230.
84.
575.
S Z Ő N Y I
541.
155.
472.
52.
90.
42.
403.
91.
66.
371.
168.
407.
327. 354. 445.
338. 149. 208. 113.
65.
582.
555.
468.
37.
könyvárver é s
A N T I K V Á R I U M A
9.
342.
522.
343. 344.
337.
549.
345.
176.
432.
106.
56.
285.
313.
122.
53.
357.
385.
55.
381.
578.
379.
554.
401.
409.
378.
437.
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverése a
Budapest Jazz Clubban!
Könyvbemutató: 2017. március 20-tól 24-ig (hétfőtől péntekig) 10.00 órától 18.00 óráig a Szőnyi Antikváriumában. 1055 Bp. Szt. István krt. 3. Telefon/fax: 311 6431 Mobil: +36 20 9624 427 E-mail:
[email protected] www.szonyi.hu, www.axioart.com
Az árverés időpontja és helyszíne:
2017. március 25. (szombat) 10 óra
Budapest Jazz Club, (volt Duna mozi) Budapest XIII. Hollán Ernő u. 7.
Árverési feltételek Az árverésen licitálni csak név és lakcím megadása után kapott sorszámozott kartonokkal lehet. A vételár
2 000 Ft-ig 2 000 - 10 000 Ft-ig 10 000 - 20 000 Ft-ig 20 000 - 50 000 Ft-ig 50 000 - 100 000 Ft-ig 100 000 - 200 000 Ft-ig 200 000 - 500 000 Ft-ig 500 000 Ft-tól – 1 000 000 Ft-ig 1 000 000 Ft-tól
200 Ft-os 500 Ft-os 1 000 Ft-os 2 000 Ft-os 5 000 Ft-os 10 000 Ft-os 20 000 Ft-os 50 000 Ft-os 100 000 Ft-os lépcsőkkel emelkedik.
Vételár = leütési ár +15% árverési illeték. Az árverésvezető az árat az utolsó ajánlatig emeli és leüti a legtöbbet ajánló sorszámát bemondva. A leütéssel a tétel a vevő birtokába kerül, ezt készpénzzel, vagy bankkártyás fizetéssel a Szent István körút 3. sz. alatti üzletünkben az árverés befejezéséig érvényesíti. Az Országos Széchényi Könyvtárat (kéziratok esetén az Országos Levéltárat) az elért legmagasabb áron elővételi jog illeti meg. A telefonos licitek értelmetlen elszaporodása miatt ezt a megoldást csak 10.000 Ft kikiáltási ár felett vállaljuk. Kisebb összegeknél kérjük adjon vételi megbízást! Vételi megbízás esetén a megbízó nevében az árverésvezető licitál, azonos összegű ajánlat esetén vele szemben a helyszínen árverező előnyt élvez. Megbízásokat csak értékhatár megjelölésével fogadunk el, magánszemélyektől kérve a vételi ajánlatuk 50 %-ának befizetését. Vételi megbízással megvett tételek a Bp. V. Szt. István körút. 3. sz. alatt vehetők át a teljes vételár kifizetése után. Szükség esetén belföldre postai szállítást is vállalunk. Várjuk szíves részvételüket!
Szőnyi Endre és munkatársai
Kedves Vásárlóink! A könyveket kíméletből nem visszük ki a helyszínre, a tételeket jó minőségben, nagy méretben az árverésen kivetítjük. Az elnyert tételeket az árverés alatt és után a Szőnyi Antikváriumában lehet átvenni. Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a katalógus anyagát a: www.szonyi.hu weboldalunkról és a www.axioart.com –ról is megtekinthetik, ahol az összes tételt színes képpel mutatjuk be. Vételi megbízás mindkét honlapról indítható. A szürke hátterű sorszámok tételei a borítón színesben jelennek meg.
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
4 Hozzá tartozik: Mikszáth almanach az 1922-ik évre. Szerk. Herczeg Ferenc. Bp. 1922. Singer és Wolfner. 8 sztl. lev. 168 l. 187 mm. Kiadói, szürke félvászon-kötésben. 29 kötet: 20.000,-
1. ADY Almanach 1924. (Rippl-Rónai József rajzaival) (Bp.), 1924. Amicus. 46 l. 1 sztl. lev. 3 t. (Rippl-Rónai József Ady portréi.) 197 mm. A kötetben Juhász Gyula, Ady Lajos, Rippl-Rónai József, Földessy Gyula és Dutka Ákos Adyról szóló írásai találhatók, valamint az Amicus kiadó könyvjegyzéke. Gazdagon illusztrálva. Kiadói papírborítóban. Alul egy 6 cm-es szakadást cellux-szal "kezeltek". 3.000,-
5. ALMÁSY György Vándor-utam Ázsia szívébe. Bp. 1903. Term. Tud. Társ. XII l. 1 térk. (kihajtható), 737 l. 1 sztl. lev. 21 t. (ebből 8 kihajtható, 3 színes). /Természettudományi Könyvkiadó Vállalat. LXXII. A XI. (1902-1904. évi) cziklus 3. kötete./ Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Dr. Erdélyi István történész beragasztott ex-librisével és tulajdonosi névbejegyzésével. Kiadói, a gerincénél javított egészvászon-kötésben. 260 mm. 12.000,-
2. ADY Endre Párisi noteszkönyve. (Bp. 1924.) Amicus. 61 l. 127 mm. A műből megjelent 50 számozott példány is, de azért ez is szép. Kiadói egészvászon-kötésben, Reiter László kötéstervével. 2.000,-
6. AMBRÓZY György Steppe-lovas népek és a Kárpátmedence. Bp. 1947. (Magyar Földrajzi Intézet). 81 l. 1 sztl. lev. Gazdag, részben színes, egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói félvászon-kötésben. 328 mm. 4.500,-
7. [ANONYMUS] Anonymi Belae regis notarii, Historia Hungarica de septem primis ducibus Hungariae, Ad usum, & utilitatem publicam ex Codice M. S. membranaceo Bibliothecae Augustae Vindobonensis... Cassoviae, 1747. Typ. Acad. Soc. Jesu. Címlap, 110 l. Franciscus Xavér Esterreicher felügyelete alatt kiadott promóciós címlappal, utána 4 sztl. lev. (ajánlás) hiányzik. A névtelen jegyző krónikája ekkor jelent meg először nyomtatásban, ugyanebben az évben a kolozsvári jezsuiták is kiadták. Ritka. XX. század eleji, aranyozott, bordázott gerincű félbőrkötésben, gerincén címkével. Kissé körbevágott példány. 151 mm. 12.000,-
3. AKANTISZ Viktor - ROZSNYAI Károly A sakkjáték legujabb nagy kézikönyve kezdőknek és sakkozóknak. Legteljesebb útmutató az elméleti és gyakorlati ismeretek alapos elsajátítására... 2. kiad. Bp. [1898]. Rozsnyai. VIII, 360 l. 210 mm. Festett, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. 9.000,4. Almanach az 1888-1917. évre. Szerk. Mikszáth Kálmán. (1911-től Mikszáth almanachja, szerk. Herczeg Ferenc.) 28 évf. (kötet). Bp. 1888-1917. Singer és Wolfner. 28 db. 182 mm. A sorozat 1888-ban jelent meg először és 1921-ben? jelent meg utoljára. Mikszáth halála (1910) után Herczeg Ferenc biztosította a folytonosságát. Több nemzedék, elsősorban a konzervatív körök irodalmi izlését formálta. Festett, aranyozott, egységesen piros egészvászonkötésben, az első kötet szürke, széteső, rossz állapotban, a második kötet címlapja hiányzik, 1-2 kötet kopottabb, ettől eltekintve szép állapotú sorozat.
8. APPONYI Albert - BERZEVICZY Albert EÖTTEVÉNYI Olivér stb. Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp. 1928. Magyar Külügyi Társ. (Budapesti Hírlap) 4 lev. 402 l. 2 térk. mell. (színes, kihajtható). 245 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, jó példány. 6.000,3
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
16 10
14. ÁGAI Adolf PORZÓ Vízen és szárazon. Utirajzok. 1-2. köt. Bp. 1895. Athenaeum. XL, 432 l. 1 sztl. lev.; 442 l. 1 sztl. lev. 180 mm. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben. 4.000,-
9. ARANY (János) ZICHY (Mihály) album. Arany János 24 költeménye Zichy Mihály 40 rajzával. Bp. 1898. „Kosmos” ny. XV, 77 l. 327 mm. /A Pesti Napló ajándéka az 1898. évre./ A könyv kereskedelmi forgalomba nem került, a Pesti Napló előfizetői kapták. Festett, aranyozott, kiadói, zöld egészvászonkötésben, szép példány. 12.000,-
15. Az áldott nyomában. Szent Benedek teljes családjának szent tagjai. (Szerk. és az előszót írta Szunyogh Xav. Ferenc). 1-3 köt. (12 füzet, 4 kötetbe kötve). Pannonhalma, 1939. (Oltár és Élet - Liturgikus Társ., Stephaneum ny.) 263 l. (folyamatos lapszámozással). A "Szent Benedek tágabb családjának tagjai" életének leírása a naptári év napjait követi. Fűzve, kiadói borítóban, eredeti papír tékájában. 180 mm. 3.000,-
10. ARANY János - - összes költeményei. A költő arczképével. Pest, 1867. Ráth Mór. IV, 767 l. 1 t. 292 mm. Gondosan restaurált, korabeli félbőr-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel. 20.000,11. ARANY János - - összes művei. 1-2 kötet. 1. Arany János összes költői művei. 2. Arany János összes prózai művei és műfordításai. Bp. [1937-1938]. Franklin. 1768 l.; 2211 l. 190 mm. A belső táblákon az előző tulajdonos beragasztott exlibrisével (Csiky). Kiadói, aranyozott, piros egészvászon-kötésben. 3.500,-
16. Árverési közlöny. A m. kir. Postatakarékpénztár árverési csarnokának 15 katalógusa. Mindegyik rendkívüli szám. XV. évf. 1934. 8. rendkívüli sz. (Apponyi Sándor lengyeli alapítványi kastélyából…) XVI. évf. 1935. 1. sz. XVI. évf. 1935. 2. sz. XVII. évf. 1936. 1. sz. XVII. évf. 1936. 3. sz. XVII. évf. 1936. 6. rendkívüli sz. (Csekonics Endre könyvtára…) XVIII. évf. 1937. sz. XIX. évf. 1938. 8. sz. XX. évf. 1939. 2. sz. XX. évf. 1939. 4. sz. XX. évf. 1939. 5. sz. XXI. évf. 1940. 1. sz. XXI. évf. 1940. 4. sz. XXI. évf. 1940. 7. sz. XXII. évf. 1941. 2. sz. 13 kötet különböző hagyatékok, magángyűjtemények anyaga) Mind a 15 kötet fűzve, kiadói borítóban. 232 mm. 6.000,-
12. ASCH, Schalom Moszkva. Regény. Ford. Gergely Janka. Bp. 1932. Káldor. 361 l. 2 sztl. lev. 192 mm. Száz, római számmal számozott példányból ez a II. számú, Schalom Asch aláírásával! /Káldor kiadványok 4. műve./ Kiadói, Jaschik Álmos által tervezett félbőr-kötésben, szép állapotban. 8.000,-
17. BABITS Mihály Ezüstkor. Tanulmányok. [Bp. 1938.] Athenaeum. 3 sztl. lev. 350 l. 1 lev. Ebből a könyvből kétszáz számozott amatőr példány készült az író kézjegyével. Fenti a 23. számú, kézzel számozott, aláírt példány. /Babits Mihály összegyűjtött munkái 3./ Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben, a gerinc sérült, leválóban. 235 mm. 6.000,-
13. ÁBRAHÁM Ernő, P[attantyus] A csudaszarvas. Jaschik Álmos képeivel és könyvdíszeivel. (Bp. 1925. Pallas.) 240 l. 36 t. 275 mm. Kiadói félvászonkötésben. 3.000,4
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
18. BABITS Mihály Írás és olvasás. Tanulmányok. [Bp. 1938.] Athenaeum. 3 sztl. lev. 389 l. 1 sztl. lev. 235 mm. Ebből a könyvből kétszáz számozott amatőr példány készült az író kézjegyével. Fenti a 36. számú, kézzel számozott, aláírt példány. /Babits Mihály összegyűjtött munkái 2./ Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben, a gerinc sérült, félig levált. 6.000,19. BABITS Mihály Timár Virgil fia. Kártyavár. [Bp. 1938.] Athenaeum. 3 sztl. lev. 366 l. 1 sztl. lev. 235 mm. Ebből a könyvből kétszáz számozott amatőr példány készült az író kézjegyével. Fenti a 152. számú, kézzel számozott, aláírt példány. /Babits Mihály összegyűjtött munkái 6./ Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben, a gerinc sérült. 6.000,-
(Az 1912–1913. évi Balkán-háborút hagyományosan két részre osztják a történetírásban. Az 1912. október 8-ától 1913. május 30-áig tartó első Balkánháborúban a Balkán-szövetség országaival (Görögország, Bulgária, Szerbia és Montenegró) szemben álló Oszmán Birodalom elveszítette európai területei nagy részét, Albánia, Makedónia, Rumélia és Trákia felszabadult a török iga alól. Az 1913. június 29étől augusztus 10-éig tartó második Balkánháborúban a volt török birtokok, különösen Makedónia és Trákia felosztásáért és birtoklásáért dúlt a háború: a törökellenes szövetség államai, Szerbia és Görögország Romániával és az Oszmán Birodalommal kibővülve Bulgária ellen fordultak, és megfosztották az első balkáni háborúban szerzett területei egy részétől.) Korabeli félvászon kötésben. 12.000,-
20. BAKTAY Ervin India. India múltja és jelene, vallásai, népélete, városai, tájai és műalkotásai. 1-2. köt. (egybekötve). Második, függelékkel bőv. kiad. Bp. (1941). Singer és Wolfner. 337 l. 79 képpel ; 322 l. 1 sztl. lev. 77 képpel. 230 mm. Az első kötet elején jelzett térképet nem találom. Kiadói karton-kötésben, szép állapotban, eredeti védőborÍtóval. 5.000,-
24. BARÁT Béla – ÉBER László – FELVINCZI TAKÁCS Zoltán A művészet története. Bp. (1926.) Világirodalom. 1 t. 671 l. 92 t. (képanyag). 5 t. (színes). Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, szép példány. 255 mm. 2.500,-
21. BALASSI Bálint - - összes művei. [Kritikai kiadás.] Összeáll. Eckhardt Sándor. 1-2 köt. Bp. 1951-1955. Akadémiai. 427 l. 1 sztl. lev. 6 t. ; 159 l. 5 t. ~248 mm. Megjelent 1000 példányban. Hozzá tartozik: RIMAY János - - összes művei. [Kritikai kiadás.] Összeáll. Eckhardt Sándor. Bp. 1955. Akadémiai. 469 l. 17 t. 245 mm. Megjelent 1000 példányban. Mindhárom kötet kiadói egészvászon kötésben. 4.500,-
25. BARCSAY AMANT Zoltán Eger vár és város régi ábrázolásai (1567-1900) 1-2 füzet. Eger, 1938. Szent János ny. LXVII t. (képanyag) 310 mm.; 1 sztl. lev. 34 l. 3 sztl. lev. (ismertetés). Dedikált példány! Hrenkó Pál könytárából és az egyik kép mellé írt bejegyzésével. Fűzve, eredeti borítóban. 290 mm. 4.500,-
22. BALASSA József A magyar nyelv szótára. 1-2. köt. (egybekötve). Bp. 1940. Grill. VIII, 465 l.; 2 sztl. lev. 392 l. 210 mm. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. 4.500,23. A balkáni eseményekre vonatkozó diplomáciai ügyiratok. 1912 augusztus 13. – 1913. November 6. Wien, 1914. Cs. és kir. Külügyministerium. (A cs. és kir. udvari Államnyomdából.) XXXIII. 463 l. 298 mm. 5
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
26. BÁLINT Imre Keleti képek. Irta - - (bey, gyaur). Bp. 1909. Franklin. 264 l. 185 mm. Korabeli egészvászon kötésben, gerincvignettával, jó példány. 3.000,27. BÁNFFY Jánosné, Wesselényi Józéfa bárónő - - emlékirata 1848-49-i éleményeiről. Kiadja a Losonczi báró Bánffy család. Sajtó alá rendezte és életrajzot írt hozzá Kelemen Lajos Cluj-Kolozsvár. 1931. Minerva. XI. 1 sztl. lev. 82 l. 1 sztl. lev. 1 portré, 1 térkép. 230 mm. Fűzve, kiadói borítóban. 4.500,-
31. BERDA József Fény és árnyék. Versek. 1. kiad. (Karcag. 1943.) Szerző. 37 l. 1 sztl. lev. 212 mm. 500-ból ez a 265. sz., aláírt példány. Fűzve, kiadói borítóban. 4.000,-
28. BECKER Vendel Temesvár kulturgeografiai hatása a Délvidékre. Kulturgeographiai monografia. Szeged, 1916. Szent István -Társulat. 76 l. 228 mm. Kiadói, picit sérült papírborítékban. 3.000,29. Bem-album. A Bem-nővérek javára. Szerkesztette Kerekes Sámuel. Marosvásárhelytt, (1884.) Csiki Lajos (Imreh S. az ev. ref. kolleg. bet.) VIII. 360 l. 164 mm. Korabeli félvászonkötésben, nagyon ritka. 12.000,-
32. BERDA József Magamhoz méltón. (Válogatott versek. Szerk.: Mátyás Ferenc.) Bp. 1965, Magvető. 1 t. (a költő portréja, Szalatnyay József festménye), 361 l. 1 sztl. lev. 185 mm. "Az én egyetlen Antalffy Gyulámnak sírig hű szeretettel… dedikált példány. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti borítóval. 5.000,-
30. BERDA József Így igaz. Bp. 1961. Magvető. 1 t. 185 l. 171 mm. “…barátomnak: Antalffy Gyulának!” dedikált példány! Antalffy Gyula ex-librisével a belső táblán. Kiadói félvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. Belehelyezve (gémkapoccsal, antalffygyulás gondossággal): SHWOTT Lajos (festőművész, karikaturista) kézzel írt, aláírt nyílt levelezőlapja, 1966. VII. 6-iki keltezéssel, Kedves Gyuszikám! megszólítással. Ebben szomorúan értesíti a címzettet “drága barátunk Berda Jóska” elhunytáról. 10.000,-
33. BESSKÓ József A honfoglaló magyar nemzet lovairól. Craniometriai tanulmány. Bp. 1906. Pátria. 176 l. 3 t. 240 mm. Címlapján az előző tulajdonos névbejegyzése. Kiadói egészvászonkötésben. Nagyon ritka! 10.000,-
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
34. BETHLEN Kata, bethleni Széki Gróf Teleki József özvegye - - gófnő irásai és levelezése 1700-1759. Kísérő szóval ellátta Szádeczky Kardoss Lajos. I-II. kötet. Budapest, 1922[-1923]. Grill [ny. Hornyánszky Viktor]. 2 sztl. lev. III. 1 sztl. lev. 527 l. 4 t. (1 kihajtható) ; 529-644 l. 1 sztl. lev. 254 mm. Készült 150 számozott példányban, példányunk a 2. sorszámmú. Mindkét kötet fűzve, egységes kiadói papírkötésben. A papírborítók túllógó szélei is épek, megkímélt állapotú, jó példány. 20.000,-
36 36. Képes Szent Biblia azaz Istennek Ó- és Új Testamentomában foglaltatott Szent Írás. Ford. Károli Gáspár. Gustave Doré képeivel. Előszó: Ravasz László. (Bp. 1931), Franklin - Sylvester. 1 t. (színes címkép) VIII, 708 l. 2 sztl. lev. 255 l. 345 mm. Egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban. 20.000,-
35 35. [Biblia] Szent Biblia az-az Istennek O és Uj testamentomaban foglaltatott egész Szent Iras. Magyar nyelvre fordittatott Károli Gáspár által. Mellyet e formában leg-először kinyomtattatott P[ethe] F[erenc]. Utrecht] Ultrajektomban, 1794. Altheer Janos által. 1 t. (rézmetszetű díszcímlap) , 4 sztl. lev. 736 l. ; 92 l. 2 sztl. lev. 1 t. (rézmetszetű díszcímlap), 1 sztl. lev. 240 l. 1 térk. 198 mm. A gondosan restaurált rézmetszetű térkép 2 résztérkép, címük: Izráel országa és Szent -vezér. Az Újtestamentum önálló címlappal. Kötetünkben Szent David Kiralynak és Profetanak száz ötven ‘Sóltári az Újtestamentum elé kötve. A Pethe Ferenc-féle Biblia vékony papíros, bibliofil kiadása. A legszebb utrechti magyar Biblia Kisszántói Pethe Ferenc gondozásában, jórészt az ő költségén jelent meg. Ritka hibátlanságáért, szép nyomtatásáért a későbbi IV. György angol király harminc aranypénzsúlyú arany-emlékéremmel jutalmazta meg kiadóját. A tízezer példányban napvilágot látott Szentírást kedvezményesen, két forintért osztották szét a református egyházkerületek. A kiadvány bibliofil igényét jelzi, hogy ötféle papíron jelent meg, amelyek árukban is jelentősen különböztek (a legolcsóbb 3 ft. 30 kr-ba, a legdrágább 7 ft-ba került). Kiadásában az 1765. évi utrechtit követi, annak nyomdahibáit aprólékosan kijavította. A Bibliához a térképeket és metszett címlapokat külön lehetett megvásárolni. Ezzel magyarázható, hogy a térkép a példányok legnagyobb részéből hiányzik. Lásd: Studio 33/26. Korabeli, restaurált gerincű félbőr-kötésben. 45.000,-
37 37. Klasszikus arany Biblia. Az üdvnek Ó- és újszövetségi történelme rendszeres előadásban. Írta Dedek Crescens Lajos és Hock János. 1-2. köt. Lipcse - Bp.- Bécs, (1897-1902). Herzig Miksa. 2 sztl. lev. III, 268 l. 44 t. ; 2 sztl. lev. IV, 270 l. 15 t. 397 mm. Aranyozott, kiadói, fekete egészvászon-kötésben, a második kötet gerince kopottabb, többet forgatták (újszövetségi rész), egyébként jó példány. 50.000,7
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
41. BOCCARDO Jeromos A Föld és fokozatos meghóditása. A földrajz és kereskedelem története huszonegy előadásban. Olasz eredetiből… magyarra ford. Dunyov István. Pest, 1872. Athenaeum. XXIV, 364 l. 192 mm. Címlapján több könyvtári bélyegző éktelenkedik. Korabeli, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, könyvtári duplum. 3.000,-
38. (Biblia) Ujj Testamentom az-az a mi urunk Jesus Kristusnak Ujj Szövetsége. Magyar nyelvre fordíttatott Karoli Gaspar által. Mellyet e formában leg-elöször ki-nyomtattatott P. F. [Pethe Ferenc]. A végénél: Szent Dávid királynak és profetanak száz ötven Soltari. A frantzia nótáknak és verseknek módjokra, magyar versekre fordíttattak és rendeltettek Szentzi Molnár Albert által. Ultrajektomban [Utrecht], 1794. Altheer János. Címlap, 240 l. 1 sztl. lev. Címlap, 92 l. 2 sztl. lev.187 mm. A Pethe Ferenc-féle Biblia vékony papíros, bibliofil kiadásának újszövetségi részét valamint a zsoltárokat tartalmazó kötet. “Gabrielis Báthori V. D. Ministri in Ecclesia Reformata Pestiensi A.” 1798. Báthory Gábor példánya, névbejegyzésével és aláhúzásaival a szövegben. Az előzéklapon Báthory Dániel névbejegyzése. Későbbi, XIX. század elején készült, díszesen aranyozott egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. Nagyon jó állapotú, rendkívül szép példány. 50.000,-
42. [BOD Péter] Az Isten vitézkedö anyaszentegyháza állapotjának és világ kezdetétül fogva a jelen való idöig sokféle változásinak rövid historiája. [Bázel] Basileában, 1777. Im-Hof Rodolf János. 538 l. 5 sztl. lev. + 4 térkép mell. (Európa, Ázsia, Amerika és Afrika kihajtható, rézmetszetű térképe). 170 mm. Második kiadás. (Hasonlóan ritka, mint az első, mely 1760-ban jelent meg.)
39. Bilder-lexikon. Kulturgeschichte. Literatur und Kunst. Sexualwissenschaft. 2-3. Bde. Hrsg. vom Institut für Sexualforschung in Wien. Wien-Leipzig, (1929-1930). Verlag für Kulturforschung. 944 l. 107 t. ; 916 l. 98 t. 240 mm. Két kötet, négy kötetbe kötve, rendkívül gazdagon illusztrálva. (Az első és a negyedik kötet (1928-1931) sajnos hiányzik, további kiegészítések 1961-1963-ban jelentek meg.) Kiadói, vaknyomásos félvelúr-kötésben, szép állapotban. 8.000,40. BILOTT, Franz Erste Hilfeleistung bei Unglücksfällen. Ein Samariter-Büchlein mit 48 farbigen Abbildungen von Sanitätsrat Franz Bilott. Wien, [1910.] Szelinski. 12 t., leporello formátumban. Chromolitográf eljárással készült plasztikus képek, magyarázó szöveggel. /Mücks praktische Taschenbücher 30./ Fűzve, kiadói borítóban. 153 mm. 2.000,-
A szerző magyar nyelvű egyetemes egyháztörténetét feltehetőleg 1753-ban fejezte be. A mű művelődéstörténeti jelentősége szinte a feledés homályába vész, pedig Bod itt vetette fel elsőként – külföldi példákra hivatkozva – nemzeti nyelvünk fejlesztése és a tudomány művelése érdekében egy tudós emberekből álló társaság megalapítását. Kartográfiai szempontból is fontos munka, térképei első alkalommal mutatták be Európa, Ázsia, Afrika és Amerika kontinenseit magyar nyelven. Studio 33/483. A térképlapok tiszták, szépek, hiánytalanok, az Afrika és Amerika térképeken kisebb beszakadás. Korabeli, a gerincénél kissé sérült egészbőr-kötésben, gerincvignettával. A mű teljes példánya ritka. 70.000,8
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
46. BODENSTEDT, Friedrich Sakuntala. Eine Dichtung in fünf Gesängen. Illustrirt von Alexander Zick. Zweite Aufl. Leipzig, (1887.) Titze. 135 l. 9 t. (fénynyomatok). Dúsan aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, díszalbum, szép állapotban. 314 mm. 4.500,-
43. BOD Péter A’ Szent Bibliának Historiája... Szebenben, 1748 [valójában 1756], Sárdi Sámuel. 12 sztl. lev. 176 l. 170 mm. A szerző irodalomtörténész, író, református lelkész az erdélyi művelődés egyik legkiválóbb képviselője. E műve az első magyar irodalomtörténeti monográfia, melyben a szentírás kéziratainak és kiadásainak egyetemes története mellett ismerteti a magyar bibliafordításokat is. Tételünk, az elsővel azonos impresszummal (1748-as évszámmal) megjelent második kiadás. A kiadásváltozatokról lásd V. Ecsedy Judit: Bod Péter műveinek kiadástörténetéhez… című tanulmányát. (Magyar Könyvszemle 2014/1.) Korabeli, bordázott, aranyozott gerincű egészbőrkötésben. 45.000,-
47. BODNÁR Gyula A budapesti IV. ker. Közs. Főreáliskola 1913. évi kirándulásának utiterve május 18-26. Összeáll. - -. 23 képpel és 20 térkép melléklettel. (Bp. Brózsa nyomda.) 45 l. 173 mm. Az útvonal (csodálatos): Budapest, Besztercebánya, Rózsahegy, Liptószentmiklós, Magas Tátra, Lőcse, Dobsina, Rozsnyó, Krasznahorka, Aggtelek. Gazdag képanyaggal és kihajtható térképekkel, szép állapotban. Kiadói egészvászon-kötésben, jó példány, Hrenkó Pál könyvtárából. 3.000,-
44. BOD Péter Szent Heortokrátes avagy a' keresztyének között elő fordúló innepeknek és a' rendes Kalendáriómban feljegyeztetett szenteknek rövid históriájok, melly A' szava bé-vehető hiteles Irókból egybe szedegettetett és Magyarra fordíttatott közönséges haszonra íntéztetett, egy Bújdosó Magyar Bód Péter által 1757. esztendőben. Posonyban, 1786. Véber Simon Péter. 6 sztl. lev. 187 l. 3 sztl. lev. 182 mm. Második kiadás, először 1761-ben jelent meg. Korabeli, bordázott gerincű félbőr-kötésben. 24.000,-
48. BODROGI Zsigmond Virradóra. Versek… Dalok… Bp. 1919. Magyarországi Szocialista Párt kiad. (Pesti Ny.) 127 l. 244 mm. Fűzve, kiadói borítóban. 3.000,49. BOKOR Imre München és Bajorország. (Útikönyv) Bp. (1933.) Magyar Goethe Társ. 294 l. 3 t. (kihajtható, ebből 2 térk.) 171 mm. Aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben. 3.000,-
45. B[OD] P[éter] Szent Hilárius vagy szívet vídámító, elmét élesítö, kegyességre serkentö, rövid kérdésekbe, és feleletekbe foglalt dolgok, mellyek mind az hasznos idö töltésére, 's mind az épületes tanúságra egybeszedegettetvén… H.n., 1768. ny.n. 9 sztl. lev. 195 l. 10 sztl. lev. Kétszínnyomású címlappal. "Hilárius a XVI. század szellemi áramlatához tartozó vallásos rejtvénykönyv típus XVIII. századi, népies elemeket magába olvasztó, elvilágiasodott formája" (Borda: 7410). Sajnos a mű címlapja és első levele hiányzik. (A címlapmásolat mellékelve.) Modern egészbőr-kötésben, a korabeli bőr maradványainak felhasználásával. 10.000,-
50. BOKRÁNYI János Magyar tiszti irásmód. Második bőv. kiadás. Kassa, 1846. Werfer Károly. 4 sztl. lev. 239 l. 1 sztl. lev. 4 táblázat. (kihajtható). 205 mm. Korabeli, dúsan aranyozott félbőr-kötésben, szép példány. 5.000,51. BOROSS Mihály A dicsőült gróf Széchenyi István életrajza. Eredeti kútfők után népszerűen előadja - -. Pest, 1860. Heckenast. 1 t. 2 sztl. lev. 100 l. A képmelléklet gróf Széchenyi István litográf portréja, nyomt. Rohn Alajos. Egészvászon-kötésben, az eredeti borító ráragasztva, könyvtári duplum. 220 mm. (Kép a következő lapon, felül.) 8.000,9
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
55. BRASSEY, (Annie) Utazás a „Napsugáron”. Irta Lady - -. Az angol eredetiből átdolgozta Dr. Öreg János.
51 52. BOZÓKY Alajos Római világ. Művelődéstörténeti rajzok a császárság fénykorából Friedlaender, Jung, Bender és mások művei nyomán átdolgozta - -. Számos képpel. 1-2 köt. Bp. 1884-1885. Ráth Mór. XI, 449 l. 12 t. ; XII, 527 l. 24 t. 183 mm. Gazdag jegyzetanyaggal. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, pirosra festett lapszélekkel, szép állapotban. 8.000,-
Bp. 1885. Franklin-Társ. 1 t. 311 l. Gazdagon illusztrált. A szerző portréjának hátoldalán az előző tulajdonos névbejegyzése. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon-kötésben, jó példány, ritka. 206 mm. 8.000,56. BREHM, Alfred Az állatok világa. - - „Tierleben” című nagy művének magyarra átültetett kiadása. Chernel István, Csiki Ernő, Kohaut Rezső és Rátz István közreműködésével szerk. Méhely Lajos. 1-10. köt. Bp. 1901-1907. Légrády. 10 db. 260 mm. Gazdag képanyaggal. Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben, szép állapotban. A 10. kötet gerincszíne csöppet eltér. 90.000,-
53. BÖLÖNI FARKAS Sándor Útazás Észak Amerikában. - - által.
57. [BRITAINE, de William] [Gánóczi] Gánótzi Antal Emberi okosság avagy mesterség, mellyel az Ember magát, és szerentsejet magasra emelheti. Hasznos munka, mellyet magyar.. Gánótzi Antal… deák nyelvre fordított és jeles Tóldalékokkal meg bőví-tett. Most pedig Horvát Jósef… Haza népének kedvére magyarra által-tett. Nagy-Szombatban, 1764. Jesus Társasága akad. bötüivel. 523 l. 1 sztl.lev. 162 mm. W. de Britaine (1625-1693.) nagyhatású sztoikus műve, amely Rousseau-ra is hatást gyakorolt, 1680ban jelent meg angol nyelven. Gánóczi Antal (17?1790.) nagyváradi kanonok németből fordította latinra a művet, amely 1792-ben jelent meg. Gánóczy kihagyott az eredetiből, illetve kibővítette azt „ékes és éles”mondásokkal, főként ókori szerzőktől és Erasmustól. A latin kiadványt Horvát József (17371773.) fordította magyarra. Két levél (503-506 l.) jó minőségű másolattal pótolva. Modern egészbőr-kötésben, aranyozott gerincfelirattal. 15.000,-
Kolozsvártt, 1834. ifj. Tilsch János. 4 sztl. lev. 346 l. 4 sztl. lev. 210 mm. Első kiadás. Dr. Rados Imre könyvtárából. Korabeli egészvászon-kötésben, gerincvignettával, szép példány! 24.000,54. BÖLÖNI György Az igazi Ady. Paris, 1934. Atelier. 385 l. 1 sztl. lev. 24 t. Első kiadás. Szövegközti kézirathasonmásokkal. A könyv párizsi felvételeit A. Kertész készítette. Fűzve, kiadói borítóban, a gerinc aljából 3 cm-es rész hiányzik, egyébként jó példány. 240 mm. 3.000,10
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
58. BUDAY György - - fametszetei Magyar László Lázad a föld című regényéhez. (Szeged), 1932. Magyar Téka. 5 t. (önálló fametszetek, melyek közül három a művész által aláírt.) 205 mm. A Magyar László által alapított Magyar Téka fiatal vidéki tehetségek felkarolását tűzte ki céljául. Az országosnak tervezett mozgalom végül megmaradt városi szinten. Tagja volt többek között Aba-Novák Vilmos, Bálint György, Horger Antal és Juhász Gyula is. A feltehetően igen alacsony példányszámú mappát csak a tagok kapták meg. Kiadói papírmappában, Buday György aláírásával. 6.000,-
62. CARTER, Howard - MACE, A. C. Tut-ankh-Amen sírja. Ford. Balassa József. Az angol kiadás eredeti képeivel. Bp. [1928], Franklin. 169 l. 32 t. 229 mm. Hozzá tartozik: CARTER, Howard Tut-ankh-Amen koporsója és múmiája. Ford. Balassa József. Bp. [1928], Franklin. 232 l. 40 t. 229 mm. Mindkét kötet festett, aranyozott, kiadói egészvászonkötésben, jó állapotban. 12.000,63. CELLARIUS, Christophorus Primitiva latina ex libro memoriali - -, quem Mathias Belius et latinis vocabulis auxit et interpretatione Hungarica atque Bohemica locupletavit. Pozsony - Pest, 1794. Landerer. 173 l. 1 lev. 178 mm. Korabeli félbőr-kötésben, jó állapotban. 8.000,-
59. A Budapesti Egyetemi Természetrajzi Szövetség évkönyve. 1-10. évf. (egybekötve.) 1904-1914. Szerk. Kormos István, Szabó Zoltán, Kogutowicz Károly, Leidenfrost Gyula, Uhlyarik Béla, Lengyel Géza, Hézser Aurél. Bp. 1905-1914. Fritz Ármin ny. - Természettud. Szövetség. 27; 36; 52; 38; 96; XXIII, 126 l.; 150 l. 2 sztl. lev. (újrakezdődő lapszámozás), 226 mm. Az 5. évfolyamtól Természettudományi Szövetség Évkönyve címmel jelent meg. A 7-10. évfolyam (19121914. szövetségi év) összevont. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, jó példány, Hrenkó Pál könyvtárából. 8.000,-
64. CHAI Peng fei [Magyar irodalmi antológia - - fordításában, kínai nyelven.] Peking, 1991. 499 l. 185 mm. Jókai Annának szeretettel dedikált példány! Fűzve, kiadói borítóban. Hozzá tartozik: CHAI Peng fei által írt, magyar nyelvű levél, gépirat - aláírásával. A "Radio Beijing" fejléces levélpapíron "Kedves Anna! megszólítással Chai küldi az irodalmi antológiát, mely kínaira fordítva a következő szerzőket tartalmazza: Déry, Lengyel, Palotai, Örkény, Ottlik, Thurzó, Rónai, Dobozi, Fejes, Galambos, Galgóczi, Jókai Anna, Bertha, Sánta. 4.500,-
60. CAESAR, Julius C[aius] Iulii Caesaris Opera ad optimas editiones collata studiis societatis bipontinae. Editio accurata. Biponti (Zweibrücken), 1802. XL. 1 sztl. lev. 440 l. 198 mm. Korabeli félbőr-kötésben, jó példány. 9.000,61. CAMPE, [Henrik János] Robinson Cruzoe viszontagságos élete. Campe nyomán írta Baróti Lajos. Számos képpel. Budapest, é. n. Rozsnyai. (Márkus Samu). 151 l. 4 t. 1898-ból egy ajándékozási bejegyzés az előzéklapon. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon-kötésben, Leszik könyvkötészetéből. 210 mm. 3.000,-
63 11
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
65. CHOFFIN [David Etienne] Nouveau Dictionnaire du Voyageur Francois – Allemand – Latin, et Allemand Francois – Latin, oder Vollständiges Französisch – deutsch – lateinisches und deutsch – französisch – lateinisches Wörterbuch… anjetzo bei dieser Neuen Auflage nach dem Dictionnaire de l’ Academie Francoise von neuem übersehen, und durchgängig verbessert und mit starken Vermehrungen herausgegeben von Herrn Choffin. 72
68. CZÓGLER Alajos A fizika története életrajzokban. 1-2. köt. Bp. 1882. Magyar Természettudományi Társulat. XVI, 590 l. 1 sztl. lev. 12 t. ; IX, 592 l. 11 t. 225 mm. /Természettudományi Könyvkiadó Vállalat. 20-21. köt./ Kiadói egészvászon-kötésben. 6.000,69. CZUCZOR Gergely - - összes költői művei. Első teljes kiad. Életrajzzal és jegyzetekkel ellátva sajtó alá rendezte Zoltvány Irén. 13. köt. (egybekötve). Bp. 1899. Franklin. 331 l. 2 sztl. lev.; 1 t. (címkép), 278 l.; 1 t. (címkép), 335 l. 181 mm. Az első kötet címképe sajnos hiányzik! Korabeli egészvászon-kötésben, gerincvignettával. 2.500,Frankfurt und Leipzig, 1780. Heinrich Ludwig Brönner. Rézmetszetes címkép, 3 sztl. lev. 2376 hasáb, 1 sztl. lev. 1232 hasáb. 225 mm. Korabeli egészbőr-kötésben, jó példány. 15.000,-
70. CSAPO Jósef Uj füves és virágos magyar kert, mellyben mindenik fűnek és virágnak Neve, Neme, Ábrázatja, Természete és Ezekhez képest különbféle Hasznai, értelmesen megjegyeztettek. Posony, 1775. Landerer. 305 l. 12 sztl. lev. 191 mm. Sajnos a Csapót ábrázoló rézmetszetes előzék, a címlap, utána 2 lev. és hátul az utolsó lev. hiányzik. A 189. lap sérült, hiányos. (Mellékelve a kötet reprint, 1988-as kiadása, melyből a hiányzó részek kimásolhatók.) Első kiadás. A szerző Debrecen város főorvosa volt. A mű a kor orvostudománya által ismert és felhasznált gyógynövényeket mutatja be. Korabeli, kissé kopott félvászon-kötésben. 9.000,-
66. CICERO, M. Tullius Orationes selectae, opera, et studio. Cum notis Christophori Wahl. 1-3 köt. (egybekötve). Typis Tyrnaviensibus, 1775. 8 sztl. lev. 445 l. 5 sztl. lev.; 444 l. 4 sztl. lev.; 440 l. 4 sztl. lev. 48 l. (Appendix). 185 mm. Korabeli, szép félbőrkötésben. 15.000,-
71. CSATHÓ Kálmán Te csak pipálj Ladányi. Egy úri penzió története három felvonásban. Bp. [1928.] Singer és Wolfner. 140 l. 197 mm. "Annusnak emlékbe" dedikálta Csathó 1927. III. 24én. Aztán megjelent 1928-ban… Korabeli, szép félbőr-kötésben. 3.000,-
67. COMENIUS, Amos Joh(annes) Orbis sensualium pictus quadrilinguis. A’ Láthato Világ négyféle nyelven. Az az: Minden derekassab ez világon lévő dolgoknak és ez életben való cselekedeteknek le-ábrázolása… (Prága – Pozsony). (1983). Statní Pedagogicke Nakladatelství. 27, 313 l. 66 sztl. lev. (Index), 40 l. (Epilógus). Latin, magyar, német és cseh nyelvű előszóval és szószedettel, valamint cseh, orosz, német, angol és francia epilógussal. Az 1685-ben Samuelis Brewer által Lőcsén kiadott munka hasonmása. Kiadói, vaknyomásos és aranyozott egészbőr kötésben (228 mm.), kiadói kartontékéban (240 mm.) 4.500,-
72. CSEREY Adolf Gombaisme. 40 színezett és 15 színezetlen képpel. Pozsony - Bp. (1902.) Stampfel. 126 l. 1 sztl. lev. 14 t. /Stampfel-féle tudományos zseb-könyvtár. 121-123./ Fűzve, kiadói papírborítóban. 163 mm. 3.000,73. CSEREY Adolf Lepkehatározó. Vagyis hazánkban előforduló nagylepkék nemeinek és gyakrabban előforduló fajainak megismerésére szolgáló útmutató. Pozsony – Bp. 1901. Stampfel. 159 l. 2 sztl. lev. 12 t. /Stampfel-féle tudományos zseb-könyvtár. 87-89./ Fűzve, kiadói papírborítóban. 163 mm. 3.000,12
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
74. CSEREY Adolf A növények természetrajza. Pozsony - Bp. (1903.) Stampfel. 131 l. 3 sztl. lev. 10 t. /Stampfel-féle Tudományos Zseb-könyvtár 131-132./ Fűzve, kiadói papírborítóban. 163 mm. 3.000,75. CSIKY Gergely Görög-római mythologia. Összeáll. - -. 3. kiad. Bp. 1902. Franklin Társ. 240 l. 198 mm. Gazdag szövegközti képanyaggal. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel. 3.000,76. CSURAY Károly A királyiak királya. Attilának és népének történelme. Bp. [1943.] Pfeifer. 166 l. 190 mm. Dedikált példány! Fűzve, kiadói borítóban. 2.000,-
80. DARWIN, Charles Az ember származása és az ivari kiválás. A második javított és bővített eredeti kiadásból ford. Török Aurél és Entz Géza. Az eredetivel összehasonlította és Darwin életrajzt írta hozzá Margó Tivadar. 78 fametszetű ábrával. 1-2 köt. Budapest, 1884. K. M. Természettud. Társ. LXXI. 542 l. ; VII. 2 sztl. lev. 436 l. 225 mm. /Természettudományi Könyvkiadó Váll. XXIII-XXIV./ Az első kötet előzékén ajándékozási bejegyzés. Aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott példány. 4.500,-
77. CSŰRY Bálint Magyar népnyelv. I-VI.köt. (Komplett!) Debrecen, (Kolozsvár), 1939-1949. 177 l. 1 sztl. ; 290 l. 1 sztl. 1 térkép (kihajtható). ; 1 t. (Csűry Bálint arcképe). 430 l. ; 479 l. 2 sztl. 1 térkép (kihajtható). ; 76 l. ; 1 sztl. 1 t. 176 l. 1 térkép (kihajtható). A Debreceni Tisza István Tudományegyetem Magyar Népnyelvkutató Intézetének Évkönyvét Csűry Bálint indította el és haláláig szerkesztette. 1941-től Bárczi Géza és Szabó T. Attila a kötetek szerkesztői. A ritka kiadvány első két kötete Németh Gyulának dedikálva! Az első három kötet későbbi egészvászon-kötésben, az eredeti borítók ráragasztva, a további kötetek fűzve, kiadói borítóban. 240-250 mm. 12.000,-
81. A Debreceni Református Kollégium története 1538 (?) - 1938. Összeállította: Zsigmond Ferenc. Debrecen, Sz. Kir. Város és a Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-vállalata. 244 l. 15 t. Fűzve, kiadói borítóban, körülvágatlan példány szép állapotban. 240 mm. 3.000,82. [DERHAM, William] DERHÁM Viliám Physico-theologia, az-az, az Isten' létének és tulajdonságinak a' teremtés munkáiból való megmutattatása. Ford. Segesvári István. Béts, 1793. Trattner. LXIII, 752 l. 1 t. (kihajtható). 205 mm. A mű címlapja másolt! Első magyar kiadás. William Derham [1657-1735] upminsteri lelkész, windsori kanonok műve először 1713-ban jelent meg. Fordítója Segesvári István debreceni orvos, ki a művet gróf Teleki Józsefnek ajánlotta. Az ajánlás után versek következnek (Szőnyi Benjamin). Derham műve 11 részből áll. Az első három rész főleg fizikai, ill. fizikával kapcsolatos kérdésekről (pl. A Föld-golyóbisáról közönségesen) értekezik. A negyedik könyv elsősorban fiziológia, az 5-10. részben részletes embertan, állattan és növénytan található. . A 11. könyv „Az eddig mondottakból folyó Következések”. Korabeli, javított félbőr-kötésben, jó példány. 24.000,-
78. DANTE, [Alighieri] - - komédiája. 1. A pokol. 2. A purgatorium. 3. A paradicsom. Ford. Babits Mihály. 1-3. kötet (egybekötve). Bp. (1912.) Révai. 304 l. 296 l. 314 l. 180 mm. Kiadói, aranyozott egészbőr-kötésben, szép. 4.500,79. DARVAI Móricz Üstökösök és meteorok. Összeáll. - -. Átnézte Heller Ágost. Ötvennyolcz rajzzal. Bp. 1888. M. Természettud. Társ. VIII, 272 l. 193 mm. /Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XXX./ A belső táblán “Klein Pál Késmárkon” tulajdonosi névbejegyzése. Kiadói egészvászon-kötésben. 2.000,-
83. DERKOVITS Gyula [Ezerötszáztizennégy.] 1514. 11 fametszet Bálint György és Kállai Ernő előszavával. (Bp. 1945), Szikra. 2 sztl. lev. 11 t. 1 sztl. lev. 390 mm. Különálló lapok, eredeti mappában. 10.000,13
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
84. DESING, Anselm[us] Historica auxilia, historischer Behülff und Unterricht von der Geographia, Politica, Chronologia, Kriegs, Weesen, und anderen nach heutiger Art meistens zur histori zu wissenden Dingen für die Catholische Jugend. I. Theil. Geschrieben von P. Anselmo Desing. Sultzbach, 1733. Gedruckt bey Christian Holst. 12 sztl. lev. 120 l. 13 l. XXIX. 28 l. 45 l. 1 sztl. lev. 166 l. 70-94 l. (96 helyett). 30 térk. 143 mm.
87. DOMOKOS Pál Péter Hangszeres magyar tánczene a XVIII. században. Bp. 1978. Akadémiai K.183 l. 8 t. 15 képpel. 243 mm. "Hálás szeretettel dr. Manyák Ernőnek"…dedikált példány. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. Hozzá tartozik: DOMOKOS Pál Péter Múltbanéző. Bp. (1990.) Magvető. 347 l. 2 sztl. lev. 200 mm. "Édes Testvéremnek Ernőnek tiszta, nagy szeretettel dedikált példány! Fűzve, kiadói borítóban. Hozzá tartozik: DOMOKOS Pál Péter Rendületlenül… Márton Áron Erdély püspöke. Szerk. Hídvégi Máté. (Bp. 1989.) Eötvös - Szent Gellért. 306 l. 16 t. (fotók). 232 mm. "… Ernőnek fogyhatatlan nagy szeretettel" dedikált példány. Fűzve, kiadói borítóban. [Dr. Manyák Ernő ditrói születésű, 1956-ban Svájcba emigrált orvos, Domokos Pál Péter legközelibb barátja, ki szintén édes testvéreként szerette és tisztelte Márton Áron püspököt.] A három szeretettel dedikált kötet együtt: 8.000,-
Térképek (kihajtható színezett rézmetszetek, méretük: ~110 X 135 mm.): Haupt (Welt) Karte, Europa (2), Asia (2), Africa, America, Spanien und Portugal, Italia, Engelland…, Gallia, Germania, Westphalen, Braunschweig, Brandenburg, Hessen, Sachsen, Nieder Rhein, Franken, Bőhmen…, Schwaben, Austria, Niederland, Schweiz, Schweden…, Moscau, Polen, Hungarn, Europaische Türckey, Asiatisch Türckey. Korabeli, erősen sérült, széteső egészbőr kötésben, becses darab méltó egy szakszerű restaurálásra. 50.000,85. DÉCHY Mór Kaukázus. Kutatásaim és élményeim a kaukázusi havasokban. Bp. 1907. Athenaeum. XVI, 478 l. 16 t. 6 körkép (kihajtható), 5 t. (geológiai szelvény), 1 térk. (kihajth.) Gazdag szövegközti képanyaggal. 283 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, kisebb kopottsággal. 12.000,-
88. DORELL Josef [Darrell, Wiliam] Istenes jóságra és szerentsés boldog életre oktatott nemes urfi. Irta Ánglus nyelven - - . Fordította olaszból Faludi Ferentz. 2. kiadás. Posonyban, 1787. Patzkó. 220 l. 180 mm. Korabeli kartonborítóban, jó példány. 10.000,-
86. DOLINAY Gyula Történelmi arczképcsarnok. Időrendi sorrendben 231 arczkép és életrajz. Bp. 1886. Szerző. 16 sztl. lev. 231 életrajzi leírás. 231 t. (fametszetes portrék). II. István életrajza félig hiányzik. Ritka. Első kiadás. Korabeli, kopottas, piros egészvászon-kötésben. 230 mm. 6.000,-
89. DREISER, Theodore Amerikai tragédia. 2. kiad. (Ford. Braun Soma.) 1-3 köt. Bp. 1932. Káldor. 351, 350, 420 l. 190 mm. Korabeli amatőr félbőr-kötésben, gerincvignettával, érdekes, szép munka. 2.000,14
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
Hozzákötve: DUGONICS András A’ tudákosságnak negyedik könyve. A’ csúcsos szelések. (Sectiones Conicae.) Masádik meg-bővített ki-adás. Pozsony – Pest, 1798, Füskúti Landerer Mihály. 92 l., 2 t. (kihajtható rézmetszet). "Dugonics András (1740-1818) munkái matematikai szempontból nem képviselnek kiemelkedő értéket, nyelvészeti értékük azonban jelentős, hiszen a kötetek mintegy háromszáz, többé-kevésbé eredeti alkotású magyar matematikai szakkifejezést tartalmaznak. A Dugonics által alkotott szakkifejezések nagy része ugyan rövid életű volt, de azért számos olyan, ma is használt matematikai szakszót alkotott, amelynek megfelelőit más európai nyelvek máig görög-latin eredetű szavakkal fejeznek ki. A magyar matematikai szaknyelv megteremtésében Dugonicsnak volt a legtöbb érdeme." (Pannóniai Féniksz, avagy Hamvából fel-támadott magyar nyelv. Első nyomtatott tudományos könyveink. (16-19. század). Bp. 2005, OSZK. 164. l.) Aigll Glycér (A' Pesti Kegyes Oskolák Directora, Provinciális Tanakodó, és Vice Rector./Lásd. Tud. Gyűjt. 1819./) könyvtárából. Korabeli karton-kötésben, gerincvignettával. Kissé kopott, de azért jó példány! A teljes mű együtt ritka! 80.000,-
92. ECCARD, Andreas (1650-1703) Ungarica publice explicabunt Conradus Samuel Schurzfleischius, et Andreas Eccard, Ungarus. Lipsiae [Leipzig], M DC XCIIX [1698].: Apud Nicolaum Scipionem. 20 l. 216 mm. Eccard András ág. ev. tanító, előbbinek fia, 1672. júl. 25-től vittenbergai tanuló volt; hazájába visszatérte után Késmárkon iskola-tanító (rector) lett. 1674-ben atyjával együtt Sziléziába kivándorolt, de az ország lecsendesültével Késmárkon, 1682-ben ismét elfoglalta rectori hivatalát. Meghalt 1705-ben. (Szinnyei) Egyszerű, korabeli? papírborítóban. 6.000,-
91 90. DUGONICS András Magyar példa beszédek és jeles mondások. öszveszedte, és meg világosította - -. 1-2 köt. Szegeden, 1820. Grünn Orbán. 1 t. (a szerző metszett portréja, Czetter János munkája), XXXII. 300 l. ; 352 l. 206 mm. Egyetlen kiadás, Dugonics halála után megjelent, közmondásokat és szólásokat tartalmazó munka. A második kötet címlapjának alsó harmada hiányzik, korabeli papírmásolattal javítva. Modern félbőr kötésben, gerincvignettával. 20.000,-
93. EDVI ILLÉS Aladár Képek Mikes Kelemen törökörszági leveleihez. 36 kép. Bp. 1906. Franklin Társ. 36 t. (hártyapapírral). 407 mm. Az albumot, mely a Törökországi levelek kiadásának teljes, színes képanyagát tartalmazza a Franklin Társulat "Tisztelete jeléül" állította össze, mely "Harmincz példányban készült." Ennek sorszámát nem tudom, mert ráragasztottak egy ajánlást 1920-ból "Régi barátságunk emlékére." Kiadói bársonymappában, jó példány, ritka. 12.000,-
91. DUGONICS András A’ tudákosságnak első könyve, a’ bötü-vetés. (Algebra.) Másadik meg-bővített ki-adás. Poszony – Pest, 1798, Füskúti Landerer Mihály. 272 l. Hozzákötve: DUGONICS András A’ tudákosságnak második könyve. A’ föld-mérés. (Geometria.) Masádik meg-bővített ki-adás. Pozsony – Pest, 1798, Füskúti Landerer Mihály. IV. 154 l., 5 t. (kihajtható rézmetszet). Hozzákötve: DUGONICS András A’ tudákosságnak harmadik könyve. A’ háromszögellések. (Trigonometria.) Masádik meg-bővített kiadás. Pozsony – Pest, 1798, Füskúti Landerer Mihály. 64 l., 1 t. (kihajtható rézmetszet). 15
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
94. ELEK Artúr Hogyan nézzünk és hogyan ne nézzünk képet. Bp. 1943. (Roszner Károly). 22 l. 300 mm.
Basch Lorántnak dedikált példány! Kiadói félvászon-kötésben, sérült, hiányos gerinccel. 2.000,95. Emlékkönyv Szent István király halálának kilencszázadik évfordulóján. ...szerk. Serédi Jusztinián. 1-3. köt. Bp. 1938. MTA. 2 sztl. lev. 602 l. 1 sztl. lev.; 658 l. 1 sztl. lev. 2 t. (az egyik kihajtható), 1 térk. (kihajtható); 691 l. 310 mm. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, a kötéstáblákon Szent Istvánt ábrázoló , aranyozott dombornyomat. 20.000,-
100 100. EPERJESSY István Zugliget és vidéke. Budapest nyaraló és kiránduló helye. Útmutató és térkép a kirándulók részére. Írta: - -. Bp. (1906.) Budapest-Zugligeti Egyesület, Athenaeum. 70 l. 5 sztl. lev. 1 kihajtható térkép. 122 X 175 mm. Szövegközti illusztrációkkal. Fűzve, kiadói borítóban. Hozzá tartozik: Függelék a “Budapest-Zugliget és vidéke” című útmutatóhoz. 4 képpel. H. é. n. Zugligeti Egyesület, Athenaeum. 14 l. M: u. a. Ez a kiegészító füzet nagyon ritka. Fűzve, kiadói borítóban. 6.000,-
96. EMŐD Tamás Nótám, füttyöm, citerám. (Válogatott chansonok.)
101. Az Erdélyi Múzeum-Egyesület… - - második vándorgyűlésének emlékkönyve. Szerk. Schilling Lajos. Kolozsvár, 1907. EME. 127 l. 2 t. - - negyedik vándorgyűlésének emlékkönyve. Szerk. Schilling Lajos. Kolozsvár, 1908. EME. 99 l. 3 t. - - ötödik vándorgyűlésének emlékkönyve. Szerk. Szádeczky Gyula. Kolozsvár, 1911. EME. 67 l. 2 t. - - hatodik vándorgyűlésének emlékkönyve. Szerk. Erdélyi Pál. Kolozsvár, 1912. EME. 99 l. 1 t. - - hetedik vándorgyűlésének emlékkönyve. Szerk. Erdélyi Pál. Kolozsvár, 1913. EME. 189 l. 1 sztl. lev. Szövegközti fotókkal. - - tizenkettedik vándorgyűlésének emlékkönyve. Szerk. György Lajos. Kolozsvár, 1934. EME. 180 l. 1 sztl. lev. Szövegközti fotókkal. - - tizennegyedik vándorgyűlésének emlékkönyve. Szerk. György Lajos. Kolozsvár, 1938. EME. 151 l. 2 sztl. lev. Szövegközti fotókkal. Mind a hét kötet fűzve, kiadói borítóban.~250 mm. 6.000,-
(Bp.) [1926.] Genius. 268 l. 2 sztl. 3 t. (színes) 128 mm. Székács Zoltánné Dick Margitnak dedikált példány! /A Genius Miniatür Könyvtára./ Kiadói dúsan aranyozott, bibliofil egészbőr kötésben. Szép állapotban. 3.000,97. ENDES Miklós Erdély három nemzete és négy vallása autonomiájának története. Bp. 1935. Sylvester ny. X, 553 l. 1 sztl. lev. 240 mm. Fűzve, kiadói borítóban, felvágatlan. 5.000,98. ENDRŐDI Sándor Kurucz nóták. 1700-1720. Első kiad. Bp. 1897. Athenaeum. VIII, 293 l. 125 mm. Korabeli félvászon-kötésben.
102. [Erdélyi országgyűlési törvénycikkek, 1841/3.] Mi Első Ferdinánd ... Magyar- és Cseh-ország' e' néven Ötödik ... emlékezetül adjuk mindenkinek, kiket illet, hogy minekutána Mi ... az 1846-ik évi Szent Mihály hava 9-ik napjára, ... Kolozsvár városunkba ... országgyűlést rendeltünk ... [az elfogadott törvényczikkeket, azokkal együtt, mellyek a' múlt 1841/3-diki országyűlésen alkottattak, ... nekünk ... bémutatták, ... mindazon törvényczikkeket ... megerősíteni ... méltóztatnánk ... költ ... Bécsben Mindszenthava harminczegyedik napján, az Úrnak ezer nyolcszáz negyvenhetedik ... évében]. H. ny. é. n. [1847]. 45 l. 360 mm. (OSZK 504.730) Fűzve, egyszerű, korabeli papírborítóban, könyvtári duplum. 4.500,-
2.000,-
99. EÖTVÖS József - - művei. 1-13 köt. Komplett! Magyarország 1514-ben. A Karthauzi. Versek, drámák. A nővérek. Elbeszélések. A falu jegyzője. Arcképek és programok. Levelek. Kultúra és nevelés. Vallomások és gondolatok. Reform és hazafiság. 1-3 köt. A XIX. század uralkodó eszméi. 1-2 köt. (Bp.) 1972–1981. Magyar Helikon. 13 db. 186 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. Megkímélt, szép állapotú sorozat. 8.000,16
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
107 és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic Gyula. Szerkesztik: Piványi Ernő a magyar és német, Timár Szaniszló a magyar, Palóczy Lipót a német, Fouquau Henrik a francia, Vidéky László az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.] Budapest, 1896. Kunosy Vilmos és Fia. 210 l. 275 X 320 mm. (haránt alakú). Rendkívül gazdagon illusztrált. (A 2. kötet a Mill. Kiállítás albuma /96 l./ hiányzik.) Festett, aranyozott, dombornyomásos kiadói egészvászon kötésben, szép állapotban. 20.000,-
103. Erdélyünk és honvédségünk. Történelmi eseménysorozat képekkel. Szerk. Rózsás József. Közrem. Béry László. Bp. 1941. Vitézi Rend Zrínyi Csoportja. (Stádium.) 224 l. 1 t. (címkép), 40 t. 302 mm. Festett, kiadói félvászon-kötésben, eredeti, kissé sérült védőborítóval. 10.000,-
107. Ezeréves Magyarország. Vezérek és királyok arczképcsarnoka, rövid történelme. A millennium alkalmából kiadja a Rigler József Ede Papírneműgyár Részvénytársaság. Bp., [1896]. ny. n. Leporello. (53 magyar uralkodót ábrázoló egész alakos kép, méretük egyenként 10,8x7,5 cm). A dúsan aranyozott kromolitográfiák magyar vezéreket és királyokat ábrázolnak Árpádtól Ferenc Józsefig. Mindegyik hátoldalán az ábrázolt uralkodó rövid életrajza olvasható. A rendelkezésünkre álló bibliográfiákban nem szerepel. A teljes mű 55 uralkodót ábrázol. Sajnos hiányzik I. Béla (1061-1063) és Salamon (1063-1074) királyunk arcképe. Színes, aranyozott, kopottas kiadói papírkötésben. 113 mm. 3.000,-
104. ERDŐS József Magyar fürdőkalauz. A "Tulipán-Szövetság Magyar Védőegyesület" hivatalos közlönye. (Tata, 1910. Engländer és Társa. 224 l. 230 mm. Gazdag kép- és reklámanyaggal. Kiadói egészvászon-kötésben, jó példány, ritka. 12.000,-
108. EZOPUS[Z] Háromszáz Ezopus mese. Az ifjúság számára átdolg. Boros Gábor. 114 képpel. 2., jav. kiad. Bp. É. n. (1910 körül). Lampel. 186 l. V. 216 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, Gottermayer Nándor műhelyéből. 3.000,-
109. ÉRDY Miklós A sumír, ural-altaji, magyar rokonság kutatásának története. I. rész: a 19. század. New York, 1974. Gilgamesh. 530 l. Gazdag képanyaggal. 224 mm. Bilingvis (magyar és angol nyelvű) kiadvány. A 285. laptól az „Eredeti tanulmányok gyűjteménye”. /Studia sumiro-hungarica első 3 kötete./ Kiadói egészvászon-kötésben. 3.000,-
105. ERGOVICS Uros Szerb szózat a magyar nemzethez. Buda, 1848. Bagó Márton. 43 l.210 mm. Kiadói papírborítóban, jó példány, nagyon ritka. 8.000,-
110. FARAGÓ Ödön (1876-1958) Lakásművészet. IV. füzet. Budapest, 1912. Weinwurm Ny. 20 t. (1-től 20-ig számozva.) 500 X 330 mm. A teljes mű 60 lapot tartalmaz. Kiadói, sérült papírmappában, a lapok épek, szépek, könyvtári duplum. (A lapokra nem bélyegeztek!) 4.500,-
106. Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak 17
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
116. Felvidékünk - honvédségünk. (Trianontól Kassáig.) Történelmi eseménysorozat képekkel. Bp. 1939. Vitézi Rend Zrínyi Csop. 236 l. 45 t. 304 mm. Kordokumentum fotókkal, ábrákkal, térképekkel ill. Festett, kiadói egészvászon-kötésben. 10.000,-
111. Fejér vármegye. Szerk. Schneider Miklós és Juhász Viktor. Kiadja a Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala. Bp. 1937. (Sárik Gyula és Géza ny. Bp. - Cegléd). 575 l. 25 t. 250 mm. /Magyar városok és vármegyék monografiája 22./ Kiadói egészvászon-kötésben, a kötéstáblán dombornyomású, aranyozott címer. 12.000,-
117. FEND Károly Szőlőművelés. 58 képpel. Bp. 1912. "Pátria". 86 l. 222 mm. Modern, aranyozott egészvászon-kötésben, az eredeti borító bekötve. 3.000,-
112. FAZEKAS Mihály - - versei. Öszveszedte Lovász Imre. Pesten, 1836. Beimel. 134 l. 1 sztl. lev. 190 mm. Első kiad. A címlap verzóján Rados Imre tulajdonosi bélyegzésével. Korabeli félvászon-kötésben. 30.000,-
118. FÉNYES Elek Magyarország geographiai szótára, mellyben minden város, falu és puszta, betürendben körülményesen leiratik. 1-4. köt. (2 kötetbe kötve). Pesten, 1851. Kozma V. 312; 285; 306; 350 l. 220 mm. Az első és harmadik kötet címlapján az előző tulajdonos névbejegyzése, kisebb sérülések. Korabeli félvászon-kötésben, jó példány. 20.000,-
113. FEHÉR Ipoly Győr megye és város egyetemes leírása. A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók...XVII-dik nagygyűlésének emlékül nyujtja...Kruesz Krizosztom. Szerk. - -. Bp. 1874. Franklin ny. 2 t. XI, 674 l. 1 térk. (színes, nagyméretű, kihajtható). 225 mm. A térkép: Győr megye régészeti, árpád-kori és jelen térképe. M: 1: 144000. 52 X 46 cm. Korabeli félvászon-kötésben, aranyozott címfelirattal, könyvtári duplum, címlapján ajándékozási bejegyzés. Jó példány, a Borda Antikvárium vignettájával a hátsó táblán, alul, diszkréten. 20.000,-
119. FÉNYES Elek Magyarország leírása. 1-2. rész. (egybekötve). 1. rész. Magyarország általánosan. 2. rész. Magyarország részletesen. Pesten, 1847. Heckenast. 200 l. 4 sztl. lev. 520 l. Több helyen is hiány: ezek a lapok szkenneléssel gondosan pótolva. Az első részben: 39-42. A második részben: 23-26, 195-206, 371-382. A második kötetben a 275. és a 416. laptól pár oldal felcserélve. A pótlások JPG-ben CD-re mentve, és a kötethez mellékelve. Későbbi, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, a pótlásoktól eltekintve jó példány. 214 mm. 10.000,-
114. FEKETE János Kis számító. Képes számtankönyvet áttanulta gyermekek számára. Emerson jeles rendszere után írta - -. Bécsben, 1845. Straussnő és Sommer. 4 sztl. lev. 44 l. 24 l. A végén újrakezdődő lapszámozásban (24 l.) a közönséges és tizes törteket tárgyalja, sajnos ebből a részből a 17-18. l. hiányzik! Petrik ezt a kiadást nem ismeri. Modern, bordázott, aranyozott gerincű, bibliofil minőségű szép félbőr-kötésben, csinos kis darab. 170 mm. 6.000,115. FEKETE Oszkár Hüvelyk Matyi leghitelesebb története. Írta: - -. Ill. Orosz Pál. Bp. 1948. (Szerző kiad., Posner ny.) 47 l. 6 t. (színes). Kiadói félvászon-kötésben, megkímélt, szép példány. 264 mm. 3.000,18
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
120. FIALA Ferenc – MARSCHALKÓ Lajos Vádló bitófák. A magyar nemzet igazi sírásói. London, 1958. Süli J. (Hidfő) 284 l. 1 sztl. lev. 12 t. Két táblán tintás rajzfirka, a címlapon is gyermekkéz nyomai. Kiadói, illusztrált kartonborítóban. 205 mm. 3.000,-
1 db. Magyarok!... megkezdte működését a Független Kisgazdapárt… Bp. 1956. okt. 30. 296 X 210 mm. 1 db. Kiáltvány… a szakszervezetekhez és munkástanácsokhoz… 1 db. Megalakult az új Nemzeti Kormány… Bp. 1956. október 27-én. 1 db. stencil szórólap az Egyetemek Bizottsága aláírásával. 1 db. Minden Katolikus Magyar követelése okt. 29-én a egyházellenes bűnök felszámolására és az egyház jogainak visszaadására (stencil). 3 db. forradalom utáni szórólap ebből kettő Grebennyik őrnagy parancsa Budapest lakosságához, a harmadik “Munkástestvérek! Elvtársak!... Álljatok a Kádár János vezetése alatt álló kormány mellé” szövegű. Újságok (10 db.): Magyar Függetlenség. 1956. nov. 2. I. évf. 5. sz. Reggeli kiad. 2 l. Magyar Honvéd. 1956. nov. 3. I. évf. 3. sz. 4 l. Kissé körbevágva. Magyar Világ. 1956. nov. 3. I. évf. 3. sz. 4 l. Népakarat. 1956. nov. 23. I. évf. 10. sz. 4 l. Népszabadság. 1956. nov. 10. I. évf. 5. sz. 2 l. Népszava. (A Magyar Szakszervezetek Központi Lapja.) 1956. okt. 30. 84. évf. 256. sz. 6 l. Kissé körbevágva. Népszava. (A Magyar Szociáldemokrata Párt Központi Lapja.) 1956. nov. 2. 77. évf. 2. sz. 6 lapból a közepe (3-4. l.) hiányzik. Szabad Magyar Rádió. Különszám lehet, 1956. október 30-ból. 4 l. Szabad Nép. A Magyar Dolgozók Pártjának Központi Lapja. 1956. okt. 28. 14. évf. 296. sz. 2 l. Szabad Nép. A Magyar Szocialista Munkáspárt Központi Lapja. 1956. nov. 6. 2 l. Összesen 10 napilap, mindegyik félbehajtva, jó állapotban. Méretük kb. 480 X 320 mm. A 32 dokumentum együtt: 15.000,-
121. FINÁCZY Ernő Az ókori nevelés története. 2. bőv. kiad. Bp. 1922. Hornyánszky. VII. 325 l. A középkori nevelés története. 2. kiad. Bp. 1926. Egyetemi ny. VI. 2 sztl. lev. 333 l. A renaissancekori nevelés története. Bp. 1919. Hornyánszky. VI. 289 l. Az újkori nevelés története. Bp. 1927. Egyetemi ny. VII. 407 l. Neveléselméletek a XIX. században. Bp. 1934. MTA. IV. 177 l. 1 sztl. lev. Fináczy Ernő (1860 – 1935): pedagógus, egyetemi tanár, az MTA tagja. A Magyar Pedagógiai Társ. elnöke. Kezdetben filológiai munkákkal foglalkozott, az 1890-es évektől munkásságának területe a pedagógia, ezen belül elsősorban a neveléstörténet. A konzervatív-liberális irányt képviselte. Alapos forrástanulmányokra épülő műveiben a nevelésügy történetét idealista álláspontról magyarázza. Fináczy neveléstörténeti sorozata így, öt kötetben teljes. Mike 37/133. Négy kötet korabeli egészvászon-kötésben, A renaissancekori nevelés fűzve, kissé széteső kiadói borítóban. ~230 mm. 8.000,122. FLAMMARION, Camille Népszerű csillagászat. Az égbolt egyetemes leírása. Ford. Hoitsy Pál. 3. jav. átdolg. bőv. kiad. 1-2. köt. Bp. 1900. Pallas. VIII, 336 l. 5 t. (ebből 4 színes, 1 kettős, fekete-fehér); IV, 372 l. 3 t. (ebből 2 színes, kettős). 276 mm. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Festett, kiadói egészvászon-kötésben, szép példány. 10.000,-
FOLYÓIRATOK 123. [Ezerkilencszázötvenhatos] 1956-os plakátok, röplapok, újságok. Plakátok (2 db.): Követeljük az ÁVH felelősségrevonását… szovjet harckocsik árnyékában nem dolgozunk. Sztrájk! 290 X 200 mm. méretű plakát, h. é. ny. n. Forradalmi Ifjúság! Magyarok! Nagy Imre nyilatkozzék: Konkrét választ a szabad választások megtartására!... 1956. október hó 30. A budapesti Forradalmi Ifjúság.” 410 X 280 mm. Röplapok(20 db.): 8 db. röplap az Egyetemi Forradalmi Diákbizottság felhívásaival. Ebből 4 nyomtatva, 4 stencileljárással készült. 1 db a Magyar Forradalmi Ifjúság kijelentése: “Harcunk magyar szabadságharc!” 2 db. a Magyar Dolgozók Pártja Központi Vezetőségének nyilatkozata, mindkettő október 26-iki keltezéssel. 1 db. a Szociáldemokrata Párt a régi szeretettel köszönti régi harcosait…
123 19
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
126. Kossuth Lajos halála alkalmából a Pesti Napló különkiadásai, összesen 3 lapszám. Pesti Napló. 45. évf. 80. sz. Bp. 1894. március 21, szerda. 16 l. Pesti Napló. Esti kiadás. 45. évf. 80. sz. Bp. 1894. március 21, szerda. 4 l. Pesti Napló. Esti kiadás.45. évf. 81. sz. Bp. 1894. március 22, csütörtök. 4 l. A három szám zsinórral összefűzve, félbehajtás nyomaival, megkímélt állaptban. 440 mm. 4.500,127. Magyar Közlöny. Hivatalos lap. Első tizennégy szám. Debrecen, 1945. január 4. – 1945. március 31. (Az első 16 szám még Debrecenben, a 17. számtól Budapesten jelent meg.)
124 124. Hazánk. Időszaki folyóirat hat-hetes füzetekben. Szerkeszti Török János. Első évfolyam. Pest, 1858. Heckenast. 1 t. (Deák Ferenc kőnyomatos portréja) 2 sztl. lev. 652 l. 12 t. Szövegközti fametszetekkel. 240 mm. A legbecsesebb képek: Deák Ferenc portréja (kőnyomat) Széchenyi István portréja (kőnyomat) Szt. István Királyi Rendjének jelvényei és díszöltözete (színes kőnyomat) Vörösmarty Mihály portréja (acélmetszet) Vörösmarty Mihály síremléke (kihajtható kőnyomat) V. Ferdinánd lovas ábrázolása (kihajtható kőnyomat). A Hazánk összesen 2 évfolyamot ért meg. A 2. évf. 1859-1860-ban jelent meg. Korabeli félvászon kötésben, könyvtári duplum. PIM 749. 20.000,-
Az első szám tartalmazza az Ideiglenes Nemzetgyűlés határozatait: Megválasztják miniszterelnökké Dálnoki Miklós Bélát és a minisztereket… Egységesen jó állapotban, félbehajtva. 430 mm. 4.500,128. Magyar Művészet Művészeti folyóirat, 1–14 évfolyam. [Teljes, több szám nem jelent meg.] Szerkesztette Majovszky Pál (I–X. évfolyam) és Oltványi-Ártinger Imre (XI–XIV. évf.) Bp, 1925–1938. Athenaeum. 14 db. Folio. 305 mm. A két világháború közötti időszak magyar képzőművészetének meghatározó, korszakalkotó jelentőségű folyóirata. 1948-ban, 10 év szünet után újraindult, de 1949-ben az első két szám megjelenése után a folyóirat megszűnt. Színes és fekete-fehér, egész oldalas és szövegközti képekkel rendkívül gazdagon illusztrált. Kiadói, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, az első kötet gerince szakértő restaurátorral javítva (Ádám Tamás). Nagyon jó állapotú sorozat, kompletten ritka. Lakatos 1602. 90.000,-
125. Hivatalos Közlemények. Kiadja a Budapesti Grafika és Rokoniparosok Főnökegyesülete. 19131916. 4-7. évfolyam. Felelős szerk. Kertész Árpád. Bp. 1913-1916. A Nyugat nyomdája, 1915-től "Pátria". 2 sztl. lev. 438 l. ; 2 sztl. lev. 372 l. ; IV. 260 l. ; IV. 270 l. Gazdag képanyaggal. 305 mm. Mind a négy kötet egységes, korabeli félvászonkötésben, könyvtári duplum. 18.000,-
126 20
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
134. Moderne Illustrierte Zeitung. Die Wehrmacht der Monarchie / Doppelnummer 10 und 11 / 15.Mai 1.Juni. 1914, XIV. Jahrg. 1. Theil: Unsere Landmacht. 2. Theil:. Unsere Kriegsmarine. Wien, 1914. Brüder Hartmann. 176 l. XCVI. ; 171 l. Igen gazdag háborús képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötésben. 375 mm. 8.000,-
129. Magyar Iparművészet. 1903. VI. évfolyam. Szerk. Fittler Kamill. Főmunkatárs Györgyi Kálmán. Bp. 1903. M. Iparműv. Társ. VIII. 308 l. 4 színes t. Gazdag képanyaggal. Korabeli félvászon-kötésben. 307 mm. 12.000,130. Magyar Iparművészet. 1904. VII. évfolyam. Szerk. Fittler Kamill. Főmunkatárs Györgyi Kálmán. Bp. 1904. M. Iparműv. Társ. VIII. 324 l. 6 színes t. Gazdag képanyaggal. Korabeli félvászon-kötésben. 307 mm. 12.000,-
135. Münchener fliegende Blätter. Kalender für 191135. 28-52. Jahrgang. 25 évfolyam, 4 kötetbe kötve.
131. Magyar Iparművészet. 1915. XVIII. évfolyam. Szerk. Györgyi Kálmán. Bp. 1915. M. Iparműv. Társ. Címlap, 342 l. VIII. 2 színes t. Gazdag képanyaggal. Későbbi félvászon-kötésben. 298 mm. 12.000,132. The Illustrated London News. Coronation Record Number. (1937. may. 15, Saturday.) King George VI. and Queen Elizabeth. With 24 Coloured and other Plates. London, 1937. Publishing by The Illustrated London News & Sketch Ltd. 5 sztl. lev. 72 l. 24 t. (színes). (VI. György brit király (angolul: King George VI of the United Kingdom, teljes nevén Albert Frederick Arthur George; Sandringham, 1895. december 14. – Sandringham, 1952. február 6.) 1936–1952 között az Egyesült Királyság és a Brit Birodalom uralkodója, 1936–1947 között India utolsó császára, 1936–1949 között Írország királya, 1949. április 28-tól 1952. február 6-ig a Nemzetközösség (angolul: Commonwealth of Nations) szervezetének első feje, II. Erzsébet brit királynő édesapja.) Fűzve, kissé sérült, kiadói borítóban a gerincénél kis hiánnyal. 372 mm. 3.000,-
München, 1911. Braun & Schneider. 1930-tól Schreiber. 11 X 112 l., utána 80, 78, 80, 80, 96, 96, 96, 96, 96, 96, 82, 82, 82, 66 l. 200 mm. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Későbbi, aranyozott egészvászon-kötésben, egységes, szép állapotban, kordokumentum értékű. 20.000,136. Olympia Zeitung. Offizielles Organ der XI. Olympischen Spiele 1936 in Berlin. Hrsg. im Reichssportverlag. Nummer 1-26. 21. Juli 1936 - 15. August 1936. 544 l. Rendkívül gazdag sporttörténeti képanyaggal. 456 mm. Korabeli, a gerincénél sérült félvászon-kötésben. 10.000,-
133. Mese újság. Képes hetilap a magyar gyermekek számára. Szerk. Bursics Ernő. 1-2 évf. 1905. 1-16 sz. szept. 16 - dec. 30. 130 l. 1906. 1-18 sz. jan. 6 - máj. 5. 144 l. Bp. Magyar Tanítók Otthona kiadása. Teljes, több nem jelent meg. PIM, Lakatos 1761. Korabeli félvászon-kötésben, gerincvignettával, jó példány. 249 mm. 5.000,-
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
141. Tréfás vándorjogász. Humorisztikus, mulatságos, társadalmi és tanulmányos lap. Szerk. Wrabelly György. I. évf. Ikerszám 1. és 2. Pest, 1872. dec. 31. Buschmann F. ny. 11 l. 360 mm. Wrabelly György, ügyvéd, a “vándor jogász”. Szerkesztette és kiadta a «Vándor Jogász» cz. gúnyoros tréfás élczlapot, mely havonként kétszer jelent meg, ez azonban még azon évben pár számmal megszünt; ebbe agyafurt czikkeket írt. Elméjében megzavarodva járt-kelt az országban. Meghalt 1880, Balaton-Füreden. (Szinnyei) 3.000,-
142. Tudományos Gyűjtemény. 1832. (XVIdik esztendei Folyamat) I-XII kötet. (Teljes évfolyam.) Pesten, 1832, Trattner és Károlyi. 130 l. 1 t., 130, 128 l. 1 térk., 128, 130, 130 l. 136, 128, 128, 132, 132, 159 l. 240 mm. Komplett sorozat, a 1 második kötetből metszet (viselet) hiányzik. A 3. kötet térképe megvan. Minden kötet egységes, kiadói papírborítóban, a 3, 4, 5, 10, 11, 12. kötet könyvtári duplum, a 2. kötet hátsó borítója hiányzik. Komplett évfolyam ritka. Lakatos 4009. Hozzá tartozik: Tudományos Gyűjtemény. 1833. (XVII. esztendei Folyamat) V. vagy májusi és XII. vagy decemberi száma. Pesten, 1833, Trattner és Károlyi. 128 l. 1 t. (kihajtható), 157 l. 1 t. (kihajtható). 230 mm. Mindkét tábla oklevél melléklet. Az 5. kötetből hiányzik 1 t. A 11-12 l. szkennelt másolattal pótolva. Mindkettő kiadói papírborítóban, a 12. kötet hátsó borítójának alsó sarka hiányzik. Lakatos 4009. A 14 szám együtt: 24.000,-
137. Pesti Izé. Szerk. Gál György. Szórványszámok.a II-III. évfolyamból. 1947-1948. 36 db. Különálló lapszámok. A Pesti Izé címmel megjelent erotikus szövegeket és rajzokat tartalmazó újságnak a koalíciós idők termékeként látott napvilágot 1946-ban. Ám disznólkodás ide, erotika oda, a Pesti Izé csak nem fért a bőrében, kibújt néha a szög a zsákból és megmegdöfködte a kortárs politikusokat. Ezt temészetesen nem tolerálta a hatalom, amely 1948-ban villámgyorsan betiltotta. A lap népszerű, vezető karikatúristája Sebők Imre volt. Ritka. Helyenként sérült kiadói borítóban. 8.000,138. Pesti Napló Képes műmelléklet. 1929. jan. 6 – 1929. dec. 29. Komplett évf. Bp. 1929. Athenaeum. 285 mm. Képes hetilap (kordokumentum értékű fotóanyaggal), számonként legalább 12-16 l. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, a gerinc gondosan javítva. 8.000,139. Regélő. 101-104. szám, 1836. dec. 18 - dec. 29. Pest, 1836. (Trattner-Károlyi.) 802-832 l. 213 mm. E négy szám "A Károlyiak. Élet-történet." komplett cikksorozatát tartalmazza. Az első szám címoldalán "Ex archive familiae Károlyi" bélyegzője. A Károlyiak könyvtárából, későbbi, piros egészvászonkötésben, a táblán aranyozott felirat: "A Károlyiak a "Regélő" 1836-iki évfolyamából." 5.000,-
FOTÓ 143. Első világháborús fotóalbum. A 315-ös honvéd gyalogezred képei, 94 amatőr, fekete-fehér fotó, készítője nem ismert, 1916-os felvételek. A háborús helyszín: Volhynia. Az album a tisztek portréfotóival kezd: Raith Antal alezrds., Eötvös Sándor szds., Hámos Gyula fhdgy., Várady Antal zls., Krausz Lipót hdgy…, majd bemutat egy orosz főúri kastélyt Wolhniában. Ugyanitt Szurmay Sándor szállásának képe, majd 8 kép mutatja Hazai Samu vezérezrds. katonai szemléjét. Istentisztelet, sírok, hadtápraktár, tábori vasút, segélyhely (orvos Balás Győző), orosz foglyok és sok életkép a harctérről. A képek nagyrészt 110 X 85 mm. méretűek, a komplett, gondos és precíz albumból egy kép hiányzik. Kartonkötésű fotóalbum, zsinórral fűzve, mérete: 227 X 322 mm. 20.000,-
140. A Tanácsköztársaság (Magyarországi Szocialista Szövetséges Tanácsköztársaság,1919. március 21. és augusztus 1. között.) napilapjai. Népszava 3 száma. 1919. július 11, 16 és 24. XLVII. évf. 164, 168 és 175. szám. 3 X 8 l. Kiadta a Szocialista-kommunista Munkások Magyarországi Pártja. Világ. 1919. április 9. X. évf. 84. sz. 12 l. (Utolsó két lapján a budaapesti Munkás- és Katonatanácsok megválasztott tagjainak névsora, kerületekre bontva.) Hozzá tartozik: (a korszakhoz kapcsolódóan) Reggeli Hírek 2 száma szept. 4. és 5., illetve a Világ, febr. 19-iki száma. A hét szám együtt: 4.500,-
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
145. Hitler Adolfot ábrázoló fekete-fehér képeslapsorozat 2 fotója. Reichskanzler Adolf Hitler, 38, 49. sz. “Echte Fotografie” a müncheni Photo Hoffmann műhelyéből.
Megíratlan, postatiszta
lapok, újszerű
állapotban. 4.500,-
143 146. FÖLD Aurél Fuss vagy fizess... (Egy sportsman naplója.) Bp. 1942. (Kalász). 248 l. 16 t. 230 mm. A 323. számú, géppel számozott példány. Kiadói egészvászon-kötésben.
144. Erzsébet királyné 4 db fotó Erzsébet királynéról.
3.000,-
147. A 7.65 mm-es önműködő Frommer-pisztoly. Bp. [1911.] Fegyver- és Gépgyár. 37 l. 1 lev. 180 mm. Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel illusztrálva. Kiadói, illusztrált, kissé sérült papírborítóban. 2.000,148. FŰRY Lajos Árpád fejedelem. Történelmi regény. Washington, (1977.) The Hungarian Historical and Geographic Society of America. 506 l. 1 lev. 226 mm. "Szeretettel" aláírt példány. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. 8.000,-
Ebből kettő L(udwig) Angerer, egy Emil Rabending bécsi udvari fényképészek műhelyéből. A negyedik fotó jelöletlen. Méretük: ~102 X 64 mm. Mind a négy hibátlan állapotban. 4.500,-
147 23
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
149. GABÁNYI János József főherceg tábornagy. Bp. 1931. Gutenberg. 1 t. (címkép), 321 l. 38 t. Korabeli, aranyozott egészbőr-kötésben, jó példány. 232 mm. 8.000,150. GABÁNYI János A magyar várak legendái. 1-4. [köt.] sorozat. Bp. 1924-[1933], Szent István Társ. 4 db. 220 mm. Egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötésben, az első kötet gerincén repeszsérülés okozta kis hiány, a második, harmadik kötet szép, a negyedik kötet kopottas. 12.000,153
GASZTRONÓMIA 151. BEVILAQUA BORSODY Béla A budai és pesti mészáros céhek ládáinak okiratai 1270-1872. Az Ipartársulat és az Ipartestület története 1873-1930. Várostörténeti és kézmívességtörténeti kútfőtanulmány. 1-2. köt. Bp. 1931. Franklin. 492 l. 1 lev. 10 t.; 494-955 l. 14 t. Címlapján ajándékozási sorok, bélyegzővel. Fűzve, kiadói borítóban, szép állapotban, sérült kartondobozában. 237 mm. 10.000,-
152. CSÁKY Sándor A huszadik század szakácsművészete. Első kiadás. (Kassa), 1929. Szerző. (Athenaeum.) 770 l. 22 t. 1 sztl. lev. 61 l. (Négynyelvű szótár. Összeáll. Marencich Ottó.) 17 sztl. lev. (hirdetések), XXlII l. 248 mm. Kiadói félvászon-kötésben, gerincénél nagyon szépen javítva. (Dezső 251.) 9.000,-
154. KUGLER Géza A legujabb és legteljesebb gyakorlati nagy budapesti szakácskönyv és házi czukrászat. Híres magyar és franczia szakács-művészek nyomán írta - -. Bp. [1899.] Rozsnyai. 521 l. 8 sztl. lev. (hirdetések). Számos képpel illusztrálva. Modern egészvászon-kötésben, az eredeti karton kötéstábla ráragasztva. 222 mm. (Dezső 909.) 6.000,-
153. [DOBOS C. József] DUBY Károly Magyar-franczia szakácskönyv. Nélkülözhetetlen kalauz.. Több mint négyszáz képpel, husz szinnyomatú külön műmelléklettel és szinnyomatú czimlappal. Budapest, 1883. Mehner Vilmos kiadása. 1 t. (színes kőnyomatú díszcímlap), 974 l. 19 t. (színes kőnyomat). Ugyanezt a szakácskönyvet Dobos C. József, a híres „dobostorta” készítője jelentette meg 1881-ben. Máig kiderítetlen okok miatt – valószínűleg eladva a kiadói jogokat – Duby Károly néven jelent meg 1883-ban, jóval kisebb példányszámban. Teljes példánya nagyon ritka, mert vagy a díszcímlap, vagy a 19 kőnyomatú tábla egyike-másika hiányzik. Studio 27/77. Aranyozott, kiadói barna egészvászon kötésben. Gerincén, középen, a gerinc hajlatánál kisebb sérülés. Ettől eltekintve jó példány. 230 mm. 20.000,-
155. KUGLER G(éza) A legujabb és legteljesebb nagy házi cukrászat. Cukrászok, vendéglősök és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve. 6. kiad. Bp. [1905]. Rozsnyai. XIV. 1 lev. 424 l. 1 t. 220 mm. Kiadói félvászon-kötésben, jó példány! 8.000,156. NAGYVÁTHY János, N. Magyar házi gazdaasszony., Szerzette - -.2. kiad. Pest, 1830. Trattner. 280 l. 1 táblázat (kihajtható). Enyhén elpiszkolódott példány, új kötésben. az eredeti vignetta maradványainak felragasztásával. 212 mm. Ritka! 15.000,24
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
157. NÉMETH Zsuzsána A legujabb és megpróbált magyar szakácskönyv. Biztos utmutató:mint kelljen 1001 különféle legjobb izű ételt, süteményt… legügyesebben és a’ legújabb izlés szerint késziteni. Egy toldalékkal. Melly magában foglalja: Gazdasszonytárt, vagy mindennémű ház-, konyha-, éléskamara, s pinczetartási utmutatásokat, jegyzeteket… A magyar házi asszonyok számára készitette - -. Hatodik bővitett s jobbitott kiadás. Pest, 1861. Heckenast. XVI. 312 l. 190 mm. A mű először 1835-ben, „Nemzeti szakácsné” címmel (csakúgy, mint a második és harmadik kiadása) jelent meg. (Dezső 1246.) Korabeli, kissé kopott félvászon-kötésben, 12.000,-
162. GELLÉRI Mór Az ezeréves Magyarország multjából és jelenéből. Összeállította - -.
158. SÁROSI Bella Legjobb szegedi szakácskönyv. 2. bőv. kiad. Bp. [1912], „Magyar Kereskedelmi Közlöny”. (Tolnai ny.) 358 l. 5 sztl. lev. Szövegközti ábrákkal. Hozzákötve: ROLFF Cukrászat és házisütemények. Bp. [1912], „Magyar Kereskedelmi Közlöny”. 32 l. Javított, de azért kissé sérült kiadói félvászonkötésben. 218 mm. (Dezső 1441 és 1487.) 4.000,-
Bp. 1896. Czettel és Deutsch. 180 l. 2 sztl. lev. 6 t. (színes Budapest látképek). Szövegközti képekkel. Az első 5 levélen kisebb barna folt. Fűzve, kiadói borítóban, elöl Magyar Millennium 1896 felirattal. 173 mm. 12.000,163. GENTHON István - AGGHÁZY Mária BARANYAI Béláné stb. Nógrád megye műemlékei. Bp. 1954. Akadémiai K. 492 l. 2 t. (alaprajz, kihajtható), 293 mm. /Magyarország műemléki topográfiája. 3. köt./ Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötésben. 10.000,-
159. SZEKULA Teréz Szegedi új szakácskönyv.5. bőv. és jav. kiad. Szeged, 1900. Endrényi. 463 l. 210 mm. Kiadói félvászon-kötésben, gerincénél elvált, sérült példány. (Dezső 1683.) 3.000,-
164. GNEIST, Rudolf Der Rechtstaat. Berlin, 1872. Julius Springer. IV. 202 l. 231 mm. Korabeli, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, szép állapotban. 3.000,-
160. GAVANTI, Bartolomeo Thesaurus sacrorum rituum, seu commentaria in rubricas Missalis et Breviarii Romani, Auctore adm. Reverendo P. D. Bartholomaeo Gavanto... Tomus primus és secundus (egybekötve). Antwerpen, 1634. Plantin-Moretus. 26 sztl. lev. 337 l. 1 sztl. lev. ; 12 sztl. lev. 358 l. 1 sztl. lev. Poss. Monastery Zarensis, 1681. (Zdar, Csehország, cisztercita kolostor.) A korabeli egészbőr-kötés felhasználásával restaurált, fatáblás bőrkötésben. 25.000,-
165 165. Gothaisches Genealogisches Taschenbuch der Gräflichen Häuser. 87. Jahrgang. Gotha, 1914. Justus Perthes. 1 t. VII. 1136 l. 35 l. Hozzá tartozik: Gothaisches Genealogisches Taschenbuch der Freiherrlichen Häuser. 66. Jahrgang. Gotha, 1916. Justus Perthes. 1 t. VII. 983 l. 41 l. Hozzá tartozik: Gothaisches Genealogisches Taschenbuch der Freiherrlichen Häuser. 67. Jahrgang. Gotha, 1917. Justus Perthes. 1 t. VII. 1120 l. Hozzá tartozik:
161. GÁSPÁR János Fajismeret. A modern anthropologia és öröklésbiologia problémái. Bp. [1930.] Novák. VI, 222 l. 1 sztl. lev. (hirdetések). Korabeli egészvászon-kötésben. 230 mm. 3.000,25
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
Hozzá tartozik: Gothaisches Genealogischer Hofkalendernebst diplomatisch-statistischem Jahrbuche.154. Jahrgang. Gotha, 1917. Justus Perthes. 2 t. XXIV. 1158 l. Hozzá tartozik: Gothaisches Genealogisches Taschenbuch der Freiherrlichen Häuser. Teil B. 87. Jahrgang. Gotha, 1937. Justus Perthes. 1 t. XVI. 623 l. Hozzá tartozik: Gothaischer Hofkalender. Genealogisches Taschenbuch der Fürstlichen Häuser. 174. Jahrgang. Gotha, 1937. Justus Perthes. 2 t. XXVI. 629 l. Hozzá tartozik: Gothaisches Genealogisches Taschenbuch der Freiherrlichen Häuser. Teil B. 89. Jahrgang. Gotha, 1939. Justus Perthes. 1 t. XLIV. 613 l. Mind a hét kötet kiadói, aranyozott egészvászonkötésben, jó állapotban. Az 1914-es és 1917-es gerince erősen sérült, az 1917-es gerincén felül kisebb sérülés. 8.000,
169. Guide through Germany, Austria-Hungary, Italy, Switzerland, France, Belgium, Holland, and England. Souvenir of the North German Lloyd, Bremen. Berlin, (1896.) J. Reichmann & Cantor. LVI. 520 l. 1 sztl. lev. 15 l. 186 mm. Igen gazdag kép- és térképanyaggal. Az osztrákmagyar fejezet 80 oldal terjedelmű. Kiadói, festett, ezüstözött egészvászon-kötésben, jó darab. 12.000,-
166. GOETHE, (Johann Wolfgang) Utazás Itáliában. Ford. és bev. Bálint Aladár. (Bp. 1922) Genius. XIV. 419 l. 3 t. 188 mm. Az 1500 számozott példányból ez az 1275. sz. /Nagy írók-nagy írások VIII./ Végh Gusztáv iparművész címlapjával, könyvdíszeivel. Korabeli, festett, aranyozott, teljesen egyedi egészpergamen-kötésben, körül poncolt, aranyozott élmetszéssel, szép. 8.000,-
170. GYÖRFFY István Néphagyomány és nemzeti művelődés.
167. GRAVES, Robert Poems 1970-1972. London, (1972.) Cassell. IX. 85 l. 220 mm. Boldizsár Ivánnak dedikált példány! Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. 4.500,-
Bp. 1939. Egyetemi Néprajzi Int. 91 l. 232 mm. Huszti Józsefnek dedikált példány. Fűzve, kiadói borítóban. 2.500,171. Harmincz év. 1877-1907. A „Budapest” jubileumi albuma. Bp. 1907. Wodianer F. VI. 1 lev. 341 l. 29 lev. 18 t. Kiadói festett egészvászon-kötésben. 285 mm. 3.000,172. HARTMANN Róbert Az emberszabású majmok és szervezetök. Ford. Thirring Gusztáv. Bp., 1888, K. M. Term.-tud. Társ. (Franklin ny.) 4 sztl. lev. 279 l. 195 mm. 57 szövegközti képpel. /Term.-tud.-i Könyvkiadó-Váll. XXXIV. kötete./ A belső táblán “Klein Pál Késmárkon” tulajdonosi névbejegyzése. Kiadói, festett egészvászon-kötésben. 2.000,-
173. HATÁR Győző Golghelóghi. (Titokjáték a végítéletekről.) (London, 1976. Hungaroxerox.) 1026 l. 225 mm. Béládi Miklósnak dedikált példány! /Aurora ezotéria sorozat./ Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti, aranyszínű védőborítóval. 4.500,-
168. GUIBERT [Jacques Antoine Hyppolite, de] Versuch über die Tactik. Nebst einer Abhandlung über den gegenwärtigen Zustand der Staats und KriegsWissenschaft in Europa… 1-2 köt. Dresden, 1774. Waltherischen Hofbuchhandlung. 470 l. 5 sztl. lev. 12 t. ; 274 l. 3 sztl. lev. 10 t. (15 helyett, az első 4- és a 15. t. hiányzik). A 27 kihajtható rézmetszetű táblából 5 hiányzik! Nagyon ritka hadtörténeti szakmunka, Radtke (19751999) Ø, friss internetes keresések Ø. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, jó példány. 30.000,-
174. HATÁR Győző Heliáne. Regény. (Első kiadás!) Bp. [1948.] Magyar Téka 460 l. 1 sztl. lev. 234 mm. Basch Lórántnak dedikált példány. Kiadói félvászon kötésben. 6.000,-
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
175. HATVANY Pál Némelly fel-jegyzésre méltó történetek, mellye-ket olvasás közbe egykor máskor öszve szedegetett, és nemzete’ kedvéért a’ Magyar nyelven Világ eleibe ki-botsátott - -. Kassán, 1796. Ellinger ny. 290 l. 6 sztl. lev. A mű 174 történetet tartalmaz a görög és római időkből. A kötet elején Gvadányi költeménye: „Ezen nagy bötsü Munkának Érdemes Authorához” Korabeli, kopottas félbőrkötésben. 177 mm. 12.000,-
178. HEGEDÜS Loránt Gróf Széchenyi István regénye és éjszakája. Bp. [1941.] Athenaeum. 324 l. 1 sztl. lev. 15 t. 210 mm. Korabeli, aranyozott, bordázott gerincű bibliofil félbőrkötésben. 3.000,179. HEGYESI Márton Az 1848-49-iki harmadik honvédzászlóalj története. Bp. 1898. Franklin. 299 l. 197 mm. Korabeli egyszerű félvászon-kötésben, az eredeti borító ráragasztva. 8.000,-
176. HAUSZMANN Alajos A magyar királyi vár. Die ungarische Königsburg. Le château royal de Hongrie. Bp., (1912, Hornyánszky). 54 l. 1 lev. 1 feliratos hártyapapír, 1 t. (színes), 24 t. (fénynyomat). Szövegközti képekkel, alaprajzokkal. A szövegrész (keretdíszes oldalakon, háromhasábos tördeléssel) és a képfeliratozás magyar-német-francia trilingvis. Hauszmann Alajos (1847-1926) magyar építész, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia tagja. A historizmus egyik legtevékenyebb és legjellegzetesebb képviselője a magyar építészetben. Ybl Miklós halála után, 1891-ben, őt hívták meg a magyar királyi vár építésének vezetésére. A gyönyörű, haránt alakú díszalbum összeállítására gróf KhuenHéderváry Károly miniszterelnöktől kapott megbízást. Kiadói, aranyozott, angyalos országcímerrel és virágmotívummal díszített, haránt alakú dísz bőrkötésben, a Gottermayer Nándor műhelyéből. Az első kötéstáblán aranyozott, két angyal által tartott, koronás címerrel. Aranymetszéssel díszítve. A gerincen és a táblákon kis sérülésekkel. 350 X 460 mm. 150.000,-
180. HENCZ Lajos A magyar posta története és érdemes munkásai. Szerk. - -. Bp. 1937. Merkantil ny. 593 l. 265 mm. Gazdag szövegközti képanyaggal. Az 533. oldaltól képanyagot (arcképek) tartalmaz. Kiadói, kissé kopott egészvászon-kötésben. 6.000,181. HENNEY Árpád (összeáll.) Mi a hungarizmus? 2. kiadás. Lauterbach, 1957. Szerző. R. Kiesel ny. 36 l. 148 mm. Kiadói, illusztrált papírborítóban. 3.000,182. HETÉNYI Imre Amikor a rend őre voltam. [Bp., 1941], Pantheon. (Pesti Lloyd ny.) 272 l. 2 t. A szerző előbb detektív, majd 1932-től a politikai rendészet vezetője volt. Korabeli, kissé kopott félvászon-kötésben, elöl bélyegzőnyomokkal. 207 mm. 3.000,-
177. HÁJEK, (Lubor) - FORMAN, (Weber) Der Frühe Japanische Holzsnitt. Prag, (1957.) Artia. 102 l. 1 lev. 50 t. (kétoldalas). Zsinórral fűzött kartonkötésben, kiadói egészvászonmappában, melynek első tábláját két műanyag ék fogja össze. 260 mm. 3.000,27
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
189. HOFFMANN, Carl Botanischer Bilder Atlas. Nach dem Natürlichen Pflanzensystem von De Candolle, Jussieu, Endlicher, Reichenbach u. a. Zweite Auflage. mit 459 farbigen Pflanzenbildern nach Aquarellen von P. Wagner und G. Ebenhusen. und ca. 500. Holzschnitten. Gänzlich umgearbeitet von Julius Hoffmann.
183. Hevesvármegyei ismertető és adattár. Főszerk. Ladányi Miksa. Sajtó alá rend. Ladányi István. Előszót írta: Hedry Lőrinc. Budapest, 1936. Sárik Gyula és Géza. 665 l. 15 t. (kétoldalas). 248 mm. /Magyar városok és vármegyék monografiája XX./ Kiadói, dombornyomásos egészvászon kötésben, a gerincén apróbb sérüléssel. 9.000,184. HEVESY Iván Az impresszionizmus művészete.
Stuttgart, [1896]. Hoffmann. XXXVIII. 194 l. 80 t. (színes kromolitográfiák). 295 mm. (E mű magyarítása a Hoffmann-Wágner: Magyarország virágos növényei c. munka, 1903-ból.) Kiadói félvászon-kötésben, jó példány, bár néhány lap kijár. 12.000,-
Gyoma, 1922. Kner. 103 l. 205 mm. A 77. laptól képanyagot tartalmaz. Dedikált példány! Kiadói papírkötésben, megkímélt, szép példány. 3.000,-
190. Homéroszi himnuszok. Ford. Devecseri Gábor. Bp. é. n. Új Idők. 111 l. A könyvet Basch Lórántnak dedikálta Devecseri Gábor. Kiadói félvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. 210 mm. 3.000,-
185. [HÉJJAS Iván] A Rongyos Gárda harcai. Írta egy rongyos. [Budapest, 1939. Stephaneum.] 324 l. 185 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. Megkímélt állapotú jó példány. 12.000,186. Hidfő. Trianoni almanach. Szerk.: Marschalkó Lajos. München, 1960. Hidfő. 290 l. 1 sztl. lev. Gazdagon ill. Színes, kiadói papírborítóban, a gerincén, alul kissé megfakult. 200 mm. 3.000,-
191. HORATIUS (Flaccus Quintus) - - ódái és epódusai. Magyarúl Csengery Jánostól. (Szeged, 1922. Délmagyarországi Hirlap- és nyomdaváll.) XXVIII, 258 l. 235 mm. /Horatius költeményei Csengery János átültetésében I./ Az előzéklapon ajándékozási bejegyzés, mely szerint a kötet Csengery János ajándéka… Korabeli egészvászon-kötésben, jó példány. 4.500,-
187. HILLE Ágoston Fennmaradgyon- é még tovább is a' közfal, melly a' katolikusoktol a' protestansokat elválasztya? Ford. Rátz András. Esztergamban, 1822. Beimel. XXII l. 3 sztl. lev. 371 l. 1 sztl. lev. 222 mm. Fűzve, korabeli borítóban, jó példány, könyvtári duplum. 4.500,-
192. Horler Miklós hetvenedik születésnapjára. Tanulmányok. (Bp.) 1993. Orsz. Műemlékvéd. Hiv. 506 l. 248 mm. Gazdag képanyaggal.
188. HOELLER Móric A Kincsemek. A Kincsemménes és Kincsem-istálló története. (Bp.) 1942. (Franklin ny.) 253 l. 1 sztl. lev. 17 t. 1 errata. 310 mm. Fűzve, kissé koszfoltos kiadói borítóban. 8.000,-
Preisich Gábornak… dedikált példány! Fűzve, kiadói borítóban. 28
4.500,-
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
193. [HORVÁTH Ferenc, (Petrityevith)] Apologia Fratrum Unitariorum. Az az: Olly Írás, mellyet, egy, Isten dütsősége mellet buzgolkodo Ember írt… Kolosvaratt, 1700. Unit. Eclesia Typusival. Keretdíszes címlap, 145 l. 184 mm. RMK I. 1626. “Ugyanezen könyv 146 lapon megvan 1700. évszámmal is. Lásd föntebb: Kolozsvár. 1700. 1557. sz. alatt.” (Szabó Károly) A címlapon korabeli tulajdonosi bejegyzéssel, a kötetben néhány helyütt vízfolttal. Századfordulós? félpergamen-kötésben, a gerincén kisebb beszakadással. 80.000,-
197. HÜBNER János Száz és négy válogatott bibliabéli históriák, a' mellyeket: az Ó és Új Testamentomi szent írásokból a' gyengéknek kedvekért öszve-szedett - -.
Budán, 1823. Landerer Anna. 1 rézmetszetű címkép, 7 sztl. lev. 496 l. 195 mm. Modern félvászon-kötésben, gerincvignettával. 8.000,198. ILA Bálint - KOVACSICS József Veszprém megye helytörténeti lexikona. 1-2. köt. Bp. 1964-1988. MTA. 438 l. 1 sztl. lev 11 t. 4 térk. (kihajtható); 464 l. 6 térk. (kihajtható). 293 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, az első kopottas, védőborító nélkül, a második eredeti védőborítóval. Mindkét kötet könyvtári duplum. 6.000,199. ILLYÉS Elemér Erdély változása. Mítosz és valóság. 2. bőv. kiadás. München, 1976. Aurora Könyvek. 426 l. 236 mm.
194 194. HORVÁTH Mihály Magyarország függetlenségi harczának története 18481849-ben. Második kiad. 1-3. köt. Pest, 1871-1872. Ráth Mór. VIII. 1 sztl. lev. 535 l. ; 2 sztl. lev. 539 l. ; IV. 532 l. 183 mm. Korabeli, aranyozott egészvászon-kötésben. 15.000,195. HOUZEAU, J. C. A csillagászat történelmi jellemvonásai. Megvilágítva a csillagászat elveinek és az egyetemes mívelődés tényezőinek fejlődésével. Ford. Czógler Alajos. Bp. 1889. Természettud. Társ. VII, 552 l. /Természettudományi KönyvkiadóVállalat. XXXVIII./ A belső táblán “Klein Pál Késmárkon” tulajdonosi névbejegyzése. Kiadói egészvászon-kötésben. 195 mm. 3.000,-
Béládi Zsófinak dedikált példány! Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. 4.500,-
196. HÖHNEL Lajos A Rudolf és Stefánia tavakhoz. Teleki Sámuel gróf felfedező útja Kelet-Afrika egyenlítői vidékén 1887-1888-ban. 178 képpel és színnyomású térképpel. 1-2. köt. Bp. 1892. Ráth Mór. 520 l. ; 546 l. 1 térk. (színes, kihajtható). 234 mm. Festett, kiadói egészvászon-kötésben, kopottas, vízfoltos, ennek ellenére nem rossz példány.
200. ILLYÉS Gyula Új versek. (Bp.) 1961. Szépirodalmi. 222 l. 1 sztl. lev. 188 mm. “Hubay Miklósnak igaz szeretettel, nagy megbecsüléssel…” dedikált példány! Kiadói egészvászonkötésben. 8.000,-
15.000,29
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
202 204
201. (Imádságos könyv) Dicsőség! Békesség! Imádságoskönyv, egyszersmind kalauz a keresztény életre. Szerk. Sík Sándor. Bp. (1940.) Szent István Társ. XV. 1149 l. 132 mm. Kiadói egészbőr-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, jó példány. 3.000,-
205. (Imádságos könyv) Zsoltáros könyv. Ford. Sík Sándor. A bevezetést írta és a jegyzeteket készítette Sebes Ferenc. Budapest, 1923. Szent-István-Társulat. 303 l. 1 kih. mell. 118 mm. A fordító által aláírt, számozott (158/300) példány. Kiadói, illusztrált, pergamenpapír kötésben, mesterien pótolt gerinccel. 3.000,-
202. (Imádságos könyv) Közönséges Isteni Tiszteletre rendeltetett Énekes Könyv, melly Szent Dávid Zsoltárin kívül magában foglal némelly kiválogatott és a helvét vallástételt követő négy superintendentia által jóvá hagyatott énekeket, egynehány imádsággal együtt. Pesten, 1865. Trattner-Károlyi. X. 1 lev. 14-544 l. 48 l. Kiadói félbőr-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, eredeti tokban, szép példány. 180 mm. 4.500,-
206. INCZE Kálmán, szárazajtai A vajudó új Európa háborúi. Bp. 1941. Bibliofilia. 462 l. 16 t. 1 térk. (kihajtható). 265 mm. A "Háborúk a nagy háború után" 1-2. köt. c. mű 3. kötete. Címlapján az előző tulajdonos névbejegyzése. Kiadói félvászon-kötésben, szép példány. 6.000,-
203. (Imádságos könyv) Magyar-latin misszále az év minden napjára. A római misekönyv szerint. Ford. bev. és magyarázatokkal ellátta Szunyogh Xav, Ferenc.
207. JAMBRIKOVICS László A gróf Károlyi nemzetség ékszerhitbizományának története 1780-1912. Nagykárolyi Károlyi család története.
Bp. (1933.) Szent István Társ. 1 t. 1488 l. 160 mm. Kiadói egészbőr-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, eredeti tokban, szép példány. 4.000,204. (Imádságos könyv) Officium Rakoczianum, In quo continentur Exercitia Ordinaria Hominis Christiani… Societatis Jesu Collegio Zagrabiae Congregatis, pro Xenio oblatum. Zagrabiae, 1737. J. M. Sattner. 12 sztl. lev. 402 l. 13 rézmetszet, ebből 5 Izabella Piccini munkái, a többi 8 ismeretlen. Első zágrábi kiadás. Knapp 15. A mű alapból 5 metszettel komplett, Knapp Éva szerint a plusz nyolc "vendég-metszet bekötésével egyedivé tett példányt" kaptunk. Korabeli, aranyozott egészbőr-kötésben, a gerince restaurálva. 126 mm. 20.000,-
Bp. 1912. [Magánkiad.] 3 sztl. lev. 44 l. 2 t.+2 hártyapapír. 337 mm. A kötéstáblán szuperexlibris: "Gróf Károlyi Lászlóné sz. Gróf Apponyi Francziska Ő Méltósága példánya." Eredeti egészvászon kötésben, felül a gerincén sérülés, kisebb hiány, kutyaharapás nyom. 12.000,30
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
211. JÁVORKA Sándor Magyar flóra. (Flora Hungarica.) Magyarország virágos és edényes virágtalan növényeinek meghatározó kézikönyve. 1-2. köt. (egybekötve). Bp. 1925. Studium. CII, 664 l.; 665-1307 l. 1 térk. (kihajtható). 178 mm. /Magyar Nemzeti Múzeum Növénytára./ Kiadói? egészvászonkötésben, márványozott lapszélekkel, szép példány.
208. JÁKÓ Margit, kézdiszentléleki József főherceg.
Bp. 1918. Athenaeum. 232 l. 24 t. (képek) 216 mm. Kiadói félbőr-kötésben, bibliofil példány. 4.500,-
4.500,-
212. JÓKAI Mór Bálványosvár. Történeti regény. 1-2. köt. (egybekötve). Első kiadás. Bp. 1883. Athenaeum. 169 l. ; 204 l. 1 sztl. lev. Korabeli aranyozott, kissé kopott, de nem sérült egészbőr-kötésben. 178 mm. 3.000,-
209. JÁNOSY István A repülés abc-je. (Kis repülőenciklopédia.)
213. JÓKAI Mór Magyar föld. Első kiadás. Bp. 1884. Orsz. Középisk. Tanáregyesület. 109 l. 1 sztl. lev. Hangulatos szövegközti fametszetekkel. /Ifjúsági iratok tára I./ Hozzákötve: SZÁSZ Károly Az Odüsszeia. Bevezetéssel a homéri époszokba. Bp. 1884. Orsz. Középisk. Tanáregy. 160 l. 5 kép. /Ifjúsági iratok tára II./ Hozzákötve: PASZLAVSZKY József Életképek az állatvilágból. Brehm A. Budapesten tartott előadásai nyomán. Bp. 1884. Orsz. Középisk. Tanáregyesület. 83 l. /Ifjúsági iratok tára IV./ Kiadói? egészvászon-kötésben. 192 mm. 3.000,-
Bp., 1944. Magy. Repülő Sajtóvállalat. 1 t. (Horthy István fényképe), 480 l. 1 t. (kihajtható). Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötésben, jó példány. 4.500,210. JÁSZAY-HORVÁTH Elemér Gyöngyök és könnyek. – – versei. Első kiadás. Gyoma, 1913, Kner Izidor. 2 sztl. lev. 9-87 l. 2 sztl. lev. 186 mm. Kiadói, színes, festett, virágmintás vászonkötésben, ragasztott gerinccímkével. Hozzá tartozik: U. a. másik példány, másik kötésváltozat! Kiadói, színes, festett egészvászon-kötésben, a táblákon "Kner" felírásokkal, ún. Kner vászon, Örkényi István terve. (Lévay-Haiman: 1226.) Mindkettő szép állapotban. 4.000,-
214. JÓKAI Mór - - összes művei. Nemzeti kiadás. 1-100 kötetből 90 kötet. Bp. 1894-1898. Révai. 90 db. 202 mm. A hiányzó kötetek: 6, 15, 24, 43, 44, 67, 68, 77, 79, 95. A hátrahagyott művek plusz 10 kötete, amely 1912-ben jelent meg, nincs meg. Egységes, barna, aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotú sorozat, kb. 10-15 kötet kopottabb. 50.000,-
210 31
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
219. JUHÁSZ Ferenc Írás egy jövendő őskoponyán.
JUDAIKA 215. BÜCHLER Sándor A zsidók története Budapesten a legrégibb időktől 1867-ig. Bp. 1901. Franklin Társ. 2 sztl. lev. 523 l. 196 mm. /Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai. 14./ Kiadói egészvászon-kötésben. 8.000,216. MOGYORÓSSY Árkád Zsidók a zsinagógában és otthon. Tanulmány a zsidóság származási, faji, vallási és házi viszonyairól és babonáiról, id. Johannes Buxtorfius és ifj. Johannes Buxtorfius Synagoga Judaica című munkája alapján a mai tudomány igényei szerint. 1. rész. 1. füzet. Washington, 1907. Latin Press. 32 l. 1 t. 225 mm. A szerző előszavában leírja, hogy művét 20 füzetre tervezi. A további füzetek leírását nem találtam könyves adatbázisokban, valószínű, hogy a kiadvány unicus maradt. (Vitéz Kolosváry-Borcsa: A zsidókérdés magyarországi irodalma c. munkájának 207. lapján tételünket leírja, de ő sem jelez folytatást.) Fűzve, sérült papírborítóban, ritka. 4.500,-
Bp. 1974. Szépirodalmi. 1 portré, 278 l. 1 lev. 240 mm. [Béládi] "Zsófinak, Miklósnak nagy szeretettel…" dedikált példány. Kiadói karton kötésben, eredeti védőborítóval. 6.000,220. KAISENBERG, Moritz von L'Aigle et l'Aiglon. Napoleon I. und sein Sohn. Der Lebensroman eines Enterbten. Ein Zeit- und Lebensbild in drei Abschnitten nach bisher wenig bekannten Quellen in ganz neuer Beleuchtung. Dargestellt und mit zahlreichen Originalportraits sowie anderen Illustrationen versehen von Moritz von Kaisenberg.
217. PAP Károly Zsidó sebek és bűnök. Vitairat. Különös tekintettel Magyarországra. Bp. 1935. Kosmos. 87 l. 196 mm. Kiadói papírborítóban. 2.000,-
Leipzig, 1901. Verlag von Schmidt & Günther. XV, 279 l. 234 mm. Szövegközti képekkel. Korabeli, szép félbőrkötésben, jó példány. 2.000,-
221. KALMÁR Zoltán Ismeretlen népek, névtelen földek. A nagy felfedezők küzdelmei a fekete földrészen. Bp. (1929.) Szent István-Társulat. 363 l. + 5 térkép (kihajtható).210 mm. Hozzá tartozik: KALMÁR Zoltán Küzdelmek a fehér halál országában. A nagy sarkutazók szenvedései és győzelmei. 1-2 köt. Bp. (1931.) Szent István-Társulat. 243 l. + 2 térkép (kihajtható) ; 243+ l. + 2 térkép (kihajtható) 210 mm. Vezényi Elemér rajzaival. Mindhárom kötet kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban. 4.000,-
218. (Semigotha) Weimarer historisch-genealoges Taschenbuch des gesamtes Adels jehudäischen Ursprunges. Erster Jahrgang. Weimar, 1912. Kyffhäuser-Verlag. 1 t. LXII. 1 sztl. lev. 607 l. 149 mm. Kiadói egészvászon-kötésben. Hozzá tartozik: Semigothaisches Taschenbuch aristokratischjüdischer Heiraten mit Enkel-Listen… Dritter Jahrgang. München, 1914. Kyffhäuser-Verlag. 1 t. XXXVII. 1 sztl. lev. 609 l. 18 kihajtható leszármazási t. 148 mm. Kiadói egészvászon-kötésben. Mindkét kötet nagyon jó állapotban. 12.000,-
222. KARÁCSONYI János A magyar nemzet történeti joga hazánk területéhez a Kárpátoktól le az Adriáig. Nagyvárad, 1916. Szent-László-ny. 160 l. 206 mm. A mű címlapja ügyes másolat. Kiadói, kopottas papírborítóban. 2.000,32
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
224 227
223. KARINTHY Ferenc Epepe. Bp. 1970. Magvető. 301 l. 170 mm. "Boldizsáréknak a régi barátsággal" dedikált példány! Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. 4.000,-
228. KÁLMÁN Jenő Könnyeim átvizsgálása után. Válogatott humoreszkek. (Bp. 1939.) Szerző. 125 l. 1 sztl.lev. Hozzákötve: HELTAI Jenő Kis meséskönyv. Uj kiad. Pólya Tibor rajzaival. Bp. 1920. Athenaeum. 207 l. Egyszerű, korabeli félvászon-kötésben. 152 mm. 2.000,-
224. KARINTHY Ferenc Hátország. Bp. 1965. Magvető. 255 l. 192 mm. Hubay Miklósnak dedikált példány! A kötet utolsó lapján és hátsó tábláján Hubay Miklós római vonatkozású (Angyalvár, Borgiák stb.) autográf jegyzetei. Kiadói műbőr-kötésben. 4.000,225. KARINTHY Frigyes Üzenet a palackban. [Versek.] Bp. [1938], Cserépfalvi. 80 l. 1 sztl. lev. 244 mm. Első kiadás. Kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóval. 4.500,226. KASSÁK Lajos Marika, énekelj! Egy kutya emlékiratai. Bp. 1961. Magvető. 477 l. 1 sztl. lev. 192 mm.
228 229. KÁROLYI Árpád Buda és Pest visszavívása 1686-ban. A kétszázötvenéves évfordulóra átdolgozta Wellmann Imre. Bp. 1936. (Budapest Székesfőv. Háziny.) XIX l. 1 sztl. lev. 406 l. 6 t. (kihajtható), 4 térk. (kihajtható). 273 mm. Új félvászon-kötésben, a borítófedél ráragasztva. 8.000,-
"Hubay Miklósnak kézszorítással" dedikált példány! Kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóval. 6.000,-
230. Kelet felé. A m. kir. 101. honvéd gépkocsizó vegyiharc zászlóalj emlékalbuma. 1940. [Budapest], 1940. [Globus Ny.] 47 l. 245 X 345 mm. (haránt alakú). A képeket Bártfai Szabó fhdgy., Papfalvy hdgy. és Tátray hdp. készítette. Kiadói, aranyozott egészvászon album, zsinórral füzve, nagyon ritka. 12.000,-
227. KASSÁK Lajos Szegények rózsái. Bp. 1949. Új Idők. 122 l. 3 sztl. lev. 230 mm. Első kiadás. A “Magyarok szerkesztőségének” dedikált példány! Fűzve, kiadói borítóban, megkímélt, jó példány. 8.000,33
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
236 232
237. KERÉK Mihály A magyar földkérdés. Bp., 1939, MEFHOSZ, /Kir. M. Egyetemi Ny./. 514 l. 1 kih. táblázat. 210 mm. Kiadói vászonkötésben, eredeti, illusztrált borítóval. 3.000,-
231. KELETI Károly Hazánk és népe. A közgazdaság és társadalmi statistika szempontjából. Új kiad. Budapest, 1889. Ráth Mór. VIII. 510 l. 1892 mm. Modern félbőr-kötésben, könyvtári duplum. 3.000,-
KÉPES LEVELEZŐLAP
232. KEMPELEN Győző Herostratiadák. Felelet Arisztidesznek az „Önbirálatra” és „Polgárosodásra”. Nagyvárad, 1862. Tichy Alajos. 77 l. 227 mm. Az Önbíráskodás és Polgárosodás Vajda János álnéven írt tanulmányai. Kiadói papírborítóban, a borítón Halász Dezső [18351910, költő.] Urnak dedikálva. 8.000,-
238. [Állatkert gyűjtemény] 12 db. fekete-fehér, megíratlan képes levelezőlap “Zoo – Budapest” sorozat, Hölzel Gyula, Szabó József, Szente-Geisler Kázmér és Vadas Ernő felvételei. 8 db. fekete-fehér, megíratlan képes levelezőlap “Az Állatkert Szent István-heti akándéka” bélyegzéssel, a Székesfővárosi házinyomda kiadásában, 1913-ból. A sorozat 3, 4, 5, 9. sz. lapjai, illetve 4 év nélkül, számozatlan. 3 db. fekete-fehér, megíratlan képes levelezőlap, a Magyar Földrajzi Intézet kiadásában, 74, 87 és 118. sorszámmal. 3 db.(1 színes), megíratlan képes levelezőlap az Állatkert kiadásában. “Bérletjegy” a Budapest Székesfőváros Állat- és Növénykertje kiadásában, Szűcs Júlia részére (fényképével) az 1929. évre. Ára 6 Pengő. [1928-ban még cask 4 P. volt.] 2 db. levélzáró bélyeg “Állatkert télisport” felirattal. Hozzá tartozik: Mi újság az állatkertben? 1936. Budapest Székesfőváros Állat- és Növénykertjének hivatalos közleményei. Szerk. Nadler Herbert. (Bp. 1937. Bp. Székesfőv. Házinyomdája.) 132 l. (Jandec., 6 összevont sz.) 145 mm. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. A gyűjtemény kikiáltási ára: 6.000,-
233. KERECSENY János: A magyar Dreyfus-pör. Hová lett a Bank-gassei 140 millió? Bp., 1925. (Pápa, Főiskolai Könyvnyomda). 153 l. Korabeli egészvászon kötésben. 228 mm. 3.000,234. KEREKES György Bethlen Gábor fejedelem Kassán. 1619-1629. Kassa, 1943. "WIKO". 408 l. 6 sztl. lev. 18 t. 228 mm.
Dedikált példány! Fűzve, kiadói borítóban, új védőborítóval.
3.000,-
235. KERESKÉNYI Gyula Érd Hamzsabég és Batta (Százhalom) községek történeti vázlata. Székesfejérvár, 1874. Fejérmegyei és városi Tört. s Rég. Egylet (Vörösmarty Ny.) 4 sztl. lev. 43 l. IV. Fűzve, kissé sérült kiadói borítóban, nagyon ritka kis helytörténet. 195 mm. 6.000,236. Keresztény új énekes könyv, mellyet szerzett és ... kiadott a’ Nagy-Győri Augustana Confessiót tartó Evangelika Gyülekezet. 2. kiadás. (M. Óvárott, 1839, Czéh Sándor betűivel.) 7 sztl. lev. 446 L. 1 sztl. lev. 188 mm. Korabeli, aranyozással díszített egészbőr-kötésben, a lapszéleken arany-metszéssel, eredeti tékájában. 6.000,34
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
4 db. hosszúcímzésű (2 futott) lap, Ferenc József lóháton, vadászkosztümben, erdőben és egy nemzeti zászlós háttérben, a magyar himnusz kezdő sorával. 1 lap 1916-ban futott, az uralkodó távcsövével nézi a távoli hegyeket. Összesen 6 db. 4.000,-
238 239. Budapest képes levelezőlapok, sorozatban, fekete-fehér, megíratlan.
db.,
242 243. 11 db. hajós képeslap. 4 db. A Magyar Királyi Folyam- és Tengerhajózási RT megíratlan lapja, Klösz György kiadásában. Első Ferenc József, Erzsébet királyné, Leányfalu, Gróf Széchenyi István gőzösök.
A Magyar Rotophot kiad. 1928-1929. Képes oldalukon 6, illetve 8 filléres bélyeg, 1930. május 30-iki keltezésű elsőnapi bélyegzőlevonattal. 2.000,4 db. Polában, 1910 körül kiadott, futott képeslap, ebből 1 színes. 3 db. hosszúcímzésű, színes, chromolitográf lap, bukaresti kiadások “Vaporal regele Carol I.” hajóról és belső berendezéséről. 4.500,-
240. Cserkész képes levelezőlapok, Gerritsen Vilmos által tervezve, 1940-44-ből. 7 db., ebből 2 színes, mind megíratlan, szép. Méretük: 108 X 155 mm. 1.500,241. 50 db. első világháborús, fekete-fehér, megíratlan képes levelezőlap az Érdekes Újság kiadásában. 8.000,-
244. Konstantinápoly leporelló. “Souvenir de Constantinople. Panorama de Constantinople.” 1910-es években készült színes panoráma, hat hajtással, francia és török nyelvű szövegmagyarázatokkal.
241 Nem szokványos képeslap méret: 100 X 1120 mm. A hajtogatás nyomaival, hátoldaluk papírcsíkkal megerősítve,a végén a felső sarkán pici hiány. 3.000,-
242. Ferenc József képeslapokon. 1 db. rézmetszetű portré, készült 1908-ban az uralkodó 60. jubileuma alkalmából, a futott lap bécsi bélyegzésű. 35
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
248. Gruss von der Margarethen Insel, Budapest.
245 Falevél alakú 6 lapos üdvözlő-kártya chromolitográf eljárással, mozaikképes elrendezéssel. A századfordulós gyűjteményt kiadta R. Karlmann, Wien, nyomtatta Louis Glaser, Leipzig. Az első lapon margitszigeti nevezetességeket látunk, a további lapok Budapest látványos és jelentős épületeit, műemlékeit, szobrait, utcarészleteit mutatják be. Kiadói, viragos papírborítóban, a száránál kapoccsal és szalaggal fűzve, körbeforgatható… 12.000,-
245. 42 db. színes képes levelezőlap ló ábrázolással. 1910 es évek, 22 lap megíratlan. 5.000,246. 64 db. képes levelezőlap madár ábrázolással.
249. 10 db. Napóleon képes levelezőlap. Ebből 8 megíratlan, 4 színes, 1 hosszúcímzésű. Francia és német kiadások. 3.000,-
A színes, megíratlan lapokon az ornitológiai képek alatt a madárfaj magyar és latin neve, rövid meghatározással. A Magyar Földrajzi Intézet kiadása, Székesfőv. állatkerti sorozat, 30-as, 40-es évek. A képek túlnyomó többségét Vezényi Elemér festette, néhány kép Csörgey Titusz által szignált. A képek megfestésével nem titkolt szándék volt Chernel nagy művének új, bővített kiadása. [Vezényi munkásságával már Herman Ottó műveiben (1903-tól) is megismerkedhettünk.] (Nem tudom, hány lapra terjed ez a szép madártani sorozat, a lapok között 124-es sorszámú is van…) 12.000,-
KÉZIRATOK, IRATOK
247. A Magas Tátra – Die Hohe Tátra. 10 különféle levelezőlap a legszebb kivitelben.
250. "Autogram" 20 aláírás a magyar színházi élet jelesei közül: Szeleczky Zita, Garamszeghy Sándor, M. Iványi Irén, Vándory Margit, Matány Antal, Pataki József, Gobbi Hilda, Gózon Gyula, Somogyi Erzsi, Pataky Jenő, Kovács Károly, Márkus Emilia… Haránt alakú (95 X 135 mm.) egészbőr kötésű album, aranyozott élmetszéssel. A sarkainál kisebb kopásokkal. 6.000,-
Perforált album, a borító és az első lap levált. 1910-es évek, megíratlan, színes lapok. Kiadói papírborítóban, szép. 3.000,36
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
251. [Ezernyolcszáznegyvennyolc-negyvenkilenc.] 1848-49. A magyar szabadságharc röplapja A képviselőház 1849. évi január 13-kán Debreczenben tartott ülése jegyzőkönyvének kivonatai. 777. [szám]
(Nemzeti Ujság. Alapítá Kultsár István táblabíró, kiadja Özvegye. [Liptay Sándor vezetése mellett szerkeszti Illucz Oláh János.]) Hajtogatva, a széleinél kissé sérült állapotban, alul, jobbszélen Stemmer Ödön Antiquariuma bélyegzőjével. 3.000,253. [Ezernyolcszáznegyvennyolc-negyvenkilenc.] 1848-49. A magyar szabadságharc röplapja Marosvásárhely város közönségének. A Honvédelmi Bizottmánytól. 439. sz. Debreczen, január 14-én 1849. [Kossuth Lajos felhívása, melyet a vármegyék közönségének címeztek, a kormány Debrecenbe költözése alkalmából.]
“Olvastatott az ellenséges császári hadsereg fővezére Windischgrätz herczeghez fegyvernyugvás, onnan Ferencz József ausztriai császárhoz a Magyarország ellen folytatott jogtalan háborúnak az ország jogai... és nemzeti becsületének sérelme nélkül leendő békés kiegyenlítése végett...” (A magyar köldöttséget és Batthyány Lajos miniszterelnököt Bicskén törvénytelenség és hazaárulás vádjával letartóztatta Windisch- Grätz osztrák tábornok.) “Melly jelentés nyomán… a magyar nemzet… egy akarattal elhatározta, miszerint országos lételét, függetlenségét, alkotmányát és nemzetiségét utolsó emberig, utolsó csep vérig tovább is védelmezni fogja. Kelt mint fent Irányi Dániel s. k. jegyző. Egy levél, 2 nyomtatott oldal, alul, jobbszélen Stemmer Ödön Antiquariuma bélyegzőjével. 370 mm. 6.000,-
Tartalma: A Debreczenben székelő országgyűlés “teljesíti magasztos kötelességét, magyar hazánkat védelmezni az enyészet ellen, mellyel a zsarnokság fenyeget… Védelmezzük a nemzetet pártütés, lázzadás, hitszegés ellen.” Az egészoldalas hazafias buzdítás után a “következők rendeltetnek:” Az ellenségnek semmi nemű ellátást (szállásolás, élelmezés, elszállítás) ne nyújtsanak. Az ellenséggel bármely érintkezés, megbízás elvállalása tilos. Felszólítja a megszállt- vagy megszállani készülő területek vezetőit szabad csapatok alakítására. Kelt Marosvásárhelyen nyomatott a T. Tanács rendeletéből 1849 febr. 5-én. Irányi Dániel s. k. jegyző. 1 lev. 2 nyomtatott oldal, alul, jobbszélen Stemmer Ödön Antiquariuma bélyegzőjével. 355 mm. 6.000,-
252. [Ezernyolcszáznegyvennyolc-negyvenkilenc.] 1848-49. A magyar szabadságharc röplapja Magyarország polgárai! Batthyány Lajos Ministerelnök kijelenté:… ministeriumot alakítani kész. Deák Ferencz bejelenti, hogy “a felelős, független magyar kormány meg van.” Ezután hozzászólások Kubinyi Ferencz, Madarász László, Batthyáni (sic!) Lajos, Kossuth Lajos részéről.
Melléklet a Nemzeti Ujsághoz. Pozsony, márczius 31. 1848. A 42. évfolyam 669. számhoz. Pest, 1848. Trattner-Károlyi. 1 sztl. lev., 2 nyomtatott oldal. 440 mm.
254 37
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
254. [Ezernyolcszáznegyvennyolc-negyvenkilenc.] 1848-49. A magyar szabadságharc röplapja Rendelet. 2663. 1849. A hirdetmény tartalma: “…a lázzadás által okozott károk mikénti megtérítése iránt kibocsátott, mind a károsítottakat, mind a kártevőket lehetőleg biztosító rendeleteim kivitelében újabb-újabb kihágásokat vagyok kénytelen tapasztalni”. Az április 23-iki oláh lázadás következményeiről beszél, részletes megoldást (ügyvéd, békebírák, kárelvételi jegyzék) javasolva. A lázadás károkozóin kívül az ellenséges osztrák hadsereg valamint magyar seregeink okozta károk igazságos megtérítését is előírja. Kelt: Kolozsvártt május 7-én 1849. Egyesült Magyar és Erdélyországok teljhatalmu országos biztosa, Csány László. Lásd: Csány László kormánybiztosi iratai 1848-1849. Sajtó alá rendezte Hermann Róbert. 606, 638, 651. sz. irat; tételünk a 651-es. Foltos, a széleinél sérült állapotban. 410 mm. 4.500,-
255. [Ezernyolcszáznegyvennyolc-negyvenkilenc.] 1848-49. Ferenc József (1830-1916) császár nevében kiadott „Birodalmi Alkotmány az Ausztriai Császárság számára.”
257. JÉKELY Zoltán 1966. okt. 31-én kelt, egészoldalas autográf levele Paku Imre irodalomtörténészhez, Kedves jó Imre megszólítással. Ebben értesíti, hogy saját vers híján küld egyet egy fiatal, tehetséges költőnő, Takács Zsuzsa (Lengyel Péterné) verseiből és kéri, hogy “ajándékozzátok meg a nyilvánosság örömével; feltétlenül megérdemli, véleményem szerint.” Paku Imre ezidőtájt a Látóhatár c. folyóirat szerkesztője volt. 4.500,258. JÓZSEF főherceg Budapesten, 1927. március 19-én kelt, fél oldalas, géppel írt, aláírt köszönő levele, Méltóságos Úr! megszólítással. Ebben megköszöni a MOVE (Magyar Országos Véderő Egylet) nevében és részéről kifejezett jókívánságokat. (Feltételezem, hogy - levelét Gömbös Gyulának írta.) “Szívélyesen üdvözli - . 6.000,-
Kelt: Ollmütz, 1849. március 4. Kiadási hely és nyomda nélkül. 10 l. 380 mm. 8.000,256. FARKAS Mihály Budapesten, 1947. dec. 24-én kelt, géppel írt, aláírt levele Lestyán Sándornak, “Kedves Lestyán Elvtárs! megszólítással. (A fejléc szerint) Farkas Mihály a Magyar Kommunista Párt főtitkárhelyettese minőségében dicsérően ír és köszöni meg azt a munkát, melyet a Friss Ujság végez Lestyán Elvtárs és Gács Elvtárs közreműködésével. Hangsúlyozza, hogy “ a kommunisták által szerkesztett Friss Ujságnak nagy és komoly szerepe van a magyar demokráciában.” 4.500,-
258 259. LÁSZLÓ Gyula Szigligeten, (1969) szept. 30-án kelt háromnegyed oldalas autográf levele Paku Imre irodalomtörténésznek, Kedves Imre! megszólítással. Ebben értesíti, hogy hamarosan küldi a kéziratát a Látóhatárnak, addig is kis lelkiismeret furdalással de élvezi a vénasszonyok nyarát Szigligeten. Értesíti Imrét, hogy Székely Júlia és Vihar Béla is ide várja postáját. (Nádass József Visegrádon van.) Levele végén “szeretettel üdvözöllek Gyuszi”. A hozzá tartozó megcímzett borítékban. (Antikvárius megjegyzés: László Gyulától eddig csak aláírt gépiratot árvereztem…) 6.000,-
256 38
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
legrövidebb ideig a képviselőház (alsóház) elnöke, 1898-1899 fordulóján, mindösszesen két és fél hónapig és ekkor is csak korelnöki státuszából kifolyólag. Az egyetlen olyan politikus, aki mind a forradalom előtti pozsonyi, mind a forradalom alatti pozsonyi, pesti, majd debreceni, majd a kiegyezés körül és után ismét pozsonyi, aztán pesti (Sándor utcai) végül pedig a mai Országházban is helyet foglalhatott, mint képviselő.) Két levél, 3 és fél beírt oldal. 400 mm. 100.000,-
259 260. Madarász Józsefet félszázados képviselői jubileuma alkamából szívből melegen üdvözlik Budapesten, 1898. évi junius hó 18. án barátai és képviselőtársai. 80 személy autográf aláírásával: Fejérváry Géza, Perczel Dezső, Erdély Sándor, Jos'povich Imre, Groisz Gusztáv, Szentpály Jenő, Nagy Mihály, Kőszeghy Sándor, Mezei Mór, Leidenfrost László, Fischer Sándor, Heltai Ferenc, ? ?, Teleki Sándor, Tisza Kálmán, Szilágyi Dezső, Podmaniczky Frigyes, Emmer Kornél, Csernátony Lajos, Perczel Béni, Szivák Imre, Wolfner Tivadar, Münnich Aurél, Szerb György, Szily Pongrácz, Latinovits Pál, Bedő Albert, Matuska Péter, Láng Lajos, Radvánszky György, Bethlen Balázs, Wass Béla, Klobusitzky János, Csáky Lajos, Buzáth Ferenc?, Győry Elek, Mezőssy Béla, Lévay Lajos, Lehótzky Antal, ? ?, Polczner Jenő, ? Lajos, Komjáthy Béla, Eötvös Károly, Szentiványi Gyula, Halász Zsigmond, Tellecsky Kristóf, Dániel Márton, Wlassics Gyula, Kálmán Károly, Mócsy Antal, Major Ferenc, Páder Rezső, ? Ferencz, Förster Ottó, Hintz Ernő, Melczer Vilmos, ? ?, ? ?, Bónis István, Kovácsy Sándor, Ágoston József, Zsámbokréthy József, Ragályi Béla, Rétyi Mihály, Szaplonczay Miklós, Weisz Berthold, Farbaky István, ? ?, Hegedüs Lóránt, ? ?, Zmertych Iván, Daniel Gábor?, Örley Kálmán, ? ?, ? ?, Luppa Péter, Molnár Antal. Kisfaludi Madarász József (Nemeskisfalud, 1814. – Kispest, 1915.) magyar politikus, az 1832–1836-os rendi országgyűlésen országgyűlési követ, majd 1848tól kezdve egészen 1915-ös haláláig (amikor működött) folyamatosan országgyűlési képviselő (mindvégig a sárkeresztúri kerületből), rövid ideig a magyar képviselőház elnöke (1892-től haláláig korelnöke), a Függetlenségi Párt (és a teljes „48-as”, azaz kiegyezés-ellenes politikai irányzat) emblematikus alakja. (Madarász József Magyarország valaha volt legidősebb megválasztott (95 évesen) és a legidősebb aktív (100 évesen) országgyűlési képviselője volt. Ha a modern értelemben vett magyar parlamentarizmus töretlen lett volna 1848-as születésétől kezdve, összességében 67 évet is eltölthetett volna a parlament padsoraiban (az 1832-1836-os ciklust is beleszámítva összesen 56 éven át volt képviselő). A sors különös tréfájaként mind közül ő volt a
260 261. MELIÓRISZ Béla, eperjesi evangélikus jogakadémiai hallgató jegyzetei 1893-tól. (Kézirat, - aláírásával, viaszpecsétjével.) Bányajogi jegyzetek. Venczel Gusztáv nyomán. 59 számozott l. Magyar magánjog. Schulek Gusztáv magyarázásai szerint. 352 számozott l.
(Deménfalvi Meliórisz Béla (Kissáros, 1875 – Eperjes, 1901) államtudományi doktor, ügyvéd, evangélikus jogakadémiai rendkívüli tanár.) Korabeli félvászon-kötésben, aranyozott címfelirattal a gerincén, jó példány. 210 mm. 5.000,39
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
265. SZÉCHENYI István - - autográfja egy Neki küldött levélen: "Ma kaptam Pest Junius 1 1847 Széchenyi István".
262 262. MÉSZÖLY Miklós Szigligeti Alkotóházból írt autográf, nyílt levelező lapja “Kedves Barátom” megszólítással. A Paku Imréhez írt levélben feltehetőleg egy elutasított novelláját említi: jelenleg erdélyi tematikájú és más stílusú anyagon dolgozik és kéri kéziratának visszaküldését. A lap 1969 jan. 30-án lett postára adva. 4.500,-
A levél címzése és tartalma: "Monsieur Comte de Széchény Seigneur de Sárvári Felső vidék avec honneur et respect. á Pesth." “Kikoldúlt pénzel a sétányt felemelni Belépti dijjal mégis fukárkodni csak Széchénynek jeleme” E bántó levélre Széchenyinek sem a naplójában, sem a kiadott leveleiben nincs utalás valószínűleg nem vette lelkére a dolgot. Nagy álma volt, hogy a pesti Duna-parton rendes sétány létesüljön (Sétány Társulat az Ő kezdeményezésére jött létre, 1840-es évek), talán valami ezzel kapcsolatos vitáról van szó. Az is elképzelhető, hogy valahová belépődíjat szedtek egy rendezvényen és ez okozta a konfliktust. 50.000,-
263. NAGY Lajos 1946 június 7-én kelt, ceruzával írt autográfja Lestyán Sándorhoz, Kedves Barátom! megszólítással. Négysoros levelében a tehetséges festőt és rajzolót, Regős Ferencet (Mohácsi Regős Ferenc festő, grafikus (1917-2003) ajánlja a címzett figyelmébe. “Szervusz, ölel Nagy Lajos”. Borítékban. 6.000,-
266. TAMÁSI Áron Ember fia. Költői elbeszélés. „Bölcső a hegyek közt” első rész. Gépirat. Bp. 1950. 1 sztl. lev. 6 l. A/4-es formátum. “Dr. Basch Lórántnak… Emlékül adom és szeretettel ajánlom ezt a kéziratot”- dedikálta a szerző 1950 júniusában. Tamási Áron Bölcső a hegyek között című műve több évtizedes lappangás után 2014-ben jelent meg a Helikon Kiadó gondozásában. A szülőhely, az onnan való elvándorlás, az oda való visszatérés verses megéneklése. Tűzve, szakadozott papírborítóban. 12.000,-
263 264. Repülési napló 289/1941. sz. - - Gyulai Béla nevére kiállítva. A 127 lapos napló 1938. III. 28-tól a 41. lapig vezetve, utolsó bejegyzett felszállás 1949. II. 17. Vezetett gépek: Gerle-12, Gerle-13, Gerle-14, BL-6, M19, RWD 8, M-25, G-13, G-14, Bü-131, Fecske. Felszállások: Budaörs, Szentes, Szolnok, Hódmezővásárhely, Mátyásföld, Ferihegy, Érd, Csepel, Nagyvárad, Marosvásárhely, Kolozsvár, Algyő, Győr. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott. 150 mm. 5.000,-
266 40
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
269. WEÖRES Sándor Nezavalkojotl [azték istenség] dicsérete című gépirata sajátkezű javításaival. A 9 soros verset gyűjteményes kiadásokban nem találtuk. A/4 méretű levél. 5.000,-
267. TAMÁSI Áron Megváltás. Elbeszélés. A teljes novella gépirata. Bp. 1950. 1 sztl. lev. 5 l. A/4es formátum. “Dr. Basch Lórántnak… Emlékül adom és szeretettel ajánlom “Megváltás” című elbeszélésem jelen kéziratát”- dedikálta a szerző 1950 májusában.
269 270. Zusatz oder Erklärung etwelcher zu der vorhin gedruckten Urbarialregulation gehörigen Punkten, und zwar zu den ersten… fünften Urbarial ⸗ Punct.
Nyomtatásban 1958-ban jelent meg: Világ és holdvilág c. összegyűjtött novelláskötetében (1936-57). “A Megváltás c. novella Jézus születését beszéli el. Szereplői Furifángosz, Páriás és Hóreb. E bibliainak hangzó nevekból kettőt beszélőnek is minősíthetünk. A gazdag Furifángosz (Furfangos) úgy ajándékozza pásztorainak a birkanyájat, hogy közben alkuja szerint megtartja magának tejüket, húsukat és gyapjukat. S ezt Páriás (Pária) elfogadja.” (Varsányi György tanulmánya - - írói névadásáról.) A nyomtatásban megjelenttől azonban igen beszédesen eltér gépiratunk főszereplőjének neve: Furifángosz itt ugyanis még: Kulákosz. E név a szomorú emlékű kuláküldözés időszakából származik: Érdekes kordokumentum 1950-ből amikor Tamási belekényszerült ebbe a szégyenletes névadásba… feleslegesen, hiszen a személyi kultusz időszakának hivatalos irodalompolitikája hallgatásra ítélte az írót… Tűzve, szakadozott papírborítóban. 15.000,-
(Urbarium “Maria Theresianum”. A Mária Terézia-féle úrbérrendezés (1767-1780) során kiadott utasítás kiegészítése.) 2 sztl. lev., 3 nyomtatott oldal. H. é. ny. n. 320 mm. 2.000,-
268. A vándorló sáskák természetéről és azoknak különbféle változó és vetkező időszakaszokban miként lehető kipusztításokról. 3 sztl. lev. H. ny. nélkül. 375 mm. 38338.1847. sz. értekezés, melyet a m[agyar] kir[ályi] helytartó tanács felhívására a magyar egyetemi orvosikar választmánya kidolgozott - és a mellyben a sáskák természettant megismertetése mellett, azoknak kifejlődést korukhoz képest czélszerű javaslatok tétetnek azon szerek és módok iránt, mellyek által kevesbítésük és kiirtásuk foganattal eszközöltethetik. A sáskairtás „módszertana", melyet 1848 június 11-én Szemere Bertalan belügyminiszter küldött szét az érintett megyéknek… (Erről a Dokumentumok Esztergom vármegye 1847. évi állapotáról, Andrássy Mihály alispán jelentéséből (47.) tudunk.) 3.000,-
271. Kincses Kalendárium. A gyakorlati élet általános útmutatója. 1909-1916. 13-20. évf. Bp. 1909-1916. Rákosi Jenő kiad. 8 db. Gazdag képanyaggal, kordokumentum értékű gyűjtemény. Kiadói egészvászonkötésben, az eredeti borítók is bekötve, szép állapotban. 15.000,-
268 41
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
275 272
277. KORNIS Gyula A magyar politika hősei. Bp. 1940. Franklin Társ. 460 l. 13 t. (fotók). 278 mm. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. 8.000,-
273
272. KISS Mihály A' Meliánus Gnatereth paisának meg-rontója, mellyet írt - - nagyváradi kanonok 1799 esztendőben. Pesten, (1799), Trattner. XII, 6 sztl. lev. 795 l. 207 mm. Fenti munka Helmeczy Isván Meliánus Gnatareth álnéven, 1741-ben kiadott Igasság Paisa c. művére adott csípős hangvételű katolikus felelet. Korabeli karton-kötésben. 16.000,-
278. KORNIS Gyula A tudományos gondolkodás. A tudós lelki alkata. 1-2 kötet. Bp. 1943. Franklin-Társulat. 312 l. 12 t. ; 269 l. 12 t. Fűzve, kiadói borítóban. 238 mm. 4.500,279. A koronázás emlékkönyve. 1867 - 1907. I. Ferenc József megkoronázásánek negyvenedik évfordulójára szerk. Váradi Antal és Falk Zsigmond. Bp. 1907. Orsz. Irod. RT. (Pesti Könyvnyomda). Címlap, 54 l. 394 mm.
273. KOMÁROMY Andor Magyarországi boszorkányperek oklevéltára. A Magy. Tud. Akadémia megbízásából szerkesztette - -. Bp. 1910. M. T. Akadémia. XXIII, 783 l. 227 mm. Korabeli félvászon-kötésben, az előző tulajdonos exlibrisével és Hrenkó Pál bélyegzőjével. 10.000,274. KOÓS Kálmán Voltunk, vagyunk, leszünk. (Buenos Aires), 1960. Hungarista Mozgalom. 344 l.
"Nagy Géza áldozatkész, lelkes hungarista testvéremnek"… dedikált példány! Kiadói, aranyozott egészbőr-kötésben. 200 mm. 10.000,275. KORMOS István Dülöngélünk. Versek. (Bp. 1947.) Egyetemi ny. 91 l. 170 mm. Első kiadás. A költő első verseskötete, mindössze 200 példányban jelent meg. Gereblyés Lászlónak szeretettel dedikált példány! Kiadói papírborítóban, szép állapotban. 8.000,-
Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Gondosan restaurált kiadói félvászon-kötésben. 8.000,280. KOSSUTH Lajos - - iratai. Sajtó alá rend. Kossuth Ferenc. 1-13. köt. Bp. 1880-1911. Athenaeum. 13 db. 232 mm. Kiadói, zöld, aranyozott egészvászon-kötésben. A gerincfelirat 1-től 10-ig: Kossuth Lajos iratai, a 11. kötet: Kossuth Lajos beszédei 1. A 12. kötet: Kossuth Lajos hírlapi czikkei 1. és végül a 13. kötet: Kossuth Lajos hírlapi czikkei. Egységes sorozat, jó állapotban, a 13. kötet viszont sérült. 30.000,-
276. KORMOS István Szegény Yorick. Bp. (1971.) Szépirodalmi. 132 l. 1 sztl. lev. 233 mm. "Hubay Miklósnak szeretettel" dedikált példány! Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóban. 6.000,42
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
284. KÓSSA Albert, M[agyari] Talmi aranykorunk. Tréfás szatirák versekben. Jankó János 93 eredeti rajzával. Budapest, 1886. (Franklin-Társ.) 2 lev. 224 l. 215 mm. Egyetlen kiadás. Szüry 2616. Korabeli aranyozott, szép félvászon kötésben. 3.000,-
281. KOSZTOLÁNYI Dezső A szegény kisgyermek panaszai. Bp. 1910. Sziklai. 30 l. 1 sztl. lev. /Modern könyvtár - Magyar költők I./ Első kiadás! Seyfert Ottó szecessziós illusztrációival. Hozzákötve: GELLÉRT Oszkár Gyűjtemény - - verseiből. Bp. (1912.) Athenaeum. 56 l. /Modern könyvtár - Magyar költők VI./ Korabeli egészvászon-kötésben, aranyozott gerincfelirattal. 4.500,-
285. Költők albuma. Arany László, Ábrányi Emil, Bartók Lajos... Vargha Gyula és számos más jelenkori magyar költő verseiből összeáll. Radó Antal. Bp. [1890], Lampel. XIV, 383 l. 213 mm. Festett, aranyozott, egészvászon-díszkötésben, körül aranyozott élmetszéssel, keretléces lapokkal. 4.500,-
282. KOSZTOLÁNYI Dezső Tinta. Gyoma, 1916. Kner Izidor. 213 l. 1 sztl. lev. 206 mm. Első kiadás. Kiadói karton-kötésben, az eredeti borító bekötve. Belső kötéstábláján dr. Riesz (többgenerációs orvosdinasztia) ex-librisével. Szép példány. 5.000,-
KÖNYVMŰVÉSZET 286. [Antikvár katalógusok] 17 db. ajánló katalógus illetve árjegyzék Ranschburg Gusztáv (Bp. IV. Ferenciek tere 2.) antiquar könyvkereskedésének kínálatából. 1931-1948 közt. 125, 127, 130, 134, 138, 147, 149, 150, 152, 153, 154, 155, 158, 159, 163, 166, 171. 3 db. katalógus Kőműves Imre (Bp. IV. Múzeum krt. 13.) antikváriumának kínálatából: 10, 13, 14. (~1940). 4. db. ajánlójegyzék a Révai Irodalmi Intézet új Könyv kínálatából. 1935, 1947, 1948, 1949. évekből. 1 db. Szegzárdon, 1893-ban kiadott "Könyvjegyzék" (Báter János nyomda). A 45 lapos füzet borítóján Horovitz Lajos autográfja ajánlja a könyveket, melyek Bokross Elek volt képviselőházi alelnök könyvtárából származnak. A 25 katalógus együtt, mindegyik fűzve, némely szám könyvtári duplum. ~230 mm. 12.000,-
282
283. KOZMA Ferencz A Székelyföld közgazdasági és közmívelődési állapota. Bp. 1879. Franklin Társ. VIII. 470 l. 1 sztl. lev. 220 mm. Sántha György nevére ajánlott jutalomkönyv, később Vajkai Aurél könyvtárából. Az utolsó 100 oldalon jelentéktelenül apró (de makacs) repeszsérülés, szöveget nem zavar. Korabeli, aranyozottt gerincű egészvászon-kötésben, nagyon ritka. 12.000,43
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
289. Der Buchhändler und die verschiedenen Reproduktionsverfahren… Leipzig, (1911.) Julius Mäser. 2 sztl. lev. 127 l. 3 sztl. lev. 69 t., 70 képpel. 175 mm. A kitűnő képanyag eredeti minőségében mutatja be a grafikai sokszorosító eljárásokat. /Buchgewerbliches Wissen Band 3./ Kiadói egészvászon-kötésben. 4.500,290. Buda és Pest 1686. évi visszafoglalásának egykorú irodalma 1683 - 1718. (Bibliográfia). (Bp. 1936. Fővárosi Könyvtár). 190 l. 1 sztl. lev. Fzve, kiadói borítóban. 265 mm. 3.500,287
291. ERNESTI, Johann Heinrich Gottfried (1664-1723) Die wol-eingerichtete Buchdruckereÿ, mit hundert und ein und zwanzig teutsch-lateinisch-griechisch-und hebräischen Schrifften, vieler fremden Sprachen Alphabeten, musicalischen Noten, Calender Zeichnen, und Medicinischen Characteren… Nürnberg, 1733. J. A. Endters seel. Erben. 30 sztl. lev. 160 l. 182 X 246 mm. (haránt alakú). Utolsó két lapja sérült. A 30 sztl. lev. hires nyomdászok rövid életrajza, szövegközti portréjukkal Gutenbergtől Plantinig. Utána a nürnbergi nyomdák bemutatása következik. A 160 l. bemutatja a német, latin, görög, héber… hun, magyar írásmintákat. Kottaminták, kalendáriumok, orvosi rövidítések, könyv formátumok (folio, quarto, sexto, octavo, duodecimo, decimo sexto…), korrektúrák… A 153. lapon a nyomdász napi imádsága…Ámen. Belső tábláján és az 57. lapon Urbani Grünn szegedi nyomdász beragasztott ex-librisével. Címlapján Budae 1790 Urbani Grünn rányomtatott tulajdonjegyével. A lapok közé négy pótlap beragasztva a szegedi nyomdász plusz táblázataival, jegyzeteivel. (A könyvtörténet Grünn Orbánt (a bécsi Anton Schmidt nyomdájának egykori faktora), első szegedi nyomdászként tartja számon, 1801-től 1828-ig, haláláig 784 dokumentumot nyomtatott…) Korabeli félbőr-kötésben, kissé kopottas, olvasott, de ki ne lapozgatná lelkesen ezt a nyomdászattörténeti érdekességet. 100.000,-
288
287. Archív für Buchdruckerkunst und verwandte Geschäftszweige. Herausgegeben von Alexander Waldow. 24. Band. Leipzig, 1887. Waldow. 392 hasáb. 284 mm. Csodálatosan gazdag képanyaggal. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, könyvtári duplum. 15.000,288. BENDTNER József (szerk.) Emlékkönyv a magyarországi nyomdai termékek 1878. évi kiállításáról. Kiadja a Budapesti Könyvnyomdászok és Betüöntők Egylete. Budapest, 1878. Pesti könyvny. 1 sztl. lev. 79 l. A kötéstábla belsején Bendtner József beragasztott exlibrise. Kiadói egészvászon-kötésben, körben aranyozott élmetszéssel, könyvtári duplum. 240 mm. 3.000,-
292. FIRTINGER Károly A magyar állam nyomdászattörténelmi térképe. Tervezte és magyarázó szöveggel ellátta - -. Bp. 1896. Könyvnyomdászok Szakköre. 28 l. 1 kihajtható színes térkép: 460 X 620 mm. A kissé sérült térkép modern kartonlapra ragasztva, hajtogatva. Kiadói félvászonkötésben. 250 mm. Valószínűleg a vászongerinc későbbi megerősítés, de nagyon passzol a táblához. Igen ritka térkép. 6.000,-
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
296. Grafikai Szemle. Szakfolyóirat a grafikai iparágak számára. A könyvnyomdászok szakkörének hivatalos lapja. Szerk. Tanay József. Ötödik évf. 1-12 szám. 1895. jan. - 1895 decz. Budapest, 1895. 216 l. 294 mm. Gazdag szövegközti képanyaggal és hirdetésekkel. 16 melléklettel lenne komplett, sajnos 15 hiányzik a kötetből. Kiadói, aranyozott félvászon-kötésben. 3.000,-
293
294
293. GELLÉRT Andor A körlevélreklám. Bp., (1936.) Révai. 32 l. + 28 t. (részben színes, néhányon felragasztott borítékminták és képek) 305 mm. /Reklám és szervezés könyvtára 2. szám./ Kb. 10 lapszélen piros tintafolt. Radó György által tervezett, színes, rajzos, kiadói papírborítóban, a gerincen apróbb sérülések. 12.000,297
294. GOLDZIEHER Géza Gyakorlati tudnivalók a papirosról. /Függelékül ,,G. G. Anyagminták és ,,G. G. levélpapírosok cimű gyüjtemények./ Bp. 1913. Szerző. 74 l. 1 sztl. lev. 1 t. (színes Schopper-féle tábla.) 283 mm. Kiadói, illusztrált (Weiss A.) kartonborítóban. Hozzá tartozik: SÓNYI Oszkár A papír ősei és fejlődésének története. I. rész (Unicus). Budapest, 1943. Franklin ny. 43 l. 250 mm. Kiadói kartonborítóban. 6.000,-
297. Grafikai Szemle. Folyóirat a grafikai iparágak számára. XXII. évfolyam, 1-12. szám (teljes). Szerk. Wanko Vilmos. Kiadja a Magyarországi könyvnyomdászok és rokonszakmabeliek szakköre. Budapest, 1912. Világosság ny. IV. 320 l. 111 t. (sok színes). 307 mm. Nyomdász- és iparművész, szemnek és szívnek csodálatos képanyaggal. Két kisebb reklámkép hiányzik! Kiadói egészvászon-kötésben, jó példány. 12.000,298. HUBAY Ilona Magyar és magyar vonatkozású röplapok, újságlapok, röpiratok, az Országos Széchényi Könyvtárban. 14801718. Bp., 1948. OSZK. XXV. 1 sztl. lev. 307 l. 2 kihajtható fakszimile. 235 mm. /Az OSZK kiadványai XXVIII./ Korabeli félvászon-kötésben. 3.000,-
295. Grafikai művészetek könyvtára. Szerk. és kiad. Novák László. 1-14. köt. Bp. 1925-1930. Világosság ny. 1. Novák László: Grafikai sokszorosító művészetek. 2-3. Lőwy Salamon – Novák László: Betűművészet. 4. Dukai Károly – Novák László: Grafikai rajz és metszés. 5. Walter Ernő – Novák László: A színek világa. 6. Freund Jenő: Papiros a grafikában. 7-13. Novák László: A nyomdászat története. 1-7. köt. 14. Novák lászló: Betűszedés. 1930. Egységes, kiadói egészvászon-kötésben, könyvtári duplum. 187 mm. 18.000,-
299. Jaschik Álmos tervezőiskolája. (Szerk.Hidy Péter és Mezei Ottó.) 1-2 köt. Budapest, 1980. Népművelési Intézet. 1 t. 191 l. 1 sztl. lev. ; 1 t. 111 l. 20 t. (103 képpel). 290 mm. Megjelent 500 példányban. Fűzve, kiadói papírborítóban. 4.500,300. KERTÉSZ Árpád Kertész József. /1837-1895/. Kor- és életrajz. A Kertész József Könyvnyomdája cég megalapításának ötvenedik évfordulója alkalmából írta - -. Bp. 1914. (Kertész ny.) 252 l. 16 t. (közülük 4 színes, 5 kettős). 146 mm. Belehelyezve: Kertész Árpád autográf levele, Mélyen tisztelt Uram megszólítással. Az 1914. júniusában kelt levélben ajánlja fel a címzettnek Édesapjáról szóló könyvét. Kiadói egészvászon-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, az első kötéstáblán Kertész József portréját ábrázoló plakett. 3.000,-
295 45
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
306. Nyomdászati lexikon. Szerk. Bíró Miklós, Kertész Árpád, Novák László. Bp. 1936. Bíró Miklós. 546 l. 1 t. (színes). 157 mm. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. 3.000,-
307. Nyomdászatunk ötszáz esztendeje. Emlékkönyv a könyvnyomtatás feltalálásának fél-ezeréves jubileumára. Szerk. Novák László (Bp. 1940), Magyarországi Könyvnyomdai Munkások Egyesülete. 160 l. 310 mm. Gazdag szövegközti képanyaggal. Fűzve, kiadói borítóban. 3.500,-
301. KNER Izidor Eszmék és viaskodások. mm. Szövegközti rajzokkal. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben, jó példány. 3.000,302. KNER Imre Könyv a könyvről. Gyoma, 1912. Kner. 80 l. 315 mm. Az illusztrációkat és a könyvdíszeket Geiger Richard készítette. Fűzve, kiadói borítóban. 10.000,-
308. Az Országos Széchényi Könyvtár magyar nyelvű újkori kötetes kéz-iratainak katalógusa. 1-3 köt. Tudományos kutatás céljaira készült 300 sokszorosított példányban. Bp., 1956. OSZK házi soksz. 1187 l. (folyamatos lapszámozással).292 mm. Korabeli, aranyozott félvászon-kötésben, az eredeti borítók bekötve. Megkímélt állapotú, ritka példány. 6.000,-
303. KNER Imre A tipográfiai stílus elemei. Gyoma, 1933. Szerző. 18 l. 2 sztl. lev. 252 mm. /Klny. a Bíró Miklós szerkesztésében megjelent Magyar Grafikai Almanach 1933. évfolyamából./ Készült 250 példányban, könyvárusi forgalomba nem került. Kiadói félvászon-kötésben, könyvtári duplum. 3.000,304. KOZMA Lajos -- szignetkönyve. Kner Imre előszavával. Gyoma, 1925. Kner. XVIII. 50 t. Megjelent 400 példányban. Kiadói félvászon kötésben. 183 mm. 8.000,305. [LASZKALLNER Antal] A’ könyvolvasásról. Második, nehány tárgyfejtegető érdekes jegyzésekkel, ‘s egy uj szerkezetü toldalékkal bővitett kiadás. Veszprémben, 1848. Ramasetter Karoly’ betüivel. 125 l. 184 mm. A szerző veszprémi kanonok. Munkája először 1832-ben jelent meg. Ezt a kiadását nem említi a szakirodalom. Kiadói papírborítóban.
309. PEREI Zoltán A lapdúcmetszet (Történet és technika). 20 XV. századi illusztráció újrametszett lenyomatával és 5 eredeti melléklettel. Jászberény, 1976. Városi Könyvtár - Jász Múzeum. 39 l. 1 sztl. lev. 5 t. (Perei Z. aláírt metszetei). 290 mm. Készült 100 példányban, kéziratként. „A kötet 44. sz. példánya” a szerző aláírásával. /A Jászberényi Városi-Járási Könyvtár Kisgrafikai Kiadványai 11./ Kiadói, ragasztott kötésben, illusztrált borítóban. 6.000,-
4.500,46
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
314. KRÚDY Gyula Pesti évkönyv. Feljegyzések a magányban és a piarcon, (sic!) sóhajtással és reménynyel az évekből, mikor mindenki rongyos volt Magyarországon. - írásában. (Bp.) 1921. Sacelláry. 141 l. 1 sztl. lev. 240 mm. A harmadik Sacelláry kiadvány. A fametszeteket Conrad Gyula készítette. Készült 400 kézzel számozott példányban, ez a 98. sz. Krúdy Gyula beragasztott névkártyájával, Dr. Rados Imre könyvtárából. Kiadói félbőr-kötésben. Gedényi 2710. 9.000,-
310. A Pesti Könyvnyomda Részvénytársaság ötven éves fennállásának története. 1868 - 1918. Bp. 1918. (Pesti Könyvnyomda). 36 l. Lapszámozáson belül 8 egész oldalas táblával. 335 mm. Fűzve, kiadói papírborítóban, könyvtári duplum. 3.000,311. VÉGH Gyula Budai könyvárusok jelvényei 1488-1525. Magyarázó szöveggel ellátta - -. Bp., 1923. M. Bibliophil Társ. (Egyetemi ny.) 31 l. Gazdagon illusztrálva. 317 mm. Ezer példányból ez a 648. számú. /Régi magyar könyvkiadó és nyomdászjelvények I./ Korabeli egészvászon-kötésben, az eredeti papírborító ráragasztva. 3.000,-
312. Közgazdasági lexikon. Közgazdasági ismeretek tára három kötetben. Szerkesztették Halász Sándor Dr., Mandelló Gyula Dr. I-III. kötet. Budapest, 1898-1900. Pallas. 2 sztl. lev. III. 893 l. ; 2 sztl. lev. 826 l. ; 2 sztl. lev. 824 l. XII. A három kötet egységes, díszesen aranyozott gerincű félbőr kötésben. Megkímélt állapotú, szép példány. 260 mm.
315. KRÜMMEL Ottó Az óczeán. Ford. Csopey László. Az eredetivel összehasonlította Heller Ágost. Bp. 1888. Természettud. Társ. VII, 288 l. 196 mm. /Természettudományi Könyvkiadó Vállalat. XXIX./ A belső táblán “Klein Pál Késmárkon” tulajdonosi névbejegyzése. Kiadói egészvászon-kötésben. 2.000,316. KUIK [József] Ignác Bonaparte Napoléon megbukása, vagy sírvers a jacobinismusra. Magyarázta [ford.] Döme Károly. Posonyban, 1826. Wéber S. Lajos. 1 t. 143 l. 200 mm. A metszet (Szent Ilona szigeténél) korabeli papírra készült ügyes másolat. Párhuzamos magyar és latin nyelvű szöveggel. Korabeli, aranyozott gerincű félbőr kötésben, jó példány. Szűry 2713. 9.000,317. KÚNOS Ignác Mimózák és krizántémok. Nipponföldi mesevilág. Eredeti japán rajzokkal. Bp. Keleti mesekönyvek kiadóhiv. 207 l. 174 mm. Kiadói félvászon kötésben. 3.000,-
12.000,-
318. KÜHNELTLEDDIHN, Erik Jezsuiták, nyárspolgárok, bolsevikik. Regény. Ford. Früchtl Ede. (Előszó: Ijjas Antal.) (Budapest,) [1935.] Pázmány Péter Irod. Társ. 392 l. Érdekes és igényes korabeli félbőr-kötésben, gerince aranyozott, piros, fekete csíkozással. 192 mm. 3.000,-
313. KRÚDY Gyula Aranyidő. A templárius . Két kis regény. Bp. 1926. Grill. Pesti Lloyd. 307 l. 195 mm. /A toll mesterei./ Ezüstözött sorozati egészvászon-kötésben, gerincén “Krudi” névelírással. (Kedves darab.) 3.000,47
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
323. LE CORBUSIER et Pierre Jeanneret. Oeuvre Complète de: 1910-1929. Publiée par W. Boesiger et O. Stonorov. Zurich, 1937. H. Girsberger. 216 l. 1929-1934. Publiée par W. Boesiger Zurich, 1935. H. Girsberger. 207 l. 1934-1938. Publiée par Max Bill. Zurich, 1939. H. Girsberger. 175 l. A zürichi - - sorozat 8 kötetben (7 + 1 kieg.) jelent meg 1973-ig bezárólag. Árverésünkön az első három kötet szerepel.
319. Kyoto. Issued by Kyoto Exhibitors' Association to the Japan-British Exhibition. Kyoto, 1910. Harada - Lombard. 7 sztl. lev. 54, 15 l. 7 dupla, színes fametszet. 33 szövegközti fotó. 230 mm. Selyemmel bevont karton kötésben, szalaggal fűzve, duplán hajtott lapokkal. Kötése kopottas. 8.000,320. LANCIANI, Rudolf A régi Róma, a legújabb ásatások világitásában. Ford. Lubóczi Zs. Bp. 1894. MTA. 4 sztl. lev. 368 l. 188 mm. Gazdag képanyaggal. /A MTA Könyvkiadó Vállalata. Új folyam, 15. kötet./ Görgei Arthur könyvtárából. Kiadói, zöld egészvászon-kötésben. 3.000,-
Mindhárom kötet kiadói, kopottas kötésben, a 3. kötet sérült és piszkos.
egészvászon20.000,-
324. Album von Leipzig 8 szelvényes leporello, 27 litográf képpel, a képeken német címfelirattal. H. ny. é. n. [~1890.] 153 X 126 mm. Kiadói egészvászon kötésben, szép állapotban. 3.000,-
321. LEHMANN, [Alfred] Alfréd Babona és varázslat a legrégibb időktől a jelen korig. Ford. Ranschburg Pál. 1-2. köt. Bp. 1900. Természettudományi Társ. VIII, 548 l.; VI, 412 l. 226 mm. /Természettudományi Könyvkiadó Vállalat. 65-66. köt. A 10. (1899-1901. évi) cziklus 3-4. kötete./ Kiadói egészvászon-kötésben, szép. 8.000,-
325. LENAU Miklós [Nikolaus] Szerelmes versek. Ford. Barát Ármin. (Békéscsaba), 1918. Tevan. 128 l. 3 sztl. lev. 222 mm. Bár kiadták 100 példányban is merített papíron, ez a "rendes kiadás" is nagyon szép. Kiadói egészvászon-kötésben, gerincvignettával. 3.000,-
322. L.(erch), J.(ohann) M.(artin) Ungarisches Städt-Büchlein/ in welchem die Vornehmsten Städte/ Vestungen und Schlösser Des Königreichs Ungarn/ Wie auch Dero Gelegenheiten/ Antiquitäten Beläger = und Eroberungen enthalten samt einer Beschreibung Beeder Käyserl. Residenz = Städten… Nürnberg, 1684. Johann Hoffmann. 4 sztl. lev. 208 l. + 12 t. 132 mm. A jelentősebb magyar városok és várak rövid ismertetése betűrendben. A rézmetszeteken Fülek, Léva, Nógrád, Pápa, Sziget, Sziszek, Szolnok, Tata, Tokaj, Vác, Várpalota, Visegrád látképeivel. A címlapon jelzett térkép nem jelent meg. A mű címlapja és első levele alul sérült, kis hiánnyal. A kötetben lévő metszetek kissé megbarnultak. Korabeli egészpergamen-kötésben, jó példány. 80.000,-
326. LESSING, Gotthold Ephraim Fabeln. Drey Bücher. Zweite Auflage. Berlin, 1777. Christian Friedrich Voß. 1 t. XII. 254 l. Korabeli karton-kötésben, alul a gerinc papírcsíkkal javítva. 155 mm. 15.000,-
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
329. LITSCHAUER Lajos (Öszeáll.) Az 1854. évi május hó 23-án kelt általános bányatörvény… Magyarázó műszótárral és bő betürendes tárgymutatóval. (...) Összeállitotta - - kir. bányaesküdt, okl. bányász, v. gépész, építész. Bp. 1886. Eggenberger. 5 sztl. lev. 578 l. 161 mm. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. 6.000,330. LIVIUS, Titus Titi Livii Patavini. Historiarum libri (ab urbe condita…) Amsterdami, 1635. J. Janßonius. Rézmetszetes díszcímlap, 1052 l. 136 mm. Korabeli egészpergamenkötésben, kicsit megbarnult, de ép, megkímélt állapotú példány. 20.000,-
326 327. LESSING, Gotthold Ephraim Nathan der Weise. Ein Dramatisches Gedicht in fünf Aufzügen. Berlin, 1779. Christian Friedrich Voß und Sohn. 2 sztl. lev. 240 l. Az első kiadással azonos évben megjelent második kiad. (Lásd: Hirschberg 301. l.) Hozzákötve: [PFRANGER, Johann Georg] Der Mönch vom Libanon. Ein Nachtrag zu Nathan der Weise. Zweyte, sehr veränderte Aufl. Dessau, 1785. Auf Kosten der Verlagskasse und zu finden in der Buchhandlung der Gelehrten. 334 l. Korabeli félbőr-kötésben, gerincvignettával, megkímélt, jó állapotú példány. 172 mm. 24.000,-
331. LOVIK Károly A lovas-sport. Századok legendái, 1913 julius. Benne továbbá: József Főherceg: Útiemlékeim Afrikából III., Báró Podmaniczky Gyula. Magyarország lótenyésztése. Bp., 1913. Hornyánszky IX-XXIV. 39 l. lapszámozáson belül 2 t. (feliratos hártyapapírral) számos képpel, különösen gazdagon illusztrálva. Fűzve, illusztrált papírborítóban, fóliaszerű, kicsit sérült védőborítóval. 3.000,-
328. LESTYÁN Sándor A 100 éves Községi [Budai] Takarékpénztár. Különlenyomat a “Budapest” 1946 szeptemberi számából. Budapest, 1946. (Bp. Székesfővárosi Irod. és Műv. Int.) 16 l. Gazdag képanyaggal. 304 mm. Fűzve, kiadói borítóban. Hozzá tartozik: Budai Takarékpéztár (Ofner Spacasse) betétkönyve 1856ból, Windharb Ánton nevére kiállítva. 4 sztl. lev. 221 mm. Izléses kiállítású nyomtatvány, 1857ben pár tranzakció után lezárva. A két dokumentum Lestyán Sándor példánya. A betétkönyvet illusztrációként felhasználta különlenyomata képanyagához. 4.500,-
331 332. LÓCZY Lajos A khinai birodalom természeti viszonyainak és országainak leírása gróf Széchenyi Béla keletázsiai utazásai alatt (1877-1880) szerzett tapasztalatai alapján és a meglevő irodalom fölhasználásával. Bp. 1886. Természettudományi Társ. XIV l. 1 sztl. lev. 884 l. Kétszáz szövegközti rajzzal és 1 térk. mell. A térkép kissé sérült, papírcsíkokkal megerősítve. /Természettudományi Könyvkiadó Vállalat. XXVI. köt./ Kiadói félbőr-kötésben. 270 mm. 12.000,49
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
333. LŐRINCZY György New York, New York (Bp., 1972. Magyar Helikon.) 3 sztl. lev. 95 l. 1 kihajtható tartalommutató. + 2 t. (hártyapapírra nyomtatott színes képek) Egészoldalas fényképekkel. Sajnos ezek a képek hiányoznak: 8, 9, 17, 18, 30, 31, 32, 33, 37/a, 43, 44, 54, 55. Lőrinczy az 1960-as évek magyar fotóművészetének meghatározó alakja volt. Az 1968-as New York-i útján készült felvételeiből összeállított kötet a korszak kultikus darabjává vált. Kiadói papírkötésben, fényképes, eredeti védőborítóval. 250 mm. 3.000,-
336. A magyar gyalogság. A magyar gyalogos katona története. Szerk. Doromby József - Reé László. Szurmay Sándor előszavával. Bp. [1939], Reé László. (Merkantil ny.) 463 l. 22 l. 9 l. 39 l. 80 l. 310 mm. A lapszámozás szerint az elejéről 8 l. hiányzik, hiány nincs, ez az elszámozás már többedik eset. Kiadói egészvászon-kötésben, szép példány. 9.000,337. Magyar Helikon. Jeles magyar írók életrajzgyűjteménye. 1. osztály 1-4. köt., 2. osztály 1-2. köt. Összesen 6 köt. Szerk. 1. osztály 1-3. köt.: Zólyomi Lajos, 2.osztály: Helmár Ágost és Mangold Lajos. Bp. 1883-1886. Stampfel. 6 db. 215 mm. Teljes. Aranyozott, korabeli félbőr-kötésben, bibliofil szép sorozat, ritka. 20.000,-
334. MADÁCH Imre Az ember tragédiája. Drámai költemény. A költő arczképével és Zichy Mihály öt rézfénynyomatú képével. 21. kiad. Bp. 1912. Athenaeum. 229 l. 1 + 5 t. 210 mm. Előzéklapján ajándékozási sorok. Festett, kiadói, vajszínű egészvászon-kötésben, szép példány. 5.000,-
338. MAGYAR László Délafrikai utazásai 1849-57. években. Sajtó alá rend. és jegyz. ell. Hunfalvy János. 1. köt. Unicus! Pest, 1859. Eggenberger. XVI. 464 l. 8 t. (kônyomatok), 1 kihajtható kônyomatos térkép. (A térképet Magyar László készítette.) 230 mm.
335. MADÁCH Imre - - összes művei 1-2. köt. Sajtó alá rend. bev. és a jegyzeteket írta Halász Gábor. Bp. 1942. Révai. 1 t. 1065 l. 1 sztl. lev. ; 1 t. 1223 l. +Errata. 186 mm. Halász Gábor által Kardos Tibornak dedikált példány! Egységes kiadói, kicsit kopott egészvászon kötésben. 6.000,-
Korabeli, aranyozott gerincű félbőr kötésben, szép példány. 45.000,-
339. A magyar lóversenysport évkönyve 1940. Szerk. Drippey Kiss Géza és Marschalkó Teofil. (Bp.) 1940. (Andrássy ny.) 288 l. 26 t. (fotók). 206 mm. Fűzve, kiadói borítóban, laza, szétesű fűzésben. 8.000,-
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
Bp. 1896. MTT. (Franklin ny.) X, 334 l. 1 sztl. lev. 2 t. + 4 t. (kettős), 1 leszárm. tábl. (kettős). Kiadói, aranyozott gerincű, évszámos félbőr-kötésben, szép példány! 243 mm. 20.000,344. PÓR Antal Nagy Lajos. 1326-1382. 1-2. köt. (Egybekötve.) Bp. 1892. Magyar Történelmi Társulat. 256 l. 14 t.; 258-628 l. 15 t. 243 mm. Kiadói, aranyozott gerincű, sorszámos félbőr-kötésben, szép példány! 20.000,-
345. SZÁDECZKY Lajos Kovacsóczy Farkas. 1576-1594. Bp. 1891. Magyar Történelmi Társulat. 140 l. 9 t. Gazdagon illusztrálva. Hozzákötve: MARCZALI Henrik Mária Terézia. 1717-1780. Bp. 1891. Magyar Történelmi Társulat. 332 l. 24 t. Hozzákötve: SZILÁGYI Sándor II. Rákóczy György. 1621-1660. Bp. 1891. Magyar Történelmi Társulat. 2 sztl. lev. 212 l. 9 t. 1 levél hasonmás. Kiadói, aranyozott gerincű, évszámos félbőr-kötésben, szép példány! 241 mm. 20.000,-
340. A magyar országgyűlés története 1867-1927. Szerk. Balla Antal. Bp. (1927), Légrády ny. 540 l. 282 mm. Szövegközti képekkel. Modern, aranyozott műbőr-kötésben. 9.000,341. Magyar Remekírók – Gyémántkiadás. 10. kötet. Pest, 1858-1890. Heckenast-Franklin. 1-2. Kisfaludy Sándor: Himfy szerelmei I-II. rész. I.: A kesergő szerelem. A költő arczképével. II.: A boldog szerelem. 1 t.(metsz.) XXII. 184 l. ; 176 l. 3. Kisfaludy Károly versei. Hatodik kiadás Toldy Ferenc által. A költő arczképével. 1 t. (metsz.), 240 l. 4. Kazinczy Ferencz versei. Kazinczy Gábor által. A költő arczképével. 2. kiad. 1 t. (metsz.), 248 l. 5. Kisfaludy Sándor: Gyula szerelme. 234 l. 6. Csokonai [Vitéz Mihály] válogatott versei. Toldy Ferencz által. A költő arczképével. 1 t. (metsz.), 230 l. 7. Katona József: Bánk Bán. Dráma öt szakaszban. Hatodik kiad. A költő arczképével. 1 t. (metsz.), 242 l. 8. Kölcsey Ferencz versei. Ötödik kiad. Toldy Ferencz által. A költő arczképével. 1 t. (metsz.), 216 l. 9-10. Zrínyi Miklós Szigeti veszedelme. 1-2. Hiányzik! (Illetve megvan, csak két második kötet!) 11-12. Garay János: Szent László. Történeti költemény. I-II. rész. 248 l. ; XII. 208 l. Kiadói, dúsan aranyozott, egészvászon-díszkötésben, körül aranyozott élmetszéssel, jó állapotú sorozat. 9.000,-
346. Magyar turista lexikon. Szerk. Polgárdy Géza. Bp. 1941. ("Élet" ny.) 231 l. 24 t. 1 térk. vázlat. Gerendás Lajos történész könyvtárából. Fűzve, kiadói borítóban. 243 mm. 4.000,347. Magyarország helységnévtára 1944. Szerk. és kiadja: a Magy. Kir. Központi Statisztikai Hiv. Bp. 1944. Hornyánszky. XII, 680 l. 114. l. (A Magyarországtól elcsatolt területek községeinek és városainak névjegyzéke 1944.) 2 mell. (színes hajtogatott nagyméretű térk.) 296 mm. A térképmellékleteket nem a kötet méretéhez hajtogatták, kilógnak. Dombornyomásos kiadói félvászon kötésben, a gerince és a kötéstáblája gondosan javítva. A két térképmelléklettel ritka. 6.000,-
MAGYAR TÖRTÉNETI ÉLETRAJZOK
348. Magyarország új arca. A Magyar Dolgozók Pártja 2. kongresszusa alkalmából. Bp. 1951, Szikra. 2 lev., 53 t. (kétoldalas, fekete-fehér fényképek), 29 t. (egyoldalas színes fényképek). „Az ötvenes évek propaganda képei. A Magyar Dolgozók Pártja II. kongresszusa alkalmából Magyarország új arca címmel jelent meg ez a képeskönyv, amely hűen példázza a Rákosi Mátyás vezette diktatúra hamis propagandáját, annak sajátos jellemzőit. Az élet szebb és vidámabb lett, a munkások és parasztok boldogan dolgoznak, lelkesen teljesítik túl a maximumot, szolgáltatják be a terményeiket, tanulnak, sportolnak, szórakoznak… A kötet egy olyan álomországot idéz meg, amelynek önfeledten mosolygó, gondtalan népe igenis hálás az őt segítő hatalomnak és vezérének, Rákosi Mátyásnak.” (Ólmosi Zoltán – Archívnet.hu. 6. évfolyam. 3. szám.) Kiadói, aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, szép állapotban. 285 mm. 6.000,-
342. MÁRKI Sándor II. Rákóczi Ferencz. 1-3. kötet. Budapest, 1907-1910. Magyar Történelmi Társulat. (Athenaeum ny.) 1 t. (Rákóczi színes mellképe) 2 sztl. lev. 646 l. 27 t. 2 hasonmás; 3 sztl. lev. 672 l. 29 t. 3 hasonmás; 4 sztl. lev. 736 l. 27 t. 3 hasonmás, Kiadói, aranyozott gerincű, évszámos félbőr-kötésben, szép példány! 243 mm. 50.000,343. MERÉNYI Lajos Herczeg Esterházy Pál nádor. 1635-1713. Bp.1895. MTT. (Franklin ny.) 282 l.4 t. + 3 t. (színes) + 5 t. (kettős). Hozzákötve: SZÉCHY Károly Gróf Zrínyi Miklós. 1620-1664. 1. köt. 51
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
WEHRT, Rudolf van Egy nép menekül. (Bp. 1942), Révai.195 l. 4 t. ZAPPA, Paolo Kémek háborúja. (Bp. 1942), Révai. 219 l. A sorozatból mindössze egy kötet (Appiotti: Repülőnapló) hiányzik! Kiadói, szürkefélvászon-kötésben, az első kötet kék félvászon, a Jungefeld kötet gerince nagyon csúnya. A Schenke kötet eredeti, kicsit sérült védőborítóval. Jó sorozat, 2-3 kötet cseréjével még szebbé is varázsolható. 187 mm. 15.000,353
352. MAILÁTH József Szocziálpolitikai tanulmányai és beszédei. Bp. 1903. Kilián. 292 l. 230 mm. Székhelyi gróf Mailáth József (Pécs 1858. – Ófehértó, 1940) szociológus, zeneszerző, valóságos belső titkos tanácsos, császári és királyi kamarás, Nagy-Küküllő vármegye főispánja, a főrendiház tagja. Korabeli, aranyozott félvászon-kötésben. 4.500,-
349. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Sziklay János - Borovszky Samu. Somogy vármegye. Szerk. Csánki Dezső. Bp. é. n. Orsz. Monografia Társ. 2 sztl. lev. 1 térk. (színes, kihajtható), 655 l. 290 mm. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Címlapján Somogy vármegye főorvosának bélyegzője. Festett, dombornyomású, kiadói egészvászonkötésben, gerince kissé sérült. Ritka kötet. 40.000,-
353. MANN, Thomas - - művei I-XII köt. Teljes sorozat! Számozott! Bp. 1968-1970. Magyar Helikon. (Kner Nyomda). 12 db. 184 mm. Tipográfia és kötésterv: Szántó Tibor. 1. A Buddenbrook ház. 2. Elbeszélések. Fiorenza. 3-4. József és testvérei. 5-6. A varázshegy. 7. Doktor Faustus. 8. Királyi fenség. Egy szélhámos vallomásai. 9. Lotte Weimarban. A kiválasztott. A törvény. 10-11. Válogatott tanulmányok. 12. Válogatott levelek. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. Megkímélt, szép állapotú sorozat. 8.000,-
350. A magyarországi latin és görög szertartásu világi és szerzetes róm. katholikus papság évkönyve és névtára az 1904. évre. Hivatalos adatok alapján összeállitotta az Egyházi Közlöny szerkesztősége. Budapest, [1903.] Egyházi Közlöny. VIII, 320 l. 320 a-h (ez még 8), 696 hasáb, 2 sztl. lev. 222 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, szép példány. 2.000,351. A mai háború. A Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete könyvei. 11 db. APPIOTTI, Angelo Málta felett. (Bp. 1942), Révai.159 l. FLACK, Werner. Így épült a Siegfried-vonal. (Bp. 1942), Révai.223 l. 8 t. HOYOS, Max Graf Spanyolország megmentői. (Bp. 1942), Révai. 195 l. 4 t. JUNGEFELD, Ernst von Páncélosok előre! (Bp. 1942), Révai. 227 l. 4 t. KESSERLING Lengyelország felett. (Bp. 1942), Révai. 177 l. 4 t. Hozzákötve: SCHEPKE, Joachim Láthatatlan hajósok. (Bp. 1942), Révai. 183-286 l. 1 sztl. lev. 7 t. LIST, Fritz Irány Norvégia. (Bp. 1942), Révai. 267 l. 4 t. PADOS Pál Szovjetoroszország felett. (Bp. 1942), Révai. 240 l. 4 t. SCHENKE, Wolff A sárgák háborúja. (Bp. 1942), Révai.319 l. 8 t. SZILAS-STEFF Tibor Repülők felszállni! (Bp. 1942), Révai. 223 l. 6 t.
354. MARÓTHI György Arithmetica vagy számvetésnek mestersége, mellyet írt... 1743 dik esztendőben - - debretzeni professor. Most pedig másodszor e nagyobb formában, valamivel bővebben ki-botsáttatott. Debretzenben, 1763. Margitai István. Címlap, 302 l. 3 sztl. lev. 1 kihajtható táblázat. 170 mm. A kihajtható táblázat fele van csak meg, korabeli papírt utánzó másolattal pótolva. Korabeli egészbőr-kötésben, gerince sérült, alul kis hiánnyal. 24.000,355. MARÓTHY János Az európai népdal születése. Bp. 1960. Akadémiai. 797 l. 1 sztl. lev. 1 t. (kihajtható kottamelléklet). 245 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval, szép példány. Példányszám: 700. 4.500,356. MARSCHALKÓ Lajos Országhódítók. Az emancipációtól Rákosi Mátyásig. Első kiadás. München, 1965. ("Hungarian Information Service Australia" kiad.) 319 l. 206 mm. Fűzve, kiadói papírborítóban. Hozzá tartozik: MARSCHALKÓ Lajos Világhódítók. Az igazi háborús bűnösök. Negyedik kiadás. München, 1958. (Süli József.) 263 l. 208 mm. Fűzve, kiadói papírborítóban. 4.500,52
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
METSZETEK 362. (Buda ostroma, 1684.) Prospect der Festung Ofen, wie solche zu sehen von Alt Ofen mehrender Belägerung. Anno 1684.
355
357. MAUPASSANT, Guy de - - elbeszélése. 1-2 köt. Bp. 1892. Ráth Mór. 2 sztl. lev. 298 l. 1 sztl. lev. ; 2 sztl. lev. 279 l. 2 sztl. lev. 200 mm. /Uj dekameron 1-2./ Dirsztay Béla könyvtárából. Festett, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, szép példány és ritka. 8.000,-
(A törökkori Buda, Pest, Óbuda és környékének madártávlati rajza.) Mattheus Merian rézmetszete, mérete: 284 X 408 mm. Megjelent: Theatri Europaei continuati…12. rész. Franckfurt am Mayn, 1691. (Rózsa 97.c.) Modern keretben. 45.000,-
358. MAY Károly - - úti kalandjai 8 kötet (7 mű) az Athenaeum kiadásában, 1910-es évek. A Balkánon (Eisler kiad.), A datolya honából, A Csendes óceánon, Idegen ösvényeken, A medvevadász, A Rio de la Plata mentén (Eisler kiad.), A sivatagon keresztül 1-2. Mind a 8 kötet egységes, zöld, festett, aranyozott egészvászon-kötésben, elfogadható, jó állapotban. A medvevadász széteső példány. 10.000,-
363. Czéh-lakozás. [Mesterlegények táncos-zenés mulatsága.]
359. MÁGORI VARGA Erzsébet Népi kollégisták. Reismann János fényképei. Budapest, [1949.] Cserépfalvi. (Athenaeum Ny.) 95 l. Fűzve, kiadói borítóban. 263 mm. 6.000,360. MEDICI, Paulo Ritus ac mores Hebraerorum. Italico idiomate refutati a Doctore - -. Nunc Additis quibusdam Latine redditi, Notisque Hebraicis illustrati A R. P. Nicolao Rosty Ordinis S. Pauli primi Eremitae in Monasterio Studiorum Tyrnaviensi S. Linguae Professore Actuali. (Nagyszombat) Tyrnaviae, 1758. Typis Academicis Societatis Jesu. 7 sztl. lev. 276 l. 2 sztl. lev. 206 mm. A címlapon áthúzott névbejegyzések, utolsó levél felső sarkából egy darab letépve, ez az Index néhány betűjét is elvitte. Korabeli egészbőr-kötésben, rendes példány. 8.000,-
Színes kőnyomat, a "Képes Világ" melléklete, megjelent 1870 körül, kiadta a Deutsch-féle könyvnyomda. Képméret: 160 X 230 mm. Paszpartuzva (345 X 395 mm.) 6.000,364. CSERGEZÁN Pál (1924-1996) Téli délután c. szignált rézkarca. Képméret: 190 X 335 mm.
361. MENYHÁRT József - - fametszet könyvjegyei. Bev. berei Soó Rezső. [Debrecen, 1937], Réthy István kiad. 4 sztl. lev. 36 t. 200 példányból a 124. sz., géppel számozva. A címlapon és 4 t. hátolalán az előző tulajdonos névbejegyzése. Kiadói mappában. 252 mm. 6.000,-
Keretezve. Keretméret: 330 X 477 mm. 53
12.000,-
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
366. [Esztergom, 1862.] "Gran" Acélmetszet. Metsző: R. Alt.
Megjelent: Illustrirtes Familienbuch (Triest, 1862.). Méret: 258 X 164 mm (képméret), 305 X 224 mm (lapméret). Paszpartuban. 15.000,367. KERNSTOK Károly (1873-1940) - - szignált tusrajza 1924-ből. Hét lóból álló kompozíció, a mester kedvelt témája.
365 365. CSIKY Gyula eredeti tusrajz illusztrációi Emile Zola regényeihez. A rajzok a 60-as években megjelent lila színű Zola életmű-sorozat köteteibe gondosan beragasztva, szerves részét képezve a regényeknek. A föld. 24 tusrajzzal. Germinal. 24 tusrajzzal. A hajsza. 14 tusrajzzal. Hölgyek öröme. 20 tusrajzzal. Mouret abbé vétke. 15 tusrajzzal. Pascal doctor. 15 tusrajzzal. A patkányfogó. 21 tusrajzzal. Párizs gyomra. 14 tusrajzzal. A pénz. 20 tusrajzzal. Rougonék szerencséje. 16 tusrajzzal. Thérése Raquin. (Ez Athenaeum kiadás, 1923.) 14 tusrajzzal. Tisztes úriház. 22 tusrajzzal. A 12 kötet összesen 219 illusztrációt tartalmaz. A művész személyes példányai, a kötetek belső tábláiba ex-librise ragasztva. Csiky Gyula életéről és munkásságáról keveset tudunk. A Magyar festők és grafikusok adattára, a Kortárs magyar képzőművészeti lexikon nem említi, internetes találatok szűkszavúak. Tudjuk, hogy a Magyar Képzőművészeti Főiskolát 1930-1933 között végezte. Publikált könyvillusztrációi: Forrai Miklós: A karvezető, Bp. 1936, Arany János balladái, Bp. 1948, Szocialista Könyvbarátok Évkönyve Bp. 1948. Innentől kezdve már csak íróasztalának dolgoz(hat)ott? Csodálatos Zola gyűjteménye egy leendő, új, illusztrált sorozatot biztos sikerre ítélne… 50.000,-
Mérete: 85 X 152 mm. Korabeli, azóta is érintetlen fakeretben, mérete: 240 X 210 mm. 9.000,-
368 54
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
368. Münster fametszetek. Győr, Gyula, Zsáka és Tokaj. 4 db. Minden lap szövegközti képként, német kísérőszöveggel jelent meg, Sebastian Münster: Cosmographie Universalis című művének 1580 körüli bázeli kiadásában. 1. Abcontrafactur und Gelegenheit der Statt Raab. Győr fametszetű látképe. A kép mérete 121 X 154 mm, a lap mérete 330 X 220 mm. 2. Contrafehtung der gewaltigen Vestung Jula. Gyula fametszetű látképe. A kép mérete 125 X 154 mm, a lap mérete 330 X 220 mm. 3. Warhaffte abcontrafactur der Vestung Sacca. Zsáka végvár fametszetű látképe. A kép mérete 125 X 155 mm, a lap mérete 330 X 220 mm. 4. Contrafehtung der Vestung Tokay… im jar 1566. Tokaj fametszetű látképe. A kép mérete 121 X 151 mm, a lap mérete 330 X 220 mm. Színezett fametszetek, paszpartuzva. 30.000,-
372 371. MIKSZÁTH Kálmán Beszterce ostroma. Egy különc ember története. Bp. 1896. Légrády Testvérek. 297 l. Szépen illusztrált. 227 mm. Aranyozott félbőr-kötésben, kaucsukkal bevont, festett kötéstáblával, piros, festett élmetszéssel. A gerinc Ádám Tamás által szépen restaurálva. 15.000,-
369. (SZEMETHY Imre) Pest-budai históriák. Szemethy Imre 12 eredeti rézkarcával. A történeteket Don Péter válogatta.
372. MIKSZÁTH Kálmán - - művei. 1-15 kötet. Komplett! Bp. 1965-1970. Magyar Helikon. 15 db. 186 mm. A sorozat művészi szerkesztését, tipográfiáját és a kötését Szántó Tibor végezte. Kiadói egészvászon-kötésben, mindegyik kötet eredeti védőborítójában, szép. 10.000,373. MINDSZENTY okmánytár. Pásztorlevelek – beszédek – nyilatkozatok – levelek. Sajtó alá rend. Vecsey József. I–III. kötet (teljes). München, 1957. Ledermüller Olivér. 317 l. 1 sztl. lev. 1 t.; 367 l. 1 t.; 383 l. 209 mm. A három kötet egységes, kiadói kartonborítóban. 4.500,-
Bp. 1998. Auktor. 13 sztl. lev. (szöveg) 12 t. (4/75. sz. szignált művészi rézkarcok.) Készült 90 számozott példányban, ebből 15 E. A. jelzésű művészi próbanyomat. Világosbarna, bársony mappában, igényes, bibliofil példány, újszerű állapotban. 20.000,-
374. [MINDSZENTY] Pehm József Padányi Bíró Márton veszprémi püspök élete és kora. Zalaegerszeg, 1934. Zrínyi ny. 496 l. 2 sztl. lev. 1 kihajtható leszármazási t. 273 mm. Szövegközti képekkel illusztrálva. /A veszprémi egyházmegye multjából 2./ A később veszprémi püspök, majd esztergomi érsek Mindszenty monumentális szellemtörténeti műve a 18. századi Dunántúl meghatározó egyéniségéről. Fűzve, kiadói borítóban, jó példány. 4.500,-
370. "Szolgálati időm emlékéül". Első világháborús katonai emléklap, színes chromolitográfia. M.: 490 X 340 mm. Bp. (~1916). Leitner és Fia. Nyomdatiszta, szép lap, az arckép helye üres. Paszpartuban. 6.000,-
373 55
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
375. Miskolcz gyásza. 1878. augustus 31. Emlékkönyv. [Árvízkönyv, Soltész Nagy Kálmán írása.] Miskolcz, 1879. Szinay és Társa. 91 l. 244 mm. A két fényképmelléklet sajnos hiányzik! Korabeli, egyszerű félvászon-kötésben, ritka . 4.500,376. MOLNÁR Ferenc (- - színművei) 14 színmű, hét kötetben.
377 378. MÜNTZ, Eugene Raphael. Sa vie, son oeuvre et son temps. Nouvelle éd., entièrement refondue contenant 187 reprofictions dans le texte. Paris, 1900. Hachette. Címlap, 386 l. 1 sztl. lev. 187 képpel a szöveg közt. 300 mm. Kiadói, aranyozott, bordázott gerincű, bibliofil egészbőr-kötésben, a táblákon Raphael portréjának dombornyomásos, aranyozott képe. 12.000,-
Bp. 1912-1937. Franklin-Társ. – Athenaeum. 1.: Égi és földi szerelem. Dráma öt felvonásban. 1923. 176 l. 2.: A farkas. Vígjáték három felvonásban. - 1912. 184 l. 3.: Farsang. Színmű három felvonásban. 2. kiad. 1917. 288 l. 4.: A fehér felhő. Mirákulum egy felvonásban, öt változatban. - é.n. 112 l. 5.: A hattyú. Vígjáték három felvonásban. – é. n. 198 l. 6.: Játék a kastélyban. Anekdota három felvonásban. – é. n. 139 l. 7. Liliom. Egy csirkefogó élete és halála. Külvárosi legenda hét képben. - é. n. 146 l. 8.: Riviera. Vígjáték két felvonásban. – é. n. 119 l. 9.: Az ördög. Vígjáték három felvonásban. 11. kiad. – é. n. 184 l. 10.: Színház. Három egyfelvonásos. – é. n. 215 l. 11.: A testőr. Vígjáték három felvonásban. Új, jav. kiad. – é. n. 173 l. 1 sztl. lev. 12.: Uri divat. Vígjáték három felvonásban. – é. n. 228 l. 1 sztl. lev. 13.: Az üvegcipő. Vígjáték három felvonásban. – é. n. 182 l. 1 sztl. lev. 14.: A vörös malom. Színjáték két részben, 26 képben. – é. n. 214 l. Öt színmű kötete hiányzik a sorozatból. A Franklin-Társulat kiadásában megjelent kötetetek kétszínnyomású, keretléces oldalakkal. Korabeli, egységes, félvászon-kötésben, festett lapélekkel, gerincvignettával. 140 mm. 9.000,-
379. Műbarátok könyve. (Szerk. Szana Tamás.) Bp. 1891. Műbarátok Köre. (Franklin Társ.) 128 l., 4 lev., 6 t. (heliogravure), 5 t. (kotta). 286 mm. Számos szövegközti rajzzal illusztrálva. Kiadói, bordázott gerincű, aranyozott félbőr kötésben, felül aranyozott lapszéllel. Körülvágatlan példány, bibliofil, szép állapotban. Gróf Zichy Jenő könyvtárából.
28.000,-
380. NAGY Endre Lukits Milos kalandjai. [Anekdoták, elbeszélések]. (Budapest), [1927.] Genius (Világosság Rt. ny.) 1 t. 2 sztl. lev. 162 l. 1 sztl. lev. 193 mm. Első kiadás. Magyarország első könyvhete emlékére megjelent bibliofil kiadásváltozat. A könyvhét alkalmából készült 50 számozott, és Nagy Endre által aláírt példányból ez a 13. számú.
377. MÓRICZ Zsigmond Szerelem. - - egyfelvonásosai. 1-2 köt. 1. Dupla pofon. Kvitt. A zördög. 3. kiad. (Bp.), 1913. Nyugat. 79 l. 211 mm. Aláírt példány! 2. Aranyos öregek. Tökmag. A kapuban. Politika. (Bp.), 1913. Nyugat. 78 l.211 mm. Aláírt példány! Mindkét kötet címlapját Falus Elek rajzolta. A harmadik kötet hiányzik. (Falu. Mint a mezőnek virágai. Magyarosan. Kend a pap?) A Légrádynál jelent meg 1918-ban. Mindkét kötet fűzve, kiadói borítóban, jó állapotban. 6.000,-
Díszes, dúsan aranyozott, bordó kiadói egészbőrkötésben, szép állapotban. 6.000,-
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
381. “Nagy írók – nagy írások” és “A regényírás művészet” sorozatok bibliofil kötetei a Genius kiadásában. Hét mű, kilenc kötetben. BALZAC, Honoré de A nemoursi örökösök. Ford. Szántó Kálmán. (Bp. 1923.) Genius. 281 l. DICKENS, Charles Nagy várakozások. Ford. Mikes Lajos és Telekes Béla. 1-2 köt. (Bp. 1924.) Genius. XXII. 397 l. ; 403 l. Az 1261. sz. példány. DOSZTOJEVSZKIJ Fehér éjszakák. Fod. Trócsányi Zoltán. (Bp.) é. n. Genius. VIII. 145 l. 3 sztl. lev. FARRÉRE, Claude Uj emberek. Ford. Sz. Bálint Aranka. (Bp.) é. n. Genius. 4 sztl. lev. 254 l. 1 sztl. lev. GOETHE Életemből. Költészet és valóság. (Gyermekkor és diákévek.) Ford. Turóczi József. 2. kiad. (Bp.) é. n. Genius. 2 sztl. lev. 440 l. A fordító által dedikált példány! MEREDITH, George Az önző. Ford. Babits Mihály és Tóth Árpád. 1-2 köt. (Bp. 1921.) Genius. XXIV. 391 l. ; 396 l. Az 1047. sz. példány. VÉBER, Pierre Pompadour kalandja. Ford. Beöthy Lydia. (Bp.) é. n. Genius. 4 sztl. lev. 215 l. 4 sztl. lev. Mind a kilenc kötet kiadói, aranyozott félbőr-kötésben, felül aranyozott élmetszéssel, Gottermayer Nándor műhelyéből, szép állapotban. Székács Zoltánné könyvtárából. 12.000,-
384. NEMES Antal A Nagyboldogasszonyról nevezett Budavári Főtemplom története és leírása. Bp. 1893. Athenaeum. 3 sztl. lev. 252 l. 1 t. 255 mm. Ötvenkét szövegközti képpel. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, pirosra festett lapszélekkel, szép példány. 3.000,385. NEY Béla, pilisi A magyar Országház. Steindl Imre alkotása. Háromnyelvű (magyar, német, francia) kiadvány. Bp. [1904.] Divald Károly. [6] 46 l. 62 t. (ebből 5 színes). 590 X 460 mm. Monumentális díszmű. RITKA. Festett, aranyozott, kiadói, a gerincén gondosan restaurált félbőr-kötésben. 80.000,386. NÉMETH László Európai utas. Tanulmányok. Bp. 1973. Magvető és Szépirodalmi. 759 l. 210 mm. "Béládi Miklósnak régi szeretettel" dedikált példány. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. 4.500,387. NYÍRŐ József Az én népem. Regény. (Bp. 1935.) Révai. 275 l. 194 mm. "Korschelt Miklós barátomnak" dedikált példány! Az előzéklapra beragasztva Nyírő József portréfotója, 1943. Nyírő József által aláírva!
Belehelyezve: "Nyírő József író, országgyűlési képviselő, a Magyar Erő főszerkesztője" névjegye, hátoldalán az író autográfjával. A Bp. 1943. junius 29-én keltezett írás arról tanuskodik, hogy "Korschelt Miklós urat… kifogástalan magyar embernek ismerem és erdélyi barátaim, illetve ismerőseim jóakaratú figyelmébe ajánlom." Kiadói, festett egészhalina-kötésben. 20.000,-
382. NAGY László Versben bujdosó. Bp. 1973. Szépirodalmi. 1 portréfotó, 142 l. 1 sztl. lev. 233 mm. Dedikált példány! Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. 3.000,-
388. OLTAY Károly Geodézia. Tan- és kézikönyv mérnöki használatra I-IV köt (Két kötetbe kötve).) Bp. 1920-1923. Németh József. Gazdag képanyaggal: rajzzal és ábrával. 1. köt. A mérés, a számítás és a térképrajzolás alapelvei és fontosabb segédeszközei. X. 287 l. 2. köt. A vízszintes mérés alapműveletei és műszerei. VIII. 184 l. 3. köt. A vízszintes mérés módszerei. IX. 1 lev. 266 l. 4. A magasságmérés műszerei és módszerei. X. 149 l.
383. IV. [Negyedik] Károly utolsó útja Magyarországon. Budaörs - Tihany - Baja. Kecskemét, 1930. Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda. 60 l. 1 sztl. lev. 200 mm. Tűzve, kiadói borítóban. 2.000,57
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
Az első kötet 2. jav. és bőv. kiad. A harmadik kötet a 241. laptól gondos és preciz kézirat. Hozzákötve: Geodézia. II. folyam. Oltay Károly műegyetemi ny. r. tanár előadásainak vezérfonala. (Gépirat.) Bp. 1921. "Centrum." 113 l. 8 t. Korabeli félvászon-kötésben. 6.000,-
16. Nagy Szent Baszileiosz művei. 261 l. 1 lev. 17. Nazianzoszi Szent Gergely beszédei. 415 l. 18. Nüsszai Szent Gergely művei. 550 l. 19. Jeruzsálemi Szent Kürillosz összes művei. 400 l. 20. Bev. az ókeresztény kor dogmatörténetébe. 717 l. Kiadói, aranyozott nylkötésben, szép áll. 75.000,-. 392. ÖRKÉNY István Budai bőjt. Bp. 1948. (Bp. Székesfőv. Irodalmi Intézete). 250 l. /Pesti könyvtár./ 100-ból a 7. sz., Basch Lórántnak dedikált példány. Kiadói félvászon-kötésben. 188 mm. 6.000,-
389. OREL Géza Az árusítás technikája és lélektana. Páris-Boston-Bécs. Budapest, 1929. Athenaeum kiadása. 151 l. 14 t. (oldalszámozáson belül). Hozzákötve: OREL Géza Az árusítás neveléstana. Árusítás és kirakat-felépítés. Budapest, 1930. Athenaeum. 157 l. 1 sztl. lev. 4 t. (oldalszámozáson belül) Kiadói egészvászon-kötésben, a papírborítók belekötve. 231 mm. 3.000,-
393. ÖRKÉNY István Tengertánc. Bp. 1941. Renaissance kiad. 93 l. 1 sztl. lev. 196 mm. Korompai Valériának változatlan barátsággal dedikált példány. Fűzve, kiadói borítóban. 3.000,-
390. ORTUTAY Gyula Jézus jelenése. Fedics Mihály mondása alapján lejegyezte - -. Buday György fametszeteivel. HaimanKner György tipografiai elrendezése szerint nyomtatta Kóródi László. Bp., 1937. Kóródi L. ny. 12 l. 2 sztl. lev. 178 mm. Lapszámozáson belül Buday György két egészoldalas fametszetével. Diósgyőri merített papírra nyomtatott kiadvány. Ritka kis füzet. Zsinórral fűzött kiadói papírborítóban. 3.000,-
394. PADÁNYI Viktor Összeomlás (1918–19.) Az iglói géppuskások regénye. (Szeged, 1942.) Szerző (Ablaka ny.) 323 l. 198 mm. Kiadói félvászon-kötésben. 12.000,-
395. PALUGYAY Imre Békés-Csanád, Csongrád és Honth vármegyék leírása. Pest, 1855. Heckenast. XII, 824 l. (828 helyett!), 1 tábl. (kihajtható). Kötetünkből a 3 kihajtható térkép és hátul a távolságmutatóból 2 lev. hiányzik. /Magyarország történeti, földirati s állami legujabb leírása. 4. köt./ Korabeli félvászonkötésben, jó példány, csak a térképek hiányoznak nagyon. 215 mm.
391. Ókeresztény írók. 1-20. kötet. (Szerk. Vanyó László.) Bp. 1980-2009, Szent István-Társulat. 1. Az ókeresztény egyház és irodalma. 1079 l. 2. Apokrifek. 366 l., 1 lev. 3. Apostoli atyák. 382 l. 1 lev. 4. Euszebiosz egyháztörténete. 602 l. 1 lev. 5. Az ókeresztény kor egyházfegyelme. 417 l. 1 lev. 6. A kappadókiai atyák. 969 l. 1 lev. 7. Vértanúakták és szenvedéstörténetek. 460 l. 1 lev. 8. A 2. századi görög apologéták. 764 l. 1 lev. 9. Szókratész egyháztörténete. 598 l. 1 lev. 10. Aurelius Augustinus: A szentháromságról. 527 l. 11. Aurelius Augustinus: Fiatalkori párbeszédek. 714 l. 12. Tertullianus művei. 1059 l. 13. Szent Athanasziosz művei. 704 l. 14. Origenész Az imádságról és a vértanúságról. 352 l. 15. Szent Cyprianus művei. 436 l.
6.000,-
396. Paris Panoramique. 32 szelvényes leporello, chromolitográf képekkel. Paris, é. n. [~1900.] S. & M. éditeurs. 108 X 154 mm. Kiadói egészvászon kötésben, nagyon szép állapotban. 3.000,58
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
396 397. PARKINSON, R[ichard] Dreißig Jahre in der Südsee. Land und Leute, Sitten und Gebräuche im Bismarckarchipel und auf den deutschen Salomoinseln. Hrsg. von B. Ankermann. Mit 56 Tafeln, 4 [doppelblattgr.] Karten und 141 Textabb. Stuttgart, 1907. Strecker & Schröder. XXII, 876 l. Kiadói egészvászon-kötésben, a gerincen kisebb behasadás, ettől eltekintve jó példány. 238 mm. 12.000,398. PÁZMÁNY Péter Hodegus. Igazságra vezérlő kalauz, mellyet írt és most sok helyen jobbítván kibotsátot Cardinal - -, esztergami érsek. Nagy-Szombatban, 1766. Jesus Társ. XVI. 1092 l. 4 sztl. lev. 1 t. (Pázmány Péter portréja). 335 mm. Metszett fejlécekkel és záródíszekkel, keretléces címlappal. Korabeli, bordázott gerincű, nagyszombati egészbőrkötésben, szép állapotban. 60.000,399. Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. 1841-1941. Száz esztendő emlékei. Bp. 1941. (Posner). 70 sztl. lev. 2 hasonmás, 3 térk. (színes, kettős), 2 mell. (színes plakátok). 306 mm. Gazdag képanyaggal. Fűzve, kiadói borítóban. Hozzá tartozik: Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. 1841-1941. Jelentése és zárszámadása 1941. évi századik üzletévéről. (Bp. 1942. Posner). 41 l. 9 sztl. lev. 296 mm. Fűzve, kiadói borítóban. 3.000,-
401 402. PETŐFI Sándor - - válogatott költeményei. Lyrai költemények. Pest, 1869. Athenaeum. 1 t. 4 sztl. lev. 350 l. 135 mm. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, kopottas példány, viszont ritka! 3.000,-
400. A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank ([három leányintézetének jubileumi emlékkönyve.] 1. Az 50 éves Nemzeti Takarékpénztár 1893-1943. 32 sztl. lev. 1 kihajtható t. 203 X 263 mm. 2. A hetvenöt éves Szentesi Takarékpénztár. (1944). 12 sztl. lev. 305 mm. 3. A százéves Soproni Takarékpénztár. (1942). 24 sztl. lev. 1 kihajtható t. 308 mm. Mindhárom kötet gazdag képanyaggal, fűzve, kiadói papírborítóban. 5.000,401. PETŐFI Sándor - - összes költeményei. Hazai művészek rajzaival díszített ötödik képes díszkiadás, a költő arcképével. Bp. 1889. Athenaeum. 1 t. (Petőfi arcképe), 827 l. Számos képpel, keretléces lapokkal. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, megkímélt, szép példány. 295 mm. 28.000,-
402 59
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
Cassán, 1734. Academiai betökkel. 1 sztl. lev. 169 l. 2 sztl. lev. Mindhárom rész piros ceruzás, helyenként tintás aláhúzásokkal, megjegyzésekkel színezve. Korabeli, a gerincénél javított egészbőr-kötésben. A kötéstáblák peremén kisebb sérülések. 210 mm. 80.000,404. PHILIPPI, Adolf A képírás régi nagy mesterei színes képekben. - szövegének fölhasználásával magyarázta Zsámboki Gyula. Bp. [1910], Franklin Társ. VIII, 108 l. 121 t. (színes), 1 sztl. lev. 280 mm. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. 4.500,405. PIERRE Emmanuel Duel. Paris, (1967.) Ed. du Seuil. 3 sztl. lev. V. 2 sztl. lev. 160 l. (160 tizenkét soros vers), 1 sztl. lev. 205 mm. Boldizsár Ivánnak dedikált példány! Fűzve, kiadói borítóban. 4.500,-
403 403. PETTHŐ [PETHŐ] Gergely Rövid magyar kronika. Sok rendbéli fő historiás könyvekből nagy szorgalmatossággal egybe szedettetett és irattatott Petthő Gergelytül. Kassán, 1729. Az Akademiai Bötűkkel Frauenheim Henrik János által. 209 l. Hozzákötve: SPANGÁR András Magyar krónika. Díszessen, és rövédeden elő adván Magyar Országnak kezdetét, régi és mostani osztását, részeit, tartományit, vármegyéit, városit, királyit, tisztviselőit, mivóltát; ugy a magyar nemzetnek eredetét, Schythiából való ki jövetelét, terjedését, szaporodását, elő menetelét, hadakozásit, a régi és mostani magyaroknak maga viselését, törvényit, más nemzetek előtt való tekéntetét, és mind Magyar, mind más országokban esztendőként történtt emlékezetre méltó dolgait [...] egybe szedte [...] Pettő Gergely [...] Tudósításokkal, Tóldalékokkal [...] de leg-főképpen a Magyarok Bibliotekájával, az-az: A Magyar, avagy a Magyar Sz. Korona alatt lévő országokból szármozandó íróktul szerzett, és írt könyveknek lajstromával azon krónikát terjesztette, szaporította, és a magyarok tanúságára ki-bocsátotta P. Spangár András jesuvita. Kassán, 1738. Akademiai bötükkel. 4 sztl. lev. 322 l. [Helyesen 311 l. a 267. l. 278-cal folytatódik, nyomdahiba.] Hozzákötve: SPANGÁR András A’ magyar krónikanak a’ mellyet elsöben meg-írt, s’ ki bocsátott nemzetes Petthö [Pethő] Gergely 373. esztendötül fogva 1626. esztendeig […] és szüntelen történt dolgokkal szaporitatta groff Kalnoki Sámuel […] Tovább való terjesztése avagy negyedik, ötödik és hatodik része foglalván magában száz és hat esztendőt 1627. esztendőtül fogva 1732. esztendeig. Iratott, és szép toldalékokkal szaporittatott Spangar Andras jesuvita által.
406. PILINSZKY János Végkifejlet. Versek és színművek. Bp. (1974.), Szépirodalmi. 123 l. 230 mm. „Csányi Istvánnak” emlékül dedikált példány. [Cs. I. villamosmérnök kortársunk.] Alatta folytatja a dedikációt Pascal című kétsorosa leírásával, mely a Kráter c. kötetben jelent meg. Kiadói papírkötésben, eredeti védőborítóval. 15.000,407. [PLAUTUS, Titus Maccius] M. Acci. Plauti quae supersunt comoediae cum commentario ex variorum notis et observationibus ex recensione Ioh. Frederici Gronovi… 1-2 kötet (egybekötve). Lipsiae, 1760. G. T. Georg. 1 t. (rézmetszetes előzék) XXVI. 507 l. ; 488 l. 23 sztl. lev. (Index). 210 mm. Korabeli egészbőr-kötésben, szép állapotban. 20.000,408. [Plakát] Felvidéki magyar színjátszás. Színészettörténelmi adattár. A felvidéki vármegyék címerei alatt a felvidéki városok betűrendes sorrendjében mutatja be lexikonszerűen a színházak, színjátszó körök alapítását, a közreműködő színészek bemutatásával. Mindez nemzeti lobogónk keretdíszével. Mérete: 950 X 620 mm. A plakát megjelent Budapesten, Elbert és Társa könyvnyomdájában, é. n. [1938.] (A “felszabadult… színjátszó helységek adattárait” sorolja fel.) 3.000,-
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
409. PLATEN, M.[oritz] Az uj gyógymód. A természetszerű életmódnak, az egészség ápolásának és a gyógyszernélküli orvoslásnak tankönyve. Házi és családi kincs egészségesek és betegek számára. Írta - -. Magyarra fordította László Frigyes. 1-2 köt. Budapest, [1900.] Schroeter H. L. [nyomt. Metzger és Wittig, Lipcse]. 1 t. címkép , VIII. 1 sztl. lev. 791 l. + IVII. számozott színes t., a táblák előtt 1-1 lev. szövegmagyarázat és hártyapapír + 1 többszörösen kihajtható, színes anatómiai melléklet. ; 3 sztl. lev. 7961510 l. 3 sztl. lev. + VIII-XVII számozott színes t., a táblák előtt 1-1 lev. szövegmagyarázat és hártyapapír + 2 többszörösen kihajtható, színes anatómiai mell. A két kötet egységes, festett, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, nagyon szép példány. 12.000,-
9. Új butaságok az emberiség kulturtörténetében. Bp. (1939.) Cserépfalvi. 221 l. 1 sztl. lev. 213 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval, szép. 10. A varázsvessző : régi és új babonák furcsaságokérdekességek. [Bp. 1945.] Fővárosi Könyvkiadó. 292 l. 192 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval, szép. 11. Vége az emberi butaságnak. (Bp. 1940.) Cserépfalvi. 235 l. 215 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval, szép. A 11 kötet együtt: 8.000,-
410. RAFFAY Ferencz A magyar magánjog kézikönyve. 1-2 köt. Győr, 1909. "Pannonia". XIV. 1 sztl. lev. 553 l. ; VIII. 764 l. 239 mm. Harmadik, jelentékenyen bővített és javított kiadás. Korabeli, aranyozott gerincű félvászonkötésben. 12.000,411. RÁCZ Vilmos Párbaj-kodex és lovagias eljárás. Bp. (1923), Hornyánszky. 1 t. (címkép), 219 l. 1 sztl. lev. 185 mm. „Fodor Pista barátomnak” dedikált példány, a könyvet a szerző saját kezűleg a 28/a sorszámmal látta el. Fűzve, kiadói borítóban, a hátsó borítóból egy kis rész hiányzik. 3.000,-
412 413. RECLUS, Élisée A hegyek története. Ford. Geőcze Sarolta. Bp. 1891. (Franklin ny.) VIII, 209 l. 1 sztl. lev. 196 mm. /Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XLIV./ Egészoldalas képekkel. A belső táblán “Klein Pál Késmárkon” tulajdonosi névbejegyzése. Kiadói egészvászon-kötésben, szép. 2.000,-
412. RÁTH-VÉGH István - - művei, korai ( 30-40-es évek) kiadások, szép állapotban, kettő híján mind védőborítóval. 1. Az asszonyi hűtlenség története. Bp. 1943: Cserépfalvi. 334 l. 1 sztl. lev. 207 mm. Kiadói félvászon-kötésben, eredeti védőborítóval, szép. 2. Chére szivem. Regény. Bp. (1930.) Dick Manó. 260 l. Egyetlen kiadás! Korabeli, aranyozott félvászon-kötésben. 3. Az emberi butaság kulturtörténete. 3. kiad. (Bp. 1940.) Cserépfalvi. 206 l. 1 sztl. lev. 215 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval, szép. 4. Fekete krónika. (Bp.) [1944.] Cserépfalvi. 438 l. 1 sztl. lev. 205 mm. Kiadói félvászon-kötésben, eredeti védőborítóval, szép. 5. A házasság regényes életrajza. [Bp. 1942.] Cserépfalvi. 233 l. 2 sztl. lev. 215 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval, szép. 6. A könyv komédiája. 2. kiad. [Bp. 1943.] Cserépfalvi. 299 l. 1 sztl. lev. 207 mm. Kiadói félvászon-kötésben, védőborító nélkül, szép. 7. A sátán cimborái. (Bp. 1948.) Fővárosi Könyvkiadó. 243 l. 202 mm. Kiadói félvászon-kötésben, eredeti védőborítóval, szép. 8. A Szerelem regényes életrajza. (Bp. 1941.) Cserépfalvi. 250 l. 2 sztl. lev. 215 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval, szép.
414. REXA Dezső - SOMOGYI Aladár Tabán. Emlékezés egy eltűnt városrészről. Bp. 1934. (Rexa Dezső kiadása). 113 l. 2 sztl. lev. l. 4 t. (kihajtható). Gazdag fotóanyaggal. Fűzve, kiadói borítóban. 200 mm. 3.000,-
415. RÉNYI Rezső A telekkönyvi törvények magyarázata gyakorlati példákkal, felvilágosító jegyzetekkel és mintázatokkal, bírák és telekkönyvezetők, ügyvédek… és felek részére. Pest, 1862. Nagy Miklós, nyomt. Engel és Mandellonál. 80, 75 l. (A telekkönyvi törvény szövege.) XXV. Korabeli, aranyozott félvászon-kötésben, jó példány. 200 mm. 3.000,-
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
416. [Részvény] Első Ó-Budai tégla- és mész-égető Részvény-Társulat részvény. Kétszáz forint osztrák érték. Ó-Budán 1869. márczius 1. Részvénykönyv 47. lap, 94. szám. Aláírásokkal, bélyegzőkkel (egyik vaknyomásos) hitelesítve.
419. RÖSS Bertalan Aviánói Márk pápai követsége és a török félhold alkonya Magyarországon. 2. kiad. Bp. 1936. Magyar Kapucinus Tartományfőnökség. („Élet” ny.) 3 sztl. lev. 203 l. 16 t. (az egyik kettős). Kiadói egészvászon-kötésben. 212 mm. 2.000,420. [RUDNYÁNSZKY Gyula] MÉHES András Magyar pohárköszöntő. Az életben előforduló minden alkalomra. Bp. 1903. Franklin Társ. 384 l. 172 mm. Címe a kötéstáblán: Felköszöntő-könyv. Kiadói, kicsit kopott félvászon-kötésben. 3.000,-
A kétnyelvű (magyar és német) dekoratív kőnyomat a bécsi L. C. Zamarski műhelyében készült. A hozzá tartozó részvényjeggyel, melyből két szelvény levágva. Hajtogatás nyomaival, kisebb sérülésekkel. 12.000,417. RÉVAI nagy lexikona. enciklopédiája. 1-21 köt. (teljes).
Az
421. SAÁD Béla A Dunától a Donig 1942 nyarán. Egy haditudósító élményei a keleti magyar fronton. II. kiadás. Bp. é. n. Stádium 287 l. 196 mm. A kötet szerepel a "Fasiszta, szovjetellenes..." tiltólistán. Kiadói félvászon kötésben. 3.000,-
ismeretek
422. SALAMON Ferencz Két magyar diplomata a tizenhetedik századból. Közli -. Új kiadás. Bp. 1884. Ráth Mór. XLV l. 1 sztl. lev. 288 l. 226 mm. Fűzve, kiadói borítóban, apró sérülésekkel. 3.000,423. SALY Imre Az élet föntartásáról értekezik - - orvos doctor. Pesten, 1840. Esztergami k. Beimel J. 64 l. 195 mm. Élettani szakkönyv, az egészség megőrzéséről, egészséges életmódról s kiemeli pl. a fogápolás fontosságát… Poss. Szmodis József. Fűzve, kiadói borítóban. 5.000,-
Bp. é.n. [1910-1926 közt 20 köt.]. A 21. köt. 1935-ben. Révai Testvérek. 21 db. Szövegközti képekkel, önálló táblákkal és térképekkel rendkívül gazdagon illusztált. Kötetenként kb. 800-900 oldalas hatalmas munka. Munkatársainak száma 877 (Révay Mór János szerint). Az alapmű 19 kötet, a 20-21 kötetek pótlások és kiegészítések. 240 mm. Kiadói, fekete, aranyozott gerincű egészvászon kötésben, a kötetszámok piros mezőben. Egységes, jó állapotú sorozat. 20.000.418. RÉVAY József Gömbös Gyula élete és politikája. Herczeg Ferenc előszavával. Bp. 1934. Franklin Társ. XVI, 440 l. 267 mm. Egészoldalas és szövegközti képekkel. Kiadói egészbőr kötésben, vaknyomásos ill. domborításos címerábrázolással, jó példány. 8.000,-
422 62
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
424. (SANNAZARO, Jacopo) Actii Synceri De partu Virginis. Eiusdem De morte Christi domini. Eiusdem Eglogæ piscatoriæ V. Eiusdem Salices. Eiusdem Elegiæ VI. Eiusdem Odæ VI. Eiusdem Epigrammata XI. Petri Bembi Hymnus in diuum Stephanum. Eiusdem Benacus. GabrielisAltilii Epithalamion. Io. Cottæ Veronensis Carmina. Io. Mutii Aurelii Mantuani Hymnus in diuum Io. Bapt. Eiusdem Elegia ad Leonem X Pont. Max. Venetiis, 1533. Per Melchiorem Sessam. 95 számozott lev. 145 mm.
426 427. SÁNDOR József Vitéz nagybányai Horthy Miklós Magyarország kormányzója és népe az árpádházi magyar királyok vérében.
Sannazaro, Jacopo (1458 - 1530) Sincerus Actius álnéven közzétett latin költeményei, melyek közt a De partu Virginis című (Első megjelenés 1526, Róma.), hexameterekben írt eposza I. Ferdinánd nápolyi király kegyét szerezte meg neki, aki őt fiainak, Alfonznak és Frigyesnek tanítójává tette. Mint olasz költő Arcadia című idilljével jelentkezett először (1504-ben jelent meg), mely a pásztorregények mintaképe. Korabeli egyszerű papírborítóban, lazán fűzve. 20.000,-
[Budapest, 1938. Szerző – Arany János Irod. és Ny. Rt.] 582 l. 1 sztl. lev. 5 kihajtható genealogiai tábla. Számozott (166. sz.) példány. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, a gerincénél kissé megfakult. 310 mm. 20.000,-
425. SAPPHO és ANAKREÓN Lieder der Liebe von Sappho und Anakreon. Aus dem Griechischen durch Samuel Friedrich Günther Wahl. Erfurt, 1783. Keyser. 7 sztl. lev. 318 l. 1 sztl. lev. 160 mm. Korabeli, bordázott, aranyozott gerincű egészbőrkötésben, jó példány, apró sérüléssel a gerincén. 12.000,-
428. SÁRKÖZI György Higgy a csodában! Versek.
426. SÁNDOR József Nemes Petőfi Sándor költőnk Szabadszálláson született és Szibériában halt el. (Bp.) [1941.] (Arany János Irod. és Nyomdai RT.) 160 l. 7 t. 233 mm. Sógorának dedikált példány! Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, nagyon ritka és nagyon aktuális. Hozzá tartozik: SÁNDOR József Petőfi Sándor Szabadszálláson született. (Bp.) 1947. Szerző. 32 l. 2 t. 200 mm. Sógorának dedikált példány! Fűzve, kiadói borítóban. Hozzá tartozik: SÁNDOR József A székelykeresztúri Petőfi-legenda. Bp. [1944.] Stádium. 32 l. 200 mm. Tűzve, kiadói borítóban. A három Petőfi-dokumentum együtt: 30.000,-
[Budapest, 1941.] Athenaeum. 64 l. 206 mm. Boldizsár Iván részére dedikált példány. Fűzve, kiadói papírkötésben. Megkímélt állapotú, jó példány. 20.000,429. A sátoraljaújhelyi Kegyes-tanítórendi Róm. Kat. Gimnázium (V-VIII. oszt. reálgimn.) évkönyve az 193139. iskolai évről. Közzéteszi: Németh Jenő. Sátoraljaújhely, 1939. Pávay János ny. 46, 51, 51, 63, 48, 77, 112, 110 l. Képekkel. 232 mm. Kiadói, egyszerű félvászon-kötésben. 4.500,63
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
430. SCHERMANN Szilárd Szögescipők nyomai a Kárpátok bércein. Karafiáth Jenő előszavával.
434. [SÉFEDDIN Sefket Tibor bey] SZÉFEDDIN Sefket bey A hét vár országa. [Útirajzok Erdélyből, elbeszélések, cikkek.] Bp. [1942], Stádium. 236 l. 197 mm. Kiadói félvászon-kötésben, szép állapotban. 3.000,-
Bp. 1937. Szerző. XVI, 360 l. 40 t. 1 térk. mell. Egy térképmelléklet hiányzik! Korabeli félvászon-kötésben, gerincvignettával, szép példány. 230 mm. 6.000,431. SCHÖPFLIN Aladár A magyar irodalom története a XX. században.
435. Séta bölcsőhelyem körül. Erdélyi képeskönyv. (Szerk.: Kovács László. Erdély íróinak vallomása írásban és képben- szülőföldjük tájairól.) (Bp., 1940), Révai. 198 l. 9 sztl. lev. Lapszámozáson belül 101 táblán, 224 képpel. 190 mm. Karácsony Benő, Kós Károly, Reményik Sándor, Tamási Áron, Wass Albert és mások írásaival. Kiadói, keménytáblás papírkötésben, jó példány. 3.000,-
Bp. 1937. Grill. 311 l. 210 mm. Aláírt példány! Kiadói félbőr-kötésben, a gerincen alul behasadt. 2.000,-
436. SHAKESPEARE, William - - összes drámái. 1-4 kötet. Komplett! (Bp.) 1972. Magyar Helikon. 4 db. 191 mm. Megjelent 2600 példány bőrkötésben, ez az 1935. számú. Kiadói egészbőr-kötésben. 10.000,-
432. SCHUBERT, Gotthilf Heinrich von Naturgeschichte des Pflanzenreichs nach dem Linneschen System. Bearbeitet von Moritz Willkomm. Vierte vermehrte Auflage. Esslingen bei Stuttgart. (1887). J. F. Schreiber. 4 sztl. lev. VII. 77 l. 54 duplaméretű színes tábla. Komplett. /Naturgeschichte des Tier-, Pflanzenund Mineralreichs in kolorierten Bildern. Zweite Abteilung./ Kiadói, kissé kopott félvászon-kötésben, jó példány. 330 mm. 16.000,-
437. [SIENKIEWICZ, Henryk] SIENKIEWICZ Henrik Quo Vadis? Történelmi regény Nero császár korából. Ford. Szekrényi Lajos. 2. kiad. A fordító kiadása. 1-2 köt. Bp. 1903. (Stephaneum ny.) 311 l. 14 t.; 305 l. 17 t. 215 mm. Szövegközti képekkel. Festett, kiadói egészvászon-kötésben, szép. 3.000,-
433. SEELIGER, Emil Geschichte des kaiserlichen und königlichen InfanterieRegiments Nr. 32, für immerwährende Zeiten: Kaiserin u. Königin Maria Theresia, von seiner Errichtung 1741 bis 1900. Im Auftrage des RegimentsCommandos verfasst von - -. Budapest, 1900. Pester Buchdruck... 3 sztl. lev. 585 l. 1 t. 1 kihajtható térk. 268 mm. Kiadói, aranyozott, bibliofil egészbőr-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, alul elhanyagolható horzsolásnyom, szép példány. 20.000,-
438. SIKLÓSSY László (szerk.) DIVALD Kornél - SIKLÓSSY László - RÉDEY Miklós TÖRÖK Kálmán A magyar keramika története. Holics, Tata, Stomfa. Bp. 1917. Szent György Czéh. II, 76 l. 1 sztl. lev. XVI t. Gazdag szövegközti képanyaggal. Korabeli egészvászon-kötésben, gerincvignettával, jó példány. 270 mm. 5.000,439. SIKLÓSSY László Kuny Domokos, egy budai kerámikus a XVIII. században. Ipartörténeti tanulmány. Bp. 1918. (Magy. Amatőrök és Gyűjtők Egylete.) 2 sztl. lev. 172 l. Számos szövegközti képpel ill. 280 mm. /A Gyűjtő VII. évf. 1-4. sz./ Korabeli félvászon-kötés benaranyozott gerincfelirattal, jó példány. 5.000,64
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
441 442
440 SIKLÓSSY László Svábhegy. A svábhegyi nyaralásnak száz esztendős s a Svábhegyi Egyesület alapításának negyven esztendős emlékére kiadta a Svábhegyi Egyesület. Bp. 1929. Svábhegyi Egy. 208 l. 1 térk. (színes). Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötésben. 243 mm. 5.000,-
444. SPELTZ, Alexander Der Ornamentstil. Zeichnerisch dargestellt in geschichtlicher Reihenfolge. Dritte, vermehrte und verbesserte Aufl. Berlin, 1912. Ornamentverlag. VIII. 709 l. 5 sztl. lev. Igen gazdag képanyaggal. 237 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, szép példány. 12.000,-
441. SÍK Sándor Himnuszok könyve. A keresztény himnuszköltészet remekei latinul és magyarul. Bp. (1943.) Szent István-Társulat. 543 l. 194 mm. [Boldizsár] "Iván fiamnak szeretettel" dedikált példány. Fűzve, kiadói borítóban. 8.000,-
445. STAHL, Georg Ernst Abhandlung von der Goldenen Ader, Worinnen Viele heilsame Wahrheiten entdecket, viele grobe Irrthümer widerleget, und eine sichere Methode, vielen schweren Kranckheiten glücklich anzuhelffen, an die Hand gegeben wird; Aus dem Lateinischen übersetzt und Zum allgemeinen Besten in Druck befördert. Leipzig, 1729. G. J. Eyssel. 4 sztl. lev. 364 l. 14 sztl. lev. 175 mm. Ritka első kiadás! A nemzetközi antikvár piacon is jól jegyzett, becses orvosi dokumentum! Stahl, Georg Ernst (1660, Ansbach-1734, Berlin), német természettudós, orvos, kémikus. Türingiában, Jénában készült az orvosi pályára. 1684-ben végzett, de már egy évvel korábban tanítani kezdett. János Ernő, szász-weimari hercge 1687-ben udvari orvosává nevezte ki. III. Frigyes brandenburgi választófejedelem 1694-ben megalapította a hallei egyetemet. Stahl elméleti orvostudományt, fiziológiát, patológiát, táplálkozástant, farmakológiát és növénytant oktatott az egyetemen. 1716-ban Berlinben I. Frigyes Vilmos porosz király orvosa lett. Stahlt tekintik az égés és az analóg biológiai folyamatok, például a lélegzés, az erjedés és a bomlás magyarázatára kidolgozott flogisztonelmélet kidolgozójának, mely csaknem egy évszázadig uralta a kémiai gondolkodást. Stahl az élő szervezetek és élettelen anyagok közötti különbség magyarázatára elfogadta az animizmust. (Tudósnaptár, KFKI.) Korabeli egészbőrkötésben, a gerinc alsó része gondosan restaurálva. Jó példány. 100.000,-
442. SNELL Lajos Péter János Példákba foglalt erköltsi tanitások. Öszve-szedte s kiadta német nyelven --. Forditotta Kováts Sámuel. 1-2 darab. Második kiadás. Pest-Pozsony, 1822. Füskúti Landerer Lajos. 272 l. ; 248 l. 4 sztl. lev. 188 mm. A két rézmetszetű előzék hiányzik! A két rész egybekötve, modern (1970-es évek) egészvászon kötésben, a gerincen címfelirattal. 10.000,443. [SOMOGYI Gedeon] Mondolat. Dicshalom 1813. Kiadta Balassa József. Bp. 1898. Franklin. 109 l. 1 sztl. lev. /Régi magyar könyvtár 10./ Hozzákötve: [KÖLCSEY Ferenc - SZEMERE Pál] Felelet a Mondolatra. Pesten 1815. Kiadta Balassa József. Bp. 1913. Franklin. 114 l. 1 sztl. lev. /Régi magyar könyvtár 11./ Hozzákötve: KAZINCZY Ferencz Tövisek és virágok. Széphalom 1811. Kiadta Balassa József. Bp. 1902. Franklin. 100 l. 2 sztl. lev. /Régi magyar könyvtár 20./ Hozzákötve: SZÉKELY Sándor, aranyos-rákosi A székelyek Erdélyben. Kiadta Heinrich Gusztáv. Bp. 1897. Franklin. 122 l. 1 sztl. lev. /Régi magyar könyvtár 1./ Aranyozott gerincű félvászon kötésben, becses kolligátum. 190 mm. 4.500,65
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
447
446. STEINBECK, John Érik a gyümölcs. Regény. Bp. 1957. Európa. 444 l. 2 sztl. lev. 203 mm. Aláírt példány! Alatta piros tintás bejegyzés: Bpest 1963. XII. 4. "Európa" Könyvesbolt. Kiadói félvászon-kötésben. 10.000,-
450. SZABÓ Dezső Karácsony Kolozsvárt. Regény. Egyszerű kis koldustörténet. Bp. 1932. Káldor. 174 l. 1 sztl. lev. 188 mm. Kner István könyvtárából. [Kner Erzsébet kötésében.] Bordázott gerincű korabeli félbőr-kötésben, gerincvignettával. 4.500,-
447. STEINER Mihály, lipcsei – ERDŐS László, nemes Pilsudski József. Irták: - -. Pilsudski tábornagy emlékiratainak és dr. Pomaranski István lengyel vezérkari őrnagy munkájának részbeni felhasználásával. Bp. 1935. Magyar Miczkiewicz Társaság. 63 l. 15 t. Fűzve, kiadói papírborítóban. 225 mm. 3.000,-
451. SZABÓ István Ugocsa megye. Budapest, 1937. MTA – Sylvester. XII. 615 l. +1 t. és 13 különálló melléklet + 1 mellékletjegyzék. A 4. melléklet: Ugocsa megye térképe hiányzik. /Magyarság és Nemzetiség I. sorozat 1. kötet./ Fűzve, kiadói borítóban. A gerinc papírcsíkkal “javítva” így a gerinccím félig takarva. 6.000,-
452. SZABÓ István, B. - JUHÁSZ Viktor - PALLAY István - VÉRTES József Székesfehérvár és Fejérvármegye ipara és kereskedelme Szent István évében. Székesfehérvár, 1938. (Csitáry G. J.) 512 l. 252 mm. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. 9.000,453. SZABÓ Jenő Lövér. Az illusztrációkat Sterbenz Károly rajzolta. Sopron, 1942. Röttig-Romwalter ny. 72 l. 232 mm. Fűzve, kiadói borítóban. 3.000,454. SZABÓ László, CS.[ekefalvi] Három költő. Antológia Byron, Shelley, Keats műveiből. (Bp. 1942.) Franklin-Társulat. 198 l. 6 t. 194 mm. A fordítók: Rónay György, Szabó Lőrinc, Tóth Árpád, Radnóti Miklós, Devecseri Gábor, Gulyás Pál, Ábrányi Emil, Illyés Gyula, Vas István, Kosztolányi Dezső, Babits Mihály, Petőfi Sándor, Pál Endre. "Boldizsár Ivánnak szeretettel" dedikált példány! Aranyozott kiadói félvászon kötésben, illusztrált borítóval. 6.000,-
Dresdae, 1677. J. C. Miethen. Rézmetszetes díszcímlap, címlap, 14 sztl. lev. 640 l. 30 sztl. lev. 134 mm. Korabeli egészpergamen-kötésben, aranyozott gerincvignettával, kitűnő állapotban, könyvtári duplum. 20.000,449. Die Südbahn und Ihr Verkehrsgebiet in Oesterreich-Ungarn. Herausgegeben von der k. k. priv. Südbahn-Geschellschaft. Wien - Brünn - Leipzig, [1899]. Rohrer. XVIII. 506 l. 4 térk. (kihajtható). A címlapon jelzett "Fahrplan"-t nem találom. Kiadói félvászon-kötésben, javított, új gerinccel, szép munka. 8.000,66
Szőnyi Antikváriuma
456
37. könyvárverés
457 463
455. SZABÓ Lőrinc Különbéke. Versek. (Bp.) [1936.] Athenaeum. 186 l. 2 sztl. lev. 205 mm. Első kiadás. Basch Lóránt könyvtárából (bélyegzőjével). Fűzve, kiadói borítóban. 4.500,-
462. SZANA Tamás Száz év a magyar művészet történetéből. 1800-1900. Festészet, szobrászat. Bp. 1901. Athenaeum. 2 sztl. lev. 385 l. 1 sztl. lev. 30 t. 305 mm. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. 4.500,-
456. SZABÓ Lőrinc A sátán műremekei. Versek. Bp. 1926. Pandora. 102 l. 1 sztl. lev. 181 mm. Első kiadás. Dedikált példány! Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben. 8.000,-
463. SZATHMÁRI Sándor Kazohinia. 1-2. kötet. (Hincz Gyula rajzaival.) Bp. 1957, Magvető. 224 l.; 267 l. 2 sztl. lev. 170 mm. “Dr. Csűrös Zoltánnak… nagy-nagy barátsággal, szeretettel” dedikált példány! Kiadói, illusztrált félvászon kötésben. 4.500,-
457. SZABÓ Pál A két okos meg a bolondos. Szabó Vladimir 33 rajzával. Bp. (1949.) Sarló. 138 l. 1 sztl. lev. 208 mm. Szabó Vladimir által dedikált példány! Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott. 2.000,-
464. SZÁDECZKY KARDOSS Lajos Przemysltől Breszt-Litowszkig. Harcztéri élmények és lengyel-magyar történeti emlékek. Írta - -. Budapest, 1916. Franklin. 247 l. 229 mm. A szerző példánya. Címlapján Szádeczky Lajos tulajdonosi névbejegyzésével. Korabeli félvászon kötésben, az eredeti papírborító bekötve. 8.000,-
458. SZABÓ T. Attila Bábony története és települése. Kolozsvár, 1939. Minerva. 63 l. 1 kihajtható térk. 216 mm. Számos szövegközti képpel és rajzzal illusztrálva. /Erdélyi tudományos füzetek 104./ Kiadói papírborítóban, gerincét nem takarja borító, valószínűleg egy kolligátumból lett kiemelve. 3.500,459. SZABÓ T. Attila A magyar helynévkutatás a XIX. században. Kolozsvár, 1944. Minerva. 86 l. 247 mm. /Az Erdélyi Tudományos Intézet kiadványai./ Fűzve, kiadói borítóban.
464
2.000,-
460. SZALAY László A tatárjárás Magyarországon 1241-1242. Képekkel. Hetedik kiad. Bp. 1900. Franklin. 125 l. 1 sztl. lev. 191 mm. Korabeli félvászon-kötésben. 2.000,-
465
461. SZALAY László, zalai A puszta balladája. [Elbeszélések.] (A képeket festette: Benyovszky István festőművész.) Bp. [1930], Sylvester. 425 l. 14 t. (részben színes). 255 mm. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, szép példány. 4.000,-
466
465. SZÁDECZKY KARDOSS Lajos A székely nemzet története és alkotmánya. Bp. 1927. „Hargitaváralja"-Franklin Társ. IV. 400 l. Korabeli egészvászon-kötésben, nagyon jó példány. 234 mm. 8.000,67
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
471. SZEGEDI [Szűts István] Szuts My War. London, (1931). The Bodley Head. 11 sztl. lev. 206 l. (Tusrajzok). 268 mm. Szegedi Szüts István 1893-ban született Budapesten. Elvégezte a Képzőművészeti Főiskolát. Az 1920-as években felkapott rajzolója több újságnak. 1926–1936 között vidéken rajztanári állást töltött be, de közben angliai kapcsolatokat épített: 1929-ben 76 alkotásából nyílt kiállítása Londonban, 1931-ben jelent meg My war című rajzregénye, 206 sokszorosított egyedi lappal. A könyvet Szegedi Szüts István önéletrajzaként is lehet „olvasni”. Márai Sándor Naptárcsere című kötete, mely 1935-ben jelent meg japán fűzéssel, kilenc Szegedi Szüts-grafikát tartalmaz. Itthon a Képzőművészek Új Társaság tagja. 1936-tól Angliában élt. 1959-ben hunyt el. Hagyatéka 2008-ban, került haza a Petőfi Irodalmi Múzeumba. Kiadói egészvászon-kötésben, ritka kötet. 10.000,-
466. SZÁDECZKY Lajos Iparfejlődés és a czéhek története Magyarországon okirattárral. /1307-1848./ Czéhek lajstroma. A czéhirodalom és ipartörténet könyvészete. 1-2. köt. Bp. 1913. Ranschburg. VII, 234 l. ; 376 l. 1 t. (kihajtható). 223 mm. /Az Orsz. Iparegyesület báró Kornfeld Zsigmond könyvtára 6-7. köt./ Kiadói egészvászon-kötésben, nagyon szép példány. 10.000,467. SZÁDECZKY Lajos Szerémi György élete és emlékirata. Bp. 1892. MTA. 82 l. A szerző példánya. Előzéklapján Szádeczky Lajos tulajdonosi névbejegyzésével. Hozzákötve: SZÁDECZKY Lajos Szerémi emlékirata kiadásának hiányai. Bp. 1892. MTA. 46 l. Belehelyezve: ERDÉLYI László Tárcza. Még egyszer Szerémiék kesergő leveléről. Ujabb feleletem Szádeczky urnak. 62-69 l. [Századok, 28. évf. 1. sz. / 1894.] Korabeli félvászon-kötésben. 232 mm. 4.500,-
472. [SZENCZI] Molnár Albert Dictionarium Quadrilingve Latino-Ungarico-GraecoGermanicum. Innumeris Vocibus, Phrasibus, Formulis loquendi, et Proverbiis, cum quantitate Syllabarum, Indiceque Grćco et Germanico hac in quartâ Editione locupletatum, Duabus Partibus distinctum, Inque Usum Scholasticć Juventutis accomodatum ab Autoribus ALBERTO MOLNAR Szencziensi et JOHANNE CHRISTOPHORO Beer. [Pars I.] Noribergae, 1708. Sumptibus Martini Endteri. 2 sztl. lev. 1391 l. 205 mm. Szenczi Molnár Albert (1574-1639) nyelvtudós, filozófus, zsoltárköltő, egyházi író felismerve egy korszerű szótár hiányát, Altdorfban, 1603-ban kezdte el írni latin-magyar szótárát. Prágában a Rudolf királynak ajánlott munkát személyesen adta át az uralkodónak. Latin szótárával 200 esztendőre alapjává vált hazai szótárirodalmunknak. Pápai Páriz Ferenc, majd Bod Péter 18. századi szótárai az ő munkáján alapulnak, görög része pedig egészen a 19. századig egyetlen volt. A Pars II. Dictionarium Ungario-Latino-Germanicum (Azonos impresszumadatokkal, 958 l.) hiányzik! Korabeli, szépen restaurált egészbőr-kötésben, jó példány! RMK. I. 1749. 50.000,-
468. SZÁSZ Károly [ford.] A Nibelung-ének. 2. kiad. Bp. 1892. Athenaeum. XXXI, 526 l. 178 mm. Festett, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel. 3.000,469. A [száz] 100 éves Bratislavai I. Takarékbank R. T. azelőtt Pozsonyi I. Takarékpénztár 1842-1942. (Benne: Az igazgatóság és felügyelőbizottság jelentése és zárszámadása az 1941. évi századik üzleti évről.) Bratislava, [1942.] Litera, Teszár. 48 l. 295 mm. Gazdag képanyaggal. Hozzá: A bank kártyája a megjelent kötet ajándékozásáról. Proveniencia: Lestyán Sándor. Fűzve, kiadói borítóban. 4.500,470. Szeged. Szerk. Kiss Ferenc, Tonelli Sándor, Sz. Szigethy Vilmos. Bp. 1927. Magyar Városok Monografiája Kiadóhiv. (Wodianer). 4 lev. 422 l. 1 lev. Gazdag képanyaggal. /Magyar városok monografiája 1./ Kiadói, aranyozott, dombornyomású egészvászonkötésben. 262 mm. 10.000,-
473. SZENGER Ede Mexico felvidéke élet és kórtani tekintetben. Bp. 1877. Franklin Társ. X l. 1 sztl. lev. 220 l. 232 mm. /A Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat könyvtára 32./ Kiadói egészvászon-kötésben. 3.000,-
471 68
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
474. SZENTKUTHY Miklós Angyali Gigi. (Novellák.)
478. SZÉCHÉNYI Dénes Adalékok a lovaglás tanításához. Pest, 1871, Heckenast. 99 l. 228 mm. Pár évtizeddel későbbi félvászon-kötésben, az eredeti borító ráragasztva. Kissé kopott, de nagyon ritka. 15.000,-
Bp. 1966. Magvető. 442 l. 1 sztl. lev. 184 mm. Béládi Miklósnak dedikált példány! Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. 6.000,475. SZENTPÉTERY Imre Oklevéltani naptár. Brinckmeier, Grotefend és Knauz művének felhasználásával szerk.- -. (Bp.) 1912. MTA. 135 l. 192 mm. Supka Géza tulajdonbejegyzésével. Kiadói egészvászon-kötésben. 2.000,-
479. SZILÁGYI Sándor Erdélyország története tekintettel mivelődésére. 1-2. köt. Pest, 1866. Heckenast. 1 t. (díszcímlap), XV, 462 l. 1 sztl. lev.; 1 t. (díszcímlap), VIII, 511 l. 178 mm. Korabeli félvászon-kötésben. 12.000,-
476. [Széchenyi emléklap] Széchenyi István születésének 150. évfordulójára kiadott emlékbélyegzés. Két fajta kidásban. (2 db.)
480. SZOMBATHY Viktor Száll a rege várról várra. Szlovákiai vármondák. (Bratislava, 1979.) Madách. 341 l. 5 sztl. lev. 12 t. (24 várképpel). Antalffy Gyulának "nagy szeretettel, vidám jókívánatokkal" dedikált példány! Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. 235 mm. 3.000,-
Mindkettő a Magyar Királyi Posta öt különböző bélyegét, valamint e jeles alkalomra készült pecsétjét tartalmazza, nemzeti színű mintás papíron. Az egylapos, fekvő változat Széchenyi portréfotójával, a kétlapos (félbehajtott) példány, a "legnagyobb magyar" egészalakos szoborváltozatával jelent meg. Bp. 1941. Händel B. kiadása. 4.500,-
481. SZŐNYI Ottó Régi magyar templomok. (Bp.) [1934.], Műemlékek Orsz. Bizottsága és a Magyar Könyvbarátok. 35, 41-243 l. (hibás lapszámozás). 307 mm. Gazdag, egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Négynyelvű címlappal és bevezető szöveggel. Aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben, szép példány. 4.500,-
477. SZÉCHENYI István Stadium. Irta gróf - - 1831-ben. Kiadta Z **** [Zarha József] 1833-ban. I. rész Lipcse, 1833, Wigand. XVIII. 1 SZTL. LEV. 299 l. Első kiadás. Két nagy művének, a Hitelnek és a Világnak kiegészítésére adta ki Lipcsében 1833-ban ezekhez szellemben és tárgyban hasonló művét: a Stádiumot, melyben reformterveit még szabatosabban kifejti, s a római XII táblás törvényre emlékeztetőleg 12 pontba foglalja. Korabeli félvászon-kötésben. 202 mm. 24.000,-
482. SZUMOWSKI Ulászló Az orvostudomány története bölcsészeti szempontból nézve. Orvosok és orvostanhallgatók számára. A lengyel eredetiből ford., magyar vonatkozású jegyzetekkel... ell. Herczeg Árpád. Bp. 1939. Magyar Orvosi Könyvkiad. Társ. XI. 649 l. 245 mm. /A Magyar Orvosi Könyvkiadó Társ. könyvt. 167. köt. / Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói, egészvászon-kötésben, kissé kopott. 4.500,69
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
483. SZŰCS Sándor Pusztai szabadok. Rajzok a régi Alföld életéből. Bp. 1957. Magvető.303 l. 202 mm. Kiadói félvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. A belső táblán Antalffy Gyula ex-librisével. Belehelyezve: - - által írt autográf, biharnagybajomi képeslap Antalffy Gyulának címezve. Boldog új évet kívánva, szeretettel invitálja egy szép, csendes beszélgetésre.
488. TAMKÓ SIRATÓ Károly A három űrsziget. Bp. 1969. Móra. 530 l. 1 sztl. lev. 200 mm.
Hozzá tartozik: Névjegy méretű kártya - - autográfja Kedves jó barátom! megszólítással. Ebben megköszöni Antalffy Gyulának a neki küldött művelődéstörténeti könyvet majd "igaz szeretettel" elköszön. A könyv és a két szeretetteljes autográf együtt: 8.000,-
Hegedüs Gézának dedikált példány. Benne: - - névjegye, hátoldalán autográfja, boldog új évet kívánva. Kiadói egészvászon-kötésben. 3.000,-
484. TAINE, Hippolit Adolf Az angol irodalom története I-V. Ford. Csiky Gergely. Bp. 1881-85. MTA. VIII. 399 l. ; 1 sztl. lev. 491 l. ; 2 sztl. lev. 475 l. ; 4 sztl. lev. 336 l. ; 2 sztl. lev. 410 l. 1 sztl.lev. 190 mm. Néhol ceruzás alá- melléhúzásokkal. Kiadói, piros (MTA) egészvászon kötésben. Megkímélt állapotú sorozat. 6.000,-
489.. TARJÁN Jenő A vasércbányászat szaknyelvének szókincse Rudabányán. Bp. 1939. (Dunántúl ny.) 243-316 l. 240 mm. Vajkai Aurél tulajdonosi névbejegyzésével. /Német nyelvészeti dolgozatok III./ Fűzve, kiadói borítóban. 2.000,-
485. TAKÁTS Sándor A magyar gyalogság megalakulása. Bp. 1908. MTA. XI, 318 l. 235 mm. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, az eredeti borító bekötve, szép példány. 4.000,-
490. [TÁNCSICS] STANCSICS Mihál[y] Lényismeret, azaz természethistória az ifjúság számára.
486. TAKÁTS Sándor Rajzok a török világból. 1-3. köt. Bp. 1915-1917. MTA. VIII, 438 l. 1 sztl. lev; 463 l. 5 t.; 457 l. 187 mm. /MTA Könyvkiadó Váll. Új folyam. 1914-1916. ill. 19171919 cyclus./ Kiadói, zöld egészvászon-kötésben. Hozzá tartozik: TAKÁTS Sándor A török hódoltság korából. (Bp., 1928.) Genius. 570 l. 2 sztl. lev. 188 mm. /Rajzok a török világból 4. befejező kötet./ Modern félvászon kötésben, aranyozott gerincfelirattal. 9.000,487. TAKÁTS Sándor A török-magyar bajviadalok. Bp., 1913. Franklin. 117 l. 1 sztl. lev. 235 mm. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, az eredeti borító bekötve, szép példány. 4.000,-
Pozsonyban, 1842. Wigand. XII, 229 l. 1 t. (kihajtható, színes litográfia, M.: 185 X 215 mm.) 195 mm. Korabeli félvászon-kötésben, ritka és becses. Drescher 476. 50.000,70
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
494. TERENTIUS [Afer], Publius - - Comoediae expurgatae. Impretatione ac notis illustravit Josephus Juvencius… Venetiis, 1740. N. Pezzana. 500 l. 153 mm. Korabeli, kissé kopottas egészbőr-kötésben. 8.000,-
TÉRKÉPEK
495. Budapest [és környékének selyemre nyomtatott, angol, repülős, katonai térképe] N. E. 46/18. 2. kiad. Compiled and drawn at War Office. 1942.
491. [TÁNCSICS Mihály] Andorlaki Máté Világkrónika. Pest, 1860. Osterlamm Károly. XVI. 148 l. 2 sztl. lev. Második kiadás. Hozzákötve: [TÁNCSICS Mihály] Andorlaki Máté Magyar krónika. Irta --. Pest, 1859. Emich Gusztáv. 192 l. 4 sztl. lev. Első kiadás.A szerző rendőrségi megfigyelés alatt állt, ezért álnéven jelentette meg munkáját. Együtt adta ki a Világkrónikával, erre utal, hogy a Világkrónika első kiadásán első rész (Lásd: Antiquarium Hungaricum 22/283.), ennek címlapján pedig második rész áll. Nagyon ritka, feltehetően elkobozták. Táncsicsot a következő évben letartóztatták. Együtt a kettő nagyon ritka és becses. Korabeli, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, nagyon jó példány. 36.000,492. [Telefonkönyv] A budapesti egységes hálózat... betűrendes távbeszélő névsora. Hivatalos kiad. 1943. Bp. 1943. M. kir. Postavezérigazgatóság. XXX. 404 l. Fűzve, kiadói borítóban, nagyon jó állapotban. Sérült, szakadt kiadói félvászon-mappában. 287 mm. 12.000,-
Nyitrától Kisvárdáig és Pécstől Aradig mutatja be a magyar területeket. Hátoldalán Graz [és környékének] térképe, 2. kiad., 1941-es állapot. N. E. 46/14. A térkép a teljes Balaton vonalától, északon Linzig, délen Ljubljanáig ábrázol. Mindkét oldal mértéke: 1 : 500.000. Méret: 560 X 780 mm. Hajtogatva, kitűnő állapotban. 8.000,-
493. TELEKI Pál Gróf - - országgyűlési beszédei. 1-2. köt. Sajtó alá rend. Papp Antal. Bp. [1941], Studium. VIII, 403 l.; VIII, 456 l. 240 mm. Fűzve, kiadói borítóban. 6.000,-
496. [Budapest környékének katonai térképe] Umgebungs-Karte von Budapest. 1:75,000. A K. K. Militär Geographischen Institut kiadása. Wien, 1887. R. Lechner. 760 X 1110 mm. Vászonra vonva, hajtogatva, jó példány, eredeti vászonmappájában, melyből kiszakadt. 6.000,-
493 71
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
497. Budapest övezeti beosztása. Az Építésügyi Szabályzathoz tartozó térkép.
Kisebbítette és rajzolta Dobrzyniecki Gergely lovag. Bp. [1894 körül]. Fővárosi Közmunkák Tanácsa kiadása. Nyomta: Légrády testvérek. Mérték: 1:25 000. Méret: 845 X 1035 mm. Fabó-Holló: 2570. A színes térkép vászonra kasírozva, hajtogatva, a hajtások mentén apróbb sérülésekkel, Hrenkó Pál könyvtárából. 8.000,498. Budapest Homolka József.
székesfőváros
térképe.
500. Gyergyói-havasok vázlatos turista térképe. 1943. Adatgyűjtő: Zárug testv. tervezte és rajz: Beke L.
Rajzolta:
[Bp.] 1943. M. kir. Honvéd Térk. Int. Hajtogatva, jó állapotban. 780 X 550 mm. Hrenkó Pál könyvtárából. 4.500,501. A győri egyházmegye térképe. Dr. altorjai báró Apor Vilmos győri püspök rendeletére tervezte Dr. Gerő László.
Bp. 1903. Eggenberger. (Hoffmann Alfréd) Dekoratív litográfia, nyomatott az Athenaeumnál. Mérete: 1000 X 850 mm. Vászonra vonva, hajtogatva, szép állapotban. 12.000,499. [Erdély térkép] Karte des Grossfürstenthumes Siebenbürgen. Herausgegeben von Geographen Franz Raffelsperger. Dekoratív, színes litográfia, önálló lap. Mérete: 355 X 465 mm. Wien, 1841. J. Bermann und Sohn. (Geographischer Satz von P. Rumpold.) Jobb felső sarkában Hrenkó Pál tulajdonosi névbejegyzésével: „H”. Szántai: Raffelsperger 2a. Vászonra vonva, hajtogatva, nagyon szép példány. 20.000,-
Bp. 1942. Jankovics József. (Klösz György és Fia Térk. Műint.) Győr és Sopron városának melléktérképével. Hajtogatva, jó állapotban. 495 X 670 mm. 4.500,72
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
504. Magyarország néprajzi térképe a népsűrüség alapján. Szerk. Teleki Pál. Az 1910. évi népszámlálás alapján. Bp. 1920. Klösz György és Fia Térk. Műint. Magyarázó szövegek magyar-angol- francia nyelven. Hajtogatva, jó állapotban. 600 X 840 mm. 4.500,-
502. KORABINSZKY Joh(ann Matth(ias) Atlas regni Hungariae portatilis. Neu und vollständige Darstellung des Königreichs Ungarn… Első kiadás.
505. [Magyarország térkép] Karte von Ungarn, mit vorzüglicher Rücksicht auf den Kriegsschauplatz von 1849. Színezett, rézmetszetű térkép, mérete: 285 X 350 mm.
[Bécs, 1804, Schaumburg und Compagnie.] 60 t. (ebből 56 térkép, Berken János és Czetter Sámuel rézmetszetei.) Tételünkből 3 térkép (29, 46, 47.) másolattal pótolva, az 52. lap pedig két eredeti példányban van belekötve. 160 X 230 mm., haránt alakú, ritka széles margójú példány! Kiadói kartonkötésben, új vászongerinccel, kissé kopottas külsővel. Szántai: Korabinszky 6. 100.000,-
Megjelent: Klapka, Georg [György]: Der Nationalkrieg in Ungarn und Siebenbürgen in den Jahren 1848 und 1849. c. munkájában (Leipzig, 1851. Wigand.) Szántai, Wigand 3. A kötet méretében hajtogatva, remélem, visszakerül eredeti helyére. 8.000,-
503. Krassó-Szörény megye közigazgatási és kulturtérképe és statisztikája. Szerkesztette Remekházy Károly.
506. Somogy megye átnézeti térképe. Kőbe vésetett Haslinger József műszaki iroda tiszt által.
Temesvár, 1886. Beránek J. Mérete: 890 X 630 mm. Színes, litografált térképlap, vászonra kasírozva, négyrét hajtogatva. A megye térképe mellett kétoldalt a járások statisztikai tabelláival. (A Honterus Antikvárium 2013-ban Temes megyét árverezte (87/566.) gyönyörű lap volt az is.) Megkímélt állapotú, csodálatosan szép lap. 30.000,-
Arány: 1 : 144000. Mérete: 550 X 640 mm, a teljes méret: 590 X 850 mm. Buda 1870. Magyar Királyi Államnyomda. A térkép mellett jobb oldalon jelmagyarázat. Megkímélt állapotú lap, hajtogatva, nagyon ritka, Hrenkó Pál szignójával. 12.000,507. Szolnok város térképe. Szerk. Szolnok m. város mérnöki hivatala. [Bp.] 1937. M. kir. Térképészeti Int. Hajtogatva, jó állapotban. 640 X 530 mm.
504 73
4.500,-
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
508. [Temesi Bánság térképe] Temeschwarer Bannat. Nach denen neuesten Anzeigen. Le Bannat de Temeschwar d'après les nouvelles indications, pour servir de renseignement a la carte des limites des trois Empires, ou Thèatre de la Guerre presente 1789.
511 512. Veszprém megyeváros átnézeti térképe. 19271947. A 20 év alatt történt változásokat átvezette és a rétegvonalakat szerk. Nagymihály Ferenc.
Francis Joseph Maire színezetlen rézmetszete, első kiadás (Wien, 1789), önálló lapként jelent meg. Mérete: 412 X 561 mm. Négybe hajtva, sérült példány. Szántai Maire 2a. 20.000,509. Tíz térkép a hazai történelem tanításához. A gimnáziumok és reáliskolák II-ik és IV-ik, a polgári iskolák III-ik osztálya használatára. Tervezték: Acsády Ignácz, Cherven Flóris, Csánki Dezső stb. Rajzolta Kogutowicz Manó. 6. kiad. Bp. [1906]. Magyar Földrajzi Intézet. 305 mm. Az első 2 térkép kivételével a térképek kettősek. Kiadói félvászon-kötésben. 4.500,-
Bp. 1947. Klösz György és Fia R. T. Hajtogatva, jó állapotban. 1040 X 730 mm.
4.500,-
513. Zsebatlasz naptárral és statisztikai adatokkal az 1913. évre. Többek közreműködésével összeállította Kogutowicz Károly. Budapest, 1913. Magyar Földrajzi Intézet. 1 t. (duplaméretű), 70 l. 37 l. (A földrajzot tanító tanárok névsora.), 2 sztl. lev. (jegyzetek), 46 l. (ez 23 duplaméretű térképet tartalmaz), 15 sztl. lev. (hirdetések). 173 mm. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, megkímélt, szép példány. 4.500,-
510. Tolna megye átnézeti térképe. Kőbe vésetett Haslinger József műszaki iroda tiszt által. Arány: 1 : 144 000. Mérete: 550 X 640 mm, a teljes lapméret: 590 X 850 mm. Buda 1870 körül. Magyar Királyi Államnyomda. A térkép mellett jobb oldalon jelmagyarázat. Kissé sérült állapotú lap, hajtogatva, nagyon ritka. 12.000,-
514. THANHOFFER Lajos Anatómia és divat. Három népszerű előadás. Bp. 1901. Természettud. Társ. VIII, 232 l. 223 mm. /Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat. 69. köt. A X. (1899-1901. évi) cziklus 7. kötete./ Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon ill. Kiadói egészvászon-kötésben, szép példány. 4.000,509
515. THANHOFFER Lajos Előadások az anatómia köréből. Bp. 1896. M[agyar] Természettudományi Társ. XII l. 2 sztl. lev. 427 l. 2 sztl. lev. 7 t. 223 mm. /Természettudományi Könyvkiadó Vállalat 58./ A kötetben 10 számozott tábla van, de ezek egy részét a lapszámozásba is beszámozták. Gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötésben, szép példány. 5.000,-
510
511. [Velencei tó katonai térképe.] Stuhlweissenburg und Seregélyes. Zone 17 col. XIX. A Velencei tó, Székesfehérvár és környékének 75.000es vászonra vont, hajtogatott térképlapja. Wien, 1884. K. K. Militär Geographisches Institut kiadása.. 3.000,74
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
519. A tizenhetesek 1914-1917. Emlékkönyv a székesfehérvári honvédek harcaiból. Szerk. Szabó István. (Bp. 1918.) Székesfehérvári Honvédezred.172 l. 15 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói, színes, illusztrált, erősen sérült kartonálásban, Márton Ferenc rajzával. 305 mm. 4.500,-
516. THIELE, J. C. v. Das Königreich Ungarn. Ein topographisch-historischstatistisches Rundgemälde, das Ganze dieses Landes in mehr denn 12,400 Artikeln umfassend. Nach offiziellen, von den löblichen Behörden eingesendeten Daten und andern authentischen Quellen bearbeitet und herausgegeben von - -. Első kötet.
520. TOLNAY Sándor Barmokat orvosló-könyv, mellyet a köz-jónak hasznára ki-botsátott - -.
Kaschau, 1833. Gedruckt auf Kosten der v. Thiele'schen Erben. 1 kihajt. t. (Lomnic falu kőnyomatú látképe, háttérben a Magas Tátrával, ), 2 sztl. lev. 288 l. 205 mm. A komplett mű 6 kötetes lenne. Külön öröm, hogy az egyetlen látkép (Trentsenszky József munkája) az első kötet melléklete! Korabeli félvászon-kötésben, könyvtári duplum. 12.000,-
Pesten, 1795. Füskuti Landerer Mihály. 1 t. (allegórikus rézmetszet), 7 sztl. lev. 309 l. 3 kihajtható táblázat. Korabeli kartonkötésben, gerincvignettával, jó állapotú példány. 204 mm. 30.000,521. TOMPA Mihály Hűség. Halotti beszéd b. e. özvegy Molnár Károlyné született Dobfeneki Syposs Lidia asszony gyászünnepélyén. Sajó-Kazán jul. 9. 1855. Miskolczon, 1855. Deutsch Dávid. 16 l. 218 mm. Halász Dezsőnek (költőtárs, 1835-1910), Hanván, 1862. szept. 27-én dedikált példány! Kötés nélkül, gerincén korabeli, fekete papírcsíkkal megerősítve. 8.000,-
517. THOMSON, D. Croal The Landscapes of Corot 1796-1875. London, Paris, New York, [1914]. Published by "The Studio". Címlap, 29 l. 30 t. (képtáblák), 30 képmagyarázó hártyapapír. 365 X 415 mm. (haránt alakú). Kiadói egészvászon-kötésben, kisebb sérülésekkel. 20.000,518. TIPOLD Özséb Világtörténelmi helyek zsebszótára különös tekintettel hazánkra. Pécs, 1870. Madarász. XII. 647 l. 163 mm. Korabeli félvászon kötésben. 4.500,-
524
522. TOMPA Mihály - - összes költeményei. [Teljes kiadás.] Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp. [1894]. Méhner. 807 l. 290 mm. Gazdagon ill. díszkiadás, Tompa Mihály arcképével. Festett, aranyozott gerincű, kiadói, piros egészvászonkötésben, márványozott lapszélekkel, szép. 18.000,-
519 75
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
523. TOMPA Mihály Virágregék. 8. kiad. 24 aquarell-virágképpel Demeczkyné Volf Irmától. Bp., (1894.) Franklin. 198 l. 24 t. 362 mm. E ritkán előforduló kiadás szecessziós kiadói selyemkötésben, körben aranyozott élmetszéssel. A selyem az első tábla hajtásánál picit felfeslett, pedig nagyon szép állapotban van, szinte fel sem lapozták… eredeti védőtokban. 20.000,524. TONELLI Sándor Szeged. Ismertető a város multjáról és jelenéről, kulturájáról és közgazdaságáról. Szeged, 1926. Délmagyarországi Hírlap. 120 l. 3 sztl. lev. 185 mm. Szövegközti fotóanyaggal önálló táblákon. Fűzve, kiadói borítóban. 2.500,525. TOPINARD Pál Az anthropologia kézi könyve. Előszó: Broca Pál. Ford. Pethő Gyula és Török Aurél. Bp. 1881. Magyar Természettud. Társ. XXXII, 768 l. /Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XIX. Az 1880-ik évi könyvilletmény másik (sic.) kötete./ Kiadói egészvászon-kötésben, szép. 227 mm. 4.500,526. TOUSSAINT, Fr[ançais] Gyönyörűségek kertje. Ford. Mészöly Gedeon.
529. TÓTH Béla Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. Gyűjtötte és magyarázta - - Első kiad. Bp. 1896. Athenaeum. XII. 354 l. 1 sztl. lev. 186 mm. Hozzá tartozik: TÓTH Béla Szájrul szájra. A magyarság szálló igéi. Gyűjtötte és magyarázza - -. 2. jav. bőv. kiad. Bp. 1901. Athenaeum. XV, 506 l. 1 sztl. lev. 186 mm. Mindkettő aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben. 3.000,530. TÓTH Béla A spiritizmusról. Bp. (1903.) Lampel. 136 l. 186 mm. Festett, aranyozott, dombornyomású, egészvászon-kötésben.
kiadói 3.000,-
531. TÓTH Béla Szálló igék lexikona. Bp. 1906. Franklin Társ. VII, 378 l. 1 sztl. lev. 186 mm. Festett, aranyozott, dombornyomású, kiadói egészvászon-kötésben. 3.000,-
Bp. [1936.], Rózsavölgyi. 117 l. 1 sztl. lev. 150 mm. Mészöly Gedeon által Dulin Eleknek [jogász, a Magyar Sajtókamara elnökhelyettese] őszinte barátsággal dedikált példány! /Magyar Elzevirek./ Piros, bibliofil, egészbőr-kötésben, szép példány. 3.000,-
532. TÓTH Béla 100 esti levél. Bp. 1904. Lampel. 408 l. 186 mm. Festett, aranyozott, dombornyomású, egészvászon-kötésben.
527. TÓTH Béla A magyar anekdotakincs. Gyűjtötte és magyarázta - -. Mühlbeck Károly rajzaival. 1-6. köt. Bp. [1898-1903], Singer és Wolfner. 6 db. 192 mm. /Thesaurus Anecdoten Hungarorum./ Festett, aranyozott, dombornyomású, kiadói egészvászon-kötésben. 15.000,-
kiadói 3.000,-
533. TÓTH Ferentz Keresztyén hittudomány avvagy dogmátika theologia. Készítette s kiadta - -. Győr, 1804. Streibig. XX l. 2 sztl. lev. 666 l. 5 sztl. lev. Korabeli karton-kötésben, új, hozzáillő gerincvignettával, jó állapotú példány. 211 mm. 10.000,-
528. TÓTH Béla Magyar ritkaságok. Curiosa hungarica. Gyűjt. és magy. - -. 2. jav. bőv. kiad. Bp. 1907. Athenaeum. IX, 375 l. 186 mm. Egészoldalas és szövegközti képekkel. Festett, aranyozott, dombornyomású, kiadói egészvászon-kötésben. 3.000,-
534. TÓTH Sándor Erdély nagyasszonya. Krónikás történetek magyar leányok számára. Bp. (1899.) Lampel. 172 l. 1 sztl. lev. 230 mm. Illusztrált kiadói egészvászon-kötésben. 3.000,76
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
540. Ujpest. 1831-1930. Írta: Ugró Gyula. Bp. 1932. Magyar Városok Monogr. 532 l. 9 t. (kétoldalas). 260 mm. /Magyar városok monografiája XI./ Aranyozott, dombornyomású, kiadói egészvászonkötésben. 9.000,-
VADÁSZAT 541. BÁRSONY István Csend. Ill. Neogrády Antal. Bp. [1895], Légrády. 282 l. 1 sztl. lev. 228 mm. Kiadói félbőr-kötésben, vadászt ábrázoló kaucsuk kötéstáblával, jó példány. 20.000,533
537
542. BÁRSONY István Magyar földön. Természet és vadászat. 2. kiad. Bp. [1928], Athenaeum. 215 l. 231 mm. Kötetünkbe nem kötötték bele a 12 táblát, Olgyay Ferenc képeivel. Kiadói egészvászon-kötésben. 3.000,-
535. TÖMÖRY Edit Az aacheni magyar kápolna története. Doktori értekezés. Budapest, 1931. Németh József. 64, [2] 8 l. XIII t. Kiadói papírborítóban. 222 mm. 2.000,-
543. DADAY Jenő, deési A magyarországi tavak halainak természetes tápláléka.
536. Történelmi naplók. 1663–1719. II. osztály: Írók. XXVII. kötet. Közli Thaly Kálmán. Ottlyk György önéletírása. – Bártfai követek naplója az ónodi gyűlésről. – Gr. Teleki Mihály és Pápai János nándor-fejérvári követségének diariuma. – Ifjabb Tsétsi János havi krónikája. – Bivolínyi István töredéknaplója. – Ritter György János soproni emlékirata. Bp., 1875. MTA. Egyetemi ny. XXXII. 607 l. 234 mm. Korabeli félbőr-kötésben, márványozott lapszélekkel. 8.000,537. Trattner és Károlyi nemzeti kalendárioma 1851dik esztendőre. Közhasznu és mulattató nemzeti vagy hazai Kalendáriom magyarországi és erdélyi katholikusok' evangelikusok' és ó hitüek számára, Krisztus urunk' születése után 1851-dik közönséges, az az 365 napból álló esztendőre. Szerkesztették és kiadták: Trattner és Károlyi. 37. esztendei folytatás. Pest, 1836. Szerkesztők. 43+8 sztl. lev. 222 mm. Kiadói, ill., papírborítóban, kopottas, kissé sérült példány. A naptárrész felső sarka levágva, szöveget nem érint, a keretlécet metszi. 6.000,-
Bp. 1897. Kir. Magyar Természettud. Társ. XIII. 1 sztl. 481 l. 1 sztl. 62 szövegközti ábrával. 229 mm. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, szép példány és ritka! 15.000,544. EILERS, Konrad Handbuch der praktischen Schusswaffenkunde und Schiesskunst für Jäger und Sportschützen. Dritte, völlig neubearbeitete unk stark vermehrte Aufl. Berlin, 1926. Paul Parey. XI. 460 l. 6 sztl. lev. 225 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, jó példány. 4.500,-
538. TURCSÁNYI Erzsébet Molnár József 1821-1899. 18 képpel. Bp. 1938. (Sárkány ny.) 1 t. 207 l. 8 t. 250 mm. Dedikált példány! /M. Kir. Pázmány P. Tud.egy. … dolg. 58./ Fűzve, kiadói papírborítóban. 2.000,539. TŰZ Tamás Válogatott versek. (Toronto, 1972. Sovereign Press.) 319 l. 235 mm. “A kritikának szeretettel” dedikált példány! (Béládi Miklós hagyatékából.) Kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóval.
4.500,77
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
545. FESTETICS Pál Az őz tenyésztése, óvása és vadászata. (Bp. 1941.) Vajna és Bokor (Athenaeum ny.) 101 l. 1 sztl. lev. 4 t. (két levélen). 205 mm. /Hubertus vadászkönyvtár IV./ Átkötött példány: Modern egészvászon-kötésben. 4.500,-
550. VAJNA Károly Hazai régi büntetések. Első kötet! Bp. 1906. Lőrintz János "Univers” ny. 1 t. (címkép), 696 l. 3 t. 1 táblázat (kihajtható). Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. 245 mm. Kiadói? sérült, a gerincénél, alul beszakadt egészvászon-kötésben, könyvtári duplum. 4.500,-
546. HERMAN Ottó Az északi madárhegyek tájáról. Bp. 1893. K. M. Természettudományi Társ. VIII, 572 l. 2 sztl. lev. 3 t. (ebből 2 színes), 1 térk. kétoldalas. /Természettudományi Könyvkiadó Váll. A VIII. (18931895. évi) cziklus 1. kötete. Kiadói egészvászon-kötésben, a késmárki Casino egylet bélyegzőjével, szép példány. 225 mm. 10.000,-
551. VAJNA Viktor, vitéz pávai – NÁDAY István, vitéz Hadtörténelem. A Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémia számára. I. kötet: Szövegrész. 779 l. XXXI. II. kötet: [Térkép]Vázlatok. I. rész 1-23 vázlat, hiányzik a 10. II. rész összes (21) vázlata hiányzik. III. rész 1-78 vázlat, ebből hiányzik a 13, 22, 24. IV. rész 1-78 vázlat, ebből hiányzik a 24, 32, 53. A IV. részhez “Szövegvázlatok” [ezek is térképek] tartoznak, 1-34 ig számozva, komplett. Budapest, (1935). Stádium. A mű két kötetben teljes, a második, térképvázlatokat tartalmazó kötet nagyon ritka. Sajnos a hiányzó II. rész vázlatai éppen a magyar hadművészet története c. fejezet térképei. (Több térképen a “M. kir. honvéd tiszti és tisztviselő gyermekek szünidei otthon könyvtára” bélyegzőlevonata olvasható.) A szövegkötet címlapja és bevezetője (az első 2 lev.) hiányos. (Az első rész szinte teljes térképvázlat-gyűjteménye duplumban megvan, jó alapot nyújthat cseréhez.) Aranyozott, kiadói, kissé kopott, sérült egészvászon kötésben, illetve tékában. 307 mm. 15.000,-
547. HERMAN Ottó A madarak hasznáról és káráról. Képekkel ellátta Csörgey Titusz. Száz képpel. Első kiad.
Bp. 1901. (Franklin ny.) 279 l. 215 mm. /A m. kir. Földmívelésügyi minister kiadványai./ Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, körül márványozott lapszélekkel. 5.000,548. JOHNSON, Martin [Elmer] Elefántok. A szerző 64 eredeti fényképfelvételével. Bp. é.n. [1931]. Singer és Wolfner. 280 l. 32 t. 232 mm. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, gerincén alul kisebb sérüléssel. 3.000,549. KISS Géza, N. A Felső-Nílus mentén. - - vadásznaplója. 35 eredeti fényképpel.
Bp. 1917. Benkő Gyula. 179 l. 1 kihajtható térképvázlat. Egészoldalas képekkel. 203 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, szép és ritka. 12.000,-
551 78
Szőnyi Antikváriuma
552
37. könyvárverés
556
553
552. VARGA Zsigmond A hellenistikus papyrusok, feliratok, ostrakák világa és az újtestamentum. Tanulmány az újszövetségi nyelvészet, irodalom és összehasonlító vallástörténet köréből. Debrecen, 1942. (Szerző). 178 l. 245 mm. Fűzve, kiadói papírborítóban. 4.500,-
554 555. VÁMBÉRY Ármin Közép-ázsiai utazás, melyet... 1863-ban Teheránból a Turkman Sivatagon át, a Kaspi Tenger keleti partján Khivába, Bokharába és Szamarkandba tett és leírt - -. 3. jav. és bőv. kiad. Bp. 1892. Athenaeum. XLI, 519 l. 9 t. 216 mm. Kiadói, kissé kopottas egészvászon kötésben, címlapján ajándékozási bejegyzés.
553. VÁLI Béla A magyar színészet története. A Kisfaludy Társaság által jutalmazott pályamű. Bp. 1887. Aigner Lajos. 4 sztl. lev. 464 l. 1 kihajtható hasonmás. 190 mm. Korabeli félvászon kötésben, jó példány. 2.500,554. VÁLYI András Magyar Országnak leírása. Mellyben minden hazánkbéli Vármegyék, Városok, Faluk, Puszták; uradalmak, fábrikák, huták, hámorok, savanyú, és orvosló vizek, fördőházak, nevezetesebb hegyek, barlangok, folyó vizek, tavak, szigetek, erdők, azoknak hollételek, Földes Urok, fekvések történettyek, külömbféle termésbeli tulajdonságaik, a betűknek rendgyek szerént feltaláltatnak. Készítette – – királyi magyar universitásbéli profeszszor. I-III. kötet. Budán, 1796-1799, Királyi Universitás. 1t. (József Antal fhg. arcképe), 10 sztl. lev. 702 l. 1 sztl. lev. ; 1 t. (Batthyány József primás arck.), 20 sztl. lev. 736 l. ; 1 t. (gr. Széchényi Ferenc arck.), 8 sztl. lev. 688 l. 210 mm. A három rézmetszetű címkép Czetter Sámuel munkája. Az első átfogó, magyar nyelvű monográfia Magyarországról. A betűrendben történt feldolgozás, lexikonszerű használatát is lehetővé teszi. Modern, igényes félbőr-kötésben (Ádám Tamás), gerincén címkékkel. 160.000,-
12.000,-
556. VÁMBÉRY Ármin Küzdelmeim. Bp. 1905. Franklin Társ. VII, 516 l. 1 sztl. lev. 7 t. 5 hasonmás. 234 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, szép példány. 6.000,557. VÁMBÉRY Ármin Nyugot kulturája Keleten. Bp. 1906. MTA. VIII, 423 l. 187 mm. /A MTA Könyvkiadó Vállalata. Új folyam, LXVII. kötet 1905-1907. cyclus. Az 1906-dik évi illetmény 3. kötete./ Kiadói egészvászon-kötésben. 3.500,558. Vándorlókönyv. – Wanderbuch. - - Preisser József legény számára. Kiállítva 1830. aug. Szabad Kir. Pest Városa Tanácsa Által. 48 l. 1 t. (kihajtható rézmetszet). 165 mm.
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
A kihajtható (90 X 287 mm. méretű) rézmetszetű tábla "Szabad Királyi és Kereskedő Pesth Várossának Kinézése" Lehnhardt Sámuel (1790 - ~1840) munkája. Pataky: Lehnhardt 25. A pesti születésű legény útjának állomásai 15 év alatt: Bécs, Linz, Salzburg, Traunstein, München, Velence, Verona, Ragusa, Basel, Mainz, Würzburg, Regensburg, Rosenheim, Augsburg… Korabeli, aranyozott egészbőr-kötésben, az első táblán a legény superexlibrise. Gondosan megőrzött jó példány. 20.000,-
562
563
562. VERES Péter Szocializmus nacionalizmus. Bp. 1939. MEFHOSZ. 250 l. 207 mm. Dedikált példány! Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, eredeti védőborítóval. 3.000,563. VERCORS [Jean Marcel Bruller] Sillages. Roman. Paris, (1972.) Presses de la Cité. 185 l. 1 sztl. lev. Boldizsár Ivánnak dedikált példány! Kiadói egészvászon-kötésben. 206 mm. 4.500,-
558 559. VÁRADI Antal Régi magyar szinészvilág. Kiadja a Kisfaludy-Társaság. Bp. 1911, Franklin. 484 l. 172 mm. Kiadói, aranyozott félvászon kötésben.
564. [VERGILIUS, Publius Maro] Virgilius - - Énéisse. Fordította Baróti Szabó Dávid. 1–2. köt. 2.500,-
560. VÁRADY Géza – LAKY Imre Novibazár. Szandzsák-plevlje. Bp., 1912. „Pátria”. 270 l. 1 sztl. lev. Szövegközti fotókkal illusztrálva. 233 mm. Festett, aranyozott, hatásos, kiadói egészvászon kötésben. 4.500,561. “Venus Könyvtár”. Pikáns elbeszélések gyűjteménye. Csak urak részére. Összeszedte: Tourbillon. (10-ik füzet.) Bp. é. n. Krak Endre. 32 l. 156 mm. A Rozsnyai Károly féle könyvkereskedésben kapható sorozat 10 füzet jelent meg, Petrik 1901-1910 közt veszi fel. Tourbillon = Róssa Zoltán (Debreczeni K.) Kiadói, illusztrált papírborítóban. Ritka! 2.500,I. kötet: I–V. ének. II. kötet: VI–XII. ének, Eklogák. Béts, 1810–1813. Doll Antal’ költségével (Haykul Antal ny. – Trattner ny.) 1 t. (címképmetszet), Címlap, XII. 13–207 l. ; VIII + 360 l. Korabeli karton-kötésben, a gerincen címvignettával. Jó példány. 15.000,-
560
565. VERNE Gyula – LAURIE, André A „Cynthia” hajótöröttje. Regény. Írták - -. Fordította Gaal Mózes. Budapest, 1898. Franklin. 185 l. 3 sztl. lev. 203 mm. Címlapján kivakart bélyegzőnyom, belső táláján az exlibris durván eltávolitva. Festett, aranyozott, kissé kopott kiadói piros egészvászon-kötésben. 3.000,-
561 80
Szőnyi Antikváriuma
565
37. könyvárverés
568
567
569
570. VERNE Gyula Utazás a Hold körül. Fordította Gaal Mózes. Negyedik, egyedül jogositott képes kiadás. Budapest, 1906. Franklin. 291 l. 203 mm. Festett, aranyozott kiadói piros egészvászon sorozatkötésben. Megkímélt állapotú példány. 3.000,-
566. VERNE, Jules [Gyula] A Föld felfedezése. A híresebb utazók története a legrégibb időktől a XVIII-ik századig. Ford. és függelékkel ellátta Br[ó]ozik Károly. 2. kiad. 1-4. köt.
571. VERNE Gyula Utazás a tenger alatt. Átdolg. Szász Károly. Kilencvenkilenc képpel. Ötödik, egyedül jogosított képes kiadás. Bp. [1924.] Franklin. 272 l. 203 mm. /Verne Gyula összes munkái./ Kiadói, festett, piros félvászon-sorozatkötésben jó példány. 3.000,-
Bp. 1910-1911. Franklin Társ. 4 db. 206 mm. /Verne Gyula összes munkái./ Az első kötet kiesik a kötéstáblából, minden kötet belső táláján az ex-libris durván eltávolitva. Festett, kiadói, piros egészvászon-kötésben, a fent leírtak ellenére is megkímélt, jó példány, kisebb kopottsággal. 30.000,567. VERNE Gyula Hatteras kapitány kalandjai. I. Az angolok az Északi sarkon. II. A jégsivatag. Második kiadás. Budapest, 1911. Franklin. 476 l. 2 sztl. lev. 201 mm. /Verne Gyula kiválóbb munkái./ Festett, aranyozott, szürke kiadói egészvászonkötésben, szép példány. 9.000,-
570
571
572. VERŐ Henrik A háboru a vádlottak padján. (Bucuresti-Oradea), 1945. Corvinus. 308 l. 186 mm. Fűzve, kissé kopott kiadói borítóban. 2.500,-
568. VERNE Gyula Haza, Francziaországba. - Gil Braltar. Ford. Huszár Imre. Bp. 1906. Franklin. 259 l. 205 mm. /Verne Gyula összes munkái./ Aranyozott, festett piros kiadói egészvászon-kötésben, szép példány. 6.000,-
573. Vérző Magyarország. Magyar írók Magyarország területéért. Szerk. Kosztolányi Dezső. (A címlap és belső rajzok Jeges Ernő munkája.) Bp. [1921], (Pallas ny.) 236 l. 1 sztl. lev. 1 térk. (kihajtható), 240 mm. Fűzve, kiadói borítóban. 3.500,574. A Világháború képes krónikája. (Szerk. Süle Antal.) 1-117 füzet, 9 kötetben. Komplett! Bp. 1914-1916. Révai. 9 X 416 l. Egészoldalas és szövegközti képekkel, térképekkel, térkép-vázlatokkal rendkívül gazdagon illusztrálva. Megjelent: 1914. okt. 11. és 1916. dec. 31. között. A teljes sorozat rendkívül ritka. Fűzve, kiadói papírborítóban, kisebb sérülésektől eltekintve keveset forgatott, jó állapotú sorozat. 30.000,-
569. VERNE, Jules Michael Strogoff, the courier of the czar. Translated by W. H. G. Kingston. New edition. 1-2 köt. (egybekötve). London, 1888. Sampson Low, Martson, Searle (etc.). IX. 377 l. (folyamatos lapszámozással). Gazdag képanyaggal és 2 kihajtható térképpel. Kiadói, aranyozott, hatásos egészvászon-kötésben, szép példány. 20.000,81
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
575. Vitézek albuma. (Bp. 1939. Merkantil ny.) 616 l. 230 X 310 mm. (Haránt alakú). Gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötésben, a kötéstáblán színes, dombornyomású címer. 20.000,577 576. "Viyella". Scottish Tartans. [Termékkatalógus.] Nottingham, London & Glasgow. É. n. W. Hollins & Co. 48 db. skót gyapjúszövet-minta 25 lapon, leporelló formában. Viyella volt az első merino gyapjú (55%) és pamut (45%) keverékből készült márkás szövet Angliában, bejegyzett védjegye 1894-től, sikertörténete máig tart. Kiadói egészvászon-mappában. 294 mm. 3.000,-
579. Welch, Margetson & Co. Ltd. Manufactures & Warehousemen. [Termékkatalógus.] London, 1924. Waterlow & Sons. 8 sztl. lev. (Cimlap, fotók és névmutató.) 206 l. 250 mm. Igen gazdag (színes és fekete-fehér) képanyaggal, a férfidivat összes kellékét felvonultatva. (A cég 1832-ben alapítva és napjainkig sikeres.) Kiadói, kissé sérült és foltos egészvászon-kötésben. A hátsó táblán elhelyezett zseb mellékleteket tartalmazhatott- ez üres. 4.500,-
576
579
577. VÖRÖSMARTY Mihály Csongor és Tünde. Szinjáték 5 felvonásban. Jaschik Álmos rajzaival. Bp. [1921.] Kellner. 136 l. 1 sztl. lev. 10 t. (színes). Többszínnyomású, keretdíszes címlappal és oldalakkal. Kiadói, bordázott gerincű félbőr-kötésben, ritka. 308 mm. 12.000,-
580. WEÖRES Sándor Egybegyűjtött írások. 1-3 köt. (3. bőv. kiad.) Bp. (1975). Magvető.737 l. ; 581 l. ; 565 l. 200 mm.
578. WALLACE, Lewis. Ben-Húr. Regény Kriszturól. Ford. Szekrényi Lajos. Pataki László 83 eredeti rajzával. Második, gondosan átnézett kiadás. 1-2. köt. Bp. 1895.(Pallas ny.) 3 sztl. lev. 395 l.; 1 sztl. lev. 392 l. Gazdag képanyaggal. 215 mm. Festett, kiadói egészvászon-kötésben. 3.000,-
Béládi Miklósnak dedikált példány. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. 8.000,82
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
581. WEÖRES Sándor A hallgatás tornya. Harminc év verseiből.
584. WERTHES, Friedrich August Clemens Niklas Zrini, oder Die Belagerung von Sigeth. Ein historisches Trauerspiel in drey Aufzügen. Wien, 1790. Krauss. 85 l. 180 mm. Werthes Frigyes Ágost Kelemen (1748 - 1817), tiszteleti bölcseletbeli doktor, széptudományok tanára a pesti egyetemen, mely tanszékre II. József által, mint volt stuttgarti tanár 1784-ben neveztetett ki. II. József halála után gyenge egészségét indokul hozván fel, állásáról lemondott és hazájába visszatért (1791.), hol kir. tanácsos lett. (Szinnyei) (Zrínyi drámáját még 1790-ben magyarra fordították és kiadták Komáromban.) Kötés nélkül, felvágatlan, jó állapotú példány, széles margóval. 8.000,-
(Bp.) 1956. Szépirodalmi. 431 l. 245 mm. Basch Lóránt Bátyámnak, régi tisztelő szeretettel… dedikált példány. Kiadói egészvászon-kötésben. 15.000,582. VERBŐCZI [WERBŐCZY] István Magyar és Erdély országnak törvény-könyve. - - által iratott 1514 esztendőben. Most újolag ki-botsáttatott.
585. WIELAND, Christoph Martin Idris, ein heroisch-comisches Gedicht.
Kalotsán, 1773. Ny. n. 569 l. 12 sztl. lev. 172 mm. Korabeli, szép egészbőr-kötésben, jó példány. 36.000,583. WERBŐCZY István - - hármaskönyve. A M. Tud. Akadémia által gondozott 3. kiad. Az eredetinek 1517-iki első kiadása után fordították, jogi műszótárral és részletes tárgymutatóval ellátták Kolosvári Sándor és Óvári Kelemen. Bp. 1894. MTA. XLIV, 466 l. 1 sztl. lev. 230 mm. Kiadói, szép félbőr-kötésben. 12.000,-
Karlsruhe, 1777. Schmieder. 8 sztl. lev. 282 l. 180 mm. Dr. Döbrösy László beragasztott ex-librisével. Korabeli félbőr-kötésben, jó példány. 6.000,586. WIRTH, Max Ungarn und seine Bodenschätze. Statistische handbuch ungarischer Landeskunde nach amtlichen Quellen von - -. Frankfurt am Main, 1885. Sauerländers Verlag. VIII. 489 l. 220 mm. A mű külön fejezetben foglalkozik a magyar borászattal (173-208 l.), lótenyésztéssel, vadgazdálkodással és halászattal. Korabeli félvászon kötésben, könyvtári duplum.
583
3.000,83
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
587. XÁNTUS János - - levelei Éjszakamerikából. Tizenkét eredeti rajzok után készült kő- és egynehány fametszettel. Közli Prépost István.
590. Album von Wien 20 szelvényes leporello, litográf képekkel, a képeken német, francia és angol címfelirattal. A hátsó kötéstáblán még 4 nyelven tájékoztat a műemlékekről: magyar, cseh, orosz és olasz.
Wien, é. n. [~1885.] Paul Kientzl. A litográfiákat Louis Glaser, Leipzig készítette. 93 X 142 mm. Kiadói egészvászon-kötésben, szép. 3.000,-
Pesten, [1858], Lauffer és Stolp. 175 l. 12 t. 217 mm. Korabeli félvászon-kötésben, könyvtári duplum. 15.000,-
591. ZAJTI Ferenc Magyar évezredek. (Skytha-hun-magyar faji azonosság.) Bp. 1939. (Fővárosi Nyomda Rt.) 443 l. 33 t. (részben kihajtható). 200 mm. Belső tábláján Döbrösy László ex-librisével. Korabeli egészvászon-kötésben. 4.500,-
588. [YOUNG Edward] Yung éjtzakáji és egyéb munkáji, mellyek magyar nyelvre fordíttattak Pétzeli Jósef...által. 1-2 darab. (egybekötve). 3 kiad.
592. ZAJTI Ferenc Az ősmagyarok hitvilága. Bp. 1918. Kókai. 111 l. 197 mm. Korabeli félvászon-kötésben, az eredeti borító bekötve. 3.000,-
Pozsonyban, 1815. Wéber Simon Péter. 1 t. (rézmetszetes portré). 8 sztl. lev. 244 l. ; 317 l. Korabeli, kopottas kartonkötésben. 185 mm. 12.000,589. WESSELÉNYI Miklós Balitéletekről. Írta B. - -. 1831-ben. [Lipcse] Bukarest, 1833. [Wigand]. XXXVI, 323 l. Első kiadás. A szerző legfontosabb munkája. A polgári átalakulást sürgető politikai röpirat a cenzúra miatt jelent meg Lipcsében. Bártfai Szabó László könyvtárából. Az előzéklapon ceruzás bejegyzés "értékeli" a szerzőt és könyvét. Korabeli félvászon-kötésben, kopottas. 207 mm. 6.000,-
591
592
593. ZELK Zoltán Főhajtás a túlvilágra. (Bp. 1980. Kozmosz). 125 l. 1 sztl. lev. 225 mm. Lírai kötet, szövegközti portrékkal. Béládi Miklósnak igaz barátsággal dedikált példány. Kiadói egészvászon-kötésben, eredeti védőborítóval. 3.000,594. ZELOVICH Kornél A budapesti Lánchíd. Egy rajzlappal. Bp. 1899. “Pátria”. 40 l. 1 kihajtható t. Fűzve, kiadói borítóban, ritka. 229 mm. 84
3.000,-
Szőnyi Antikváriuma
593
37. könyvárverés
594
595. ZEMPLÉN Jolán, M. A magyarországi fizika története a XVIII. században. A fizika szaktudománnyá válik. Bp. 1964. Akadémiai. K. 495 l. 245 mm. Képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, sérült védőborítóval. 3.000,-
Kétszáz éve született ARANY JÁNOS.
596. (ZRÍNYI Miklós) Zrinyi Miklos, gróf Ne bántsd a’ magyart. Irta: - -. És most újjonnan ki-botsáttatott. Maros-Vásárhelyen, 1790. (Ev. Ref. Koll. ny.) 94 l. 1 sztl. lev. 184 mm. Az 1705-ben megjelent „Symbolum Illustrissimi Comitis Nicolai Zrinyi...” című, „A török áfium ellen való orvosság”-ként is ismert mű második kiadása. Szüry: 5218. Modern, pergamen-hatást keltő papírkötésben. 45.000,-
522
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
TÁRGYMUTATÓ Ady Endre: 1, 2, 54. Anekdoták: 135, 137, 141, 228, 284, 420, 527-532. Antropológia: 80, 161, 525. Aláírt könyvek: 12, 17-19, 31, 205, 377, 380, 431, 446. Aviatika: 209, 264. Bánság: 28, 503, 508. Bányászat: 329, 489. Biblia: 35-38. Bibliográfia, könyvtörténet: 125, 285-311. Botanika: 70, 72, 74, 189, 211, 432. Buda-Pest: 100, 162, 176, 215, 229, 239, 248, 290, 310, 311, 314, 328, 362, 369, 399, 414, 416, 439, 440, 492, 495-498, 540, 558, 594. Csendőrség, rendőrség: 182. Cserkészet: 240. Csillagászat: 79, 122, 195. Dedikált könyvek: 25, 30, 32, 64, 71, 76, 77, 87, 94, 96, 148, 167, 170, 173, 174, 184, 190, 192, 199, 200, 219, 223, 224, 226, 227, 234, 274-276, 382, 386, 387, 392, 393, 405, 406, 411, 426, 428, 441, 454-457, 463, 474, 480, 483, 488, 521, 526, 538, 539, 562, 563, 580, 581, 593. Délvidék: 28. Deutsche Bücher: 39, 40, 46, 134-136, 164, 165, 168, 177, 189, 218, 220, 270, 287, 289, 291, 322, 324, 326, 327, 397, 425, 432, 433, 444, 445, 449, 496, 499, 505, 508, 544, 585, 586, 590. Díszalbumok: 9, 10, 36, 37, 46, 56, 95, 171, 176, 279, 385, 401, 522, 575. Divattörténet, viselettörténet: 579. Egyiptológia: 62, 549. Első kiadás: 54, 98, 173, 174, 212, 213, 225, 275, 276, 281, 282, 428, 454-457, 477, 491. Életmű kiadások, sorozatok: 11, 21, 69, 99, 214, 280, 335, 353, 372, 376, 412, 436. English books: 132, 167, 169, 471, 517, 569, 576, 579. Építészet: 163, 176, 192, 323, 384, 385, 481, 535. Erdély: 28, 87, 97, 101, 102, 103, 199, 253, 283, 434, 435, 458, 459, 465, 499, 500, 534. Erotika: 39, 561. Felvidék: 116, 152, 234, 469, 480. Filozófia: 57, 278. Fizika: 68, 595. Folyóirat: 123-142. FOTO: 143-145, 333, 359. Földrajz, földtan: 41, 315, 388, 413. Fürdőtan: 104. Gasztronómia: 151-159. Geneológia, heraldika: 165, 207, 218, 427, 475. Gyermekkönyv: 13, 61, 108, 115, 133, 358. Gyászjelentés: 126, 521. Hadtörténet: 168, 185, 206, 230, 336, 370, 433, 485, 486, 487, 551, 575. Hajózás: 243. Helységnévtár: 347. Helytörténet: 28, 81, 111, 113, 118, 119, 163, 183, 198, 231, 235, 349, 395, 452, 453, 458, 459, 470, 524. Ipar- és kereskedelemtörténet: 452, 466, 558. Iparművészet: 110, 129-131, 438, 439, 444. Irodalomtörténet: 431, 484. Jogtudomány, jogtörténet: 102, 141, 261, 273, 410, 415, 550, 582, 583.
362 86
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
Judaika: 215-218, 360. Kárpátalja: 451. Képes levelezőlap: 238-249. Kéziratok: 30, 250-270, 300, 387, 483. Klasszika filológia: 60, 66, 75, 175, 190, 191, 320, 330, 407, 448, 494, 564. Kner: 184, 210, 282, 301-304, 390, 450. Közgazdaságtan: 312, Kriminológia: 550. Kultúrtörténet, művelődéstörténet: 283, 412, 479, 527-532. Lexikonok: 198, 306, 312, 417. Livres français: 323, 378, 396, 405, 563. Ló, lovaglás: 33, 188, 245, 331, 339, 478. Magyar Millenium: 106, 107, 162. Magyar Történeti Életrajzok: 342-345. Matematika: 91, 114, 354. Metszetek, látképek: 84, 322, 362-370. Metszetes könyv: 84, 124, 204, 322. Mezőgazdaság: 237. Művészet: 9, 16, 24, 58, 83, 93, 94, 110, 128, 177, 184, 319, 334, 361, 378, 404, 462, 471, 517, 535, 538. Naptár, almanach, kalendárium: 4, 271, 537. Néprajz: 77, 170, 355, 461, 483, 504. Nyelvészet, szótár: 22, 50, 63, 65, 77, 90, 109, 443, 472, 489. Ornitológia: 246, 546, 547. Orientalisztika: 26, 317, 319, 555-557, 560. Országgyűlés: 340, 385. Orvostudomány: 40, 409, 423, 445, 482, 514, 515, 520. Párbaj: 411, 48. Pedagógia: 47, 67, 81, 91, 121, 389, 429. Pénzügy: 233, 328, 399, 400, 469. Politika, politológia: 120, 164, 181, 232, 233, 237, 274, 277, 278, 352, 356, 493, 562. Posta: 180. Pszichológia: 389. Régészet: 320. Régi latin könyvek (kb. 1800-ig): 7, 60, 63, 65, 66, 84, 92, 160, 193, 204, 330, 360, 407, 424, 448, 472, 494. Régi magyar könyvek (kb. 1800-ig): 35, 38, 42-45, 57, 70, 82, 88, 90, 91, 175, 272, 354, 398, 403, 472, 520, 533, 554, 564, 582, 588, 596. Régi német könyvek (kb. 1800-ig): 168, 291, 322, 326, 327, 425, 445, 584, 585. RMK: 92, 472. Részvény: 416. Sakk: 3. 12, 17-19, 31, 34, 166. Számozott könyvek: Széchenyi István gróf: 51, 53, 178, 265, 476, 477. Szép kötések: 3, 9, 24, 52, 55, 56, 78, 89, 96, 122, 166, 178, 208, 285, 318, 334, 337, 338, 342-345, 357, 371, 378, 379, 380, 381, 385, 401, 404, 407, 409, 412, 418, 436, 437, 450, 462, 468, 472, 522, 523, 526, 541, 554, 555, 575, 577, 578. Színház, film: 250, 408, 553, 559. Szőlő, bor: 117. Tátra: 247, 430, 516. Térképek, atlaszok: 84, 292, 495-513. Történelem (magyar): Összefoglaló művek: 86, 403, 491, 509. Őstörténet, honfoglalás: 6, 7, 13, 33, 76, 109, 148, 591, 592. Honfoglalás, Árpádok: 95, 148, 460. Anjouktól – Mohácsig: 344.
Mohácstól – Rákócziig: 98, 229, 342, 343, 345, 422, 536, 584. Rákóczitól II. Józsefig: 34, 419. II. Józseftől – 1825-ig: 345. Reformkor: 105, 142, 589. Szabadságharc: 27, 29, 179, 251-255, 280, 426, 505. Abszolutizmus, dualizmus: 279, 280, 340. Első világháború, Trianon: 8, 23, 134, 140, 143, 186, 222, 241, 340, 383, 394, 421, 464, 519, 573, 574. 1920-tól 1939-ig: 185, 206, 340, 383, 418, 427. Második világháború: 103, 116, 120, 351, 572. 1956: 123, 348. Történelem (egyetemes): 60, 134, 206, 351, 491, 518, 551. Útleírás, turisztika: 5, 14, 20, 26, 47, 49, 52, 53, 55, 85, 169, 196, 221, 332, 338, 346, 397, 430, 434, 449, 473, 555, 587. Vadászat, halászat, kutya: 364, 541-549. Vallás: 15, 160, 187, 193, 197, 201-205, 236, 272, 321, 350, 373, 374, 384, 390, 391, 398, 441, 442, 481, 533, 552. Verne: 565-571. Vártörténet: 25, 150, 480. Zene: 87, 355. Zoológia: 56, 73, 172, 238, 490.
Szőnyi Antikváriuma
37. könyvárverés
Szőnyi Antikváriuma 36. könyvárverésének eredménylistája 1
7 000,-
4 500,-
30 000,- 128
8 500,- 127 140 000,- 190 8 000,- 191
6 000,-
85 000,- 129
15 000,-
0,- 130
0,- 253
17 000,- 316 110 000,- 379 125 000,- 442 12 000,- 380
46 000,- 443
6 000,- 505
6 500,- 568
1 500,-
0,- 506
0,- 569
38 000,-
32 000,- 254
32 000,- 317
12 000,- 192
0,- 255
8 500,- 318
0,- 381
5 000,- 444
30 000,- 507
8 500,- 570
0,-
15 000,- 193
6 500,- 256
3 000,- 319
5 500,- 382
12 000,- 445
17 000,- 508
12 000,- 571
8 000,0,-
0,-
4 500,- 131
8 000,- 194
3 000,- 257
7 500,- 320
10 000,- 383
80 000,- 446
60 000,- 509
22 000,- 572
18 000,-
42 000,- 132
4 500,- 195
16 000,- 258
60 000,- 321
15 000,- 384
34 000,- 447
38 000,- 510
40 000,- 573
0,-
6 000,-
3 000,- 133
8 000,- 196
13 000,- 259
17 000,- 322
9 000,- 385
0,- 448
34 000,- 511
18 000,- 574
9 000,-
8 1 200 000,-
0,- 134
8 000,- 197
4 500,- 260
11 000,- 323
12 000,- 386
80 000,- 449
0,- 512
3 000,- 575
4 500,-
145 000,-
3 000,- 135
32 000,- 198
55 000,- 261
24 000,- 324
8 000,- 387
0,- 450
12 000,- 513 125 000,- 576
11 000,-
30 000,-
0,- 136 150 000,- 199
9 000,-
0,- 137
20 000,- 200
15 000,-
16 000,- 138
13 000,-
12 000,- 139
30 000,-
15 000,-
7 500,-
4 500,-
55 000,-
0,- 144
4 500,- 207
24 000,- 270
13 000,- 333
7 500,-
0,- 145
8 500,- 208
70 000,- 271
12 000,- 334
15 000,-
4 000,- 146
0,- 209
40 000,- 272
24 000,- 335
4 500,- 398
50 000,-
6 000,- 147
26 000,- 210
0,- 273
30 000,- 336
0,- 399
10 000,- 462
20 000,- 525
0,- 588
22 000,-
0,- 148
8 500,- 211
15 000,- 274 185 000,- 337
7 500,- 400
7 000,- 463
24 000,- 526
0,- 589
0,-
3 500,-
17 000,- 149
15 000,- 212
15 000,- 275
19 000,- 401
5 500,- 464
8 500,- 527
36 000,- 590
8 000,-
4 000,-
22 000,- 150
19 000,- 213
12 000,- 276
0,- 339
4 500,- 402
0,- 465
28 000,- 528
34 000,- 591 200 000,-
36 000,-
12 000,- 151
26 000,- 214
0,- 277
32 000,- 340
13 000,- 403
4 500,- 466
85 000,- 529
55 000,- 592
32 000,-
40 000,- 152
0,- 215
0,- 278
9 500,- 341 125 000,- 404
4 500,- 467
0,- 530
0,- 593
0,-
46 000,-
80 000,- 153
40 000,- 216
7 500,- 279
5 000,- 342
42 000,- 405
6 500,- 468
8 000,- 531
8 000,- 594
6 000,12 000,-
0,- 262
8 500,- 325
46 000,- 388
5 000,- 451
65 000,- 514
11 000,- 577
0,-
3 000,- 263
6 000,- 326
3 500,- 389
6 000,- 452
22 000,- 515
0,- 578
0,-
12 000,- 201
0,- 264
8 000,- 327
11 000,- 390
0,- 453
38 000,- 516
7 500,- 579
3 000,-
0,- 202
20 000,- 265
9 000,- 328
0,- 391
75 000,- 454
13 000,- 517 210 000,- 580
0,-
0,- 140
80 000,- 203
3 000,- 266
0,- 329
20 000,- 392
0,- 455
0,- 141
5 000,- 204
0,- 267
16 000,- 330
7 000,- 393
3 500,- 456
36 000,- 519
79 105 000,- 142
0,- 205
15 000,- 268
12 000,- 331
5 500,- 394
65 000,- 457
11 000,- 520
5 500,- 583
6 000,-
3 000,- 269 105 000,- 332
0,- 395
10 000,- 458
0,- 521
70 000,- 584
41 000,-
0,- 396
0,- 459
11 000,- 522
55 000,- 585
95 000,-
0,- 397
0,- 460
8 000,- 523
50 000,- 586
20 000,-
4 500,- 461 115 000,- 524 140 000,- 587
18 000,-
3 000,- 143
15 000,- 206
6 000,- 338
32 000,- 518 200 000,- 581 160 000,12 000,- 582 105 000,-
80 000,-
24 000,-
0,-
26 000,- 154
0,- 217
16 000,- 280
3 000,- 343
10 000,- 406
10 000,- 469
0,- 532
5 000,- 595
60 000,-
55 000,- 155
3 000,- 218
16 000,- 281
11 000,- 344
6 000,- 407
4 000,- 470
80 000,- 533
9 500,- 596
5 500,-
0,-
20 000,- 156
85 000,- 219
8 500,- 282
12 000,- 345
7 000,- 408
0,- 471
0,- 534
9 000,- 597
18 000,-
17 000,-
0,- 157
0,- 220
0,- 283
5 500,- 346
7 000,- 409
0,- 472
28 000,- 535
15 000,- 598
80 000,-
7 500,-
0,- 158
9 000,- 221
40 000,- 284
0,- 347
8 000,- 410
65 000,- 473
8 000,- 536
8 000,- 599
4 500,-
7 500,-
19 000,- 159
55 000,- 222
0,- 285 300 000,- 348
6 000,- 411
30 000,- 474
40 000,- 537
18 000,- 600
2 000,-
6 000,-
13 000,- 160
6 000,- 223
0,- 538
20 000,- 601
9 000,-
30 000,-
40 000,- 161
22 000,-
36 000,-
0,- 162
26 000,- 100
26 000,- 163
6 500,- 101
6 000,- 102
10 000,- 103
19 000,- 104
42 43
24 000,- 286
18 000,- 349
44 000,- 412
32 000,- 475
12 000,- 224
0,- 287
4 500,- 350
24 000,- 413
36 000,- 476
8 000,- 539
11 000,- 602
14 000,- 225
10 000,- 288
0,- 351 185 000,- 414
6 000,- 477
46 000,- 540
20 000,- 603
5 500,-
24 000,- 226
20 000,- 289
0,- 352
24 000,- 415
18 000,- 478
40 000,- 541
16 000,- 604
12 000,-
3 000,- 164
5 500,- 227
18 000,- 290
22 000,- 353
4 500,- 416
13 000,- 479
0,- 542
34 000,- 605
4 500,-
11 000,- 165
55 000,- 228
0,- 291
26 000,- 354
8 500,- 417
3 000,- 480
4 500,- 543
6 000,- 606
20 000,-
8 000,- 166
8 500,- 229
15 000,- 292
9 500,- 355
0,- 418
14 000,- 481
15 000,- 544
5 500,- 607
0,-
5 000,- 167
0,- 230
26 000,- 293
0,- 356
16 000,- 419
75 000,- 482
24 000,- 545
6 500,- 608 105 000,-
9 500,- 105
0,- 168
12 000,- 231
0,- 294
7 500,- 357
0,- 420
38 000,- 483
55 000,- 546
6 000,- 609
3 500,- 106
30 000,- 169
4 500,- 232
5 000,- 295
16 000,- 358 100 000,- 421
0,- 484
24 000,- 547
16 000,- 610
8 000,-
16 000,- 107
32 000,- 170
16 000,- 233
5 000,- 296
20 000,- 422 410 000,- 485
0,- 548
30 000,- 611
12 000,-
30 000,- 108
46 000,- 171
4 500,- 234
38 000,- 297
26 000,-
3 000,- 109
26 000,- 172
44 000,- 235
3 000,- 298
12 000,- 110
16 000,- 173
12 000,- 236
9 000,- 299
26 000,- 111
0,- 174
8 500,- 237
4 500,- 112
12 000,- 175
20 000,- 238
13 000,- 113
32 000,- 176
12 000,- 239 3 000,- 240
7 000,- 423
6 000,- 486
8 500,- 549
0,- 612
0,- 361 330 000,- 424
0,- 360
20 000,- 487
4 500,- 550
44 000,- 613
19 000,-
30 000,- 488
12 000,- 551
5 000,- 614
15 000,0,-
6 000,- 362
80 000,- 425
5 000,- 300
6 000,- 363
44 000,- 426
0,- 489
30 000,- 552
17 000,- 615
13 000,- 301
30 000,- 364
32 000,- 427
30 000,- 490
40 000,- 553
11 000,- 616
0,-
14 000,- 302
18 000,- 365
5 500,- 428
15 000,- 491
44 000,- 554
32 000,- 617
14 000,-
48 000,- 303
20 000,- 366
8 500,- 429
0,- 492
30 000,- 555
32 000,- 618
24 000,-
7 500,- 367 115 000,- 430
30 000,- 493
6 000,- 556
13 000,- 619
3 000,-
18 000,- 114
0,- 177
460 000,- 115
3 000,- 178
16 000,- 116
0,- 179
65 000,- 117
8 000,- 180
0,- 118
6 000,- 181
10 000,- 244
0,- 119
28 000,- 182
3 000,- 245
16 000,- 120
28 000,- 183
7 500,- 246
8 000,- 309
5 000,- 121
9 000,- 184
6 000,- 247
16 000,- 310
4 500,- 122
55 000,- 185
16 000,- 248
0,- 311
12 000,- 123
4 500,- 186
12 000,- 249
30 000,- 312
26 000,- 124
0,- 187
48 000,- 250
0,- 313
85 000,- 125
0,- 188
26 000,- 251
9 000,- 126
20 000,- 189
0,- 252
10 000,- 241 220 000,- 304 24 000,- 242
7 000,- 359
90 000,-
28 000,- 305
0,- 368
34 000,- 431
0,- 494
24 000,- 557
6 000,- 620
0,-
9 000,- 243 225 000,- 306
20 000,- 369
0,- 432
9 500,- 495
5 500,- 558
0,- 621
6 000,-
32 000,- 307
20 000,- 370
3 000,- 433
32 000,- 496
6 000,- 559
95 000,- 622
0,-
18 000,- 308
12 000,- 371
6 000,- 434
9 500,- 497
11 000,- 560
30 000,- 623
17 000,-
0,- 372
50 000,- 435
7 500,- 498
3 000,- 561
0,- 624
16 000,-
15 000,- 373
48 000,- 436
0,- 499
12 000,- 562
12 000,- 625
15 000,-
8 500,- 374
7 500,- 437 360 000,- 500
30 000,- 563
4 000,- 626
40 000,-
18 000,- 375
60 000,- 438 470 000,- 501
44 000,- 564
12 000,- 627
24 000,-
40 000,- 376
60 000,- 439
7 500,- 502
90 000,- 565
0,- 628
4 500,-
3 000,- 314
22 000,- 377
8 000,- 440
12 000,- 503
50 000,- 566
6 000,- 629
4 500,-
3 000,- 315
14 000,- 378
46 000,- 441 350 000,- 504
6 000,- 567
12 000,- 630
45 000,-
9.
342.
522.
343. 344.
337.
549.
345.
176.
432.
106.
56.
285.
313.
122.
53.
357.
385.
55.
381.
578.
379.
554.
401.
409.
378.
437.
230.
84.
575.
S Z Ő N Y I
541.
155.
472.
52.
90.
42.
403.
91.
66.
371.
168.
407.
327. 354. 445.
338. 149. 208. 113.
65.
582.
555.
468.
37.
könyvárver é s
A N T I K V Á R I U M A