90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 90th Christmas Auction
· 2011. november 23-tól december 4-ig, naponta 10–18 óráig Kiállítás On View
·
Árverés Sale 2011. december 5-én, 17 órától: festmények és szobrok, 1–177. tétel 2011. december 6-án, 17 órától: mûtárgyak, bútorok és szônyegek, 178–346. tétel 2011. december 7-én, 17 órától: ezüstök, 347–590. tétel 2011. december 8-án, 17 órától: órák és ékszerek, 591–810. tétel Budapest V. kerület, Váci utca 11/B félemelet, Belvedere terem.
A kiállítás teljes anyaga megtekinthetô a www. polgar-galeria.hu oldalon. Információ: POL-GÁR Aukciósház Budapest V. kerület, Petôfi Sándor utca 16. Telefon: (36 1) 267 4077, 267 4078, 411 0719, fax: (36 1) 483 0910 E-mail:
[email protected] Kiadó: POL-GÁR Aukciósház Kft. 1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16. Felelôs szerkesztô: Polgár Árpád.
3. NAP
347. Bécsi cukortartó és tejkiöntô
348. Bécsi olaj és ecettartó
349. Bécsi fogvájó tartó
800-as finomságú ezüst, összesen: 229 g. Cukortartó: 6,5 x 13 cm, kiöntô: 6 x 10 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, F.F. (Fischer Franz) mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 230 g, csiszolt, savmaratott üveg, 21 x 17 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 közötti fémjel, VN, Victor Nuber (aktív: 1891–1895) mesterjegy. Fogantyúja hiányzik.
800-as finomságú ezüst, 63 g, 11 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1902 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 104 Euro
Kikiáltási ár: 34 000 Ft Reserve price: 118 Euro
Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 56 Euro 350. Ezüst gyûjtemény (14 db) 800-as, 900-as, 935-ös finomságú ezüst, összesen: 156 g. Jelzett: Pest, 1867–1936; 1937–66; Cseszlovák 1929–42 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 63 Euro
347. 354.
351. Bécsi kulcsos cukordoboz
352. Bécsi kávéskanna
353. Bécsi cukordoboz
800-as finomságú ezüst, 353 g, 14 x 14 x 12,5 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, W.H., Wenzel Hromek (aktív: 1869–1906) mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 606 g, 23 cm. Jelzett: Bécs,1872–1922 között használt fémjel, H.A.G. (Granichstadten, H.A.) mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 362 g. Jelzett: Bécs, 1872–1922 fémjellel, JL mesterjegy.
Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro
Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 453 Euro
Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro
354. Bécsi gyertyatartó pár 800-as finomságú ezüst, 626 g, 34 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, AB , Anton Busch (aktív: 1892–1916) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 418 Euro
90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció
355. Bécsi kenyeres kosár 800-as finomságú ezüst, 350 g, 4 x 27,5 x 19 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, FR, Franz Rumwolf (aktív: 1899–1924) mesterjegy.
356. Bécsi zománcos cigarettatárca
357. Bécsi szelence zománcdíszítéssel
358. K é k l ü s z t e r z o m á n c o s szelence
900-as finomságú ezüst, 123 g, 1 x 8 x 8 cm. Jelzett: 900-as finomságjel, 1902–1922 közötti bécsi behozatali fémjel.
900-as finomságú ezüst, 75 g, 8 x 4 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, GL (Georg Lippa) mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 140g. Jelzett: Bécs 1872–1922 közötti fémjellel. Sérült.
Kikiáltási ár: 26 000 Ft Reserve price: 91 Euro
Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 160 Euro
Kikiáltási ár: 32 000 Ft Reserve price: 111 Euro
Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro
359. Ezüst gyûjtemény (5 db) 3 db kistányér, 1 db vodkás pohár, 1 db talpas-füles pohárka. 13 latos antik, 18?6-os bécsi; 1884-es moszkvai; 1888-tól használt német hold-koronás; 800-as pesti 1867–1936 között használt fémjel. Összesen nettó 336 g.
355. 361.
360. Bécsi kávés készlet 800-as finomságú ezüst, 1010 g, 21; 18 és 10 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, L&C (Lippa & Co.) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 488 Euro 361. Bécsi kaviártartó 800-as finomságú ezüst, üveg, 308 g, 9,5 x 18 x 16,5 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, JRE (Josef Reiner’s Erben) mesterjegy.
362. Ezüst peremû hamutál 800-as finomságú ezüst, achát, 5 x 13,5 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 közötti fémjel, GS, Gustav Simmerl (aktív: 1865–1917) mesterjegy.
363. Bécsi névjegytálca
364. Névjegy tálca
365. 8 db likôrös pohár
800-as finomságú ezüst, 413 g, 25,5 x 21 cm. Jelzett: Bécs 1872–1922 között használt fémjel, F.A. (Alexander Franz) mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 213 g, 19,5 x 16 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
800-as finomságú ezüst, önmagában színezett, különbözô színû üveg, 8 cm. Jelzett: Pest, 1937–66 közötti fémjel.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro
366. Empire stílusú cukortartó
367. 2 db bécsi cukorcsipesz
368. Bécsi névjegytálka
Ezüst, 240 g, 9,5 x 15 cm. Fjn. 1880 körül.
800-as finomságú ezüst, 25 g, 11,5 cm, és 60 g, 15 cm. Jelzett: Ausztria, 1922 utáni jelzés.
Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 52 Euro
800-as finomságú ezüst, 77 g, 12,7 x 10 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, H.S, Hermann Südfeld (aktív: 1883–1909) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 7 000 Ft Reserve price: 24 Euro
362. 370.
369. Bécsi kávés készlet 800-as finomságú ezüst, 9 db, összesen 1075 g. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, KB, Karl Berger (aktív: 1903–19024) mesterjegy.
370. Art-deco kávéskészlet 800-as finomságú ezüst, 781 g, 17; 13; 5,5 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt, hold-koronás fémjel.
Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro
371. Ezüst gyûjtemény (8 db) 3 db kistálka, 2 szelence, 1szivardoboz, 1 hamuzó, 1 poháralátét tartó. 800-as,900-as finomságú ezüst, összesen nettó: 896 g. Jelzett: Pest, 1867–1936; 1937–66, Bécs, 1872–1922 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 226 Euro
372. Pesti 6 személyes reggelizô készlet 800-as finomságú ezüst, nettó 120 g. Jelzett: Pest, 1867–1936 közötti fémjel, DM mesterjegy. Saját dobozában.
Kikiáltási ár: 14 000 Ft Reserve price: 49 Euro
373. Ezüst gyûjtemény (4db) 4 db cigaretta tárca 800-as; 900-as finomságú ezüst, arannyal tausírozva (3 db), 664 g. Jelzett: Pest, 1867–1936, 1937–66 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 261 Euro
371. 375.
374. Bécsi szecessziós kínáló 800-as finomságú ezüst, 761 g, 45 x 36 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, MG (Gedlicka & Sôhne) mesterjegy.
375. Bécsi asztali tükör 800-as finomságú ezüst, 60 x 42 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 627 Euro
376. Német kínáló kosár
377. Csemegés kosár
378. Rokokó német cukordoboz
800-as finomságú ezüst, 95 g, 6 x 15,5 cm. Jelzett: Németország, 1888-tól használt hold-koronás fémjelzés.
800-as finomságú ezüst, 227 g, 4 x 22 x 17 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt holdkoronás fémjel, valamint 1937–66 közötti, pesti behozatali jel.
800-as finomságú ezüst, 322 g, 9 x 13,5 x 11 cm. belül aranyozott.
Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 125 Euro
Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 379. Ezüst tízforintos Tízforintos papír bankjegy, és aranyozott ezüst mása. 999 ezrelékes finomságú ezüst, 217,73 g (7 uncia), 154 x 70 mm. Kivitele: PROOF Gyártó: Magyar Pénzverô Rt.
380. Német gyümölcskínáló 800-as finomságú ezüst, 1028 g, 14,5 x 37 x 27 cm. Jelzett: 1888-tól használt német hold-koronás fémjel, valamint No.: 9869 E. Eokert jelzés.
381. Széchenyi – Andrássy fôúri bécsi tálca 800-as finomságú ezüst, 1504 g, 42 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 közötti fémjel, Josef Klinkosch (aktív: 1843–1886) mesterjegy. Tükrében az Andrássy és a Széchenyi család címereivel. A tálca gróf Széchenyi Aladár és Andrássy Natália grófnô esküvôjére készült.
376. 382.
Kikiáltási ár: 480 000 Ft Reserve price: 1672 Euro
382. Bécsi toll és tintatartó, levélbontóval 800-as finomságú ezüst, 1089 g, 12,5 x 32 x 20 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, J.C.K. (J.C.Klinkosch) mesterjegy. Levélbontó nem ezüst.
Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 488 Euro
383. Pesti szögletes tálca
384. Pesti tálca
800-as finomságú ezüst, 750 g, 41 x 22 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, elmosódott mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 635 g, 39 x 21 cm. Jelzett: Pest, 1937–66 között használt fémjel.
385. Ezüst szendvicses tálca
386. Pesti szögletes tálca
800-as finomságú ezüst, 550 g, 39,5 x 20 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 közötti fémjel.
800-as finomságú ezüst, 417g, 30,5 x 17,5 cm. Jelzett: Pest, 1937–66 között használt fémjel, ÖMM mesterjegy.
387. Százforintos ezüst bankjegy Százforintos papír bankjegy, és ezüst mása. 999-es ezrelékes finomságú ezüst, 217,73 g (7 uncia), 154 x 70 mm. Kivitele: PROOF Gyártó: Magyar Pénzverô Rt. Készült: 500 példányban.
388. Ezüst gyûjtemény (13 db) 900-as és 800-as finomságú ezüst, össz. 297 g. 6 db snapszos kupica, 6 db mokkás kanál, 1 db szelence. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás, bécsi, 1872–1922 között használt és pesti, 1867–1936 között használt fémjelekkel.
Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro
389. Pezsgôhûtô 925-ös finomságú sterling ezüst, 1694 g, 22 x 28 cm. Jelzett: Sterling silver 925
383.
Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 662 Euro
390.
390. Bécsi Klinkosch kínáló 800-as finomságú ezüst, 1093 g, 34,5 x 30 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, J.C.K. (Josef, Klinkosch) mesterjegy.
391. Névjegytálca
392. Ezüst cigarettatárca
393. Bécsi szelence
835-ös finomságú ezüst, 191 g, 13 x 20 cm. Jelzett: Magyar, 1966–99 közötti fémjel.
800-as finomságú ezüst, arannyal tausírozva, 136 g. Jelzett: 1901–1921 között használt pesti behozatali jel.
900-as finomságú ezüst, belül aranyozva, 127g, 9 x 6 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, GS mesterjegy. Fekete zománc felületû, apró gyémántsplitterrel kirakott koronával ékített áttört, zsanéros fedél.
Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 105 Euro 395. 6 személyes evôeszköz készlet 800-as finomságú ezüst, összesen nettó 1780 g, 34 db, 2 dobozban. Jelzett: Lengyelország, 1920-tól használt fémjel.
394. Bécsi niellós szelence 900-as finomságú ezüst, arany tausírozással, 115 g, 9,5 x 7 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, MS, Moriz Stross (aktív: 1889–1908) mesterjegy, bécsi hivataljel.
Kikiáltási ár: 19 000 Ft Reserve price: 66 Euro
391. 398.
396. Bécsi füles tálca 800-as finomságú ezüst, 1170 g, 50 x 30 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 közötti fémjel, ES Eduard Steiter (aktív: 1889–1920) mesterjegy.
397. Bécsi cukordoboz 800-as finomságú ezüst, 402 g, 14 x 10,7 x 14 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 közötti használt fémjel, HM mesterjegy.
398. Bécsi szecessziós tálca 800-as finomságú ezüst, 621 g, 40 x 23 cm. Jelzett: Bécsi, 1872–1922 között használt fémjel, Leopold Mandl (aktív: 1899–1900) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 70 000 Ft Reserve price: 244 Euro
399. Fedeles cukortartó 800-as finomságú ezüst, 158 g, 8 x 12 cm. Jelzett: 800-as finomságjel.
Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 84 Euro
400. Fûszertartó hattyúval 835-ös finomságú ezüst, üveg, 7 x 7 cm. Jelzett: magyar, 1966–1999 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 77 Euro
401. Német kis kínáló
402. Ékszertartó doboz
800-as finomságú ezüst, kobaltkék üvegbetét, 93 g, 7 x 13,5 x 8 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt, hold-koronás fémjel.
800-as finomságú ezüst, 170 g, 6 x 11 x 9 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, F.M. mesterjegy.
Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 56 Euro
Kikiáltási ár: 42 000 Ft Reserve price: 146 Euro
403. Húszforintos ezüst bankjegy Húszforintos papír bankjegy, és ezüst mása. 999-es ezrelékes finomságú ezüst, 217,73 g /7 uncia/ 154 x 70 mm. Kivitele: PROOF Gyártó: Magyar Pénzverô Rt. Készült: 500 példányban.
404. Bécsi, 6 személyes evôeszköz készlet 800-as finomságú ezüst, nettó 1453 g, 26 db. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, RO, Rudolf Oswald (aktív: 1890–1924) mesterjegy. 6 db fôételes kanál, 6 db fôételes villa, 6 db fôételes kés, 6 db teáskanál, 1 db nagy merôkanál, 1 db húsvilla. Dobozban.
399. 409.
405. Bécsi kulcsos cukordoboz 800-as finomságú ezüst, 450 g, 12 x 12 x 10 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, M.G. (Gedlicka & Söhne) mesterjegy.
406. Bécsi talpas kínáló 800-as finomságú ezüst, 320 g, 9 x 26 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, M.G. (Gedlicka & Söhne ) mesterjegy.
407. Klinkosch fûszertartó
408. Filigrán névjegytartó
800-as finomságú ezüst, 5 x 6 cm Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, JCK (Josef Karl Klinkosch) mesterjegy.
Ezüst, 39 g, 8,5 x 5,5 cm. Jelzett: 1872–1901 között használt bécsi behozatali jel.
Kikiáltási ár: 4400 Ft Reserve price: 15 Euro
409. Bécsi szecessziós füles tálca 800-as finomságú ezüst, 1171 g, 57 x 38 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 közötti fémjel, Eduard Friedmann (aktív: 1881–1919) mesterjegy, SINGER forgalmazói jegy.
410. Ezüst gyûjtemény (6 db) 4 db cigaretta tárca, 2 db pudrié. 900-as és 800-as finomságú ezüst, összesen 773 g. Jelzett: Pest, 1867–1936, valamint 1937–1966 között használt fémjel.
411. Bécsi, egyszemélyes evôeszköz 13 latos antik ezüst, nettó 83 g. Jelzett: Bécs, 183?, JW, Jakob Weiss (aktív: 1822–1847) mesterjegy. Kés pengéje, villa feje fém.
412. 3 db ezüst pudrié 800-as;900-as finomságú ezüst, össz. bruttó 147 g. Jelzett: Pest, 1867–1936; 1937–66 között használt fémjel.
410. 415.
413. Bécsi szögletes tálca
414. Bécsi füles tálca
800-as finomságú ezüst, 1004 g, 34,5 x 34,5 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, Eduard Friedmann (aktív: 1880–1919) mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 670 g, 49 x 30 cm. Tükrében vésett ajándékozási szöveg. Jelzett: Bécs, 1872–1922 közötti fémjel, ED, Franz Dies (aktív: 1858–1880) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 331 Euro
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Reserve price: 279 Euro
415. Ezüst gyertyatartó pár 800-as finomságú ezüst, 1127g, 29,5 cm. Jelzett: 800-as finomság jelzés, elmosódott mesterjegy.
Kikiáltási ár: 170 000 Ft Reserve price: 592 Euro
416. Ezüst gyûjtemény (6 db) 1 db keresztelô pohár, 2 db fûszertartó, 3 db gyufatartó. 800-as finomságú ezüst, összesen: 176 g. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt, német, 1888-tól használt hold-koronás, Pest, 1937–1966 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 105 Euro
417. Ötvenforintos ezüst bankjegy Ötvenforintos papír bankjegy, és ezüst mása. 999-es ezrelékes finomságú ezüst, 217,73 g (7 uncia), 154 x 70 mm. Kivitele: PROOF Gyártó: Magyar Pénzverô Rt. Készült: 500 példányban.
418. Bécsi art-deco reggelizô készlet 800-as finomságú ezüst, nettó, 120 g. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, L & C (Lippa & Co.) mesterjegy. Saját dobozában.
416. 428.
419. Sétabot „Léda a hattyú” ábrázolással 800-as finomságú ezüst, fa, 90 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, TD, Theodor Dörr (aktív: 1901-tôl) mesterjegy.
420. Sétabot gyík díszítéssel Ezüst, egzotikus fa, 87 cm. Jelzett: elmosódott fémjel. 1900 körül.
421. Úri bot órával 800-as finomságú ezüst, fa, 84 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, TP, Thomas Porzer (aktív: 1883–1892) mesterjegy. Óra számlapján Patek jelzés.
422. Szecessziós sétabot 800-as finomságú ezüst, egzotikus fa, 85 cm. Jelzett: Pest, 1867–1937 között használt fémjel, elmosódott mesterjegy.
423. Sétabot, oroszlánon lovagló puttó díszítéssel 750-es finomságú ezüst, paliszander, 89 cm. Jelzett: Pest, 1867–1937 között használt fémjel, BT mesterjegy.
424. Londoni sétabot Bambusz, 90 cm. Jelzett: London, L&S styl. Markolaton rátett, ezüst betétrészen Dr. Rottenberg vésett tulajdonosi felirattal. 1890 körül.
Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 52 Euro 425. Bécsi sétabot 750-es finomságú ezüst , mahagóni szár, 86 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, JxB, Johann Buchta (aktív: 1910–1924) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 20 000 Ft Reserve price: 70 Euro
426. Turistabot emlékcímkékkel
427. Klasszicista díszítésû sétabot
Faragott, könnyû keményfa, 95 cm. Ausztria, 1930 körül.
800-as finomságú ezüst, fa, 90 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, M&S (Markowitsch & Sohn) mesterjegy.
428. Sétabot tôrrel Üreges, keményfa, benne acél tôrrel, szaru markolat, ezüst díszgyûrûvel, 85 cm. 1900 körül.
429. Cigaretta, illetve kártyatartó doboz 835-ös finomságú ezüst, mahagóni fabetéttel, 460 g, 4 x 17 x 12 cm. Jelzett: Magyar, 1966–1999 között használt fémjel.
430. Szivarvágó
431. Pesti névjegy tálca
Ródiumozott fém, ezüst rátett oldallappal, 14 x 3,5 cm. Jelzett: 900-as finomság jelzés és B.C mesterjegy. Egyik lapján vésett felírat: 1905. I. 27., másik oldalon családi címer. Saját dobozában.
800-as finomságú ezüst, 216 g, 24,5 x 17 cm. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel, WS mesterjegy.
Kikiáltási ár: 8500 Ft Reserve price: 30 Euro 432. Ezerforintos ezüst bankjegy Ezerforintos papír bankjegy, és ezüst mása. 999- ezrelékes finomságú ezüst, 217,73 g (7 uncia), 154 x 70 mm. Kivitele: PROOF Gyártó: Magyar Pénzverô Rt.
433. Ötszázforintos ezüst bankjegy Ötszázforintos papír bankjegy, és ezüst mása. 999- ezrelékes finomságú ezüst, 217,73 g (7 uncia) 154 x 70 mm. Kivitele: PROOF Gyártó: Magyar Pénzverô Rt.
434. Ezüst gyûjtemény (5 db) 3 db cigaretta tárca, 2 db cigaretta kínáló doboz. 930-as, 925-ös; 800-as finomságú ezüst, összesen nettó: 688 g. Jelzett: Sterling; Pest, 1867–1936, 1937–66 közötti fémjel.
Kikiáltási ár: 50 000 Ft Reserve price: 174 Euro
429. 439.
435. Cigaretta tárca grófi címerrel
436. Moszkvai cukordoboz
900-as finomságú ezüst, kék zafír nyomógombbal, 248 g, 2,2 x 8,5 x 7,5 cm. Jelzett: 900-as finomságjel, Bachruch mesterjegy. 1900 körül.
84 zlotnyikos antik ezüst, 408 g, 7 x 13 x 9 cm. Jelzett: Moszkva, 1908–1917 között használt fémjel, T.I. feloldatlan mesterjegy.
437. Gyûrûtartó tálka 800-as finomságú ezüst, 48,7 g, 7,5 cm. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel, BA mesterjegy.
438. Cigarettatárca zafír ékítéssel 800-as finomságú ezüst, 87,8 g, 9 x 8 cm. Jelzett: 800-as finomságjel, valamint 1891–1901 között használt bécsi behozatali jel.
439. Ezüst gyûjtemény (3 db) 3 db cigaretta tárca 900-as, 925-ös, finomságú ezüst, arannyal tausírozva, összesen: 553 g. Jelzett: osztrák, ill. bécsi, 1922 utáni fémjel.
440. Nyolcszögletû cukordoboz
441. Pesti tálca
442. Pecsenyés lapát
443. Pesti cukordoboz
800-as finomságú ezüst, 283 g, 6,5 x 12,5 x 9 cm. Jelzett: Csehszlovákia, 1929–42 közötti fémjel.
800-as finomságú ezüst, 395 g, 39,5 x 15 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, DT mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 215 g, 25 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, F.I. mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 301 g, 11 x 14 x 12 cm. Jelzett: Pest, 1937–66 közötti fémjellel, HJ mesterjegy.
444. Ötágú kandeláber 925-ös finomságú sterling ezüst, 1160 g, 42,5 cm. Jelzett: Magyar, 1966–99 közötti fémjel, pénzverdés készítôjegy.
446. Díszurna 800-as finomságú ezüst, 3367 g, 49,5 x 20 cm. Jelzett: Pest, 1867–1937 között használt fémjel, ABA (Bachruch Antal) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 850 000 Ft Reserve price: 2962 Euro
447. Ezüst gyûjtemény (4 db) Merôkanál, cukorcsipesz, halszervírozó, szalvétatartó. 800-as finomságú ezüst, össz. 494 g. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, 1901–1921 között használt pesti behozatali jel.
448. 3 db cigarettatárca 800-as finomságú és vietnami ezüst, össz. 413 g. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel és Thiep 9.0.
449. Ezüst gyûjtemény (15 db) 1 db pici gyertyatartó, 6 db mokkás-, 6 db teáskanál, 1 db cukorcsipesz, 1 db fogpiszkáló tartó. 900-as, 800-as finomságú ezüst, 368 g. Jelzett: Pest, 1867–1936; Pest 1966–99; Lengyel, 1963 utáni fémjel.
447. 453.
450. Art-deco cukordoboz
451. Pesti gyümölcstál
452. 6 db Art-deco likôrös pohár
800-as finomságú ezüst, 347 g, 10 x 13 x 10,5 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt holdkoronás fémjel, Eugen Marcus mesterjegy. Faragott elefántcsont gombbal.
800-as finomságú ezüst, 702 g, 6,5 x 30 cm. Jelzett: Pest, 1937–66 között használt fémjel, E.I. mesterjegy.
Ezüst, 193 g, 4,5 cm. Jelzett: OH5 (feloldatlan) fémjel.
453. Pesti tálca 800-as finomságú ezüst, 957 g, 46 x 24 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, ÖMM mesterjegy.
454. Hólyagos szélû tányér
455. Pesti snapszos készlet
456. Kínáló
800-as finomságú ezüst, 284 g, 26 cm. Jelzett: Budapest, 1937–66 között használt fémjel, SK mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 419 g, 30 x 14 és 12 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 közötti fémjel. Tálca + 6 pohár.
800-as finomságú ezüst, 354 g, 4 x 25 cm. Jelzett: Magyar, 1937–1966 között használt fémjel, H.I. mesterjegy.
457. Bécsi desszertes készlet 800-as finomságú ezüst, nettó 291 g. Jelzett: Bécs, 1872–1922 közötti fémjel, RO, Rudolf Oswald (aktív: 1890–1924) mesterjegy. 6 db kisvilla, 1 db kompótos szedô kanál. Dobozban.
454. 461.
458. Pesti kínáló
459. Pesti kínálótál
460. Pesti sajka
800-as finomságú ezüst, 188 g, 13 x 14 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, K.G. mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 210 g, 4 x 21 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, A.I. mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 268 g, 8,5 x 16 x 13 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, ?A mesterjegy.
461. Háromágú gyertyatartó-pár 800-as finomságú ezüst, 1683 g, 44 cm. Jelzett: Monarchiás, 1867–1936 között használt fémjel, CS mesterjegy.
462. Ezüst gyümölcstál
463. Pesti kávés kanna
Ezüst, 312 g, 5,5 x 21 cm. Fjn. 1900 körül.
800-as finomságú ezüst, faragott elefántcsont füllel, 353 g, 16,5 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, TS mesterjegy.
Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 139 Euro
464. 6 db bécsi gyümölcsöskés
465. Német snapszos készlet
13 latos antik ezüst, nettó 60 g, 17,5 cm. Jelzett: Bécs, 1840 körül, JW, Jakob Weiss (aktív: 1822–1847) mesterjegy. Solingeni rozsdamentes pengékkel.
800-as finomságú ezüst, üveg, 95 g, 5 cm. Jelzett: 800-as finomságjelzés, 1902–1937 között használt pesti behozatali jel. Saját dobozával.
Kikiáltási ár: 10 000 Ft Reserve price: 35 Euro
466. Pesti füles tálca 800-as finomságú ezüst, 2330 g, 65 x 37 cm. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 230 000 Ft Reserve price: 801 Euro
462. 470.
467. Pesti bortartó
468. Pesti füles kínálótál
469. Angol tejszínes kiöntô
800-as finomságú ezüst, 225 g, 10 x 11 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, MV mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 421 g, 14,5 x 29 x 18 cm. Jelzett:Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
800-as finomságú ezüst, 408 g, 12x18 cm. Jelzett: Sterling Birgs, London, 1926
Kikiáltási ár: 60 000 Ft Reserve price: 209 Euro
470. Klinkosch tálca 800-as finomságú ezüst, 662 g, 2 x 29 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, J.C. Klinkosch, Josef Klinkosch (aktív: 1864–1924) mesterjegy.
471. Mini pipere asztal
472. Pesti cukordoboz
473. Pesti cukorcsipesz
474. Szecessziós karaffa
Sterling ezüst, üveg betéttel, fazettált kis tükröcskével, titkos rekeszes fiókkal, bruttó 89 g, 8,2 x 4,2 x 3,1 cm. Jelzett: Sterling 1900 körül.
800-as finomságú ezüst, 510 g, 11 x 15 x 10 cm. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel, HI mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 50 g, 17 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, FR mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, üveg, 21 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt, hold-koronás fémjel, 1901–1921 között használt prágai behozatali jel.
Kikiáltási ár: 11 000 Ft Reserve price: 38 Euro
475. Ezüst szelencék, pudriék, szalvétagyûrûk (7 db) 935-ös és 800-as finomságú ezüst, 6 db össz. nettó 495 g, Jelzett: Bécs, 1922 körül, német, 1888 körül, Pest 1867–1936, valamint 1937–1966 között használt fémjel.
471. 479.
476. Pesti cukordoboz
477. Pesti fedeles tál
478. Pesti cukordoboz
800-as finomságú ezüst, 284 g, 12,5 x 13,5 x 12,5 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 közötti fémjellel, PF mesterjeggyel.
800-as finomságú ezüst, 1220 g, 22 x 26 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, HN mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 380 g, 14 x 17 x 12 cm. Jelzett: Pest, 1937–66 között használt fémjel, G.B. mesterjegy.
479. Prágai aufsatz 800-as finomságú ezüst (kitöltött talp), üveg, 26 x 35 cm. Jelzett: Prága, 1872–1922 között használt fémjel.
480. Pesti tálca
481. Hattyús fûszertartó
800-as finomságú ezüst, 616 g, 34 x 24 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között Í használt fémjel, elmosódott mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 120 g, 9 x 9,5 x 7 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
483. 6 személyes desszertes készlet 800-as finomságú ezüst, nettó 180 g. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel. Dobozában.
482. Pesti kávéskanna és tejkiöntô 800-as finomságú ezüst, össz.696 g, 18, ill. 11 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
480. 485.
484. Kávés készlet 800-as finomságú ezüst, 15 db, összesen: 2492 g. Kávéskanna: 20 cm, tejkiöntô: 19 cm, cukortartó: 12 cm. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel, SR mesterjegy.
Kikiáltási ár: 350 000 Ft Reserve price: 1220 Euro
485. Pesti bólés készlet 800-as finomságú ezüst, fabetéttel, bruttó 5680 g. 70 x 60 cm. Jelzett: Pest,1867–1936 között használt fémjelzéssel.
Kikiáltási ár: 320 000 Ft Reserve price: 1115 Euro
486. Pesti tálca
487. Bécsi tálca
488. Bécsi gyümölcskínáló
800-as finomságú ezüst, 585 g, 30 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 közötti fémjel, elmosódott mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 301 g, 24,5 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 közötti fémjellel, HD (Huber & Dolezalek) mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 553 g, 17 x 27 x 23 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, Frank fívérek mesterjegyével.
489. Ezüst peremû kristályváza 800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg, 37 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
490. Pesti kerek tálca 800-as finomságú ezüst, 950 g, 38 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, elmosódott mesterjegy.
486. 492.
491. Pesti teás és kávés készlet 800-as finomságú ezüst, 6 db, összesen: 3939 g. Teáskanna: 20 cm, kávéskanna: 22 cm, tejkiöntô: 19 cm, tejszínes kanna: 11 cm, cukortartó: 11 cm, tálca: 57 x 42 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, A.B.A. mesterjegy.
Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1324 Euro
492. Pesti gyertyatartó pár 800-as finomságú ezüst, 2392 g, 41 x 29 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, AP mesterjegy.
493. Bécsi, 12 személyes evôeszköz készlet 800-as finomságú ezüst, nettó 2650 g, összesen: 42 db. Jelzett: részben Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, nagyobb részt Pest, 1867–1936 között használt fémjel, MG, RAF, BU mesterjegyek. 12 fôételes kés, 12 fôételes villa, 12 fôételes kanál, 1 nagymerô, 1 köretes kanál, 2 salátakiszedô, 2 húsvilla.
Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 976 Euro
494. Rokokó stílusú áttört kínálótál 800-as finomságú ezüst, 560 g, 33,5 cm. Jelzett: 800-as finomsági jel. 1890 körül.
493. 496.
495. Klasszicista mokkás készlet 925-ös finomságú aranyozott ezüst, mindösszesen bruttó 2339 g. Jelzett: 925-ös 1888-tól használt német holdkoronás fémjellel, AE mesterjeggyel Tálca: mahagóni fabetéttel: 46 cm, mokkás kiöntô faragott csont füllel: 20 cm, tejszínkiöntô faragott csont füllel: 10 cm, cukortartó: 12 cm.
496. Pesti 12 személyes evôeszköz készlet 800-as finomságú ezüst, nettó 8280 g, 185 db. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, GM mesterjegy. 12 db kanál, 12 db villa, 12 db kés, 12 db elôételes villa, 12 db elôételes kés, 12 db halas villa, 12 db halas kés,
12 db desszertes villa, 12 db gyümölcsös kés, 12 db teás kanál, 11 db mokkás kanál 12 db kompótos kanál, 12 db fagylaltos kanál, 1 db nagy merôkanál, 1 db kis merôkanál, 2 db köretes kanál, 2 db salátaszervírozó kanál, 1 db halszervírozó villa, 1 db halszervírozó kés, 1 db fagylaltszervírozó kanál, 1 db kompótszervírozó kanál,
2 db húsvilla, 2 db hidegtálas húsvilla, 2 db hústû, 1 db sajtszervírozó kés, 1 db vajazó kés, 1 db porcukor szóró kanál, 2 db hidegtálas szervírozó lapát 4 db fûszertartó, 4 db fûszerkanál, 1 db cukorcsipesz. Saját dobozában.
Kikiáltási ár: 950 000 Ft Reserve price: 3310 Euro
497. Bécsi füles tálca áttört peremmel 800-as finomságú ezüst, 367 g, 4 x 33 x 14 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, V.N, Victor Nuber (aktív: 1891–1895) mesterjegy.
498. Pecsenyés tál
499. Áttört kínálókosár
800-as finomságú ezüst, 1140 g, 3,5 x 48 x 31 cm. Jelzett: 1902–1937 között használt bécsi behozatali jel.
925-ös finomságú ezüst, 288 g, 8 x 21 x 18 cm. Jelzett: Sterling silver 925 1900 körül.
500. 6 személyes kompótos készlet 800-as finomságú ezüst, 228 g. Jelzett: Csehszlovák, 1927–1929 között használt fémjel. Dobozában.
497. 502.
501. Francia empire stílusú teás és kávés garnitúra Vízmelegítô, teáskanna, mokkás kanna, tejszín kiöntô, cukortartó,spiritusz tartó. 950-es finomságú, aranyozott ezüst, elefántcsont, mindösszesen 4901 g. Jelzett: 1878–79 körül használt francia export, valamint 1902–1937 között használt, bécsi behozatali jel.
502. Bécsi kiöntô 800-as finomságú ezüst, 628 g, 23 x 16,5 x 13,5 cm. Jelzett: Bécs 1872–1922 között használt fémjel, V.C., Vincenz Czokally (aktív: 1864–1890) mesterjegy.
503. Pápai antik kupa
504. Bécsi gyertyatartó pár
505. Bécsi kiöntô
13 latos antik ezüst, 184,1 g, 13 cm. Jelzett: Pápa, 1810.TW mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 525 g, 22 x 13 cm. Jelzett: Bécs, 1855, Schiffer (Franz Schiffer & Sohn) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 312 g, 15 cm. Jelzett: Bécs, 1865-ös fémjel, VC, Vincenz Czokally (aktív: 1864–1890) mesterjegy.
506. Bécsi olaj és ecet tartó 13 latos antik ezüst, 512 g, 24 x 13 x 19 cm. Jelzett: Bécs, 183?, CI, Carl Isaac (aktív: 1832–1854) mesterjegy. 3 üveggel, 2 fûszerszóróval (ezüstözött kupakkal).
503. 510.
507. Bécsi fûszertartó
508. Bécsi kulcsos cukordoboz
509. Bécsi fûszerszóró
13 latos antik ezüst, 94 g, 6 x 9 x 7,5 cm. Jelzett: Bécs, 1860, ES (Eduard Schiffer) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 660 g, 13 x 16 x 11 cm. Jelzett: Bécs, 1840, elmosódott mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 93 g, 9 cm. Jelzett: Bécs, 1858, CSS, Christian Sander (aktív: 1843–1881) mesterjegy.
510. Bécsi emeletes kínáló 13 latos antik ezüst, üveg, nettó 588 g, 56 cm. Jelzett: Bécs, 1862, Mayer mesterjegy.
511. Bécsi fûszertartó
512. Bécsi olaj és ecettartó
513. Bécsi fûszertartó
13 latos antik ezüst, 92 g, 7 x 9,5 x 6,5 cm. Jelzett: Bécs, 1840, AW (feloldatlan) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, nettó 357 g, 28 x 20 x 10 cm. Jelzett: Bécs, 1857, IW. Johann Wondraschek (aktív: 1856–1878) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 66 g, 6,5 x 8 x 7 cm. Jelzett: Bécs, 1855, AK (feloldatlan) mesterjegy.
514. Bécsi spárgafogó 13 latos antik ezüst, 119 g, 26 cm. Jelzett: Bécs, 185?, elmosódott mesterjegy.
511. 518.
515. Bécsi kehely
516. Bécsi gyertyatartó pár
517. Pesti tejkiöntô
13 latos antik ezüst, 152 g, 12,5 cm. Jelzett: Bécs, 1847, Franz Schiffer (aktív 1827–1854) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 386 g, 26 cm. Jelzett: Bécs, 1856, CS (Cyrillus Schillberger aktív: 1853–1879) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 461 g, 14,5 cm. Jelzett: Pest, 1848 GG. mesterjegy. (Goszmann György)
Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 523 Euro
518. Bécsi kávéskanna 13 latos antik ezüst, 633 g, 21 cm. Jelzett: Bécs, 1840, CS, CH Christian Sander Senior, (aktív: 1819–1849) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 160 000 Ft Reserve price: 557 Euro
519. Szentpétervári füles kínáló
520. Bécsi gyertyatartó
521. Pesti talpas kínáló
84 zlotnyikos antik ezüst, 409 g, 12 x 17 cm. Jelzett: Szentpétervár, 1858-as fémjel, AM és IW (Mitin Alexandr Nyikolajevics és Johan Warjus) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 348 g, 31 cm. Jelzett: Bécs, 18?0, KP, Karl Paltscho (aktív: 1845–1877) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 271 g, 11 x 18 x 3,5 cm. Jelzett: Pest, 1838, GG (Georgius Goszmann) mesterjegy. Sérült.
522. Bécsi cukorcsipesz 13 latos antik ezüst, 52 g, 16 cm. Jelzett: Bécs, 1855, ES (Eduard Stöhr) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 523. Antik cukorcsipesz 13 latos antik ezüst, 24 g, 16 cm. Jelzett: Brassó, 1820 körül(?).
Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro 524. Antik cukorcsipesz 13 latos antik ezüst, 40 g, 17 cm. Jelzett: IW13 (feloldatlan) fémjel.
519. 526.
525. Bécsi teáskanna, tejkiöntô és cukorszóró Teáskanna és tejkiöntô: 13 latos antik ezüst, rózsafüzér díszítéssel és fa fülekkel, bruttó 1464 g, 24,5 cm, 17 cm. Jelzett: Bécs, 1836, STM, Stephan Mayerhofer (aktív: 1825–1851) mesterjegy. Cukorszóró: 13 latos antik ezüst, 161 g, 14,5 cm. Jelzett: Bécs, 1834, elmosódott NM (Nikolas Möller? aktív: 1825–1850) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 340 000 Ft Reserve price: 1185 Euro
526. Bécsi áttört kínáló 13 latos antik ezüst, 565 g, 39 x 23,5 cm. Jelzett: Bécs, 1857, elmosódott WR? (Wilhelm Ramsch?) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 110 000 Ft Reserve price: 383 Euro
527. Pesti 4 darabos teáskészlet 800-as finomságú ezüst, 2871 g, teás kanna: 23 cm, cukordoboz: 15 cm, tejszínes kanna: 12 cm, tálca: 54 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 közötti fémjel, FI és ÖMM mesterjegy.
Kikiáltási ár: 290 000 Ft Reserve price: 1010 Euro
528. Bécsi lazac szervírozó lapát 13 latos antik ezüst, 145 g, 32 cm. Jelzett: Bécs, 1830–40 körül, elmosódott mesterjegy.
529. A n t i k e z ü s t gyûjtemény (7 db) 13 latos antik ezüst, össz. 224 g. 5 db teás kanál, 1 leveses kanál, 1 kisvilla. Jelzett: Pest, 1827, 1837,1858, 1860, 1864 és 1865-ös évszámok.
527. 533.
530. Bécsi fûszertartó
531. Bécsi kulcsos cukordoboz
532. Bécsi cukorszóró
13 latos antik ezüst, 74 g, 5,5 x 9 x 8 cm. Jelzett: Bécs, 18?6, elmosódott mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 556 g, 12 x 15,5 x 11 cm. Jelzett: Bécs, 1837, IW, Jakob Weiss (aktív: 1822–1847) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 96 g, 12 cm. Jelzett: Bécs, 18?5, kopott mesterjegy.
533. Pesti teáskanna melegítôvel 13 latos antik ezüst, 1837 g, 38 cm. Jelzett: Pest, 1847, GG (Georgius Goszmann) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 550 000 Ft Reserve price: 1916 Euro
534. Kis kínáló Antik ezüst, 106 g, 6,5 x 12,5 x 9 cm. Jelzett: elmosódott fémjel, mesterjegy. Német, 19. század közepe.
535. Antik figurális gyufatartó pár Antik ezüst, 154 g, 12 cm. Jelzett: 13 latos, 800-as finomságjelzés, bécsi, 1872–1902 között használt behozatali jel, GD mesterjegy. Német, 1850 körül.
536. Menyasszony pohár
537. Bécsi cukorcsipesz
Antik ezüst, 135 g, 15,5 cm. Jelzett: Németalföld, XIX. század.
Antik ezüst, 42 g, 16 cm. Jelzett: A bécsi Jakob Weiss (aktív 1837–1847) mesterjegyével.
Kikiáltási ár: 44 000 Ft Reserve price: 153 Euro
538. Tálca barokk jelenettel 13 latos antik ezüst, 374 g, 34 x 27 cm. Jelzett: 13 latos jel, valamint XIX. század végi fantáziajelekkel.
534. 540.
539. Dísztál Antik ezüst, 844 g, 45 x 37 cm. Jelzett: Augsburgi fantáziajelekkel. 19. század második fele.
539. Német kínálótál 800-as finomságú, aranyozott ezüst, 348 g, 4,5 x 28 x 22 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
541. Párizsi olaj és ecet tartó Antik ezüst, 590 g, 22 x 30 x 17 cm. Jelzett: Párizs, 1780–82 között használt fémjel, JCT mesterjegy (Jean Charles Tassier, 1772–1793 között mûködött) Az egyik dugó sérült.
542. Párizsi empire kávéskanna 950-es finomságú, antik ezüst, 978 g, 28 cm. Jelzett: Párizs, 1798–1809 között használt fémjel, kivehetetlen mesterjegy. Irodalom: Rosenberg Nr. 6568.
541. 544.
543. Londoni tintatartó Aranyozott antik ezüst, bruttó 812 g, 14 x 23 x 12 cm. Jelzett: London, 1878, feloldatlan mesterjeggyel.
544. Párizsi edény alátét Aranyozott antik ezüst, 250 g, 2 x 17,5 cm. Jelzett: Párizs, 1780–1782 között használt fémjel, 1780/81-es évjel, RAJ (Robert Joseph Auguste 1725–1805) mesterjegy. Irodalom: Rosenberg 260. oldal 6538-as, 252. oldal 6409-es, 286. oldal 6703-as jel.
545. Budai gombolyagtartó 13 latos antik ezüst, 91 g. Jelzett: Buda, 183?; JG mesterjegy (Josephus Gretchl) G-évbetûvel.
546. Pesti kávéskanna
547. Csemegés kosárka
548. Pesti tojástartó
13 latos antik ezüst, 173 g, 13 cm. Jelzett:Pest, 1785, IP (Passberger József I.) mesterjegy. I évbetûvel.
13 latos antik ezüst, 121 g, 6 x 15 x 10 cm. Jelzett: Krems, 1810. IB feloldatlan mesterjegy, 1810–24 között használt adómentesítô bélyeg.
13 latos antik ezüst, 28 g, 4 cm. Jelzett: Pest, 1822, CS (Schmidt Károly) mesterjegy.
549. 6 személyes reggelizô készlet 13 latos antik ezüst, ébenfa nyél, 19,5 és 17 cm. Jelzett: Rimaszombati, 1820 körüli fémjel, I L (Josephus Löffer ) mesterjegy.
545. 553.
550. Párizsi keresztelô pohár
551. Kassai tejszínes kanna
552. Klasszicista gyertyatartó
Antik ezüst, 88 g, 11 x 8 cm. Jelzett: Párizs, 1809–1819 között használt fémjel.
13 latos antik ezüst, 154 g, 9,5 cm. Jelzett: Kassa, 1813, IW (Johannes Wandet Junior) mesterjegy.
12 latos antik ezüst, 134 g, 10 cm. Jelzett: valószínûleg Lôcse, 1840 körül, AU (Antonius Umlauff) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 13 000 Ft Reserve price: 45 Euro
Kikiáltási ár: 90 000 Ft Reserve price: 314 Euro
553. Bécsi empire kanna 13 latos antik ezüst, 930 g, 31,5 cm. Jelzett: Bécs, 1817, JK, Johann Klima (aktív: 1812–1848) mesterjegy.
554. Bécsi fûszertartó
555. Bécsi fûszertartó
556. Bécsi kézi gyertyatartó
13 latos antik ezüst, 93 g, 8 x 11 x 5 cm. Jelzett: Bécs, 1796, WS (Wilhelm Schwegerl) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 88 g, 8 cm. Jelzett: Bécs, 1826, LT, Leonhard Tomasini (aktív: 1819–1838) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 105,8 g, 7 cm. Jelzett: Bécs, 1816, IH, Johann Hollauer (aktív: 1790–1824) mesterjegy.
557. Bécsi fûszertartó
558. Bécsi fûszertartó
13 latos antik ezüst, 111 g, 8,5 x 7 cm. Jelzett: Bécs, 183?, JW, Jakob Weiss (aktív: 1822–1847) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 130 g, 11 cm. Jelzett: Bécs, 183? A.?. feloldatlan mesterjegy.
554. 562.
559. Bécsi fûszertartó
560. Bécsi kávékiöntô
561. Bécsi fûszertartó
13 latos antik ezüst, 70 g, 4,5 x 7,5 x 5 cm. Jelzett: Bécs, 180?., elmosódott mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 362 g, 19 cm. Jelzett: Bécs, 1790 körül. Átdolgozta, a tetôt pótolta és újrafémjelezte a pozsonyi Michael Tirtsch 1799-ben.
13 latos antik ezüst, 72 g, 5 cm. Jelzett: Bécs, 1818, kivehetetlen mesterjegy.
562. Breslau-i teáskanna Antik ezüst, 688 g, 18 cm. Jelzett: Breslau, 1816–22 P. évbetûvel, GCD (Johann Gottlieb Christian Deller) mesterjegy.
563. Nagyváradi fûszertartó
564. Eperjesi cukordoboz
565. Eperjesi fûszertartó pár
13 latos antik ezüst, 82 g, 7 cm. Jelzett: Nagyvárad 1815 körül, N. (Stephanus Nádudvary) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 458 g, 7 x 13,5 x 9 cm. Jelzett: Eperjes, 1830 körüli fémjel, ES (Emericus Saárossy) mesterjegy
13 latos antik ezüst, 198 g, 4 x 10 x 8 cm. Jelzett: Eperjes, 1754–65, DM (Daniel Miske) mesterjegy.
566. Nürnbergi fûszertartó pár Antik ezüst, 115 g, 5,5 cm. Jelzett: Nürnberg, XVIII. sz. végi fémjel.
567. Pohár Antik ezüst, 79 g, 8 cm. Jelzett: CB és JF feloldatlan jegyek. 18. század közepe.
563.
568.
568. Pohár, 1788 Részben aranyozott ezüst, 172 g, 9,1 cm. Fent a perem alatt beütve: Szikszai: Josef: Anno. 1788. Jn.
569. Nagyszombati tojástartó
570. Linzi úti ostyatartó
571. Linzi úti ostyatartó
13 latos aranyozott antik ezüst, szárában 1-1 ametiszt kôvel, 32 g, 3,5 cm. Jelzett: Nagyszombat, XVIII. sz. közepi fémjel, IS (Johannes Svetkovits) mesterjegy.
Antik ezüst, 42 g, 5 cm. Jelzett: Linz, 1806–7-es fémjel, HI mesterjegy.
Antik ezüst, 33 g, 3 cm. Jelzett: Linz, 1806–7-es fémjel, MH mesterjegy.
572. Ezüst korona 13 latos antik ezüst, 157 g, 16 x 18 cm. Jelzett: Pest, 1824, F.P. (Franciscus Pasberger) mesterjegy.
573. J. Klein kehely, 1710 Antik ezüst, részben aranyozott, 345 g, 20,5 cm. Talpperemen vésve: Sziszter seisz toDt, herr Lorentz Klein, Orffer gab Gott, DVrChk in Dem sein, DDDCLLVIIIII.1.7.1.0. A talpon alul vésve: J. Klein hat gemacht.
569. 574.
574. Aranyozott mise kehely 13 latos antik ezüst, 549 g, 26 cm. Feltehetôen magyar, XVIII. század vége. Jelzett: feloldatlan fémjel és JB mesterjegy.
Kikiáltási ár: 240 000 Ft Reserve price: 836 Euro
575. Barokk monstranca, 1680 körül Antik ezüst, faragott fa talp, nettó 1956 g, 70 x 33 cm. Jelzett: feloldatlan fémjel CM mesterjegy. Aranyozás nyomaival, belül aranyozott. Hozzá tartozó körmeneti tartórúddal.
576. Kókusz kehely Aranyozott ezüst, kókuszdióhéj, féldrágakô ékítéssel, 18,5 x 9,5 cm. Kehely rész 17. századi., késôbb pótolt talppal. Fémjel nélkül.
Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 767 Euro
575. 577.
577. Iker serleg Antik ezüst, 402 g, 33 cm. Valószínûleg Erdély. Jelzett: ECS feloldatlan mesterjegy. Az alsó serleg szájperemén ajándékozási véset: „Jacob Opitz Gebohren A ö. 1696 Den Z. Fbris” (Jacob Opitz született az 1696. esztendô február 2-án. ) Rézben tûzi aranyozott, öntött, trébelt, cizellált ezüst. A talp homorulaton szarvast ábrázoló XIX. századi tulajdonosi véset. Domború és homorú ívekkel, illetve lépcsôkkel tagolt talp, rozettás végzôdéssel. Váza alakú bordás lódusz. Öblös marokpohárra emlékeztetô kupa, öntött párkány gyûrûvel. A talp domborulatán és a kupa felszínén kisebb, nagyobb pontokból kialakított hálózatos dekoráció található, amely a velencei reneszánsz üvegpoharak „Vetro a reticello” motivumát utánozza. A talp homorulatán az 1700 körüli idôknek megfelelô Régence ornamentika található.
Kikiáltási ár: 3 000 000 Ft Reserve price: 10 453 Euro
578. Húsvéti cibórium, 1620 körül Arany, ezüst, barokk gyöngy, zománcozott díszítés, 507 g, 27,2 cm. Ovális domborított talp, plasztikus növényi ornamentikával és katona figurákkal, a törzset 4 olajfa formálja, belül Krisztus ostorozásának jelenetével. A cibórium kehely részének díszítménye Jézus, az Olajfák hegyén történt elfogatásának jeleneteit ábrázolja, plasztikusan domborított, üreges, gondosan kidolgozott növényi díszítmények között. Fedele plasztikus, alvó katonákkal és növényi motívumokkal díszített, mely Krisztus sírjában végzôdik. A felnyílt szarkofág fedelét, barokk gyöngy, arany berakással ékített Agnus Dei (Isten Báránya) koronázza. A kehely belül aranyozott. Késôbbi jelzéssel: S.L. No. 236, valamint vésett 1706-os évszámmal. Délnémet, XVII. század elsô fele. Késôbbi bôrborítású formadobozban, aranyozott fôhercegi koronával. Tudományos szakdolgozat: Univ. Prof. Dipl. Ing. Dr. Manfred Schreiner, az Osztrák Tudományos Akadémia osztályvezetôjének szakvéleményével, a bécsi Dorotheum certifikátjával. Proveniencia: Az 1600-as évektôl a császári Habsburg ház birtokában, majd késôbb 1970-ig Zita királyné tulajdonában. Reprodukálva: Szerepelt a Dorotheum 2007. május 31-i árverés 15. tételeként.
Kikiáltási ár: 4 800 000 Ft Reserve price: 16 725 Euro
579. Barokk cukordoboz
580. Barokk kínáló
581. Barokk doboz
13 latos antik ezüst, 257g, 8 x 14 x 10 cm. Jelzett: Münster (?) XVIII. század, IF mesterjegy.
Antik ezüst, nettó 76 g, 7,5 x 19 x 6 cm.
800-as finomságú ezüst, 125 g, 4,5 x 12,5 x 9,5 cm.
Osztrák 1720, körül. J.n.
XVIII. századi német fémjel, A. Koch mesterjegy. Farkasfog próba (tremolir stich). Vésett: JL-EC
582. Stuttgarti gyertyatartópár Antik ezüst, 501 g, 24 cm. Jelzett: Stuttgart, 1825–30 Q évbetûvel, CO mesterjegy (Carl August Osterberg, 1823–33).
583. Nürnbergi fedeles serleg Aranyozott antik ezüst, 609g, 36 cm. Jelzett: Nürnbergi fémjel, Ifj. Caspar Bentmüller (mûködött 1612–1632 között) mesterjegy. Irodalom: Rosenberg III. Nr. 1761., ill. 4147.
584. Bécsi fûszertartó
585. Nagyszebeni fedeles kis karaffa
586. Oroszlános illatszeres flakon
13 latos antik ezüst, 115 g, 4,5 x 10 x 8 cm. Jelzett: Bécs, 1845, CJ (feloldatlan) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 115 g, 10,5 cm. Jelzett: Nagyszeben, 1850.
Antik ezüst, 140 g, 8 x 10 cm. Jelzett: Koppenhága, 1823–1827, Christian Peter Naeboe.
587. Moszkvai pohár Antik ezüst, 86 g, 9 x 7 cm. Jelzett: Moszkva, 1796, Stefan Saweljev, vagy Sawwa Senerov (1787–1797) és Andrej Titov (1786–1798) mesterjegyek.
588. Augsburgi fedeles kupa, 1645–50 között Aranyozott antik ezüst, 559 g, 16,3 cm. Jelzett: Augsburgi 1645–1650 körüli fémjel, mesterjegyét az augsburgi ötvösség szakértôje, Seling nem ismerte. Irodalom: Seling Nr. 68.
589. Augsburgi kanna Antik ezüst, bruttó 431 g, 23,5 cm. Jelzett: Augsburg, 1793–1795, ICN (Johann Christian Neuss) Irodalom: Seling III. 27. old. és 411. old.
Kikiáltási ár: 260 000 Ft Reserve price: 906 Euro
590. Augsburgi vízmelegítô, 1820 Antik ezüst, csont, 4160g, 36 cm. Jelzett: Augsburg, 1820, GCN (Johann Georg Christoph Neuss [1774–1857]) mesterjegye, valamint SEETHALER jegy: Johann Alois Seethaler (1775–1835) augsburgi ötvös jegye. Irodalom: Seling Nr. 1820., ill. 2637. és 2665.
Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft Reserve price: 6272 Euro