www.andijker.nl
telefoon 0228 - 59 36 05
Woensdag 8 april 2015 • week 15 • voorheen De Andijker Middenstander, sinds 1921
Zaterdag 18 april: 50ste Veiling Cultura
Het wordt alweer de 50ste Veiling Cultura op 18 april. Op de foto een aantal van de bestuursleden die hier met veel enthousiasme beginnen met het samenstellen van de catalogus. Onze wijklopers zijn weer op pad geweest en hebben een heel aantal leuke koopjes verzameld. Veel vrijwilligers dragen hun steentje bij tot het welslagen van de veiling, wij zij natuurlijk heel blij met al deze mensen. Eerste veiling Op 22 januari 1966 is de eerste veiling gehouden met een opbrengst van +/- f 21.000,=. Excelsior was toe aan nieuwe uniformen, hoe gaan we dat betalen? Het plan ontstond hiervoor een veiling te gaan organiseren, dit in samenwerking met de andere sport-, cultuur- en muziek/zang verenigingen, die ook krap bij kas zaten. Zo ontstond dus de Veiling Cultura.
In al die jaren zijn er heel wat bestuursleden, medewerkers, afslagers en notarissen de revue gepasseerd, maar het concept bleef
GRATIS INLOOP: 9-17 en 19-21 uur. 09/04 Andijk Mr. R.M. Mantel-Kooistra 14/04 in Benningbroek
Mr. A.W.M. Overtoom
www.mantelovertoom.nl Tel. 0228 59 22 24 | 0229 59 12 64
gen, in euro’s. De persoon die het dichts bij dit bedrag zit, wint een ballonvaart voor 2 personen. Leuke prijs We beginnen weer met een aantal kindernummers, de kinderen die voor 19.30 uur binnen zijn, krijgen een lootje waarmee een leuke prijs te winnen is en een ijsje gehaald kan worden. De zaal gaat open om 19.00 uur, u krijgt koffie met wat lekkers. Dus een gezellige avond voor jong en oud!
Een deel van het bestuur, klaar voor de 50ste veiling. Foto KD/De Andijker. ruwweg hetzelfde en de verenigingen kunnen het geld nog altijd goed gebruiken. Dus hopen we veel mensen te kunnen begroeten op 18 april in Cultura. Wekker We hebben wat extra acties in
verband met de 50ste keer. In een aantal verrassingstassen, die altijd geveild worden, wordt een envelop met € 50,= gestopt. Met de wekker (ook bekend van andere keren) worden nu bij 10 koopjes een sleutel uitgereikt, die op het einde van de avond gepast
mogen worden op 3 kistjes met een leuk geldbedrag (3 van de 10 sleutels zullen passen en die mensen winnen dus iets). Verder kunt u, op uw inschrijfformulier voor uw kopersnummer, invullen wat u denkt dat het totaalbedrag is van de voorgaande 49 veilin-
Prachtig concert in een prachtig gebouw Sursum Corda en Amsterdam Staff Songsters
Voor de liefhebbers van koren, is zaterdag dé unieke gelegenheid om het nationale koor van het Leger des Heils in de buurt te zien optreden. Want dat ze
die waarschijnlijk ook uw kind al helemaal uit het hoofd kent. Tipje van de sluier: ‘zullen wij een sneeuwpop maken?’. Maar ook een technisch uitdagend stuk en een prachtig koraal zullen deze avond niet ontbreken.
Sursum Corda in de Gereformeerde kerk. Foto aangeleverd kunnen zingen staat vast! Maar zelfs als u er niet van houdt, kunnen we u aanraden om te komen. Want wat kunnen deze mensen zingen! Van moderne gospel tot klassieke koormuziek, van alles komt aan bod. Het zelfde geldt voor Sursum
Corda. Dirigent en concertcommissie hebben weer hun uiterste best gedaan om gevarieerd, maar vooral ook mooi programma voor u in elkaar te zetten. Een klassieke mars in een modern arrangement van Mnozil Brass. Filmmuziek van een film
Om 19.30 uur gaat de zaal open en om 20.00 uur begint het concert. Kaarten zijn aan de deur verkrijgbaar voor €10,00, donateurs betalen €7,50 en kinderen tot 12 jaar kunnen gratis naar binnen. De entree is inclusief een consumptie in de pauze. Kom dus zaterdag 11 april naar de Gereformeerde Kerk, voor een mooie muzikale beleving!
Bel Kuin Makelaardij www.kuinmakelaardij.nl
[email protected] Visserspad 1, 1619 GB Andijk 0228-59 22 53 • 06-30729931 s 50
te
vei li
ng
s te
ng
50ste Gemeenschapsveiling Cultura vei li
t.b.v. culturele en sportverenigingen Zaal geopend vanaf 19.00 uur Aanvang 19.30 uur
Cultur a
Zaterdag 18 april a.s.
Uw woning verkopen?
Cultura
Nog een paar dagen en dan is het zover! Na een voorbereiding van maanden kunnen we eindelijk aan u laten horen hoe het klinkt. En dat het klinkt, kunnen we u verzekeren! Het Voorjaarsconcert van Sursum Corda m.m.v. de Amsterdam Staff Songsters in hét monumentale pand van Andijk: de Gereformeerde Kerk. Een prachtig concert in een prachtig gebouw.
2015 - week 15
0228 - 59 36 05
FAMILIEBERICHTEN
De Andijker
UITVAARTVERENIGING DE LAATSTE EER
COLUMN (15) Redactie: K.Gorter
“Vaste rots van mijn behoud”
Bloedtransfusie
Bedroefd om zijn heengaan, maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, delen wij u mee dat vredig is overleden mijn lieve man, onze vader, opa en overgrootvader
Welke transfusie? Die welke op Golgotha werd gedoneerd aan een ieder die het wil aanvaarden, de bloedgroep is geschikt voor iedereen en overal. Alle mensen, dus ook u, kunnen dit bloed ontvangen en daardoor Leven ontvangen met eeuwigheidswaarde. Het wordt aangeboden maar niet opgedrongen, een mens is vrij om het aan te nemen of af te wijzen maar het is hét “entreebewijs” voor de hemel, een ander “kaartje” is er niet. Wie is de donor? Ja, God in Zijn Zoon Jezus. Zijn bloed vloeide om ons te redden, hij gaf het vrijwillig en voor niets. Voor niets... vraagt u misschien, ik mag toch niet …, ik moet toch …. (vult u het zelf maar in). Nee, beste lezer, u hoeft helemaal niets, deze transfusie wordt u aangeboden uit liefde en voor niets. Nou dat is fijn zegt u misschien, dan kan ik gewoon doorgaan met mijn leven zoals ik wil en toch komt het dan goed. Nee, zo werkt het niet. U kunt komen zoals u bent, met alles wat u tot u maakt en u ontvangt als u wilt Zijn transfusie, waardoor uw zonden zijn vergeven en u deel hebt gekregen aan het eeuwig leven bij Hem. Maar als u dat alleen daarom doet dan zult u het niet volhouden, dan komt u vroeg of laat weer bloed tekort. Misschien krijgt u dan weer reddend bloed maar op een keer zal deze bloedbank gesloten zijn. Waarom? Omdat u het deed uit winstbejag en niet uit (weder)liefde. De wereldse bloedbank kan u ook niet eeuwig helpen, u zult een keer tekort komen en sterven. Als dan blijkt dat u Zijn (bloed) offer hebt aangenomen, dat u van harte hebt geprobeerd te leven in liefde voor Hem en naar Zijn wil en voor uw naasten (dat is iedereen die op uw pad komt) dan zult u in de Hemel bij onze Vader van harte welkom zijn. Liefde is de prijs om dit bloed te behouden, om te leven naar Zijn wens. Kunt u dat? Nee, u bent mens en zult in de fout gaan, wij gaan allemaal in de fout en kunnen de Hemel niet binnen met ons eigen bloed. Juist daarom hebt u Zijn transfusie zo broodnodig. Wijs Hem niet af die u kan redden en die u uitnodigt om eeuwig in vreugde te leven, Hij gaf Zijn leven voor u en voor mij, geef Hem uw leven, uw liefde en u zult die keuze nooit berouwen. Wacht niet tot morgen, morgen kan te laat zijn, doe het nú ! (José Consemulder)
Willem Hendrik van Renswoude Willem
Sinds 25 oktober 1945 echtgenoot van Anna Schellingerhout Langerak, 20 maart 1919 Hoorn, 31 maart 2015 Anna Pleuni en Piet Willem-Henri en Ditteke Johannes en Marianne, Fenne, Jari Alie en Jan Johan en Carolien, Leona, Veri, Jochem, Tom Agnes en Edwin, Anna, Ruben Bert en Marijke Sigrid, in herinnering Carlijn en Erwin, Evi, Stef Lijnie en Jan Annemarie en Edgar, Madelijn, Julian Jan-Willem, Lenthe Liselotte en Niels Nicolette en Bert, beiden in herinnering Sarah en Tim Levi Wim en Olga Rik en Dineke, Samuel Elseline en Hans Sorghvlietlaan 154, 1619 XZ Andijk De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op zaterdag 4 april j.l. “You’ll never walk alone” Dat is ons wel heel duidelijk gebleken na het overlijden van onze zoon, broer, zwager en oom
Dick Anton Burger Voor de overweldigende blijken van medeleven in welke vorm dan ook, zoals de vele kaarten, prachtige bloemen, bezoekjes, telefoontjes etc. willen wij u allen héél hartelijk bedanken. Het heeft ons diep getroffen en bijzonder goed gedaan en het zal ons zeker helpen om dit verdriet te verwerken. Nogmaals onze oprechte dank.
Ab en Leny Burger-Klaver Chris en Sandra, Milan en Tygo
Leeskring Vrouwen van Nu
De vrouwen bij de bibliotheek in Arnhem. Foto aangeleverd Maandag 23 maart vond de jaarlijkse excursie plaats van De Leeskring van Vrouwen van Nu met als doel de bibliotheek van Arnhem, de beste bibliotheek van Nederland in 2013. Met vijf vrouwen hadden we een boeiende rondleiding met zelfs een kijkje achter de schermen. Wat gebeurt er met de ingeleverde boeken en hoe komen de boeken die niet vaak meer worden uitgeleend uit de kelder
vandaan? Dat is voor ons geen geheim meer. In het gebouw Rozet is veel hout verwerkt en zie je inderdaad overal rozetten terug. Op het terras van de vijfde verdieping genoten we van een uitzicht over de omgeving en in het Erfgoedcentrum kregen we veel informatie over de collecties van het voormalig Historisch Museum Arnhem en de Gelderland Bibliotheek die op een unieke manier samen zijn gebracht.
Pagina 2
Uitnodiging Algemene ledenvergadering op donderdag 23 april 2015 in dorpshuis Cultura Kleingouw 112 te Andijk. Aanvang 20.00 uur. Agenda: - - - - - - - -
Opening. Notulen Algemene ledenvergadering van 24 april 2014 Jaarverslag 2014 Verslag kascommissie / verkiezing kascommissie 2015 Mededelingen Bestuursverkiezing: Aftredend-niet herkiesbaar Mw. M. Hulzebos Voorstel voor nieuw bestuurslid: Mw. R. van Gelder-Korver Eventuele andere kandidaten voor bestuur kunnen zich schriftelijk melden voor 17 april a.s. bij het secretariaat mw. M. Hulzebos Middenweg 51 1619 BN Andijk Verslag Stichting Uitvaart Deposito’s Rondvraag en sluiting
De notulen en het financieel jaarverslag liggen vanaf 19.45 uur ter inzage Wij nodigen u uit om deze vergadering bij te wonen
Techiek up-to-date in De Weid
Team Techniek De Weid, boven v.l.n.r.: Siem Dijkman, Karel Leijen, Gerben de Fouw. Onder: Rene Koster Foto aangeleverd Over een kleine drie weken opent De Weid alweer de deuren. Het winterseizoen is goed benut met het nodige onderhoud. Natuurlijk aan het terrein en het groen, maar in de techniek is ook een hele hoop werk verzet. Na een oproep eind 2014 om meer technische vrijwilligers, zijn Karel Leijen en Siem Dijkman aan het Team Techniek toegevoegd. Hoofd Techniek Gerben de Fouw vertelt: “Die extra capaciteit hadden we echt nodig. Er stonden een hoop klussen op de agenda en we zijn enorm blij dat Karel en Siem daarmee konden helpen”. Eind 2014 meldde de Andijker al
dat de zonnepanelen van Asonia zijn overgenomen door De Weid, inmiddels zijn deze geïnstalleerd tesamen met een grote zonneboiler. Ook is de grote CV-ketel vernieuwd en zijn er andere, met name energiebesparende, klussen uitgevoerd. “Aangezien we dit jaar helaas € 10.000 minder subsidie krijgen, zijn deze energiebesparende maatregelen broodnodig” meldt De Fouw verder. Vanaf 25 april ben u weer welkom om een duik te nemen, de webshop van De Weid gaat 11 april weer open. Meer informatie op www.deweid.nl De zomer komt eraan!
Aanstaande zaterdag vanaf 13.00 uur schrobben in De Weid; doe mee! Op 25 april aanstaande gaat De Weid open voor seizoen 2015. Er moet weer het nodige gebeuren na de winter; de tafels schoon, nieuwe stoelen in de wax, de baden geschrobd, de perrons gebezemd, speeltoestellen schoon en ga zo maar door. Kom de vrijwilligers op 11 april een handje helpen! Vanaf 13.00 uur is het complex open voor iedereen die één of meerdere uren wil bijdragen aan het open houden van De Weid en zwemplezier voor Andijk!
2015 - week 15
0228 - 59 36 05
De Andijker
Mantel&Overtoom organiseert voor het 8e jaar de maand van het testament en het levenstestament. Wilt u weten hoe u zaken voor de toekomst goed en fiscaal slim kunt vastleggen? Bezoek dan één van onze lezingen bij u in de buurt:
Va naf nu el k wee ke nd le kkere co ckta ils en sh otje s! !
7 april Dorpshuis Venhuizen, 9 april De Kreek - Zwaag, 14 april Stam - Wognum, 21 april ‘t Fortuin - Wervershoof 28 april De Nadorst - Blokker, 30 april De Linde - Opmeer, 7 mei Café Dollenburg - De Goorn, 26 mei Hoorn - Van der Valk. Ontvangst vanaf 19.30 uur, aanvang 20.00 uur.
Els v.d. Bosch Carrie Mathison, nice to meet you
kleine stapjes maak je samen iedereen is welkom bij peuteropvang ‘t dijkje in andijk
kdv ‘t dijkje not. steenpoortestraat 55 1619 CV andijk 0228 591102
elke dag van 8.45 tot 11.45 uur naast peuteropvang bieden wij ook KDV en BSO
www.smallsteps.info
Uw financiën op maat... Verzorging belastingaangifte voor particulieren Bedrijfsadministraties en adviezen voor midden- en kleinbedrijf Zelfstandig adviseur RegioBank Financieringen en hypotheken Assurantiën en pensioenen
Administratie-en Belasting-advieskantoor
C.W.van der Jagt V.O.F. Groothandelsmarkt 17-A • 1681 NN Zwaagdijk Telefoon 0228-562186 • Fax 0228-564052
Spectaculaire Koningsdag maandag 27 april met o.a: ~ Aubade gepresenteerd door RiRaRagebol met medewerking van, Sursum Corda en Excelsior ~ versier je Kroon en/ of jezelf wedstrijd met prachtige prijzen ~ Vrijmarkt op het André Voltenplein ~ Diverse geweldige attracties rondom en in Dorpshuis Centrum ~ Fietspuzzeltocht Let op; dit jaar is er weer een “VERSIER JE STRAAT” wedstrijd. Hoofdprijs wordt ter beschikking gesteld door Slagerij Ron van der Broek. Binnenkort valt onze flyer met het complete programma bij u in de bus! Wij heten u van harte welkom! Oranje Comité Andijk www.oranjecomite-Andijk.nl Facebook: Oranjecomiteandijk P.s: op 5 mei a.s organiseert het Oranje Comité samen met zwembad De Weid een spetterende Zeskamp op het veld van het Zwembad! Volgende week meer informatie.
Pagina 3
’T WAPEN VAN ANDIJK NIEUW-NIEUW-NIEUW
MAAND VAN HET (LEVENS)TESTAMENT
Kijk op www.mantelovertoom. nl of bel ons 0228-592224. Aanmelden kan via
[email protected] danwel telefonisch. Vermeldt u daarbij de gewenste locatie, het aantal personen en uw telefoonnummer. Entree en koffie/thee is gratis.
Vanaf het moment dat ik de raadzaal binnenkom, waan ik mezelf midden in de serie Homeland, en ik ben Carrie Mathison. Ik weet dat ik word verwacht voor deze bespreking. Het aantal belangstellenden is groot, bijna alle stoelen op de publieke tribune zijn bezet. Onwennig kijk ik om me heen. Ik zie veel onbekende gezichten. Ik maak kennis met een dame van Binnenlandse zaken, en stel me beleefd voor aan heren die samen het A-team vormen. De A van Ambassadeurs, zo hoor ik later. Een onalledaags gezelschap. Ik begeef me naar mijn comfortabele stoel aan de vergadertafel en schuif aan waar ik gewend ben te zitten. Er is een brief binnengekomen, van de heer S.A. Blok minister voor Wonen en Rijksdienst in het kabinet-Rutte II. …. Polenhotel. Dat is waar deze vergadering (“Thema-avond”) over gaat. De meeste mensen gebruiken in spreektaal ‘Polenhotel’ maar wij van de gemeenteraad noemen dit: huisvesting arbeidsmigranten. De vier heren van het ambassadeursteam presenteren ons de actuele stand van zaken. Verbluffend veel cijfers worden ons verteld en getoond op het scherm en in de stukken. Er zijn 12.000 tot 15.000 tijdelijke arbeidsmigranten in West-Friesland werkzaam. Daarvoor zijn in onze gemeente een aantal ‘bedden’ gerealiseerd. Maar, niet voldoende! Echter; lang niet alle arbeidsmigranten staan geregistreerd. Waar die dan verblijven blijft vaag. Het schijnt, dat ook niet alle werkgevers van hun werknemers weten, waar ze wonen of verblijven. Minister Blok roept ons op om huisvesting voor arbeidsmigranten te stimuleren, en in gesprek te gaan met investeerders die hier plannen voor indienen. De rol van de raad is, om in het beleid ruimte hiervoor te bieden. Maar ook voor dit probleem geldt: zorgvuldigheid gaat boven snelheid. Er moet voldaan worden aan voldoende menswaardige en veilige huisvesting voor de buitenlandse werknemers. Daar zijn we het vanzelfsprekend over eens.
te qu ila su nr ise la spai n pu rple
SH OTS! apen kop pop my ch er ry vla fl ip sh ar k atta ck
COCKTA ILS! pi nk du ck smur fe nbier woo woo sex on th e be ac h
Bij elke zak van 10 mun ten een grats supr ise!! tje zi jn er no g Oo k de sh ot je s va n 1 mun Wij verk open geen taba kswaren voor de losse verk oop
Huisregels op www.wapenvanandijk.nl www.facebook.com/wapenvanandijk http://mobiel.wapenvanandijk.nl
[email protected] Kleingouw 10 1619 CA Andijk 0228-592080 See You
El ke vr ijd ag en zate rd ag ee n DJ ! Vr ij en tree
Gezellige voorjaarsmarkt bij Dorcas Winkel
Dorcas winkel presenteert het buitenleven. Foto aangeleverd Op zaterdag 11 april houdt de Dorcas Winkel aan de Bedrijvenweg 3 in Andijk van 10.00 tot 14.00 uur een gezellige voorjaarsmarkt met als thema Buitenleven. Op deze dag kunt u voor een leuk prijsje allerlei mooie en handige artikelen voor in de tuin en op de camping inkopen. Zo zijn er tuinkussens, slaapzakken, zaklampen en campingservies verkrijgbaar. Voor de kinderen is er een grabbelton en gratis limonade. Bij regen vindt de markt plaats in de loodsen van Dorcas, achter de Dorcas-winkel.
In de Dorcas Winkel vindt u, naast de alle huis- en tuinartikelen, een
vrolijk geschilderde meubelhoek met vooral kastjes, tafeltjes en eethoeken, een goed gesorteerde boekenhoek, spulletjes uit grootmoeders tijd, een snuffelhoek met ‘mannendingen’, veel stoffen en kant om van alles van te maken, mooie (merk)kleding in alle maten, speelgoed en nog veel meer leuke tweedehands goederen. De winkel is geopend op maandag van 13.30 tot 16.00 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Van woensdag 8 april tot en met vrijdag 10 april is de Dorcas Winkel, in verband met de voorbereidingen van de voorjaarsmarkt, gesloten.
LET’S DANCE! LET’S DANCE!
Muziekvereniging Excelsior
Zaterdag 11 april in Cultura m.m.v. dansers van Oud Step in Time en Double V. Aanvang 20.00 uur
Meer informatie: www.excelsior-andijk.nl
2015 - week 15
0228 - 59 36 05
De Andijker
Pagina 4
Rij-B-Wijzer helpt je op weg … naar je rijbewijs
Ben je van plan om binnenkort met rijles te beginnen? Lees dan gauw even verder! In dit artikel vertelt rijinstructeur Robbert Visser van Rij-B-Wijzer enthousiast over de ins & outs van de huidige regels. En misschien nog wel veel interessanter: hij geeft tips en uitleg hoe je zo snel mogelijk je rijbewijs haalt én een goede chauffeur wordt.
Beginnen met 16,5 Kun je bijna niet wachten om te beginnen met autorijden? Dan heeft Robbert goed nieuws: “Wat veel mensen niet weten, maar wel interessant is om te vertellen, is dat je tegenwoordig al met 16,5 jaar mag beginnen met rijles. Vanaf je 17e mag je praktijkexamen doen. En bij je autorijbewijs krijg je ook meteen je scooterrijbewijs. Tot je 18e moet je nog wel autorijden met een coach, iemand die 27 jaar of ouder is en minstens vijf jaar zijn rijbewijs heeft.” Theorie als basis “Goed kunnen rijden, begint al bij je theorie. En die schiet er nog weleens bij in. Leerlingen schuiven het voor zich uit en dan kom je op het punt dat het uit balans
het examengebied is. Zo raken de leerlingen vertrouwd met de verschillende verkeerssituaties.”
!
UW NIE
Tussentijdse toets Robbert heeft als tip om een tussentijdse toets te doen ter voorbereiding op je praktijkexamen. Dat is een soort proefexamen, waarbij je al een keer een examenroute rijdt met een examinator. Die geeft je daarna feedback en vertelt wat je verbeterpunten zijn. Robbert: “Door die toets raak je gewend met het CBR. Je hebt dan al eens met een examinator naast je gereden, waardoor dat minder eng is tijdens het examen. Bovendien kun je vrijstellingen verdienen voor bijzondere verrichtingen als parkeren, keren en stoppen.”
Met zes jaar ervaring als rijinstructeur weet Robbert precies waar examinatoren op letten. Foto:Nieuwe KD/De Andijker webshop met alles op het gebied Samengevat: Begin op tijd met je van fietsen. Aantrekkelijke prijzen, raakt. Maar als je de theorie be- men.” Dus hoe sneller je je theo- Zelf zegt hij daarover: “Met les- theorie, overweeg een tussentijdheerst, dan kan je vaker lessen rie op zak hebt, hoe sneller er een sen gaat het goed, maar metsnel het ensegemakkelijk! toets en bovenal: maak je niet en dus ook sneller examen doen”, datum voor het praktijkexamen examen komt de vrees.” Met zes te druk, iedereen kan het leren. vertelt hij. Een andere reden om geprikt kan worden! jaar ervaring als rijinstructeur op Robbert: “Het hoeft tijdens de zo snel mogelijk aan je theorie te zak, weet hij precies waar de exa- examens niet helemaal foutloos, beginnen, is dat de wachttijden Examenvrees minatoren van het CBR op letten: maar wel veilig.” En daarmee bij het CBR (Centraal Bureau Rij- En dan de grote schrik van veel “Veiligheid en zelfstandigheid helpt Rij-B-Wijzer je uiteraard vaardigheid) erg lang zijn. Rob- leerlingen: het examen. Robbert staan voorop”. Daarop focust hij graag op weg! bert legt uit: “Nadat je je theorie merkt aan zijn leerlingen dat ze dan ook tijdens zijn lessen. Robhebt gehaald, duurt het vaak nog vaak opzien tegen het examen en bert: “De eerste paar lessen blij- Rijschool Rij-B-Wijzer, Andijk: zes tot acht weken voordat je een dan soms ook minder goed pres- ven we in Andijk en omgeving, www.rij-b-wijzer.nl, datum krijgt voor je praktijkexa- teren dan hij van ze gewend is. daarna gaan we naar Hoorn, waar tel. 06 23 55 33 97
Een prettige kermis gewenst namens het hele team: André, Carina, Dirk-Jan en Martijn.
Het kantoor van De Andijker en Dijkprint is gesloten op Koningsdag, maandag 27 april.
• Dé schadespecialist voor elke autoschade • Voor particulier en verzekeraar • Als kwaliteit en service voor u belangrijk zijn • Gratis vervangend vervoer/haal- en brengservice
Uw advertentie op deze plek? Bel voor meer informatie: 59 36 05
Electro Andijk ➜ Scherpe winkel prijzen door inkoop via Electronic Partner. ➜ Eigen reparatie technische dienst WITGOED zowel keuken apparatuur als vrijstaand, tevens vervangen wij uw apparatuur. (geen voorrijkosten tot 25km) ➜ Verkoop elektra schakel materialen. ➜ Hier volop verkrijgbaar pickup snaren, naalden en electronica. Openingstijden ma-di-do-vr. van 9.30-18.00 uur wo van 13.30-18.00 uur lunch 12.30-13.30 uur do. Vanaf heden geen koopavond meer. Zaterdag open van 9.00 uur-17.00uur Electro Andijk, Middenweg 0228 591873
www.electro-andijk.nl
André van Duin Tweewielers Zeeweg 43, Wervershoof Tel.: 0228-58 36 59 andrevanduintweewielers.nl
Het adres voor uw e-bike, fietsen en scooters! www. 2wielerwacht.nl
niEuwbOuw zoNder zorgeN
B o v e n s t e p l a n k is e e n v a k b e dr ij fda t z e l fh a a r v l o e r e n t r a p de l e n im p o r t e e r t , b e w e r k t e n m o n t e e r t . H ie r do o r h e b b e n o n z e k l a n t e n v o l l e di g e z e g g e n s ch a p o v e r h e t e i n dr e s u l t a a t . W ij l e v e r e n e e n E l k e z a t e r da g e e r l ij k p r o du ct t e g e n e e n e e r l ij k e p r ij s . ontwerpbureau22 helpt u bij het verwezenlijken
Van ontwerp tot oplevering!
o p e n v a n van al uw nieuw- of verbouw plannen! s t u o o k v o o r de k w a l it e it v a n de 11: 0 0 17 : 0 0 K ie
b o v e n s t e p l a n k ?
Meer informatie: H a n de l s w e g 2 9 a www.ontwerpbureau22.nl A n di j k 0 2 2 8 7 2 4 9 0 7
De Andijker Onderneemt!
2015 - week 15
0228 - 59 36 05
De Andijker
Pagina 5
Aanhangwagens
Fysiotherapie
Trekkers en werktuigen
OMC-Andijk • Handelsweg 31a Tel. 06. 1341 6240 • www.omc-andijk.nl
Fysio WFO • Wervershoof 0228 - 58 22 70 Andijk 0228 - 59 27 17 • www.fysio-wfo.nl
Manshanden • Dijkweg 322 Andijk Tel. 0228 - 597410 • www.manshandentuinenpark.nl
Accu’s
Hovenier
Verbouw-Onderhoud & Bouwadvies
F.J. de Boer • Hoekweg 21a Andijk Tel. 0228 - 592075 • www.fjdeboer.com
Hoveniersbedrijf de Kroon • Klamptweid 21 Andijk Tel. 06-189 66539 • www.dekroonhovenier.nl
Kort Onderhoud • Dr. d' Arnaudstraat 22 Andijk Tel. 06-2738 0707
Administratie
Kantoormeubelen
Verhuizen
In de Haak • Sterappel 28 Andijk Tel. 06 - 5392 1885 •
DEEN is de ander niet • Handelsweg 33G Tel. 06. 2182 3000 • www.allekantoormeubels.nl
DEEN is de ander niet • Handelsweg 33G Tel. 06. 2182 3000 • www.wieverhuistmij.nl
Architectenbureau
Makelaardij
Vishandel
Ontwerpbureau22 • Burg. Doumastraat 22 Andijk Dennis Dekker, Tel. 0228 - 592978 • www.ontwerpbureau22.nl
Kwantes Makelaardij • Middenweg 9 Tel. 0228 - 592244 • www.kwantesmakelaardij.nl
Klein Volendam • Elke vrijdag op het Dorpshuisplein www.kleinvolendam.nl •
Architectenbureau
Nagelstyliste/Pedicure
Vloeren
De Ruimte • Ard Botman Tel. 06-53710671 • www.deruimtevooroplossingen.nl
Salon Beautylounge, • R. Luisantestr. 14, Andijk 06-12505352 • www.salonbeautylounge.nl
De Bovenste Plank • Handelsweg 29a Andijk Tel. 0228 724907 • www.bovensteplank.nl
Autoschade
Onderhoud & montage
Witgoed
Autoschade Schepenwijk • De Dolfijn 17, 1601 ME Enkhuizen Tel. 0228 - 31 67 63 • www.autoschadeschepenwijk.nl
Klaus Wiechmann • Tel. 06 41 22 14 87
[email protected] • www.klauswiechmann.nl
Electro Andijk • Middenweg 39 Andijk Tel. 0228 - 591873 • www.electro-andijk.nl
Brood en Banket De Nieuwe Bakkerij • Kleingouw 53 Tel. 0228 -591556 •
Rijschool
Zonnepanelen
Rij-B-Wijzer autorijschool • Robbert Visser 06 23 55 33 97 • www.rij-b-wijzer.nl
Dorpshuis
Solarfabriek • Postbus 17, 1619 ZG Andijk 0228-597272 • www.solarfabriek.nl
Schilder- Glas- en behangwerk
Sarto • Bangert 4, 1619 GJ Andijk • Tel. 0228 59 16 13
[email protected] • www.sarto-andijk.nl
Van den Braber • Hoekweg 13, 1619 EA Andijk Tel. 06 53 74 82 94 • www.vandenbraber.nl
Fietsenwinkel
Schoonheidssalon
André van Duin Tweewielers • Zeeweg 43 Wervershoof 0228 - 58 36 59 • www.andrevanduintweewielers.nl
LNC Huidverbetering • Handelsweg 33e, Andijk Tel. 06-373 1414 8 • www.salonlnc.nl
Fysiotherapie
Tandheelkunde
Praktijk Andijk • Landstraat 5, 1619 EX Andijk 0228 - 59 11 22 • www.praktijkandijk.nl
Tandprothetische Praktijk G.Gombault • Ged. Laanweg 31 Tel. 0228 - 592888 • Geopend: vrijdag 9.00 - 12.00 uur
Uw bedrijfsnaam ook in deze lijst? 0228 59 36 05 of
Rij- B -Wijzer.nl Autorijschool
Andijk
de sleutel tot uw bezit
De juiste weg naar wenst iedereen een gezellige Verkoop Erik Kort het B-Rijbewijs!gemeenschapsveiling Aankoop Verbouw - Onderhoud Advies & Bouwadvies Robbert Visser Taxatie t. 06-23 55 33 97
WWW.RIJ-B-WIJZER.NL
Tel. 0228 - 592244 www.kwantesmakelaardij.nl
Dr. d’ Arnaudstraat 22, 1619 CX Andijk 06-2738 0707
Startvermogen op maat! Accu’s voor verschillende toepassingen zoals: Auto • Truck • Motorfiets • Tractor • Camper Jetski • Grasmaaier • Aggregaat • Etc.
Vakkundig en persoonlijk Voor bedrijven én particulieren
• Acupunctuur RADTS
Adv_Praktijk Andijk.indd 1
Kelly Groot
We hopen dat er massaal wordt geboden op onze • Fysiotherapie bijdrage: Kleiduivenschieten voor drie personen, • Podo-posturale therapie bij schietvereniging De Voorst te Kuinre. Werner de Haan Adv_Praktijk Andijk.indd 1
Michel Haak Sterappel 28 1619 KA Andijk
M 06 53 92 18 85 E
[email protected] I www.indehaak.nl
20-04-2012 13:17:57 20-04-2012 13:17:57
Adv_Praktijk Andijk.indd 1
Adv_Praktijk Andijk.indd 1
20-04-2012 13:17:5
Hoekweg 21a • 1619 EB Andijk • 0228 - 59 20 75 • www.fjdeboer.com
Middenweg 9 | Postbus 15 | 1619 BL Andijk Tel. 0228 - 59 22 44 | www.kwantesmakelaardij.nl
Adv_Praktijk Andijk.indd 1
2015 - week 15
0228 - 59 36 05
Andijkertjes
Op elk slotje past een sleuteltje, en wij maken ze. www.sleutelserviceandijk.nl Handelsweg 31a 0613416240
Voor kledingreparaties en overige textiele werkzaamheden, maar ook voor patchwork-quilt cursussen gaat u naar: “Lapjes en Draadjes” Annet van Kampen 0228 593106 /
[email protected] www.atelierlapjesendraadjes. blogspot.com Villavakantiepark IJsselhof Andijk Een prima plek om familie of vrienden te laten overnachten als u zelf niet genoeg ruimte heeft. Het kan ook al voor 1 nacht. Ook handig voor als u een feest geeft! www.ijsselhof.eu of bel 591926. Ons IJsselhof team ontvangt u graag.
Inktcartridges voor uw Printer ? Onze huismerk inktcartridges zijn van absolute topkwaliteit en zeer scherp geprijsd. Wij zorgen dat ze altijd goed werken in uw printer. Vraag ons om (gratis) advies. Wij zijn dealer van Brother printers. Beste uit de testen afgelopen jaar. Ook voor het maken van PASFOTO’S. Knijn Inkt & Entertainment, De Hoek 8a Wervershoof. Tel. 0228-582223. Voor openingstijden, Kijk op; www.videotheekwervershoof.nl www.inktsnel.nl T-shirts met eigen opdruk. Dijkprint, Industrieweg 1 Andijk Tel. 59 2934
Tweetalig Paastheater op de Piramide
De Andijker
Wist u dat... … de agenda van De Andijker ook op www.andijker.nl te vinden is? ... er in het Paasweekend vernielingen gepleegd zijn in Andijk?
… je op 26 april de tulpenwandeltocht kan lopen, en dat de gelden gaan naar Stichting Kinderboerderij de Put en Madelief Boon gaan? … Patrick van Lubek vandaag jarig is?
en een ritje in the bus! Via Belgie waar net de talentenjacht bezig was om de nieuwe K3 te zoeken, kwamen opa en oma weer thuis. Helaas waren de eieren er niet best aan toe. Superhaas bracht alles tot een goed einde. Leerlingen, ouders en grootouders hebben enorm genoten van de voorstelling. Een vrolijk begin van het lange Paasweekend!
Op zaterdag 25 april as. heeft AGK een concert in de prachtig gerestaureerde gereformeerde kerk in Andijk. Het wordt een geweldig concert met Kwartetto Amici, pianiste Deborah Pardy, organist Dirk Out en trompettist Dieuwke Kloppenburg. Veel verschillende liederen die vooral in de kerk mooi klinken, maar ook verrassende nummers in allerlei talen. Met natuurlijk een verrassing voor het publiek. Het begint om 20.00 uur en kost €10,- Info www.andijksgemengdkoor.nl
Het Andijks Gemengd Koor, Foto Pieter Prins.
… Lisanne Mantel van start isgegaan met haar webwinkel www.farly.nl?
Donderdagmiddag gaven de kinderen van groep 1 en 2 een theatervoorstelling over Pasen. Opa en oma Paashaas moesten paaseieren wegbrengen naar de Piramide...... maar waar vind je de Piramide? Oma dacht wel heel ver weg, dus dat werd een heel hazenavontuur vol liedjes, toneel en dans. Met de boot naar Engeland, Engelse liedjes zingen, eastereggs
Pagina 6
25 april concert Andijks Gemengd koor in Gereformeerde kerk
… aankondigingen van geboorte en verjaardagen in deze rubriek grats worden vermeld?
Superhaas bracht alles tot een goed einde. Foto aangeleverd
… in verband met de werkzaamheden aan de Dijkgraafgrootweg plan zuid nu een sluiproute is geworden? … de mannen tegen de vrouwen in het Dorpshuis een groot succes was? … dat je op veiling Cultura van 18 april een ballonvaart kunt winnen?
Op zaterdag 11 april houdt Dorcas Winkel Andijk aan de Bedrijvenweg 3 van 10.00 tot 14.00 uur een gezellige voorjaarsmarkt. Er is van alles verkrijgbaar o.a. tuinartikelen, campingartikelen, speelgoed, boeken, huishoudartikelen, leuke stofjes, antiek, meubels, platen en kleding. Bij slecht weer is de markt in de loods. U bent van harte welkom!
Let’s Dance!
Muziekvereniging Excelsior is er bijna klaar voor. Afgelopen donderdagavond een goede doorloop gehad van het hele programma Let’s Dance! Kom het eindresultaat beluisteren en bekijken a.s. zaterdag in Cultura. Er zijn nog een aantal kaarten verkrijgbaar. De voorverkoop sluit vanavond 8 april. Daarna zijn er alleen nog
• Elektrische installaties
• Alarm- en telefooninstallaties
• Water- en gasleidingen en sanitair
• C.V. en warmwatervoorziening
• Mechanische ventilatie
• Lood- en zinkwerk
• Riool - en ontstoppingswerkzaamheden
Meer informatie vindt u op de website: www.excelsior-andijk. nl of op onze Facebookpagina: www.facebook .com/excelsiorandijk
Loodgieter & CV Monteur • CV installatie • Zinkwerk • Gas, water en riool • Badkamers • Storing en onderhoud • 24 uurs service E.D.S. vof, Handelsweg 33D • 1619 BJ Andijk Tel.: 0228-316025 Mobiel: 06 54958163 • www.edsandijk.nl •
Vroege Pasen bij ‘t Dijkje
waarbij de peuters extra uitdaging wordt geboden. Bovendien vinden de kinderen van de dagopvang en van het peuterarrangement het heel leuk om samen te spelen. Na de Pasen gaan we verder met het thema ‘beroepen’, waarbij we starten met wat de postbode en de politieagent doen.”
0228 – 56 12 01
kaarten verkrijgbaar aan de kassa op de avond zelf (tenzij het is uitverkocht). Er gaan maximaal 150 kaarten in verkoop.
Kinderen genoten van het paasontbijt. Foto aangeleverd De peuters bij kinderdagverblijf ’t Dijkje zijn de afgelopen weken druk bezig geweest om de locatie te versieren voor Pasen. Te midden van alle versieringen zoals paashazen en paastakken, hebben alle kinderen van het kinderdagverblijf samen met de medewerkers genoten van een paasontbijt.
Jeanet Hania, locatiemanager: “De peuters van de dagopvang en de peuters van het peuterarrangement hebben samen erg hun best gedaan op het paasproject. De afgelopen weken hebben ze ook samen een kleine boerderij nagebouwd in de centrale hal. Deze projecten zijn onderdeel van het thematisch werken op de locatie,
Over Smallsteps Smallsteps is een nationaal netwerk van zo’n 250 kinderdagverblijven en buitenschoolse opvanglocaties. Iedere locatie heeft een eigen karakter, passend bij de buurt of wijk. Bij Smallsteps staan kinderen centraal en vormen medewerkers de kracht van de organisatie. Voor meer informatie: www.smallsteps.info www.kinderopvang-dijkje.nl
2015 - week 15
0228 - 59 36 05
Parochieberichten R.K. Kerk Andijk Adres: Bangert 6 Contactadres: Baukje Kuin-Hogendorp Dijkweg 412, tel. 591408. Opgave intenties: Greet Tensen-Beemsterboer Kleingouw 195, tel. 592046
Zondag 12 april 10.00 uur: 2e zondag van Pasen. Woord-Communieviering met koor Vriendenkring; voorganger: pastor C. Koning. Thema: “Geloven in gemeenschap”. De collecte is voor de onkosten van onze parochie. Van harte aanbevolen en dank daarvoor. Welkom ook bij het koffiedrinken! Dinsdag 14 april 19.00 uur: Woord-Communieviering; voorganger van groep Andijk. *Overleden: Marijke Keurentjes en Cees Kuin. Bij de voorbeden bidden wij voor hen. * Deelnemers aan het Triduüm in Wognum (10 en 11 april) prachtige dagen toegewenst. * Zondag start de Emmaüswandeling om 14.00 uur bij de Gereformeerde kerk. Meer informatie in Kontakt. Iedereen van harte welkom en een inspirerende wandeling toegewenst.
AANLEVEREN KOPIJ Advertenties:
tot maandag 12.00 uur –
[email protected]. Onder advertenties vallen ook: Andijkertjes, Wist u datjes, Agenda, Kerkberichten en Verjaardagen
Kopij en fotomateriaal: tot maandag 12.00 uur –
Familieberichten:
(rouw- en geboorteberichten) tot dinsdag 8.30 uur –
Colofon
“De Andijker” verschijnt wekelijks.
Adres: Redactie ‘De Andijker’ Industrieweg 1, 1619 BZ Andijk telefoon: 0228-593605 e-mail:
[email protected] website: www.andijker.nl redactie: Maarten Jong Jolien Harders lay-out: Karin Venekamp foto’s: Peter Ligthart, Koos Dol, DVD Temme, Douwe Greydanus Niets uit deze uitgave of voorgaande uitgaven van “De Andijker” mag op enigerlei wijze worden gekopieerd, gepubliceerd of op andere wijze openbaar worden gemaakt zonder uitdrukkelijke, schriftelijke en voorafgaand verkregen toestemming van de uitgever. De uitgeverij, cq. de redactie kan nimmer verantwoordelijk gehouden worden voor ‘Ingezonden stukken’ of stukken die ter publicatie worden aangeboden. De redactie behoudt te allen tijde het recht voor artikelen te redigeren, in te korten of voor plaatsing te weigeren, zulks zonder opgaaf van redenen. Daarnaast behoudt de uitgeverij te allen tijde het recht voor artikelen op een andere datum te plaatsen. Met betrekking tot advertenties, los of contractueel, zijn de levering- en advertentievoorwaarden van De Nederlandse/De Andijker van toepassing. Deze zijn gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel te Hoorn.
© 2015 - De Nederlandse
OPENINGSTIJDEN REDACTIE: Maandag t/m vrijdag 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur
De Andijker
Kerkdiensten, zondag 12 april Gereformeerde Kerk 10.00 uur ds. G.H. Abma te Gouda Gereformeerde Gemeente Ontmoetingskerk, Klopperstraat 12, Enkhuizen 09.30 uur Ds. G. Heijkamp 16.00 uur Ds. G. Heijkamp Protestantse Gemeente Andijk- Wervershoof 10.00 uur Drs. Nettie Boon uit Assendelft organist. dhr. Wim Broer Iedere woensdag inloop-ochtend in de Kapel van 10.00 - 12.00 uur. Baptistengemeente Aula RSG gebouw Boendersveld 3 Enkhuizen 10.00 uur Dick Westerkamp R.K. Kerk 10.00 uur Wo-Com. pastor C. Koning, Vriendenkring De Bovenzaal De Kapel, zondagavond 19.00 uur, Aart Haverkamp Westfriese Evangelie Gemeente de WEG Aula Martinus College, De Aanloop 6 te Grootebroek 10.00 uur Aart Haverkamp
Emmaüswandeling, zondag 12 april 14.00 uur
De paden op, de lanen in... Het grijpt terug op het Bijbelverhaal over twee volgelingen van Jezus, die na zijn kruisiging diep teleurgesteld van Jeruzalem naar hun woonplaats Emmaüs lopen. De twee hadden verwacht dat Jezus koning van het land zou worden, maar in plaats daarvan werd Hij ter dood veroordeeld. Al lopend naar huis voegt zich een derde man bij hen, die hen uitlegt vanuit de bijbel dat de kruisiging moest plaats vinden. Pas later ontdekken de mannen dat het Jezus zelf was die naast hen heeft gelopen.
Emmaüswandeling Net als in het Bijbelverhaal gaan de wandelaars twee aan twee op weg. Bij vertrek krijgen ze een route mee en een aantal gespreksvragen. Tijdens de wandeling kan een gedeelte in stilte worden gelopen. Gedachten die opkomen zouden gedeeld kunnen worden met elkaar. De wandeling duurt ongeveer een uur. Mensen die niet in staat zijn om mee te wandelen, kunnen in de Gereformeerde kerk, naar aan-
leiding van dezelfde vragen, met elkaar in gesprek gaan. Ook zullen er enkele kunstwerken, met de Emmaüsgangers als inspiratiebron, te zien zijn. Deze wandeling is op zondag 12 april bij: Gereformeerde kerk Middenweg 4 1619 BL Andijk het begint om 14.00 uur. Na afloop is er gelegenheid om met elkaar na te praten bij een kop koffie of thee. De Emmaüswandeling wordt georganiseerd door de Rooms Katholieke kerk Andijk, Gereformeerde kerk Andijk en de Protestantse Gemeente AndijkWervershoof i.w.
Vergoeding zorgverzekeraars. Perfect passende oplossingen voor uw gebitsproblemen. Protheses, ook implantaten. Reparaties en behandeling op afspraak.
Iedere vrijdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur Tandprothetische praktijk Gombault Gedeputeerde Laanweg 31, Andijk 0228 - 59 28 88
AGENDA
Pagina 7
De hele agenda kunt u vinden op www.andijker.nl
APRIL
Donderdag 9 april • LSBO + Zonnebloem, Anbo organiseert het WIJKTEAM komt met uitleg over de wijzigingen. In Cultura aanvang 14.00 uur. Vrijdag 10 april • Klaverjas, aanvang 19:30 uur, Dorpshuis Centrum • Pubquiz, aanvang 20:30 uur, Dorpshuis Centrum Zaterdag 11 april • Themaconcert Excelsior Let’s Dance. Cultura, 20.00 uur. • Voorjaarsconcert Sursum Corda m.m.v. de Amsterdam Staff Songsters, aanvang: 20.00 uur Gereformeerde Kerk Andijk. Dinsdag 14 april • Vrouwen van Nu afd. Andijk-Oost, Stichting Hulphond , Dorpshuis centrum 19.45 uur • Rondleiding crematorium Schagerkogge, 19.30 uur. Info of opgave tot 10 april:
[email protected] Telefoon: 0228-592254 Woensdag 15 april • Vrouwen van Nu West, Hersenstichting: Hoe houd ik mijn hersenen gezond. Cultura, 20.00 uur. Donderdag 16 april • OuderenSoos, aanvang 12:00 uur, Dorpshuis Centrum Zaterdag 18 april • Veiling Cultura voor de 50ste keer • Eetcafé, geopend vanaf 18:30 uur, Dorpshuis Centrum Zondag 19 april • Koppelbiljarten Café Pension ’t Ankertje aanvang 14.00 uur Dinsdag 21 april • KVG. Oud Hollandse Likeuren Proeven. 20.00 uur Sarto Donderdag 23 april • LSBO + Zonnebloem, in Cultura aanvang; 14.00 uur. Vrijdag 24 april • PCOB, mevr. L.Timmerman vertelt over het bedrijf, bezoek Pop Vriend Zaden Middenweg 52, aanvang; 15.00 uur. • Vrijwilligersavond Sporting Andijk, 21.00 uur Zaterdag 25 april papier: Zet het goed gebundeld of in dozen aan de • Oud Voorjaarsoncert Andijks Gemengd Koor, Geref. Kerk. 20.00 uur juiste kant van de weg (DAAR WAAR U DE ROLEMMER NEERZET). • Zwembad De Weid gaat weer open Zaterdag: april, 18 april, 2 mei, 16 mei, 30 mei, 13 juni, 26 juni, 11 Zondag 264april juli, 25 juli, 8 augustus, 22 augustus, 5 september, 19 september, 3 • Tulpen gezinswandeltocht oktober, 17 oktober, oktober, 14 november, • Koppelklaverjassen 31 in Sarto, aanvang 13:45 uur28 november, 12 december Maandag 27 april • Inzamelen Modelvliegshow 12.00 uur, Elsenburg plastic: Pegasus, Donderdag 23 -17.00 april, 21 mei, 18 juni, 16 juli, 13 • augustus, Koningsdag 2015!, Gehele dag, Dorpshuis Centrum 10 september, 8 oktober, 5 november, 3 en 31 december. Wapen van Andijk MEI Elke zaterdag geopend vanaf 20.00 uur, HUIS DJ vanaf 22.00 uur Zaterdag 2 mei wo., do., vrij. open om 20.00uur uur.haven Zondag vanaf 16.00 uur • Di., KNRM Open dag, 10.00-16.00 Andijk Zaterdag 9 mei • “Rumbadama” bij Jazz&Pop in Cultura Woensdag 14 mei • PCOB start dames fietstocht vanaf half mei - half september iedere week bij goed weer; Vertrek, Dorpshuis Centrum 19.00 uur. Zaterdag 16 mei • 40MM, Venhuizen Zondag 17 mei schadehersteller Als gediplomeerd • met Koppelbiljarten Café Pension ervaring, ’t Ankertje aanvang ruim 30 jaar professionele bied ik u : 14.00 uur Dinsdag 19 mei • • KVG. Fietsen. schadeherstel 19.00 bij Sarto Vakkundig • Taxatie20 vanmei de schade (vrijblijvend) Woensdag Afhandeling met de verzekeringsmaatschappij • • Vrouwen van Nu West, Yvonne Kroon geeft een lezing over: • Krachtige Restauratie van Oldtimers vrouwen in de geschiedenis. Cultura, 20.00 uur. • Budgetreparatie Woensdag 27 mei (reparatie met tweedehands of imitatie onderdelen de prijsdrive zo laag mogelijk te houden) • KBO, de laatsteom klaverjas en Jeu de boules, Sarto,13.30 uur. Eventueel leenauto beschikbaar JUNI b • Handelsweg Juni / juli /en augustus; Zomeractiviteiten in Sorghvliet.29 Orga 1619 BJ Andijk nisator Sorghvliet met breed samenwerkingsverband ouderen. 06-2183 2262 (zie advertenties).
[email protected] Zaterdag 13 juni www.ronkarremanautoschade.nl • Kunst en Tuinroute Zondag 21 juni • Koppelbiljarten Café Pension ’t Ankertje aanvang 14.00 uur Over het23 algemeen genomen wapenfeiten, die je op sportieve Dinsdag juni hetUitje heusnaar nietUrk zo slecht. wijze volgt moet in aanvaarden • was KVG, (nadereAlle informatie kontakt) op het drie wisten punten te beha- groene laken. JULIG.P. Grent was tevreden over len tijdens de gespeelde parZondag 19 juli tijen deze middag. zijn gespeelde partijen, één Ca• Het Koppelbiljarten Café Pension uur beste uit de bus kwam C.T. ’t Ankertje ramboolaanvang tekort in14.00 het DriebanVerhoogt, die met gedegen den, in het Libre was hij matig AUGUSTUS spel en vol Elan de partijen in en een goede bandstootpartij, Donderdag 13 augustus zijn voordeel wist te beslissen dat was de balans van onderge• KBO, Bangert boulers, Kermis jeu de boule Sarto, 13.30 uur. en dan vrolijk huiswaarts keer- tekende. Zondag 16 augustus de. Prima toch Cees, ook voor De slotzin is; Velen willen niet • Koppelbiljarten Café Pension ’t Ankertje aanvang 14.00 uur je vrouw Annie. Ook P. Elias was het geluk, maar hun geluk. vrij goed bezig, al baaldeSEPTEMBER hij er wel van dat het net mis ging en Sportgroeten, Vrijdag 11 september net achterom. G.P. aanvang; Grent • KBO, leden / jaarvergadering Sarto, 13.30 uur. Maar dat zijn nu eenmaal de Aflevering 1002 Dinsdag 15 september • KBO, Wijngaardshof Nibbixwoud; rondleiding en wijnproeven. Vertrek vanaf Sarto 13.00 uur, per fiets of met de auto. Woensdag 16 september
Biljartvereniging De Vlieringboys
2015 - week 15
0228 - 59 36 05
De Andijker
Wegens groot succes start verkoop fase 4! ‘De Fruittuinen’ in Andijk
Pagina 8
Webwinkel Farly in Andijk
Laat u verrassen door dit unieke, groene en waterrijke plan. De eerste woningen worden binnenkort opgeleverd en zijn te bezichtigen tijdens het open huis. DE ZWAAN: prijs vanaf € 219.500,-- v.o.n. exclusief garage
Open Huis donderdag
16 april 2015 17.00 -19.00 uur Op de bouwplaats bereikbaar via Goudreinet
e Kom d en g in won tigen! bezich
Prijs € 205.500,-- von. incl. aanbouw
De laatste!
Lisanne Mantel is van start gegaan met haar webwinkel www.farly.nl. Foto: KD/De Andijker PARKWONING: prijs vanaf € 162.500,-- v.o.n.
MEREL: prijs vanaf € 157.500,-- v.o.n.
Verkocht!
Verkocht!
Verkocht! Verkocht!
Verkocht!
KAVELS: vanaf € 112.500-- v.o.n.
“Groen, ruimte en water komen samen in dit plan” Scholtens Projecten 0229 281820 / scholtens.eu
Jaspers-Van Diepen 0229 573600 / jaspers-vandiepen.nl
De Stijl Makelaardij 0229 281900 / destijl.nl
Ik zal me even voorstellen, ik ben Lisanne Mantel. Sinds een paar weken heb ik mijn eigen kleding webshop geopend. Ik ben hiermee begonnen omdat ik vind dat het lastig is om mijn kleding stijl te vinden in West-Friesland. Voor de kleding stijl die ik verkoop moet je al snel naar Amsterdam of nog verder. Daar wil ik verandering in brengen. De naam van mijn winkel is “Farly”. Hier is geen letterlijke vertaling van, maar het betekent mooi, bijzonder, anders. Precies de stijl die ik verkoop. Waar u aan kunt denken bij deze stijl zijn bijvoorbeeld kleine details als ritsjes of vakjes van imitatie leer die de kledingstuk-
ken net even wat spannender maken. Ik verkoop kleding voor zowel mannen als vrouwen en voor elke leeftijd! U kunt makkelijk via de site bestellen, en veilig betalen via iDeal. Heeft u iets leuks gezien, maar wilt u het eerst passen? Geen probleem! U bent van harte welkom om langs te komen op Murillolaan 21, in Andijk. U kunt een mailtje sturen naar info@ farly.nl of mij even bellen op telefoonnummer 06 3123 7408, zodat we een datum en tijd kunnen afspreken. Bent u geinterreseerd? Kijk dan snel even op www.farly.nl
Aan deze advertentie kunnen geen rechten worden ontleend.
Zondag 26 april: Tulpenwandeltocht - gezinswandeltocht IJsclub Andijk en IJsclub Nibbixwoud organiseren die dag leuke wandeltochten. 1: Andijk-Nibbixwoud, afstand 18 km. 2: Gezinswandeltocht voor jong en oud, afstand 6 km. Start: 09.00 t/m 12.00 uur Doelen: Stichting Kinderboerderij de Put en Stichting Madelief Boon
✔ Boomverzorging ✔Vormsnoei ✔ Hagen snoeien ✔ Kappen/vellen ✔ Advies en dienstverlening ✔Terrasreiniging ✔ Stobbenfrezen ✔ Schutting plaatsen ✔ Jeugd- en begeleidingssnoei ✔ Onderhoudssnoei ✔ Klimmen ✔ VTA controle (boomveiligheid) ✔Tuinonderhoud ✔Vijveraanleg en -onderhoud ✔Takken versnipperen ✔ Haardhout kloven
Voor al uw snoeien kapwerkzaamheden! Voor al uw snoei- en Zowel bedrijf als particulier.
kapwerkzaamheden!
IN DE MAANDEN FEBRUARI EN MAART GEVEN WIJ 10% KORTING Zowel bedrijf als particulier. OP AL ONZE DIENSTEN! Chris de Vries Mobiel: 06 -15877076
[email protected] www.devriesboomverzorging.
Groep 3 Kuyperschool brengt paasmandjes
Doet u ook mee... Ja? Geweldig vinden we dit Voor verdere informatie en kosten voor leden en niet-leden: www.ijsclubandijk.nl of www.ijsclubnibbixwoud.nl p.s. neem als lid wel uw Toemerijsbaan seizoenskaart 2014-2015 mee
Collecte ZOA Collectanten, allemaal hartelijk dank voor het geven van jullie schaarse vrije tijd. Overige Andijkers bedankt voor jullie gift. Dit alles bij elkaar heeft het mooie bedrag van €1515,62 opgebracht, weer meer als vorig jaar, fantastisch!! ZOA geeft HULP in noodsituatie zoals oorlog, natuurrampen en ebola. ZOA geeft HOOP door te voorzien in de eerste levensbehoefte. ZOA helpt mee aan de wederopbouw en verstrekt gereedschap en zaden ter bevordering van de zelfredzaamheid. Dit doet ZOA al 40 jaar lang! Wilt U volgend jaar uw steentje hieraan bijdragen? Geef U dan op als collectant bij Hannie Bos, Kerkepad 1, tel. 592640
Van de week zei iemand: verander de stormvogel in de brug. Nee, de brug is nog tijdelijk, de stormvogel een begrip! Alle dagen tot 24 uur open.
De kinderen uit groep 3 van de Kuyperschool hebben prachtige paasmandjes gemaakt op school. Deze mandjes hebben ze vorige week gebracht bij de bewoners van Sorghvliet. Dat was een ontzettend leuke verrassing!. Het is altijd fijn om mensen blij te kunnen maken en dat is vanochtend zeker gelukt. Foto's aangeleverd