BIKSADY
26. Árverés 20. századi modern művészet, design 2015. március 18. szerda 18 óra
BIKSADY
1. Gerd Arntz (1900-1989)
2. Gerd Arntz (1900-1989)
3. Christian Schad (1894-1982)
4. Augustin Tschinkel (1905-1983)
5. Thilo Maatsch (1900-1983)
Laktanya, 1927 / Barrack, 1927 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: G. Arntz; V
Börtön, 1927 / Prison, 1927 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: G.Arntz; IV
Cirkusz, 1925 / Circus, 1925 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Christian Schad 1925
43*32,5 cm
43*32,5 cm
15*12 cm
Kompozíció, 1922 / Composition, 1922 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo, 1922 számozott / numbered: 29/100
36 000 Ft 120 €
36 000 Ft 120 €
55 000 Ft 190 €
Anya és gyermek, (1936) Mother and child, (1936) linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: aug. tschinkel számozott / numbered: 34/100 49*35 cm
55 000 Ft 190 €
6. Thilo Maatsch (1900-1983)
7. Kassák Lajos (1887-1967)
Kompozíció, 1922 / Composition, 1922 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1922 számozott / numbered: 15/100
MA Kompozíció / MA Composition szitanyomat, papír, kollázs silkscreen on paper, collage jelzett / signed: Kassák (pecsételt/stamped)
30,5*43 cm
21,5*19,5 cm
30,5*43 cm
50 000 Ft 170 €
55 000 Ft 190 €
50 000 Ft 170 €
Kiadó / Publisher: Editions Panderma Carl Laszlo, Basel, 1973
11. Kassák Lajos (1887-1967)
Házak, 1928 / Houses, 1928 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: TM 28
Kompozíció / Composition linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák
32,5*25 cm
25,5*19 cm
120 000 Ft 410 €
55 000 Ft 190 €
Híd, 1924 / Bridge, 1924 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1924 számozott / numbered: 21/100 30,5*43 cm
50 000 Ft 170 €
Kiadó/Publisher: Editions Panderma Carl Laszlo, Basel, 1973
50 000 Ft 170 €
9. Augustin Tschinkel (1905-1983)
8. Thilo Maatsch (1900-1983)
Munkások, (1932) / Workers, (1932) linometszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: aug.tschinkel
Csúcsok, 1922 / Peaks, 1922 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1922 számozott / numbered: 15/100
28*28 cm
55 000 Ft 190 €
10. Thilo Maatsch (1900-1983)
14. Thilo Maatsch (1900-1983)
43*30 cm
15. Thilo Maatsch (1900-1983) Formák, 1924 / Shapes, 1924 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1924 számozott / numbered: 21/100 30,5*43 cm
50 000 Ft 170 €
13. Christian Schad (1894-1982)
12. Kassák Lajos (1887-1967)
Csók, 1972 / Kiss, 1972 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Schad 72 számozott / numbered: 51/100
MA képeskönyv, 1922 / MA Picture-book, 1922 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Kassák 1922 (nyomtatott/printed) sérült / damaged 32*25 cm
65,5*50 cm
60 000 Ft 200 €
130 000 Ft 440 €
16. Thilo Maatsch (1900-1983) Kompozíció, 1922 / Composition, 1922 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1922 számozott / numbered: 15/100 29,5*43 cm
50 000 Ft 170 €
17. Thilo Maatsch (1900-1983) Város, 1924 / City, 1924 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1924 számozott / numbered: 21/100 30,5*43 cm
50 000 Ft 170 €
BIKSADY
18. Legéndy József (1927-)
19. Wim&Wim jelzéssel
20. Legéndy József (1927-)
Fegyverbe / With guns fametszet, papír / woodcut on paper
Civilizáció, 1954 / Civilization, 1954 rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Wim&Wim, 1954
Előre / Forward fametszet, papír / woodcut on paper
32*24 cm
16 000 Ft 50 €
49,5*34,5 cm
16 000 Ft 50 €
23. Molnár C. Pál (1894-1984)
Pszeudó ambíció / Pseudo ambition rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Gross-Bettelheim
Nyomdában / In press linometszet, papír / linocut on paper
29*22 cm
10 000 Ft 30 €
26. Borsos Miklós (1906-1990)
27. Barcsay Jenő (1900-1988)
Alak konstruktív térben / Figure in constructive space rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: BM (nyomtatott/printed)
Fiú portréja / Portrait of a boy rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Barcsay
12*8 cm
29*20 cm
14 000 Ft 50 €
80 000 Ft 270 €
30. Ludwig Hohlwein (1874-1949) Lóverseny / Horse race litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Ludwig Hohlwein (nyomtatott/printed) 37*38 cm
280 000 Ft 950 €
31. Járitz Józsa (1893-1986) Jóga / Yoga szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Jaritz 28*46 cm
80 000 Ft 270 €
19,5*13 cm
36 000 Ft 120 €
24. Schönberger Armand (1885-1974) Csendélet, 1935 / Still life, 1935 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: Schönberger 1935
30,5*22,5 cm
95 000 Ft 320 €
Zenekar / Band litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Leon (nyomtatott/printed) Leon Alex
49,5*34,5 cm
20 000 Ft 70 €
22. Gross-Bettelheim Jolán (1900-1972)
21. Leon Alex (1907-1944)
25. Gáborjáni Szabó Kálmán (1897-1955) Amalfi, 1931 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: G. Szabó Kálmán
50*34 cm
120 000 Ft 410 €
28*21 cm
28 000 Ft 90 €
28. Péri László (1899-1967)
29. Frantisek Kupka (1871-1957)
Arisztokrata portréja / Portrait of an aristocrat tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Peri
Kompozíció szoborral Composition with statue szén, papír / coal on paper
15*12 cm
11*6 cm
70 000 Ft 240 €
32. Borsos Miklós (1906-1990) Zerge, 1979 / Chamois, 1979 lavírozott tus, papír / wash-ink on paper jelzett / signed: BM 78 Tihany
180 000 Ft 610 €
33. Hincz Gyula (1904-1986) Kompozíció / Composition rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Hincz Gy
32,5*49 cm
20*38 cm
40 000 Ft 140 €
18 000 Ft 60 €
BIKSADY
34. Szántó Piroska (1913-1998) Kompozíció, 1965 / Composition, 1965 gouache, akvarell, papír gouache, watercolor on paper jelzett / signed: Szántó Piroska Klárinak 1965 Karácsony Senki másnak 77*55 cm
120 000 Ft 410 €
35. Szalay Lajos (1909-1995) Sors fonala, 1988 Thread of fate, 1988 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Szalay 88 57*44,5 cm
20 000 Ft 70 €
36. Giovanni Macciotta (1927-1993) Arcok, 1962 / Faces, 1962 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Macciotta 62 számozott / numbered: 51/250 sérült / damaged 28*18 cm
46 000 Ft 160 €
39. Czumpf Imre (1898-1973)
40. Melocco Miklós (1935-)
Utak a falu felé, 1932 / Roads to the village, 1932 Nőszirom, 1984 / Woman petal, 1984 szén, tus, papír / coal, ink on paper szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Czumpf Imre 1932 jelzett / signed: Melocco 84
42*43 cm
60 000 Ft 200 €
Kertben / In garden tempera, olajpasztell, papír / tempera, oilpastel on paper jelzett / signed: Gaál Sándor 36*46 cm
12 000 Ft 40 €
35*26 cm
60 000 Ft 200 €
42. Gaál Sándor (1898-1979)
40 000 Ft 140 €
120 000 Ft 410 €
90 000 Ft 310 €
28 000 Ft 90 €
25*33 cm
65*41 cm
64*48 cm
58*45 cm
14 000 Ft 50 €
Mózes a kőtáblákkal (1956) Moses and the stonetables (1956) litográfia, papír / lithograph on paper
45. Georges Braque (1882-1963)
46. Barta Mária (1897-1969)
Nő gyümölccsel, 1926 / Woman with fruit, 1926 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Braque 26
Alakok / Figures zománc / enamel jelzett / signed: BM
45,5*27,5 cm
23*11 cm
140 000 Ft 470 €
18 000 Ft 60 €
49. Hans Krenn (1932-2007)
50. Gerhard Andrées (1936-)
Tryptichon rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Krenn számozott / numbered: 36/90
Gute Aussicht, 1978 litográfia, papír / lithography on paper jelzett / signed: G. Andrées 78 számozott / numbered: 33/75
65*49 cm
65*43 cm
64*48 cm
90 000 Ft 310 €
90 000 Ft 310 €
90 000 Ft 310 €
48. Gerhard Andrées (1936-) Atelier, 1977 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: G Andrées 77 számozott / numbered: 33/77
Irén / Irene színezett szitanyomat, papír coloured silkscreen on paper jelzett / signed: Szász számozott / numbered: 40/100
55 000 Ft 190 €
d: 32,5 cm
44. Marc Chagall (1887-1985)
38. Szász Endre (1926-2003)
70*50 cm
Csónakos, 1944 / Boatman, 1944 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Tolan Joan
43. Erich Brauer (1929-)
Átjárások, 1978 / Passages, 1978 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: G. Andées 78 számozott / numbered: 33/75
Tanya és táj, 2006 / Farm and landscape, 2006 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Fürjesi Tanya és táj 2006 számozott / numbered: E.A. 1/1
41. Tolan Joan jelzéssel
"Das Bewegungszeug" litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Brauer számozott / numbered: 16/100
47. Gerhard Andrées (1936-)
37. Fürjesi Csaba (1969-)
51. Gerhard Andrées (1936-) Perspektívák, 1978 / Perspectives, 1978 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: G. Andrées 78 számozott / numbered: 33/75 64*48 cm
90 000 Ft 310 €
BIKSADY
52. Günter Gritzner (1943-)
53. Günter Gritzner (1943-)
54. Günter Gritzner (1943-)
Salvator Dali, 1974 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Gritzner 74 számozott / numbered: 28/70
Jimi Hendrix, 1974 litográfia, karton / lithograph on cardboard jelzett / signed: Gritzner 74 számozott / numbered: 28/70
Timothy Leary, 1974 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Gritzner 1974 számozott / numbered: 28/70
52*40 cm
52*40 cm
52*38 cm
42*33 cm
80 000 Ft 270 €
80 000 Ft 270 €
80 000 Ft 270 €
60 000 Ft 200 €
56. Hans Krenn (1932-2007) Nem akarom látni a piros felhőket!, 1967 I do not want to see the red clouds!, 1967 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Krenn számozott / numbered: 20/100 28*28
65 000 Ft 220 €
Kiadó / Publsher: Panderma Verlag Basel, Carl Laszlo 1967
57. Hans Krenn (1932-2007) Ki mondja, hogy... / Who says that... szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Krenn számozott / numbered: 20/100 28*28 cm
60 000 Ft 200 €
60. Yves Laloy (1920-1999)
59. Friedrich Schröeder-Sonnenstern (1892-1982)
A felemelt kéz, 1967 / The raised hand, 1967 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Krenn számozott / numbered: 20/100
Hantipporine litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: FSCHS
28*28 cm
50 000 Ft 170 €
65 000 Ft 220 €
62. Yves Laloy (1920-1999)
22*22 cm
80 000 Ft 270 €
44 000 Ft 150 €
Száj / Mouth litográfia, papír / lithograph on paper
59*42 cm
50 000 Ft 170 €
66. Thilo Maatsch (1900-1983)
65. Yves Laloy (1920-1999)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Y. Laloy
42*60,5 cm
41*59,5 cm
13*20 cm
110 000 Ft 370 €
140 000 Ft 470 €
63. Peter Stämpfli (1937-)
Hommage Á et Á L Empereur Constantin szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Y. Laloy
120 000 Ft 410 €
64. Yves Laloy (1920-1999)
120 000 Ft 410 €
19,5*27 cm
Arc / Face litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Laloy
22*22 cm
Metafizika kakassal, 1964 / Metaphysics with rooster, 1964 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Sonnenstern 1964
58. Hans Krenn (1932-2007)
61. Yves Laloy (1920-1999)
Minta sor / Pattern line szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Laloy
55. Friedrich Schröeder-Sonnenstern (1892-1982)
Kompozíció / Composition akvarell, tus, papír / watercolor, ink on paper jelzett / signed: 2888 Thilo
32*31 cm
67. Yves Laloy (1920-1999) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Y. Laloy 49*69 cm
220 000 Ft 750 €
BIKSADY
68. Bálint Endre (1914-1986) Kompozíció VII, 1985 / Composition VII, 1985 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Bálint 85 számozott / numbered: EA V/XV 52*38 cm
50 000 Ft 170 €
72. Hansjörg Mattmüller (1923-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: H Mattmüller 30*21 cm
60 000 Ft 200 €
76. Joel Stein (1926-) Monotype, 1962 monotípia, papír kartonra kasírozva monotype on paper, pasted on cardboard jelzett / signed: Joel Stein 62 26*24 cm
65 000 Ft 220 €
80. Korniss Dezső (1908-1984) Mese, 1980 / Fable, 1980 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Korniss 80 számozott / numbered: 48/50 50*65 cm
40 000 Ft 140 €
69. Stephane Kilar (1935-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Kilar számozott / numbered: 16/75
70. Bálint Endre (1914-1986) Kompozíció II, 1985 / Composition II, 1985 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Bálint 85 számozott / numbered: EA V/XV
47*37 cm
52*38 cm
36 000 Ft 120 €
50 000 Ft 170 €
73. Hansjörg Mattmüller (1923-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: H. Mattmüller 30*21 cm
71. Stephane Kilar (1935-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Kilar számozott / numbered: 39/75 47*37 cm
36 000 Ft 120 €
75. Hansjörg Mattmüller (1923-)
74. Hansjörg Mattmüller (1923-)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: H. Mattmüller
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Mattmüller
30*21 cm
30*21 cm
60 000 Ft 200 €
77. Amelio Roccante (1927-) Il Robomondo di Roccamonte, 1970 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Roccamonte 70 60*41,5 cm
60 000 Ft 200 €
81. Paul Jenkins (1923-) Metamorfosis II. / Metamorphosis II. litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Paul Jenkins számozott / numbered: 23/200 43*81 cm
80 000 Ft 270 €
42 000 Ft 140 €
42 000 Ft 140 €
78. Josef Mikl (1929-2008)
79. Hansjörg Mattmüller (1923-)
Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Mikl számozott / numbered: 69/230
29,5*21 cm
60 000 Ft 200 €
30*21 cm
50 000 Ft 170 €
82. Bálint Endre (1914-1986) Kompozíció, 1969 / Composition, 1969 monotípia, papír / monotype on paper jelzett / signed: Bálint 69 20*30 cm
180 000 Ft 610 €
BIKSADY
Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Bischof számozott / numbered: 137/230 29*21 cm
60 000 Ft 200 €
87. Kolozsváry Zsigmond (1899-1983) Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Kolos-vary
26 000 Ft 90 €
Ikarusok, 1978 / Icaruses, 1978 olaj, homok, fa / oil, sand on wood jelzett / signed: Szász Károly 1978 VII. 30
130 000 Ft 440 €
88. Rudolf Hervé (1910-2007)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Hencze számozott / numbered: 30/60
20 000 Ft 70 €
20 000 Ft 70 €
19,5*14,5 cm
80 000 Ft 270 €
92. Hencze Tamás (1938-)
120 000 Ft 410 €
48*47 cm
70*50 cm
86. Walter Wahlstedt (1898- 1972) Figure marine I., 1922/66 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Wahlstedt 1922/66, Figure marine I. 27*17,5 cm
36 000 Ft 120 €
89. Stephan Belohradsky (1930-) Kompozíció, 1973 / Composition, 1973 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: St. Belohradsky 73 42*29,5 cm
90 000 Ft 310 €
60 000 Ft 200 €
56*48 cm
Kompozíció, 1981 / Composition, 1981 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Konok
Cím nélkül, 1959 / Untitled, 1959 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Rainer 959
41,5*29,5 cm
98*66 cm
96. Konok Tamás (1930-)
Amőbák, 1983 / Amoebas, 1983 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Szeift 983
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: R Hervé számozott / numbered: E.A.
41*32 cm
91. Szász Károly István (1909-1979)
85. Arnulf Rainer (1929-)
84. Szeift Béla (1944-)
83. Peter Bischof (1934-)
93. Martyn Ferenc (1899-1986) Kompozíció / Composition tus, akvarell, papír / ink, watercolor on paper 26,5*18 cm
120 000 Ft 410 €
90. Rudolf Hervé (1910-2007) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: R Hervé számozott / numbered: E.A. 41,5*29,5 cm
60 000 Ft 200 €
94. Arturo Bonfanti (1905-1978) Kompozíció, 1964 / Composition, 1964 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Bonfanti 64 33,5*33,5 cm
24 000 Ft 80 €
95. Szász Károly István (1909-1979) Paganini, 1973 akvarell, ceruza, papír watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Szász Károly István 1973.3.18 30*21 cm
60 000 Ft 200 €
97. Barta Lajos (1889-1986)
98. Kemény Zoltán (1907-1965)
Kompozíció, 1963 / Composition, 1963 vöröskréta, papír / red chalk on paper jelzett / signed: Lajos Barta 1963 Paris
Kompozíció / Composition domborított fólia / embossed foil jelzett / signed: Kemény
21*29,5 cm
11*17 cm
80 000 Ft 270 €
42 000 Ft 140 €
BIKSADY
100. Carlos Cruz-Diez (1923-) Kompozíció / Composition szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi 30*29 cm
85 000 Ft 290 €
101. Carlo Vivarelli (1919-1986) Kompozíció, 1971 / Composition, 1971 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vivarelli számozott / numbered: 91/100 60*60 cm
34 000 Ft 120 €
99. Gregorio Vardanega (1923-2007)
102. Louise Loeber (1894-1983)
Etalement polychrome, 1975 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Vardanega 1975 Etalement polychrome
Kompozíció, 1928 / Composition, 1928 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Lou Loeber '28 számozott / numbered: 38/100
50*50 cm
49*35,5 cm
650 000 Ft 2 200 €
103. Getulio Alviani (1939-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: G. Alviani számozott / numbered: 6/100 60*41,5 cm
140 000 Ft 470 €
190 000 Ft 640 €
Kiadó / Publsher: Galerie Werner Kunze Mappe II.
104. Getulio Alviani (1939-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: G. Alviani számozott / numbered: 6/100 60*41,5 cm
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: BAS számozott / numbered: 38/100
109. Getulio Alviani (1939-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: G. Alviani számozott / numbered: 6/100
49*35,5 cm
60*41,5 cm
95 000 Ft 320 €
140 000 Ft 470 €
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Getulio Alviani; p.d.a. számozott / numbered: III/V 70*48 cm
140 000 Ft 470 €
108. Beöthyné-Steiner Anna (1902-1985)
105. Getulio Alviani (1939-)
240 000 Ft 810 €
110. Marcello Morandini (1940-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: M. Morandini számozott / numbered: 181/200 50*35 cm
180 000 Ft 610 €
106. Getulio Alviani (1939-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: G. Alviani számozott / numbered: 2/100 60*41,5 cm
140 000 Ft 470 €
107. Getulio Alviani (1939-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: G. Alviani számozott / numbered: 6/100 60*41,5 cm
140 000 Ft 470 €
111. Getulio Alviani (1939-)
112. Ébneth Lajos (1902-1982)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: G. Alviani számozott / numbered: 6/100
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Ébneth
60*41,5 cm
160 000 Ft 540 €
140 000 Ft 470 €
50*37 cm
BIKSADY
114.
115. Thilo Maatsch (1900-1983) Kompozíció, 1975 / Composition gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Thilo hátoldalon / backside: 2660 III.9.75 Thilo
113. Thilo Maatsch (1900-1983) Kompozícó, 1975 / Composition, 1975 gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Thilo hátoldalon / backside: 2659 II.9.1975 Thilo
46*34 cm
260 000 Ft 880 €
35,*28 cm
260 000 Ft 880 €
117. Enzo Cacciola (1945-) Evoluzioni Progressive, 1971 szitanomyat, karton, alumínium silkscreen on cardboard, aluminum jelzett / signed: Enzo Cacciola 1971 számozott / numbered: 106/150
116. James Van Dyk (1930-) No 21. ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: No 21. Van Dyk 9,5*11,5 cm
60 000 Ft 200 €
20*20 cm
119. Erich Buchholz (1891-1972)
114. Frantisek Kupka (1871-1957)
Kompozíció / Composition gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Erich Buchholz
Könyvborító terv / Book cover design ceruza, gouache, papír / pencil, gouache on paper 27*21 cm
50*40 cm
850 000 Ft 2 880 €
650 000 Ft 2 200 €
36 000 Ft 120 €
Kiadó: Edizioni Masnata, Genova, 1971. 4 darab műmelléklettel Publisher: Edizioni Masnata, Genova, 1971., with 4 insets
119.
118. Saxon Szász János (1964-) supreMADIsm, 2006 papír, kollázs / collage on paper jelzett / signed: SAXON 36*38 cm
150 000 Ft 510 €
Kiállítva: Dessin au Quartier Drouot, Galerie Drouart, Párizs Exhibited: Dessin au Quartier Drouot, Galerie Drouart, Paris
120. Dirk Koning (1888-1978) Kompozíció, 1928 / Composition, 1928 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: D Koning számozott / numbered: 38/300 49*35,5 cm
120 000 Ft 410 €
122. Forbát Alfréd (1897-1972) 121. Lothar Schreyer (1886-1966) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: LSRA (nyomtatott/printed) 33*31,5 cm
220 000 Ft 750 €
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Forbáth számozott / numbered: 75/100 38,5*36 cm
110 000 Ft 370 €
BIKSADY
123. Albert Rubens (1944-) Kompozíció I-IV, 1971 / Composition I-IV, 1971 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: A Rubens 1971 számozott / numbered: 3/20 35*35 cm/db
60 000 Ft 200 €
124. Molnár Vera (1928-) "Kezdetben mind négyzet volt" I-IV, 1974 / "It was all a square in the beginning" I-IV, 1974 komputergrafika / computer graphic jelzett / signed: V.Molnár "Kezdetben mind négyzet volt" 1974 29,5*21 cm
140 000 Ft 470 €
125. Roger Francois Thepot (1925-)
126. Molnár Vera (1928-)
"Noctarne Bleu", 1975 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Thepot 1975 számozott / numbered: 73/100
Kompozíció, 1974 / Composition, 1974 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: V. Molnár '74 számozott / numbered: 35/75
59*42 cm
65*50 cm
120 000 Ft 410 €
120 000 Ft 410 €
129. Saxon Szász János (1964-) Imperium, 2012 bor, papír / wine on paper jelzett / signed: Saxon 2012 69*48 cm
180 000 Ft 610 €
Kiállítva / Exhibited: Haraszthy200 Festival, wine paintings, Don Soker Contemporary Art, San Francisco, 2012. Haraszthy200 Festival red&white- Hungarian Painters, Community Center, Gallery 212, Sonoma, 2012.
130. Beöthyné-Steiner Anna (1902-1985) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / lithograph on paper jelzett / signed: BAS 28*21,5 cm
80 000 Ft 270 €
127. Manfred Gräf (1928-2013) Kompozíció, 1973/1975 Composition, 1973/1975 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Manfred Graef számozott / numbered: 84/100 59*42 cm
26 000 Ft 90 €
128. Szász János (1964-) A csodálatos mandarin, 1990The miraculous mandarin, 1990 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Szász János 1990 számozott / numbered: 8/8 60*50 cm
75 000 Ft 250 €
Kiállítva / Exhibited: Pont könyvesbolt: Sárga Pont, Budapest, 1992.
131. Ira Bernardini (1938-)
132. Fajó János (1937-)
Entro Armonica, 1994 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: Ira Bernardini Entro Armonica 1994
Kompozíció, 1973 / Composition, 1973 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Fajó 73 számozott / numbered: 16/42
45*38*3 cm
320 000 Ft 1 080 €
Kiállítva: Művészet határok nélkül- Mobil MADI Múzeum, Városi Galéria, Nyíregyháza, 2004. Exhibited: Art without borders- Mobil MADI Museum, Városi Galéria, Nyíregyháza, 2004.
70*62 cm
150 000 Ft 510 €
BIKSADY
134. Victor Vasarely (1908 - 1997)
133. Monostori László, 20. század
29*18,5 cm
A négyzetig I., 1974 / To the square I., 1974 gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Nádler István 1974
Fehér lyuk, 1990 / White hole, 1990 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Szász János 1990 számozott / numbered: 3/24
56,5*42 cm
40 000 Ft 140 €
136. Nádler István (1938-)
135. Szász János (1964-)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vasarely számozott / numbered: 63/130
Kompozíció, 1991 / Composition, 1991 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Monostori László 1991
62,5*45,5 cm
260 000 Ft 880 €
63*33 cm
70 000 Ft 240 €
75 000 Ft 250 €
Kiállítva / Exhibited: Örökmozgó Filmszínház, Budapest, 1994.
Kiállítva: Socha a Objekt XV - Arden Quin & Bolivar, Institut Francais, Pozsony, 2009. Művészet határok nélkül - grafikai és dokumentációs tárlat, Helikon Könyvesház, Budapest, 2004. ARDEN QUIN & BOLIVAR), MTA - MADI Galéria, Győr, 2009. „KASSÁK és a MADI ma” nemzetközi fesztivál - grafikai kiállítás, Galéria umenia, Nové Zámky, 2002. Exhibited: Socha a Objekt XV - Arden Quin & Bolivar, Institut Francais, Pozsony, 2009. Art without borders, Helikon Könyvesház, Budapest, 2004. ARDEN QUIN & BOLIVAR, ), MTA- MADI Gallery, Győr, 2009. „KASSÁK és a MADI ma” international festival, Gallery umenia, Nové Zámky, 2002.
137. Aurelie Nemours (1910-2005) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Nemours 31*25 cm
320 000 Ft 1 080 €
138. Gaudin Bolivar (1932-)
141. Alfons Lachauer (1944-) Kompozíció, 1974-1978 / Composition, 1974-1978 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Lachauer 74-78 számozott / numbered: 2/100
144. Neechama Szmuszkowicz (1895-1977) Kompozíció, 1926 / Composition, 1926 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: N. Szmuszkovicz számozott / numbered: 38/100 35*49 cm
46 000 Ft 160 €
Kiadó / Publisher: Galerie Werner Kunze Mappe II.
35*27 cm
550 000 Ft 1 860 €
50 000 Ft 170 €
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Van Dyk
90 000 Ft 310 €
Kompozíció / Composition gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: BAS
88*62 cm
140. James Van Dyk (1930-)
50*50 cm
139. Beöthyné-Steiner Anna (1902-1985)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Bolivar számozott / numbered: 42/90
42*58,5 cm
142. Günter Früthrung (1923-1983)
143. James Van Dyk (1930-)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: GF
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Van Dyk számozott / numbered: 100/38
32*32 cm
44 000 Ft 150 €
22 000 Ft 70 €
145. Geneviéve Claisse (1935-) Geometrikus kompozíció, 1961 / Geometrical composition, 1961 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Claisse b.l: 1961 29*15,5 cm
55 000 Ft 190 €
41,5*60 cm
80 000 Ft 270 €
146. Thilo Maatsch (1900-1983) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Thilo számozott / numbered: 38/100 35*49 cm
90 000 Ft 310 €
BIKSADY
147. Byron Stones (1906-) Kompozíció, 1965 / Composition, 1965 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: BrSt 65 28*28 cm
40 000 Ft 140 €
149. Bridget Riley (1931-)
148. Eduard Antal (1929-2010)
Kompozíció, 1965 / Composition, 1965 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Riley 65 számozott / numbered: 48/200
Kompozícia 3, 1999 dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: E. Antal 1999 számozott / numbered: EA 45*45 cm
32*32 cm
90 000 Ft 310 €
240 000 Ft 810 €
Kiállítva: EDUARD ANTAL, MTA-MADI Galéria, Győr, 2006. Exhibited: EDUARD ANTAL, MTA-MADI Gallery, Győr, 2006.
151. Luis Tomasello (1915-2014) Kompozíció / Composition dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: L Tomasello számozott / numbered: E.A.
152. Enzo Cacciola (1945-)
153. Andreas Christen (1936-)
Négyzetek, 1972 / Square, 1972 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Enzo Cacciola, 1972
27*27 cm
Kompozíció, 1967 / Composition, 1967 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Christen 1967 számozott / numbered: 196/200
65 000 Ft 220 €
80 000 Ft 270 €
155. Robert Saint-Cricq (1924-) Triangle, boule, carré festett fa / painted wood jelzett / signed: Saint Cricq Triangle, boule, carré 19*17 cm
90 000 Ft 310 €
159. Francois Morellet (1926-) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Morellet 17,5*17,5 cm
60 000 Ft 200 €
20*20 cm
156. Joel Froment (1938-) Untitled, 2003 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: J Froment 2003
157. Philippe Vacher (1947-) Bipolarisation du carré 2004 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: PV 40*36*5 cm
110 000 Ft 370 €
15,5*15,5 cm
60 000 Ft 200 €
28,5*28 cm
40 000 Ft 140 €
154. Milan Dobes (1929-) Kompozíció, 1967 / Composition, 1967 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: M. Dobes; 1967 számozott / numbered: 191/200 17,5*15,5 cm
24 000 Ft 80 €
80 000 Ft 270 €
Kompozíció / Composition dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: M. Morandini
Sugár átlók / Radius-diagonals szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Roebuck
28*28 cm
26,5*27 cm
160. Marcello Morandini (1940-)
150. Lucile Roebuck Keeler, 20. század
Kiállítva: MADI Universe, 20 years of Mobile MADI Museum, Kassák Múzeum, Budapest, 2013. Exhibited: MADI Universe, 20 years of Mobile MADI Museum, Kassák Museum, Budapest, 2013.
161. Fajó János (1937-) Kompozíció, 1971 / Composition, 1971 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Fajó 71 számozott / numbered: 54/100 21,5*20 cm
50 000 Ft 170 €
80 000 Ft 270 €
158. Somfai Rezső (1932-) Erfurt 1.- Hommage, 2009/2010 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: Somfai '10 68*65 cm
240 000 Ft 810 €
Kiállítva / Exhibited: HA-CAQ - ARDEN QUIN's influence on Central-Eastern-European artists, MTA-MADI Galéria, Győr, 2010. MADI Universe, 20 years of Mobile MADI Museum, Kassák Múzeum, Budapest, 2013.
162. Victor Vasarely (1908 - 1997) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vasarely 28*28 cm
60 000 Ft 200 €
BIKSADY
163. Fajó János (1937-) Kompozíció, 1996 / Composition, 1996 festett fa, plexi talapzaton painted wood on plexi pedestal jelzett / signed: Fajó, 1996 37*30*13,5
320 000 Ft 1 080 € 163.
164. Saxon Szász János (1964-) Pop-Mariska II., 2014 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: SAXON Popp-Mariska II 2014 43,5*42*13 cm
1 100 000 Ft 3 730 € 164.
165. Lars Erik Falk (1922-) Kompozíció, 1984 / Composition, 1984 festett alumínium / painted aluminium jelzett / signed: Falk 1984 49*49,5*16 cm
480 000 Ft 1 630 €
166.
165.
166. Marcello Morandini (1940-) Kompozíció / Composition festett fa / painted wood jelzett / signed: M. Morandini számozott / numbered: 3/5 sérült / damaged 23*34 cm
460 000 Ft 1 560 €
168.
167. Marcello Morandini (1940-) 167.
Nero olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: M Morandini számozott / numbered: 13/13 38,5*38,5*2,5 cm
550 000 Ft 1 860 €
168. Cecere Saverio (1954-) Cím nélkül, 1997 / Untitled, 1997 fa / wood jelzett / signed: Cecere Saverio 76*40 cm
1 100 000 Ft 3 730 €
169.
169. Claude Pasquer (1937-) Trio No 6., 2004 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: C Pasquer 04 21*31 cm
65 000 Ft 220 €
Kiállítva: Géometrique MADI, ORION Centre d'art, Párizs, 2005. Exhibited: Géometrique MADI, ORION Centre d'art, Paris, 2005.
BIKSADY
170. Torsten Ridell (1946-) KNA, 2005 akril, vászon fára kasírozva / acrylic on canvas pasted on wood jelzett / signed: Torsten Rifell 2005 KNA 36*20 cm
172. Timm Ulrichs (1940-)
171. Fajó János (1937-) Hommage á Kopernik II.a, 1972 tempera, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fajó J 72 70*54,5 cm
110 000 Ft 370 €
280 000 Ft 950 €
Kiállítva: MOBIL 2, MTA-MADI Galéria, Győr, 2005. Exhibited: MOBIL 2, MTA-MADI Gallery, Győr, 2005.
173. Marcelle Delphine Cahn (1895-1981)
Interferenciák / Interferences szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Timm Ulrichs számozott / numbered: 36/100
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Marcelle Cahn
62*44 cm
24*17,5 cm
70 000 Ft 240 €
55 000 Ft 190 €
174. Victor Vasarely (1908 - 1997)
175. Erich Buchholz (1891-1972)
176. Victor Vasarely (1908 - 1997)
177. Erich Buchholz (1891-1972)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 7/50
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Erich Buchholz 1921/71 számozott / numbered: 75/58
Vega szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: EA
Kompozíció, 1920/1971 / Composition, 1920/1971 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Erich Buchholz 1920/71 számozott / numbered: 75/56
70*50 cm
62*43 cm
64*35 cm
62*43 cm
140 000 Ft 470 €
75 000 Ft 250 €
90 000 Ft 310 €
75 000 Ft 250 €
178. Cecere Saverio (1954-) Cím nélkül, 1997 / untitled, 1997 papírkollázs / papercollage jelzett / signed: Cecere Saverio 97 70*70 cm
170 000 Ft 580 €
179. Joláthy Attila (1927-1988)
180. Lantos Ferenc (1929-2015)
Kompozíció, 1984 / Composition, 1984 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Joláthy 84 számozott / numbered: 5/6 EA
Struktúra integrált elemekkel II., 1984 Structure with integrated elements II., 1984 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Lantos számozott / numbered: 2/9
40*35 cm
20 000 Ft 70 €
54*50 cm
20 000 Ft 70 €
182. Lukoviczky Endre (1939-)
183. Lukoviczky Endre (1939-)
184. Lukoviczky Endre (1939-)
Madár / Bird szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Lukoviczky Endre számozott / numbered: 13/30
Hármas egység / Trinity szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Lukoviczky számozott / numbered: 13/30
Érintés / Touch szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Lukoviczky Endre számozott / numbered: 5/30
50*35 cm
50*35 cm
50*35 cm
40 000 Ft 140 €
40 000 Ft 140 €
40 000 Ft 140 €
181. Gellér B. István (1946-) Szobor installáció, 1973 Sculpture installation, 1973 papír, kollázs / collage on paper jelzett / signed: Gellér 73 32*26*26 cm
70 000 Ft 240 €
185. Lukoviczky Endre (1939-) Áttört forma / Inwrought shape szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Lukoviczky E számozott / numbered: 13/30
186. Lukoviczky Endre (1939-) Kötődés, 1983 / Bonding, 1983 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Lukoviczky Endre számozott / numbered: 5/30
50*35 cm
50*35 cm
40 000 Ft 140 €
40 000 Ft 140 €
BIKSADY
187. Gaudin Bolivar (1932-)
188. Carmelo Arden-Quin (1913-2010)
Synchromie en tons mineurs, 1988 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Bolivar 1988 Paris
189. Carmelo Arden-Quin (1913-2010)
Kompozíció, 2009 / Composition, 2009 akril, műanyag, fém / acrylic, plastic, metal jelzett / signed: Arden Quin Paris 2009
53*42 cm
Kompozíció, 1987 / Composition, 1987 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Arden Quin 87 számozott / numbered: E.A.
65*42 cm
440 000 Ft 1 490 €
1 400 000 Ft 4 750 €
48,5*31,5 cm
Kiállítva / Exhibited: LINE - Feeling of one dimension, Symmetry Festival, B55 Contemporary Art Gallery, Budapest, 2009. Socha a Objekt XV - Arden Quin & Bolivar, Institut Francais, Pozsony, 2009. LINE - Feeling of one dimension, MTA- MADI Galéria, Győr, 2009. ARDEN QUIN & BOLIVAR, MTA- MADI Galéria, Győr, 2009.
190. Gaudin Bolivar (1932-) Kompozíció, 1998 / Composition, 1998 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: Bolivar 98 28*23*4 cm
140 000 Ft 470 €
Kiállítva: ARDEN QUIN & BOLIVAR, MTA-MADI Galéria, Győr, 2009. Exhibited: ARDEN QUIN & BOLIVAR, MTA-MADI Gallery, Győr, 2009.
193. Victor Vasarely (1908 - 1997) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír, plexi / silkscreen on paper, plexi jelzett / signed: Vasarely 30*24,5*4,5 cm
160 000 Ft 540 €
220 000 Ft 750 €
Kiállítva / Exhibited: Socha a Objekt XV - Arden Quin & Bolivar, Institut Francais, Pozsony, 2009. ARDEN QUIN & BOLIVAR, MTAMADI Galéria, Győr, 2009. "KASSÁK és a MADI ma" nemzetközi fesztivál, Galéria umenia, Nové Zámky, 2002.
191. Martín Blaszko (1920-2011)
192. Piergiorgo Zangara (1955-)
Collage MADI 1962 ceruza, filc, papír, fa, kollázs / pencil, felt pen on paper, wood, collage jelzett / signed: M Blaszko 962 hátoldalon / backside: Martin Blaszko Collage Madi 1962 Buenos Aires
48*42 cm
42*34 cm
3 800 000 Ft 12 880 €
Apertura circulare per 3 cubi disposti in triangolo No 411v.1999 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: Piergiorgo Zangara
150 000 Ft 510 €
Kiállítva: Művészet határok nélkül- Mobil MADI Múzeum, Városi Galéria, Nyíregyháza, 2004. MADI Universe, 20 years of Mobile MADI Museum, Kassák Múzeum, Budapest, 2013 Exhibited: Art without borders- Mobil MADI Museum, Városi Galéria, Nyíregyháza, 2004. MADI Universe, 20 years of Mobile MADI Museum, Kassák Museum, Budapest, 2013.
194. Victor Vasarely (1908 - 1997)
195. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Kinetikus kompozíció / Kinetic composition szitanyomat, papír, plexi / silkscreen on paper, plexi jelzett / signed: Vasarely
Kocka installáció / Cube installation szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed)
30,5*23,5*5,5
10*10*10 cm
160 000 Ft 540 €
60 000 Ft 200 €
BIKSADY
196. Balogh Csaba (1964-)
197. Kádár Tibor (1946-)
Semmiből valami / Something from nothing olaj, szitanyomat, papír / oil, silkscreen on paper jelzett / signed: Balogh Csaba
70*120 cm
Föld-oltár / Earth-altar olaj, vászon / oil on canvas
150 000 Ft 510 €
50*70 cm
260 000 Ft 880 €
200. Balogh Csaba (1964-) Króm, 2014 / Chrome, 2014 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Balogh Csaba 14 33*35,5 cm
280 000 Ft 950 €
198. Victor Vasarely (1908 - 1997) Kinetikus kompozíció / Kinetic composition szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 32*30*5 cm
120 000 Ft 410 €
199.
204. Victor Vasarely (1908 - 1997)
199. Victor Vasarely (1908 - 1997) Kinetikus kompozíció / Kinetic composition szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 45,5*40*6 cm
Zebra szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely számozott / numbered: 3/5 56,5*45,5*6 cm
120 000 Ft 410 €
460 000 Ft 1560 € 204.
202. Victor Vasarely (1908 - 1997) Kinetikus kompozíció / Kinetic composition szitanyomat, üveg / silkscreen on glass jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 53*42*6,5 cm
120 000 Ft 410 €
201. Victor Vasarely (1908 - 1997) Kinetikus kompozíció / Kinetic composition szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 38*33*6 cm
120 000 Ft 410 €
205. Amerikai művész, 20. század második fele 203. Kyan Smith (1983-) Cím nélkül, Nr. 004-14 / Untitled, Nr. 004-14 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Kyan Smith 120*120 cm
650 000 Ft 2 200 €
Rakéta kilövés / Rocket launch offset, plexi, papír / offset, plexi on paper 35*27 cm
8 000 Ft 30 €
Kiadó: W.C. Jones Publishing Company, Japán, 1966. Publisher: W.C. Jones Publishing Company, Japan, 1966.
BIKSADY
206. Classic LOVE, 2007
207. Flipper / Pinball
Exclusive edition for galerie-f, kézi csomózás Exclusive edition for galerie-f, hand-made számozott / numbered: 30/10.000
D. Gottlieb&Co, Chicago, 1960-1970 körül, Falstaff típus, javításra szorul, hiányos D. Gottlieb&Co, Chicago, around 1960-1970, Falstaff type, needs repair, incomplete 168,5*74,5*143 cm
74,5*74 cm
650 000 Ft 2 200 €
260 000 Ft 880 €
208. Játékgép / Game machine
Exidy, 1974-1986 között, Circus típus, széria szám: 3948, működik, apró sérülésekkel Exidy, 1974-1986, Circus type, serial number: 3948, operable, with small damages 161*64*74 cm
460 000 Ft 1 560 €
209. Zenegép / Jukebox
Wurlitzer Music, 1960 körül, Discomat 4000, Hi-fi stereo típus, 200 darabos választékkal, bakelit lemezekkel, javításra szorul, apró sérülésekkel Wurlitzer Music, around 1960, Discomat 4000, Hi-fi stereo type, 200-piece selection, with vinyls, needs repair, with small damages 130*82*74 cm
700 000 Ft 2 370 €
BIKSADY
210. Erich Buchholz (1891-1972) Kompozíció, (1921) / Composition, (1921) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Erich Buchholz 1921/71 számozott / numbered: 75/47
211. Reale Franco Frangi (1933-)
212. Marian Drugda (1945-)
213. Fritz Köthe (1916-2005)
opera MADI Espansione, 2011 olaj, vászon, fa / oil on canvas, wood jelzett / signed: Reale F Frangi 2011
Circles in triangles, 2010 festett fa, fém / painted wood, metal
Várakozni tilos / Parking is prohibited ceruza, akvarell, linómetszet / pencil, watercolor, linocut jelzett / signed: Fritz Köthe
62*43 cm
120 000 Ft 410 €
85 000 Ft 290 €
214. Giancarlo Caporicci (1946-)
90 000 Ft 310 €
55 000 Ft 190 €
216. Giuseppe Minoretti (1938-)
217. Reale Franco Frangi (1933-)
(0125) (COMP) L.O.F. (MA), 1999 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: Minoretti 99
Apertura, 1996-1997 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: RF Freangi 96/97
47*60 cm
29*37,5 cm
22*33 cm
220 000 Ft 750 €
120 000 Ft 410 €
60 000 Ft 200 €
Kompozíció, 1983 / Composition, 1983 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Joláthy Attila 1983
30*50*5 cm
18*23,5 cm
Kiállítva / Exhibited: Una geometria oltre le regole MADI, Accademia Tadini, Lovere, 2012. MADI oltre lo spazio, Galleria Monteleone, Palermo, 2012.
215. Joláthy Attila (1927-1988)
2 Tenso-Modulaire-Elastie, 1995 akril, fonal, műanyag / acrylic, thread, plastic jelzett / signed: Giancarlo Caporicci 95
60*60 cm
280 000 Ft 950 €
45*60 cm
219. Bálint Ildikó (1942-)
220. Robert Saint-Cricq (1924-)
221. Bálint Ildikó (1942-)
Színkép II., 2003 / Spectrum II., 2003 ceruza, akvarell, merített papír / pencil, watercolor on deckled paper jelzett / signed: Bálint I 2003
"Paysage", 1960 vegyestechnika, vászon, fa / mixed media on canvas, wood jelzett / signed: Saint Cricq
Színkép I., 2003 / Spectrum I., 2003 ceruza, akvarell, merített papír / pencil, watercolor on deckled paper jelzett / signed: Bálint I 2003
30,5*23 cm
15*21 cm
18,5*14 cm
15*21 cm
40 000 Ft 140 €
75 000 Ft 250 €
110 000 Ft 370 €
75 000 Ft 250 €
218. Maurice Estéve (1919-) Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Estéve számozott / numbered: H/C
223. Lukoviczky Endre (1939-) Kompozíció, 2014 / Composition, 2014 vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Lukoviczky 2014 20*29 cm
70 000 Ft 240 €
224. Joseph Kádár (1936-) Horizontalista kompozíció, 1987 / Horizontalist composition, 1987 akril, fa / acrylic on wood jelzett / signed: Le K'dar 1987 30*75 cm
80 000 Ft 270 €
222. Bartl József (1932-2013) Lila négyzet, 1991 / Purple square, 1991 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Bartl 91 32*25 cm
240 000 Ft 810 €
225. Lukoviczky Endre (1939-) Kompozíció, 2014 / Composition, 2014 vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Lukoviczky 2014 20*29 cm
70 000 Ft 240 €
BIKSADY
226. Jakovits József (1909-1994) Alef, 1988 szitanyomat, merítettpapír / silkscreen on deckled paper jelzett / signed: Jakovits 88 számozott / numbered: E.A. XV/XV. 38*26,5 cm
26 000 Ft 90 €
Kiadó / Publisher: Corvina Kiadó, 1988.
227. Jakovits József (1909-1994) A hetedik nap megáldása, 1988 Blessing of the seventh day, 1988 szitanyomat, merítettpapír / silkscreen on deckled paper jelzett / signed: Jakovits 88 számozott / numbered: E.A. XV/XV. 38*26,5 cm
26 000 Ft 90 €
230. Jakovits József (1909-1994)
228. Jakovits József (1909-1994)
229. Jakovits József (1909-1994)
Hetedik nap, 1988 / The seventh day, 1988 szitanyomat, merítettpapír / silkscreen on deckled paper jelzett / signed: Jakovits 88 számozott / numbered: E.A. XV/XV.
Alef II., 1988 szitanyomat, merítettpapír silkscreen on deckled paper jelzett / signed: Jakovits 88 számozott / numbered: E.A. XV/XV.
38*26,5 cm
26 000 Ft 90 €
26 000 Ft 90 €
232. Joseph Kádár (1936-)
231. Jakovits József (1909-1994)
Héber betűk, 1988 / Hebrew letters, 1988 szitanyomat, merítettpapír / silkscreen on deckled paper jelzett / signed: Jakovits 88 számozott / numbered: E.A. XV/XV
38*26,5 cm
Az ember teremtése, 1988 / The creation of the man, 1988 szitanyomat, merítettpapír / silkscreen on deckled paper jelzett / signed: Jakovits 88 számozott / numbered: E.A. XV/XV.
Változó geometria, 2004 / Changing geometry, 2004 kollázs, papír / collage on paper jelzett / signed: Le K'dar Paris 2004
38*26,5 cm
38*26,5 cm
43,5*34 cm
26 000 Ft 90 €
26 000 Ft 90 €
38 000 Ft 130 €
233. MICKRY 3
234. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Phase 8, 2006 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: MICKRY 3 2006 (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 6/25
Zebrák / Zebras szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed)
30*40 cm
50 000 Ft 170 €
47*46 cm
60 000 Ft 200 €
235. Jakovits József (1909-1994)
236. Jakovits József (1909-1994)
Triumph, 1985 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Jakovits 1985 számozott / numbered: EA. XV/XV
Mirror, 1985 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Jakovits 1985 számozott / numbered: EA. XV/XV
56*76 cm
56*76 cm
70 000 Ft 240 €
70 000 Ft 240 €
237. Jakovits József (1909-1994) Father, 1985 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Jakovits 1985 számozott / numbered: EA. XV/XV 56*76 cm
70 000 Ft 240 €
238. Joseph Kádár (1936-) Változó geometria, 1999 Changing geometry, 1999 kollázs, papír / collage on paper jelzett / signed: Joseph K'dar 1999 55*55 cm
50 000 Ft 170 €
BIKSADY
239. Goldmann György (1904-1945) Ölelkező gyermekek / Hugging children bronz márvány talapzaton / bronze on marble pedestal jelzett / signed: Goldmann m: 12,5 cm
120 000 Ft 410 €
241. Tornay Endre András (1949-) Vacsoracsillag, 1993 / Dinner star, 1993 bronz fa talapzaton / bronze on wooden pedestal jelzett / signed: TEA 93 számozott / numbered: 9/10 m: 33,5 cm
90 000 Ft 310 €
240. Jakovits József (1909-1994) Életfa / Tree of life bronz / bronze jelzett / signed: 2005 4/5 m: 67 cm
242. Haraszty István (1934-) Mobil, 2001 acél, elektromos szerkezet / steel, electric mechanism jelzett / signed: haraszty I. 2001
1 200 000 Ft 4 070 €
Kiállítva párdarabja: QCC Art Gallery, New York, 2014.12.09-2015.02.15. Its pair exhibited: QCC Art Gallery, New York, 2014.12.09-2015.02.15.
m: 18 cm; d: 11 cm
320 000 Ft 1 080 €
243. Policsányi István (1942-)
Kiállítva: "KASSÁK és a MADI ma" nemzetközi fesztivál, Galeria "Z", Mestské múzeum, Kultúrny institút Mad'arskej republiky, Pozsony, 2002. HARASZTY & SAXON, MTA-MADI Galéria, Győr, 2005. Exhibited: "KASSÁK és a MADI ma" international festival, Galeria & "Z", Mestské Museum, Kultúrny institút Mad'arskej republiky, Pozsony, 2002. HARASZTY & SAXON, MTA-MADI Gallery, Győr, 2005.
244. Marguerite Hersberger (1943-) Szobor installáció / Sculpture installation fólia, karton / foil on cardboard jelzett / signed: Hersberger 12,5*13,5*13,5 cm
85 000 Ft 290 €
Kövér férfi / Fat man bronz márvány talapzaton bronze on marble pedestal jelzett / signed: PI m: 26 cm
120 000 Ft 410 €
245. Hans Hanko (1923-) Kiborg, 1970 / Cyborg, 1970 festett gipsz, műanyag / painted gypsum, plastic jelzett / signed: Hans Hanko 1970 Kiborg
246. Gianni Colombo (1937-1993)
m: 36 cm
Szobor installáció / Sculpture installation szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi
950 000 Ft 3 220 €
27*24,5 cm
180 000 Ft 610 €
249. Giancarlo Caporicci (1946-) 247. Josef Harrison Starfields, 1976 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Josef Harrison Starfields 1976 30,5*25,5 cm
85 000 Ft 290 €
248. Michael Ashur (1950-) Orion Probe pasztell, fedőfehér, karton / pastel, opaque white on cardboard jelzett / signed: Michael Ashur Orion Probe 54*79 cm
240 000 Ft 810 €
1 Tenso-Modulaire-Elastie, 1995 akril, fonál, műanyag / acrylic, thread, plastic jelzett / signed: Giancarlo Caporicci 95 30*50*5 cm
90 000 Ft 310 €
BIKSADY
250. Fritz Köthe (1916-2005) Grand Prix, 1963 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: FK 1963 hátoldalon / backside: Fritz Köthe Grand Prix 1963 57*88 cm
3 600 000 Ft 12 200 €
251. Magyar festő, 20. század Autómobilok / Automobiles gouache, vegyestechnika, fotópapír gouache, mixed media on photopaper 24,5*21,5 cm
60 000 Ft 200 €
252. Magyar festő, 20. század
253. Magyar festő, 20. század
Űrben / In space gouache, vegyestechnika, fotópapír gouache, mixed media on photopaper sérült / damaged
Járni tanul az autó / Car learns to walk gouache, vegyestechnika, fotópapír gouache, mixed media on photopaper
37*26,5 cm
60 000 Ft 200 €
60 000 Ft 200 €
28,5*21 cm
BIKSADY
254. Walter Steding (1953-) Tudós portréja, 1986 Portrait of a scientist, 1986 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Steding 86 63*50 cm
255. Günter Gritzner (1943-) Női portré / Portrait of a woman akril, vászon / acrylic on canvas 40*40 cm
160 000 Ft 540 €
180 000 Ft 610 €
257. Walter Steding (1953-)
258. Günter Gritzner (1943-)
256. Sándorfi István (1948-2007)
Gary Hart portréja, 1986-1987 Portrait of Gary Hart, 1986-1987 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: W Steding 86
Baba, 1973 / Doll, 1973 offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Gritzner 73
La Terre Promise, 2004 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Sándorfi István
24,5*24,5 cm
55*46 cm
50 000 Ft 170 €
2 400 000 Ft 8 140 €
35*28 cm
160 000 Ft 540 €
259. Fürjesi Csaba (1969-)
260. Bada Dada Tibor (1963-2006)
Rókásember, 2006 / Man with a fox, 2006 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Rókásember 2006 Fürjesi
Szemszög, szembogár, 1996 Aspect, Pupil. 1996 olaj, fa / oil on wood
40*50 cm
41*34 cm
120 000 Ft 410 €
Reprodukálva: Fürjesi Csaba, Magyar Képek Kiadó, 2009. 58. kép Reproduced: Fürjesi Csaba, Magyar Képek Kiadó, 2009. picture 58
263. Richard Lindner (1901-1978) Allen Ginsberg portréja Portraits of Allen Ginesberg litográfia, papír / lithography on paper jelzett / signed: R. Lindner számozott / numbered: 174/175 64,5*49,5 cm
110 000 Ft 370 €
180 000 Ft 610 €
264. Európai festő, 20. század első fele Szürrealista erdő / Surrealist forest olaj, vászon / oil on canvas 38,5*61,5 cm
120 000 Ft 410 €
261. Brian Dunbeck (1943-) Now before and after, 1993 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Dunbeck 93 80*60 cm
18 000 Ft 60 €
265. Fürjesi Csaba (1969-) Remény, 2009 / Hope, 2009 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Fürjesi Remény 2009
262. Vilhelm Károly (1943-2011) Virágok ikonnal, 1975 Flowers with ikon, 1975 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Vilhelm 975 60*80
110 000 Ft 370 €
266. Takács Márton (1971-) Tóra magyarázók, 2009 / Thora teaching, 2009 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: TM 2009
82*92 cm
70,5*100 cm
180 000 Ft 610 €
280 000 Ft 950 €
BIKSADY
267. Regős István (1954-) Nemere, 1991 akril, vászon / acrylic on canvas 146*200 cm
1 100 000 Ft 3 730 €
268. Takács Márton (1971-) „TATI” Barbés Rochechouart I., 2007 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: TM 2007 110*150 cm
380 000 Ft 1 290 €
269. Regős István (1954-) Regatta, 1990 olaj, vászon / oil on canvas 100*170 cm
600 000 Ft 2 030 €
270. Regős István (1954-) Bárány, 1993 / Lamb, 1993 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Regős I 993 60*70 cm
440 000 Ft 1 490 €
BIKSADY
271. Vajda Lajos (1922-2008)
272. Zsigmond Endre, 20. század
Éljen április 4 / Happy 4th of April offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Vajda L (nyomtatott/printed)
Éljes Április 4, 1962 / Happy 4th of April, 1962 offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Zsigmond E 62 (nyomtatott/printed)
273. Kolozsváry György (1919-2004)
Mezőgazdasági szakkönyvek Agricultural books 69,5*48 cm 69,5*48 cm offset, papír / offset on paper 16 000 Ft 50 € 16 000 Ft 50 € jelzett / signed: Kolozsváry György Kiadó: Zsigmondi Endre, a Magyar Hirdető Kiadó: Zsigmond Endre, a Magyar Hirdető igazgatója, (nyomtatott/printed) igazgatója, Ofset Nyomda Budapest Készült: Offset Nyomda, Budapest Készült 18030 példányban, 68*48 cm 18230 példányban, apró sérüléssel apró sérüléssel 16 000 Ft 50 € Publisher: Zsigmond Endre, director of 'Magyar Publisher: Zsigmond Endre, director of 'Magyar Hir- Kiadó:Kutvölgyi István, Terv Nyomda, apró Hirdető', Offset Print Budapest, Made in 18230 dető', Offset Print Budapest, Made in 18030 copies, sérüléssel copies, with small damage with small damage Publisher: Kutvölgyi István, 'Terv' Press, with small damage
276. Fery Antal (1908-1994)
277. Bottlik József (1876-1941)
Erra reklám / Erra commercial offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Fery A (nyomtatott/printed)
Több szem többet lát Two heads are better than one offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Bottlik (nyomtatott/printed)
Ünnepi Könyvhét, 1964 Festive Book Week, 1964 szitanyomat, papír / silkscreen on paper
69*48 cm
16 000 Ft 50 €
68*49 cm
16 000 Ft 50 €
Kiadó:Dr. Aba Lehet, Állami Nyomda Készült 150.000 példányban Publisher: Dr. Aba Lehet, National Press, made in 150.000 copies
16 000 Ft 50 €
282. Macskássy János (1910-1993)
Ünnepi Könyvhét, 1962 Festive Book Week, 1962 offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Katona (nyomtatott/printed)
Ki a házból a hulladékkal! Out with the waste! offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Macskássy (nyomtatott/printed)
82*57 cm
82,5*57 cm
16 000 Ft 50 €
16 000 Ft 50 €
Kiadó: ÁKV. Igazgatója, Offset Nyomda, apró sérülésekkel Publisher: director of ÁKV, Offset Print, with small damages
286. Czeglédi jelzéssel, 20. század közepe Éljen május 1 / Happy 1st of May szitanyomat, papír / silkscreen on paper 67,5*47,5 cm
16 000 Ft 50 €
Kiadó: Zsigmondi Endre a Magyar Hírdető igazgatója, sérült Publisher: Zsigmondi Endre, damaged
Kiadó: Korda László, Plakát és Cimke Nyomda, apró sérülésekkel Publisher: Korda László, Poster Press, with small damages
287. Magyar művész Ami nem csak Tiszaföldváron lehetséges, 1963 Not only possible in Tiszaföldvár, 1963 offset, papír / offset on paper 48*69 cm
16 000 Ft 50 €
Kiadó: Bőle Dezső, Plakát és címkenyomda Készült 10.000 példányban Publisher: Bőle Dezső, Poster Press, Made in 10.000 copies
275. Lengyel Sándor (1930-1988)
Szakszervezetek Világkongresszusa, 1961 World Congress of Trade Unions, 1961 offset, papír / offset on paper
Idejében készüljön a télre, 1963 Prepare for the winter, 1963 offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Lengyel 963 (nyomtatott/printed)
69*47 cm
16 000 Ft 50 €
70,5*50,5 cm
Kiadó: Dorogi Mihály Készült 5000 példányban, sérült Publisher: Dorogi Mihály, made in 5000 copies, damaged
Karácsonyi Vásár, 1965 Christmas sale, 1965 szitanyomat, papír / silkscreen on paper 69*48 cm
16 000 Ft 50 €
Kiadó: Kovács István Athenaeum Nyomda, Budapest, apró sérüléssel Publisher: Kovács István Athenaeum Print, Budapest, with small damage
283. Macskássy János (1910-1993) Legyen mindig jólöltözött! Always be well-dressed offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Macskássy (nyomtatott/printed) 83*57 cm
16 000 Ft 50 €
Kiadó: Székely József, Offset Nyomda Készült 10.000 példányban, apró sérülésekkel Publisher: Székely József, Offset Print, made in 10.000 copies, with small damages
288. Papp Gábor (1918 - 1982) Ünnepi Könyvhét, 1964 Festive Book Week, 1964 offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Papp G. 64. (nyomtatott/printed) 80*56 cm
284. Czeglédi jelzéssel, 20. század közepe Jön a mozgóbolt The mobile shop is here offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Czeglédi (nyomtatott/printed) 81*58 cm
16 000 Ft 50 €
Kiadó: Péternák Miklós, Offset-Budapest Készült 6500 példányban, apró sérülésekkel Publisher: Péternák Miklós, Offset-Budapest, made in 6500 copies, with small damages
280. Gönczi-Gebhart Tibor (1902-1994) Gyüjtsd a kamillát / Collect the camomille offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Gönczi (nyomtatott/printed) 67*46,5 cm
16 000 Ft 50 €
Kiadó: Szita János, Állami Nyomda Készült: 10.000 példányban, apró sérüléssel Publisher: Szita János, National Press, made in 10.000 copies, with small damage
285. Macskássy János (1910-1993) Meghívó a könyvbarát bálra Invitation to the book ball offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Macskássy (nyomtatott/printed) 67*48 cm
16 000 Ft 50 €
Kiadó: Varga Sándor, Állami Nyomda Készült: 15.000 példányban, apró sérüléssel Kiadó: Florek Emil, Athenaeum, sérült Publisher: Varga Sándor, National Press, made in Publisher: Florek Emil, Athenaeum, damaged 15.000 copies, with small damage
16 000 Ft 50 €
289. Gönczi-Gebhart Tibor (1902-1994)
290. Gönczi-Gebhart Tibor (1902-1994)
69*48 cm
16 000 Ft 50 €
Nagy érték a mákgubó / The great value of poppy Liba és kacsatoll / Goose and duck feather offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Gönczi (nyomtatott/printed) offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Gönczi (nyomtatott/printed) 67,5*48 cm
16 000 Ft 50 €
Kiadó: Korda László, Plakát-Cimke, apró Kiadó: Cserépfalvy Imre, Terv Nyomda, sérült sérüléssel Publisher: Korda László, Poster Press, with Publisher: Cserépfalvy Imre, 'Terv' Press, small damage damaged
16 000 Ft 50 €
83,5*57,5 cm
Kiadó: Kádár István, Athenaeum, apró sérüléssel Publisher: Kádár István, Athenaeum, with small damage
278. Pristyák József, 20. század 279. Lengyel Sándor (1930-1988)
Kiadó: SZÖVOSZ Sajtóosztály Vezetője, apró sérüléssel Publisher: media director of SZÖVOSZ, with small damage
281. Katona László (1927-)
274. Magyar művész
Kiadó: Szita János Készült: 40.000 példányban, apró sérüléssel Publisher: Szita János, made in 40.000 copies, with small damage
BIKSADY
291. Francia-szőnyeg / French-rug
20. század közepe, gépi technika, molyrágta middle of the 20th century, machine-made, moth-eaten 315*267 cm
80 000 Ft 270 €
292. Francia-szőnyeg French-rug
293. Francia-szőnyeg French-rug
294. Francia-szőnyeg French-rug
110*56 cm
140*87 cm
40 000 Ft 140 €
5 000 Ft 20 €
1920 körül, gépi technika, kopott around 1920, machine-made, worn
297. Kínáló doboz / Serving box magyar, 1970 körül, ezüstözött réz Hungarian, around 1970, silvered brass 13,5*18,3 cm
8 000 Ft 30 €
1930 körül, gépi technika, kopott, molyrágta around 1930, machine-made, worn, moth-eaten
295. Francia-szőnyeg French-rug
296. Art deco szőnyeg Art deco rug
215*150 cm
1940 körül, gépi technika, kopott, sérült francia, 1930, gépi csomózás, kopott, sérült around 1940, machine-made, worn, damaged french, 1930, made by machine, worn, 151*67 cm damaged
20 000 Ft 70 €
16 000 Ft 50 €
118*70 cm
1930 körül, gépi technika, kopott, sérült around 1930, machine-made, worn, damaged
298. Brém Ferenc (1927-1988) Szivárvány / Rainbow domborított vörösréz / embossed copper jelzett / signed: BF (domborított / embossed) 46*60 cm
65 000 Ft 220 €
9 000 Ft 30 €
299. Tálca / Tray
Tevan Margit (1901-1978), fémötvözet domborműves díszítéssel Tevan Margit (1901-1978), metal alloy with embossed decoraiton h: 33,5 cm
28 000 Ft 90 €
BIKSADY
300. Hamutál / Ashtray
USA, 1930 körül, krómozott fém, bakelit USA, around 1930, chrome-plated metal, bakelite m: 11,5 cm
14 000 Ft 50 €
301. Kávéfőző / Coffee-maker
Svéd, 1940 körül, ón, ébenfa fogóval, Svenskt Tenn D8 jelzéssel Swedish, around 1940, stannum, ebony handle, with Svenskt Tenn D8 sign m: 12,5 cm
6 000 Ft 20 €
304. Törölközőtartó / Towel-holder
magyar, 20. század első fele, krómozott fém Hungarian, first half of the 20th century, chrome-plated metal h: 61 cm
8 000 Ft 30 €
308. Hamutartó / Ashtray
olasz, 1980 körül, design Bandoline Giovanni Offredi Italian, around 1980, Bandoline Giovanni Offredi design m: 60,5; d: 16 cm
11 000 Ft 40 €
302. Kávéfőző / Coffee-maker
303. Teás kanna / Tea jug
m: 28,5 cm
14*20 cm
16 000 Ft 50 €
18 000 Ft 60 €
olasz, Aldo Rossi (1931-1997) terve, Alessi, krómozott fém, műanyag rátéttel Italian, Aldo Rossi (1931-1997) design, Alessi, chromeplated metal, with plastic overlay
305. Szappantartó pár / Soap-dish pair
magyar, 20. század első fele, krómozott fém, üvegbetét hiányzik Hungarian, first half of the 20th century, chrome-plated metal, glass inset missing m: 20 cm
12 000 Ft 40 €
309. Kávéfőző / Coffee-maker
olasz, 20. század második fele, Alessi design, Inox 18/10, krómozott fém, műanyag rátéttel Italian, second half of the 20th century, Alessi design, Inox 18/10, chromeplated metal, with plastic overlay 21*24 cm
francia, 1957, Salam-Thé, Villeroy-Boch, mázas kerámia, fém borítással French, 1957, Salam-Thé, Villeroy-Boch, glazed pottery, with metal cover
306. Lámpa / Lamp
307. Asztali óra / Table clock
6 000 Ft 20 €
m: 21 cm
magyar, 1970, festett króm, műanyag, kopott orosz, 1970 körül, ébresztő szerkezet króm vázon, műanyag tokban, kopott Hungarian, 1970, painted chrome, plastic, Russian, around 1970, alarm mechanism, on worn m: 40 cm chrome-base, in plastic case, worn
1 000 Ft 4 €
310. Shaker
USA, 1930 körül, krómozott fém Usa, around 1930, chrome-plated metal m: 29,5 cm
311. Lámpatest / Lamp form
német, 20. század első fele, fém, hiányos German, first half of the 20th century, metal, incomplete m: 15 cm
34 000 Ft 120 €
4 000 Ft 10 €
16 000 Ft 50 €
312. Asztali lámpa / Desk lamp
313. Asztali lámpa / Desk lamp
314. Hangfal, 2 db / Loudspeaker, 2 pieces
315. Asztal, 2 db / Table, 2 pieces
m: 45 cm
26 000 Ft 90 €
76*52,5*34 cm
m: 48,5 cm
magyar, 1970 körül, festett fém, apró sérülésekkel magyar, 1970 körül, Szarvasi Vas és Fémipari Vállalat, Hungarian, around 1970, painted metal, with small krómozott fém, műanyag, apró karcolásokkal Hungarian, around 1970, chrom-plated metal, plastic, with damages m: 40 cm small scratches
30 000 Ft 100 €
német, 1970 körül, festett fa és fém, textil borítással, kopott, apró sérülésekkel German, around 1970, painted wood and metal, textile cover, worn, with small damages
14 000 Ft 50 €
olasz, 1980 körül, tervező: Giotto Stoppino (1926-2011), műanyag, sérült, hiányos talian, around 1980, design by Giotto Stoppino (1926-2011), plastic, damaged, incompleted
12 000 Ft 40 €
BIKSADY
316. Rádió / Radio
Orionette, 1960 körül, műanyag tokban, felújításra szorul Orionette, around 1960, in plastic case, in need of repair 24,5*30,19 cm
317. Lemezjátszó / Record player
Orion, 1950 körül, lemezlejátszó szerkezet fa tokban, hiányos Orion, around 1950, record player mechanism in wooden case, incomplete 23,5*55*43 cm
6 000 Ft 20 €
22 000 Ft 70 €
318. Kazettás magnó Cassette player
magyar, 1970 körül, MK 25A, műanyag, kazettalejátszó szerkezet, javításra szorul Hungarian, around 1970, MK 25A, plastic, cassette player structure, needs repair 24*19,5*7 cm
2 000 Ft 10 €
320. Kínáló / Serving dish
Zsolnay-gyár, Pécs, 1960 körül, eosinmázas fehércserép Zsolnay-factory, Pécs, around 1960, eosin glazed white pottery m: 11 cm; d: 18 cm
40 000 Ft 140 €
321. Kancsó / Jug
Szombathy Zsuzsa, 20. század második fele, mázas kerámia, jelezve a talpán Szombathy Zsuzsa, second half of the 20. century, glazed pottery, signed on the bottom m: 20 cm
325. Lámpa pár / Lamp pair
Borsos Miklós terve (1906-1990), mázas kerámia Borsos Miklós design (1906-1990), glazed pottery jelzett / signed: BS M
német, 1970 körül, alumínium búra, színes égővel German, around 1970, aluminum shade, with coloured bulb
m: 45 cm
8 000 Ft 30 €
40 000 Ft 140 €
m: 28 cm
lengyel, 1970 körül, Farel típus, műanyag, kopott Polish, around 1970, Farel type, plastic, worn 21*19 cm
4 000 Ft 10 €
329. Ventillátor Ventillator
m: 38*44 cm
12 000 Ft 40 €
326. Zenész / Musician
Gorka Géza (1895-1971), mázas kerámia, jelezve talpán: Gorka Gorka Géza (1895-1971), glazed pottery, signed on the bottom: Gorka m: 28 cm
Imi, 1970 körül, műanyag tokban gumi lapátokkal Imi, around 1970, plastic case with rubber paddles m: 26 cm
8 000 Ft 30 €
330. Hajszárító / Hair-drier német, 1970 körül, műanyag German, around 1970, plastic h: 20 cm
4 000 Ft 10 €
12 000 Ft 40 €
Koru pár / Koru pair zománccal égetett kerámia / enamel-burnt pottery
9 000 Ft 30 €
328. Hajszárító / Hair-drier
32*32 cm
322. Michelle Retimana (1960-)
5 000 Ft 20 €
324. Lámpatest / Lamp form
319. Falióra / Wall clock
német, 1970 körül, Coca Cola, offset üveg, fém tokban, világító szerkezettel, hiányos German, around 1970, Coca Cola, offset in metal and glass case, luminous structure, incomplete számozott / numbered: 1/81
331. Telefon / Telephone
Telekom Malwa típus, műanyag, fémötvözet Telekom Malwa type, plastic, metal alloy m: 33 cm
4 000 Ft 10 €
323. Ipari gép Industrial machine
német, 1980 körül, mázas porcelán German, around 1980, glazed porcelain 24*21*6 cm
12 000 Ft 40 €
327. Névjegykártyatartó Business card holder
magyar, 1960 körül, mázas kerámia, ZI monogrammal Hungarian, around 1960, glazed pottery, with ZI initials m: 19 cm
6 000 Ft 20 €
332. Szék / Chair
magyar, 20. század második fele, krómozott fém, fa, textil huzattal Hungarian,second half of the 20th century, chrome-plated metal, wood, with textile upholstery 23*47*42 cm
20 000 Ft 70 €
BIKSADY
333. Ebédlő garnitúra / Dining room set
334. Szék, 3 db / Chair, 3 pieces
asztal: h: 73 cm; h: 140 cm; szék m: 109 cm
118*57*47 cm; 106*40*80 cm; 109*40*50 cm
260 000 Ft 880 €
440 000 Ft 1 490 €
Marinus A. Vljim (1958-), festett fa, fém / Marian Vljim, painted wood, metal jelzett / signed: Marian Vljim (fémlapon) / Marian Vljim (on the metal plate)
magyar, 1970 körül, asztal 6 darab székkel, fröccsöntött műanyag, műbőr huzattal, sérült Hungarian, around 1970, table with 6 chairs, plastic, with leatherette cover, damaged
335. Ülőgarnitúra, 4 db-os / Sofa set, 4 pieces
dán, Kristian Solmer Vedel (1923-2003) terve, 1963, tömör rózsafa és bőr, apróbb kopásokkal Danish, Kristian Solmer Vedel (1923-2003) design, 1963, solid rosewood and leather, with little wear 65*72*64 cm, 58*58*32 cm
336. Szék, 6 db / Chair, 6 pieces
dán, 1970 körül, tömör teakfa, textil huzattal, apró sérülésekkel Danish, around 1970, solid teakwood, with textile upholstery, small damages 77,5*44*44 cm
460 000 Ft 1 560 €
120 000 Ft 410 €
338. Asztal / Table
német, 1980 körül, plexi és márvány, karcos German, around 1980, plexi and marble, scratched 35,5*119*119 cm
38 000 Ft 130 €
337. Zsúrkocsi / Teacart
német, 1970 körül, krómozott fém üveglappal, rácsos polccal, apró sérülésekkel, hiányos German, around 1970, chrome-plated metal, with glass plate, with small damages, incomplete 44*78*48 cm
8 000 Ft 30 €
339. Szervízasztal, 3 db Service table, 3 pieces
német, 1970 körül, krómozott fém üvegbetéttel, apró csorbulással German, around 1970, chrome-plated metal with glass inset, with small chip 28,5*30*30 cm; 33*37*30 cm; 39*47*30 cm
44 000 Ft 150 €
340. Hangtechnika / Sound system
Acoustic, 1980 körül, 2 db kontroll rendszer, kiegészítő elemekkel, javításra szorul, apró sérülésekkel Acoustic, around 1980, 2 control system with accessories, needs repair, with small damages 102*72*60 cm
44 000 Ft 150 €
341. Asztal / Table
magyar, 20. század első fele, feketére pácolt tömör tölgyfa, intarziával, felújított Hungarian, first half of the 20th century, solid oakwood marinated black, with marquetry, restored m: 81 cm d: 60 cm
48 000 Ft 160 €