Davida 4-11-2008 Les 1 Naam student: kristiaan zwemmer Datum: 4/11 minuten
Tijd:
Naam mentor/docent: 60 Aantal
personen: mannen/vrouwen
1
Lesopdracht: in termen van het beïnvloeden van bewegingsgedrag Het vergroten van het aerobe uithoudingsvermogen van de deelneemster Kennis maken met de machines Het trainen van de coördinatie van de beenspieren
Beginsituatie: Voor de relevante dimensies concreet ingevuld Een deelneemster die een lange periode (jaren) geen sport heeft beoefend. Dit is de eerste les voor de deelneemster.
Doelstelling: Voor de relevante dimensies – in relatie tot de beginsituatie – zo concreet mogelijk ingevuld in toetsbaar gedrag Het vergroten van het aerobe uithoudingsvermogen door middel van een interval training op de treadmill Het verbeteren van de techniek door de oefeningen op coördinatie niveau uit te laten voeren
Persoonlijke leerdoelen: (voor student aspirant lesgever) Rekening houden met de deelnemer omdat deze een lange periode niet heeft getraind. Veel aandacht geven aan het correct uitvoeren van de oefeningen Toelichting geven over wat de bedoeling is van de huidige en komende trainingen
Fasering in tijd lestijd verdelen over
Onderwijsleerstof: inhoudelijk methodisch opgebouwd
beschreven
en
inleiding kern afsluiting Warming-up
Fietsen, steppen of crosstrainer. Intensiteit 60-65% van
15
max Hfz. De deelnemer gaat zelfstandig voorgaand van de training op warmen. Deze eerste training wordt de deelnemer begeleidt tijdens de warming-up
Kern 55 min Leg extension, leg press
Spierversterken en coördinatie de concentratie ligt op de quadriceps, biceps femoris en de hamstrings. Er wordt gebruik gemaakt van hydrolyse machines dat betekent dat men zelf de weerstand bepaald. De oefeningen bestaan uit 4 sets van 20 Coordinatie
Squats
oefening,
de
deelnemer
voert
deze
oefening zonder gewicht uit om ervoor te zorgen dat hij de squat techniek onder de knie krijgt. De oefening bestaat uit 15 herhalingen en 4 sets. De rust is maximaal 30 seconden.
In/out machine
Spierversterken (uithoudingsvermogen) en coördinatie de concentratie ligt op de adductor magnus, brevis en longus tevens wordt ook de pectineus belast. Er wordt
35 (min)
gebruik gemaakt van hydrolyse machines dat betekent dat men zelf de weerstand bepaald. De oefening bestaan uit 4 sets van 20
Interval training
Het vergroten van het aerobe uithoudingsvermogen.
treadmill
De interval bestaat uit 3 min wandelen op 4.7 m/h en 1 min rust op 3.5 m/h . Hiervan worden er 4 series
(20 min)
uitgevoerd. Na afloop wordt er 4 minuten uitgelopen op 3.5 m/h
Te verwachten fouten in het Didactische werkvormen: duidelijk aangeven onderwijsleerproces: hoe te handelen m.b.t. concreet benoemen wezenlijke kenmerken
naar de aanpak van de organisatie het in beweging zetten de controle, correctie methodische hulp
Vermoeidheid
Aanpassen van de oefening of het gewicht verlagen
Deelnemer snapt het niet Nogmaals de oefening mondeling toelichten. Hierna de oefening voordoen en als laatste de deelnemer de oefening proef laten uitvoeren.
Coördinatie problemen
Organisatie:
Zorgen voor een stabielere omgeving voor de deelnemer
Materiaallijst:
de gekozen werkorganisaties tekenen voor per lesonderdeel aangeven aard onderwijsleermiddelen, leerlingen en en aantal van de leerkracht onderwijsleermiddelen
Leg extension Fiets, stepp, crosstrainer Seated leg curl Adductor machine Legg press Treadmill
Davida 6-11-2008 Les 2
Naam student: kristiaan zwemmer Datum: 6/11 minuten
Tijd:
Naam mentor/docent: 60 Aantal
personen: mannen/vrouwen
1
Lesopdracht: in termen van het beïnvloeden van bewegingsgedrag Het vergroten van het aerobe uithoudingsvermogen van de deelneemster Kennis maken met de machines Het trainen van de coördinatie van de beenspieren
Beginsituatie: Voor de relevante dimensies concreet ingevuld Een deelneemster die een lange periode (jaren) geen sport heeft beoefend. Dit is de tweede les voor de deelneemster.
Doelstelling: Voor de relevante dimensies – in relatie tot de beginsituatie – zo concreet mogelijk ingevuld in toetsbaar gedrag Het vergroten van het aerobe uithoudingsvermogen door middel van een interval training op de treadmill Het verbeteren van de techniek door de oefeningen op coördinatie niveau uit te laten voeren
Persoonlijke leerdoelen: (voor student aspirant lesgever) Rekening houden met de deelnemer omdat deze een lange periode niet heeft getraind. Veel aandacht geven aan het correct uitvoeren van de oefeningen Toelichting geven over wat de bedoeling is van de huidige en komende trainingen
Fasering in tijd lestijd verdelen over
Onderwijsleerstof: inhoudelijk methodisch opgebouwd
beschreven
en
inleiding kern afsluiting Warming-up
Fietsen, steppen of crosstrainer. Intensiteit 60-65% van
15
max Hfz. De deelnemer gaat zelfstandig voorgaand van de training op warmen. Deze eerste training wordt de
Kern 55 min Leg extension, leg press
deelnemer begeleidt tijdens de warming-up Spierversterken en coördinatie de concentratie ligt op de quadriceps, biceps femoris en de hamstrings. Er wordt gebruik gemaakt van hydrolyse machines dat betekent dat men zelf de weerstand bepaald. De oefeningen bestaan uit 5 sets van 20
Squats
Coordinatie oefening, de deelnemer voert deze oefening zonder gewicht uit om ervoor te zorgen dat hij de squat techniek onder de knie krijgt. De oefening bestaat uit 20 herhalingen en 4 sets. De rust is maximaal 30 seconden.
In/out machine
Spierversterken (uithoudingsvermogen) en coördinatie de concentratie ligt op de adductor magnus, brevis en longus tevens wordt ook de pectineus belast. Er wordt
35 (min)
gebruik gemaakt van hydrolyse machines dat betekent dat men zelf de weerstand bepaald. De oefening bestaan uit 4 sets van 20
Interval training
Het vergroten van het aerobe uithoudingsvermogen. De
treadmill
interval bestaat uit 3 min wandelen op 4.7 m/h en 1 min rust op 3.5 m/h . Hiervan worden er 4 series uitgevoerd.
(20 min)
Na afloop wordt er 4 minuten uitgelopen op 3.5 m/h
Te verwachten fouten in het Didactische werkvormen: duidelijk aangeven onderwijsleerproces: hoe te handelen m.b.t. concreet benoemen wezenlijke kenmerken
naar de aanpak van de organisatie het in beweging zetten de controle, correctie methodische hulp
Vermoeidheid
Aanpassen van de oefening of het gewicht verlagen
Deelnemer snapt het niet Nogmaals de oefening mondeling toelichten. Hierna de oefening voordoen en als laatste de deelnemer de oefening proef laten uitvoeren.
Coördinatie problemen
Zorgen voor een stabielere omgeving voor de deelnemer
Organisatie:
Materiaallijst:
de gekozen werkorganisaties tekenen voor per lesonderdeel aangeven aard en onderwijsleermiddelen, leerlingen en aantal van de onderwijsleermiddelen leerkracht
Leg extension Fiets, stepp, crosstrainer Seated leg curl Adductor machine Legg press Treadmill
Davida 8-11-2008 Les 3
Naam student: kristiaan zwemmer
Naam mentor/docent:
Klas:
Instelling: sport en bewegen
Datum: 8/11
Tijd: 60 minuten
Aantal
personen:
1
mannen/vrouwen
Lesopdracht: in termen van het beïnvloeden van bewegingsgedrag Het vergroten van het aerobe uithoudingsvermogen van de deelneemster Het trainen van de coördinatie van het bovenlichaam
Beginsituatie: Voor de relevante dimensies concreet ingevuld Een deelneemster die een lange periode (jaren) geen sport heeft beoefend. Dit is de derde les voor de deelneemster.
Doelstelling: Voor de relevante dimensies – in relatie tot de beginsituatie – zo concreet mogelijk ingevuld in toetsbaar gedrag Het vergroten van het aerobe uithoudingsvermogen door middel van een interval training op de treadmill Het verbeteren van de techniek door de oefeningen op coördinatie niveau uit te laten voeren
Persoonlijke leerdoelen: (voor student aspirant lesgever) Rekening houden met de deelnemer omdat deze een lange periode niet heeft getraind. Veel aandacht geven aan het correct uitvoeren van de oefeningen Toelichting geven over wat de bedoeling is van de huidige en komende trainingen
Fasering in tijd
Onderwijsleerstof:
inhoudelijk
beschreven
en
methodisch opgebouwd Warming-up 15 Kernv 55 min
Fietsen, steppen of crosstrainer. Intensiteit 60-65% van max Hfz. De deelnemer gaat zelfstandig voorgaand van de training op warmen. Deze derde training wordt de
Biceps/triceps
deelnemer begeleidt tijdens de warming-up
Machine
Spierversterken en coördinatie de concentratie ligt op de biceps en triceps. Er wordt gebruik gemaakt van
Shoulder press Machine
hydrolyse machines dat betekent dat men zelf de weerstand bepaald. De oefeningen bestaan uit 4 sets van 16 Spierversterken en coördinatie, de deelnemer voert
Row machine
deze oefening op de hydrolyse machine uit dat betekent dat men zelf de weerstand bepaald.
De
oefening bestaat uit 20 herhalingen en 4 sets. De nadruk ligt op de m. deltoideus Fly machine
Spierversterken (uithoudingsvermogen) en coördinatie de concentratie ligt op de m. latissimus dorsi. Er wordt gebruik gemaakt van hydrolyse machines dat betekent dat men zelf de weerstand bepaald. De oefening
35 (min)
bestaan uit 4 sets van 20 Spierversterken en coördinatie. De concentratie ligt op de pectoralis major. Er wordt gebruik gemaakt van de hydrolyse machine dat betekent dat men zelf de weerstand bepaald. De oefening bestaat uit 4 sets van 20 herhalingen.
Interval training
Het vergroten van het aerobe uithoudingsvermogen. De interval bestaat uit 3 min wandelen op 4.7 m/h en 1
treadmill
min rust op 3.5 m/h . Hiervan worden er 4 series
(20 min)
uitgevoerd. Na afloop wordt er 4 minuten uitgelopen op 3.5 m/h
Te verwachten fouten in het Didactische werkvormen: duidelijk aangeven onderwijsleerproces: concreet
benoemen
wezenlijke kenmerken
hoe te handelen m.b.t. naar de aanpak van de organisatie het in beweging zetten de controle, correctie methodische hulp
Vermoeidheid
Aanpassen van de oefening of het gewicht verlagen
Deelnemer snapt het niet
Nogmaals de oefening mondeling toelichten. Hierna de oefening voordoen en als laatste de deelnemer de oefening proef laten uitvoeren.
Coördinatie problemen
Zorgen voor een stabielere omgeving voor de deelnemer
Organisatie:
Materiaallijst:
de gekozen werkorganisaties tekenen voor per onderwijsleermiddelen, leerlingen en leerkracht
aard
lesonderdeel en
aangeven
aantal
van
onderwijsleermiddelen
Biceps/triceps machine Shoulder press machine Row machine Fly machine Treadmill
de
Davida 10-11-2008 Les 4
Naam student: kristiaan zwemmer
Naam mentor/docent:
Klas:
Instelling: sport en bewegen
Datum: 10/11
Tijd: 60 minuten
Aantal
personen:
1
mannen/vrouwen
Lesopdracht: in termen van het beïnvloeden van bewegingsgedrag Het vergroten van het aerobe uithoudingsvermogen van de deelneemster Het vergroten van het krachtuithoudingsvermogen in de beenspieren
Beginsituatie: Voor de relevante dimensies concreet ingevuld Een deelneemster die een lange periode (jaren) geen sport heeft beoefend. Dit is de vierde les voor de deelneemster.
Doelstelling: Voor de relevante dimensies – in relatie tot de beginsituatie – zo concreet mogelijk ingevuld in toetsbaar gedrag Het vergroten van het aerobe uithoudingsvermogen door middel van een interval training op de treadmill Het verbeteren van het krachtuithoudingsvermogen in de beenspieren
Persoonlijke leerdoelen: (voor student aspirant lesgever) Rekening houden met de deelnemer omdat deze een lange periode niet heeft getraind. Veel aandacht geven aan het correct uitvoeren van de oefeningen
Fasering in tijd
Onderwijsleerstof:
inhoudelijk
beschreven
en
methodisch opgebouwd
lestijd verdelen over Warming-up
Fietsen, steppen of crosstrainer. Intensiteit 60-65% van max Hfz.
15
De deelnemer gaat zelfstandig voorgaand van de training
op
warmen.
Deze
week
begint
de
Kern 55 min
deelneemster zelfstandig met de warming-up
Leg extension, leg press
Spierversterken de concentratie ligt op de quadriceps, biceps femoris en de hamstrings. Er wordt gebruik gemaakt van hydrolyse machines dat betekent dat men zelf de weerstand bepaald. De oefeningen
Squats
bestaan uit 5 sets van 25 Coordinatie
oefening,
de
deelnemer
voert
deze
oefening zonder gewicht uit om ervoor te zorgen dat hij de squat techniek onder de knie krijgt. De oefening In/out machine
bestaat uit 20 herhalingen en 5 sets. De rust is maximaal 30 seconden. Spierversterken
(uithoudingsvermogen)
de
concentratie ligt op de adductor magnus, brevis en
35 (min)
longus tevens wordt ook de pectineus belast. Er wordt
Interval training
gebruik gemaakt van hydrolyse machines dat betekent
treadmill
dat men zelf de weerstand bepaald. De oefening bestaan uit 4 sets van 25
(20 min)
Het vergroten van het aerobe uithoudingsvermogen. De interval bestaat uit 3 min wandelen op 5.0 m/h en 1 min rust op 3.8 m/h . Hiervan worden er 4 series uitgevoerd. Na afloop wordt er 4 minuten uitgelopen op 3.5 m/h
Te verwachten fouten in het Didactische werkvormen: duidelijk aangeven onderwijsleerproces: concreet
hoe te handelen m.b.t.
benoemen
naar de aanpak van de organisatie
wezenlijke kenmerken
het in beweging zetten de controle, correctie methodische hulp
Vermoeidheid
Aanpassen van de oefening of het gewicht verlagen
Deelnemer
snapt
het
niet
Nogmaals de oefening mondeling toelichten.
Hierna de oefening voordoen en als laatste de Coördinatie problemen
deelnemer de oefening proef laten uitvoeren. Zorgen voor een stabielere omgeving voor de deelnemer
Organisatie: de
gekozen
Materiaallijst: werkorganisaties
tekenen
voor per lesonderdeel aangeven
onderwijsleermiddelen, leerlingen en leerkracht
aard
en
aantal
van
onderwijsleermiddelen
Leg extension Fiets, stepp, crosstrainer Seated leg curl Adductor machine Legg press Treadmill
de