BIKSADY
21. Árverés 20. századi modern művészet, design 2014. szeptember 30. kedd 18 óra
BIKSADY
4. Kassák Lajos (1887-1967)
1. Kassák Lajos (1887-1967)
2. Kassák Lajos (1887-1967)
3. Kassák Lajos (1887-1967)
Képarchitektúra / Image architecture linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák
Kompozíció, 1922 / Composition, 1922 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: LK 22 (nyomtatott/printed)
Kompozíció / Composition linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák
22,5*18 cm
75*57,5 cm
25*19 cm
25*21,5 cm
60 000 Ft 200 €
160 000 Ft 530 €
60 000 Ft 200 €
60 000 Ft 200 €
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Kassák
6. Kassák Lajos (1887-1967)
7. Kassák Lajos (1887-1967)
8. Kassák Lajos (1887-1967)
Kompozíció / Composition linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák (nyomtatott/printed)
30*30 cm
30*30 cm
30*30 cm
30*30 cm
55 000 Ft 180 €
55 000 Ft 180 €
55 000 Ft 180 €
55 000 Ft 180 €
5. Kassák Lajos (1887-1967) Kompozíció / Composition linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák (nyomtatott/printed)
9. Kassák Lajos (1887-1967)
10. Kassák Lajos (1887-1967)
11. Kassák Lajos (1887-1967)
12. Kassák Lajos (1887-1967)
MA kompozíció / MA composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Kassák (pecsételt/stamped)
Képarchitektúra / Image architecture linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák (nyomtatott/printed)
21,5*19,5 cm
30*30 cm
30*30 cm
30*30 cm
50 000 Ft 170 €
55 000 Ft 180 €
55 000 Ft 180 €
55 000 Ft 180 €
13. Thilo Maatsch (1900-1983) Arc, 1926 / Face, 1926 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo 1926 számozott / numbered: 63/100
14. Edmund Kesting (1892-1970)
15. Thomas Ring (1892-1983)
Kompozíció / Composition linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: E Kesting (pecsételt/stamped)
A csók, 1921 / The kiss, 1921 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Thomas Ring
28*28 cm
28*27 cm
43*30,5 cm
44 000 Ft 150 €
60 000 Ft 200 €
50 000 Ft 170 €
16. Rudolf Jahns (1896-1983) Nyílások / Gaps szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: R Jahns 28/76 számozott / numbered: 2/100 76,5*57,5 cm
32 000 Ft 110 €
BIKSADY
17. Jean Gabriel Chauvin (1889-1976) Kompozíció / Composition szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Chauvin 32,5*24,5 cm
360 000 Ft 1 200 €
18. Italo Primi (1903-1983) Pálya, 1979 / Course, 1979 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: I Primi 79 25*25 cm
19. Gross-Bettelheim Jolán (1900-1972)
20. Szász Károly István (1909-1979)
Villanytelep / Electric station rézkarc, papír / etching on paper
Debussy - A Tenger II., 1973 Debussy - The Sea II., 1973 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Szász Károly István 73.1.16
42*32 cm
85 000 Ft 280 €
110 000 Ft 370 €
21. Szász Károly István (1909-1979) Paganini, 1973 akvarell, ceruza, papír watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Szász Károly István 1973.3.18
40,5*28 cm
30*21 cm
80 000 Ft 270 €
60 000 Ft 200 €
24. Rafael Győző Viktor (1900-1981) Alakok, 1964 / Shapes, 1964 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Rafael 964 21,5*29,5 cm
120 000 Ft 400 €
22. Bortnyik Sándor (1893-1976)
23. Felix Vallotton (1865-1925)
Gyilkosság / Murder linómetszet, papír / linocut on paper számozott / numbered: próbanyomat
Műteremben / In the studio fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Vallotton (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 18/25
12,5*19,5 cm
60 000 Ft 200 €
12*11 cm
120 000 Ft 400 €
Reprodukálva: MA 3 évfolyam 8-9. szám, 1918. Reproduced: MA 3rd year, No. 8-9, 1918
27. Hommage á Patkai, 19
26. Szász Károly István (1909-1979)
25. Szász Károly István (1909-1979)
Beatzenészek, 1976 / Beat musicians, 1976 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Szász Károly István 76.12.26
Apokalipszis, 1975 / Apocalypse, 1975 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Szász Károly István 75.3.25 37,5*70,5 cm
50*59 cm
110 000 Ft 370 €
110 000 Ft 370 €
lapos mappa Hommage á Patkai, 19 pieces folder szitanyomat, papír silkscreen on paper számozott / numbered: 41/50 32*25,5 cm
160 000 Ft 530 €
Kiadó: Editions Revue d’Art 90° Paris Művészek: Pierre Joly, Márk Anna , Ruggero Pazzi, Bowon Chung, Papp Tibor, Vincze Balázs, Joseph Kadar, Nagy Pál, Dietrich Mohr, Hetey Katalin, Radivojze Knez, Blaise Simon, Pierre Székely, Eugéne van Lamsweerde, Vera Molnár, Victor Roman, Vera Cardot, Major Kamill, Konok Tamás Published: Editions Revue d’Art 90° Paris Artists: Pierre Joly, Márk Anna , Ruggero Pazzi, Bowon Chung, Papp Tibor, Vincze Balázs, Joseph Kadar, Nagy Pál, Dietrich Mohr, Hetey Katalin, Radivojze Knez, Blaise Simon, Pierre Székely, Eugéne van Lamsweerde, Vera Molnár, Victor Roman, Vera Cardot, Major Kamill, Konok Tamás
28. Heim András (1946-)
29. Heim András (1946-)
30. Heim András (1946-)
31. Heim András (1946-)
32. Joseph Kádár (1936-)
Kompozíció / Composition vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Heim András
33*29 cm
70*50 cm
33*29 cm
Kompozíció / Composition vegyestechnika, papír mixed media on paper jelzett / signed: Heim András
20 000 Ft 70 €
36 000 Ft 120 €
20 000 Ft 70 €
Hommage á Bartók, 1981, 8 lapos mappa Hommage a Bartók, 1981, 8 pieces folder szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Joseph Kadar Paris 1981 számozott / numbered: 7/10
75*50 cm
36 000 Ft 120 €
44*32,5 cm
220 000 Ft 730 €
BIKSADY
33. Rudolf Jahns (1896-1983)
34. Rudolf Jahns (1896-1983)
35. Rudolf Jahns (1896-1983)
36. Rudolf Jahns (1896-1983)
37. Kocsis Imre (1937-1991)
Keresztező ívek, (1928) Crossing arches, (1928) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: R Jahns 28/78 számozott / numbered: 1/100
Keresztben, (1928) / Across, (1928) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: R. Jahns 1928/78; Komp „Überkreuz” számozott / numbered: 1/100
Tető és polc alatt, (1928) Below roof and shelf, (1928) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: R Jahn 28/78; Komp. „Unter Dach und Fach” számozott / numbered: 1/100
Fehér közép (Boldog nap), (1927) White middle (Happy day), (1927) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: R Jahns 27/78; Komp. „Weiße Mitte” (Frohe Tag) számozott / numbered: 1/100
Kompozíció, 1972 / Composition, 1972 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Imre Kocsis 72 számozott / numbered: E.d.A.
76,5*57,5 cm
76,5*57,5 cm
32 000 Ft 110 €
32 000 Ft 110 €
76,5*57,5 cm
76,5*57,5 cm
32 000 Ft 110 €
32 000 Ft 110 €
Kiadó: Edition Hoffmann, Friedberg, 1978. Published: Edition Hoffmann, Friedberg, 1978.
39. Victor Vasarely (1908 - 1997)
40. Nicolas Schöffer (1912-1992)
41. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Sarok / Corner gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Van Dyk
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 24/70
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: N.S. számozott / numbered: 36/120
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vasarely számozott / numbered: 78/90
39*31,5 cm
47*31,5 cm
63*57 cm
60 000 Ft 200 €
46 000 Ft 150 €
65 000 Ft 220 €
280 000 Ft 930 €
60 000 Ft 200 €
38. James Van Dyk (1930-)
76*56 cm
70,5*50 cm
42. Hans Joachim Albrecht (1938-) Cím nélkül / Untitled szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Hans Joachim Albrecht számozott / numbered: 21/100 42*58,5 cm
18 000 Ft 60 €
43. Yves Laloy (1920-1999)
44. Rudolf Jahns (1896-1983)
45. Yves Laloy (1920-1999)
Sávozás / Streaking szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Y. Laloy
Kanyar, (1928) / Curve, (1928) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: R Jahns 28/78 számozott / numbered: 1/100
Minta / Motif szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Y. Laloy
57,5*76,5 cm
220 000 Ft 730 €
41,5*60 cm
220 000 Ft 730 €
32 000 Ft 110 €
41*60 cm
48. Jean Dewasne (1921-1999)
49. César Domela (1900-1992)
46. Cicero Dias (1907-2003)
47. Gerlinde Beck (1930-2006)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Cicero Dias számozott / numbered: 262/300
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: g.beck számozott / numbered: 40/16
Olvasó / Reader Kompozíció / Composition linómetszet, papír / linocut on paper szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: J Dewasne (pecsételt/stamped) jelzett / signed: Domela 29*22,5 cm számozott / numbered: 228/300
64*49 cm
54*45 cm
64*49 cm
220 000 Ft 730 €
90 000 Ft 300 €
240 000 Ft 800 €
36 000 Ft 120 €
50. Werner Graeff (1901-1978) Lidru 6, 1963 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Graeff 63 számozott / numbered: 91/100 65*50 cm
42 000 Ft 140 €
BIKSADY
51. Norbert Thomas (1947-)
52. Lukoviczky Endre (1939-)
53. Norbert Thomas (1947-)
54. Lukoviczky Endre (1939-)
Áramlás, 1970 / Stream, 1970 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Thomas 70 számozott / numbered: XIII
Egy pont, 1990 / One point, 1990 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Lukoviczky 90
Hullámkocka, 1970 / Wave-square, 1970 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Thomas 70 számozott / numbered: XIII
Irány a végtelen, 1990 / To infinity, 1990 Dominók, 1970 / Dominoes, 1970 olaj, vászon / oil on canvas szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Lukoviczky E 1990 jelzett / signed: Thomas 70 80*55 cm számozott / numbered: 23/30
65*50 cm
400 000 Ft 1 330 €
65*50 cm
400 000 Ft 1 330 €
32 000 Ft 110 €
79,5*70 cm
56. Giacomo Balla (1871-1958) Kompozíció, 1923 / Composition, 1923 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: 1923 Futur Balla (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 274/300 49*64 cm
320 000 Ft 1 070 €
32 000 Ft 110 €
58. Forbát Alfréd (1897-1972)
57. Erich Buchholz (1891-1972)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Forbát
Kompozíció, (1921) / Composition, (1921) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Erich Buchholz 1921/71 számozott / numbered: 75/62
14*18 cm
80 000 Ft 270 €
43*62 cm
75 000 Ft 250 €
55. Norbert Thomas (1947-)
65*50 cm
32 000 Ft 110 €
59. Jean Marie Haessle (1939-) Elena’s dream, 1980 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Haessle 80; Elena’s Dream Haessle 80; Elena’s Dream számozott / numbered: 228/295 59*74 cm
60 000 Ft 200 €
60. Kocsis Imre (1937-1991)
61. Rákóczi Gizella (1947-)
62. Nino Calos (1926-)
63. Paolo Scheggi (1940-1971)
Ismétlődés, 1972 / Recurrence, 1972 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Imre Kocsis 72 számozott / numbered: E.d.A.
Spirálok, 1979 / Spirals, 1979 szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Rákóczy Gizella 1979
Kompozíció / Composition szitanyomat, fólia, papír / silkscreen on foil, paper jelzett / signed: Nino Calos számozott / numbered: 181/200
Kompzíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Scheggi
48*48 cm
320 000 Ft 1 070 €
32*32 cm
60 000 Ft 200 €
120 000 Ft 400 €
55*56 cm
95 000 Ft 320 €
30*30 cm
64. Hegyi György (1922-2001)
65. Fajó János (1937-)
66. Max Bill (1908-1994)
67. Willy Müller-Brittnau (1938-2003)
Kagylók (5), 1981 / Seashells (5), 1981 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Hegyi 81
Szalag, 1971 / Ribbon, 1971 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Fajó 71 számozott / numbered: 50/19
Fehér központú kompozíció, 1985 White-based composition, 1985 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Bill 85 számozott / numbered: LXVI-44
Sávok / Tracks szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard
58*57 cm
18 000 Ft 60 €
50*50 cm
110 000 Ft 370 €
67*67 cm
170 000 Ft 570 €
27,5*27,5 cm
24 000 Ft 80 €
Kiadó: Panderma Kiadó, Helmut Dudé Published: Edition Panderma, Helmut Dudé
BIKSADY
68. Victor Vasarely (1908 - 1997)
69. Eva Weiss-Meissner
70. Beöthyné-Steiner Anna (1902-1985)
71. Silvano Bozzolini (1911-1998)
Kockák / Cubes szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed)
Kompozíció / Composition olaj, vászon / oil on canvas
Absztrakt kompozíció / Abstract composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: BAS
70*49 cm
420 000 Ft 1 400 €
Kompozíció, 1954 / Composition, 1954 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Bozzolini 54 számozott / numbered: 226/300
sérült / damaged
100*100 cm
30 000 Ft 100 €
72. Amelio Roccante (1927-) Il Robomondo di Roccamonte, 1970 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Roccamonte 70 60*41,5 cm
50 000 Ft 170 €
56*42 cm
120 000 Ft 400 €
73. Marie-Thérèse Vacossin (1929-)
64*49 cm
140 000 Ft 470 €
74. Paolo Scheggi (1940-1971)
Phospho F; Phospho B, 2014 / Phospho F; Phospho B, 2014 plexi jelzett / signed: M.T.V.; M.T.V. 14 számozott / numbered: 20/4; 6/10
Kompozíció / Composition szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Scheggi számozott / numbered: 43/100
18*18 cm; 19*18 cm
30*30 cm
180 000 Ft 600 €
42 000 Ft 140 €
75. James Van Dyk (1930-)
76. Bruno Munari (1907-1998)
77. Italo Primi (1903-1983)
78. Juan Nicolas Melé (1923 - 2012)
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Van Dyk számozott / numbered: I/X
Utazó szobor / Portable sculpture karton / cardboard jelzett / signed: Munari
Kompozíció / Composition olaj, vászon, karton / oil on canvas, cardboard jelzett / signed: I. Primi
”Relief 643”, 1998 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: JeMelé 98 „Rel.643”
21*42,5*14 cm
32*34 cm
20,5*20,5 cm
320 000 Ft 1 070 €
95 000 Ft 320 €
65 000 Ft 220 €
39*39 cm
95 000 Ft 320 €
81. Paolo Scheggi (1940-1971)
79. Paolo Scheggi (1940-1971)
80. Paolo Scheggi (1940-1971)
Kompozíció / Composition szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Scheggi számozott / numbered: 19/100
Kompzíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Scheggi 30*30 cm
30*30 cm
30*30 cm
60 000 Ft 200 €
60 000 Ft 200 €
55 000 Ft 180 €
Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Scheggi
82. Paolo Scheggi (1940-1971) Kompozíció / Composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Scheggi 30*30 cm
60 000 Ft 200 €
BIKSADY
83. Victor Vasarely (1908 - 1997)
84. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Zebrák / Zebras szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 55/90
Zebrák / Zebras szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 16/90
47*47 cm
47*47 cm
55 000 Ft 180 €
55 000 Ft 180 €
85. Victor Vasarely (1908 - 1997)
86. Victor Vasarely (1908 - 1997)
Zebrák / Zebras szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 34/70
Zebrák / Zebras szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 36/60
48*48 cm
48*48 cm
55 000 Ft 180 €
55 000 Ft 180 €
87. Marchello Morandini (1940-) Installáció / Installation olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: M.Morandini számozott / numbered: 1/1 219,5*67*67 cm
7 500 000 Ft 25 000 €
90. Marchello Morandini (1940-) Kinetikus térkompozíció / Kinetic composition festett fa, plexi / painted wood, plexi jelzett / signed: M. Morandini számozott / numbered: 1/1 209*33*33 cm
8 500 000 Ft 28 330 €
88. Martin Schwarz (1945-) Installáció, 1970 / Installation, 1970 szitanyomat, műanyag fólia / silkscreen on plexi foil jelzett / signed: Schwarz 70 számozott / numbered: 41/100
89. Lucile Roebuck Keeler jelzéssel, 20. század közepe Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Roebuck
47*40 cm
28*28 cm
110 000 Ft 370 €
40 000 Ft 130 € 91. Wybrand Ganzevoort (1935-) Kompozíció, 1965 / Composition, 1965 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Wybrand 65 32*32 cm
40 000 Ft 130 €
92. Victor Vasarely (1908 - 1997) Kinetikus kompozíció / Kinetic composition szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vasarely 38*34,5*6 cm
150 000 Ft 500 €
Kiadó: Plakate der Russischen Revolution 1917-1929, Gerhardt Verlag, Berlin, 1966, készült 3000 példányban Published: Plakate der Revolution 1917-1929, Gerhardt Verlag, Berlin, 1966, made in 3000 exemplares
BIKSADY
93. Fidman aus Odessa, 1920 körül
94. A. Petrov jelzéssel, 1920 körül
95. Orosz művész, 1920 körül
96. Orosz művész, 1920 körül
Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution,1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper
Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution,1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: A. Petrov (nyomtatott/printed) 69,5*48,5 cm
Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper
69,5*48,5 cm
69,5*48,5 cm
120 000 Ft 400 €
120 000 Ft 400 €
120 000 Ft 400 €
69,5*48,5 cm
120 000 Ft 400 €
97. Orosz művész, 1920 körül
98. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946)
Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper litográfia, papír / lithograph on paper 69,5*48,5 cm jelzett / signed: D. Moop (nyomtatott/printed) számozott / numbered: No 102 120 000 Ft 400 € 69,5*48,5 cm
140 000 Ft 470 €
99. Sergei Vasilevitch Ivanov (1864-1910)
100. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946)
Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: CV (nyomtatott/printed)
Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper számozott / numbered: No. 81
69,5*48,5 cm
69,5*48,5 cm
140 000 Ft 470 €
140 000 Ft 470 €
101. Orosz művész, 1920 körül
102. Victor Denishoff Deni (1893-1946)
103. Orosz művész, 1920 körül
Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Deni 28 (nyomtatott/printed) számozott / numbered: N. 29
Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russischen Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper számozott / numbered: Nr 985
69,5*48,5 cm
120 000 Ft 400 €
69,5*48,5 cm
140 000 Ft 470 €
69,5*48,5 cm
104. Nikolai Kochergin (1897-1974) Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper 69,5*48,5 cm
120 000 Ft 400 €
140 000 Ft 470 €
106. W. Isenberg jelzéssel, 1920 körül
107. N. Walerianoff jelzéssel, 1920 körül
108. Orosz művész, 1920 körül
Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: W. Isenberg (nyomtatott/printed)
Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: HB (nyomtatott/printed)
69,5*48,5 cm
69,5*48,5 cm
69,5*48,5 cm
120 000 Ft 400 €
140 000 Ft 470 €
140 000 Ft 470 €
105. Orosz művész, 1920 körül Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper
69,5*48,5 cm
120 000 Ft 400 €
BIKSADY
109. Orosz művész, 1920 körül
110. I.V. Simakov (1877-1925)
Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper litográfia, papír / lithograph on paper
111. Orosz művész, 1920 körül
112. Orosz művész, 1920 körül Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper
69,5*48,5 cm
69,5*48,5 cm
69,5*48,5 cm
69,5*48,5 cm
120 000 Ft 400 €
140 000 Ft 470 €
120 000 Ft 400 €
120 000 Ft 400 €
113. El Liszickij (1890-1941) Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: LL (nyomtatott/printed) 48,5*69,5 cm
160 000 Ft 530 €
114. Alexander Rodchenko (1891-1956) Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper 48,5*69,5 cm
sérült / damaged
160 000 Ft 530 €
115. W.W. Tscheremnych vagy W.N. Dení
116. Orosz művész, 1920 körül
117. Orosz művész, 1920 körül Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper
69,5*48,5 cm
69,5*48,5 cm
69,5*48,5 cm
140 000 Ft 470 €
120 000 Ft 400 €
120 000 Ft 400 €
119. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946) Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper 69,5*48,5 cm
140 000 Ft 470 €
120. Vlagyimir Vlagyimirovics Majakovszkij (1893-1930) Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: NARKOMPROSS ROSTA nr. 149. 69,5*48,5 cm
160 000 Ft 530 €
121. Orosz művész, 1920 körül Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper 69,5*48,5 cm
120 000 Ft 400 €
118. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946) Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: D. Moor (nyomtatott/printed) 69,5*48,5 cm
120 000 Ft 400 €
122. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946) Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: D. Moor (nyomtatott/printed) 69,5*48,5 cm
140 000 Ft 470 €
BIKSADY
123. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946)
124. Orosz művész, 1920 körül
125. Orosz művész, 1920 körül
126. Orosz művész, 1920 körül
Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: D. MOOP (nyomtatott/printed) számozott / numbered: No 100
69,5*48,5 cm
69,5*48,5 cm
120 000 Ft 400 €
120 000 Ft 400 €
69,5*48,5 cm
69,5*48,5 cm
120 000 Ft 400 €
140 000 Ft 470 € 127. Aleksandr Petrovic Apsit (1880-1944) Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper 48,5*69,5 cm
140 000 Ft 470 €
128. Alexander Grigorievich Tyschler (1898-1980) Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russischen Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: A. Tyschler (nyomtatott/printed) számozott / numbered: No 1 48,5*69,5 cm
140 000 Ft 470 € 129. Sergei Vasilevitch Ivanov (1864-1910) Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: S. Leanoff (nyomtatott/printed) 48,5*69,5 cm
140 000 Ft 470 € 130. Orosz István (1951-) Temesvár-Timisoara, 1990 / Temeswar, 1990 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: OYTIE (nyomtatott/printed) 67*95 cm
28 000 Ft 90 €
Kiadó: Progresprint KFT. Magyar Demokrata Fórum politikai plakátja Published: Progresprint KFT. Political advertisement of the Magyar Demokrata Fórum
131. Orosz művész, 1920 körül Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper számozott / numbered: No 911 69,5*48,5 cm
120 000 Ft 400 €
132. Aleksej A. Radakov (1877-1942) Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: A. Radakoff 1920 (nyomtatott/printed) 69,5*48,5 cm
140 000 Ft 470 €
133. Dmitrij Stakhievich Moor (1883-1946)
134. Orosz István (1951-)
Az orosz forradalom plakátjai, 1917-1929 Advertisements of the Russian Revolution, 1917-1929 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: D. Moor (nyomtatott/printed) számozott / numbered: No 121
Tovarisi Konyec!, 1989/90 szitanyomat, papír / silkscreen on paper
69,5*48,5 cm
140 000 Ft 470 €
99*68 cm
32 000 Ft 110 €
Kiadó: Prograsprint KFT. A Magyar Demokrata Fórum politikai plakátja, első széria Published: Prograsprint KFT. Political advertisement of the Magyar Demokrata Fórum, first production
BIKSADY
135. Gulyás Gyula (1970-) Metamorphosis III- Squid bronz, gránit talapzaton / bronze, on granite pedestal jelzett / signed: JFJ Gulyás 45*26*15 cm
1 400 000 Ft 4 670 €
136. Thilo Maatsch (1900-1983) Keretek, 1971 / Frames, 1971 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Thilo MA 16.5.71 48,5*69,5 cm
320 000 Ft 1 070 €
137. Magyar művész, 20. század Géplovag / Machine knight festett, hegesztett acél / painted, welded steel 25*45*17 cm
44 000 Ft 150 € 138. Yves Laloy (1920-1999) Színes ütem / Colourful rhythm olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Y. Laloy 57*83 cm
420 000 Ft 1 400 €
139. Thilo Maatsch (1900-1983) Konstruktív kompozíció, 1972 / Contructive composition, 1972 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Thilo MA 9.7.1972 63,5*87,5 cm
480 000 Ft 1 600 €
140. Thilo Maatsch (1900-1983) Kék színpad / Blue stage akvarell, toll, merített papír / watercolor, pen on deckled paper jelzett / signed: Thilo MA 36*43 cm
300 000 Ft 1 000 €
BIKSADY
141. Marc Chagall (1887-1985)
142. Marc Chagall (1887-1985)
143. Marc Chagall (1887-1985)
Énekek éneke / Song of songs ofszet nyomat, papír / offsetprint on paper jelzett / signed: MC (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 6/13
Homérosz: Odüsszeia litográfia, papír / lithograph on paper számozott / numbered: 458/2500
Exodus litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Chagall (dombornyomott embossed) számozott / numbered: 156/1800
32*24 cm
38 000 Ft 130 €
35,5*28 cm
38 000 Ft 130 €
58*44 cm
146. Marc Chagall (1887-1985)
147. Marc Chagall (1887-1985)
148. Marc Chagall (1887-1985)
Abdallah és a sellő / Abdallah and the mermaid ofszet nyomat, papír / offsetprint on paper jelzett / signed: MC (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 8/13
Mennyasszony / The bride ofszet nyomat, papír / offsetprint on paper jelzett / signed: MC (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 2/13
Reggel / Morning litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Marc Chagall (nyomtatott/printed)
32*24 cm
32*24 cm
28 000 Ft 90 €
28 000 Ft 90 €
32 000 Ft 110 €
Kiadó: Arabian Nights: Four Tales from a Thousand and One Nights, Sprengel Múzeum, Hanover, 1988., számozás a versmellékleten Published: Four Tales from a Thousand and One Nights, Sprengel Múzeum, Hanover, 1988., numbered on the poem inset
Kiadó: Arabian Nights: Four Tales from a Thousand and One Nights, Sprengel Múzeum, Hanover, 1988., számozás a versmellékleten Published: Arabian Nights: Four Tales from a Thousand and One Nights, Sprengel Museum, Hanover, 1988., numbered on the poem inset
Absztrakt erotika Abstract eroticism ofszet nyomat, karton offsetprint on cardboard jelzett / signed: Schilli 19*12,5 cm
48 000 Ft 160 €
144. Max- St. Schilli (1961-)
8 000 Ft 30 €
79*55 cm
145. Marc Chagall (1887-1985) A lány / The girl ofszet nyomat, papír / offsetprint on paper jelzett / signed: MC (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 1/13 32*24 cm
28 000 Ft 90 €
149. Charles Lapicque (1898-1988) Olympia München, (1972) litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Lapicque (nyomtatott/printed)
82*63 cm Kiállítási plakát Chagall at pace / Colombus, 1460 28 000 Ft 90 € east Broad street, exhibition june 22nd Trough july 24, 1974 Exhibition advertisement Chagall at pace / Colombus, 1460 east Broad street, exhibition june 22nd Trough july 24, 1974
150. Henri Matisse (1869-1954) Kék akt (1952) / Blue nude (1952) litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: H. Matisse 52 (nyomtatott/printed) 80*60 cm
32 000 Ft 110 €
151. Joan Miró (1893 - 1983)
152. Joan Miró (1893 - 1983)
153. Joan Miró (1887-1985)
154. Joan Miró (1893 - 1983)
Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Miró (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 116/500
Kompozíció / Composition litográfia, papír / lithograph on paper
Kaméleon / Chameleon ofszet nyomat, papír / offset print on paper jelzett / signed: Miró (nyomtatott/printed)
63*84 cm
32 000 Ft 110 €
50*32 cm
32 000 Ft 110 €
47*61 cm
22 000 Ft 70 €
32 000 Ft 110 €
Kiállítási plakát Miro at pace/Colombus, 1979.01.21-02.24, 1460 east Broad street. Colombus. Ohio 43205 Exhibition advertisement Miro at pace/Colombus, 1979.01.21-02.24, 1460 east Broad street. Colombus. Ohio 43205
155. Georges Braque (1882-1963)
156. Henri Matisse (1869-1954)
Madár / Bird litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: G. Braque; HL (nyomtatott/printed)
La Danza II ofszet nyomat, papír / offset print on paper jelzett / signed: Henri Matisse 1910 (nyomtatott/printed)
39*47 cm
59*79 cm
38 000 Ft 130 €
38 000 Ft 130 €
50*31,5 cm
Kiadó: Migneco@Smith Editions, Olaszország Published: Migneco@Smith Editions, Italy
157. Szász Károly István (1909-1979)
158. Marc Chagall (1887-1985)
Ébredés, 1965 / Awakening, 1965 olaj, tus, papír / oil, ink on paper jelzett / signed: Szász Károly István 965.V.2
Csata / Battle litográfia, papír lithograph on paper jelzett / signed: Marc Chagall (nyomtatott/printed)
50*70 cm
90 000 Ft 300 €
62*84 cm
28 000 Ft 90 €
Kiállítási plakát Chagall at pace/ Colombus, exhibition june 25th Trough July 23rd, 1977, 1460 east Broad street Colombus, Ohio 43205 Exhibition advertisement Chagall at pace/ Colombus, exhibition june 25th Trough July 23rd, 1977, 1460 east Broad street Colombus, Ohio 43205
BIKSADY
159. Bán Béla (1909-1972)
160. Gerzson Pál (1931-2008)
161. Gerzson Pál (1931-2008)
162. Šwierkiewicz Róbert (1942-)
163. Szántó Piroska (1913-1998)
Kompozíció, 1960 / Composition, 1960 akvarell, tus, papír / watercolor, ink on paper jelzett / signed: Bán 960 VI.
Akt, 1996 / Nude, 1996 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Gerzson 96 VIII. 5.
Akt, 1991 / Nude, 1991 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Gerzson 91
Béka, 1969 / Frog, 1969 tempera, szén, papír / tempera, coal on paper jelzett / signed: Béka 1969 Šwierkiewicz Róbert
35*25 cm
21*14,5 cm
22*13 cm
60*40 cm
90 000 Ft 300 €
24 000 Ft 80 €
42 000 Ft 140 €
160 000 Ft 530 €
Táncoló csontváz, 1973 Dancing skeleton, 1973 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Szántó Piroska 973 70*47 cm
80 000 Ft 270 €
167. Hans Hofmann (1880-1966)
164. Peter Brüning (1929-1970)
165. Borgó Csaba (1950-)
166. Hincz Gyula (1904-1986)
Kompozíció, 1959 / Composition, 1959 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Peter Brüning 59
Kompozíció, 1994 / Composition, 1994 vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: Borgó 1994 Sz 173
Kompozíció / Composition rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Hincz Gy
21* 29 cm
50*70 cm
20*38 cm
21,5*28cm
140 000 Ft 470 €
46 000 Ft 150 €
24 000 Ft 80 €
320 000 Ft 1 070 €
168. Šwierkiewicz Róbert (1942-)
169. Farkasházy Miklós (1895-1964)
170. Claudio Knöpfli (1954-)
171. Farkas Tamás (1951-) Meteor, 1986 tus, ceruza, papír / ink, pencil on paper jelzett / signed: Farkas Tamás számozott / numbered: 1/1
Kompozíció / Composition akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Farkasházy
Álom, 1980 / Dream, 1980 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Knöpfli 80 számozott / numbered: 77/80
65,5*51 cm
47*35 cm
128*90 cm
31*28,5 cm
60 000 Ft 200 €
40 000 Ft 130 €
24 000 Ft 80 €
130 000 Ft 430 €
A nagy hintajáték, 1977 / The big swing game, 1977 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: A nagy hintajáték (lino) 77. Šwierkiewicz
Cím nélkül / Untitled tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Hans Hofmann
172. Hans Krenn (1932-2007) Der kleine Tisoh, 1966 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Hans Krenn 1966 számozott / numbered: 49/90 21*15 cm
38 000 Ft 130 €
175. Hans Krenn (1932-2007)
176. Hans Krenn (1932-2007)
Sikoly II., 1966 / Scream II., 1966 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Hans Krenn 1966
Lépés, 1969 / Step, 1969 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: HK (nyomtatott/printed)
72*74 cm
23*22 cm
21*21 cm
55 000 Ft 180 €
42 000 Ft 140 €
38 000 Ft 130 €
173. Hans Krenn (1932-2007)
174. F. Beyns jelzéssel, 20. század
Sikoly I., 1966 / Scream I., 1966 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Hans Krenn 1966
Mohóság, 1961 / Greed, 1961 ceruza, tus, kollázs, papír / pencil, ink, collage on paper jelzett / signed: F. Beyns; 1961 / F. Beyns; 1961
23*22 cm
42 000 Ft 140 €
Kiállításmeghívó: Tobiés&Silex-Hans Krenn-Ausstellung 12.9-20.10.69 Exhibition invitation: Tobiés&Silex-Hans Krenn-Ausstellung 12.9-20.10.69
BIKSADY
177. Friedensreich Hundertwasser (1928-2000) Labirintus / Labyrinth print, karton / print on cardboard jelzett / signed: Hundertwasser (nyomtatott/printed)
178. Friedensreich Hundertwasser (1928-2000) Bárka / Ark ofszet nyomat, papír offsetprint on paper jelzett / signed: Hundertwasser (nyomtatott/printed)
10,5*15 cm
18 000 Ft 60 €
179. Friedensreich Hundertwasser (1928-2000)
180. Hegyi György (1922-2001)
Kék ház / Blue house nyomat, papír / print on paper jelzett / signed: Hundertwasser (nyomtatott/printed)
Szürke Szentendre, 1987 / Grey Szentendre, 1987 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Hegyi 987 számozott / numbered: 13/30
50*67 cm
32 000 Ft 110 €
60*40 cm
70 000 Ft 230 €
15*10 cm
18 000 Ft 60 €
181. Balogh Csaba (1964-) Cím nélkül, 2012 / Untitled, 2012 olaj, papír / oil on paper jelzett / signed: Balogh Csaba 2012
Reprodukálva: Balogh Csaba Kompozit, kiállítási katalógus, Biksady Galéria, 2014., 50. oldal Reproduced: Balogh Csaba Kompozit, exhibition catalogue, Biksady Gallery, 2014., page 50
182. Orbán Dezső (1884-1986) Kompozíció csillaggal, 1966 / Composition with star, 1966 olaj, filctoll, fa / oil, felt pen on wood jelzett / signed: Desiderius Orbán 1966
50*60 cm
20*25 cm
220 000 Ft 730 €
460 000 Ft 1 530 €
183. Friedensreich Hundertwasser (1928-2000) Színes fejek / Coloured heads print, karton / print on cardboard jelzett / signed: Hundertwasser (nyomtatott/printed) 10,5*15 cm
Proviniencia: Dévényi Iván gyűjtemény Provenance: Dévényi Iván collection
15 000 Ft 50 €
184. Salvador Dalí (1904-1989)
185. Salvador Dalí (1904-1989)
186. Salvador Dalí (1904-1989)
187. Salvador Dalí (1904-1989)
Sulamit I. litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Dali (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 514/2000
A tékozló fiú, (1964) / Prodigal son, (1964) litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Dali 1964 (nyomtatott/printed)
Sulamit II. litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Dali (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 413/2000
A madarak beszéde / Speech of the birds litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Dali (nyomtatott/printed)
66*50 cm
28 000 Ft 90 €
66*49 cm
28 000 Ft 90 €
36 000 Ft 120 €
Kiadó: Dali Edition: Levine&Levine Published: Dali Edition: Levine&Levine
30*20 cm
Kiadó: Rizolini, Mainland, 1985., készült 500 példányban Published: Rizolini, Mainland, 1985., made in 500 exemplares
36 000 Ft 120 €
Kiadó: Dali Edition Levine&Levine Published: Dali Edition Levine&Levine
190. Henri Matisse (1869-1954)
188. Matzon Ákos (1945-)
189. Farkasházy Miklós (1895-1964)
Kalligráfia / Calligraphy olaj, toll, ceruza, karton / oil, pen, pencil on cardboard jelzett / signed: MA
40*40 cm
23*34 cm
32*43 cm
60 000 Ft 200 €
40 000 Ft 130 €
28 000 Ft 90 €
Fekvő akt, 1936 / Lying nude, 1936 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: HM 36 (nyomtatott/printed)
17*13 cm
Dante Alighieri: Isteni színjáték-Paradicsom ciklus 19. Kiadó: Les Heures Claires, Paris, 2004, 150 péládányban készült az 1959/60-as fametszet után Dante Alighieri: Divine Comedy- Paradise cycle 19 Published: Les Heures Claires, Paris, 2004, made in 150 exemplares after woodcut from 1959/60
191. Jean Dupuis (1941-) Egy ötlet / An idea színezett litográfia, papír / painted lithograph on paper jelzett / signed: Dupuis számozott / numbered: 45/90 45,5*58,5 cm
28 000 Ft 90 €
BIKSADY
192. Hans Hanko (1923-)
193. Paul Wunderlich (1927-2010)
Cím nélkül, 1973 / Untitled, 1973 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Hanko 1973
Paprika litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Wunderlich (nyomtatott/printed)
50*30 cm
58*40 cm
60 000 Ft 200 €
22 000 Ft 70 €
Kiadó: Minerva International Published: Minerva International
194. Magyar festő, 20. század
195. Georges Négre
196. Marc Eemans (1907-1998)
Konstruktív tér / Constructive space olaj, karton / oil on cardboard
Ave olaj, vászon, kollázs / oil on canvas, collage jelzett / signed: G Negre 03
Vizitáció, 1937 / Visitation, 1937 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Marc Eemans 37
115*85 cm
65*54 cm
240 000 Ft 800 €
1 400 000 Ft 4 670 €
69,5*55 cm
48 000 Ft 160 €
197. Jean-Pierre de Maria (1896-1984)
198. John Gordon Dodson (1882-)
199. Németh Miklós (1934-2012)
200. Németh Miklós (1934-2012)
Küklopsz, 1968 / Cyclops, 1968 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: de Maria hátoldalon / backside: De Maria 68 La Cyclopéenne.
Kagyló, 1938 / Shell, 1938 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: G.J.Dodson 38
Formák, 1994 / Shapes, 1994 tempera, papír / tempera on paper jelzett / signed: NM 94
Táj házzal, 2002 / Landscape, 2002 gouache, szén, papír / gouache, coal on paper jelzett / signed: 2002 NM
50*73,5 cm
30*41,5 cm
21*29,5 cm
320 000 Ft 1 070 €
120 000 Ft 400 €
60 000 Ft 200 €
65,5*81 cm
360 000 Ft 1 200 €
202. Németh Miklós (1934-2012)
203. Szentgyörgyi Miklós (1955-)
204. Szentgyörgyi Miklós (1955-)
Metamorfózis / Metamorphosis olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: PCSVM
Színek I. / Colours I. olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi Miklós
Színek II. / Colours II. olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi Miklós
63*86 cm
86*62 cm
170,5*127 cm
170,5*127 cm
280 000 Ft 930 €
280 000 Ft 930 €
60 000 Ft 200 €
60 000 Ft 200 €
201. Németh Miklós (1934-2012) Pihenés, 1967 / Resting, 1967 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: PCSVM1967
BIKSADY
205. Bada Dada Tibor (1963-2006)
206. Harasztÿ István (1934-)
207. Marosán Gyula (1915-2003)
208. Bor Pál (1889-1982)
Begyulladtak, 1996 / Inflamed, 1996 olaj, akril, farost / oil, acrylic, plywood jelzett / signed: Dada 96
Kezdet, 2004 / Beginning, 2004 akril, farost / acrylic on chipboard jelzett / signed: Harasztÿ István 2004
Transz / Trance olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Marosán
Kompozíció / Composition tempera, karton / tempera on cardboard jelzett / signed: Bor Pál
d: 37 cm
44*49 cm
40*50 cm
59*42 cm
220 000 Ft 730 €
240 000 Ft 800 €
280 000 Ft 930 €
60 000 Ft 200 €
209. Lukoviczky Endre (1939-) Kitüntetés, 1990 / Honour, 1990 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Lukoviczky 1990 61*93 cm
400 000 Ft 1 330 €
210. Wolf Erdmann-Oblonskij (1946-) Rövidtávú biztonság / Short-term safety szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Oblonskij 28*28 cm
22 000 Ft 70 €
211. James Van Dyk (1930-) Volume, 1974 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Van Dyk 74 42*56 cm
140 000 Ft 470 €
212. Pólya József (1923-1994) Vizek, csigák, kövek / Water, snails, stones akril, farost / acrylic on chipboard jelzett / signed: Pólya J 90*140 cm
60 000 Ft 200 €
213. Bada Dada Tibor (1963-2006)
214. Joseph Kádár (1936-)
215. Joseph Kádár (1936-)
Turbó tubus, 1992 / Turbo tube, 1992 olaj, csillám, karton / oil, isinglass on cardboard jelzett / signed: Dada 92 hátoldalon / backside: Turbó tubus
Fekete kör piros elliptoid, 2009 Black circle, red elliptoid, 2009 akril, vászon fára kasírozva / acrylic on canvas cuted on wood jelzett / signed: Joseph Kádár, Paris 2009
Fekete ellipszis, piros elliptoid, 2010 Black ellipse, red elliptoid, 2010 akril, vászon fára kasírozva acrylic on canvas cuted on wood jelzett / signed: Joseph Kádár Paris 2010
27*44 cm
160 000 Ft 530 €
50*50 cm
80 000 Ft 270 €
60*46,5 cm
80 000 Ft 270 €
BIKSADY
216. Nádler István (1938-)
217. Bak Imre (1939 - )
Nr.8., 2004 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Nádler 2004
A kis piros, 1988 / The little red, 1988 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Bak Imre
160*120 cm
120*80 cm
1 200 000 Ft 4 000 €
950 000 Ft 3 170 €
Kiállítva: 2006. március-április, Várfok Galéria-XO Terem; 2006. november 23-26. Plug kortárs művészeti vásár, Budapest Exhibited: March-April, 2006. Várfok Gallery- XO Room; 13-26.November 2006., Plug Contemporary Art Fair, Budapest
221. Baska József (1935-) Összetört múlt, Kötelék feketében, 2000 / Broken past, Bond in black, 2000 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Baska 150*80 cm
1 300 000 Ft 4 330 €
Reprodukálva: Baska József, Kiadó Ernst Múzeum, Montázs Stúdió, Budapest, 2005. Reproduced: József Baska, Ernst Museum Publishing, Montázs Studio, Budapest, 2005.
218. Korniss Dezső (1908-1984)
219. Joseph Kádár (1936-)
Kalligráfia, 1959 / Calligraphy, 1959 olaj, karton / oil on cardboard
Hommage á Bartók, 1981 szitanyomat, cinknyomat papír / silkscreen, zincograph on paper jelzett / signed: Joseph Kádár Paris 1981 számozott / numbered: e.a. no 1
28*19,5 cm
850 000 Ft 2 830 €
38*25 cm
36 000 Ft 120 €
220. Augustin Cardenas (1927-2001) Kompozíció, 1959 / Composition, 1959 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Cardenas 59 29,5*21 cm
42 000 Ft 140 €
223. Heinz Hajek-Halke (1898-1983) Das silüviale aquarium, 1956 heliográfia, papír / heliograph on paper jelzett / signed: „Das silüviale aquarium” Heinz Hajek-Halke 1956 számozott / numbered: 12/4 40*30 cm
222. Hans Hofmann jelzéssel (1880-1966) A parton, 1956 / On the shore, 1956 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: hans hofmann 56 33*26 cm
950 000 Ft 3 170 €
140 000 Ft 470 €
224. Tót Endre (1937-) Why do I stamp? 1978/90; 1973/1978 vegyestechnika, karton / mixed media on cardboard jelzett / signed: Endre Tót 1978/90; 1973/1978 36*25 cm
80 000 Ft 270 € 225. Rényi Katalin (1951-) Térden állva / On the knees olaj, vászon, aranyfüst / oil on canvas, tinsel jelzett / signed: Rényi Kati 150*90 cm
850 000 Ft 2 830 €
BIKSADY
226. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
227. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
228. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
229. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
Variáció fával III., 1973 / Variation with tree III., 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 1973 számozott / numbered: e.d.a. i
Variáció fával IV,, 1973 / Variation with tree IV., 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 1973 számozott / numbered: e.d.a.
Variáció fával V., 1973 / Variation with tree V., 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 1973 számozott / numbered: 11/25
Park, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; számozott / numbered: 4/10
70*50 cm
70*50 cm
70*50 cm
70*50 cm
30 000 Ft 100 €
30 000 Ft 100 €
30 000 Ft 100 €
30 000 Ft 100 €
230. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
231. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
232. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
233. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
Táj házzal II., 1974 / Landscape II., 1974 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 1974 számozott / numbered: e.d.a.
Variáció fával I., 1973 / Variation with tree I., 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 73 számozott / numbered: e.d.a. G
Fa, 1973 / Tree, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 73 számozott / numbered: 14/15
Köpenyes lány, 1973 / Girl in a robe, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard Fred Engelbert Knecht 73 számozott / numbered: 9/49
70*50 cm
70*50 cm
70*50
70*50 cm
36 000 Ft 120 €
30 000 Ft 100 €
30 000 Ft 100 €
30 000 Ft 100 €
235. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
236. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
237. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
Táj házzal I., 1973 / Landscape I., 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 1973 számozott / numbered: 9/10
Csúcsok, 1973 / Peaks, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 1973 számozott / numbered: 9/49
Tavasz, 1973 / Spring, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 73 számozott / numbered: e.d.a. B
70*50 cm
70*50 cm
70*50 cm
70*50 cm
30 000 Ft 100 €
30 000 Ft 100 €
30 000 Ft 100 €
36 000 Ft 120 €
234. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Variáció fával II., 1974 / Variation with tree II., 1974 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 74 számozott / numbered: 2/20
BIKSADY
238. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
239. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
Tömeg, 1973 / Crowd, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 73 számozott / numbered: 9/49
Várakozás, 1973 / Awaiting, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 73 számozott / numbered: 4/49
50*70 cm
50*70 cm
30 000 Ft 100 €
30 000 Ft 100 €
242. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
240. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
241. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
Matterhorn, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht, 1973
My „Buddy” II., 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht, 73 számozott / numbered: 9/49
50*70 cm
30 000 Ft 100 €
50*70 cm
243. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
244. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
Város-Természet, 1973 / City-Nature, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 73 számozott / numbered: 9/49 70*50 cm
30 000 Ft 100 €
30 000 Ft 100 €
Hegymenet, 1973 / Ascent, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 1973 számozott / numbered: 9/49 cm
Utca, 1973 / Street, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 73 számozott / numbered: 9/49
50*70 cm
50*70 cm
30 000 Ft 100 €
30 000 Ft 100 €
248. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) Matterhorn II., 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 73 számozott / numbered: 9/49 70*50 cm
30 000 Ft 100 €
245. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
246. Fred Engelbert Knecht (1934-2010) 247. Fred Engelbert Knecht (1934-2010)
My „Buddy”, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht 73 számozott / numbered: 9/49
Utazás, 1973 / Journey, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 73 számozott / numbered: 9/23
70*50 cm
70*50 cm
30 000 Ft 100 €
30 000 Ft 100 €
Maggi reklám, 1973 / Maggi Commercial, 1973 szitanyomat, karton / silkscreen on cardboard jelzett / signed: Fred Engelbert Knecht; 73 számozott / numbered: 9/49 70*50 cm
30 000 Ft 100 €
BIKSADY
249. Mel Ramos (1935-)
250. Fritz Köthe (1916-2005)
Lola-Cola, 1972 litográfia, karton / lithograph on cardboard jelzett / signed: Mel Ramos 72
Alkat-részek / Accessories linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Fritz Köthe
78*64 cm
63*48,5 cm
550 000 Ft 1 830 €
70 000 Ft 230 €
251. Fritz Köthe (1916-2005)
252. Fritz Köthe (1916-2005)
Rajt előtt, 1969 / Before start, 1969 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Fritz Köthe 69 számozott / numbered: I. Probedrück
Parkolni tilos, 1964 / No parking, 1964 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: FK 1964 hátoldalon / backside: Fritz Köthe „Parken Verboten” 1964
49*31 cm
75 000 Ft 250 €
85*70 cm
850 000 Ft 2 830 €
BIKSADY
253. Fritz Köthe (1916-2005) ”Kai”, 1965 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: FK 1965 hátoldalon / backside: Fritz Köthe Kai 1965 75*90 cm
900 000 Ft 3 000 €
254. Peter Blake (1932-)
255. Ken Taylor (1935-)
256. Ken Taylor (1935-)
257. Ken Taylor (1935-)
Babe Rainbow, 1967 szitanyomat, alumínium / silkscreen on aluminium jelzett / signed: Peter Blake 67 (nyomtatott/printed)
Colin Cowdrey olajpasztell, papír / oilpastel on paper jelzett / signed: Kenneth Taylor
Fred Trueman, 2004 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Kenneth Taylor 04
Darren Gough olajpasztell, papír / oilpastel on paper jelzett / signed: Kenneth Taylor
66*44 cm
56*32 cm
48*28 cm
54*29 cm
110 000 Ft 370 €
85 000 Ft 280 €
85 000 Ft 280 €
85 000 Ft 280 €
Kiadó: Dodo Design, 185 Westbourne Grove, London, W.11., 1968 Published: Dodo Design, 185 Westbourne Grove, London, W.11., 1968
BIKSADY
258. Moholy-Nagy László (1895-1946) Keresztező átlók, (1923) Crossed diagonals, (1923) rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Moholy=Nagy 23 (nyomtatott/printed) hátoldalon / backside: einmalige Auflage für die griffelkunst 1995 Nachlaß László MoholyNagy (1895-1946) 28,5*32,5 cm
1 400 000 Ft 4 670 €
259. Moholy-Nagy László (1895-1946) Photo Gram-pozitív, (1923) Photo Gram-positive, (1923) zselatinos ezüst nagyítás / gelatine silver print hátoldalon / backside: einmalige Auflage für die griffelkunst 1995 Nachlaß László MoholyNagy (1895-1946) 24*18 cm
1 400 000 Ft 4 670 €
BIKSADY
260. Tót Endre (1937-)
261. Tót Endre (1937-)
262. Paul Jonas (1921-1998)
We are glad if..., 1975 fotó, ceruza, kollázs, papír / photo, pencil, collage on paper jelzett / signed: Endre Tót 1975
I am glad..., 1980 print, ceruza, papír / print, pencil on paper jelzett / signed: Paris 1980 Endre Tót
25*18 cm
15*11 cm
Daily fish durst lambda print jelzett / signed: Paul Jonas számozott / numbered: 1/1
100 000 Ft 330 €
100 000 Ft 330 €
TótaIJOYS series, 1973-1975 Kiadó: Edition Ch. Kelter&J. Sellem 1996, Köln TótaIJOYS series, 1973-1975 Published: Edition Ch. Kelter&J. Sellem 1996, Köln
35,5*28 cm
550 000 Ft 1 830 €
263. Molnár Edit (1933-) Az év csókja, Gina Lolobrigida és Yuri, 1961 Kiss of the year, Gina Lolobrigida and Yuri, 1961 vintázs, zselatinos ezüst nagyítás / vintage, gelatine silver print 30*34,5 cm
180 000 Ft 600 €
Reprodukálva: Molnár Edit: Látni és élni, Interart Studio 2002., 56. oldal Reproduced: Molnár Edit: Látni és élni, Interart Studio 2002., page 56
264. Johannes Grützke (1937-) Asztal, 1972 / Table, 1972 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Johannes Grützke 72 számozott / numbered: XV/XX 47*58 cm
60 000 Ft 200 €
265. Edmund Kesting (1892-1970)
266. Johannes Grützke (1937-)
267. Rodolf Hervé (1957-2000)
Cím nélkül / Untitled zselatinos ezüst nagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: E. Kesting (hagyatéki pecsét / legacy stamp)
Kézfogás, 1973 / Handshake, 1973 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Johannes Grützke 73 számozott / numbered: XV/XX
Victor Vasarely színes fotó / colour photo jelzett / signed: Rodolf Hervé fotóművész Paris (pecsételt/stamped)
47*58 cm
50 000 Ft 170 €
18*24 cm
220 000 Ft 730 €
268. Andy Warhol (1928-1987) Mercedes C111 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Andy Warhol (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 996/1000 40*30,5 cm
32 000 Ft 110 €
60 000 Ft 200 €
17*24 cm
269. Somlósi Lajos
270. Joseph Kádár (1936-)
Les troglophiles peintures rupertes et les Restes a Paris II., 1985 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Somlósi L
Madame Szenes, 1994 zselatinos ezüstnagyítás, filctoll, papír / gelatine silver print, felt pen on paper jelzett / signed: Le K’dar számozott / numbered: 1/1
271. Zoltán Sándor (1943-) Hommage á Márai Sándor II., 2006 kollázs, fa / collage on wood jelzett / signed: Hommage á Márai S II. 2006 XII Zoltán Sándor
34,5*34,5 cm
15*21 cm
34*36*4 cm
34 000 Ft 110 €
40 000 Ft 130 €
120 000 Ft 400 €
Expo Mail Art Paris, Hommage á Vieira da Silva, Paris 1994
BIKSADY
272. Molnár Edit (1933-)
273. Kálmán Kata (1909-1978)
274. Joseph Kádár (1936-)
275. Joseph Kádár (1936-)
Leopold Stokowski és Kodály Zoltán, 1967 Leopold Stokowski and Zoltán Kodály, 1967 vintage, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatine silver print
Bartók Béla, 1936 / Béla Bartók, 1936 vintázs, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Kálmán Kata
Vieira da Silva zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár Paris 1980 Vieira da Silva artiste paintre számozott / numbered: e.a.n. 1.
24*18 cm
24*16,5 cm
19,5*21 cm
Vándor hindu, 1984 / Wanderer Hindu, 1984 vintage, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Le K’dar (Joseph Kadar) Inde 1984 számozott / numbered: 1/1
80 000 Ft 270 €
140 000 Ft 470 €
80 000 Ft 270 €
21*15 cm
32 000 Ft 110 €
276. Francia művész, 20. század
277. Joseph Kádár (1936-)
278. Joseph Kádár (1936-)
279. Joseph Kádár (1936-)
Victor Vasarely zselatinos ezüst nagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: dedikáció / dedication
Antoni Tapies zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: A. Tapies, artiste paintre Joseph Kádár
23,5*17 cm
20*14,5 cm
Szenes Árpád, 1981 / Árpád Szenes, 1981 vintázs, zselatinos ezüstnagyítás / vintage gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár Paris 1981 Árpád Szenes artiste paintre számozott / numbered: 1/1
Rozsda Endre, 1989 / Endre Rozsda, 1989 vintage, zselatinos ezüstnagyítás, szépiázott vintage, gelatine silver print, sepia jelzett / signed: Joseph Kádár 1989
50 000 Ft 170 €
50 000 Ft 170 €
25,5*20,5 cm
11,5*8,5 cm
60 000 Ft 200 €
22 000 Ft 70 €
280. Joseph Kádár (1936-)
281. Joseph Kádár (1936-)
282. Joseph Kádár (1936-)
283. Joseph Kádár (1936-)
Hans Hartung és Jacques Chirac, 1981 Hans Hartung and Jacques Chirac, 1981 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár paris 1981 számozott / numbered: 1/1
César, 1980 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár paris 1980. César szobrászművész
Jancsó Miklós / Miklós Jancsó zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár Paris Jancsó Miklós számozott / numbered: 1/1
Victor Vasarely, 1987 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár (Le K’dar) Paris 1987 Victor Vasarely artiste paintre
27*19 cm
26*18 cm
60 000 Ft 200 €
50 000 Ft 170 €
13,5*11 cm
14,5*12,5
50 000 Ft 170 €
50 000 Ft 170 €
284. Joseph Kádár (1936-)
285. Joseph Kádár (1936-)
286.
Guy Weelen, Vieira da Silva, Árpád Szenes, 1980 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár; j: Yevre le chatel 1980
Hans Hartung vintage, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár számozott / numbered: No 1.
Felvételek Pablo Picassoról Photocopies about Pablo Picasso zselatinos ezüstnagyítás gelatine silver print
11,5*11 cm
40 000 Ft 130 €
18,5*17,5 cm
60 000 Ft 200 €
26 000 Ft 90 €
30*24 cm
17 darab reprodukció az 1970-es évekből Pablo Picassoról és barátairól készült fotográfiákból, köztük Man Ray, Robert Capa és Brassai legismertebb pillanatképei 17 reproductions of photographs from the 1970s of Pablo Picasso and his friends, including the most famous snapshots by Man Ray, Robert Capa and Brassai
287. Molnár Edit (1933-) Kós Károly, 1969 / Károly Kós, 1969 vintázs, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatine silver print 30*39,5 cm
180 000 Ft 600 €
BIKSADY
288. Váza / Vase
289. Váza / Vase
osztrák, 20. százas második fele, több rétegű, színezett, fújt üveg, karcos Austrian, second half of the 20th century, blown, layered glass, coloured, scratched
Murano, 20. század második fele, több rétegű, színezett üveg Murano, second half of the 20th century, layered, coloured glass
m: 22,5 cm
m: 19,5 cm
48 000 Ft 160 €
48 000 Ft 160 €
48 000 Ft 160 €
cseh, 20. század második fele, színes üveg, üveg rátéttel, apró sérüléssel Czech, second half of the 20th century, coloured glass, with glass overlay, small damage
290. Váza / Vase
m: 20 cm
291. Váza / Vase
osztrák, Lötz-gyár, 20. század második fele, fújt, színezett üveg, üveg rátéttel Austrian, Lötz factory, second half of the 20th century, blown, coloured glass with glass overlay
osztrák, 20. század második fele, színes üveg, üveg rátéttel Austrian, second half of the 20th century, coloured glass, with glass overlay
292. Váza / Vase
293. Váza / Vase
m: 21,5 cm
m: 30 cm
m: 22 cm
60 000 Ft 200 €
48 000 Ft 160 €
48 000 Ft 160 €
298. Váza / Vase
cseh, Moser-gyár, Frantisek Zemek, 1950/1960, színezett üveg Czech, Moser factory, Frantisek Zemek, 1950/1960, coloured glass
Murano, 20. század második fele, színezett üveg Murano, second half of the 20th century, coloured glass
295. Váza / Vase
296. Váza / Vase
Murano, 20. század második fele, fújt üveg Murano, second half of the 20th century, blown glass
francia, 20. százas második fele, öntött, csiszolt üveg French, second half of the 20th century, cast, polished glass
m: 30,5 cm
m: 32 cm
m: 21 cm
m: 19 cm
m: 22 cm
30 000 Ft 100 €
36 000 Ft 120 €
48 000 Ft 160 €
36 000 Ft 120 €
48 000 Ft 160 €
294. Váza / Vase
300. Váza / Vase
cseh, Pavel Hlava (1924-2003), több rétegű fújt üveg Czech, Pavel Hlava (1924-2003), blown layered glass
301. Váza / Vase
francia, 20. százas második fele, színezett üveg French, second half of the 20th century, coloured glass
302. Váza / Vase
Meissen, Weifs, 1912-1954 közötti jelzéssel, mázas porcelán Meissen, Weifs, 1912-1954 sign, glazed porcelain
m: 19 cm
m: 24,5 cm
m: 32,5 cm
60 000 Ft 200 €
36 000 Ft 120 €
36 000 Ft 120 €
306. Váza / Vase
osztrák, 20. század második fele, több rétegű üveg, üveg rátéttel Austrian, second half of the 20th century, layered glass with glass overlays m: 16 cm
24 000 Ft 80 €
297. Váza / Vase
303. Padlóváza Floor vase
Janáky Viktor (1933-1999), mázas kerámia Viktor Janáky (1933-1999), glazed pottery m: 60 cm
48 000 Ft 160 €
307. Váza / Vase
308. Váza / Vase
309. Váza / Vase
m: 20,5 cm
m: 23 cm
m: 19 cm
36 000 Ft 120 €
60 000 Ft 200 €
48 000 Ft 160 €
finn, 20. század második fele, több rétegű, színezett üveg Finnish, second half of the 20th century, layared, coloured glass
osztrák, 20. század második fele, többrétegű üveg, üveg rátéttel Austrian, second half of the 20th century, layered glass with glass overlay
Murano, 20. százas második fele, több rétegű színezett, fújt üveg Murano, second half of the 20th century, blown layered glass, coloured
299. Váza / Vase
Murano, 20. század második fele, több rétegű, színezett, fújt üveg Murano, second half of the 20th century, blown, layered glass, coloured m: 34 cm
48 000 Ft 160 €
304. Váza / Vase
305. Váza / Vase
m: 24 cm
m: 19 cm
30 000 Ft 100 €
48 000 Ft 160 €
olasz, 20. század második fele, több rétegű, színezett üveg Italian, second half of the 20th century, layered, coloured glass
cseh, 20. század második fele, Harrtil üveg, többrétegű, üvegszálas üveg Czech, second half of the 20th century, Harrtil glass, layered fibreglass
310. Váza / Vase
Murano, 20. század második fele, több rétegű, fújt üveg Murano, second half of the 20th century, blown, layered glass
Murano, 20. század második fele, több rétegű, fújt, színezett üveg Murano, second half of the 20th century, blown layered glass, coloured m: 21 cm
70 000 Ft 230 €
311. Váza / Vase
német, 20. század második fele, WMF Ikora üveg German, second half of the 20th century, WMF Ikora glass m: 15,5 cm
36 000 Ft 120 €
BIKSADY
cseh, Moser gyár, Frantisek Zemek, 1950/1960, színezett üveg, karcos Czech, Moser factory, Frantisek Zemek, 1950/1960, coloured glass, scratched
Murano, 20. század második fele, több rétegű, fújt opálüveg, SZE monogrammal Murano, second half of the 20th century, blown, layered opal glass, SZE initials
313. Kaspó / Plant pot
314. Kínáló / Serving plate
315. Váza / Vase
m: 11 cm
m: 8,5 cm
m: 12 cm
m: 10 cm
30 000 Ft 100 €
24 000 Ft 80 €
48 000 Ft 160 €
36 000 Ft 120 €
312. Kínáló / Serving plate
318. Váza / Vase
osztrák, 20. százas második fele, több rétegű, fújt üveg, fémoxidokkal Austrian, second half of the 20th century, blown, layered glass, with metal-oxides m: 8 cm
36 000 Ft 120 €
319. Palack / Bottle
320. Pohár készlet / Glass set
osztrák, 1910 körül, lüszterezett üveg, 6 db pohár, 1 db flaska, Lobmayr gyár Austrian, around 1910, lustered glass, 6 glasses, 1 flask, Lobmayr factory
m: 23 cm
80 000 Ft 270 €
36 000 Ft 120 €
18; 29 cm
20. század második fele, több rétegű opálüveg second half of the 20th century, layered opal glass
321. Pohár készlet / Glass set
osztrák, 1910 körül, lüszterezett üveg, 10 db Austrian, around 1910, lustered glass, 10 pieces m: 25 cm
140 000 Ft 470 €
316. Váza / Vase
Murano, 20. század második fele, több rétegű, fújt, színezett üveg Murano, second half of the 20th century, blown layered glass, coloured
317. Váza / Vase
osztrák, 20. század második fele, több rétegű, színezett üveg Austrian, second half of the 20th century, layered, coloured glass m: 14 cm
48 000 Ft 160 €
m: 18 cm
36 000 Ft 120 €
322. Váza / Vase
francia, 1930 körül, több rétegű, fújt üveg French, around 1930, blown, layered glass m: 25 cm
48 000 Ft 160 €
323. Váza / Vase
cseh, Moser-gyár, Franisek Zemek, 1950/1960, színezett üveg, apró csorbulással Czech, Moser factory, Franisek Zemek, 1950/1960, coloured glass, with small chip m: 18,5 cm
30 000 Ft 100 € 324. Vitrines szekrény / Cabinet
325. Evőeszköz készlet Cutlery set
német, 1930 körül, diófa, sérült üveg ajtóval German, around 1930, nut-wood, with damaged glass door
német, 20. század második fele, WMF fém jelzéssel, 12 db evőkanál, 12 db villa, 12 db kés, 12 db desszertes villa, 12 db kiskanál, 12 db szervírozó German, second half of the 20th century, WMF metal sign, 12 spoons, 12 forks, 12 knives, 12 dessert forks, 12 teaspoons, 12 serviers
75*100*140
90 000 Ft 300 €
13-24 cm
48 000 Ft 160 €
326. Sideboard
dán, 1960 körül, tömör teakfa lábakon, bútorlap teakfa borítással, homokfújt, csiszolt üvegbetétekkel, apróbb karcolással Danish, around 1960, on solid teakwood legs, teakwood cover, with polished, sandblown glass insets, small scratch 109*160*40 cm
80 000 Ft 270 €
részlet / detail
327. Tároló szekrény Portable storage
olasz, 1969 után, Joe Colombo Design, plexi Italian, after 1969, Joe Colombo Design, plexi jelzett / signed: Joe Colombo 75*42*43 cm
75 000 Ft 250 € 328. Komód / Commode
német, 1930 körül, diófa German, around 1930, nut-wood 75*100*40 cm
80 000 Ft 270 €
330. Klubasztal / Club table
német, 1970 körül, Opal Möbel design, fém, fa, márvány, apró kopásokkal German, around 1970, Opal Möbel design, metal, wood, marble, with small abrasion m: 55; d: 60 cm
60 000 Ft 200 € 329. Dohányzóasztal Coffee table
Kelet-Európa, 1960 körül, fenyőfa cseresznyefa borítással, apróbb sérülésekkel Eastern-Europe, around 1960, cherrywood cover on pinewood base, with small damages
331. Szalonasztal / Salon table
M. Kiss Katalin (1941-), égetett, mázas keménycserép asztallap, vas szerelékkel, apró csorbulással M. Katalin Kiss (1941-), burnt, enamelled pottery table-top, iron overlays, with small chip
30*120*44 cm
30 000 Ft 100 €
m: 53 cm; d: 53 cm
30 000 Ft 100 € 330
331
BIKSADY
336.
333. Zsúrkocsi / Teacart
332. Összecsukható asztal Folding table
német, 1960 körül, plexi, krómozott fém German, around 1960, plexi, chrome-plated metal
skandináv, 20. század, festett fa Skandinavian, 20th century, painted wood
72*66*43 cm
49*50*50 cm
sérült / damaged
14 000 Ft 50 €
18 000 Ft 60 €
336. Szék, 2 db / Pair, 2 pieces
magyar, 1920 körül, cseresznyefa, rétegeltlemez Hungarian, around 1920, cherry-wood, plywood
337. asztal, 4 db szék table with chairs, 4 pieces
73*59*63 cm
csehszlovákia, 1962, fenyőfa alapon diófa borítás, asztal, 4 székkel Czecho-Slovakia, 1962, nutwood cover on pinewodd base, table and 4 chairs
70 000 Ft 230 €
asztal m: 79*78*116 cm; szék m: 78 cm
sérült / damaged
sérült / damaged
55 000 Ft 180 € 337.
334. Hintaszék / Rocking chair
orosz, 1930 körül, krómozott fém, alumínium, lakkozott fa, fekete műbőr huzattal Russian, around 1930, chrome-plated metal, aluminum, varnished wood, black leatherette cover 86*58 cm
sérült / damaged
335. Szék, 2 db / Chair, 2 pieces
norvég, 1960 körül, Hag-gyár Oslo, rétegelt lemez, krómozott fém, állítható magasság, alumínium Norvegian, around 1960, Hag factory Oslo, plywood, chromeplated metal, aluminum, adjustable height 77*62*62 cm
sérült / damaged
44 000 Ft 150 €
55 000 Ft 180 €
338. Rádió / Radio
francia, 1939, Lancel, Bordeaux Paris, fa tokban, felújításra szorul French, 1939, Lancel, Bordeaux Paris, in wooden case, in need of restoration
339. Lemeztartó / Record holder
15*20*12 cm
34*34 cm
11 000 Ft 40 €
340. Szék, 2 db / Chair, 2 pieces
magyar, 1930 körül, Győri Acélcső Gyár, krómozott fém, festett rétegeltlemez, kopott, sérült, hiányos Hungarian, around 1930, Győri Acélcső Gyár, chrome-plated metal, painted plywood, worn, damaged, incomplete
Nyugat-Németország, 1990 körül, Schweizer design West-Germany, around 1990, Schweizer design
7 000 Ft 20 €
341. Szék, 2 db / Chair, 2 pieces
olasz, 20. század vége, plexi, karcos Italian, end of the 20th century, plexi, scratched 84*40*50 cm
80 000 Ft 270 €
83*58*60 cm
342. Mobilasztal / Portable table
német, 20. század közepe, festett fa, fém, sérült, karcos German, middle of the 20th century, painted wood, metal, damaged, scratched 58*80*37 cm
46 000 Ft 150 €
50 000 Ft 170 €
344. Philips Discoverer televízió Philips Discoverer television Milano, 1991 58*42*45 cm
26 000 Ft 90 €
343. asztal, 2 db szék table with chairs, 2 pieces
magyar, 1930 körül, Győri Acélcső Gyár, krómozott fém, festett rétegeltlemez, kopott, sérült, hiányos Hungarian, around 1930, Győri Acélcső Gyár, chrome-plated metal, painted plywood, worn, damaged, incomplete asztal: 75*100*100 cm; szék: 82*57*60 cm
100 000 Ft 330 €
345. Asztal / Table
francia, 1900 körül, lakkozott fa, faragott díszítéssel, esztergált lábakkal French, around 1900, lacquered wood, carved decoration, turned leg m: 60 cm; d:65 cm
44 000 Ft 150 €
346. Szék, 2 db / Chair, 2 pieces
német, 1940 körül, krómozott fém, felújított állapotban German, around 1940, chrome-plated metal, in restored condition 84*44*48 cm
70 000 Ft 230 €
347. Szék, 4 db / Chair, 4 pieces
olasz, 1960 körül, Cartell-gyár Milano, Jo Colombo design, műanyag, karcos, törött, sérült Italian, around 1960, Cartell-factory Milan, Jo Colombo design, plastic, scratched, broken, damaged 72*43*43 cm
36 000 Ft 120 €
BIKSADY
351. Lámpa / Lamp
352. Csillár / Chandelier
m,: 50 cm
m: 30 cm
55 000 Ft 180 €
16 000 Ft 50 €
magyar, 21. század eleje, krómozott, festett fém Hungarian, beginning of the 21st century, chromeplated, painted metal
Skandináv, 1970 körül, festett alumínium, kopott, karcos, sérült Skandinavian, around 1970, painted aluminum, worn, scracthed, damaged
353. Állólámpa / Floor lamp
német, 1970 körül, krómozott, festett fém, kopott, sérült, hiányos German, around 1970, chrome-plated, painted metal, worn, damaged, incomplete m: 155 cm
20 000 Ft 70 €
348. Csillár Chandelier
349. Állólámpa / Floor lamp
h: 208 cm
m: 153 cm
80 000 Ft 270 €
26 000 Ft 90 €
olasz, 1970 körül, Guzzini design, krómozott fém, állítható plexi búrával, apró sérüléssel Jugoszlávia, 1970 körül, Meblo Italian, around 1970, Guzzini design, design, krómozott fém, plexi chrome-plated metal, adjustable plexi Yugoslavia, around 1970, Meblo design, chrome-plated metal, plexi shade, with small damages
350. Állólámpa / Floor lamp
Házi Tibor (1946-) terve, 1970 körül, krómozott fém tartón, borostyán sárga üvegbúra, apróbb kopásokkal Tibor Házi (1946-) design, around 1970, on chrome-plated metal stand, amber glass lampshade, small abrasion 123 cm
40 000 Ft 130 €
354. Asztali lámpa / Desk lamp
német, 1970 körül, Hemi design, krómozott fém, plexi, kopott, karcos German, around 1970, Hemi design, chrome-plated metal, plexi, worn, scratched m: 27 cm
16 000 Ft 50 € 355. Asztali lámpa / Desk lamp
német, 1930 körül, festett, krómozott fém German, around 1930, painted, chrome-plated metal m: 30 cm
sérült / damaged
6 000 Ft 20 €
356. Csillár / Chandelier
357. Lámpa / Lamp
358. Lámpa / Lamp
m,: 80 cm
m,: 76 cm
65 000 Ft 220 €
70 000 Ft 230 €
magyar, 1930 körül, krómozott fém, hiányos Hungarian, around 1930, chrome-plated metal, incomplete
magyar, 21. század eleje, festett fém Hungarian, beginning of the 21st century, painted metal
h: 125 cm
42 000 Ft 140 €
359. Csillár / Chandelier
német, 1930 körül, fa, fém German, around 1930, wood, metal h: 58 cm
sérült / damaged
11 000 Ft 40 €