13. árverés | 13th auction
14. árverés | 14th auction
Kiállítás megnyitó | Exhibition opening 2013. november 12-én kedden 18 és 20 óra között on Tuesday 12th November 2013 from 6 p.m. to 8 p.m. A kiállítás megtekintheto I On view 2013. november 13-tól 24-ig minden nap 10-18 óra között from 13th to 24th November daily from 10 a.m. to 6 p.m.
Árverés | Auction
Árverés | Auction
2013. november 27-én 18 órakor mutárgyak
2013. november 28-án 18 órakor bútorok, keleti tárgyak
on 27th November 2013 at 6 p.m. objects
on 28th November 2013 at 6 p.m. furnitures, asian art
Kiállítás és aukció helyszíne | Location of the exhibition and auction Biksady Galéria | Biksady Gallery H-1055 Budapest, Falk Miksa utca 24-26. Telefon: 0036 1 784 11 11 Fax: 0036 1 780 93 07 www.biksady.com |
[email protected] A katalógus megtekintheto a www.biksady.com honlapon The catalog is available on website www.biksady.com A tételeket összeállította | The lots are compiled by Kalmár Ervin, Sipos Dániel, Sipos Tünde Az árverés vezetoje | Auctioneer Sipos Dániel Fotó és képfeldolgozás | Photo and Imaging Mándoki Róbert, Kalmár Dániel és Ad Novas Kft.
Kiadta a Biksady Galéria Kft. | Edited by Biksady Galéria Ltd. Budapest, 2013 1
269. Tányér / plate Felvidék, 19. század eleje, festett, mázas keménycserép Hungarian, 19th century, painted, glazed pottery d: 28 cm
22 000 Ft 80 € 270. tál / Bowl Delft, 17. század második fele, Peter van Eenhoornak tulajdonítható, ónmázas fajansz mangán festéssel, restaurált Delft, second half of the 17th century, attributed to Peter van Eenhoor, stannic-glazed pottery with manganese painting, restored d: 39,5; m: 6,5 cm
160 000 Ft 560 €
271. Patikaedény / Pharmacy pot Delft, 17. század második fele, festett, ónmázas fajansz, E. Theriac, Andr. felírattal Delft, second half of the 17th century, painted, stannicglazed faiance, E. Theriac Andr. incription m: 18 cm
260 000 Ft 910 €
272. Tányér / Plate Meissen, 20. század eleje, festett, áttört porcelán Meissen, beginning of 20th century, painted, fretty porcelain m: 18,5 cm
12 000 Ft 40 € 273. Tányér / Plate Hollóháza, 1880 körül, Fischer Emil festette, mázas fehércserép Hollóháza, around 1880, painted by Emil Fischer, glazed white pottery d: 22 cm
36 000 Ft 130 € 2
274. Tányér / Plate német, 19. század, festett, mázas kerámia German, 19th century, painted, glazed pottery d: 25 cm
18 000 Ft 60 €
275. Tál / Plate Delft, 18. század második fele, festett, mázas keménycserép Delft, second half of the 19th century, painted, glazed pottery d: 37 cm
26 000 Ft 90 €
276. Fedeles váza / Vase AND cover Delft, 1700 körül, festett ónmázas fajansz, három harang jelzéssel, sérült Delft, around 1700, painted, tinglaze faience, The Three Bells brand, damaged m: 36 cm
75 000 Ft 260 €
277. Tányér pár / Pair of plates dán, 20. század, festett porcelán, virágmintás díszítéssel, Royal Copenhagen jelzéssel, számozott, sérült Danish, 20th century, painted porcelain, floral ornaments, Royal Copenhagen sign, numbered, damaged d: 19,5 cm
11 000 Ft 40 € 278. Dísztányér / Plate dán, 20. század első fele, Royal Copenhagen jelzéssel, festett porcelán Danish, first half of 20th century, Royal Copenhagen sign, painted porcelain d: 22 cm
2 000 Ft 10 € 279. Tál / Bowl Villeroy&Boch, Wallerfangen, 20. század, mázas kerámia Villeroy&Boch, Wallerfangen, 20th century, glazed pottery d: 13,5 cm
2 000 Ft 10 € 280. Tál / Bowl Rosenthal, 20. század, festett aranyozott fehércserép Rosenthal, 20th century, painted, gilded white pottery d: 20,5 cm
3 000 Ft 10 € 281. Tányér, 6 db / Plates 6 pieces Budapest, 1880 körül, Fischer Emil, festett, aranyozott porcelán Budapest, around 1880, Emil Fischer, painted, gilded porcelain d: 26 cm
18 000 Ft 60 €
282. Szószos tál / Sauce dish Budapest, 1921, Láng Mihály porcelánfestő jelzéssel, festett, aranyozott porcelán Budapest, 1921, Mihaly Lang porcelainpainter, painted, gilded porcelain m: 19 cm
1 000 Ft 4 € 283. Szószos tál / Sauce pot Herend, 20. század első fele, festett porcelán Herend, first half of 20th century, painted porcelain m: 11 cm
1 000 Ft 4 € 284. Kináló, 3 db Serving dishes, 3 pieces Herend, 20. század, festett, aranyozott porcelán Herend, 20th century, painted, gilded porcelain m: 9 cm; h: 15; 15 cm
13 000 Ft 50 € 285. Kanna / Pot Herend, 19. század első fele, festett, aranyozott porcelán Herend, first half of 19th century, painted, gilded porcelain m: 21 cm
12 000 Ft 40 € 286. Kanna / Pot Herend, 1940, festett, aranyozott porcelán, sérült Herend, 1940, painted, gilded porcelain, damaged m: 16 cm
3 000 Ft 10 €
287. Váza, 2 db / VasE pair Herend, 20. század második fele, festett porcelán Herend, second half of 20th century, painted porcelain m: 20 cm ; m: 23 cm
13 000 Ft 50 € 288. Váza, 2db / Vase pair Herend, 20. század második fele, festett porcelán Herend, second half of 20th century, painted porcelain m: 29,5 cm ; m: 33,5 cm
12 000 Ft 40 €
289. Teás készlet / Tea set francia, 1900 körül, festett, aranyozott porcelán, apró sérülésekkel, hiányos French, around 1900, painted, gilded porcelain, small damages, incomplete m: 6 cm; 18 cm; 17,5 cm; 15 cm; d: 14,5 cm; 19 cm
24 000 Ft 80 €
290. Csokoládés csésze / Chocolate cup Bécs, alj 1740 körül, csésze 1770 körül, pótolt, restaurált, kakiemon díszítéssel Vienna, saucer around 1740, cup around 1770, replaced, restored, kakiemon decoration d: 6,5 cm; m: 6,8 cm; d: 13,7; m: 3 cm
180 000 Ft 630 €
291. Teás készlet / Tee set német, 20. század, aranyozott porcelán, apró sérüléssel German, 20th century, gilded porcelain, small damages m: 7-19 cm
16 000 Ft 60 €
292. Kanna és cukordoboz / Can and sugar-box Herend, 20. század közepe, festett, aranyozott porcelán Herend, middle of 20th century, painted, gilded porcelain m: 11,5; 18 cm
14 000 Ft 50 €
293. Díszváza / Vase Herend, 19. század második fele, kőedény, Cubash életfás dekoráció, benyomott kisbetűs herend jelzéssel, apró sérüléssel Herend, second half of the 19th century, earthenware, Cubash life tree decoration, small letter Herend sign, small damages m: 57 cm
320 000 Ft 1 120 €
294. Kaspó / Plant pot Herend, 20. század második fele, festett, aranyozott porcelán Herend, second half of the 20th century, painted, gilded porcelain m: 15 cm
6 000 Ft 20 € 295. Teás csésze aljjal Tea cup with saucer Herend, 19. század közepe, festett porcelán Herend, middle of 19th century, painted porcelain m: 7 cm; d: 14 cm
5 000 Ft 20 € 296. Váza / Vase Herend, 20. század második fele, festett aranyozott porcelán, plasztikus virágmotívumokkal Herend, second half of 20th century, painted, gilded porcelain, plastic floral ornaments m: 13 cm
1 000 Ft 4 € 297. Díszváza / Vase Herend, 20. század, festett, aranyozott porcelán Herend, 20th century, painted, gilded porcelain m: 18 cm
5 000 Ft 20 € 298. Váza / Vase Herend, 20. század első fele, festett aranyozott porcelán Herend, first half of the 20th century, painted, gilded porcelain m: 25,5 cm
16 000 Ft 60 € 299. Cukortartó Sugar pot magyar, 1900 körül, festett, mázas fehércserép, merítőkanállal Hungarian, around 1900, painted, glazed white pottery, with scoop m: 13 cm
2 000 Ft 10 €
300. Váza / Vase cseh, 19. század vége, festett, aranyozott porcelán, jelzett: Vienna, formaszám: 5542 Czeh, end of the 19th century, painted, gilded porcelain, sign: Vienna, formnumber: 5542 m: 32 cm
80 000 Ft 280 €
301. Kínáló / Serving dish olasz, 19. század második fele, festett, mázas kerámia, Ginori jelzéssel Italian, second half of 19th century, painted, glazed pottery, Ginori sign m: 22 cm
28 000 Ft 100 € 302. Fedeles díszváza / Vase with cover Herend, 20. század, mázas, festett porcelán Herend, 20th century, glazed, painted porcelain m: 60 cm
150 000 Ft 530 €
303. Leveses tál / Soup bowl cseh, 20. század első fele, festett aranyozott porcelán, sérült Czech, first half of 20th century, painted, gilded porcelain, damaged m: 42 cm
26 000 Ft 90 € 304. Leveses tál / Soup bowl olasz, 20. század második fele, festett, aranyozott ónmázas fajansz, sérült Italian, second half of the 20th century, painted, gilded lead gloss faiance, damaged m: 25 cm
20 000 Ft 70 € 305. Kávés készlet / Coffee set, 6 pieces Hollóháza, 20. század, aranyozott, mázas porcelán Hollóháza, 20th century, gilded, glazed porcelain m: 5,5 cm; d: 11 cm
8 000 Ft 30 € 306. Kínáló, 2 db / Dessert serving, pair Herend, 20. század, festett aranyozott fehércserép, fedeles és füles kínáló Herend, 20th century, painted, gilded white pottery, seving dishes with cover and ears m:11,5 cm; d: 15 cm
9 000 Ft 30 € 307. Kávés és teáskészlet / Coffee and tea set magyar, 19. század vége, aranyozott, mázas porcelán, sérült, hiányos Hungarian, end of the 19th century, gilded, glazed porcelain, damaged, incomplete m: 5,5-14 cm
8 000 Ft 30 € 308. Porcelán tál, 3db / Porcelain plate, 3 pieces Herend, 19. és 20. század, festett, aranyozott, áttört porcelán Herend, 19th and 20th century, painted, gilded, inwrought porcelain d: 4-20 cm
10 000 Ft 40 € 10
309. Talpas kínáló / Stemmed bowl cseh, 20. század második fele, festett, aranyozott porcelán, formaszám: 1076 Czech, second half of the 20th century, painted, gilded porcelain, form number: 1076 m: 46 cm
18 000 Ft 60 € 310. Gyertyatartó / Candelabra Herend, 20. század első fele, két részből álló, három karú, festett, aranyozott fehércserép 7915/FV formaszám Herend, first half of 20th century, 2-piece, three arms, painted, gilded white pottery, 7915/FV form number m: 23 cm
6 000 Ft 20 € 311. Váza / Vase osztrák, 1900 körül, faragott mészkő, szecessziós díszítéssel, Aspasia alakjával Austrian, around 1900, carved chalk, with art nouveau decoration, with figure of Aspasia m: 20 cm
18 000 Ft 60 € 312. Asztaldísz / Centerpiece német, 1900 körül, Kronach és G. R. jelzéssel, festett, aranyozott porcelán, irizáló felülettel, sérült German, around 1900, Kronach and G. R. sign, painted, gilded porcelain, iridescent surface, damaged h: 35 cm
8 000 Ft 30 € 313. Különféle porcelántárgyak, 3 db Various porcelain objects, 3 pieces Európa, 20. század, festett, mázas porcelán / Europa, 20. century, painted, enamelled porcelain m: 6-9 cm
1 000 Ft 4 € 314. Kanna / Pot Herend, 1941, festett, aranyozott porcelán, madárdíszes fedele sérült Herend, 1941, painted, gilded porcelain, bird ornamented headpiece damaged m: 16 cm
3 000 Ft 10 € 11
315. Porcelán figura Porcelain figure Herend, 20. század első fele, tervező: Horvai J., mázas porcelán Herend, beginning of 20th century, design: Horvai, porcelain with glazed parts m: 48 cm
8 000 Ft 30 € 316. Porcelán figura Porcelain figure német, 20. század, festett porcelán German, 20th century, painted porcelain m: 16 cm
3 000 Ft 10 € 317. Porcelán figura Porcelain figure Herend, Markup Béla terve, 1927, mázas porcelán Herend, design by Bela Markup, 1927, glazed porcelain m: 20 cm
12 000 Ft 40 €
318. Porcelán figura Porcelain figure cseh, 1920 körül, mázas, festett kerámia, R jelzéssel, formaszám: 12440 Czech, around 1920, glazed, painted ceramic, Signed R, formnnumber: 12440 m: 30 cm
22 000 Ft 80 € 319. Porcelán figura Porcelain figure Rosenthal, 1814-1917 közötti jellel, Selb Bavaria, mázas porcelán Rosenthal, between 1814 and 1917, Selb Bavaria, glazed porcelain m: 32 cm
11 000 Ft 40 €
320. Porcelán figura Porcelain figure német, 20. század eleje, mázas porcelán German, first half of the 20th century, glazed porcelain m: 28,5 cm
50 000 Ft 180 €
321. Porcelán figura / Porcelain figure Rosenthal, 20. század első fele, festett, mázas porcelán, Karl Himmelstoss (1878-1967), Rosenthal Kunst Abteilung jelzéssel Rosenthal, first half of 20th century, painted, glazed porcealin, Karl Himmelstoss (1878-1967) sign: Rosenthal Kunst Abteilung m: 16,5 cm
11 000 Ft 40 € 322. Porcelán figura / Porcelain figure angol, 20. század, festett, aranyozott porcelán, sérült English, 20th century, painted, gilded porcelain, damaged m: 27 cm
3 000 Ft 10 € 323. Porcelán figura / Porcelain figure német, 20. század első fele, "AO" jelzéssel, mázas porcelán German, first half of the 20th century, "AO" sign, glazed porcelain m: 45 cm
8 000 Ft 30 € 324. Porcelán figura / Porcelain figure Európa, 20. század, festett, aranyozott, porcelán, áttört csipke díszítéssel Europa, 20th century, painted, gilded porcelain, with broché-lace decoration m: 16,5 cm
12 000 Ft 40 € 325. Porcelán figura / Porcelain figure Herend, 20. század második fele, festett porcelán Herend, second half of the 20th century, painted porcelain m: 21,5 cm
5 000 Ft 20 € 13
326. Porcelán figura Porcelain figure magyar, 20. század, jelzett: Izsépy Margit, eozin mázas, festett aranyozott kerámia Izsépy Margit, eosin gloss, painted, gilded ceramic m: 25 cm
30 000 Ft 110 € 327. Váza, 2 db és kínáló, 2 db Pair of vase and pair of serving dish magyar, 20. század, Gorka Géza (1895-1971), mázas, festett kerámia hungarian, 20th century, Gorka Géza (1895-1971) glazed, painted ceramic m: 3-18 cm
28 000 Ft 100 € 328. Porcelán figura / Porcelain figure magyar, 20. század, jelzett: Izsépy Margit, eozin mázas, festett, aranyozott kerámia hungarian, 20th century, sign: Izsépy Margit, eozin glazed, painted, gilded ceramic m: 24 cm
30 000 Ft 110 € 329. Váza / Vase magyar, 20. század, Gorka Lívia (1925-2011), mázas kerámia hungarian, 20th century, Gorka Lívia (1925-2011), glazed ceramic m: 21 cm
16 000 Ft 60 € 330. Porcelán figura / Porcelain figure magyar, 20. század, Ráhmer Mária (1911-1998), festett, mázas kerámia hungarian, 20th century, Maria Rahmer (1911-1998), painted, glazed ceramic m: 20 cm
8 000 Ft 30 €
331. Asztalközép / Centerpiece magyar, 19. század vége, ezüstözött réz, sérült Hungarian, end of 19th century, silvered brass, damaged m: 17 cm
18 000 Ft 60 €
332. Kínáló / Serving dish magyar, 20. század, ezüstözött fém Hungarian, 20th century, silvered metal 14*45*47 cm
15 000 Ft 50 €
333. Kínáló / Serving dish magyar, 20. század első fele, ezüstözött réz, üveg betéttel Hungarian, first half of the 20th century, silvered brass with glass insert m: 16,5 cm
15 000 Ft 50 €
334. kínáló / Serving dish osztrák, 1900 körül, ezüstözött fém Austrian, around 1900, silvered metal 19*27*22 cm
15 000 Ft 50 €
335. Kaviár kínáló Caviar serving Svájc, Bodum gyár, 1970 körül, rozsdamentes krómozott acél, réz rátetekkel, két darab formába fújt üvegbetéttel Swiss, Bodum factory, around 1970, stainlesschromium plated steel, with brass mounting, with 2 pieces of blown glass inset m: 18 cm ; d: 20 cm
8 000 Ft 30 € 336. Kínáló / Serving dish német, 1920 körül, ezüstözött fém, üvegbetét hiányzik German, around 1920, silvered metal, glass inset missing m: 22,5 cm
9 000 Ft 30 € 337. Teáskanna melegítővel Teapot with warmer osztrák, 1900 körül, krómozott fém, esztergált fa füllel Austrian, around 1900, chromium-plated metal, turned, wooden handle 31*26*22 cm
44 000 Ft 150 € 338. Teáskanna melegítővel Teapot with warmer osztrák, 1900 körül, krómozott fém Austrian, around 1900, chrome-plated metal 37*22*24 cm
44 000 Ft 150 € 339. Kés készlet / Knife set magyar, 19. század második fele, acél penge ébenfa markolattal, ezüst rátétekkel, díszdobozban, sérült, hiányos Hungarian, second half of the 19th century, steel with ebony handle, with silver overlays, in decorated case, damaged, incomplete h: 24,5 cm
55 000 Ft 190 € 340. Kínáló / Serving dish osztrák, 1900 körül, krómozott fém üvegbetéttel Austrian, around 1900, chrome-plated metal with glass inset m: 21,5 cm; d:18 cm
15 000 Ft 50 € 16
341. Kínáló / Serving dish osztrák, 1900 körül, ezüstözött fém Austrian, around 1900, silvered metal m: 29,5 cm
30 000 Ft 110 € 342. Ékszertartó Jewellry box osztrák, 20. század eleje, sárgaréz, metszett üveg, tükörbetéttel Aurstian, beginning of the 20th century, brass, engraved glass, mirror inset 46*19*12 cm
26 000 Ft 90 €
343. Pezsgő és borhűtő Champagne and wine cooler magyar, 1920 körül, ezüstözött fém, az egykori Pannónia Szálló készletéből, vésett felirattal Hungarian, around 1920, silvered metal, from the collection of the former Pannónia Szálló, Budapest, with carved inscription m: 79 cm
36 000 Ft 130 €
344. Ereklyetartó Reliquary magyar, 1916, A koronázási domb történelmi földje, Hadsegélyező Hivatal-Auguszta Alap- A nagy háború özvegyei, árvái és rokkantjai javára, Nr.: 2085, öntött, csiszolt üveg Hungarian, 1916, land from the hill of the coronation, Nr.: 2085, casted, polisheg glass with inscription m: 6 cm
10 000 Ft 40 € 345. Tányér / Plate magyar, 20. század, Tevan Margit (1901-1978), ezüstözött réz Hungarian, 20th century, Margit Tevan (19011978), silvered brass d: 24 cm
28 000 Ft 100 € 17
346. Tányér / Plate Fischer Emil, Budapest, 1880 körül, festett, aranyozott porcelán Emil Fischer, Budapest, around 1880, painted, gilded porcelain d: 20,5 cm
38 000 Ft 130 € 347. Tányér / Plate Fischer Emil, Budapest, 1880 körül, festett, aranyozott porcelán Emil Fischer, Budapest, around 1880, painted, gilded porcelain d: 25,5 cm
38 000 Ft 130 € 348. Dísztányér / Plate Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század eleje, festett, aranyozott, mázas porcelánfajansz Zsolnay factory, Pécs, beginning of 20th century, painted, gilded, glazed porcelain faiance ware d: 20,5 cm
55 000 Ft 190 € 349. Dísztál / Bowl Zsolnay-gyár, Pécs, 1890 körül, festett, mázas, porcelánfajansz, áttört, fésűkagyló mintával, családi jelzéssel, formaszám: 3795 Zsolnay-factory, Pécs, around 1890, painted, glazed porcelainfaiance with pearl-form decoration, formnumber: 3795 d: 49, 5 cm
190 000 Ft 670 €
350. Díszkancsó pár / Jug pair Fischer Ignác, Budapest, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép áttört díszítéssel, máz alatti jellel, sérült, javított máz részekkel Ignac Fischer, Budapest, around 1890, painted, gilded white pottery, plate tracery, sign under gloss, damaged, revised gloss parts m: 48 cm
160 000 Ft 560 € 18
351. Díszváza / Vase Zsolnay - gyár, Pécs, 1870 körül, mázas fehércserép, áttört díszítéssel, formaszám: 1181, benyomott márkajelzéssel Zsolnay factory, Pécs, around 1870, glazed white pottery, plate-tracery, form number: 1181, brand sign m: 31 cm
130 000 Ft 460 € 352. Fedeles váza / Vase with cap Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század közepe, porcelánfajansz, pasztell színű mázzal festett, keleti ornamentikával díszített, 9944-es formaszám Zsolnay-manufacture, Pécs, middle of the 20th century, porcelain ware, painted with pastel colored gloss, decorated with oriental ornament, formnumber 9944. m: 34 cm
280 000 Ft 980 € 353. Dísztál / Plate magyar, 20. század első fele, Schütz Cilli, festett, aranyozott fehér cserép, sérült Hungarian, first half of the 20th century, Schütz Cilli, painted, gilded white pottery, damaged d: 40 cm
30 000 Ft 110 € 354. Dísztányér / Plate Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század, festett, aranyozott fehércserép, benyomott márkajelzéssel, formaszám: 4236 Zsolnay factory, Pécs, 20th century, painted, gilded white pottery, brand sign, form number: 4236 d: 21,5 cm
36 000 Ft 130 € 19
355. Lámpa / Lamp Zsolnay-gyár, Pécs, Zsolnay Júlia, 1926 körül, transzparens opac és eozin mázak jelzett: öttornyos pecsét Zsolnay factory, Pécs, Julia Zsolnay, around 1926, transparent opaque and eosine gloss, '5 tower' seal d: 12 cm; m: 27,5 cm
90 000 Ft 320 €
356. Kaspó / Plant pot Zsolnay-gyár, Pécs, 1926 körül, Zsolnay Júlia, transzparens opak és eozin mázak, jelzett: benyomott 8537, öttornyos pecsét, hajszál repedt Zsolnay factory, Pécs, around 1926, Julia Zsolnay, transparent opaque and eosine gloss, sign: 8537, '5 tower' seal, hairline crack d: 24,5 cm
160 000 Ft 560 €
357. Kancsó / Jug Zsolnay - gyár, Pécs, 1880 körül, festett, aranyozott fehércserép, benyomott márkajelzéssel, formaszám: 3538 Zsolnay factory, Pécs, around 1880, painted, gilded white pottery, brand sign, form number: 3538 m:32 cm
85 000 Ft 300 €
358. Kínáló / Serving dish Fischer József, 1880 körül, festett, aranyozott áttört fehércserép, restaurált Jozsef Fischer, around 1880, painted, gilded, fretty white pottery, restored h: 39 cm
110 000 Ft 390 €
359. Váza / Vase Fischer Ignác, 1890 körül, festett, aranyozott fehércserép, talpán Fischer Budapest jelzéssel, restaurált Ignác Fischer, around 1890, painted, gilded white pottery, Fischer Budapest sign on the sole, restored m: 30 cm
110 000 Ft 390 €
360. Kávéskészlet / Coffe set Budapest, 1880 körül, Fischer József, festett, aranyozott porcelán, 6db csésze, 4 db alj Budapest, around 1880, Jozsef Fischer, painted, gilded porcelain, 6 cups and 4 saucers m: 5 cm; d: 10 cm
36 000 Ft 130 €
részlet / detail
361. CserépKályha / Tile Stove magyar, 1860-70 körül, mázas fehércserép / Hungarian, around 1860-70, glazed white pottery 200*60*60 cm
950 000 Ft 3 330 €
362. Kancsó / Jug Pécs, Zsolnay Vilmos, Z.V. Pécs jelzéssel, 1880-90 körül; formaszám: 36, festett, mázas keménycserép, apró sérülésekkel Pécs, Vilmos Zsolnay, Z.V. Pécs sign, 1880-90, form number: 36, painted, glazed pottery, small damages m: 15,5 cm
18 000 Ft 60 €
363. Díszváza / Vase cseh, 19. század vége, mázas porcelánfajansz, talpán masszába nyomott jelzett: Steidl Znaim, formaszám: 1273, sérült, hiányos Czech, end of the 19th century, glazed procelain ware, incription print on the sole: Steidl Znaim, form number: 1273, damaged, incomplete m: 37 cm
40 000 Ft 140 €
364. Építészeti kerámia Architectural pottery Zsolnay-gyár, Pécs, 1899, Steindl Imre tervei alapján, házi oltár elemek, jelzett: benyomott öttoronyos pecsét, 1899 31/3; azonosító 2355, pirogánit gyár vezetőjének a szignója Analógia: Országház szoborfülkéi; Budapesti Belvárosi Nagytemplom Korona: d: 36cm; m: 18cm; 2db csúcsdísz: d: 12,6 cm; m: 33,5 cm; posztamens: d: 25 cm, apró sérüléssel Zsolnay factory, Pécs, 1899, design by Imre Steindl, home altar elements, sign: '5 tower' seal, 1899 31/3, code: 2355, sign of the leader of pyrogranite factory. Analogy: statue niches of Parliament, Budapest Cathedral, small damages
460 000 Ft 1 610 €
365. Épületdísz Building decoration Zsolnay-gyár, Pécs, 1880 körül, mázas fehércserép, öt tornyos pecséttel jelezve, sérült Zsolnay factory, Pécs, around 1880, galzed white pottery, ‚5 tower’ seal, damaged m: 78 cm
460 000 Ft 1 610 €
366. Váza, 2 db / VASE PAIR Zsolnay-gyár, Pécs, 1900 körül, festett, aranyozott, mázas, fehércserép Zsolnay factory, Pécs,around 1900, painted, glazed, white pottery m: 13 cm
8 000 Ft 30 € 367. Kaspó és váza / Plant pot and vase Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század második fele, festett, aranyozott, fehércserép Zsolnay factory, Pécs, second half of the 20th century, painted, gilded white pottery m: 18; 20 cm
11 000 Ft 40 € 368. Fedeles doboz, 3db Lidded case, 3 pieces Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század, festett, aranyozott fehércserép Zsolnay factory, Pécs, 20th century, painted, gilded white pottery m: 7 cm
32 000 Ft 110 € 369. Váza / Vase Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század vége, festett, aranyozott mázas fehércserép Zsolnay factory, Pécs, end of 20th century, painted, gilded gloss, white pottery m: 27 cm
8 000 Ft 30 € 370. Váza pár / Vase Pair Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század második fele, festett, aranyozott fehércserép, Rubinszkó Rita és Szilberné aranyozók jelzésével Zsolnay factory, Pécs, second half of 20th century, painted, gilded white pottery, sign of gilders (Rita Rubiszkó, Szilberné) m: 34 cm
22 000 Ft 80 € 371. Váza / Vase Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század vége, eozin mázas fehércserép, talpán máz feletti jelzés, sérült Zsolnay factory, Pécs, end of 20th century, eosin gloss, white pottery, incription on sole, damaged m: 26,5 cm
7 000 Ft 20 € 372. Kupa / Cup francia, 1920 körül, eosinmázas kerámia, Ceramique Ramervillers jelzéssel French, around 1920, eosine glazed pottery, Ceramique Ramervillers sign m: 12 cm
6 000 Ft 20 € 24
373. Kaspó / Plant pot Svájc, 1910 körül, festett, irizáló mázas kerámia, jelzett: MC Thun 763, restaurált Swiss, around 1910, painted, glazed ceramic, sign: MC Thun 763, restored m: 19 cm
24 000 Ft 80 €
374. Lámpatest / Lantern francia, 1900 körül, Boulogne jelzéssel, eosinmázas kerámia French, around 1900, Boulogne sign, eosine glazed pottery m: 37 cm
44 000 Ft 150 € 375. Dísztál / Plate Zsolnay-gyár, Pécs, 1870 körül, brokátarany díszítéssel, máz alatti jel: Zsolnay Pécs TJM Zsolnay factory, Pécs, around 1870, gold brocade ornaments, sign under gloss: Zsolnay Pécs TJM d: 23 cm; m: 7 cm
50 000 Ft 180 € 376. Díszváza / Vase francia, 20. század, repesztett mázas, kerámia, hólyagos edénytest, formaszám: 712 French, 20th century, glazed ceramic, blistery form, formnumber: 712 m: 24 cm
34 000 Ft 120 €
377. Váza / Vase francia, 1920 körül, Daum-gyár, Nancy, Joseph Mougin terve(1876-1961), formaszám: I. 55J., mázas kőedény French, around 1920, Daum factory, design by Nancy, Joseph Mougin (1876-1961), form number: I. 55J., glazed earthenware m: 28 cm
55 000 Ft 190 €
378. Levélnehezék / Letter weight osztrák, 1930 körül, Peter Tereszczuk (1875-1963) terve, bronz, fa Austrian, around 1930, design by Peter Tereszczuk (1875-1963), bronze, wood m: 11 cm
85 000 Ft 300 €
379. Figura / Figure angol, 20. század, szürkeöntvény, sérült English, 20th century, grey cast iron, damaged m: 30 cm
12 000 Ft 40 €
380. Asztaldísz Table decoration magyar, 20. század eleje, bronz, márvány talapzaton Hungarian, beginning of the 20th century, bronze on marble pedestal h: 20 cm
12 000 Ft 40 € 381. Figura / Figure német, 20. század első fele, festett fém, sárgaréz German, first half of the 20th century, painted metal, brass m: 24 cm
18 000 Ft 60 € 382. Levélnehezék Letter weight német,19. század, bronz, Endsdorfer jelzéssel German, 19th century, bronze, Endsdorfer sign m: 12 cm
11 000 Ft 40 € 383. Bronz figura Bronze figure német, 20. század, bronz German, 20th century, bronze m: 22 cm
16 000 Ft 60 €
384. Sétabot, 3 db / Cane, 3 pieces osztrák, 1900 körül, fa, elefántcsont, szaru és fém markolattal, Geschützt felirattal, Ferenc József ábrázolásával, címerrel és koronával 1830.18.8.-1900 jelzéssel Austrian, around 1900, wood, ivory, horn and metal handle, inscription: Geschützt, with Joseph Ferenc imagery, crest and crown, sign: 1830.18.8.-1900 h: 80-100 cm
160 000 Ft 560 € 385. Sétabot esernyővel / Cane with umbrella német, 1920 körül, bambusz borítással / German, around 1920, bamboo overlay h: 90 cm
22 000 Ft 80 €
386. Gyertyatartó pár / Pair of candelabra francia, 19. század második fele, Clodion jelzéssel, bronz, márvány talapzaton French, second half of the 19th century, Clodion sign, bronze, on marble pedestal m: 21 cm
85 000 Ft 300 €
387. Díszváza pár / Pair of vase francia, 19. század második fele, aranyozott réz, sérült French, second half of the 19th century, gilded brass, damaged m: 50 cm
80 000 Ft 280 €
388. Gyertyatartó pár / Pair of candelabra magyar, 19. század második fele, sárgaréz Hungarian, second half of the 19th century, brass m: 24 cm
22 000 Ft 80 €
389. Ámor / Amor francia, 19. század, öntötte: Duplan et Sallts, tűzaranyozott bronz, márvány talapzaton French, 19th century, casted by Duplan et Sallts, firegilded bronze on marble pedestal m: 30 cm
480 000 Ft 1 680 €
390. Szobor pár / Pair of statue francia, 19. század második fele, Hermész és Hesztia, mitológiai témájú frízzel, bronz, márvány talapzaton French, second half of the 19th century, Hermes and Hestia, with mitological symbols on marble pedestal m: 55 cm
120 000 Ft 420 €
391. Szitakötő és pillangó / Dragonfly and butterfly francia, 1900 körül, Causse Cadet terve alapján, bronzírozott és aranyozott szürkeöntvény, festett fa talapzaton, apró sérüléssel French, around 1900, design by Causse Cadet, bronzed and gilded grey cast-iron, on painted wood pedestal, small damages m: 41 cm/db
90 000 Ft 320 €
392. Női figura / Woman figure francia, 1900 körül, festett, öntött, fém, márvány talapzaton, art nouveau sítlusban French, around 1900, painted, cast metal, on marble pedestal, in art nouveau style m: 39 cm
18 000 Ft 60 €
393. Női figura / Woman figure francia, 1900 körül, Jules Barian: Le Liseron jelzéssel, bronzírozott szürkeöntvény French, around 1900, signature: Jules Barian: Le Liseron, bronzed grey-casted iron m: 37 cm
16 000 Ft 60 € 30
394. Asztaldísz / Table decoration francia, 1930 körül, fémöntvény plasztikus női figura ábrázolással, márvány talapzaton French, around 1930, casted iron, woman figure on marble pedestal m: 27 cm
18 000 Ft 60 €
395. Óra / Clock osztrák, 1900 körül, ón / Austrian, around 1900, tin m: 32 cm
9 000 Ft 30 € 396. Gyertyatartó pár Pair of candelabra osztrák, 1900 körül, öntött réz Austrian, around 1900, cast brass h: 20 cm
38 000 Ft 130 €
397. Bronz figura / Bronze figure osztrák, 1900 körül, öntött bronz, Lemel 90 jelzéssel, sérült, hiányos Austrian, around 1900, cast bronze, Lemel 90 sign, damaged, incomplete m: 20 cm
26 000 Ft 90 €
398. Kézitükör / Hand mirror magyar, 1900 körül, sárgaréz tükörbetéttel, art nouveau stílusban Hungarian, around 1900, brass inset, in art nouveau style h: 43 cm
15 000 Ft 50 €
399. Szalvétatartó / Serviette holder osztrák, 1900 körül, préselt vörösréz, art nouveau stílusban Austrian, around 1900, extreuded copper, in art nouveau style 13*14,5 cm
6 000 Ft 20 € 400. Különféle fémtárgyak, 3 db Various metal objects, 3 pieces francia, 1900 körül, sárga és vörösréz, art nouveau stílusban French, around 1900, brass and cooper, in art nouveau style m: 4-9 cm
2 000 Ft 10 € 401. Asztali írókészlet / Table writing set francia, 1900 körül, öntött ón, Ophélia art nouveau stílusú ábrázolásával, sérült French, around 1900, cast tin imagery of Ophelia in art nouveau style, damaged h: 31,5 cm
11 000 Ft 40 € 402. Váza / Vase francia, 1900 körül, öntött fém, art nouveau stílusú dekorációval, festés nyomaival French, around 1900, cast metal, art nouveau style decoration, with traces of painting m: 13 cm
11 000 Ft 40 € 403. Lámpatest / Lamp form francia, 1920 körül, festett, patinázott sárgaréz / French, around 1920, painted, patinated brass m: 26 cm
9 000 Ft 30 € 404. Morzsalapát / Crumb scoop magyar, 1900 körül, préselt sárgaréz, art nouveau stílusban Hungarian, around 1900, extruded brass, in art nouveau style 21 cm
12 000 Ft 40 € 405. Névjegykártya tartó / Business card holder francia, 1900 körül, bronz, art nouveu stílusban / French, around 1900, bronze in art nouveau style 29*23 cm
28 000 Ft 100 € 32
406. Tintatartó / Ink pot osztrák, 1900 körül, festett üveg, hiányos Austrian, around 1900, painted glass, incomplete d: 11 cm
16 000 Ft 60 € 407. Névjegykártyatartó / Business card holder német, 20. század, préselt fém / German, 20th century, extruded metal 14*9 cm
4 000 Ft 10 €
408. Névjegykártya - gyufa tartó Business card holder and match-stand osztrák, 1900 körül, polírozott bronz, art nouveau stílusban Austrian, around 1900, polished bronze, in art nouveau style h: 13; 17 cm
15 000 Ft 50 €
409. Kínáló / Serving dish francia, 1900 körül, C. Bonnefond jelzéssel, bronz, art nouveau stílusban French, around 1900, signature: C. Bonnefond, bronze in art nouveau style h: 34,5 cm
14 000 Ft 50 € 410. Tintatartó / Ink pot osztrák, 1900 körül, öntött bronz, art nouveau stílusban, sérült Austrian, around 1900, cast bronze, in art nouveau style, damaged h: 23,5 cm
14 000 Ft 50 €
411. Névjegykártya tartó / Business card holder osztrák, 1900 körül, bronz, apró sérüléssel Austrian, around 1900, bronze, with small damages h: 19 cm
16 000 Ft 60 €
412. Fényképtartó / Picture frame osztrák, 1900 körül, préselt réz / Austrian, around 1900, extruded brass m: 15 cm
5 000 Ft 20 € 413. Képkeret / Picture frame osztrák, 1900 körül, vésett fa, festett üveg képpel Austrian, around 1900, carved wood, painted glass with picture 26,5*15 cm
4 000 Ft 10 € 414. Keret / Frame német, 1920 körül, faragott fa / German, around 1920, carved wood 53*32,5 cm
2 000 Ft 10 € 415. Fényképtartó / Picture frame osztrák, 1900 körül, préselt réz, festés nyomaival Austrian, around 1900, extruded brass, with traces of painting 19,5*13,5 cm
3 000 Ft 10 €
416. Fényképkeret / Picture frame francia, 1900 körül, fa, réz rátéttel French, around 1900, wooden, with brass overlay 27,5*55 cm
14 000 Ft 50 €
417. Keret / Frame francia, 1900 körül, faragott fa / French, around 1900, carved wood 37,5*41 cm
3 000 Ft 10 €
418. Dísztányér / Plate francia, 1900 körül, mázatlan kerámia, art nouveau dekorációval French, around 1900, unglazed pottery, art nouveau decoration d: 25,5 cm
2 000 Ft 10 €
419. Tortatartó / Cake holder osztrák, 1900 körül, festett kerámialap fém talpon, sérült Austrian, around 1900, painted ceramic-plate on iron stand, damaged d:30 cm; m: 14 cm
12 000 Ft 40 €
420. Alátét / Underplate francia, 1910 körül, festett porcelán, kopott French, around 1910, painted porcelain, worn d: 25 cm
1 000 Ft 4 €
421. Képkeret / Picture frame francia, 1900 körül, A. Broque jelzéssel, zománcozott vas, sérült French, around 1900, A. Broque sign, enamelled iron, damaged 21*14 cm
16 000 Ft 60 €
422. Díszváza / Vase magyar, 20. század, Smetana Ágnes (1961-), lüszteres irizáló, relief díszes üveg, apró sérüléssel az alján Hungarian, 20th century, Agnes Smetana (1961- ), lustered, iridescent, relief glass, small damages on the bottom d: 13 cm; m: 15 cm
40 000 Ft 140 € 423. Váza / Vase magyar, 20. század első fele, festett, színezett üveg Hungarian, first half of the 20th century, painted, colored glass m: 17,5 cm
16 000 Ft 60 €
424. Váza / Vase osztrák, 1920 körül, öntött, mattított üveg Austrian, around 1920, cast, matted glass m: 16,5 cm
44 000 Ft 150 €
425. Kínálótál / Serving dish osztrák, 1930 körül, formába fújt üveg Austrian, around 1930, glass blown into form m: 8,5; d: 25,5 cm
10 000 Ft 40 €
426. Üvegtégely / Jar Daum-gyár, Nancy, 1900 körül, csiszolt, festett üveg, ezüstözött fedőrésszel Daum factory, Nancy, around 1900, polished, painted glass, silvered lid m: 8 cm
48 000 Ft 170 € 427. Díszkancsó / Jug német, 1900 körül, színes üveg, ón szerelékkel, dugóval German, around 1900, colored glass, stannic fitment, with cork m: 14 cm
48 000 Ft 170 € 428. Karaffa / Carafe francia, 1900 körül, színes üveg, art nouveau stílusú ón szerelékkel, apró sérüléssel French, around 1900, colored glass, in art nouveau styl, stannic fitment, samll damages m: 41 cm
140 000 Ft 490 € 37
429. Üvegpalack, 4 db Glass-bottle, 4 pieces magyar, 20. század eleje, csiszolt és festett, fújt és öntött üveg Hungarian, beginning of the 20th century, polished and painted, casted and blown-glass m: 20-26 cm
5 000 Ft 20 €
430. Likőrös üveg Liqueur glass Csehszlovákia, 20. század, metszett üveg Czech-Slovakia, 20th century, engraved glass m: 18,5 cm
1 000 Ft 4 €
431. Váza és hamutál Vase and ash tray Ajka, 20. század, színezett, csiszolt ólomkristály, ezüst szerelékkel Ajka, 20th century, colored, polished lead crystal, silver fitment m: 33 cm; d: 13,5 cm
14 000 Ft 50 € 432. Váza / Vase magyar, 1937-1966 közötti fémjellel, 900 ezrelékes ezüst szerelékes metszett ólomkristály, sérült Hungarian, 1937-1966, 900 per mille silver fitted engraved lead crystal, damaged m: 27,5 cm
18 000 Ft 60 € 433. Likőrös karaffa Liqueur carafe osztrák, 1900 körül, metszett üveg ón rátéttel Austrian, around 1900, engraved glass with tin onlays m: 25 cm
18 000 Ft 60 € 434. Díszváza / Vase cseh, 20. század, festett, metszett üveg, utólagos sárgaréz szerelékkel, sérült Czech,20th century, painted, engraved glass, brass fitment, damaged m: 17 cm
20 000 Ft 70 €
435. Talpas pohár / Goblet német, 19. század második fele, dupla falu festett, aranyozott, csiszolt üveg German, second half of the 19th century, double plated body, painted, gilded, polished glass 13,4 cm
22 000 Ft 80 €
436. Díszváza / Vase francia, 1920 körül, üveg réz foglalatban, sérült French, around 1920, glass in brass mounting, damaged m: 16 cm
34 000 Ft 120 €
437. Díszváza / Vase francia, 1930 körül, öntött opálüveg, jelzett: Verlux French, around 1930, casted opalglass, sign: Verlux m: 24 cm
26 000 Ft 90 €
438. Váza / Vase francia, 1920 körül, fújt, csavart színes üveg, sérült French, around 1920, blown, screwed, colored glass, damaged m: 35 cm
36 000 Ft 130 €
439. Váza / Vase német, 1900 körül, malachit üveg German, around 1900, malachite glass m: 16 cm
12 000 Ft 40 €
440. Váza / Vase francia, 20. század első fele, öntött üveg French, first half of the 20th century, cast glass m: 17 cm
18 000 Ft 60 €
441. Váza / Vase magyar, 20. század, színezett üveg / Hungarian, 20th century, colored, glass m: 24 cm
4 000 Ft 10 € 442. Likőrös készlet / Liqueur set cseh, 20. század eleje, 7 db, metszett, festett üveg, apró csorbulással Czech, beginning of 20th century, 7 pieces, engraved, painted glass, small chip m: 24 cm; 5 cm
28 000 Ft 100 € 443. Bütykös kancsó / Knobby jug magyar, 20. század első fele, öntött üveg / Hungarian, first half of the 20th century, cast glass m: 25 cm
12 000 Ft 40 € 444. Kínálótál / Serving dish osztrák, 1920 körül, öntött üveg / Austrian, around 1920, cast glass 12*28 cm
15 000 Ft 50 € 445. Parfümös készlet / Parfume set cseh, 1930 körül, öntött, csiszolt, színtelen ólomkristály, borostyánsárga festéssel Czech, around 1930, casted, polished, colorless lead crystal, with amber painting m: 16 cm
12 000 Ft 40 € 446. Kínálótál / Serving dish osztrák, 1930 körül, formába fújt üveg / Austrian, around 1930, glass blown into form m: 8,5 cm; d: 22 cm
10 000 Ft 40 € 447. Parfümös készlet / Parfume set cseh, 1930 körül, öntött, csiszolt, színezett ólomkristály Czech, around 1930, casted, polished, colored lead crystal m: 12 cm
12 000 Ft 40 € 40
448. Színházi táska / opera bag USA, 1920 körül, festett sárgaréz, szövet USA, around 1920, painted bras chain, textil 22*15 cm
12 000 Ft 40 € 449. Színházi látcső / Opera glasses magyar, 20. század első fele, sárgaréz, gyöngyház berakással Hungarian, first half of the 20th century, brass, with pearl-shell inlay h: 14 cm
8 000 Ft 30 € 450. Színházi látcső / Opera glasses magyar, 20. század első fele, sárgaréz, gyöngyház berakással Hungarian, first half of 20th century, brass, with pearl-shell inlay h: 13 cm
8 000 Ft 30 € 451. Szivarvágó / Cigar cutter német, 20. század eleje, sárgaréz, gyöngyház berakással German, beginning of the 20th century, brass with pearl-shell inset h: 14 cm
5 000 Ft 20 € 452. Színházi látcső / Opera glasses francia, 20. század első fele, sárgaréz gyöngyház berakással French, firt half of the 20th century, brass with pearl-shell inlay h: 10 cm
7 000 Ft 20 € 41
453. Tálca / Tray francia, 1930 körül, alumínium, amerikai diófa füllel French, around 1930, aluminium, with american nutwood handle d: 33 cm
16 000 Ft 60 €
454. Hamutál / Ash tray német, 20. század, faragott kő (achát/botswana) három lábon álló öntött fém tartóban German, 20th century, carved stone (agate/botswana) in 3-legged cast metal case d: 16 cm
6 000 Ft 20 €
455. Kínáló / Serving dish német, 1947.12.13., üveg, 800 ezrelékes ezüst rátéttel, WC monogram, karcos German, 1947.12.13., glass, 800 per thousend silver plate, WC initials, scratched d: 18 cm
16 000 Ft 60 €
456. Fedeles kínáló / Serving with cover francia, 1930 körül, festett üveg, jelzett: HEM French, around 1930, painted glass, sign: HEM d: 16 cm
14 000 Ft 50 €
457. Írókészlet és hamutál Writing set and ash tray német, 20. század, márvány, kerámia betétekkel, sérült German, 20th century, marble, pottery insets, damaged h: 14,5 -35 cm
8 000 Ft 30 €
458. Írókészlet / Writing set magyar, 1930 körül, márvány, fém szerelékkel, porcelán tintatartó betéttel, sérült, hiányos Hungarian, around 1930, marble, metal fitment, porcelain ink pot, damaged, incomplete h: 44 cm
12 000 Ft 40 €
459. Tintatartó / Ink holder francia, 20. század második fele, fekete márvány French, second half of the 20th century, black marble 34*18 cm
14 000 Ft 50 €
460. Névjegykártya tartó Business card holder francia, 1930 körül, fémlemez, fa French, around 1970, metalplate, wood 8*19 cm
8 000 Ft 30 €
461. Cigaretta kínáló doboz / Cigarette-holder case magyar, 20. század első fele, faragott fa, cigaretta és gyufatartó fakkal Hungarian, first half of the 20th century, carved wood, with cigarette and match-stand box 19,5*20*14 cm
12 000 Ft 40 € 462. Láda / Box magyar, 1870 körül, faragott fa, gótikus motívumokkal, kulccsal Hungarian, around 1870, carved wood, gothic patterns, with key 14*16*12 cm
36 000 Ft 130 € 463. Rekeszes doboz / Box with compartments magyar, 20. század, Tevan Margit (1901-1978), ónozott sárgaréz Hungarian, 20th century, Margit Tevan (1901-1972), stannic brass h: 18,5 cm
9 000 Ft 30 € 464. Tál / Plate magyar, 20. század, Tevan Margit (1901-1978), réz Hungarian, 20. century, Margit Tevan (1901-1978), brass h: 13,5 cm
5 000 Ft 20 € 465. Pecsét / Seal magyar, 19. század, vas, családi címerrel, hiányos fa tokban Hungarian, 19th century, iron, with family coat-of-arms, in incopmlete wood case m: 8 cm
2 000 Ft 10 € 466. Levélbontó kés, olló / Letter opener knife, scissors magyar, 1930 körül, fém, bőr tokban, sérült Hungarian, around 1930, metal leather case, damaged h: 25 cm
6 000 Ft 20 € 467. Lornyon / Lorgnette magyar, 20. század eleje, dioptriás üveg fém keretben Hungarian, beginning of 20th century, dioptric glass in metal frame h: 14 cm
1 000 Ft 4 € 44
468. Gramofon / Gramophone USA, 1920 körül, Victor Talking Machine Co. jelzéssel, faragott fa tokban, sérült réz tölcsérrel, működő USA, around 1920, Victor Talking Machine Co. sign, in carved wood case, damaged brass conr, operable m: 67 cm
46 000 Ft 160 € 469. Gyertyatartó pár / Pair of candelabra magyar, 20. század, öntött vas / Hungarian, 20th century, casted iron m: 35 cm
30 000 Ft 110 € 470. Mérleg / Scale magyar, 19. század vége, öntött vas, réz Hungarian, end of the 19th century, cast iron, brass h: 65 cm
11 000 Ft 40 € 471. Vadászkürt / Hunting Horn magyar, 20. század eleje, hajlított, forrasztott sárgaréz, sérült Hungarian, beginning of 20th century, curved, soldered brass, damaged 32 cm
10 000 Ft 40 € 472. Lámpa / Lamp német, 20. század, vörösréz, sérült, hiányos German, 20th century, copper, damaged, incomplete m: 76 cm
36 000 Ft 130 € 473. Asztali óra / Table clock német, 20. század első fele, felhúzható szerkezettel, festett kerámia, számlapja sérült German, first half of the 20th century, wund up mechanism, painted pottery, damaged dial m: 48,5 cm
26 000 Ft 90 € 45
474. Érme / Coin Berlin, Berlin Triangel Club Ku´Damm 133; 10 DM belépőjeként szolgáló címeres sárgaréz Berlin, Berlin Triangel Club Ku´Damm 133; 10 DM, entry-coin with crest, brass h: 35 cm; d: 2,5 cm
1 000 Ft 4 €
475. Menyegzői kettős díszlánc / Doube wedding necklace Dél-Amerika, 20. század, Swarovski kristály, csiszolt üveg, aranyozott díszelemek South-Amerika, 20th century, Swarovski crystal, polished glass, with gilded decoration h: 102 cm
26 000 Ft 90 € 476. Szalvétagyűrű / Serviette ring francia, 19. század második fele, zománcozott fémötvözet, sérült French, second half of the 19th century, enamelled alloy, damaged d: 4,5 cm
3 000 Ft 10 € 477. Autósóra / Car clock lengyel, 20. század első fele, festett fém tokban, működőképes Polish, first half of the 20th century, painted metal case, operable m:16,5 cm
8 000 Ft 30 € 478. Utazó piperedoboz / Travelling vanity box francia, 1900 körül, selyem, bársony, vörösréz rátétekkel, metszett tükörbetéttel, kulccsal French, around 1900, silk, velvet, copper insets, engraved mirror insets, with key 12*39*26 cm
18 000 Ft 60 €
479. Járőr óra / Patrol-watch magyar, 20. század első fele, sárgaréz tok, üveg betéttel az Országház ábrázolásával Hungarian, first half of the 20th century, in brass case with glass, The Hungarian parliament imagery m: 12,5 cm
30 000 Ft 110 € 480. Zsebóra / Pocket watch osztrák, 18. század, "Schwer Saltzburg" jelzéssel, ezüst, 3 tokos, orsós gátszerkezet, zománcozott római számos számlapja sérült, teknőcpáncél borítású sérült tok, kulcs és üveglap hiányzik Austrian, 18th century, with inscription: "Schwer Saltzburg", silver, in three case, reelage, escape-wheel mechanism, with damaged, enamelled dial with roman numerals, tortoiseshell overlay, damaged case, key and glassplate missing d: 7,5 cm
60 000 Ft 210 €
481. Női nyakóra / Women pocket watch necklace francia, 1930 körül, zománcozott ezüst tok French, around 1930, enamelled silver case m: 4 cm
42 000 Ft 150 €
482. Bronz figura, 2 db / Bronze figure, 2 pieces osztrák, 19. század, bronz, elefántcsont betéttel Austrian, 19th century, bronze, ivory inlay m: 8,5 cm
16 000 Ft 60 €
483. Víztartó edény / water-holder dish magyar, 20. század első fele, festett kerámia vésett díszítéssel, felületi domborítással Hungarian, first half of the 20th century, painted pottery with carved decoration, superficial embossing m: 34 cm
12 000 Ft 40 € 484. Bronz figura / Bronze figure Kína, 20.század, öntött patinázott, bronz, márvány talapzaton China, 20th century, cast, patinated bronze on marble pedestal m: 29 cm
75 000 Ft 260 € 485. Csontfigura / Bone figure magyar, 20. század, faragott csont / Hungarian, 20th century, carved bone m: 6 cm
4 000 Ft 10 €
486. Bronz figura / Bronze figure német, 20. század, bronz, sérült / German, 20th century, bronze, damaged m: 14 cm
10 000 Ft 40 €
487. Fried Pál (1893-1976) Karaván / Caravan mázas terrakotta, jelzett: Fried Pál / glazed terracotta, sign Fried Pál m: 17 cm
220 000 Ft 770 € 488. Váza / Vase magyar, 1860 körül, feltehetően Gigl Richárd, festett, aranyozott üveg Hungarian, around 1860, presumably Gigl Richárd, painted, gilded glass m: 37,5 cm
110 000 Ft 390 €
491 490
493 492
489. Tokaji Oremus 6 puttonyos aszú, 1972 / Tokaji Oremus wine, 5 butts noble, 1972 fadobozban / in wooden case 500 ml
28 000 Ft 100 € 490. Tokaji Oremus esszencia, 1975 / Tokaji Oremus essencia, 1975 fadobozban / in wooden case 500 ml
44 000 Ft 150 € 491. Szepsy Tokaji aszú 6 puttonyos, 1996 / Szepsy Tokaji 6 butts noble, 1996 fadobozban / in wooden case 500 ml
28 000 Ft 100 € 492. Tokaji Oremus 6 puttonyos aszú, 1972 / Tokaji Oremus wine, 5 butts noble, 1972 fadobozban / in wooden case 500 ml
28 000 Ft 100 € 493. Szepsy Tokaji aszú 6 puttonyos, 1995 / Szepsy Tokaji wine, 6 butts noble, 1995 fadobozban / in wood case 500 ml
28 000 Ft 100 € 494. Tokaji Oremus aszú-esszencia, 1983; 2 üveg / Tokaji Oremus noble-essencia, 1983, 2 bottles fadobozban / in wooden case 500 ml/db
38 000 Ft 130 €
497
499 498
495. Hilltop Chardonnay, 1997 Neszmélyi Borvidék / from Neszmély 750 ml
2 000 Ft 10 € 496. Blason de France Champagne Perrier-Jouet a Epernay Rosé 750 ml
16 000 Ft 60 € 497. Yarden Galilee Merlot, 2000 Golan Heights winery Israel 750 ml
3 000 Ft 10 € 498. Champagne Lanson pére & fils
Reims France Vintage, 1953 750 ml
14 000 Ft 50 €
500. Tokaji 5 puttonyos aszú Tokaji 5-butts noble
499. Baroncini Brunello di Montalcino, 2000
Tokaj, 1981, Vinum Tokajense Passum, díszdobozban Tokaj, 1981, Vinum Tokajense Passum, in decorated case
Italia / Italy 750 ml
29*20,5 cm
3 000 Ft 10 €
22 000 Ft 80 €