ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. A Párisi Galéria (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) – továbbiakban: árverező– előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak – továbbiakban árverési tételek – tulajdonosai vagy eladásra jogosultjai – továbbiakban: árvereztetők – megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2. Az árverező az internetről letölthető formátumú katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell – az árverést megelőzően – meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3. Árverezni kizárólag – az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált – licitálótárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelező-nek fogadják el. 4. Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja, és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitálótárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adásvétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5. Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7. Az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adásvételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8. A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9. A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 20%. 10. A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20%-át mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván fizetni, 3% bankkártyajutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11. Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1053 Budapest, Múzeum körút 3. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege – határidőben történő teljesítés esetén – beleszámít. 12. Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vétel-árra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az árverező – írásbeli
felszólí-tás után – szabadon értékesítheti, és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14. A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik. 15. Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16. Az árverési katalógusban „VÉDETT” vagy „NO EXPORT” jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet [2001. évi LXIV. Tv. 59. § (1) bek. b) pont]. A „VÉDETT” jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi, a tulajdonosváltozás pe-dig bejelentési kötelezettség alá esik (2001. évi LXIV. Tv. 52. § (3) bek.). Kulturális javak külföldre viteléről a 2001. évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező – a megbízásnak megfelelően – teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával a parisigaleria@ gmail.com e-mail címre elküldeni szíves-kedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20% előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizet-hetik készpénzzel a Párisi Galériában, valamint átutalással a 12072507-0014381000100004 sz. bankszámlaszámra. Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelen levő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefonon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18. A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19. Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20. A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz. 21. A Párisi Galéria valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal. 22. A leütés után kifogásnak vagy felszólalásnak nincs helye, kivéve, ha a tárgy hamis – bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólalással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adásvételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólalótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23. Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadók, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének
CONDITIONS OF SALE
Owners of protected (“VÉDETT”) lots will be registered by the National Office of Cultural Heritage (Kulturális Örökségvé-delmi Hivatal). In case of any change in ownership, the Office must be notified immediately (in accordance with the stipulations of Section 59/3 of Act LXIV. of 2001). The rules of the The Parisian Gallery (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) – hereinafter referred export of cultural goods are stipulated by Act LXIV. of 2001. to as: the Auctioneer – based on the request of the owners or persons authorised 17. For absentee bids – when the bidder does not wish to attend an auction to sell the objects to be auctioned – hereinafter referred to as: the Vendors – the Auctioneer may be commissioned by the buyer to bid on his /her behalf. organises and conducts an auction at a previously advertised date and place. Purchase orders are accepted during the exhibit before the auction. The auction is organized, handled and conducted by the Auctioneer acting as an It is strongly recommended to submit purchase orders at least 24 hours prior agent on behalf of the Bidders as a commercial representative. to the auction at
[email protected] accept the order for an absentee 2. The Auctioneer shall publish a catalogue downloadable from the Internet / in bid, an advance payment of 20% of the bid shall be transferred which will be print format, which may be inspected at the exhibition preceding the auction. refunded if the bid fails to succeed. The amount may be paid in cash at the Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers Parisian Gallery, or by wire transfer to bank account No. 12072507-00143810should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and 00100004. If the bid is successful, the total amount of the advance payment should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its shall be considered as a deposit, otherwise the rules for personal bidding shall description. The auction catalogues of the Auctioneer are available at the be applied. If a third party places a higher bid for the same lot or the bidders at website of the Auctioneer, at the location of the auction during the exhibition, the auction place a higher bid, the absentee bidder’s advance payment will be and at the location of the auction during the auction. The Auctioneer reserves refunded without any deduction. It is also possible to place bids over the phone the right to ignore putting certain items listed in the catalogue under hammer. with conditions identical to those of absentee bids. In case of identical bids the 3. Buyers may participate in the bidding only with a bidding paddle registered earlier will take precedence. according to the name and address of each buyer before the beginning of the 18. As the purchase price is formed on the basis of the bids offered publicly, auction. Buyers acknowledge to accept the Conditions of the Auction by the Auctioneer will not bear any liability in respect of the purchase price paid, receiving the paddle, considered as implied conduct. and may not be compelled to reauction the same item at the same price at a 4. According to their order of appearance in the catalogue, the auctioneer briefly later time. describes each lot and announces the starting price, and buyers indicate their 19. All items are sold without any guarantee “as is”, meaning in the condition wish to place a bid by raising their numbered bidding paddles. In case there they are in at the time of the auction with all existing faults and imperfections. is more than one bid for the starting price, the auctioneer increases the bid by 20. The prices indicated in the catalogue do not include any expenses. increments until only one bidder remains and the purchase is made by the lot 21. The Parisian Gallery guarantees the genuineness of all the items at the being knocked down. The highest bidder acknowledged by the auctioneer shall auction. be the buyer at the hammer price, thus getting the right to purchase the lot. The 22. The Auctioneer will not accept any complaints after the lot has been lots are not allowed to be purchased below the starting price. knocked down unless the item is not genuine despite being declared so in the 5. The first offer is the amount of the starting price, All the further offers mean catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three the increased amount according to the last offer. months of his/her initial doubt to the origins or the genuineness of the item, but 6. The item may be reauctioned provided for any reason the identity of the no later than five years after the date of the auction. buyer remains unknown during the auction. Unsold lots may be reauctioned at The Auction House undertakes to re-purchase the item from the buyer for a the end of the sale upon buyers’ request. price including the hammer price and the agency fee within 5 years from 7. The Auctioneer shall be entitled to enter into a purchase agreement with the entering into the purchase agreement, provided that an independent expert gives buyer offering the highest purchase price and take over the purchase price for a reliable opinion proving that the item is not genuine. the benefit of the Bidder in the name and on behalf of the Bidder, based on the the exclusive jurisdiction of the Metropolitan Court of Budapest. comprehensive authorisation of the Bidder. Consequently, the purchase 23. In the case of payment in a foreign currency, in each case the basis of agreement shall be entered into by and between the Auctioneer and the buyer. settling of accounts shall be the central rate of the currency being valid on the 8. The possession of the item purchased can be handed over to the buyer on date of paying the purchase price. Issues not covered in these present Terms condition that the total purchase price is fully paid up and the and Conditions shall be governed by and interpreted in accordance with the buyer receives the lot from the Auctioneer. stipulations of Civil Code of Hungary. In case of any disputes, the contracting 9. The purchase price consists of the amounts of the hammer price, the parties stipulate the exclusive jurisdiction of the Metropolitan Court of agency fee and the social contribution. That means the hammer price plus 20%. Budapest. 10. The buyer, at his choice, shall pay the entire purchase price or at least 20% of it (as a deposit) immediately at the auction in cash or by credit/ debit card. Credit/debit cards are subject to a 3% commission. In case the total purchase price is paid at the auction, the lot purchased is to be handed over to the buyer on the spot. 11. The Auctioneer allows a 3-day grace period after the auction to pay the remaining amount above the deposit to the Auctioneer. (Address: H 1053 Budapest,Múzeum körút 3.). In such a case, the buyer may only enter into possession of the lot when the full purchase price has been paid within 3 days from the auction. The amount of the deposit is included in the purchase price paid within the deadline. 12. The Auctioneer reserves the right to void the bid of the purchaser and keep the deposit if the buyer fails to take over the item until the deadline given. 13. The buyer shall transport the item purchased at his own risk and cost immediately after the purchase price has been paid. In case of failure to do so, the Auctioneer will not be liable for any loss or damage. Furthermore, the Auctioneer will charge a 5% monthly storage fee starting from the 14th day after the auction. If the buyer fails to take away the items within 3 months after the auction, the Auctioneer will send a notice to the buyer. In case of noncompliance, the Auctioneer will have the right to sell the item, and after deducting its costs and expenses keep the remaining amount to be handed over to the buyer as a deposit. 14. The agent shall send his written notices concerning these present conditions to the availabilities provided by the principal. In case such a written notice is returned due to the inaccurate provision, or unannounced changes of such availabilities, then such notifications shall be considered as sent, and the resulting consequences shall be borne by the buyer. 15. It is forbidden to collude or attempt to make any third parties offer a price, which considerably exceeds the market price therefore causing damage to these parties. It is also forbidden to collude to affect the results of the auction, or to promise dividing up the profit or to promise any advantage. 16. No item marked “VÉDETT” (protected) or “NO EXPORT” may be taken outside Hungary permanently (in accordance with the stipulations of Section 59 /1/b. of Act LXIV. of 2001).
1.
1. tétel NEOGRÁDY ANTAL Tátrai táj 59 x 79 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Neogrády A. Kikiáltási ár: 130.000 HUF
3. tétel MOUSSON TIVADAR ( 1887-1946 ) Falusi virágpiac 32 x 42 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Mousson Kikiáltási ár: 50.000 HUF
2. 2. tétel BOLDIZSÁR ISTVÁN (1897-1984) Virágzó fák 50 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Boldizsár Kikiáltási ár: 110.000 HUF
4. tétel HÁRY GYULA (1864-1946 ) Csónakázás a Dunán 25 x 33 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Háry 891 Kikiáltási ár: 60.000 HUF
4.
5. tétel VÉN EMIL ( 1902-1984 ) Kikötő vitorlásokkal 52 x 63 cm Olaj, farostlemez Jelezve jobbra lent: Vén Kikiáltási ár: 140.000 HUF
6. tétel GERGELY IMRE ( 1868-? ) Keleti bazár 23 x 30 cm Olaj, falemez Jelezve jobbra lent: Gergely Imre Kikiáltási ár: 60.000 HUF
7.
5. 6.
7. tétel GÁBORJÁNI SZABÓ KÁLMÁN ( 1897- 1955) Vízhordó asszonyok 56 x 40 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: G. Szabó K. 1940 Kikiáltási ár: 160.000 HUF
8. tétel PÁLL LAJOS ( 1938- 2012 ) Korondi házak 50 x 35 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Páll Lajos Korond Kikiáltási ár: 95.000 HUF
8.
9. tétel NEOGRÁDY LÁSZLÓ ( 1896-1962 ) Lány kiskutyával a Tátrában 50 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Neogrády L Kikiáltási ár: 240.000 HUF
10. tétel KÉZDI KOVÁCS ELEMÉR ( 1898-? ) Virágzó liget 33 x 44 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Kézdi Kovács E Kikiáltási ár: 80.000 HUF
9.
11. tétel BEDNÁR JÁNOS ( 1886-1932 ) Lány sárga ruhában 26 x 18,5 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Bednár Kikiáltási ár: 180.000 HUF
10.
11.
12. tétel MOLNÁR Z. JÁNOS ( 1880-1960 ) Csendélet I. 33 x 44 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Molnár Z. János Kikiáltási ár: 30.000 HUF
13. tétel MOLNÁR Z. JÁNOS ( 1880-1960 ) Csendélet II. 33 x 44 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Molnár Z. János Kikiáltási ár: 30.000 HUF
12.
13.
14. tétel PÉCSI PILCH DEZSŐ ( 1888-1949 ) Lány virágcsokorral 60 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Pécsi Pilch Dezső Kikiáltási ár: 100.000 HUF
14.
15. 15. tétel VÉN EMIL ( 1902-1984 ) Velence 44 x 50,5 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Szeretettel Vén Emil Kikiáltási ár: 220.000 HUF
17. tétel SZEPESI KUSZKA JENŐ ( 1885-1948 ) Tátrai táj 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Szepesi Kuszka Jenő Kikiáltási ár: 100.000 HUF
16. tétel CSÁKI-MARONYÁK JÓZSEF ( 1910-2002 ) Csendes Balaton 40 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Csáki Maronyák J Kikiáltási ár: 50.000 HUF
16.
18. tétel KÁRPÁTHY JENŐ ( 1870-1950 ) Átkelés a Dunán Zebegénynél 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Kárpáthy Jenő Kikiáltási ár: 130.000 HUF
17.
18.
20. 19.
19. tétel SCHEIBER HUGÓ ( 1873-1950 ) Fák alatt 50 x 38 cm Vegyestechnika, papír Jelezve középen lent: Scheiber H. Kikiáltási ár: 550.000 HUF
20. tétel KONTULY BÉLA ( 1904-1983 ) Virágok fehér korsóban 70 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Kontuly Kikiáltási ár: 320.000 HUF 21. tétel SZOBOTKA IMRE ( 1890-1961 ) Balatonparton 48 x 64 cm Pasztell, papír Jelezve balra lent: Szobotka Kikiáltási ár: 110.000 HUF
21.
22.
23.
22. tétel VÁZA MAGYAROS ÉS SZECESSZIÓS DÍSZÍTÉSSEL
23. tétel ZSOLNAY BROKÁTARANY PERZSE VÁZA
Kora: 1904-1906 Dekorterv: Nikelszky Géza (1877-1966) Anyag, technika, máz: Fehércserép. Transzparens és opak eozinmázakkal festett, irizáló, savmaratott felületű karcsú vázaforma, a magyaros szecesszió elemeiből felépített színes virágdekorációval Méret: Magasság: 28cm Jelzés: domború körbélyegző Formaszám: 7857 Állapot: hibátlan
Kora: 1880’ Dekor: Zsolnay Teréz dekorlistáján: „perzsa tulipánok és rózsák” Anyag, technika, máz: Szemcsés, homokos alapmáz felett aranyozott, brokátszerű felület előtt megjelenő színes virágdekoráció, nyakrészen függőleges sávos díszítés Magassága: 36cm Jelzés: Máz alatti kék családi pecsét, masszába nyomott ZW Pécs Formaszám: 78 Állapot: hibátlan
Kikiáltási ár: 650.000 HUF
Kikiáltási ár: 750.000 HUF
25.
24.
24. tétel ZSOLNAY VÁZA SELLŐ ALAKOKKAL
25. tétel ZSOLNAY PAPAGÁJOS VÁZA
Kora: 1902 Formaterv: Mack Lajos (1846-1963) Anyag, technika máz: Szecessziós stílusú savmaratott opak és transzparens mázakkal fedett, korongolt váza két oldalán egymás felé forduló sellő figurákkal Magasság: 17,5cm, átmérő: 18cm Jelzés: domború körbélyegző Formaszám: 6735 Állapot: hibátlan
Kora: 1904-1906 Anyag, technika, máza: FehércserépKúp alakú váza változatos technikával készült dekorációval: a mélyített kontúrok között megjelenő domború, magas tüzű kifestés valamint az opak és transzparens mázakkal fedett elemek együtt adják a mozgalmas, kolorisztikus díszítést Magasság: 19cm, talpátmérő. 17cm Jelzés: domború körbélyegző Formaszám: 7785 Állapota: hibátlan
Kikiáltási ár: 1.300.000 HUF
Kikiáltási ár: 1.400.000 HUF
27. 26.
26. tétel ZSOLNAY TEAFŰTARTÓ DÍSZEDÉNY MILLENIUM DÍSZÍTÉSSEL
27. tétel ZSOLNAY TÁL SÁRKÁNYKÍGYÓKKAL
Kora: 1890’ Anyag, technika, máz: Fehércserép. Eozin, színesen kifestett, stilizált növényi díszítéssel dekorált, három részből álló teafűtartó díszedény a Millennium sorozatból Méret: Magasság: 17cm, átmérő: 12cm Jelzés: Festett körbélyegző Állapot: hibátlan
KORA: 1900’. Anyag, technika, máz: Fehércserép. Hullámzó vízparton egymás farkába harapó sárkánygyíkokkal dekorált dísztál, üregesen öntött forma reliefmintázattal és ráillesztett plasztikus részekkel. Fémszínű, a tálat kékes árnyalatú, a sárkánygyíkokat zöld színű, több helyen savmaratott eozinmáz fed. Magasság: 9cm, szélesség: 33cm. Jelzés: domború körbélyegző. Formaszám: 5790. Állapot: javított. Párdarabja: Csenkey Éva: Zsolnay szecessziós kerámiák, Helikon, 2000. 69.o.74. Kép.
Kikiáltási át: 360.000 HUF
Kikiáltási ár: 800.000 HUF
30.
29.
28.
28. tétel PAUER GYULA ( 1941-2012 ) Baleseti kórház 50 x 65 cm Akril, vászon Jelezve jobbra lent: Pauer Kikiáltási ár: 550.000 HUF
29. tétel PAUER GYULA ( 1941-2012 ) Feszület 80 x 50 cm Akril, vászon Jelezve jobbra lent: Pauer Kikiáltási ár: 650.000 HUF
31.
30. tétel ORBÁN DEZSŐ ( 1884-1987 ) „Három nővér szikla” a Kék-hegységben (Ausztrália) 39 x 62 cm Olaj, farost Jelezve balra lent: Desiderius Orban 1966. Kikiáltási ár: 380.000 HUF
31. tétel ORBÁN DEZSŐ ( 1884-1987 ) Tükröződő fények (Manly Beach, Sydney) 46 x 65 cm Pasztell, papír Jelezve balra lent: Desiderius Orbán 1986 Kikiáltási ár: 280.000 HUF
32. tétel BUKTA IMRE ( 1952- ) Tiszató 50 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: 2000 Bukta Kikiáltási ár: 650.000 HUF
32.
33. tétel BARTL JÓZSEF (1932-2013) Figura és folyó 45 x 60 cm Olaj, farostlemez Jelezve jobbra lent: Bartl 68 Kikiáltási ár: 300.000 HUF
33.
34. tétel FAJÓ JÁNOS ( 1937- ) Nemzeti Galéria (Gobelin terv) 41 x 61 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Fajó János 1965 Hátoldalon: Attest Fajó János műterméből. Első tulajdonos: Lugosi Lugó László Kikiáltási ár: 140.000 HUF
35. tétel BÁLINT ENDRE ( 1914-1986 ) Szimbólumok 50 x 70 cm Monotípia, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 140.000 HUF
34.
35.
36. tétel BADA DADA (1963-2006) Tengeri csikó 50 x 70 cm Vegyes technika, karton Jelezve hátoldalon: Tengeri csikó Bada Dada Tibor 2003 Kikiáltási ár: 150.000 HUF
36.
37. tétel SZEIFT BÉLA ( 1944- ) Belső táj 48 x 60 cm Olaj, farostlemez Jelezve balra fent: Szeift 2008 Kikiáltási ár: 140.000 HUF
38. tétel SI- LA- GI ( Szilágyi Szabolcs) (1949- ) Asztal dobozzal és társaság 100 x 75 cm Olaj, vászon Jelezve hátul: Asztal dobozzal Silagi 1970 Kikiáltási ár: 280.000 HUF
37.
38.
39. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( 1861-1942 ) Vadász a tisztáson 49 x 60 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Neogrády A. Kikiáltási ár: 180.000 HUF
39.
40. tétel MESTERHÁZY DÉNES (1900-1949) Gólyák a Balaton parton 40 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Mesterházy Dénes Kikiáltási ár: 22.000 HUF
41. tétel MESTERHÁZY DÉNES (1900-1949) Gólya a nádasban 25 x 34 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Mesterházy D. Kikiáltási ár: 26.000 HUF
42. tétel HEYER ARTÚR ( 1872-1931 ) Tavaszi reggel 84 x 134 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Heyer A. Kikiáltási ár: 650.000 HUF
41.
42.
40.
43. Bene Géza: Fiatal nő sárga kardigánban, 1930
A mély érzésvilágú, az inkább önmagába forduló Felvidéki művészt több stílus hatása is érte ( szürrealizmus, konstruktivizmus, kubizmus, neoklasszicizmus). E stílusok képezték festészetének alapját és bontotta ki belőlük saját, egyéni festészetét. Édesapja vasúti dolgozó volt, így a családnak járó ajándékjegyeknek köszönhetően bejárhatta Európa nagyvárosainak múzeumait, ahol megismerkedhetett az új festői törekvésekkel is. Kortársai közül többek között Gadányi Jenővel ápolt jó barátságot és aktívan részt vett kiállításokon a Tamás Galériában, az Alkotás Művészházban a KUT és az ÚME tárlatain is, így mesterén- Vaszary Jánoson és Olgyai Viktoron- kívül Derkovits Gyulával, Kernstok Károllyal, Egry Józseffel és Gadányi Jenő személyével és így festészetével is szoros kapcsolatban állt. Bene oeuvre- jében az alakos kompozíciók mellett igen fontos szerepe van a tájnak. Gyakori témaként jelenik meg nála Szentendre és környezete, noha nem volt a Szentendrei művésztelep tagja. A Párisi Galéria 2015. karácsonyi árverésének egyik kiemelkedő tétele „Fiatal nő sárga kardigánban”című, az 1930-as évek elején készített alkotása. A képen Bene felváltva alkalmazta a különböző technikákat ( gouache, fedőfehér, kréta). Bizonyos kontúrokat és árnyékokat erőteljes színnel- míg a felület többi részét különböző, világosabb színekkel festette meg, így a két ellentétes pólus együtt fokozott színerőt alkotott, így gazdagítva a mű technikai invenciójának széles skáláját. A hangsúlyos kontrasztok mellett a lírai hangvétel dominál, a színes drappos- barnás színek pedig aranytónusba ágyazódnak. Az időtlenség érzését kelti bennünk az alkotás a szimultán idő megjelenítésének eszközével: a szemlélő nem tudja eldönteni, mely napszakban járunk épp. Bene felhasználta és saját egyénisége szerint alakította át a kubizmus és a konstruktivizmus eredményeit. Alkotásira olyan komplexitás jellemző, amely a legegyszerűbb, leghétköznapibb témát is érzésekben és gondolatokban egyaránt gazdaggá teszi és többlettartalommal ruházza fel.
43. tétel BENE GÉZA ( 1900-1960 ) Fiatal nő sárga kardigánban 1930 77,5 x 63 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra fent: Bene Géza 930 Kikiáltási ár: 1.800.000 HUF
43.
44. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( 1861-1942 ) Fiatal lány a réten 60 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Neogrády A Kikiáltási ár: 190.000 HUF
45. tétel PAP EMIL ( 1844- ? ) Ártér 59 x 79 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Pap Emil Kikiáltási ár: 110.000 HUF
46. tétel KOPERNICZKY ISTVÁN ( ENYI ISTVÁN) (1922- 2006) Őszi fények az erdőben 70 x 51 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Koperniczky I. 1972 VIII. 10. Kikiáltási ár: 75.000 HUF
44.
47. tétel KATONA NÁNDOR ( 1864-1932 ) Kisház a tóparton 32 x 26 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Katona Nándor Kikiáltási ár: 48.000 HUF
45.
47. 48. tétel ROMÁN GYÖRGY ( 1903-1981 ) Virágok kék vázában 61 x 45 cm Olaj, falemez Jelezve jobbra fent: Román György 1965 Kikiáltási ár: 180.000 HUF
48.
46.
49. 49. tétel RUDNAY GYULA ( 1878-1957 ) Beszélgető társaság 29 x 24 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Rudnay Gy Kikiáltási ár: 100.000 HUF
50. tétel SZŐNYI ISTVÁN ( 1894-1960 ) Gyerekek 36 x 26 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Szőnyi Kikiáltási ár: 180.000 HUF
50.
51. tétel STEIN JÁNOS ( 1874-1949 ) Fürdőző nők 40 x 35 cm Olaj, vászon Jelezve a hátoldalon korabeli etikett cimkén Stein J. Kikiáltási ár: 190.000 HUF
51.
52. tétel VÍGH BERTALAN ( 1890-1946 ) Carmen 80 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Vígh Bertalan Kikiáltási ár: 150.000 HUF
53. tétel GROSS ARNOLD ( 1929- 2015 ) Női fej 41 x 30 cm Olaj, vászon Jelezve hátul lent: Gross Arnold Kikiáltái ár: 650.000 HUF
54. tétel SCHEIBER HUGÓ ( 1873-1950 ) Csendélet porcelán lovas szoborral 29 x 38 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Scheiber H. 1918. Kikiáltási ár: 130.000 HUF
54.
52.
53.
55. tétel H. WAGNER (1902-1980) Kikötő 41 x 51 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: H. Wagner Kikiáltási ár: 160.000 HUF
56. tétel TELEPY KÁROLY ( 1828- 1905 ) Alpesi táj 48,5 x 58 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Telepy K Kikiáltási ár: 550.000 HUF
56.
55.
57. tétel BALLA BÉLA ( 1882-1965 ) Tavasz a kertben 90 x 100 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Balla Hátoldalon eredeti kiállítási etikett cimke; Magyar Nemzeti Galéria bírálati cédulája (bírálati szám: 2437/1985) Kikiáltási ár: 380.000 HUF
58. tétel VASTAGH GYÖRGY ( 1834-1922 ) Piros ruhás lány 25 x 18 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Vastagh Gy. Kikiáltási ár: 140.000 HUF
58.
57.
59. tétel VÍGH BERTALAN ( 1890-1946 ) Lány kék ruhában 60 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Vígh Bertalan Kikiáltási ár: 220.000 HUF
59.
60. tétel VÍGH BERTALAN ( 1890-1946 ) Copfos kislány 60 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Vígh Bertalan 1931 Kikiáltási ár: 220.000 HUF
60.
61. tétel K. SPÁNYI BÉLA ( 1852-1914 ) Alkonyat az erdőben 26 x 20 cm Olaj, kasírozott vászon Jelezve balra lent: K. Spányi B. Kikiáltási ár: 160.000 HUF
61.
62. tétel K. SPÁNYI BÉLA ( 1852-1914 ) Alkonyat 26 x 20 cm Olaj, kasírozott vászon Jelezve balra lent: K. Spányi B. Kikiáltási ár: 160.000 HUF
62.
63. 63. tétel BORNEMISSZA LÁSZLÓ ( 1910-1995 ) Mesefalu 35 x 41 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Bornemissza L 975 Kikiáltási ár: 280.000 HUF
64. tétel BENE GÉZA ( 1900-1960 ) Ház a fák között 25 x 34 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Bene Géza 947. V. 12. Kikiáltási ár: 180.000 HUF
65. tétel KÁDÁR BÉLA ( 1877-1956 ) Városrészlet női figurákkal 1930 80 X 59 CM Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Kádár Béla Kikiáltási ár: 2.200.000 HUF
64.
65.
67. tétel CSÁNKY DÉNES ( 1885-1972 ) Velence 58 x 46 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Csánky 1929 Kikiáltási ár: 150.000 HUF
68. tétel FÖRSTNER DÉNES ( 1901-1945 ) Téli kikötő 50 x 60,5 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Förstner Kikiáltási ár: 80.000 HUF
66. tétel ALEKSZEJ VLASZOV ( 1952- ) Tükör elött ülő nő 92x73 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent: A. Vlaszov Kikiáltási ár: 150.000 HUF
66.
68.
67.
71. 69. 69. tétel HOLBA TIVADAR ( 1906-1995 ) Tavaszi napsütés 45 x 60 cm Olaj, farost Jelezve hátoldalon: Holba Hátoldalon Képcsarnokos etikett címke Kikiáltási ár: 90.000 HUF
70. tétel CSILLAG JÓZSEF ( 1894-1977 ) Falusi reggel 50 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Csillag Kikiáltási ár: 60.000 HUF
70.
71. tétel NEOGRÁDY LÁSZLÓ ( 1896-1962 ) Zöld tó 65 x 101 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Neogrády László Tátra Kikiáltási ár: 180.000 HUF
72. tétel ÁCS ÁGOSTON ( 1889-1947 ) Fürdőző gyerekek 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Ács Ágoston Kikiáltási ár: 160.000 HUF
72.
73. tétel TEUCHER KÁROLY- nak tulajdonítva (1856-1926) Lány hálóingben 46 x 33 cm Olaj, fa Jelezve balra lent: Teucher Kikiáltási ár: 90.000 HUF
75. tétel GRÁBER MARGIT ( 1895-1993 ) Virágok az ablak előtt 70 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra fent: Gráber Kikiáltási ár: 170.000 HUF
74. tétel GERGELY IMRE (1867-1957) Parkban 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Gergely Imre Kikiáltási ár: 180.000 HUF
73.
74.
75. 76. tétel KOTÁSZ KÁROLY ( 1872-1941 ) Falurészlet templommal 20 x 26,5 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Kotász Károly Kikiáltási ár: 100.000 HUF
76.
79. tétel HORVÁTH G. ANDOR ( 1876- ) Szomjas juhász 55 x 45 cm Olaj, vászon Jelezve balra fent: Horváth A. Kikiáltási ár: 70.000 HUF
80. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( 1861-1942 ) Vadász a patakparton 25 x 39 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Neogrády A. Kikiáltási ár: 65.000 HUF
77. 77. tétel VISKI JÁNOS ( 1891- 1985 ) Falusi kert 26 x 35 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Viski Kikiáltási ár: 60.000 HUF
78. tétel PÖRGE GERGELY ( 1858-1930 ) Tanyaudvar 22 x 35 cm Olaj, fa Jelezve balra lent: Pörge Gergely Kikiáltási ár: 90.000 HUF
79.
78.
80.
82. tétel KÁDÁR BÉLA ( 1877-1956 ) Ülő alak lovakkal 24 x 26 cm Vegyestechnika, karton Jelezve balra lent: Kádár Béla Kikiáltási ár: 1.300.000 HUF
83. tétel TÓTH MENYHÉRT ( 1904-1980 ) Faluvégi táj 40 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: TM Kikiáltási ár: 650.000 HUF
82. 81. 81. tétel MOLNÁR C PÁL (1884-1981) Árkádiai táj 40 x 50 cm Olaj, farost Jelezve balra lent: MCP Hátoldalon: MCP 1965 Kikiáltási ár: 220.000 HUF
Molnár C. Pál a Klebelsberg Kunó kultuszminiszter által 1928- ban alapított és támogatott Római Iskola ösztöndíjasaként ismerkedhetett meg Rómában a kortárs szürrealista alkotók munkáival és a klasszikus olasz festészettel. Közvetlen kapcsolata volt a művészekkel, így az itt látott eredményeket felhasználva az olasz quattrocento stílusát tette meg festészetének fundamentumává. Forma- és színvilágát a letisztultság és a vallási áhítat jellemzi, mely tökéletesen illeszkedett a korszak kultúrpolitikai elvárásainak, így több egyházi megbízást is kapott (Budapesti Felsővízivárosi Szent Anna templom, Battonya plébániatemplom). Vallási témái mellett erős jelenlétet képviselt oeuvre- jében a csendes és misztikummal telített árkádiai táj: romos antik épületek elemei meghatározhatatlan környezetben, melyeket a legtöbbször arc nélküli, suhanó staffázs alakok egészítenek ki. Molnár C. Pál olyan autonóm művész volt, aki a magyar kortársaival ellentétben a szürrealizmus egy teljesen külön ágát képviselte, mert a klasszikus- és modern olasz művészet hatása alatt dolgozott, miközben honfitársaira a háborús események és borzalmak árnya vetült. A Galéria 2015. karácsonyi árverésének darabja a festő Árkádiai táj című alkotása. A fiktív bejárhatatlan hegyekkel tarkított tájban egy sajátos mesevilág bontakozik ki szakrális irányultsággal. Gregorio de Chirico néma környezete, a klasszikus olasz reneszánsz lírai hangvétele és a Molnár C. Pál sajátos formanyelvezetével kialakított világ jelenik meg.
83.
84. 84.tétel KÉZDI KOVÁCS LÁSZLÓ ( 1864-1942 ) Esti fények télen 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Kézdi Kovács L. Kikiáltási ár: 110.000 HUF
85. tétel BERKES ANTAL ( 1874-1938 ) Tél a parkban 68 x 85 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Berkes A Kikiáltási ár: 360.000 HUF
86.
86. tétel BERÉNY RÓBERT ( 1887-1953 ) Kerti virágok 50 x 64 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Berény Kikiáltsi ár: 650.000 HUF
87. tétel BOLDIZSÁR ISTVÁN ( 1897-1984 ) Balatoni fürdőzők 35 x 45,5 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Boldizsár Kikiáltási ár: 130.000 HUF
85.
87.
90. tétel ANGYALFÖLDI SZABÓ ZOLTÁN (1929-2014) Kompozíció 68 x 70 cm Pasztell, papír Jelezve hátul: Angyalföldi Szabó Zoltán Kikiáltási ár: 80.000 HUF
91. tétel PARRAG EMIL ( 1925- ) Csendélet dinnyével 40 x 50,5 cm Olaj, vászon kartonra kasírozva Jelezve jobbra lent: Parrag Emil 960 Kikiáltási ár: 110.000 HUF
90. 88. 88. tétel SCHÉNER MIHÁLY ( 1923-2009 ) Isztambul látképe 50 x 71 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Schéner Kikiáltási ár: 130.000 HUF
91.
89. tétel SCHÉNER MIHÁLY ( 1923-2009 ) Tengerparti séta Rhodoszon 50 x 70 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Schéner Hátoldalán: 2001. augusztus Rhodosz Kikiáltádi ár: 130.000 HUF
89.
92. 92. tétel SZOTYORI LÁSZLÓ ( 1957- ) Mediterrán táj 45 x 55 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Sz. L. 98 Kikiáltási ár: 150.000 HUF
93. tétel PAP GYULA ( 1899-1983 ) Sziklák Szász-Svájcban 50 x 63 cm Pasztell, karton Jelezve balra lent: Pap 64 Kikiáltási ár: 150.000 HUF
94. 94. tétel JÁRITZ JÓZSA ( 1893-1986 ) Katonák pálmák alatt 65 x 82 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Járitz Kikiáltási ár: 360.000 HUF
95. tétel PARRAG EMIL ( 1925- ) Behavazott háztetők 50 x 40 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Parrag Emil 961 Kikiáltási ár: 110.000 HUF
93.
95.
96. 96. tétel BÉR RUDOLF ( 1924-2004 ) Agrigento 80 x 60 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Bér R Kikiáltási ár: 130.000 HUF
97. tétel PLEIDELL JÁNOS ( 1915- ) Assisi emlék 1997 81 x 110 cm Olaj,vászon Jelezve balra fent: Pleidell, Publikálva a Pleidell monográfiában Kikiáltási ár: 420.000 HUF
97.
98. 98. tétel KÁROLYI ERNŐ ( 1923- ) Badacsonyi szőlőmunkások 70 x 100 cm Olaj, papír Jelezve jobbra lent: Károlyi Kikiáltási ár: 170.000 HUF
99.
99. tétel HORVÁTH DEZSŐ Kikötőben 60,5 x 80 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Horváth Kikiáltási ár: 130.000 HUF
100. 100. tétel ZSOLNAY, RENESZÁNSZ NŐI ARCKÉPPEL DÍSZÍTETT DÍSZTÁL
101. tétel ZSOLNAY, KATONAFEJJEL DÍSZÍTETT DÍSZTÁL:
Kora: 1890’ Dekorterv: Klein Ármin (1855-1883) Anyag, technika, máz: Dísztál peremén áttört növényi ornamentikával, gyöngysorral díszítve, homorú tükrében kobaltkék háttér előtt reneszánsz viseletben jobb profilból ábrázolt női arckép, finoman kiemelkedő relief mintázattal. A kobaltkék színhasználat a tál peremén is visszatér. Magastüzű mázzal fedett Zsolnay Teréz füzetében (Pécs, Janus Pannonius Múzeum, ltsz. 1578-91-1584) a 3430 fazonszámhoz írt megjegyzések szerint a tál sima (festett) tükörrel is készült, tervezésének ideje 1891. február Méret: Átmérő: 37cm Jelzés: máz alatti kék családi pecsét, Made in Hungary, masszába nyomott Zsolnay Pécs Formaszám:3430 Állapot: hibátlan Párdarabja: Iparművészeti Múzeum, Budapest, Ltsz: 89.159.1, Dísztál kalapos nő képmásával címen
Kora: 1890’ Dekorterv: Klein Ármin (1855-1883) Anyag, technika, máz: Dísztál peremén áttört növényi ornamentikával, gyöngysorral díszítve, homorú tükrében kobaltkék háttér előtt bal profilból ábrázolt szakállas férfi, reneszánsz öltözékben, finoman kiemelkedő relief mintázattal. A kobaltkék színhasználat a tál peremén is visszatér. Magastüzű mázzal fedett Zsolnay Teréz füzetében (Pécs, Janus Pannonius Múzeum, ltsz. 1578-91-1584) a 3430 fazonszámhoz írt megjegyzések szerint a tál sima (festett) tükörrel is készült, tervezésének ideje 1891. február Átmérő: 37cm Jelzés:máz alatti kék családi pecsét, Made in Hungary, masszába nyomott családi pecsét. Formaszám:3430 Állapot: hibátlan Párdarabja: Iparművészeti Múzeum, Budapest, Ltsz: 1287. Dísztál – sisakos férfi képmásával címen
Kikiáltási ár: 360.000 HUF
Kikiáltási ár: 360.000 HUF
102.
103.
102. tétel ZSOLNAY, ART DECO PÁVASZEMES KASPÓ
103. tétel ZSOLNAY, CSAVART BORDÁS DÍSZEDÉNY
Kora: 1920’ Anyag, technika, máz: Fehércserép. Eozin. Opak és transzparens mázzal fedett, irizáló felületű, savmaratott, festett pöttyökkel díszített, trébelt hatású kaspó Méret: Magasság: 13cm, átmérő.18cm. Jelzés: pontozott körbélyegző Made in Hungary. Formaszám: 8431. Állapot: hibátlan
Kora: 1900. Formaterv: 1883-ból. Anyag, technika, máz: Márványos hatású opak és transzparens eozinmázzal fedett díszedény két pontból indított íves nyakrésszel. Méret: 26cm. Jelzés: Pontozott körbélyegző eredeti papíretikett. Formaszám: 1087. Állapot: hibátlan. Párdarabja: Hárs Éva: Zsolnay Pécs, Helikon, 1996. 15.o.7.kép
Kikiáltási ár: 320.000 HUF Kikiáltási ár: 750.000 HUF
104.
105.
104. tétel FISCHER, HATFÜLŰ KORSÓPÁR
105. tétel ZSOLNAY, CSAVART FÜLŰ KANCSÓ PÁR PLASZTIKUS DÍSZÍTÉSSEL
Kora: 1880’. Anyag, technika, máz: Fehércserép. Historizáló stílusú, majolikamázas díszedény-pár aranykontúros virágdíszítéssel, kacskaringós fülekkel. Magassága: 33cm. Jelzés: máz alatti kék Fischer J. Budapest, masszába nyomott Fischer J. Budapest. Formaszám:812. Állapot hibátlan.
Kora: 1890’. Anyag, technika, máz: Fehércserép. Színesen kifestett eozinmázas díszedény bordó alapon gazdagon díszített aranykontúros, arany színű virágmotívumokkal és plasztikus növényi elemekkel, csavart füllel. Magasság: 34cm. Jelzés: arannyal festett öttorony, masszába nyomott Zsolnay Pécs Formaszám: 783. Állapot: Az egyik tárgy kiöntő része javított. Párdarabja: Frederico Santi & John Gacher: Zsolnay Ceramics Collecting a Culture, 1998. 21.o. Hungarian /Victorian pitcher
Kikiáltási ár: 150.000 HUF / DB Kikiáltási ár: 550.000 HUF/ DB
106. tétel NEM’S JUDITH ( 1948- ) 04/TAU/126.435.897 60 x 60 cm Akril, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 360.000 HUF
108. 106.
107.
107. tétel NEM’S JUDITH ( 1948- ) 03/GAMMA/751.863.294 50 x 50 cm Akril, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 280.000 HUF
108. tétel DEIM PÁL ( 1932- ) „Ott nincs semmi” 40 x 60 cm Akril, vászon Jelezve jobbra lent: Deim P. Kikiáltási ár: 380.000 HUF
109. tétel JOSEPH KADAR ( KÁDÁR JÓZSEF ) (1936- ) Piros ív 60 x 47 cm Akril, kasírozott vászon Jelezve jobbra lent: Ze K’dar Paris 2006. Kikiáltási ár: 170.000 HUF
109.
110. tétel KÁROLYI ERNŐ ( 1923- ) Dühöngő ifjúság 50 x 68,5 cm Olaj, farostlemez Jelezve középen lent: Károlyi 87 Kikiáltási ár: 130.000 HUF
110. 111. tétel DIENER DÉNES RUDOLF ( 1889-1956 ) Szobabelső 43 x 48 cm Olaj, karton Jelezve balra fent: Diener Dénes Hátoldalán: Gróf Almásy Teleki Éva Művészeti Intézetének és a BÁV aukciósháznak etikett cimkéje Kikiáltási ár: 160.000 HUF
112.
112. tétel MÁGORI VARGA BÉLA ( 1897-1988 ) Hajósok 78 x 95 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 140.000 HUF
113. tétel KLIE ZOLTÁN ( 1897-1992 ) Tihanyi szőlőhegy 60,5 x 78,5 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Klie 939 Kikiáltási ár: 150.000 HUF
111.
113.
114. 114. tétel SZEIFT BÉLA ( 1944- 2012 ) Komor idők 29 x 44 cm Tempera, karton Jelezve balra lent: Szeift 2007. Kikiáltási ár: 110.000 HUF
115. tétel BOKOR J. BOTOND Római 8 óra 50 x 40 cm Vegyes technika, fa Jelezve balra lent: Bokor J. Botond Kikiáltási ár: 180.000 HUF
115.
116. 116. tétel SZOTYORI LÁSZLÓ ( 1957- ) Autó zöld tájban 60 x 86 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Szotyori 1998 Kikiáltási ár: 240.000 HUF
117. tétel POLLACSEK KÁLMÁN ( 1959- ) Színes dinnye 170 x 140 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 300.000 HUF
117.
118. tétel IVÁNYI GRÜNWALD BÉLA ( 1867-1940 ) Sárga ruhás lány gyümölcsös kosárral 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Iványi Grünwald Béla Hátoldalon: a művész feleségének igazolása Kikiáltási ár: 850.000 HUF
119. tétel CZENCZ JÁNOS ( 1885-1960 ) Gyerekek a Balaton partján 50,5 x 60 cm Olaj, vászon kartonra kasírozva Jelezve jobbra lent: Czencz 912 Kikiáltási ár: 160.000 HUF
118.
120. tétel BARDÓCZ ÁRPÁD ( 1882-1938 ) Afrikai nők 80 x 54 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Bardócz Árpád 933 Kikiáltási ár: 280.000 HUF
119.
120.
121. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( 1861-1942 ) Szarvasok a Tátrában 78 x 100 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Neogrády A Kikiáltási ár: 160.000 HUF
121.
122. tétel ZORKÓCZY GYULA ( 1873-1932 ) Parkban 70 x 100 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Zorkóczy Gy. Kikiáltási ár: 50.000 HUF
123. 123. tétel K. SPÁNYI BÉLA ( 1852-1914 ) Alkonyatban 50 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: K. Spányi B. Kikiáltási ár: 220.000 HUF
124. tétel GÖLDNER TIBOR ( 1929- ) Szobabelső rádióval 60x80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Göldner T. Kikiáltási ár: 80.000 HUF
122.
124.
125.
125. tétel MOLNÁR C PÁL ( 1894-1981 ) Krisztus sírbatétele 41 x 55 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: MCP Kikiáltási ár: 650.000 HUF
126. tétel KMETTY JÁNOS ( 1889-1975 ) Ősz a kertben 24 x 31 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Kmetty Kikiáltási ár: 110.000 HUF
126.
128. 127. tétel PLEIDELL JÁNOS ( 1915-2007 ) Falusi táj 100x100 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent: Pleidell 941 Hátoldalon : Pleidell 940 kézírás,valamint a korát igazoló etikett címkék Kikiáltási ár: 460.000 HUF 128. tétel GYURKOVITS FERENC ( 1876-1968 ) Faluvége 25 x 30 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Gyurkovits Kikiáltási ár: 50.000 HUF
127.
131.
132. 129. 129. tétel ZELLER MIHÁLY ( 1859- ? ) Pipás udvarló 67 x 90 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Zeller M Kikiáltási ár: 110.000 HUF
130. tétel KÁRPÁTHY JENŐ ( 1870-1950 ) Gyerekek a vízparton 40 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Kárpáthy Jenő Kikiáltási ár: 120.000 HUF
130.
131. tétel BENYOVSZKY ISTVÁN ( 1898-1969 ) Lovasfogat a Pusztán 59 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Benyovszky Kikiáltási ár: 70.000 HUF
132. tétel ÁCS ÁGOSTON ( 1889-1947 ) Kútnál 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Ács Ágoston Kikiáltási ár: 140.000 HUF
135. tétel KISFALUDY STRÓBL ZSIGMOND ( 1884- 1975 ) Reggel Bronz Talapzattal együtt: 37 x 33,5 x 16 cm Kikiáltási ár: 400.000 HUF
133. tétel FEKETE GÉZA ( 1939 ) Erotikus jelenet I. Bronz, márvány talapzat Talapzattal együtt 16 cm Kikiáltási ár: 110.000 HUF
133.
135.
134. tétel FEKETE GÉZA ( 1939- ) Erotikus jelenet II. Bronz, márvány talapzat Talapzattal együtt 19 cm Kikiáltási ár: 120.000 HUF
136. tétel FEKETE GÉZA ( 1939- ) Térdelő lány Bronz 15 cm széles Kikiáltási ár: 100.000 HUF
134.
136.
137. tétel POLGÁR RÓZSA ( 1936- ) Összetartozás 120 x 30 cm Gobelin Jelezve jobbra lent: PR Kikiáltási ár: 800.000 HUF
Polgár Rózsa állami megbízásain kívül az Iparművészeti Múzeumban és magántulajdonban is találunk kiemelkedő alkotásokat. 1991- ben Kossuth- 1999- ben pedig Munkácsy díjjal kitüntetett művész életében soha egyetlen képet sem akart eladni és értékesíteni, annak ellenére, hogy műveinek becsértéke megközelíti és megközelítette a több millió forintot. Olyan jelentős műveket hozott létre a haza textil- és gobelinművészet színterén mely örök érvényű értékkel bír. Polgár Rózsa 1936- ban született és tanulmányait a budapesti Iparművészeti Főiskolán végezte. A 80-as években huzamosabb ideig tartózkodott külföldön ( Svájc ), mely igen jelentős hatással volt munkásságára. Textilművészete jelentős, azonban a 70-es évektől a szőttesek és nagyméretű falikárpitok világában alkotta meg főműveit és legkiemelkedőbb darabjait. Munkáinak legfőbb ismérve az erőteljes már- már szuggesztív előadásmód, mely a szemlélő emlékezetében fényképszerűen rögzül. A szinte festmények hatását keltő alkotások meghatározóan egyedi hangvétele ötvöződik a szimbolikus tartalommal. Polgár Rózsa célja, hogy a lehető legkevesebb eszközzel a legtöbbet mondja el. ? című gobelin képén a tér határait kitágítja: a kompozíció határait elmossa miközben a világos és sötétebb színek összekapcsolásával egy új dimenziót teremet a képben harmonikus egységbe vonva a témát. Az egy központi motívum köré épített kompozíció a finom színvilág alkalmazásával ötvözve lírai hangvételt kölcsönöz a műnek, melyet egyfajta sajátos transzcendencia leng körbe. A síkból kiemelkedő kézfejek az emberi összetartozás és az emberi kapcsolatok szimbolikus manifesztálódásai. A nagyvonalú formakezeléssel és a vertikális vonalak hangsúlyozásával a végtelenség érzete támad fel a szemlélőben miközben egy hétköznapi tárgyat lát, mely egy mélyebb jelentésréteggel kiegészülve metafórává emelkedik. Polgár Rózsa a 70-es évek textil- és kárpit művészetében úttörő volt. A hazai ágazat mozgalmának megújításában kulcsfontosságú szereppel bírt. Alkotásainak modernitása teremtő erővel bír miközben hagyományőrző és időtálló értékű.
138. 139. 138. tétel MOLNÁR C. PÁL ( 1894-1981 ) Madonna toszkán tájban 55 x 56 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: MCP Kikiáltási ár: 850.000 HUF
139. tétel SZÉPFALVI ÁGNES ( 1965- ) Séta 49 x 69 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Szépfalvi Ágnes 2007. Kikiáltási ár: 190.000 HUF
141. tétel KÁDÁR BÉLA ( 1877-1956 ) Vízparti jelenet ( Nők fürdőzés előtt 1907 körül) 69 x 92 cm Olaj, lemezpapír Jelzés nélkül Gergely Mariann művészettörténész és Kieselbach Tamás igazolásával Kikiáltási ár: 1.600.000 HUF
140. tétel JÁMBOR LAJOS ( 1884-? ) Olvasó gyermek 100 x 79 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Jámbor Kikiáltási ár: 220.000 HUF
140.
142. tétel ULRICH EICHINGER Társalgó rabbik 50,5 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: U. Eichinger Kikiáltási ár: 600.000 HUF
141.
142.
143. tétel ILOSVAI VARGA ISTVÁN ( 1895-1978 ) Csendélet 69,5 x 100 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Ilosvai Varga I. Kikiáltási ár: 190.000 HUF
144. tétel KÁRPÁTHY LÁSZLÓ ( 1900- ? ) Kislányok enteriőrben 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Kárpáthy László Kikiáltási ár: 120.000 HUF
143.
144. 145. 145. tétel MÁRK LAJOS ( 1867-1940 ) Tükör előtt 69 x 55 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Márk Kikiáltási ár: 110.000 HUF
146. tétel HERRER CÉZÁR ( 1868-1919 ) Sárga szoknyás hölgy ( a művész felesége) 50 x 31 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Herrer Kikiáltási ár: 180.000 HUF
146.
147. 148. 147. tétel HÁRY GYULA ( 1864-1946 ) Tremosine 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Háry Gy Kikiáltási ár: 180.000 HUF 148. tétel GÁBOR JENŐ ( 1893-1968 ) Lovak 57 x 69 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Gábor 45 Kikiáltási ár: 320.000 HUF 149. tétel GEIGER RICHÁRD ( 1870-1945 ) Udvarlás 50 x 40 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Geiger R. Kikiáltási ár: 120.000 HUF
149.
150. 150. tétel MOLNÁR C PÁL ( 1894-1981 ) Lány kék felsőben 50 x 60 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: MCP 943 Hátoldalán a Colosszeum látképe Kikiáltási ár: 2.600.000 HUF
Molnár C. Pál (1894-1981) a két világháború közötti magyar művészet legmeghatározóbb irányzatának, a római iskolának egyik kiváló képviselője. Festészetének legsajátosabb tulajdonsága az a bizonyos kön�nyedség, elegancia, levegősség ami mindenekelőtt nagyon magas szakmai tudással párosult. Molnár a római ösztöndíjas évek után többször is visszatért Itáliába, s művészetének egyik leginkább meghatározó élményét Itália jelentette. Molnár C. Pál elsősorban a modern könyvgrafika és a modern magyar egyházművészet megújításában játszott fő szerepet, s tán épp ezért nem kap elég figyelmet rendkívüli portréművészete. Molnár arcképei elsősorban női portrék. Arcképei nagyon rafinált módon képesek egyszerre kifejezni a modell személyiségét, és a modern nő típusát is, legyen szó ismeretlen szépasszonyokról, vagy családjának tagjairól. A most árverésre kerülő kép modellje egy itáliai szépség. Hajának dús vörös hullámait kalapjának tollzuhatagja erősíti föl, s ugyanez a hullámos ritmus végül a háttérbeli fal tapétájának mintázatán ismétlődik meg. Dekoratív, finoman érzéki kompozícó a Molnár C. Pálra jellemző világos, pasztelles színekkel. Dr. Bellák Gábor, művészettörténész
150.
153. 151. tétel HARANGLÁBI NEMES JÓZSEF ( 1889-1976 ) Horgászó gyerekek a Sajó partján 66 x 81 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Haranglábi Nemes 1935 Kikiáltási ár: 220.000 HUF
152. tétel WIDDER FÉLIX BÓDOG (1874-1939) Tavasz a Börzsönyben 55 x 70 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Widder Kikiáltási ár: 120.000 HUF
151.
154. 153. tétel TORDAI SZÉKELY MIHÁLY Erdélyi táj 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Tordai Székely Kikiáltási ár: 120.000 HUF
154. tétel IVÁNYI GRÜNWALD BÉLA ( 1867-1940 ) Itatás 60,5 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Iványi Grünwald Kikiáltási ár: 260.000 HUF
152.
155. 156. 155. tétel FEHÉR LÁSZLÓ (1953-) Tenger fekete zászlóval II, 2013. 50 x 70 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Fehér László 2012. XI. 16. Kikiáltási ár: 480.000 HUF
156. tétel SZIKORA TAMÁS ( 1943- ) Doboztöredék 37 x 35 cm Olaj, szén, kollázs, papír Jelezve alul középen: Szikora 2009 Kikiáltási ár: 220.000 HUF
157. tétel FAJÓ JÁNOS ( 1937- ) Vonalak 100x100 cm Olaj, vászon Jelezve hátoldalon: Fajó János Kikiáltási ár: 650.000 HUF
157.
158. 158. tétel MOLNÁR RÓZA ( 1900-1977 ) Bokályos csendélet 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Molnár Róza Kikiáltási ár: 130.000 HUF
159. tétel VÉN EMIL ( 1902-1984 ) Gyümölcsös csendélet 60,5 x 80,5 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Vén Kikiáltási ár: 260.000 HUF
160.
160. tétel KELETI JENŐ ( 1920-1998 ) Este (Kilátás az ablakból ) 60 x 80 cm Tempera, farostlemez Jelezve jobbra lent: Keleti J. Kikiáltási ár: 110.000 HUF
161. tétel BÉR RUDOLF ( 1924-2004 ) Olasz táj 80 x 60 cm Olaj, farost Jelezve középen lent: Bér R Kikiáltási ár: 130.000 HUF
159.
161.
162. tétel BOLDIZSÁR ISTVÁN ( 1897-1984 ) Teraszon (Háttérben Nagybánya látképe ) 60 x 74 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Boldizsár 1936 Kikiáltási ár: 260.000 HUF
163. tétel KÁROLYI ERNŐ ( 1923- ) Halászbárka 56 x 80 cm Olaj, farostlemez Jelezve balra lent: Károlyi 95 Kikiáltási ár: 140.000 HUF
163.
162.
164. 164. tétel FUTÁSFALVI MÁRTON PIROSKA ( 1899-1996 ) Hegyek között 70 x 75,5 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Hátoldalon hagyatéki bélyegző Kikiáltási ár: 280.000 HUF
165. tétel TIBOR ERNŐ ( 1885-1945 ) Kikötői suhancok 33 x 24,5 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Tibor Kikiáltási ár: 80.000 HUF
165.
166. tétel HETÉNYI TIBOR ( 1891-1977 ) Gitáros 85 x 60 cm Olaj, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 190.000 HUF
167. tétel DURAY TIBOR ( 1912-1988 ) Fiesole 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Duray T. Hátoldalán Képcsarnok etikett címke Kikiáltási ár: 120.000 HUF
168. tétel PLEIDELL JÁNOS ( 1915-2007 ) Virágcsendélet 80 x 70 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Pleidell Kikiáltási ár: 240.000 HUF
166. 167.
168. 169. tétel EMANUEL BÉLA ( 1879-1976 ) Fürdőzők 43 x 62 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Emanuel Hátoldalán: Eredetiséget igazoló cimke Kikiáltási ár: 60.000 HUF
169.
170. tétel SÜMEGI VERA ( 1925- ) Balatoni fények 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Sümegi Vera 1958 Kikiáltási ár: 65.000 HUF
171. tétel JEGES ERNŐ ( 1898- 1956 ) Izbég 1931 29 x 41 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Jeges Ernő Izbég 1931 Kikiáltási ár: 90.000 HUF
170.
172.
172. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( 1861-1942 ) Napozó lányok 46 x 56 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Neogrády Kikiáltási ár: 90.000 HUF
173. tétel JEGES ERNŐ ( 1898- 1956 ) Tabáni házak 29 x 36 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Jeges 1931 Kikiáltási ár: 90.000 HUF
171.
173.
174. tétel CHIOVINI FERENC ( 1899-1981 ) Szolnoki piac 70 x 100 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Chiovini F. Kikiáltási ár: 140.000 HUF
174.
175. tétel JAKAB ZOLTÁN ( 1883–1919 ) Fekvő akt 70 x 100 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Jakab Z. Kikiáltási ár: 220.000 HUF
175.
176. tétel VÖRÖS GÉZA ( 1897-1957 ) Színes virágcsokor 80 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Vörös Géza Kikiáltási ár: 320.000 HUF
176.
177.
177. tétel KISFALUDY STRÓBL ZSIGMOND ( 1884- 1975 ) Kardját élesítő huszár Bronz talapzattal együtt 51 x 24 x 9 cm Kikiáltási ár: 400.000 HUF
178.
178. tétel FEKETE GÉZA ( 1939- ) Columbo és kutyája Bronz, márvány talapzat talapzattal együtt 30 cm A szobor köztéri változata a Falk Miksa utcában található. Kikiáltási ár: 320.000 HUF
179. tétel IVÁNYI GRÜNWALD BÉLA ( 1867-1940 ) Ülő akt virág kosárral 80 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Iványi Grünwald Béla Hátoldalán: A művész feleségének eredetiséget igazoló kézírása. Kikiáltási ár: 360.000 HUF
181.
179.
180. tétel MÁTRAI BETEGH BÉLA ( 1914- 1981 ) Bokályos csendélet 65 x 65 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Betegh Hátulján: Munkácsi Céh kiállítás 1932 Kikiáltási ár: 60.000 HUF
181. tétel UDVARDY FLÓRA ( 1880- ? ) Virágot szedő gyerekek 80 x 99,5 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Udvardy Flóra Kikiáltási ár: 220.000 HUF
182. tétel LITECZKY ENDRE ( 1880-1953 ) István-templom Nagybányán 70 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: LE Kikiáltási ár: 190.000 HUF
180.
182.
183. 183. tétel ZSOLNAY, DAMASZCENÍROZOTT KORSÓ ROZETTA DÍSZÍTÉSSEL Kora: 1890 Anyag, technika, máz: Fehércserép. Historizáló stílusú korsó arany színű damaszkolt alapra festett színes, stilizál virágmotívumokkal és körbefutó ráillesztett plasztikus rozettákkal Magassága: 35cm Jelzés: masszába nyomott Zsolnay Pécs Formaszám: 2034 Állapot: hibátlan Párdarabja: Iparművészeti Múzeum Budapest, Ltsz: 75.204.1-2. Díszkorsó fedéllel címen Kikiáltási ár: 550.000 HUF
184. 184. tétel ZSOLNAY, ÚN. „NABIS” VÁZA Kora: 1900’ Anyag, technika, máz: Fehércserép. Trombita formájú vázatesten sötét háttér előtt megjelenő floreális díszítés, mely alulról felfelé végigkíséri a növény egészét a gyökérzettől a száron át a kinyílt virágokig. Opak és transzparens mázakkal fedett, a kontúrvonalak kivételével savmaratott, kézi festésű dekoráció. Méret: 31cm Jelzés: Pontozott körbélyegző öttorony jelzés, ovális papírcímke rajta kézírással a fazonszám, dekorszám és ár feltűntetésével Formaszám: 5098 Állapot: hibátlan Kikiáltási ár: 1.600.000 HUF
186. tétel ZSOLNAY FORRÁSBÓL IVÓ KORA: 1900 Formaterv: Apáti Abt Sándor és Mack Lajos közös munkája Anyag, technika, máz: Fehércserép. Öntött forma ráillesztett női akt figurával és reliefmintázattal. Flambémáz és transzparens máz 185. fedi Méret: 33cm Jelzés: domború körbélyegző Formaszám: 6570 Állapot: a figura nyakrésze és a kiöntő felső pereme javított Kikiáltási ár:
186.
185. tétel ZSOLNAY, NÉGYFÜLŰ VÁZA
186. tétel ZSOLNAY, FORRÁSBÓL IVÓ
Kora: 1900. Formaterv: Apáti Abt Sándor (1870-1916). Anyag, technika, máz: Fehércserép. Szecessziós stílusú, opak és transzparens eozinmázas dísztárgy, vörös alapon megjelenő színesen kifestett növényi díszítménnyel, fésűs, ún. Tiffany dekorációval. Magassága: 27cm. Jelzés: domború körbélyegző. Formaszám: 6164 Állapot:
KORA: 1900 Formaterv: Apáti Abt Sándor és Mack Lajos közös munkája Anyag, technika, máz: Fehércserép. Öntött forma ráillesztett női akt figurával és reliefmintázattal. Flambémáz és transzparens máz fedi Méret: 33cm Jelzés: domború körbélyegző Formaszám: 6570 Állapot: a figura nyakrésze és a kiöntő felső pereme javított
Kikiáltási ár: 1.500.000 HUF
Kikiáltási ár: 420.000 HUF
187.
187. tétel ZSOLNAY, GESZTENYÉS TÁL Kora: 1900’. Anyag, technika, máz: Fehércserép. Opak és transzparens mázakkal fedett dísztál, savmaratott zöld-bronz-lila eozin háttér előtt megjelenő színesen kifestett gesztenyeleveleket és terméseket ábrázoló dekorációval. Méret: Átmérő: 27cm. Jelzés: domború körbélyegző (rosszul kivehető). Formaszám: 4344. Állapot: hibátlan Kikiáltási ár: 650.000 HUF
188.
188. tétel ZSOLNAY, JÚLIA DÍSZTÁL Kora: 1880’ Dekorterv: Zsolnay Júlia (1856-1950). Anyag, technika, máz: Historizáló stílusú dísztál, világos háttér előtt színesen kifestett madár és növénydekorációval. Az erőstüzű mázak mellett a virágdekorációt néhány helyen brokátarany díszítés egészíti ki. Átmérője: 48 cm Jelzés: máz alatti kék családi pecsét jelzés. Formaszám: Állapot: hibátlan Kikiáltási ár: 240.000 HUF
191. tétel VARGA AMÁR LÁSZLÓ ( 1955 - ) Figura 51 x 23 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Amár 2007. Kikiáltási ár: 95.000
191.
189. 190. 189. tétel HARANGLÁBI NEMES JÓZSEF ( 1889-1976 ) Bretagne-i vitorlások 40,5 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: J. de Nemes Kikiáltási ár: 150.000 HUF
192. tétel KÓSA JÁNOS ( 1962 - ) Jut is, marad is 40 x 30 cm Olaj, vászon Jelezve hátoldalán: Jut is, marad is 2009 Kósa János Kikiáltási ár: 150.000 HUF
190. tétel TÓTH MENYHÉRT ( 1904-1980 ) Párnahímzők 30,5 x 22 cm Olaj,papír Jelezve balra lent: T.M. Kikiáltási ár: 550.000 HUF
192.
193. tétel RÉVÉSZ LÁSZLÓ ( 1957 - ) Kémény 63 x 47 cm Papír, akvarell Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 140.000 HUF
194. tétel ZEMPLÉNYI MAGDA ( 1899-1965 ) Virágcsendélet hegedűtokkal 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Zemplényi Kikiáltási ár: 220.000 HUF
195. 195. tétel BADA DADA ( 1963- 2006 ) Szíves 42 x 54 cm Olaj, farost Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 190.000 HUF
193. 194.
196.
196. tétel KLIENÉ RÓNA KLÁRA ( 1901- 1987 ) Búcsúban ( Roma lakodalom) 60 x 80 cm Kréta, karton Jelezve jobbra fent: Róna Klára Kikiáltási ár: 130.000 HUF
197. tétel ALEKSZEJ VLASZOV ( 1952- 2009 ) Szendvics vörös kaviárral 120x90 cm Olaj,vászon Jelezve balra lent: A.Vlaszov 91 Kikiáltási ár: 500.000 HUF
198. tétel Fe Lugossy László ( 1947- ) Almáskalap 59 x 42 cm Tempera, papír Jelezve jobbra lent: FeLugossy L. Kikiáltási ár: 140.000 HUF
198. 199. tétel SZIKORA TAMÁS ( 1943- ) Dobozfotók arany háttérrel 59 x 49 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Szikora 2007. Hátoldalon: A művész saját kezű ajánlása Kikiáltási ár: 240.000 HUF
197. 199.
200. téterl ef ZÁMBÓ ISTVÁN ( 1950- ) Szerelmes szoborterv 60 x 44 cm Pasztell, merített papír Jelezve jobbra lent: ef Zámbó 2007 Kikiáltási ár: 160.000 HUF
200. 201. tétel ef ZÁMBÓ ISTVÁN ( 1950- ) Szőrös szent maci edwinista dobókockákkal 60 x 44 cm Pasztell, merített papír Jelezve jobbra lent: ef Zámbó 2007 Kikiáltási ár: 190.000 HUF
202. tétel SCHEIBER HUGÓ ( 1873-1950 ) Nagyvárosi utca 64,5 x 49 cm Pasztell, karton Jelezve jobbra lent: Scheiber H. Kikiáltási ár: 420.000 HUF
202.
201.
204. 203.
203. tétel HEGEDŰS LÁSZLÓ ( 1870-1911 ) Anzio kikötője 48 x 54 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Hegedűs 905 P.d Anzio Hátoldalon: Országos Magyar Képzőművészeti Társulat etikett cimkéje Kikiáltási ár: 220.000 HUF
204. tétel PITTNER OLIVÉR ( 1911-1971 ) Felsőbánya látképe 66 x 81 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Pittner 938 Kikiáltási ár: 1.300.000 HUF
Barcsay Jenő: Tanyarészlet, 1925-26 körül Barcsay Jenő 1925-26 nyarán, Makón, Mártélyon és Hódmezővásárhelyen készült festményei két szempontból izgalmasak. Az egyik Barcsay mesterének a hatása. Mint ismert, Barcsay 1921-ben lett Vaszary János növendéke a Képzőművészeti Főiskolán. Vaszary oktatása azonban túl modernnek és következetlennek tűnt Barcsay számára, s 1922 őszén átiratkozott Rudnay Gyula osztályába. Vaszary ezért évekig neheztelt Barcsayra, s később őszintén megmondta neki, hogy a Rudnaynál töltött évek elfecsérelt időnek tekinthetők. A kép súlyos, drámai jellege, az alföldi táj komor hangulata, a mély vöröses barnák és a kék égbolt fehér felhőinek ellentéte mind Rudnay stílusát idézik. Ez azonban csak az egyik szempont. Mert Barcsay ugyanakkor túl is lép mesterén, sőt, már ebben a képében is érződik a késői művész stílusa. Barcsay, ha meg is őrzi Rudnay drámai tájfelfogását és színvilágát, mégis kerüli a Rudnayra jellemző zsánerszerű elemeket, parasztokat, lovasokat, szekereket. Barcsayt csak a táj és a táj szerkezete, a látvány lényege érdekli. Neki nincs szüksége mellékes kiegészítő elemekre. Sokkal több figyelmet fordít ugyanakkor a motívumok szilárd rendjére és az ecsetkezelés drámaiságára. Különösen szép a felhők széles festéksávokkal, szinte geometrikusan strukturált megfestése. S ismerve Barcsay egészen hasonló kompozícióit, már itt szembetűnő, hogy mennyire szerette a sorozatokat, vagyis ugyanannak a motívumnak kis eltérésekkel, más nézőpontból történő megfestését. Barcsay egyike azon kevés művészeknek, akik küzdelmes úton jutottak el egy bizonyos konstruktív látásmódig, sokszor vállalva azt is, hogy kortársaik szemében nem tűntek elég modernnek. És mint oly sok kortársában, Barcsayban is a párizsi tanulmányok (1926 végétől) jelentették azt a bizonyos fordulatot egy modernebb festészet felé. Ez a most árverésre kerülő festmény Barcsay korai, még Párizs előtti korszakának egy különösen erős, kiváló kvalitású, drámai alkotása.
205.
Dr. Bellák Gábor, művészettörténész
205. tétel BARCSAY JENŐ ( 1900-1988 ) Tanyaudvar 70 x 97 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Barcsay Kikiáltási ár: 420.000 HUF
207. 206.
206. tétel ZSOLNAY, PAPAGÁJ KISPLASZTIKA Kora: 1910’ Formaterv: Mack Lajos (1846-1963) Anyag, technika, máz: Fehércserép. Formába öntött, íves talapzaton álló, kék eozinmázzal fedett madár kisplasztika Méret: Magasság: 13cm, hosszúság: 18cm Jelzés: pontozott körbélyegző Formaszám: 8635 Állapot: hibátlan Párdarabja: Iparművészeti Múzeum Gyűjteménye Budapest, Ltsz: 79.181 Kikiáltási ár: 260.000 HUF
207. tétel ZSOLNAY, PAPAGÁJ KISPLASZTIKA Kora: 1910’. Formaterv: Mack Lajos (1846-1963). Anyag, technika, máz: Fehércserép. Formába öntött, íves talapzaton álló papagáj kisplasztika színesen kifestett opak és transzparens mázzal, savmaratva. Méret: Magasság: 13cm, hosszúság: 18cm. Jelzés: domború körbélyegző. Formaszám: 8635 Állapot: hibátlan. Párdarabja: Iparművészeti Múzeum Gyűjteménye Budapest, Ltsz: 79.181. Kikiáltási ár: 260.000 HUF
208.
209.
208. tétel VÁZA SÓLYOM ALAKKAL Kora: 1900 Formaterv: Apáti Abt Sándor Anyag, technika, máz: Fehércserép. Márványos hatású coule mázzal fedett váza ráillesztett selymes fényű, plasztikus sólyom figurával Méret: Magasság:18cm, szélesség:16cm Jelzés: domború körbélyegző Formaszám: 7987 Állapot: hibátlan Párdarabja: Magyar Iparművészet IX. évf. 1908. 91.o. 85.képen látható madaras vázák közül a jobb oldalon álló darab Kikiáltási ár: 550.000 HUF
209. tétel ZSOLNAY PETRÓLEUM LÁMPA Kora: 1870’ Anyag-technika-máz: Fehércserép. Perzsa díszítésű lámpatest, fém talapzattal, fém szerelékkel, üveg burával. Magassága: 72cm Jelzés: máz alatti kék családi pecsét. Formaszám: 889. Állapot: hibátlan Kikiáltási ár: 260.000 HUF
210.
211.
210. tétel ZSOLNAY, HIDASY PILLÓ SÁNDOR: TŰZLILIOMOS VÁZA
211. tétel ZSOLNAY TULIPÁN
Kora: 1900’ Dekorterv: Hidasy Pilló Sándor (1886-1973) Anyag, technika, máz: Fehércserép. Eozin. Tájkép, tűzliliomokat ábrázoló panorámaképpel, felette sávosan ismétlődő apró lila körökből álló dekoráció Magasság: 11cm, átmérő: 9cm Jelzés: domború körbélyegző Formaszám: 5303 Állapot: hibátlan
Kora: 1900. Formaterv: Rippl-Rónai József (1861-1927). Anyag, technika, máz: Fehércserép. Eozin. Kézi formázású kék labradormázas tulipánkehely forma savmaratott opak és transzparens mázzal fedve. Méret: 18cm. Jelzés: domború körbélyegző Formaszám: 5342 Állapot: Szájperemén javított Párdarabja: Csenkey É., Gyugyi L., Hárs É.: Zsolnay a nagyvilágból, Gyugyi László gyűjteménye, Helikon 2006. 148o. 308.kép.
Kikiáltási ár: 280.000 HUF
Kikiáltási ár: 550.000 HUF
212.
212. tétel TURMAYER SÁNDOR ( 1879-1953 ) Budai látkép 40 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Turmayer Kikiáltási ár: 240.000 HUF
213. 214.
213. tétel KUNFFY LAJOS ( 1869-1962 ) Luxemburg park Párizsban 13 x 19 cm Ceruza, papír Jelezve jobbra lent: Kunffy Kikiáltási ár: 20.000 HUF
214. tétel KUNFFY LAJOS ( 1869-1962 ) Somogytúri kertvége 13 x 19 cm Ceruza, papír Jelezve jobbra lent: Kunffy Kikiáltási ár: 20.000 HUF
215. tétel CSERNA KÁROLY ( 1867-1944 ) Keleti jelenet 80 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Cserna Károly Kikiáltási ár: 320.000 HUF
215.
218.
216. tétel BERKES ANTAL ( 1874-1938 ) Ősz a parkban 56 x 66 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Berkes A. Kikiáltási ár: 260.000 HUF
216.
218. tétel ZORKÓCZY GYULA ( 1873-1932 ) Parkban 70 x 100 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Zorkóczy Gy. Kikiáltási ár: 120.000 HUF
217. tétel KOMÁROMI KACZ ENDRE ( 1880-1969 ) Gitározó hölgy 68 x 56 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Komáromi Kacz E. Kikiáltási ár: 80.000 HUF
217.
219.
219. tétel MOLNÁR C. PÁL ( 1894-1981 ) Tanya lovas szekérrel 14 x 24 cm Olaj, fa Jelezve balra lent: MCP Hátoldalán a művész kézírásával: „Jóskának barátságos emlékül MCP Bp: 1961 Karácsonyára” Kikiáltási ár: 100.000 HUF
220. tétel FÉNYES ADOLF ( 1867-1945 ) Zivatar közeledik 45,5 x 65 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Fényes A. Kikiáltási ár: 1.300.000 HUF
221. tétel BOZSÓ JÁNOS ( 1922-? ) Solt határában 59 x 74 cm Olaj, farostlemez Jelezve jobbra lent: Solt 1979 Bozsó J. Kikiáltási ár: 180.000 HUF
220.
222.
222. tétel JUSZKÓ BÉLA ( 1877-1969 ) Itatás a Hortobágyon 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Juszkó Kikiáltási ár: 95.000 HUF
223. tétel XX. SZÁZADI MAGYAR FESTŐ Kisvárosi részlet 72 x 45 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 60.000 HUF
221.
223.
224. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( 1861-1942) Korcsolyázók 60 x 89 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Neogrády A Kikiáltási ár: 320.000 HUF
224.
225. tétel BERKES ANTAL ( 1874-1938 ) Városi forgatag 33 x 44 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Berkes A. Kikiáltási ár: 150.000 HUF
226.
227. 226. tétel BALLA BÉLA ( 1882-1965 ) Délelőtti napfény, 1920 50 x 61 cm Olaj, fa Jelzés nélkül Hátoldalán eredeti kiállítási etikett cimke Kikiáltási ár: 150.000 HUF
225.
227. tétel CSAPÓ JENŐ ( 1875-1954 ) Isztambul látképe 45 x 70 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Csapó Jenő Kikiáltási ár: 180.000 HUF
Plány Ervin: Szüretelők
Plány Ervin (1885-1916) munkássága a korai magyar modernizmus egy nagyon izgalmas fejezete. Plány Ervin életéről csupán néhány adat ismert, az első világháborúban történt hősi halála kapcsán az Ernst-Múzeum emlékkiállításon emlékezett meg a művészről, de ennek katalógusában sem közöltek túl sok életrajzi adatot róla, a fájdalmas és személyes visszaemlékezések mellett. Az bizonyos, hogy Plány 1906 és 1907 nyarát töltötte Nagybányán, 1908-1909-ben Franciaországban és Németországban tett tanulmányutakat. 1909-ben pedig a Művészház, 1917-ben pedig az Ernst-Múzeum mutatott be nagyobb kollekciót Plány alkotásaiból. Plány Ervin képeinek rajzos karaktere, a dekoratív vonalritmusok hangsúlyozása, a tónusátmenetek helyett a tiszta színfoltok egymás mellé helyezése annak a fajta nagybányai neós stílusnak a sajátossága, amit Plány 1906-1907-ben, vagyis a neósok színrelépésvel sajátított el Nagybányán. A Nagybánya című lap 1909 áprilisában így jellemzi a festőt a Concarneau-i mosónők című festménye kapcsán: „Plány két nyáron át volt a helybeli festőkolónia tagja, s élénk részt vett társadalmi életünkben, hol kellemes fellépésével és nagy műveltségével sok kedves barátot szerzett magának. Első nagyobb művészi sikere bizonnyal érdekelni fogja olvasóinkat. A legszámottevőbb kritikusok dícsérik a kép erőteljes beállítását, művészi finomságú színérzékét és technikai bravúrját. A művészi munka Plány Ervin franciaországi tanulmányútjáának jelentős eredménye. „ Nemes Marcell, a kiváló magyar műgyűjtó már az 1910-es években felismerte Plány eredeti tehetségét, művet is vásárolt tőle, ami aztán a Kecskeméti Képtárat megalapozó kollekciónak lett értékes része. Plány festészetének a sajátosan erős színessége és élesen rajzolt formái mellett a másik jellemző vonása egy bizonyos „női” tematika. Plány ismert képein mind női szereplőket látunk akár munka közben, akár egy bizonyos idilli békében pihengetve a nyári lombok alatt. A most árverésre kerülő képén is a ribizlit szedő nők egyszerre tűnnek dolgos asszonynak, de finom úri dámának is. A szemben ülő fiatal asszony a szép ruhája, elegáns cipője alapján úgy tűnik, hogy szinte csak pihenésképpen lépett ki a kertbe egy kis ház körüli munkára. Az 1911-re datált festmény pontos címe nem ismert, de mint minden alkotás ebből a kicsi, de nagyon magas színvonalú és nagyon ígéretes életműből, különös figyelmet érdemel.
228. tétel PLÁNYI ERVIN ( 1885- 1916 ) Gyümölcsszedők 110 x 88 cm Olaj, vászon Jjl: Plányi Kikiáltási ár: 1.100.000 HUF
228.
231. tétel FRIED PÁL ( 1893-1955 ) Fiatal Nő 70 x 50 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra fent: Fried Pál Kikiáltási ár: 140.000 HUF
229. 229. tétel ZORKÓCZY GYULA ( 1873-1932 ) Parkrészlet 40 x 51 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Zorkóczy Gy Kikiáltási ár: 50.000 HUF
231.
232. tétel MEDNYÁNSZKY LÁSZLÓ ( 1852- 1919 ) Ülő férfialak 37x25 cm Lazúrozott tus, papír Jelezve jobbra lent: Mednyánszky Kikiáltási ár: 190.000 HUF
230. tétel NÉMETALFÖLDI FESTŐ A gyógyító ember 56 X 43 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 70.000 HUF
230.
232.
234. 233. 233. tétel ZSOLNAY, KLEIN ÁRMIN SZÜRETELŐK DÍSZTÁL Kora: 1880’. Dekorterv: Klein Ármin (1855-1883) Dekorszám :551. Anyag, technika, máz: Nagyméretű, historizáló stílusú magastüzű, színes mázakkal fedett, sokalakos dísztál, homorú felületén stilizált virágmintás keretbe foglalt kép, magyaros viseletben ábrázolt, a korbeli falusi életből vett vidám szüreti jelenettel. Átmérő. 47cm. Jelzés: Masszába nyomott családi pecsét. Formaszám: 470. Állapot: hibátlan Párdarabja: Hárs Éva: Zsolnay Pécs, Helikon, 1996. 64.o.33.kép. Janus Pannonius Múzeum, Pécs: Ltsz.51.1172. Kikiáltási ár: 1.400.000 HUF
234. tétel ZSOLNAY, ALHAMBRA VÁZA Kora: 1890’ Formaterv: Sikorski Tádé 1884-ből Anyag-technika-máz: Fehércserép. Magas talapzatú vázaforma ráillesztett fülekkel, világos alapon megjelenő aranykontúros virágdekorációval Magassága: 42cm Jelzés: máz alatti kék családi pecsét Made In Hungary Formaszám: 1027 Állapot: javított Analógia: Hárs Éva: Zsolnay Pécs, Helikon 1996. 17.o.9.kép Kikiáltási ár: 450.000 HUF
236.
235.
235. tétel ZSOLNAY, SZŐLŐS KÍNÁLÓTÁL Kora: 1900 Formaterv: Mack Lajos (1846-1963) Anyag, technika, máz: Fehércserép. Szecessziós stílusú talpas kínálótál kacskaringós, plasztikus, rátett szőlőindákból és gyümölcsökből álló dísszel. Márványos hatású, kékes árnyalatú opak és transzparens mázakkal fedett savmaratott felület Méret: Magasság: 21cm, átmérő: 27cm Jelzés: masszába nyomott Zsolnay Pécs Formaszám: 6156 (a tárgyon nem látható) Állapot: Talprésze javított Kikiáltási ár: 850.000 HUF
236. tétel ZSOLNAY, KRISTÁLYMÁZAS VÁZA NÉGY ÍVES FÜLLEL Kora: 1900 Formaterv: Apáti Abt Sándor Anyag, technika, máz: Gres alapon kétszínű -fehér és kék- kristálymázzal ún „egymásba bújtatott forma” Méret: 23cm Jelzés: domború körbélyegző Formaszám: 6369 Állapot: hibátlan Kikiáltási ár: 1.100.000 HUF
264.
238. 264. tétel ZSOLNAY SZECESSZIÓS STÍLUSÚ CSIGÁS VÁZA Kora: 1900. Formaterv: Sikorsky Tádé (1852-1940). Anyag, technika, máz: Fehércserép. Szecessziós stílusú, élénk színű, magastüzű folyatott mázzal fedett, felfelé szűkülő vázatest ráillesztett plasztikus díszítéssel. Magassága: 21cm. Jelzés: domború körbélyegző és papíretikett, rajta a felirat: Vilmos Zsolnay earthenware vase Pecs, Hungary. 1900. Formaszám: 6322. Állapot: hibátlan. Párdarabja: Gyugyi László-gyűjteménye, Pécs, Gyugyi László: Zsolnay a nagyvilágból: 174.o.354. Kép.
238. tétel ZSOLNAY MADONNA BÜSZT
Kikiáltási ár: 1.400.000 HUF
Kikiáltási ár: 110.000 HUF
Kora: 1910’ Anyag, technika, máz: Fehércserép. Több tónusú flambémázzal, eozinnal fedett szecessziós stílusú női büszt. Mater Doloroda, a Fájdalmas Anya, Szűz Mária ábrázolás Magassága: 12,5cm Jelzés: domború körbélyegző, pontozott körbélyegző Made in Hungary és masszába nyomott L. Sz. monogram Formaszám: 8575 Állapot: hibátlan
239. tétel KARLOVSZKY BERTALAN ( 1858-1938 ) Tükör előtt 73 x 58 cm Olaj, falemez Jelezve jobbra lent: Karlovszky B. Kikiáltási ár: 420.000 HUF
239.
240. tétel MESTROVIC Torzó Magasság 33 cm Bronz márvány talpon Jelezve: Mestrovic Kikiáltási ár: 440.000 HUF
240.
241. 241. tétel GYERTYÁNYI NÉMETH GYULA ( 1892-1946 ) Esti beszélgetés 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Gyertyányi Németh Gy. Kikiáltási ár: 120.000 HUF
242. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( 1861-1942 ) Méhkaptárok a virágoskertben 50 x 70 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Neogrády Kikiáltási ár: 140.000 HUF
243. 243. tétel BOROKSA ANDRÁS ( 1922-1989 ) Velencei csendélet 82,5 x 102,5 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Boroksa 81 Kikiáltási ár: 180.000 HUF
244. tétel KÜMMERLE PÁL ( 1873- ? ) Fiatal lány zöld ruhában 24 x 19 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Kümerle P Kikáltási ár: 70.000 HUF
242.
244.
245. 245. tétel PÁRIS ERZSI ( 1887- ? ) Budapesti látkép a Margit híd alól 47 x 57 cm Olaj, vászon Jjl: Paris 1930 Kikiáltási ár: 65.000 HUF
246. tétel MEDNYÁNSZKY LÁSZLÓ ( 1852-1919 ) Út a Tátrába 30 x 43 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Mednyánszky Balra lent: hagyatéki pecsét Hátoldalán: Magyar Nemzeti Galéria bírálati száma: 4619/63 Kikiáltási ár: 480.000 HUF 246.
247.
247. tétel KLIE ZOLTÁN ( 1897-1992 ) Erdélyi táj 48,5 x 64 cm Pasztell, papír Jelezve balra lent: 942 Kikiáltási ár: 120.000 HUF
248. tétel KLIE ZOLTÁN ( 1897-1992 ) Erdélyi hegyek 50 x 70 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Klie 1942 XI. Kikiáltási ár: 120.000 HUF
248.
249. tétel BÖHM LIPÓT ( 1916-1995 ) Csendélet kék asztalon 60 x 80 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Poldi Kikiáltási ár: 70.000 HUF
250. tétel GYARMATHY TIHAMÉR ( 1915-2005 ) Színek és transzverzum 27 x 32 cm Zománcfesték, karton Jelezve jobbra lent: Gyarmathy T. Kikiáltási ár: 360.000 HUF
251.
249. 251. tétel BOKOR J. BOTOND Elveszett város 60 x 81 cm Vegyes technika, fa Jelezve jobbra lent: Bokor J. Botond Kikiáltási ár: 240.000 HUF
252.
250.
252. tétel REGŐS ISTVÁN ( 1954- ) Hommage Á Klössz György 55x110 cm Akrill,vászon Jelezve jobbra lent: Regős 2006 Kikiáltási ár: 550.000 HUF
255. tétel KLIE ZOLTÁN ( 1897-1992 ) Álom Taliciban Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Klie Z Talici 1940 Készült a „Hazavágyó” sorozat részeként Kikiáltási ár: 130.000 HUF
255.
253. 253. tétel BÍRÓ ANTAL ( 1907-1990 ) Káosz 50 x 53 cm Olaj, vászon Jelezve balra fent: Antal Bíró 1958 Kikiáltási ár: 280.000 HUF
256. tétel SCHEIBER HUGÓ ( 1873-1950 ) Táncosok 33 x 21 cm Vegyestechnika, papír Jelezve balra lent: Scheiber H. Hátoldalán fiatal férfi portréja ceruzarajz Kikiáltási ár: 650.000 HUF
254. tétel VAJDA JÚLIA ( 1913 – 1982) Labirintus 30 x 37 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 280.000 HUF
254.
256.
257. tétel KONOK TAMÁS ( 1930- ) Eclipse 32 x 32 cm Akril, farost Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 280.000 HUF
259. tétel SZEMADÁM GYÖRGY ( 1947- ) Éneklő bolond I. 50 x 35 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Szemadám Hátoldalon a művész kézírásával: „Lugosi-Lugó Lászlónak barátsággal 35. születésnapjára 1988. IV.” Kikiáltási ár: 150.000 HUF
258. tétel KLIE ZOLTÁN ( 1897-1992 ) Badacsony 60 x 80 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Klie Jelezve balra lent: 1944 Kikiáltási ár: 130.000 HUF
257.
258.
260. tétel BARTL JÓZSEF (1932-2013) Ék és virág 30 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Bartl Kikiáltási ár: 280.000 HUF
259.
260.
261. 262. 261. tétel LUDVIG DÁNIEL (1981-) Csendélet kalitkával 70 x 100 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Ludvig Dániel Kikiáltási ár: 280.000 HUF
262. tétel LUDVIG DÁNIEL (1981-) Kalitkák 140 x 105 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Ludvig Dániel Kikiáltási ár: 440.000 HUF
Ludvig Dániel (1981- ) 2008-tól társszervezője a Ludvig Nemzetközi Művésztelepnek, Magyarország legnagyobb nemzetközi művésztelepének, amely évente 35 elismert művészt fogad a világ minden pontjáról. Rendszeres egyéni kiállító,de csoportos kiállításokon is részt vesz. 2007 óta rendszeresen rész vesz dél-kelet ázsia művészeti kiállításain. 2007,,Elegance of Hungary” csoportos kiállítás Kuala Lumpur 2007-2015 folyamatosan Art Expo Malaysia, Kuala Lumpur 2009. Szingapúr, Tembusu Art Gallery 2011. Art Revolution Taipei - Taiwan
263.
263. tétel ZSOLNAY, VÁZA PLASZTIKUS POLIP DEKORÁCIÓVAL Kora: 1900’ Dekor- és formaterv: Hans Christiansen (1866-1945) „Itt kell szólnunk a Zsolnay-gyári szecessziós műhely és a darmstadti művésztelep vélhető szoros kapcsolatáról.... ismertek azok a lámpatervek, amelyek mintáit Hans Christiansen, a művésztelep egyik alapító tagja küldte el Darmstadtból, és a Zsolnay-gyárban készültek el 1901-ben.” (Csenkey Éva, Hárs Éva, Weiler Árpád: Zsolnay a gyűjtők könyve, Corvina, 2003.,56.o. Anyag, technika, máz: Fehércserép. Szecessziós stílusú, magastüzű kék mázzal fedett vázatest ráillesztett plasztikus polip díszítéssel Magasság: 31cm Jelzés: domború körbélyegző Formaszám: 6350 Állapot: hibátlan Kikiáltási ár: 1.800.000 HUF
264. ZSOLNAY, HIDASY PILLÓ SÁNDOR FAUNOS GÖMBVÁZA Kora: 1900. Dekorterv: Hidasy Pilló Sándor (1886-1973). Formaterv: Mattyasovszky Zsolnay László (1885-1935). Anyag, technika, máz: Fehércserép. Színes, magastüzű mázzal fedett gömbváza körbefutó, játszadozó faunokkal. A váza dekortervezője Hidasy Pilló Sándor (1886-1973) iparművész és festőművész. Művészeti képzését Budapesten az Országos Magyar Királyi Iparművészeti Iskolában szerezte, ahol festő szakon tanult 1901-1905 között. 1906-tól hét évig állt a Zsolnay-gyár alkalmazásában, ahol jelentős szerepet töltött be a tervezők körében. (Csenkey Éva: Zsolnay szecessziós kerámiák, Helikon, 2000. 135-135.o.) Forma- és dekortervezőként egyaránt tevékenykedett, kiemelkedőek szecessziós stílusú, többalakos munkái, figurákkal benépesített panorámaképei. (Csenkey Éva, Hárs Éva, Weiler Árpád: Zsolnay a gyűjtő könyve, Corvina, 2003. 54.o.). A vázán megjelenő faunok (szatírok) a görög mitológiából ismert alakok, Hermész isten gyermekei, Zeusz unokái. Dionüszosz isten kíséretéhez tartózó könnyelmű, vidám félistenek,akiket homlokukon apró szarvakkal, hegyes fülekkel, ló- vagy kecskelábakkal örökített meg a művészet. Visszatérő szereplői az antik görög és római művészetnek, de gyakran választotta témájául a szecesszió is ahol megelevenedik a mitikus mesevilág és nagy hangsúlyt kap az elvágyódás. A Zsolnay-gyár munkáin is többször találkozunk faun ábrázolásokkal, kedvelt témája volt Apáti Abt Sándornak (Lámpa, kagylót tartó faun, Nagy, öblös váza, három ruhátlan figurával mintázva: Gyugyi L. 2006. 464.,463.kép) Mack Lajosnak (Falikép, zenélő, táncoló faunok és leány, Váza, árkádiai jelenettel: ui: 501.,503.kép). A vázán körbefutó dekoráció is egy vidám jelenetet mutat be, ahol üde, nyári ligetben faunok mulatoznak, a maguk szórakoztatására fogócskáznak, bújócskáznak. Itt a gyermeki ártatlanság mutatkozik meg, egyrészt a cselekményben, amely maga a játék, másrészt abban, hogy a faunokat Hidasy gyermekként ábrázolja. A szatírokra oly jellemző nemiség itt nem kap szerepet, de a kergetőzés és bújócska, ami a későbbiekben a nimfákhoz való közeledésük alapja már feltűnik sőt a bokor mögött megbújó kis faun csintalan, pimasz nevetése előrevetíti a faunok harsány, örömteli életvitelét. Az idilli hangulatot a posztimpresszionista, foltszerű elemekből álló tájkép is erősíti, a virágzó fák, a zöldellő fű és a háttér kellemes kékje, ami a váza nyakrészén kobaltkék színbe hajlik. Ez a színintenzitás tér vissza a faunok haján, kecskelábán és a növényzet árnyékos részein. A jól felépített kompozíció tökéletesen kihasználja a Mattyasovszky Zsolnay László 1911-ben tervezte vázaforma nagy felületét; Hidasy kis képkivágással dolgozik, így az alakok nagyméretűek, hozzánk közel állónak érezhetjük a szereplőket akiket harmonikusan, a szecesszióra jellemző lágy ritmikusságban helyez egymás mellé. Magasság: 28cm, átmérő: 32cm Jelzés: a tárgy alján domború körbélyegző, a tárgyon Hidasy, Hidasy Pilló Sándor saját jelzése Formaszám: 8443 Állapot: a váza alján gyári tűzrepedés látható, a dekorációba nem fut bele Kikiáltási ár: 1.800.000 HUF
264.
267.
265. 266. 265. tétel FUTÁSFALVI MÁRTON PIROSKA ( 1899-1996 ) Napraforgós csendélet 52 x 67 cm Olaj, farost Jelzés nélkül Hátoldalán hagyatéki pecsét Kikiáltási ár: 140.000 HUF
267. tétel KOMLÓSSY IRMA ( 1850- ? ) Zöldséges csendélet 76 x 101 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Komlóssy Irma Kikiáltási ár: 280.000 HUF
266. tétel ANTAL JÓZSEF ( 1912–1998 ) Lány kék ruhában 49,5 x 35 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: Antal József Hátoldalon: Nemzeti Szalon etikett cimkéje Magyar Reprezentatív Kiállítás Varsó 1927; lengyel etikett cimke Kikiáltási ár: 150.000 HUF
268.
268. tétel GYURKOVITS FERENC ( 1876-1968 ) Piaci jelenet 13,5 x 25 cm Olaj, fa Jelezve balra lent: Gyurkovits Kikiáltási ár: 60.000 HUF
269. 270. 269. tétel KERNSTOK KÁROLY ( 1873-1940 ) Szántás 47,5 x 70 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Kernstok Károly Kikiáltási ár: 950.000 HUF
271. tétel DELI ANTAL ( 1886-1960 ) Csendélet 32 x 49,5 cm Pasztell, papír Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 150.000 HUF
270. tétel ONÓDI BÉLA ( 1900–1991 ) Virágcsendélet 65 x 59 cm Vegyes technika, vászon Jelezve balra lent: Onódi Béla 1986 Kikiáltási ár: 130.000 HUF
272.
272. tétel KÁNTOR ANDOR ( 1901-1990 ) Csendélet 40 x 50 cm Olaj, farostlemez Jelezve balra lent: Kántor Andor 79 Kikiáltási ár: 80.000 HUF
271.
274. 273. tétel Pap Emil ( 1844- ? ) Lány tükör előtt 100 x 76 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Pap Emil Kikiáltási ár: 140.000 HUF 274. tétel BreznaiY József ( 1916- ) Virágok szürke enteriőrben, 1960 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Breznai J. Kikiáltási ár: 110.000 HUF 275. tétel CZENE BÉLA ( 1911-1999 ) Emlékezés 80 x 40 cm Olaj, farost Jelezve balra középen: Czene Béla 1985 Kikiáltási ár: 180 000 HUF
273.
275.
278. 278. tétel VISKI JÁNOS ( 1891-1961 ) Cowboyok 59 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Viski Kikiáltási ár: 130.000 HUF
276. tétel BERKES ANTAL ( 1874-1938 ) Esti városkép 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Berkes A. Kikiáltási ár: 320.000 HUF
277. tétel BÁNÁTI-SCHWERÁK JÓZSEF ( 1897 - 1951 ) Kapálók 32 x 44 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Bánáti Kikiáltási ár: 80.000 HUF
277.
276.
279.
279. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( 1861-1942 ) Piros ernyős lány virágzó réten 74 x 100 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Neogrády A Kikiáltási ár: 460.000 HUF
281. 280. tétel HUSZÁR VILMOS- nak tulajdonítva Díszletterv 40 x 28 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: HV Kikiáltási ár: 550.000 HUF
281. tétel NEOGRÁDY LÁSZLÓ ( 1896-1962 ) Téli Tátra 60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Neogrády László Kikiáltási ár: 380.000 HUF 282. tétel FRIED PÁL ( 1893-1955 ) Fiatal Nő 70 x 50 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra fent: Fried Pál Kikiáltási ár: 180.000 HUF
280.
282.
284.
283. tétel RUDNAY GYULA ( 1878-1957 ) Ülő akt 49 x 35 cm Olaj, karton Jelzés nélkül Kikiáltási ár: 190.000 HUF
283.
284. tétel ROSENTHAL PORCELÁN Galamb 16 cm magas Porcelán 1950 körül Jelezve talpán: Rosenthal pecsét Kikiáltási ár: 40.000 HUF
285. tétel MÁRTONFI BENKE MÁRTA ( 1958 - ) Piknik 50 x 60 cm Olaj, farostlemez Jelezve balra lent: Mártonfi Kikiáltási ár: 80.000 HUF
285.
286. tétel MÁRTONFI BENKE MÁRTA ( 1958 - ) Tiszazugi séták 60 x 80 cm Olaj, farostlemez Jelezve balra lent: Mártonfi Kikiáltási ár: 80.000 HUF
286.
ÁCS ÁGOSTON 72., 132. ALEKSZEJ VLASZOV 66., 197. ANGYALFÖLDI SZABÓ ZOLTÁN 90. ANTAL JÓZSEF 266. BADA DADA 36., 195. BÁLINT ENDRE 35. BALLA BÉLA 57., 226. BÁNÁTI-SCHWERÁK JÓZSEF 277. BARCSAY JENŐ 205. BARDÓCZ ÁRPÁD120. BARTL JÓZSEF 33., 260. BEDNÁR JÁNOS 11. BENE GÉZA 43., 64. BENYOVSZKY ISTVÁN 131. BÉR RUDOLF 96., 161. BERÉNY RÓBERT 86. BERKES ANTAL 85., 216., 225., 276. BÍRÓ ANTAL 253. BOKOR J. BOTOND 115., 251. BOLDIZSÁR ISTVÁN 2., 87., 162. BORNEMISSZA LÁSZLÓ 63. BOROKSA ANDRÁS 243. BOZSÓ JÁNOS 221. BÖHM LIPÓT 249. BreznaY József BUKTA IMRE 32. CHIOVINI FERENC 174. CZENCZ JÁNOS 119. CZENE BÉLA 275. CSÁKI-MARONYÁK JÓZSEF 16. CSÁNKY DÉNES 67. CSAPÓ JENŐ 227. CSERNA KÁROLY 215. CSILLAG JÓZSEF 70. DEIM PÁL 108. DELI ANTAL 271. DIENER DÉNES RUDOLF 111. DURAY TIBOR 167. efZÁMBÓ ISTVÁN 200., 201. EMANUEL BÉLA 169. FAJÓ JÁNOS 34., 157. Fe Lugossy László 198. FEHÉR LÁSZLÓ 155. FEKETE GÉZA 133., 134., 136., 178. FÉNYES ADOLF 220. FÖRSTNER DÉNES 68. FRIED PÁL 231., 282. FUTÁSFALVI MÁRTON PIROSKA 164., 265. GÁBOR JENŐ 148. GÁBORJÁNI SZABÓ KÁLMÁN 7. GEIGER RICHÁRD 149. GERGELY IMRE 6., 74. GÖLDNER TIBOR 124. GRÁBER MARGIT 75. GROSS ARNOLD 53. GYARMATHY TIHAMÉR 250. GYERTYÁNYI NÉMETH GYULA 241. GYURKOVITS FERENC 128., 268. H. WAGNER 55. HARANGLÁBI NEMES JÓZSEF 151., 189. HÁRY GYULA 4., 174. HEGEDŰS LÁSZLÓ 203. HERRER CÉZÁR 146. HETÉNYI TIBOR 166.
HEYER ARTÚR 42. HOLBA TIVADAR 69. HORVÁTH DEZSŐ 99. HORVÁTH G. ANDOR 79. IVÁNYI GRÜNWALD BÉLA 118., 154., 179. JAKAB ZOLTÁN 175. JÁMBOR LAJOS 140. JÁRITZ JÓZSA 94. JEGES ERNŐ 171., 173. JUSZKÓ BÉLA 222. K. SPÁNYI BÉLA 61., 62., 123. KÁDÁR BÉLA 65., 82., 141., KÁDÁR JÓZSEF 109. KÁNTOR ANDOR 272. KARLOVSZKY BERTALAN 239. KÁROLYI ERNŐ 98., 110., 163. KÁRPÁTHY JENŐ 18., 130. KÁRPÁTHY LÁSZLÓ 144. KATONA NÁNDOR 47. KELETI JENŐ 160. KERNSTOK KÁROLY 269. KÉZDI KOVÁCS ELEMÉR 10., 84. KISFALUDY STRÓBL ZSIGMOND 135., 177. KLIE ZOLTÁN 113., 247., 248., 255., 258. KLIENÉ RÓNA KLÁRA 196. KMETTY JÁNOS 126. KOMÁROMI KACZ ENDRE 217. KOMLÓSSY IRMA 267. KONOK TAMÁS 257. KONTULY BÉLA 20. KOPERNICZKY ISTVÁN 46. KÓSA JÁNOS 192. KOTÁSZ KÁROLY 76. KUNFFY LAJOS 213., 214. KÜMMERLE PÁL 244. LITECZKY ENDRE 182. LUDVIG DÁNIEL 261., 262. MÁGORI VARGA BÉLA 112. MÁRK LAJOS 145. MÁTRAI BETEGH BÉLA 180. MEDNYÁNSZKY LÁSZLÓ 232., 246. MESTERHÁZY DÉNES 40., 41. MESTROVIC 240. MOLNÁR C PÁL 81., 125., 138., 150. MOLNÁR RÓZA 158. MOLNÁR Z. JÁNOS 12., 13. MOUSSON TIVADAR 3. NEM’S JUDITH 106., 107. NEOGRÁDY ANTAL 1., 39.,44.,80.,121.,172.,224., 242., 279. NEOGRÁDY LÁSZLÓ 9., 71., 281. ONÓDI BÉLA 270. ORBÁN DEZSŐ 30., 31. PÁLL LAJOS 8. PAP EMIL 45., 273. PAP GYULA 93. PARIS ERZSI 245. PARRAG EMIL 91., 95.
PAUER GYULA 28., 29. PÉCSI PILCH DEZSŐ 14. PITTNER OLIVÉR 204. PLÁNYI ERVIN 228. POLGÁR RÓZSA 137. POLLACSEK KÁLMÁN 117. PÖRGE GERGELY 78. REGŐS ISTVÁN 252. RÉVÉSZ LÁSZLÓ 193. ROMÁN GYÖRGY 48. RUDNAY GYULA 49., 283. SCHEIBER HUGÓ 19., 54., 202. 256. SCHÉNER MIHÁLY 88., 89. SI-LA-GI 38. STEIN JÁNOS 51. SÜMEGI VERA 170. SZEIFT BÉLA 37., 114. SZEMADÁM GYÖRGY 259. SZEPESI KUSZKA JENŐ 17. SZÉPFALVI ÁGNES 139. SZIKORA TAMÁS 156. 199. SZOBOTKA IMRE 21. SZOTYORI LÁSZLÓ 92., 116. SZŐNYI ISTVÁN 50. TELEPY KÁROLY 56. TIBOR ERNŐ 165. TORDAI SZÉKELY MIHÁLY 153. TÓTH MENYHÉRT 83., 190. TURMAYER SÁNDOR 212. UDVARDY FLÓRA 181. ULRICH EICHINGER 142. VAJDA JÚLIA 254. VARGA AMÁR LÁSZLÓ 191. VASTAGH GYÖRGY 58. VÉN EMIL 5., 15., 159. VÍGH BERTALAN 52., 59., 60. VISKI JÁNOS 77., 278. VÖRÖS GÉZA 176. WIDDER FÉLIX BÓDOG 152. ZELLER MIHÁLY 129. ZEMPLÉNYI MAGDA 194. ZORKÓCZY GYULA 122., 218., 229.