Párisi Galéria Művészeti Szalon és Aukciósház 2016. május 12 -én (csütörtök) 18 órakor 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Kiállítás- Exhibition 2016.05.03-2016.05.11. H-P: 10:00- 18:00- ig Szombaton: 10:00- 14:00- ig Információ- Information: Párisi Galéria Művészeti Szalon 1053 Budapest, Múzeum körút 3. Tel.: +36-1-269-9611 +36- 20- 924 2518 www.parisigaleria.hu e-mail: parisigaleria@gmail. com
ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. A Párisi Galéria (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) – továbbiakban: árverező – előre meghirdetett időpontban és helyszínen az árverési tárgyak – továbbiakban árverési tételek – tulajdonosai vagy eladásra jogosultjai – továbbiakban: árvereztetők – megbízása alapján árverést rendez és vezet. Az árverező az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. 2. Az árverező az internetről letölthető formátumú katalógust ad ki az aukciós tételekről, melyek az árverés előtti kiállításon megtekinthetők. A katalógus leírásai és az illusztrációk kizárólag azonosításként szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell – az árverést megelőzően – meggyőződniük az árverési tételek állapotáról, és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. Az árverező árverési katalógusai rendelkezésre állnak az árverező weboldalán, a kiállítás idejére a kiállítás helyszínén, illetve az árverés idejére az árverés helyszínén. Az árverező fenntartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverésre bocsátását mellőzze. 3. Árverezni kizárólag – az aukció megkezdése előtt név és lakcím szerint regisztrált – licitálótárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint rámutató magatartással kifejezik, hogy az Árverési Feltételeket magukra nézve kötelező-nek fogadják el. 4. Az árverésvezető az árverési tételeket a katalógusban megjelölt sorrendben élőszóval röviden bemutatja, és kihirdeti a kikiáltási árat, a venni szándékozók pedig a számozott licitálótárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Ha a kikiáltási árra több vételi ajánlat érkezik, az árverésvezető a licitlépcsőnek megfelelően emeli az árat mindaddig, amíg csak egy licitáló marad és a leütéssel létre nem jön az adásvétel. Így a tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi. A tételek a kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. 5. Az első vételi ajánlat a kikiáltási ár összege, minden további ajánlat pedig az utolsó árajánlat szerint növelt összegű árajánlatot jelenti. 6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik.
6. Ha a vevő személye az árverés során valamilyen okból nem állapítható meg, akkor az aukciós tétel árverezését újra lehet kezdeni. A vevők azonban az árverés végén az el nem kelt tételek újraárverezését kérhetik. 7. Az árverező az árvereztető nevében és képviseletében, annak teljes körű meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére az árvereztető javára. Ennek értelmében az adásvételi szerződés az árvereztető és a vevő között jön létre. 8. A vevő az árverési tétel tulajdonjogát akkor szerzi meg, ha a vételárat maradéktalanul megfizette és az árverési tételt az árverezőtől átvette. 9. A vételár összege a leütési ár, a közvetítői díj, a szerzői díj, valamint a kulturális járulék együttes összegéből tevődik össze. Azaz a leütési ár plusz 20%. 10. A vevő választása szerint vagy a teljes vételárat, vagy annak legalább 20%-át mint foglalót az árverésen azonnal tartozik kifizetni készpénzben vagy bankkártyával. Amennyiben bankkártyával kíván fizetni, 3% bankkártyajutalék külön felszámításra kerül. Ha a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. 11. Az árverező biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 3 napon belül egyenlítse ki 1053 Budapest, Múzeum körút 3. sz. alatt. Ez esetben az árverési vevő a tárgyat csak akkor veheti át, ha az árveréstől számított 3 napon belül kiegyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege – határidőben történő teljesítés esetén – beleszámít. 12. Amennyiben a megadott határidőig a vevő a tárgy átvételére nem jelentkezik, úgy az árverező fenntarthatja magának azon jogot, hogy az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekintse és a foglaló összegét megtartsa. 13. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén az árverező nem felel a tárgy sérüléséért vagy elvesztéséért, és az árverést követő 14. naptól a vétel-árra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Ha az árverési vevő az árverést követően 3 hónapon belül nem szállítja el a tárgyat, úgy azt az árverező – írásbeli felszólí-tás után – szabadon értékesítheti, és költségei levonása után a fennmaradt összeget a vevő javára letétként őrzi. 14. A megbízott a jelen feltételekkel kapcsolatos írásbeli értesítéseit a megbízó által megadott elérhetőségekre küldi. Amennyiben ezek pontatlan közlése, vagy be nem jelentett változása miatt az írásos üzenet visszajön, azt elküldöttnek tekinti, az ebből származó következmények a vevőt terhelik.
15. Tilos mindenféle összebeszélés, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen és megkárosítson. Ugyancsak tiltva van mindenféle, az árverési eredményt befolyásoló összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy az előny ígérése. 16. Az árverési katalógusban „VÉDETT” vagy „NO EXPORT” jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról véglegesen kivinni nem lehet [2001. évi LXIV. Tv. 59. § (1) bek. b) pont]. A „VÉDETT” jelzésű tárgyak tulajdonosát a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal nyilvántartásba veszi, a tulajdonosváltozás pe-dig bejelentési kötelezettség alá esik (2001. évi LXIV. Tv. 52. § (3) bek.). Kulturális javak külföldre viteléről a 2001. évi LXIV. Tv. rendelkezik. 17. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az árverező – a megbízásnak megfelelően – teszi meg a vételi ajánlatokat. Vételi megbízást a kiállítás ideje alatt fogadunk el. Kérjük, hogy vételi megbízásaikat az árverést megelőzően 24 órával a
[email protected] e-mail címre elküldeni szíves-kedjenek. A vételi megbízás elfogadásához 20% előleg befizetése szükséges, amely sikertelen licitálás esetén visszajár. Az összeget befizet-hetik készpénzzel a Párisi Galériában, valamint átutalással a 12072507-0014381000100004 sz. bankszámlaszámra. Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni, egyebekben pedig a személyesen jelen levő vevőre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha ugyanarra a tételre harmadik személy magasabb összegű megbízást ad, vagy az árverési vevők magasabb vételi ajánlatot tesznek, a távollevő árverési vevő az árverés után az előleget minden levonás nélkül visszakapja. Lehetőség van telefonon keresztüli árverezésre is, a vételi megbízással megegyező feltételekkel. Azonos összegű vételi megbízás esetén a korábban érkező vételi megbízást részesítjük előnyben. 18. A vételár az árverési vevők nyilvános vételi ajánlatai alapján alakul ki, ezért a vételárért az árverező nem tartozik felelősséggel, és nem kötelezhető arra, hogy az árverési tételt ugyanazon áron egy későbbi árverésre bocsássa. 19. Az árverési tételek szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotukban kerülnek eladásra, amelyben az árverés idején vannak. 20. A katalógusban megjelölt kikiáltási ár semmilyen költséget nem tartalmaz. 21. A Párisi Galéria valamennyi árverésre kerülő tárgy eredetiségéért szavatosságot vállal.
22. A leütés után kifogásnak vagy felszólalásnak nincs helye, kivéve, ha a tárgy hamis – bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával vagy eredetiségével kapcsolatban felmerült első kételyétől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólalással élhet. Az árverező vállalja, hogy az adásvételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólalótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 23. Valutában való fizetés esetén az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta középárfolyam. Jelen feltételek pontjaiban nem szabályozott kérdésekben a Ptk. paragrafusai az irányadók, vitás kérdések esetén a felek alávetik magukat a Fővárosi Bíróság illetékességének.
CONDITIONS OF SALE The Parisian Gallery (1053 Budapest, Múzeum körút 3.) – hereinafter referred to as: the Auctioneer – based on the request of the owners or persons authorised to sell the objects to be auctioned – hereinafter referred to as: the Vendors – organises and conducts an auction at a previously advertised date and place. The auction is organized, handled and conducted by the Auctioneer acting as an agent on behalf of the Bidders as a commercial representative. 2. The Auctioneer shall publish a catalogue downloadable from the Internet / in print format, which may be inspected at the exhibition preceding the auction. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The auction catalogues of the Auctioneer are available at the website of the Auctioneer, at the location of the auction during the exhibition, and at the location of the auction during the auction. The Auctioneer reserves the right to ignore putting certain items listed in the catalogue under hammer. 3. Buyers may participate in the bidding only with a bidding paddle registered according to the name and address of each buyer before the beginning of the auction. Buyers acknowledge to accept the Conditions of the Auction by receiving the paddle, considered as implied conduct. 4. According to their order of appearance in the catalogue, the auctioneer briefly describes each lot and announces the starting price, and buyers indicate their wish to place a bid by raising their numbered bidding paddles. In case there is more than one bid for the starting price, the auctioneer increases the bid by increments until only one bidder remains and the purchase is made by the lot being knocked down. The highest bidder acknowledged by the auctioneer shall be the buyer at the hammer price, thus getting the right to purchase the lot. The lots are not allowed to be purchased below the starting price. 5. The first offer is the amount of the starting price, All the further offers mean the increased amount according to the last offer. 6. The item may be reauctioned provided for any reason the identity of the buyer remains unknown during the auction. Unsold lots may be reauctioned at the end of the sale upon buyers’ request. 7. The Auctioneer shall be entitled to enter into a purchase agreement with the buyer offering the highest purchase price and take over the purchase price for the benefit of the Bidder in the name and on behalf of the Bidder, based on the comprehensive authorisation of the Bidder. Consequently, the purchase agreement shall be entered into by and between the Auctioneer and the buyer.
8. The possession of the item purchased can be handed over to the buyer on condition that the total purchase price is fully paid up and the buyer receives the lot from the Auctioneer. 9. The purchase price consists of the amounts of the hammer price, the agency fee and the social contribution. That means the hammer price plus 20%. 10. The buyer, at his choice, shall pay the entire purchase price or at least 20% of it (as a deposit) immediately at the auction in cash or by credit/debit card. Credit/debit cards are subject to a 3% commission. In case the total purchase price is paid at the auction, the lot purchased is to be handed over to the buyer on the spot. 11. The Auctioneer allows a 3-day grace period after the auction to pay the remaining amount above the deposit to the Auctioneer. (Address: H 1053 Budapest,Múzeum körút 3.). In such a case, the buyer may only enter into possession of the lot when the full purchase price has been paid within 3 days from the auction. The amount of the deposit is included in the purchase price paid within the deadline. 12. The Auctioneer reserves the right to void the bid of the purchaser and keep the deposit if the buyer fails to take over the item until the deadline given. 13. The buyer shall transport the item purchased at his own risk and cost immediately after the purchase price has been paid. In case of failure to do so, the Auctioneer will not be liable for any loss or damage. Furthermore, the Auctioneer will charge a 5% monthly storage fee starting from the 14th day after the auction. If the buyer fails to take away the items within 3 months after the auction, the Auctioneer will send a notice to the buyer. In case of noncompliance, the Auctioneer will have the right to sell the item, and after deducting its costs and expenses keep the remaining amount to be handed over to the buyer as a deposit. 14. The agent shall send his written notices concerning these present conditions to the availabilities provided by the principal. In case such a written notice is returned due to the inaccurate provision, or unannounced changes of such availabilities, then such notifications shall be considered as sent, and the resulting consequences shall be borne by the buyer. 15. It is forbidden to collude or attempt to make any third parties offer a price, which considerably exceeds the market price therefore causing damage to these parties. It is also forbidden to collude to affect the results of the auction, or to promise dividing up the profit or to promise any advantage.
16. No item marked “VÉDETT” (protected) or “NO EXPORT” may be taken outside Hungary permanently (in accordance with the stipulations of Section 59 /1/b. of Act LXIV. of 2001). Owners of protected (“VÉDETT”) lots will be registered by the National Office of Cultural Heritage (Kulturális Örökségvé-delmi Hivatal). In case of any change in ownership, the Office must be notified immediately (in accordance with the stipulations of Section 59/3 of Act LXIV. of 2001). The rules of the export of cultural goods are stipulated by Act LXIV. of 2001. 17. For absentee bids – when the bidder does not wish to attend an auction the Auctioneer may be commissioned by the buyer to bid on his /her behalf. Purchase orders are accepted during the exhibit before the auction. It is strongly recommended to submit purchase orders at least 24 hours prior to the auction at
[email protected] accept the order for an absentee bid, an advance payment of 20% of the bid shall be transferred which will be refunded if the bid fails to succeed. The amount may be paid in cash at the Parisian Gallery, or by wire transfer to bank account No. 12072507-0014381000100004. If the bid is successful, the total amount of the advance payment shall be considered as a deposit, otherwise the rules for personal bidding shall be applied. If a third party places a higher bid for the same lot or the bidders at the auction place a higher bid, the absentee bidder’s advance payment will be refunded without any deduction. It is also possible to place bids over the phone with conditions identical to those of absentee bids. In case of identical bids the earlier will take precedence. 18. As the purchase price is formed on the basis of the bids offered publicly, the Auctioneer will not bear any liability in respect of the purchase price paid, and may not be compelled to reauction the same item at the same price at a later time. 19. All items are sold without any guarantee “as is”, meaning in the condition they are in at the time of the auction with all existing faults and imperfections. 20. The prices indicated in the catalogue do not include any expenses. 21. The Parisian Gallery guarantees the genuineness of all the items at the auction. 22. The Auctioneer will not accept any complaints after the lot has been knocked down unless the item is not genuine despite being declared so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her initial doubt to the origins or the genuineness of the item, but no later than five years after the date of the auction. The Auction House undertakes to re-purchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee within 5 years from entering into the purchase agreement, provided that an independent expert gives a reliable opinion proving that the item is not genuine. 23. In the case of payment in a foreign currency, in each case the basis of settling of accounts shall be the central rate of the currency being valid on the date of paying the purchase price. Issues not covered in these present Terms and Conditions shall be governed by and interpreted in accordance with the stipulations of Civil Code of Hungary. In case of any disputes, the contracting parties stipulate the exclusive jurisdiction of the Metropolitan Court of Budapest.
1. tétel CSIKÓS ANDRÁS ( 1947- 2006 ) Havas fák
2. tétel CSIKÓS ANDRÁS ( 1947- 2006 ) Faluban
30 x 40 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Csikós
30 x 50 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Csikós
Kikiáltási ár: 60 000 FT
Kikiáltási ár: 65 000 FT
3. tétel K. SPÁNYI BÉLA ( 1852- 1914 ) Horgásztanya
4. tétel KERNSTOK KÁROLY ( 1873- 1940 ) Táj
25 x 35 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: K. Spányi
28 x 41 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Kernstok K Hátoldalon Magyar Nemzeti Galéria bírálati etikett cimkéje, valamint Mű- és Régiségkereskedő Vállalat etikett címkéje
Kikiáltási ár: 70 000 FT
Kikiáltási ár: 350 000 FT
5. tétel BORNEMISSZA GÉZA ( 1884- 1966 ) Virágos mező
6. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( 1861- 1942 ) Napsütéses Tátra
22 x 31 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Bornemissza Géza 1924 Hátoldalon régi kiállítási etikett cimkék
29 x 39 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Neogrády A
Kikiáltási ár: 70 000 FT
Kikiáltási ár: 45 000 FT
7. tétel KOZMA ISTVÁN ( 1937- ) Tanya napsütésben
8. tétel PAÁL ALBERT ( 1895- 1968 ) Parkrészlet napsütésben
55 x 65 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Kozma I 1972 Hátoldalon: publikálva az Igaz Szó 1972 (11.sz.)
45 x 55 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Paál Albert
Kikiáltási ár: 40.000 Ft
Kikiáltási ár: 250 000 FT
9. tétel UDVARDY FLÓRA Őszirózsák
10. tétel CSERNÓ JUDIT ( 1925- 2000 ) Virágok kék vázában
40x50 cm olaj,vászon jelezve jobbra lent: Udvardy
50 x 40 cm Olaj, karton Jelezve balra fent: Csernó
Kikiáltási ár : 60 000 FT
Kikiáltási ár: 50.000 Ft
11. tétel CSÁKY LAJOS ( 1950- ) Este az Alföldön
12. tétel RÁKOSI J. jelzéssel Mocsaras táj gólyákkal
50 x 70 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Csáky
60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Rákosi J
Kikiáltási ár: 40 000 FT
Kikiáltási ár: 35 000 Ft
13. tétel SZÁSZ ENDRE ( 1926- 2003 ) Nő kisgyermekkel
14. tétel IVÁN SZILÁRD ( 1912- 1988 ) Kiváncsi
29 x 21 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Szász Endre
29 x 19 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Iván Szilárd
Kikiáltási ár: 15 000 FT
Kikiáltási ár: 10 000 FT
15. tétel SZŐNYI ISTVÁN ( 1894- 1960 ) Virágzó fa (Zebegényi dunapart)
16. tétel SZABÓ VLADIMIR ( 1905- 1991 ) Hortobágyi hídnál
20 x 24 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Szőnyi István
11 x 14 cm Rézkarc, papír Jelezve jobbra lent: Szabó V
Kikiáltási ár: 10.000 Ft
Kikiáltási ár: 10 000 Ft
17. tétel PÁLNAGY ZSIGMOND ( 1896- 1959 ) Pásztorok a tűznél
18. tétel PAÁL ALBERT ( 1895- 1968 ) Erdőrészlet
50 x 40 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Pál Nagy
50 x 41 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Paál Albert
Kikiáltási ár: 60 000 FT
Kikiáltási ár: 150 000 FT
19. tétel KASZNÁRY RING JENŐ ( 1875- 1945 ) Pásztor
20. tétel XX. SZÁZADI MAGYAR FESTŐ Cigarettázó férfi
50 x 35 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Kasznáry
50 x 41 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül
Kikiáltási ár: 35 000 FT
Kikiáltási ár: 45 000 FT
21. tétel PAYER GIZI Színes virágok vázában
22. tétel JELZETT KÉP Fekete fiú
45 x 31 cm Akvarell, papír Hátoldalon 1938 január 2 felirat Jelezve jobbra lent: Payer Gizi
33 x 25 cm Akvarell, papír Jelezve balra lent
Kikiáltási ár: 15 000 FT
Kikiáltási ár: 18 000 FT
23. tétel RUDNAY GYULA ( 1878- 1957 ) Pihenő társaság
24. tétel CSERNA KÁROLY ( 1867- 1944 ) Pihenő vándorok
45 x 54 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Rudnay Balra lent 1946 dátum látható
33 x 46 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Cserna Károly
Kikiáltási ár: 180 000 FT
Kikiáltási ár: 140 000 FT
25. tétel SALHER JELZÉSSEL Kis ház az Alpokban
26. tétel AUGUST LAKNE Alpesi táj vándorral
25 x 31 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Salher
18 x 32 cm Olaj, falemez Jelezve jobbra lent: Lakne Hátoldalon ajánlási kézírás 1932
Kikiáltási ár: 20 000 FT
Kikiáltási ár: 90 000 FT
27. tétel
Kétoldalas festmény
SZÁSZ ENDRE ( 1926- 2003 ) Tündöklés 34 x 29 cm Olaj, műlemez Hátoldalán az „Elmúlás” című kép Jelezve jobbra lent: Szász Endre Kikiáltási ár: 550 000 FT
28. tétel MEDNYÁNSZKY LÁSZLÓ ( 1852- 1919 ) Házak
29. tétel TORNAI GYULA ( 1861- 1928 ) Kaftános arab férfi
14 x 29 cm Ceruza, papír Jelzés nélkül A képen a paszpartu alatt, kézírás, kiállítási valamint hagyatéki bélyegző található
48 x 32 cm Ceruza, papír Jelezve a hátodalon: Tornai Gyula, Kaftános arab férfi
Kikiáltási ár: 150 000 FT
Kikiáltási ár: 44 000 FT
30. tétel BATTYÁNYI ? jelzéssel Vitorlások
31. tétel KADA ALAJOS ( 1882- ? ) Velence
50 x 40 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent
Olaj, vászon 23 x 27 cm Jelezve jobbra lent: Kada Alajos
Kikiáltási ár: 45.000 Ft
Kikiáltási ár: 25 000 Ft
32. tétel PRIHODA ISTVÁN ( 1891- 1956 ) Almát hámozó lány
33. tétel ILLENCZ LIPÓT ( 1882- 1950 ) Lány virágos réten
35 x 27 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Priohda István ( Glatz Oszkár után felirat)
40 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Illencz
Kikiáltási ár: 20 000 FT
Kikiáltási ár: 45 000 Ft
34. tétel TOLNAY ÁKOS ( 1861- ? ) Pásztor lány a domboldalon
35. tétel MAGYAR FESTŐ Kötényes cipészfiú
40 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Tolnai Á Hátoldalon a BÁV etikett cimkéjével
39 x 30 cm Olaj, fa Jelzés nélkül
Kikiáltási ár: 85 000 FT
Kikiáltási ár: 20 000 FT
36. tétel ONÓDI BÉLA ( 1900- 1991 ) Festőnő a műteremben
37. tétel BIAI FÖGLEIN ISTVÁN ( 1905- 1974 ) Vörösterítős csendélet
80 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Onódi Béla 1982
80 x 66 cm Olaj, farost Jelezve balra lent: Biai Hátoldalon Képcsarnok ( Csontváry terem ) etikett cimkéje található
Kikiáltási ár: 80 000 FT
Kikiáltási ár: 90 000 FT
38. tétel VADÁSZ ENDRE ( 1901- 1944 ) Szebeny Antal tér
39. tétel VADÁSZ ENDRE ( 1901- 1944 ) Budai kis utca
16 x 23 cm Rézkarc, akvarellel színezve Jelezve jobbra lent: Vadász Endre
21 x 16 cm Rézkarc, akvarellel színezve Jelezve jobbra lent: Vadász Endre
Kikiáltási ár: 10 000 FT
Kikiáltási ár: 10 000 FT
40. tétel VADÁSZ ENDRE ( 1901- 1944 ) Királyi vár
41. tétel VADÁSZ ENDRE ( 1901- 1944 ) Kilátás a Gellért hegyről
17 x 23 cm Rézkarc, akvarellel színezve Jelezve jobbra lent: Vadász Endre
Kikiáltási ár: 10 000 FT
Kikiáltási ár: 10 000 FT
42. tétel VADÁSZ ENDRE ( 1901- 1944 ) Gellérthegy
43. tétel VADÁSZ ENDRE ( 1901- 1944 ) Parlament
Kikiáltási ár: 10 000 FT
Kikiáltási ár: 10 000 FT
44. tétel VADÁSZ ENDRE ( 1901- 1944 ) Budai részlet
45. tétel VADÁSZ ENDRE ( 1901- 1944 ) Mátyástemplom
Kikiáltási ár: 10 000 FT
Kikiáltási ár: 10 000 FT
46. tétel VADÁSZ ENDRE ( 1901- 1944 ) Halászbástya
47. tétel EMŐD AURÉL ( 1897- 1958 ) Magtár napfényben
20 x 29 cm Akvarell, papír Jelezve jobbra lent: Emőd
Kikiáltási ár: 10 000 Ft
Kikiáltási ár: 12 000 Ft
48. tétel PÁVEL ZOLTÁN Héber kép
49. tétel PÁVEL ZOLTÁN Héber kép II.
50 x 60 cm Vegyes technika
77 x 116 cm Vegyes technika
Kikiáltási ár: 100 000 FT
Kikiáltási ár: 200 000 FT
50. tétel KÜMMERLE PÁL ( 1873- ? ) Mediterrán táj vitorlással
51. tétel PLEIDELL JÁNOS ( 1915- 2007 ) Fürdőző ( Háttéren Tihany látképe )
15 x 18 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Kümmerle Pál Hátoldalon Kümmerle Pál Budapest 1873
60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Pleidell Kilián 982
Kikiáltási ár: 30 000 FT
Kikiáltási ár: 130 000 Ft
52. tétel CZENE BÉLA ( 1911- 1999 ) Bosnyák téri piac
53. tétel UDVARY PÁL ( 1900- 1987 ) Cirkuszosok
65 x 90 cm Olaj, farost Jelezve balra lent: Czene 1986 Hátoldalon Czene Béla Bosnyák téri piac kézírás látható
72 x 87 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Udvary Pál Hátoldalon a Műcsarnoki etikett címke: „Őszi kiállítás 1926”
Kikiáltási ár: 220 000 FT
Kikiáltási ár: 240 000 FT
54. tétel BÖRTSÖK SAMU ( 1881- 1931 ) Szénaboglyák télen
55. tétel TORDAI SZÉKELY MIHÁLY Havas hegycsúcsok a Tátrában
58 x 85 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Börtsök
60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Tordai Székely M
Kikiáltási ár: 320 000 FT
Kikiáltási ár: 80 000 FT
56. tétel TELEPY RALPH ( 1890- 1982) Nagybányai hegyek 55 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Telepy R 1929 Hátoldalon Nagybányai táj 1929 felirat
57. tétel PAIZS GOEBEL JENŐ ( 1896- 1944 ) Gyümölcsösben
Kikiáltási ár: 40 000 Ft
Kikiáltási ár: 440 000 FT
100 x 117 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Göebel J. 1920
58. tétel TÓTH MENYHÉRT ( 1904- 1980 ) Fohász
59. tétel TALLÓS ILONA ( 1918- 1991 ) Utcarészlet
43 x 30 cm Olaj, papír Jelezve jobbra lent: TM ( Zsellér Jenő szakvéleményével )
60 x 34 cm Olaj, farost Jelezve balra lent: Tallós 1973
Kikiáltási ár: 800 000 Ft
Kikiáltási ár: 45 000 Ft
60. tétel E ROTTER JELZÉSSEL Dornkirche látképe
61. tétel IVÁNYI GRÜNWALD BÉLA ( 1867- 1940 ) Nők a fák alatt
48 x 69 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: E Rotter
60 x 70 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Iványi Grünwald B Hátoldalon: etikett címke Nemzeti Galéria 1154/ 1979 felirat
Kikiáltási ár: 110 000 Ft
Kikiáltási ár: 480 000 FT
62. tétel BENDÁNÉ KOVÁCS FRUZSINA Kislány babával
63. tétel RAFFAY JELZÉSSEL A bűnbánó
60 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Bendáné K. Fruzsina
70 x 55 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Raffay 922
Kikiáltási ár: 50 000 FT
Kikiáltási ár: 50 000 FT
64. tétel BOSZNAY ISTVÁN ( 1868- 1944 ) Erdőrészlet
65. tétel NEOGRÁDY ANTAL ( 1861- 1942 ) Tátrai táj
40 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Bosznay 915
50 x 60 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Neogrády A Hátoldalon etikett címke 295. Nogrády A Tátrai táj GP
Kikiáltási ár: 55 000 FT
Kikiáltási ár: 450 000 FT
66. tétel DÉRY BÉLA ( 1870- 1932 ) Esteli szénagyűjtés
67. tétel SÁRDY BRUTUS ( 1892- 1970 ) A Tisza Szeged mellett
44 x 58 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Déry Béla 1909
30 x 36 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Sárdy Brutus 923
Kikiáltási ár: 80 000 FT
Kikiáltási ár: 30 000 Ft
68. tétel OROSZ BALÁZS Grey Phantasies
69. tétel OROSZ BALÁZS Still waiting
33 x 33 cm Akril, vászon Jelezve a hátoldalon
50 x 40 cm Akril, vászon Jelezve a hátoldalon
Kikiáltási ár: 30 000 FT
Kikiáltási ár: 35 000 FT
70. tétel ONÓDI BÉLA ( 1900- 1991 ) Szentendrei utca
71. tétel SZIGETI JENŐ ( 1881- 1944 ) Házak a domboldalban
50 x60 cm Olaj, vászon Jelezve jobra lent: Onódi B 1981
55 x 65 cm Pasztell, papír Jelezve jobbra lent: Szigeti Jenő
Kikiáltási ár: 60 000 FT
Kikiáltási ár: 60 000 FT
72. tétel CSIKÓS ANDRÁS ( 1947- 2006 ) Csendélet
73. tétel ISMERETLEN FESTŐ Csendélet homárral
20 x 30 cm Olaj, farost Jelezve balra lent: Csikós
44 x 63 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül
Kikiáltási ár: 55 000 FT
Kikiáltási ár: 28 000 Ft
74. tétel SZÁSZ ENDRE ( 1926- 2003 ) Betyár 21 x 30 cm Porcelán( Egyedi,nem sokszorosított ) Jelezve jobbra lent: Szász E Kikiáltási ár: 40 000 FT
75. tétel KELEMEN EMIL Napos hegycsúcsok madarakkal 30 x 40cm Olaj, vászon Jelezve a hátoldalon 1947 Kikiáltási ár: 38 000 FT
76. tétel JELZETT KÉP Versenyló
77. tétel K. SPÁNYI BÉLA ( 1852- 1914 ) Táj alkonyatban
17 x 26 cm Olaj, falemez Jelezve jobbra lent Hátoldalon Borzensky Ella úrnőnek Kis Zombor kézírás
17 x 22 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: K. Spányi
Kikiáltási ár: 10 000 FT
Kikiáltási ár: 70 000 FT
78. tétel OSKAR LASKE ( 1874- 1951 ) Braunschweig látképe
79. tétel K. SPÁNYI BÉLA ( 1852- 1914 ) Kisfiú a patakparton
25 x 30 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: O. Laske
22 x 33 cm Olaj, falemez Jelezve balra lent: K. Spányi B. Hátoldalon Spányi Béla hagyatéki bélyegzője található
Kikiáltási ár: 160 000 Ft
Kikiáltási ár: 220 000 FT
80. tétel XIX. SZÁZADI OSZTRÁK FESTŐ Kikötő a hegyek között
81. tétel XIX. SZÁZADI OSZTRÁK FESTŐ Itatás az Alpokban
43 x 53 cm Olaj, vászon Jelzés nélkül
74 x 100 cm Olaj, vászon Jelezés nélkül
Kikiáltási ár: 120 000 FT
Kikiáltási ár: 280 000 FT
82. tétel BURGHARDT REZSŐ ( 1884- 1963 ) Velence
83. tétel TOROCZKAI OSZVALD Virágzó rét
60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Burghardt Rezső
60x80 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent: Toroczkai O.
Kikiáltási ár: 220 000 FT
Kikiáltási ár: 320 000 FT
84. tétel BARSI BÉLA ( 1872- 1913 ) Libapásztorlány
85. tétel MESTERHÁZY DÉNES ( 1900- 1949 ) Libák a folyóparton
60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Barsi B
40 x 50 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Mesterházy
Kikiáltási ár: 35 000 FT
Kikiáltási ár: 22 000 FT
86. tétel RAFFAELE ARMENISE ( 1852- 1925 ) Testvérek
87. tétel SZÁSZ ENDRE ( 1926- 2003 ) Szakállas férfi portréja
18 x 32 cm Olaj, karton Jelezve balra lent: R Armenise Végváry Zsófia festményvizsgálati szakvéleményével
60 x 30 cm Olaj, műlemez Jelezve jobbra lent: Szász Bandi Alatta: Szeretettel Torontóban 971
Kikiáltási ár: 1 600 000 Ft
Kikiáltási ár: 300 000 FT
88. tétel KELETI LÁSZLÓ Őszi erdő
89. tétel ÁLDOR JÁNOS LÁSZLÓ ( 1895- 1944 ) Horgászó kisfiú
40 x 50 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Keleti
60 x 50 cm Olaj, fa Jelezve jobbra lent: Áldor J L 1926
Kikiáltási ár: 20 000 FT
Kikiáltási ár: 80 000 FT
90. tétel KONFÁR GYULA ( 1933- 2007 ) Asztali csendélet
91. tétel ISMERETLEN FESTŐ Asztali csendélet madárral
60 x 80 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Konfár Hátoldalon kiállítási etikett címke
44 x 64 cm Olaj, karton Jelzés nélkül
Kikiáltási ár: 180 000 Ft
Kikiáltási ár: 28 000 FT
92. tétel BUDAY SÁNDOR ( 1891- 1973 ) Pihenő lovak
93. tétel SZÖLLŐSY JÁNOS ( 1884- ? ) Piac
78 x 117 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Budai S.
60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve balra lent: Szöllősy J
Kikiáltási ár: 100 000 FT
Kikiáltási ár: 120 000 FT
94. tétel JÁRITZ JÓZSA ( 1893- 1986 ) Városmajor
95. tétel BOLDIZSÁR ISTVÁN ( 1897- 1984 ) Csobánka
90 x 100 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Járitz J Hátoldalon: Városmajor felirat látható
52 x 32 cm Olaj, kasírozott vászon Jelezve jobbra lent: Boldizsár , Csobánka
Kikiáltási ár: 320 000 FT
Kikiáltási ár: 70 000 FT
96. tétel MAGYAR FESTŐ Cigánytábor
97. tétel KÁRPÁTHY JENŐ ( 1870- 1950 ) Csónakok a fák alatt
60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent
60 x 80 cm Olaj, vászon Jelezve jobbra lent: Kárpáthy J
Kikiáltási ár: 45 000 FT
Kikiáltási ár: 70 000 FT
98. tétel RUTTKA FERENC ( 1926- ) Delirium
99. tétel SZÁSZ ENDRE Sapkás férfi
26 x 36 cm Olaj, karton Jelezve jobbra lent: Ruttka Ferenc 972
30x30 cm olaj,műlemez jelezve jobbra lent: Szász
Kikiáltási ár: 75 000 FT
Kikiáltási ár: 180 000 FT
100. tétel BORSOS MIKLÓS Teremtés
101. tétel MÁRIÁSI ISTVÁN ( 1928- 1997 ) Lávafolyam
32 x 50 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: Borsos M, 1983
60 x 80 cm Olaj, farost Jelezve jobbra lent: Máriási
Kikiáltási ár: 120 000 FT
Kikiáltási ár: 28 000 FT
102. tétel BENYOVSZKY ISTVÁN ( 1898- 1969 ) Vágtázó csikós
103. tétel BORSOS MIKLÓS ( 1906- 1990 ) Dante
28 x 39 cm Rézkarc akvarellel színezve Jelezve jobbra lent: Benyovszky István
29 x 38 cm Vegyes technika, papír Jelezve jobbra lent: BM 86
Kikiáltási ár: 22 000 FT
Kikiáltási ár: 70 000 FT
104. tétel ROTTMANN MOZART ( 1874- 1960 ) Lány virágkosárral
105. tétel MÉRŐ ISTVÁN ( 1873- 1938 ) Olvaső nő
60x50 cm Olaj,vászon Jelezve balra lent : Rottmann
80x60 cm olaj,vászon Jelezve jobbra lent : Mérő
Kikiáltási ár: 280 000 FT
Kikiáltási ár : 280 000 FT
106. tétel RAINERNÉ ISTVÁNFFY GABRIELLA Parkban ülő kutya
107. tétel TOLNAY ÁKOS Itáliai táj
60x80 cm Olaj,vászon Jelezve balra lent : Reinerné Istvánffy Gabriella 1914
120x90 cm Olaj,vászon Jelezve jobbra lent: Tolnay
Kikiáltási ár : 120 000 FT
Kikiáltási ár: 220 000 FT
108. tétel NŐI GYŰRŰ
109. tétel NŐI GYŰRŰ
14 K arany. 1910 körüli Szecessziós stílusú gyűrűfejben smaragd ( cca: 0,10 ct) és apró gyémántokkal ( hiányos) Bruttó: 2,34 gr
18 K fehér arany. XX. század. Négykarmos foglalatban briliáns csiszolású gyémánttal ( M1, VS2, TCr ), cca: 0,22 ct Bruttó: 3, 24 gr
Kikiáltási ár: 14 000 FT
Kikiáltási ár: 80 000 FT
110. tétel NŐI GYŰRŰ
111. tétel NŐI GYŰRŰ
14 K arany. 1937- 66 Pest . Középen rubin ( cca. 0,25 ct ) és 2 kisebb brill ( össz. cca. 0,04 ct. ) Bruttó: 3,33 gr
14 K arany. 1966- 99, Pest. Tükörchaton foglalatban fazettára csiszolt apró ametiszt kővel. Bruttó: 3,17, gr
Kikiáltási ár: 22 000 FT
Kikiáltási ár: 20 000 FT
112. tétel KLIPSZ
113. tétel MELLTŰ
Ezüst. 1937- 66 behozatali fémjel. Kagyló forma markazittal, gyönggyel. Bruttó: 4,2 gr
Mahagóni, ezüst berakással és szerelékkel. 1925, Ausztria Sarkain legömbölyített szögletes forma, golfozó nő ábrázolással. Art- Deco stílusú. 3 x 2,5 cm
Kikiáltási ár: 5 000 FT
Kikiáltási ár: 2 800 FT
114. tétel BIZSU GYŰJTŐ, 4 DB-OS
115. tétel IBOLYA CSOKOR
Bross. Mikromozaik, fém keretben XX. Század, olasz
Óherendi porcelán, 1930 körüli Plasztikusan kialakított virágfejek, levélre applikálva, masnival átkötve. Apróbb sérülések. 19 x 12, 5 cm
Kikiáltási ár: 10 000 FT
Kikiáltási ár: 12 000 FT
116. tétel BIZSU GYŰJTŐ, 3 DB-OS 1 db melltű: kagylókámea, fém keretben ( 3,5 x 3 cm ) 1 db melltű: plasztik kámea, fém szerelékkel ( 3,5 x 2,5 cm) 1 db sáltű: kagyló kámea, ezüst keretben, fém tűvel ( 1,5 x 1 cm ) XX. század Kikiáltási ár: 8 000 FT
117. tétel BROSS Porcelán medalion, fém keretben. 1910. körüli Kézzel festett fiatal lány portréja 5 x 3,5 cm Kikiáltási ár: 3 000 FT
118. tétel GYÁSZÉKSZER
119. tétel GYÁSZÉKSZER
Bross Ezüst, fekete zománc. XX. század eleje. Domború, ovál forma 2,7 x 3,2 cm
Medál Ezüst, fekete zománc. 1937 –66, Pest. Ovál forma, fedelén kereszt motívummal. Nyitható, dupla fényképtartós 2,5 x 2 cm
Kikiáltási ár: 6 000 FT
Kikiáltási ár: 7 000 FT
120. tétel GYÁSZÉKSZER
121. tétel Karreif
Karreif Ezüstözött fém alapon fekete zománc. XX. század eleje Átmérő: 6, 8 cm
Ezüst, nielló díszítéssel 1867- 1937, Pest, L.V. mesterjel Nyelves záródás, laza csuklópánt Gyerek méret 10 gr
Kikiáltási ár: 5 000 FT
Kikiáltási ár: 5 000 FT
122. tétel NYAKLÁNC
123. tétel FÜLBEVALÓ PÁR
Fazettára csiszolt, fekete üveggolyó szemek, verlauf fűzéssel. 1920- 30 körüli Hossza: 42 cm
14 K arany. XIX. század közepe Üreges mandorla forma, virág applikációval. Biedermeier stílusú. Apró sérüléssel 1,26 gr
Kikiáltási ár: 3 600 FT
Kikiáltási ár: 12 000 FT
124. tétel ZSUZSU
125. tétel FÜGGŐ
Ezüst, kék üveggel. 1937- 66 behozatali fémjel Plasztikusan megformált pezsgősvödör és üveg Br. 4,3 gr
14 K arany. XX. század II. fele. Háromszirmú virágforma, középen karmosan befoglalva 1 apró rubin. Függesztő karikával és bújtatóval. Bruttó: 1, 60 gr
Kikiáltási ár: 1 000 FT
Kikiáltási ár: 10 000 FT
126. tétel FÉNYKÉPTARTÓS FÜGGŐ
127. tétel GYERMEK FÜLBEVALÓ PÁR
Aranyozott fém keretben, üvegbetét alatt kétoldalas fotográfia. Csavaros záródással. 1900 körüli Átmérő: 3 cm
14 K arany. XX. század. Cica forma, üveges kialakítással Patentos záródással ( cinezés apró nyomaival ) 1,82 gr
Kikiáltási ár: 3 000 FT
Kikiáltási ár: 12 000 FT
128. tétel KALAPTŰ
129. tétel MELLTŰ
Fém, tűziaranyozás nyomaival. XIX. század I. fele, magyar. Boglár jellegű fejrész, csiszolt rubinpácolt üveg kövekkel, zománcgyöngyökkel. Hossza: 8 cm
14 K arany. 1900 körüli. Ezüstbe foglalt briliáns csiszolású gyémántokkal ( R1, VVS1- VS2, TCr) Össz. cca: 1,30 ct Szecessziós masni fazon, kétköves mozgó csüngővel. Bruttó: 5,65 gr
Kikiáltási ár: 5 000 FT
Kikiáltási ár: 400 000 FT
130. tétel BIZSU GYŰJTŐ
131. tétel MEDÁL
6 db-os, XX. század I. fele. 2 db kalaptű teklával, 2 db blúztű teklával, 1 db szív alakú medál és 1 db hematitüveg kámea bross
14 K arany. 1966- 1999, Pest. Üreges zív forma 0,91 gr
Kikiáltási ár: 2 000 FT
Kikiáltási ár: 5 500 FT
132. tétel MELLTŰ
133. tétel LEVÉLBONTÓ
14 K arany. 1940 körüli, S.J. mesterjel Rombusz forma, applikált áttört, díszítéssel. Csiszolt rubinokkal ( össz cca.: 0,65 ct ) és gyémántokkal ( cca.0,1 ct) Bruttó: 4,89 gr
Sárgaréz, 1910 körüli Plasztikus rokokó nő figura fogóval, kard formájú pengével. Hossza: 16 cm
Kikiáltási ár: 28 000 FT
Kikiáltási ár: 1 000 FT
134. tétel LEVÉLNEHEZÉK
135. tétel FÜGGŐ
Üveg. 1910- 20 körüli. Sarkain lekerekített tégla forma. Hátulja mélyített, benne gyögyházfestésű fotó( Budapest, Keleti Pályaudvar ) 6,5 x 10,5 cm
14 K arany. XX. század II. fele. Nyitható, kerek forma. Fedelén átlós elrendezésben 3 db apró briliáns csiszolású gyémánttal ( össz. cca. 0,10 ct ) Átmérő: 1 cm Bruttó: 2,9 gr
Kikiáltási ár: 2 000 FT
Kikiáltási ár: 28 000 FT
136. tétel SZÜTYŐ
137. tétel SZÍNHÁZI TÁSKA
Horgolt táska, apró gyöngyökkel díszítve, golyókban végződő láncos záródással. 1920 körüli Hossza: 21 cm
Ezüst, 1902-1937 pesti behozatali fémjel Szövött lánc szütyő, rózsamintás öntött, vésett zárszerkezettel, csiszolt zöld üveg kövekkel, fantázia láncon. 98 gramm
Kikiáltási ár: 8 000 FT
Kikiáltási ár: 22 000 FT
138. tétel BONBONOS TÁLKA
139. tétel GYÓGYSZERES DOBOZKA
Üveg. XX. Század I. fele Formába préselt, márványosan erezett lila színű üveg. Kerek forma, mélyen kihajló szájperemmel. Magasság: 5, 5 cm Átmérő: 18 cm
Fémötvözet, csiszolt mohaachát lapokkal. XX. század 4 x 4 x 2 cm
Kikiáltási ár: 3 000 FT
Kikiáltási ár: 2 000 FT
140. tétel FÜLBEVALÓ PÁR
141. tétel PUDRIÉ
14 K arany. 1867- 1937, Pest, I.B. mesterjel Csepp alakú, fazettára csiszolt fekete üveg kővel és csiszolt gyémántokkal ( cca. 0,15 ct) Patentos záródás Bruttó: 5,31 gr
Ezüst, 1937- 66, Pest Kerek forma, gilusált felülettel, peremén vésett levél díszítéssel, közepén medalionnal, belül fém betéttel, zsanéros záródással. Tükre hiányzik. Átmérő: 6,5 cm Bruttó: 43 gr
Kikiáltási ár: 28 000 FT
Kikiáltási ár: 5 000 FT
142. tétel CIGARETTA TÁRCA
143. tétel DÓZNI
Ezüst, 1888-tól, német Tégla forma test, oldalain körbefutó levél és gyöngysor mustrával. Fedelén préselt, vésett idillikus zsáner jelenettel, rokokó motívumokkal. Zsanéros nyitódás, belül aranyozott. 143 gramm, 7x10 cm
Ezüst, 1867-1937 Bécs, VN mesterjel Téglány forma, hullámosan bordázott kialakítással. Zsanéros záródással, sarkain apró horpadással. Belsejében aranyozott fém betéttel. Bruttó: 120 gramm 7x5x4 cm
Kikiáltási ár: 24 000 FT
Kikiáltási ár: 8 000 FT
144. tétel TUBÁKOS DÓZNI Antik ezüst. XIX. század II. fele Sarkain és oldalain legömbölyített téglány test, fedelén kézzel festett körbefutó farkasfog motívummal, „Herkulesbad” felirattal, zsanéros záródással. 27 gr 3 x 6 x 2 cm Kikiáltási ár: 8 000 FT
145. tétel TÁRCA Fém, XX. század Téglány forma, fedelén sas applikációval. Belül textil béléssel. 4,5 x 8,5 cm Kikiáltási ár: 1 000 FT
146. tétel FŰSZERTARTÓ
147. tétel FÜLES KOSÁRKA
Ezüstözött alpakka, Berndorf, 1910 körüli. Két tagból álló, ovál forma, girlandokkal és kariatidákkal díszítve. Plasztikus akantuszleveles fogóval, üvegbetét nélkül. Fűszertartó mérete: 5,5 x 3 cm (darabonként), magassága: 9 cm
Ezüst, 1888- tól, német. Kerek, kigömbölyödő forma, rovátkolt mintázatú talppal és gyöngysoros peremmel. Belül aranyozott. Magasság: 7 cm ( plusz 9 cm fül rész ) Átmérő: 10 cm 99 gr.
Kikiáltási ár: 6 000 FT
Kikiáltási ár: 12 000 FT
148. tétel TEJSZÍNES KIÖNTŐ
149. tétel FÜLES EDÉNY
Ezüst, 1867- 1937 Pest, K.M. mesterjel Kerek talpon álló forma. Talpán és szájperemén körbefutó nádköteges peremmel, S formájú füllel. Magasság: 9 cm 197 gr
Ezüst, XX. század eleje, angol. Kerek, hengerelt forma, kifelé hajló szájperemmel. Teljes felületen körbefutó, préselt, stilizált növényi ábrázolással. Magasság: 7 cm Átmérő: 10, 5 cm 135 gr.
Kikiáltási ár: 28 000 FT
Kikiáltási ár: 16 000 FT
150. tétel KANÁL Antik ezüst (13 Lat), 1844. Pest, Ortner mesterjel. Nyelén vésett GM monogrammal. 60 gramm Kikiáltási ár: 9 000 FT
151. tétel DESZERTES VILLA, 2 DB Ezüst. 1867- 1937, Osztrák-Magyar Monarchia Szecessziós stílusú, préselt nyél, fém fejjel. Bruttó: 47 gr Kikiáltási ár: 2 800 FT
152. tétel CUKORDOBOZ
153. tétel TÁLKÁK, 11 DB
Alpakka, 1910 körüli. 4 öntött lábon álló ovális forma, vésett díszítéssel, fedelén plasztikus fogóval. Zsanéros záródású. 16x13.5x12 cm
Rézötvözet. Préselt kerek forma, orientalista stílusú állat ábrázolással és kalligráfiával. Magassága: 5 cm, d: 13 cm
Kikiáltási ár: 13 000 FT
Kikiáltási ár: 5 500 FT
154. tétel GYERTYATARTÓ
155. tétel GYERTYATARTÓ
Ezüst, 1867-1937 Bécs, AB mesterjel Kerek tagolt talpon álló bordázott test. Baluszteres, gyöngysor peremű cseppfogóval. 105 gramm Magasság: 14 cm Átmérő: 8 cm
Fém ötvözet, 1930 körül. Kerek tagolt talpon álló test, baluszteres szárral, kerek cseppfogóval. Magasság: 22 cm Átmérő: 11 cm
Kikiáltási ár: 16 000 FT
Kikiáltási ár: 6 000 FT
156. tétel SZIVARKA KÍNÁLÓ
157. tétel TALPAS POHÁR
Ezüst, 1867-1937 Bécs, VN mesterjel Kerek talpon álló, nyitott gömbölyded forma. Hullámosan bordázott test, kifelé hajló szájperemmel, osztó pálcával. 73 gramm Magasság 7 cm Átmérő: 7 cm
Ezüst, 1867-1937 Bécs, VN mesterjel Kerek talpon álló, hordó formájú cuppa. Hullámosan bord zott test, kifelé hajló szájperemmel. Belül aranyozás nyom ival. 106 gramm Magasság: 11.5 cm Átmérő: 8 cm
Kikiáltási ár: 10 000 FT
Kikiáltási ár: 14 000 FT
158. tétel KÁVÉS KANNA
159. tétel CUKORTARTÓ
Ezüst, 1867-1937 Bécs, AM mesterjel Kerek osztott, tojássor motívummal díszített talpon, tagolt test. Elefántcsont gyűrűvel ellátott füllel és fedővel, gombfogóval, zsanéros nyitódással. (Fül alsó illesztésénél sérülés) 360 gramm Magasság: 27 cm
Ezüst, 1867-1937 Bécs, AM mesterjel Kerek osztott, tojássor motívummal díszített talpon, kiöblösödő kehelyforma. 2 öntött füllel, üveg betéttel. 152 gramm Magasság: 11 cm Ámtmérő: 12 cm
Kikiáltási ár: 48 000 FT
Kikiáltási ár: 24 000 FT
160. tétel FÜLES POHÁR
161. tétel CUKORTARTÓ
Ezüstözött alpakka, Szandrik Ezüstárugyár Art- deco, 1920 körüli. Magasság: 8.5 cm Átmérő: 11 cm
Ezüst, 1867-1937 Bécs, K&M mesterjel Kerek, öblös forma, öntött krókusz mintás peremmel, vésett monogrammal 142 gramm Magasság: 6.5 cm Átmérő: 10 cm
Kikiáltási ár: 6 000 FT
Kikiáltási ár: 17 000 FT
162. tétel FEDELES CUKORTARTÓ
163 tétel FÜLES POHÁR
Ezüstözött alpakka. Argentor, A.S. mesterjel 1900 körüli. Kerek forma, áttört rácsos és babérkoszorú motívummal díszítve. Két füllel eredeti üvegbetéttel. Magasság: 7,5 cm Átmérő: 10 cm
Kikiáltási ár: 6 000 FT
Kikiáltási ár: 6 000 FT
164. tétel KÁRTYADOBOZ Ezüst. 1867- 1937 Pest. Tégla forma, fa betéttel és osztólécekkel Nettó: 726 gr 16 x 24 x 6 cm Kikiáltási ár: 85 000 FT
165. tétel ASZTALI KÍNÁLÓ
166. tétel FÜLES POHÁR
Ezüst, 1867-1937. Osztrák- Magyar Monarchia. Ovál, áttört lábon álló lapos ovális forma, gyöngysoros rácsos perem résszel, ívelt fülekkel, tükrében vésett medalionnal. 468 gramm Magasság: 12 cm Átmérő: 25.5x20 cm
Kikiáltási ár: 60 000 FT
Kikiáltási ár: 6 000 FT
167. tétel LIKŐRÖS POHÁR
168. tétel MOKKÁS CSÉSZE ALJJAL PÁRBAN
Ezüst. 1900 körüli, orosz. Kerek talpon gömb alakú nódusz, rajta vésett írisz mintás cuppa. Magasság: 7 cm 23 gr
Ezüst, 1867-1937 Bécs, AM mesterjel Kerek talpon álló, stilizált akantusz levél motívummal díszített test. Öntött füllel, porcelán betéttel (egyiken apró sérülés). Összesen: 180 gramm Tányér átmérő: 11 cm Csésze magasság: 6 cm
Kikiáltási ár: 5 000 FT
Kikiáltási ár: 29 000 FT
169. tétel GYERTYATARTÓ
170. tétel FEDELES BONBONIER
Ezüst. 1937-1966. Pest, E.L. mesterjel Négykaréjos talpon álló, gömbnóduszos baluszteres szár, kerek karéjos cseppfogó végződéssel. Domború bécsi rózsa dekorral. 210 gramm Magasság: 20 cm
Ezüst. 1966-1999. Pest, PV jelz. Ovál forma, oldalán körbefutó girland motívummal. Fedelén copf stílusú virágfűzérrel, kartussal, és babérágakkal. Zsanéros nyitódású. 378 gramm 11x14x4.5 cm
Kikiáltási ár: 36 000 FT
Kikiáltási ár: 69 000 FT
171. tétel MOKKÁS CSÉSZE ALJJAL, 6 DB
172. tétel GYERTYATARTÓ PÁR
Ezüst, 1867- 1937, Pest, K.M. mesterjel Enyhén lapított, kerek forma nádköteges szájperemmel. Magasság: 4 cm Átmérő: 5 cm 829 gr
Ezüst.1937-1966. Behozatali fémjel Oktogonális, emelt talapzaton, szögletes baluszteres szár, kerek cseppfogóval. 251 gramm Magasság: 19 cm
Kikiáltási ár: 110 000 FT
Kikiáltási ár: 46 000 FT
173. tétel MOKKÁS CSÉSZE ALJJAL, 6 DB
174. tétel MOKKÁS CSÉSZE ALJJAL, PÁRBAN
Kikiáltási ár: 110 000 FT
Kikiáltási ár: 29 000 FT
175. tétel MOKKÁS CSÉSZE ALJJAL, 6 DB Ezüst, 1867- 1937, Pest, K.M. mesterjel Enyhén lapított, kerek forma nádköteges szájperemmel. Magasság: 4 cm Átmérő: 5 cm 829 gr Kikiáltási ár: 110 000 FT
176. tétel ZSOLNAY SZECESSZIÓS STÍLUSÚ ÉKSZERTARTÓ
177. tétel ZSOLNAY KASPÓ VADÁSZJELENETTEL
Tervezője: Apáti Abt Sándor. Jelzése: domború körbélyegző és 7284-es formaszám. Kora: 1900’. Magasság: 11cm. Szélesség: 13,5cm. A doboz teteje kis helyen javított.
Jelzése: domború körbélyegző és 6751-es formaszám. Kora: 1900. Magasság: 19,5cm. Szélesség: 42cm. Hajszálrepedés van rajta
Kikiáltási ár: 220 000 FT
Kikiáltási ár: 480 000 FT
178. tétel ZSOLNAY PUTTÓS ASZTALKÖZÉP VIRÁGFŰZÉRREL
179. tétel ZOLNAY KESELYŰS TINTATARTÓ
Jelzése: pajzspecsét. Kora: 1920-40. Magasság: 22cm. Átmérő: 28cm. Nyak részénél javított.
Jelezése: pajzspecsét és a talapzaton mélynyomott kézírással. Kora: 1920-40. Magasság: 26cm. Szélesség: 20cm. Hibátlan állapotban van.
Kikiáltási ár: 240 000 FT
Kikiáltási ár: 290 000 FT
180. tétel ZSOLNAY SZECESSZIÓS MAJOLIKAMÁZAS ÁTTÖRT VÁZA VIRÁGDEKORÁCIÓVAL Jelzése: domború körbélyegző. Kora: 1900. Magasság: 24,5cm. Hibátlan állapotban van. Kikiáltási ár: 380 000 FT
181. tétel ZSOLNAY ORGANIKUS SZECESSZIÓS VÁZA Jelzése: domború körbélyegző. Kora: 1900. Magasság: 14,5cm. Hibátlan állapotban van. Kikiáltási ár: 140 000 FT
182. tétel ZSOLNAY KASPÓ KIFESTETT EOZIN DEKORÁCIÓVAL Jelzése: masszába nyomott Zsolnay Pécs, festett körbélyegző. Kora: 1900. Magasság: 16cm. Legnagyobb átmérő: 30cm. Hibátlan állapotban van. Kikiáltási ár: 350 000 FT
183. tétel ZSOLNAY MILLENIUM DEKORÁCIÓS DÍSZKUPA Jelzése: pontozott körbélyegző és 8957-es formaszám. Kora: 1910’. Magasság: 14,3cm. Alsó átmérő: 7cm. Szájátmérő: 11cm. Hibátlan állapotban van. Kikiáltási ár: 150 000 FT
184. tétel ZSOLNAY GALAMBOS KÍNÁLÓ
185. tétel ZSOLNAY KACSÁS HAMUZÓ
Jelzése: pajzspecsét és 7974-es masszába nyomott formaszám. Kora: 1920-30 Magasság: 10,5cm, Szélesség: 23cm. Hibátlan, apró mázkopás a felületen.
Jelzése: pajzspecsét. Kora: 1920-40. Szélesség: 15cm. Hibátlan állapotban van.
Kikiáltási ár: 90 000 FT
Kikiáltási ár: 65 000 FT
186. tétel ZSOLNAY EOZINMÁZAS VÁZA SZŐLŐS DEKORÁCIÓVAL
187. tétel ZSOLNAY AKÁCVIRÁGOS KÚPVÁZA
Jelzése: masszába nyomott Zsolnay Pécs, öttorony. Kora: 1910-20. Magasság: 25,5cm. Hibátlan állapotban van.
Jelezése: korai pajzsos jelzés és 5330-as formaszám. Kora: 1910-20. Magasság: 15cm. Hibátlan állapotban van
Kikiáltási ár: 380 000 FT
Kikiáltási ár: 200 000 FT
188. tétel ZSOLNAY KASPÓ TIFFANY- FÉLE VONALAS DÍSZÍTÉSSEL
189. tétel ZSOLNAY KASPÓ SZEGFŰ DÍSZÍTMÉNNYEL
Jelzése: domború körbélyegző. Kora: 1899. Magasság: 6,5cm. Átmérő: 10cm. Javított.
Jelzése: pajzspecsét. Kora: 1920-30. Magasság: 9cm. Legnagyobb átmérő: 13cm. Hibátlan állapotban van.
Kikiáltási ár: 80 000 FT
Kikiáltási ár: 160 000 FT