90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 90th Christmas Auction
· 2011. november 23-tól december 4-ig, naponta 10–18 óráig Kiállítás On View
·
Árverés Sale 2011. december 5-én, 17 órától: festmények és szobrok, 1–177. tétel 2011. december 6-án, 17 órától: mûtárgyak, bútorok és szônyegek, 178–346. tétel 2011. december 7-én, 17 órától: ezüstök, 347–590. tétel 2011. december 8-án, 17 órától: órák és ékszerek, 591–810. tétel Budapest V. kerület, Váci utca 11/B félemelet, Belvedere terem.
A kiállítás teljes anyaga megtekinthetô a www. polgar-galeria.hu oldalon. Információ: POL-GÁR Aukciósház Budapest V. kerület, Petôfi Sándor utca 16. Telefon: (36 1) 267 4077, 267 4078, 411 0719, fax: (36 1) 483 0910 E-mail:
[email protected] Kiadó: POL-GÁR Aukciósház Kft. 1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16. Felelôs szerkesztô: Polgár Árpád.
4. NAP 597. Jing-Jang ezüst gyûrû
603. Fényképtartós medál
Fûzött apró elefántcsont szemekbôl, faragott rózsa medállal, 39 cm.
925-ös finomságú ezüst, fekete-fehér zománc díszítéssel. Jelzett: 925-ös finomságjel.
Ezüst, 12 g. Feloldatlan fémjel.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 39 Euro
Kikiáltási ár: 1500 Ft Reserve price: 5 Euro
591. Elefántcsont gyöngysor medállal
Kikiáltási ár: 1500 Ft Reserve price: 5 Euro 604. Omega zsebóra
592. Korall nyaklánc
598. Kitûzô
74 db fûzött, csomózott fehér korallgyöngy. Aranyozott, 925-ös finomságú ezüst csattal.
Porcelán, ezüst keretben, 6,5 x 5,3 cm. J.n. 1900 körül.
Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 161 Euro
Kikiáltási ár: 8000 Ft Reserve price: 28 Euro
593. Korall nyaklánc
599. Lila-kék köves kitûzô
70 db fûzött fehér korall-gyöngy arany csattal.
Arany, 6,3 g, 25 x 20 mm. Rozetta fazonú bross-fejben középen aláfóliázott cirkon, körülötte 16 karmos foglalatú hollandirózsa csiszolású gyémánt, cca. 0,16 ct. F.j.n.
Kikiáltási ár: 19 000 Ft Reserve price: 67 Euro 594. Nefelejcs kitûzô 900-as finomságú ezüst, 20,3 g, 90 mm. Karmos foglalatban kaboson csiszolású apró türkizek és gyöngyök. Jelzett: Bécs, 1867–1872 közötti fémjel, osztrák hivatal jel.
Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 77 Euro 595. Ötvösékszer collier 750-es finomságú ezüst láncon aranyozott ezüst medál , 10,3 g. Kaboson csiszolású türkiz és gyémánt csiszolású almandin. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 53 Euro
Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 140 Euro 600. Vadász függô Agancsdarab, ezüst szerelékkel, 5 cm. 1890 körül. Kivehetetlen fémjel.
Kikiáltási ár: 8000 Ft Reserve price: 28 Euro 601. „Fityisz” függô 935-ös finomságú ezüst, 36,8 g, 5 cm. Jelzett: Bécs, 1921–22 körül használt fémjel.
Kikiáltási ár: 50 000 Ft Reserve price: 175 Euro 605. Pici tôr, hüvellyel Ezüst, gyöngyház, türkiz, gránát ékítéssel, 9 g, 8,5 cm. Jelzett: elmosódott fémjel, KO mesterjegy.
Kikiáltási ár: 8000 Ft Reserve price: 28 Euro 606. Ezüst karreif 800-as finomságú ezüst, 11 g. Jelzett: 1872–1902 közötti behozatali fémjel.
Kikiáltási ár: 1200 Ft Reserve price: 4 Euro 607. Karlánc
800-as finomságú aranyozott ezüst, 50,6 g. Jelzett: Olaszország, 1944–68 közötti fémjel.
602. Omega férfi zsebóra
Kikiáltási ár: 6 000 Ft Reserve price: 21 Euro
Ezüst, 10,6 g. Kékzománc díszítésen ezüsttel lemezelt foglalatban középen 1 hollandirózsa csiszolású gyémánt, cca. 0,15 ct. körülötte apró igazgyöngyök. Jelzett: töredékes fémjel.
Acél tok, 54 x 11 x 48 mm. Arab számos, percbeosztásos, kismásodperc körös számlap, kézi felhúzós, mechanikus szerkezet. Jelzett számlap: Omega Svájc, 1950 körül. Mûködôképes.
Kikiáltási ár: 11 000 Ft Reserve price: 39 Euro
Kikiáltási ár: 14 000 Ft Reserve price: 49 Euro
596. Zománc ezüst kitûzô
Szögletes ezüst tok, 70 x 50 x 12 mm. Arab számos, kis másodperckörös porcelán számlap. Számlap, tok, szerkezet jelzett: Omega Tokban: No. 27691, valamint 4575370. Pesti, 1901–1921 között használt behozatali jel. Mûködôképes.
608. Karperec zöld kaboson kövekkel 800-as finomságú aranyozott ezüst, 36,2 g. Kaboson csiszolású Jade kövekkel és apró gyöngyökkel. Jelzett: Pest, 1937-66 közötti fémjel, B hivatal jegy és BN mesterjegy.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro
591. 592.
591. 593.
608.
595. 594. 598.
596.
599.
597.
601. 602.
604.
603.
605.
606.
607. 608.
609. Nina Ricci ékszergarnitúra
615. Aliance nôi gyûrû
620. 320780. Nivrel nôi karóra
Fülbevalópár, medál, gyûrû. 18 k sárga arany, 27 g. Briliáns, kék-sárga-pink zafír, kaboson csiszolású peridot kôvel. Jelzett: 750-es finomságjel és Nina Ricci márkajelzés. Eredeti dobozában.
14 k arany, 5,9 g. Gyûrûfejben 5 briliáns, cca: 0,85 ct. (M; W; Vs-P). 585-ös finomságjel.
Kikiáltási ár: 600 000 Ft Reserve price: 2091 Euro
616. Magyar korona ékszerek
14 karátos arany tok, 20 x 11 x 7 mm. Aranyozott, római számos számlap, 15 köves, kézi felhúzós szerkezet. Jelzett számlap: Nivrel Tokszám: 689483 Svájc, 1934-tôl használt, valamint 1937–66 közötti behozatali fémjellel. Nem mûködik.
610. Szoliter fazonú nôi gyûrû 14 k arany, 1,6 g. Ezüsttel lemezelt button foglalatban 1 briliáns cca. 0,15 ct. (M; LY; P).
Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 63 Euro
Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 488 Euro
Aranyozott, 925-ös finomságú ezüst, 44 g. Különbözô színû zománc díszítés. Budapest, 1966–98 közötti fémjel, PV. készítôjegy.
Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 63 Euro 617. Button briliáns fülbevalópár
611. Aranylánc kereszt medállal 14 k arany, 5,8 g. 25 cm, 1 rubin kô cca. 0,01 ct. Elmosódott fémjel.
14 k arany, 1,5 g. Ezüst button foglalatban 1-1 nagyobb cca. 0,40ct, (R;TC;Vs) valamint 1-1 kisebb brill cca. 0,06 ct. Pest, 1937–66 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro
612. Wales fazonú arany nyaklánc
618. Art-nouveau, gyémánt ékítéses nôi függôóra lánccal
14 k arany, 46 g, 50 cm. Pest, 1966–99 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 240 000 Ft Reserve price: 836 Euro 613. Papucs medál lánccal Medál: 14 k arany, 3,9 g, karmos foglalatban 1 briliáns, cca. 0,10 ct, (M1; W; Vs-Si). Lánc: 14 k arany, 0,9 g, 585-ös finomságjel. Modern.
Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro
Óra: 14 k arany tok bruttó 162 g, 40 x 28 x 13 mm. Arab számos, zománcozott számlap, 10 köves, kézi felhúzós szerkezet. Tokszám: 11681. Svájc, 1900 körül. Bécsi, 1872–1902 között használt behozatalijel. Mûködôképes. Lánc: 14 k arany, 87 g, 38 cm. Pesti, 1867–1936 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 331 Euro 619. Nôi arany függôóra
614. Szoliter briliáns nôi gyûrû 14 k arany, 1,6 g. Karmos foglalatban 1 briliáns, 0,20 ct. (FM; TW; IF)
Kikiáltási ár: 26 000 Ft Reserve price: 91 Euro
14 k arany, duplafedeles arany tok, bruttó 17,5 g, 39 x 31 mm. Arab számos, zománcozott számlap, kézi felhúzós, mechanikus szerkezet. Tokszám: 63647 Svájc, 1900 körül. Bécsi, 1872–1922 között használt behozatali jel. Nem mûködik, akasztókarika hiányzik.
Kikiáltási ár: 8 000 Ft Reserve price: 28 Euro
Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 63 Euro 621. Arany karkötô 18 k arany, 50,6 g, 20 cm. Pest, 1966–98 között használt fémjel és hivataljel.
Kikiáltási ár: 260 000 Ft Reserve price: 906 Euro 622. Longines nôi karóra 18 k arany tok és szíj, bruttó 32,1 g, 24 x 25 mm. Rátett, ezüst indexes számlap, kézi felhúzós szerkezet. Számlap jelzett: Longines Svájc, 1970 körül. Mûködôképes.
Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 331 Euro 623. Karkötô szövött pánttal 14 k arany, 49,6 g, 18 cm. Pest, 1937–1966 között használt fémjel, bécsi hivataljel.
Kikiáltási ár: 297 000 Ft Reserve price: 1035 Euro
609.
609. 623. 613. 614 611. 612.
610.
617. 616. 615.
619.
618.
621.
622. 620.
623.
624. Biedermeier kolier és fülbevalópár
628. Bross zománc és gyémánt ékítéssel
Antik arany, türkiz és igazgyöngy ékítéssel, 50 g. 1830 körül.
Antik arany, 4,6 g. 3 gyémánt, cca. 0,05 ct. F.j.n. 1860 körül. Zománc sérült.
14 k arany tok, bruttó 18 g, 36 x 28 x 8 mm. Római számos, zománcozott számlap, 10 köves mechanikus szerkezet. Pesti, 1902–37 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 32 000 Ft Reserve price: 111 Euro
Kikiáltási ár: 50 000 Ft Reserve price: 174 Euro
Kikiáltási ár: 240 000 Ft Reserve price: 836 Euro 625. Zománcdíszítéses nôi függôóra lánccal Óra: 14 k arany, festett zománcképpel díszített tok, bruttó 17 g, 27 x 37 x 7 mm. Római számos, zománcozott számlap, kézi felhúzós szerkezet. Tokszám: 244648 Svájc, 1895 körül. Bécsi, 1872–1902 között használt behozatali jel. Zománc picit sérült, egyik mutatója hiányzik. Lánc: 14 k arany, 4 g. Elmosódott fémjel, P hivataljel.
Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 626. Nôi arany függôóra ezüst tisztilánccal Óra: 14 k arany tok, fedelében 10 db gyémánttal ékítve, bruttó 26,3 g, 44 x 32 x 10 mm. Római számos, kis másodperc körös, zománcozott számlap, 18 köves szerkezet. Tokszám: 41900 Svájc, 1895 körül. 1867–1872 közötti behozatali fémjel. Üveglapja hiányzik, nem mûködik. Tisztilánc: aranyozott ezüst, csiszolt ametiszt fityegôvel, 6,5 g, 10 cm. Bécs, 1872–1902 közötti behozatali jel.
Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 627. Kitûzô 14 k arany, 7,8 g. Fekete zománc, apró almandin és tûzopál ékítéssel.
632. Arany nôi függôóra
629. Szerencsepatkós Kitûzô
633. Nyakkendôtû (5 db)
14 k arany, 4,5 g, apró igazgyöngyökkel. Pest, 1872–1902 között használt behozatali fémjel.
14 k arany, összesen 8,4 g. Korall, gyöngy, zománc, briliáns, smaragd, rubin díszítések.
630. Nôi függôóra
634. Arany karkötô
Kagylóhéj díszítéses tok, 42 x 31 x 10 mm. Arab számos, zománcozott számlap, kézi felhúzós szerkezet. 1900 körül. Mûködôképes.
14 k arany, 17,8 g. Pest, 1902–37 közötti behozatali fémjel, valamint 585-ös finomságjel.
Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 226 Euro
Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 77 Euro
635. Arany nyaklánc
631. Zománcdíszítéses nôi függôóra
14 k arany, 5,4 g, 53 cm. Pesti hivataljel, elmosódott fémjel.
14 k arany, lüszterzománc, apró igazgyöngy ékítésû duplafedeles tok. Arab számos, arany indexes, percbeosztásos, zománcozott számlap, kézi felhúzós szerkezet. Tokszám: 306007 Svájci, 1893–1934 között használt fémjel. Mûködôképes. Zománc sérült.
Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 63 Euro 636. Arany karkötô 14 k arany, 28 g, 19 cm. Pest, 1937–66 közötti fémjel, valamint bécsi hivataljel.
Kikiáltási ár: 185 000 Ft Reserve price: 645 Euro
1. 625.
999.
624.
626.
627. 628.
629.
630.
633.
90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció
631.
634.
632.
635.
636.
637. Smaragd-briliáns fülbevaló
642. Nôi briliáns gyûrû
647. Modern nôi gyûrû
14 k fehérarany, 2 g. 3-3 csiszolt smaragd cca. 0,90 ct. közöttük 4-4 briliáns cca. 0,08 ct. (M; TW; VVs). Pest, 1999–2006 közötti fémjel. Stiftes zár.
14 k arany, 2,3 g. Gyûrûfejben 3 briliáns cca. 0,07 ct. (R-A; Cr; Vs). Pest, 1937–66 között használt fémjel.
18 k arany, 2,8 g. 22 briliáns cca. 0,44 ct. (A; TCr; Vs). Elmosódott fémjel.
Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro
643. Briliáns szoliter gyûrû
648. Medál
14 k fehérarany, 2,7 g, karmos foglalatban 1 briliáns cca. 1 ct. (M; VLY; IF). Pest, 1937–66 között használt fémjel.
18 k arany, 57,3 g, 2 briliáns cca. 0,08 ct. (M; W; VVs).
Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 638. Smaragd-briliáns fülbevaló 14 k fehérarany, 2,9 g. 3-3 táblás csiszolású smaragd, cca. 0,70 ct. 20-20 briliáns, 0,32 ct. (A; W; VVs).
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Reserve price: 279 Euro 639. Rozetta fazonú smaragd gyûrû 14 k arany, 6,1 g. Középen 1 kaboson csiszolású smaragd cca. 1,75 ct. körülötte karmos foglalatban 12 briliáns cca. 0,36 ct. (M; TW; VVs).
Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 662 Euro 640. Szôlôs medál tûszerelékkel Lánc: 14 k arany, 7,4 g, 45 cm. Jelzett: 585-ös finomságjel. Medál: 14 k arany, 7,9 g. 10-10 gyémánt cca. 0,18 ct. (A; C; Vs).
Kikiáltási ár: 460 000 Ft Reserve price: 1603 Euro
649. Briliáns gyûrû 644. Szoliter briliáns nôi gyûrû 18 k fehérarany, 2,1 g, karmos foglalatban 1 brill cca. 0,16 ct. (M; TW; VVs).
Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 77 Euro 645. Aliance fazonú nôi gyûrû 14 k arany, 3,8 g. Gyûrûfejben 6 briliáns cca. 0,15 ct. (R; Cr; Si). Jelzett: Pest, 1937–66 között használt fémjel.
18 k sárga-fehérarany, 3,9 g. Középen szoliter fazonú sárgaarany foglalatban 1 briliáns, cca. 0,20 ct, gyûrûvállon további 5-5 briliáns cca. 0,20 ct. mindösszesen cca. 0,40 ct. (M; W-TCr; Vs-Si). Pest, 1999–2006 közötti fémjel.
Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 331 Euro 650. Glídes karkötô
14 k arany, 40,7 g, 20 cm. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel, bécsi hivataljel.
646. Szoliter briliáns gyûrû
Kikiáltási ár: 244 000 Ft Reserve price: 850 Euro
Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 331 Euro
14 k arany gyûrûsín, ezüst button foglalatban 1 briliáns cca. 1,5 ct. (R; Cr; VVS2).
641. Briliáns szoliter gyûrû
Kikiáltási ár: 300 000 Ft Reserve price: 1045 Euro
14 k fehérarany, 2,5 g. button foglalatban 1 briliáns cca. 0,25 ct.
Kikiáltási ár: 360 000 Ft Reserve price: 1254 Euro
651. Arany szelence 14 k arany, 70 g, 9 x 78 x 50 mm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, P I mesterjegy.
Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 767 Euro
637.
638.
637. 650.
640. 639.
641.
642. 644.
643.
645.
646.
647.
648.
649.
650.
652. Arany lánc medállal
656. Nôi sportgyûrû
661. Nôi sportgyûrû
Lánc: 18 k arany, 10,3 g, 58 cm. 750-es finomságjel. Medál: 14 k, 4,9 g. F.j.n.
14 k arany, 7,7 g. Gyûrûfejben 3 briliáns, cca. 0,20 ct. (R1; C-Y; P). Pest, 1867–1936 elmosódott fémjel.
14 k arany, 6,5 g. Gyûrûfejben 3 briliáns, cca. 0,15 ct. (R1; TCr; Vs). Pest, 1937–66 közötti fémjel, B hivataljel.
Kikiáltási ár: 70 000 Ft Reserve price: 244 Euro
653. Nyaklánc medállal Lánc: 18 k arany, 10,2 g, 65 cm. Pest, 1966–1999 között használt fémjel. Medál: 22 k arany, iIIetve Napóleon 20 frankos pénzérme (1859), 11,6 g.
Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 488 Euro 654. Fényképtartós Mária medál nyaklánccal Medál: 14 k arany, 1,8 g. Zománc festéssel. Bécs, 1872–1902 között használt behozatali fémjel. Lánc: 14 k arany, 3,6 g, 47 cm. Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
657. Korall fülbevalópár 14 k arany, 3,9 g. 1-1 korall, 1-1 briliáns cca. 0,10 ct. (R; Cr; VVs).
Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 56 Euro
658. Lepke kitûzô 14 k arany, 13 g. Színes zománc díszítés. 79 db briliáns cca. 10 ct. (M1; W; VVs). 585-ös finomságjel.
Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro 659. Korall fülbevaló
18 k arany, 1-1 korall lencse, 2,6 g. Pest, 2006-tól használt fémjel.
655. Nofrtiti arany medál
Kikiáltási ár: 10 000 Ft Reserve price: 35 Euro
18 k arany, 9 g, 48 x 27 mm. Jelzett: 1966–99 közötti behozatali fémjel.
663. Arany mandzsettagombpár 14k arany, 6,9 g. 2-2 kaboson csiszolású zöld kô. Bécs, 1872–1922 közötti, valamint Prága, 1872–1922 közötti behozatali fémjel, továbbá DRGM ; 60575; B&B jelzésekkel.
Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 84 Euro 664. Nôi gyûrû
660. Nôi gyûrû 875-ös finomságú arany, 6,3 g, kaboson csiszolású féldrágakôvel. 875-ös szovjet fémjel.
662. Érmés medál 14 k arany keretben 22 k Ferenc József érme (1915), 5,9 g. Bécs, 1925 körül.
14 k arany, 2,4 g, gyûrûfejben 3 csiszolt üvegkô. Jugoszlávia, 1933-tól használt fémjel, 583-as finomságjel.
Kikiáltási ár: 5 000 Ft Reserve price: 17 Euro 665. Karkötô 18 k sárga, rózsa és fehérarany, 103,1 g. 1966–1998 között használt behozatali jel.
Kikiáltási ár: 793 000 Ft Reserve price: 2763 Euro
666. Arany szelence 14 k arany, 52,5 g, 8 x 46 x 73 mm. Pest, 1937–66 közötti fémjel, KTA mesterjel.
Kikiáltási ár: 170 000 Ft Reserve price: 592 Euro
652.
632. 653.
654.
655. 656.
659.
657.
658.
660.
663.
661.
662.
664.
665.
665.
667. Zománcdíszítéses, kulcsos nôi függôóra 18 k arany tok, vésett és fekete zománc díszítéssel, bruttó 241 g, 45 x 33 x 9 mm. Római számos, zománcozott számlap, 10 köves, kulcs felhúzós, cilinder szerkezet. Tokszám: 49367 Svájc, 1870 körül. Üveglap, kulcs hiányzik. Eredeti dobozában.
672. Gyémánt gyûrû
679. Mikromozaikos nyakkendôtû
14 k arany, 2,9 g. Ezüsttel lemezelt foglalatban 5 hollandirózsa csiszolású gyémánt cca. 0,45 ct. Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
14 k arany tûszerelék és foglalat, 2,6 g. Fekete üveg alapon színes üvegmozaik. 1850-es évek közepén divatos ún. „Romkultusz” jegyében.
673. Mandzsettagombpár
680. Bécsi kitûzô
Aranyozott antik ezüst, filigrán díszítéssel, 15 g.
14 k arany, 2,8 g. Faragott rózsakvarc virágfejben középen 1 karmos foglalatú briliáns cca. 0,02 ct. (R; Cr; Vs), valamint 2 igazgyöngy ékítéssel. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, és hivataljel.
668. Antik arany fülbevalópár Antik arany, 2,7 g, csiszolt gránátkövekkel ékítve.
674. Virág fülbevaló pár 14 k arany, 4 g, 8-8 gyémánt cca. 0,30 ct. és 1-1 briliáns, cca. 0,45 ct. (R2; Cr; Vs).
Kikiáltási ár: 78 000 Ft Reserve price: 272 Euro
669. Bécsi antik nyaklánc 767,3-as finomságú antik arany, 18 g, 41 cm. Jelzett: Bécs, 1824–1866 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 627 Euro 670. Fülbevaló-bross garnitúra gyémánt ékítéssel Antik arany, 18 g, mindösszesen 18 db gyémánt ékítéssel, cca. 0,9 ct. 1860 körül. Eredeti dobozában.
Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 331 Euro 671. Gyémántos karreif 14 k arany, 20 g. Karmos foglalatban középen 3 nagyobb, körülötte több apró hollandirózsa csiszolású gyémánt cca. 0,40 ct. Bécs, 1872–1922 közötti fémjel, S&S mesterjegy.
675. Button fülbevaló 14 k arany, 2,1 g. Ezüsttel lemezelt foglalatban 1-1 briliáns cca. 0,90 ct. (R1; TCr; VVs). Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 226 Euro 676. Nyakkendôtû gyönggyel 14 k arany, 1,9 g, 65 mm. Ezüst button foglalatban csiszolt gyémánt, valamint foglalt félgyöngy. Jelzett: Pest, 1867–1936 közötti fémjel, GP mesterjegy.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro 677. Nyakkendôtû 14 k arany, 2,4 g, 62 mm. Arany foglalatban fantázia csiszolású ametiszt cca. 4,5 ct.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro 678. Mikromozaikos nyakkendôtû 14 k arany tûszerelék és foglalat, 5 g. Fekete üveg alapon színes üvegmozaik. 1850-es évek közepén divatos ún. „Romkultusz” jegyében.
Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 77 Euro 681. Patek Philippe Calatrava nôi karóra 18 k arany tok, 30 x 25 x 6 mm. Aranyozott, indexes számlap, kézi felhúzós 20 köves szerkezet. Jelzett tok, számlap, szerkezet és korona: Patek Philippe. Referenciaszám: 3338/1 Tokszám: 2655568 Szerkezetszám: 990332 Svájc, 1968 körül. Mûködôképes, eredeti állapotban.
Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 976 Euro 682. Karkötô 14 k arany, 2,9 g, 18,5 cm. 1902–1937 között használt behozatali fémjel.
Kikiáltási ár: 8500 Ft Reserve price: 30 Euro 683. IWC Schaffhausen férfi karóra, 1940 14 k arany tok, arany indexes, arab számos, kis másodperckörös ezüst számlap. Kézi felhúzós, mechanikus szerkezet. Tokszám: 82539 39 x 23 x 9 mm. Jelzett: tok, számlap, szerkezet: IWC Schaffhausen Svájc, 1940. Mûködik.
Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 976 Euro
667.
670.
683.
668.
667.
669.
669.
671. 672.
673.
675.
674.
677.
676.
679.
680.
678. 681.
682.
683.
684. Art-deco nyakkendôtû
689. Nôi köves gyûrû
695. Kulcsos zsebóra
Tûje 14 k arany, 1,2 g, 70 mm. Art-deco fazonú tûfejében achtkant csiszolású zafír, cca. 0,02 ct, valamint 3 kisebb achtkant csiszolású gyémánt cca. 0,03 ct. 1902–37 közötti behozatali fémjel. Eredeti dobozában.
14 k arany, 2,9 g, szintetikus rubin. Pest, 1937–66 között használt fémjel.
18 k arany, vésett tok, bruttó 51 g, 61 x 44 x 13 mm. 15 köves, anker szerkezet. 1860–70 körül. Tokszám: 5146 Kulcs hiányzik, nem mûködik.
14 k arany, 2,7 g, gyûrûfejben ezüsttel lemezelt button foglalatban 3 briliáns, cca. 0,15 ct (R; C; Vs), valamint egy csiszolt rubin cca. 0,05 ct. Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
685. Fényképtartós medál lánccal Lánc: 14 k arany, 2,5 g. Medál: 14 k arany, 6,2 g. 9 gyémánt, valamint 1 briliáns cca. 0,10 ct. (FM; TCr; VVs). Bécsi, 1902–1937 között használt behozatali fémjel. F.j.n.
Kikiáltási ár: 14 000 Ft Reserve price: 49 Euro 690. Nôi gyûrû
Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 691. Nôi gyûrû Arany, 2,5 g, 3 briliáns csiszolású rubin, cca. 0,40 ct. Ismeretlen fémjel.
686. Arany nyaklánc 18 k fehér-sárgaarany, 46 g, 35,5 cm. 1966–99 közötti behozatali fémjel.
Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 662 Euro
692. Masni kitûzô 14 k arany, 4,4 g, aquamarin cca. 3 ct. Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
687. Fülbevaló rubin kôvel 14 k arany, 3,3 g, csiszolt rubin kövekkel és apró gyöngyökkel ékítve. Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
693. Brill-rubin gyûrû
14 k arany, 2,2 g. Gyûrûfejben 2 briliáns cca. 0,06 ct. (R; C; Vs-Si), középen 1 brillcsiszolású rubin. 585-ös finomságjel; feloldatlan fémjel.
688. Kitûzô
14 k arany, 2,5 g, karmos foglalatban tûzopál, csepp csiszolású almandin, apró igazgyöngy ékítéssel. 1925-tôl használt osztrák behozatali fémjel.
14 k arany, lápisz lazuli, 2,8 g. Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, valamint B&B mesterjegy.
Kikiáltási ár: 9 000 Ft Reserve price: 31 Euro
694. Frakking kézelôgombpár
Kikiáltási ár: 200 000 Ft Reserve price: 697 Euro 696. Aliance fazonú brill gyûrû 14 k arany, 5,6 g. Áttört gyûrûfejben ezüsttel lemezelt button foglalatban 2 szélén 1-1 briliáns (R; LY; Si), közöttük 1 briliáns (M; TCr; VVs), mindösszesen 0,40 ct. Pest, 1937–66 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 331 Euro 697. Arany karperec 14 k arany, 9,4 g. Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 698. Arany karperec 14 k arany, 16,7 g. Karkötô fején csuszkás, karmos foglalatban 3 briliáns cca. 0,11 ct. (M; W; VVs). 585-ös finomságjel. M.f.j.n.
Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 261 Euro 699. 4. db karperec 14 k arany, összesen 21,4 g. Bécs, 1925-tôl használt fémjel.
684 699. 684.
685.
686.
689. 687.
690. 691. 688.
693.
692. 696.
695. 694.
698. 697.
699.
233
700. Rubin-briliáns fülbevaló
704. Rozetta fazonú briliáns fülbevaló
708. Briliáns fehérarany fülbevaló
14 k fehérarany, 3,5 g, 4 táblás csiszolású rubin, cca. 0,60 ct. Körülötte 10-10 briliáns cca. 0,36 ct. (M1; W; VVs). Pest, 1999–2006 közötti fémjel. Beakasztós, patentzár.
14 k fehérarany, 5,3 g. 27-27 briliáns mindösszesen cca. 0,60 ct. (M1; W; IF). Pest, 1999–2006 közötti fémjel. Beakasztós, patent zár.
Kikiáltási ár: 110 000 Ft Reserve price: 383 Euro
701. Art-deco neglizsé
705. Briliáns szoliter gyûrû
14 k fehérarany, 6,4 g. 5 rubin, cca. 0,17 ct., 6 briliáns cca. 0,06 ct. Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
14 k fehérarany, 2,5 g. Karmos foglalatban 1 briliáns, cca. 2,07 ct. (M; TCr; P2).
18 k fehérarany, 9,5 g. 48 db fekete, 47 fehér briliáns mindösszesen cca. 1,90 ct. (M1; TW; IF). Jelzett: Pest, 2006 utáni fémjel, RAM készítôjegy, 18 k finomságjel.
Kikiáltási ár: 480 000 Ft Reserve price: 1672 Euro
706. Gyémánt gyûrû
710. „Must de Cartier 21” nôi karóra
Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 139 Euro 702. Fehérarany briliáns fülbevaló 18 k fehérarany, 6,5 g, 154 db briliáns mindösszesen cca. 0,96 ct. (M; TW; IF). 1 kô hiányzik. Pest, 1999–2006 közötti fémjel. Stiftes zár.
Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 976 Euro 703. Briliáns fülbevaló 14 k fehérarany, 5,5 g. 38-38 briliáns mindösszesen cca. 0,40 ct. (M; TCr; VVs). Jelzett: Pest, 2006-tól használt fémjel Stiftes zár.
Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro
Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 261 Euro 709. Fekete-fehér briliáns nôi gyûrû
14 k fehérarany, 4,5 g. Gyûrûfejben középen 1 briliáns, cca. 0,75 ct. Gyûrûvállon 5-5 baguette csiszolású gyémánt.
Acél és arany kombinációjú tok, csat, 34 x 34 x 5 mm. Jelzett számlap, tok, csatvég: Must de Cartier. Tokszám: 901021142 Quartz szerkezet. Svájc, 1980 körül.
Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 523 Euro 707. Art-deco briliáns karkötô 14 k fehér- és sárgaarany, 14,9 g, 19 cm. 3 briliáns cca. 0,50 ct. (R; TCr; VVs). Bécsi hivataljel.
14 fehérarany, 7,2 g. 8-8 briliáns cca. 0,24 ct. (M; Cr; Vs).
Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 767 Euro 711. Fehérarany karkötô 14 k fehérarany, 54 g, 19 cm. 585-ös finomságjel.
Kikiáltási ár: 260 000 Ft Reserve price: 906 Euro
712. Wahrmann Mór aranyérme, Bláthy Ottó Titusznak, 1909 Wahrmann Mór-érem: 1897 óta az Akadémia a Wahrmann Mór Alapítványból évente jutalmazta a kereskedelem és ipar területén elért kiváló érdemeket, 2000 koronával vagy azzal azonos értékû aranyéremmel, melyet Anton Scharff tervezett. Elôlapján az akadémiai címer hatsoros felirattal: A MAGYAR / IPAR / KERESKEDELEM / TERÉN / SZERZETT ÉRDEM / JUTALMÁUL, jobbra lent A. SCHARFF mesterjegy. Hátlapján középen babérfüzér között téglalap alakú mezô a díjazott nevének bevésésére. Felette Budapest látképe a budai hegyekkel, a Várral, a Lánchíddal és az Akadémiával. Alatta: babérfa, tövében Vulcanus isten fél alakja vállára emelt kalapáccsal, szemben vele Mercurius, jelképezve így az ipart és a kereskedelmet. Felirata öt sorban a következô: A MAGYAR / TUDOMÁNYOS / AKADÉMIA / WAHRMANN / MÓR-ÉRME, alul K.B. verdejegy. Vert technikával készült, 80 mm átmérôvel. Ezt a példányt Bláthy Ottó Titusz kapta 1909-ben, elektronikai gépszerelô mérnöki mûködéséért. Az érme súlya 371,2 g.
Kikiáltási ár: 1 900 000 Ft Reserve price: 6620 Euro
700. 712.
701.
700.
702.
705.
704.
703.
706
707.
708.
709.
710.
711.
713. Button fazonú fülbevaló
718. Zafír-briliáns gyûrû
14 k arany, 3,2 g. Ezüsttel lemezelt button foglalatban 1-1 nagyobb briliáns cca. 0,40 ct. (R; Cr; VVs), valamint 1-1 kisebb briliáns ca. 0,02 ct.
14 k arany, 3,2 g, gyûrûfejben navett csiszolású 3 kék zafír, cca. 0,35 ct. körülöttük briliánsok, mindösszesen 0,22 ct. (M; TCr-Cr; VVs-Vs). Pest, 1999–2006 közötti fémjel.
14 k fehérarany, 1,8 g. 3 briliáns, 0,33 ct. (M; TW; IF), alatta ovál csiszolású kék zafír cca. 0,85 ct. Pest, 1999–2006 közötti fémjel.
Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro
722. Briliáns-zafír fehérarany medál
714. Briliáns fehérarany fülbevaló 14 k fehérarany, 8,4 g. 26 baguette csiszolású, valamint 35 briliáns cca. 0,35 ct. (M; C; Si). 1999–2006 között használt behozatali fémjel.
719. Briliáns fülbevalópár
723. Zafíros nôi gyûrû
14 k arany, ezüsttel lemezelve, 3,76 g. 2 nagyobb, cca. 2,50 ct. (R; TC; VVS) és 2 kisebb briliáns cca. 0,10 ct. (R; TCr; Si), mindösszesen cca. 2,60 ct. 1900 körül.
Ezüst, 1,6 g, szecessziós gyûrûfejben 1 brill csiszolású kék zafír, cca. 0,35 ct. körülötte 8 kisebb briliáns cca. 0,12 ct. (A; Cr; Si) és 1 nagyobb briliáns cca. 0,10 ct. (R; TCr; VVs). Bécsi hivataljel.
715. Ékszergarnitúra
Kikiáltási ár: 25 000 Ft Reserve price: 87 Euro
720. Briliáns-kékzafír gyûrû
Fülbevaló, nyaklánc medállal. 14 k fehérarany, 6,8 g. 24 kisebb briliáns cca. 0,24 ct. (A; TCr; VVs), továbbá 3 nagyobb briliáns cca. 0,15 ct. (M; TCr; VVs). Izrael, 14 k finomságjel.
14 k fehérarany, 3,4 g. Ovális gyûrûfejben 20 táblás csiszolású kékzafír cca. 0,30 ct., körülötte 27 briliáns cca. 0,50 ct. (M; TCr; VVs-Vs). Pest, 1999–2006 között használt fémjel.
14 k fehérarany, 10,8 g, 20 cm. 3-3 briliáns cca. 0,35 ct. (M1; W; VVs). Pest, 2006 utáni fémjel. Nyelves záródással.
Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 453 Euro
Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1324 Euro
716. Button fülbevalópár
721. Briliáns-zafír fehérarany fülbevaló
725. Tenisz karkötô
14 fehérarany, 2,1 g. Button foglalatban 2-2 briliáns cca. 0,5 ct. (R; TCr; Si). Pest, 1867–1936 fémjel.
Kikiáltási ár: 78 000 Ft Reserve price: 272 Euro 717. Button fülbevalópár 14 k fehérarany, 2,5 g. 1-1 briliáns cca. 0,20 ct. (M; Ly; VVs), 1-1 csiszolt pici cirkon kô. Pest, 1999–2006 közötti fémjel.
14 k fehérarany, 2,7 g. 3-3 briliáns cca 0,30 ct. (M1; TW; VVs1) alatta briliáns csiszolású kék zafír cca. 2 ct. Jelzett: Pest, 1999–2006 közötti fémjel.
724. Pálcás Zafír-brill karkötô
14 k fehérarany, 7,6 g, 18 cm. 50 db briliáns cca. 1 ct. (M; C-VLy; Si).
Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 418 Euro
713. 713.
725.
714.
715.
717.
716.
720. 718.
719.
721.
722.
723.
724.
725.
237
726. Gyémánt fülbevalópár
732. Toi-Moi briliáns nôi gyûrû
736. Art-deco nôi gyûrû
14 k arany, 7,1 g, ezüsttel lemezelt foglalatban 10-10 hollandirózsa csiszolású gyémánt, cca. 0,80 ct. Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
14 k fehérarany, 4,7 g. Gyûrûfejben kosaras foglalatban 8-8 briliáns cca. 0,32 ct. (A; Cr; Vs) középen 1-1 briliáns cca. 0,40 ct. (M; W; VVs), valamint gyûrûvállakon további 3-3 briliáns cca. 0,15 ct.
14 k arany, 2,9 g. Áttört gyûrûfejben, ezüsttel lemezelt foglalatban 25 kisebb briliáns, cca. 0,60 ct. (A; C; Si), valamint 1-1 button foglalású briliáns cca. 0,10 ct. (R; C; Vs). Pest, 1867–1936 között használt fémjel, FA mesterjegy.
Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 523 Euro 727. Szecessziós medál 14 k arany, 9 g. 925-ös finomságú ezüst lánccal, 49 cm. 12 gyémánt és 16 briliáns mindösszesen cca. 1,45 ct. (R; Cr; VVs-Vs).
Kikiáltási ár: 320 000 Ft Reserve price: 1115 Euro 728. Briliáns fülbevalópár Platina, 7,1 g. Áttört fazonban középen 1-1 nagyobb briliáns cca. 1 ct. (M; TW; VVs), körülötte 8-8 kisebb briliáns cca. 0,40 ct. (M; TCr; VVs), valamint további 8-8 briliáns cca. 0,40 (A;TCr;Vs) mindösszesen 1,80 ct. Bécs, 1923-tól használt fémjel.
Kikiáltási ár: 240 000 Ft Reserve price: 836 Euro 729. Button fülbevalópár 14 k fehérarany, 2,8 g. 1-1 briliáns 0,15 ct. (M1; TCr; VVs). Pest, 1999–2006 között használt fémjel, BKI készítôjel.
Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 730. Button fülbevalópár 14 k arany, 1,7 g, 1-1 briliáns cca. 0,60 ct. (M1; VLy; Vs) 1-1 csiszolt üvegkô. Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 418 Euro 731. Szecessziós nôi gyûrû 14 k arany, 5 g. Áttört szecessziós gyûrûfejen 3 nagyobb briliáns cca. 0,55 ct. (R; TCr; Vs-Si) további 8 apró gyémánt, valamint táblás csiszolású smaragdok. Késôbbi, Pesti, 1965–99 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 523 Euro
Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 261 Euro
733. Szecessziós nôi briliáns gyûrû 14 k arany, 3,8 g. Áttört gyûrûfejben ezüsttel lemezelt foglalatban 3 nagyobb briliáns, cca. 0,60 ct. és 2 briliáns cca. 0,15 ct. (R; TCr; VVs-Vs) körülötte 30 briliáns cca. 0,80 ct. (R-A; TCr-Cr; Vs). Mindösszesen cca. 1,55 ct. Bécs, 1872–1922 között használt fémjel B?R&S mesterjegy. Javított gyûrûsín, 2 kô hiányzik.
Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 453 Euro 734. Szecessziós nôi gyûrû 14 k arany, 3 g. Szecessziós bimbós fazonú gyûrûfejen, ezüst button foglalású 3 nagyobb briliáns cca. 0,80 ct. (R; W; Vs), valamint 13 kisebb briliáns cca. 0,26 ct. (R; TCr; Vs). Mindösszesen cca. 1,06 ct. Késôbbi, pesti, 1965–99 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 488 Euro 735. XVIII. századi nemesi címeres nôi gyûrû Ezüst, 4,3 g. Gyûrûfejben 1 briliáns, cca. 1 ct. (fantázia csiszolás) alatt festett nemesi családi címer. Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1324 Euro
737. Szecessziós nôi gyûrû 14 k arany, 2,9 g, szecessziós gyûrûfejben, ezüsttel lemezelt foglalatban 2 briliáns cca. 0,25 ct. (R; C; Vs), valamint további 6 apró gyémántsplitter.
Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 738. Bécsi briliáns melltû 14 k arany, ezüsttel lemezelve, 3,64 g. 3 nagyobb, cca. 0,30 ct. (FM; W; VVs) és 8 kisebb briliáns cca. 0,16 ct. (A; TCr; Vs), mindösszesen cca. 0,46 ct. Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, A hivataljel.
Kikiáltási ár: 50 000 Ft Reserve price: 174 Euro 739. Szecessziós nôi gyûrû 14 k arany, 3,7 g. Ezüst button foglalatban smaragd cca. 0,05 ct., gyémánt cca. 0,04 ct.
Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 63 Euro 740. Platina karkötô 750-es finomságú fehérarany, 950-es finomságú platina, csiszolt gyémántokkal és briliánssokkal. Cca.: 2,15 ct. 23,9 g, 16 cm.
727.
728.
1. 999.
726.
730. 729.
733.
732. 731.
735.
734.
736.
737.
738.
739.
740.
741. Briliáns-smaragd rozetta fülbevalópár 14 k arany, 6,2 g. Ezüst foglalatban 10-10 briliáns, cca. 2 ct. (R1; TC; Vs). Arany foglalatban 1-1 táblacsiszolású smaragd cca. 2 ct.
Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 976 Euro 742. Briliáns-smaragd gyûrû Arany, 4,6 g. Középen 1 db tábláscsiszolású smaragd cca. 1,80 ct., körülötte 28 briliáns cca. 0,60 ct. (A; TCr; Vs).
Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 662 Euro 743. Briliáns fülbevaló
746. Szívmedál lánccal
751. Briliáns nôi gyûrû
Lánc: 14 k arany, 3,7 g, 64 cm. Medál tûszerelékkel: 14 k arany, 10,5 g. 59 db briliáns (felezett hollandirózsa csiszolás) cca. 5 ct.
14 k fehérarany, 5 g. Karmos foglalatban középen 1 briliáns cca. 1 ct. (M; LB; P), gyûrû vállakon további 20-20 briliáns, (M; TCr; Vs). Mindösszesen cca. 1,40 ct.
Kikiáltási ár: 550 000 Ft Reserve price: 1916 Euro 747. Briliáns virág kitûzô 14 k arany, 9,6 g. Ezüsttel lemezelt foglalatban különbözô méretû briliánsok mindösszesen cca. 4,75 ct. (R1; TW; VVs).
Kikiáltási ár: 480 000 Ft Reserve price: 1672 Euro 748. Antik fülbevaló briliánssal 14 k arany, 7,7 g. Ezüsttel lemezelt foglalatban 36-36 hollandirózsa csiszolású gyémánt cca. 2 ct.
14 k arany, 3,8 g, Ezüst karmos foglalatban 1-1 briliáns, cca. 1,10 ct. (R1; TCr; VVs).
749. Gyémánt, türkiz fülbevalópár
14 k fehérarany, 5,4 g. Középen 1 táblás csiszolású smaragd cca. 2 ct., körülötte karmos foglalatban 12 briliáns cca. 0,6 ct. (M; TW; VVs).
14 k arany, 3 g. Rozetta fazonban, karmos foglalatban középen 1-1 kaboson csiszolású türkiz, körülötte 10-10 gyémánt cca. 0,40 ct. Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
744. Smaragd gyûrû
745. Rozetta fazonú brill gyûrû
750. Aliance fazonú gyûrû
14 k arany, 2,1 g gyûrûfejben karmos foglalatban 1 brillcsiszolású smaragd cca. 0,10 ct., körülötte 9 briliáns, cca. 0,30 ct. (R; Cr; Si), valamint gyûrûvállakon 3-3 briliáns cca. 0,12 ct. (R; Cr; Si). Bécs, 1872–1922 között használt fémjel.
14 k arany, 2,9 g gyûrûfejben ezüsttel lemezelt karmos foglalatban 7 briliáns, cca. 0,50 ct. (R; TCr; VS). Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 125 Euro
Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 627 Euro
752. Gyémánt-topáz gyûrû 14 k fehérarany, 5,3 g. Ovális gyûrûfejben középen 1 nagy topáz, cca. 7,5 ct. Két oldalt 6-6 briliáns, összesen cca. 0,16 ct. (M1; W; VVs-Vs ). Finomságjel, valamint elmosódott fémjel, késôbbi, Budapest, 2006 utáni fémjel.
Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 226 Euro 753. Üstökös briliáns kitûzô 14 k arany, 2,4 g. Ezüsttel lemezelt foglalatban 16 briliáns cca. 0,80 ct. (R; C; Vs-Si).
Kikiáltási ár: 100 000 Ft Reserve price: 348 Euro 754. Karreif Ezüst, 6,8 g. Rozetta fazonban, karmos foglalatban gyöngyök és cirkon pótlás, középen táblás csiszolású almandin, 2 gyöngy hiányzik.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro 755. Brillköves férfi mandzsettagombpár 14 k fehérarany, 14,2 g. Középen 1-1 button foglalatú briliáns, cca. 0,10 ct. (M1; TW; IF). Jelzett: Bécs, 1925-tôl használt fémjel, valamint 585-ös finomságjel.
743.
741.
742.
1. 999. 744.
745.
746.
748.
747.
751.
752.
750. 749.
753.
754.
755.
756. I. Világháborús karika gyûrû
763. Arany tisztilánc
769. 20 frankos
14 k arany, vas, Br. 4,2 g. Vésett gyûrûsín: Pro Patria 1914.
14 k arany, 34 g, 14,5 cm. Pest, 1937–66 közötti fémjel, bécsi hivataljel.
22 k arany. Franciaország, 1907. Súly: 6,7 g.
Kikiáltási ár: 10 000 Ft Reserve price: 35 Euro 757. Érmés gyûrû 8 k arany gyûrûsín 2,6 g, gyûrûfejben John Fitzgerald Kennedy arany emlékérem.
764. Pesti tisztilánc
770. Omega de Ville nôi karóra
14 k arany, 30,12 g. 13 cm. Pest, 1937–66 között használt fémjel.
758. Horthy emlékgyûrû
765. Tisztilánc öröknaptár fityegôvel
18 k arany tok, 31 x 28 x 6 mm. Arany indexes, arany számlap, 17 köves, kézi felhúzós szerkezet. Számlap, tok, szerkezet, korona jelzett: Omega Tokszám: 5110375 Szerkezetszám: 33419534. Svájc, 1980 körül. Mûködôképes.
14 k arany, 21,5 g. Jelzett: Pest, 1937–66 között használt fémjel, OL mesterjegy. „Becsülettel a hazáért” jubileumi gyûrû, gyûrû vállakon 1915, ill. 1940 véséssel.
14 k, 16,4 g. Pesti, 1867–1936 között használt fémjel és hivataljel, FA mesterjegy. Karabinere nem arany.
Kikiáltási ár: 90 000 Ft Reserve price: 314 Euro
759. Fényképtartó medál nagyítóval 14 k arany, bruttó 3,8 g. Kivehetetlen fémjel töredék, bécsi hivataljel.
766. Tisztilánc 14 k arany, 8,54 g. 10 cm. Jelzett: Pesti, 1872–1902 között használt behozatalijel.
Kikiáltási ár: 42 000 Ft Reserve price: 146 Euro
14 k arany, vas. Br. 4,9 g. Vésett gyûrûsín: Pro Patria 1914.
771. Arany zsebóralánc 14 k arany, 10 g, 39 cm. Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 772. Futura nôi karóra
14 k arany, 11,9 g, 90 mm. Finomságjel, valamint feloldatlan fémjel.
14 k arany tok és szíj, bruttó 172 g, 17 x 19 x 9 mm. 17 köves, kézi felhúzós szerkezet. Számlap jelzett: Futura 1970 körül. Mûködôképes.
767. Arany ceruza 760. I. Világháborús karika gyûrû
768. Arany tokos notesz ceruza
773. Pesti zsebóralánc
14 k arany, ónix kôvel 7,5 g. Elmosódott fémjel.
14 k arany, bruttó 4,5 g. 1902–1937 között használt behozatali fémjel.
14 k arany, 13,28 g, 31 cm. Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
761. Férfi pecsét gyûrû
762. Férfi pecsétgyûrû 14 k arany, 10,4 g. Pest, 1966–99 közötti fémjel, PV készítôjegy.
756.
758.
762.
757.
765.
761.
773.
760.
759.
766.
765.
764.
763.
768. 767.
770. 769. 772.
773.
771.
774. Juvenia fémtokos zsebóra tartóval
775. Doxa férfi zsebóra 14 k arany tok, bruttó 61,7 g, 57 x 11 x 46 mm. Arab számos, arany indexes, kis másodperckörös, kézi felhúzós, mechanikus szerkezet. Jelzett tok, számlap, szerkezet: Doxa Tokszám: 584826 Szerkezetszám: Brevet 144357 Svájc, 1930 körül. Pesti, 1902–1937 közötti behozatali fémjel. Mûködôképes.
Acél tok, diófából készült kitámasztható tartó-tok, 2 x 8,5 x 7,5 cm. Számlap jelzett: Juvenia Svájc, 1940 körül.
776. Kulcsos zsebóra 18 k vésett arany tok, bruttó 55,8 g, 62 x 44 x 12 mm. Római számos, kis másodperckörös, zománcozott számlap, kulcsos felhúzós, 15 köves, anker szerkezet. Porvédôn jelzett: Roberte, Genéve Tokszám: 2421 Svájc, 1860-70 körül. Mûködôképes, kulccsal.
Kikiáltási ár: 250 000 Ft Reserve price: 871 Euro
777. IWC Schaffhausen férfi zsebóra 14 k arany tok, bruttó 762 g, 65 x 50 x 11 mm. Rátett, arany, arab számos, kis másodperckörös számlap, kézi felhúzós szerkezet. Számlap, tok, szerkezet jelzett: IWC Schaffhausen Tokszám: 881633 Szerkezetszám: 85447 3 Svájc, 1900 körül. Mûködôképes.
778. Férfi zsebóra 14 k arany tok, bruttó 623 g, 65 x 50 x 10 mm. Arab számos, kis másodperckörös számlap, kézi felhúzós szerkezet. Számlap jelzett: Chronometre Milo Watch Tokszám: 6302 Svájc, 1900 körül. Mûködôképes.
779. Wacheron & Constantin Chronometre Royal zsebóra 14 k arany gilosált tok, 71 x 50 x 14 mm. Arab számos, kis másodperckörös, zománc számlap, kézi felhúzós szerkezet (Wolf tooth winding) Jelzett tok, számlap, szerkezet: Vacheron & Constantin Tokszám: 207836 Szerkezetszám: 340593 Svájc, 1910 körül. Mûködôképes, jó állapotban.
774. 781.
780. Duplafedeles, percütôs zsebóra 14k arany vésett tok, 75 x 54 x 16 mm. Arab számos, kis másodperckörös, zománc számlap, kézi felhúzós, 36 köves anker szerkezet. Tokszám: 3521 Szerkezetszám: 13244 Svájc, 1880 körül, pesti, 1902–1937 között használt behozatali jel. Mûködôképes.
781. Duplafedeles, percütôs zsebóra 14k arany tok, 75 x 55 x 15 mm. Arab számos, kis másodperckörös, zománcozott számlap, 36 köves anker szerkezet. Tokszám: 7149 Svájc, 1900 körül. Bécsi, 1872–1902 között használt behozatali jel.
Kikiáltási ár: 650 000 Ft Reserve price: 2265 Euro
782. Elgin duplafedelû zsebóra
783. Brauswetter duplafedelû férfi zsebóra
Sárga arany vésett tok, bruttó 100,57 g, 70 x 50 x 14 mm. Arab számos, kis másodperckörös, zománcozott számlap, kézi felhúzós szerkezet. Számlap, szerkezet jelzett: Elgin Tokszám: 4265763 Szerkezetszám: 22131926 U.S.A. 1900 körül. Mûködôképes.
14 k arany, vésett tok, 72 x 65 x 22 mm. Arab számos, kis másodperckörös, zománcozott számlap. Számlap, tok jelzett: Brauswetter János Szegeden Pesti, 1902–1937 között használt behozatali jellel. Tokszám: 64773 Szerkezetszám: 55146 Mûködôképes.
Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 139 Euro
Kikiáltási ár: 70 000 Ft Reserve price: 244 Euro 784. 3 db zsebóra Tegra férfi zsebóra 800-as finomságú ezüst tok, 63 x 49 x 11 mm. Számlap jelzett: Tegra Tokszám: 614959 Svájc, 1900 körül. Mûködôképes. Doxa férfi zsebóra Fém tok, 74 x 54 x 15 mm. Számlap jelzett: Doxa Tokszám: 773963 Svájc, 1900 körül. Mûködôképes. Omega férfi zsebóra ezüst tok, 61 x 50 x 12 mm. Jelzett számlap, tok, szerkezet: Omega. Tokszám: 4138238. Svájc, 1900 körül. Mûködik.
Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 785. 3 db érdemérem és 15 db egyéb érme 2 db „Signum Laudis 1922” a „Dicséret Jele” Katonai Érdemérem, I. Ferenc József által alapított kitüntetés. Aranyozott bronz, eredeti szalaggal, kardokkal. 1 db bronz Signum Laudis Katonai Érdemérem (IV. Károly) 1 db 1912-es Ferencz József ezüst 2 Koronás, 10 g. 1 db ezüst 1896-os jubileumi 1 Koronás, 5 g. 3 db ezüst Szent István 5 Pengôs (3 x 25 g.) 7 db ezüst 1935, 36-os 2 Pengôs (7 x 10 g.) 1 db Paris, 2000-es emlékérem 1 db 1947-es „Jó Szerencsét” emlékérem 1 db 1938-as jugoszláv 2 dináros.
782. 788.
786. Cartier automata férfi karóra
787. Universal Genéve automata férfi karóra
14 k arany cseppfüles tok, 41 x 33 x 10 mm. Arab számos, percbeosztásos, ezüstözött számlap. Mikrorotoros, 17 köves automata szerkezet (683) Jelzett tok, számlap, szerkezet: Cartier Tokszám: 897013 Svájc, 1940 körül. Mûködôképes, kitûnô állapotban.
18 k rózsaarany tok, 43 x 35 x 9 mm. Számlap jelzett: Universal Genéve Polerouter de Luxe Tokszám: 10357 1 1955668 Svájc, 1955. 1955. március 2-ától gyártották ezt a felhúzó szerkezetet (átcsúszásos technológia – nem lehet túlhúzni). Dobozában. Mûködôképes.
Kikiáltási ár: 240 000 Ft Reserve price: 836 Euro
788. IWC Schaffhausen automata férfi karóra Masszív 18 k arany tok, 43 x 34 x 11 mm. Indexes, dátumkijelzôs ezüst számlap, arany mutatók. Automata, 21 öves szerkezet (cal. 8521) Jelzett tok, számlap, szerkezet és korona: IWC. Tokszám: 1430602. Szerkezetszám: 1413106 Svájc, 1956. Mûködôképes.
789. Doxa férfi karóra
790. Marvin férfi karóra
791. Marvin karóra
Fém tok, 46 x 39 x 9 mm. Számlap jelzett: Doxa Tokszám: 5004490 Svájc, 1950 körül. Mûködôképes.
14 k arany tok, 43 x 39 x 9 mm. Arab számos, indexes számlap, 15 köves, kézi felhúzós szerkezet. Számlap, tok, szerkezet jelzett: Marvin Tokszám: 0579717 Svájc, 1940 körül. Mûködôképes.
14 k arany tok, 37 x 38 x 11 mm. 15 köves, kézi felhúzós szerkezet. Számlap, szerkezet jelzett: Marvin Szerkezetszám: 535 S Svájc, 1940 körül. (?) Tokban 1937–1966 között használt magyar fémjel.
792. Crest férfi karóra
793. Tarleton férfi karóra
Aranyozott fém tok, 40 x 34 x 11 mm. Quartz szerkezet. Számlap jelzett: Crest Tokszám: 330677 Svájc, 1970 körül. Mûködôképes.
Aranyozott acél tok, 44 x 45 x 14 mm. Digitális kijelzôs, kézi felhúzós szerkezet. Számlap jelzett: Tarleton Svájc, 1970 körül. Mûködôképes.
Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 52 Euro
794. Poljot „MI-26” helikopterpilóta óra Acél tok, 48 x 45 x 13 mm. Naptáras, stopperes számlap, kézi felhúzós szerkezet. Szovjet, 1980 körül. Mûködôképes.
789. 797.
795. Audemars Piguet Royal Oak nôi karóra Acél és 18 k arany tok (30 mm) és szíj. Zafír kristály üveglap, quartz szerkezet. Ref. No.: 6008 Tokszám: No. 975. Dobozában, certifikációval. Mûködôképes.
796. B r e i t l i n g C h r o n o m a t L i m i t e d E d i t i o n f é r f i k a r ó r a Masszív acél tok, 45 x 40 x 14 mm. A modell 10. évfordulójára készült 1994 darabos limitált szériában. Rátett indexes, dátumkijelzôs ezüstözött számlap, regiszterekkel. 18 k arany rátett Breitling logóval. Automata szerkezet (Valjoux 7750) Jelzett tok, számlap, szerkezet: Breitling Referencia szám: A13050 Svájc, 1994. körül. Mûködôképes, megkímélt, jó állapotban
Kikiáltási ár: 440 000 Ft Reserve price: 1533 Euro
797. Minerva Chronograph férfi karóra 18 k arany tok, különleges fülekkel, 43 x 36 x 13 mm. Rátett arany indexes ezüstözött számlap, 30 perces regiszterrel. Kézi felhúzós 17 köves szerkezet Jelzett tok, számlap, szerkezet: Minerva Tokszám: 713795 Svájc, 1942 körül. Mûködôképes, különleges gyûjtôi darab, eredeti állapotban.
798. Must de Cartier nôi karóra Aranyozott, 925-ös finomságú ezüst tok, 22 x 18 mm. Quartz szerkezet Jelzett tok: Cartier Paris. Számlap: must de Cartier Tokszám: 681006; 33506. Svájc, 1970 körül. Mûködôképes.
799. Revue Rotor King automata férfi karóra 14 karátos, szögletes arany tok, 40 x 33 x 10 mm. Arany indexes, ezüstözött számlap, 21 köves automata szerkezet. Jelzett tok, számlap, korona: Revue Tokszám: 178119; 8711188. Szerkezet: Revue Rotor King, Swiss made 87 Svájc, 1960 körül. Mûködôképes.
800. Longines Art-deco karóra 14 k arany, szögletes tok, 39 x 25 x 9 mm. Arab számos, rátett, arany indexes, kis másodperckörös számlap, 17 köves, kézi felhúzós szerkezet. Számlap, tok, szerkezet jelzett: Longines Tokszám: 10541 Szerkezetszám: 9587176 Svájc, 1930 körül. Mûködôképes.
801. Movado Zenith Zl-Tronic férfi karóra
802. Dugena Festa karóra
Acél tok, 41 x 38 x 12 mm. Naptárkijelzôs, quartz szerkezet. Svájc, 1970 körül. Mûködôképes.
Aranyozott, szögletes fém tok, 34 x 31 x 9 mm. Szerkezetszám: 985 Németország, 1960 körül. Mûködôképes.
803. Glasshütte Spezimatic Bizon férfi karóra Szögletes, krómozott acél tok, 39 x 42 mm. Indexes számlap, naptáras, kézi felhúzós, 26 köves szerkezet. Jelzett számlap: Glasshütte Spezimatic Bison. Mûködik.
798. 806.
804. Corum férfi karóra 18 k arany tok, szíj, bruttó 88,8 g, 26 x 27 x 7 mm. Szögletes óratokban kézi felhúzós, mechanikus szerkezet. Jelzett: Számlap, korona, csatvég: Corum Svájc, 1970 körül. Mûködôképes.
Kikiáltási ár: 500 000 Ft Reserve price: 1742 Euro
805. Frederique Constant Highlife Precision férfi karóra 18 k arany tok, 42 x 39 x 11 mm. Arab számos, naptáras, ezüstözött számlap, automata szerkezet. Jelzet számlap, tok: Frederique Constant, Geneve Tokszám: 92316 Svájc, 1980 körül. 1999–2005 között használt behozatali fémjel. Mûködik.
806. Patek Philippe Vintage férfi karóra Sárgaarany, 40 x 34 x 8 mm. Kézi felhúzós szerkezet. Számlap, tok, szerkezet, korona jelzett: Patek Philippe Genéve Svájc, 1958 körül. Mûködôképes.
807. Wema Chronographe férfi karóra 18 k arany tok, 44 x 38 x 13 mm. Festett arab számos számlap, 30 perces regiszterrel. Kézi felhúzós stopper szerkezet (Landeron 48) Svájc, 1950 körül. Mûködôképes.
808. Chronographe Suisse férfi karóra 18 k arany tok, 44 x 38 x 18 mm. Arab számos, rátett, arany indexes, ezüstözött számlap. Kézi felhúzós, 17 köves szerkezet. Jelzett számlap: Chronographe Suisse Svájc, 1950 körül. Mûködôképes.
809. Cyma autorotor férfi karóra Sárga arany tok és szíj, bruttó 810 g, 41 x 37 x 16 mm. Rátett, arany indexes, naptáras számlap, kézi felhúzós szerkezet. Számlap jelzett: Cyma Svájc, 1960 körül. Mûködôképes.
810. Patek Philippe „Gondolo Calendariario” arany férfi karóra Masszív 18 k arany paplan alakú tok, 51 x 39 x 12 mm. Rátett arany indexes és arab számos ezüstözött számlap, dátum, nap, hónap és holdfázis kijelzôvel. Arany mutatók és zafír üveg. Automata 34 köves genfi sávos, precíziós szerkezet (PP Cal. 324S QA LU 24H). Jelzett tok, számlap, szerkezet, korona, bôrszíj és csatt vég: Patek Philippe. Referenciaszám: 5135 Szerkezetszám: 3422464 (324/205) Svájc, 2006 körül. Mûködik, eredeti állapotban, eredeti dobozában, vásárlási certifikációval.
807. 810.
Kikiáltási ár: 3 800 000 Ft Reserve price: 13 240 Euro
A katalógusban szereplô alkotók listája Aba-Novák Vilmos 175 Angol festo, 1900 körül 120, 121 Barabás Miklós 112, 113 Bernáth Aurél 27, 169 Beszédes János László 159 Blaas, Carl von 86 Bori Jenô 156 Bruck Lajos 123 Carriére, Eugéne 49 Chagall, Marc 4, 5, 10, 11, 12, 17, 18 Czóbel Béla 141 Csáky József 43 Csók István 47 Dali, Salvador 1 Debut, Jean Didier 103 Defregger, Franz 79 Diener Dénes Rudolf 66 Edvi Illés Aladár 67, 137 Észak-európai festo, 1900 körül 166 Észak-Itáliai festo 1650 körül 87 Fadrusz János 149 Feszty Árpád 138 Fried Pál 14, 50, 118 Gadányi Jenô 9 Heicke, Josef 136 Herman Lipót 69 Heyer Artúr 72 Hincz Gyula 15 Ismeretlen festô, 1900 körül 110 Istókovits Kálmán 8, 13, 28, 55, 139, 165 Itáliai festô, 1700 körül 90 Itáliai festô, 1800 körül 88 Itáliai szobrász, 1840 körül 96 Iványi Grünwald Béla 133 Jacques-Émile Blanche 77 Janssen, Abraham 92 K. Spányi Béla 80 Khoor József 104 Kisfaludy Stróbl Zsigmond 35, 146 Kmetty János 172 Kokoschka, Oskar 3 Kolozsváry Lajos 109 Közép-európai festo, 1900 körül 116 László Fülöp Elek 57 Lengyel-Reinfuss Ede 122 Ligeti Antal 74 Liszkai Kovács Zoltán 147 Lotz Károly 64, 78, 115 Madarász Viktor 107 Magyar festô, 1840 körül 105 Magyar szobrász, 1920 körül 37 Márffy Ödön 134
Markó Károly, id. Medgyessy Ferenc Mednyánszky László, báró
106 154 60, 61, 62, 63, 124, 125, 126, 127, 128 Mészoly Géza 73 Miro, Joan 2, 19 Molnár C. Pál 56, 173 Munkácsy Mihály 82 N.Henry Bingham 76 Nagy István 164 Neogrády Antal 44, 45, 46, 71, 163 Neogrády László 130, 131, 132 Nyilasy Sándor 161 Paizs Goebel Jenô 167 Pátzay Pál 34, 36, 38 Patzó Pál 143, 151 Perlmutter Imre 162 Peske Géza 114 Pongrácz (Popper) Szigfrid 144 Ramold Lajos 108 Rauscher György 171 Réti István 142 Rippl-Rónai József 51 Rubovics Márk 70 Rudnay Gyula 48 Scheiber Hugó 22, 174 Schéner Mihály 23, 24, 25, 26, 140 Schmidt (Kremser-Schmidt), Martin Johann 89 Schubert Ernô 7 Skuteczky Döme 129 Solimena, Francesco köre 91 Szalay Antal 145 Székely Bertalan 83, 111 Szinyei Merse Pál 177 Szonyi István 58 Tornai Gyula 68, 119 Udvary Géza 117 Varga Imre 29 Vasarely Victor 6, 16, 20, 168, 170 Vastagh Géza 81 Vaszary János 54, 176 Victor Gilbert 75 Viski János 135 Vitali, Edouardo 84, 85 Volz, Hermann 101 Vörös Géza 21 Wagner, Hans Johann 65 Xenos, Spiros George 93 Zala György 160 Zichy Mihály 59
POL-GÁR A U K C I Ó S H Á Z H-1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16. Telefon: (36 1) 267 4077, -78, -79. Fax: (36 1) 483 0910 H-1053 Budapest, Kossuth Lajos utca 3. Telefon és fax: (36 1) 318 6954, 317 3013
VÉTELI
MEGBÍZÁS
·
BIDDING SLIP
Megbízom Önöket, hogy nevemben a fenti aukcióra az alább felsorolt tárgy(ak)ra az általam limitált leütési ár(ak)on vásárlást eszközöljenek a többi licitáló által lehetôvé tett legalacsonyabb áron. A katalógusban leírt Árverési Feltételeket elfogadom. Please bid on my behalf at the above sale for the following lot(s) mentioned below. These bids are to be executed as cheaply as is permitted by other bids. I agree to comply with the Conditions of Sale as printed in the catalogue. Telefonos licitre vételi megbízást 60 000 HUF (250 Euro) kikiáltási ár felett fogadunk el. Phone bids are accepted with the minimum starting price of 250 Euro (60 000 HUF). Aukció száma / Auction number: 90. Dátum / Date: 2011. december 5–6–7–8. Tételszám Lot number
Elnevezés Title or description
·
Elôleg Desposit: Fizetési határidô: 3 nap
Telefonos licit Phone bid (Y/N)
· Payment deadline: 3 days PLEASE
Max. nettó vételár Bid price (HUF)
Átvevô
· Accepted by
CHECK YOUR BID
Arrangement for payment In order to avoid delay in clearing purchases buyers who are unknown to us are advised to make arrangements for payment before the sale or for satisfactory references to be supplied.
Please use Block Letteres
· Full name: Cím Address: · Név
Telefonszám
· Telephone No:
E-mail: Aláírás
· Signed:
A vételi megbízást kérjük postázza, vagy faxolja
·
Please post or fax to:
POL-GÁR Aukciósház H-1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16. Phone/Telefon: (+36 1) 267 4077, 267 4078 Fax: (36 1) 483 0910
89. Dekorációs Mûvészeti Aukció
Dátum
· Date:
· Methods of payment: Készpénz Cash Átutalás Bank transfer · · Szállítás módja Shipping instructions: · Érte jön Picking up Szállíttatja Shipping · · Fizetés módja
·
ÁRVERÉSI FELTÉTELEK CONDITIONS OF SALE 1. A POL-GÁR Aukciósház az árverést az árvereztetôk megbízásából, mint kereskedelmi képviselô szervezi, rendezi és vezeti, azok ügynökeként tevékenykedik. A tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverést vezetô a sorra kerülô tárgy katalógusszámát, valamint kikiáltási árát élôszóval kihirdeti, amire a venni szándékozók kézfeltartással teszik meg ajánlatukat. 2. A tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevô szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett védett festmény esetében az 1997. évi CXL. törvényben biztosított elôvásárlási jogát valamelyik magyar múzeum érvényesíti. 3. Az Aukciósház a megbízó nevében és képviseletében, annak teljes körû meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevôtôl a vételár átvételére a megbízó javára. 4. A vevô a vételárat készpénzben, vagy annak 20%-át foglalóként az árverésen azonnal tartozik fizetni. A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával (Visa, Master) is, ez esetben 3% hitelkártya-jutalék külön felszámításra kerül. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehetô. Az Aukciósház biztosítja annak lehetôségét, hogy az árverési vevô a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés idôpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki. Ez esetben az árverési vevô a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstôl számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege – határidôben történô teljesítés esetén – beleszámít. Amennyiben a megadott határidôig az árverezô a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az Aukciósház fenntartja magának azon jogot, hogy az árverési vevô ajánlatát érvénytelennek tekintse, és a foglaló összegét megtartsa. 5. Az árverés eredményessége esetén az Aukciós Házat árverési jutalék illeti meg. Árverési jutalék jogcímén a Vevô árverési tételenként 1 000 000 Ft-ig a leütési ár 20%-át, 1 000 000 Ft felett pedig az 1 000 000 Ft után járó árverési jutalékon túlmenôen az 1 000 000 Ft feletti összeg 18%-át fizeti meg. A Vevô az eredeti mûalkotás esetében a Leütési ár és az árverési jutalék után az 1999. évi LXXVI. törvény 70. §-ában meghatározott mértékû szerzôi díjat, avagy ugyanezen törvény 100. §-ában meghatározott szerzôi járulékot köteles fizetni az Aukciós Ház részére. A szerzôi díj mértéke és a szerzôi járulék mértéke is jelenleg a vételár 5%-a. Eredeti mûalkotás a képzômûvészeti alkotás (pl. kép, kollázs, festmény, rajz, metszet, nyomat, litográfia, szobrászati alkotás), az iparmûvészeti alkotás (pl. falikárpit, kerámia, üvegtárgy) és a fotómûvészeti alkotás, feltéve, hogy azt maga a szerzô készítette, vagy olyan másolat, amely eredetinek minôsül, így különösen ha korlátozott számban a szerzô maga készítette, vagy az ô irányításával készült. A sorszámmal, a szerzô kézjegyével ellátott, vagy más alkalmas módon a szerzô által megjelölt mûpéldányt is ilyen másolatnak kell tekinteni. 6. A vevô a vételár kiegyenlítését követôen köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelôsségére. Ennek elmulasztása esetén az Aukciósház nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követô 7. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. 7. A leütött tárgyat visszavenni és újra árverésre bocsátani tilos, kivéve, ha a vevô személye pontosan nem állapítható meg. 8. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és így megkárosítson. Tilos az árverési eredményt befolyásoló mindennemû összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy elôny ígérgetése. 9. Felelôsségvállalás 9.1. A Leütési vételár az Árverési vevôk nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért az árverési tétel Leütési vételáráért az Aukciós Ház felelôsséggel nem tartozik. Az Aukciós Ház nem vállal kötelezettséget arra, hogy ugyanazt az árverési tételt azonos áron a késôbbiek során árverésre bocsátja. 9.2. Az Árverési vevô köteles az árverést megelôzôen meggyôzôdni az árverési tétel állapotáról és arról, hogy az összhangban áll a Katalógusban foglaltakkal. Erre, illetve az értékesítésre kerülô árverési tételek sajátosságaira (használt jelleg, kor, stb.) tekintettel az Aukciós Ház nem vállal felelôsséget az árverési tételek hibáiért, hiányosságaiért; az Árverési vevôk az árverési tételek hibái miatt az árverést követôen kellékszavatossági igényt nem érvényesíthetnek az Aukciós Házzal szemben. 9.3. Az Aukciós Ház felelôsséget vállal az árverésen értékesített mûtárgyak eredetisége tekintetében. A Vevô a megvásárolt mûtárgy eredetiségével kapcsolatban felmerülô elsô megalapozott kétely tudomására jutástól számított 30 napon belül, de legkésôbb az árverés napjától számított 3 éves jogvesztô határidôn belül – tekintettel arra is, hogy ezen idôtartam alatt a Vevô a mûtárgy eredetiségének vizsgálatát elvégez(tet)heti – köteles írásban az Aukciós Házhoz fordulni, megjelölve az árverés idôpontját és a tárgy Katalógusban feltüntetett tételszámát vagy más, egyedi azonosításra alkalmas adatokat, valamint azokat az okokat, amelyek alapján a mûtárgy eredetiségét kétségbe vonja. Amennyiben az Aukciós Ház és a Vevô által kölcsönösen elfogadott, az adott területen elismert két szakértô indokolt írásbeli állásfoglalásban egybehangzóan megállapítja, hogy a mûtárgy nem eredeti, az Aukciós Ház vállalja, hogy – az eredeti állapot helyreállítása körében – a mûtárgy vételárát visszafizeti a Vevô részére, ha a Vevô a mûtárgy igénymentes birtoklásának jogát biztosítja, illetve a mûtárgy tehermentes tulajdonjogát az Aukciós Házra átruházza. Amennyiben a visszaszolgáltatni kívánt mûtárgyon kár, sérülés, stb. mutatkozik úgy az Aukciós Ház jogosult ennek általa megállapított összegét beszámítani a visszafizetendô vételárba. Amennyiben a mûtárggyal és/vagy azt érintôen a mûtárgy tulajdonosával, birtokosával szemben kívülálló harmadik személy bármely okból igényt támaszt, az igény rendezéséig az Aukciós Ház jogo-
sult az eredeti állapot helyreállításával kapcsolatos eljárást felfüggeszteni. Az eredetiséggel és/vagy a mûtárgyat ért károsodás, értékcsökkenés mértékével kapcsolatos szakértôi eljárások indokolt költségét a Vevô köteles megelôlegezni, valamint viselni, kivéve, ha a szakértôi vélemények a mûtárgyat hamisítványnak találják. Amennyiben a Vevô külföldi eredetû mûtárgy esetében külföldi szakértôt (intézetet) kíván igénybe venni, ilyen szakértô személyérôl a felek közösen döntenek. A Vevô köteles a külföldön és/vagy a külföldi szakértô által belföldön elvégzendô vizsgálattal kapcsolatban elôre látható költségek elôlegezésére és a tárgy eredetiségének megállapítása esetén a viselésére is. Ugyanez a rendelkezés irányadó a külföldi okiratok (szakvélemény) magyarországi hitelesítési költségeinek elôlegezésére és viselésére is. A várható költségekrôl az Aukciós Ház a Vevôt kötelezettségvállalás nélkül tájékoztatja. A költségek elôlegezése és viselése a költségek fizetési pénznemében történik. Az árverési tétel nem minôsíthetô hamisítványnak amiatt, hogy az restaurált. 9.4. Nem követelheti a Vevô az Aukciós Háztól, hogy a hamisnak bizonyuló mûtárgyat visszavegye, amennyiben a. az árverés idôpontjában a Katalógus leírása összhangban állt az általánosan elfogadott szakértôi véleményekkel, vagy a Katalógus feltüntette a szakértôi vélemények különbözôségét, b. a mûtárgy hamisítvány voltának megállapítására szolgáló egyetlen módszer a Katalógus közzétételének idôpontjában nem volt általánosan elfogadott, illetve ilyen módszer nem volt ismert, vagy a vizsgálat elvégzése a mûtárgy károsodásával járt volna, illetôleg a vizsgálat költségei a mûtárgy Aukciós ház által becsült értékét elérték vagy meghaladták volna. 10. Amennyiben a vevô személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az Aukciósház – a megbízásnak megfelelôen – hivatalból árverezhet. A vételi megbízásban meghatározott összeg 50%-a elôlegképpen lefizetendô, amirôl a megbízó fél átvételi elismervényt kap. Ha ugyanarra a tárgyra harmadik személy magasabb összegre ad megbízást, vagy az árverés résztvevôi magasabb ajánlatot tesznek, úgy a megbízó az árverés után az elôleget – a vételi megbízás elismervényének ellenében – minden levonás nélkül visszakapja. Amennyiben a vételi megbízás sikeres, úgy az elôlegbôl az árverési vételár 20%-a foglalónak tekintendô. Az Aukciósház a vételi megbízásokért semmiféle felelôsséget nem vállal. Az árverési katalógusban „védett” jelzéssel szereplô tárgyakat Magyarország területérôl kivinni nem lehet. 11. A „védett” jelzésû tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok nyilvántartásába veszik, a tulajdonosváltozás kötelezôen bejelentendô. 12. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni. Külföldi vásárlók figyelmébe: A kulturális javak külföldre vitelérôl a 2001. évi LXIV. törvény rendelkezik. A kulturális javak véglegesen csak a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal engedélyével vihetôk ki az országból. POL-GÁR AUKCIÓSHÁZ 1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer, POL-GÁR Auction House, acting as an agent on behalf of the vendor. The lots called up are in the succession as in the catalogue. The auctioneer announces the catalogue number and the starting price of the lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their hand. 2. The buyer offering the highest bid shall acquire the title of the lot. In the case of items marked in the catalogue or announced on the auction „Protected” or „Védett” all Hungarian museums have priority right to purchase the lot at the hammer price based on the CXL law of 1997 on the protection of national heritage. 3. The Auction House as an agent is authorised by the commissioning party to sign the sale and the purchase agreement of the lot with the highest bidder and receive the purchase price on behalf of and to the benefit of the commissioning party. 4. The buyer is obliged to pay the complete purchase price or a deposit of 20% of the hammer price in cash on the auction. Credit cards (Visa, Master) are welcome subject to an additional 3% charge over the complete purchase price. Should the full purchase price to be paid in one amount during the auction, then the buyer can take the immediate possession of the object. The Auction House allows a three day period from the date of the auction for the payment of the balance amount between the deposit and the full purchase price. The purchase price inclzudes the amount of the deposit provided the deadline set for the balance payment has been met. The buyer shall take the possession of the lot subject to the payment of the full purchase price due to the Auction House. The Auction House reserves the right to terminate the sale and the purchase agreement unilaterally if the full purchase price has not been paid in full by the set deadline. In this case the deposit shall not be refunded to the buyer. 5. A buyer’s premium will be added to your successful bid at the rate of 20% per lot on the first 1,000,000 HUF hamerprice. Over 1,000,000 HUF hamerprice the buyer must pay a comission of 20% up to the first 1,000,000 HUF and 18% thereafter. Be sure to factor in the buyer’s premium when determining your maximum bid. According to the Hungarian law, in the case of an original work of art the buyer must pay an ”artists’ royalty” which is 5% of the hamerprice. An original work of art is considered to be: a work of fine art (ex: painting, drawing, etching, lithograph, sculpture, etc.), arts and crafts (ex: tapestry, ceramics, glass, etc.), photography, considering that it was done by the original artist, or any copy, which is considered to be orginal,
esspecially if it was produced in a limited number by the artist or under his supervision. Any work of art which is numbered, signed or marked in any other way personally by the artist is considered to be an original. 6. Immediately after the payment the buyer assumes all the responsibilities for the lot, including any loss or damage during the transportation. If the buyer fails to ship the item purchased, then the auctioneer has the right to charge 5% of the hammer price as storage price per month. The storage price is counted from the 7th day after the auction. 7. Once awarded to the highest bidder, the item may not be repurchased and reauctioned again, unless the buyer cannot be identified. In this case the auctioneer is entitled to reauction the item. 8. All collusion or conspiracy on behalf of any party intended to force a third party to make an unreasonably high bid and thus inflict any loss on the third party is strictly forbidden and punished by law. 9. Liability 9.1. The purchase price shall be the result of the public purchase bids of Buyers in auction, and for this reason the Auction House shall not be held liable for the sale price obtained for the auction item. The Auction House is under no obligation to submit for auction sale the same auction item at the same price at a later stage. 9.2 Buyer in auction must make himself/herself satisfied with the condition of the auction item, i.e. that it is conform to the Catalogue, before the auction sale. Considering this, and also the specific characteristics of the auction items to be sold (second hand items, age of the items, etc.) the Auction House waives all liability for any defects and/or shortcomings of the auction items; Buyers in auction may not present product warranty claims to the Auction House following the auction sale for any defects of the auction items. 9.3 The Auction House is fully liable concerning the authenticity of the artpieces sold during the auction sale. In case of any first substantiated doubt learnt by Buyer with respect to a bought artpiece Buyer must contact the Auction House in writing within 30 days, but at the latest within a claim expiry deadline of 3 years following the day of the auction sale, indicating the date of the auction sale and the Catalogue item number of the item, as well as those reasons due to which buyer has doubts concerning the authenticity of the artpiece. If two experts recognized in the particular field and jointly accepted by the Auction House and by Buyer jointly declare in their written statement that the artpiece is not authentic, the Auction House undertakes to pay back to Buyer the purchase price of the artpiece, against a non-encumbered return of the ownership title of the artpiece. Should there be any damage on the artpiece, the Auction House shall be entitled to set if off in the purchase price to be reimbursed. Buyer shall advance the costs of the expertise procedures, and these costs shall be to his/her charge unless the experts, in their expertise, shall qualify the item as a forgery. An artpiece cannot be qualified as forgery just on the basis that it has been restored. 9.4. Buyer cannot claim that the Auction House retake the artpiece that has turned out to be a forgery, if (a) at the date of the sale by auction the description of the Catalogue was in accordance with generally accepted expert opinions, or if the Catalogue made mention of the differences between expert opinions, (b) the method used to confirm that the artpiece was a forgery was not generally accepted at the time of the publication of the Catalogue and/or when no such method was known, or if the analysis would have resulted in a deterioration of the artpiece. 10. The item auctioned shall not be sold below its started price indicated in the catalogue. The Auction House shall not bear any liability in respect of the bid or the purchase price paid. The Auction House may not be compelled to reoffer the same item or market it on the hammer price at any time in the future. 10. In case the buyer does not wish to participate on the auction personally, the Auction House may represent him in accordance with a written purchase assignment signed by the buyer. The buyer is obliged to deposit 50% of the amount written in the purchase assignment as a down payment against a certificate of receipt. In case a third party issued a purchase assignment of a higher amount for the same article or an auction bidder offers a higher price, then the down payment shall be returned any time after the auction without any deductions against the original certification of receipt. If the purchase assigment succeed for the lot, then 20% of the hammer price is considered to become deposit from the amount of down payment. The Auction House shall not bear any liability in respect of the bid made by the means of purchase assignment. No item marked „Védett” („Protected”) or „No export” may be delivered or taken outside of Hungary. 11. Owners of „Védett” („Protected”) items are registerd by museums. The museums should be notified in the case of any change in ownership. 12. Unsold items may be reauctioned at the end of the auction upon verbal request to the Auction House. To assist the sale all prospective buyers are kindly requested to use their registered bidding paddle. For the attention of foreign buyers: The export of cultural goods is governed by Act LXIV 2001. Cultural goods may only be finally exported in the possession of a licence issued by the Directorate of Cultural Heritage. POL-GÁR AUCTION HOUSE Az árverés ideje alatt érvényes Euro árfolyam: 287 Ft Az árfolyam változásának megfelelôen a korrekció jogát fenntartjuk. 2011. október 27.