Jót tenni jó: Legyen Ön is Angyal!
PROGRAM Adventi ünnepség és jótékonysági aukció 2013. december 14., 15.00-17.00 óra Kúria díszterme (1055 Budapest, Markó u. 16.)
Ave Maria – Heléna III. éneke F. Schubert: The Lady of the Lake címû dalciklusából – Dr. Benke József PhD, Pécsi Ítélõtábla, zongorán kísér Kardos Kálmán zongoramûvész Köszöntõt mond dr. Darák Péter, a Kúria elnöke Recitativo és Larghetto: Xerxes áriája G. F. Handel: Xerxes címû operájának I.felvonásából – Dr. Benke József PhD, Pécsi Ítélõtábla, zongorán kísér Kardos Kálmán zongoramûvész Otto Fisher: Bár volnék kisharang, Franz Gruber: Csendes éj – Bírósági Kórus Baranyából, Pécsi Törvényszék Csáth Géza: Gyertyák – Dr. Majoros Tímea, Budapest Környéki Törvényszék J. S. Bach: Air a D-dúr szvitbõl – Dr. Ábel Kornél, Budapest Környéki Törvényszék, pianinó Köszöntõt mond dr. Hilbert Edit, a Budapest Környéki Törvényszék elnöke Köszöntõt mond dr. Makai Lajos, a Magyar Bírói Egyesület elnöke Szokolay Sándor: Glória, J. S. Bach: O Jesulein süss – Dr. Polgár-Szabó Viktória, Ceglédi Járásbíróság, zongorán kísér Kertész Rita tanár Interjú Böjte Csaba ferences rendi szerzetessel, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány alapítójával felvezeti dr. Érsek Emese önkéntes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány koordinátora Dr. Bodnár Zsolt: Élet az Úrral - Dr.Bodnár Zsolt, dr.Bogdán Rajcs Ágnes, Nyíregyházi Törvényszék, pianino Kasza-Marton Lajos: Karácsony küszöbén – Dr. Darákné dr. Nagy Szilvia, Fõvárosi Törvényszék Monika Stadler: On the Water, A. Hasselmans: Feilles D'Autumne – Dr. Laukó Olga, Székesfehérvári Járásbíróság, hárfa „Törõdés éjszakája” a Dóri Házban – Gyura Barbara, a Szemem Fénye Alapítvány kuratóriumának elnöke Mozart: Kv.138. Divertimento I. tétel – Nagyné Vígh Beáta, dr. Palkó Zsófia, dr. Péntek László, dr. Rózsa Mária, Fõvárosi Törvényszék és Pesti Központi Kerületi Bíróság, vonósnégyes Aukció (Tóháti Szabolcs: Ézsaiás próféta, krétarajz, dr. Lõrinczy Györgyné: Behavazott erdõ, festmény)
W. A. Mozart: Hat duó két klarinétra Op. 70. Nr. 4. III. tétel – Dr. Hámori Attila, Szegedi Ítélõtábla és Marjanucz Lilla, tanár Aukció (dr. Kertné dr. Fehér Klára: Reggeli fények, festmény, dr. Parti Mónika: Hópihék, selyem sál) Szabó Lõrinc: Lóci óriás lesz – Dr. Fazekas Katalin, Budaörsi Járásbíróság Aukció (Iván Erika ezüstözött ékszer szett, láncok, dr. Dudás Dóra Virág: Havas táj, festmény) Eric Satie: Gymnopedia Nr. 1. – Nagyné Vígh Beáta, dr. Palkó Zsófia, dr. Péntek László, dr. Rózsa Mária, Fõvárosi Törvényszék és Pesti Központi Kerületi Bíróság, vonósnégyes Aukció (Nagy László: Bejárat a pokolba, festmény, dr. Szabó Melinda Tükörképpen, fotó) G. Bregovich: Tango – Nagyné Vígh Beáta, dr. Palkó Zsófia, dr. Péntek László, dr. Rózsa Mária, Fõvárosi Törvényszék és Pesti Központi Kerületi Bíróság,vonósnégyes Aukció (Barócsné dr. Vattay Noémi: Táncosnõ, pasztell, kréta, dr. Parti Mónika: Március, selyemkendõ) Mendelssohn: Velencei gondoladal Op. 60. Nr. 6. – Dr. Sebõk Erika, Fõvárosi Törvényszék, pianinó Aukció (Német Péterné Laczi Ildikó: Hajó holdfényben, festmény, Hörömpõ Veronika: Törvénytár, antik könyv) Farkas Ferenc: Magyar táncok a XVII. századból – Dr. Krajnyák István, Szerencsi Járásbíróság, tárogató Aukció (Német Péterné Laczi Ildikó: levendulás díszdobozok, Varga Edina: Zsámbék, akvarell) O Du, mein holder Abendstern (Dal az esthajnalcsillaghoz) - Wolfram áriája Richard Wagner „Tannhäuser” címû operájának III. felvonásából – Dr. Benke József PhD, Pécsi Ítélõtábla, zongorán kísér Kardos Kálmán zongoramûvész Aukció (dr. Solt Pál: Gyöngyözés, akril festmény) Dr. Bodó Krisztina: Hólapát – Zajáczné dr. Bodó Krisztina, Fõvárosi Törvényszék Stille nacht, Jingle bells – Dr. Bartkó Levente, dr. Hrabovszki Zoltán, dr. Székely Ákos, dr. Török Zsolt, Kúria és Fõvárosi Ítélõtábla, ének Ismeretlen szerzõ: Telepítési útmutató a szeretethez – Dr. Majoros Tímea és dr. Hajdu Csaba, Budapest Környéki Törvényszék, Budakörnyéki Járásbíróság Meglepetés dal, Ride the chariots – Dr. Bartkó Levente, dr. Hrabovszki Zoltán, dr. Székely Ákos, dr. Török Zsolt, Kúria és Fõvárosi Ítélõtábla 14.00 órától és a mûsort követõen Jótékonysági Büfé
ÁRVERÉSI KATALÓGUS
Ézsaiás próféta (2004.) vörös és fekete krétarajz Dr. Tóháti Szabolcs bírósági ügyintézõ, Debreceni Törvényszék Méret 45 x 55 cm Kikiáltási ár 20.000,- Ft
Behavazott erdõ (2011.) festmény Dr. Lõrinczy Györgyné tisztviselõ, Szegedi Ítélõtábla Méret 30 x 40 cm Kikiáltási ár 20.000,- Ft
Reggeli fények (2011.) festmény Dr. Kertné dr. Fehér Klára tanácselnök, Budapest Környéki Törvényszék, Polgári II. fok Méret 50 x 70 cm Kikiáltási ár 10.000,- Ft
Hópihék selyem sál, Marabu festékkel készült, guttázott, 100 % hernyóselyem Dr. Parti Mónika beosztott bíró, Magyar Igazságügyi Akadémia Méret 180 x 45 cm Kikiáltási ár 7.000,- Ft
Ezüstözött drót ékszergarnitúra, ezüstözött drótba foglalt ásvány ékszer, lánc Iván Erika bírósági ügyintézõ, Fõvárosi Ítélõtábla Kikiáltási ár ékszergarnitúra: 5.000,- Ft ásvány ékszer: 4.000,- Ft
Havas táj (2010.) festmény Dr. Dudás Dóra Virág bíró, Fõvárosi Törvényszék Közigazgatási és Munkaügyi Bírósága Méret 40 x 50 cm Kikiáltási ár 10.000,- Ft
Bejárat a pokolba (2005.) festmény, olaj Nagy László teremõr, Debreceni Járásbíróság, Méret 28 x 22 cm Kikiáltási ár 20.000,- Ft
Tükörképpen fotó Dr. Szabó Melinda Debreceni Járásbíróság Kikiáltási ár 5.000,- Ft
ÁRVERÉSI KATALÓGUS
Táncosnõ (2011.) pasztell, kréta Barócsné dr. Vattay Noémi bíró, Bajai Járásbíróság Méret 47 x 63 cm Kikiáltási ár 20.000,- Ft
Március selyem sál, Marabu festékkel készült, guttázott, 100 % hernyóselyem Dr. Parti Mónika beosztott bíró, Magyar Igazságügyi Akadémia Méret 90 x 90 cm Kikiáltási ár 7.000,- Ft
Hajó holdfényben (2008.) festmény Német Péterné Laczi Ildikó tisztviselõ, Szegedi Ítélõtábla Méret 38 x 31 cm Kikiáltási ár 10.000,- Ft
Magyar Törvénytár 1000-1895. millenniumi emlékkiadás (1900.) antik könyv Hörömpõ Veronika bírósági ügyintézõ, fõtanácsos, Budapest Környéki Törvényszék, Gazdasági Kollégium Csõd- és Felszámolási Csoport Kikiáltási ár 10.000,- Ft
Levendulás díszdobozok fafestékkel díszítve Német Péterné Laczi Ildikó tisztviselõ, Szegedi Ítélõtábla Kikiáltási ár nagy: 1.000,- Ft kicsi: 500,- Ft
Zsámbék (2009.) akvarell Varga Edina mûvészeti tanácsadó, Kúria Méret 60 x 40 cm Kikiáltási ár 20.000,- Ft
Az árveréssel kapcsolatos legfontosabb információk
Gyöngyözés (2010.) festmény, vászon, akril Dr. Solt Pál a Legfelsõbb Bíróság nyugalmazott elnöke Méret 50 x 40 cm Kikiáltási ár 20.000,- Ft
Az árverésen befolyt összeget a Dóri Ház támogatására fordítjuk. Licitálni kézfeltartással lehet. A licit nyertesének készpénzben kell a vételárat megfizetnie. A Kúria épületében készpénzkiadó automata található.