veiling
auction
munten
•
coins
•
penningen • medals
•
papiergeld paper money
# 39 Holland Gouden dukaat 1583 met Willem de Zwijger
zaterdag 1 november 2008 Amsterdam Marriott Hotel
m veilingdatu Let op juiste 0 r 2 08 1 novembe ZATERDAG oktober 2008 Amsterdam,
van dit jaar. eede veiling tw ze on g, lin s, j ons 43e muntenvei ige collectie bi Geachte relatie we stijl van de n vaak pracht eu hu ni e s di gu rs lo aa ta rzamel ik u de ca van diverse ve ier presenteer t vertrouwen he Met veel plez r ee w er k deze ke nemen met bben. Wij kregen oo telefoon op te acht wilden he br de ge om er n en E.2 van m de ha re onder de veloppen E.1 s nog geen en g on da or 1e Vo e ls. ldzam stzege vels, nl. de ze et 2 kavels po bijzondere ka nt dit keer m ee gi be tw el ng w ili jn ve 3. zi De kavel r het deze keer bij n, waarvan lveiling”, maa uden dukate “AA Postzege go begint daarom e g el lin bb ei nv du te ten en ie van e mun gouden duka uit de collect Nederland. D dere collectie aans type z.j. Sp on met de jz at bi 83 ka n 15 du ee e t nd van Holla rse dubbel unten beva at de m el e ka at G al du ci de in en ld ov ud gouden duka een go jvoorbee De afdeling pr Nijmegen en voering van de ldzaam zijn. Bi in en ie ze ct g le jk ur ië lle rli fic co nb de e of te tt on een ne ten van Ba ar voor de enkele uitz llectie! Voorts geslagen 3 ja gouden duka co e is e el ig at bb ht ka ac du du pr p, e t deze Dr. Cam Zwijger. Dez orbeelden ui n Willem de en 1651 van chts enkele vo sle jn afbeelding va zi it D dukaten 1638 . en na gi ud pa go . or .o vo w nden en siert onze verzameld. elijke Nederla olland op type n van de Zuid ke 81 tot 1584. uk 15 st n al va munten van H nt d de opstan ren een aa ns bu er de id tij ukgangen t zu en ze G Voor on oplopende dr l 1582 van et m be s no je ze ek ro bo e 2 lv erdtal kavels n set van Luik en een ha lgen een hond is middels ee vo , d ig nd rd la er oo w ed in schitterende vertegen tten van N ctie Engeland t onder meer lle lots bankbilje co da e , n ld uk ee le ge n de ontwikle en er pi ke Oostenrijk Na het pa rsburg. Gezie 1916 en en en te en Pe nd . la 15 St ts 19 ui in D en el nn od ers van Nederlands m van de zilverbo ij diverse thal geslagen naar gooien. unten. Daarb 49 an m 18 e ga ds at en ka an nn nl du ku buite ge ogen een gouden ho is n. ns er ee pp el to w e Dordrecht tege dit stuk kwaliteit. D he markt, zou ver 06 geslagen te ui isc 18 st ss at Ru 10 ka de en du in en kelingen ie 1 guld een gouden oo ij m w n en ee m n ko eo Napol m, dan ! Verder van ezette) bode naar eigen (b plaren bekend g em ru ex te 3 ij w ts n ch Gaa jn sle van ldzame stuk zi 20 franc. s, welke vaak Van dit zeer ze c tot en met an fr 2 1/ ‘kleine’ muntje n le va al rie er se nd n Zo ee . illem I. 1809 en kken noemen naf Koning W fdc; aantal topstu koninkrijk va n t , 1822 en 1848 ee he g 19 et aa 18 m gr nt er ik ce rd il 5 ve w c; , ij gulden w en /fd 1 ig do an c; ht pracht 53/43 fd te willen Na dit alles ga it zijn tekort en 1850 en 18 OF, 1819 Utrec ld O ite al PR gu 2 in kw 1/ ie ht F; ec O oo ht PRO extreem m cent 1818 Utr nt 1819 Utrec Utrecht fdc; 1 gin Juliana. ver unc; 25 ce en D 44 1/2 Cent 1819 lok van Konin 19 ar F, O ha O e ,-. st PR n. or ht ke vo ec Utr ldenstuk f opgeld f 8640 nt zonder 10 cent 1819 engst inclusie en diverse 3 gu 1 r 1969vis varia br c /9 de fd op , 95 al 96 01 18 da , 18 20 ks 92 n rij en 1851, 18 veiling va en ebber is de ze ld 1850 PROOF fh on gu t lie ui 10 t de ; m or 43 zijn, ko lden 18 onder vo aren bekend terecht: 5 gu Ook heel bijz chts 2 exempl deze veiling sle 1914 fdc. op an n en rv ka 13 aa n w 19 te , , Dit stuk 08, 1912 19 , gouden mun n 05 va 19 r , aa 99 el n van de PROOF, 18 Ook de verzam erne uitgifte od ten van 1849 m ka n, du te en un t m ei nkrijks in topkwalit taalbare koni nbod van be aa k in fl n ee s’ rtijen. jes te halen! ‘dure jongen ht leuke koop veel lots en pa ec el er he jn en Naast al deze zi t n un te der te spit ederlandse M zijn in de loop eens flink uit Koninklijke N Veel munten el, emt om deze n. vo re ne ge se e it gi ge lo oe ti ta m et ons het pr en en te ca t ijv Voor wie de ef hr ge sc n be te te ee un ze m munten ie óók w r rugzien van de uwde collect g om al deze te in bo et ag ge H td . op ui ng n rg ili ee zo ons met onze ve Het was voor besloten hun winkel of op kocht, in de dat zij hebben ge s en on en j m bi n ko jare s terug s een kopers bij on s op en laat on on dat tevreden et . m en t op ac rk nt rust co ng te vé emt u dan ge via onze veili erzameling, ne nv te un m ectie! p van uw hikt, tot in de perf ook de verkoo als dat niet sc u maatwerk en Overweegt u ed bi ij W veiling, maar . en de do en el n st ge or kijkda passend vo uitvoeren. dam tijdens de ze met zorg de ten in Amster n oe lle gr zu be ij W en wen. uit u te mog ilt toevertrou Ik kijk er naar biedingen w uw s on u t da dan hoop ik ische groet, Met numismat g Muntenveilin rs Theo Pete
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:06 Pagina 1
MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS Nieuwezijds Voorburgwal 252 - 1012 RR Amsterdam - The Netherlands Tel.: +31 (0)20 - 626 18 18 - Fax: +31 (0)20 - 622 24 54 - E-mail:
VEILING 43 AUCTION Zaterdag 1 november 2008 Aanvang: 12.00 uur
Saturday November 1, 2008 Starting 12 noon
Amsterdam Marriott Hotel Stadhouderskade 21, Amsterdam Telefoon tijdens de veiling +31 (0)20-6075691 (direct) - Phone during the auction Fax tijdens de veiling +31 (0)20-6075511 (hotel) - Fax during the auction e-mail
Kijkgelegenheid
Viewing Times
Ten kantore Nieuwezijds Voorburgwal 252 Amsterdam Dinsdag 28 oktober 2008 10.00-17.00 Woensdag 29 oktober 2008 10.00-17.00 Donderdag 30 oktober 2008 10.00-17.00 Vrijdag 31 oktober 2008 10.00-17.00 (uitsluitend na telefonische afspraak)
At our office Nieuwezijds Voorburgwal 252 Amsterdam Tuesday October 28, 2008 Wednesday October 29, 2008 Thursday October 30, 2008 Friday October 31, 2008 (by appointment only)
In de veilingzaal Zaterdag 1 november 2008 Van 9.00-11.45 uur
alle kavels
uur uur uur uur
At the auction rooms Saturday November 1, 2008 9.00-11.45 p.m.
10.00 10.00 10.00 10.00
a.m.a.m.a.m.a.m.-
all lots
5.00 5.00 5.00 5.00
p.m. p.m. p.m. p.m.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:06 Pagina 2
Zaterdag 1 november 2008
Veiling 43
Veiling Indeling / Table of contents
Muntenveiling
Kavel nrs. / Lot numbers
Zaterdag 1 november 2008, 12.00 uur: Saturday, November 1 2008, 12 noon: Postzegels – Stamps Penningen, boeken & varia – Medals, books & different numismatics Provinciale munten - Provincial coins Zuidelijke Nederlanden - Southern Netherlands Overzeese Gebieden - Dutch Colonies Papiergeld – Papermoney Buitenlandse munten – Foreign coins Bataafse Republiek - Batavian Republic Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon Nederland onder Franse besetting – French occupation Koninkrijk - Kingdom
1-2 3-13 14-140 141-155 156-231 232-242 243-343 344-345 346-355 356-360 361-1331
Kwaliteiten / Grades of preservation Nederlands Gepolijste stempels FDC Prachtig Zeer fraai Fraai Bijna/vrijwel
English proof mint State / UNC extremely fine very fine fine nearly/almost
Deutsch polierte platte stempelglanz vorzüglich sehr schön schön fast
Francais flan Bruni fleur de coin superbe trés beau beau presque
Literatuurverwijzing: vdCH. = P.O. van der Chijs. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent. Dav. = J.S. Davenport. European Crowns 1484-1800. D. = A. Delmonte. De zilveren en gouden Benelux. Fr. = Arthur L. Friedberg and Ira S. Friedberg. Gold Coins of the World. GH. = H.E. v. Gelder en M.Hoc. Les monnaies des Pays Bas Bourguignons et Espagnols 1434-1713. Km. = Ch. Krause & C. Mishler. Standard Catalog of World coins. Mev. = J. Mevius & F.G. Lelivelt. De Nederlandse bankbiljetten van 1814 tot heden. Mev. = J. Mevius. De Nederlandse munten van 1795 tot heden. Pick = A. Pick. Standard catalog of World Paper Money. Sch. = J. Schulman. Handboek der Nederlandse munten 1795-1975. Scho. = C. Scholten. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee 1601-1948. S. = S.. Standard Catalogue of British Coins. V. = P. Verkade. Nederland en kolonies van 1572-1840. De opbrengstlijst van deze veiling kunt u in uw bezit krijgen door € 10,- over te maken op Postbankrekening 5509788 of ABN AMRO rekening 408812885 t.n.v. Muntenveiling te Amsterdam. A list of prices realised at this auction can be obtained by sending € 10,- in cash to Muntenveiling or by transferring € 10,- to Postbank account 5509788 or ABN AMRO account 408812885 held in the name of Muntenveiling of Amsterdam. BELANGRIJK 1. Het gekochte wordt (tenzij anders overeengekomen) uitsluitend tegen contante betaling meegegeven. Pinnen is tijdens de veiling mogelijk. Wilt u tijdens de veiling meer kopen dan u aan genoemde betaalmiddelen bij u hebt, dan kunt u volstaan met een aanbetaling van 25% van het totaalbedrag en kunt u de munten later bij ons op kantoor afhalen en betalen. 2. Alle goederen dienen uiterlijk 30 november 2008 te zijn afgehaald en betaald. Na deze datum zijn wij genoodzaakt rente en verzekeringskosten in rekening te brengen. IMPORTANT 1. All sales are for cash payment in Euros only (unless credit facilities have been arranged before the auction). If you do not have enough cash to pay for your purchases, a down payment of 25% must be made immediately. Lots can be collected later from our premises. 2. All purchases must be collected and paid prior to November 30, 2008. Insurance costs and interest will be payable on items not collected by this date.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:06 Pagina 3
Muntenveiling
Veiling 43
Zaterdag 1 november 2008
VEILING Zaterdag 1 november 2008 – Aanvang 12.00 uur Vandaag kunt u van 9.00 tot 11.45 alle kavels bezichtigen. kavel
taxatie
POSTZEGELS NEDERLAND
1e Dag enveloppe E.1. Zomer 1950. Blanco cover, nooit beschreven of verzonden geweest. Klep geheel intact met volledige gomlaag. Uiterst luxe exemplaar. Met certificaat C. Muis (juli 2000).
5000,-
1e Dag enveloppe E.2. Kerken 1950. Blanco cover, nooit beschreven of verzonden geweest. Klep geheel intact met volledige gomlaag. Uiterst luxe exemplaar. Met certificaat C. Muis (juli 2000).
2000,-
De veilingcommissie bedraagt 22% + € 2,50 per kavel.
Stuur uw biedingen vóór 31 oktober 2008
22% plus € 2,50 per lot buyer’s fee will be added to each lot price.
fax 020-6222454 e-mail
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:06 Pagina 4
Zaterdag 1 november 2008 kavel
Veiling 43 taxatie
Muntenveiling kavel
taxatie
PENNINGEN / BOEKEN / VARIA
1751. Zeeland. Vlissingen. Zeer fraai.
1772. Vroedschapspenning. Zeer fraai/prachtig.
Album penningen divers modern w.o. zilver. 52 ex.
Lot moderne ecu's w.o. diverse schaarse gouden. Enorme uitgifteprijs!
Lot moderne penningen w.o. gouden kroningsdukaat 1980.
Dubbele gouden dukaat Spaans type z.j. (1590). D.644; Fr.233. RRR. Prachtig. Ex. collectie Camp.
4000
Dubbele gouden dukaat 1760/59. D.648. RRRR. Ca. prachtig.
2800
Gouden dukaat 1596. D.649. Zeer fraai.
Gouden dukaat 1608. D.649. Zeer fraai.
Gouden dukaat 1643. D.649. Zeer fraai+.
Gouden dukaat 1766. D.650. Ca. prachtig.
Zilveren rijder 1790. D.1010. Prachtig.
Duit 1690. V.19.2. Zeer fraai.
Schoolmunten van karton. Serie van 11 verschillende. Leuk.
bod
bod
bod
Delmonte. De Gouden Benelux.
Lot boeken. Pannekeet Gelderland en West Friesland; Fortuyn Drooglever; de Voogt; De Vries 2 delen.
PROVINCIAAL Gelderland
Gelderse steden
27 14 15
Karel van Egmond 1492-1538. Snaphaanschelling z.j. D.516. Ca. zeer fraai.
Karel van Egmond 1492-1538. Snaphaanschelling z.j. D.516. Fraai/zeer fraai.
Willem I van Gulik 1371-1402. Rijnse goudgulden z.j. D.588. Zeer fraai.
Reinaud IV 1402-1423. St.Jans goudgulden z.j. D.604. Zeer fraai-.
Karel van Egmond 1492-1538. St. Jans goudgulden z.j. D.618. Ca. zeer fraai.
Batenburg. Dubbele gouden dukaat z.j. D.683 suppl. RRR. Ca. zeer fraai.
4500
Batenburg. St. Victordukaat z.j. D.688. RR. Zeer fraai.
1750
Batenburg. Gouden dukaat Hongaars type z.j. D.697. Prachtig. Ex. Virgil Brand.
4000
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:06 Pagina 5
Muntenveiling kavel
Batenburg. Gouden dukaat Hongaars type z.j. D.700. RRRR. 2 ex. bekend! Ca. prachtig. Ex. Lanz 49/787.
Huis Bergh. 's Heerenberg. St. Oswaldddaalder z.j. D.575. Zeer fraai+.
Huissen. Oord 1611. Noss. 454. Ca. zeer fraai.
Nijmegen. Dubbele gouden dukaat z.j. D.670. Zeer fraai/prachtig. Ex. Coin Investment 39/86.
Veiling 43 taxatie
4800
Dubbele gouden dukaat 1661. D.772. Prachtig. Ex. Leu 85/390.
taxatie
2500
Dubbele gouden dukaat 1781. D.773. Zeer fraai.
Gouden dukaat 1583. Dukaat met afbeelding Willem de Zwijger. Geslagen 3 jaar voor de officiële invoering van de dukaat. Uiterst zeldzaam topstuk, slechts 2 ex. bekend in musea. RRRR. D.771. Zeer fraai+. Ex. Schulman 14/445. 8000
Gouden dukaat 1649. D.774. Ca. zeer fraai.
Gouden dukaat 1661/51. D.774. RRR. Mooi groot muntplaatje. FDC-.
Gouden dukaat 1729. D.775. FDC-. Ex. V.O.C. schip 't Vliegendhart.
Gouden dukaat 1770. D.775. Prachtig.
Grote gouden rijder 1622. D.780. Ca. zeer fraai
250 75
3800
Holland
Willem VI van Beieren 1406-1417. Gouden schild z.j. D.731. Zeer fraai.
Karel V 1506-1555. St. Philippus goudgulden z.j. D.758. Fraai/zeer fraai. Uit muntvondst Huins '04.
Vijfde Philipsdaalder z.j. 1x met klop leeuw, 1x zonder klop. Fraai/fraai+.
300 50
Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie.
1750
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:07 Pagina 6
Veiling 43 taxatie
Gouden rijder 1751. D.782. Zeer fraai+.
Halve gouden rijder 1762. D.783. Zeer fraai.
Leeuwendaalder 1576. D.830. Fraai/fraai+.
Leeuwendaalder 1576. D.831. Fraai/fraai+.
Leeuwendaalder 1665. D.832. Fraai.
Halve leeuwendaalder 1577. D.870. Fraai-.
Halve leeuwendaalder 1616. D.871. Fraai/zeer fraai.
Leicester reaal 1586. D.891. Zeer fraai.
800
Prinsendaalder 1585. D.921. Zeer fraai+.
Prinsendaalder 1591. D.922. Fraai/zeer fraai.
Nederlandse rijksdaalder 1650. D.939. Zeer fraai.
Halve nederlandse rijksdaalder 1650. D.955. Zeer fraai-.
Zilveren dukaat 1660. D.968. Fraai/zeer fraai.
Zilveren dukaat 1672. D.969. Fraai.
Zilveren rijder 1659. D.1013. Zeer fraai-.
Zilveren rijder 1771. D.1014. Fraai/zeer fraai.
Zilveren rijder 1671. D.1015. Zeer fraai/prachtig.
kavel
taxatie
Halve zilveren rijder 1766. D.1047. Zeer fraai-.
3 Gulden 1681. D.1126. Zeer fraai-.
3 Gulden 1764. D.1146. Fraai/zeer fraai.
2 Gulden 1687. D.1142. Zeer fraai+.
1 Gulden 1681. D.1172. Zeer fraai.
1 Gulden 1793. D.1179. Fraai.
Tien stuiverstuk 1606. D.1195. Fraai/zeer fraai.
10 Stuiver 1692. D.1196. Zeer fraai/prachtig.
X Stuiver 1749. D.1198. Zeer fraai.
X Stuiver 1749. D.1198. Zeer fraai/prachtig.
Twintigste reaal of stoter 1587. V.44.2. Ca. fraai.
Twintigste reaal of stoter 1588. Fraai.
5 Stuiver 1692. V.52.5. Zeer fraai.
1/4 Gulden 1759. V.54.3. Ca. zeer fraai.
Roosschelling 1601. V.55.1. Fraai/zeer fraai.
Muntenveiling
150 75
70 40 100 75
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:07 Pagina 7
Muntenveiling kavel
Veiling 43
Zaterdag 1 november 2008
taxatie
Halve roosschelling 1601. V.55.2. Ca. fraai.
Maak gebruik van onze BIED INFORMATIE SERVICE; wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen. Please use our BID INFO SERVICE; we want to help you make the right bid. kavel
Derde roosschelling 1601. V.55.3. Zeer fraai-.
Scheepjesschelling 1679. V.55.5. Zeer fraai-.
Bezemstuiver 1619. V.56.3. Fraai+.
Leiden. Oord z.j. (1573). Fraai+.
Vianen. Gouden dukaat Hongaars type z.j. D.829. RRR. Zeer fraai. Ex. Virgil Brand, ex. Schulman 1913/1146.
taxatie 75
Hollandse steden
3000
West Friesland
Amsterdam. Gouden dukaat 1673. D.777. RR. Ca. prachtig. Ex. Kunker 30/1034.
Amsterdam. Gouden dukaat 1673 4-voudig gewicht, 13,4 gram. D.779. RR. Prachtig/FDC. Ex. Schulman 30/351.
Amsterdam. Zilveren rijder 1672. D.1017. Zeer fraai.
3000
Gouden dukaat 1591. D.833. Prachtig.
Gouden dukaat 1651. D.836. FDC. Subliem stuk, mooie kleur.
4000
Gouden dukaat 1729. D.838. FDC. Ex. V.O.C. schip 't Vliegendhart.
92 85
Amsterdam. Zilveren rijder 1673. D.1018. Fraai+.
Dubbele gouden dukaat Spaans type z.j. D.840. Zeer fraai. Ex. Henzen. Zilveren rijder 1773/72. D.1010. Prachtig-.
2800 150
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:07 Pagina 8
Enkhuizen. Scheepjesschelling 1676 BP. V.72.3. FDC. Prachtig stuk met mooie kleur!
Veiling 43 taxatie
Muntenveiling kavel
taxatie
101 Dubbele gouden dukaat 1655. D.961. Zeer fraai/prachtig.
102 Dubbele gouden dukaat 1748. D.962. FDC-.
2000
103 Dubbele gouden dukaat 1789. D.962. FDC.
2000
Zeeland
Gouden dukaat 1703 zonder Zeeland. RRRR. Ca. zeer fraai. Ex. Kunker 59/1017.
4000
Nederlandse rijksdaalder 1621. D.941. Prachtig-.
Dubbele daalder van 10 schelling 1692. D.1074. Zeer fraai.
Scheepjesschelling 1791. Zeer fraai/prachtig.
104 Gouden dukaat 1609. D.963. Ruim zeer fraai.
105 Gouden dukaat 1729. D.965. Prachtig/prachtig+. Ex. V.O.C. schip 't Vliegendhart.
Utrecht 99
David van Bourgondie 1455-1496. Jager 1478. Fraai/zeer fraai.
106 Gouden rijder 1760. D.970. Prachtig.
107 Daalder van 30 stuiver 1688. D.1086. Zeer fraai.
108 Daalder van 30 stuiver 1689. D.1086. Zeer fraai.
109 3 Gulden 1794. D.1150. Prachtig-.
110 Duit 1637. V.116.2. Zeer fraai.
100 Rozenobel goud z.j. (ca. 1600). D.959. Prachtig.
Friesland
1000
111 Bruno III 1038-1057. Denier z.j. Nette zeer fraai.
Bij schriftelijke biedingen kunt u direct uw maximale bod noteren; wij bieden alsof u in de zaal aanwezig bent en zullen slechts indien nodig tot uw maximum gaan. Bids made in writing should state a maximum. We shall bid on your behalf as though you were in the auction room, bidding to your maximum only if necessary.
112 Gouden dukaat 1588. D.1013. Zeer fraai+.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:08 Pagina 9
Muntenveiling kavel
Veiling 43 taxatie
113 Duit 1653. V.131.5. Bijna zeer fraai.
taxatie
Overijssel
114 Dubbele gouden dukaat Spaans type z.j.(1582-1589). D.1046. Prachtig. Ex. muntvondst Urk, Schulman 17/5020.
4000
115 Gouden dukaat Spaans type z.j.(1590-1593). D.1048. Prachtig. Ex. muntvondst Urk, Schulman 17/5021.
2500
116 Gouden dukaat z.j. D.1049. Zeer fraai.
121 Deventer. 28 Stuiver 1684. D.1111. Ca. prachtig.
122 Deventer. Noodmunt van 4 stuiver 1578. Prachtig/FDC.
123 Kampen. Halve arendsrijksdaalder 1598. D.701. Fraai/zeer fraai.
124 Kampen. Dubbele gouden dukaat Spaans type z.j. Met gotisch omschrift. D.1098a. Zeer fraai/prachtig.
2500
125 Kampen. Dubbele gouden dukaat Spaans type z.j. Met latijns omschrift. D.1098b. RRRR. Prachtig. Ex. Schulman 29/303.
3200
126 Kampen. Dubbele gouden dukaat Spaans type z.j. D.1100. RRRR. Ca. prachtig. Ex. Leu 74/1552.
3200
Overijsselse steden
117 De Drie Rijkssteden. Rijksdaalder 1555. D.673. Bijna zeer fraai.
118 De Drie Rijkssteden. Arendsrijksdaalder 1568. D.676. Zeer fraai.
119 Deventer. Goudgulden z.j. met titel Matthias. D.1083. Zeer fraai.
120 Deventer. Gouden dukaat 1662. D.1089. RRR. Oplage 1000 ex. Zeer fraai/prachtig.
2500 127 Kampen. Gouden dukaat spaans type z.j. D.1101. Zeer fraai.
Uw muntencollectie verkopen? Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst!
128 Kampen. Duit 1644. V.167.4. Zeer fraai.
129 Zwolle. Gouden dukaat z.j. Zeer fraai.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:08 Pagina 10
Veiling 43 taxatie
130 Zwolle. Gouden dukaat 1664. D.1134. RRR. Ca. prachtig. Mooie patina. Ex. Kunker 68/2320. 131 Zwolle. Dukaat zilver 1659. D.995. Prachtig-.
Muntenveiling kavel
taxatie
144 Bisdom Luik. Gerard van Groesbeek 1564-1580. Rijksdaalder 1568. D.451. Zeer fraai.
145 Bisdom Luik. Ferdinand van Beieren 1612-1650. Gouden dukaat 1638. D.356. RRR. Ca. zeer fraai.
2500
1750
2000 150
Lots provinciaal 132 Gelderland. Lot 12x koper en 4x zilver w.o. Teston Lotharingen 1587. 16 ex.
133 Holland. Lot 3x zilver, 6x koper. 9 ex.
134 Holland. Scheepjesschelling 1727; 2 stuiver 1757; bezemstuiver 1764; wapenstuiver 1734; oord 1578, z.j.; duit z.j., 1604, 1627, 1702.
135 West Friesland. Scheepjesschelling 1759; 2 stuiver 1760; duit 1702, 1739 en 1742. 5 ex.
146 Bisdom Luik. Maximiliaan Heinrich van Beieren 1650-1688. Dukaat goud 1651. D.357. Zeer fraai+.
136 Zeeland. Scheepjesschelling 1780; duit 1689, 1736, 68, 69, 83, 95. 7 ex.
147 Kamerijk. Maximiliaan van Bergen 1556-1570. Daalder 1569. D.406. Ca. zeer fraai.
137 Utrecht. 6 Stuiver 1681; 2 stuiver 1785; duit 1686, 89, 1787, 88, 91, 92. 8 ex.
148 Vlaanderen. Philips de Goede 1430-1467. Gouden leeuw z.j. D.489; Fr.29. Zeer fraai+. Uit muntvondst Huins '04.
149 Vlaanderen. Philips de Goede 1430-1467. Gouden leeuw z.j. D.489; Fr.29. Zeer fraai+. Uit muntvondst Huins '04.
150 Vlaanderen. Philips de Schone 1482-1506. St. Philippusgulden z.j. D.507. Fraai/zeer fraai. Uit muntvondst Huins '04.
151 Vlaanderen. Philips de Schone 1482-1506. St. Philippusgulden z.j. D.510. Fraai/zeer fraai. Uit muntvondst Huins '04.
138 Leuk en leerzaam lot met 13 vervalsingen, w.o. diverse eigentijdse en een gouden dukaat 1801 TOA.
139 Leuk lot w.o. Nijmegen arendschelling 1604, Utrecht duit zilver 1739; 1x antieke brons + 2x penning. Totaal 17 ex.
140 Lot divers w.o. 2x arendschelling Zwolle. 8 ex.
ZUIDELIJKE NEDERLANDEN
141 Brabant. Karel V 1506-1555. Karolus goudgulden. Antwerpen. D.101. Fraai/zeer fraai. Uit muntvondst Huins '04.
142 Brabant. Antwerpen. Dubbele gouden dukaat z.j. (1600-1611). D.142. Ca. zeer fraai. 143 Bisdom Luik. Erard de la Marck 1506-1538. Rosart. Fraai.
1500 40
Stuur uw biedingen tijdig in! Fax 020-6222454 e-mail
[email protected] Please post your bids! Fax +31 (0)20 6222454 e-mail
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:08 Pagina 11
Muntenveiling kavel
Veiling 43 taxatie
152 Vlaanderen. Gent in opstand 1581-1584. Halve rozenobel 1582. D.535. Ruim prachtig. 153 Hoorne. Philippe de Montmorency 1540-1568. Daalder. D.749. Zeer fraai.
taxatie
167 50.000 Gulden goud 1998. Hindostaanse Immigratie. Proof.
168 100.000 Gulden goud 2000. Millennium. Proof.
169 100.000 Gulden goud 2000. River Bridge. Proof.
170 125.000 Gulden goud 2000. Millennium. Proof.
171 Penning goud. 20 Jaar onafhankelijk. 7 gram. Proof in cassette.
Ned. Antillen
2500 200
172 Ontwerpserie 1969. 1, 2 1/2, 10, 25 cent en 1 gulden. RRR.
173 5 Gulden goud 1980. Prooflike.
174 10 Gulden goud 1980. Prooflike.
154 Thorn. Margaretha van Brederode 1557-1577. Daalder 1570. D.774. Mooie zeer fraai.
175 10 Gulden goud 2004. Statuut. Proof.
176 10 Gulden goud 2004. Statuut. Proof.
155 Lot divers w.o. div. deniers, dubbele groot, etc. 13 ex.
177 10 Gulden goud 2004. Statuut. Proof.
178 10 Gulden goud 2005. Jubileum. Proof.
179 10 Gulden goud 2005. Jubileum. Proof.
180 10 Gulden goud 2005. Jubileum. Proof.
181 10 Gulden goud 2005. Jubileum. Proof.
182 10 Gulden goud 2005. Jubileum. Proof.
100 100
OVERZEESE GEBIEDEN Nederlands Indie 156 Java. 1 Stuiver 1800. Zeer fraai+
183 10 Gulden goud 2005. Jubileum. Proof.
157 1/4 Gulden 1840. FDC.
184 10 Gulden goud 2007. Dolfijn. Proof.
185 10 Gulden goud 2007. Dolfijn. Proof.
186 10 Gulden goud 2007. Dolfijn. Proof.
158 1/2 Gulden 1834 overslag. FDC.
187 75 Gulden goud/zilver 1999. Civilizations. Proof.
188 75 Gulden goud/zilver 1999. Civilizations. Proof.
189 75 Gulden goud/zilver 1999. Civilizations. Proof.
190 100 Gulden goud 1999. Santa Marta. Proof.
191 100 Gulden goud 1999. Santa Marta. Proof.
192 100 Gulden goud 1999. Santa Marta. Proof.
193 200 Gulden goud 1976. Proof.
194 300 Gulden goud 1980. Proof.
Aruba
159 1 Gulden 1839. FDC.
Suriname 160 1 Gulden 1966. FDC.
195 10 Florin goud (2005). Juliana Regina. Proof.
196 10 Florin goud (2005). Juliana Regina. Proof.
197 10 Florin goud (2005). Juliana Regina. Proof.
198 10 Florin goud (2005). Juliana Regina. Proof.
199 10 Florin goud (2005). Juliana Regina. Proof.
200 10 Florin goud (2005). Juliana Regina. Proof.
161 100 Gulden 1996. Thunderbird 1956. Proof.
201 10 Florin goud 2004. Statuut. Proof.
162 100 Gulden 1996. Thunderbird 1956. Proof.
202 10 Florin goud 2004. Statuut. Proof.
163 100 Gulden 1996. Thunderbird 1957. Proof.
203 10 Florin goud 2004. Statuut. Proof.
164 100 Gulden 1996. Thunderbird 1957. Proof.
204 10 Florin goud 2005. Jubileum. Proof.
165 200 Gulden goud 1981. FDC.
205 10 Florin goud 2005. Jubileum. Proof.
206 10 Florin goud 2005. Jubileum. Proof.
166 50.000 Gulden goud 1998. Hindostaanse Immigratie. Proof.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:08 Pagina 12
Veiling 43 taxatie
207 10 Florin goud 2005. Jubileum. Proof.
208 10 Florin goud 2005. Jubileum. Proof.
209 10 Florin goud 2005. Jubileum. Proof.
210 25 Florin goud 2006. 20 Jaar Status Aparte. Proof.
211 25 Florin goud 2006 en 10 florin zilver. 20 Jaar Status Aparte. Proof.
212 50 Florin goud 1991. 5 Jaar Status Aparte. Proof.
213 100 Florin goud 1996. 20 Jaar Vlag en Volkslied. Proof.
214 100 Florin goud 1999. Vespucci. Proof.
215 100 Florin goud 2001. 15 Jaar Status Aparte. Proof.
216 100 Florin goud 2001. 15 Jaar Status Aparte. Proof.
217 100 Florin goud 2001. 15 Jaar Status Aparte. Proof.
Muntenveiling kavel
taxatie
233 Enkhuizen. Recepisse 4 1/2 stuiver 15 mei 1795. Nr.3759. Fraai.
234 Zilverbon 1915 en 1916. Boekjes met oplopende drukgangen. Leuk.
235 1 Gulden 1914. Mev. 01-1c. Ca. prachtig.
Lots overzeese gebieden 218 Nederlands Indie en VOC. Lotje kopergeld. 34 ex.
219 Suriname. BU sets 2004-2007(3). 14 ex.
220 Suriname. Lot divers w.o. 25 gld 1981(2), 1985(2); 50 gld 1988, 92, etc.
221 Ned. Antillen. FDC jaarsets 1980/2007. 53 stuks.
222 Ned. Antillen. FDC jaarsets 1980/2007. 53 stuks.
223 Ned. Antillen. Gelegenheidsmunten zilver. Meest proof. 17 ex.
224 Ned. Antillen. Gelegenheidsmunten zilver. Meest proof. 17 ex.
225 Aruba. FDC Jaarsets 1987/2008. 52 stuks.
226 Aruba. FDC Jaarsets 1987/2008. 52 stuks.
227 Aruba. Gelegenheidsmunten zilver. Proof. 15 ex.
228 Aruba. Gelegenheidsmunten zilver. Proof. 16 ex.
229 Aruba. Gelegenheidsmunten zilver. Proof. 18 ex.
230 Aruba. Gelegenheidsmunten zilver. Proof. 18 ex.
231 Aruba FDC jaarsets 1986/2007(22); Ned. Antillen 1979/2007(26); Suriname 2005 en diverse zilveren 10 en 25 gld(9).
PAPIERGELD Nederland
236 10 Gulden 1968. Mev. 49-1a. Misdruk met 2 verschillende serienummers. UNC-.
237 10 Gulden 1968. Mev. 49-1a. Misdruk met 2 verschillende serienummers. UNC-.
238 25 Gulden 1989(7). Mev. 85-1; 100 gulden 1977. Mev. 123-1. Ca. prachtig. 239 Nederland lot divers w.o. 03-1a/06-1c/39-3a/45-1a/571b/73-1c/80-1a/96-1b. Leuk geheel. 47 ex.
100 1500
240 Nederland divers van 1 tot 1000 gulden. 22 ex.
241 Nederland Indie. Lotje divers w.o. 25 gld 1943.
Wereld 242 Wereld. Lotje divers + bon voor 2kg staal. 35 ex.
232 Enkhuizen. Recepisse 4 1/2 stuiver 15 mei 1795. Nr.1799. Prachtig.
bod
IMPORTANT! Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts. 200
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:08 Pagina 13
Muntenveiling kavel
Veiling 43 taxatie
taxatie
FOREIGN COINS / BUITENLAND 243 Australia. 15 Dollars gold 1988. 1/10 oz. Nugget. 244 Australia. 100 Dollars gold 1996. 1 oz. Nugget.
40 450 260 Germany. Beieren. Ludwig II von Beieren 1268-1294. Bracteaat, Slg. Wuthr.325. VF.
261 Germany. Bremen. Hendrik II von Schwarzburg 146301497. Goldgulden n.d. Fr.427. F.VF. From hoard Huins '04. 300 245 Austria. Hall. Karl VI 1711-1740. Thaler 1716. XF.
262 Germany. Cologne. Herman V of Wied 1515-1546. Goldgulden 1527. Fr.805. F/VF. From hoard Huins '04. 263 Germany. Hamburg. Schilling 1855a. KM 277. UNC.
750 20
246 Austria. Olmutz. Karl III v. Lotharingen. Thaler 1707. VF/XF. 100 247 Austria. Salzburg. 20 Kreuzer 1775m. KM 431. BU.
248 Austria. 20 Kreuzer 1818b. KM 2143. UNC.
249 Austria. Florin 1879. KM 2222. BU.
250 Belgium. 1 Franc silver 1887 dutch. KM 29.2. UNC. 251 Belgium. 100 Euro gold 2003. Franc Germinal. Proof.
75 225
252 Belgium. 100 Euro gold 2006. 175 years Belgium Dynasty. Proof. 225 253 Belgium. 100 Euro gold 2007. 175 years Belgium coinage. Proof. 225 254 Canada. 5 Dollars gold 1982. 1/10 oz. Maple Leaf. 255 Canada. 50 Dollars 1981. 1 oz. Maple Leaf.
800
265 Germany. Mansfelt. Thaler 1663. VF/XF.
40 450
256 France. 20 Francs gold 1870bb. UNC.
257 France. 20 francs gold 1907. UNC.
258 France. 1 Franc gold 2001. Une ultime franc. Proof.
264 Germany. Jever. Lionthaler 1676. Dav. 6859. VF. Ex. collectie Virgil Brand, ex. Leu 1996/3407
U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling, ook tijdens onze kijkdagen. 259 Germany. Augsburg. Thaler 1639. VF/XF.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:09 Pagina 14
Veiling 43 taxatie
266 Germany. Nuremburg. Goldgulden 1516. Fr.1801. Imperfect edge. About VF. From hoard Huins '04.
Muntenveiling kavel
taxatie
267 Germany. Prussia. Thaler 1855. KM 465. UNC.
275 Great Britain. Penny 1807. KM 663. Lustrous attractive BU. 150
268 Germany. Prussia. 3 Pfennig 1857a. KM 453. BU.
276 Great Britain. Farthing 1806. KM 661. BU.
269 Germany. Prussia. 2 Mark 1888a. KM 510. BU.
277 Great Britain. Farthing 1826. KM 697. BU.
270 Germany. Empire. 20 Pfennig 1887g. KM 9.1. Lustrous BU. 50
278 Great Britain. 3 Pence 1866. KM 730 UNC.
279 Great Britain. 3 Pence 1885, 1891; 6 pence 1745, 1757, 1787(2), 1887(4), 1897, 1902, 1959. VF to UNC.
280 Great Britain. 6 Pence 1817. KM 665. UNC. 271 Great Britain. Edward IV 1461-1470. Ryal gold n.d. London.
281 Great Britain. 6 Pence 1817. KM 665. UNC.
282 Great Britain. 6 Pence 1824. KM 691. XF/AU.
Seaby 1950; Fr.132. Attractiv XF. From hoard Huins '04. 1500
283 Great Britain. 6 Pence 1825. KM 691. UNC.
272 Great Britain. Henry VII 1509-1547. Angel gold n.d. Seaby 2265; Fr.155. Attractiv XF. From hoard Huins '04. 1000
273 Great Britain. Guinea gold 1798. KM 609. UNC.
274 Great Britain. 1/2 Penny 1799. KM 647. UNC.
284 Great Britain. Shilling 1787. KM 607.2. UNC.
285 Great Britain. Shilling 1816. KM 666. XF/AU.
286 Great Britain. Shilling 1825. KM 687. UNC.
287 Great Britain. Shilling 1844. KM 734.1. BU.
22% plus € 2,50 buyer’s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non- deductible sales tax.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:09 Pagina 15
Muntenveiling kavel
Veiling 43 taxatie
295 Japan. Koban silver. VF. 288 Great Britain. Crown 1664. F/VF.
289 Great Britain. Crown 1819 LIX. KM 675. Good XF.
290 Great Britain. Crown 1821. KM 680.1. Cleaned.VF/ XF.
296 Liechtenstein. 20 Kreuzer 1778. C 4. Lustrous BU.
297 Luxembourg. Essai 1 Franc 1946. UNC.
298 Monaco. Euro serie 2001. UNC
291 Great Britain. Crown 1887. KM 765. XF/AU.
292 Great Britain. Trade Dollar 1907b. UNC.
293 Great Britain. Model 1 penny Victoria. Rare.
taxatie
299 Germany Schleswig- Holstein Gottorp. Dav. 1353; KM 110. A danish Holstein Gottrop Thaler 1753. Early 19th century Russian Novodel.
2000
100 300 Gold ducat 1849. Struck at St. Petersburg Mint. 24 mm. RARE. PROOF. 2500
294 Great Britain. Bank Token 1812. KM Tn2. UNC.
301 10 Kopeks 1913(4), 14(14), 15(3); 15 Kopeks 1913, 14(10), 15; 20 Kopeks 1913(12), 14. 46 pcs. UNC/BU.
302 Russia. 1 Rouble 1848. C.168.1. UNC.
Maak gebruik van onze BIED INFORMATIE SERVICE; wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen. Please use our BID INFO SERVICE; we want to help you make the right bid.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:09 Pagina 16
Veiling 43 taxatie
Muntenveiling De veilingcommissie bedraagt 22% plus € 2,50 tafelgeld per kavel. kavel
taxatie
Lots
303 Russia. 5 Roubles gold 1862. Y.B26. UNC.
304 San Marino. Euro serie 2002. UNC.
305 South Africa. 1/10 Krugerrand 1981.
326 World. Lot eurosets, etc. 23 pcs.
327 World. Lot better silver coins pre 1900. 5 pcs.
328 World. Lot silver 1 ounce coins. 35 ex.
329 World. Mixed lot including some silver dollars, some ancients, etc. 84 pcs.
306 South Africa. 1/4 Krugerrand 1982. UNC.
330 Collection world A to Z in 3 albums.
307 South Africa. 1/4 Krugerrand 2003. Proof.
331 Euro commemoratives silver. 8 pcs.
308 South Africa. 1/4 Krugerrand 2005. Proof.
332 France. Mixed lot, mainly silver. 7 pcs.
309 South Africa. 1/2 Krugerrand 1980. UNC.
310 South Africa. 1/2 Krugerrand 1980. UNC.
333 Lot mainly silver commemoratives. Euro's, ecu's, etc. 36 pcs in coin case.
311 South Africa. 1/2 Krugerrand 1980. UNC.
312 South Africa. Krugerrand 1982. UNC.
334 Lot mainly silver commemoratives. Euro's, ecu's, etc. 36 pcs in coin case.
335 Lot mainly silver commemoratives. Euro's, ecu's, etc. 36 pcs in coin case.
336 Lot mainly silver commemoratives. Euro's, ecu's, etc. 36 pcs in coin case. 337 Lot modern issues including commemoratives.
313 Spain. Valencia. Fernando & Isabel 1479-1504. Gold ducat n.d. Fr.82. VF. From hoard Huins '04.
150 50
338 Mixed lot including 2 eurocollections 12 countries.
339 Nice lot including Norway 2 Kr. 1907, 14; Sweden 2 Kr. 1907, 21, 32, 38, 52, 62. Total 17 pcs.
340 South Africa. Silver crowns and rands. 10 pcs.
341 Spain and South America. Mixed lot mainly silver. 19 pcs. 50 342 Switzerland. 1 Groschen 1597; 5 franks 1936, 41, 44, 48, 63, 80, 82. 8 pcs.
343 World. Nassau 1/2 Gulden 1840; Canada silver dollar (3), etc. 14 pcs.
DE BATAAFSE REPUBLIEK 1795-1806 314 Spain. 10 Centavos 1879. KM 675. BU.
315 Spain. 20 Euros gold 2007. Proof.
316 Spain. 200 Euros gold 2006. Proof.
317 Spain. 400 Euros gold 2002. Proof.
318 Sweden. 2 Kroner 1872-1897. KM 762. BU.
319 Switzerland. 20 Francs gold 1883. KM 31.1. UNC.
320 Switzerland. 20 Francs gold 1897b. KM 35.1. UNC.
321 USA. Dime 1910. Lustrous UNC.
322 USA. 50 Dollars gold 1986. 1 oz. Eagle.
323 Vaticaan. BU set 2002.
324 Vaticaan. Euroserie 2005 and 2006 + 2 medals.
344 Utrecht. Dubbele gouden dukaat 1800. Sch.7. FDC. 345 Utrecht. Gouden dukaat 1802. Sch.38. Prachtig.
2000 175
HET KONINKRIJK HOLLAND LODEWIJK NAPOLEON 1806-1810 346 Gouden dukaat 1807. Sch.119a. Zeer fraai/prachtig.
325 Vietnam. Tu Duc 1848-1883. Lang no date. Silver. XF.
347 Gouden dukaat 1806. Sch.120bis. Oplage slechts 526 ex., slechts 3 bekend. Zeer fraai/prachtig. 3500
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:10 Pagina 17
Muntenveiling kavel
Veiling 43 taxatie
taxatie
NEDERLAND ONDER FRANSE BEZETTING KEIZER NAPOLEON I 1810-1813
348 Gouden dukaat 1809. Sch.130. Zeer fraai+.
349 Gouden dukaat 1809. Sch.132. Zeer fraai+.
350 Gouden dukaat 1810. Sch.133. FDC.
351 50 Stuiver 1808. Sch.149. FDC. Schitterende kleur.
352 50 Stuiver 1808. Sch.149. Prachtig.
353 50 Stuiver 1808. Sch.149. Zeer fraai+.
354 1 Gulden 1809. Sch.154. FDC. Subliem stuk met mooie kleur!
356 20 Francs goud 1813u. Sch.164. Zeer fraai+.
357 5 Francs 1813u. Sch.166. Zeer fraai+.
358 2 Francs 1812u. Sch.167. Zeer fraai.
359 1 Francs 1812u. Sch.169. Zeer fraai.
360 Halve franc 1812u. Sch.171. FDC-. Mooie kleur!
800
2000
HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN 1815-heden Bleyensteinse duit 361 Bleyensteinse duit 1819. 5 stuks, diverse varianten. Zeer fraai en beter. 355 10 Stuiver 1809. Sch.159. FDC. Subliem stuk met mooie kleur!
bod
1/2 Cent
BELANGRIJK! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt.
362 1/2 Cent 1819u. FDC. Zeldzaam topstuk.
4000
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:10 Pagina 18
363 1/2 Cent 1821u. FDC.
Veiling 43 taxatie
Muntenveiling kavel
taxatie
1/2 Cent 1850. Prachtig.
381
1/2 Cent 1851. Ca. prachtig.
382 1/2 Cent 1852. FDC. Originele muntkleur.
364 1/2 Cent 1821b. Ca. prachtig. Zeldzaam. 365 1/2 Cent 1822u. Prachtig. 366 1/2 Cent 1822b. Ca. zeer fraai. 367 1/2 Cent 1823u. Prachtig.
368 1/2 Cent 1823b. FDC-.
369 1/2 Cent 1824u. FDC-. Zeldzaam.
383 1/2 Cent 1853. FDC. Originele muntkleur.
384 1/2 Cent 1855. Zeer fraai.
385 1/2 Cent 1861. FDC-.
386 1/2 Cent 1865. Prachtig+.
387 1/2 Cent 1869. FDC. Originele muntkleur.
388 1/2 Cent 1870. FDC. Originele muntkleur.
389 1/2 Cent 1875. FDC. Originele muntkleur.
390 1/2 Cent 1877. FDC. Originele muntkleur.
391 1/2 Cent 1878. FDC. Originele muntkleur.
392 1/2 Cent 1883. FDC.
393 1/2 Cent 1884. FDC.
394 1/2 Cent 1884. FDC. Originele muntkleur.
395 1/2 Cent 1886. FDC. Originele muntkleur.
396 1/2 Cent 1891. FDC. Originele muntkleur.
397 1/2 Cent 1891. FDC. Originele muntkleur.
398 1/2 Cent 1894. FDC.
399 1/2 Cent 1894. FDC.
400 1/2 Cent 1898. FDC. 370 1/2 Cent 1826u. Ca. zeer fraai. Zeldzaam. 371 1/2 Cent 1826b. Zeer fraai.
372 1/2 Cent 1827u. FDC. Originele muntkleur. 373 1/2 Cent 1831. Zeer fraai+. 374 1/2 Cent 1832. FDC. 375 1/2 Cent 1832. Variant met lage 2. Prachtig.
376 1/2 Cent 1837. FDC. Originele muntkleur. 377 1/2 Cent 1841. Fraai/ zeer fraai. 378 1/2 Cent 1846. FDC.
401 1/2 Cent 1898. FDC. Originele muntkleur.
402 1/2 Cent 1900. FDC. Originele muntkleur.
403 1/2 Cent 1901. FDC. Originele muntkleur.
404 1/2 Cent 1901. FDC. Originele muntkleur.
405 1/2 Cent 1903. FDC. Originele muntkleur.
406 1/2 Cent 1903. FDC. Originele muntkleur.
407 1/2 Cent 1903. FDC. Originele muntkleur.
408 1/2 Cent 1906. FDC. Originele muntkleur.
409 1/2 Cent 1906. FDC. Originele muntkleur.
410 1/2 Cent 1909. FDC.
411 1/2 Cent 1911. FDC.
200 25 150
412 1/2 Cent 1911. FDC. Originele muntkleur.
413 1/2 Cent 1914. FDC.
414 1/2 Cent 1915. FDC.
415 1/2 Cent 1916. FDC.
416 1/2 Cent 1916. FDC.
417 1/2 Cent 1917. FDC.
418 1/2 Cent 1917. FDC.
419 1/2 Cent 1921. FDC-.
420 1/2 Cent 1922. FDC.
421 1/2 Cent 1891/1940. Compleet inclusief overslag 1922/21. Zeer fraai tot FDC. 24 ex.
379 1/2 Cent 1847. FDC.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:10 Pagina 19
Muntenveiling kavel
Veiling 43 taxatie
kavel
1 Cent
422 1 Cent 1818u. PROOF. Een van de grootste zeldzaamheden van het Koninkrijk in perfecte kwaliteit! 18000
423 1 Cent 1819u. Prachtig/FDC. 424 1 Cent 1821u. FDC-.
3000 200
425 1 Cent 1822u. Zeer fraai/prachtig.
426 1 Cent 1822b. Ca. zeer fraai.
427 1 Cent 1823u. FDC.
428 1 Cent 1823b. Prachtig/FDC.
Zaterdag 1 november 2008 taxatie
1 Cent 1830u. Prachtig+.
1 Cent 1831u. Ca. prachtig.
437
1 Cent 1837u. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1861. FDC-.
1 Cent 1862. FDC-.
1 Cent 1863. FDC.
1 Cent 1873. FDC.
1 Cent 1876. FDC.
444
1 Cent 1876. FDC.
445
1 Cent 1877 nieuw type. UNC.
1 Cent 1878. FDC.
447
1 Cent 1878. UNC.
1 Cent 1880. UNC.
1 Cent 1881. UNC.
1 Cent 1884. FDC.
1 Cent 1892. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1896. FDC.
1 Cent 1896. UNC-.
454 1 Cent 1897. FDC. Mooie kleur. 455 1 Cent 1897. Prachtig.
100 60
456 1 Cent 1898. FDC. Originele muntkleur.
457 1 Cent 1899. FDC.
458 1 Cent 1900. Met ovale nullen. FDC.
459 1 Cent 1900. Met ronde nullen. FDC.
460 1 Cent 1901g. FDC.
429 1 Cent 1824u. FDC. Mooie kleur.
461 1 Cent 1901k. FDC.
430 1 Cent 1826u. FDC.
462 1 Cent 1901k. FDC.
463 1 Cent 1902. FDC.
464 1 Cent 1902. FDC.
465 1 Cent 1904. FDC.
466 1 Cent 1905. FDC.
467 1 Cent 1906. FDC.
468 1 Cent 1906. FDC.
469 1 Cent 1906. FDC.
470 1 Cent 1907. FDC.
471 1 Cent 1907. FDC.
472 1 Cent 1913. FDC.
473 1 Cent 1914. FDC.
474 1 Cent 1915. UNC.
475 1 Cent 1916. UNC.
431 Cent 1826b. FDC.
432 1 Cent 1827b. FDC.
476 1 Cent 1918. UNC.
433 1 Cent 1828u. UNC.
477 1 Cent 1919. FDC.
478 1 Cent 1919. FDC.
479 1 Cent 1920. FDC.
480 1 Cent 1920. FDC.
434 1 Cent 1828b. FDC. Originele muntkleur.
481 1 Cent 1922. FDC.
482 1 Cent 1924. UNC.
483 1 Cent 1924. Zeer fraai.
484 1 Cent 1925. FDC.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:10 Pagina 20
Zaterdag 1 november 2008
Veiling 43 kavel
U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling, ook tijdens onze kijkdagen. kavel
Muntenveiling taxatie
taxatie 520 5 Cent 1822u. FDC.
1000
485 1 Cent 1925. FDC.
521 5 Cent 1825b. Prachtig+.
486 1 Cent 1926. FDC.
522 5 Cent 1826b. UNC.
487 1 Cent 1928. FDC.
523 5 Cent 1827u. FDC.
488 1 Cent 1929. FDC.
524 5 Cent 1827u. FDC.
489 1 Cent 1930. FDC.
525 5 Cent 1827u. FDC.
490 1 Cent 1941 zink. FDC.
526 5 Cent 1827u. FDC.
491 1 Cent 1944 zink. FDC.
527 5 Cent 1827u. FDC.
492 1, 5, 10 en 25 cent 1948. FDC. Originele muntkleur.
528 5 Cent 1827u. FDC.
493 1 Cent 1962. PROOF.
529 5 Cent 1827u. FDC.
494 1 Cent 1965. PROOF.
530 5 Cent 1827u. FDC.
531 5 Cent 1827u. FDC.
495 1 Cent 1892/1948 compleet. Zeer fraai tot FDC. 45 ex. 2 1/2 Cent 496 2 1/2 Cent 1877. FDC.
497 2 1/2 Cent 1881. FDC.
498 2 1/2 Cent 1881. FDC.
532 5 Cent 1848. FDC. Zeer zeldzaam stuk.
499 2 1/2 Cent 1881. FDC.
533 5 Cent 1850. FDC.
500 2 1/2 Cent 1883. UNC-.
501 2 1/2 Cent 1886. UNC.
502 2 1/2 Cent 1890. FDC.
75 534 5 Cent 1853. Ca. prachtig.
3500 20
535 5 Cent 1869. FDC
536 5 Cent 1879. FDC.
537 5 Cent 1887. FDC.
538 5 Cent 1907. FDC.
539 5 Cent 1907. FDC.
503 2 1/2 Cent 1894. FDC.
540 5 Cent 1908. FDC.
504 2 1/2 Cent 1898. FDC-.
541 5 Cent 1913. FDC.
505 2 1/2 Cent 1903. FDC.
542 5 Cent 1923. FDC.
506 2 1/2 Cent 1903. FDC.
543 5 Cent 1932. FDC.
507 2 1/2 Cent 1904. FDC.
544 5 Cent 1941 zink. FDC.
508 2 1/2 Cent 1905. FDC.
545 5 Cent 1943 zink. FDC.
509 2 1/2 Cent 1906. FDC.
546 5 Cent 1960. PROOF.
510 2 1/2 Cent 1906. FDC.
547 5 Cent 1984 in messing ipv brons.
511 2 1/2 Cent 1906. FDC.
548 5 Cent 1907/1948 compleet. Zeer fraai tot FDC. 19 ex.
512 2 1/2 Cent 1906. FDC.
513 2 1/2 Cent 1912. FDC.
514 2 1/2 Cent 1915. FDC.
515 2 1/2 Cent 1918. FDC.
516 2 1/2 Cent 1918. FDC.
517 2 1/2 Cent 1919. FDC.
518 2 1/2 Cent 1894/1941z. compleet. Zeer fraai tot FDC. 16 ex.
PAUZE U en ik zijn waarschijnlijk wel aan een kleine pauze toe. Muntenveiling biedt u een kopje koffie of een frisdrankje aan. Wij vervolgen de veiling over ca. 15 minuten. 10 Cent
5 Cent
519 5 Cent 1819u. Mooie kleur. FDC. Zeldzaam stuk!
549 10 Cent 1819u. PROOF. Zeldzaam topstuk in mooie kwaliteit.
2000
4000
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:11 Pagina 21
Muntenveiling kavel
550 10 Cent 1822u. UNC-.
Veiling 43 taxatie
taxatie
573 10 Cent 1862. FDC. Mooie kleur.
1400
574 10 Cent 1863. Zeer fraai.
551 10 Cent 1823b. FDC. 552 10 Cent 1825u. Prachtig/FDC.
1250 125
553 10 Cent 1825b. FDC. Justeerspoortje. Mooie kleur.
554 10 Cent 1826u. FDC.
555 10 Cent 1826u. UNC-.
556 10 Cent 1827u. FDC.
557 10 Cent 1827b. Zeer fraai+.
558 10 Cent 1828u. Prachtig.
300 40
575 10 Cent 1868. Zeer fraai.
576 10 Cent 1869. UNC.
577 10 Cent 1871. Ca. prachtig.
578 10 Cent 1873. Prachtig+.
579 10 Cent 1874 2e halfjaar. FDC.
580 10 Cent 1874 2e halfjaar. FDC-.
581 10 Cent 1876. UNC.
582 10 Cent 1877. FDC.
559 10 Cent 1828b. FDC.
583 10 Cent 1879. FDC. Mooie kleur.
560 10 Cent 1828b. Prachtig+.
584 10 Cent 1880. FDC. Mooie kleur.
561 10 Cent 1848. FDC-.
585 10 Cent 1881. FDC.
562 10 Cent 1849. Willem II. FDC.
586 10 Cent 1884. FDC.
563 10 Cent 1849. Willem II. FDC.
587 10 Cent 1885. FDC.
564 10 Cent 1849. Willem II. UNC.
588 10 Cent 1887. UNC.
565 10 Cent 1849. Willem II. Variant zonder punt. FDC-.
566 10 Cent 1849. Willem III. PROOF.
567 10 Cent 1850. FDC.
589 10 Cent 1887. Prachtig+.
590 10 Cent 1889. UNC.
591 10 Cent 1890. FDC.
592 10 Cent 1890. FDC.
593 10 Cent 1892. FDC.
594 10 Cent 1892. FDC.
595 10 Cent 1892. FDC.
596 10 Cent 1892. FDC. Sublieme kleur.
597 10 Cent 1893. FDC-.
598 10 Cent 1893. UNC.
599 10 Cent 1894. FDC.
600 10 Cent 1894. FDC.
601 10 Cent 1894. UNC-.
602 10 Cent 1895. FDC.
603 10 Cent 1895. FDC.
604 10 Cent 1895. Prachtig+.
568 10 Cent 1853. FDC.
569 10 Cent 1853. Variant lage 3. Prachtig.
570 10 Cent 1855. Prachtg+.
571 10 Cent 1856. Ca. prachtig.
572 10 Cent 1859. FDC.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:11 Pagina 22
Veiling 43 taxatie
Muntenveiling kavel
taxatie
605 10 Cent 1896. FDC.
655 10 Cent 1934. FDC.
606 10 Cent 1896. UNC-.
656 10 Cent 1934. UNC-.
607 10 Cent 1897. FDC.
657 10 Cent 1935. FDC.
608 10 Cent 1897. FDC.
658 10 Cent 1935. FDC.
609 10 Cent 1897. FDC.
659 10 Cent 1941 zink. FDC.
610 10 Cent 1897. UNC.
660 10 Cent 1943 zink. FDC.
611 10 Cent 1892/1897 compleet. Zeer fraai tot FDC. 6 ex.
612 10 Cent 1898. FDC.
613 10 Cent 1898. Prachtig.
614 10 Cent 1898/1906 compleet. Zeer fraai tot FDC. 6 ex.
661 10 Cent 1944 Denver. UNC. Uiterst zeldzaam topstuk, ontbreekt in veel topcollecties! 10000
615 10 Cent 1901. FDC.
616 10 Cent 1901. FDC.
617 10 Cent 1901. Zeer fraai/prachtig.
618 10 Cent 1903. FDC.
619 10 Cent 1903. UNC.
620 10 Cent 1903. UNC.
621 10 Cent 1904. FDC.
622 10 Cent 1904. UNC.
623 10 Cent 1905. FDC.
624 10 Cent 1905. UNC.
625 10 Cent 1906. FDC.
626 10 Cent 1906. FDC.
627 10 Cent 1910. FDC.
628 10 Cent 1910. FDC.
629 10 Cent 1911. FDC.
630 10 Cent 1912. FDC.
631 10 Cent 1912. FDC.
632 10 Cent 1913. FDC.
633 10 Cent 1913. UNC.
634 10 Cent 1914. FDC.
635 10 Cent 1914. FDC.
636 10 Cent 1915. FDC.
637 10 Cent 1915. Prachtig.
638 10 Cent 1916. FDC.
662 10 Cent 1944 Denver. UNC. Uiterst zeldzaam topstuk, ontbreekt in veel topcollecties! 10000
663 10 Cent 1945pe. FDC.
664 10 Cent 1945pe. FDC.
665 10 Cent 1945pe. FDC.
700
639 10 Cent 1916. UNC.
640 10 Cent 1917. FDC.
666 10 Cent 1945pe. FDC-.
641 10 Cent 1917. FDC.
667 10 Cent 1910/1948 vrijwel compleet. Zeer fraai tot FDC. 33 ex.100
642 10 Cent 1918. FDC.
643 10 Cent 1921. FDC.
644 10 Cent 1921. UNC.
645 10 Cent 1925. FDC.
646 10 Cent 1925. UNC.
647 10 Cent 1926. FDC.
648 10 Cent 1926. Prachtig+.
649 10 Cent 1927. FDC.
650 10 Cent 1927. Prachtig.
651 10 Cent 1928. FDC.
652 10 Cent 1928. FDC.
653 10 Cent 1930. FDC.
654 10 Cent 1930. FDC.
25 Cent
668 25 Cent 1819u. PROOF. Zeldzaam stuk in mooie kwaliteit. FDC-.
4000
Uw muntencollectie verkopen? “AA” Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst!
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:11 Pagina 23
Muntenveiling kavel
669 25 Cent 1822u. FDC. Mooie kleur.
Veiling 43 taxatie
taxatie
683
25 Cent 1848. FDC-.
684
25 Cent 1849. Willem II. FDC.
685
25 Cent 1849. Willem II. FDC.
2000
686 25 Cent 1849. Willem III. FDC. 687 25 Cent 1849. Willem III. Fraai.
670 25 Cent 1823/22b. FDC. 671 25 Cent 1824b. Prachtig-. 672 25 Cent 1825u. FDC. 673 25 Cent 1825u. Prachtig-.
80 150 60
674 25 Cent 1825b. Rand iets onregelmatig. Vrijwel UNC.
675 25 Cent 1826u. FDC.
676 25 Cent 1826u. FDC-.
678 25 Cent 1827b. UNC-.
679 25 Cent 1828b. Ca. prachtig.
689 25 Cent 1887. UNC.
1000
690 25 Cent 1887. Zeer fraai-.
691 25 Cent 1889. Prachtig.
692 25 Cent 1889. Zeer fraai-.
693 25 Cent 1890. FDC.
694 25 Cent 1890. Ca. prachtig.
695 25 Cent 1890. Zeer fraai-.
696 25 Cent 1890. Zonder punt. Zeer fraai+.
697 25 Cent 1892. FDC.
698 25 Cent 1892. FDC.
699 25 Cent 1892. Prachtig+.
700 25 Cent 1893. FDC.
701 25 Cent 1893. Prachtig-.
550
680 25 Cent 1829b. Zeer fraai/prachtig.
681 25 Cent 1830u. Zeer fraai.
682 25 Cent 1830b. UNC-.
688 25 Cent 1850. Prachtig.
677 25 Cent 1826b. FDC. Mooie kleur.
1000
De veilingcommissie bedraagt 22% plus € 2,50 tafelgeld per kavel.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:12 Pagina 24
Veiling 43 taxatie
702 25 Cent 1894. UNC.
703 25 Cent 1894. UNC-.
704 25 Cent 1895. FDC. Mooie kleur.
705 25 Cent 1895. FDC. Mooie kleur.
Muntenveiling kavel
taxatie
715 25 Cent 1898. FDC.
716 25 Cent 1898. Prachtig/FDC.
717 25 Cent 1901 met brede hals. Prachtig/prachtig+.
718 25 Cent 1901. FDC.
719 25 Cent 1901. FDC.
720 25 Cent 1901. FDC.
721 25 Cent 1902. FDC.
722 25 Cent 1902. Prachtig/FDC. 723 25 Cent 1903. FDC. 706 25 Cent 1895 met schuin muntmeesterteken. FDC.
1000
80 125
724 25 Cent 1903. UNC-.
725 25 Cent 1904. FDC.
726 25 Cent 1904. Prachtig+.
727 25 Cent 1905. FDC.
728 25 Cent 1905. FDC.
729 25 Cent 1906. FDC.
730 25 Cent 1906. FDC.
707 25 Cent 1895 met schuin muntmeesterteken. Ca. prachtig. 600
731 25 Cent 1906. FDC.
708 25 Cent 1895 met schuin muntmeesterteken. Zeer fraai+. 300
732 25 Cent 1906. FDC.
733 25 Cent 1898/1906 compleet inclusief 1901 brede hals. Fraai tot FDC. 8 ex.
734 25 Cent 1910. FDC.
709 25 Cent 1896. FDC.
710 25 Cent 1896. FDC.
711 25 Cent 1897. FDC.
712 25 Cent 1897. FDC.
713 25 Cent 1897. Prachtig. 714 25 Cent 1892/1897 compleet inclusief 1895 schuin muntmeesterteken. Zeer fraai en beter. 7 ex.
75 250
735 25 Cent 1910. UNC.
736 25 Cent 1911. FDC.
737 25 Cent 1911. UNC.
738 25 Cent 1912. FDC.
739 25 Cent 1912. Prachtig. 740 25 Cent 1913. UNC. 741 25 Cent 1913. Zeer fraai/prachtig.
65 150 75
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 20:08 Pagina 25
Muntenveiling kavel
Veiling 43 taxatie
742
25 Cent 1914. FDC.
743
25 Cent 1914. FDC.
744
25 Cent 1915. FDC.
745
25 Cent 1915. Prachtig.
746
25 Cent 1916. FDC.
747
25 Cent 1916. FDC.
748
25 Cent 1917. FDC.
749
25 Cent 1917. FDC.
25 Cent 1917. FDC.
25 Cent 1918. FDC.
25 Cent 1918. FDC.
25 Cent 1918. FDC.
25 Cent 1918. FDC.
755
25 Cent 1919. FDC.
25 Cent 1919. FDC.
757
25 Cent 1919. FDC.
25 Cent 1925. FDC.
759
25 Cent 1925. FDC-.
760
25 Cent 1926. UNC.
25 Cent 1926. UNC-.
762
25 Cent 1943pp. FDC.
taxatie
771 1/2 Gulden 1818u. Prachtig.
772 1/2 Gulden 1819u. UNC.
773 1/2 Gulden 1822u. Fraai/zeer fraai.
774 1/2 Gulden 1822u. Zonder Michaut. Zeer fraai/prachtig.
775 1/2 Gulden 1829b. FDC. Fantastische kleur!
776 1/2 Gulden 1829b. FDC.
777 1/2 Gulden 1830/29b. Zeer fraai.
778 1/2 Gulden 1830b. Zeer fraai+.
779 1/2 Gulden 1847. FDC-.
763 25 Cent 1945pe. FDC.
764 25 Cent 1945pe. FDC.
765 25 Cent 1945pe. FDC.
767 25 Cent 1980. Proefslag in aluminium. Gewicht 0,78 gram. Uiterst zeldzaam. FDC.
kavel
766 25 Cent 1941 zink. UNC.
Zaterdag 1 november 2008
780 1/2 Gulden 1848. FDC. Mooie kleur!
781 1/2 Gulden 1848. UNC-.
782 1/2 Gulden 1850. FDC. Zeldzaam stuk met mooie patina. 4000 768
25 Cent 1985. Proefslag in aluminium. Interessant!
769
25 Cent 1910/1948 compleet inclusief 1945pe. Zeer fraai tot FDC. 25 ex.
1/2 Gulden 783 1/2 Gulden 1853/43. Prachtige duidelijke overslag. FDC. Geweldig stuk met mooie kleur. 4000
770 1/2 Gulden 1818u. Prachtig/FDC.
800
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:12 Pagina 26
Veiling 43 taxatie
784 1/2 Gulden 1857. Ca. prachtig. 785 1/2 Gulden 1858. FDC.
788 1/2 Gulden 1860. FDC-.
789 1/2 Gulden 1861. Ca. prachtig.
822 1/2 Gulden 1898/1930 compleet inclusief 1929 variant. Zeer fraai en prachtig. 17 ex.
10 250
1 Gulden
790 1/2 Gulden 1862. Ca. prachtig.
55 100
792 1/2 Gulden 1863. UNC-.
793 1/2 Gulden 1864. FDC-.
794 1/2 Gulden 1866 overslag. FDC-.
795 1/2 Gulden 1868. Prachtig.
796 1/2 Gulden 1898. FDC.
797 1/2 Gulden 1898. UNC-.
798 1/2 Gulden 1904. FDC-.
taxatie
821 1/2 Gulden 1929. FDC.
787 1/2 Gulden 1859 overslag. UNC-.
791 1/2 Gulden 1863. UNC-.
kavel
786 1/2 Gulden 1858. Prachtig+.
Muntenveiling
823 1 Gulden 1819u. Zeer fraai+.
824 1 Gulden 1820u. Prachtig.
799 1/2 Gulden 1904. FDC-.
800 1/2 Gulden 1905. FDC.
801 1/2 Gulden 1905. FDC.
802 1/2 Gulden 1905. FDC.
803 1/2 Gulden 1905. FDC.
804 1/2 Gulden 1905. FDC.
805 1/2 Gulden 1906. FDC-.
806 1/2 Gulden 1906. Zeer fraai/prachtig.
807 1/2 Gulden 1907. FDC.
808 1/2 Gulden 1907. FDC.
809 1/2 Gulden 1907. FDC.
810 1/2 Gulden 1908. FDC.
811 1/2 Gulden 1909. FDC.
812 1/2 Gulden 1909. FDC-.
813 1/2 Gulden 1909. Prachtig+.
825 1 Gulden 1821u. FDC-. Schaars in deze mooie kwaliteit.
826 1 Gulden 1821u. Ca. prachtig.
827 1 Gulden 1821u. Zeer fraai.
828 1 Gulden 1823u. Zeer faai/prachtig.
829 1 Gulden 1824u. FDC. Mooie melkwitte kleur.
830 1 Gulden 1824u. Streepje tussen kroon en wapen. Ca. prachtig.
814 1/2 Gulden 1910. FDC.
815 1/2 Gulden 1912. FDC.
816 1/2 Gulden 1913. FDC.
817 1/2 Gulden 1913. UNC.
818 1/2 Gulden 1919. UNC-.
819 1/2 Gulden 1921. FDC.
820 1/2 Gulden 1922. FDC.
IMPORTANT! Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:13 Pagina 27
Muntenveiling kavel
Veiling 43 taxatie
831 1 Gulden 1828u. Prachtig/FDC.
1250
832 1 Gulden 1829b. Ca. prachtig.
833 1 Gulden 1829b. Zeer fraai+.
834 1 Gulden 1831/24u. Streepje tussen kroon en wapen. Onbekende overslag. UNC.
842 1 Gulden 1842. Prachtig/FDC.
700
843 1 Gulden 1842. Met kort borstbeeld. Ca. prachtig.
844 1 Gulden 1843. UNC-.
845 1 Gulden 1844. UNC.
1250
835 1 Gulden 1832. Ca. prachtig.
836 1 Gulden 1832. Zeer fraai/prachtig.
846 1 Gulden 1845. Prachtig+. 847 1 Gulden 1845. Prachtig+.
837 1 Gulden 1837. FDC.
taxatie
90 90
848 1 Gulden 1846 lelie. Ca. prachtig.
849 1 Gulden 1846 zwaard. PROOF.
850 1 Gulden 1847. Zeer fraai. 838 1 Gulden 1840. Vrijwel FDC.
839 1 Gulden 1840. Prachtig.
840 1 Gulden 1840. Fraai/zeer fraai.
841 1 Gulden 1840. Fraai/zeer fraai.
851 1 Gulden 1848. FDC. Mooie kleur!
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:13 Pagina 28
Zaterdag 1 november 2008 kavel 852 1 Gulden 1848. Prachtig/FDC.
853 1 Gulden 1849. Rand iets onregelmatig. UNC-.
Veiling 43 taxatie
Muntenveiling kavel
taxatie
875 1 Gulden 1896. Ca. prachtig.
700
876 1 Gulden 1897. FDC-.
877 1 Gulden 1897. Zeer fraai/prachtig.
878 1 Gulden 1892, 96, 97 en 97 klein randschrift. Ca. zeer fraai. 4 ex.
879 1 Gulden 1898. FDC.
880 1 Gulden 1898. FDC.
881 1 Gulden 1901. FDC-.
854 1 Gulden 1850. PROOF. Zeldzaam stuk met mooie patina. 4000 855 1 Gulden 1851. Ca. prachtig.
882 1 Gulden 1901. Zeer fraai/prachtig.
856 1 Gulden 1853. Ca. prachtig.
857 1 Gulden 1854. UNC-.
858 1 Gulden 1855. UNC-.
859 1 Gulden 1856. FDC.
860 1 Gulden 1856. Zeer fraai.
25 150
883 1 Gulden 1904. FDC-.
884 1 Gulden 1904. FDC-.
863 1 Gulden 1859. UNC.
885 1 Gulden 1905. FDC.
864 1 Gulden 1860. UNC-.
886 1 Gulden 1905. Prachtig.
861 1 Gulden 1857. UNC-. 862 1 Gulden 1858. UNC.
865 1 Gulden 1861. Zeer fraai/prachtig.
866 1 Gulden 1863. UNC-.
867 1 Gulden 1864. Prachtig+.
868 1 Gulden 1864. Prachtig.
869 1 Gulden 1865. Prachtig-.
870 1 Gulden 1866. Prachtig/prachtig+.
871 1 Gulden 1892. FDC.
872 1 Gulden 1892. FDC-.
873 1 Gulden 1892. Prachtig.
874 1 Gulden 1896. FDC. Een van de mooiste stukken ooit gezien, zeldzaam in deze kwaliteit!
887 1 Gulden 1906. FDC. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit. 1000
888 1 Gulden 1907. FDC.
889 1 Gulden 1907. FDC.
890 1 Gulden 1907. FDC-.
891 1 Gulden 1908. FDC-.
892 1 Gulden 1908. FDC-.
893 1 Gulden 1909. UNC-.
894 1 Gulden 1909. UNC-.
895 1 Gulden 1898/1909 compleet. Zeer fraai en beter. 8 ex.
U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling, ook tijdens onze kijkdagen.
2500
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:13 Pagina 29
Muntenveiling kavel
896 1 Gulden 1910. FDC.
Veiling 43 taxatie
kavel
800
897 1 Gulden 1911. FDC.
898 1 Gulden 1912. FDC.
899 1 Gulden 1913. FDC.
900 1 Gulden 1914. FDC.
901 1 Gulden 1914. FDC.
902 1 Gulden 1915. FDC.
919 1 Gulden 1945pe. FDC.
1250
920 1 Gulden 1945pe. FDC.
1250
1000
903 1 Gulden 1915. FDC-.
904 1 Gulden 1916. FDC.
921 1 Gulden 1945pe. Prachtig/FDC.
922 1 Gulden 1922/1944pe compleet. Zeer fraai tot FDC. 12 ex.
923 1 Gulden goud 2001. Proof.
907 1 Gulden 1910/1917 compleet. Zeer fraai en beter. 8 ex. 300
924 1 Gulden goud 2001. Proof.
908 1 Gulden 1922. FDC.
925 1 Gulden goud 2001. Proof.
909 1 Gulden 1923. FDC.
926 1 Gulden goud 2001. Proof.
910 1 Gulden 1923. UNC.
927 1 Gulden goud 2001. Proof.
911 1 Gulden 1924. FDC.
928 1 Gulden goud en zilver 2001. Proof.
912 1 Gulden 1928. FDC.
913 1 Gulden 1930. FDC.
914 1 Gulden 1944pe. FDC.
915 1 Gulden 1944pe. Zeer fraai/prachtig.
905 1 Gulden 1916. FDC-. 906 1 Gulden 1917. FDC.
916 1 Gulden 1944pe. Doorlopende letters. FDC.
917 1 Gulden 1944pe. Doorlopende letters. FDC.
918 1 Gulden 1944pe. Doorlopende letters. Prachtig.
2 1/2 Gulden
929 2 1/2 Gulden 1816. Ruim prachtig.
930 2 1/2 Gulden 1840. UNC.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:14 Pagina 30
Veiling 43 taxatie
931 2 1/2 Gulden 1840. Prachtig.
932 2 1/2 Gulden 1841. Zeer fraai/prachtig.
Muntenveiling kavel
938 2 1/2 Gulden 1847. FDC.
933 2 1/2 Gulden 1842. Prachtig.
939 2 1/2 Gulden 1847. Zeer fraai/prachtig.
935 2 1/2 Gulden 1845. Zeer fraai.
250 40
940 2 1/2 Gulden 1848. Prachtig.
941 2 1/2 Gulden 1849. Willem II. UNC-.
942 2 1/2 Gulden 1849. Willem III. Zeer fraai.
943 2 1/2 Gulden 1850. Prachtig.
934 2 1/2 Gulden 1843. Ca. prachtig.
taxatie
400 50
936 2 1/2 Gulden 1845 lelie met parel op de band. Zeer fraai. 125 944 2 1/2 Gulden 1850. Variant met lage 0. UNC.
945 2 1/2 Gulden 1851. Ca. prachtig.
946 2 1/2 Gulden 1852. Pachtig+.
947 2 1/2 Gulden 1853. Fraai/zeer fraai.
948 2 1/2 Gulden 1853/2. Zeer fraai.
949 2 1/2 Gulden 1854. Zeer fraai/prachtig. 950 2 1/2 Gulden 1855. Ca. prachtig. 951 2 1/2 Gulden 1856. Zeer fraai.
40 100 60
952 2 1/2 Gulden 1857. Iets corrosie, overigens prachtig/FDC. 100 937 2 1/2 Gulden 1846 lelie. Vrijwel FDC.
Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. 953 2 1/2 Gulden 1858. FDC. Mooie melkwitte kleur.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:14 Pagina 31
Muntenveiling kavel 954 2 1/2 Gulden 1859. UNC-. 955 2 1/2 Gulden 1860. Zeer fraai.
Veiling 43 taxatie
taxatie
125 60
956 vervallen 957 2 1/2 Gulden 1862. Prachtig+.
958 vervallen 959 2 1/2 Gulden 1864. UNC-.
960 2 1/2 Gulden 1865. Zeer fraai+.
961 2 1/2 Gulden 1866. Prachtig.
962 2 1/2 Gulden 1867. Zeer fraai/prachtig.
963 2 1/2 Gulden 1868. Zeer fraai+.
964 2 1/2 Gulden 1869. Ca. prachtig.
977 2 1/2 Gulden 1932. Grof haar. UNC.
965 2 1/2 Gulden 1870. Zeer fraai/prachtig.
978 2 1/2 Gulden 1932. Grof haar. UNC.
966 2 1/2 Gulden 1871. Prachtig.
979 2 1/2 Gulden 1938. Grof haar. FDC.
967 2 1/2 Gulden 1872. Zeer fraai.
980 2 1/2 Gulden 1938. Grof haar. UNC.
968 2 1/2 Gulden 1873. Zeer fraai/prachtig.
981 2 1/2 Gulden 1938. Grof haar. UNC.
969 2 1/2 Gulden 1874. UNC-.
982 2 1/2 Gulden 1939. FDC.
970 2 1/2 Gulden 1874 klaverblad. FDC.
983 2 1/2 Gulden 1943d. FDC.
971 2 1/2 Gulden 1874 klaverblad. Ca. prachtig.
984 2 1/2 Gulden 1969 vis. PROEFONTWERP ZONDER VOORSTE HAARLOK. Slechts 2 ex. bekend!
972 2 1/2 Gulden 1898. FDC.
985 2 1/2 Gulden 1898/1943d compleet inclusief 1932 en 1938 grof haar. Zeer fraai tot FDC. 13 ex.
800
3000
3 Gulden
973 2 1/2 Gulden 1898. FDC. Mooie kleur.
800
974 2 1/2 Gulden 1929. FDC.
975 2 1/2 Gulden 1932. FDC.
976 2 1/2 Gulden 1932. Grof haar. FDC. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit! 750
986 3 Gulden 1818u. Prachtig.
1000
987 3 Gulden 1819u. Prachtig/FDC. Mooie kleur, nog iets stempelglans!
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:14 Pagina 32
Veiling 43 taxatie
988 3 Gulden 1820u. Ca. prachtig.
989 3 Gulden 1820u. Ca. zeer fraai.
Muntenveiling kavel
taxatie
994 3 Gulden 1823u. Prachtig/FDC.
995 3 Gulden 1824u. FDC.
2000
990 3 Gulden 1821u. FDC-. Geweldig stuk met mooie kleur! 1750 991 3 Gulden 1821u. Ca. prachtig.
992 3 Gulden 1822u. FDC. Mooie kleur!
993 3 Gulden 1822u. Zonder Michaut. Zeer fraai/prachtig.
1000
996 3 Gulden 1824u. Ca. prachtig.
800
997 3 Gulden 1824u. Streepje tussen kroon en wapen. Prachtig+.
2000
800
998 3 Gulden 1830/24u. UNC-.
1250
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:15 Pagina 33
Muntenveiling kavel 999
Veiling 43 taxatie
3 Gulden 1830/24u. Prachtig+.
taxatie
1011 5 Gulden goud 1827b. Zeer fraai.
1012 5 Gulden goud 1827b. Ca.zeer fraai.
1013 5 Gulden goud 1843. Ca. prachtig.
1000 3 Gulden 1831/24u. Zeer fraai/prachtig.
800
2500
1014 5 Gulden goud 1912. FDC.
1015 5 Gulden goud 1912. FDC.
1016 5 Gulden goud 1912. Prachtig/FDC.
1017 5 Gulden goud 1912. Prachtig.
1018 5 Gulden goud 1912. Prachtig.
1019 5 Gulden goud 1912. Prachtig.
1020 5 Gulden goud 1912. Prachtig.
1021 5 Gulden goud 1912. Prachtig.
1022 5 Gulden goud 1912. Prachtig.
10 Gulden goud
1001 3 Gulden 1832/21u. Zeer fraai/prachtig.
700
1023 10 Gulden goud 1824b. FDC.
1002 3 Gulden 1832/22u. UNC-. 1003 3 Gulden 1832/24u. Prachtig.
1250 750
550
1024 10 Gulden goud 1825u. Prachtig/FDC.
1025 10 Gulden goud 1825b. FDC-.
1026 10 Gulden goud 1828b. Prachtig.
1027 10 Gulden goud 1828/27b. FDC.
1028 10 Gulden goud 1831u. Prachtig+.
1029 10 Gulden goud 1832u. UNC-.
5 Gulden 1004 5 Gulden 2000. EK voetbal met klein muntmeesterteken. 75 1005 5 Gulden 2000. EK voetbal met klein muntmeesterteken. 75 1006 5 Gulden 2000. EK voetbal met klein muntmeesterteken. 75 1007 5 Gulden 2000. EK voetbal met klein muntmeesterteken. 75 5 Gulden goud
1008 5 Gulden goud 1826b. FDC-.
1009 5 Gulden goud 1826b. FDC-.
1010 5 Gulden goud 1827b. UNC.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:15 Pagina 34
Zaterdag 1 november 2008 kavel 1030 10 Gulden goud 1832u. Fraai/zeer fraai.
Veiling 43 taxatie
Muntenveiling kavel
taxatie
1061 10 Gulden goud 1897 (2), 1898 en 1911/1933. Prachtig/FDC. 12 ex.
1000
1062 10 Gulden goud 1897. Parels los. FDC.
1063 10 Gulden goud 1897. Parels los. FDC.
1064 10 Gulden goud 1897. Parels los. Prachtig/FDC.
1065 10 Gulden goud 1897. Parels los. Zeer fraai/prachtig.
1066 10 Gulden goud 1897. Parels vast. FDC.
100 100
1031 10 Gulden goud 1840. FDC.
1067 10 Gulden goud 1897. Parels vast. FDC.
1032 10 Gulden goud 1840. UNC.
1068 10 Gulden goud 1897. Parels vast. Prachtig.
1033 10 Gulden goud 1840. Fraai.
1069 10 Gulden goud 1898. FDC.
1070 10 Gulden goud 1898. FDC-.
1071 10 Gulden goud 1898. FDC-.
1072 10 Gulden goud 1898. FDC-.
1073 10 Gulden goud 1898. FDC-.
1074 10 Gulden goud 1911. FDC.
3000
1075 10 Gulden goud 1911. FDC.
1035 10 Gulden goud 1875. FDC.
1076 10 Gulden goud 1911. FDC.
1036 10 Gulden goud 1875. FDC.
1077 10 Gulden goud 1911. Prachtig.
1037 10 Gulden goud 1875. FDC.
1078 10 Gulden goud 1912. FDC.
1038 10 Gulden goud 1875. FDC-.
1079 10 Gulden goud 1912. FDC.
1080 10 Gulden goud 1912. Prachtig.
1081 10 Gulden goud 1912. Prachtig.
1034 10 Gulden goud 1851. FDC. Subliem stuk!
1039 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 1040 10 Gulden goud 1876. FDC. 1041 10 Gulden goud 1876. Prachtig. 1042 10 Gulden goud 1877. FDC. 1043 10 Gulden goud 1877. Prachtig.
80 80
1082 10 Gulden goud 1913. FDC.
1083 10 Gulden goud 1913. FDC.
1084 10 Gulden goud 1913. Prachtig.
1044 10 Gulden goud 1879. FDC.
1085 10 Gulden goud 1917. FDC.
1045 10 Gulden goud 1879. FDC.
1086 10 Gulden goud 1917. FDC.
1046 10 Gulden goud 1879/77. Prachtig.
1087 10 Gulden goud 1917. FDC.
1047 10 Gulden goud 1880. FDC.
1088 10 Gulden goud 1917. Prachtig.
1048 10 Gulden goud 1885. FDC.
1089 10 Gulden goud 1925. FDC.
1049 10 Gulden goud 1886. Prachtig.
1090 10 Gulden goud 1925. FDC.
1050 10 Gulden goud 1887. FDC.
1091 10 Gulden goud 1925. Prachtig.
1051 10 Gulden goud 1887. Zeer fraai/prachtig.
1092 10 Gulden goud 1925. Prachtig.
1052 10 Gulden goud 1888. FDC-.
1093 10 Gulden goud 1926. FDC.
1053 10 Gulden goud 1888. Prachtig.
1094 10 Gulden goud 1926. FDC.
1054 10 Gulden goud 1889. FDC.
1095 10 Gulden goud 1926. Prachtig.
1055 10 Gulden goud 1889. FDC.
1056 10 Gulden goud 1889. Prachtig.
1057 10 Gulden goud 1889. Prachtig.
1058 10 Gulden goud 1889. Prachtig.
80 80
1096 10 Gulden goud 1927. FDC.
1097 10 Gulden goud 1927. FDC-.
1098 10 Gulden goud 1927. Prachtig.
1099 10 Gulden goud 1932. FDC.
1100 10 Gulden goud 1932. FDC.
1101 10 Gulden goud 1932. FDC.
1102 10 Gulden goud 1932. Prachtig. 1103 10 Gulden goud 1932. Prachtig.
1059 10 Gulden goud 1892. FDC. Uiterst zeldzaam topstuk, oplage slechts 61 ex. 17500
80 80
1104 10 Gulden goud 1933. FDC.
1105 10 Gulden goud 1933. FDC.
1106 10 Gulden goud 1933. Prachtig.
Gouden dukaat
1060 10 Gulden goud 1895/91. FDC. Uiterst zeldzaam topstuk, oplage slechts 149 ex.
10000
1107 Gouden dukaat 1815u. Sch.201. Prachtig/FDC.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:15 Pagina 35
Muntenveiling kavel
Veiling 43 taxatie
taxatie
1108 Gouden dukaat 1818u. FDC-.
1122 Gouden dukaat 1914. FDC.
1000
1109 Gouden dukaat 1820u. Prachtig.
1123 Gouden dukaat 1917. FDC.
1110 Gouden dukaat 1831u. FDC-.
1124 Gouden dukaat 1917. FDC.
1111 Gouden dukaat 1841 fakkel. FDC-.
1125 Gouden dukaat 1921. FDC.
1112 Gouden dukaat 1841 fakkel. FDC-.
1126 Gouden dukaat 1921. FDC.
1113 Gouden dukaat 1841 fakkel. FDC-.
1127 Gouden dukaat 1921. FDC.
1114 Gouden dukaat 1841 lelie. FDC.
1115 Gouden dukaat 1849. FDC-.
1128 Gouden dukaat 1924. FDC.
1129 Gouden dukaat 1925. FDC.
1116 Gouden dukaat 1849. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Zeldzaam. 2000
1117 Gouden dukaat 1899. FDC. Schitterende kleur!
1250
1130 Gouden dukaat 1925. FDC.
1131 Gouden dukaat 1926. FDC-.
1132 Gouden dukaat 1927 en 1928. FDC.
1133 Gouden dukaat 1927. FDC.
1134 Gouden dukaat 1927. FDC.
1135 Gouden dukaat 1927. FDC.
1136 Gouden dukaat 1928. FDC.
1137 Gouden dukaat 1928. FDC.
1138 Gouden dukaat 1928. FDC.
1139 Gouden dukaat 1928. FDC.
1140 Gouden dukaat 1937. FDC.
1141 Gouden dukaat 1937. FDC.
1142 Gouden dukaat 1937. Zeer fraai.
1118 Gouden dukaat 1905. FDC-.
1119 Gouden dukaat 1908. FDC.
1120 Gouden dukaat 1912. FDC.
1121 Gouden dukaat 1913. FDC.
1250
1144 Gouden dukaat 1960. FDC.
1145 Gouden dukaat 1972, 74 en 75. Prooflike.
1146 Gouden dukaat 1972. Prooflike.
1147 Gouden dukaat 1972. Prooflike.
1148 Gouden dukaat 1972. Prooflike.
1149 Gouden dukaat 1972. Prooflike.
1150 Gouden dukaat 1972. Prooflike.
1151 Gouden dukaat 1972. Prooflike.
1250
1000
1000
1143 Gouden dukaat 1960. FDC.
1152 Gouden dukaat 1974 medailleslag. Prooflike.
1153 Gouden dukaat 1974 medailleslag. Prooflike.
1154 Gouden dukaat 1974. Prooflike.
1155 Gouden dukaat 1974. Prooflike.
1156 Gouden dukaat 1974. Prooflike.
1157 Gouden dukaat 1974. Prooflike.
1158 Gouden dukaat 1975. Prooflike.
1159 Gouden dukaat 1975. Prooflike.
1160 Gouden dukaat 1975. Prooflike.
1161 Gouden dukaat 1976. Prooflike.
1162 Gouden dukaat 1976. Prooflike.
1163 Gouden dukaat 1985. Proof.
1164 Gouden dukaat 1986. Proof.
1165 Gouden dukaat 1989. Proof.
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:15 Pagina 36
Veiling 43 taxatie
Muntenveiling kavel
taxatie
1166 Gouden dukaat 1990. Proof.
1209 Dubbele gouden dukaat 2003. Proof.
1167 Gouden dukaat 1991. Proof.
1210 Dubbele gouden dukaat 2005. Proof.
1168 Gouden dukaat 1992. Proof.
1211 Dubbele gouden dukaat 2005. Proof.
1169 Gouden dukaat 1993. Proof.
1212 Dubbele gouden dukaat 2005. Proof.
1170 Gouden dukaat 1994. Proof.
1213 Dubbele gouden dukaat 2006. Proof.
1171 Gouden dukaat 1995. Proof.
1214 Dubbele gouden dukaat 2007. Proof.
1172 Gouden dukaat 1996. Proof.
1215 Dubbele gouden dukaat 1991, 96, 2002/2007. 8 ex.
800
1173 Gouden dukaat 1997. Proof.
1174 Gouden dukaat 2005. Proof.
1175 Gouden dukaat 2005. Proof.
1216 Dukatenset 1989. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.
1176 Gouden dukaat 2005. Proof.
1217 Dukatenset 1989. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.
1177 Gouden dukaat 2005. Proof.
1218 Dukatenset 1992. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.
1178 Gouden dukaat 2005. Proof.
1219 Dukatenset 1996. Goud en dubbel goud. Proof.
1179 Gouden dukaat 2005. Proof.
1180 Gouden dukaat 2006. Proof.
1181 Gouden dukaat 2006. Proof.
1220 10 Euro goud 2002. Huwelijk. Proof.
1182 Gouden dukaat 2006. Proof.
1221 10 Euro goud 2002. Huwelijk. Proof.
1183 Gouden dukaat 2006. Proof.
1222 10 Euro goud 2002. Huwelijk. Proof.
1184 Gouden dukaat 2007. Proof.
1223 10 Euro goud 2002. Huwelijk. Proof.
1185 Gouden dukaat 2007. Proof.
1224 10 Euro goud 2002. Huwelijk. Proof.
1186 Gouden dukaat 2007. Proof.
1225 10 Euro goud 2002. Huwelijk. Proof.
1187 Gouden dukaat 1985, 86, 89, 90, 91(3). Proof. 7 ex.
1226 10 Euro goud 2002. Huwelijk. Proof.
1188 Gouden dukaat 1985, 86, 90/93, 96, 1999/2007. 16 ex.
800
1227 10 Euro goud 2002. Huwelijk. Proof.
1189 Gouden dukaat 1992, 93, 94, 95, 96, 97. Proof. 6 ex.
1228 10 Euro goud 2003. Van Gogh. Proof.
1190 Gouden dukaat 1996, 97, 98, 99, 2000, 01. Proof. 6 ex. 250
1229 10 Euro goud 2003. Van Gogh. Proof.
1191 Gouden dukaat 2004, 2007(2); Dubbele gouden dukaat 1999, 2003, 2005, 2006 en 2007. Proof. 600
1230 10 Euro goud en 5 euro zilver 2003. Van Gogh. Proof.
Dukatensets
10 Euro goud
Dubbele gouden dukaat
1231 10 Euro goud 2004. Europa. Proof
1232 10 Euro goud 2004. Statuut. Proof.
1233 10 Euro goud 2004. Statuut. Proof.
1192 Dubbele gouden dukaat 1988. Proof.
1234 10 Euro goud 2004. Vrede. Proof.
1193 Dubbele gouden dukaat 1988. Proof.
1235 10 Euro goud 2004. Vrede. Proof.
1194 Dubbele gouden dukaat 1989. Proof.
1236 10 Euro goud 2005. Vrede. Proof.
1195 Dubbele gouden dukaat 1989. Proof.
1237 10 Euro goud 2006. Australie. Proof.
1196 Dubbele gouden dukaat 1989. Proof.
1238 10 Euro goud 2006. Belasting. Proof.
1197 Dubbele gouden dukaat 1989. Proof.
1239 10 Euro goud 2006. Belasting. Proof.
1198 Dubbele gouden dukaat 1991. Proof.
1240 10 Euro goud 2006. Belasting. Proof.
1199 Dubbele gouden dukaat 1991. Proof.
1241 10 Euro goud 2006. Rembrandt. Proof.
1200 Dubbele gouden dukaat 1992. Proof.
1242 10 Euro goud 2006. Rembrandt. Proof.
1201 Dubbele gouden dukaat 1992. Proof.
1243 10 Euro goud 2006. Rembrandt. Proof.
1202 Dubbele gouden dukaat 1996. Proof.
1244 10 Euro goud 2007. De Ruyter. Proof.
1203 Dubbele gouden dukaat 1996. Proof.
1245 10 Euro goud 2007. De Ruyter. Proof.
1204 Dubbele gouden dukaat 1999. Proof.
1246 10 Euro goud 2007. De Ruyter. Proof.
1205 Dubbele gouden dukaat 2000. Proof.
1206 Dubbele gouden dukaat 2002. Proof.
1207 Dubbele gouden dukaat 2003. Proof.
1247 20 Euro goud 2003. Amalia. Proof.
1208 Dubbele gouden dukaat 2003. Proof.
1248 20 Euro goud 2003. Amalia. Proof.
1249 20 Euro goud 2005. Jubileum. Proof.
1250 20 Euro goud 2005. Jubileum. Proof.
20 Euro goud
50 Euro goud
1251 50 Euro goud 2003. Amalia. Proof.
1252 50 Euro goud 2005. Jubileum. Proof
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:15 Pagina 37
Muntenveiling
Veiling 43
Bij schriftelijke biedingen kunt u direct uw maximale bod noteren; wij bieden alsof u in de zaal aanwezig bent en zullen slechts indien nodig tot uw maximum gaan.
taxatie
1289 BU Jaarsets 1999/2008; promotiesets; diverse eurosets en 12 landenalbum.
Bids made in writing should state a maximum. We shall bid on your behalf as though you were in the auction room, bidding to your maximum only if necessary.
1290 Themaset 400 jaar V.O.C. Complete serie 1/6 in cassette. 75 1291 Themasets Juliana, etc. 2003/2007 compleet. 5 ex.
1292 Baby Muntsets 1998(3), 99(3), 2000(5), 01(5). 16 ex.
1293 Doos sets w.o. HCF, 10 en 50 guldens, promotiesets, etc. 50 kavel
taxatie
1294 Muntsets divers met euro's w.o. goede doelen, kerst, etc. 38 ex.
Moderne uitgiften KNM
1295 Lot diverse sets w.o. minisets, ek voetbal sets, etc.
100 50
1296 Lot divers w.o. zilveren tientjes proof, promotiesets, etc. 50 1253 Dukaat zilver 1989(3), 92(3), 93(3),96(3),97(3), 2005(3). Proof. 18 ex. 150
1297 Maxi gulden door KNM. 5 ex.
1254 Dukaat zilver 1994/2000 compleet in cassette. Proof.
1299 Lot euro's, winkeliers starterspakketten en rollen euro's.500
1255 Dukaat zilver 1994/2000 compleet in cassette. Proof.
1256 Dukaat zilver 1994/2000 compleet in cassette. Proof.
1300 Gelegenheids 5 en 10 euro's zilver. Proof in fotoverpakking. 11 ex.
1257 Dukaat zilver 2005, 06, 07. Proof.
1258 Dukaat zilver 2005, 06, 07. Proof.
1301 Gelegenheids 5 en 10 euro's zilver. Proof in fotoverpakking. 10 ex.
1259 Dukaat zilver 2005, 06, 07. Proof.
1260 1 Gulden zilver 2001 (10), laatste gulden 2001 (10). Proof. 20 ex.
1302 Lot gelegenheids euro's 2002/2007. 10 Euro zilver(3), 5 euro zilver(8). Alle verschillend.
1298 Lot divers ecu's, euro's, coincards en iets buitenland.
100 50
1261 10 Gulden zilver 1994(2), 95, 96(2), 97(2), 99(5). Proof. 12 ex.
1303 Euro voorlopers van KNM. Serie van 6 verschillende 200 eurostukken zilver met gouden inlay.
1262 10 Gulden zilver 1994, 95(2), 96, 97(4), 99(5). Proof. 13 ex.
1304 Euro voorlopers van KNM. Serie van 6 verschillende 200 eurostukken zilver met gouden inlay.
1305 Euro voorlopers van KNM. 200 eurostukken zilver met gouden inlay (6).
1306 Euro voorlopers van KNM. 200 eurostukken zilver met gouden inlay (6).
1307 Euro voorlopers van KNM. 200 eurostukken zilver met gouden inlay (6).
1308 Euro voorlopers van KNM. Lot divers w.o. 1x 100 euro goud.
1263 10 Gulden zilver UNC en FDC. Diverse jaren. 54 ex. 1264 10 Gulden zilver 1994/1999. 6 ex.
150 20
1265 Lot 10 en 50 guldens zilver. UNC/FDC/PROOF.
1266 50 Gulden zilver 1982(2), 84, 87(3), 88(5), 90(3), 91(3), 94(3), 95(3), 98(5). FDC. 28 ex.
1267 50 Gulden zilver 1982, 84, 87, 88(2), 90, 91(2), 94, 95, 98(3). Proof. 13 ex.
1268 50 Gulden zilver 1987(2), 88, 90(2), 91, 94(2), 95(2), 98(2). Proof. 12 ex.
1269 50 Gulden zilver. Flinke partij in rollen en los.
1270 Lot divers w.o. zilveren tientjes, ecu's, penningen, etc.
Lots & partijen 1309 1/2 Cent 1854, 57, 59, 62, 63, 64, 67, 72, 73, 75, 76. 11 Stuks. Ca. zeer fraai.
1271 FDC sets 1976(4), 1977(4), 1978(4), 1979(5), 1980(6), 1980kr(8). 31 ex.
1272 FDC/BU sets 1979/2008 compleet. 33 ex.
1273 FDC/BU sets 1979/2008 compleet. 30 ex.
1310 1/2 Cent 1878; 1 cent 1882, 83; 2 1/2 cent 1877, 80, 84; 10 Cent 1878, 82, 89. Zeer fraai en beter. 100 1311 1/2 Cent 1884, 1903, 1934; 1 ct 1941; 2 1/2 ct 1941; 5 ct 1907, 29, 40 en 10 ct 1941. Alle FDC.
1312 1/2 ct 1911; 1 ct 1902, 15; 5 ct 1943 en 10 ct 1944se. Prachtig en FDC. 5 ex.
1313 Klein maar mooi lotje w.o. 1/2 ct 1917; 10 ct 1914 en 1942zink, etc. 12 ex.
1314 1 Cent 1860, 64, 70, 75, 76, 77. 6 Stuks. Zeer fraai tot FDC.
1315 Lot zinkgeld. 1 ct 1943; 2 1/2 ct 1941; 5 ct 1941, 42; 10 ct 1942 en 25 ct 1941.Alle FDC.
25 50 50
1274 FDC sets 1982(10), 83(10), 84(5), 85(5), 86(4). 34 ex.
1275 FDC sets 1987/2001. 52 ex.
1276 FDC sets 1987/2001. 52 ex.
1277 Proofsets 1982/1995 compleet. 14 ex.
1278 Proofsets 1982/1995 compleet. 14 ex.
1279 Proofsets 1984/1995 compleet en 1999(3). 15 ex.
1280 Proofsets 1996/2001 compleet. 6 ex.
1281 Proofsets 1996/2001 compleet. 6 ex.
1316 5 Cent 1850, 5, 59, 62, 63, 68, 76, 79, 87. 9 Stuks. Zeer fraai tot prachtig.
1282 Proofsets 1996/2001 compleet. 6 ex.
1317 Lot divers w.o. 1/2 gld 1848, 1861 en 2 1/2 gld 1847.
1283 Proofsets 1996/2001 compleet. 6 ex.
1318 1/2 Gulden 1898-1930. Complete serie in cassette. Ca. zeer fraai.
1284 Proofsets 1996/2001 compleet. 6 ex.
1285 Proofsets 1999/2008 compleet. 10 ex.
1319 Lotje misslagen. 2x 10 cent, 2x 25 cent en 3x 1 gulden.
1286 Promotiesets De Campen I en II.
1320 Wilhelmina. Typeset van 1/2 cent tot 5 gulden goud + gouden penning. In cassette HNM.
1321 Lot divers in 2 mappen w.o. veel zilveren rijksdaalder en tientjes.
1287 Promotiesets w.o. HCF 2002, minisets, etc. 1288 Promotiesets w.o. HCF en Eru in 2 albums. 32 ex.
50 150
350 25
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:15 Pagina 38
Zaterdag 1 november 2008
kavel
Veiling 43
taxatie
1322 Lot divers koninkrijk, penningen, buitenland, etc.
1323 Collectie 1815-1948. Wilhelmina op jaartal, tevens iets provinciaal en 10 francs 1866. Leuk.
1324 Juliana en Beatrix compleet in 2 albums.
1325 Juliana en Beatrix compleet incl. zilver.
1326 Juliana en Beatrix. Grote doos met rollen gulden munten w.o. betere jaren.
1327 Lotje divers op albumbladen. 34 ex.
BIED INFORMATIE SERVICE Wat is de BIED INFORMATIE SERVICE? De bied informatie service is de gelegenheid om telefonisch over (reeds ingestuurde) biedingen te discussiëren met een van onze experts. Wij kunnen u helpen uw bieding meer kans van slagen te geven, geheel aangepast aan eventuele andere biedingen en het actuele niveau van de markt. Wat wij beslist niet doen is het noemen van het hoogste bod, dit is o.i. niet correct tegenover diegene die dat bod heeft gedaan. Wél kunnen wij u zeggen op welke kavels van uw reeds ingestuurde biedlijstje u kans van slagen heeft en op welke niet. Zodoende kunt u desgewenst uw bod nog (wat) verhogen of juist bieden op andere kavels. Het grote voordeel is dat u nu biedt op kavels waarbij u daadwerkelijk grote kans van slagen heeft. Er zullen minder teleurgestelde bieders zijn, daar zij reeds van te voren hebben kunnen besluiten om op bepaalde kavels (waarop al zeer hoog is geboden) niet verder te bieden, maar hun aandacht hebben kunnen verleggen naar andere kavels. Overigens is het zo dat hoe later u in de week van de veiling belt, hoe beter wij u kunnen informeren over de actuele stand van zaken!
1328 Wilhelmina in 2 albums. Mooi collectie w.o. betere jaren/kwaliteiten.
1329 Wilhelmina. Collectie in 2 albums, w.o. 2 1/2 ct 1914; 5 ct 1909, 33; 25 ct 1901; 2 1/2 gld 1940. Vrijwel alles FDC.
1330 Wilhelmina. Collectie in album w.o. enkele betere jaren. Nette kwaliteit. 350 1331 Typeverzameling 1815-2001. Leuke collectie met vele betere jaren/kwaliteiten. Moet gezien worden!
Muntenveiling
EINDE VEILING Wij danken u voor uw belangstelling en wensen u een goede thuisreis. Wij hopen u weer te mogen begroeten op onze volgende veiling. Wilt u de biednummers weer inleveren.
U kunt ons bellen gedurende de week voorafgaande aan de veiling.
Onze volgende veiling staat gepland voor 30 mei 2009. U kunt nu al inzenden voor deze veiling. Voor belangrijke objecten willen wij u graag bezoeken en tevens zijn wij bereid (nu al) een renteloos voorschot te verstrekken.
BID INFORMATION SERVICE What is the BID INFORMATION SERVICE? The Bid Information Service is an opportunity to telephone one of our experts and discuss bids that have already been made. We can help improve your bid’s chance of success, by bringing it into line with other bids and the current level of the auction.
END OF SALE We appreciate you attending this auction and wish you a safe home journey. Please visit us again at future sales.
What we definitely will not do is reveal the level of the highest bid. We believe such behavior would be improper towards the person who has made that bid. What we will do is tell you which of the bids on the list you have submitted have the greatest chance of success and which do not. If you wish, you can then increase your bid or bid at other lots. The great advantage is that you will be bidding for those lots you will have the most chance of buying. Fewer bidders will be disappointed, since they will already have decided not to increase their bids for certain lots (for which the prices were already very high). Instead they can turn their attention to other lots. Of course, the later in the week of auction you ring, the more information we can provide on the current state of the bidding.
Our next auction is scheduled for May 30 2009. Consignments are welcome. We are prepared to grant an immediate interest free advance on important consignments.
Colofon
Please ring during the week before the auction.
Fotografie: Estom Foto Producties Dtp: Zaan Reklame Druk: Young Creations
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:15 Pagina 39
Muntenveiling
Veiling 43
Zaterdag 1 november 2008
ADVIEZEN VOOR HET KOPEN OP OPENBARE VEILINGEN Voorbeeld 5: schriftelijke biedingen van € 80,-, € 100,- en € 200,Nu wordt de inzet € 110,- weer voor rekening van de hoogste bieder, waarna de veilinghouder tegen de zaal zal doorbieden tot € 200,- en de zaal dus bij een bedrag van € 210,- of meer koopt.
In de loop der jaren is ons gebleken dat hetgeen voor een veilinghouder vanzelfsprekend is, voor leken, en vaak ook voor ervaren verzamelaars, een mysterieus en ondoorzichtig geheel is. Omdat meer en meer verzamelaars hun aankopen op numismatisch gebied vaak op een openbare veiling doen, lijkt het ons zinvol een en ander, voor zover nodig, op te helderen.
Voorbeeld 6: schriftelijke biedingen van € 80,-, € 100,- en twee biedingen van € 150,-. Nu wordt de inzet € 150,- voor rekening van de eerst binnengekomen schriftelijke bieder. De zaal kan eerst kopen op € 160,-.
Taxaties: Deze zijn gebaseerd op de kwaliteit van de munt, de zeldzaamheid en de vraag naar een soort munt. De taxatie wordt dan bepaald aan de hand van eerdere veilingopbrengsten, prijzen op de vrije markt en eventueel catalogusprijzen (hoewel deze bij meer zeldzame munten soms niet actueel zijn). Onze taxaties zijn vaak aan de voorzichtige kant, prijzen kunnen lager, maar zullen in het algemeen hoger uitvallen.
Uiteraard kunnen de hierboven genoemde bedragen door ieder ander bedrag worden vervangen, het principe blijft gelijk. Hoe kan de veilinghouder u verder behulpzaam zijn bij het maken van uw keuze en het vergroten van uw kansen?
Startprijs: Ter bescherming van de inzender(s) starten wij op 80% van de eerst genoemde taxatieprijs. Dit houdt in dat biedingen beneden 80% van de taxatieprijs niet worden uitgevoerd.
Hiervoor zijn de volgende mogelijkheden: 1. Het zogenaamde of/of bieden. Bij twee opvolgende identieke munten kunt u opgeven b.v.: no. 70 of 71 en het bod. Zijn de kavels verschillend zet u no. 70 -met een bedrag- en vervolgend of no. 71 -met een afwijkend bedrag-. Liggen de kavels verder uit elkaar, blijft u dan het woordje of gebruiken tussen de twee of meer nummers waar u op biedt. Daar de of/of biedingen nogal bewerkelijk zijn, verzoeken wij u dergelijke biedingen enigszins te beperken.
Biedingen: Het bieden op een veiling is het moeilijkste onderdeel. Hoe hoog moet iemand gaan en hoe groot kan zijn keuze zijn? De hoogte van uw bod bepaalt u geheel zelf afhankelijk van uw budget. Bij het tweede deel, de keuze, kunnen wij -als veilinghouder- u behulpzaam zijn, hierover later meer. Hoe verloopt de bieding en wat gebeurt er met een schriftelijke bieding?
2. Een andere mogelijkheid is het totaal te besteden bedrag. Stel u heeft belangstelling voor een totaalbedrag van € 1500,-, maar u wilt een bedrag van € 750,- besteden, dan vult u in de speciaal daarvoor aangegeven ruimte onderaan het biedformulier € 750,- in. De veilinghouder biedt dan net zolang mee op alle munten waar u biedingen heeft ingevuld tot dat het bedrag van € 750,- (exclusief commissie en kosten) is bereikt. Dit heeft als voordeel dat u eventueel mee blijft bieden tot het laatste stuk waar u belangstelling voor heeft. Kleine afrondingsverschillen kunnen hierbij optreden.
De minimum stappen bij het bieden zijn in principe als volgt: tot 100 euro met 5 euro; bij bedragen van 100 tot 500 euro met 10 of 20 euro; van 500 tot 1000 euro met 25 euro; van 1000 tot 2000 euro met 50 euro; van 2000 tot 5000 euro met 100 euro; van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven de 10.000 euro ten minste 500 euro. De veilinghouder kan hiervan, indien hij dit nodig of wenselijk acht, altijd afwijken.
3. Het verhogen van uw biedingen met een vast percentage. Vaak blijkt dat men nadat men het biedformulier heeft ingevuld, bij nadere afweging van mening is, dat de biedingen (iets) aan de voorzichtige kant zijn. Om toch kans van slagen te hebben kunt u nu een percentage waarmee de biedingen eventueel dienen te worden verhoogd aangeven op de onderzijde van het biedformulier.
Enkele praktijkvoorbeelden: Een munt is getaxeerd op € 100 Voorbeeld 1: er zijn geen schriftelijke biedingen: Inzet € 80,kan dus aan de zaal worden gelaten voor € 80,-. Is er in de zaal voor dit bedrag of hoger belangstelling wordt het stuk verkocht; is er geen belangstelling dan gaat het stuk retour.
4. Het telefonisch afchecken van uw biedingen. Ondanks de taxaties in de veilingcatalogus blijft er bij veel aspirant kopers enige onzekerheid bestaan over de hoogte van het te bieden bedrag. Wij bieden u de gelegenheid om in de week voorafgaand aan de veiling telefonisch te overleggen over uw biedingen. Wij zullen u NIET op de hoogte brengen van het hoogste bod van dat moment, dit zou o.i. niet correct zijn tegenover die hoogste bieder. Wél kunnen wij u zeggen of u op de kavels waarop u een bod heeft uitgebracht een kans maakt, opdat u alsnog in de gelegenheid bent uw bod te verhogen of op andere kavels te bieden. De tijden waarop wij voor deze speciale service beschikbaar zijn staan elders in deze catalogus vermeld. N.B. hoe korter voor de veiling u belt, hoe meer wij u kunnen informeren.
Voorbeeld 2: één schriftelijk bod van € 80,Inzet is ook nu € 80,-, het stuk kan slechts aan de zaal worden gelaten indien er belangstelling is voor een prijs hoger dan € 80,Voorbeel 3: één schriftelijk bod van € 100,Ook nu wordt de inzet € 80,- waarna bij belangstelling uit de zaal de veilinghouder tot € 100,- namens de schriftelijke bieder zal doorbieden; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal € 110,-. Voorbeeld 4: een schriftelijk bod van € 80,- en van € 100,Nu wordt de inzet € 85,- voor rekening van de hoogste bieder. De veilinghouder zal nu tegen de zaal doorbieden tot € 100,voor rekening van de hoogste bieder; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal € 110,-.
Ik vertrouw erop dat de bovenstaande uiteenzetting uw succes op onze veilingen zal vergroten. Zijn er nog vragen bij u gebleven, dan ben ik gaarne bereid u verdere uitleg te geven. Theo Peters (eigenaar
Muntenveiling)
TP Veilingcat 43 BINNEN-6196 02-10-2008 19:15 Pagina 40
Zaterdag 1 november 2008
Veiling 43
Muntenveiling
AMSTERDAM MARRIOTT - HOTEL Het Amsterdam Mariott Hotel is een topklasse hotel, gelegen in het centrum van Amsterdam. Het hotel is uitstekend bereikbaar per openbaar vervoer en beschikt tevens over een royale parkeergelegenheid. Onze veilingen vinden doorgaans plaats in de Edam/Volendam zalen, welke gesitueerd zijn op de eerste verdieping. U zult zien dat de perfecte ambiance van het Marriott Hotel onze veilingen nèt dat tikkeltje extra geeft.
Nieuwezijds Voorburgwal Onze winkel en kantoor zijn gelegen aan de Nieuwezijds Voorburgwal 252. U bereikt ons met tramlijn 1 of 2, uitstappen op halte Magna Plaza. Dan ca. 150 meter doorlopen naar nummer 252 (schuin achter het paleis op de Dam).
Het Amsterdam Marriott Hotel is gelegen aan de Stadhouderskade 21 tegenover het Leidseplein. Het hotel is bereikbaar vanaf het Central Station via tramlijnen 1 en 2 (halte Leidseplein).
Marriott Hotel
VEILINGVOORWAARDEN 1. De verkoop geschiedt à contant met 22% opgeld en 2,50 tafelgeld voor iedere koop, inclusief btw volgens de margeregeling. ijdens en na afloop van de veiling bestaat de gelegenheid tegen betaling de gekochte kavels mee te nemen. Wanneer dit niet heeft plaatsgehad, wordt T de koper de rekening toegezonden, welke binnen 14 dagen na afloop van de veiling moet zijn betaald. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs met kosten en btw, op tijd en wijze als hierboven bepaald, te voldoen, is de koper verplicht tot een rentevergoeding van 1% per aangevangen maand. Alle kosten, zowel gerechtelijke als buitengerechtelijke, met betrekking tot de invordering van het door de koper verschuldigde en niet tijdig betaalde gemaakt, zijn voor rekening van de koper. Verzend-, transport- en chequekosten worden in rekening gebracht. 2. De veiling geschiedt in principe tot 100 euro met 5 euro, van 100 tot 500 met 10 of 20 euro, van 500 tot 1000 euro met 25 euro, van 1000 tot 2000 euro met 50 euro, van 2000 tot 5000 euro met 100 euro, van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven 10.000 euro met tenminste 500 euro verhoging. 3. Alle nummers worden de hoogst biedende toegewezen. 4. De hoogste bieder is koper; bestaat er twijfel tussen twee of meer bieders, dan zal de koop al dan niet weder in bod worden gebracht. 5. De veilinghouder behoudt zich het recht voor kavels bijeen te voegen of te splitsen, van de volgorde der veilingnummers af te wijken, munten waarvan de verkoop geannonceerd is niet in veiling te brengen en vergissingen bij bieding en toeslag te herstellen. De veilinghouder is niet aansprakelijk voor fouten in de catalogus, noch tegenover inzender noch tegenover koper. 6. De veilinghouder behoudt zich het recht voor, de toewijzing aan hem ongunstig bekend staande personen te onthouden of hen de toegang tot de verkoopzaal te weigeren. 7. Het eigendomsrecht van het gekochte gaat op de koper over bij de betaling, het risico bij de toeslag. 8. Alle kavels worden verkocht zoals zij tijdens de veiling ter tafel zijn gebracht. De echtheid en kwaliteit van de munten worden gegarandeerd (behalve van zich in verzamelingen, restanten, kistjes e.d. bevindende munten). Mocht een munt waarvan de echtheid is gegarandeerd, onverhoopt door een erkende expert niet echt worden bevonden, wordt de gehele kavel tot uiterlijk 14 dagen na veiling tegen de koopprijs teruggenomen. Bij reclames moeten de munten in dezelfde staat worden geretourneerd zoals zij in de veiling ter tafel zijn gekomen. 9. De reclametermijn kan tot dertig dagen worden verlengd voor munten die men wil laten keuren. In dit geval moet de veilinghouder hiervan binnen 14 dagen na afgifte der kavels in kennis worden gesteld, onder opgave der te keuren munten. 10. Ieder wordt geacht voor zichzelf te hebben gekocht, de koper zal zich dus niet op een lastgever kunnen beroepen. 11. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs, met de kosten op tijd en op de wijze zoals hierboven bepaald, te voldoen zal de veilinghouder het recht hebben het gekochte op kosten en voor rekening van de koper te doen herveilen op dezelfde wijze en voorwaarden als hierboven vermeld, zonder dat het nodig is de nalatige koper door een bevel of ander soortgelijke akte in gebreke te stellen, zodat hij door het enkele verloop van de bepaalde termijn in gebreke is, terwijl alle rechten van de koper nadat hij met de betaling in gebreke is, worden teniet gedaan en de herveiling zal kunnen geschieden zonder dat het nodig is enige ontbinding in rechten te vorderen. De door zodanig herveiling ontstane kosten schaden en renten moeten door de in gebreke gebleven koper worden vergoed binnen acht dagen na opgave dier kosten, schaden en renten, terwijl een voordeel van de hogere opbrengst door de veilinghouder zal worden genoten. 12. Alle munten e.d. die wij ter veiling ontvangen, strekken tot onderpand voor hetgeen wij van de inzender te vorderen hebben of mochten krijgen wegens commissie, gemaakte kosten, eventueel verleende voorschotten of uit welken hoofde ook. 13. Voor zover in het bovenstaande niet bepaald, is het Nederlands recht van toepassing.
Extract of the conditions of sale 1. 2. 3. 4. 5.
The sale is strictly for cash payment only, with a charge of 22% and 2,50 for each seperate lot for commission (VAT included). All coins are guaranteed genuine, unless otherwise stated. The auctioneer is entitled to deliver goods against invoice. Invoices have to be paid within 14 days. The costs of postage and insurance, as well as bankcharges will be charged to the buyers. Only the Dutch text of conditions of sale is in force.
Auszug aus den Versteigerungsbedingungen 1. 2. 3. 4. 5.
Der Verkauf findet nur gegen Barzahlung statt, mit einem Aufgeld von 22% und 2,50 pro Los für Kommission (einschließlich Mehrwertsteuer). Die Echtheit der Münzen wird garantiert, soweit nicht anders vermerkt. Der Auktionar ist berechtigt auf Barzahlung zu verzichten und die Waren gegen Rechnung zu liefern. Für Lieferungen gegen Rechnung gilt ein Zahlungstermin von 14 Tagen. Versandkosten, Versicherungskosten und Bankkosten gehen zu Lasten des Käufers. Nur der Holländische Text der Versteigerungsbedingen ist gültig.
VOCABULAIRE bankbiljetten brons buitenland bijna div. kwal. gedecentr. gemonteerd gep.stempels geslagen goud hoofdz(akelijk) kartelrand kl(ein formaat) kleur koper krasjes kijkgelegenheid k.z. leuke koop misslag
paper money bronze foreign countries nearly mixed quality off centre mounted proof minted gold mostly milled edge note size colour copper(brass) scratches on view rev. important error
monnaie de papier bronze pays étranger presque qual.div. décentré monté flan poli frappé d’or pour la plupart dentelure petit format couleur cuivre rayures exposition revers lot important erreur
banknoten bronze(erz) ausland fast versch.erhaltung dezentriert eingefasst polierte platte geprägt gold meist gerippter rand klein format farbe kupfer kratzer besichtigung rückseite bedeutend los fehler
min(iem) muntmeester muntvondst naslag o.a. opbrengst oplage penningen randschade randschrift taxatie var(iëteit) verzameling v.z. zeldzaam zeer zeldzaam zilver zink z.j.
little mintmaster hoard restrike such as result mintage medals damaged rim legend estimation variety collection obverse rare very rare silver zinc no date
petite dir. de la monnaie trouvaille fausse entre autres prix atteint tirage médailles comm. dégats á tranche légende estimation variété collection avers rare grande rareté argent zinc sans date
unbedeutend münzmeister fund nachprägung u.a. ergebnis auflage gedenkmünzen randfehler umschrift schätzung abart sammlung vorderseite selten sehr selten silber zink o.j.
UW MUNTEN VERKOPEN ? Muntenveiling
International Coin Auctioneers Muntenveiling veilt al sinds 1984 munten, penningen en papiergeld. Ons team van experts heeft al duizenden collecties verkaveld en onder de hamer gebracht, waaronder enkele bekende verzamelingen en muntvondsten. De vele complimenten die wij in de afgelopen 25 jaar van onze inzenders mochten ontvangen, zijn onze motivatie om ook uw collectie ooit te mogen veilen. Want voorop staat: veilen is een kwestie van vertrouwen!
Uw voordelen als inzender: • Uw collectie krijgt de volle aandacht en wordt vakkundig door onze experts verkaveld. • Gratis verzekering tijdens vervoer en opslag tegen verlies, diefstal, brand en waterschade. • Onze kundige adviseurs staan voor u klaar met advies. • De veiling wordt openbaar, onder toezicht van een notaris, gehouden en is voor iedereen toegankelijk. • De luxe veilingcatalogus wordt verzonden naar duizenden koopkrachtige verzamelaars en handelaren in binnen- en buitenland. • De veiling wordt ondersteund middels het Internet en een uitgebreide advertentiecampagne in bekende vakliteratuur. • Niet alleen brengen uw munten bij ons aantoonbaar meer op dan bij collega’s (wij verkopen vrijwel alle goede stukken direct aan particuliere verzamelaars), ons verkoop- percentage schommelt tussen de 98 en 100%. • Bij ons bestaat tevens de mogelijkheid voor 100% verkoop-
Uw collectie bij ons onder de hamer?
garantie, dus géén retouren. • Wij limiteren uw munten op 80% van de taxatie in de veilingcatalogus; bij ons dus géén verkopen tegen ‘any-price’, maar bescherming van uw waardevolle munten. • Een renteloos voorschot op uw inzending is mogelijk.
of
• Het vertrouwd omgaan met uw gegevens als inzender is bij ons gewaarborgd. • Indien u niet wilt veilen, kopen wij uw collectie ook direct à contant tegen de hoogste marktprijs.
liever contante afhandeling? Bel vandaag nog met Theo Peters 020-6261818
LID