ART NEWS VEILING - VENTE PUBLIQUE
164 - OUDE MEESTERS, MODERNE EN HEDENDAAGSE KUNST - Zaterdag 21/05/2016 - 14u & 20u
VEILING 164 Zaterdag 21 mei 2016 om 14u (lot 1-396) en 20u (lot 397-619)
Kijkdagen Exposition Van woensdag 11 mei tot en met woensdag 18 mei 2016 Ook geopend op Pinksteren en Pinkstermaandag 10u - 12u en 14u - 20u
www.de-vuyst.com online catalogus, biedingen, vragen en aanbod in de galerij. catalogue en ligne, enchères, demandes et œuvres en galerie.
483 VICTOR VASARELY [1906 - 1997] EMOTTA-2 (1983) Acryl op doek - Sig. en verso sig. met titel - 220 x 220 cm € 220.000 - 300.000
327 VICTOR BRAUNER [1903 - 1966] Le baiser (1955) Doek - Sig. “Victor Brauner/ - XI.1955-” - 73 x 60 cm € 70.000 - 100.000
439 AGUSTIN CARDENAS [1927 - 2001] Portrait d’un poète (1973) Sculptuur - Marbre noir de Belgique - Gepolijst - Travertin sokkel 69 x 65 x 24 cm € 40.000 - 50.000
367 PAVLOS (DIONYSSOPOULOS) [°1930] Baroque, Affiches massicotées (1965) Papier op paneel in plexibox - Verso sig. 1965 183 x 167 x 9,5 cm € 28.000 - 36.000
WERKEN VAN - ŒUVRES DE: M. Abramovic, M. Agostini, J. Albert, P. Alechinsky N. Alquin, Anto-Carte, K. Appel, Arman (Armand Fernandez), R. Baes, E. Baj, R. Baldessari, C. Barthélemy, B. & H. Becher, H. Bellmer, E. Bergen, M. Berrocal, G. Bertrand, F. Bervoets, A. Biltereyst, D. Bingxin, G. Bogaert, B. Bogart, H. Boncquet, F. Bores, M. Borremans, F. Botero, J. Boulez, V. Brauner, M. Broodthaers, P.-M. Brouwer, J. Brusselmans, J. Burssens, M. Buylen, G. Buysse, L. Caballero, P. Caille, A. Calder, G. Camus, J. Cantré, Y. Canu, A. Cardenas, J. Carolus, J.-B. Carpeaux, H. Cassiers, J.-J.-L. Cavaillès, César (César Baldaccini), M. Chagall, J.-J. Champin, S. Charchoune, Chéri Samba, S. Chia, Christo, C. Chung-hsiang (Zhao Chunxiang), A. Ciamberlani, J. Claerhout, E. Claus, H. Claus, L. Clesse, D. Col, G. Collignon, R. Combas, E. Cook, Corneille, E.-L. Cortès, C. Counhaye, F. Courtens, J. Cox, J.-A. Coxie, K. Currie, J. Dalou, F. De Boeck, J. De Boever, F. De Braekeleer, J. De Bruycker, G. De Chirico, C. De Cock, X. De Cock, H. De Coene, J. De Decker,
406 ALEXANDER CALDER [1898 - 1976] Burning discs (1966) Gouache - Sig. ‘66 en verso titel - 57,5 x 77,5 cm € 85.000 - 110.000
347 KONRAD KLAPHECK [°1935] Die vollkommene Ehe - Mariage parfait (1963) Doek - Verso sig. met titel - 60 x 80 cm € 40.000 - 50.000
W. Degouve de Nuncques, J. de Guimaraes, G. de Lairesse, T. de Lempicka, M. Delmotte, J. De Loose, L. Del Pezzo, P. Delvaux, W. Delvoye, G. de Montpellier, Denmark, A. Denonne, R. De Saegher, N. de Saint Phalle, G. De Smet, L. De Smet, J. De Sutter, P. De Troyer, A. De Weert, E. Dodeigne, C. Domela (Nieuwenhuis), M. Donas, C. Dotremont, C. Dotremont - Mogens Balle, E. Drouot, J. Dubuffet, R. Dudant, A. Dupagne, A. Eijberg, E. Elias, J. Ensor, M. Ernst, R. Estes, H. Evenepoel, L. Feito, L. Fini, J.-M. Folon, L. Fontana, C. François, L. Frédéric, A. Frey, 545 FERNANDO BOTERO [°1932] Stilleven - Nature morte (1993) Pencil and watercolor on canvas - Sig. ‘93 - 102,5 x 125 cm € 100.000 - 150.000
G. Fromanger, J.-J. Gailliard, E. Gastemans, H. Gaume, V. Gentils, L. Gerdes, J.-B. Germain, E. Gilioli, K. Gilsoul-Hoppe, H. Goetz G. Grard, J.-L. Grégoire, R. Guiette, M. Guillain, R. Guino, A. Hager, Z. Haiying, S. Hantaï, H. Hartung, P.-C. Helleu, L. Herbo, A. Heymans, M. Huys, D. Ingels, E. Isgrò, R. Ivens, A. Janes, M. Jefferys, F. Jespers, P. Joostens,
464 PANAMARENKO [°1940] Magnetic Space Ship (1981) Object - Op metalen sokkel + Ingelijste collage Sig. ‘81 met titel - 50 x 100 cm € 22.000 - 30.000
A. Jorn, B. Kadar, S. Kaliski, M. Kirkham, K. Klapheck, P. Klasen, Kunstalbum, F. Labisse, J. Lacomblez, E. Laermans, M.-J. Lafontaine, M. Lagrange, J. Lambeaux, C.-N. Lambert, J. Lambert-Rucki, O. Landuyt, H. Lannoye, A. Le Mayeur de Merprès, G. Lemmen, E. Leroy, H. Leys, B. Lindström, J. Lismonde, B. Lohaus, P. Maas, R. Magritte, H. Malfait, J. Mangelschots, P. Mara, M. Mariën, R. Martini, F. Masereel, G. Mathieu, P. Mathieu, J. Mees, X. Mellery, R. Mels, P.-J. Mêne, A. Mercié, C. Meunier, L. Mignon, J. Milo, G. Minne, J. Miotte, J. Miro, C. Montald, J. Montigny, A. Moreau, H. Moreau, M. Moreau, G. Morren, F. Mortelmans, M. Mouffe, Y. Nara, L. Navez, L. Neuquelman, G. Novelli,
364 EUGÈNE LEROY [1910 - 2000] Staand naakt - Nu debout (ca. 1960) Doek - Sig. en verso sig. - 194,5 x 129,5 cm € 55.000 - 70.000
463 PANAMARENKO [°1940] Magnetische tuigen (1979) Object - Sig. Nov 1979 met titel en tekst in potlood - 31 x 51 x 51 cm € 20.000 - 26.000
J. Ongenae, R. Pacquée, W. Paerels, Panamarenko,
443 BERND & HILLA BECHER [1931 - 2007] & [1934 - 2015] Typology Watertowers (1972-1983) 4 gelatine silver prints - Verso sig. door Bernd en Hilla Becher in potlood (elk) - 40,5 x 30,8 cm (elk) € 33.000 - 44.000 (4)
Pavlos (Dionyssopoulos), L. Peire, C. Permeke, G. Perry, P. Picasso, P. Picasso (naar - d’après), E. Pignon, L. Piron, M. Pistoletto, A. Pointelin, A. Poncet, G. Portielje, R. Portocarrero, V. Prax, M. Pugliese, H. Puvrez, J. Puy, S. Qi, R. Raveel, O. Redon, Reinhoud (D’Haese), L. Robbe, F. Rops,
« Dans ce bruit consternant et tout envahissant de sonnailles en quoi se résout de plus en plus l’art d’ aujourd’hui où tout est si bien arrangé pour que ce soient toujours les mêmes bêtes qui “mènent”, attestant que la domestication est parfaitement accomplie - enfin des coups de gong ! Le maillet heurte tour à tour le gong mâle ou yang et le gong femelle ou yin, selon le rythme infaillible qui annonce la véritable création; c’est Simon Hantaï … une fois de plus, comme peut-être tous les dix ans, un GRAND DEPART » André Breton in de catalogus van de tentoonstelling Simon Hantaï in galerie “L’étoile Scellée”, 1953
432 NIELE TORONI [°1937] Empreintes mauves (1973) Doek - Verso stempel “Mars 1973” - 100 x 100 cm € 20.000 - 30.000
428 CHRISTIAN DOTREMONT [1922 - 1979] Une fleur d’encre comme de nuit mais presque vive comme le jour (1975) Encre de Chine sur feuille lamellée de bois Sig. 1975 met titel - 68 x 48 cm € 10.000 - 14.000
M. Rotella, J. Rustin, L. Sarteel, W. Sauer, A. Saverys, E. Scanavino, E. Scauflaire, L. Schaefels, K. Scherpereel, F. Schirren, W. Schlobach, J. Schmalzigaug, J. Schoonhoven, A. Servaes, M. Seuphor, M. Sijs, C. Silvain, R. Slabbinck, S. Smira, J. Smits, P. Smolders, R. Somville, L. Spilliaert, D. Spoerri, A. Stevens, L. Survage, J. Ten Kate, S. Teshigahara, L. Thévenet, W. Ting, R. Topor, N. Toroni, A. Tremont, E. Tytgat, L. Ufan, T. Van Bergen, J. Van Biesbroeck, C. Van Breedam, P. Van Caeckenbergh, P. Vandenberg, F. Van den Berghe, G. Vandenbranden, K. van den Broek, E. Van Den Driessche,
In 1955 verlaat Simon Hantaï de surrealistische familie van Breton. Geïnspireerd door o.a. de action painting van Jackson Pollock en de papiers découpés van Matisse komt hij in 1960 tot de methode van de “pliages”, het plooien en kreuken van de drager, het doek. De “Blancs” die hij van 1972 tot 1974 maakt zijn zeer doorgedreven pliages. Hantaï fronst en vouwt het doek en beschildert de ruimte die aan de buitenkant vrij gebleven is. Wanneer hij het doek ontplooit komen witte strepen en stervormen tevoorschijn, het oppervlak is fijn geciseleerd, de kleuren caleidoscopisch gefragmenteerd alsof er vlinders klaarzitten om op te vliegen. Voor Hantaï is de pliage een methode die het toeval toelaat in het creatieve proces. De penseeltrek heeft geen effect meer, er is geen plan. De rol van de kunstenaar zelf wordt schijnbaar teruggedrongen. Maar zoals in de drippings van Pollock en in de collages van Matisse: als er toeval is, is het toch wondergoed geleid door de hand van de kunstenaar.
J. Vanden Eeckhoudt, S. Vandercam, A. Vanderlick, C. Van der Stappen, H. Van de Velde, G. Van de Woestyne, M. Van de Woestyne, K. van Dongen, R. Van Gindertael, J. Van Grieken, P. Van Hoeydonck, J. Van Kessel, L. Van Lint, F. Van Montfort, A. Van Noort, T. Van Rysselberghe, A. Van Sassenbrouck, J. van Stry, T. Van Tho, J. Van Tuerenhout, J. Van Vlasselaer, V. Vasarely, V. Velickovic, B. Venet, G. Verbanck, P. Verbeeck (toegeschreven aan), M. Verburgh, W. Vercammen, J. Verhas, J. Verheyen, J. Vermeersch, P. Vermeersch, C. Viallat, L. Vinche, T. Wallet, E. Welvaert,
437 SIMON HANTAÏ [1922 - 2008] Compositie - Composition (1973) Doek - Monogram ‘73 - 115 x 95 cm € 60.000 - 80.000
339 LUCIO FONTANA [1899 - 1968] Concetto Spaziale (1957) Gouache su carta (nero e verde) - Sig. “fon” - 14,8 x 22,4 cm (dag) € 20.000 - 30.000
441 GÉRARD FROMANGER [°1939] Entre ciel et terre (1974) Olieverf op doek - Verso sig. “Série: Le désir est partout” oct. 1974 met titel - 99 x 98 cm € 15.000 - 20.000
E. Wijnants, P. Wolfers, H.-V. Wolvens, R. Wouters, M. Wyckaert, J. Wytsman, R. Wytsman, J. Yankel, O. Zadkine, Zao Wou-Ki
“A lot of my work has always had a guerrilla tactic, a stealth tactic. I want to make something that lives with the eye as a beautiful piece of art, but on closer inspection, a polemic or an ideology will come out of it. Not so that it destroys the intrinsic pattern and beauty of it. I don’t want to sacrifice the aesthetic for the idea, I want the two to be so close that they live happily together, or maybe not happily, but so that there is a frisson.” Grayson Perry Toen hij – gekleed als zijn alter ego Claire – in 2003 de prestigieuze Turner Prize in ontvangst nam verkondigde Grayson Perry: “It’s about time a transvestite potter won the Turner !” “Pot which makes its owner seem cultured” en “Posh Art”, beide van ca. 1992, zijn prachtig gedecoreerde vazen. De zeer verfijnde versieringstechnieken (glazuren, ingriffen, beplakken met fototransfers, bestempelen, appliques) worden echter niet gebruikt omwille van het decoratieve effect. De subversieve kunstenaar Grayson Perry geeft ze een betekenisvolle lading. Geestig, provocatief of met bijtende ironie geeft hij zijn commentaar op de kunstwereld, hypocrisie, geweld, gender en consumentisme. Ondertussen is de appreciatie voor de vroegere punk alleen maar gegroeid. Zijn keramieken worden gretig verzameld en hij is een beroemdheid in het Britse publieke leven, recent ook benoemd als Trustee van The British Museum. 543 GRAYSON PERRY [°1960] Pot which makes its owner seem cultured (ca. 1992) Vaas - Ceramiek - Beschilderd en geglazuurd - Gemerkt met stempels - 37 x 33,5 cm € 33.000 - 40.000
244 OSSIP ZADKINE [1890 - 1967] Le bouquet (1941) Gouache - Sig. ‘41 - 65,5 x 51 cm € 30.000 - 40.000
523 JEAN-MICHEL FOLON [1934 - 2005] Zonder grenzen - Sans frontières (2003) Sculptuur - Brons - Bruin, rood, zwarte patina - Sig. - 50,5 x 20,5 x 15 cm € 30.000 - 40.000
132 GUSTAVE DE SMET [1877 - 1943] Hoeve met paarden - Ferme avec chevaux (1920) Olieverf op doek op paneel - Sig. - 46 x 55 cm € 30.000 - 40.000
111 FRITS VAN DEN BERGHE [1883 - 1939] De koude tuin - Le jardin givré (1915) Olieverf op doek - Sig. - 74 x 113 cm € 44.000 - 55.000
173 FLORIS JESPERS [1889 - 1965] Naakt jong meisje - Jeune fille nue (1924) Houtskool en zwart krijt op papier Sig. en verso sig. met titel - 72 x 56 cm € 55.000 - 70.000
129 ERNEST WIJNANTS [1878 - 1964] Eén van de Drie Gratiën (1917) Sculptuur - Brons - Bruine patina Marmeren draaisokkel - Sig. 132 x 47 x 37 cm € 40.000 - 50.000
546 WALASSE TING [1929 - 2010] Model in the artist’s studio Acryl op rijstpapier - Signatuurstempel - 94 x 176 cm € 35.000 - 45.000
573 WIM DELVOYE [°1965] Pablo Mixed media (tattooed pig skin) 121 x 93 cm € 65.000 - 80.000
134 LÉON SPILLIAERT [1881 - 1946] Zonnebloemen - Tournesols (1917) Pastel, aquarel, potlood en kleurkrijt - Sig. 1917 - 50 x 65 cm € 40.000 - 50.000
103 ERNEST WELVAERT [1880 - 1946] Zondagnamiddag - Dimanche après-midi (1913) Doek - Sig. 1913 - 95,5 x 131 cm € 40.000 - 50.000
587 KOEN VAN DEN BROEK [°1973] Market street (2011) Doek - Verso sig. 2011 met titel - 240 x 160 cm € 26.000 - 36.000
566 MIMMO ROTELLA [1918 - 2006] La dolce vita Romana (DR 187) (1997) Décollage on canvas - Sig. en verso ‘97 met titel DR187 96 x 67 cm € 36.000 - 44.000
498 ROGER RAVEEL [1921 - 2013] Oude en moderne technologie (1987-2002) Doek - Sig. - 195 x 145 cm € 38.000 - 46.000
469 MIGUEL ORTIZ BERROCAL [1933 - 2006] Ximenes de Arenos/Almogavar VIII (Opus 257) (1981-1983) Sculptuur - 11 elementen - Brons - Bruingroene patina Metalen sokkel - Sig. met stempel - 52,5 x 79 x 36 cm € 36.000 - 44.000
239 LÉON SPILLIAERT [1881 - 1946] Strandgezicht met profeet (1938) Aquarel, gouache, O.I. inkt en potlood Sig. 1938 - 49,5 x 64,2 cm € 20.000 - 30.000
166 HUBERT MALFAIT [1898 - 1971] Terug van de akker - Retour des champs (1923-1924) Doek - Sig. - 100 x 120 cm € 85.000 - 100.000
193 HUBERT MALFAIT [1898 - 1971] Merrie en veulen - Jument et poulain (1929) Doek - Sig. - 60 x 70 cm € 22.000 - 30.000
3 JAN I VAN KESSEL [1626 - 1679] De vos en de kraanvogel - De vos en de kraai en de hond met de ham 2 olieverven op koper - Paar - Monogram JVK (elk) - 15,5 x 21,2 cm (elk) € 55.000 - 70.000 (2)
56 GEORGE MINNE [1866 - 1941] De drie heilige vrouwen bij het graf - Les trois saintes femmes (1896) Sculptuur - Gips - Donkerbruine patina - 61 x 47,7 x 21 cm € 40.000 - 60.000
171 FRITS VAN DEN BERGHE [1883 - 1939] Boerin bij de stoof (1925) Verso: Obsessie - Obsession (1919) Houtskooltekening - Dubbelzijdig - Sig. - 72,6 x 57 cm € 50.000 - 70.000
237 JEAN BRUSSELMANS [1884 - 1953] Marine (1938) Aquarel - Sig. 1938 - 69,5 x 80 cm € 30.000 - 40.000
101 ANNA DE WEERT [1867 - 1950] Le mois des roses dans la roseraie de Ter Neuve, Afsnee (1915) Doek - Sig. 1915 en verso sig. Afsnee Juni - Juli oorlogsjaar - 62 x 80 cm € 24.000 - 30.000
265 LÉON DE SMET [1881 - 1966] Stilleven met bloemen en schelpen - Verso: jonge vrouw Doek - Dubbelzijdig beschilderd - Sig. - 71 x 80 cm € 15.000 - 20.000
54 FÉLICIEN ROPS [1833 - 1898] Projet pour affiche pour exposition (1896) Aquarel en pastel - Monogram ‘96 - 76 x 53 € 14.000 - 18.000
46 ODILON REDON [1840 - 1916] Centaure et Centauresse (ca. 1885-1890) Houtskooltekening - Sig. - 36,2 x 33,7 cm € 33.000 - 40.000
57 GEORGES LEMMEN [1865 - 1916] De schoentjes - Les petits souliers (ca. 1897-1898) Olieverf op karton - Monogramstempel - 53,5 x 68 cm € 20.000 - 30.000
86 MODEST HUYS [1874 - 1932] Hoeve in mei te Olsene - Ferme à Olsene au mois de mai (1908) Doek - Sig. 1908 - 44 x 56 cm € 22.000 - 30.000
230 ARTHUR DUPAGNE [1895 - 1961] Torse Lunda Sculptuur - Blauwe hardsteen verzoet Sig. - 61,5 x 34 x 35,5 cm € 26.000 - 33.000
217 CONSTANT PERMEKE [1886 - 1952] Landschap met rode daken te Jabbeke (ca. 1930) Paysage avec toits rouges à Jabbeke Doek - Sig. - 55 x 80 cm € 10.000 - 14.000
220 PAUL DELVAUX [1897 - 1994] Gevecht van geraamten - Combat de squelettes (1934) Aquarel, pentekening, lavis O.I. inkt - Met opschrift “Spy 6-34” - 59 x 74 cm € 40.000 - 50.000
164 FLORIS JESPERS [1889 - 1965] Kempisch landschap - Paysage Campinois (1921) Doek - Sig. 1921 en verso sig. 1921 met titel - 85 x 86 cm € 44.000 - 60.000
VEILINGRESULTATEN RÉSULTATS DE VENTE 05/03/2015
De Vuyst GALERIJ
Michelangelo Pistoletto
De Vuyst CONTEMPORARY Kunst na 1945
Tentoonstelling
Permanente tentoonstelling van internationale moderne en hedendaagse kunst
11 MEI - 25 JUNI 2016 geopend van 10u - 12u en 14u - 18u Kersktraat 50 - 9160 Lokeren
JESUS RAFAEL SOTO - Blanc à gauche (1994) Scuptuur - Volume - Hout en metaal - Beschilderd Verso sig. 1994 met titel - 62 x 62 x 7,5 cm Resultaat (Premium): € 113.000
geopend van 10u - 12u en 14u - 18u Kerkstraat 54 - 9160 Lokeren
ANTO-CARTE - Sneeuw Doek - Sig. - 80,5 x 101 cm Resultaat (Premium): € 100.500 De Vuyst ICONS Designshop “Let’s make something very beautiful.” Gio Ponti
www.de-vuyst.com Bekijk de regelmatige updates van onze website.
Een selectie van creaties bepaald door de artistieke kwaliteit van topontwerpers, iconen uit de designwereld, maar ook nieuw talent
Veilingen: alle informatie over de huidige en volgende veilingen. Catalogus, bieden, previews, resultaten & schattingen Galerij: het aanbod in onze galerijen en informatie over lopende en komende tentoonstellingen
geopend van 10u - 12u en 14u - 18u Kerkstraat 52 - 9160 Lokeren
Icons: een overzicht van onze collectie designartikelen
VEILING IN VOORBEREIDING VENTE EN PRÉPARATION
GEORGE WARREN RICKEY - Column of Three Squares Excentric Gyratory III Sculptuur - Stainless steel - Op metalen sokkel Sig. 1995 - Ex. nr. 2/3 - 156 x 84 cm Resultaat (Premium): € 103.700
OUDE MEESTERS, MODERNE EN HEDENDAAGSE KUNST ART ANCIEN, MODERNE ET CONTEMPORAIN
Zaterdag 22 oktober 2016 Voor belangrijke werken kunnen onze experts ter plaatse komen. U kan voor een schatting op afspraak contact nemen met Pour l’estimation à domicile d’oeuvres importantes, veuillez fixer rendez-vous avec Hervé Lescornez - 09 348 54 40
Uiterste datum voor inbreng: 25 juni 2016 Date limite de dépôt: 25 juin 2016
George Minne
Abonnement catalogus Één catalogus: (incl. port) België: 28 Euro – Europe: 35 Euro – Overseas: 42 Euro
VEILING
VEILING 21 MEI 2016
OUDE MEESTERS, MODERNE EN HEDENDAAGSE KUNST
OUDE MEESTERS MODERNE EN HEDENDAAGSE KUNST Zaterdag 21 mei 2016 om 14u00 en 20u00
LÉON SPILLIAERT - De drenkeling Gouache op papier - Sig. 1926 - 54,5 x 75 cm Resultaat (Premium): € 45.360
DE VUYST
Jaarabonnement: 3 catalogi (incl. port) België: 75 Euro – Europe: 90 Euro – Overseas: 110 Euro
U kan myDeVuyst gebruiken om werken te selecteren waarover u meer
BNP Parisbas Fortis IBAN BE44 2930 1073 6945 / SWIFT BIC GEBABEBB
U kan via myDeVuyst ook schriftelijke biedingen doorsturen en/of een
KBC IBAN BE32 4433 6902 6102 / SWIFT BIC KREDBEBB
inlichtingen wenst of een conditierapport wil aanvragen. aanvraag indienen tot telefonisch bieden.
www.de-vuyst.com
Veilinghuis - Kunstgalerij DE VUYST – Kerkstraat 46 - 9160 Lokeren, België – tel. +32.9.348.54.40 – fax +32.9.348.92.18
[email protected] – www.de-vuyst.com – De galerij is geopend: 10u - 12u en 14u - 18u Gesloten op zondag en maandag