A MAGYAR ÉREMGYÛJTÕK EGYESÜLETE 119. Éremcsere-közvetítését 2012. november 10-én 10.00 órai kezdettel a MABÉOSZ SZÉKHÁZBAN (Budapest VI., Vörösmarty u. 65.) tartja meg. Bemutató 2012. november 3-án szombaton 9.00 órától 11.00 óráig, október 30-án és november 6-án kedden 15.30 órától 17.00 óráig, továbbá az éremcsere megkezdése elõtt 9.00 és 9.30 között. Az éremcsere-közvetítésen részt vehet személyesen vagy ajánlott levélben a Magyar Éremgyûjtõk Egyesülete, 1368 Budapest, Pf. 186 címre küldött megbízással. A levélbeni megbízások beérkezési határideje: 2012. november 8. Éremcsere-közvetítõ Bizottság
A megbízásoknál az árverés során alkalmazott áremelkedést kell alapul venni: 5 000 Ft-ig 10 000 Ft-ig 20 000 Ft-ig 50 000 Ft-ig 100 000 Ft-ig 200 000 Ft-ig 500 000 Ft-ig 1 000 000 Ft-ig 1 000 000 Ft felett
200 500 1000 2000 5000 10 000 20 000 50 000 100 000
Ft, Ft, Ft, Ft, Ft, Ft, Ft, Ft, Ft.
Amennyiben az írásbeli ajánlat ezektôl az összegektôl eltér, az ajánlatot hátrafelé kerekítve, a közölt árlépcsônek megfelelôen vesszük figyelembe. A megbízásokat a tagsági szám feltüntetésével kérjük megtenni. Azonos ajánlat esetén a tétel a levélbeni megbízót illeti, azonos összegre szóló megbízások esetén a tételt a kisebb tagsági számú megbízó kapja. A kezdô árak (kikiáltási árak) alatt a tételek nem kerülnek értékesítésre.
Az egyesület a felmerülõ költségek fedezésére az egyes tételek eladási ára után a beadótól 15%-ot levon, a megszerzõnek 15%-ot felszámít. Az éremcsere-közvetítés során el nem kelt darabok újraárverezését lehet kérni a helyszínen! Az el nem kelt tételek után a beadó nem fizet %-ot. A jegyzék nyomdába adása után visszavont tételeknél a beadó a kezdõ ár 20%-át kitevõ kezelési költség ellenében kapja vissza tételét. Az elõzõleg több alkalommal megtekintésre kitett, csereközvetítésre kerülõ numizmatikai anyag minden esetleges hibájával és hiányosságával együtt, abban az állapotban kerül eladásra, amelyben az éremcsere-közvetítés idõpontjában van. Ezért az Éremcsere Közvetítési Bizottság nyomatékosan felhívja a csereközvetítéseken résztvevõk figyelmét, hogy a „leütés” után semmiféle minõségre vagy tartásfokra vonatkozó felszólamlást az egyesület nem vesz figyelembe. Kivételt képez az az eset, amikor a csereközvetítési jegyzékben eredetinek feltüntetett darab a megszerzõ szerint hamis. Ebben az esetben a darab megszerzõje a Ptk.-ban meghatározott módon kifogással élhet. A csereközvetítésen személyesen résztvevõk az általuk megvett anyagot közvetlenül a csereközvetítés után a helyszínen átvehetik. Kérjük, hogy a megvásárolt tételeket 14 napon belül mindenki váltsa ki. Az éremcsere-közvetítés utáni kiváltás és az elszámolás a beadókkal a Budapest VI., Liszt F. tér 2. alatti irodában történik, szerdán, csütörtökön és pénteken, 10—13 óra között. Kérjük a Gyûjtõtársakat, hogy a darabokat átvételkor azonosítsák. Késõbb semmiféle reklamációt nem fogadunk el. Az érem és érme meghatározásánál az alábbi rövidítéseket, illetve szakirodalmi forrásmunkákat használtuk: ÉH I. ÉH II. ÉH III. ÉH III. H H. P. L — N. L — N.
Dr. Unger Emil: Magyar Éremhatározó (1000—1540) Dr. Unger Emil: Magyar Éremhatározó (1526—1740) Dr. Unger Emil: Magyar Éremhatározó (1740—1922) Dr. Unger Emil: Magyar Éremhatározó Erdély, 1976 Huszár Lajos: Münzkatalog Ungarn 1000—1975 Huszár L. — Procopius B.: Die Medaillen und Plaketten Kunst in Ungarn 1932 Leányfalusi K. — Nagy. Á.: Pengõ—fillér pénzrendszer 1926—1946 Leányfalusi K. — Nagy. Á.: Forint—fillér pénzrendszer 1946—2006
Az alkalmazott tartásfokozatok: PP P 1 2
4 5
— „Proof”, az érménél a tükrösített alapfelületbõl kiemelkedõ részek mattírozottak. Különleges elõállítási mód. — az elõállítás során teljes felületén polírozott. — verdefényes — stempelglanz — uncirculated — az érme forgalomban nem, vagy gyakorlatilag nem volt. Hibátlan. — kiváló — vorzüglich — extremely fine — a legkiemelkedõbb részeken (pl. babérkoszorú levélerei, címerállatok finom részletei, haj, szakáll finom részletei) kopott. — nagyon szép — sehr schön — very fine — a kiemelkedõ részek (pl. címer, haj, szakáll) nagyobb, néhány mm-es területei kopottak, de az érme teljes motívuma világosan felismerhetõ. — szép — schön — fine — fej, címer stb. laposra kopott. — jó — gut — good — azonosítható.
A számmal jelölt tartásfokok az érmek elhasználódottságára, általános állapotára utalnak, és nem foglalják magukba értékelõ jelleggel az alábbi rövidítésekkel megjelölt hibákat: ah fé fny j k ki kny Ih ly m ph% ph p.jav. rep vh
– – – – – – – – – – – – – – –
anyaghiba jav. – javított fényesített, polírozott z. h. – zománchiba fülnyom ö. – öntött jusztírozási nyom e.o – egyoldalas karc kcs – körbecsiszolt kitörés uv – utánvert korróziónyom ti – tisztított lapkahiba fo – foltos lyukas h – hajlított mart, savazott, hf – hadifém x% peremhiány el. – elõlap peremhiba hl. – hátlap javított perem u – utánvéséssel javított repedt ü – beütés vagy vágás verési hiba (ez lehet verõtõhiba, féloldalas veret, nem teljes éremkép, nem centrikus veret stb.)
A tartások jelzése elsõsorban az írásbeli ajánlattevõk tájékoztatását szolgálja. A tartásjelzés elõtt + jel valamivel jobb, a – jel valamivel gyengébb tartást jelöl.
Éremcsere-közvetítési Bizottság
Tisztelt Gyûjtõtársak! Felhívjuk figyelmüket arra, hogy az eladásra szánt anyagot az egyesület felértékeli, igény szerint tanácsot ad, árverésre bocsájt. MÉE-vezetõség
Sorszám
Leírás
Darab
IRODALOM 1. Arnold-Küthmann-Steinhilber: Grosser Deutscher Münzekatalog, 1800-tól, München, 1980
2. 3. 4. 5.
6. 7. 8. 9. 10. 11.
12. 13. 14. 15.
16.
ANTIK PÉNZEK Római Köztársaság Denár, Ag, 3,81 g Római Császárság Septinus S. denár, Ag, 2,88 g III. Gordianus antoninianus, Ag, 5,16 g Bizánc I. Justinianus follis (40 nummi), Sear. 163., Br, 21,72 g MAGYAR PÉNZEK Árpádház I. István (997—1038) Denár, ÉH 1. (fordított S betû.), Ag, 0,71 g I. András (1047—1060) Denár, ÉH 5., Ag, 0,44 g I. László (1077—1095) Denár, ÉH 16., Ag, 0,79 g II. István (1116—1131) Denár, ÉH 35., Ag, 0,39 g III. Béla (1172—1196) Denár, ÉH 43., Ag, 0,37 g II. András (1205—1235) Obulus, ÉH 151., Ag, 0,39 g Vegyesház Szlavon Denár, ÉHSz. 13., V. István, Ag, 0,78 g Interregnum Denár, 480/d, Billon, 1,0 g I. János (1526—1540) Denár, 1529, KA., ÉH 699., 1529 jn., ÉH 704., Ag Denár, 1530, AB., ÉH 699., 1530 AB., ÉH 705., Ag (kny.) Erdély Széles garas, 1626, C-C., ÉH III., 261/b, Bethlen G., Ag, 2,39 g (k.)
Tartás
Ár
1/2
3000
+3/3+
4000
2/2 2/2
3000 3400
3/3
8000
2/2
30 000
-3/3+2/2
4000 14 000
-1/1-
3000
1/1
2000
3/3
8000
2/2
3000
3/4
3000
2 db
3-3
3000
2 db
3-3
3000
2/2
4000
Sorszám
Leírás
Darab
17. Széles garas, 1627, M-C., ÉH III., 261/c, Bethlen G., Ag, 2,54 g 18. Denár, 1556, N. P., ÉH III./16., János Zsigmond, Ag, 0,45 g 19. Denár, 1621, KB., ÉH III. 272/a, Bethlen G., Ag, 0,48 g Habsburg I. I. Ferdinánd (1526—1564) 20. Garas, 1560, KB., ÉH Ag, 2,34 g 21. Denár, 1552, HP., ÉH 744/q, Ag, 0,48 g 22. Obulus, é. n., KB., ÉH 752/b, Ag, 0,17 g (10% ph.) Rudolf (1576—1608) 23. Obulus, 1581, KB., ÉH 816/B, Ag, 0,25 g II. Mátyás (1608—1619) 24. Garas, 1618, NB., ÉH 864. vált., Ag, 2,25 g III. Ferdinánd (1637—1657) 25. Tallér, 1651, KB., ÉH 939/a. Ag, 28,42 g 26. Tallér, 1655, KB., ÉH 939/a, Ag, 28,5 g, aranyozott (p. rep.) I. Lipót (1657—1705) 27. Tallér, 1698, KB., ÉH 1022/a, Ag, 28,18 g 28. XV krajcár, 1675, NB/LM., ÉH 1065/a, Ag, 6,67 g 29. XV krajcár, 1680, KB., ÉH 1060/a, Ag, 6,23 g 30. VI krajcár, 1670, KB., ÉH 1072, Ag, 3,37 g 31. VI krajcár, 1677, SHS, Ag, 2,9 g 32. 3 krajcár, 1662, KB., ÉH 1083. Ag, 1,42 g (ü.) 33. 3 krajcár, 1666, KB., ÉH 1084. Ag, 1,66 g 34. 3 krajcár, 1695, C-M., ÉH 1085/b, Ag, 1,6 g 35. 3 krajcár, 1704, jn., ÉH 1085/d, Ag, 1,4 g (ah.) 36. Poltura, 1703, N-B., ÉH 1094/c, Ag, 1,0 g II. Rákóczi Ferenc szabadságharc (1703—1711) 37. X poltura, 1705, 1706, jn., Br 2 db 38. X poltura, 1706, jn., Br 2 db 39. Poltura 1705, 1706, 1707, KB., Br (ki.) 3 db Habsburg II. Mária Terézia (1740—1780) 40. Tallér, 1742, KB., ÉH 1222, Ag, 28,72 g (fny?) 41. Tallér, 1743, KB., ÉH 1223, Ag, 28,6 g (j.) 42. 1/2 tallér, 1756, Hall., Ag, 13,43 g
Tartás
Ár
2/3
4400
2/2
3000
2/2
1600
2/2 3/3
60 000 1600
2/2
8000
2/2
8000
-2/2-
10 000
2/2
30 000
-2/2-
24 000
2/2
40 000
3/3 -2/2-1/13/3 -2/2-1/1-1/12/2 -2/2-
15 000 6000 7000 1200 2000 5000 5000 10 000 4000
3-3 3-3 3-3
4000 4000 2400
2/2 -2/2-2/2-
30 000 40 000 10 000
Sorszám
43. 44. 45. 46. 47. 48. 49. 50. 51. 52. 53. 54. 55.
56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73.
Leírás
1/2 tallér, 1765, Bécs., Ag, 13,95 g (k. j.) 1/2 tallér, 1775, IC-FA., Ag, 13,92 g 1/4 tallér, 1742, Hall., Ag, 7,1 g (ü.) 1/4 tallér, 1745, Hall., Ag, 7,14 g 20 krajcár, 1773, IC-SK., 1778 VC-S., Ag 20 krajcár, 1780, IB-IV., ÉH 1241/e, Ag, 6,53 g Poltura, 1756, KB., ÉH 1263/a, Ag, 0,98 g 1 krajcár, 1756, KB., ÉH 1265, Ag, 0,81 g (min. ph.) 1 krajcár, 1758, KB., ÉH 1265, Ag, 0,82 g 10 denár, 1742, jn., ÉH 1255, Ag, 2,35 g Denár, 1746, KB, 1747 KB., Ag Denár, 1752, KB, 1755 KB., Ag Poltura, 1763, rozettás, 1 soldo, 1768, G., Br Ferenc (1792—1835) Tallér, 1821, A., Ag, 27,7 g Tallér, 1826, A., Ag, 27,9 g (k.) Kor. tallér, 1797, F., Ag, 29,18 g (fny.) 20 krajcár, 1803, C., 1808, A., 1/4 gulden, 1862, A., Ag 20 krajcár, 1822, A., 1825, A., Ag V. Ferdinánd (1835—1848) 20 krajcár, 1839 B., 1845, B. (Madonnás), Ag 20 krajcár, 1844 B., 1845, B. (Madonnás), Ag I. Ferenc József (1848—1916) 1 gulden, 1859 A., 1884, 1885, 1889 jn., Ag 1 gulden, 1878, 1882, 1890, 1892 jn., Ag 20 krajcár, 1852, B., ÉH 1443/a. Ag, 4,32 g 20 krajcár, 1869, KB., ÉH 1471/a. Ag, 2,7 g 20 krajcár, 1869, Gy. F., ÉH 1471/b, Ag, 2,56 g (k.) 10 krajcár, 1853, A., Ag, 2,16 g 10 krajcár, 1868, KB., ÉH 1476/a. M. K. V. P., Ag, 1,62 g (min. k.) 10 krajcár, 1868, Gy. F., ÉH 1476/b, M. K. V. P., Ag, 1,62 g (kis ah.) 10 krajcár, 1888, KB., ÉH 1477/a, Ag, 1,76 g 1 fillér, 1898, KB., L-N. 1., Br, 1,62 g 20 fillér, 1921, KB., L-N. 8., Ni, 3,3 g
Darab
Tartás
2 db
2/2 2/2 2/2 -1/13-3 3/3 2/2
Ár
10 000 10 000 5000 5000 3600 3000 4000
2 db 2 db
-1/1-1/12/2 -2-23-3
5000 5000 30 000 3600 3600
2 db
3-3
3000
3/2 -2/23/3
10 000 10 000 5000
3 db 2 db
+3-32-3-
3000 3000
2 db 2 db
2-3 2-3
4000 4000
4 db 4 db
2-3 2-3 -1/11/1
7000 7000 4000 12 000
-1/11/1
12 000 5000
-1/1-
12 000
2/2 2/1 2/2 2/2
15 000 12 000 3000 1200
Sorszám
74. 75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. 94. 95.
Leírás
Magyar Királyság Horthy Miklós (1920—1944) 5 pengõ, 1938 Bp., Horthy M. (60 db készült) Ag, 25,0 g (ph.) RR! 2 pengõ, 1929, 1931, 1932, 1933, 1936, 1937, 1938, 1939, Ag 2 pengõ, 1935, Bp., L-N.13., Ag, 9,98 g 2 pengõ, 1935, 1936, Bp., L-N., 15., 16., 17., Ag 50 fillér, 1939, Bp., L-N. 10., Ni, 5,0 g (ü.) 2 fillér, 1932, Bp., L-N. 2., Br, 3,33 g 2 fillér, 1940, 1941, 1942, Bp., recés perem, (az 1941 tartása 3/3. kny.), acél 1 fillér, 1929, Bp., L-N. 1., Br, 1,65 g Magyar Köztársaság—Népköztársaság 5 forint, 1946, 1947, 1967, 1968, Bp., Ag, Ni 20, 10, 5 forint, 1948, Bp., L-N. 201/1—2—3., Táncsics-sor., Ag 20, 10, 5 forint, 1948, Bp., L-N. 201/1—2—3., Táncsics-sor., Ag 25, 20, 10 forint, 1956, Bp., L-N. 202/1—2—3., 10 éves a forint, Ag 25, 20, 10 forint, 1956, Bp., L-N. 202/1—2—3., 10 éves a forint, Ag 50, 25 forint, 1961 Bp., L-N. 203/1—2., Liszt F., PP., Ag 50, 25 forint, 1961 Bp., L-N. 203/6—7. Bartók B., PP., Ag 50, 25 forint, 1966, Bp., L-N. 204/1—2. Zrinyi M., PP., Ag 100, 50, 25 forint, 1967, Bp., L-N. 205/1—2—3., Kodály Z., Ag 100, 50 forint, 1968, Bp., L-N. 206/1—2., Semmelweis I. +tok, Ag 500, 200 forint, 1980, Bp., L-N. 223/1—2. Lake Plecid. PP., Ag 200 forint, 1985, Bp., L-N. 238/1—2—3., Természetvédelem, PP,. Ag 10 fillér, 1967, Bp., L-N. 3/3. Al., 0,66 g 20 000 forint, 1996, Bp., L-N. 278/1., Honfoglalás 1100 évf., PP., Au 6,99 g
Tartás
Ár
1/1
260 000
3-3 3/3 -1-12/2 2/2
18 000 20 000 6000 3000 4000
3 db
1-3 -2/2-
40 000 3000
4 db
1-1
5000
3 db
1-1
7000
3 db
1-1
7000
3 db
1-1
8000
3 db
1-1
8000
2 db
1-1
8000
2 db
1-1
8000
2 db
1-1
12 000
3 db
1-1
12 000
2 db
1-1
6000
2 db
1-1
20 000
3 db
1-1 1/1
12 000 8000
1/1
80 000
Darab
8 db 3 db
Sorszám
Leírás
Darab
96. 20 000 forint, 1998, Bp., L-N. 286/1,. 1848—49, Szabadságharc 150 évf., PP. Au, 7,0 g
108.
109. 110. 111.
112. 113. 114.
Ár
1/1
80 000
1/1 1/1
10 000 3000
1/1
40 000
1/1
20 000
1/1
20 000
1/1 1/1
40 000 4000
1/1
50 000
1/1
30 000
1/1
30 000
1/1
30 000
1/1
30 000
2 db
2-2
2000
3 db
2-2
3000
2 db
-2-2+
6000
2 db
1-1
5000
1/1 1/1
70 000 90 000
PRÓBA-, UTÁNVERET 97. 5 pengõ, 1945 Bp., próbaveret felirat, Al, 4,45 g 98. 2 forint, 1950, Bp., p.v. jelzés. Cu, Ni, 5,0 g 99. 5 pengõ csegely, 1929, Bp., Szt. László, PP. UP. jelzés, Ag, 49,92 g 100. 2 pengõ, 1935, Bp., Rákóczi F. lóháton, PP. UP. jelzés, Ag, 10,07 g 101. 5 pengõ, 1938, Bp., álló Szt. István, PP. UP. jelzés, Ag, 25,26 g 102. 5 pengõ csegely, Álló Szt. István, PP. UP. jelzés, Ag, 50,55 g 103. 2 forint, 1967, Bp., Ag, 6,1 g 104. Millenniumi garas, 1896, (Károly R. garas mintájára), Ag, 4,02 g 105. Millenniumi denár 1896, (I. István denár mintájára) Ag, 0,87 g 106. Millenniumi denár, 1896, (II. András denár mintájára), Ag, 1,3 g 107. Millenniumi denár, 1896, (I. Mátyás denár mintájára), Ag, 0,91 g KÜLFÖLDI PÉNZEK Ausztria Tallér, 1688, Johann Ernst, Salzburg, Ag, 28,72 g Belga 50 frank, 1949, 2 frank, 1909, Ag Csehszlovák 10 korona, 1928, 1930, 20 korona, 1941, Ag Francia 5 francs, 1813, D., I. Napoleon, Ag, 10 centimes, 1864, III. Napoleon, Br (ph.) Kanada 5 dollár, 1976 Olimpia, Ag Kina 100 yuan, 1949—1989, PP., Au, 7,79 g 100 yuan, 1985, PP., Au, 11,3 g
Tartás
Sorszám
Leírás
115. 100 yuan, 1989, Ázsiai ritmikus gimnasztika bajnokság, PP,. Au, 8,0 g 116. Dollár, 1904 Kiang-Nan prov., Ag, 26,69 g (folt) 117. 50 cent, XIX. sz. vége, Kwangtung prov. Ni, 17,68 g 118. 50 cent, 1917, Yunnan, Ag, 13,1 g 119. 200 cash, Republik Kína, Br, 23,97 g Lengyel 120. 3 garas, 1592, Riga, Ag, 2,63 g Német 121. Tallér, 1635, Augustus, Ag, 28,54 g (kny.) 122. Tallér, 1642, III. Ferdinánd, Augsburg, Ag, 28,56 g (min. fny, k.) 123. 2/3 tallér, 1676, Christian Wilhelm, Ag, 17,38 g 124. 2/3 tallér, 1678, Julius Franc, sax. Ag, 15,42 g (folt) 125. Tallér, 1696, M. I. M., Schwarzenberg, Ag, 28,47 g 126. Tallér, 1832, S., Anton Szász, Ag, 27,71 g 127. Tallér, 1777 E. D. C. Szász, Ag, 27,81 g 128. 5 márka, 1934, 1935, A. (templom), 1935, J. Hinderburg, Ag 129. 5 márka, 1936, D.,1938, A., 2 márka, 1937, D., 1938, E.,1939, A. H. kereszt, Ag 130. 3 márka, 1914, D., Bajor, Ag, 16,64 g (ph.) 131. 3 márka, 1909, E., Szász, Ag, 16,57 g (ph,k.) 132. 1 márka, 1874, E., 1875 G., 1901 A, 1907 E, 1914, E., Ag 133. 10 márka, 1972, Olimpia, Ag 134. 5 márka, 1964, J. Fichte, Ag, 11,2 g Spanyol-Hollandia 135. Patagon, 1622, Ag, 27,58 g (ph.) Orosz 136. 5 kopeik, 1784, 3 kopeik, 1841, Br
Darab
Ár
1/1 2/3
70 000 5000
2/2 2/2 3/3
2000 3000 2000
2/2
4000
-3/3-
15 000
2/2 -3/3-
20 000 15 000
-3/3-
16 000
1/1 2/2 -2/2+
30 000 6000 7000
3 db
2-3
5000
5 db
2-2 2/2 2/2
7000 4000 3000
5 db 6 db
-2-31-1 1/1
5000 9000 10 000
3/3
20 000
2 db
VEGYES TÉTELEK 137. Poltura, 1763, K-M. rézdenár, 1763, 1766 (kereszttel), 1 groeschl, 1782 A., 1/4 krajcár, 1781 A., Br 5 db 138. Denár, ÉH 449., a, g, Zsigmond denár, 1552, H. P. I. Ferdinánd, Ag 3 db
Tartás
+3-3-
5000
3-3
2-3
4000
Sorszám
Leírás
139. 1 florin, 1921, 50 cent, 1966, 20 dinár, 1931, Ag 140. 50 mongo, 1925, 5 litai, 1936, 1 lats, 1924, Ag ZSETON 141. I. József koronázás, Pozsony, 1687, Ag, 3,39 g (k.) 141. I. József koronázás, Róma, 1690, Ag, 2,15 g 142. Loth. Ferenc koronázás, Frankfurt, 1745, Ag, 2,13 g 143. IV. Ferdinánd magyar kir. koronázás, 1764, Ag, 2,1 g (kis fny.) 144. II. József koronázás, Frankfurt, 1764, Ag, 4,21 g 145. II. József és Lipót felvidéki bányalátogatás, 1764, Ag, 2,18 g 146. Loth. Ferenc halála, 1765, Ag, 3,73 g 147. II. József zseton, 1782, Mont: 2151, Ag, 3,82 g 148. II. Lipót koronázás, Pozsony, 1790, Ag, 4,4 g 149. II. Lipót koronázás, Pozsony, 1790, Ag, 2,18 g 150. IV. Ferdinánd sziciliai kir. és neje II. Lipót koronázásán, 1790, Ag, 4,3 g 151. II. Lipót, Erdély hódolat, 1790, Ag, 4,4 g (min. ü.) 152. II. Lipót, Erdély hódolat, 1790, Ag, 2,18 g 153. II. Lipót, tiroli hódolat, 1790, Ag, 2,18 g 154. II. Lipót német—római királlyá választás, 1790, Ag, 3,92 g 155. II. Lipót német—római királlyá választása, 1790, Ag, 1,95 g 156. II. Lipót koronázás, Frankfurt, 1790, Ag, 4,4 g 157. II. Lipót koronázás, Frankfurt, 1790, Ag, 2,2 g 158. Mária L. koronázás, Prága, 1791, Ag, 4,38 g 159. Ferenc koronázás, Buda, 1792, Ag, 4,37 g 160. Ferenc koronázás, Buda, 1792, Ag, 2,19 g 161. Mária T. koronázás, Buda, 1792, Ag, 2,19 g 162. Mária T. koronázás, Buda, 1792, Ag, 4,32 g 163. Mária T. koronázás, Prága, 1792, Ag, 2,18 g (k.) 164. Ferenc, a rendek hódolata, 1792, Ag, 4,32 g 165. Ferenc, a rendek hódolata, 1792, Ag, 2,19 g 166. Ferenc, Galicia hódolata, 1796, Ag, 2,19 g 167. Ferenc, osztrák császári cím felvétele, 1804, Ag, 4,36 g
Darab
Tartás
3 db 3 db
2-2 2-2
5000 3000
2/2 1/1
10 000 5000
1/1
8000
2/2
8000
1/1
6000
Ár
-1/13/4 3/3 -1/12/2
10 000 3000 5000 8000 3000
-2/21/1 3/3 -2/2-
5000 10 000 4000 4000
-2/2-
7000
-1/12/1 -2/22/2 2/2 2/2 2/2 2/2 -2/22/2 2/2 2/2
3000 8000 3000 6000 7000 3000 3000 6000 2000 8000 4000 4000
1/1
8000
Sorszám
Leírás
Darab
168. Ferenc osztrák császári cím felvétele, 1804, Ag, 2,22 g (j.) 169. Mária L. koronázás, Pozsony, 1807, Ag, 4,47 g (k.) 170. Mária L. koronázás, Pozsony, 1807, Br. 5,0 g 171. Carolina koronázás, Pozsony, 1825, Ag, 4,37 g 172. Carolina koronázás, Pozsony, 1825, Ag, 2,18 g (k.) 173. V. Ferdinánd koronázás, Pozsony, 1830, Ag, 5,46 g 174. V. Ferdinánd koronázás, Pozsony, 1830, Ag, 3,27 g 175. V. Ferdinánd, Rendek hódolata, 1835, Ag, 5,45 g 176. V. Ferdinánd, Rendek hódolata, 1835, Ag, 3,28 g 177. V. Ferdinánd, koronázás, Prága, 1936, Ag, 5,43 g 178. V. Ferdinánd, koronázás, Prága, 1836, Ag, 3,26 g 179. V. Ferdinánd, Erdély hódolat, 1837, Ag, 5,47 g (k.) 180. V. Ferdinánd, Erdély hódolat, 1837, Ag, 3,27 g 181. V. Ferdinánd koronázás, Milánó, 1838, Ag, 3,28 g KITÜNTETÉS 182. I. F. J. Katonai Érdemkereszt, III. oszt., hadi ékítmény, hadi szal., Ag (új) Ag (zh.) 183. I. F. J. Koronás Arany Érdemkereszt, hadi szal., eredeti doboz (ragasztott), ar., br. 184. I. F. J. Koronás Vas Érdemkereszt, (idegen szal.) (kny.) 185. I. F. J. Vitézségi Érem, I. oszt., jelz., Ag 186. I. F. J. Ezüst Katonai Érdemérem, hadi szal., kardokkal, jelz., Ag (ph.) 187. I. F. J. Bronz Katonai Érdemérem, hadi szal., ar., br. 188. I. F. J. Bronz Katonai Érdemérem, hadi szal., (új) ar., br. 189. Károly Vitézségi Érem, I. oszt., jelz. nélkül, Ag 190. Károly Vitézségi Érem, II. oszt., jelz., Ag 191. I. Vh. Legénységi Kitüntetés-sor. (új szal., Ag, is) +5 db szalagsáv 7 db
Tartás
Ár
-1/1-
3000
2/2 -2/22/2
6000 4000 6000
2/2-
2000
1/1
6000
-1/1-
3000
1/1 -1/1-1/1-
5000 2000 5000
1/1
3000
-1/1-2/2-
12 000 5000
1/1
3000
3/3
12 000
1/2
16 000
2/3 2/2
5000 8000
3/3 2/2
10 000 7000
2/2 2/2 2/2
6000 8000 3000
2-3
6000
Sorszám
Leírás
192. Horthy M. Koronás Érdemérem, hadi szal., kardokkal, eredeti doboz, ar., br. 193. Horthy M. Bronz Érdemérem, zöld szal., ar., br. 194. Horthy M. Ezüst Vitézségi Érem, I. oszt., hadi szal., ez., br. 195. Horthy M. Ezüst Vitézségi Érem, II. oszt., hadiszal., ez., br. (ph.) 196. Horthy M. Nemzetvédelmi Kereszt, (hólyagos), Br 197. Ifjúsági Vöröskereszt Ezüst Érdemérem, háromszögû szal., eredeti doboz, ez., br. 198. Önkéntes ápolónõjelvény, Br, zom. 199. Vitéz Gömbös Gyula Emlékérem, (szalag nélkül), Br 200. I. Vh. Vaskereszt, II. oszt. (háromszög szal.) 201. Német, I. Vh. Vaskereszt, II. oszt. (szal. új.) 202. I. Vh. Vaskereszt, II. oszt. (szal. nélkül) 203. I. Vh. Szász Háborús Emlékkerszt, zom., ar., br. 204. Angol, V. György, I. Vh. Érdemérem, ez., br. 205. II. Vh. Vaskereszt II. oszt., Háborús Érdemérem, Br 206. Belga Koronarend Lovagkereszt, zom., ar., br. 207. Francia Becsületrend Lovagkereszt, eredeti doboz, zom., Ag (zh.) 208. Lengyel Középkereszt, Lovagkereszt (2 db), 1945 utáni, zom., ar., br. (zh.) 209. Román Koronarend Középkereszt, (szal. nélkül.) zom., ar., ez. 210. Szent Száva Rend V. oszt. (zh.) 211. Nagy Szent Gergely Rend Lovagkeresztje, zom. eredeti doboz (zh.)
Darab
2 db
3 db
PAPÍRPÉNZ 212. 5 pengõ, 1939, 10 pengõ, 1936, csillagos, egymást követõ sorszám (5 db), 20 pengõ, 1941, egymást követõ sorszám (5 db) 11 db 213. 100 pengõ, 1945, egymást követõ sorszám (5 db), 500 pengõ, 1945, egymást követõ sorsz. (3 db), 1000 pengõ, 1943, 10 000 pengõ, 1945 10 db 214. 1 millió pengõ, 1945 (5 db), Próba Forma O1 pézjegynyomda, 1973 6 db
Tartás
Ár
1/2 1/1
20 000 8000
2/2
12 000
2/2
6000
2/3
5000
1/1 1/1
6000 7000
2/2 1/1 1/1 2/2 1/1 2/2
1200 10 000 8000 7000 8000 3000
2-2 1/1
10 000 2000
2/2
8000
2-2
6000
2/1 2/3
20 000 10 000
2/2
8000
1-1
-1-1-
1-1
Sorszám
Leírás
215. 10 000 milpengõ, 1946 (5 db), 100 000 milpengõ, 1946 (5 db), 1 millió milpengõ 1946 (6 db), mind egymást követõ sorszám, 10, 100 millió milpengõ, 1946, 1 miliárd milpengõ, 1946 216. 10 000 B.-pengõ, 1946, 100 000 B.-pengõ, 1946 (5 db), 10, 100 millió B.-pengõ, 1946 PECSÉTNYOMÓK 217. Pecsétnyomó, 3x-os, elforgatható, vas 218. Fegyverkovács, XIX. sz., Sr 219. Gróf Zichy Gyula pécsi püspök kis pecsétje, Sr 220. Eszterházy Károly váci püspök (1759—62), nyél nélkül, vas, 50 mm 221. Tihanyi apátság könyvtárbélyegzõje, fanyél, Sr, 34 mm 222. Grófi pecsétnyomó koronás címer, fanyél, vas, 26 mm 223. Samassa József egri érsek (1873—1912) pecsétje, 1878, fanyél, vas, 34 mm 224. Gyöngyös város pecsétje, címer, Gyöngyös felirat, fanyél, Sr, 30x28 mm 225. Egri érsekség helynökség pecsétje, 1623, nyél nélkül, vas, 36 mm 226. Csernaho 1789, körirat: Szõlõtõke, Tsernaho A., 1789, vasnyél, Sr, 30 mm 227. Zansaver Jakab pecsétje, közepén nemesi címer, vasnyél, Sr, 34 mm 228. Kõszegi Tanítóképzõ pecsétje, középen Mária a kisdeddel, Sr, cizellált nyéllel, Sr, 34 mm 229. Egyháti pecsétnyomó, latin kereszt, nõalak karddal és mérleggel, nyél nélkül, Sr 230. Nemesi pecsétnyomó, nemesi címer, fanyél, Sr, 30 mm 231. Bárói pecsétnyomó, kettõs címer, koronával, fanyél, Sr, 24x21 mm 232. Szabó céh pecsétje, 1801, közepén olló, oroszlán, korona, céhjelvény, nyél nélkül, Sr, 28x26 mm 233. Kameke gróf pecsétnyomója, fanyél, Sr, 30 mm
Darab
Tartás
19 db
1-1
2000
13 db
1-1
4000
2/2 2/2
5000 4000
2/2
3000
2/2
6000
2/2
4600
2/2
4000
2/2
6000
2/2
4000
2/2
6000
2/2
4600
2/2
4000
2/2
4000
2/2
3000
2/2
5000
2/2
4000
2/2
5000
2/2
3000
Ár
Sorszám
Leírás
234. Dr. Bran Eugén közjegyzõ (notár public) pecsétnyomója, címer, fanyél, Sr, 37 mm 235. Nagybányai járás szolgabírójának pecsétje, nyél nélkül (közepébe fúrt), Sr 236. Nagykanizsa megyei város javadalmi hivatal pecsétje, nyél nélkül, Sr, 35 mm 237. IV. ker. adószámviteli oszt., 1873, nyél nélkül, Sr, 37 mm 238. Magyar Hadihajó parancsnokság, nyél nélkül, Sr, 36 mm 239. Horthy Miklós úti Adókirendeltség, nyél nélkül, Sr, 31 mm 240. M. Kir. Kerületi Iparfelügyelet Szolnok, nyél nélkül, Sr, 35 mm 241. I. oszt. M. K. Vesztegintézet, Felsõtömös, nyél nélkül, Sr, 34 mm 242. Egyházi pecsétnyomó, 1932, nyél nélkül, Sr, 41 mm 243. Egri érsekség pecsétje, érseki címer, vas, 36 mm 244. Pest-Pilis-Solt Vármegye fõispán pecsétje, koronás címer, 1876 elõtti, fanyél, Sr, 39 mm 245. Dunaszentgyörgyi Ipartestületi Céh pecsétje, 1858, fanyél, Sr, 32 mm 246. Szmrecsányi Lajos egri érsek (1912—1943) pecsétje, nyél nélkül, vas, 52 mm 247. Körösszegi és Adorjáni Csáky Károly gróf, váci püspök (1900—1919) pecsétje, nyél nélkül, vas, 70 mm 248. Nemesi pecsétnyomó, címer, gyöngyházberakásos nyél, ez?, 24x19 mm 249. Pecsétnyomó gyûrû, korona, M. V. névjegy, ez. 250. Barth Károly királyi jegyzõ pecsétje, középen kardot és mérleget tartó angyal, fanyél, Sr, 43 mm 251. Koppányszántói evangélikus egyház pecsétje, 1844, fanyél, Sr, 33 mm EZÜSTÉRMEK 252. I. Lange: Rudnai Sándor hercegprímás, 1822, Ag, 12,8 g
Darab
Tartás
Ár
2/2
3000
2/2
4000
2/2
2000
2/2
3000
2/2
5000
2/2
3000
2/2
3000
2/2
4000
2/2
2000
2/2
6000
2/2
5000
2/2
3000
2/2
5000
2/2
6000
2/2 2/2
6000 6000
2/2
6000
2/2
4000
2/2
4000
Sorszám
Leírás
Darab
253. C. Radnitzky: A Déli részek anyaországba kebelezésére, 100 évf., 1879, Ag, 41,0 g 254. Sidló F.: A nagyváradi 4. honvéd gyalogezred, 1914—1915, ez. érem cigarettatárcán, összsúly Ag, 90,22 g 255. Osztrák—Magyar Bank I. Ferenc J. és Erzsébet az 1867-es kiegyezés emlékére, 2007, Ag, 29,8 g/db, díszdoboz 2 db 256. Papp L.: Szt. István halálának 950. évf., 1988, Turur-doboz, Ag, 28,82 g 257. Papp L.: Szt. István halálának 950. évf., 1988, Csodaszarvas, Ag, 28,65 g 258. Báró Apor Vilmos püspök, 1997, doboz, Ag, 31,0 g, ar., br., Br 3 db 259. Királysorból 13 db 42,5 mm, záróérem, 65,5 mm, ezüst, 2 db tálcában 14 db 260. Silbertalér, 1971, PP. Zürich, doboz, Ag, 27,98 g BRONZÉRMEK 261. Beck Ö. F.: Gyulai Pál születése, 80 évf., eo., Br, 75x77 mm (folt, ü.) 262. Beck Ö. F.: Korányi Frigyes, 1901, Br, 70 mm, (több ü, ph.) 263. Beck Ö. F.: Dunaszentgyörgyi Tolnai Kornél, Br, 60 mm 264. Berán L.: Ipoly Arnold szül., 100 évf., ÉKE. rendkívüli tagilletmény, 1923, Br, 70 mm 265. Berán L.: Batthyány Vilmos gróf, 1926, ÉKE 266. Berán L.: Wahlner Aladár, 1926, Br, 50 mm 267. Berán L.: Hangya Szövetkezeti Munkáért, Br, 80 mm (kis ph.) 268. Bozó Gy.: Mindszenty József Hercegprímás, 1892—1975, ar., br., 95 mm, öntött 269. CsillAg, I.: LovAg, Falk Zsigmond 1913, eo., Br, 60x47 mm (kis ph, k.) 270. Csúcs F.: Mátyás király (1440—1490), 1940, ö., Br, 110 mm 271. Csúcs F.: Csúcs Ferenc 1948, ö., Br, 65 mm 272. Csúcs F.: Gosztonyi József, 1975, ö., Br, 88 mm
Tartás
Ár
2/1
15 000
2/2
20 000
1-1
20 000
1/1
5000
1/1
5000
1/1
5000
1-1
90 000
1/1
4000
3/
2200
2/2
3000
2/2
3000
-1/1-1/12/2
18 000 18 000 3000
-1/1-
3000
1/1
3000
-2/2
2000
-1/11/1 -1/1
18 000 6000 6000
Sorszám
Leírás
273. Csúcs F.: Árpád-házi Boldog Margit, ö., Br, 80 mm 274. Edvi I. Gy.: Verbey I., 1914—1924, eo., Br, 61 mm (folt) 275. Királysorból 14 db, 42,5 mm, záróérem, 65,5 mm, bronz, 2 db tálcában 276. Kunvári L.: Balassi Bálint, 1554—1594, ö., Br, 130 mm 277. Kozma Erzsébet: Finaly Imre, 1908, ö., Br, 60 mm 278. Ligeti Erika: Széchenyi-Magyar Tudományos Akadémia, 1825—1975, ö., Br, 100 mm 279. Madarassy W.: MIOE. 1926—1936, ö., Br, 66 mm 280. Madarassy W.: Magyar ÁLLAMI Földtani Intézet 100. évf., 1969. ar., br., 70 mm 281. Madarassy W.: Buda Recuperáta, 1986, (120 db), ö., Br, 90 mm (kis folt) 282. Murányi Gy.: Báró Fejérváry Géza, 1909, eo., ö., Br, 55x50 mm 283. Murányi Gy.: Zichy János gróf, eo., Br, 70x35 mm (kis foltok) 284. Nagy I. János. Szt. Erzsébet-Wartburg, (MCCXXVII) eo., ö., br., 80 mm 285. Rácz Edit: Kódexíró szerzetes? eo., ö., Br, 90x100 mm 286. Reményi J.: Vénusz születése, 1927, ÉKE, Br, 65 mm (foltok!) 287. Solymári Walkó L.: Dr. Juhász Andor a M. Kir. Kúria elnöke, 1925—1934, eo., Br, 85 mm 288. Strobl Zs.: Honvéd Tiszti Vívó Klub, eo., Br, 70 mm, eo., Hf, 50 mm (folt) 289. S. Schwartz: Orsz. Általános Kiállítás, Budapest, Az érdem jeléül, 1885, eredeti doboz (4/4), Br, 65 mm 290. Telcs E.: Dr. Bernády György-Marosvásárhely, 1907, Br, 68x45 mm (folt) 291. Telcs E.: De Arc … Marosvásárhely, 1916, Hf, 65x55 mm 292. Telcs E.: Dr. Zielinski Szilárd, 1860—1924, eo., Br, 80x45 mm (folt)
Darab
15 db
Tartás
Ár
-1/1
6000
2/
2800
1-1
15 000
-1/12/2
12 000 5000
1/1
4000
-1/1
6000
2/2
1600
-1/1-
7000
-2/
4000
2/
4000
1/
5000
1/
5000
2/2-
2 db
16 000
1/1
3000
2-3
2800
+2/2+
5000
2/2
4000
-1/1-
3000
2/2
3000
Sorszám
Leírás
293. Vízi: Mikó Imre, 1975, ö., br., 95 mm 294. Zala Gy.: Kautz Gyula, 1829—1909, eo., Br, 91x58 mm 295. Zutt: KÉVE. Kultúráért és Hazáért, 1914, ö., Br, 83 mm 296. I. D. Boehm F.: József nádor-fél százados érdemért 1846, Br, 54 mm 297. B. M.: Oroszország veresége, I. Vh., 1914—1917, Hf, 40 mm 298. C. Radnitzky: Háza megnyitásának emlékéül a M. T. A., 1865, Br, 50 mm (folt) 299. H. Schaefer: Michael Hersan, 1907, eo., Br, 60x36 mm (folt) 300. J. Wiener F.: A Rouen-i dóm, Br, 60 mm
Darab
Tartás
Ár
-1/1-
3000
2/
3000
2/2
5000
2/2+
6000
1/1
2800
2/2
3000
+3/ 2/2
2000 8000
A 118. ÉREMCSERE-KÖZVETÍTÉS ELÉRT ÁRAI
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37.
Elért ár
10 000 1000 1600 5500 7000 14 000 15 000 2000 5000 0 5000 0 0 4800 3000 5000 3800 0 0 3200 3600 0 0 0 2400 5000 0 2600 0 2600 0 0 0 0 16 000 0 0
Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft
38. 39. 40. 41. 42. 43. 44. 45. 46. 47. 48. 49. 50. 51. 52. 53. 54. 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74.
Elért ár
0 0 3000 3000 0 0 40 000 5500 7500 0 4600 15 000 0 0 3000 3000 4000 0 0 0 0 0 0 0 3400 0 2600 0 6500 3000 7000 0 32 000 55 000 60 000 3000 3600
75. 76. 77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. 94. 95. 96. 97. 98. 99. 100. 101. 102. 103. 104. 105. 106. 107. 108. 109. 110. 111.
Elért ár
12 000 65 000 3000 0 0 5500 24 000 30 000 46 000 44 000 5000 0 55 000 0 11 000 0 19 000 5000 0 3000 11 000 46 000 8500 9500 30 000 30 000 30 000 4000 0 3000 7000 4000 0 0 0 50 000 16 000
112. 113. 114. 115. 116. 117. 118. 119. 120. 121. 122. 123. 124. 125. 126. 127. 128. 129. 130. 131. 132. 133. 134. 135. 136. 137. 138. 139. 140. 141. 142. 143. 144. 145. 146. 147. 148.
Elért ár
16 000 Ft 55 000 Ft 0 Ft 0 Ft 3000 Ft 2400 Ft 2000 Ft 5000 Ft 3800 Ft 20 000 Ft 14 000 Ft 32 000 Ft 17 000 Ft 10 000 Ft 5000 Ft 4000 Ft 5500 Ft 13 000 Ft 22 000 Ft 8000 Ft 12 000 Ft 13 000 Ft 30 000 Ft 30 000 Ft 13 000 Ft 8000 Ft 7000 Ft 18 000 Ft 7000 Ft 0 Ft 0 Ft 3600 Ft 7500 Ft 3000 Ft 0 Ft 0 Ft 4400 Ft
149. 150. 151. 152. 153. 154. 155. 156. 157. 158. 159. 160. 161. 162. 163. 164. 165. 166. 167. 168. 169. 170. 171. 172. 173. 174. 175. 176. 177. 178. 179. 180. 181. 182. 183. 184. 185. 186. 187. 188. 189.
Elért ár
0 0 4400 0 4000 4000 0 0 3200 0 4400 0 0 3000 4000 5000 6000 0 11 000 4000 7000 13 000 4400 4000 0 12 000 8000 12 000 0 2000 4600 4000 0 2000 0 0 6000 9000 3200 1400 0
Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft
190. 191. 192. 193. 194. 195. 196. 197. 198. 199. 200. 201. 202. 203. 204. 205. 206. 207. 208. 209. 210. 211. 212. 213. 214. 215. 216. 217. 218. 219. 220. 221. 222. 223. 224. 225. 226. 227. 228. 229. 230.
Elért ár
0 22 000 1000 6000 2400 0 0 2000 2600 0 10 000 24 000 6000 32 000 9500 10 000 5000 18 000 22 000 4000 5500 4400 12 000 4000 5500 5000 4400 10 000 16 000 0 0 3200 4400 3000 3200 15 000 19 000 3600 4000 13 000 22 000
231. 232. 233. 234. 235. 236. 237. 238. 239. 240. 241. 242. 243. 244. 245. 246. 247. 248. 249. 250. 251. 252. 253. 254. 255. 256. 257. 258. 259. 260. 261. 262. 263. 264. 265. 266. 267. 268. 269. 270. 271.
Elért ár
30 000 3000 6000 4800 3400 5000 2000 0 2200 0 2000 2000 4200 3000 8000 8500 2000 34 000 3000 17 000 6500 5000 5500 32 000 2800 7000 5000 42 000 44 000 22 000 10 000 48 000 50 000 7000 80 000 4000 3000 2400 4000 0 7000
272. 273. 274. 275. 276. 277. 278. 279. 280. 281. 282. 283. 284. 285. 286. 287. 288. 289. 290. 291. 292. 293. 294. 295. 296. 297. 298. 299. 300. 301. 302. 303. 304. 305. 306. 307. 308. 309. 310. 311. 312.
Elért ár
0 12 000 4000 8000 4000 7000 7000 6000 5000 0 13 000 0 6000 15 000 0 50 000 3400 3000 7000 15 000 5000 8000 5000 14 000 7000 9000 8000 10 000 13 000 0 0 70 000 0 0 70 000 120 000 4000 0 13 000 70 000 30 000
313. 314. 315. 316. 317. 318. 319. 320. 321. 322. 323. 324. 325. 326. 327. 328. 329. 330. 331. 332. 333. 334.
Elért ár
0 1800 32 000 5500 4000 5500 4400 11 000 7500 8000 7500 3000 0 4000 22 000 0 3000 3000 0 3000 0 0
Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft Ft
335. 336. 337. 338. 339. 340. 341. 342. 343. 344. 345. 346. 347. 348. 349. 350. 351. 352. 353. 354. 355. 356.
Elért ár
0 20 000 0 0 0 0 0 0 0 5500 8500 5000 7000 4400 4400 6000 5500 0 0 0 4000 0
357. 358. 359. 360. 361. 362. 363. 364. 365. 366. 367. 368. 369. 370. 371. 372. 373. 374. 375. 376. 377. 378.
Elért ár
0 4400 3800 2000 3000 9500 6000 5000 0 10 000 5000 11 000 5500 5000 0 0 0 0 3000 0 14 000 30 000
379. 380. 381. 382. 383. 384. 385. 386. 387. 388. 389. 390. 391. 392. 393. 394. 395. 396. 397. 398. 399. 400.
Elért ár
26 000 0 0 0 0 5000 0 5000 5500 20 000 0 5000 10 000 0 4000 0 0 0 7500 0 0 0
A következõ árverés idõpontja: 2013. április 27. Árverési anyagot (gyûjteményt, hagyatékot is), 2013. március 20-ig, minden szerdán, csütörtökön a MÉE-irodában (Budapest, VI. ker. Liszt Ferenc tér 2.) 930—13 óráig lehet leadni Nagy Józsefnél, telefonon (322-0173, 06/20 914-6835) történt egyeztetés után.