Nazomer Veiling 2012
CATALOGUS van de veiling van woensdag 26 september 2012 in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Kunst- en antiekveilingen Middelburgs Veilinghuis
Openbare veiling bij opbod Aanvang : 14.00 uur 19.00 uur Veilingmeesters: Notaris:
nrs 1 tot 450 nrs 451 tot 912
R. J. van Kleef Mr. G. Peijnenburg
Middelburgs Veilinghuis Verhage & Van Kleef Houtkaai 9 NL - 4331JR Middelburg tel (+31) (0) 118 62 76 39 gsm (+31) (0) 6 38 93 07 33 Stichting Derdengelden rek. nr. 60151 2480 www.middelburgsveilinghuis.nl info@middelburgsveilÌnghuÌs.nl
Nazomer Veiling 2012
Nazomer Veiling 2012 1 2 3 MIDDELBURGS VEILINGHUIS
Verhage & Van Kleef Het Middelburgs Veilinghuis is al veertig jaar lang hét Middelburgse adres voor veiling en taxatie van kunst en antiek. Vanuit ons zeventiende-eeuwse herenhuis aan de Houtkaai organiseren wij veilingen die sinds jaar en dag regionaal en internationaal de aandacht trekken. U kunt bij ons terecht voor de inbreng van veilingstukken, taxaties van voorwerpen en inboedels en aan- en verkoop van diverse goederen. Regionale international
Onze klanten zitten tegenwoordig over de hele wereld. Maar zoals de naam al zegt is het Middelburgs Veilinghuis van oudsher een echt Middelburgs instituut. Middelburg is een van de belangrijkste kunst- en antiekcentra van zuidwest- Nederland. Dat heeft alles te maken met de rijke historie van de stad. Meer dan vertrouwd
Al meer dan veertig jaar lang is de basis van het succes van het Middelburgs Veilinghuis betrouwbaarheid. Daarnaast zijn wij zeer ter zake kundig en bieden we onze kopers en verkopers een optimale service. Inbreng welkom
Vanwege het succes van onze veilingen zijn wij continu op zoek naar nieuwe inbreng. Heeft u kunst of antiek te veilen? Heeft u bijvoorbeeld goud, zilver, sieraden of schilderijen waarvan u benieuwd bent wat deze op zouden kunnen brengen? Wilt u de waarde van een inboedel weten? Aarzel niet en neem gelijk even contact met ons op.
Bel ons of loop eens binnen:
Op woensdag-, donderdag- en zaterdagmiddag van 13 tot 17 uur is onze zaak aan de Houtkaai geopend voor publiek. Stap eens binnen om kennis te maken of rond te snuffelen in onze eigen huiscollectie kunst en antiek. Geïnteresseerd in onze diensten? Voorwerpen die u geveild zou willen zien? Een taxatie nodig? Bel ons. Dan kunnen we samen met u kijken wat we voor u kunnen betekenen.
4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Fred Taylor (1875-1963), Abdijpoort te Middelburg”, aquarel,ges. 68x110cm” Zes grote zilveren vorken, Haags Lofje (340gr)
Zilveren sigarendoos met opschrift aan de binnenkant: NV Stoomvaartmij Nederland 1912- 1947 (bruto gewicht 365gr) Gouden broche, bicolor, 3,3gr
Braque, Georges (1882- 1963) Kleurenlitho 1949, ges op de steen (midden) 21x15cm Filigrain gouden hanger
Onbekende meester,(20e eeuw),Dorpsstraat te Brugge”,olieverf op doek, ges RW ,40x50cm (licht beschadigd)” 14krt Gouden boogcollier, lengte 43cm 28,6gr
Ship- Master’s Assistant and Owner’s Manual, met 2 kaarten, by David Steel, London 1821 Gouden 14krt schakelarmband, L 18cm, 12,5gr
Zilveren gembervork, 6 biedermeier koffielepeltjes, suikerschepje en 2 mokkalepeltjes (80gr) Gouden armband met smaragd en diamant 8/8, gew 7gr, L 18cm
350-700 140-180 130-160 80-160 200-300 100-160 30-50 700-950 175-225 350-500 40-80 140-180
Zeldzaam klein formaat Zeeuwse tweedeurskast, mahoniehout ,181x130x57cm
300-600
van de Ven, E. (1866-1944) ‘Gezicht op de tuinen’ , aquarel, ges ‘98: 30x26cm. Larense school.
300-600
J.L. van Beutekom, Bloemstilleven”, maroufflé, ges. 1912, 30x20cm”
80-160
Nazomer Veiling 2012 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Aardewerk bord, doorsnede 36cm, restauratie en kram
Twee zilveren klips en een sjaalklip met zilveren ketting
14krt. Gouden collier met bloedkoraal
Drierijige armband van bloedkoraal met 14krt. gouden slot
Nazomer Veiling 2012 30-60
80-100
150-250
100-200
14 krt. Gouden hanger bezet met bloedkoraal en paar 14krt. gouden oorstekers bezet met bloedkoraal
100-200
14 krt. Gouden ring met bloedkoraal, maat 17 en oorhangers met bloedkoraal, een oorhanger imperfect
100-150
30-60
100-150
Aardewerk bord met plantmotieven, doorsnede 34,5cm
Bronzen beeld: Het wasvrouwtje
Polychroom Delfts bord, doorsnede 23cm
Delftse borden doorsneden 23cm
Caveto, psd . JJ.Dohmen, (1923), modern werk,olieverf op doek, ges. 80x110cm Schilderij, 20e eeuw, Huizen achter rij bomen”, olieverf op paneel, 38x31cm”
50-75
50-75
250-500
60-120
Vlag, Cornelis (1934), ‘Landschap Krimpener Waard’ , zeefdrukges 1980, 49/100 , 49x63cm
100-150
Gouden 14krt ring met 6 briljant geslepen diamaten en 4 markies geslepen saffieren. 19 mm, 3,4 gr
175-225
14krt Gouden collier afgewisseld met witgouden gematteerde schakels, 16.2 gram
400-600
Witgouden oorbellen met elk 30 briljanten en 15 saffieren,
Geel gouden 14 krt. oorbellen met elk 20 briljanten en 10 saffieren, princess geslepen H. C. Kranenburg ( 1917-1997),Havengezicht “, olieverf op doek, ges. 51x70cm” Leroy, ‘Cafescene’, olieverf op paneel,ges.40x50cm
550-850 350-500 50-100 550-600
Hollandse School, ‘ Rotterdam, havengezicht’,olieverf op doek, onduidelijke sign., 50x69cm
200-400
Wim Bos (1906-1974), ‘Havengezicht Rotterdam’,olieverf op doek, ges. 50x70cm
250-600
Veermans, D., Bootjes met figuur en molen’, paneel , ges.19x26cm”
Onbekende meester,19e eeuw , ‘Romantisch zicht op haventje met molen’, paneel,19x30cm Onduidelijke signatuur, olie op doek, ‘Heidelandschap, 21x31cm
Grol, J.B., ‘Hollands landschap’ ,paneel, ges. 1917, 30x40cm
100-150 80-160 80-160 80-160
Ach. van Sassenbrouck ( 1886-1979), Polderlandschap”, paneel, ges. 37x46cm”
400-600
Divers verzilverd bestek Gero 90, model 650, Georg Nilsson, ca 19301950, totaal 111stuks
150-300
H.C. Kranenburg ( 1917-1997), Vismarkt, Middelburg”,olieverf op doek, ges , 60x90cm”
50-100
Ghislain, R. (1928) Mannenportret”, gemengde techniek, ges. 1973, 13,5x8,5cm” 18 krt. Gouden Zuid- Bevelands slot, 29gr
40-80 800-1000
Nazomer Veiling 2012 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Schilderij Louis Apol ‘Besneeuwd bospad met paard en wagen’ 45x35cm
Brons: Tijger en krokodil breedte 52cm
‘Studie van figuren’, rietpentekening, ges. Miró, 26x19cm
Wierookbrander Arita Yaki, groen
Japans groen vaasje met bloemen cloisonne Shippo Yaki
Japanse wierookbrander, blauw (Koro Arita)
Japanse wierookbrander
Wierookbrander, met decoratie van wolken en blaadjes, Kutani, 9cm
Japans maanflesje polychroom met bloemen en vissen, 9cm (Koi Fukagawa) Japanse theekopjes met deksel: dames- en herenkopje
Japans porseleinen vaas (Fukagawa) polychroom met decor van vogels en bloemen, H20cm Japanse wierookbrander, Koro Kutani Yaki, 12cm
Japans houten sake setje
Japans houten snoepdoosje, 6cm
Houten Japans theekopje
Nazomer Veiling 2012 10000-12000
150-200
1000-1500
200-300
.10-20
120-180
100-150
200-300
150-250
40-80
40-80
120-180
.10-20
20-30
40-80
Lakwerk juwelendoosje (sakura), 8cm
Japanse houten theebus, Ocha- ire 12cm
Japanse suikerpot, wortelnotenhout, Kobu
Japanse vaas Kabazaiku (Kakunodate)
Japans porseleinen vaasje, ossenbloed Noritake
Japanse theekop met raindropglazuur (Fukagawa)
Japanse houten lakvaas (Shunkei) en twee bijbehorende lakplankjes, 22cm Tokoname theepotje, ges. H 7cm
Japans theepotje, H 9cm
Japanse theepot met kraanvogels
Japanse wierookbrander (koro) blauw, ges
Japanse wierookbrander (Koto) 6cm
Japans vaasje, kobalt met pauwmotief, 13cm
Japanse set van vaas, twee schoteltjes en tafelbel, Chokin art, bloemmotief belegd 24krt goud Hongaarse vaas, geiriseerd, 27cm
40-80 40-80 20-40 20-30 40-80 40-80 20-30 80-120 80-120 80-120 120-180 120-180 .10-20 30-60 20-30
Nazomer Veiling 2012 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90
Japanse vaas, 19cm
Japanse blauwe vaas met decor van bloemen (Fukagawa) 20cm
Wierookbrander, Japans, 12cm
Japanse kobaltkleurige vaas met decor van kraanvogels, 22cm
Japanse Arita Yaki theekop, blauw en lila
Japans porseleinen vaasje Blue Koransha H 22cm
Japanse theekopjes Mumyoi Yaki met raindropsmotief, dames en herenkopje Japanse theepot en twee kopjes powderblue
Japanse craquele vaas, groen
Arita wierookbrander (koro) in de vorm van een leeuw, H 13cm
Groene theekop, Japans, H 9cm
Opiumpijpje in foudraal met lederen zakje
Japans bordje met 24krt gouden en sterling zilveren inleg in vorm van een draak (Amita damascene) Wierookbrander, wit, Arita- Yaki
Japanse wierookbrander ges. (Koro Arita Yaki)
Nazomer Veiling 2012 20-40
50-80
100-150
20-40
50-80
40-80
20-40
80-120
50-100
150-200
40-80
100-150
80-120
200-300
120-180
Wierookbrander Shichi Fuku Jin, bol met blauw-wit dessin
Geisha in glazen kast
Houten lakdoosje, 18x16cm
Japans porseleinen melk en suikerpotje, Nikko bone china
Japanse wijncubs op voet, Fukagawa, 9cm
Japans theebusje en twee kandelaars
18krt Wit/geelgouden oorstekers met elk 6 briljanten, ca 0.80ct
18krt Solitairring, 1.00ct, mt 16
18krt Witgouden rozetring met veel briljanten, 1.80ct, mt 16,25
18krt Witgouden ring, moderne zetting, 0.20ct, mt 17
18krt Witgouden ring met briljanten 1.84, pave gezet, mt 16,25
18krt Gouden ring met grote briljanten, pave gezet op wit goud,1.84ct, mt 16,75 18krt Witgouden ring met saffier en briljantjes
Witgouden kruisje, 14krt met 18 roosgeslepen briljanten, L 4cm
Bronzen beeld op marmeren voet: Foenix ges. Altorf H 31 cm
200-300 100-150 20-40 30-60 50-80 50-100 700-1000 1700-2200 1300-1600 300-500 2000-2500 1600-2000 150-250 250-350 120-200
Nazomer Veiling 2012 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120
Zeilschip Hoogaars VLI 15, ‘Noordzee 1954’, maker: Jan Marijs, Vlissingen
Nazomer Veiling 2012 200-300
20-40
Diverse kunstboeken: Rembrandt, Jacob Cats, Wereldgeschiedenis van de kunst, van Gogh, Erfenis van de Inca’s
20-50
Receuil des mandements, lettres pastorales S.A. Le prince, Maurice de Broglie 1807- 1829, Eveque de Gand 1843
.15-25
30-60
20-60
J.J Hartsteen 1873, Portret van een vrouw “, ges., 80x61cm, Hollandse school.”
450-800
Ingelijste gravure, gekleurd Partie Meridion de Duché de Brabant”, par Robert de Vaugondy, ca 1800, 50x63cm”
100-200
Ronde blikken doos, A. Driessens Rotterdam, H 26cm
Acta et Statua 1938- 1940 Ludovici- Josephi Delebeque
Kandelaars, olielampen en verzilverd thee servies
Diverse albums ‘Verkade’ (4x Thysse, 4x Portielje, 3x van Laren) uit 1925, 1928, 1929, 1930, 1931, 1932, 1937, 1938, 1939, 1940, Langwerpig, rechthoekig winkelblik van Verkade’s beschuit. Bovenkant: 1/3 gesloten, 2/3 schuin aflopend naar de voorzijde dit schuine deel scharniert en is het deksel, 30x46x28,5cm, circa 1930 Oude pendule (Zamak) met voorstelling van een schilder (niet compleet)
Koperen paraplubak met paraplu’s en wandelstokken
Cilinderspeeldoos,
Lot diversen aardewerk, wo Ravelli, Westraven, Kasper Hillebrand, enkele met defectjes Twee oude worteldoeken ca 1850, beschadigingen
60-100
40-60
50-100
40-60
350-600
.10-20
25-50
Design glazen vaas, 26cm
Turquiose glazen schaal, ges. Henry Dean, diameter 19cm, hoogte 10,5cm
Fins glazen sculptuurtje van een vogel Nuutajarri, gesigneerd o. Takka
Vaas van glas, blauw/ wit, H 19cm
Siervoorwerpen, glas (hoogste 13cm)
Japanse tijger, Tora, 8cm
Koppel porseleinen Japanse schaapjes (Fucagawa Yaki), ges.
Japanse paperweight in vorm van een konijntje
Japans houten beeldje van een hond (inu)
Zoutvaatje met zilveren montuur in de vorm van een zwaantje, en zilveren lepeltje (montuur zit los) Japans wit porseleinen konijn, ges (Fukagawa) 12cm
14krt Ketting met hanger, 4,7gr
14 krt Gouden brochette met briljant geslepen diamant, ca 0.15ct en 4.3gr
18krt Ring met solitair, 0,75ct, mt 17
Zilveren beugel, 1938 Schoonhoven
60-100 40-60 30-50 150-300 40-60 40-80 100-150 20-40 40-80 25-50 80-120 100-200 150-250 1000-1500 80-150
Nazomer Veiling 2012 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150
Gouden lorgnet 14krt, in originele verzendverpakking
Zilveren beugel, lederen tas, bloemversiering
Gouden zakhorloge met ketting, 14krt, cylindre 10 rubis
Zilveren beugel, zijden tas, landelijke versiering
Gouden broche van de Zeeuwse dracht, koperen pin
18krt Solitairring, 0,20ct, mt 16.75
Muntenarmband, Zuid Afrikaanse muntjes van George VI
Gouden zakhorloge 14krt (cylindre 6 rubis)
Lot diversen
Japanse vaas op voet, Kitaichi, 19cm, decor van akelei
Twee Japanse houten diertjes, papegaai en kikker
Boheems glas: blauwe vaas met decor van adelaar 25cm
Japanse vaas op voet, Kitachi, 19cm, decor van aronskelken
Japans porseleinen aap (Saru Noritake)
Japanse kristallen vaas
Nazomer Veiling 2012 150-250
80-150
600-800
80-150
150-300
300-350
20-40
200-400
30-60
20-30
40-80
40-80
20-30
120-180
40-80
Japans geslepen kristallen vaasje, H 20cm
Japanse geslepen kristallen whiskeytumbler
Japanse glazen presse- papier in vorm van een kegeltje
Kristallen geslepen asbak
Japans kristallen sake- set met vissen op de bodem van de glaasjes
Egermann - Exbor gekleurde vaas roze / groen, hoogte 22cm, gemerkt : Exbor Czechoslovakia Houten beeldjes, Indonesisch: oude man en vrouw, en een beeld van Shiva. Candlestick telefoon, rond 1900, met apart een numeriek apparaat
Moderne ring met 3 briljanten
Diverse zilveren sieraden Zeeuws knoopje: collier, armband en stekers en bloemenbroche Engels zilveren bonbonschaaltje, Birmingham, 1943, 1e gehalte, defectje
Willem Vaarzon Morel (1868-1955) ‘Boerderij aan het water’,olieverf op doek,ges, 44x69cm Zilveren armband, gedateerd 1887
Zilveren filigrain armband en Zeeuwse knopjesring
Bloedkoralen collier van de Zeeuwse dracht, 5- rijig, met gouden slot
40-80 20-30 .10-20 15-30 40-80 40-60 100-150 200-300 300-600 50-100 30-50 500-700 80-120 40-80 800-1000
Nazomer Veiling 2012 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180
14krt Geelgouden ring met 18 briljanten, 21 mm 14 krt. 6,6 gr.
Twee parfumflesjes met zilveren dop
Diverse zilveren munten: 3x Commonwealthgames (1978), Nederlandse 10 G munt, en 50 G munt Twee porseleinen beelden van koetsen met witte paarden
Gouden oorclips met granaat
Set van bureaumeubelen, tweedeurskast 175X100X40, twee boekenrekken 120x95x36, en twee bureaukastjes 75x91x30, alles Art Deco, Amsterdamse school Twee vazen, oranje 17cm, wit met zwarte bodem 20cm (kleine chipjes)
Gesatineerd persglazen madonna met kind. De ontwerper is Stef Uiterwaal, gemaakt in opdracht van de Glasfabriek Leerdam (1929) 24cm. Twee eikenhouten stoelen met biezen zitting, Amsterdamse school
Zes dameshorloges, waaronder 3 gouden (een niet op foto)
Ring met 12 karaat smaragd met twee markiesgeslepen diamanten
Salontafel, Amsterdamse school, doorsnede 84cm, hoogte 59cm
Japanse kristallen vaas, 20cm, Hoya
Japans kristal object: Robins in three branches, ca 10cm
Okergele karaf van geslepen glas, ges. Moser, 23cm
Nazomer Veiling 2012 250-350
60-100
30-60
20-60
100-150
250-500
20-40
80-160
70-100
40-80
2000-3000
60-100
40-80
.10-15
20-30
Glazen vaasje, design, Holmgaards, 15919, 10x15cm (afgebeeld > Battenberg) Peervormige vaas Leerdam, ges. Copier, hoog 25cm
Leerdam Serica spijkerbollen, A. Copier, 8,5 cm hoog
Bloemenbakje, vervaardigd bij de geboorte van prinses Beatrix 1938. Plateelbakkerij ‘Zuid Holland’ Gouda, nummer 26/500, met certificaat ca 10x12cm Wierookbrander, floraal motief met vogels (fenix), schildpad en hond, 34cm. Verm. Japan Twee koperen gebronsde vazen met versiering van vogels en draken, 39cm, Verm. Japan. Russische verrekijker
Kristallen karaf, geslepen Baccarat, France 35cm
Bolle kristallen karaf, 27cm
Kristallen karaf, geslepen, Tomas Webb, England 30cm
Kristallen karaf, geslepen ges. Haculaud, 23cm
Kristallen karaf, geslepen, Val St. Lambert, h. 33cm
18krt Diamanthanger ( briljant 0.51ct), witgoud, aan kettinkje, 18krt
18krt Witgouden driehoekige hanger met briljantjes, 0.40ct
14krt Oorstekers met elk een briljant 0,23ct
30-50 80-120 60-120 40-80 75-120 100-150 50-100 20-30 20-30 20-30 20-30 20-30 1000-1300 400-500 300-400
Nazomer Veiling 2012 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210
Schouten, H. (1864- 1927),Ossewagen”,olieverf op doek, ges., 80x120cm”
18krt Gouden bicolor oorstekers, met elk 5 briljanten, 0.60ct
Gouden ring (14krt/ platina) met roosgeslepen diamanten op zilveren zetting, zgn prinsessenring 14krt Gouden herenring 14krt. met 10 briljanten ca. 0,4 crt. 22 mm 5,8 gr.
Nazomer Veiling 2012 2500-3500
500-750
450-650
Vier penningen, w.o. opening concertgebouw de Doelen 1966 Rotterdam , restauratie orgel Laurenskerk, gouden huwelijksfeest 1883 - 1933 van AHM de Groot en JPS Marcelis Visitekaartjeshouder +/- 1900, leder, binnenzijde bedrukt met voorstelling van kinderen in oude kostuums. Acht penningen Koninklijk Huis, w.o. gouden bruiloft Juliana Bernhard 1987, en penningen van de prinsessen Modern schilderijtje, olieverf op doek,ges B.B., 25x25cm
270-270
Witgouden Art- Deco ring, 14krt. met 24 princess geslepen diamanten, ca 0.90 crt, maat 19,25mm 10,3 gr.
400-800
14krt Gouden halve alliancering met 5 briljanten en 4 saffieren 17,5 mm 2,7 gr.
150-250
450-650
700-850
250-350
20-30
.10-20
60-120
Rotterdam, feesten op het verbond met Frankrijk, Paix de Fontainebleau 1786, by door J. v. Baerll: zittende Nederlandse maagd belaagd door Engelse eenhoorn en Oostenrijkse adelaar, daarboven reddend Frans wapenschild HOC- DEFENSORE- BEATA, keerzijde: Mercurius verbindt de wapens van Frankrijk en Nederland aan een zuil Diameter +/- 49 cm
Drie penningen van de Pharmacie, w.o. Nederlandse maatschappij ter bevordering van de pharmacie 1942, wet op de geneesmiddelenvoorziening 1958 , invoering van de eerste Nederlandsche Pharmacopee 1636 - 5 mei 1936
20-40
Zilveren prijspenning vermoedelijk 1892 met aan de voorzijde borstbeeld van Emma. Onder het borstbeeld signatuur van BART v. HOVE (1850-1914) en J.P.M.MENGER. (1845-1912) Omschrift: EMMA KONINGIN REGENTES DER NEDERLANDEN. Keerzijde: leeg ovaal veld waaromheen gekroonde lijst met leeuwenkoppen en oranjetakken, daaronder signatuuur W.S(chammer) Deze
40-60
Gouden ring 14krt. met 57 briljanten ca. 0,95 crt. 17,5 mm
Bicolor 18krt shoker met 1 briljant
Schilderij Cornelis Johannes DE VOGEL (1824-1879), ‘Bosgezicht’ 55x38cm Kristallen vaas, gegraveerd en geetst met tijgermotief, 25cm
Lot van kannetje, spekstenen leeuw en een aapje, Japans
Parfumflesje, compleet met stopje (deukjes) 9 cm hoog, en een zilveren rozenvaasje (beschadigd en gesoldeerd) met Engelse keuren 16 cm hoog Dertien vingerhoeden waaronder zilveren
Stempels consulaat Uruguay en stempel ex libris + lakstempel afdrukken
Acht herdenkingsmunten, w.o. 2x35 Years Operation Friendly Invasion en 1x bezoek Johannes Paulus II aan Nederland in 1985, verjaardag Juliana etc.
15-30
14krt Gouden hanger met lichtblauwe facetgeslepen siersteen, bruto 4,3gr
40-60 20-40 20-40 20-40 50-100
Dertien penningen, wo 8x godspenningen waarvan 2 in originele verpakking, 4x 1962
40-60
Zilveren medaille: Vrouwe Victoria, keerzijde halve lauwerkrans met gravering, gemerkt 990
.10-20
Penning Den Haag Hortus Medicus: COLLEG: PHARM: HAGIENS: 1751. Midden: IUVANTE NUMINE, keerzijde LIBER INCRESSUS HORT MEDICI 1751, gegraveerd B Molinus, diameter 44 mm Vijftien diverse penningen: 1953 watersnood , 10 jaar nierstichting , universiteit Leiden etc. Toegangspenning Amsterdam: Hortus Medicus. Bronzen gegoten toegangsmedaille, gegraveerd J.G. Stevens 1821 Voorzijde: ADEST.MAXIMUS AEGRIS.AUXILIATOR, keerzijde HORTI.MED.AMSTEL.LIBER.INGRESSUS diameter +/- 46 mm
Zilveren Penning Serooskerke (Walcheren). 1583 -1983 400 Jaar Hervormde Gemeente . Vz. gezicht op de kerk. Kz. op- en omschrift.
Knobbelvazen gemerkt: AR (restauraties) 43 cm hoog
75-125 40-60 50-100 20-40 75-125 40-60 60-120 100-150
Nazomer Veiling 2012 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240
v.d. Schraft, Ch.,’Landschap’ , Pastel ,ges. 23x40cm
Polderman, Peter (1933-1998) , ‘Paarden in een landschap’ aquarel, ges.30x29cm Onbekende meester, Heidelandschap met bomen”,olieverf op paneel, 30x40cm” Kimpe, R. (1885- 1970), Veere” , pastel, ges. 32x41cm.”
Brons: Badende vrouw H. 40cm
Zes grote messen met zilveren heft en 6 kleine, 6 fruitmesjes messen met verzilverd heft, RVS messen o.a. Herder (bruto 970gr) Constant (1920-2005) , ‘Dierentuin ‘, aquarel, ges. ‘49 ,31x23cm, Cobra groep Russische aandelen en Oostenrijks- Hongaarse 1000 kronen
Coster, J.H (1846-1920) Landschap” olieverf op paneel, ges. 23x32cm”
Witgouden ring 14 krt, met 14 briljanten 0,3crt. en 4 princess geslepen gekleurde diamanten, 16,25 mm, 4,1gr. 14krt Gouden ring met 3 briljanten ca. 0.16crt. 17mm, 5gr.
Cartridge Kodak camera nr: 4, gemaakt door the Eastman Kodak Company van1897 tot 1907, met doosje platen. Vijf kleine doosjes
Lot diversen w.o. munten, pijpen en een wandelstok
Lot van diverse camera’s
Nazomer Veiling 2012 250-450
250-500
40-80
750-900
150-300
100-150
750-1000
.10-20
60-120
250-350
180-250
30-60
.10-20
20-40
20-40
Drie porseleinen beelden waaronder één van een Napoleonistische soldaat Drie stel fraaie kandelaren
Twee plateel vazen 20 cm hoog (Zenith) waarvan een met chipje
Plateel bordje Zenith, vaas Ali Iris en rozenvaas zonder deksel Rhodian
Speelkaartendoos van palissanderhout met fiches en twee niet bijhorende volledige (kleine) kaartsets Siervoorwerp: Oranje glazen hangbloempot
Verzameling glas en aardewerk: plateel, 5x aardewerk, 6x glas, 1x sierschaal blauw (defectjes) Lot diverse Delfs blauwe en 12 Leerdam kelkbakjes
Vijf herenhorloges, waaronder een gouden: ‘Bouchard’, vintage quartzhorloge ‘Fossil 2002’ 2x Seiko, Actua basic en een tinnen kan en drankflacon Chinees kistje, ingelegd met paarlemoer, inhoud o.a. zilver en bloedkoraal
Diverse Delftse voorwerpen
Verzameling eierdopjes, voornamelijk aardewerk, en een schaaltje met peper en zoutvat Diverse aquarellen, 7 stuks
Ets: Schepen in de haven, onduidelijk gesigneerd, 15x20cm
Indian inkt en sepia op papier, toegeschreven aan Chagall, Marc (18871985) ‘The Artists Father’ 23x16,5cm (literatuur Walther/ Metzger: Marc Chagall. Painting as Poetry p.12)
20-40 60-120 40-80 40-80 60-120 20-40 20-40 40-80 30-60 70-100 20-40 .10-20 40-60 60-120 2000-2500
Nazomer Veiling 2012 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270
Lot van bloedkoralen ketting, armband Zeeuwse knoop en gouden slotje.
Delen van een couvert WMF 800, vier messen, vorken, lepels en juslepel
Zes fruitvorkjes met zilveren heften en 10 zilveren fruit/ dessertmesjes
Hollandse School, Straatgezicht Oud-Utrecht”, paneel,,niet ges., 20,5 x17,5cm” 14 krt. Gouden collier, 20,8 gram, lengte 70 cm
Gravure van de Scheepstimmerman, door Jan en Casper Luyken 16941767 ? met een verklarende tekst onder de afbeelding 8.2cm x7.2cm, daarbij twee fraaie prints van Vlissingen en Middelburg Japans kunstwerkje, ingelijst, met voorstelling van een ijsvogeltje, Kawasemi Shippo Yaki Cloisonne schilderijtje Shippo Yaki (Hakone) met typisch Japans tafereel, 10x15cm Drie satsuma vazen, h 30cm
Delftsblauwe dekselvaasjes 17,5 cm hoog
Wedgewood theeservies (niet compleet) met 4 Belgische boerbontkommen Tien Satsumavaasjes
Verzameling kleingoed, o.a. kinderserviesjes
Jaren 70 aardewerk wandversiering
Gouden collier, 70cm, met 2 gouden breipenhouders, 14 krt. 15,9 gr
Nazomer Veiling 2012 130-180
300-600
272
30-60
273
Lot diversen verzilverd: 2 jamlepels, 2 botermesjes, 10 oestervorkjes, diverse fruit/ dessertmesjes Zes zilveren lepels, Haags Lofje (328gr)
Servies The Indian Tree, Bone China made in England, Coalport.
50-100 140-180 80-120
200-400 550-700
274
40-60
275
15-25
20-40
277
50-100
278
20-40
20-40
30-50
.10-20
282
20-40
490-560
Lot met diverse sieraden in kistje
Servies Indian Tree met gouden rand, Regency en Royal Grafton, bestaande uit gebakschaal, 6 theekop- en schoteltjes, 6 koffiekop- en schoteltjes, 6 diepe, 6 platte borden en een schaaltje, alles puntgaaf. J. van Dijck (1835) Moeder met haar zonen’ ,olieverf op doek, ges bovenaan, 101x80cm” Twee Japanse Kokesi- poppen, ca 19cm
Japanse set ijzeren bellen (Furin Tonbo)
Japans Poppetje, Kokeshi, 16cm
Twee Japanse Kokesi- poppen, H 18
Twee filmcamera’s waaronder Bell & Howell 8 mm en Elmo 8-s, daarbij een Agfa fototoestel Halsketting groene (half)edelsteen met zilveren slot
Divers verzilverd bestek, model Hollands Glad, 55 stuks
Antieke ring met diamanten, oud slijpsel, in bolvorm gezet
20-40 80-120 1000-1500 150-200 .10-20 40-80 140-180 20-60 40-60 40-80 1000-1500
Nazomer Veiling 2012 285 286 287 288 289 290 291 292 293
Japans schilderijtje gemengde techniek 20x27
Schilderij in zilver van een berg (Silversmiths Takehiko)
Japans reisklokje op batterijen, met fotolijstje, Kansai Urusi
Japans ingelijst kunstwerkje met orchideeen
Eikenhouten bureau met 6 laden en een kastje, 80x150 h75
Twee schilderijen, twee krijttekeningen en een prent
Gravure van Alexander en Porus, met de hand ingekleurd, 25x41cm
Gravure van Londen, met de hand ingekleurd, Hôtel du Lord= Maire de Londrea, 30x40cm Kersenhouten bijzettafeltjes met metalen frame, fabriek Bert Plantagie afm: 45 x 45 x 45”
Nazomer Veiling 2012 .10-20
299
50-80
.10-20
15-25
100-150
40-60
30-60
40-60
80-160
307 308
294 295 296 297 298
Elf oude schoolplaten
Ets: Plaza Mayor, Madrid 10x8cm, ges. A. Rios
Ets John E. Palmer: The giants’ stick,1980, 8/10, 26x32cm
‘Gezigten aan de rivier de Vecht naar natuur geteekend en op steen overgebragt ‘door PJ Lutgers 1836, met 86 steendrukken, gedrukt op chine appliqué, door Desguerrois en Co Brons : opiumrokende boer, h. 15cm
150-250
20-60
50-100
800-1600
70-140
313
Waskan Petrus Regout, decor mandarin””
Famille rose schaaltje, 21x17cm
Delftse vaas 19 eeuws
Chinese beker
Drie Chinese borden met florale motieven in onderglazuurblauw en een Delfts bord (Dito) Qing Dynastie. Fritting. ø 22,5 cm. Twee kleine bordjes, doorsnede ca 15 en 16cm
Mahoniehouten naaitafeltje
Drie koperen kandelaars, 19de eeuw
Bronzen haardbokken met leeuwenkoppen 33 cm h x 49 d
Opbergkist met viewmaster en viewers met plaatjes voor beide. (defecten) Mahoniehouten thee doosje, 13 x 10,5 x 16cm
Eiken buffetkast, 2 deuren, 2 lades, H 179x132cm
Lot met divers koperen haardgerei, 9x
Beschilderde hoedendoos, L47x15cm
Hoedendoos L46x19 hoog
15-30 75-125 50-100 100-150 75-100 50-80 60-120 20-40 60-120 80-120 60-120 200-400 40-80 150-300 80-100
Nazomer Veiling 2012 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 325 326 327 328 329
Houten beschilderde bak, 1852, 67x31cm
Ronde tafel, mahoniehout, doorsnede 100cm
2x Wedgwood
Houten sculptuur: masker/ gezicht, jaren 70 30 cm hoog
Vaas, stijl Empire, 46cm
Posthume ets ‘En calèche’, re.o. ges. Degas, 16,5 x 18 cm .
Vaas, plateel, defectjes, H 40cm
Chaise Longue, fraai bewerkt, 19 de eeuws, 180x162x88cm
Nazomer Veiling 2012 40-80
330
50-100
331
15-30
20-40
150-300
100-150
30-60
336
250-300
Kangxi klapmutskom, met decor van vier karpers en binnenin een krab, &empty14cm (fritting)
150-250
Twee japanse schilderijtjes op zijde, ‘Liefdesaanzoek’ en ‘Wijze raad’, in mooie passe- partout, 35x28cm
175-250
Hummel beeldje: jongetje met paraplu, merkt. 11/2/0 en merkteken periode voor 1950 - 1955
20-40
Hummel beeldje: jongetje met accordeon, merkt. 185 en merkteken tussen 1950 - 1955
20-40
341
Hummel beeldje: meisje met mandje, gemerkt 98
20-40
Hummel beeldje: meisje met ganzen, merkt 47/0 , 54 en merkteken tussen 1950 - 1955
20-40
343
3x Hummel beeldjes van Goebel: twee uit de periode 1960 - 1963, en één uit de periode 1964 - 1972. Twee met defectjes.
.10-20
Hummel beeldje: meisje met mandje gemerkt 73 en het merkteken voor 1950 - 1955
20-40
Hummel beeldje: jongetje met pijp en bijl, merkt. 15/0 en merkteken periode voor 1950 - 1955 met defectje
.10-20
Hummel beeldje: jongetje en meisje, merkt. 94 en merkteken periode voor 1950 - 1955 met defectje
.10-20
Twee goudkleurige biedermeier stoeltjes
Lot oude lijstjes met foto’s, waarvan 3 met bolle glaasjes
Gravure van Vlissingen uit de kroniek van Smallegange (met vochtschade) Gravure van Vlissingen uit +/- 1600 van L. Guicciardini
Gravure van Middelburg ca 1600 door L. Guicciardini
Drie kabinetkommen, een hersteld
Goudstenen kan, 15cm
2 Chinese borden 18de en 19 de eeuw, diameter ca. 23cm 1 bord versierd met Boeddhistische kostbaarheden 1 bord gemerkt met dubbele cirkel en artemisblad Diverse tinnen gebruiksvoorwerpen, totaal 8 stuks
Diverse Indonesische voorwerpen, 18 stuks
Diverse tinnen voorwerpen, 3x kandelaars, 3x pollepels, 3 maatkannen en fles Diverse pijpjes, steen en hout met koperen standaard, landelijk motief
100-150 40-60 100-120 200-300 200-300 50-70 50-100 80-120 20-40 40-80 40-60 30-60
Nazomer Veiling 2012 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359
Chinese vaas 28 cm hoog met voorstelling van vier dames in een tuin onder bloeiende prunus.
Nazomer Veiling 2012 50-100
150-250
Gemberpot Chinees, Guanxu, eind 19de eeuw, gemerkt met 4- karaktermerk gemaakt in de periode Qian Long (1735- 1795), schilfer aan de rand
30-60
362
Capucijner etagere vaasje. Op de wand twee cartouches met daarin personen. Qing Dynastie. H 14 cm. (restauratie)
30-50
Bisquit beeldje: Edele dame en heer aan een koffietafel met miniatuurkastje van geslepen glas
30-60
40-80
365
60-120
366
20-40
367
30-60
368
70-140
60-80
150-250
Japanse schotel, achterkant met randversiering, gemerkt met 6 karakters, doorsnede 40cm
Divers smeedijzeren haardgerei en treef, een lepel gemerkt GG+CJ 1854
Chinese bordjes, laat Kangxi, floraal motief en afbeeldingen van kostbaarheden &empty23 cm (haarscheurtjes) Oude stoel en verstelbaar voetenbankje
Iepenhouten krukje met kruisverbinding
Grote blaasbalg op onderstel, te gebruiken als tafel, 107x138, h47cm
Marmeren bustes van jonge meisjes, 20 en 14cm (imperfect)
Brons: Bizon, hoogte met sokkel: 27cm
Schilderij naar Sande- Bakhuizen, van de: De Aardappelrooiers, doek, ges. 35x53cm Bolpoottafeltje, eikenhout 59x79cm, (lade ontbreekt) met bidstoel
Verzilverd bestek KVZ (100) met gedraaid heft, 6 grote en kleine vorken, 6 grote en kleine lepels, 6 grote en kleine messen, 2 opscheplepels, vleesvork, roomlepel, 2 pollepels
100-200
40-60
20-60
Glansdorp, A. (1903- 1989) Naaktstudie” pastel,monogram, 90x79cm”
Gravure Partie Occidentale du Comté de Flandre” 1692, 60x85cm”
Fraai bewerkt notenhouten kastje met marmeren bovenblad, houtsnijwerk, stijl barok Zes oude schoolplaten
Fraai gedecoreerde halbank, eikenhout, 136x128x50cm
Diverse zilveren munten
Drie schotels: een met de vier wijsgeren, twee met de acht onsterfelijken. Gemerkt Daoguang, doorsnede 142 mm 2 Blanc de Chine (Qingbai) schoteltjes. Op de wand en spiegel een draak en chrysanten in relief. De randen van de schoteltjes hebben een meandermotief. 19e / 20e eeuw. ø 12,5 cm Vijf Chinese kop en schotels met jachtscene, onderglazuur blauw, gemerkt met 4 karaktermerk in dubbele cirkel Tapijt, 136 x 108cm
Fraai bewerkt bed, notenhout, met houtsnijwerk, stijl barok.
Eikenhouten tafeltje met opklapbaar blad, doorsnede 96cm, hoogte 72
Iepenhouten driepoot- tafeltje, doorsnede 60cm, H 75cm
Theekastje, H 78cm
Ronde salontafel met inlegwerk en kolompoot, doorsnede 89cm (beschadiging door de zon)
70-140 60-100 200-300 .10-20 75-150 40-60 30-60 30-60 70-140 30-70 200-350 100-150 100-150 100-150 200-300
Nazomer Veiling 2012 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389
Oud lotto- spel, rond, mahoniehout, met defectjes
Chinese dekseldoos in onderglazuur blauw. Op de wand landschapsmotieven, omgeven door florale voorstelling. Gemerkt met 6-karaktermerk Kangxie (19e / 20e eeuw) doorsnede 11cm. Chinese kom met lepel. Lepel zonder motief. De kom heeft op de spiegel en de wand aan de buitenzijde meerdere jongens in onderglazuur blauw. Wrakvondst. 18e / 19e eeuw. Yixing trekpotje. Tuit en handvat in groen glazuur. Op de wanden en deksel takken met prunusbloesem. Deksel in organische vorm. Bodem van de theepot en binnenkant van het deksel zijn beiden voorzien van een zegelmerk van herkomst en kunstenaar (Jin Ming).
Capucijner/ café au lait: vijf kop en vier schoteltjes, fritting en haarscheurtjes
Geschulpt vierkant zilveren pepermuntdoosje, 19de eeuws, Schoonhoven
Drie Delftse borden, een met defectje
Eikenhouten bordenrek, 66x66x17cm
Twee stoeltjes Lloyd Loom
Perzisch tapijt 185x272cm
Ovale spiegel, gekleurd eiken, 60x49cm
Salontafel met lade, vierkant met kersenhouten bovenblad, 120x103x46cm
Lot van diverse tapijtjes, en twee matjes
Lot van diverse tapijtjes, slijtage
Tapijtjes en een loper
Nazomer Veiling 2012 30-60
30-60
35-70
150-300
50-80
100-200
20-40
396
20-40
120-160
50-100
30-60
140-180
50-100
50-100
50-100
Lot van tapijtjes
Loper, blauw/ rood, 320x99cm
Twee oude aardewerken borden, ca. 35cm doorsnede
Vier oude aardewerken borden, ca 30cm doorsnede, restauraties
Brons: Uil op een tak, hoogte met sokkel: 25cm
Vier koperen kandelaars, 41, 21 en 12cm
Delftsblauw kaststel, 25cm
Tuinbank L 167 cm B 67 cm H 82 cm
Twee terasso tuinbeelden op sokkel, beelden 50 en 60cm, sokkels 30 en 55cm Eikenhouten eetkamertafel, met twee laden 75x180xh73,3cm
Gouden penning Winston Churchill 1964, 90th Birthday. ontwerp Willem Vis, borstbeeld naar rechts, op keerzijde een 12 regelige tekst naast vredesduif. AU 25 mm, fine 900, 8 gr. Gouden penning 2e vaticaans concilie, 1962, VZ kardalenhoeden en mijters rondom paus, tekst 2e vaticaans concilie in cartouche, op de keerzijde wolf en schaap met tekst. AU 25mm, 8,14gr, 900 fine. Permeke, Paul (1918- 1990), Landschap met hooioppers”, olieverf op paneel,ges.25x34,5cm” Gouden dukaat Wilhelmina, 1897 AU 16 mm, 4gr, 986.
Gouden dukaat Wilhelmina 1934, AU 16mm, 4 gr, 986
50-100 70-140 40-80 40-80 150-250 40-80 25-50 80-160 250-500 200-300 200-300 200-300 400-600 120-160 120-160
Nazomer Veiling 2012 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419
Gouden penning verloving Prinses Beatrix, 28-6-1965, AU 22mm, 6,90gr, 0,986 goud. Gouden penning Juliana-Bernhard 1937-1967, AU 24 mm, 7,9 gr, fdc
Gouden 50 shekel King David of Israël, keerzijde menorah omgeven door de zegels van de 12 stammen van Israël, AU 22mm, 6gr, 917 fine. Drie vazen waarvan twee gemerkt met blindstempel R
Gouden penning met afbeelding van Frederica-Sophia-Wilhlmina van Pruisen, keerzijde wapenschild van Pruisen en tekst, AU 24mm, 7,9 gr, 917 fine. Gouden 50 shekel: King Solomon of Israël, keerzijde de menorah, omgeven door de zegels van de 12 stammen van Israël, AU 22mm,6gr,917 fine Gouden penning USA John Kennedy president, keerzijde Duits: Wir alle haben ihn verloren 22 november 1963, AU 20mm, 2gr,900 fine. Letters fb graveur. Fraaie Chaise Longue, L 147cm B 60cm H 93cm
Gouden penning Johannes Pont. max. 1963, keerzijde secund. concil. vatic.MCMLXll en afbeeldingen. AU 10mm,4gr,900fine Gouden penning 2e vaticaans concilie 1962, AU 24mm,7,9 gr, 900fine
Antieke ring met 5 roosdiamantjes
Gouden dames zakhorloge
Vier kop- en schoteltjes, Kangxie (1622-1722) Floraal motief in onderglazuur blauw. Onderspiegel gemerkt met dubbele cirkel en teken van Jade. Kom met restauratie. Kom ø 5,5 cm H. 9 cm, schotel ø 13,5. Trekpotje met floraal motief in onderglazuur blauw. 20e eeuw. Tuitmond, gerestaureerd. H. 9,5 cm. Diverse koperen pannetjes, 4x, poffertjespannen 5x, fonduestel, 2 schalen en een kan
Nazomer Veiling 2012 200-300
200-300
175-225
40-60
Gouden herenring met 3 briljanten, 14krt, 10,4gr
Chinees Imari bord, gemerkt op de onderzijde met dubbele blauwe cirkel en artemisblad (1662- 1722.)Doorsnede 27cm, fritting Twee Delftsblauwe borden, Gemert, doorsnede 30cm, fritting
Twee Chinese kopjes, onderglazuur blauw, Qing dynastie, 18de/19de eeuw, en twee Chinese kopjes fam rose (Samson?) een met restauratie.
200-300
Vier borden, binnenwand- en spiegel in onderglazuur blauw met decor van personage, huis, boom, bergen en water -Ying-Yang motieven- Buitenwand in capucijner glazuur (een bord met haarscheur en een bakfoutje) ø 22,5 cm
175-225
425
Chinees kommetje met floraal motief in onderglazuur blauw. Binnenspiegel voorzien van een dubbele cirkel met afbeelding van Lingzhi (paddestoel voor eeuwig leven). De onderspiegel is voorzien van een Zhuanshu merk (veel geluk, voorspoed en zegeningen”) ø 11,5 H. 5,5 Qing Dynastie”
75-125
150-250
427
120-160
428
200-300
429
150-300
430
250-500
431
120-200
100-200
433
40-80
434
Twee Chinese borden, fam Rose met vogels in een tuin, Qing Dynastie, doorsnede 22cm Twee Chinese Imari roombordjes met prieeltjes tegen de rotsen, Qing Dynastie, chips
800-1250 200-300 600-800 25-35 350-450 25-50 300-500 50-80
Twee Chinese borden, fam Rose met floraal motief, Qing Dynastie, doorsnede 23cm
250-350
Vier Chinese Imari borden, florale motieven, meandermotief op de rand, Qing Dynastie, 18de 19de eeuw, doorsnede 23cm
180-200
Twee Chinese Imari borden, niet identiek motief, Qing Dynastie, doorsnede 23cm
120-150
Vier Chinese borden, blauw onderglazuur met bruine rand. Maanpot en tuinwerk, Qing Dynastie, doorsnede 22,5cm
200-400
200-400
Japans zilveren stemcup of theekopdeksel. Japans gekeurd. (¨ Miyamoto Kin) Binnenspiegel voorzien van een gestileerde lotus. Op de buitenrand in karakters: (van de tweede jaar van het jaar Zhao He 1927) . ø 8cm H. 3 cm. Gewicht 83,1 gr.
50-100
Spekstenen kandelaar met vogels, blad en bloemen, hoogte 35cm
Nazomer Veiling 2012 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449
Chinese vaas, blauw/wit, hoogte 40cm, hersteld aan bovenkant
Chinese voorraadpot met koperen deksel. Floraal motief in blauw onderglazuur. H. 31 cm. Qing Dynastie Staande Guan Yin met Ruyi in haar handen. H. 41,5 cm. Achterzijde is gemerkt met Zhuanshu zegelmerk en het zegelmerk van DeHua provincie Fujian. Herkomst: Consulaire vertegenwoordiger China. Guan Yin in een meditatieve houding zittend in een grot. H. 48 cm.Aan de achterzijde een Zhuanshu zegelmerk en een zegelmerk van DeHua Provincie Fujian. Twee tabakspotten, H ca 17cm
Nazomer Veiling 2012 150-300
200-300
200-400
200-400
60-120
60-80
Twee Delftse kabinetkommen, 2de helft 18de eeuw, doorsnede 16cm, een hersteld
100-150
456
3x Kop en schoteltjes, chinoiserie, en 3x kop en schoteltjes, onderglazuur blauw, gemerkt met dubbele cirkel, Qing Dynastie
30-60
Twee polychrome Chinese kommen, doorsnede 14 cm, eind 19e eeuw, gerestaureerd en haarscheurtjes
40-80
40-80
60-80
60-100
Achthoekig Imari theepotje op voet, imperfect
Vier Chinese bordjes met floraal decor (einde 19e eeuw)
Drie Chinese Imari hexagonale kop en schotels met voorstelling van een schone dame en spelende kinderen. Fritting, Qing dynastie Vijf Chinese Imari kop en schotels. Qing Dynastie. fritting
Pattipan, fam.roze Qing Dynastie (fritting)
Antieke ring, imperfect, met solitair roosgesleoen diamant
Celadon kommetje met op de spiegel in relief twee kinderen die omgeven zijn door de lotus. ø 10 cm h. 4 cm
40-80
50-100
463
30-60
464
Drie Chinese flesjes. Twee zgn. snuffbottles in onderglazuur blauw en rood. Onderzijde voorzien vier karaktermerk. 20e eeuw. Een medicijnflesje met rode houten dop. Voor en achterzijde voorzien van Chinese karakters: (8 schatten medicijn) (Boedistische tempel) en (Naam van de winkel) Gedeeltelijk nog gevuld met rood poeder. Qing Dynastie 19e eeuw.
Gitten halsketting met zilveren tonnenslot, lengte 74cm
Armband met drierijig snoer oude bloedkoralen aan gouden slotje L 19cm
Beun, J.. Meerdere Zeilschepen”,olieverf op paneel,ges.21x30cm”
Armband met zwarte gitten op zilver en zilveren slotje
Litho uitgevoerd ter herinnering aan het XXVII Internationaal Eucharistisch Congres, ontwerp Jan Toorop 1924, uitgevoerd door N.V.Smulders & Co / Den Haag H 33 cm B 21 cm Hovener, J. (1936) Poezen” olieverf op paneel, ges. 23,5c30cm”
Tweerijig snoer met oude bloedkoralen aan gouden slotje L41cm
Iepenhouten wandtafel met twee laden 199x73 h79cm
Glas in loodraam, gesigneerd Groeneveld, 52x37cm
Brons Uil op boeken, hoogte met sokkel: 33cm
Lot met oa verschillende muntsieraden en zilveren suikerschepje
A. Leemans (1944), Aan tafel”, olieverf op doek, ges.,40x30cm (kleine beschadiging)” Kees Heijnsius, ‘La ville de Riquewihr ‘ , olieverf op doek ,ges., 67x107cm
Leopold Faster? Gemengde techniek, Rode vaas met zonnebloemen, 39x29cm
30-60 100-150 180-250 60-120 80-160 60-80 350-400 400-600 250-400 200-250 100-200 40-80 300-400 500-800 20-40
Nazomer Veiling 2012 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479
Twaalf zilveren zgn. apostellepeltjes met gedraaide steel en boemenornamenten (160gr) Diverse levensberichten van Zeeuwen, De leer der Rozenkruisen 1, Zeeland in bewogen dagen 1940-1945 en Kleine schoolatlas Cultive parelarmband, 3 rijig, met 14krt. witgouden slot met parel en robijntjes Boekje De vroegere namen der huizen in Middelburg door M. Fokker, Zeeuwse steden Middelburg, een bouwval in Nederland F. Nagtglas over de stad Veere, restauratie abdijgebouwen Middelburg, kaarten van ‘Middelburg zooals het was’.
Nazomer Veiling 2012 60-100
20-50
200-400
482
40-80
20 sigarettendozen
Poggenbeek, G. (1853- 1903), Bij de sloot”, olieverf op doek, ges., 36x31cm” Berton, Paul (1872-1909), ‘Koningin Wilhelmina’ , gekleurde lithografie, ges. 35x34cm Vijf eetkamerstoelenstoelen, Engels
Witgouden horloge 18krt met briljant (Omega) bruto gew. 46,1gr
Zilveren ring met bijpassende oorclips met fraaie half edelstenen
Wandbord, stijl Corneille, ges. Horn, doorsnede ca 35cm
Spoor rijtuiglantaarn werkende op een olielamp met extra rode glasplaat
Mahoniehouten tafel (met tussenblad) en drie stoelen
Slegers, Jacques (1963- 2000) Acryl op doek, handgesigneerd achter, 30x24cm (leerling van Kokoschka, tentoongesteld in v. Abbemuseum) E. Zorkow (1938) Sun Flowers”,olieverf op doek, ges., 100x75cm”
483 484
2500-3000
60-100
120-180
1800-2500
30-60
100-120
100-150
100-150
250-350
400-600
Brons: Zwangere vrouw, hoogte met sokkel: 42cm
Gouden broche/ hanger van middenstuk slot met granaat
Zeeuwse kast, eikenhout, gemaakt tijdens de tweede wereldoorlog bij De Koninklijke Schelde Van den Berg, ¨Koeien aan de kreek, olieverf op paneel,7x11cm,”
Granaten oorhangers 14 krt.
Jongere de, M (1912-1978) Polderzicht”, aquarel, ges. 43x83cm”
Schilderij op doek ‘Winterlandschap’ Hollandse school, 25x34cm
Twee meetinstrumenten waaronder potentiometer (integra Leeds) en een micromano (R. Fuess Berlin) Kinderwagentje 19e eeuw hoogte 65cm, lengte 80cm
Twee paar oorstekers met parel en halfedelsteen
17de Eeuwse kopergravure met allegorische voorstelling: Als morsige lieden kuys worden/ soo schuerense de panne” A. vd Venne 1655, 13,5x13,5cm” 17de Eeuwse kopergravure met allegorische voorstelling: Veel geschreeuw/ en luttel wol” A. vd Venne 1655, 13,5x13,5cm” 17de Eeuwse kopergravure met allegorische voorstelling: Men moet een paar narreschoenen verslijten eer men recht wijs wordt” A. vd Venne, 1655, 13,5x13,5cm” 17de Eeuwse kopergravure met allegorische voorstelling: Een flodder kleet dat niet en past/ en is niet anders dan een last” A. vd Venne 1655, 13,5x13,5cm” Hove, J. Kopiërende monnik” ,olieverf op paneel,ges li o 19de eeuws, 30x24cm”
150-200 220-300 800-1600 50-100 50-100 350-650 250-300 30-60 120-160 40-80 40-80 40-80 40-80 40-80 60-100
Nazomer Veiling 2012 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509
Brons: Ravottende apen, H 20cm
Jan Sirks (1885- 1938) ,’Zakkendragershuisje’ , ets, ges. 50x33cm
Witgouden hanger/ broche met 3 briljanten, 1x30pt en 2x 10pt VVS-TW, Art Nouveaustijl Mandoline
Nazomer Veiling 2012 100-150
510
50-60
511
850-1200
50-75
30-50
Winchester model 1866 Yellow boy” lever action randvuur, bouwjaar 1869 serienr 26674, 100cm”
3000-4000
Koperen gesp, Express Wells, Fargoy CIA, republica Mexicana (achterkant: Tiffany NY A.J. Nash, A. Col) Reproductie
.10-20
516
60-120
517
Aquarel, Rivierzicht, onduidelijk ges.li.o. 25,5x48 cm
Aquarel: Groentenvrouw met kruiwagen, 19x30cm
Percussiegeweer, enkelschots voorlader, Kentucky Rifle, Hawken Huntingstyle, octagonale loop, bouwjaar 1850- 1858, 140cm
1750-2500
Matisse, Henri (1869- 1954) Posthume ets ‘Femme’ ges.li o. in de etsplaat met re.o. atelierstempel, 1/20, zeldzaam, 26x19cm
650-850
Zilveren armband en broche van de Finse ontwerper Kalevala Koru, broche met labradoriet
40-80
520
500-600
Geweer, Flobert, 6mm randvuur, octagonale loop, 110cm
Lamp met groen glazen kap
Lucebert (1924-1994) Aquarel ‘Figuren’ 21x30cm
Revolver type bulldog 7mm penvuur, Lefaucheux. Manufacture France Armes et Cycles St. Etienne
40-80
522
300-600
523
200-300
524
3x Terracotta beelden van Bourgondische krijgers, waarvan een op paard
Lemmens, Bloemstilleven “, olieverf op doek, ges. 1941, 24x32cm”
Percussie pistool , op slot onduidelijk gemerkt a Liege . Pompstok ontbreekt Ets Balans van Europa “ Proefdruk met signatuur door D. van der Wart ( 1767 - ? ) uit september 1814 met afbeelding van Napoleon en dame Europa op een balans” Lot divers verzilverd en alpaca, bestek oa Georg Nilsson en een soeplepel gemerkt Jan Eisenloeffel Lee Enfield 7.62 2A1 v.s. 308 Win RFI 1967, serienummer gelijk, kompleet met riem, houtwerk met deukjes en krassen L 113cm Wettelijk onklaar gemaakt Houten Mariabeeld, polychroom beschilderd, 35x4,5cm
Gouden herenhorloge 18 krt. Merk: Rodams
Brits vuursteengeweer type standard Infantry Musket 1797-1854 Brown Bess, totale lengte +/- 140,3 cm, slotplaat gemerkt Tower en GR met kroon. Riembeugels en pompstok missen, houtwerk beschadigd, gedeukt en gekrast, alle metalen delen geroest, slot werkend, schroeven contra plaat niet origineel
Schilderij Ansingh, Herman (1880-1957) Landschap met molens aan het water, paneel, ges.re.o.,18x27cm Jaloeziekastje, eiken, met tinnen po. 58x44,5x33cm
Drie kerkelijke medailles en Pauselijke oorkonde, gedateerd 1938
50-100 20-40 80-120 100-150 60-120 300-400 20-40 150-200 150-250 150-200 60-120 80-120
Set van spang, armband , oorhangers en ring, alle bezet met granaat en met goud bewerkt
150-300
linoleumdruk , ‘Schipbreukeling’ gesigneerd Kolwitz, Kathe , ges. 25x25cm
500-750
Duitse officierssabel van het 2de Westfälisches Feldartillerie-Regiment Nr. 22, kling gegraveerd, beugel gemerkt 22.A.2.32 . Extra ring aan schede gezet, angel los in greep, schede verweerd
50-80
Nazomer Veiling 2012 525
HERMES Silvertone Jumbo Hook armband met bruin leder
526
Kimpe, R (1885-1970),Stilleven met koraal”, 1941,olieverf op doek, ges. 105,5x85,5cm. Dit is een van de oudere werken uit de oorlogstijd. Vele zijn er in die tijd vernietigd. Dit werk heeft gehangen op een voorjaarstentoonstelling in 1943,”
527
Snider Enfield cavalery carabijn MKIII ? gemerkt BSA Co 1871, VR met kroon en meerdere aanschietmerken, 96cm, houtwerk gekrast , gedeukt met herstel , vizier missend, voorste draagring gerepareerd, schroeven vervangen. Slot werkend, drukknop systeem missend.
528
Aquarel A. de la Riveira ‘Boer aan het werk’ 28x42cm
529
Dubbelloops jachtgeweer, centraal vuur, gemerkt Francotte’s & Arms Liege, lengte 110cm, houtwerk gedeukt en gekrast, kolfkap missende. Wettelijk onklaar gemaakt.
530
Finse Mosin-Nagant + bajonet met deel onderhoudsset, patronentas (Russisch) en oliehouder (Russisch) gemerkt op de kamer met arsenaal stempel Tikkakoski (Finland) kolf van het type potbelly, L130cm, mist bovenhout. Wettelijk onklaar gemaakt.
531 532 533 534 535 536 537 538 539
Goud op zilveren entouragering met siersteentjes en een kruisje (bwg)
Eikenhouten dekenkist, scharnieren defect
Duits parade bajonet van de brandweer met schede ,lengte 36cm
Höppe, F.B. (1841-1922), ‘Bosgezicht’,olieverf op paneel,ges.68x62cm
Schoonhoven van Beurden A.F.W.E. van (1883-1963),Pick-nick bij de boerderij”, olieverf op doek,ges.35x50cm” Militair percussiegeweer, 132cm vermoedelijk een Franse M1777, omgebouwd naar precussie, houtwerk gekrast gedeukt , beschadigd en gebroken, metalen modificaties, onduidelijk leesbare stempel in de kolf, slot is werkend, loop ingekort, samengesteld geweer Snider Enfield cavalery 1868/ 67 Afganistan, 95cm lang, gemerkt op slotplaat VR met kroon 1868. 67 Enfield, meerdere aanschietmerken, houtwerk gekrast, gedeukt en gescheurd met herstel. Voorste stukje onderhout los, zonder pompstok. In kolf het embleem van Afganistan
Parfumflesje in de vorm van een pistool met zilveren dopje en koperen beslag
Beschryving van ‘s Graven-Hage, behelzende deszelfs oorsprong, benaming, gelegentheid, uitbreidingen, onheilen en luister (...) Door Jacob de Riemer. Delft/ Den Haag, 3 delen in 2 banden. Missende platen !
Nazomer Veiling 2012 60-100
540
8000-10000
541
140-180
542
50-70
543
75-150
544
150-200
545
50-100
546
100-150
547
50-70
548
400-500
549
250-400
550
75-125
551
120-150
552
100-200
553
1200-1700
554
Brits vuursteengeweer type standard Infantry Musket 1797-1854 Brown Bess, totale lengte +/- 140,3 cm, slotplaat gemerkt Tower en GR met kroon. Riembeugels en pompstok missen, houtwerk beschadigd, gedeukt en gekras,t alle metalen delen geroest, slot werkend, kolfplaat kapot en kolf primitief gerepareerd .
Zilveren suikerschep
Gouden Art Nouveau armband, 14krt, met parel, rondom briljantjes en blauw emaille Toeareg zwaard, Noord Afrika, L 82cm
Parelarmband, 3 rijig, met zilveren slot, L 17cm
Negen zilveren vorken, w.o. 4x Haags Lofje (368gr)
Militair percussiegeweer, vermoedelijke een Engels Enfield model, L 96cm, geen merktekens, houtwerk met deuken, krassen en een barst, spijker in het onderhout, met pompstok en werkend slot 18krt Gouden ring met 9 baguette geslepen briljanten, ca 0,15ct
Diverse zilveren opscheplepels w.o. 3x Haags Lofje (370gr)
Pattern 1861 Enfield percussiegeweer Afganistan, 120cm, slot werkend, houtwerk met grote reparaties, gedeukt en gekrast en beschadigingen, pompstok en vizier missend en metalen eindstuk vervangen. Slotplaat voorzien van leeuw en stempel Royal Afghan Arsenal in Kabul
Zilveren ajourbewerkte broche, doorsnede 65mm
14krt Gouden klemarmband bezet met facetgeslepen granaten en pareltjes (in doos) bruto 35,5gr Militaire percussiegeweer, L 132cm, vermoedelijk Engels model. Houtwerk met deukjes, krassen, barsten en herstellingen. slot werkend met pompstok, schroeven vervangen Lot militair papierwerk 1945- 46, bestande uit 9 documenten, waaronder controle op personen en voertuigen op de voedsel- afwerpplaatsen voor vliegtuigen 19e Eeuwse zilveren naaldenkoker, L17cm
150-250 .10-20 500-1000 60-100 50-100 130-180 200-250 200-300 140-200 100-140 25-40 650-1000 200-250 20-40 40-80
Nazomer Veiling 2012 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569
Oorkonde orde van Oranje Nassau in originele koker, op naam van een lid van de eerste Eerste Kamer, daarbij toegevoegd een map met diversen van deze persoon Tulwar kromzwaard, L 91cm
Metalen helm, model Morion
Russische meester, Tuinstilleven”, olieverf op doek, 48x38cm”
Militare Percussie Donderbus . Slot werkend en gedateerd 1862 .met pompstok Zijkant loop voorzien van twee boorgaten Armband van twee snoeren bloedkoraal aan gouden slotje
Militair percussiegeweer conversie ,110cm, octagonale loop, uitlopend in rond. Vizier verwijderd in de tijd, geen merktekens. houtwerk gedeukt gekrast en met barstjes. Alle metalen delen gepit, slot werkend met pompstok en niet bijhorende riem
Percussiegeweer uit Afganistan, L123cm, metalen slotplaat met embleem van Afganistan 1901 - 1919 ? slot werkend, voorhout gebroken, kolf met barst, deukjes en krassen, schroeven vervangen, visier missende,met pompstok. Fraaie zilveren broche met voorstelling van een vogel, en lange zilveren horlogeketting, hierbij een zilveren armbandje Militair percussiegeweer, 136cm vermoedelijke Franse M1777 omgebouwd naar precussie. houtwerk geschilderd met krassen en deuken en barsten. slot niet werkend, geen pompstok, metaal geroest Militair percussiegeweer vermoedelijk Engels, L 136cm Slot werkende met niet originele pompstok, houtwerk bestaande uit twee delen (barsten, deukjes, krassen en reparatie van barsten, schroeven vervangen) Zilveren broche, Zeeuws knoopje, doorsnede 3cm
Vermoedelijk Engels militair percussiegeweer, L 114cm, loop voorzien van onleesbare aanschietmerken, houtwerk met krasjes en deuken schroeven vervangen, slot werkend met pompstok en niet bijbehorende riem Bronzen tafelkanon op affuit, 25x75cm. Op de kulas voorzien van een wapenschild met datum 1630 Engels percussiegeweer, gemerkt op slotplaat V.R. met kroon en Tower 1861, L 118cm, houtwerk met deukjes krassen, barstjes en reparatie, pompstok, één beugel en een paar schroeven missende. Slot werkend.
Nazomer Veiling 2012 40-60
570
50-100
571
200-250
572
400-500
573
100-150
574
120-150
575
70-140
576
200-250
577
40-80
578
75-125
579
200-250
580
20-40
581
200-250
582
1000-1200
583
100-150
584
Krupf, J., Bomenimpressie”,olieverf op paneel,ges. 43x51cm”
Twee zwaarden, een brilfloret, een vaandelpunt en een franse helm zonder binnenwerk 19de Eeuwse gouden gittenhanger, git met goud afgewerkt (imperfect)
Lot diversen bestaande uit 2 blikken met gasmaskers vredestein, waarvan 1 ongeopend 1939 , 2 gasmaskerfilters Hembrug 1939, Britse tropenhoed met defect, Diane luchtbuks met defect , BB muurplaat , onderscheidingen, onbekende helmhoed en een zuster
Waterman vulpen in originele doos, met 18krt gouden pen
Gouden damesring, 14krt, met 15 diamanten, oud slijpsel
Puntfilet 6x soeplepels, 6x dessertlepel, 6x vork groot, 6x vork klein, 4x mes klein, 3 x mes groot. Met monogram.2de gehalte vorken en lepels 1180 gram.Messen met zilveren heft 478 gram. Wim Motz (1900-1977) lithokaarten, 4x waarvan 3x nieuwjaarskaarten en 1x uitnodiging tentoonstelling
450-750 20-40 30-50 30-50 100-150 150-250 550-750 40-60
Vleesvorkjes met zilveren heft, 6 idem mesjes en 2 zilveren suikerschepjes
60-100
Lot diversen: wo Sikkensprijs en underground press syndicate, alle met perforatiegaatjes
.10-20
Ets De Ruyter te Vlissingen door Laurentius (Louis) Heymans (1890-1977) L40cm H 22.5 cm , Theekistje met bakjes (defectjes)
Ets gezicht op de Abdijpoort vanaf het abdijplein te Middelburg door Laurentius (Louis) Heymans (1890-1977) L31.5 cm H 24 , Lichte waterschade op rand Franse pendule, 19de eeuw met datumaanduiding (geblauwde wijzer) gesigneerd Renard à paris Tijger en waterbuffel 70x40cm
100-150 30-60 70-140 450-600 1000-1500
Nazomer Veiling 2012 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599
Zilveren sulferdoosje
Roermeester G.J. ( 1844-1936) Boerderij,” aquarel, ges.re.o 38,5x57cm”
Lot diversen
Bijbeltje 1789, flesje en ets van Middelburg, 15x12cm
olieverf op doek voorstellende Bloemen in een vaas ,gesigneerd ges. 26x33cm Chinese theepot
Ring: gouden Zeeuws knoopje, 14krt
Po meubel, eiken met klepblad, voor elk zijn gemak. 60x60x40cm
Koornstra, Metten (1912-1978) ‘Man in de tuin’ , zeefdruk, ges. 33x43cm
44 miniatuur aardewerk figuurtjes ongeveer 1a 2 cm groot (defectjes)
Georges Rowur, Figuur”, gemengde techniek op papier, ges., 80x40cm”
Verwey, Kees (1900-1995) ‘Bloemen in een vaas’, aquarel,ges. 53x59cm
van ‘Dame met hoed’ . Gesigneerd Isaac Israels, 30x32cm
14krt Gouden broche met beschilderd porseleinen cupido en opengewerkt montuur ca 1900, bruto 7.3gr Jaloeziekastje, eikenhout
Nazomer Veiling 2012 50-75
400-600
601
40-80
602
120-180
603
200-300
604
20-40
605
120-200
606
80-120
607
50-100
608
.10-20
609
600-1200
610
800-1000
611
450-550
612
60-100
613
40-80
14krt Gouden ring met granaat, mt 15,75
Armband met drie rijen glasgranaat aan gouden slotje, L 19cm
Spiegel in vergulde lijst, 51x44 cm
Hoogstra, Jelle (1924-2003), ‘Stadsgezicht’ ,olieverf op board,ges.70x80cm Zilveren roomschepje
Broche: Papegaai met diamantjes
Drie kandelaars, 2x tweearmig, 1x 4- armig, versierd met leeuwtjes, het wapen van Amsterdam vasthoudend Lot diversen met menukaarten en andere interessante stukken
Gouden shoker met bloedkoraal, bruto 9gr
60-100 80-160 30-60 250-350 20-40 600-1000 100-150 20-40 250-350
Complete set zilveren lepeltjes met suiker- en theeschepje, bokkenpootje, in bijpassend etui
100-200
Caveto ( psd. J.J. Dohmen 1923) Modern werk,olieverf op doek,ges.. 60x80cm
250-500
Zes Djokja zilveren theelepeltjes en 7 diverse zilveren theelepeltjes
Houten zuil, h 115cm
Twee zilveren vleesvorkjes model puntfilet, Schoonhoven 1948
Roeland v.d. Kley, ‘ De gang’ , olieverf op doek,ges.,70x50cm
30-60 40-80 25-50 500-750
Nazomer Veiling 2012 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629
Heller, Deirdre (USA): ‘Expression’, gemengde techniek, 88x61cm
Lot diversen porselein, wandelstokken, kruisen etc
Twaalf vorkjes waaronder 6 zilveren
Jan Juffermans Litho American football
Parfumflacon met zilveren dop en voet, Hollands
Witgouden 14krt horloge met briljant (BWC) bruto gew 26,9gr
Snoer met nieuwe granaten aan gouden tonnenslotje, L 40cm
Bureaustoel van Geoffrey Harcourt voor Artifort (beschadigd)
4 gravures van Middelburg
Vroege kinderstoel met comfort
Syrische archeologica : ivoren weefgewicht, 2000-1400 v Chr., gegoten glasamulet met leeuw, Romeins, 4e eeuw na Chr en een Sassanidische dopzegel met leeuw, 5e-6e eeuw v Chr. Egyptische archeologische voorwerpen : Scarabee en ammoniet, twee amuletten als kat en godsbeeldje Bastet, spekstenen potje met dopje. Totaal 6 stuks. Bronzen kledingspeld met ibex-kop, 15 cm, Luristan, ca 8e eeuw v. Chr. Uit privé collectie Duitsland Romeinse bronzen panterfibula 1ste-2de eeuw na Chr. ( pin ontbreekt)
Egypte, witte steatiet scarabee.Unificatie.Nieuwe Rijk
Nazomer Veiling 2012 100-150
20-40
15-20
90-180
633
100-130
634
750-1000
80-160
80-160
637
80-160
638
100-150
639
100-130
640
160-200
641
110-135
70-100
643
75-90
644
Witgouden ring 18krt met centrale roosdiamant en diverse briljanten
Pendule Laura Philippe, Paris , Zamak (mist een wijzer) ca 35cm
J.G. Vogel (1828-1915) Landschap met bomen bij vennetje.” Ges: Johannes Gijsbert Vogel, 1908 , olieverf op doek, 73x110cm (herstelling doek)” Tinnen bord, doorsnede 34cm
Armband met 3 snoeren oude bloedkoraal aan gouden slotje, L18cm
Tinnen bord, doorsnede 34cm
650-850 175-200 600-1200 100-150 130-180 50-100
Homan, E.R. en Mikel , 4 etsen o.a.de wallen van Hulst, 11x15cm en 6x7cm
20-40
Lot van drie kopergravures: Markt en kasteel Sluis, t’ Steedje IJzendijke en t’ Steedje Aardenburg
50-75
Tinnen bord, doorsnede 34cm
Lucebert (1924-1994) Gemengde techniek, ‘Portret’ 22x17cm
100-150 300-600
Aandeel van Duizend Roebel uit 1824, Grootboek van het Russische keizerrijk, met waardestempel van 5 gulden
.10-20
Aandeel van 100 Sterling The New Schibaieff Petroleum Company uit 1913, met waardestempel van 25 C. Amsterdam 1913
15-20
Aandeel van 20 Sterling: The New Schibaieff Petroleum Company uit 1913 met waardestempel van 25 C.
15-20
Bernadski, Guenadi, Oekrainse school, ‘Meisje’ , olieverf op doek, ges.,50x63cn Kavel met voornamelijk zilveren munten Nederland
450-550 300-500
Nazomer Veiling 2012 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659
Bolle vaas en asbak, gesign. Copier, Leerdam vaas. H.16cm
Wandspiegel met facetten en fraaie decoratie van koper, 65x35cm
Map met postzegels 1852- 1967, en twee mappen met diverse buitenlandse postzegels Verchroomd metalen booglamp, uitvoering door Gepo, Amsterdam ca.1970 spanwijde 160 cm hoog 215 cm Doek met Indonesisch patroon, 130x160cm
Map met postzegels 1968, niet compleet (met daarbij frankeergeldige postzegels) Mahoniehouten bijzettafeltje, 19de eeuws, klauwpootjes, wieltjes, 64 br.
Twee stoofjes, koper en hout, met strijkijzer en koffiemolen
Zilveren herdenkingspenning regeringsjubileum, zilveren munt Beatrix 2005 in hoes, en herdenkingspenning Juliana- Bernhard 1936
Nazomer Veiling 2012 60-100
40-80
30-60
662
150-200
663
20-40
664
20-50
40-80
666
40-80
15-30
668
Weijns, J.H. (1864-1945) Boerderij Zuid Frankrijk”,olieverf op paneel, ges. 45x63cm”
400-600
Braam, D (1908-1986).Graanschoven op de akker” ,ges., olieverf op doek 50x70cm”
300-600
20-40
Lot met wereldmunten
Geboortelepel, gemerkt RA
Eikenhouten ladenkast met koperen beslag, 5 laden, H 105, D 51, B 101cm
Nederlands muntgeld, wo. zilver in twee albums
100-150
672
300-500
673
150-250
674
Jan van der Zee (1843-1910), Melkmeisje”, olieverf op doek,ges.,49x59cm ( Groninger Ploeg)” Lente, zomer, herfst, winter door Jac. P. Thijsen. Herdruk jaren 70
Lot diversen waaronder koloniale foto’s en boekjes
Muurstenen beeld van Sint Lambertus Abt, afm: 68x53x20cm
Twee albums waarvan een gevuld met diverse postzegels
Schouten, H.(1864-1927), Koeienhoedstertje” , olieverf op doek, ges.40x60cm” Twee boeken met muntenverzamelingen en ECU brieven
Leroy ,Terrasscene”, olieverf op paneel, ges.40x50cm”
Eerste dag uitgiften album met goedgevulde doos
Twee paar oorstekers met half edelsteen, op zilver
Twaalf lepels, twaalf vorken, verzilverd, model Haags Lofje, Gero 90 en een soeplepel Haags Lofje Mahoniehouten wandtafel met 3 lades
Kropff, J. (1892- 1979) Binnenplaats”, olieverf op paneel, ges. 28x41cm”
Lot met diverse camera’s
Onbekende 18e eeuwse meester, Portret van een man, olieverf op doek, verdoekt, 46 x 35cm
3000-6000 .10-20 60-80 200-400 20-30 800-1000 50-80 500-600 75-120 50-100 50-100 150-200 400-600 20-60 150-300
Nazomer Veiling 2012 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689
Brons: Hertenbok, H. 50cm
Portret van Mevrouw Schelfing rond 1820, afm: 40x35cm
Homan-Voogt, Jenny (1942), 4 gekleurde litho’s
Onbekende meester, Portret van een zittende man”, paneel, 33,5x29,5cm”
Nazomer Veiling 2012 150-250
690
150-200
691
30-50
692
80-160
693
Schildering op marmer, ‘De marteling van Katharina, totaal 38x34, schildering 24,5x20cm”
450-800
694
A. Schwagermann (1920) Portret van een Vrouw”, ges. li boven, olieverf op paneel, 45x40 cm”
150-300
695
Kandinsky, W. (1866- 1944) Houtsnede uit 1942, ‘Blatt fur 10 origin’ li onder gemonogrammeerd in het blok 21x17cm (literatuur Roethel 203)
200-500
696
120-160
697
Parfumflacon met gouden dop, Hollands, (defectje)
Andersen, H.C. ,Visser met pet”,olieverf op doek, 40x30cm”
Drie zilveren armbanden en 3 zilveren ringen, hierbij twee oorknopjes en 2 oorringetjes (34gr) Zes zilveren cocktaillepeltjes en 12 zilveren taartvorkjes (puntfilet) (235gr)
Miniatuur reisikoon, met gedreven zilveren oklad, met daarin geschilderd portret, 19de eeuw, 11x8,5cm Zilveren bowllepel met gedraaide ebbenhouten steel, ca 30cm
Ikoon met afbeelding van de boodschap aan Maria, 20x18cm
Zilveren doosje in de vorm van een kabinetje
40-60
698
15-25
699
90-120
700
150-300
701
125-150
702
150-250
703
150-175
704
Vermoedelijk een Oekrainsche Ikoon met voorstelling van Maria en Christuskind, 18de eeuw, 23x18cm Bisquit Mariabeeldje met kind ges HM 134, ca 20cm
Vermoedelijk Russische Ikoon, met daaronder geschilderde personen, gedreven zilveren oklad met inscripties, 19de eeuw, 22x19cm ‘Portret van een oude dame’ , lithografie , ges. 30x21cm
Vermoedelijk een Russische icoon van de heilige Nicolaas, 19e eeuw, afmetingen 27,5x23cm Lot diversen, studentenverenigingen, wo NOCTUA
Schilderij, Aug. Hamers, Portret van een jongedame, 36x25cm (craquelé)
Zilveren pasteischep (bruto 75gr)
Gestel, Leo (1881-1941), ‘Huisje bij Ettichhove, Stoppelland’, Pastel, ges. sporen van restauratie 17de eeuwse rokkandelaar
Kelim, afm. 305x125cm
TOEGESCHREVEN AAN Le Brun, C. (1619-1690) Christus aan het kruis”, maroufflé, 60x35cm Schilderde o.a. plafond van de spiegelzaal van Paleis van Versailles.” Vuurvergulde pendule, licht beschadigde wijzerplaat, restauratie, ca35cm
Stenen kruik met twee oren en dop, ca 32cm
Koperen melkbussen twee stuks zonder dekse,l 55 cm hoog.
200-400 40-80 450-900 100-200 400-800 20-40 20-40 100-150 2500-5000 200-300 150-250 350-600 300-500 30-60 40-60
Nazomer Veiling 2012 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719
Dirk Hespel, (1966), Stilleven, schaal met appels”, ges.gemengde techniek op papier, 50x60cm” Zilveren loddereindoosje (gedeukt) en sigarettendover (27gr)
Schouten, Paul (1860-1922), Rustende circuspaarden,” olieverf op doek, ges. 62x72cm (licht beschadigd)” van Hagen, Han (1944), zes etsen, 7x9cm
Nazomer Veiling 2012 50-150
720
50-100
721
100-200
722
50-80
.10-20
724
Vier zilveren ruiterknopen, achthoekig, Drente, ongemerkt, 18e eeuw, 20mm
110-150
725
Zes zilveren achthoekige ruiterknopen, Leeuwarden, 3 gemerkt Hendrik Cuperus, 3 ongemerkt ( id. meester maker) MR 1783, 22mm
160-180
726
Vier zilveren ruiterknopen, Meppel, J. de Haas 1857-1913, oud zwaardje, 27mm
130-150
727
Vier zilveren ruiterknopen achthoekig, Meppel, G. Boomstra ca 1775, 20mm
180-220
728
Twaalf zilveren ruiterknopen achthoekig, Leeuwarden, H. van Assen 18341875, met zwaardje, 18mm
180-200
729
Vier plaatvormige zilveren knopen met dubbele kabelrand, afbeelding kar en paard,Schoonhoven, D. van Duuren 1756-1803, JL. G = 1800.
150-180
730
Twee zilveren paardjesknopen met dubbele kabelrand, Schoonhoven, G. Lazonder 1816-1824, 22mm
80-120
731
Lot diversen papierwerk en documenten
Zes zilveren ruiterknopen,kabelrand, Schoonhoven, Jan Kleyn,1803, 22mm
100-120
732
Tien zilveren paardjesknopen,kabelrand, Schoonhoven, Arie Broere, 1793, 20mm
130-160
733
60-75
Zilveren achthoekige ruiterknoop, Meppel, J.Jonker, 1853-1890, 22mm
Zes zilveren ruiterknopen, Friesland, geen keuren, ca. 1800
75-100
Zilveren plaatknoop Prins van Oranje, kabelrand, Schoonhoven, JL. P : 1788, geen MT, 22mm
100-120
Drie zilveren ruiterknopen,achthoekig, Meppel, Remmelt van der Wolde, 1762-ca 1810,20mm
150-180
Drie zilveren ruiterknopen, achthoekig, Fries. 1x oud zwaartje 19e eeuw, 1x P.Schmidt, Leeuwarden, 1812-1846,1x tiddorus eekhoff, Leeuwarden, MR .1799+ keursteken 1812-1813, 20mm. Twee zilveren ruiterknopen achthoekig, Friesland, 18e eeuw,ongemerkt,18mm
130-180 70-85
Drie zilveren paardjesknopen met kabelrand, MT onduidelijk, 1812-1816, oud zwaardje.
80-110
Twee zilveren paardjesknopen, kabelrand, Schoonhoven, J. Klein, JL. N : 1786 of 1806
90-120
Zes Friese zilveren ruiterknopen, achthoekig, vijfmaal 18e eeuw, driemaal ongemerkt, tweemaal visje in driehoek, eenmaal H. van Assen, Leeuwarden 1830-1875, 15 mm. Zestien zilveren ruiterknopen, achthoekig, Fries, geen merken, ca 1800,diverse afmetingen 12 tot 22mm. Affiche voorstellende ‘Kinderpostzegels en briefkaarten ten bate van het beschermings- en hulpbehoevende kind. 10 Dec ‘28 - 10 Jan ‘29’. ontworpen door Wynans, E. (twee kleine gaatjes bovenzijde) L22 cm B 15cm Weegschaaltje met ronde gewichtjes
Georg Hambüchen (1901-1971/1972) “ Strandgenoegens” Olieverf op board,ges.li.o,1923, 40x48cm, Djokja zilveren rozenbol diameter 10cm, 12 onderzettertjes diameter 9,5 en 4 fotolijsthoeken 9x9cm, tot 832gr Fraai damesstoeltje
Boris Nicolaev, ‘De Wandeling’,olieverf op doek, ges. 40x64cm
130-150 120-150 20-40 20-40 1000-1200 100-150 30-60 400-500
Nazomer Veiling 2012 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749
Djokjazilveren stelletje voor mosterd, peper en zout, bruto 494gr
Hovener, J. (1936) , Strand te Oostende,” olieverf op doek,ges. re. o. 60x80cm” Gouden oorbellen met aquamarijn, hierbij 3 oorringetjes
Hovener, J. (1936), Kermis”,olieverf op doek, ges. re o. 60x80cm”
Grote zilveren munt, met Johan Arnold Zoutman en D’ontwaakte Leeuw 1781, met opschrift: Hij heeft Neerlands roem hersteld hij verbrak het Brits geweld 10 mei 1724- 9 mei 1793 Constant (1920-2005), ‘Variatie op Dierentuin ‘, aquarel, ges, ‘49, 31x23cm, Cobra groep Aquarel Greg Carter, ges. Near Bottom Lock” 14x20cm”
v.d. Schraft, Ch. ,’Landschap’, Pastel, ges. 23x40cm
Zilveren beker, 2de gehalte, 58gr
Damesstoel, 19de eeuw, mahoniehout
Het Gulden Boek, uitgegeven door de vereniging ter bestrijding der tuberculose Mahoniehouten kistje met inhoud, waaronder gouden brilletje, lorgnet, presse papier, fietsplaatjes enz. Kateder in eikenhout, 120x23x23cm
Aquarel, J. Beret Stadsgezicht” ges. 39x28cm”
Lot diversen waaronder klokken en kannen
Nazomer Veiling 2012 100-150
700-900
150-200
700-900
40-80
800-1000
755
20-40
200-400
757
50-100
70-150
759
30-45
760
100-150
20-60
762
20-40
763
20-40
764
Zilveren bonbonschaaltje, 13x19cm, 2de gehalte, 143gr
Affiche De BB waakt, ik doe mee, uit 1955, ontwerp van F Mettes L 25 cm B 18 cm, in zeer goede conditie Vijf iepenhouten uilenstoelen (defecten)
Zes zilveren dessertlepels waaronder 5x Haags Lofje (216gr)
Parfumflesje met zilveren dopje
Franz, Marc (1880-1916), ‘Paarden’, Pastel,ges. 21x27cm
Stel Satsuma vazen, H ca 33cm
Twee zilveren kandelaars, met opschrift 1932- 1057
Tafel Thonet met stoel J&J Kohn, beiden gemerkt
Ingelijste foto van het militair hospitaal te Middelburg, 25x40cm
Mahoniehouten toilettafel met marmeren blad
Zes verzilverde tafel- en dessertcouverts (boulanger) Gero 100 broodmes en 4 dozen tafelmessen met kunststof heften Drie schilderijen, olieverf op paneel, verschillende afmetingen.
Appel, Karel (1921- 2006) Litho uit 1987, ‘Personage’ 35x24cm (Herkomst Galerie de Maeght) glasbreuk E. de Meulenaere (1884-1963), ‘Balletles’ , gemengde techniek,50x61cm
100-150 20-40 80-120 90-120 60-120 400-800 100-150 300-500 20-40 15-30 80-150 50-100 20-40 150-250 450-600
Nazomer Veiling 2012 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779
Gouden ring 18krt met robijn en twee smaragdjes
Zilveren kandelaar, twee- armig, H 11cm
Lot diversen papierwerk: foto’s, tekeningen etc
Mahoniehouten halbankje, met fraai floraal inlegwerk van vogels en vlinders Afm: 87x110x40cm Oude schommelstoel, onderzijde gemerkt
Derain, Andre (1880- 1954) Kleurenlitho uit 1957 ‘Portrait’ 29x25cm (herkomst Galerie de Maeght Paris) Winters landschap”, olieverf op paneel, Onduidelijke signatuur14,5x19,5cm” Jaloeziekastje mahoniehout , 76x78x38cm
Onbekende Japanse meester, Kleurrijk straatje te Brugge”, paneel,ges. 33x 23cm” Drie diversen borduurwerk
Gouden collier met granaat
Paardenmes
Zicht op een vennetje, ges Toon Aux, afm: 25 x 70
Ingelijste oude steken/ stoplap, 35x35cm
Dekker, Henk (1897-1974), Haven van Zierikzee, ges.li.o. en gedat.’35, olieverf op doek, 30x40cm
Nazomer Veiling 2012 80-150
780
120-200
781
20-40
782
120-180
783
60-120
784
100-120
785
40-80
786
150-250
787
80-160
788
30-60
789
250-350
790
120-180
791
30-60
792
40-80
793
200-400
794
Ingelijste merklap naar oud model 60x47cm
17de Eeuwse kopergravure, uit Vermakelijkheden van Holland” Jean de Parival, ca 1690, 10,5x7cm” Ingelijste oude merklap, 35x35cm
20-40 30-60 80-160
Plateel bord IVORA, Kunstaardewerkfabriek Gouda, doorsnede 28cm, (enkele randbeschadigingen achterkant)
80-120
Vitrinekast met 5 glazen leggers en verlichting via de bovenzijde L83 B 45 H 190
80-150
Koperen Tafelolielamp, merk Plank
Stekenlap uit 1902- 1903 ‘N D aux Epines Eecloo’
Voetenstoofje, iepenhout
Tafel met 24 antieke tegels over de jacht, daarbij gevoegd een tableau: 6 tegels met schepen Zilveren vleesvork en 2 zilveren lepeltjes, 1 defect (64gr)
Lot van diverse tegels, 57 stuks
Verzameling blikken dozen
Buffet, Bernard (1928-1999), ‘Clown’ Lithografie ,56x46cm
Lot met diverse koperen kannen, 8x
5 Oude tegeltjes met huisje, scheepje,vogeltje en boompje, paard en wagen ca 1800, 1x hersteld
20-40 60-80 50-100 80-160 25-30 150-200 .10-20 250-500 40-80 .10-40
Nazomer Veiling 2012 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809
12 diverse tegels waaronder een ronde
Diep bord in Brussels aardewerk, diameter 35cm, scherfjes
26 Diverse tegels
Een 17de eeuws polychrome tegel met bloemen in een vaas, Middelburgs, en 5 diverse polychrome tegels, o.a. postzegelkwadraten, 17de eeuw Mangaan tegeltableau “De Cat”, 1 tegel defect
Louis v.d. Pol (1896-1983), ‘Vogels’ , ges.,gemengde techniek ,47x69cm
Vijf tegels met scheepsmotieven, imperfect
Stuiveling-van Essen , J.L. (1870-1936) Zoompad met Wandelaars en Molen”, aquarel,36,5x28,5cm,gesign. re.o.” Tafelblad (boomschijf) van teakhout, 143x105cm
Zeven tegels met diverse motieven, imperfect
Landschap met molens en boten, ges. Willem Geijp (?)
Twee bronzen kandelaars, H 25,5cm
Gouden ring met roosgeslepen diamant
Lot van diverse tinnen voorwerpen
Japanse vaas Shippo- Yaki met orchideeen, 22cm
Nazomer Veiling 2012 70-120
810
40-60
811
40-80
812
200-300
813
150-200
814
175-250
815
30-60
816
40-80
817
150-300
818
30-60
819
300-400
820
70-140
821
150-300
822
40-80
823
20-30
824
G. Verdijk (1934-2005), ‘Expressie’, olieverf op paneel, ges. 40x60cm
Aquarel Jan Kooistra: Vaas met hyacinten en hoed” ges. 51x83cm”
Schilderij R. Noordam Zicht op een haventje met zeilboot” ges. 27x40cm” van de Meij, Wim (1949) Vier etsen, 7,5x9cm,
Zilveren fotolijstje, 17x14cm
Paardenmes ca 1900
Zilveren fotolijstje, 20x15cm
Caveto, psd. JJM Dohmen (1923), modern werk,olieverf op doek,ges. 80x110cm Twee doosjes w.o. schrijfcassette
Lot diversen, o.a. Djokjazilveren poederdoos, dameshorloge van zilver
Twee theekistjes met handvat
Japanse glazen vaas met decoratie van bamboe, 18cm
Gouden ring met centrale diamant en 12 kleine diamantjes
Naaidoosje en sigarendoosje met inlegwerk
Stenen kruik, met dop komend uit een oude leerlooierij hoogte +/- 69 cm
40-80 50-100 80-160 30-60 20-40 120-180 30-60 250-500 40-60 30-60 80-100 20-40 100-150 40-60 40-80
Nazomer Veiling 2012 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839
Kookboek van den Nederlandschen Vegetariersbond, 1896
Verzilverde etagere met drakenfiguur 50 cm hoog . op de voetrand gemerkt Lot diversen waaronder Keulse potten
Miro, Joan (1893- 1983) lithografie uit 1965, ‘Part of Cartones’ 32x8cm (herkomst Pierre Matisse Gallery, New York) Gezicht van de Dampoort Middelburg. Steendrukkerij van T.P Roest, J.F. Schutz ad viv del Elf messen met zilveren heften
Parfumflacon, aardewerk met zilveren dop, Hollands, ca 1900
Fraaie Perzische kom, doorsnede 17cm, restauratie
Twaalf zilveren zgn. apostellepeltjes met gedeeltelijk gedraaide steel, en ovale bak, mrt HH (130gr)
Nazomer Veiling 2012 30-45
840
150-200
841
20-40
842
200-400
843
30-70
844
30-60
845
100-130
846
25-50
847
100-150
150-200
Oude vulpennen, o.a. Swan, beide met gouden kroontjespen en een oude parkerpen
100-150
850
Beenderkistje in hout, fraai versierd met opengewerkt been, op 4 pootjes, 16cm hoog
75-100
851
Drie Delftse bordjes, ca 19cm, fritting
Schilderij: Meisje bij de haard, 31x24cm, onduidelijke signaruur
Brons: Zeearend, hoogte met sokkel: ca 22cm
J. van Dongen (1939), Marine”, olieverf op doek, ges. 30x50cm”
100-150
852
150-250
853
200-350
854
Drie kerkkandelaars: 40, 60 en 90cm
50-100
Decoratief wand- speeltafeltje met inlegwerk en klepblad, Afm: 82 x 88 x 46
100-150
14krt Omega Geneve heren polshorloge, mechanisch, handopwinding, jaren 70, kaliber 601.
500-800
Koperen olielampjes, kommetje en wandbakje
Helder, J.W. (1892- 1966) Zeeuwse boer”, olieverf op board, ges. 67x52cm” Ronde tafel met inlegwerk, kolompoot
Louis Philippe pendule, Zamak op houten standaard (defectje) ca 39cm
Stuiveling-van Essen, J.L. ( 1870-1936), Duinlandschap met bomen” aquarel, 31x42,gesign.li.o” Avonturen van Bruintje Beer, 6x (4de, 7de, 8ste, 9de, 11de, 12de serie)
Gravure Gapinge, 27x34cm
Hulde aan de Molens 13 Augustus 1845, 43x31cm, daarbij toegevoegd boekje: Openbare Vrijwillige Verkooping Houtkooperij met Drie Zaagmolens te Rotterdam uit 1853 Zilveren chatelaine, 84cm
Zeeuwse zilveren beugel, decor van dorpje en vogels
Jan Sirks (1885- 1938), ‘De Bark’ , ets, ges.48x33cm
Soepterrine van Petrus Regout, Maastricht.
20-40 200-400 200-300 175-200 60-120 50-75 40-80 60-80 100-150 300-500 50-70 20-40
Nazomer Veiling 2012 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 872 874 879
Breitafeltje notenhout H 74cm
Balans met doosje gewichtjes
Fraaie tafeletagere, hoog 40 cm
Oranje- rose facetgeslepen vaas, ges. Moser 20cm
Goudwegersdoosje, 16,5x5,5cm
F.L. Corsius (1933), Vissers op zee”, paneel,ges. 14,5x25cm”
Gerard, S. Man met pijp” , olieverf op paneel,ges. 27x21cm”
Jan Jongert (1910-1992), Zicht op de haven van Rotterdam “, olieverf op doek, sign. 40x30cm (kleine restauratie)” Klemarmband met lapis lazuli en zilveren ring met lapis lazuli
Keijmeulen E.H.(1840-1882) Bosrand met personages”, olieverf op paneel, ges. 28,5x24cm” Drie- armige koperen hanglamp
Lotgevallen van den ridder Don Quichot en zijn schildknaap Sancho Pansa, uitg. ter Gunne, Deventer Oude kelim in perfecte staat, 242x167cm
De Wonderbare Geschiedenis van Tom Duim, met 100 plaatjes van Jan Wiegman Zes Plaatjesalbums
Nazomer Veiling 2012 150-250
881
100-120
882
20-60
887
20-30
888
50-100
890
100-150
895
500-750
897
150-300
898
50-100
400-500
903
.10-20
906
40-55
911
200-300
912
3x Kroonluchters, 3, 6 en 9 armen
Kinderrijmpjes: Handje Plak, door N. Bodenheim, uitg. Sijthoff, Leiden
Brons: Pikkende vogel hoogte met sokkel: 33cm
Kelim 320x185cm
Jules Verne, De Reis om de Wereld in 80 Dagen, door Gerard Keller, 7de druk, 1886 Mijn Viertal, met 4 gekleurde plaatjes, uitg. van Bakkenes, Amsterdam
Twee koperen kroonluchters, vijf en zes-armig
Geschiedenis der Wereld in 6 delen, Brugman en Fischer, uitgeverij Olanda, 1928 Kelim, afm 335x170cm
Koperen voorwerpen: 2 ketels, schaal, 2 olielampjes, lepel en schuimspaan Holland Almanak, Jacob van Lennep 1865, uitg. Kraay, Amsterdam
Zeeland Jaarboekje 1854, van Oosterzele, uitg. Middelburg gebroeders Abrahams Kelim, nieuw, 230x166cm
40-80 25-35 150-250 200-300 25-35 25-35 30-60 50-75 100-200 40-80 30-40 35-50 200-300
50-75 40-55
Nazomer Veiling 2012 Verkoopvoorwaarden Geldende bij de inbreng ter verkoop in veiling van roerende zaken. Deze Algemene Voorwaarden zijn gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam met ingang van 30 maart 2004 onder Nr. DS 40530226 Artikel 1 toepasselijkheid 1.1 Deze algemene voorwaarden zijn van toepassing op alle onderdelen van de relatie tussen de veilinghouder en de inbrenger/verkoper, hierna te noemen: “inbrenger”, waaronder die betreffende koop, verkoop, bemiddeling, waardering, beoordeling, taxaties, catalogisering, bewaring, tenzij uitdrukkelijk anders overeengekomen. 1.2 Afwijking van deze algemene voorwaarden is alleen mogelijk indien en voorzover uitdrukkelijk schriftelijk door de veilinghouder aanvaard. Artikel 2 overeenkomst van opdracht 2.1 De inbrenger geeft aan de veilinghouder opdracht de door hem ingebrachte en door de veilinghouder in ontvangst genomen roerende zaken (hierna ook: “voorwerpen”) te onderzoeken, te taxeren en ter veiling te verkopen. 2.2 De inbrenger machtigt de veilinghouder om op naam van de veilinghouder de voorwerpen ongeacht of het alle dan wel enkele stuks betreft te verkopen onder door de veilinghouder vast te stellen veilingvoorwaarden. De inbrenger kan in overleg met de veilinghouder een minimumprijs (limiet) afspreken. 2.3 De ontvangst van voorwerpen verplicht de veilinghouder echter niet deze te verkopen of in veiling te brengen. Indien de veilinghouder de voorwerpen niet wenst te verkopen of in veiling te brengen, zal hij dit binnen vier weken nadat zulks wordt bepaald aan de inbrenger mededelen. Artikel 3 rechten en verplichtingen inbrenger 3.1 De inbrenger dient zich op eerste verzoek van de veilinghouder te legitimeren. 3.2 De inbrenger garandeert dat hij als eigenaar of anderszins gerechtigd is de voorwerpen ter veiling aan te bieden en vrijwaart de veilinghouder voor alle aanspraken van derden terzake. 3.3 De inbrenger is op eerste verzoek van de veilinghouder verplicht inlichtingen met betrekking tot de herkomst van de voorwerpen jegens de veilinghouder te verstrekken met bewijsmaterialen onderbouwd. De inbrenger is aansprakelijk voor schade die het gevolg is van het verschaffen van onjuiste of misleidende informatie en/of van andere aan de inbrenger te wijten omstandigheden en vrijwaart de veilinghouder voor alle aanspraken van derden terzake. 3.4 De inbrenger verklaart dat de verkoop ter veiling van de voorwerpen niet wordt belemmerd door nationale of internationale wettelijke bepalingen. 3.5 Het is de inbrenger niet toegestaan op de door hem ingebrachte voorwerpen te bieden tenzij schriftelijk anders met de veilinghouder is overeengekomen. 3.6 De rechten en plichten uit hoofde van deze algemene voorwaarden komen uitsluitend toe aan de inbrenger en kunnen door deze niet aan derden worden overgedragen. Artikel 4 rechten veilinghouder 4.1 Het opnemen van voorwerpen in een veiling of uitsluit-
Nazomer Veiling 2012 ing daarvan, evenals enige mededeling met betrekking tot een voorwerp in de veilingcatalogus of in een brochure, staat uitsluitend ter beoordeling van de veilinghouder, die gerechtigd is deskundigen te raadplegen zonder met betrekking daartoe enige verantwoordelijkheid te aanvaarden. 4.2 De veilinghouder aanvaardt geen aansprakelijkheid jegens de inbrenger met betrekking tot door of namens de veilinghouder gegeven adviezen betreffende de voorwerpen. 4.3 De veilinghouder heeft het recht te bepalen in welke van zijn veilingen een voorwerp ter verkoop zal worden aangeboden. 4.4 Indien de veilinghouder opdracht krijgt een woning of opslag totaal te ontruimen, behoudt hij zich het recht voor voorwerpen van ontruiming uit te sluiten en tevens die voorwerpen die zijns inziens niet geschikt zijn voor de veiling te vernietigen of af te voeren, of eventueel op andere wijze te gelde te maken. 4.5 Inbrenger verklaart dat de veilinghouder gerechtigd is alle ter verkoop aangeboden voorwerpen te fotograferen, te illustreren of anderszins in beeld te brengen en af te (doen) beelden op welke wijze dan ook, zowel voor als na de veiling, rekeninghoudende met geldende wettelijke bepalingen. De veilinghouder behoudt het auteursrecht op al deze afbeeldingen. Artikel 5 terugname door inbrenger 5.1 Indien een voorwerp eenmaal ter veiling is aangeboden, kan het niet door de inbrenger worden teruggenomen dan na betaling van 30% of minder, indien de veilinghouder dat redelijk vindt, van de overeengekomen limiet of, indien geen limiet is overeengekomen, van de te verwachten veilingopbrengst waarvoor de veilinghouder het voorwerp taxeert, verhoogd met alle eventuele gemaakte kosten. 5.2 Indien de inbrenger niet tevreden is met de in lid 1 bedoelde taxatie kan hij hertaxatie, voor zijn kosten, doen plaats hebben door drie op het vakgebied van het voorwerp toegelaten RegisterMakelaars of RegisterMakelaarTaxateurs dan wel gecertificeerde taxateurs of makelaars waarvan één benoemd wordt door de veilinghouder, één door de inbrenger en de derde door de twee reeds benoemde taxateurs. Bij afwijkende waarde na hertaxatie zal deze afwijkende waarde bindend voor de veilinghouder en inbrenger van toepassing zijn voor de toepassing van dit artikel. Artikel 6 commissie 6.1 In geval van verkoop van de voorwerpen ter veiling bedraagt de aan de veilinghouder verschuldigde commissie een van te voren overeengekomen percentage van de som waarvoor is verkocht. Artikel 7 terugnameverplichting veilinghouder 7.1 De inbrenger is ermee bekend dat de veilinghouder zich in zijn verkoopvoorwaarden, zijnde de algemene voorwaarden geldende bij de aankoop in veiling van roerende zaken tussen de veilinghouder en de koper, tot het volgende bereid heeft verklaard: “Tenzij uitdrukkelijk voor bepaalde voorwerpen in de catalogus uitgesloten, is – behoudens een aantal in de algemene voorwaarden geldende bij de aankoop in veiling van roerende zaken genoemde gevallen – de veilinghouder bereid om geveilde voorwerpen tegen gelijktijdige restitutie van de
in rekening gebrachte koopprijs en veilingkosten terug te nemen, indien de koper binnen een periode van drie weken na de verkoop ten genoegen van de veilinghouder bewijst dat het geveilde zulke ernstige verborgen gebreken vertoont of de verstrekte omschrijving zo onjuist is, dat indien deze gebreken of de juiste omschrijving aan de koper op het ogenblik van toewijzing bekend waren geweest, hij van de koop zou hebben afgezien of slechts tegen een aanmerkelijk lagere prijs gekocht zou hebben.” 7.2 De inbrenger machtigt onherroepelijk de veilinghouder, bij naar het uitsluitend oordeel van de veilinghouder van toepassing zijn van die omstandigheden, de koop te ontbinden tegen restitutie van koopprijs en veilingkosten. Door de ontbinding van de koop geldt het voorwerp of de voorwerpen als onverkocht in de zin van artikel 11 van deze voorwaarden. Artikel 8 betaling aan inbrenger 8.1 De veilinghouder betaalt aan de inbrenger de opbrengst van de verkoop verminderd met alle ten laste van inbrenger komende kosten en lasten, zoals transportkosten, restauratiekosten, commissies, keurkosten, eventuele verzekeringskosten en eventuele van te voren afgesproken overige kosten alsmede BTW, hierna te noemen: “vergoeding”, mits de veilinghouder de koopsom volledig heeft ontvangen van de koper en door de koper geen beroep op de terugnameverplichting van de veilinghouder is gedaan in de zin van artikel 7 van deze algemene voorwaarden, welk beroep door de veilinghouder is erkend en geen ontbinding van de verkoop in de zin van artikel 9 van deze voorwaarden heeft plaatsgevonden. 8.2 Betaling van de vergoeding vindt gewoonlijk plaats binnen 30 dagen na de verkoop, tenzij een bericht als bedoeld in artikel 7 van deze voorwaarden van de koper is ontvangen of een ontbinding van de verkoop in de zin van artikel 9 van deze voorwaarden heeft plaatsgevonden. 8.3 Een beroep op de zogenaamde margeregeling kan uitsluitend worden gedaan indien voorafgaande aan de veiling aan alle terzake geldende voorschriften is voldaan onder andere met betrekking tot de inkoopverklaring. Zulks ter uitsluitende beoordeling van de veilinghouder. Artikel 9 gevolgen ontbinding door koper 9.1 In het geval er sprake is van terugname als bedoeld in artikel 7 van deze voorwaarden of de koopovereenkomst met de koper om andere redenen ontbonden wordt dan is de veilinghouder gerechtigd om de eventueel reeds aan inbrenger betaalde vergoeding terug te vorderen, alsmede alle overige ten gevolge van deze ontbinding door de veilinghouder geleden schade en kosten, waaronder ook rente en buitengerechtelijke en gerechtelijke kosten. Artikel 10 gevolgen ontbinding door veilinghouder 10.1 De inbrenger is ermee bekend dat de veilinghouder zich in zijn verkoopvoorwaarden, [zijnde de algemene voorwaarden geldende bij de aankoop in veiling van roerende zaken tussen de veilinghouder en de koper,] het recht heeft voorbehouden om, indien de koper de betalingstermijn overschrijdt of de voorwerpen niet tijdig afhaalt,de koopovereenkomst te ontbinden. 10.2 De inbrenger erkent uitdrukkelijk het recht van de veil-
inghouder om zijn schade en kosten in het geval zich een in lid 1 bedoelde situatie voordoet op de koper te verhalen. Tevens erkent de inbrenger het recht van de veilinghouder om naar zijn eigen keuze nakoming te vorderen van de koper die een betalingstermijn overschrijdt, dan wel over te gaan tot ontbinding van de koop, dan wel eerst nakoming te vorderen van de koper om vervolgens, indien deze vordering niet slaagt, alsnog tot ontbinding van de koop over te gaan. Artikel 11 niet-verkochte voorwerpen 11.1 De veilinghouder is onherroepelijk gemachtigd doch nimmer verplicht onverkochte voorwerpen bij een volgende veiling opnieuw te verkopen, hierna te noemen: “herveilen”, dan wel deze gedurende een periode van tien dagen na de veiling alsnog te verkopen. Dit echter alleen indien die verkoop na de veiling (“aftersale”), kan plaatsvinden voor een prijs die resulteert in een bedrag dat tenminste gelijk is aan de verkoopprijs verminderd met alle ten laste van inbrenger komende kosten, waarop de inbrenger recht zou hebben gehad indien het voorwerp ter veiling voor de voor die veiling geldende limiet zou zijn verkocht. 11.2 Bij een dergelijke verkoop na de veiling blijven de rechten en verplichtingen van inbrenger en veilinghouder uit hoofde van deze algemene voorwaarden onverkort gelden zoals zij zouden hebben gegolden in geval van verkoop van het voorwerp ter veiling. 11.3 Op de verkoop in herveiling of aftersale is het gestelde in deze algemene voorwaarden weer geheel van toepassing. Artikel 12 transport/opslag/verzekering voorwerpen 12.1 Alle verpakkingsmaterialen met betrekking tot ter verkoop ingebrachte voorwerpen mogen door de veilinghouder worden afgevoerd of vernietigd, tenzij uitdrukkelijk door de veilinghouder met de inbrenger anders overeengekomen. 12.2 Alle door de veilinghouder in ontvangst genomen voorwerpen zijn verzekerd voor de waarde volgens ontvangstbewijs dan wel voor een naar het uitsluitend oordeel van de veilinghouder passende waarde tegen brand, diefstal, vermissing en beschadiging zolang zij zich in zijn veilinggebouw of in een andere door hem gekozen opslagplaats bevinden. De inbrenger is gerechtigd een ontvangstbewijs te vorderen voor de door de veilinghouder in ontvangst genomen voorwerpen waarop is aangegeven welke waarde de voorwerpen bij ontvangst naar het voorlopig oordeel van de veilinghouder vertegenwoordigen. 12.3 De veilinghouder is gerechtigd maatregelen te treffen voor opslag bij derden van ingezonden of afgegeven voorwerpen en de kosten daarvan in rekening te brengen aan inbrenger. 12.4 Voorwerpen welke aan de veilinghouder zijn gezonden of afgegeven en niet door de veilinghouder ter verkoop worden aangenomen en niet in bewaring worden gehouden, zullen geheel voor rekening en risico van de afzender op diens kosten aan hem worden teruggezonden. Artikel 13 aansprakelijkheid veilinghouder 13.1 De veilinghouder is nimmer aansprakelijk voor schade ontstaan aan schilderijlijsten, overige omlijstingen en al wat daarvan deel uitmaakt zoals glasplaten, passe-partouts etc. behoudens het geval dat de schade is veroorzaakt door
Nazomer Veiling 2012 opzet of bewuste roekeloosheid van de veilinghouder en/of door hem ingeschakelde hulppersonen of personeelsleden. 13.2 In geen geval is de veilinghouder aansprakelijk voor bedrijfs-, gevolg-, vermogens- en/of indirecte schade. 13.3 De veilinghouder is verder nimmer aansprakelijk voor enig ongeval of enige vorm van schade iemand overkomen in of nabij de gebouwen of terreinen waar gelegenheid is tot inbreng, opslag of bezichtiging, waar de veiling plaats heeft of waar de verkochte goederen worden afgehaald, behoudens het geval dat de schade is veroorzaakt door opzet of bewuste roekeloosheid van de veilinghouder en/ of door hem ingeschakelde hulppersonen of personeelsleden en/of behoudens voor zover door een verzekering van de veilinghouder gedekt. 13.4 Het betreden van de gebouwen of terreinen geschiedt op eigen risico. Artikel 14 aanvullende rechten en verplichtingen inbrenger/ natuurlijk persoon (niet handelend in de uitoefening van beroep/bedrijf)/dienstverlening op afstand 14.1 Indien tussen de veilinghouder en de inbrenger/ natuurlijk persoon die niet handelt in de uitoefening van een beroep of bedrijf een overeenkomst tot stand komt waarbij, in het kader van een door de veilinghouder georganiseerd systeem voor dienstverlening op afstand tot en met het sluiten van de overeenkomst uitsluitend gebruik wordt gemaakt van één of meer technieken voor communicatie op afstand, dan geldt het hiernavolgende. 14.2 Gedurende 7 werkdagen, te rekenen vanaf de dag waarop de overeenkomst wordt gesloten, is de inbrenger/natuurlijk persoon gerechtigd om de overeenkomst kosteloos en zonder opgave van redenen te ontbinden. Onder bepaalde omstandigheden bedraagt deze termijn drie maanden vanaf het sluiten van de overeenkomst. Deze ontbinding dient evenwel schriftelijk (per e-mail, brief of fax) te geschieden. 14.3 De inbrenger/natuurlijk persoon kan geen gebruik maken van bovengenoemd recht, indien de veilinghouder met zijn/haar instemming is begonnen met de uitvoering van de overeenkomst, voordat de hierboven genoemde termijnen zijn verstreken. 14.4 In afwijking van het in artikel 46f van boek 7 van het Burgerlijk Wetboek bepaalde omtrent het intreden van verzuim, geldt de wettelijke regeling van de artikelen 81 tot en met 83 van boek 6 van het Burgerlijk Wetboek. Artikel 15 diversen 15.1 Nietigheid, vernietiging of onverbindendheid van één der bepalingen van deze algemene voorwaarden laat de geldigheid van de overige bepalingen onverlet. In het geval één of meer bepalingen nietig, vernietigd of onverbindend zijn, worden tussen inbrenger en veilinghouder vervangende bepalingen overeengekomen die wel geldig zijn en die het meest de inhoud en strekking van de nietige, vernietigde of onverbindend gebleken bepaling(en) benaderen. 15.2 Op deze algemene voorwaarden is uitsluitend Nederlands recht van toepassing. 15.3 Alle geschillen terzake van, voortvloeiende uit of verbandhoudende met een tussen de veilinghouder en de inbrenger gesloten overeenkomst, de totstandkoming van een overeenkomst of deze algemene voorwaarden worden uitsluitend ter beslechting voorgelegd aan de bevoegde rechter te Amsterdam, behoudens het recht van de veilinghouder
om het geschil aanhangig te maken bij de bevoegde rechter in het arrondissement van de inbrenger. Federatie Taxateurs Makelaars Veilinghouders in roerende zaken. Het auteursrecht is uitdrukkelijk voorbehouden. Overname en hantering van deze voorwaarden is alleen aan de leden van voormelde Federatie toegestaan.
Veilingcatalogus mei 2012 uitgave: Middelburgs Veilinghuis / Verhage en Van Kleef tekst en redactie: Middelburgs Veilinghuis ontwerp en opmaak: Middelburgs Veilinghuis productie: Middelburgs Veilinghuis fotografie: Middelburgs Veilinghuis / Verhage en Van Kleef copyright © Middelburgs Veilinghuis 2012 www.middelburgsveí|inghuis.nl Wijzigingen en zetfouten uitdrukkelijk voorbehouden.