende tijger op rots. Gemerkt met tekst en twee zegelmerken. China, 20e eeuw. Afm. 128 x 42 cm. € 800-1200
3857 Su Hua (1943), ook bekend onder de naam: Jean Tai, ‘Vogels op tak’, gesigneerd, aquarel, afm. 38 x 58 cm. Inclusief boek. € 500-600 112
3860 Aquarel met voorstelling van een vogel op een tak, op zijde, met gedicht en zegelmerk. Xing Jie. China, 20e eeuw. Afm. 25 x 25 cm. € 300-400
3863 (één van drie)
3866 Aquarel met voorstelling van een berglandschap. Gesingneerd: Yang Zheng Xin. China. Afm. 64 x 42 cm. € 500-700 113
3867 Set van drie porseleinen polychrome beelden van Chinese mannen, één met kind op de arm in gewaad met kraanvogels, één met ruyi in gewaad met drakendecor, en één met staf in gewaad met shou-tekens. Alle gemerkt met zegelmerk. China, 20e eeuw. H. ca. 44 cm. Defectjes. € 1000-1500
3869 Porseleinen vaas, monochroom geel met famille verte decor van drie fo-honden met bal. Gemerkt met zegelmerk. China, Qianlong, 20e eeuw. H. 21 cm. € 300-500
3871 Stel porseleinen schotels met polychroom decor van diverse scènes met personages in huis en tuin en op de achterzijde van de rand vier vleermuizen. Gemerkt met zegelmerk. China, ca. 1920. Diam. 45,5 cm. € 2000-3000
3872 Porseleinen vaasje met polychroom decor op geel fond en twee medaillons met afbeelding van personages. China, 19e eeuw. H. 25 cm. € 200-300
3872
3868 Porseleinen beeld met polychrome beschildering van een man, kleding voorzien van florale motieven, vogels en Chinese karakters, met geheven handen en een zwaard. China, 20e eeuw. H. 34,5 cm. Met defect aan rechterhand. € 300-400
3870 Stel vierkante porseleinen vazen met polychroom decor van vogels en aan de zijkanten Chinese karakters, aan weerszijden leeuwenmaskers met ringen. Gemerkt met zegelmerk. China, 20e eeuw. H. 57 cm. € 800-1000
3873 Stel porseleinen borden met polychroom decor van een erotische scène, op de rand aan de achterzijde vlinders. Gemerkt met 6-karaktermerk. China, Guangxu, 20e eeuw. Diam. 19 cm.
€ 1000-1500 115
3880 Drie boekjes met gedichten en afbeeldingen van mensen en dieren. China, 20e eeuw. € 300-400
3874 Set van drie porseleinen polychrome beelden van Chinese mannen, één met kind op de arm in gewaad met kraanvogels, één met ruyi in gewaad met drakendecor en zee met vis, en één met staf in gewaad met shou-tekens. Alle gemerkt met zegelmerk. China, 20e eeuw. H. ca. 54 cm. Defecten. € 1500-2000
3875 Porseleinen vaas met polychroom decor van twee vliegende draken en een vuurbal. Gemerkt met zegelmerk. China, 20e eeuw. H. 25,5 cm. € 500-700
3876 Porseleinen vaasje met polychroom decor, met afbeelding van een lange lijs met pauw in een bootje en een kraanvogel met twee perzikken in bek. Gemerkt met zegelmerk. China, 20e eeuw. H. 20 cm. € 1000-1200
3877 Porseleinen vaasje met polychroom decor, met afbeelding van een lange lijs in landschap met rots. Gemerkt met zegelmerk. China, 20e eeuw. H. 20 cm. € 1000-1500
3878 Porseleinen vaas met famille rose decor van vijf kinderen in een landschap, waarvan één zittend op een geit. Gemerkt met zegelmerk. China, Qianlong, 20e eeuw. H. 17 cm. € 200-300
3879 Porseleinen maanfles met twee oren en blauw decor, aan de rand florale motieven en op de buik aan weerszijden symboliek in vakverdeling. Gemerkt met 6-karaktermerk in de hals. China, 20e eeuw. H. 37 cm. € 1500-2000
3881 Lakwerken drieslags kamerscherm met decor van personages en tempels. China, ca. 1900. HxB: 127 x 100 cm.
€ 300-500
3882 Ovaal lakblad met parelmoeren inlegwerk van vogels en bloemen. China, ca. 1900. B. 69 cm. Met originele houten display stand. Enige stukjes inlegwerk manco. € 300-600
Art-Deco
4001 Achtkantig eierschaal porseleinen kopje met polychroom floraal decor. Rozenburg, Den Haag, ca. 1910. H. 5 cm. € 300-400
4002 Achtkantig eierschaal porseleinen kopje met polychroom floraal decor. Rozenburg, Den Haag, ca. 1910. H. 5 cm. € 300-400
4004 Achtkantig eierschaal porseleinen schoteltje met polychroom decor van distel. Rozenburg, Den Haag, ca. 1910. Afm. 13 x 13 cm. € 400-500
4007 Achtkantig eierschaal porseleinen schoteltje met polychroom decor van vogel op tak. Rozenburg, Den Haag, ca. 1910. Afm. 12,5 x 12,5 cm. Sterbarstje. € 350-500
4009 (bovenaanzicht)
4009 Aardewerken schaal op voet, ontwerp Charles Catteau. Decornummer D.5020, stempel BKF (Boch Freres Keramis) en blindstempel onder het glazuur. Ca. 1920. Diam. 43 cm, H. 21,5 cm. Defectje. € 1000-1500
4011 Achtkantig eierschaalporseleinen schoteltje met polychroom decor van een vogel. Rozenburg, Den Haag, ca. 1910. Afm. 13,5 x 13,5 cm. € 500-700
4005 Achtkantig eierschaal porseleinen schoteltje met polychroom decor van distel. Rozenburg, Den Haag, ca. 1910. Afm. 13 x 13 cm. € 300-400
4012 Platelen schotel met gestileerd decor van drie vliegende vlinders boven het water met waterlelies. Rozenburg, Den Haag, 1901. Diam. 47 cm. € 1000-1500
4008 Achtkantig eierschaal porseleinen kop en schotel met polychroom decor van vogel op tak. Rozenburg, Den Haag, ca. 1910. Afm. schotel 12,5 x 12,5 cm, H. kopje 5 cm. € 1000-1250 4003 Achtkantig eierschaal porseleinen kopje met polychroom floraal decor. Rozenburg, Den Haag, ca. 1910. H. 5 cm. € 300-400
4006 Achtkantig eierschaal porseleinen schoteltje met polychroom floraal decor. Rozenburg, Den Haag, ca. 1910. Afm. 13,4 x 13,4 cm. € 400-500
4010 Eierschaalporseleinen vaas met polychroom decor van een papegaai. Rozenburg, Den Haag, ca. 1900. H. 26,5 cm. Bodem- en buikbarstjes. € 4000-5000 4012
Boeken en prenten
5001 Boek, M. Smallegange, ‘Nieuwe Cronyk van Zeeland’, 1696, met handgekleurde wapenkaart. € 1000-1500
5002 Handgekleurde kaart van Rotterdam. ‘DD. Praetori consvlibvs scabinis et senatvi, vrbis Rotterdamensis’, door: I. Blaeu. Afm. 42 x 54 cm. € 150-200
5003 Jan Mankes (1889-1920), ‘Nestkuiken’ gesigneerd en gedateerd 1917, houtgravure, afm. 12 x 9,2 cm. Met tekst op de achterkant: ‘Voor Corry op haar halve eeuwfeest van de zoon van Jan Mankes, 31 augustus 1974, Beint Mankes’. € 1000-1500 120
5004 Gravure van een wereldkaart in twee hemisferen en voorstelling van het zonnestelsel. Getiteld: ‘Orbis Terrarum Tabula Recens Emendata et in Lucem Edita’, ca. 1660. Afm. 37,5 x 47,5 cm. € 500-700
5007 Kaart van Zeeland, ‘Zelandicarvm insvlarvm exactissima et nova descriptio avc tore D. Iacobo a Daventria’, Jacob van Deventer, 16e eeuw. Afm. 34 x 46,5 cm. € 200-300
5005 Handgekleurde kaart van Leeuwarden, ‘Leoverdia’, 17e eeuw. Afm. 40,5 x 51,5 cm. € 150-200
5008 Handgekleurde kaart van Limburg, ‘Limburgi ducatus et comitatus Valckenburgi nova descriptio’, N. Visscher, 17e eeuw. Afm. 47 x 57,5 cm. € 200-300
5006 Handgekleurde kaart van Gelderland, ‘Tetrarchia ducatus gelriae Arnhemiensis five Velavia’, 17e eeuw. Afm. 40,5 x 52,5 cm. € 200-300
5009 Handgekleurde kaart van Drenthe, ‘Drentia comitatvs transisulaniae tabula II’, Auetore Cornelio Pynacker’, Cornelis Pijnacker, 17e eeuw. Afm. 40 x 54,5 cm. € 200-300
5010 Handgekleurde kaart van Gelderland, ‘Ducatus Geldriae et comitatus Zutphaniae’, F. de Wit, 17e eeuw. Afm. 47 x 55,5 cm. € 200-300
5011 Landkaart van China, Regni Sinae vel Sinae Propric, Anno 1737. Afm. 58,5 x 52 cm. € 400-500
5012 Boek, Aanmerklyke Reys van Ralph Fitch (1583-1591), koopman te Londen, gedaan van Anno 1583 tot 1591. Heringebonden. Leiden, Pieter van de Aa, 1706. € 250-300 121
Schilderijen en aquarellen
6001 Mari ten Kate (1831-1910), ‘IJsgezicht’, gesigneerd, aquarel, afm. 30 x 39 cm. € 1200-1400
6002 Yuri Tsvetaev (1948), ‘Anthropological Catastrophe’, gesigneerd en gedateerd 2001, paneel, afm. 21 x 21 cm. Provenance: gekocht bij Galerie De Twee Pauwen, Den Haag. € 300-500
6003 Harrie Koster (1943), ‘De valk’, gesigneerd, doek, afm. 50 x 75 cm. Met certificaat van Pieter Breughel Kunsthandel te Amsterdam. € 1750-2000 122
6004 H. Homuth, ‘Haven van Veere’, gesigneerd en gedateerd 1925, doek, afm. 70 x 80 cm. € 500-700
6005 Marinus Johannes de Jongere (1912-1978), ‘Havengezicht Rotterdam’, gesigneerd, doek, afm. 60 x 100 cm. € 500-700
6007 Pita Vreugdenhil (1945), ‘Stilleven met kruiken, vergiet en fruit’, gesigneerd en gedateerd 1999, doek, afm. 60 x 80 cm. € 800-1000
6008 Cornelis Koppenol (1865-1946), ‘De ganzenhoedster’, gesigneerd, paneel, afm. 24 x 32 cm. € 2000-2500
6009 Marinus Johannes de Jongere (1912-1978), ‘Havengezicht Rotterdam’, gesigneerd, doek, afm. 40 x 60 cm. € 400-600 6006 Hermanus Niessen (1867-1931), ‘Moederpoes met drie spelende poesjes’, gesigneerd, doek, afm. 60 x 50 cm. € 300-500
6010 Hubertus van Hove (1814-1865), ‘De vismarkt’, gesigneerd en onduidelijk gedateerd, paneel, afm. 25 x 21 cm. € 800-1000
6011 Herman Frederik Bieling (1887-1964), ‘Plaza de Lonja, Palma de Mallorca’, gesigneerd, doek, afm. 56 x 62 cm. € 500-600
6012 Hendrick Weegewijs (1875-1964), ‘Interieur met personages’, gesigneerd en gedateerd 1908, doek, afm. 68 x 80 cm. € 300-400 123
6013 Evert Moll (1878-1955), ‘Havengezicht Rotterdam’, gesigneerd, doek, afm. 40 x 80 cm. € 300-400
6016 Johannes Hendrikus Jurres (1875-1946), ‘Heraut te paard’, gesigneerd, paneel, afm. 20,5 x 13 cm. € 200-300 6019 Maurits Cornelis Escher (1898-1972), ‘Dag en nacht’, gesigneerd, litho, eigen druk II-’38, afm. 41 x 70 cm. € 15000-20000 6014 Jan Jacob Lodewijk ten Kate (1850-1929), ‘Terras met personages’, gesigneerd en gedateerd 1875, paneel, afm. 33 x 43 cm. € 800-1200
6017 Herman Frederik Bieling (1887-1964), ‘Kerkinterieur, Locronan Bretagne’, gesigneerd en gedateerd ‘34, doek, afm. 55 x 46 cm. € 500-600
6015 Franse School (ca. 1800), ‘Putti spelend met hondje’, doek, afm. 74 x 120 cm. € 500-600
6018 Willem Jan Pieter van der Does (1889-1966), ‘Havengezicht’, gesigneerd, paneel, afm. 60,5 x 91 cm. € 1250-1750 124
6020 Louis Eugène Coedès (1810-1906), ‘Portret van een Romeinse of Griekse vrouw’, gesigneerd, pastel, afm. 63 x 52 cm (ovaal). € 300-500
6021 Chris A.M. Overbeeke (1946), ‘Stilleven met kersen in een emaille vergiet’, gesigneerd, paneel, afm. 29 x 50 cm. € 1000-1500
6026 Paul Permeke (1918-1990), ‘Winterlandschap’, gesigneerd, doek, afm. 60 x 80 cm. € 800-1000
6022 Willy Sluiter (1873-1949), ‘De behulpzame hand’, gesigneerd, gemengde techniek, afm. 39,5 x 32 cm. € 1000-1500
6024 Estella den Boer (1912-2010), ‘Clown’, gesigneerd, doek, afm. 80 x 60 cm. € 500-1000
6028 Joseph Edouard Stevens (1819-1892), ‘Circushonden’, gesigneerd, paneel, afm. 36 x 27,5 cm. € 2500-3500
6027 Vlaamse School (18e/19e eeuw), ‘Hemelvaart’, niet gesigneerd, doek, afm. 115 x 84 cm. € 600-800
6023 Hollandse School (19e eeuw), ‘Interieur met personages’, paneel, afm. 38,5 x 31 cm. € 1500-2000
6029 Romantische School (19e eeuw), ‘Zeegezicht met beloodsing in storm’, niet gesigneerd, doek, afm. 58 x 73 cm. Gesteld wordt dat dit vermoedelijk beloodsing bij Zierikzee voorstelt. € 400-600
6025 Mies Elout-Drabbe (1875-1956), ‘Portret van een meisje’, gesigneerd en gedateerd Domburg, sept. 1911, potloodtekening, afm. 39 x 27 cm. € 200-300 127
6034 Henri Victor le Fauconnier (1881-1946), ‘Zeeuwse boerin’, gesigneerd, potloodtekening, afm. 32,5 x 24,5 cm. € 100-200
6030 Anton Franciscus Pieck (1895–1987), ‘Rome’, gesigneerd, aquarel, afm. 50 x 35 cm. € 1000-1500
6032 Anton Franciscus Pieck (1895–1987), ‘De wegen des levens’, gesigneerd, aquarel, afm. 29 x 20 cm. Toegevoegd het boek ‘Gösta Berling’, door Selma Lagerlöf. Bij blz. 156 is dit werk van Pieck afgebeeld. € 2000-3000
6033 Bernard Boutet de Monvel (1881-1949), ‘Gezicht op Doha’, gesigneerd en gedateerd 1946, board, afm. 40,5 x 50,5 cm. € 500-700 6031 Anton Franciscus Pieck (1895–1987), ‘1001 nacht’, gesigneerd, aquarel, afm. 38 x 27 cm. € 3000-5000 128
6035 Willem Rikkers (1812-1873), ‘Meisje met pop in kinderstoel’, gesigneerd, paneel, afm. 25 x 20,5 cm. € 300-500
6036 Jan Heyse (1882-1954), ‘Liggend naakt meisje, lezend’, gesigneerd en gedateerd Veere 1931, tempera op doek, afm. 25 x 50,5 cm. Vermoedelijk is het meisje Heleen Heyse.
€ 1000-1500 129
6037 Romantische School (19e eeuw), ‘Jonge herder’, niet gesigneerd, paneel, afm. 25 x 33 cm. € 600-800
6038 Andreas Schelfhout (1787-1870), ‘Landschap met molen’, gesigneerd, potloodtekening, afm. 8 x 21 cm. € 200-300
6041 Gerrit Jan Derens (1831-1898), ‘Jongetje met speelgoedpaardje en zweep’, gesigneerd en gedateerd 1855, paneel, afm. 34,5 x 25,5 cm. € 300-500 6039 Reimond Kimpe (1885-1970), ‘Stilleven met koraal en schelpen’, gesigneerd en gedateerd 1941, doek, afm. 106 x 85 cm. € 4000-6000
6044 Frans Moormans (1832-1893), ‘Vrouw bij kachel’, gesigneerd en gedateerd 1870, paneel, afm. 46,5 x 37,5 cm. € 2000-2500
6042 P.D. Ridder, twee portretten: ‘Theodorus van der Groe (1705-1784)’, gesigneerd en gedateerd fecit 1786, pastel, afm. 36 x 25 cm. Van der Groe was Nederlands gereformeerd predikant, publicist en theoloog. € 200-300
6040 Dirk Smorenberg (1883-1960), ‘Waterlelies in de Loosdrechtse plassen’, gesigneerd en gedateerd 1923, doek, afm. 55 x 80,5 cm. Provenance: gekocht bij Simonis & Buunk. € 5000-7000 130
6043 Albert Roosenboom (1845-1875), ‘The young entertainer’ gesigneerd, paneel, afm. 25 x 19 cm. € 600-800
6045 Willem Paerels (1878-1962), ‘Vrouw met foulard op het strand te Scheveningen’, gesigneerd en gedateerd 1913, doek, afm. 50,5 x 40,5 cm. Vermoedelijk is de afgebeelde vrouw dezelfde als die staat afgebeeld in het boek ‘Het impressionisme en het fauvisme in België’ van Serge Goyens de Heusch, op blz. 368. € 10000-12000 131
6046 Rienk Jelgerhuis (1729-1806), Twee portretten: ‘Man’ en ‘Vrouw’, gesigneerd, pastel, afm. 36 x 27,5 cm. € 200-300
6049 Haarlemse School (17e eeuw), ‘De apostel Johannes’, tondo naar een prent van Lucas van Leyden, paneel, afm. 11,5 x 11,5 cm (rond). Lijst van latere datum. € 2500-3500 6050 Piet van der Hem (1885-1961), ‘Kleden voor het feest’, gesigneerd, doek, afm. 72 x 98 cm. € 7000-9000
6053 Adrianus Cornelis van Noort (1914-2003), ‘Strandplezier te Zandvoort’, gesigneerd, paneel, afm. 30 x 40 cm. € 300-400
6048 G. Schimmelpenning (19e eeuw), ‘Vrouwen in de keuken’, paneel, afm. 33 x 28 cm. € 600-800
6047 Hollandse School (17e eeuw), ‘Rustende jachthonden in tuin’, niet gesigneerd, gedoubleerd, afm. 98 x 96 cm. € 2000-2500
6054 Henk Dekker (1897-1974), ‘De ingang van de waterweg bij Hoek van Holland’, gesigneerd, doek, afm. 60 x 100 cm. € 600-800 6051 Harrie Koster (1943), ‘Voorstraat te Dordrecht’, gesigneerd, doek, afm. 61 x 92 cm. € 600-800
6052 Adrianus Cornelis van Noort (1914-2003), ‘Strandplezier’, gesigneerd, paneel, afm. 24 x 30 cm. € 600-800
6055 (één afgebeeld) 6055 Victor Uytterschaut (1847-1917), twee aquarellen en een tekening: ‘De Panne, België’, gesigneerd en gedateerd. Afm. 14,5 x 21, 13,5 x 17 en 14,5 x 23 cm. € 600-800
6050
6062 William Mouncey (1852-1901), ‘Bosgezicht met vee en figuren’, gesigneerd, doek, afm. 53 x 66 cm. € 500-700
6056 Hollandse School (ca. 1800), ‘Stilleven met pioenrozen en dahlias in een urn op marmeren console’, niet gesigneerd, gedoubleerd, afm. 83 x 63 cm. € 1000-1200
6058 Félix Bracquemond (1833-1914), ‘Portret van Marie Scheikevitch’, gesigneerd, pastel, afm. 53 x 44 cm. Marie Scheikevitch was een Joods schrijfster en schreef o.a. ‘Time past, memories of proust and others’ (1935). Een herdruk van dit boek uit 1971 is bij deze pastel aanwezig. Ze was getrouwd met Pierre Carolus Duran, zoon van de beroemde Franse schilder Carolus Duran. € 3000-3500
6061 Johannes Jacobus Paling (1844-1892), ‘Twee zusjes’, gesigneerd, doek, afm. 78 x 60 cm. In originele lijst. € 2000-3000
6063 Gerhard Arij Ludwig Munthe Morgenstjerne (1875-1917), ‘Bomschuit op het strand’, gemonogrammeerd en gedateerd 1917, gemengde techniek, afm. 27 x 60 cm. € 400-600
6059 Juriaen Marinus van Beek (1879-1965), ‘Italiaans landschap bij meer’, gesigneerd, doek, afm. 70 x 100 cm. € 400-600 6060 Johan Frederik Engelberg ten Klooster (1873-1940), 17 diverse aquarellen, Hollandse en Indische onderwerpen. Diverse afmetingen. Alle niet gesigneerd. € 500-700 6057 Johan Gerrit ter Heege (1889-1985), ‘Opa met kleinzoon’, gesigneerd en gedateerd 1948, doek, afm. 50,5 x 40,5 cm. € 400-600 134
6064 Omgeving Sebastian Vrancx 16e/17e eeuw, ‘De één zijn dood is de ander zijn brood’, niet gesigneerd, doek, afm. 68 x 102 cm. Provenance: collectie Lucas Bolsius. € 5000-7000 135
6067 B. Wilmsen (19e/20e eeuw), ‘Interieur met meisje met pop’, gesigneerd, paneel, afm. 30 x 42 cm. € 300-500
6071 Cornelis Ploos van Amstel (1726-1798), ‘Interieur met gezin’, naar een tekening van Adriaen van Ostade, niet gesigneerd, zgn. ‘ets en roulette’, afm. 23,5 x 22 cm. € 800-1000 6069 Duitse of Oostenrijkse School (ca. 1800), ‘Stilleven met o.a. druiven, kersen en perzikken’ niet gesigneerd, paneel, afm. 49,5 x 37,5 cm. € 2000-3000
6065 Johannes Antonius Canta (1816-1888), ‘Christus bij Pilatus’, gesigneerd en gedateerd 1863, doek, afm. 155 x 110 cm. In gestoken Neo-gotische eikenhouten lijst. € 1500-2000
6068 Jan Heyse (1882-1954), ‘Zeeuws meisje, breiend’, gesigneerd en gedateerd aug. ‘11, potloodtekening, afm. 25 x 17,5 cm. € 1000-1200
6066 Henricus Engelbertus Reijntjens (1817-1900), ‘Voor de watersnood’, gesigneerd en gedateerd 1880, paneel, afm. 40 x 31,5 cm. € 1000-1500 136
6070 Roelant Saverij (1576/78-1639), ‘Bosgezicht met doorkijkje en diverse vogels, waaronder een dodo’, gesigneerd, paneel, afm. 62 x 110 cm. Saverij werd geboren in Kortrijk. Zijn ouders waren protestant en vestigden zich in 1585 te Haarlem. Na zijn opleiding werd hij hofschilder van de keizers Rudolf II en Matthias te Praag. Rond 1616 keerde hij terug naar Nederland en ging hij in Amsterdam wonen. In 1618 vestigde hij zich definitief in Utrecht. Hij was bevriend met de Middelburgse stillevenschilders Balthasar van der Ast en Ambrosius Bosschaert. Provenance: gekocht bij Kunsthandel S. Nijstad, Den Haag.
€ 30.000-40.000 137
6072 Daniel Vertangen (c. 1598-1681/84), ‘De bergnimf Salmacis bespiedt de badende Hermafroditus’ (Ovidius, Metamorfoses IV, 373), gemonogrammeerd, paneel, afm. 22 x 29,5 cm. Lijst van latere datum. Provenance: gekocht bij Kunsthandel Hoogsteder, Den Haag. € 10000-12000
6073 Johannes Frederik Schütz (1817-1888), ‘Zeilschepen op kalm water’, gesigneerd, paneel, afm. 19,5 x 25,5 cm. € 500-700 138
6074 Johan Hendrik Weissenbruch (1824-1903), ‘Knotwilgen in weiland met koeien’, gesigneerd, doek, afm. 23,5 x 36,5 cm. € 2000-3000
6075 Toegeschreven aan Wigerius Vitringa (1657-1721), ‘De inscheping van Willem van Oranje voor vertrek naar Engeland’, niet gesigneerd, gedoubleerd, afm. 103 x 156 cm. Provenance: gekocht bij Kunsthandel S. Nijstad, Den Haag. Met label aan de achterzijde: ‘Sunnyside House, Crawshawbooth, Rossendale, Lancs.’. Tevens geschreven: ‘From the collection C.G. Skipper’. € 10000-15000
6076 Paul Joseph Constantin Gabriel (1828-1903), ‘Molen in rivierlandschap’, gesigneerd, doek, afm. 30 x 46 cm. € 3000-5000 139
6082 Peder Mork Mønsted (1859-1941), ‘Avondschemering op het Meer van Genève’, gesigneerd, gedateerd 1889, doek, afm. 48 x 71 cm. € 1000-1500
6077 Bernard de Hoog (1866-1943), ‘A Happy Family’, gesigneerd, doek, afm. 101 x 80 cm. € 3000-4000
6083 Navolger van Adriaen van Ostade, ‘Oude vrouw met kruk’, gemonogrammeerd en gedateerd 1672, paneel, afm. 18,5 x 15,5 cm. € 600-800
6078 Johannes Hilverdink (1813-1902), ‘Twee mannen in een berglandschap’, gesigneerd en gedateerd 1886, houtskooltekening, afm. 30 x 42 cm. € 400-600
6079 Johannes Hilverdink (1813-1902), ‘Zeegezicht’, gesigneerd en gedateerd 1889, houtskooltekening, afm. 30 x 43 cm. € 400-600 140
6085 Toegeschreven aan Hendrik van der Borcht (1583-1660), ‘De onthechting van Magdalena’, niet gesigneerd, olieverf op koper, afm. 16 x 13 cm. Lijst in 17e eeuwse stijl. € 3000-5000
6080 Cornelis le Mair (1944), ‘Bloemstilleven’, gesigneerd, paneel, afm. 30 x 23 cm. € 500-700
6081 Johannes Weiland (1856-1909), ‘Moeder en kind’, gesigneerd en gedateerd 1884, gedoubleerd, afm. 111 x 79 cm. € 1000-1500
6084 Toegeschreven aan Barent Gael (1630/35-1698), ‘Dorpsplein met reizigers en paarden’, gemonogrammeerd, paneel, afm. 38 x 49,5 cm. € 2500-3500
6086 Naar Rachel Ruysch (1664-1750), ‘Bloemstilleven’, niet gesigneerd, 18e eeuw, doek, afm. 25,5 x 21 cm. Het werk is een vroeg 18e eeuwse kopie naar een schilderij van R. Ruysch. Het originele, gesigneerde werk bevindt zich in het Norton Simon Museum te Pasadena (Los Angeles), inventarisnummer F.72.43.I.P. Naar dat werk bestaat een ets van Noach van der Meer de Oude. Provenance: Glerum veiling december 2009, lotnr. 376. € 2500-3500 141
6092 Schilderij Theo Voorzaat (1938), ‘Moeilijk bereikbaar’, gesigneerd en gedateerd 2004, paneel, diam. 48,5 cm.
6087 Henri Houben (1858-1931), ‘Dorpsgezicht in Zeeland’, gesigneerd, doek, afm. 100 x 163 cm. In originele lijst.
6088 Hollandse school 19e eeuw, ‘Stilleven met vis en brood’, niet gesigneerd, paneel, afm. 18,5 x 39,5 cm. € 1000-1500
€ 2000-3000
Provenance: gekocht bij Galerie Lieve Hemel, Amsterdam. Tentoonstelling: Marie Tak van Poortvliet Museum, Domburg. € 2000-3000
6093 Theo Voorzaat (1938), ‘Communicatie?’, gesigneerd en gedateerd 1994, paneel, afm. 23,5 x 33 cm. Provenance: gekocht bij Galerie Lieve Hemel te Amsterdam. Tentoonstelling: Marie Tak van Poortvliet Museum, Domburg. € 1500-2000
6089 Johann Hendrik van Mastenbroek (1875-1945), ‘Tegen den avond op het IJsselmeer’, gesigneerd en gedateerd 1939, doek, afm. 50 x 60 cm. Provenance: gekocht bij Simonis & Buunk.
€ 5000-7000
6090 Theo Voorzaat (1938), ‘De illusie’, gesigneerd en gedateerd 1990, paneel, afm. 95 x 71 cm. Provenance: gekocht bij Galerie Lieve Hemel, Amsterdam. Tentoonstelling: Marie Tak van Poortvliet Museum, Domburg. € 2000-3000
6091 Theo Voorzaat (1938), ‘De vuurtoren van Ghania’, gesigneerd en gedateerd 1986, paneel, afm. 25 x 18 cm. Provenance: gekocht bij Galerie Lieve Hemel, Amsterdam. € 1500-2000 143
Indonesische schilderijen
6096 Pieter Marius Brouwer (1819-1886), ‘Zeegezicht’, gesigneerd en gedateerd 1843, paneel, afm. 21,5 x 30 cm. € 800-1000
6094 Theo Voorzaat (1938), ‘Van geen gewicht’, gesigneerd en gedateerd 2000, paneel, afm. 95 x 77 cm. Provenance: gekocht bij Galerie Lieve Hemel, Amsterdam. Tentoonstelling: Marie Tak van Poortvliet Museum, Domburg. € 2000-3000
6501 Ernest Dezentjé (1885-1972), ‘Javaanse weg’, gesigneerd, doek, afm. 54 x 79 cm. € 700-900
6505 Ernest Dezentjé (1885-1972), ‘Bloeiende flamboyant’, gesigneerd, board, afm. 24 x 31 cm. € 400-500
6502 Ernest Dezentjé (1885-1972), ‘Berglandschap bij de Puntjak’, gesigneerd, doek, afm. 25 x 48 cm. € 400-600 6097 Abraham Hulk (1813-1987), ‘Zeegezicht’, gesigneerd, paneel, afm. 22 x 31,5 cm. € 800-1000
6503 Ernest Dezentjé (1885-1972), ‘Uitzicht op vulkaan te Java’, gesigneerd, doek, afm. 50 x 85 cm. € 600-800
6095 Willem Dolphijn (1935), ‘Stilleven met appels’, gesigneerd en gedateerd 1984 fecit, paneel, afm. 41 x 29,5 cm. € 800-1000 144
6504 Ernest Dezentjé (1885-1972), ‘Landschap bij Tjipanas, Bandung’, gesigneerd, doek, afm. 21 x 31 cm. € 250-350
6506 Hasan Djaafar (1919-1995), ‘Vechthanen’, gesigneerd, doek, afm. 100 x 67 cm. € 800-1000
6507 Arie Smit (1916), ‘Outriggers on the beach’, gesigneerd en gedateerd ‘97, doek, afm. 27,5 x 38,5 cm. € 3000-5000 145
6508 Lee Man Fong (1913-1988), ‘Landschap met flamboyant’, gesigneerd, doek, afm. 38 x 47 cm. Provenance: dit schilderij is door Lee Man Fong geschonken aan Simon Henriques de la Fuente, welke artiest was onder de naam Pim de la Fuente. Hij was o.a. bekend van de Snip en Snap revue, en begin twintiger jaren dirigent van de opera in Amsterdam. De huidige eigenaar heeft het door vererving verkregen. € 10000-15000
6510 Auke Cornelis Sonnega (1910-1963), ‘Balinese jongen’, gesigneerd en gedateerd ‘49, doek, afm. 30 x 28 cm. In originele lijst.
€ 4000-5000
6509 Lee Man Fong (1913-1988), ‘Drie duiven’, gesigneerd en gedateerd 1948, ets, afm. 41,5 x 17,5 cm. € 500-700
6514 Geborduurd wandkleed met rood, zwart en goud floraal decor, Indonesië. Afm. 63 x 207 cm. € 100-150 6517 Carel Lodewijk Dake jr. (1886-1946), ‘Chinese begrafenis in Indië’, gesigneerd, paneel, afm. 31 x 36 cm. € 400-600
6511 Auke Cornelis Sonnega (1910–1963), ‘Ni Buda’, gesigneerd en gedateerd Bali ‘50, houtskooltekening, afm. 29 x 24 cm. € 500-700
6512 Agus Djaya (1913-1994), ‘Straatmuzikant’, gesigneerd, doek, afm. 80 x 138 cm. Inclusief boekje. € 500-700
6515 A.E. Herrmann (1924-1950), ‘Balinese danseres’, gesigneerd, aquarel, afm. 39 x 28 cm.
€ 150-200
6513 Gestoken houtsnijwerk met voorstelling van een Wajang met drie koeien. Java. Afm. 60 x 44 cm. € 100-150 148
6519 Chris Suharso (1931-1999), ‘Pasar’, gesigneerd en gedateerd ‘70, doek, afm. 50 x 64 cm. € 500-700
6518 Carel Lodewijk Dake jr. (1886-1946), ‘Emerald Boeddha te Bangkok’, gesigneerd, paneel, afm. 32 x 37 cm. € 400-600
6516 B. Trautmann, ‘Strandgezicht’, gesigneerd en gedateerd 1916, doek, afm. 61,5 x 101 cm. € 300-400
Le Mayeur de Merpres was a Belgian artist of noble birth. After many travels around the world, during which he visited Venice, North Africa, India, Cambodia, Madagascar, Damascus, Istanbul and Tahiti, he ended up in Bali in 1931. From 1933 onwards, he lived in his tropical paradise at Sanur. To the question of why he resided on Bali, he responded as follows: ‘There are three things in life I love. Beauty, sun and silence. And could you tell me where I can find a more perfect version of those things in any other place than Bali?’
Soon after his first exposition of 1933 in Singapore, he became a celebrity in South-East Asia. Many internationally well-known people, among whom was president Soekarno later on, purchased his works. He married the much younger Ni Pollok, a famous dancer, who modeled for many of his paintings. Chances are big that Ni Pollok modeled for both women on this painting. The date is estimated at 1948 or 1949. There are a number of aspects to this painting which make it a masterpiece of international allure. First of all, the size of the painting (100x120 cm) is the second largest size that Mayeur employed. In addition, the elaboration of the women with their fine sarongs is very special. Rarely did he paint them this detailed and with such fine luministic effects.
6520 Adrien-Jean Le Mayeur de Merprès (1880-1958), ‘Femmes au parasol’, gesigneerd, doek, afm. 100 x 120 cm. In originele gestoken houten lijst.
After his death, his house was made into a museum: Museum Le Mayeur. It is still accessible today. However, because of the steady growing tourism in the area, the museum is no longer situated as heavenly as it used to.
€ 300.000-400.000 Zie binnenkant kaft achterzijde voor een grotere afbeelding.
Photo: Tropenmuseum, Amsterdam. Object number 60005165.
The provenance of this painting is worth mentioning as well: Architect Joost Jacob Jiskoot (1896-1986). He bought the painting, as far as we know, directly from the painter. He designed, among others, the impressive Town Hall of Cheribon (currently Cirebon) which was built in the Art-Deco style in 1927, where he also has been Head of Public Works for several years.
6521 Adrien-Jean le Mayeur de Merprès (1880-1958), ‘Interieur van het huis van Le Mayeur met vijf Balinese vrouwen’, niet gesigneerd, gemengde techniek, afm. 54,5 x 69,5 cm. In originele gestoken Balinese lijst.
6524 Vier foto’s Adrien-Jean Le Mayeur de Merpres (1880-1958) en zijn vrouw Ni Pollok, vermoedelijk 1956/1957. € 50-70
Provenance: Léon Antoine Robert Wijnen (1918-2013), werkzaam als textiel ingenieur in Indonesië. Na WO II (vermoedelijk 1946 of 1947) gekocht bij de kunstenaar zelf in Sanur. € 15000-20000
6525 Dewa Kompiang Kandel Roeka (1916-1975), ‘Balinese mythe’, niet gesigneerd, aquarel, afm. 23,5 x 33 cm. € 400-600 6522 Adrien-Jean Le Mayeur de Merpres (1880-1958), ‘Zicht op Veurne’, niet gesigneerd, ca. 1910, paneel, afm. 45 x 55 cm. Certificaat van J. Ubbens en C. Ubbens-Huizing aanwezig. € 3000-5000 152
6523 Adrien-Jean Le Mayeur de Merpres (1880-1958), ‘Ghats of Benares’, gesigneerd, paneel, afm. 22 x 27 cm. € 5000-7000
6526 Eduard Gerdes (1887-1945), ‘De Meerderheid’, gesigneerd en gedateerd ‘39, doek, afm. 60 x 40 cm. € 400-600
6529 Frederik Kasenda (20e eeuw), ‘Anak Minahasa’, gesigneerd en gedateerd 1922, board, afm. 49 x 68 cm. € 150-200
6527 Elisabeth Cornelia (Betsy) van Manen (1873-1915), ‘Hadji’, niet gesigneerd, doek, afm. 35 x 32 cm. Toegevoegd foto van de kunstenares schilderend op het strand te Java, ca. 1909-1911. € 700-900
6532 Lucien Frits Ohl (1904-1976), ‘Vissers in de haven’, gesigneerd, paneel, afm. 58,5 x 78,5 cm.
€ 1500-2000
6530 Lucien Frits Ohl (1904-1976), ‘Kar met karbouwen’, gesigneerd, doek, afm. 60 x 90 cm. € 2000-3000
6528 Fredericus Jacobus van Rossum du Chattel (1856-1917), ‘Bergpad te Java’, gesigneerd, aquarel, afm. 55 x 37 cm. € 800-1200 154
6531 Lucien Frits Ohl (1904-1976), ‘Nederlands meisje zittend op een stoel’, gesigneerd, doek, afm. 70 x 50 cm. € 500-700
6533 Lucien Frits Ohl (1904-1976), ‘Vrouwen op de sawah’, gesigneerd, paneel, afm. 60 x 50 cm. € 1000-1500
6534 Lucien Frits Ohl (1904-1976), ‘Arbeiders op de sawah’, gesigneerd, board, afm. 30 x 24 cm. € 700-900 155
6541 Henry van Velthuysen (1891-1954), ‘Straatgezicht’, gesigneerd en gedateerd 1928, doek, afm. 75 x 55 cm. € 400-600
6535 Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), ‘Werf van de Oost-Java Prauw Maatschappij (OJPM) te Soerabaja’, gesigneerd, doek, afm. 45 x 60 cm. Provenance: de heer Hendrik Lotz, hoofdadministrateur van de OJPM. Hij kreeg dit schilderij bij zijn afscheid op kantoor op 17 mei 1931 toen de verf nog niet geheel droog was. € 2000-3000
6538 Han Snel (1925-1998), ‘Balinees meisje’, gesigneerd en gedateerd Bali 1954, doek, afm. 40 x 34 cm. € 2500-3000 6539 Hasim (1921-1982), ‘Balinese vrouw’, gesigneerd, doek, afm. 40 x 30 cm. € 150-200
6542 Henry van Velthuysen (1891-1954), ‘Chinese wijk te Batavia’, gesigneerd, paneel, afm. 45 x 60 cm. € 400-600 6543 Jacob (Jaap) Nieweg (1877-1955), ‘Portret van een Indische man’, gesigneerd, doek, afm. 60 x 35 cm. € 300-400
6540 Hendrik Arend Ludolf (Hal) Wichers (1893-1968), ‘Indonesisch landschap’, gesigneerd en gedateerd 1949, doek, afm. 40 x 80 cm. € 400-600
6536 Gerard van Achterberg (1872-1953), ‘Op weg naar de markt, Tanah Abang, Batavia’, gesigneerd, doek, afm. 70 x 54 cm. € 1000-1500 156
6544 Jacobus Johannes (Jakob) Smits (1855-1928), ‘Indonesiche man’, gesigneerd en gedateerd ‘83, aquarel, afm. 50 x 35 cm. Vermoedelijk heeft Smits deze man gezien op de ‘Internationale Koloniale en Uitvoerhandel Tentoonstelling’ (of wel de wereldtentoonstelling) in Amsterdam. Smits woonde in 1883 in Amsterdam. € 300-500
6537 Han Snel (1925-1998), ‘Portret van de vrouw van de kunstenaar, Siti’, gesigneerd, doek, afm. 40 x 32 cm. € 2000-3000 6541
Hofker had a wide range of models when he resided in Bali between June 1938 and December 1943. He considered Dablig as one of his favourite models during the first few years on the island. In fact, Hofker was on Dablig’s courtyard quite often, not only to draw and paint her, but other girls aswell, like Ni Tjawan. In 1938 and 1939, Hofker portrayed Ni Dablig at least 9 times in paintings, and on at least one more occasion in 1945 in Makassar, copying one of the paintings from 1939. Apart from that, she was portrayed in numerous conté crayon drawings, some of which were preparatory drawings for oils. Ni Nyoman Dablig was born in Denpasar, Bali, around 1920. She was trained (and occasionally portrayed by Hofker) as a weaver. After the war she married and had a son. Having had a quite unhappy marriage, a divorce and even an imprisonment resulting from that separation, Dablig experienced many hardships during her long life. In December, 2010, she passed away. One of her best friends, and also a well-known Hofker model, Ni Gemblong, died only three months after that.
The reason Dablig looks down on most of Hofker’s paintings and drawings is not only because of her native culture, where it is considered more civilised and humble to look down instead of straight into one’s face, but also because of the fact that Ni Dablig was slightly cross-eyed. However, this did not prevent Hofker from asking her to be his model quite often: obviously Hofker –like no other- saw the beauty she had in her posture and her expression. ‘…ineens was het schemer en donker….Wim is weer met zijn geliefde model Dablig in het atelier en met allerlei donker rode, gouden en geruite lappen bezig, om een nieuw schilderij op te zetten. Het buiten schilderen is door het onbestendige weer onmogelijk.’ ’…all of a sudden, dusk and darkness set in… Wim is in the studio again with his beloved model Dablig, experimenting with all kinds of dark red, golden and checkered cloths, in order to start a new painting. Painting outside has become impossible because of the unsettled weather.’ (Maria, in a letter from Denpasar, July 16, 1939). The rather atypical background, a curtain that seems to be positioned like this especially for the modelling session, and perhaps because of the weather circumstances, isolates Ni Dablig from her natural rural habitat, and focuses the viewer’s eye on her even more. The seemingly nonchalant placement of the little girl (probably little Made), kneeling ‘jongkok’, and the Singha (winged lion), makes the composition more exciting, and the occlusion gives the whole scene more depth. The combination of Dablig’s elegant posture, extraordinary background, and the rich yet subtle composition with the little girl and the singha, make this painting into one of the highlights of Hofker’s early Balinese oeuvre. Seline Hofker & Gianni Orsini
Hofker commented on this photograph: ‘January 1939, Dablig with little Made, a child from the neighbourhood on our yard.’
6545 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Het kleden voor ‘t feest’ ook bekend als ‘Ni Dablig past prada’, gesigneerd en gedateerd Bali juli 1939, doek, afm. 55 x 40,5 cm.
€ 250.000-350.000 159
6546 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Bloemstilleven’, gesigneerd en gedateerd 1956, doek, afm. 45 x 40 cm. € 20000-25000
6547 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Portret van Epong Prihati (Maria) Abedy’, gesigneerd en gedateerd 1963, doek, afm. 52,5 x 31 cm. € 10000-12000 160
6548 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Gratie & charme Bali’, Bali Hotel (KPM) Den Pasar, litho-reproductie, afm. 78 x 50 cm. € 500-600
6549 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Sfeer & bekoring Bali’, Bali Hotel (KPM) Den Pasar, litho-reproductie, afm. 78 x 50 cm. € 400-500
6550 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Ni Asoeg’, premieets 1944 van de Vereeniging tot bevordering van beeldende kunsten, afm. 28 x 24 cm. € 600-700
6551 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Rie Koning’, gesigneerd en gedateerd 1920, tekening, afm. 33 x 24 cm. € 750-1000
6552 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Ni Goesti Compiang Mawar’, gesigneerd en gedateerd Bali 1948, ets, genummerd 36/100 erpr. d’artiste, afm. 31 x 36 cm. € 600-800
6553 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Twee Balinese danseressen’, gesigneerd, litho, proefdruk 1947, afm. 33 x 23 cm. € 400-600
6554 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Drie Balinese danseressen’, gesigneerd, litho, proefdruk 1948, afm. 33 x 23 cm. € 400-600
6556 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Ni Goesti Njoman Klepon’, gesigneerd, litho, proefdruk 1948, afm. 33 x 23 cm. € 400-600
6558 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Ni Asoeg’, gesigneerd, litho, afm. 31 x 21 cm.
€ 300-400 6561 Willem Gerard Hofker (1902-1981), complete kalender met zes bladen, 1948. Uitgever ‘Het Hollandsche Uitgevershuis’, Amsterdam. Afm. 43 x 24 cm. € 1500-2000
6559 Willem Gerard Hofker (1902-1981), 12 prenten uitgegeven door de Koninklijke Pakketvaart-Maatschappij (KPM). € 500-700 6555 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Drie Balinese vrouwen’, gesigneerd, litho, proefdruk 1947, afm. 33 x 23 cm. € 400-600
6557 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Balinese weefster’, gesigneerd, litho, proefdruk, afm. 33 x 23 cm. € 400-600
6560 Willem Gerard Hofker (1902-1981), zes diverse litho’s, w.o. ‘Baliër in oude Adat-dracht’ en ‘Padoeraksa-tempel in Pagan’. Max. afm. 21 x 25 cm. € 400-500 162
6562 Willem Gerard Hofker (1902-1981), ‘Kerk te Delft’, gesigneerd en gedateerd 1949, ets, afm. 50 x 28 cm. € 500-700 163
6566 Surjosubroto Abdullah (1878-1941), ‘Sawa’s met op de achtergrond een vulkaan’, gesigneerd, doek, afm. 42 x 60 cm. € 400-600
6564 Map ‘Wajang Poerwa’, uitgave ‘s Rijks Ethnographisch Museum, met 21 litho’s (afm. 53,5 x 70 cm) van P.J. Mulder, Leiden. Toegevoegd het boek ‘De Wajang Poerwa, eene ethnologische studie’, door L. Serrurier, Leiden 1896, genummerd 41. € 10000-15000
6567 Surjosoebroto Abdullah (1878-1941), ‘Bosgezicht’, gesigneerd, doek, afm. 60,5 x 85 cm. € 400-600 Naast deze tentoonstelling vindt op 13 december in het Teylers Museum de presentatie van het nieuwe kunstboek ‘Willem Gerard Hofker’, door Seline Hofker en Gianni Orsini plaats. ISBN 978 94 91196 713.
6568 Surjosoebroto Abdullah (1878-1941), ‘Zeegezicht’, gesigneerd, doek, afm. 84,5 x 123,5 cm. € 500-700 6563 “Verzameling van 24 litho’s, ‘Java naar schilderijen en teekeningen van A. Salm, Lid der Koninklijke Akademie van Beeldende kunsten te Amsterdam, op steen gebracht door J.C. Greive Jr.’. € 10000-15000 164
6565 Surjosubroto Abdullah (1878-1941), ‘Processie’, gesigneerd, doek, afm. 60 x 45,5 cm. € 400-600 165
Among other places, Locatelli worked for the Vatican and the royal House of Italy. At the end of 1938, he left for the Dutch Indies on the invitation of the Dutch Governor. In Bandung, he stayed with the artist (as well as drawing and math teacher) L.C. Bouman (1896-1947). As Locatelli was very pleased with his stay at the Bouman family, he offered this painting as a gift. In the book the artist’s wife wrote about the period from 1938 until 1946 (‘Romualdo Locatelli, Memoirs 1938-1946, The ultimate voyage of an Italian artist in the Far East’) a Javanese princess with the name Launa is mentioned. She wanted to become a non and was disowned by her family for this reason. A Dutch family who lived in Bandung looked after her. She spoke Malaysian, Javanese, Dutch, English and French. When she was 19 years old, Locatelli painted her portrait. It is very possible that she is the girl depicted on the painting. After his stay on Java, Locatelli left for Bali and settled in Manilla later on. On the 24th of February 1943, he goes on a bird hunt and disappears. Despite many searches, he has never been found again. Locatelli’s work is scarce, especially from his Asian period. Due to a bombing on Manilla, 75 paintings of his were lost. Provenance: fam. Bouman.
6569 Romualdo Locatelli (1905-1943), ‘Portret van een Javaans meisje’, gesigneerd, doek, afm. 73,5 x 57 cm.
€ 150.000-200.000
6573 Willem Imandt (1882-1967), ‘Berggezicht’, gesigneerd, doek, afm. 40 x 60 cm. € 200-300
6570 Willem Imandt (1882-1967), ‘Waringin bomen in een bergdal’, niet gesigneerd, doek, afm. 80 x 60 cm. € 400-600 6571 Willem Imandt (1882-1967), ‘Berggezicht met bomen’, gesigneerd, doek, afm. 22 x 19,5 cm. € 150-200
6574 Willem Imandt (1882-1967), ‘Stadspoort in een Arabisch deel van Azië’, gesigneerd, doek, afm. 25 x 20 cm. € 300-400
6576 Isaac Israëls (1865-1934), ‘Javaanse dansgroep’, gesigneerd, doek, afm. 80 x 100 cm. Tentoonstelling: Singer Museum Laren 1962. € 70.000-90.000
6572 Willem Imandt (1882-1967), ‘Zeegezicht’, gesigneerd, doek, afm. 40 x 50 cm. € 300-400 6575 Willem Imandt (1882-1967), ‘Javaans berglandschap’, gesigneerd, doek, afm. 60 x 50 cm. € 500-700 168
6583 Niet gesigneerd, ‘Drie polynesische vrouwen bij ondergaande zon’, doek, afm. 90 x 116 cm. 6577 I Dewa Gde Raka Turas (1917-1993), ‘Werk op de sawah’, gesigneerd, doek, afm. 135 x 290 cm. Raka Turas leerde van zijn vader A.A. Rai Plase, een bekende beeldhouwer en wayangschilder.
6581 Ida Bagus Made Poleng (1915-1999), ‘Balinese dansvoorstelling’, gesigneerd, Taritupeng Bali, doek, afm. 74 x 59 cm. € 6000-8000
Later werd hij leerling van Bonnet en lid van de kunstenaarsvereniging ‘Pitah Maha’. Sinds 1948 leidde hij schilders op van Peliatan en Ubud. Naast schilder was hij ook beeldhouwer en danser. € 6000-8000
6584 I. Wayan Tohjiwa (1916-2001), ‘Balinees sprookje’, gesigneerd, doek, afm. 73 x 95 cm. € 800-1000
6579 I Ketut Rudin (1918/20), ‘Danseres’, verso gesigneerd en tevens met tekst op de achterzijde: Renon, Den Pasar (Bali) 1956, aquarel, afm. 30,5 x 24 cm. € 200-300
6578 I Ketut Rudin (1918/20), ‘Balinese danser’, gesigneerd, gemengde techniek, afm. 34,5 x 24,5 cm. € 600-800
€ 600-800
6580 Ida Bagus Made Nadera (1910-1998), ‘Balinese dansvoorstelling’, gesigneerd, doek, afm. 94 x 126 cm. € 1000-1200
6582 Ida Bagus Rai (1933-2007), ‘Balinese Pasar’, gesigneerd, midden jaren ‘50, doek, afm. 94 x 67 cm. In originele Balinese lijst. € 2000-3000 171
6585 Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Balinees met stok’, gesigneerd en gedateerd Bali 1948, gemengde techniek, afm. 78 x 58 cm.
€ 20000-30000
6586 Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Twee Balinese vrouwen’, gesigneerd en gedateerd Bali 1957, gemengde techniek, afm. 75 x 53 cm. In originele gestoken houten lijst. Provenance: architect Joost Jacob Jiskoot (1896-1986), zie ook kavel 6520 (schilderij Le Mayeur). € 6000-8000
6588 Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘De schilder I. Radjin van Batuan’, gesigneerd en gedateerd Bali 1973, gemengde techniek, afm. 50 x 37 cm. In originele gestoken lijst. Provenance: Galerie Edison, tentoonstelling: ‘Balinese schilders Radjin en de zijnen 1977’. € 3000-4000
6590 Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Noord-Afrikaanse jongen’, gesigneerd en gedateerd Nefta 1928, gemengde techniek, afm. 62 x 52 cm. € 2000-3000
6591 Originele koperen drukplaat voor cliché van Rudolf Bonnet - kalender, ‘Ni Radji’, gesigneerd en gedateerd Bali 1955, afm. 29 x 20,5 cm. Toegevoegd een afdruk. € 400-600 6587 Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Noord-Afrikaanse man’, gesigneerd en gedateerd Kairouan 1928, gemengde techniek, afm. 107 x 75 cm. Provenance: Gerard Anthonius van Putten (1873, Semarang Ned. Indië - 1956, den Haag), directeur van de Firma G.A. van Putten en Co, een agentschap dat namens uiteenlopende firma’s optrad, zoals de Rotterdamse Lloyd en de Mercantile Bank of India Ltd. Het bedrijf het vestigingen te Cheribon, Tegal en Pekalongan. In 1914 liet hij de beroemde Villa Maarheze te Wassenaar bouwen door architect Co Brandes. € 6000-8000 174
6589 Rudolf Bonnet (1895-1978), ‘Portret van een Tunesische man’, gesigneerd en ‘Kairouan’, krijttekening, afm. 32,5 x 24 cm. € 500-700 175
6592 Mies Callenfels-Carsten (1893-1982), ‘Wajangpop’, gesigneerd, doek, afm. 50,5 x 31 cm. € 500-700
6594 Ronald Frijling (1917-1941), ‘Straatgezicht’, gesigneerd, doek, afm. 50,5 x 30 cm. € 300-400
6593 Mohammed Harahap (1951), ‘Vechtende hanen’, niet gesigneerd, doek, afm. 70 x 70 cm. € 150-200 6595 Roland Strasser (1895-1974), ‘Boom’, gesigneerd, aquarel, afm. 42 x 30,5 cm. € 200-300
6596 Willem Dooyewaard (1892-1980), ‘Balinese danseres’, gesigneerd, doek, afm. 73 x 50 cm.
€ 15000-20000
6602 Leo Eland (1884-1952), ‘Berg met op de voorgrond een plantage’, gesigneerd, paneel, afm. 60 x 90 cm. € 400-600 6597 Willem Dooyewaard (1892-1980), ‘De avondmaaltijd’, gesigneerd en gedateerd 1920, litho, afm. 56 x 63 cm. € 150-200
6604 Sujatno Koempoel (1912-1987), twee werken, ‘Arbeiders op het land’, gesigneerd, doek, afm. 41 x 60 cm en 43 x 55 cm. € 200-300
6600 Balinese School, ‘Balinese crematie optocht’, gesigneerd Karsi Kutuh? Ubud, doek, afm. 56 x 43 cm. € 300-400
6605 Wardoyo (1935), ‘Muzikanten’, gesigneerd en gedateerd 1977, doek, afm. 79 x 100 cm. € 3000-4000
6598 Johanna C. Duijvensz-Dekker (Krommenie 1892-?), ‘Vrouw liggend op sofa’, gesigneerd en gedateerd 14-1-’25, gemengde techniek, afm. 39 x 50 cm. € 1500-2000 6603 Niet gesigneerd, ‘Indonesische vrouw’, pastel, afm. 60 x 45 cm.
6599 Menno van Meeteren Brouwer (1882-1974), ‘Twee vrouwen aan het werk’, gesigneerd, pastel, afm. 28 x 40 cm. € 300-400 178
6601 Kusuma Affandi (1907-1990), ‘Zelfportret’, gesigneerd en gedateerd 1975 en 1977, twee etsen en een print, afm. ca. 46 x 34 cm. € 1000-1500
€ 1000-1200
6606 Willem Jan Pieter van der Does (1889-1966), ‘Op den weg - Kosta Bedah’, gesigneerd, paneel, afm. 50,5 x 75,5 cm. € 2500-3000
Meubelen
7001 Mahoniehouten tinbuffet. Engeland, 19e eeuw. HxBxD: 194 x 153 x 37 cm. € 800-1000
7004 Mahoniehouten fauteuil met armleuningen in de vorm van dolfijnkoppen. Frankrijk, Empire, ca. 1810. H. 93 cm. € 300-400
7011 Mahoniehouten trumeau. Frankrijk, Empire. HxBxD: 137 x 122 x 60 cm. Marmeren blad van latere datum. € 1250-1500
7006 Mahoniehouten hoekkastje met lade en deurtjes. Holland, Lod. XVI. HxBxD: 86 x 76 x 76 cm. € 400-600 7007 Rozen- en satijnhouten vitrinekastje. Lod. XVI stijl, 19e eeuw. HxBxD: 153 x 74 x 35 cm. € 300-400
7009 Houten tafel zgn. flap aan de wand. Met ovaal geschulpt tafelblad waarop een polychroom geschilderde voorstelling van Thomyris, koningin van de Massageten, met het hoofd van de Perzische koning Cyrus die zij overwon en doodde. Op gezwarte kolompoot met driesprant. Ameland, 18e eeuw. HxBxD: 72 x 95 x 69 cm. € 500-700
7002 Set van vier mahoniehouten eetkamer stoelen, Frankrijk Empire. € 800-1000
7003 Mahoniehouten klapbuffet met tinnen kraankan en spoelkom. Holland, Lod. XVI, ca. 1790. HxBxD: 148 x 114 x 60 cm. Op diverse plaatsen gescheurd. € 1250-1750 180
7005 Palissander- en ebbenhouten kolom kussenkast met twee laatjes en staande op kruisvoet flespoten. Met gestoken decor van cherubijntjes, kieviten en leeuwenmasker. Holland, 19e eeuw. HxBxD: 190 x 129 x 57,5 cm. € 1000-1500
7008 Mahoniehouten vitrinekast, zgn. breakfront. Engeland, 19e eeuw. HxBxD: 231 x 203 x 50 cm. € 1500-2000
7010 Eikenhouten vierdeurs pilasterkast, voorzien van zes panelen met gestoken decors van cherubijntjes. Renaissance, 17e eeuw. HxBxD: 185 x 162 x 60 cm. € 2000-3000
7012 Mahoniehouten bureau. Holland, Lod. XVI, ca. 1790. HxBxD: 107 x 99 x 56 cm. € 700-900
7013 Houten poort met smeedijzeren beslag. Zuid-Frankrijk, 16e/17e eeuw. Afm. deurpost: 252 x 197 cm, afm. deur: 205 x 102 cm. € 1000-1500
7014 Houten haardscherm met polychrome voorstelling van een papegaai, ca. 1720. H. 131 cm, paneel 85 cm, B. 42 cm. € 500-700
7015 Houten trumeau, versierd met scroll motieven, guirlandes en een vaas, met marmeren blad. Lod. XVI. H. 94,5 cm. € 200-300
7016 Spiegel in vergulde houten lijst. Empire, ca. 1810. HxB: 103,5 x 60 cm. € 200-300
7017 Spiegel in vergulde houten lijst, met op elke hoek een afbeelding van een gezicht. Empire, ca. 1820. HxB: 142 x 84 cm. € 300-400
7018 Spiegel met gestoken vergulde houten lijst met scroll motieven. 18e eeuw. H. 97 cm. € 200-300
7020 Eikenhouten tweedeurskast. Antwerpen, 17e eeuw. HxBxD: 116 x 170 x 62 cm. € 1500-2000
7021 Polychroom beschilderd houten hoekkastje met voorstelling van de aankondiging van de geboorte van Christus aan de herders. 19e eeuw. H. 132 cm. € 600-800
7019 Wortelnotenhouten kabinet. Holland, Lod. XV, ca. 1760. HxBxD: 228 x 172 x 62 cm. € 4000-5000 183
7029 (detail)
7022 Rozenhouten speeltafeltje met ingelegd schelpmotief. Holland, Lod. XVI. HxB: 76 x 80 cm. € 300-500
7029 Teakhouten kistje met koperen beslag en VOC brandmerk. Gedateerd 1734. HxBxD: 39 x 71 x 45 cm. € 500-700
7024 Set van zes mahoniehouten eetkamerstoelen en een fauteuil, alle met intarsia van o.a. vogels en bloemen. Holland, Biedermeier, 19e eeuw. € 500-600
7027 Eikenhouten hoekkast met bovenop een hekje en classicistische vaas. Holland, Lod. XVI. HxBxD: 229 x 82 x 59 cm. € 500-600
7023 Eikenhouten haltafeltje. Engeland, 17e eeuw. HxB: 69 x 67 cm. € 200-300
7030 Verguld houten trumeau met geaderd marmeren blad. Lod. XVI, ca. 1790. HxBxD: 88 x 122 x 64 cm. € 3000-5000 7026 Eikenhouten vierdeurskast. Holland, Lod. XVI, ca. 1790. HxBxD: 176 x 105 x 44 cm. € 500-600
7025 Eiken- met ebbenhout ingelegd tafelkabinetje. Holland, Renaissance, 17e eeuw. HxBxD: 174 x 84 x 42 cm. € 1000-1500
7028 Noten en wortelnoten ladenkast met vier laden, orgelgebogen. Holland, Lod. XV. HxBxD: 81 x 88 x 50 cm. € 1000-1500
7031 Mahoniehouten salontafel, rond model op driesprant voet en grijsgeaderd marmeren blad. Holland, Empire, ca. 1810. H. 73 cm, diam. 96 cm. € 300-400
7041 Handgeknoopt zijden tapijt. Afm. 235 x 149 cm. € 200-300
7032 Eikenhouten klaptafel. Holland, 17e eeuw. HxBxD: 70 x 91 x 59 cm (ingeklapt). € 300-400
7035 Stel mahoniehouten armfauteuils, met in de leuningen gestoken faraomaskers. Holland, Empire. € 200-300
7043 Wortelnoten drieladenkastje, enkelgebogen. Holland, 18e eeuw. € 200-300
7044 Mahoniehouten coulissentafel met tussenblad. 19e eeuw. Toegevoegd drie mahoniehouten eetkamerstoelen. 20e eeuw. € 200-300
7038 Notenhouten stoel met blauw/groene bekleding. Engeland, 17e eeuw. H. 86 cm. € 200-300 7042 Houten tweedeurskastje. Spanje, 17e eeuw. HxBxD: 128 x 66 x 44 cm. € 200-300 7037 Eikenhouten kruispoottafel. Holland, 18e eeuw. HxBxD: 76 x 89 x 53 cm. € 200-300
7033 Mahoniehouten tafel met grijsgeaderd marmeren blad. Overgang Lod XV - Lod. XVI. HxBxD: 74 x 113 x 64 cm. € 300-400 7039 Palissander- en satijnhouten toilettafel met divers laatjes. Lod. XVI, ca. 1790. HxBxD: 78 x 80 x 48 cm (ingeklapt). € 400-500
7034 Ronde mahoniehouten tafel met vier kolommen en vuurvergulde monturen, grijsgeaderd marmeren blad. Lod. XVI, ca. 1810. H. 73 cm, diam. 79 cm. € 300-500 186
7036 Eikenhouten vitrinekast met monogram JB. Holland, 18e eeuw. HxBxD: 218 x 131 x 31 cm. € 500-600
7040 Mahoniehouten klapSbuffet. Lod. XV, ca. 1760. HxBxD: 76 x 86 x 48 cm (ingeklapt).
€ 300-400
7045 Kristallen kroonluchter. Pied de siecle. 20e eeuw. H. ca. 115 cm. € 200-300 7046 Handgeknoopt tapijt. Afganistan. Afm. 334 x 240 cm. € 300-400 7047 Mahoniehouten kabinet. Holland, Lod. XVI, met brandmerk. HxBxD: 245 x 175 x 62 cm € 700-900 7048 Wortelnotenhouten kruisvoetkabinet. Zeeland, ca. 1700. HxBxD: 204 x 181 x 62 cm € 3000-5000 187
Klokken
7505 Schwarzwälder schottenuhr met latoen koperen wijzerplaat met Romeinse cijfers, 19e eeuw. H. 21 cm. € 1500-2000
7501 Neuchateloise consoleklok. Zwitserland, Lod. XV, periode 17701800. H. totaal: 92 cm. € 1500-1700
7502 Gestoken houten en beschilderde barometer. Frankrijk, Lod. XV, ca. 1790. H. 98 cm. € 300-500
7503 Vuurvergulde pendule met decoratie van een engel met de hoorn des overvloeds. Frankrijk, Empire, ca. 1810. H. 45 cm. € 1000-1500 188
7504 Wortelnotenhouten staand horloge met carillon met 12 melodieën en volledige kalender. Johannes Uswald, Amsterdam, 18e eeuw. H. ca. 305 cm. € 20000-30000
7506 Vuurvergulde pendule voorstellende amor met strijdwagen. Witte wijzerplaat met Romeinse cijfers, Geneve, Empire ca. 1810. H. 24 cm. Schilfer wijzerplaat. € 1000-1500
7507 Vuurvergulde bronzen pendule zgn. touwslinger. Frankrijk, Charles X, ca. 1860. H. 35 cm. Schilfer wijzerplaat. € 150-200
7508 Eikenhouten Friese staartklok, meekrapkleurig. 19e eeuw. € 200-250
7509 Vuurvergulde pendule met decoratie van een vrouw met harp en vaas. Charles X, ca. 1860. H. 52 cm. € 800-1000
CHINESE DYNASTIEËN EN PERIODES
Xia Dynastie 2100 - 1600 VC Shang Dynastie 1600 - 1100 VC Zhou Dynastie 1100 Qin Dynastie Han Dynastie
. 7510 Haagse klok, met ebbenhouten of geëboniseerde kast met aan weerszijden getorste zuilen. Zwartfluwelen wijzerplaat met ajourgezaagde cijferring en signatuur ‘Pieter Visbagh Haga’. Touwslinger met cycloïdeboogjes, loopwerk en slagwerk op één voorton. Ca. 1685. H. 38 cm. Visbagh werd vermoedelijk in 1634 te Den Haag geboren, en was van 1646 tot 1652 leerling bij Salomon Coster. Coster had na de uitvinding van het slingeruurwerk (in 1656 door Christiaen Huygens) van de Staten-Generaal het privilege gekregen om dit principe toe te passen bij de vervaardiging van klokken. Visbagh verhuisde in 1652 naar Middelburg maar keerde terug naar Den Haag kort na Salomon Coster’s dood in 1659. 190
Van de weduwe van Coster (Jannetje Hartloop), nam hij het huis en de werkplaats over in 1660. Hij nam eveneens de productie van Haagse Klokken over, doch van zijn hand zijn ook horloges bekend. De volgende 30 jaar was Pieter Visbagh de meest prominente uurwerkmaker van Den Haag. Inmiddels was hij in 1688 getrouwd, dat jaar was tevens het jaar van de oprichting van het Haagse Uurwerkmakers Gilde waarbij hij als deken (Eerste Meester) optrad. Pieter Visbagh stierf in 1722 maar was vermoedelijk al veel eerder gestopt met werken. € 30000-40000
7511 “Pendule met Boulle inlegwerk. Lod. XIV (rond 1690). Uurwerk en wijzerplaat gesigneerd ‘Angoille à Paris’. De kast uitgevoerd in ebben en voorzien van marqueterie Boulle, ingelegd met schildpad, messing en tin. Pootjes en applique op wijzerplaat van vuurverguld brons. Gematteerde cijferring, minuten indeling, iedere minuut genummerd. Zeer fijn gezaagde, geciseleerde wijzers, vuurverguld. 8-daags uurwerk. Slagwerk op enkele bel (gesigneerd M.M). H. 59 cm. Literatuur: Tardy – La Pendule Française 1re partie pagina 79-81; Tardy – Dictionnaire des Horlogers Français – pagina 9; Plomp – Early French Pendulum Clocks 1658 – 1700 pagina 100, 112/113.” € 4000-6000
256 VC
221 - 206 VC 206 -
Zes Dynastieen
220 -
581
Sui Dynastie
581 -
618
Tang Dynastie
618 -
906
Vijf Dynastieen
907 -
960
907 - 1125
Liao Dynastie
Song Dynastie
960 - 1279
Jin Dynastie 1115 - 1234 Yuan Dynastie 1279 - 1368 Ming Dynastie 1368 - 1644
Hongwu 1368 - 1398 Yongle 1403 - 1424 Xuande 1426 - 1435 Chenghua 1465 - 1487 Hongzhi 1488 - 1505 Zhengde 1506 - 1521 Jiajing 1522 - 1566 Longqing 1567 - 1572 Wanli 1573 - 1616 Tianqi 1621 - 1627 Chongzhen 1628 - 1644 Qing Dynastie 1644 - 1911 Shunzhi Kangxi Yongzheng Qianlong Jiaqing Daoguang Xianfeng Tongzhi Guangxu Xuantong
1644 1662 1723 1736 1796 1821 1851 1862 1875 1909 -
1661 1722 1735 1795 1820 1850 1861 1874 1908 1911
Republiek 1912 - 1949
ALGEMENE VERKOOPVOORWAARDEN ZEEUWS VEILINGHUIS Artikel 1 toepasselijkheid
1.1 Deze algemene voorwaarden zijn van toepassing op alle onderdelen van de relatie tussen de veilinghouder en de koper waaronder die betreffende koop, verkoop, bemiddeling, waardering, beoordeling, taxaties, catalogisering, bewaring. Onder koper wordt mede de aspirant koper verstaan die deelneemt aan de veiling. 1.2 Afwijking van deze algemene voorwaarden is alleen mogelijk indien en voorzover uitdrukkelijk schriftelijk door de veilinghouder aanvaard. 1.3 De toepasselijkheid van de algemene voorwaarden wordt aan de veilingbezoekers kenbaar gemaakt door publicatie in de catalogus voorafgaande aan de veiling en/of mededeling voorafgaand aan de veiling. Een ieder die aan een veiling deelneemt geeft daardoor te kennen de toepasselijkheid van deze voorwaarden volledig te aanvaarden.
Artikel 2 informatie / onderzoeksplicht
2.1 Omschrijvingen in de catalogus en alle schriftelijke of mondelinge inlichtingen worden door de veilinghouder en zijn personeel naar beste weten verstrekt. 2.2 De koper dient vóór de koop de staat en de beschrijving van een voorwerp in de catalogus of kavellijst ten eigen genoegen nauwkeurig en deskundig te (laten) inspecteren en een eigen oordeel te vormen over de mate waarin het voorwerp overeenkomt met de beschrijving ervan en de koper dient waar redelijkerwijs nodig of gewenst onafhankelijk advies van deskundigen in te roepen, terwijl de koper niet op illustraties in de catalogus dient af te gaan. Indien in de catalogus bepaalde gebreken of onvolkomenheden zijn vermeld, beoogt dat een indicatie te zijn die niet uitputtend is en waaraan de koper geen rechten kan ontlenen. 2.2 De veilinghouder kan niet aansprakelijk gehouden worden voor de juistheid van de beschrijving in de catalogus of op andere wijze kenbaar gemaakt, van materialen zoals bijvoorbeeld houtsoorten, stoffen, legeringen, aardewerk, porselein en diamant, een en ander met uitzondering van edele metalen. De veilinghouder aanvaardt alleen aansprakelijkheid voor onjuiste omschrijvingen voor zover voorzien in artikel 6 van deze voorwaarden.
Artikel 3 bieden
3.1 De koper kan in persoon bieden. Tevens is het de koper mogelijk per telefoon te bieden, of door achterlating van een schriftelijke biedopdracht. Andere biedmethoden, bijvoorbeeld elektronische of door middel van het internet of mondelinge biedop- drachten, staan alleen ter beschikking indien deze uitdrukkelijk door de veilinghouder worden aange- boden. 3.2 Schriftelijke biedopdrachten dienen ondubbelzinnig en duidelijk te zijn en naar het oordeel van de veilinghouder tijdig genoeg voor de aanvang van de veilingzitting door de veilinghouder te zijn ontvangen. Indien er meerdere schriftelijke biedopdrachten door de veilinghouder worden ontvangen waarbij de te bieden bedragen gelijk zijn en deze biedingen ter veiling de hoogste biedingen op het voorwerp zijn, wordt het voorwerp verkocht aan de persoon wiens bieding door de veilinghouder het eerst is ontvangen. 3.3 Biedopdrachten hoeven slechts te worden uitgevoerd indien de veilinghouder redelijkerwijs daartoe gelegenheid heeft en de veilinghouder heeft te allen tijden het recht van het voeren van een biedopdracht af te zien. 3.4 Indien koper telefonisch wil bieden, dient dit uiterlijk een dag voor de veiling schriftelijk met de veiling- houder te worden overeengekomen. 3.5 De veilinghouder sluit steeds iedere aansprakelijkheid ter zake van het om welke redenen dan ook niet slagen van een telefonische bieding uit, evenals het om welke redenen dan ook niet slagen van een schriftelijke bieding, elektronische bieding of bieding door middel van het internet.
Artikel 4 totstandkoming koopovereenkomst
4.1 De koop komt tot stand bij definitieve toewijzing. Van definitieve toewijzing is sprake wanneer de veilinghouder het bod van de koper heeft geaccepteerd dan wel het voorwerp aan de koper heeft toegeslagen. 4.2 Alle voorwerpen worden verkocht in de toestand waarin zij zich op het ogenblik van toewijzing bevinden. 4.3 De kavels worden in vrijwel alle gevallen ter veiling ingebracht door particuliere verkopers, dus niet handelend in het kader van de uitoefening van hun beroep of bedrijf. Tenzij ter veiling bij een specifiek kavel uitdrukkelijk anders wordt aangegeven is er bij de verkoop via de veilinghouder, die slechts optreedt als tussenpersoon, dan ook geen sprake van consumentenkoop in de zin van artikel 7:5, eerste lid BW, althans wordt de veilinghouder geacht op te treden namens een verkoper die niet handelt in het kader van zijn beroep of bedrijf.
Artikel 5 verplichtingen koper
5.1 De koper dient zich op eerste verzoek van de veilinghouder te legitimeren. 5.2 De koper wordt geacht voor zichzelf te hebben gekocht en is aansprakelijk voor betaling zonder zich op een lastgever te kunnen beroepen. 5.3 De rechten en plichten uit hoofde van de koopovereenkomst en deze algemene voorwaarden komen uitsluitend toe aan de koper en kunnen door deze niet aan derden worden overgedragen.
Artikel 6 terugnameverplichting veilinghouder
6.1 Tenzij uitdrukkelijk voor bepaalde voorwerpen in de catalogus of kavellijst uitgesloten, is – onverminderd de artikelen 2 en 4.2 – de veilinghouder bereid een geveild voorwerp tegen gelijktijdige restitutie van de in rekening gebrachte koopprijs en veilingkosten terug te nemen, indien de koper binnen een periode van drie weken na de verkoop ten genoegen van de veilinghouder bewijst dat het geveilde zulke ernstige verborgen gebreken vertoont of de verstrekte omschrijving zo onjuist is, dat indien deze gebreken of de juiste omschrijving aan de koper op het ogenblik van toewijzing bekend waren geweest, hij van de koop zou hebben afgezien of slechts tegen een aanmerkelijk lagere prijs gekocht zou hebben. Dit geldt niet indien de gebreken alleen de conditie van het voorwerp betreffen (zoals bijvoorbeeld slijtage en restauraties). Aangezien het Zeeuws Veilinghuis een snelle uitbetaling aan de inbrengers wil garanderen, is VANAF DRIE WEKEN NA DE VEILINGDATUM GEEN ENKEL BEROEP OP EEN TERUGNAMEREGELING MOGELIJK. 6.2 De veilinghouder is niet bereid tot terugname indien de omschrijving in de catalogus voorafgaande aan of tijdens de veiling werd herroepen en de juiste omschrijving mondeling of schriftelijk aan het publiek werd medegedeeld. 6.3 De bereidheid tot terugname vervalt ook als de koper het geveilde niet kan teruggeven in dezelfde staat als waarin het zich bij toewijzing bevond, zulks ter beoordeling van de veilinghouder.
Artikel 7 rechten veilinghouder en veilingmeester
7.1 De veilinghouder en de veilingmeester behouden zich de volgende rechten voor: a. zonder opgave van redenen personen als bieder of koper te weigeren; b. te allen tijde wijziging te brengen in de orde van verkoop; c. voorwerpen te doen uitvallen of toe te voegen; d. kopen te combineren of te splitsen; e. kopen niet te gunnen of op te houden; f. vergissingen bij biedingen en toewijzing te herstellen, of een koop ongedaan te maken zonder dat een bieder van vergissingen gebruik mag maken en zich in dat geval op een totstandgekomen koopovereenkomst mag beroepen; g. na toewijzing onmiddellijk gehele of gedeeltelijke betaling te vorderen, terwijl bij weigering of onmacht van betaling de veilinghouder en de veilingmeester het recht hebben de koopovereenkomst ongedaan te maken en daarna het betreffende voorwerp te herveilen en het bod van de nalatige bieder niet weer aan te nemen; h. indien de koper weigert op eerste verzoek volledige naam en adres aan de veilinghouder bekend te maken en daarop betrekking heb-
i. j. k. l.
bende legitimatie te tonen, de koopovereenkomst te ontbinden en te herveilen; voorwerpen niet over te schrijven van de rekening van de oorspronkelijke koper op die van een ander; gedurende de veiling geen voorwerpen af te geven; namens kopers of verkopers biedingen uit te brengen; voorwerpen waarover tijdens of kort na de veiling een geschil gerezen is, opnieuw in veiling te brengen, en een eventuele koopovereenkomst te ontbinden.
die resulteert in een bedrag dat minimaal gelijk is aan de netto verkoopopbrengst waarop de verkoper recht zou hebben gehad indien het voorwerp voor de voor deze veiling geldende limiet zou zijn verkocht, zulks tenzij een andere regeling met verkoper wordt overeengekomen. 11.3 Een aankoop door een koper in de zin van dit artikel geldt als aankoop ter veiling waarop deze algemene voorwaarden onverkort van toepassing zullen zijn.
Artikel 8 betaling/eigendomsoverdracht
12.1 De veilinghouder is nimmer aansprakelijk voor schade ontstaan aan schilderijlijsten, overige omlijstingen en al wat daarvan deel uitmaakt zoals glasplaten, passe-partouts etc., behoudens het geval dat de schade is veroorzaakt door opzet of bewuste roekeloosheid van de veilinghouder en/of door hem ingeschakelde hulppersonen of personeelsleden. 12.2 In geen geval is de veilinghouder aansprakelijk voor bedrijfs-, gevolg-, vermogens- en/of indirecte schade. 12.3 De veilinghouder is nimmer aansprakelijk voor enig ongeval of enige vorm van schade iemand overkomen in of nabij de gebouwen of terreinen waar gelegenheid is tot inbreng, opslag of bezichtiging, waar de veiling plaats heeft of waar de verkochte goederen worden afgehaald, behoudens het geval dat de schade is veroorzaakt door opzet of bewuste roekeloosheid van de veilinghouder en/of door hem ingeschakelde hulppersonen of personeelsleden en/of behoudens voor zover door een verzekering van de veilinghouder gedekt. 12.4 Het betreden van de gebouwen of terreinen geschiedt op eigen risico. 12.5 Na toewijzing is de koper verantwoordelijk voor het gekochte voorwerp. De veilinghouder is nimmer aansprakelijk voor eventuele schade welke na toewijzing optreedt. Na toewijzing zijn de gekochte voorwerpen ook niet meer door het Zeeuws Veilinghuis verzekerd.
8.1 De betaling door de koper van de koopsom in Euro verhoogd met veilingkosten van 25% (bij online bieden 28%) en -indien van toepassing- de volgrechtvergoeding (zie art. 15), moet vóór de aflevering van de gekochte voorwerpen plaatsvinden, binnen drie dagen na de veiling, zonder dat korting of verrekening is toegestaan, een en ander tenzij anders is overeengekomen. 8.2 De eigendom van de voorwerpen gaat niet eerder over dan na volledige betaling van de koopsom en in geval van niet-tijdige betaling niet eerder dan na volledige betaling van de koopsom inclusief de in artikel 9 genoemde kosten. 8.3 Betaling met cheques wordt alleen van vaste klanten geaccepteerd, daar een cheque in feite geen gegarandeerd betaalmiddel is. 8.4. Bankkosten welke voortvloeien uit het gebruik van cheques of creditcards worden bij de koper in rekening gebracht.
Artikel 9 niet-tijdige betaling
9.1 Bij niet-tijdige betaling zal de veilinghouder aan de koper rente in rekening mogen brengen gelijk aan de wettelijke rente verhoogd met 3% dan wel – naar keuze van de veilinghouder – 1% per maand, te rekenen vanaf de datum waarop de betalingstermijn is verstreken. Tevens komen alle gerechtelijke en buitengerechtelijke kosten voor rekening van de nalatige koper, welke kosten worden begroot op 15% van de koopsom vermeerderd met de veilingkosten met een minimum van € 250 (zegge: tweehonderdvijftig Euro), onverminderd het recht om de werkelijke kosten te verhalen. 9.2 De veilinghouder heeft tevens het recht om, indien de koper de betalingstermijn overschrijdt en daardoor van rechtswege in verzuim is, de koopovereenkomst schriftelijk te ontbinden. Eventuele gedeeltelijke betalingen vervallen in geval van ontbinding bij wijze van vergoeding van schade aan de veilinghouder die tevens het recht heeft de volledige schade, zoals een mindere opbrengst, en kosten op de koper te verhalen en het geveilde onmiddellijk of later te herveilen of uit de hand te verkopen. De nalatige koper kan geen aanspraak maken op een eventuele meeropbrengst.
Artikel 10 ophaaltermijn
10.1 De koper is verplicht de gekochte voorwerpen tot zich te nemen en af te (laten) halen op de volgende tijden: direct na de veiling, de vrijdag na de veiling (9.00 - 17.00) of de zaterdagmorgen na de veiling (9.00 tot 12.00). Behoudens het recht van de veilinghouder een kortere of langere termijn aan te geven geldt als uiterlijke ophaaltermijn, een termijn van vijf werkdagen na de laatste veilingdag. 10.2 Bij nalatigheid van de koper het gekochte af te nemen en op te (laten) halen binnen de gestelde termijn is de koper van rechtswege in verzuim en is het gestelde in artikel 9 van overeenkomstige toepassing. Tevens heeft de veilinghouder het recht het gekochte voor rekening en risico van de koper in opslag te geven, waarbij vervoerskosten en het daaraan verbonden risico eveneens ten laste van de koper komen. 10.3 Het eigendomsrecht vervalt indien de koper na 2 maanden het gekochte nog niet heeft afgehaald, ongeacht of het verschuldigde aankoopbedrag is voldaan, tenzij met de veilinghouder anders is overeengekomen.
Artikel 12 aansprakelijkheid veilinghouder
Artikel 13 foto’s en illustraties
13.1 De veilinghouder is gerechtigd alle ter verkoop aangeboden voorwerpen te fotograferen, te illustreren of anderszins in beeld te brengen en af te (doen) beelden op welke wijze dan ook, zowel voor, tijdens als na de veiling, rekeninghoudende met geldende wettelijke bepalingen. De veilinghouder behoudt het auteursrecht op al deze afbeeldingen.
Artikel 14 diversen
14.1 Nietigheid, vernietiging of onverbindendheid van één der bepalingen van deze algemene voorwaarden laat de geldigheid van de overige bepalingen onverlet. In het geval één of meer bepalingen nietig, vernietigd of onverbindend zijn, worden tussen koper en veilinghouder vervangende bepalingen overeengekomen die wel geldig zijn en die het meest de inhoud en strekking van de nietige, vernietigde of onverbindend gebleken bepaling(en) benaderen. 14.2 Op deze algemene voorwaarden is uitsluitend Nederlands recht van toepassing. 14.3 Alle geschillen terzake van, voortvloeiende uit of verbandhoudende met een tussen de veilinghouder en de koper gesloten koopovereenkomst, de totstandkoming van een koopovereenkomst of deze algemene voorwaarden worden uitsluitend ter beslechting voorgelegd aan de bevoegde rechter te Middelburg, behoudens het recht van de veilinghouder om het geschil aanhangig te maken bij de bevoegde rechter in het arrondissement van de koper. Artikel 15 Volgrecht
Artikel 11 onverkochte voorwerpen
11.1 Indien een voorwerp ter veiling onverkocht blijft, heeft de veilinghouder het recht doch nimmer de plicht het onverkochte voorwerp alsnog te verkopen tenzij anders overeengekomen met de inbrenger. 11.2 De veilinghouder zal een dergelijke verkoop na veiling (“aftersale”) alleen aangaan indien die verkoop kan geschieden voor een prijs
Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. +31(0)118 650 680 Fax. +31(0)118 650 682 www.zeeuwsveilinghuis.nl |