Unterrichtsentwurf Fach: Niederländisch Klasse: 6 (WPK) Dauer: 45 min
Thema der Unterrichtseinheit: •
Menschen beschreiben (Charaktereigenschaften und Aussehen)
Kompetenz/en der Unterrichtseinheit: •
Die Schüler/innen kennen verschiedene Charaktereigenschaften und können diese den unterschiedlichsten Personen entsprechend zuordnen (Sprechen, Schreiben. Lesen). Sie haben Kenntnisse über diverse Formulierungen von Fragen und sind in der Lage von
ihren
Gesprächspartnern
bestimmte
Informationen
über
deren
Charaktereigenschaften und Aussehen zu erfragen (Hören, Schreiben, Sprechen).
1
Stunde 1. Stunde
Thema Kennenlernen von Charaktereigenschaften
2. Stunde
Über eigene Charaktereigenschaften nachdenken
3. Stunde
Festigung von Vokabeln/ Jemanden beschreiben Was ist bei der Verwendung von Adjektiven zu beachten? Meine Verwandtschaft
4. Stunde
5. Stunde
6. Stunde 7. Stunde
Mein Stammbaum (kreativ) Mein Stammbaum (schriftlich)
8. Stunde
Mein Stammbaum (mündlich)
9. Stunde
Wer ist dein bester Freund?
10. Stunde
Hoe zijn ze?
11. Stunde
Das äußerliche Beschreiben
12. Stunde
Eine Reise durch die niederländische Sprachen
Verfahren/Methode Lernen der niederländischen Begriffe für Charaktereigenschaften durch puzzeln und zuordnen zu verschiedenen Bildern Darstellung verschiedener Charaktereigenschaften durch Pantomimen, die erraten werden sollen Spielen des Kartenspiels Quartett, einen Dialog hören und lesen Erläuterung der Regel an der Tafel, Schüler/innen machen eine Aufgabe zur Adjektivregel Die Schüler/innen lernen die niederländischen Begriffe durch das wiedergeben eines Stammbaums Die Schüler/innen basteln ihren eigenen Stammbaum Die Schüler/innen erklären schriftlich ihren eigenen Stammbaum Die Schüler/innen präsentieren ihren Stammbaum an die Klasse Die Schüler/innen erfragen in Gruppen nach den besten Freunden ihrer Mitschüler Die Schüler erfragen anhand eines Gruppenpuzzles Informationen wie Name, Herkunftsort, Charaktereigenschaften Die Schüler/innen ordnen verschieden dargestellten Personen ihnen entsprechende äußerliche Beschreibungen zu Die Schüler/innen wiederholen anhand eines Brettspiels das bisher gelernte Wissen durch Beantworten von Fragen zu verschiednen Themengebieten
Kompetenzbereich Sprechen
Sprechen
Sprechen, Hören,
Schreiben
Schreiben, Hören
Schreiben
Sprechen,
Sprechen
Sprechen
Schreiben, Sprechen
Schreiben, Sprechen, Lesen, Hören
2
Thema der Unterrichtsstunde: •
Eine Reise durch die niederländische Sprache
Ziel der Unterrichtsstunde:
Die
Schüler/innen
sollen
das
bisher
gelernte
Wissen
Possessivpronomen, Personalpronomen, Adjektive, Vokabeln)
(Präsensform, festigen und
anwenden.
Teillernziele:
Die Schüler/innen sollen …
1. … die Regel des Adjektivs (Adjektive (Eigenschaftswörter wie leuk, groot, klein, oud, lief usw.) bekommen meistens ein „–e“. Wenn bei het-Wörtern „een“ oder „geen“ oder nichts vordem Adjektiv steht, kein „–e“) anwenden, indem sie Adjektive in Sätze einfügen. 2. … die neu erlernten Vokabeln aus Lektion 1-3 festigen, indem sie verbal Fragen formulieren und beantworten, schriftlich deutsche Sätze ins Niederländische übersetzen oder ein Laufdiktat schreiben. 3. … das Präsens verwenden, indem sie dieses in Lückentexte einfügen. 4. … das Geschlecht von Nomen definieren, indem sie die Artikel de/het den entsprechenden Vokabeln zuordnen. 5. … Personal- und Possessivpronomen wiederholen, indem sie diese in Sätzen anwenden.
3
Geplanter Unterrichtsverlauf Zeit Phasen SAOMin. Formen 8:20 Einstieg UG
Lehrer- und Schüleraktivitäten
LA und SuS begrüßen sich gegenseitig mit einem „Goede morgen“ LA fragt SuS was sie in dem vergangenem halben Jahr in Niederländisch gemacht haben bzw. gelernt haben SuS melden sich durch Handzeichen und äußern sich LA öffnet Tafel und zeigt anhand eines Tafelbilds was in den vergangenen Monaten erarbeitet wurde Die SuS schauen sich das Tafelbild an und hören aufmerksam zu ------- ----------------- ---------- -----------------------------------------------------------------------------------------------8:30 Hinführung UG LA erklärt den folgenden Arbeitsauftrag: o SuS bekommen jeweils ein Puzzleteil und versuchen, durch Finden der anderen drei Puzzleteile, ihre Gruppe zu vervollständigen. GA Sobald die SuS sich wieder an ihren neuen Plätzen befinden, erklärt die LA ihnen den Ablauf und die Regeln des vor ihnen liegenden Spiels anhand einer Folie ------- ----------------- ---------- ----------------------------------------------------------------------------------------------- Die SuS beginnen das Spiel 8:35 Erarbeitung GA Die Lösungen stehen jeweils auf den Fragekarten zur Sicherung Die LA beobachtet und gibt bei Bedarf Hilfestellungen Differenzierung: Leistungsheterogene Gruppen ------- ----------------- ---------- ----------------------------------------------------------------------------------------------- LA fragt wie die GA geklappt hat 9:00 Sicherung UG Die SuS melden sich und geben Antwort GA: Gruppenarbeit LA: Lehreranwärterin SuS: Schüler und Schülerinnen UG: Unterrichtsgespräch
Medien (+ Produkte)
TLZ
Tafel, Tafelbild
--------------------------
------
Puzzelteile
OHP, Folie, Spielanleitung, -brett, -karten -------------------------- -----1-5
--------------------------
------
4
Anhang
Seite 6/ 7/ 8 Seite 9 Seite 10-18 Seite 19-64
Puzzelteile zur Gruppenbildung und als Spielbrett Spielanleitung Loopdictee Spielkarten, die in drei Kategorien unterteilt werden: 1. schriftlich, 2. mündlich, 3. mündlich (Nederland – Duitsland)
5
6
7
8
Spielanleitung Wer beginnt? 1. Der Spieler, der zu erst eine 6 würfelt darf beginnen. 2. Danach wird im Uhrzeigersinn weitergespielt. Welches Feld bedeutet was? 1. Felder mit der Zahl 1 stehen für die Karten 1. Die Aufgaben auf diesen Karten sollen schriftlich beantwortet werden. 2. Felder mit der Zahl 2 stehen für die Karten 2. Die Aufgaben auf diesen Karten sollen mündlich beantwortet werden. 3. Felder mit der Zahl 3 stehen für die Karten 3. Die Aufgaben auf diesen Karten sollen mündlich beantwortet werden. 4. Kommt man auf ein Feld ohne Zahl darf man keine Aufgabe machen und muss somit einmal aussetzen und ist erst beim übernächsten mal wieder an der Reihe. Was passiert bei Erfüllung/ nicht Erfüllung einer Aufgabe? 1. Wird eine Aufgaben richtig erfüllt darf man noch mal würfeln. 2. Wird eine Aufgaben nicht erfüllt darf man nicht noch mal würfeln und ist erst in der nächsten Runde wieder dran. Gewinner? 1. Gewinner ist wer als erstes das Ziel erreicht hat.
9
Dialoog 1 Dag, ik ben Marijke. Hallo ik ben Gabi. Gabi? Dat klinkt nogal Duits; kom je uit Duitsland? Ja, dat klopt. Ik ben Duitse. 10
Dialoog 2 Goedemorgen. Bent u de nieuwe collega? Ja, ik ben Maarten de Jong. Mirjam de Vries. Hallo 11
Dialoog 3 Goedemiddag. Bent u meneer Smit? Nee, ik ben Jan Rietman, Dat is meneer Smit. 12
Dialoog 4 Hoi, ben jij de nieuwe leerling? Ja, ik ben Linda. Wie ben jij? Ik ben Rob. Waar kom je vandaan? Ik kom uit België. 13
Dialoog 5 Hallo Gabi. Hoe gaat het vandaag? Prima hoor! Marijke, dit is mijn vriend Tom. Tom, dit is Marijke. Ze komt uit Amsterdam. 14
Dialoog 6 Goedemorgen! Goedemorgen, Jan, hoe is het met jou? Goed, en met jou? Ook goed. 15
Dialoog 7 Hoe gaat het met u? Dank u. Nou, niet zo best. Meneer Meurs, mag ik even voorstellen, dit is mijn vrouw. Prettig met u kennis te maken. 16
Dialoog 8 Hoi Rob! Hoe gaat het met je? Hartstikke goed. En met jou? Ook goed. Linda mag ik even voorstellen? Dit is Luc. 17
Dialoog 9 Wie is dat? Wie bedoel je? Ik bedoel dat blonde meisje bij de bibliotheek. Dat is de nieuwe leerling. 18
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal 19
Woher kommst du?
Wo wohnen Sie?
Antwoord: Waar kom je vandaan?
Antwoord: Waar woont u?
Ich bin in Deutschland geboren.
Kannst du das mal buchstabieren?
Antwoord: Ik ben in Duitsland geboren.
Antwoord: Kun/kan je dat even spellen?
Wohnst du auch in den Niederlanden? Antwoord: Woont u/woon jij ook in Nederland?
Das stimmt. Antwoord: Dat klopt!
Ich bin im Büro.
Was sagen Sie?
Wie geht es dir?
Antwoord: Ik ben op kantoor.
Antwoord: Wat zegt u?
Antwoord: Hoe gaat het met jou? 20
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal 21
Lernst du auch Niederländisch? Mir geht es hervorragend!
Ich versuche es.
Antwoord: Leer je ook Nederlands?
Antwoord: Mij gaat het uitstekend!
Antwoord: Ik probeer het.
Darf ich meinen Freund vorstellen?
Das ist meine Freundin Sam.
Wie geht es ihm?
Antwoord: Dat is mijn vriendin Sam.
Antwoord: Hoe gaat het met hem?
Es geht schon.
Wen meinst du?
Paul ist ihr Schwager.
Antwoord: Het gaat wel.
Antwoord: Wie bedoel je?
Antwoord: Paul is haar zwager.
Antwoord: Mag ik mijn vriend voorstellen?
22
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal
Vertaal 23
24
Das ist mein neuer Freund.
Dein Bruder ist sehr nett.
Antwoord: Dat is mijn nieuwe vriend.
Anwtoord: Je/Jouw broer is heel aardig.
Gerrit hat braune Augen und langes Haar.
Er trägt eine Brille.
Die Brille steht ihm gut.
Antwoord: Hij draagt een bril
Antwoord: De bril staat hem goed.
Wie sieht sie aus?
Sie sieht sportlich aus.
Haar achternaam is Dekkers.
Antwoord: Hoe ziet ze/zij eruit?
Antwoord: Ze/zij ziet er sportief uit.
Antwoord: Wat is haar achternaam?
Antwoord: Gerrit heeft bruine ogen en lang haar.
Kommen Jan und Ulrike beide aus Hamburg? Antwoord: Komen Jan en Ulrike allebei uit Hamburg?
25
Wat is deWat is deWat is de vraag? vraag? vraag? Wat is deWat is deWat is de vraag? vraag? vraag? Wat is deWat is deWat is de vraag? vraag? vraag?
26
27
In Aken.
Nee, ik woon in Münster.
Nee, ik ben Duitse/r.
Antwoord: Waar woon jij/woont u?
Antwoord: Woon jij/Woont u in ...?
Antwoord: Ben jij/je Nederlandse/Nederlander?
Nee, ik ben dr. van Laar.
Nee, we komen uit België.
Ik heet Nellie.
Antwoord: Bent u meneer/dr. ...?
Antwoord: Komt u/Kom jij uit ...?
Antwoord: Hoe heet je?
Ja: Z-W-O-L-L-E.
Goed, en met u?
Mijn adres is Julianlaan 14.
Antwoord: Kun je/Kunt u dat even spellen?
Antwoord: Hoe gaat het met u?
Antwoord: Wat is jouw/uw adres? 28
Nee, ik heb geen fax.
Nee, ik werk hier.
Ja: M-A-R-E-N.
Wat is deWat is deWat is de vraag? vraag? vraag? Antwoord: Heb jij/je / Heeft u/Hebt u een fax?
Ja hoor. Mijn nummer is 4593497.
Antwoord: Antwoord: Ben jij/je / Bent u hier op Kun jij/je / Kann jij/je / Kunt u vakantie? dat even spellen?
Hij is heel romantisch.
Uit een dorpje in de buurt van Middelburg.
Wat is deWat is deWat is de vraag? vraag? vraag? Antwoord: Mag ik u/je opbellen?
Antwoord: Wat is hij voor een type?
Antwoord: Waar kom jij/komt hij/zij/u vandaan?
Ze heeft mooie groene ogen, zeMijn vrouw heet Annie en mijn Nee, hij doet niet aan sport. is slank en erg knap. twee dochters Marjolein en Ineke. Antwoord: Doet hij aan sport? Antwoord: Hoe ziet zij eruit? Antwoord: Hoe heten uw vrouw en kinderen?
Wat is deWat is deWat is de vraag? vraag? vraag?
29
30
Welk woord Welk woord Welk woord hoort er niet hoort er niet hoort er niet bij? bij? bij? Welk woord Welk woord Welk woord hoort er niet hoort er niet hoort er niet bij? bij? bij? Welk woord Welk woord Welk woord hoort er niet hoort er niet hoort er niet bij? bij? bij?
31
bruin, rood, knap, blauw
kaal, groot, dik, mooi, lief
Antwoord: knap
Antwoord: lief
broer, leerling, zus, vader, nichtuitstekend, best, geluk, prima Antwoord: leerling
mijn, je, u, haar Antwoord: u
Antwoord: geluk
sportief, grappig, optimistisch, helemaal Antwoord: helemaal
reiziger, vrouw, toerist, medeleerling Antwoord: vrouw
maken, kunnen, moeten, mogen telefoon, adres, naam, spoor Antwoord: maken
Antwoord: spoor 32
Welk woord Welk woord Welk woord hoort er niet hoort er niet hoort er niet bij? bij? bij? Welk woord Welk woord Welk woord hoort er niet hoort er niet hoort er niet bij? bij? bij? Welk woord Welk woord hoort er niet hoort er niet bij? bij?
33
morgen, avond, hoi, middag
is, ben, bij, bent
uit, met, op, hoe
Antwoord: hoi
Antwoord: bij
Antwoord: hoe
België, Nederlands, Duitsland, Oostenrijk
u, een, ik, hij
De nieuwe bril … je wel goed, hoor. (staan)
Antwoord: Nederlands
Antwoord: een
Waar … de nieuwe leerling? (staan)
… u het nog eens, alstublief. (zeggen)
Antwoord: staat
Antwoord: zegt
Antwoord: staat
34
Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het presens in presens in presens in Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het presens in presens in presens in Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het presens in presens in presens in
35
36
Wij … in Aken (wonen)
… jullie uit Nederland? (komen)
Antwoord: wonen
Antwoord: komen
Dat … Rob. (zijn)
… Jos en Luc in Amsterdam? (wonen)
Antwoord: is
Wij … Duitsland. (kennen) Antwoord: kennen
Antwoord: wonen
… ik me even voorstellen? (mogen) Antwoord: mag
Zij (Sg) … ons voorstellen. (kunnen) Antwoord: kan
Hoe … hij? (heten) Antwoord: heet
Je … het proberen. (kunnen) Antwoord: Kunt/kan 37
Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het presens in presens in presens in Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het presens in presens in presens in Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het presens in presens in presens in
38
... ik met haar meegaan? (moeten) Antwoord: moet
Ik … dat even voor u spellen. (kunnen)
… u dat horen? (kunnen)
… we morgen opbellen? (mogen)
Antwoord: kunt
Antwoord: mogen
Ze … Nederlands leren. (moeten)
… je een fax? (hebben) Antwoord: heb
Antwoord: kan
Antwoord: moet
Mijn zoon ... ook in Zutphen. (wonen)
Dit … Pieter en Ina. (zijn)
Waar ... zij? (werken)
Antwoord: zijn
Antwoord: werkt
Antwoord: woont
39
Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het presens in presens in presens in Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het presens in presens in presens in Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het presens in presens in presens in
40
Ik ... uit Oostenrijk. (komen) Met mij ... het heel goed! (gaan)
Hoe … u het? (maken)
Antwoord: kom
Antwoord: gaat
Antwoord: maakt
... je dat blonde meisje? (bedoelen)
Mijn hond … Malu. (heten)
… u ook een bril? (dragen)
Antwoord: heet
Antwoord: draagt
Antwoord: bedoel
De kinderen … samen tv. (kijken) Antwoord: kijken
Hij … groot en slank. (zijn) Ik … heel erg van mijn vriendin. (houden) Antwoord: is Antwoord: hou 41
Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het adjectief in adjectief in adjectief in Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het adjectief in adjectief in adjectief in Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het adjectief in adjectief in adjectief in
42
Het kind heeft … ogen. (bruin) Zeg, Mieke, wat heb je een … Is het echt waar? Je vriendin dochter. (sportief) heeft nu … haar? (groen) Antwoord: bruine Antwoord: Antwoord: sportieve groen
Ben je een … type? (romantisch)Waar kom jij vandaan? Ik kom Mijn oom heeft een … snor. uit een … plaatsje in de buurt (wit) Antwoord: van Aken. (klein) romantisch Antwoord: witte Antwoord: klein
Bij de bibliotheek staat een … meisje. (knap)
Anneke is een … schoonzus. (aardig)
Wat is hij toch een … man! (druk)
Antwoord: knap
Antwoord: aardige
Antwoord: drukke 43
Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het adjectief in adjectief in adjectief in Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het adjectief in adjectief in adjectief in Vul de juiste Vul de juiste Vul de juiste vorm van het vorm van het vorm van het adjectief in adjectief in adjectief in
44
Ik ben vrij klein en hij is een … Hij is een lange, ... man. (slank) Hij is een … broer. (gezellig) man. (groot) Antwoord: Antwoord: slanke gezellige Antwoord: grote
Hij heeft mooie … ogen (blauw)
Hij heeft … haar. (kort)
Zij is een … vrouw. (sportief)
Antwoord: blauwe
Antwoord: kort
Antwoord: sportieve
… baldzijde
… boek
… uiterlijk
Antwoord: de
Antwoord: het
Antwoord: het 45
De of het?
De of het?
De of het?
De of het?
De of het?
De of het?
De of het?
De of het?
De of het? 46
… meisje
… bibliotheek
… kind
Antwoord: het
Antwoord: de
Antwoord: het
… plaatsje
… oom
… verschil
Antwoord: het
Antwoord: de
Antwoord: het
… oog
snor
… type
Antwoord: het
Antwoord: de
Antwoord: het 47
48
Vul het juisteVul het juisteVul het juiste personaal personaal personaal pronomen in pronomen in pronomen in Vul het juisteVul het juisteVul het juiste personaal personaal personaal pronomen in pronomen in pronomen in Vul het juisteVul het juisteVul het juiste personaal personaal personaal pronomen in pronomen in pronomen in
49
Mag ik … voorstellen? (u)
Hij is met … op vakantie. (wij)
Hoe is het met ...? (hij)
Antwoord: u
Antwoord: ons
Antwoord: hem
Kan ik ... opbellen? (jij) Antwoord: Je/jou
Vraag het a.u.b. aan ... . (zij) Dat is haar dochter. Ken je ...? (Sg.) (zij) Antwoord: haar
Antwoord: haar
Met ... gaat het uitstekend. (ik) Leonie spreekt met ... . (zij) Prettig met ... kennis te maken. (Sg.) (u) Antwoord: mij Antwoord: Antwoord: haar u 50
Vul het juisteVul het juisteVul het juiste personaal personaal personaal pronomen in pronomen in pronomen in
51
Ken je ... nog niet? (hij) Antwoord: hem
Zeg ... dat ik niet kom. (zij) (Pl.) Hoe gaat het met ...? (jullie) Antwoord: hun
Antwoord: jullie
52
Vul het juisteVul het juisteVul het juiste possessief possessief possessief pronomen in pronomen in pronomen in Vul het juisteVul het juisteVul het juiste possessief possessief possessief pronomen in pronomen in pronomen in Vul het juisteVul het juisteVul het juiste possessief possessief possessief pronomen in pronomen in pronomen in
53
… leraar woont hier in de buurt.Wat is … telefoonnummer? (jij)Tegen … oma zeg ik natuurlij ‚u’. (wij) (ik) Antwoord: jouw/je Antwoord: Antwoord: onze mijn
Dit is … ziekenhuis. (wij) Antwoord: ons
Wat zeg je tegen … buschauffeur? (jij) Antwoord: jouw/je
Mag ik voorstellen, dit is … vriendin. (ik)
Een toeriste stelt … vriend voor. (zij) (Sg.)
Antwoord: mijn
Antwoord: haar
Wat is … adres? (u)
Vraag … leraar. (jij)
Antwoord: uw
Antwoord: jouw/je 54
Nederland Duitsland
Nederland Duitsland
Nederland Duitsland
Nederland Duitsland
Nederland Duitsland
Nederland Duitsland
Nederland Duitsland
Nederland Duitsland
Nederland Duitsland
55
56
Hoe heet de hoofdstad van Nederland? Antwoord: Amsterdam
Hoe heet de Koningin van Nederland? Antwoord: Beatrix
Hoe gaan leerlingen in Nederland naar school? Antwoord: fiets
Hoe heet de stad met die de Realschule Neuenhaus een uitwisseling heeft? Antwoord: Apeldoorn
Waar vond de “Wasserlauf” vorige week plaats? Antwoord: Coevorden
Noem iets dat voor ons typisch Waar spreken de mensen ook Nederlands is. Nederlands? Antwoord: Vla, kaas, bloemen, veel water, kleine huisjes, klompen (Holzschuhe)
Antwoord: België
Wanneer komt Sinterklaas? Wat zijn typische sportsoorten voor Nederland? Antwoord: 5 december Antwoord: Voetbal, schaatsen 57
Nederland Duitsland
Nederland Duitsland
Nederland Duitsland
Nederland Duitsland
Nederland Duitsland
58
Hoe heet de hoofdstad van Hoe heet onze In welk „Bundesland“ woon jij? Duitsland? “Bundeskanzlerin” in Duitsland? Antwoord: Antwoord: Antwoord: Niedersachsen Berlijn Angela Merkel
Welke landen grenzen aan Nederland?
Welke landen grenzen aan Duitsland?
Antwoord: Duitsland, België
Antwoord: Nederland, België, Denemarken, Zwitserland, Oostenrijk, Polen, Tjechië
59
Luister
Luister
Luister
Luister
Luister
Luister
Luister
Luister
Luister 60
(CD part 1) Jan komt uit a.) Duitsland b.) België c.) Nederland
(CD part 1) Jan woont in a.) Duitsland b.) België c.) Nederland
(CD part 1) Jan is geboren a.) in Nederland b.) vlakbij Hengelo c.) in Osnabrück
Antwoord: Duitsland
Antwoord: Duitsland
Antwoord: vlakbij Hengelo
(CD part 2) Hoe is de postcode? Antwoord: 3495
(CD part 3) Michelle is een vriendin van a.) Erik b.) Annemarie c.) Mevrouw Veen Antwoord: Erik
(CD part 2) (CD part 3) Met Erik gaat het Hoe is het telefoonnummer? a.) goed b.) best Antwoord: c.) uitstekend 056-4560932 Antwoord: best (CD part 3) Michelle spreekt a.) Nederlands en Spaans b.) Duits en Spaans c.) Nederlands en Duits Antwoord: Nederlands en Duits
(CD part 3) Zij werkt a.) in een ziekenhuis b.) voor een Duits bedrijf c.) op een camping vlakbij Gent Antwoord: voor een Duits bedrijf
61
Loopdictee
Loopdictee
Loopdictee
Loopdictee
Loopdictee
Loopdictee
Loopdictee
Loopdictee
Loopdictee 62
Dialoog 1
Dialoog 2
Dialoog 3
Dag, ik ben Marijke. Goedemorgen. Bent u de nieuwe Goedemiddag. Bent u meneer Hallo ik ben Gabi. collega? Smit? Gabi? Dat klinkt nogal Duits; Ja, ik ben Maarten de Jong. Nee, ik ben Jan Rietman, Dat is meneer Smit. kom je uit Duitsland? Mirjam de Vries. Ja, dat klopt. Ik ben Duitse. Hallo Dialoog 4
Dialoog 5
Dialoog 6
Hoi, ben jij de nieuwe leerling? Hallo Gabi. Hoe gaat het Goedemorgen! Ja, ik ben Linda. Wie ben jij? vandaag? Goedemorgen, Jan, hoe is het Ik ben Rob. Waar kom je Prima hoor! Marijke, dit is mijn met jou? vandaan? vriend Tom. Tom, dit is Marijke. Goed, en met jou? Ik kom uit België. Ze komt uit Amsterdam. Ook goed. Dialoog 7
Dialoog 8
Dialoog 9
Hoe gaat het met u? Hoi Rob! Hoe gaat het met je? Wie is dat? Hartstikke goed. En met jou? Dank u. Nou, niet zo best. Wie bedoel je? Ook goed. Meneer Meurs, mag ik even Ik bedoel dat blonde meisje bij 63 voorstellen, dit is mijn vrouw. Linda mag ik even voorstellen? de bibliotheek. Dit is Luc. Dat is de nieuwe leerling. Prettig met u kennis te maken.
64