Inhoudsopgave Kavel invoerhulp Stripveiling ................................................................................................................... 2 Kavel invoerhulp Postzegelveiling............................................................................................................ 7 Kavel invoerhulp Muntenveiling .............................................................................................................. 9 Kavel invoerhulp Boekenveiling ............................................................................................................. 11 Kavel invoerhulp Curiosaveiling ............................................................................................................. 14 Kavel invoerhulp Platenveiling............................................................................................................... 17 Kavel invoerhulp Speelgoedveiling ........................................................................................................ 20 Kavel invoerhulp Kunstveiling ................................................................................................................ 22 Kavel invoerhulp Wijnveiling ................................................................................................................. 25 Kavel invoerhulp Natural History ........................................................................................................... 28 Kavel invoerhulp Keramiek- en glasveiling ............................................................................................ 33 Kavel invoerhulp Fotografica veiling ...................................................................................................... 35
Kavel invoerhulp Stripveiling Deze invoerhulp werd opgesteld zodat u snel en op eenvoudige wijze een kavel kan voorstellen aan de veilingmeester, waardoor een optimale waarde gerealiseerd zal worden. Bedenk ook: hoe meer u een kavel opstelt volgens de hieronder beschreven normen, hoe sneller het aangeboden kan worden op een volgende veiling.
1. Wat kan worden ingebracht voor de Stripveiling? Stripboeken, comics, beeldromans, tekeningen, prenten, portfolio’s, stripbladen, folders, beelden en aanverwante/stripgerelateerde items.
2. Wat vult u in bij ‘Titel’ Bij 1 stripboek: Voorbeeld titel: Suske en Wiske RV-2 – De vliegende aap – sc – 1e druk - (1948) Dus: Held/Serie + nummer/deel [spatie] [streepje][spatie] Titel [spatie][streepje] [spatie] Uitvoering (luxe, hc, box, etc) [spatie][streepje] [spatie] Druk [spatie][streepje] [spatie] Jaar van uitgave (tussen haakjes) Bij meerdere delen: Voorbeeld titel: Largo Winch 1 t/m 18 – hc – 14x 1e druk + 4x herdruk – (1991 / 2012) N.B.: Maak in ieder geval duidelijk om hoeveel stripboeken het gaat. Bij origineel werk: Voorbeeld:
Mitton, Jean-Yves – Originele pagina – Vae Victis! 3 – Garak, de dief (p.3) – (1999)
Dus: Pseudoniem (Achternaam, Voornaam) [spatie][streepje][spatie] Originele pagina/tekening [spatie] [streepje][spatie] Held/Serie + nummer/deel [spatie] [streepje][spatie] Titel [spatie][streepje] [spatie ] Jaar van creatie (tussen haakjes) Bij zeefdruk/prenten e.d.: Voorbeelden: Hermann – Zeefdruk BD Art Museum - Bernard Prince – (2004) Kuijpers, Henk – Portfolio Griffioen Grafiek – Cadillac Club – (1988) Dus: Achternaam, Voornaam [spatie][streepje][spatie] Zeefdruk/Prent/Affiche + Uitgever [spatie] [streepje][spatie] Serie/Held/Titel [spatie] [streepje][spatie] ] Jaar van uitgave (tussen haakjes)
Beelden e.d.: Voorbeelden: Tintin/Kuifje – Beeld Leblon-Delienne – Kapitein Haddock – (2004) Baard en Kale – Beeld Aroutcheff - Kale – (1998) Dus: Held/Serie [spatie][streepje][spatie] Beeld/Model + Uitgever [spatie] [streepje][spatie] Titel [spatie] [streepje][spatie] ] Jaar van uitgave (tussen haakjes)
3. Wat vult u in bij ‘Subtitel’ Stripboeken: Voorbeelden: Bijna nieuwstaat – Gesigneerd en genummerd 1009 / 1250 Redelijke staat – Lombard Collectie 12 – Met Kuifje’s punt Goede staat – Rode reeks Vlaams Bij meerdere boeken: Redelijke staat / Zeer goede staat
Dus : Staataanduiding (*) [spatie] [streepje][spatie] Bijzonderheden: Genummerd/Gesigneerd/Onderdeel reeks/Oplage e.d. Hier geen reclame-taal gebruiken als: Uniek, zeldzaam, gelimiteerd, slechts, ‘mooi voor zijn leeftijd’ e.d. Benoem eventueel alleen het aantal van de oplage. De bieder bepaalt zelf of bijvoorbeeld een oplage van 300 zeldzaam is of niet. Origineel werk: Voorbeelden: Formaat 29,6 x 38,9 cm – Willy Vandersteen + Karel Biddeloo Formaat 12 x 20 cm – Scheur van 5 cm is op achterkant geplakt met cellotape Dus: Het formaat in breedte x hoogte in cm [spatie] [streepje][spatie] bijzonderheden: Gesigneerd/Beschadiging/Meerdere tekenaars die meegeholpen hebben Zeefdrukken/Prenten e.d.: Voorbeelden: Nieuwstaat - 20 x 28 cm – Gesigneerd + genummerd 155 – Oplage 200 Goede staat - 21 x 29,8 cm – Uitgegeven tgv een signeersessie op de Stripdagen te Gorinchem Dus: Staataanduiding (*) [spatie] [streepje][spatie] Het formaat in breedte x hoogte in cm [spatie] [streepje][spatie] Eventuele bijzonderheden: Gesigneerd/Genummerd/Oplage
Beelden e.d.: Voorbeeld:
Nieuwstaat – Hoogte 35 cm – In originele verpakking + certificaat - Oplage 300
Dus : Staataanduiding (*) [spatie] [streepje][spatie] De hoogte in cm [spatie] [streepje][spatie] Eventuele bijzonderheden: Gesigneerd/Genummerd/Oplage (*) conform de Catawikinormenenmerken. Wat maakt uw item(s) zo aantrekkelijk of bijzonder? Vermeldt hier eventueel compleetheid, binding en illustraties. Voorbeelden: Complete set, met alle gravures Fraaie 19e eeuwse Jugendstil band Prachtig geïllustreerd door Gustave Doré
4. Wat vult u in bij ‘Omschrijving’ Algemene gegevens van het item(s). Beschrijf zonder overdrijven de conditie van de items. Benoem alle beschadigingen, zaken die ontbreken t.o.v. de catalogusgegevens e.d. Indien er meerdere items zijn, doe dit in een logische volgorde. Schrijf in normaal Nederlands, dus alleen hoofdletters en leestekens waar ze noodzakelijk zijn. Bij origineel werk kan het van belang zijn om de herkomst te vermelden. Ook leuke wetenswaardigheden kunnen vermeld worden. Niet de tekst één op één overnemen die ook bij de bijzonderheden in de catalogus staat. Dat is dubbele info en komt irritant over. Relevante bijzonderheden wel vermelden.
5. Wat is de conditie? Aangezien het afwijkingen staataanduiding Redelijke uitermate staat de en belangrijk bieder beschadigingen ,maakt niet ongeacht uit zich hoe de alleen de conditie oud daarom een kan baseren van item altijd het is.niet aan Een boek. melden opuit uw te stripboek geven. beschrijving en fotograferen. Onregelmatigheden, metitem beschadiging en Het afbeeldingen maakt invoor De Catawiki staataanduidingen voor stripboeken zijn als volgt: Aangezien de bieder zich beschadiging alleen duidelijk fotograferen. kanaan baseren te isHet in geven. Redelijke op uw Onregelmatigheden, voor beschrijving staat de staataanduiding ,leeftijd ongeacht enduidelijk de afwijkingen de afbeeldingen leeftijd van en hoe is het beschadigingen het oud boek. uitermate een belangrijk daarom is.de Een stripboek altijd de is conditie melden metisde en De Catawiki staataanduidingen voor stripboeken zijn als volgt: Nieuwstaat De strip is in ieder opzicht als nieuw zonder enige slijtage. De strip is nog volledig in perfecte conditie. Er mogen absoluut geen gebruikssporen zijn. Bijna nieuwstaat De strip is in bijna perfecte conditie. Er zijn enkele lichte gebruikssporen zoals een miniem, bijna onzichtbaar deukje, kreukje of (ondiep) krasje. Zeer goede staat Een conditie die tussen Goede staat en Bijna nieuwstaat in zit. Goede staat Er zijn normale gebruikssporen maar de strip heeft geen serieuze beschadiging of duidelijk waarneembare slijtage.
Redelijke staat Kleine beschadigingen mogen: vouw, klein scheurtje, klein stukje van de rug weg en dergelijke. Strips met nietjes of gaatjes van nietjes (bijvoorbeeld ex-leesmap strips) en ex-bibliotheek strips hebben nooit een betere conditie dan "redelijke staat"; ook niet als ze er verder heel goed uit zien. Slechte staat De strip in ernstig beschadigd of incompleet. Hooguit interessant als leesexemplaar. Alleen zeer zeldzame strips in deze conditie hebben verzamelaarswaarde.
6. Goede afbeeldingen toevoegen Betere afbeeldingen leiden tot betere resultaten. Daarom hanteren we de volgende criteria: 1. Minimaal 3 unieke eigen gemaakte afbeeldingen (foto's/scans) zijn verplicht. Hou er rekening mee dat voor kwalitatieve detailafbeeldingen een camera noodzakelijk is (hoeft niet duur te zijn). a. Voorzijde boek/item (met ruimte, zodat alle randen duidelijk zichtbaar zijn) b. Achterzijde (met ruimte, zodat alle randen duidelijk zichtbaar zijn) c. Rug (dit is de zijde waar het boek gebonden is) d. Titelpagina e. Pagina/detail waar de eventuele nummering/handtekening duidelijk leesbaar op staat f. Colofon (bij bijzondere uitgaven). 2. Bij een kavel met meerdere items, als eerste foto een overzichtfoto van de complete kavel plaatsen. 3. Liefst een witte of zwarte, egale achter- of ondergrond gebruiken. 4. Minstens 1 foto van voor- en achterzijde toevoegen die recht van voren of boven genomen werd. Bijkomend mag een foto vanuit een schuine hoek genomen worden, maar alleen om een detail te tonen. 5. Gaat het om oude/antiquarische boeken of recente uitgaven waarvan u een erg hoge opbrengst verwacht, en beschrijft u de staat als “Zeer goed”, tot “(Bijna) Nieuw”, dan zullen de bieders alleen overtuigd worden indien u verschillende detailfoto’s toevoegt van : -de uiteinden van de rug -de randen van het boek -de hoeken van het boek -andere details … Meer foto's? Altijd beter. Bijvoorbeeld close-ups van een aardige afbeelding, tekst, etc. 6. Maak eventueel gelijk bruikbare foto's voor de catalogus (voorkant, achterkant, titelpagina).
7. Item(s) toevoegen aan catalogus Hoe meer en hoe uitgebreider de catalogus-items hoe beter, want dit biedt de potentiële bieders meer houvast bij het bieden op uw kavel. Ook worden bieders verwittigd via e-mail wanneer een item uit de catalogus aangeboden wordt op een veiling. Eén item Kijk of het item dat u wilt aanbieden in de catalogus staat. Dit kan met de zoekfunctie, u kunt desgewenst meerdere zoekvelden openen om gerichter te zoeken. Staat het erin, controleer dan of het inderdaad de juiste uitgave/het juiste item is, die/dat helemaal overeenstemt met de uitgave/het item in uw bezit. Zo ja, koppelen aan uw kavel. Staat het er niet in, of wijkt uw exemplaar op essentiële punten af (foto klopt niet, ander jaartal, andere uitgeverij, enz …) ? Klik dan op 'item toevoegen', kies de juiste rubriek en vul de velden in. Graag zorgvuldig en zo compleet mogelijk invullen. Zorg ook hier voor duidelijke, scherpe afbeeldingen. Voeg het item toe aan uw kavel. Erg handig is de kopieerfunctie: kies een bestaand item in de catalogus dat vergelijkbaar is, en druk op ‘kopiëren item’. U kan de kopie bewerken, de nodige velden aanpassen en dan Bewaren. Vergeet niet het woord ‘kopie’ te wissen in de titel. Vanuit een geopend item in de catalogus kan u meteen een kavel aanmaken voor een veiling: -klik rechts in het scherm onder DIT ITEM op Aanbieden voor veiling -klik op Nieuw kavel aanmaken -klik op Toevoegen Meerdere items Wilt u een reeks of een kavel met meerdere items aanbieden? Dat kan. Let hierbij wel op: deze items of delen uit de reeks dienen afzonderlijk in de catalogus te worden ingevoerd! Vanuit een geopend item in de catalogus kan u meteen een volgend item toevoegen aan een veilingkavel: de werkwijze is identiek zoals hierboven beschreven, maar in plaats van Klikken op Nieuw kavel toevoegen, klikken op Toevoegen aan kavel: (dan kavel selecteren).
8. Extra informatie Hebt u vragen die met deze instructies (nog) niet beantwoord zijn, richt u zich dan tot de veilingmeester. Dit kan via email:
Kavel invoerhulp Postzegelveiling 1. Wat kan worden ingebracht voor de Postzegelveiling? Postzegels los en als serie, collecties, albums en stockboeken, literatuur en aanverwante artikelen.
2. Wat vult u in bij ‘Titel’ Eén of enkele zegels en/of series: Land + jaartal (streepje) Korte omschrijving (streepje) Catalogusnummer(s) van het item. Bijvoorbeeld: Nederland 1932 - Kinderzegels - NVPH 248/251 N.B.: indien een kavel uit meerdere zegels en/of series bestaat, dient men bij het jaartal het eerste en laatste jaar te vermelden, b.v. Nederland 1932/1937 Bij collecties en partijen: Land of onderwerp + jaartal(len) (streepje) Korte omschrijving Bijvoorbeeld: Japan 1900/1945 - Collectie 280 zegels in stockboek Flora en Fauna - Partij op kaartjes en in zakjes
3. Wat vult u in bij ‘Subtitel’ Eén of meerdere items: Conditie van de postzegels (Bijv. Postfris, Ongebruikt, Gestempeld, enz)
4. Wat vult u in bij ‘Omschrijving’ Eén of meerdere items: Datgene beschrijven van het item dat belangrijk is. Ook eventuele gebreken. Teksten kort en zorgvuldig, maar wel relevant zonder subjectieve toevoegingen als "prachtig, zeldzaam, schaars, luxe, uniek, beperkte oplage" enz. Denk om een goed gebruik van de Nederlandse taal. Vermelding van de gehanteerde catalogus en het jaar daarvan. Wijze van verzending. Bijvoorbeeld: Nederland NVPH 49 en 104/105 gestempeld met licht plakkerspoor. NVPH 105 heeft een paars stempeltje op de achterzijde en 104 links een korte tand. Cataloguswaarde € 375,00 (NVPH 2013). Aangetekende verzending.
5. Goede afbeeldingen toevoegen Betere afbeeldingen leiden tot betere resultaten. Daarom hanteren we de volgende criteria: 1. Minimaal 2 unieke afbeeldingen (foto's/scans) verplicht. Van losse zegels en series bij voorkeur scans en van voor- en achterzijde. 2. Liefst een donkere en egale achter- of ondergrond. 3. Recht van voren of boven fotograferen. Vanuit een schuine hoek geeft een vertekend beeld. 4. Meer foto's? Altijd beter. Bijvoorbeeld close-ups van een aardige afbeelding, tekst, etc. 5. Maak evt. gelijk bruikbare foto's voor de catalogus (voorkant, achterkant, titelpagina).
6. Item(s) toevoegen aan catalogus Eén item Kijk of het item dat u wilt aanbieden in de catalogus staat. Dit kan met de zoekfunctie, u kunt desgewenst meerdere zoekvelden openen om gerichter te zoeken. Staat het erin, controleer dan of het inderdaad de juiste uitgave/het juiste item is. Zo ja, graag koppelen aan uw kavel. Staat het er niet in? Klik dan op 'item toevoegen', kies de juiste rubriek en vul de velden in. Graag zorgvuldig en zo compleet mogelijk invullen. Zorg ook hier voor duidelijke, scherpe afbeeldingen. Voeg het item toe aan uw kavel. Meerdere items Wilt u een reeks of een kavel met meerdere items aanbieden? Dat kan. Let hierbij wel op: deze items of delen uit de reeks dienen afzonderlijk in de catalogus te worden ingevoerd! NB: Hoe meer en hoe uitgebreider de catalogus-items hoe beter, want dit biedt de potentiële bieders meer houvast bij het bieden op uw kavel.
7. Extra informatie Hebt u vragen die met deze instructies (nog) niet beantwoord zijn, richt u zich dan tot de veilingmeester. Dit kan via email:
Kavel invoerhulp Muntenveiling 1. Wat kan worden ingebracht voor de Muntenveiling? Munten los en als set, collecties, samenstellingen, literatuur en aanverwante artikelen.
2. Wat vult u in bij ‘Titel’ Eén of enkele munten of set: Land (streepje) Korte omschrijving + jaartal(len). Bijvoorbeeld: Nederland - 2½ gulden Willem II 1857 Rusland - 1 Roebel 1897 en 1899 Nicolas II Vaticaan - Jaarset 2008 Johannes Paulus II Meerdere items zoals samenstellingen en collecties: Land (streepje) Korte omschrijving + jaartal(len) Bijvoorbeeld: Duitse Rijk - 11 verschillende munten 1898-1926 Wereld - Collectie 700 munten uit 90 landen in 5 albums Europa - Jaarsets Cyprus 2008 en Luxemburg 2003, 2004 en 2005
3. Wat vult u in bij ‘Subtitel’ Eén of meerdere items: Kwaliteit van de munten (bijv. Proof, UNC, Fraai, Zeer Fraai, Prachtig, enz.)
4. Wat vult u in bij ‘Omschrijving’ Eén of meerdere items: Datgene beschrijven van het item dat belangrijk is. Ook eventuele gebreken. Teksten kort en zorgvuldig, maar wel relevant zonder subjectieve toevoegingen als "prachtig, zeldzaam, schaars, luxe, uniek, beperkte oplage" enz. Denk om een goed gebruik van de Nederlandse taal. Vermelding van de gehanteerde catalogus en het jaar daarvan. Wijze van verzending. Bijvoorbeeld: Nederland 10 gulden 1879 Willem III FDC. Goudgehalte 900/1000, gewicht 6,70 gram en diameter 22,5 mm. Cataloguswaarde € 320,00 (Muntalmanak 2013). Aangetekende verzending.
5. Goede afbeeldingen toevoegen Betere afbeeldingen leiden tot betere resultaten. Daarom hanteren we de volgende criteria: (scans verdienen de voorkeur boven foto's): 1. Minimaal 2 unieke afbeeldingen (foto's/scans) verplicht. Van losse munten, bankbiljetten en sets een scan van voor- en achterzijde. Bij één of meerdere items een scan van alle samen en van ieder item afzonderlijk . Bij collecties kan volstaan worden met enkele scans waar alle items op te zien zijn. 2. Liefst een witte of heel lichte achter- of ondergrond voor koperen munten en een lichtblauwe of grijze achter- of ondergrond voor zilveren en gouden munten. 3. Recht van voren of boven fotograferen. Vanuit een schuine hoek geeft een vertekend beeld. 4. Meer foto's? Altijd beter. Bijvoorbeeld close-ups van een aardige afbeelding, tekst, etc.
Kavel invoerhulp Boekenveiling 8. Wat kan worden ingebracht voor de boekenveiling? Boeken, prenten, tijdschriften, kranten, folders, kalenders, plaatjesalbums, porfolio's en aanverwante/boekgerelateerde items.
9. Wat vult u in bij ‘Titel’ Eén item: Onderwerp [puntkomma] Auteur [streepje] Titel [streepje] Aantal delen [streepje] Jaar Voorbeeld: Literatuur; Nescio - Verzameld werk - 2 delen - 1996 N.B.: Wanneer het item voor zich spreekt, kunt u Onderwerp eventueel leeg laten. Is het jaar van uitgave niet zeker kunt u het tussen () plaatsen, of mag u het weglaten. Meerdere items: Onderwerp [puntkomma] Lot met [Aantal] [boeken/prenten etc.] over/van … Voorbeelden: Literatuur; 8 uitgaven in eerste druk van W.F. Hermans Cartografie: 4 gegraveerde kaarten uit de 19e eeuw
10.Wat vult u in bij ‘Subtitel’ Eén of meerdere items: Kenmerken. Wat maakt uw item(s) zo aantrekkelijk of bijzonder? Vermeldt hier eventueel compleetheid, binding en illustraties. Voorbeelden: Complete set, met alle gravures Fraaie 19e eeuwse Jugendstil band Prachtig geïllustreerd door Gustave Doré
11.Wat vult u in bij ‘Omschrijving’ Eén item: Algemene gegevens van het item (indien aanwezig). Titel [streepje] Plaats, Uitgever, Jaar [streepje] Aantal pagina's [streepje] Binding [streepje] Conditie: keuze uit Matige / Goede / Nieuwstaat (bij eerste twee toelichting verplicht!)
Voorbeeld: Dik Trom en zijn dorpsgenooten – Alkmaar, Kluitman, 1920 – 240 pp. – Linnen band – Goede staat, band aan randen enigszins geschaafd, binnenwerk fris. Meerdere items: Nummer uw items onder elkaar: 1. Auteur – Titel a – Amsterdam, De Bezige Bij, 1950 – 80 pp. – Paperback – Goede staat, enige slijtage. 2. Auteur – Titel b – Groningen, J.B. Wolters, 1883 – 120 pp. – Halfleer – Matige staat, los in de band, platen compleet en onaangetast. 3. Etc. NB: Wanneer de conditie voor alle items gelijk is kunt u onderaan volstaan met een algemene conditieaanduiding als: alle uitgaven verkeren in goede staat. Beëindig uw beschrijving met het aantal items (bij meer dan één) als volgt: (totaal 4)
12.Wat is de conditie? Aangezien de bieder zich alleen kan baseren op uw beschrijving en de afbeeldingen is het uitermate belangrijk de conditie duidelijk aan te geven. Onregelmatigheden, afwijkingen en beschadigingen daarom altijd melden en fotograferen.
13.Goede afbeeldingen toevoegen Betere afbeeldingen leiden tot betere resultaten. Daarom hanteren we de volgende criteria: 1. Minimaal 3 unieke afbeeldingen (foto's/scans) verplicht. a. Voorzijde boek/item b. Titelblad c. Representatieve bladzijde uit boek d. colofon (bij bijzondere uitgaven. 2. Serie, reeks of hele kavel ook zo, compleet, fotograferen. 3. Liefst witte of zwarte, egale achter- of ondergrond. 4. Recht van voren of boven fotograferen. Vanuit een schuine hoek geeft een vertekend beeld. 5. Meer foto's? Altijd beter. Bijvoorbeeld close-ups van een aardige afbeelding, tekst, etc. 6. Maak evt. gelijk bruikbare foto's voor de catalogus (voorkant, achterkant, titelpagina).
14.Item(s) toevoegen aan catalogus Eén item Kijk of het item dat u wilt aanbieden in de catalogus staat. Dit kan met de zoekfunctie, u kunt desgewenst meerdere zoekvelden openen om gerichter te zoeken. Staat het erin, controleer dan of het inderdaad de juiste uitgave/het juiste item is. Zo ja, graag koppelen aan uw kavel. Staat het er niet in? Klik dan op 'item toevoegen', kies de juiste rubriek en vul de velden in. Graag zorgvuldig en zo compleet mogelijk invullen. Zorg ook hier voor duidelijke, scherpe afbeeldingen. Voeg het item toe aan uw kavel. Meerdere items Wilt u een reeks of een kavel met meerdere items aanbieden? Dat kan. Let hierbij wel op: deze items of delen uit de reeks dienen afzonderlijk in de catalogus te worden ingevoerd! NB: Hoe meer en hoe uitgebreider de catalogus-items hoe beter, want dit biedt de potentiële bieders meer houvast bij het bieden op uw kavel.
15. Extra informatie Hebt u vragen die met deze instructies (nog) niet beantwoord zijn, richt u zich dan tot de veilingmeester. Dit kan via email:
Kavel invoerhulp Curiosaveiling 1. Wat kan worden ingebracht voor de Curiosaveiling? Antiek & curiosa: keramiek, beelden, sculpturen, aziatica, etnografica, sieraden, prentbriefkaarten, grote collecties, kortom; eigenlijk alles wat niet direct in een andere veiling onder te brengen valt..
2. Wat vult u in bij ‘Titel’ Eén item: Soort/naam [puntkomma] fabrikant /merk [streepje] aantal [streepje] jaartal of periode. Voorbeeld:
Goebel; Hummel 912B – Spring with Liesl – 2006 Scheepvaart; Scheepskompas, Engeland – 1901
Meerdere items: Onderwerp [puntkomma] [Aantal items] over/van … Voorbeelden: Philips; Gelithografeerde prentbriefkaarten klederdracht – ca. 1930 Keramiek; 3 sierborden Société Céramique Maestricht
3. Wat vult u in bij ‘Subtitel’ Eén of meerdere items: Kenmerken. Wat maakt uw item of lot zo aantrekkelijk of bijzonder? Vermeldt hier eventueel compleetheid, binding en illustraties. Voorbeelden: Complete set, in originele verpakking Gemerkt, gesigneerd door auteur, fabrikant, uitgever Prachtig Jugendstil decor met florale motieven
4. Wat vult u in bij ‘Omschrijving’ Eén item: Geef hieronder de fysieke kenmerken aan van het item. Dus materiaal, afmetingen (hoogte, diameter in cm) maar tevens de conditie van het item is. Voorbeeld:
Porseleinen vaas, hoogte 26 cm, diameter 14 cm. Kleine chip aan onderkant maar verder in nieuwstaat.
Meerdere items: Geef per item de kenmerken, afmetingen en de conditie aan. NB: Wanneer de conditie voor alle items gelijk is kunt u onderaan volstaan met een algemene conditieaanduiding als: alle uitgaven verkeren in goede staat. C. Beëindig uw beschrijving met het aantal items (bij meer dan één) als volgt: (totaal 4) Voorbeeld:
Drie gravures van stadsgezichten – 17e eeuws 1. Amsterdam, afm. 40 x 50 cm, handgekleurd, enige foxing 2. Utrecht, afm. 37 x 53 cm, handgekleurd, in goede staat 3. Middelburg, afm. 42 x 48 cm, zw/w, scheurtje op vouwlijn, verder in goede staat.
5. Wat is de conditie? Aangezien de bieder zich alleen kan baseren op uw beschrijving en de afbeeldingen is het uitermate belangrijk de conditie duidelijk aan te geven. Onregelmatigheden, afwijkingen en beschadigingen daarom altijd melden en fotograferen.
6. Goede afbeeldingen toevoegen Betere afbeeldingen leiden tot betere resultaten. Daarom hanteren we de volgende criteria: 1. Minimaal 3 unieke afbeeldingen (foto's/scans) verplicht. 2. Liefst witte of zwarte, egale achter- of ondergrond. 3. Recht van voren of boven fotograferen. Vanuit een schuine hoek geeft een vertekend beeld. 4. Meer foto's? Altijd beter. Bijvoorbeeld close-ups van een aardige afbeelding, tekst, etc. 5. Maak evt. gelijk bruikbare foto's voor de catalogus (voorkant, achterkant).
7. Item(s) toevoegen aan catalogus Eén item Kijk of het item dat u wilt aanbieden in de catalogus staat. Dit kan met de zoekfunctie, u kunt desgewenst meerdere zoekvelden openen om gerichter te zoeken. Staat het erin, controleer dan of het inderdaad de juiste uitgave/het juiste item is. Zo ja, graag koppelen aan uw kavel. Staat het er niet in? Klik dan op 'item toevoegen', kies de juiste rubriek en vul de velden in. Graag zorgvuldig en zo compleet mogelijk invullen. Zorg ook hier voor duidelijke, scherpe afbeeldingen. Voeg het item toe aan uw kavel.
Meerdere items Wilt u een reeks of een kavel met meerdere items aanbieden? Dat kan, maar is niet verplicht. Let hierbij wel op: deze items of delen uit de reeks dienen afzonderlijk in de catalogus te worden ingevoerd! NB: Hoe meer en hoe uitgebreider de catalogus-items hoe beter, want dit biedt de potentiële bieders meer houvast bij het bieden op uw kavel..
Kavel invoerhulp Platenveiling 1. Wat kan worden ingebracht voor de Platenveiling? LP's, LP boxen en andere gelimiteerde uitgaven op vinyl, singles / 12” singles, 78 RPM / shellacplaten, CD's, CD boxen en andere gelimiteerde uitgaven, muziek DVD's, boeken over muziek, tijdschriften over muziek en andere muziekgerelateerde items.
2. Wat vult u in bij ‘Titel’ Eén item: Artiest / uitvoerenden (streepje) medium (LP / LP Box / CD / CD Box / 7” Single) en tussen haakjes platenmaatschappij en releasenummer en jaar van uitgave. Notatie bij voorkeur in het engels. Voorbeeld: The Beatles – LP Magical Mystery Tour (Capitol SMAL 2835 1967)
Meerdere items: Artiest / uitvoerenden (streepje) Lot of … (onderwerp) LP's / CD's / Singles, etc. Voorbeeld: Various Artists – Lot of 25 British Beat 7” Singles
3. Wat vult u in bij ‘Subtitel’ Eén of meerdere items: Kenmerken. Wat maakt uw item of lot zo aantrekkelijk of bijzonder? Vermeldt eventuele extra’s als gatefold sleeve, original innersleeve. Lyricsheet, poster, klaphoes, originele binnehoes, inlegvel, etc. Voorbeelden: Original US press with gatefold sleeve and booklet
4. Wat vult u in bij ‘Omschrijving’ Eén item: Algemene gegevens van het item, iets over de oorsprong en andere specifieke informatie in maximaal drie regels (30 woorden). In het Nederlands, maar het mag ook tweetalig (NED/ENG) worden ingeleverd. (medium)Artiest (streepje) titel (land van uitgave plus jaar) Grading: keuze uit F (fair – redelijk) / G (good – goed) / VG (very good – zeer goed) / NM (near mint – bijna schoon) / M (mint – als nieuw) + eventuele opmerkingen)
Voorbeelden: LP The Beatles – Magical Mystery Tour (US press 1967) Sleeve (hoes): NM (some small damage in the upper right corner / kleine beschadiging in de rechter bovenhoek) Record (plaat): VG (some small scratches, but plays perfect / enkele kleine krasjes, maar speelt prima) CD box The Beach Boys – The Smile Sessions (German press 2011) Box: NM Discs: M Meerdere items: A. Onder elkaar met steeds een witregel ertussen Voorbeelden: 1. Elvis Costello & The Attractions: LP Punch The Clock (German press 1983) Sleeve: VG Record: NM 2. LP Goodbye Cruel World (German press 1984) Sleeve: VG Record: NM 3. LP Imperial Bedroom (German press 1984) Sleeve: VG (some small damage on the backside) Record: NM B. Bij meer dan 10 items met gelijke conditie kunt u volstaan met: all LP's are in good condition / alle LP's verkeren in goede conditie C. Beëindig uw beschrijving met het aantal items als volgt: (totaal 4)
6. Goede afbeeldingen toevoegen Betere afbeeldingen leiden tot betere resultaten. Daarom hanteren we de volgende criteria: 1. Minimaal 3 unieke afbeeldingen (foto's/scans) verplicht. a. Frontcover / voorzijde item b. Backcover / achterzijde item c. Record and label / Plaat en label 2. Liefst witte of zwarte, egale achter- of ondergrond. 3. Recht van voren of boven fotograferen. Vanuit een schuine hoek geeft een vertekend beeld. 4. Meer foto's? Altijd beter. Bijvoorbeeld close-ups van een aardige afbeelding, tekst, etc. 5. Maak evt. gelijk bruikbare foto's voor de catalogus (voorkant, achterkant).
7. Item(s) toevoegen aan catalogus Eén item Kijk of het item dat u wilt aanbieden in de catalogus staat. Dit kan met de zoekfunctie, u kunt desgewenst meerdere zoekvelden openen om gerichter te zoeken. Staat het erin, controleer dan of het inderdaad de juiste uitgave/het juiste item is. Zo ja, graag koppelen aan uw kavel. Staat het er niet in? Klik dan op 'item toevoegen', kies de juiste rubriek en vul de velden in. Graag zorgvuldig en zo compleet mogelijk invullen. Zorg ook hier voor duidelijke, scherpe afbeeldingen. Voeg het item toe aan uw kavel. Meerdere items Wilt u een reeks of een kavel met meerdere items aanbieden? Dat kan, maar is niet verplicht. Let hierbij wel op: deze items of delen uit de reeks dienen afzonderlijk in de catalogus te worden ingevoerd! NB: Hoe meer en hoe uitgebreider de catalogus-items hoe beter, want dit biedt de potentiële bieders meer houvast bij het bieden op uw kavel..
Kavel invoerhulp Speelgoedveiling 1. Wat kan worden ingebracht voor de Speelgoedveiling? Oud en antiek speelgoed zoals poppen en beren, soldaatjes, oude bordspellen, kaartspellen e.d. , bouwdozen zoals Lego, Meccano, stripgerelateerde zaken zoals b.v. beeldjes, oud blikken speelgoed, modeltreinen en modelauto’s, Disney-collectables enz.
2. Wat vult u in bij ‘Titel’ Naam/soort/titel, fabrikant. Jaartal of leeftijd in een logische volgorde
3. Wat vult u in bij ‘Subtitel’ Extra kenmerken toevoegen die specifiek zijn voor het kavel, zoals bijzonderheden, toepassingen e.d. Belangrijk is dat in ieder geval de staat van het item wordt vermeld. Houdt u dit sober: in matige/redelijke/goede/zeer goede/nieuwstaat, in originele verpakking e.d. Biedt u meer dan 1 item aan? Noteer dan ook het aantal items waaruit het kavel bestaat > (totaal … )
4. Wat vult u in bij ‘Omschrijving’ Extra kenmerken toevoegen die specifiek zijn voor het kavel, zoals bijzonderheden, toepassingen, e.d., maar val niet in herhalingen. Biedt u meer dan 1 item aan? Noteer dan ook de items zoveel mogelijk apart. De tekst van het catalogus-item overnemen heeft geen zin want dat is al zichtbaar bij het toegevoegde item.
5. Wat is de conditie? Belangrijk is dat in ieder geval de staat van het item vermeldt wordt. Hou dit sober: in matige/redelijke/goede/zeer goede/nieuwstaat. Aangezien de bieder zich alleen kan baseren op uw beschrijving en de afbeeldingen is het uitermate belangrijk de conditie duidelijk aan te geven en onregelmatigheden, afwijkingen en beschadigingen te melden en te fotograferen.
6. Goede afbeeldingen toevoegen Betere afbeeldingen leiden tot betere resultaten. Daarom hanteren we de volgende criteria: 1. Minimaal 3 unieke afbeeldingen (foto's/scans) verplicht. 2. hele kavel ook compleet fotograferen. 3. Zorg voor scherpe foto’s, wazige of donkere foto’s schrikt bieders af. 4. Liefst witte of zwarte, egale achter- of ondergrond. 5. Recht van voren of boven fotograferen. Vanuit een schuine hoek geeft een vertekend beeld. 6. Meer foto's? Altijd beter. Bijvoorbeeld close-ups van details etc. 7. Maak evt. gelijk bruikbare foto's voor de catalogus (voorkant, achterkant). Het uploaden van foto’s kan eenvoudig door slepen, zie hiervoor de instructies op de pagina. Wanneer je alle afbeeldingen hebt toegevoegd kun je de volgorde ervan nog wijzigen. De eerste foto wordt in de kavellijst getoond, kies dus voor de meest illustratieve of meest sprekende foto. Maak evt. gelijk bruikbare foto's voor de catalogus (voorkant, achterkant).
7. Item(s) toevoegen aan catalogus Eén item Kijk of het item dat u wilt aanbieden in de catalogus staat. Dit kan met de zoekfunctie, u kunt desgewenst meerdere zoekvelden openen om gerichter te zoeken. Staat het erin, controleer dan of het inderdaad de juiste uitgave/het juiste item is. Zo ja, graag koppelen aan uw kavel. Staat het er niet in? Klik dan op 'item toevoegen', kies de juiste rubriek en vul de velden in. Graag zorgvuldig en zo compleet mogelijk invullen. Zorg ook hier voor duidelijke, scherpe afbeeldingen. Voeg het item toe aan uw kavel. Meerdere items Wilt u een reeks of een kavel met meerdere items aanbieden? Dat kan. Let hierbij wel op: ieder item dient afzonderlijk in de catalogus te worden ingevoerd! NB: Hoe meer en hoe uitgebreider de catalogus-items hoe beter, want dit biedt de potentiële bieders meer houvast bij het bieden op uw kavel.
Kavel invoerhulp Kunstveiling 1. Wat kan worden ingebracht voor de Kunstveiling? De Catawiki Kunstveiling is bedoeld als een veiling voor beeldende kunst. Waar bij reguliere veilinghuizen de categorieën ‘kunst’ en ‘antiek’ vaak worden gecombineerd, richt de Catawiki Kunstveiling zich alleen op de eerste. Via de links naar ‘Opbrengsten eerdere veilingen’ op de veilingpagina (rechterkolom, onder de blokjes ‘Aanbieders’ en ‘Kosten’ ) kunt u zich een beeldvormen van het soort objecten dat is ingebracht. Mocht u twijfel hebben of uw object in de kunstveiling past, dan kunt eerst contact opnemen met de veilingmeester. Het kan u veel tijd besparen. De Kunstveiling is niet bedoeld voor het aanbieden van eigen werk. Al te vaak leidt dit tot teleurstelling, omdat veel werk slechts een fractie opbrengt van wat de maker hoopt en vaak de ondergrens van 75 euro niet haalt. Het is daarom beter om eigen werk onder te brengen in een Catawiki shop, waar men zelf de prijs kan bepalen.
2. Wat vult u in bij ‘Titel’ Zowel in het geval van kunstboeken als kunstwerken In het invulveld ‘Titel’ vult u de volledige naam van de kunstenaar in.
3. Wat vult u in bij ‘Subtitel’ In het geval van kunstboeken Hier vult u het volgende in: Auteur – Titel van het boek / Lot van (aantal) boeken over … In het geval van kunstwerken Bij een kunstwerk vult u het volgende in: Titel van het kunstwerk of beschrijving – de gebruikte techniek en het jaartal
4. Wat vult u in bij ‘Omschrijving’ In het geval van kunstboeken In het veld omschrijving geeft u een duidelijke beschrijving van het boek: uitvoering (bv: softcover, gebonden), afmetingen, aantal pagina’s, wel of geen illustraties, etc. Tevens vult u hier de conditie van het boek in. In het geval van kunstwerken Bij een kunstwerk vult u het volgende in: Oplage?, gesigneerd ? (waar?), afmetingen van het kunstwerk, ingelijst?, literatuur, eventuele bijzonderheden. Tevens vult u hier de conditie van het kunstwerk in.
6. Goede afbeeldingen toevoegen Denk eraan dat de kwaliteit van de foto’s een belangrijke factor is in de verkoopkansen. Zorg voor een aantrekkelijk eerste foto (dat is de foto die in de kavellijst verschijnt) en lever liever teveel dan te weinig foto’s aan. Indien gewenst kunt u bij de veilingmeester een document ‘Over het maken van foto’s’ aanvragen. Gebruik in ieder geval de volgende criteria: 1. 2. 3. 4. 5.
Minimaal 3 unieke afbeeldingen (foto's/scans) verplicht. hele kavel ook compleet fotograferen. Zorg voor scherpe foto’s, wazige of donkere foto’s schrikt bieders af. Liefst witte of zwarte, egale achter- of ondergrond. Recht van voren of boven fotograferen. Vanuit een schuine hoek geeft een vertekend beeld. 6. Meer foto's? Altijd beter. Bijvoorbeeld close-ups van details etc. 7. Maak evt. gelijk bruikbare foto's voor de catalogus (voorkant, achterkant).
7. Item(s) toevoegen aan catalogus Het Catawiki-systeem gaat uit van het principe dat alle veilingkavels ook in de catalogus komen te staan. De meest gangbare rubrieken voor de kunstveiling zijn ‘Boeken’, ‘Prenten/grafiek’ en ‘Tekening/schilderij’ . Er zijn verschillende manieren om kavels in te voeren. Als u ook artikelen aanbiedt in een shop, kunt u een object invoeren in de catalogus en het van daaruit, of vanuit uw shop, aanbieden voor de veiling. Als u zich uitsluitend richt op de veiling, kunt u een veilingbeschrijving maken en die daarna invoeren in de catalogus. In dat geval is de volgende methode de gemakkelijkste en de minst tijdrovende. Het invoerscherm voor de catalogus is, met name voor schilderijen en boeken, veel uitgebreider dan voor de veiling noodzakelijk is. Vul daarom in ieder geval de verplichte velden in, die gemerkt zijn met een rood sterretje. Velden als ‘Waarde’ en ‘Staat’ kunt u openlaten. Het is gemakkelijk om uw eigen beschrijving even te kopiëren en te plakken in een van de info-tekstblokjes onderaan de lijst, zodat u alle gegevens binnen hetzelfde scherm hebt. Van daaruit kunt u dan eenvoudig knippen of slepen naar het betreffende invoerveld. Klik op ‘invoeren’ als u klaar bent. Mocht u te weinig hebben ingevoerd , dan krijgt u vanzelf een foutmelding. Als de kop ‘succesvol ingevoerd’ verschijnt, hebt u voldaan aan de catalogusverplichting.
- Bij kavels die bestaan uit meerdere boeken voert u alleen de belangrijkste titel in. - Bij grote lots met veel objecten is invoeren om praktische redenen niet verplicht.
- Er zijn objecten waarvoor geen passende rubriek voorhanden is, zoals ‘Foto’s’ of ‘Multiples’. In dat geval kunt u deze stap overslaan.
8. Extra informatie De kracht van de Catawiki veilingen schuilt voor een belangrijk deel in het feit dat de meeste kavels worden aangeboden vanaf 1 euro. Het brengt een element van spanning in de veilingen dat er voor zorgt dat de verkoopkansen, en vaak ook de uiteindelijke opbrengst, hierdoor gunstiger uitvallen dan wanneer een object een hogere startprijs heeft. Als stelregel geldt echter wel dat, om de kwaliteit van het aanbod te handhaven, een te veilen object een minimale waarde dient te hebben van 75 euro. In de praktijk is dat niet altijd even eenvoudig in te schatten, maar kavels waarvan de opbrengst naar het oordeel van de veilingmeester daar ver onder zal blijven, kunnen worden geretourneerd. Het aanbieden op de Catawiki kunstveiling is niet vrijblijvend, evenmin als het bieden. Zoals de koper verplicht is een object tegen het door hem geboden bedrag te kopen, is de verkoper verplicht het tegen het hoogste bod te leveren. Bij objecten met een geschatte veilingwaarde van 350 euro of meer kan, in overleg met de veilingmeester, een limiet (=hogere startprijs) worden ingesteld. De limiet kan ten hoogste 50% van de geschatte veilingwaarde bedragen. Mocht deze niet worden gehaald (d.w.z. als er niet op het object wordt geboden), dan bent u bij de kunstveiling geen kosten verschuldigd. Als u van tevoren wilt weten of uw aan te bieden object in aanmerking komt voor een verhoogde startprijs, neemt u dan contact op met de veilingmeester. Heeft u vragen die met deze instructies (nog) niet beantwoord zijn, richt u zich dan tot de veilingmeester. Dit kan via email:
Kavel invoerhulp Wijnveiling 1. Wat kan worden ingebracht voor de Wijnveiling? Kisten wijn, flessen wijn, whisk(e)y’s, armagnac, cognac en aanverwante artikelen of wijngerelateerde items.
2. Wat vult u in bij ‘Titel’ Eén item: Chateau / Domaine naam / Distilleerderij (bv Chateau le Gay) [puntkomma] Naam wijn (bv La Croix de Gay) [streepje] Jaar (bv 1975) [streepje] Aantal flessen (bv 12) Voorbeeld: Chateau Le Gay; La Croix de Gay- 1975 - 12 flessen Meerdere items: Idem als boven alleen een & teken ertussen en het totaal aantal flessen aan het eind. Voorbeeld: Chateau Le Gay; La Croix de Gay- 1975 - 12 flessen & Chateau Mouton; Baronne Philippe – 1 fles – Totaal 13 flessen.
3. Wat vult u in bij ‘Subtitel’ Eén of meerdere items: Subtitel altijd beginnen met Soort (Rode wijn, witte wijn of port etc), [streepje] herkomst (streek en gebied) [streepje] staat van de wijn (op dronk, bewaarwijn of beide of verzamelwijn) Voorbeeld: Rode wijn- Bordeaux Pomerol – op dronk
4. Wat vult u in bij ‘Omschrijving’ Eén item en meerdere items: Algemene gegevens van de flessen.:
De oplages van de flessen
De prijzen die ze gewonnen hebben
Een kleine historie over het Chateau of Domaine of over de wijnmaker.
Tasting notes van de wijn
Houdbaarheid van de fles bv tm 2025
In de omschrijving datgene beschrijven van het item wat belangrijk is, ook de eventuele mankementen o.i.d. Doe dit s.v.p. zorgvuldig. Het heeft geen zin hier de tekst vanuit de catalogus te kopiëren, omdat deze toch onder het kavel komt te staan. Denk ook aan het gebruik van goed Nederlands en kijk de tekst na op spelfouten e.d. Wel is het raadzaam de “tasting note” toe te voegen, daar staat nl vaak bij hoe lang de wijn nog houdbaar is en wanneer hij is geproefd. Vooral belangrijk met oudere wijnen om te weten of deze nog op dronk is. Haal overigens wel altijd de naam weg van degene die de “tasting note” heeft geschreven. De datum moet wel blijven staan.
5. Wat is de conditie? Aangezien de bieder zich alleen kan baseren op uw beschrijving en de afbeeldingen is het uitermate belangrijk de conditie duidelijk aan te geven. Onregelmatigheden, afwijkingen en beschadigingen daarom altijd melden en fotograferen. Drie zaken dienen altijd te moeten worden vermeld:
De staat van de capsule. Nieuw, goed of beschadigd. (Uitleggen hoe en waar beschadigd)
De staat van het etiket. Nieuw, goed of beschadigd. (Uitleggen hoe en waar beschadigd)
De hoogte van de vulling van de fles, Schouder, top schouder, hals, perfect. Etc.
Als de flessen altijd in professionele omstandigheden zijn opgeslagen vermeldt dat dan duidelijk in de omschrijving.
6. Goede afbeeldingen toevoegen Betere afbeeldingen leiden tot betere resultaten. Daarom hanteren we de volgende criteria: 1. Minimaal 2 unieke foto’s zijn verplicht, maar liever drie of meer foto’s . a. Complete fles voorkant b. Duidelijke “hals” foto zodat de vulling van de fles goed kan worden bekeken 2. Liefst witte of egale achtergrond. 3. Recht van voren fotograferen. Vanuit een schuine hoek geeft een vertekend beeld. 4. Meer foto's? Altijd beter. Bijvoorbeeld close-ups van een aardige detail etc.
7. Item(s) toevoegen aan catalogus Eén item Kijk of het item dat u wilt aanbieden in de catalogus staat. Dit kan met de zoekfunctie, u kunt desgewenst meerdere zoekvelden openen om gerichter te zoeken. Staat het erin, controleer dan of het inderdaad de juiste uitgave/het juiste item is. Zo ja, graag koppelen aan uw kavel. Staat het er niet in? Klik dan op 'item toevoegen', kies de juiste rubriek en vul de velden in. Graag zorgvuldig en zo compleet mogelijk invullen. Zorg ook hier voor duidelijke, scherpe afbeeldingen. Voeg het item toe aan uw kavel. Meerdere items Wilt u een reeks of een kavel met meerdere verschillende flessen aanbieden of een verticale reeks? Dat kan. Let hierbij wel op: deze flessen uit de reeks dienen afzonderlijk in de catalogus te worden ingevoerd! NB: Hoe meer en hoe uitgebreider de catalogus-items hoe beter, want dit biedt de potentiële bieders meer houvast bij het bieden op uw kavel.
Kavel invoerhulp Natural History 1. Wat kan worden ingebracht voor de Natural History veiling? Fossielen, mineralen, schelpen, gebruiksvoorwerpen gemaakt door onze voorouders (voor onze tijdsrekening), schedels van (nog niet) uitgestorven dieren, opgezette dieren en jachttrofeeën. Een kavel kan bestaan uit één bijzonder stuk, uit meerdere items of uit een complete verzameling.
2. Wat vult u in bij ‘Titel’ Fossielen: Voorbeeld titel:
Fossiele vis – Mene rhombea – plaat 12 x 26 cm Fossiele tand – Mammuthus primigenius – 30 cm
Dus: Algemene beschrijving van het fossiel [spatie] [streepje][spatie] Naam [spatie][streepje] [spatie] lengte van het fossiel zelf of afmetingen van de plaat waarin het fossiel bewaard is Bij meerdere stukken: Lot fossiele tanden (3st) - Mammuthus primigenius – 18/21/30 cm N.B.: Maak in ieder geval duidelijk om hoeveel fossielen het gaat.
Mineralen: Voorbeeld titel:
Gepolijste steen – Lapis lazuli – 12 x 5 cm Mineraal – Rookquartz – 30 x 40 cm
Dus: Algemene beschrijving van het mineraal [spatie] [streepje][spatie] Naam [spatie][streepje] [spatie] lengte van het kristal zelf of afmetingen van het stuk Bij meerdere stukken: Verzameling kristallen (10st) - Allerlei – 5 tot 10 cm N.B.: Maak in ieder duidelijk om hoeveel stukken het gaat. Bij een grote variatie wordt de gedetailleerde beschrijving ingegeven in de ‘Omschrijving’. (Zie verder)
Prehistorische gebruiksvoorwerpen: Voorbeeld titel:
Prehistorisch vuistbijl of Biface – 15,3 cm
Dus: Algemene beschrijving van het prehistorische voorwerp [spatie][streepje] [spatie] lengte van het prehistorische voorwerp
Bij meerdere stukken: Lot prehistorische pijlpunten (8st) – 2,1 tot 3,5 cm N.B.: Maak in ieder geval duidelijk om hoeveel stukken het gaat. Andere objecten: Voorbeeld titel:
Schedel van een waterbuffel – 53 x 40 cm. Lot van 3 opgezette vogels – 25, 30, 32 cm Verzameling insecten in kist met glazen deksel – 30 x 40 cm
Dus: Algemene beschrijving van het voorwerp of de voorwerpen [spatie][streepje] [spatie] afmetingen van het of de voorwerpen.
3. Wat vult u in bij ‘Subtitel’ Fossielen: Voorbeelden: Eoceen (40-50 milj j) – Monte Bolca, Italië Pleistoceen (35000 j) – Noordzee, Nederland Dus : Geologische ouderdom [haakje] aantal jaren sinds heden (*)[haakje] [spatie] [streepje][spatie] Vindplaats zo precies mogelijk Hier geen reclame-taal gebruiken als: Uniek, zeldzaam, slechts gekend uit x exemplaren, museumstuk. (*) Om de geologische ouderdom te bepalen kan gebruik gemaakt worden van de onderstaande geologische tijdschaal. Indien deze niet gekend is dan zal de veilingmeester de ontbrekende delen zoveel mogelijk aanvullen.
Mineralen: Voorbeeld titel:
Badajakhsjan, Afghanistan Cave in Rock, Illinois, VS
Dus: Algemene beschrijving van de vindplaats of afkomst van het mineraal Prehistorische gebruiksvoorwerpen: Voorbeelden: Acheulean (500000 j) – Sahara woestijn, Mauretanië Dus : Geologische ouderdom [haakje] aantal jaren sinds heden (*)[haakje] [spatie] [streepje][spatie] Vindplaats zo precies mogelijk (*) Om de geologische ouderdom te bepalen kan gebruik gemaakt worden van de onderstaande geologische tijdschaal. Zoals je zal merken is er een verschil tussen Europese en Afrikaanse stukken. Indien deze niet gekend is dan zal de veilingmeester de ontbrekende delen zoveel mogelijk aanvullen.
Andere objecten: Voorbeeld titel:
Congo, Afrika
Dus: Algemene beschrijving van de vindplaats of afkomst van het mineraal Belangrijke opmerking: Heel wat dieren zijn beschermd en de dieren zelf, hun schedels, ivoor, pluimen en objecten vervaardigd hiervan kunnen niet legaal verkocht worden tenzij ze voorzien zijn van een certificaat (cites). Indien het voorgestelde stuk voorzien is van een certificaat dan dient dit hier vermeld te worden. Voorbeeld: Congo, Africa – Slagtand is voorzien van cites certificaat. Meer info op http://www.cites.org/eng/disc/how.php
4. Wat vult u in bij ‘Omschrijving’ Algemene gegevens van het item(s). Beschrijf zonder overdrijven de conditie van de items. Geef aan indien er beschadigingen zijn of waar bepaalde stukken gerestaureerd zijn. Het is bij mineralen ook belangrijk duidelijk aan te geven of het over natuurlijke kristallen gaat, of de kristallen gepolijst zijn en dergelijke. Belangrijk voor deze veiling is een juiste weergaven van de afmetingen van het object of de objecten. Deze is in veel gevallen bepalend voor de waarde en valt moeilijk op te maken uit foto’s. Ook een duidelijk idee geven van het gewicht kan van belang zijn (transport). Schrijf in normaal Nederlands, dus alleen hoofdletters en leestekens waar ze noodzakelijk zijn. Relevante bijzonderheden wel vermelden. Zo is het ook belangrijk te vermelden of het object geleverd wordt met een statief of niet.
5. Goede afbeeldingen toevoegen Betere afbeeldingen leiden tot betere resultaten. Daarom hanteren we de volgende criteria: 1. Minimaal 3 unieke eigen gemaakte afbeeldingen zijn verplicht. Hou er rekening mee dat voor kwalitatieve detailafbeeldingen een camera noodzakelijk is (hoeft niet duur te zijn). Tracht eveneens foto’s bij te voegen die een beter zicht geven op beschadigingen en restauraties. 2. Bij een kavel met meerdere items, als eerste foto een overzichtfoto van de complete kavel plaatsen. 3. Liefst een witte of zwarte, egale achter- of ondergrond gebruiken. Zeker bij mineralen is het belangrijk er voor te zorgen dat je foto’s een zo juist mogelijke kleurweergave hebben.
6. Item(s) toevoegen aan catalogus Hoe meer en hoe uitgebreider de catalogus-items hoe beter, want dit biedt de potentiële bieders meer houvast bij het bieden op uw kavel. Ook worden bieders via e-mail wanneer een op de hoogte gebracht als een item uit de catalogus aangeboden wordt op een veiling. Eén item Kijk of het item dat u wilt aanbieden in de catalogus staat. Dit kan met de zoekfunctie, u kunt desgewenst meerdere zoekvelden openen om gerichter te zoeken. Staat het erin, controleer dan of het inderdaad helemaal overeenstemt met het item in uw bezit. Zo ja, koppelen aan uw kavel. Staat het er niet in, of wijkt uw exemplaar op essentiële punten af? Klik dan op 'item toevoegen', kies de juiste rubriek en vul de velden in. Graag zorgvuldig en zo compleet mogelijk invullen. Zorg ook hier voor duidelijke, scherpe afbeeldingen. Voeg het item toe aan uw kavel. Erg handig is de kopieerfunctie: kies een bestaand item in de catalogus dat vergelijkbaar is, en druk op ‘kopiëren item’. U kan de kopie bewerken, de nodige velden aanpassen en dan Bewaren. Vergeet niet het woord ‘kopie’ te wissen in de titel.
Vanuit een geopend item in de catalogus kan u meteen een kavel aanmaken voor een veiling: -klik rechts in het scherm onder DIT ITEM op Aanbieden voor veiling -klik op Nieuw kavel aanmaken -klik op Toevoegen Meerdere items Wilt u een reeks of een kavel met meerdere items aanbieden? Dat kan. Let hierbij wel op: deze items dienen afzonderlijk in de catalogus te worden ingevoerd! Vanuit een geopend item in de catalogus kan u meteen een volgend item toevoegen aan een veilingkavel: de werkwijze is identiek zoals hierboven beschreven, maar in plaats van Klikken op Nieuw kavel toevoegen, klikken op Toevoegen aan kavel: (dan kavel selecteren)..
Kavel invoerhulp Keramiek- en glasveiling 1. Wat kan worden ingebracht voor de Keramiek- en glasveiling? Kavels bestaand uit 1 of meerdere objecten die gemaakt zijn van aardewerk, steengoed, porselein en glas, met een waarde van € 75,- of meer. Denk aan antiek Chinees porselein, retro aardewerk uit de sixties en seventies, Leerdam glas, serviezen, tegels, studio pottery uit binnenen buitenland etc.
2. Wat vult u in bij ‘Titel’ In de titel geeft u aan wat de kavel inhoudt: het soort object, aantal, herkomst etc. Doe dit beknopt maar duidelijk, aangezien potentiële geïnteresseerden in uw kavel primair op basis van deze tekst beoordelen of zij verder gaan kijken. Voorbeeld: Plateelbakkerij Flora Rumba vaas, model 1043
3. Wat vult u in bij ‘Subtitel’ Voer hier, zover bekend, de (globale datering van het object of de objecten in, gevolgd door een komma en daarna de plek van herkomst. Voorbeeld: Ca. 1965, Leerdam of Midden 20e eeuw, Gouda
4. Wat vult u in bij ‘Omschrijving’ Voer hier de omschrijving van de kavel in. Belangrijke zaken zijn de conditie van het object of de objecten, het materiaal (aardewerk, steengoed, porselein, glas of kristal), de hoeveelheid objecten in de kavel en de afmetingen van het object of de objecten. Gebruik duidelijke taal en let op de spelling. Let er op zoveel mogelijk relevante informatie toe te voegen. Te weinig tekst kan tot onduidelijkheden leiden over de kavel, te veel tekst kan kopers afleiden van wat werkelijk wordt aangeboden. Voorbeeld: Grote vaas van aardewerk, gemaakt bij Plateelbakkerij Flora in Gouda. Decor Rumba is uitgevoerd tussen 1958 en 1961. Model 1043 is de derde in een opeenvolgende serie van vier modellen (10411044). Uitstekende conditie, hoogte ca. 21,5 cm.
5. Wat is de conditie? Aangezien de bieder zich alleen kan baseren op uw beschrijving en de afbeeldingen is het uitermate belangrijk de conditie duidelijk aan te geven. Zorg er dus voor dat onregelmatigheden, afwijkingen en beschadigingen duidelijk vermeld worden en (indien mogelijk) ook zichtbaar zijn op een van de foto’s.
6. Goede afbeeldingen toevoegen Betere afbeeldingen leiden tot betere resultaten. Neem daarom de volgende richtlijnen in acht: 1. Voeg minimaal 3 unieke afbeeldingen (foto’s of scans toe aan de kavel. Meer dan drie kan wenselijk zijn, maar zorg er wel voor dat de extra foto’s een toegevoegde waarde hebben. 2. Maak gebruik van een egale achter- en ondergrond en zorg voor een goede belichting. 3. Neem de foto’s recht van voren of van boven. Foto’s die vanuit een schuine hoek zijn genomen geven een vertekend beeld van het object.
7. Item(s) toevoegen aan catalogus Het Catawiki-systeem gaat uit van het principe dat veilingkavels ook in de catalogus komen te staan. In het geval van de keramiek- en glasveiling zal dit normaal gesproken in de rubrieken ‘Keramiek’ en ‘Glas en kristal’ zijn. Kijk of het item dat u wilt aanbieden in de catalogus staat. Dit kan met de zoekfunctie; u kunt desgewenst meerdere zoekvelden openen om gerichter te zoeken. Staat het item in de catalogus, controleer dan of het inderdaad het juiste item is. Als dit het geval is, koppelt u het aan de kavel. Staat het item niet in de catalogus? Klik dan op 'item toevoegen', kies de juiste rubriek en vul de velden in. Het invoerscherm voor de catalogus is uitgebreider dan voor de veiling noodzakelijk is. Vul daarom in ieder geval de verplichte velden in, die gemerkt zijn met een rood sterretje. Zorg ook hier voor duidelijke, scherpe afbeeldingen. Koppel vervolgens het item aan de kavel. Bij kavels die bestaan uit meerdere objecten dient u in ieder geval 1, voor de kavel kenmerkend, item te koppelen aan de catalogus.
8. Extra informatie Hebt u vragen die met deze instructies (nog) niet beantwoord zijn, neem dan contact op met de veilingmeester. Dit kan via email:
Kavel invoerhulp Fotografica veiling 1. Wat kan worden ingebracht voor de Fotografica veiling? Oude, antieke en bijzondere foto- en filmcamera’s van alle mogelijke merken. Maar ook accessoires, toebehoren, projectoren, fotoboeken, (verre)kijkers en donkere kamer artikelen. Alles met een minimale verwachte opbrengst van €75,00 kunt u aanbieden. Haalt een artikel dit niet dan kunt u ook meerdere artikelen samenvoegen in 1 kavel.
2. Wat vult u in bij ‘Titel’ Merk + typenaam + type toevoeging, bouwjaar (jaartal). Voor boeken vult u de titel van het boek in. Wanneer u meerdere artikelen in het kavel heeft, begint u de titel met “ Kavel” en vermeldt u het aantal items.
3. Wat vult u in bij ‘Subtitel’ Extra kenmerken toevoegen die specifiek zijn voor het kavel, zoals bijzonderheden. In ieder geval vermeldt u hier de staat van het item dat wordt geveild. Houdt dit sober : in matige / redelijke / goede / zeer goede / nieuwstaat, in originele verpakking.
4. Wat vult u in bij ‘Omschrijving’ Extra kenmerken toevoegen die specifiek zijn voor het item, zoals lens, sluiter etc. Maar val niet in herhalingen. Geef verder aan van welk materiaal het item gemaakt is, filmformaat, eventueel negatief- en of plaatformaat, land van herkomst en werkend of niet werkend. Biedt u meerdere items in een kavel aan, omschrijf dan alles zoveel mogelijk apart.
5. Wat is de conditie? Belangrijk is in ieder geval dat de staat van het item vermeld wordt. Houdt dit sober: in matige / redelijke / goede / zeer goede / nieuwstaat, in originele verpakking. Aangezien de bieder zich alleen kan baseren op de beschrijving en de afbeeldingen is het uitermate belangrijk de conditie duidelijk aan te geven en onregelmatigheden, afwijkingen en beschadigingen te melden en te
6. Goede afbeeldingen toevoegen Betere afbeeldingen leiden tot betere resultaten in de veiling. Daarom hanteren we de volgende criteria: 1. Minimaal 3 unieke afbeeldingen/ scans verplicht. 2. Het hele kavel ook compleet fotograferen. 3. Zorg voor scherpe foto’s. Wazige en donkere foto’s schrikken bieders af. 4. Liefst witte of zwarte egale ondergrond en achtergrond. Veel ruis in de foto’s, zoals zichtbare andere artikelen leiden de bieder af van het kavel. 5. Minimaal een afbeelding van de voorkant, zijkant en achterkant. 6. Meer foto’s? Altijd beter, zoals close-ups, details etc. 7. Maak eventueel gelijk bruikbare foto’s voor de Catawiki catalogus (voorkant en achterkant). 8. Gebruik géén foto’s van internet. Vaak rust hier copyright op of staat er een logo door de foto’s heen. Het uploaden van foto’s kan eenvoudig door slepen, zie hiervoor de instructies op de pagina. Wanneer je alle afbeeldingen hebt toegevoegd, kun je de volgorde nog eenvoudig wijzigen. De eerste foto wordt in de kavellijst getoond, kies dus voor de meest illustratieve of meest sprekende foto.
7. Item(s) toevoegen aan catalogus Eén item Kijk of het item dat u wilt toevoegen in de catalogus staat. Dit kunt u met de zoekfunctie, u kunt desgewenst meerdere zoekvelden openen om gerichter te zoeken. Staat het item er in, dan kunt u dit koppelen aan uw kavel. Staat het er niet in, klik dan op toevoegen, kies de juiste rubriek en vul de velden in. Graag zorgvuldig en zo complete mogelijk. Zorg ook hier voor scherpe en duidelijke afbeeldingen. Voeg het item toe aan uw kavel. Meerdere items Wilt u een kavel met meerdere items aanbieden en koppelen aan de catalogus? Dat kan. Let hierbij wel op: ieder item dient dan afzonderlijk in de catalogus te worden ingevoerd. NB: Hoe meer en hoe uitgebreider de catalogus-items, hoe beter, wat dit biedt de potentiële bieder meer houvast bij het bieden op uw kavel.