MODULEHANDLEIDING BM-‐Succesvolle Organisaties
Opleiding Bedrijfskunde MER
Hoofdfase Osiriscode: Collegejaar: 2015-‐2016 Blok: 2 jaar 3 business management
1
Samenvatting Naam onderwijseenheid BM-Succesvolle Organisaties Studielast Periode
Leerdoelen (competentie)
Competenties (niveau)
Kernvakgebied Aansluiting eerdere/latere modules Werkvormen Toetsvorm
3 ects Blok 2 jaar 3 business management De student kent en/of kan: Is in staat om achter gegevens te kijken, trekt conclusies en gebruikt hierbij meerdere informatiebronnen Student creëert een eigen website waarmee de analyse van de 'succesvolle' grote organisatie wordt gepresenteerd Student kan gemaakte keuze mbt de analyse verantwoorden en reflecteren op zijn/haar eigen handelen Kan gemaakte keuzen van organisatie mbt bedrijfsprocessen na analyse beoordelen Is zich in relatie tot de gekozen organisatie zorgvuldig en discreet om met informatie De student kan zijn bevindingen op grond van analyse in gangbare bedrijfstaal weergeven TC2 diagnosticeren 3 GC9 ICT Vaardig 3 GC8 Professionaliseren 3 TC5 Evalueren 3 GC7 Verantwoord handelen 3 GC6 Communiceren 3 Operations management Jaar 1 bedrijfsprocessen/accounting finance/ marketing Jaar 2 processen in organisaties/accounting finance/ marketing/communicatie/management en organisaties Jaar 3 bm Werkcolleges Zelfstudie Rapport met website Succesvolle bedrijven? Hans Veldman, Jeroen Velden,van der, Auteur(s): Richard Janssen, Fred Kandou Editienummer: 1
Literatuur
ISBN:
9789001792398
uitgever
Noordhoff
2
Integrale bedrijfsanalyse Auteur(s): H.A. Schilstra uitgever Noordhoff ISBN:
9789001834364 nieuwste druk
Extra materiaal:
Website bij het boek
Veranderingen n.a.v. nog niet van toepassing evaluaties Eigenraam Module-eigenaar Eigenraam/Koehler Docenten
3
1. INLEIDING Het doel is hierbij om studenten processen op strategisch -, organisatorisch – en operationeel terrein van een grote succesvolle onderneming te laten analyseren. Er wordt gewerkt vanuit een aantal te kiezen/voorgeschreven processen die het succes van organisaties mede verklaren. Een ‘stappenplan’ voor het zelf maken van een integrale analyse van een bedrijf mondt uit in een rapport en een informatieve website.
2. TOETSING Toetsvorm: rapport en een informatieve website Toetsmoment: einde van blok 2 (zie lesrooster/blackboard) Datum herkansing: einde van blok 3 (zie lesrooster/blackboard) 3. BEOORDELINGSCRITERIA en CESUUR Bij het behalen van 55 van de 100 punten is het cijfer een 5,5. Een 5,5 of hoger geldt als voldoende. 4. AANWEZIGHEIDSVERPLICHTING Er is geen aanwezigheidsverplichting 5. STUDIEBELASTING Contacttijd: 24 uur Zelfstudie: 60 uur
6. WEEKOVERZICHT Vanuit de voorgeschreven literatuur wordt een stappenplan gemaakt en de basis gelegd voor de rapportage en informatieve website
4
Les Les 1
Inhoud te bestuderen H1 en 2 en succesvolle Alle opgaven uit de hoofdstukken ondernemingen Opdrachten bespreken met docent Les 2 H1 en 2 en succesvolle Alle opgaven uit de hoofdstukken ondernemingen Opdrachten bespreken met docent Les 3 H 3 en 4 en succesvolle Alle opgaven uit de hoofdstukken ondernemingen Opdrachten bespreken met docent Les 4 H 3 en 4 en succesvolle Alle opgaven uit de hoofdstukken ondernemingen Opdrachten bespreken met docent Les 5 H 5 en 6 en succesvolle Alle opgaven uit de hoofdstukken ondernemingen Opdrachten bespreken met docent Les 6 H 5 en 6 en succesvolle Alle opgaven uit de hoofdstukken ondernemingen Opdrachten bespreken met docent Les 7 H 7 en 8 en succesvolle Alle opgaven uit de hoofdstukken ondernemingen Opdrachten bespreken met docent Les 8 H 7 en 8 en succesvolle Alle opgaven uit de hoofdstukken ondernemingen Opdrachten bespreken met docent Les 9 H 1 t/m 8 en succesvolle Alle opgaven uit de hoofdstukken ondernemingen Opdrachten bespreken met docent Les 10 H 1 t/m 8 en succesvolle Alle opgaven uit de hoofdstukken ondernemingen Opdrachten bespreken met docent Les 11 H1 t/m 8 en succesvolle Alle opgaven uit de hoofdstukken ondernemingen Opdrachten bespreken met docent Les 12 H 1 t/m 8 en succesvolle Alle opgaven uit de hoofdstukken ondernemingen Opdrachten bespreken met docent Disclaimer: Wij geven geen garantie inzake de juistheid of de volledigheid van de informatie bij de start van de collegereeks. Zie Blackboard voor de meeste recente versie.
5