26. ÁRVERÉS
2010. NOVEMBER 4. CSÜTÖRTÖK 17 ÓRA HOTEL MERCURE KORONA 1053 BUDAPEST, KECSKEMÉTI U. 14. (KÁLVIN TÉR SAROK)
ANTIQUARIUM HUNGARICUM 1053 BUDAPEST, MÚZEUM KRT. 29. TEL.: 318-5857
2. ÁBÉCÉS KÖNYVEK 1. EGRI GYÖRGY Ábécés könyv az elemi népiskolák I. osztálya számára. Az izraelita iskolák számára átdolgozta dr. Csech Arnold. Mühlbeck Károly képeivel. Bp. (1927.) Singer és Wolfner 131 l.+1lev. 21,2 cm Képes kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.2. ERDÉLY INDALI PÉTER Egészen új szerkezetű ABC vagyis vezérkönyv az olvasni tanításban és tanulásban. Képes kiadás. Pest, 1854. Heckenast 120 l. 17,5 cm Először 1852-ben jelent meg, 8 év alatt 8szor adták ki. DRESCHER 104. Újabb gerincű, félvászon kötésben, képes, feliratos, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 6,000.-
4.
3. HIRT, FERDINAND Fibel für die Arbeitschule. Ausgabe A. Elfte Auflage. Breslau, 1927. Hirt 3lev+98 l. (színes képekkel) 22,1 cm Zvab.com Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,000.4. NAGY T. PERPETUA Betűbokréta Új ABC a katolikus népiskolák első osztálya számára. Luttor Ignác zsinórírás módszere alapján. Márton Lajos eredeti rajzaival. Bp. 1936. Szent-István-Társulat 128 l. 23,5 cm HESS 40/22. Fűzve, színes, rajzos (Márton L.), kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.5. ADORJÁN ANDOR Havas hegyek alatt, véres utakon. Hadinaplóm a Balkánról. (A világháborúból.) Bp. (1916.) Magyar Kereskedelmi Közlöny
A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!
7.
222 l.+1lev. 19,8 cm MIKE 39/2. Új, felirat nélküli papírkötésben, jó állapotban. 3,000.6. AJÁNDOK. MAGYAR ALMANACH 1846. Pest, 1846. Heckenast XXXVI+270 l.+6t. (acélmetszetek) Címlapja egykorú kézírásos lappal pótolva! LASKAI 11/5. (nála 5 táblával!) Aranyozott gerincű, későbbi félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, dekoratív, de csak jó-közepes állapotban. 4,500.-
7. ALBACH, J.(ÓZSEF) S(ZANISZLÓ) Heilige Anklänge. Gebete für katolische Christen. Sechste Auflage. Pest, 1840. Müller 418 l+V+6 t. (acélmetszet) 15,2 cm Csontberakásos és rézveretes, korabeli bársonykötésben, egykorú rozoga kartondobozban, dekoratív, szép példány. 10,000.-
9. 8. ALMÁSY LÁSZLÓ Levegőben... homokon... Bp. [1937.] Franklin-Társulat 146 l. (42 képpel) 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 23/4.; OPERA 16/421. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, szép állapotban. 4,500.9. ARANY JÁNOS Toldi. Költői elbeszélés. Három szép képpel. Szent László füve. Népmonda. Két képpel. Első lopás. Költői elbeszélés. Két képpel. Jóka ördöge. Népmese. Két képpel. Bp. [é.n. ~1899.] Ráth Mór 63+12+15+ 20l. 17,8 cm Ponyva-kiadás! KRISZTINA 13/26. Különálló füzetek tékává alakított, aranyozott kiadói vászonkötésben. 5,000.10. ARION. NEMZETKÖZI KÖLTŐI ALMANACH. Bp. 1966. Corvina 253+1lev. 21,9 cm Aláírt példány! Többek között Csoóri Sándor, Juhász Ferenc, Hajnal Anna, Vihar
12. Béla is aláírta! Fűzve, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.11. ÁRVAI JÓZSEF Beszéd és értelemgyakorlatok a szemléltetés alapján. Sárospatak, 1862. Forster X+122+IV l. 17,8 cm /Népiskolai Könyvtár X. kötet/ Újabb, egyszerű félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.12. BAJZA JÓZSEF Összegyűjtött munkái. Harmadik, bővített kiadás. I-VI. kötet. Bp. 1899-1901. Franklin-Társulat 1t.(acélmetszet)+363 l.+2lev.; 476 l.+2lev.; 402 l. +1lev.; 612 l.; 404 l.;487 l. 20,2 cm AH 22/14.; PSYCHÉ 11/17. Dúsan aranyozott, egységes, barna, festett, kiadói vászonkötésben, szép sorozat. 25,000.13. BAKTAY ERVIN DR. Háromszéktől a Himalájáig. Kőrösi Csoma Sándor életútja. Halálának századik évfordulójára. Bp. 1942. Vörösváry 299 l.+2lev. 22,8 cm Aláírt példány! Aranyozott, zöld műbőr gerinccel elcsúfított félvászon kötésben, jó állapotban. 6,000
15. 14. BAKTAY ERVIN Hindusztán. Bp. [1938.] Franklin-Társulat 194 l. (55 képpel és 2 térképpel) 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 20/17. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.BALATON 15. ENTZ GÉZA - GERŐ LÁSZLÓ A Balaton környék műemlékei Bp. 1958. Képzőművészeti Alap 175 l.+1 térkép 24,5 cm KRISZTINA 25/94.; SZŐNYI 19/16. Vaknyomásos, kiadói félvászon kötésben, jó-közepes állapotban. 3,500.16. EÖTVÖS KÁROLY Utazás a Balaton körül - A balatoni utazás vége. I-III. kötet. Bp. 1905-09. Révai 301 l.+1lev.; 299 l. 318 l.+1lev. /Eötvös Károly munkái/ NYUGAT 18/48.; HONTERUS 76/76.
17. Aranyozott kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 6,000.17. MARGITTAY RIKÁRD A Balatonpart vár- és templomromjai - Balatonendréd a 900 éves község. Bp. 1936. Balatoni Intéző Biz. 1t.+48 l. 16,6 cm /Balatoni Könyvtár 6./ AH 21/20. Fűzve, kiadói borítóban, jó állapotban. 3,500.18. VÁTH JÁNOS Magyar kath. szépirodalom. Áldott, gondosztó feleségemnek. Balatonfüred, 1915. “Balatoni” ny. 96 l. 18,5 cm Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, gerincén kis hiány, jó állapotban. 2,500.--------------------
20. 19. BALÁZS JÓZSEF - PONGÓ JÁNOS Pisztolyok, revolverek. Rövid fejlődéstörténet. Bp. 1977. Zrínyi 95 l.+43 t. 24 cm AH 25/23. Kiadói vászonkötésben, eredeti, képes, feliratos papírborítóban, jó állapotban. 2,500.20. BALDRY, A[LFRED] L[YS] Hogyan fest arcképet László Fülöp? Fordította, és életrajzi bevezetéssel ellátta Siklóssy László. Bp. 1936. Légrády 1lev.+87 l.+2lev.25,4 cm Egyetlen kiadás! Számozott (195/200.) és a művész által aláírt példány! Könyvárusi forgalomba nem került! STUDIO 21/387. Aranyozott feliratú, foltos, kiadói vászonkötésben, jó-közepes állapotban. 8,000.21. [BÁNFFY MIKLÓS] KISBÁN MIKLÓS Fortélyos Deák Boldizsár Memoriáléja. Kolozsvár, 1931. ESzC. 147 l.+2lev.+VII l. 20,4 cm
/
21. ESzC 52. V/2-3./ Számozott (45.) és névre szóló példány! AH 24/72.; MIKE 37/55. Aranyozott, kiadói félbőr kötésben, jó állapotban. 5,000.-
22. BÁRÁNYNÉ OBERSCHALL MAGDA A nyírbátori stallumok. 21 táblával. Bp. 1937. Magyar Nemzeti Múzeum 26 l. +1lev.+XXI t. 32 cm /Bibliotheca Humanitatis Historica II./ Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 4,000.23. BARCZA IMRE - VIGYÁZÓ JÁNOS A Mátra részletes kalauza Bp. 1930. Turistaság és Alpinizmus 200 l. +3 térkép (színes)+7 kihajtható panoráma 16,6 cm KÖZPONTI 101/329. Egyszerű piros vászonkötésben, jó állapotban. 2,000.-
25. 24. BARTHA MIKLÓS Kazár földön San Francisco, 1970. Hídfő Baráti Köre 186 l. 21,5 cm Fűzve, feliratos, zöld, kiadói vászonkötésben, újszerű állapotban. 3,000.-
25. BARY JÓZSEF A tiszaeszlári bűnper. Negyedik kiadás. Bp. 1944. Magyar Élet 848 l. HESS 38/14.; HONTERUS 78/49. Feliratos gerincű, kiadói félvászon kötésben, jó-közepes állapotban. 6,000.26. BÉKEFFY [LÁSZLÓ] A száműzött podium (!) Toronto, 1955. Continental Bookshop 153l.+3lev. 19,8 cm Egyetlen kiadás! Békeffy László konferanszié (1891-1962.) utolsó, már emigrációban megjelent kötete. Fűzve, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 2,000.-
31.
28. 27. BENCZÚR BÉLA A művészi ipar és decoratív művészetek stíltana. Képzőművészek, rajztanárok, műiparosok részére technikai, ipariskolai, valamint magánhasználatra. Bp. 1897. Eggenberger VI+1lev.+343 l. 25,5 cm OPERA 14/15. Festett, aranyozott, de lekopott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 5,000.28. BENDEFY LÁSZLÓ A magyarság kaukázusi őshazája. Gyeretyán országa. Bp. 1942. Cserépfalvi 1 t. (kihajtható címkép)+509 l.+2lev+XL t. 21,5 cm Dedikált példány! HONTERUS 71/23. Aranyozott gerincű, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 8,000.29. DR. BENDETZ MÓRIC Grafológiai tanulmányok. 181 írásképpel. Bp. 1940. Dr. Bendetz és Társa 2lev.+240 20,5 cm
OPERA 19/28. Feliratos, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 2,000.30. BEÖTHY ZSIGMOND Beszélytár gyermekek számára. Ötödik füzet. Pozsony, 1841. Bucsánszky A. 1t.+1lev.+ 66 l.+2lev. 15 cm A sorozatból hat kötet jelent meg DRESCHER 31 Javított gerincű, feliratos, kiadói kartonkötésben, jó állapotban. 5,000.31. BEÖTHY ZSOLT - BADICS FERENC A magyar irodalom története. I-II. kötet. Bp. 1896. Athenaeum 4lev.+516 l.+1lev.+ 37 t.; 2lev.+840 l.+1lev.+23 t. 25,3 cm Első kiadás! Hasonmásokkal és mellékletekkel teli milleneumi díszkiadás. SZEGEDI 8/42.; SZŐNYI 20/43. Dúsan aranyozott, kiadói (Gottermayer), piros félbőr kötésben, dekoratív, szép példány. 20,000.-
33. 32. BERDA JÓZSEF Öröm. Versek. Újpest, 1930. Genius 45 l.+1lev.+19 cm Dedikált (Bárczy Istvánnak) példány! KRISZTINA 2003/24. Fűzve, kiadói borítóban, jó állapotban. 2,500.33. BERDE MÁRIA Seherezáde himnusza. Versek. Kolozsvár, 1928. ESzC. 88 l.+2lev.+VI+4t. 20,5 cm Számozott (264.), névre szóló első kiadás! Bánffy Miklós illusztrációival. KRISZTINA 15/100.; MÚZEUM 9/28. Címkézett gerincű, kiadói félbőr kötésben, csak vászon és félbőr kötésben jelent meg! Jó állapotban. 5,000.34. BÉVEZETÉS. A’ SZAMVETÉSRE A’ MAGYAR ÉS HOZZÁ TARTOZANDÓ TARTOMÁNYOK’ NEMZETI OSKOLÁIKNAK SZÁMÁRA. Buda, 1823. Universitas 70 l.+1lev. 17,2 cm STUDIO 14/237.
35. Fűzve, felirat nélküli papírborítóban, jó állapotban. 5,000.35. BEZERÉDY AMÁLIA Flóri könyve sok képpel. Tizenötödik kiadás. Bp. [1900.] Franklin-Társulat 173 l. (szövegközti képekkel)+7 t. (színes nyomatok) Színes, rajzos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 6,000.36. BIBÓ ISTVÁN Az érzéki megismerésről Bp. 1908. Franklin-Társulat ny. 24 l. 22,7 cm Dedikált példány! A “nagy Bibó” édesapjának műve. Fűzve, csúnyán ragasztott gerincű, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 2,500.37. B. BOBROVSZKY IDA A XVII. századi mezővárosok iparművészete (Kecskemét, Nagykőrös, Debrecen) Bp. 1980. Akadémiai 155 l.+67 t. 24,8 cm
38.
40.
PSYCHÉ 10/28. Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,500.38. BOKSAY ANTAL, VITÉZ A felhők katonái. A magyar hadirepülők története. (Bp. 1938. Cserépfalvi) 255 l.+12 t.21,3cm Címlapja hiányzik, a 3. oldalon két bélyegzéssel, kézi számozással (111.) Aranyozott nyomású, fényezett bőrkötésben, szép állapotban. 8,000.39. BOTOND. 38 M.”BOTOND” TJ. GK. LEÍRÁS ÉS KEZELÉSI UTASÍTÁS. Bp-Győr, 1940. Magyar Waggon- és Gépgyár Rt. 94 l.( szövegközti képekkel)+ 6mell. 21,8 cm Winkler Dezső tervezte 1938-ban a Botond A jelű, 6x4-es meghajtású,1,5 tonnás terepjáró tehergépkocsit. A magyar hadvezetés 1402 db-ot rendelt, ezt 1940. végére le is szállították. A II. vh. egyik legjobb terepjáróját 1944. áprilisáig gyártották. 1949ben kivonták a hadrendből, pedig jobb volt
az 1950-től gyártott Csepel 350 sorozatnál. Ma egyetlen ép példánya létezik a Hadtörténeti Múzeum tulajdonában. Fűzve, vászon erősítésű gerinccel, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 10,000.40. BRÓDY SÁNDOR (SZERK.) Kis Almanach. Husz magyar író eredeti meséivel és elbeszéléseivel. A képeket rajzolta: Cserépy és Szobonya. Bp. (1893.) Lampel R. 1lev+182 l.+1lev.+ 4 t. 19,8 cm II. évfolyam. SZEGEDI 8/192 Gottermayer-féle festett, de kopott kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 4,000.41. [BÜRGER GOTTFRIED AUGUST] Báró de Mánx’ Lengyel orsz. confed. generálisnak a tengeren, és szárazon Tett útazásai és Tsudálkozásra méltó történetei Pozsony-Pest, 1805. Füskúti Landerer 1t.+ 199 l. 18,8 cm Első magyar kiadás! Kiadástörténetéről lásd AH 23/52. KÖZPONTI 101/226 és 115/6.
41. Címkézett gerincű, újabb papírkötésben, néhány lapja restaurált, de jó állapotban. 40,000.42. CANTU CAESAR Az utolsó harminc év története. (18481879) Folytatásul - - világtörténetéhez. Eger, 1881. Szent István Társulat XI+338+ 1lev.+52 l. 22,3 cm Aranyozott gerincű, korabeli félbőr kötésben, jó állapotban. 5,000.43. CHOLNOKY JENŐ Afrika I-II. kötet. Bp. (1930.) Lampel 267 l.+1 térkép; 268488 l.+ 1 térkép 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ KRISZTINA 15/75.; MIKE 38/66. Dúsan aranyozott, jellegzetes, kiadói vászonkötésben, szép állapotban. 5,000 44. CHOLNOKY JENŐ A Földközi-tenger Bp [1939.] Franklin-Társulat 184 l. (65 képpel és 29 ábrával) /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 20/40.; MIKE 34/73. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, szép állapotban. 3,000.-
45. 45. CHOLNOKY JENŐ A jég-világ. A sark-kutatások története. Bp. [1914.] Singer és Wolfner 271 l.+20 t. 22,5 cm Bordázott és címkézett gerincű, korabeli félbőr kötésben, az eredeti borító belekötve, szép állapotban. 6,000.46. COOPER, [J.F.] ÉS CAMPE [J.H.] A tenger réme és egyéb elbeszélések a távoli világrészekből az ifjuság számára. Fordította Győry Ilona. Öt egész oldalas képpel. Bp. [é.n.] Magyar Keresk. Közlöny 95 l. 19 cm Festett, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 4,000.47. CZAKÓ ELEMÉR - GYÖRGY KÁLMÁN A magyaros ízlés. Szemelvények a magyar háziipar, népművészet és iparművészet formakincseiből. Bp. [1930.] Könyvbarátok Szöv. 220 l. 23,8 cm (haránt alakú) KRISZTINA 23/66.; NYUGAT 16/55.
48.
51.
Aranyozott feliratú, zöld, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 6,000.48. CSÁSZÁR FERENCZ Költeményei. Bővített kiadás. Buda, 1846. Magyar Kir. Egyetem 288 l. 21,4 cm MIKE 31/68. Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, régi könyvtári bélyegzéssel, jó állapotban. 5,000.-
50. CSELKÓ ISTVÁN Válogatott darabok minden korú jeles magyar írókból. Az ifjúság hasznára. Pozsony, 1817. Belnay 8+183 l. 18,8 cm Cselkó István (1773-1837) akadémiai tanár, 1809-től a pozsonyi “Ephemerides” szerkesztője. Címkézett gerincű, aranyozott szegélyű, korabeli bőrkötésben, jó állapotban. 8,000.51. CSERY PÉTER Engelhard Márton, vagy egy Ifjúnak tengeri útazása, és egy magános szigetben történt viszontagságai Kolozsvár, 1826. Burián 98 l. 18 cm Romantikus robinzonád, eredetije J.J.Polt: Abentheuer und Reisen Martin Engelbrechts... Leipzig, 1801. Fűzve, eredeti, feliratos papírborítóban, jó állapotban. 12,000.52. CSIZMADIA IMRE Motorkerékpárok 1957. Bp. 1958. Műszaki 288 l. 11,5 cm (haránt alakú)
49. CSATÁR
MAGYAR VITÉZNEK, A TÜNDÉRKI-
RÁLY KEDVENCZÉNEK ESETE, KALANDJAI VISZONTAGSÁGAI ÉS HŐSTETTEI.
8 KÉPPEL. Buda, 1887. Rózsa K. és neje 76 l. 16,5 cm Ponyva-kiadás! “A cím rokonsága alapján Garay János költeményei jut eszünkbe, pedig a két munkának semmi köze sincs egymáshoz.” (MKSz 1918/3-4. 157 p.) Újabb kartonkötésben, enyhén körülvágott, jó állapotban. 3,000.-
57.
53. Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.53. CSOKONAI VITÉZ MIHÁLY Munkái. Közli Kelemföldy. 1-3. kötet. (egybekötve). 15,8 cm Lipcse-Pest, 1843-45. Köhler-Emich XII+ 1lev.+8-316 l.; XII+6-356 l.+1lev.; VII+189l. +1lev. KRISZTINA 17/67.; MÚZEUM 6/49. Aranyozott gerincű, korabeli egyszerű félvászon kötésben, régi tulajdonosi névbélyegzéssel, jó állapotban. 8,000.54. CSUKA ZOLTÁN SZERK. A visszatért Délvidék Bp. 1941. Halász 537 l.+73 l.+11 l.+2lev.+ 12 t. (A színes címkép hiányzik!) 24,4 cm Aranyozott nyomású, kiadói vászonkötésben, szép állapotban. 5,000.55. DÁNOS ÁRPÁD Örök szomjazók Bp. [1932.] Káldor 254 l.+1lev. 21,5 cm Kner Izidor könyvnyomtató műhelyében
készült Gyomán. A borítólap rajzát Kner Albert tervezte. A könyvkötési munkát Kner Erzsébet készítette. Aranyozott gerincű, rajzos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 4,000.56. DAU, HEINRICH Tengerek rejtekútjain. Az Admiral Graf Spee kísérőhajójának, az Altmarknak kalandos útjai. Bp. 1940. Szenkó 154 l. 23,3 cm A kötet szerepel a “Fasiszta, szovjetellenes, antidemokratikus sajtótermékek megsemmisítéséről” listán. Átkötött, új, műbőr kötésben, jó állapotban. 4,000.-
57. DELMÁR WALTER - THIRRING - VIGYÁZÓ Autóúton a Tátrába. Útikalauz a Dunától a Kárpátokig. Késmárk-Bp., 1931. Turistaság és Alpinizmus 102 l.+4 t.+2 térkép (egyik kihajtható) Fűzve, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 4,000.-
59.
58. DOBRÁNSZKY ISTVÁN Az ökölvívás technikája Bp. 1943. Stephaneum 143 l. 24 cm OPERA 19/57. Fűzve, rajzos (Arató), kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,500.-
61. DRESCHER [SZENTKUTHY] PÁL Régi magyar gyermekkönyvek Bp. 1934. MBT. 136 l.+1lev.+14 t. 24,3 cm Számozott (247/400.) példány! Készült a Kner nyomdában (LÉVAY-HAIMAN 1.481) KÖZPONTI 102/22. Újabb, egyszerű vászonkötésben, ceruzás bejegyzésekkel, kiegészítésekkel, jó állapotú munkapéldány Hozzátartozik: Dr. Szondy György A magyar ifjusági irodalom gyermekkora (1669-1848.) Kecskemét, 1932. Protestáns Szemle 20 l. 23 cm Dedikált különlenyomat! Fűzve, régi könyvtári bélyegzéssel. Együtt: 6,000.62. DUNAI ÁKOS Magyar főnemesek az emigrációban Youngstown, 1983. Katolikus Magyarok Vasárnapja 510 l.+1lev.+22,3 cm Első kiadás! Aranyozott, kiadói műbőr kötésben, képes,
59. DÓCZI PÁL A perzsaszőnyeg házi készítése. II-dik kiadás! Bp. 1927. Manus RT 112 l.+2lev. 23,4 cm Fűzve, javított gerincű, rajzos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.-
60. DONÁSZY FERENC Miklós vitéz. Történeti elbeszélés a Hunyadyak korából. 2. kiadás. Bp. [é.n.] Athenaeum 259 l. (szövegközti képekkel) 23 cm MIKE 35/126.; ORSZÁGHÁZ 14/269. Rajzos (Radó), feliratos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 2,000.-
64. feliratos, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.63. DURAY MIKLÓS Kutyaszorító II. New York, 1989. Püski 199 l. 22,9 cm Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.64. EGY SZÉP TÖRTÉNET ÉS IMÁDSÁG, MELYLYET EGY KÍNLÓDÓ LÉLEK AZON PAPNAK, A’ KI ÖTET SZENVEDÉSÉTŐL MEG MENTETTE, KI NYILATKOZTATOTT. [H.é.ny.n.] “Nyomtatatott ebben az esztendőben.” 4lev. 15,7 cm Tipográfiája alapján a XVIII. szd. végén készülhetett. Fűzve, enyhén körülvágva, újabb vászontékában, jó állapotban. 5,000.65. AZ ELÁTKOZOTT KIRÁLY, VAGY: A HÁROM SZERENCSÉS VÁNDORLEGÉNY. 94. SZÁM. Pest, 1868. Bucsánszky 15 l. 17 cm Ponyva-kiadás!
66. Fűzve, rajzos, borítófedéllel, címkézett gerincű, vászon tékában, jó állapotban. 3,000.66. EMLÉKIRAT. -A JAPÁN KORMÁNY EMLÉKIRATA, AMELYET AZ AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK KORMÁNYÁNAK 1941. DECEMBER 7-ÉN NYÚJTOTTAK ÁT. — MEMORANDUM OF THE JAPANESE GOVERNMENT PRESENTED OF THE UNITED STATES GOVERNMENT DEC. 7, 1941 Bp. 1941. Japán Császári Követség (KMENy) 7 l. 34 cm 1941. dec. 7-én japán repülőgépek csapást mértek a pearl harbor-i amerikai haditengerészeti bázisra, ezzel a II. világháború a csendes-óceáni térségre is kiterjedt. Ez az a dokumentum, amelyet a japán követ át akart adni az amerikai külügyminiszternek fél órával a támadás előtt. Mivel háromnegyed órát várakoztatták, az átadásra csak a támadás megkezdése után került sor, ezért azóta is úgy vélik és tanítják, hogy Japán hadüzenet nélküli orvtámadást intézett az Egyesült Államok ellen. A dokumentumban nincs leírva nyíltan a hadüzenet, diplomáciai virágnyelven utal
67.
69.
nak rá: “ A japán kormánynak sajnálatára ezennel közölnie kell az amerikai kormánnyal, hogy tekintettel az amerikai kormány magatartására, kénytelen arra a megállapításra jutni, hogy lehetetlen további tárgyalások során megállapodást létrehoznia.” A kétnyelvű kiadvány a Japán Császári Követség megrendelésére a Királyi Magyar Egyetemi Nyomdában készült kevés példányban. A hat levél tűzőkapoccsal volt összeerősítve, ezek hiányoznak, és mivel a papír nedvességet kapott, rozsdás foltot hagyott. Vastag, erős papírja hullámos. Középen hajtásnyommal, több helyen az angol szöveg mellett magyar nyelvű ceruzabejegyzés. RITKA történelmi dokumentum! 4,500.67. EMLÉNY. KARÁCSONYI, UJESZTENDEI ÉS NÉVNAPI AJÁNDÉK. MDCCCXLIII. HAT ACZÉLRA METSZETT KÉPPEL. Pest, 1843. Heckenast 2lev.+272 l.+6 t. (acélmetszetek)
A reformkor ismert és népszerű szerzőinek (Gaal, Szemere, Garay, Vachot, stb.) írásaival és verseivel. Feliratos gerincű, korabeli félvászon kötésben, kopottas, közepes állapotban. 5,000.68. EMLÉNY. KARÁCSONI, UJESZTENDEI ÉS NÉVNAPI AJÁNDÉK. 1844. HAT ACZÉLRA METSZETT KÉPPEL. Pest, 1844. Heckenast 2lev.+247 l.+5 t. (hat helyett!) Az Emlény 1837-től jelent meg évente, ez az utolsó kötet. SZŐNYI 22/104. Feliratos gerincű, korabeli félvászon kötésben, kopottas, de jó állapotban. 5,000.69. ÉNEK SZENT ISTVÁN MAGYAR ORSZÁG ELSŐ APOSTOLI KIRÁLY, DICSŐSÉGES JOBB-KE-
ZÉRŐL
Buda, 1838. Gyurián J. és Bagó M. 8 l. 18 cm Mária Terézia szerezte vissza Raguzából a Szent Jobbot 1771-ben. Budára szállították az Angolkisasszonyok és a várpalota
70.
Zsigmond kápolnájának plébánosára bízták. Ekkor rendelték el Szent István napjának augusztus 20-i megünneplését. A Szent Jobb körmenet minden évben a Zsigmond kápolnától a Nagyboldogaszszony templomig haladt. MÚZEUM Első online/44. Fűzve, erősített gerinccel, Ritter rajzával, félvászon tékában, jó állapotban. 4,000.70. [ERDÉLYI JÁNOS ?] Hetvenhét közmondásból támad’ tt Gúnyortzák vagyis Rendes Tréfa. Illymit elfogadók’ kedvéért kiadá Egy annak Barátja. Pest, 1825. Landerer L. VIII+183 l. 18,8 cm Petrik (és nyomán mások) Erdélyi Jánosnak tulajdonítja a szerzőséget, pedig ő 1814-ben született, így a megjelenéskor csak 11 éves volt... Egyszerű vászonkötésben, könyvtári duplum, utolsó oldalon aljából levágva, jó állapotban. 8,000.-
71.
71. Erdélyünk és honvédségünk. Történelmi eseménysorozat képekkel. Szerk: Rózsás József. Közrem: Béry László. Bp. 1941. Vitézi Rend Zrínyi Csoportja 1 t. (Horthy)+ 224 l.+40 t. 30 cm SZŐNYI 21/373. Színes címerrel díszített, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 6,000.72. ESCHENBACH, OLGA Fenn és alant. - - után fordította Vachott Sándorné. Pest, 1865. Pollák 1 t.(színes díszcímlap)+ 3lev.+213 l.+6 t.(színes kőnyomat) 18,7 cm AH 23/90.; DRESCHER 612. Aranyozott gerincű, feliratos, korabeli félvászon kötésben, szép állapotban. 6,000.73. EZEREGY ÉJ. NAPKELETI REGÉK GYÖNGYEI. GYERMEKEK SZÁMÁRA GYŰJTÖTTE KARDOS PÁL. Bp. (1883.) Tettey VIII+232 l. (szövegközti képekkel)+4 t. (színes) 20,2 cm Kardos Pál álnéven Kalocsa Róza (18381901) állította össze (Szinnyei). Színes, rajzos, feliratos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 6,000.-
74. 74. EZERÉVES MAGYARORSZÁG. VEZÉREK
75. ÉS
KIRÁLYOK ARCZKÉP-CSARNOKA RÖVID TÖRTÉNELME.
Bp. [1896.] Rigler 55 t. (színes, kihajtható chromolithographia) 11,5 cm Az uralkodókat ábrázoló képek hátoldalán életrajzi összefoglalókkal. MÚZEUM 17/181.; OPERA 20/53. Színes, rajzos, feliratos, kopottas, kiadói kartonkötésben, jó-közepes állapotban. 25,000.1848-49-ES PONYVÁK 1848. MÁRCIUS 15-E UTÁN A FRISSEN KAPOTT SAJTÓSZABADSÁG A HAZAI NYOMDÁK TERMELÉSÉT JÓCSKÁN MEGEMELTE, MÉGIS ALIG NÉHÁNY PÉLDÁNY MARADT AZ EGYKORÚ TUDÓSÍTÓ VERSEKBŐL, EZEKBŐL A NÉPNEK SZÁNT ESEMÉNYKRÓNIKÁKBÓL. INNEN A VÁSÁRI VERSES
RÖPIRATOKBÓL ÉRTESÜLHETETT MINDENKI A
FRISS POLITIKAI ÉS HARCTÉRI ESEMÉNYEKRŐL.
ÁLTALÁBAN 8 OLDALBA SŰRÍTETTÉK A LEÍRÁ
SOKAT, EZ A KIS TERJEDELEM OLCSÓVÁ TETTE A KIADVÁNYOKAT.
1849.
ŐSZÉN A GYŐZTES CSÁSZÁRIAK EGYIK
ELSŐ RENDELETE KÖTELEZETT MINDENKIT AZ ILYEN SAJTÓTERMÉKEK BESZOLGÁLTATÁSÁRA,
EZEKET AZONNAL MEG IS SEMMISÍTETTÉK. AKINÉL MÉGIS TALÁLTAK BELŐLÜK, AZ SÚLYOS BÜNTETÉSRE
SZÁMÍTHATOTT.
EMIATT
ILYEN
RENDKÍVÜLI RITKASÁGÚAK A MÉG FELLELHETŐ PÉLDÁNYOK.
A KIADVÁNYOK RÉSZBENI FELDOLGOZÁSA A MAGYAR HÍRMONDÓ SOROZATBAN MEGJELENT “RIADJ MAGYAR! 1848-49 FAMETSZETES PONYVÁI, CSATAKRÓNIKÁI (BP. 1983. MAGVETŐ)” KÖTETBEN POGÁNY PÉTER SZERKESZTÉSÉBEN TÖRTÉNT MEG.
75. A’ BÁTOR MAGYAR A’ VERBÁSZI CSATÁBAN. 1848. Nagyvárad, 1848. Sztankó J. 4lev. 17 cm POGÁNY 0. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, jó állapotban. 5,000.-
76. 76. A GAZ GRÓF ZICSI ÖDÖN KÖTÉL ÁLTAL LETT KIVÉGEZTETÉSE SEPTEMBER 30-ÁN 1848. Szarvas, 1848. Réthy L. 4lev. 16,2 cm POGÁNY 38. (nem zárja ki Garay János szerzőségét) Fűzve, címlapján nagy fametszettel, jó állapotban. 5,000.77. [GREGUSS ÁGOST] Pest visszavétele és Budavár ostroma az 1849-dik év tavaszán. — A’ magyar hadsereghez. Szarvas, 1849. Réthy L. 4lev. 16,3 cm POGÁNY 69. Fűzve, címlapján fametszettel, erősen, a felső sort is érintő körülvágással, egyébként jó állapotban. 5,000.-
78. A HAZAÁRULÓ LAMBERG GRÓFNAK CSÚFOS SEPTEMBER 28-ÁN 1848. — SEPTEMBERI DAL — DAL Szarvas, 1848. Réthy L. 4lev. 15,1 cm POGÁNY 35. A versíró “Ypsilon” néven szignálta műveit. HALÁLA.
79. Fűzve, címlapján fametszettel, enyhén körülvágva, foltos, de jó állapotban. 5,000.79. A MAGYAROK HAZASZERETETE. 1848. (R. I.H. SZOBOSZLÓN) Debrecen, 1848. Telegdi L. 4lev. 18 cm POGÁNY 6. Írta Radó Imre Hajdúszoboszlón. Fűzve, gerince papírcsíkkal erősítve, címlapján fametszettel, jó állapotban. 5,000.80. A MAGYAROK ÚJ VILÁGA. 1848. Debrecen, 1848. Telegdi L. 4lev. 18,1 cm POGÁNY 2. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, fametszetes címlappal, jó állapotban. 5,000.81. NAPI ESEMÉNYEK A’ RÁCZ ÉS SZERB LÁZADÁS IDEJÉBEN. 1848. ELSŐ KÖZLÉS. Debrecen, 1848. Kiss D. 4lev. 18,2 cm POGÁNY 22. (szerinte a kiadó Kiss Dániel írta) Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, sarkai pótoltak, jó állapotban. 5,000.-
86.
82. PUTNOKI JÓZSEF Kétszázezer magyar katona. (Apa és fia.) Buda-Pest, 1848. Bucsánszki A. 4lev. 18,1 cm POGÁNY 11. A szerzőnek Szinnyei csak Rózsa Sándor c. művét ismeri. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, a szöveget nem érintő restaurálással, címlapján fametszettel, jó állapotban. 5,000.83. PUTNOKI JÓZSEF Urambátyám és öcsém Buda-Pest, 1848. Bucsánszki A. 4lev. 18 cm POGÁNY 12. Fűzve, papírcsíkokkal erősített gerinccel, jobb alsó sarka hiányos, pótolt, jó állapotban. 5,000.84. RADÓ IMRE Báró Jellasics históriája. 1848. - Nóta. Debrecen, 1848. Telegdi L. 4lev. 17,7 cm POGÁNY 31. “Te fertelmes kutya a’ gyalázatunkra A’ magad hálója akadjon nyakadba,”
(Szerintünk a költő nem szerette Jellasicsot...) Fűzve, papírcsíkokkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, jó állapotban. 5,000.85. RADÓ IMRE Bocskay Zászlója alá hajdu vitézek! 1848. Debrecen, 1848. Telegdi L. 4lev. 18,1 cm POGÁNY 0. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, alsó sarka pótolt, jó állapotban. 5,000.86. RADÓ IMRE Országgyűlési határozat a’ katonaság kiállitása iránt. 1848. — Lenkei százada P.(etőfi) S(ándor) Debrecen, 1848. Telegdi L. 4lev. 17,3 cm POGÁNY 28. Petőfi verse 1848. aug. 20-án jelent meg a Nép Barátjában, attól tördelésben és néhány betűjében tér el. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, jó állapotban. 5,000.-
88.
91.
87. RADÓ IMRE Szózat a’ magyar nemzethez ‘s a’ magyar királyhoz. Nagyvárad, 1848. [Ny.n.] 6lev. 18,2 cm POGÁNY 0. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, körben restaurálva, jó állapotban. 5,000.88. RADÓ IMRE Ujvidék szomorúsága 1848. Junius 28. Debrecen, 1848. Sztankó J. 4lev. 18 cm POGÁNY 17. A szerző neve utáni m.k. a “maga kezével” rövidítése. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, jó állapotban. 5,000.89. RADÓ IMRE Új - Vidék szomorúsága Junius 28-kán 1848. Pest, 1848. Szkubán S. - Panics Gy. (Trattner-Károlyi ny.) 15 l. 18,1 cm POGÁNY 17. (lappangó v. elpusztult kiadványként említi, melyet Petrik leírt!) Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel,
címlapján fametszettel, hátoldalán egykorú tulajdonosi feljegyzéssel, sarkai restauráltak, jó állapotban. 5,000.90. [SZABÓ MIHÁLY] SZ. M. Néhány nevezetes nap a derék törökbecseiek életéből 1848-iki húsvét óta Szeged, 1848. Grünn J. 4lev. 18,1 cm A szerzőről ír Pogány 491. p. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján kis fametszettel, jó állapotban. 5,000.-
91. SZOMORÚ VERSEK IFJÚ GRÓF ZICHY FEVARGA GERGELY’ ÉS VODÉR GERSON’ HALÁLUKRÓL A VERBÁSZI CSATÁBAN. Nagyvárad, 1848. Sztankó J. 4lev. 17,1 cm POGÁNY 0. “A bátor magyar” címlap változata. Tartalma és a címlap fametszete megegyezik azzal! Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, sarkai restauráltak, jó állapotban. 5,000.RENCZ’
93. 92. VERSECZI ÉS SZENT-TAMÁSI ÜTKÖZET LEIRÁSA. 1848. — HONVÉD DAL. Debrecen, 1848. Telegdi L. 4lev. 17,9 cm POGÁNY 0. Szerzője valószínűleg Szekács Pál (1821?) honvéd-kapitány. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, jó állapotban. 5,000.--------------------
93. FARKAS FERENCZ, (FARKASFALVI) Szerentse útja vagy életbölcsesség. Franklin nyomán a nép számára kidolgozta. Buda-Pest, 1844. Iparegyesület 37 l.+1lev. 15,2 cm /Népszerű Könyvtár 1./ Farkas Ferenc (1785-?) ügyvéd egy búvárharang feltalálása által tette nevét emlékezetessé. (Szinnyei) OSzK 3.159/1/Raktár Fűzve, címkézett gerincű, félvászon tékában, jó állapotban. 4,000.-
94.
94. FEDRUSNAK AUGUSTUS’
ESÓPUSI MÉSÉI
SZABADOSÁNAK
Veszprém, 1833. Számmer 79 l. 18,9 cm AH 23/97. Címkézett gerincű, későbbi félvászon kötésben, az eredeti papírborítók belekötve, jó állapotban. 10,000.95. FELFEDEZŐK LEXIKONA. SZERK.: DR. KÉZ ANDOR. Bp. [1937.] Franklin-Társulat 162 l. 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 21/52. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.96. FELKAY (FILLKORN) LAJOS A labdarúgó (futball) játék szabályai 1939. Bp. 1939. Szerző 1lev.+62 l.+4lev.17,2 cm “Magyar Labdarúgó Játékvezetők Testülete 1917” bélyegzővel ellátott “ Oktató példány”. Leírja - többek között - a szabályos remplizés módját is! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 1,200.-
97.
97. FÉRÉAL, M.V. Az inquisitió és egyéb spanyol titkos társulatok titkai Brünn, 1864. Karafiat VIII+463 l.+XVIII+ 12 t. 21,5 cm SZŐNYI 19/106. (24 táblával), 23/133. Az eredeti kötés felhasználásával készült félvászon kötésben, jó állapotban. 12,000.98. [FESSLER, AURELIUS] A’ három jó barátok Kassa,1802. Landerer F.1t.+240 l. 19,5cm A fordítás eredetije “ Jodocka von Ilgendorf oder die drey Feunde von Serinwar:...” címen jelent meg 1799-ben. Zrínyiről és két barátjáról szól, a végén a bán haláláról, melynek barátai szemtanúi voltak. Zrínyi Miklós 1664-ben halt meg, a hivatalos álláspont szerint megsebzett vadkan végzett vele. Egy új elemzés azonban ezt kétségbe vonja: “Az elemzés leleplezi a regényt, mint promóciós szándékkal megírt művet, mely a bán meggyilkolásának tényét, tudniillik, hogy a bánt két udvarmestere Angelini és Mailani ölték meg. ... A Fessler-könyv szerint a hidegvérű gyilkosság főszereplője,
98.
Angelini I. Lipót osztrák császártól 1664. nov. 18. után nagy birtokot kapott ajándékként. A véres gyilkosság megrendelője pedig az osztrák császár, Habsburg I. Lipót volt.” (Zeljkó Vegh: Adalék Zrínyi Miklós (1620-1664) horvát bán halálának módjáról, illetve körülményeiről. Regionális Tanulmányok. Sopron, 2009. Pannon IQ m) A bibliográfiák az 1804-es pesti kiadást (KRISZTINA 24/509.) tartják első (és egyetlen) magyar megjelenésnek, pedig az általunk leírt példány két évvel korábbi. Érdekes, hogy a két kiadás címlap előtti rézmetszete azonos. Címkézett gerincű, új kartonkötésben, könyvtári duplum, jó állapotban. 20,000.99. FOGLYOK SZÖKÉSE SZIBÉRIÁBÓL. IGAZ TÖRTÉNET. Bp. [é.n.] Rózsa K. és neje 32 l. (szövegközti képekkel) Ponyva-kiadás! Szimpatikus politikai foglyok jó emberek segítségével megszöknek Szibériából és boldogan élnek tovább Svájcban. Fűzve, címkézett gerincű, vászon tékában, jó állapotban. 3,000.-
100.
FOLYÓIRAT 100. KÁRPÁTI HÍRADÓ. POLITIKAI NAPILAP. FŐSZERKESZTŐ SIMON MENYHÉRT DR. Munkács, 1938. nov. 10. (XV. évf. 189. sz.) Welber ny. 2lev. 44,3x32 cm Piros-fehér-zöld szegéllyel, zöld betűkkel nyomtatott ünnepi szám a bevonuló honvédség tiszteletére. Az “Első bécsi döntés (1938. nov. 2.) szerint Munkács is visszatért az anyaországhoz. Kárpátalja többi részét Csehszlovákia német megszállása és megszűnése után hazánk katonai erővel foglalta el. Sárgult papírra nyomtatott félbehajtott újság, jó állapotban. 4,500.101. SZABAD SZÁJ. SZERK.: KIRÁLY DEZSŐ. ELSŐ ÉVFOLYAM. Bp. 1946. Hungária ny. 54lev. 45,5 cm 1946. június 22-én indult. Ez az első évfolyam 28 számból állt (nálunk hiányzik a 19. füzet!) A Szabad Száj a Kisgazdapárthoz köthető,
102.
míg a kortárs Lúdas Matyi a kommunistákhoz (tovább is élt...) MIKE 37/554. Egyszerű, vetemedett, kopott, korabeli félvászon kötésben, közepes állapotban. 5,000.102. TUDOMÁNYOS GYŰJTEMÉNY. 1821/1011-12. KÖTET. Pest, 1821. Trattner 132 l.; 128 l.+5 tábla (3 levélen) ; 156 l. 21,5 cm HESS 38/106.; HONTERUS 74/156. A X. kötetben többek között Pósfay: A’ Kunokról..., a XI-ben Virág Benedek: Észrevételek a’ Magyar szókötésre, a XII-ben Szombathy János: A’ Magyar Szent Koronáról írt tanulmányokkal. A mellékletek Kovács Imre: A’ Stenographiaról, vagy Gyors-írásról c. értekezéséhez tartoznak. Címkézett gerincű, korabeli papírkötésben, közepes állapotban. 6,000.103. TŰZHELY. CSALÁDI, LAKBERENDEZÉSI ÉS SZÉPIRODALMI FOLYÓIRAT. I. ÉVF. 1-11. SZÁM (1932. ÁPR. - DEC. 15.) TELJES! Bp. 1932. Hornyánszky ny. 11x32 l.30,5cm Többek között József Attila, Kosztolányi, Krúdy írásaival.
104. KRISZTINA 19/170. Korabeli, kopottas, foltos félvászon kötésben, az eredeti borítók belekötve, közepes állapotban. 3,000.104. UJ MAGYAR ÉLET. A MAI MŰVÉSZET KÖNYVE. SZERK.: VÉN TAMÁS. I. [EGYETLEN?] FÜZET. Bp. (é.n.) Merkantil ny. 40 l. Ismeretlen folyóirat-kezdemény a huszas évekből. A fellelhető kézikönyvekben nem találtuk. Fűzve, ráragasztott címlappal, jó állapotban. 1,200.--------------------
105. FORD, HENRY Életem és működésem Bp. 1926. Légrády 1t.+291 l. 19,6 cm MIKE 35/264. Feliratos gerincű, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.-
106. 106. FOTÓ — KLAPKA GYÖRGY HONVÉDTÁBORNOK ALÁÍRT FOTOGRÁFIÁJA. [Bp. 1886. körül, Klösz Gy.] Mérete: 9,8x 13,5 cm, teljes mérete: 11x15,8 cm Klapka György (1820-1892) ragyogó karriert futott be a honvédségnél 1848-ban még csak főhadnagy, 49-ben tábornok (öt fokozat!) és helyettes hadügyminiszter. A komáromi fegyverletétel után önként külfödre távozott. 1855-ben svájci állampolgárságot kapott és 56-tól a svájci nemzetgyűlés tagja. Névadója és vezetője a porosz Klapka-légiónak (AH 22/76.) A kiegyezés után hazatért, a Deák-párt tagjaként Temesvár országgyűlési képviselője. Jelen fotójának beazonosítását segítette, hogy ez a képe jelent meg “Emlékeimből” c. kötetében (Bp. 1886. Franklin) Klösz jelzettel, ott balra nézve. Hátsó felirat nélküli, kartonlapra ragasztva, tintával aláírva, jó állapotban. 20,000.107. A FÖLD FELFEDEZŐI ÉS MEGHÓDÍTÓI. I-V. KÖTET. Bp. 1938. Révai 1lev.+474 l.+2lev.+24 t.; 1lev.+373 l.+3lev.+15 t.; 1lev.+371 l.+3lev.+
107. 16 t.; 1lev.+441 l.+4lev.+20 t.; 1lev.+236 l.+ 2lev.+LXVIII+8 t. 24 cm HONTERUS 77/146.; LASKAI 8/70. Az öt kötet egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben, szép állapotban. 30,000.108. FRANYÓ ZOLTÁN A kárpáti harcokról. 2. kiadás. Bp. 1918. Athenaeum 172 l. 18 cm /Hősök és hőstettek 1914-1918./ MIKE 38/137. Aranyozott feliratú, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 4,000.109. FRATER LÉNÁRT Hunyadi magyar származása oklevelekben Bp. 1937. Kapisztrán ny. 124 l.+2lev.+3t. (1színes) 23,5 cm OPERA 18/64. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,500.110. GAAL, [JÓZSEF[ A’ király Ludason. Történeti vígjáték. Pest, 1837. Heckenast 6lev.+90 l.+3lev. 14,2 cm /Magyar Történeti Színművek III. kötet./ Korabeli félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.111. GAAL MÓZES Kujak Andris keleti utazása. Góró Lajos huszonkét rajzával. Harmadik kiadás. Bp. 1913. Franklin-Társulat 231 l. 19,8 cm
113. AH 23/125.; EX LIBRIS 42/44. Festett, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 4,000.112. GÁBOR ÁRON Az embertől keletre München, 1967. XX. század 327 l. 21 cm Dedikált példány! Aranyozott feliratú, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 4,000.113. GÁRDONYI GÉZA Nagyapó 100 tréfája. Sok képpel. Bp. (1902.) Singer és Wolfner 153 l.+3lev. 21 cm Első kiadás! Aranyozott, feliratos, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 4,000.114. GÁSPÁR JÁNOS - KOVÁCSI ANTAL Magyar olvasó-könyv tanodák és magánnövendékek használatára. Első folyam, második fele. Kolozsvár-Budapest (!), 1853. BarránéGeibel 2lev.+248 l. 20,3 cm Első fele 1848-ban jelent meg Kolozsváron
115. (DÁVIDHÁZY 1/70.) Címkézett gerincű, új papírkötésben, jó állapotban. 6,000.115. GÁSPÁR LÁSZLÓ Mi, I. Adolf. Ha a németek győztek volna. (Bp. 1945.) Magyar Téka 256 l. 19,5 cm MIKE 36/135. Rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,000.GASZTRONÓMIA 116. FÜLÖP MARGIT Mindenki szakácskönyve. Bp. [~1948.] Bp Szfőv. Irodalmi Int. 207 l. 20,5 cm Feliratos, kiadói félvászon kötésben, közepes állapotban. 2,000.117. A HÁZIASSZONY KÖNYVE 1939. ÉVRE Bp. (1938.) Bp-i V. kerületi Izraelita Nőegylet 62 l.+1lev. 22,6 cm
116. A sorozat első kötete háztartási tudnivalókkal, receptekkel, izraelita címtárral. Fűzve, kissé foltos kiadói borítóban, közepes állapotban. 1,600.118. A HÁZIASSZONY KÖNYVE 1942. ÉVRE Bp. (1941.) Bp-i V. kerületi Izraelita Nőegylet. 56 l.+1lev. 22,2 cm A sorozat negyedik kötete étlapmintákkal. Fűzve, kissé foltos kiadói borítóban, jó állapotban. 1,600.119. A HÁZIASSZONY KÖNYVE 1944. ÉVRE Bp. (1943.) Bp-i V. kerületi Izraelita Nőegylet 58 l. 22,2 cm A sorozat hatodik, utolsó kötete. Fűzve, kissé foltos kiadói borítóban, jó állapotban. 1,600.120. T. KÁLMÁNCHEY IRÉN Magyar lányok hozománya (szakácskönyv) Debrecen, 1930. Antalfy 275 l. 22,7 cm Barnult aranyozású, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,500.-
123.
122. 121. M. KRASZNAI ELZA Házi cukrászat és befőttek könyve. Hírneves magyar, francia, angol és német források nyomán. Bp. (1930.) Tolnai 158 l.+1lev. 19 cm Illusztrált fedelű, kiadói papírkötésben, jó állapotban. 2,000.122. MARENCICH OTTÓ Vezérfonal a szálloda- és vendéglőüzem megszervezéséhez és vezetéséhez Bp. 1927. Szerző 175 l. 24 cm KRISZTINA 22/140. Fűzve, csúnyán ragasztott gerincű, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 3,000.123. NAPTÁR. SZIVÉLYES ÜDVKIVÁNAT AZ ÉVFORDULAT ALKALMÁBÓL 1883. KORN KÁVÉHÁZA
Graz, 1882. Lit. Tn. Schneider’s 4lev. (naptár és átváltás) Hozzátartozik: [Naptár] Szivélyes üdvkívánat az évfordulat alkalmából 1883. Buchberger Kávéháza Graz, 1882. Lit.Tn. Schneider’s 4lev. (nap
tár és átváltás) Az első naptár borítóján kártya, szikvíz, billiárd és fagylalt ábrázolás. Ritka, szép aprónyomtatványok. 3,000.124. PROHÁCZIK JÁNOS - CSÁKI JÓZSEF A konyhamészáros kézikönyve Bp. 1959. Közgazdasági és Jogi 247 l.+10t 20,3 cm Kiadói vászonkötésben, eredeti, rajzos, kissé sérült papírborítóban. 1,600.125. DR. VUK MIHÁLY Az élelmiszerek chemiai technológiája Bp. 1927. Term.tud. Társ. VI+329 l.+1lev. (79 képpel) 24,5 cm Fűzve, sérült gerincű, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 2,500.--------------------
126. GENOVÉVA. RIGI SZÉP ÉS ÉRZÉKENY TÖREMBEREKNEK KÜLÖNÖSEN PEDIG ANYÁKNAK ÉS GYERMEKEKNEK SZÁMÁRA SZEREZTETETT. Buda, 1830. Landerer Anna 157 l. (a végéből 1 levél, a Mutatótábla második része hiányzik!) 18 cm Valószínűleg a Láng Ádám által fordított 1824-es kassai kiadás (DRESCHER 139.) új megjelenése, ezt azonban a fellelhető TÉNET, MINDEN JOBB ÉRZÉSŰ
126.
129.
bibliográfiákban nem találtuk. Fűzve, felirat nélküli korabeli papírborítóban. 8,000.127. GENTHON ISTVÁN A régi magyar festőművészet Vác, 1932. Pestvidéki ny. 127 l.+2lev.+48t. 24,8 cm Dedikált példány! Fűzve, képes, feliratos, kiadói, javított papírborítóban, jó állapotban. 6,000.128. GIESSWEIN SÁNDOR Mizraim és Assur tanusága. Az Ó-Szövetségi Szent-Iratok hitelessége és isteni sugalmaztatása az aegyptológia és assyriológia világításában. I-II. kötet. (egybekötve) Győr, 1887. Surányi VII+299 l.+1lev.; 1lev.+ 356 l.+1 térkép 23 cm Dedikált példány! MÚZEUM 14/75. Korabeli, aranyozott gerincű, vászonkötésben, jó állapotban. 8,000.-
129. GOSZTONYI PÉTER A magyar honvédség a második világháborúban Róma, 1986. Katolikus Szemle 495 l.+12 t. (kétoldalas) 22,8 cm Dedikált példány! ( A megajándékozott piros golyóstollal írt helyesbítéseivel.) Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban. 5,000.130. GRACZA GYÖRGY Talpra magyar! 1848-iki szabadságharcunk rövid története. A serdültebb ifjúságnak elbeszéli - - . Bp. [~1910.] Lampel 245 l.+1lev. 24,7 cm AH 23/154.; MIKE 37/154. Színes, litografált képpel díszített, kiadói vászonkötésben, szép állapotban. 6,000.131. GRILLPARZER, [FRANZ] Sappho. Szomorú játék öt felvonásban. Fordította inántsi Pap Gábor. Székesfehérvár, 1820. Számmer P. 120 l+ 1lev. 18,3 cm Pap Gábor (1791-?) kápolnásnyéki szüle
132.
133.
tésű helytartósági titkár, fejér megyei kötődése miatt művei Fehérváron jelentek meg. Későbbi, aranyozott gerincű, félbőr kötésben, az eredeti borítófedelek belekötve, jó állapotban. 8,000.132. GRÜNWALD BÉLA A régi Magyarország. 1711-1825. Bp. 1888. Franklin XIV+576 l. 19,5 cm Hozzátartozik: Grünwald Béla Az uj Magyarország. Gróf Széchenyi István Bp. 1890. Franklin IV+529 l.+1lev. 19,5 cm Egységes, korabeli, bordázott gerincű félbőr kötésben, márványozott lapszélekkel, dekoratív, szép állapotban. Együtt: 12,000.133.GUNTHER, JOHN Európa igazi képe. Ford.: Barkóczy István. I-II. kötet. Pozsony, 1938. Prager 320 l.; 334 l. 19 cm John Gunther (1901-1970) amerikai újságíró, 1924-36. között a Chicago Daily News londoni tudósítója. Egész Európát bejárta és botcsinálta történészként, kívülállóként
“szakértő” írásokkal traktálta olvasóit. MIKE 38/175. Kiadói, kopottas, félbőr kötésben, közepes állapotban. 5,000.134. HABSBURG OTTÓ Jalta és ami utána következett. Válogatott cikkek, tanulmányok. München, 1979. Újvári “Griff” kiadó 200 l. 21 cm Aranyozott feliratú, kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 4,000.135. HAJDÚVÁRMEGYE ÉS DEBRECEN SZ. KIR.
VÁROS ADATTÁRA
Debrecen, 1937. Nagy K. 344 l.+1lev.+ 264 l. 24,5 cm BIHAR 9/117. Kopottas, aranyozott, kiadói vászonkötésben, közepes állapotban. 5,000.136. DR. HALLA AURÉL - DR. DOBROVICS KÁROLY
Magyarország története különös tekintettel iparra és kereskedelemre. Két kötetben.
136.
138.
Második kiadás. Bp. 1936. Monopol 320 l.; 378 l. 20,3 cm SZŐNYI 20/151. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 6,000.137. HAT IGEN SZÉP TÖRTÉNET ÉS TÜNDÉRIES REGE AZ ŐSKORBÓL 12 KÉPPEL. 46 l. (20.SZ.) NÉGY IGEN SZÉP TÖRTÉNET ÉS TÜNDÉRIES REGE AZ ŐSKORBÓL 9 KÉPPEL. 45 l. (21.SZ.) ÖT IGEN SZÉP TÖRTÉNET ÉS TÜNDÉRIES REGE AZ ŐSKORBÓL 11 KÉPPEL. 46 l. (22. SZ.) NÉGY IGEN SZÉP TÖRTÉNET ÉS TÜNDÉRIES REGE AZ ŐSKORBÓL 3 KÉPPEL. 48 l.(27.SZ.) Bp. [é.n.~1890.] Bucsánszky Hozzátartozik: Az aranygyapjas vitézek, vagy Jázon híres görög hősnek története Bp. 1874. Bucsánszky 40 l. 16,5 cm Fűzve, együtt feliratos vászon tékában, jó állapotban. 8,000.138. HEDIN, SVEN Ma Csung-Jin menekülése. Ford.: Mezey Dénes.
Bp. [1937.] Franklin 270 l.+1lev.+20 t. 22,4 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ SZŐNYI 19/272. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 2,500.139. HEDIN,SVEN A selyem útja. I-II. kötet. Bp. [1938.] Franklin-Társulat 144 l.+10 t.; 146-308 l.+10 t. 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ SZŐNYI 21/318. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, szép állapotban. 5,000.140. HEDIN, SVEN A vándorló tó. I-II. kötet. [A Közép-Ázsia expedíció 1933-35. trilógia 3. része] Bp. [1940.] Franklin-Társulat 144 l.; 145291 l.+16 t. 22,5 cm AH 22/102.; MIKE 34/182. Jellegzetes, aranyozott, kiadói félvászon kötésben, alsó sarka megnyomódva, jó-közepes állapotban. 4,000.-
142.
141. HEILING JÁNOS SZIKLÁJA. CSEH NÉPMONDA. Bp. [é.n.] Rózsa K. és neje 32 l. 17,2 cm Ponyva-kiadás! “Csehországban Karlsbadon túl az Eger folyó völgye tele van bámulatos sziklaképződésekkel, melyek közt leghíresebb Heiling Hans sziklája. Róla ma is él az ottani nép ajkán egy monda, melynek tárgyát Korner novellává, Marschner pedig dal művé dolgozta fel.” (Vasárnapi Újság 1873/33.) Fűzve, vászon erősítésű gerinccel, jó állapotban. 3,000.142. HEINE, [HEINRICH] Válogatott költeményei. Fordította: Faragó János. Bp. 1904. Kilián utóda 128 l. 16,6 cm A fordító által dedikált példány! Dúsan aranyozott, Gottermayer-féle vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel, dekoratív példány! 4,000.143. HEKLER ANTAL Michelangelo Bp. [1926.] Franklin 334 l.+1lev. 23,4 cm
144.
Dedikált példány! Aranyozott feliratú, kiadói vászonkötésben, jó-közepes állapotban. 4,000.144. HELTAI GÁSPÁR Egy nemes emberről és az ördögről való história mellyet... kiszedegetett és ím újra napfényre bocsátott Király György. (Ill.: Kozma Lajos) Gyoma, 1942. Kner 95 l. (szövegközti fametszetekkel) 12 cm “Ezen könyvecséből ezeret újonnan nyomtattak az 1942. esztendőben” Címkézett kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.145. HERCZEG ERNŐ Szarajevótól Genfig. Kémek, gyilkosok, diplomaták, hadvezérek, áldozatok. Kolozsvár, 1930. Progresul ny. 1t.+159 l. 21 cm Dedikált példány! KÖNYVMOLY 11/176. Aranyozott nyomású, kiadói vászonkötésben, közepes állapotban. 4,500.146. HEVESI LAJOS Jelky András bajai fiu rendkivűli kalandjai ötödfél világrészben. Történeti kutforrások
146. alapján. Magyar népkönyv, különös tekintettel a serdültebb ifjuságra. Pest, 1872. Heckenast, 366 l.+1lev.+6 t. 20 cm Első kiadás! Jelky András bajai szabólegény valóságos személy, aki kalandos életét leírta, Hevesi ezt az életrajzot dolgozta fel. Fiatalok generációi nőttek fel a könyvet olvasva. DRESCHER 666.; SZINAI I/5.322. Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben, lapjai sárgultak, de jó állapotban. 12,000.-
147. HOITSY MIKSA Pénz. Újévi, ‘s névnapi ajándék növendékeknek, vagy: hasznos és mulatságos értekezése egy atyának gyermekei előtt a’ pénzről. Buda, 1843. Gyurián és Bagó 70 l. 17,9 cm DRESCHER 222. Fűzve, körülvágatlan, feliratos, kiadói papírborítóban, félvászon tékában, szép állapotban. 9,000.-
149.
148. HORVÁT ÁRPÁD Bevezetés a magyar oklevéltanba. Hallgatóinak kézirat helyett. Bp. 1880. Eggenberger 4lev.+104 l.18,4cm Fűzve, kiadói borítóban, körülvágatlan, ittott ceruzás aláhúzásokkal, közepes állapotban. 2,500.149. HORVÁTH CYRIL Vetélytársak. Szomorujáték öt felvonásban. Hozzátartozik: Hugo, Victor Borgia Lucretia. Drama. Fordítá Horváth Döme Kecskemét, 1850. Szilády K. 293 l.16,5 cm Horváth Cyril és Döme testvérek voltak. Aranyozott gerincű, későbbi félvászon kötésben, az eredeti borító belekötve, jó állapotban. 6,000.150. HORVÁTH MIHÁLY A magyarok története. Első (és második) szakasz. Pápa, 1842-43. Ref. Főiskola VII+175 l.; VIII+1lev.+391 l. Első kiadás!
150.
152.
MIKE 36/191.; SZŐNYI 20/172. Korabeli, aranyozott gerincű, félbőr kötésben, jó állapotban. 8,000.151. IGNÁCZ SÁNDOR Méhészet. Gyakorlati tanácsadó kezdő méhészek számára. Harmadik, bővített kiadás. 122 szövegrajzzal. Bp. (1926.) Athenaeum 260 l. 17,7 cm /Gazdasági Tanácsadó 5. szám/ Feliratos gerincű, egyszerű vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.152. JAMES GYÖRGY [GEORGE PAYNE RAINSFORD] Robin Hood. Angol regény. Fordította: Petőfi. I-II. rész (egybekötve) Pest, 1844. Hartleben 240 l.; 285 l. 15,6 cm Első magyar kiadás! A megjelenéséről bővebben: AH 21/146. tételnél. KÖZPONTI 113/124. Korabeli, vaknyomásos vászonkötésben, jó-közepes állapotban. RITKA! 25,000.-
153. JÁVOR LÁSZLÓ Szomoru vasárnap. - - XXXI verse. Bp. 1934. Horizont 47 l. 23,6 cm Számozott (112/150.) és aláírt példány! Rajzos (Láng István), kiadói félvászon kötésben, jó-közepes állapotban. 5,000.-
154. JENDROLOVICS JÁNOS-KAJDI JÁNOS A csizmadiaság különös figyelemmel az e mesterségben előforduló műszavakra. Közlik - - pesti csizmadia mesterek. Bp. 1898. Rózsa és neje 23 l. 16 cm Ponyva-kiadás! 1858-ban és 1861-ben is megjelent Bucsánszkynál. Fűzve, erősített gerincű, rajzos címlappal, vászon tékában, jó állapotban. 3,000.-
155. JÓSIKA MIKLÓS Elbeszélések. [Bájvirág, Vész és üdv, Mohilok gyöngye] Pest, 1859. Heckenast 110 l.+1lev. 15,3cm Első kiadás!
157. /Vasárnapi Könyvtár III./ Aranyozott gerincű, új vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.JUDAIKA, ANTISZEMITIZMUS 156. HABER SAMU A mi ünnepeink. Rajzok a kisvárosi zsidó életéből. Bp. 1893. Lampel XI+117 l. 19,7 cm Kopottas, korabeli félvászon kötésben, közepes állapotban. 3,000.157. LÉVAI JENŐ Endre László a háborús bűnösök magyar listavezetője Bp. (1945.) Müller 112 l. 20 cm ORSZÁGHÁZ 12/341. Fűzve, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 2,000.158. DR. LŐWINGER SÁMUEL Germánia “prófétája”. A nácizmus száz
159.
esztendeje. Bp. 1947. Szerző 2lev.+235 l. 19,5 cm Aranyozott feliratú, új műbőr kötésben, jó állapotban. 4,000.159. PALÁSTI LÁSZLÓ A bori halálút regénye (Bp. 1945.) Gábor Áron 94 l.+1lev. 20,1 cm Fűzve, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 2,000.160. PATAI JÓZSEF A föltámadó Szentföld. Százötven palesztinai képpel. Bp. [~1920.] Múlt és Jövő 272 l. 28,5 cm Aranyozott feliratú, új műbőr kötésben, jó állapotban. 4,000.161. PATAI JÓZSEF Herzl (Tivadar). 100 illusztrációval. (Bp. 1932.) Pro Palesztina 1 t.+367 l. 25,8 cm MIKE 39/230. Aranyozott feliratú, új fekete műbőr kötésben, a köteten áthúzódó ázásnyommal, közepes állapotban. 3,000.-
163.
162. A TÍZHÓNAPOS TRAGÉDIA. 1. FÜZET 1-2. RÉSZ 2. FÜZET 3-4. RÉSZ. 1944. MÁRCIUS 19. 1945. JAN. 20. Bp. (1945.) Müller 56 l.; 56. 19,8 cm Mindkét füzet színes, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, jó-közepes állapotban. 2,000.163. VÁDIRAT A NÁCIZMUS ELLEN. 1-3. KÖTET (TELJES!) DOKUMENTUMOK A MAGYARORSZÁGI ZSIDÓÜLDÖZÉS TÖRTÉNETÉHEZ. SZERK.: BENOSCHOFSKY ILONA ÉS KARSAI ELEK. Bp. 1958-67. Magyarországi Izr. Orsz. Képv. 379 l.+2lev.+16 t.; 401 l.+1lev.18 t.; XL+720 l.+2lev.+1t.+1mell. 20,5 cm MIKE 35/269. Két kötet fűzve, egy félvászon kötésben, jó állapotban. Együtt: 8,000.164. A ZSIDÓ ÁLLAM (Bp. 1948.) Általános Cionista Blokk 324 l. +10 t. 24,5 cm Számozott (1071.) példány! AH 24/193.; KÖZPONTI 108/151. Aranyozott feliratú, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.-
166.
165. JUHÁSZ NAGY SÁNDOR A magyar októberi forradalom története. (1918. okt. 31. - 1919. márc. 21.) Bp. 1945. Cserépfalvi 540 l. 19,9 cm AH 23/191.; SZŐNYI 20/204. Fűzve, javított gerincű, körülvágott, feliratos, kiadói papírborítóban, könyvtári duplum, jó állapotban. 4,000.166. JULIER FERENC 1914-1918. A világháború magyar szemmel. Bp. 1933. Magyar Szemle Társaság 298 l. +3lev.+3 térkép 19,5 cm /A Magyar Szemle Könyvei VII./ HONTERUS 72/295. Aranyozott feliratú, kiadói vászonkötésben, színes, feliratos, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 5,000.167. KÁDÁR BÉLA Dies Irae. Huszonnégy tollrajz. (Bp. 1945.) Anonymus 57 l.+1lev. (a lapszámozáson belül 24 egész oldalas rajz) Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 8,000.-
168. 168. KALENDÁRIUM. MAGYAR ÉS ERDÉLYORSZÁGI UJ ÉS Ó - - . 1887. KÖZÖNSÉGES ESZTENDŐRE, MELY 365 NAPBÓL ÁLL. 182. ÉVFOLYAM. Komárom, (1886.) Ziegler 36lev. 17,5 cm Naptárral, adomagyűjteménnyel, az első és hátsó borítón Komárom város és vár fametszetű ábrázolása. Fűzve, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 3,000.169. DR. KÁLNAY GYULA - BENKES JÁNOS A tolvajnyelv szótára Nagykanizsa, (1926.) Zrínyi ny. 58 l.+3lev. 20,5 cm Fűzve, rajzos (Fekete), feliratos, kiadói papírborítóban, sárgult papírja töredezik, közepes állapotban. 3,000.170. KAPI GYULA ÉS PAPP JÓZSEF Ábécze és olvasókönyv. Második kiadás. Bp. 1900. Franklin-Társulat 88 l. (szövegközti képekkel) 18,7 cm Újabb félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.-
171.
171. KARÁDY IGNÁC Regék. Nagyobb gyermekek számára alkalmazá - -. Pest, 1847. Heckenast IV+204 l.+5 t. (színes kőnyomatok) 16,8 cm Első kiadás! Karády Ignác (?-1858) 1848-tól Kossuth Lajos gyermekeinek nevelője volt. 1849ben itthon bujkáltak a kis Ferenccel, Vilmával és Lajossal, de elfogták őket és a pozsonyi várbörtönbe kerültek. Az angol kormány közbenjárására “családegyesítésre” Törökországba engedték őket, majd Angliába költöztek. Továbbra is a családdal élt. Szívbaja súlyosbodván haza kívánt térni, de a bécsi udvar ezt nem engedélyezte számára. Számkivetettként Amerikába hajózott, az óceánon 1858. szept. 6-án meghalt, tengeri temetést kapott. Élete jól példázza a 48-as emigránsok sanyarú sorsát... DRESCHER 0. (Imre 251.); STUDIO 24/197. Címkézett gerincű, századfordulós félvászon kötésben, régi ex librisszel, jó állapotban. 12,000.-
172.
172. KARDEC, ALLAN [RIVAIL, HIPPOLYTE] Szellemek könyve. A spiritizmus alapelvei. Magasabb szellemek oktatása nyomán gyűjtötte - - . 2. kiadás. Bp. 1925. Szellemi Buvárok Pesti Egylete 495 l. 18,8 cm Aranyozott feliratú, későbbi vászonkötésben, jó állapotban. 2,500.173. KATONA JÁNOS - PALLAI SÁNDOR Órajavítás Bp. 1967. Műszaki 390 l.+1lev. 20 cm Első kiadás! /Ipari Szakkönyvtár/ Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,000.174. KELEMEN PÁL Istenek csatatere Bp. [1939.] Franklin-Társulat 168 l.2lev.+ 18 t. 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 20/112.; MIKE 34/283. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.-
175.
175. KELETI ARTHUR Az Boldogtalan Raymondo és az Szerentsés Bertrandus Lovagoknak Hiteles Szerelmes Története 7 képben... Buda-Pest, 1920. Pallas 80 l.+2lev. (a kétszínnyomású címlap hiányzik!) 24,1 cm Dedikált és számozott (149/350.) példány! A belső könyvdíszítéseket rajzolta Gráf József. Vértes Marcel 8 szövegközti, részben kézzel színezett fametszetes illusztrációjával. HONTERUS 72/221.; MÚZEUM 16/116. Aranyozott gerincű, kiadói félpergamen kötésben, a kötéstáblán Vértes Marcel arany nyomású rajzával, szép állapotú bibliofil példány! 15,000.176. KEMÉNY JÁNOS Kutyakomédia. Regény. Kolozsvár, 1934. ESzC. 190 l.+1lev.+IV l. 20,2 cm Első kiadás! Számozott (250.) Aranyozott gerincű, kiadói félpergamen kötésben, jó-közepes állapotban. 5,000.-
180.
177. 177. KERÉKGYÁRTÓ ÁRPÁD Magyarország mívelődésének története, különös tekintettel az anyaország, úgy szinte Erdély, Horvát- és Tótország államelmélete kifejlésére. [I-II. kötet, egybekötve] Pest, 1859-65. Buda S. és Krupinszky J. VIII+501 l.; 2lev.+192 l. 21,4 cm Egyetlen kiadás, a szerző második munkája! Az OSzK katalógusa szerint füzetekben jelent meg, az első kötet 5 füzet, a második 1 füzet (114 l.) volt. A mi példányunk terjedelmesebb! Árverésen tudomásunk szerint utoljára 34 éve szerepelt (SZINAI I/6.594.), rendkívül RITKA! Aranyozott gerincű, korabeli, egyszerű vászonkötésben, az előzéklapok töredezettek, a kötet ép, jó állapotban. 15,000.178. KERTÉSZ RÓBERT Feltámad a félhold. Az ébredő iszlám nemzetei. 1-2. kötet. Bp. [1939.] Franklin-Társulat 160 l.+16 t.;
162-347 l.+16 t.+1 térkép 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 20/123.; SZŐNYI 19/275. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, szép állapotban. 4,000.179. KÉT SZÉP ISTENES ÉNEKEK, MELLYEKBEN AZ UTOLSÓ ITÉLET LE-ÍRATTATIK. ELSŐ: IGAZ BÍRÓ KRISTUS JÉSUS ‘S A’ T. MÁSODIK: OH TE RETTENETES EL-KERÜLHETETLEN ‘S A’ T. [H.é.ny.n.] “Nyomtattatott a’ múlt Őszkor.” 3lev. 15,8 cm Ponyva-kiadás! Az OSzK azonos tartalmú példánya 1793as nyomtatású. Fűzve, újabb vászonkötésben, jó állapotban. 6,000.180. KÉZIRAT - KOSZTOLÁNYI DEZSŐ TINTÁVAL ÍRT LEVELE HORVÁTH HENRIK MŰFORDÍTÓNAK “DRÁGA JÓ BARÁTOM,” MEGSZÓLÍTÁSSAL. Budapest1908. április hóban 1lev. (2 beírt oldal) Méret: 23,6x18,5 cm Tartalom: Megköszöni a küldött könyvet, tudatja, hogy a “Hét” szerkesztője lett, két állása is van, ezek teljesen lekötik. Meghívja Pestre. Záró sorok: “Öleli igaz híve és barátja Desiré” Négyrét hajtott papírlap ép állapotban, egyedi darab. 60,000.-
181.
181. KIS JÁNOS Gyermekek’ és ifjak’ tárháza, az az elmét gyönyörködtető és nemes szívet formáló apró történetek, beszéllgetések, útazások és versek. Első (és második) rész. Pest, 1805. N.Kiss István 4lev.+253 l.+1lev. 218 l.+3lev. 18,3 cm DRESCHER 263. Aranyozott gerincű, csúf műbőr kötésben, jó állapotban. 12,000.182. KIS JÁNOS Ifjúság barátja vagy hasznosan mulattató darabok a’ két nembéli ifjúság számára. Első (és második) kötet. Pest, 1816. Trattner J. 1t.+2lev.+271 l.+ 1lev.; 1t.+301 l.+3lev. 20,6 cm Kis János (1770-1846) ref. lelkész a Dunántúl irodalmi életének motorja, évtizedeken keresztül. Kazinczy levelezőtársa. DRESCHER 0. Címkézett gerincű, korabeli kartonkötésben, jó állapotban. 12,000.183. KISS, JOSEF [JÓZSEF] Gedichte Leipzig, 1887. Wigand 120 l. 19 cm
183. Festett, aranyozott, kopottas, de dekoratív, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 6,000.184. KODOLÁNYI JÁNOS A hazugság öl. Memorandum Huszár Károlyhoz a Parlament alelnökéhez. Bp. 1927. Élőszó 15 l. 24,5 cm A szerző (?) által aláírt első kiadás! A memorandum az ormánsági egykézésre hívja fel a figyelmet. Fűzve, kissé sérült gerincű, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 1,600.185. KO-DZSI-KI. “RÉGI TÖRTÉNETEK FELJEGYZÉSEI”. FORDÍTOTTA ÉS MAGYARÁZTA: KOZÁR LAJOS. Sydney, 1982. Magyar Történelmi Társ. 3lev.+XXX l.+347 l.+1 térkép Dedikált és számozott (22/1000) példány! A Ko-dzsi-ki egy 712-ben összeállított, kínai írással lejegyzett japán nyelvű krónika, az első japán irodalmi emlék. Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.-
186.
186. KOLUMBAN JÁNOS, OLOSZ-TELEKI Néhai Tordai had-nagy Vida György’ tréfálódásinak históriája, mellyet Hevertében Mélánkóliái között Magyar Versekben foglaltt Szö-Demeteri Házánál. [H.é.ny.n.] “Nyomtattatott ebben az esztendőben” 32lev. 17,6 cm “Vida György tordai hadnagy a XVII. században élt volna s agyafurt csinyeivel sok borsot tört Serédi, Apor, Teleki Mihály orra alá, akik szintén sok nem éppen válogatott tréfát űztek vele.” (Szinnyei) Bár példányunk borítóján 1759-es évszám áll, összehasonlítva a Központi 2004/ősz/ 15. tétel fotójával, mely a datált első kiadást ábrázolja, megállapítható a címlap és tipográfia alapján, hogy későbbi, inkább a XVIII-XIX. század fordulójáról való kiadással állunk szemben. Feliratozott, új karton-kötésben, jó állapotban. 12,000.187. KOMLOSSY FERENCZ Tudálékos. Vígjáték öt felvonásban magyar játékszínre alkalmaztatva. Pozsony, 1926. Snischek K. 98 l.+1lev.
188.
20,5 cm Komlóssy Ferenc Dániel (1797-1860) színész, igazgató, a Nemzeti Színház könyvtárosa. Csak 6 eredeti színműve van, 197 fordítással alighanem ő a legtermékenyebb színműfordítónk. E művét Kotzebue alapján magyarította, játszották “Sokat tudó” címen is. Címkézett gerincű, új papírkötésben, az eredeti borítók belekötve, körülvágatlan, jó állapotban. 8,000.188. KOPPÁNY (GYÖRGY) - NAGY (?) KN-108 “TAIFUN” motoros vadász model. Fesztávolság 1000 mm Bp [1940-44.] Aeromechanika 1lev. /Aeromechanika Repülőgépmodell - tervek 17./ Gumimotoros repülőgép - modell tervrajz. Hajtogatott papírlap, képes, feliratos, kiadói papírtékában, közepes állapotban. 2,000.189. KÓRÉH ENDRE “Erdélyért” A Székely Hadosztály és Dandár története 1918-1919. I-II. kötet. Bp. [1929.] Makkay 241 l.+1lev.; 230 l.+
191.
1lev. 19,5 cm KRISZTINA 21/281. Aranyozott gerincű, kiadói, kék félbőr kötésben, jó állapotban. 8,000.190. KOSUTÁNY GÉZA Nevezetesebb bűnesetek. A Budapesti Kir. Törvényszék levéltárából. Első kötet: Erny György meggyilkoltatása 1875. augusztus 11-én Bp. 1890. Lampel 2lev.+178 l.+1lev. 19 cm Későbbi, jellegtelen félvászon kötésben, közepes állapotban. 3,000.191. DR. KOSUTÁNY TAMÁS Magyarországi jellemzőbb dohányainak chemiai és növényélettani vizsgálata. I-III. rész (TELJES!) Bp. 1877-81. Magy. Term.tud. Társ. VIII+ 32 l.; 70 l.+1lev.; 30,8 cm ORSZÁGHÁZ 16/343. (szerinte unicus) Egyszerű, korabeli félvászon kötésben, az eredeti borítófedelek a végére kötve, elmosódott régi bélyegzővel és “Prof. Dr. Margó Tivadar ajándéka” pecséttel, jó állapotban. 8,000.-
193.
192. KOSTYA SÁNDOR Ukrajna. Kalocsa, 1942. Árpád 159 l.+15 t.+3 térkép 20 cm Dedikált példány! A mű szerepel a “Fasiszta és szovjetellenes sajtótermékek” megsemmisítendő könyveinek listáján. Fűzve, színes, rajzos (ST.), kiadói papírborítóban, felvágatlan, jó állapotban. 4,000.193. KOSTYÁN JÁNOS, KOSTYÁNFAVAI IFJABB Mórisz János’ Egy Frantzia Országi Nagy Kereskedőnek Napkeleti Indiai Hajótörése vagy-is az Isteni Gondviselésnek megfoghatatlan bölcsessége... Buda, 1823. Landerer Anna 207 l. 17,3 cm “Nem vala tzélom a jelnvaló kis Munkámat mély írás módgyával, avagy újonnand feltaláltt, de még közönségessé nem lett, szép Nemzeti nyelvünket tsak kortsosító Szavakkal írni...” KÖZPONTI 2005.v/99.; STUDIO 18/297. Címkézett gerincű, régi papírkötésben, jó állapotban. 12,000.-
194.
194. KOSZTOLÁNYI DEZSŐ A bus férfi panaszai (Bp. 1924.) Genius 104 l.+4t. (színes) 12,8 cm Első kiadás! Az ismeretlen művész színes táblái a kötetekből általában hiányoznak, bőrkötéses változat pedig a számozott példányokhoz járt. Hozzátartozik: Kosztolányi Dezsőné aláírt (?) kártyája: “Igen tisztelt Uram! Jókívánságait és szeretetét beteg férjem meghatottan, én pedig hálásan köszönöm. Jól esik tudnunk, hogy annyian gondolnak reánk.” gépelt szöveggel. KÖZPONTI 102/210. Dúsan aranyozott, Gottermayer-féle, kiadói bőrkötésben, jó állapotban. 12,000.195. KOTZEBUE [AUGUST] Az ember ‘gyűlölés, és a’ meg-bánás. Vigsággal és szomorúsággal elegített játék öt fel-vonásban. Fordította Kóré Sigmond. Bécs, 1790. Alberti 127 l. 16,2 cm ORSZÁGHÁZ 17/190. Fűzve, egyszerű, korabeli papírborítóban, jó állapotban. 6,000.-
198.
196. [KOTZEBUE] KOCZEBUE [AUGUST] Az ezüst lakodalom. Néző játék öt felvonásban. - - után Balog Sámuel. Kolozsvár, 1831. Burián P. 171 l. 17,4 cm Címkézett gerincű, új papírkötésben, néhány lapja restaurált, jó állapotban. 6,000.197. KOTZEBUE, [AUGUST] Nemes hazugság, az ember gyűlölésnek és a’ meg-bánásnak folytatása. Nézőjáték egy fel-vonásban. Fordította Kóré ‘Sigmond. Bécs, 1792. Alberti 40 l. 16,5 cm Fűzve, felirat nélküli papírborítóban, jó állapotban. 6,000.198. KOVÁCS IMRE Magyarország megszállása Toronto, 1979. Vörösváry 399 l. 23,5 cm MIKE 35/329. Kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 6,000.199. KÖHLER ERNŐ Szappanok és mosószerek készítése. Elméleti és gyakorlati kézikönyv. Bp. 1942. Magy. Vegyipari Szöv. 345 l.+
201.
202.
12 t.+6mell. SZŐNYI 21/282. Egyszerű, korabeli félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.200. KRIZA JÁNOS Erdélyi tájszótár Bp. (1940.) Révai 135 l. 17,1 cm AH 23/234. Festett, kiadói halinakötésben, jó állapotban. 2,000.201. KUUN GÉZA, GRÓF Ismereteink Tibetről. Alkalmi beszéd. Bp. 1900. MTA 80 l. 24 cm Fűzve, körülvágatlan, fent vízfoltos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. Hozzátartozik: Csongor Barnabás Ujgúr írásos kínai szórványok Bp. 1947. PPTE 24 l.+2lev. 24 cm /Keletázsiai Dolgozatok 2./ Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban.
Hozzátartozik: Uray Géza Kelet-Tibet nyelvjárásainak osztályozása Bp. 1949. PPTE 27 l. 24 cm Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. Együtt: 4,000.202. LAFONTAINE, [JEAN DE] Száz mese száz képpel. - - után. Pest, 1840. Heckenast 1lev.+210 l.+10 t. 22 cm Ez a kiadás válogatás az 1838-as párizsi kiadásból. Az illusztrációkat Grandville készítette. Kézikönyvekben és katalógusokban nem leltük nyomát, egyedül DRESCHER Imreféle kiegészítésében (Tatabánya, 1977.) szerepel 276/A számon. Korabeli, aranyozott gerincű, félbőr kötésben, jó állapotban. 8,000,. 203. LAKATOS GÉZA Ahogyan én láttam. (Visszaemlékezések). München, 1981. Auróra 214 l.+1lev.+8 t. Első kiadás!
205. Lakatos Géza (1890-1967) vezérezredes, 1944. augusztus-október között miniszterelnök. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 4,000.204. LÁNG ÁDÁM A’ Tündér Lant. Víg énekes játék három szakaszban. Kassa, 1824. Vajda Pál 96 l. 17,2 cm Láng Ádám (1772-1847) a magyar színészet hőskorának egyik úttörője, mivel a színészi játék mellett fordított (112) és eredeti darabokat (27) is írt, a magyar nyelvű színészet első negyven évében jórészt az ő műveit (fordításait) játszották. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 6,000.205. LECHNITZKY GYULA A nemzeti géniusz. Bevezetés a nemzeti élet filozófiájába és a nemzeti életbölcseletbe. Bp. 1928. Bethlen G. Szöv. 198 l.+1lev. 22,7 cm
206.
Dedikált példány! Aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 5,000.206. LÉGOLTALMI ZSEBKÖNYV 1944. Bp. (1944.) Légoltalmi Liga 352 l.+48 l.+ 1mell. (kihajtható) Számos szövegközti fotóval, rajzzal, az ellenséges bombázótípusok leírásával. Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó-közepes állapotban. 2,500.207. LENGYEL MILKÓS Tamás érdeklődik. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp. 1925. Pantheon 174 l.+1lev. 20,2 cm Később még két kötet jelent meg! Képes, feliratos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.208. DR. LÉVAI LAJOS Székelyföldi kis tükör Bp. 1942. Kókai 239 l.+40 t.+1 térkép 20,4 cm HONTERUS 73/307. Javított és pótolt gerincű, színes, rajzos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 4,000.-
213.
210. 209. LIBUSSA CSEH KIRÁLYLEÁNY, VAGY: A HÁROM JÓS-TESTVÉR TÖRTÉNETE ÉS PRÁGA VÁROS EREDETE. IGEN SZÉP ÉS TANULSÁGOS TÖRTÉNET AZ ŐSKORBÓL. HÉT SZÉP KÉPPEL. Bp. 1899. Rózsa K. és neje 55 l. 163 cm Ponyva-kiadás! Fűzve, vászoncsíkkal erősített gerinccel, képes, feliratos borítóban, félvászon tékában, jó állapotban. 3,000.210. LIGETI ERNŐ A két Böszörményi. Regény. I-II. kötet. Kolozsvár, 1931. ESzC. 172 l.+1lev.+VII; 176 l.+1lev.+VII+1lev. 20,4 cm Számozott (497,165.), névre szóló példány! Lapszámozáson belül Kolozsvári Sándor egész oldalas fametszeteivel. Kiadói félbőr kötésben, jó állapotban. 6,000.211. LIGETI LAJOS Afgán földön Bp. [1938.] Franklin-Társulat 219 l. (61 képpel és 4 térképpel) 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/
AH 20/171. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.212. LIGETI LAJOS Az ismeretlen Belső-Ázsia (Bp. 1940.) Athenaeum 359 l.+8 t. 20,5 cm MÚZEUM I. online/166. Feliratos, kiadói félvászon kötésben, képes, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 3,000.213. LIVINGSTONE DÁVID UTAZÁSAI ÉS FELFEDEZÉSEI 23 l. (20. FÜZET) A PUSZTABÍRÓ 20 l. (66. FÜZET) A JEDDI PAPNÉ 18 l. (159. FÜZET) MARJAY KÁROLY: A JAPÁNOK APOSTOLA 24 l. (204. FÜZET) Bp. (é.n.) Hornyánszky 18 cm /KOSZORÚ. A MAGYAR PROTESTÁNS IRODALMI TÁRSASÁG NÉPIES KIADVÁNYAI 1-200. 1889TŐL/ Ponyva-kiadás! A négy füzet fűzve, képes, kiadói papírborítóban, vászon tékában, jó állapotban. 4,000.214. LUKACHICH GÉZA, BÁRÓ SOMORJAI A Doberdó védelme az első isonzói csatában Bp. 1918. Athenaeum 98 l.+1lev. 18 cm /Hősök és hőstettek 1914-1918./
214. AH 25/204.; LASKAI 9/255. Aranyozott feliratú, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 4,000.215. M. GY. Első Napoleon császár élete. A leghitelesebb kútfők után. Harmadik kiadás. Pest, 1863. Heckenast G. 1t.+2lev.+506 l. 18,2 cm LASKAI-PASTINSZKY 1/228. Egyszerű félvászon kötésben, közepes állapotban. 3,500.216. A MAGYAR BIBLIOFIL TÁRSASÁG IFJUSÁGI- ÉS GYERMEK- KÉPESKÖNYV KIÁLLÍTÁSA AZ IPARMŰVÉSZETI MÚZEUMBAN Bp. 1921. Thália ny. 39 l. 24,3 cm Számozott (168/500) példány! ALEXANDRA 1/118.; KRISZTINA 20/291. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.217. MAGYAR MESEMONDÓ. [SOROZATCÍM] 15 FÜZET (A 130-BÓL!) Bp. 1886. Méhner V. 16 l. 17,4 cm
219. Ponyva-kiadás! Fűzve, szövegközti rajzokkal, félvászon tékában, jó állapotban. 8,000.218. MAKKAI SÁNDOR Harc a szobor ellen. Négy tanulmány. Kolozsvár, 1933. ESzC. 119 l.+3lev.+IV 20,3 cm Első kiadás! Számozott (108.) névre szóló. KÖZPONTI 104/57. Kiadói félpergamen kötésben, jó állapotban. 5,000.219. MÁTYÁS FLÓRIÁN Magyar nyelvtörténeti Szótár - Kísérlet. [13. füzet] Pest-Pécs, 1868-71. Bertalis és Taizs 1lev. +303 l.+ LXXII 22,7 cm Mátyás az egyik utolsó nagy akadémikus nyelvészünk, aki a finn-ugor származtatás ellen harcolt. Nyelvtörténeti szótárának teljes anyaga elkészült, de a csekély anyagi támogatás miatt csak két füzet és egy pótlékot tudott megjelentetni. RITKA nyelvészeti emlék!
220. AH 23/258. Korabeli, dúsan aranyozott félbőr kötésben, szép állapotban. 9,500.220. MAYLING, SZONG (MME CSINGKÁJSEK) Csingkájsek. (A Tábornagy naplójával). Képekkel. Bp. 1944. Magyar Írás 199 l.+4 t. 20,3 cm Kiadói félvászon kötésben, szakadozott, képes, papírborítóban, közepes állapotban. 4,000.221. [MEDVE IMRE] TATÁR PÉTER A czinkotai nagy itcze, vagy: a kántor és Mátyás király. 8. szám. Pest, 1857. Bucsánszky 8 l. 16,5 cm Hozzátartozik: [MEDVE IMRE] TATÁR PÉTER A vándorló lápok, vagy: A hűséges halász. 28. szám. Pest, 1857. Bucsánszky 8 l. 16,5 cm Hozzátartozik: [MEDVE IMRE] TATÁR PÉTER A boldog ember inge, vagy: A beteg király. 37. szám.
222.
Pest, 1857. Bucsánszky 8 l. 16,5 cm Hozzátartozik: [MEDVE IMRE] TATÁR PÉTER Csokakő vár eredete, vagy: A sziklaüregbe talált gyémánt. 41. szám Pest, 1857. Bucsánszky 8 l. 16,5 cm Ponyva füzetek! A négy füzet újabb vászon tékában, jó állapotban. 6,000.222. [MEDVE IMRE] TATÁR PÉTER A meghott Nagy-zajtai. Zajtay István híres peleskei nótáriusnak az 1873. évben történt ujabb feltámadása és elbucsuzása. 12 szakaszban - 13 szép képpel. Pest, 1873. Bucsánszky A. 84 l.+1lev. 15,5 cm Ponyva-kiadás! A szerző a szövegbe rejtette nevét: “A nótárius szemben ült Bucsánszky nővel, Körülvétetve több bájos magyar hölgygyel. Több férfi vendég és köztük Tatár Péter, Ki nem kináltatja magát soha kétszer,...” Címkézett gerincű, újabb félvászon kötésben, erősen körülvágott példány, jó állapotban. 4,000.-
224.
223. [MEDVE IMRE] TATÁR PÉTER Mulattató kérdések és feleletek vagy: igen szép és tréfás társasjáték. Minden rendű és rangú mindkét nembeli közönség számára. Pest, 1863. Bucsánszky 51 l. (a mű 62 oldalon teljes, utolsó oldalai erősen restauráltak!) 15,4 cm Fűzve, felirat nélküli papírborítóban, új félvászon tékában. 3,000.224. [MEDVE IMRE] TATÁR PÉTER Regekunyhója. Tizennégy képpel. 20. sz. Pest, 1864. Bucsánszky 80 l. (szövegközti képekkel) 15,4 cm Ponyva-kiadás! 1857-74. között 33 füzete jelent meg. Az utolsó vers (Az örök vadász: vagy a fehér szarvas és az elátkozottak éji hajtása) vadászati témájú! STUDIO 24/34. (7. füzet) Feliratos gerincű, újabb félvászon kötésben, az eredeti borítók belekötve, jó állapotban. 4,000.225. [MEDVE IMRE] TATÁR PÉTER Sirok vár története vagy a büszkeség áldozatai.
226. Pest, 1956. Bucsánszky 4lev. 16,5 cm Ponyva-kiadás! Fűzve, képes borítófedéllel, vászon tékában, jó állapotban. 3,000.226. MÉHELY LAJOS Vér és faj Bp. 1940. Bolyai Akadémia 147 l. 15,4 cm A sokakat riasztó címmel ellentétben csak egy sváb és egy magyar falu lakosságának vércsoport vizsgálatát összegzi. Kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.227. MÉHNER-FÉLE VÁSÁRI PONYVÁK GYŰJTEMÉNYE
1. Vargha Gyula: Nóták (1) 2. Az ördög árka (3) 3. Tarka Péter a vitéz káplár (6) 4. János kulacsa vagy A hűség jutalma (12) 5. A hamis eskü (15) 6. Miért pusztul a magyar nép? (16) 7. Ez is imádsága a magyarnak (18) 8. Miképpen okosodott meg Kaszás Matyi az isten-nyilától? (24) 9. Puskás uram megtérése (30) 10. Mesterségnek arany a feneke (38) 11. Gaal Mózes: Régi nóták (41) 12. Hogyan gazdagodott meg Kohn Ábra
227.
hám szemétből (42) 13. Dalmady Győző: Hazafias versek (43) 14. Dömötör Pál: A váltó (44) 15. Zilahy József: Bekecsalji nóták(45) 16. Méhes András: A talált gyermek (46) 17. Gabányi: Háborús Nóták (47) 18. Sírva vígad a magyar (48) 19. Rudnyánszky Gyula: A varázs-vessző (49) 20. Bognár Miska esete (50) 21. Garay János: A falu kovácsa (50) 22. A szalonnás kísértet (51) 23. Drága a hegedüszó (52) Bp.[1900. ~] Méhner 23x8 l. 17-17,5 cm A különböző füzetek (több gerince papírcsíkkal erősítve) feliratos, új vászon tékába helyezve, jó állapotban. 12,000.228. M. MÉSZÁROS KÁROLY III. Napoleon franczia császár élettörténete annak trónraléptéig. A nép számára írta - [versekben] Debrecen, 1861.Telegdi 1t.+V+40 l.18,6cm Ponyva-kiadás! Fűzve, feliratos kiadói papírborítóban, jó állapotban. 4,000.-
229.
229. MÉSZÖLY GEDEON Nyelvtörténeti fejtegetések a Halotti Beszéd alapján. Szeged, 1942. A M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Barátainak Egyesülete 112 l. 26,2 cm Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,000.230. [METASTASIO, PIETRO BONAVENTURA] Ismét egykét játék Metastásióból Döme Károl által. Pozsony, 1815. Weber 1t.(rézmetszetű címlap)+1lev.+IV+1lev.+45 l. 18,4 cm Címkézett gerincű csúf vászonkötésben, jó állapotban. 8,000.231. [METASTASIO, PIETRO BONAVENTURA] Metastasiusnak egynehány játék darabjai. Fordította olaszból Döme Károly. Komárom, 1802. [Weinmüller] 1t.+8 l.+ 336 l. 17,8 cm Első kiadás! A bevezetőben Baróti Szabó Dávid költeménye Döme Károlyhoz. A metszett címlap Bécsben készült, közepén Czetter János
234.
231. Sámuel allegorikus rézmetszet-vignettája. AH 23/358. Címkézett gerincű, újabb fekete műbőr kötésben, szép tiszta példány. 12,000.232. MIKSZÁTH KÁLMÁN A kis prímás. Történelmi elbeszélés. Az ifjuság számára. Bp. 1892. Révai Testvérek 108 l. (szövegközti képekkel) 20,4 cm Első kiadás! Festett (Goró), kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 6,000.233. MILESZ BÉLA Zádor és Ágota. Régi kun történet. Pest, 1867. Heckenast 68 l. 17,5 cm Ponyva-kiadás! Címkézett gerincű, újabb vászonkötésben, jó állapotban. 4,000.234. MOKRI BENIAMIN - MÖLLER JÁNOS Az Europai Manufaktúrák’ és Fábrikák Mesterség Míveik... Pest, 1818. Trattner 1t. (rézmetszet)+
XXXVI+469 l+1lev. 19,3 cm Rendkívül ritka ipartörténeti munka, az utóbbi években mindössze egyszer szerepelt árverésen (KÖZPONTI 113/90.) Címkézett gerincű, korabeli papírkötésben, jó állapotban. 40,000.235. MORAVCSIK GYULA Bizánc és a magyarság Bp. 1953. Akadémiai 118 l.+1lev.+8t.+1mell (kihajtható) 20 cm /Tudományos Ismeretterjesztő sorozat 3./ Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,000.236. MUSSOLINI, BENITO Arnaldo Mussolini élete Bp. [1935.] Franklin-Társulat 91l.+4t. 18,7 cm EX LIBRIS 41/137. Aranyozott díszítésű, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 5,000.237. MUSSOLINI, BENITO Brunoval beszélgetek Bp. 1942. Centrum 187 l.+16 t. 23,3 cm OPERA 20/246. Kiadói félvászon kötésben, közepes állapotban. 8,000.-
238. 238. [MUNKÁCSY JÁNOS] A garabonczás deák, vagy: egy házassági czél furfangos kivitele. Mulattató népi beszély. Arad, 1860. Réthy Lipót 30 l. (szövegközti képekkel) 16 cm Munkácsy János (?-1841) színműíró, a Rajzolatok (1835-39) szerkesztője. Kötetünk az ő színművének prózai átirata. (ITK 1914/1.) Fűzve, erősített gerinccel, újabb, címkézett gerincű vászon tékában, jó állapotban. 3,000.239. NÉGY SZÉP ISTENES ÉNEKEK. ELSŐ: ÁLDOTT SZEMPILLANTÁS ‘S A’ T. MÁSODIK: KÖNYÖRÜLJ RAJTUNK ISTEN, ‘S A’ T. HARMADIK: ÜDVÖZ LÉGY MÁRIA ‘S A’ T. NEGYEDIK: KRISTUS ANNYA SZŰZ ‘S A’ T. [H.é.ny.n.] Nyomtattatott az Esztendőben 4lev. 15,7 cm Ponyva-kiadás! Tartalmában különbözik a korábban árverezett (AH 22/209.) hasonló című kiadványtól és a bibliográfiákban fellelhető példányoktól. Tipográfiája alapján a XVIII.
240.
század végén készülhetett. Fűzve, felirat nélküli papírborítóban, címlapján kis fametszet, újabb vászon tékában, jó állapotban. 8,000.240. NÉGY SZÉP ISTENES ÉNEKEK, ELSŐ: A’ JÉSUS, MÁRIA, JÓSEFF SZENTSÉGES NEVÉRÜL. MÁSODIK: AZ ÓLTARI SZENTSÉGRÜL. HARMADIK: A’ SZEGÉNY BÜNÖS EMBERNEK ÁHÉTATOS FOHÁSZKODÁSA AZ ISTENHEZ. NEGYEDIK: A NEPOMUKI SZ. JÁNOS TISZTESSÉGÉRÜL. [H.n.] 1789. [Ny.n.] 4lev. 15,7 cm Ponyva-kiadás! Petrik azonos tartalommal [1740. után] meghatározással ismeri, az OSzK katalógusában nem találtuk. Fűzve, címlapján fametszettel, egyszerű papírborítóban, újabb félvászon tékában, jó állapotban. 12,000.241. NÉGY SZÉP ÚJ ÉNEKEK, ELSŐ. ÜDVÖZ LÉGY KRISTUSNAK, DRÁGA SZ.TESTE, ÁLDOTT LÉGY JÉSUSNAK, & C. MÁSODIK. JERTEK KERESZTÉNY HIVEK, ÖREGEK & C. HARMADIK. ÉN ISTENEM MINDEN KÉNCSEM SZERELMEM EGYEDÜL VAGY, & C. NEGYEDIK. MINT AZ NOÉ BÁR
242. KÁJÁBUL, KI KÜLDÖT GALAMBANAK
& C. Sopron, [é.n.ny.n.] Nyomtat. Soproban ebben az Esztendőben. Ponyva-kiadás! Tipográfiája alapján a XVIII. szd. végén készülhetett. Petrik egy budai kiadását ismeri. Fűzve, címlapján fametszettel, enyhén körülvágva, egyszerű papírborítóban, újabb vászon tékában, jó állapotban. 8,000.242. NÉGY SZÉP UJ VILÁGI ÉNEKEK [H.n.] 1788. [Ny.n.] 4lev. 15,8 cm Fűzve, új karton-tékában, jó állapotban. 8,000.243. NÉMET NYELVKÖNYV. ALAPFOKÚ NYELVTAN, BESZÉLGETÉSEK ÉS SZÓTÁR. München, [1957.] Szabad Európa Sajtó 95 l. 16,8 cm “A magyar menekültek szolgálatában jelent meg, kereskedelmi forgalomban nem kapható.’ OSzK 0A 21.021/Raktár Fűzve, barnult, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,000.-
244. 244. DR. NEPPEL GYÖRGY Céllövőpisztolyok és pisztolylövészet. Tizennégy képpel. Bp. 1933. Szerző 15 l. 22,7 cm /Különnyomat a Magyar Katonai Szemle 1933. októberi (III. évf. 10.) számából/ Fűzve, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, gyenge állapotban. 1,000.-
245. OBLATT GYÖRGY A jövő városa (Bp. 1943.) Hungária 180 l.+1mell. 24,5 cm MÚZEUM 14/234. Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 8,000.246. DR. OLÁH GYULA Az egészségügyi szolgálat a hajókon. A szövegbe nyomott 16 ábrával. Bp. 1897. Hornyánszky 208 l 25,2 cm MIKE 35/424. Könyvtári duplum, bélyegzőnyomokkal, foltos, kiadói vászonkötésben, közepes állapotban. 3,000.-
247. 247. ORBÓK ATTILA - CSATÁR ISTVÁN Erdély és a visszatért keleti részek Bp. 1941. Halász 775 l.+20t.+1 térkép 24,5 cm SZŐNYI 20/408. Aranyozott nyomású, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 12,000.248. [OTTLIK DÁNIEL, FELSŐ-OZORÓCZI] A’ Tisztbéli írás módjának saját szavai Pest, 1807. Trattner M. 195 l. 21 cm Második kiadás, először 1806-ban jelent meg. MIKE 20/294.; MÚZEUM 11/262. Címkézett gerincű, korabeli félbőr kötésben, jó állapotban. 8,000.249. ÖT SZÉP ISTENES ENEKEK. ELSŐ: EGY SZÉP VIRÁGOT KERESNI, ‘S A’T. MÁSODIK. ÖRÜLLY VIGAGY LELKEM, JÓ ÚTRA, ‘S A’ T. HARMADIK. ÜDVÖZ-LÉGY SZ. FERENTZ KRISZTUS KÖVETŐJE, ‘S A’ T. NEGYEDIK. TÉGED KÉRÜNK MI ISTENÜNK, ‘S A’ T. ÖTÖDIK. EZEN SZ. GYÓNÁSOMBAN ZÁROM EGÉSZ ‘S A’ T. [H.n.é.n.ny.n.] Nyomtattatott eb ben az Esztendőben 4lev. 15,6 cm
250.
Ponyva-kiadás! Tipográfiája alapján XVIII. szd. végi kiadvány! A Petrik által leírt, azonos című példánytól tartalmilag különbözik. Fűzve, címlapján fametszettel, enyhén körülvágva,újabb vászon tékában, jó állapotban. 8,000.250. PÁPAI PÁRIZ FRANCISC(US) - BOD PETRUS
Dictionarium latino-hungaricum... Tomus I. Pozsony-Nagyszeben, 1801. Landerer és Hochmeister 7lev.+710 l. 22,5 cm BIHAR 5/267.; NYUGAT 19/294. Címkézett gerincű, korabeli, kopottas félbőr kötésben, közepes állapotban. 12,000.251. PAULER TIVADAR Észjogi előtan Pest, 1864. Emich VIII+299 l. 22,4 cm OPERA 18/124. Ragasztott gerincű, korabeli félvászon kötésben, közepes állapotban. 5,000.252. PAULOVICS ISTVÁN Savaria - Szombathely topográfiája Szombathely, 1943. Martineum 63 l.+III+
253. 48 t. 22,5 cm /Acta Savariensia 1./ Fűzve, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.253. PETŐFI SÁNDOR Összes költeményei. 1842-1846. Harmadik kiadás I-II. kötet. Pest, 1862. Emich G. 1t.+2lev.+390 l.+2lev. 2lev.+369 l.+3lev. 15,6 cm Megjelent még hozzá P.S. újabb költeményei 1847-49. két kötetben! Ez itt nincs meg! BIHAR 6/298.; KRISZTINA 20/375. Aranyozott nyomású, korabeli vászonkötésben, jó állapotban. 8,000.254. PHILIPP, A. L. A Scotland - Yard regénye. Ford.: Manday Gyula (Bp. 1943.) Lux 639 l. MIKE 38/496. Aranyozott feliratú, kiadói félvászon kötésben, közpes állapotban. 3,000.255. PILISI LAJOS A megrohant és felszabadított Erdély. Bp. 1916. Athenaeum 223 l. 17,5 cm MIKE 36/457.; SZŐNYI 20/436.
256. Fűzve, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 4,000.-
256. PLAKÁT - KING CREOLE. [SZÍNES FILMPLAKÁT] Paris, 1978. Chateau 120x160 cm A “King Creole” (Creole Király) amerikai film 1958-ból. Rendezte a magyar származású Michael Curtiz (Kertész Mihály) a főbb szerepeket Elvis Presley, Carolyn Jones és Walter Matthau játszották. Elvis természetesen énekelt, itt mosogatófiúból lett sztár. A film legismertebb dala elérhető az interneten (You Tube, Elvis Presley, King Creole) Nagy mérete ellenére meglepően épen maradt, többszörösen hajtogatott lap, ritka Elvis-relikvia, jó állapotban. 25,000.257. PLUHÁR ISTVÁN A berlini olimpia. Az 1936. évi berlini olimpia története 400 képpel. Szerkesztette és kiadta Marjay Frigyes. Bp. 1936. Athenaeum ny. VIII+144 l.+6l. 31,5 cm
257. AH 23/289.; KRISZTINA 21/213. Aranyozott feliratú, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 6,000.258. POHÁRNOK JENŐ Lovagkereszt. Ifjúsági regény Györgyfi György rajzaival. Bp. [1943.] Szent István Társulat 159 l. 23,8 cm AH 24/291. Rajzos, kiadói félvászon kötésben, közepes állapotban. 3,000.259. PÓSA LAJOS Kis képes ábéce. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp. [1905-07.] Singer és Wolfner 2lev.+ 231-268 l. 21,5 cm Ez a kiadvány Pósa Lajos munkáinak (Bp. 1905-07. Singer és Wolfner I-V. kötet.) 4. kötetének végéből készült címlap kiadás. Új félvászon kötésben, az eredeti, rajzos borítófedél ráragasztva, jó állapotban. 5,000.260. PRIEN, GÜNTHER Életutam Scapa Flowig. Ford.: Farkas István.
261. Bp. [1941.] Stádium 203 l.+20 t. 19,7 cm A könyv szerepel “a fasiszta, szovjetellenes, antidemokratikus sajtótermékek megsemmisítéséről” listáján! KRISZTINA 24/381. Feliratos, kiadói félvászon kötésben, közepes állapotban. 8,000.261. RAFF GYÖRGY KRISTIÁN Természethistoria a’ gyermekeknek. Melylyet - - göttingai tanító után... Magyarúl kiadott és kinyomtattatott Fábián Jósef. Veszprém, 1799. Számmer 8lev.+669 l.+ 5lev.+10t. (rézmetszet) A műhöz tartozó 14 rézmetszetből 4 hiányzik! KÖZPONTI 102/277. Új táblájú korabeli félbőr kötésben, jó állapotban. 20,000.262. W. RAJKA TERÉZ [WARGA LAJOSNÉ] Flóri és Kálmán könyve Pest, 1871. Heckenast 2lev.+122 l.+ 1lev. 20 cm DRESCHER 903.
263. Fűzve, színes, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 6,000.263. RAPCSÁNYI JAKAB Baja és Bács-Bodrog vármegye községei Bp. 1934. Magyar Városok Monográfiája 2lev.+671 l.+6t. 26,2 cm /Magyar Városok Monográfiája XIV./ KRISZTINA 25/391.; SZEGEDI 10/341. Aranyozott gerincű és feliratú, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 10,000.264. RÉCSI EMIL Magyarország közjoga a mint 1848-ig s 1848-ban fenállott Buda-Pest, 1861. Pfeifer 2lev.+ VI+530 l.+ 1lev. 21,3 cm HUNBOOK 4. online/54. Javított gerincű, korabeli félvászon kötésben, jó állapotban. 6,000.265. A RÉGI ÉS MAI FONYÓK’ HISTÓRIÁJA, ÉS HÁROM IGAZ SZÉP DALLOK. ELSŐ: SIRATHATOM A’ MIK RAJTAM ESTEK, LETTEK. MÁSODIK: PHILOSTEN MINT FLORENTINÁT, ÉS A’ TÖBBI. HAR
265. MADIK:
JÜK.
KIS SZÉK MELLYNEK NEVÉT NEM EMLÍT-
Magyar-Óvárott (Mosonmagyaróvár),1847. Czéh S. 4lev. 16,8 cm Ponyva-kiadás! A harmadik dal címe a szövegben: Ode az árnyékszékhez. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján képpel, jó állapotban. 4,000.266. REINER RÓBERT A Fegyver- és Gázkészülékgyár története. Belső használatra! Bp. 1983. FÉG 164 l.+2lev. 28,2 cm Számozott (173/200.) példány! Az előzéklapon “1986. III. 17. FÉG találkozási évfordulón” bejegyzés 14 aláírással. Fűzve, kiadói (kis sérüléssel) papírborítóban, jó állapotban. 1,600.267. (REISZIG EDE) A Magyarországi Máltai Lovagok Szövetségének emlékkönyve Bp. 1938. MMLSz 84 l.+4t. 23,5 cm Áttekinti az rend és a szövetség magyarországi történetét 1186-tól tisztségviselőkkel.
268.
Fűzve, kiadói borítóban, jó állapotban. 2,000.268. G. RÉTHY PÁL Versenysakk. (Versenyjátszmák, elemzések) Bp. 1943. Athenaeum 201 l.+1lev. 18,5 cm Dedikált példány! OPERA 17/83. Fűzve, rajzos (Györgyfi), kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.269. RÉVAI-FÉLE PONYVÁK Jó könyvek a magyar nép számára. 42 füzet (a 80-ból!) Bp. [~1880-1910.] Révai Testvérek 20-30l. (szövegközti képekkel) 15,5 cm Köteteinket neves magyar szerzők írták (Jókai, Mikszáth stb.) Lehet közöttük első megjelenés is. Fűzve, néhányuk gerince papírcsík erősítésű, 3 újabb, feliratozott gerincű, félvászon tékában. 20,000.270. RÉVAY JÓZSEF Gömbös Gyula élete és politikája. Herczeg Ferenc előszavával. Bp. 1934. Franklin-Társulat 1t.+XVI+440 l.
271.
20,8 cm AH 23/314.; MIKE 34/508. Kopott, foltos, pettyes, kiadói vászonkötésben, közepes állapotban. 4,000.271. RÉVAI, [MIKLÓS] JOANNIS NICOLAI Latina. (Elegiarum - Oratio) Győr, 1792. Streibig 194 l. 18 cm Első kiadás! Ritkaságát jelzi, hogy a fellelt kézikönyvek szerint utoljára 1976-ban szerepelt árverésen. (SZINAI 10.872.) Címkézett gerincű, korabeli papírkötésben, jó állapotban. 8,000.272. RIEDL SZENDE Tapasztalati lélektan. Zimmermann Róbert után írta Dr. - -. Pest, 1865. Lampel VII+151 l. 22 cm Későbbi, egyszerű félvászon kötésben, régi tulajdonosi névbejegyzéssel, közepes állapotban. 4,500.273. RÓZSA ÉS NEJE - FÉLE PONYVÁK. 18 FÜZET Bp. 1890-1900. Rózsa K. és neje 22-76 l. 16,5 - 17 cm
275. Történeti, irodalmi és tanácsadó füzetek képekkel. Fűzve, képes címlappal, újabb félvászon tékában, jó állapotban. 12,000.274. RUTTKAY VILMOS A világháboru. Német-angol versengés. Bp. 1915. Franklin VII+201 l. 24 cm MIKE 24/517. Korabeli bordó vászonkötésben, jó állapotban. 2,500.275. SALAMON KIRÁLYNAK, A’ DÁVID KIRÁLY FIÁNAK MARKALFAL VALÓ TRÉFA BESZÉDEKNEK RÖVID KÖNYVE. MOSTAN ÚJABBAN AZ ELŐBE-
NYI BÖTÜFOGYATKOZÁSOKBÓL MÁSODSZOR A
BUDAI TYPOGRÁPHIA KÖLTSÉGÉVEL NYOMTATTÁSBAN KI-ADATOTT. Buda, 1738. Nottensteinné 34lev. (utolsó levele másolattal pótolt!) 16,4 cm Mulattató tréfák gyűjteménye. AH 22/248. (1744. Buda, tévesen írtuk, hogy “Első budai ponyva-kiadás!”) OSzK 0. Címkézett gerincű, karton-kötésben, jó állapotban. 30,000.-
277. 276. SALAMON KIRÁLYNAK, A’ DÁVID KIRÁLY FIÁNAK MARKALFAL-VALÓ TRÉFA BESZÉDÉNEK RÖVID KÖNYVE. Buda, 1808. [Ny.n.] 32 l. 16,8 cm “Minden a’ végre irattatik-meg, hogy jót tanúljunk belőle.” OSzK 192.225/Rakt. Fűzve, több lapja restaurált, feliratos, újabb félvászon tékában, jó állapotban. 12,000.277. SANDER HENRIK Az Istennek jósága és bölcsessége a’ természetben. [Fordította és átdolgozta Nagy Sámuel] Pozsony-Komárom, 1794. Wéber címlap hiányzik! XXXIV+507+12lev. 17,6 cm Első kiadás! Az előszó után Csokonai cím nélküli verse található (CsVM összes művei. Költemények 2. 697-708.p.) A kritikai kiadás szerint még négy verse található ebben a kötetben. A fordító Kazinczynak ajánlotta művét. MIKE 38/538. Korabeli papírkötésben, címlap nélkül, jó állapotban. 15,000.-
278. 278. SÁNDOR ISTVÁN, JÁNOSFALVI Székelyhoni utazás a két Homoród mellett I-II. kötet. 1838-46-58. Kolozsvár, 1942. Minerva 157 l.;112 l.+1lev. 19,2 cm /Erdélyi Ritkaságok 7-8./ Fűzve, kiadói borítóban, az egyik kötet gerince sérült. 3,000.279. SCHILLER, [FRIEDRICH] Messzinai hölgy. Szomorújáték öt felvonásban. Fordította Szenvey József. Buda, 1836. Magyar Tudós Társaság 201 l. +1lev. 17,5 cm /Külföldi Játékszín XIII. kötet/ Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, felvágatlan, jó állapotban. 4,000.280. SCHURIG, MARTIN Parthenologia, historico - medica, hoc est Virginitatis Consideratio, qua ad eam pertinentes pubertas & meustruatio cum ipsarum maturitate,... Dresdae-Lipseae,1729. Heckel 2lev.+384l. +18 l. 19,5 cm
280. Első kiadás! Schurig, M. (1656-1733) drezdai orvos elsőként foglalkozott a nemi szervek fiziológiájával, az ókori és középkori orvoslás e témában elterjedt tévhiteivel. A kötet rendkívüli ritkaságát mutatja, hogy európai aukción - tudomásunk szerint utoljára 1990-ben szerepelt, itthon még nem találtuk, egyedül a British Library-ben láttuk. (45.a.21. számon). (Ál)bordázott gerincű, aranyozott, XX. szd.-i félvászon kötésben, körülvágott, de jó állapotú példány. 60,000.281. DR. SIKLÓSSY LÁSZLÓ Műkincseink vándorútja Bécsben Bp. 1919. Táltos 263 l.+4lev+8t. 18 cm A kötetet az a feltételezés hozta létre, hogy a békeszerződés lehetőséget ad a magyar eredetű műkincsek visszaigénylésére. Nem így történt. AH 22/256.; KRISZTINA 18/381. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,000.-
282.
282. SOLYMOS EDE Dunai halászat. Népi halászat a magyar Dunán. Bp. 1965. Akadémiai 313 l.+1lev. 24,3 cm AH 24/312. Kiadói vászonkötésben, kopottas, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 3,500.283. A SÜMÖGHI TSUDALATOS. BOLDOG ASZSZONYROL. ÁJTATOS ÉNEKEK. MONDATIK EZEN NÓTÁRA. OH ÁLDOTT SZŰZ ANYA! Sopron, 1780. (Siess v. Streibig) 4lev. (első oldalán fametszet) 15,6 cm Ponyva-kiadás! Ének a sümegi csodatévő Mária-szoborhoz, mely számtalan gyógyulást segített és tűzvészben és villámláskor is sértetlen maradt. Fűzve, egyszerű papírborítóban, jó állapotban. 6,000.284. SZABÓ ERVIN Imperializmus és tartós béke. Lényegesen bővített, statisztikai és könyvészeti függelékkel kiegészített előadás. Bp. 1918. Népszava 95 l. 24 cm Fűzve, töredezett szélű, feliratos, kiadói
286. papírborítóban, közepes állapotban. 3,000.285. SZABÓ MAGDA Katalin utca. Regény. Bp. 1969. Szépirodalmi 249 l.+3lev.18,7cm Dedikált, első kiadású példány! AH 20/247. Kiadói vászonkötésben, rajzos, feliratos, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 3,500.286. SZABÓ ZOLTÁN A tardi helyzet Bp. [1936.] Cserépfalvi 243 l. 21,5 cm Első kiadás! Dedikált (Kodolányi Jánosnak) példány! Kiadói, Tardon készült szőttesbe kötött bibliofil példány! Jó állapotban, de a szőttes vászna besötétedett. 4,000.287. DR. SZÁDECZKY KARDOSS LAJOS Przemysltől Breszt-Litowszkig. Harcztéri élmények és lengyel-magyar történeti emlékek. Bp. 1916. Franklin 247 l. 23 cm HONTERUS 76/396.
288. Papírral leragasztott félvászon kötésben, az eredeti borító belekötve, közepes állapotban. 4,000.288. SZÁSZ BÉLA A húnok története. Attila nagykirály. Bp. 1943. Bartha M. Társ. 632 l.+16 térkép +10t.+1mell. 24,4 cm AH 23/329. Fűzve, kopottas, kiadói papírborítóban, körülvágatlan, közepes állapotban. 6,000.289. [SZATHMÁRY LAJOS] Az szép magyar könyv három évtizede 1900-1930. The Beautiful Books of Hungary. Chicago, 1991. Ladányi Foundation 16 l. 21,6 cm Dedikált példány! Fűzve, rajzos (Ladányi), feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 1,000.290. SZÁSZORSZÉP. [GYERMEKEVERSEK] Bp. [é.n.] Magyar Kereskedelmi Közlöny 10lev. (két oldalas leporello) 15,7 cm
291.
Jó állapotban megmaradt gyermek-leporello. Minden oldalán színes chromolitographia rövid verssel. 5,000.291. GR. SZÉCHENYI ISTVÁN Levele a’ Jelenkor Szerkesztőjéhez Pest, 1842. dec.10. Jelenkor 2lev. 28,5 cm Első kiadás! Széchenyi 1842-ben felismeri, hogy Kossuth a Pesti Hírlap szerkesztőjeként előnyben van vele szemben, hiszen mindenre rögtön reagálhatott lapja hasábjain. Ezért részesedést vásárolt a Helmeczy szerkesztette Jelenkorban és tollat ragadott: “hidegvérű megfontolás után, de nem csekély lelki vihar közt végre eltökélém magam ismét kilépni az időszaki sajtó mezejére.” Kossuth a Pesti Hírlap 1842. dec. 29-i vezércikkében üdvözölte ellenfelét, de egy oldalvágást is tett Széchenyi lelkiállapotára utalva: “szinte bánattal tekintenők a feldúlt kedélyt”. (A magyar sajtó története 17051892.) Megjelent külön mellékletként a Jelenkor 1842. dec. 22. a Társalkodó 1842/100. sz. és Pesti Hírlap 1842. dec. 25. 207. sz. mellett.
292. KALAUZ 129,226. Kötés nélkül, középen hajtásnyommal, sárgult papíron, de jó állapotban. 12,000.292. SZEGHALMY GYULA Felvidék. Az előszót írta József királyi herceg... a Magyar Tudományos Akadémia elnöke Bp. 1940. Magyar Városok Mon. 336 l.+ 257 l.+30t.+4t. (színes) 25 cm Az 529. oldaltó Kárpátalját ismerteti. SZŐNYI 20/495. Néhány vízpötty miatt fakult, aranyozott, kiadói vászonkötésben, eredeti sérült kartondobozban, jó állapotban. 10,000.293. SZEMLÉR FERENC Ember és táj. Versek. (Kolozsvár), 1934. ESzC. 82 l.+III.+1lev. 20,3 cm Első kiadás! Számozott (78.), névre szóló! AH 25/304.; KRISZTINA 23/117. Aranyozott gerincű, kiadói félpergamen kötésben, jó állapotban. 5,000.-
294. 294. SZENT ISTVÁN AZ ELSŐ MAGYAR KIRÁLY: A
MAGYAR NÉP ÉS IFJÚSÁG SZÁMÁRA
Bp. [1927?] Méhner 64 l. 17,7 cm Ponyva-kiadás! /Mulattató és hasznos olvasmányok a magyar nép számára 68./ Az OSzK 12.216/4/Raktár szerint 1927-es kiadás, szerintünk korábbi. Fűzve, színes, rajzos, kiadói papírborítóban, (a hátsó borítófedél hiányzik!), zöld tékában, jó állapotban. 3,000.295. A SZENT-ISTVÁN-TÁRSULAT PONYVÁI 1. Kayser Lajos: Az öreg János bácsi Bp. 1900.SzIT 14 l. 2. Rozgonyi György: Az álnok jóbarát Bp. 1902.SzIT 16 l. 3. Bandi: Bogár Böske 2. kiadás (49.) Bp. [é.n.] SzIT 16 l. 4. Kincs István: A vak ló (194.) Bp. 1902. SzIT 15 l. 5. Ember György: Szegény leány keresztje és boldogsága Bp. 1904. SzIT 39 l. 6. Szívet szívért. Tanulságos szép történet
295.
Ötödik kiadás. (20.) Bp. [é.n.] SzIT 16 l. 7. Reviczky Aladár: Az elrejtett kincs. Ötödik lenyomat. Bp. 1916. SzIT 32 l. 8. Gyürky Ödön: Mester uram a nevelésről II. kiadás (21.) Bp. [é.n.] SzIT 15 l. 9. A kígyókirály. Tündérmese - Leányvár. Elbeszélés Mátyás király idejéből. Bp. fé.n.] SzIT - Rózsa K. és neje 31 l. 15,8 - 16,5 cm Fűzve, papírcsíkkal erősítetett gerincű, képes borítóban, vászon tékában, jó állapotban. 8,000.296. SZENTELEKY KORNÉL Isola Bella. Regény. Kolozsvár, 1931. ESzC. 139 l.+1lev.+VII 20 cm Első kiadás! Számozott (177.), névre szóló példány! KÖZPONTI 108/66.; KRISZTINA 23/118. Csak vászon és félbőr kötésben jelent meg! Címkézett gerincű, kiadói félbőr kötésben, jó állapotban. 5,000.297. SZÉP HAT UJ ISTENES ÉNEKEK, ELSŐ. ÜDVÖZ-LÉGY KRISTUSNAK DRÁGA SZENT ‘S A’ T. MÁSODIK. MONDGY ÉNEKET ZENGŐ NYELVEN ‘S A’ T. HARMADIK. SEREGEKNEK URA KI LAKOZOL MENNY: ‘S A’ T. NEGYEDIK. JÖJJ-EL ÓH JESUSOM NE KÉSEDELMEZZ ‘S A’ T. ÖTÖDIK.
297.
SZENT KERESZT POGÁNY KÉZBEN ‘T A’ T. HAA’ SZENT KERESZT NAPJÁN ‘S A’ T. [H.n.é.n. ny.n.] Nymotatt: ebben az Esztendőben. Ponyva-kiadás! Az elérhető kézikönyvekben nem találtuk . Tipogáfiája alapján a XVIII. szd. végén készülhetett. Fűzve, fametszetes címlappal, egyszerű papírborítóban, újabb vászon tékában, jó állapotban. 8,000.298. SZERB ANTAL Utas és holdvilág Bp. 1937. Révai 295 l.+1lev. 19 cm Első kiadás! KÖZPONTI 109/18. Foltos, feliratos, kiadói vászonkötésben, közepes állapotban. 3,000.299. SZERÉMI [ODESCALCHI ARTHUR] Emlékek Barsvármegye hajdanából (19431711) Bp. 1891. Történelmi Tár 225 l.+VI23,2cm Korabeli, feliratos félvászon kötésben, kopottas, de jó állapotban. 6,000.TODIK.
301.
300. SZEREMLEI SAMU Magyarország krónikája az 1848 és 1849. évi forradalom idejéről. 1-2. kötet. Pest, 1868. Emich 339 l.; 360 l. 22 cm Supka Géza ceruzával írt széljegyzeteivel! KÖZPONTI 106/109. Fűzve, sérült, szakszerűtlenül javított kiadói borítóban. 6,000.301. SZIGETHI GY. MÓZES Eredeti mesék két könyvben Kassa, 1824. Vajda 180 l. 16,8 cm Egyetlen kiadás! A bevezetést Kazinczy Ferenc írta. AH 23/338.; STUDIO 24/143. Címkézett gerincű, későbbi vászonkötésben, az eredeti borítófedelek belekötve, szép állapotban. 12,000.302. SZIGETHY GYÖRGY Szemtanuja voltam Tito délvidéki vérengzésének Cleveland, 1956. Katolikus Magyarok Vasárnapja 115 l.21,1 cm Fűzve, gerince javított, kötéstáblája újraerősített, körülvágott, jó állapotban. 6,000.-
302. 303. SZLOVÁKIAI MAGYAROK KÖNYVTÁRA SZLOVÁKIAI MAGYAROK KINCSESTÁRA. SZERK.: CSÁKY MIHÁLY - AIXINGER LÁSZLÓ Pozsony, 1940. Toldy Kör 9x16 l.+1x20 l. 21,8 cm A két sorozatban 10 füzet jelent meg (4 könyvtár, 6 kincsestár) Kiadói félbőr tokban, a füzetek újszerű állapotban. RITKA gyűjtemény! 6,000.304. SZŰZ LEÁNYOK’ DALLJAI. ELSŐ EGYKOR KÉT LEÁNY VIRÁGOT SZEDNI S.A.T. MÁSODIK. BOLDOGTALAN VAGYOK, MERT KÍNAIM NAGYOK, S.A.T. HARMADIK. EGY SZERENCSÉTLEN ASZSZONYNAK SIRALMA S.A.T. NEGYEDIK. EGY MÚLATI ÉNEK, MELLYNEK SE FÜLE, SE FARKA, S.A.T. [H.n.é.n.ny.n.] “Ebben az esztendőben” 4lev. 17,4 cm XVIII. szd. végi nyomtatvány, Petrik egy 1790-es kiadását ismeri. Később népdalgyűjtők (Vikár, Kodály, Kallós) által lejegyzett dalok. Korhű papírkötésben, jó állapotban. 5,000.-
305.
309.
305. TECHNIKAI FEJLŐDÉSÜNK TÖRTÉNETE 1867-1927. Bp. 1928. Stádium 999 l.+59 t. 26,5 cm EX LIBRIS 2009/364. Aranyozott feliratú, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 6,000.306. TELEKI PÁL Magyar politikai gondolatok Bp. 1941. Stádium 137 l.+3lev. 20,7 cm /Nemzeti Könyvtár 42-43./ A címlapon Zulawski Andor jobboldali irodalompolitikus névaláírása. LASKAI 14/417. Fűzve, kopott, kiadói papírborítóban. 1,600.307. TEMESY GYŐZŐ Sasok országában Bp. [1939.] Franklin-Társulat 209 l.+1lev. (45 képpel és 12 térképvázlattal) 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 20/277. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.-
308. TERAMOND, GUY DE A titokzatos koldus. Egy geniális kalandor a XX. században. Fordította Gesztesi Ödön. Bp. [1914.] Magyar J. és fia könyvkereskedése Központi Antiquarium 275 l. 17,5 cm /Fantomas sorozat/ Újabb, egyszerű félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.-
TÉRKÉPEK 309. A MAGAS TÁTRA TURISTATÉRKÉPE. MÉRTÉK: 1:50 000. Bp. (~1906.) A m. kir. földmivelésügyi minister (Rajz. és Lith. Schubert I. Budapest) 50x70 cm FODOR 422.p. Vászonra vont, hajtogatott, színes, litografált térképlap, a vászon több helyen berepedt, közepes állapotban. 8,000.-
311. 310. VÍZI SPORTTÉRKÉPEK 8. 10. SZ. DUNA. GÖNYÜ - OROSZVÁR - WIEN 70+67 KM. M: 1:25 000 ÉS 1:75 000. Bp. (1932?) M. Kir. Áll. Térképészet hajtogatott térkép 25 cm Hozzátartozik: Vízi sporttérképek 9. sz. Győri (Mosoni) Dunaág 130 km M: 1:25 000 Bp. (1932?) M.Kir.Áll. Térképészet hajtogatott térkép 25 cm A ma kaphatóknál sokkal részletgazdagabb feldolgozás. Színes, “angyalos” borítóban, a térképek jó állapotban, a borítókon apróbb hibák. Együtt: 2,000.-------------------311. TERSÁNSZKY J.(ÓZSI) JENŐ A vezérbika emlékiratai (Bp. 1938.) Cserépfalvi 246 l. 21 cm Első kiadás! Dedikált példány! KÖZPONTI 110/247.; MÚZEUM 15/308. Vízfoltos, kiadói vászonkötésben, közepes állapotban. 5,000.-
314. 312. THANHOFFER LAJOS Anatómia és divat. Három népszerű előadás száztizennégy ábrával és négy táblával. Bp 1901.Termtud.Társ. VIII+232 l. 22,2cm /Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXIX./ Préselt, aranyozott kiadói vászonkötésben, gerincélei enyhén kopottak. 3,000.313. THIERS, M. A. I. Napoleon Szent - Ilona szigetén Pest, 1864. Ráth M. 1lev.+183 l. 16,8 cm Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.314. TOMPA MIHÁLY Legujabb költeményei Pest, 1867. Heckenast 4lev.+167 l. Első kiadás! MÚZEUM 8/305. Hozzákötve: Tompa Mihály Versei. Vegyes tartalommal Pest, 1863. Heckenast VIII+215 l. Aranyozott feliratú, korabeli vászonkötésben, közepes állapotban. 6,000.-
317. 315. A TORDAI HASADÉK, VAGY: ISTEN ÍTÉLETE Bp. 1898. Rózsa K. és neje 8 l. 16,7 cm Ponyva-kiadás! Fűzve, címlapján képpel, címkézett gerincű, vászon tékában. 3,000.316. TÓTH ÁRPÁD Lomha gályán. Versek. Bp. 1917. Nyugat 96 l. 19,7 cm Első kiadás! SZŐNYI 23/523. Fűzve, sérült gerincű, foltos, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 4,000.317. TÜNDÉRTÁR VAGY IS BÁRÓ DEMÁNX GONDŰZŐ KALANDJAI. 99-DIK KIADÁS HUSZONKÉT KÉPPEL VERNETT UTÁN. Kolozsvár, [1835.] ifj. Tilsch 1lev.+145 l.+ 12 t. (kőnyomatok) 19 cm Ez a harmadik magyar kiadás, ritkaságát jelzi, hogy Drescher is csak kölcsönkapott példány alapján vette fel katalógusába. A mű kiadástörténetéről bővebben AH 23/52. tételnél. DRESCHER 497.; OSzK 194.526/Raktár
319.
Címkézett gerincű, egyszerű, új vászonkötésben, 1846-os bélyegzővel, jó állapotban. 15,000.VADÁSZAT 318. FESTETICS PÁL Természetjárás Bp. 1946. M. Cserkészszöv. 194 l.+1lev.6t. 19,7 cm Külön fejezet foglalkozik a csapa- és nyomismerettel. Fűzve, kiadói borítóban, áthúzódó vízfolttal, jó-közepes állapotban. 1,600.319. HUSZÁR LÁSZLÓ, BÁRÓ “Kwaheri.” “Viszontlátásra.” Afrikai vadásznaplójából írta - - . Bp. [1929.] Egyetemi ny. 299 l.+8t.+1térkép (színes, kihajtható) 23,2 cm KRISZTINA 19/458.; MIKE 36/634. Képes, feliratos, kiadói vászonkötésben, szép, ép állapotban. 5,000.-
321.
323.
320. KITTENBERGER KÁLMÁN Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában. 1903-1926. Nagybányai Horthy Jenő előszavával. 199 eredeti fényképpel, két rajzzal és egy térképmelléklettel. (Második kiadás) Bp. (1928.) Franklin 395 l.+65t.+1 térkép (hiányzik!) TORDAI 687. Aranyozott feliratú, kiadói vászonkötésben, korábbi tulajdonosi névbejegyzéssel, jó állapotban. 5,000.321. SZÉCHÉNYI, ZSIGMOND GRAAF Tusschen Dieren en Gouddelvers Amsterdam [~1938.] Becht 352 l. 23,8 cm Egyetlen kiadás! Az “Alaszkában vadásztam” holland nyelvű, egykorú kiadása. Aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 5,000.322. VADÁSZAT. VADÁSZATI, VAD- ÉS EBTENYÉSZTÉSI KÉPESLAP. SZERKESZTI GYÖNGYÖSHALÁSZI TAKÁCH GYULA. VI. ÉVFOLYAM
Bp. 1923. Hornyánszky ny. 365 l. 24 cm VI. évfolyam 1-24. szám, teljes évfolyam. Aranyozott feliratú, korabeli félvászon kötésben, jó állapotban. 6,000.--------------------
323. VÁLY FERENCZ Iskolai kézi-könyvtár. Második füzet: Földleírás helv. hitvallású iskolák’ számára. Komárom, 1846. Weinmüller 20 l. 20,3 cm Az általunk elérhető szakirodalomban nem találtuk! Vály Ferenc (1810-1882) 1837-től a komáromi gimnázium tanára. 1839-ben feleségül vette Jókai Mór nővérét. 1849-től Pápán tanított. Új kartonkötésben, jó állapotban. 8,000.-
328.
324.
324. VÁMBÉRY ÁRMIN UTAZÁSAI ÁZSIÁBAN. AZ IFJÚSÁG SZÁMÁRA ÁTDOLG. RADÓ VILMOS. 2. BŐV. KIADÁS. Bp. 1894. Eggenberger 1t.+224 l.+16t. 18,5 cm HONTERUS 75/504. Aranyozott gerincű, rajzos, kiadói, félvászon kötésben, élei körben kissé kopottak. 4,500.325. DR. VARGA ZSIGMOND Az ősmagyar mitológia szumir és ural-altáji öröksége. San Francisco, (198?) Hídfő Baráti Köre 400 l. 21,4 cm MIKE 39/582. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.326. VÁRKONYI NÁNDOR Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp. [1942.] KMENy 309 l.+1lev.+8t. 20,5cm Első kiadás! Dedikált (Kodolányi Jánosnak), példány! Gerincénél kissé kopott, kiadói félvászon kötésben. 4,000.-
327. VÁROSY MIHÁLY Az isten ostora. (Attila hunkirály.)(Népies történeti elbeszélés) Nagykanizsa, [188?] Wajdits J. 47 l.18 cm Ponyva-kiadás! /Wajdits József Népkönyvtára 2-dik füzet/ OSzK 176.147/2/Raktár Fűzve, borítóján színes kőnyomattal, vászon tékában, jó állapotban. 3,000.-
328. VASZARY GÁBOR Mesekönyv. Írta és illusztrálta - -. Bp. [1928.] Pallas 1t. (címlap)+54 l.+14 t. 20,5 cm Vaszary Gábor (1897-1985) író, újságíró. Festészetet tanult, de inkább újságíró lett. Cikkeit és regényei maga illusztrálta. 192432-ig Párizsban, 1947-től Luganoban élt. A “Mesekönyv” első önálló könyve. Színes, rajzos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 8,000.329. A VÉRES
JÉGESŐ.
EZRED VITÉZSÉGE.
A KÁROLYI -
HUSZÁR-
Bp. [é.n.] Rózsa K. és neje 32 l.+16 cm Ponyva-kiadás! Hősi történet az 1737-es török elleni háború bosnyák hadszínteréről. Fűzve, vászoncsíkkal erősített gerinccel, címkézett vászon tékában, jó állapotban. 3,000.-
330.
330. VÉRTESI KÁROLY Keleti ég alatt Egyiptomban. Utirajzok. Bp. 1898. Franklin-Társulat 1t.+202 l. 1lev. 28,4 cm Illusztrált, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 6,000.331. VÉSZKIÁLTÁS FENYEGETETT MAGYAR HAZÁNKÉRT. SZELLEMI SZABADSÁGHARCUNK KÉZIKÖNYVE 2. ÜZENET ÉS TITOK. Brookfield (USA), [é.n.ny.n.] 206 l. Első kiadás! /Védőkar füzetek/ Fűzve, vászon erősítésű, nemzetiszínű gerinccel, jó állapotban. 3,000.332. A VEZUV 1872-KI KITÖRÉSE Pest, 1872. Corvina 31 l.+2t. (az egyik kihajtható) 17,7 cm Az európai közvéleményt erősen foglalkoztatta és megrázta a Vezuv 1872. áprilisi váratlan kitörése, mely többszáz emberéletet követelt. Fűzve, képes, feliratos, eredeti papírborítóban, újabb félvászon tékában, jó állapotban. 4,000.-
333. 333. VILLON, FRANCOIS A Kis Testamentum. Fordította Kálnoky László. Illusztrálta Szász Endre. (Bp.) 1984. Helikon 40 l.+1lev. (A lapszámozáson belül 7 színes táblával) 27 cm Számozott (860/900.) és aláírt példány! Hozzátartozik: Ugyanaz Francia nyelvű minikönyv (5,7x7,4 cm) változatban, hasonló kötésben (Bp. 1983. Helikon) AH 20/379.; ALEXANDRA 1/33. Kiadói, felragasztott színes képpel illusztrált velúrkötésben, védőfóliával, körülvágatlan, szép példány! 12,000.334. VIRÁG JÓZSEF Báthori Erzsébet, a kegyetlen úrnő vagy a megleckéztetett szép asszony története. Bp. [1912.] Bálint L. 32 l.+17,2 cm Ponyva-kiadás! Fűzve, papírcsíkkal erősített gerincű, feliratos borítóban, jó állapotban. 3,000.-
335.
337.
335. VIRÁNYI ELEMÉR A finn-ugor népek élettere. Négy térképpel. Bp. (1941.) Stádium 203 l.+4t. 19,7 cm MIKE 35/615. Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 2,500.336. VONULJATOK KI CHANSONOK! A SZALMÁS KÓRUS ALBUMA. SZERKESZTETTE ÉS AZ EGYKORÚ ILLUSZTRÁCIÓKAT KÉSZÍTETTE PÉCSI ANTAL. Bp. 1970. Zeneműkiadó 170 l.+1lev. 30,5cm Számozott (47/150.) példány! OPERA 16/473. Aranyozott, kiadói bőrkötésben, rajzos, feliratos, eredeti kartontokban, tokja kopott, de szép állapotban. 3,000.337. [VÖRÖS MIHÁLY] Toronyi Tamás, vagy: A’ bajnokok VégGyula várában. Nagyvárad, [1844. Ny.n.] 54 l. 16,4 cm Vörös Mihály hódmezővásárhelyi népköltő, e művének első kiadása 1802-ben jelent
meg, majd 1850 után számtalanszor. Ezt a kiadását a szakirodalom nem ismeri. Kimutatható a rokonság “Toronyi Tamás”és a “Toldi” között (ITK 1965/5.585-596.p.) Arany János ismerte. Az eredeti felhasználásával készült címkézett gerincű, félvászon kötésben, jó állapotban. 12,000.-
338. WESSELÉNYI MIKLÓS, BÁRÓ A Harmadik Birodalom keletkezése Bp. 1936. Viktória 272 l. 19,5 cm Feliratos, kiadói kartonkötésben, jó állapotban. 4,000.339. WESSELÉNYI MIKLÓS Szózat a magyar és szláv nemzetiség ügyében. 1-2. kötet. Kolozsvár, 1944. Minerva 174 l.; 164 l. 19,5 cm /Erdélyi ritkaságok 12-13./ Fűzve, rajzos, kiadói borítóban, jó állapotban. 2,500.-
338. 340. ZÁDOR VITÉZ ÉS ÁGOTA KISASSZONY TÖRTÉNETE, A TIZENEGYEDIK SZÁZADBÓL. Debrecen, 1870. Telegdi 112 l. (szövegközti képekkel) 14 cm Ponyva-kiadás! A mű Ujj Péter: Kún történetek c. művének átdolgozása. STUDIO 26/399. Címkézett gerincű, új félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.341. DR. ZAKAR ANDRÁS Teleki Pál halála. Legújabb adatok gróf dr. széki Teleki Pál haláláról. Bécs, 1983. Eola 276 l. (fotókkal) 20,9cm Fűzve, színes, képes, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 4,000.342. ZELK ZOLTÁN Alkonyi halászat. Versek. Bp. 1956. Szépirodalmi 1t.+54 l.+1lev. 19,4 cm Dedikált példány! Feliratos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 3,500.-
341.
342.