Voorwoord In het kader van het 16e lustrum van de Bloemcampschool organiseren de Lustrumcommissie en de Kunstcommissie een kunstveiling. De opbrengst komt ten goede aan het kinderfeest tijdens de lustrumweek in september. De kunstwerken zijn gemaakt door de kinderen van de school. Zestien ouders en teamleden hebben de creatieve leiding op zich genomen, waardoor er prachtige en vooral heel verschillende werken gemaakt zijn. Op 9 juni, de themadag, komt er een veiling van al deze mooie stukken. U kunt echter nu al intekenen op de stukken waardoor de veiling vlotter zal verlopen. Komt u dus gauw naar de hal om de werken te bewonderen én te bieden! In de hal op het prikbord hangt per groep een intekenlijst, hierop vult u naam en het door u geboden bedrag in. Tijdens de borrel, op de themadag, hamert de veilingmeester de stukken af. Zorg dat u daar bij bent! De kunstwerken zijn ook te bewonderen via internet www.bloemcampschool.nl doorklikken via lustrum. Veel kijkplezier en wij verheugen ons op de veiling van 9 juni!
1a
1b
‘‘De wereld rond in alle kleuren’’ In 1a werd er met acrylverf op doeken geschilderd. 5 doeken stellen 5 landen voor: Engeland, Egypte, Indië, Japan en Amerika en daarnaast zijn er 5 kleinere tekeningen van 5 verschillende vervoers middelen die in het verhaal “Reis om de Wereld in 80 dagen” in verband met deze landen voorkomen. De 5 doeken waren al voorzien van 5 verschillende kleuren en ingekraste motieven en symbolen en de kinderen mochten daarop met nog meer mooie kleuren gaan verven. Ze vonden het heerlijk en hebben heel geconcentreerd gewerkt, gefascineerd door de kleuren die ze zelf op de doeken creëerde.
‘‘De kinderen van onze wereld’’ Hij ziet zijn leven, eindeloze woestijn en denkt aan prenten uit zijn Kindertijd. Helgeel is het zand en alles groen en wijd. Driehoekjes staan op de achtergrond heel klein, hij weet met trots, dat het pyramiden zijn. De Wereld is mooi en met een doel, trek niet aan bomen die bomen hebben ook gevoel! Er is maar één Wereld, één Wereld en die hebben wij te leen.
Het resultaat is vrolijk en mooi net als de kinderen zelf!
De kleuters van 1b hebben met lijm, goud en zilver verf de Wereld gemaakt. Van karton ronde cirkels geknipt, met daarop met verf de kinderen van onze Wereld.
Sandra van Beurden
Ans Sikiric
2a
2b
‘‘Waar wil een vis naartoe als hij kan reizen?’’ Dat was de vraag die we aan de kinderen van groep 2b stelden. Naar de Mc Donalds, naar de maan, naar het tikibad, alle plekken die de kinderen bedacht hebben zijn vertaald naar de leefomgeving van de vis.
“de wereld op zijde” Groep 2a heeft onder leiding van Carolina Frankenmolen zijde beschilderd. Het zijn prachtige, kleurrijke werkjes geworden die kunnen dienen als een basis voor een sjaal of sprei of zo ingelijst aan de muur
Carolina Frankenmolen
Dit stijlvolle aquarium kunt u als kunstwerk aan de muur bevestigen en de ronde achtergronden die gemaakt zijn door de kinderen kunnen heel makkelijk geplaatst worden aan de achterkant van het aquarium. De vis zal zich in zijn nopjes voelen met een leefomgeving die op ieder tijdstip veranderd kan worden. De vistank is eenvoudig schoon te maken en geeft uw huis een innovatieve touch. Anouk van Wyck
3a
3b
‘‘In 80 prenten de wereld rond’’ ‘‘Wereldplaatjes’’
De gedachte is om met monoprints een map te maken met prints die samen met een wissellijst een leuk geheel vormen, waar de toekomstige eigenaar zelf kan beslissen welke print hij aan de muur wil, op welk tijdstip van het jaar.
Tijdens de voorbereidingen was geen krantje of boekje meer veilig...... want...., plaatjes had ik nodig, heel veel plaatjes van onze wereld. Al die plaatjes heb ik verdeeld in 5 werelddelen: Azië, Afrika, Europa, Noord en Zuid-Amerika. Op de KunstKreaMiddag heb ik de klas in 5 groepen verdeeld, elk groepje kreeg een doos met daarin de verzamelde plaatjes en stevig karton. En dan maar knippen en plakken om vervolgens per werelddeel een leuke collage te maken. En kijk maar wat die kanjers van groep 3a voor een geweldig kunstwerk hebben gemaakt!! Thuis heb ik het nog een beetje netjes afgewerkt, ter bescherming een coating erover en aan elkaar vastgemaakt.
Monoprinten is een techniek waarbij je een voorstelling schildert op een plaat welke je vervolgens afdrukt op papier, waarna je de plaat weer schoonmaakt en kunt hergebruiken. De kinderen van klas 3b hebben het principe meteen opgepakt en gingen enthousiast aan de slag. Ieder kind heeft in principe 4 prints gemaakt en sommige kinderen zelfs meer. Ze konden er goed mee uit de voeten en hebben erg hun best gedaan. Uiteindelijk heeft het veel prachtige prints opgeleverd en de map is uiteindelijk zelfs gevuld met 86 prints. Onder begeleiding van Ermine Poort en de geweldige hulp van een team van moeders is het een fijn project geweest, met een kleurrijk en vrolijk resultaat.
Je kan deze “roomdivider” gebruiken als afscheiding van b.v. een grote ruimte of gewoon aan de muur ophangen.
Ermine Poort is beeldend kunstenaar van beroep met als specialisatie portretten. Mocht u interesse hebben in haar werk kijk dan gerust op www.portret.nl of www.ermine.nl
Karin Nolmans
Ermine Poort
4a
4b
‘‘De reizende Clowns’’ Twaalf Clowns reizen om de wereld in 80 dagen. Zij zoeken de Lach Die in alle talen even vrolijk klinkt.
“Wereld in een glazen bol”
Twaalf Clowns reizen om de wereld in 80 dagen. Zij kijken even om het hoekje Naar de Zon die in alle landen even mooi is.
De kinderen hebben vol enthousiasme een 3D miniatuur wereld gecreeerd van hun tekeningen. Elk groepje bedacht een decor waar gedeelten van hun tekening een rol in gingen spelen. Alle uitgeknipte onderdelen zijn vervolgens als een soort spelers in een toneelspel voor- en achterelkaar geplaatst. Zo werden hun tekeningen uit de bestaande context gehaald. 2D werd 3D. Het resultaat: een bijzonder en fantasierijke blik in de wereld van het kind.
Twaalf Clowns reizen om de wereld in 80 dagen. Zij voelen de Liefde in de harten Die overal ter wereld even prachtig schittert.
Ervaar ook thuis in alle rust de reis naar verre steden, bossen en stranden, wanneer u tuurt naar deze fabelachtige miniatuur werelden. Deze prachtige diorama’s zullen geveild worden op de themadag 9 juni as, ten bate van het lustrum.
Petra Slingenberg
Sasja de Goeje
5a
‘‘Een verjaardagspakket’’ Wij hebben gekeken naar de bruikbaarheid van het te veilen object en of de kinderen het leuk zouden vinden. Wij zijn uitgekomen op dit verjaardagspakket. Katoenen tafellaken 2.00 x 2.40 beschilderd met grote, vrolijke mensen. Groot, houten dienblad beschilderd met kleine, vrolijke mensen. Twee, lange feestslingers met beschilderde vlaggetjes. De kinderen hebben allemaal twee vlaggetjes gemaakt en een mens op het tafellaken of op het dienblad.
5b
‘‘Wereld in 80 kleuren!’’ De kinderen van klas 5b hebben met elkaar invulling gegeven aan een prachtige kleurrijke wereld. 25 Puzzelstukken vormen samen onze planeet aarde. Alle dames en heren van 5b hebben met acrylverf een eigen stukje van de puzzel geschilderd en door fantastisch samen te werken hebben alle landen een unieke kleur gekregen en sluiten de grenzen naadloos op elkaar aan.
Al zeggen wij het zelf: Het is een groot succes geworden!
Het resultaat: een kunstwerk om trots op te zijn!
Juf Christine en juf Francine
Marlieke van de Klashorst
6a
6b
‘‘De kraanvogels’’ De kinderen vonden het idee al gelijk heel leuk. Alleen het leren van alle vouwen was wel even stress. Vooral de vouw dat er een soort bootje ontstaat was even moeilijk. Er was gelukkig voldoende hulp om alle kinderen op weg te helpen. Trouwens petje af voor deze moeders. Deze dames moesten het ook maar ineens kunnen voordoen na het 1x gezien te hebben. Het zijn 2 grote mobiles geworden. Als je een kraanvogel vouwt voor iemand wens je deze persoon een lang en gelukkig leven.
‘‘Dot Painting’’
Dus 6a wenst degene die dit kunstwerk koopt wel een heeeeel gelukkig en lang leven.
De klas waar het heel stil bleef tijdens de creamiddag was groep 6. Heel geconcentreerd waren zij bezig met dot painting, dat is echte aboriginalkunst. Op vrolijke blauwe tassen hebben zij hun kunstwerken geschilderd.
A. d’Hondt
Juf Tineke
7a
‘‘De olifant Kiouni, van sloophout’’ Tijdens de reis om de wereld in tachtig dagen reizen Phileas Fogg and Jean Passepartout in India op een olifant. Mr Fogg koopt deze olifant voor 2000 pond. Zij gaan door de jungle met de olifant naar Allahabad. Onderweg redden ze met deze olifant Kiouni een vrouw die zou worden geofferd aan de godin van de dood. Zij zal verder met Mr Fogg en Passepartout meereizen naar Engeland. Deze vrouw, Mrs. Aouda gaat later trouwen met Mr Fogg.
7b
‘‘A la Miro’’
Miro heeft een stijl die enig in zijn soort is. Voor de kinderen in groep 7b een les over Miro als voorbereiding op het maken van het kunstwerk. Daarna hebben zij in de stijl van Miro getekend en hun fantasie de vrije loop kunnen geven. Als slot hebben de leerlingen in kleine groepjes een aantal van hun figuren aan het doek toevertrouwd. Gedurende de week is er nog aan gewerkt met de juf. De negen paneeltjes zijn in een lijst geplaatst. Daarvoor was nog professionele hulp geboden om ze tot één geheel te kunnen maken.
Annette van Tongeren
Gerard Coenraad
8a
“Bloemen” Mijn naam is Karen Poelmann, professioneel fotografe en gespecialiseerd in kinder-, portret- en familiefotografie. Groep 8A heb ik geprobeerd te enthousiasmeren voor fotografie door met het thema “Bloemen” aan de slag te gaan. Bloemen zijn super leuk om te fotograferen en doordat ze mooi van kleur zijn en schitterende vormen hebben, bereik je al snel een kleurrijk resultaat! Als fotograaf lever ik normaal gesproken heel veel portretten op een canvasdoek af, dit keer heb ik gekozen voor een “BloemCampVas”. Per slot van rekening zijn we de BLOEMcampschool!
8b
“Rond de Wereld in 25 schilderijen” De wereld rond in 25 schilderijen, is een compositie van 25 schilderijtjes, elk, vol passie enthousiasme, beschilderd door een leerling van groep 8b, die u meeneemt op de reis om de wereld die Mr. Fogg met zijn assistent Passepartout maakte in 80 dagen. Een reis langs onder andere de Eiffeltoren, Thaj Mahal, indianen, het Vrijheidsbeeld, piramides en vervoersmiddelen als de stoomtrein, luchtballon en olifant. Alle verschillende elementen zijn verwerkt. De afzonderlijke schilderijtjes zijn geschilderd met plakaatverf op canvas doek. Door het gebruik van een zelfde kleurenpallet en de schakering van de schilderijtjes op kleur en voorstelling, krijgt het kunstwerk een mooi geheel.
Laat dit tuincanvas niet in Uw tuin ontbreken!
De baklijst is “hand-made” door meester Doing. Op de achterkant van de baklijst hebben de kunstenaars van groep 8b allen gesigneerd.
Karen Poelmann
Margo Vintges
Dankwoord Veel dank zijn wij verschuldigd voor alle inzet, steun en vertrouwen van de begeleiders, de Ouderraad, Paul Drummen én de ouder die voor deze gelegenheid de rol van veilingmeester op zich zal nemen. De kinderen van deze projecten zijn wij meer dan dankbaar, omdat zij op deze manier zelf een bijdrage hebben geleverd aan een heel mooi kunstwerk.
De Lustrumcommissie en de Kunstcommissie.