861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:16 PM
Page 1
86–87. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 86–87th Christmas Art Auction
· 2010. november 17-tôl 30-ig, naponta 10–18 óráig Kiállítás On View
· 2010. december 1. szerda 17 órától 1–216. tételig Árverés Sale
2. csütörtök 17 órától 217–437. tételig 3. péntek 17 órától 438–675. tételig 4. szombat 11 órától 676–823. tételig Budapest V. kerület, Váci utca 11/B félemeleti Belvedere termünkben
Kiadó: Polgár Galéria és Aukciósház Kft. 1053 Budapest, Kossuth Lajos utca 3. Felelôs szerkesztô: Polgár Árpád. Nyomdai munkák: Prospektus nyomda, Veszprém, felelôs vezetô: Szentendrei Zoltán Ez a kiadvány a TÜV tanúsítványa szerint az ISO 9001 szabványnak megfelelô, famentes, 100 százalékban klórmentes, környezetbarát technológiával elôállított papírra készült.
86–87. Karácsonyi Mûvészeti Aukció
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 2
Vörös. Iszap. S.O.S. Éppen Amerikában voltunk, amikor megtörtént a vörösiszapkatasztrófa. Egy közértben egy árucsomagoló ó hallotta meg, hogy magyarul beszélgetünk, és rögtön megkérdezte, hogy szerintünk Ô mivel segíthetn ne. Megrázó volt, hogy olyan embertôl tudtuk meg a katasztrófa hírét, aki mindeddig talán azt sem tud dta, hogy hol van Magyarország. És mégis az elsô gondolata a segítségnyújtás volt. Neki ez természe etes reakció, ahogyan nekünk is. Eddig is minden évben adakoztunk, bár ritkán nyilvános formában. Most azonban úgy éreztük, hogy ideje másokat, Önt is arra ösztönözzük, hogy, ha teheti, segítsen. Ezekbôl a tételekbôl befolyt minden egyes fillért az iszapkatasztrófa károsultjainak megsegítésére f ordítunk. Kezdeményezésünkhöz elsôként a GYÔRI BALETT csatlakozott, de egészen az árverés napjáig várjuk az Ön, és a gyûjtôtársadalom szíves felajánlásait is. Hisszük, hogy Ön is, mint Mi, akik kivé ételes helyzetben vagyunk, mert van mibôl adnunk, élni fog a lehetôséggel, hogy valamilyen módon segíítsünk! Mert a legkisebb csepp is számít a tengerben…
Polgár család
0/1. Jótékonysági tétel, a Polgár Galéria felajánlása: Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852-Bécs, 1919.
ALAK
TANULMÁNYOK
Ceruza, papír, 18 x 10,5 cm, 14,5 x 8 cm. J.n. Sircich Janka Mednyánszky hagyatékéból. Szerepelt a Polgár Galéria és Aukciósház Mednyánszky kiállításán, 2001-ben. Reprodukálva: Egri Mária – Polgár Árpád: Öreg Kutya Mednyánszky László, Polgár Galéria, 2001, 41. oldal, 70. kép.
Kikiáltási ár: 0 Ft Reserve price: 0 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 3
0/2. Jótékonysági tétel, a Gyôri Balett mûvészeinek felajánlása: II. Pál Pápa emlékérem Tûzaranyozott bronz, 5 cm átmérô, eredeti díszdobozban. II. JÁNOS PÁL PÁPA EMLÉKÉRME „Az iszapos tócsa is csodákat mûvel, ha Isten arca tükrözôdik benne.” (Archibald) Közel húsz éve, 1991. augusztus 19-én, a Népstadionban nyolcvanezer nézô elôtt mutatta be a megújult Gyôri Balett társulata, ôszentsége II. János Pál pápa tiszteletére készített, Szent Margit legenda címû misztériumjátékát. Az elôször magyar földre lépô pápa az elôadás megtekintése után hálája jeléül emlékérmet adományozott az együttesnek. Ezt a maga nemében egyedülálló emlékérmet bocsátja most árverésre a társulat, melynek teljes összegét a kolontári iszap-katasztrófában gyermeküket elveszítô Juhász családnak ajánlja fel.
Kikiáltási ár: 0 Ft Reserve price: 0 Euro 0/3. Jótékonysági tétel, Csepeli Zsolt mûkereskedô felajánlása: Szabó Zoltán Budapest, 1929 –
GYÁRTELEP Vegyestechnika, karton, 58 x 77 cm. J.b.f.: Szabó Zoltán 1961.
Kikiáltási ár: 0 Ft Reserve price: 0 Euro Kép nélkül
0/4. Jótékonysági tétel, anonim felajánlás: Ismeretlen festô, 1930 körül BALATONI VITORLÁSOK Akvarell, papír, 18 x 28 cm. J.j.l.: Olvashatatlan
Kikiáltási ár: 0 Ft Reserve price: 0 Euro 0/5. Jótékonysági tétel, anonim felajánlás: Litkey Bence Ócsa, 1945 –
AZ ÉSZAKI -PART
FÉNYEI
Akvarell, papír, 24 x 36 cm. J.j.l.: Litkey Bence 1999
0/6. Jótékonysági tételtôl: Az Önök felajánlásai 86–87. Karácsonyi Mûvészeti Aukció
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 4
P OLGÁR G ALÉRIA
ÉS
A UKCIÓSHÁZ
H-1052 Budapest, Váci utca 11/B Mezzanine Telefon: (36 1) 267 4077, -78, -79. Fax: (36 1) 267 4081 H-1053 Budapest, Kossuth Lajos utca 3. Telefon és fax: (36 1) 118 6954, 117 3013
V ÉTELI
MEGBÍZÁS
·
B IDDING S LIP
Megbízom Önöket, hogy nevemben a fenti aukcióra az alább felsorolt tárgy(ak)ra az általam limitált leütési ár(ak)on vásárlást eszközöljenek a többi licitáló által lehetôvé tett legalacsonyabb áron. A katalógusban leírt Árverési Feltételeket elfogadom. Please bid on my behalf at the above sale for the following lot(s) mentioned below. These bids are to be executed as cheaply as is permitted by other bids. I agree to comply with the Conditions of Sale as printed in the catalogue. Telefonos licitre vételi megbízást 60 000 HUF (250 Euro) kikiáltási ár felett fogadunk el. Phone bids are accepted with the minimum starting price of 250 Euro (60 000 HUF). Aukció száma / Auction number: 86–87. Dátum / Date: 2010. december 1., 2., 3., 4. Tételszám Lot number
Elnevezés Title or description
·
Elôleg Desposit: Fizetési határidô: 3 nap
Telefonos licit Phone bid (Y/N)
· Payment deadline: 3 days
Max. nettó vételár Bid price (HUF)
Átvevô
· Accepted by
PLEASE CHECK YOUR BID Arrangement for payment In order to avoid delay in clearing purchases buyers who are unknown to us are advised to make arrangements for payment before the sale or for satisfactory references to be supplied.
Please use Block Letteres
· Full name: Cím Address: · Név
Telefonszám
· Telephone No:
E-mail: Aláírás
· Signed:
A vételi megbízást kérjük postázza, vagy faxolja
·
Please post or fax to:
Polgár Galéria és Aukciósház H-1052 Budapest, Váci utca 11/B Phone/Telefon: (36 1) 267 4077 Fax: (36 1) 267 4081
Dátum
· Date:
· Methods of payment: Készpénz Cash Átutalás Bank transfer · · Szállítás módja Shipping instructions: · Érte jön Picking up Szállíttatja Shipping · · Fizetés módja
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 5
·
ÁRVERÉSI FELTÉTELEK CONDITIONS OF SALE 1. A Polgár Galéria és Aukciósház az árverést az árvereztetôk megbízásából, mint kereskedelmi képviselô szervezi, rendezi és vezeti, azok ügynökeként tevékenykedik. A tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverést vezetô a sorra kerülô tárgy katalógusszámát, valamint kikiáltási árát élôszóval kihirdeti, amire a venni szándékozók kézfeltartással teszik meg ajánlatukat. 2. A tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevô szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett védett festmény esetében az 1997. évi CXL. törvényben biztosított elôvásárlási jogát valamelyik magyar múzeum érvényesíti. 3. Az Aukciósház a megbízó nevében és képviseletében, annak teljes körû meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevôtôl a vételár átvételére a megbízó javára. 4. A vevô a vételárat készpénzben, vagy annak 20%-át foglalóként az árverésen azonnal tartozik fizetni. A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával (Visa, Master és Amex) is, ez esetben 3% hitelkártya-jutalék külön felszámításra kerül. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehetô. Az Aukciósház biztosítja annak lehetôségét, hogy az árverési vevô a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés idôpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki. Ez esetben az árverési vevô a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstôl számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege – határidôben történô teljesítés esetén – beleszámít. Amennyiben a megadott határidôig az árverezô a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az Aukciósház fenntartja magának azon jogot, hogy az árverési vevô ajánlatát érvénytelennek tekintse, és a foglaló összegét megtartsa. 5. A vevô közvetítôi (megbízási) díjat tartozik fizetni, melynek összege tételenként a leütési ártól függôen: 3 000 000 Ftig > 18%, 3 000 001 felett 15%. A vevô az árverési vételáron felül képzômûvészeti alkotásoknál (festmények, grafikák, sokszorosított grafikák, szobrok, gobelinek) az árverési vételár után számított 5% szerzôi díjat tartozik fizetni az 1999. évi LXXVI. törvény alapján. 6. A vevô a vételár kiegyenlítését követôen köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelôsségére. Ennek elmulasztása esetén az Aukciósház nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követô 7. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. 7. A leütött tárgyat visszavenni és újra árverésre bocsátani tilos, kivéve, ha a vevô személye pontosan nem állapítható meg. 8. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és így megkárosítson. Tilos az árverési eredményt befolyásoló mindennemû összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy elôny ígérgetése.
9. A Polgár Galéria valamennyi árverésre kerülô tárgy eredetiségéért felelôsséget vállal. A kiállításon minden tárgy megtekinthetô. A tárgyak szavatosság nélkül minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés idején vannak. A katalógusban szereplô leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevôknek saját maguknak kell – az árverést megelôzôen – meggyôzôdniük a tételek állapotáról, s arról, hogy a tételek megfelelnek-e a katalógus leírásának. A leütés után kifogásnak, vagy felszólamlásnak nincs helye – kivéve, ha a tárgy hamis – bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevô írásban, a tárgy származásával vagy eredetiségével kapcsolatban felmerülô elsô kételytôl számított három hónapon belül, de legkésôbb az árverés napjától számított egy éven belül felszólamlással élhet. 10. Az árverésre kerülô tárgyak kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. Az árverezô által tett árajánlatért, a lefizetett árverési árért az Aukciósház semmiféle felelôsséget nem vállal, és nem kötelezhetô, hogy nevezett tételt ugyanezen áron egy késôbbi idôpontban újra árverésre ajánlja vagy forgalomba hozza. 11. Amennyiben a vevô személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az Aukciósház – a megbízásnak megfelelôen – hivatalból árverezhet. A vételi megbízásban meghatározott öszszeg 50%-a elôlegképpen lefizetendô, amirôl a megbízó fél
átvételi elismervényt kap. Ha ugyanarra a tárgyra harmadik személy magasabb összegre ad megbízást, vagy az árverés résztvevôi magasabb ajánlatot tesznek, úgy a megbízó az árverés után az elôleget – a vételi megbízás elismervényének ellenében – minden levonás nélkül visszakapja. Amennyiben a vételi megbízás sikeres, úgy az elôlegbôl az árverési vételár 20%-a foglalónak tekintendô. Az Aukciósház a vételi megbízásokért semmiféle felelôsséget nem vállal. Az árverési katalógusban „védett” jelzéssel szereplô tárgyakat Magyarország területérôl kivinni nem lehet. 12. A „védett” jelzésû tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok nyilvántartásába veszik, a tulajdonosváltozás kötelezôen bejelentendô. 13. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni. 14. A Polgár Galéria a tételek eredetiségét szavatolja. Külföldi vásárlók figyelmébe: A kulturális javak külföldre vitelérôl a 2001. évi LXIV. törvény rendelkezik. A kulturális javak véglegesen csak a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal engedélyével vihetôk ki az országból. POLGÁR GALÉRIA ÉS AUKCIÓSHÁZ
·
1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer, Polgár Gallery and Auction House, acting as an agent on behalf of the vendor. The lots called up are in the succession as in the catalogue. The auctioneer announces the catalogue number and the starting price of the lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their hand. 2. The buyer offering the highest bid shall acquire the title of the lot. In the case of items marked in the catalogue or announced on the auction „Protected” or „Védett” all Hungarian museums have priority right to purchase the lot at the hammer price based on the CXL law of 1997 on the protection of national heritage. 3. The Auction House as an agent is authorised by the commissioning party to sign the sale and the purchase agreement of the lot with the highest bidder and receive the purchase price on behalf of and to the benefit of the commissioning party. 4. The buyer is obliged to pay the complete purchase price or a deposit of 20% of the hammer price in cash on the auction. Credit cards (Visa, Master and Amex) are welcome subject to an additional 3% charge over the complete purchase price. Should the full purchase price to be paid in one amount during the auction, then the buyer can take the immediate possession of the object. The Auction House allows a three day period from the date of the auction for the payment of the balance amount between the deposit and the full purchase price. The purchase price includes the amount of the deposit provided the deadline set for the balance payment has been met. The buyer shall take the possession of the lot subject to the payment of the full purchase price due to the Auction House. The Auction House reserves the right to terminate the sale and the purchase agreement unilaterally if the full purchase price has not been paid in full by the set deadline. In this case the deposit shall not be refunded to the buyer. 5. The buyer is obliged to pay a fee for the Auction House per item. The fee due to the Auction House is 18% up to 3 000 000 HUF/item and 15% over 3 000 0001 HUF/item. In terms of the LXXVI law of 1999 the buyer is obliged to pay an extra 5% artist royalty of the hammer price on the objects of fine and applied art (e.g. paintings, graphics, statues, gobelins, etc.). 6. Immediately after the payment the buyer assumes all the responsibilities for the lot, including any loss or damage during the transportation. If the buyer fails to ship the item purchased, then the auctioneer has the right to charge 5% of the hammer price as storage price per month. The storage price is counted from the 7th day after the auction. 7. Once awarded to the highest bidder, the item may not be repurchased and reauctioned again, unless the buyer cannot be identified. In this case the auctioneer is entitled to reauction the item. 8. All collusion or conspiracy on behalf of any party
intended to force a third party to make an unreasonably high bid and thus inflict any loss on the third party is strictly forbidden and punished by law.
9. The Polgár Gallery quarantes that all items the Auction are geunine. All the lots are exhibited for inspection prior to the auction. All the lots are sold without warranty with all the faults and imperfections they may have at the time of the auction. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the auction as to the condition of each lot and shall rely on their own judgement as to whether the lot accords with its own description. The Auction House shall not accept any complaints after knocking down on the auction, except if the item is not genuine despite being so marked in the catalogue. In such case the buyer is entitled to file his claim in a way and within a period of time stipulated in the Civil Code of Hungary. 10. The item auctioned shall not be sold below its started price indicated in the catalogue. The Auction House shall not bear any liability in respect of the bid or the purchase price paid. The Auction House may not be compelled to reoffer the same item or market it on the hammer price at any time in the future. 11. In case the buyer does not wish to participate on the auction personally, the Auction House may represent him in accordance with a written purchase assignment signed by the buyer. The buyer is obliged to deposit 50% of the amount written in the purchase assignment as a down payment against a certificate of receipt. In case a third party issued a purchase assignment of a higher amount for the same article or an auction bidder offers a higher price, then the down payment shall be returned any time after the auction without any deductions against the original certification of receipt. If the purchase assigment succeed for the lot, then 20% of the hammer price is considered to become deposit from the amount of down payment. The Auction House shall not bear any liability in respect of the bid made by the means of purchase assignment. No item marked „Védett” („Protected”) or „No export” may be delivered or taken outside of Hungary. 12. Owners of „Védett” („Protected”) items are registerd by museums. The museums should be notified in the case of any change in ownership. 13. Unsold items may be reauctioned at the end of the auction upon verbal request to the Auction House. 14. Polgár Gallery and Auction House guarantees that all the sold lots are genuine. To assist the sale all prospective buyers are kindly requested to use their registered bidding paddle. For the attention of foreign buyers: The export of cultural goods is governed by Act LXIV 2001. Cultural goods may only be finally exported in the possession of a licence issued by the Directorate of Cultural Heritage. POLGÁR GALLERY & AUCTION HOUSE
Az árverés ideje alatt érvényes valutaárfolyam Euro:
272 Ft
2010. október 20. Az árfolyam változásának megfelelôen a korrekció jogát fenntartjuk.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 6
1. NAP – Festmények
1. Vaszary János
2. Vaszary János
Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
FEKETE
ÉS BARNA EMBEREK
Ceruza, papír, 13 x 21 cm. J.b.l.: Vaszary János hagyatéki pecsét.
Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 202 Euro
PERERO -I NAPOZÓ Ceruza, papír, 15 x 21 cm. J.b.f.: Perero 930 VIII. Vaszary J. J.j.l.: Vaszary János hagyatéki pecsét.
Kikiáltási ár: 70 000 Ft Reserve price: 257 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 7
1. 4.
3. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
SALOME Ceruza, papír, 26 x 34 cm. J.j.l.: Vaszary J.
Kikiáltási ár: 110 000 Ft Reserve price: 404 Euro
4. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
ÉVA
KÍGYÓVAL
Akvarell, papír, 15 x 14,5 cm. J.j.l.: Vaszary János hagyatéki pecsét.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 8
5. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
ALASSIOI
STRAND
Ceruza, papír, 14,5 x 39 cm. J.j.l.: Vaszary János hagyatéki pecsét.
Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 441 Euro
6. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
ALASSIO Ceruza, papír, 21,5 x 29 cm. J.j.f.: Alassio 1933 Vaszary J.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 9
5. 8.
7. Gráber Margit Budapest, 1896 – Budapest, 1993.
CSENDÉLET , 1929 Olaj, vászon, kartonra kasírozva, 40 x 57 cm. J.n. Hátoldalán árverezô címke, kiviteli bélyegzô, valamint 78598-as leltári szám. Aukcionálva: Mû-terem Galéria 11. aukció, 82. tétel.
Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1397 Euro
8. Perlrott-Csaba Vilmos Békéscsaba, 1880 – Budapest, 1955.
KERTI
MUNKA
Pasztell, papír, 35 x 25 cm. J.b.l.: Perlrott Csaba
Kikiáltási ár: 200 000 Ft Reserve price: 735 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 10
9. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
PÁRIZSI
KÁVÉHÁZ ,
1916
Ceruza, papír, 11,5 x 14 cm. J.j.l.: Vaszary János hagyatéki pecsét.
Kikiáltási ár: 60 000 Ft Reserve price: 221 Euro
10. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
S. N ICCOLOI
KÁVÉHÁZ
Ceruza, papír, 19,5 x 12 cm. J.j.l.: Vaszary János hagyatéki pecsét.
Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 313 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 11
9. 11.
11. Egry József Újlak, 1883 – Badacsonytomaj, 1951.
KÁVÉHÁZI
JELENET
Szénrajz, papír, 37 x 30 cm. J.j.l.: Egry József
Kikiáltási ár: 460 000 Ft Reserve price: 1691 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 12
12. Kassák Lajos Érsekújvár, 1887 – Budapest, 1967.
FÖVENYES Akvarell, papír , 13,4 x 23 cm. J.j.l.: Kassák 57 Hátoldalán képcsarnoki vásárlási számlával 1957-bôl.
Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 515 Euro
13. Perlmutter Izsák Pest, 1866 – Budapest, 1932.
VÖRÖS
HÁZTETÔK
Olaj, vászon, 51,5 x 36 cm. J.b.f.: Perlmutter MNG1984/1224
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 13
12. 15.
14. Gyarmathy Tihamér Pécs, 1915 – Pécs, 2005.
ÉG A BOZÓT …, 1973 Olaj, farost, 35 x 79,5 cm. Hátoldalán jelezve: Gyarmathy Tihamér 973. Ég a bozót.
Kikiáltási ár: 360 000 Ft Reserve price: 1324 Euro
15. Scheiber Hugó Budapest, 1873 – Budapest, 1950.
NAGYVÁROSI
UTCARÉSZLET
Tempera, papír, 68 x 48 cm. J.j.l.: Scheiber H.
Kikiáltási ár: 320 000 Ft Reserve price: 1176 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 14
16. Vén Emil Fiume, 1902 – Budapest, 1984.
VELENCE Olaj, rétegelt lemez, 45 x 57 cm. J.j.l.: Vén
Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 478 Euro
17. Bornemisza László
18. P. Bak János
Tiszadada, 1916 – Budapest, 1995.
Pázmánd, 1913 – Budapest, 1981.
MESEVÁROS
GYÜMÖLCSHORDÓ
Olaj, vászon, 55 x 48 cm. J.j.l.: Bornemisza L.
Olaj, vászon, 50 x 35 cm. J.j.l.: P. Bak
Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 147 Euro
LÁNY
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 15
19. Pólya Iván Szolnok, 1889 – Budapest, 1939.
16.
BOHÓCOK Olaj, vászon, 70 x 45 cm. J.j.l.: Pólya Iván
20.
Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 662 Euro
20. Kránitz Margit Budapest, 1928 –
CIRKUSZBAN Olaj, farost, 80 x 60 cm. J.j.l.: Kránitz Margit
Kikiáltási ár: 100 000 Ft Reserve price: 368 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 16
21. Schubert Ernô Bácsfa, 1903 – Budapest, 1960.
CSENDÉLET
KÉT ALMÁVAL
Olaj, vászon, 30 x 50 cm. J.n. Kiállítva: „Emlékezés Schubert Ernôre” Magyar Nemzeti Galéria 1978., 24. tétel.
Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 110 Euro
22. Szász Endre Csíkszereda, 1926 – Mosdós, 2003.
FÉRFIPORTRÉ Olaj, dekorit, 45 x 45 cm. J.j.l.: Szász E.
Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 809 Euro
23. Bótos Sándor Szolnok, 1921 – Szolnok, 1997.
INTERIEUR Vegyestechnika, olaj, farost, 60 x 80 cm. J.b.l.: Bótos 75
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 17
21. 25.
24. Szász Endre Csíkszereda, 1926 – Mosdós, 2003.
CLOCHARD (ÖREG
CSAVARGÓ )
Olaj, akril, 69 x 76,5 cm. J.j.l.: Szász Endre Reprodukálva: Menyhárt László: Szász Endre, Corvina, 1983., 71. oldal, 57. kép
Kikiáltási ár: 900 000 Ft Reserve price: 3309 Euro
25. Szász Endre Csíkszereda, 1926 – Mosdós, 2003.
AKT
TORZÓ
Olaj, akril lemez, 50 x 30 cm. J.j.l.: Szász Endre 966
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 18
27. Picasso, Pablo Malaga, 1881 – Mougnis, 1973.
26. Schönberger Armand Galgóc, 1885 – Budapest, 1974.
ÖNARCKÉP Ceruza, papír, 39 x 29,5 cm. J.j.f.: Schönberger A.
Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 176 Euro
MONSENIOUR JEGOU Litográfia, 22 x 14 cm. J.j.l.: Picasso J.j.f.: 20.5.64. VII. Számozott példány.
28. Tot, Amerigo
29. Tot, Amerigo
Fehérvárcsurgó, 1909 – Róma, 1984.
AKTOK
AKTOK
Nyomat, 44 x 42 cm. J.j.l.: Tot 83.
Nyomat, 42 x 42 cm. J.j.l.: Tot 83.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 44 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 19
26. 31.
30. Bernáth Aurél Marcali, 1895 – Budapest, 1982.
KORZÓN Pasztell, papír, 36,5 x 94,5 cm. J.j.l.: BA
Kikiáltási ár: 650 000 Ft Reserve price: 2390 Euro
31. Fried Pál Budapest, 1893 – New York, 1976.
AFRIKAI
NÔK
Pasztell, papír, 100 x 70 cm. J.b.l.: Fried Pál
Kikiáltási ár: 260 000 Ft Reserve price: 956 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 20
32. Kontuly Béla
33. Frank Frigyes
Miskolc, 1904 – Budapest, 1983.
Budapest, 1890 – Budapest, 1976.
CSENDÉLET
VIRÁGCSENDÉLET
OLVASÓ NÔVEL
Olaj, vászon, 80 x 60 cm. J.b.l.: Kontuly B. 1947.
Akvarell, papír, 45 x 32 cm. J.j.l.: Frank Frigyes
Kikiáltási ár: 60 000 Ft Reserve price: 221 Euro 34. Román György Budapest, 1903 – Budapest, 1981.
CSENDÉLET , 1964 Olaj, karton, 50 x 40 cm. J.j.f.: Román György 1964
Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 662 Euro 35. Bortnyik Sándor Marosvásárhely, 1893 – Budapest, 1976.
FEHÉR
MARGARÉTÁK
Olajtempera, karton, 56,5 x 39,5 cm. J.b.l.: Bortnyik „A festmény bizonyos megoldásai, a kissé száraz, darabos festésmód egyértelmûen a késôbbi Bortnyik stílusát mutatják. A festmény szignója is a mûvel egykorú, írásképében is hitelesnek tekinthetô szignó. A képrôl megállapítható, hogy az Bortnyik Sándor egy kevéssé dokumentált korszakának a mûve 1942-bôl.” Részlet Dr. Bellák Gábor szakvéleményébôl.
Kikiáltási ár: 600 000 Ft Reserve price: 2206 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:17 PM
Page 21
32. 35.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 22
36. Molnár C. Pál Battonya, 1894 – Budapest, 1981.
MADONNA
GYERMEKÉVEL
Olaj, vászon, 60 x 50 cm. J.j.l.: M.C.P.
37. Belányi Viktor Nyitraludány, 1877 – Budapest, 1955.
CSALÁDI
IDILL ,
1930- AS
ÉVEK
Olaj, vászon, 100 x 70 cm. J.j.l.: Belányi
Kikiáltási ár: 340 000 Ft Reserve price: 1250 Euro
38. Kádár Béla Budapest, 1877 – Budapest, 1956.
KERESZTELÔ Tempera, papír, 58,5 x 78 cm. J.j.k.: Kádár Béla Reprodukálva: 19 th Century German, Austrian, Hungarian and Slavic Paintings. London, Sotheby’s, 2004. (kat.82.)
Kikiáltási ár: 2 200 000 Ft Reserve price: 8088 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 23
36. 38.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 24
39. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
AKT Tus, papír, 43,5 x 30 cm. J.j.f.: Vaszary 910.
40. Vaszary János
AKTTANULMÁNY Ceruza, papír, 26 x 21 cm. J.j.l.: Vaszary János hagyatéki pecsét.
Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 239 Euro
41. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
KÁVÉHÁZBAN Ceruza, papír, 19,5 x 12 cm. J.j.l.: Vaszary János hagyatéki pecsét.
Kikiáltási ár: 44 000 Ft Reserve price: 162 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 25
39. 43.
42. Iványi Grünwald Béla Somogysom, 1867 – Budapest, 1940.
AKT
TÁJBAN
Olaj, karton, 44 x 99 cm. J.j.l.: I. Grünwald Béla Aukcionálva: Kieselbach Galéria 16. aukció, 51. tétel.
Kikiáltási ár: 480 000 Ft Reserve price: 1765 Euro
43. Rudnay Gyula Pelsôc, 1878 – Budapest, 1957.
PÁSZTOR JÁNOSNÉ PORTRÉJA , 1913
(L ÁZÁR MÁRIA )
Olaj, vászon, 120 x 100 cm. A portré szobrász barátjának, Pásztor Jánosnénak a feleségét, Lázár Máriát ábrázolja, aki korának neves színésznôi közé tartozott. J.j.l.: Rudnay 913 VÉDETT
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 26
44. Istókovics Kálmán Siklós, 1898 – Budapest, 1990.
KECSKEMÉTI
TANYA
Olaj, karton, 24,5 x 34,5 cm. J.j.l.: Istókovics
45. Czumpf Imre Budapest, 1898 – Budapest, 1973.
PÁRIZSI
UTCARÉSZLET
Vegyestechnika, papír, 43 x 60 cm. J.j.l.: Czumpf Imre Paris
46. Rubovics Márk Pest, 1867 – Budapest, 1947.
BALATONFÖLDVÁR Olaj, vászon, 36 x 42 cm. J.j.l.: Rubovics M.
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Reserve price: 294 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 27
47. Boldizsár István Orosháza, 1897 – Budapest, 1984.
44.
TANYA , 1980 Olaj, vászon, 60 x 81 cm. J.b.l.: 1980. Boldizsár
48.
Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 1029 Euro
48. Vörös Géza Nagydobrony, 1897 – Budapest, 1957.
HÁZTETÔK Olaj, vászon, 36 x 50 cm. J.b.l.: Vörös Géza
Kikiáltási ár: 370 000 Ft Reserve price: 1360 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
49. Magyar festô, 1900 körül MAGYAR HUSZÁROK Akvarell, papír, 38 x 28 cm. J.j.l.: Tettey E. 1910.
Page 28
50. Neumann, Fritz German 1881 – ?
CSATAJELENET Olaj, falemez, 59 x 39 cm. J.j.l.: Fritz Neumann
Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1397 Euro 51. Kövesdy Géza Budapest, 1887 – Budapest, 1950.
LÓITATÁS
A
BALATONNÁL
Akvarell, papír, 32 x 41 cm. J.j.l.: Kövesdy G. Hátoldalán a Magyar Akvarell és Pasztell-festôk Egyesületének kísérôlapja.
52. Iványi Grünwald Béla Somogysom, 1867 – Budapest, 1940.
LOVAK
A LEGELÔN
Olaj, vászon, 103 x 128 cm. J.j.l.: Grünwald B. VÉDETT. Védési szám: 13122 MNG bírálati szám: 84/1965
Kikiáltási ár: 950 000 Ft Reserve price: 3493 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 29
49. 52.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 30
53. Neogrády Antal
54. Komáromi-Kacz Endre
Galsa, 1861 – Alag, 1942.
Komárom, 1880 – Balatonalmádi, 1969.
VIRÁGOS
FESTÔINAS
KERT
Akvarell, papír, 30 x 23 cm. J.j.l.: Neogrády A.
Olaj, vászon, 68 x 55 cm. J.j.l.: Komáromi-Kacz E.
Kikiáltási ár: 50 000 Ft Reserve price: 184 Euro
Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 349 Euro
55. 1900 körüli ismeretlen festô FESTÔ A SZABADBAN Olaj, karton, 32 x 23 cm. J.n.
Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 132 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 31
53. 57.
56. Neogrády Antal Galsa, 1861 – Alag, 1942.
LÁNY
A PATAKNÁL
Olaj, vászon, 75 x 100 cm. J.j.l.: Neogrády
57. Aggházy Gyula Dombóvár, 1850 – Budapest, 1919.
TAVASZI
ÁLMODOZÁS
Olaj, vászon, 87 x 74 cm. J.b.l.: Aggházy Gy.
Kikiáltási ár: 240 000 Ft Reserve price: 882 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 32
58. Spányi Béla Pest, 1852 – Budapest, 1914.
MOCSARAS
TÁJ
Olaj, falemez, 22 x 32,5 cm. J.b.l.: K. Spányi B.
59. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 – Bécs, 1919.
TANULMÁNYRAJZ
60. Vaszary János
Ceruza, papír, 9 x 15 cm. J.n.
Reprodukálva: Egri Mária – Polgár Árpád: Öreg kutya, Polgár Galéria, 2001, 37. oldal, 63. kép.
Ceruza, papír, 30 x 23 cm. J.j.l.: Vaszary János
FÉRFI
PORTRÉ
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 33
58. 62.
61. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 – Bécs, 1919.
VÁRRÉSZLET Akvarell, ceruza, kartonpapír, 28 x 39 cm. J.j.l.: Mednyánszky László Mednyánszky hagyatéki bélyegzôvel
62. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 – Bécs, 1919.
HÁROM ALAKOS FÉRFI TANULMÁNY Akvarell, ceruza, fedôfehér, papír, 31,5 x 39 cm. J.j.l.: Mednyánszky Mednyánszky hagyatéki bélyegzô.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 34
63. Szinyei Merse Pál Szinyeújfalu, 1845 – Jernye, 1920.
NÔ CSUPASZ
VÁLLAL
Olaj, vászon, 45 x 38 cm. J.b.l.: Szinyei Hátoldalán Dr. Völgyessy Ferenc tulajdonát igazoló, bélyegzôvel ellátott papír. Proveniencia: Egykor Szinyei Merse Félix, majd Dr. Völgyessy Ferenc Gyûjteményében. Reprodukálva: Szinyei Merse Anna: Szinyei Merse Pál élete és mûvészete. Szinyei Merse Pál összes fellelhetô festményének katalógusa, Budapest, MNG-Corvina Kiadó – Széchenyi Kiadó, 1990. 30. ff. kép. XIX. századi magyar mesterek magángyûjteményekben. (CD-ROM, a Magyar Aukciós Index 1997–2002. melléklete), Budapest, Dutka, 2003. Feltehetôen kiállítva: Szinyei Merse Pál gyûjteményes kiállítása, Budapest, Ernst Múzeum, 1912. (kat. 16.)
Kikiáltási ár: 4 200 000 Ft Reserve price: 15 441 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 35
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 36
64. Karlovszky Bertalan Munkács, 1858 – Budapest, 1938.
NÔI
AKT
Olaj, karton, 70 x 100 cm. J.b.l.: Karlovszky. B.
65. Székely Bertalan Kolozsvár, 1835 – Mátyásföld, 1910.
LÉDA Olaj, karton, 16,5 x 27,5 cm. J.n.
67. Feltehetôen Lotz Károly 66. id. Markó Károly után TÓPARTI IDILL
Homburg vor der Höhe, 1833 – Budapest, 1904.
ZSUZSANNA
A FÜRDÔBEN
Olaj, vászon, 55 x 74 cm. J.j.l.: olvashatatlan
Olaj, falemez, 19,5 x 15 cm. J.n.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 37
64. 69.
68. Lotz Károly Homburg vor der Höhe, 1833 – Budapest, 1904.
LEGYEZÔTERV Olaj, vászon, 25 x 58 cm. J.n.
69. 1900 körüli festô FÉLAKT Olaj, vászon, 70 x 50 cm. J.b.l.: Thomae
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 38
70. Cserna Károly Kunszentmiklós, 1867 – Budapest, 1944.
KELETI
JELENET
Olaj, karton, 24 x 34 cm. J.b.l.: Cserna Károly
73. Tornai Gyula Görgô, 1851 – Budapest, 1928.
KELETI UTCA JELENET , MARRAKESH , 1900 KÖRÜL Olaj, vászon, 45,5 x 62 cm. J.b.l.: Tornai Gy.
71. Barabás Miklós
72. Székely Bertalan
Kézdimárkosfalva, 1810 – Budapest, 1898.
Kolozsvár, 1835 – Mátyásföld, 1910.
VAN DYCK
MÁSOLAT
Ceruza, papír, 12 x 9 cm. Jelezve balra és jobbra lent: … Van Dyck BM Hátoldalán a M. Kir. Postatakarékpénztár Árverési Csarnokának 34062 sz. raglapja. Alul felirat: Van Dyck utáni másolat, Firenzében rajzolta 1835-ben, Barabás Miklós, bizonyítom, lánya Szegedy-Maszák Hugóné, Barabás Ilona.
VÁZLAT Vegyestechnika, papír, 33 x 19,5 cm. J.n. Székely Bertalan 1911-es hagyatéki pecsétjével.
Kiállítva: Tornai Gyula külön kiállítása, Budapest, Mûcsarnok, 1904. január 23 – ? (V. terem. kat. 298. Utcai jelenet (vázlat). Irodalom: Tornai Gyula kiállítása, Uj Idôk, 10/19, 1904. január 31. 450. Tornai Gyula kiállítása a Mûcsarnokban, Képes Folyóirat IX, 1904, 608-611.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 39
70. 73.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:18 PM
Page 40
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 41
74. Itáliai festô, XIX. század elsô fele ORÁNIAI HERCEGNÔ
74.
Olaj, vászon, 149 x 115 cm. J.j.l. középen: VAN DYCK
76.
Hátoldalán a Milánói Iskola pecsétje. Proveniencia: Pálffy család
75. Than Mór Óbecse, 1828 – Trieszt, 1899.
VÉRSZERZÔDÉS Olaj, vászon, 67 x 88 cm. Jelzés a kereten: Than Mór Vérszôdés
Kikiáltási ár: 550 000 Ft Reserve price: 2022 Euro
76. Csók István Sáregres, 1865 – Budapest, 1961.
BÁNK BÁN -I LLUSZTRÁCÍÓ Olaj, vászon, 67,5 x 89 cm. J.j.l.: Csók 1899. A Magyar Nemzeti Galéria Bírálatával: 1253/967.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 42
77. 1850 körüli ismeretlen festô VÁNDOR Akvarell, papír, 16,5 x 12 cm. J.j.l.: Wenker, 1850.
Kép nélkül
78. Osztrák festô ÉLETKÉP Olaj, vászon, 40 x 18 cm. J.n.
Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 441 Euro 79. Osztrák festô, 1850 körül PARASZTI ÉLETKÉP
80. Bácskay I. jelzéssel CAIRÓI UTCARÉSZLET Olaj, karton, 27 x 22 cm. J.j.l.: Bácskay I. Cairo XX. század eleje.
Olaj, vászon, 24 x 30 cm. J.n.
81. Magyar festô, 1850 körül FRANZ VON KISS PORTRÉJA
82. Magyar festô, 1850 körül LUISE VON KISS PORTRÉJA
Olaj, fémlemez, 18,5 cm. Jelölve a hátoldalon: Franz von Kiss ... gem: im Maii 18 von L DerK in Wien, Kissárosi Kiss Ferencz szül. 17. Dec. 8. megh. 1859. Jul. 25. Budán
Olaj, fémlemez, 18,5 cm. Jelölve a hátoldalon: Luise vin Kiss gil: Frenin von Horning Hornburg verchligt am 4. October 1821.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 43
77. 83.
83. Gedlek, Ludwig Ausztria, 1847 – Ausztria, 1904.
KATONAPIHENÔ Olaj, fa, 31 x 25,5 cm. J.j.l.: L.Gedlek Wien.
Kikiáltási ár: 500 000 Ft Reserve price: 1838 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 44
85. Flamand festô, XIX. század második fele KIKÖTÔI RÉSZLET
84. Wiesenthal, Franz Kis-tapolcsány, 1856 – Bécs, 1938.
CSALÁDI
IDILL
Olaj, fa, 49 x 38 cm. J.középen: Franz Wiesenthal
Olaj, vászon, 30 x 22 cm. J.n.
86. F. Lamiel ZUGIVÓ KISINAS Olaj, vászon kartonra kasírozva, 28 x 19 cm. Jelezve középen a padon: F. Lamiel
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 45
84. 88.
87. Német festô, XVIII. század közepe UTASOK PIHENÔJE Olaj, vászon, 30,6 x 38,8 cm. J.n.
Kikiáltási ár: 420 000 Ft Reserve price: 1544 Euro
88. Osztrák festô, XIX. század közepe KIS HERCEG Olaj, vászon, 58 x 48 cm. J.n.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 46
89. XIX. századi ismeretlen festô MÁRIA
90. XIX. századi ismeretlen festô SEGÍTÔ MÁRIA
Olaj, vászon, 36 x 30,5 cm. J.n.
Olaj, fémlemez, 47,5 x 34,5 cm. J.n.
91. XVIII. századi ismeretlen festô GONZAGA SZENT ALAJOS Olaj, vászon, 113 x 75 cm. J.n.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 47
89. 93.
92. 1700 körüli német festô KRISZTUS PERE Olaj, vászon, 130 x 204 cm. J.n.
93. Rembrandt, van Rijn 1606 – 1669.
ÖNARCKÉP GÖNDÖR HAJJAL ÉS KIS FEHÉR GALLÉRRAL Rézkarc, papír, 58 x 50 mm. J.j.k.: monogrammal. Szépmûvészeti Múzeum Bírálati szám: 73/2008. „Rembrandt 1630 körül készített Önarcképének eredeti rézkarclemezrôl nyomott, késôi levonata. A 17. századi papírra, legkésôbb a 18. század elején készült levonat a lemezszélig körülvágott, egy sarka pótolt.” Részlet Lengyel László mûvészettörténész szakvéleményébôl. Irodalom: HIND, ARTHUR M., A Catalogue of Rembrandt s Etchings, New York, Da Capo Press. 1967, nr.33.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 48
94. Német festô, XVIII. század közepe SZENTLÉLEK ELJÖVETELE (P ÜNKÖSD ) Olaj, vászon, 60 x 70 cm. J.n. Erôsen pereg.
Kikiáltási ár: 170 000 Ft Reserve price: 625 Euro
95. Osztrák festô, 1760 körül NÔI ARCKÉP Olaj, fémlemez, 26 x 20 cm. J.n.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 49
94. 97.
96. 1800 körüli festô TÁJ ANTIK ROMOKKAL ÉS ALAKOKKAL Olaj, vászon, 97 x 130,5 cm. J.n. Aukcionálva: BÁV 63. aukció, 93. tétel
Kikiáltási ár: 440 000 Ft Reserve price: 1618 Euro
97. Németalföldi festô, 1700 körül A HÁROM KIRÁLYOK IMÁDÁSA Olaj, fa, 25 x 33 cm. J.n.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
98. 1870 körüli ismeretlen festô OLASZ NÔ A TENGERPARTON Olaj, karton, 9,5 cm. J.b.k.: XV
Page 50
99. 1850 körüli osztrák festô BIEDERMEIER HÖLGY Olaj, vászon, 51 x 43 cm. J.n.
100. 1900 körüli festô SÉTALOVAGLÁS Akvarell, papír, 21 x 27 cm. J.n.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 51
98. 101.
101. Orlay Petrich Soma Mezôberény, 1822 – Budapest, 1880.
AZ ELSÔ
MAGYAR KÖNYVNYOMTATÁS BEMUTATÁSA
A XVI. századi magyar történelmi témájú festmény 1866-ban készült , a gróf Nádasdy család részére. Sylvester szerzetes (Erdôsi Sylvester János) bemutatja a családnak az elsô magyar könyvnyomtatást.
Kikiáltási ár: 4 200 000 Ft Reserve price: 15441 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 52
102. G. W. Dÿs, 1860 körül CSENDÉLET Olaj, fa, 16 x 23 cm. J.j.l.: G.W.Dÿs. Hátoldalán: A Szépmûvészeti Múzeum Bírálat száma: 371/92
103. Német festô, 1800 körül EBENZWEIER -I IDILL Akvarell, papír, 21 x 27 cm. J.b.l.: Ebenzweier
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 53
102. 105.
104. Champieu, E., 1850 körül XIX. század közepe
VIRÁGCSENDÉLET Olaj, vászon, 59 x 75 cm. J.j.l.: E. Champieu
105. Lach, Andreas 1817 – 1882.
CSENDÉLET Olaj, vászon, 42 x 34 cm. J.n.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 54
106. Kozeluh Sándor Ausztria, 1840 – ?
UTCARÉSZLET Vegyestechnika, papír, 19 x 24 cm. J.j.l.: Kozeluh Sandor 1897
Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 276 Euro
107. Kozeluh Sándor Ausztria, 1840 – ?
UTCARÉSZLET
PIACCAL
Vegyestechnika, papír, 19 x 24 cm. J.j.l.: Kozeluh Sandor 1897 Sérült.
108. 1850 körüli ismeretlen festô FOLYÓPARTI TÁJ HÍDDAL Papír, akvarell, 20 x 28 cm. J.n.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 55
106. 109.
109. Skuteczky Döme Kisgajár, 1850 – Besztercebánya, 1921.
FAZEKAS
LEGÉNY
Olaj, fa, 25 x 30 cm. J.j.l.: Skuteczky D.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 56
110. Gaisser, Max German, 1857 – German, 1922.
OSZTRIGÁT
REGGELIZÔ NEMES
Olaj, vászon, 58 x 65 cm. J.j.l.: Max Gaisser.
Kikiáltási ár: 160 000 Ft Reserve price: 588 Euro
111. Wiesenthal, Franz
112. Laupheimer, Anton
Kis-tapolcsány, 1856 – Bécs, 1938.
1848 – 1927.
113. Kern Hermann v. Ármin
TEMPLOMBA
Lipótújvár, 1839 – Maria-Enzersdorf, 1912.
FUVOLÁZÓ
FÉRFI
MENET
Olaj, fa, 55 x 34,5 cm. J.j.l.: F.W.
Olaj, vászon, 101 x 87 cm. J.b.l.: Laupheimer
PIPÁZÓ
FÉRFI
Olaj, fatábla, 45 x 29 cm. J.b.f.: Kern H.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:19 PM
Page 57
110. 113.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:20 PM
Page 58
114. Feszty Árpád
115. Feszty Árpád
Ógyala, 1856 – Lovrana (Olaszország), 1914.
FÉRFI
PARASZTPORTRÉ
PORTRÉ
Olaj, vászon, 73 x 70 cm. J.j.l.: Feszty Árpád
Olaj, vászon, 70 x 49 cm. J.j.l.: Feszty Árpád Apró sérülés a jelzésnél.
117. Molnár József Zsámbék, 1821 – Budapest, 1899.
HAZATÉRÉS
Szén, rajz, 51,5 x 35 cm. J.j.l.: Csányi Liszka 1892.
Olaj, vászon, 54 x 80 cm. J.j.l.: Molnár Irodalom: Turcsányi Erzsébet: Molnár József: 1821–1899. Budapest, Sárkány Ny., 1938.
Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft Reserve price: 4412 Euro
116. Csányi Gizella Kassa, 1858 – ?
HELYES
HANGOLÁS
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:20 PM
Page 59
114. 117.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:20 PM
Page 60
118. Szánthó Mária
119. Mihalovits Miklós
120. Asztalos Gyula
Szeged, 1902 – Budapest, 1997.
Budapest, 1888 – Budapest, 1960.
Rákospalota, 1900 – Budapest, 1972.
FEKVÔ
AKT
HÖLGYEK
A SZALONBAN
HÖLGYPORTRÉ
Olaj, karton, 60 x 92 cm. J.b.l.: Szánthó Mária
Olaj, farost, 43 x 34 cm. J.j.l.: Mihalovits M. 1914.
Olaj, vászon, 105 x 75 cm. J.j.l.: Asztalos Gy.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:20 PM
Page 61
118. 122.
121. Jendrassik Jenô
122. Jendrassik Jenô
Budapest, 1860 – Kökényesd, 1919.
AVATÁS , 1898
ILONA
Olaj, vászon, 112 x 71 cm. J.j.l.: Jendrassik Jenô 1898.
Olaj, vászon, 196 x 100 cm. J.n. Hátoldalán: Ilonának, Jenô 1887.
Kiállítva: Országos Magyar Képzômûvészeti Társulat 1898. évi Tavaszi Nemzetközi kiállítás, Budapest, Mûcsarnok (kat. 215. Avatás, olajf. 1200 Korona)
Reprodukálva: Tárgymutató az Országos Magyar Képzômûvészeti Társulat 1898. évi Tavaszi Nemzetközi kiállítására, Budapest, 1898, o.n.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:20 PM
Page 62
123. Osztrák festô, 1890 körül ALPOK Olaj, vászon, 92 x 76 cm. J.n.
124. F. Rodek jelzéssel KIKÖTÔ Olaj, vászon, 103 x 66 cm. J.j.l.: F. Rodek
125. Sir Joseph Archer Crowe London, 1825 – Gamburg an der Tauber, 1896.
VIDÉKI
KÚRIA ,
1886
Akvarell, karton, 35 x 26 cm. J.b.l.: J. A. Crowe 1886 Suffolk
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:20 PM
Page 63
123. 127.
126. Wahlberg, Alfred 1834 – 1906.
KIKÖTÔ Olaj, vászon, 64 x 93 cm. J.n.
127. Osztrák festô ALPESI TÁJ Olaj, vászon, 50 x 83 cm. J.b.l.: Wildner
Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 699 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:20 PM
Page 64
128. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 – Bécs, 1919.
DOMBOS
TÁJ
Ceruza, papír, 15 x 47 cm. J.n. Proveniencia: Sirsich Janka hagyatékából.
Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 176 Euro 129. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 – Bécs, 1919.
HÁROMALAKOS
TANULMÁNY
Papír, ceruza, 10 x 16 cm. J.j.l.: Mednyánszky, hagyatéki bélyegzôvel.
130. Pór Bertalan Bátaszék, 1880 – Budapest, 1964.
UTCARÉSZLET Ceruza, papír, 22 x 28 cm. J.j.l.: Pór Bertalan
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:22 PM
Page 65
128. 132.
131. Hollósy Simon Máramarossziget, 1857 – Técsô, 1918.
TÉCSÔI
TÁJ
Olaj, vászon, 56 x 95 cm. J.n. 1905 körül. Aukcionálva: Mû-terem Galéria 11. aukció, 46. tétel.
Kikiáltási ár: 750 000 Ft Reserve price: 2757 Euro
132. Mészöly Géza Sárbogárd, 1844 – Jobbágyi, 1887.
TÁJKÉP
ABLAKBÓL
Papír, akvarell, 16 x 13 cm. J.j.l.: Mészöly MNG. Bírálati szám: 2318/1970
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:22 PM
Page 66
133. Halápy János Pórszombat, 1893 – Budapest, 1960.
BALATONI
VITORLÁSOK
Olaj, vászon, 54 x 76 cm. J.b.l.: Halápy
134. F. Booton jelzéssel KIKÖTÔRÉSZLET Olaj, vászon, 80 x 60 cm. J.j.l.: F.Booton Hátoldalán: „Martin Calme Au Port De Zeebrugol”1928. Szeptember F.Booton jelzés.
135. Gyelmis Lukács Szabadka, 1899 – Budapest, 1979.
KIKÖTÔ VELENCÉBEN Olaj, vászon, 80 x 60 cm. J.j.l.: Gyelmis L. Hátoldalán Képcsarnok címke.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:22 PM
Page 67
133. 136.
136. Kézdi-Kovács László Pusztalsócikola, 1864 – Budapest, 1942.
ERDEI
MOCSÁR
Olaj, vászon, 195 x 245 cm.
J.b.l.: Kézdi Kovács L. 1919 Jelezve hátul a kereten: Kézdi-Kovács László Budapest
Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft Reserve price: 6618 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:22 PM
Page 68
137. Gergely Imre Pest, 1868 – ?
KERTI
IDILL
Olaj, vászon, 60 x 76 cm. J.b.l.: Gergely Imre
138. Vízkeleti Witmann Etelka Budapest, 1903 – Budapest, 1994.
HAZATÉRÉS , 1931 Akvarell, papír, 17 x 18 cm. J.b.l.: Vízkeleti W. Eta 1931.
139. Gergely Imre Pest, 1868 – ?
MESE
A FA ALATT
Olaj, vászon, 38 x 48 cm. J.j.l.: Gergely I.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:22 PM
Page 69
137. 141.
A kép hátoldala
140. Biai-Fôglein István Besztercebánya, 1905 – Budapest, 1974.
VADÁSZOK , 1936 Olaj, vászon, 75 x 100 cm. J.b.l.: Biai-Föglein István 936. Hátoldalán fejkendôs akt.
141. Béli Vörös Ernô Vágújhely, 1882 – Budapest, 1922.
FOLYÓPARTI
MOSÁS
Olaj, vászon, 47,5 x 55 cm. J.j.l.: Béli Vörös E.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
142. Knopp Imre Pest, 1867 – Budapest, 1945.
VIRÁGCSENDÉLET Olaj, karton, 50 cm. J.j.f.: Knopp Imre
9:22 PM
Page 70
143. Henczné, Deák Adrienne Budapest, 1890 – Budapest, 1956.
VIRÁGCSENDÉLET Olaj, vászon, 67 x 58 cm. J.b.l.: Henczné Deák Adrienn
144. Molnár Z. János Cservenka, 1880 – Gödöllô, 1960.
VIRÁGCSENDÉLET Olaj, vászon, 55 x 68 cm. J.j.l.: Molnár Z. János
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:22 PM
Page 71
142. 145.
145. Iványi Grünwald Béla
VIRÁGCSENDÉLET
Irodalom: Telepy Katalin: Iványi-Grünwald Béla. Budapest, Képzômûvészeti Kiadó, 1985.
Olaj, vászon, 66,5 x 53 cm. J.j.l.: Iványi Grünwald B.
Somogysom, 1867 – Budapest, 1940.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:22 PM
Page 72
146. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
147. Vaszary János
CILINDERES
ÚR ,
P ÁRIZS 1910
Ceruza, papír, 10,5 x 17,5 cm. J.j.l.: Vaszary János hagyatéki pecsét.
ALAKVÁZLATOK Ceruza, papír, 21 x 28 cm. J.j.l.: Rapallo 1934.08.10.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:22 PM
Page 73
146. 148.
148. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
HÖLGY
GYÖNGYSORRAL
Szén, papír, 55 x 38 cm. J.j.f.: Vaszary 1912
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:22 PM
Page 74
149. Herman Lipót Nagyszentmiklós, 1884 – Budapest, 1972.
FÜRDÔZÔK Olaj, vászon, 60 x 80 cm. J.j.l.: Herman Lipót 965.
150. Herman Lipót Nagyszentmiklós, 1884 – Budapest, 1972.
A HÁROM
GRÁCIA
Olaj, vászon, 60 x 80 cm. J.j.l.: Herman Lipót 5-6 cm szakadás a kép bal oldalán.
151. Neogrády Antal Galsa, 1861 – Alag, 1942.
HAZAFELÉ Olaj, karton, 19,5 x 32,5 cm. J.b.l.: Neogrády A.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:22 PM
Page 75
149. 153.
152. Neogrády Antal Galsa, 1861 – Alag, 1942.
JÁTÉK
A PARKBAN
Olaj, vászon, 50 x 70 cm. J.j.l.: Neogrády A.
153. Iványi Grünwald Béla Somogysom, 1867 – Budapest, 1940.
NIMFÁK Olaj, vászon, 100 x 71 cm. J.j.l.: Iványi
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:22 PM
Page 76
154. Crespin, Louis Charles Brüsszel, 1892 – Brüsszel, 1953.
TEMPLOMBELSÔ Vegyestechnika, karton, 58 x 77 cm. J.j.l.: L. Ch. Crespin (körmenet) A brüsszeli Szent Gudule templomban. Hátoldalán a mûvész saját kezû, festett felirata: L. Ch. Crespin – Bruxelles, Interieur de L’Eglise Ste Gudule a Bruxelles – 1927, valamint 1927-es kiállítási címke, 359es sorszámmal.
155. Koszkol Jenô Dorog, 1868 – Budapest, 1935.
UDVARBELSÔ Akvarell, papír, 49 x 39 cm. J.b.l.: Koszkol Jenô
Kikiáltási ár: 45 000 Ft Reserve price: 165 Euro
Kikiáltási ár: 60 000 Ft Reserve price: 221 Euro 156. Ismeretlen festô SZOBABELSÔ Olaj, vászon, 78 x 60 cm. J.j.l.: Sir.89.
157. Iványi Grünwald Béla Somogysom, 1867 – Budapest, 1940.
KONYHA
ELÔTT ,
1937
Olaj, vászon, 80 x 60 cm. J.j.l.: Iványi Grünwald Béla
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:22 PM
Page 77
154. 157.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:23 PM
Page 78
158. P. Bak János
159. P. Bak János
ÔSZIRÓZSÁS CSENDÉLET ,
TULIPÁNOS
1956
Olaj, karton, 50 x 42 cm. J.b.l.: P. Bak, 1956 J.l.: Pázmándhegy
Olaj, vászon, 65 x 50 cm. J.j.l.: P. Bak J.
160. Csáki-Maronyák József Orosháza, 1910 –
VIRÁGCSENDÉLET Olaj, vászon, 60 x 50 cm. J.b.l.: Csáki-Maronyák J.
VIRÁGCSENDÉLET
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:23 PM
Page 79
158. 161.
161. Frank Frigyes Budapest, 1890 – Budapest, 1976.
TULIPÁNOK Olaj, vászon, 60 x 50 cm. J.b.l.: Frank Frigyes Hátoldalán képcsarnoki vásárlási számlával.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:23 PM
Page 80
162. Bosznay István Csurgó, 1868 – Budapest, 1944.
TÉLI
FOLYÓPART HAJNALBAN ,
Olaj, vászon, 130 x 180 cm. J.j.l.: Bosznay 906
163. Hatvany Ferenc, báró Budapest, 1881 – Lausane, 1958.
PARK Olaj, karton, 58 x 40 cm. J.j.l.: Hatvany
1906
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:23 PM
Page 81
162. 165.
164. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 – Bécs, 1919.
JÁNOS -HEGY Pasztell, papír, 35 x 49 cm. J.j.l.: Mednyánszky János-hegy Aukcionálva: Kieselbach Galéria 16. aukció, 61. tétel.
Kikiáltási ár: 300 000 Ft Reserve price: 1103 Euro
165. Orbán Dezsô Gyõr, 1884-Ausztrália, 1987.
LIGET Olaj, vászon, 52 x 70 cm. J.j.l.: Orbán Aukcionálva: Kieselbach Galéria 19. aukció, 145. tétel.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:23 PM
Page 82
166. Berkes Antal Budapest, 1874 – Budapest, 1938.
ANDRÁSSY
ÚT TÉLEN ,
1931
Olaj, karton, 45,5 x 53 cm. J.b.l.: Berkes A.1931.
Kikiáltási ár: 350 000 Ft Reserve price: 1287 Euro
167. Berkes Antal Budapest, 1874 – Budapest, 1938.
PESTI
UTCARÉSZLET
Olaj, fa, 19,5 x 27,5 cm. J.b.l: Berkes A.
168. Berkes Antal Budapest, 1874 – Budapest, 1938.
PÁRIZSI
UTCA RÉSZLET
Olaj, karton, 20 x 27 cm. J.j.l.: Berkes A.
169. Glatz Oszkár Budapest, 1872 – Budapest, 1958.
KISLÁNY
A MEZÔN ,
1943
Olaj, vászon, 68 x 48,5 cm. J.j.l.: Glatz 943. Hátoldalán: MNG Bírálati csoport Bírálati szám: 29/1974, 457/973
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:23 PM
Page 83
166. 169.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:23 PM
Page 84
170. Vaszary János
171. Lotz Károly
A MERENGÔ
VÍZHORDÓ
Tus, papír, 34 x 21 cm. J.b.l.: Vaszary János hagyatéki pecsét.
Akvarell, papír, 17,2 x 15,5 cm. J.j.l.: Lotz Hátoldalán: Eggenberger-féle mûkereskedés 253-as leltári szám.
NÔK
172. Iványi Grünwald Béla mûhelye SÁTOROZÓ CIGÁNYCSALÁD Olaj, vászon, 60 x 80 cm. J.j.l.: Iványi Grünwald Az MNG. 997/976.-os számú bírálata alapján Iványi Grünwald Béla alkotása.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:23 PM
Page 85
170. 175.
173. Nyilasy Sándor Szeged, 1873 – Szeged, 1934.
TÁPÉI
MENYECSKÉK
Olaj, vászon, 47 x 65 cm. J.j.l.: Nyilasy
Kép nélkül
174. Nyilasy Sándor Szeged, 1873 – Szeged, 1934.
VASÁRNAP
DÉLUTÁN
Olaj, karton, 45 x 60 cm. J.b.l.: Nyilasy
175. Nyilasy Sándor Szeged, 1873 – Szeged, 1934.
GOMBASZEDÔ Olaj, vászon, 52 x 40 cm. J.b.l.: Nyilasy
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:23 PM
Page 86
176. Andaházi Kasnya Béla
177. Csallóközi Farkas Lôrinc
Budapest, 1888 – Buenos Aires, 1960(?)
1898 – 1966.
FIRENZE
VÁROSRÉSZLET
Olaj, karton, 39,5 x 30 cm. J.j.l.: Cs. Farkas Lôrinc
178. Diener Dénes Rudolf Nyíregyháza, 1889 – Budapest, 1956.
UTCA
RÉSZLET
Papír, pasztell kréta 47,5 x 66 cm. J.j.l.: Diener Dénes
Kikiáltási ár: 90 000 Ft Reserve price: 331 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:23 PM
Page 87
176. 180.
179. Fényes Adolf Kecskemét, 1867 – Budapest, 1945.
HAZAFELÉ Olaj, karton 42 x 60 cm. J.j.l.: Fényes A.
180. Skuteczky Döme Kisgajár, 1850 – Besztercebánya, 1920.
KISLEÁNY
PORTRÉ
Olaj, fa, 30 x 25 cm. J.j.f.: Skuteczky
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:23 PM
Page 88
181. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
MATRÓZ ( TANULMÁNY ) Ceruza, papír, 21,5 x 16 cm. J.j.l.: Vaszary János hagyatéki pecsét.
182. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
AKTTANULMÁNY , 1886 Tus, papír, 31,5 x 22,5 cm. J.j.l.: Vaszary János hagyatéki pecsét.
183. Reissmann Károly Miksa Neustadt, 1856 – Budapest, 1917.
FÉRFI
AKT
Papír, ceruza, 61 x 38 cm. Jelezve középen: MReismann.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
Page 89
184. Berény Róbert Budapest, 1887 – Budapest, 1953.
ASZTALNÁL
181.
ÜLÔ TÁRSASÁG
Ceruza, papír, 23 x 28 cm. J.j.f.: Berény
186.
186. Ferenczy Valér 185. Belányi Viktor
Körmöcbánya, 1885 – Budapest, 1954.
Nyitraludány, 1877 – Budapest, 1955.
PADON
ART -DECO
Olaj, karton, 50 x 40 cm. J.b.l.: Ferenczy Valér
NÔI PORTRÉ
Olaj, karton, 70 x 50 cm. J.b.f.: Belányi
ÜLÔ HÖLGY
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
187. Tibor Ernô Nagyvárad, 1885 – Dachau, 1945.
A VURSTLIBAN Olaj, karton, 34 x 58 cm. J.b.l.: Tibor Ernô
Page 90
188. Halápy János Pórszombat, 1893 – Budapest, 1960.
KÖRMENET Akvarell, papír, 50 x 70 cm. J.n.
Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 140 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
Page 91
187. 189.
189. Iványi Grünwald Béla Somogysom, 1867 – Budapest, 1940.
ÖNARCKÉP
MODELLEL
Olaj, vászon, 60 x 70 cm. J.j.l.: Iványi Grünwald Béla Bibinek
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
Page 92
190. Pilch Dezsô (Pécsi-Pilch Dezsô) Pécs, 1888 – Budapest, 1949.
LILI
PORTRÉJA
191. Náray Aurél
Olaj, karton, 50 x 40 cm. J.j.l.: Pécsi Pilch
Budapest, 1883 – Budapest, 1948.
Olaj, vászon, 67 x 55 cm. J.j.l.: Náray
TESTVÉREK
192. Molnár C. Pál Battonya, 1894 – Budapest, 1981.
AKT
TÁJBAN
Olaj, fa, 15 x 23 cm. J.j.l.: MCP
Kép nélkül
193. Márk Lajos Retteg, 1867 – New York, 1940.
NÔ VIRÁGOKKAL Olaj, vászon, 80 x 60 cm. J.j.k.: Márk
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
Page 93
190. 194.
194. Kernstok Károly id. Budapest, 1873. – Budapest, 1940.
Proveniencia: Egykor Barát Kálmán tulajdonában (1911)
Kiállítva: Országos Magyar Képzômûvészeti Társulat 1898–1899. évi Téli kiállítás, Budapest, Mûcsarnok (kat. 44. Arczkép. olajf. magántulajdon) Kernstock Károly retrospektív kiállítása, Budapest, Mûvészház, 1911. novemberdecember. (kat. 28. Arckép. Barát Kálmán úr tulajdona)
Kitûntetve: Kernstok az OMKT 1898–1899. évi téli tárlatán, ezzel az Arcképpel nyerte el a Ráth György-féle 300 forintos díjat.
Reprodukálva: Tárgymutató az Országos Magyar Képzômûvészeti Társulat 1898–1899. évi Téli kiállítására, Budapest, 1898, 20. tábla.
KÉGL MARGIT (B ARÁT KÁLMÁNNÉ ) PORTRÉJA , 1898 Olaj, vászon, 160 x 140 cm. J.b.l.: Kernstok Károly 898. Hátoldalán gyûjteményi viaszpecsét.
Irodalom: Nemes Mihály: Kernstok Károly kiállítása, Budapest, 1911. nov. 25. 10-11. Lyka Károly: Kernstock Károly, Uj Élet. Népmûvelés. 7. évf. I. kötet. (jan–ápr.) 1912/1-2, 67. Horváth Béla: Kernstok Károly, Komárom Megyei Múzeumok Közleményei 1. Tata, 1968, 446.
Kikiáltási ár: 850 000 Ft Reserve price: 3125 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
Page 94
195. Nagy Oszkár Pécska, 1883 – Nagybánya, 1965.
ASZTALI
CSENDÉLET
Olaj, vászon, 31 x 47 cm. J.j.l.: Nagy Oszkár
196. Gábor Móric Kisújszállás, 1889 – Budapest, 1987.
ASZTALI
CSENDÉLET
Olaj, vászon, 68 x 52 cm. J.j.l.: Gábor Móric
Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 662 Euro 197. Bernáth Aurél Marcali, 1895 – Budapest, 1982.
NYUGÁGYON
FEKVÔ NÔ
Olaj, vászon, 54 x 75 cm. J.n. Bernáth Mária mûvészettörténész attestjével. Proveniencia: Egykor a mûvész saját gyûjteményében, majd lánya Bernáth Mária tulajdonában.
Kikiáltási ár: 800 000 Ft Reserve price: 2941 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
Page 95
195. 197.
énész
a .
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
Page 96
198. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
VERSAILLE Ceruza, papír, 14,5 x 20 cm. J.k.l.: Versaille 925.11.23. Vaszary J. Hátoldalán Vaszary János hagyatéki pecsét.
199. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
CAMPO
SANTO
Ceruza, papír, 17 x 25,5 cm. J.j.f.: Campo Santo, Pisa 1926.
200. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
OLASZ
VÁROSHÁZA
Ceruza, papír, 15,5 x 21,5 cm. J.j.l.: Vaszary János hagyatéki pecsét.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
Page 97
198. 202.
201. Czóbel Béla Budapest, 1883 – Budapest, 1976.
ERDEI
ÚT
Akvarell, ceruza, papír, 50 x 60 cm. J.j.l.: Czóbel Aukcionálva: Kieselbach Galéria 19. aukció, 36. tétel.
202. Szônyi István Újpest, 1894 – Zebegény, 1960.
ZEBEGÉNYI
TÁJ
Akvarell, papír, 36 x 55 cm. J.b.l.: Szônyi I.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
Page 98
203. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
SZÔNYEGTERV Akvarell, papír, 9,3 x 7,5 cm. Mélynyomással: Vaszary János
204. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
PÜSPÖK Akvarell, papír, 29 x 16 cm. J.b.f.: Vaszary J.
205. Vaszary János
206. Koszta József
MOULIN
Brassó, 1861 – Budapest, 1949.
DE LA
GARDE
MÁRIA
A GYERMEK J ÉZUSSAL
Ceruza, papír, 22 x 16 xm. J.b.f.: Vaszary János hagyatéki pecsét
Olaj, vászon, 62 x 34,5 cm. J.j.l.: Koszta
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
Page 99
203. 206.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
Page 100
207. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939.
SZIESZTA Olaj, vászon, 68,3 x 84,4 cm. J.j.l.: Vaszary J. Reprodukálva: Magyar Mesterek Magángyûjteményekben. (CD-ROM, a Magyar Aukciós Index 1991–1997. melléklete, Budapest), Dutka, 1997.
Kikiáltási ár: 11 000 000 Ft Reserve price: 40441 Euro
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
Page 101
207.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:24 PM
208. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 – Bécs, 1919.
ZUGLIGETI
ÚT
Olaj, vászon, 35 x 28 cm. J.j.l.: Mednyánszky
Page 102
Hátoldalán: Zugligeti részlet. Természet után festett studium, leltározta: Bécs, 1919. május, Pálmai József
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:25 PM
Page 103
208. 209.
209. Czóbel Béla Budapest, 1883 – Budapest, 1976.
CSENDÉLET
VIRÁGOKKAL
Olaj, vászon, 63 x 50 cm. J.j.f.: Czóbel MNG bírálati szám:2019/981
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:25 PM
210. Györök Leo Pápa, 1847 – Budapest, 1899.
FOLYÓPARTI
JELENET
Olaj, fa, 21 x 32 cm. J.j.l.: Györök L. 87
211. Vágó Pál Jászapáti, 1853 – Budapest, 1928.
ÁTKELÉS
A FOLYÓN
Olaj, karton, 34 x 43 cm. J.j.l.: Vágó Hátoldalán: Felvinczi Takáts Zoltán igazolásával.
Page 104
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:25 PM
Page 105
212. Brodszky Sándor Tóalmás, 1819 – Budapest, 1901.
TÁTRAI
210.
TÁJ
Olaj, karton, 42 x 53 cm. J.j.l.: B.870 Szerepelt a BÁV 38. aukcióján 27 tételként. VÉDETT.
214.
Kép nélkül
213. Stoiloff Constantin (Adolf Baumgartner) Linz, 1850 – Bécs, 1924.
OROSZ SZTYEPPE FARKASOKKAL Olaj, vászon, 49 x 80 cm. J.j.l.: Baumgartner Stoiloff
214. Tornai Gyula Görgo, 1851 – Budapest, 1928.
KELETI
GONDOLKODÓ
Olaj, fa, 27 x 24 cm. J.b.l.: Tornai
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
215. Itáliai festô, 1700 körül KRISZTUS MEGÁLDJA A GYERMEKET
Olaj, vászon, 59 x 32 cm. J.n.
9:25 PM
Page 106
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:25 PM
Page 107
215. 216.
216. Nápolyi festô, 1700 körül TÓBIÁS MEGGYÓGYÍTJA APJÁT Olaj, vászon, 96 x 75 cm. J.n. Aukcionálva: BÁV 42. aukció, 150. tétel. VÉDETT.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:25 PM
Page 108
LÁTOGASSON EL KOSSUTH LAJOS UTCAI ÜZLETÜNKBE! Antik és XX. századi festmények, bútorok, szônyegek, briliáns és arany ékszerek, porcelánok, bronzszobrok, ezüsttárgyak. 1053 Budapest, Kossuth Lajos utca 3. Telefon: 318 6954 Nyitva tartás: hétfôtôl péntekig 10 és 18, szombaton 10 és 13 óra között.
861FestmenySorJav.qxd
11/7/2010
9:25 PM
Page 109
V Á R J U K Ú J, EXKLUZÍV ÜZLETÜNKBEN! 1052, Budapest, Petôfi Sándor utca 16.
NYITÁS NOVEMBER VÉGÉN!