BIHAR ANTIKVÁRIUM 14. KÖNYVÁRVERÉS A könyvbemutató helyszíne és időpontja: Bihar Antikvárium Kft. 4024 Debrecen, Piac u. 26/B. Tel. /Fax: (52) 314-780 E-mail:
[email protected] 2014. november 12-21-ig nyitvatartási időben. Az árverés anyaga megtekinthető tételenként, illusztrációval a www.axioart.com internetes oldalon, az aukciós naptárban.
Az árverés helyszíne és időpntja: Debreceni Művelődési Központ Debrecen, Kossuth utca 1. 2014. november 21. (péntek) 16 órakor
ÁRVERÉSI FELTETELEK Az elnyert tételek az árverés alatt és közvetlenül utána átvehetők üzletünkben, nyitva tartunk az aukció idejére. 1. Az árverésen számozott, névre szólóan kiadott tárcsákkal lehet licitálni, melyek az árverés előtt, illetve közben igényelhetők a helyszínen. A vételi szándékot a tárcsa magasba emelésével kell jelezni, egyértelműen. 2. A könyvek árverezése úgy történik, hogy az árverésvezető a katalógus sorrendjében bemondja a tételszámot, a mű szerzőjét, címét, kikiáltási árát. A vételár az adott értékhatárok között az alábbi összegekkel emelkedik: 5000 Ft-ig 5 000-10 000 Ft-ig 10 000-20 000 Ft-ig 20 000-50 000 Ft-ig 50 000-100 000 Ft-ig 100 000 Ft felett
200 500 1.000 2.000 5.000 10.000
Ft Ft Ft Ft Ft Ft
Az árverésvezető az árat addig emeli, amíg csak egy ajánlat marad, és ezt a legmagasabb összeget üti le az ajánló sorszámát bemondva. 3. A leütéssel a tétel a vevő tulajdonába megy át, ezt kifizetéssel érvényesíti. A megvásárolt tétel átvehető az üzletünkben. 4. A vételár a leütés összegéből és 15% árverési díjból áll. 5. Az el nem kelt tételek árverés közben újra árverésre kérhetők. 6. Azok a vásárlók, akik nem tudnak személyesen részt venni az árverésen, vételi megbízást adhatnak. A megbízásban meghatározott összeg 50%-át be kell fizetni, illetve postára adni az antikvárium részére. Sikertelen megbízás esetén az aukciót követő héten visszafizetés illetve visszapostázás történik. Azonos ajánlat esetén a korábban beérkezett ajánlat érvényesül ül. a helyszínen licitálók előnyt élveznek. 7. Előzetes egyeztetés után telefonon történő licitálásra is lehetőség van. 8. A katalógusban ismertetett tételek bemutatott állapotban kerülnek árverésre, a leütés után reklamációt nem fogadunk el. SIKERES LICITÁLÁST KÍVÁNUNK, Horváth Ferencné Rácz Antalné Eva
1. tétel
5. tétel
1. ACSÁDY IGNÁCZ A magyar birodalom története. 1-2. köt. Bp. 1903- 1904. Athenaeum. 792 l. 29 t. (ebből 8 színes, 1 kihajtható, 3 kétlapos) 2 térkép (színes, kétlapos) 828 l. 25 t. (ebből 5 színes, 6 kétlapos) 2 térkép (színes, kétlapos). Mindkét kötet rendkívül gazdag szövegközti képanyaggal. Dúsan aranyozott, festett, kiadói félbőr kötésben. 38 000, —
4. ALMÁSY LÁSZLÓ Autóval Szudánba. Első autó- utazás a Nílus mentén. Vadászatok angolegyiptomi Szudánban. Cholnoky Jenő előszavával. Bp. é.n. Lampel. 240 l. 29 t. 1 térkép (kihajtható). (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára sor.) Kiadói, bordó egészvászon, aranyozott kötésben. (Egy kevésbé ismert változat.) 7 000, — 5. ALMÁSY LÁSZLÓ Az ismeretlen Szahara. Bp. é. n. Franklin. 216 l. 32 t. 1 szövegközti térképpel. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára sor) Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. 6 000, —
2. ÁGOSTON PÉTER A magyar világi nagybirtok története. Bp. 1913. Grill. X. 322 l. /Társadalomtud. Könyvtár. Új sorozat./ Korabeli félvászon kötésben. 2 000, — 3. ALFÖLDI TAKARÉKPÉNZTÁR DEBRECZENBEN. A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank Leányintézete Székház építése 1941. (Bp. é. n. Antiqua Bt. ) 8 sztl. A kiadvány ismerteti az új székház építése előtti városképet, a tervezetet ill. a megépült székházat. Fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói papírborítóban. 2 000, —
6. ARANY JÁNOS Toldi. Bp. 1941. Exodus. 60 l. 12 t. (fametszet) A bevezető tanulmány Karácsony Sándor, a képek Szoboszlai Mata János munkái. A címlapot ifj. Mata János tervezete. Kiadói rajzos, papírborítóban. 2 000, —
6. tétel
8. tétel
7. ARCHIBALD, WILLIAMS A modern bányászat. Bp. 1914. Franklin. 1 sztl. 1 t. címkép. 396 l. 23 t. (Ismeretterjesztő könyvtár sor.) Kiadói, festett, aranyozott, egészvászon díszkötésben. 4 000, —
9. tétel
sztl. 208 l. 2 sztl. XVI. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) Néhai gróf Apponyi Sándor lengyeli alapítványi kastélyából, továbbá más, hagyatékokból származó tárgyak kerülnek eladásra. Kiadói papírborítóban. 3 000, — 11. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY 1935. november hó. 4. rendkívüli szám. Bp. 1935. M. Kir. Postatakarékpénztár. 165 l. 1 sztl. XX. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) Az éves karácsonyi aukció tárgyainak ismertetését tartalmazza a közlöny. Kiadói papírborítóban. 3 000, —
8. ÁRPÁDKORI ÚJ OKMÁNYTÁR. Codex diplom. Arpadianus continuatus. Közzé teszi: Wenzel Gusztáv. 1-12. kötet. Teljes! Pest, 1860- 1874. Eggenberger. /Magyar történelmi emlékek./ A hiánytalan 12 kötet könyvtári duplum. Ritka a teljes sorozat! Korabeli, egységes félvászon kötésben. 48 000, — 9. ARTICULI DIAETALES Posonienses, anni M.DCC.XV. Debreczini, Recufi. 1726. 4 l. 154 l. 14 sztl. (index). A kiadványnak a debreceni kiadása még nem ment árverésen. XIX. századi félbőr kötésben. 10 000, —
12. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY 1935. október hó. 3. rendkívüli szám. Bp. 1935. M. Kir. Postatakarékpénztár. 1 sztl. 157 l. 1 sztl. XV. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) Az éves őszi aukció tárgyainak ismertetését tartalmazza a közlöny. Néhány lapon halvány folt. Kiadói papírborítóban. 2 000, —
10. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY 1934. december hó. 8. rendkívüli szám. Bp. 1934. M. Kir. Postatakarékpénztár. 1
13. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY 1936. február hó. 1. rendkívüli szám. Bp. 1936. M. Kir. Postatakarékpénztár.
valamint néhai Schlauch Lőrinc bíbornok könyvgyűjteménye kerülnek eladásra. Kiadói papírborítóban. 3 000, — 16. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY 1939. január hó. 1. rendkívüli szám. Bp. 1939. M. Kir. Postatakarékpénztár. 95 l. 2 sztl. XXVIII. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) Az aukción a volt Ernst- Muzeum teljes gyűjteményének műtárgyai kerülnek eladásra. A tételek kb. felénél jelölések, leütési árak ? találhatóak. Kiadói papírborítóban. 3 000, —
13. tétel
17. ASBÓTH LAJOS …emlékiratai a 1848-iki és 1849-iki magyarországi hadjáratból. 2. kiadás. 1-2. köt. (egyben) Pest, 1862. Heckenast. 288 l. 1 sztl. 158 l. 1 sztl. A kötetben több helyen ceruzás bejegyzések, aláhúzások. Ugyanebben az évben jelent meg az 1. kiadás is. Ez a második, bővített kiadás. Restaurált félbőr kötésben. 5 000, —
67 l. 2 sztl. XXXII. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) A Postatakarékpénztár 50 éves fennállása alkalmából rendezett jubiláris- aukció tárgyainak ismertetését (többek között janovai Csekonics Endre könyvtára) tartalmazza a közlöny. Kiadói papírborítóban. 3 000, — 14. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY 1937. november hó. 7. rendkívüli szám. Bp. 1937. M. Kir. Postatakarékpénztár. 128 l. 2 sztl. XV. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) Az éves karácsonyi aukció tárgyainak ismertetését tartalmazza a közlöny. Kiadói papírborítóban. 3 000, —
18. ASZTALOS MIKLÓS- PETHŐ SÁNDOR A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. 2. kiadás. Bp. (1934.) Dante. X. 559 l. 24 t. Néhol korábbi tulajdonosi bélyegzővel. Kiadói, aranyozott, kissé viseltes egészvászon kötésben. 6 000, —
15. ÁRVERÉSI KÖZLÖNY 1938. január hó. 1. rendkívüli szám. Bp. 1938. M. Kir. Postatakarékpénztár. 338 l. 3 sztl. VIII. (illusztrációk) 1 t. (kihajtható árverési sorrend) Az árverési csarnok 1938. évi külön aukciója, amelyen gróf Andrássy Carolina férjezett beodrai és karátsonfalvi Karátsonyi Jenőné grófné hagyatéka, továbbá a bodakajtor- felsőszentiváni gróf Zichy- kastély könyvtára,
19. BAKTAY ERVIN Indiai éveim. 1-2. köt. (Bp. 1938.) Révai. 294 l. 8 t. 289 l. 1 sztl. 8 t. Kiadói egészvászon kötésben. 4 000, —
Korabeli aranyozott gerincű, félbőr kötésben. Szép tiszta állapotban. 6 000, — 23. BANCA COMMERCIALE UNGHERESE DI PEST 1841-1941. Le memorie di un secolo. Bp. 1941. (Posner Grafikai Műintézet) 70 l. 2 mell. (hasonmás) 3 térkép (színes, kétoldalas) Készült az intézet archívumában őrzött okiratok, továbbá a Magyar Nemzeti Múzeum, az Országos Levéltár és a Magyar Közlekedési Múzeum gyűjteményeiből kiválasztott anyag felhasználásával. Metszetek másolataival, fotókkal gazdagon illusztrált kiadvány. Kiadói illusztrált papírborítóban. Szép állapotban. 2 800, —
23. tétel
20. (BALASSI BÁLINT) Az Tekintetes és Nagyságos Vitézlő Úrnak Gyarmati Balassa Bálintnak istenes éneki. Bp. 1941. Rózsavölgyi. 4 sztl. 190 l. VI. “Az 1632- 1635 között kinyomtatott bécsi első editióbúl most hasonmásban újonnan kibocsáttattak Varjas Béla által” Szövegközti illusztrációkkal. Körülvágatlan. Kiadói papírborítóban. 1 800, — 21. BALÁZS BÉLA Mesék a szerelemről. (Bp. ) 1958. Magyar Helikon. 182 l. 2 sztl. Készült a Kner Nyomda “Hét mese” c. kiadványa alapján. Kass János egészoldalas és szövegközti, színes rajzaival illusztrálva. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben. 2 000, —
24. BARANYAI BÉLA A lengyel királykoronázás. Négy közlemény a magyar jog- és alkotmány- történetéhez. Karczag, 1927. Kertész József. 166 l. 1 sztl. Felvágatlan kiadvány. Kiadói papírborítóban. 2 000, — 25. BARANYI FERENC Túl az éjszakán. 1. kiadás! Bp. 1969. Magvető. 100 l. 1 sztl. A költő 6 soros dedikációjával! Kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Szép állapotban. 1 000, — 26. BÁRCZAY OSZKÁR A hadügy fejlődésének története. 1-2. köt. Bp. 1895. MTA. VIII. 350 l. 1 sztl. 678 l. 1 sztl. 2 mell. (kihajtható) 1 térkép (kihajtható). Nagyon sok szövegközti rajzzal, térképpel illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, márványozott lapszéllel. 8 000, —
22. BALBI, ADRIAN Allgemeine Erdbeschreibung oder hausbuch des geographischen Wissens. I- II. kötet. Wien und Pest, 1878. Hartleben. VI: 1328 l. 4 t. 1096 l. 11 t. Eine systematische Encyclopädie der Erdekunde für die Bedürfnisse der Gebildeten jedes Standes. Sechste Auflage.
25. tétel
29. tétel
27. BARTHA KÁROLY, N. A debreceni gubacsapó céh. Debrecen, 1939. (Városi ny. ) 79 l. Nagyon gazdag szövegközti, korabeli fotókkal, rajzokkal illusztrálva. Kiadói papírborítóban. 2 400, —
29. tétel
és az Erdődyek családfái). 10 sztl. 587 l. 3 t. ( kétosztatú rézmetszet: Modor és Nagyszombat, Pozsony-szentgyörgy és Bazin kihajtható látképe valamint Vöröskő és Szomolány vára). 3 térkép (Túróc, Liptó -jobb alsó sarkában Rózsahegy látképével- és Zólyom- jobb alsó sarkában Besztercebánya látképével.) 1 mell. (a Révay család kihajtható családfája). 1 t. (rézmetszetű, allegorikus barokk címkép, középen Mátyás király mellszobrával). 12 sztl. 642 l. 1 sztl. 2 t. (Visegrád, valamint Buda három lemezről nyomott és összeragasztott, kihajtható 295 x 1435 mm méretű látképe) 3 térkép (Pest, Pilis és Solt vármegyék kihajtható rézmetszetei). Mindhárom kötetben számos rézmetszetű vignetta és iniciálé található. A térképeket a magyar tudományos térképírás úttörője, a szerző tanítványa, majd közeli barátja Mikoviny Sámuel készítette. Két térképkészítésről szóló tanulmánya is megjelent a mű 1. ill. 3. kötetében. Látképei igen dekoratívak. Bél Mátyás (1684- 1749) történetíró, tudós monumentális munkájában a teljes Magyarország történeti- topográfiai leírását kísérelte meg vármegyék szerinti felosztásban. Nagyon szép tiszta, hiánytalan három kötet (a négyből), ritka becses tétel.
28. BÉKÉSI GYULA A métermérték ismertetése. Iskolai és közhasználatra. Debreczenben, 1874. Telegdi. 1 sztl. 77 l. Dedikálva Révész Bálint püspök úrnak. Korabeli aranyozott, egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. Szép állapotban. 2 000, — 29. (BÉL MÁTYÁS) BEL, MATTHIAS Notitia Hungariae novae historico geographica, divisa in partes quatuor… Tomus I- III. Viennae Austriae, 1735- 1737. J. P. van Ghelen. 1 t. (rézmetszetű barokk címkép, Magyarország térképét kezében tartó nőalakkal). 1 t. (Bél Mátyás ülő alakja háttérben a pozsonyi várral). 13 sztl. 696 l. 1 t. (Pozsonyt ábrázoló kétosztatú, kihajtható rézmetszet). 1 térkép. (Pozsony vármegye, kihajtható rézmetszet). 2 mell. (a Pálffyak
Aranyozott gerincű, bordázott, korabeli egészbőr kötésben. A gerincek alsó ill. felső sarkain apró hiányokkal, a kötéstáblán néhol kisebb sérüléssel. Ettől eltekintve nagyon szép példányok. 1 200 000, — 30. BENDEFY- BENDA LÁSZLÓ A magyar föld és története. Bp. 1934. Elbert. 203 l. 4 t. I. rész: Hazánk talaj- és kőzetviszonyai. II. rész: A magyar föld története. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Hozzá tartozik: A magyar föld szerkezete. Belsőkontinentális kéregmozgások a Kárpátmedencében. Második, bővitett kiadás. Bp. 1934. 1 t. (címkép) 208 l. 5 mell. (kihajtható) Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Mindkét kiadvány kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. 5 500, —
34. tétel
33. BENEDEK SÁNDOR, kisbaconi Fény és árnyék. (Régibb, újabb versek) Debrecen, 1934. Városi ny. 136 l. Aláírt és dedikált ! Számozott, ez a 34. számú. Kiadói aranyozott, kissé kopott egészvászon kötésben. 3 000, —
31. BENEDEK ELEK A magyar nép multja és jelene. 1-2. köt. Bp. 1898. Athenaeum. 558 l. 1 sztl. 30 t. (ebből 3 színes). 463 l. 2 sztl. 21 t. (ebből 3 színes). Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációval. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Gerinceken kisebb pecsétekkel, ettől eltekintve szép példány. 20 000, —
34. BÉRES ANDRÁS “Gróf ” Czinege és a többiek. (Hortobágyi- hajdúsági történetek) H. n. é. n. (D. M. Ny. ) 24 l. 1 sztl. (14 történetet tartalmaz) Kiadói rajzos, papírborítóban. 1 400, — 35. BERGER KÁROLY LAJOS Kereskedelmi növények. Nevezetesen: Az olajos, fonalas, gyári, fűszeres, festő és orvosi növények termeléséről. Bp. 1911. Franklin. 116 l. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Második kiadás. Korabeli egészvászon kötésben. 2 000, —
32. BENEDEK MARCELL Irodalmi lexikon. Bp. 1927. Győző Andor. 2 sztl. 1224 l. 44 t. (kétoldalas) Sok száz szövegközti képpel, rajzzal. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben. 4 000, —
36. BERNÁTH AURÉL Írások a művészetről. 1. kiadás ! Bp. (1947. ) Dante. 134 l. 1 sztl. 16 t. Kiadói papírborítóban. 2 000, —
39. tétel
40. tétel
37. BERZE NAGY JÁNOS Égigérő fa. Magyar mitológiai tanulmányok. Pécs, 1961. TIT. Baranya Megyei Szerv. 1 t. (Címkép) 335 l. 1 t. Bevezető tanulmányt írta és szerkesztette Dömötör Sándor. Második kiadás. Kiadói festett, félvászon kötésben. 2 000, —
41. tétel
Korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben. 3 000, — 40. BOKRÉTA. Baja Mihály, Gulyás József, Gyökössy Endre, Madai Gyula, Oláh Gábor versei. Debrecen, 1928. Csokonai Kör. 128 l. Pintér Jenő előszavával. (Csokonai Könyvtár szerk. Csobán Endre. 4. szám) A címlapot Haranghy Jenő rajzolta. Kiadói rajzos, papírborítóban. 2 000, —
38. BIRÓ HENRIK- SUHAY IMREBARABÁS EMIL Honvédorvosi kézikönyv. Bp. 1925. Szerzők. VII. 136 l. 6 mell. A trianoni béke a tisztikar hivatalos elméleti továbbképzését megtiltja. A szerzők szerint a fiatal nemzedéknek, akik nem vettek részt a világháborúban, annak tanulságaiból okulniuk kell. Könyvükkel ezt célozták meg és a trianoni béke miatt részben a világháború, részben más államok hadosztályait választották alapul. Kiadói kissé kopott, félvászon kötésben. 3 000, —
41. BORSOS BÉLA A magyar üvegművesség. Bp. 1974. Műszaki. 206 l. 3 t. (színes) Nagyon gazdag szövegközti és egészoldalas fotókkal,ábrákkal. Kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. 5 000, — 42. BORTNYIK- HEVESYRABINOVSZKY Kétezer év festészete. Festői témák története az európai művészetben. 1106 képpel és 20 színes táblával. Bp. (1943. ) Dante. 464 l. 20 t. (színes) Kiadói félvászon kötésben. 10 000, —
39. BÓKAI ÁRPÁD Újabb gyógyszerek. Gyakorló orvosok és gyógyszerészek igényeire tekintettel. Bp. 1891. Grill. 346 l. 1 sztl.
43. tétel
44. tétel
43. BREIT (BÁNLAKY) JÓZSEF, doberdói A magyar nemzet hadtörténelme. 1-2. rész. Bp. 1928. 2 sztl. IV. 112 l. 128 l. 2 térkép (4 mellékletet tartalmaz, kihajtható, a hátsó borító belső oldalán tokban) I. rész: A honfoglalás. II. rész: Külföldi kalandozások a vezérek korában (898- 970- ig) Dedikálva Gabányi János, olysói tábornok úrnak! A mű 24 részben teljes. Hozzá tartozik: Egy gépelt levél, Domanovszky (Sándor) aláírással, egy boríték Breit Józsefnek címezve, felbélyegezve, postai bélyegzővel ellátva. Átkötve régies hatású, félvászon kötésben. Szép állapotban. 10 000, —
45. BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS statisztikai és közigazgatási évkönyve 1929. Bp. 1929. Statisztikai Hivatal. 1 térkép (kétlapos) VIII. 476 l. (Közigazgatás) 2 sztl. XV. 1035 l. (Statisztika) Szerk. Illyefalvi. XVII. évfolyam. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. 4 000, — 46. BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS statisztikai és közigazgatási évkönyve 1930. Bp. 1930. Statisztikai Hivatal. 1 térkép (kétlapos) VIII. 475 l. (Közigazgatás) 2 szt. XXII. 1009 l. (Statisztika) Szerk. Illyefalvi. XVIII. évfolyam. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben. Szép állapotban. 4 000, —
44. BUDAI É’SAIÁS Magyar ország históriája melybenn a’ felséges ausztriai ház örökös uralkodása foglalódik. 1. kiadás! Debreczenbenn, 1812. Csáthy György. 1 sztl. 252 l. Korabeli félbőr kötésben, a hátsó borító restaurálva. Szép tiszta állapotban. 16 000, —
47. BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS statisztikai és közigazgatási évkönyve 1931. Bp. 1931. Statisztikai Hivatal. 1 térkép (kétlapos) XII. 594 l. (Közigazgatás) XVIII. 612 l. (Statisztika) Szerk. Illyefalvi. XIX. évfolyam. Kiadói aranyozott, egészvászon kötösben. 4 000, —
51. A BUDAPESTI ÜGETŐVERSENY EGYESÜLET évi jelentése és zárszámadása az 1923. évről. Bp. 1924. Pallas. 40 l. Kiadói papírborítóban. 1 000, — 52. BUDAY LÁSZLÓ Magyarország küzdelmes évei. Bp. 1923. Szerző. 223 l. A megcsonkitott Magyarország ujradolgozott második kiadása. Szövegközt térképekkel, táblázatokkal. Felvágatlan, körülvágatlan kiadvány. Kiadói papírborítóban. 4 000, — 48. tétel
53. CERVANTES (SAAVEDRA, MIGUEL DE) Don Quijote de la Mancha. Bp. 1914. Lampel. IV. 2 sztl. 228 l. A magyar ifjuság számára átdolgozta Radó Antal. Doré Gusztáv rajzaival. Harmadik kiadás. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötésben. 2 400, —
48. BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS statisztikai és közigazgatási évkönyve 1932. Bp. 1932. Statisztikai Hivatal. 1 térkép (kétlapos) VIII. 569 l. (Közigazgatás) XVI. 606 l. (Statisztika) Szerk. Illyefalvi. XX. évfolyam. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben. 4 000, — 49. BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROS statisztikai évkönyve 1939. Bp.1939. Statisztikai Hivatal. 1 térkép (kétlapos) XIII. 1 sztl. 687 l. Szerk. Illyefalvi. XXVII. Évfolyam. Kiadói félvászon kötésben. 3 000, —
54. CHOLNOKY JENŐ, dr. Földrajzi és statisztikai atlasz. 78 fő- és 155 melléktérkép. Világstatisztika. 1. kiadás! Bp. 1927. Győző Andor. 143 l. (a 15-16.lap tévesen a 2. oldal után lett bekötve) 1 sztl. 141 számozott színes térkép(részben kihajtható) 136 l. 1 sztl. Kiadói egészvászon kötésben, a gerinc igényesen pótolva. 4 000, —
50. BUDAPESTI ÉPITŐ MESTEREK kőmives-, Kőfaragó- és ács mesterek ipartestülete X. évkönyv. (Bp. ) 1914. Ipartestület. (Stephaneum ny. ) 431 l. 2 mell. (kihajtható) Szerk. Bloch Leó építőmester. (393- 431-ig hírdetések, reklámok) Szövegközti képekkel, ábrákkal. Papírkötésben, szép állapotban. 2 000, —
55. CHOLNOKY JENŐ Balaton. Bp. (1937. ) Franklin. 191 l. 24 t. (kétoldalas fotók) (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára) Kiadói aranyozott, egészvászon sorozatkötésben. 6 000, —
57. tétel
58. tétel
56. CROISET, M(AURICE) A görög eposz története. 1- 2. kötet. Bp. 1897- 98. MTA. XLVIII. 352 l. 429 l. 1 sztl. A második átnézett és bővített kiadás után fordította Kempf József. Kiadói piros,aranyozott, vaknyomásos egészvászon kötésben. 3 000, —
munkájának folytatásaként megjelent mű öt kötetben teljes. Felvágatlan, körülvágatlan példány. Kiadói papírborítóban. 6 000, — 59. CSAPODY ISTVÁN- CSAPODY VERA- ROTT FERENC Erdei fák és cserjék. Bp. 1966. Orsz. Erdészeti Főig. 327 l. 58 t. (színes, növényakvarellek) Szövegközt 123 area- térkép. Kiadói műbőr kötésben, szép állapotban. 2 000, —
57. CSÁKY ÉS SZOBRÁSZATA. Bor Pál négy tanulmányával, Csáky önéletrajzával. Tizenkilenc képpel. “Bp. 1926. Amicus. 36 l. Lapszámozáson belül 8 kétoldalas táblával. Ez a könyv az Amicus kiadásában megjelent “Új Művészet” című könyvsorozattól egy folyóirathoz ver hidat, mely szabálytalan időközökben jelenik meg és a magyar kultúra igaz értékeit hozza. Szerk. Reiter László. Felvágatlan. Csáky József rajzával díszített, kiadói papírborítóban. 10 000, — 58. CSÁNKI DEZSŐ Magyarország történelmi földrajza a Hunyadiak korában. V. kötet. Bp. 1913. MTA. 971 l. 1 szt. E kötet tartalma a következő megyék: Hunyad, Kolozs, Torda, Küküllő. A gróf Teleki József Hunyadiak kora Magyarországon című
60. CSERÉP JÓZSEF Világhírű Nagy Sándor a matyó- magyarság királya volt. Debrecen, é. n. Csáthy. 42 l. Lapszámozáson belül: Mellékletek: A tudákosság hajtásai, Végzetem. Kiadói papírborítóban. 2 000, — 61. CSOKONAI VITÉZ MIHÁLY Békaegérhartz. (Rajzokkal csinosította néhai Mata János tervei nyomán ifjabb Mata János) Debrecen, 1957. Déri Múzeum Barátainak Köre. 82 l. Szövegközti rajzokkal
64. DARKÓ JENŐ A magyar huszárság eredete. Pécs, 1937. Studium. 38 l. (A Debreceni Tisza István Tud. Társ. I. oszt. Kiadványai VII. köt. 7. füzet) Ritka! Kiadói papírborítóban, felső sarkán kis folt. 1 200, — 65. DEBRECEN SZ. KIR. VÁROS ÉS HAJDÚ VÁRMEGYE. Bp. (1940. ) Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala. 332 l. XVI. (illusztrációk) 12 l. XV. (személyi adattár) 44 sztl. lapon 264 hasáb. Szerkesztő: Csobán Endre, Főmunkatárs: Herpay Gábor. Szövegközti rajzokkal, ábrákkal. (Vármegyei Szociográfiák XII. ) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban. 12 000, —
63. tétel
gazdagon illusztrált. Hozzá tartozik egy könyvjelző, melyen id. Mata János egyetlen megmaradt, a Békaegérharchoz készült fametszete látható. Számozott, ez az 545. sorszámú. Kiadói félvászon kötésben, eredeti, rajzos védőborítóban. Szép állapotban. 1 600, —
66. A DEBRECENI EGYETEMI KÖR JUBILEUMI ÉVKÖNYVE 1935. Debrecen, é. N. Nagy A. könyvnyomda. 104 l. Felelős szerkesztő Novák József. Kiadói illusztrált papírborítóban. 1 200, —
62. CSOKONAI VITÉZ MIHÁLY Dorottya vagy is a dámák diadalma a farsangon. (Bp. 1943. Hungária ny. ) 141 l. 1 sztl. Hungária- könyvek sorozatának tizedik kötete, Divéky József fametszeteivel gazdagon illusztrálva. Számozott, ez az 52. sorszámú. Kiadói félvászon kötésben, eredeti védőborítóban, mely kissé viseltes. 3 000, —
67. DEBRECENI HAJLITOTT BUTORGYÁR és Fakereskedelmi Részvénytársaság 40. Katalógusa. (Debrecen, 1939. Pannonia ny. ) 83 l. A bútorgyár termékeit 1- 1402 ábraszámú rajzon mutatják be, elnevezéssel, méretek megadásával együtt. Hozzá tartozik: Árlap, 1939. julius 1. 2 sztl. Kiadói kissé foltos , papírborítóban. 3 600, —
63. CSUVAS SZÓJEGYZÉK. Szerk. Paasonen H. Bp. 1908. MTA. VII. 243 l. (Nyelvtud. Közlemények). Nagyon ritka! Korabeli, bordázott félbőr kötésben. 4 000, —
68. DÉRI FRIGYES A Debreczeni Déri Muzeum gyüjteményeinek leirása. Debreczen, 1922. Városi ny. 350l. Kiadói papírborítóban. 3 000, —
69. tétel
71. tétel
69. DETHIER P. A. Augusteon vagy Nagy- Jusztinián óriás lovasszobra barna rézből, melyet … Pesten, 1868. (borítón 1869. ) Eggenberger. 60 l. V t. (rézmetszet) (A M. T. Akadémia évkönyvei tizenegyedik kötet. X. darab) Kiadói papírborítóban. 3 000, — 70. DIVALD KORNÉL A Magyar Tudományos Akadémia palotája és gyüjteményei. Magyarázó kalauz. Bp. 1917. MTA. 143 l. 20 t. (fotók) Kiadói papírborítóban. 2 000, —
publicista. 1844-ben színésznek állt, Pesten huzamosabb ideig együtt lakott Petőfi Sándorral. Később Párizsba került, ahol 1848-ban szemtanúja lett a forradalomnak. Március 15-én még Franciaországban tartózkodott, a párizsi magyarok küldöttségét vezette, ami az ideiglenes francia kormány előtt tette tiszteletét. Pár nappal később hazaindult és itthon adja ki a francia forradalomról írt tudósításait. A szabadságharc leverése után börtönbe zárják. A címlapon korábbi tulajdonosi bélyegzővel. Későbbi félbőr kötésben. 8 000, —
71. DOBLHOFF LILY, báró Horthy Miklós (Bp. é. n. ) Athenaeum.1 t. (címkép) 321 l. 1 sztl. 7 t. (kétoldalas fotók) Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban. 3 000, —
73. DOCUMENTS RELATIFS AU CONFLIT GERMANO- YOUGOSLAVE ET GERMANO- GREC. Berlin, 1941. Deutscher Verlag. 178 l. A kiadvány 144 dokumentumot tartalmaz a balkáni konfliktusról. A német Külügyi Hivatal 1939/41. 7.számú kiadványa. Kiadói kissé foltos, papírborítóban. 2 000, —
72. DOBSA LAJOS szemtanu Az 1848. évi francia forradalom. Pest, 1848. Beimel. 62 l. Dobsa Lajos (1824- 1902) színész, drámaíró, politikus,
74. tétel
78. tétel
74. DODDRIDGE, FILEP Az igaz kegyessegnek kezdete és előmenetele. Vagy Azoknak a’ Külömbözö Állapatoknak le-irása, Mellyekben a’ Keresztyén Ember találtathatik az Idvességre nézve. Debretzenben, 1761. Margitai. 8 sztl. 611 l. 3 sztl. A borító versóján Szikszai György possessori bejegyzése olvasható 1761-ből. Korabeli, kissé viseltes egészbőr kötésben. 12 000, —
77. ECKHARDT SÁNDOR A francia forradalom eszméi Magyarországon. Bp. (1924.) Franklin. 222 l. 1 sztl. (Ember és természet 7.) Kiadói kartonkötésben 2 000, — 78. EGYETEMES IRODALOMTÖRTÉNET. Szerk. Heinrich Gusztáv. 1- 4.köt. Bp. 1903- 1911. Franklin. 1. köt. Ó-kori keleti népek és hellének. 2. köt. Rómaiak és románok. 3. köt. Kelták és germánok. 4. köt. Ural- altajiak és szlávok. XX. 742 l. 40 t. (néhány kétlapos, színes). XV. 915 l. 31 t. (több színes, kétlapos). XII. 680 l. 35 t. (részben színes, kétlapos). XI. 746 l. 26 t. (több színes). A négy kötetet nagyon gazdag szövegközti képanyag, hasonmás illusztrálja. Dúsan aranyozott, kiadói félbőr kötésben, márványozott lapszéllel. Nagyon szép állapotban. 38 000, —
75. DRESCHER PÁL (SZENTKUTY) A szép magyar könyv 1473- 1938. (Bp. 1938. ) Officina. 39 l. 31 t. (részben színes képanyag) 1 sztl. (Officina képeskönyvek) Kiadói illusztrált kartonkötésben. Szép állapotban. 2 000, — 76. ÉBER ANTAL Széchényi gazdaságpolitikája. Bp. (1940. ) Franklin. 278 l. Kiadói félvászon kötésben.
79. EGYETEMES MAGYAR ENCYCLOPAEDIA. Szerk. Török János. 1-13. köt. (Öt kötetbe kötve.) Eger- Pest- Budapest, 1860- 1876. Érseki Lyc.- Emich- Athenaeum. Az öt kötetben
2 000, —
79. tétel
82. tétel
81. ELLIOT, G. F. SCOTT A primitív ember hajdan és most. Bp. 1911. Franklin. 1 sztl. 1 t. 392 l. 23 t. Kiadói, festett, aranyozott, egészvászon díszkötésben. 4 000, —
több ezer hasáb hiánytalanul megvan. Az első kötet 2., a többi első kiadás. Árverésen ritkán fordul elő. Egységes, XIX. század végén készült, díszesen aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben. Márványozott lapszéllel, nagyon szép tiszta állapotban. 60 000, —
82. ENDES MIKLÓS, csikszentsimoni Erdély három nemzete és négy vallása automiájának története. Bp. 1935. Szerző. Sylvester ny. X. 553 l. 1 sztl. Felvágatlan példány. Hozzá tartozik: Budai Napló 1395. (helyesen 1935.) nov. 28. számának címoldala. Az újságot dr. Pekár Gyula urnak postázták, dr. vitéz primor Ákosfalvi Szilágyi László: A székely főrend című cikkének címe aláhúzva. Kiadói papírborítóban. 6 000, —
80. EGYETEMES TÖRTÉNET. Szerk. Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly. 1-4. köt. Bp. (1936- 1937.) Magyar Szemle Társaság. 1. köt. Ókor története. XVI. 704 l. (8 térkép szövegközti) + 6 térkép. 2. köt. Váczy Péter: Középkor története. 720 l. (6 térkép szövegközti). + 9 térkép. 3. köt. Hajnal István: Az újkor története. VIII. 676 l. 13 térkép. (színes ill. kétoldalas). 4. köt. Iványi- Grünwald Béla: A legújabb kor története. 660 l. 6 térkép. (lapszámon belül 13 térkép). A 957. számozott példány. Aranyozott, egységes, kiadói félbőr kötésben. Márványozott lapszéllel, szép példány. 38 000, —
83. EÖTVÖS JÓZSEF, báró Összes regényei. (Bp. 1937. ) Révai. 2 sztl. 328 l. 535 l. 536 l. 326 l. 1 sztl. Voinovich Géza előszavával, egy kötetben. Kiadói dúsan aranyozott, egészvászon kötésben. 3 000, —
84. tétel
87. tétel
84. ERDÉLYI KÖSZÖNTŐ. (Bp.) 1938. (Révai ny.) 118 l. 1 sztl. A műből csak bibliofil, számozott példányok készültek, ez a 3071. számú. A lapszámozáson belül 9 egész oldalas Kós Károly linómetszettel. Díszes, festett kiadói halina kötésben. 2 600, —
87. ESTERHÁZY MIKLÓS NÁDOR IRATAI. Az 1642. évi meghiusúlt országgyűlés időszaka. (1640 december1643 március) Bp. 1930. Esterházy Pál. XCVIII. 1 sztl. 460 l. Szerkesztette: Hajnal István. (I. Kormányzattörténeti iratok. ) Részben felvágatlan. Kiadói papírborítóban. 3 000, —
85. ERDŐSI KÁROLY Napsütéses Indiában. Úti emlékek. Bp. (1927.) Szent István-Társ. 342 l. 1 sztl. 181 szövegközti képpel. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. 3 600, —
88. ÉSZAKI- OSZTJÁK MEDVEÉNEKEK. Adalékok az obi- ugor népek medvekultuszához. Bp. 1934. Kir. Magy. Egyetemi ny. LII. 142 l. (A Debreceni Tisza István Tud. Társ. I. oszt. Kiad. V. kötet, 9. füzet) Felvágatlan példány. Kiadói papírborítóban. 3 000, —
86. ERŐDI BÉLA A fáraók országában. Bp. (1897.) Lampel. 1 t. címkép. 3 sztl. 229 l. 1 sztl. 1 térkép (színes, kihajtható). Egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Festett, kiadói egészvászon, Gottermayer kötésben. Festett lapszéllel, szép tiszta példány. 7 000, —
89. (Ezernyolcszázharminchatodik) 1836dik évi magyar országgyülésen alkotott törvény- czikkelyek. Pest, 1836. Trattner és Károlyi. 126 l. (helyesen 127). Korabeli, kissé viseltes félvászon kötésben. 4 000, —
90. tétel
91. tétel
90. Ezredtörténet. GAKSCH JÓZSEF- DIMICS SZILÁRD A volt Szabadkai Cs.és Kir. 86. gyalogezred története 1882- 1918. (Bp.) 1940. (Bethlen Gábor ny.) 403 l. 2 sztl. 7 mell. (1 táblázat, 6 csatavázlat). Szövegközti fotókkal, térképekkel gazdagon illusztrálva. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Szép tiszta állapotban. 16 000, —
95. tétel
Bp. 1941. Szerzői. Stádium. 848 l. Fotókkal, térképekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott félvászon kötésben, nagyon szép tiszta példány. 16 000, — 93. Ezredtörténet. A cs és kir. 34. magyar gyalogezred története 1734- 1918. “Bp. 1937. “Pátria” 519 l. Fotókkal, térképekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben. Szép állapotban. 12 000, —
91. Ezredtörténet. MACHALEK PÁL 101. Cs.és Kir. gy. ezred története. 18831918. (Békéscsaba, 1928. Körösvidék ny.) 1 t. (József főherceg portréja).266 l. 2 sztl. 1 mell. hiányzik. Szövegközti képanyaggal. Gerincén igényesen restaurált kiadói egészbőr kötésben 12 000, —
94. Ezredtörténet. A M. Kir. Budapesti 1. Honvédhuszárezred és M. Kir. 1. Népfelkelő- Huszárosztály története 1869- 1918. Bp. 1927. Stádium. VIII. 820 l. 1 sztl. 5 t. (ebből 3 kihajtható). Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal és térképekkel. 256. számozott példány. Kiadói, festett, aranyozott, egészvászon viseltes kötésben. Gerincén apró hiánnyal. 14 000, —
92. Ezredtörténet. MÁTYÁS SÁNDOR, vitéz Pávai A Máramaros- Ugocsa megyei 85-ik gyalogezred története 1914- 1918. Eredeti harctéri naplók, hadműveleti intézkedések, parancsok, harcjelentések és okmányok alapján.
95. FAGYÖNGY. (Bp.) 1937. Karácsony. (Révai ny.) 132 l. 2 sztl. Ebből a könyvből kizárólag bibliofil,
97. tétel
99. tétel
sorszámozott példányok készültek. Ez a 3112 számú példány. A kötet többek között Márai Sándor, Móra Ferenc, Nyírő József, Mécs László… novelláit tartalmazza. Hozzá tartozik: egy halina könyvjelző, melyre az Erdélyi Szépmíves Céh íróinak aláírását nyomtatták. Kiadói illusztrált halina kötésben. 3 000, —
Kiadói, színes, kissé viseltes papírborítóban. 10 000, — 98. FÉNYES ELEK A török birodalom leirása, történeti, statistikai és geogrraphiai tekintetben. A török birodalom földabroszával. Pest, 1854. Heckenast. 476 l. 1 térkép (kihatható, színes lithográfia, mérete 415 X 550 mm, hátoldalán apró javítás) Korabeli félvászon kötésben. 18 000, —
96. FEKETE ISTVÁN Pepi- kert. A szarvasi arborétum története és leírása. 1. kiadás ! Bp. 1960. Mezőgazdasági. 162 l. 1 sztl. Lapszámozáson belül számos egészoldalas és szövegközti fotóval. Az illusztrációkat Janovits István rajzolta. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Szép állapotban. 3 000, —
99. FESSLER, I(GNAZ) A(UREL) Die Geschichten der Ungern ihrer Landsassen. Die Ungern unter Herzogen und Königen aus Arpad’s Stamme. Erster Theil. 1. kiadás! Leipzig, 1815. XXXVIII. 1 sztl. 726 l. 2 sztl. 3 táblázat (kihajtható). 3 térkép (kihajtható, határszínezett rézmetszet). A szerző a könyv megírása előtt évtizedekig tanulmányozza a történelmi forrásokat. Műve a kezdetektől 1810-ig tárgyalja a magyar nemzet történelmét. A XIX. századi történetírás monumentális (10 kötetes) alapművének 1. kötete. A borító versóján Windischgraetz herceg ex-librise. Korabeli félbőr kötésben, szép tiszta állapotban. 8 000, —
97. FELVIDÉK! A visszaszerzett és a még visszavárt Felvidék története, mai élete, kultúrája, földrajza, néprajza, műemlékei. Bp. (1938.) Dante. 2 sztl. 143 l. 8 sztl. 13 t. 9 mell. (térképek, statisztikai kimutatások). A szerzők között van Cholnoky Jenő, Mécs László, Juhász Vilmos… Az előszót Jaross Andor a felvidéki ügyek minisztere írta.
100. FODOR FERENC A Jászság életrajza. Bp. 1942. Szent István- Társulat. 504 l. XXXII.t. 7 mell. 1 színes térkép. Igényesen átkötve, aranyozott, bordázott egészvászon kötésben,az eredeti papírborító felhasználásával. 10 000, — 101. FODOR FERENC A szülőföld és honismeret könyve. I. A mi hazánk. II. A mi községünk. (Bp. 1927.) Borsod- Gömör- Kishont Várm. 383 l. 4 mell. (3 színes, kihajtható térkép + 1 kihajth. táblázat). Sok szövegközti képanyaggal. Rajzos, kiadói egészvászon kötésben. 4 600, —
103. tétel
105. Folyóirat A Kerék. I. évfolyam 6- 7. szám. (Bp. ) 1928. október- november. (Globus) 32 l. Szerk. Miklós Pál. Az autósújság szövegközti fotókkal, rajzokkal illusztrálva. Kiadói színes, rajzos papírborítóban. Szép állapotban. 1 000, —
102. Folyóirat A Kerék. Cordatic revü. I. évfolyam 2. szám. (Bp. ) 1928. junius. (Globus) 32 l. Szerk. Miklós Pál. Az autósújság szövegközti fotókkal, rajzokkal illusztrálva. Kiadói színes, rajzos papírborítóban. Szép állapotban. 1 000, —
106. Folyóirat A Magyar Detektív. Képes folyóirat. IV. évfolyam. 1- 24. szám, teljes . (Bp. ) 1929. Biró M. Könyvny. 18 X 48 l. 5 X 32 l. 1 X 72 l. A M. Kir. Államrendőrség Detektívtestülete Nyugdíjpótló és Segélyező Egyesületének hivatalos lapja, szerkeszti Vécsey Leó. Mindegyik szám az eredeti, színes borítóval egybekötve. Korabeli, kissé viseltes egészvászon kötésben. 6 000, —
103. Folyóirat A Kerék. I. évfolyam 3. szám. (Bp. ) 1928. julius. (Globus) 32 l. Szerk. Miklós Pál. Az autósújság szövegközti fotókkal, rajzokkal illusztrálva. Kiadói színes, rajzos papírborítóban. Szép állapotban. 1 000, — 104. Folyóirat A Kerék. I. évfolyam 5. szám. (Bp. ) 1928. szeptember. (Globus) 32 l. Szerk. Miklós Pál. Az autósújság szövegközti fotókkal, rajzokkal illusztrálva. Kiadói színes, rajzos papírborítóban. Szép állapotban. 1 000, —
107. Folyóirat Erdészeti Lapok. (a magyar Erdészegylet közlönye)Negyedik évfolyam. I- XII. füzet, teljes. Pozsony, 1865. Sieber könyvny. 2 sztl. 410 l. 2 t. (kihajtható) Szövegközt rajzokkal, táblázatokkal. Tulajdonos szerkesztő
Wágner Károly. Főmunkatárs Divald Adolf. Korabeli félvászon kötésben, gerincén címkével. Szép állapotban. 8 000, — 108. Folyóirat Erdőszeti Lapok. (a Magyar Erdőszegylet Közlönye) Harmadik évfolyam. I- XII. füzet, teljes. Selmecz, 1864. Lorber Ferencz könyvny. 2 sztl. 415 l. Szövegközti táblázatokkal. Tulajdonos Szerkesztő Vágner Károly. Főmunkatárs Divald Adolf. Korabeli félvászon kötésben, gerincén címkével. Szép állapotban. 8 000, —
113. tétel
111. Folyóirat Hajnal. Magyarország Nagy- Oriensének hivatalos közlönye. 1878. V. Évfolyam. 110. szám, teljes. Bp. 1878. Magyarország Nagy- Oriense. (Weiszmann) 204 l. 1 sztl. A júniusi, augusztusi szám nem jelent meg. Havi szemle az összes szabadkőmüvesség köréből. Kétnyelvű (magyar- német) Szerk. Wekerle László. Kiadói papírborítóban, mely a 10.szám borítója. 10 000, —
109. Folyóirat Erdőszeti Lapok. Első évfolyam. I- XII. füzet, teljes. Selmecz, 1862. Lorber Ferencz könyvny. 2 sztl. 386 l. 7 t. (ebből 5 kihajtható) Szövegközti táblázatokkal, ábrákkal. Szerkeszti és kiadja Vágner Károly. Főmunkatárs Divald Adolf. Hozzá kötve: Erdődi Adolf: Az erdőszetet illető legfontosabb mértékek és súlyok átváltoztatási táblái. (Ingyen melléklet az Erdőszeti Lapok I. számához) Pesten, 1862. Engel és Mandellon. LXIV. 2 sztl. Korabeli félvászon kötésben, gerincén címkével. Szép állapotban. 8 000, —
112. Folyóirat Hajnal. Magyarország Nagy- Oriensének hivatalos közlönye. 1879. VI. Évfolyam. 112. szám, teljes. Bp. 1879. Magyarország Nagy- Oriense. (Weiszmann) 1 sztl. 156 l. Havi szemle az összes szabadkőmüvesség köréből. Kétnyelvű (magyar- német) Szerk. Wekerle László. Korabeli vászongerincű papírborítóban. 8 000, —
110. Folyóirat Forrás. Irodalmi és kritikai folyóirat. I. évfolyam 1. szám. (Bp. ) 1943. január. Kulturális Egyesületek Szöv. 127 l. Szerk. Hankiss János. Bibó Lajos, Márai Sándor, Mécs László és mások írásaival. Kiadói rajzos papírborítóban. 1 800, —
113. Folyóirat Hazánk. Időszaki folyóirat hat- hetes füzetekben. Első évfolyam. Pest, 1858. Heckenast. 1 t. (címkép, Deák Ferenc kőnyomatos portréja) 2 sztl. 652 l.
115. tétel
115. tétel
Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. Szép állapotban. 26 000, —
11 t. (1 tábla hiányzik) (rézmetszet, fametszet, lithográfia, egy része kihajtható) Szerk. Török János. A folyóiratból mindössze két évfolyam jelent meg. A címlap hátoldalán Nagy Iván bélyegzője. Korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben. Szép állpotban. 18 000, —
116. Folyóirat Honművész. A Regélő folyóiratnak társa. Nyolcadik évi folyamat. II. kötet. 53- 104 szám. (Pesten, ) 1840. (Trattner- Károlyi) 428842 l. 2 sztl. 1 t. (Hunyadi Mátyás király szobrának kihajtható, rézmetszetű rajza) A divatkép mellékletek hiányoznak ! Alapitá és szerkezé Mátray Gábor. Korabeli, kissé fakult, aranyozott gerincű félvászon kötésben. Szép állapotban. 6 000, —
114. Folyóirat Honművész. A Regélő folyóiratnak társa. Negyedik évi folyamat. 26- 104. szám. Pesten, 1836. Trattner- Károlyi. 8 sztl. (első, második kötet címlapjai, foglalatjai) 202- 832 l. A színes divatképek hiányoznak ! Alapitá és szerkezé Róthkrepf Gábor. Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. Szép állapotban. 8 000, —
117. Folyóirat Ismertető összművészetben, gazdaságban és kereskedésben. 1840. Első- második félév. 2 X 52 szám. Pesten, 1840. Beimel József. 2 sztl. 822 hasáb 206 lapon, 2 sztl. 816 hasáb 200 lapon. 2 t. (kihajtható) A két félév közé kötve: 5 szám Havi- függelék az Ismertetőhez, 80 hasáb 20 lapon. Szerkesztő tulajdonos Borsos Márton. Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. Szép állapotban. 16 000, —
115. Folyóirat Honművész. A Regélő folyóiratnak társa. Ötödik évi folyamat. Első kötet. (Pesten, ) 1837. (Trattner- Károlyi) 3 sztl. 336 l. (1-42. szám) 338-344 l. Regélő 43.szám ! 346- 416 l. (44- 52. szám) 26 t. (25 t. színes, rézmetszett divatkép 26 helyett, 1 t. Csokonai síremlékének rajza) Alapitá és szerkezé Róthkrepf Gábor.
121. Folyóirat Magyar Bazár mint a nők munkaköre. XXI. évfolyam. Havonkint két kettősszám. Teljes. Bp. 1886. Athenaeum. 192 l. 24 t. (szinezett divatkép, lithográfia) 48 sztl. (az 1- 24. szám borítói) Minden szám képekkel gazdagon illusztrálva. Szerkesztők Wohl Janka és Wohl Stephanie. Nagy Iván bélyegzővel. Korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben, jó állapotban. Gerincen kis javítás. 18 000, — 122. Folyóirat Magyar Bazár mint a nők munkaköre. XXII. évfolyam. Havonkint két kettősszám. Teljes. Bp. 1887. (Athenaeum) 192 l. 24 t. (Szinezett divatkép, lithográfia) 48 sztl. (az 1- 24. szám borítói) Minden szám képekkel gazdagon illusztrálva. Szerkesztők Wohl Janka és Stephanie. Nagy Iván bélyegzővel. Korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben, jó állapotban. 18 000, —
119. tétel
118. Folyóirat Képes Vasárnap 1942. 35. szám. Vitéz nagybányai Horthy István, … a keleti fronton hazájáért áldozta hősi életét. (Bp. ) 1942. augusztus 25. (Pesti Hírlap) 546- 559 l. Gazdag képanyaggal. Hajtva. 2 000, — 119. Folyóirat Képes Vasárnap 1942. 9. szám. Vitéz nagybányai Horthy István Magyarország kormányzóhelyettese. (Bp. ) 1942. február 27. (Pesti Hírlap) 130142 l. Gazdag képanyaggal. Hajtva. 2 000, —
123. Folyóirat Pikkoló. Élclap. IX. évfolyam. 3. szám. (Bp. 1920. Bokor és Fischer) 8 sztl. Humort és művészetet szolgáló színesen illusztrált vidám ujság. Szerk. Salgó László. Kiadói rajzos, papírborítóban. 1 000, —
120. Folyóirat Koszorú, szépliteraturai ajándék a Tudományos Gyűjteményhez. Kilenczedik Esztendei Folyamat. Pesten, 1829. Trattner és Károlyi. 192 l. 4 sztl. Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. Szép állapotban. 4 000, —
124. Folyóirat Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. 1878- ik évi folyam. Bp. 1878. MTT. 3 sztl. 866 l. Közé kötve: A MTT. 1878. évi aug. 27- szept. 1- ei vidéki kirándúlása Abauj- Vármegyébe s Kassa városába. 145 l. Szerk. Szilágyi Sándor. Kiadói díszesen aranyozott gerincű, egészvászon kötésben. Szép állapotban. 6 000, —
128. Folyóirat Tudományos Gyűjtemény. 1834. X. kötet. Pesten, 1834. Trattner- Károlyi. 128 l. 2 t. (kihajtható) A kor egyetemes tudományosságának folyóirata. Szerkeszteti Horvát István. Felvágatlan, körbevágatlan. Kiadói keretdíszes, papírborítóban. Szép állapotban. 3 600, — 129. Folyóirat Turul. A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság Közlönye. 19111916. Hat évfolyam. Bp. 1911- 1916. M. Heraldikai és Geneologiai Társ. 2 szt. 192 l. 1 t. (színes) 2 sztl. 192 l. 2 t. (színes) 2 sztl. 192 l. 1 t. (színes) 1 mell. (kétoldalas ) 2 sztl. 144 l. 56 l. 3 sztl. 128 l. 1 t. (színes) Az 1915. évi kötet I- II. részt tartalmaz, címlapja hiányzik. Szövegközti címerrajzokkal, leszármazási táblázatokkal. A közlönyöket Áldásy Antal szerkeszti. Egybekötve. Korabeli aranyozott gerincű, egészvászon kötésben. Szép állapotban. 15 000, —
130. tétel
125. Folyóirat Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. 1882. évi folyam. Bp. 1882. MTT. 3 sztl. 888 l. Szerk. Szilágyi Sándor. Kiadói díszesen aranyozott gerincű, egészvászon kötésben. Szép állapotban. 6 000, — 126. Folyóirat Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. 1896. évi folyam. Bp. 1896. MTT. VIII. 958 l. Szerk. Szilágyi Sándor. Kiadói díszesen aranyozott gerincű, egészvászon kötésben. Szép állapotban. 6 000, —
130. FORGÁCH, (FERENC) FRANCISCUS Rerum Hungaricarum sui temporis commentarii Libris XXII. e MS. In lucem prodeuntes. Adiecit Indicem Rerum memorabilium ac dissertationem historico- criticam de vita laudati scriptoris Alexius Horányi. 1. kiadás! Posonii et Cassoviae, 1788. J. M. Landerer. 1 t. (rézmetszetű címkép Forgách Ferencről). 51 sztl. 702 l. 7 sztl. A címlapon könyvtári fölös bélyegzővel. A szerző váradi püspök, Báthori István kancellárja, a XVI. század egyik legjelentősebb humanista történetírója volt. A magyar Tacitusként is emlegették. Emlékirata az 1552 és 1572 közötti időszak alapvető forrása, a műfaj egyik legkiemelkedőbb darabja. Nyomtatásban ekkor jelent meg először,
127. Folyóirat Társalkodó. Tudományos művészeti, s mesterségi tekintetben. Negyedik évi folyamat. 1- 2. félév. 1- 104. szám. Pesten, 1835. Esztergami K. Beimel József. 416 l. (a 7-8 l. a 3- 4 l. elé kötve) Szerkeszti, s kiadja Helmeczy Mihály. (A Társalkodó megjelent 1832- 1848. június végéig.) Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. Szép állapotban. 14 000, —
131. tétel
133. tétel
133. A FRANKLIN KÉZI LEXIKONA 1- 3. köt. Bp. 1911- 1912. Franklin. 1020 hasáb 1 sztl. 41 t. 956 h. 1 sztl. 50 t. 976 h. 1 sztl. 33 t. A kötet szerzői között Benedek Marcell, Beöthy Zsolt, Gerevich Tibor, Heinrich Gusztáv, Pethő Sándor, Radó Antal, Szabó Dezső neve is szerepel. Kiadói, díszesen aranyozott, osztott táblás egészvászon kötésben. Nagyon szép példány. 15 000, —
a neves piarista tudós, Horányi Elek gondozásában. Magyarul csak 1977 -ben (!) látott napvilágot. Közp. 98. Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. Szép állapotban. 12 000, — 131. A FŐRENDIHÁZ ÉVKÖNYVE. II. évfolyam. Bp. 1902. Pesti Könyvnyomda Rt. XVI. 599 l. Szerkeszti és kiadja Szerencs János főtitkár. Kiadói ezüstözött gerincű, egészvászon kötésben. Szép állapotban. 10 000, —
134. GÁSPÁR GABRIELLA Az erdélyi fejedelmek törekvései a lengyel trónra. Bölcsészdoktori értekezés. Debrecen, é. n. Lehotai Pál. 84 l. A Debreceni Tisza István Tudományegyetem Keleteurópai Szemináriumának 2. sz. kiadványa. Kiadói papírborítóban. 2 000, —
132. FRAKNÓI VILMOS Mátyás király élete. Bp. 1890. Franklin. 1. címkép (színes). 416 l. 20 t. + 20 hártyapapír. (ebből 3 kihajtható). Nagyon sok szövegközti hasonmással, képanyaggal. Aranyozott, egészvászon, kissé viseltes, gerincén apró hiánnyal, Gottermayer kötésben. A borítón aranyozott, Mátyás királyt ábrázoló plakettel. 3 000, —
135. GENERSICH ANTAL A szeszes italok habitualis élvezete folytán bekövetkező változások a ütőerekben és a szívben. “Bp. 1899. 36 l. 2 t. (kihajtható) Szövegközt két egészoldalas tábla. Különlenyomat a “Gyógyászat” 1899. évi számaiból. Kiadói papírborítóban. 1 000, — 136. GENTHON ISTVÁN Az új magyar festőművészet története 1800- tól napjainkig. Bp. 1935. Magyar Szemle. 294 l. 1 sztl. 43 t. (kétoldalas) Magyar Szemle Könyvei XI. Kiadói aranyozott gerincű, egészvászon kötésben. 4 000, —
142. tétel
140. GIOVANNINI RUDOLFSZATHMÁRY GÉZA Gyógynövényeink. Bp. 1958. Mezőgazdasági. 343 l. 1 t. (kihajtható) 48 t. (Csapody Vera kétoldalas színes rajzai) Kiadói félvászon kötésben. 2 800, —
137. GERANDO ÁGOST Politicai közszellem Magyarhonban, a’ franczia forradalom óta. Pest, 1848. Emich. VIII. 345 l. A francia származású szerző Teleki Emma grófnőt vette feleségül, akivel Erdélyben telepedett le. De Gerando a szabadságharc idején a magyar- francia diplomáciai kapcsolatok kiépítését segítette. Modern, műbőr kötésben. 4 000, — 138. GERGELY BÉLA A szolnokdobokai Tőki völgy helynevei. Kolozsvár, 1945. Erdélyi Múzeum- Egy. 36 l. 1 sztl. Szövegközti rajzokkal illusztrálva. (Erdélyi Tudományos Füzetek 193. szám) A gyűjtést levéltári adatokkal, jegyzetekkel kiegészítette és közzéteszi Szabó T. Attila. Kiadói papíborítóban. 1 200, —
141. GOETHE, (JOHANN WOLFGANG VON) Antológia a költő ifjú- férfi- és öregkorának műveiből. 1- 3. kötet. Gyoma, 1932. Kner Izidor. 68 l. 1 sztl. 69 l. 1 sztl. 68 l. 2 sztl. A kötetekben szereplő verseket Szabó Lőrinc, a prózai részeket Turóczi- Trostler József fordította. Kiadói papírkötésben, a gerinceken és a kötéstáblákon címkével. A gerincek kissé elsötétedve, mindhármon apró folt. 4 000, — 142. (GOTTHELF JEREMIÁS) András a szolgalegény. Regény a magyar nép számára. 1-3.köt. (egyben) Pest, 1857. Heckenast. 104 l. 108 l. 112 l. A magyar nép számára Boross Mihály dolgozta át. A kötetet fametszetű szövegközti ábrák díszítik. Ritka! Korabeli félvászon kötésben. 2 000, —
139. GIDAY KÁLMÁN Debrecen földrajza a XIX. század közepén. “Debrecen, 1942. (Nagy Károly) 44 l. Különlenyomat a ”Tisia” VI. kötetéből. Szövegközti ábrákkal. Kiadói papírborítóban. 1 600, —
143. tétel
147. tétel
143. GÖNCZI FERENCZ Göcsej s kapcsolatosan Hetés vidékének és népének összevontabb ismertetése. Kaposvár, 1914. Szabó Lipót ny. 689 l. 2 t. (színes, pótolt). Gazdag szövegközti képanyaggal. Bekötve, egészvászon kötésben. 8 000, —
átdolgozott kiadás. (Múzeumi és könyvtári kézikönyvek IV. ) Felvágatlan. Kiadói papírborítóban. 2 000, — 147. GY. SZABÓ BÉLA Barangolókönyv. I. Egyedül. 50 fametszet. Kolozsvár, 1939. (Minerva. ) 10 sztl. 50 t. (számozott fametszet) Dedikált ! Felvágatlan. Kiadói, illusztrált papíborítóban. Szép állapotban. 6 000, —
144. GREW, E.S. A modern geológia. Bp. 1914. Franklin. 1 sztl. 1 t. címkép. 271 l. 23 t. Aranyozott, festett, kiadói, egészvászon díszkötésben. 4 000, — 145. GRÜNWALD BÉLA A régi Magyarország 1711- 1825. 1. kiadás! Bp. 1888. Franklin. XIV. 576 l. Korabeli, bordázott félbőr kötésben. 4 000, —
148. GYÖKÖSSY ENDRE Hiszek. Jubileumi verses könyv 19021932. Bp. é. n. Singer és Wolfner. 410 l. Lapszámozáson belül 5 t. A költő arcképét Márton Ferenc, a könyvet díszítő négy képet Ruzsicskay György rajzolta, a táblák előtt hártyapapír. Kiadói papírborítóban, hártyapapírral. Szép állapotban. 2 800, —
146. GULYÁS PÁL A népkönyvtárak szervezése, fentartása és kezelése. Gyakorlati kézikönyv népkönyvtárak és kisebb közkönyvtárak kezelői számára. Bp. 1913. Stephaneum ny. 308 l. Szövegközti ábrákkal, rajzokkal. Második
153. tétel
151. tétel
152. GYÖRFFY ISTVÁN A néphagyomány és a nemzeti művelődés. Bp. 1942. Államtud. Intézet. 92 l. Harmadik kiadás. Kiadói papírborítóban. 1 400, —
149. GYÖKÖSSY ENDRE Honvéd. Uj versek. “Debrecen, 1916. Csáthy Ferencz. 80 l. A 35. old. felétől a 38. oldalig hiányzó lap “Ezt a költeményt a censura kivágatta! ” kiadói, nyomtatott megjegyzés! A kiadvány a versek mellett A Nagy Háboru. Versesjáték egy felvonásban című művet is tartalmazza.” Kiadói papírborítóban. 1 000, —
153. GYÖRFFY ISTVÁN Nagykunsági krónika. Bp. 1941. Turul. 1 t. (címkép a szerzőről) 180 l. 16 t. (nagyrészt Benyovszky István rajzai) Második kiadás. Giday Kálmán ajándékozó soraival. Kiadói félvászon kötésben. 4 000, —
150. GYÖKÖSSY ENDRE Szép Magyar Jövendő. Költemények. Bp. 1923. Jegyzők Orsz. Egy. 124 l. A költő joghallgató korában szerkeszti Debrecenben a Debreceni Főiskolai Lapokat, megalapítja a Bokréta költői társaságot, amelynek tagjai rajta kívül Baja Mihály, Gulyás József, Madai gyula és Oláh Gábor. Bokréta címmel együtt adtak ki verseket. Kiadói papírborítóban. 1 000, —
154. GYÖRGY ALADÁR A Föld és népei. Népszerű földrajzi és népismei kézikönyv. 1- 5 kötet. 2. ujból írt kiadás. Bp. (1899- 1905.) Táblákkal, térképekkel, színes kőnyomatokkal gazdagon illusztrált 5 kötet. Sajnos az 1. kötetből a színes táblák és a térkép kötése kimaradt. E hiánytól eltekintve gyönyörű sorozat. Kiadói, aranyozott, festett egészvászon kötésben, szép tiszta állapotban. 38 000, —
151. GYÖKÖSSY ENDRE Szépország számüzöttje. Versek. Bp. 1921. Móricz és Lengyel. 104 l. A címlapot Darvassy István rajzolta. Kiadói színes, rajzos papírborítóban. Szép állapotban. 1 000, —
155. tétel
157. tétel
155. GYULAI PÁL KÖLTEMÉNYEI. Radó- Hirsch Nelli rajzaival. Bp. 1902. Franklin. 1 t. (címkép) 229 l. 1 sztl. 18 t. (heliogravürök) 2 sztl. (vershasonmás) Ötödik bővített kiadás. Radóné Hirsch Nelly dedikációjával. Kissé viseltes gerincű, kiadói, egészpergamen kötésben, körül aranyozott élmetszéssel, rézcsattal. A könyvtest és a táblák szép állapotban. 20 000, —
157. HAJDUMEGYE LEÍRÁSA. Magyar orvosok és természetvizsgálók 1882. Debreczenben tartott XXII. nagygyülésének alkalmából. Szerk. VARGA GEIZA, DR. Debreczen, 1882. Városi ny. 3 sztl. 264 l. 1 térkép (Hajdú megye kőnyomatos, színezett, kihajtható térképe). Néhány lapja restaurált. Az eredeti papírborító bekötve, aranyozott, bordázott egészvászon kötésben. Szép állapotban. 10 000, —
156. HAJDÚHADHÁZ MÚLTJA ÉS JELENE. Gyula, 1972. (Békés m. Nyomdaip. Váll.) 475 l. 1 mell. (Hadház XVI. századi családainak névsora 1561- 1605- ig négy kihajtható lapon) Tanulmánygyűjtemény a településről a népvándorlás korától a kötet megjelenéséig, szerk. Komoróczy György. Szövegközt számos ábrával, fotóval. Hajdú- Bihar Megyei Levéltár közleményi 2. szám. Átkötve, modern félvászon kötésben, az eredeti címeres papírborító felhasználásával. 2 600, —
158. HAJDÚVÁRMEGYE ÉS DEBRECEN sz. kir. város adattára. Debrecen, 1937. Nagy Károly és Társai. 344 l. 1 sztl. 264 l. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. 5 000, — 159. HAJNIK IMRE A magyar birósági szervezet és perjog az Árpád- és a vegyes- házi királyok alatt. Bp. 1899. MTA. VII. 454 l. A kötéstábla versóján beragasztott ex- libris. Korabeli félvászon kötésben. Szép állapotban. 6 000, —
161. tétel
166. tétel
160. HAMVAS BÉLA Anthologia humana. Ötezer év bölcsessége. Bp. (1947. ) Egyetemi Ny. 323 l. Második, változatlan kiadás. Kiadói aranyozott gerincű, félvászon kötésben. 2 600, —
166 tétel
163. HEGEDÜS LORÁNT Két Andrássy és két Tisza. 1. kiadás! (Bp. 1937.) Athenaeum. 379 l. 15 t. (kétoldalas fotók, ill. reprint levél). Kiadói egészvászon kötésben. 2 000, — 164. HEKLER ANTAL A Budapesti Pázmány Egyetem sorskérdései. Bp. 1931. (Egyetemi Ny. ) 30 l. 22 t. Felvágatlan. Kiadói papírborítóban, szép állapotban. 2 000, —
161. HANKÓ VILMOS Székelyföld. Bp. (1896. ) Lampel. VI. 1 sztl. 350 l. 1 sztl. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kissé kopott, kiadói aranyozott, festett, egészvászon kötésben. 6 000, —
165. HELTAI GÁSPÁR Cancionale, az az, historias enekes könyw… Colosvar, 1574. Heltai. (Bp. 1962. Akadémiai.) 230 sztl. 1 mell. 31 l. (Varjas Béla tanulmánya). (Bibliotheca Hungarica Antiqua V.) Hasonmás kiadás. Bordázott, vaknyomásos, egészbőr kötésben. 5 000, —
162. HEDIN, SVEN A vándorló tó. (Bp. 1940. ) Franklin. 291 l. 1 sztl 16 t. (kétoldalas fotók) Hedin 1933- 35. év során, a kínai kormány szolgálatában expedíciót vezetett Ázsia szívébe. Egy hármas tagozatú útleírásban számol be róla, ez a trilógia harmadik kötete. Ford. Mezey Dénes. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára) Kiadói aranyozott, egészvászon sorozatkötésben. Szép állapotban. 6 000, —
169. HETTNER ALFRÉD Anglia világuralma és a háború. Bp. 1918. MTA. 2 sztl. 310 l. Fordította Szánthó Gyula. (Új folyam 1917- 1919. cyklus) Kiadói félvászon sorozatkötésben, aranyozott gerinccel. 4 000, — 170. HOMOKI- NAGY ISTVÁN Gyöngyvirágtól lombhullásig. Színes filmmel vadmadarak után. (Egy természetfilmező karcolatai) 1. kiadás ! Bp. 1954. Művelt Nép. 93 l. 1 sztl. 87 t. (180 fotó, ebből 29 színes) A felvételeket készítette a szerző és ifj. Tildy Zoltán. Kiadói félvászon kötésben, az eredeti, kissé viseltes papírborítóval. 5 000, —
172. tétel
166. HELTAI GÁSPÁR Magyar krónika. Nyomtattatott Kolosváratt 1574. Most pedig újonnan Nagy-Győrben. Győr, 1789. Streibig. 3 sztl. 472 l. 7 t. 1 t. 384 l. 2 sztl. A rézmetszetű táblák a Nádasdy- féle Mausoleum királyképeinek másolatai. Korabeli, bordázott félbőr kötésben. A kötéstáblák restaurálva. 60 000, —
171. HORVÁTH ENDRE, pázmándi Árpád. 1. kiadás! Pest, 1831. Beimel. 1 t. (címképmetszet). 487 l. 6 sztl. A cimlapon és még néhány lapon elszíneződés nyomai. A kötet végén szókalauzzal. Ritka. Korabeli félbőr kötésben. 10 000, — 172. HORVÁTH MIHÁLY kisebb történelmi munkái. 1- 4 köt. 1. kiadás! Pest, 1868. Ráth Mór. X. 1 sztl. 474 l. 1 sztl. 523 l. 1 sztl. 482 l. 1 sztl. 491 l. A borítók versoján ex-librissel. Egységes, gerincén kissé kopott, korabeli félvászon kötésben. 20 000, —
167. HERCZEG FERENC Napkelte előtt! Gondolatok Nagymagyarországról. Bp. 1937. Singer és Wolfner. 238 l. A kötet az 1937. évi Könyvnapra jelent meg. Kiadói egészvászon kötésben. 2 000, — 168. HÉRODOTOSZI NOVELLÁK. (Bp. ) 1959. Magyar Helikon. 235 l. 2 sztl. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal, illusztrálta Varga Győző. Számozott, ez a 97. sorszámú. Kiadói aranyozott selyemkötésben, eredeti, rajzos papírborítóban. Szép állapotban. 3 000, —
173. HORVÁTH MIHÁLY A kereszténység első százada Magyarországon. 2. kiadás. Bp. 1884. Ráth Mór. VIII. 476 l. 2 sztl. A szerző utolsó műve, 1878-ban - az 1. kiadás megjelenésekor- hunyt el. Korabeli, bibliofil, aranyozott félbőr kötésben. Aranymetszéssel, nagyon szép példány. 9 000, —
173 tétel, 174. tétel
175. tétel
174. HORVÁTH MIHÁLY Huszonöt év Magyarország történelméből 1823- 1848. Harmadik kiadás. 1- 3. köt. Bp. 1886. Ráth Mór. XVI. 461 l. VII. 466 l. 1 sztl. VII. 508 l. Egységes, korabeli, dúsan aranyozott gerincű, félbőr kötésben. Márványozott lapszéllel, nagyon szép tiszta állapotban. 20 000, —
177. HOVÁNYI (FERENC) Nehany Hét a Szent Földön 1856-ban. Bécs, 1858. Schweiger Antal. 1 t. (lith. A Szent Sír Templomának Homlokzata). VIII. 368 l. 1 t. (kihajtható, a Szent Sír Templomának alaprajza). Több helyen foltos a kiadvány, azonban hiánytalan. Korabeli, aranyozott gerincű, félvászon kötésben. 3 000, —
175. HORVÁTH MIHÁLY Huszonöt év Magyarország történelméből 1823- 1848. 1- 2. köt. 1. kiadás! Genf, 1864. XVI. 630 l. 1 sztl. XI. 709 l. 1 sztl. Korabeli, aranyozott gerincű, félvászon kötésben. 16 000, —
178. HÜPPE SIEGFRIED A lengyel alkotmány története. Bp. 1894. MTA. 2 sztl. 542 l. 1 sztl. Fordította Szathmáry György. (Uj folyam XVII. kötet. ) Kiadói egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott, aranyozott gerinccel. 2 600, —
176. HORVÁTH MIHÁLY Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. 1-3. kötet. 1. kiadás! Genf, 1865. Puky Miklós. XIX. 615 l. XI. 616 l. XI. 605 l. 1 sztl. A címlapon Csiky Kálmán tulajdonosi aláírása, 1865-ből. Korabeli, aranyozott, egészvászon, kissé elszineződött kötésbn. 16 000, —
179. Az Ideiglenes Nemzeti Kormány rendeletei. III. füzet. (Bp. 1945. Légrády) 64 l. Megjelentek a Magyar Közlöny hivatalos lapban, kiadja a miniszterelnökség sajtóosztálya. Kiadói papírborítóban. 1 000, —
182. tétel
184. tétel
180. ILLYEFALVI LAJOS A főváros polgári népességének szociális és gazdasági viszonyai. Bp. 1935. Székesfőv. Stat. Hivatala. 16 l. 1 sztl. 1119 l. E nagyszabású munka feladata annak feltárása és bemutatása, hogy a világháború és az ország feldarabolása milyen mértékben rendítette meg a polgári társadalom pilléreit. Kétnyelvű (magyarnémet). Kiadói egészvászon kötésben, szép állapotban. 3 000, —
Bp. 1938. Franklin. VIII. 424 l. 405 l. 1 sztl. Mindkét kötet szövegközti képekkel, térképekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, álbordázott gerincű félbőr kötében. Szép állapotban. 8 000, — 183. INKEY BÉLA Mezőhegyes és vidéke agronomgeologiai szempontból. Bp. 1896. Franklin. 3 sztl. 324- 347 l. 1 sztl. 1 térkép (színes, kihajtható) A Magyar Kir. Földtani Intézet Évkönyve XI. kötet. 8 (záró) füzet. Felvágatlan. Kiadói papírborítóban. 2 000, —
181. ILLYEFALVI LAJOS A munkások szociális és gazdasági viszonyai Budapesten. Bp. 1930. Bp. Székesfőv. Stat. Hivatala. 38 l. 1 sztl. 1143 l. E nagyszabású munka a főváros legnépesebb társadalmi kategóriájának helyzetét mutatja be a statisztikai felmérések segítségével. Kétnyelvű (magyar- német). Kiadói egészvászon kötésben, szép állapotban. 3 000, —
184. ISMERETTÁR. (ConversationsLexikon.) Nélkülözhetetlen segédkönyv, mely a történelem, természet s egyéb tudományok és művészet köréből lehetőleg minél több érdekes tárgyat és egyéniséget betüsorozatos rendben megismertet. 1- 10. köt. (5 db.) Teljes. Pest, 1858- 1864. Heckenast. Hasábszámozással. Nagyon sok szövegközti fametszetű képpel. Dúsan aranyozott, egységes, korabeli egészvászon kötésben, márványozott lapszéllel. Szép példány. 40 000, —
182. INCZE KÁLMÁN, szárazajtai Háborúk a nagy háború után. A béke háborúi. 1- 2. kötet.
186. tétel
188. tétel
185. IVÁNYI BÉLA Felső- Magyarországról. (Felelet Skultéty József: A volt Felső- Magyarországról című pamflettjére) Szeged, 1930. Városi ny. 21 l. (SzéphalomKönyvtár 18. sz. ) Kiadói papírborítóban. 2 000, —
188. JÁSZAY PÁL A Magyar Nemzet napjai a legrégibb időtől az Arany Bulláig. Kiadta és (bevezetőt írta) barátja Toldy Ferenc. 1. kiadás! Pest, 1855. Emich. 1 t. (a szerző arcképe, kőnyomat). XIV. 16- 560 l. Ritka. Aranyozott gerincű félbőr kötésben, márványozott lapszéllel. A kötéstábla restaurálva. 10 000, —
186. JAKAB ELEK Szabadságharczunk történetéhez. Vis�szaemlékezések 1848- 1849-re. Bp. 1880. Rautmann. 1 t. címkép (Bem arcképe). 577 l. 1 sztl. 8 t. Korabeli, kissé viseltes egészvászon kötésben. 8 000, —
189. JÁVORKA SÁNDOR A magyar flóra kis határozója. 1. kiadás! “Bp. 1926. ”Studium” . XXXV. 324 l. XLVII. A rajzokat Csapody Vera készítette, 46 táblán több mint 1000 rajzzal. Átkötve, korabeli aranyozott gerincű, félvászon kötésben. 3 000, —
187. JANÓ ÁKOS- VORÁK JÓZSEF Halasi csipke. Kiskunhalas, 1969. (Révai. ) 33 l. 1 sztl. 28 t. (kétoldalas, 65 fotó) 2 sztl. (képjegyzék). Dedikált! Kiadói egészvászon kötésben, az eredeti védőborítóban. Szép állapotban. 1 600, —
190. JESZENSZKY SÁNDOR A Debreczeni Magyar Kir. Tisza István Tudományegyetem Orvosi kara Bp. 1924. Franklin. 11 l. 2 t. (az egyetem épületeinek, parkjának helyszínrajza) 10 t. (kétoldalas fotók, nagyrészt kültériek az épületekről) 10 t. (kétoldalas,
190. tétel
193. tétel
197. tétel
194. KAESZ GYULA A bútorstílusok. Bp. 1972. Gondolat. 286 l. 1 sztl. 286 l. 1 sztl. 16 t. (kétoldalas fotók) Nagyon gazdag szövegközti ábrákkal, rajzokkal. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon kötésben, eredeti színes papírborítóban. 3 000, —
oldalanként két, fotó, nagyrészt az épületek belső tereiről) 1 t. (kihajtható, a képek lajstroma) A fényképfelvételeket Balogh Rudolf készítette. Kiadói papírborítóban, szép állapotban. 4 000, — 191. JÓZSEF ATTILA forradalmi versei. (Bp. ) 1945. Cserépfalvi. 56 l. Részben felvágatlan. Javított gerincű, kiadói, rajzos papírborítóban. 1 400, —
195. KÁLLAY KÁLMÁN Izrael első három királya a Koránban és a mohamedán legendákban. Debrecen, 1934. (Városi ny. ) 36 l. (A Debreceni Tisza I. Tud. Társ. I. oszt. Kiadványai VI. Köt. 2. szám) Kiadói papírborítóban. Szép állapotban. 1 600, —
192. KÁDÁR GYULA Homoki bor készítése és kezelése. Bp. 1971. Mezőgazdasági. 192 l. 2 sztl. Szövegközt 91 ábrával. Kiadói papírborítóban. 2 400, —
196. KARÁCSONYI JÁNOS A magyar nemzet őstörténete 896-ig. Nagyvárad, 1924. Szent László ny.100 l. 3 térkép (kihajtható, színezett). Aranyozott, modern bőrkötésben. 4 000, —
193. KÁDÁR JOLÁN A pesti és budai német színészet története 1812- 1847. Bp. 1923. Budavári Tud. Társ. 1 t. (színes) 316 l. 13 t. (Német philologiai dolgozatok) Kiadói papírborítóban. 2 800, —
197. KARÁDFI (SZILÁGYI SÁNDOR) ÉS RÁTHKAY (RÁTH GYÖRGY) Kossuth parlamenti élete. 1- 2. köt. (egybekötve)
200. tétel
201. tétel
200. KEMPELEN BÉLA Magyar nemesi évkönyv. I. Unicus! Bp. 1923. Szerző (Steiner Zs. Ny. ) 62 sztl. 2 t. (címerrajz) 45 mell. (kihajtható leszármazási tábla) Kiadói papírborítóban. 4 000, —
Pest, 1850. Heckenast. I. köt. Az országgyülési követ. 100 l. II. köt. A pénzügyminister. VI. 196 l. Ritka! Korabeli félvászon kötésben. 8 000, — 198. KAZINCZY FERENC Árnyékrajzolatok. Rajzolta Kazinczy Ferenc, maga’ kezével. 1784- 1814. (Bp. 1928. Kir. Magy. Egy. Ny. ) 156 l. 1 sztl. Lapszámozáson belül XXVI. tábla, melyeken Kazinczy családtagjairól, rokonairól, barátairól, ideáljairól rajzolt árnyékrajzolatok láthatóak. (Könyvbarátok Szövetsége sorozat) Korabeli félvászon kötésben. 2 000, —
201. Képeslap A tihanyi templom visszhangverő oldala. Kétszínnyomású. 1912. Mérei Ignác kiadása. Postatiszta. 1 000, — 202. Képeslap Debrecen. ref. püspöki palota, Kossuthszoborral. Színes. (1900-as évek eleje) Harmathy könyvkereskedés kiadása. Postatiszta. 1 000, —
199. KÉKI BÉLA Az írás története. Rajzolta és a képeket válogatta Köpeczi Bócz István. Bp. 1971. Gondolat. 159 l. Nagyon gazdag szövegközti, négyszínnyomású illusztrációkkal. Hozzá tartozik: egy könyvismertető könyvjelző. Kiadói, illusztrált papírkötésben. Szép állapotban. 1 200, —
203. Képeslap Debreczen. Fő utca látképe. Színes. 1915. Postatiszta.
1 000, —
208. Képeslap “Üdvözlet Budapestről az ”I. Ferencz József ” m. kir. honvéd gyalogsági laktanyából. Kétszínnyomású. 1905. Hosszú címzéses. Futott. 1 000, — 209. Képeslap Üdvözlet Debreczenből. Piacz utca. Színes. 1902. Hosszú címzéses. Komáromi J. felvétele és kiadása. Futott. 1 400, — 210. Képeslap Üdvözlet Nyíregyházáról. Bessenyei György szobra. Színes.1905. Hosszú címzéses. Piringer János kiadása. Futott. 1 000, —
206. tétel
204. Képeslap Debreczen. Vilmos Huszár Laktanya. Színes. 1915. Futott. 1 000, — 205. Képeslap Erdély felszabadulásának emlékére. Vitéz nagybányai Horthy Miklós Magyarország kormányzója Kolozsvárott. 1940. szept. 15. Fekete- fehér. é. n. Magyar Film Iroda kiadása. Postatiszta. 1 000, —
211. Képeslap Üdvözlet Nyíregyházáról. Nyíregyházvidéki kisvasútak sóstói hidja. Kétszínnyomású. 1907. Piringer János utóda kiadása. Futott. 1 000, — 212. KERÉKGYÁRTÓ ÁRPÁD Magyarország mívelődésének története, különös tekintettel az anyaország, úgy szinte Erdély, Horvát- és Tótország államélete kifejlésére. 1- 2. kötet. (egybekötve). Egyetlen kiadás! Pest, 1859- 1865. Krupinszky. VIII. 501 l. 1 sztl. 192 l. Ritka! Korabeli félbőr kötésben, márványozott lapszéllel. 8 000, —
206. Képeslap Kutyavilla halászcsárda. Budafok. Kétszínnyomású. 1906. Hosszú címzéses. Futott. 1 000, — 207. Képeslap Üdvözlet a nyíregyházai sóstófürdőről. Kétszínnyomású. 1907. Klein Ármin kiadása. Futott. 1 000, —
213. tétel
214 tétel
213. (KÉZAI SIMON) M. SIMON DE KEZA Chronicon Hungaricum, quod ex codice membranaceo nunc primum… notis ac variatibus lectionibus excitat Alexius Horányi… 2. kiadás. Budae, (1782.) Landerer. 158 l. Kézai Simon Chronicon Hungaricum című műve időrendben a második fennmaradt magyar történeti mű. Szerzője életéről keveset tudunk. Az bizonyos, hogy itáliai egyetemen tanult, majd udvari pap lett. IV. László 1283-ban a jegyzőjének nevezi és ebben az időben 1282-1285 között írta híres Gestáját is. A krónika aukciónkon szereplő második kiadása - az első 1781ben, Bécsben - Horányi Elek gondozásában jelent meg. Átkötve, kartonkötésben, festett lapszéllel. 8 000, —
levelezőlapok) 40 számozott “melléklet” (korabeli újságkivágások, eredeti levelek, jelentések, képeslapok, stb.) és 59 számozott, kézzel pauszra rajzolt színezett térképvázlat (a szerző rajzai). Készült: 1932- 1934. II.köt. 2 sztl. I- IV. és 1- 724. számozott kéziratos lap, 163 db számozott képpel (eredeti fotók, újságkivágások, levelezőlapok), 35 számozott “melléklet” (korabeli újságkivágások, eredeti levelek, jelentések, képeslapok, stb.) és 28 számozott, kézzel pauszra rajzolt színezett térképvázlat (a szerző rajzai). Készült: 1934- 1936. III. köt. 2 sztl. I- IV. és 1- 724. számozott kéziratos lap, 163 db számozott képpel (eredeti fotók, újságkivágások, levelezőlapok), 35 számozott ”mellékletek” (korabeli újságkivágások, eredeti levelek, jelentések, képeslapok, stb.) és 28 számozott, kézzel pauszra rajzolt szinezett térképvázlat (a szerző rajzai). A III. kötet végénél: az ”Élményeim...” egy korábbi,1918- 1920. között készült, be nem fejezett változatból 13 melléklet és 8 beírt levél, a mellékletek között a szerző katonaigazolványa. Kivételes szerencse folytán a szerző rokonaival történt találkozáskor megtudtuk, hogy a hiányzó lapokat a szerző tépte ki 1945 után. A Tanácsköztársaság idején történt szerepvállalásait,
214. Kézirat, aprónyomtatvány ILENCZFALVI SÁRKÁNY MIKLÓS Élményeim az 1914- 1918. évi világháborúban. I- III. köt. + térképmellékletek. (dossziéban). I. köt.: 2t. (rajta eredeti fényképek, a címképen a szerző), XIV. 764. kézzel számozott, beírt oldal, benne 110 db számozott képpel (eredeti fotók, újságkivágások,
215. Kézirat, aprónyomtatvány Árlap. Sesztina Lajos Vasnagykereskedés. Debrecen. Debrecen, 1936. május hó. 2 sztl. Tóth László asztalos mester úrnak címzett nyomtatvány. Hajtogatva. Szép állapotban. 1 000, — 216. Kézirat, aprónyomtatvány “Fotó az “Angol Királynő” Szálloda étterméről. Debrecen, 1928. Bagossy műterem. A fotó egy Kosztolányi- est kapcsán készült, melyet aláírt: Kosztolányi Dezső, Kardos Pál, Ady Lajosné, Baja Mihály, SenyeiOláh István, Béber László, Dienes Zsófia, Juhász Géza…. Postatiszta. 10 000, —
214 tétel
melyekről írt a naplójában nem merte vállalni. Térképek: 30 részletes és 24 általános térképlap, 2 többoldalas mellékletek és 1 áttekintő lap a térképekhez. A naplószerű visszaemlékezések nagy részletességgel, rendkívül precízen leírva tartalmazzák a világháborús időszakot, számos eredeti képpel, melléklettel illusztrálva, köztük eredeti jelentésekkel, a szerző fotóival, képeslapokkal, korabeli újságkivágásokkal. Figyelemreméltóak, kézzel rajzolt csatavázlatai. A mű fő érdekessége, hogy a szerző nyugalmazott huszárezredes, a világháborúban a volt cs. és kir. 8. huszárezred parancsnoka volt, a 42 hónapos háborúból 32 hónapot frontvonalban töltött. Az itt átélt emlékeit írja le háromkötetes visszaemlékezéseiben. Ebben az évben emlékezik az ország a háború kitörésének 100. évfordulójára. A vásárlónk nemcsak egy hihetetlen érdekes, hiteles, színes naplót olvashat a Nagy Háborúról, de egy kiadási jog birtokosa is lehet. A három kötet és a térképdoboz egységes, korabeli félbőr kötésben, megkímélt állapotban. 150 000, —
217. Kézirat, aprónyomtatvány Fotó Németh Lászlóról és feleségéről. A lapot 1931. szilveszterén küldi a Németh- házaspár Juhász Gézának (18941968. költő, irodalomtörténész, debreceni tanár). Aláírás: Ella és Laci. Postatiszta. 4 000, — 218. Kézirat, aprónyomtatvány Fotó Németh Lászlóról A lapot egy Németh László ünnepségről küldik Juhász Gézánénak, Mezőszilasról 1984-ben. A fotó aláírói között szerepel: Sinkovits Imre, Gombos Katalin, Németh Csilla, Németh Ágnes, Németh Judit, Czine Mihály… Az eredeti felvételt Gulyás Pál készítette Németh Lászlóról 1934ben. Futott. 3 000, — 219. Kézirat, aprónyomtatvány Medgyessy Ferenc (1881- 1958.) hagyatékából. Kézzel írott Elismervény, melyben a Kossuth- díjas szobrászművész úti előleget kér
222. Kézirat, aprónyomtatvány Olvasókönyv mellyből egy szorgalmas gyermek sok szépet, jót és hasznost nagy gyönyörűséggel olvashat és tanulhat. (Turkeve) 1852. 1 sztl. 240 kézzel számozott lap, 4 sztl. (Tartalom) Összeírogatta: Kovács József ref. tanár, Turkeve. Ezt a címlapon lévő szárazbélyegző is tanusítja. Összesen 157 történetet, verset tartalmaz, feltüntetve az író, költő nevét is. A lapok körbevágatlan, merített papírlapok. Korabeli aranyozott gerincű, kissé viseltes, félvászon kötésben. 5 000, — 223. Kézirat, aprónyomtatvány Plakát. A szakszervezetek programja azonnali intézkedésre. Debrecen, 1956. Szabadság Lapnyomda. Mérete A/4. A lap alján kis javítás. 1 800, —
219. tétel
barátjától, Juhász Gézától. Kelt. Debrecen, 1953. júl. Hozzá tartozik: 1 db fotó, ahol a művész felesége, barátja Juhász Géza és annak gyermekei társaságában “gulyás”partin vesz részt. A fotó 1940-ben készült.” 10 000, —
224. Kézirat, aprónyomtatvány Plakát. Felhivás a magyar néphez! Megalakult a Magyar Forradalmi Munkás Paraszt Kormány. Bp. 1956. november 4. Magyar Forradalmi munkás- paraszt kormány. Kétoldalas, mérete A/4. Szép állapotban. 2 000, —
220. Kézirat, aprónyomtatvány Medgyessy Ferenc (1881- 1958.) hagyatékából. “Medgyessy Ferenc feleségének 4 oldalas levele a debreceni barátnak, Juhász Gézának. A baráti levél a jókívánságok mellett egy még ismeretlen, Medgyessy által készített “Kossuth” szobrot ajánl az egyetemnek megvételre. Kelt, Bp. 1962. dec. Címzett borítékban, szép állapotban. 4 000, —
225. KISS BÁLINT Magyar régiségek. Három kőmetszetű rajzolattal. Pest, 1839. Fükúti Landerer Lajos. 1 lith. címkép. XXIV. 294 l. 1 sztl. 1 t. 1 térkép (kihajtható). Bekötve, aranyozott, modern nyl-kötésben. Szép tiszta példány. 14 000, —
221. Kézirat, aprónyomtatvány Néplap. Rendkívüli kiadás ! A debreceni egyetemi, főiskolai és középiskolások követelése. Debrecen, 1956. okt. 23. Szabadság Lapnyomda. Falragasz. Mérete 470 X 310 mm. A lap oldalán kis javítás. 2 000, —
226. KNER-KLASSZIKUSOK. (A magyar költészet remekei Balassitól Tompáig. Összeálította: Király György). I-IX. kötet.
225. tétel
226. tétel
227. KOCH ANTAL Erdély ó- tertiär- echinidjei. Bp. 1884. Légrády. 1 sztl. 46- 123 l. 4 t. (kőnyomat, ebből három kétlapos) A táblák előtt 1- 1 sztl. lap, melyeken a táblákon látható rajzok elnevezései vannak felsorolva. (Magyar Kir. Földtani Int. Évkönyve. VII. kötet. 2. füzet) Felvágatlan. Javított gerincű, kiadói, papírborítóban. 2 000, —
Gyoma, 1921. Kner Izidor. I. Őszi harmat után. Istenes,vitézi és virágénekek…113 l. II. Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem. 247 l. III. Koszorú a magyar költészet virágaiból. 127 l. IV. Csokonai Vitéz Mihály: Lilla. 201 l. VII.V örösmarty Mihály: Tündérvölgy. 161 l. 2 sztl. VIII. Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. 161 l. IX. Petőfi Sándor: Dalaim. 175 l. 4 sztl. XI. Aurora. Anthologia a magyar költészet fénykorából. 162 l. 3 sztl. XII. Madách Imre: Az ember tragédiája. 195 l. A sorozatunk nem teljes, az V. VI. és a X. kötet hiányzik. 1200 példányban jelent meg a Kner-klasszikusok sorozat, ebből 250 példány félvászon kötésben. A kiadványok fametszetes könyvdíszeit, nyomdajegyeit, iniciáléit Kozma Lajos készítette. Kiadói félvászon kötésben, a borító táblán Kner- nyomdajeggyel. 26 000, —
228. KODOLÁNYI JÁNOS, ifj. Baranyai szőttesek. Pécs, 1957. Dunántúli Magvető. 27 l. 26 sztl. (98 számozott motívum, részben színes). Kiadói félvászon kötésben, az eredeti rajzos, papírborítóval. 2 400, — 229. KORÁNYI FRIGYES Ujabb adatok a gerinzoszlop kopogtatási hangja diagnostikai értékesítéséhez. Bp. 1906. Pesti Lloyd. 12 l. Szövegközt 8 ábrával. A szerző dedikációjával, a nyomtatott szöveg kézírásos javításával. (Orvosi Hetilap Tud. Közl. 1. évf. 1.szám) Kiadói papírborítóban. 1 000, —
230. tétel
232. tétel
230. KÓRÓ PÁL Legjobb és legteljesebb magyar alföldi vőfénykönyv. Bp. (1935. ) Népirodalmi Váll. 112 l. Lényegesen kibővített új kiadás, Némedi Varga János és Csontos Szabó István hét vármegyére híres vőfények útmutatása szerint. A humor előtérbe helyezése mellett néhány kisérő megjegyzés, rövid leírás ismerteti az alföldi, eredeti menyegzők lefolyását, bennük a vőfények szerepét. Kiadói színes, rajzos papírborítóban. 2 000, —
236. tétel
232. KOSZTOLÁNYI DEZSŐ Modern költők. (Bp. é. n.) “Élet” IV. 487 l. 20 t. (költők fotói) Dedikálva Beregi Oszkár színésznek! A szennycímlap és a címlap összeragasztva. (Az ”Élet” Könyvei sorozat) Átkötve egészvászon kötésbe, szép állapotban. 5 000, — 233. KOVACHICH, MARTINUS GEORGIUS (MÁRTON GYÖRGY) Institutum diplomaticohistoricum inclyti regni Hungariae regnorumque,… Pest, 1791. Trattner. XVIII. 221 l. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben, festett lapszéllel. Jó állapotban. 6 000, —
231. KOSÁRY DOMOKOS Bevezetés a magyar történelem forrásaiba és irodalmába. I- III. kötet. Bp. 1951- 1958. Közoktatásügyi- Művelt Nép- Bibliotheca. 480 l. 638 l. 398 l. 1 sztl. (Első kötet: 1711- ig, második kötet: 17111825-ig, harmadik kötet: Kiegészítések és névmutató) A három kötet együtt ritkán előforduló kézikönyv. Az első kötet átkötve, régies hatású, gerincén címkével félvászon kötésbe, a másik két kötet kiadói félvászon kötésben. Szép állapotban. 10 000, —
234. KOZMA GYULA Kis képes atlasz Budapest székesfőváros és Pest- Pilis- Solt- Kiskunvármegye elemi népiskoláinak harmadik osztálya számára. Bp. é. n. Lampel. 3 sztl. 11 l. (színes ábrák) 8 térkép (kétoldalas, ebből 7 színes) Hat térkép elülső és hátsó lapjain két-két fotó Budapest nevezetességeiről, 1 térkép elülső és hátsó lapjain népies témájú rajzok.
237. (KULTSÁR ISTVÁN) Krónika. A’ mohátsi veszedelemtől a’ bétsi békülésíg Magyar Országban, Erdélyben, Havasalföldön, és Moldovában történt dolgokról. Pest, 1805. Trattner, 135 l. A címlapon könyvtári fölösbélyegzővel. Átkötve, félvászon kötésben, az eredeti bőrgerinc felhasználásával. 14 000, — 238. KÚNOS IGNÁCZ A nyugati kultúra hatása a török birodalomban. Bp. 1916. MTA. 40 l. (Előadások Körösi Csoma Sándor emlékezetére V. szám) Felvágatlan. Kiadói papírborítóban. 1 400, —
240. tétel
Szerkesztve a földrajztanítás legújabb vívmányainak felhasználásával az új tanterv alapján. Kiadói kissé viseltes papírborítóban. 4 000, —
239. LÁSZLÓ GYULA Ősvallásunk nyomai egy szamosháti kocsistörténetben. Kolozsvár, 1945. Minerva. 32 l. (Erdélyi Magyar Tud. Intézet kiadványai) Kiadói papírborítóban. 2 000, —
235. KÖZIGAZGATÁSI ÉVKÖNYV ÉS ELŐJEGYZÉSI SZAKNAPTÁR 1929. XXXII. évfolyam. Bp. (1929. ) Szaklapkiadó. 3 sztl. 560 l. 3 t. (reklám) Szerk. Blaha Sándor. (209- 539ig lapszámozás nélkül) Kiadói aranyozott gerincű, félvászon kötésben. 4 000, —
240. LEHEL, FRANÇOIS Notre Art Dément. Quatre études sur l’ art pathologique. Paris, 1926. Povolozky. 122 l. 1 sztl. 24 t. (kétoldalas képek) Számozott, ez a 400. számú. Kiadói színes, rajzos papírborítóban. Szép állapotban. 5 000, —
236. KREITNER GUSZTÁV Gróf Széchenyi Béla keleti utazása India, Japán, China, Tibet és Birma országokban. 200 művészi kivitelű eredeti képpel és az utazás átnézeti térképével. Bp. 1882.Révai. XVI. 15 l. (Mutatvány- ív). 1028 l. 1 térkép. (színes, kihajtható). Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Gerincén kisebb kopással. 12 000, —
241. LENHOSSÉK JÓZSEF A mesterségesen eltorzított koponyákról általában, különösen pedig egy Csongrádon és Székely- Udvarhelyen talált ilynemű makrokephal és egy Alcsúthon talált barbár korból származó koponyáról. Bp. 1878. MTA. 2 sztl (Lenhossék munkáinak felsorolása) 1 t. X. 11- 137 l. II t.
244. tétel
245. tétel
Magyarország leghosszabb közúti kőhídja. Monográfia. Debrecen, 1926. Tisza I. Tud. Egy. 71 l. II. mell. (kétoldalas rajz) Szövegközti képekkel, rajzokkal. Kiadói papírborítóban. 4 000, —
(fénynyomat) Fametszetű szövegközti rajzokkal. Felvágatlan. Kiadói papírborítóban. 5 000, — 242. LENKEI DEZSŐ A Magas- Tátra tavai hegy- és vízrajzi szempontból. Bp. 1918. Tudományegyetemi ny. 24 l. Szövegközti képekkel. (Bölcsészettudori értekezés) Kiadói papírborítóban. Szép állapotban. 1 200, —
245. LÜKŐ GÁBOR Kiskunság régi képfaragó és képmetsző művészete. Kecskemét, 1982. Bács- Kiskun Megy. Műv. Közp. 321 l. Lapszámozáson belül 168 egészoldalas rajz, fénykép a szerzőtől. Dedikálva! Hozzá tartozik: Nagy MariVidák István: Nemez- nemez- nemez Kecskemét, é. n. Szórakaténusz. 11 l. Kiadói rajzos, papírborítóban. 2 800, —
243. LONGUS (LONGOSZ) Daphnis és Chloé. Pásztorregény. (Wien) é. n. Hellas Verlag. VI. 1 sztl. 78 l. 10 sztl. 8 t. (Fritzi Löw színes, erotikus kőnyomatai) A kiadvány könyvbarátok számára készült, kereskedelmi forgalomba nem került. A táblák előtt feliratos hártyapapír, egy hiányzik. Számozott, ez a 624. számú. Kiadói papírkötésben, aranyozott lapszélekkel. A gerinc tetején fél cm- es hiány. 6 000, —
246. A M. KIR. POSTAMESTEREK ÉS POSTAMESTERI ALKALMAZOTTAK ORSZÁGOS ÖNSEGÉLYZŐ ÉS NYUGDÍJEGYESÜLETÉNEK HETVENÖT ÉVE 1867- 1942. Bp. 1943. M. Kir. Postam. Orsz. Egy. 2 t. (Horthy Miklós és István fotója) 170 l. 1 sztl. 25 t. (fotók) Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. 2 000, —
244. LÓSY- SCHMIDT EDE A hortobágyi kőhid építése Debrecen város mátai pusztáján. 1827- 1833.
247. tétel
250. tétel
247. MADERSPACH VIKTOR Az oláhok vérnyomában a Fekete tengerig. 7 térképvázlattal. Miskolc, 1930. Ludvig és Janovits. XII. 318 l. Felvágatlan példány. Nagyon ritka! Rajzos, kiadói papírborítóban. 5 000, —
Debreczen, 1919. Csáthy Ferncz. 42 l. 1 sztl. Kiadói papírborítóban, szép állapotban. 4 000, — 251. MAGYAR LÁSZLÓ Tizenöt év Délafrikában. Átdolg. Bendefy- Benda László. Bp. 1934. Magyar Etiópiai Exp. 212 l. 1 t. 1 térkép. Magyar László rajzaival ilusztrálva. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. 3 000, —
248. MAGYAR AKADÉMIAI ÉRTESÍTŐ 1859- RŐL. Kiadta: Toldy Ferencz. III- XI. szám. Pest, 1859. Emich. 1 sztl. 138- 987 l. a XIX. szd. fontos híradása nyelv- s széptudományok, philos, történeti és törvénytudományok köréből. Korabeli, aranyozott, bordázott félbőr kötében. 5 000, —
252. A MAGYAR POSTA MONOGRAFIÁJA. I. Életrajzok. Szerk. Pap Lajos. II. Hennyey Vilmos: A Magyar Posta története. Bp. 1939. Fráter ny. 229 l. III-VI. (I-II. sz. lap hiányzik). 285 l. Kiadói egészvászon kötésben. 3 000, —
249. MAGYAR BÁLINT A Nemzeti Színház- előtti magyar színészet történetének vázlata. Bp. é. n. Athenaeum. 36 l. Kiadói papírborítóban. 1 000, —
253. MAGYAR STATISZTIKAI ÉVKÖNYV. Új folyam. XIII. 1905. Bp. 1906. Athenaeum. XVI. 523 l. 1 sztl. Kiadói aranyozott gerincű, egészvászon kötésben. 2 000, —
250. A MAGYAR FELVIDÉK SZÜLÖTTEI A VILÁG NÉPEIHEZ. Közzéteszik a Debreczenben és Nagyváradon lakó felvidéki származású polgárok.
255. tétel
258. tétel
254. MAGYAR STATISZTIKAI ÉVKÖNYV. Új folyam. XVIII. 1910. Bp. 1911. Athenaeum. XV. 533 l. 1 sztl. Berzeviczy Albert könyvtárából bélyegzővel. Kiadói aranyozott gerincű, egészvászon kötésben. Szép állapotban. 2 000, —
Kiadói papírborítóban, jó állapotban. 6 000, — 257. A MAGYAR TUDÓS TÁRSASÁG’ ÉVKÖNYVEI. 1836- 1838. 4. köt. Buda, 1840. Magyar Kir. Egy. 1 rézmetszetes díszcímlap. VIII. 154 l. 207 l. 12 számozott lith. (ebből 6 színes). Kissé viseltes egészvászon kötésben 4 000, —
255. MAGYAR SUNÁD, AVAGY I. BÉLA KIRÁLYNAK NEVELETLEN ÍRÓ-DEÁKJA. Kit Ősi édes emlékezet’ oszlopául az ő Hét Fő magyar Vezérekről írtt Deák Históriájából Magyarba őltöztetve előállatott… M. M. I. (mándi Mándy István). Debrczenben, 1799. Szigethy Mihály. XXI. 126 l. 1 sztl. Egyetlen kiadás, nagyon ritka! Papírborítóban. 18 000, —
258. MAGYAROK A KULTÚRÁÉRT. A magyar munka eredményei az emberi művelődés terén. Francia és magyar írók közreműködésével szerkesztette: Dr. Lukács György. Bp. 1929. Magyar- Francia Kultúrliga. 677 l. 60 t. 4 térkép. A kötet fametszetű díszeit, a fejléceket, kezdőbetűket, valamint a kötést Reiter László tervezte. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben. Az eredeti védő papírborítóval. Nagyon szép állapotban. 5 000, —
256. A MAGYAR TUD. AKADÉMIA KIADÁSÁBAN MEGJELENT MUNKÁKNAK ÉS FOLYÓIRATOK TARTALMÁNAK BETŰRENDES CZÍMJEGYZÉKE. 1- 2. kötet. Bp. 1911. MTA. 592 l. 593- 1188 l. (összeállította Tiringer Béla) Ritka bibliográfia. Fel- és körülvágatlan.
hiány nincs). 2 t. (színes). 616 l. 2 t. ( ebből 1 színes). Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon Gottermayer kötésben. Az 1. kötet színe eltérő. 50 000, — 262. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. BIHAR VÁRMEGYE ÉS NAGYVÁRAD. “Bp. (1901. “Apollo”” Irodalmi Társ.). XII. 684 l. 10 t. (ebből 4 színes). 2 térkép. (színes, kihajtható). Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal.” Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben. Szép állapotban. 38 000, —
259. tétel
259. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu és Sziklay János. ABAUJ- TORNA VÁRMEGYE. “Bp. 1896. ”Apollo””. 1 t. (Kassa kihajtható látképe). 579 l. 1 sztl. 11 t. (ebből 2 kihajtható, 4 színes). 2 térkép (színes, kihajtható). Szövegközti és egészoldalas fényképekkel, rajzokkal gazdagon illusztrált.” Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben. Szép állapotban. 32 000, —
263. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. ESZTERGOM VÁRMEGYE. Bp. (1910.) Orsz. Monográfiai Társ. XII. 1 térkép (színes, kihajtható). 471 l. 1 t. Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon Gottermayer kötésben. Gerincén apró hiánnyal. 32 000, —
260. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. BARS VÁRMEGYE. Bp. é.n. Magyarország Vármegyéi és városai. 568 l. 3 térkép (színes, kihajtható) 11 t. (ebből 4 színes) 1 t. hiányzik. Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben. Szép állapotban. 32 000, —
264. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. GYŐR VÁRMEGYE. Bp. (1910.) Orsz. Monográfiai Társ. 4 sztl. 464 l. 2 térkép (színes, kétoldalas). 2 t. (színes). Lapszámon belül számtalan képpel. Kiadói, festett, aranyozott, egészvászon Gottermayer kötésben. Kis elszíneződéssel. 20 000, —
261. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. BÁCS-BODROG VÁRMEGYE 1-2. köt. Bp. (1909.). Orsz. Monográfiai Társ. 3 sztl. 1 térkép (színes, kihajtható).VI. 477 l.(lapszámhiba: a 186 után tévesen 189,
265. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. GÖMÖR- KISHONT VÁRMEGYE. Bp. (1903. Apollo). X. 677 l. 13 t. (ebből 4 színes). 2 térkép (színes, kihajtható).
270. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. PEST- PILIS- SOLT- KISKUN VÁRMEGYE. 1-2. köt. Bp. (1911.) Orsz. Monográfiai Társ. XII. 1 térkép (színes, kihajtható). 491 l. 577 l. Szövegközti ábrákkal, fotókkal, gazdagon illusztrálva. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon Gottermayer kötésben. 40 000, —
Nagyon gazdag szövegközti képpanyaggal. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon kötésben. 32 000, — 266. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. HONT VÁRMEGYE ÉS SELMECZBÁNYA SZ. KIR. VÁROS. Bp.(1906.) Orsz. Monográfiai Társ. 3 sztl. 490 l. 42 t. (ebből 2 színes). 2 térkép (színes, kihajtható). Lapszámon belül számtalan képpel. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon kötésben. 30 000, —
271. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. POZSONY VÁRMEGYE. Bp. (1895. Apollo.) X. 2 térkép (színes, kihajtható) 754 l. 12 t. (ebből 4 színes). Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon kötésben. 32 000, —
267. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. HEVES VÁRMEGYE. Bp. (1909.) Orsz. Monográfiai Társ. X. 1 térkép (színes, kihajtható). 699 l. 3 mell. Nagyon gazdag képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon, Gottermayer kötésben. 38 000, — 268. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. NÓGRÁD VÁRMEGYE. Bp. (1911.) Orsz. Monográfiai Társ. XI. 748 l. 1 térkép (színes, kihajtható). Szövegközti ábrákkal, fotókkal, gazdagon illusztrálva. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon, Gottermayer kötésben. Gerince kissé viseltes,de nem hiányos. 32 000, —
272. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Csánki Dezső. SOMOGY VÁRMEGYE. “Bp. (191?). Orsz. Monográfiai Társ. 3 sztl. 655 l. 1 térkép (színes, kihajtható). Lapszámozáson belül nagyon sok képanyaggal. A nagysikerű “Borovszky”” sorozat egyik utolsó kötete, melyet 1912-ben bekövetkezett halála miatt már nem ő szerkesztett. “ Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon, kissé viseltes Gottermayer kötésben. 40 000, — 273. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. SZABOLCS VÁRMEGYE. Bp. (1900. Apollo). XV. 2 térkép (színes, kihajtható). 574 l. 11 t. (ebből 3 színes). 1 tábla hiányzik. Nagyon sok szövegközti képpel. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon kötésben. 40 000, —
269. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. NYITRA VÁRMEGYE. (Bp. 1898. Apollo Irodalmi Társ.) XV. 736 l. 11 t. (ebből 1 kihajtható, 4 színes). 2 térkép. (színes, kihajtható). Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon kötésben. 32 000, —
274. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. SZATMÁR VÁRMEGYE + SZATMÁRNÉMETI SZ. KIR. VÁROS. (egybekötve). Bp. (1908.) Orsz. Monográfiai Társ. 1 térkép (színes, kihajtható) XV. 636 l. 2 t. 1 térkép (színes, kihajtható). 316 l. Nagyon gazdag képanyaggal. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon Gottermayer kötésben. 40 000, — 275. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. TEMES VÁRMEGYE + TEMESVÁR. (egybekötve). Bp. é.n. Orsz. Monográfiai Társ. X. 1 térkép (színes, kihajtható).463 l. V. 294 l. Sok szövegközti képpel. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon Gottermayer kötésben. 40 000, —
279. tétel
278. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. ZEMPLÉN VÁRMEGYE + SÁTORALJAÚJHELY. (Bp. é.n. Apollo) XIX. 1 térkép (színes, kihajtható) 567 l. 73 t. (ebből 2 színes). Gazdag szövegközti illusztrációval. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon kötésben. 32 000, —
276. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk. Borovszky Samu. TORONTÁL VÁRMEGYE. Bp. (1911.) Orsz. Monográfiai Társ. XII. 1 térkép (színes, kihajtható). 632 l. Szövegközti ábrákkal, fotókkal, gazdagon illusztrálva. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon Gottermayer kötésben. 38 000, —
279. MAGYARORSZÁG VERECKÉTŐL NAPJAINKIG. Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete. Az előszót írta: Nagybányai Vitéz Horthy Miklós. 1-5. köt. Bp.(1929.) Franklin. 544 l. 1 sztl. 482 l. 1 sztl. 470 l. 1 sztl. 406 l. 420 l. 1 sztl. Az öt kötet 16 színes műmellékletet, 7 színes térképet ezernél több képet és térképvázlatot tartalmaz. A kötetek szerzői között szerepel: Andrássy Gyula, Apponyi Albert, Babits Mihály, Cholnoky Jenő, Gerevich Tibor,Oláh Gábor, Pilch Jenő, Rapaics Raymund. Kiadói félbőr kötésben. Szép állapotba. 28 000, —
277. Magyarország vármegyéi és városai. Szerk.Borovszky Samu és Sziklay János. VASVÁRMEGYE. “Bp. 1898. “Apollo”” XI. 3 térkép. (színes, kihajtható). 622 l. 29 t. (ebből 4 színes). Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal.” Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon kötésben. 30 000, —
282. tétel
284. tétel
285. tétel
280. MALONYAY JÁNOS Anthropokalypsis azaz jelenések az emberiség jövendőjéből. (Bp. - Lipcse, 1916. Rózsavölgyi- Röder.) 67 l. “E fénymetszetű lemezekkel nyomtatott munkából 100 számozott s előfizetők nevére szóló díszpéldány készült, valódi hollandus papíron, a szerző névaláírásával” Ez a 15. számú ! Leírta és díszítette Akantisz Victor. Vörös és kék nyomású könyvdíszekkel minden oldalon.” Kiadói festett, pergament utánzó, kissé kopott kartonkötésben. A lapszélen felül aranymetszéssel. 4 000, —
283. MARCZALI HENRIK Erdély története. Bp. 1935. Káldor. 288 l. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. 3 000, —
281. MÁRAI SÁNDOR Napló. (1943- 1944) 1. kiadás! (Bp. 1945. ) Révai. 505 l. 1 sztl. Kiadói félvászon kötésben.
285. MÁTYÁS FLÓRIÁN A magyar nyelv finnítési törekvések ellenében. Egyetlen kiadás! Pécsett, 1857. Lyceum. XVII. 18- 67 l. Felés körülvágatlan példány. Kiadói papírborítóban. 5 000, —
284. MATA JÁNOS, szoboszlai Husz fametszetű könyvjegy a parnasszusról. (Debrecen, 1935., Bp. 1982. Petőfi Irod. Múzeum) 20 t. Ezen hasonmás kiadvány klissékről 1000 példányban készült, diósgyőri bordázott papíron. Kiadói vászontokban, szép állapotban. 3 000, —
4 000, —
282. MÁRAI SÁNDOR Verses Könyv. 1. kiadás! (Bp. 1945. ) Révai. 83 l. Aláírt! Kiadói papírkötésben, gerincén címke. 10 000, —
286. MEDNYÁNSZKY ALAJOS, báró Elbeszélések, regék ‘s legendák a’ magyar előkorból. 1- 2. köt. (egybekötve). Pest, 1832- 1834. Hartleben Konrád. (Trattner és Károlyi). 3 sztl. 215 l. 1 sztl. 206 l. Ritka!
286. tétel
290. tétel
290. Metszet Bannat (Bánát) kőnyomatú látképe. Jacob Alt rajza nyomán Adolf Kunike készítette. Megjelent Kunike: Zwey hundert vier und sechzig Donau- Ansichten… című albumában, Bécs 1826. Képmező: 257 X 352 mm. Lapméret: 355 X 446 mm. Paszpartuban. Szép lithográfia. 12 000, —
Korabeli félvászon kötésben, márványozott lapszéllel. Szép tiszta állapotban. 18 000, — 287. MÉHELY LAJOS, kisapsai Az ősméhek természetrajza. (60 tábla eredeti rajzzal) Bp. 1935. Stephaneum. 214 l. 1 sztl. LX. t. Magyar- német nyelven. Ritka! Fel- és körbevágatlan. Kiadói papírborítóban, szép állapotban. 4 000, —
291. Metszet Tokaj látképe, 1566. Contrafehtung der Vestung Tokay (sampt ihrer Belägerung vom Wayvoden beschehen) im jahr 1566. Megjelent: S. Münster: Cosmographiae Universalis (Basel, 1574. után). Méret: 122X152 mm. Fametszet. Paszpartuban. Méret: 425X306 mm. 12 000, —
288. MENYHÁRT JÓZSEF FAMETSZETEI. (Debrecen, 1960. Alföldi nyomda.) 12 l. 20 t. + 20 hártyapapír. A Déri Múzeum Baráti Körének 2. kiadványa, Kádár Zoltán bevezetőjével. Készült 500 példányban, az eredeti dúcokról nyomtatva. Dedikált példány! Kiadói,illusztrált mappában. 4 000, —
292. Metszet Zádor István: Nyíregyházi talyigások. Nyíregyháza, 1937. Aláírt próbanyomat. Méret: 200X265 mm. Fekete- fehér kőnyomat. 4 000, —
289. MESTER MIKLÓS Az autonom Erdély és a román nemzetiségi követelések az 1863- 64. évi Nagyszebeni Országgyűlésen. Bp. 1936. Pécsi Egy. Ny. 265 l. 1 sztl. 1 t. Kiadói papírborítóban. 4 000, —
293. A MI ERDÉLYÜNK. Irták: Makkai Sándor, Rónai András, Asztalos Miklós, Gergely Pál. Bp. 1940. (Stádium) 111 l. 4 t. szerk. Kovrig Béla. Nemzeti Könyvtár 24- 26. szám. Kiadói színes, illusztált papírborítóban. 2 000, —
gazdagon illusztrálva. (Hajdú-Bihari Múzeumok Közleményei 42. szám. Kiadói papírborítóban. Szép tiszta példány. 2 000, — 298. MOLNÁR GÁBOR- HEGYI MARGIT Négy hágó sziklavadonában. 1. kiadás! Bp. (1970) Szépirodalmi. 545 l. 20 t. (nagyrészt színes fotók) Dedikált! Kiadói egészvászon kötésben. Kissé viseltes, eredeti, illusztrált védőborítóban. 3 000, —
294. MIKLÓS ÖDÖN Negyedszázad a magyar közéletben. 1- 2. kötet. Bp. 1906. Franklin. XVI. 459 l. X. 1 sztl. 455 l. Miklós Ödön összegyűjtött munkái, sajtó alá rendezte Rácskay Gyula. Az első kötet többek között tartalmazza: A gabona- elevátorok és Budapesttől Chicagóig és tovább című müveit, a második kötet mezőgazdasággal kapcsolatos tanulmányai. A kiadvány három kötetben teljes. Mindkét kötet dedikálva! Fel- és körbevágatlan. Kiadói papírborítóban. 8 000, —
299. MÓRICZ MIKLÓS Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. Bp. 1932. Erdélyi Férfiak Egy. 216 l. 2 térkép (kihajtható) Második kiadás. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. 2 800, — 300. MUSSOLINI, VITTORIO Légi háború Abessziniában. Bp. é. n. Franklin. 112 l. 10 t. (kétoldalas fotók) (Világjárók Utazások és Kalandok) Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. 2 000, —
295. MILNE, A. A. Hatévesek lettünk. (Now we are six) Kiválogatta és fordította Devecseri Gábor. Bp. é. n. Hungária. 111 l. Kétnyelvű. Minden oldalon kétszínnyomású a szöveg és a rajz, E. H. Shepard rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon kötésben. 3 000, — 296. MOCSÁRY BÉLÁNÉ FÁY MÁRIA India és Ceylon. Úti jegyzetek. 1. kiadás! Bp. 1899. Athenaeum. 1 t. (a szerző fotója). 230 l. 2 sztl. Nagyon sok szövegközti képpel. Átkötve, félvászon kötésben. 2 000, —
301. NAGY CZIROK LÁSZLÓ Betyárélet a Kiskunságon. Bp. 1965. Magvető. 336 l. 2 sztl. Jelen munka hosszú évtizedek gyűjtőmunkájának eredménye. A szerző szerint „az adatok jórészét az örök feledés vásott vermei széléről rántom vissza.” Kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. 2 800, —
297. MÓDY GYÖRGY A Szent András templom és a Verestorony kutatása 1980-ban. Debrecen 1290- 1390 között. Debrecen, 1984. (Alföldi ny.) 87 l. Szövegközti rajzokkal, egészoldalas fotókkal
302. NAGY JENŐ A népi kendermunka műszókincse Magyarvalkón. (Kalotaszeg) Debrecen, 1938. Ref. Kollégium. 97 l. 1 sztl. 4 t. (fotók) A dolgozat első részében 43 ábrával a kender megmunkálását
301. tétel
302. tétel
305. NEUE BAHNEN UNGARISCHER BUCHKUNST. Emerich Kner: Über die Aufgaben des Verlegers. Ludwig Kozma: Randbemerkungen eines ungarischen Buchkünstlers. Gyoma, 1922. Isidor Kner. 19 l. A két németnyelvű programcikk megjelent az Archiv für Buchgewerbe und Gebrauchsgraphik 1922. karácsonyi számában. A könyvdíszek és iniciálék Kozma Lajos munkái. Hozzá tartozik: 2 levél, melynek első oldalán Kner Izidor magyarul ismerteti a kiadvány létrejöttét, a többi oldalon németül közli Hauschild Herbert szerkesztő két cikkét. Kner Imre dedikációjával! A füzet lapjai foltosak. Kiadói papírborítóban. 8 000, —
ismerteti a szerző, a második rész műszótár. A szerző ajándékozó soraival. Kiadói papírborítóban. Szép állapotban. 2 000, — 303. NAGYMAJTÉNYI JENŐ Szőgyén. Esztergom, 1943. (Buzárovits Gusztáv) 110 l. 1 sztl. Bölcsészdoktori értekezés. A hátsó borító belső oldarára beragasztva egy írógéppel írt elbírálás, mely Debrecen, 1943. április hó 14- én kelt. A bíráló “a munkát szóbeli doktori szigorlat alapjául örömmel" elfogadja. Kiadói papírborítóban. 3 000, — 304. NEUBER EDE Dolgozatok a debreceni m. kir. Tisza István Tudományegyetemi Bőr- és Nemibeteg Klinika 10 éves fennállásának emlékezetére. (1921- 1931) Bp. 1932. Kir. Magy. Egyetemi Ny. 391 l. Eredeti dolgozatok magyar nyelven 11361. oldalig, ugyanezek németnyelvű kivonatban 365- 391. oldalig. Szövegközt fotókkal, ábrákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói papírborítóban, szép állapotban. 3 000, —
306. NEUESTE LÄNDER UND VÖLKERKUNDE. Ein geograpfhisches Lesebuch für alle Stände. Siebenter (7) Band. Gross- Britannien und Ireland. Prag, 1809. Diesbach. 562 l. 11 t. rézmetszet (nagyrészt kihajtható városképek, egy színes). 1 mell. A ritka sorozat 7. kötete Nagy-Britannia és Írország állat-és növényvilágával, földrajzával, népviseletével, szokásaival foglalkozik. A kihajtható, 220x 370 mm-es London látkép nagyon ritka.
306. tétel
A kiadvány 3 lapja kissé sérült, egy lapon kisebb szöveghiány. Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. 6 000, —
310. OLÁH GÁBOR Keletiek nyugaton. A meztelen asszony. Debreczen, 1909. Hegedűs és Sándor. 98 l. Kiadói papírborítóban. Szép állapotban. 2 000, —
307. NEUESTE LÄNDER UND VÖLKERKUNDE. Ein geograpfhisches Lesebuch für alle Stände.Fünfzehnter (15) Band. America. Prag, 1818. Charten und Kupfern. 609 l. 4 t. rézmetszet. A ritka sorozat 15. kötete Amerika állat-és növényvilágával, földrajzával, népszokásaival foglalkozik. Korabeli kartonkötésben, gerincén címkével. Szép állapotban. 6 000, —
311. OLÁH GÁBOR Petőfi Sándor. Debrecen, 1923. Csáthy Ferenc. 20 l. Felvágatlan. Kiadói papírborítóban. 1 000, — 312. OROSZ JÓZSEF, balásfalvai Gróf Széchenyi István mint író. “Pozsony, 1832. Snischek Károly. 3 sztl. 409 l. A Hitel és a Világ bírálata. A szerző újságíró, több folyóirat (Századunk, Hírnök) szerkesztője volt. A kötet Ponori Thewrewk József kritikáját is közli a ”Világ”- ról. “ Korabeli félbőr kötésben, jó állapotban. 16 000, —
308. NIEDERMANN IMRE Magyarország és a bosnyák politika Mária és Zsigmond alatt. (1382- 1420) Balassagyarmat, 1936. Hollósy Géza. 110 l. 3 sztl. Felvágatlan. Kiadói papírborítóban. 2 000, —
313. ORSZ. MAGY. SZÉPMŰVÉSZETI MÚZEUM METSZET- ÉS MODERN KÉZRAJZ- GYŰJTEMÉNY KATALÓGUSA. Bp. 1910. Hornyánszky V. V. 1 sztl. 289 l. Fel- és körbevágatlan.
309. NOVÁK JÓZSEF A várjobbágyság intézménye. Debrecen, 1940. Lehotai Pál. 77 l. Bölcsészdoktori értekezés. Kiadói papírborítóban. 2 000, —
315. tétel
318. tétel
316. OSZTRÁK-MAGYAR VÖRÖSKÖNYV. Diplomáciai akták a háború előzményeinek történetéhez 1914. Bevezetéssel ellátott népies kiadás, egész anyagának szövegével. Bp. 1915. Athenaeum. XX. 144 l. Későbbi, félvászon kötésben. 4 000, —
Kiadói papírborítóban, pergamen védőborítóval. Szép állapotban. 3 000, — 314. AZ ORSZÁGOS KÉPTÁR MŰTÁRGYAINAK LEIRÓ LAJSTROMA. Hivatkozással a korábbi katalogusokra. Bp. 1897. Athenaeum. VI. 1 sztl. 688 l. A kötet tartalmazza a művészek jelzéseit, aláírásait, kézjegyeit. Felvágatlan. Kiadói papírborítóban. Szép állapotban. 3 000, —
317. PALLAI SÁNDOR Nemesfémipari zsebkönyv. Bp. 1987. Műszaki. 395 l. Szövegközti ábrákkal (ötvösjegyek, fémjelek) gazdagon illusztrálva. Lapszámozáson belül 13 kétoldalas tábla. 4. átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötésben. 3 000, —
315. AZ OSZTRÁK-MAGYAR MONARCHIA ÍRÁSBAN ÉS KÉPBEN. Rudolf trónörökös (…) kezdeményezéséből és közreműködésével. 1-21. kötet. Teljes. Bp.1887-1901. Magyar Királyi Állami ny. Szövegközti és egész oldalas képekkel, térképekkel gazdagon illusztrált. Kollacionált. Kiadói, aranyozott, dombornyomásos, egészvászon kötésben. Piros színű. Néhány gerincen apróbb elszíneződés. Egységes, szép sorozat. 360 000, —
318. PALOTAY GERTRUD Erdély magyar népművészete. Bp. (1944.) Officina. 35 l. 2 sztl. IV t. (színes) 32 t.(képek).(Officina Képeskönyvek 25.) Kiadói félvászon kötésben. 2 000, —
igyekezett a hazai nyelvjárások teljességét áttekinteni, számos már akkor régiesnek számító szófordulatot megörökíteni. A függelékként hozzá tartozó Csécsi János munkája a helyesírás szabályainak ös�szefoglalója. A kiadvány nagyon hosszú időn keresztül a legelterjedtebb és legáltalánosabban használt szótár volt, számos kiadása jelent meg. RMK I. 1746. RMK II. 2334. Későbbi gerincén javított, félbőr kötésben. 26 000, — 321. PAPP KÁROLY A szlavóniai Daruvár hévvizű- fürdő védőterülete. Bp. 1910. M. Kir. Földtani Int. 2 sztl. 17- 47 l. 1 térkép (kihajtható) Szövegközti fotókkal. Kiadói rajzos papírborítóban. Szép állapotban. 3 000, —
323. tétel
319. PANCSATANTRA AZAZ ÖTÖS KÖNYV. Az életbölcsességnek régi indiai tankönyve… versekkel tarkázott világhírű gyüjteménye. (Bp. ) 1959. Magyar helikon. 266 l. 3 sztl. 20 t. (Győry Miklós színes monotypiái) Fordította Schmidt József. Számozott, ez a 49. számú. Kiadói raffia kötésben, szép állapotban 3 000, —
322. PATAKY DÉNESNÉ A zsolnay kerámia. (Bp. ) 1955. Népművelési Min. 32 l. 14 t. (Kétoldalas) Szövegközti ábrákkal. (Jelzések és védjegyek) Kiadói rajzos papírborítóban. Szép állapotban. 1 000, —
320. PÁPAI PÁRIZ (FERENC) FRANCISCO Dictionarium Latino- Hungaricum... Első kiadás ! Leutschoviae (Lőcse) 1708. Brewer. 8 sztl. 622 l. 1 sztl. Hiányzik a rézmetszetű címkép és díszcímlap, A címlap javított,19- 22 old. egy tizede van meg, üres lappal restaurálva. Hozzákötve: Pápai Páriz (Ferenc) Dictionarium Hungarico- Latinum... Első kiadás! Leutschoviae (Lőcse) 1708. Brewr. 278 l. 2 sztl. Hiányzik a címlap. Hozzákötve: Tsétsi , Johannis (Csécsi János) Observationes OrthographicoGrammaticae... 1 sztl. 10 l. 1 sztl. A szerző Szenci Molnár Albert munkáját dolgozta át és bővítette ki. A nagy nyelvi tudatosssággal készült, új szavakat, szókapcsolatokat meghonosító szótár
323. PÉCZELY JÓ’SEF Lant. (A’ debreczeni R. Kollegiom nevendékei apró kötött és kötetlen munkáiból.) Debreczen, 1833. Tóth Lajos. 158 l. 1 sztl. (Második esztendő.) Péczeli Péczely József (1789- 1849) pedagógus, történész, költő, a Magyar Tudós Társaság rendes tagja.1815-től haláláig volt a Debreceni Református Kollégium meghatározó tanáregyénisége. Nagyon ritka! Korabeli keménytáblás papírborítóban 4 000, —
326 tétel
328. tétel
324. PERGER JÁNOS, nagybányai A’ Magyar, és hazája régenten. Pest, 1831. Trattner. 4 sztl. 150 l. 1 sztl. 1 t. lith. (nagyméretű, kihajtható). Ritka! Átkötve, modern bőrkötésben. 10 000, —
328. PULSZKY FERENCZ Magyarország archaeologiája. 1- 2. kötet. Bp. 1897. Pallas. 3 sztl. 342 l. I- XCIX. számozott tábla 1 térkép (kihajtható) 3 sztl. 376 l. C- CXCIV. számozott tábla. Korabeli félvászon kötésben, szép állapotban. 18 000, —
325. PESTY FRIGYES A magyarországi várispánságok története különösen a XIII. században. Bp. 1882. MTA. 591 l. A címlapon korábbi tulajdonosi bejegyzés, bélyegző. Ritka! Korabeli félbőr kötésben. 10 000, — 326. PLUHÁR ISTVÁN A berlini olimpia. Az 1936. évi berlini olimpia története 400 képpel. Bp. 1936. Marjay Frigyes. VIII. 144 l. 6 sztl. (Eredménytáblázat) Kiadói egészvászon kötésben. 8 000, —
329. RÁBEL LÁSZLÓ Hivatalos nyelvünk. Történeti és nyelvészeti tanulmány. Sopron, 1914. Szerző. (Romwalter ny. ) 237 l. A szerző a közhivatalok magyartalanságainak megjavítása érdekében írta és adta ki művét. Felvágatlan. Kiadói papírborítóban, szép állapotban. 3 000, — 330. RAJK LÁSZLÓ ÉS TÁRSAI A NÉPBÍRÓSÁG ELŐTT. (Bp. ) é. n. Szikra. 271 l. A könyv tartalmazza az államügyészség által beadott vádiratot, a tárgyalást (kihallgatások, vád- és védőbeszédek), és az ítélet ismertetését. A függelékből megtudhatjuk a Népbíróság, az ügyész és a védelem névsorát, a bűnügy vádiratában felhívott jogszabályokat és a tárgyaláson résztvevő külföldi ujságírók névsorát. Kiadói papírborítóban. 1 800, —
327. POLEDNIK GYULA A méhek szaporodásának antik kutatói és a bougonia. Bp. 1936. Egyetemi ny. 23 l. (Különlenyomat az “Archivum Philologicum” 1936. évi 7- 9. füzetéből) Kiadói papírborítóban. Szép állapotban. 3 000, —
331. tétel
332. tétel
331. (II. RÁKÓCZI FERENC) RAKOCZY, FRANCOIS Historie des revolutions de Hongrie, ou l’on donne une idée juste de son légitime Gouvernement. Avec les Memoires du Prince Francois Rakoczy sur la guerre de Hongrie, Depuis 1703, jusqu a sa fin. Et ceux du Comte Betlem Niklos Sur les Affaires de Transsilvanie. Tom. I-II. (egybekötve) La Haye (Hága). 1739. Jean Neaulme. 1 rézmetszetes címkép (Rákóczi portréja). 2 sztl. 443 l. 1 térkép (nagyméretű, kihajtható). 1 rézm.t. címkép (Rákóczi portré) 446- 504 l. 258 l. 16 sztl. A mű első része Magyarország történetét ismerteti 6 könyvben. (A bővített változat ugyanebben az évben, ugyanitt jelent meg 6 kötetben.) Az első két könyv Magyarország történetének rövid foglalata, a harmadik ill. a negyedik könyv már a XVII. század második felével, elsősorban a kuruc mozgalmakkal foglalkozik. Az ötödik ill. hatodik könyv a munka legjelentősebb része (147- 504 l.) a Rákóczi szabadságharc első hiteles krónikája. Ezt követi a fejedelem emlékirata, amely a szabadságharc történetének alapvető forrása. A mű végén Bethlen Miklós emlékirata olvasható, amely az 1736-os amszterdami kiadás
után készült. A címlapon olvasható nyomdahely ill. kiadó hamis, a mű valójában Párizsban jelent meg Prosper Marchand kiadásában. A nagyméretű térkép (480x 520 mm-es, Carte de la Hongrie, de la Transsilvania, et de la Slavonie) Guillaume Delisle francia térképész munkája. Nagyon ritka! Korabeli, dúsan aranyozott egészbőr kötésben. Festett lapszéllel, jó állapotban. 100 000, — 332. RATKÓ JÓZSEF Félkenyér csillag. Válogatott versek. Bp. (1984) Magvető. 226 l. 1 sztl. Dedikált! Kiadói egészvászon kötésben, védőborítóban. Szép állapotban. 1 200, — 333. Részvény Hajdumegyei Takarékpénztár. Részvény. Hajduszoboszló, 1926. Posner ny. A részvény tartalmaz 11 beváltatlan szelvényutalványt. Szép tiszta példány. 2 600, —
337. tétel
338. tétel
334. RÉVÉSZ IMRE ÉLETE 1826- 1881. Debrecen, 1926. Város és Ref. Egyházkerület ny. 1 t. (címkép) VII. 251 l. 3 t. Felvágatlan. Kiadói papírborítóban. 2 000, —
340. tétel
szövegközti képekkel illusztrálva. Kiadói papírborítóban.
6 000, —
338. ROSENBERG, MARC Der Goldschmiede Merkzeichen. Frankfurt am Main. 1911. Keller. XIX. 1186 l. A kézikönyv országonként, városok, mesterek, mesterjegyek, tárgyak és időszakok szerint sorol és mutat be közel 6000 ötvösmunkát. Második kiadás. Korabeli félvászon kötésben, gerincén címkével. Szép állapotban. 20 000, —
335. REVICZKY GYULA Összes költeményei 1-2. köt. Bp. 1895. Athenaeum. VIII. 307 l. 279 l. 1 sztl. XLIV. (Koroda Pál: Epilóg.) Kiadói, dúsan aranyozott selyemripsz kötésben. Aranymetszéssel 6 000, — 336. ROLLAND, ROMAIN Michelangelo élete. Ford. Éber László. (Bp. é.n.) Révai. 1 t. címkép. 221 l. 1 sztl. Számozott, 150/148. sz.példány. A borító versóján ex-librisszel. Díszesen aranyozott kiadói félbőr kötésben. A bőr néhol enyhén töredezett. 5 000, —
339. SALAMON FERENCZ A magyar királyi szék betöltése és a pragmatica sanctio története. 1. kiadás! Pest, 1866. Ráth Mór. VIII. 250 l. Korabeli, bordázott félbőr kötésben. 5 000, — 340. SALAMON FERENCZ Az első Zrínyiek. Pest, 1865. Heckenast. 1 t. (rézmetszetű címkép) XVI. 659 l. A kötetben több helyen nagyrészt ceruzás bejegyzésekkel. Korabeli, bordázott, kissé viseltes félbőr kötésben. 4 000, —
337. RONCSIK JENŐ, vitéz A Magyar Országos Tűzoltó Szövetség hatvanéves története 1870- 1930. Debrecen, 1935. Városi Nyomda. 550 l. A szerző Debrecen város tűzoltó főparancsnoka volt. Nagyon gazdag egészoldalas és
342. tétel
343. tétel
341. SÁPI LAJOS Debrecen település- és építéstörténete. Debrecen, 1972. (Szabadság Lapnyomda.) 121 l. 38 t. (fotók) 17 térkép (kihajtható). Dedikált ! Kiadói egészvászon kötésben, az eredeti papírborítóval. Szép állapotban. 2 000, —
344 tétel
jelölésével), a másikon a püspöki palota, a megyeháza és a posta épülete. Nagyon ritkán fordul elő árveréseken! Korabeli, bordázott, aranyozott egészbőr kötésben. Festett lapszéllel, nagyon szép tiszta állapotban. 80 000, — 344. SGARDELLI CAESAR, de Párbajkodex. Különös tekintettel a lovagias ügyek elintézésénél figyelembe jövő katonai szabályokra az uj becsületügyi szabályzat alapján. Bp. 1923. Hajnal. 96 l. A szerző a m. kir. 2. honvéd gyalogezred őrnagya. Harmadik bővített kiadás. Kiadói rajzos, papírborítóban. 2 000, —
342. SCHERMANN SZILÁRD Kassa és a kassai hegyek kalauza. Bp. 1944. Magyarországi Kárpát Egyesület. 352 l. (321-től képek). 1 t. (kihajtható panoráma) 2 térkép (kihajtható) Kiadói papírborítóban. Nagyon szép tiszta állapotban. 4 000, — 343. SCHOENVISNER, STEPHAN (SHÖNWISNER ISTVÁN) Antiquitatum et historiae Sabariensis ab origine usque ad praesens tempus libri novem. Pest, 1791. Trattner. 10 sztl. 384 l. 4 sztl. 21 t. (rézmetszet, ebből 6 kihajtható). A táblákon római kori emlékek láthatók. A kötet tartalmazza Tischlernek - a XVIII. század egyik legtehetségesebb metszőjének- két dekoratív rézmetszetét. Az egyik Szombathely látképe (az épületek számozott
345. SŐREGI JÁNOS A panyolai tölgyfaépítmény háromrendbeli ásatásának története. Debrecen, 1933. Városi Nyomda. 19 l. 4 t. (kétoldalas fotók) (Déri Múzeum régészeti oszt. ismeretterj. közl. 5. füzet. ) Kiadói papírborítóban. 1 200, —
346. tétel
349. tétel
346. SŐREGI JÁNOS Zoltai Lajos élete és működése 18611939. A debreceni múzeumi gondolat története 52 képpel és 2 műlappal. Debrecen, 1942. Városi ny. 1 t. címkép. 174 l. 3 sztl. 1 t. (A Sesztina-ház, Zoltai vízfestménye.) Dedikált! Kiadói papírborítóban, szép tiszta példány. 4 000, —
350. tétel
Kiadói félvászon, közös kartontokban. Szép állapotban. 2 400, — 349. STEIN AURÉL Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet- Turkesztánba 1900- 1901-ben. Bp. 1908. Lampel. 1 t. címkép. XXIV. 326 l. 9 t. 1 térkép (színes, kihajtható). Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára X. köt. A borító táblán ill. a címlapon korábbi fölös bélyegzővel. Szerk. Lóczy Lajos. Kiadói, aranyozott, rajzos egészvászon kötésben. 4 000, —
347. SŐTÉR ÁGOST, tápió-sápi A Mosonymegyei Történelmi és Régészeti Egylet emlékkönyve 1882-1898. A honfoglalás ezredéves ünnepélyének emlékére. Magyar-Óvár, 1898. Czéh Sándor. 3 sztl. 304 l. 1 sztl. 2 t. (1 kihajtható). Kiadói, aranyozott, egészvászon kötésben, aranymetszéssel. Nagyon szép kötet. 6 000, —
350. STEIN AURÉL Nagy Sándor nyomában Indiába. Bp. (1929.) Franklin. 1 t. címkép (Stein portré). 183 l. 32 t. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. 4 000, —
348. STEFANOVITS PÁL-SZÜCS LÁSZLÓ Magyarország genetikus talajtérképe. Bp. 1961. OMMI. 75 l. Hozzá tartozik: Magyarország genetikus talajtérképe 1960. Színes, hajtogatott. Méret: 7000 X 1000 mm. (OMMI Kiadványai 1. sorozat 1. szám)
351. STETKA ÉVA Az ébredés partjáig. (Bp. ) 1958. Szépirodalmi. 65 l. A költőnő első verseskötete. Kiadói papírborítóban, szép állapotban. 1 000, —
352. tétel
355. tétel
352. SVASTICS IGNÁTZ, csétsényi Magyarok’ históriája, mellyet…1-3 könyv. (egyben). Posonyban, 1805. Belnay. 1 t. (címképmetszet, Szent István). 7 sztl. 380 l. 1 sztl. 1 t. (címképmetszet, Mátyás király). 4 sztl. 384 l. 1 t. (címképmetszet, II. Ferenc). 2 sztl. 368 l. A magyar nyelvű történetírásnak egy korai és ritka kiadványa. Átkötve, félbőr kötésben, az eredeti bőrgerinc felhasználásával. 38 000, —
356. tétel
Bécs, (1921.) Magyar Kiadó. 1 t. (az író arcképe). 383 l. Az eredeti papírborító bekötve, korabeli aranyozott egészvászon kötésben. 2 000, — 355. SZABÓ ISTVÁN Ugocsa megye Bp. 1937. MTA. XII. 615 l. 1 t. (térkép) 4 különálló mell. + jegyzék. (Magyarság és nemzetiség. Tanulmányok a magyar népiségtörténet köréből. I.sorozat 1. kötet). Felvágatlan. Kiadói papírborítóban. Szép tiszta példány. 4 000, —
353. A SZABADSÁG LAPNYOMDA gépmester szaktanfolyamának anyaga és vizsgamunkája. Összeállította: Kökössy József. Debrecen, 1959. (Szabadság Lapnyomda). 160 l. 2 sztl. Nagyon gazdagon és színesen illusztrált könyv. 200/147. számú kötet, melyet a kiadvány egyik szerkesztője Vencsellei István dedikált! Kiadói egészvászon kötésben. 2 000, —
356. SZABÓ KÁROLY A magyar vezérek kora. Árpádtól Szent Istvánig. 1. kiadás ! Pest, 1869. Ráth Mór. VIII. 448 l. Korabeli, dúsan aranyozott gerincű egészvászon kötésben. Kötéstáblákon vaknyomásos díszítéssel, márványozott lapszélekkel. 8 000, — 357. SZABÓ LŐRINC- SZALAY LAJOS Tizenkét vers- Tizenkét rajz. Bp. (1943.) Singer és Wolfner. 64 l. 2 sztl. Lapszámozáson belül 12 rajzos tábla.
354. SZABÓ ERVIN Társadalmi és pártharcok a 48/49-es magyar forradalomban. Bevezeti Jászi Oszkár tanulmánya. 1. kiadás!
357. tétel
359. tétel
1000/48. számú példány, a költő és a rajzolóművész aláírásával. Kiadói félvászon kötésben, eredeti, rajzos védőborítóban. 8 000, —
360. tétel
Bp. 1948. Egyetemi Nyomda. 227 l. 44 t. (fametszet). Aranyozott, kiadói félbőr kötésben. 3 000, — 361. SZEKFŰ GYULA Mi a magyar? Bp. 1939. Magyar Szemle Társaság. 558 l. XVI.t. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben. 4 000, —
358. SZABÓ MAGDA Abigél. Bp. (1978. Szépirodalmi Könyvkiadó). 417 l. 1 sztl. Aláírt példány! Kiadói egészvászon kötésben, az eredeti papírborítóval. 2 000, —
362. SZEMERE MIKLÓS külpolitikai nyilatkozatai 1903- 1918. Bp. 1918. Hornyánszky. 143 l. Felvágatlan. Kiadói papírborítóban. Szép tiszta példány. 2 600, —
359. SZALAY LÁSZLÓ Magyarország története. 1-5. köt. (4 db.) 2. kiadás. Pest, 1861- 1866. Lauffer és Stolp.XIV. 322 l. XVI. 439 l. XII. 636 l. XII. 647 l. VIII. 575 l. Sorozatunkból a 6. kötet hiányzik. Azonban a tételhez tartozik: a 6. kötet 1. kiadásából egy füzet. Eredeti borítóval, 240- 352 lapszámig. Korabeli egészvászon kötésben. 28 000, —
363. SZEMERE MIKLÓS Országgyülési beszéd a hadseregről. Bp. 1903. Athenaeum. 29 l. Kiadói papírborítóban. 1 800, — 364. SZENDREY ISTVÁN Hajdú- szabadságlevelek. Debrecen, 1971. (Hajdúböszörmény Város Tanácsa.) 335 l. 9 t. (kihajtható reprintek). Kiadói papírborítóban. 2 000, —
360. SZÉKELY NÉPBALLADÁK. Ös�szeállította és magyarázta: Ortutay Gyula, fametszetekkel díszítette: Buday György.
366. tétel
367. tétel
365. SZEREMLEY GÁBOR Geographiai kézikönyv, VI folyamatban. A’ gymnasiális iskolák’ számára készítette… S. (áros) Patakon, 1845. Nádaskay András. 351 l. 8 sztl. Hat lapon kisebb folt. Átkötve régies hatású, bordázott gerincű, modern bőrkötésben. 6 000, —
369. tétel
Pótlások és igazítások 1472- 1711. Bp. 1967. (OSZK). XIX. 1 sztl. 621 l. Kiadói, cimkével ellátott egészvászon kötésben. 4 000, — 369. SZŰCS ERNŐ A debreceni István Gőzmalom története 1848- 1944. Debrecen, 1978. (Alföldi ny.) 203 l. Dedikált! Kiadói papírborítóban. 2 600, —
366. SZILÁGYI SÁNDOR A magyar forradalom története 1848- és 1849- ben. Pest, 1850. Heckenast. VIII. 424 l. Korabeli, dúsan aranyozott gerincű (pici hiány) egészvászon kötésben. Jó állapotban. 10 000, —
370. SZŰCS SÁNDOR Pusztai krónika. (Bp. 1946.) Misztótfalusi. 135 l. Szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrálva. Kiadói félvászon kötésben. 2 000, —
367. SZINNYEI JÓZSEF Komárom 1848- 1849- ben. (napló- jegyzetek). Bp. 1887. Aigner Lajos. 1 t. (címkép) VIII. 518 l. 1 sztl. 1 t. 1 térkép (kihajtható) A címkép felső sarkán pici hiány. Korabeli félvászon kötésben. 8 000, —
371. SZŰCS SÁNDOR Pusztai szabadok. Rajzok a régi Alföld életéből. Bp. 1957. Magvető. 303 l. Szövegközti rajzokkal illusztrálva. Dedikált példány! Kiadói, rajzos félvászon kötésben, az eredeti illusztrált papírborítóval. 3 000, —
368. SZTRIPSZKY HIADOR Adalékok Szabó Károly Régi Magyar Könyvtár c. munkájának I-II. kötetéhez.
371. tétel
372. tétel
372. TABÓDY JÓZSEF Munkács multja és jelene Magyarország történetében. Pest, 1860. (Herz ny.) 4 sztl. 169 l. 5 sztl. 9 t. (ebből 4 kőnyomat) A kőnyomatú címlapon a város jelentősebb épületeinek részletképeivel. A többi táblán a vár látképei mellett viseletek és a városhoz kapcsolódó neves személyek láthatók. Nagyon ritka! Korabeli félvászon kötésben. 18 000, —
375. Térkép Ausztria- Magyarország közlekedési térképe 1909. Wien, 1909. Freytag G. és Berndt. M: 1:1.500 000 Színes lith. térképlap, mérete: 71X100 cm. Igényes, üvegezett keretben. 18 000, — 376. Térkép STOITS GYÖRGY: Merre menjek? Magyarország autóútjai és közigazgatási beosztása. Az 1940-ben visszacsatolt területtel. Bp. 1941. Gottlieb lith. 63X95 cm. Színes. M: 1:900000 A térkép körül reklámokkal, a hátlapján névjegyzékkel. Hajtogatva. 3 000, —
373. TAKÁCS ZOLTÁN, felvinczi Buddha útján a Távol-Keleten. 1-2. köt. (Bp. 1938. Révai ny.) 4 sztl. 260 l. 8 t. 242 l. 12 t. Gazdag szövegközti illusztrációval. (SzEFHE Könyvek). Kiadói egészvászon kötésben. 3 000, —
377. TEVAN ANDOR A könyv évezredes útja. 1.kiadás! Bp. 1956. Művelt Nép. 358 l. 1 sztl. XII. t. (ebből 4 színes). Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal. Tevan Andor elhunyt a könyv készítésekor , a kiadó Keleti Arthurt kérte fel a szöveg gondozására és a képanyag összeállítására. Kiadói félvászon kötésben, az eredeti rajzos papírborítóval. Szép tiszta példány. 3 000, —
374. TAVASZY SÁNDOR Erdélyi tetők. Úti élmények és természeti képek. (Kolozsvár.) 1938. Szépmíves Céh. 184 l. 3 sztl. 14 t. (kétoldalas fotók). Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. 2 800, —
380. tétel
381. tétel
378. THALY KÁLMÁN De Saussure Czézárnak II. Rákóczi Ferencz fejedelem udvari nemesének törökországi levelei 1730- 39-ből és följegyzései 1740-ből. A fejedelem utolsó éveiről, haláláról, végrendeletéről és emlékiratairól. Bp. 1909. MTA. 1 t. címkép + hártyapapír. 379 l. Kétnyelvű, felvágatlan példány. Kiadói papírborítóban. 3 000, —
Bp. 1893. Athenaeum. VII. 235 l. 12 t. (ebből 1 kihajtható, 1 kétlapos). Második, bővített és számos képpel illusztrált kiadás. Elszíneződött, kissé viseltes egészvászon kötésben. 7 000, — 381. TISZA ISTVÁN, gróf Összes munkái. 1-3 köt. Bp. 1923- 1926. Franklin. IV. 707 l. VII. 392 l. X. 387 l. Tanulmányokat, értekezéseket, naplószerű feljegyzéseket, leveleket is tartalmaznak a kötetek. Tisza gróf összes munkái 6 kötetben teljes. Korabeli félvászon kötésben, márványozott lapszéllel. 8 000, —
379. THALY KÁLMÁN Ocskay László II. Rákóczi Ferencz fejedelem brigadérosa és a Felső- Magyarországi hadjáratok 1703- 1710. I- II. köt. Bp. 1905. Franklin. 1 t. címkép. 400 l. 1 sztl. 37 t. (hasonmások, mellékletek). 1 t. címkép. 392 l. 1 sztl. 10 t. (ebből 1 kihajtható térkép). Második bővített és illusztrált kiadás. A címlapon korábbi tulajdonosi bélyegzőkkel. Restaurált gerincű, festett kartonkötésben, szép állapotban. 12 000, —
382. TOLDY ISTVÁN Régi Magyarország. A Magyar Birodalom politikai viszonyai a honfoglalástól a szathmári békéig. Pest, 1868. Lauffer. 428 l. Korabeli félbőr kötésben. 5 000, —
380. THALY KÁLMÁN Rákóczi- emlékek Törökországban és II. Rákóczi Ferencz fejedelem hamvainak föltalálása.
383. TOMPA MIHÁLY Összes költeményei. 1-4 köt. Teljes kiadás.
382. tétel
384. tétel
389. tétel
Kiadói papírborító bekötve, egészvászon kötésben. 2 000, —
Bp. (1870.) Méhner. 1 t. (a költő arcképe). 355 l. 415 l. 420 l. 382 l. Sajtó alá rendezték a barátai: Arany János, Gyulai Pál,… Diszes, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. 8 000, —
387. TREITZ PÉTER Magyar-óvár környékének talajtérképe. Bp. 1896. Franklin. 283- 319 l. XII-XIV. számozott, kihajtható , színes térképek, feliratos hártyapapírokkal. + 1 térképmutató. (A Magyar Kir. Földtani Intézet Évkönyve. XI. köt. 7. füzet.) Kiadói papírborítóban. 3 000, —
384. TÖRÖK JÁNOS publicistikai és nemzetgazdasági némely dolgozatai. 1. kiadás! Pest, 1858. Ráth Mór. XVI. 543 l. 1 sztl. Későbbi, egészvászon kötésben, márványozott lapszéllel. 6 000, —
388. TURNER, CHARLES C. Küzdelem a levegő meghódításáért. Bp. 1913. Franklin. 1 t. címkép. 428 l. 23 t. Szövegközti képekkel. Aranyozott, festett, kiadói, egészvászon kötésben. 4 000, —
385. TÖRÖK PÁL Magyarország története. (Bp. 1943.) Franklin. 232 l. Kiadói, félvászon kötésben, az eredeti papírborítóval. 3 000, —
389. UDVARDY MIKLÓS A Hortobágy madárvilága. Állatföldrajzi tanulmány. Debrecen, 1941. Nagy Károly. 79 l. 2 mell. (kihajtható). 1 sztl. Kiadói papírborítóban. 3 000, —
386. TÖRÖKHÓDOLTSÁG-KORABELI OKMÁNYOK A MAGY. KIR. HADILEVÉLTÁRBAN. Budavár visszafoglalásának 250 éves fordulójának emlékére. Bp. 1936. Magy. Kir. Hadilevéltár. 79 l. 5 t. lapszámon belül.
393. tétel
395. tétel
390. UNGARNS UNIVERSITÄTSKLINIKEN und Anstalten in Wort und Bild. (Bp. 1930? Pester Lloyd). 145 l. Nagyon gazdag szövegközti fotóanyaggal. Ritka kiadvány a magyar orvosi egyetemekről, korabeli fotókkal. 4 nyelvű kiadány. Hozzá tartozik: 2 l. színes Richter Gedeon reklám. Kiadói papírborítóban. 3 000, —
396. tétel
393. VADÁSZAT MAGYARORSZÁGON. Bp. 1980. (Athenaeum ny.) 242 l. A kötet gazdag képanyagot, trófeaminősítési táblázatot is tartalmaz. Kiadói egészvászon kötésben, rajzos papírborítóval. 4 000, — 394. VAJDA EMIL Kossuth Lajos. Élet- és jellemrajz. 48 képpel. Bp. 1892. (Franklin). 273 l. Sok szövegközti és egészoldalas képpel. Rajzos, kissé viseltes, kiadói egészvászon kötésben. 3 000, —
391. UTASÍTÁS A POLGÁRI KÖZSÉGEK SZÁMÁRA A KISDEDÓVÁSRÓL szóló 1891. évi XV. törvényczikk végrehajtása tárgyában. Bp. 1892. Magy. Kir. Tud. Egyetem. 80 l. 1 sztl. 5. t. (kihajtható metszetek az építészetileg javasolt kisdedóvókról). Nagyon ritka! Átkötve, kissé viseltes korabeli félvászon kötésben. 3 400, —
395. VÁMBÉRY ÁRMIN A magyarság keletkezése és gyarapodása. 1. kiadás! Bp. 1895. Franklin. 408 l. Korabeli félvászon kötésben, márványozott lapstéllel. 10 000, —
392. VADÁSZ M. ELEMÉR A nagyküküllőmegyei Alsórákos alsóliaskorú faunája. Bp. 1908. Franklin. 280-367 l. 1 sztl. 6 t. 6 sztl. (tábla- magyarázat). (Magyar Kir. Földt. Int. XVI. köt. 5. füzet). Szövegközti ábrákkal. Felvágatlan. Kiadói papírborítóban. 3 000, —
396. VÁRKONYI ZSOLT Várkonyi Károly grafikus és festőművész élettörténete.
398. tétel
399. VAY PÉTER GR.- FÉLE JAPÁNGYŰJTEMÉNY. Bp. 1908. Hornyánszky Viktor. 250 l. 1 sztl. 16 t. Kiadói, aranyozott, pergamen borítóban. 2 200, —
Debrecen, 2007. (Várkonyi). 93 l. 1 sztl. 8 t. (színes). Hozzá tartozik: 2 db fametszet (ex-libris). Festett, kiadói egészvászon kötésben. 2 000, — 397. VÁRNAI ZSENI Válogatott versei 1914- 1942. Bp. 1942. Arany János Irodalmi Műint. 1 t. (a költőnő arcképe). 307 l. Dedikált! Kiadói papírborítóban. Szép példány. 2 000, —
400. VERNE GYULA Haza, Francziaországba! Gil Braltar. Bp. 1906. Franklin. 259 l. Festett, aranyozott, piros, kiadói egészvászon kötésben. 8 000, —
398. VAS GEREBEN …munkáinak együttes képes kiadása. 1-9. köt. (12 helyett). Bp. (1886-1888.) Méhner Vilmos. Sajtó alá rendezte: Váli Béla és Sziklay János. A gazdagon illusztrált sorozatot Gyulay László rajzai díszítik. 1. A régi jó idők. 2. Nagy idők, nagy emberek. 3. A pörös atyafiak. 4. A nemzet napszámosai. 5.Egy alispán. 6. Garasos arisztokrácia. 7. Tekintetes urak. 8. Jurátus élet. 9. Életunt ember.(ez a kötet kissé viseltes.) Aranyozott, korabeli egészvászon kötésben. 10 000, —
401. VICZIÁN EDE Egységes vízgazdálkodás és vízerőhálózat Magyarország integritásának fentartásával. Bp. 1919. Pallas. 8 l. 2 tékép. (színes, kihajtható). Kiadói papírborítóban. 3 000, — 402. VIKÁR BÉLA Kalevalai tanulmányok, vonatkozással a magyar ősvallásra. Bp. 1901. 43 l. Felvágatlan. Kiadói papírborítóban. 1 000, —
405. tétel
406. tétel
403. VOLLY ISTVÁN Erdélyi és az 1940-ben a Székelyfölddel visszatért szatmári- bihari területekről való karácsonyi játékok. Bp. 1940. Magyar Népművelők Társasága. 126 l. 1 sztl. A kiadvány 72 eredeti népi játékot tartalmaz. Kiadói, illusztrált papírborítóban. 1 400, —
407. tétel
406. WEISZ TÁDÉ Az erdélyrészi bányászat rövid ismertetése. Bp. 1891. Franklin. 1 sztl. 103- 171 l. 2 sztl. (Földtani Int. Évkönyve IX. köt. 6. füzet). Kiadói papírborítóban. 2 000, — 407. WERTNER MÓR Az Árpádok családi története. Több nemzedékrendi táblával. Nagy-Becskereken, 1892. Pleitz Fer. Pál. VIII. 629 l. 5+1 t. (kötetünkben 1 tábla duplán szerepel). 1 lap hiányzik. (14-15. old.) A kötéstáblán ex-librissel. Kiadói, aranyozott, félbőr kötésben. A kötés kissé laza. 10 000, —
404. VÖRÖSMARTY MIHÁLY Csongor és Tünde. (Bp. 1930. Egyetemi Ny.) 100 l. Ez a könyv megjelent születése 100 esztendős évfordulója alkalmából. A Könyvbarátok Szövetsége kiadásában. A rajzokat Kádár Lívia készítette. Bibliofil, oldalkeretdíszes, illusztrált kiadás. Kiadói, aranyozott, egészvászon kötésben. 3 000, —
408. WOLFF GERŐ A kereskedelmi tudományok tanítása az egyetemen. Pozsony, 1914. Eder. 4 sztl. 122 l. Kiadói papírborítóban. 3 000, —
405. WEININGER ANTAL, dr. A keleti jóga (India misztikája és ősi gyógymódja). Bp. (1939.) Palladis. 119 l. Szövegközti ábrákkal. Dedikált példány! Átkötve, korabeli félvászon kötésben. 5 000, —
410. tétel
409. ZBORAY ERNŐ Tizenöt év Jáva szigetén. Bp. 1936. Kir. Magyar Természettud. Társ. VIII. 315 l. 48 t. Aranyozott, kiadói, egészvászon kötésben. 5 000, —
411. ZSILINSZKY MIHÁLY A linczi békekötés és az 1647-ki vallásügyi törvényczikkek története. Bp. 1890. Hornyánszky. IX. 460 l. Korabeli, aranyozott, félvászon kötésben. 4 000, —
410. ZOLNAI BÉLA A magyar biedermeier. (Bp. é.n.) Franklin. 198 l. 8 t. Képmell. (Magyarságismeret 3.) Kiadói egészvászon kötésben. 3 000, — Magyar történelem: 1, 2, 18, 29, 31, 43, 44, 52, 64, 71, 76, 77, 80, 82, 97, 99, 101, 130, 132, 134, 137, 145, 163, 165, 166, 172, 173, 174, 175, 182, 185, 188, 196, 197, 212, 213, 214, 225, 233, 237, 247, 250, 255, 279, 283, 286, 289, 293, 299, 308, 309,315, 316, 324, 325, 331, 339, 340, 352, 356, 359, 361, 362, 363, 372, 378, 379, 380, 381, 382, 384, 385, 386, 394, 395, 407, 411
1848-1849 szabadságharc: 17, 176, 186, 354, 366, 367, Régészet: 69, 241, 328, 343, 347, Debrecen, helytörténet: 3, 27, 65, 66, 67, 68, 139, 156, 157, 158, 190, 244, 297, 304, 341, 345, 346, 364, 369, Jogtörténet: 8, 9, 24, 87, 89, 159, 178, 179 Nyelvészet: 63, 138, 285, 329
A KÖNYVBEMUTATÓ HELYSZÍNE: BIHAR ANTIKVÁRIUM KFT. 4024 DEBRECEN, PIAC U. 26/B.
AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNE: DEBRECENI MŰVELŐDÉSI KÖZPONT DEBRECEN, KOSSUTH UTCA 1.
Fotó: Kalmár Gábor Tördelés: TT Play Kft. Nyomdai munkák: Kapitális Nyomda Felelős vezető: ifj. Kapusi József