BIKSADY
33. Aukció 20. századi modern művészet, fotó és design 2016. március 8. kedd 18 óra
BIKSADY
1. GERD ARNTZ (REMSCHEID, 1900 - HÁGA, 1989) BÖRTÖN, 1927 / PRISON, 1927 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: G.Arntz; IV 43*32,5 cm
36 000 Ft 120 €
2. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGSLUTTER, 1983) KOMPOZÍCIÓ, 1924 / COMPOSITION, 1924 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo, 1924 számozott / numbered: 29/100 43*30 cm
50 000 Ft 170 €
6. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGSLUTTER, 1983) KOMPOZÍCIÓ, 1930 / COMPOSITION, 1930 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: TM 30
3. LOTHAR SCHREYER (DRESDA, 1886 - HAMBURG, 1966) FÖLDANYA, (1920) / EARTH MOTHER, (1920) fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Lothar Schreyer, Mutter Erde, 1920; October 1966 26*19 cm
24*32 cm
55 000 Ft 190 €
25*32,5 cm
150 000 Ft 510 €
9. MILAN DOBES (PREROV, 1929-) KOMPOZÍCIÓ, 1971 / COMPOSITION, 1971 dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: M. Dobes 1971 számozott / numbered: 49/170
25*32,5 cm
14,5*14,5* cm
140 000 Ft 470 €
95 000 Ft 320 €
12. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967)
KÉPARCHITEKTÚRA / IMAGE ARCHITECTURE szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: LK (nyomtatott/printed)
KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák
MA KOMPOZÍCIÓ / MA COMPOSITION szitanyomat, papír / silkscreen on paper
67*50 cm
25*19 cm
120 000 Ft 400 €
55 000 Ft 190 €
16. GUIDO BIASI (1933-1983)
36 000 Ft 120 €
KOMPOZÍCIÓ, 1927 / COMPOSITION, 1927 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: TM 27
10. KASSÁK LAJOS 11. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967)
15. FRITZ KÖTHE (BERLIN, 1916-2005)
43*32,5 cm
50 000 Ft 170 €
8. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGSLUTTER, 1983)
ÁLMODÓ, 1969 / DREAMER, 1969 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Hanko 69
LAKTANYA, 1927 / BARRACK, 1927 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: G. Arntz; V
KOMPOZÍCIÓ, 1924 / COMPOSITION, 1924 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thilo, 1924 számozott / numbered: 29/100 43*30 cm
75 000 Ft 250 €
7. HANS HANKO (1923-)
5. GERD ARNTZ (REMSCHEID, 1900 - HÁGA, 1989)
4. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGSLUTTER, 1983)
67*50 cm
120 000 Ft 400 €
13. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Kassák
14. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák
68*50 cm
25*22 cm
160 000 Ft 540 €
50 000 Ft 170 €
TANULMÁNYRAJZ - TÁMASZ, 1965 / STUDY - SUPPORT, 1965 JÁTÉKOK, 1959 / TOYS, 1959 ceruza, papír / pencil on paper toll, papír / pen on paper jelzett / signed: FK 1965 jelzett / signed: g. biasi 59
17. BARTA LAJOS (BUDAPEST, 1889 - KÖLN, 1986)
18. BARTA LAJOS (BUDAPEST, 1889 - KÖLN, 1986)
KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION ceruza, papír / pencil on paper
MENEKÜLÉS R ELŐL / ESCAPE FROM R szén, papír / coal on paper
KÉZTANULMÁNY, 1965 / HAND STUDY, 1965 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: FK 1965
34,5*48,5 cm
22*31 cm
29*20 cm
30,5*21,5 cm
34,5*48 cm
160 000 Ft 540 €
75 000 Ft 250 €
80 000 Ft 270 €
80 000 Ft 270 €
160 000 Ft 540 €
19. FRITZ KÖTHE (BERLIN, 1916-2005)
BIKSADY
20. JEAN POUGNY (SZENTPÉTERVÁR, 1892 - PÁRIZS, 1956) KOMPOZÍCIÓ (1920) / COMPOSITION (1920) szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Puni (nyomtatott/printed) 20. század vége / end of the 20th century 65*51 cm
21. CHRISTIAN SCHAD (MIESBACH, 1894 - STUTTGART, 1982)
22. MARC EEMANS (TERMONDE, 1907 - BRÜSSZEL, 1998)
CIRKUS, 1925 / CIRCUS, 1925 fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Christian Schad 25
SZÜRREALISTA KOMPOZÍCIÓ / SURREALIST COMPOSITION litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Marc Eemans
20,5*17,5 cm
55 000 Ft 190 €
12 000 Ft 40 €
25. WILLIAM WAUER (OBERWIESENTHAL, 1886 - WEST BERLIN, 1962) HATTYÚTÁNC / SWAN DANCE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: William Wauer (pecsételt/stamped) 28*24 cm
23. FRANZ FEDIER (ERSTFELD, 1922 - BERN, 2005) KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION linometszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Fedier apró sérüléssel / with small damage
30*30 cm
30*21 cm
50 000 Ft 170 €
44 000 Ft 150 €
26. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967)
27. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967)
28. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967)
KÉPARCHITEKTÚRA / IMAGE ARCHITECTURE linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák (pecsételt/stamped)
MA KÉPESKÖNYV, 1922 / MA PICTURE-BOOK, 1922 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Wien 1922
KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Kassák (pecsételt/stamped)
30*30 cm
55 000 Ft 190 €
32*25 cm
55 000 Ft 190 €
42 000 Ft 140 €
30. HANS BELLMER (KATOWICE, 1902 - PÁRIZS, 1975)
31. HANS BELLMER (KATOWICE, 1902 - PÁRIZS, 1975)
UNTERWEISUNGEN DER SEXUALITÄT IV. rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80
UNTERWEISUNGEN DER SEXUALITÄT V. rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80
32*20 cm
34*25 cm
44 000 Ft 150 €
44 000 Ft 150 €
Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974.
29*29 cm
50 000 Ft 170 €
32. BELÁNYI VIKTOR (1877 - 1955) KONSTRUKTÍV KOMPOZÍCIÓ / CONSTRUCTIVE COMPOSITION gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Belányi 61,5*43 cm
sérült / damaged
280 000 Ft 940 €
35. GÜNTHER UECKER (WENDORF, 1930-)
36. YVES LALOY (RENNES, 1920 - CANCALE, 1999)
37. MILAN DOBES (PREROV, 1929-)
KOMPOZÍCIÓ, 1959 / COMPOSITION, 1959 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Rainer 59
SZÖG-KÉP, 1962 / NAIL-ART, 1962 dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: Uecker 62
SZERELEM / LOVE szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Laloy
19,5*15 cm
13,5*9,5 cm
21*21 cm
KOMPOZÍCIÓ, 1967 / COMPOSITION, 1967 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: M. Dobes; 1967 számozott / numbered: 191/200
apró sérüléssel / with small damage
130 000 Ft 440 €
42 000 Ft 140 €
FIGURE MARINE III., 1922/66 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Wahlstedt 1922/66, Figure marine III. 27*17,5 cm
36 000 Ft 120 €
29. MARCELLE DELPHINE CAHN (STRASBOURG, 1895 - NEUIL�LY-SUR-SEINE, 1981) KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION linómetszet, papír / linocut on paper 30*22 cm
sérült / damaged
60 000 Ft 200 €
33. HANS BELLMER (KATOWICE, 1902 - PÁRIZS, 1975) UNTERWEISUNGEN DER SEXUALITÄT III. rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80 34*25 cm
44 000 Ft 150 €
34. ARNULF RAINER (BADEN BEI WIEN, 1929-)
130 000 Ft 440 €
24. WALTER WAHLSTEDT (1898-1972)
17,5*15,5 cm
38. CÉSAR DOMELA (1900-1992) OLVASÓ / READER linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Domela 29*22,5 cm
36 000 Ft 120 €
80 000 Ft 270 €
BIKSADY
39. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005)
40. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005)
41. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005)
42. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005)
43. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005)
KÉT VILÁGRÉSZ (1982), 1991 TWO CONTINENTS (1982), 1991 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60
AKT TÜKÖR ELŐTT (1958), 1991 NUDE IN FRONT OF A MIRROR (1958), 1991 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60
FUTÁS (1950), 1991 / RUN (1950), 1991 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60
TESTEK VÉG NÉLKÜL (1950), 1991 FIGURES WITHOUT ENDS (1950), 1991 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60
ÖNTUDAT (1949), 1991 SELF-CONSCIENCE (1949), 1991 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60
65*50 cm
65*50 cm
65*50 cm
65*50 cm
110 000 Ft 370 €
110 000 Ft 370 €
110 000 Ft 370 €
110 000 Ft 370 €
65*50 cm
110 000 Ft 370 €
44. BARCSAY JENŐ (KATONA, 1900 BUDAPEST, 1988)
45. PAOLO SCHEGGI (FIRENZE, 1940 - RÓMA, 1971)
46. AKNAY JÁNOS (NYÍREGYHÁZA, 1949-)
47. PAOLO SCHEGGI (FIRENZE, 1940 - RÓMA, 1971)
48. BARCSAY JENŐ (KATONA, 1900 - BUDAPEST, 1988)
ELMÚLÁS, 1986 / EVANESCENCE, 1986 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Barcsay 1986 számozott / numbered: EA I/XII
KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Scheggi
TANULMÁNY I., 1978 / STUDY I., 1978 toll, papír / pen on paper jelzett / signed: Aknay 1978
VILÁGOS-SÖTÉT RITMUS 1972 / LIGHT-DARK RHYTHM, 1972 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Barcsay 1972 számozott / numbered: EA
48,5*68 cm
30*30 cm
30*30 cm
38,5*63,5 cm
55 000 Ft 190 €
60 000 Ft 200 €
60 000 Ft 200 €
55 000 Ft 190 €
32*47 cm
240 000 Ft 810 €
49. BÁLINT ENDRE (BUDAPEST, 1914-1986)
50. GYARMATHY TIHAMÉR (PÉCS, 1915 - BUDAPEST, 2005)
ÚJRA SZENTENDRE, 1985 / SZENTENDRE AGAIN, 1985 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Bálint 85 számozott / numbered: EA
A TÖRVÉNY (1950), 1991 THE LAW (1950), 1991 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Gyarmathy Tihamér számozott / numbered: 23/60
53*38 cm
100 000 Ft 340 €
65*50 cm
110 000 Ft 370 €
54. BARCSAY JENŐ (KATONA, 1900 - BUDAPEST, 1988)
55. BRUNO MUNARI (MILÁNÓ, 1907-1998)
DINAMIKUS FORMÁK / DYNAMIC FORMS szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Barcsay számozott / numbered: EA
UTAZÓ SZOBOR / PORTABLE SCULPTURE kollázs / collage jelzett / signed: Munari 21,5*21,5 cm
24,5*34 cm
20 000 Ft 70 €
320 000 Ft 1 080 €
51. KORNISS DEZSŐ (BESZTERCE, 1908 - BUDAPEST, 1984) SZÍNES MINTA / COLOURFUL PATTERN szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Korniss számozott / numbered: EA 70*50 cm
60 000 Ft 200 €
52. HALÁSZ-SZABÓ SÁNDOR (SZENTES, 1920-1996)
53. KOVÁCS TAMÁS (1964-)
KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Halász-Szabó S.
LINEÁRIS TANULMÁNY, 1983 LINEAR STUDY, 1983 szitanyomat, papír silkscreen on paper számozott / numbered: 9/17
37*29 cm
28 000 Ft 90 €
40*20 cm Kiállítva: Geometrikus absztrakt művek a Gömör-gyűjteményből, 2010. július 13.- augusztus 19. HAP Galéria 55 000 Ft 190 € Exhibited: Geometric abstract arts from the Gömör collection, July 13th - August 19th 2010, HAP Gallery
56. MARIE-THERESE VACOSSIN (1929-) PHOSPHO F; PHOSPHO B, 2014 PHOSPHO F; PHOSPHO B, 2014 plexi jelzett / signed: M.T.V.; M.T.V. 14 számozott / numbered: 20/4; 6/10
57. HETEY KATALIN (MISKOLC, 1924 - BUDAPEST, 2010) TANULMÁNY A VÁLTOZÁS JELEI SOROZATHOZ, 1980 STUDY - FOR THE SIGNS OF CHANGE SERIES, 1980 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Hetey Katalin
18*18 cm; 19*18 cm
40*54 cm
180 000 Ft 610 €
65 000 Ft 220 €
BIKSADY
58. MAURER DÓRA (BUDAPEST, 1937-)
59. BARCSAY JENŐ (KATONA, 1900 - BUDAPEST, 1988)
60. MAURER DÓRA (BUDAPEST, 1937-)
61. KONOK TAMÁS (BUDAPEST, 1930-)
62. E. WILLI JELZÉSSEL
KOMPOZÍCIÓ, 1986 / COMPOSITION, 1986 vintage, zselatinos ezüstnagyítás, tus, papír vintage, gelatine silver print, ink on paper jelzett / signed: Maurer 1986
FEKETE-RÓZSASZÍN / BLACK-PINK szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Barcsay számozott / numbered: EA
KOMPOZÍCIÓ, 1986 / COMPOSITION, 1986 vintage, zselatinos ezüst nagyítás, tus, papír vintage, gelatine silver print, ink on paper jelzett / signed: Maurer 1986
KOMPOZÍCIÓ, 1991 / COMPOSITION, 1991 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Konok 1991 számozott / numbered: ea 1
30*21 cm
70*47 cm
30*21 cm
70*50 cm
80 000 Ft 270 €
55 000 Ft 190 €
80 000 Ft 270 €
30 000 Ft 100 €
64. GÜNTER FRÜTHRUNG (1923-1983)
65. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-)
66. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-)
KOMPOZÍCIÓ, 1967 / COMPOSITION, 1967 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: M Morandini számozott / numbered: 3/150
CONTINUUM UBRT, 1966 szitanyomat, papír, fólia silkscreen on paper, foil
KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: M Morandini számozott / numbered: 3/150
KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: M Morandini
20,5*20,5 cm
55 000 Ft 190 €
28*28 cm
90 000 Ft 300 €
90 000 Ft 300 €
Kiadó / Publisher: Edition Panderma, Carl Laszlo, Basel 1967
68. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) KAPCSOLAT, 1983 / CONNECTION, 1983 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Lukoviczky E 1983 számozott / numbered: 13/30
90 000 Ft 300 €
28*28 cm
RELIEF festett fa / painted wood 39,5*31 cm
80 000 Ft 270 €
70. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) ERŐ, 1983 / POWER, 1983 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Lukoviczky Endre, 1983 számozott / numbered: 13/30
50*35 cm
50*35 cm
40 000 Ft 130 €
40 000 Ft 130 €
67. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-) KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: M Morandini számozott / numbered: 3/150 28*28 cm
Kiadó / Publisher: Edition Panderma, Carl Kiadó / Publisher: Edition Panderma, Carl Laszlo, Laszlo, Basel, 1967 Basel, 1967
69. ITALO PRIMI (1903-1983)
70*50 cm
50 000 Ft 170 €
63. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-)
23*24 cm
KOMPOZÍCIÓ, 1972 / COMPOSITION, 1972 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: E. Willi 72 számozott / numbered: 20/20
71. INGER EKDAHL (1922-) KOMPOZÍCIÓ, 1971 / COMPOSITION, 1971 gouache, karton / gouache on cardboard jelzett / signed: Inger Ekdahl, 71 65*51 cm
80 000 Ft 270 €
90 000 Ft 300 €
Kiadó / Publisher: Edition Panderma, Carl Laszlo, Basel, 1967
72. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) EMELKEDÉS, 1983 / RAISE, 1983 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Lukoviczky Endre, 1983 számozott / numbered: 13/30 50*35 cm
40 000 Ft 130 €
73. PAOLO SCHEGGI (FIRENZE, 1940 - RÓMA, 1971)
74. MOLNÁR VERA (BUDAPEST, 1928-)
75. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997)
76. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997)
KOLLÁZS / COLLAGE kollázs / collage jelzett / signed: Scheggi számozott / numbered: 30/200
KOMPOZÍCIÓ, 1974 / COMPOSITION, 1974 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: V. Molnár 74 számozott / numbered: 4/7
KOCKA / CUBE alumínium szálak, plexi / aluminum thread on plexi jelzett / signed: Vasarely (gravírozott) / (etched)
KOCKA INSTALLÁCIÓ / CUBE INSTALLATION szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (gravírozott / etched)
17*17*17 cm
10*10*10 cm
30*31,5 cm
40*40 cm
42 000 Ft 140 €
24 000 Ft 80 €
240 000 Ft 810 €
120 000 Ft 400 €
BIKSADY
77. JACQUES WEYER (LYON, 1946-)
78. JACQUES WEYER (LYON, 1946-)
79. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-)
80. ROGER BENSASSON (PARIS, 1931-)
81. JEAN-CLAUDE FAUCON (BRÜSSZEL, 1939-2006)
TRIPTIQUE, 1999-2009 akril, papír / acrylic on paper jelzett / signed: Jacques Weyer 1999/2009
TRIPTIQUE, 1999/2009 akril, papír / acrylic on paper jelzett / signed: Jacques Weyer 1999/2009
VÁNDOR, 1990 / WANDERER, 1990 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Szász János 1990
26*23 cm
26,5*21,5 cm
70*50 cm
KOLLÁZS, 2001 / COLLAGE. 2001 c-print, tinta, fa / C-print, tint on wood jelzett / signed: Faucon számozott / numbered: 6/15
280 000 Ft 940 €
280 000 Ft 940 €
75 000 Ft 250 €
KOMPOZÍCIÓ, 2008 / COMPOSITION, 2008 dombornyomott papír, kollázs / embossed paper, collage jelzett / signed: Bensasson 208 számozott / numbered: 4/6 19*13 cm
75 000 Ft 250 €
60 000 Ft 200 €
82. FAJÓ JÁNOS (OROSHÁZA, 1937-)
83. JUAN NICOLAS MELE (BUENOS AIRES, 1923 - 2012)
KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Fajó 82 számozott / numbered: 63/130
”RELIEF 643”, 1998 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: JeMelé 98 „Rel.643”
34*29,5 cm
20,5*20,5 cm
44 000 Ft 150 €
65 000 Ft 220 €
86. BÁNYÁSZ ÉVA
87. KOVÁCS TAMÁS (1964-)
KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 kollázs / collage jelzett / signed: Bányász 82 számozott / numbered: 3/2
KOMPOZÍCIÓ, 1983 / COMPOSITION, 1983 dombornyomott papír / embossed paper jelzett / signed: Kovács Tamás 83
34,5*29 cm
55 000 Ft 190 €
44 000 Ft 150 €
91. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-)
40*20 cm
KERESZT, 1989 / CROSS, 1989 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Szász János 1989
KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Bak 82 számozott / numbered: 66/130
55*50 cm
34,5*29,5 cm
75 000 Ft 250 €
44 000 Ft 150 €
84. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-)
85. NURIA JUNCOSA (BARCELONA, 1952-)
PÚPOS, 1990 / HUMPY, 1990 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Szász János 1990
LA RUTA CIRCULAR DEL CIELO, 2013 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Nuria Juncosa
54*50 cm
50*50 cm
75 000 Ft 250 €
380 000 Ft 1 280 €
88. HENCZE TAMÁS (SZEKSZÁRD, 1938-) KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Hencze 982 számozott / numbered: 63*130 34,5*29 cm
89. LOTTI TOSIN (1934-) STUDIE OP 143, 1975 gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: L Tosin 75 51*38 cm
130 000 Ft 440 €
44 000 Ft 150 €
92. BAK IMRE (BUDAPEST, 1939 - )
15,5*11,5 cm
90. VIDA JUDIT (BUDAPEST, 1951-) DÉJA VU, 1991 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vida Judit számozott / numbered: 100/81 40*31 cm
80 000 Ft 270 €
94. NORBERT HUWER (HOMBURG, 1947-)
95. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997)
BLACK SQUARE, 2013 vegyestechnika / mixed media jelzett / signed: N Huwer
KOCKÁK / CUBES szitanyomat, plexi / silkscreen on plexi jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed)
29,5*34,5 cm
30*30 cm
70*49 cm
44 000 Ft 150 €
750 000 Ft 2 530 €
93. TROMBITÁS TAMÁS (BUDAPEST, 1952-) KOMPOZÍCIÓ, 1982 / COMPOSITION, 1982 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Trombitás számozott / numbered: 63/130
sérült / damaged
30 000 Ft 100 €
BIKSADY
96. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) SUPREMADISM, 2006 / SUPREMADISM, 2006 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Saxon 2006 60*65*15 cm
1 900 000 Ft 6 400 € 98. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION szitanyomat, alumínium / silkscreen on aluminium jelzett / signed: Vasarely (nyomtatott/printed) 20*15 cm
100 000 Ft 340 €
100. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) POLIDIMENZIONÁLIS NÉGYZET ŰRÖKKEL II., 1999 POLIDIMENSIONAL SQUARE WITH SPACES II., 1999 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Saxon
97. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997)
99. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) HULLÁM, 1980 / WAVE, 1980 faragott fa / carved wood jelzett / signed: Szász János 1980 Tarpa 48*25*17 cm
ELBROUZ-U, 1956 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Vasarely
55*61 cm
480 000 Ft 1 620 €
56*39 cm
11 000 000 Ft 37 040 €
Proveniencia: László Károly Gyűjtemény, Basel Provenance: Carl Laszlo Collection, Basel
600 000 Ft 2 020 € 101. GIANNI COLOMBO (MILANO, 1937 - MELZO, 1993)
102. SAXON SZÁSZ JÁNOS (TARPA, 1964-) POLIDIMENZIONÁLIS NÉGYZET ŰRÖKKEL I., 1999 POLIDIMENSIONAL SQUARE WITH SPACES I., 1999 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Saxon
STRUTTURAZIONE ACENTRICA, 1962 plexi jelzett / signed: Gianni Colombo számozott / numbered: 16/50
57*61 cm
480 000 Ft 1 620 €
m: 15,5 cm
750 000 Ft 2 530 €
Kiadó / Publisher: Carl Laszlo Edition, Panderma, Strutturazione Acentrica, 1962 Gianni Colombo
103. CARMELO ARDEN-QUIN (RIVERA, 1913 - SAVIGNY-SUR-ORGE, 2010) PAINTURE I, 1997 filc, akril, plexi / felt pen, acrylic on plexi jelzett / signed: Arden-Quin Paris 1997 57*85 cm
6 000 000 Ft 20 200 €
BIKSADY
104. KONOK TAMÁS (BUDAPEST, 1930-)
105. FAJÓ JÁNOS (OROSHÁZA, 1937-)
106. THILO MAATSCH (BRAUNSCHWEIG, 1900 - KÖNIGSLUTTER, 1983)
107. VASS JENŐ (BUDAPEST, 1939-)
108. BERNARD QUENTIN (1923-)
KOMPOZÍCIÓ, 1986 / COMPOSITION, 1986 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Konok 1986 számozott / numbered: 50/41
KOMPOZÍCIÓ, 1975 / COMPOSITION, 1975 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Fajó 75
KOMPOZÍCIÓ, 1971 / COMPOSITION, 1971 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Thilo M 71 4.10
KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Bernard Quentin
34*27 cm
80,5*100 cm
KOMPOZÍCIÓ, 1975 / COMPOSITION, 1975 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vass 1975 számozott / numbered: 28/31
25*19 cm
20 000 Ft 70 €
2 400 000 Ft 8 080 €
60*48 cm
280 000 Ft 940 €
20 000 Ft 70 €
109. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997) SÁVOK / TRACKS szitanyomat, alumínium, fa / silkscreen on aluminum, wood 20*20 cm
190 000 Ft 640 €
110. CLAUDE PASQUER (LE MANS, 1937-) SILENCE A, 2004 olaj, vászon, fára kasírozva / oil on canvas pasted on wood jelzett / signed: Claude Pasquer 40*40 cm
800 000 Ft 2 690 €
60 000 Ft 200 €
27*35 cm
111. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-)
112. MARCELLO MORANDINI (MANTOVA, 1940-)
LEBEGŐ VÁROS, 1981 / FLOATING CITY, 1981 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Lukoviczky Endre számozott / numbered: 30/40
DÁMAJÁTÉK / CHECKERS festett fa / painted wood
50*60 cm
38*38 cm
340 000 Ft 1 140 €
80 000 Ft 270 €
113. KOÓS PÁL
114.
115.
116. HENCZE TAMÁS (SZEKSZÁRD, 1938-)
117.
TANULMÁNY, 1983 / STUDY, 1983 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Koós Pál 83 számozott / numbered: 4/17
KASSÁK A MADI PLAKÁT, 2 DB KASSÁK A MADI POSTER, 2 PIECES C-print
LAPPANGÓ ELEM PLAKÁT, 1991 / HIDDEN ELEMENT POSTER, 1991 szitanyomat, papír / silkscreen on paper
HOMMAGE DE MADI A GORIN, 1991 C-print
60*50 cm
70*50 cm
70*50 cm
3 000 Ft 10 €
3 000 Ft 10 €
JEL ÉS GESZTUS MAPPA, 1991 SIGN AND GESTURE FOLDER, 1991 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Hencze 91 számozott / numbered: 36/60
55 000 Ft 190 €
60*40 cm
3 000 Ft 10 €
66*50 cm
6 lapos / 6-piece
180 000 Ft 610 €
118. TIMM ULRICHS (BERLIN, 1940-)
119. KONOK TAMÁS (BUDAPEST, 1930-)
120. SALVADOR DALÍ (FIGUERES, 1904-1989)
121. VICTOR VASARELY (PÉCS, 1908 - PÁRIZS, 1997)
122. ERICH BUCHHOLZ (POSEN, 1891 - BERLIN, 1972)
ICH MACHE (DIESE) SCHLAGZEILEN offset, papír / offset on paper
HELY ÉS IDŐ NÉLKÜL MAPPA, 2000 WITHOUT PLACE AND TIME FOLDER, 2000 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Konok 2000 számozott / numbered: 26/60
MAPPA / FOLDER c-print, papír / C-print on paper
MAPPA, 1984 / FOLDER, 1984 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Vasarely számozott / numbered: XL/XXVIII
MAPPA, 1965 / FOLDER, 1965 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Erich Buchholz számozott / numbered: 14/100
57*70 cm
50*30 cm
31*22 cm
28 000 Ft 90 €
Kiállítási plakátok gyűjteménye, 1977 19 lapos Collection of exhibition posters, 1977 19-piece
55*41 cm
10 lapos / 10-piece
300 000 Ft 1 010 € 8
33,5*24 cm
1970-es évek, 39 lapos / 1970s, 39-piece
180 000 Ft 610 €
1 600 000 Ft 5 390 €
Kiadó / Edition: Victor Vasarely, Budapest, 1984, 10 lapos / 10-piece
6 lapos / 6 pieces
340 000 Ft 1 140 €
BIKSADY
123. AUGUSTIN CARDENAS (MATANZAS, 1927 - HAVANA, 2001) KOMPOZÍCIÓ, 1957 COMPOSITION, 1957 ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: CA 57; hátoldalon / backside: Cardenas
124. AUGUSTIN CARDENAS (MATANZAS, 1927 - HAVANA, 2001) KOMPOZÍCIÓ, 1957 / COMPOSITION, 1957 tus, karton / ink on cardboard jelzett / signed: Cardenas 57 25*17 cm
220 000 Ft 740 €
29,5*17 cm
160 000 Ft 540 €
125. AUGUSTIN CARDENAS (MATANZAS, 1927 - HAVANA, 2001) ANGYAL / ANGEL tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Cardenas 31*22 cm
sérült / damaged
160 000 Ft 540 €
126. JEAN GABRIEL CHAUVIN (ROCHEFORT, 1889 - SAINT-MARTIN-LÈS-MELLE, 1976)
szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Chauvin 48*31 cm
320 000 Ft 1 080 €
Aukcionálva / Auctined: Christie’s, 1985. 04.30., 106. tétel / lot
127. KASSÁK LAJOS (ÉRSEKÚJVÁR, 1887 - BUDAPEST, 1967) KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION tus, papír / ink on paper jelzett / signed: KL 13,5*11 cm
6 500 000 Ft 21 890 €
128. HENRY VALENSI (ALGER, 1883 - BAILLY, 1960)
129. MAINIE JELLETT (DUBLIN, 1897-1944)
TENNIS - LE SERVICE, 1930 gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Henry Valensi Tennis le service
SZŰZ MÁRIA MENNYBEMENETELE / ASSUMPTION OF VIRGIN MARY gouache, rétegeltlemez / gouache on plywood jelzett / signed: M. Jellet
83*35,5 cm
31*38 cm
950 000 Ft 3 200 €
1 300 000 Ft 4 380 €
BIKSADY
130. LOTHAR SCHREYER (DRESDA, 1886 - HAMBURG, 1966)
131. FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (1928-2000)
KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION tus, papír / ink on paper c-print, papír / c-print, paper jelzett / signed: (hagyatéki bélyegző / legacy stamp) 49*38 cm 37,5*26 cm
28 000 Ft 90 €
360 000 Ft 1 210 €
135. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION offset, papír / offset on paper 33,5*25 cm
20 000 Ft 70 €
136. MARC CHAGALL (LIOZNA, 1887 - SAINT PAUL DE VENCE, 1985) MÓZES VEZETI NÉPÉT, 1987 / MOSES LEADING HIS PEOPLE, 1987 offset, papír / offset on paper 30*22 cm
26 000 Ft 90 €
Kiadó / Publisher: Leon Amiel, USA, 1987, készült 500 példányban / copies
140. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983)
141. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983)
KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION offset, papír / offset on paper
132. JOAN MIRÓ 133. FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983) (1928-2000)
134. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983)
KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION c-print, karton / c-print, cardboard
33,5*25 cm
58*41 cm
33*50 cm
20 000 Ft 70 €
26 000 Ft 90 €
22 000 Ft 70 €
137. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007) DIE TROPHÄE, 1973 olaj, MDF / oil on MDF jelzett / signed: Krenn 1973 30*23,5 cm
120 000 Ft 400 €
Kiadó / Edition: 1974 by Gruener Jaura AG Glarus/ Switzerland; Cicero gmbh Stuttgart Germany
138. MARC CHAGALL (LIOZNA, 1887 - SAINT PAUL DE VENCE, 1985)
139. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983)
VEZETŐ, 1987 / LEADER, 1987 offset, papír / offset on paper
30*22 cm
34*50 cm
26 000 Ft 90 €
22 000 Ft 70 €
142. FRITZ KÖTHE (BERLIN, 1916-2005)
143. JOAN MIRÓ (BARCELONA, 1893 - PALMA, 1983)
PLAKÁT / POSTER ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: FK
33*24,5 cm
33*25 cm
21*31 cm
33*24,5 cm
20 000 Ft 70 €
20 000 Ft 70 €
260 000 Ft 880 €
20 000 Ft 70 €
144. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007)
145. SCOTTIE ROBERT WILSON (1889-1972)
146. SCOTTIE ROBERT WILSON (1889-1972)
147. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007)
ARCÉL, 2 DB / FACE-PIECE, 2 PIECES bronz / bronze jelzett / signed: Krenn számozott / numbered: 7/10
FA MADARAKKAL / TREE WITH BIRDS festett keménycserép / painted pottery jelzett / signed: Scottie
VÉGTAGOK, 2 DB / LIMBS, 2 PIECES bronz / bronze jelzett / signed: Krenn
h: 11 cm
120 000 Ft 400 €
ARC HALAKKAL ÉS MADARAKKAL / FACE WITH FISHES AND BIRDS filc, karton / felt pen on cardboard jelzett / signed: Scottie
55 000 Ft 190 €
31*25,5 cm
25*22 cm
220 000 Ft 740 €
m: 10, h: 10,5 cm
65 000 Ft 220 €
BIKSADY
149. LUKOVICZKY ENDRE (BÉKÉSCSABA, 1939-) NŐ ÁTVÁLTOZÁSA I-IV., 2012 TRANSFORMATIONS OF A WOMAN I-IV., 2012 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Lukoviczky 2012 22*16 cm
300 000 Ft 1 010 €
150. NANCY HAYNES (WATERBURY, 1947-) UNTITLED A B, 1999 / UNTITLED, A B, 1999 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Nancy Haynes 1999 54*66,5; 51*66 cm
480 000 Ft 1 620 €
151. ROMVÁRI MÁRTON (BUDAPEST, 1975-) SÖTÉT NYUGALOM, 2010 PÁRKÉP DARK SERENITY, 2010, PAIR olaj, lakk, vászon / oil, lacquer on canvas jelzett / signed: Romvári Márton 2010 40*40 cm
380 000 Ft 1 280 €
148. HANS SCHMITZ (1896-1977) DOLGOZÓ (1924) / WORKER (1924) bronz / bronze jelzett / signed: h.sch. m: 44 cm
800 000 Ft 2 690 €
152. NÁDLER ISTVÁN (VISEGRÁD, 1938-)
153. BAK IMRE (BUDAPEST, 1939 - )
NR. 10, 2006 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Nádler 2006
A KIS PIROS, 1988 / THE LITTLE RED, 1988 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Bak Imre
160*120 cm
120*80 cm
1 200 000 Ft 4 040 €
950 000 Ft 3 200 €
156. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-)
157. NEM’S JUDIT (1948-)
IMAGE LUMIERE, 2014 plexi, világítótest / plexi, illuminator jelzett / signed: Joseph K’dar Paris 2014
GEOMETRICAL BODY III, 2001 hungarocell, olaj, karton styrofoam, oil on cardboard jelzett / signed: J Nem’s, 2001
Kiállítva / Exhibited: 2006. március-április, Várfok Galéria-XO Terem
50*50 cm
180 000 Ft 610 €
154. NÁDLER ISTVÁN (VISEGRÁD, 1938-)
155. BAK IMRE (BUDAPEST, 1939 - )
NR.8., 2004 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Nádler 2004
STRUKTÚRA I/3- LABILIS EGYENSÚLY, 1989 STRUCTURE I/3- LABILITY, 1989 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Bak 89
160*120 cm
1 200 000 Ft 4 040 €
120*80 cm
Kiállítva / Exhibited: 2006. március-április, Várfok Galéria - XO Terem; 2006. november 23-26. Plug kortárs művészeti vásár, Budapest
158. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) TÉRPLASZTIKA / SCULPTURE hegesztett, festett vas / welded, painted iron jelzett / signed: Le K’dár
63*43 cm
m: 33 cm
85 000 Ft 290 €
85 000 Ft 290 €
950 000 Ft 3 200 €
159. NEM’S JUDIT (1948-) NO 33, 1997 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Judith Nem’s Paris 1997 37*75,5 cm
120 000 Ft 400 €
160. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-) TÉR-IDŐ, 2014 / SPACE-TIME, 2014 olaj, vászon, fára kasírozva oil on canvas pasted on wood jelzett / signed: Joseph Kádár 60*39 cm
150 000 Ft 510 €
BIKSADY
162. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007) SAKKFIGURA KÉSZLET / CHESS FIGURE SET bronz / bronze jelzett / signed: Krenn m: 3-6 cm
egyszemélyes, két pót bábúval, összesen 17 db 17 pieces
160 000 Ft 540 €
161. MICHAEL HORSLEY (1941-) KEZEK ÉS PALETTA / HANDS AND PALETTE olaj, MDF / oil on MDF 52*42*5 cm
240 000 Ft 810 €
165. HANS KRENN (INNSBRUCK, 1932 - BÉCS, 2007) VARÁZSFEJ / MAGIC HEAD bronz / bronze jelzett / signed: Krenn m: 13 cm
80 000 Ft 270 € 163. BALOGH CSABA (SZÉKELYUDVARHELY, 1964-) MASZTABA, 2011 / MASTABA, 2011 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Balogh Csaba, Masztaba, 2011 100*100 cm
550 000 Ft 1 850 €
Kiállítva / Exhibited: Biksady Galéria, Balogh Csaba: Kompozit, 2014. február-március
164. REGŐS ISTVÁN (BUDAPEST, 1954-) DÉRYNÉ ÓZDON, 1989 / MADAME IN OZD, 1989 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Regős István 170*139 cm
1 200 000 Ft 4 040 € 167. GYŰRŰ / RING
orr és szájmintát formázó fémötvözet Hans Krenn (1932-2007), nose- and mouth-shaped metal alloy d: 3 cm
48 000 Ft 160 €
166. BARTHA LÁSZLÓ (KOLOZSVÁR, 1908 - KŐSZEG, 1998) KOMPOZÍCIÓ, 1977 / COMPOSITION, 1977 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Bartha László 1977 33*48 cm
80 000 Ft 270 € 170. ILLÉS LÁSZLÓ EROTIKA / EROTICA festett terrakotta / painted terracotta jelzett / signed: Illés L 32*17 cm
38 000 Ft 130 €
168. NÁDLER ISTVÁN (VISEGRÁD, 1938-) NO. X., 1997 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Nádler István 100*70 cm
900 000 Ft 3 030 €
Kiállítva / Exhibited: 1999. szeptember 28. -október 23. Várfok Galéria - XO Terem, Budapest
169. GÜNTER GRITZNER (1943-) WOLFGANG GÖDDERTZ SZOBRÁSZ LÁBPORTRÉJA, 1972 / WOLFGANG GÖDDERTZ SCULPTOR’S FOOT PORTRAIT, 1972 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Füsse des Bildhauer W. Göddertz Gritzner 72 50*50 cm
800 000 Ft 2 690 €
Aukcionálva: Biksady Galéria, 1. aukció, 97. tétel Auctioned: Biksady Gallery, 1st auction, lot 97
171. DULISKOVICH BAZIL (NAGYSZŐLŐS, 1969-) HALÁSZFIÚ, 2009 / FISHER BOY, 2009 olaj, papír / oil on paper jelzett / signed: Duliskovich Bazil 2009 75,5*62,5 cm
180 000 Ft 610 €
BIKSADY
172. CSISZÉR ZSUZSI (VESZPRÉM, 1972-)
173. RENÉ MÄCHLER (ZÜRICH, 1936 - 2008)
FUNNY GIRL, 2009 olaj, papír, vászon / oil on paper, canvas
KOMPOZÍCIÓ, 1959 / COMPOSITION, 1959 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: R. Mächler 59
100*100 cm
320 000 Ft 1 080 €
23*17 cm
HYPE ART, 2010 akril, vászon, textil / acrylic on canvas, textile jelzett / signed: V. Boros 100*70 cm
260 000 Ft 880 €
180. EL KAZOVSZKIJ (SZENTPÉTERVÁR, 1948 - BUDAPEST, 2008) ITATÓ, 2000 / DRINKING-TROUGH, 2000 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: El Kazovszkij 93*103 cm
950 000 Ft 3 200 €
183. BAK IMRE (BUDAPEST, 1939 - ) SZAVANNA, 1992 / SAVANNA, 1992 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Bak Imre 120*80 cm
950 000 Ft 3 200 €
KAPU, 2007 / DOOR, 2007 olaj, akril, vászon / oil, acrylic on canvas 150*120 cm
440 000 Ft 1 480 €
65 000 Ft 220 €
176. BOROS VIOLA (BUDAPEST, 1966-)
174. CSISZÉR ZSUZSI (VESZPRÉM, 1972-)
177. GEORGE KEGL
178. KULINYI ISTVÁN (INNSBRUCK, 1945-)
LÁNY LILIOMMAL, 2015 / GIRL WITH A LILY, 2015 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: George Kegl
TANULMÁNY, 2008 / STUDY, 2008 akril, vászon / acrylik on canvas jelzett / signed: Kulinyi István 2008
120*140 cm
90*90 cm
280 000 Ft 940 €
300 000 Ft 1 010 €
175. FELUGOSSY LÁSZLÓ (KECSKEMÉT, 1947-) SZÁMOZOTT FEJEK-AGÓNIA 0., 1998 / NUMBERED HEADS-AGONY 0., 1998 vegyestechnika, papír / mixed media on paper jelzett / signed: feLugossy ‚98 104*74 cm
360 000 Ft 1 210 €
Kiállítva / Exhibited: 1999.szeptember 2-25. Várfok Galéria-Várfok Terem; 2003. október, Bécs, Collegium
179. KULINYI ISTVÁN (INNSBRUCK, 1945-) A1, 2013 akril, vászon / acrylic on canvas jelzett / signed: Kulinyi 110*110 cm
600 000 Ft 2 020 €
181. BOROS VIOLA (BUDAPEST, 1966-)
182. FELUGOSSY LÁSZLÓ (KECSKEMÉT, 1947-)
SAU, 1994 PÁRKÉP / SAU, 1994 PAIR akril, olaj, vászon / acrylic, oil on canvas jelzett / signed: BV 94
BEFELÉ SZOMORÚ, 2005 / SADNESS, 2005 vegyestechnika / mixed media jelzett / signed: feLL ‚05
100*160 cm
60*75 cm
440 000 Ft 1 480 €
360 000 Ft 1 210 €
184. BÁN BÉLA (BUDAPEST, 1909 - TEL-AVIV, 1972)
185. LUCIEN HERVÉ (ELKÁN LÁSZLÓ) (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, 1910 - PÁRIZS, 2007)
KOMPOZÍCIÓ / COMPOSITION olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Bán
HÁBORÚ / WAR szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: LH számozott / numbered: 58/75
72*91 cm
280 000 Ft 940 €
186. CSISZÉR ZSUZSI (VESZPRÉM, 1972-) CÍM NÉLKÜL, 2000 / UNTITLED, 2000 olaj, vászon / oil on canvas 40*30 cm
200 000 Ft 670 €
30*50 cm
20 000 Ft 70 €
BIKSADY
187. JAKAB ESZTER (BUDAPEST, 1943 - 1989)
188. SZÁNTÓ PIROSKA (KISKUNFÉLEGYHÁZA, 1913 - BUDAPEST, 1998)
CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard
KRISZTUS A KERESZTEN / CHRIST ON THE CROSS pasztell, olaj, papír / pastel, oil on paper jelzett / signed: Szántó Piroska
80*60 cm
60 000 Ft 200 €
189. RÁTKAY ENDRE (PESTERZSÉBET, 1928 - BUDAPEST, 2011) ) SZERELMESEK / LOVERS olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Rátkay op 11. IV. 6
40*30 cm
75 000 Ft 250 €
190. SALLAY LÁSZLÓ (NAGYVÁRAD, 1968-)
70*50
320 000 Ft 1 080 €
191. RÁTKAY ENDRE (PESTERZSÉBET, 1928 - BUDAPEST, 2011) )
PÁRHUZAMOS REPÜLÉS / PARALEL FLIGHT olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: L. Sallay 120*90 cm
550 000 Ft 1 850 €
192. SALLAY LÁSZLÓ (NAGYVÁRAD, 1968-)
SALAMON KIRÁLY FOGADJA SÁBA KIRÁLYNŐJÉT KING SOLOMON RECEIVES THE QUEEN OF SHEBA olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Rátkay
VARÁZSLATOS ÜNNEP, 2013 / MAGICAL FEAST, 2013 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: L. Sallay
65*55 cm
80*60 cm
320 000 Ft 1 080 €
340 000 Ft 1 140 €
193. BENCZE LÁSZLÓ (SZÉKESFEHÉRVÁR, 1907 - BUDAPEST, 1992)
194. BENCZE LÁSZLÓ (SZÉKESFEHÉRVÁR, 1907 - BUDAPEST, 1992)
195. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (BUDAPEST, 1916-2006)
LÁTOMÁS / VISION olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Bencze László
TÉLI TÁJ, 1971 / WINTER LANDSCAPE, 1971 tempera, farost / tempera on chipboard jelzett / signed: Bencze L 971
UTCARÉSZLET, 1962 / STREET DETAIL, 1962 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi 962
114*166 cm
36*55 cm
60*80 cm
380 000 Ft 1 280 €
120 000 Ft 400 €
60 000 Ft 200 €
196. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (BUDAPEST, 1916-2006) BIZÁNC / BYZANTIUM olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi 60*60 cm
95 000 Ft 320 € 14
197. BÉR RUDOLF
198. NEM’S JUDIT (1948-)
199. HINCZ GYULA (BUDAPEST, 1904 - 1986)
GELLÉRT-HEGYI NIMFÁK / NYPHMS ON GELLERT-HILL olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Rudino
POST-MAIL-ART, 1996 vegyestechnika / mixed media jelzett / signed: Judith Nem’s
CSENDÉLET / STILL LIFE akvarell, toll, pasztel, papír / watercolor, pen, pastel on paper jelzett / signed: Hincz
120*150 cm
30*30 cm
20*28 cm
400 000 Ft 1 350 €
30 000 Ft 100 €
80 000 Ft 270 €
BIKSADY
200. FUNK PÁL ANGELO (BUDAPEST, 1894-1974)
201. FUNK PÁL ANGELO (BUDAPEST, 1894-1974)
202. SÁNDORFI ISTVÁN (BUDAPEST, 1948 - PÁRIZS, 2007)
TOLNAY KLÁRI PORTRÉJA / PORTRAIT OF KLARI TOLNAY zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print
AKT / NUDE zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Angelo
LÁNY LEPELBEN / GIRL WITH A VEIL print, papír / print on paper jelzett / signed: Sandorfi számozott / numbered: 12/99
HÖLGY FÜLBEVALÓVAL / LADY WITH AN EARRING zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Angelo
85*57 cm
120 000 Ft 400 €
24*15 cm
140 000 Ft 470 €
11,5*8,5 cm
110 000 Ft 370 €
203. FUNK PÁL ANGELO (BUDAPEST, 1894-1974)
22,5*16 cm
180 000 Ft 610 €
204. CSEH ISTVÁN, 20. SZÁZAD
205. CSEH ISTVÁN, 20. SZÁZAD
206. CSEH ISTVÁN, 20. SZÁZAD
MÁRIA VALÉRIA HÍD, 1935 / THE BRIDGE OF MARY VALERIE, 1935 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Cseh István foto 1935 IX/5
HÚSVÉTI JELENET / EASTER SCENE zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print
ESZTERGOMI BAZILIKA, 1935 / ESZTERGOM BASILICA, 1935 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Cseh István foto 1935 IX/5
13*17,5 cm
3 000 Ft 10 €
13*18 cm
3 000 Ft 10 €
13*18 cm
3 000 Ft 10 €
207. WILLY MAYWALD (KLEVE, 1907 - PÁRIZS, 1985)
208. BALLA DEMETER (SZENTES, 1931-)
209. BALLA DEMETER (SZENTES, 1931-)
210. EIFERT JÁNOS (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, 1943-)
MODELL, 1936 / MODEL, 1936 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: W. Maywald 1936
VÁNDOR, 1959 / WANDERER, 1959 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Balla Demeter 1959
KADOSA PÁL, 1976 / PÁL KADOSA, 1976 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Balla D, 1976
40,5*30,5 cm
29,5*24 cm
29,5*24,5 cm
NYÁJ (1978), 2014 / SHEEP (1978), 2014 glicée print jelzett / signed: Eifert János számozott / numbered: 2/10
550 000 Ft 1 850 €
110 000 Ft 370 €
140 000 Ft 470 €
30*30 cm
150 000 Ft 510 €
211. MARION KALTER (SALZBURG, 1951-)
212. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-)
213. BALLA DEMETER (SZENTES, 1931-)
EMIL CIORAN PORTRÉJA / PORTRAIT OF EMIL CIORAN zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Marion Kalter (pecsét) / Marion Kalter (stamp)
HÚSVÉTI ASZTAL, 1984 / EASTER TABLE, 1984 zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Húsvéti asztal, Balla Demeter, 1984
17,5*24 cm
ELMÉLYÜLTEN, 1979 / INTENTLY, 1979 vintage, zselatinos ezüstnagyítás / vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Joseph Kádár 1979 számozott / numbered: 1/1
apró gyűrődésekkel / with small creasings
17,5*21,5 cm
120 000 Ft 400 €
120 000 Ft 400 €
30 000 Ft 100 €
24*30 cm
BIKSADY
214. EIFERT JÁNOS (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, 1943-) GEOMETRIA, 2013 / GEOMETRY, 2013 digitális fotó, vászon / digital photo on canvas jelzett / signed: Eifert János számozott / numbered: 1/10 100*100 cm
440 000 Ft 1 480 €
215. EIFERT JÁNOS (HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, 1943-)
216. JÖRG HILLEBRAND
ZSÓFI VÖRÖS DRAPÉRIÁVAL, 2014 / ZSÓFI WITH RED DRAPERY. 2014 fotó, vászon / photo on canvas jelzett / signed: Eifert János számozott / numbered: 1/10
PARANOIA POTPOURRI, 1976 kollázs, papír / collage on paper jelzett / signed: Hillebrand 76
100*45 cm
180 000 Ft 610 €
14*22 cm
240 000 Ft 810 €
217. MARCIA RESNICK (BROOKLYN, NEW YORK, 1950-)
218. WILLY MAYWALD (KLEVE, 1907 - PÁRIZS, 1985)
NICHOLAS RAY RENDEZŐ PORTRÉJA NICHOLAS RAY DIRECTOR’S PORTRAIT zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: Marcia Resnick (pecsét) / Marcia Resnick (stamp)
GÉRARD PHILIPE PORTRÉJA / PORTRAIT OF GÉRARD PHILIPE zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print jelzett / signed: W. Maywald 17,5*23,5 cm
20,5*25,5 cm
550 000 Ft 1 850 €
260 000 Ft 880 €
219. KANKOVSZKY ERVIN (1884 - 1945) MENELAUS ÉS A HALOTT PATROCLUS MENELAUS AND THE DEAD PARTOCLUS zselatinos ezüstnagyítás / gelatine silver print 16*22 cm
Copyright by the Kanovszky’s Hungarian Prese-Photographic
42 000 Ft 140 €
220. BALLA DEMETER (SZENTES, 1931-)
221. CSÍKVÁRI PÉTER (BUDAPEST, 1953-)
VIASKODÓK, 1983 / WRESTLING, 1983 zselatinos ezüstnagyítás, filc / gelatine silver print, felt pen jelzett / signed: Balla D 1983
FÖLDET ÉRÉS / TOUCH DOWN durst lambda print jelzett / signed: Csíkvári 2002
40,5*30,5 cm
50*50 cm
120 000 Ft 400 €
30 000 Ft 100 €
Párdarabja reprodukálva / Pair-piece reproduced: Csíkvári Péter 1996-2001, Műcsarnok, 2002
222. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-)
223. DR. SZÁSZ JÁNOS (PÉCS, 1925-2005)
224. PAUL JONAS (1921-1998)
225. JOSEPH KÁDÁR (DEBRECEN, 1936-)
MŰTEREM RÉSZLET, 1980 / STUDIO DETAIL, 1980 vintage, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Josph Kádár számozott / numbered: ea 1
ASZFALTRAJZ, 1972 KÖRÜL STREET-DRAWING, AROUND 1972 vintázs, zselatinos ezüst nagyítás vintage, gelatin silver print
FRESH FISH vintage, zselatinos ezüstnagyítás vintage, gelatine silver print jelzett / signed: Paul Jonas számozott / numbered: 1/1
HOMMAGE KASSÁK, 1987 fotogram / photogram jelzett / signed: Joseph Kádár, 1987
22,5*15 cm
150 000 Ft 510 €
30 000 Ft 100 €
22*16,5 cm
35,5*25 cm
apró gyűrődéssel / with small creasing
550 000 Ft 1 850 €
18,5*15 cm
120 000 Ft 400 €
BIKSADY 226.
33. Aukció 20. századi modern művészet, fotó és design 2016. március 8. kedd 18 óra 227.
226.
ITTASSÁG BALESETET OKOZ INTOXICATION CAUSES ACCIDENTS offset, karton / offset on cardboard 68,5*48,5 cm
12 000 Ft 40 € 227. REKLÁMPLAKÁT, 1978 ADVERTISEMENT POSTER, 1978 dombornyomott karton embossed cardboard 67,5*48 cm
30 000 Ft 100 €
Kiadó / Publisher: Nova Rico, Florence Italy, 1978, No 1090 228.
229.
228. DOHÁNYOZNI TILOS / DO NOT SMOKE offset, karton / offset on cardboard 65*45,5 cm
12 000 Ft 40 € 229. ÉLJEN MÁJUS ELSEJE / HAPPY 1ST OF MAY offset, papír / offset on paper 67*47 cm
12 000 Ft 40 €
Kiadó / Publisher: Terv Nyomda, példányszám 63650 / copies
230. 230.
231.
PATKOLÁS: TŰZVESZÉLY SHOEING: FIRE HAZARD offset, karton / offset on cardboard 69*48 cm
8 000 Ft 30 €
Kiadó / Publisher: Offset Nyomda, készült 10.000 példányban / copies
232. G. FAURY JELZÉSSEL PORTO litográfia, papír / lithograph on paper 75*50 cm
sérült / damaged
231. NE HASZNÁLD MÁS CÉLRA A TŰZOLTÓ FELSZERELÉST DO NOT USE THE FIRE EXTINGUISHER FOR OTHER PURPOSES offset, karton / offset on cardboard
280 000 Ft 940 €
68*49 cm
12 000 Ft 40 €
233. KOSZTA ROZÁLIA (GYULA, 1925 - 1994)
234. SOMOS MIKLÓS (MISKOLC, 1933-)
KENDŐSLÁNY, 1966 GIRL WITH A HEAD SCARF, 1966 linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Koszta Rozália
PIROS BLÚZOS LÁNY, 1963 GIRL WITH A RED BLOUSE, 1963 mázas terrakotta / glazed terracotta jelzett / signed: Somos Miklós 1963
15*10 cm
30*19 cm
9 000 Ft 30 €
238. SZLOVÁK MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD
239. NAGY REZSŐ
235. A FUSIZÓ AKADÁLYOZZA A TERMELÉST PRODUCTION MUST GO ON offset, karton / offset on cardboard 68*48 cm
12 000 Ft 40 €
236. STEKLY ZSUZSA (BONYHÁD, 1954-) LENIN tűzzománc, lemez fire-enamel on plate
26*30 cm
14,5*15 cm /darab
12 000 Ft 40 €
26 000 Ft 90 €
LENIN SZÓNOKOL / LENIN’S SPEECH olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: cop. Sokol
25*20 cm
120*90 cm
40 000 Ft 130 €
900 000 Ft 3 030 €
Aleksandr Gerasimo: Lenin szónokol (1929-1930) festménye után after painting Aleksandr Gerasimo: Lenin’s speech (1929-1930)
18 000 Ft 60 €
NÉPI MOTÍVUMOK KÖZT / AMONG FOLK MOTIFS PARASZTMULATSÁG, 1973 / REVELRY, 1973 színezet fametszett / coloured woodcut linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable jelzett / signed: Nagy Rezső 1973 november 2
237. OROSZ FESTŐ, 20. SZÁZAD KÖZEPE
240.
241.
NE HASZNÁLD MÁS CÉLRA A TŰZOLTÓ FELSZERELÉST DO NOT USE THE FIRE EXTINGUISHER FOR OTHER PURPOSES offset, karton / offset on cardboard
MADI KIÁLLÍTÁSI PLAKÁT MADI EXHIBITION POSTER C-print
47*66 cm
12 000 Ft 40 €
70*50 cm
3 000 Ft 10 €
242. DÍSZTÁL / PLATE
Hollóháza, 1970 körül, festett porcelán Hollóháza, around 1970, painted porcelain 21*32 cm
15 000 Ft 50 €
BIKSADY
243. VÁZA / VASE
244. SHAKER
245. VÁZA / VASE
246. VÁZA / VASE
skandináv, 20. század, duplafalú, színes, foncsorozott, fújt üveg Skandinavian, 20th century, double-wall, coloured blown glass with high-gloss enamel
Európa, 20. század, alpakka, krómozott fém, fa fogója sérült Europe, 20th century, alpacca, chrome-plated metal, wooden handle damaged
skandináv, 20. század, duplafalú, foncsorozott, fújt átlátszatlan üveg Skandinavian, 20th century, double-wall, high-gloss enamel, layered blown glass
skandináv, 20. század, színezett, fújt, foncsorozott üveg Skandinavian, 20th century, coloured, blown glass with high-gloss enamel
m: 18 cm
m: 18 cm
m: 20 cm
m: 21 cm
16 000 Ft 50 €
36 000 Ft 120 €
30 000 Ft 100 €
32 000 Ft 110 €
247. VÁZA / VASE
248. LIKŐRÖS ÜVEG LIQUEUR BOTTLE
249. JÉGVÖDÖR / ICE BUCKET
német, 20. század, foncsorozott kerámia, kopott German, 20th century, silver-glazed pottery, worn jelzett / signed:
csehszlovák, 20. század, kristály, dugón apró csorbulás Czechoslovakia, 20th century, crystal, small chip on the cork
m: 27,5 cm
m: 24 cm
34 000 Ft 110 €
5 000 Ft 20 €
német, 20. század, metszett üveg, ezüstözött fém szerelékkel, jelzett BMF AS, apró sérüléssel German, 20th century, cut glass, with silvered metal fitment, signed BMF AS, with small damage m: 23 cm
24 000 Ft 80 €
250. VÁZA / VASE
francia, 20. század eleje, lila sávokkal díszített színezett üveg French, beginning of the 20th century, glass with with purple line decoration m: 11 cm
34 000 Ft 110 €
251. KÍNÁLÓ / SERVING DISH
252. LIKŐRÖS KÉSZLET / LIQUEUR SET
csehszlovákia, 20. század, színváltó kristály, üveg, 6 db pohárral Czechoslovakia, 20th century, colour-shifting crystal, glass, with 6 glasses
Murano, 20. század, kék és színtelen üveg Murnai, 20th century, blue and translucent glass
m: 19,5 cm
m: 5,5-25 cm
m: 22,5 cm
16 000 Ft 50 €
24 000 Ft 80 €
16 000 Ft 50 €
Murano, 20. század, kék és színtelen üveg Murani, 20th century, blue and translucent glass
253. KÍNÁLÓ / SERVING DISH
254. KÍNÁLÓ / SERVING DISH
255. KÍNÁLÓ / SERVING DISH
256. KÍNÁLÓ / SERVING DISH
11*31*12 cm
10*15*8 cm
12*38*10 cm
15 000 Ft 50 €
12 000 Ft 40 €
15 000 Ft 50 €
cseh, 20. század, színezett üveg Czech, 20th century, coloured glass
német, 20. század, formába öntött üveg úszók alakjával German, 20th century, cast glass with swimmer figures
BIKSADY
257. VÁZA / VASE
258. VÁZA / VASE
Orrefors, 1960 körül, fújt üveg, anyagában alakított figurális díszítéssel, formaszám: L4409/6, apró karcolásokkal Orrefors, around 1960, blown glass, shaped figural decoration, form number: L4409/6, with small scratches
skandináv, 1960 körül, fújt üveg, csiszolt díszítéssel, sérült Skandinavian, around 1960, blown glass, with polished decoration, damaged m: 24 cm
42 000 Ft 140 €
m: 23,5 cm
48 000 Ft 160 €
261. VÁZA / VASE
Moser, 1960 körül, fújt, metszett, csiszolt üveg, apró karcolásokkal, jelzés nélkül Moser, around 1960, blown, cut, polished glass, with small scratches, without sign m: 13 cm
259. VÁZA / VASE
svéd, Kosta Glasbruk, Kosta Boda, Bertil Vallien (1938-) Spirál vázája, fújt üveg, üvegszalag rátéttel, formaszám: 48413 Swedish, Kosta Glasbruk, Kosta Boda, Bertil Vallien (1938-) Spiral vase, blown glass, with glass strip overlay, form number: 48413
m: 23 cm
m: 18,5 cm
55 000 Ft 190 €
44 000 Ft 150 €
262. TÁL / BOWL
263. SZIVARTARTÓ / CIGAR CASE
d: 26 cm
h: 7,5 cm
60 000 Ft 200 €
12 000 Ft 40 €
Homegaard, 20. század, öntött, színtelen üveg Homegaard, 20th century, cast, colourless glass
20. század, színtelen üveg, fém szerelékkel 20th century, colourless glass, with metal fitment
266. KÍNÁLÓ PÁR / SERVING DISH PAIR
finn, 20. század, öntött, csiszolt üveg Finnish, 20th century, cast, polished glass
7*7 cm
9*9*4,5 cm
1 000 Ft 4 €
12 000 Ft 40 €
269. MEGYERI BÉLA
270. PADLÓVÁZA / FLOOR VASE
ADY ENDRE égetett terrakotta / burnt terracotta jelzett / signed: Megyeri B
m: 40 cm
28 000 Ft 90 €
Moser, 1960 körül, fújt, csiszolt, mattított üveg, apró csorbulással Moser, around 1960, blown, polished, matted glass, with small chip
36 000 Ft 120 €
Európa, 20. század, üveg Europe, 20th century, glass
m: 29 cm
264. VÁZA / VASE
m: 13,5 cm
38 000 Ft 130 €
265. HAMUTÁL, 2 DB / ASH TRAY, 2 PIECES
260. VÁZA / VASE
svéd, Kosta Boda, 1980 körül, Bengt Edenfalk (1924-) terve, spirál alakú kék üvegszállal díszített üveg, jelzett: Kosta 48366 Edenfalk Swedish, Kosta Boda, around 1980, Bengt Edenfalk (1924-) design, spiral-shape glass decorated with blue glass thread, signed: Kosta 48366 Edenfalk
magyar, 20. század, mázas kerámia hungarian, 20th century, glazed pottery
40 000 Ft 130 €
267. KÍNÁLÓ / SERVING DISH
268. TEKNŐSBÉKA FIGURA / TURTOISE FIGURE
Európa, 20. század, öntött üveg, sérült Europe, 20th century, cast glass, damaged
Európa, 20. század, csiszolt üvegkristály, apró sérüléssel Europe, 20th century, polished crystal glass, with small damage
6,5*14*14 cm
h: 4 cm
22 000 Ft 70 €
4 000 Ft 10 €
271. KAKAS / ROOSTER
Zsolnay- gyár, Pécs, Nádor Judit terve (1934-), 1980 körül, mázas fehér cserép, javított Zsolnay factory, Pécs, Judit Nador (1934-) design, around 1980, glazed white pottery, restored m: 20,5 cm
18 000 Ft 60 €
272. HÁRFÁZÓ NŐ / WOMAN WITH HARP
Zsolnay- gyár, Pécs, 20. század, mázas fehércserép, javított Zsolnay factory, Pécs, 20th century, glazed white pottery, restored m: 32,5 cm
28 000 Ft 90 €
BIKSADY
273. KÁRTYA / CARD
Sonia Delaunay (1885-1979) terve, Kiadó: 1964 Bielefelder Spielkarten GmbH Sonia Delaunay (1885-1979) design, Publisher: 1964 Bielefelder Spielkarten GmbH 10*14 cm
36 000 Ft 120 €
274. JÁTÉKDOBOZ / TOY BOX
275. BAUHAUS ÉPÍTŐKOCKA / BAUHAUS BUILDING BLOCKS
magyar, 20. század első fele, festett fa madárfigurák, 7 db, dobozban Hungarian, first half of the 20th century, painted wooden bird figures, 7pieces, in box
Alma Siedhoff-Buscher 1923-as terve alapján, 20. század második fele, Kiadó: Bauchaus -Archiv GmbH Berlin, festett fa, eredeti dobozában after Alma Siedhoff-Buscher’s design from 1923, second half of the 20th century, Publisher: Bauchaus -Archiv GmbH Berlin, painted wood, in original case
m: 6-7 cm; 5*14*10 cm
4,5*27,5*7 cm
13 000 Ft 40 €
28 000 Ft 90 €
276. RUBIK KÍGYÓ RUBIK SNAKE
Politoys,1985, műanyag, eredeti aláírással: Rubik 85.03.21 Politoys,1985, plastic, with original sign: Rubik 85.03.21 8*8*8 cm
80 000 Ft 270 €
277. TÁLCA / TRAY
USA, 20. század, Pepsi Cola reklám, gyékény, tükör USA, 20th century, Pepsi Cola advertisement, reed-mace, mirror 28*40 cm
7 000 Ft 20 €
278. GY. MOLNÁR ISTVÁN (KUNHEGYES, 1933 - SZENTENDRE, 2010) A MÁSODIK ORSZÁGOS KULTUR VERSENY EMLÉKÉRE IN MEMORIAM OF THE SECOND NATIONAL CULTURAL COMPETITION ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper 33*24 cm
279. KUTAS LÁSZLÓ (BUDAPEST, 1936-) SÁRIKA bronzírozot terrakotta / bronzed terracotta jelzett / signed: Kutas L m: 23 cm
18 000 Ft 60 €
Európa, 20. század, műanyag, csillámmatrica Europe, 20th century, plastic, glitter sticker 16,5*11*5,5 cm
16 000 Ft 50 €
SZENTENDREI PANORÁMA 5, 1986 PANORAMA OF SZENTENDRE 5, 1986 szitanyomat, papír / silkscreen on paper jelzett / signed: Szánthó Imre számozott / numbered: AE IX/XV 43*34 cm
36 000 Ft 120 €
282. BŰVÉSZDOBOZ MAGIC BOX
280. SZÁNTHÓ IMRE (BUDAPEST, 1925 - SZENTENDRE, 1998)
14 000 Ft 50 €
283. KATONAI DÍSZÖV / MILITARY BELT
284. POHÁR ALÁTÉT, 4 DB / COASTERS, 4 PIECES
szovjet, 1950 körül, réz, bőr Soviet, around 1950, brass, leather
Európa, 20. század, mintás bakelit, egyik sérült Europe, 20th century, patterned bakelite, one damaged
h: 102 cm
d: 8,5 cm
5 000 Ft 20 €
4 000 Ft 10 €
281. INGAÓRA / PENDULUM-CLOCK
német, 20. század, krómozott fém, műkő talapzaton, kutya figurával, javításra szorul German, 20th century, chrome-plated metal, on cast stone pedestal, with dog figure, needs repair m: 25 cm
55 000 Ft 190 €
285. TEKNŐSBÉKA FIGURA / TURTLE FIGURE
Kelet-Európa, 20. század második fele, mázas keménycserép Eastern-Europe, second half of the 20th century, glazed pottery 11*26 cm
12 000 Ft 40 €
BIKSADY
287. HAMUTÁL / ASH TRAY
német, 1960 körül, mázas kerámia, kopott German, around 1960, glazed pottery, worn 9,5*13,5*12 cm
286. KANNA / KETTLE
55 000 Ft 190 €
francia, 1930 körül, mázas porcelán, Digoin&Sarreguemines jelzéssel French, around 1930, glazed porcelain, with Digoin&Sarreguemines sign 15,5*11*11 cm
55 000 Ft 190 €
288. HAMUTÁL / ASH TRAY
289. KIÖNTŐ / PITCHER
m: 10 cm
m: 26,5 cm
22 000 Ft 70 €
55 000 Ft 190 €
Genova, 20. század, mázas kerámia Genova, 20th century, glazed pottery
angol, 1930 körül, mázas kerámia, jelzett: Blue John pottery, England English, around 1930, glazed pottery, signed: Blue John pottery, England
290. VÁZA / VASE
USA, Catalina Pottery, 1930 körül, kék és fehér mázas kerámia, talpán jelzett: Catalina Pottery, made in USA USA, Catalina Pottery, around 1930, blue and white-glazed pottery, signed on the bottom: Catalina Pottery, made in USA m: 26 cm
85 000 Ft 290 €
291. PAN PAN BUNNY PÁR / PAN PAN BUNNY PAIR
B. Kuehne-Thompson, Ligne Roset, 2010, lakkozott műanyag B. Kuehne-Thompson, Ligne Roset, 2010, lacquered plastic 25*29*20 cm
85 000 Ft 290 €
BIKSADY
292. SZIVARVÁGÓ CIGAR CUTTER
német, 20. század, krómozott fém, apró sérülésekkel German, 20th century, chrome-plated metal, with small damages m: 20 cm
293. ED SOMMER (1932-)
294. VÁZA PÁR / VASE PAIR
OBJEKT, 1965 / OBJECT, 1965 krómozott fém / chrome-plated metal jelzett / signed: Ed Sommer 1965 m: 17,5 cm
55 000 Ft 190 €
12 000 Ft 40 €
297. KÖNYVTÁMASZ PÁR / BOOKEND PAIR
német, 20. század, fa, krómozott fém German, 20th century, wood, chrome-plated metal 12*12*8 cm
44 000 Ft 150 €
301. DOBOZ / BOX
magyar, 20. század, alpakka, fa betéttel Hungarian, 20th century, alpacca, with wooden inset 5*17*12 cm
8 000 Ft 30 €
295. ÖNGYÚJTÓ / LIGHTER
USA, 1930 körül, Chase Brass and Copper Company, Chase jelzéssel, krómozott fém USA, around 1930, Chase Brass and Copper Company, Chase sign, chrome-plated metal
angol, 20. század, The Classic Jumbo, bakelit, fém English, 20th century, The Classic Jumbo, bakelite, metal
m: 22,5 cm
10,5*70,5*3 cm
120 000 Ft 400 €
4 000 Ft 10 €
298. KÍNÁLÓ / SERVING DISH
299. EVŐESZKÖZ PÁR / PAIR OF CUTLERY
német, 20. század, krómozott, festett fém, pelikán figurával German, 20th century, chrome-plated, painted metal, with pelican figure
Michael Schneider, Hannover, 20. század, Industrie Forum design, Mono Zeug, kés és villa Michael Schneider, Hannover, 20th century, Industrie Forum design, Mono Zeug, fork and knife
d: 15 cm
h: 23 cm
12 000 Ft 40 €
18 000 Ft 60 €
302. HAMUTÁL / ASH TRAY
német, 20. század, Cona, reg.no: 384340, krómozott, festett fém German, 20th century, Cona, reg. no.: 384340, chrome-plated, painted metal m: 19 cm
16 000 Ft 50 €
300. HAMUTÁL / ASH TRAY
német, 20. század, krómozott fém German, 20th century, chrome-plated metal m: 12 cm
18 000 Ft 60 €
303. IRATTARTÓ / FOLDER
Svájc, 20. század, jelzett Patent, két darabból álló krómozott fém, mágnessel Swiss, 20th century, signed Patent, two-piece chrome-plated metal, with magnet
magyar, 20. század, plexi, rézötvözet, apró karcolásokkal Hungarian, 20th century, plexi, brass alloy, with small scratches
12*12*4 cm
3 000 Ft 10 €
12 000 Ft 40 €
8*12,5 cm
304. DOBRO GITÁR / DOBRO GUITAR
USA, 20. század, fémvázas hangszertest, fa, típus: B 277 6 USA, 20th century, metal-framed body, typ: B 227 6 h: 96 cm
240 000 Ft 810 €
296. VÁZA / VASE
BIKSADY
305. RÁDIÓ / RADIO
Hong Kong, 1977, Adam&Eve Radio, két részből álló szerkezet, műanyag részekkel Hong Kong, 1977, Adam&Eve Radio, two-piece structure, with plastic parts 19*6*6,5 cm
306. DÍSZÜVEG / GLASS PIECE 20. század, színtelen üveg 20th century, colourless glass
Hong Kong, 20. század, műanyag, fém Hong Kong, 20th century, plastic, metal
307. CSIPESZ / FORCEPS
308. MICHELIN FIGURA / MICHELIN FIGURE
m: 18 cm
m: 13 cm
m: 43 cm
16 000 Ft 50 €
5 000 Ft 20 €
16 000 Ft 50 €
francia, 1970 körül, műanyag French, around 1970, plastic
8 000 Ft 30 €
310. COCA COLA FALIÓRA / COCA COLA WALL CLOCK
német, 1970 körül, offset üveg, fém tokban, hiányos, javításra szorul German, around 1970, offset glass, in metal case, incomplete, needs repair számozott / numbered: 1/78
309. PEPSI COLA REKLÁMTÁBLA / ADVERTISEMENT BOARD német, 1950 körül, Boos&Hahn, zománcozott fémlemez German, around 1950, Boos&Hahn, enamelled metal plate h: 47 cm
27*27 cm
38 000 Ft 130 €
12 000 Ft 40 €
312. FALIÓRA / WALL CLOCK
Svájc, 20. század, Swatch Quartz, plexi, sérült, javításra szorul Switzerland, 20th century, Swatch Quartz, plexi, damaged, needs repair h: 208 cm
80 000 Ft 270 €
313. FALIÓRA / WALL CLOCK
314. ASZTALI ÓRA / TABLE CLOCK
h: 73 cm
17*31 cm
18 000 Ft 60 €
150 000 Ft 510 €
német, 20. század második fele, fém tokban automata szerkezet, bőr szíjjal, javításra szorul German, second half of the 20th century, automatic mechanism in metal case, with leather strap, needs repair
Roger Camille (1936-2006), krómozott fém óratok fa elemekkel, kollázs Superman, jelezve j.l.: RC, hátoldalon: Minotaure. Roger Camille, óraszerkezet javításra szorul Roger Camille (1936-2006), chrome-plated metal case with wooden parts, collage Superman, signed bottom right: RC, on the backside: Minotaure. Roger Camille, clock structure needs repair
311. FALIÓRA / WALL CLOCK
német, 20. század, bakelit, JTH009/MEGA -A, javításra szorul German, 20th century, bakelite, JTH009/MEGA -A, nneds repair d: 30 cm
32 000 Ft 110 €
315. GITÁR / GUITAR
USA, 20. század, Dan Armstrong Ampeg, plexi, fa USA, 20th century, Dan Armstrong Ampeg, plexi, wood h: 97 cm
1 200 000 Ft 4 040 €
BIKSADY
316. SZERVÍZASZTAL / SERVICE TABLE
317. SZERVÍZASZTAL, 2 DB / SERVICE TABLE, 2 PIECES
német, 20. század, festett rétegelt lemez, krómozott fém, kerekekkel German, 20th century, painted plywood, chrome-plated metal, with wheels
német, 20. század, krómozott acél, festet fa, sérült German, 20th century, chrome-plated steel, painted wood, damaged
78*42*42 cm
48 000 Ft 160 €
65 000 Ft 220 €
57*45*43 cm
68*46*36 cm
75 000 Ft 250 €
319. HINTASZÉK / ROCKING CHAIR
orosz, 1930 körül, krómozott fém, alumínium, lakkozott fa, fekete műbőr huzattal, sérült Russian, around 1930, chrome-plated metal, aluminum, lacquered wood, black leatherette, damaged 86*58 cm
55 000 Ft 190 €
320. ÚJSÁGARTÓ / MAGAZINE RACK
Európa, 20. század, plexi, apró karcolásokkal Europe, 20th century, plexi, with small scratches 26*32*28 cm
26 000 Ft 90 €
321. TÁLALÓ / DRESSER
Kozma Lajos (1884-1948) terve, fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa intarzia díszítéssel, apró sérülésekkel Lajos Kozma (1884-1948) design, walnut on pinewood base, with maple intarsia, with small damages 100*152*61 cm
280 000 Ft 940 €
318. DOHÁNYZÓ ASZTAL / SMOKING TABLE
német, 20. század, polírozott alumínium, üveg betétekkel German, 20th century, polished aluminum with glasss insets