93. Karácsonyi Mûvészeti Aukció
3. nap
364. és 365.
Elöl: 366., 367. és 368. Hátul: 369. és 370.
364. 3 db-os kávéskészlet 833-as finomságú ezüst, 805 g. Jelzett: Hollandia, 1853–1953 között használt fémjel.
95 000 Ft | 356 Euro 365. Ovális süteményes tálca 800-as finomságú ezüst, 589 g, 36 x 26 cm. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.
60 000 Ft | 225 Euro 366. Keresztelô pohár
800-as finomságú ezüst, 65 g, 7 cm Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.
8 000 Ft | 30 Euro
367. Varrókészlet Teknôspáncél, aprólékos réz és gyöngyház enkausztikával, ezüst kellékekkel. 12,5 x 8 cm. Hiányos. Angol, 1900 körül. 22 000 Ft | 82 Euro
369. Gilosált képkeret 800-as finomságú ezüst, fa, bruttó 202 g, 8 x 13 cm. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.
14 000 Ft | 52 Euro 370. Képkeret
368. Porcukorszóró 830-as finomságú ezüst, 139 g, 15 cm. Jelzett: Dánia, 1905-ben használt fémjel, CFH (Cristian F. Heise) mesterjegy.
22 000 Ft | 82 Euro
800-as finomságú ezüst, fa, bruttó 316 g, 13 x 17,5 cm. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.
22 000 Ft | 82 Euro
371. 375.
Elöl: 371. Hátul: 372. 373. és 374.
375.
371.
6 személyes pesti art deco kávéskészlet
373. Cigarettadoboz
800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg betéttel, nettó 936 g. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, Rubel Antal mesterjegy.
190 000 Ft | 712 Euro 372. Kártyadoboz 900-as finomságú ezüst, bruttó 517 g, 17 x 12 cm. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.
800-as finomságú ezüst, bruttó 481 g, 19 x 13 x 4,5 cm. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.
34 000 Ft | 127 Euro 374.
Kártyadoboz 835-ös finomságú ezüst, mahagóni fabetéttel, nettó 460 g, 4 x 17 x 12 cm. Jelzett: 1966–1999 között használt magyar fémjel.
48 000 Ft | 180 Euro
70 000 Ft | 262 Euro 375. Pesti art-deco szivartartó doboz 800-as finomságú ezüst, nettó 1076 g, 27 x 22,5 x 7 cm. Hengerelt és kalapált lemez, tégla forma fa betéttel Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
95 000 Ft | 356 Euro
376., 377., 378., és 379.
380., 381., 382.
376. Pesti ovális tálca
379. Pesti szalvétatartó
800-as finomságú ezüst, 530 g, 36 x 27 cm. Jelzett: Pest,1867–1936 között használt fémjel, BK mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 112 g, 16 cm. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel.
80 000 Ft | 300 Euro
15 000 Ft | 56 Euro
382. Delfines fûszer és fogpiszkáló tartó 800-as finomságú ezüst, üveg, bruttó 152 g, 9 cm. J.n. Magyar, 1940 körül.
6 000 Ft | 22 Euro 377. Art deco tálalókanál 830-as finomságú ezüst, 123 g, 29 cm. Jelzett: Dánia, 1905-ben használt fémjel, CFH (Cristian F. Heise) mesterjegy.
380. Hal formájú fûszertartó 800-as finomságú ezüst, 26 g, 6,5 cm. Jelzett: 1937-1966 között használt magyar fémjel.
6 000 Ft | 22 Euro
18 000 Ft | 67 Euro 381. Családi fényképtartó 378. Kínáló kiöntôvel (2 db)
830-as finomágú antik ezüst, 509 g. Jelzett: Dánia, Peter R. Hinnerup mesterjegy. 1870 körül
800-as finomságú ezüst, 97 g, 18,5 cm. Kapcsosan záródó, zsanérosan nyitható tagokkal. Jelzett: 1937-1966 között használt magyar fémjel.
55 000 Ft | 206 Euro
18 000 Ft | 67 Euro
376. 384.
383.
383.
9 db-os szecessziós íróasztalkészlet 925-ös finomságú ezüst, bruttó 1224 g, Jelzett: Sterling. Angol, 1900 körül.
85 000 Ft | 318 Euro 384. Szecessziós bécsi cukordoboz 800-as finomságú ezüst, 402 g, 14 x 10,7 x 14 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, HM mesterjegy
70 000 Ft | 262 Euro
384.
385.
385. 6 személyes mokkáskanál készlet 800-as finomságú ezüst, nettó 47 g. Eredeti papír dobozában. Jelzett: 1937-1966 között használt magyar fémjel, KM mesterjegy.
10 000 Ft | 37 Euro 386. Cigarettatárca budapesti panorámaképpel 800-as finomságú ezüst, 175 g, 12 x 8 cm. Jelzett:1867–1937 között használt magyar fémjel, BM mesterjegy.
26 000 Ft | 97 Euro 387. Magyar címeres szelence 800-as finomságú ezüst, 112 g, 6,5 x 8 cm. Belsején szignatúrákkal. Jelzett: 1867–1937 között használt magyar fémjel.
12 000 Ft | 45 Euro 388. Nôi cigarettatárca 830-as finomságú ezüst, 97 g, 8 x 6,5 cm. Jelzett: Dánia, 1888-tól használt fémjel.
8500 Ft | 32 Euro
389. Hamutálka 800-as finomságú ezüst, 35 g, 8 cm. Jelzett: Német, 1930 körül használt fémjel.
393. Babacsörgô 830-as finomságú ezüst, 21 g, 9cm. Jelzett: Dánia, 1930 körül.
8500 Ft | 32 Euro
3500 Ft | 13 Euro 394. Fésû 390. Méregkanál 800-as finomságú ezüst, 22 g, 14 cm. Kígyó formájú nyéllel. Jelzett: Csehszlovákia, 1922–1929 között használt fémjel.
800-as finomságú ezüst, szaru, bruttó 24 g, 9 cm. Vésett és gilosált mintával. Jelzett: 1867–1936 között használt magyar fémjel.
9500 Ft | 36 Euro
7 000 Ft | 26 Euro 395. Hal formájú babacsörgô 391. Gyümölcsmintás kanál 925-ös finomságú ezüst, 74 g, 22 cm. Jelzett: CTB mesterjegy Holland (?) 1900 körül
10 000 Ft | 37 Euro 392. Tortalapát 925-ös finomságú ezüst, bruttó 105 g, 24 cm. Jelzett: Sterling Angol, 1900 körül.
8500 Ft | 32 Euro
830-as finomságú ezüst, 21 g, 8cm. Jelzett: Dánia, 1930 körül.
10 000 Ft | 37 Euro 396. Szôlôvágó olló 830-as finomságú ezüst nyél, fém, bruttó 56 g, 16,5 cm. Jelzett: Dánia, 1940 körül használt fémjel, MM mesterjegy.
18 000 Ft | 67 Euro 397. Kagylós kínáló 800-as finomságú ezüst, 33 g, 10 cm. Jelzett: Olasz, 1930 körül használt fémjel.
3500 Ft
| 13 Euro
386.
387.
388.
389.
393.
390.
391.
392.
394.
396.
397.
395.
Hátul: 398., elöl: 399., 400., 401.
402.
398. Négyszögletes bécsi süteményes tálca 800-as finomságú ezüst, öntött bordür szegéllyel, 568 g, 37,5 x 18 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, MT mesterjegy.
60 000 Ft | 225 Euro 399. Fagylaltos kehely kanállal 925-ös finomságú ezüst fedéllel, csiszolt üvegtest, nettó 43 g, 18 cm. Jelzett: Sterling 1930 körül.
8500 Ft | 32 Euro
400. Oroszlánlábas tálka 800-as finomságú ezüst, 127 g, 16 x 12 cm. Jelzett: Olasz, 1900 körül használt fémjel.
10 000 Ft | 37 Euro 401. Üveg cukorszóró Ezüstözött fém, lapra csiszolt üveg test, 12 cm. Jelzett: Christofle. Francia, 1900 körül.
18 000 Ft | 67 Euro 402. 6 személyes desszertes készlet dobozában 12 latos antik ezüst, bruttó 554 g. 1 villa hiányzik. Német, 1840 körül.
22 000 Ft | 82 Euro
398. 404.
403.
404.
403. 3 db-os art-deco gyertyatartó szett
404. Art deco karaffa pár
800-as finomságú ezüst, 1200 g. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
800-as finomságú ezüst, üveg, 34 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, MG (Gedlicka & Söhne) mesterjegy.
160 000 Ft | 599 Euro
280 000 Ft | 1049 Euro
405.
406.
407.
408.
409.
410.
405. Pohár 830-as finomságú ezüst, 81 g, 7 cm. Jelzett: Norvégia, 1900 körül.
8500 Ft | 32 Euro 406. Art-deco füles cukortartó
830-as finomságú ezüst, 287 g, 11x 18 cm. Jelzett: Dánia, 1930 körül használt fémjel, CFH (Christian F. Heise) mesterjegy.
32 000 Ft | 120 Euro 409. Pohár
800-as finomságú ezüst, 273 g, 17 x 9 cm. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.
830-as finomságú ezüst, 91 g, 8 cm. Jelzett: Norvégia, 1900 körül.
38 000 Ft | 142 Euro
9500 Ft | 36 Euro
407. Háromágú art-deco gyertyatartó 925-ös finomságú ezüst, 384 g, 14 x 24 cm. Jelzett: Sterling Silver Angol, 1920 körül.
408. Fedeles cukortartó
55 000 Ft | 206 Euro
410. 6 személyes desszertes készlet 800-as finomságú ezüst, nettó 144 g. Eredeti papír dobozában. Jelzett: 1937-1966 között használt magyar fémjel, BL mesterjegy.
13000 Ft | 49 Euro
405. 411.
411.
Tizenkét személyes tálaló készlet 830-as finomságú ezüst, 6060 g, 28 cm. Jelzett: Koppenhága, 1946-tól használt fémjel.
950 000 Ft | 3558 Euro
412. és 413.
413/1.
412. Német gyertyatartó pár 830-as finomságú ezüst, 640 g, 25 x 25 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
85 000 Ft | 318 Euro
413. Pesti kerek tálca 800-as finomságú ezüst, 497 g, 29 cm. Karéjos szélén öntött bordûr szegéllyel. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
76 000 Ft | 285 Euro
413/1. Aufsatz 800-as finomságú ezüst, 277 g, 28 cm. Jelzett: német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
48 000 Ft | 180 Euro.
412. 415.
414.
415.
414. Német jugendstil asztalközép
415. Német bólés tál kanállal
800-as finomságú ezüst, kivehetô betéttel, 626 g, 43 cm. Jelzett: 1888-tól használt hold-koronás fémjel, A. Schapler mesterjegy. A. Schapler készítôi jegy.
800-as finomságú ezüst, kristályüveg, bruttó 3542 g, 34 X 33 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel, HB mesterjegy.
120 000 Ft | 449 Euro
140 000 Ft | 524 Euro
416.
Hátul: 417., elöl: 418.
419.
420.
416. Bécsi kávéskanna
419. Bécsi miniatûr vázapár
800-as finomságú ezüst, 220 g, 18 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel.
800-as finomságú ezüst, 95 g, 8,5 cm. Jelzett: Bécs, 1867–1937 között használt fémjel.
24 000 Ft | 90 Euro
14 000 Ft | 52 Euro
417. Kenyereskosár 800-as finomságú ezüst, 373 g, 5 x 31 x 24 cm. Áttört, préselt, puttós neorokokó díszítéssel Jelzett: Német, 1888-tól használt fémjel.
42 000 Ft | 157 Euro
420. Falikar 800-as finomságú ezüst, faragott fa, bruttó 390 g, 20 x 14 cm. Jelzett: 1867–1937 között használt magyar fémjel, HB mesterjegy.
70 000 Ft | 262 Euro 418. Tortalapát
925-ös finomságú ezüst, bruttó 180 g, 28 cm. Jelzett: Sterling Olasz, 1900 körül.
28 000 Ft | 105 Euro
416. 422.
421.
422.
421. Neorokokó füles kínáló 800-as finomságú ezüst, 1264 g, 44 x 21 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel, Bachruch.A forgalmazói jegy.
280 000 Ft | 1049 Euro
422. Nyolc személyes homáros készlet dobozában 800-as finomságú ezüst, 272 g. Jelzett: E. Riemer mesterjegy, Német, 1900 körül.
120 000 Ft | 449 Euro
423.
424.
427.
Hátul: 428., elöl: 429.
423. Csokoládé kiöntô 925-ös finomságú ezüst, 341 g, 12 x 22 x 11 cm. Három öntött lábon álló gömb alakú edénytest, feketére pácolt fa füllel, leemelhetô fedelén plasztikus fogógomb. Jelzett: Dánia, 1930-ban használt fémjel, CFH (Cristian F. Heise) mesterjegy.
42 000 Ft | 157 Euro 424. Halszervírozó lapát 800-as finomságú ezüst, 87 g, 31 cm. Német, 1900 körül.
22 000 Ft | 82 Euro
425.
426.
430.
425. Kis aufsatz
428. Bécsi ezüst tálca
800-as finomságú ezüst talp, kék kristályüveg, bruttó: 500 g, 18 cm. Jelzett: elmosódott fémjel, mesterjegy 1900 körül.
800-as finomságú ezüst, 503 g, 29 cm. Jelzett: Bécs, 1867–1936 között használt fémjel, GK (Ignaz Kohn) mesterjegy.
42 000 Ft | 157 Euro
90 000 Ft | 337 Euro
426. Kis karaffa
429. Pesti cukorcsipesz
800-as finomságú ezüst, kristályüveg, brutto 280 g, 16 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt holdkoronás fémjel.
800-as finomságú ezüst, 50 g, 17 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, FR mesterjegy.
28 000 Ft | 105 Euro
11 000 Ft | 41 Euro
427. Nyeles kiöntô
430. Pesti kerek tálka
830-as finomságú ezüst, bruttó 169 g, 21 cm. Jelzett: Dánia, 1961, Hugo Grün mesterjegy.
800-as finomságú ezüst, 210 g, 18 cm. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.
16 000 Ft | 60 Euro
26 000 Ft | 97 Euro
423. 431.
431. Bécsi historizáló kandeláber 800-as finomságú ezüst, 2509 g, 60 cm. Öntött test, üreges talp és szár, menetesen rácsavarható 6 ágú gyertyatartóval. Jelzett: Bécs, 1867–1936 között használt fémjel, elmosódott mesterjegy. 1880 körül.
480 000 Ft | 1798 Euro
432.
432. 6 személyes reggelizô készlet 800-as finomságú ezüst, nettó 406 g. Eredeti papír dobozában. Jelzett: Bécs, 1867–1936 között használt fémjel.
40 000 Ft | 150 Euro 433. Cigarettatartó 800-as finomságú ezüst, bôr, 60 g, 9 x 8 cm. Lovas egylet zománcozott emblémájával. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.
12 000 Ft | 45 Euro 434. Vadászos cigarettaszelence 900-as finomságú ezüst, 176 g, 8,5 x 8,5 cm. Zsanéros nyitódású fedelén zománcfestett erdei jelenet. Jelzett: Pest, 1867–1937 között használt fémjel.
48 000 Ft | 180 Euro
436. Bécsi szelence 13 latos antik ezüst, 48 g, 6,5 x 4 cm. Jelzett: Bécs, 186?, elmosodott mesterjegy.
441. Cigarettatárca 800-as finomságú ezüst, 61 g, 8 cm. Jn.
9800 Ft | 37 Euro
10 000 Ft | 37 Euro 442. Nôi cigarettatárca 437. Vésett szelence 800-as finomságú ezüst, 63 g, 8,5 x 6 cm. Osztrák, 1900 körül.
8 000 Ft | 30 Euro
800-as finomságú ezüst, 117 g, 9 x 9 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel. Sérült.
14 000 Ft | 52 Euro 438. Szelence 800-as finomságú ezüst, 43 g, 7 x 4 cm. Feloldatlan fémjel, 1900 körül.
18 000 Ft | 67 Euro
443. Bécsi niellós gyufatartó 900-as finomságú ezüst, 32 g, 5,5 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel.
6500 Ft | 24 Euro 439. Nôi cigarettatárca 800-as finomságú ezüst, 50 g, 8 x 5 cm. Jelzett: 1867–1937 között használt magyar fémjel, BI mesterjegy.
7800 Ft | 29 Euro
444. Bordás szelence 800-as finomságú ezüst, 22 g, 5 cm. Jn.
4400 Ft | 16 Euro
435. Niellós cigarettatárca 800-as finomságú ezüst, 105 g, 7,5 x 10,5 cm. Jelzett: 1937–1967 között használt magyar fémjel.
28 000 Ft | 105 Euro
440. Nôi cigarettatárca 800-as finomságú ezüst, 63 g, 8 x 5 cm. Jelzett: 1867–1937 között használt magyar fémjel.
85 00 Ft | 32 Euro
445. Gyufatartó 830-as finomságú ezüst, 35 g, 5 x 6 cm. Jelzett: Dánia, 1930 körül használt fémjel, CFH (Christian F.Heise) mesterjegy.
4 800 Ft | 18 Euro
433.
436.
439.
443.
432.
434.
435.
437.
438.
440.
441.
444.
445.
446.
447.
449.
446. Psumin torony
450.
448. Psumin torony
Ezüstözött réz, 18 cm. 1900 körül.
Ezüstözött réz, 19 cm. 1900 körül.
38 000 Ft | 142 Euro
38 000 Ft | 142 Euro
448.
451.
450. Sófer tolltartó Sárgaréz, 23 cm. Zsanéros záródású, vésett test. 1890 körül.
28 000 Ft | 105 Euro 447. Etrogtartó Ezüstözött réz, 11,5 x 13,5 cm. Zsanéros záródású fedél, testén vésett héber felirat. 1890 körül.
38 000 Ft | 142 Euro
449. Sabbath mécses Patinázott bronz, 11 x 13 cm. 1900 körül.
55 000 Ft | 206 Euro
451. Etrogtartó Ezüstözött réz, 10 x 18 cm. Plasztikus tök formájú, zsanéros záródású test, zsírkô talapzaton. 1890 körül.
44 000 Ft | 165 Euro
446. 454.
452. és 453.
452. Srucctojás ezüst etrogtartó 925-ös finomságú ezüst, stucctojás, bruttó: 520 g, 19 cm. Négy lábon álló strucctojás test, vésett ezüst abronccsal, levehetô fedéllel. Jelzett: London, 1900.
150 000 Ft | 562 Euro 453. Kókusz ezüst etrogtartó 800-as finomságú ezüst, bruttó: 335 g, 17 cm. Kókuszdió test, ezüst abronccsal, levehetô fedéllel. Jelzett: Bécs, 1867–1922 között használt fémjellel. J.C.K. (Josef Carl von Klinkosch) mesterjeggyel.
150 000 Ft | 562 Euro 454. Eszter Megilath 925-ös finomságú ezüst, 680 g, 36 cm. XX. századi filigrán tok, XIX. századi tekercs.
240 000 Ft | 899 Euro
454.
455.
458.
455. Ón zenélô menóra Ón, 32 x 30 cm. Felhúzós zeneszerkezettel. 1900 körül.
65 000 Ft | 243 Euro
456.
459.
457. Ón kupa
48 000 Ft | 180 Euro
458.
459. Kiddus pohár
Ón, 29 cm. Vésett héber felirattal. Fülén jelzett: Strassburg-i városjel. XVIII század.
800-as finomságú ezüst, 184 g, 10,5 cm. Felodatlan jelekkel. XX. század.
90 000 Ft | 337 Euro
95 000 Ft | 356 Euro
456. Kiddus kupa Kôedény, platinával festve, panolith felrakásos díszítéssel, 15 cm. Alján jelzett: Villeroy & Boch 1850 körül
457.
458. Rimon tóracsúcspár 84 zlotnyikos ezüst, 150 g, 15,5 cm. Jelzett: AC (Alexander Jegorov Szergejev) mesterjeggyel. XX. század.
65 000 Ft | 243 Euro
455. 464.
460.
Hátul: 461., elöl: 462.
463.
460. Héber számlapos zsebóra 925-ös ezüst, bruttó: 86 g, 6,8 k Kisperckörös, vésett héber számlapos. 1925-tôl használt osztrák fémjellel.
22 000 Ft | 82 Euro 461. Úti menóra 84 zlotnyikos ezüst, teknôsbéka páncél, bruttó: 210 g, 13,5 cm. Jelzett: Vilniusz, A. A. felthetôleg (Anatolíj Apollonovics Arcsibasev) mesterjeggyel.
130 000 Ft | 487 Euro 462. Tóramutató 800-as finomságú ezüst, 24 g, 19 cm. Orosz, 1900 körül.
24 000 Ft | 90 Euro 463. Bessumin hal 800-as finomságú ezüst, 60 g, 18 cm. Zsanéros nyitódású kopoltyúval, üveg szemekkel. 1900 körül.
30 000 Ft | 112 Euro 464. Cödeka adománypersely 13 latos ezüst, 363 g, 13 cm. Jelzett: Nagyvárad, Mészáros L. mesterjeggyel. Feltehetôen 1850 körül.
130 000 Ft | 487 Euro
464.
465.
465. Neorokokó babagarnitúra 800-as finomságú ezüst, 156 g. Német, 1900 körül.
25 000 Ft | 94 Euro
471. Szôlôvágó olló 800-as finomságú ezüst, 43 g, 13 cm. Jelzett: Svéd, 1900 körül.
4800 F T 466. Cigarettatárca 800-as finomságú ezüst, 158 g, 11 cm. Belsején ajándékozási felirat: „Turul 1940. jan. 20.” Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.
17 000 Ft | 64 Euro 467. Pudrié 800-as finomságú ezüst, bruttó 77 g, 6 x 6,5 cm. Jelzett: 1872–1922 között használt magyar fémjel.
5 000 Ft | 19 Euro
18 E URO
472. 6 db sajttû 800-as finomágú ezüst, 47 g, 9 cm. Jelzett: Német, 1920 körül használt fémjel.
9 000 Ft | 34 Euro 473. Bécsi cukorcsipesz 800-as finomságú ezüst, 50 g, 16 cm Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel.
6500 Ft | 24 Euro 474. Parfümös flakon
800-as finomságú ezüst, 129 g, 10 x 8 cm. Jelzett: 1867–1937 között használt magyar fémjel.
800-as finomságú ezüst, 27 g, 6 cm. Jelzett: elmosódott fémjel, mesterjegy Elôlapján ajándékozási felirattal: „Kolozsvár 1940 Laci”
14 000 Ft | 52 Euro
8500 Ft | 32 Euro
468. Art-deco cigarettatárca
469. Színházi táska 800-as finomságú ezüst, 126 g, 17 cm. Kék zománcozott vállpánt, sodrony szövött táskával. J.n. Magyar, 1900 körül.
15 000 Ft | 56 Euro
476. 5 db-os gyufatartó gyûjtemény 1. 800-as finomságú ezüst, 22 g, 5 cm. Jelzett: Német, hold-koronás és 1999-tôl használt magyar fémjel. 2. 800-as finomságú ezüst, 22,4 g, 5 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1902 között használt behozatali fémjel. 3. 800-as finomságú ezüst, 23,4 g, 4,5 cm. Jelzett: német, hold-koronás és 1902–1937 között használt behozatali fémjel. Sorszámozott. 4. 900-as finomságú ezüst, 23,7 g, 4,8 cm. Jelzett: Bécs, 1867–1937 között használt fémjel. 5. 900-as finomságú ezüst, 13,0 g, 3,5 cm. Jelzett: Bécs, 1867–1937 között használt fémjel.
20 000 Ft | 75 Euro
475. Mignonfogó 800-as finomságú ezüst, 31 g, 12 cm. J.n. Olasz, 1900 körül.
11 000 Ft | 41 Euro
Kép nélkül:
477. Neobarokk babagarnitúra 800-as finomságú ezüst, 81 g. Jelzett: 1966-1999 között használt magyar fémjel.
18 000 Ft | 67 Euro 470. Aprópénztartó
925-ös finomságú ezüst, 17,9 g, 4 cm. Zsanéros nyitódású fedéllel Jelzett: Sterling Német 1900 körül
6 000 Ft | 22 Euro
478. Babagarnitúra 800-as finomságú ezüst, 75 g. Jelzett: 1966-1999 között használt magyar fémjel.
18 000 Ft | 67 Euro
466.
467.
468.
470.
469.
471.
472.
475. 473.
474.
476.
479.
Elöl: 480., hátul: 481.
482.
483.
479. Cukorszóró 830-as finomságú ezüst, 136 g. 18 cm. Jelzett: Dánia, 1907-ben használt fémjel, CFH (Christian F. Heise) mesterjegy.
481. Art-deco tálca 800-as finomságú ezüst, 1094 g, 50,5 x 35 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
120 000 Ft | 449 Euro
22 000 Ft | 82 Euro
830-as finomságú ezüst, 378 g, 30 cm. Jelzett: 1909-ben használt fémjel, CFH (Christian F.Heise) mesterjegy.
46 000 Ft | 172 Euro
800-as finomságú ezüst, nettó 120 g, (bruttó 558 g) Jelzett: Bécs, 1867–1937 között használt fémjel.
22 000 Ft | 82 Euro 482. Klasszicista cukorszóró
480. Vízes kancsó
483. Bécsi szervírozó készlet (7 db)
800-as finomságú ezüst, 216 g, 21 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
44 000 Ft | 165 Euro
479. 488.
484.
485.,
486.
487.
484. Pesti kávéskanna 800-as finomságú ezüst, feketére pácolt fa füllel, 485 g, 19 cm. Jelzett: Pest, 1937–66 között használt fémjel.
55 000 Ft | 206 Euro 485. Tortalapát 830-as finomságú antik ezüst, 124 g, 29 cm. Jelzett: Dánia, 1870 körül használt fémjel.
28 000 Ft | 105 Euro 486. Karaffa 800-as finomságú ezüst, csiszolt kristályüveg, 33 cm. Tetején vésett ajándékozási felirat: „Sopron 1908” Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel.
48 000 Ft | 180 Euro 487. Bécsi vajtartó 800-as finomságú ezüst, eredeti csiszolt üveg betéttel, nettó 507 g, 17 x 15 cm. Öntött oroszlán lábakon álló test, félgömb alakú billenôvel. Jelzett: Bécs, 1867–1936 között használt fémjel, CW (Carl Warmuth) mesterjegy.
48 000 Ft | 180 Euro
488.
488. Bécsi aufsatz 800-as finomságú ezüst, kristályüveg, nettó 236 g, 28 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, MG (Gedlicka & Söhne) mesterjegy.
75 000 Ft | 281 Euro
489.
490.,
491.
492.
493.
494.,
495.
496.
489. Koppenhágai porcukorszoró 830-as finomságú ezüst, 245 g, 22 cm. Jelzett: Koppenhága, 1877-ben használt fémjel, V. Christensen mesterjegy.
492. Pesti asztali kínáló
497.
495. Varsói mustártartó
800-as finomságú ezüst talp, csiszolt üveg, nettó 113 g, 14 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
800-as finomságú ezüst, 158 g, 10 x 9 cm. Jelzett: Varsó, 1900 körül használt fémjel.
18 000 Ft | 67 Euro
18 000 Ft | 67 Euro
36 000 Ft | 135 Euro 493. Varsói kínáló 490. Kerek tálca 800-as finomságú ezüst, 578 g, 25 cm. Jelzett: 1867–1937 között használt magyar fémjel, KG mesterjegy.
496. Pohár
800-as finomságú ezüst, 201 g, 13,5 x 8 cm. Jelzett: Varsó, 1900 körül használt fémjel.
830-as finomságú ezüst, 128 g, 8,5 cm. Jelzett: Dánia, 1900 körül, Christophensen mesterjegy.
34 000 Ft | 127 Euro
12 000 Ft | 45 Euro
65 000 Ft | 243 Euro 494. Kenyeres kosár 491. Tálka
925-ös finomságú ezüst, 58 g, 14 cm. Jelzett: Sterling Amerika, 1960 körül.
900-as finomságú ezüst, áttört, bordûr szegéllyel, 398 g, 30 x 18 cm. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel, FB mesterjegy.
7 000 Ft | 26 Euro
46 000 Ft | 172 Euro
497. Pohár 830-as finomságú ezüst, 83 g, 8,5 cm. Jelzett: Norvégia, 1900 körül.
8500 Ft | 32 Euro
489. 502.
498.
Hátul: 499., elöl: 500.
501.
502.
498. 2 db ezüsttalpú kristályváza
500. Ezüst nyelû saláta kiszedô
800-as finomságú ezüst talp, kék kristályüveg, bruttó 474 g, 18 cm. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel.
925-ös finomságú ezüst, bruttó 149 g, 28 cm. Jelzett: Sterling Silver. Angol, 1900 körül.
7500 Ft | 28 Euro
8500 Ft | 32 Euro
502. Füles kínáló 800-as finomságú ezüst, 194 g, 22 cm. Jelzett: Hanau, 1903–1926 között használt fémjel, F (Friedrich Reusswig) mesterjegy.
28 000 Ft | 105 Euro 499. Darmstadti tálca 800-as finomságú ezüst, 704 g, 34cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel, valamint darmstadti városjel.
75 000 Ft | 281 Euro
501. Asztali fûszertartó pár 830-as finomságú ezüst, nettó 206 g, 12 és 13 cm. Jelzett: Dánia, 1900, Simon Groth mesterjegy.
32 000 Ft | 120 Euro
503.
507.
503. Kinálótálka
Hátul: 504., elöl: 505.
Hátul: 508., elöl: 509.
506. Koppenhágai kínálótálka
510.
509. Pesti cigarettadoboz
830-as finomságú ezüst, 90 g, 15 cm. Jelzett: Dánia, 1888-tól használt fémjel.
830-as finomságú ezüst, 149 g, 14,5 cm. Jelzett: Koppenhága, 1934, Grann and Laglye mesterjegy
800-as finomságú ezüst, nettó: 389 g, 4 x 18 x 13 cm. Jelzett: Pest, 1937-66 között használt fémjel.
10 000 Ft | 37 Euro
14 000 Ft | 52 Euro
38 000 Ft | 142 Euro
504. Kínálótálca 925-ös finomságú ezüst, 325 g, 20,5 cm. Jelzett: Mexicó Sterling. 1900 körül.
507. Asztali gyertyatartó pár 830-as finomságú ezüst, 58 g, 8 cm. Jelzett: Dánia, 1930 körül.
12 000 Ft | 45 Euro
32 000 Ft | 120 Euro 508. Bécsi süteményes tálca 505. Szalvétagyûrû pár
506.
800-as finomságú ezüst, 58 g, 5 cm. Jelzett: Padova, 1968-tól használt olasz fémjel.
800-as finomságú ezüst, gyögysor szegéllyel, 394 g, 35 x 17 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel.
8500 Ft | 32 Euro
38 000 Ft | 142 Euro
510. Hatszemélyes snapszos készlet 800-as finomságú ezüst, 598 g. Jelzett: Csehszlovák, MV mesterjegy, 1900 körül.
65 000 Ft | 243 Euro
503. 515.
511.
511.
Hátul: 512., elöl: 513.
514.
Tejszínes kanna 800-as finomságú ezüst 108 g, 8 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
13 000 Ft | 49 Euro
515.
512. Kávés kanna 826-os ezüst, 24 cm, 708 g. Jelzett: Dánia, 1944, Jens Sigsgaard mesterjegy
85 000 Ft | 318 Euro 513.
Ezüst sajtkés 925-ös finomságú ezüst, bruttó 111 g, 25 cm. Jelzett: Sterling. Angol, 1900 körül.
12 000 Ft | 45 Euro 514. Cukordoboz 800-as finomságú ezüst, 179 g, 12 x 13 x 10 cm. Fedelén plasztikus fogógomb. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
32 000 Ft | 120 Euro 515. Bécsi neorokokó toalett tükör Ezüst keretben metszett tükörlap, fa hátlapján kitámasztóval. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, AW (Alois Walaschek) mesterjegy.
95 000 Ft | 356 Euro
516.
Hátul: 517., elöl: 518.
519.
520.
516. Pesti cukordoboz
517.
518. Ezüst nyelû saláta kiszedô
800-as finomságú ezüst, 560 g, 17 x 13 x 14 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, KA mesterjegy.
925-ös finomságú ezüst, bruttó 96 g, 23 cm Jelzett: Sterling 1900 körül.
110 000 Ft | 412 Euro
8 000 Ft | 30 Euro
Pesti ovális gyümölcskínáló 800-as finomságú ezüst, 621 g, 33 x 25 x 7 cm. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel, SZI mesterjegy.
519. Osztrák kézi gyertyatartó 800-as finomságú ezüst, bruttó 119 g, 8 x 16 cm. Jelzett: 1872–1922 között használt osztrák fémjel.
10 000 Ft | 37 Euro
130 000 Ft | 487 Euro 520. Bécsi neorokokó kávéskiöntô
800-as finomságú ezüst, 379 g, 16 x 17 cm. Jelzett: Bécs, 1867–1936 között használt fémjel, AP mesterjegy
55 000 Ft | 206 Euro
516. 525.
521.
Hátul: 522., elöl: 524.
523.
525.
521. Cukordoboz 800-as finomságú ezüst, fedelén plasztikus rózsával, 276 g, 14 x 11 cm. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel, SR mesterjegy.
523. Pesti cukordoboz 800-as finomságú ezüst, 510 g, 11 x 15 x 10 cm. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel, HI mesterjegy.
85 000 Ft | 318 Euro
20 000 Ft | 75 Euro 524. Tortalapát 522. Pesti kerek gyümölcskínáló 800-as finomságú ezüst, 445 g, 27 x 7 cm. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel, SZI mesterjegy.
90 000 Ft | 337 Euro
525. Pesti teáskanna 900-as finomságú ezüst, 1130 g, 32 x 23 x 19 cm. Négy lábon álló öblös edénytest, zsanéros fedéllel. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, BP mesterjegy.
170 000 Ft | 637 Euro
925-ös finomságú ezüst, 127 g, 27 cm. Jelzett: Sterling. Angol, 1900 körül.
28 000 Ft | 105 Euro
526.
Hátul: 527., elöl: 528.
529.
530.
526. Ezüst talpas kristály váza 800-as finomságú ezüst talp, kristályüveg. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel.
11 000 Ft | 41 Euro 527. Szervírozó tálca 800-as finomságú ezüst, 1713 g, 53,5 x 42 cm. Karéjos széllel, vonalas szegéllyel. Jelzett: 1867–1936 között használt magyar fémjel.
180 000 Ft | 674 Euro
528. 6 db-os ezüst fagylaltos készlet 925-ös finomságú ezüst, üvegbetéttel, nettó 98 g, 9 cm. Egy üvegbetét hiányzik. Jelzett: Sterling Angol, 1930 körül.
36 000 Ft | 135 Euro 529. Váza 800-as finomságú ezüst talp, kék kristályüveg, 20 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel.
6500 Ft | 24 Euro
530. 12 személyes ezüst étkészlet 800-as finomságú ezüst, nettó 2948 g. Vésett családi címerrel. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.
265 000 Ft | 993 Euro
526. 532.
531.
532.
531.
Pesti teáskészlet vízmelegítôvel 800-as finomságú ezüst, 4730 g Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, Bachruch Antal mesterjegy.
700 000 Ft | 2622 Euro
532. Bécsi gyertyatartópár 800-as finomságú ezüst, 640 g, 32 cm. Jelzett: Bécs, 1867–1936 között használt fémjel.
85 000 Ft | 318 Euro
533. és 534.
535.
533. Cukorurna 925-ös finomságú ezüst, 360 g, 16 cm. Jelzett: Francia, 1838-tól használt Minerva-fej, P.C&CIE (Paul Canaux & Cie.) mesterjegy. 1900 körül.
42 000 Ft | 157 Euro
534. Kávés és teáskanna 1. 950-es finomságú ezüst, feketére pácolt fa nyéllel, 611 g, 19 cm. Jelzett: Francia, 1838-tól használt Minerva fej, P.C&CIE (Paul Canaux & Cie.) mesterjegy. 2. 950-es finomságú ezüst, feketére pácolt fa nyéllel, 541 g, 23 cm. Jelzett: Francia, 1838-tól használt Minerva fej, P.C&CIE (Paul Canaux & Cie) mesterjegy. 1900 körül.
140 000 Ft | 524 Euro
535. Tízszemélyes osztrigás készlet dobozában 800-as finomságú ezüst, bruttó 234 g. Jelzett: Francia, 1838-tól használt Minerva-fej, Charles-Alfred Coignet mesterjegy. 1860 körül.
85 000 Ft | 318 Euro
533. 539.
536.
537.
538.
539.
536. Francia likôrös üveg 800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg test és dugó, 27,5 x 11cm. Jelzett: Francia, 1838-tól használt Minerva-fej. 1890 körül.
42 000 Ft | 157 Euro 537. Francia süteményes készlet 925-ös finomságú ezüst, elefántcsont nyéllel, brutto 145 g. Eredeti díszdobozában. Jelzett: Francia, 1838-tól használt Minerva-fej, EG mesterjegy. 1850 körül.
55 000 Ft | 206 Euro 538. Párizsi teáscsésze aljjal 950-es finomságú ezüst, 302 g, 8 x 16 cm. Jelzett: Párizs, 1890 körül használt fémjel, Ed.T (Edmond Tetard) mesterjegy.
38 000 Ft | 142 Euro 539. Francia olaj és ecettartó 800-as finomságú ezüst, üveg, nettó 782 g, 26 x 36 cm. Jelzett: Francia, 1838-tól használt Minerva-fej. 1870 körül.
190 000 Ft | 712 Euro
540. 541.
540. 24 személyes párizsi reggelizô készlet, dobozában
800-as finomságú ezüst, 2120 g. Jelzett: Párizs, 1870 körül használt fémjel, FrancoisAuguste Boyer-Callot mesterjegy. 2 db kés hiányzik.
280 000 Ft | 1049 Euro
541. Párizsi cukorszóró 950-es finomságú ezüst, 153 g, 16 cm. Jelzett: Francia, 1838-tól használt Minerva fej, A. Risler and Carry Paris forgalmazói jegy.
26 000 Ft | 97 Euro
540. 543.
542.
543.
542. Francia empire kávéskészlet 800-as finomságú tûzaranyozott antik ezüst, 1404 g. Jelzett: Francia,1838-tól használt Minerva fej, és Bointaburet mesterjegy. 1840 körül.
380 000 Ft | 1423 Euro 543. Párizsi empire olaj-ecettartó 950-es finomságú ezüst, csiszolt üveg, nettó 762 g, 31 x 25 x 16 cm. Több helyen jelzett: Párizs, 1809–1819 közötti fémjel, J.C.C. (Joseph Chaumet) mesterjegy.
280 000 Ft | 1049 Euro
Hátul: 544., középen: 545. , elöl: 546. és 547.
548.
544. Pesti ovális tálca 800-as finomságú ezüst, 688 g, 40 x 29 cm. Jelzett: Pest, 1872–1922 között használt fémjel, Schön Géza mesterjegy.
80 000 Ft | 300 Euro
545. Ezüst kávéskanna, tejszínes kiöntô, cukortartó 830-as finomságú ezüst, 569 g. Jelzett: Dánia, 1947, Jens Sigsgaard valamint Grann & Laglye mesterjegy.
547. Sajtszeletelô 925-ös finomságú ezüst, bruttó 77 g, 22 cm. Jelzett: Sterling Dánia, 1900 körül.
9500 Ft | 36 Euro
75 000 Ft | 281 Euro 548. Füles kínáló 546. Sajtszeletelô
925-ös finomságú ezüst, bruttó 68 g, 21 cm. Jelzett: Sterling 1920 körül.
84 zlotnikos antik ezüst, 287 g, 36 x 23 cm. Szélén körbefutó szôlôleveles díszítéssel. Orosz, 1880 körül.
9500 Ft | 36 Euro
46 000 Ft | 172 Euro
544. 549.
549. Moszkvai ereklyetartó, 1756 Vésett, domborított antik ezüst, 19,5 x 11,7 x 6 cm. Négy kerek golyógomb lábakon álló 3 szintes oltár alak. Alul tégla forma, melynek elôoldalán vésett jelenet: Krisztus sírba helyezése, a halotatt Mária és négy férfi fekteti le. Középrésze felfelé szûkülô, sarkain négy öntött plasztikus angyalfej.
Felette kisebb tégla alakú doboz, vésett kálvária jelenettel. Levehetô tetejét gömb majd kereszt zárja le. Mindhárom részén jelzett: Moszkva, 1756 valamint Michail Bobrovsikov ( 1755–1768), Vaszilij Matvejev Kunkin (1726–1761) és Ivan Gregorijev (1748–1788) mesterjegyek.
850 000 Ft | 3184 Euro
Hátul: 550., 551., 552., elöl: 553., 554.
555.
556.
550. Birminghami cigarettás doboz
557.
558.
553. Csengô
559.
557. Kínálótálka
925-ös finomságú ezüst, bruttó 754 g, 19 x 9 cm. Jelzett: Birmingham, 1912, William Neale & Son mesterjegy.
925-ös finomságú ezüst, 29 g, 9 cm. Jelzett: Sterling Amerika, 1900 körül.
830-as finomságú ezüst, 229 g, 18 cm. Jelzett: Dánia, 1930 körül, CFH (Christian F.Heise) mesterjegy.
48 000 Ft | 180 Euro
11 000 Ft | 41 Euro
26 000 Ft | 97 Euro
551. Londoni manikûr készlet
554. Pecsétnyomó
925-ös finomságú ezüst, bruttó 90 g, Jelzett: London, 1908, Charles Fox and Co. Ltd.
900-as finomságú ezüst, fa, bruttó 42 g, 7 cm. Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.
48 000 Ft | 180 Euro
18 000 Ft | 67 Euro
558. 2 db desszertes kanál 925-ös finomságú ezüst, 62 g, 15 cm Angol, 1900 körül.
12 000 Ft | 45 Euro 559. Birminghami kiöntô
552. Bécsi cukordoboz cukorcsipesszel 800-as finomságú ezüst, 399 g, 12 x 9 cm. Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, FR (Franz Reznicek) mesterjegy.
44 000 Ft | 165 Euro
555. Birminghami karaffa 925-ös finomságú ezüst, fújt üveg, 21 x 14 cm. Jelzett: Birmingham, 1891-es fémjel, JTH és JHM mesterjegyek.
925-ös finomságú ezüst, 196 g, 14 cm. Jelzett: Birmingham, 1900 körül használt fémjel, HM (H.Matthews) mesterjegy.
55 000 Ft | 206 Euro
20 000 Ft | 75 Euro
556. Kínálótálka 925-ös finomságú ezüst, 48 g, 11 cm. Préselt virágos szegéllyel Jelzett: A.Silver Német, 1960 körül.
5500 Ft | 21 Euro
550. 561.
560.
561.
560. Londoni teáskanna tálcájával, 1796 925-ös finomságú antik ezüst, ébenfa füllel, fedelén elefántcsont billentô gomb, 1146 g, 31 x 17 cm. Jelzett: London, 1796, WF (Willian Fearn) mesterjegy.
160 000 Ft | 599 Euro 561. Londoni csokoládés kanna, 1829 925-ös finomságú antik ezüst, 919 g, 24 cm. Fedelén plasztikus fogógomb. Jelzett: London, 1829-ben használt fémjel, W.K.R. (William Ker Reid) mesterjegy.
160 000 Ft | 599 Euro
562.
563.
564.
565.
566.
567.
568.
562. Négyszögletes pesti tálca 800-as finomságú ezüst, 437g, 36 x 19 cm. Jelzett: Pest, 1937–1965 között használt fémjel, SR mesterjegy. Hátoldalán „Szigeti Nándor és Fia Budapest” forgalmazói etikett.
60 000 Ft | 225 Euro 563. Neorokokó sószóró 830-as finomságú ezüst, 51 g, 10 cm. Jelzett: Dánia, 1900 körül.
14 000 Ft | 52 Euro
564. Fûszertartó üvegbetéttel
567. Csokoládéöntô kanál
800-as finomságú ezüst, 36 g, 6 x 4 cm. Jelzett: Német, 1900 körül használt fémjel.
925-ös finomságú ezüst, 28 g, 16 cm. J.n. Német, 1900 körül.
5 000 Ft | 19 Euro
9500 Ft | 36 Euro
565. Füles pohárka 800-as finomságú ezüst, üveg betétje hiányzik, 17g, 4cm. Jelzett: Német, 1900 körül.
4500 Ft | 17 Euro 566.. Öngyújtó 925-ös finomságú ezüst, üveg, bruttó: 143,8 g, 7cm Jelzett: Egyesült Államok, Frank M. Whiting mesterjegy
3500 Ft | 13 Euro
568. Tizenkét személyes desszertes készlet 800-as finomságú ezüst, nettó 240 g. Eredeti dobozában. Jelzett: Pest, 1937–1966 között használt fémjel.
26 000 Ft | 97 Euro
562. 572.
569.
570. és 571.
569.
569. Gyertyatartó pár 13 latos antik ezüst, 546 g, 30,5 cm. Feloldatlan fémjel. Német (?) 1860 körül.
75 000 Ft | 281 Euro 570. Bécsi antik cukordoboz 13 latos antik ezüst, 317 g, 14 x 10 x 13 cm. Négy lábon álló szögletes gerezdes forma, rózsamintás díszítéssel, zsanéros nyitódású tetején plasztikus körte forma. Jelzett: Bécs, 18?7, IW (Isidor Winkler) mesterjegy.
572.
75 000 Ft | 281 Euro 571.
Asztali fûszertartó 12 latos antik aranyozott ezüst, eredeti tejfehér, rétegelt, hámozott üveg részekkel. Bruttó 409 g, 27 x 19 cm. Német, 1830 körül.
42 000 Ft | 157 Euro 572. Budai antik pecsenyéstál 13 latos antik ezüst, 1417 g, 49 x 34 cm. Kézzel kalapált. Jelzett: Buda, 1839, G dátumbetû, JG (Josephus Greschl) mesterjegy. (Kôszeghy, 61o. 354)
250 000 Ft | 936 Euro
573.
Hátul: 574., középen: 575. és 576., elöl: 578.
577.
579.
573. Birminghami teafû tartó 925-ös finomságú ezüst, 59 g, 7 x 7,5 x 6,5 cm. Jelzett: Birmingham, 1901-ben használt fémjel, C&N (Crisford & Noriss) mesterjegy.
575. Kisméretû tejkiöntô 830-as finomságú ezüst, 40 g, 4 x 6,5 x 3 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
9500 Ft | 36 Euro
18 000 Ft | 67 Euro
577. Csengô 800-as finomságú ezüst, 114 g, 11 cm. Jelzett: elmosódott fémjel, mesterjegy Német, 1900 körül.
22 000 Ft | 82 Euro 576. Kisméretû cukortartó
574. Kínáló tálka 800-as finomságú ezüst, 253 g, 25 x 17 cm. Ovális, karéjos forma, bordûr szegéllyel. Jelzett: feloldatlan fémjel, PF mesterjegy. Német, 1900 körül.
28 000 Ft | 105 Euro
830-as finomságú ezüst, 40 g, 4 x 7,5 x 3 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.
9500 Ft | 36 Euro
578. Teaszûrô kanál 800-as finomságú ezüst, 99 g, 15 cm. Jelzett: Csehszlovákia, 1922–1929 között használt fémjel.
15 000 Ft | 56 Euro 579. 6 személyes késkészlet dobozában 13 latos antik ezüst, bruttó 202 g. Jelzett: Bécs, 1858, AB (Alexander Birkl) mesterjegy.
10 000 Ft | 37 Euro
573. 584.
580.
Hátul: 581., elöl: 582.
583.
580. Koppenhágai kaviáros készlet, 1861 830-as finomságú antik ezüst, 348 g, 21 x 15 cm. Jelzett: Koppenhága 1861, Michellsen mesterjegy. 6 db alpakka kanállal.
85 000 Ft | 318 Euro
584.
581. Cukordoboz 12 latos antik ezüst, 366 g, 11,5 x 17 cm. Jelzett: Norvég (?), 1850 körül.
75 000 Ft | 281 Euro 582. Londoni kanál, 1790 925-ös finomságú ezüst, 52 g, 22 cm. Jelzett: London, 1790-ben használt fémjel, SG.EW (Samuel Godbehere & Edward Wigan) mesterjegy.
22 000 Ft | 82 Euro 283. Antik bécsi kiöntô 13 latos antik ezüst, feketére pácolt fa füllel, bruttó 390 g, 21 x 14 cm. Jelzett: Bécs, 183?, LH (Lorenz Halick) mesterjegy.
95 000 Ft | 356 Euro 584. Bécsi biedermeier kávéskanna 13 latos antik ezüst, 820 g, 22 cm. Kerek lépcsôzetes talpon gömb alakú edénytest, S alakban ívelt kiöntô csôrrel, feketére pácolt fa füllel, leemelhetô fedelén plasztikus fogógomb. Jelzett: Bécs, 1835, CS (Cristian Sander) mesterjegy.
150 000 Ft | 562 Euro
93. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 585. Pesti toalett készlet (11 db-os)
800-as finomságú ezüst, üveg. Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel. Eredeti dobozában.
280 000 Ft | 1049 Euro
585. 589.
586.
587.
588.
589.
586. Bécsi fûszertartó pár 13 latos antik ezüst, 216 g, 9 x 6,5 cm. Jelzett: Bécs, 1825, BNR (Benedikt Nikolaus Ranninger) mesterjegy.
65 000 Ft | 243 Euro 587. Bécsi kulcsos cukordoboz 13 latos antik ezüst, 660 g, 13 x 16 x 11 cm. Jelzett: Bécs, 1840, elmosódott mesterjegy.
95 000 Ft | 356 Euro 588. Bécsi fûszertartó 13 latos antik ezüst, 62 g, 7 cm. Jelzett: Bécs, 1840(?), HS mesterjegy
22 000 Ft | 82 Euro 589. Bécsi kandeláber 13 latos antik ezüst, 879 g, 51 cm. Karélyos, kerek hólyagos talpon bordázott baluszteres szár, 3 levehetô karos gyertyatartó. Jelzett: Bécs, 1859, KV mesterjegy.
95 000 Ft | 356 Euro
590.
591.
592.
593.
590. Bécsi bieder kínáló 13 latos antik ezüst, 307 g, 19, 5 x 10 cm. Jelzett: Bécs, 1825, STM (Stephan Mayerhofer) mesterjegy.
95 000 Ft | 356 Euro 591. Drezdai tortalapát
12 latos antik ezüst, feketére pácolt fa nyéllel, bruttó 117 g, 30 cm. Jelzett: Drezda, 1762, Carl David Schrödel mesterjegy.
65 000 Ft | 243 Euro
592. Bécsi antik cukordoboz
593. Bécsi antik cukordoboz
13 latos antik ezüst, 453 g, 12 x 10 x 10 cm. Golyó lábakon álló négyszögletes forma, zsanéros nyitódású fedelén plasztikus növénydísz, eredeti kulcsával. Jelzett: Bécs, 1850, JR (Johann Rothbauer) mesterjegy.
13 latos antik ezüst, 452 g, 16 x 12 x 15 cm. Zsanéros nyitódású tetején plasztikus alma forma. Eredeti kulcsával. Jelzett: Bécs, 1850 körül használt fémjel, AE (Erich August) mesterjegy.
95 000 Ft | 356 Euro
80 000 Ft | 300 Euro
590. 594.
594. Bécsi empire kanna 13 latos antik ezüst, 210 g, 33 cm. Jelzett: Bécs, 18?3, GB (feloldatlan) mesterjegy.
180 000 Ft | 660 Euro
595.
596.
597.
599.
595. Érmés díszkanál készlet 800-as finomságú ezüst, 82 g Csavart nyélen 20 krajcáros pénzérmékkel. Eredeti dobozában: „Stollmann Sándor ékszerész – Beszterczebánya” Jelzett: 1867–1937 között használt magyar fémjel.
16 000 Ft | 60 Euro
596. Érmés füles kosár
598. Tányér nemesi címerrel
800-as finomságú ezüst, csiszolt üveg betéttel, 329 g, 20 x 17 cm. Krajcár, dukát valamint tallér díszítéssel. 1880 körül, Magyarországon újrafémjelezve.
800-as finomságú ezüst, 513 g, 24 cm. Karéjos széllel, vonalas szegéllyel, közepén vésett nemesi címer. Feloldatlan fémjel Német(?), 1890 körül.
65 000 Ft | 243 Euro
55 000 Ft | 206 Euro
597. Tányér nemesi címerrel 800-as finomságú ezüst, 513 g, 24 cm. Karéjos széllel, vonalas szegéllyel, közepén vésett nemesi címer. Feloldatlan fémjel Német (?) 1890 körül.
55 000 Ft | 206 Euro
599. Bécsi gyertyatartó pár 13 latos antik ezüst, 386 g, 26 cm. Jelzett: Bécs, 1856, CS (Cyrillus Schillberger) mesterjegy.
85 000 Ft | 318 Euro
595. 601.
600.
600. Szentpéteri József Rimaszombat, 1781 – 1862.
Kanál 13 latos antik ezüst, 67 g, 22 cm. Jelzett: Pesth, 1846, Szentpéteri József mesterjegy. (Kôszeghy, 78. o. 506)
48 000 Ft | 180 Euro
601.
601. Bécsi késôbarokk fedeles pohár 13 latos antik ezüst, 258 g, 14 cm. Belül tûzaranyozott, kerek talpon öblös kehelyszerû test. Leemelhetô boltozatos fedelén plasztikus fogógomb. Jelzett: Bécs, 1760, Josef Schneider mesterjegy.
260 000 Ft | 974 Euro
602.
603.
604..
605.
606.
602. Gyôri antik pecsenyés kanál 13 latos antik ezüst, 218 g, 36 cm. Jelzett: Gyôr, 1800, CR (Christianus Raab) mesterjegy. (Kôszeghy, 125. o. 750)
34 000 Ft | 127 Euro 603. Antik fûszertartó üveg betéttel 13 latos antik ezüst, üveg, bruttó 103 g, 9,5 cm. Üveg betétje hajszálrepedt. Jelzett: Bécs, 1840 körül használt fémjel, EA (Emanuel Abeles) mesterjegy.
14 000 Ft | 52 Euro 604. Aradi fûszertartó
13 latos antik ezüst, 64 g, 4 x 6 cm. Jelzett: Arad, 1792, elmosódott mesterjegy.
24 000 Ft | 90 Euro
605. Nagyszebeni gyertyatartó 13 latos antik ezüst, 398 g, 24 cm. Jezett: Nagyszeben, DD (Daniel Dendler) mesterjegy 1810 körül. (Kôszeghy, 264. o. 1479.)
40 000 Ft | 150 Euro 606. Pozsonyi cukorszóró 13 latos antik ezüst, 143 g, 15 cm. Kerek tagolt talp, rövid szár, tojásdad test, kupakja levelekkel áttört. Jelzett: Pozsony, Antonius (Ludovicus) Schier mesterjegy. 1810 körül. (Kôszeghy, 301 o. 1790) VÉDETT
95 000 Ft | 356 Euro
602. 608.
607. 608.
607. Toulouse-i cápás pohár 12 latos antik ezüst, 140 g, 10 cm. Trébelt, palástján poncolt (cápázott) díszítés, belsején tûzaranyozott. Alján jelzett: Toulouse, cakkos mintavétel. 1750 körül.
120 000 Ft | 449 Euro 608. Barokk cápás pohár Részlegesen tûzaranyozott antik ezüst, 104 g, 8,5 x 5,5 x 7 cm. Trébelt, palástján cápázott (poncolt) díszítés. Talpán kivehetetlen jegyek, szájpereme alatt CF brünni felülbélyegzési jegy. 1680 körül.
180 000 Ft | 674 Euro
609. Jacobus Flack, Bécs, 1757 EREKLYETARTÓ
Ezüst, magasság: 29 cm, talpátmérô: 12,8 x 9,8 cm, szélesség: 14,2 cm. 352 g. Domborított, vésett, öntött. Talpa ovális, kis, tagolt peremmel, efelett homorúan szûkül, majd ívelve bôvül. Boltozatán 4 domborított, vésett kagyló, közben hosszanti kanellúrák. Nódusza vázaalakú, lapos, öntött kagylódíszítéssel. Felette két kagylóban ül a sugárkoszorú, ovális, vágott sugarakkal. Elôtte préselt, áttört kisebb lemez, kagylókkal keretelve, közben két rátett szárnyas angyalfej. Középen kereszt alakú sugaras nyílás, az ereklye hiányzik. Alatta ovális nyílás, ebben késôbbi, ovális keretben, üveg alatt keresztereklye nyoma. Fent akasztókarika. A sugárkoszorú alján 1757-es évszámú bécsi jegy és I F mesterjegy: Jacobus Flack ötvös jegye, aki 1737–1757 között dolgozott. A mesterjegy kopottan a talpperemben is megvan. Hátul a szekrényke ajtaja piskótaalakú lemez. Talpában alul hat utólagos erôsítô lemez. Irodalom: Neuwirth, Nr. 382.
260 000 Ft | 974 Euro
609. 611.
610.
610. Erdélyi pohár
611.
Részlegesen tûzaranyozott antik ezüst, 110 g, 10 x 8 x 5,5 cm. Trébelt, poncolt, szájpereme alatt sávban florális díszítmények. Jelzett: AT feloldatlan mesterjegy. 1690 körül.
180 000 Ft | 674 Euro 611.
Besztercebányai ékszertartó tálka Antik ezüst, tûzaranyozott, 135 g, 14 x 15 cm. Ovális, nyolckaréjos oldalán két tagolt, poncolt füllel. Öblében jobbra nézô halfarkú ló, minden második karéjban maszkos domború díszítmény. Jelzett: Besztercebánya, Michael Allert mesterjegy. 1680 körül. (Kôszeghy, 18 o. 102) VÉDETT
170 000 Ft | 637 Euro