Művészeti aukció / Art auction
Árverés / Auction 2010. november 25-én, csütörtökön 18:00 órakor on Thursday 25th November at 6:00 p.m.
A kiállítás megtekinthető / On view November 10-től 21-ig 10-18 óráig minden nap from 10th to 21th November daily from 10 a.m. to 6 p.m.
Kiállítás és az aukció helyszíne / Location of the exhibition and auction
G13 Galéria / G13 Art Gallery 1075 Budapest, Király utca 13.
Telefon: 0036-30-417-1785 / Fax: 0036-1-321-1153 A katalógus megtekinthető a www.biksady.com honlapon.
Az árverés vezetője: Karafiáth Orsolya Költőnő Kiadta a Biksady Galéria Kft. Budapest, 2010 Fotó és képfeldolgozás: Christian Ziel és Adnovas Kft.
Árverési feltételek 1. A Biksady Galéria Kereskedelmi Kft. az árverést – az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő – szervezi, rendezi és vezeti. Az árvereztetők által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt, név és lakcím szerint regisztrálva, licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint ráutaló magatartással kifejezik, hogy az árverési feltételeket magukra nézve kötelezően fogadják el. 2. A tárg y tulajdonjogát az ár vereztetőtől leütéssel az az ár verési vevő szerzi meg, a k i a legnag yobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett VÉDETT tárgy esetében az 2001. évi LXIV. tv–ben biztosított elővásárlási jogát a magyar állam érvényesíti. 3. A Galéria mint kereskedelmi képviselő az árvereztető – megbízó – nevében és képviseletében, annak teljeskörű meghatalmazása alapján jár el, e meghatalmazás alapján jogosult az aukció során legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. A Galéria fentartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverezését mellőzze. Licitlépcsők Emelkedés 20 eFt alatt 1 eFt 20 eFt és 50 eFt között 2 eFt 50 eFt és 100 eFt között 5 eFt 100 eFt és 200 eFt között 10 eFt 200 eFt és 500 eFt között 20 eFt 500 eFt és 1 000 eFt között 50 eFt 1 000 eFt és 2 000 eFt között 100 eFt stb. 4. A vevő a leütési ár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzben azonnal tartozik kifizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A kereskedelmi képviselő biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 14 napon belül egyenlítse ki. A vételárba a foglaló összege – határidőben történő teljesítés esetén – beleszámít. Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árvereztetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ebben az esetben a vevő által adott foglaló részére nem jár vissza. 5. A ve vő a kereskedel m i képv iselő rész ére köz vet ítői d íjat t a r toz i k f i z e t n i, a leüté si á r 21% -át . 6. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén a kereskedelmi képviselő nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követő 15. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Amennyiben az árverési vevő az árverést követően felszólítás ellenére a megbízás tárgyát nem szállítja el, úgy ez esetben 6 hónap elteltével a kereskedelmi képviselő a tárgyat szabadon értékesíti – a költségei levonását követően – a fennmaradt összeget pedig a vevő javára letétként őrzi. 7. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálatára rávegyen és így megkárosítson. 8. Az árverés előtti kiállításon és az árverésen minden tárgy megtekinthető. 9. A katalógusban szereplő leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell – az árverést megelőzően – meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A leütés után kifogásnak, vagy felszólalmlásnak
nincs helye kivéve, ha a tárgy hamis – bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerülő első kételytől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. A Galéria vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 10. A tárg ya k szavatosság nélkül, minden hibájuk ka l és hiányosságuk kal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés idején vannak. 11. Az eladásra kerülő tárgyak kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. Az árverező által tett ajánlatért, a lefizetett árverési árért a kereskedelmi képviselő felelősséget nem vállal, és nem kötelezhető, hogy nevezett tételt ugyanezen az áron egy későbbi időpontban újra árverésre ajánlja vagy forgalomba hozza. 12. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette a Galéria - a megbízásnak megfelelően - teszi meg a vételi ajánlatokat. Kérjük, hogy a vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával eljuttatni, vagy a 0036-(1)-32111-53 fax számra elküldeni szíveskedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20% előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Ha vételi megbízás sikeres az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelenlévő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollévő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefonon keresztüli árverezésre is. Ebben az esetben bankgarancia szükséges. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. Amennyiben vételi megbízással árvereznek, banki átutalással fizetnek, kérjük a vételár összegét Név: Biksady Galéria Kereskedelmi Kft. Székhely: HU 1174 Budapest, Erdőtelek u. 31. Bank név: CIB Bank Zrt. Székhely: HU 1027 Budapest, Medve utca 4-14. Bankszámlaszám: HU 86 1070 0079 4478 2401 5110 0005 SWIFT: CIBHHUHB átutalni szíveskedjenek. A szállítás költségei a vevőt terhelik. 13. Az árverési katalógusban „VÉDETT” jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról kivinni nem lehet. A „VÉDETT” jelzésű tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok nyilvántartásba veszik, a tulajdonosváltozás kötelezően bejelentendő. 14. A kulturális javak külföldre viteléről az 2001. évi LXIV. törvény rendelkezik. A kutlurális javak véglegesen csak a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal engedélyével vihetők ki az országból. Az engedély nélkül, valamint a végleges kiviteli engedéllyel kivihető kulturális javak külföldre vitelével (engedélyeztetés, csomagolás, vámkezelés, szállítás) a Biksady Galériával együttműködő szakértő cég foglalkozik. 15. A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával is. Ez esetben 3% hitelkártya-jutalék külön felszámolásra kerül. 16. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni a kereskedelmi képviselőtől. A katalógusban jelzett euróárak kizárólag információs céllal szerepelnek. Az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta árfolyam. Budapest, 2010
Conditions of sale 1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer, Biksady Gallery, acting as an agent on behalf of the vendor. The lots called up are in succession as in the catalogue. The auctioneer announces the catalogue number of the lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their paddle. Buyers may participate in the bidding only with a numbered bidding paddle. To receive a paddle buyers shall be registered with name and address, or client card preceding the auction. Being registered buyers acknowledge to accept the conditions of sale. 2. On the fall of the auctioneer’s hammer, title to the offered lot will pass to the highest bidder acknowledged by the auctioneer. However, in case of lots marked as “protected items” (VÉDETT) in the catalogue, Hungarian museums reserve the right to buy the item at the hammer price. (Law No. LXIV. of 2001.) 3. The buyer has to pay 20% of the hammer price, as deposit, in cash immediately after the sale. In case the whole price is paid, the buyer can have the object after the sale. A possibility to pay the amount over the deposit within the space of 14 days is rendered by the agent. The deposit is part of the hammer price on condition that it is paid within 14 days. In case of non-payment within two weeks of the date of the sale, the agent Biksady Gallery regards the buyer’s bid as null and void in which case the buyer has no right to reclaim the deposit. Biksady Gallery reserves the right to reject the auctioning of certain lots listed in the catalogue. Bidding steps under 20 000 HUF 1 000 HUF between 20 000 – 50 000 HUF 2 000 HUF between 50 000 – 100 000 HUF 5 000 HUF between 100 000 – 200 000 HUF 10 000 HUF between 200 000 – 500 000 HUF 20 000 HUF between 500 000 – 1 000 000 HUF 50 000 HUF between 1000 000 – 2 000 000 HUF 100 000 HUF 4. A buyer’s premium shall be added to the hammer price and paid by buyers: 21% of the hammer price. On purchasing fine arts an additional 5% artists’ royalty shall also be added to the hammer price as enacted by Law No. LXXVI 1999. 5. Immediately after sale the buyer assumes full risk and responsibility thereof for the lot including any loss or damage and for shipment. The auctioneer is not responsible for any damage occuring after the sale. If the buyer fails to ship the purchased item the auctioneer has the right to charge 5% of the price as storage and handling price per month from the fifteenth day of the date of the auction. In case the buyer fails to removed the goods – in spite of being called upon to do so – after 6 months the agent has the right to sell the item and will preserve the amount for the buyer as deposit minus expenses. 6. No seller may bid nor may any third party bid on seller’s behalf in order to reach an unreasonably high price thus inflicting a loss on any other party. 7. All lots are available for inspection prior to and during the sale. 8. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The Gallery will not accept any complaints after the fall of the
auctioneer’s hammer ont he lot unless the item proves not to be genuine despite being marked so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her doubt to the provenance or the authenticity of the item, but no later than five years from the date of the auction. The Gallery undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee if an independent expert establishes that the item is not genuine. 9. All goods are sold with all faults and imperfections they have at the time of the sale without any warranty. 10. No object will be sold for an amount less than the estimate price in the catalogue. The auctioneer bears no responsibility for validity of the bids. The Gallery shall not be obliged to re-offer the lot for the hammer price at a future auction. 11. In our discretion, The Gallery will execute order bids or accept telephone bids as a convenience to clients who are not present at auctions in accordance with a purchase assignment. Fifty per cent of the amount agreed upon in the order bid is to be paid prior to sale on which the buyer is to be given acknowledgement of receipt. In case a higher bid is left for the same lot by a third party or is by buyers in the saleroom, the the advance will be paid back to the absentee bidder. If the order to buy is succesfully executed, 20% of the purchase price is to be considered as deposit from the advance. Name:Biksady Galéria Kereskedelmi Kft. Addresse:HU 1174 Budapest, Erdőtelek u.31. Bank: CIB Bank Zrt. Addresse:HU 1027 Budapest, Medve utca 4-14. Account: HU 86 1070 0079 4478 2401 5110 0005 SWIFT: CIBHHUHB 12. No objects marked “VÉDETT” (protected) in the catalogue may be taken abroad. Owners of protected goods will be registered by museums which should be notified in the case of any change in ownership. 13. The exportation of cultural goods is governed by the Law No. LXIV of 2001. Cultural goods may be finally exported from the country only in the possession of a license issued by the National Office of Cultural Heritage. A special company – in corporation with Biksady Gallery – is dealing with the exportation of cultural goods to be exported without license or with a final exportation license (licensing, packaging, customs clearance, transportation). 14. Credit Cards – subject to an additional 3% charge- may be accepted at the sale. 15. Unsold lots may be asked to be re-auctioned by the agent at the end of the sale. The Euro rate indicated in the catalogue is only for information. The basis of the account shall always be the exchange rate at the date of the payment of the purchase price.
Budapest, 2010
INDEX
Alviani, Getulio Andrées, Gerhard Ashur, Michael Balla Demeter Beothy, Étienne Bischof, Peter Bockris, Victor Bolivare, Gaudin Bonfanti, Arturo Boto, Martha Brüning, Peter Buchholz, Erich Cahn, Marcelle Delphine Cardenas, Augustin Claisse, Geneviéve Clergue, Lucien Cocteau, Jean Dexel, Walter Dobes, Milan Domela, César Eamans, Marc Ébneth Lajos Ende, Edgar Európai festő 20. sz. első fele Európai művész 20. század Forbáth Alfréd Gidding, Jaap Gierlich, Brigitte Gritzner, Günter Grützke, Johannes Hausmann, Raoul Hillebrand, Ulrich Holéczy Etus Hollegha, Wolfgang Huszár Vilmos Indra. Iványi-Grünwald Béla Járitz Józsa Kádár Béla Kassák Lajos Kemény Zoltán Kertész, André Kesting, Edmund Klimt, Gustav Koning, Dirk Köthe, Fritz Krenn, Hans Kupka, Frantisek
105, 139 59, 71 172 61 106, 152 42 44 182 11 157 70 8, 33, 53, 74 34 24 111 19 19 22 159 41 4 163 117 128 63 20, 29, 76 82, 83, 119, 120 181 47, 49, 94, 97 114, 142 45 18 43 131, 133 72 25, 68, 91, 132 183 126 2, 85, 129 27, 124, 134 7, 23, 28, 78 161, 164 165 62, 65, 87, 93 108, 145, 151, 171 16 135 9 13 51, 58, 113, 115 21, 57, 81, 90
Laloy, Yves Lindner, Richard Luginbühl, Bernard Maatsch, Thilo Magyar festő 20. sz. eleje Mák Károly Malanga, Gerard Melé, Juan Nicolas Mickry 3 Mikl, Josef Miró, Joan Moholy-Nagy László Molnár Z. János Mondrian, Piet Morandini, Marcello Munari, Bruno Munkacsi, Martin Német festő 20.sz.eleje Nemours, Aurelie Neusüss, Floris Michael Picasso, Pablo Pór Bertalan Primi, Italo Rainer, Arnulf Roccante, Amelio Schad, Christian Scheggi, Paolo Schuler, Camilla „Scottie” Wilson, Robert Sonnenstern Schröeder, Friedrich Steding, Walter Stein, Joel Steiner Anna, Beöthyné Stückgold, Stanislas Szász János Szimon Jenő Sződy Szilárd Ulrichs, Timm van Dyk, James Vasarely, Victor Verame, Jean Wahlstedt, Walther Wauer, William
55, 79, 95, 104 116 48 177 10, 31, 67, 69 110, 162 1 125 88 175 184 37 12, 14, 66, 84 86, 92, 109 80 121 26 149, 150, 167 154 60, 89, 107, 140 144, 153 118 73 64 17 3 155, 174 56 35, 36, 39, 40 100, 141 5, 46 99, 146, 160 181 112 52 50 173, 176 54, 75, 96 122 178, 179, 180 123, 127, 130 136 102, 148, 158, 170 6, 32 77, 98, 101, 103 138, 143, 147, 166 168, 169 137 38 15, 30, 156
1. Magyar festő 20. sz. eleje
Női akt / Nude of women ceruza, papír / pencil on paper 26,5x20,5 cm, j.n.
50 000 Ft € 180
2. Járitz Józsa (1893-1986)
Női portré, 1915 / Portrait of a women, 1915 szén, papír / coal on paper 61,5x47 cm, j.b.f.: Járitz J. 1915
75 000 Ft € 280
3. Pór Bertalan (1880-1964)
„Vázlat a jó pásztorhoz” / „Sketch for the good herder” grafit, papír / lead on paper 25x18 cm, j.h.o.: Pór vázlat a jó pásztorhoz
60 000 Ft € 220
4. Marc Eemans (1907-1998)
Partrészlet alakokkal, 1933 / Beach with figures, 1933 litográfia, papír / lithograph on paper 22x20,5 cm, j.j.l.: Marc Eemans b.l.: M. E./33
50 000 Ft € 180
5. Christian Schad (1894-1982)
Csók, 1972 / Kiss, 1972 rézkarc, papír / etching on paper 65,5x50 cm, j.j.l.: Schad b.l.: 72 95/100
130 000 Ft € 480
6. James Van Dyk (1930-)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 41,5x60 cm, j.j.l.: Van Dyk b.l.: 100/38
90 000 Ft € 330
7. Kassák Lajos (1887-1967)
8. Erich Buchholz (1891-1972)
150 000 Ft € 550
75 000 Ft € 280
Képarchitektúra / Image architekture litográfia, papír / lithograph on paper 67x50 cm, j.j.l.: Kassák b.l.: 122/200
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 62x43 cm, j.h.o.: 75/72 Erich Buchholz 1922/71
9. Dirk Koning (1888-1978)
Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper 49x35 cm, j.j.l.: D. Koning b.l.: 190/300
260 000 Ft € 960
10. Thilo Maatsch (1900-1983)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 43x61 cm, j.j.l.: Thilo
90 000 Ft € 330
11. Arturo Bonfanti (1905-1978)
Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper 33,5x33,5 cm, j.j.l.: Bonfanti 64
50 000 Ft € 180
12. Joan Miró (1893-1983)
13. Fritz Köthe (1916-2005)
180 000 Ft € 660
50 000 Ft € 180
Tracé sur l’eau kompozíció / Composition from Tracé sur l’eau litográfia, papír / lithograph on paper 21,5x27,5 cm, j.n.
Cím nélkül / Untitled linómetszet, papír / linocut on paper 30x30 cm, j.j.l.: Fritz Köthe
14 14. Joan Miró (1893 - 1983)
15. William Wauer (1866-1962)
180 000 Ft € 660
60 000 Ft € 220
Lovas / Rider fametszet, papír / woodcut on paper 24x28 cm, j.j.l.: William Wauer (pecsételt / stamped)
16. Edmund Kesting (1892-1970)
Cím nélkül / Untitled zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 18x24 cm, j.h.o.: Nachlass E. Kesting (pecsételt / stamped)
260 000 Ft € 960
Reprodukálva: A László Károly-Gyűjtemény Műcsarnok, Fővárosi Képtár, 1996 (148. oldal)
17. Pablo Picasso (1881-1973)
Cím nélkül / Untitled litográfia, papír / lithograph on paper 32,5x25 cm, j.j.l.: Picasso j.f.: 8.10.64. X
140 000 Ft € 510
18. Raoul Hausmann (1886-1971)
Fiat Modes, 1920 zselatinos ezüst nagyítás, Leonar Baryt papíron / gelatin silver print on Leonar Baryt paper 18x13 cm, j.j.l.: R.H. 20
160 000 Ft € 590
Reprodukálva: A László Károly-Gyűjtemény Műcsarnok, Fővárosi Képtár, 1996 (146. oldal)
18 19. Jean Cocteau (1889-1963) & Lucien Clergue (1934-)
Cím nélkül, 1959 / Untitled, 1959 litográfia, papír / lithograph on paper 28x20 cm, j.b.f.: Lucien Clergue j.l.: Jean Cocteau 1959 (nyomtatott / printed)
120 000 Ft € 440
20. ForbÁth AlfrÉd (1897-1972)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 14x18 cm, j.j.l.: Forbath
160 000 Ft € 590
21. hátoldala / backside
21. Frantisek Kupka (1871-1957)
22. Walter Dexel (1890-1973)
550 000 Ft € 2 020
550 000 Ft € 2 020
Maszk, vázlatok / Mask, sketches ceruza, akvarell, szén, papír / mixed media 20x 35,5 cm, j.j.f.: Kupka (pecsételt / stamped) h.o.: vázlat
Geometrikus kompozíció / Geometrical composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 50x50 cm, j.j.l.: W Dexel
23. Kassák Lajos (1887-1967)
MA képeskönyv, 1922 / „MA” picture book, 1922 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 28x19 cm, j.j.l.: Kassák 1922 (nyomtatott / printed)
65 000 Ft € 240
24. Augustin Cardenas (1927-2001)
Kompozíció, 1959 / Composition, 1959 linómetszet, papír / linocut on paper 29,5x21 cm, j.j.l.: A. Cardenas 59
60 000 Ft € 220
25. Huszár Vilmos (1884–1960)
Üvegablakterv / Sketch for stained glass window gouache, papír / gouache on paper 4,5x 7,5 cm, j.j.l.: V H
1 200 000 Ft € 4 410
26 26. Piet Mondrian (1872-1944)
Broadway Boogie-Woogie szitanyomat, papir / silkscreen on paper 39x39 cm, j.n., Denise René kiadó pecsétje / Stamp of the publisher Denise René
200 000 Ft € 740
27. Kádár Béla (1877-1956)
Lovas, gyerekek / Rider, children szén, papír / coal on paper 17,5x25 cm, j.n. (kétoldalas kép / double sided)
27. hátoldala / backside
900 000 Ft € 3 310
28. hátoldala / backside
28. Kassák Lajos (1887-1967)
Képarchitektúra, 1922 / Image architekture, 1922 akvarell, ceruza, papír / mixed media 26,5x17,5 cm, j.j.l.: K. L. h.o.: ajánlás Karl Lászlónak karácsonyi ajándékul régi bartásággal Kassák Lajosné, 1961 december
6 500 000 Ft € 23 900
Proveniencia: László Károly gyűjtemény, Basel / Carl Laszlo collection, Basel
29. Forbáth Alfréd (1897-1973)
Tengerpart / Shore litográfia, papír / lithograph on paper 19x24,5 cm, j.j.l.: Forbat Arild 52
80 000 Ft € 290
29 30. William Wauer (1866-1962)
Hattyútánc / Dance of the swam fametszet, papír / woodcut on paper 28x24 cm, j.j.l.: William Wauer (pecsételt / stamped)
60 000 Ft € 220
31. Thilo Maatsch (1900-1983)
Portré, kompozíció / Portrait, composition fametszet, papír / woodcut on paper 43x30,5 cm, j.j.l.: Thilo 1926 b.l.: 35/100
50 000 Ft € 180
32. James Van Dyk (1930-)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 50x50 cm, j.j.l.: Van Dyk
90 000 Ft € 330
33. Erich Buchholz (1891-1972)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 43x62 cm, j.h.o.: 75/62 Erich Buchholz 1921/71
75 000 Ft € 280
34. Marcelle Delphine Cahn (1895-1981)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 30x30 cm, j.j.l.: Marcelle Cahn
60 000 Ft € 220
35. Amelio Roccante (1927-)
36. Amelio Roccante (1927-)
60 000 Ft € 220
60 000 Ft € 220
Il Robomondo di Roccamonte, 1970 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 60x41,5 cm, j.k.l.: Roccamonte 70
Il Robomondo di Roccamonte, 1970 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 60x41,5 cm j.k.l.: Roccamonte 70
37 37. Josef Mikl (1929-2008)
38. Walther Wahlstedt (1898-1972)
50 000 Ft € 180
55 000 Ft € 200
Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper 29,5x21 cm, j.j.l.: 64/230 Mikl
38 Figure marine I linómetszet, papír / linocut on paper 27x17 cm, j.j.l.: Wahlsedt 1922/66 figure marine I
39. Amelio Roccante (1927-)
40. Amelio Roccante (1927-)
60 000 Ft € 220
60 000 Ft € 220
41. César Domela (1900-1992)
42. Peter Bischof (1934-)
75 000 Ft € 280
60 000 Ft € 220
Olvasó / Reader linómetszet, papír / linocut on paper 29x22,5 cm, j.j.l.: Domela
Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper 29x21 cm, j.j.l.: Bischof 137/230
43. Ulrich Hillebrand (1952-)
Agata Kubiak portéja 12 éves korában, 1981 / Portrait of Agata Kubiak at age of 12, 1981 zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 24x18 cm, j.h.o.: Agata Kubiak of the age of 12 Ulrich Hillebrand h.c. 1981
220 000 Ft € 810
43 44. Victor Bockris (1949-)
William S. Burroughs portréja / Portrait of William S. Burroughs zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 24x18 cm. j.h.: William S. Burroughs, New York Photographie von Victor Bockris (pecsételt / stamped)
140 000 Ft € 510
44 45. Johannes Grützke (1937-)
Férfiak / Men litográfia, papír / lithograph on paper 30,5x30 cm, j.j.f.: Johannes Grützke 70
55 000 Ft € 200
46. Christian Schad (1894-1982)
Schadographie zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 15,5x11,5 cm. j.j.l.: Schad
1 800 000 Ft € 6 620
47. Günter Gritzner (1943-)
Baba, 1973 / Dolly, 1973 litográfia, papír / lithograph on paper 24,5x24,5 cm, j.k.l.: Gritznjer 73
50 000 Ft € 180
48. Richard Lindner (1901-1978)
Allen Ginsberg portréja / Portrait of Allen Ginsberg litográfia, papír / lithograph on paper 64,5x49,5 cm, j.j.l.: R. Lindner b.l.: 174/175
110 000 Ft € 400
49. Günter Gritzner (1943-)
Salvador Dali, 1974 színezett rézkarc, papír / etching in colors on paper 52,5x39 cm, j.k.l.: 28/70 Gritzner 74
80 000 Ft € 290
50. Walter Steding (1953-)
Gery Hart, 1986-87 akril, vászon / acrylic on canvas 35,5x27,5 cm, j.j.l.: W.Steding 87 h.o.: Gery Hart Walter Steding 1986 N.Y.C.
160 000 Ft € 590
51. Hans Krenn (1932-)
A felemelt kéz / The upraised hand szitanyomat, papír / silkscreen on paper 28x28 cm, j.b.l.: Krenn j.l.: 20/100
60 000 Ft € 220
52 52. Friedrich Schröeder-Sonnenstern (1892-1982)
53. Erich Buchholz (1891-1972)
150 000 Ft € 550
75 000 Ft € 280
Metafizika a kakassal, 1964 / Metaphysics with rooster, 1964 litográfia, papír / lithograph on paper 42x33 cm, j.j.l.: Sonnenstern 1964
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 62x43 cm, j.h.o.: 75/58 Erich Buchholz 1921/71
54 54. Beöthyné-Steiner Anna (1902-1985)
55. Yves Laloy (1920-1999)
120 000 Ft € 440
120 000 Ft € 440
Absztrakt kompozíció / Abstract composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 27,5x20 cm, j.j.l.: BAS
55 „In Hoc Signo Vinces” Hommage à Herbine et à l’ Empereur Constantin szitanyomat, papír / silkscreen on paper 59x42 cm, j.j.l.: Y.Laloy
56. Arnulf Rainer (1929-)
57. Frantisek Kupka (1871-1957)
140 000 Ft € 510
150 000 Ft € 550
Cím nélkül / Untitled litográfia, papír / lithograph on paper 19,5x14,5 cm, j.j.f.: Rainer
Kompozíció / Composition fametszet, papír / woodcut on paper 32,5x25 cm, j.j.l.: Kupka (nyomtatott / printed)
58 58. Hans Krenn (1932- )
59. Gerhard Andrées (1936-)
90 000 Ft € 330
90 000 Ft € 330
Tryptichon rézkarc, papír / etching on paper 65x43 cm, j.j.l.: Krenn b.l.: 36/90
„Gute Aussicht” 1978 litográfia, papír / lithograph on paper 64x48 cm, j.j.l.: G. Andrées 78 b.l.: 33/75 Gute Aussicht
60. Martin Munkacsi (1896 - 1963)
Roof Baby, (1940) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 30,5x23,5 cm, j.h.o.: Joan Munkacsi pecsétje, számozott 1/40, 1993 / Stamp of Joan Munkacsi, numbered 1/40, 1993
550 000 Ft € 2 020
61. Balla Demeter (1931-)
Csendélet / Still life zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 30x24 cm, j.b.l.: Balla D.
120 000 Ft € 440
62. André Kertész (1894 - 1985)
Önarckép futás közben bátyámmal, (1919) / Self-portrait with my brother, (1919) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 20,5x25,5 cm. j.h.o.: André Kertész hagyatéki pecsétje / Estate stamp of André Kertész
750 000 Ft € 2 760
63. Európai művész 20. század
64. Floris Michael Neusüss (1937-)
160 000 Ft € 590
280 000 Ft € 1 030
Chopard reklám fotó / Chopard’s commercial photo zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 24,5x20 cm, j.h.o.: Chopard Genéve
Körvonal fotó / Contour photo zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 30,5x24 cm, j.h.o.: Porträt sie Leuchte F.M.N. 1984
65. André Kertész (1894 - 1985)
Mondrian pipája és szemüvegei, (1926) / Mondrian’s pipe and glasses, (1926) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 20,5x25,5 cm, j.h.o.: André Kertész hagyatéki pecsétje / Estate stamp of André Kertész
1 500 000 Ft € 5 510
66 66. Joan Miró (1893 - 1983)
Tracé sur l’eau kompozíció / Composition from Tracé sur l’eau aquatinta, papír / aquatint on paper 22x58,5 cm, j.j.l.: Miró b.l. 18/100
1 800 000 Ft € 6 620
Joan Miró Tracé sur l’eau című albuma 1963-ban került kiadásra. A művész eredetileg vízfestmények formájában alkotta meg a sorozatot, amely Párizsban, Miró galeristája és kiadója, Aimé Maeght műhelyében került sokszorosításra, kőnyomatos technikával. Az album összesen 1000 példányban látott napvilágot, amelyből csupán 100 számozott és szignált. Az aukciónkra kerülő képek az utóbbi, alacsonyabb példányszámú, a művész aláírását viselő kiadás 18. sorszámú darabjából származnak. A legértékesebb lap, amely csak a számozott kiadás dísze, dupla oldalméretet elfoglaló aquatinta. Nem csak vízszintesen nyújtott formátumában, hanem színeiben is különbözik a sorozat többi tagjától. A kép tengelyét fröccsenő szürke alapforma jelöli ki, amelyen kecses fekete kalligráfia fut végig. A kompozíciót a kép két átlós pontján elhelyezett két színfolt feszíti ki. Jobb oldalt fent lágy körvonalú halvány kék ovális ragyog – ennek ellenpontja pedig határozott, erős hangú, élénk piros kör. A vízfestmények átmenetes, helyenként áttetsző, vékony pigmentrétegeitől eltérően e kompozíción a felületet az alkalmazott mélynyomó technikára jellemző szabálytalan szemcsék ponthálója határozza meg. Ezáltal a testesebb színek jelenléte mellett mégis légies marad a faktúra. A formákat a vízfestményekéhez képest egyértelműbb kontúrok jelölik ki. A sorozat címe magyarul „Nyomok a vízen” lehetne. A címadás az akvarellek készítésének módjára is utal: a nedves papíron hagy „nyomokat” a művész. De a végeredmény lágy formái is a víz elemhez kötődő képzeteket keltenek fel: mozgékonyak, könnyűek. Az alkalmazott sokszorosítási technika szépen adja vissza a vékony papíron szétfutó vízfesték jellegzetes finom kontúrjait, a visszafogott, földes tónusok átmeneteit. A képeket a foltok fölött átszaladó, kifejező fekete vonalak, vonaltöredékek ritmizálják. E vonalak az alapvetően inkább síkban tartott ábrázolásoknak enyhe téri jelleget is adnak. Joan Miró’s album titled Tracé sur l’eau (Traces on the Water) was published in 1963. Originally it is a series of aquarelles which have been reproduced in lithographs in Paris in the workshop of Aimé Maeght, gallerist and publisher of Miró. Out of the total thousand copies of the album only hundred are numbered and signed by the artist. The pictures on the auction come from the latter, limited edition with the signature of the artist (item No. 18). The most precious impression (included only in the signed edition) is an aquatint filling a double page. It differs from other elements of the series not only in the horizontally lengthened format but in its use of colour, too. Fluent calligraphy goes across a splashing grey ground shape, both run along the axis of the image. Two, diagonally placed coloured fields stretch the composition: a sparkling light blue oval with soft contours upper right counterbalanced by a stark, bright red circle lower left. Unlike the gradation of the thin, transparent pigment layers of the aquarelles, the ethereal surface of this composition is made up of the irregular grains typical of the applied technique. Compared with the watercolours’ the shapes are here more clearly contoured. The title may refer on the one hand to the process of painting an aquarelle: that is, the artist leaving „traces” on the wet paper. But the result: the soft shapes also arise sensations connected to the element of water. They are mobile and light. Due to the applied reproduction technique we can see clearly the fine contours of the watercolour flowing on the thin paper and the nuances of the restrained, earthy tones. Above the splashes expressive black line fragments run, giving rythm to the compositions. These lines give a slight spacial character to the basically rather flat ’traces’.
67. Thilo Maatsch (1900-1983)
Férfi portré / Portrait of man fametszet, papír / woodcut on paper 43x30,5 cm, j.j.l.: Thilo 1926 b.l.: 35/100
50 000 Ft € 180
68. Huszár Vilmos (1884 – 1960)
Üvegablakterv / Sketch for stained glass window gouache, papír / gouache on paper 3x9 cm, j.j.l.: V H
1 400 000 Ft € 5 150 68
69. Thilo Maatsch (1900-1983)
Kompzíció / Composition gouache, papír / gouache on paper 49,5x30 cm, j.b.l.: 1035 Thilo M. 28.9.63. Blen-Janne h.o.: vázlat
220 000 Ft € 810
69 hátoldala / backside
70. Peter Brüning (1929-1970)
Kompozíció, 1959 / Composition, 1959 litográfia, papír / lithograph on paper 21x 29 cm, j.j.l.: Peter Brüning 59
140 000 Ft € 510
71. Gerhard Andrées (1936-)
„Perspektiorahmen II”, 1977 litográfia, papír / lithograph on paper 64x48 cm, j.j.l.: G. Andrées 77 b.l.: 33/75 Perspektiorahmen II
90 000 Ft € 330
71 72. Wolfgang Hollegha (1929-)
Cím nélkül, 1959 / Untitled, 1959 fametszet, papír / woodcut on paper 20,5x29 cm, j.j.l.: Hollegha 59
55 000 Ft € 200 72
73 73. Aurelie Nemours (1910-2005)
Kompozíció / Composition szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard 31x25 cm, j.j.l.: Nemours
460 000 Ft € 1 690
74. Erich Buchholz (1891-1972)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 62x43 cm, j.h.o.: 75/62 Erich Buchholz 1920/71
75 000 Ft € 280
74 75. Beöthyné-Steiner Anna (1902 - 1985)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papir / silkscreen on paper 37x27,5 cm j.j.l.: BAS
100 000 Ft € 370
76. Forbáth Alfréd (1897-1973)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 38,5x36 cm, j.j.l.: Forbath b.l.: 75/100
80 000 Ft € 290
77. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Tuz-brue,1976 szitanyomat, papir / silkscreen on paper 38,5x38 cm, j.j.l.: Vasarely
85 000 Ft € 310
78. Kassák Lajos (1887-1967)
Képarchitektúra / Image architecture linómetszet, papir / linocut on paper 25x19 cm, j.j.l.: Kassák
65 000 Ft € 240
79. Yves Laloy (1920-1999)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 49x69 cm, j.j.l.: Y.Laloy
220 000 Ft € 810
80. Moholy-Nagy László (1895 - 1946)
Monának, 1940 / „to Mona”, 1940 ceruza, pasztel, fedőfehér, grafit, papír / mixed media 31,5x23,5 cm, j.b.l.: to Mona Moholy: Nagy j.l.: M=N nov 18/40
9 000 000 Ft € 33 090
A kis méretű, papírra készült munkát a művész “Monának” dedikálta – az egyszerűség kedvéért a mű címe is ez. Hogy a rajz önálló grafikának, vagy inkább egy későbbi műhöz készült előtanulmánynak tekintendő-e, nehéz eldönteni. Az utóbbi eshetőség mindenesetre egy tágabb összefüggésre utalhat, hiszen egy olyan következetes életműről van szó, ahol a különböző médiumok (fényszobor / színes fotó / festmény / fotogram) használata konvergál egy, a társadalmat a vizuális kommunikáción keresztül átváltoztató cél felé. Jelen esetben is, Moholy-Nagy fő témája, a transzparencia-vizsgálatok témakörébe ágyazta művét: az egymást átható geometrikus elemek színeinek összeadódása, illetve kivonódása utalhat akár egy festmény tervére is, de éppen a művészt már a harmincas évektől élénken foglalkoztató, plexi fölhasználásával készült fényreliefre is, amelyeket ő térmodulátoroknak nevezett el. Szembetűnő a Moholy-Nagy művészetére a Bauhaus-os évektől jellemző vonás, a síkkompozíciónak ellentmondó, térbeli viszonyokat ábrázoló képépítési elv. Ez az orosz konstruktivizmusban gyökerező hagyományból, a totális absztrakcióból ered, ahol a művészek a valóság egyetlen elemére sem utaló, minden addig ismerttől független világ törvényszerűségeit igyekeztek ábrázolni az adott kompozíciós elemek anyagszerűségének hangsúlyozásával. Moholy-Nagy eltér ettől a hozzáállástól, amennyiben – mint ez a késeinek számító alkotás is bizonyítja –nem az anyag, hanem a látványelvű formálás foglalkoztatja; a fény általi manipuláció elérése érdekében, a transzparencia segítségével dematerializálja a konstruktivisták mindentől független, mértani világát. This small sized work on paper is dedicated “to Mona”. For the sake of simplicity the title is the same. It is difficult to decide whether this drawing was made as a separate artwork or rather as a compositional study of a later piece. Still, regarding to the self-consistent work of the artist the second possibility refers to a complex interpretation worth to think of. Moholy-Nagy’s use of the different media (light sculpture, colour photo, painting, photogram) always tends towards the purpose of changing society through visual communication. This drawing is also embedded in his most important subject matter: the transparency research. Where the geometrical forms overlap one another, additional colours arise: this makes the composition a possible basis of either a future painting or even a light-relief, labeled as “space-modulator” by the artist who was deeply engaged with these works made of plexi from the early ‘30s. The composition is not entirely flat. The appearance of spatial relations is typical of Moholy-Nagy’s art from his Bauhaus period. The drawing can be connected to the tradition of total abstraction originating in Russian Constructivism. However, there is a significant difference between his approach and the Russian Constructivist’s. They emphasize the representation of the material quality of the elements while the Hungarian master concentrates on light. By means of the light and transparency, Moholy-Nagy dematerializes the geometrical world of the Constructivists.
81. Frantisek Kupka (1871-1957)
Kompozíció szoborral / Composition with statue szén, papír / coal on paper 11x6 cm, j.n.
180 000 Ft € 660
82. Jaap Gidding (1887-1955)
Viharban / In the storm akvarell, fedőfehér, grafit, papír / mixed media 19,5x44 cm, j.j.l.: Jaap Gidding
340 000 Ft € 1 250
83. Jaap Gidding (1887-1955)
Viharos tengeren / On the thunderous sea pasztel, fedőfehér, grafit, papír / mixed media 20x44 cm j.j.l.: Jaap Gidding
340 000 Ft € 1 250
84. Joan Miró (1893 - 1983)
180 000 Ft € 660
85. Járitz Józsa (1893-1986)
Akt / Nude szén, grafit, papír / coal, lead on paper 34x21 cm, j.j.l.: Járitz
60 000 Ft € 220
86. Joan Miró (1893 - 1983)
180 000 Ft € 660
87. André Kertész (1894 - 1985)
Torzítás No. 5, 1933 / Distortion No. 5, 1933 zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 25,5x20,5 cm, j.h.o.: Distortion No 5. Paris 1933 A Kertész
1 300 000 Ft € 4 780
88. Gerard Malanga (1943-)
Taylor Mead portréja, 1971 / Portrait of Taylor Mead , 1971 zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 24x17,5 cm, j.j.l.: Gerard Malanga 1971
750 000 Ft € 2 760
89. Martin Munkacsi (1896 - 1963)
Akt napernyővel, (1935) / Nude with parasol, (1935) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 22x31 cm, j.h.o.: Joan Munkacsi pecsétje, számozott 17/40, 2007 / Stamp of Joan Munkacsi, 17/40, 2007
600 000 Ft € 2 210
90. Frantisek Kupka (1871-1957)
Könyvborító terv / Book cover ceruza, gouache, papír / pencil, gouache on paper 27x21 cm, j.n. Proveniencia: László Károly gyűjtemény, Basel / Carl Laszlo collection, Basel
850 000 Ft € 3 130
91. Huszár Vilmos (1884 – 1960)
Üvegablakterv / Sketch for stained glass window gouache, papír / gouache on paper 9x3 cm, j.j.l.: V.H Died Visser pecsétje / Stamp of Died Visser
1 200 000 Ft € 4 410
92. Joan Miró (1893 - 1983)
180 000 Ft € 660
93 93. André Kertész (1894 - 1985)
Elveszett felhő, (1937) / Lost cloud, (1937) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 25x18 cm, j.h.o.: André Kertész hagyatéki pecsétje / Estate stamp of André Kertész
800 000 Ft € 2 940
94. Günter Gritzner (1943-)
Baba, 1973 / Dolly, 1973 litográfia, papír / lithograph on paper 24,5x24,5 cm, j.b.l.: Gritzner 73
50 000 Ft € 180
95. Yves Laloy (1920-1999)
László Károly portréja / Portrait of Carl Laszlo szitanyomat, papír / silkscreen on paper 59x42 cm, j.j.l.: Y.Laloy
150 000 Ft € 550
96. Beöthyné-Steiner Anna (1902-1985)
Absztrakt kompozíció / Abstract composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 56x42 cm, j.j.l.: B A S
160 000 Ft € 590
97. Günter Gritzner (1943-)
Wollfgang Göddertz láb portréja, 1972 / Foot portrait of Wollfgang Göddertz, 1972 olaj, vászon / oil on canvas 50x50 cm, j.j.l.: Füsse des Bildhauer W.Göddertz Gritzner 72
800 000 Ft € 2 940
98. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papir / silkscreen on paper 28x28 cm, j.j.l.: Vasarely
60 000 Ft € 220
98 99. Paolo Scheggi (1940-1971)
Kompzíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 30x30 cm, j.k.l.: Scheggi
60 000 Ft € 220
100. Amelio Roccante (1927-)
60 000 Ft € 220
101. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Boglar szitanyomat, papir / silkscreen on paper 60x60 cm, j.j.l.: Vasarely b.l.: 143/150
120 000 Ft € 440
102. Timm Ulrichs (1940-)
Interferenciák / Interferences szitanyomat, papír / silkscreen on paper 62x44 cm, j.j.l.: Timm Ulrichs b.l.: 36/100
70 000 Ft € 260
103. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Zebrák / Zebras szitanyomat, papir / silkscreen on paper 50x50 cm, j.k.l.: Vasarely b.l.:23/50
110 000 Ft € 400
104. Yves Laloy (1920-1999)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 44,5x63 cm, j.j.l.: Y.Laloy
280 000 Ft € 1 030
105. Getulio Alviani (1939-)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 60x41,5 cm, j.j.l.: G. Alviani b.l.: 32/100
180 000 Ft € 660
106. Étienne Beothy (1897-1962)
Fallikus forma / Phallic form patinázott bronz / tarnished bronze m.: 32,5 cm, j.j.l.: E. Beothy
950 000 Ft € 3 490
107. Martin Munkacsi (1896 - 1963)
Bérkaszárnya / The rent-barracks zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 35x28 cm, j.h.o.: Joan Munkacsi pecsétje, számozott 5/40, 1993 / Stamp of Joan Munkacsi, numbered 5/40, 1993
500 000 Ft € 1 840
108. André Kertész (1894 - 1985)
Párizsi tér éjjel, (1927) / Paris Night Square, (1927) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 25x19,5 cm, j.h.o.: André Kertész hagyatéki pecsétje / Estate stamp of André Kertész
650 000 Ft € 2 390
109. Joan Miró (1893 - 1983)
180 000 Ft € 660
110. Thilo Maatsch (1900-1983)
Kompozíció / Composition fametszet, papír / woodcut on paper 29,5x43 cm, j.j.l.: Thilo 1922 b.l.: 15/100
50 000 Ft € 180
111. GeneviÈve Claisse (1935-)
Geometrikus kompozíció, 1961 / Geometrical composition, 1961 linómetszet, papír / linocut on paper 29x15,5 cm, j.j.l.: Claisse b.l.: 1961
50 000 Ft € 180
112. „Scottie” ROBERT Wilson (1889-1972)
Arc halakkal, madarakkal / Face with fish, birds ceruza, akvarell, karton / mixed media 16,5x15 cm, j.j.l.: Scottie
240 000 Ft € 880
113. Hans Krenn (1932-)
Három orrú fej, 1975 / Head with 3 noses, 1975 akvarell, ceruza, karton / mixed media 22x19 cm, j.k.l: Krenn 75, h.o.: DREINASEN-KOPF
160 000 Ft € 590
114. Günter Gritzner (1943-)
Timothy Leary, 1974 színezett rézkarc, papír / etching in colors on paper 52,5x39 cm, j.k.l.: 28/70 Gritzner 74
80 000 Ft € 290
115. Hans Krenn (1932-)
„Mit keres mindig itt?” / „What are you looking for here all the time?” szitanyomat, papír / silkscreen on paper 28x28 cm, j.b.l.: Kernn j.l.: 20/100
60 000 Ft € 220
116. Yves Laloy (1920-1999)
Saint Bole szitanyomat, papír / silkscreen on paper 59x42 cm, j.n.
110 000 Ft € 400
53 53
117. Edgar Ende (1901-1965)
A madár / The bird olaj, vászon / oil on canvas 40,5x56 cm, j.h.o.: Ende
2 200 000 Ft € 8 090
118. Német festő 20.sz.eleje
Út mentén / Roadside pasztell, karton / pastel on cardboard 56,5x46,5 cm, j.n.
60 000 Ft € 220
119. Jaap Gidding (1887-1955)
Háborgó tenger / Tempestuous sea akvarell, pasztel, fedőfehér, grafit, papír / mixed media 22,5x44 cm, j.b.l.: Jaap Gidding
340 000 Ft € 1 250
120. Jaap Gidding (1887-1955)
Viharos tengeren / On the thunderous sea akvarell, pasztel, fedőfehér, grafit, papír / mixed media 19,5x44 cm, j.j.l.: Jaap Gidding
340 000 Ft € 1 250
121. Molnár Z. János (1880-1960)
Csendélet szivarral / Still life with cigar olaj, fa / oil on wood 26x20,5 cm, j.j.l.: Molnár Z. János
110 000 Ft € 400
122. Stanislas Stückgold (1868-1933)
Virág csendélet / Still life with flowers olaj, rétegeltlemez / oil on plywood 63,5x41,5 cm, j.j.l.: St.St.
380 000 Ft € 1 400
123. Szimon Jenő (1904 - 1978)
Cirkusz / Circus olaj, vászon / oil on canvas 57x78 cm, j.b.l.: Szimon J.
90 000 Ft € 330
124 124. Kádár Béla (1877-1956)
Macskás kompozíció / Composition with cats gouache, papír / gouache on paper 42x29 cm, j.j.l.: Kádár Béla
4 400 000 Ft € 16 180
125. Mák Károly
Makk felső / Acorns Over gouache, papír / gouache on paper 52x38 cm, j.j.l.: Mák Károly
140 000 Ft € 510
125. 126. Iványi- Grünwald Béla (1867-1940)
Árkádiai táj / Arkadian landscape litográfia, papír / lithograph on paper 52x39,5 cm, j.j.l.: Iványi-Grünwald Béla
50 000 Ft € 180
127. Szimon Jenő (1904 - 1978)
Balerina / Ballerina olaj, karton / oil on cardboard 38x28 cm, j.j.f.: Szimon J.
60 000 Ft € 220
128 128. Európai festő 20.sz. első fele
Erdőrészlet / Forest olaj, vászon / oil on canvas 38,5x61,5 cm, j.n.
120 000 Ft € 440
129. Járitz Józsa (1893-1986)
Női portré / Portrait of a lady olaj, vászon / oil on canvas 70,5x56 cm, j.h.o.: Járitz
220 000 Ft € 810
129 130. Szimon Jenő (1904 - 1978)
Hölgy kalapban / Lady in hat olaj, karton / oil on board 32x24 cm, j.b.l.: Eugene Simon
60 000 Ft € 220
131. Holéczy Etus (Jaschik Álmos tanítványa)
Art déco jelmeztervek / Art Deco costume designs tempera, pasztell, papír / mixed media 29,5x14,5 cm, 29,5x13,5 cm, j.n.
80 000 Ft € 290
132. Huszár Vilmos (1884 – 1960)
Üvegablakterv / Sketch for stained glass window gouache, papír / gouache on paper 13x7 cm, j.j.l.: V.H Died Visser pecsétje / Stamp of Died Visser
1 400 000 Ft € 5 150
133. Holéczy Etus (Jaschik Álmos tanítványa)
Art déco jelmeztervek / Art Deco costume designs tempera, pasztell, papír / mixed media 30x13,5 cm, 29,5x15 cm, j.n.
80 000 Ft € 290
134 134. Kádár Béla (1877 - 1956)
Testvérek / Sisters tempera, papír / tempera on paper 78x57 cm, j.j.l.: Kádár Béla
4 000 000 Ft € 14 710
135. Gustav KliMt (1862-1918)
Június / June albertotípia, papír kartonra ragasztva / mixed media 32,5x26 cm, j.j.k.: Gustav Klimt MDCCCIVC (nyomtatott / printed)
220 000 Ft € 810
136. Sződy Szilárd (1878-1939)
Hajnalhasadás, Estszürkület / Break of day, Twilight bronz, relief / bronze, relief 2-24x14,5 cm, j.j.f., b.f.: Sződy k.l.: Gyula napjára, igazgatójának, a tanári-testület. 1910.
80 000 Ft € 290
137. Jean Verame (1936-)
Relief, 1983 fa, kő, homok, MDF lemez, olaj / mixed media 14x34,5x35 cm, j.alján: Jean Verame 1983
160 000 Ft € 590
138. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Beta, 1961 szitanyomat, műanyagfólia, karton / silkscreen on plastic and cardboard 18x18 cm, j.j.l.: V-61
440 000 Ft € 1 620
139. Getulio Alviani (1939-)
180 000 Ft € 660
140 140. Martin Munkacsi (1896 - 1963)
Szórakozás reggelihez / Having Fun at Breakfast zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 30x23 cm, j.h.o.: Joan Munkacsi pecsétje, számozott 9/40, 1999 / Stamp of Joan Munkacsi, numbered 9/40, 1999
600 000 Ft € 2 210
141. Amelio Roccante (1927-)
60 000 Ft € 220
141 142. Günter Gritzner (1943-)
James Dean, 1974 színezett rézkarc, papír / etching in colors on paper 52,5x39 cm, j.k.l.: 28/70 Gritzner 74
80 000 Ft € 290
143. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 70x57 cm, j.j.l.: Vasarely b.l.:22/90
160 000 Ft € 590
144 144. Martin Munkacsi (1896 - 1963)
Sajtpiac, Hollandia / Cheese market, the Netherlands zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 28x35 cm, j.h.o.: Joan Munkacsi pecsétje, számozott 4/40, 1999 / Stamp of Joan Munkacsi, numbered 4/40, 1999
500 000 Ft € 1 840
145. André Kertész (1894 - 1985)
Fekete macska szoborral és újsággal, 1926 / Black cat with sculpture and newspaper, 1926 zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 25,5x20,5 cm, h.o.: A Kertész 1926
1 300 000 Ft € 4 780 145
146. Paolo Scheggi (1940-1971)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 30x 30 cm, j.j.l.: Scheggi
60 000 Ft € 220
146 147. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 70x57 cm, j.j.l.: Vasarely b.l.:41/130
140 000 Ft € 510
148. Timm Ulrichs (1940-)
70 000 Ft € 260
149. Marcello Morandini (1940-)
150. Marcello Morandini (1940-)
220 000 Ft € 810
220 000 Ft € 810
Kompozíció / Composition szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard 55x55 cm, j.j.l.: 46/75 M. Morandini 1970
Kompozíció / Composition szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard 55x55 cm, j.b.l.: M. Morandini 1971 24/200 XXIV/XXV
151. André Kertész (1894 - 1985)
Szatirikus táncosnő / Satiric dancer zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 25,5x20,5 cm, j.h.o.: André Kertész hagyatéki pecsétje / Estate stamp of André Kertész
1 500 000 Ft € 5 510
152. Étienne Beothy (1897-1962)
Action directe, (1927) bronz / bronze m.: 76,5 cm j.n.
1 200 000 Ft € 4 410
153 153. Martin Munkacsi (1896 - 1963)
New York-i világkiállítás, (1938) / New York World’s Fair, (1938) zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 30x23,5 cm, j.h.o.: Joan Munkacsi pecsétje, számozott 3/40, 1994 / Stamp of Joan Munkacsi, numbered 3/40, 1994
600 000 Ft € 2 210
154. Bruno Munari (1907-1998)
Utazó szobor / Travelling sculpture karton / cardboard 21x42,5x14 cm, j.k.: Munari 150/117
320 000 Ft € 1 180
155. Italo Primi (1903-1983)
Kompozíció, 1968 / Composition, 1968 tus, papír / ink on paper 30x24 cm, j.j.l.: I.Primi 68
55 000 Ft € 200
156. William Wauer (1866-1962)
Reprodukálva: William Wauer Editions Panderma Carl Laszlo, Basel 1979 6-7. oldal
6 500 000 Ft € 23 900
Korcsolyázó, (1916) / Ice-skater, (1916) bronz / bronze 25x17x14 cm, j.talpán: W WAUER
A László Károly-Gyűjtemény Műcsarnok, Fővárosi Képtár 1996 109. oldal/748. kép
157. Martha Boto (1925-2004)
Relief plexi, karton / plexi on cardboard 20x20 cm, j.j.l.: Martha Boto (nyomtatott / printed)
75 000 Ft € 280
158. Timm Ulrichs (1940-)
Interferenciák / Interferences szitanyomat, papír / silkscreen on paper 62x44 cm, j.j.l.: Timm Ulrichs b.l.36/100
70 000 Ft € 260
159. Milan Dobes (1929-)
Cím nélkül, 1967 / Untitled, 1967 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 17,5x15,5 cm, j.j.l.: M. Dobes b.l.: 24/200 k.l.: 1967
80 000 Ft € 290
160. Paolo Scheggi (1940-1971)
60 000 Ft € 220
161. Kassák Lajos (1887-1967)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 26x19 cm, j.j.l.: Kassák
65 000 Ft € 240
162. Thilo Maatsch (1900-1983)
Kompozíció / Composition olaj, rétegeltlemez / oil on plywood 31x42 cm, j.k.l.: Thilo 33 h.o.: vázlat
440 000 Ft € 1 620
163. Ébneth Lajos (1902-1982)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 50x37 cm, j.j.l.: Ébneth
160 000 Ft € 590
164. Kassák Lajos (1887-1967)
Képarchitektúra / Image architecture linómetszet, papir / linocut on paper 27x19 cm, j.j.l.: Kassák
65 000 Ft € 240
165. Kemény Zoltán (1907-1965)
Kompozíció / Composition rézlemez / copperplate 11x17 cm j.j.l.: Kemény
55 000 Ft € 200
166. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papir / silkscreen on paper 70x57 cm j.j.l.: Vasarely b.l.:68/130
140 000 Ft € 510
167. Marcello Morandini (1940-)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper 50x35 cm, j.b.l.: M. Morandini 181/200
140 000 Ft € 510
168. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Pozitív-negatív / Positive-negative karton, plexi, tus / ink on cardboard and plexi 28x28x5,5 cm, j.j.l.: Vasarely
1 600 000 Ft € 5 880
168 169. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Zebrák / Zebras szitanyomat, papir / silkscreen on paper 50x50 cm j.k.l.: Vasarely b.l.:36/50
110 000 Ft € 400
170. Timm Ulrichs (1940-)
70 000 Ft € 260
171 171. André Kertész (1894 - 1985)
Lakásbelső / Flat Interior zselatinos ezüst nagyítás / gelatin silver print 25x20,5 cm, j.h.o.: André Kertész hagyatéki pecsétje / Estate stamp of André Kertész
1 200 000 Ft € 4 410
André Kertész enteriőrfotói, melyek közé ez a kép is tartozik, az életműnek a nagyközönség előtt kevésbé ismert részét képezik. Kertész élete második felében az Egyesült Államokban élt, ahol az 1940-es évek közepétől másfél évtizeden át a House & Garden magazin számára dolgozott. Lakásbelsőket, épületeket fényképezett az újság megbízásából. Az itt szereplő fotó fényűzően berendezett, festménnyel és virágokkal felékesített nagypolgári nappalit mutat. A helyiségről Kertész több különböző szögből megörökített fényképe is fennmaradt. André Kertész’s home interior photos – where this picture belongs – do not create a well-known part of his work. Kertész spent the second half of his life in the United States where he worked for the House & Garden magazine. For one and a half decade after the Second World War he was commissioned to take photos of homes indoors and outdoors. This picture shows a luxuriously furnished upper class living room decorated with paintings and flowers. Kertesz has photographed the room many times from different angles.
172 172. Michael Ashur 20.század
„Orion Probe” pasztel, fedőfehér, karton / mixed media 54x79 cm, j.h.o.: Michael Ashur Orion Probe
240 000 Ft € 880
173. Joel Stein (1926-)
„Monotype”, 1962 tempera, papír / tempera on paper 26,5x24 cm, j.h.o.: Monotype-62 JoStein
80 000 Ft € 290
174. Italo Primi (1903-1983)
Relief fa, vászon, MDF lemez, olaj / mixed media 65x64,5 cm, j.h.o.: I.Primi
120 000 Ft € 440
175. Juan Nicolas Melé (1923-)
„Relief 643” olaj, fa / oil on wood 20,5x20,5 cm, j.h.o.: JeMelé 98 „Rel.643”
190 000 Ft € 700
176. Joel Stein (1926-)
„Monotype”, 1962 tempera, papír / tempera on paper 33,5x25 cm, j.h.o.: Monotype-62 JoStein
95 000 Ft € 350
176 177. Bernhard Luginbühl (1929-)
Cím nélkül, Werk Nr. 178, 1983 / Untitled, Werk Nr. 178, 1983 fametszet, papír / woodcut on paper 40x30 cm, j.j.l.: Luginbühl b.l.: 6/25
120 000 Ft € 440
177 Dr. Szász János fotóművész (1925 - 2005) életében számos díjat kapott a fotóművészetben elért eredményeiért –a szakma és a közönség azonban mégis csak halála után ébredt rá művészetének valódi jelentőségére. Munkái az utóbbi években láthatók voltak, illetve a közeljövőben láthatóak lesznek Bécs, London, Stuttgart, Párizs, Új-Delhi és Berlin kiállítóhelyein. 2011-ben a londoni Királyi Akadémián lesznek kiállítva a magyar fotó nagyjai (Kertész, Capa, Brassai, Moholy-Nagy, Munkácsi) mellett. Az '50-es, '60-as évek változásait dokumentáló képei arra törekednek, hogy megtalálják a ritmust, a harmóniát, a tökéletes kompozíciót - vagyis az örökkévalót - a körülöttünk levő világban. Az, hogy emberekkel vagy azok nélkül, falusi környezetben, vagy az ezeket pusztító hatvanas-hetvenes évekbeli szocreál építészet által teremtett világban, számára szinte mindegy - így alakul át a művész szeme objektívvá, mely befogad csupán, s nem szelektál. „Szinte kizárólag fekete-fehér képekből áll életműve, kínosan ügyelt a pontos expozícióra, a felvételek élességére, az abszolút pontos kompozícióra. Minden labormunkát maga végzett, mestere volt szakmájának. Kitalált és sikerrel alkalmazott egy olyan technikát, amelynek során képei összetévesztethetetlenül egyedi karaktert nyertek. (...) Képei nem csupán a magyar, de az egyetemes fotótörténelemben is helyet követelnek maguknak.” Kincses Károly „Kétséget kizáróan a 20. század közepe európai fényképészetének egyik jelentő alakja” David Peckman, igazgató, Hamiltons Gallery. Dr. János Szász (1925 – 2005) was a photograper from Pécs, Hungary. His achievements in art have been acknowledged with various awards, yet it was only after his death that the world discovered the true value of his art. During the last some years, his photos were and now they still are travelling around the world (Vienna, London, Stuttgart, New-Delhi, Paris and Berlin). In 2011 they will be exhibited at the Royal Academy in London, together with other greats of Hungarian photography: Kertész, Capa, Brassai and Moholy-Nagy. His images shot in the Fifties’ and Sixties’ Hungary strive to find the rhythm, the harmony, the perfect composition - that is, the eternal - in all; it does not matter whether with humans or without, whether in the world of the fast-disappearing village, or the architecture of the Socialist regime. Thus the eye of the artist becomes a lens, truly objective and free - receiving all, selecting nothing. „His oeuvre consists nearly exclusively of black-and-white images, he took painstaking care to find the perfect exposition, the pin-sharpness and the absolutely precise composition. He carried out all the phases of the enlargement himself, was a true master of his profession. He invented and successfully implemented a technique, due to which his images received an unmistakably unique character. (...) His images demand themselves a place not only in the annals of Hungarian, but also in those of universal photography.” Károly Kincses „He is, without doubt, an important figure of mid-century European photography” David Peckman, Director, Hamiltons Gallery
178. Szász János (1925-2005)
Bontás, (1972) / Breaking up, (1972)
zselatinos ezüst, vintázs nagyítás (1/1) / vintage gelatin silver print (1/1) 18x24 cm, j.j.l.: Bontás Szász János
280 000 Ft € 1 030
179. Szász János (1925-2005)
Kompozíció / Composition zselatinos ezüst, vintázs nagyítás (1/3) / vintage gelatin silver print (1/3) 18x24 cm, j.j.l.: Szász János
200 000 Ft € 740
180. Szász János (1925-2005)
Triciklin, (1959) / On a tricycle, (1959) zselatinos ezüst, vintázs nagyítás / vintage gelatin silver print 18x24 cm, j.bl.: „Életkép, Triciklin" j.l.: Szász János
220 000 Ft € 810
181. Brigitte Gierlich & Camilla Schuler
A nyulak nem hordanak szemüveget, No. 205 / Rabbits wear no glasses, No. 205 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 30x40 cm, j.b.l.: C.Schuler & B.Gierlich j.l.:6/25
50 000 Ft € 180
182. Gaudin Bolivare (1932-)
„Maldoror éneke No. 7”, 1989 / „Chant de Maldoror No. 7”, 1989 ackril, lakk, fa / acrylic, lacquer on wood 62,5x36 cm, j.h.o.: Bolivar 1989 Chant de Maldoror No.7 Laque Acryl.
140 000 Ft € 510
183. Indra.
„kettős naplemente”, 2006 / „double sunset”, 2006 fotómontázs, papír / photomontage on paper 30x40 cm, j.h.o.: Indra. double sunset, 2006 6/25
70 000 Ft € 260
184. Mickry 3
Phase 8, 2006 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 30x40 cm, j.j.l.: Mickry 3 2006 b.l.:6/25
60 000 Ft € 220
VÉTELI MEGBÍZÁS / ABSENTEE BID FORM TELEFONOS LICIT / TELEPHONE BID FORM
TELEFON / PHONE
AUKCIÓ / AUCTION MŰVÉSZETI ÁRVERÉS / ART AUCTION 2010. NOVEMBER 25. 18:00 / ON 25th NOVEMBER AT 6 P.M.
VÁSÁRLÓ ADATOK / CUSTOMER DETAILS NÉV / NAME CÍM / ADDRESS SZÁMLÁZÁSI CÍM / ADDRESS FOR INVOICE
TELEFON / PHONE
MOBIL / MOBILE
FAX
E-MAIL
LICITEK / BIDS TÉTELSZÁM LOT No.
LEGMAGASABB ÁR TOP LIMIT OF BID *
LEÍRÁS / LOT DESCRIPTION
A Vételi Megbízás elfogadásához kérjük csatolja a Banki adatokat (IBAN szám vagy SWIFT kód, számlaszám) valamint az ajánlattevő, magánszemély esetében (személyes okmányok), cég esetében (Cégkivonat) fénymásolatát. A katalógusban feltüntetett feltételek szerint a következő tétel(ek)re licitáljon a nevemben. A licitek legmagasabb árának meghatározása forintban történik. ÉRVÉNYES VÉTELI MEGBÍZÁSNAK AZ AUKCIÓ ELŐTT LEGKÉSŐBB 24 ÓRÁVAL BEÉRKEZETT MEGBÍZÁST TEKINTJÜK PLEASE SIGN AND ATTACH THIS FORM TO A DOCUMENT INDICATING THE BIDDER'S BANK DETAILS (IBAN NUMBER OR SWIFT ACCOUNT NUMBER) AND A PHOTOCOPY OF THE BIDDER'S GOVERMENT ISSUED IDENTITY CARD. (COMPANIES MAY SEND A PHOTOCOPY OF THEIR REGISTRATION NUMBER) I HAVE READ THE TERMS OF SALE, AND GRANT YOU PERMISSION TO PURCHASE ON MY BEHALF THE FOLLOWING ITEMS WITHIN THE LIMITS INDICATED IN FORINT. THIS ABSENTEE BID FORM SHOULD BE RECIVED BY US NO LATER THAN 24 hours BEFORE THE SALE
DÁTUM / DATE E-MAIL:
ALÁÍRÁS / REQUIRED SIGNATURE TELEFON / PHONE: 0036-30-417-1785
FAX: 0036-1-321-1153
www.biksady.com
* A megadott limit nem tartalmazza a jutalékot és az adókat / These limits do not include fees and taxes