CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS
XXVII. ÁRVERÉS
Csók István Antikvitás
2012.08.27. 18 óra
A CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVII. ÁRVERÉSE 2012. AUGUSZTUS 27. 18 ÓRA AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNE: CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS 1052, BUDAPEST, VÁCI UTCA 31/A A KIÁLLÍTÁS MEGTEKINTHETŐ AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNÉN, 2012. AUGUSZTUS 22. – AUGUSZTUS 27-IG MINDEN NAP 10-20 ÓRÁIG. MINDEN KEDVES ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!
TOVÁBBI ELÉRHETŐSÉGEINK: TELEFON/FAX: 361/ 318-28-62; E-MAIL:
[email protected] WEB: www.csokantikvitas.hu
1. tétel Habán jellegű
kerámiagyűjtő I. XX. század, legnagyobb: 27 x d: 15,5 cm Ónmázas, égetett kerámia. (7 db).
Kikiáltási ár: 10 000 Ft
2. tétel Habán
jellegű kerámiagyűjtő II. XX. század, Legnagyobb: 27 x d: 15,5 cm Ónmázas, égetett kerámia. (6 db).
Kikiáltási ár: 10 000 Ft
3. tétel Kerámiagyűjtő XX. század, Magyarország Legnagyobb: 21 x 19 x 8 cm Különböző kvalitású mázas, ill. máz nélküli kerámia figurák, plakettek és 1db kulacs. (9 db).
Kikiáltási ár: 5 500 Ft
4. tétel
Márványgyűjtő XX. század Legnagyobb: váza: 20 x d: 11,5 cm Különböző kvalitású, faragott márvány, műkő és öntött gipsz szobrocskák, büsztök és 1 db doboz. (14 db).
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
5. tétel Üveg- és
kerámiagyűjtő XX. század Legnagyobb: 32,5 x 9,5 cm Különböző kvalitású, öntött üveg bonbonier és figurális palack; festett, mázas kerámia snapszoskészlet (javított); patikaedény, stb. (11 db).
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
6. tétel Kék üveg-
gyűjtő XX. század Legnagyobb: 24 x d: 20 cm Fém, önmagában színezett öntött kék üveg, ill. aranyozott festett díszítésű palack és 4 db pohár, 1 db bonbonier. (6 db).
Kikiáltási ár: 6 000 Ft
7. tétel Petróleumlámpa-
gyűjtő XX. század első fele Legnagyobb: 52 x 15,5 cm Óntalp, mázas fajansztest, üveg bura; ill. 1-1 kerámia, üvegtestű.(3 db).
Kikiáltási ár: 4 600 Ft
8. tétel Fémgyűjtő XX. század Legnagyobb: 22 x 20 x 11 cm Különböző kvalitású, öntött vas és fémötvözet, réz, ón apró dísztárgyak, pl.: faszenes vasaló, kisváza, érmék, dísz tálkák, stb. (18 db).
Kikiáltási ár: 2 800 Ft
9. tétel Szelence- és
bizsugyűjtő XX. század Legnagyobb doboz: 10 x 10 x 35 cm Különböző öntött fémötvözet, réz, ón stb. kis dobozkák, szelencék és bizsugyűjtemény.
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
10. tétel Üveg teáskészlet-
töredék XX. század, USA Legnagyobb: kínáló tál: 3 x d: 25 cm, Cukortartó: 13 x 14 cm Színezett opálüveg, 4 db teáscsésze és 3 db alj, 1 db cukortartó fedéllel, egy tejkiöntő, 1 db osztott kínáló. (10 db). Talpán: Anchor Hocking Fire King Oven-proof 20, Made in U.S.A. "Mexico".
Kikiáltási ár: 3 800 Ft
11. tétel Konyhai
(mű)tárgygyűjtő XX. század Termosz: 23 x 15 cm; tálca: 36 x 28 cm; gyümölcskosár: 10 x d: 27 cm; lábas alátét: d: 23 cm Ezüstözött alpakka termosz, tálca, lábas alátét, krómozott gyümölcskosár. (4 db).
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
12. tétel Ezüstözött "fehér
fém" mokkáskészlet XX. század közepe, Magyarország Mokkás kanna: 12,5 x 12,5 x 6,5 cm; csésze és alj: 6,5 x 10,5 cm Ezüstözött "fehér fém" mokkás csésze és alj (6db) ill. alpakka kiöntő, (1 db), mely nem azonos gyártmány a csészékkel. Jelzett: a mokkás csészék talpán beütött "SAB Fehér fém Ezüstözve" felirat/ jelzés.
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
13. tétel Richfielfdi alpakka
Kikiáltási ár: 6 000 Ft
14. tétel Vegyes
gyűjtő XX. század Legnagyobb: bozótvágó kés: 53 x 7 cm Bőr tokjában 1-1 kés; 1-1 gyermekcipő; ló patkó; bútor dísz; stb. (7 db).
Kikiáltási ár: 7 000 Ft
15. tétel Afrikai
fafaragásgyűjtő és sakkfigurák XX. század 27,5 x 20 x 6,5 cm; 20,5 x 10,5 cm; 33,5 x 13 cm; d: 16,5 cm Faragott ében, ill. mahagóni fafaragások: 32 db sakkfigura: famaszk, bennszülött női arc faragás, (36 db).
Kikiáltási ár: 4 000 Ft
16. tétel
Vadászati gyűjtő XX. század Legnagyobb: szaru: 58 x d: 8,5 cm Különböző kvalitású vadászati trófeák és állati csontokból, szőrből készült dísztárgyak (8 db).
Kikiáltási ár: 8 000 Ft
17. tétel
Egyiptomi emléktárgy gyűjtő XX. század 12,5 x 5,2 cm; 15 x 7,5 cm; 10,5 x 6 cm; 9 x 6,5 cm; 32,5 x 16 cm; 18 x 4,5 cm. Nofretiti fej, termékenységi szobrocska; Hórusz; skarabeusz bogár. Feketére festett, faragott, véset gipsz; műanyag hatágú egyiptomi gyertyatartó (törött), bronz fáraó szobrocska. (6 db).
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
18. tétel Keleti gyűjtő IV. XX. század Legnagyobb: d: 35,5 cm, 4,640 kg Préselt/öntött réz, ill. rézötvözet, közel-keleti és indiai vésett ornamentikus díszítés. (8 db).
Kikiáltási ár: 7 000 Ft
19. tétel Keleti
gyűjtő III. XX. század Legnagyobb: 36 x 25 cm, 3,350 kg Préselt/öntött réz, ill. rézötvözet, közel-keleti és indiai vésett ornamentikus díszítés. (8 db).
Kikiáltási ár: 7 000 Ft
20. tétel Keleti gyűjtő II. XX. század Legnagyobb: 38 x d: 14 cm, 2,220 kg Préselt/öntött réz ill. rézötvözet, közel-keleti és indiai vésett ornamentikus díszítés. (11 db).
Kikiáltási ár: 7 000 Ft
21. tétel Keleti
gyűjtő I. XX. század Legnagyobb: 22,5 x 30 cm, 2,495 kg Préselt/öntött réz és rézötvözet, ezüstözött fémötvözet, közelkeleti és indiai vésett ornamentikus díszítés. 2 db dísztányér, 1 db füles kiöntő, 3 db váza, 1 db talpas kínáló, 3 db kis edényke. (10 db).
Kikiáltási ár: 7 000 Ft
22. tétel Keleti
dísztárgygyűjtő XX. század Legnagyobb: 16,5 x 15 cm Különböző kvalitású, főként faragott zsírkő dísztárgyak, kínáló tál, festett kerámia vázácska, egyiptomi emléktárgyak, rekeszzománcos díszítésű váza és bonbonier, achát vázácska, (8 db).
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
23. tétel Csont
dísztárgygyűjtő XIX. század vége Agyar/fog: 64 x d: 3,5 cm; 19,5 x 7 cm; 17 x 7 cm; 15 x 5 cm; 9 x 5 cm; 5 x 3,5 cm 6,5x d: 19,5 cm; Natúr csontagyar; pácolt, vésett, üreges csont; faalapon vaddisznóagyar és ezüst applikáció, 4 db csontból készült vázácska és egy bagoly (7 db).
Kikiáltási ár: 10 000 Ft
24. tétel Figuragyűjtő XX. század Legnagyobb: 15 x 23 cm Különböző kvalitású, öntött bronz, fém, műanyag, fa, kerámia figurák (13 db).
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
25. tétel Falikép
pásztorjelenettel XX. század 33 x 52 x 4 cm Öntött szintetikus, szivacsszerű anyag, feltehetően alumíniummal felület kezelve.
Kikiáltási ár: 4 600 Ft
26. tétel
… Antal jelzéssel Csendélet Pasztell, papír, 30,5 x 43,5 cm. J.j.l.: … Antal 1949
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
27. tétel
Balkay László (1955)
Szindbád - Krúdy illusztráció Tus, papír, 22 x 18 cm. J.j.l.: Balkay 82
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
28. tétel
Balkay László (1955)
Szindbád - Krúdy illusztráció Tus, papír, 22 x 18 cm. J.k.l.: Balkay 82
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
29. tétel
Csukás L jelzéssel Könyvcsendélet Akvarell, papír, 22,5 x 31 cm. J.b.l.: Csukás L 1927
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
30. tétel
Duschanek János (Bakonyszentlászló, 1947)
A mocsár angyala (3x) Szitanyomat, papír, 31,5 x 47 cm. J.j.l.: Duschanek; j.b.l.: A mocsár angyala; j.k.l.: 7/50; 43/50; 6/50
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
31. tétel
Achilleusz látogatója (3x) Szitanyomat, papír, 30,5 x 45 cm. J.j.l.: Duschanek; j.b.l.: Achileusz látogatója; j.k.l.: 50/8; 50/43; 50/27
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
32. tétel
Egresi Zsuzsa (Sztálinváros, 1954)
Tavasz Rézkarc, papír, 18 x 24 cm. J.j.l.: Egresi Zs; j.b.l.: Tavasz; j.k.l.: rézkarc P. A.
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
33. tétel
Gáspár Antal (Kalocsa, 1889 - Budapest, 1959)
Karikatúra Vegyes technika, papír, 17 x 21 cm. J.j.l.: Gáspár
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
34. tétel
Gönczi Béla (Budapest, 1934)
Amig a zene szól… 2004 Rézkarc, papír, 6,5 x 13,5 cm. J.j.l.: Gönczi Béla; j.b.l.: Amíg a zene szól... 2004; j.k.l.: 1/50
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
35. tétel
Gránitz Miklós (Budapest, 1943)
Csendélet Vegyes technika, selyem, 37 x 28 cm. J.j.l.: Gránitz
Kikiáltási ár: 800 Ft
36. tétel
Hernádi Paula (Budapest, 1947)
Orchidea Seriographia, papír, 23,5 x 14,5 cm. J.j.l.: Hernádi Paula; j.b.l.: Orchidea; j.k.l.: 26/50
Kikiáltási ár: 1 500 Ft
37. tétel
Hertay Mária (Sopron, 1932)
Hibiszkusz Rézkarc, papír, 15,5 x 15,5 cm.J.j.l.: Hibiszkusz (rézkarc) 5/100 Hertai
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
38. tétel
Imre Márton Ökrösszekér Vegyes technika, papír, 32 x 24 cm. J.j.l.: Imre
Kikiáltási ár: 800 Ft
39. tétel
Ismeretlen alkotó Erdő Pasztell, papír, 38 x 27 cm. J.j.l.: BIA
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
40. tétel
Ismeretlen alkotó Körtánc Pasztell, karton, 25,5 x 47 cm. J.n.
Kikiáltási ár: 1 500 Ft
41. tétel
Kikiáltási ár: 1 500 Ft
42. tétel
Kiss Péter (Siklós, 1962)
Jégmadár Rézkarc, papír, 20 x 13,5 cm. J.j.l.: Kiss Péter 2000; j.b.l.: Jégmadár; j.k.l.: 10/100
Kikiáltási ár: 5 000 Ft
43. tétel
Kiss Péter (Siklós, 1962)
Bakcsó Rézkarc, papír, 20 x 13,5 cm. J.j.l.: Kiss Péter; j.b.l.: Bakcsó; j.k.l.: 49/100
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
44. tétel
Kiss Péter (Siklós, 1962)
Csurka Rézkarc, papír, 20 x 13,5 cm. J.j.l.: Kiss Péter 2000; j.b.l.: Csurka; j.k.l.: 6/100
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
45. tétel
Kiss Péter (Siklós, 1962)
Kő-orr Rézkarc, papír, 12 x 8,5 cm. J.j.l.: Kiss Péter 2000; j.b.l.: Kő-orr 2/100
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
46. tétel
Kiss Péter (Siklós, 1962)
Vízpart Rézkarc, papír, 39,5 x 28,5 cm. J.j.l.: Kiss Péter '99; j.b.l.: Vízpart
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
47. tétel
Kiss Péter (Siklós, 1962)
Dombtető Rézkarc, papír, 34 x 14 cm. J.j.l.: Kiss Péter; j.b.l.: Dombtető; j.k.l.: 51/100
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
48. tétel
Kiss Péter (Siklós, 1962)
Sárgarigó Rézkarc, papír, 20 x 13,5 cm. J.j.l.: Kiss Péter 2000; j.b.l.: Sárgarigó; j.k.l.: 5/100
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
49. tétel
Kiss Péter (Siklós, 1962)
Feketerigó Rézkarc, papír, 20 x 13,5 cm. J.j.l.: Kiss Péter; j.b.l.: Feketerigó; j.k.l.: 23/100
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
50. tétel
König Róbert (Székesfehérvár, 1951)
Az angol … legendája Linómetszet, papír, 14 x 12,5 cm. J.j.l.: König Róbert; j.k.l.: E.A. IX/XV; j.b.l.: Az angol … legendája (linó)
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
51. tétel Sinkó A
jelzéssel: Fekvő bika 1923, Magyarország 20 x 40 x 19 cm Festett, égetett kerámia. Jelzett: talapzatába karcolt Sinkó A 1923 Ex
Kikiáltási ár: 5 000 Ft
52. tétel Népi fafaragás
gyűjtő XX. század közepe Legnagyobb: 57 x 37 x 19 cm Különböző kvalitású népi és naiv figurális fafaragások, tapper, doboz, bútordísz, festett fa dísztányér, stb. (10 db).
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
53. tétel Madár-
pár XX. század 29,5 x 21 x 4 cm Festett, faragott fa madárábrázolás, szemei gyöngydíszítéssel.
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
54. tétel Kegytárgygyűjtő I. XX. század Legnagyobb: 39 x 29 cm Különböző vallási tematikájú dísztárgyak, fa utánzatú, öntött műanyag ikon, faliképek, házi oltárok, feszület, faragott Krisztus fej, stb. (9 db).
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
55. tétel
Kegytárgygyűjtő II. XX. század Legnagyobb: 24 x 10 x 11 cm Különböző anyagú és kvalitású, keresztény egyházi tematikájú tárgyak, pl.: Krisztus fejábrázolások, falitányér, utazó ikonok, Máriaábrázolások, habkőből faragott Krisztus fej, ( 10 db).
Kikiáltási ár: 1 500 Ft
56. tétel Alpakkagyűjtő I. XX. század Legnagyobb: 13 x 14,5 cm Ezüstözött alpakka füles edények, tányérok, tálcák, kínáló, tömjéntartó. (14 db).
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
57. tétel Alpakkagyűjtő II. XX. század Legnagyobb: Kávéskanna: 28 x 22,5 cm, tálca: d: 35 cm Ezüstözött fémötvözet, ill. alpakkatálca, kávéskanna, cukortartó, tejkiöntő, (5db).
Kikiáltási ár: 1 500 Ft
58. tétel Réz-
alpakka gyűjtő XX. század Legnagyobb: d: 29 cm Sárgaréz és alpakka préselt dísztányérok, poharak, mérlegtálcák. (15 db).
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
59. tétel Képkeret-zománckép
gyűjtő XX. század Legnagyobb: 27 x 24 cm Főként fémkeret, rekeszzománc kis képek, fotó-miniatúrák. (10 db)
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
60. tétel
Dísztárgygyűjtő XX. század Legnagyobb: váza: 31 x d: 25 cm Különböző kvalitású, öntött műanyag, keleti stílusú dísztárgyak; bakelit esernyőnyelek, vázák. (8 db).
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
61. tétel Alpakka
aprótárgy-gyűjtő XX. század Legnagyobb: tintatartó: 5 x 17 x 11,5 cm Alpakka-, fémcsészék, snapszos és díszpoharak, tojástartó, kanál, villa, egyéb apró tárgyak, (35 db).
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
62. tétel Óntárgy gyűjtő XX. század Legnagyobb tányér: d: 31,5 cm; legnagyobb kupa: 31,5 x d: 10,5 cm Öntött óntányérok, kiöntők, kannák, kupák. (11 db).
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
63. tétel
Ónkannakészlet XX. század Legnagyobb: 25 x 18 cm Öntött, két darabból összeilleszthető óntest. (8 db).
Kikiáltási ár: 8 000 Ft
64. tétel Óragyűjtő XX. század Legnagyobb: 18 x 13 x 10 cm Különböző kvalitású, főként mechanikus ébresztő/utazóórák, modern zsebórák, 2 db iránytű, 1 db barométer (10 db).
Kikiáltási ár: 8 000 Ft
65. tétel Vázagyűjtő XX. század Legnagyobb: 19 x d: 9 cm Festett, mázas porcelán, ezüst festett üveg, 1 db pici festett fa. (9 db)
Kikiáltási ár: 4 000 Ft
66. tétel
Gyertyatartógyűjtő Modern Legnagyobb: 24,5 x d: 15,5 cm Különböző kvalitású, főként sárgaréz és ezüstözött alpakka gyertyatartók; mécseslámpa. (10 db).
Kikiáltási ár: 10 000 Ft
67. tétel Archaizáló
dísztárgygyűjtő XX. század Fali dísztányérok: d: 2,5 cm, váza: 26,5 x d: 15 cm; üvegpohár: 13 x d: 7 cm Festett kerámia amfora, díszvázácska, falitányérok, talpas üvegpohár. (6 db).
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
68. tétel
Goebel porcelán falikép XX. század vége, Németország Porcelánkép: 20 x 26 cm; kerettel: 27 x 34 cm Aranyozott fakeretben, mázas porcelán, Claude Monet: Tavirózsák című festményének levonóképes részletével. Jelzett: talpán Goebel, Artis Orbis, Germany, limitált példány, gyári certifikációval.
Kikiáltási ár: 10 000 Ft
69. tétel Goebel
porcelán falikép XX. század vége, Németország Porcelánkép: 26 x 20 cm; kerettel: 34 x 27 cm Aranyozott fakeretben, mázas porcelán, Pierre Auguste Renoir: Esernyők című festményének levonóképes részletével. Jelzett: talpán Goebel, Artis Orbis, Germany, limitált példány, gyári certifikációval.
Kikiáltási ár: 10 000 Ft
70. tétel Goebel porcelán
falitál XX. század vége, Németország 6 x d: 40,5 cm Mázas porcelán, Gustav Klimt: Danae című festményének levonóképes részletével.Jelzett: talpán Goebel, Artis Orbis, Germany, limitált példány, gyári certifikációval.
Kikiáltási ár: 6 000 Ft
71. tétel Porcelán
falitányér-sorozat XX. század vége, Magyarország d: 31 cm Aranyozott, levonó képes geometrikus mintázatú porcelán dísztányérok. (3 db).Jelzés nélkül.
Kikiáltási ár: 9 000 Ft
72. tétel Goebel
porcelángyűjtő XX. század vége, Németország Gyertyatartó: 30 x 10 x 9 cm, váza: 24,5 x 16 x 8 cm; dísztányér: d: 15 cm Mázas porcelán, Gustav Klimt: Salome, valamint A három életkor című festményének, levonóképes részletével. (3 db). Jelzett: talpán Goebel, Artis Orbis, Germany, limitált példány, gyári certifikációval.
Kikiáltási ár: 9 000 Ft
73. tétel Goebel porcelán
kínálótál XX. század vége Németország 5,5 x 28,5 x 28,5 cm Mázas porcelán, Claudia Schwarz: Leopárdfej dekorjával. Jelzett: talpán Goebel, Artis Orbis, Germany, limitált példány, gyári certifikációval.
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
74. tétel Goebel
porcelán falikép XX. század vége, Németország Porcelánkép: 20 x 26 cm; kerettel: 26 x 33 cm Aranyozott fakeretben, mázas porcelán, Vincent Van Gogh: Szieszta című festményének levonóképes részletével. Jelzett: talpán Goebel, Artis Orbis, Germany, limitált példány, gyári certifikációval.
Kikiáltási ár: 10 000 Ft
75. tétel Goebel porcelán
falikép XX. század vége, Németország Porcelánkép: 20 x 26 cm; kerettel: 26 x 33 cm Aranyozott fakeretben, mázas porcelán, Claude Monet: A festőművész háza című festményének levonóképes részletével. Jelzett: talpán Goebel, Artis Orbis, Germany, limitált példány, gyári certifikációval.
Kikiáltási ár: 10 000 Ft
76. tétel
Molnár Gabriella (Budapest, 1940)
Pipacs Rézkarc, papír, 30 x 19 cm. J.j.l.: Molnár Gabriella; j.b.l.: Pipacs; j.k.l.: 29/100
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
77. tétel
Németh János (Zalaegerszeg, 1934)
Assissi Szent Ferenc Terrakotta, 34,5 x 22 cm. J.b.l.: NJ
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
78. tétel
Olexa József (Budapest, 1960)
Tanulmány Ceruza, papír, 16 x 12 cm. J.j.l.: Olexa
Kikiáltási ár: 5 000 Ft
79. tétel
Olvashatatlan szignóval István király, Imre herceg és Szent Gellért püspök Rézkarc, papír, 38 x 28 cm. J.j.l.: ?; j.k.l.: 11/100
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
80. tétel
Olvashatatlan szignóval Lynx contenplatif Rézkarc, papír, 41 x 32 cm. J.j.l.: ?
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
81. tétel
Olvashatatlan szignóval Őszi csendélet Textil, 52 x 23 cm. J.j.l.:?
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
82. tétel
Olvashatatlan szignóval Fűzfák Textil, 35,5 x 51 cm. J.j.l.: ?
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
83. tétel
Olvashatatlan szignóval Vidéki utca részlet Rézkarc, papír, 33 x 22 cm. J.j.l.:?
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
84. tétel
Pataki Ferenc (Szeged, 1941)
Nyitány Olaj, farost, 60 x 80 cm. J.j.l.: Pataki Ferenc 1978/79
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
85. tétel
Pituk József Viktorián (Selmecbánya, 1906 - Budapest, 1991)
Almaszedők Rézkarc, papír, 46,5 x 55 cm.cJ.j.l.: hagyatéki pecsét; j.b.l.: 1957/I-V
Kikiáltási ár: 5 000 Ft
86. tétel
Rutkay jelzéssel Boldog karácsonyt Rézkarc, papír, 17,5 x 11 cm.cJ.j.l.: Rutkay
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
87. tétel
Schweczer jelzéssel Találkozó az Alpokban Olaj, fém lemez, 30 x 22 cm. J.j.l.: Schweczer
Kikiáltási ár: 500 Ft
88. tétel
Seres J. jelzéssel Síelők Olaj, vászon, 55 x 69 cm. J.j.l.: Seres J
Kikiáltási ár: 5 000 Ft
89. tétel
Sipos István (Szeged, 1945)
Keszthely – Festetics-kastély Rézkarc, papír, 13,5 x 17,5 cm. J.j.l.: Sipos István; j.b.l.: Keszthely Festetics kastély; j.k.l.: 20/100
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
90. tétel
Sipos István (Szeged, 1945)
Tihany Rézkarc, papír, 13,5 x 17,5 cm. J.j.l.: Sipos István; j.b.l.: Tihany; j.k.l.: 20/100
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
91. tétel
Sipos István (Szeged, 1945)
Vitorlásverseny Rézkarc, papír, 17 x 22 cm. J.j.l.: Sipos István; j.b.l.: Vitorlás verseny; j.k.l.: 17/100
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
92. tétel
Sipos István (Szeged, 1945)
Csend-élet Rézkarc, papír, 16,5 x 19,5 cm. J.j.l.: Sipos István; j.b.l.: Csend-élet; j.k.l.: 42/100
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
93. tétel
Sipos István (Szeged, 1945)
Badacsony Rézkarc, papír, 17 x 22 cm. J.j.l.: Sipos István; j.b.l.: Badacsony; j.k.l.: 53/100
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
94. tétel
Tapolcai Szabó László (Kiskőrös, 1953)
Hegyesdi halastó Olaj, farost, 50 x 70 cm. J.b.l.: TSZL 86
Kikiáltási ár: 5 000 Ft
95. tétel
Temesvári F. jelzéssel Antik szobrok Olaj, karton, 40 x 30 cm. J.j.l.: Temesvári F.
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
96. tétel
Temesvári F. jelzéssel Antik szobrok Olaj, karton, 30 x 40 cm. Z.j.l.: Temesvári F.
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
97. tétel
Vén Zoltán (Pestszenterzsébet, 1941)
Szombathely Püspöki Palota Rézkarc, papír, 9,5 x 14,5 cm. J.j.l.: Vén Zoltán; j.b.l.: Szombathely - Püspöki palota; j.k.l.: I/XV EA
Kikiáltási ár: 500 Ft
98. tétel
Éljen Petőfi Rézkarc, papír, 9 x 15,5 cm. J.j.l.: Vén Zoltán; j.b.l.: Éljen Petőfi; j.k.l.: I/XXV EA
Kikiáltási ár: 500 Ft
99. tétel
Beethoven Rézkarc, papír, 19,5 x 10,5 cm. J.j.l.: Vén Zoltán; j.k.l.: 1/100
Kikiáltási ár: 500 Ft
100. tétel
Zsolnai Mária (Győr, 1957 - Győr, 2000)
Kisugárzás Pasztell, papír, 20 x 13,5 cm. J.j.l.: Zsolnay 90
Kikiáltási ár: 1 000 Ft
Árverési feltételek 1 A Csók István Antikvitás (1052 Budapest, Váci u. 31/a) - továbbiakban: árverező - előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak - továbbiakban árverési tételek – tulajdonosai, vagy eladásra jogosultjai, - továbbiakban: árvereztetők - megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából, mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2 Az árverező az internetről letölthető formátumban katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell – az árverést megelőzően – meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3 Árverezni kizárólag – az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált – licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelezőnek fogadják el. 4 Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitáló tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adás-vétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5 Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6 Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7 az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adás-vételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8 A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9 A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 18%. 10 A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20 % - át, mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván fizetni, 3 % bankkártya-jutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11 Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1052 Budapest Váci utca 31/a. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege - határidőben történő teljesítés esetén - beleszámít. 12 Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13 A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért, vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vételárra számított havi 5 % tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az árverező – írásbeli felszólítás után - szabadon értékesítheti és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14 A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik. 15 Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16 Az árverési katalógusban „VÉDETT", vagy „NO EXPORT" jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet /2001. Évi LXIV. Tv. 59. § (1) bek. b. /pont/. A „VÉDETT" jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi a tulajdonos változás pedig bejelentési kötelezettség alá esik /2001. Évi LXIV. Tv. 52. § (3) bek./ Kulturális javak külföldre viteléről a 2001. Évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17 Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező - a megbízásnak megfelelően – teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával az
[email protected] e-mail címre vagy a 00-36-1-318-2862 faxszámra elküldeni szíveskedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20 % előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizethetik készpénzzel a Csók István Antikvitásban, valamint átutalással a 11600006-00000000-46280541- ös bankszámlaszámra Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelenlevő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18 A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19 Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20 A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz. 21 A Csók István Antikvitás valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal. 22 A leütés után kifogásnak, vagy felszólamlásnak nincsen helye kivéve, ha a tárgy hamis – bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23 Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadóak, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének