BIKSADY
31. Aukció Festmények, műtárgyak 2015. november 14. szombat 12 óra
BIKSADY
1. FREDERICK BLOEMAERT UTÁN, 19. SZÁZAD
2. GIOVANNI BATTISTA CIPRIANI (1727-1785)
ÁRON PRÓFÉTA / AARON PROPHET tus, fedőfehér, papír / ink, opaque white on paper
HERMAFRODITA / HERMAPHRODITE rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: G.B. Cipriani
30*22 cm
70 000 Ft 240 €
36*22 cm
3. FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD TERMÉKENYÍTÉS / FERTILIZATION rézkarc, papír / etching on paper 10*7 cm
11 000 Ft 40 €
55 000 Ft 190 €
6. MAGYAR METSZŐ, 19. SZÁZAD A MAGYAR KIRÁLYSÁG TÉRKÉPE MAP OF THE HUNGARIAN MONARCHY színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper 52*61 cm
38 000 Ft 130 €
7. GIULIO ROMANO UTÁN, 19. SZÁZAD VÉGE MITOLÓGIAI HARCOS / MYTHOLOGICAL WARRIOR tus, akvarell, fedőfehér, papír / ink, watercolor, opaque white on paper 21,5*41 cm
120 000 Ft 410 €
4. MATTHAM JELZÉSSEL, 17. SZÁZAD
5. MATTHÄUS I MERIAN (15931650)
HOLDISTENNŐ / MOON GODDESS rézmetszet, papír / etching on paper
ERÉNYEK / VIRTUES rézkarc, papír / etching on paper
34*22 cm
29,5*18 cm
55 000 Ft 190 €
36 000 Ft 120 €
8. ITÁLIAI METSZŐ, 18. SZÁZAD
9. MAGYAR METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE
DIANA rézmetszet, papír / etching on paper
MAGYARORSZÁG TÉRKÉPE / MAP OF HUNGARY rézkarc, papír / etching on paper
21*26 cm
18*25 cm
36 000 Ft 120 €
26 000 Ft 90 €
10. RICHARD PARR, 19. SZÁZAD
11. EDWARD HACKER (1813-1905)
12. JAMES BARENGER (1780-C.1831)
CYPRIAN színezett acélmetszet, papír / coloured etching on paper
GOVERNESS színezett acélmetszet, papír / coloured etching on paper
14*20 cm
13,5*20,5 cm
18 000 Ft 60 €
18 000 Ft 60 €
MULEY BERLINI LOVASVÁGTA / BERLIN HORSE-RACE színezett acélmetszet, papír / coloured etching on paper színezett fametszet, papír 13,5*19 cm coloured woodcut on paper jelzett / signed: R. Knötel (nyomtatott/printed) 18 000 Ft 60 € 24*32 cm Kiadó / Publisher: M.A. Pittman, Warwick Square London, June 1. 1828. James Webb (c.1825-1895) 16 000 Ft 50 € festménye után
Kiadó / Publisher: London, 1836, Published for the New Sporting Winner of the Thousand Guinea Stakes and the Oaks, 1858. Magazin by R. Ackermann, 191 Regent Street John Frederick Herring Kiadó / Publisher: London, Rogers&Tuxford, 246 Strand, 1858 (1795-1865) festménye után Herry Hall, Newmarket festménye után apró sérüléssel / small damages
14. FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD SZALONBAN / IN THE SALON színes acélmetszet, papír kartonra ragasztva coloured etching on paper, pasted on cardboard 27*22 cm
4 000 Ft 10 €
15. EDWARD CUCUEL (1875-1954) A BERLINI OPERAHÁZ ELADÁSA ELŐTT BERLIN OPERA HOUSE BEFORE A PERFORMANCE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Cucuel (nyomtatott/printed) 34*24,5 cm
16 000 Ft 50 €
16. KIRCHER JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE KATONAI PARÁDÉ TRIESZTBEN SOLDIERS PARADE IN TRIESTE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Kircher (nyomtatott/printed) 34*25 cm
16 000 Ft 50 €
Kiadó / Published: Buch für Alle Magazin, 1886, Heft 8., 200. oldal
13. RICHARD KNÖTEL (1857-1914)
17. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD VÉGE A SZABADSÁG SZOBOR FÁKLYÁJA / THE TORCH OF THE STATUE OF LIBERTY színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper
18. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE LÁMPATERV / LAMP DESIGN színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper
20*13 cm
21*7 cm
16 000 Ft 50 €
14 000 Ft 50 €
BIKSADY
19. NÉMET METSZŐ, 18. SZÁZAD
20. NÉMET MŰVÉSZ, 18. SZÁZAD
21. EDWARD CUCUEL (1875-1954)
22. M. WEBER JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE
TŰZIJÁTÉK / FIREWORKS rézmetszet, papír / etching on paper
TŰZIJÁTÉK A NÜRNBERGI VÁRBAN FIREWORKS IN THE CASTLE OF NÜRNBERG rézmetszett, papír / etching on paper
ESTE A BERLINI FRIEDRICHSTRASSÉN THE BERLIN FRIEDRICHSTRASSE AT NIGHT fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Cucuel (nyomtatott/printed)
KARÁCSONYI VÁSÁR PÁRIZSBAN / CHRISTMAS MARKET IN PARIS fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: M Weber (nyomtatott/printed)
31*35 cm
24 000 Ft 80 €
29*38 cm
24 000 Ft 80 €
23. RUDOLF ALFRED JAUMANN (1859-1923)
24. OSZTRÁK MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD ELEJE
VÍZESÉS / WATERFALL színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: R.A. Jaumann
BÉCSI ÜNNEP / VIENNA CELEBRATION nyomat, papír / print on paper
33,5*25 cm
12 000 Ft 40 €
sérült / damaged
33*25 cm
sérült / damaged
34*53 cm
18 000 Ft 60 €
PATKÁNYHARC / RAT-FIGHT színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 22*32,5 cm
16 000 Ft 50 €
25. MORITZ LEDELI (1856-C.1920)
26. AUGUSTE-FRANCOIS GORGUET (1862-
1927) FORGALOM BÉCSBEN / TRAFFIC IN VIENNA PARIS ILLUSTRÉ CÍMLAP / PARIS ILLUSTRÉ COVER offset, papír / offset on paper jelzett / signed: M Ledeli (nyomtatott/printed) litográfia, papír / lithograph on paper 34*25 cm jelzett / signed: Aug. F. Gorguet (nyomtatott/printed) 10 000 Ft 30 € 39*29 cm
30. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE
29. SCHÖNBERG JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE BÉCSI KARNEVÁL / VIENNESE CARNIVAL színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: EKxA (nyomtatott/printed) 23,5*33 cm
KROLL KERT, BERLIN / KROLL GARDEN, BERLIN színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 25,5*35 cm
20 000 Ft 70 €
25*31 cm
15 000 Ft 50 €
33. OSZTRÁK MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE
BERLINI NYÁRI SZÍNHÁZ BERLIN SUMMER THEATRE színezett fametszet, papír coloured woodcut on paper
22 000 Ft 70 €
31. WILLIAM PAPE (1859-1920) ARANYVASÁRNAP BERLINBEN SUNDAY BEFORE CHRISTMAS IN BERLIN színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: W. Pape (nyomtatott/printed) 27*36 cm
20 000 Ft 70 €
Kiadó / Published: Allgemeine Illustrierte Zeitung
CORNWALL HERCEGE ÉS HERCEGNŐJE QUEBECNÉL PRINCE AND PRINCESS OF CORNWALL IN QUEBEC színezett offset / coloured offset jelzett / signed: W.T. Maud (nyomtatott/printed)
27. GOTTLOB THEUERKAUF (18331911)
34*24 cm
15 000 Ft 50 €
22 000 Ft 70 €
32. WILLIAM T. MAUD (1865-1903)
16 000 Ft 50 €
Marcel Lebrun festménye után / After a painting by Marcel Lebrun
18 000 Ft 60 €
28. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE
15,5*25 cm
34. WILHELM GAUSE (1853-1916)
35. VON STRUMFER&CO, 20. SZÁZAD ELSŐ FELE
BÉCSI MULATÓ / RAZZLE IN VIENNA színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper
A BÉCSI GRABEN / THE VIENNESE GRABEN fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: W. Gause (nyomtatott/printed)
HAMBURGI UTCAKÉP / STREET VIEW OF HAMBURG offset, papír / offset on paper
24*32 cm
25*36 cm
22 000 Ft 70 €
16 000 Ft 50 €
10 000 Ft 30 €
15*23 cm
Kiadó / Published: Illustrierte Zeitung Leipzig, No 2024, 1882. április 15. 300. oldal
BIKSADY
36. HANS KATZLER (1881-1952)
37. THURE THULSTRUP (1848-1930)
38. WILHELM GAUSE (1853-1916)
39. LOUIS RÉMY SABATTIER (1863-1935)
A NÉMET CSÁSZÁRNÉ LÁTOGATÁSA BÉCSBEN QUEEN OF GERMANY VISITING VIENNA fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: H Katzler (nyomtatott/printed)
TÉLI SPORT / WINTER SPORT fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Thulstrup (nyomtatott/printed)
A BÉCSI RINGTRASSE ESTI FÉNYEI RINGTRASSE IN VIENNA AND ITS EVENING LIGHTS offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Gause (nyomtatott/printed)
UTCAKÉP PÁRIZS KÖRNYÉKÉN / STREET VIEW NEAR PARIS fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: LR Sabattier
25,*33 cm
16 000 Ft 50 €
24,5*36 cm
20 000 Ft 70 €
34*53 cm
12 000 Ft 40 €
34*53 cm
16 000 Ft 50 €
40. NÉMET MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE
41. ANGOL METSZŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE
42. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE
43. ANGE LOUIS JANET-LANGE (1815-1872)
JÉGKORCSOLYAPÁLYA / SKATING-RINK színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper
FÉNYKÍSÉRLET / LIGHT EXPERIMENT színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper
RAJTAKAPÁS / GETTING CAUGHT színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper
11,5*13,5 cm
17*24 cm
10,5*12 cm
SZÍNÉSZEK / ACTORS színes fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: Janet Lange (nyomtatott/printed)
18 000 Ft 60 €
14 000 Ft 50 €
16 000 Ft 50 €
16*25 cm
44. VÁGÓ PÁL (1853-1928)
45. AUBERT&C, 19. SZÁZAD
A STEFÁNIA ÚT A VÁROSLIGETBEN STREET IN THE CITY PARK offset, papír / offset on paper jelzett / signed: Vágó; Metszette: Báint B 90 VII 20
PLACE DE LA BOURSE litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Imp. D’ Aubert&Cie
46. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE
47. FRANCIA MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL
ÜNNEP MÜNCHENBEN / CELEBRATION IN MÜNICH fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Rob Ass. (nyomtatott/printed)
A NEW YORKI SZABADSÁG-SZOBOR THE NEW YORK STATUE OF LIBERTY fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: TM
14*19 cm
10 000 Ft 30 €
48. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE A BÉCSI VILÁGKIÁLLÍTÁS SZÖKŐKÚTJA THE GREAT FOUNTAIN OF THE VIENNA WORLD EXPO fametszet, papír / woodcut on paper 37*52 cm
17 000 Ft 60 €
L.v. Elliot rajza után, Kiadó: Illustrierte Zeitung Dresda, 1878. szeptember 27. After the drawing of L.v. Elliot, Published: Illustrierte Zeitung Dresda, September 27th 1878
17,5*24 cm
18 000 Ft 60 €
24*36 cm
18 000 Ft 60 €
Robert Assmus rajza után (1837-1904) After the drawing of Robert Assmus (1837-1904)
49. W. THOMAS JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE 50. FORTUNÉ LOUIS MÉAULLE (1844-?)
ŐFELSÉGE LÁTOGATÁSA PÁRIZSBAN HER MAJESTY VISITS PARIS színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: W. Thomas (nyomtatott/printed) 36,5*52 cm
26 000 Ft 90 €
Kiadó: The Illustrated London News, 1855. szeptember 8. Published: The Illustrated London News, September 8th 1855
TŰZIJÁTÉK A VELENCEI SZENT MÁRK TÉREN FIREWORKS IN VENICE’S ST. MARK’S SQUARE színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: T. Méaulle 24*32,5 cm
22 000 Ft 70 €
Kiadó / Published: Le Monde Illustré 1875.IV.24
18 000 Ft 60 €
17,5*23 cm
16 000 Ft 50 €
51. BARBERIS JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TŰZIJÁTÉK A CANALE GRANDEN FIREWORKS ON THE CANALE GRANDE színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: Barbis (nyomtatott/printed) 18*21 cm
18 000 Ft 60 €
BIKSADY
52. NÉMET METSZŐ, 19. SZÁZAD VÉGE TORPEDÓ / TORPEDO színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 24*32 cm
16 000 Ft 50 €
53. LENGYEL MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE
54. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE
25*31 cm
16 000 Ft 50 €
55. FORTUNÉ LOUIS MÉAULLE (1844-?)
MÁJUSI FESZTIVÁL PRÁGÁBAN / PRAGUE FESTIVAL IN MAY színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper ÜNNEP VARSÓBAN / CELEBRATION ON WARSAW színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: Jass r. (nyomtatott/printed) 18*24 cm jelzett / signed: M.R.P.B.
16 000 Ft 50 €
AZ ÚJ VILÁGÍTÓTORONY MARSEILLE-NÉL THE NEW LIGHTHOUSE BY MARSEILLE fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: F. Méaulle sc; L Karner 24,5*33,5 cm
20 000 Ft 70 €
L Karner festménye után / After a painting by L Karner
56. SCHÖN JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TORPEDÓK / TORPEDOES színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 18*25 cm
16 000 Ft 50 €
57. NÉMET MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TENGERÉSZEK / SAILORS színezett fametszet, papír coloured woodut on paper jelzett / signed: FM (nyomtatott/printed)
58. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE
59. CSEH MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE
HALÁSZOK A VIHARBAN / FISHERMEN IN THE STORM színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper
MÁJUSI ÜNNEPSÉG, 1868 / CELEBRATION IN MAY, 1868 színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper
14*19 cm
20*24 cm
16 000 Ft 50 €
16 000 Ft 50 €
26*24 cm
18 000 Ft 60 €
60. BERTRAND JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE
61. OLASZ FESTŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE
62. FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD
63. FRANCIA METSZŐ, 19. SZÁZAD
VELENCEI FESZTIVÁL / VENICE FESTIVAL színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper
TORONTO színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper jelzett / signed: RK (nyomtatott/printed)
GONDOLÁSOK / GONDOLIERS színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper
19*25 cm
22 000 Ft 70 €
SÉTA BOGOTÁBAN / A WALK IN BOGOTÁ színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper 25*36 cm jelzett / signed: Bertrand (nyomtatott/printed) 22 000 Ft 70 € 12*13 cm Kiadó / Published: The Illustrated London News, 1866
20 000 Ft 70 €
64. ANGOL METSZŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE SAINT PAUL KATEDRÁLIS ÜNNEPI FÉNYEI ST. PAUL’S CATHEDRAL IN FESTIVE LIGHTS színezett fametszet, papír coloured woodcut on paper 13,5*11 cm
14 000 Ft 50 €
65. ANGOL METSZŐ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE MŰKINCS KIÁLLÍTÁS FOLKESTONEBAN ART TREASURE EXHIBITION IN FOLKSTONE színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 15*24 cm
14 000 Ft 50 €
14 000 Ft 50 €
66. J.J. KIRCHNER JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE A BÉCSI ELEKTROMOS KIÁLLÍTÁS VIENNA ELECTRONIC EXHIBITION színezett fametszet, papír / coloured woodcut on paper 20*27,5 cm
18 000 Ft 60 €
24*33,5 cm
Kiadó / Published: Le Monde Illustré
67. NÉMET MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL SAKKJÁTÉK / CHESS GAME offset, papír / offset on paper 15,5*23 cm
14 000 Ft 50 €
Illusztráció Wilhelm Jensen meséjéhez Illustration to a tale by Wilhelm Jensen
BIKSADY
69. HANS BELLMER (1902-1975) TANULMÁNYOK A SZEXUALITÁSRÓL, II. STUDIES ON SEXUALITY, II. rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80
68. TYRA KLEEN (1874-1951) ÁRNYAK, 1902 / SHADOWS, 1902 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Tyra Kleen 1902
24*38 cm
44 000 Ft 150 €
26*40 cm
Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Main, Berlin, Wien, 1974.
36 000 Ft 120 €
Ajánlás: Bertha Cockeram festőnőnek, St Ives 1913 Dedication: to Bertha Cockeram, St Ives 1913
70. NÉMET MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL
71. JOHN YUNGE BEATMAN, 20. SZÁZAD
”SZENTJÁNOSBOGÁR” / „FIREFLY” rézkarc, papír / etching on paper
72. HANS THOMA (1839-1924)
CSÁBÍTÁS / SEDUCTION tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Yunge
23,5*20,5 cm
55 000 Ft 190 €
SZERELEM FORRÁSA / SOURCE OF LOVE színezett litográfia, papír coloured lithograph on paper jelzett / signed: Hans Thoma
43,5*34,5 cm
320 000 Ft 1 080 €
31*25 cm
55 000 Ft 190 €
73. FERNAND KHNOPFF (1858-1921)
74. AUBREY BEARDSLEY (1872-1898)
75. NÉMET MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD 76. MARION W. JELZÉSSEL, 1900 KÖRÜL
77. WILHELM WOHLGEMUTH (1870-1942)
A MASZK / THE MASK rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: F. Khnoff; Le masque
RÉMÁLOM / NIGHTMARE litográfia, papír / lithograph on paper
CSÁBÍTÁS / SEDUCTION színezett litográfia, papír coloured lithograph on paper
HÁROM ÁLOMTÁNCOS / THREE DREAMDANCERS tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Marion W
18*10 cm
55 000 Ft 190 €
15*10 cm
30*21,5 cm
LÁNY KORSÓKKAL / GIRL WITH PITCHERS gouache, papír, kartonra ragasztva gouache on paper, pasted on cardboard jelzett / signed: W. Wohlgemuth
36 000 Ft 120 €
32 000 Ft 110 €
14 000 Ft 50 €
24*18,5 cm
Illusztráció Samuel Coleridge Taylor szerzeményéhez Illustratin to a work of Samuel Coleridge Taylor
16,5*12 cm
48 000 Ft 160 €
78. HANS BELLMER (1902-1975)
79. HANS BELLMER (1902-1975)
80. TYRA KLEEN (1874-1951)
81. VÉRTES MARCELL (1895-1961)
82. SZŐNYI ISTVÁN (1894-1960)
TANULMÁNYOK A SZEXUALITÁSRÓL, I. STUDIES ON SEXUALITY I. rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80
TANULMÁNYOK A SZEXUALITÁSRÓL VI. STUDIES ON SEXUALITY VI. rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Bellmer számozott / numbered: 15/80
FÉNY ÉS ÁRNYÉK, 1907 LIGHT AND SHADOW, 1907 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Tyra Kleen 1907
TÁNC / DANCE színes litográfia, papír coloured lithograph on paper jelzett / signed: Vertés számozott / numbered: 56/300
ANYA GYERMEKÉVEL MOTHER WITH HER CHILD rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Szőnyi István
34*26 cm
34*25
56*38 cm
44 000 Ft 150 €
44 000 Ft 150 €
28 000 Ft 90 €
Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH Frankfurt am Kiadó / Publisher: Verlag Ullstein GmbH FrankMain, Berlin, Wien, 1974. furt am Main, Berlin, Wien, 1974.
38*24,5 cm
26 000 Ft 90 €
75 000 Ft 250 €
lap a Dancing című mappából page from the Dancing folder
33*24 cm
BIKSADY
83. FRANCIA MŰVÉSZ, 1930 KÖRÜL
84. ERIC GILL (1882-1940)
85. ZIG (?-1936)
PLAKÁTTERV / POSTER ceruza, gouache, papír pencil, gouache on paper
ÁLLÓ AKT / STANDING NUDE ceruza, tus, gouache, papír pencil, ink, gouache on paper jelzett / signed: Bognor July 1911
SZERELMESEK CSÓKJA / LOVERS’ KISS ceruza, gouache, filc papír / pencil, gouache, felt pen on paper
38,5*30 cm
220 000 Ft 750 €
17*13,5 cm
140 000 Ft 470 €
21*19 cm
120 000 Ft 410 €
89. FRANCIA MŰVÉSZ, 1930 KÖRÜL
88. ERTÉ (1892-1990)
PLAKÁTTERV / POSTER gouache, papír / gouache on paper
SZÍNPADTERV / STAGE DESIGN gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Erté
sérült / damaged
320 000 Ft 1 080 €
220 000 Ft 750 €
87. FRANCIA MŰVÉSZ, 1930 KÖRÜL
ARISTIDE BRUANT DANS SON CABARET litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: HTL (nyomtatott/printed)
PLAKÁTTERV / POSTER gouache, papír, kollázs gouache on paper, collage 39*28 cm
25*18 cm
apró sérüléssel / with small damage
80 000 Ft 270 €
220 000 Ft 750 €
90. NÉMET FESTŐ, 20. SZÁZAD ADOLF PREIL KALAP REKLÁM ADOLF PREIL HAT ATVERTISEMENT gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: HDÖ
36,5*56 cm
20*25 cm
86. HENRI DE TOULOUSE-LAUTREC (1864-1901)
18*20 cm
91. D. RÓNA EMMY (1904-1988) AJÁNDÉK / PRESENT ceruza, tus, akvarell, kollázs, papír pencil, ink, watercolor, collage on paper jelzett / signed: D. Róna Emy 17,5*24 cm
120 000 Ft 410 €
sérült / damaged
55 000 Ft 190 €
92. A. VALLÉE JELZÉSSEL
93. LUDWIG VON HOFMANN (1861-1945)
HÖLGY ART DECO KALAPBAN, 1928 / LADY WITH ART DECO HAT, 1928 tus, akvarell, papír / ink, watercolor on paper jelzett / signed: A. Vallée 28
TAVASZ / SPRING litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Ludwig von Hofmann
30*23 cm
37*26 cm
22 000 Ft 70 €
36 000 Ft 120 €
96. WILHELM WOHLGEMUTH (1870 - 1942) TÁNC / DANCE gouache, papír kartonra kasírozva gouacheon paper, pasted on cardboard jelzett / signed: W Wohlgemuth 21*13 cm
65 000 Ft 220 €
97. VINKLER LÁSZLÓ (1912-1980)
94. OSZTRÁK MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL MERENGŐ / CONTEMPLATION ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper 15*8 cm
22 000 Ft 70 €
FLÓRA, 1896 / FLORA, 1896 tus, akvarell, aranyfesték, papír ink, watercolor, gold paint on paper jelzett / signed: André des Gachons, 1896 20*17 cm
26 000 Ft 90 €
98. WILHELM WOHLGEMUTH (1870 - 1942)
99. MEDGYES LÁSZLÓ (1892-?)
DÁVID / DAVID tus, papír / ink on paper
AKTOK, 1921 / NUDES, 1921 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyes 921
29*20,5 cm
27,5*22 cm
33*23 cm
20 000 Ft 70 €
60 000 Ft 200 €
80 000 Ft 270 €
GYILKOS, 1962 / MURDERER, 1962 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Vinkler László, 1962. V. 29
95. ANDRÉ DES GACHONS (1871-?)
100. WILHELM WOHLGEMUTH (1870 - 1942) TALÁLKOZÁS / ENCOUNTER gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: W Wohlgemuth 28*19 cm
90 000 Ft 310 €
BIKSADY
101. OTTO BAUMBERGER (1889-1961)
102. HADZSY OLGA (1880- ?)
103. PRIHODA ISTVÁN (1891-1956)
104. A. LEINGRUB JELZÉSSEL
JÉZUS SZÜLETÉSE / BIRTH OF JESUS litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Baumberger számozott / numbered: 51/125
SZENT MARGIT A NYULAK-SZIGETÉN, 1939 ST. MARGARET ON THE RABBIT ISLAND, 1939 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Z. Hadzsy O. 1939
MADONNA színes rézkarc, karton / coloured etching on cardboard
BEVONULÁS JERUZSÁLEMBE, 1850 ENTERING JERUSALEM, 1850 ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: A. Leingrub 1850
70*65 cm
Raffaello festménye után, szélein sérült After Raffaello’s painting, damaged on the edges
63*48,5 cm
18 000 Ft 60 €
106. SZŐNYI ISTVÁN (1894-1960)
PÁSZTOROK IMÁDÁSA / WORSHIPPING THE SHEPHERDS színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Pituk József, Pásztorok imádása
BAJTÁRSAK / COMRADES rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Szőnyi István
27,5*37,5 cm
24*31 cm
20 000 Ft 70 €
28 000 Ft 90 €
KÁLVÁRIA / CALVARY rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Jahyer (nyomtatott/printed) 56*35,5 cm
22 000 Ft 70 €
Gustave Doré (1832-1883) festménye után after the painting by Gustave Doré (1832-1883)
48 000 Ft 160 €
140 000 Ft 470 €
105. PITUK JÓZSEF (1906-1991)
109. OCTAVE EDOUARD JEAN JAHYER (1826-?)
65*46 cm
50,5*63 cm
sérült / damaged
24 000 Ft 80 €
107. ZALAI TÓTH JÁNOS (1899-1978)
108. DÉSI-HUBER ISTVÁN (1895-1944)
BALATONI HALÁSZAT, 1966 / FISHING AT BALATON, 1966 rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Zalai Tóth János 1966
GÉMESKÚT / DRAW-WELL rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Dési Huber (nyomtatott/printed) számozott / numbered: 19/20
24*36 cm
16 000 Ft 50 €
15*23 cm
30 000 Ft 100 €
110. MOLNÁR C. PÁL (1894-1984)
111. GÁBOR JENŐ (1893-1968)
112. DELI ANTAL (1886-1960)
SÁRKÁNYÖLŐ SZENT GYÖRGY ST. GEORGE THE DRAGONSLAYER fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: MCP
MINARET fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Gábor Jenő
TEMPLOM TÉR / TEMPLE SQUARE lavírozott tus, papír / wash-ink on paper jelzett / signed: Deli Antal
35*27 cm
25*20,5 cm
35*26 cm
75 000 Ft 250 €
DOMBOS TÁJ / HILLY LANDSCAPE rézkarc, papír / etching on paper 9*10 cm
sérült / damaged
36 000 Ft 120 €
113. DÉSI-HUBER ISTVÁN (18951944)
20 000 Ft 70 €
30 000 Ft 100 €
114. VADÁSZ ENDRE (1901-1944)
115. VADÁSZ ENDRE (1901-1944)
116. BOGNÁR ZOLTÁN (1924-1992)
117. VADÁSZ ENDRE (1901-1944)
VETÉS / CROPPING rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Vadász Endre
VÍZHORDÓ / WATER-CARRIER rézkarc, papír / etching on paper
HALAK / FISHES linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: Bognár
ASZTALNÁL / BY THE TABLE rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Vadász Endre
29,5*40,5 cm
24 000 Ft 80 €
25*37 cm
29,5*40,5 cm
16 000 Ft 50 €
22 000 Ft 70 €
22 000 Ft 70 €
29,5*40,5 cm
BIKSADY
118.
118. KONTULY BÉLA (1904-1983)
119. KONTULY BÉLA (1904-1983)
SIRATÁS / MOURNING szén, gouache, papír / coal, gouache on paper jelzett / signed: Nemessányi Kontuly Béla
FRESKÓTERV / FRESCO DESIGN szén, pasztell, papír / coal, pastel on paper jelzett / signed: Nemessányi Kontuly Béla
40*125 cm
45*130 cm
sérült / damaged
sérült / damaged
150 000 Ft 510 €
150 000 Ft 510 €
119.
121. JASCHIK ÁLMOS (1885-1950)
120. KONTULY BÉLA (1904-1983)
BAGOLYTANYA, 1937 / OWLS’ DEN, 1937 gouache, tus, ceruza, rizspapír, karton gouache, ink, pencil on rice paper, cardboard jelzett / signed: Jaschik 1937
EVEZŐK / OARAGE tus, toll, papír / ink on paper jelzett / signed: Nemessányi-Kontuly Béla 9,5*13 cm
17*24 cm
50 000 Ft 170 €
95 000 Ft 320 €
122. BORSOS MIKLÓS (1906-1990) HOLDFÉNY A BALATON FELETT, 1962 MOONLIGHT OVER BALATON, 1962 lavírozott tus, papír / wash-ink on paper jelzett / signed: BM 1962 V 46*61 cm
sérült / damaged
150 000 Ft 510 €
123. KRÓN JENŐ (1882-1974) ALAKOK, 1922 / FIGURES, 1922 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Kron Jenő 1922 59*51,5 cm
60 000 Ft 200 €
124. STEFÁN HENRIK (1896-1971) PÉCS LÁTKÉPE / PÉCS SCENERY fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: Stephan H 23*29 cm
24 000 Ft 80 €
BIKSADY
125. MEDGYESSY FERENC (1881-1958) OLVASÓ FÉRFI / READING MAN tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyessy
126. SZEGEDI MOLNÁR GÉZA (1906-1970) FIÚ PORTRÉJA, 1949 / PORTRAIT OF A BOY, 1949 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Szegedi Molnár G 1949 49*36 cm
127. SZEGEDI MOLNÁR GÉZA (19061970) ÖNARCKÉP, 1952 / SELF-PORTRAIT, 1952 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Szegedi Molnár 1952
29*19 cm
sérült / damaged
53*36 cm
95 000 Ft 320 €
55 000 Ft 190 €
65 000 Ft 220 €
128. SÁRKÁNY LÓRÁND (1904-1973)
129. ERDÉLYI JÓZSEF (1896-1978)
ALVÓ FÉRFI / SLEEPING MAN szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Sárkány Lóránd
FÉRFI PORTRÉ 1932 / PORTRAIT OF A MAN, 1932 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Erdélyi József
33*28 cm
18,5*12,5 cm
28 000 Ft 90 €
20 000 Ft 70 €
130. MEDGYES LÁSZLÓ (1892-?)
131. GYULAI LÍVIUSZ (1937-)
132. KÖNIG DEZSŐ (1901-?)
133. D. RÓNA EMMY (1904-1988) 134. MEDGYESSY FERENC (1881-1958)
SAPKÁS HÖLGY PORTRÉJA PORTRAIT OF A WOMAN WITH HAT tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyes
KERTÉSZLÁNY / GARDENING GIRL tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Gyulai
NŐI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN szén, papír / coal on paper jelzett / signed: König D
19*17 cm
36*22 cm
50 000 Ft 170 €
60 000 Ft 200 €
NŐI PORTRÉ, 1962 PORTRAIT OF A WOMAN, 1962 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Róna Emy 1962
42*31 cm
80 000 Ft 270 €
28*20 cm
20 000 Ft 70 €
NŐI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyessy F 34*21 cm
100 000 Ft 340 €
Dedikáció: Vajkai Aurélnak emlékül Medgyessy Bp. 937 IX/2 Dedication: To Vajkai Aurel Medgyessy Bp. 937
135. CZÓBEL BÉLA (1883 - 1976)
136. CZÓBEL BÉLA (1883 - 1976)
137. FRANZ STASSEN (1869-1949)
138. MEDGYESSY FERENC (1881-1958)
PIHENŐ MODELL / RESTING MODEL szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Czóbel
MACSKA TANULMÁNYOK / CAT STUDIES ceruza, papír / pencil on paper
ALVÓ NŐ, 1935 / SLEEPING WOMAN, 1935 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Medgyessy 935
30*39 cm
70 000 Ft 240 €
MERLIN ÉS PLACIDUS / MERLIN AND PLACIDUS ceruza, tus, papír, kartonra ragasztva pencil, ink on paper, pasted on cardboard jelzett / signed: F. Stassen 12,5*19,5 m
80 000 Ft 270 €
95 000 Ft 320 €
24*34 cm
kétoldalas / double sided
22 000 Ft 70 €
24*34 cm
139. BORSOS MIKLÓS (1906-1990)
140. MIKUS GYULA (1905-1996)
141. SÁRKÁNY LÓRÁND (1904-1973)
142. LÁSZLÓ GYULA (1910-1998)
BALATONI HALÁSZOK, 1960 / FISHING BY BALATON, 1960 rézmetszet, papír / etching on paper jelzett / signed: Borsos Miklós 1960
HALÁSZOK, 1959 / FISHERMEN, 1959 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: MGy1959
BALATONI SZÁNTÓFÖLD, 1954 / FIELD BY BALATON, 1954 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Sárkány Lóránd 954
BALATONPART, 1954 / ON THE SHORE OF BALATON, 1954 tus, papír / ink on paper jelzett / signed: László Gy 1954
31*41 cm
30*41 cm
30*42 cm
17*23 cm
48 000 Ft 160 €
40 000 Ft 140 €
28 000 Ft 90 €
16 000 Ft 50 €
BIKSADY
143. GLATZ OSZKÁR (BUDAPEST, 1872 - 1958)
144. JÁRITZ JÓZSA (BUDAPEST, 1893 - 1986)
145. CZÓBEL BÉLA (1883 - 1976)
146. KONDOR LÁSZLÓ (1901-1963)
BUBORÉKFÚJÓ / BLOWING BUBBLES színes rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Glatz Oszkár
NŐI AKT / FEMALE NUDE szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Járitz
MODELL / MODEL szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Czóbel
KARIKATÚRA, 1938 / CARICATURE, 1938 pasztell, szén, papír / pastel, coal on paper jelzett / signed: Kondor 1.XI.38
36*27 cm
46*28 cm
60*41 cm
43*29 cm
75 000 Ft 250 €
120 000 Ft 410 €
12 000 Ft 40 €
szélein sérült / damaged on the edges
12 000 Ft 40 €
147. BERKI VIOLA (1932-2001)
148. ZEMPLÉNYI MAGDA (1899 - 1965)
149. FARKAS BÉLA (1895-1941)
BADACSONY SZÜRETKOR / BADACSONY AT HARVEST akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Berki Viola
NŐI FEJ / FEMALE HEAD akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Zemplényi Magda Marosán
SEBESÜLT KATONA, 1937 / WOUNDED SOLDIER, 1937 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Farkas 1937
20*17 cm
31,5*29 cm
38*28 cm
36 000 Ft 120 €
130 000 Ft 440 €
90 000 Ft 310 €
Dedikáció: Dr. Vajkai Aurélnak szeretettel Dedication: To Dr. Vajkai Aurel with love
150. BOGNÁR ZOLTÁN (1924-1992)
151. FORBÁT ALFRÉD (1897-1972)
BALATONALMÁDI akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Bognár
KILÁTÁS A PÉCSI SZÉKESEGYHÁZRA, 1917 VIEW OF THE CATHEDRAL OF PÉCS, 1917 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: forbát 917
33*40 cm
44 000 Ft 150 €
14*20 cm
22 000 Ft 70 €
152. FORBÁT ALFRÉD (1897-1972) ARILD, 1952 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: forbat Arild 52 27*35 cm
65 000 Ft 220 €
153. BENCZE LÁSZLÓ (1907 - 1992) TÉLI TÁJ, 1970 / WINTER LANDSCAPE, 1970 tempera, papír / tempera on paper jelzett / signed: Bencze L 970 24*50 cm
46 000 Ft 160 €
154. SZENES TIBOR HERENDI PORCELÁN MINTARAJZ- PARADICSOMMADARAK, 4 DB, 1956 / HEREND PORCELAIN DESIGN- BIRDS OF PARADISE, 4 PIECES, 1956 ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Szenes Tibor Herend 1956 V 30,5*43 cm
46 000 Ft 160 € 11
BIKSADY
155. MAGYAR FESTŐ, 19. SZÁZAD BALATONFÜRED LÁTKÉPE / VIEW OF BALATONFÜRED olaj, vászon / oil on canvas 24*39 cm
156. SIENZEL JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD VÉGE
80 000 Ft 270 €
ALPESI TÁJ / ALPINE LANDSCAPE olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Sienzel 60*81 cm
55 000 Ft 190 €
157. ROMÁN FESTŐ, 20. SZÁZAD
158. JOSEPH J. JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD ELEJE
VONATON / ON THE TRAIN olaj, karton / oil on cardboard
159. NÉMET FESTŐ, 1800 KÖRÜL
VIRÁGCSENDÉLET / STILL LIFE WITH FLOWERS olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Joseph J
41*68 cm
46 000 Ft 160 €
UTOLSÓ VACSORA / THE LAST SUPPER olaj, vászon / oil on canvas 25*58 cm
66*51 cm
sérült / damaged
380 000 Ft 1 290 €
34 000 Ft 120 €
160. OSZTRÁK MINIATÚRA FESTŐ, 19. SZÁZAD
161. ROBERT HUGO JÄCKEL (1872-1952)
162. OSZTRÁK MINIATÚRA FESTŐ, 19. SZÁZAD
163. NÉMET, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE
NŐI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN gouache, karton / gouache on cardboard
SZŐKE KISLÁNY, 1918 / BLONDE GIRL, 1918 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: R.H. Jäckel 1918
NÖI PORTRÉ / PORTRAIT OF A WOMAN gouache, elefántcsont / gouache on ivory
JÉZUS SZÜLETÉSE / BIRTH OF JESUS olaj, vászon / oil on canvas
7*5 cm
50*40 cm
48 000 Ft 160 €
140 000 Ft 470 €
14,5*11,5 cm
36 000 Ft 120 €
164. JOSEF PLANK (1815-1901) MÁRIA A GYERMEK JÉZUSSAL, 1900 MARY WITH THE CHILD JESUS, 1900 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Jos. Plank 1900 66*50 cm
360 000 Ft 1 220 €
52*42 cm
180 000 Ft 610 €
165. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930)
166. CHARLES ANDRÉ REYNE (1873-1917)
KUTYA, 1922 / DOG, 1922 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Pongrácz K
VADÁSZKUTYA LESBEN HUNTING-DOG ON THE LOOKOUT olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Ch. Reyne
27*21,5 cm
38 000 Ft 130 €
92*73 cm
280 000 Ft 950 €
167. ALFRED PIRKHERT (1887-1971) A HŐS SZERELMES, 1914 / THE HERO’S LOVE, 1914 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Alfred Pirkhert 1914 120*80,5 cm
950 000 Ft 3 220 €
BIKSADY
168. MIHALIK A. JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD VÉGE
169. POLL HUGO (1867-1931)
170. MÉREY LÁSZLÓ, 20. SZÁZAD
HOLLAND FALU / DUTCH VILLAGE olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Mihalik A.
FOLYÓPART NAPFELKELTÉBEN / RIVER IN THE SUNRISE pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Poll H
FJORD / FIORD olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas jelzett / signed: Mérey L
16*31,5 cm
37*51,5 cm
54,5*68,5 cm
38 000 Ft 130 €
140 000 Ft 470 €
80 000 Ft 270 €
restaurált / restored
171. OLASZ FESTŐ, 20. SZÁZAD
172. OLASZ FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE
173. ABONYI ERNŐ (1884-1941)
SORRENTO olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable
VITORLÁSOK / SAILBOATS olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable
HALÁSZOK / FISHERMEN pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Abonyi E
50*77cm
60*80 cm
50*70 cm
240 000 Ft 810 €
75 000 Ft 250 €
40 000 Ft 140 €
174. VADÁSZ ENDRE (1901-1944)
175. EUGENIO BENVENUTI (1881-1959)
176. BLAHOS RUDOLF (1917-1986)
PROMENÁD / PROMENADE tempera, rétegeltlemez / tempera on plywood jelzett / signed: Vadász
A SÓHAJOK HÍDJA / THE BRIDGE OF SIGHS akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: E Benvenuti
SANTA MARGHERITA olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Blahos
34*40 cm
21*37 cm
50*70 cm
240 000 Ft 810 €
110 000 Ft 370 €
95 000 Ft 320 €
177. ÚJVÁRY FERENC (1898-1971)
178. SZŐNYI ISTVÁN (1894-1960)
VISEGRÁDI HALÁSZOK / FISHERMEN IN VISEGRÁD olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Újváry F.
A DUNA ZEBEGÉNYNÉL / DANUBE BY ZEBEGÉNY akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Szőnyi I
60*80 cm
23,5*35 cm
190 000 Ft 640 €
sérült / damaged
220 000 Ft 750 €
179. GYÜRKY BÉLA JELZÉSSEL, 1900 KÖRÜL HÁBORGÓ TENGER / TEMPESTUOUS SEA olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Gyürky Béla 65*100 cm
80 000 Ft 270 €
BIKSADY
181. VANKÓNÉ DUDÁS JULI (1919-1984)
182. NAGY JELZÉSSEL, 19. SZÁZAD VÉGE
KEZDŐDIK A FORDU BOLHA A FONÓBAN / FOLK EVENT olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Vankóné Dudás Juli
KOSSUTH LAJOS IMÁJA A HONVÉDEKÉRT / PRAYER OF LAJOS KOSSUTH FOR THE ENLISTED olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas jelzett / signed: Nagy
75*100 cm
56*60 cm
73*100 cm
80 000 Ft 270 €
120 000 Ft 410 €
110 000 Ft 370 €
180. KÉZDI-KOVÁCS LÁSZLÓ (1864-1942) MOCSARAS TÁJ / MOORLAND olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Kézdi Kovács L
183. FAHR H. JELZÉSSEL, 20. SZÁZAD ELEJE
184. VISKI JÁNOS (1891-1987)
185. VISKI JÁNOS (1891-1987)
186. B. VERES GÉZA (1899-1970)
BETYÁR / RANGEMAN olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: H. Fahr
CSIKÓSOK / RANGEMEN olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Viski J.
ITATÁS / WATERING olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Viski J.
VÁGTÁZÓ CSIKÓS / GALLOPPING WRANGLER olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: B. Veres Géza
36*54,5 cm
60*81 cm
50*66 cm
25*35 cm
100 000 Ft 340 €
90 000 Ft 310 €
90 000 Ft 310 €
18 000 Ft 60 €
187. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930)
188. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (1916-2006)
189. SÁRDY BRUTUS (1892-1970)
190. SZABÓ ANTAL (1875 - ?)
FALUSI MULATSÁG / RURAL SPREE olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Pongrácz K
SZŐLŐSKERT, 1957 / VINEYARD, 1957 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Szentgyörgyi 957
VASÁRNAP DÉLELŐTT / SUNDAY MORNING olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Sárdy Brutus
TANYA GÉMESKÚTTAL, 1923 / FARM WITH DRAW-WELL, 1923 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Szabó Antal 1923
30*40 cm
60*80 cm
25*34,5 cm
56*74 cm
60 000 Ft 200 €
110 000 Ft 370 €
22 000 Ft 70 €
90 000 Ft 310 €
191. TIPARY DEZSŐ (1887-1964)
192. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD
193. SZABÓ VLADIMIR (1905-1991)
194. MUHORAY MIHÁLY (1898-1969)
FALUVÉGÉN / AT THE EDGE OF THE VILLAGE akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Tipary Dezső
HOLLÓKŐ, 1947 akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Hollókő, 1947
HÁZ A DOMBOK KÖZT / HOUSE AMONG THE HILLS akvarell, papír / watercolor on paper
POTTYANDI ARATÓK, 1947 / HARVESTING IN POTTYAND, 1947 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Muhoray Mihály, Pottyand, 1947
33*43 cm
25*32,5 cm
90 000 Ft 310 €
26 000 Ft 90 €
Reprodukálva / Reproduced: Gömör Béla: Tipay Dezső élete és művészete, GMR Reklámügynökség Bt. Budapest, 2010, 67. kép, katalógus szám 152.
13*21 cm
26 000 Ft 90 €
17*23 cm
14 000 Ft 50 €
BIKSADY
195. ÚJVÁRY FERENC (1898-1971) VÍZPARTI TÁJ / LANDSCAPE AT THE RIVERSIDE olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Újváry Ferenc 40*50 cm
95 000 Ft 320 €
198. JUSZKÓ BÉLA (1877-1969)
196. NEOGRÁDY LÁSZLÓ (1896-1962)
197. TIHANYI JÁNOS LAJOS (1892-1957)
TAVASZ A FALUSZÉLÉN / SPRINGTIME IN THE VILLAGE olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Neogrády László
LEGELŐN / ON THE MEADOW olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Tihanyi J. Lajos
60*80 cm
54*67 cm
60*80 cm
46 000 Ft 160 €
44 000 Ft 150 €
110 000 Ft 370 €
ALFÖLDI TÁJ LOVASKOCSIVAL / LANDSCAPE WITH CARRIAGE olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Juszkó
199. KÖRMENDI FRIMM ERVIN (1885-1939)
200. GYELMIS-LUKÁCS JÁNOS (1899-1979)
201. JÁNOSSY JELZÉSSEL
TAVASZ NAGYBÁNYÁN / SPRING IN NAGYBÁNYA olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Körmendi
FALU A VÖLGYBEN / VILLAGE IN THE VALLEY olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Gyelmis L
ZSERNYEI UTCA, 1954 / A STREET IN ZSERNYE, 1954 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Jánossy, 1954
24,5*37 cm
60*80 cm
80*95 cm
65 000 Ft 220 €
90 000 Ft 310 €
120 000 Ft 410 €
203. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930) SZÉNAGYŰJTŐK / HAY-HARVEST olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Pongrácz K 60*80 cm
120 000 Ft 410 €
206. PERLMUTTER IMRE (1870 K.-1935) LOVASFOGAT A GÉMESKÚTNÁL HORSE CARRIAGE BY THE DRAW WELL olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Perlmutter Imre 14*11 cm
17 000 Ft 60 €
202. HARANGLÁBI NEMES JÓZSEF (1889-1976) SZÉNABOGLYÁK, 1919 / HAYSTACKS, 1919 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Nemes 50*56 cm
150 000 Ft 510 €
204. BÁNOVSZKY MIKLÓS (1895-1995)
205. NÉMET FESTŐ, 20. SZÁZAD
SZENTENDRE, 1949 olaj, vászon / oil on canvas Banovszky 1949
DOMBOLDAL / HILLSIDE olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable
60*80 cm
73*100 cm
140 000 Ft 470 €
120 000 Ft 410 €
207. VADÁSZ ENDRE (1901-1944) TANYA, 1934 / FARM, 1934 akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Vadász Endre 934
208. MUHORAY MIHÁLY (1898-1969)
209. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE
GÖCSEJI TÁJKÉP, 1938 / LANDSCAPE OF GÖCSEJ, 1938 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Muhoray Mihály, Göcsej, 938
71*90 cm
40*50 cm
21,5*18,5 cm
60 000 Ft 200 €
16 000 Ft 50 €
FALU / VILLAGE olaj, vászon / oil on canvas
70 000 Ft 240 €
BIKSADY
210. DARVASSY ISTVÁN (1888-1960) TABÁN / CITY VIEW olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Darvassy I 56*45 cm
65 000 Ft 220 €
211. KAZACSAY GERŐNÉ HIRSCH LUJZA (1871-?)
212. KOMÁROMI- KATZ ENDRE (1880-1969)
FORRÁSNÁL / BY THE FOUNTAIN olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Kazacsay L
HAZAFELÉ / HOMEWARD olaj, vászon / oil on canvas
PARASZTLÁNY / FARMER GIRL olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: R. Molnár
50*40,5 cm
69*55 cm
70*38 cm
140 000 Ft 470 €
65 000 Ft 220 €
213. REZES MOLNÁR LAJOS (1896-1989)
214. ZEMPLÉNYI MITROVICH VIKTOR (1894-?) UTCARÉSZLET PÁRIZSBÓL STREET VIEW FROM PARIS olaj, vászon / oil on canvas
restaurált / restored
60*50,5 cm
60 000 Ft 200 €
215. RUFF FERENC
216. GWERK ÖDÖN (1895-1956)
SZERELMES PÁR, 1905 / COUPLE IN LOVE, 1905 olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas jelzett / signed: Ruff F 905
GOMOLYGÓ FELHŐK / WHIRLING CLOUDS olaj, vászon / oil on canvas
120 000 Ft 410 €
45*54 cm
160 000 Ft 540 €
63*90 cm
180 000 Ft 610 €
217. MAGYAR FESTŐ, 1900 KÖRÜL
218. KÉZDI-KOVÁCS LÁSZLÓ (1864-1942)
219. VADÁSZ ENDRE (1901-1944)
220. FRECSKAY ENDRE (1875-1919)
ŐSZI ERDŐ PATAKKAL / AUTUMN FOREST WITH CREEK olaj, vászon kartonra ragasztva / oil, canvas on cardboard
GÓLYÁK / STORKS olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Kézdi-Kovács L
HEGYI TÚRÁZOK / MOUNTAIN HIKERS olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Vadász Endre
NAPLEMENTE, 1902 / SUNSET, 1902 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Frecskay Endre 1902
75*100 cm
40,5*50,5 cm
24*32 cm
110 000 Ft 370 €
200 000 Ft 680 €
80 000 Ft 270 €
63*100 cm
65 000 Ft 220 €
221. IVÁNYI-GRÜNWALD BÉLA MŰHELYE, 1930 KÖRÜL (1867-1940) PÁSZTOR AZ ALKONYATBAN SHEPHERD IN THE TWILIGHT olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Iványi Grünwald Béla 64*80 cm
550 000 Ft 1 860 €
222. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930)
223. SCHUBERT ERNŐ (1903-1960)
224. CLAUDIUS LINOSSIER (1893-1953)
ŐSZI ERDŐ, 1928 / AUTUMN FOREST, 1928 olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Pongrácz K 928
FÁK KÖZÖTT / AMONG THE TREES akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Schubert E
TÁJKÉP, 1943 / LANDSCAPE, 1943 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Cl Linossier 1943
30*40 cm
21*29,5 cm
27*36 cm
50 000 Ft 170 €
220 000 Ft 750 €
95 000 Ft 320 €
BIKSADY
225. SZEGEDI MOLNÁR GÉZA (1906-1970) ÚT RÓMA FELÉ, 1931 / ROAD TO ROME, 1931 olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Szegedi Molnár G. Róma 1931 49,5*59 cm
226. HOLBA TIVADAR (1906 - 1995)
227. POGÁNY GÉZA (1927-2001)
228. UDVARY PÁL (1900-1987)
RÉGI HÁZAK SOPRONBAN / OLD HOUSES IN SOPRON olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Holba
BUDAI PARKRÉSZLET / A PARK IN BUDA olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: PG
VIRÁGZÓ KERTEK / BLOSSOMING GARDENS olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Udvary Pál
45*60 cm
50*60 cm
60*80 cm
150 000 Ft 510 €
90 000 Ft 310 €
95 000 Ft 320 €
90 000 Ft 310 €
229. FRANCIA FESTŐ, 20. SZÁZAD ELSŐ FELE
230. SCHADL JÁNOS (1892-1944)
231. LAKATOS ARTÚR (1880-1968)
232. BÖHM LIPÓT (1916-1995)
KÚRIA UDVARA, 1912 / GARDEN OF A MANSION, 1912 olaj, vázon kartonra kasírozva oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: Schadl 912
A SÁROSPATAKI VÁR, 1957 / SÁROSPATAK CASTLE, 1957 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Lakatos A. 1957
28,5*38,5* cm
70 000 Ft 240 €
BUDAI VÁR KILÁTÁSA A NAPHEGYRŐL VIEW OF THE BUDA CASTLE olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Poldi
PARK A VÁROSBAN / A PARK IN THE CITY olaj, vászon / oil on canvas 45*60 cm
36 000 Ft 120 €
50*70 cm
150 000 Ft 510 €
73,5*10,5 cm
85 000 Ft 290 €
233. UDVARY PÁL (1900-1987)
234. FENYŐ ANDOR ENDRE (1904-1971)
235. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE
236. OSZTRÁK FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE
BADACSONYTOMAJI KIKÖTŐ HARBOUR OF BADACSONYTOMAJ olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Udvary Pál
BALATON-FELVIDÉK / BALATON PROVINCE olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Fenyő
SZÍNES HÁZTETŐK / COLOURFUL ROOFTOPS olaj, vászon / oil on canvas
ALTAUSSEE akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Altaussee
60*80 cm
85 000 Ft 290 €
18,5*27,5 cm
8 000 Ft 30 €
60*80 cm
95 000 Ft 320 €
237. MOLDOVÁN ISTVÁN (1911-2000)
238. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD
FEHÉR TANYA / WHITE FARM olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Moldován
SZENTENDREI BOROSPINCÉK WINE-CELLARS OF SZENTENDRE pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable
50*90 cm
40 000 Ft 140 €
12,5*18,5 cm
5 000 Ft 20 €
239. HILDEGARD SCHOLZ (1894-1991)
240. BENYOVSZKY ISTVÁN (1898-1969)
NÜRNBERGI PIACTÉR NURNBERG MARKETPLACE ceruza, akvarell, papír pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Scholz, Nürnberg
SZÁNTÁS, 1923 / PLOUGHING, 1923 olaj, vászon kartonra kasírozva / oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: Benyovszky 923
34*26,5 cm
57,5*43 cm
20 000 Ft 70 €
130 000 Ft 440 €
32*48 cm
50 000 Ft 170 €
BIKSADY
244. PONGRÁCZ KÁROLY (1872-1930)
241. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD ELEJE
242. BLAHOS RUDOLF (1917-1986)
243. MAGYAR FESTŐ, 20. SZÁZAD
VÍZPARTI FÉNYEK / LIGHTS BY THE WATER olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable
SIÓFOKI MÓLÓ / SIÓFOK PIER olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Blahos
BALATONI MÓLÓ / BALATON PIER olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable
35*49,5 cm
46*90 cm
50*60 cm
16 000 Ft 50 €
44 000 Ft 150 €
120 000 Ft 410 €
245. KLIENÉ RÓNA KLÁRA (1901 - 1987)
246. PLEIDELL JÁNOS (1915-2007)
247. FASSEL L’OUSA FERENC (1915-2009)
248. NÉMETH LÁSZLÓ (1913-)
FALUSI UDVAR, 1933 / VILLAGE GARDEN, 1933 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: K. Róna Klára, 1933
DOMBOLDAL, 1983 / HILLSIDE, 1983 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Pleidel 983
TANYA LÓVAL / FARM WITH A HORSE olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Fassel
DUNAKANYAR / DANUBE BEND olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Németh L
60*80 cm
60*80 cm
50*70 cm
60*80 cm
120 000 Ft 410 €
240 000 Ft 810 €
80 000 Ft 270 €
95 000 Ft 320 €
PECÁZÓK A FOLYÓPARTON / ON THE RIVERSIDE olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Pongácz K 80*90 cm
160 000 Ft 540 €
249. VADÁSZ ENDRE (1901-1944)
250. EURÓPAI FESTŐ, 20. SZÁZAD KÖZEPE
251. OZORAI GULYÁS JÁNOS (1894-1951)
252. KLIE ZOLTÁN (1897-1992)
FELHŐS TÁJ / CLOUDY LANDSCAPE olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Vadász Endre
IPARI KIKÖTŐ / INDUSTRIAL HARBOUR olaj, farostlemez / oil on chipboard jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable
KERTI VIRÁGOK / GARDEN FLOWERS színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Klie Zoltán
50*40 cm
60*50 cm
FOLYÓPARTON / BY THE RIVER olaj, vászon kartonra kasírozva oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: Gyulyás János
120 000 Ft 410 €
24 000 Ft 80 €
34*27 cm
22 000 Ft 70 €
253. MIKUS GYULA (1905-1996)
254. MIKUS GYULA (1905-1996)
ÖNARCKÉP FESTÉS KÖZBEN SELF-PORTRAIT WHILE PAINTING akvarell, papír / watercolor on paper
TIHANYI ERDŐ / TIHANY FOREST olaj, fa / oil on wood
50*70 cm
50 000 Ft 170 €
29*59 cm
40 000 Ft 140 €
24 000 Ft 80 €
255. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (1916-2006)
41*29 cm
256. PARÓCZY ÁGNES (1937-)
A VADÁSZ / THE HUNTER olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szentgyörgyi
TÁJ / LANDSCAPE olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Paróczy Á
60*80 cm
50*70 cm
130 000 Ft 440 €
50 000 Ft 170 €
BIKSADY
257. MAGYAR FESTŐ, 1960 KÖRÜL
258. KOSZTA ROZÁLIA (GYULA, 1925 - 1994)
TÁJ HÁZAKKAL / LANDSCAPE WITH HOUSES tempera, papír / tempera on paper
TANYA, 1981 / FARM, 1981 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Koszta R 1981
46*60 cm
60 000 Ft 200 €
50*70 cm
65 000 Ft 220 €
261. BARTHA LÁSZLÓ (1908-1998)
259. PLEIDELL JÁNOS (1915-2007)
260. FARKASHÁZY MIKLÓS (1895-1964)
KILÁTÁS A BUDAI VÁRRA, 1985 / VIEW OF THE BUDA CASTLE, 1985 ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Pleidel 985
KIS PIAC SAN GIMIGNANO TORNYAI ALATT, 1939 SMALL MARKET UNDER THE TOWERS OF SAN GIMIGNANO, 1939 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Farkasházy
40*60 cm
120 000 Ft 410 €
262. SALAMON GYÖRGY (1948-) NAGYAPA UNOKÁJÁVAL / GRANDFATHER WITH GRANDCHILD olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Salamon György
58*40 cm
280 000 Ft 950 €
263. JOBBÁGYI GEIGER MIKLÓS (1892-1959) ÜLŐ NŐI AKT, 1929 / SITTING NUDE, 1929 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Jobbágyi Geiger M. Paris 1929
122*100,5 cm
46*33 cm
65 000 Ft 220 €
65 000 Ft 220 €
TÉLI BALATON, 1958 / BALATON IN WINTER, 1958 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Bartha László 1958 25*40 cm
120 000 Ft 410 €
264. SZÁSZ ENDRE (1926-2003)
265. SALAMON GYÖRGY (1948-)
ŐSZ-KIRÁLY / AUTUMN-KING olaj, plexi / oil on plexi jelzett / signed: Szász E
FIATALASSZONY, 1976 / YOUNG WOMAN, 1976 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Salamon György, 1976
45*33,5 cm
119,5*100,5 cm
180 000 Ft 610 €
65 000 Ft 220 €
267. BÁNOVSZKY MIKLÓS (1895-1995)
268. BÁNOVSZKY MIKLÓS (1895-1995)
RÓZSÁS CSENDÉLET / STILL LIFE WITH ROSES olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Sidelszky L.
CSENDÉLET KÖRTÉKKEL / STILL LIFE WITH PEARS olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Bánovszky
CSENDÉLET CIKLÁMENNEL / STILL LIFE WITH SOWBREAD olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Bánovszky
60*80 cm
60*80 cm
60*80 cm
58*80 cm
65 000 Ft 220 €
120 000 Ft 410 €
130 000 Ft 440 €
70 000 Ft 240 €
266. SIDELSZKY L JELZÉSSEL, 20. SZÁZAD ELEJE
269. ILLÉNYI TAMARA (1944-) CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Illényi T
BIKSADY
271. KLIE ZOLTÁN (1897-1992) CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Klie 70*67 cm
110 000 Ft 370 €
270. ZEMPLÉNYI MAGDA (1899 - BUDAPEST, 1965) AKT PIROS PAMLAGON / NUDE ON RED SOFA olaj, karton / oil on cardboard jelzett / signed: Zemplényi 46*59 cm
restaurált / restored
460 000 Ft 1 560 €
272. SZENTGYÖRGYI KORNÉL (1916-2006)
273. MÁCSAI ISTVÁN (1922-2005)
274. SCHUBERT ERNŐ (1903-1960)
CSENDÉLET KÖNYVVEL, 1959 / STILL LIFE WITH A BOOK, 1959 olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Szentgyörgyi 959
VIRÁGOK BOKÁLYBAN / FLOWERS IN JUGS olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Mácsai
PALACKOS CSENDÉLET / STILL LIFE WITH BOTTLES akvarell, papír / watercolor on paper
60*80 cm
60,5*76 cm
120 000 Ft 410 €
80 000 Ft 270 €
220 000 Ft 750 €
24,5*35,5 cm
275. FARKAS GYÖRGY (1911-1995)
276. STANISLAV STÜCKGOLD (1868-1933)
277. FÁY GYŐZŐ (1918-2005)
CSENDÉLET / STILL LIFE olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Farkas György
FÉRFI PORTRÉ / PORTRAIT OF A MAN olaj, vászon, kartonra kasírozva oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: St.
PIPACSOK, 1957 / POPPIES, 1957 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Fáy Győző 1957
41,5*33 cm
85 000 Ft 290 €
80*60 cm
90 000 Ft 310 €
340 000 Ft 1 150 €
55*46 cm
278. TUNYOGI SZŰCS SÁNDOR, MŰKÖDÖTT A 20. SZÁZADBAN MEZEI VIRÁGOK / FIELD FLOWERS olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Tunyogi Szűcs 100*75 cm
110 000 Ft 370 €
BIKSADY
279. JAPÁN MŰVÉSZ, 20. SZÁZAD
280. FRANCIA MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL
281. MOLNÁR BÉLA
GÉSA / GEISHA színes fametszet, rizspapír coloured woodcut on rice paper
VARÁZSLAT / MAGIC ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper
INDIAI TÁNCOSNŐ, 1938 / INDIAN DANCER, 1938 festett selyem / painted silk jelzett / signed: Molnár Béla 938
37*25,5 cm
48 000 Ft 160 €
d: 18 cm
32 000 Ft 110 €
283. JANKAY TIBOR (1899-1944)
284. SZÁSZ ENDRE (1926-2003)
30*23 cm
48 000 Ft 160 €
282. JAPÁN MŰVÉSZ, 19. SZÁZAD MÁSODIK FELE TUDÓS / SCIENTIST fametszet, rizspapír / woodcut on rice paper jelzett / signed: 21*15 cm
28 000 Ft 90 €
VADÁSZ / HUNTER olaj, plexi / oil on plexi jelzett / signed: Szász E
285. SZÁSZ ENDRE (1926-2003)
286. NÉMET MŰVÉSZ, 1900 KÖRÜL
FEJEK / HEADS olaj, vászon / oil on canvas jelzett / signed: Jankay
HALAK PIROS GYÖNGYÖKKEL / FISHES WITH RED PEARLS olaj, plexi / oil on plexi jelzett / signed: Szász E
MITOLÓGIAI RELIEF / MYTOLOGICAL RELIEF gipsz, fa / gypsum on wood
95*66 cm
45*45 cm
60*70 cm
sérült / damaged
140 000 Ft 470 €
180 000 Ft 610 €
160 000 Ft 540 €
26 000 Ft 90 €
40*60 cm
287. ORCI JÓZSEF PAPRIKAJANCSI, 1978 PUNCHINELLO, 1978 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Orci 78 99,5*39,5cm
48 000 Ft 160 €
288. CLEO HARTWIG (1911-1988)
289. BESZÉDES JÁNOS LÁSZLÓ (1874-1922)
BAGOLY, 1965 KÖRÜL OWL, AROUND 1965 gipsz / plaster jelzett / signed: C. Hartwig
PIPÁZÓ JUHÁSZ / SHEPHERD WITH PIPE bronz, márvány talapzaton bronze on marble pedestal jelzett / signed: Beszédes
m: 26 cm
m: 41 cm
85 000 Ft 290 €
150 000 Ft 510 €
290. SZÉKELYKERESZTÚRI HORVÁTH ÁRPÁD (1898 - ?) SIRATÁS, 1933 / MOURNING, 1933 mázas terrakotta / glazed terracotta jelzett / signed: Székelykeresztúri Horváth 933 20*33*14 cm
18 000 Ft 60 €
291. STEPHAN ABEL SINDING (1846-1922)
292. GEORGES FLAMAND (1895-1925)
A CSÓK (1889) / THE KISS (1889) bronzírozott keménycserép / bronzed pottery
RELIEF bronz / bronze jelzett / signed: G. Flamand
m: 26 cm
260 000 Ft 880 €
Öntötte: Keller Reinee Berlin, 1902, Gesetzlich Geschützt jelzéssel Cast: Keller Reinee Berlin, 1902, with Gesetzlich Geschützt sign
d: 17 cm
65 000 Ft 220 €
BIKSADY
293. IMÁDSÁG / PRAYER
Kiss-Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), színesen festett kerámia, hátoldalán jelzett: Kiss Roóz Kiss-Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), painted pottery, signed on the back: Kiss Roóz
295. GYERTYATARTÓ PÁR PAIR OF CANDELABRA
294. KÍNÁLÓ / SERVING DISH
Gorka Lívia (1925-2001), 1960 körül, narancs és sárga mázas kerámia, talpán GL jelzés Lívia Gorka (1925-2001), around 1960, orange and yellow-glazed pottery, signed on the bottom: GL
296. HALAS DÍSZKANCSÓ / JUG
Gorka Géza, (Nagytapolcsány, 1895-Verőce, 1971), 1960 körül, zöld színárnyalatú mázas kerámia, talpán jelzett: Gorka Geza Gorka, (Nagytapolcsány, 1895-Verőce, 1971), around 1960, green-shaded glazed pottery, signed on the bototm: Gorka
Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), festett mázas kerámia, talpán jelzett: Kiss Roóz Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), painted, glazed pottery, signed on the bottom: Kiss Roóz
m: 9 cm; d: 12 cm
14 000 Ft 50 €
16,5 cm
18 000 Ft 60 €
m: 20 cm
12 000 Ft 40 €
m: 18,5 cm
Rosenthal, 1914-1915, festett, aranyozott porcelán, apróbb kopásokkal Rosenthal, 1914-195, painted, gilded porcelain, slightly worn m: 10 cm
12 000 Ft 40 €
303. DÍSZTÁNYÉR / PLATE
16 000 Ft 50 €
299. CSÉSZE ALJJAL, 2 DB CUP WITH SAUCER, 2 PIECES
300. CSÉSZE ALJJAL CUP WITH SAUCER
Bécs, 19. század, festett, aranyozott porcelán, restaurált Vienna, 19th century, painted, gilded porcelain, restored
Berlin, 1814-1841 között, KPM jelzéssel, festett, aranyozott porcelán Berlin between 1814-1841, KPM stamp, painted, gilded porcelain
m: 5-6 cm; d: 13 cm
m: 10 cm; d: 14 cm
28 000 Ft 90 €
22 000 Ft 70 €
304. MOSDÓTÁL / WASHDISH
Európa, 20. század eleje, festett, mázas keménycserép, sérült Europe, beginning of the 20th century, painted, glazed pottery, damaged
d:20,5 cm
h: 49 cm
h: 64 cm
18 000 Ft 60 €
8 000 Ft 30 €
18 000 Ft 60 €
309. HAMUTÁL / ASH TRAY
301. DÍSZTÁRGY / ORNAMENTAL PIECE
csehszlovák, 20. század, festett, aranyozott porcelán Czechoslovakia, 20th century, painted, gilded porcelain
m: 22,5 cm
12 000 Ft 40 €
34 000 Ft 120 €
Budapest, 19. század vége, Láng M. Budapest jelzéssel, festett, aranyozott mázas porcelán Budapest, end of the 19th century, Láng M. Budapest stamp, painted, gilded, glazed porcelain
310. BÁNAT / SORROW
306. VÁZA / VASE
307. PORCELÁN FIGURA PORCELAIN FIGURE
Herend, 20. század eleje, Markup Béla (1873-1945) terve, mázas porcelán Herend, beginning of the 20th century, Markup Bela (1873-1945) design, glazed porcelain
m: 25 cm
m: 20 cm
20 000 Ft 70 €
12 000 Ft 40 €
Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század eleje, eozinmázas fehércserép, apró sérülésekkel Zsolnay factory, Pécs, beginning of the 20th century, eosin-glazed white pottery, with small damages
m: 23 cm d: 28 cm
d: 14 cm
14*23 cm
12 000 Ft 40 €
14 000 Ft 50 €
120 000 Ft 410 €
m: 8 cm, d: 12 cm
Herend, 20. század, festett porcelán, jelzett: Herend mélynyomás, tanuló festő, formaszám: 7026 Herend, 20th century, painted porcelain, signed: Herend stamp and student stamp, form number: 7026
Zsolnay-gyár, Pécs, 1900 körül, festett, mázas porcelánfajansz, sérült Zsolnay-factory, Pécs, around 1900, painted, glazed porcelain faience, damaged
német, 20. század első fele, festett, trébelt sárgaréz, sérült German, first half of the 20th century, painted, embossed brass, damaged
302. KÁVÉSCSÉSZE ALJJAL TEACUP WITH SAUCER
dán, 20. század első fele, Bertel Thorvaldsen (1770-1844) a koppenhágai katedrálisban lévő keresztelőkútja után, biszkvit porcelán, Eneret (exclusive) jelzéssel, apró sérüléssel Danish, first half of the 20th century, after Bertel Thorvaldsen (1770-1844) fount of the Copenhagen Cathedral, biscuit porcelain, Eneret (exclusive) sign, with small damage
305. PECSENYÉSTÁL / ROAST SERVING PLATE
Rosenthal, 1916, festett porcelán, Julis D. Guldbrandsen terve Rosenthal, 1916, painted porcelain, Julis D. Guldbrandsen design
308. KASPÓ / PLANT POT
Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), festett mázas kerámia, talpán jelzett: Kiss Roóz Kis Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920-Budapest, 2010), painted, glazed pottery, signed on the bottom: Kiss Roóz m: 17,5 cm
16 000 Ft 50 €
298. CSOKOLÁDÉS CSÉSZE CHOCOLATE CUP
297. VÁZA / VASE
311. DÍSZTÁRGY ORNAMENTAL PIECE
Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század második fele, eozinmázas porcelánfajansz Zsolnay-factory, Pécs, second half of the 20th century, eosin-glazed porcelain faience m: 14 cm
4 000 Ft 10 €
312. VÁZA / VASE
Karsay Judit (1945-), korongolt mázas kerámia, jelezve talpán: Karsay Karsay Judit (1945-), wheeled, glazed pottery, signed on the bottom: Karsay m: 27 cm
48 000 Ft 160 €
BIKSADY
313. DÍSZCSEMPE / TILE
315. DÍSZCSEMPE / TILE
314. FALDÍSZ WALL DECORATION
osztrák, 20. század, mázas fehércserép Austrian, 20th century, glazed white pottery
francia, 1900 körül, mázas kerámia French, around 1900, glazed pottery
14,5*14,5 cm
m: 12,5 cm
22 000 Ft 70 €
8 000 Ft 30 €
316. DÍSZCSEMPE / TILE
francia, 1900 körül, biszkvit porcelán, apró sérüléssel French, around 1900, biscuit porcelain, with small damage
14,5*11 cm
17 000 Ft 60 €
16 000 Ft 50 €
15,5*15,5 cm
319. KANDALLÓDÍSZ PÁR / FIREPLACE ORNAMENT PAIR
francia, 1920 körül, festett, krómozott fémötvözet műkő talapzaton, kissé kopott French, around 1920, painted, chrome-plated metal alloy on cast stone pedestal, slightly worn m: 35 cm
140 000 Ft 470 € 318. NÉVJEGYKÁRTYATARTÓ BUSINESS CARD HOLDER
317. NÉVJEGYKÁRTYATARTÓ BUSINESS CARD HOLDER
francia, 1900 körül, szürkeöntvény, keretben French, around 1900, zamak, in frame
francia, 1900 körül, bronz, keretben French, around 1900, bronze, in frame
14*9 cm
34 000 Ft 120 €
320. RENÉ THÉNOT (1893-1963) FAUN vörösréz / copper jelzett / signed: RT Thénot
13*18 cm
16 000 Ft 50 €
d: 20 cm
90 000 Ft 310 €
325. NÉVJEGYKÁRTYATARTÓ BUSINESS CARD HOLDER
322. LIKŐRÖS KARAFFA LIQUEUR CARAFE
323. DÍSZTÁL / PLATE
magyar, 1900 körül, zöld jegecelt üveg, réz rátéttel Hungarian, around 1900, green crystalized glass, with brass overlay
magyar, 1900 körül, Szandrik jelzéssel, alpakka Hungarian, around 1900, Szandrik sign, alpacca
321. NÉVJEGYKÁRTYATARTÓ BUSINESS CARD HOLDER
osztrák, 1900 körül, bronz, keretben Austrian, around 1900, bronze, in frame 16*12 cm
38 000 Ft 130 €
326. NÉVJEGYKÁRTYATARTÓ BUSINESS CARD HOLDER
francia, 1900 körül, bronz French, around 1900, bronze
német, 1900 körül, bronz German, around 1900, bronze
d: 13 cm
19*10 cm
22 000 Ft 70 €
22 000 Ft 70 €
40*24 cm
24 000 Ft 80 €
m: 16 cm
16 000 Ft 50 €
324. REKLÁM FIGURA / ADVERTISEMENT FIGURE
német, 1930, festett gipsz, sérült, hiányos German, 1930, painted gypsum, damaged, incomplete m: 70 cm
55 000 Ft 190 €
327. DÍSZDOBOZ / GIFT BOX
francia, 20. század első fele, Madis jelzéssel, lakkfestett márvány, fedeles doboz, Kisasszony a hóesésben jelenet ábrázolásával, restaurált, sérült French, first half of the 20th century, Madis sign, lacquered marble, with lid, young lady in the snowfall imagery, restored, damaged 16*12*4 cm
15 000 Ft 50 €
328. FEDELES VÁZA LIDDED VASE
330. ASZTALI LÁMPA / DESK LAMP belga, 1930 körül, sárgaréz Belgian, around 1930, brass
francia, 1930 körül, mázas porcelán ezüst festéssel, LI jelzéssel, díszítés újra ezüstözve French, around 1930, glazed porcelain with silver paint, LI stamp, re-silvered m: 33 cm
75 000 Ft 250 €
m: 45 cm
140 000 Ft 470 € 329. DÍSZMASZK / MASK
Párizs, 1920 körül, mázatlan kerámia, V A.B.&F. Paris jelzéssel Paris, around 1920, unglazed pottery, V A.B.&F. Paris stamp 25*50 cm
26 000 Ft 90 €
331. ÓLOMÜVEG LEAD GLASS
Európai művész, 1920 körül, színes üveg, ólomrács, feketére pácolt fa talapzaton European, around 1920, coloured glass, lead grid, on wooden pedestal marinated black 95*36 cm
55 000 Ft 190 €
BIKSADY
332. TÓT BIBLIA SLOVAK BIBLE
Budapest, 1893, bőr kötésben, préselt sárgaréz rátéttel Budapest, 1893, leather cover, extruded brass overlay 19,5*12,5 cm
19 000 Ft 60 €
333. KEGYKÉP / ICON
magyar, 19. század vége, festett, aranyozott üveg, porcelán, a Szent család ábrázolással, textil rátétekkel, keret sérült Hungarian, end of the 19th century, painted, gilded glass, porcelain with imagery of the Holy Family, textile overlay, frame damaged
334. MEMENTO MORI GYERTYATARTÓ MEMENTO MORI CANDELABRA
német, 19. század első fele, faragott, festett fa, fém German, first half of the 19th century, carved, painted wood, metal
73*53 cm
m: 40 cm
18 000 Ft 60 €
110 000 Ft 370 €
337. SAKK KÉSZLET / CHESS SET
Jose Brodnjak, 1990 körül, mázas terrakotta, apró lepattanásokkal, 32 db, textil táblával Jose Brodnjak, around 1990, glazed terracotta, with small chips, 32 pieces, with textile table m: 8,5-15 cm
65 000 Ft 220 €
338. JÁTÉKTÁBLA / GAMEBOARD
339. PEZSGŐS VÖDÖR
Kína, 19. század első fele, festett fa CHAMPAGNE COOLER China, first half of the 19th century, painted magyar, 20. század, krómozott wood sárgaréz, sérült 42,5*42,5 cm Hungarian, 20th century, chrome-plated brass, damaged 24 000 Ft 80 €
342. ASZTALDÍSZ / TABLE DECORATION
angol, 19. század vége, G.H. Gledhill & Sons Ltd, Halifax, fa és réz, hiányos English, end of the 19th century, G.H. Gledhill & Sons Ltd, Halifax, wood and brass, incomplete
56*42 cm
20*49*25 cm
40 000 Ft 140 €
12 000 Ft 40 €
340. JÁTÉKTÁBLA / GAMEBOARD
341. SAKK KÉSZLET TÁBLÁVAL CHESS SET WITH BOARD
Kína, 20. század, festett fa China, 20th century, painted wood
Szűcs Zsuzsanna (1963-), egyedi, kézzel festett porcelán, jelezve: SzZs Szűcs Zsuzsanna (1963-), original, hand-painted porcelain, stamp: SzZs
49*49 cm
11 000 Ft 40 €
41*41 cm; m: 12 cm
170 000 Ft 580 €
343. SZÍNHÁZI KESZTYŰ / THEATRE GLOVES
35*57*19 cm
13 000 Ft 40 €
347. VÁZA / VASE
magyar, 19. század, festett, szövött selyem, Krisztus feltámadása ábrázolással Hungarian, 19th century, painted, woven silk, imagery The resurrection of Christ
10 000 Ft 30 €
francia, 20. század első fele, hímzett textil, keretben French, first half of the 20th century, embroidered textile, in frame
346. VÁZA / VASE
h: 30 cm
344. BABA / DOLL
német, 1909, Schönau & Hoffmeister gyár, porcelán, textil German, 1909, Schönau & Hoffmeister factory, porcelain, textile h: 48 cm
345. ÉPÜLETDÍSZ PÁR / BUILDING DECORATION PAIR
német, 19. század, faragott, festett fa, apró sérülésekkel German, 19th century, painted wood, with small damages m: 47 cm
65 000 Ft 220 €
28 000 Ft 90 €
348. TÁL / BOWL
349. KÍNÁLÓ / SERVING DISH
cseh, 20. század, anyagában színezett öntött üveg, apró csorbulással Czech, 20th century, coloured cast glass, with small chip
cseh, 20. század első fele, több lapra csiszolt, öntött üveg Czech, first half of the 20th century, cast, polished glass
Moser, Karlsbad, 20. század első fele, metszett üveg, vésett, aranyozott peremrésszel, sérült Moser, Karlsbad, first half of the 20th century, cut glass, engraved, gilded rim, damaged
m: 21 cm
m: 12 cm
d: 23,5 cm
m: 20 cm
46 000 Ft 160 €
14 000 Ft 50 €
36 000 Ft 120 €
9 000 Ft 30 €
336. PAPÍRTEKERCSTARTÓS KASSZA CASHIER WITH SCROLL-HOLDER
m:20 cm
francia, 1930 körül, acél, üveg, pótolt tükörlappal, elektromos szerkezet, apró sérülésekkel, felújításra szolrul French, around 1930, steel, glass, with replaced mirror plate, electric structure, with small damages, needs repair
65 000 Ft 220 €
335. ZÁRDAMUNKA CLOISTER WORK
magyar, 20. század első fele, trébelt sárgaréz, üvegbetéttel Hungarian, first half of the 20th century, embossed brass, with glass inset
350. LEVÉLNEHEZÉK LETTER WEIGHT
cseh, 20. század, több lapra csiszolt, öntött üveg, sérült Czech, 20th century, polished, cast glass, damaged m: 9 cm
6 000 Ft 20 €
BIKSADY
351. DÍSZTÁNYÉR PÁR / PLATE PAIR
Ruszkabánya, 1860 körül, öntöttvas Reprodukálva: Magyar Öntöttvasművészet 98. oldal Ruszkabánya, around 1860, cast iron Reproduced: Hungarian Cast Iron Art, page 98 d: 22 cm
46 000 Ft 160 € 354. TISZTILÁNC / CHATELAINE
355. REGGELÍZŐ KÉSZLET BREAKFAST SET
magyar, 20. század eleje, ezüst, fém részekkel Hungarian, beginning of the 20th century, silver, with metal parts
Berndorf, 20. század eleje, alpakka Berndorf, beginning of the 20th century, alpacca
13 cm
h: 23-15 cm
11 000 Ft 40 €
3 000 Ft 10 €
352. LÉGPISZTOLY / AIR PISTOL
magyar, 20. század első fele, Lámpagyár Budapest jelzéssel, fa és fém Hungarian, first half of the 20th century, Lámpagyár Budapest sign, wood and metal h: 31 cm
20 000 Ft 70 €
353. SZAMOVÁR / SAMOVAR
orosz, 1896, készítő: E. A. Vanükin jelzésével, sárgaréz, öntött bronz és fa rátétekkel, az 1885-ös a művészetért és munkáért kitüntetés pecsétjével, II. Sándor, egész Oroszország imperátorának és Miklós cár emlékpecsétjével, hiányos Russian, 1896, maker: E. A. Vanükin sign, brass, with cast bronze and wooden overlay, with stamp honouring the art and work in 1895, with the stamp of Alexander II Russian Emperor and czar Nicholas, incomplete m: 49 cm
60 000 Ft 200 €
357. ASZTALKÖZÉP / CENTERPIECE
358. GYUFATARTÓ / MATCH CASE
osztrák, 20. század eleje, ezüstözött fém, metszett ólomüveg betéttel Austrian, beginning of the 20th century, silvered metal, cut lead glass inset
német, 20. század első fele, 800 ezrelékes ezüst, vésett díszítéssel German, first half of the 20th century, 800 parts per thousand silver, engraved surface
h: 35 cm
4,5*2,5 cm
22 000 Ft 70 €
11 000 Ft 40 €
356. DOHÁNYZÓ KÉSZLET, 4 DB SMOKING SET, 4 PIECES
Európa, 19. század vége, krómozott öntöttvas, kissé deformált Europe, end of the 19th century, chrome-plated cast iron, slightly deformed d: 30 cm, m: 15 cm
22 000 Ft 70 €
359. DOBOZ / BOX
német, 19. század vége, szürkeöntvény, kulcs hiányzik German, end of the 19th century, zamak, key missing 15*19*14 cm
34 000 Ft 120 €
361. FÜLES KÍNÁLÓ SERVING BASKET WITH HANDEL
magyar, 20. század eleje, ezüstözött sárgaréz, kopott Hungarian, beginning of the 20th century, silvered brass, worn d: 22 cm
18 000 Ft 60 € 360. VERET, 4 DB / MOUNTING, 4 PIECES
362. ÖNGYÚJTÓ / LIGHTER
Európa, 20. század, Windsor jelzéssel, fém, felhúzós óraszerkezettel, működőképes Europe, 20th century, Windsor stamp, metal, winding structure, operable 5*6 cm
7 000 Ft 20 €
363. KÍNÁLÓKOSÁR SERVIER BASKET
Franciaország, 19. század vége, bronz French, end of the 19th century, bronze
magyar, 1937-1965 közötti fémjellel, 800 ezrelékes ezüst, Horváth Henrik mesterjeggyel Hungarian, 1937-1965 hallmark, 800 parts per thousand silver, Horvath Henrik maker’s mark
m: 25 cm
8 000 Ft 30 €
340 g, h: 27 cm
30 000 Ft 100 €
364. PÁLINKA KÍNÁLÓ SZETT PALINKA SERVIER SET
magyar, 20. század első fele, alpakka, 12 személyes, két üvegbetét hiányzik Hungarian, first half of the 20th century, alpacca, 12-piece, 2 glass insets missing 43*23 cm, m: 5 cm
18 000 Ft 60 €
366. DESSZERTES KÉSZLET DESSERT-SET 365. SZAMOVÁR / SAMOVAR
Tula, 1900 körül, Vaszilij Batasev jelzéssel, krómozott réz, fa rátétekkel, pótolt réz csappal Tula, around 1900, Vaszilij Batasev sign, chrome-plated brass, wooden overlay, replaced brass tap m: 45 cm
32 000 Ft 110 €
magyar, 1937-1965 közötti fémjelzéssel, 800 ezrelékes ezüst, réz pengékkel, sérült, díszdobozban Hungarian, 1937-1965 hallmark, 800 parts per thousand silver, with brass blades, damaged, in gift box h: 16-17 cm
18 000 Ft 60 €
BIKSADY
367. TÁNYÉR / PLATE
magyar, 20. század eleje, mázas terrakotta, kopott, mázhibás Hungarian, beginning of the 20th century, glazed terracotta, worn, glaze-damages d: 29 cm
22 000 Ft 70 €
368. KORSÓ / JUG
369. TÁNYÉR / PLATE
Alföld, 20. század eleje, cserép mázas és mázatlan részekkel, sérült Alföld, beginning of the 20th century, glazed and unglazed pottery, damaged
magyar, 20. század, mázas majolika, hajszálrepedéssel Hungarian, 20th century, glazed majolica, with hairline crack
m: 33 cm
20 000 Ft 70 €
7 000 Ft 20 €
372. KUGLÓFSÜTŐ / TUBE-PAN
Alföld, 19. század vége, mázas cserép, sérült Alföld, end of the 19th century, glazed pottery, damaged d: 22 cm
9 000 Ft 30 €
377. FALIKÉP PÁR / PICTURE PAIR
Gádor István (Kóka, 1981-Budapest, 1984), zománcmázas égetett kerámia, Kútnál és Bölcsőnél jelenetek, jelzett: Gádor; hátoldalán: Mázkép törvvéd., Hand work, Hungary, Gádor Gádor István (Kóka, 1981-Budapest, 1984), enamelled burnt pottery, scenes of a crib and a well, signed: Gábor, Backside: Mázkép törvvéd., Hand work, Hungary, Gádor
d: 25,5 cm
370. LAKODALMASFAZÉK COOKING POT
371. LAKODALMAS TÁL WEDDING PLATTER
Csákvár, 19. század vége, égetett, mázas keménycserép, sérült Csákvár, end of the 19th century, burnt, glazed pottery, damaged
Mezőtúr, 19. század vége, mázas, égetett keménycserép, sérült Mezőtúr, end of the 19th century, burnt pottery, damaged
m: 42 cm
d: 44 cm
12 000 Ft 40 €
15 000 Ft 50 €
373. KANCSÓ / JUG
374. VÁZA / VASE
375. FEDELES KANCSÓ / LIDDED JUG
Zsolnay-gyár, Pécs, 19. század vége, mázas porcelánfajansz, ón fedéllel Zsolnay-factory, Pécs, end of the 19th century, glazed porcelain faience, with stannum lid
magyar, 20. század első fele, kivarrt filc Hungarian, first half of the 20th century, sewed felt
m: 20 cm
m: 31 cm
m: 22 cm
16 000 Ft 50 €
120 000 Ft 410 €
36 000 Ft 120 €
6 000 Ft 20 €
Zsolnay-gyár, Pécs, 1910 körül, mázas porcelánfajansz Zsolnay-factory, Pécs, around 9110, glazed porcelain faience
Nagybánya, 1930, Kiss Dezső műhelye, mázas kerámia Nagybánya, 1930, Kiss Dezső workshop, glazed pottery
378. KÁLYHACSEMPE / STOVE TILE
376. BEKECS / SHEEPSKIN COAT
m: 50 cm
magyar, 1870 körül, mázas terrakotta, sarokelem, a magyar címer ábrázolásával, apró sérüléssel Hungarian, around 1870, glazed terracotta, corner-piece, imagery of the Hungarian coat of arms, with small damage
379. KÁLYHACSEMPE, 3 DB STOVE TILE, 3 PIECES
380. KÁLYHACSEMPE / STOVE TILE
magyar, 1870 körül, mázas terrakotta, apró sérülésekkel Hungarian, around 1870, glazed terracotta, with small damages
magyar, 1870, mázas terrakotta, a magyar címer ábrázolásával, apró sérülésekkel Hungarian, 1870, glazed terracotta, imagery of the Hungarian coat of arms, with small damages
20,5*21*11,5cm
21*21 cm
21*21 cm
32 000 Ft 110 €
24 000 Ft 80 €
32 000 Ft 110 €
15*16 cm
40 000 Ft 140 €
381. TOLÓZÁR / BOLT LOCK
magyar, 19. század, kovácsoltvas Hungarian, 19th century, wrought iron 26*12 cm
8 000 Ft 30 €
382. KULCS, 2 DB KEY, 2 PIECES
Európa, 19. század, kovácsoltvas Europe, 19th century, wrought iron h: 14-16 cm
6 000 Ft 20 €
383. BÉKLYÓ / BANDS
magyar, 19. század második fele, kovácsoltvas, kulcs hiányzik Hungarian, second half of the 19th century, wrought iron, key missing
384. ESERNYŐ / UMBRELLA
magyar, 20. század eleje, textil, faragott fa fogantyúval, sérült Hungarian, beginning of the 20th century, textile, carved wooden handle, damaged
h: 57 cm
h: 72 cm
9 000 Ft 30 €
12 000 Ft 40 €
385. VADÁSZ SÉTABOT HUNTER WALKING-CANE
magyar, 20. század első fele, fa, bőr és fém, kihajtható ülőkével Hungarian, first half of the 20th century, wood, leather and metal, with foldable seat h: 92 cm
12 000 Ft 40 €
BIKSADY
386. PETRÓLEUMLÁMPA PETROLEUM LAMP
387. PATIKA ÜVEG PHARMACY GLASS
388. TALPAS POHÁR, 2 DB / GOBLETS, 2 PIECES
cseh, 20. század eleje, formába öntött malachit üveg Czech, beginning of the 20th century, cast malachit glass
magyar, 19. század második fele, fújt, csiszolt üveg, dugó pótolt Hungarian, second half of the 19th century, blown, polished glass, cork replaced
m: 49 cm
m: 15 cm
22 000 Ft 70 €
14 000 Ft 50 €
391. LŐSZERTARTÓ ÖVTÁSKA CARTRIDGE-HOLDER POUCH
magyar, 19. század, fújt, színtelen üveg Hungarian, 19th century, blown, colourless glass
m: 15-16 cm
m: 22,5 cm
m: 24 cm
10 000 Ft 30 €
18 000 Ft 60 €
9 000 Ft 30 €
392. FALI SÓTARTÓ WALL SALT CELLAR
393. PUTTONY / DORSEL
magyar, 19. század vége, fenyőfa, sérült Hungarian, end of the 19th century, pinewood, damaged
h: 30 cm
45*22*16 cm
7 000 Ft 20 €
7 000 Ft 20 €
396. FÉSŰTARTÓ / COMB CASE
397. CÍMERES KOBAK GOURD
19*28 cm
6 000 Ft 20 €
401. SZEKRÉNYÓRA / CABINET CLOCK
magyar, 19. század vége, vésett, festett tök, bőr rátéttel Hungarian, end of the 19th century, engraved, painted pumpkin, with leather overlay
55*30*17 cm
240 000 Ft 810 €
magyar, 19. század vége, fenyőfa, vas Hungarian, end of the 19th century, pinewood, iron 53*40*30 cm
7 000 Ft 20 €
398. SZITA, 2 DB SIEVE, 2 PIECES
magyar, 20. század eleje, fa és drótháló, sérült Hungarian, beginning of the 20th century, wood and wire, damaged
m: 24 cm
d: 30cm, 36 cm
16 000 Ft 50 €
7 000 Ft 20 €
osztrák, 1800 körül, negyedütős csengőre ütő működő szerkezet, segédszámkörök nem működnek, zománcozott számlapja sérült, festett, aranyozott faragott fa tokban, bronz rátétekkel, kulccsal Austrian, around 1800, quarter-striker operable structure, second numeral circle not operable, enamelled clockface damaged, in carved, painted, gilded wooden case, with bronze overlay, with key
390. BEFŐTTES ÜVEG / FRUTI JAR
Zemplén, 19. század vége, zöld színű fújt hutaüveg Zemplén, end of the 19th century, green blown huta glass
magyar, 20. század, bőr, apró sérülésekkel Hungarian, 20th century, leather, with small damages
Alföld, 1931, pácolt diófa, Emlék Zsuzsanna felirattal Alföld, 1931, marinated walnut, with inscription
389. TALPAS POHÁR GOBLET
magyar, 19. század második fele, fújt, csiszolt üveg, festett díszítéssel Hungarian, second half of the 19th century, blown, polished glass, painted decoration
394. SULYKOLÓ / RAMMER
395. KUPULYKA / JAR
57,5 cm
m: 30 cm
11 000 Ft 40 €
4 000 Ft 10 €
magyar, 19. század közepe, faragott, rovátkált fa, apró sérüléssel Hungarian, middle fo the 19th century, carved, grooved wood, with small damage
399. PATIKAI MÉRŐEDÉNY SOROZAT, 5 DB PHARMACY MEASURE POT SET, 5 PIECES
400. PATIKAEDÉNY / PHARMACY POT
m: 5-12 cm
m: 10,5 cm
26 000 Ft 90 €
16 000 Ft 50 €
Zsolnay-gyár, Pécs, 20. század eleje, mázas, égetett fehércserép, mázhibákkal Zsolnay-factory, Pécs, beginning of the 20th century, glazed, burnt white pottery, with glaze-damages
402. UTAZÓLÁDA / TRUNK
magyar, 19. század második fele, fa, papír, bőrborítással, vas rátétekkel, sérült, hiányos Hungarian, second half of the 19th century, wood, paper, with leather cover, iron fitments, damaged, incomplete 50*81*46 cm
55 000 Ft 190 €
Alföld, 19. század vége, fenyőfa, hasított vessző, sérült Alföld, end of the 19th century, pinewood, riven cane, damaged
osztrák, 19. század közepe, aranyozott, mázas porcelán Austrian, middle of the 19th century, gilded, glazed porcelain
403. KANDALLÓÓRA / FIREPLACE CLOCK
magyar, 19. század második fele, negyedütős spirálos óraszerkezet, festett, faragott fa tokban, alabástrom oszlopokkal, faragott, aranyozott hársfa és sárgaréz rátétekkel, pótolt hátlappal, zománcozott számlapja sérült, kulccsal Hungarian, second half of the 19th century, quarter-striker spiral structure, in painted, carved wooden case, with alabaster columns, carved, gilded lindenwood and brass overlays, replaced back plate, enamelled clockface damaged, with key m: 64 cm
75 000 Ft 250 € 27
BIKSADY
31. Aukció Bútorok, keretek 2015. november 14. szombat 15 óra 12 óra Festmények, műtárgyak 2015. november 14. szombat
404. RENGŐPAD / BENCH
405. PAD / BAND
172*42*92 cm
88*181*45 cm
32 000 Ft 110 €
28 000 Ft 90 €
Sárköz, 1886, festett, faragott fenyőfa, a magyar címer ábrázolásával Sárköz, 1886, painted, carved pinewood, imagery of the Hungarian coat of arms
406. DIKÓ / BED
Alföld, 19. század vége, festett, faragott fenyőfa Alföld, end of the 19th century, painted, carved pinewood
407. DIKÓ / BED
Alföld, 19. század, lécvázas gyékénnyel, szalmával szőtt ágy Alföld, 19th century, lath-framed reed, straw-woven bed
Alföld, 19. század, lécvázas gyékénnyel, szalmával szőtt ágy, sérült Alföld, 19th century, lath-framed reed, straw-woven bed, damaged
65*65*170 cm
68*69*175 cm
24 000 Ft 80 €
24 000 Ft 80 €
408. SZÉK / CHAIR
409. SZÉK / CHAIR
magyar, 19. század vége, faragott körtefa vesszőfonott ülőlappal, alakított Hungarian, end of the 19th century, carved pear-wood with wattle seat, redone
magyar, 19. század vége, faragott, esztergált bükkfa, diófa Hungarian, end of the 19th century, carved, turned beechwood and walnut
87*42*41 cm
18 000 Ft 60 €
9 000 Ft 30 €
85*40*39 cm
410. SZEKRÉNY / WARDROBE
Harta, 1904, festett, faragott fa, sérült Harta, 1904, painted, carved wood, damaged 92*62*35 cm
19 000 Ft 60 €
411. KAROSSZÉK / ARMCHAIR
magyar, 19. század vége, faragott tölgyfa és bükkfa, fonott háncs ülőlappal Hungarian, end of the 19th century, carved oak and beech, with woven bass seat 94*50*53 cm
24 000 Ft 80 €
BIKSADY
412. TÁLALÓ / DRESSER
413. KOMÓD / COMMODE
magyar, 1880 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, sérült Hungarian, around 1880, walnut on pinewood base, damaged
magyar, 19. század második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, jávorfa berakással, festett diófa rátétekkel, pótolt sárgaréz veretekkel, 4 darab fiókkal, kulccsal, sérült Hungarian, second half of the 19th century, walnut on pinewood base, maple-wood inset. painted walnut overlays, replaced brass fitments, 4 drawers, with key, damaged
123*137*59 cm
80 000 Ft 270 €
92,5*126,5*63 cm
100 000 Ft 340 €
415. SZEKRETER / SECRETAIRE
magyar, 1780 körül, faragott gyümölcsfa, egy fiókkal, alakított Hungarian, around 1780, carved wood, with one drawer, redone
osztrák, 1860 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, lehajtható lapja mögött hat fiókkal, alsó részén 3 fiókkal, sérült Austrian, around 1860, walnut on pinewood base, 6 drawers behind foldable table plate, bottom part with 3 drawers, damaged
76*112*96 cm
221*133*50 cm
480 000 Ft 1 630 €
320 000 Ft 1 080 €
414. ASZTAL / TABLE
416. SZEKRÉNY / WARDROBE
osztrák, 18. század, fenyőfa alapon diófa borítással, tömör diófa lábakon, eredeti zárszerkezettel, kulccsal, sérült Austrian, 18th century, walnut on pinewood base, on solid walnut legs, with original lock and key, damaged 145*87*53 cm
280 000 Ft 950 €
417. ÍRÓASZTAL / WRITING TABLE
francia, 1810 körül, diófa alapon ébenfa borítással, jávorfa és paliszander berakással, tűzaranyozott bronz veretekkel, középső fiókjában bőrborítású eltolható írólappal French, around 1810, ebony on walnut base, harewood and rosewood inlay, fire-gilded bronze fittings, in the middle drawer moveable leather-covered writing-plate 66*80*50 cm
340 000 Ft 1 150 €
418. ÁGY / BED
magyar, 19. század második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, tömör diófa rátétekkel Hungarian, second half of the 19th century, walnut on pinewood base, solid walnut overlay 88*172*212 cm
22 000 Ft 70 €
419. SZÉK / CHAIR
francia, 19. század második fele, festett fa, gyöngyház berakással French, second half of the 19th century, painted wood, with nacre inset 85*42*39 cm
26 000 Ft 90 €
420. KAROSSZÉK / ARMCHAIR
francia, 17. század, faragott, tömör tölgyfa French, 17th century, carved, solid oakwood 106*55*57 cm
95 000 Ft 320 €
421. SZALONASZTAL / SALON TABLE
422. KAROSSZÉK / ARMCHAIR
francia, 19. század közepe, festett, aranyozott fa, gyöngyház intarziával, felhajtható asztallappal, apró sérülésekkel French, middle of the 19th century, gilded wood, with nacre intarsia, foldable table, with small damages
francia, 19. század első fele, faragott diófa, gobelin díszítéssel, sérült French, first half of the 19th century, carved walnut, tapestry decoration, damaged
67*60*47 cm
89*59*53 cm
48 000 Ft 160 €
42 000 Ft 140 €
BIKSADY
31. Aukció Festmények, műtárgyak 2015. november 14. szombat Bútorok, keretek 2015. november 14. szombat 15 óra 12 óra
423. VITRIN / VITRINE
francia, 1930 körül, fenyőfa alapon mahagóni borítással, bőr rátétekkel, sérült French, around 1930, mahogany on pinewood base, leather overlay, damaged 150*90*42 cm
320 000 Ft 1 080 €
424. VITRIN / VITRINE
magyar, 19. század második fele, feketére pácolt fenyőfa, faragott, aranyozott rátétekkel, sárgaréz veretekkel, 3 darab üvegpolccal, kulccsal, sérült Hungarian, second half of the 19th century, black-marinated pinewood, with carved and gilded overlays, brass fitments, 3 glass shelves, with key, damaged
425. TÁLALÓSZEKRÉNY / SIDEBOARD
osztrák, 1900 körül, bükkfa, metszett ólomüveg betétekkel, egy darab márványlappal, 4 darab kulccsal, felújított Austrian, around 1900, neech, with cut lead glass insets, one marble plate, 4 keys, restored 216*110,5*57 cm
280 000 Ft 950 €
152,5*73,5*36 cm
55 000 Ft 190 €
427. SZEKRÉNY / WARDROBE
426. ÍRÓSZEKRETER WRITING CABINET
Európa, 20. század, rózsafa, lehajtható írólapja mögött 4 darab fiókkal, metszett üvegajtókkal, apró sérülésekkel Europe, 20th century, rosewood, 4 drawers behind writing plate, with cut glass doors, with small damages
francia, 1930 körül, hajlított ajtókkal French, around 1930, with curved doors 152*81*40 cm
75 000 Ft 250 €
203,5*93*40,5 cm
100 000 Ft 340 €
428. ÉJJELISZEKRÉNY BEDSIDE TABLE
429. KÖNYVSZEKRÉNY PÁR BOOKCASE PAIR
430. SZEKRÉNY / WARDROBE
osztrák, 1860 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, márvány lappal, apró sérülésekkel Austrian, around 1860, walnut on pinewood base, marble plate, with small damages
magyar, 1860 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, tömör diófa és tömör haborkőris rátétekkel, sárgaréz veretekkel, kulccsal, apró sérülésekkel Hungarian, around 1860, walnut on pinewood base, solid walnut and solid ashwood overlays, brass fitments, with key, small damages
93*46*40 cm
171*102*40 cm
46 000 Ft 160 €
240 000 Ft 810 €
433. ÖNTÖTTVAS KÁLYHA CAST IRON STOVE
434. POSZTAMENS PEDESTAL
magyar, 1860 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, sárgaréz veretekkel, kulcs hiányzik, apró sérülésekkel Hungarian, around 1860, walnut on pinewood base, brass fitments, key missing, with small damages
186*122*51,5
184*130*66 cm
174*102*50 cm
40 000 Ft 140 €
40 000 Ft 140 €
435. KÁLYHA / STOVE
436. POSZTAMENS / PEDESTAL
német, 19. század vége, öntöttvas, Kaláni-vasgyár, 19. század, öntöttvas, francia, 1930 körül, faragott, festett részekkel, hiányos eredeti, felújított elemekből tömör tölgyfa, tükör rátétekkel, German, end of the 19th century, Iron foundry-Kalán, 19th century, cast sérült casted iron, with painted parts, iron, original, renovated parts French, around 1930, carved, incomplete 224*63*35 cm solid oakwood, mirror overlays, 90*34,5*44 cm damage 800 000 Ft 2 710 € 70 000 Ft 240 €
francia, 19. század, márványmintára festett fa, Napóleon bronzplakettel, apró sérülésekkel French, 19th century, marble painted onmarble-pattern, with Napoleon bronze plaquette, with small damages m: 117 cm
110 000 Ft 370 €
44 000 Ft 150 €
439. MOSDÓÁLLVÁNY / WASH-STAND
440. CSILLÁR / CHANDELIER
441. POSZTAMENS PÁR PEDESTAL PAIR
Kína, 19. század első fele, faragott, festett, aranyozott fa, porcelán kínáló készlettel, mosdótál hiányzik, sérült China, first half of the 19th century, carved, painted, gilded wood, with porcelain set, washbasin missing, damaged
magyar, 20. század eleje, 3 karú, réz, fújt üvegbúrákkal Hungarian, beginning of the 20th century, 3-armed, brass, with blown glass shades 96 cm
m: 96; 28,5*28,5 cm
190*58*50 cm
46 000 Ft 160 €
100 000 Ft 340 €
170 000 Ft 580 € 30
432. SZEKRÉNY / WARDROBE
magyar, 1860 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, sárgaréz veretekkel, kulcs hiányzik, sérült Hungarian, around 1860, walnut on pinewood base, brass fitments, key missing, damaged
40 000 Ft 140 €
m: 116 cm
431. SZEKRÉNY / WARDROBE
magyar, 19. század második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, haboskőris berakással, alakított, sérült Hungarian, second half of the 19th century, walnut on pinewood base, ashwood inlay, damaged
magyar, 20. század, festett fa, apró sérülésekkel Hungarian, 20th century, painted wood, with small damages
437. POSZTAMENS PEDESTAL
438. BORLAPTARTÓ WINECARD HOLDER
m: 120 cm
101*51*31 cm
55 000 Ft 190 €
32 000 Ft 110 €
francia, 1900 körül, tömör bükkfa, jávorfa intarziával, sárgaréz rátétekkel, apró sérülésekkel French, around 1900, solid beech, with maple intarsia, brass overlay, with small damages
442. SZALONASZTAL / SALON TABLE
magyar, 20. század, fenyőfa alapon topolyafa borítással, esztergált bükkfa lábakon Hungarian, 20th century, poplarwood on pinewood base, ton turned beech legs 70,5*60*60 cm
40 000 Ft 140 €
magyar, 20. század második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, esztergált cseresznyefa oszloppal, apró sérüléssel Hungarian, second half of the 20th century, walnut on pinewood base, turned cherrywood column, with small damages
443. ÉJJELISZEKRÉNY BEDSIDE TABLE
osztrák, 1840 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, festett, faragott részekkel, javított Austrian, around 1840, walnut on pinewood base, painted, carved parts, restored 63*38*19 cm
44 000 Ft 150 €
BIKSADY
444. SZALON GARNITÚRA / SALON SET
magyar, 20. század első fele, faragott, tömör diófa, nádfonatú betétekkel, 1 db kanapé 95*214*103 cm, 2 db fotel 92*70*72 cm, 2 db támlásszék 92*53*51 cm, 1 db asztal 65*105*59 cm, 1 db kétajtós komód 85*138*44 cm, 1 db virágtartó 89*105*37 cm Hungarian, first half of the 20th century, carved solid walnut, with webbing parts, 1 couch 95*214*103 cm, 2 armchairs 92*70*72 cm, 2 chairs 92*53*51 cm, 1 table 65*105*59 cm, 1 comode 85*138*44 cm, 1 flower holder 89*105*37 cm
600 000 Ft 2 030 €
445. SZEKRÉNY / WARDROBE
446. SZEKRÉNY / WARDROBE
250*164*75 cm
250*164*75 cm
100 000 Ft 340 €
100 000 Ft 340 €
osztrák, 19. század második fele, fenyőfa alapon diófa borítással, faragott diófa rátétekkel, sérült, hiányos Austrian, 19th century, carved wood, walnut on pinewood base, carved walnut overlays, damaged, incomplete
447. CSILLÁR ÉS FALIKAR, 4 DB / CHANDELIER AND WALL-BRACKET, 4 PIECES osztrák, 1920 körül, bronzírozott réz Austrian, around 1920, bronzed brass m: 130 cm; falikar m: 37 cm
240 000 Ft 810 €
BIKSADY
448. KOMÓD ÉS ÍRÓASZTAL / COMMODE AND WRITING TABLE
francia, 1930 körül, fenyőfa alapon diófa borítással, tömör tölgyfa részekkel French, around 1930, walnut on pinewood base, solid oak parts 92*231*72 cm; 83*110,5*53 cm
440 000 Ft 1 490 €
449. ÜLŐGARNITÚRA / SOFA SET
francia, 1920 körül, festett fa lábakon, utólagos zöld bársony borítással, 1 db kanapé és fotel pár French, around 1920, on painted wooden legs, replaced green velvet cover, 1 sofa and a pair of armchairs 70*130*70 cm; 70*75*70 cm
220 000 Ft 750 €
450. SZÉK, 2 DB / CHAIR, 2 PIECES
451. KONZOLASZTAL / CONSOLE TABLE
88*42*42 cm
77*120*65 cm
120 000 Ft 410 €
32 000 Ft 110 €
francia, 1925 körül, faragott tömör diófa French, around 1925, carved solid walnut
magyar, 1900 körül, feketére pácolt fa, sárgaréz rátétekkel Hungarian, around 1900, wood marinated black, brass overlay
452. SZALONASZTAL / SALON TABLE
453. BÁRASZTAL / BAR TABLE
francia, 1930 körül, fenyőfa alapon topolya borítással, apró sérülésekkel French, around 1930, poplarwood on pinewood base, with small damages
francia, 1930 körül, tömör mahagóni, tejüveg lappal, lehajtható lapja mögött pohártartó résszel, felújítandó világítással, sérült French, around 1930, solid mahogany, milk glass plate, cup-holder compartment behind foldable plate, lighting needs repair, damaged
52*60*30 cm
69*61*37 cm
55 000 Ft 190 €
48 000 Ft 160 €
BIKSADY
454. HÁLÓSZOBA GARNITÚRA / BEDROOM SUITE OF FURNITURE
Berlin, 1900 körül, tömör, faragott mahagóni, tölgyfa, sárgaréz rátétekkel, sérült, alakított, 1 db háromajtós szekrény 252*236*80 cm, 1 db álló tükör konzolokkal 217*162*45 cm, 2 db ágy 160*118*64 cm, 1 db éjjeli szekrény 107*43*36 cm Berlin, around 1900, solid, carved mahogany, oak, brass overlay, damaged, redone, 1 three-door wardrobe 252*236*80 cm, 1 standing mirror with consoles 217*162*45 cm, 2 beds 160*118*64 cm, 1 night stand 107*43*36 cm
150 000 Ft 510 €
455. SZÉK PÁR / PAIR OF CHAIRS
Thonet, 1900 körül, hajlított, gőzölt, pácolt bükkfa, felújított állapotban Thonet, around 1900, curved, steamed, marinated beech, restored 76*54*57 cm
120 000 Ft 410 €
456. ASZTAL / TABLE
magyar, 20. század első fele, tömör diófa és fenyőfa alapon diófaborítással, lenyitható homlokfallal Hungarian, first half of the 20th century, walnut on solid walnut and pinewood base, with foldable face-wall 88*76*56 cm
20 000 Ft 70 €
457. SZÉK / CHAIR
458. POSZTAMENS PEDESTAL
459. KÁLYHAELLENZŐ FIRE-SCREEN
97*66*50 cm
m: 123 cm
103*55*32 cm
44 000 Ft 150 €
44 000 Ft 150 €
osztrák, 1900 körül, pácolt, hajlított gőzölt bükkfa, jelzett: Thonet Wien Austrian, around 1900, marinated, curved, steamed beech, signed: Thonet Wien
francia, 1900 körül, mahagóni, jávorfa intarziával, apró sérülésekkel French, around 1900, mahogany, maple intarsia, with small damages
francia, 1930 körül, márvány, trébelt vörösréz, sérült, hiányos French, around 1930, marble, embossed copper, damaged, incomplete
36 000 Ft 120 €
A KERETEK TELJES FOTÓJA A WEBOLDALON MEGTEKINTHETŐEK
BIKSADY
460. KERET / FRAME
461. KERET / FRAME
81*61 cm
92*70 cm
16 000 Ft 50 €
7 000 Ft 20 €
20. század, ezüstözött fa, sérült 20. század első fele, festett fa first half of the 20th century, painted wood 20th century, silvered wood, damaged
462. KERET / FRAME
463. KERET / FRAME
71,5*52 cm
74,5*45,5 cm
11 000 Ft 40 €
16 000 Ft 50 €
20. század első fele, festett fa, sérült 19. század vége, festett fa, sérült first half of the 20th century, end of the 19th century, painted wood, painted wood, damaged damaged
466. KERET / FRAME
467. KERET / FRAME
468. KERET / FRAME
91*70,5 cm
79*70 cm
80,5*60,5 cm
7 000 Ft 20 €
11 000 Ft 40 €
473. KERET / FRAME
474. KERET / FRAME
32*24 cm
9 000 Ft 30 €
20. század, festett fa 20th century, painted wood
16 000 Ft 50 €
472. KERET / FRAME
THE WHOLE IMAGES OF THE FRAMES ARE AVAILABLE ON OUR WEBSITE
20. század, festett fa 20. század, festett fa, sérült 20th century, painted wood, damaged 20th century, painted wood
20. század, aranyozott fa, apró sérülésekkel 20th century, gilded wood, with small damages
20. század, festett fa, apró sérülésekkel 20. század, ezüstözött fa 20th century, painted wood, with small 20th century, silvered wood 46*36 cm damages
32*24 cm
7 000 Ft 20 €
5 000 Ft 20 €
478. KERET / FRAME
20. század, festett fa, gipsz rátéttel 20th century, painted wood, gypsum overlay 59*52 cm
16 000 Ft 50 €
479. KERET / FRAME
19. század vége, festett, aranyozott fa, gipsz rátéttel, apró sérülésekkel end of the 19th century, painted, gilded wood, gypsum overlay, with small damages
480. KERET / FRAME
469. KERET / FRAME
20. század, festett fa 20th century, painted wood 27*18 cm
22 000 Ft 70 €
66*50 cm
32 000 Ft 110 €
11 000 Ft 40 €
20. század, festett fa, apró sérülésekkel 20th century, painted wood, with small damages 62*72 cm
20. század, festett fa, sérült 20th century, painted wood, damaged 80*60 cm
8 000 Ft 30 €
470. KERET / FRAME
471. KERET / FRAME
20. század eleje, festett, aranyozott fa, alakított beginning of the 20th century, painted, gilded wood, redone
20. század, fa és fém 20th century, wood and metal
43*25 cm
15 000 Ft 50 €
40*31 cm
14 000 Ft 50 €
475. KERET / FRAME
476. KERET / FRAME
69*53 cm
68*55 cm
32 000 Ft 110 €
24 000 Ft 80 €
19. század második fele, festett, aranyozott fa, faragott díszítéssel, sérült second half of the 19th century, painted, gilded wood, carved decoration, damaged
481. KERET / FRAME
465. KERET / FRAME
12 000 Ft 40 €
20. század eleje, aranyozott fa, gipsz 19. század, festett fa, sérült 19th century, painted wood, damaged rátétekkel, sérült 49,5*38 cm beginning of the 20th century, gilded wood, gypsum overlay, 18 000 Ft 60 € damaged
69*47 cm
464. KERET / FRAME
20. század első fele, festett, ezüstözött fa, apró sérülésekkel first half of the 20th century, painted, silvered wood, with small damages
482. KERET / FRAME
477. KERET / FRAME
20. század, festett fa, gipsz rátéttel 20th century, painted wood, gypsum overlay 76*60,5 cm
16 000 Ft 50 €
20. század, festett fa, gipsz rátéttel, sérült 20th century, painted wood, gypsum overlay, damaged
483. KERET / FRAME
20. század, festett fa, sérült 20th century, painted wood, damaged
70,5*57 cm
51*41 cm
12 000 Ft 40 €
11 000 Ft 40 €
BIKSADY
20. század, festett fa 20th century, painted wood 70*50 cm
8 000 Ft 30 €
485. KERET / FRAME
486. KERET / FRAME
487. KERET / FRAME
20. század, festett fa, gipsz rátéttel, sérült 19. század vége, festett fa, sérült 19. század vége, festett fa, gipsz 20th century, painted wood, gypsum end of the 19th century, painted wood, rátéttel, sérült damaged end of the 19th century, painted wood, overlay, damaged 55*45 cm 64*50 cm gyosum overlay, damaged 78*50 cm
24 000 Ft 80 €
11 000 Ft 40 €
492. KERET / FRAME
22 000 Ft 70 €
493. KERET / FRAME
488. KERET / FRAME
20. század, festett fa, gipsz rátéttel, sérült 20th century, painted wood, gypsum overlay, damaged 61,5*45 cm
489. KERET / FRAME
20. század, festett fa, sérült 20th century, painted wood, damaged 65*52 cm
12 000 Ft 40 €
8 000 Ft 30 €
494. KERET / FRAME
A FELTÜNTETETT MÉRETEK A KERETEK BELSŐ MÉRETEIT JELENTIK
484. KERET / FRAME
490. KERET / FRAME
491. KERET / FRAME
20. század második fele, festett fa, gipsz rátéttel second half of the 20th century, painted wood, gypsum overlay
20. század első fele, festett fa, gipsz rátéttel, sérült first half of the 20th century, painted wood, gypsum overlay, damaged
20. század második fele, aranyozott fa, apró sérülésekkel second half of the 20th century, gilded wood, with small damages
19. század vége, festett, aranyozott fa, gipsz rátétekkel, sérült end of the 19th century, painted, gilded wood, gypsum overlay, damaged
19. század vége, faragott, festett, aranyozott fa, gipsz rátétekkel, sérült end of the 19th century, carved, painted, gilded wood,gypsum overlay, damaged
51*45,5 cm
86,5*51 cm
74,5*51 cm
83*73 cm
60*50 cm
66,5*45 cm
11 000 Ft 40 €
11 000 Ft 40 €
22 000 Ft 70 €
12 000 Ft 40 €
14 000 Ft 50 €
22 000 Ft 70 €
499. KERET / FRAME
500. KERET / FRAME
20. század második fele, faragott, festett, aranyozott fa second half of the 20th century, carved, painted, gilded wood
496. KERET / FRAME
20. század első fele, festett fa, sérült first half of the 20th century, painted wood, damaged 77*61 cm
497. KERET / FRAME
20. század eleje, festett, aranyozott, faragott fa, sérült beginning of the 20th century, painted, gilded, carved wood, damaged
498. KERET / FRAME
20. század első fele, festett, aranyozott fa, sérült first half of the 20th century, painted, gilded wood, damaged
75*59 cm
502. KERET / FRAME
503. KERET / FRAME
20. század első fele, aranyozott fa, sérült first half of the 20th century, gilded wood, damaged
20. század első fele, festett fa, sérült first half of the 20th century, painted wood, damaged
69,5*55,5 cm
81,5*60,5 cm
8 000 Ft 30 €
16 000 Ft 50 €
9 000 Ft 30 €
20. század első fele, ezüstözött fa, sérült first half of the 20th century, silvered wood, damaged
19 000 Ft 60 €
85,5*63,5 cm
15 000 Ft 50 €
504. KERET / FRAME
76*61 cm
52*42 cm
11 000 Ft 40 €
505. KERET / FRAME
506. KERET / FRAME
20. század, ezüstözött fa, sérült 20. század eleje, fa aranyozott gipsz 20th century, silvered wood, damaged rátétekkel 45*40 cm beginning of the20th century, wood with gilded gypsum overlay 5 000 Ft 20 € 50*36 cm
11 000 Ft 40 €
501. KERET / FRAME
20. század, festett fa, apró sérülésekkel 20th century, painted wood, with small damages 50*35 cm
7 000 Ft 20 €
THE INDICATED SIZES MARK THE FRAMES INNER MEASUREMENTS
9 000 Ft 30 €
20. század első fele, festett, aranyozott 20. század, festett fa fa, sérült 20th century, painted wood first half of the 20th century, painted, 55*48 cm gilded wood, damaged 5 000 Ft 20 €
495. KERET / FRAME
507. KERET / FRAME
20. század első fele, festett fa first half of the 20th century, painted wood 50,5*41 cm
7 000 Ft 20 €
BIKSADY
508. KERET / FRAME
509. KERET / FRAME
20. század első fele, festett fa first half of the 20th century, painted wood 51,5*40,5 cm
13 000 Ft 40 €
514. KERET / FRAME
510. KERET / FRAME
20. század első fele, festett, aranyozott fa, apró sérülésekkel first half of the 20th century, painted, gilded wood, with small damages
20. század első fele, festett, aranyozott fa, gipsz rátétekkel, sérült first half of the 20th century, painted, gilded wood, gypsum overlay, damaged
50,5*35 cm
53*43 cm
15 000 Ft 50 €
14 000 Ft 50 €
515. KERET / FRAME
20. század, festett fa gipsz rátétekkel 20th century, painted gypsum overlay
40*30 cm
57*46 cm
11 000 Ft 40 €
13 000 Ft 40 €
516. KERET / FRAME
19. század második fele, festett, faragott fa, sérült second half of the 19th century, painted, carved wood, damaged 40*33 cm
511. KERET / FRAME
512. KERET / FRAME
513. KERET / FRAME
60*45 cm
43*35 cm
51*46 cm
7 000 Ft 20 €
6 000 Ft 20 €
9 000 Ft 30 €
20. század, ezüstözött fa 20th century, silvered wood
20. század, festett fa, sérült 20. század, festett fa 20th century, painted wood, damaged 20th century, painted wood
517. KERET / FRAME
518. KERET / FRAME
51*40 cm
48*40 cm
8 000 Ft 30 €
9 000 Ft 30 €
20. század, festett, aranyozott fa 20th century, painted, gilded wood
20. század, fa, alakított 20th century, wood, redone
16 000 Ft 50 €
520. KERET / FRAME
521. KERET / FRAME
20. század, fa, aranyozott gipsz rátéttel, sérült 20th century, wood, gilded gypsum overlay, damaged 48*37 cm
11 000 Ft 40 €
20. század, aranyozott fenyőfa, apró sérülésekkel 20th century, gilded pinewood, with small damages
19. század vége, faragott, aranyozott hársfa, sérült end of the 19th century, carved, gilded lindenwood, damaged
20. század, aranyozott fa és gipsz 20. század, festett, faragott fa, sérült díszítéssel, apró sérülésekkel 20th century, painted, carved wood, 20th century, gilded wood and gypsum damaged 118*100 cm overlay, with small damages
523. KERET / FRAME
524. KERET / FRAME
136,5*106,5 cm
137,5*95 cm
100,5*70 cm
126*93 cm
14 000 Ft 50 €
14 000 Ft 50 €
28 000 Ft 90 €
40 000 Ft 140 €
8 000 Ft 30 €
526. KERET / FRAME
527. KERET / FRAME
20. század eleje, festett fenyőfa, sérült 20. század eleje, festett fenyőfa, beginning of the 20th century, painted aranyozott gipsz rátéttel, sérült pinewood, damaged beginning of the 20th century, painted 101*71,5 cm pinewood, gilded gypsum overlay, damaged 22 000 Ft 70 € 118*93 cm
12 000 Ft 40 € 36
522. KERET / FRAME
519. KERET / FRAME
528. KERET / FRAME
525. KERET / FRAME
20. század, festett, aranyozott fa, gipsz rátétekkel 20th century, painted, gilded wood, gypsum overlay 70*80 cm
42 000 Ft 140 €
20. század, festett fenyőfa, gipsz rátéttel, sérült 20th century, painted pinewood, gypsum overlay, damaged
20. század második fele, ezüstözött fa 20. század második fele, ezüstözött fa second half of the 20th century, second half of the 20th century, silvered wood silvered wood
529. KERET / FRAME
530. KERET / FRAME
20. század második fele, bronzírozott fa second half of the 20th century, bronzed wood
140*100 cm
100,5*80,5 cm
89,5*68 cm
120*52,5 cm
5 000 Ft 20 €
8 000 Ft 30 €
12 000 Ft 40 €
12 000 Ft 40 €
531. KERET / FRAME
532. KERET / FRAME
533. KERET / FRAME
20. század, festett, aranyozott fa, gipsz rátétekkel, apró sérülésekkel 20th century, painted, gilded wood, gypsum overlay, with small damages 101,5*80 cm
42 000 Ft 140 €
538. KERET / FRAME
19. század, festett, faragott, aranyozott fa, gipsz rátétekkel, apró sérülésekkel 19th century, painted, carved, gildedwood, gypsum overlay, with small damages 114*84,5 cm
534. KERET / FRAME
20. század eleje, festett fenyőfa, sérült beginning of the 20th century, painted pinewood, damaged 101*75 cm
535. KERET / FRAME
20. század eleje, festett, faragott fa beginning of the 20th century, painted, carved wood 101*75,5 cm
22 000 Ft 70 €
16 000 Ft 50 €
38 000 Ft 130 €
539. KERET / FRAME
541. KERET / FRAME
540. KERET / FRAME
20. század eleje, festett fenyőfa, apró sérülésekkel beginning of the 20th century, painted pinewood, with small damages
20. század eleje, fenyőfa, aranyozott gipsz rátétekkel beginning of the 20th century, pinewood, gilded gypsum overlay
22 000 Ft 70 €
100*70 cm
100,5*69 cm
101*75,5 cm
8 000 Ft 30 €
32 000 Ft 110 €
22 000 Ft 70 €
544. KERET / FRAME
545. KERET / FRAME
20. század eleje, festett fa, sérült beginning of the 20th century, painted wood, damaged
20. század eleje, ezüstözött fa, sérült beginning of the 20th century, silvered wood, damaged
65*50 cm
55,5*46 cm
85*64 cm
8 000 Ft 30 €
8 000 Ft 30 €
13 000 Ft 40 €
550. KERET / FRAME
551. KERET / FRAME
552. KERET / FRAME
20. század második fele, festett fa, gipsz rátétekkel second half of the 20th century, painted wood, gypsum overlay 82*80 cm
36 000 Ft 120 €
20. század eleje, aranyozott fa, sérült beginning of the 20th century, gilded wood, damaged 111,5*94 cm
12 000 Ft 40 €
546. KERET / FRAME
547. KERET / FRAME
101*76,5 cm
16 000 Ft 50 €
22 000 Ft 70 €
542. KERET / FRAME
20. század eleje, bronzírozott fenyőfa, gipsz rátétekkel beginning of the 20th century, bronzed pinewood, gypsum overlay 81,5*61,5 cm
548. KERET / FRAME
139,5*95,5 cm
38 000 Ft 130 €
553. KERET / FRAME
78*59 cm
22 000 Ft 70 €
101*80,5 cm
543. KERET / FRAME
19. század, faragott, aranyozott fa 19th century, carved, gilded wood 112,5*72,5 cm
38 000 Ft 130 €
18 000 Ft 60 €
20. század második fele, festett fa 20. század első fele, festett, aranyozott, second half of the 20th century, faragott fa, apró sérülésekkel painted wood first half of the 20th century, painted, 81*71 cm gilded, carved wood, with small damages
12 000 Ft 40 €
20. század eleje, festett fa beginning of the 20th century, painted wood
55 000 Ft 190 €
537. KERET / FRAME
20. század eleje, festett fa, apró sérülésekkel beginning of the 20th century, painted wood, with small damages
132*96,5 cm
554. KERET / FRAME
549. KERET / FRAME
20. század második fele, festett fa, apró sérülésekkel second half of the 20th century, painted wood, with small damages 111,5*88,5 cm
36 000 Ft 120 €
555. KERET / FRAME
19. század, festett fa, sérült 19th century, painted wood, damaged
81,5*60 cm
32 000 Ft 110 €
11 000 Ft 40 €
65,5*55 cm
20. század eleje, festett fenyőfa, sérült 20. század eleje, bronzírozott fa, beginning of the 20th century, pain- gipsz rátétekkel, sérült ted pinewood, damaged beginning of the 20th century, bron67*87 cm zed wood, gypsum overlay, damaged
536. KERET / FRAME
BIKSADY
BIKSADY
556. KERET / FRAME
557. KERET / FRAME
20. század első fele, festett fa, apró sérülésekkel first half of the 20th century, painted wood, with small damages
19. század, faragott, aranyozott hársfa 19th century, carved, gilded lindenwood
61*51,5 cm
42 000 Ft 140 €
13 000 Ft 40 €
562. KERET / FRAME
20. század első fele, festett fa, apró sérülésekkel first half of the 20th century, painted wood, with small damages 61,5*50,5 cm
13 000 Ft 40 €
558. KERET / FRAME
79*54 cm
80*66 cm
97*65 cm
121*66 cm
12 000 Ft 40 €
7 000 Ft 20 €
564. KERET / FRAME
565. KERET / FRAME
20. század első fele, festett fa, gipsz rátétekkel, sérült first half of the 20th century, painted wood, gypsum overlay, damaged
20. század első fele, festett fa, sérült, alakított first half of the 20th century, painted wood, damaged, redone
56,5*47,5 cm
78,5*65,5
80*60,5 cm
9 000 Ft 30 €
12 000 Ft 40 €
11 000 Ft 40 €
66*51 cm
9 000 Ft 30 €
560. KERET / FRAME
7 000 Ft 20 €
563. KERET / FRAME
559. KERET / FRAME
20. század második fele, festett, aranyozott fa second half of the 20th century, painted, gilded wood
566. KERET / FRAME
561. KERET / FRAME
20. század első fele, aranyozott fa, gipsz rátétekkel first half of the 20th century, gilded wood, gypsum overlay 71*57 cm
32 000 Ft 110 €
567. KERET / FRAME
20. század eleje, festett fenyőfa, sérült beginning of the 20th century, painted pinewood, damaged 82,5*58,5 cm
18 000 Ft 60 €
568. KERET / FRAME
569. KERET / FRAME
19. század vége, festett, faragott fa, apró sérülésekkel beginning of the 19th century, painted, carved wood, with small damages
570. KERET / FRAME
571. KERET / FRAME
572. KERET / FRAME
20. század második fele, festett fa, sérült, alakított second half of the 20th century, painted wood, damaged, redone
19,5*16 cm
12,5*9,5 cm
52*40 cm
80*60 cm
86*78,5 cm
60,5*42,5 cm
6 000 Ft 20 €
14 000 Ft 50 €
15 000 Ft 50 €
16 000 Ft 50 €
8 000 Ft 30 €
8 000 Ft 30 €
20. század eleje, festett fa, karton, apró sérülésekkel beginning of the 20th century, painted wood, with small damages
574. KERET / FRAME
20. század második fele, festett fa, apró sérülésekkel second half of the 20th century, painted wood, with small damages
1900 körül, fenyőfa alapon mahagóni borítással, sárgaréz rátétekkel, sérült around 1900, mahogany on pinewood base, brass overlay, damaged
19. század, festett fa, apró sérülésekkel 19th century, painted wood, with small damages
575. KERET / FRAME
576. KERET / FRAME
18. század vége, faragott, aranyozott fa, sérült, alakított end of the 18th century, carved, gilded wood, damaged, redone
19. század, aranyozott fa, gipsz rátétekkel 19th century, gilded wood, gypsum overlay
44,5*57,5 cm
48,5*36 cm
68,5*55,5 cm
42,5*24 cm
5 000 Ft 20 €
18 000 Ft 60 €
55 000 Ft 190 €
46 000 Ft 160 €
22 000 Ft 70 €
577. KERET / FRAME
578. KERET / FRAME
34*27 cm
573. KERET / FRAME
579. KERET / FRAME
20. század második fele, festett, ezüstözött fa second half of the 20th century, painted, silvered wood 49,5*33 cm
18 000 Ft 60 €
BIKSADY
20. század első fele, festett, ezüstözött fa, sérült first half of the 20th century, painted, silvered wood, damaged
581. KERET / FRAME
582. KERET / FRAME
583. KERET / FRAME
20. század második fele, festett fa, gipsz rátétekkel second half of the 20th century, painted wood, gypsum overlay
20. század második fele, aranyozott fa, textil, sérült second half of the 20th century, gilded wood, textile, damaged
50,5*40,5 cm
46*35,5 cm
50,5*42,5 cm
51*40,5 cm
8 000 Ft 30 €
6 000 Ft 20 €
38 000 Ft 130 €
11 000 Ft 40 €
7 000 Ft 20 €
586. KERET / FRAME
20. század eleje, aranyozott fa, apró sérülésekkel beginning of the 20th century, gilded wood, with small damages 80,5*65,5 cm
7 000 Ft 20 €
592. KERET / FRAME
587. KERET / FRAME
20. század második fele, festett fa second half of the 20th century, painted wood
61,5*49,35 cm
63*48 cm
7 000 Ft 20 €
8 000 Ft 30 €
593. KERET / FRAME
20. század eleje, fenyőfa alapon mahagóni borítással, gyöngyház és paliszander berakással beginning of the 20th century, mahogany on pinewood base, nacre and rosewood inset
120*92 cm
125,5*101 cm
32 000 Ft 110 €
38 000 Ft 130 €
20. század, festett fa, alakított, sérült 20th century, painted wood, redone, damaged 38*38 cm
12 000 Ft 40 €
599. KERET / FRAME
594. KERET / FRAME
20. század, faragott, festett fa, gipsz, sérült 20th century, carved, painted wood, gypsum, damaged 46*36 cm
24 000 Ft 80 €
600. KERET / FRAME
589. KERET / FRAME
14 000 Ft 50 €
46 000 Ft 160 €
591. KERET / FRAME
67*48 cm
75*62 cm
46*35 cm
20 000 Ft 70 €
18 000 Ft 60 €
16 000 Ft 50 €
16 000 Ft 50 €
98*68 cm
590. KERET / FRAME
20. század eleje, festett fa, sérült, hiányos beginning of the 20th century, painted wood, damaged, incomplete
28*22 cm
36*25 cm
8 000 Ft 30 €
20. század eleje, faragott festett fa, sérült beginning of the 20th century, carved wood, damaged
19. század, festett fa, sérült, alakított 19th century, painted wood, damaged, redone
20. század, faragott, aranyozott fa, gipsz rátétekkel 20th century, carved, gilded wood, gypsum overlay
91*70,5 cm
79*39,5 cm
20. század második fele, faragott, festett fa, paszpartuval second half of the 20th century, carved, painted wood, with matboard
595. KERET / FRAME
20. század, ezüstözött fa, sérült 20th century, silvered wood, damaged
596. KERET / FRAME
20. század, aranyozott fa 20th century, gilded wood 34*26 cm
12 000 Ft 40 €
597. KERET / FRAME
19. század vége, festett fa, sérült end of the 19th century, painted wood, damaged 29*19 cm
16 000 Ft 50 €
601. KERET / FRAME
602. KERET / FRAME
603. KERET / FRAME
58*45 cm
56*39 cm
27*22 cm
18 000 Ft 60 €
12 000 Ft 40 €
13 000 Ft 40 €
20. század eleje, fenyőfa alapon mahagóni borítással, apró sérülésekkel beginning of the 20th century, mahogany on pinewood base, with small damages
598. KERET / FRAME
588. KERET / FRAME
585. KERET / FRAME
584. KERET / FRAME
20. század második fele, festett, aranyozott fa, sérült second half of the 20th century, painted, gilded wood, damaged
580. KERET / FRAME
BIKSADY
604. KERET / FRAME
20. század második fele, festett, aranyozott fa, bronzírozott, sárgaréz rátétekkel, sérült second half of the 20th century, painted, gilded wood, bronzed brass overlay, damaged
20. század, festett fa, gipsz rátétekkel 20th century, painted wood, gypsum overlay
605. KERET / FRAME
606. KERET / FRAME
20. század eleje, ezüstözött, festett fa, sérült beginning of the 20th century, silvered, painted wood, damaged
20. század első fele, festett fa, gipsz rátétekkel, sérült first half of the 20th century, gypsum overlay, damaged
71*48,5 cm
77,5*57,5 cm
59*43 cm
52*42 cm
81*61 cm
82,5*62,5 cm
7 000 Ft 20 €
8 000 Ft 30 €
22 000 Ft 70 €
26 000 Ft 90 €
15 000 Ft 50 €
24 000 Ft 80 €
610. KERET / FRAME
58*47 cm
54,5*43 cm
32 000 Ft 110 €
9 000 Ft 30 €
616. KERET / FRAME
19. század vége, faragott, festett, aranyozott fa, alakított end of the 19th century carved, painted, gilded wood, redone
611. KERET / FRAME
20. század eleje, aranyozott fa, sérült beginning of the 20th century, gilded wood, damaged
59,5*48 cm
22 000 Ft 70 €
622. KERET / FRAME
617. KERET / FRAME
20. század első fele, festett fa, gipsz rátétekkel, apró sérülésekkel first half of the 20th century, painted wood, gypsum overlay, with small damages 65*48 cm
11 000 Ft 40 €
19. század vége, fenyőfa alapon diófa borítással, apró sérülésekkel end of the 19th century, walnut on pinewood base, with small damages
623. KERET / FRAME
25,5*18,5 cm
18*14,5 cm
11 000 Ft 40 €
16 000 Ft 50 €
612. KERET / FRAME
20. század, festett fa 20th century, painted wood 72*62 cm
16 000 Ft 50 €
618. FÉNYKÉPKERET PHOTOGRAPH FRAME
német, 1900 körül, öntött bronz German, around 1900, cast bronze 18*13,5 cm
9 000 Ft 30 €
624. KERET / FRAME
20. század első fele, festett fa, alakított first half of the 20th century, painted wood, redone 52*39 cm
7 000 Ft 20 €
607. KERET / FRAME
613. KERET / FRAME
608. KERET / FRAME
609. KERET / FRAME
20. század eleje, fa beginning of the 20th century, wood
19. század vége, festett fa, gipsz rátéttel, sérült end of the 19th century, painted wood, gypsum overlay, damaged
614. KERET / FRAME
615. KERET / FRAME
32*16 cm
64*50 cm
100*63 cm
11 000 Ft 40 €
28 000 Ft 90 €
14 000 Ft 50 €
619. KERET / FRAME
620. KERET / FRAME
francia, 1900 körül, festett fa, vörösréz rátétekkel French, around 1900, painted wood, with copper overlay
osztrák, 1900 körül, faintarzia, sérült Austrian, around 1900, wooden intarsia, damaged
19*13 cm
34*27 cm
13 000 Ft 40 €
18 000 Ft 60 €
625. KERET / FRAME
20. század első fele, festett, aranyozott fa, sérült first half of the 20th century, painted, gilded wood, damaged 62*49 cm
8 000 Ft 30 €
20. század eleje, faragott fa, sérült beginning of the 20th century, carved wood, damaged
621. KERET / FRAME
20. század eleje, festett, aranyozott fa, gipsz rátétekkel, sérült, alakított beginning of the 20th century, painted, gilded wood, gypsum overlay, damaged, redone 65*44 cm
13 000 Ft 40 €
626. KERET, 2 DB / FRAME, 2 PIECES 20. század, festett fa, sérült 20th century, painted wood, damaged 91*82; 74*56 cm
22 000 Ft 70 €
BIKSADY
627. KERET, 6 DB / FRAME, 6 PIECES
20. század, festett fa, műanyag, sérült 20th century, painted wood, plastic, damaged 65*51; 80*61; 87*70; 81*61; 66*54; 72*62 cm
24 000 Ft 80 €
628. KERET, 3 DB / FRAME, 3 PIECES
629. KERET, 3 DB / FRAME, 3 PIECES
20. század első fele (2 db), 20. század vége (1 db), festett, aranyozott fenyőfa, gipsz rátétekkel, sérült, hiányos first half of the 20th century (2 pieces), end of the 20th century (1 piece), painted, gilded pinewood, gypsum overlay, damaged, incomplete
20. század vége, festett fa, apró sérüléssel end of the 20th century, painted wood, with small damage
31,5*27 cm; 32*26,5 cm; 15,5*12 cm
18 000 Ft 60 €
12 000 Ft 40 €
83*64; 83*64; 73*63 cm
630. KERET, 2 DB / FRAME, 2 PIECES
631. KERET, 4 DB / FRAME, 4 PIECES
62*58; 60,5*50,5 cm
40*30, 31*24; 30*24; 18*14 cm
11 000 Ft 40 €
16 000 Ft 50 €
632. KERET, 2 DB / FRAME, 2 PIECES
633. KERET, 4 DB / FRAME, 4 PIECES
80,5*65 cm
58*41; 70*60; 61*47; 68*55 cm
15 000 Ft 50 €
19 000 Ft 60 €
20. század, festett fa, gipsz rátétekkel, sérült 20th century, painted wood, gypsum overlay, damaged
20. század második fele, ezüstözött fa, apró sérülésekkel second half of the 20th century, silvered wood, with small damages
20. század, festett, aranyozott fa, gipsz rátétekkel, sérült 20th century, painted, gilded wood, gypsum overlay, damaged
BIKSADY
634. KERET, 4 DB / FRAME, 4 PIECES
635. KERET, 2 DB / FRAME, 2 PIECES
80*60; 77*56; 97*75; 81*60 cm
80*64; 90*60 cm
26 000 Ft 90 €
24 000 Ft 80 €
636. KERET, 4 DB / FRAME, 4 PIECES
637. KERET, 2 DB / FRAME, 2 PIECES
42*30 cm; 41*26; 24*18; 41*31 cm
37*22; 46*37 cm
13 000 Ft 40 €
7 000 Ft 20 €
638. KERET, 4 DB / FRAME, 4 PECES
639. KERET, 2 DB / FRAME, 2 PIECES
46*38; 39*29; 51*36; 35*29 cm
81*60; 70*41 cm
17 000 Ft 60 €
16 000 Ft 50 €
20. század, festett fa, textil, sérült 20th century, painted wood, textile, damaged
20. század, festett, aranyozott fa, sérült 20th century, painted, gilded wood, damaged
20. század, ezüstözött fa, textil 20th century, silvered wood, textile
640. KERET, 4 DB / FRAME, 4 PIECES
641. KERET, 2 DB / FRAME, 2 PIECES
51*41; 51*41; 54*45; 62*50 cm
38*25; 31*27 cm
15 000 Ft 50 €
15 000 Ft 50 €
20. század, festett, aranyozott, ezüstözött fa, sérült 20th century, painted, gilded, silvered wood, damaged
BIKSADY
642. KERET, 3 DB / FRAME, 3 PIECES
643. KERET, 3 DB / FRAME, 3 PIECES
60,5*60,5; 90*70 cm; 66*60,5 cm
89*70; 68*45; 70,5*48; 70,5*58,5 cm
11 000 Ft 40 €
19 000 Ft 60 €
644. KERET, 3 DB / FRAME, 3 PIECES
645. KERET, 3 DB / FRAME, 3 PIECES
19-20. század, festett, aranyozott, fa, sérült 19-20th century, painted, gilded wood, damaged
36*24; 29*23; 29*20 cm
40*28; 35*28 cm; 43*34 cm
9 000 Ft 30 €
18 000 Ft 60 €
646. KERET, 3 DB / FRAME, 3 PIECES
647. KERET, 3 DB / FRAME, 3 PIECES
20. század, festett fa, műanyag 20th century, painted wood, plastic
75*50; 70*48; 75*63 cm
21*29; 35*24; 27*22cm
7 000 Ft 20 €
13 000 Ft 40 €
649. KERET PÁR / PAIR OF FRAMES
20.század, festett fa, gipsz rátétekkel 20th century, painted wood, gypsum overlay
20. század, festett, ezüstözött fa, sérült 20th century, painted, silvered wood, damaged
33*26; 27*22 cm
30*23 cm
36*30; 36*30 cm
22 000 Ft 70 €
16 000 Ft 50 €
22 000 Ft 70 €
648. KERET, 2 DB / FRAME, 2 PIECES
650. KERET PÁR / PAIR OF FRAMES
BIKSADY
651. KERET, 4 DB / FRAME, 4 PIECES
652. KERET, 4 DB / FRAME, 4 PIECES
53,5*37,5; 80,5*60,5; 92*74; 86*61 cm
78,5*46; 68*52; 47,5*40; 56*46 cm
16 000 Ft 50 €
9 000 Ft 30 €
20. század, festett fa, műanyag, sérült 20th century, painted wood, plastic, damaged
20. század, fa, textil, sérült 20th century, wood, textile, damaged
653. KERET, 5 DB / FRAME, 5 PIECES 20. század, festett fa, sérült 20th century, painted wood, damaged 51*40; 37*30; 30*27; 25*16; 25*20 cm
13 000 Ft 40 €
654. KERET, 4 DB / FRAME, 4 PIECES
655. KERET, 2 DB / FRAME, 2 PIECES
81*46; 110*45; 101*80 cm; 125*90 cm
51*42 cm; 45,5*31 cm
18 000 Ft 60 €
8 000 Ft 30 €
656. KERET, 5 DB / FRAME, 5 PIECES 20. század, ezüstözött fa, sérült 20th century, silvered wood, damaged 50*40; 50*48; 50*35; 70*50; 68*55 cm
22 000 Ft 70 €
657. KERET, 5 DB / FRAME, 5 PIECES 20. század, festett fa, sérült 20th century, painted wood, damaged 70*70; 60*50; 56*46; 51*40; 76*53 cm
26 000 Ft 90 €