ART NEWS VEILING - VENTE PUBLIQUE
162 - OUDE MEESTERS, MODERNE EN HEDENDAAGSE KUNST - Zaterdag 24/10/2015 - 14u & 20u
VEILING 162 Zaterdag 24 oktober 2015 om 14u (lot 1-396) en 20u (lot 397-620)
Kijkdagen Exposition Van woensdag 14 oktober tot en met woensdag 21 oktober 2015 10u - 12u en 14u - 20u
www.de-vuyst.com online catalogus, biedingen, vragen en aanbod in de galerij. catalogue en ligne, enchères, demandes et œuvres en galerie.
107 LÉON SPILLIAERT [1881 - 1946] Zelfportret, 3 november - Autoportrait, 3 novembre (1908) Aquarel, kleurkrijt, O.I. inkt, lavis - Sig. 08 - 49,7 x 65 cm
479 WIM DELVOYE [°1965] Gandagas A 4148 (1988) Sculptuur - Emailverf op gasfles Beschilderd - Sig. ‘88 (onderaan) - 65 x 30 cm € 28.000 - 36.000
478 TOM WESSELMANN [1931 - 2004] Study for Monica in the bedroom (Blonde) D8659 (1986) Liquitex on Bristol board - Sig. in pencil ‘86 - 29,8 x 38,6 cm (dag) 24,5 x 32 cm (image) € 50.000 - 60.000
583 FERNANDO BOTERO [°1932] Woman with umbrella (2006) Sculptuur - Brons - Donkerbruine patina Sig. - Ex. nr. 1/6 - Met stempel “Fonderia DP” (Fonderia Artistica Da Prato, Pietrasanta) 62 x 28,5 x 25 cm € 240.000 - 260.000
409 PIERRE ALECHINSKY [°1927] Sachet d’acidulés (1971) Acryl op papier op doek - Sig. en verso sig. 1971 met titel - 100,5 x 153,5 cm € 50.000 - 60.000
406 KAREL APPEL [1921 - 2006] Man and flying dog (1971) Olieverf op doek - Sig. ‘71 en verso sig. met titel - 81 x 100 cm € 44.000 - 55.000
592 BERNAR VENET [°1941] 216.5° ARCx29 (2012) Sculptuur - Acier roulé - Rolled steel - Op stalen sokkel - Met indruk “216.5° ARCx29” 35 x 81 x 81 cm - Enig exemplaar € 50.000 - 70.000
451 PIERRE ALECHINSKY [°1927] Minorité prolixe (1976) Acryl op papier op doek - Sig. en verso sig. 1976 met titel - 66 x 52 cm € 44.000 - 60.000
590 POL BURY [1922 - 2005] Volume figé (1999) Sculptuur - Brons - Bruine patina - Sig. A.20 Ex. nr. 4/8 - 103 x 30 x 39 cm € 20.000 - 30.000
504 ROBERT COMBAS [°1957] Partouze à gogo chez les cabosses de tête à Jeannot (1984) Acryl op doek - Sig. - 196 x 106 cm € 25.000 - 30.000
441 ENRICO BAJ [1924 - 2003] Lady (1973) Acryl en collage op paneel Verso sig. - 80 x 60 cm € 20.000 - 24.000
535 THIERRY DE CORDIER [°1954] Smoking Potato (1989-1997) Sculptuur - Boetseerklei, aardappelschillen, lijm, haar, pijp en tabak 16 x 16 x 18 cm € 24.000 - 30.000
OOK WERKEN VAN - ET DES ŒUVRES DE: Alquin, E. Aman-Jean, F. Andri, Arman, D. Baechler, J. Baldessari, H. Bellmer, Ben, G. Bertrand, B. Bogart, I. Bonheur, F. Bores, M. Broodthaers, A. Calderara, H. Callahan, J. Camacho, H. Campendonk, A. Carrier-Belleuse, M. Ceulers, P. Charalambous, G. Chavez, E. Chillida, A. Chittussi, Christo, D. Col & Eugène-Rémy Maes, G. Collignon, Corneille, A. Cortier, F. Courtens, L. Cremonini, S. Cumberland, S. Dali, P. De Bruyne, C. De Cock, G. Decock, X. De Cock, J. De Decker, K. Dedobbeleer, W. Degouve de Nuncques, H. De Groux, S. Delaunay, P. Delvaux, Denmark, V. De Saedeleer, N. de Saint Phalle, W. De Sauter, L. De Smet, G. d’Espagnat, J. De Sutter, A. De Weert, E. Dodeigne, C. Domela, P. Dorazio, C. Dotremont, M. Dumas, D. Evans, H. Evenepoel, J. Fabre, L. Feito, J. Folon, L. Fontana, L. Foujita, C. Fratin, D. Fuchs, J. Gailliard, Gen Paul, M. Germana, J. Geys, E. Gilioli, G. Grard, E. Greco, R. Guiette, Z. Haiying, H. Hamak, H. Hartung, E. Heckel, A. Heymans, W. Higgins, G. Holmens, M. Huys, A. Janssens, M. Jefferys, F. Jespers, O. Jespers, R. Kelly, F. Khnopff, P. Klasen, Koor, F. Labisse, W. Lam, O. Landuyt, A. Lanskoy, W. Lehmbruck, A. Le Mayeur de Merprès, G. Lemmen, Le Pho, E. Leroy, S. LeWitt, A. Lhote, B. Lindström, A. Magnelli, R. Magritte, A. Mambour, P. Mara, U. Mariani, G. Mathieu, M. Mendelson, P. Mêne, A. Mercié, E. Mesens, C. Meunier, J. Mierzejewski, G. Minne, J. Miotte, J. Miro, I. Mitoraj, C. Montald, J. Montigny, D. Morales López, H. Moreau, M. Moreau, M. Mouffe, B. Munari, H. Newton, H. Noda, K. Ooms, A. Ost, Panamarenko, J. Pascin, A. Penck, P. Picasso, M. Pistoletto, A. Poncet, A. Preesman, J. Puy, A. Quinn, A. Quinze, Reinhoud (D’Haese), B. Rheims, J. Rustin, W. Sauer, A. Saura, A. Saverys, P. Schiedges, F. Schirren, B. Schultze, J. Shaw, P. Signac, J. Soto, D. Spoerri, F. Stroobant, A. Styka, W. Szerner, W. Ting, R. Topor, D. Tremlett, E. Tytgat, W. Vaes, P. Vandenberg, F. Van den Berghe, K. van den Broek, H. van der Mijn, E. van der Poel, K. van Dongen, M. Van Doorslaer, P. Van Hoeydonck E. Van Mieghem, D. Van Severen, J. Van Vlasselaer, V. Velickovic, E. Veranneman, E. Verboeckhoven, L. Verboeckhoven, M. Verburgh, J. Verduyn, I. Verheyden, J. Verheyen, J. Vermeersch, V. Viollet-Le Duc, C. Visser, G. Vogels, A. Warhol, M. Wéry, H. Wolvens, J. Wytsman, R. Wytsman, O. Zadkine, e.a
371 RAOUL DE KEYSER [1930 - 2012] Camping (test III) (1969) Doek - Verso sig. 1969 met titel - 70 x 70 cm € 28.000 - 36.000
Wanneer hij in de late jaren 1920 in Parijs verblijft verandert Alexander Calder de loop van de beeldhouwkunst door er het element beweging aan toe te voegen. Een eerste stap in die richting zet hij met zijn draadsculpturen die figuren “tekenen” in gebogen en gedraaide ijzerdraad. Dan zijn er de mechanische installaties waarmee hij ook een voorloper van de performance wordt. Verbluffend is het hoe hij met zijn zgn “Calder’s Circus” (1926-1931) voor een groep vrienden speels de figuurtjes manipuleert, acrobaten door de lucht laat vliegen, aan touwtjes trekt, veertjes loslaat en hendels activeert. Zijn eerste mobiles ontstaan in 1930 na een bezoek aan Piet Mondriaan. Het zijn perfect gebalanceerde constructies, waarin vlakke, abstracte vormen in metalen plaatwerk, beschilderd in zwart, wit, of heldere primaire kleuren, aan draden hangen. Het is Marcel Duchamp die deze nieuwe werken de naam “mobiles” geeft. Tijdens een verblijf van een jaar in Aix-en-Provence maakt Calder in 1953 een serie gouaches, een techniek die hij zijn verdere leven blijft gebruiken. Schilderend vertaalt hij de woordenschat van zijn sculpturen. De spiraalvormige draaikolken van zijn vroege draadsculpturen verschijnen bovenop piramides of zweven naast rode zonnen. Begeesterd door de natuur en vanuit spontane impulsen maakt Calder deze gouaches tot een feestelijke lofzang aan elementaire doch raadselachtige vormen in okers, gelen en vermiljoen. Zijn uitbundige lijn tekent arabesken, sferen en dikke strepen.
411 ALEXANDER CALDER [1898 - 1976] Jolly nice (1970) Gouache - Sig. ‘70 - 75 x 110 cm - Arch. nr. A11734 € 90.000 - 120.000
331 ARNALDO POMODORO [°1926] Tavola dei segni, 1959, II (1959) Sculptuur - Brons - Op houten sokkel Sig. ‘60 - 39 x 33,5 cm (H.53,8 totaal) € 30.000 - 40.000
538 FRANCIS ALŸS [°1959] Le joueur de jazz (1988) Mixed media on canvas - Sig. - 29 x 38 cm € 25.000 - 35.000
380 RAOUL DE KEYSER [1930 - 2012] Zonder titel - Sans titre (1966) Doek - Sig. ‘66 en verso sig. 1966 - 150 x 120 cm - N.I. € 33.000 - 40.000
“I never give expressive facial features to my human figures. I don’t want them to have personalities but to represent “types” that I create...What I am concerned with is form-creating smooth, rounded surfaces that emphasize the sensuality of my work,” Hoewel Fernando Botero zijn eerste inspiratie vindt bij de Mexicaanse muralisten, vindt het meest in het oog springende element van zijn kunst, het volumineuse, zijn oorsprong in het Italiaanse Trecento. De wereldreiziger die hij is had altijd al een nauwe band met Italië. Reeds in 1952 komt de 19-jarige Botero uit Colombia naar Europa en verblijft hij 2 jaar in Firenze waar hij de legendarische kunsthistoricus Berenson leert kennen en de kunst van de oude meesters bestudeert. Op de motor reist hij door Italië, gefascineerd door de fresco’s in Toscane en Umbrië: “Een kunstenaar wordt aangetrokken door zekere vormen zonder te weten waarom. Je handelt intuïtief; het is pas later dat je die probeert te rationaliseren of zelfs te rechtvaardigen. Ik ben aangetrokken tot de schilders van het Trecento en Quattrocento – Giotto, Masaccio, Uccello, Piero della Francesca – en tot latere kunstenaars als Rubens en Ingres. Allemaal beelden ze figuren uit van een zekere “volheid”; ze schilderen figuren waarnaar verwezen wordt als ‘dikke mensen’.” De jonge Botero is overrompeld door de sensualiteit van het werk van deze kunstenaars en door hun vermogen een volume over te brengen op een plat vlak. “En dan begin je boeken te lezen … Bernard Berensons ‘Italian painters of the Renaissance’ heeft me veel geholpen omdat hij een waardenschaal voorstelt die gebaseerd is op de capaciteit om ‘tactiele waarden’ voort te brengen. Het boek was een revelatie maar het beschreef in woorden wat al lang in mij bestond.” Nu nog verblijft Botero meestal de hele zomer in Italië. Eén van zijn ateliers ligt in Pietrasanta, vlakbij de marmergroeves van Carrara. De gieterijen daar zijn beroemd omwille van hun kwaliteit (ook de “Woman with Umbrella” draagt de stempel van de gieterij DP, Fonderia Artistica Da Prato, Pietrasanta). Voor Botero is de perfectie van het ambacht van de gieters van de beelden even belangrijk als het technisch meesterschap van de schilder. Het spel van volumes, licht en schaduw, reflectie, oppervlak: de gieters moeten alle detail en nuances die Botero in z’n sculpturen legt weten te reproduceren. 111 LÉON SPILLIAERT [1881 - 1946] Expressie - Expression (ca. 1908) Lavis en O.I.inkttekening - Sig. - 58,6 x 41,5 cm € 60.000 - 80.000
112 LÉON SPILLIAERT [1881 - 1946] Vissersvrouw op de kaai, op de rug gezien - Femme de pêcheur sur le quai, vue de dos (1910) O.I. inkt, kleurkrijt, gouache en aquarel - Sig. 1910 - 65,4 x 50,3 cm € 110.000 - 130.000
586 FERNANDO BOTERO [°1932] Man with newspaper - El Sol (1996) Olieverf op doek - Sig. ‘96 - 46 x 38 cm Met attest door stichting Veranneman, Kruishoutem € 100.000 - 140.000
204 GUSTAVE DE SMET [1877 - 1943] De boomgaard bij de kerk Le verger près de l’église (begin jaren ‘30) Olieverf op papier - Sig. - 48 x 62 cm € 26.000 - 33.000
61 JAMES ENSOR [1860 - 1949] Les mauvais médecins (1895) Ets handgekleurd met aquarel en kleurpotlood - Simili-Japans papier Sig. met potlood 1895 met titel - Sig. in plaat ‘95 en verso sig. met titel - Enige staat - 17,2 x 24,6 cm € 24.000 - 28.000 128 GUSTAVE VAN DE WOESTYNE [1881 - 1947] Moeder en kind - Mère et enfant (1913) Aquarel en inkt op papier - Sig. 1913 - 131,5 x 90 cm € 30.000 - 40.000
169 EMILE CLAUS [1849 - 1924] Lusthof - Mijn tuin in mei (1923) Doek - Sig. “Emile Claus” en verso “mei/B.C./E.C.” - 74 x 93 cm € 50.000 - 70.000
269 ANTO-CARTE [1886 - 1954] Groot boeket - Grand bouquet (1945) Doek - Sig. - 100 x 80 cm € 40.000 - 60.000
181 CONSTANT PERMEKE [1886 - 1952] De hoeve - La ferme Doek - Sig. - 74,5 x 111 cm € 10.000 - 14.000
202 ANTO-CARTE [1886 - 1954] De aanbidding der herders L’adoration des bergers (ca. 1925-1926) Doek - Sig. - 160,5 x 80 cm € 80.000 - 100.000
124 RIK WOUTERS [1882 - 1916] Zich kammende vrouw - Femme se coiffant (1914) Pastel - 65 x 52 cm € 70.000 - 100.000
184 LÉON SPILLIAERT [1881 - 1946] De drie oude vrouwtjes - Les trois vieilles (1921) Aquarel, gouache - Sig. juin 1921 - 53 x 75 cm € 20.000 - 30.000
191 MAURICE DE VLAMINCK [1876 - 1958] Église du village (ca. 1925-1926) Doek - Sig. - 54 x 65 cm Wordt opgenomen in de oeuvrecat. door het Wildenstein Institute € 30.000 - 40.000
188 HUBERT MALFAIT [1898 - 1971] Dorpspastoor - Le curé du village (1927) Doek - Sig. - 92 x 60 cm € 20.000 - 30.000
218 CONSTANT PERMEKE [1886 - 1952] Het koren - Les blés Doek - Sig. - 70 x 100 cm € 20.000 - 30.000
499 RAOUL DE KEYSER [1930 - 2012] (Studie) na Hallepoort (1988) - (Study) after Porte de Hal (1988) 2 olieverf op doek - Tweeluik - Verso sig. 1988 (elk) - 60 x 50 cm (2x) € 60.000 - 90.000
326 ENGLEBERT VAN ANDERLECHT [1918 - 1961] Gris des Jours (1958) Doek - Verso signatuurstempel 1958 met titel nr. 418 - 146 x 116 cm € 30.000 - 40.000
350 SERGE POLIAKOFF [1900 - 1969] Composition en rouge, jaune et noir (1964) Gouache - Sig. - 24 x 32,5 cm € 18.000 - 26.000
307 ROGER RAVEEL [1921 - 2013] Vrouw met revolver - Femme avec revolver (1950) Olieverf op papier op hardboard - Sig. 1950 en verso sig. 1950 - 77 x 80,5 cm € 55.000 - 65.000 584 ANTONIO SEGUI [°1934] Cosa de homres (2008) Acryl op doek - Verso sig. 2008 met titel 150 x 150 cm € 35.000 - 45.000 490 VALERIO ADAMI [°1935] Summer afternoon Doek - Verso sig. met titel - 198 x 148 cm € 55.000 - 65.000
515 ANTONIO SAURA [°1930] Dame (1986) Olieverf en acryl op papier op doek - Sig. ‘86 - 91 x 45 cm € 30.000 - 40.000
528 JAN FABRE [°1958] Compositie - Composition (1989) Blauwe balpentekening op papier - Sig. ‘89 - 209,5 x 157 cm € 44.000 - 50.000
52 ALFRED STEVENS [1823 - 1906] In het atelier - à l’atelier Paneel - Monogram - 22,5 x 17,6 cm € 7.000 - 9.000
212 JOSEF STOITZNER [1884 - 1951] Vorfrühling (Mühlbacher Sonnberg) (ca. 1937) Doek - Sig. - 91 x 115,3 cm € 16.000 - 24.000
476 MIGUEL ORTIZ BERROCAL [1933 - 2006] Roger de Flor, Almogavar I (1981-1983) Sculptuur - 11 elementen - Brons - Groenbruine patina - Sig. - Ex. nr. 1/6 - 76 x 119,5 x 52,5 cm € 65.000 - 75.000
382 LUC PEIRE [1916 - 1994] Washington (1966) Doek - Verso sig. met titel en nr. 766 - 116 x 204 cm € 16.000 - 20.000
484 ROGER RAVEEL [1921 - 2013] Dier, mens, cultuur ... (1981) Olieverf en spiegel op doek - Sig. ‘81 - 145 x 196 cm € 48.000 - 55.000
31 FERDINAND SR. DE BRAEKELEER [1792 - 1883] Het gelukkige gezin - Le ménage heureux (1870) Paneel - Sig. Antwerpen 1870 - 39,5 x 48 cm € 8.000 - 12.000
10 WILLEM BODEMAN [1806 - 1880] Winterlandschap - Hiver (1847) Doek - Sig. 1847 - 112 x 153 cm € 18.000 - 24.000
VEILINGRESULTATEN RÉSULTATS DE VENTE 16/05/2015
De Vuyst ICONS Designshop “Let’s make something very beautiful.” Gio Ponti
De Vuyst CONTEMPORARY Kunst na 1945
Een selectie van creaties bepaald door de artistieke kwaliteit van topontwerpers, iconen uit de designwereld, maar ook nieuw talent
Permanente tentoonstelling van internationale moderne en hedendaagse kunst
dagelijks van 10u - 12u en 14u - 18u Kerkstraat 52 - 9160 Lokeren
Jean Dubuffet
De Vuyst GALERIJ
Tentoonstelling
dagelijks van 10u - 12u en 14u - 18u Kerkstraat 54 - 9160 Lokeren
GUSTAVE VAN DE WOESTYNE - Fruitmand Doek - Sig. - 50 x 65,5 cm Resultaat (Premium): € 60.480
www.de-vuyst.com Regelmatige updates
RIK POOT - Nachtruiter (1982) Sculptuur - Brons - Sig. 1/1 - 78,5 x 70 cm Resultaat (Premium): € 45.360
Veilingen: alle informatie over de huidige en volgende veilingen. Catalogus, bieden, previews, resultaten & schattingen
14 OKTOBER - 23 DECEMBER 2015 dagelijks van 10u - 12u en 14u - 18u Kersktraat 50 - 9160 Lokeren
Galerij: bekijk het aanbod in onze galerijen en informatie over lopende en komende tentoonstellingen Icons: een overzicht van onze collectie designartikelen
VEILING IN VOORBEREIDING VENTE EN PRÉPARATION
WALASSE TING - Women Acryl op rijstpapier - 97 x 179 cm Resultaat (Premium): € 53.680
OUDE MEESTERS, MODERNE EN HEDENDAAGSE KUNST ART ANCIEN, MODERNE ET CONTEMPORAIN
Zaterdag 5 maart 2016 Voor belangrijke werken kunnen onze experts ter plaatse komen. U kan voor een schatting op afspraak contact nemen met Pour l’estimation à domicile d’oeuvres importantes, veuillez fixer rendez-vous avec Hervé Lescornez - 09 348 54 40
Uiterste datum voor inbreng: 23 december 2015 Date limite de dépôt: 23 décembre 2015
Abonnement catalogus Één catalogus: (incl. port) België: 28 Euro – Europe: 35 Euro – Overseas: 42 Euro
VEILING
VEILING 24 OKTOBER 2015
OUDE MEESTERS, MODERNE EN HEDENDAAGSE KUNST
OUDE MEESTERS MODERNE EN HEDENDAAGSE KUNST Zaterdag 24 oktober 2015 om 14u00 en 20u00
OSSIP ZADKINE - Amour maternel Sculptuur - Brons - Sig. 7/8 - 25 x 58 cm Resultaat (Premium): € 47.880
DE VUYST
Jaarabonnement: 3 catalogi (incl. port) België: 75 Euro – Europe: 90 Euro – Overseas: 110 Euro
U kan myDeVuyst gebruiken om werken te selecteren waarover u meer
BNP Parisbas Fortis IBAN BE44 2930 1073 6945 / SWIFT BIC GEBABEBB
U kan via myDeVuyst ook schriftelijke biedingen doorsturen en/of een
KBC IBAN BE32 4433 6902 6102 / SWIFT BIC KREDBEBB
inlichtingen wenst of een conditierapport wil aanvragen. aanvraag indienen tot telefonisch bieden.
www.de-vuyst.com
Veilinghuis - Kunstgalerij DE VUYST – Kerkstraat 46 - 9160 Lokeren, België – tel. +32.9.348.54.40 – fax +32.9.348.92.18
[email protected] – www.de-vuyst.com – De galerij is dagelijks geopend: 10u - 12u en 14u - 18u Gesloten op zondag en maandag