veiling
auction
munten
•
coins
•
penningen • medals
•
papiergeld paper money
# 20 # 119 # 363 # 494
10 gulden 1849 USA 1 cent 1793 20 gulden goud 1810 10 cent 1944D
zaterdag 12 februari 2011 Amsterdam Marriott Hotel
LID
2011 Amsterdam, januari Geachte relatie, r het spits van het enveiling bijt dit jaa nt Mu A” “A . nd rla numismatiek. 11 van Nede veilingcatalogus 20 el alle takken van de e jw rst vri ee er de ov n, ld da ee rd hij ls ve Daar is van circa 1000 kave af, met een veiling veilingseizoen 2011 30-1, uitgifte uit 1849, Almanak jet bil n lde gu 10 n ciën, rgeld waarbij ee Ministerie van Finan t enkele kavels papie el schrijven van het ne igi or Zo beginnen wij me n nt dat, ee d: me cu eg gevo authentiek do ening Van Bosse. Bij weigerd. Een uniek ge t rd wo een 15-10-1849, handtek ng eli vo iss tot inw Zeer geschikt or , waarin het verzoek historische waarde. e ot gr n va t rm d.d. 4 februari 1895 vo n combinatie zeldzame biljet, ee samen met dit zeer or verzamelaars! ar uiteraard ook vo bank of museum, ma riode lve Escudo’s uit de pe gouden Spaanse ha al nt aa n ee er prachtige nd de , waaro wij in 2005 buitenlandse munten inzender waarvoor de n va g sti om Hierna een afdeling afk n muntjes zij alitatief mooie kleine 1744-1788. Deze kw geveild. en aanse munten hebb ereercollectie gouden Sp nt, bovendien de all e Cent. De eerste ce rg La ain Ch 93 ba 17 n geslagen op sis e Staten: ee nt is in Philadelphia iteit uit de Verenigd mu rar e ze ot De gr . n ten ee Sta er e rd Ve in de Verenigd e President George van Amerika’s eerst circulatie, geslagen f or tie vo tia ini md ste op s, be res nt ste mu 200 jaar keurd door het Cong anse munten, precies wet uit 1792, goedge en partijtje Amerika nd vo ge hij in 93 van de eerste munt 19 eid in mh n uit ee voor zeldzaa in deze veiling komt t voor kort niet wat to h zic e erd e lise Washington. De cent ati rea fic t een kwali t. De koper Grading Service) me t muntgebouw verlie in he Co je al nt ce ion t ess he of t d(Pr da ein na t door PCGS en laten het eerd op € 32.500,is gekeurd en verpak nt tax ge mu k De stu d. ere ha nd zit zo zijn be . Wij hebben dit bij index van $ 67.500,EF45 en een waarde de koper over. resultaat graag aan Suriname, zijn we Nederlands Indië en , en till An se nd rla zeldzame stukAruba, Nede munten, maar ook ormalige Koloniën, re vo lba ze on taa n be va ke en leu nt Veel d Na de mu ciën en hun steden. sterdam. Aansluiten van de Zeven Provin ren rijder 1673 uit Am ve zil ele bb du n. n toe aan de munten leo ee po wijk Na rijder 1618 en Holland onder Lode htse grote gouden ek en Het Koninkrijk ken zoals een Utrec bli pu Re fse FDC kwaliteit met taa in Ba 10 en 20 gulden 18 e munten van De cti ud lle go co n ee , ere 98 nd 17 zo bij uit een ren rijder Deze stukken prachtige halve zilve lden 1808 (Sch.136). n gu ee n: 1/2 2 zij n en ee kk en tu ) ps 35 Enkele to r 2e type 1809 (Sch.1 .000,-, een rijksdaalde een taxatie van € 20 dus uw kans! aangeboden, dit is ldzame stukken: worden sporadisch el veel mooie en ze he ij arb wa , en nt mu rdplastic staat uit Koninkrijks en verpakt in een ha van deze veiling be urd, gekwalificeerd ke ge , 44 19 je s zijn er Het resterende deel ur elt be bb nver du or de kleinere m II, een origineel De 48 en 1851. Ook vo 18 , 42 18 uit jes een 5 cent 1848 Wille nt en gouden tie een gulden 1945pe munthouder, 2 maal tsmunten. lbare, mooie kwalitei hantal van leuke, betaa er geschikt voor de enkele leuke lots, ze en nt Mu se nd de rla de tijd om ze klijke Nede giften van de Konin der de hamer. Neem uit on e lot rn de als mo ze de de t n ge slo Tot t gelaten en bren verzamelingen intac del. Wij hebben veel voordeel mee. kijken en doe er uw dens deze interverzamelingen te be Holland Coin Fair. Tij de op s, ht rec 1e de wij ook een t een stand, muntenbeurs hebben februari staan wij me ze 5 de g da Op ter n. za ke kij en 4 be g nt Vrijdag kavels uit deze veilin stellen. Kortom u ku urs kunt u de losse ecte verkoop tentoon dir or vo en ) te nt nationale muntenbe uw mu bo t assortimen s Congresge n groot deel uit ons (voorheen Nederland m ru Fo rld Wo t he stand waarin wij ee Fair 2011, in ens de Holland Coin uitstekend slagen tijd rriott Scheveningen. het Amsterdam Ma r, en/of de veiling in oo nt ka op en uw ag n lle kd lkom. Wij zu in Fair, de kij tuurlijk van harte we tijdens de Holland Co na g r aa lie gr u mu t or oe df tm bie on Ik nt zijn, dan is uw lijk niet aanwezig ku Hotel. Als u persoon uitvoeren. opdracht met zorg groet, Met numismatische Muntenveiling Theo Peters
MUNTENVEILING
INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS Nieuwezijds Voorburgwal 252 - 1012 RR Amsterdam - The Netherlands Tel.: +31 (0)20 - 626 18 18 - Fax: +31 (0)20 - 622 24 54 - E-mail:
VEILING 47 AUCTION Zaterdag 12 februari 2011 Aanvang: 12.30 uur
Saturday February 12, 2011 Starting 12.30 p.m.
Amsterdam Marriott Hotel Stadhouderskade 21, Amsterdam Telefoon tijdens de veiling - +31 (0)20-6075691 (direct) - Phone during the auction Fax tijdens de veiling - +31 (0)20-6075511 (hotel) - Fax during the auction e-mail
Kijkgelegenheid
Viewing Times
Tijdens de Holland Coin Fair Den Haag: alleen losse kavels Vrijdag 4 februari 2011 16.00-21.00 uur Zaterdag 5 februari 2011 10.00-17.00 uur
Kijkgelegenheid
During the Holland Coin Fair The Hague: single lots only Friday Februari 4, 2011 4.00 p.m. - 9.00 p.m. Saturday Februari 5, 2011 10.00 a.m. - 5.00 p.m.
Op kantoor Op kantoor Nieuwezijds Voorburgwal 252 Nieuwezijds Voorburgwal 252, Amsterdam Amsterdam Alle kavels Dinsdag 1 juni 2010 10.00-17.00 uur Dinsdag 8 februari 2011 10.00-17.00 uur Woensdag 2 juni 2010 10.00-17.00 uur Woensdag 9 februari 2011 10.00-17.00 uur Donderdag 3 juni 2010 10.00-17.00 uur Donderdag 10 februari 2011 10.00-17.00 uur Vrijdag 4 juni 2010 10.00-17.00 uur Vrijdag 11 februari 2011 10.00-17.00 uur (uitsluitend na telefonische afspraak) (uitsluitend na telefonische afspraak)
At our office At our office Nieuwezijds Voorburgwal 252 Nieuwezijds Voorburgwal 252, Amsterdam Amsterdam All lots Tuesday June 1, 2010 10.00 a.m.- 5.00 p.m. Tuesday Februari 8, 2011 10.00 a.m. - 5.00 p.m. Wednesday June 2, 2010 10.00 a.m.- 5.00 p.m. Wednesday Februari 9, 2011 10.00 a.m. - 5.00 p.m. Thursday June 3, 2010 10.00 a.m.- 5.00 p.m. Thursday Februari 10, 2011 10.00 a.m. - 5.00 p.m. Friday June 4, 2010 10.00 a.m.- 5.00 p.m. Friday Februari 11, 2011 10.00 a.m. - 5.00 p.m. (by appointment only) (by appointment only)
In de veilingzaal Zaterdag 5 juni 2010 In de veilingzaal Van uur alle kavels Alle 9.00-12.00 kavels Zaterdag 12 februari 2011 9.00-12.15 uur
At the auction rooms Saturday June 5,rooms 2010 At the auction 9.00-12.00 All lots noon all lots Saturday
Februari 12, 2011 9.00 a.m.-12.15 p.m.
Zaterdag Zaterdag 12 12 februari februari 2011 2011
Veiling Veiling 47 47
Veiling indeling / Table of contents
Muntenveiling Muntenveiling
Kavel nrs. / Lot numbers
Penningen – Medals Boeken & varia - Books and miscellaneous Papiergeld - Papermoney Antieke munten - Ancients Buitenlandse munten - Foreign coins Overzeese Gebieden - Dutch Colonies Provinciale munten - Provincial coins Zuidelijke Nederlanden - Southern Netherlands Bataafse Republiek - Batavian Republic Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon Franse inlijving - French occupation Koninkrijk der Nederlanden- Kingdom of The Netherlands Nagekomen inzendingen - Late arrivals
1-7 8-14 15-37 38-39 40-154 155-199 200-351 352 353-360 361-371 372-373 374-967 968-1096
Kwaliteiten / Grades of preservation Nederlands Gepolijste stempels FDC Prachtig Zeer fraai Fraai Bijna/vrijwel
English proof mint State / UNC extremely fine very fine fine nearly/almost
Deutsch polierte platte stempelglanz vorzüglich sehr schön schön fast
Francais flan Bruni fleur de coin superbe trés beau beau presque
Literatuurverwijzing: Alm. = NVMH Muntalmanak vdCH. = P.O. van der Chijs. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent. Dav. = J.S. Davenport. European Crowns 1484-1800. D. = A. Delmonte. De zilveren en gouden Benelux. Fr. = Arthur L. Friedberg and Ira S. Friedberg. Gold Coins of the World. GH. = H.E. v. Gelder en M.Hoc. Les monnaies des Pays Bas Bourguignons et Espagnols 1434-1713. Km. = Ch. Krause & C. Mishler. Standard Catalog of World coins. Pick = A. Pick. Standard catalog of World Paper Money. Sch. = J. Schulman. Handboek der Nederlandse munten 1795-1975. Scho. = C. Scholten. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee 1601-1948. S. = S.. Standard Catalogue of British Coins. V. = P. Verkade. Nederland en kolonies van 1572-1840. De opbrengstlijst van deze veiling kunt u in uw bezit krijgen door 10,- over te maken op ING rekening 5509788 of ABN AMRO rekening 408812885 t.n.v. Muntenveiling te Amsterdam. A list of prices realised at this auction can be obtained by sending 10,- in cash to Muntenveiling or by transferring 10,- to ING account 5509788 or ABN AMRO account 408812885 held in the name of Muntenveiling of Amsterdam. BELANGRIJK 1. Het gekochte wordt (tenzij anders overeengekomen) uitsluitend tegen contante betaling meegegeven. Pinnen is tijdens de veiling mogelijk. Wilt u tijdens de veiling meer kopen dan u aan genoemde betaalmiddelen bij u heeft, dan kunt u volstaan met een aanbetaling van 25% van het totaalbedrag en kunt u de munten later bij ons op kantoor afhalen en betalen. 2. Alle goederen dienen uiterlijk 11 maart 2011 te zijn afgehaald en betaald. Na deze datum zijn wij genoodzaakt rente en verzekerings- kosten in rekening te brengen. IMPORTANT 1. All sales are for cash in Euros only (unless credit facilities have been arranged before the auction). If you do not have enough cash to pay for your purchases, a down payment of 25% must be made immediately. Lots can be collected later from our premises. 2. All purchases must be collected and paid prior to March 11, 2011. Insurance costs and interest will be payable on items not collected by this date.
Muntenveiling
Veiling 47
Zaterdag Zaterdag1212februari februari2011 2011
VEILING Zaterdag 12 februari 2011 – Aanvang 12.30 uur Vandaag kunt u van 9.00 tot 12.15 alle kavels bezichtigen.
kavel
taxatie
kavel
PENNINGEN
Kroningsdukaat door H. Luns. 6,22 gram 999/1000.
1a
1883. Internationale Koloniale en Uitvoerhandel Tentoonstelling Amsterdam.
Lot moderne (gouden) penningen. 6 ex.
2a
Penningen, Antieke muntjes, etc. Lotje divers. 19 ex.
2b
Penningen. Koperen/bronzen vnl. groot formaat penningen divers. 6 ex.
2c
Penningen. Koperen/bronzen vnl. groot formaat penningen divers. 5 ex.
Geschiedenis der Nederlanden. Goud op sterling zilver.
Penningset door Franklin Mint. 100 ex.
Album moderne penningen, stedengeld, etc. Divers w.o. zilver.
Album met Ecu's 1988/1998 en Euro voorlopers 1996/1998. Veel zilver. Leuk geheel.
5a
Euro's, ecu's zilver in lindner koffer door Muntpost. 50 ex. 250
Doos moderne penningen. Beatrix in brons 2x, etc. etc.
Penningen, wereldmunten, veel oud materiaal,
muntgewichtdoos niet compleet. Bekijken!
BOEKEN & VARIA
Handboek van het Nederlands Kopergeld 1523-1797. D.Purmer en H.J. van der Wiel.
Lotje boeken w.o. Scholten, Grolle, Provinciale munten door Omni-trading, etc.
Het Nederlandse Bankbiljet en zijn vormgeving. Dr. J. Bolten. 1987.
taxatie
Lotje boeken w.o. Encyclopedie van munten en bankbiljetten. 9 ex.
Primitief geld. 3 zilveren armbanden.
Gouden herslagen door Het Nederlandsche Muntenhuis. 4 ex. in cassette.
Lot diverse herslagen, penningen, etc. Door Het Nederlandsche Muntenhuis.
bod
PAPIERGELD
1 Gulden 1914 zilverbon. Alm. 01-1c. Fraai/zeer fraai.
1 Gulden 1916 zilverbon. Alm. 02-2b. Zeer fraai+.
1 Gulden 1920 zilverbon. Alm. 04-1a. Zeer fraai.
1 Gulden 1945 muntbiljet. Alm. 06-1c. UNC.
2 1/2 Gulden 1918 zilverbon. Alm. 12-3. Fraai.
bod 50
500 50 300 50 100
Belangrijk!
Important!
Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt.
Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts.
Zaterdag 12 februari 2011
Veiling 47
kavel
Muntenveiling taxatie
10 Gulden 1849 muntbiljet. Alm. 30-1. Uitgifte 15-10-1849. Nr. 66237. Handtekening Van Bosse.
Kwaliteit: ca. zeer fraai. Bijgevoegd: een origineel schrijven van het Ministerie van Financiën, 4 februari 1895, waarin het verzoek tot inwisseling wordt geweigerd. Een uniek authentiek document dat, samen met dit zeer zeldzame biljet, een combinatie vormt met grote historische waarde. Zeer geschikt voor een bank of museum, maar uiteraard ook begeerd door verzamelaars! De inzender van dit biljet geeft nog de volgende achtergrondinformatie: Mijn grootmoeder van mijn vaders kant heette H.R. van Wijk Werneke, geb. 1895. Haar vader, A.T.H.M. van Wijk Werneke, geb. 1861, was inspecteur der In- en uitvoerrechten en accijnzen in Ned. Indië. Diens vader, C.G. van Wijk Werneke, geb. 1828, was inspecteur en ontvanger der Rijksbelastingen in Den Bosch. Overleden in 1908. Wellicht heeft hij als belastingontvanger het biljet een keer bij een belastingbetaling ontvangen.
15.000,-
Muntenveiling kavel
Veiling 47 taxatie
Zaterdag 12 februari 2011
kavel
taxatie
FOREIGN COINS / BUITENLAND
Australia. Sovereign gold 1888m. XF.
Australia. Sovereign gold 1914s. XF.
Australia. Sovereign gold 1916m. VF.
Austrian States. Salzburg. Johann Ernst von Thun and Hohenstein, 1687-1709. Thaler 1688. Dav. 3510. VF.
Austrian States. Tyrol. Ferdinand 1619-1637. 2 Thaler 1633. VF.
Canada. 100 Dollars gold 1976. Proof.
Canada. 100 Dollars gold 1977. Proof.
Canada. 100 Dollars gold 1978. Proof.
Canada. 200 Dollars gold 2007. 1 ounce. UNC.
German states. Brandenburg. 1756. Fridericus. Silver medal. VF.
German states. Brunswick-Wolfenbuttel. Thaler 1619. F/VF. 50
10 Gulden 1904 bankbiljet. Alm. 36-4b. UNC-. Zeldzaam biljet in deze mooie frisse kwaliteit.
10 Gulden 1921 bankbiljet. Alm. 38-1b. Ca. zeer fraai.
10 Gulden 1924 bankbiljet. Alm. 39-3a. Zeer fraai/prachtig. 100
2500 150
10 Gulden 1940 I bankbiljet. Alm. 41-1. Ca. zeer fraai.
10 Gulden 1942 II bankbiljet. Alm. 42-2. UNC.
10 Gulden 1943 I bankbiljet. Alm. 43-1. UNC.
20 Gulden 1945 bankbiljet. Alm. 59-1. Ca. zeer fraai.
20 Gulden 1955 bankbiljet. Alm. 60-1. Zeer fraai+.
25 Gulden 1921 bankbiljet. Alm. 73-1c. Ca. zeer fraai.
25 Gulden 1971 bankbiljet. Alm. 84-1. UNC.
1000 Gulden 1919 bankbiljet. Alm. 151-1b. Ca. zeer fraai. 300
25 75
1000 Gulden 1972 bankbiljet. Alm. 155-1; AV 109.1a.2. Ca. UNC.
Lots papiergeld
1 Gulden 1917 (02-2b), 1920 (03-1a en 03-1b), 1938 (04-1b), 1945 (05-1); 2 1/2 gulden 1915 (11-3b), 1945 (15-1f). Matige kwaliteit. 7 ex. 100
Nederland. Verzameling van 1 t/m 1000 gulden. Netjes verzameld. 48 ex.
Nederland + wereld divers papiergeld.
Wereld. Eenvoudige collectie papiergeld Nederland en wereld.
Wereld. Eenvoudige collectie papiergeld wereld op albumbladen. 89 ex.
German states. Frankfurt. 2 Thaler 1843. VF+.
German States and Reich. Lot of 12 silver coins including Wurtenberg Thaler 1833, Stolberg Rossla 2/3 thaler 1764. 125
550
ANCIENTS / ANTIEKE MUNTEN
German states. Lot of 6 silver coins.
Germany. 100 Euro 2002g. Proof.
Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1914. F/VF.
Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1982. UNC.
Ancients. Roman Empire. Marcus Aurealius 161-180. Denarius. F/VF.
Great Britain. Sovereign gold 1894. VF.
Ancients. Small lot Roman coins, copper and silver. 25 pcs. 100
Great Britain. Sovereign gold 1896. F.
Zaterdag 12 februari 2011 kavel
Veiling 47 taxatie
Great Britain. Sovereign gold 1902. VF.
Great Britain. Sovereign gold 1903. XF.
Great Britain. Sovereign gold 1907. VF.
Great Britain. Sovereign gold 1913. XF.
Great Britain. Sovereign gold 1968. UNC.
Mexico. 2 Pesos gold 1919, KM 461. VF
Monaco. Euroserie 2001. UNC
Monaco. Euroserie 2001. UNC
Panama. 75 Balboas gold 1978. Proof.
Panama. 100 Balboas gold 1978. Proof.
Peru. 1/5 Libra gold 1906. KM 210. XF
70a
kavel
taxatie
Spain. Philip V. 1/2 Escudo gold 1744PJ. KM 361.2. VF.
Spain. Philip V. 1/2 Escudo gold 1746. KM 371. Fine.
Spain. Ferdinand VI. 1/2 Escudo gold 1747JB. KM 378. XF.
Spain. Ferdinand VI. 1/2 Escudo gold 1755JB. KM 378. XF.
Spain. Ferdinand VI. 1/2 Escudo gold 1756JB. KM 378. VF.
Spain. Ferdinand VI. 1/2 Escudo gold 1756JB. KM 378. XF.
Spain. Ferdinand VI. 1/2 Escudo gold 1757JV rosettes. KM 374. XF.
Spain. Ferdinand VI. 1/2 Escudo gold 1758JB. KM 378. XF.
Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1760JV. KM 389.2. VF.
Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1760JP. KM 389.1. VF.
Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1761JV. KM 389.2. F+.
Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1768PJ. KM 389.1. F+.
Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1774PJ. KM 415.1. F+.
Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1775PJ. KM 415.1. F+.
Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1777PJ. KM 415.1. F+.
Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1778PJ. KM 415.1. VF.
Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1786DV. KM 425.1. VF+.
Russia. Rouble 1723. Dav-1657. Czar Peter the Great. F/F+. 150
70b Russia. Rouble 1739-SPB. Dav-1675; KM-204. Anna. A.VF.
Muntenveiling
Russia. 100 Roubles gold 1977. Olympics. Y. A.163. Proof.
Russia. 100 Roubles gold 1978. Olympics. Y. 151. Proof.
Russia. 100 Roubles gold 1978. Olympics. Y. 162. Proof.
Russia. 100 Roubles gold 1979. Olympics. Y. 173. Proof.
Russia. 100 Roubles gold 1979. Olympics. Y. 174. Proof.
Russia. 100 Roubles gold 1980. Olympics. Y. 186. Proof.
Russia. 150 Roubles platinum 1977. Olympics. Y.152. Proof. 400
Russia. 150 Roubles platinum 1978. Olympics. Y.163. Proof. 400
Russia. 150 Roubles platinum 1979. Olympics. Y.175. Proof. 400
Russia. 150 Roubles platinum 1979. Olympics. Y.176. Proof. 400
Russia. 150 Roubles platinum 1980. Olympics. Y.187. Proof. 400
San Marino. BU set 2002.
San Marino. BU set 2002.
South Africa. Sovereign gold 1928. XF
150 75
South Africa. 1 Rand gold 1964. UNC.
South Africa. 1/10 Krugerrand gold 1984. UNC.
South Africa. 1/4 Krugerrand gold 1980. UNC.
South Africa. Krugerrand gold 1979. UNC.
South Africa. Krugerrand gold 1980. UNC.
South Africa. Krugerrand gold 1981. UNC.
The lots # 95 to 117 are part of the extended collection of Spanish, Portuguese and Colonial coins from our auction #38, March 5, 2005.
Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1786DV. KM 425.1. XF.
Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1788C. KM 425.2. Fine.
Spain. Carolus III. 1/2 Escudo gold 1788C. KM 425.2. VF.
Spain. Isabella II. Medal gold 1833. XF
Spain. Gaudi 2002. Proofset, 3x 10 euro silver, 1x 50 euro silver and 1x 400 euro gold.
Muntenveiling
Veiling 47
Zaterdag 12 februari 2011
kavel
taxatie
USA 1 Cent 1793 Chain 1C AMERICA
PCGS 1341/45/17293561 Sheldon 3 XF45BN. ULTIMATE RARITY. PCGS Price Guide Value $ 67.500,-.
General Description Obverse: Reverse: Diameter: Designer: Weight: Edge: Metal Content: Mintage:
Liberty’s head is facing right with a low, receding forehead, windblown hair, and a short, pointed neckline. This device was drawn by hand directly on the die blanks, not sunk from a punch. LIBERTY above and 1793 below are each from individual punches. The border is a plain raised lip, without ornamentation. An endless chain of 15 links was entered by repeated use of a single link punch. Within, ONE / CENT / 1/100. Around, beginning at about 11:00, UNITED STATES OF AMERICA (the first die abbreviates it as AMERI). All letters and numerals were individually punched. The border is the same as on the obverse. 27.00 millimeters Attributed to Henry Voight 13.48 grams Bars and Vines Copper 36,103
The Chain cent was America’s first large cent and the first circulating coin officially produced by the United States Mint. It was struck only during 1793. Lot # 119
Estimate € 32.500,-
Veiling 47 taxatie
119a USA. 5 Cents 1901. XF.
Muntenveiling
kavel
World. Large box with mixed coins of the world.
149a Lot world including silver coins and silver euros. 149b Mixed lot including some silver.
119b USA. 2 1/2 Dollars gold 1843-D. Samll D. PCGS # 13511465. XF40.
1750
USA. 5 Dollars gold 1986. Statue. UNC.
USA. 5 Dollars gold 1987. Constitution. UNC.
USA. 5 Dollars gold 1988. Olympics. UNC.
USA. 5 Dollars gold 1989. Congress. UNC.
123a USA. 10 Dollars gold 1908. No motto. PCGS # 13511470. MS63.
3000
USA. 10 Dollars gold 1988. St. Gaudens. Proof.
USA. 50 Dollars gold 2006. Buffalo. Proof.
Vatican. BU set 2002.
Vatican. BU set 2002.
taxatie
50 50
World. Lot modern sets, silver coins, etc.
World. The Masterpiece Millennium Collection 2000 by The Royal Mint. 24 pcs. Proof.
100 200
World. Mixed lot in 5 albums.
World. Collection from A to Z. 31 Albums in 3 large cartons. 500
World. Large lot silver coins, including Austria, Germany, Switzerland. 4845 grams. 2000
OVERZEESE GEBIEDEN
Nederlands Indië
Plantagegeld. Boemie Ajoe. 25 en 50 cent. Zeer fraai/prachtig.
1/2 Gulden 1826. Zeer fraai+.
1/2 Gulden 1827. Zeer fraai.
1/2 Gulden 1834/27. UNC.
Lots foreign coins / lots buitenland
Euro ontwerp sets, UNC en Proof. 20 ex.
Lot euros, 17 series + some extras.
Lot silver euros commemoratives. Proof. 6 pcs.
1 Gulden 1821. FDC.
Euros. Mixed lot euroseries, silver commemoratives, etc.
1 Gulden 1839. FDC. Mooie kleur.
1 Gulden 1840. FDC. Mooie kleur.
131 132
Eurocollection. 20 Silver commemoratives.
Australia 1 dollar 2006 goldplated, 2001 millennium, 2007 kooka proof; Canada Proofset 2006.
Belgie en Luxemburg. Collectie in 2 albums.
Czechoslovakia. Lot silver coins. 28 pcs. Mostly UNC.
Denmark. Collection in album including silver.
German East Africa. Lot in album including some silver.
100 100
30 100 50 50
Russia. Lot in album including some silver.
Russia. Olympics 1980. Complete set of 28 silvers coins. Proof.
World. Small lot hosting some dollars, some papermoney Netherlands and foreign.
Aruba
25 Florin zilver 1986, 91, 92, 94, 95, 95, 99, 2000. Proof. 8 ex. 100
World. Mixed lot euros, coins, medals, etc.
10 Florin goud 2004. Juliana. Proof.
World. Mixed lot coins. 9 kilos.
10 Florin goud 2004. Statuut. Proof.
World. Lot mainly silver coins including Russia, Austria, Hungary. 19 pcs.
22% plus 2,50 buyer’s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax.
10 Florin goud 2005. Jubileum. Proof.
25 Florin goud 2006. 20 Jaar Status Aparte. Proof.
25 Florin goud en 10 florin zilver 2006. 20 Jaar Status Aparte. Proof.
Nederlandse Antillen
5 Gulden goud 1980. Prooflike.
10 Gulden goud 1980. Prooflike.
10 Gulden goud 2004. Statuut. Proof.
Muntenveiling kavel
Veiling 47 taxatie
Zaterdag 12 februari 2011
kavel
taxatie
10 Gulden goud 2005. Jubileum. Proof.
50 Gulden goud 1979. UNC.
150 75
50 Gulden goud 1979. Prooflike.
5 (V) Stuiver 1578. Cnm 2.02.16; vG 116a. Zeer fraai.
100 Gulden goud 1978. UNC.
Dukaton of zilveren rijder 1672. Cnm 2.02.29; D.1017. Fraai. 75
100 Gulden goud 1978. UNC.
200 Gulden goud 1976. Prooflike.
300 Gulden goud 1980. Prooflike.
Suriname
1 Gulden 1966. FDC.
Lots overzeese gebieden
Dubbele dukaton of zilveren rijder 1673. D.1018a. PIEDFORT. Ca. zeer fraai. Zeldzaam!
Batenburg
Daalder 1564. Cnm 2.05.38; D.543. Fraai.
Bergh
's Heerenberg. Daalder 1577. Cnm 2.06.32; D.594. Zeer fraai.
Deventer
Zilveren dukaat 1662. Cnm 2.12.24.; D.990. Zeer fraai.
Driegulden 1682. Cnm 2.12.47; D.1137. Fraai.
Dubbele stuiver 1683 en 1707. Cnm 2.12.67; V.156.3. Fraai/fraai+.
Driesteden
Lot V.O.C. duiten en halve duiten. Diverse provincies. 39 ex. 25
Ned. Indië 1800-1840 in album.
Ned. Indië en V.O.C. Nette verzameling op type. O.a. 1/8, 1/4, 1/2 en hele Scheepjesgulden.
Lotje divers Curaçao en Ned. Indië. 27 ex.
20 20
25 250
Overzee. Lotje in album w.o. Iets zilver.
Curaçao, Ned. Antillen, Suriname en Ned. Indië in 2 albums. 50
Grote doos kleingeld Ned. Antillen.
Collectie Overzee in 2 albums.
Aruba 5 Florin zilver 2004, 05; 10 Florin 2006; N.A. 5 Gulden zilver 2004, 05. Proof. 5 ex.
Ned. Antillen. FDC sets 1979 t/m 2009 compleet. 29 ex.
Aruba. FDC sets 1986 t/m 2010 compleet. 25 ex.
Ned. Antillen 25 cent nikkel (1533) en 50 cent (165).
Ned. Antillen 25 gulden 1979 (2); 50 gld 1980 (2), 1982 Synagoge (2), Stuyvesant (3). UNC/Proof. 9 ex.
Aruba, Ned. Antillen, Ned.Indië en Suriname. Verzameling in 2 albums w.o. Suriname 1 gld 1966, etc.
Aruba en Ned. Antillen. Prachtige verzameling zilveren gelegenheidsmunten in koffer. Incl. schaarse 25 gld 1977. 48 ex. UNC/Proof.
PROVINCIAAL Amsterdam
20 (XX) Stuiver 1578. Cnm 2.02.4; D.185. Zeer fraai+.
Stuur uw biedingen tijdig in! fax 020-6222454 e-mail
Karel V. Rijksdaalder 1555. D.673. Fraai/zeer fraai.
Veiling 47 taxatie
Arendsrijksdaalder 1583. Cnm 2.13.5; D.680. Zeer fraai.
Enkhuizen
Dubbele stuiver 1676. Cnm 2.15.13; V.74.5. FDC-.
Zilveren dukaat 1677. Cnm 2.15.2; D.972. Zeer fraai+.
Friesland
Muntenveiling
kavel
taxatie
Leeuwendaalder op Hollandse muntvoet 1603. Cnm 2.16.33; D.850. Zeer fraai+.
Halve leeuwendaalder 1617. Cnm 2.16.55; D.883. Fraai.
Nederlandse rijksdaalder 1620. Mmt leeuw ook op keerzijde. Cnm 2.16.61; D.947. Fraai/zeer fraai. 75
Daalder van 30 stuiver of koggerdaalder 1682. Cnm 2.16.73;D.1087. Fraai+.
Koggerdaalder 1687. Cnm 2.16.74; D.1089. Ca. zeer fraai. 125
Gelderland
Arnoldus goudgulden z.j. (ca. 1450). Zeer fraai-.
Karel van Egmond 1492-1538. Rijdergoudgulden z.j. D.620. Zeer fraai.
Philips II 1555-1598. Halve gouden reaal z.j. Cnm 2.17.5; D.628. Bijna zeer fraai.
150 60
Sceatta ca. 720. Stekelvarken type. vdCh 111.1. Ca. prachtig. 150
Leeuwendaalder op Hollandse muntvoet 1589. Cnm 2.16.32; D.849. Prachtig.
Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, “AA” Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie.
Philipsdaalder 1557. Cnm 2.17.8; D.29a. Zeer fraai+.
Philipsdaalder 1561. Cnm 2.17.9. Zeer fraai.
Vijfde Philipsdaalder 1564. Cnm 2.17.20. Fraai/fraai+.
Vijfde Philipsdaalder 1566. Cnm 2.17.20. Zeer fraai+.
Vijfde Philipsdaalder 1566. Cnm 2.17.20. Ca. zeer fraai.
Vijfde Philipsdaalder 1571. Cnm 2.17.20. Zeer fraai.
Tiende Philipsdaalder 1571. Cnm 2.17.22. Ruim zeer fraai.
Bourgondische kruisdaalder 1567. Cnm 2.17.38; D.92. Ca. zeer fraai.
232 233
Bourgondische kruisdaalder 1568. Cnm 2.17.38; D.92. Zeer fraai. 125 Leeuwendaalder 1639. Cnm 2.17.107; D.825. Fraai/zeer fraai. 50
Muntenveiling kavel
Veiling 47 taxatie
Nederlandse rijksdaalder 1611. Cnm 2.17.121; D.938. Zeer fraai+.
Zilveren dukaat 1662. Cnm 2.17.124; D.962. Fraai.
Dukaton of zilveren rijder 1767/64. Onbekende overslag. Cnm 2.17.132; D.1010. Zeer fraai.
237
Dukaton of zilveren rijder 1767. Cnm 2.17.132; D.1010. Prachtig-.
kavel
50 100
Dukaton of zilveren rijder 1774. Cnm 2.17.132; D.1010. Mooie stempelglans. Prachtig+.
Halve dukaton of halve zilveren rijder 1773. Cnm 2.17.136; D.1045. Zeer fraai/prachtig. 125
Halve dukaton of halve zilveren rijder 1785. Cnm 2.17.137; D.1045. Zeer fraai. 100
Rijksdaalder van 50 stuiver 1672. Klein stempel. Cnm 2.20.2; D.736. In NGC holder AU 58. Prachtig/FDC.
Halve rijksdaalder van 25 stuiver 1672. Cnm 2.20.3; D.737. Zeer fraai. 100
Kwart rijksdaalder van 12 1/2 stuiver 1672. Cnm 2.20.4; D.738. Zeer fraai.
Achtste rijksdaalder van 6 1/4 stuiver 1672. Cnm 2.20.5. Fraai/zeer fraai.
Halve gouden rijder 1761. Cnm 2.20.7; D.1162. Prachtig.
Florijn van 28 stuiver 1685. Cnm 2.20.12; D.1118. Zeer fraai+. 200
Bezemstuiver 1738. Cnm 2.20.20; V.183.1. Prachtig.
Hedel
Gulden 1715. Cnm 2.17.153; D.1178. Zeer fraai+.
Gulden 1765. Cnm 2.17.155; D.1178. Prachtig.
Scheepjesschelling 1705. Cnm 2.17.169. Fraai/zeer fraai.
Dubbele stuiver 1734. Cnm 2.17.173. Prachtig.
Dubbele stuiver 1786. Cnm 2.17.176. FDC-.
Bezemstuiver 1738. Cnm 2.17.179. Prachtig.
Bezemstuiver 1759. Cnm 2.17.179. FDC.
Bezemstuiver 1760. Cnm 2.17.179. Prachtig.
Bezemstuiver 1764. Cnm 2.17.179. Prachtig.
Bezemstuiver 1785. Cnm 2.17.181. Prachtig-.
Duit 1759. Cnm 2.17.195; V.20.2. FDC.
Groningen
Rijksdaalder van 50 stuiver 1672. Groot stempel. Cnm 2.20.1; D.736. Zeer fraai/prachtig.
taxatie
Zaterdag 12 februari 2011
Daalder van 30 stuiver 1579. Cnm 2.25.33; D.611. Zeer fraai. 250
Please post your bids! Fax +31 (0)20 6222454 e-mail
Veiling 47 taxatie
Holland
261
Philips de Schone 1482-1506. Philippus goudgulden z.j. D.756. Zeer fraai.
262
Vijfde Philipsdaalder 1572. Cnm 2.28.20. Fraai/zeer fraai.
263
Halve Bourgondische kruisdaalder 1568. Cnm 2.28.35; D.101. Fraai/zeer fraai.
Gouden dukaat 1742. Cnm 2.28.54; D.775. Zeer fraai.
Gouden dukaat 1776. Cnm 2.28.54; D.775. Fraai.
Muntenveiling
kavel
taxatie
Maastricht
277
Maastricht. Noodmunt van 100 stuiver 1794. Cnm 2.33.10. Zeer fraai. 200
Middelburg
278
Nooddaalder van 36 stuiver 1574. Cnm 2.35.7; D.167. Prachtig-.
Daalder 1572. Cnm 2.35.9. Ca. zeer fraai.
Overijssel
Leeuwendaalder 1606. Cnm 2.38.63; D.856. Zeer fraai.
Tweegulden 1697. Cnm 2.38.89; D.1158. Fraai/zeer fraai.
266
Leicesterdaalder 1587. Cnm 2.28.60; D.900. Zeer fraai+.
267
Leeuwendaalder 1576. Cnm 2.28.66; D.831. Ca. zeer fraai.
600 60
268
269
Leeuwendaalder 1598. Cnm 2.28.66; D.831. Ca. zeer fraai.
270
Halve Nederlandse rijksdaalder 1621. Cnm 2.28.78; D.995. Zeer fraai. 100
Driegulden 1764. Cnm 2.28.101; D.1146. Zeer fraai.
272
X Stuiver 1749. Cnm 2.28.107; D.1198. Prachtig.
273
Bezemstuiver goud 1738. Cnm 2.28.121; D.820. Prachtig-. 300
Horn
274
Philips van Montmorency 1540-1568. Daalder z.j. Cnm 2.29.2; D.749. Fraai/zeer fraai.
Kampen
275
Arendrijksdaalder 1596. Cnm 2.30.23; D.700. Ca. zeer fraai. 200
Leeuwendaalder 1648. Cnm 2.30.37; D.862. Ca. zeer fraai.
Uw muntencollectie verkopen? “AA” Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst!
Muntenveiling kavel
Veiling 47 taxatie
Utrecht
282
Lodewijk de Vrome 814-840. Denier Christelijk type. Zeer fraai.
Bourgondische kruisdaalder 1569. Cnm 2.43.18; D.95. Fraai/zeer fraai.
Rozenobel goud z.j. (1600-1601). Cnm 2.43.32; D.959. Prachtig.
285
Grote gouden rijder 1618. Cnm 2.43.34; D.967. Zeer fraai/prachtig.
286
Halve grote gouden rijder 1615/14. Cnm 2.43.36; D.968. Ca zeer fraai.
287 288
Gouden rijder 1760. Vnm 2.43.37; D.970. Prachtig. Nederlandse dukaat goud 1778. Cnm 2.43.46; D.965. Zeer fraai.
Zaterdag 12 februari 2011
kavel
taxatie
289
Leicesterdaalder 1596. Cnm 2.43.52; D.905. Ca. zeer fraai. 600
Leeuwendaalder 1616. Cnm 2.43.62; D.843. Fraai-.
Halve zilveren dukaat 1762 bloemrand. Cnm 2.43.95; D.1006. Zeer fraai-.
292
Dukaton of zilveren rijder 1660. Cnm 2.43.96; D.1029. Zeer fraai.
293
Dukaton of zilveren rijder 1758. Cnm 2.43.101; D.1031. Fraai/zeer fraai.
294
Daalder van 30 stuiver 1686. Cnm 2.43.108; D.1086. Fraai/zeer fraai.
Daalder van 30 stuiver 1692. Cnm 2.43.109; D.1086. Fraai/fraai+.
Driegulden 1681. Cnm 2.43.110; D.1133. Ca. zeer fraai. Schaars.
297
Driegulden 1764. Cnm 2.43.117; D.1150. Zeer fraai.
298
Driegulden 1786. Cnm 2.43.117; D.1150. Mooi stuk. Vrijwel FDC.
299
Gulden 1762. Cnm 2.43.121; D.1182. Fraai/zeer fraai.
Utrecht-stad
Duit zilver 1739. Cnm 2.44.21. Prachtig.
West-Friesland
Halve leeuwendaalder 1644. Cnm 2.46.25; D.873. Fraai/zeer fraai.
Leeuwendaalder 1624. Cnm 2.46.24; D.836. Ca. zeer fraai.
Leeuwendaalder 1632. Cnm 2.46.24; D.836. Fraai/zeer fraai. 50
1000
1000
500 200
Veiling 47 taxatie
West-Friese of gehelmde rijksdaalder of Prinsendaalder 1593. Cnm 2.46.26; D.924. Zeer fraai+.
Nederlandse rijksdaalder 1620. Cnm 2.46.31; D.940. Fraai/zeer fraai.
Nederlandse rijksdaalder 1621. Cnm 2.46.31; D.940. Fraai/zeer fraai.
Nederlandse rijksdaalder 1624. Cnm 2.46.31; D.940. Fraai/zeer fraai.
Zilveren dukaat 1672. Cnm 2.46.33; D.970. Fraai/zeer fraai. 75
Zilveren dukaat 1772. Cnm 2.46.35; D.971. Zeer fraai+.
Dukaton of zilveren rijder 1789. Cnm 2.46.41; D.1022. Zeer fraai-.
Driegulden 1764. Cnm 2.46.55; D.1147. Prachtig. Driegulden 1794. Cnm 2.46.55; D.1147. Fraai/zeer fraai.
313
Dubbele wapenstuiver 1730. Cnm 2.46.78. Prachtig.
Dubbele wapenstuiver 1772. Cnm 2.46.79. Prachtig.
Duit 1739. Cnm 2.46.96. UNC.
Zaltbommel
Daalder van 30 stuiver z.j. Cnm.2.48.3; D.62. Fraai.
kavel
Muntenveiling taxatie
Zeeland
Bourgondische kruisdaalder 1584. Cnm 2.49.28; D.804. Fraai/zeer fraai.
Leicesterrijksdaalder 1593. Cnm 2.49.33; D.902. Fraai/zeer fraai.
Leicesterrijksdaalder 1593. Cnm 2.49.33; D.902. Fraai.
Zilveren dukaat 1737. Cnm 2.49.50; D.976. Prachtig.
Achtste zilveren dukaat 1767. Cnm 2.49.55; V.87.4. Zeer fraai+.
Dukaton of zilveren rijder 1758. Cnm 2.49.58; D.1028. FDC. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit. 400
Belangrijk! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt.
Muntenveiling
Veiling 47
kavel
taxatie
Zaterdag 12 februari 2011
kavel
taxatie
Zuidelijke Nederlanden
352
Antwerpen. Philips IV. Dubbele gouden Sovereign 1637. D.167. Fraai/zeer fraai.
BATAAFSE REPUBLIEK 1795-1806
353
Utrecht. Gouden dukaat 1802. Sch.38. Prachtig.
Utrecht. Halve dukaton of halve zilveren rijder 1798. Sch.45. Ruim prachtig.
355
Utrecht. Zilveren dukaat 1802. Sch.71. Zeer fraai/prachtig. 125
356
Utrecht. Zilveren dukaat 1803. Sch.72. Zeer fraai.
Dukaton of zilveren rijder 1762. Cnm 2.49.58; D.1028. Ruim zeer fraai.
Dukaton of zilveren rijder 1790. Cnm. 2.49.58; D. 1028. Zeer fraai.
Daalder van 30 stuiver 1680. Cnm 2.49.65; D.1082. Ca. zeer fraai.
326
Dubbele daalder van 10 schelling 1687. Cnm 2.49.67; D.1074. Ca. zeer fraai.
Dubbele daalder van 10 schelling 1687. Cnm 2.49.67; D.1074. Fraai/zeer fraai.
328
Scheepjesschelling 1765 met Arabische 1. Cnm 2.49.91. Zeer fraai.
Zwolle
329
Leeuwendaalder 1648. Cnm 2.53.53; D.866. Fraai+.
330
Florijn van 28 stuiver z.j. Cnm 2.53.82; D.1114. Fraai/zeer fraai.
331
Dubbele stuiver 1678. Cnm 2.52.110. Fraai+.
Lots provinciaal
Friesland. Oord z.j. (1606/7), z.j. (1617/19); duit 1605, 53, 86 en 1702; 2 stuiver 1710; stuiver 1738. 8 ex. 50
Gelderland. 2 Stuiver 1618, 1707, 09, 10, 12,92; 1 stuiver 1739, 60, 61, 64, 85. Fraai/zeer fraai. 11 ex.
Gelderland. Gulden 1764, kwart gulden 1759; Holland Vijfde Philipsdaalder z.j.; Overijssel Ned. Rijksdaalder 161?; Zwolle Arendsrijksdaalder z.j. Fraai/zeer fraai. 5 ex. 125
Gelderland en steden. Lot duiten (11), 2 stuivers (5), stuivers (4), 6 stuiver, guldens (6) en zilveren rijder. 28 ex. 150
336
Groningen. Duiten 1682, 1770, 71; stuivers 1684, 1765, rijderschelling 1691 en 28 stuiver 1692. 7 ex.
Holland. Lot divers w.o. leeuwendaalder en zilveren dukaat. 14 ex.
Overijssel. Lot divers w.o. guldens en zilveren rijder.
Overijsselse Steden. Lot divers w.o. Zwolle 28 stuiver, duiten, etc. 11 ex.
Utrecht. Lot divers koper en zilver. 15 ex.
341
West-Friesland en Enkhuizen. Lot divers koper en zilver. 19 ex.
Zeeland. Lot divers w.o. zilveren dukaat 1771. 15 ex.
343
Zeeland. Dubbele wapenstuiver 1701, 06, 23, 37, 32, 33, 37, 45 (2). Fraai/zeer fraai. 9 ex. 25
Zeeland. Scheepjesschelling 1750, 59, 68, 71, 75 en 79. Ca. zeer fraai. 6 ex.
345
Lotje duiten en dubbele stuivers diverse provincies. 19 ex.
Diverse provincies, vnl. duiten en dubbele stuivers. 35 ex.
347
Lotje provinciaal divers w.o. 1 gld 1794. 19 ex.
Provinciaal divers meest zilver. 20 ex.
2000
348a Provinciaal en Zuidelijke Nederlanden. Lot diverse zilveren munten. 12 ex.
Lot diverse provincies, w.o. Holland Leeuwendaalder 1576; Kampen dukaton, etc. 24 ex. 100
Gelderland. 3 Gulden 1796. Sch.78. Prachtig.
Diverse provincies w.o. Batenburg, Deventer, Friesland, etc. 23 ex.
358
Utrecht. 3 Gulden 1795. Sch.87. Prachtig-.
Utrecht. 3 Gulden 1795. Sch.87. Zeer fraai/prachtig.
Gevarieerd lot met o.a. 2x leeuwendaalder, 3x zilveren dukaat, 2x zilveren rijder, guldens, scheepjesschellingen, etc. Plus 1 Romein. 38 ex.
Gelderland. 1 Gulden 1795. Sch.89. FDC-.
Important! Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts.
Veiling 47 taxatie
kavel
taxatie
KONINKRIJK HOLLAND 1806-1810 LODEWIJK NAPOLEON
Zilveren dukaat 1806. Sch.121. Prachtig/FDC.
362
Zilveren dukaat 1808. Sch.123. Zeer fraai/prachtig.
20 Gulden goud 1810. Sch.125. FDC-. Uiterst zeldzaam topstuk, sinds jaren niet meer aangeboden.
Gouden dukaat 1809. Sch.132. Zeer fraai.
365
Gouden dukaat 1809. Sch.132. Zeer goed/fraai.
366
Rijksdaalder (2e type) 1809. Sch.135. Uiterst zeldzaam topstuk! Prachtig.
367
Muntenveiling
2 1/2 Gulden 1808. Sch.136. Uiterst zeldzaam topstuk van Lodewijk Napoleon. Prachtig+.
20000
368
50 Stuiver 1808. Sch.149. Mooie kleur! FDC-.
50 Stuiver 1808. Sch.149. Ca. prachtig.
1 Gulden 1809. Sch.159. Prachtig+.
FRANSE INLIJVING 1810-1814 KEIZER NAPOLEON I
20 Frans goud 1813u. Sch.164. Zeer fraai/prachtig.
5 Francs 1812u. Sch.165. Zeer fraai-. Schaars.
5 Francs 1813u. Sch.166. Zeer fraai.
4000
5000
Muntenveiling kavel
KONINKRIJK
1/2 Cent
Veiling 47 taxatie
Zaterdag 12 februari 2011
kavel
taxatie
1/2 Cent 1901. FDC.
1/2 Cent 1901. FDC.
1/2 Cent 1903. FDC.
1/2 Cent 1906. FDC. Originele kleur.
1/2 Cent 1922/21. Prachtig.
1/2 Cent 1819u. Zeer goed/fraai. Schaars.
375
1/2 Cent 1822u. FDC.
1/2 Cent 1922/21. Zeer fraai/prachtig.
376
1/2 Cent 1824u. Fraai+.
1/2 Cent 1922/21. Zeer fraai.
377
1/2 Cent 1832. UNC.
1 Cent
1 Cent 1819u. Ca. fraai. Schaars.
1 Cent 1821b. Ca. fraai.
1 Cent 1823u. Prachtig.
1 Cent 1823u. Zeer fraai+.
378
1/2 Cent 1843. FDC.
379
1/2 Cent 1843. Zeer fraai/prachtig.
175 40
1/2 Cent 1843. Ca. zeer fraai.
381
1/2 Cent 1846. FDC.
1/2 Cent 1846. FDC.
383
1/2 Cent 1847. FDC.
384
1/2 Cent 1850. Prachtig.
200 40
1/2 Cent 1853. FDC-.
90 408
1 Cent 1823b. FDC.
1 Cent 1824u. Zeer fraai.
1/2 Cent 1862. FDC. Originele kleur.
1/2 Cent 1863. FDC.
100 80
388
1/2 Cent 1870. FDC.
1/2 Cent 1878. FDC.
1/2 Cent 1883. UNC-.
1 Cent 1826u. FDC. Originele kleur.
1 Cent 1827b. UNC.
1/2 Cent 1884. FDC.
411
1/2 Cent 1886. FDC.
412
1 Cent 1827b. Prachtig.
1/2 Cent 1891. FDC.
413
1 Cent 1828u. Prachtig+.
100 100
1/2 Cent 1898. FDC.
414
1 Cent 1837. FDC. Originele kleur.
415
1 Cent 1861. FDC.
416
1 Cent 1862. FDC.
417
1 Cent 1863. FDC.
418
1 Cent 1870. FDC.
1 Cent 1873. FDC.
1 Cent 1877. Nieuw type. FDC.
1/2 Cent 1900. FDC.
396
1/2 Cent 1901. FDC.
Veiling 47 taxatie
Muntenveiling
kavel
taxatie
1 Cent 1882. FDC.
5 Cent 1909. UNC.
1 Cent 1884. FDC.
5 Cent 1936. FDC.
1 Cent 1892. FDC.
5 Cent 1943z. FDC.
1 Cent 1892. FDC.
5 Cent 1948. FDC. Originele kleur.
10 Cent
456
10 Cent 1822u. Fraai.
10 Cent 1826u. Prachtig.
10 Cent 1826b. Ca. prachtig.
10 Cent 1827u. FDC.
425
1 Cent 1896. FDC.
140 150
1 Cent 1897. FDC.
10 Cent 1849a. FDC.
427
1 Cent 1899. FDC.
10 Cent 1849a. FDC-.
428
1 Cent 1900a. UNC.
10 Cent 1850. Ca. zeer fraai.
429
1 Cent 1900b. FDC.
463
10 Cent 1853. Ca. zeer fraai.
430
1 Cent 1901a. FDC.
464
10 Cent 1882. FDC.
431
1 Cent 1901a. UNC.
465
10 Cent 1892. FDC.
1 Cent 1902a. FDC.
466
10 Cent 1892. UNC-.
433
1 Cent 1907. Prachtig.
467
10 Cent 1892. Prachtig.
434
1 Cent 1921. FDC.
468
10 Cent 1894. FDC.
10 Cent 1894. Prachtig+.
470
10 Cent 1895. FDC.
10 Cent 1895. Prachtig+.
10 Cent 1895. Prachtig.
1 Cent 1924. FDC.
1 Cent 1943pp. FDC.
125 15
150 75
2 1/2 Cent
437
2 1/2 Cent 1877. FDC.
427a 10 Cent 1896. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Vrijwel FDC.
2 1/2 Cent 1881. FDC.
473
10 Cent 1896. UNC.
2 1/2 Cent 1884. FDC. Originele muntkleur.
10 Cent 1898. UNC-.
475
10 Cent 1901. UNC.
2 1/2 Cent 1890. FDC.
10 Cent 1903. Prachtig.
2 1/2 Cent 1898. FDC.
10 Cent 1904. FDC.
2 1/2 Cent 1903. FDC.
10 Cent 1905. FDC.
444
2 1/2 Cent 1929. FDC.
479
10 Cent 1905. FDC.
479a 10 Cent 1910. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Vrijwel FDC.
5 Cent
445
5 Cent 1819u. Fraai/zeer fraai.
5 Cent 1827u. FDC.
10 Cent 1910. FDC.
447
5 Cent 1827u. FDC-.
10 Cent 1910. Prachtig+.
5 Cent 1827u. Prachtig+.
5 Cent 1827/18u. FDC-.
5 Cent 1828b. Zeer fraai.
482
10 Cent 1912a. Prachtig/FDC.
5 Cent 1848. FDC. Zeldzaam stuk in topkwaliteit!
50 175 75
Bids made in writing should state a maximum. We shall bid on your behalf as though you were in the auction room, bidding to your maximum only if necessary.
3000
Muntenveiling kavel
Veiling 47 taxatie
Zaterdag 12 februari 2011
kavel
taxatie
483
10 Cent 1912a. Zeer fraai.
484
10 Cent 1915. FDC-.
10 Cent 1917. FDC.
10 Cent 1925. FDC.
10 Cent 1926. FDC.
10 Cent 1927. FDC.
503
25 Cent 1890a. UNC.
10 Cent 1927. FDC.
504
25 Cent 1890a. Zeer fraai.
10 Cent 1927. UNC.
505
25 Cent 1892. FDC. Lichte patina.
25 Cent 1893. FDC.
507
25 Cent 1894. Zeer fraai/prachtig.
508
25 Cent 1897. FDC.
509
25 Cent 1898. Zeer fraai/prachtig.
510
25 Cent 1901a. Brede hals. UNC.
511
25 Cent 1901a. Brede hals. Zeer fraai/prachtig.
25 Cent 1901b. FDC.
25 Cent 1904. UNC.
25 Cent 1904. Prachtig.
25 Cent 1906. FDC.
10 Cent 1928. FDC.
10 Cent 1928. FDC.
10 Cent 1930. FDC.
10 Cent 1944 Denver. In PCGS holder MS 63. Uiterst zeldzaam topstuk in fantastische kwaliteit met mooie beginnende patina. FDC.
10 Cent 1945pe. FDC. Zeldzaam.
10 Cent 1943z. FDC.
15000
1000 15
PAUZE U en ik zijn waarschijnlijk wel aan een kleine pauze toe. Muntenveiling biedt u een kopje koffie of een frisdrankje aan. Wij vervolgen de veiling over ca. 15 minuten.
50 110 500
516
25 Cent 1911. Prachtig+.
517
25 Cent 1916. FDC.
25 Cent 1925. FDC.
25 Cent 1945pe. FDC.
520
25 Cent 1945pe. FDC.
25 Cent 1945pe. Prachtig+.
25 Cent
497
25 Cent 1824b. FDC. Mooie kleur!
498
25 Cent 1826u. Ca. prachtig.
25 Cent 1848a. UNC.
25 Cent 1849. Willem II. UNC.
501
25 Cent 1849. Willem II. UNC-.
502
515a 25 Cent 1910. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Licht gereinigd.
25 Cent 1853. Fraai-. Ook in deze kwaliteit zeer schaars.
200 50 100
700
Zaterdag 12 februari 2011 kavel 522
Veiling 47 taxatie
523
1/2 Gulden 1819u. Vrijwel FDC.
524
1/2 Gulden 1822u a. Fraai/zeer fraai.
525
kavel
1/2 Gulden 1/2 Gulden 1818u. Fraai+.
1/2 Gulden 1822u b. Zonder Michaut. Fraai/zeer fraai.
526
1/2 Gulden 1830b/2_. Zeer fraai+.
527
1/2 Gulden 1848. Prachtig.
Muntenveiling
taxatie
536
1 Gulden 1820u. Zeer fraai-.
537
1 Gulden 1821u. Zeer fraai+.
538
1 Gulden 1824u a. Prachtig.
539
1 Gulden 1824u b. Streepje tussen kroon en wapen. Ca. zeer fraai.
540
1 Gulden 1828u. Zeer fraai.
540a 1 Gulden 1832u. Met montageresten van een manchet knoop.
bod
540b 1 Gulden 1832u. Met montageresten van een manchet knoop.
bod
541
1 Gulden 1832/24u. Zeer fraai.
542
1 Gulden 1837. Zeer fraai.
543
1 Gulden 1840. Met gepolijste stempels geslagen.
300 90
528
1/2 Gulden 1853/184_. Fraai. Schaars.
529
1/2 Gulden 1858. FDC-.
PROOF. Kwaliteit: UNC-.
544
1 Gulden 1840. Zeer fraai-.
500 75
545
1 Gulden 1842a. Kort borstbeeld. Fraai+.
546
1 Gulden 1842b. Zeer fraai-.
547
1 Gulden 1847. Prachtig met mooie kleur.
548
549
1 Gulden 1853/51. Fraai+.
550
1 Gulden 1858. UNC.
551
1 Gulden 1861. UNC.
552
1 Gulden 1892. FDC. Mooie kleur.
530
1/2 Gulden 1898. FDC.
531
1/2 Gulden 1904. Zeer fraai.
532
1/2 Gulden 1905. FDC. Mooie kleur.
533
1/2 Gulden 1906. Zeer fraai.
534
1/2 Gulden 1907. FDC. Mooie kleur.
1 Gulden
535
1 Gulden 1819u. Zeer fraai.
50 100
Muntenveiling kavel 553 1 Gulden 1892. Prachtig.
Veiling 47 taxatie
kavel
554
1 Gulden 1896. Zeer fraai.
555
1 Gulden 1896. Zeer fraai-.
556
1 Gulden 1897 en 1904. Ca. zeer fraai.
557
1 Gulden 1898. FDC.
558
1 Gulden 1898. Prachtig/FDC.
559
1 Gulden 1898. Prachtig+.
560
1 Gulden 1898. Prachtig.
561
1 Gulden 1898. Zeer fraai.
562
1 Gulden 1898. Zeer fraai-.
563
1 Gulden 1901. Prachtig.
564
1 Gulden 1901. Zeer fraai+.
565
1 Gulden 1901. Zeer fraai-.
566
1 Gulden 1904. Prachtig.
567
1 Gulden 1904. Prachtig.
568
1 Gulden 1904. Zeer fraai+.
569
1 Gulden 1904, 07, 08, 09. 4 ex. Ca. zeer fraai.
Zaterdag 12 februari 2011 taxatie
583
1 Gulden 1910. Zeer fraai-.
584
1 Gulden 1911. Zeer fraai.
585
1 Gulden 1911. Zeer fraai.
586
1 Gulden 1911. Zeer fraai.
587
1 Gulden 1911. Zeer fraai.
588
1 Gulden 1914. Prachtig.
589
1 Gulden 1915. UNC.
590
1 Gulden 1916. Prachtig+.
591
1 Gulden 1916. Ca. prachtig.
592
1 Gulden 1916. Zeer fraai.
593
1 Gulden 1917. UNC.
594
1 Gulden 1917. Prachtig/FDC.
595
1 Gulden 1917. Zeer fraai+.
596
1 Gulden 1929. FDC.
597
1 Gulden 1944pe. Ca. prachtig.
598
1 Gulden 1945pe. FDC. Mooie kleur.
50 100
75 70 110
599
1 Gulden 2001. Laatste gulden in goud. Proof.
601
570
1 Gulden 1905. Prachtig-.
571
1 Gulden 1905. Zeer fraai+.
602
572
1 Gulden 1905. Zeer fraai.
603
573
1 Gulden 1905. Zeer fraai.
604
1 Gulden 2001. Loekie in zilver. Zonder doosje. Proof.
2 1/2 Gulden
605
Rijksdaalder 1816. Prachtig.
574
1 Gulden 1906. Zeer fraai+.
575
1 Gulden 1906. Zeer fraai.
576
1 Gulden 1907. UNC-.
577
1 Gulden 1908. FDC-.
578
1 Gulden 1909. Prachtig.
579
1 Gulden 1909. Zeer fraai+.
580
1 Gulden 1910. Zeer fraai/prachtig.
581
1 Gulden 1910. Zeer fraai.
582
1 Gulden 1910. Zeer fraai.
1000
606
Rijksdaalder 1816. Bijna prachtig. Mooie kleur.
Veiling 47 taxatie
kavel
700
607
2 1/2 Gulden 1840. Prachtig-.
608
2 1/2 Gulden 1840. Ca. zeer fraai.
609
2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai.
610
2 1/2 Gulden 1848/. Prachtig/FDC.
611
2 1/2 Gulden 1853/52. Zeer fraai.
612
2 1/2 Gulden 1858. FDC-.
613
2 1/2 Gulden 1871. FDC.
2 1/2 Gulden z.j. (1892). Eenzijdige stempelproef. Sch.794. 100
615
2 1/2 Gulden z.j. (1892). Tweezijdige stempelproef. Sch.794a. 100
Muntenveiling
taxatie
616
2 1/2 Gulden 1898a. FDC-. Aantrekkelijk stuk met mooie kleur.
617
618
2 1/2 Gulden 1898a. Zeer fraai.
619
620
2 1/2 Gulden 1898a. Zeer fraai-.
621
2 1/2 Gulden 1898b. Zonder punt tussen P en Pander. Zeer fraai.
622
2 1/2 Gulden 1932 grof haar. Zeer fraai/prachtig.
623
2 1/2 Gulden 1932 grof haar. Zeer fraai+.
624
2 1/2 Gulden 1938 grof haar. UNC-.
625
2 1/2 Gulden 1938 grof haar. Prachtig+.
626
627
2 1/2 Gulden 1938 grof haar. Zeer fraai/prachtig.
628
2 1/2 Gulden 1940. FDC.
3 Gulden
629
3 Gulden 1824u. Fraai.
Muntenveiling kavel
3 Gulden 1830/24u. Prachtig.
5 Gulden
5 Gulden 2000. EK-voetbal met klein mmt.
5 Gulden goud
5 Gulden goud 1826b. Zeer fraai+.
Veiling 47 taxatie
taxatie
10 Gulden goud 1839. Prachtig.
652
10 Gulden goud 1842. Bijna prachtig.
4000
653
10 Gulden goud 1848. FDC-. Zeldzaam stuk in mooie kwaliteit.
9000
654
10 Gulden goud 1851. FDC.
3000
10 Gulden goud 1875. Prachtig.
1000
656
657
10 Gulden goud 1875. Zeer fraai.
5 Gulden goud 1827b. Prachtig/FDC.
634
5 Gulden goud 1827b. Ca. fraai.
5 Gulden goud 1843. Fraai/zeer fraai.
kavel
651
633
Zaterdag 12 februari 2011
5 Gulden goud 1912. Prachtig.
637
5 Gulden goud 1912. Prachtig.
658
638
5 Gulden goud 1912. Prachtig.
659
10 Gulden goud 1876. FDC.
639
5 Gulden goud 1912. Prachtig.
10 Gulden goud 1876. FDC.
10 Gulden goud 1876. Prachtig+.
140 140
640
5 Gulden goud 1912. Prachtig.
641
5 Gulden goud 1912. Zeer fraai.
662
10 Gulden goud 1877. Prachtig.
663
10 Gulden goud 1879. Prachtig.
10 Gulden goud 1879/77. Prachtig.
200 150
643
664
644
10 Gulden goud 1880. UNC.
645
5 Gulden goud 1912. Zeer fraai-.
666
10 Gulden goud 1880. Prachtig.
646
5 Gulden goud 1912 + 5 gulden 2001 in cassette KNM. Prachtig.
10 Gulden goud 1885. FDC.
668
10 Gulden goud 1885. Prachtig.
10 Gulden goud
10 Gulden goud 1886. Prachtig.
647
10 Gulden goud 1825b. Tikje in de rand, overigens prachtig. 200
672
10 Gulden goud 1887. FDC.
673
10 Gulden goud 1887. Prachtig+.
674
10 Gulden goud 1888. Prachtig+.
648
10 Gulden goud 1832u. FDC-.
649
10 Gulden goud 1832u. Prachtig.
10 Gulden goud 1832u. Fraai/zeer fraai.
Veiling 47 taxatie
675
10 Gulden goud 1888. Zeer fraai/prachtig.
676
10 Gulden goud 1889. FDC.
677
10 Gulden goud 1889. FDC-.
678
10 Gulden goud 1897a. FDC.
679
10 Gulden goud 1897a. Prachtig.
680
10 Gulden goud 1897b. FDC.
681
10 Gulden goud 1897b. FDC.
682
10 Gulden goud 1897b. FDC.
683
10 Gulden goud 1897b. FDC.
684
10 Gulden goud 1897b. FDC.
685
10 Gulden goud 1897b. Prachtig.
686
10 Gulden goud 1897b/189_. FDC.
687
10 Gulden goud 1898. FDC-.
688
10 Gulden goud 1898. FDC-.
689
10 Gulden goud 1898. Prachtig+.
690
691
692
693
694
10 Gulden goud 1898. Prachtig.
695
10 Gulden goud 1898. Zeer fraai+.
696
10 Gulden goud 1898. Zeer fraai.
697
10 Gulden goud 1911. FDC.
698
10 Gulden goud 1912. Prachtig+.
699
700
701
10 Gulden goud 1917 + zilveren penning in cassette.
702
10 Gulden goud 1925. FDC.
703
10 Gulden goud 1925. FDC.
704
10 Gulden goud 1926. FDC.
705
10 Gulden goud 1926. Prachtig+.
706
10 Gulden goud 1933. FDC.
707
10 Gulden goud 1875, 76, 77, 79. Ca. prachtig. 4 ex.
708
709
10 Gulden goud 1897 naslag, 1913, 17, 32 en 33. Prachtig. 500
710
10 Gulden goud 1911, 12, 13, 17. Prachtig. 4 ex.
711
712
713
714
715
10 Gulden goud 1925, 26, 27, 32, 33. Prachtig. 5 ex.
625
716
625
717
625
718
625
719
625
Gouden dukaat
720
Gouden dukaat 1814. Prachtig.
721
Gouden dukaat 1818u. Fraai/zeer fraai.
722
Gouden dukaat 1837. Zeer fraai.
Gouden dukaat 1837. Fraai/zeer fraai.
724
Gouden dukaat 1849. Prachtig.
725
Gouden dukaat 1917. FDC.
726
Gouden dukaat 1917. Prachtig.
727
Gouden dukaat 1921. UNC.
Muntenveiling
kavel
90 100
U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling, ook tijdens onze kijkdagen.
taxatie
728 Gouden dukaat 1921. UNC.
729
Gouden dukaat 1922. Zeer fraai.
730
Gouden dukaat 1924. Prachtig.
731
Gouden dukaat 1925. UNC.
732
Gouden dukaat 1925. UNC.
733
Gouden dukaat 1926. Zeer fraai.
735
736
Gouden dukaat 1927. UNC.
737
Gouden dukaat 1927. Prachtig.
738
Gouden dukaat 1927. Prachtig.
739
Gouden dukaat 1928. Prachtig.
740
Gouden dukaat 1928. Prachtig.
741
Gouden dukaat 1937. UNC.
75 100
742
Gouden dukaat 1937. UNC.
743
Gouden dukaat 1960. FDC.
744
Gouden dukaat 1960. FDC.
745
Gouden dukaat 1974a. Prooflike.
746
747
Gouden dukaat 1976. Prooflike.
748
Gouden dukaat 1978. Prooflike.
749
Gouden dukaat 1985. Proof.
Gouden dukaat 1985. Proof.
Gouden dukaat 1986. Proof.
Gouden dukaat 1999. Proof.
Gouden dukaat 2001. Proof.
Gouden dukaat 2002. Proof.
755
Gouden dukaat 2002. Proof.
Gouden dukaat 2003. Proof.
757
Gouden dukaat 2004. Proof.
Gouden dukaat 2005. Proof.
759
Gouden dukaat 2006. Proof.
760
Gouden dukaat 2007. Proof.
Gouden dukaat 2006. Proof.
762
Gouden dukaat 2007. Proof.
763
Gouden dukaat 2008. Proof.
764
Gouden dukaat 2009. Proof.
765
Gouden dukaat 2010. Proof.
766
Gouden dukaat 1927 en 1928. UNC. 2 ex.
767
Gouden dukaat 1972, 74 en 75. FDC. 3 ex.
768
769
Gouden dukaat 1972, 74. Prooflike. 2 ex.
770
Gouden dukaat 1975, 78. Prooflike. 2 ex.
771
Gouden dukaat 1976 en 1978. Prooflike. 2 ex.
772
Gouden dukaat 1985 en 1986. Proof. 2 ex.
773
Gouden dukaat 1985 (2), 86 (2). Proof. 4 ex.
774
Gouden dukaat 1985, 86, 89, 90, 91. Proof. 5 ex.
775
Gouden dukaat 1985 t/m 2001. Proof. 15 ex.
375
776
Gouden dukaat 1989 en 1990. Proof. 2 ex.
777
Gouden dukaat 1990, 91, 93, 94, 95. Proof. 5 ex.
375
778
Gouden dukaat 1991 en 1992. Proof. 2 ex.
779
Gouden dukaat 1992, 93, 94, 95, 96, 97. Proof. 6 ex.
780
Gouden dukaat 1993 en 1994. Proof. 2 ex.
1150
Muntenveiling kavel
Veiling 47 taxatie
781
Gouden dukaat 1995 en 1996. Proof. 2 ex.
782
Gouden dukaat 1996, 97 (2), 98. Proof. 4 ex.
783
Gouden dukaat 1997 en 1998. Proof. 2 ex.
784
Gouden dukaat 1998, 99, 2000, 01, 02, 03. Proof. 6 ex.
785
Gouden dukaat 1999 en 2000. Proof. 2 ex.
786
Gouden dukaat 2004, 05, 06, 07, 08, 09. Proof. 6 ex.
Dubbele gouden dukaat
787
Dubbele gouden dukaat 1988. Proof.
788
789
Dubbele gouden dukaat 1991. Proof.
790
Dubbele gouden dukaat 1996. Proof.
791
Dubbele gouden dukaat 1999. Proof.
792
Dubbele gouden dukaat 2000. Proof.
793
794
Dubbele gouden dukaat 2002. Proof.
795
796
Dubbele gouden dukaat 2005. Proof.
797
Dubbele gouden dukaat 2006. Proof.
798
Dubbele gouden dukaat 2007. Proof.
799
Dubbele gouden dukaat 1988 t/m 2000. Proof. 7 ex.
Dukatenset
800
Dukatenset 1989. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.
801
Dukatenset 1992. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.
802
Dukatenset 1996. Goud en dubbel goud. Proof.
803
Dukatenset 2002. Goud en dubbel goud. Proof.
804
Dukatenset 2003. Goud en dubbel goud. Proof.
805
Dukatenset 2004. Goud en dubbel goud. Proof.
Gelegenheids euro's goud
Zaterdag 12 februari 2011
kavel
taxatie
Moderne uitgiften KNM
Proofserie 1956. 1, 5, 10, 25 cent en 1 gulden. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
835
Proofserie 1957. 1, 5, 10, 25 cent en 1 gulden. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
836
Proofserie 1958. 1, 5, 10, 25 cent en 1 gulden. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
837
Proofserie 1964. 1, 5, 10, 25 cent en 1 en 2 1/2 gulden. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
838
Proofserie 1967. 1, 5, 10, 25 cent en 1 gulden zilver en nikkel. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
Proofserie 1968. 1, 10, 25 cent en 1 gulden. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
1000
1050
806
10 euro goud 2002. Huwelijk. Proof.
807
10 Euro goud en 10 euro zilver 2002. Huwelijk. Proof.
808
809
10 Euro goud 2003. Van Gogh. Proof.
810
811
812
813
10 Euro goud 2004. Europa. Proof.
814
10 Euro goud 2004. Koninkrijksmunt. Proof.
839
815
10 euro goud en 5 Euro zilver 2005. Vrede. Proof.
840
FDC set 1972 + 2 1/2 gulden 1972. In plastic strip.
816
10 Euro goud 2006. Australië. Proof.
841
FDC set 1973, 74, 75. In plastic strip. 3 ex.
817
10 Euro goud 2006. Rembrandt. Proof.
842
FDC set 1976, 77 en 1979. 3 ex.
818
10 Euro goud 2006. Belasting. Proof.
843
FDC set 1977.
819
10 Euro goud 2007. De Ruyter. Proof.
844
Proofsets 1986/1995. Compleet. 10 ex.
820
845
Proofsets 1996/2001. Compleet. 6 ex.
821
846
51 35
822
10 Euro goud 2008. Architectuur. Proof.
847
823
5 Euro + 5 dollar zilver 2006. Australië. Proof.
824
10 Euro goud 2009. Manhattan. Proof.
825
850
Prestigeset Belasting 2006. Proof.
35 275
826
10 Euro goud 2009. Japan. Proof.
851
Prestigeset Australië 2006. Proof.
827
10 euro goud 2010. Havelaar. Proof.
852
Prestigeset Japan 2009. Proof.
828
20 Euro goud 2004. Geboorte. Proof.
853
Rembrandt zilver collectie 2006 in cassette.
829
854
830
20 Euro goud 2005. Jubileum. Proof.
831
50 Euro goud 2004. Geboorte. Proof.
832
833
50 Euro goud 2005. Jubileum. Proof.
De veilingcommissie bedraagt 22% plus e 2,50 kavelgeld per kavel.
Veiling 47 taxatie
Muntenveiling
kavel
taxatie
855
2 Eeuwen Amsterdam 2008. Collectie van 6 proofsets inclusief 10 euro goud 2008 Architectuur.
50 Gulden zilver 1988, 90, 91, 94, 95 en 98. Proof. 6 ex.
901
Lot divers w.o. grote gulden, 50 guldens, sets, etc.
856
BU jaarsets 1999/2010 compleet. 12 ex.
857
Beneluxsets 2002/2010 compleet. 9 ex.
902
FDC sets 1977, 78, 79, 80, 82 (2), 83 (4), 84 (2), 85 (2), 86 (2), 1987 t/m 2001 (elk 2). 46 ex. 100
858
Themasets 2004/2010. Compleet. 7 ex.
903
50 Gulden 1982/1998. UNC. Compleet. 9 ex.
859
Themasets 2005, 07, 08, 09, 10. 5 ex.
860
Proofsets 1999/2006. Compleet. 8 ex.
904
Gelegenheids 5 en 10 euro's zilver proof 2003/2007. 9 ex. Coincards 2005/9. 6 ex.
905
FDC sets euro 1999 t/m 2010 elk 2x. 24 ex.
906
Lot moderne sets, zilveren 10 en 50 guldens, zilveren dukaat, etc.
907
FDC sets guldens 1973/2001 compleet en euro's 1999/2010 compleet. In 3 albums. 150
908
10 gld zilver FDC (3), Proof (3); 50 gld unc (3), FDC (16), Proof (4). 29 ex.
Lots & partijen Koninkrijk
909
1/2 Cent 1878/1938. 50 ex. Diverse kwaliteiten.
910
1/2 Cent 1891, 94, 1900, 01; 1 cent 1884, 1919, 21, 27; 5 cent 1913, 14, 23, 29; 25 cent 1893, 1901, 02, 04; 1/2 gulden 1858, 61. 18 ex.
1/2 Cent 1898/1937; 1 Cent 1823/1943p; 2 1/2 Cent 1906/1941. Nette kwaliteit. 24 ex.
861
Proofsets 2004/2010. Compleet. 7 ex.
862
Proofsets 2008/2010. Compleet. 3 ex.
863
Muntmeesterset 2003. Proof.
864
Muntmeesterset 2004. Proof.
865
Muntmeesterset 2005. Proof.
866
Muntmeesterset 2006. Proof.
867
Gelegenheids 5 en 10 euro's zilver 2003/2009. Proof. 15 ex. 200
868
Gelegenheids 5 en 10 euro's zilver 2002/2010. Proof. 16 ex; 5 euro verzilverd 2008/2010. 5 ex. 175
869
Gelegenheids 5 en 10 euros zilver, coincards, minisets, etc. 750
870
Zilveren dukaat 1989, 92, 93, 2001, 02, 03, 04, 06, 07. Proof. 9 ex.
871
Zilveren dukaat 1989-2004. Proof. 13 verschillende.
872
Zilveren dukaat 1989 t/m 2000. Proof. 10 ex.
911
873
912
1 Cent 1877/1942. Serie compleet. 45 ex.
874
Zilveren dukaat 1994-2000. Proof. 7 ex.
913
1 Cent 1877/1944z. 200 ex.
875
914
1 Cent 1877/1944z. 58 ex.
876
915
1 Cent 1892, 96, 97, 98, 99, 1913, 24, 31; 5 cent 1932, 41z, 42z, 43z; 10 cent 1914, 15, 16, 17; 25 cent 1905, 06, 10, 11. 20 ex.
916
2 1/2 Cent 1877/1941. 40 ex.
917
5 Cent 1850/1943z. 37 ex.
918
5 Cent 1913/1940. 50 ex.
919
10 Cent 1928/1944p. 100 ex.
920
25 Cent 1926/1944p. 52 ex.
921
1/2 Gulden 1866, 1905, 13, 29; 1 gulden 1845, 46L, 48, 54; 2 1/2 gulden 1846L, 55 en 60. 11 ex.
922
1 Gulden 1922/1944p. 23 ex.
923
1 Gulden 1842 (gaatje), 46l, 47, 48, 54, 55, 65 (2). Gemengde kwaliteit. 8 ex.
877
Zilveren dukaat 2001-2007. Proof. 7 ex.
878
Zilveren dukaat 2001 t/m 2010. Proof. 10 ex.
879
Zilveren dukaat 2002-2010. Proof. 10 ex.
880
Zilveren dukaat 2008-2010/2. Proof. 4 ex.
881
Euro voorloper. 5, 10, 20, 50 en 100 euro 1997. P.C. Hooft.
882
Euro voorloper. 100 Euro goud 1998. Tromp.
883
Euro voorloper. 200 Euro 1997. Amsterdam. 155 gram zilver + 2 gram gouden kinebar. 75
884
Euro voorloper. 200 Euro 1997. Luxemburg. 155 gram zilver + 2 gram gouden kinebar.
885
Euro voorloper. 200 Euro 1998. London. 155 gram zilver + 2 gram gouden kinebar.
886
Euro voorloper. 200 Euro 1998. Wenen. 155 gram zilver + 2 gram gouden kinebar.
924
1 Gulden 1897, 1909, 13, 14, 15. Ca. zeer fraai. 5 ex.
887
Euro voorloper. 200 Euro 1999. Berlijn. 155 gram zilver + 2 gram gouden kinebar.
925
2 1/2 Gulden 1846z, 54, 69, 70, 71 (2), 72, 73 (2), 74. Fraai/zeer fraai. 10 ex.
888
Euro voorloper. 200 Euro 1999. Helsinki. 155 gram zilver + 2 gram gouden kinebar.
926
2 1/2 Gulden 1931 (3), 32, 33 (2), 38 (3), 39 (2), 60, 61, 62, 63, 64. 17 ex. Nette kwaliteit.
927
Lot zinkgeld w.o. 5 cent 1943. 35 ex.
889
Grote gulden 2001; TP Jubileumset 2003 (2), 10 Uniedaalder zilver.
928
Lot Nederland en Overzee. 3675 gram.
929
Willem III. Klein lot w.o. 2 rijksdaalders. 18 ex.
890
FDC sets 1980 (3), 1980 kroning (6), 1982 (2), 83 (2), 84 (2), 85 (2) en 86 (2). 19 ex.
930
Lot 10 en 25 cent zilver w.o. betere jaren.
891
FDC sets 1999 (5), 2000 (2), 2001 (2) en 2002. 10 ex.
931
Lot 10 en 50 guldens, euro's, etc.
892
Diverse sets w.o. kerst en Juliana 2003, zilveren gulden 2001, etc.
932
Koninkrijk. Lotje divers vnl. Wilhelmina.
933
Album divers w.o. iets zilver.
893
Moderne sets w.o. provinciesets 1998/2001, FDC jaarsets 1999/2002, etc. 25
934
Willem I. II en III. Lotje divers w.o. betere jaren/kwaliteiten. 44 ex. 100
894
10 Gulden 1973, 94, 95, 96, 97, 99. Proof. 6 ex.
935
Koninkrijk verzameling divers w.o. enkele betere. 76 ex.
895
Lot 10 (3) en 50 (6) guldens zilver FDC, 5 gld EK-voetbal klein mmt, etc.
936
Juliana/Beatrix. Collectie in album.
937
Juliana/Beatrix. Collectie in 3 albums.
896
Lot moderne sets w.o. kerstsets 2003/2010.
938
Juliana/Beatrix. 12 albums zonder zilver in verhuisdoos.
897
Grote doos moderne uitgiften, sets, penningen, etc. KNM en HNM. 100
898
Lot divers, w.o. 50 guldens, 5 euro's, fdc sets Nederland en Aruba en V.O.C. collectie 2002/03. 100
899
Diverse gulden en eurosets w.o. miniset 2002, V.O.C. 2002/03.
Maak gebruik van onze BIED INFORMATIE SERVICE; wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen. Please use our BID INFO SERVICE; we want to help you make the right bid.
Muntenveiling kavel
Veiling 47 taxatie
Zaterdag 12 februari 2011
kavel
taxatie
939
Juliana / Beatrix. 10 albums zonder zilver in verhuisdoos.
940
Divers Koninkrijk van Willem I tot Beatrix 10 en 50 gulden + iets papiergeld. 150
976
Euro voorloper. 200 Euro 1997/98. 155 gram zilver + 2 gram gouden kinebar. 7 ex.
977
941
KNM. Lot moderne sets guldens en euro's. O.a. Eru, Akerendam, HCF. 77 ex.
978
5 Gulden goud 1912. Prachtig. In cassette met 5 gulden 2001.
942
Lot divers w.o. betere jaren/kwaliteiten. Ook modern zilver 10/50 guldens. 150
979
5 Gulden goud 1912. Prachtig. In cassette met zilveren penning.
943
Juliana divers w.o. zilver.
980
10 Gulden goud 1875. Prachtig+.
944
Wilhelmina, Juliana en Beatrix. Album divers w.o. zilver.
981
945
Juliana en Beatrix. Album divers w.o. zilver.
946
Modern w.o. Juliana zilver, Beatrix 50 guldens en iets Overzee zilver.
982
10 Gulden goud 1875. Prachtig. In cassette met zilveren penning.
947
Lot modern, w.o. 10 en 50 guldens proof, Juliana zilver, etc., etc.
983
948
Lot divers w.o. moderne sets, starterkits, penningen, zilveren guldens (125), etc.
984
949
Typeverzameling Willem I t/m Juliana. Nette verzameling. 200
985
10 Gulden goud 1876. Prachtig. In cassette met zilveren penning.
950
Gelegenheids euro's 5 en 10. UNC + euro's op jaar verzameld van diverse landen in album.
986
10 Gulden goud 1879. Prachtig. In cassette met zilveren penning.
951
Juliana en Beatrix. Verzameling in 2 albums met doubletten. Mooie kwaliteit.
987
988
10 Gulden goud 1887. FDC.
989
10 Gulden goud 1897. Prachtig. In cassette met zilveren penning.
10 Gulden goud 1912. Prachtig. In cassette met zilveren penning.
952 953
Juliana zilver. 1 Gulden (193), 2 1/2 gld (8), 10 gulden (3). 1 Gulden W.II (4), Willem III (10), Wilhelmina (14), Juliana zilver (48), etc.
954
Koninkrijk divers van 5 cent tot 50 gulden.
955
Willem I, II + III. Verzameling waarbij diverse betere jaren en kwaliteiten.
990
991
10 Gulden goud 1917. FDC.
956
Wilhelmina. Mooie verzameling met diverse betere jaren en kwaliteiten.
992
10 Gulden goud 1926. FDC. In cassette met zilveren penning.
993
10 Gulden goud 1932. Prachtig.
957
2 1/2 Gulden W.II (4), Willem III (10), Wilhelmina (8), Juliana zilver (30), etc.
958
Willem I, II en III. Gevarieerd lot met diverse betere jaren/ kwaliteiten. 46 ex.
994
10 Gulden goud 1932. Prachtig. In cassette met zilveren penning.
995
10 Gulden goud 1933. FDC.
959
Wilhelmina. Prachtige verzameling met diverse betere jaren en kwaliteiten.
996
10 Gulden goud 1933. Prachtig. In cassette met zilveren penning.
960
Koninkrijk. Typeverzameling van Willem t/m Beatrix. Leuk geheel met diverse betere jaren/kwaliteiten.
997
Gouden dukaat 1917. FDC.
961
Wilhelmina, Juliana en Beatrix. Album divers w.o. betere jaren/kwaliteiten.
998
Gouden dukaat 1928. Prachtig. In cassette met 3 dubbele stuivers.
999
Gouden dukaat 1997 t/m 2001. Proof. 5 ex.
962
Wilhelmina. Prachtige verzameling in 2 albums inclusief betere jaren. O.a. 25 ct 1898, 1901 brede hals; 2 1/2 gld 1898. Diverse kwaliteiten.
963
Wilhelmina. Met zorg opgezette collectie van 1/2 ct t/m 2 1/2 gld. Betere jaren/kwaliteiten. O.a. 25 ct 1895 schuin, 96, 98, 1901 brede hals; 1/2 gld compleet; 1 gld 1909, 44p en 2 1/2 gld 1932 en 1938 grof haar. 500
964
Wilhelmina. Verzameling in 2 albums w.o. diverse betere jaren/kwaliteiten. Met zorg verzameld.
965
Willem I + II. Verzameling, matige kwaliteit, wel veel zeldzame jaren. Moet gezien worden!
966
Willem III. Verzameling, matige kwaliteit, wel veel zeldzame jaren. Moet gezien worden!
967
Wilhelmina. Verzameling, matige kwaliteit, wel veel zeldzame jaren. Moet gezien worden!
Nagekomen inzendingen
968
100 Ecu goud 1991. Huwelijk Beatrix en Claus.
969
2 1/2, 10, 25 en 200 Ecu goud 1991. Erasmus.
970
2 1/2, 10, 25 en 100 Ecu goud 1993. Verdrag van Maastricht. 50
600 1000
75 375
1000 Gouden dukaat 2003. Proof.
1001 Gouden dukaat 2005. Proof.
1002 Gouden dukaat 2006. Proof.
1003 Gouden dukaat 2008. Proof.
1004 Gouden dukaat 2009. Proof.
1005 Dubbele gouden dukaat 1999. Proof.
1006 Dubbele gouden dukaat 2000. Proof.
1007 Dubbele gouden dukaat 2002. Proof.
1008 Dubbele gouden dukaat 2005. Proof.
1009 Dubbele gouden dukaat 2006. Proof.
1000
1010 Dubbele gouden dukaat 2007. Proof.
1011 Dubbele gouden dukaat 2009. Proof.
1000
1012 Dubbele gouden dukaat 2010. Proof.
1013 Dukatenset 1996. Goud en dubbel goud. Proof.
1014 10 Euro goud 2005. Vrede. Proof.
50 100
971
Ecu's, euro's, etc. Lot in lades en cassettes, veel zilver.
972
Euro voorloper. 100 Euro goud 1997. Hooft.
100 75
973
Euro voorloper. 100 Euro goud 1998. Escher.
974
Euro voorloper. 5, 10, 20, 50 en 100 Euro 1997. P.C. Hooft.
975
Euro voorloper. 5, 10, 20, 50 en 100 Euro 1998. Escher.
1015 10 euro goud 2010. Havelaar. Proof.
1016 FDC sets 1976, 1997 t/m 2001. 7 ex.
1017 FDC sets Nederland 1979 (3), 1980 (7), 1982 (5), 1983 (5), 1984 (4), 1985 (4), 1986 (4). 32 ex.
Veiling 47 taxatie
1018 FDC sets Nederland 1987 (3), 88 (6), 89, 90 (2), 2007; Aruba 1986 (4); N.A. 1984 (5), 85 (4). 26 ex. 1019 FDC sets Nederland 1993 (2), 95 (2), 96(2); N.A. 1995, 97 (2); Aruba 1995 (3), 96 (6), 97 en 25 florin zilver 1995. 20 ex. 1020 Proofsets 1983, 84, 85 (3), 86 (2), 87 (3), 88 (2), 89, 91 en 94. 15 ex.
Muntenveiling
kavel
50 30
taxatie
1068 Dubbele gouden dukaat 2004. Proof.
1069 Dubbele gouden dukaat 2005. Proof.
1070 Dubbele gouden dukaat 2006. Proof.
1071 Dubbele gouden dukaat 2007. Proof.
1072 Dubbele gouden dukaat 2008. Proof.
1073 Dubbele gouden dukaat 2009. Proof.
1074 10 Euro goud 2003. Van Gogh. Proof.
1021 Proofsets 1983, 84, 85 (2), 86 (3), 87 (3), 88, 89, 90, 91 en 92. 15 ex.
1075 10 Euro goud 2004. Europa. Proof.
1022 Proofsets gulden 1984, 87, 88, 95 t/m 2001. 10 ex.
1076 10 Euro goud 2004. Koninkrijksmunt. Proof.
1077 10 Euro goud 2005. Vrede. Proof.
1078 Gelegenheidseuro's. 2 Euro Emu proof in cassette, 5 en 10 euro coincards, etc.
1079 Gelegenheidseuro's. 5 Euro (16) en 10 (5) proof in foto verpakking.
1080 Proofsets 1999/2010. Compleet. 12 ex.
1023 Proofsets euro's 1999 t/m 2010. 12 ex.
1024 Lot 10 (6) en 50 (2) Guldens. FDC en Proof.
1025 Zilveren dukaat 1994/2000 in cassette. 7 ex.
1026 Muntmeesterset 2003.
1027 Muntmeesterset 2004.
1028 Muntmeesterset 2005.
1029 Muntmeesterset 2006.
1030 Rembrandt zilver collectie 2006 in cassette.
1081 Rembrandt zilver collectie 2006 in cassette.
1082 De Ruyter zilver collectie 2006 in cassette.
1083 Koninkrijk divers w.o. zilver.
1084 Album Koninkrijk divers w.o. zilver
1085 Album guldenmunten modern, diverse jaarsets, promotie sets, etc.
1086 Albums Juliana en Beatrix.
1087 Jaarsets BU 1999/2010. Compleet. 12 ex.
1031 De Ruyter 2007. Collectie van 6 proofsets inclusief 10 euro goud 2007 De Ruyter. 300 1032 2 Eeuwen Amsterdam 2008. Collectie van 6 proofsets inclusief 10 euro goud 2008 Architectuur. 1033 Lot divers w.o. grote gulden 2001, Piekenset, etc. 1034 Eurosets, coincards, gelegenheidseuro's proof, etc. 1035 KNM uitgiften in cassettes w.o. diverse gulden en europroducten. 1036 KNM uitgiften in cassettes w.o. 100 ecu goud, diverse gulden en europroducten.
1088 Jaarsets BU, baby-, huwelijk-, kerstsets, etc. 46 ex.
1089 1 gulden zilver 2001, Loekie (2); 5 gulden ek 2000; 10 gulden (6); 50 gulden (5). Proof. 15 ex.
1037 Zilveren penning De Ruyter 2006. 140 gram. Door KNM.
1090 KNM uitgiften w.o. Juliana zilvercassette, Beatrix collectie, etc., etc. 100
1038 Lot penningen, muntsets, etc.
1091 Nederlandse schilders. Penningset zilver. 6 ex.
1039 Album met euro's 12 landen, Beatrix penningcollectie, etc. 75
1092 Penningcollectie Oranje. Zilver. 37 ex in mooie cassette.
1040 Zilverschat Juliana door KNM.
1041 Zilverschat Juliana door KNM.
1093 Penningen, horloges en manchetknopen KNM, etc., etc. Flink lot w.o. zilver.
1094 KNM cassettes, albums, etc. O.a. 2 euro's Europa, 12 landen in album, laatste geld EU landen, etc.
1042 Collectie halve guldens Willem III. 1857/1868. 10 ex. in album. 100 1043 Lot divers w.o. Juliana zilver, etc.
1044 Juliana en Beatrix in 2 albums.
1045 Wilhelmina. Keurig opgezette collectie van 1/2 ct tot en met 2 1/2 gld. Diverse betere jaren/kwaliteiten.
1046 Penning goud geboorte Johan Friso. 1047 1 Gulden 2001. Laatste gulden in goud. Proof.
50 300
EINDE VEILING
1048 5 Gulden goud 1912. Prachtig. In cassette met 5 gulden 2001. 90 1049 Zilveren dukaat 1989/2002. Compleet. 12 ex.
1050 Zilveren dukaat 1996, 2001/2010. Compleet. 11 ex.
1051 Zilveren dukaat 2001/2010. Compleet. 10 ex.
1052 Gouden dukaat 1985, 86, 89, 90, 91. Proof. 5 ex.
375
1053 Gouden dukaat 1992, 93, 94, 95, 96. Proof. 5 ex.
375
1054 Gouden dukaat 1997, 98, 99, 2000, 01. Proof. 5 ex.
375
1055 Gouden dukaat 2002 en 2003. Proof. 2 ex.
1056 Gouden dukaat 2004 en 2005. Proof. 2 ex.
1057 Gouden dukaat 2006 en 2007. Proof. 2 ex.
1058 Gouden dukaat 2008 en 2009. Proof. 2 ex.
1059 Dubbele gouden dukaat 1988. Proof.
1060 Dubbele gouden dukaat 1989. Proof.
1061 Dubbele gouden dukaat 1991. Proof.
1062 Dubbele gouden dukaat 1992. Proof.
1063 Dubbele gouden dukaat 1996. Proof.
1064 Dubbele gouden dukaat 1999. Proof.
1065 Dubbele gouden dukaat 2000. Proof.
1066 Dubbele gouden dukaat 2001. Proof.
1067 Dubbele gouden dukaat 2002. Proof.
Wij danken u voor uw belangstelling en wensen u een goede thuisreis. Wij hopen u weer te mogen begroeten op onze volgende veiling. Wilt u de biednummers weer inleveren.
END OF SALE We appreciate you attending this auction and wish you a safe home journey. Please visit us again at future sales.
Muntenveiling
Veiling 47
Zaterdag 12 februari 2011
BIED INFORMATIE SERVICE
BID INFORMATION SERVICE
Wat is de BIED INFORMATIE SERVICE?
What is the BID INFORMATION SERVICE?
De bied informatie service is de gelegenheid om
The Bid Information Service is an opportunity to
telefonisch over (reeds ingestuurde) biedingen te
telephone one of our experts and discuss bids that
discussiëren met een van onze experts. Wij kunnen
have already been made. We can help improve your
u helpen uw bieding meer kans van slagen te
bid’s chance of success, by bringing it into line with
geven, geheel aangepast aan eventuele andere
other bids and the current level of the auction.
biedingen en het actuele niveau van de markt. Wat wij beslist niet doen is het noemen van het
What we definitely will not do is reveal the level of
hoogste bod, dit is o.i. niet correct tegenover die-
the highest bid. We believe such behavior would be
gene die dat bod heeft gedaan.
improper towards the person who has made that
Wél kunnen wij u zeggen op welke kavels van uw
bid. What we will do is tell you which of the bids on
reeds ingestuurde biedlijstje u kans van slagen
the list you have submitted have the greatest
heeft en op welke niet. Zodoende kunt u desge-
chance of success and which do not. If you wish,
wenst uw bod nog (wat) verhogen of juist bieden
you can then increase your bid or bid at other lots.
op andere kavels. Het grote voordeel is dat u nu
The great advantage is that you will be bidding for
biedt op kavels waarbij u daadwerkelijk grote kans
those lots you will have the most chance of buying.
van slagen heeft. Er zullen minder teleurgestelde
Fewer bidders will be disappointed, since they will
bieders zijn, daar zij reeds van te voren hebben
already have decided not to increase their bids for
kunnen besluiten om op bepaalde kavels (waarop
certain lots (for which the prices were already very
al zeer hoog is geboden) niet verder te bieden,
high). Instead they can turn their attention to other
maar hun aandacht hebben kunnen verleggen naar
lots.
andere kavels.
Of course, the later in the week of auction you ring,
Overigens is het zo dat hoe later u in de week van
the more information we can provide on the cur-
de veiling belt, hoe beter wij u kunnen informeren
rent state of the bidding.
over de actuele stand van zaken! U kunt ons bellen gedurende de week vooraf-
Please ring during the week before the auction.
gaand aan de veiling.
Onze volgende veiling staat gepland voor het voor-
Our next auction is scheduled for spring 2011.
jaar 2011. U kunt nu al inzenden voor deze veiling.
Consignments are welcome. We are prepared to grant an immediate interest free advance on
Voor belangrijke objecten willen wij u graag
important consignments.
bezoeken en tevens zijn wij bereid (nu al) een renteloos voorschot te verstrekken.
Colofon Fotografie: Estom Foto Producties Dtp: Zaan Reklame
Zaterdag 12 februari 2011
Veiling 47
Muntenveiling
ADVIEZEN VOOR HET KOPEN OP OPENBARE VEILINGEN In de loop der jaren is ons gebleken dat hetgeen voor een veilinghouder vanzelfsprekend is, voor leken, en vaak ook voor ervaren verzamelaars, een mysterieus en ondoorzichtig geheel is. Omdat meer en meer verzamelaars hun aankopen op numismatisch gebied vaak op een openbare veiling doen, lijkt het ons zinvol een en ander, voor zover nodig, op te helderen.
Voorbeeld 5: schriftelijke biedingen van 80,-, 100,- en 200,Nu wordt de inzet 110,- weer voor rekening van de hoogste bieder, waarna de veilinghouder tegen de zaal zal doorbieden tot 200,- en de zaal dus bij een bedrag van 210,- of meer koopt. Voorbeeld 6: schriftelijke biedingen van 80,-, 100,- en twee biedingen van 150,-. Nu wordt de inzet 150,- voor rekening van de eerst binnengekomen schriftelijke bieder. De zaal kan eerst kopen op 160,-.
Taxaties: Deze zijn gebaseerd op de kwaliteit van de munt, de zeldzaamheid en de vraag naar een soort munt. De taxatie wordt dan bepaald aan de hand van eerdere veilingopbrengsten, prijzen op de vrije markt en eventueel catalogusprijzen (hoewel deze bij meer zeldzame munten soms niet actueel zijn). Onze taxaties zijn vaak aan de voorzichtige kant, prijzen kunnen lager, maar zullen in het algemeen hoger uitvallen.
Uiteraard kunnen de hierboven genoemde bedragen door ieder ander bedrag worden vervangen, het principe blijft gelijk. Hoe kan de veilinghouder u verder behulpzaam zijn bij het maken van uw keuze en het vergroten van uw kansen?
Startprijs: Ter bescherming van de inzender(s) starten wij op 80% van de eerst genoemde taxatieprijs. Dit houdt in dat biedingen beneden 80% van de taxatieprijs niet worden uitgevoerd.
Hiervoor zijn de volgende mogelijkheden: 1. Het zogenaamde of/of bieden. Bij twee opvolgende identieke munten kunt u opgeven b.v.: no. 70 of 71 en het bod. Zijn de kavels verschillend zet u no. 70 -met een bedrag- en vervolgend of no. 71 -met een afwijkend bedrag-. Liggen de kavels verder uit elkaar, blijft u dan het woordje of gebruiken tussen de twee of meer nummers waar u op biedt. Daar de of/of biedingen nogal bewerkelijk zijn, verzoeken wij u dergelijke biedingen enigszins te beperken.
Biedingen: Het bieden op een veiling is het moeilijkste onderdeel. Hoe hoog moet iemand gaan en hoe groot kan zijn keuze zijn? De hoogte van uw bod bepaalt u geheel zelf afhankelijk van uw budget. Bij het tweede deel, de keuze, kunnen wij -als veilinghouder- u behulpzaam zijn, hierover later meer. Hoe verloopt de bieding en wat gebeurt er met een schriftelijke bieding?
2. Een andere mogelijkheid is het totaal te besteden bedrag. Stel u heeft belangstelling voor een totaalbedrag van 1500,-, maar u wilt een bedrag van 750,- besteden, dan vult u in de speciaal daarvoor aangegeven ruimte onderaan het biedformulier 750,- in. De veilinghouder biedt dan net zolang mee op alle munten waar u biedingen heeft ingevuld tot dat het bedrag van 750,- (exclusief commissie en kosten) is bereikt. Dit heeft als voordeel dat u eventueel mee blijft bieden tot het laatste stuk waar u belangstelling voor heeft. Kleine afrondingsverschillen kunnen hierbij optreden.
De minimum stappen bij het bieden zijn in principe als volgt: tot 100 euro met 5 euro; bij bedragen van 100 tot 500 euro met 10 of 20 euro; van 500 tot 1000 euro met 25 euro; van 1000 tot 2000 euro met 50 euro; van 2000 tot 5000 euro met 100 euro; van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven de 10.000 euro ten minste 500 euro. De veilinghouder kan hiervan, indien hij dit nodig of wenselijk acht, altijd afwijken.
3. Het verhogen van uw biedingen met een vast percentage. Vaak blijkt dat men nadat men het biedformulier heeft ingevuld, bij nadere afweging van mening is, dat de biedingen (iets) aan de voorzichtige kant zijn. Om toch kans van slagen te hebben kunt u nu een percentage waarmee de biedingen eventueel dienen te worden verhoogd aangeven op de onderzijde van het biedformulier.
Enkele praktijkvoorbeelden: Een munt is getaxeerd op 100 Voorbeeld 1: er zijn geen schriftelijke biedingen: Inzet 80,kan dus aan de zaal worden gelaten voor 80,-. Is er in de zaal voor dit bedrag of hoger belangstelling wordt het stuk verkocht; is er geen belangstelling dan gaat het stuk retour.
4. Het telefonisch afchecken van uw biedingen. Ondanks de taxaties in de veilingcatalogus blijft er bij veel aspirant kopers enige onzekerheid bestaan over de hoogte van het te bieden bedrag. Wij bieden u de gelegenheid om in de week voorafgaand aan de veiling telefonisch te overleggen over uw biedingen. Wij zullen u NIET op de hoogte brengen van het hoogste bod van dat moment, dit zou o.i. niet correct zijn tegenover die hoogste bieder. Wél kunnen wij u zeggen of u op de kavels waarop u een bod heeft uitgebracht een kans maakt, opdat u alsnog in de gelegenheid bent uw bod te verhogen of op andere kavels te bieden. De tijden waarop wij voor deze speciale service beschikbaar zijn staan elders in deze catalogus vermeld. N.B. hoe korter voor de veiling u belt, hoe meer wij u kunnen informeren.
Voorbeeld 2: één schriftelijk bod van 80,Inzet is ook nu 80,-, het stuk kan slechts aan de zaal worden gelaten indien er belangstelling is voor een prijs hoger dan 80,Voorbeel 3: één schriftelijk bod van 100,Ook nu wordt de inzet 80,- waarna bij belangstelling uit de zaal de veilinghouder tot 100,- namens de schriftelijke bieder zal doorbieden; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal 110,-. Voorbeeld 4: een schriftelijk bod van 80,- en van 100,Nu wordt de inzet 85,- voor rekening van de hoogste bieder. De veilinghouder zal nu tegen de zaal doorbieden tot 100,voor rekening van de hoogste bieder; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal 110,-.
Ik vertrouw erop dat de bovenstaande uiteenzetting uw succes op onze veilingen zal vergroten. Zijn er nog vragen bij u gebleven, dan ben ik gaarne bereid u verdere uitleg te geven. Theo Peters (eigenaar
Muntenveiling)
Muntenveiling
Veiling 47
Zaterdag 12 februari 2011
Uw collectie bij ons onder de hamer? Bel vandaag nog met Theo Peters 020-6261818 Muntenveiling -
International Coin Auctioneers
Muntenveiling veilt al sinds 1984 munten, penningen en papiergeld. Ons team van experts o.l.v. Theo Peters heeft al duizenden collecties verkaveld en onder de hamer gebracht, waaronder enkele bekende verzamelingen en muntvondsten. De vele complimenten die wij in de afgelopen 25 jaar van onze inzenders mochten ontvangen, zijn onze motivatie om ook uw collectie ooit te mogen veilen. Want voorop staat: veilen is een kwestie van vertrouwen!
ABSOLUTE TOPPRIJZEN VOOR UW MUNTEN! De lage rente op een spaarrekening, de onrust bij de internationale banken, de sterk gestegen goud en zilverprijzen, de overgang naar de euro en de sterk toegenomen behoefte om een collectie te completeren. Het zijn allemaal redenen waarom het verzamelen van munten en vooral zeldzame munten de laatste 5 jaar sterk is toegenomen. De prijzen zijn sinds 2001 flink gestegen. De vraag naar goede munten en zeldzame munten is enorm, het aanbod blijft echter vooralsnog beperkt. U kunt hier direct van profiteren, als u nu besluit om uw munten (collectie) te verkopen. Overweegt u om uw verzameling munten of papiergeld te verkopen, of misschien een deel daarvan, dan is het nu misschien wel het juiste tijdstip daarvoor. Naast verzamelingen en goede losse stukken, is er ook vraag naar moderne uitgiften van de Koninklijke Nederlandse Munt. Ook voor beleggingspartijen zilveren en gouden munten, zoals gouden tientjes, maple leafs, krugerranden, etc., is grote belangstelling. Wij hebben er de klanten voor, ook in grote aantallen!
Uw voordelen als inzender: • • • • • • • • • • •
Uw collectie krijgt de volle aandacht en wordt vakkundig door onze experts verkaveld. Gratis verzekering tijdens vervoer en opslag tegen verlies, diefstal, brand en waterschade. Onze kundige adviseurs staan voor u klaar met advies. De veiling wordt openbaar, onder toezicht van een notaris gehouden en is voor iedereen toegankelijk. De luxe veilingcatalogus wordt verzonden naar duizenden koopkrachtige verzamelaars en handelaren in binnen- en buitenland. De veiling wordt ondersteund middels het Internet en een uitgebreide advertentiecampagne in bekende vakliteratuur. Niet alleen brengen uw munten bij ons aantoonbaar meer op dan bij collega’s (wij verkopen vrijwel alle goede stukken direct aan particuliere verzamelaars), ons verkooppercentage schommelt tussen de 98 en 100%. Bij ons bestaat tevens de mogelijkheid voor 100% verkoopgarantie, dus géén retouren. Wij limiteren uw munten op 80% van de taxatie in de veilingcatalogus; bij ons dus géén verkopen tegen ‘any-price’, maar bescherming van uw waardevolle munten. Het vertrouwd omgaan met uw gegevens als inzender is bij ons gewaarborgd. Indien u niet wilt veilen, kopen wij uw collectie ook direct à contant tegen de hoogste marktprijs.
De inlevervoorwaarden zijn als volgt: • Een inzending moet een te verwachten opbrengst hebben van tenminste 250,-. • Taxaties zijn gratis en vrijblijvend op ons kantooradres. • Grote inzendingen kunnen in overleg bij u thuis worden afgehaald zonder bijkomende kosten. • De veilingcommissie varieert, afhankelijk van de inzending, van 10 tot 25% inclusief BTW. • Indien gewenst, behoort een renteloos voorschot tot de mogelijkheden. • Voor grote verzamelingen is een exclusieve speciaalveiling mogelijk.
U kunt uw inzending bij ons aanbieden door telefonisch een afspraak te maken. Dit kan dagelijks op telefoonnummer 020-6261818.
Veiling Veiling 47 47
Muntenveiling
Het Amsterdam Mariott Hotel is een topklasse hotel, gelegen in het centrum van Amsterdam. Het hotel is uitstekend bereikbaar per openbaar vervoer en beschikt te vens over een royale parkeergelegenheid. Onze veilingen vinden doorgaans plaats in de Edam/Volendam zalen, welke gesitueerd zijn op de eerste verdieping. U zult zien dat de perfecte ambiance van het Marriott Hotel onze veilingen nèt dat tikkeltje extra geeft.
Nieuwezijds Voorburgwal
Onze winkel en kantoor zijn gelegen aan de Nieuwezijds Voorburgwal 252. U bereikt ons met tramlijn 1 of 2, uitstappen op halte Magna Plaza. Dan ca. 150 meter doorlopen naar nummer 252 (schuin achter het paleis op de Dam).
Het Amsterdam Marriott Hotel is gelegen aan de Stadhouderskade 21 tegenover het Leidseplein. Het hotel is bereikbaar vanaf het Central Station via tramlijnen 1 en 2 (halte Leidseplein).
Marriott Hotel
Muntenveiling
Veiling 47
Zaterdag 12 februari 2011
VEILINGVOORWAARDEN 1. De verkoop geschiedt à contant met 22% opgeld en 2,50 tafelgeld voor iedere koop, inclusief btw volgens de margeregeling. Tijdens en na afloop van de veiling bestaat de gelegenheid tegen betaling de gekochte kavels mee te nemen. Wanneer dit niet heeft plaatsgehad, wordt de koper de rekening toegezonden, welke binnen 14 dagen na afloop van de veiling moet zijn betaald. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs met kosten en btw, op tijd en wijze als hierboven bepaald, te voldoen, is de koper verplicht tot een rentevergoeding van 1% per aangevangen maand. Alle kosten, zowel gerechtelijke als buitengerechtelijke, met betrekking tot de invordering van het door de koper verschuldigde en niet tijdig betaalde gemaakt, zijn voor rekening van de koper. Verzend-, transport- en chequekosten worden in rekening gebracht. 2. De veiling geschiedt in principe tot 100 euro met 5 euro, van 100 tot 500 met 10 of 20 euro, van 500 tot 1000 euro met 25 euro, van 1000 tot 2000 euro met 50 euro, van 2000 tot 5000 euro met 100 euro, van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven 10.000 euro met tenminste 500 euro verhoging. 3. Alle nummers worden de hoogst biedende toegewezen. 4. De hoogste bieder is koper; bestaat er twijfel tussen twee of meer bieders, dan zal de koop al dan niet weder in bod worden gebracht. 5. De veilinghouder behoudt zich het recht voor kavels bijeen te voegen of te splitsen, van de volgorde der veilingnummers af te wijken, munten waarvan de verkoop geannonceerd is niet in veiling te brengen en vergissingen bij bieding en toeslag te herstellen. De veilinghouder is niet aansprakelijk voor fouten in de catalogus, noch tegenover inzender noch tegenover koper. 6. De veilinghouder behoudt zich het recht voor, de toewijzing aan hem ongunstig bekend staande personen te onthouden of hen de toegang tot de verkoopzaal te weigeren. 7. Het eigendomsrecht van het gekochte gaat op de koper over bij de betaling, het risico bij de toeslag. 8. Alle kavels worden verkocht zoals zij tijdens de veiling ter tafel zijn gebracht. De echtheid en kwaliteit van de munten worden gegarandeerd (behalve van zich in verzamelingen, restanten, kistjes e.d. bevindende munten). Mocht een munt waarvan de echtheid is gegarandeerd, onverhoopt door een erkende expert niet echt worden bevonden, wordt de gehele kavel tot uiterlijk 14 dagen na veiling tegen de koopprijs teruggenomen. Bij reclames moeten de munten in dezelfde staat worden geretourneerd zoals zij in de veiling ter tafel zijn gekomen. 9. De reclametermijn kan tot dertig dagen worden verlengd voor munten die men wil laten keuren. In dit geval moet de veilinghouder hiervan binnen 14 dagen na afgifte der kavels in kennis worden gesteld, onder opgave der te keuren munten. 10. Ieder wordt geacht voor zichzelf te hebben gekocht, de koper zal zich dus niet op een lastgever kunnen beroepen. 11. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs, met de kosten op tijd en op de wijze zoals hierboven bepaald, te voldoen zal de veilinghouder het recht hebben het gekochte op kosten en voor rekening van de koper te doen herveilen op dezelfde wijze en voorwaarden als hierboven vermeld, zonder dat het nodig is de nalatige koper door een bevel of ander soortgelijke akte in gebreke te stellen, zodat hij door het enkele verloop van de bepaalde termijn in gebreke is, terwijl alle rechten van de koper nadat hij met de betaling in gebreke is, worden teniet gedaan en de herveiling zal kunnen geschieden zonder dat het nodig is enige ontbinding in rechten te vorderen. De door zodanig herveiling ontstane kosten schaden en renten moeten door de in gebreke gebleven koper worden vergoed binnen acht dagen na opgave dier kosten, schaden en renten, terwijl een voordeel van de hogere opbrengst door de veilinghouder zal worden genoten. 12. Alle munten e.d. die wij ter veiling ontvangen, strekken tot onderpand voor hetgeen wij van de inzender te vorderen hebben of mochten krijgen wegens commissie, gemaakte kosten, eventueel verleende voorschotten of uit welken hoofde ook. 13. Voor zover in het bovenstaande niet bepaald, is het Nederlands recht van toepassing.
Extract of the conditions of sale 1. 2. 3. 4. 5.
The sale is strictly for cash payment only, with a charge of 22% and 2,50 for each seperate lot for commission (VAT included). All coins are guaranteed genuine, unless otherwise stated. The auctioneer is entitled to deliver goods against invoice. Invoices have to be paid within 14 days. The costs of postage and insurance, as well as bankcharges will be charged to the buyers. Only the Dutch text of conditions of sale is in force.
Auszug aus den Versteigerungsbedingungen 1. 2. 3. 4. 5.
Der Verkauf findet nur gegen Barzahlung statt, mit einem Aufgeld von 22% und 2,50 pro Los für Kommission (einschließlich Mehrwertsteuer). Die Echtheit der Münzen wird garantiert, soweit nicht anders vermerkt. Der Auktionar ist berechtigt auf Barzahlung zu verzichten und die Waren gegen Rechnung zu liefern. Für Lieferungen gegen Rechnung gilt ein Zahlungstermin von 14 Tagen. Versandkosten, Versicherungskosten und Bankkosten gehen zu Lasten des Käufers. Nur der Holländische Text der Versteigerungsbedingen ist gültig.
VOCABULAIRE bankbiljetten brons buitenland bijna div. kwal. gedecentr. gemonteerd gep.stempels geslagen goud hoofdz(akelijk) kartelrand kl(ein formaat) kleur koper krasjes kijkgelegenheid k.z. leuke koop misslag
paper money bronze foreign countries nearly mixed quality off centre mounted proof minted gold mostly milled edge note size colour copper(brass) scratches on view rev. important error
monnaie de papier bronze pays étranger presque qual.div. décentré monté flan poli frappé d’or pour la plupart dentelure petit format couleur cuivre rayures exposition revers lot important erreur
banknoten bronze(erz) ausland fast versch.erhaltung dezentriert eingefasst polierte platte geprägt gold meist gerippter rand klein format farbe kupfer kratzer besichtigung rückseite bedeutend los fehler
min(iem) muntmeester muntvondst naslag o.a. opbrengst oplage penningen randschade randschrift taxatie var(iëteit) verzameling v.z. zeldzaam zeer zeldzaam zilver zink z.j.
little mintmaster hoard restrike such as result mintage medals damaged rim legend estimation variety collection obverse rare very rare silver zinc no date
petite dir. de la monnaie trouvaille fausse entre autres prix atteint tirage médailles comm. dégats á tranche légende estimation variété collection avers rare grande rareté argent zinc sans date
unbedeutend münzmeister fund nachprägung u.a. ergebnis auflage gedenkmünzen randfehler umschrift schätzung abart sammlung vorderseite selten sehr selten silber zink o.j.
UW MUNTEN VERKOPEN ? Muntenveiling
International Coin Auctioneers Muntenveiling veilt al sinds 1984 munten, penningen en papiergeld. Ons team van experts heeft al duizenden collecties verkaveld en onder de hamer gebracht, waaronder enkele bekende verzamelingen en muntvondsten. De vele complimenten die wij in de afgelopen 25 jaar van onze inzenders mochten ontvangen, zijn onze motivatie om ook uw collectie ooit te mogen veilen. Want voorop staat: veilen is een kwestie van vertrouwen!
Uw voordelen als inzender: • Uw collectie krijgt de volle aandacht en wordt vakkundig door onze experts verkaveld. • Gratis verzekering tijdens vervoer en opslag tegen verlies, diefstal, brand en waterschade. • Onze kundige adviseurs staan voor u klaar met advies. • De veiling wordt openbaar, onder toezicht van een notaris, gehouden en is voor iedereen toegankelijk. • De luxe veilingcatalogus wordt verzonden naar duizenden koopkrachtige verzamelaars en handelaren in binnen- en buitenland. • De veiling wordt ondersteund middels het Internet en een uitgebreide advertentiecampagne in bekende vakliteratuur. • Niet alleen brengen uw munten bij ons aantoonbaar meer op dan bij collega’s (wij verkopen vrijwel alle goede stukken direct aan particuliere verzamelaars), ons verkoop- percentage schommelt tussen de 98 en 100%. • Bij ons bestaat tevens de mogelijkheid voor 100% verkoop-
Uw collectie bij ons onder de hamer?
garantie, dus géén retouren. • Wij limiteren uw munten op 80% van de taxatie in de veilingcatalogus; bij ons dus géén verkopen tegen ‘any-price’, maar bescherming van uw waardevolle munten. • Een renteloos voorschot op uw inzending is mogelijk.
of
• Het vertrouwd omgaan met uw gegevens als inzender is bij ons gewaarborgd. • Indien u niet wilt veilen, kopen wij uw collectie ook direct à contant tegen de hoogste marktprijs.
liever contante afhandeling? Bel vandaag nog met Theo Peters 020-6261818
LID