91. Ôszi Mûvészeti Aukció 91th Autumn Art Auction
· 2012. szeptember 20-tól október 2-ig, naponta 10–18 óráig Kiállítás On View
· 2012. október 3-án, 17 órától 1–152. tételig, Árverés Sale
2012. október 4-én, 17 órától 153–327. tételig Budapest V. kerület, Petôfi Sándor utca 16.
A kiállítás teljes anyaga megtekinthetô a www. polgar-galeria.hu oldalon. Információ: POL-GÁR Aukciósház Budapest V. kerület, Petôfi Sándor utca 16. Telefon: (36 1) 267 4077, 267 4078, 411 0719, fax: (36 1) 483 0910 E-mail:
[email protected] Kiadó: POL-GÁR Aukciósház Kft. 1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16. Felelôs szerkesztô: Polgár Árpád
1. Chagall, Marc
2. Chagall, Marc
3. Chagall, Marc
Vityebszk, 1889 – Saint Paul-de-Vence, 1985
ATHÉNÉ
ÉS
TÉLEMAKHOSZ
ODÜSSZEUSZ
FELFEDI MAGÁT
CIRKUSZ
Litográfia, papír, 38 x 28 cm.
Litográfia, papír, 48 x 36 cm.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 43 Euro
Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 65 Euro
4. Paul Wunderlich Eberswalde, 1927- Saint-Pierre-De-Vassols, 2010
5. Picasso, Pablo
HÖLGYPROFIL
Malaga, 1881 – Mougnis, 1973
Litográfia, papír, 14 x 11,5 cm. J.j.l.: Wunderlich B.l. 3702/1 0000
Litográfia, papír, 23 x 17 cm. Készült 540 példányban.
Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 79 Euro
Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 58 Euro
A KT
FELHÚZOTT LÁBBAL
6. Picasso, Pablo Malaga, 1881 – Mougnis, 1973
FÉRFI
PORTRÉ
II.
1.
Litográfia, papír, 23 x 15 cm. J.j.f.: 20. 5. 64. IX Számozott példány: 601/666
10.
Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 165 Euro
7. Picasso, Pablo Malaga, 1881 – Mougnis, 1973
FÉRFI
PORTRÉ
Litográfia, papír, 21 x 13 cm. J.j.f.: 16. 5. 64. VII Számozott példány: 622/666
9. Joan Miró Barcelona, 1893 – Palma de Mallorca, 1983
8. Picasso, Pablo
KOMPOZÍCIÓ
Malaga, 1881 – Mougnis, 1973
Litográfia, papír, 38 x 56 cm.
TORREÁDOROK
Litográfia, papír, 36 x 26 cm. J.j.l.: 5. 7. 59. VII
Kikiáltási ár: 20 000 Ft Reserve price: 72 Euro
10. Vasarely Victor Pécs, 1908 – Párizs, 1997
DOBOGÓ Litográfia, papír, 38 x 39 cm. J.j.l.: Vasarely b.l.: 93–100.
Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 129 Euro
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
11. Németh Miklós Budapest, 1943–
KOMPOZÍCIÓ , 1992 Olaj, mûanyaglemez, 70 x 98 cm. J.b.l.: PCSVM
Kikiáltási ár: 90 000 Ft Reserve price: 324 Euro
12. Németh Miklós Budapest, 1943 –
FÜRDÉS
UTÁN ,
1967
Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 173 Euro
13. Schéner Mihály Medgyesegyháza, 1923 – Budapest, 2009
VELENCEI
MASKARÁS
Olaj, farost, 50 x 70 cm. J.b.l.: Schéner
Kikiáltási ár: 110 000 Ft Reserve price: 396 Euro
11. 15.
14. Gyarmathy Tihamér Pécs, 1915 – Budapest, 2005
NAPRENDSZER Olaj, vászon, 70 x 86 cm. J. hátoldalon: Gyarmathy
Kikiáltási ár: 750 000 Ft Reserve price: 2698 Euro
15. Gyémánt László Budapest, 1935–
J AZZ , 1 9 9 2 Olaj, farost, 98 x 65 cm. J.b.l.: Gyémánt 92
Kikiáltási ár: 240 000 Ft Reserve price: 863 Euro
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
16. Kokas Ignác Vál, 1926 – Budapest, 2009
A Z ÉG
FELÉ
Olaj, farost, 60 x 40 cm. J.j.l.: Kokas Hátul: Kokas Ignác Az ég felé
Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 432 Euro
17. Dali, Salvador Figueras, 1904 – Párizs, 1989
H AJÓ
ÉS G Y Ü M Ö L C S Ö K
Litográfia, papír, 72 x 48 cm. Készült 2500 példányban.
Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 108 Euro 18. Joan Miró Barcelona, 1893 – Palma de Mallorca, 1983
DERRIÉRE LE MIROIR Litográfia, papír, 38 x 56 cm.
19. Picasso, Pablo Malaga, 1881 – Mougnis, 1973
GALAMB Litográfia, papír, 50 x 65 cm. J.j.l.: Picasso 28. 12. 61
Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 86 Euro
20. Vasarely Victor Pécs, 1908 – Párizs, 1997
V EGA Litográfia, papír, 24 x 24 cm. J.k.l.: Vasarely
15. 22.
21. Szász Endre Csíkszereda, 1926 – Mosdós, 2003
H AJÓ
A FA A L A T T
Olaj, akril lemez, 33,5 x 49,5 cm. J.j.l.: Szász Endre
Kikiáltási ár: 320 000 Ft Reserve price: 1151 Euro
22. Szász Endre Csíkszereda, 1926 – Mosdós, 2003
CLOCHARD
HALLAL ,
1966
Olaj, akril lemez, 36 x 26 cm. J.j.l.: Szász Endre 1966
Kikiáltási ár: 300 000 Ft Reserve price: 1079 Euro
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
23. Mácsai István Budapest, 1922 – Budapest, 2005
CSENDÉLET , 1996 Olaj, farost, 50 x 70 cm. J.b.l.: Mácsai 96
24. Mácsai István Budapest, 1922 – Budapest, 2005
PANNÓNIA
UTCA TÉLEN ,
1995
Olaj, farost, 60 x 40 cm. J.b.l.: Mácsai 95
Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 647 Euro
23. 26.
25. Kádár Béla Budapest, 1877 – Budapest, 1956
TÖMEG Akvarell, papír, 30 x 37 cm. J.j.l.: Kádár Béla Hátoldalán: Nôi képmás.
Kikiáltási ár: 460 000 Ft Reserve price: 1655 Euro
26. Kádár Béla Budapest, 1877 – Budapest, 1956
A KT
AZ A B L A K B A N
Akvarell, papír, 28 x 22 cm. J.j.l.: Kádár Béla MNG bírálati szám: 681/976
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
27. Molnár C. Pál Battonya, 1894 – Budapest, 1981
DOMBOS
TÁJ
Olaj, falemez, 16 x 24 cm. J.b.l.: MCP
28. Medveczky Jenô Savnik, 1902 - Budapest, 1969
K ÉK
FOTEL
Olaj, tempera, falemez, 60 x 80 cm. J.b.l.: Medveczky
Kikiáltási ár: 160 000 Ft Reserve price: 576 Euro
27. 30.
29. Klie Zoltán Szekszárd, 1897 – Budapest, 1992
LOVASOK
A NAPLEMENTÉBEN
Olaj, karton, 69 x 89 cm. J.b.l.: Klie
Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1367 Euro
30. Vén Emil Fiume, 1902 – Budapest, 1984
NYÁRI
VIRÁGOK
Olaj, farost, 79 x 60 cm. J.j.l.: Vén Hátoldalán: Képcsarnok Vállalat címke.
Kikiáltási ár: 250 000 Ft Reserve price: 899 Euro
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
31. Kerényi Jenô
32. Medgyessy Ferenc
Budapest, 1908 – Budapest, 1975
Debrecen, 1881 – Budapest, 1958
FÉSÜLKÖDÔ
SÚROLÓNÔ
Terrakotta, 24 cm Jelzett: Kerényi J. továbbá Képzômûvészeti Kivitelezô Vállalat bélyegzôje
Terrakotta, 16 x 14 x 16 cm. Jelezve talapzaton: Medgyessy
Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 137 Euro
Kikiáltási ár: 170 000 Ft Reserve price: 611 Euro 33. Varga Imre Siófok, 1923 –
VÍZPARTON
34. Melocco Miklós
Bronz, márvány talapzaton, 11 cm. J.n.
Róma, 1935 –
Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 234 Euro
Bronz, 5,5 x 13 x 8 cm. Jelzett: MM.
VÉNUSZ
SZÜLETÉSE
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Reserve price: 288 Euro
35. Kerényi Jenô Budapest, 1908 – Budapest, 1975
LEÁNY
KOSÁRRAL ,
31.
1971
Patinázott bronz, márvány talapzaton 26,5 cm Jelzett: KJ 71 Reprodukálva: Pátzay Pál: Kerényi (Corvina, Bp., 1976), 39. tábla
37.
Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 791 Euro
36. Borsos Miklós Nagyszeben, 1906 – Budapest, 1991
TIHANYI
VISSZHANG
Bronz, márvány talapzaton, 26 x 35 x 15 cm. Jelzett: BM.
37. Borsos Miklós Nagyszeben, 1906 – Budapest, 1991
B UBA Bronz, gránit talapzaton, 27 x 32 x 14 cm. Jelzett: BM 85 XII BUBÁNAK
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
38. Somogyi József
39. Medgyessy Ferenc
Félszerfalva, 1916 – Budapest, 1993
A NYA
GYERMEKÉVEL
Bronz, 20 x 17 cm. J.b.l.: S.J.
40. Olcsai Kiss Zoltán Szalafô, 1895 – Budapest, 1981
EMLÉKMÛTERV Bronz, 20 x 21 x 6,5 cm. Jelezve talapzaton: Olcsai Kiss Z.
HÁROM
GRÁCIA
Bronz, 30 x 23 cm. J.j.l.: Medgyessy F.
Kikiáltási ár: 170 000 Ft Reserve price: 611 Euro 41. Magyar szobrász , Csókási jelzéssel GALAMB Bronz, márvány talapzaton, 29 cm. Jelzett: Csókási
Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 144 Euro
38. 43.
42. Manno Miltiades Pancsova, 1879 – Budapest, 1935
RÖVIDTÁVFUTÓ
RAJTJA
Bronz, (abachi) trópusi fa talapzaton, 39 cm. Jelzett: Manno Miltiades Budapest, öntötte: Szili István Budapest, MTSM –R–C–I. 1920–as évek.
43. Manno Miltiades Pancsova, 1879 – Budapest, 1935
BIRKÓZÓK Bronz, (abachi) trópusi fa talapzaton, 66 cm. Jelzett: Manno Miltiades Budapest, öntötte: Szili István Budapest, MTSM C–III. 1920–as évek.
Kikiáltási ár: 890 000 Ft Reserve price: 3201 Euro
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
44. Bozsó János Kecskemét, 1922 – Kecskemét, 1998
ERDÔRÉSZLET , 1986 Olaj, farost, 65 x 83 cm. J.j.l.: Tiszakécske 1986 Bózsó J.
Kikiáltási ár: 170 000 Ft Reserve price: 612 Euro
45. Edvi Illés Aladár Pest, 1870 – Budapest, 1958
ERDÉLYI
TÁJ
Olaj, fa, 14 x 21 cm. J.b.l.: E. Illés A.
Kikiáltási ár: 34 000 Ft Reserve price: 122 Euro
46. Kézdi-Kovács László Pusztalsócikola, 1864 – Budapest, 1942
ERDEI
SÉTA
Olaj, vászon, 35 x 43 cm. J.j.l.: Kézdi-Kovács L.
Kikiáltási ár: 44 000 Ft Reserve price: 158 Euro
44. 48.
47. Nagy István Csíkmindszent, 1873 – Baja, 1937
VIDÉKI
TÁJ
Pasztell, papír, 30 x 42 cm. J.j.l.: Nagy István MNG bírálati szám: 2249/970
Kikiáltási ár: 340 000 Ft Reserve price: 1223 Euro
48. Bernáth Aurél Marcali, 1895 – Budapest, 1982
BALATONPART , 1918 Akvarell, papír, 49 x 37 cm. J.j.l.: Bernáth 1918. Hátoldalán MNG bírálati szám: 00523
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
49. Neogrády László Budapest, 1896 – Budapest, 1962
TAVASZI
TÁJ
Olaj, vászon, 60 x 80 cm. J.b.l.: Neogrády László
50. K. Spányi Béla Budapest, 1852 – Budapest, 1914
FOLYÓPARTI
TÁJ
Olaj, vászon, 22 x 32 cm. J.b.l.: K. Spányi B.
51. Neogrády Antal Galsa, 1861 – Alag, 1942
T ÉLI
ERDÔ
Olaj, vászon, 60 x 80 cm. J.b.l.: Neogrády A.
49. 53.
52. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 – Bécs, 1919
HAVAS
TÁJ
Akvarell, papír, 20 x 26 cm J.j.l.: Mednyánszky Hátoldalán hagyatéki bélyegzô és felirat: leltározta Pálmai József
53. Holló László Kiskunfélegyháza, 1887 – Debrecen, 1976
KALAPOS
FÉRFI ,
1957
Tus, papír, 26 x 19 cm. J.j.l.: Holló 57 1/6
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
54. N é m e t a l f ö l d i f e s t ô , 1870 körül HALÁSZFALU Olaj, vászon, 30,5 x 45 cm. Jn. Hátul a Szépmûvészeti Múzeum 477/84. sz. bírálati címkéje.
Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 270 Euro
55. Kaufmann, Karl Neuplachowitz, 1843 – Bécs, 1905
VITORLÁSOK Olaj, vászon, 70 x 105 cm. J.j.l.: Charles Marchiant
56. Mayer Alajos Budapest, 1878 – 1953
VITORLÁSOK Olaj, karton, 35 x 39,5 cm. J.j.l.: Mayer Al.
54. 58.
57. Telepy Károly Debrecen, 1828 – Budapest, 1906
Z ÖLD
TÓ
Olaj, karton, 18 x 28 cm. J.j.l.: Telepy K.
58. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 – Bécs, 1919
Ü LÔ
FÉRFI ,
1898
Vegyestechnika, papír, 20 x 36 cm. J.j.l.: Mednyánszky 1898
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
59. O s z t r á k f e s t ô , 1 8 4 0 NEMESI CSALÁD Olaj, vászon, 92 x 114 cm. Jn.
60. Magyar festô, 1830 körül N ÔI P O R T R É Olaj, vászon, 63 x 50 cm. J.j.k. 1830.
61. Magyar festô, 1850 körül I T Á L I A I NÔ V I R Á G G A L Olaj, vászon, 95 x 68 cm. Jn.
59.
Kikiáltási ár: 260 000 Ft Reserve price: 935 Euro
62.
62. Magyar festô, 1850 körül I T Á L I A I NÔ Olaj, vászon, 95 x 68 cm. Jn.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
63. O s z t r á k , v a g y n é m e t f e s t ô , 1860 körül ZSÁKMÁNY Olaj, vászon, 54 x 67 cm. J.n. Hátoldalán Szépmûvészeti Múzeum bírálati szám: 1038/1953.
64. Giszinger J. 1900 körül
CSENDÉLET Olaj, karton, 12 x 12 cm. J.j.l.: Giszinger J.
65. Tholen, Willem Bastiaan Amsterdam, 1860 – Den Haag, 1931
LEGELÉSZÔ
TEHÉN
Pasztell, papír, 30 x 40 cm. J.j.l.: W.B.Tholen
63. 67.
66. N é m e t f e s t ô , 1850 körül ALAKOK TÁJBAN Olaj, vászon, 56 x 68 cm. J.n.
67. O s z t r á k v a g y n é m e t festô, 1860 körül CSENDÉLET Olaj, vászon, 52 x 65 cm. J.n.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
68. Ligeti Erika
69. Borsos Miklós
70. Borsos Miklós
Budapest, 1934 – Budapest, 2004
Nagyszeben, 1906 – Budapest, 1991
RUFET
KISFALUDY STRÓBL ALAJOS
MICHELANGELO
Bronz plakett, 8,5 cm. Jelzett: LE.
Bronz plakett, 9 cm. Jelzett: BM 1956.
Bronz plakett, 8,5 cm. Jelzett: BM.
Kikiáltási ár: 17 000 Ft Reserve price: 61 Euro
71. Borsos Miklós Nagyszeben, 1906 – Budapest, 1991
O D Ü S S Z E U S Z II. Bronz plakett, 13 x 15,5 cm. Jelzett: BM.
72. F l a m a n d s z o b r á s z , 1880 körül N ÔI B Ü S Z T Alabástrom, 42 x 37 cm. J.n. Sérült, javított.
73. Borsos Miklós Nagyszeben, 1906 – Budapest, 1991
O D Ü S S Z E U S Z I. Bronz plakett, 9,5 x 13,5 cm. Jelzett: BM.
74. C l o d i o n , C l a u d e Michel Nancy, 1738 – Párizs, 1814
NIMFA
68.
KOSSAL
Bronz, márvány talapzaton, 50 cm. Jelzett: Claude Michel. Párizsi öntôpecsét.
75.
Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 1007 Euro
75. Zala György Alsólendva, 1858 – Budapest, 1937
FÁJDALMAS MADONNAFEJ Bronz, 40 x 37 x 39 cm. Jelzett: ZGY
Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 683 Euro
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
76. Névjegytartó Bronz, márvány talapzaton, 31 x 22 x 16 cm. 1900–as évek elsô fele. J.n.
77. M a g y a r s z o b r á s z , 1940 körül A KT
Siófok, 1923 –
Bronz, 52 cm. J.n.
Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 110 Euro
Bronz, márvány talapzaton, 37 cm. J.n.
79. Buda István Gyôr, 1952 –
NIMFÁK
TÁNCA
Bronz, 29 x 12 cm. J.b.l.: Buda István
Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 101 Euro
78. Varga Imre BALERINA
80. K i s f a l u d y S t r ó b l Zsigmond Alsórajk, 1884 – Budapest, 1975
GUGGOLÓ
76.
LEÁNY
Bronz, márvány talapzaton, 33 cm. Jelzett: Kisfaludy Stróbl.
81. B ö j t e H o r v á t h István Budapest, 1972 –
Á LLÓ
NÔI AKT
Bronz, márvány talapzaton, 110 cm. Jelzett: Böjte Horváth István
82. Sidló Ferenc Budapest, 1882 – Budapest, 1953
Ü LÔ
NÔI AKT ,
1922
Bronz, gránit talapzaton, 40 cm. Jelzett: Sidló 922.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
83. C. Briand jelzéssel 1900 körül
N YÁR Olaj, fa, 53 x 26 cm. J.b.l.: C. Briand
84. P. Leroy jelzéssel 1900 körül
NÔ VIRÁGOKKAL Olaj, fa, 53 x 26 cm. J.j.l.: P. Leroy
85. Innocent Ferenc
86. Komáromi-Kacz Endre
Pest, 1859 – Pátka, 1934
Komárom, 1880 – Balatonalmádi, 1969
N ÔI
PORTRÉ
KISLÁNY
ALMÁVAL
Olaj, vászon, 60 x 50 cm. J.j.l.: Innocent
Olaj, vászon, 70 x 56 cm J.j.l.: Komáromi Kacz E
Kikiáltási ár: 60 000 Ft Reserve price: 216 Euro
87. László Fülöp Elek Pest, 1869 – London, 1937
Á LLÓ
ALAKOS FÉRFI PORTRÉ
83.
Olaj, karton, 40 x 29 cm. J.b.l.: László … 1929 jún MNG bírálati szám: 948/1963
89.
Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 540 Euro
88. Tornyai János Hódmezôvásárhely, 1869 – Budapest, 1936
KERTKAPU , 1892 Akvarell, papír, 31 x 22 cm. J.j.f.: 92. okt. 13. HMV MNG bírálati szám: 200/1962
Kikiáltási ár: 42 000 Ft Reserve price: 151 Euro
89. Bihari Sándor Debrecen, 1947 –
N ÔI
PORTRÉ
Olaj, karton, 55 x 37 cm. J.j.l.: Bihari S. Aukcionálva: BÁV 31. Au. 9. tétel
Kikiáltási ár: 200 000 Ft Reserve price: 719 Euro
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
90. Náray Aurél
91. Mattioni Eszter
Budapest, 1883 – Budapest, 1948
Szekszárd, 1902 – Budapest, 1993
FIATAL
Vegyestechnika, papír, 26 x 18 cm. J.j.l.: Mattioni E.
LÁNY PORTRÉJA
Olaj, karton, 33 x 28 cm. J.b.f.: Náray
Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 198 Euro
L ÁNY
KENYÉRREL
Kikiáltási ár: 26 000 Ft Reserve price: 94 Euro
92. Dolányiné Benczúr Ida, München, 1876 – Budapest, 1970
VIRÁGCSENDÉLET Olaj, vászon, 60 x 80 cm. J.j.l.: Benczúr Ida
93. Csók István Sáregres, 1865 – Budapest, 1961
SOKÁC
LÁNY
90.
Olaj, vászon, 41 x 30 cm. J.b.l.: Csók I. BP Aukcionálva: BÁV 27. Au. 36. tétel
94.
94. Frank Frigyes Budapest, 1890 – Budapest, 1976
VIRÁGCSENDÉLET , 1976 Akvarell, papír, 61 x 43 cm. J.j.l.: Frank Frigyes 7607
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
95. Vén Emil Fiume, 1902 – Budapest, 1984
CSENDÉLET
KÖNYVEKKEL
Olaj, farost, 59 x 79 cm. J.j.l.: Vén Hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéi.
96. Scholz Erik Budapest, 1923 – Budapest, 1995
VIRÁGCSENDÉLET Tempera, farost, 60 x 80 cm. J.b.l.: Scholz Hátoldalán: Képcsarnok Vállalat címke töredék.
Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 468 Euro
97. Vén Emil Fiume, 1902 – Budapest, 1984
VIRÁGCSENDÉLET Olaj, farost, 59 x 79 cm. J.j.l.: Vén
98. Czene Béla Isaszeg, 1911– Budapest, 1999
N ÔI
AKT ,
1974
95.
Tempera, farost, 75 x 73 cm. J.b.l.: Czene, 1974 Hátoldalán: Koller Galéria kiállítási címkéje. Kiállítva: Rajzok és festmények – válogatás a hagyatékból 2011. 10. 13 – 2011. 10. 23. Koller Galéria
99.
99. Mácsai István Budapest, 1922 – Budapest, 2005
MÛHELY , 1958 Olaj, farost, 58 x 69 cm. J.b.l.: MI 1958. Hátoldalán: Képcsarnok Vállalat címkéi.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
100. Márffy Ödön Budapest, 1878 – Budapest, 1959
Ü LÔ
LEÁNY
Tus, papír, 28 x 19 cm. J.b.l.: Márffy
101. Vaszary János Kaposvár, 1867 – Budapest, 1939
DARABOS MAPPA
40 db, litográfia, papír, 30 x 40 cm. Szignált: Vaszary
102. Nagy István Csíkmindszent, 1873 – Baja, 1937
T ÁJ
100.
VILLANYOSZLOPPAL
Szén, papír, 28 x 41 cm. J.j.f.: Nagy István
103.
103. Gyémánt László Budapest, 1935 –
MÛTERMI
CSENDÉLET
Olaj, vászon, 55 x 68 cm. J.j.l.: Gyémánt L. Hátoldalán Gyémánt László 1961–es ajándékozási felirata.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
104. Diener Dénes Rudolf Nyíregyháza, 1889 – Budapest, 1956
SZENTENDREI
UTCA
Olaj, vászon, 60 x 80 cm. J.n. Aukcionálva: BÁV 40. Au. 36. tétel
Kikiáltási ár: 70 000 Ft Reserve price: 252 Euro
105. Diósy Antal Budapest, 1895 – Budapest, 1977
BUDAPESTI DUNAPART Akvarell, papír, 29 x 46 cm. J.j.l.: Diósy Antal Budapest.
106. Turmayer Sándor Orosháza, 1897 – Albenga, 1953
TABÁN Olaj, falemez, 40 x 50 cm. J.b.l.: Turmayer
107. Czóbel Béla Budapest, 1883 – Budapest, 1976
VIRÁGCSENDÉLET Olaj, vászon, 43 x 35 cm. J.n. Aukcionálva: BÁV 41. Au. 60. tétel MNG bírálati szám: 214/976
Kikiáltási ár: 900 000 Ft Reserve price: 3237 Euro
104. 107.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
108. Emôd Aurél Budapest, 1897 – Budapest, 1958
LÁTKÉP Akvarell, papír, 33 x 48 cm. J.j.l.: Emôd
109. Halápy János Pórszombat, 1893 – Budapest, 1960
BALATONI
VITORLÁSOK
Akvarell, papír, 40 x 60 cm. J.j.l.: Halápy János 1943
110. Diener Dénes Rudolf Nyíregyháza, 1889 – Budapest, 1956
VIRÁGCSENDÉLET Olaj, vászon, 53 x 65 cm. J.b.l.: Diener Dénes
108. 112.
111. Schadl János Keszthely, 1892 – Tatatóváros, 1944
TAVASZ , 1939 Olaj–pasztell, karton, 49 x 59 cm. J.j.l.: SJ 1939. III.
Kikiáltási ár: 360 000 Ft Reserve price: 1295 Euro
112. Ilosvai Varga István Kunhegyes, 1895 – Budapest, 1978
CSENDÉLET
IBOLYÁKKAL
Olaj, karton, 74 x 60 cm. J.b.l.: Ilosvai Hátoldalán Képcsarnok Vállalat címke töredék.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
113. Aba-Novák Vilmos Budapest, 1894 – Budapest, 1941
TABÁN , 1919 Olaj, karton, 72 x 49 cm. J.b.l.: Aba-Novák 19. Proveniencia: Hanák József, Gara Arthur, Bátonyi Mihály gyûjteményében Kiállítva: Aba-Novák emlékkiállítás, Budapest, Magyar Nemzeti Galéria, 1962, (kat. 5.)
Kikiáltási ár: 4 400 000 Ft Reserve price: 15827 Euro
Ritkaság, amikor egy mûalkotás olyan alapos dokumentációval rendelkezik, mint Aba-Novák Vilmos Tabán címû festménye. A kép útja pontosan nyomon követhetô a fennmaradt dokumentumok, magánlevelezések és szerzôdések segítségével, 1919es születésétôl egészen napjainkig. Egy adás-vételi szerzôdés tanúsága szerint a festményt ismeretlen idôpontban Hanák József festômûvész kapta, még magától a mûvésztôl. Aba-Novák 1922-ben kitûnô portrét festett Hanákról, feltehetôen a Tabánt is ekkortájt ajándékozhatta »modelljének«. Tôle 1943-ban vásárolta meg hirdetés útján dr. Gara Arthur fôorvos, aki 1957-ben adta tovább Bátonyi Mihály aldebrôi tanítónak. A közben iskolaigazgatóvá kinevezett Bátonyi a képet 1961-ben kölcsön adta a Magyar Nemzeti Galériában a következô évben megnyílt Aba-Novák gyûjteményes kiállításra. Az életmûtárlatot rendezô Supka Magdolna mûvészettörténész többek között a következôket írta a festménnyel kapcsolatban, annak visszaadása alkalmával: „Az ifjúkori mûvek legjobbika ez, igen érdekes. Köszönöm Galériánk nevében, hogy volt szíves azt kölcsönözni…” „1918 ôszén leszereltem. Nem lévén akkor se pénzem, se mûtermem, a József Mûegyetemen a rajzi tanszéken tanársegédi állást vállaltam. 1919-ben télen kezdtem rajzolni és festeni autodidakta módjára. […] A formát vizsgáltam a legabszolútabb értelemben. Szinte kacérkodtam a kubizmussal.” – írta Aba-Novák egyik önéletrajzában. Máshol pedig így nyilatkozott: „Rajzolni kezdtem, függetlenül mindentôl és mindenkitôl.” Mint a legutóbbi – 2008-ban rendezett – kiállításának címébôl tudható, Aba-Novák maga volt a »barbár zseni«. Bármily meggyôzôen is állította azonban a mester, hogy mindenkitôl és mindentôl függetlenül fejlôdött és jutott mûvészete csúcsaira, ezt a mûvészettörténet valamelyest árnyalni kénytelen. Az 1920 körüli idôkbôl fennmaradt mûvei arról tanúskodnak, hogy Aba-Novákra nemcsak azok a mûvészek – Korb Erzsébet és Patkó Károly – hatottak közvetlenül, akikkel együtt használta 1919 ôszétôl Berény Róbert Városmajor utcai mûtermét, de ettôl sokkal lényegesebb hatások érték a korabeli osztrák mûvészek legjobbjai, nevesen Gustav Klimt és Egon Schiele irányából. Míg az 1919-ben festett híres Apám arcképe címû festmény határozottan viseli magán az egy évvel korábban elhunyt Klimt stílusjegyeit, fôleg a kép hátterében megjelenô dekoratív mustra jóvoltából, addig a most aukcióra kerülô, szintén ebben az évben született Tabán esetében viszont Schiele festészetének mélyreható ismerete szembetûnô. Schiele 1918 körüli városképei szintén a síkszerû dekorativitásra való törekvést, a szinte geometrikus formákká redukált képépítô elemeknek éppen azt az egymás alá- és fölérétegzettséget mutatják, mint amivel Aba-Novák a Tabán megfestésekor kísérletezett. Egészen meglepô tény, de Schiele hatása Bécs rendkívüli közelsége dacára sem vált dominánssá itthon, sôt, hihetetlen erejû és rendkívül expresszív festészetének alig találni nyomát a magyar mûvészetben. A Tabán címû kép tehát nemcsak elsôrendû kvalitásai miatt, de különleges mûvészettörténeti jelentôsége okán is AbaNovák kiemelkedôen fontos mûvei közé tartozik. E kép éppúgy hidat képez az osztrák és a magyar festészet két kiemelkedô mesterének életmûve, mint a két ország mûvészete között. Rum Attila
113.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
114. Velencei tükör Nagyobb és több kisebb, köszörült díszítéses tükörlapokból, 143 x 90 cm. 1880 körül. Kisebb sérülésekkel.
115. Renaissance stílusú posztamens Dúsan faragott diófa, 104 cm. 1880 körül.
Kikiáltási ár: 100 000 Ft Reserve price: 360 Euro
116. Historizáló állólámpa Bronz, rátett díszítéssel, lámpaernyôvel, 195 cm. 1880 körül.
114. 118.
117. Historizáló kandeláber pár Bronz, 130 cm. 1880 körül.
Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 1007 Euro 118. Barokk puttós gyertyatartó posztamenssel Faragott, festett, aranyozott keményfa, 193 cm. Itália, 1730 körül. Kisebb restaurálásokkal, sérülésekkel.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
119. Thonet karosszék
120. Thonet karosszék
Hajlított, gôzölt bükkfa, 74 x 55 x 55 cm. Tervezô: Otto Wagner 1905–1910 körül.
Kikiáltási ár: 25 000 Ft Reserve price: 90 Euro
122. Thonet fotel
121. Posztamens Fenyô alapon diófa borítás, bronz díszítôelemekkel (hiányos), 112 x 39 x 39 cm. 1880 körül.
Bükkfa, 76 x 59 x 58 cm. Tervezô: Josef Hoffmann 1910 körül.
123. Bécsi barokk vitrin Fenyôfa alapon dióborítás, 160 x 100 x 45 cm. Magyar, 1860 körül.
119.
126.
124. Biedermeier varróasztal Fenyôfa alapon dió diógyökér borítással, kávában egy fiókkal, 77 x 56 x 47 cm. Magyar, 1840.
125. Biedermeier szék Fenyôfa alapon diófa borítás, intarzia díszítés, 95 x 43 x 43 cm. Magyar, 1830 körül.
Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 101 Euro 126. Biedermeier szék Fenyôfa alapon diófa borítás, intarzia díszítés, 95 x 43 x 43 cm. Magyar, 1830 körül.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
127. Afgán imaszônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 102 x 70 cm. XX. század közepe.
Kikiáltási ár: 8 000 Ft Reserve price: 29 Euro
128. Afgán – Beludzs imaszônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 170 x 107 cm. Angolmosott, XX. század közepe.
129. Török szônyeg Gyapjú, gödesz csomózással, 98 x 70 cm. XX. század közepe.
130. Siráz szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 115 x 84 cm. Dél-nyugat Irán, XX. század elsô fele.
131. Nyugat-turkesztáni szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 130 x 166 cm. Bochara, XX. század második fele.
127. 134.
Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 342 Euro
132. Tekke türkmén szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 173 x 115 cm. XX. század eleje.
Kikiáltási ár: 50 000 Ft Reserve price: 180 Euro 133. Török szônyeg
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
134. Nyugat-turkesztáni szônyeg
Gyapjú, gördesz csomózással, 250 x 120 cm. XIX. század vége – XX. század eleje.
Gyapjú, szenné csomózással, 155 x 80 cm. Szalor, XX. század második fele.
135. Török – Anatol szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 150 x 96 cm. XX. század közepe.
136. Ferrahán szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 145 x 78 cm. Rojtok késôbbiek. XX. század eleje.
137. Siráz szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 267 x 182 cm. Dél – Nyugat Irán, XIX. század vége.
139. Török szônyeg
Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 58 Euro 138. Moszul szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 180 x 100 cm. XX. század vége.
Kikiáltási ár: 6 000 Ft Reserve price: 22 Euro
Gyapjú, gördesz csomózással, 160 x 113 cm. XIX. század vége.
140. Tekke türkmén szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 158 x 98 cm. XX. század közepe.
135. 143.
Kikiáltási ár: 35 000 Ft Reserve price: 126 Euro
141. Iráni imaszônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 102 x 151 cm. Kesán, XIX. század második fele.
Kikiáltási ár: 125 000 Ft Reserve price: 450 Euro 142. Moszul szônyeg
143. Anatóliai imaszônyeg
Gyapjú, gördesz csomózással, 173 x 100 cm. Irán, XX. század közepe.
Gyapjú, gördesz csomózással, 160 x 120 cm. XX. század közepe.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
144. Afgán szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 205 x 147 cm. XX. század közepe.
145. Türkmén – Afgán szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 193 x 143 cm. XIX. század vége.
147. Iráni szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 335 x 87 cm. XX. század vége.
146. Bochara szônyeg Gyapjú, hurkolt csomózással, 124 x 78 cm. Pakisztán, XX. század vége.
148. Türkmén – Afgán szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 195 x 114 cm. XIX. század vége – XX. század eleje.
144. 151.
149. Magyar szônyeg
150. Iráni szônyeg
Gyapjú, gördesz csomózással, 310 x 195 cm. XX. század közepe.
Gyapjú, szenné csomózással, 230 x 150 cm. Isphahan, XX. század közepe.
Kikiáltási ár: 165 000 Ft Reserve price: 594 Euro
151. Siráz szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 200 x 162 cm. Dél – Nyugat Irán, XIX. század vége.
Kikiáltási ár: 32 000 Ft Reserve price: 115 Euro
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
Elôzetes a karácsonyi aukció anyagából
Aba-Novák Vilmos: PATRONA HUNGARIA , 1930
Beadási határidô: 2012. október 26.
R i p p l - R ó n a i J ó z s e f : N ÔI
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
PORTRÉ
2. NAP
152. Art–deco gyertyatartópár
153. Toast tartó
830–as finomságú ezüst, 250 g, 11 x 7 cm. Német, 1900 körül.
925–ös finomságú ezüst, 36 g, 7 x 8 cm. Jelzett: Birmingham, 1930 körül.
154. 8 személyes koktélos kanál készlet 925–ös finomságú ezüst, 96 g. Jelzett: Sterling Angol, 1900 körül.
155. Art–deco gyertyatartópár 925–ös finomságú ezüst, 442 g, 30 cm. Jelzett: Sterling Angol, 1920 körül.
152. 159.
156. Pesti kenyereskosár
157. Pesti teáskanna
158. Art-deco kínáló kosár
800–as finomságú ezüst, 453 g, 36 x 17 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
800–as finomságú ezüst, 840 g, 23 cm. Jelzett: Pest, 1937–66 között használt fémjel, BF. mesterjegy.
800–as finomságú ezüst, 765 g, 22 x 28 x 19,5 cm. Jelzett: Ausztria, 1922-tôl használt fémjel.
Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 199 Euro
Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 306 Euro
159. Bécsi tálca 800–as finomságú ezüst, 879 g, 39 x 34 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, hivataljel, Eduard Friedmann mesterjegy.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
160. Art-deco cigarettatárca
161. Névjegytartó
830–as finomságú ezüst, 63 g, 9,5 x 6 cm. Jelzett: Német, 1900 körül, BH mesterjegy.
Filigrán ezüst, 47 g, 9,5 x 6 cm. J.n. 1900 körül.
Kikiáltási ár: 6500 Ft Reserve price: 23 Euro
Kikiáltási ár: 11 000 Ft Reserve price: 40 Euro
162. Szecessziós ezüst cigarettatárca 52 g, 8,5 x 6 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
163. Bécsi szecessziós tálca 800–as finomságú ezüst, 1093 g, 49 x 32 cm. Jelzett: Bécs, 1867–1922 között használt fémjel, MG (Gedlicka & Söhne) mesterjegy.
160. 168.
164. Ezüst kártyadoboz Bruttó 371 g, 5 x 13 x 10 cm. Alsó részén jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, GE mesterjegy. Fedele pótolt: 84 zlotnyikos antik ezüst, Moszkva 1880 körül használt fémjel, AE mesterjegy.
165. Bécsi szecessziós kínáló 800–as finomságú ezüst, 367 g, 10 x 30 x 19 cm. Jelzett: Bécs, 1867–1922 között használt fémjel.
166. Francia tortalapát 950–es finomságú ezüst, 111 g, 30 cm. Jelzett: Francia, 1838-tól használt fémjel.
Kikiáltási ár: 14 000 Ft Reserve price: 50 Euro
167. Bécsi halas szervírozó kés 800–as finomságú ezüst, 143 g, 27 cm. Jelzett: Bécs, 1867–1922 között használt fémjel, BU mesterjegy.
168. Bécsi szecessziós kínáló 800–as finomságú ezüst, csiszolt üveg betéttel melynek szájperemén apróbb csorbák, 281 g, 21 x 12 cm. Jelzett: Bécs, 1867–1922 között használt fémjel, HS (Hermann Südfeld mûködött 1898–1916) mesterjegy.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
169. Bábacsipesz
170. 6 db bécsi poháralátét
171. Ezüstnyelû mignonfogó
Ezüst, 38,6 g, 9 cm. Jelzett: feloldatlan sárkányos fémjel, OK mesterjegy.
800–as finomságú ezüst, 327 g, 12,3 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, AB (Alexander Birkl) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 100 Euro
925–ös finomságú ezüst, rozsdamentes acél, 22 cm. Jelzett: Sterling Angol, 1900 körül.
172. 6 személyes reggelizô készlet 800–as finomságú ezüst, bruttó 290 g, Jelzett: Pest, 1867 – 1936 között használt fémjel. Dobozban.
169. 176.
173. Birminghami füles kínáló 925–ös finomságú ezüst, 401 g, 20 x 23 x 21,5 cm. Jelzett: Birmingham, 1929-ben használt fémjel, SLd (Suckling Ltd.) mesterjegy.
174. Birminghami bonbonos kosár 925–ös finomságú ezüst, 153 g, 6,5 x 20 x 15 cm. Jelzett: Birmingham, 1898-ban használt fémjel. M&L (Minshull & Latimer) mesterjegy
175. Londoni kenyereskosár 925–ös finomságú ezüst, 342 g, 29 x 22 cm. Jelzett: London, 1889-ben használt fémjel, W.C. (William Comyus) mesterjegy
176. Bécsi ezüst kínáló 800–as finomságú ezüst, 402 g, 23 x 10 cm Jelzett: Bécs, 1867–1922 között használ fémjel, Jäger mesterjegy.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
177. Pesti kínáló
178. Pesti kerek tálca
179. Pesti gyümölcskínáló
800–as finomságú ezüst, 445 g, 27 x 6,5 cm. Jelzett: Pest, 1937–66 között használt fémjel, SzI mesterjegy.
800–as finomságú ezüst, 497 g, 29 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
800–as finomságú ezüst, 621 g, 33 x 25 x 7 cm. Jelzett: Pest, 1937–66 között használt fémjel, SzI mesterjegy.
Kikiáltási ár: 76 000 Ft Reserve price: 273 Euro
180. Gyermek keresztelôkészlet dobozban 800–as finomságú ezüst, netto 583 g. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjellel, Bachruch Antal mesterjegy.
Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 433 Euro
177. 182.
181. Pesti teás készlet (3 db) 800–as finomságú ezüst, 1530 g, 22; 16; 13 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, HH mesterjegy.
182. Pesti füles tálca 800–as finomságú ezüst, 1414 g, 57 x 33 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, HH mesterjegy.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
183. Ezüst talpú kiöntô
184. Asztali fûszertartó készlet
185. Vizes kancsó
925–ös finomságú ezüst, savmaratott üveg, 27 cm. Talpperemén jelzett: Sterling, Sheffield Silver Co. (1919–1974) 1900 körül.
925–ös finomságú ezüst, bruttó 1230 g, 23 x 18 cm. Jelzett: elmosódott angol városjel, CF (Charles Thomas Fox, mûködött 1836 körül) mesterjegy.
800–as finomságú ezüst fül és fedél, kristályüveg test, 29 x 20 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
186. 12 db teás kanál 13 latos antik ezüst, 530 g. Jelzett: Német, 1850 körül használt fémjel, HU mesterjegy. Eredeti dobozában.
183. 190.
187. Ezüst névjegytartó tál
188. Német áttört kosár
189. Brünni névjegytartó
800–as finomságú ezüst, 247 g, 27 x 14 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
800–as finomságú ezüst, 404 g, 29 x 18 x 12 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel, valamint pesti, 1902–1937 közötti behozatali jel.
750–es finomságú ezüst, 232 g, 25 x 18 cm. Jelzett: Brünn, monarchiás 1867–1936 között használt , valamint késôbbi pesti, 1937–1966 között használt fémjellel.
190. Német gyümölcsöstál 800–as finomságú ezüst, 748 g, 9 x 37 x 28 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
191. Címeres cigarettatárca
192. Cigarettadoboz
193. Emlék cigarettatárca
800–as finomságú ezüst, 151 g, 11 x 8 cm. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel. Elején: magyar címer, valamint birodalmi sas ábrázolással, belsején szignatúrákkal.
800–as finomságú ezüst, bruttó 229 g, 13 x 9 cm. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel. Elején: 2. Önálló dandár parancsnokság felirattal, belsején szignatúrákkal.
800–as finomságú ezüst, 185 g, 13 x 8 cm. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel. Elején: Equitatio-Budapest 1938. Hátoldalon szignatúrák.
194. 6 db-os pesti teás kanál 800–as finomságú ezüst, 150 g, Jelzett: Pest, 1867 – 1936 között használt fémjel, JGY mesterjegy. Eredeti dobozban.
Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 54 Euro
195. Pesti ovális tálca 800–as finomságú ezüst, 530 g, 36 x 27 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, BK mesterjegy.
191. 197.
196. Bécsi füles tálca 13 latos antik ezüst, 1767 g, 67 x 38 cm. Jelzett: Bécs, 1845-ben használt fémjel, TR (Thomas Regscheck) mesterjegy.
197. Bécsi aufsatz 13 latos antik ezüst, színezett üveg, nettó súly: 250 g, 30 x 28 cm. Jelzett: Bécs, 1832. JB (Josef Bobies) mesterjegy.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
198. Fûszertartó
199. Fûszertartó
200. Tejszínkiöntô
201. Fûszertartó
202. Fûszertartó
Sterling ezüst, 72 g, 3,5 x 7 cm. Jelzett: London, 1873-ban használt fémjel, RH (Robert Harper) mesterjegy.
Antik ezüst, 62,8 g, 3,7 x 7 cm. Jelzett: London, 1856ban használt fémjel, WRS. (William Robert Smily) mesterjegy.
Sterling ezüst, 71 g, 3,5 x 7,5 cm. Jelzett: London, 1872ben használt fémjel, RH (Robert Harper) mesterjegy.
Sterling ezüst, 73,6 g, 3,5 x 7 cm. Jelzett: London, 1873ban használt fémjel, RH (Robert Harper) mesterjegy.
Antik ezüst, 202 g, 9,5 x 10,5 cm. Jelzett: London, 1819ben használt fémjel, RE&EB. (Rebecca Emes & Edward Barnard) mesterjegy.
203. Sheffieldi mustártartó 925-ös finomságú ezüst, kobaltkék üvegbetét, 37 g, 5 cm. Jelzett: Sheffield, 1889-ben használt fémjel, Atkin Brothers mesterjegy.
204. Sheffieldi fûszertartó pár 925-ös finomságú ezüst, kobaltkék üvegbetéttel, 49 g, 4 cm. Jelzett: Sheffield, 1889-ben használt fémjel, Atkin Brothers mesterjegy.
198. 210.
205. Londoni cukortartó
206. Londoni cukortartó
207. Amszterdami kávés kiöntô
208. Londoni cukorcsipesz
209. Londoni Cukorcsipesz
Sterling ezüst, 161 g, 7,5 x 10,5 cm. Jelzett: London, 1882-ben használt fémjel, Williem Evans(?) mesterjegy.
Antik ezüst, 266 g, 10 x 19 x 10 cm. Jelzett: London, 1810-ben használt fémjel.
934–es finomságú antik ezüst, 417 g, 13 x 23 x 11 cm. Jelzett: Amszterdam, 1852. TGB mesterjegy.
Antik ezüst, 49 g, 14 cm. Jelzett: London, 1825-ben használt fémjel, WE (Williem Eaton) mesterjegy.
Antik ezüst, 33 g, 14,5 cm. Jelzett: London, 1808-ban használt fémjel, PB&WB (Peter & W. Bateman) mesterjegy.
210. Empire gyertyatartó 13 latos antik ezüst, 402 g, 30 cm. Jelzett: Német, 1800 évek eleje, SCHIFE mesterjegy.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
211. Cukorszóró
212. Kézi gyertyatartó
213. Klasszicista mustártartó
826–os finomságú ezüst, 206 g, 19 cm. Jelzett: Dánia, 1929, L. BERTH.
900–as finomságú ezüst, 412 g, 8 x 25 x 19 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt fémjel, ELIMEYER mesterjegy.
830–as finomságú ezüst, 135 g, 16 cm. Jelzett: Dánia, 1920-ban használt fémjel, ASTEFFENSEN (J. M. A. Steffensen) mesterjegy.
214. Bécsi ezüst süteményes tálca 800–as finomságú ezüst, 1532 g, 53 x 42 cm. Jelzett: Bécs, 1867–1922 között használt fémjel.
215. Párizsi empire olaj és ecettartó Antik ezüst, 523 g, 30 x 22 x 11 cm. Jelzett: Párizs, 1798–1809 között használt fémjel.
211. 216.
216. Párizsi empire bonbonier Antik ezüst, kék üvegbetéttel, 455 g, 26 cm. Jelzett: Párizs, 1819–38 között használt fémjel, DG mesterjegy.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
217. Tubákos szív
218. Fûszertartópár
219. Gyógyszeres szelence
925–ös finomságú ezüst, 44 g, 9 x 4 cm. J.n., HL mesterjegy 1900 körül. Zsanérja sérült.
830–as finomságú ezüst, 149 g, 8 x 4,5 cm. Jelzett: Dánia, 1930 körül, RH (Rinne Hop) valamint S (Schroder) mesterjegy.
800–as finomságú ezüst, 49 g, 6,5 x 4,5 x 2 cm. Német, 1900 körül.
Kikiáltási ár: 10 000 Ft Reserve price: 36 Euro
220. 2 db pesti ezüst tárca 800–as finomságú ezüst, összesen 172 g, 8 x 6 cm, 11 x 8 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936, 1937–1966 között használt fémjel.
221. Lódzi ezüst névjegytárca 800–as finomságú ezüst, 143 g, 11 x 8 cm. Jelzett: Lódz, 1920-tól használt fémjel.
217. 225.
222. Cukordoboz
223. Ezüst tejkiöntô
13 latos antik ezüst, 245 g, 13 x 11 cm.
13 latos antik ezüst, 449 g, 12 cm. Jelzett: Bécs, 1829 fémjel.
224. Bécsi cukordoboz 13 latos antik ezüst, 433 g, 15 x 14,5 x 12 cm. Jelzett: Bécs, 186?, CS (Carl Seiler, mûködött 1863 körül) mesterjegy.
225. Bécsi cukordoboz 13 latos antik ezüst, 290 g, 8 x 13 x 8 cm. Jelzett: Bécs, 1847-ben használt fémjel, CS (Christian Sander) mesterjegy.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
226. Orosz ikon
227. Szentpétervári ikon
Olaj, fatábla, ezüst borítással, 17 x 22 cm. Ezüst jelzett: 84 zlotnyikos antik ezüst, IP mesterjegy. 1870 körül.
Olaj, fatábla, 84 zlotnyikos antik ezüst borítással, 26 x 23 cm. Jelzett: Szentpétervár, 1864-ben használt fémjel, AK mesterjegy.
228. Kupa 12 latos antik ezüst, 536,4 g, 17,2 cm. Jelzett: Erdély(?), 19. század HGS mesterjegy, palástja forrasztott, „farkasfogas” díszítéssel, három portréval, kis sérüléssel.
226. 230.
229. Pesti díszmagyar 13 latos antik ezüst, filigrán díszítéssel, netto 1559 g. Jelzett: Pest, 1800 körüli fémjel, Franciscus Xaverius Huber mesterjegy. (Kôszeghy 59. o. 342.) Kard és a hüvely veretei nem ezüstbôl készültek.
230. Augsburgi empire evôeszköz–készlet dobozban Antik ezüst, 1026 g, Jelzett: Augsburg, 1806, Philipp Friedrich Bruglecher mesterjegy. 6 villa, 6 kés, 8 kanál.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
231. Pesti olaj és ecettartó pár
232. Rokokkó stílusú karaffa
800–as finomságú ezüst, üveg 21 cm. Jelzett: Pest, 1872–1902 használt behozatali jel.
950–es finomságú ezüst, üveg, 24 cm. Jelzett: Francia, 1838-tól használt fémjel.
233. Bécsi cukortartó 800–as finomságú ezüst, 342 g, 10 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel.
234. Francia tintatartó 800–as finomságú ezüst, 464 g, 20 x 24 x 17 cm. Jelzett: Francia, 1879-tôl használt fémjel.
Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 504 Euro
231. 235.
235. Bécsi gyertyatartópár 800–as finomságú ezüst, 3308 g, 50 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, A hivataljel, FR (Franz Rittsteuer) mesterjegy.
Kikiáltási ár: 1 000 000 Ft Reserve price: 3597 Euro
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
236. Fischer áttört kosár Mázas fehércserép, arany festéssel, 31 cm. Jelzett: máz alatt pecsételt és masszába nyomott Fischer J. Budapest márkajelzés és 1932–es formaszám.
Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 137 Euro 237. Zsolnay kancsó Mázas keménycserép, festett virágmotívumokkal díszítve, 33 cm. Jelzett: máz alatti kék festésû Made in Hungary felirat. Masszába nyomott Zsolnay Pécs, 914–es szám. 1880 körül. Javított.
Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 234 Euro 238. Zsolnay kínáló Fehércserép, fényes transzparens vörös eozinmáz, 23 x 32 x 19 cm. 1910 körül. Több helyen sérült, javított.
239. Zsolnay piperedoboz Fehércserép, máz feletti színes festéssel, 8,5 x 21,5 x 8 cm. Jelzett: máz alatt bélyegzett Zsolnay Pécs öttemplom TJM (Teréz, Júlia, Miklós), Made in Hungary, valamint masszába nyomott Zsolnay Pécs márkajelzés, 704–es formaszám. 1880 körül. Pici restaurálással.
240. Vázapár Mázas fajansz, 78 cm. Jelzett: masszába nyomott 4979 és 4980 számokkal. Ausztria(?) 1890 körül.
236. 241.
241. Szecessziós vázapár Majolika, 39 cm. Jelzett: talpon masszába nyomott 747 XI számokkal. 1900 körül. Az egyik a talpán javított.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
242. Kornilov porcelán készlet Kanna, cukortartó, tejkiöntô. Porcelán, máz feletti festéssel, 10,5; 9,5; 8,5 cm. Jelzett: Kornilov Testvérek, Szentpétervár, 1900 körül.
Kikiáltási ár: 26 000 Ft Reserve price: 94 Euro 243. Ónfedeles vadászkorsó Kristályüveg, ón, festett zománcdíszítéssel, 17,5 cm. Ausztria, 1880 körül.
Kikiáltási ár: 26 000 Ft Reserve price: 95 Euro
244. Kuznyecov sajtvágó lap Porcelán, 26 x 14,5 cm. Jelzett: Orosz cári Kuznyecov gyár kék pecsétje. 1880 körül.
Kikiáltási ár: 4 000 Ft Reserve price: 14 Euro
245. Stevengraph falikép T HE S T A R T
246. Stevengraph falikép T HE F I N I S H
Szövött selyem, 5 x 15 cm. Jelzett: Stevengraph, The Start felirat
Szövött selyem, 5 x 15 cm. Jelzett: Stevengraph, The Finish felirat
242. 248.
247. Francia kandallóóra Vörösmárvány, bronz figurával díszített óratok és díszúrna pár, 46 x 30 x 20 cm. Díszúrna pár: 31 cm. Arab számos, percbeosztásos számlap, felesütôs szerkezet. Francia, 1900 körül.
248. August Moreau U R N A V Á Z A PÁR Bronz, márvány talapzaton, 37 cm. 1900 körül Jelzett: Aug. Moreau
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
249. Faragott tajtékszipka 12 cm 1900 körül.
250. Faragott tajtékszipka Figurális ábrázolással, 10 cm. 1900 körül.
251. Faragott tajtékszipka Nôi fej ábrázolással, 12 cm. 1900 körül.
Kikiáltási ár: 9 000 Ft Reserve price: 32 Euro
252. Faragott tajtékszipka Ló ábrázolással, 12 cm. 1900 körül.
Kikiáltási ár: 8 000 Ft Reserve price: 29 Euro 253. Faragott tajtékszipka dobozával 21 cm. Dobozán jelzett: Adler Fülöp és Fia Budapest, 1900 körül.
Kikiáltási ár: 11 000 Ft Reserve price: 40 Euro 254. Filigrán díszítéses pipa Fém szerelékkel, 28 cm. 1900 körül.
Kikiáltási ár: 10 000 Ft Reserve price: 36 Euro 255. Faragott tajtékszipka 12 cm. 1900 körül.
Kikiáltási ár: 8 000 Ft Reserve price: 29 Euro 256. Faragott tajtékszipka dobozával 13 cm. 1900 körül.
Kikiáltási ár: 10 000 Ft Reserve price: 36 Euro 257. Faragott tajtékszipka dobozával 12 cm. 1900 körül.
249. 262.
258. Faragott tajtékszipka dobozával
259. Faragott tajtékszipka dobozával
260. Faragott tajtékszipka dobozával
Ló ábrázolással, 14 cm. Apró sérülésekkel, 1900 körül.
Zerge ábrázolással, 12 cm. Apró sérülésekkel, 1900 körül.
Szarvas ábrázolással, 12 cm. Apró sérülésekkel, 1900 körül.
261. SS tiszti kard Nikkelezett fém, feketére festett, bordázott fa markolat tölgyfalevél mintájú gallér záródással. Acél penge, fém hüvelyének belsô peremén jelzett: SS 96 cm. 1938 körül.
262. Steiff játékmackó Plüss (kopott), 13 cm. Jelzett: Steiff (gomb a fülben) Németország, 1910 körül.
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
263. Keleti ékszergarnitúra (kolié + karlánc + fülbevaló) 21 k arany, 35,26 g. Egyik fülbevaló zárja hiányzik. Törökország(?), 20. század.
Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 1000 Euro
266. Nyakkendôtû
269. Nyaklánc
Arany, 4 g, 90 mm. Prága 1902–1922 között használt behozatali jel.
14 k arany, 12,58 g, 56 cm. Görögország, 20. század.
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Reserve price: 287 Euro
Kikiáltási ár: 19 000 Ft Reserve price: 68 Euro
270. Glídes karkötô 267. Karkötô féldrágakô ékítéssel
264. Tûzopál gyûrû 18 k arany, 31,6 g. Egyedi készítésû, rusztikus, fantázia foglalatban egy nagy tûzopál kôvel cca. 18 ct. 20. század.
Kikiáltási ár: 250 000 Ft Reserve price: 899 Euro 265. Gyémántos nyakkendôtû 14 k arany, 2,6 g, 75 mm. Karmos foglalatban egy hollandi rózsa csiszolású gyémánt. cca. 0,20 ct. Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, A hivataljel, G.M. mesterjegy.
14 k arany, 37 g. Kaboson, vésett féldrágakô (Moldavit) tagokkal. Bécsi, 1925-tôl használt fémjellel.
14 k vörös és sárga arany, 42,24 g. 1937–1966 között használt behozatali jellel.
Kikiáltási ár: 287 000 Ft Reserve price: 1032 Euro 271. Széles karpánt
268. Függô zafír és rubin ékítéssel
14 k vörös, fehér és sárga arany, 41,7 g. 14 k jelzéssel.
14 k arany, 9,21 g. Áttört fazonban marquise csiszolással 17 db zafír, össz. cca. 3 ct., és 16 db rubin, össz. cca. 1 ct. 1999 utáni behozatali jellel.
14 k vörös és sárga arany, 34,33 g. 1937–1966 között használt magyar fémjellel.
272. Glídes karkötô
Kikiáltási ár: 230 000 Ft Reserve price: 827 Euro
273. Tevan Margit Békéscsaba, 1901 – Budapest, 1978.
FEDELES
DOBOZKA
Ezüstözött réz, 11 x 11 x 3 cm. Jelzett: Tevan
263.
263
272.
266 268 267
269
270 271
272
274. Kámea gyûrû 14 k arany, 5,67 g. Ovális gyûrûfejben achát kámeával. 1910 körül.
Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 130 Euro 275. Gyûrû korallal
278. Antik bross türkizekkel és gyönggyel Antik arany, 6,1 g, FF mesterjegy, (feltehetôen Franciscus Francisci, M) 1850 körül.
Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 130 Euro
14 k arany, egy nagyobb korall lencsével, 4,7 g. Bécsi, 1925-tôl használt fémjellel.
279. Antik kolié középrész türkizekkel és gyönggyel
Antik arany, 11,3 g, türkiz, rubin, gyöngy és üveg ékítéssel. 1830 körül.
276. Karkötô korallos csüngôvel
14 k arany, csüngôjén egy korall lencsével, 32,3 g. Monarchiás, prágai, 1867–1936 között használt, csüngôjén bécsi, 1925-tôl használt fémjellel.
Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 683 Euro 277. Kitûzô gyémánttal és zománc ékítéssel 14 k arany, 10,9 g. Sötétkék zománc díszítéssel körülvett kosaras foglalású, hollandirózsa csiszolású gyémántok. 1890 körül.
280. Függô korall és rubin ékítéssel, tûszerelékkel
Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 342 Euro 283. Nôi függôóra 18 k arany, vésett tok, 42 x 33 x 10 mm. Római számos, percbeosztásos, aranyozott, fém számlap. Kézifelhúzós szerkezet. Tokszám: 93978 Svájc, 1900 körül. Mûködôképes. Nagymutató hiányzik.
14 k arany, 12,65 g. Középen egy nagy korall–lencse, körülötte apróbb kaboson rubin, valamint gyöngy és korallcsüngô ékítéssel. Bécsi, 1872–1922 között használt fémjellel, A hivateljellel, JF mesterjeggyel.
14 k arany, 25,98 g. 3 db briliánssal, össz. cca. 0,40 ct., 2 db rubinnal, össz. cca. 0,20 ct. és 20 db kisebb gyémánttal ékítve. Bécs, 1920 körül.
281. Bross citrin ékítéssel
285. Fényképtartós medál
14 k arany, 3 db fantázia csiszolású citrin, valamint egy apró félgyöngy ékítéssel, 2 g. 1900 körül.
14 k arany, 3,31 g. 1900 körül.
282. Karperec briliáns ékítéssel 14 k arany, 14,8 g. Középen egy briliánssal, cca. 0,40 ct. 1930 körül.
284. Karkötô briliáns és rubin ékítéssel
274
275 276
277
280 279 278
282
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
285
286. Duplafedelû férfi zsebóra
289. Duplafedeles nôi függôóra
14 k arany, brutto 84,15 g, 70 x 50 x 11 mm. Római számos, kis másodperckörös porcelán számlap, 16 köves, anker szerkezet, kompenzációs billegôvel. Tokszám: 17201 Svájci, 1893–1934 között használt fémjellel. Mûködôképes.
14 k arany, gazdagon vésett kulacs formájú tok, bruttó 36 g, 50 x 36 x 11 mm. Római számos, kis másodperckörös zománc számlap. Kézifelhúzós 15 köves, remontoir szerkezet. Tokszám: 98342. Svájc, 1890 körül. Mûködôképes.
287. Mária medál
290. Alpha nôi ékszeróra
14 k arany keretben festett zománc medál, 6,5 g, 4 x 2,5 cm. 1900 körül. Erli nem arany, kissé kopott.
14 k arany tok, valamint vörös, fehér és sárga aranyból készült, gazdagon vésett szíj, netto 14 g. 16 köves, kézi felhúzós, svájci óraszerkezet, zafír korona felhúzóval. Tokon, szíjon bécsi, 1925-tôl használt fémjellel. Mûködôképes.
Kikiáltási ár: 26 000 Ft Reserve price: 94 Euro 288. Mária medál 14 k arany keretben festett zománc medál, 5 g, 3 x 2 cm. 1900 körül. Apró sérüléssel.
Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 468 Euro 291. Prestige nôi karóra 14 k arany tok, karpánt, brutto 16,07 g. Quartz szerkezet. 1999 utáni behozatali jellel.
292. Karkötô briliánsokkal és zafírral 14 k arany, 21,96 g. Panzerláncon rozetta fazonban középen egy kék zafírral cca. 1 ct., körülötte 12 db briliánssal, össz. cca. 1 ct. 585–ös finomságjelzéssel. 1940–50 körül.
Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 540 Euro 293. Butex ékszeróra 14 k arany tok, karpánt, netto 24,8 g. 17 köves, kézi felhúzós szerkezet. Tokszám: 058405 4427 Svájci, 1934 utáni fémjellel, valamint 1999 utáni fémjellel. Mûködik.
Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 540 Euro 294. Omega nôi karóra 18 k fehérarany tok és csat, bruttó súly: 41,7 g. Római számos számlap, csat és számlap jelzett: Omega. Nem mûködik.
Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 647 Euro 295. Bécsi óralánc 14 k arany, 25,77 g, 50 cm. Bécsi, 1872–1922 között használt fémjellel.
286
287
288
292
289
293
294
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
296. Keresztfüggô smaragd ékítéssel 14 k fehérarany, 14,65 g. Felül egy fantázia, alul egy cseppformájú, cca. 2,78 ct., 13,3 x 7,6 mm „fine crystal” tisztaságú smaragddal ékítve. 1999-tôl használt magyar fémjellel.
Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 683 Euro 297. Briliáns gyûrû 14 k fehérarany, 12,05 g. 6 db nagyobb, cca. 0,50 ct. és 39 db kisebb briliánssal, cca. 0,80 ct., összesen cca. 1,30 ct. Elmosódott fémjellel.
300. Gyûrû ceyloni zafírral
304. Emberke függô
14 k fehérarany, 3,4 g. Párna csiszolású ceyloni kék zafír, cca. 3 ct., körülötte 24 db briliáns össz. cca. 0,24 ct. 1902–1936 közötti behozatali jellel.
935–ös finomságú ezüst, 1,96 g. Feje ébenfából, szemei rubinból, kezei mozognak. 1900 körül.
305. Nyaklánc 301. Szoliter gyûrû 14 k fehérarany, 1,8 g. Kosaras, karmos foglalatban egy briliáns cca. 1,01 ct. 1937–1966 között használt magyar fémjellel.
Kikiáltási ár: 300 000 Ft Reserve price: 1079 Euro 302. Briliáns-smaragd gyûrû
14 k fehér arany, 25,59 g. 12 db briliánssal, össz. cca. 0,30 ct. 1999 utáni fémjellel.
14 k arany, 2,16 g. 2 db briliáns cca. 0,40 ct. és 1 princess csiszolású smaragd cca. 0,25 ct., gyûrûvállon 12 db gyémánt splitterrel. 1900 körül, elmosódott fj.
299. Smaragd és briliáns fülbevalópár
303. Karék briliáns és zafír ékítéssel
18 k arany, 6,36 g. 24 db briliánssal, össz. cca. 0,48 ct. és 6 db smaragddal, össz. cca. 0,60 ct. 1999 utáni fémjellel.
14 k arany, 22,3 g. 112 db briliánssal, össz. cca. 5,6 ct. és 14 db marquise csiszolású zafírral, össz. cca. 2,1 ct. 1966–1998 között használt behozatali jellel.
298. Briliáns kolié
14 k arany, 11,42 g, 45 cm. 1999-tôl használt behozatali jellel.
Kikiáltási ár: 76 000 Ft Reserve price: 273 Euro 306. Áttört díszítéses függô 14 k sárga és fehér arany, 12,11 g. 1999 utáni behozatali jellel.
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Reserve price: 288 Euro 307. Függô briliánsokkal 18 k fehér és sárga arany, 9,78 g. 5 db briliánssal, össz. cca. 0,25 ct. 1999 utáni behozatali jellel.
308. Foglalatlan briliánskô
311. Foglalatlan briliánskô
313. Foglalatlan briliánskô
Cca. 0,9 ct.
Cca. 0,22 ct.
Cca. 0,30 ct. Marquise csiszolás.
309. Foglalatlan briliánskô
312. Foglalatlan briliánskô
Cca. 0,65 ct.
Cca. 0,27 ct. Marquise csiszolás.
Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 432 Euro 310. Foglalatlan briliánskô Cca. 0,20 ct.
Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 108 Euro
Kikiáltási ár: 34 000 Ft Reserve price: 122 Euro 314. Foglalatlan briliánskô Cca. 0,43 ct. Marquise csiszolás.
296. 314.
298
297
299
305 306
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
315. Bécsi szelence
319. Brill és zafír gyûrû
323. Fényképtartós függô
900–as finomságú ezüst, lüszterzománc és rekeszománc díszítéssel, 23,5 g, 4 cm. Bécs, 1872–1922 közötti fémjel, LA mesterjegy.
14 k arany, 3,1 g, Középen 1 db ovális csiszolású zafír cca. 0,75 ct., 18 db briliáns össz. cca. 1,06 ct. 1966–1999 között használt magyar fémjellel.
800–as finomságú ezüst, 3,5 g. Németország, 1900 körül.
324. Movado chronometre karóra
Kikiáltási ár: 35 000 Ft Reserve price: 126 Euro 316. Gránát-gyöngy bross Arany és aranyozott ezüst, 4,05 g. 1920 körül. Arany tûjében Norn jelzéssel.
Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 65 Euro 317. Briliáns fülbevalópár 14 k arany, ezüsttel lemezelve, 3,5 g. 1–1 nagyobb, cca. 0,90 ct. és 1–1 kisebb cca. 0,30 ct., mindösszesen cca. 1,20 ct. briliánssal. Pesti, 1902–1937 között használt fémjellel.
Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 791 Euro 318. Rozetta fazonú fülbevalópár 14 k arany, ezüst, 3,74 g. Rozetta fazonban 1–1 igazgyönggyel, 12–12 db briliánssal, össz. cca. 1 ct. 1900 körül.
320. Rozetta fazonú briliáns fülbevalópár 14 k arany, ezüst, 3,79 g. Rozetta fazonban középen egy–egy nagyobb, körülötte további 9–9 db briliánssal, mindösszesen cca. 1 ct. 1900 körül. Újólag, 1999 utáni fémjellel ellátva. Egyik zár laza.
Kikiáltási ár: 1500 Ft Reserve price: 5 Euro
Aranyozott fém tok, 14 k arany milanéz szövésû csat. Bruttó súly: 68 g., 27 x 36 x 9 mm, 21 cm. Arab számos, kismásodperckörös számlap. Kézi felhúzós szerkezet. Svájc, 1930 körül. Mûködôképes.
Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 504 Euro 325. Ulysse Nardin karóra
18 k arany, 3,09 g, 1 db ovális csiszolású rubin, 24 db briliáns 0,01 ct. össz. cca. 0,24 ct. 1838-tól használt francia fémjel.
Acél tok, különleges lengôfülekkel, 53 x 36 x 13 mm. Arab számos számlap. Kézi felhúzós szerkezet (148) Jelzett tok, számlap, szerkezet: Ulisse Nardin Tokszám: 674533 Svájc, 1930 körül Mûködôképes, jó állapotban.
321. Arany gyûrû rubinnal és brillekkel
322. Filigrán kocka függô
326. Orlys karóra
Aranyozott ezüst, 1,95 g. Filigránmunka, festett zománc díszítéssel. 1868–1872 között használt fémjellel.
14 k arany tok és csat, nettó súly: 50 g, 38 x 32 x 8 mm, 20,5 cm. Arab számos, kismásodperckörös számlap. Tokszám: 102221 Svájc Mûködôképes.
327. Rolex arany nôi karóra Masszív 18 k arany tok és csat, rátett arany arab számos számlap, dátumkijelzôvel, centrál másodperckörrel. Automata ETA-szerkezettel. Csat, számlap, korona jelzett: Rolex. Bruttó súly: 62,4 g.
319 318
321 322
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
326
POL-GÁR A U K C I Ó S H Á Z H-1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16. Telefon: (36 1) 267 4077, -78, -79. Fax: (36 1) 483 0910 H-1053 Budapest, Kossuth Lajos utca 3. Telefon és fax: (36 1) 318 6954, 317 3013
VÉTELI
MEGBÍZÁS
·
BIDDING SLIP
Megbízom Önöket, hogy nevemben a fenti aukcióra az alább felsorolt tárgy(ak)ra az általam limitált leütési ár(ak)on vásárlást eszközöljenek a többi licitáló által lehetôvé tett legalacsonyabb áron. A katalógusban leírt Árverési Feltételeket elfogadom. Please bid on my behalf at the above sale for the following lot(s) mentioned below. These bids are to be executed as cheaply as is permitted by other bids. I agree to comply with the Conditions of Sale as printed in the catalogue. Telefonos licitre vételi megbízást 60 000 HUF (250 Euro) kikiáltási ár felett fogadunk el. Phone bids are accepted with the minimum starting price of 250 Euro (60 000 HUF). Aukció száma / Auction number: 91. Dátum / Date: 2012. október 3–4. Tételszám Lot number
Elnevezés Title or description
·
Elôleg Desposit: Fizetési határidô: 3 nap
Telefonos licit Phone bid (Y/N)
· Payment deadline: 3 days PLEASE
Max. nettó vételár Bid price (HUF)
Átvevô
· Accepted by
CHECK YOUR BID
Arrangement for payment In order to avoid delay in clearing purchases buyers who are unknown to us are advised to make arrangements for payment before the sale or for satisfactory references to be supplied.
Please use Block Letteres
· Full name: Cím Address: · Név
Telefonszám
· Telephone No:
E-mail: Aláírás
· Signed:
A vételi megbízást kérjük postázza, vagy faxolja
·
Please post or fax to:
POL-GÁR Aukciósház H-1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16. Phone/Telefon: (+36 1) 267 4077, 267 4078 Fax: (36 1) 483 0910
91. Ôszi Mûvészeti Aukció
Dátum
· Date:
· Methods of payment: Készpénz Cash Átutalás Bank transfer · · Szállítás módja Shipping instructions: · Érte jön Picking up Szállíttatja Shipping · · Fizetés módja
·
ÁRVERÉSI FELTÉTELEK CONDITIONS OF SALE 1. A POL-GÁR Aukciósház az árverést az árvereztetôk megbízásából, mint kereskedelmi képviselô szervezi, rendezi és vezeti, azok ügynökeként tevékenykedik. A tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverést vezetô a sorra kerülô tárgy katalógusszámát, valamint kikiáltási árát élôszóval kihirdeti, amire a venni szándékozók kézfeltartással teszik meg ajánlatukat. 2. A tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevô szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett védett festmény esetében az 1997. évi CXL. törvényben biztosított elôvásárlási jogát valamelyik magyar múzeum érvényesíti. 3. Az Aukciósház a megbízó nevében és képviseletében, annak teljes körû meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevôtôl a vételár átvételére a megbízó javára. 4. A vevô a vételárat készpénzben, vagy annak 20%-át foglalóként az árverésen azonnal tartozik fizetni. A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával (Visa, Master) is, ez esetben 3% hitelkártya-jutalék külön felszámításra kerül. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehetô. Az Aukciósház biztosítja annak lehetôségét, hogy az árverési vevô a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés idôpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki. Ez esetben az árverési vevô a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstôl számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege – határidôben történô teljesítés esetén – beleszámít. Amennyiben a megadott határidôig az árverezô a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az Aukciósház fenntartja magának azon jogot, hogy az árverési vevô ajánlatát érvénytelennek tekintse, és a foglaló összegét megtartsa. 5. Az árverés eredményessége esetén az Aukciós Házat árverési jutalék illeti meg. Árverési jutalék jogcímén a Vevô árverési tételenként 1 000 000 Ft-ig a leütési ár 20%-át, 1 000 000 Ft felett pedig az 1 000 000 Ft után járó árverési jutalékon túlmenôen az 1 000 000 Ft feletti összeg 18%-át fizeti meg. A Vevô az eredeti mûalkotás esetében a Leütési ár és az árverési jutalék után az 1999. évi LXXVI. törvény 70. §-ában meghatározott mértékû szerzôi díjat, avagy ugyanezen törvény 100. §-ában meghatározott szerzôi járulékot köteles fizetni az Aukciós Ház részére. A szerzôi díj mértéke és a szerzôi járulék mértéke is jelenleg a vételár 5%-a. Eredeti mûalkotás a képzômûvészeti alkotás (pl. kép, kollázs, festmény, rajz, metszet, nyomat, litográfia, szobrászati alkotás), az iparmûvészeti alkotás (pl. falikárpit, kerámia, üvegtárgy) és a fotómûvészeti alkotás, feltéve, hogy azt maga a szerzô készítette, vagy olyan másolat, amely eredetinek minôsül, így különösen ha korlátozott számban a szerzô maga készítette, vagy az ô irányításával készült. A sorszámmal, a szerzô kézjegyével ellátott, vagy más alkalmas módon a szerzô által megjelölt mûpéldányt is ilyen másolatnak kell tekinteni. 6. A vevô a vételár kiegyenlítését követôen köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelôsségére. Ennek elmulasztása esetén az Aukciósház nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követô 7. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. 7. A leütött tárgyat visszavenni és újra árverésre bocsátani tilos, kivéve, ha a vevô személye pontosan nem állapítható meg. 8. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és így megkárosítson. Tilos az árverési eredményt befolyásoló mindennemû összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy elôny ígérgetése. 9. Felelôsségvállalás 9.1. A Leütési vételár az Árverési vevôk nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért az árverési tétel Leütési vételáráért az Aukciós Ház felelôsséggel nem tartozik. Az Aukciós Ház nem vállal kötelezettséget arra, hogy ugyanazt az árverési tételt azonos áron a késôbbiek során árverésre bocsátja. 9.2. Az Árverési vevô köteles az árverést megelôzôen meggyôzôdni az árverési tétel állapotáról és arról, hogy az összhangban áll a Katalógusban foglaltakkal. Erre, illetve az értékesítésre kerülô árverési tételek sajátosságaira (használt jelleg, kor, stb.) tekintettel az Aukciós Ház nem vállal felelôsséget az árverési tételek hibáiért, hiányosságaiért; az Árverési vevôk az árverési tételek hibái miatt az árverést követôen kellékszavatossági igényt nem érvényesíthetnek az Aukciós Házzal szemben. 9.3. Az Aukciós Ház felelôsséget vállal az árverésen értékesített mûtárgyak eredetisége tekintetében. A Vevô a megvásárolt mûtárgy eredetiségével kapcsolatban felmerülô elsô megalapozott kétely tudomására jutástól számított 30 napon belül, de legkésôbb az árverés napjától számított 3 éves jogvesztô határidôn belül – tekintettel arra is, hogy ezen idôtartam alatt a Vevô a mûtárgy eredetiségének vizsgálatát elvégez(tet)heti – köteles írásban az Aukciós Házhoz fordulni, megjelölve az árverés idôpontját és a tárgy Katalógusban feltüntetett tételszámát vagy más, egyedi azonosításra alkalmas adatokat, valamint azokat az okokat, amelyek alapján a mûtárgy eredetiségét kétségbe vonja. Amennyiben az Aukciós Ház és a Vevô által kölcsönösen elfogadott, az adott területen elismert két szakértô indokolt írásbeli állásfoglalásban egybehangzóan megállapítja, hogy a mûtárgy nem eredeti, az Aukciós Ház vállalja, hogy – az eredeti állapot helyreállítása körében – a mûtárgy vételárát visszafizeti a Vevô részére, ha a Vevô a mûtárgy igénymentes birtoklásának jogát biztosítja, illetve a mûtárgy tehermentes tulajdonjogát az Aukciós Házra átruházza. Amennyiben a visszaszolgáltatni kívánt mûtárgyon kár, sérülés, stb. mutatkozik úgy az Aukciós Ház jogosult ennek általa megállapított összegét beszámítani a visszafizetendô vételárba. Amennyiben a mûtárggyal és/vagy azt érintôen a mûtárgy tulajdonosával, birtokosával szemben kívülálló harmadik személy bármely okból igényt támaszt, az igény rendezéséig az Aukciós Ház jogo-
sult az eredeti állapot helyreállításával kapcsolatos eljárást felfüggeszteni. Az eredetiséggel és/vagy a mûtárgyat ért károsodás, értékcsökkenés mértékével kapcsolatos szakértôi eljárások indokolt költségét a Vevô köteles megelôlegezni, valamint viselni, kivéve, ha a szakértôi vélemények a mûtárgyat hamisítványnak találják. Amennyiben a Vevô külföldi eredetû mûtárgy esetében külföldi szakértôt (intézetet) kíván igénybe venni, ilyen szakértô személyérôl a felek közösen döntenek. A Vevô köteles a külföldön és/vagy a külföldi szakértô által belföldön elvégzendô vizsgálattal kapcsolatban elôre látható költségek elôlegezésére és a tárgy eredetiségének megállapítása esetén a viselésére is. Ugyanez a rendelkezés irányadó a külföldi okiratok (szakvélemény) magyarországi hitelesítési költségeinek elôlegezésére és viselésére is. A várható költségekrôl az Aukciós Ház a Vevôt kötelezettségvállalás nélkül tájékoztatja. A költségek elôlegezése és viselése a költségek fizetési pénznemében történik. Az árverési tétel nem minôsíthetô hamisítványnak amiatt, hogy az restaurált. 9.4. Nem követelheti a Vevô az Aukciós Háztól, hogy a hamisnak bizonyuló mûtárgyat visszavegye, amennyiben a. az árverés idôpontjában a Katalógus leírása összhangban állt az általánosan elfogadott szakértôi véleményekkel, vagy a Katalógus feltüntette a szakértôi vélemények különbözôségét, b. a mûtárgy hamisítvány voltának megállapítására szolgáló egyetlen módszer a Katalógus közzétételének idôpontjában nem volt általánosan elfogadott, illetve ilyen módszer nem volt ismert, vagy a vizsgálat elvégzése a mûtárgy károsodásával járt volna, illetôleg a vizsgálat költségei a mûtárgy Aukciós ház által becsült értékét elérték vagy meghaladták volna. 10. Amennyiben a vevô személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az Aukciósház – a megbízásnak megfelelôen – hivatalból árverezhet. A vételi megbízásban meghatározott összeg 50%-a elôlegképpen lefizetendô, amirôl a megbízó fél átvételi elismervényt kap. Ha ugyanarra a tárgyra harmadik személy magasabb összegre ad megbízást, vagy az árverés résztvevôi magasabb ajánlatot tesznek, úgy a megbízó az árverés után az elôleget – a vételi megbízás elismervényének ellenében – minden levonás nélkül visszakapja. Amennyiben a vételi megbízás sikeres, úgy az elôlegbôl az árverési vételár 20%-a foglalónak tekintendô. Az Aukciósház a vételi megbízásokért semmiféle felelôsséget nem vállal. Az árverési katalógusban „védett” jelzéssel szereplô tárgyakat Magyarország területérôl kivinni nem lehet. 11. A „védett” jelzésû tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok nyilvántartásába veszik, a tulajdonosváltozás kötelezôen bejelentendô. 12. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni. Külföldi vásárlók figyelmébe: A kulturális javak külföldre vitelérôl a 2001. évi LXIV. törvény rendelkezik. A kulturális javak véglegesen csak a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal engedélyével vihetôk ki az országból. POL-GÁR AUKCIÓSHÁZ 1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer, POL-GÁR Auction House, acting as an agent on behalf of the vendor. The lots called up are in the succession as in the catalogue. The auctioneer announces the catalogue number and the starting price of the lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their hand. 2. The buyer offering the highest bid shall acquire the title of the lot. In the case of items marked in the catalogue or announced on the auction „Protected” or „Védett” all Hungarian museums have priority right to purchase the lot at the hammer price based on the CXL law of 1997 on the protection of national heritage. 3. The Auction House as an agent is authorised by the commissioning party to sign the sale and the purchase agreement of the lot with the highest bidder and receive the purchase price on behalf of and to the benefit of the commissioning party. 4. The buyer is obliged to pay the complete purchase price or a deposit of 20% of the hammer price in cash on the auction. Credit cards (Visa, Master) are welcome subject to an additional 3% charge over the complete purchase price. Should the full purchase price to be paid in one amount during the auction, then the buyer can take the immediate possession of the object. The Auction House allows a three day period from the date of the auction for the payment of the balance amount between the deposit and the full purchase price. The purchase price inclzudes the amount of the deposit provided the deadline set for the balance payment has been met. The buyer shall take the possession of the lot subject to the payment of the full purchase price due to the Auction House. The Auction House reserves the right to terminate the sale and the purchase agreement unilaterally if the full purchase price has not been paid in full by the set deadline. In this case the deposit shall not be refunded to the buyer. 5. A buyer’s premium will be added to your successful bid at the rate of 20% per lot on the first 1,000,000 HUF hamerprice. Over 1,000,000 HUF hamerprice the buyer must pay a comission of 20% up to the first 1,000,000 HUF and 18% thereafter. Be sure to factor in the buyer’s premium when determining your maximum bid. According to the Hungarian law, in the case of an original work of art the buyer must pay an ”artists’ royalty” which is 5% of the hamerprice. An original work of art is considered to be: a work of fine art (ex: painting, drawing, etching, lithograph, sculpture, etc.), arts and crafts (ex: tapestry, ceramics, glass, etc.), photography, considering that it was done by the original artist, or any copy, which is considered to be orginal,
esspecially if it was produced in a limited number by the artist or under his supervision. Any work of art which is numbered, signed or marked in any other way personally by the artist is considered to be an original. 6. Immediately after the payment the buyer assumes all the responsibilities for the lot, including any loss or damage during the transportation. If the buyer fails to ship the item purchased, then the auctioneer has the right to charge 5% of the hammer price as storage price per month. The storage price is counted from the 7th day after the auction. 7. Once awarded to the highest bidder, the item may not be repurchased and reauctioned again, unless the buyer cannot be identified. In this case the auctioneer is entitled to reauction the item. 8. All collusion or conspiracy on behalf of any party intended to force a third party to make an unreasonably high bid and thus inflict any loss on the third party is strictly forbidden and punished by law. 9. Liability 9.1. The purchase price shall be the result of the public purchase bids of Buyers in auction, and for this reason the Auction House shall not be held liable for the sale price obtained for the auction item. The Auction House is under no obligation to submit for auction sale the same auction item at the same price at a later stage. 9.2 Buyer in auction must make himself/herself satisfied with the condition of the auction item, i.e. that it is conform to the Catalogue, before the auction sale. Considering this, and also the specific characteristics of the auction items to be sold (second hand items, age of the items, etc.) the Auction House waives all liability for any defects and/or shortcomings of the auction items; Buyers in auction may not present product warranty claims to the Auction House following the auction sale for any defects of the auction items. 9.3 The Auction House is fully liable concerning the authenticity of the artpieces sold during the auction sale. In case of any first substantiated doubt learnt by Buyer with respect to a bought artpiece Buyer must contact the Auction House in writing within 30 days, but at the latest within a claim expiry deadline of 3 years following the day of the auction sale, indicating the date of the auction sale and the Catalogue item number of the item, as well as those reasons due to which buyer has doubts concerning the authenticity of the artpiece. If two experts recognized in the particular field and jointly accepted by the Auction House and by Buyer jointly declare in their written statement that the artpiece is not authentic, the Auction House undertakes to pay back to Buyer the purchase price of the artpiece, against a non-encumbered return of the ownership title of the artpiece. Should there be any damage on the artpiece, the Auction House shall be entitled to set if off in the purchase price to be reimbursed. Buyer shall advance the costs of the expertise procedures, and these costs shall be to his/her charge unless the experts, in their expertise, shall qualify the item as a forgery. An artpiece cannot be qualified as forgery just on the basis that it has been restored. 9.4. Buyer cannot claim that the Auction House retake the artpiece that has turned out to be a forgery, if (a) at the date of the sale by auction the description of the Catalogue was in accordance with generally accepted expert opinions, or if the Catalogue made mention of the differences between expert opinions, (b) the method used to confirm that the artpiece was a forgery was not generally accepted at the time of the publication of the Catalogue and/or when no such method was known, or if the analysis would have resulted in a deterioration of the artpiece. 10. The item auctioned shall not be sold below its started price indicated in the catalogue. The Auction House shall not bear any liability in respect of the bid or the purchase price paid. The Auction House may not be compelled to reoffer the same item or market it on the hammer price at any time in the future. 10. In case the buyer does not wish to participate on the auction personally, the Auction House may represent him in accordance with a written purchase assignment signed by the buyer. The buyer is obliged to deposit 50% of the amount written in the purchase assignment as a down payment against a certificate of receipt. In case a third party issued a purchase assignment of a higher amount for the same article or an auction bidder offers a higher price, then the down payment shall be returned any time after the auction without any deductions against the original certification of receipt. If the purchase assigment succeed for the lot, then 20% of the hammer price is considered to become deposit from the amount of down payment. The Auction House shall not bear any liability in respect of the bid made by the means of purchase assignment. No item marked „Védett” („Protected”) or „No export” may be delivered or taken outside of Hungary. 11. Owners of „Védett” („Protected”) items are registerd by museums. The museums should be notified in the case of any change in ownership. 12. Unsold items may be reauctioned at the end of the auction upon verbal request to the Auction House. To assist the sale all prospective buyers are kindly requested to use their registered bidding paddle. For the attention of foreign buyers: The export of cultural goods is governed by Act LXIV 2001. Cultural goods may only be finally exported in the possession of a licence issued by the Directorate of Cultural Heritage. POL-GÁR AUCTION HOUSE Az árverés ideje alatt érvényes Euro árfolyam: 278 Ft Az árfolyam változásának megfelelôen a korrekció jogát fenntartjuk. 2012. szeptember 2.