27. ÁRVERÉS
2011. ÁPRILIS 14. CSÜTÖRTÖK 17 ÓRA HOTEL MERCURE KORONA 1053. BUDAPEST, KECSKEMÉTI U. 14. (KÁLVIN TÉR SAROK)
61.
109.
16.
73.
135.
46.
94.
145.
27. ÁRVERÉS
A könyvbemutató helye és ideje: 2011. április 04-től 14-ig a nyitvatartási idő alatt 10-18 óráig szombat 10-14 óráig
A könyvbemutató helye: 1053 Budapest, Múzeum krt. 29. Tel.: 318-5857 www.varium.hu -
Az árverés helyszíne: Korona Mercure Hotel 1053 Budapest, Kecskeméti u. 14. (Kálvin tér sarok) Az árverés időpontja: 2011. április 14. csütörtök 17 óra
ÁRVERÉSI FELTÉTELEK
1. Az árverésen licitálni csak név, lakcím megadása és aláírás ellenében az árverésvezetőtől kapott sorszámozott kartonokkal lehet. a karton átvétele egyben az árverési feltételek elfogadását is jelenti. A vásárlási szándékot a karton egyértelmű felemelésével kell jelezni. 2. A licitlépcsők a következők: 1,0002,000 Ft-ig 200 Ft 2,00010,000 Ft-ig 500 Ft 10,00020,000 Ft-ig 1,000 Ft 20,00050,000 Ft-ig 2,000 Ft 50,000- 100,000 Ft-ig 5,000 Ft 100,000- 200,000 Ft-ig 10,000 Ft 200,000- 500,000 Ft-ig 20,000 Ft 500,000- 1,000,000 Ft-ig 50,000 Ft 1.000,000-tól 100,000 Ft 3. Az árverésvezető az árat az utolsó ajánlatig emeli, amig csak egy ajánlat marad és ezt az összeget leüti a legtöbbet ajánló sorszámát bemondva. Ha a tételre az elért áron az Országos Széchenyi Könyvtár igényt tart, elővásárlási jogát leütéskor gyakorolhatja. 4. A vételár a leütési összeg+15% árverési jutalékból áll! 5. A leütéssel a tétel a vevő birtokába kerül, ezt kifizetéssel érvényesítheti. A kifizetett tétel a helyszínen átvehető. Az el nem kelt tételek az árverés végéig visszakérhetők. 6. Az árverésvezető fenntartja magának a jogot, hogy a katalógusban megadott sorrendtől eltérjen. 7. Vásárlásra vételi megbízást is elfogadunk, ilyenkor a megbízó helyett az árverésvezető licitál és azonos ajánlat esetén elsőbbséget élvez a jelenlévőkkel szemben 8. Vételi megbízás esetén az árverező cég megkövetelheti a felkínált vételi összeg felének előzetes befizetését. Közületek vételi megbízását szabályos, cégszerűen aláírt hivatalos megrendelővel is elfogadjuk.Vételi megbízásokat az árverés napján délig fogadunk telefonon a 318-5857-es telefonszámon, vagy e-mail-ben (
[email protected]). Postacímünk: 1053 Budapest, Múzeum krt. 29. 9. A vételi megbízással megvett tételek a Bp. Múzeum krt. 29. szám alatt vehetők át a teljes vételár kifizetése után. Azoknak akik postán, vagy e-mail-ben adtak vételi megbízást, csak a teljes vételár kézhezvétele után küldjük el a tételeket. 10. Sikeres licitálás esetén a tételeket csak a teljes vételár kézhezvétele után adjuk ki, vagy postázzuk. Könyveket külföldre nem küldünk. Ha a vétel nem sikerült az előleget 15 napon belül visszaküldjük a megbízónak. Készpénzfizetési számlát csak a kifizetés napján tudunk adni. 11. A tételek az árverés előtt 10 napig megtekinthetők üzletünkben és árverésre megtekintett állapotban kerülnek. Katalógusunk honlapunkon www.varium.hu valamint a www.axioart.com portálokon is láthatók, ezeken is kezdeményezhetnek vételi megbízásokat. 12. A katalógus adatai tájékoztató jellegűek, ezért a tétel kifizetése után minőségi kifogásokat nem fogadunk el. Szeretettel várjuk árverésünkön.
Budapest 2011. április
Kárpáti Frigyes és munkatársai
ÜDV AZ OLVASÓNAK!
Egyik korábbi húsvéti locsolóversemet így kezdtem: “ - Mondhatnék most hexametert, százat, Ha nem tisztelném annyira e házat...” Most is értekezhetnék jövőbe mutató nemes célokról, irodalomról, kultúráról, de inkább egy egyszerű bejelentést teszek: Vám- adó- és áfamentesen, fittyet hányva válságra, katasztrófákra viszszavonhatatlanul megérkezett a tavasz. Le a nagykabátokkal, éljen a simogató napfény! Ebben mindenki egyetérthet kicsi és nagy, pártos és pártatlan, fiatal és fiatalabb. Örüljünk együtt!
Kárpáti Frigyes antikvárius
FELHASZNÁLT IRODALOM (HIVATKOZÁSOK) AH Az Antiquarium Hungaricum árverései BIHAR A Bihar Antikvárium árverései CUSTOS-ZÖLD A Custos-Zöld Antikvárium árverései BH Magyar Könyvészet 1712-1944. (az adott időszak kötetének old.sz.) DRESCHER Régi Magyar Gyermekkönyvek 1538-1875. EX LIBRIS Az Ex Libris Antikvárium árverései FODOR A magyar térképírás Bp. 1952. HONTERUS A Honterus Antikvárium árverései. KÖZPONTI A Központi Antikvárium árverései KRISZTINA A Krisztina Antikvárium árverései LASKAI A Laskai Antikvárium árverései LÉVAI-HAIMAN A Kner Nyomda kiadványai I-II. MIKE A Mike Antikvárium árverései MKSZ Magyar Könyvszemle MÚZEUM A Múzeum Antikvárium árverései NAGY A magyar litográfia története NYUGAT A Nyugat Antikvárium árverései OPERA Az Opera Antikvárium árverései ORSZÁGHÁZ Az Országház Antikvárium árverései OSZK Az Országos Széchenyi Könyvtár online katalógusa PASTINSZKY A Pastinszky Antikvárium árverései PETRIK lásd: BH PIM/A A Petőfi Irodalmi Múzeum bibliográfiai füzetei PSYCHÉ A Psyché Antikvárium árverései STUDIO A Studio Antikvárium árverései SZEGEDI A szegedi antikváriumok közös árverései SZINAI A magyar könyvgyűjtő új kézikönyve I-V. SZŐNYI A Szőnyi Antikváriuma árverései TORDAI Vadászati bibliográfia Bp. 2003. ZVAB.COM Német online könyvkereső
TÁRGYMUTATÓ ALÁÍRT 6,23,81,111,145,165,198,252,336,338,340,360,375 BALATON 12-22,210,223 BUDA ÉS PEST 9,29,44,45,105,108,153,211,212,213,214,215,216,265,270 DEBRECEN 314 DEDIKÁLT 2,22,29,31,34,35,55,58,62,63,65,66,67,81,82,92,93,107,112,113,115,116,117,121,134, 142,143,146,151,153,156,157,158,165,173,177,190,198,205,231,250,254,275,276,277, 285,309,317,320,322,325,336,338,340,342,344,347,348,350,370,371,379 7,376 EGER ELSŐ KIADÁS 6,7,12,36,49,56,58,65,71,75,77,84,85,86,92,93,126,130,147,159,167,175,176,177, 192,197,200,201,232,233,248,251,267,296,308,309,320,345,351,355,369,380 EMIGRÁNS IRODALOM 889,99,136,143,146,152,249,253-255,257,258,313,319 FÖLDRAJZ-ÚTLEÍRÁS 13,29,39,43,53,62,63,72,76,91,120,160,183,238-245,280,344 GASZTROMÓMIA-SZŐLŐ-GYÜMÖLCS 128-133,153,212,311 GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI 1,3,4,16,17,26,32,46,47,48,50,51,54,64,69,71,74,79,87,88,91,96,123,124, 126,138,140,150,193,194,233,234,268,291,299,301,302,303,306,314,315,326,327,328, 332,333,357,359,369,385,387 HADTÖRTÉNET 24,39,80,125,136,139,152,181,195,203,217,219,246,249,263,290,334,349,358 HELYTÖRTÉNET 14,15,33,44,52,149,285,294 HUMOR 206,229,352 5,90 JOG JUDAIKA-ANTISZEMITIZMUS 101,169,170,180,224,257,258,354 KÉZIRAT 188,266 KNER 135,189,190,198,297,346 KŐSZEG 52,284 KÖZGAZDASÁG 105 KÖZLEKEDÉS 25,57,59,161,272,273 MADÁRTAN 324 MAGYAR FÖLDRAJZI TÁRSASÁG 13,183,238-245 MÉHÉSZET 260 MŰSZAKI 12,24,25,57,59,78,161,265,267,272,273,330 MŰVÉSZET 45,68,146,148,171,185,247,265,266,277,281-283,292,323,375 NÉPRAJZ 77,141,148,199 NYELVÉSZET 137,293,374 ORVOSI 56,122,287,288 PEDAGÓGIA 1,45,56,72,76,84,85,86,91,131,137,151,160,174,178,186,202,235,259,271,299,316, 325,343,350,361,362, SPORT 145,155,227,355,356,360 SZÁMOZOTT, KIS PLD. 8,10,23,30,41,61,68,83,168,172,184,187,189,198,236,252,269,286,305,337, 339,340,375,383,388
TÁRGYMUTATÓ SZÍNHÁZ 31,73,82,106,111-117,154,275,314,320 TÉRKÉP 72,153,280,365-368,377 TERMÉSZETTUDOMÁNY 60,159,160,182,304,312,324,328,378 TEVAN 83,169,201 XVIII. SZÁZADI 72,76,80,159,182,235,287,288,335,389 TÖRTÉNELEM 2,11,14,21,24,26,27,37,38,40,41,42,49,70,72,89,95,98,100,101,109,110,119,125, 127,136,143,144,149,152,155,162,163,164,170,179,180,195,196,205,207,218,237,249, 256,257,258,263,264,271,274,279,295,298,307,313,318,319,321,329,334,335,341,347, 354,364,373,377,384,386,389 75 VÁC VADÁSZAT 380-382 ZENE 23,30,289,308,345,346
ANTIQUARIUM HUNGARICUM 1053 BUDAPEST, MÚZEUM KRT. 29. TEL.: 318-5857
1.
1. MAGYAR Á.B.C. SZÉPÍRÁS ÉS RAJZ PÉLDÁNYOKKAL
Pest, 1847. Beimel 2lev.(2 nyomtatott és 2 metszett oldallal) OSZK Kny. 1847.8°/35. 19,7 cm Fűzve, feliratos, eredeti papírborítóban, félvászon tékába helyezve, jó állapotban. 8,000.2. ACZÉL GYÖRGY (ELVTÁRS) A jövőt mutató elődök. Arcképvázlatok a magyar kultúra történetéből. Bp. 1986. Gondolat 227 l.+2lev. 18,5 cm Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,500.3. (ÁGAI ADOLF) FORGÓ BÁCSI Rontó Pál viselt dolgai vizen és szárazon Bp. 1912. Athenaeum 202 l. 21,2 cm Festett kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 4,000.4. ÁKOSFYNÉ EÖTVÖS IRÉN Szekercés Boldizsár. (Székely mese). Vass
5.
Vera rajzaival. Bp.[1943.] Kisgörgényi Bartha Ferenc 55 l. 29 cm EX LIBRIS 44/2., STUDIO 27/131. Feliratos, rajzos (Vass V.) kiadói félvászon kötésben, régi ajándékozási bejegyzéssel, gerince alja sérült, jó-közepes állapotban. 3,000.5. DR. APÁTHY ISTVÁN Tételes európai nemzetközi jog. Bp. 1878. Franklin-Társulat XVI+416 l. 22,7 cm Dr. Apáthy István (1829-89) jogász, a kiegyezés utáni kodifikáció fő alakja. SZŐNYI 23/8. Foltos, kopottas, korabeli félvászon kötésben, közepes állapotban. 4,000.6. ÁPRILY LAJOS Az aranymosó balladája. (Versek) Kecskemét, 1934. Első Kecskeméti Hírlapkiadó 298 l.+1lev. 21 cm Aláírt, első kiadású példány! Rajzos, feliratos, kiadói félvászon kötés
A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!
7.
10.
9. ÁRJEGYZÉK - FÖLDVÁRY IMRE FÉRFIDI-
ben, jó állapotban. 7. ARANKA
3,500.-
VAGY AZ ALÁZATOSSÁG DIA-
DALA A KEVÉLYSÉG FÖLÖTT.
A FRANCZIA V. KIADÁS UTÁN FORDÍTOTTA GYURITS ANTAL. Eger, 1861. Szent-István-Társulat 2lev+ 148 l.+1lev. Első kiadás! OSZK 292.214 Régi, egyszerű fényezett papírkötésben, jó állapotban. 3,000.8. ARANY JÁNOS Régi idők Bp. 1999. Tótfalusi Szki. 45 l. 18,5cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került! /Génius Könyvek/ Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, szép állapotban. 2,000.EREDETI
VAT ÉS FEHÉRNEMŰ RAKTÁRAINAK ÁRJEGYZÉKE
(Bp. ~1900. Ny.n.) 159 l. (szövegközti fotókkal és rajzokkal) 12,2 cm (haránt alakú) “Koronaherczeg - utczai üzlet 1901. juniustól a ház lerombolása miatt Kossuth Lajos - utcza 18.” bélyegzéssel több helyen. Az Erzsébet-híd és a pesti belváros rendezése (pl. Klotild paloták építése) miatt a régi épületek nagy részét lebontották. Fűzve, kötés nélkül, de jó állapotban. 3,000.10. BABITS MIHÁLY Jónás könyve Bp. 2000. Tótfalusi Szki 16 l.+1lev. 20,5cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került. /Génius Könyvek/ Kiadói vászonkötésben, képes, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.-
11.
11. BAJZA JÁNOS A horvát kérdés. Válogatott tanulmányok. Bp. 1941. KMENy 1t.+529 l. 23 cm HONTERUS 71/14. Új, aranyozott feliratú nylkötésben, jó állapotban. 5,000.BALATON
12. BÍRÓ JÓZSEF Hajók a Balatonon. Hajózástörténeti kiállítás a tihanyi múzeumban. (Első kiadás!) Bp. (1966.) Globus ny. 80 l. (szövegközti képekkel) Fűzve, képes, feliratos, kiadói borítóban, jó állapotban. 1,000.13. CHOLNOKY JENŐ A Balaton Bp. [1937.] Franklin-Társulat 191 l. (120 képpel) 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára/ AH 23/21.
14.
Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.14. DARNAY KÁLMÁN Bujdosó gyöngysor. A balaton- és bakonymenti várak történeti regénye Bp. [1928.] Pantheon 295 l.+12 t. 19,2cm /Magyar Írások/ KRISZTINA 25/283. Aranyozott díszítésű, zöld, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000. 15. ENTZ GÉZA - GERŐ LÁSZLÓ A Balaton környék műemlékei Bp. 1958. Képzőműv. Alap 175 l.+1 térkép 24,5 cm AH 26/15. Kiadói félvászon kötésben, papírborító nélkül, de jó állapotban. 3,000.16. FÁBIÁN GYULA Táborozás a Balatonnál. Ifjúsági regény. Biczó András rajzaival. Bp. (1940.) Dante 160 l.+23,8 cm
17.
OPERA 14/72. Színes, rajzos, kiadói karton kötésben, jó állapotban. 2,000.17. HANKÓ BÉLA Balatoni kirándulás. Galitzer Imre rajzaival. Bp. 1956. Ifjúsági 118 l.+1lev.+4t. (fotók) 14,5 cm (haránt alakú) ORSZÁGHÁZ 11/165. Képes, feliratos, kiadói félvászon kötésben, közepes állapotban. 1,000.18. KENESSEY BÉLA A Balaton Bp. 1928. Orsz. M. Kör. Vízépítési Ig. 43l. 20,5 cm NYUGAT 18/50. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,000.19. MADARÁSZ ANDOR A Balaton világa Bp. 1953. Művelt Nép 166 l.+1lev.+1térkép+10 t. 20,4 cm Színes, kiadói félvászon kötésben, élei kopottak. 2,000.20. MEGHÍVÓ... BALATONI BÁLRA 1940. JANUÁR 27-ÉN SZOMBATON A HUNGÁRIASZÁLLÓ ÖSSZES TERMEIBEN A FELVIDÉKI
21.
SZEGÉNY GYERMEKEK BALATONI NYARALTATÁSA JAVÁRA.
MEGJELENÉS:
RUHA, FRAKK, MAGYAR RUHA.
ESTÉLYI
(Bp. 1940.) Pesti Lloyd ny. 6 lev. 16,5 cm (haránt alakú) Hozzátartozik: A 3309. sz. Balatoni Bál... jegyváltásra jogosító szelvény. (Bp. 1940.) Pesti Lloyd ny. 11,5x16,5 cm Együtt, jó állapotban. 1,000.21. RADNÓTI ALADÁR - GERŐ LÁSZLÓ A Balaton régészeti és történeti emlékei Bp. 1952. Közoktatásügyi 163 l. (szövegközti képekkel) 20,5 cm A kötet két tanulmányt tartalmaz. AH 22/19. Rajzos (Illés Á.), feliratos, kiadói félvászon kötésben, ajándékozási bejegyzéssel, jó állapotban. 4,000.22. VERES PÉTER - TÜSKÉS TIBOR Párbeszéd a Balatonról Fonyód, 1968. Járási Tanács 69 l.+1lev. 16,4 cm
23.
Dedikált (Kodolányi Jánosnak) példány! Fűzve, rajzos, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 1,600.--------------------
23. BALÁZS BÉLA - [KODÁLY ZOLTÁN] Cinka Panna balladája Bp. 1948. Corvina 106 l. 20,8 cm Aláírt (Balázs Béla, Kodály Zoltán) és számozott (25.) példány! A centenáriumi évben (1848-1948) mutatták be Balázs Béla színművét Kodály Zoltán zenéjével. Feliratos, kiadói félvászon kötésben, eredeti, képes papírborítóban, kis szakadásokkal, de jó állapotban. 15,000.24. BALÁZS JÓZSEF - PONGÓ JÁNOS Pisztolyok, revolverek. Rövid fejlődéstörténet. Bp. 1977. Zrínyi 95 l.+43 t. 24 cm AH 26/19. Kiadói vászonkötésben, eredeti, képes, feliratos papírborítóban, jó állapotban. 2,500.-
26.
25. BALLA JÁNOS Autós ABC. Második kiadás. (Bp. 1943.) Athenaeum 388 l. 18,5 cm Műszaki és vezetéstechnikai fejezetekkel. Aranyozott feliratos, korabeli félvászon kötésben, jó állapotban. 2,000.26. BALLAGI KÁROLY - BATIZFALVI ISTVÁN Történeti életrajzok. Színképző, jellemnemesítő és oktatva mulattató olvasmányúl az ifjuság számára. 1-2. kötet. (egybekötve) Pest, 1852.SzerzőkVI+262 l.; 2lev.+ 272 l. 16,5 cm Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, jó állapotban. 8,000.27. BARABÁS EMIL A nyugati háború. A német nagyvezérkar jelenti... Hadijelentések a sajtó és a rádió tükrében. Bp. (1941.) Szenkó 289 l.+1lev. 22,4 cm A mű szerepel a “Fasiszta és szovjetellenes sajtóterméket...” tiltólistáján.
30.
28.
Újabb, egyszerű félvászon kötésben, néhány térképe durván színezve, de jó állapotban. 4,000.28. BARBIK ANTÁL [ÖSSZEÁLL.] Hű és Igaz. Levélhordó könyve az 1862 dik évre. Legmélyebb tisztelettel nyújtva -, Levélhordó a’ cs. kir. főudvari Postahivatalnál Trenchin. Bécs, 1862. Lell 24 l. (1 rajzzal) 17 cm Adomák, versikék, tanulságos történetek. Valószínűleg az újévi ajándék kérésére használták. Fűzve, egyszerű márványozott papírborítóban, jó állapotban. 3,000.29. BARDÓCZ PÁL Séták és kirándulások. Budapest székesfőváros elemi iskolái részére. Bp. (1909.) Székesfőváros Tanácsa 192 l. 14,2 cm Dedikált példány!
Feliratos, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 4,000.30. BARTÓK BÉLA KÖSZÖNTÉSE. MEGJELENT BARTÓK BÉLA HAMVAINAK HAZASZÁLLÍTÁSA ALKALMÁBÓL. Bp. 1988. Láng kiadó - Kner ny. 28 l.+1t. (Borsos Miklós rézkarca) 28,3 cm Készült 1000 számozott példányban, az első háromszáz bőrkötésben. Számozott (68/300) példány, a Queen Elizabeth 2 postabélyegzőjével. A kötetet tervezte Szántó Tibor. AH 20/23. Fekete kecskebőrbe kötve, nemzetiszín szalaggal, szép állapotban. 9,000.31. BAYER JÓZSEF Shakespeare drámái hazánkban. 1-2. köt. Bp. 1909. Franklin-Társulat XVI+476 l.; XII+385 l. 22,5 cm Dedikált példány! Címkézett gerincű selyemkötésben, jó állapotban. 8,000
32.
32. (BÉKEFFI ISTVÁN) Latyi Matyi a furfangos cukrászinas Bp. 1943. Fővárosi Könyvkiadó 98 l. 29cm Angelo 16 egész oldalas fényképével, szövegközti rajzokkal KÖZPONTI 104/19. Félvászon kötésben, a színes, rajzos borítófedél ráragasztva, jó-közepes állapotban. 4,000.33. BÉKÉS VÁRMEGYE. SZERKESZTŐ MÁRKUS GYÖRGY. Bp. (1936.) Békésvármegye Monográfiája Szerk. 812 l. (20 táblával, térképpel, táblázatokkal) 24,6 cm MIKE 38/42. Személyi adattárral! Fakult aranyozású, kiadói vászonkötésben, a megye aranyozott, dombornyomású címerével, jó állapotban. 6,000.34. BENJÁMIN LÁSZLÓ Összegyűjtött versek Bp. 1982. Magvető 471 l. 18,8 cm Dedikált példány!
36.
Kiadói vászonkötésben, képes, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.35. BERCZELI A. KÁROLY Hőskor. Válogatott versek. Bp. 1942. Révai 252 l. 18,6 cm Dedikált (Kodolányi Jánosnak) példány! MIKE 37/63. Kiadói félvászon kötésben, kopott gerincaranyozással. 2,000.36. BERNARDIN DE SAINT-PIERRE, [JACQUES-HENRI] Pál és Virginia. Regény. Fordította Ács Zsigmond Bp. 1855. Geibel 1lev.+158 l. 16,6 cm Első magyar kiadás! A szerző 1787-ben írta romantikus, tiszta, szerelmi regényét, ami világsiker lett, napjainkban is kiadták magyarul. OSZK 54.001/Raktár Új vászonkötésben, az eredeti borítófedelek ráragasztva, jó állapotban. 4,000.-
37.
37. DR. BLASKOVICH LAJOS Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja [Bp. 1942.] Stádium 230 l.+8 t. 19,7 cm AH 23/45.; MIKE 35/71. Rajzos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 4,000.38. BODROGKÖZY ZOLTÁN A magyar agrármozgalmak története (Kossuth Lajos fellépésétől Nagyatádi Szabó István haláláig) Bp. 1929. KMENY 336 l. 22,8 cm NYUGAT 19/70. Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, jó állapotban. 3,500.39. DR. BOKOR ERVIN Menekülés a szibériai fogságból Japánon és Anglián keresztül Bp.1919. Franklin-Társulat 520 l. 23 cm KÖZPONTI 112/319. Egyszerű, félvászon kötésben, jó állapotban. 6,000.-
41.
40. BOROVSZKY SAMU A honfoglalás története. A művelt közönség számára. Bp. 1894. Franklin 176 l. 22,5 cm HONTERUS 74/71. Aranyozott, korabeli vászonkötésben, régi tulajdonosi névbejegyzéssel, szép példány! 4,500.41. BOTÁR ÁRPÁD A láthatatlan hadsereg. Kémek, árulók, merénylők. Második kiadás. Tapolca, [1938.] Tapolcai Lapok 3lev.+ 350 l. 21,5 cm Számozott (5695.) példány! Feliratos, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 4,000.42. BREDOW, [GOTTFRIED GABRIEL] Nevezetes események a világ történeteiből. Elemi oktatásul a népiskolák számára. - Illy című munkájának 22-dik kiadása után napjainkig lehozva s hazánk viszonyaihoz alkalmazva. Kolozsvár, 1844. Barráné és Stein 2lev.+
44.
156 l.+1lev. 21,3 cm OSZK 291.548/Raktár Újabb félvászon kötésben, régi könyvtári bélyegzéssel, jó állapotban. 4,000.43. LE PROMENEUR DANS BRUXELLES ET DANS SES ENVIRONS (SÉTÁK BRÜSSZELBEN ÉS KÖRNYÉKÉN) Bruxelles, (1836.) Librairie Belge-Francaise 171 l.+1 táblázat (kihajtható+2 térkép (rézmetszet, kihajtható) 16,5 cm EU elnökségünk idején aktuális útikönyv... Aranyozott gerincű, korabeli félbőr kötésben, jó állapotban. 7,000.44. BUDAPEST. A HETVENÉVES BUDAPEST. ÍRTÁK: SZENDY KÁROLY DR. STB. Bp. 1943. Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala 190 l.+291 l.+135 hasáb (adattár)+34 l. (hirdetés) 30,4 cm /Városi és Vármegyei Szociográfiák XV./ HONTERUS 76/49. (szűkebb kiadás!) Aranyozott, kiadói félvászon kötésben, tábláján dombornyomású címerrel, jó állapotban. 9,500.-
45.
45. BUDAPEST SZÉKEFŐVÁROSI KÖZSÉGI DÍSZÍTŐ ÉS SOKSZOROSÍTÓ SZAKIRÁNYÚ IPAROSTANONCISKOLA ÉVKÖNYVE AZ 1934-35. TANÉVRŐL. SZERK.: RÓZSA KÁROLY. (TYPOGRÁFIAILAG ÖSSZEÁLL. KNER ALBERT.) Bp. 1935. Iskola 1t.+XVIII+20t.+166 l. +18 mell.+1t. 25,5 cm MÚZEUM 16/148. Fűzve, dombornyomott, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 5,000.46. [BÜRGER, G.A.] Münchhausen báró vidám kalandjai szárazon és vizen. Az ifjúságnak elbeszéli Vágó Ferenc. Geiger Richárd rajzaival. Bp. 1922. Athenaeum 96 l.+3t. 20,7 cm OSZK 247.129/Raktár Rajzos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.47. [BÜRGER, G.A.] Münchhausen báró vidám kalandjai szárazon és vízen. [Bp. 1933.] Athenaeum 80 l. 18,5 cm
48.
OSZK 70.920/Raktár Kiadói vászonkötésben, színes ráragasztott borítófedéllel, jó állapotban. 2,000.48. [BÜRGER, GOTTFRIED AUGUST] Valóságos mesterség úgy hazudni, hogy érdemes légyen kinyomtatni, vagy báró Nyargalótzinak tsudálatos útazása. Pest, 1815. Trattner 56 l. 18 cm Az egyik legritkább korai magyar Münchhausen-kiadás. Árverésen -tudomásunk szerint - még nem szerepelt, néha keverik az 1813-as de Mánx-kiadással. OSZK 238.841/Raktár Aranyozott feliratú félbőr kötésben, az eredeti borítófedelek belekötve, gyűjtői példány! 20,000.49. BÚSBACH PÉTER Egy viharos emberöltő. 1-2. kötet. Bp. 1898-99. Kilián 2lev.+352 l.; IV+358 24,8 cm Első kiadás! Önéletírás az 1840-es évektől a kiegyezé
49.
sig. Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, elég rozoga példány! 8,000.50. CERVANTES, SAAVEDRA, MIGUEL DE Don Quijote de la Mancha. A spanyol eredetiből készült fordítása után az ifjuság számára átdolgozta Győry Vilmos. Bp. 1875. Légrády 407 l.+6t. (kőnyomat) 21 cm OSZK 242.262/Raktár Új félvászon kötésben, melyre a színes borítókat és a gerincet rádolgozták, jó állapotban. 5,000.51. CERVANTES [SAAVEDRA, MIGUEL DE] Don Quijote de la Mancha. - - után a magyar ifjuság számára átdolgozta Radó Antal. Dore Gusztáv rajzaival. Bp. [1895.] Lampel 4lev.+231 l.+1lev. 22,4 cm KRISZTINA 15/74. Festett kiadói (Gottermayer) vászonkötésben, kopott, de jó állapotban. 4,000.-
52.
52. CHERNEL KÁLMÁN Kőszeg sz. kir. város jelene és múltja. Első rész: Jelenkor. Második rész: Multkor. Szombathely, 1877-78. 4lev+178 l.+2lev.; 1lev.+274 l.+2lev. 22cm Chernel Kálmán (1822-1891) helytörténész Ch. István ornitológus apja. Róla nevezték el a kőszegi városi könyvtárt. Rendkívül ritka mű, árverésen utoljára a 70-es években szerepelt. Ázott gerincű, korabeli félvászon kötésben, jó-közepes állapotban. 20,000.53. CHOLNOKY JENŐ A sárkányok országából. Életképek és útirajzok Khinából. Veszprém, 1900. Köves és Boros XX+ 365 l.+1térkép(színes, egy része pótolt!) 26,6 cm KRISZTINA 14/58.; PSYCHÉ 8/56. Festett, aranyozott, de kopott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 8,000.-
53.
54. CHRISTIAN, W. Vizen és szárazon. Négy elbeszélés a fiatalság számára. Fordította Győry Ilona. Bp. [1892.] Lauffer 120 l. 19,5 cm Új félvászon kötésben, az eredeti, színes papírborító ráragasztva, jó állapotban. 3,000.55. CSERÉPFALVI IMRE Egy könyvkiadó feljegyzései. 1945-1963. Bp. 1989. Gondolat 315 l.+1lev.+16 t. 18,5 cm Dedikált példány! PSYCHÉ 6/60. Feliratos, kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.56. CSEREY FARKAS, NAGYAITAI IFFIABB Falusi nevelésnek módgyáról való vélekedés Nagyvárad, 1806. Gotlíb A. 45 l. 19,8 cm Egyetlen kiadás! Az első magyar pedagógiai könyvek egyike. Felvilágosult reformpedagógusként Cserey a nép szellemi felemelkedésében látja a közjó létrejöttét. Többek között
56.
ír a betegségek gyógyításáról és az ellenük való védekezésről is. STUDIO 28/42. Restaurált példány, az összes lap felső, szöveget nem érő papírhiányát pótolták. Új, egyszerű karton kötésben, jó állapotban. 16,000.57. CSIZMADIA IMRE Motorkerékpárok 1957. Bp. 1958. Műszaki 288 l. 11,5 cm (haránt alakú) AH 26/52. Fűzve, képes, feliratos kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 3,000.58. CSOÓRI SÁNDOR Felröppen a madár. Versek. Bp. 1954. Szépirodalmi 72 l. 20,4 cm Dedikált (Ordas Ivánnak), első kiadású példány. A költő első verseskötete. KRISZTINA 25/79. Fűzve, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 2,000.-
59.
59. DR. CZÉRE BÉLA A vasúti technika kézikönyve. 1-2. kötet. Bp. 1975. Műszaki 906 l.+1lev.+14 t.; 114 l.+1lev.+12 t. 24,3 cm Máig a legátfogóbb kézikönyv a vasúttörténet és -technika témakörben. Kiadói vászonkötésben, feliratos, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 6,000.60. CZÓGLER ALAJOS A fizika története életrajzokban, arczképekkel illusztrálva. 1-2. kötet. Bp.1882. Term.tud. Társ. XVI+590+1lev. +12 t.; IX+592 l.+11 t. 22,5 cm STUDIO 12/277. Préselt kiadói vászonkötésben, táblái kissé foltosak. 6,000.61. DANTE EMLÉKKÖNYV. SZERK.: REINER JÁNOS Bp. 1924. Stephaneum ny. 101 l. 19,8 cm Számozott (27. sz.) példány! NYUGAT 17/64. Fűzve, aranyozott keretlécekkel díszített fe
62.
jezetkezdő lapokkal, színes miniatúrákkal, közepes állapotban. 2,000.62. DÉCHY MÓR A Monte Rosa legmagasabb csucsának megmászása délről. Bp. 1873. Földrajzi Társ. 1lev.+22 l.+ 4lith.tábla. (egyik kihajtható) Dedikált (“Hommage de l’author”) példány! /Különlenyomat a Magyar Földrajzi Társulat közleményeinek I-ső kötetéből/ Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,000.63. DÉCHY MÓR Utazásom a Kaukázban Bp. 1885. Fanda 2lev.+35 l. 23,4 cm Dedikált (Gróf Zichy Jenőnek) példány! /Különlenyomat a “Földrajzi Közlemények” XIII. kötet III. füzetéből/ Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, vízfoltos, de jó állapotban. 3,000.-
64.
64. DEFOE, DANIEL Robinson Crusoe élete és kalandjai. Defoe angol eredetije nyomán a magyar ifjúság számára átdolgozta Radó Antal. Bp. 1909. Lampel 220 l. (szövegközti képekkel) 22,8 cm CRYSTAL 6/32. Festett, dombornyomásos, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 4,500.65. DÉRY TIBOR G. A. úr X.-ben. Regény. Bp. 1964. Szépirodalmi 550 l.+1lev. 19,7cm Aláírt, első kiadás! Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 4,000.66. DÉRY TIBOR Niki. Egy kutya története. Bp. 1956. Magvető 168 l.+2lev. 16,6 cm Dedikált példány! Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 4,000.-
70.
68.
67. DÉRY TIBOR Szemtől szembe Bp. 1945. Révai 261 l.+1lev. 18,8 cm Dedikált példány! Kiadói félvászon kötésben, első előzéklapja hiányzik, közepes állapotban. 3,000.68. DEVECSERI GÁBOR - KASS JÁNOS Bikasirató Bp. 2000. Tótfalusi Szki. 1lev.+32 l.+1lev. 3t. 27 cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került! A példányokhoz tartozik három, a művész által színezett, aláírt, eredeti linómetszetű műlap! Kiadói vászonkötésben, képes (Kass) eredeti papírborítóban, jó állapotban. 5,000.69. DIENES LAJOS Tréfaságok az ifjuság számára. 14 képpel. Bp. [1878.] Lauffer V. 24 l.+4t. 20,5 cm Leírt példányunkban összesen 13 kép van. A 14. talán a borítón lehetett...
Feliratos gerincű, félvászon kötésben, jó állapotban. 4,000.70. DOBLHOFF LILY, BÁRÓ Horthy Miklós Bp. (1938.) Athenaeum 321 l.+8t. 20,4 cm HONTERUS 74/104. Aranyozott feliratú, zöld, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 6,000.71. DONÁSZY FERENC Miklós vitéz. Történelmi elbeszélés a Hunyadiak korából. Bp. 1904. Athenaeum 2lev.+267 l. 22,8 cm Első kiadás! MÚZEUM 13/52. Új félvászon kötésben, melyre a színes, litografált kiadói borítót és a gerincet ráragasztották, jó állapotban. 4,000.72. [DUFRENE, MAXIMILIAN] Rudimenta historica, Sive brevis, facilisque methodus Juventutem Orthodoxam notitia historica imbuendi, Pro Gymnasiis Societatis Jesu. Auctore Ejusdem Societa
72.
tis Sacerdote. Opusculum Quintum. De Regnis, aliisque Orbis Provonciis. [7. kiadás?] Nagyszombat, 1772. Typ. Coll. Acad. 1t. (kihajtható világtérkép)+85 l.+1lev.+1t. (kihajtható glóbusz) 16,8 cm MÚZEUM 2003.12.12/248. Foltos, korabeli félbőr kötésben, a metszetek erős lenyomatok, jó állapotban. 24,000.73. DUMAS, SÁNDOR [ALEXANDER] Howard Katalin, vagy: korona és vesztőhely, dráma 5 felvonásban. Franciából magyarra tette, a’ mint a’ magyar színpadon előadható, Benke József. Pest, 1836. Trattner-Károlyi 88 l. 16,3 cm Benke József (1781-1855) színi igazgató, Laborfalvi Róza édesapja. Fűzve, egyszerű, korabeli papírborítóban, körülvágott, jó állapotban. 4,000.74. EGO DR. [FRIED MARGIT, DR. RÓZSAVÖLGYI MÓRNÉ] A Balogh-leányok érettségije Bp. 1906. Magy. Keresk. Közl. 160 l. 24,3cm Festett, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.75. ÉNEKES GYŰJTEMÉNY. ELSŐ DARAB. Vác, 1803. Gottlieb 76 lev. 16,5 cm Énekelhető versek gyűjteménye, a kor legismertebb poétáinak műveivel és népdalszövegekkel.
75.
Az első vers: “Ösztön a’ barátságos mulatságra.” címet viseli és megegyezik Csokonai: Jöszte poétának (Hívása a múzsának) versének kezdetével. De ez a szövegváltozat az ismert (Ódák, Első könyv XXV.) és elfogadottól már második sorában különbözik. A 9 soros költemény itt 4 versszakosra (4x9 sor) bővül, bár a bővítmény feltehetőleg nem Csokonai műve. További kutatást igénylő magyar irodalmi különlegesség. A Gyűjtemény újabb, második kötete 1823-ban jelent meg. OSZK P.25.515. Címkézett gerincű, újabb, szürke karton kötésben, régi könyvtári bélyegzővel és tulajdonosi bejegyzéssel, jó állapotban. 15,000.76. ERDBESCHREIBUNG ZUM GEBRAUCHE DE STUDIRENDEN JUGEND IM KÖNIGREICH HUNGARN, UND DEN DAMIT VERBUNDENDEN STAATEN. ERSTER THEIL. Buda-Nagyszombat, 1787. Universitätsch
76.
80.
riften 167 l. 17,2 cm A mű öt füzetben teljes, az utolsóban egy táblával. Megjelent hozzá egy “Anhang” 6 térképpel (PETRIK) Fűzve, egyszerű régi papírborítóban, jó állapotban. 8,000.77. ERDEI FERENC A magyar paraszttársadalom Bp. é.n. Franklin-Társulat 170 l.+1lev. 19,2 cm Első kiadás! /Magyarságismeret V./ Kiadói félvászon kötésben, képes, feliratos, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.78. DR. ÉRDI PÁL A tímár könyve Bp. 1947. Igazság ny. 167 l.+6t. 21 cm Aláírt példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jóközepes állapotban. 2,000.-
79. F. L. Pali és Gyuri vagy a keresztény szeretet és szigorúság. Francziából az ötödik kiadás után fordította Alvinczi. Pest, 1854. Lukács 1t. (Fuchsthaller metsz.)+1lev.+147 l. 14,8 cm /Ijfúsági iratok 2. füzet/ DRESCHER 118. Aranyozott, dombornyomású, de lekopott, korabeli papírkötésben, jó-közepes állapotban. 4,000.80. FÁBER KRISTIÁN FARKAS, BÁRÓ Hadi embernek oktatása Kassa, 1759. Akadémiai bötükkel 4lev.+ 166 l.+13lev. 17,3 cm Könyvtári másodlat. KÖZPONTI 89/41. Alján hiányos gerincű, korabeli félbőr kötésben, kopottas, közepes állapotban. 40,000.81. FALUDI GYÖRGY Börtönversek 1950-53. Kass János képeivel.
84.
81.
Bp. 1989. Magyar Világ 93 l.+1lev. 22,4 cm Dedikált és az illusztrátor által aláírt példány! Képes, feliratos, kiadói karton kötésben, jó állapotban. 3,000.82. FARAGÓ ÖDÖN A magyar színészet országútján. Korrajzok 1946. Bp. 1946. Szerző 94 l.+1lev. 20,5 cm Supka Gézának szóló szabadkőműves dedikációval! (Supka ekkor a Magyarországi Szimbolikus Nagypáholy nagymestere volt) Fűzve, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,500.83. FÁY ANDRÁS A különös végrendelet. Elbeszélés. Békéscsaba, 1922. Tevan 81 l.+1lev. 16,7 cm /Tevan amatőr sorozat 11./ Számozott (57/350) példány, Kolozsvári
Sándor színezett rajzaival. Rajzos, kiadói félvászon kötésben, élei kissé kopottak. 4,500.84. FÁY ANDRÁS A’ legegyszerűbb, természet- és tapasztalat-hűbb, ‘s gyakorlatibb nevelési rendszer. Különösebben szülék számára megkísérté - -. Pest, 1855. Beimel és Kozma 48 l. 18,5 cm Első kiadás! STUDIO 12/98. Fűzve, eredeti papírborítóban, körülvágatlan, jó állapotban. 8,000.85. FÁY ANDRÁS Oskolai és házi növendék-élet. Erkölcsi és tudományos olvasmány, hazai élet apróbb eseményeivel, történelmi vázlatokkal és fejtegetésekkel, mindkét nemen lévő növendékek számára. Pest, 1860. Emich 1lev.+301 l. 18 cm Első kiadás!
87.
86.
OSZK 278.490/Raktár Javított, feliratos, kiadói kartonkötésben, jó állapotban. 8,000.86. FÁY ANDRÁS Próbatétel. A’ mái Nevelés két nevezetes hibáiról. Szerzette - - , T. P. V. A. Sz. Pest, 1816. Trattner VIII+9-159 l.+1lev. 18 cm Első kiadás, a szerző második megjelent kötete! Egyszerű, új vászonkötésben, javított címlappal, régi könyvtári bélyegzéssel, jó állapotban. 16,000.87. FÁY ANDRÁS Ujabb eredeti Meséi és Aphorizmái Pest, 1824. Füskúti Landerer 1t. (rézmetszet)+1t. (metszett címlap, hiányos, pótolt) +VIII+9-15 l.+184 l. 18,5 cm A metszet és a címlap valószínűleg egy másik példányból lett átkötve. MÚZEUM 6/68.
Aranyozott gerincű, korabeli félbőr kötésben, szép állapotban. 12,000.88. FAYLNÉ HENTHALLER MARISKA Mesék és regék gyermekek számára. 10 képpel. Bp. 1888. Pallas 86 l.+1lev.+9t. 21,7 cm Hiányzik a 47-48. lap és 1 kép! OSZK 0,; STUDIO 24/194. (szerinte az 1883-as egyetlen kiadás) Dombornyomásos, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 4,000.89. FÉNYES TÓTH OLGA Nők a szovjet börtönében München, 1959. Mikes K. kör 207 l.6t. 19,4 cm Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 6,000.90. DR. FODOR ÁRMIN (SZERK.) Magyar magánjog. 1-5. kötet (Teljes!) Bp. [1890-1897.] Singer és Wolfner XIX+ 549 l.+1lev.; 4lev.+824 l.; VI+1lev.+904 l.; 2lev.+XXII+1018 l.; VI+1lev.+727 l.+1lev. 22,8 cm 1. Általános rész - Személyi jog 2. Dologi jog
90.
3. Kötelmi jog 4. Családjog 5. Öröklési jog Dombornyomásos, aranyozott, kiadói vászonkötésben, kopott aranyozással, jó-közepes állapotban. 40,000.91. FODOR FERENC A szülőföld és honismeret könyve. I. A mi hazánk. II. A mi községünk. Bp. [1927.] KMENY 383 l.+4t. (színes, kihajtható) 20,6 cm SZŐNYI 20/130. Festett, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.92. FODOR JÓZSEF Falevelekre írd. Versek. Bp. 1930. Jupiter ny. 87 l.+2lev. 20,5 cm Dedikált, első kiadás! A költő második verseskötete. STUDIO 9/89. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, gerince sérült, közepes állapotban. 3,000.-
94.
93. FODOR JÓZSEF Lihegő erdők. Versek. Bp. [1927.] Athenaeum 156 l. 19,6 cm Dedikált, első kiadás! A költő első verseskötete. Szecessziós aranyozású korabeli vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.FOLYÓIRAT
94. GENIUS. AZ EGYETEMES KULTÚRA FOLYÓIRATA. SZERK.: FRANYÓ ZOLTÁN, NAGY DÁNIEL. 1. ÉVF. 4-5, 6, 7, 8. SZ. (4 FÜZET) Arad, 1924. Réthy 1lev.+1t.+69 l.+4lev.; 1lev.+60 l.+4lev.; 1lev.+56 l.+2t.+4lev.; 1lev.+65-121 l.+2t.+3lev. 31 cm Balázs Béla, Baktay Ervin, Szabó Lőrinc, Márai Sándor és mások írásaival. KRISZTINA 20/87. Fűzve, kiadói papírborítóban (2 színes), felvágatlan, gerincük sérült, 8,000.-
95.
95. HÉTFŐ. HÉTFŐI POLITIKAI LAP. Bp. 1944. (Ny.n.) 1lev. 46,7 cm 1944. október 16. VII. évf. 42. szám. Magyarország fegyverszünetet kért. Kormányzó Urunk kiáltványa a nemzethez. A (valószínűleg) kétleveles újság első levele! Többszörösen hajtogatott újságlap, sárgult, gyűrött állapotban. 1,000.96. KIS LAP. SZERKESZTI FORGÓ BÁCSI. FŐMUNKATÁRS BENEDEK ELEK. LXV. KÖTET. 1-26. SZÁM. Bp. 1903. Athenaeum 428 l. 27,3 cm Az 1903. évfolyam II. féléve, teljes. Krúdy Gyula 8 elbeszélésével. Festett, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 5,000.97. KOSZORÚ. SZÉPIRODALMI S ÁLTALÁNOS MIVELTSÉG TERJESZTŐ HETILAP. SZERKESZTI ARANY JÁNOS. 1863-AS I. ÉVFOLYAM I. FÉLÉV, 1-26. SZÁM. (1863. JAN. 4.-JUNIUS 28.) Pest, 1863. Emich 1lev.+620 l.1lev.
98.
27,5 cm HONTERUS 74/141. (ott I. évf. II. félév) Újabb, egyszerű, foltos vászonkötésben, 34. lap alján kis sérüléssel, egyébként jó állapotban. 12,000.98. MAGYAR EMLÉKLAPOK 1848. ÉS 49BŐL. SZERK.: SZILÁGYI SÁNDOR. I. KÖT. Pest, 1850. Landerer és Heckenast VII+ 484 l. 23,3 cm Első irodalmi folyóirat-kísérlet a szabadságharc bukása után. Az itt szereplő első öt füzet után még kettő jelent meg, majd betiltották. Szilágyi nem nyugodott, kiadta a “Magyar Írók füzetei”-t (4 szám után betiltották) majd az árverésünkön is futó “Pesti Röpívek”-et, melynek 9-10 számát már elkobozták. KÖZPONTI 108/83. Bordázott gerincű, korabeli félbőr kötésben, szép példány. 20,000.-
100.
99. MAGYAR HOLNAP. A MAGYAR
EMIG-
RÁCIÓ KÖZPONTI LAPJA A MAGYAR EGYSÉG
SZOLGÁLATÁBAN.
(New York), 1976. Magyar Holnap 2x16 l. 38 cm Első évfolyam 4. (1976. Június hó) és 7. (1976 szeptember hó) számok. Az 1956-os forradalom 20. évfordulóján indított havi megjelenésű lap 1980-ban még megjelent. Két füzet, jó állapotban. 2,000.100. NÉP BARÁTJA. KIADJA A’ PESTI KÖZÉPPONTI VÁLASZTMÁNY 19 SZÁM. Budapesten, october 8. 1848. Nyomt. Kozma Vazul 4 levél 28,5 cm A Nép Barátja a kormány által támogatott nagy példányszámú néplap volt. Szerkesztője Vas Gereben, társszerkesztője Arany János lett. Jelen számban Aranytól “Mik voltunk? mivé leszünk? (Magyarország története, dióhéjba szorítva)” olvasható és egy beszámoló Jellasics gyalázatos futásáról “Mi hír Budán?” címmel.
102.
A hajtásnál a szöveget nem érintően restaurált példány, foltos, de jó állapotban, vászon tékába helyezve. 3,000.101. ÖSSZETARTÁS. FELELŐS SZERKESZTŐ FIALA FERENC. Bp. 1944. Centrum ny. 1lev. 47 cm Rendkívüli kiadás 1944. október 16. Szálasi Ferenc hadparancsa a fegyveres nemzethez! Többszörös hajtásnyomokkal, sárgult, gyenge papírra, közepes állapotban. 2,000.102. PÁSZTORTŰZ. SZÉPIRODALMI ÉS MŰVÉSZETI KÉPES FOLYÓIRAT. 10-11. ÉVFOLYAM. Kolozsvár, 1924-25. Minerva 5lev.+312 l.; 560 l. A 10. évfolyam (1924.) a 8. füzettől végig megvan, a 11. évfolyam (1925.) teljes! 1924-ben 7 füzet jelent meg ápr. 25-ig. Ez után megjelenése szünetelt jún. 8-ig és más formátumban adták ki. PIM A/3022.
103.
Korabeli félvászon kötésben, a korábbi tulajdonos számtalan bélyegzésével, jó állapotban. 6,000.103. PESTI RÖPÍVEK - PESTI ÍVEK. I. ÉVFOLYAM 1-10. SZÁM. (TELJES, TÖBB NEM JELENT MEG!) Pest, 1850. Kozma V. 320 l. 23,3 cm A szabadságharc bukása utáni egyik első, sajnos rövid életű irodalmi vállalkozás. Többek között Arany, Tompa és Jókai is írtak bele. A 9-10. számokat betiltották, aztán megszűnt. KÖZPONTI 100/75.; PIM A/1486. Címkézett gerincű, új vászonkötésben, jó állapotban. 12,000.104. ÚJ GENIUS. AZ EGYETEMES KULTÚRA FOLYÓIRATA. SZERK.: FRANYÓ ZOLTÁN. 1. ÉVFOLYAM 1. SZÁM. Arad, 1925. Réthy 1lev.+60 l.+8lev. 30,5 cm Baktay Ervin, Balázs Béla, Márai Sándor, Mécs László és mások írásaival. Összesen
104.
2 szám jelent meg! KRISZTINA 13/113. Fűzve, rajzos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.--------------------
FOTÓ, APRÓNYOMTATVÁNY 105. ÁLTALÁNOS MUNKÁS- BETEG- ÉS ROKKANT-PÉNZTÁR BUDAPEST (TERÉZVÁROS, RÁKOSÁROK-UTCZA 9. SZ.) [TAGKÖNYV] Bp. [1874.] Arbeiter-Wochen-Chronik 16+8 l.+7 l. 16,2 cm Lieszi Paul nevére kiállított tagkönyv, elején a szabályok német nyelven. Korabeli, felcímkézett félvászon kötésben, kopottas, de jó állapotban. 5,000.106. BEREGI OSZKÁR FOTÓJA Berlin, 1907. Otto Becker & Maas 16,7x10,7 cm Beregi Oszkár (1876-1965) színész, 1896ban a Vígszínház nyitásán ő üdvözli a királyt. 1907-10. között Berlinben Max
107.
Reinhardtnál játszik. Barnás tónusú fotó, aranyozott feliratú, sötét kartonra ragasztva, jó állapotban. 3,000,. 107. BLAHA LUJZA, SPLÉNYINÉ DEDIKÁLT FOTÓJA (VÍZVÁRY... EMLÉKÉRE SPLÉNYINÉ BLAHA LUJZA 1900. OKT. 22.) Bp. 1900. Kurzweil 19,6x10,9 cm Blaha Lujza (Reindl Ludovika) 18501926. a századforduló és századelő legünnepeltebb színésznője a “nemzet csalogánya”. Kopott, foltos, hátán sérült barna tónusú fotó, a dedikáció egy része olvashatatlanná kopott, közepes állapotban. 12,000.108. BUDAPEST. 9 DB. VÁROSKÉP FOTÓ. Drezda, [1894-95.] Stengel&Market 28,5x23 cm 1. Alagút-Buda. Tunel in Ofen. 2. Lánczhild. Kettenbrücke. 3. Hentzi szobor és honvédministerium. 4. Ferencz József tér. Franz-Josef-Platz. 5. Deakszobor. Deak-Monument. 6. Gellérthegyról. Blocksberg.
108.
7. Hungaria szálloda. Hotel Hungaria. 8. Panorama a gellérthegyról. Panorama vom Blocksberg. 9. Panorama a gellért hegyról. Panorama vom Blocksberg. A képek nincsenek kartonra ragasztva, némelyik sarka töredezett, újabb zöld tékába helyezve. 15,000.-
109. DEÁK FERENC FÉNYKÉPE. Pest, [1870. körül] Ellinger 16,4x10,9 cm NYUGAT 20/21. (kissé oldalt néző variáns) Barnás tónusú fotó, feliratos, kartonra ragasztva, kopásnyommal, ferde törésnyommal, szárazbélyegzővel, kis vízfolttal, jó állapotban. 10,000.-
110. EÖTVÖS LORÁND FOTÓJA Bp. [1880-as évek] Ellinger 10,3x20,5 cm Barnás tónusú fotó, aranyozott nyomású kartonra ragasztva, jó állapotban. 5,000.-
109.
111. FEDÁK SÁRI ALÁÍRT FOTÓJA. (FEDÁK ZSAZSA. (SÁRI)). Bp. [~1905. körül] Mártonfy utóda 20,8x11,5 cm Fedák Sári (1879-1955) az egyik legismertebb magyar színművésznő, Molnár Ferenc felesége. Honthy Hanna intrikái miatt kitelepítésben, nélkülözve halt meg. Barnás tónusú fotó, aranyozott nyomású kartonra ragasztva, két felső sarkában rajzszeg-nyom, jó állapotban. 8,000.112. IVÁNFI JENŐ DEDIKÁLT FOTÓJA. (SZOMORI DEZSŐ KEDVES BARÁTOMNAK 905. JANUÁR 11. IVÁNFI JENŐ) Bp. 1905. Mártonfy utóda 21,3x13 cm Ivánfy Jenő (1863-1922) színész, jellemés intrikus szerepekben lépett fel, a Nemzeti Színház örökös tagja. Szürkésbarna tónusú fotó, nyomott kartonra ragasztva, jó állapotban. 8,000.113. KÜRY KLÁRA DEDIKÁLT FOTÓJA. (ROMVÁRY LAJOSNAK AZ ÉN TÁNCOSOM
111.
KÜRY KLÁRA LILI I. FELV. 896.) Bp. 1896. Strelisky 20,5x11 cm Küry Klára (1870-1935) operettprimadonna. A századfordulón benne látták a szépségideált, 1900-ig sikere töretlen volt, utána az ekkor feltűnt Fedák Sárival rivalizált. Sárgásbarna tónusú fotó, aranyozott nyomású kartonra ragasztva, jó állapotban. 8,000.114. LABORFALVI RÓZA, JÓKAINÉ FOTÓJA ELMOSÓDOTT NÉVALÁÍRÁSSAL. (AMI VALÓSZÍNŰLEG NEM HITELES!) [Bp. 1884. körül] 19,3x10,6 cm Laborfalvi Róza (Benke Judit) 1817-1886. színésznő Jókai Mór felesége. A Nemzeti Színház nyitóelőadásán már szerepelt. A magyar versmondást ő tette elfogadottá, Petőfi, Vörösmarty kortárs tolmácsolója. Barna tónusú fotó, új felirat nélküli kartonra ragasztva, jó állapotban. 8,000.NAK SZÍVES EMLÉKÜL
114.
115. MUNKÁCSY FLÓRA, FELEKYNÉ DEDIKÁLT FOTÓJA. (A VÍGSZÍNHÁZ KITŰNŐ IGAZGATÓJÁNAK DITRÓI MÓRNAK S KEDVES NEJÉNEK SZÍVES EMLÉKÜL ÉS SZERETETE JELÉÜL 1897. FELEKINÉ MUNKÁCSY FLÓRA) Bp. 1897. Mártonfy 20,8x11,3 cm Munkácsy Flóra (Gaidler Eufrozina Mária) 1836-1906. A XIX. század második felének legszebb színésznőjének tartották: “Lelkes buzgalommal és hevülettel dícsérték arányaiban tökéletes termetét”. Jókai róla mintázta Mayer Fannyt az “Egy magyar nábob”-ban. Barna tónusú, aranyozott nyomású kartonra ragasztott fotó, az állrésznél kézi retusálással, jó állapotban. 6,000.116. PÁLMAY ILKA [PETRÁSS ILONA] DEDIKÁLT FOTÓJA (SZIRMAINÉNAK SZÍVES EMLÉKÜL PÁLMAY ILKA 1891.) Wien, [1891.] Dr. Székely 16,2x10,8 cm Pálmay Ilka (1859-1945) 15 évesen áll szí
115.
nésznőnek, meghódítja Budapestet, majd Bécset. Énekes primadonnaként Londonban Sullivan neki írja a “The Grand Duke” és a “The Yeomen of the Guard” főszerepeit. Már 1897-ben gramofon-lemezre énekel. 1928-ban visszavonul, az ostrom alatt hal meg. Barna tónusú, kartonra ragasztott fotó, jó állapotban. 8,000.117. PRIELLE KORNÉLIA DEDIKÁLT FOTÓJA (KÓBOR TAMÁSNÉNAK SOK VONZALOMMAL PRIELLE KORNÉLIA SZERDAHELYINÉ 1901 JUNIUS 18.) Bp. 1901. Strelisky 21,2x13 cm Prielle Kornélia (1826-1906) színésznő elsősorban arról ismert, hogy 1846-ban Debrecenben a felhevült Petőfi egynapi ismeretség után megkérte a kezét és csak a szülői beleegyezés hiánya hiúsította meg a frigyet...
117.
119.
Barnásszürke árnyalatú, aranyozott nyomású kartonra ragasztott fotó, felső részén gyűrődés-törésnyommal. 8,000.-
118. SZOKOLAI JÁNOS ESZTERGOMI SZÜ26 ÉVES, R. KATH., NŐTLEN, HENTES ÉS MÉSZÁROS (LAK: SZTGYMEZEI HATÁR) ATYJA: SZOKOLAI ISTVÁN, ANYJA: KIS TERÉZIA ESZTERGOM, 1924. SZEPT. 25. TÓTH 3 SÁNDOR III. O. FELÜGYELŐHELYETTES FELIRATÚ 3 DB. KÖRÖZÉSI, FOTOGRÁFIA. Esztergom, 1924. Klomann 10,8x6,8 cm A keresett személyt három különböző öltözékben ábrázolja. Barnás tónusú képek, jó állapotban. 3,000 LETÉSŰ,
119. TREFORT ÁGOSTON FOTÓJA Bp. [1870-es évek] Ellinger 10,8x16,3cm Trefort Ágoston (1817-1888) közoktatási
és vallásügyi miniszter, az MTA elnöke. Barna tónusú fotó, feliratos kartonra ragasztva, jó állapotban. 5,000.--------------------
120. A FÖLD FELFEDEZŐI ÉS MEGHÓDÍTÓI. 1-5. KÖTET Bp. 1938. Révai 1lev.+474 l.+3lev.+24t.; 1lev.+373 l.+3lev.+15t.; 1lev.+371 l.+3lev. +16 t.; 1lev.+441 l.+4lev.+20 t.; 1lev.+236 +2lev.+LXVIII+8 t. HONTERUS 77/146. Egységes, aranyozott, világos tónusú, kiadói félbőr kötésben, jó állapotban. 28,000.121. FRANK TIVADAR Konyhakerti növények szántóföldi magtermelése Bp. 1940. Pátria 302 l+2lev. 23,5 cm Dedikált példány! A “Magyar Kommunista Párt Központi
122.
Vezetősége házikönyvtárából” bélyegzéssel. Aranyozott gerincű, korabeli, kék vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.122. FRIM, J. Hatodik (tizedéves) értesítő Frim J. által gyengeelméjűek és nehézkórosok számára alapíttatott fentartott első magyar nevelőés ápoló- intézetéből Budapesten. Buda, Alkotás - utcza 16. szám alatt. Bp. 1886. Müller 8l. 22,7 cm Figyelmükbe ajánljuk a szerző korábbi munkáját: A hülyeség és a hülyeintézetek, különös tekintettel Magyarország hülyéire. Fűzve, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,500.123. GAAL MÓZES Mesék a legnagyobb magyarról. Kis fiainak és a haza minden gyermekének elmeséli - - . 2. kiadás. Bp. 1912. Athenaeum 79 l. (szövegközti képekkel) 17,4 cm
124.
OSZK 301.228/Raktár Új félvászon kötésben, az eredeti borítófedelek ráragasztva, jó állapotban. 2,000.124. GAAL MÓZES A nyár szigetén. Lalus emlékiratai. Bp. [1916.] Singer és Wolfner 215 l. 24 cm Régi ajándékozási bejegyzéssel. Új félvászon kötésben, az eredeti, színes borítófedél és gerinc ráragasztva, jó állapotban. 3,000.125. GABÁNYI JÁNOS, OLYSÓI ÉS HÉTHÁRSI A világháború története az összeomlás kezdetétől a békekötésig diplomáciai iratok, hivatalos jelentések, szemtanuk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. 1-2. kötet (Bp. 1934.) Szerző 320 l.; 320 l. (szövegközti képekkel) 22 cm MIKE 36/132. Aranyozott, de kopottas, kiadói félvászon kötésben, jó-közepes állapotban. 5,000.-
129.
126.
126. GÁRDONYI GÉZA Tarka-barka történetek Bp. [1895.] Singer és Wolfner 48 l.1lev. 18,8 cm Első kiadás! /Filléres Könyvtár 20./ Új félvászon kötésben, az eredeti színes borítók és gerince rádolgozva, jó állapotban. 3,000.127. GÁSPÁR ÁRMIN Hóhérok és mártírok. 1-2. kötet. Bp. [1929.] Makkay 222 l.+1lev.; 220 l.+ 1lev. 19,5 cm /Erdélyért III-IV./ MIKE 35/174. Aranyozott, kiadói félbőr kötésben, jó állapotban. 6,000.GASZTRONÓMIA
128. DR. BERNÁTSKY JENŐ Az ehető gombák gyűjtése, felismerése, konzerválása és mesterséges tenyésztése.
53 rajzzal. Bp. 1921. Athenaeum 208 l. 18 cm /Gazdasági tanácsadó 13. szám/ Hozzákötve: Eperjessy István A csiperkegomba (sampion) és a szarvasgomba termesztése Bp. (1909.) Franklin-Társulat 58 l.+3lev. Korabeli félvászon kötésben, az eredeti, foltos borító ráragasztva, közepes állapotban. 2,500.129. GONDA ERZSÉBET Főzzünk jobban Bp. [1949.] Béta 359 l. 20,4 cm MIKE 31/135. Képes, feliratos, kiadói félvászon kötésben, kopottas, de jó állapotban. 3,000.130. HORVÁTH ILONA Háztartási tanácsadó szakácskönyv Bp. 1955. MNDSZ 128 l. 20,5 cm Első kiadás! ORSZÁGHÁZ 18/424.
132.
Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 2,500.131. DR. MERCZ Á. - DR. TÖRLEY D. Borászati technológia 1-2. kötet (egybe) Bp. 1965. Műszaki 541 l. 23,6 cm Felsőfokú élelmiszeripari technikumi jegyzet. Példányszám: 140! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 2,500.132. SZILÁRD GYULA Szőlőművelés és borgazdaság. Harmadik, átdolgozott és lényegesen bővített kiadás. Bp. 1908. “Pátria” 316 l.+1lev. 24,3 cm Könyvtári duplum. Korabeli, feliratos vászonkötésben, hátsó táblája vízfoltos, jó-közepes állapotban. 4,500.133. VENDÉGLŐSÖK NAPTÁRA 1915. ÉVRE. XI. ÉVFOLYAM. Bp. (1914.) “Fogadó” 140 l. (reklámokkal) 22,3 cm Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborító
134.
ban, utolsó néhány lapján penészfottal, közepes állapotban. 4,000.--------------------
134. GELLÉRT LAJOS Elajándékozott évek Bp. (1943.) Biró 1t.+188 l.+2lev. 20,5 cm Dedikált példány! Készült ezer számozott és aláírt példányban, ez számozatlan és nincs aláírva. A könyvdíszeket, a kötést és a fametszetű illusztrációkat Divéky József készítette. NYUGAT 19/138. Fűzve, színes, rajzos (Divéky), kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,500.135. GLASS, MAX A fékeveszett emberiség. Fordította Lengyel László. Bp. 1922. Pantheon 200 l. 20,8 cm Kner Albert ex-librisével! Címkézett gerincű, korabeli, minőségi félvászon kötésben, jó állapotban. 2,000.-
136.
136. GOSZTONYI PÉTER A magyar honvédség a második világháborúban. Róma, 1986. Katolikus Szemle 495 l.+12 t. 22,8 cm AH 26/129. Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 6,000.137. GOTTVALD, J.(ÁNOS) G.(ÁSPÁR) Magyar nyelvtudománya rövid és könnyen felfogható előadással a’ magyar ajku tanulók számára és divatos uj és régi szavak jegyzékével. Harmadik megjobbított kiadás. Pest, 1842. Beimel 108 l. 18,7 cm OSZK 227.738/Raktár Fűzve, egyszerű, régi papírborítóban, jó állapotban. 4,000.138. GOULDING, [FRANCOIS ROBERT] A floridai kalandhősök Bp. [1925.] Athenaeum 187 l.+3t. 21 cm Festett, kiadói vászonkötésben, szenny
139.
lapja firkált, közepes állapotban.
4,000.139. GÖRGEY ISTVÁN Görgey Arthur ifjusága és fejlődése a forradalomig Bp. 1916. MTA VIII+454 l. 24,1 cm SZŐNYI 21/174. Címkézett gerincű, új vászonkötésben, az eredeti borítók belekötve, jó állapotban. 5,000.140. GYERMEK NAPTÁR 1903. (1904, 1913.) Bp. 1902. (1903,1912.) Orsz. Állatvédő Egyesület 3x64 l. 18 cm Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. A 3 füzet együtt: 5,000.141. GYŐRFFY ISTVÁN Matyó népviselet Bp. 1956. Képzőművészeti Alap 205 l. (szövegközti képekkel) 24,2 cm Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.-
144.
142.
142. GYURKOVICS TIBOR Kenyértörés. (Versek) Bp. 1963. Magvető 206 l.+1lev. 19 cm Dedikált példány! Feliratos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 2,000.143. HABSBURG OTTÓ Így láttam Toronto, 1992. Vörösváry 319 l. 21 cm Dedikált példány! Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.144. HALLER JÓZSEF Történelmi hazugságok. A történelem terén előforduló mindennapi ferdítések czáfolata. Magyarországi részt írt hozzá dr. Karácsonyi János. Bp. 1890. Szent-István Társulat XVI+852 +1lev. 19 cm Aranyozott és bordázott gerincű, korabeli félbőr kötésben, szép példány. 5,000.-
145. HÁMORI TIBOR Puskás. Legenda és valóság. Bp. 1982. Sportpropaganda 239 l. 19,8 cm Puskás és a Szerző aláírásával! MIKE 40/194. Fűzve, képes, kiadói papírborítóban, kopottas példány! 2,000.-
146. HATÁR GYŐZŐ Bábel tornya. (“A Nagy Etemenanki”) misztérium. Stockholm, 1966. Magyar Intézet 183 l. 21 cm Dedikált példány! OPERA 20/100. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.-
147.
147. HELTAI JENŐ Madmazel Bp. 1905. Singer és Wolfner 254 l.+1lev. 18,6 cm Első kiadás! /Vidám Könyvek/ Festett, kiadói (KNER Vilmos) vászonkötésben, foltos, közepes állapotban. 2,000.148. HEVESY IVÁN Fényképezés falun. Mezőn, pusztán, vásáron. Népszokások, népviselet, népművészet fényképezése. 48 képpel. Bp. 1944. HAFA 128 l. 16,6 cm /HAFA Könyvtár 75-78./ A felvételeket a szerző, Kálmán Kata, Kner Mihály, Kunszt János, Neu Ferenc és Salgó Jolán készítette. SZEGEDI 12/215. Fűzve, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 1,600.149. HILFERDING, A. (LEXANDER) A szerbek és bolgárok története. Fordította
149.
Kiss Simon. Nagy-Becskerek, 1890. Pleitz VIII+276 l. 23 cm /Történeti-, Nép- és Földrajzi Könyvtár XXV./ HONTERUS 78/488. Egyszerű, korabeli félvászon kötésben, régi könyvtári bélyegzéssel és tulajdonosi bejegyzésekkel, közepes állapotban. 6,000.150. HOFFMANN FERENC Mózsi. Elbeszélés. Magyarra fordította Füredi Ignácz. Bp. 1888. Lauffer 86 l.+4t.+1lev. 14,7 cm Címkézett gerincű, újabb félvászon kötésben, jó állapotban. 2,000.151. HOLLÓNÉ HATOS KORNÉLIA A kézimunkaoktatás vezérkönyve. Leánygimnáziumok, leányliceumok és polgári leányiskolák számára. 114 ábrával. Szeged, 1941. Ablaka 236 l.+4lev.+4lev. (színes melléklet) 23,8 cm Dedikált példány!
152.
Fűzve, körülvágatlan, foltos, képes, kiadói borítóban, közepes állapotban. 2,500.152. HOLLÓSY - KUTHY LÁSZLÓ Don, Torda, Kárpátok. Háborus szerepléseim és élményeim. 2. javított kiadás. Fahrwangen (Schweiz), é.n. Duna 255 l.+ 1 térkép (kihajtható) Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 5,000.153. HORUSITZKY HENRIK Budapest székesfőváros III. kerületének (Ó-Buda) agronom- geologiai viszonyai kiváló tekintettek a szőlőkultúrára. Bp. 1898. Franklin-Társulat 1lev.+295-320 +1 térkép (színes, kihajtható) Dedikált (dr. Schafarzik Ferencnek) példány! /Különlenyomat a M. Kir. Földtani Intézet évkönyve XII. kötetének 5. füzetéből/ Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.-
154.
154. HORVÁTH CYRILL Kuthen. Kún király. Szomorújáték öt felvonásban. Szeged, 1838. Grünn J. 158 l.+1lev. 17,7 cm KRISZTINA 18/200. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, körülvágatlan, jó állapotban. 5,000.155. HUNGARIAN SPORT BEFORE MELBOURNE
Bp. (1956.) Sport 110 l.+1lev. 29 cm Képes kiadvány a magyar sport fejlődéséről, olimpiai bajnokainkról, olimpikonjainkról. Még a forradalom előtt jelent meg. Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,500.156. ILLÉS BÉLA Fegyvert s vitézt éneklek. Kass János rajzaival. Bp. 1955. Ifjúsági 137 l.+1lev. 20,4 cm Duplán dedikált (szerző+rajzoló) példány!
157.
Rajzos, feliratos, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 2,500.157. ILLÉS ENDRE A só íze. (Elbeszélések). Bp. 1976. Magvető 447 l.+1lev. 18,8 cm Dedikált példány! Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, szép példány! 2,000.158. ILLÉS ENDRE Izabella és testvérei Bp. 1978. Magvető 369 l.+3lev. 18,8 cm Dedikált példány! Kiadói vászonkötésben, kissé megnyomódott, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.159. INSTITUTIONES ARITHMETICAE IN USUM GYMNASIORUM, ET SCHOLARUM GRAMMATICARUM PER REGNUM HUNGARIAE ET PROVINCIAS EIDEM ADNEXAS
Buda, 1778. Typis Regiae Universitatis 3lev.+326 l. 19,5 cm Első kiadás!
159.
Korának legismertebb matematikai tankönyve, változatlan formában még ötven évig számtalanszor kiadták. Bordázott gerincű, korabeli bőrkötésben, egykorú tulajdonosi bejegyzésekkel, közepes állapotban. 10,000.160. JAISZ PÁL ALOYSIUS 365 oktató feltétel melly is erkölcs, kötelesség, virtus és vallástanításból ... temészettudományból ... föld-leírásból ... különösen ... az Ausztriai Birodalom leírásából húzottatott ki, hozzá adván illendő versek és oktató elmés mondások ... 6-9 esztendős gyermekek számára. Kassa, 1831. Sandvosz VI+1lev.+82 l. 16,8 cm A szerzőt Szinnyei nem ismeri. OSZK 326.810/Raktár (ismeri 144 lapos változatát is!) Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, régi névbejegyzéssel, jó állapotban. 5,000.-
162.
161. JALSOVICZKY LAJOS Járműmotorok. Folyékony tüzelőszerekkel dolgozó gyorsjáratú automobil-, repülő-, traktor-, csónak- és kerékpármotorok szerkezete és kezelése. Bp. (1927.) Athenaeum 227 l. (képekkel és ábrákkal) 23 cm Aranyozott feliratú, korabeli félvászon kötésben, jó állapotban. 2,000.162. JANCSÓ BENEDEK A román irredentista mozgalmak története Bp. 1920. Bocskay-szövetség VIII+502 l. 23 cm HONTERUS 72/191. Aranyozott feliratú, új nylkötésben, jó állapotban. 8,000.163. JANCSÓ BENEDEK Defensio Nationis Hungaricae. Felebbezés(!) az emberiség elfogulatlanul gondolkozó tudományos közvéleményének ítélőszékéhez. Bp. 1920. Pfeiffer 228 l. (utolsó lapja ra
164.
gasztott) 23 cm Ceruzás aláhúzásokkal és lapszéli jegyzetekkel. HONTERUS 77/220. Új, fekete műbőr kötésben, jó állapotban. 4,000.164. JANCSÓ BENEDEK EMLÉKKÖNYV. SZERK.: ASZTALOS MIKLÓS. Bp. (1931.) KMENY 1t.+413 l.+1táb.+ 1térkép+1lev. 25,3 cm NYUGAT 19/179. Aranyozott feliratú, kiadói félbőr kötésben, jó állapotban. 4,000.165. JÓKAI ANNA A labda. (Elbeszélések.) Kass János rajzaival. Bp. 1971. Szépirodalmi 357 l.+1lev. 16,5 cm Első kiadás! Dedikált és az illusztrátor által aláírt példány! Kiadói vászonkötésben, rajzos, feliratos, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,500.-
167.
166. JONES MARI
A KIS WALESI LEÁNY
IGAZ TÖRTÉNETE, VAGY HOGYAN ALAKULT MEG A NAGY ANGOL BIBLIATERJESZTŐ TÁR-
SASÁG.
ANGOLBÓL FORDÍTOTTA BALOGH ELEMÉR. 22 KÉPPEL. Bp. (1894.) Hornyánszky XI+116 l. 17 cm A könyvhöz Duka Tivadar (1825-1908) írt előszót, aki honvédtisztből az angol indiai hadsereg orvos-tisztje, Kőrösi Csoma Sándor életművének közreadója lett. Képes, feliratos, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.167. JÓZSEF ATTILA Külvárosi éj. - - újabb költeményeiből. Bp. 1932. A költő kiadása 32 l. 20 cm Első kiadás! 1932. őszén jelent meg. HONTERUS 71/168. Fűzve, sárgult, töredezett papíron, gerincénél beszakadva, közepes állapotban. 20,000.168. JÓZSEF ATTILA Thomas Mann üdvözlése Bp. 1999. Tótfalusi Szki 6lev. 20,2 cm
169.
Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került! /Génius Könyvek/ Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.JUDAIKA
169. DR. SILBFELD JAKAB Harsonazengés. Zsidó tárgyú felolvasások, előadások, beszédek, imák. Békéscsaba, 1928. Szerző (Tevan ny.) 199 l. 22,9 cm Jellegtelen, egyszerű, újabb félvászon kötésben, címlapja javított, közepes állapotban. 2,000.170. A TÍZHÓNAPOS TRAGÉDIA. 1 FÜZET 1-2. RÉSZ 2. FÜZET 3-4. RÉSZ. 1944. MÁRC. 19. 1945. JAN. 20. Bp. (1945.) Müller 56 l.; 56 l.; 19,8 cm AH 26/162.
171.
Mindkét füzet színes, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,000.--------------------
171. KAESZ GYULA Bútoráruismeret a kereskedelmi tanulóiskolák számára Bp. 1963. Közgazdasági és Jogi 364 l.+ 2lev.+26 t. 24 cm A könyv 1100 példányban jelent meg! NYUGAT 17/171. Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó-közepes állapotban. 2,500.172. KAFFKA MARGIT A gép mellett Bp. 1999. Tótfalusi Szki. 12 l.+2lev. 23,5 cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került! /Génius Könyvek/ OPERA 22/177.
173.
Kiadói vászonkötésben, képes, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.-
173. KÁROLYI AMY A nyúl feje Bp. 1979. Magvető 165 l.+1lev. 22 cm Dedikált példány! AH 21/97. Kiadói vászonkötésben, feliratos, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.174. KÁRPÁTI ENDRE Vezérkönyv a népiskolai irálygyakorlatok kezelésében. Példatárral. Tanítók és tanítójelöltek számára. Pest, 1873. Aigner XIV+1lev.+355 l. 20,3 cm OSZK 800.427/Raktár Címkézett gerincű, új vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.-
175.
177.
175. KASSÁK LAJOS Életsiratás. (Novellák) (Bp.) 1912. Grill 155 l.+1lev. 19,5 cm Első kiadás! A szerző első nyomtatásban megjelent kötete. A borítót Uitz Béla tervezte, ez példányunkba nem lett belekötve. STUDIO 24/331. Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.176. KASSÁK LAJOS Három történet (Bp. 1935.) Cserépfalvi 308 l.+2lev. Első kiadás! 19,6 cm A szerző e munkája Baumgarten-díjának letiltására adott választ. Kiadói vászonkötésben jó állapotban. 2,500.177. KASSÁK LAJOS Szegények rózsái Bp. 1949. Új Idők 122 l.+3lev. 22,5 cm Első kiadás! Dedikált (Képes Gézának) példány!
Fűzve, javított gerincű kiadói papírborítóban, jó állapotban. 10,000.178. [KASSICS IGNÁC] Az illendő magaviselet’ tudományra vezető erköltsi oktatások, és anyai tanátsadások ... Pest, 1826. Trattner 1t. (rézmetszet)+2lev. (7 helyett!)+249 l. 18,3 cm A tartalomjegyzékből (és előszóból?) 5 levél hiányzik. STUDIO 28/201. Újabb, piros vászonkötésben, gerincén felirattal, jó állapotban. 8,000.179. DR. KAULEN FERENCZ Asszyria és Babylonia a legújabb felfedezések után. A negyedik kiadás után fordította Dr. Szabó Árpád. Temesvár, 1891. Csanád-egyházmegyei sajtó XII+361 l.+7 t. (1 t. hiányzik!) 22,8 cm HONTERUS 75/475. (7t.); PASTINSZKY 28/167. Aranyozott, korabeli félvászon kötésben,
180.
gerice ráragasztva, közepes állapotban. 4,500.180. KELEMEN ISTVÁN Interjúk a rács mögött. Beszélgetések a háborús főbűnösökkel. Bp. (1946.) Müller 188 l.+1lev. 18,8 cm Fűzve, képes, feliratos, javított, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 4,000.181. KENEDI GÉZA Lőporfüst. Az 1878-ik évi bosnyák háborúból. Bp. 1904. Singer és Wolfner 185 l.+2lev. 19,3 cm Háborús történetek és anekdoták a Balkánról. Aranyozott feliratú, korabeli vászonkötésben, jó állapotban. 2,000.182. KENNTNISSE VON NATÜRLICHEN DINGEN ZUM GEBRAUCHTE DER STUDIRENDEN JUGEND IM KÖNIGREICH HUNGARN UND DEN DAMIT VERBUNDENEN STAATEN. Buda-Nagyszombat, 1787. Königlichen
182.
Universitätschriften 3lev.+186 l.+4t. (kihajtható rézmetszet) 17,3 cm HONTERUS 77/233. Fűzve, egyszerű, korabeli papírborítóban, ceruzás bejegyzésekkel, jó állapotban. 12,000.183. KEÖPE VIKTOR Titokzatos Kína Bp. [1937.] Franklin-Társulat 205 l.+1lev. +20 t.(kétoldalas)+22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára/ Dúsan aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.184. KÉPES GÉZA Örök szomjúság. - - szerelmes versei. Bp. 2000. Tótfalusi Szki. 109 l.+3lev. 20 cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került! /Génius Könyvek/ Kiadói vászonkötésben, feliratos, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.-
185.
185. A KÉPZŐMŰVÉSZET ISKOLÁJA. A FESTŐMŰVÉSZET, GRAFIKA ÉS SZOBRÁSZAT TECHNIKAI ELJÁRÁSAI. SZERK.: MOLNÁR C. PÁL. Bp. 1957. Képzőművészeti Alap 342 l.+ 40 t. 24,4 cm PSYCHÉ 12/252. Kiadói félvászon kötésben, képes, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 3,500.186. DR. KERÉKGYÁRTÓ ELEK A munka öröme és dicsősége. Ifjaink számára a nagy Mantegazza (Paolo) után. Bp. [1906.] Lampel 247 l. 19,5 cm OSZK 272.541/Raktár Festett, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.187. KERESZTURY DEZSŐ Imádság békességért. ( A költő kilencvenedik születésnapjára) Bp. 2000. Tótfalusi Szki. 25 l.+1lev. 24,2 cm Készült 100 példányban, könyvárusi for
188.
galomba nem került! /Génius Könyvek/ Kiadói vászonkötésben, képes (Kárpáti), eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.188. KÉZIRAT - NÉHÁNY SZOMORÚ ÉS VILÁGI VÁLOGATOTT DALLOK IMITT AMOTT ELÉG HIBÁSAN ÍROGATVA. MOLNÁR JULIANNÁÉ. Hely és év nélkül [XIX. szd. közepe] 28lev. Romantikus versikék csakugyan rengeteg hibával, mintha nem magyar anyanyelvű írta volna őket. Fűzve, egyszerű korabeli papírborítóban, jó állapotban. 3,000.KNER
189. KIRÁLY GYÖRGY Az miasszonyunk Szíz Mária csodáiról való hét legenda, ... Gyoma, 1920. Kner 2lev.+83 l. 12,2 cm
189.
Számozott (XXXVIII.) példány! LÉVAI -HAIMAN 1.293/B-D. A számozás alapján egészbőr kötésűnek kellene lennie (B állapot), a “kézzel márványozott papírral borított táblába kötött” példányok 121-300. számúak voltak. (D állapot) Kozma Lajos négy fametszetével illusztrálva, melyeket Kner Erzsébet és Kner Albert színeztek kézzel. Kopottas, javított gerincű példány, közepes állapotban. 8,000.190. KNER IZIDOR Félévszázad mesgyéjén 1882-1932. Gyoma, 1931. Kner 1t.+176 l. 21 cm Dedikált példány! LÉVAI-HAIMAN 1.436/A Rajzos (Kner Albert), kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 3,500.--------------------
191. KIRÁLY JÁNOS A betsületes Szűts, Szabó, Csizmadia, Timár, Lakatos ‘s a’ többi Társaságok Lá
192.
dája kisérése előtt, közben ‘s utánna mondandó beszédek ‘s kívánások. Ehez járul a’ Toldalék, mellyben az külömbféle Esetekre tartozandó Beszédek foglaltatnak. Az Ifjúság kedvéért, írta Nyíregyházán 1816dik Esztendőben - -. Kassa, (1816.) Ellinger 64 l. 18,4 cm Fűzve, kopott, korabeli mintás papírborítóban, jó állapotban. 8,000.192. [KISFALUDY SÁNDOR] Himfy szerelmei (1. A kesergő szerelem. 2. A boldog szerelem) 1-2. rész. Buda, 1807. K. Magy. Universitás 1t.+ XXIV+306 l.+5lev.; 1t.+299 l.+6lev. 14,6 cm Első teljes kiadás!! A Kesergő szerelem 1801-ben jelent meg először. A címkép metszetek Blaschke munkái STUDIO 18/161. Címkézett gerincű, korabeli karton kötésben, jó állapotban. 18,000.-
193.
195.
193. KISGYERMEKEK KÖNYVTÁRA 1. SOROZAT 1-9. KÖTET. Wien, [1927 körül] Danubia 15 cm 1.Altay Margit: Jégország 61 l. 2.Tábori Róbert: Cukros királyfi 96 l. 3.Robinson. Kalandos történet. 123 l. 4.Altay Margit: Cserkészfalu 87 l. 5.Gulliver a törpék között 94 l+1lev. 6.Gulliver az óriások között 91 l. 7.Tutsek Anna: Mese két kis lányról 79 l. 8. Akik a butánál is butábbak! Tréfás történetek Silda község polgárairól 76 l. 9.Indián mesék 76 l. A Kisgyermekek Könyvtárának három sorozata jelent meg. Gerincén számozott, festett, kiadói karton kötésben, jó állapotban, 6,000.194. KISVASUTON HEGYEN - VÖLGYÖN (Bp.) é.n. Pantheon 8lev. 25 cm Négysoros versek színes képekkel. KÖZPONTI 110/168. Fűzve, színes, rajzos, kiadói papírborítóban, gerince sérült, közepes állapotban. 2,500.-
195. KORÉH ENDRE “Erdélyért”. A székely hadosztály és dandár története 1918-1919. 1-2. kötet. 2. kiadás. Bp. [1930.] Makkay 241 l.+1lev.; 230 l. 19,5 cm KRISZTINA 22/256. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, a második kötet borítófedele enyhén megtört, jó állapotban. 6,000.196. KOSÁRY DOMOKOS A Görgey-kérdés és története Bp. 1936. KMENY 328 l.1lev. 20,8 cm MIKE 35/321. Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben, kopottas, de jó állapotban. 3,000.197. KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Meztelenül. - - új versei. Bp. (1928.) Athenaeum 67 l. 23,4 cm Első kiadás! Fűzve, színes (Gara A.), kiadói papírborítóban, alja sérült. 3,500.-
198.
198. A KÖNYVMŰVÉSZ ÜNNEPLÉSE. SZÁNTÓ TIBOR 75. SZÜLETÉSNAPJÁRA. Bp. 1987. Helikon - Kner 52 l.+5t.+3lev. 20,3 cm Dedikált (Köpeczi Bélának), aláírt (Kass János) és számozott (149.) példány! Könyvárusi forgalomba nem került! 6,000.199. KRIZA JÁNOS Vadrózsák. Székely népköltési gyűjtemény Viski Károly bevezető tanulmányával. 1-3. kötet. Bp. 1943. Bibliotheca XX+195 l.; 175 l.; 208 l. 19,7 cm Fűzve, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,500.200. KRÚDY GYULA Ifjuság. Rajzok és elbeszélések. Basch Árpád rajzaival. Bp. 1899. Pesti Könyvny. 4lev.+244 l. 20,1 cm Első kiadás! Krúdy második, nyomtatásban megjelent
202.
műve! KÖZPONTI 101/204. Kopottas, fakult, kiadói vászonkötésben, jó-közepes állapotban. 4,000.201. KRÚDY GYULA Pest 1916. Békéscsaba, 1917. Tevan 181 l. 14,5 cm Első kiadás! Fűzve, színes, rajzos (Pólya T.), kiadói papírborítóban, részben felvágatlan, jó állapotban. 3,000.202. KUNOSS ENDRE Alapvonatok a’ honi nevelés köréből. Jelen időnk szelleméhez alkalmazva Pest, 1833. Trattner és Károlyi 154 l.+1lev. 20,5 cm Kunoss Endre (1811-1844) ügyvéd, nevelő. Ez első, nyomtatásban megjelent műve. Régies kartonkötésben, az eredeti borítófedelek belekötve, jó állapotban. 6,000.-
207.
204.
203. KÜRENBERG, JOACHIM VON Háboru a Földközi tengeren Bp. 1939. Dante 318 l.+1lev.+1 térkép (kihajtható, javított) 19,2 cm Feliratos, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 6,000.204. LANGER M. A magyar és külföldi bibliofilia története. Ritka és becses magyar könyvek jegyzéke. Bp. 1936. Jakab ny. 1t.+192 l.+2lev. 22,6 cm Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, jó állapotban. 8,000.205. LÁSZLÓ GYULA Az avarok hazánkban Bp. (1956.) Magyar Nemzeti Múzeum 31 l. 20,6 cm Dedikált példány! Fűzve, rajzos, kiadói papírborítóban, néhány kisebb folttal. 1,600.-
206. [LENCSÉS JÓZSEF ANTAL] Mulatságos sokféle. Örüljetek az életnek! vagy: Nevessünk és vigadjunk! Köztanácsadó a’ társaságos örömélésre... írta Ligeti Vidor. Pest, 1832. Hartleben 125 l.+1lev. 18,7 cm A szerző Lencsés József (1797-1840) a keszthelyi Georgicon tanulója, majd tanára. Több gazdasági témájú mű írója. KÖZPONTI 96/45. Fűzve, eredeti, feliratos papírborítóban, körülvágatlan, jó állapotban. 9,000.207. LÉVAI JENŐ Éhség, árulás, Przemysl. Harmadik kiadás. Bp. 1933. Magyar Hétfő 319 l.+15 t. 20,9 cm Új, aranyozott feliratú, nyl-kötésben. Hozzátartozik: Lévai Jenő Éhség, forradalom, Szibéria. 1-2. kötet. (egybekötve) Harmadik kiadás. Bp. 1934. Magyar Hétfő 238 l. 1lev.; 221 l. +1lev.+10 t. 21,2 cm Új, feliratos nyl-kötésben, az eredeti borítófedél másolata ráragasztva. Hozzátartozik: Lévai Jenő Éhség, panama, hinterland Bp. 1935. Magyar Hétfő 190 l. 21,4 cm Fűzve, javított kötésben, pótolt eredeti papírborítóban.
217.
208.
A három részben teljes munka, így komplett, RITKA! Együtt: 15,000.LEVELEZŐLAP
208. ÁRPÁD A VEZÉREKKEL Bp. [1896. körül] Pesti Könyvnyomda RT. Színes, litografált, osztatlan, tiszta, nem futott, nyomtatott bélyeggel, jó állapotban. 1,000.209. SZT. ASZTRIK ÁTNYÚJTJA A KORONÁT SZT. ISTVÁNNAK Bp. [1896. körül] Pesti Könyvnyomda RT. Színes, litografált, osztatlan, tiszta, nem futott, nyomtatott bélyeggel, jó állapotban. 1,000.210. A BALATON. BAROSS GŐZHAJÓ. [H.n.] 1914. [Ny.n.] Fekete-fehér, osztott, megírt, futott, bélyeggel, bélyegzővel, jó állapotban. 1,000.211. BUDAPEST. CSILLAGVÖLGY. ZUGLIGET. Bp. 1901. Divald Fekete-fehér, osztatlan, megírt, futott lap, bélyeggel, bélyegzéssel, jó állapotban. 1,000.212. BUDAPEST. DREXLER ÉTTERMEI. [H.n. ~1905. Ny.n.] Színezett, osztatlan, tiszta, nem futott, jó ál
lapotban.
1,000.213. BUDAPEST. DUNAPARTIE RÉSZLET. Bp. 1899. Deininger Színes, litografált, megírt, futott, bélyeggel, bélyegzővel, enyhén foltos, jó állapotban. 1,000.214. BUDAPEST. FERENCZ JOZSEF HÍD. Bp. 1902. Erdélyi Színes, litografált, megírt, futott, bélyeggel, két bélyegzővel, jó állapotban. 1,000.215. BUDAPEST. GÜL BABA SÍRJA. Bp. [1900. körül] Székesfőv. Házinyomda Színes, litografált, rajzos lap, tiszta, megíratlan, nem futott, kisebb folttal, jó állapotban. 1,000.216. BUDAPEST. TERÉZKÖRUT. Bp. 1903. Erdélyi Színes, litografált, megírt, futott, két bélyegzéssel, bélyeggel, jó állapotban. 1,000.217. 1915. (A KÖZPONTI HATALMAK CÍMEREI ÉS ZÁSZLÓI) Bp. 1915. Szénásy B. Színes, osztott, megírt, futott, bélyeggel, bélyegzővel, jó állapotban. 1,000.-
221.
218. FIUME. Dresden, 1903. Koch & Bitriol Egy kivándorló magyar torokszorító búcsúsoraival... Fekete-fehér, osztatlan, megírt, futott, két bélyeggel, bélyegzővel, jó állapotban. 1,000.219. GIMES LAJOS: 34-ES VILMOS-BAKÁK Bp. 1916. Hornyánszky Színes, osztott, ceruzával megírt, sarkai elkoptak, közepes állapotban. 1,000.220. GÖDÖLLŐ. ERZSÉBET KIRÁLYNÉ SZOBOR. Bp. 1901. Bíró Szürkés-kékes tónusú lap, megírt, futott, bélyeggel, bélyegzéssel, jó állapotban. 1,000.221. ÖRDÖGÖT ÁBRÁZOLÓ, KÉZZEL RAJZOLT, FESTETT LAP, “UGROTT HEGYET VÖLGYET S BOKROT: ÉS ELHOZTA EZT A CSOKROT” NÉGYSOROS VERSIKÉVEL. [H.n.] 1925? [privát] Tussal rajzolt, akvarell festésű lap, megírt,
224.
futott, bélyeggel, két bélyegzéssel, pöttyös, de jó állapotban. 1,000.222. POZSONY. DÉVÉNY. [Bp. ~1896. Ny.n.] Morelli rajza Színes, litografált, osztatlan, tiszta, nem futott, jó állapotban. 1,000.223. SIÓFOK. HALÁSZAT A BALATONON. Bp-Siófok, 1901. Ellinger Fekete-fehér, osztatlan, megírt, futott, két bélyeggel, három bélyegzéssel, jó állapotban. 1,000.224. SZEGED. IZRAELITA TEMPLOM. Bp. é.n. G. Gy. Színes, nem futott, tiszta lap, jó-közepes állapotban. 1,000.225. ÜDVÖZLET SZENT-ENDRÉRŐL! Bp. 1900. Divald Fekete-fehér, osztatlan, megírt, futott, bélyeggel, két bélyegzéssel, jó állapotban. 1,000.-
226.
226. TÁTRAFÜRED. MAGAS-TÁTRA. Teschen, ~1916. Feitzinger Színes, tiszta, nem futott, piros hadsegélyezési bélyegzéssel, jó állapotban. 1,000.227. TÁTRA-SZÉPLAK. SKI GYAKORLATI TÉR. Teschen, [1910. körül] Feitzinger Színes, osztott, tiszta, nem futott, jó állapotban. 1,000.228. TEMESVÁR. HUNGÁRIA FÜRDŐ. H.n. 1911. Ny.n. Színes, osztott, megírt, futott, bélyeggel, bélyegzéssel, jó állapotban. 1,000.229. VILÁGOSSÁG FÉLÉ TARTANDÓ [HUMOROS LAP] [H.n. é.n. Ny.n.] Színes, rajzos, osztott, tiszta, nem futott, sarkai kopottak, jó állapotban. 1,000.--------------------
230. LEYDENI JÁNOS PROFÉTA TÖRTÉNETE. IGEN SZÉP ÉS TANULSÁGOS TÖRTÉNETI
ELBESZÉLÉS
SZÁMÁRA.
ÖREGEK
ÉS
IFJAK
Bp. 1902. Rózsa K. és neje 59 l (szövegközti képekkel) 17 cm
231.
Ponyva kiadás! OSZK 818.463/Raktár Fűzve, képes, feliratos, kiadói borítóban, új vászontékába helyezve. 2,000.231. LIPTÁK GÁBOR Nyitott kapu. Vendégkönyvek faggatása. Bp. 1982. Magvető 381 l. (szövegközti képekkel) 18,5 cm Dedikált példány! PSYCHÉ 12/284. Papírborító nélküli kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 2,500.-
232. LÖWY ÁRPÁD (DR. RÉTHY LÁSZLÓ) Válogatott versei Arad, 1919. (Ny.n.) 143 l. 22,6 cm Első kiadás! “Meglett embereknek kézirat gyanánt...” A szorgos forgatástól kopottas, korabeli félvászon kötésben. 3,000.-
234.
233. LUKÁCS PÁL Dalkönyvecske. Kis honfiak ‘s leányoknak uj évi ajándékul. Pest, 1842. Trattner-Károlyi 111 l. 15,6 cm Első kiadás! OSZK 317.014/Raktár (2. bőv. kiadás) Fűzve, egyszerű régi papírborítóban, régi tulajdonosi bélyegzéssel, jó állapotban. 4,000.234. LUKÁCS PÁL Kis hegedűje. (Versek) Pest, 1858. Heckenast VIII+132 l. 15,7 cm Lukács Pál (1801-1873) nevelő. 37 önálló kötetének nagyja Kis szóval kezdődik. (Kis postás, Kis állatkert, Kis méhész, stb) Újabb, karton kötésben, eredeti borítófedelek ráragasztva, benne egy-két tintafolttal, jó állapotban. 5,000.235. LUNTZ, GYÖRGY JÁNOS Oskolai tanító könyv. Írta német nyelven - - . Most pedig szabadon fordítva, és némelly szükséges változtatásokkal ‘s bővítéssel alkalmaztatva a’ magyar ifjúság’ hasznára ki-adta Látzai Jó’sef.
235.
Győr, 1793. Streibig XXIV+331 l.+3lev. 17,5 cm KÖZPONTI 112/302. Címkézett gerincű, új vászonkötésben, jó állapotban. 12,000.236. MADÁCH IMRE A civilizátor. Komédia Aristophanes modorában. Győry Miklós rajzaival. Bp. 1946. Hungária 30 l. 24,4 cm Számozott (53.), Supka Géza részére készült példány! Kiadói félvászon kötésben, eredeti, rajzos papírborítóval. 4,000.237. MADERSPACH VIKTOR A románok nyomában Bp. [1940.] Stádium 170 l.+1 térkép (kihajtható) 19,8 cm HONTERUS 75/311. Kiadói félvászon kötésben, képes, feliratos, javított, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 4,000.-
238.
A MAGYAR FÖLDRAJZI TÁRSASÁG ELSŐ SOROZATÁNAK KÖTETEI:
238. HEDIN, SVEN Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta dr. Thirring Gusztáv. Bp. [1902.] Lampel 220 l.+2lev.+16 t. 22,8 cm /A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára I./ MIKE 31/180. Dúsan aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.239. CHUN KÁROLY Mélytengerek világa. Átdolgozta Dr. Szilády Zoltán. Bp. [1903.] Lampel 4lev.+280 l.+14 t.+ 1térkép (kihajtható) 22,8 cm /A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára III./ SZŐNYI 21/317. Dúsan aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.-
240.
240. SZAVÓJAI LAJOS AMADÉ Az “Észak csillaga” az Északi sark tengeren. 1-2. kötet. Bp. [1904.] Lampel 4lev.+196 l.+18 t.+ 1 panoráma; 2lev.+175 l.+6t.+2 térkép 1 panoráma 22,8 cm /A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára IV-V./ Dúsan aranyozott, kiadói vászonkötésben, a II. köteten vízcsepp folttal, jó állapotban. 5,000.241. HEDIN, SVEN Ázsia szívében. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Átdolgozta Thirring Gusztáv 1-2. kötet. Bp. [1906.] Lampel 3lev.+237 l.+17t.+ 1 térkép (színes, kihajtható); 2lev.+298 l.+ 1lev.+15 t.+1 térkép 22,8 cm /A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára VII-VIII./ Dúsan aranyozott, kiadói vászonkötésben, az első kötéstáblán kis hullámosodás, jó állapotban. 5,000.-
242.
242. GUBÁNYI KÁROLY Öt év Mandzsúországban Bp. [1907.] Lampel VII+324 l.+16 t.+1lev. 22,8 cm /A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára IX./ MIKE 31/168. Dúsan aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.243. STEIN AURÉL Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Bp. 1908. Lampel XXIV+326 l.+9t.+1panoráma (teteje sérült)+1 térkép (színes, kihajtható) 22,7 cm /A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára X./ MIKE 34/534. Dúsan aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.-
245.
244. WADDEL L. AUSTINE A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai ekszpedíció története. Bp. 1910. Lampel 1t. (színes)+VI+287 l.+ 42t.+2 térkép (az egyik színes, kihajtható) 22,8 cm /A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára XI./ EX LIBRIS 44/332. Dúsan aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.245. SCOTT, ROBERT F. Angolok a Déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Bp. 1911. Lampel VI+1lev.+299 l.+42t. (1két oldalas, 1kihajtható)+1térkép (színes, kihajtható) 22,8 cm /A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára XII./ SZEGEDI 9/261. Dúsan aranyozott, kiadói vászonkötésben, vízcsepp foltokkal, jó állapotban. 3,000.-
246.
246. A MAGYAR KIR. HONVÉD LUDOVIKA AKADÉMIA TÖRTÉNETE. SZERK.: DEZSÉRI BACHÓ LÁSZLÓ. Bp. 1930. Ludovika Ak. 1003 l.+2lev. 28 cm SZŐNYI 24/307. Aranyozott, dombornyomásos, piros, kiadói vászonkötésben, felületi vízvoltokkal, jó állapotban. 12,000.247. MAGYAR MŰVÉSZFOTÓK Bp. 1946. Dr. Vajna és Társa 6lev.+96 l. (egész oldalas fotók) 29,3 cm Kiadói félvászon kötésben, képes, feliratos, ragasztott, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 4,500.248. MAJER ISTVÁN István bácsi a boldog családatya és okos gazda. Népkönyv... számos ábrázolattal. Első kiadás 50000 példányban. Pest, 1854. Landerer és Heckenast 252 l.+2lev 18,8 cm Majer István(1813-1893) néptanító, a fő
248.
rendi ház tagja, rézmetsző. 1849. után a népnevelést választotta életcélul. Korabeli félvászon kötésben, jó állapotban. 5,000.-
249. DR. MAKRA ZOLTÁN Honvédelmi miniszterek szolgálatában. Végzetes döntések korszaka 1940-1944. München, 1986. Danubia ny. 135 l.+8t. 20,8 cm Dedikált példány! Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 4,000.250. MÁNDY IVÁN Önéletrajz. (Novellák, rádiójátékok) Bp. 1989. Magvető 303 l.+4lev. 18,6 cm Dedikált példány! Kiadói vászonkötésben, képes, feliratos, eredeti borítóban, jó állaptban. 2,000.-
252.
251. MÁRAI SÁNDOR A négy évszak [Bp. 1938.] Révai 338 l. 18,8 cm Első kiadás! HONTERUS 74/402. Kiadói félvászon kötésben, eredeti, képes papírborítóban, jó állapotban. 4,000.252. MÁRAI SÁNDOR Kaland. Színmű három felvonásban. Hincz Gyula rajzaival. Bp. (1940.) Singer és Wolfner 122 l.+1lev. 22 cm Aláírt és számozott (895. sz.) példány! SZŐNYI 23/342. Rajzos, feliratos, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 16,000.253. MÁRAI SÁNDOR Napló 1958-1967. Második kiadás. München, 1977. Griff 229 l. 23,5 cm MIKE 37/356. Aranyozott, kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, szép állapotban. 3,000.-
254.
254. MÁRAI SÁNDOR Napló 1968-1975. Toronto, 1976. Vörösváry 331 l.+1lev. 22,2 cm Első kiadás! Dedikált példány! (Márai Enikő dramaturg, az író rokona által 1992-ben) MIKE 37/357. Feliratos, kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 3,000.255. MÁRAI SÁNDOR Napló 1976-1983. München, 1984-85. Griff 192 l. 23,5 cm Első kiadás! CRYSTAL VIII/166. Aranyozott, kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 3,000.256. MÁRKI SÁNDOR II. Rákóczi Ferenc. 1-3. kötet Bp. 1907-10. Magyar Történelmi Társulat 1t. (színes)+2lev.+646 l.+27t. (1 színes)+3 hasonmás; 3lev.+672 l.+29t.+3 hasonmás;
256.
4lev.+736 l.+27t.+4 hasonmás (Kollacionált!) /Magyar Történeti Életrajzok/ Egységes, díszesen aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben, festett lapszélekkel, a kötés papírrésze kopott, több lapja hullámos, de szép állapotban. A sorozat egyik legritkább darabja. 50,000.257. MARSCHALKÓ LAJOS Országhódítók. Az emancipációtól Rákosi Mátyásig. Garfield (USA), 1986. Turán 319 l. 19,6 cm Második kiadás! Fűzve, szürke, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,500.258. MARSCHALKÓ LAJOS Világhódítók. Az igazi háborús bűnösök. Ötödik kiadás. München, 1958. Süli 263 l. 20,8 cm Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.-
259.
259. MÁRTON ISTVÁN ÚRNAK, PROF. TISZT. KER. MORALIS KATEKHISMUS NEVŰ MUN-
KÁJÁRA ÍRTT RECENSIÓK AZ AZOKRA TETT
FELELETEKKEL EGYBEKÖTVE. Bécs, 1818. Pichler 208 l. 21,4 cm Kazinczy Ferenc előszavával és egy recenziójával. Új vászonkötésben, az eredeti papírgerinc ráragasztva, az eredeti borítófedelek belekötve, jó állapotban. 12,000.260. MAYER KÁROLY A méhek természetrajza. Írta - - csákvári plébános. Bp. 1884. Hunyadi M. Int. 62 l.+1lev. 20,2 cm A szerző által szabadalmaztatott méhkaptárakat évtizedekig gyártották és használták. Rendkívül ritka méhészeti szakmunka, árverésen - tudomásunk szerint- még nem szerepelt! Fűzve, kiadói borítóban, gerince hiányzik! 5,000.-
264.
261.
261. MÉCS LÁSZLÓ Megdicsőülés. - - legszebb versei Hincz Gyula színes kőrajzai által tolmácsolva. Bp. 1935. Mécs-Mártoncsik 48 l. (színes kőnyomatok) 32 cm Készült 300 számozott példányban, ez számozatlan. Fűzve, színes, litografált, kiadói borítóban, gerince javított, kissé szamárfüles példány. 4,500.262. [MEDVE IMRE, TATÁR PÉTER] A megholt peleskei nótárius Nagyzajtai Zajtay István másodszori feltámadása és utazása a földön. 12 szakaszban - 12 szép képpel Bp. 1885. Rózsa K. és neje 86 l. (szövegközti képekkel)+1lev. 17,1 cm Ponyva kiadás! Először 1860-ban jelent meg. Új fekete kötésben, az eredeti borítófedelek belekötve, sárgult papíron, de jó állapotban. 4,000.-
263. MEGYERY ELLA Ejtőernyős villámháború. Eredeti felvételekkel. Bp. (1940.) Stádium 335 l.+8 t. (fotók) 19,8 cm Feliratos, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 2,500.264. MÉSZÖLY JENŐ Szibéria a nagy temető Bp. (é.n.) Szerző 228 l. 20,3 cm PSYCHÉ 9/231. Fűzve, rajzos (Boócz), kiadói papírborítóban, körülvágatlan, jó állapotban. 5,000.METSZETEK
265. CLARK ADAM A’ BUDAPESTI LÁNCZHÍD’ VÉGREHAJTÓ ÉPÍTÉSZE. ADAM CLARK AUSFÜHRENDER INGENIEUR DES
265.
BUDAPESTER KETTENBRÜCKENBAUES. [KŐNYOMAT] Pest, 1849. Walzel 30,5x40,7 cm Clark Ádám (1811-1866) angol építőmérnököt 1840-ben kérték fel a Lánchíd építési munkáira. Barabás Miklós ekkor akvarell-portrét készített a 29 éves fiatalemberről. A hidat 1849. november 20-án adták át a forgalomnak, ebből az alkalomból Barabás korábbi portréját kiegészítve, a háttérbe a híd pillérjeinek építését rajzolta be. Érdekes összehasonlítani Clark arcát a kilenc évvel korábbival. A kis szakáll és néhány ránc kivételével ugyanaz az arc néz ránk. Barabás és a kőnyomó Walzel együttműködése az 1840-es években számtalan portré, városkép és tájkép létrejöttét segítette. Tételünkkel emlékezünk a 200 éve skótnak született, de magyarrá vált Clark Ádámra. Szélein barnult, vízfoltos lap, közepes állapotban. 30,000.-
266.
266. TOMPA MIHÁLYT ÁBRÁZOLÓ KŐNYO(DEDIKÁLT!) Pest, [1868.] Rohn és Grund 31x41 cm A kép alatt Tompa Mihály metszett névaláírása és saját kezű bejegyzése: “Rónai Jáczintnak szíves indulattal. Hanva, febr. 20. 1868” Tompa Mihály (1817-1868) költő, Petőfi és Arany pályatársa. 1847-től református lelkész előbb Bején, 1852-től Hanván. Rónai Jácint (1814-1889) hányatott sorsú pap, 1849. után londoni emigrációban megismertette az angolokkal Magyar Lászó felfedezéseit. 1866-ban tért haza, 1871-től Rudolf trónörökös tanítója. Tompa Mihály portréi közül ismertebb a Barabás Miklós által 1855-ben rajzolt, amely kőnyomatként, majd 1857-ben acélmetszetként jelent meg. Haske Ferenc (1833-1894) grafikus, jelen munkája a M. T. Képcsarnokban is ki van állítva (NAGY 95-96.p.) MAT
Szélei töredezettek, két sarka foltos, összességében ép és jó állapotú kép.
30,000.-
268.
267. MIKLOVICH , JOHANN Versuch, mechanisch - physische Zauberkünste zu entschleyern. Mit Figuren. Pozsony, 1818. Belnay 62 l.+6t. (rézmetszet) 16,3 cm Egyetlen kiadás! Miklovich János (1794-1874) művében a csodának tűnő jelenségek és trükkök fizikai és mechanikai magyarázatát adja. A végén még egy fogfájás elleni porról is ír. OSZK 282.956/Raktár (6 táblával) Címkézett gerincű, későbbi vászonkötésben, jó állapotban. 12,000.268. MIKSZÁTH KÁLMÁN Keresztmama meséi. A pajkos diák. A varju esete. Balog Károly eredeti rajzaival. Bp. [1897.] Légrády 1lev.+27 l. 28,3 cm Minden páratlan oldalán nagyméretű, esetenként egész oldalas, színes chromolitographia képpel. LASKAI 10/252. Kiadói félvászon kötésben, első és hátsó borítóján színes képekkel, javított, szép állapotban. RITKA! 8,000.-
269.
269. MOLNÁR FERENC Sirocco Bp. 2000. Tótfalusi Szki. 13 l.+1lev. 21,5 cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került! /Génius Könyvek/ Kiadói vászonkötésben, képes, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.270. MOLNÁR JÁNOS A hévvizek Buda környékén Bp. 1869. Eggenberger 163-244 l.+5 tábla 23,4 cm /Mathematikai és természettudományi közlemények VII. kötet. III. szám/ Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, gerince javított, jó állapotban. 2,000.271. MÓRA ISTVÁN Kossuth Lajos születésnapja az iskolában. Kossuth születésének 100-dik évfordulója alkalmából 1802-1902. Bp. 1902. Dobrowsky és Franke 32 l.
272.
22,8 cm Fűzve, képes, feliratos, javított, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,000.272. MOSZKVICS 403, 424 ÉS 432 TÍPUSÚ
GÉPKOCSIK KEZELÉSI ÉS KARBANTARTÁSI ÚTMUTATÓJA
(Bp. 1965) Közdok 144 l. (szövegközti képekkel)+4 mell. 20,2 cm Képes, feliratos, kiadói félvászon kötésben, közepes állapotban. 2,000.273. MOSZKVICS 407 ÉS 423 N GÉPKOCSI KEZELÉSI ÚTMUTATÓ
Bp. 1962. Közdok 256 l.+2 mell. 20,1 cm Képes, feliratos, kiadói félvászon kötésben, közepes állapotban. 2,000.274. NÁDASDY BÉLA Délszlávok. Történelem-politikai tanulmány. (Bp. 1934.) Athenaeum 215 l.+3 térkép (kihajtható) 23,3 cm HONTERUS 75/361.
276.
Címkézett gerincű, vízfoltos, korabeli félvászon kötésben, közepes állapotban. 3,500.-
275. NAGY ADORJÁN Az ember tragédiája és a színész Bp. 1936. A Színpad 65 l.+1lev. 23,1 cm Dedikált (Kodolányi Jánosnak) példány! /A Színpad könyvtára 5./ NYUGAT 21/240. Korabeli félvászon kötésben, az eredeti, illusztrált (Buday Gy.) borítófedél belekötve. 2,000.276. NAGY LÁSZLÓ Versben bujdosó Bp. 1973. Szépirodalmi 1t.+142 l.+1lev. 23,4 cm Dedikált példány! OPERA 16/329. Kiadói vászonkötésben, képes, feliratos, eredeti borítóban, jó állapotban. 3,000.-
277.
277. NAGY ZOLTÁN A modern magyar könyvillusztráció. A fametszet újjászületése. Bp. 1937. KMENY 20 l. 23 cm Dedikált (Supka Gézának) példány! /Különlenyomat a Magyar Könyvszemle 1937/2. számából/ Fűzve, ujjlenyomatokkal tarkított, kiadói borítóban. 1,200.278. NAGYIVÁNYI ZOLTÁN Idegenlégiótól a Szovjetúnióig. Második kiadás. Bp. 1935. Révai 388 l.+2lev. 19 cm Aranyozott feliratú, rajzos, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.279. NEMÉNYI BERTALAN A magyar nép állapota és az amerikai kivándorlás Bp. 1911. Athenaeum 156 l.+2lev. 17,8 cm /Modern Könyvtár 85-88./ LASKAI 11/278. Feliratos gerincű, félvászon kötésben, az
280.
eredeti borítófedél ragasztva, belehelyezve, közepes állapotban. 2,000.280. NYOMDÁSZ ÉVKÖNYV ÉS UTIKALAUZ AZ 1910-IK ÉVRE. Bp. 1910. Világosság ny. 1lev. (lith. címlap)+228 l.+15lev. (jegyzetek és reklámok)+1 térkép (Hátschek I.: A magyar szt. korona országainak térképe. 36x50,5 cm, hajtogatott, határszínezett) 15 cm Festett, aranyozott, kiadói (Klein F. és Társa) vászon kötésben, jó állapotban. 6,000.OFFICINA KÉPESKÖNYVEK 281. BÁRÁNYNÉ OBERSCHALL MAGDA Magyar bútorok Bp. 1939. Officina 30 l.+1lev.+16 t. 16,8 cm AH 24/24. Színes, kiadói karton kötésben, jó állapotban. 3,000.-
286.
282.
282. FARKAS ZOLTÁN Munkácsy Mihály Bp. 1943. Officina 29 l.+1lev.+IV+16t.+ 1lev. 17 cm Színes, kiadói karton kötésben, néhány kisebb kopásnyommal. 2,000.283. HÖLLRIGL JÓZSEF Régi magyar ruhák Bp. 1944. Officina 25 l.+1lev.+16t. 16,7 cm Új lenyomat, első kiadása 1938-ban jelent meg. Színes, kiadói karton kötésben, kisebb kopásokkal. 2,000.284. LELKES ISTVÁN Kőszeg Bp. 1943. Officina 29 l.+1lev.+16 t. 16,7 cm Borítóján “A szép Kőszeg” címmel, szennylapján 1944-es ajándékozási bejegyzéssel.
Képes, feliratos, kiadói karton kötésben, jó állapotban. 1,000.--------------------
285. OPPEL JENŐ Cegléd 1730-ig (!) Cegléd, 1931. Helikon 96 l. 25 cm Dedikált példány! Korabeli félvászon kötésben, jó állapotban. 2,000.286. ORBÁN OTTÓ A bor és a víz vetélkedése. Vásári moralitás egy régi magyar vígjátéktöredék alapján. Bp. 2000. Tótfalusi Szki. 21 l. 23,5 cm Könyvárusi forgalomba nem került! /Génius Könyvek/ Világos vászonkötésben, feliratos, eredeti védőborítóban, szép állapotban. 2,000.-
289.
288.
ORVOSI IRODALOM
287. [ GYÖNGYÖSI PÁL, PETÉNYI] GYÖNGYÖSSI A PETTENY, PAULUS Dissertatio medica inouguralis de empiricis remediis... Editio Secunda. [Leyden] Lugduni Batarorum, 1753. Bonte 3lev.+18 l.+1lev.+4lev. 22,6 cm A szerző Leydenben szerzett orvosi diplomát, majd Szentpétervárott működött. STUDIO 14/277. (szerinte könyvészetileg ismeretlen) Fűzve, sérült gerince ragasztott, az első néhány oldal felső sarka hiányzik, szöveghiány nincs. Áthúzódó vízfolttal. A címlap tetején filctollal a megjelenés (részben téves) dátuma. 5,000.288. KISS JÓZSEF Egesseget targyazo katechismus, vagy- is kérdésekbe, és feleletekbe foglaltt oktatás, miképpen kellesék az egésséget betsülni,
és őrizni, derék ‘s egésséges gyermekeket nevelni, a’ betegekkel okosan bánni és némelly közönségessebb betegségekben, főképpen a hirtelen-való veszedelmekben magán segíteni. Minden nem-orvosnak, de kiválttképpen a’ köz-népnek és az oskolába járó gyermekeknek számára, doctor - Gróf Széchényi Ferentz ő Exellentiájának udvari orvosa által. II-dik meg-bővítetett kiadás. Sopron, 1796. Szísz K. 4lev.+234 (224) l.+ 1lev. 18,5 cm Az első önálló magyar egészségtan-könyv második, bővített kiadása. Első kiadása ugyanott, 1794-ben jelent meg. A 77. oldalon egy csecsemőágy fametszetű képével. Téves lapszámozással: a 176. oldalt a 187. követi, szövege így teljes. GYŐRY 150.p.;KÖZPONTI 111/92.; STUDIO 25/60. Új címkézett gerincű, karton kötésben, jó állapotban. 30,000.--------------------
289. OSZTRÁK CSÁSZÁRI HIMNUSZ 1
NÉMET NYELVŰ ÉS 2 MAGYAR NYELVŰ PÉLDÁNYA
1. VOLKSHYMNE. NACH DER MELODIE
290.
HAYDN. DURCH ALLERHÖCHSTES HANDBILLETT SEINER K. K. APOSTOLISCHEN MAJESTÄT VOM 27 MÄRZ ALS AUTENTISCH ERKLÄRTER TEXT. Wien, [1854.] Ausder k. k. Hof- und Staatsdruckerei 1lev. 21x12,9 cm Hozzátartozik: 2.Uj Néphymnus. Ő cs. k. Apostoli Felsége 1854. márt. 27-kén kelt legfelsőbb kézirata által hitelesnek nyilvánított szöveg magyar fordítása. [Nem hivatalos, korai verzió.] Szeged, 1855. Grünn 1lev. 21,5x14,1 cm Hozzátartozik: 3. Néphymnus a Fölséges Császár s Apost. királyról. [Hivatalos fordítás] Pest, 1858. Beimel és Kozma 1lev. 15,7x10,9 cm A “Gott erhalte” többféle szöveggel állami himnuszként működött a XIX. sz. elejétől 1918-ig. Az 1791-es szövegre Joseph Haydn 1797-ben komponált népdalmotívumok felhasználásával zenét. Mivel a mindenkori császár neve az első sorban szerepelt, 1854-ben pályázatot írtak ki VON
291.
olyan szövegre, amiben keresztnév nem szerepelt. Gabriel Seidlé lett a végleges szöveg. A magyar himnusz háttérbe szorult és bár 1903-ban törvényjavaslatot fogadott el a magyar országgyűlés himnuszunkról, ezt a törvényt Ferenc József soha nem szentesítette... A három, jó állapotú, hajtogatott papírlap új vászontékába helyezve. 15,000.290. PAPP J. OTTÓ A jövő háborúja. Gázharc. Rombolás. Gyujtogatás. Baktériumok. Elektromosság. Invázió. Védekezés. Légiháború. Légvédelem. Bp. 1935. Madách 165 l.2lev. 18,9 cm MIKE 38/451. Fűzve, rajzos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,500.291. PÁSZTOR ÁRPÁD Princesz. Történet egy babagyárból. Vértes Marcel rajzaival. Bp. 1919. Athenaeum 109 l. 21,3 cm CUSTOS-ZÖLD 7/230.
293.
Új gerincű, félvászon kötésben, eredeti borítófedelekkel, jó állapotban. 3,000.292. PÁTZAY PÁL Színyei Merse Pál. II. kiadás. Bp. 1943. Officina 20 l.+2lev.+IV t.+12 t. 16,8 cm Színes, kiadói karton kötésben, jó állapotban. 2,000.293. PECHÁTA ANTAL Szerelmesek levelezője. Magában foglalva: a szerelmeslevelek különféle nemeit, rövid nyelvtudományt, jelesebb költőinktől több versezetet, s toldalékul azon keresztneveket, mellyek magyarul máskép iratnek és mondatnak ki, mint más nyelveken. Pozsony, 1847. Kaliwoda IV+128 l. 15,6 cm A szerző egyetlen nyomtatásban megjelent munkája! Pecháta Antal (1823-1901.) honvédtüzér főhadnagy, később a komárommegyei
295.
honvéd-egylet elnöke. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, felvágatlan, jó állapotban. 4,000.294. PÉCS-BARANYA 1918-1928. Pécs, (1928.) Dunántúl 301 l.1lev. 21,4 cm A térség napról-napra vezetett eseménynaptárával. Fűzve, képes, feliratos, javított, kiadói papírborítóban, régi könyvtári bélyegzéssel, sárguló, töredező lapokkal, jó-közepes állapotban. 5,000.295. PECZ VILMOS SZERK. Ókori lexikon 1-2. kötet. Bp. 1902-04. Franklin-Társulat VIII+1142 +10 mell. (dupla); 2lev.+1260 l.+7 mell. (részben kihajtható) 26,5 cm HONTERUS 72/370. Aranyozott feliratú, kiadói félbőr kötésben, a két kötet gerince enyhén eltérő árnyalatú, eredeti (szakadt) kartondobozban, szép példány! 24,000.-
296.
296. [PETŐFI SÁNDOR] PETŐFY ALEXANDER Gedichte. Aus dem Ungarischen übertragen durch Kertbeny. Frankfurt am Main, 1849. Literarische Anstalt XVIII+2lev.+466 l.+1lev. 17,6 cm Első németországi kiadás, még Petőfi életében jelent meg! Kertbeny (Benkert) Károly Mária (18241882) Petőfi külföldi megismertetésének apostola. Aranyozott feliratú, tetején javított gerincű, korabeli félbőr kötésben, kiváló állapotban. 20,000.297. PETŐFI SÁNDOR János vitéz. A helység kalapácsa. Bolond Istók. Az apostol. Gyoma, 1921. Kner 237 l.+1lev. 19,6 cm Készült 1200 példányban, a fametszetű könyvdíszeket Kozma Lajos készítette. LÉVAY-HAIMAN 1.307. Címeres, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.-
298.
298. PILCH JENŐ Horthy Miklós. Második kiadás. Bp. 1929. Athenaeum 1t.+408 l.+6t.+2 hasonmás+1 térkép 26,5 cm Aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben, hátsó tábláján kis ázásnyommal, néhány lapja hullámos, utolsó lapja sérült, javított, jó állapotban. 12,000.299. PISTA ÉS JULISKA. OLVASÓKÖNYV AZ ELEMI NÉPISKOLÁK II. OSZÁLY SZÁMÁRA. SZERKESZTETTE KOZMA LÁSZLÓ... HATODIK VÁLTOZATLAN LENYOMAT. Bp. [1935 után] Lampel 160 l. 19,7 cm Harmadik kiadása 1935-ben jelent meg (OSZK 45.088) Újabb karton kötésben, jó állapotban. 2,000.300. POGÁNY GÉZA Exorcismus (Ördögűzés) I. Hiteles jelentés a wemdingi kapucinus kolostorban 1891. évi júl. 13 és 14-én történt ördögűzésről. Bp. 1925. Apostol ny. 107 l. 20,5 cm
301.
SZEGEDI 11/340. Fűzve, színes, rajzos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 1,200.301. PÓSA LAJOS Az aranytollú madár nótái. Gyermekversek Elischer Lajos eredeti rajzaival. Bp. [1888.] Légrády 58 l. 19,2 cm Minden oldalán litografált képekkel. OPERA 18/375. (borítóváltozat) Színes, rajzos, kiadói félvászon kötésben, szép példány! 4,000.302. PÓSA LAJOS Gyermekversei. Herczeg Ferenc előszavával. Bp. 1914. Singer és Wolfner 287 l. (Az elejéről 1 t. hiányzik!) 19,4 cm KRISZTINA 23/250. Új félvászon kötésben, az eredeti színes borítók és gerinc rádolgozva, jó állapotban. 2,000.303. PÓSA LAJOS Kis arany kert. Gyermekversek. Hazai művészek rajzaival.
304.
Bp. [é.n.] Singer és Wolfner 117 l.+1lev. 17 cm Újabb, mintás, félvászon kötésben, jó állapotban. 2,000.304. PROCTOR RICHARD Más világok mint a mienk: a világok sokasága. Bp. 1875. Term.tud. Társ. VII+1lev.+240l. +7t.+VIII. 22,6 cm /Természettudományi Könyvkiadó Vállalat VIII./ Kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.305. RADNÓTI MIKLÓS Az első versekből. 1925-1930. Bp. 1999. Tótfalusi Szki. 28 l.+2lev. 18,5 cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került! /Génius Könyvek/ Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.-
306.
306. RADÓ ANTAL Tuskó Matyi kalandjai szárazon és vizen. Collodi “Pinocchió”-ja után a magyar ifjuság számára átdolgozta - -. Bp. 1907. Lampel 272 l.(szövegközti képekkel) 22,8 cm Borítóján magyar csendőrök kísérik Matyit. Festett, kiadói vászonkötésben, szépen javított példány. 5,000.307. RAJCSÁNYI JÁNOS Magyarország története az Első Ifjuságnak Pest, 1843. Hartleben 3lev. (1 hiányzik)+ 5-166 l.+1lev. 16,7 cm A kötetből összesen 3 levél hiányzik! Újabb, címkézett gerincű, zöld vászonkötésben, jó állapotban. 5,000.308. RAJTA FIUK VIGADJUNK! DALOS KÖNYV. A DALKEDVELŐK SZÁMÁRA. [ÖSZSZEGYŰJTÖTTE WAJDITS JÓZSEF] Nagykanizsa, 1865. Wajdits 288 l.+XIII. 12,8 cm
308.
Első kiadás! OSZK 326.039/Raktár Aranyozott feliratú, új vászonkötésben, melyre az eredeti kötés rajzos, feliratos vászonborítóját ráragaszották, jó állapotban. 4,000.-
309. RÁKOS SÁNDOR Szegények vonulása Bp 1959. Magvető 141 l.+1lev. 20,5 cm Dedikált, első kiadású példány! Kiadói karton kötésben, sarkain kis sérüléssel, közepes állapotban. 2,000.-
310. RÁKOS SÁNDOR Táguló körök. (Versek) Bp. 1965. Magvető 1t.+121 l.+1lev. 18,7 cm Dedikált példány! Kiadói nyl-kötésben, beszakadt eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.-
312.
311. RAPAICS RAYMUND A magyar gyümölcs Bp. 1940. Term.tud. Társ. 2lev.+350 l.+ 1lev.+18 t. 22 cm Nyolc db. gyümölcsöt ábrázoló bélyeg beleragasztva. AH 22/230. Kiadói vászonkötésben, papírborító nélkül, jó állapotban. 3,000.312. RECLUS ELISÉE A Föld. A földgömb életjelenségeinek leírása. 1-2. kötet. Bp. 1879. Term.tud. Társ. XII+640 l.+2lev. +24 t.; VI+671 l.+XXIX t. 26,8 cm /Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XVI-XVII./ Bordázott gerincű, kiadói félbőr kötésben, jó állapotban. 8,000.313. REKTOR BÉLA A Magyar Királyi Csendőrség oknyomozó története Cleveland, 1980. Árpád 552 l. 23,4 cm
313.
MIKE 37/512. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 12,000.314. REMELLAY GUSZTÁV Józsa a kis janicsár. Történelmi elbeszélés a mindkét nembeli ifjuság számára. Pest, 1857. Müller 157 l.+2 t. (kőnyomat) Hozzákötve: Sepsy Károly Egy színész emléklapjai Debrecen, 1848. Városi ny. X+11-174 l. 15,5 cm Korabeli félvászon kötésben, jó állapotban. 4,000.315. REMELLAY GUSZTÁV Julcsa a huszár század leánya. Elbeszélés az utolsó török háború korából. 2-dik kiadás. Pest, 1864. Szerző 1t. (kőnyomat)+XVI+ 160 l. 16,3 cm OSZK 193.589/Raktár (nem említi a kőnyomatot!)
319.
316.
Újabb karton kötésben, az eredeti borítófedél belekötve, jó állapotban. 4,000.316. RENDKÍVÜLI JÓ EMLÉKEZET MEGSZERZÉSÉNEK FELFÖDÖZÖTT TITKA, ÚGY, HOGY AZ EMBER MINDENT, A MIT HALL ÉS OLVAS, ELMÉJÉBEN OLY PONTOSAN MEGTARTHAT, HOGY CSAKNEM SZÓRUL-SZÓRA ISMÉT EL MONDHATJA. Kassa, 1842. Hágen 114 l.+1lev. 16 cm OSZK 292.955/Raktár Címkézett gerincű, újabb zöld vászonkötésben, az eredeti borítófedelek belekötve, jó állapotban. 9,000.317. ROBLÉS, EMMANUEL Villanegyed. Regény. Ford.: Tamkó Sirató Károly. Bp. 1962. Európa 421 l.+1lev. 20,1 cm A fordító által dedikált példány! Tamkó Sirató Károly 1962. március 24-én dedikálta a címlapon Várnai Zseninek töltőtollal. A gyenge minőségű papíron a tinta szétfutott, ezért a vastagabb papírú előzék
lapra újra dedikálta - most már sikeresen. Kiadói félvászon kötésben, képes, feliratos, eredeti védőborítóban, jó állapotban. 3,000.318. ROSTY ZSIGMOND A tatárjárás történelme Negyedik Béla király idejében. Pest, 1865. Müller 5lev.+163 l.+1lev. 22,8 cm KÖZPONTI 104/243. Egyszerű, régebbi félvászon kötésben, jó állapotban. 4,000.319. RÓZSÁS JÁNOS Keserű ifjúság. Szovjet fogságom naplója. München, 1986. Borbándi 303 l. 207 cm Hozzátartozik: Rózsás János Éltető reménység. Szovjet fogságom naplója II. kötet. München, 1987. Borbándi 425 l. 20,7 cm Fűzve, feliratos kiadói papírborítóban, jó állapotban, együtt. 6,000.320. SALAMON BÉLA “Hej színművész”... Bp. 1939. Szerző 1t.+240 l. 19,5 cm Duplán dedikált, első kiadású példány!
321.
Feliratos, rajzos, kopottas, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 2,500.321. SALAMON FERENC Az első Zrinyiek Pest, 1865. Heckenast 1t. (metszett díszcímlap)+XVI+659 l. 18 cm Korabeli, tetején sérült gerincű, félvászon kötésben, közepes állapotban. 3,000.322. SÁNDOR PÁL Az igazi József Attila Bp. [1941.] Hajnal 38 l. 19,7 cm Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 3,000.323. SÁRÁDI KÁLMÁN Művészi kovácsolás. 2. bővített kiadás. Bp. 1975. Műszaki 407 l. 23,8 cm AH 25/282. Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 4,000.-
324.
324. SÁRVÁRI EÖRY ANDOR A madárvilág vagyis mulatva oktató olvasmányok a madarakról. Fiatalok számára. Nyolczvan ábrával. Pest, 1863. Heckenast 4lev.+171 l. (szövegközti és egész oldalas fametszetekkel) 21,4 cm DRESCHER 607.(tévesen 1869-re datálja!); STUDIO 8/56. Egyszerű, felirat nélküli, korabeli félvászon kötésben, régi tulajdonosi névbélyegzésekkel, jó állapotban. 8,000.-
325. SASKU KÁROLY Tanítás’ alaptudománya Pest, 1837. Beimel 38 l.+1lev. 19,6 cm Dedikált példány! A következő évben még két füzete jelent meg. Fűzve, egyszerű, régi papírborítóban, jó állapotban. 8,000.-
326.
326. SCHMID KRISTÓF Százötven rövid elbeszélés. Átdolgozta Győry Ilona. Bp. [1894.] Lauffer V. 118 l.+1lev.+13 t. (színes) 20,6 cm Petrik szerint csak 116 l. 24 képpel! Új vászonkötésben, az eredeti, színes borítófedél ráragasztva, jó állapotban. 6,000.327. SCHMID KRISTÓF Timót és Philemon. A drágakövek. A sajtóhiba. A csodaorvos. Fordította Fuchs Tamás. Pest, 1860. Emich 1 t. (Fuchsthaller metsz.)+219 l. 15,7 cm Címkézett gerincű, újabb félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.328. DR. SCHUBERT, G. H. - VIRÁNYI JÁNOS A hüllők, halak, puhány-, héjanc-, robar-, féreg- és sugárállatok természetrajza képekben, részint a természet, részint a legjelesebb állattani gyűjtemények után rajzolva finom és hű színezettel. Pest, [1864.] Pfeifer 7lev.+30 tábla (dupla
328.
méretű, színes) Első magyar kiadás! OSZK 504.490/Raktár (60 táblát ír) Újabb, sérült gerincű, félvászon kötésben, az eredeti borítófedél ráragasztva, közepes állapotban. 20,000.329. SCHUCHHARDT KÁROLY Schliemann ásatásai. Trója, Tiryns, Mykéne, Orschomenos és Ithakában. Ford.: Öreg János. Bp. 1892. MTA VIII+464 l.+1t.+7 térkép 19 cm /Az MTA Könyvkiadó Vállalata Új folyam 11./ SZŐNYI 21/474. Aranyozott gerincű, zöld vászonkötésben, az előzéklap előtt ragasztással, jó állapotban. 3,000.330. DR. SCHULLER ALADÁR A fényképezés eljárásai és receptjei Bp. (1917.) Fény 2lev+141 l.+4lev.+2lev. 19,4 cm
331.
OPERA 18/384. Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, gyenge állapotban. 2,000.331. SCHÜTZ ANTAL Szentek élete az év minden napjára. 1-4. kötet. Bp. 1932-33. Szent István Társulat 327 l.; 367 l.; 418 l.; 440 l. 20,4 cm Rajzos, kiadói félvászon kötésben, jó-közepes állapotban. 5,000.332. SEBŐK ZSIGMOND Falusi cica Budapesten. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp. 1904. Singer és Wolfner 48 l.+1lev. 18,4 cm Borítóján: Falusi cica a városban címmel. /Filléres Könyvtár 198./ Rajzos, feliratos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.333. SEBŐK ZSIGMOND Maczkó ur második utazása. Képekkel Bp. [~1904] Singer és Wolfner 88 l.+9lev. 18,6 cm
335.
/Filléres Könyvek 142-143./ Képes, feliratos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 3,000.334. SINGER, KURT (UTÁN) A második világháboru kémei és árulói H.n. (1949.) Ny.n. 143 l.+1 térkép 20,8 cm Kurt Singer (1911-2005) antifasiszta újságíró és hírszerző. Nekrológja a Los Angeles Times-ban jelent meg 2005. dec. 14-én Aranyozott feliratú, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 5,000.335. SLÖTZER, AUGUSZTUSZ LAJOS A’ világ történeteinek tudománnyára való készület. Írta gyermekek számára - -. Magyarra fordította Németh László. Sopronyban, 1795. Szísz K. 2lev.+81 l. 16,9 cm A fordító Németh László (1770-1806) a kötet végén megígéri annak befejezését, de korai halála megakadályozta ebben. Fűzve, egyszerű, korabeli papírborítóban, jó állapotban. 12,000.-
335.
336. SOMLYÓ GYÖRGY A mesék könyve. (Versek) Bp. 1974. Szépirodalmi 190 l.+1lev. 24 cm Dedikált és aláírt (Kass J.) példány! Kiadói vászonkötésben, képes, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,500.337. SOMLYÓ GYÖRGY Cantata Tremenda. Bírák könyve 19-21. Bp. 2000. Tótfalusi Szki. 17lev. 21,2 cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került! /Génius Könyvek/ AH 24/313. Kiadói vászonkötésben, rajzos, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.338. SOMLYÓ GYÖRGY Mesék a mese ellen. Költemények prózában. Borító és kötésterv: Kass János. Bp. 1967. Szépirodalmi 103 l.+2lev. 24,2 cm Dedikált (Görgey Gábornak) és aláírt (Kass János) példány!
340.
Kiadói vászonkötésben, képes papírborítóban, jó állapotban. 2,500.339. SOMLYÓ GYÖRGY Piero della Francesca. Arozzo San Francesco templom XV. század. Bp. 2000. Tótfalusi Szki. 27 l. 23,8 cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került! /Génius Könyvek/ Kiadói vászonkötésben, képes, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.340. STRELISKY JÓZSEF Osia. - - regénye. Szenes Árpád rajzaival. Bp. 1928. Ált. Könyvkiadó Váll. 152 l. 19,4 cm Dedikált, aláírt és számozott (190/200.) példány! Készült összesen 200 amatőr példányban, a kötés Cserna Juliska munkája. Kopotas, kék, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 4,500.-
341.
341. ALTALÁNOS SZABADKŐMIVES - ALAPSZABÁLYOK. “EGYESSÉG A HAZÁBAN” CÍMŰ PÁHOLYTÓL. - ALLGEMEINE FREIMAURER-STATUTEN. VON DER LOGE “ZUR EINIGKEIT IM VATERLANDE”. Pest, 1868. Légrády 13 l. 22,3 cm 1867. végén Lewis Lajos angol származású szabadkőműves engedélyt kér előadások tartására. Ebből a Szent János-rendi kezdeményezésből alakult meg az első legális magyar páholy, az “Egyesség a hazában”. A benyújtott alapszabály szerinti működésre 1868. októberében kapták meg a belügyminiszteri engedélyt, az első nagymester Pulszky Ferenc lett. A szabadkőműves szabályok szerinti működéshez befogadó nyilatkozatot 1869-ben kapták meg az Angliai Nagypáholytól. Kezdetben a jótékonyság mellett azonos súlyú volt a hazafiság (“...soha nem szabad megfeledkeznie azon ragaszkodásról és hűségi kötelezettségről, melylyel hazájának tartozik.”), valamint a napi ügyektől való távolságtartás: “A páholyban egyházi
342.
vagy politikai kérdések fölötti discussiok meg nem engedtetnek; ... ki ezt figyelembe nem veszi ... a páholyból kizáratik.” Irodalom: Raffay Ernő: Szabadkőművesek Trianon előtt Bp. 2010. Fűzve, szélein barnult papíron, hajtásnyomokkal, de jó állapotban, újabb tékába helyezve. Becses és ritka szabadkőműves dokumentum! 20,000.342. SZABÓ LŐRINC Napló, levelek, cikkek. Bp. 1974. Szépirodalmi 675 l.+1lev.+16 t. 20,6 cm Dedikált (a költő özvegye Kodolányi özvegyének) példány! Kiadói vászonkötésben, eredeti, kissé sérült papírborítóban. 1,600.343. SZABÓNÉ NOGÁLL JANKA A jó modor. Útmutató a modern társasélet kötelességeinek és az illem szabályainak helyes követésére.
346.
344.
Bp. [1912.] Érdekes Könyvtár 112 l. 16,9 cm MIKE 40/541. Szecessziós díszítésű, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 2,000.344. DR. SZÁDECZKY LAJOS Kaukázusi utazásunk. Első rész. Budapesttől Cserkeszföldig. Kilencz képpel. Kolozsvár, 1898. Gombos-Ajtai 76 l. (szövegközti képekkel) 23,2 cm Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, gerince ragasztott, jó állapotban. 5,000.345. SZAKÁL LAJOS Czimbalom, mellyen a’ ki olvasni tud, negyven új dalt verhet. Az ifju köznépnek készítette és kiadta - - . Buda, 1843. M. K. Egyetem IV+73 l.+ 1lev. 15,9 cm Árverésen eddig csak a későbbi (1868-as) kiadása szerepelt! OSZK 318.483/Raktár
Feliratos gerincű, későbbi félvászon kötésben, jó állapotban. 5,000.346. SZÁVOZD RICHÁRD Nótáskönyve Bp. (1940.) T. Uray 23 l. 13,5 cm (haránt alakú) A kötet különlegességét kötése adja, melyet KNER Erzsébet készített. Világos vászonkötésén aranyozott felirattal és dombornyomású, színes, festett virágmotívumokkal. Népművészeti ihletésű díszítés, kissé homorodott, de jó állapotú, dekoratív kötésben. 5,000.347. SZÉCHENYI TANULMÁNYOK 1.Váradi J.: Széchenyi nacionalizmusa... Dedikált! 2. Kislégi Nagy D.: Széchenyi gazdaságpolitikája 3. Zelevich K.: Széchenyi és az ifjúság. 4. Váradi J.: Széchenyi és a nőnevelés. Dedikált! 5. Vértessy.: Magyar írók Széchenyi eszmeinek szolgálatában. 6. Baltás G-né: Megemlékezés gr. Széchenyi Istvánról. 7. Pór Mihály: Széchenyi és az iskolai nevelésügy feladata. 8. Hencz: Az iskolázott ember Széche
347.
349.
nyije. 9. Gajtkó I.: Széchenyi István 10. Hajnóczi V.: Nevelői értékek Széchenyi “Hitel” c. művében. 2 részben. 11. Gr. Széchenyi István a magyar nők hivatásáról. 12. Berta O.:A nemzetművelő, a “a legnagyobb magyar”. 13. Szentiváni G.: Széchenyi fáklyavilága. 14. Kemény K.: A vallás szerepe Széchenyi életében. 15. Széchenyi István, 1791-1941. 16. Lukács I.: A legnagyobb magyar üzenete. 17. Vajtai: A nemzetnevelő Széchenyi. 18. Lipthay S.: Gr. Széchenyi István műszaki alkotásai. Különböző méretű és terjedelmű tanulmányok és különlenyomatok, egyszerű, félvászon kötésben. 4,000.348. SZÉCSI MARGIT Költő a Holdban. Összegyűjtött versek. Bp. 1984. Magvető 501 l.1lev. 24,2 cm
Dedikált példány! Kiadói vászonkötésben, rajzos, feliratos, eredeti védőborítóban, jó állapotban. 2,500.349. SZÉKELY BÉLA A “G” osztály. Szenny, vér, halál (Kolozsvár), 1931. Szerző 153 l.+1lev. 20,4 cm A szerző a hadsereg kémelhárító osztályának vezetője volt. MIKE 35/523. Új, egyszerű vászonkötésben, az eredeti, rajzos (Peschner) borítófedél ráragasztva, jó állapotban. 6,000.350. DR. SZEMÁK ISTVÁN A magyar ifjusági irodalom története Bp. 1924. Neuwald 108 l. 24 cm Dedikált példány! KÖZPONTI 104/216. Fűzve, gerincénél elvált, sárgult, töredezett, javításra szoruló példány. 3,000.-
352.
351. [SZIGLIGETI EDE] Perényi. Költői elbeszélés tizenkét énekben. 1868-ban Nádasdy-pályamű. Az Akadémia dicsérettel említette. Pest, 1868. Noséda 144 l. 18,5 cm Szigligeti Ede (1814-1878) született Szathmáry József. 1834-ben áll színésznek, ekkor apja megfosztja nevétől. A népszínmű megteremtője, több mint 100 színdarabot írt. Fűzve, körül- és felvágatlan, feliratos, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 4,000.352. SZIKRA MIKLÓS Mit nevetsz? - kiadta - -. (Adomák). Buda, 1834. Kir. Egyetem IV+1lev.+67 l. 17,1 cm Egyetlen kiadás! A szerzőről Szinnyei sem tud többet e művénél. STUDIO 24/144. Fűzve, régi márványozott papírborítóban, jó állapotban. 6,000.-
353.
353. SZILÁRD JÁNOS A rongyosgárda apródjai. Kisregény. Bp. é.n. Athenaeum 70 l. 17,5 cm /Szebb Jövő könyvtára 2./ Egyszerű félvászon kötésben, az eredeti borítófedél ráragasztva. 5,000.354. SZIRMAI REZSŐ Fasiszta lelkek. Pszichoanalitikus beszélgetések a háborús főbűnösökkel a börtönben. Bp. 1946. Faust 299 l. 19,9 cm Fűzve, feliratos, restaurált, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 4,000.355. SZOMAHÁZY ISTVÁN Kártya - kódex Bp. [1898.] Athenaeum 2lev.+212 l. 15,5 cm Első kiadás! HONTERUS 80/602. Festett kiadói vászonkötésben, régi tulajdonosi bélygzésekkel, közepes állapotban. 4,000.-
356.
359.
356. SZTRÓKAY LAJOS Északi fal. Regény [a hegymászásról]. Bp. [1943.] Magyar Sí- és Turistaélet 320 l. 21 cm Kiadói félvászon kötésben, eredeti, képes papírborítóban, jó állapotban. 3,000.357. SZUTYEJEV, [VLAGYIMIR] Két kis mese ceruzáról, festékről. (Második kiadás) Bp. 1954. Ifjúsági 16 l. 11,5 cm (haránt alakú) Színes, képes, feliratos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 2,000.358. SZŰCS NÁNDOR Titkos szolgálatban. Riportregény a kémek világából. Bp. 1941. Pantheon 359 l. 19,4 cm LASKAI 13/470. Ázott, kiadói vászonkötésben, gyenge állapotban. 3,000.-
359. TÁBORI RÓBERT Az egérke mesél Bp. 1904. Lampel 180 l. 19 cm Festett, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 4,000.360. TAKÁCS ISTVÁN Egy labdarúgó útja. Bozsik József. Ill. Kass János. Bp. 1954. Ifjúsági 87 l. 19 cm Aláírt (Kass János) példány! Több helyen golyóstoll aláhúzásokkal. Fűzve, képes, feliratos, kiadói borítóban, közepes állapotban. 1,600.361. A’ MÍVELT TÁRSALKODÓ, VAGY A’ VILÁGBA LÉPŐ IFJU, ÉS A’ JÓ TÓNUSU ÉS FINOM MIVELÉSŰ IFJU DÁMA. ... HARMA-
DIK MEGJOBBÍTOTT ÉS SOKKAL BŐVÍTETT KIADÁS.
Pest, 1836. Heckenast 3lev-+292 l. 16 cm Fűzve, címkézett gerincű, korabeli papírborítóban, jó állapotban. 6,000.-
365.
362.
362. A TÁRSASÁGOS ÉLETET JÓ ELINTÉZNI TANÍTÓ POLITIKAI-ERKÖLCSI RENDSZABÁSOK, MELLYEK A’ GYAKORLÁSBÉLI OKOSSÁG ÉS TAPASZTALÁS ÁLTAL MEGERŐSÍTVE: FŐKÉPEN A’ TANÚLÓ IFJÚSÁGNAK HASZNÁRA ALKALMAZTATTAK. Buda, 1824. Universitas XV+16-215 l. 15,8 cm Latin és magyar kétnyelvű kiadás. OSZK 319.461/Raktár Felirat nélküli, korabeli karton kötésben, jó állapotban. 5,000.363. TELEFONKÖNYV. BUDAPESTI TÁVBESZÉLŐNÉVSOR. 1956. JANUÁR Bp. 1956. Magyar Posta XVI+344 l. 28,6 cm Fűzve, ázott, foltos, gyenge állapotban. 3,000.364. TELEKI PÁL Magyar politikai gondolatok Bp. 1941. Stádium 137 l.+3lev. 20,7 cm /Nemzeti Könyvtár 42-43./
Hozzátartozik: Teleki Pál Merjünk magyarok lenni! Idézetek Teleki Pál gróf beszédeiből és írásaiból. Bp. 1943. Fiatal Magyarság 62 l. 14,1 cm A két füzet jó-közepes állapotban, együtt. 4,000.TÉRKÉP
365. DR. LÓCZY LAJOS A Magyar birodalom és a szomszédos országok határos területeinek földtani térképe. Mérték 1: 900 000 Az összes magyar geológusok és geológiai szaktanárok, valamint számos osztrák geológus szakférfi eredeti felvételei alapján szerkesztette idősb - -. 1890-1910. Gr. Teleki Pál m. kir. miniszterelnök megbízásából sajtó alá rendezte és újabb adatokkal kiegészítette Papp Károly Dr. Bp. 1922. M. Földrajzi Társaság 1lev. 113,5x75 cm HONTERUS 77/40. Hajtogatott színes papírtérkép, a hajtásoknál több helyen szakadt, hátulján papírcsíkkal megragasztva, közepes állapotban. 15,000.-
366.
366. MAGYAR VÁROSOK, GYÓGY- ÉS ÜDÜLŐHELYEK, NYARALÁSRA ALKALMAS KÖZSÉGEK. AZ EREDETI TÉRKÉP KÉSZÜLT A M. KIR. HONVÉD TÉRKÉPÉSZETI INTÉZETÉNÉL. RAJZOLTA SZÁVA NÁNDOR ÉS FELCSUTI JÁNOS. Bp. [1941. után] Hornyánszky ny. 122x91cm HONTERUS 79/42. Színes nyomású, hajtogatott papírtérkép, apróbb szakadásokkal, hiánytalan, jó állapotban. 8,000.367. RIBÁRY-FÉLE FÖLDRAJZI ATLASZ KÖZÉPTANODAI HASZNÁLATRA. ÖTÖDIK KIADÁS. Bp. [1876. után] Eggenberger 1lev.+20 térkép (dupla méretű, színes) 26,5 cm Harmadik kiadása a MKSZ szerint 1876ban jelent meg. Képes, feliratos, kiadói félvászon kötésben, tintafoltos, széteső, de teljes példány. 6,000.368. STIELER, ADOLF Schul - Atlas. 72. Auflage. Vollständig neu bearbeitet Dr. Hermann Berghaus. Ausgabe für die Österreich - Ungarische Monarchie. Gotha, 1893. Perthes 2lev.+42 térkép (a
368.
43-ból!) 25,5 cm Kopottas, feliratos, kiadói vászonkötésben, közepes állapotban. 8,000.--------------------
369. TERSÁNSZKY J. JENŐ Makk Marci hőstette. A bábokat tervezte Papp Tamás, a jeleneteket tervezte és fényképezte Langer Klára. Bp. 1956. Ifjúsági 68 l.+2lev. 18,2 cm Első kiadás! Képes, feliratos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 2,000.370. THURZÓ GÁBOR Akár a vízözön. Regény. Bp. 1949. Révai 211 l. 17,8 cm Dedikált példány! /Révai Könyvtár 30. sz./ Feliratos, kiadói félvászon kötésben, jó állapotban. 2,000.-
372.
371. THURZÓ GÁBOR József és Putifárné. Regény. Bp. 1961. Magvető 264 l.2lev. 19 cm Dedikált példány! Kiadói félvászon kötésben, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.372. TOMPA MIHÁLY Virágregék. Hetedik kiadás. Bp. (1888.) Franklin-Társulat 1t. (Tompa rézmetszetű portréja, Barabás rajza nyomán)+294 l. 17,8 cm PSYCHÉ 11/360. Dúsan aranyozott kiadói díszkötésben, jó állapotban. 5,000.373. TORMAY CÉCILE Bujdosó könyv. Feljegyzések 1918-1919ből. Második kiadás. Bp. 1921-22. Pallas 339 l.; 295 l. 18,4 cm Tulajdonosi névbejegyzéssel. Aranyozott gerincű, egyszerű, korabeli félvászon kötésben, jó-közepes állapotban. 4,000.-
374.
374. TÓTH BÉLA Szájrul szájra. A magyarság szálló igéi. Második, javított és bővített kiadás. Bp. 1901. Athenaeum XV+506 l.+1lev. 18,8 cm PSYCHÉ 10/370. Festett, dombornyomású, aranyozott, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 5,000.375. TÓTH ERVIN Szép magyar grafika Bp. 1943. “Magyar Lélek” 24 l. 25 cm Számozott és aláírt példány! OPERA 20/270. Fűzve, illusztrált kiadói papírborítóban. 2,500.376. TÓTH ISTVÁN SZERK. Kath. Legényegyleti Olvasótár. Első füzet. Eger, 1864. Érseki lyc. 1t.+178 l.+1 kotta (kihajtható) 17 cm Aranyozott, dombornyomású, dekoratív vászonkötésben, jó állapotban. 5,000.-
377.
377. TRANSILVANIA. [SZERK.: DEÉR JÓZSEF, FORD.: RODOLFO MOSCA] Bp. 1940. MTT 303 l.+140 t.+20 térkép+ 3 térkép melléklet (1 néprajzi hiányzik!) 32 cm Az Erdély című monumentális történelmi munka megjelent a magyaron kívül német és olasz nyelveken. A bőrkötéses változat rendkívül ritka, árverésen - tudomásunk szerint - még nem szerepelt. OSZK 400.666/Raktár Kiadói barna bőrkötésben, a borítón Erdély tűzzománc címere, kicsit vízfoltos, de dekoratív példány. 20,000.378. TYNDALL, JOHN A hő mint a mozgás egyik neme Bp. 1874. Term.tud. Társ. XXVIII+590 l.+ 1t. 22,8 cm /Természettudományi Társulat Könyvkiadó Vállalata V./ Kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.379. UTASSY JÓZSEF Csillagok árvája. (Versek).
380.
Bp. 1977. Szépirodalmi 66 l.+1lev.18,6 cm Dedikált példány! Kiadói vászonkötésben, eredeti, javított papírborítóban. 2,000.VADÁSZAT
380. KITTENBERGER KÁLMÁN Oroszlánkaland Afrikában. Sebők Imre rajzaival. (Képregény) Bp. 1956. Ifjúsági 16 l.20 cm Első kiadás! AH 23/369. Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,000.381. TANOS PÁL Az erdő világa Bp. 1895. Singer és Wolfner 224 l.+1lev. 18,3 cm Címlapja hiányzik, 179-180. lap alja letépve! LASKAI 7/359.
384. 382.
Festett, aranyozott, kiadói (Leszik) vászonkötésben, jó állapotban. 3,000.382. VADÁSZIRODALOM [BIBLIOGRÁFIA FODOR TAMÁS ÖSSZEÁLLÍTÁSÁBAN] Bp. 1976. MÉM Vadászati és Halászati Főosztály 101 l. 24 cm /A vadgazdálkodás fejlesztése 19./ Fűzve, kiadói borítóban, jó állapotban. 1,600.--------------------
383. VAJDA MIKLÓS Ferenczy Béni estéje Bp, 1999. Tótfalusi Szki 28 l.+1lev. 23,6 cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került! /Génius Könyvek/ Kiadói vászonkötésben, képes, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000,.
384. VARGA ZSIGMOND Az ókori keleti népek művelődéstörténete tekintettel a Bibliára. 1-2. kötet. Pápa, 1915. Ref. Főisk. XXXII+512 l.; XXVII+644 l. 23,5 cm /Református Egyházi Könyvtár XII-XIII./ OPERA 20/446. Aranyozott gerincű, fekete, kiadói vászonkötésben, jó állapotban. 8,000.385. VERNE [JULES] GYULA Különös végrendelet. Ford.: Gaal Mózes. Bp. [é.n.] Franklin 320 l. 20,1 cm Évszám- és kiadásjelölés nélküli, az 1901es kiadás 60 képe helyett 58 képet tartalmazó variáns. Zöld, kiadói félvászon kötésben, élei kopottak. 3,000.386. VERTLER MÁTYÁS Történelmi adatok a magyar nemzet életéből egy kalauzzal a történettan mezején. Hasznos olvasmányul az ifjuság számára több jeles férfiak és várak leírásával. Pest, 1861. Hartleben. 2lev.+204 l. (szövegközti képekkel) 20,5 cm
387.
386.
MÚZEUM 9/328. Aranyozott feliratú, vaknyomásos, korabeli vászonkötésben, jó állapotban. 6,000.387. WAGNER, JOH. RCH. Neuestes Zauberkabinet. Eine Auswahl der besten und unterhaltendsten magischen, Karten- Rechnungs- und ökonomischen Kunststücke. Dritte verbesserte Auflage. Pest, 1815. Hartleben 1t. (rézmetszet)+ 7lev.190 l. 17,5 cm A kor legnépszerűbb bűvészkönyve! OSZK 0 Címkézett gerincű, korabeli karon kötésben, jó állapotban. 15,000.388. WEÖRES SÁNDOR Ungvár - németi Tóth László versei Bp. 1999. Tótfalusi Szki. 26 l.+1lev. 21 cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került! /Génius Könyvek/ OPERA 22/488.
Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, jó állapotban. 2,000.389. [WINDISCH KÁROLY GOTTLIEB] Geographie und Geschichte des Königreichs Ungarn, für Kinder. 4. vermehrte und fortgesetzte Auflage. Pozsony, 1800. Schwaiger 1t. (rézmetszet) +184 l.+3lev. 17,3 cm A rézmetszeten a magyar korona, a címlapon Pozsony képe látható. OSZK 268.196/Raktár Korabeli, egyszerű karton kötésben, alsó sarkán áthúzódó vízfolttal, jó állapotban. 12,000.390. ZÓHNA - HANCZÁR - PÁL - SALAMON Bútoripari technológia az anyagismerettől a készárú csomagolásáig. Bp. 1952. Könnyűipari K. 227 l.+1 mell. (kihajtható) 20 cm Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2,000.-
390.
388.
389.
204.
235.
261.
265.
288.
297.
320.
330.
301.
336.
345.
356.
362.
372.
374.
380.
383.
ANTIQUARIUM HUNGARICUM
H-1053 BUDAPEST, MÚZEUM KRT. 29. TEL.: 318-5857 WWW.VARIUM.HU
390.