2012. január 16. 18 óra
CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS
VI. ÁRVERÉS
Csók István Antikvitás
A CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VI. ÁRVERÉSE 2012. JANUÁR 16. 18 ÓRA AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNE: CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS 1052, BUDAPEST, VÁCI UTCA 31/A A KIÁLLÍTÁS MEGTEKINTHETŐ AZ ÁRVERÉS HELYSZÍNÉN, 2012. JANUÁR 9 – JANUÁR 15-IG MINDEN NAP 10-20 ÓRÁIG. MINDEN KEDVES ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!
TOVÁBBI ELÉRHETŐSÉGEINK: TELEFON/FAX: 361/ 318-28-62; E-MAIL:
[email protected] WEB: www.csokantikvitas.hu
1. tétel Ezüst csikkelnyomó 1880 körül, 8,2 cm, Bruttó: 33 gr 925-ös finomságú ezüst, virág és levél mintás díszítés. Finomságjegy.
Kikiáltási ár: 14 000 Ft
2. tétel Ezüst snapszos pohár 1920-1930 körül, lengyel / magyar, 6,2 cm, 21,6 gr 800-as finomságú ezüst, talpas kialakítás, vésett díszítés. 1920 utáni lengyel fémjel valamint 18671936 monarchiás fémjel, MJ mesterjegy.
Kikiáltási ár: 6 000 Ft
3. tétel Ezüst teleszkópos
szipka 1900 körül, 3 cm, Bruttó: 4,4 gr 950-es finomságú ezüst, elefántcsont szipkavég teleszkópos kialakítású szipka, csavaros záródású makk formájú tokban. Finomság jegy.
Kikiáltási ár: 4 500 Ft
4. tétel Ezüst
ceruza XX. század közepe, 7,6 cm, Bruttó: 8,2 gr 925-ös finomságú ezüst lemez burkolat. 925-ös finomságjelzés.
Kikiáltási ár: 1 500 Ft
5. tétel Ezüst szalvétagyűrű XIX. század vége, német, D.: 4,5 cm, 11 gr 800-as finomságú ezüst, vésett virágmintás díszítésben AJ monogram. 1886 után használt német fémjel, magyar behozatali jegy.
Kikiáltási ár: 4 200 Ft
6. tétel Három alumínium
állat figura XX. század, kanadai, Hattyú: 27,5 cm Alumínium öntvény, stilizált hattyú, macska és hód figura. Mindhárom "Hoselton Canada" jelzéssel. A hattyú számozott: 113. A macska számozott: 286.
Kikiáltási ár: 9 000 Ft
7. tétel Három porcelán
figura XX. század Festett, mázas porcelán, Hollóházi hegedűs fiú, kislány katicával jelzés nélkül, kis balerina jelzés nélkül.
Kikiáltási ár: 2 400 Ft
8. tétel Zsolnay fiú kutyával XX. század, magyar, 19 x 20 x 9,5 cm Karikával játszó fiú kutyával. Festett, mázas porcelán. Máz alatti zöld zsolnai jelzés.
Kikiáltási ár: 2 800 Ft
9. tétel Alabástrom női büszt XX. század eleje, 14 cm Alabástrom büszt, márvány talapzaton, németalföldi lány portré.
Kikiáltási ár: 25 000 Ft
10. tétel Afrikai
elefántcsont büszt XX. század közepe, 9,2 cm Bennszülött nőt ábrázoló csont kisplasztika fa talapzaton.
Kikiáltási ár: 8 000 Ft
11. tétel Ezüst bross XX. század első fele, alexandriai, D.: 4 cm, 14,7 gr 800-as finomságú ezüst, kerek keretben áttört ókori egyiptomi jelenet. 1916-tól használt alexandriai fémjel.
Kikiáltási ár: 8 000 Ft
12. tétel Ezüst ötvös ékszer
karkötő 1900-as évek első fele, magyar, 19 cm, 22,2 gr 800-as finomságú aranyozott ezüst, kék kaboson csiszolású kövek. Nyelves záródás. Pest, 1867-1936 közötti fémjel. 1 nagyobb kő hiányzik.
Kikiáltási ár: 2 600 Ft
13. tétel Ezüst függő 1930 körül, osztrák, 3,5 x 3 cm, Bruttó: 2,9 gr 800-as finomságú ezüst, plasztik lap. 1922-től használt osztrákfémjel.
Kikiáltási ár: 2 500 Ft
14. tétel
Ezüst bross XIX. század, D.: 2,5 cm, 8 gr 835-ös finomságú ezüst, kerek keretben áttört oroszlán forma. Finomságjelzés.
Kikiáltási ár: 6 000 Ft
15. tétel Érmés karkötő XIX. század, 18 cm, 56,7 gr Különböző európai pénzérmékből összekapcsolt. Nyelves záródású. BT készítőjegy.
Kikiáltási ár: 17 000 Ft
16. tétel
Kozma István (Ploiesti, 1937)
Fekvő akt pasztell, papír 50 x 75,5 cm j.b.l.: Kozma I. 1965 Kolozsvár
Kikiáltási ár: 65 000 Ft
17. tétel
Heimlich Herman (Magyarország, 1904 – Montreal, 1986)
Tájkép akvarell, papír, 23 x 31 cm, j.j.l.: Heimlich 1927
Kikiáltási ár: 6 500 Ft
18. tétel
Várady Lajos (Nádudvar, 1911 – Győr, 1998)
Tájkép akvarell, papír 18 x 27 cm, j.b.l.: Várady Lajos
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
19. tétel
Pirk László (Szentendre, 1953)
Magyar Szent Korona litográfia, papír 46,5 x 34,5 cm, j.j.l.: Pirk László 1991; j.b.l.: Magyar Szent Korona (színes litográfia); 44/50
Kikiáltási ár: 4 000 Ft
20. tétel
Németh János (Zalaegerszeg, 1934)
Huszár kerámia, 33,5 x 20,5 cm, j.b.l.: NJ
Kikiáltási ár: 15 000 Ft
21. tétel Levélnehezék XX. század, 9 x 10,5 x 6 cm Stilizált mexikói figura szürke márványból, fekete sombreróval.
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
22. tétel Női figura XX. század, 13,5 cm Aranyozott antikizáló női figura.
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
23. tétel Ülő figura XX. század, 7,5 cm Bronz figura törvényszéki bíró vagy szónok.
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
24. tétel
Hamutál XX. század, D.: 15 cm Önmagában színezett kék üveg.
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
25. tétel
Ékszertartó lakk doboz 1880 körül, 10 cm Lakkozott papírmache cipő forma, ezüst és gyöngyház berakás.
Kikiáltási ár: 4 000 Ft
26. tétel
Neogrády Antal (Garsa, 1861 – Alag, 1942)
Libapásztor lány olaj, fa 48 x 68 cm j.b.l.: Neogrády A.
Kikiáltási ár: 48 000 Ft
27. tétel
Wrabel Sándor (Budapest, 1926 – Budapest, 1992)
Kecskék tájban olaj, vászon 61,5 x 85 cm j.j.l.: Wrabel
Kikiáltási ár: 35 000 Ft
28. tétel
Zombori László (Szeged, 1937)
Átkelés a folyón olaj, vászon 38,5 x 49,5 cm j.j.l.: Zombory L
Kikiáltási ár: 65 000 Ft
29. tétel
Mesterházy Dénes (1930 körültől működik)
Téli tájkép olaj, vászon, 60 x 80 cm j.j.l.: Mesterházy D.
Kikiáltási ár: 22 000 Ft
30. tétel
Balogh Ervin (Kecskemét, 1925)
Virágcsendélet olaj, vászon, 60,5 x 50,5 cm, j.j.l.: Balogh Ervin 57
Kikiáltási ár: 30 000 Ft
31. tétel Arany kitűző 3,2 gr, 14 karátos arany, cirkonnal. 1937-67 között használt pesti fémjel.
Kikiáltási ár: 16 000 Ft
32. tétel Rubin
gyűrű 18 karátos arany, 5,4 gr. Gyűrűfejben fantázia csiszolású szintetikus rubin, körülötte 3-3 apró cirkón kő. 750-es finomságjelzés. Méret: 53-as. 2006-tól használt pesti hitelesítő fémjel.
Kikiáltási ár: 18 000 Ft
33. tétel Női karóra 14 karátos arany tok, Indexes ezüstözött, jelzett számlap: Zentro. Tokszám: 760199. Működik. 2006-tól használt pesti hitelesítő fémjel.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft
34. tétel
Lila köves gyűrű 8 karátos arany, 2,8 gr. Gyűrűfejben táblacsiszolású lila üvegkő. 333-as finomságjelzés. Méret: 59-es.
Kikiáltási ár: 18 000 Ft
35. tétel Női arany függőóra 14 karátos arany tok, aranyozott fém porfogó fedél, bruttó: 20,5 gr. 10 rubinköves, kézi felhúzós, cilinderes, mechanikus szerkezet. Tokszám: 5774 Jelzett: „La Chaux -de Fonds” Svájc, 1893-1934 közötti fémjel. Nem működik. 2006-tól használt pesti hitelesítő fémjel.
Kikiáltási ár: 28 000 Ft
36. tétel Herendi csésze és alj 1941, magyar, 7,5 x 15,5 cm Festett, mázas porcelán, rózsaszín virágmintás díszítéssel, arany szegély festéssel. Máz feletti kék. 1941-es Koronás márkajelzés.
Kikiáltási ár: 5 500 Ft
37. tétel Art-Deco váza 1920 körül, német/osztrák, 9 cm Rétegelt üveg, felületén fák között álló lovas katonákat ábrázoló jelenet és felirat "Morgenrot" (hajnalpír).
Kikiáltási ár: 6 000 Ft
38. tétel
Schwarzlot váza 1920 körül, német, 10 cm Anyagában színezett üveg, felületén grafit színű virágmintás díszítés.
Kikiáltási ár: 2 600 Ft
39. tétel
Porcelán csészék aljjal (2 db) XX. század eleje, cseh/német?, 7 x 11 cm Masszába karcolt MBM, 503-as formaszámmal. Shell kagyló formájú, irizáló mázas fehér porcelán. Egyik aljon apró csorba.
Kikiáltási ár: 5 000 Ft
40. tétel Négy személyes
Zsolnay kávéskészlet XX. század második fele, Kanna: 17 cm Festett keménycserép. A készlethez tartozik egy kávés kanna, cukortartó, tej kiöntő és négy csésze csészealjjal. 1987-es Zsolnay márkajelzés.
Kikiáltási ár: 18 000 Ft
41. tétel
Boross Géza (Rákospalota, 1908 – Budapest, 1971)
Falusi jelenet akvarell, papír, 31 x 48 cm, j.b.l.: Boross Géza 1943
Kikiáltási ár: 18 000 Ft
42. tétel
Szigethy István (Erzsébetváros, 1891 – Nagymaros, 1966)
1956 tus, papír, 37 x 26,5 cm, j.j.l.: Szigethy 956.
Kikiáltási ár: 5 000 Ft
43. tétel
D. Darabos János -Drahos István (Drahos István: Budapest, 1895 – Szentes, 1968)
Lovas jelenet rézkarc, papír, 23 x 29 cm j.j.l.: D. Darabos János 1924; j. nyomólemezen: Drahos I 1924
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
44. tétel
Vezényi Elemér (Budapest, 1879 – Felsőgöd, 1967)ű
Gyűrűzés a tavon vegyes technika, papír, 16,5 x 27 cm, j.b.l.: Vezényi E.
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
45. tétel
Emil Ranzenhofer (Bécs, 1864 – Bécs, 1930)
Női akt ceruza, papír, 33 x 12,5 cm, j.j.l.: Ranzenhofer
Kikiáltási ár: 9 500 Ft
46. tétel Karaffa 1870 körül, 33 cm Csiszolt üvegtest klasszicista stílusú ezüstözött fém kiöntővel és füllel. Ezüstözése kopott.
Kikiáltási ár: 38 000 Ft
47. tétel Kristály tál XX. század második fele, 28 cm Színtelen csiszolt kristályüveg.
Kikiáltási ár: 8 000 Ft
48. tétel
Kék talpas pohár 1840 körül, osztrák/német, 14,5 cm Önmagában színezett kék és színtelen üveg, hámozott és savmaratott test. Kézi vésett szöveg: "den 29 t juli. 1844."
Kikiáltási ár: 12 000 Ft
49. tétel Kínáló csoport XX. század első fele, orosz, Bonbonier D.: 11.5 cm Hat darab ezüstözött alpakka fűszerkínáló üveg betéttel és fűszerkanalakkal. Filigrán bonbon kínáló lila üveg betéttel. A fűszerkínálókban feloldatlan orosz jelzés.
Kikiáltási ár: 8 000 Ft
50. tétel Karaffa 1900 körül, 23,5 cm Csiszolt üvegtest, szecessziós virág és inda díszítésű ón kiöntő, fül és talapzat. Talapzatán női profil. Kopott ezüstözés.
Kikiáltási ár: 28 000 Ft
51. tétel Reneszánsz stílusú
angol lámpaóra XX. század eleje, 37 x 17 x 14,5 cm Sárgaréz, római számos számlap, hosszú ingás, súly hajtásos, Graham gát- szerkezetes. Hangjelzést óránként üt, tapintótárcsás vezérléssel.
Kikiáltási ár: 42 000 Ft
52. tétel
Ónémet falióra 1910 körül, 90 x 37 x 20 cm Faragott, esztergált fa tok, Gusztáv Becker óramű, zománcozott réz számlap, mely jelzett: Nogrády Béla Nagybánya. Kulccsal, ingával. Működőképes.
Kikiáltási ár: 22 000 Ft
53. tétel Ón kandallóóra
garnitúra XX. század eleje, 38 x 38 cm Öntött ón aranyozott részletekkel, római számos zománcozott számlap, feles ütős szerkezet, kandeláber párral. DG. 108. Kulccsal és ingával. Erősen sérült.
Kikiáltási ár: 110 000 Ft
54. tétel Szoliter gyűrű 14 karátos arany, 3 gr. Karmos foglalatban 1 briliáns cca. 0,05 ct. (M1, TW; IF). 585-ös finomság jelzés. Méret: 53-as. 2006-tól használt pesti hitelesítő fémjel.
Kikiáltási ár: 30 000 Ft
55. tétel Rubin gyűrű 14 karátos arany, 10,6 gr. Gyűrűfejben táblacsiszolású szintetikus rubin. 1963-tól használt lengyel fémjel. Méret: 58-as. 2006-tól használt pesti hitelesítő fémjel.
Kikiáltási ár: 22 000 Ft
56. tétel Női szoliter gyűrű 14 karátos arany, 12,3 gr. Arany button foglalatban 1 briliáns cca. 0,60 ct. (M1, TW; Vs). 750-es finomság jelzés. Méret: 55-ös. 2006-tól használt pesti hitelesítő fémjel.
Kikiáltási ár: 280 000 Ft
57. tétel Arany női karóra 18 karátos arany tok és 14 karátos arany csat, 1864-1906 közötti holland fémjel. Össz. bruttó: 21,9 gr. Ezüst, jelzett számlap: Regalis. 21 rubinköves mechanikus szerkezet, Svájc, 1934-től használt fémjel. Tokszám: 528522. Működik. 2006-tól használt pesti hitelesítő fémjel.
Kikiáltási ár: 90 000 Ft
58. tétel Gyermek karkötő 1910-20 körül 14 karátos arany, bruttó 48,3 gr. Fémjel nélkül. 30 db csiszolt gyémánt cca. 0,40 ct. valamint 6 briliáns cca. 0,30 ct. (R1;C;Si). 2006-tól használt pesti hitelesítő fémjel.
Kikiáltási ár: 120 000 Ft
59. tétel A virágárus XIX. század vége, 23 x 25 cm Festett porcelán, háromalakos kompozíció asztalnál ülő férfiakkal és virágáruslánnyal. Feloldatlan mázalatti kék pajzs formájú jelzés és feloldatlan arany festő jelzés. A nő figura egy ujja hiányzik.
Kikiáltási ár: 85 000 Ft
60. tétel
Beszédes János László (Feled, 1874 – Budapest, 1922)
Pipáját tömő napszámos 42 cm Bronz márvány talapzaton j. alul: Beszédes
Kikiáltási ár: 85 000 Ft
61. tétel
Kiss Roóz Ilona (Szatmárnémeti, 1920 - ?, 2010),
Muzsikáló pár 34,5 cm Mázas kerámia. Éneklő és lanton játszó lány figurák. Jelzett: KR
Kikiáltási ár: 48 000 Ft
62. tétel
Holló László (Kiskunfélegyháza, 1887 – Debrecen, 1976)
Vihar előtt olaj, farost, 55 x 60 cm j.j.l.: Holló L. 74.
Kikiáltási ár: 150 000 Ft
63. tétel
Kozma István (Ploiesti, 1937)
Bivalyok olaj, vászon, 49,5 x 59 cm, j.j.l.: Kozma I. 91.
Kikiáltási ár: 100 000 Ft
64. tétel
Mikola András (Nagypeleske, 1884 – Nagybánya, 1970)
Nagybánya mellett (Hatvan) olaj, vászon, 60 x 80 cm, j.b.l.: Mikola
Kikiáltási ár: 80 000 Ft
65. tétel
Iványi műhely Cigánytábor olaj, vászon 60 x 80 cm, j.j.l.: Iványi Grünwald
Kikiáltási ár: 150 000 Ft
66. tétel
Pálnagy Zsigmond ( Hajdúböszörmény, 1896 – Hajdúböszörmény, 1959)
Szieszta olaj, vászon 60 x 80 cm, j.j.l.: Pálnagy
Kikiáltási ár: 60 000 Ft
67. tétel Meisseni tányér
madárral XIX. század közepe, német, D.: 24,5 cm Festett, mázas porcelán, arany festett perem, tükrében lúd család ábrázolás táj részletben. Máz alatti áthúzott kék kardos jelzés. Talpán restaurált.
Kikiáltási ár: 22 000 Ft
68. tétel
Meisseni csésze és alj XIX. század közepe, német 7,5 x 13,2 cm Festett, mázas porcelán, pikkely mintás és arany festett perem. Tükrében virágcsokrokkal övezett rokokó jelent. Máz alatti kék kardos jelzés.
Kikiáltási ár: 28 000 Ft
69. tétel Josef Steidl fali tál 1890-1900 körül, osztrák, 28,5 cm Festett majolika, peremén áttört virágmintás díszítés, tükrében festett virágmotívumok. Benyomott "Steidl Znaim" jelzés és 1035 formaszám, valamint, "Bradsch Emil és Aranyos Márton Majolika Festészet" pecsét.
Kikiáltási ár: 17 000 Ft
70. tétel
Alt-Wien csésze és alj 7 x 15 cm Festett, mázas, porcelán, címerrel. Masszába nyomott máz alatti márkajelzés, 5; 847-es formaszámok.
Kikiáltási ár: 22 000 Ft
71. tétel Meisseni tányér
madárral XIX. század közepe, német, D.: 24.5 cm Festett, mázas porcelán, arany festett perem, tükrében udvarló madár pár. Máz alatti áthúzott kék kardos jelzés.
Kikiáltási ár: 22 000 Ft
72. tétel
Gorka Lívia (Nógrádverőce, 1925 – Diszel, 2011)
Váza 1970-es évek, 37 cm, Égetett, mázas agyag. Talpára mázzal írott Gorka Lívia.
Kikiáltási ár: 24 000 Ft
73. tétel
Gorka Géza (Nagytapolcsány, 1894 – Nógrádverőce, 1971)
Váza csillagjegyekkel 1930-40 körül, 25,5 cm Ónmázas, habáni stílusú mintával, valamint csillagjegyekkel díszített kerámia. Talpában karcolt Gorka I V. Valamint az Iparművészeti Vállalat matrica töredékével.
Kikiáltási ár: 18 000 Ft
74. tétel Sajtkés 1920 körül, osztrák, 17,5 cm Ezüstözött alpakka. Beütött WMF jelzés.
Kikiáltási ár: 600 Ft
75. tétel Ezüstfejű sétabot 1880 körül, 90 cm 800-as finomságú ezüst fej rokokó díszítőelemekkel, lakkozott fa szár és ezüstözött réz végződés. 1867-1936 közötti monarchiás fémjel, elmosódott mesterjegy. A szár lakkozása erősen kopott.
Kikiáltási ár: 36 000 Ft
76. tétel
Házmán Ferenc (Pestszentlőrinc, 1946 – Budapest, 2005)
Két figura olaj, farost 25 x 25 cm, j. hátoldalon: Házmán Ferenc
Kikiáltási ár: 4 000 Ft
77. tétel
Xantus Gyula (Borosbenedek, 1919 – Budapest, 1993)
Csendélet olaj, farost 60 x 80 cm, j.j.l.: Xantus Gy.
Kikiáltási ár: 48 000 Ft
78. tétel
Ivanov jelzéssel Folyóparti tájkép olaj, farost 10 x 30 cm, j.j.l.: Ivanov 2002
Kikiáltási ár: 4 000 Ft
79. tétel
Utca részlet olaj, vászon 50,5 x 60,5 cm, j.b.l.: Xantus Gyula 1958
Kikiáltási ár: 36 000 Ft
80. tétel
Jánossy Ferenc (Budapest, 1926 – Balassagyarmat, 1983)
Csopak olaj, vászon 70 x 85 cm, j.j.l.: Jánossy 1945 Csopak
Kikiáltási ár: 20 000 Ft
81. tétel Gyémánt és arany
szoliter gyűrű A gyémánt apró hibákkal cca. 0,25 ct.
Kikiáltási ár: 46 000 Ft
82. tétel Arany női karóra 1920 körül, svájci 14 karátos arany, bőr csat, bruttó: 12,5 gr. Arab számos, percbeosztásos aranyozott számlap. Tokszám: 7391. 2006-tól használt pesti hitelesítő fémjel.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft
83. tétel Zöld köves gyűrű 8 karátos arany, 7,5 gr. Gyűrűfejben táblacsiszolású zöld üvegkő. 333as finomságjelzés. Méret: 62-es.
Kikiáltási ár: 18 000 Ft
84. tétel Háborús zsebóra Aranyozott fémtok, római számos, percbeosztásos jelzett számlap: Crikos. Jelzett tok: Temerail Geneve 480. Kézi felhúzós, mechanikus szerkezet. Működik.
Kikiáltási ár: 14 000 Ft
85. tétel Női gyűrű 14 karátos arany, 3,6 gr. Gyűrűfejben ovális csiszolású színtelen üvegkő. Egyik gyűrűváll díszítése letörött. 585-ös finomságjelzéssel. Méret: 56-os. 2006-tól használt pesti hitelesítő fémjel.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft
86. tétel Fürdő pohár 1800-as évek eleje, osztrák-magyar, 14 cm Színtelen üveg, hámozott technikával, aranyfestett talp és száj perem. Apróbb csorba. Kézi vésett szöveg: "Erinnerung an Gleichenberg" (Bad Gleichenburg-fürdő városka Rábafüzestől 40 Kmre).
Kikiáltási ár: 18 000 Ft
87. tétel Városképes, címeres
4 db-os gyűjtő német/osztrák/magyarMokkás csésze és alj, hamuzó, kínáló, gyűrűtartó. Fehér, mázas porcelán levonó kép díszítés, arany szegély festés. Mokkás csésze talp peremén apró csorbulás.
Kikiáltási ár: 2 400 Ft
88. tétel Langkiesen Oscar
mignonos készlet 1892 után, 16,5 cm; 8,5 cm Festett mázas porcelán, egy nagy és hat kis tányér. Egy kistálka sérült
Kikiáltási ár: 5 000 Ft
89. tétel Herendi kosárka XX. század közepe, D: 9 cm Kosárfonott, fehér mázas porcelán test, tükrében kézzel festett Rotschield minta. Máz feletti kék jelzés és7373, RO; 62 formaszám.
Kikiáltási ár: 1 200 Ft
90. tétel Cigarettatárca 1920 körül, 10,5 x 8 cm Ezüstözött alpakka, felületén vésett, kék, geometrikus zománc díszítés. Beütött "Alpakka" jelzéssel.
Kikiáltási ár: 3 000 Ft
91. tétel Art-Deco szipka 1950 körül, magyar, 9,5 cm, Bruttó: 9,9 gr 800-as finomságú ezüst, felületén vésett díszítés, mahagóni szipkavég. Finomságjelzés.
Kikiáltási ár: 4 500 Ft
92. tétel
Ezüst és csont szipka 1900-as évek első fele, vietnámi, 6 cm, 6 gr 800-as finomságú ezüst, trébelt keleti tájrészlet díszítéssel. 1937-66 közötti behozatali fémjel, "Vietnam 90 lap" jelzés.
Kikiáltási ár: 3 600 Ft
93. tétel Ezüst szelence
zománc lófej díszítéssel 7,5 cm Tégla forma. A zománc javított és apró hibával.
Kikiáltási ár: 14 000 Ft
94. tétel Váza XX. század első fele, magyar, 16 cm 800-as finomságú ezüst talp, csiszolt kétszínű üvegtest. 1937-66 közötti magyar fémjel, elmosódott mesterjegy.
Kikiáltási ár: 8 000 Ft
95. tétel
Göcseji Pataki Ferenc (Zalaegerszeg, 1909 – Kecskemét, 1965)
Városkép olaj, vászon 68 x 55 cm, j.j.l.: Göcseji Pataki F.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft
96. tétel
Soós A. jelzéssel Laguna olaj, vászon 59 x 40 cm, j.j.l.: Soós A 1930
Kikiáltási ár: 12 000 Ft
97. tétel
Nyáry Albert, báró (Fülek, 1871 – Budapest, 1933)
Folyópart olaj, vászon 50 x 70 cm, j.j.l.: Nyáry A. 1918
Kikiáltási ár: 30 000 Ft
98. tétel
Cserna Károly (Kunszentmiklós, 1867 – Budapest, 1944)
Ökrös szekér olaj, vászon 70 x 100 cm, j.j.l.: Cserna Károly
Kikiáltási ár: 85 000 Ft
99. tétel
Schey Ferenc (Sopron, 1925 – Budapest, 1997)
Legelésző lovak olaj, farost 60,5 x 80 cm, j.j.l.: Schey F.
Kikiáltási ár: 40 000 Ft
100. tétel Doxa vasutas óra 1906 körül, 10 cm Római számos, kismásodperckörös porcelán számlap, működő szerkezet, fém tok. Számlapján jelzett "Doxa Anti-Magnetique". Jelzett tok: "Doxa Argentan Depose" tokszám: 518709.
Kikiáltási ár: 26 000 Ft
101. tétel Bross XIX. század vége, 6,3 x 4,8 cm Porcelán, kézzel színezett levonóképes rokokó jelenettel, sárgaréz keretben. 554460 formaszám.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft
102. tétel Filigrán karkötő 1970 körül, szerb, 20,5 cm, 11 gr Ezüst filigrán díszítésű, láncszemekkel összekapcsolt lapokból, rajtuk ezüst betűkkel Belgrád. Jelzés nélkül.
Kikiáltási ár: 8 000 Ft
103. tétel 16 db bizsu és 3 db
ezüst ékszer Különböző kvalitású bizsu-ékszerek, köztük két ezüstből készült medál és egy karperec. Gobelines medál, lóherés üveg medál, korall nyaklánc.
Kikiáltási ár: 12 000 Ft
104. tétel Art-Deco medál és
fülbevalópár 1920-30 körül Ezüst fülbevaló, különböző geometrikus formákra csiszolt üveg kövekkel. Sárgeréz medál strasszokkal és csiszolt sárga üveggel.
Kikiáltási ár: 9 500 Ft
105. tétel Madár 9 x 6 x 2 cm Feltehetően bazalt kő madár figura. A csőre hiányos.
Kikiáltási ár: 2 000 Ft
106. tétel
Elefántcsont ecsettartó XX. század közepe, 17 cm Faragott elefántcsont. Afrikai bennszülött fej ábrázolás magas fejdísszel.
Kikiáltási ár: 18 000 Ft
107. tétel
Alt-Wien csésze és alj 8 x 17,5 cm Festett, mázas porcelán, kék-, arany díszítéssel.
Kikiáltási ár: 22 000 Ft
108. tétel
Levélnehezék 1900-as évek eleje, 9 cm Gömbölyű üveg test, belül színes cukorka díszítéssel.
Kikiáltási ár: 8 000 Ft
109. tétel Baglyos hamutál XX. század eleje, 9,5 cm Öntött sárgaréz forma három lábon.
Kikiáltási ár: 1 500 Ft
110. tétel Különleges
üdvözlőlap gyűjtemény 1930-as, 40-es évek 174 darab különböző témájú képeslap albumban.
Kikiáltási ár: 4 500 Ft
VÁRJUK ÖNÖKET KÖVETKEZŐ ÁRVERÉSÜNKÖN IS: 2012. JANUÁR 30-ÁN 18 ÓRAKOR
Árverési feltételek 1 A Csók István Antikvitás (1052 Budapest, Váci u. 31/a) - továbbiakban: a tárgyat, úgy azt az árverező – írásbeli felszólítás után - szabadon árverező - előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési értékesítheti és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő tárgyak - továbbiakban árverési tételek – tulajdonosai, vagy eladásra javára letétként őrzi. jogosultjai, - továbbiakban: árvereztetők - megbízása alapján árverést 14 A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a rendez és vezet. megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából, mint kereskedelmi pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet képviselő szervezi, rendezi és vezeti. visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a 2 Az árverező az internetről letölthető formátumban katalógust ad ki az vevőt terhelik. aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. 15 Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell – az árverést megelőzően – meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt megfelelnek-e a katalógus leírásának. befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező ígérése. weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés 16 Az árverési katalógusban „VÉDETT", vagy „NO EXPORT" jelzéssel idejére az árverés helyszínén. szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet /2001. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes Évi LXIV. Tv. 59. § (1) bek. b. /pont/. tételek árverésre bocsátását mellőzze. A „VÉDETT" jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi 3 Árverezni kizárólag – az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint Hivatal nyilvántartásba veszi a tulajdonos változás pedig bejelentési regisztrált – licitáló tárcsával lehet. kötelezettség alá esik /2001. Évi LXIV. Tv. 52. § (3) bek./ Kulturális A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy javak külföldre viteléről a 2001. Évi LXIV. Tv. rendelkezik. az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelezőnek fogadják el. 17 Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az 4 Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező sorrendben élőszóval röviden bemutatja és kihirdeti a kikiáltási árat, a - a megbízásnak megfelelően – teszi meg a vételi ajánlatokat. venni szándékozók pedig a számozott licitáló tárcsa feltartásával teszik Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. meg ajánlatukat. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával az Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a
[email protected] e-mail címre vagy a 00-36-1-318-2862 faxszámra licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy elküldeni szíveskedjenek. licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adás-vétel. A vételi megbízás elfogadásához 20 % előleg befizetése szükséges, amely Így a tárgy vételi jogát leütéssel az árverési vevő szerzi meg, aki a sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizethetik készpénzzel legnagyobb árajánlatot teszi. a Csók István Antikvitásban, valamint átutalással a 11600006-00000000A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 46280541- ös bankszámlaszámra 5 Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelenlevő vevőre vonatkozó 6 Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható szabályokat kell alkalmazni. meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő kérhetik. árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül 7 az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű visszakapja. Lehetőség van telefon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel megegyező feltételekkel. az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi javára. Ennek értelmében az adás-vételi szerződés az árvereztető és a megbízást részesítjük előnyben. 18 A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, vevő között jön létre. 8 A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi 9 A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a árverésre bocsássa. kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár 19 Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és plusz 18%. hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, 10 A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább amelyben az árverés idején vannak. 20 % - át, mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni 20 A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván tartalmaz. fizetni, 3 % bankkártya-jutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes 21 A Csók István Antikvitás valamennyi árverésre kerülő tárgy vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a eredetiségéért szavatosságot vállal. helyszínen átvehető. 22 A leütés után kifogásnak, vagy felszólamlásnak nincsen helye kivéve, 11 Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a ha a tárgy hamis – bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy belül egyenlítse ki 1052 Budapest Váci utca 31/a. sz. alatt. Ez esetben az eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege felszólamlással élhet. határidőben történő teljesítés esetén beleszámít. Az árverező vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől 12 Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem megtartsa. eredeti. 13 A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a 23 Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért, vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vételárra számított havi 5 Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. % tárolási díjat számol fel. paragrafusai az irányadóak, vitás kérdések esetén a felek alávetik Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének.