94-95.Tavaszi Művészeti Aukció 94-95. Spring Art Auction
Kiállítás – On View 2013. május 7-19-ig naponta 10-19 óráig Árverés – Sale 2013. május 21. kedd 17:00 1-221 tételig, 2013. május 22. szerda 17:00 222-482 tételig, Budapest V. kerület, Petőfi Sándor utca 16.
Információ: POL-GÁR Aukciósház Budapest V. kerület, Petőfi Sándor utca 16. Telefon: (36 1) 267 4077, 267 4078, 411 0719, fax: (36 1) 483 0910 E-mail:
[email protected] Kiadó: POL-GÁR Aukciósház Kft. Budapest 1052, Petőfi Sándor utca 16. Felelős szerkesztő: Polgár Árpád
A kiállítás teljes anyaga megtekinthető a www.polgar-galeria.hu oldalon.
1. Joan Miró Barcelona, 1893 - Palma de Mallorca, 1983 Kompozíció Litográfia, papír 46 x 61 cm J.j.l.: Miró 500/110
2. Picasso, Pablo Malaga, 1881 - Mougnis, 1973 California Litográfia, papír 50 x 66 cm J.j.l.: Picasso 2400/614.
Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 50 Euro
Kikiáltási ár: 17 000 Ft Reserve price: 57 Euro
4. Kokoschka, Oskar Pöchlann, 1886 - Villeneuve, 1920 Madár Litográfia, papír 60 x 42 cm J.alul középen : Kokoschka
3. Chagall, Marc Vityebszk, 1889 - Saint Paul-de-Vence, 1985 Krisztus és Madonna Litográfia, papír 35 x 50 cm J.j.l.: Marc Chagall 1950.
5. Dali, Salvador Figueras, 1904 - Párizs, 1989 Davos Litográfia, papír 23 x 17 cm J.n. Kikiáltási ár: 11 000 Ft Reserve price: 37 Euro
6. Gyarmathy Tihamér Pécs, 1915 - Budapest, 2005 Absztrakt kompozíció, 1967 Tus, papír 82 x 59 cm J.j.l: Gyarmathy Tihamér 1967 Életmű katalógus szám R 67/58 Kikiáltási ár: 70 000 Ft Reserve price: 236 Euro
7. Gyarmathy Tihamér Pécs, 1915 - Budapest, 2005 Absztrakt kompozíció, 1967 Papír, tus 60 x 86 cm J.j.l: Gyarmathy T 67 Életmű katalógus szám 67 / 46 Kikiáltási ár: 70 000 Ft Reserve price: 236 Euro
8. Fóth Ernő Nagysitke, 1934 - Budapest, 2009 Széchenyi Olaj, fa 62 x 80 cm J.n. Hátoldalán Képcsarnok cimke. Kikiáltási ár: 42 000 Ft Reserve price: 141 Euro
9. Konfár Gyula Budapest, 1933 - Budapest, 2008 Aktok a szabadban Olaj, farost 60 x 80 cm J.b.l.: Konfár Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 185 Euro
10. Schéner Mihály Medgyesegyháza, 1923 - Budapest, 2009 Compostella Olaj, farost 50 x 70 cm J.j.l: Schéner. Kikiáltási ár: 50 000 Ft Reserve price: 168 Euro
11. Bernáth Aurél Marcali, 1895 - Budapest, 1982 Csendélet ablakban Pasztell, papír 45 x 55 cm J.b.l.: BA Kikiáltási ár: 440 000 Ft Reserve price: 1481 Euro
12. Kádár Béla Budapest, 1877 - Budapest, 1956 Híd a hajógyári szigetnél Akvarell, karton 50 x 54 cm J.j.l: Kádár Béla Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1279 Euro
13. Szász Endre Csíkszereda, 1926 - Mosdós, 2003 A forradalom Olaj, fotópapír 45 x 32 cm J.j.l.: Szász REPRODUKÁLVA: Menyhárt László: Szász Endre, Budapest, Corvina kiadó, 1983. 32.kép Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1279 Euro
14. Szász Endre Csíkszereda, 1926 - Mosdós, 2003 Lula Vegyestechnika, karton 67 x 51 cm J.j.l.: E. Szász 77 78/16
15. Szász Endre Csíkszereda, 1926 - Mosdós, 2003 Női portré Vegyestechnika, papír 76 x 51 cm J.j.l.: E. Szász 77 78/17
Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
Kikiáltási ár:48 000 Ft Reserve price:162 Euro
16. Corini Margit Kolozsvár, 1897 - Gyomaendrőd, 1982 Táncmulatság az alagsorban, 1933 Olaj, vászon 38 x 61 cm J.j.f.: Corini, 1933, Paris, 143. Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 471 Euro
17. Istókovits Kálmán Siklós, 1898 - Budapest, 1990 Nő hermelinnel, 1935 Olaj, vászon 100 x 57 cm J.b.l.: Istókovits K. 1935. Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1279 Euro
18. Kádár Béla Budapest, 1877 - Budapest, 1956 Levétel a keresztről, 1910 körül Olaj, karton 44 x 51 cm J.j.l.: Kádár Béla Kikiáltási ár: 360 000 Ft Reserve price: 1212 Euro
19. Schönberger Armand Galgóc, 1885 - Budapest, 1974 Férfiportré Olaj, karton 54 x 37 cm J.b.l.: Schönberger
20. Balla József Arad, 1910 - Nagybánya, 1991 Mise után Olaj vászon 70 x 90 cm J.b.l.: Balla
Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 943 Euro
Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 404 Euro
21. Kádár Béla Budapest, 1877 - Budapest, 1956 Anya gyermekével Tempera, papír 88 x 56 cm J.j.l.: Kádár Béla REPRODUKÁLVA: 19 th Century German, Austrian, Hungaryan and Slavic Paintings. London, Sotheby’s, 2004 (kat. 83.) Polgár Árpád: Polgár 50. Budapest, Alexandra 2006, 220-221. oldal. Kikiáltási ár:2 200 000 Ft Reserve price:7407 Euro
22. Bernáth Aurél Marcali, 1895 - Budapest, 1982 Biciklista Olaj, vászon 56,5 x 43,5 cm J.n. PROVENIENCIA: Egykor a művész saját gyűjteményében, majd lánya tulajdonában. Kikiáltási ár: 320 000 Ft Reserve price: 1077 Euro
24. Piri Kálmán Sopron, 1908 - Budapest, 1983 Kötő hölgy Olaj, vászon 80 x 59 cm J.n. Kikiáltási ár: 44 000 Ft Reserve price: 148 Euro
23. Kontuly Béla Miskolc, 1904 - Budapest, 1983 Hölgyportré Olaj, vászon 58 x 48 cm J.b.f.: Kontuly Kikiáltási ár: 160 000 Ft Reserve price: 539 Euro
25. Szőnyi István Újpest, 1894 - Zebegény, 1960 Gyerekek a padon Olaj, vászon 75 x 76 cm J.j.l.: Szőnyi PROVENIENCIA: Tarján Jenő gyűjteményében, a művész, majd később családja tulajdonában. IRODALOM: Pataky Dénes: Szőnyi. Budapest, Corvina Kiadó, 1971. REPRODUKÁLVA: Polgár Árpád: Polgár 50. Budapest, Alexandra 2006, 204-205. old. KIÁLLÍTVA: Szőnyi István emlékkiállítás. Budapest, Magyar Nemzeti Galéria, 1963. (kat. 24.) Stephan Szőnyi: Malerei- Graphik. Berlin, National Galerie, 1963. augusztus-október. (kat. 21.) VÉDETT Kikiáltási ár: 1 600 000 Ft Reserve price: 5387 Euro
26. Pechán József Dunacséb, 1875 - Verbász, 1922 Falusi mulatság, 1917-1918 Olaj, karton 36 x 39 cm J.b.l.: Pechán József FELTEHETŐEN KIÁLLÍTVA: Pechán József gyűjteményes kiállítása, Verbász, 1918. Pechán József hagyatéki kiállítása, Verbász, 1926. Kikiáltási ár: 60 000 Ft Reserve price: 202 Euro
27. Vaszary János Kaposvár, 1867 - Budapest, 1939 Alakvázlatok, 1934 Ceruza, papír 21 x 28 cm J.j.l.: Rapallo 1934.08.10. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
28. Vaszary János Kaposvár, 1867 - Budapest, 1939 Önarckép, 1920 körül Olaj, fa 42,5 x 25,5 cm PROVENIENCIA: A művész tulajdonában, majd Révész István gyűjteményében. REPRODUKÁLVA: Vaszary János emlékkiállítása. Kiállítási katalógus, Budapest, Polgár Galéria és Aukciósház, 1998, 1 kép. KIÁLLÍTVA: Vaszary János emlékkiállítása. Budapest, Polgár Galéria, 1998. április 23 - május 9. VÉDETT Kikiáltási ár: 2 800 000 Ft Reserve price: 9428 Euro
29. Itáliai szobrász, 1840 körül Római nő Bronz, márvány talapzaton, 48 cm J.n. Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 404 Euro
31. Medgyessy Ferenc Debrecen, 1881 - Budapest, 1958 Ülő akt Terrakotta, 59 cm Jelzett: Medgyessy Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 253 Euro
32. Gondos József Budapest, 1909 - 1987 Felszabadult rabszolga Festett terrakotta 48 cm Jelzett: Gondos J. Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 74 Euro
30. Patzó Pál Budapest, 1886 - Bécs, 1945 Ülő női akt Öntött, patinázott bronz 22 x 25 x 13,5 cm Jelzett: Patzó Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
33. Lányi Dezső Baán, 1879 - Hollywood, 1951 Igásló, 1909 Öntött, patinázott bronz márvány talapzaton 62 x 65 cm Jelzett: Lányi 909. Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1279 Euro
34. Feltehtően Méne, Piere - Jules Párizs, 1810 - Párizs, 1879 Dzsinn a ló Bronz 18 x 23,5 x 10 cm Jelzett: P.J. Méne ANALÓGIA: Les Bronzes du XIX. siécle 505. oldal. Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 74 Euro
35. Francia szobrász, 1880 körül A szüret allegóriája Öntött, patinázott bronz, fekete márvány talapzaton 28 cm Jelzett: Will Phillipe Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 471 Euro
36. Bernáth Aurél Marcali, 1895 - Budapest, 1982 Korzón Pasztell, papír 36,5 x 94,5 cm J.j.l.: BA Kikiáltási ár: 320 000 Ft Reserve price: 1077 Euro 37. Halápy János Pórszombat, 1893 - Budapest, 1960 Balatoni mólón Vegyestechnika, karton 50 x 70 cm J.n. Kikiáltási ár: 44 000 Ft Reserve price: 148 Euro
38. Zorkóczy Gyula Nagyrőce, 1873 - Budapest, 1932 Pihenő Olaj, vászon 60 x 50 cm J.j.l.: Zorkóczy Kikiáltási ár:75 000 Ft Reserve price:253 Euro
39. Csók István Sáregres, 1865 - Budapest, 1961 Züzü a tengerparton Olaj, vászon 57,5 x 42,5 cm Jelezve balra lent: Csók I. Lido (olvashatatlan évszám) REPRODUKÁLVA: Magyar Mesterek Magángyűjteményekben. (CD-ROM, a Magyar Aukciós Index 1991-1997. melléklete), Budapest, Dutka, 1997. Polgár Magazin. 1998.november-december, o.n. Polgár Árpád: A múzsa csókja. Budapest, Polgár Galéria és Aukciósház, 2001, 32. kép. KIÁLLÍTVA: Csók István 1865-1961. Budapest, Polgár Galéria, 2001. november 2-5. (kat.32.) FELTEHETŐEN KIÁLLÍTVA: Csók István jubiláris kiállítása. Budapest, Ernst Múzeum, 1935.január. (kat.63.) Kikiáltási ár: 4 800 000 Ft Reserve price: 16162 Euro
40. Bernáth Aurél Marcali, 1895 - Budapest, 1982 Mattioni Eszter festőművész portréja, 1943 Pasztell, papír 74 x 100 cm J.j.l.: BA Életműkatalógus szám: 1943/54. KIÁLLÍTVA: Bernáth Aurél festőművész gyűjteményes kiállítása, Budapest, Ernst Múzeum, 1956. október 20-22. - 1957. március 20 - április 22. (kat. sz. n. Eszter címen) IRODALOM: Kassák Lajos:Vallomás tizenöt művészről, Budapest, magánkiadás, 1942, 17-24. Beszélgetés Bernáth Auréllal Nagyvárad művészeti életéről, Nagyvárad, 1943. október 12. 5. Bernáth 1941 és 1943 között a nyári hónapok javát, családjával együtt a szolnoki művésztelepen töltötte. Bár a festőt gyermekkori és művészi élményei is inkább a Balatonhoz kötötték, ezekben a vészterhes években Bernáth a viszonylag zavartalan munkához szükséges feltételeket az állami és városi támogatást egyaránt élvező szolnoki művésztelep védettségében látta biztosítottnak. A választás érzelmi okairól a művész így vallott egy 1943-as interjúban: “Őszintén szólva nehezen határoztam el magamat, hogy nyaranként a Balaton helyett az alföldre menjek. Előzőleg sohse vonzott az alföld, nem ismertem az ízét. A szolnoki művésztelep néhány tagja invitált, nézzem meg, hátha megszeretem. […] A helyzetváltoztatás egy festő számára nem oly egyszerű kérdés, főleg ha a festő már nem oly fiatal. De ahol víz van és oly szép park, mint a művésztelepnek, ott nem érheti a festőt nagy meglepetés. Mindig víz mellett szerettem lakni ugyanis, a motívumaim nagy része a víz, s annak környéke.” “Miért dolgozik modellel? Azért, hogy lefesse azt? - kérdezte 1942-ben Kassák Lajos Bernáth Auréltól. “Nem a modellt akarom lefesteni, hanem ‘kép’-et szeretnék festeni, tőle elindulva és néha-néha visszapillantva rá.” - kapta meg az egyszerű választ. Bernáth a szolnoki művésztelepen ismerkedett meg Mattioni Eszterrel, a most aukcióra kerülő műve modelljével. Bernáthék 1943-ban az egyre fokozódó bombázások miatt már nem tartották biztonságosnak Szolnokot, így inkább a Balatonhoz szerettek volna utazni a nyáron. Áprilisban Révfülöpön pihentek, júliusban pedig a Gyilkos-tónál nyaralt az egész Bernáth család, majd augusztusban mégiscsak elutaztak Szolnokra. Bernáth ekkor dolgozott itt utoljára. Ekkor született ez a nagyméretű pasztell kompozíció is, mely Mattioni Esztert díjazott dobermanja, Csuli társaságában ábrázolja. Bernáth ebben az időben több alkalommal is megörökítette a szoros baráti köréhez tartozó művésznőt és kedvenc kutyáját. A két világháború közötti festészet egyik jellegzetes stílusirányzata volt az úgynevezett új tárgyilagosság, vagy eredeti német nevén Neue Sachlichkeit. Ennek azonban volt egy eddig alig kutatott hazai ellenpólusa is, melyet Kállai Ernő műkritikus újromantikaként határozott meg 1944-ben. Az újromantikus festészet főbb jellemzői közé tartozott, hogy előszeretettel nyúlt bensőséges témákhoz. Az anya, apa és gyerekek, a meghitt családi vagy baráti kör és a háziállatok hangsúlyos szerepeltetése ugyan az évszázaddal korábbi biedermeier zsánerképeknek is kedvelt témája volt, de a meghatározóan humanista alapállás, a beállítás és a megfestés módja, az érzelmes, de semmiképpen sem érzelgős alaphang viszont már határozottan megkülönböztette a 19. századi életképet és annak 20. századi modern változatát. Az új tárgyilagosságot és az újromantikát elválasztó különbség kiváló példája a most bemutatott portré, melyen Bernáth a művésztársát nem munka közben, festőkellékek között örökítette meg - megtette ezt ekkoriban női tanítványai közül többel is -, hanem igazi humanista gesztussal, éppen olvasott könyvei és hűséges kutyája társaságában, baráti beszélgetés közben festette meg. A kép érzelmekben gazdag, mind témáját, mind pedig színvilágát- és festésmódját tekintve. A jellemzően újromantikus felfogásban fogant képen a modell testtartása egyszerre fejezi ki a pillanatnyiságot és az állandóságot. A modell így nemesedett Bernáth ecsetjén igazi humanista portrévá, a gondolkodó és művelt ember jelképévé. Ennek a portrétípusnak pedig épp Bernáth volt az egyik legnagyobb mestere a két háború közötti magyar festészetben. Rum Attila Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft Reserve price: 4040 Eur
41. Istókovits Kálmán Siklós, 1898 - Budapest, 1990 Vágyakozás, 1940 Olajtempera, vászon 62 x 100 cm J.j.l.: Istókovits 1940 Kikiáltási ár: 360 000 Ft Reserve price: 1212 Euro
42. Bernáth Aurél Marcali, 1895 - Budapest, 1982 Női akt Pasztell, papír 84 x 64 cm J.j.l.: BA PROVENIENCIA: A művész tulajdonában, később Bernáth Mária gyűjteményében Bernáth Mária művészettörténész szakvéleményével. Kikiáltási ár: 420 000 Ft Reserve price: 1414 Euro
43. Csók István Sáregres, 1865 - Budapest, 1961 Önarckép, 1920 Olaj, fa 21,6 c 17 cm Jelezve és datálva balra lent: Csók I. B.P.1920 REPRODUKÁLVA: Polgár Árpád: A múzsa csókja. Budapest, Polgár-Galéria és Aukciósház, 2001, 1.kép. KIÁLLÍTVA: Csók István 1865-1961. Budapest, Polgár Galéria, 2001. november 2-5. (kat.1.) Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft Reserve price: 4040 Euro
44. Iványi Grünwald Béla Somogysom, 1867 - Budapest, 1940 Szieszta, 1915 (Kompozíció, Női Aktok,Toilette) Olaj, karton, 68,5 x 83 cm J.n. PROVENIENCIA: Horváth Károly gyűjteményéből (1925). IRODALOM: Telepy Katalin: Ivány Grünwald, (A művészet kiskönyvtára 106), Budapest, Corvina Kiadó, 1976, 22.oldal. Telepy Katalin: Iványi-Grünwald Béla. Budapest, Képzőművészeti Kiadó, 1985, 41., 87-88.oldal.(kat.190.) REPRODUKÁLVA: Művészet.1916.tavasz, 23.oldal. Az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat által 1916-ban a városligeti Szépművészeti Múzeumban rendezett Tavaszi Tárlat képes tárgymutatója. Budapest, OMKT, 1916, o.n. A Magyar Akt-kiállítás Albuma. Szerk. Lyka Károly-Majovszky Pál-Petrovics Elek, Budapest, A Művészet kiadása, 1925, 67 o. Az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat Évkönyve, Budapest, OMKT, 1928, 69 o.oldal. Telepy Katalin: Iványi Grünwald, (A művészet kiskönyvtára 106) Budapest, Corvina Kiadó, 1976, 23.oldal. Telepy Katalin: Iványi-Grünwald Béla. Budapest, Képzőművészeti Kiadó, 1985, 88 o. KIÁLLÍTVA: Országos Magyar Képzőművészeti Társulat Tavaszi Tárlat. Budapapest, Szépművészeti Múzeum, 1916. (kat.18) Akt-kiállítás. Budapest, Műcsarnok, 1925.december-1926.január. (kat.90) Kikiáltási ár: 3 400 000 Ft Reserve price: 11448 Euro
45. Vaszary János Kaposvár, 1867 Budapest, 1939 Alassio,1933 Ceruza, papír 21,5 x 29 cm J.j.f.:Alassio 1933 Vaszary J. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price:320 Euro
46. Vaszary János Kaposvár, 1867 - Budapest, 1939 Szőnyegterv Akvarell, papír 9,3 x 7,5 cm Mélynyomással:Vaszary János Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
47. Vaszary János Kaposvár, 1867 - Budapest, 1939 Liget, 1906 Olaj, fa 26,5 x 42,5 cm Jelezve balra lent:Vasary J. 1906 REPRODUKÁLVA: Vaszary János emlékkiállítása. Kiállítási katalógus, Budapest, Polgár Galéria és Aukciósház, 1998, 6.kép. KIÁLLÍTVA: Vaszary János emlékkiállítása. Budapest, Polgár Galéria, 1998.április 23 - május 9. (kat.6.) Kikiáltási ár: 4 800 000 Ft Reserve price: 16162 Euro
48. Nyilasy Sándor Szeged, 1873 - Szeged, 1934 Pihenés a padon Olaj, vászon 41 x 51 cm J.j.l.: Nyilasy Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
49. Nagybányai festő, 1920 körül: Utca részlet Olaj, vászon 48 x 58 cm J.n. Kikiáltási ár: 70 000 Ft Reserve price: 236 Euro
50. Nyilasy Sándor Szeged, 1873 - Szeged, 1934 Tápéi utca Olaj, vászon 53 x 65 cm J.b.l.:Nyilasy Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
51. Koszta József Brassó, 1861 - Budapest, 1949 Parasztház Olaj, vászon 30 x 23 cm J.n. PROVENIENCIA: Móricz Virág (Móricz Zsigmond lánya) gyűjteményében. Kikiáltási ár: 550 000 Ft Reserve price: 1852 Euro
52. Pettenkofen, August von Bécs, 1822 - Bécs, 1889 Erdőszélén Olaj, fa 16 x 25 cm J.j.: A.P. Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 943 Euro
53. Réti István Nagybánya, 1872 - Budapest, 1945 Ostoros fiú Olaj, vászon 69 x 57 cm J.j.l.: Réti MNG bírálati szám: 1636 Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 741 Euro
54. Szőnyi István Újpest, 1894 - Zebegény, 1960 Lakodalom Enyves festék, papír 52,5 x 94,5 cm J.j.l.: Szőnyi I. 1933 körül. MNG bírálati szám: 241/1983 KIÁLLÍTVA: Szőnyi István emlékkiállítás, Budapest, Polgár Galéria 1999 június 4 - október 24. REPRODUKÁLVA: Szőnyi István emlékkiállítás katalógusa, Budapest, Polgár Galéria 1999 kat. 26. kép Kikiáltási ár: 3 400 000 Ft Reserve price: 11448 Euro
55. Zsolnay Johnstown-i váza, 1960 körül Festett, opak eozinmázas fehércserép 35 x 18 cm Nikelszky Géza terve alapján. Jelzett: máz alatt eozinnal bélyegzett Zsolnay Hungary öttemplom márkajelzés.
56. Zsolnay váza Zöld eozin mázas fehércserép 22 cm Jelzett: 1930 körül használt, bélyegzett Zsolnay Pécs Made in Hungary márkajelzés.
Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 74 Euro
57. Zsolnay nagyméretű kaspó Zöld eozinmázas fehércserép 29 x 40 cm Jelzett: 1930 körül használt, bélyegzett Zsolnay Pécs Made in Hungary márkajelzés. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
58. Zsolnay ovális kaspó homárokkal, 1906-1910 között Labrador eozinmázas fehércserép, plasztikusan formált rátett részekkel 24 x 58 cm Feltehetően Kapás Nagy Mihály terve alapján. Jelzett: domború körpecsét, masszába nyomott 7996-os formaszám. Kikiáltási ár: 1 600 000 Ft Reserve price: 5387 Euro
59. Zsolnay szecessziós váza, 1898 Labradormázas fehércserép, benyomott indás, virágos díszítményekkel 31,5 cm Jelzett: pecsétszerű márkajelzés pontokból álló körvonallal, masszába nyomott Zsolnay Pécs, valamint 5634-es formaszám. Kikiáltási ár: 460 000 Ft Reserve price: 1549 Euro
60. Zsolnay lótuszvirágos kaspó, 1880 körül Festett, mázas fehércserép, plasztikus díszítményekkel 23,5 x 29 cm Jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs márkajelzés, 3419-es formaszám. Kikiáltási ár: 480 000 Ft Reserve price: 1616 Euro
61. Zsolnay kannaváza, 1896 körül Többszínű eozinmázzal festett fehércserép 30,5 cm Jelzett: Zsolnay Pécs öttemplom, valamint masszába nyomott Zsolnay Pécs márkajelzés. Restaurált. ANALÓGIA: Historizmus a Zsolnay kerámiában. Janus Pannónius Múzeum, Pécs, 2003. 21. old. Feltehetően a Műegyetem egykori gyűjteményében lévő tárgy másolata. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
62. Zsolnay lótuszvirágos kaspó, 1880 körül Festett, mázas fehércserép, plasztikus díszítményekkel 23,5 x 29 cm Jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs márkajelzés, valamint 3419-es formaszám. Kikiáltási ár: 250 000 Ft Reserve price: 842 Euro
63. Zsolnay Júlia, Sikorski Tádéné Pécs, 1856 - Pécs, 1950 Váza, 1928 Millenniumi dekorral díszített fehércserép 26 x 13 cm A 72 éves Zsolnay Júlia festette a jogászoknak az örökösödési per győzelme alkalmából. Felirata: “TerMateusoff Miklós barátomnak győzelmünk emlékére, Dr.Piacsek Emil, Budapest, 1928 November 13.” Jelzett: bélyegzett Zsolnay Pécs öttemplom márkajelzés, valamint ZSJ szignó. VÉDETT Kikiáltási ár: 650 000 Ft Reserve price: 2189 Euro
64. Zsolnay virágtartó edény tulipánokkal, 1900 Fehércserép, többszínű transzparens eozinmázzal, 14 x 18 cm Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 5209-es formaszám. Kikiáltási ár: 85 0000 Ft Reserve price: 2862 Euro
65. Zsolnay Millenniumi váza, 1896 Festett, eozinmázas fehércserép, duplafalú, áttört díszítéssel 27 x 18 cm Jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs, Made in Austria-Hungary, 2402-es formaszám valamint szalag nélküli millenniumi bélyegző. Kikiáltási ár: 320 000 Ft Reserve price: 1077 Euro
66. Zsolnay tulipán kehely, 1899 Fehércserép, opak és transzparens eozinmázakkal 41,5 cm Jelzett: pecsétszerű öttemplom márkajelzés, valamint masszába nyomott Zsolnay Pécs és 5619-es formaszám. Kikiáltási ár: 1 400 000 Ft Reserve price: 4714 Euro
67. Zsolnay kis labradormázas váza Fehércserép, labrador eozinmázzal 10,5 cm Jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs, 516, 1, 48 számok, valamint 1897 körül használt pontokból álló körpecsét. Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 219 Euro
67.
68.
69.
68. Zsolnay kristálymázas kis váza, 1904 körül. Folyatott mázas fehércserép, nyakrészén relief arany rajzolatban színes zománcfestés 14 cm. Jelzett: domború körpecsét, máz felett arannyal utánahúzva Zsolnay Pécs öttemplom márkajelzés. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro 69. Zsolnay bordó vázácska, 1900 körül Fehércserép sötétbordó eozinmázzal 9 cm Jelzett: kerek, pecsétszerű Zsolnay Pécs öttemplom márkajelzés. Kikiáltási ár: 32 000 Ft Reserve price: 108 Euro
70. Zsolnay kisplasztika - Csavargó, 1910-1914 között Fehércserép, transzparens és opak eozinmázzal 27 cm Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 8658-as formaszám. Kikiáltási ár: 260 000 Ft Reserve price: 875 Euro
71. Apáti Abt Sándor Torda, 1870 - Budapest, 1916 Dísztál pán barátság kompozícióval, 1903 Fehércserép, piros transzparens eozinmázzal 29 x 30 x 45 cm Szignált:Abt Jelzett: domború körpecsét, masszába nyomott 6619-es formaszám, eredeti gyári cimkével. ANALÓGIA: Csenkey Éva, Hárs Éva,Weiler Árpád: Zsolnay A gyűjtők könyve, Corvina, Budapest, 2003, 139. kép. Kikiáltási ár: 440 000 Ft Reserve price: 1481 Euro
72. Zsolnay kisplasztika - A szerelmes bohóc, 1910 Labrador eozinmázas fehércserép 29 cm Mack Lajos formaterve alapján. Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 8745-ös formaszám. Kikiáltási ár: 340 000 Ft Reserve price: 1145 Euro
73. Zsolnay Júlia, Sikorski Tádéné Pécs, 1856 - Pécs, 1950 Váza Japán dekorral Festett, mázas fehércserép, transzparens eozinmázzal 18 x 12 cm Jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs, valamint 3330-as formaszám. Szignált: ZsJ 1928. XII. 5, saját feljegyzések. Mintadarab. Restaurált. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
74. Zsolnay váza, kakas, tyúkok és csibék peoniák közt Festett, mázas fehércserép, többszínű eozinmázzal 16,5 cm Jelzett: 1930 körül használt, bélyegzett Zsolnay Pécs Made in Hungary márkajelzés, valamint masszába nyomott 5330-as formaszám. Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 505 Euro
75. Zsolnay váza kitárt szárnyú papagájjal, 1900 Transzparens és opak eozinmázas fehércserép 49 cm Jelzett: domború körpecsét Zsolnay Pécs öttemplom márkajelzés, masszába nyomott 5919-es formaszám. ANALÓGIA: Csenkey Éva: Zsolnay szecessziós kerámiák, Helikon, Budapest, 1992, 99. kép. Stattner Richárd, Csiba Mónika: Zsolnay. A magyar szecesszió mesterművei, Elite Design Galéria, Bp., 2003, 13. kép. Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft Reserve price: 8081 Euro
76. Zsolnay kristálymázas váza faunokkal, 1902 körül Kristálymázas fehércserép, plasztikus rátett díszekkel 19 x 23 cm Mack Lajos terve alapján. Jelzett: az alján a befolyt mázat lecsiszolták és vele együtt a körpecsétet is. ANALÓGIA: Stattner Richárd,Csiba Mónika: Zsolnay. A magyar szecesszió mesterművei, Elite Design Galéria, Bp., 2003., 57.kép. Kikiáltási ár: 750 000 Ft Reserve price: 2525 Euro
77. Zsolnay Balkáni csalikorsó, 1880 körül Tigermázas fehércserép 32 x 25 cm Alján eredeti forgalmazói cimketöredék. Jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs márkajelzés, 986-os formaszám. ANALÓGIA: Csenkey Éva, Gyugyi László, Hárs Éva: Zsolnay a nagyvilágból, Gyugyi László gyűjteménye, Helikon, 2006, 125. kép. Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 943 Euro
78. Zsolnay kaspó kakasokkal, 1904 körül Fehércserép, vázatesten savmaratásos díszítéssel, a kiemelkedő részek opak eozimázakkal festettek 17 cm Feltehetően Darilek Henrik dekorterve alapján. Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 759-es formaszám. Kikiáltási ár: 850 000 Ft Reserve price: 2862 Euro
79. Zsolnay virágtartó edény énekes madarakkal, 1906 Zöld és okker opak eozinmázas, savmaratott fehércserép, plasztikusan kidomborodó növényi és madár motívumokkal 21,5 x 24 cm Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 7779-es formaszám. Kikiáltási ár: 1 800 000 Ft Reserve price: 6061 Euro
80. Zsolnay váza panorámaképpel, 1900 körül Fehércserép, fényes transzparens vörös eozinmáz alatt kobalttal rajzolt díszítéssel 18 x 13 cm Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 5330-as formaszám.
81. Zsolnay váza panorámaképpel, 1904-1906 között Fehércserép, fényes transzparens vörös eozinmáz alatt kobalttal rajzolt díszítéssel 21 x 9 cm Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 7664-es formaszám.
82. Zsolnay váza panorámaképpel, 1900 körül Fehércserép, fényes transzparens vörös eozinmáz alatt kobalttal rajzolt díszítéssel, 18 x 13 cm Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 5330-as formaszám.
Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
Kikiáltási ár: 160 000 Ft Reserve price: 539 Euro
83. Zsolnay díszdoboz “márványos” eozinmázzal, 1910 Eozinmázas fehércserép, rátett, plasztikus díszekkel 8 x 19 x 11,5 cm Phil Miklós terve alapján. Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 8743-as formaszám. Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 943 Euro
84. Zsolnay kínáló kentaúrokkal, 1908 körül Fehércserép, opak és fémszínű eozinmázakkal, plasztikusan formált rátett részekkel 30 x 31 cm Jelzett: domború körpecsét márkajelzés. Kikiáltási ár: 850 000 Ft Reserve price: 2862 Euro
85. Zsolnay váza nőalakkal, 1910 körül Sokszínű eozinmázas, opak, savmaratott fehércserép 25 x 17 cm Mack Lajos formaterve alapján Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 36-os formaszám. Restaurált. ANALÓGIA: Csenkey Éva, Hárs Éva, Weiler Árpád: Zsolnay, 144. kép. Kikiáltási ár: 480 000 Ft Reserve price: 1616 Euro
86. Zsolnay váza faunokkal, 1902 körül Fehércserép, vörös, transzparens eozinmázzal, plasztikus rátett díszekkel 19 x 23 cm Mack Lajos formaterve alapján. Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 6701-es formasazám. Kikiáltási ár: 480 000 Ft Reserve price: 1616 Euro
87. Zsolnay kettőshéjú váza, 1900 körül Fehércserép, vörös, transzparens eozinmázzal 22 cm Apáti Abt Sándor terve alapján. Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 6170-es formaszám. Kikiáltási ár: 550 000 Ft Reserve price: 1852 Euro
88. Zsolnay kaspó japán vízesés motívummal, 1896 Fehércserép, transzparens eozin festéssel 24 x 31 cm Jelzett: kettős körvonallal keretezett, szalagos millenniumi Zsolnay Pécs öttemplom márkajelzés. Kikiáltási ár: 950 000 Ft Reserve price: 3199 Euro
89. Zsolnay váza táncoló kislányokkal, 1915 körül Fehércserép transzparens és opak eozinmázakkal 28 cm Feltehetően Farkas Rózsa terve alapján. Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 927-es formaszám. Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 741 Euro
90. Zsolnay szív alakú falitál, 1885 körül Festett, mázas fehércserép 28 x 27 cm Hátoldalán forgalmazói cimketöredék Jelzett: máz alatt bélyegzett Zsolnay Pécs öttemplom, TJM (Teréz, Júlia, Miklós), valamint masszába nyomott Z.W. Pécs. Kikiáltási ár: 50 000 Ft Reserve price: 168 Euro
91. Zsolnay nagy kaspó liliomos dekorral, 1905 körül. Eozinmázas, savmaratott fehércserép, plasztikusan kidomborodó növényi motívumokkal 29 x 36 cm Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 7278-as formaszám. Darilek Henrik terve alapján. Kikiáltási ár: 2 600 000 Ft Reserve price: 8754 Euro
92.
93.
94. 92. Zsolnay zöld vázácska, 1890 körül Festett, mázas fehércserép ágacskás díszítménnyel 12 cm Jelzett: máz alatt bélyegzett Zsolnay Pécs öttemplom, TJM (Teréz, Júlia, Miklós) márkajelzés. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro 93. Zsolnay virágos váza, 1920 körül Fehércserép, többszínű transzparens eozinmázzal 18 x 7 cm Jelzett: pecsétszerű márkajelzés pontokból álló körvonallal, Made In Hungary felirattal, valamint masszába nyomott Zsolnay Pécs.
95. Zsolnay kisplasztika - Csavargó, 1910-1914 között Fehércserép, transzparens és opak bordó eozinmázzal 27 cm Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 8658-as formaszám. Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 741 Euro
Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro 94. Zsolnay kis váza mezei virágos díszítménnyel, 1905 Fehércserép, trébelt mintájú alapon gazdagon festett virágmintás dekor, opak és transzparens eozinmázakkal festve 9,5 cm Hidasi Pilló Sándor formaterve alapján. Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 7794-es formaszám. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
96. Zsolnay kaspó panorámaképpel, 1903-1904 Fehércserép, kontúrrajzos kézifestéssel, fémszínű opak és transzparens eozinmázakkal 18 cm Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 644-es formaszám. Kikiáltási ár: 2 200 000 Ft Reserve price: 7407 Euro
97. Zsolnay kaspó táncoló gyerekekkel, 1905 körül. Fehércserép, plasztikus díszítményekkel, opak eozinmázzal 20 x 30 cm Jelzett: domború körpecsét Zsolnay Pécs öttemplom márkajelzés, valamint masszába nyomott 7779-es formaszám. Kikiáltási ár: 850 000 Ft Reserve price: 2862 Euro
98. Zsolnay díszdoboz “kalapált” eozinmázzal, 1907 Zöld eozinmázas fehércserép, rátett, plasztikus díszekkel 8 x 19 x 11,5 cm Phil Miklós terve alapján. Jelzett: pecsétszerű Zsolnay Pécs öttemplom márkajelzés, masszába nyomott Zsolnay Pécs, valamint 8743-as formaszám. Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 943 Euro
99. Mack Lajos 1876 - ? Szecessziós tükörkeret, 1905 Fehércserép, többszínű opak és tanszparens eozinmázzal, erősen kidomborodó plasztikus díszekkel 45 x 37 cm Jelzett: domború körpecsét, valamint alsó részének jobb illetve bal sarkában egyaránt szignált: Mack Lajos monogramm és makk alakú szignó. ANALÓGIA: Hárs Éva: Zsolnay Ceramics Factory Pécs. Helikon, 1997., 82.kép. Kikiáltási ár: 2 200 000 Ft Reserve price: 7407 Euro
100. Zsolnay virágtartó edény, halászó lány Eozinmázas fehércserép, plasztikusan formált részekkel 41 cm Formaterv: Dsbanski Sixtus Sigismund, 1903. Jelzett: 1930 körül használt bélyegzett Zsolnay Pécs öttemplom, Made in Hungary márkajelzés, valamint masszába nyomott 7037-es formaszám. Kikiáltási ár: 600 000 Ft Reserve price: 2020 Euro
101. Zsolnay virágtartó, férfi és nőalak folyondár közt Eozinmázas fehércserép, plasztikusan formált részekkel 25 x 32 cm Mack Lajos terve alapján. Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 8748-as fazonszám és 7, 86 számok. 1905 körül. Kikiáltási ár: 1 900 000 Ft Reserve price: 6397 Euro
102. Zsolnay panorámás váza, romantikus tájjal, 1906 Festett,transzparens eozinmázas fehércserép 27 x 10 cm Jelzett: domború körpecsét, valamint masszába nyomott 5282-es formaszám. ANALÓGIA: Csenkey Éva, Gyugyi László, Hárs Éva: Zsolnay a Nagyvilágból, 184.-185. oldal, 376-os kép. Helikon Kiadó Kikiáltási ár: 2 400 000 Ft Reserve price: 8081 Euro
104. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 - Bécs, Töprengő, 1919. Tanulmány Ceruza, papír, egyenként: 15 x 8 cm J.n. REPRODUKÁLVA: Egri Mária-Polgár Árpád: Öreg kutya, Báró Mednyánszky László (1852-1919), 2001. (37.o., 63. kép) Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 101 Euro
103. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 - Bécs, 1919. Szobabelső alakokkal Ceruza, papír 8,5 x 9,5 ; 8,5 x 15; 8,5 x 14 cm Jn. REPRODUKÁLVA: Egri Mária-Polgár Árpád: Öreg kutya, Báró Mednyánszky László (1852-1919.), 2001. (31.o., 48. kép) Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 101 Euro
105. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 - Bécs, 1919. Hátsókert Ceruza, papír 15,5 x 23 cm. Jn. Hátoldalán hagyatéki sorszám: 3090 REPRODUKÁLVA: Egri Mária-Polgár Árpád: Öreg kutya, Báró Mednyánszky László (1852-1919.), 2001. (32.o., 51. kép) Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 101 Euro 106. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 - Bécs, 1919. Alakok Ceruza, papír, egyenként: 18 x 10,5 cm Jn. REPRODUKÁLVA: Egri Mária-Polgár Árpád: Öreg kutya, Báró Mednyánszky László (1852-1919), 2001. (18.o., 27. kép) Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 101 Euro
107. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 - Bécs, 1919 Három alakos férfi tanulmány Akvarell, ceruza, fedőfehér, papír 31,5 x 39 cm J.j.l.: Mednyánszky Mednyánszky hagyatéki bélyegző. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
108. Vaszary János Kaposvár, 1867 - Budapest, 1939. Lövészárok Papír, vegyestechnika 47 x 30,5 cm J.j.l.:Vaszary J. Kikiáltási ár: 260 000 Ft Reserve price: 875 Euro
109. Clemence Nielssen München 1879 - 1911 Kutya-macska barátság Olaj, vászon 53 x 45 cm J.b.f.: Clemence Nielssen
110. Újházy Ferenc Szolnok, 1827 - Budapest, 1921 Ave Maria, 1884 Olaj, vászon 55 x 45 cm J.k.l.: Újházy F. 1884
111. Kuron, Herbert Breslau, 1888 - Berlin, 1951 Játszótér az állatkertben Olaj, vászon, kartonra kasírozva 35 x 50 cm J.j.l.: H Kuron Hátoldalán címke: “Grosse Berliner Kunstausstellung” valamint felirat: “Berlin n.w. 23Händel Srtasse 17. Kinderspielplatz im Tiergarten” Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 404 Euro
112. Tornai Gyula Görgő, 1861 - Budapest, 1928 Háremőr Olaj, falemez 33 x 29 cm J.b.l. Tornai. Gy. Kikiáltási ár: 360 000 Ft Reserve price: 1212 Euro
113. Neogrády Antal Galsa, 1861 - Alag, 1942 Lány a szabadban Olaj, vászon 56 x 69 cm J.b.l.: Neogrády A. Kikiáltási ár: 110 000 Ft Reserve price: 370 Euro
115. Lotz Károly Homburg vor der Höhe, 1833 - Budapest, 1904 Vízhordó nők Diópác, karton 17 x 15,5 cm J.j.l.: Lotz. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
114. Neogrády Antal Galsa, 1861 - Alag, 1942 Rőzseszedő lány Olaj, vászon 60 x 50 cm J.j.l.: Neogrády A.
116. Lotz Károly Homburg vor der Höhe, 1833 - Budapest, 1904 Vágta hazafelé Olaj, vászon 17 x 24 cm J.j.l.: Lotz IRODALOM: Ybl Ervin: Lotz Károly élete és művészete. Budapest, Magyar Tudományos Akadémia, 1938 148 o.
Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
Kikiáltási ár: 950 000 Ft Reserve price: 3199 Euro
117. Neogrády László Budapest, 1896 - Budapest, 1962 Falusi ház kúttal Olaj, vászon 58 x 67 cm J.j.l.:Neogrády László Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 155 Euro
118. Neogrády László Budapest, 1896 - Budapest, 1962 Őszi táj Olaj, vászon 60 x 80 cm J.j.l.: Neogrády László Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 404 Euro
119. Neogrády Antal Galsa, 1861 - Alag, 1942 Domboldal Olaj, vászon 60 x 80 cm J.b.l.: Neogrády A. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
120. Szemlér Mihály 1833 - 1904 Tavasz Olaj, vászon 95 x 85 cm J.j.l.: Szemlér Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
121. Clarot, Johann Baptist 1797, Bécs - 1854. után, Pest Női portré, 1850 Vegyestechnika, papír 15 x 15 cm J.b.l.: J. Clarot 1850. Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 471 Euro
122. Canzi Ágost Elek Baden, 1808 - Pest, 1866 Gyerekek portréja kutyával, 1852 Akvarell, papír 38 x 31 cm J.j.l.: August Canzi 1852 Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
123. Német festő, 1800 körül Őrangyal Akvarell, papír 43 x 32 cm J.n. Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 135 Euro
124. Telepy Károly Debrecen, 1828 - Budapest, 1906 Erdőbelső, 1890 Akvarell, papír 25 x 33 cm J.j.l: Telepy Károly 1890 Kikiáltási ár: 140000 Ft Reserve price: 471 Euro
125. Jean Pierre Leonard Montpellier, 1790 - 1850 Szerelmespár Olaj, vászon 46 x 38 cm J.j.l.: J.P.Leonard Kikiáltási ár: 160000 Ft Reserve price: 539 Euro
126. Ingomár Ferenc (Frankel Ignác) Buda, 1838. - Budapest, 1924 Férfi portré Olaj, vászon 65 x 52 cm J.j.l: I. Frankel Hátoldalán műkereskedelmi cimke. Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 404 Euro
127. Kern Hermann Ármin Lipótújvár, 1839. - Maria-Enzersdorf, 1912 Férfi képmás, 1872 Olaj, vászon 53,5 x 43 cm J.b.oldalt: Kern H. 1872. Kikiáltási ár: 480 000 Ft Reserve price: 1616 Euro
128. Angol festő, 1860 körül Női portré Olaj, vászon 36,5 x 29,5 cm J.n. Szerepelt a BÁV 1978. májusi árverésén, 7-es tétel. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
129. Francia festő, 1700 körül Mulatozó társaság Olaj, fa 30 x 40 cm J.n. Kikiáltási ár: 360 000 Ft Reserve price: 1212 Euro
130. Francia festő, 1700 körül Angyalka Olaj, vászon 46 x 56 cm J.n. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
131. Juszkó Béla Tata-Tóváros, 1877 - Budapest, 1969 Csendélet gyümölcsökkel, 1930 Olaj, vászon 70 x 120 cm J.j.l.: Juszkó 1930 Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
132. Feltehetően Johann Georg Seitz Nürnberg, 1810 - Wien, 1870 Gyümölcs csendélet Olaj, vászon 55 x 69 cm Jelezve hátoldalán: JG Seitz Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
133. Jules-Alexandre Grün 1868 - 1934 Csendélet Olaj, vászon 75 x 86 cm J.j.l.: Grün A. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
134. Osztrák festő, 1820 körül G.W.Dys jelzéssel: Csendélet Olaj, fa 16 x 23 cm J.j.l.: G.W.Dys. Hátoldalán:A Szépművészeti Múzeum birálati száma: 371/92 Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 471 Euro
135. Flamand festő, 1800 körül Gyümölcscsendélet Olaj, fémlemez 26 x 21 cm J.n. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
136. Itáliai festő, 1750 körül Lovasok pihenője Olaj, vászon 37 x 49 cm J.n. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
137. Német festő, 1800 körül Pásztor fiú képmása Olaj, vászon 44,5 x 37 cm J.n. Hátoldalán a Szépművészeti Múzeum bírálati számával: 379/2000 Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
138. Flamand festő, 1730 körül Dámvad vadászat Pasztell, pergamen 42 x 57 cm J.n. Aukcionálva: BÁV 72/730. VÉDETT Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 741 Euro
139. Németalföldi művész, XVII század Vízparti táj várrommal Lavírozott tus fedőfehérrel, papír, kartonra kasírozva 50 x 69,5 cm J.n.. VÉDETT Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
140. Brodszky Sándor Tóalmás, 1819 - Budapest, 1901 Kastély látkép Papír, ceruza 28 x 41,5 cm J.j.l.: A. Brodszky Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 219 Euro
141. Haanen, Remigius Adrianus Oosterhout, 1812 - Aussee, 1894 Tájrészlet alakokkal, 1852 Ceruza, papír 11 x 15,5 cm J.b.l.: R van Haanen 18 mach 1852
142. Markó Károly, id. Lőcse, 1791 - Villa Appeggi (Olaszország), 1860 Romantikus táj alakokkal, 1837 Olaj, papír 14,3 x 20,2 cm J.k.l.: C.Markó 1837 REPRODUKÁLVA: Magyar Mesterek Magángyűjteményében. (CD-ROM, a Magyar Aukciós Index 1991-1997 melléklete), Budapest, Dutka, 1997
Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
Kikiáltási ár: 1 200 000 Ft Reserve price: 4040 Euro
143. Orlai Petrich Soma Mezőberény, 1822 - Budapest, 1880 Mária és Erzsébet királyné a novográdi fogságban Olaj, vászon 203 x 166 cm J.j.l: Orlay, 1879 KIÁLLÍTVA: Országos Magyar Képzőművészeti Társulat kiállítása 1879 nov-dec. Orlay Petnics Soma - Egy XIX. századi alkotóműhely Munkácsy Mihály Múzeum Békéscsaba, 2011.09.16. - 2012. 01. 8. Oeuvre - katalógus szám: 400 Kikiáltási ár: 3 200 000 Ft Reserve price: 10774 Euro
144. Magyar szobrász, 1740 körül Szent János apostol Faragott, festett fa 86 x 47 cm Keresztrefeszítést ábrázoló szoborcsoport részlete.
145. Magyar szobrász, 1740 körül Szűz Mária Faragott, festett fa, 89 cm Keresztrefeszítést ábrázoló szoborcsoport részlete.
Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 741 Euro
146. Orosz ikon Olaj, fatábla, ezüst borítással, 17 x 22 cm Ezüst jelzett: 84 zlotnyikos antik ezüst, IP mesterjegy. 1870 körül. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
147. Istenszülő az Élet forrása ikon Olaj, fatábla 35 x 31 cm Orosz, 1800 körül. Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1279 Euro
148. Fatáblába helyezett fémikonok A fatáblán: Ismeretlen szent, Istenszülő, János Evangélista, Szent Praszkovija. 26,8 x 22,3 cm 1800 körül.
149. Fatáblába helyezett fémikonok A fatáblán: Szent György legyőzi a sárkányt. 28,5 x 21,5 cm 1900 körül. a.) A kereszt felmagasztalása Rézötvözet, fehér, sötétkék zománc, 6,1 x 9,1 cm. b.) Krisztus menybemenetele Rézötvözetm fehér, sötétkék zománc, 4,7 x 4,3 cm. c.) Krisztus pokolra szállása Rézötvözet, fehér, sötétkék zománc, 4,7 x 4,3 cm.
Kikiáltási ár: 110 000 Ft Reserve price: 370 Euro
Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 505 Euro
150. Itáliai festő, 1770 körül Judit és Holofernész Olaj, vászon 50 x 59 cm J.n. Hátoldalán cimke: 1899-es bélyegzős dátummal, Fr. Antoine restaurátor műhely. Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 640 Euro
151. Itáliai festő, 1600 körül Szent Péter Olaj, vászon 39 x 60 cm J.n. Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 471 Euro
152. Johann Carl Loth München, 1632 - Velence, 1698 körül Lóth és lányai Olaj, vászon, 103 x 81 cm J.n. VÉDETT Kikiáltási ár: 4 400 000 Ft Reserve price: 14815 Euro
153. Miniatűr Elefántcsont lapra festett kalapos hölgy portré, fa keretben, réz belső keretgyűrűvel d.: 6 cm. Szignált: RV Lebrun. 1880 körül. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
155. Miniatűr férfi portré Elefántcsont lapra festett 6 x 5 cm (kerettel: 12 x 15,5 cm) J.n. 1880 körül. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
154. Miniatűr Elefántcsont lapra festett hölgy portré, fekete fa keretben, réz belső keretgyűrűvel d.: 6 cm Szignált: RB 1910 körül. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
156. Miniatűr Elefántcsont lapra festett hölgy portré, réz keretben 8 x 6 cm 1920 körül. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
158. Miniatűr Elefántcsont lapra festett kislány portré, fekete fa keretben, réz belső keretgyűrűvel d.:6 cm 1890 körül. Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 253 Euro
157. Miniatűr Elefántcsont lapra festett pihenő hölgyek, fa keretben, réz belső keretgyűrűvel d.:6 cm Szignált: Boucher után. 1920 körül. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
159. Itáliai festő, 1800 körül Olasz nő a tengerparton Olaj, karton 9,5 cm J.b.k.: XV Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 219 Euro
161. Osztrák festő, 1820 körül Luise von Kiss portréja Olaj, fémlemez 18,5 cm Jelölve a hátoldalon:Luise vin Kiss gil:Frenin von Horning Hornburg verchligt am 4.October 1821. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
160. Osztrák festő, 1840 körül Franz von Kiss portréja Olaj, fémlemez 18,5 cm Jelölve a hátoldalon:Franz von Kiss...gem: im Maii 18 von LDerK in Wien, Kissárosi Kiss Ferencz szül.17.Dec.8. megh.1859.Jul.25.Budán Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
162. Miniatűr Elefántcsont lapra festett női portré, elefántcsont keretben 8 x 9 cm Szignált: Boucher 1880 körül. Kikiáltási ár: 32 000 Ft Reserve price: 108 Euro
163. Miniatűr Elefántcsont lapra festett női portré, elefántcsont keretben, fa hátlappal, kitámasztóval 10 x 11,5 cm J.n. 1880 körül.
164. Miniatűr - A hinta Elefántcsont lapra festett, fa keretben 8 x 10,5 cm Szignált: Fragonart után. 1920 körül. Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 253 Euro
Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 128 Euro
165. Miniatűr szerelmi jelenettel Elefántcsont lapra festett, bársony szegélyű réz keretben 11 x 8 cm 1910 körül. Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 253 Euro 166. Miniatűr Elefántcsont lapra festett hölgy portré, ezüstözött fém keretben 8,5 x 6,5 cm 1920 körül. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
167. Miniatűr tokjában Elefántcsont lapra festett hölgy portré, bársony bélésű nyitható bőr hatású tokjában 5,9 x 6 cm 1920 körül. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
168. Miniatűr Elefántcsont lapra festett, bronz keretben 8,5 x 6 cm Jelzett: H.R 1890 körül.
169. Miniatűr Elefántcsont lapra festett női akt, fa keretben, ovális réz belső keretgyűrűvel 7 x 8 cm Szignált: FR 1910 körül.
170. Miniatűr Elefántcsont lapra festett női portré, elefántcsont keretben, bársony hátlappal, kitámasztóval 13,5 x 12 cm Szignált: K. Holwig 1880 körül.
Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 185 Euro
172. Miniatűr Elefántcsont lapra festett női portré, elefántcsont keretben 8 x 9 cm Szignált: Boucher 1880 körül. Kikiáltási ár: 32 000 Ft Reserve price: 108 Euro
171. Miniatűr Elefántcsont lapra festett női portré, elefántcsont keretben 8 x 9 cm Szignált: Latour 1880 körül.
173. Miniatűr Elefántcsont lapra festett fejkendős hölgy portréja. Kerete fa, teknőcpáncél, réz intarziával, réz belső keretgyűrűvel 12,5 x 10 cm Szignált: Bart
175. Zsúrkocsi Diófa, minden oldalon nyíló csiszolt üvegbetétes ajtókkal, pohártartókkal, kiemelhető tálcával. 74 x 86 x 45 cm 1930 körül. Felújított állapotban. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
174. Art-deco posztamens Tölgyfa, réz veretekkel 102 x 45 cm 1930 körül.
176. Art- deco zsúrkocsi Pácolt dió, minden oldalon nyíló csiszolt üvegbetétes ajtókkal, kiemelhető tálcával. 65 x 81 x 43 cm 1920 körül.
Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 471 Euro
Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 219 Euro
177. Empire karszék Keményfa, plasztikus bronz veretekkel, bordó selyemkárpittal. 100 x 65 x 64 cm 1810 körül. Felújított állapotban Kikiáltási ár: 320 000 Ft Reserve price: 1077 Euro
178. Faragott karszék Keményfa alap, faragott részletekkel, bordó selyemkárpittal. 105 x 60 x 65 cm 1900 körül. Felújított állapotban. Kikiáltási ár: 160 000 Ft Reserve price: 539 Euro
179. Íróasztal Josef Danhauser bútorterve alapján Fenyő alapon dió furnér, két mahagóni oszlopon álló ovális asztallap. 79 x 95 x 60 cm Osztrák, 1820 körül. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
180. Biedermeier szék Keményfa alapon dió-, diógyökér borítás, áttört támlával, kárpitozott ülőlappal. 93 x 43 cm 1840 körül. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
181. Szalonasztal Fenyő alapon dió-, diógyökér és egyéb egzotikus fákkal kirakott intarziával, asztallapjának közepén sárkányölő Szent György alakjával. 89 x 60 cm Német, 1870 körül. Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 404 Euro
182. Copf cilinderes írókomód Fenyőfa alapon dió-, diógyökér borítás, cseresznyéből és jávorból rakott intarziadíszítéssel, tusfestéssel. 112 x 120 x 60 cm 1780 körül. Proveniencia: Gróf Széchenyi család Kikiáltási ár: 950 000 Ft Reserve price: 3199 Euro
183. Empire írószekreter, 1810 körül Keményfa alapon mahagóni borítással, tűzaranyozott bronz díszítőelemekkel, lehajtható írólapja mögött kisfiókos, rejtett fakkoskiképzéssel, tetején fehér erezetű, fekete márványlappal. 138 x 91 x 45 cm Német, 1810 körül. Kikiáltási ár: 650 000 Ft Reserve price: 2189 Euro
184. Biedermeier Vitrin Fenyő alapon dió borítás 167 x 82 x 41 cm Magyar, 1860 körül. Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 438 Euro
185. Varró asztal Fenyő alapon mahagóni borítás, bordó bársony behúzással, Felhajtható asztallapja alatt több kisebb tároló fiók elefántcsont foganytúkkal, faragott lábakkal. 77 x 50 x 39,5 cm Észak Német, 1840 körül. Restaurált Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 253 Euro
186. Biedermeier Vitrin Fenyő alapon dió borítás 162 x 86 x 35 cm Magyar, 1860 körül. Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 438 Euro
189. Kaukázusi szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 230 x 145 cm Derbeut vidék, 1870 körül.
187. Balkáni szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 175 x 95 cm 1960 körül.
Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 121 Euro
188. Tekke türkmén szőnyeg Gyapjú, szenné csomózással 210 x 128 cm 1930 körül. Kikiáltási ár: 26 000 Ft Reserve price: 88 Euro
190. Türkmén - Afgán szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 195 x 114 cm 1900 körül.
191. Tebrisz szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 156 x 103 cm 1900 körül.
Kikiáltási ár: 8 000 Ft Reserve price: 27 Euro
194. Szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 128 x 92 cm 1920 körül.
192. Kilim szőttes Szövött gyapjú 254 x 124 cm 1920 körül.
Kikiáltási ár: 19 000 Ft Reserve price: 64 Euro
Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 121 Euro 193. Afgán szőnyeg Gyapjú, szenné csomózással 157 x 98 cm 1960 körül. Kikiáltási ár: 26 000 Ft Reserve price: 88 Euro
195. Szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 206 x 113 cm 1930 körül.
196. Nomád szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 300 x 200 cm 1900 körül.
197. Szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 153 x 98 cm 1900 körül.
199. Szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 128 x 53 cm 1930 körül.
Kikiáltási ár: 26 000 Ft Reserve price: 88 Euro
Kikiáltási ár: 10 000 Ft Reserve price: 34 Euro
198. Beludzsisztáni szőnyeg Gyapjú, szenné csomózással 150 x 95 cm 1900 körül. Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 40 Euro
200. Török szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 170 x 125 cm Kopott 1900 körül.
201. Török imaszőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 194 x 140 cm 1880 körül.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 40 Euro
Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 135 Euro
202. Kilim szőttes Szövött gyapjú 298 x 96 cm 1920 körül.
204. Kaukázusi szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 378 x 107 cm 1910 körül.
203. Kaukázusi szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 222 x 84 cm 1880 körül. Kikiáltási ár: 42 000 Ft Reserve price: 141 Euro
205. 206. Kaukázusi szőnyeg Török-Anatól szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással Gyapjú, gördesz csomózással 242 x 108 cm 122 x 55 cm Gendzse vidék, 1880 körül. 1930 körül. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro
209. Siráz szőnyeg Gyapjú, szenné csomózással 200 x 162 cm Dél - Nyugat Irán, 1880 körül.
207. Imaszőnyeg Pamut alapon gyapjú, szenné csomózással 210 x 130 cm Irán, 1880 körül.
Kikiáltási ár: 32 000 Ft Reserve price: 108 Euro
208. Perzsa szőnyeg Gyapjú szenné csomózással 197 x 132 cm 1900 körül. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 128 Euro
210. Anatol szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 220 x 113 cm Közép-Anatolia, 1900 körül.
211. Török-Anatól szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 100 x 62 cm Anatolia, 1930 körül.
213. Bochara szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 120 x 95 cm 1950 körül. 212. Afgán - Beludzs imaszőnyeg Gyapjú, szenné csomózással 170 x 107 cm Angolmosott, 1930 körül.
Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 54 Euro
214. Afgán szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 205 x 148 cm 1930 körül. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 94 Euro
Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 94 Euro
215. Tekke türkmén szőnyeg Gyapjú, szenné csomózással 167 x 130 cm 1940 körül.
216 Kaukázusi szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 210 x 110 cm Afgán, 1900 körül.
217. Tekke türkmén szőnyeg Gyapjú, szenné csomózással 147 x 120 cm Bochara, 1880 körül.
218. Szőnyeg Gyapjú, gördesz csomózással 162 x 90 cm Kaukázus, 1900 körül.
219. Tekke türkmén szőnyeg Gyapjú, szenné csomózással 120 x 90 cm 1920 körül. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro
220. Bochara szőnyeg Gyapjú, szenné csomózással 113 x 90 cm 1950 körül.
221. Tekke türkmén szőnyeg Gyapjú, hurkolt csomózással 140 x 105 cm 1960 körül.
Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 51 Euro
MÁSODIK NAP 222. Muzeális Törley Pezsgő Grand Vin Réser, Törley Józs és Tsa. Budafok 1900 körül. Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 51 Euro
223. Littke Cuvée 1915 A Budapesti Országos Casino és Park Club részére készült Kikiáltási ár: 10 000 Ft Reserve price: 34 Euro
224. Úti parfümös doboz Keményfa alapon topolya borítású doboz, tetején paliszander alapba különféle nemesfákból rakott intarzia díszítéssel, belül két csiszolt üvegfiolával 10 x 14 x 8 cm Itália, 1850 körül. Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 155 Euro
225. Tantalusz Fa tok, réz fogórésszel, 3 db csiszolt kristály butellával 30 x 36 x 14 cm Jelzett: “THE CABINET”, Mappin and Webb. Anglia, 1880 körül Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 253 Euro
226. Empire asztali óra Mahagóni borítású tok, faragott, laparanyozott részletekkel, tűzaranyozott bronz díszítőelemekkel 53 x 30 cm Arab számos, naptármutatós számlap, negyedütős szerkezet. Jelzett: Joseph Lechner in Pest (Alapítva:1808) 1815 körül. Kikiáltási ár: 440 000 Ft Reserve price: 1 481 Euro
227. Bécsi empire kandallóóra Tűzaranyozott bronz tok, pácolt, politúrozott fa. Arabszámos, naptáras számlap. Ismétlős negyedütős szerkezet 54 x 25 x 9 cm Órásmester: Paul Simeth, Bécs 1815 körül. REPRODUKÁLVA: Polgár Árpád és Schmidt Tünde: Az idő urai az órák nagykönyve: 125. old. középső kép. Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1279 Euro 228. Empire asztali óra Fa tok, tűzaranyozott bronz és alabástrom rátétekkel. Percbeosztásos, zománcozott számlap. Arab számos, zománcozott számlap. Negyedütős, fonalfelfüggesztéses ingaszabályozós Clement gátszserkezet, spirál gonggal 47 x 32 cm 1800 körül. REPRODUKÁLVA: Polgár Árpád és Schmidt Tünde: Az Idő Urai. 122. oldal. Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1 279 Euro
229.
230.
231.
231. Szablya Szegecselt markolat, bőr borítású hüvely, pengéjén jelzett: Tiller Hoflieferant Budapest. 65 cm Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 185 Euro 232. Elöltöltős kovás pisztoly Fa, fém 38 cm 1800 körül. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
229. Török szablya Damaszkolt penge, csont markolattal, bőr hüvellyel, 97 cm. 1800 körül. Kikiáltási ár: 110 000 Ft Reserve price: 370 Euro 230. Lovassági szablya Rájabőr markolattal, damaszkolt penge, egyik oldalán Dávid csillag, másik oldalán W.K & C mesterjegy, bőr borítású hüvellyel 97 cm Angol, 1860 körül. Kikiáltási ár: 70 000 Ft Reserve price: 236 Euro
233. Kikészített medvebőr 1900 körül. 260 x 240 cm. Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 640 Euro
234. Bécsi biedermeier asztalióra Fenyőfa alapon mahagóni borítású tok 40 x 24 x 12 cm Arab számos, percbeosztásos, zománcozott számlap, felesütős szerkezet Számlapján jelzett: Franz Heckel,Wien Ausztria, 1810 körül. REPRODUKÁLVA: Polgár Árpád és Schmidt Tünde: Az idő urai az órák nagykönyve: 127. old. középső képen.
235. Német szekrényóra Dió, diógyökér, topolya borítású fa tok 42 x 22 x 12 cm Római számos, ezüstözött számlapkörös, vésett réz számlap, egyhetes, járó, ismétlős, láncos szerkezet. Számlap jelzett: Iohan R WORWI 1780 körül.
236. Biedermeier keretóra Aranyozott fa tok, mélyített ökörszemes keretben 50 x 42 x 16 cm Domború, arab számos, percbeosztásos, zománcozott számlap. Számlapján jelzett: “Leopold Körner in Vienne” Felesütős, Clement gátszerkezetes, fogasíves, fonalfelfüggesztéses ingával és csengettyűvel. Díszes öntött sarokveretekkel, inga előtti lencsét széttárt szárnyaival ölelő griffmadárral. Osztrák, 1800 körül. REPRODUKÁLVA: Polgár Árpád és Schmidt Tünde: Az idő urai az órák nagykönyve: 131. oldal. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1 279 Euro
238. Empire kétágú falikar pár aranyozott bronz, növényi, kosfejes díszítéssel 33 cm Francia, 1890 körül. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro 237. XV.Lajos stílusú boulle konzolóra, 1870 körül Keményfa alapon teknőc páncél és réz berakásos tok és konzol aranyozott réz díszítő elemekkel, 87 + 40 cm. Felesütős szerkezet, domborított réz római számos zománcos számlap. Számlapján jelzett: BRULFER A PARIS. Kikiáltási ár: 950 000 Ft Reserve price: 3199 Euro
239. Francia kandallóóra Tűzaranyozott bronz tok 40 x 22 x 10 cm Téglatest talapzaton álló, szárnyas, kardot tartó angyal, puttonyában óraházzal. Római számos, zománcozott számlapgyűrű. Felesütős, nyolc napos szerkezet. Francia, 1800 körül. Kikiáltási ár: 750 000 Ft Reserve price: 2 525 Euro
240. Empire urnaóra Tüziaranyozott bronz tok, zománcozott római számos számlap, nyolc napos járatú felesütős szerkezet 42 cm Francia, 1800 körül. REPRODUKÁLVA: Polgár Árpád és Schmidt Tünde: Az Idő Urai az órák nagykönyve 81. old. Kikiáltási ár: 750 000 Ft Reserve price: 2 525 Euro 241. Francia kandallóóra Onyx talapzaton, tűziaranyozott bronz kariatídával díszített márvány oszlopok, tetején patinázott bronz szfinxszel illetve láncot tartó sas figurával 57 x 44 x 12 cm Arab számos, zománcozott számlap, felesütős szerkezet. Jelzett: Blanc Fils. Francia, 1800 körül. PÁRDARABJA REPRODUKÁLVA Pierre Kjiiberg: Enciklopedia da la Pendule Francaise, 199. és 201. oldal. REPRODUKÁLVA: Polgár Árpád, Schmidt Tünde: Az idő urai az órák nagykönyve: 70. old. jobb oldali képpel. Kikiáltási ár: 650 000 Ft Reserve price: 2 189 Euro
243. Moszkvai tányér Porcelán, színes, aranyozott festéssel 13,5 cm Jelzett: masszába nyomott TK jelzés. Moszkva (P. Kosloff), 1820-1856. körül. Kikiáltási ár: 19 000 Ft Reserve price: 64 Euro 244. Szentpétervári tányér Porcelán, színes, aranyozott festéssel 13,5 cm Jelzett: máz alatti kék jelzés. 1796-1801 körül. Kikiáltási ár: 19 000 Ft Reserve price: 64 Euro
242. Dohánytartók (Szerecsenpár) Festett terrakotta 27 és 26 cm Jelzett: benyomott JM (Johann Maresch) márkajelzés, valamint 3303 és 3304-es fazonszámok. Csehország, 1930. körül.
243.
244.
Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 155 Euro
245.
246.
245. Bronz japán váza Bronz alapon színes rekeszzománc díszítéssel 31 cm Japán, XIX. sz vége. Kikiáltási ár: 80 000 Ft Reserve price: 269 Euro
246. Madár alakú bronz japán váza Bronz alapon színes rekeszzománc díszítéssel 35 cm Japán, XIX. sz vége. Kikiáltási ár: 90 000 Ft Reserve price: 303 Euro
247. Kovács Margit Győr, 1902 - Szentendre, 1977 Éneklő lányka Égetett, mázas cserép 15 cm Alján jelzett: benyomott KM monogram. Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 101 Euro 248. Kovács Margit Győr, 1902 - Szentendre, 1977 Csikó Égetett, mázas cserép 15 cm Talpazatán jelzett: KM Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 135 Euro
247.
249. Búza Barnabás, Vésztő, 1910 - Budapest, 2010 Madonna a gyermek Jézussal Mázas fehércserép 64 x 49 cm Jelzett: szimbólum. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
248.
250.
250. Eklektikus dísztál 800-as finomságú ezüst, 626 g 32 x 19 cm Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel, tükrében mesterjegy: E.Wörner 08. Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 253 Euro 251. Cigarettadoboz 800-as finomságú ezüst, nettó 190 g 4 x 14 x 10 cm Jelzett: 1937-66 között használt magyar fémjel. Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 81 Euro
251.
252.
252. Cigarettakínáló doboz 800-as finomságú ezüst, nettó 94g 15 cm Jelzett: 1937-1966 között használt magyar fémjel.
253.
256.
254.
253. Családi fotókeret 925-ös finomságú ezüst, fa, nettó 58 g 20 x 10 cm 3-as osztású keret Jelzett: Sterling, Hand-made. Angol, 1930 körül. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 94 Euro
255.
254. Bécsi fogvájótartó pár 800-as finomságú ezüst, 66 g 10 cm Jelzett: Bécs, 1867-1936 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 54 Euro
255. Art-deco pudrié 800-as finomságú ezüst, bruttó 115 g 12 cm Belsejében tükörrel, oldalán kihúzható rúzstartóval. Jelzett: 1936-1966 között használt magyar fémjel. Kikiáltási ár: 13 000 Ft Reserve price: 44 Euro
256. Cukortartó és tejkiöntő 800-as finomságú antik ezüst, 35 g 6-6 cm. Peremén vésett ajándékozási felirat: “1841” Elmosódott fémjel, mesterjegy. Német, 1840 körül. Kikiáltási ár: 7 000 Ft Reserve price: 24 Euro
257. Art-deco kis teáskészlet 800-as finomságú ezüst, 284 g kanna: 12 cm kiöntő: 6 cm cukortartó: 5 cm Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel. Kikiáltási ár: 44 000 Ft Reserve price: 148 Euro
258. Bachruch Antal Működött: 1800-as évek vége. Emeletes kínáló 800-as finomságú ezüst, 926,7 g 35 cm Jelzett: Pest, 1867-1937 között használt fémjel, Bachruch A. mesterjegy. Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 640 Euro
260.
259.
261.
259. Ezüst peremű váza 800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg test 25 cm Peremén jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
260. Kínáló alátéttel 800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg test 22 cm Ezüst peremű tükör betétes kerek alátéttel. Német, 1940 körül.
Kikiáltási ár: 50 000 Ft Reserve price: 168 Euro
Kikiáltási ár: 60 000 Ft Reserve price: 202 Euro
261. Ezüst peremű váza 925-ös finomságú ezüst, csiszolt üveg test 29 cm Peremén vésett német nyelvű ajándékozási felirat: “Dresda 1931” Jelzett: Német, 1888-tól használt holdkoronás fémjel. Kikiáltási ár: 50 000 Ft Reserve price: 168 Euro
262. Pesti áttört kínálótál 800-as finomságú ezüst, 239 g 20 cm Jelzett: Pest, 1867-1936 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 128 Euro
263. Pesti art-deco kínáló 800-as finomságú ezüst, 634 g 21 cm Jelzett: Pest, 1867-1936 között használt fémjel, SA mesterjegy.
264. Art-deco gyertyatartópár 925-ös finomságú ezüst, 442 g 30 cm Jelzett: Sterling Angol, 1920 körül.
Kikiáltási ár: 70 000 Ft Reserve price: 236 Euro
265. Art-deco ezüsttalpas kínáló 800-as finomságú ezüst, lila csiszolt üveg betéttel 27 x 12 cm Jelzett: 1937-1966 között használt magyar fémjel, PH mesterjegy. Kikiáltási ár: 50 000 Ft Reserve price: 168 Euro
266. Szecessziós asztali tintatartó 800-as finomságú ezüst, üveg betéttel, fa, bruttó 278 g 14 x 15 cm Jelzett: Holland, 1930 körül használt fémjel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 128 Euro
268. Francia tortalapát 950-es finomságú ezüst, 111 g 30 cm Jelzett: Francia, 1838-tól használt fémjel. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 54 Euro
267. Cukortartó és tejkiöntő 830-as finomságú ezüst, összesen 375 g cukortartó: 9 x 15,5 cm kiöntő: 8,5 x 11 cm Jelzett: Dánia, 1930 körül használt fémjel, Cohr (Carl M. Cohr of Frederichia) mesterjegy. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 185 Euro
269. Halszervírózó lapát 800-as finomságú ezüst, 87 g 31 cm Német, 1900 körül. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro 270. Tortalapát 830-as finomságú ezüst, 46 g 24 cm Jelzett: Dánia, 1900 körül használt fémjel, CFH (Christian F. Heise) mesterjegy. Kikiáltási ár: 9 500 Ft Reserve price: 32 Euro
271.
272.
271. Cukordoboz 800-as finomságú ezüst, 179 g 12 x 13 x 10 cm Jelzett: Német, 1888-tól használt fémjel. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro 272. Jeges vödör 800-as finomságú ezüst, üveg test 15 x 11 cm Szájperemén plasztikus csikóhalakkal. Peremén jelzett: Német, 1900 körül használt fémjel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 128 Euro 273. Teafűtartó 800-as finomságú ezüst, 162 g 10 x 8 x 6 cm Jelzett: Német, 1888-tól használt fémjel, SJL mesterjegy. Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price:121 Euro
274. Karaffa 800-as finomságú vésett, cizellált, eklektikus stílusú ezüst kiöntő résszel, csiszolt üveg test 38 cm Jelzett: 1888-tól használt Német hold-koronás, valamint 1872-1902 közötti brassói behozatali fémjel. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
273.
278.
275.
276. 277. 275. Klasszicista fűszertartó pár 833-as finomságú ezüst, kobaltkék üvegbetéttel, nettó 66 g 2,8 x 5,2 cm Jelzett: Holland, 1814-1953 között használt fémjel.
276. Klasszicista kínáló 800-as finomságú ezüst, kobaltkék csiszolt üveg betéttel, nettó 49 g 9,5 x 8 cm Jelzett: elmosódott fémjel, mesterjegy. Angol, 1890 körül.
277. Fűszertartó 925-ös finomságú ezüst, kobaltkék csiszolt üveg betéttel, nettó 29 g 6,5 cm Jelzett: Sterling Silver, MEMA Sweden. Svéd, 1900 körül.
278. Fűszertartó 925-ös finomságú ezüst, kobaltkék csiszolt üveg betéttel, nettó 14 g 3,5 x 5,5 cm Jelzett: Sterling Silver, MEMA Sweden. Svéd, 1900 körül.
Kikiáltási ár: 14 000 Ft Reserve price: 47 Euro
Kikiáltási ár: 7 500 Ft Reserve price: 25 Euro
Kikiáltási ár: 9 500 Ft Reserve price: 32 Euro
279. Bécsi, 6 személyes evőeszköz készlet 800-as finomságú ezüst, nettó 1453 g Jelzett: Bécs, 1872-1922 között használt fémjel, RO (Rudolf Oswald) mesterjegy. 26 db 6 db főételes kanál, 6 db főételes villa, 6 db főételes kés, 6 db teáskanál, 1 db nagy merőkanál, 1 db húsvilla. Dobozában. Kikiáltási ár: 170 000 Ft Reserve price: 572 Euro
280. Füles desszertes kosár 800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg betéttel, nettó 190 g, 20 cm Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
281. Ezüst asztali óra 800-as finomságú ezüst, nettó 287 g 20 cm Arab számos, kézi felhúzós, ébresztős szerkezet. Ezüst tokján jelzett: Német, 1940 körül használt fémjel.
282. Ezüst peremű kínáló 800-as finomságú ezüst, üveg test 15 x 6 cm Levelekkel áttört peremén jelzett: Francia, 1900 körül használt fémjel, Henri Lapeyre (1895-1923) mesterjegy.
283. Gyümölcskínáló 800-as finomságú ezüst, 1028 g 14,5 x 37 x 27 cm Jelzett: Német, 1888-tól használt holdkoronás fémjel, valamint No.: 9869 E. Eokert jelzéssel. Kikiáltási ár: 160 000 Ft Reserve price: 539 Euro
284. Csengő 925-ös finomságú ezüst, 29 g 9 cm. USA, 1900 körül. Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 51 Euro
285. Birminghami asztali naptár 925-ös finomságú ezüst tok, fa, bruttó: 128 g 10 cm Kihúzható, cserélhető hónapokat jelző táblácskákkal. Jelzett: Birmingham, 1900 körül használt fémjel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 128 Euro
286. Szivarvágó Acél, egzotikus fa 15,5 cm Jelzett: Solingen, DBGM. Német, 1900 körül. Kikiáltási ár: 9 500 Ft Reserve price: 32 Euro
287. Londoni whiskeys flaska 925-ös finomságú ezüst, csiszolt üveg test 15 cm Jelzett: London, 1900 körül használt fémjel, JP&Co mesterjegy. Ezüst alja levehető, pohárként használható. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
288. Szecessziós halszervírozó készlet dobozában 800-as finomságú ezüst, ezüstözött fém, bruttó 225 g. Eredeti bársony borítású dobozában. Jelzett: Német, 1900 körül használt fémjel. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 94 Euro
289. Ezüst teás, és kávés kanna 800-as finomságú ezüst, 1271 g kávés kanna 29 cm teás kanna 21 cm Jelzett: Német,1888-tól használt holdkoronás fémjel, L.B.Zimmermann mesterjegy. Kikiáltási ár: 115 000 Ft Reserve price: 387 Euro
290. Neorokokkó füles kínáló 800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg betéttel, nettó 178 g 23 cm Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 185 Euro
291. Asztali fűszerkínáló 800-as finomságú ezüst, 133 g 21 x 17 cm Négyes osztású kagyló formájú tálkákkal, hattyú alakú fogórésszel. Jelzett: 1930-tól használt spanyol fémjel.
292. Asztali sótartó 800-as finomságú ezüst, 78 g 10 cm Három öntött lábon álló test, peremén plasztikus madárkákkal. Jelzett: 1930 körül használt spanyol fémjel.
Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 81 Euro
293. Bonbon kínáló 800-as finomságú ezüst, 147 g 13 x 20 cm Középrészén plasztikus hattyúkkal. Jelzett: 1930-tól használt spanyol fémjel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 128 Euro
294. Bécsi historizáló desszertes készlet 800-as finomságú aranyozott ezüst, 541 g. 6 kés, 6 desszertes villa, 5 teáskanál, 5 fagylaltos kanál, 4 mokkáskanál, 1 süteményes lapát. Jelzett: Bécs, 1872-1922. között használt fémjel, VN (Victor Nuber: 18911905.) mesterjegy. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
295. Pesti 12 személyes étkészlet dobozában 800-as finomságú ezüst, 4197 g. Jelzett: Pest, 1867 - 1936 között használt fémjel. Lengyel Bertalan órás és ékszerész munkája. 12 db mokkás kanál, 12 db desszertes kanál, 12 db kanál, 12 db desszertes villa, 12 db villa, 12 db desszertes kés, 12 db kés, 2 db fűszertartó kanállal, 2 db húsos villa, 1 db cukorcsipesz, 1 db fogvájótartó, 1 db merőkanál, 1 db sószórós kanál, 1 db köretes kanál, 1-1 db saláta kiszedő. Mindösszesen 95 db Kikiáltási ár: 440 000 Ft Reserve price: 1481 Euro
296. Pesti cukorurna 800-as finomságú ezüst, 559 g 15 x 21 cm Leemelhető fedelén plasztikus rózsa fogógomb. Jelzett: Pest, 1937-1966 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
297. Pesti tálca 800-as finomságú ezüst, 664 g 43 x 32 cm Jelzett: Pest, 1937-1966 között használt fémjel, HS mesterjegy.
298. Pesti tálca 800-as finomságú ezüst, 953 g 51 x 34 cm Jelzett: Pest, 1937-1966 között használt fémjel.
299. Pesti kerek tálca 800-as finomságú ezüst, 644 g 33 cm Jelzett: Pest, 1867-1937 között használt fémjel.
300. Nyeles kézi gyertyaalátét 800-as finomságú ezüst, 133 g 17 cm Három öntött lábon álló karéjos forma. Jelzett: 1940 körül használt olasz fémjel. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro
301. Dohányszelence 800-as finomságú ezüst, 52 g 8 cm Jelzett: Holland, 1900 körül használt fémjel, HH mesterjegy. Kikiáltási ár: 9 000 Ft Reserve price: 30 Euro
302. Névjegytartó 800-as finomságú ezüst, 142 g 10 x 7 cm Belsején vésett héber monogram. Jelzett: elmosódott mesterjegy Német, 1900 körül. Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 74 Euro
303. Négyszögletes pesti tálca 800-as finomságú ezüst, 437g 36 x 19 cm Hátoldalán “Szigeti Nándor és Fia Budapest” forgalmazói etikett. Jelzett: Pest, 1937-1965 között használt fémjel, SR mesterjegy. Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 155 Euro
304. Cukordoboz 800-as finomságú ezüst, 244 g 13 x 10 cm Zsanéros nyitódású fedelén plasztikus dinnye fogógomb. j.n. Osztrák, 1890 körül Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 219 Euro
306. Pesti cukordoboz 800-as finomságú ezüst, 510 g 11 x 15 x 10 cm Jelzett: Pest, 1937-1966 között használt fémjel, HI mesterjegy. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
305. Cukordoboz 800-as finomságú ezüst, 364 g 15 x 10 cm Jelzett: 1937-1966 között használt magyar fémjel, HJ mesterjegy. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
307. Pesti kerek tálca 800-as finomságú ezüst, 266 g 20 cm Közepén vésett nemesi címer. Jelzett: Pest, 1867-1936 között használt fémjel
308. Cukordoboz 800-as finomságú ezüst, 245 g 13 x 11 cm 4 szőlőleveles lábon álló gilosált edénytest, fedelén plasztikus alma fedélgomb. J.n. Osztrák, 1900 körül.
Kikiáltási ár: 34 000 Ft Reserve price: 114 Euro
Kikiáltási ár: 42 000 Ft Reserve price: 141 Euro
309.
310. 311.
309. Bika alakú tejkiöntő 800-as finomságú ezüst, 222 g 17 cm Jelzett: utólagos fémjel, mesterjegy. Osztrák, 1900 körül. Kikiáltási ár: 44 000 Ft Reserve price: 148 Euro
312. Pesti halastál 800-as finomságú ezüst, 1936 g 70 cm Ovális, karélyos forma, öntött bordűr szegéllyel. Jelzett: Pest, 1867-1936 között használt fémjel, JK mesterjegy. Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 640 Euro
310. Orosz ezüst porcukorszóró 84 zlotnyikos ezüst, 63 g 18 cm Jelzett: 1900 körül használt orosz fémjel.
311. Orosz ezüst porcukorszóró 84 zlotnyikos ezüst, 53 g 17,5 cm Jelzett: 1900 körül használt orosz fémjel.
313. Pesti teás készlet (3 db) 800-as finomságú ezüst, 1530 g 22; 16; 13 cm Jelzett: Pest, 1867-1936 között használt fémjel, HH mesterjegy. Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 640 Euro
314. Pesti cukordoboz 800-as finomságú ezüst, 560 g. Jelzett: Pest, 1867-1936 között használt fémjel, KA mesterjegy. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
315. Talpas kínáló 925-ös finomságú ezüst, 271 g 17, 5 x 15 cm Jelzett: Sterling 496. Angol, 1930 körül. Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 81 Euro
316. Birminghami füles kínáló 925-ös finomságú ezüst, 401 g 20 x 23 x 21,5 cm Jelzett: Birmingham, 1929-ben használt fémjel, SLd (Suckling Ltd.) mesterjegy. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 185 Euro
317. Talpas kínáló 925-ös finomságú ezüst, 271 g 17, 5 x 15 cm Jelzett: Sterling 496. Angol, 1930 körül. Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 81 Eur
318. Art-deco füles cukortartó 800-as finomságú ezüst, 273 g 17 x 9 cm Jelzett: 1937-1966 között használt magyar fémjel. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
319. Nyeles kiöntő 830-as finomságú ezüst, feketére pácolt fa nyéllel, nettó 213 g 23 cm Jelzett: Dánia, 1930 körül használt fémjel.
320. Londoni borosüveg alátétpár 925-ös finomságú ezüst, fa 4 x 9 cm Jelzett: London, 1900 körül használt fémjel, MCH mesterjegy.
321. Szalvétatartó 835-ös finomságú ezüst, 78 g 13,5 x 6,5 cm Jelzett: 1940 körül használt német fémjel. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro
322. Szószos kiöntő 925-ös finomságú ezüst, 152 g 16 cm. 3 öntött lábon álló edénytest. Jelzett: Sheffield, (W&H) Walker&Hall mesterjegy. Angol, 1900 körül. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro
323. Teafűtartó 925-ös finomságú ezüst, 127 g 8,5 x 7 cm Jelzett: Sterling Angol, 1930 körül. Kikiáltási ár: 32 000 Ft Reserve price: 108 Euro
324. Moszkvai art-deco cukordoboz 84 zlotnyikos ezüst, 408 g 7 x 13 x 9 cm Jelzett: Moszkva, 1908-1917 között használt fémjel, T.I. (feloldatlan) mesterjegy. Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 471 Euro
325. Mustártartó, kanállal 830-as finomságú ezüst, 135 g 16 cm Jelzett: Dánia, 1920ban használt fémjel, ASTEFFENSEN (J.M.A. Steffensen) mesterjegy. Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 121 Euro
326. Gólyás fogvájótartó 800-as finomságú ezüst, 115 g 9 cm Jelzett: 1900 körül használt német fémjel, HA mesterjegy. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro
327. Kiddus pohár 800-as finomságú ezüst, 119 g 12 cm Oldalán vésett héber felirat. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 128 Euro
328. Bécsi neorokokkó tálca 800-as finomságú ezüst, 465 g 33 cm Közepén vésett családi monogram. Jelzett: Bécs, 1867 - 1922 között használt fémjel, FR mesterjegy Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 135 Euro
329. Bécsi cukortartó 800-as finomságú ezüst, 342g 18 cm Jelzett: Bécs, 1872-1922 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 219 Euro
330. Kézi gyertyatartó 800-as finomságú ezüst, 142 g 14 x 12 cm Kocka forma, sarkain visszahajtott fülekkel, vésett díszítéssel. Jelzett: 1900 körül használt portugál fémjel. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 94 Euro
331. Bécsi cukordoboz 800-as finomságú ezüst, 362g 14 x 11 cm Jelzett: Bécs, 1872-1922 között használt fémjel, JL mesterjegy. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 185 Euro
332. Pesti szervírozó tálca 800-as finomságú ezüst, 2187 g 71 cm x 47 cm Rózsás szegéllyel. Jelzett: Pest, 1867-1936 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 28 0000 Ft Reserve price: 943 Euro
334. Likőrös üveg 800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg test és dugó 31 cm Nyakperemén jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
333. Ezüst peremű kínáló tál 800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg test 20 x 9 cm Peremén jelzett: 1966-tól használt magyar fémjel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 128 Euro
Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 81 Euro 335. Áttört kínáló 830-as finomságú ezüst, csiszolt üvegbetéttel, nettó 282 g 18 x 8 cm Jelzett: Dánia, 1930 körül használt fémjel. Kikiáltási ár: 42 000 Ft Reserve price: 141 Euro
336. Ezüst nyelű sétabot 800-as finomságú ezüst nyéllel, feketére pácolt fa 88 cm Jelzett: 1936-66 között használt magyar fémjel. Kikiáltási ár: 8 000 Ft Reserve price: 27 Euro
337. Süteményes készlet dobozában 800-as finomságú ezüst, aranyozott fém, bruttó 138 g. Eredeti bársony borítású dobozában. Jelzett: Francia, 1880 körül használt fémjel. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 94 Euro
338. Pesti kétfüles asztali gyümölcs kínáló 800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg betéttel, nettó 1722 g 52 x 33 cm Hólyagos test, öntött bordűr szegéllyel. Jelzett: Pest, 1867-1936 között használt fémjel, SA mesterjegy. Kikiáltási ár: 200 000 Ft Reserve price: 673 Euro
339. Klasszicista bécsi gyertyatartópár 800-as finomságú ezüst, 1683 g 45 cm 3 öntött lábon álló gilosált test. Jelzett: Bécs, 1867-1936 között használt fémjel, CS mesterjegy. Kikiáltási ár: 360 000 Ft Reserve price: 1212 Euro
340. Orosz tejkiöntő 84 zlotnyikos ezüst, 130 g 7 cm Jelzett: Orosz, 1880 körül használt fémjel
341. Orosz kaviártartó 84 zlotnyikos ezüst, 294 g 13 cm Jelzett: Orosz, 1900 körül használt fémjel, HH mesterjegy.
342. Vodkás pohár 13 latos antik ezüst, 70 g 7 cm Palástján vésett ajándékozási felirat. Utólagosan jelzett: Pesth, 185(?), LK (Laky Károly) mesterjegy. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro
343. Orosz ezüst öv 84 zlotnyikos antik ezüst, bőr, bruttó 582 g 82 cm Jelzett: 1860 körül használt orosz fémjel.
344. Orosz teáskészlet kanalakkal (6 darab) 875-ös finomságú ezüst, üveg betéttel, nettó 879 g 12 cm Jelzett: Orosz, 1940 körül használt fémjel.
345. Jean Baptiste Claude Odiot (1763 - 1850) Tálca 800-as finomságú ezüst, 1589 g 50 x 40 cm Jelzett: Francia, 1840-1879 között használt exportjel, Jean Baptiste Claude Odiot párizsi mesterjegy, valamint 1921 körüli bécsi behozatali jel. Kikiáltási ár: 550 000 Ft Reserve price: 1852 Euro
346. Párizsi klasszicista asztalközép 800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg betéttel, nettó 258 g 33 x 21 cm Jelzett: Párizs, 1900 körül használt fémjel, Párizsi Ötvösmesterek Közössége (Société Parisienne d’ Orfévrerie 1910-1914) mesterjegy. Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 471 Euro
347. Párizsi süteményes készlet dobozában 800-as finomságú ezüst, csont nyéllel, bruttó 136 g. Eredeti bársony borítású dobozában. Jelzett: Párizs, 1860 körül használt fémjel, Jules Piault 1856-tól használt mesterjegy. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 128 Euro
348. Párizsi spárga csipesz 800-as finomságú antik ezüst, 129 g 22,5 cm Fogóján kidomborodó főnemesi címer. Jelzett: Párizs, 1840 körül használt fémjel, LouisIsidore Angée (1834-1842) mesterjegy. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
349 Fűszertartó készlet dobozában 800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg betéttel, nettó 39 g 10 cm Eredeti forgalmazói dobozában. Jelzett: Francia, 1880 körül használt fémjel. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 94 Euro
350. Francia empire olaj-ecettartó 950-es finomságú ezüst, csiszolt üveg, nettó 264 g 21 cm Jelzett: Francia, 1838-tól használt Minerva fej. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
351. Francia füles bonboniere 950-es finomságú ezüst, csiszolt üveg, bruttó 647 g 16 x 17 cm Leemelhető fedelén plasztikus rózsával. Jelzett: Francia, 1838-tól használt Minerva fej. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
352. Tajtékpipa Faragott tajték, antik ezüst szerelékkel 15 cm Eredeti bőr tokjában. Német, 1860 körül.
353. Lőportartó edényke Csont, fém 10 x 7 cm Osztrák, 1880 körül.
354. Vadásztőr 13 latos antik ezüst, bőr 26 cm Osztrák, 1880 körül. Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 121 Euro
355. Kézzel festett családi portrék ezüst keretben Akvarell, papír, 800-as finomságú vésett ezüst keretben, nettó 1099 g 70 x 65 cm Keret peremén jelzett: Pest, 1867- 1936 között használt magyar fémjel. 1870 körül. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
356. Bécsi antik olaj és ecet tartó 13 latos antik ezüst, 512 g 24 x 13 x 19 cm Jelzett: Bécs, 183?, CI (Carl Isaac) mesterjegy. 3 üveggel, 2 fűszerszóróval (Ezüstözött kupakkal)
357. Bécsi gyertyatartó pár 13 latos antik ezüst, 386 g 26 cm Jelzett: Bécs, 1856, CS (Cyrillus Schillberger) mesterjegy.
358. Josef Karl Klinkosch Bécs, 1822 - 1888 Kínáló 800-as finomságú ezüst, 1093 g 34,5 x 30 cm Jelzett: Bécs, 1872-1922 között használt fémjel, J.C.K. (J.C. Klinkosch) mesterjegy. Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 943 Euro
359. Bécsi boroskehely 13 latos antik ezüst, 112 g 13 cm Jelzett: Bécs, 1858, JW mesterjegy 360.
359.
362.
361.
Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 135 Euro 360. Bécsi antik fűszertartó 13 latos antik ezüst, 134 g 8 x 15 cm Jelzett: Bécs, 1860 körül használt fémjel, TJ mesterjegy. Kikiáltási ár: 34 000 Ft Reserve price: 114 Euro 361. Prágai tubákos szelence 13 latos antik ezüst, 77 g 2,5 x 8 x 4 cm Teljes felületén gilosált díszítés, belül aranyozott. Jelzett: Prága, 1865, IHK mesterjegy. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 128 Euro 362. Bécsi cukorszóró 13 latos antik ezüst, 161 g 14,5 cm Jelzett: Bécs, 1834, NM (Nikolas Möller) mesterjegy. Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 155 Euro
363. Bécsi kávéskanna 13 latos antik ezüst, 434 g 19 cm Jelzett: Bécs, 1840, CI (Carl Isak) mesterjegy. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Eur
364. Bécsi antik cukordoboz 13 latos antik ezüst, 317 g 14 x 10 x 13 cm Négy lábon álló szögletes gerezdes forma, rózsamintás díszítéssel, zsanéros nyitódású tetején plasztikus körte forma. Jelzett: Bécs, 18?7, IW (Isidor Winkler) mesterjegy. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
365. Bécsi kulcsos cukordoboz 13 latos antik ezüst, 660 g 13 x 16 x 11 cm Jelzett: Bécs, 1840, elmosódott mesterjegy. Eredeti kukcsával. Kikiáltási ár: 160 000 Ft Reserve price: 539 Euro
366. Bécsi antik cukordoboz 13 latos antik ezüst, 319 g 15 cm Zsanéros nyitódású fedelén plasztikus dinnye fedélgomb. Jelzett: Bécs, 1858, AK mesterjegy Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
367. Budai sótartópár 13 latos antik ezüst, 245 g 5,5 x 8,5 x 6 cm Aranyozott ezüst betétekkel. Jelzett: Buda, 1790 körül, WG (Wenzel Gretschl) mesterjegy. Kőszeghy 59 o. 344. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
368. Bécsi antik cukordoboz 13 latos antik ezüst, 453 g 12 x 10 x 10 cm Golyó lábakon álló négyszögletes forma, zsanéros nyitódású fedelén plasztikus növénydísz, eredeti kulcsával. Jelzett: Bécs, 1850, JR (Johann Rothbauer) mesterjegy. Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 471 Euro
369. Antik német cukorurna szedővel 13 latos antik ezüst, üveg betéttel, bruttó 653 g 21 x 18 cm Jelzett: 1820 körül használt német fémjel, JD mesterjegy
370. Gyertyatartópár 13 latos antik ezüst, 546 g 30,5 cm Feloldatlan fémjel. Feltehetően német, 1860 körül.
Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 640 Euro
Kikiáltási ár: 90 000 Ft Reserve price: 303 Euro 371. Josef Karl Klinkosch Bécs, 1822 - 1888 Toll és tintatartó, levélbontóval 800-as finomságú ezüst, 1089 g 12,5 x 32 x 20 cm Jelzett: Bécs, 1872-1922 között használt fémjel, J.C.K. (J.C.Klinkosch) mesterjegy. Levélbontó nem ezüst. Kikiáltási ár: 260 000 Ft Reserve price: 875 Euro
372. Pasperger József (e. 1762 - 1791.) Pesti ezüst korona 13 latos antik ezüst, 157 g 16 x 18 cm Jelzett: Pest, 1824, FP. (Franciscus Pasperger) mesterjegy. Kőszeghy 73.o. 487 Kikiáltási ár: 80 000 Ft Reserve price: 269 Euro
373. Bécsi fűszertartó 13 latos antik ezüst, 72 g 5 cm Jelzett: Bécs, 1818, kivehetetlen mesterjegy.
374. Bécsi antik szelence 13 latos antik ezüst, 78 g 8,5 x 5 x 1,5 cm. Jelzett: Bécs, 1845., TS (Thomas Scheidl) mesterjegy.
375. Olmützi empire fűszertartó 13 latos antik ezüst , 96 g, 7,5 x 6,5 cm Jelzett: Olmütz,1814, elmosódott mesterjegy.
376. Két személyes antik díszkanál készlet Tűzaranyozott antik ezüst, 478 g. Jelzett:Varsó, 1700 körül használt fémjel Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 505 Euro
377. Empire fűszertartó pár 833-as finomságú antik ezüst, 526 g 10 cm Jelzett: Holland, 1820 körül használt fémjel, HV mesterjegy. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
378. Empire fűszertartó pár 833-as finomságú antik ezüst, csiszolt kristályüveg betéttel, bruttó 532 g 8,5 cm Jelzett: 1814-1953 között használt Holland fémjel, ITO mesterjegy. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
379. Goszmann György (1807 - 1888.) Pesti olaj és ecet tartó 13 latos antik ezüst, nettó: 445 g 25 x 21 cm Jelzett: Pest, 186?, GG (Goszmann György) mesterjegy. Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 438 Euro
380. Sheffieldi desszertes lapát 925-ös finomságú ezüst, csont nyéllel, bruttó 269 g 33,5 cm Jelzett: Sheffield, 1890 körül használt fémjel. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
381. Párizsi tortalapát 800-as finomságú ezüst, csont nyéllel, bruttó 87 g 31 cm Jelzett: Párizs, 1880 körül használt fémjel, elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 94 Euro
382. Antik bécsi tortalapát 13 latos antik ezüst, faragott csont nyéllel, bruttó 89 g 24 cm Jelzett: Bécs, 1857, TD mesterjegy. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 94 Euro
383. Münsteri barokk cukordoboz 13 latos antik ezüst, 257g 8 x 14 x 10 cm Ovális, karéjos, bordázott edénytest, leemelhető fedővel. Jelzett: Münster, IF mesterjegy. 1780 körül. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro 384. Barokk doboz 800-as finomságú antik ezüst, 125 g 4,5 x 12,5 x 9,5 cm Ovális forma, leemelhető fedővel, domborított, cizellált dús növényi díszítéssel. Jelzett: Német, 1790 körül, A. Koch mesterejegy, alján cakkos mintavétel a fémfinomság ellenőrzésére (tremolier stich). Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 438 Euro
385. Amszterdami kávés kiöntő 934-es finomságú antik ezüst, 417 g 13 x 23 x 11 cm Jelzett: Amszterdam, 1852. TGB mesterjegy. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
386. Feszület Feketére fényezett fa, préselt ezüst díszítményekkel, 56 cm. 1870 körül. Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 505 Euro
388. Francia borkóstoló tálka 950-es finomságú ezüst, 64,2 g 10,5 x 8 x 2 cm Jelzett: Francia, 1838 körül használt fémjel, MP mesterjegy. Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 219 Euro
387. Barokk monstranca Részlegesen aranyozott antik ezüst, faragott fa talp, nettó 1956 g 70 x 33 cm Jelzett: feloldatlan fémjel, CM mesterjegy. Német, 1650 körül. Hozzá tartozó körmeneti tartórúddal Kikiáltási ár: 480 000 Ft Reserve price: 1616 Euro
389. Úrasztali kehely Kartusokkal és florális elemekkel díszített ezüstözött réz test, 13 latos, aranyozott antik ezüst kehellyel 27 cm Osztrák, Anders Heinrich Josef mesterjegyével 1850 körül. Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 81 Euro
390. Omega duplafedeles zsebóra 14 k arany tok, bruttó 95,6g, arany porvédő fedél. Festett arab számos, kis másodperckörös számlap. Jelzett tok, számlap, szerkezet: OMEGA. Működik. Törött üveg. Tokszám: 3825696 63 x 51 x 13 mm Kikiáltási ár: 90 000 Ft Reserve price: 303 Euro
391. Elgin duplafedeles arany zsebóra 14 k arany tok, bruttó 91,31g Arabszámos, kismásodperc körös, porcelán számlap. Jelzett tok, számlap szerkezet: Elgin. Szerkezetszám: 17169307 Tokszám: 9927319 66 x 53 x 11 mm. Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 505 Euro
392. Movado arany férfi zsebóra 14 k arany, bruttó 66,2g Duplafedeles. Fedelek kézi véséssel díszítettek. Alsó részen, kartusban RS grófi címer, tulajdonosi véset. MOVADO márkajelzés. Nem működik. Üvege hiányzik. Svájci fémjel Tokszám: 900940 62 x 50 x 11 mm Kikiáltási ár: 50 000 Ft Reserve price: 168 Eur
393. Duplafedeles arany zsebóra 18 k arany, bruttó súly kulccsal: 84,4 g Giluzsált díszítésű fedelek. Római számos, kis másodperckörös, zománcozott számlap. Az óra és a percmutató 1-1 apró briliánssal ékítve. Eredeti kulccsal. 1910 körül 60 x 48 x 12 mm Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Eur
394. Arany női karóra briliánsokkal 14 k arany, bruttó 34,5 g Szövött jellegű karpánt. Kerekített óratok peremén 30 apró briliáns ékítés, összesen cca 0,30 ct (M, Cr, P). CHRIST márkajelzésű számlap. Elektromos szerkezet. Zsanéros biztonsági zárral. Hossz: 18,5 cm Modern, Svájc Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 741 Euro
396. Rado Jubile női karóra Kerámia bevonatú tok és szíj. Tokon kétoldalt 2-2 sorban, 24-24, valamint a számlapon 4 indexponton 4 apró briliáns ékítés, összesen cca 1,00 ct (M, W,VS). Elektromos RADO Diastar szerkezet. Eredeti dobozban, jótállási jeggyel. Modern. Tokszám: 11212129 Kikiáltási ár: 300 000 Ft Reserve price: 1010 Euro
395. Rolex női arany karóra 14 k arany, bruttó 31,4g Lapított milanéz típusú karpánton szögletes tok. Jelzett ROLEX. Karpánt és korona eredeti. Hossz: 17 cm Tokszám: 100463 1980 körül. Kikiáltási ár: 340 000 Ft Reserve price: 1145 Euro
397. National Park férfi karóra Aranyozott fém tok. Festett arab számos, kis másodperckörös és stopperkörös számlap. Oldalán felhúzó és két állítógomb. Zsanéros szíj tartó fülekkel. Bőr szíjjal. Működik. Tokszám: 2651 1930 körül 48 x 38 x 12 mm
398. Doxa férfi karóra Fém, inox bevonatú tok. Bőr szíj. Doxa antimagnetik szerkezet. Arab számos, indexes számlap. Kézi felhúzós szerkezet. Üveg erősen karcos. Működik. Tokszám: 5451183 1960 körül 44 x 39 x 8 mm
Kikiáltási ár: 11 000 Ft Reserve price: 37 Euro
400. Citizen férfi karóra Rozsdamentes acél tok és szíj. Arab számos, indexes, dátum mutatós számlap. Elektromos szerkezet. Működik. Eredeti dobozban. Modern.
401. ertina férfi karóra Rozsdamentes acél tok és szíj. Quartz szerkezet. Klasszikus retro. Tokszám:772300641 1980 körül
399. Girard-Perregaux acél férfi karóra Rozsdamentes acél tok, rátett aranyozott indexes, kis másodperckörös ezüstözött számlap, kézi felhúzos szerkezet. Jelzett tok, számlap szerkezett: GirardPerregaux. Svájc, 1950 körül. 40 x 37 x 10 mm Kikiáltási ár: 44 000 Ft Reserve price: 148 Euro
402. Doxa acéltokos férfi karóra Inox bevonatú acél tokban Doxa antimagnetique szerkezet. Arab számos, indexes számlap. Gyári állapotú karóra, eredeti Doxa cimkével, bőr szíjjal. Kézen soha nem volt. Tokszám: 5469448 Svájc 1960 körül 1960 körül. 44 x 39 x 10 mm Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 121 Euro
403. Omega férfi arany karóra 14 k arany “pesti” tok, bruttó 32,7g Arab számos, kis másodperckörös számlap. Kézi felhúzós szerkezet. Bőr szíj. Szerkezetszám: 7293584 Tokon 1937-1966 közötti belföldi fémjel, S.Gy készítőjel 37 x 33 x 9,5 mm Kikiáltási ár: 110 000 Ft Reserve price: 370 Euro
405. Longines art-deco arany férfi karóra 18 k arany tok, arab számos ezüstözött számlap, kézi felhúzos szerkezet. Jelzett tok, számlap, szerkezet: Longines. Tok és szerkezetszám: 2233316 Svájc, 1920 körül. 40 x 33 x 12 mm Kikiáltási ár: 240 000 Ft Reserve price: 808 Euro
404. Svájci chrongraph arany férfi karóra 18 k arany tok, bruttó 32,7g, festett arab számos számlap, 30 perces regiszterrel. 39 x 34 x 11 mm Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 741 Euro
406. Chronographe Suisse férfi karóra 18 k arany tok, bőr szíj, bruttó 47,3 g Arab számos számlapján két kis perc kör. Oldalán korona és szabályozó nyomógombok. 17 rubinköves szerkezet. Fém porvédő fedél. Tokon svájci fémjel. Tokszám: 27 44 x 39 13,5 mm
407. Marvin acéltokos férfi karóra Rozsdamentes acél tok, 17 rubinköves Marvin non magnetic szerkezet. Arab számos, indexes számlap. Gyári állapotban, eredeti cimkével. Kézen soha nem volt. Bőr szíjjal. Tokszám: 402126 Svájc 1970 körül 44 x 39 x 9 mm
408. Jules Jürgensen női karóra Aranyozott fém tok, arany indexes, naptár kijelzős, aranyozott számlap,quartz szerkezet. Svájc, 1980 körül. 30 x 28 x 11 mm Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro
409. Orator Chronogaph arany férfi karóra 14 k arany tok, fém csat. Arab számos, két körös chronographe számlap. Kézi felhúzós 17 köves szerkezet Tokszám: 1761 1851 44 Működőképes. Svájc, 1940 körül. 43 x 36 x 12 mm Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 219 Euro
410. Schaffhausen arany férfi karóra 18 k arany tok, bruttó 40 g Arab számos, indexes számlap. Kézi felhúzós szerkezet. Jelzett tok, számlap, szerkezet: International Watch Co. Schaffhausen. Működő. Tokszám: 1188333 Svájc 1950 körül 44 x 37 x 9 mm
411. IWC arany férfi karóra 18 k arany tok, bőr szíj, bruttó 43 g Indexjelzéses fém számlap. Kézi felhúzós szerkezet. Jelzett tok, számlap szerkezet. Tokszám: 1373959 Szerkezetszám: 1368239 Svájc, 1950 körül 42 x 37 x 9 mm
412. Schaffhausen ffi karóra 14 k arany tok. Bruttó 26,3 g Rátett arab számos, arany index, kis másodperckörös ezüstözött számlap. Kézi felhúzós szerkezet ( C88) Jelzett számlap, szerkezet: IWC. Svájc, 1935 körül Működik, jó állapotban. 29 x 30 x 8 mm Kikiáltási ár: 160 000 Ft Reserve price: 539 Euro
413. IWC Schaffhausen férfi karóra 14 k arany tok, bruttó 26,7 g, 18 k övcsat 33,3 g Kis másodperckörös arab számlap, kézi felhúzós szerkezet Jelzett tok, számlap, szerkezet: IWC Szerkezetszám: 1026965 Felhúzókorona pótolt. Működőképes állapotban. Svájc, 1940 körül. 40 x 33 x 10 mm Kikiáltási ár: 440 000 Ft Reserve price: 1481 Euro
414. IWC Schaffhausen automata ffi. karóra Masszív 18 k arany tok, bruttó 46,3g Indexes, dátumkijelzős ezüst számlap, arany mutatók. Automata, 21 öves szerkezet (cal.8521) Jelzett tok, számlap, szerkezet és korona: IWC. Tokszám: 1430602. Szerkezetszám: 1413106 Svájc, 1956 Működőképes 43 x 34 x 11 mm Kikiáltási ár: 260 000 Ft Reserve price: 875 Euro
415. Breitling cronograph arany férfi karóra 18 k arany tok. Festett arabszámos és indexes, ezüstözött számlap, 30 perces regiszterrel.Kézi felhúzos 12 köves szerkezet. Jelzett tok, számlap szerkezet: Breitling. Svájc, 1950 körül. 45 x 38 x 13 mm Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 606 Euro
416. Rolex Cellini arany férfi karóra 14 k arany, bruttó 59,9g Lapított, haránt irányban durvított felszínű tok és karpánt. Jelzett ROLEX. Eredeti koronával. 19 köves szerkezet. Hossz: 19,8 cm Tokszám: 626 Szerkezetszám: 1600 Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1279 Euro
417. Arany Vacheron Constantin ultravékony férfi karóra 18 k arany különlegesen vékony kialakíłtású tok, bruttó 27,6g Rátett arany indexes számlap. Kézi felhúzós 17 köves szerkezet (1003). Jelzett tok, számlap, szerkezet: Vacheron & Constantin Tokszám: 6115 364950. Működőképes, szíj nélkül. Svájc, 1965 körül. 39x33x5 mm Kikiáltási ár: 480 000 Ft Reserve price: 1616 Euro
418. Gyémánt fülbevaló 14 k arany, 2,7 g Karmazált fazonban középen 1-1 gyöngy, 10-10 rózsa csiszolású gyémánttal keretelve. Hagyományos patent záródás. XX. század első fele.
419. Ovális arany bross 14 k arany, 11,1 g Gyöngysor motívummal keretelt, üreges ovál forma, rajta stilizált virág rátétdísz. Tolókupakos tűszerelékkel. 1950 körül. Elmosódott fémjel.
420. Briliáns fülbevaló pár 14 k arany, 2,2 g Hagyományas ballonzáras fazonon button foglalatban 2-2 briliáns, összesen cca 0,40 ct (R1, TCr, Si). 1920 körül
421. Biedermeier bross 14 k arany, 5,9 g Karélyos formán kerek vörösarany rátétdísz, türkíz és igazgyöngy ékítés. Hagyományos tűszerelékkel. 1870 körül.
Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro
422. Buton fülbevaló pár 14 k arany, 2,6 g Ezüsttel lemezelt foglalatban 1-1 nagyobb és 1-1 kisebb briliáns ékítés, összesen cca 0,25 ct (R1, Cr, P). Hagyományos patent zárral. XX. század első fele.
423. Biedermeier fülbevaló pár 14 k arany, 6,7 g Üreges levélmotívumok 2-2 lapracsiszolt smaragd ékítéssel. Nagyobb ékszerből alakított. Beakasztós függesztő későbbi rátét. 1860 körül
425. Gyász fülbevaló pár 14 k arany, 1,5 g Hagyományas patentzáras függesztéken 1-1 gagát ékítés. Gagáton csillag metszés. 1902-1937 közötti bécsi behozatali fémjel
424. Gyémánt gyűrű 14 k arany, 2,6 g Díszes fejrészen 1 nagyobb, cca 1,25 / 2 ct és 4 apró rózsa csiszolású gyémánt. A fejrész és a gyűrűsin nem egyszerre készült, alakított darab. Méret: 53,5 1920 körül, alakítás XX. sz második fele.
426. Geometrikus briliáns gyűrű 14 k arany, 3,1 g Egyszerű sárga gyűrűsinen fehérarany, geometrikus formájú fejrész, négyszögletes foglalatban 1 briliáns ékítéssel, cca 0,60 ct (R1,Cr,Si). Méret: 52 2006-2011 közötti belföldi fémjelzéssel, BÁV forgalmazó jellel.
427. Amfóra függő 14 k arany, 6,0 g Klasszikus formájú amfóra, testén filigrán díszítés, láncos függesztőkarikán. Óralánc éke lehetett. Egyik füle és a filigrán kis darabja sérült. 1872-1902 közötti pesti behozatali fémjel.
428. Gallértű 14 k arany, 2,6 g Pálcán lehajló, virág forma díszen és csüngőn 13 rózsa csiszolású gyémánt, tükörsaton foglalatban 1 briliáns ékítés cca 0,10 ct (R1,Cr, SI) Pálca hegyes végén arany kupak.
431. Tengerész függő 18 k arany, 1,8 g Hajókormányt formázó függő. 1966-1999 közötti behozatali fémjel.
432. Gyöngyös nyakék 14 k arany, 17,2 g Tekercselt ovális szemekből álló kétsoros lánc, 10 szabálytalan gyöngy ékítéssel. Ugrókarika záródással Hossz: 47 cm 1910 körül.
433. Lornyon lánc 18 k arany, 18,7 g Szövött láncszemtípus, rajta kék zománcal díszített, igazgyöngyel ékített csúszkával. Lánc alakított. Hossz: 38 cm XIX. század második fele
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Reserve price: 269 Euro
Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro 430. Gránát köves kereszt függő Ezüst, 12,8 g Ezüst hátlapon fazettált kisebb és nagyobb gránát kövek. Arany kontrakarikával. 3 kis kő hiány. Magasság 6 cm XX. sz első fele Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 135 Euro
Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 51 Euro 429. Arany kámea bross 14 k arany, bruttó 8,2 g Csipke szerű keretben klasszikus női alakot ábrázoló kámea. Függesztő és tűszerelékkel. Kámeán repedés. 1950 körül Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 74 Euro
434. Biedermeier karkötő 18 k antik arany, 16,0 g Szövött pánt középrészén üreges briós forma, filigránnal díszített rátétdísz, 1 táblára csiszolt smaragd és 2 rózsa csiszolású gyémánt ékítés. Nyelves zárral. Pánton kisebb sérülések. hossz kb 15 cm 1850 körül
435. Dobozka tűzzománc díszítéssel Réz, zsanéros nyitódású fedelén sárga tűzzománc közepén medalionban szerelmespárral 9 x 3 cm Osztrák, 1880 körül.
418.
419.
421. 420. 422.
424. 423.
425.
426.
428. 434.
427.
431.
433. 432. 429.
430.
436. Lornyon lánc 14 k arany, 56,4 g Bogyódíszes duplapancer fazonú lánc, egyik végén ugrókarikával, másikon karabínerrel. Hossz: 174 cm 1867-1937 közötti pesti fémjelzéssel. Kikiáltási ár: 350 000 Ft Reserve price: 1178 Euro
440. Mandzsetta és kézelőgomb garnitúra 14 k arany, 7,7 g Ovális formán kék és fehér zománccal díszített káró minta. 1930 körül Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
444. Férfi pecsétgyűrű 14 k arany, 7,7 g Onix kőben arany SJ monogramm. Onix sarka sérült, gyűrű deformált. Méret: 59 14 K finomság jelzés, KB készítőjel. Kikiáltási ár: 44 000 Ft Reserve price: 148 Euro
437. 438. 439. Díszes kereszt függő láncon Óralánc Tisztilánc 14 k arany, 30,4 g 14 k arany, 50,4 g 14 k arany, 19,9 g Kézzel készült, forrasztott szemes Kézzel készült hosszúkás, ovális Milanéz fazonú láncon lépcsős láncon, barokk mintával díszített és kerek szemekből összeállított pecsételő nehezék másik végén kereszt függő 6 igazgyöngy, középen lánc. Egyik végén ugrókarika, karabíner. egy rózsa csiszolású gyémánt másik végén karabíner, amely nem 1937-1966 közötti belföldi ékítéssel. működik. Csúszkán keresztlánc fémjel. Lánc hossz: 47 cm pálcával és ugrókarikával. 1867-1937 között, láncon pesti, Hossz: 54,5 cm Kikiáltási ár: 120 000 Ft függőn bécsi fémjel 1867-1937 közötti bécsi Reserve price: 404 Euro fémjelzéssel. Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 505 Euro Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 943 Euro 441. Tisztilánc 14 k arany, 16,3 g Hajlított, kézzel vésett tagokból álló tisztilánc. Egyik végén karabíner, amely cserélt. Hossz: 14,5 cm 1900 körül
442. Férfi pecsétgyűrű 14 k arany, 13,6 g Díszes vállon nyolcszög fej, TS rátétdísz monogrammal. Díszítései nagyon megkoptak. Méret: 66 1950 körül, elmosódott fémjellel.
443. Arany pecsétgyűrű 14 k arany, 5,5 g Barokk fazonú pecsétgyűrű, pecsételőjén MSV véset. Belső oldalán évszám véset 1978 Méret: 57 1966-1999 közötti belföldi fémjel, PV készítőjel
Kikiáltási ár: 90 000 Ft Reserve price: 303 Euro
445. Lápisz gyűrű Ezüst, 18,1g Vegyileg sötétített színű ezüst gyűrűn arany leveles rátétdísz, középrészen ovális lápisz ékítés. Méret: 70 Modern
446. Férfi pecsétgyűrű 14 k arany, 13,5 g Barokk fazonú férfi pecsétgyűrű zöld onixal. Méret: 61 1867-1937 közötti pesti fémjel, elmosósott mesterjel.
447. Arany pecsétgyűrű 14 k arany, 7,5 g Barokk fazonú gyűrűben zöld kvarckő ékítés. Méret: 65 1966-1999 közötti belföldi fémjel, PV készítőjel
Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 253 Euro
448. Mandzsetta pár 14 k arany, 4,8 g Vágott sarkú négyszög formán haránt csík díszítések, 2-2 szintetikus rubin ékítéssel. 1902-1937 közötti kassai behozatali fémjellel.
449. Díszgomb pár 14 k arany, 21,1 g Durvított felszínű kerek perem, hatalmas kaboson gránáttal ékítve. Láncszemes pálca rögzítés. Hátoldalán tulajdonosi véset: “Gizike”. 1920-30
450. Kis lőportartó szarvasokkal Faragott csont, nyitható fedéllel, 10 cm. Osztrák, 1860 körül. Kikiáltási ár: 14 000 Ft Reserve price: 47 Euro
Kép nélkül: 451. Kitűző brilliánssal 14 k arany, 1,6 g 1 db, cc. 0,15 karát brilliánssal ékítve Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
452. Női arany karóra 14 k arany tok, bruttó 13,2g. Festett, arab számos, kis másodperckörös számlap. Kézi felhúzós szerkezet. Működő. Szíj nélkül. Tokszám: 7770 1930 körül 29 x 27 x 9 mm Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 51 Euro
439.
440.
441.
442.
438.
443.
444.
445.
446.
447. 437.
448.
436. 449.
450.
453. Tiffany fehérarany nyakék 18 k fehérarany, 17,8 g fehérarany Négy szál kígyóláncon karneol, hematit, hegyikristály és arany csüngők. Nem oldható csúszó zárral, amely biztonsági nyolcassal nyílik. Hossz (nyakba vehető): 38 cm Tiffani and Co. márkajelzéssel. Modern. Eredeti dobozában. Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 640 Euro 457. Fehérarany briliáns gyűrű 14 k arany, 2,8 g Gyűrűvállon 6 pave foglalatú kisebb, középen karmos foglalatban 1 nagyobb briliáns, összesen cca 0,60 ct (R2, Cr, P1). Méret: 57 1999-2006 közötti belföldi fémjel, elmosódott készítőjel. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro 461. Te + Én briliáns gyűrű 18 k fehérarany, 3,1 g Toi et moi fazon. Saton foglalatban 2 briliáns, összesen cca 0,20 ct (M,TCr,Si) ékítéssel. Méret: 54,5 Elmosódott jelzéssel 1950 körül. Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 74 Euro
454. 455. Szecessziós fülbevaló pár Briliáns kereszt láncon 14 k arany, 3,6 g 14 k fehérarany, 3,7 g. Bimbós, leveles formán, ezüsttel Kocka láncon kereszt függő, lemezelt foglalatban 5-5 rózsa amelyen karmos foglalatban csiszolású gyémánt és 2-2 briliáns 12 briliáns ékítés, összesen cca ékítés, összesen cca 0,40 ct (R1, 0,24 ct (M,Cr,Si). Cr, P). Hagyományos ballon zárral. Hossz: 43 cm 1867-1937 közötti pesti fémjel, BJ Modern mesterjegy 1900 körül Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 219 Euro Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 185 Euro 458. Aliance gyűrű kék zafírral 14 k fehérarany, 3,1 g Aliance fazonon, áttört foglalatban 1 valódi kékzafír cca 0,50 ct és 2 briliáns ékítés, összesen cca 0,40 ct (R1,TCr, Si) Méret: 51 1937-1966 közötti belföldi fémjel Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro 462. Briliáns szoliter gyűrű 14 k fehérarany, 2,5 g Négyszögletes fejben 1 briliáns ékítés, cca 0,25 ct (R2, Cr, P). Méret: 51 1937-1966 közötti elmosódott, belföldi fémjel Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 94 Euro
456. Briliáns gyűrű 14 k fehérarany, 6,1 g Kúposan emelkedő gyűrűfejben, két sorban 18 briliáns ékítés, összesen cca 0,54 ct (M,TCr, P). Méret: 52 1966-1999 közötti behozatali fémjellel. Ausztriában készült Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 286 Euro
459. 460. Szoliter gyűrű Fehérarany briliáns gyűrű 14 k fehérarany, 1,5 g 14 k arany, 5,5 g Kézzel vésett gyűrűvállon, Rovátkolt váll, 1 princes buton foglalatban 1 briliáns, cca csiszolású briliánssal ékítve, 0,10 ct (R1,Cr,P) cca 0,15 ct (P, TCr,VS). 1939-1966 közötti belföldi Méret: 60 fémjel. 1999-2006 közötti belföldi fémjel. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 219 Euro 463. Fehérarany briliáns gyűrű 14 k arany, 2,2 g Hasított gyűrűvállon, karmos foglalatban 1 briliáns ékítés, cca 0,20 ct (M, TC, P) Méret: 51,5 1999-2006 közötti belföldi fémjel, PV készítőjel.
464. Briliáns gyűrű 14 k arany, 12,8 g Ovális fejben 24 pave foglalt briliáns ékítés, összesen cca 0,72 ct (M,TCr, P). Ródiumozott. Méret: 57 1966-1999 közötti behozatali jelzés.
465. Gallértű 925 ezrelékes ezüst, 9,4 g Ötvösékszer. Hosszúkás formán rátétdísz, középen karmazált fazonban olivin ékítés, körben és a széleken apró igazgyöngy díszítés. Hossz: 5,4 cm 1930 körül. A hivataljel és elmosódott mesterjel. Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 40 Euro 466. Doxa női arany karóra 14 k arany, négyszögletes tok, peremén kézi véséssel, bruttó 19,5 g Festett, arab számos, kis másodperckörös számlap. Kézi felhúzós szerkezet. Jelzett számlap és szerkezet: Doxa. Működő. Szíj nélkül. Tokszám:41714 Tok hátoldalán ajándékozási véset:“Édesanyámtól 1902-1934” 1867-1937 közötti pesti fémjel. 39 x 27 x 9 mm Kikiáltási ár: 32 000 Ft Reserve price: 108 Euro
467. Chronometre női arany karóra 14 k arany tok, bruttó 8,5 g. Arab számos, kis másodperckörös számlap. Korona hiányzik. Nem Működik. Szíj nélkül. Tokszám: 2855 1940 körül. 28 x 21 x 7 mm Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro
454.
453.
455.
456.
458. 459.
457.
462. 461.
460.
464.
465. 463.
468. Nyakék 18 k arany, 35,4 g Stiftes fazon, középrész felé szélesedő hullámvonal szemekkel. Nyelves zárral, biztonsági nyolcassal. Hossz: 46 cm Modern Olasz fémjel, 750 finomságjel. Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 943 Euro 472. Női arany gyűrű briliánsal 14 k arany, 4,8 g Gyűrűvállon 12 kisebb, középen buton foglalatban 1 nagyobb briliáns ékítés, összesen cca 0,50 ct (M, Cr, P). Méret: 52 1966-1999 közötti belföldi fémjel, FOE készítőjel. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro 476. Briliáns gyűrű 14 k arany, 2,6 g Rovátkolt gyűrűvállon pave foglalatban 1 briliáns, cca 0,25 ct (M,TC,P). Méret: 52 1970 körül Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro 480. Gyöngyös gyűrű 14 k arany, 0,8 g. Fejrészen két kis levél motívum között álló gyöngy ékítés. Méret: 54 Modern Kikiáltási ár: 10 000 Ft Reserve price: 34 Euro 481. Női karkötő 18 k arany, 94 g Lapos szemekből álló fazon. Felületén három színű arany díszítés és gyémántvésés. Nyelves zárral, kétoldalt biztonsági nyolcasokkal. Hossz: 20 cm 750 finomságjel. Modern. Kikiáltási ár: 600 000 Ft Reserve price: 2020 Euro
469. Érmés bross 14 k arany, 8,2 g 1915-ös Osztrák 10 koronás érme, stilizált virágformával keretelve. Ráhajtós biztonsági zárral és függő szerelékkel. 1966-1999 közötti behozatali fémjel. Kikiáltási ár: 60 000 Ft Reserve price: 202 Euro 473. Szoliter gyűrű 18 k arany, 3,3 g Áttört gyűrűvállon, emelt, ezüst korona foglalatban 1 briliáns, cca 0,40 ct (M,TCr,VVS). Méret: 53,5 Angol jelzéssel. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro
470. Pillangós gyűrű 14 k arany, 3,2 g Pillangót ábrázoló gyűrűfejen 2 cirkónia ékítés. Méret: 52 1999-2006 közötti behozatali fémjel, PGC forgalmazó jel.
471. Szoliter gyűrű 14 k arany, 1,6 g Áttört vállon, ezüsttel lemezelt buton foglalatban 1 briliáns, cca 0,15 ct (R1,TCr, P). Méret: 54,5 1910 körül
474. Briliáns gyűrű 14 k arany, 2,2 g Enyhén ívelt gyűrűvállon, karmos foglalatban 1 nagyobb csepp alakú és 2 apró briliáns, összesen cca 0,50 ct (F-A, Cr, VS). Méret: 51 14 k finomságjel, CHS készítőjel. Modern
475. Briliáns gyűrű 14 k arany, 1,7 g Ívelt fejrészben, saton foglalatban 1 nagyobb és 2 kisebb briliáns, összesen cca 0,10 ct (A, Cr, P1). Méret: 55 1999-2006 közötti behozatali fémjellel.
Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 162 Euro 477. Art deco karperec 14 k arany, 17,1 g Üreges, felső rész felé vastagodó, négyszög profilú perec. Középrészen két, nyujtott piramis formájú csiszolt onix. Rugós zsanérral. 1920 körül, spanyol jelzéssel Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 320 Euro
478. Ékszergarnitúra zafírral 18 k arany, 4,2 g Fantázia fazonban, karmos foglalatban kék zafír ékítés. Fülbevaló stekkeres záródású. Méret 54 Modern. Kikiáltási ár: 26 000 Ft Reserve price: 88 Euro
Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 51 Euro 479. Szoliter gyűrű 14 k arany, 1,8 g Áttört - vágott gyűrűvállon, emelt, ezüsttel lemezelt buton foglalatban 1 briliáns ékítés, cca 0,20 ct (R, Cr, Si). Méret: 52 Kopott 1937-1966 közötti belföldi fémjel, elmosódott mesterjel. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 61 Euro
482. Omega ezüst frakkóra 800 finomságú ezüst, 74,2 g Fém, kis másodperc körös, arab számos számlap OMEGA márkajelzéssel. Hátsó fedélen giluzsált díszítés kartussal. Fém korona. 15 köves anker szerkezet. Működik. tokszám:87244 60 x 50 x 13 mm Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 51 Euro
469.
468.
470.
475.
474.
471.
473.
472. 477.
478. 476.
480.
479.
481.
ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. A POL-GÁR Aukciósház az árverést az árvereztetők megbízásából, mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti, azok ügynökeként tevékenykedik. A tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverést vezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát, valamint kikiáltási árát élőszóval kihirdeti, amire a venni szándékozók kézfeltartással teszik meg ajánlatukat. 2. A tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett védett festmény esetében az 1997. évi CXL. törvényben biztosított elővásárlási jogát valamelyik magyar múzeum érvényesíti. 3. Az Aukciósház a megbízó nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevőtől a vételár átvételére a megbízó javára. 4. A vevő a vételárat készpénzben, vagy annak 20%-át foglalóként az árverésen azonnal tartozik fizetni. A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával (Visa, Master) is, ez esetben 3% hitelkártya-jutalék külön felszámításra kerül. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. Az Aukciósház biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege - határidőben történő teljesítés esetén - beleszámít. Amennyiben a megadott határidőig az árverező a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az Aukciósház fenntartja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse, és a foglaló összegét megtartsa. 5. Az árverés eredményessége esetén az Aukciós Házat árverési jutalék illeti meg. Árverési jutalék jogcímén a Vevő árverési tételenként 1 000 000 Ft-ig a leütési ár 20%-át, 1 000 000 Ft felett pedig az 1 000 000 Ft után járó árverési jutalékon túlmenően az 1 000 000 Ft feletti összeg 18%-át fizeti meg. A Vevő az eredeti műalkotás esetében a Leütési ár és az árverési jutalék után az 1999. évi LXXVI. törvény 70. §-ában meghatározott mértékű szerzői díjat, avagy ugyanezen törvény 100. §-ában meghatározott szerzői járulékot köteles fizetni az Aukciós Ház részére. A szerzői díj mértéke és a szerzői járulék mértéke is jelenleg a vételár 5%-a. Eredeti műalkotás a képzőművészeti alkotás (pl. kép, kollázs, festmény, rajz, metszet, nyomat, litográfia, szobrászati alkotás), az iparművészeti alkotás (pl. falikárpit, kerámia, üvegtárgy) és a fotóművészeti alkotás, feltéve, hogy azt maga a szerző készítette, vagy olyan másolat, amely eredetinek minősül, így különösen ha korlátozott számban a szerző maga készítette, vagy az ő irányításával készült. A sorszámmal, a szerző kézjegyével ellátott, vagy más alkalmas módon a szerző által megjelölt műpéldányt is ilyen másolatnak kell tekinteni. 6. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az Aukciósház nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követő 7. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. 7. A leütött tárgyat visszavenni és újra árverésre bocsátani tilos, kivéve, ha a vevő személye pontosan nem állapítható meg. 8. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és így megkárosítson. Tilos az árverési eredményt befolyásoló mindennemű összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy előny ígérgetése. 9. Felelősségvállalás 9.1. A Leütési vételár az Árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért az árverési tétel Leütési vételáráért az Aukciós Ház felelősséggel nem tartozik. Az Aukciós Ház nem vállal kötelezettséget arra, hogy ugyanazt az árverési tételt azonos áron a későbbiek során árverésre bocsátja. 9.2. Az Árverési vevő köteles az árverést megelőzően meggyőződni az árverési tétel állapotáról és arról, hogy az összhangban áll a Katalógusban foglaltakkal. Erre, illetve az értékesítésre kerülő árverési tételek sajátosságaira (használt jelleg, kor, stb.) tekintettel az Aukciós Ház nem vállal felelősséget az árverési tételek hibáiért, hiányosságaiért; az Árverési vevők az árverési tételek hibái miatt az árverést követően kellékszavatossági igényt nem érvényesíthetnek az Aukciós Házzal szemben. 9.3. Az Aukciós Ház felelősséget vállal az árverésen értékesített műtárgyak eredetisége tekintetében. A Vevő a megvásárolt műtárgy eredetiségével kapcsolatban felmerülő első megalapozott kétely tudomására jutástól számított 30 napon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 3 éves jogvesztő határidőn belül - tekintettel arra is, hogy ezen időtartam alatt a Vevő a műtárgy eredetiségének vizsgálatát elvégez(tet)heti - köteles írásban az Aukciós Házhoz fordulni, megjelölve az árverés időpontját és a tárgy Katalógusban feltüntetett tételszámát vagy más, egyedi azonosításra alkalmas adatokat, valamint azokat az okokat, amelyek alapján a műtárgy eredetiségét kétségbe vonja. Amennyiben az Aukciós Ház és a Vevő által kölcsönösen elfogadott, az adott területen elismert két szakértő indokolt írásbeli állásfoglalásban egybehangzóan megállapítja, hogy a műtárgy nem eredeti, az Aukciós Ház vállalja, hogy - az eredeti állapot helyreállítása körében - a műtárgy vételárát visszafizeti a Vevő részére, ha a Vevő a műtárgy igénymentes birtoklásának jogát biztosítja, illetve a műtárgy tehermentes tulajdonjogát az Aukciós Házra átruházza. Amennyiben a visszaszolgáltatni kívánt műtárgyon kár, sérülés, stb. mutatkozik úgy az Aukciós Ház jogosult ennek általa megállapított összegét beszámítani a visszafizetendő vételárba. Amennyiben a műtárggyal és/vagy azt érintően a műtárgy tulajdonosával, birtokosával szemben kívülálló harmadik személy bármely okból igényt támaszt, az igény rendezéséig az Aukciós Ház jogosult az eredeti állapot helyreállításával kapcsolatos eljárást felfüggeszteni. Az eredetiséggel és/vagy a műtárgyat ért károsodás, értékcsökkenés mértékével kapcsolatos szakértői eljárások indokolt költségét a Vevő köteles megelőlegezni, valamint viselni, kivéve, ha a szakértői vélemények a műtárgyat hamisítványnak találják. Amennyiben a Vevő külföldi eredetű műtárgy esetében külföldi szakértőt (intézetet) kíván igénybe venni, ilyen szakértő személyéről a felek közösen döntenek. A Vevő köteles a külföldön és/vagy a külföldi szakértő által belföldön elvégzendő vizsgálattal kapcsolatban előre látható költségek előlegezésére és a tárgy eredetiségének megállapítása esetén a viselésére is. Ugyanez a rendelkezés irányadó a külföldi okiratok (szakvélemény) magyarországi hitelesítési költségeinek előlegezésére és viselésére is. A várható költségekről az Aukciós Ház a Vevőt kötelezettségvállalás nélkül tájékoztatja. A költségek előlegezése és viselése a költségek fizetési pénznemében történik. Az árverési tétel nem minősíthető hamisítványnak amiatt, hogy az restaurált. 9.4. Nem követelheti a Vevő az Aukciós Háztól, hogy a hamisnak bizonyuló műtárgyat visszavegye, amennyiben a. az árverés időpontjában a Katalógus leírása összhangban állt az általánosan elfogadott szakértői véleményekkel, vagy a Katalógus feltüntette a szakértői vélemények különbözőségét, b. a műtárgy hamisítvány voltának megállapítására szolgáló egyetlen módszer a Katalógus közzétételének időpontjában nem volt általánosan elfogadott, illetve ilyen módszer nem volt ismert, vagy a vizsgálat elvégzése a műtárgy károsodásával járt volna, illetőleg a vizsgálat költségei a műtárgy Aukciós ház által becsült értékét elérték vagy meghaladták volna. 10. Amennyiben a vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az Aukciósház -a megbízásnak megfelelően - hivatalból árverezhet. A vételi megbízásban meghatározott összeg 50%-a előlegképpen lefizetendő, amiről a megbízó fél átvételi elismervényt kap. Ha ugyanarra a tárgyra harmadik személy magasabb összegre ad megbízást, vagy az árverés résztvevői magasabb ajánlatot tesznek, úgy a megbízó az árverés után az előleget - a vételi megbízás elismervényének ellenében - minden levonás nélkül visszakapja. Amennyiben a vételi megbízás sikeres, úgy az előlegből az árverési vételár 20%-a foglalónak tekintendő. Az Aukciósház a vételi megbízásokért semmiféle felelősséget nem vállal. Az árverési katalógusban „védett” jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarország területéről kivinni nem lehet. 11. A „védett” jelzésű tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok nyilvántartásába veszik, a tulajdonosváltozás kötelezően bejelentendő. 12. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni. Külföldi vásárlók figyelmébe: A kulturális javak külföldre viteléről a 2001. évi LXIV törvény rendelkezik. A kulturális javak véglegesen csak a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal engedélyével vihetők ki az országból. POL-GÁR AUKCIÓSHÁZ
CONDITIONS OF SALE 1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer, POL-GÁR Auction House, acting as an agent on behalf of the vendor. The lots called up are in the succession as in the catalogue. The auctioneer announces the catalogue number and the starting price of the lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their hand. 2. The buyer offering the highest bid shall acquire the title of the lot. In the case of items marked in the catalogue or announced on the auction „Protected” or „Védett” all Hungarian museums have priority right to purchase the lot at the hammer price based on the CXL law of1997 on the protection of national heritage. 3. The Auction House as an agent is authorised by the commissioning party to sign the sale and the purchase agreement of the lot with the highest bidder and receive the purchase price on behalf of and to the benefit of the commissioning party. 4. The buyer is obliged to pay the complete purchase price or a deposit of 20% of the hammer price in cash on the auction. Credit cards (Visa, Master) are welcome subject to an additional 3% charge over the complete purchase price. Should the full purchase price to be paid in one amount during the auction, then the buyer can take the immediate possession of the object. The Auction House allows a three day period from the date of the auction for the payment of the balance amount between the deposit and the full purchase price. The purchase price inclzudes the amount of the deposit provided the deadline set for the balance payment has been met. The buyer shall take the possession of the lot subject to the payment of the full purchase price due to the Auction House. The Auction House reserves the right to terminate the sale and the purchase agreement unilaterally if the full purchase price has not been paid in full by the set deadline. In this case the deposit shall not be refunded to the buyer. 5. A buyer’s premium will be added to your successful bid at the rate of 20% per lot on the first 1,000,000 HUF hamerprice. Over 1,000,000 HUF hamerprice the buyer must pay a comission of 20% up to the first 1,000,000 HUF and 18% thereafter. Be sure to factor in the buyer’s premium when determining your maximum bid. According to the Hungarian law, in the case of an original work of art the buyer must pay an „artists’ royalty” which is 5% of the hamerprice. An original work of art is considered to be: a work of fine art (ex: painting, drawing, etching, lithograph, sculpture, etc.), arts and crafts (ex: tapestry, ceramics, glass, etc.), photography, considering that it was done by the original artist, or any copy, which is considered to be orginal, esspecially if it was produced in a limited number by the artist or under his supervision. Any work of art which is numbered, signed or marked in any other way personally by the artist is considered to be an original. 6. Immediately after the payment the buyer assumes all the responsibilities for the lot, including any loss or damage during the transportation. If the buyer fails to ship the item purchased, then the auctioneer has the right to charge 5% of the hammer price as storage price per month. The storage price is counted from the 7th day after the auction. 7. Once awarded to the highest bidder, the item may not be repurchased and reauctioned again, unless the buyer cannot be identified. In this case the auctioneer is entitled to reauction the item. 8. All collusion or conspiracy on behalf of any party intended to force a third party to make an unreasonably high bid and thus inflict any loss on the third party is strictly forbidden and punished by law. 9. Liability 9.1. The purchase price shall be the result of the public purchase bids of Buyers in auction, and for this reason the Auction House shall not be held liable for the sale price obtained for the auction item. The Auction House is under no obligation to submit for auction sale the same auction item at the same price at a later stage. 9.2 Buyer in auction must make himself/herself satisfied with the condition of the auction item, i.e. that it is conform to the Catalogue, before the auction sale. Considering this, and also the specific characteristics of the auction items to be sold (second hand items, age of the items, etc.) the Auction House waives all liability for any defects and/or shortcomings of the auction items; Buyers in auction may not present product warranty claims to the Auction House following the auction sale for any defects of the auction items. 9.3 The Auction House is fully liable concerning the authenticity of the artpieces sold during the auction sale. In case of any first substantiated doubt learnt by Buyer with respect to a bought artpiece Buyer must contact the Auction House in writing within 30 days, but at the latest within a claim expiry deadline of 3 years following the day of the auction sale, indicating the date of the auction sale and the Catalogue item number of the item, as well as those reasons due to which buyer has doubts concerning the authenticity of the artpiece. If two experts recognized in the particular field and jointly accepted by the Auction House and by Buyer jointly declare in their written statement that the artpiece is not authentic, the Auction House undertakes to pay back to Buyer the purchase price of the artpiece, against a non-encumbered return of the ownership title of the artpiece. Should there be any damage on the artpiece, the Auction House shall be entitled to set if off in the purchase price to be reimbursed. Buyer shall advance the costs of the expertise procedures, and these costs shall be to his/her charge unless the experts, in their expertise, shall qualify the item as a forgery. An artpiece cannot be qualified as forgery just on the basis that it has been restored. 9.4. Buyer cannot claim that the Auction House retake the artpiece that has turned out to be a forgery, if (a) at the date of the sale by auction the description of the Catalogue was in accordance with generally accepted expert opinions, or if the Catalogue made mention of the differences between expert opinions, (b) the method used to confirm that the artpiece was a forgery was not generally accepted at the time of the publication of the Catalogue and/or when no such method was known, or if the analysis would have resulted in a deterioration of the artpiece. 10. The item auctioned shall not be sold below its started price indicated in the catalogue. The Auction House shall not bear any liability in respect of the bid or the purchase price paid. The Auction House may not be compelled to reoffer the same item or market it on the hammer price at any time in the future. 10. In case the buyer does not wish to participate on the auction personally, the Auction House may represent him in accordance with a written purchase assignment signed by the buyer. The buyer is obliged to deposit 50% of the amount written in the purchase assignment as a down payment against a certificate of receipt. In case a third party issued a purchase assignment of a higher amount for the same article or an auction bidder offers a higher price, then the down payment shall be returned any time after the auction without any deductions against the original certification of receipt. If the purchase assigment succeed for the lot, then 20% of the hammer price is considered to become deposit from the amount of down payment. The Auction House shall not bear any liability in respect of the bid made by the means of purchase assignment. No item marked „Védett” („Protected”) or „No export” may be delivered or taken outside of Hungary. 11. Owners of „Védett” („Protected”) items are registerd by museums. The museums should be notified in the case of any change in ownership. 12. Unsold items may be reauctioned at the end of the auction upon verbal request to the Auction House. To assist the sale all prospective buyers are kindly requested to use their registered bidding paddle. For the attention of foreign buyers: The export of cultural goods is governed by Act LXIV 2001. Cultural goods may only be finally exported in the possession of a licence issued by the Directorate of Cultural Heritage. POL-GÁR AUCTION HOUSE
A katalógus készítés ideje alatt érvényes Euro árfolyam: 297 Ft, 2013. március 14. Az árfolyam változásának megfelelően a korrekció jogát fenntartjuk!
������� � � � � � � � � � � ��������������������������������������� �������������������������������������������������������� �������������������������������������� �����������������������������������������
������
��������
�
������� ����
������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ���������������������������������������������������������������������������������� ����������������������������������������������������� ���������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������� ���������������������������������������������������������������������������������������������������������
������������������������������������������������������������������������������������������ ��������������������������������������������������������������������������������� ������������������������������������� ������������������������������������� 94-95. Dátum / Date: 2013. május 21-22. ��������� ����������
�
�������
��������� ��������������������
���������
������������������������
�
��������������� ���������������
�
������������������������
������
������� ������������
����� ���� ��� �������������������������
����������������������� ������������������������������������������������������������ �������������������������������������������������� ������������������������������������������������������������
���
���
� �
�����������
��������
���������
�����������
������� �������
�
�������
�������������������������������������������������
�
����������������������
������� ���������� ��������������������������������������� ����������������������������������������� ���� ���������������
������������������ ���������������
�����
�
�
�������������
�����
� � �
������������� ��������
����
��������������� ��������
�
������������������� ��������
�
��������������
�����������������������������
����������
������������
�
��������
���
A KATALÓGUSBAN SZEREPLŐ ALKOTÓK LISTÁJA Angol festő, 1860 körül 128 Apáti Abt Sándor 71 Bachruch Antal 258 Balla József 20 Bernáth Aurél 11, 22, 36, 40, 42 Brodszky Sándor 140 Búza Barnabás 249 Canzi Ágost Elek 122 Chagall, Marc 3 Clarot, Johann Baptist 121 Clemence Nielssen 109 Corini Margit 16 Csók István 39, 43 Dali, Salvador 5 Flamand festő, 1730 körü 138 Flamand festő, 1800 körül 135 Fóth Ernő 8 Francia festő, 1700 körül 129, 130 Francia szobrász, 1880 körül 35 Gondos József 32 Gyarmathy Tihamér 6, 7 Haanen, Remigius Adrianus 41 Halápy János 37 Ingomár Ferenc (Frankel Ignác) 126 Istókovits Kálmán 17, 41 Itáliai festő, 1600 körül 151 Itáliai festő, 1750 körül 136 Itáliai festő, 1770 körül 150 Itáliai festő, 1800 körül 159 Itáliai szobrász, 1840 körül 29 Iványi Grünwald Béla 44 Jean Pierre Leonard 125 Joan Miró 1 Johann Carl Loth 152 Johann Georg Seitz 132 Jules-Alexandre Grün 133 Juszkó Béla 131 Kádár Béla 12, 18, 21 Kern Hermann Ármin 127 Kokoschka, Oskar 4
Konfár Gyula 9 Kontuly Béla 23 Koszta József 51 Kovács Margit 247, 248 Kuron, Herbert 111 Lányi Dezső 33 Lotz Károly 114, 116 Mack Lajos 99 Magyar szobrász, 1740 körül 144, 145 Markó Károly, id. 142 Medgyessy Ferenc 31 Mednyánszky László, báró 103, 104, 105, 106, 107 Méne, Piere - Jules 34 Nagybányai festő, 1920 körül 49 Német festő, 1800 körül 123, 137 Németalföldi művész, XVII század 139 Neogrády Antal 113, 115, 119 Neogrády László 117, 118 Nyilasy Sándor 48, 50 Orlai Petrich Soma 143 Osztrák festő, 1820 körül 134, 161 Osztrák festő, 1840 körül 160 Patzó Pál 30 Pechán József 26 Pettenkofen, August von 52 Picasso, Pablo 2 Piri Kálmán 24 Réti István 53 Schéner Mihály 10 Schönberger Armand 19 Szász Endre 13, 14, 15 Szemlér Mihály 120 Szőnyi István 25, 54 Telepy Károly 124 Tornai Gyula 112 Újházy Ferenc 110 Vaszary János 27, 28, 45, 46, 47, 108 Zorkóczy Gyula 38 Zsolnay Júlia, Sikorski Tádéné 63, 73