299.
Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) május 30 - június 1-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: 2017. június 1. 19 óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a 317-4757, 266-4154 számokon, faxon a 318-4035 számon, e-mailben az
[email protected], illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, email) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők 2017. június 6-án 10 órától. Utólagos eladás június 1-9-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 300. gyorsárverésre: június 1. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com
Tisztelt Ügyfelünk! Irodánk május 29-én és június 5-én (Hétfők) ZÁRVA TART! 299. aukció: Megtekintés: május 30 - június 1-ig! Tételek átvétele június 6-án 10 órától! 298. aukció elszámolás június 6-tól! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze e-mailben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Adjon be Ön is 300. jubileumi aukciónkra, illetve a nyáron is folyamatosan zajló aukciókra. Egyedül mi árverezünk folyamatosan, így az összes gyűjtő figyelme ide irányul. Ne maradjon ki belőle Ön sem! 27. tavaszi nagyaukciónk anyaga már megtekinthető honlapunkon. Az aukcióra május 27-.ig lehet ajánlatot tenni. A Nagyaukció anyaga megtekinthető irodánkban május 15-27 között. A magyar filatéliai tételek árverezése május 27-én 9:30-kor kezdődik a Hotel Békében. Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22%
Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek 30000-30015 Numizmatikai irodalom 30016-30043 Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek 30044-30061 Érmés és bankjegyes borítékok 30062-30063 Részvények és sorsjegyek 30064-30095 Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek 30096-30115 Magyar bankjegyek 30116-30239 Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek 30240-30476 Magyar emlékveretek, plakettek 30477-30567 Modern utánveretek, fantáziaveretek 30568-30742 Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek 30743-30747 Külföldi bankjegyek 30748-30823 Külföldi fém- és ezüstpénzek 30824-30997 Külföldi emlékveretek, plakettek 30998-31008 Római Birodalom 31009-31014
Militária 31015-31039 Falerisztika: Kitüntetések, jelvények 31040-31096 Replikák és hamisítványok 31097 Vegyes papír- és fémpénz tételek 31098-31103
Numizmatikai tartásfokok Fémpénzek, érmék, plakettek: PP ex PP 1 2 3 4 5
- "Proof", az érménél a tükrösített alapfelületből kiemelkedő részek mattírozottak - PP-ből (néhány kis karccal) - verdefényes/stempelglanz - az érme forgalomban gyakorlatilag nem volt, hibátlan - kiváló/vorzüglich - a legkiemelkedőbb részeken kopott vagy picit karcos - nagyon szép/sehr schön - a kiemelkedő részek nagyobb területei kopottak, de az érme világosan felismerhető - szép/schön - a felület erősen laposra kopott - jó/gut - azonosítható
Minőségi, ill. anyagi rövidítések: Ag Au ah fé f fny fo h j
- ezüst - arany - anyaghiba - fényesített, polírozott - füles - fülnyom - foltos - hajlított - jusztírozási nyom
Br - bronz M - fém (nem nemesfém) jav - javított k - karc kcs - körbecsiszolt ki - kitörés kny - korróziónyom lh - lapkahiba ly - lyukas
Al - Alumínium Ff - Fehér fém m - mart, savazott ph - peremhiba rep - repedt ü - beütés v - vágás zh - zománchiba
Bankjegyek: I II III IV
- új bankjegy, hajtatlan, forgalomban nem volt - egyszer-kétszer hajtva, sarkak hibátlanok, bankjegy anyaga és színe sértetlen - többször hajtva, sarkok lekerekítve, enyhén szennyezett, kopott - szakadt, lyukas, szennyezett, foltos, erősen gyűrött, hajtott
Egyéb jelzések: DN - Dátum nélkűl Szakirodalom: Adamo Adamo Adamo Adamo Adamo Adamo Adamo Davenport Friedberg Huszár HP HP II HTÉ Hessler-Chambliss HV Kodnar Kopicki Klimek Krause Krause MIB NMK Rayman Resch RIC RSC Sallay Sear SB Unger Unger
Numizmatikai kellékek 30000. "Professional-Mini" ékszermérleg 0,01-100g eredeti csomagolásban, leírással, két db elemmel, új állapotban "Professional-Mini" pocket scale 0,01-100g with description in original box, with information and 2 batteries, new ...........................................................................................................4 200 30001. Lindner érmekapszula 16,5mm - 10 darabos........................................................................................1 000 30002. Lindner érmekapszula 27,5mm - 10 darabos........................................................................................1 000 30003. Lindner érmekapszula 33,5mm - 10 darabos........................................................................................1 000 30004. Lindner érmekapszula 50mm - 10 darabos...........................................................................................1 000 30005. Lindner arany tisztító folyadék 250 ml Lindner cleaning dip for gold coins 250 ml ...............................2 400 30006. Bankjegytartó gyűrűs album összesen 28 férőhellyel. Használt, de jó állapotban. ...............................2 400 30007. Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Használt, de jó állapotban. .................2 000 30008. Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Használt, de jó állapotban. .................2 000 30009. Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Használt, de jó állapotban. .................2 000 30010. Éremtartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Használt, de jó állapotban, oldalán egy ksi matrica. .....................................................................................................................................2 000 30011. "Moments of Freedom - Republic of Liberia" érmetartó tálca 24 férőhellyel. Használt állapotban, sarkain kis sérülés.................................................................................................................................2 000 30012. Éremtartó kazetta a "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek" érem sorozat számára, egy kivehető tálcával, összesen 16 férőhellyel. Szép állapotban. ........................................................2 000 30013. 4db klf méretű tok plakettek, jelvények, ékszerek számára, használt állapotban ....................................800 30014. 15db-os vegyes plakett és kitüntetés tok tétel, közte "1881-1981 - 100 éves a Magyar Vöröskereszt" plakett bőr tokja. Használtak, köztük néhány sérült. ......................................................2 000 30015. "Kleb-Fest" Átlátszó bankjegy ragasztó papír, 30x16cm hosszú csík, eredeti kiszerelésben (3x) ..........500
Numizmatikai irodalom 30016. Adamovszky István: Magyar érme katalógus 997-1307. Budapest, 2011. Első kiadás. Új állapotban. ...............................................................................................................................................................5 000 30017. Adamovszky István: Magyar Érme Katalógus 1848-2012. Adamo, Budapest, 2012. Harmadik kiadás. Új állapotban. ............................................................................................................................5 000 30018. Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus 1759-1925. Budapest, 2009. Első kiadás. Új állapotban..............................................................................................................................................4 800 30019. Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus 1926-2009. Budapest, 2009. Új állapotban. ............4 600 30020. Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus SPECIÁL - változatok, felülbélyegzések, próbák, tervezetek. 1846-2009. Budapest, 2009. Első kiadás, Új állapotban ....................................................4 600 30021. Adamovszky István: Bankjegyek alkalmi felülbélyegzései. Budapest, 2009. Új állapotban. .................2 200 30022. Adamovszky István: Az Érem 1901-2011, Budapest 2011. Használt, de szép állapotban. ..................5 000 30023. Bodrogi Péter, Molnár József, Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. A magyar állam rendjelei és kitüntetései a Szent György-rendtől a Nagy Imre-érdemrendig. Bp., 2005, Rubicon. Bontatlan csomagolásban, kiadói kartonált kötés, új állapotban...........................................................7 000 30024. Gedai István: Történelmünk pénzeken. Bp., 1975, n. n. Minikönyv, aranyozott vászonkötésben, jó állapotban..............................................................................................................................................1 600 30025. Gyöngyössy Márton: Középkori magyar aranyforintok. Budapest, MNB, 2005. Újszerű állapotban. ...8 000 30026. Huszár Lajos (szerk.): Numizmatikai Közlöny L-LI. évfolyam 1951-1952. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya, Budapest 1952. A könyv gerincénél szakadás. ............................................................................................................................3 600 30027. Huszár Lajos (szerk.): Numizmatikai Közlöny LII-LIII. évfolyam 1953-1954. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya, Budapest 1954. ...............................3 600 30028. Huszár Lajos (szerk.): Numizmatikai Közlöny LIV-LV. évfolyam 1953-1954. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya, Budapest 1956. ...............................3 600 30029. Huszár Lajos (szerk.): Numizmatikai Közlöny LVI-LVII. évfolyam 1957-1958. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya, Budapest 1958. ...............................3 600 30030. Huszár Lajos (szerk.): Numizmatikai Közlöny LVIII-LIX. évfolyam 1959-1960. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya, Budapest 1960. ...............................3 600 30031. Huszár Lajos (szerk.): Numizmatikai Közlöny LX-LXI. évfolyam 1961-1962. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya, Budapest 1962. ...............................3 600 30032. Huszár Lajos (szerk.): Numizmatikai Közlöny LXII-LXIII. évfolyam 1963-1964. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya, Budapest 1964. ...............................3 600 30033. Huszár Lajos (szerk.): Numizmatikai Közlöny LXIV-LXV. évfolyam 1965-1966. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya, Budapest 1966. ...............................3 600 30034. Huszár Lajos (szerk.): Numizmatikai Közlöny LXVI-LXVII. évfolyam 1967-1968. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya, Budapest 1968. ...............................3 600
30035. Huszár Lajos: Szent György érmek. Bibliotheca Humanitatis Historica IV. Budapest, Magyar Történeti Múzeum, 1940. A borító több helyen elvált a gerinctől, penészfoltok ....................................2 600 30036. M. Vásárhelyi Vanda: Pro Arte. Ferenczy Béni Művészérmei. Szentendre, 1980. minikönyv ..............1 000 30037. Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, 1892-1925. Budapest, Svájci Egyesület Kft., 2011. Új, dedikált példány! .................2 800 30038. Rádóczy Gyula: A legújabb kori magyar pénzek (1892-1981). Budapest, Corvina Kiadó, 1984. Használt, de szép állapotban. ...............................................................................................................2 000 30039. Káplár László: Ismerjük meg a numizmatikát. Budapest, Gondolat, 1984. Használt, de szép állapotban..............................................................................................................................................1 200 30040. Saltzer Ernő: Numizmatikai szakszótár. Angol-magyar, német-magyar. Budapest, MÉE, 1979. használt állapotban ...............................................................................................................................1 400 30041. Magyarország forint fizetőeszközei. MNB kiadás, információk a forintrendszerről 1998-ig bezárólag, bankjegyekről és emlékpénzekről, mappában. .....................................................................................1 600 30042. Joe Cribb: A pénz. Szemtanú sorozat. Budapest, Park Kiadó, 1991. Használt, de jó állapotban. ..........800 30043. Joe Cribb: A pénz. Szemtanú sorozat. Budapest, Park Kiadó, 1991. Használt, de jó állapotban. ..........800
Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek 30044. 1848. 100Ft "Szigyártó és Takáts Delaware szőlőtelepe Alsó-Segesd" reklám T:III ............................5 000 30045. Buda 1856. "A császári királyi helytartósági osztály" által kiadott hirdetmény az "V. formáju 10 for." bankjegyek bevonásáról magyar és német nyelven Hungary / Buda 1856. Announcement about the involvement of the 10 Forint banknotes in 2 languages ........................................................................3 000 30046. Győr 1865. "Az Első Magyar Általános Biztosító Társaság Pesten" kitöltött megújítási nyugta T:III,III- ...................................................................................................................................................3 400 30047. 1900. "Mercur Bank- és Váltóüzlet Részvénytársaság" kitöltött, bélyegzett és pecsételt megrendelőlap a "VI. sorsjáték első osztályára" ...................................................................................1 000 30048. Budapest ~1920. "Fonciere, Pesti biztositó-intézet" névre szóló vegyes életbiztosítási kötvényt és egyéb okmányokat tartalmazó boríték, benne 1922. "Fonciere, Általános biztositó-intézet" névre szóló vegyes tőkebiztosítása 20.000K-ról, az általános biztosítási feltételek leírásával, illetve ugyanezen tőketörlesztés díjnyugtája és pénztári igazolása T:III .........................................................1 000 30049. 1934. "Szerencse Naptár" Magyar Királyi Osztálysorsjáték reklámja ...................................................1 000 30050. 1935. "Ittner és Társa m. kir. osztálysorsjáték főárusítói" kitöltetlen levelezőlapos hirdetése a "35. Magyar Királyi Osztálysorsjáték" I. osztályú sorsjegyeinek rendeléséhez ............................................1 000 30051. Szeged 1938. "Magyar Királyi Postatakarékpénztár" Szegedi 5. fiókjának betétkönyve, bejegyzésekkel és bélyegzésekkel .......................................................................................................1 000 30052. ~1940. "Török A. és Társa Bankház R.T." kitöltetlen levelezőlapos hirdetése a "47. Magyar Királyi Osztálysorsjáték" I. osztályú sorsjegyeinek rendeléséhez ....................................................................1 000 30053. 1946. Bankjegyszerű 1.000.000.000P-s röpcédula kétoldali "Erős demokrácia=Stabil pénz - Szavazz Szociáldemokratára!" propaganda felülnyomással T:III- ..........................................................................800 30054. 1988. "A Szent Jobb Országjárása" préselt réz lemezkép, karton keretben, akasztóval és támasztékkal + "MCMLXXXVIII" Szent Istvánt ábrázoló préselt réz lemezkép, karton keretben, akasztóval és támasztékkal T:2 ............................................................................................................1 000 30055. Bozó Gyula (1913-2004) 1991. "60 éves a magyar óceánrepülés Endresz György - Magyar Sándor / Harbour Grace - Bicske" emlékérem Br lemeze díszlapon (2x) ..........................................................1 000 30056. Ausztria / Bécs ~1840. Sorsjáték hirdetmény T:III Austria / Vienna ~1840. Lottery advertisement C:F ........................................................................................................................................................7 000 30057. Ausztria / Bécs 1843. "Allgemeines Intelligenzblatt" szerencsejátékokkal foglalkozó kiadvány 4db száma egybe ragasztva T:2 Austria / Wien 1843. "Allgemeines Intelligenzblatt" about lotteries, 4 issues glued together C:XF ...................................................................................................................1 200 30058. Ausztria 1953. 100Sch "Volksopposition" politikai propaganda T:III Austria 1953. 100 Schilling "Volksopposition" propaganda C:F .......................................................................................................1 000 30059. Csehország / Történelmi tartomány / Karlovy Vary 1851. "Karlsbadi Kórház" tájékoztatót a nyereményjátékról T:II,II- Bohemia / Karlovy Vary 1851. "Hospitales zu Carlsbad" information sheet about the lottery C:XF,VF......................................................................................................................1 000 30060. Csehszlovákia / Vágsellye 1937. "Artézi fürdő" kádfürdő bérletjegy + Al biléta "175"-ös sorszámmal T:2,2- Czechoslovakia / Šaľa 1937. "Artesian bath" bath tub ticket + Al tag with "175" serial number C:XF,VF ................................................................................................................................................6 000 30061. 5db-os vegyes fantázia bankjegy tétel, közte 10$ "Sinkovits - Az örökös", 1922. "Ezer Máriás" T:II,III .....................................................................................................................................................1 600
Érmés és bankjegyes borítékok 30062. Ausztrália 1994. 50c Cu-Ni "Család Nemzetközi Éve" bélyeges borítékban, elsőnapi bélyegzővel T:BU Australia 1994. 50 Cents Cu-Ni "International Year of the Family" in envelope with stamps and FDC stamp C:BU ...........................................................................................................................1 000 30063. Ausztrália 1995. 50c Cu-Ni "Weary Dunlop" bélyeges borítékban, elsőnapi bélyegzővel T:BU Australia 1995. 50 Cents Cu-Ni "Weary Dunlop" in envelope with stamps and FDC stamp C:BU .......1 000
Részvények és sorsjegyek 30064. Budapest / Pest 1873. "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I- ....................................................3 000 30065. Budapest 1882. "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvénye 5Ft értékben, bélyegzésekkel + 1888. "Magyarországi Jószív-Egyesület" sorsjegykölcsön 2Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzéssel (2x) T:III,III- ...........................................................................................1 600 30066. Budapest 1890. "Magyar Földhitel Intézet" 4%-os záloglevele 100Ft-ról, magyar, francia és német nyelven, szárazpecséttel, bélyegzésekkel és szelvényekkel, vízjeles papíron + 1895. "Magyar Földhitel Intézet" 4%-os záloglevele 1000Ft-ról, szárazpecséttel, magyar, francia és német nyelven, bélyegzésekkel és szelvényekkel, vízjeles papíron (3x) sorszámkövetők T:III .....................................1 600 30067. Budapest 1903. "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I- kis szakadás ..........................2 600 30068. Temesvár 1906. "Fehér Kereszt délvidéki gyermekvédő egyesület Szegény gyermekpoliklinikája" sorsjegy képeslapon, 20f értékben T:I- .................................................................................................1 000 30069. Budapest 1910. "Kisbirtokosok Országos Földhitelintézete" 4 1/2%-os záloglevele 200K-ról, magyar, német és francia nyelven, szárazpecséttel és szelvényekkel, vízjeles papíron + 1911. "Kisbirtokosok Országos Földhitelintézete" 4 1/2%-os záloglevele 2000K-ról, magyar, német és francia nyelven, szárazpecséttel és szelvényekkel, vízjeles papíron+ 19?6. "Kisbirtokosok Országos Földhitelintézete" 4 1/2%-os záloglevele 10.000K-ról, magyar, német és francia nyelven, szárazpecséttel és felülbélyegzéssel, vízjeles papíron T:II-,III .............................................................1 200 30070. Budapest 1912. "Phylaxia Szérumtermelő Részvénytársaság" részvénye 500K-ról, magyar és német nyelven, felülbélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve (2x) sorszámkövetők T:II,II- ........2 600 30071. Budapest 1918. "Magyar Épitőipari Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, bélyegzésekkel és szárazbélyegzővel, szelvényekkel (2x) sorszámkövető pár T:I-,II ........................................................4 600 30072. Budapest 1923. "Kékkuti Gyógy- és Ásványvíz Részvénytársaság" részvényutalvány 10.000K-ról T:II-,III fo. ...............................................................................................................................................1 000 30073. 1926. "Magyar Sportrepülők Egyesülete - Repülők Tárgysorsjátéka - Dollár Sorsjegy" D sorozat, felülbélyegzéssel T:III,III- ......................................................................................................................1 400 30074. Budapest 1926. "Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság" öt részvénye egyben 250P-ről, szárazpecséttel, bélyegzéssel és szelvényekkel T:III ...........................................................................2 000 30075. Budapest 1926. "Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság" öt részvénye egyben 250P-ről, II. kibocsátás, szárazpecséttel, bélyegzéssel és szelvényekkel T:III ........................................................2 000 30076. Budapest 1926. "Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság" öt részvénye egyben 250P-ről (2x), sorszámkövetők szárazpecséttel, bélyegzéssel és szelvényekkel T:III ................................................4 000 30077. Mohács 1926. "Mohácsi Malomipar Részvénytársaság" részvény 100P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II ...............................................................................................................................1 000 30078. ~1930-1940. "Kezében a szerencse! - Dörge Frigyes bank rt." sorsjegy és megrendelőlap 6P értékben, kitöltetlen T:I-.........................................................................................................................1 000 30079. Budapest 1935. "Salgó-Tarjáni Kőszénbánya Részvény-Társulat" huszonöt részvénye egyben összesen 750P-ről, magyar-német kétnyelvű részvény, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzésekkel T:II- szakadás ..............................................................................................................1 000 30080. Budapest 1941. "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvénye 50P-ről, szárazpecséttel és szelvényekkel, vízjeles papíron (2x) sorszámkövetők + 1941. "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvénye 100P-ről, szárazpecséttel és szelvényekkel, vízjeles papíron (2x) közeli sorszám + 1941. "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvénye 200P-ről, szárazpecséttel és szelvényekkel, vízjeles papíron T:III,III- ..........1 600 30081. Budapest 1942. "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 25P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel, vízjeles papíron + 1942. "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 100P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel, vízeljes papíron (4x) sorszámkövetők T:III ............................................................................................1 600 30082. Budapest 1942. "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 100P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel (3x) sorszámkövetők T:II ..................................................1 000 30083. Budapest 1942. "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvény 1000P-ről (2x) sorszámkövetők, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II ...............................................1 000 30084. Budapest 1946. "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" részvényutalvány 5 részvényről egyben, összesen 250P-ről, szárazpecséttel, bélyegzéssel, szelvényekkel, sorszámkövetők (2x) T:II,II- .........1 200 30085. Ausztria / Bécs 1878. "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I-,II Austria / Vienna 1878. "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:AU,XF ................................................................................................................................................5 000 30086. Ausztria / Bécs 1917. "XXXII. Staatslotterie" lottó sorsjegy 4K értékben, szárapecséttel T:II-,III ragasztott Austria / Wien 1917. "XXXII. Staatslotterie" lottery ticket about 4 Kronen with embossed stamp C:VF,F sticked ............................................................................................................................2 400 30087. Belgium / Brüsszel 1927. "Uelei Kereskedelmi és Mezőgazdasági Társaság " részvénye 100Fr értékben, szelvényekkel T:II- Belgium / Brussel 1927. "Société Commerciale et Agricole de l'Uele" share about 100 Francs with coupons C:VF ............................................................................................800
30088. Franciaország / Párizs 1929. "Torgan-i Bányásztársaság" részvénye 100Fr-ról, bélyegzésekkel T:IIszakadás France / Paris 1929. "Compagnie Miniere du Torgan" share about 100 Francs with cancellations C:VF tear ............................................................................................................................800 30089. Németország / Weimari Köztársaság / Drezda 1926. "Szász Mezőgazdasági Bank Részvénytársaság" részvénye 100M-ról, lyukasztással és szárazpecséttel + Németország / Weimari Köztársaság / Ludwigshafen 1926. "Ludwigshafen am Rhein Város Kölcsön Kötvénye" 1000M-ról, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:II Germany / Weimar Republic / Dresden 1926. "Sächsische Landwirtschaftsbank Aktiengesellschaft" share about 100 Mark, with puncture and embossed stamp + Germany / Weimar Republic / Ludwigshafen 1926. "Ludwigshafen am Rhein" loan abouat 1000M, with embossed stamp, invalidated by hole C:XF ................................1 000 30090. Német Harmadik Birodalom / Berlin 1941. "Német Központi Föld-Hitel Részvénytársaság" jelzáloglevél 1000RM-ról, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:I- German Third Reich / Berlin 1941. "Deutschen Centralbodenkredit Aktiengesellschaft" mortgage bond about 1000 Reichsmark with embossed stamp, invalidated with hole C:AU ..............................................................800 30091. Románia / Dés 1921. "Trassia Siebenbürger Trasswerke Aktiengesellschat in Dej ('Trassia' Erdélyi Tufaművek Részvénytársaság, Dés)" részvény 1000L-ről, szelvényekkel T:I,I- / Romania / Dej "Trassia Siebenbürger Trasswerke Aktiengesellschat in Dej" Transylvanian Trassworks Company's share about 1000 Lei with coupons C:UNC,AU ....................................................................................5 000 30092. Szovjetunió 1947. 25R sorsjegy T:III fo. Soviet Union 1947. 25 Rubles lottery ticket C:F spotted .......1 200 30093. Szovjetunió 1949. 25R sorsjegy T:II- fo. Soviet Union 1949. 25 Rubles lottery ticket C:VF spotted ....1 400 30094. Szovjetunió 1954. 50R sorsjegy T:II-,III Soviet Union 1954. 50 Rubles lottery ticket C:VF,F ...............1 400 30095. Szovjetunió 1954. 100R sorsjegy T:III Soviet Union 1954. 100 Rubles lottery ticket C:F .....................1 400
Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek 30096. Miskolc 1860. 25kr "Miskolcz városa pénztári utalványa" T:III- ............................................................1 000 30097. Munkács 1900. "Vadászati Jegy" kitöltve, 24K értékben, bélyegzéssel T:III ........................................4 000 30098. Szombathely 1909-1915. "Első Magyar Általános Biztosító Társaság" díjkötelezvén bélyegzésekkel (2x) T:III .................................................................................................................................................1 000 30099. Budapest ~1919-1925. 10K "Szent-Margitsziget Gyógyfürdő" értékjegy T:II........................................3 000 30100. ~1920. 2K "Kispesti Hírlap alap javára" "Városi Liberális Párt Kispest" felülbélyegzéssel T:I- .............3 000 30101. Budapest 1930. "Revíziós Pengő" arcképes változat, kitöltött, hátoldalán felülbélyegzés T:III ............1 000 30102. Simontornya 1933-1938. 5db kitöltött váltó, klf felülbélyegzésekkel és bélyegekkel T:III .....................1 000 30103. Simontornya / Sáregres 1933-1939. 5db kitöltött váltó, klf felülbélyegzésekkel és bélyegekkel T:III ...1 000 30104. 1943. "BSZKRT / Váltójegy" Zn zseton (10x) T:2,2- ................................................................................500 30105. 1949. "Magyar Állami Pénzverő / Budapesti Nemzetközi Őszi Vásár" Al emlékérem (32mm) + 1967. "Világtakarékossági nap" Al zseton (2x) T:2,2- .....................................................................................1 000 30106. 1993-1994. "HTO (Háztartási Tüzelőolaj) utalvány - 20 liter" tízes tömbben ........................................1 000 30107. 6db-os vegyes zseton és szerencsepénz tétel T:2 ..................................................................................800 30108. Algéria / Algír Kereskedelmi Kamara 1921. 1Fr szükségpénz T:III-,IV Algeria / Chambre de Commerce d'Alger 1921. 1 Franc necessity note C:VG,G ....................................................................1 200 30109. Ausztria~1920. 10h-50h (22x) utalvány és szükségpénz, többek között Schlierbach, Mühldorf és Steinerkirchen T:I-II- Austria ~1920. 10 Heller -50 Heller (22x) vouchers and necessity notes, with notes from Schlierbach, Mühldorf and Steinerkirchen C:UNC-VF ........................................................1 800 30110. Ausztria~1920. 10h-50h (22x) utalvány és szükségpénz, többek között Walding, Eberstalzell és Eferding T:I-III Austria ~1920. 10 Heller -50 Heller (22x) vouchers and necessity notes, with notes from Walding, Eberstalzell and Eferding C:UNC-F ...............................................................................1 800 30111. Ausztria~1920. 10h-50h (24x) utalvány és szükségpénz, többek között Windhaag bei Freistadt, St. Oswald bei Freistadt és Mondsee T:I-III Austria ~1920. 10 Heller -50 Heller (24x) vouchers and necessity notes, with notes from Windhaag bei Freistadt, St. Oswald bei Freistadt and Mondsee C:UNC-F ...............................................................................................................................................1 800 30112. Kanada 1978. "Calgary Stampede Dollar" 6db fém bárca T:2 Canada 1980-1986. "Calgary Stampede Dollar" 6pcs metal commemorative necessity token C:XF ..................................................1 000 30113. Német Államok / Augsburg 1624. Scheffelmarke Cu T:2 German States / Augsburg 1624. Scheffelmarke Cu C:XF ......................................................................................................................15 000 30114. Német Birodalom / Bajorország / München 1918. 20M szükségpénz T:I-,II German Empire / Bavaria / München 1918. 20 Mark necessity note C:AU,XF .................................................................1 200 30115. Németország / Weimari Köztársaság / Beuel 1923. 500.000M szükségpénz vízjeles papíron T:II,IIGermany / Weimar Republic / Beuel 1923. 500.000 Mark necessity note on watermarked paper C:XF,VF ................................................................................................................................................1 200
Magyar bankjegyek 30116. 1800. 5G "Bécsi városi bankócédula" vízjeles papíron T:III- Habsburg Monarchy 1800. 5 Gulden "Wiener-Stadt Banco-Zettel" with watermark C:VG Adamo G32 ..........................................................8 000 30117. 1806. 10G vízjellel, szárazpecsét T:IV,V ragasztott Austrian Empire 1806. 10 Gulden with watermark, embossed stamp C:G,Pr sticked Adamo G40 ....................................................................5 000
30118. 1811. 1G "Einlösungs=Schein" T:IV lyuk Austrian Empire 1811. 1 Gulden "Einlösungs=Schein" C:G hole Adamo G45 ...................................................................................................................................5 000 30119. 1848. 5Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna nyomat T:III szennyeződés .................................................1 600 30120. 1858. 1G T:III- Austrian Empire 1858. 1 Gulden C:VG Adamo G87 .....................................................5 000 30121. 1866. 1G "STN" vízjeles T:III- restaurált Austrian Empire 1866. 1 Gulden "STN" watermark C:VG restored Adamo G97 .............................................................................................................................5 000 30122. 1866. 5G piros számozás T:IV Austrian Empire 1866. 5 Gulden with red serial number C:G Adamo G98e .......................................................................................................................................11 000 30123. 1880. 10Ft "Osztrák-magyar Bank" T:III- kis ly. középen Austro-Hungarian Monarchy 1880. 10 Forint / 10 Gulden "Österreichisch-ungarische Bank" C:VG small hole in the middle Adamo G128 ..60 000 30124. 1902. 1000K valószínűleg hamis "Hajdú Vármegye Debrecen Város" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III,III-...................................................................................................................................2 000 30125. 1902. 1000K valószínűleg hamis " Orth. Izr. Hitközség Kolozsvár" felülbélyegzéssel T:III,III- .............4 000 30126. 1902-1923. 10db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:III-IV......................................................1 000 30127. 1904. 10K hamis román felülbélyegzéssel (fake Romanian overprint) T:III,III- .....................................3 000 30128. 1904. 10K hamis "Zimony" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III- ......................................................3 000 30129. 1904. 10K hamis "Montenegro" felülbélyegzéssel és SHS bélyeggel (fake overprint) T:III ..................3 000 30130. 1904. 10K + 1902. 1000K mindkettő hamis "Citta di Fiume" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III,III- ...................................................................................................................................................3 000 30131. 1907. 20K T:III,III- kis szakadás Adamo K16 ......................................................................................11 000 30132. 1912. 100K + 1913. 20K + 1916. 1K mindegyik "Deutschösterreich" és hamis "Csákvár Mezőváros" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III,III- .............................................................................................1 000 30133. 1912-1920. 13db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:III-IV......................................................1 000 30134. 1913. 20K felülbélyegzéssel (16x) T:IV.................................................................................................1 800 30135. 1913. 20K (3x) mind a három piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel T:III,III- ...............................1 000 30136. 1913. 20K (2x) + 1916. 1K + 1917. 2K mindegyik "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel és hamis "A Magyarországi Tanácsköztársaság követsége - Bécs" bélyegzésekkel (fake overprint) T:III ..........1 000 30137. 1913. 20K (2x) + 1916. 1K + 1917. 2K szerb felülbélyegzésekkel + 1915. 10K román felülbélyegzéssel T:II-IV ........................................................................................................................1 000 30138. 1913. 20K hamis "Nagybánya Veresvzi M. Kir. Bányaművezetőség"felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III ........................................................................................................................................1 000 30139. 1913. 20K + 1915. 10K + 1916. 1K + 1917. 2K mindegyik hamis "Pécs-Baranya Köztársaság" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:II,III,III- ..........................................................................................1 000 30140. 1913. 20K + 1915. 10K + 1916. 1K (2x) mindegyik "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel és hamis "Felülbélyegezte a Magyar Népköztársaság Pénzügyi Népbiztosa 1919" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:II,III,III-................................................................................................................................1 000 30141. 1913. 20K + 1902. 1000K mindkettő hamis "Bihar Vármegye Kisszántó Község 1910" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III,III- .............................................................................................1 000 30142. 1914. 2K "C" + 1917. 2K mindkettő hamis "Zemplén Vármegye Tiszalúc Község 1904" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III ..................................................................................................2 000 30143. 1915. 10K (3x) mindhárom piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel T:III ........................................1 000 30144. 1918. 25K "3002" 3mm, sima hátlappal, hátlapján hamis "Réti Fogyasztási Szövetkezet" felülbélyegzéssel (fake overpint) T:III....................................................................................................5 000 30145. 1918. 25K "3032" 3mm, hullámos hátlappal, hátlapján hamis "Szatmár Vármegye Nagybánya Szab. Kir. R. T. Város" felülbélyegzéssel (fake overpint) T:III részben restaurált ...........................................3 000 30146. 1918. 25K "3138" 3mm, hullámos hátlappal, hátlapján hamis "Heves Vármegye Tiszafüred Nagyközség" felülbélyegzéssel (fake overpint) T:III szé papír ..............................................................5 000 30147. 1918. 200K "A 1017" hátoldalán valószínűleg hamis "Budapest Vidéki M. Kir. Pénzügyigazgatóság" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III- .................................................................................................8 000 30148. 1918. 200K "A 2037" hullámos hátlap, hátoldalán "Kiskunhalas R.T. Város Adóhivatala" körbélyegzővel T:II ..............................................................................................................................10 000 30149. 1918. 200K "A 2037" hullámos hátlappal, hátlapján "SZEGEDI BANKEGYESÜLET RÉSZVÉNY TÁRSASÁG - 1906" szárazpecséttel T:III szép papír .........................................................................12 000 30150. 1918. 200K "A 2104" hullámos hátlappal, hátlapján "Szeged-Csongrádi Takarékszövetkezet" szárazpecséttel T:III szép papír ..........................................................................................................12 000 30151. 1919. 5K "Osztrák-Magyar Bank..." előlapján gúnyrajz T:IV Adamo K8 ...............................................5 000 30152. 1919. augusztus 9. 10K T:III,III- Adamo K13 ........................................................................................3 000 30153. 1919. július 15. 20K + 1919. augusztus 9. 20K T:IV,V ragasztott .........................................................1 200 30154. 1919. (1902) 1000K vízszintes piros "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, hátlap rajzos T:I,I- Adamo SK35/2..............................................................................................................................5 000 30155. 1920. 20f (2x) + 50f (2x) + 1K (14x) + 2K (11x) + 10K (2x) + 20K (2x) T:III,III-.....................................2 000
30156. 1920. 2K csillagos sorszám + 1932. 50P + 1945. 1000P (2x) mindkettő betűhibás "MNB" bélyeggel + 1983. március 25. 1000Ft "A" T:III,III- ................................................................................................1 000 30157. 1920. 5000K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszám T:III- Hungary 1920. 5000 Korona "Orell Füssli Zürich" with red serial number C:VG Adamo K38 .............................................................5 000 30158. 1920. 10.000K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszámmal T:III- kis ly. Adamo K41 ................5 000 30159. 1923. 100K (4x) "Magyar Pénzjegynyomda Rt." nyomdahely jelöléssel T:I-,II-,III szép papír ..............1 000 30160. 1923. 1000K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:I- Adamo K37B ...................................10 000 30161. 1923. 5000K T.W. jelöléssel, nyomdahely jelölés nélkül "40 FILLÉR NEGYVEN FILLÉR" felülbélyegzéssel T:III- szakadás Hungary 1923. 5000 Korona "T.W." with "40 FILLÉR NEGYVEN FILLÉR" overprint C:VG tear Adamo K39B.........................................................................................10 000 30162. 1923. 10.000K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat-és sorszám T:III- Adamo K42/1 ..............................2 000 30163. 1929. 10P T:III- kis szakadás, ly. Hungary 10 Pengő C:VG small tear, hole Adamo P8 ....................11 000 30164. 1930. 20P (3x) T:III- ..............................................................................................................................1 000 30165. 1930. 100P (30x) T:III,III- ......................................................................................................................1 800 30166. 1930. 100P (23x) T:III ...........................................................................................................................1 400 30167. 1930. 100P + 1932. 50P + 1936. 10P + 1941. 20P mindegyik hamis nyilaskeresztes "Parancsnokság Mattsee" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III ........................................................1 000 30168. 1930. 100P + 1932. 50P + 1936. 10P + 1941. 20P mindegyik hamis nyilaskeresztes "ÉRVÉNYESÍTVE" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III ...................................................................1 000 30169. 1930. 100P + 1946. 100.000.000P + 10.000MP + 1.000.000MP + 1.000.000.000MP mindegyik "Forradalmi Pénzkiállítás - 'Ki mit gyűjt' - Dorog 1967." felülbélyegzéssel T:I-,III .................................1 400 30170. 1930. 100P + 1932. 50P + 1936. 10P + 1941. 20P mindegyik hamis nyilaskeresztes "Városi Pártvezető Sopron" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III ..................................................................1 000 30171. 1930-1946. 10-1.000.000BP (19xklf) bankjegy, "Bankjegyek egy letűnt korszakból" albumban, tájékoztató lappal T:III ...........................................................................................................................3 000 30172. 1936. 10P (20x) T:III .............................................................................................................................1 200 30173. 1936. 10P T:I,I- Adamo P9....................................................................................................................1 000 30174. 1939. 5P (2x) egyugrásos sorszámkövetők T:I-,II .................................................................................1 000 30175. 1941. 20P (3x) sorszámkövetők T:I- nyomdai papírránc ......................................................................1 000 30176. 1943. 1000P T:II Adamo P21 ...............................................................................................................1 800 30177. 1943. 1000P T:III Adamo P21 ...............................................................................................................1 000 30178. 1944. 1P-100P (30x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" főleg gyenge tartású bankjegyek T:III-,IV,V ...............................................................................................................................................1 000 30179. 1944. 1P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III- ....................................................1 000 30180. 1944. 5P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" (17x) T:III,III- ...............................................................1 200 30181. 1944. 5-10-50-100P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" (15x) T:III-,IV ............................................1 000 30182. 1946. 100.000.000P + 1.000.000.000P + 10.000MP + 100.000MP + 10.000BP mindegyik hamis "Revíziónál igazolásul felhasználva M.N.B." felülbélyegzéssel (fake overprint) T:II-,III ........................1 000 30183. 1946. 100.000BP (5x) T:I,I- ...................................................................................................................1 600 30184. 1946. 100.000BP (3x) T:I--II- ................................................................................................................1 000 30185. 1946. 10.000.000BP T:I-,II Adamo P38 ................................................................................................1 200 30186. 1946. 1.000.000.000BP hátoldali fázisnyomata egybefüggő 2-es ívben, "M.N.B." szárazpecséttel, jó minőségű másolat / good copy T:I- .......................................................................................................3 000 30187. 1946. 10.000AP nem kamatozó Pénztárjegy "Másra Át Nem Ruházható", bélyegzéssel T:III .............3 000 30188. 1946. 100.000AP nem kamatozó Pénztárjegy "Másra Át Nem Ruházható", "Magyar Királyi Postatakarékpénztár" felülbélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-,II .....................................3 000 30189. 1946. 10.000AP (5x) sorszámkövetők T:II Adamo P49 .......................................................................2 000 30190. 1946. 10.000AP (2x) közeli sorszám T:III .............................................................................................1 000 30191. 1946. 1.000.000AP (2x) "AMELYEKNEK..." T:III,III- .............................................................................1 000 30192. 1946. 1.000.000AP (5x) fordított címer T:III,III-.....................................................................................1 000 30193. 1946. 1.000.000AP (6x) sorszám nélkül, fehér papíron T:I- .................................................................1 200 30194. 1946. 12db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres is T:II,III,III- .............1 200 30195. 1947. 10Ft T:III- Adamo F2 ...................................................................................................................1 000 30196. 1947. 100Ft T:III,III- hajtás mentén szakadás Adamo F27 ...................................................................3 000 30197. 1949-1962. 10Ft (5x) + 1962. 20Ft (2x) + 1949-1957. 100Ft (2x) + 2004-2007. 200Ft (4x) T:III,III- ....1 000 30198. 1949. 100Ft (4x) T:III,III- .......................................................................................................................1 200 30199. 1949-1993. 100 Ft (13x ebből 7xklf) T:III,III- .........................................................................................2 600 30200. 1949-1989. 100Ft (7xklf) T:II-III- ...........................................................................................................1 200
30201. 1962. 10Ft (2x) sorszámkövetők T:II törés nélküli hajtás ......................................................................1 200 30202. 1962. 10Ft (2x) sorszámkövetők, egyik nyomdai papírráncból eredő vágáshibával T:II ......................1 200 30203. 1962-1969. 10Ft (4x) + 1969-1980. 20Ft (3x) + 1975-1983. 50Ft (2x) T:II-III- ......................................1 400 30204. 1962-1975. 10Ft (10x) T:III ...................................................................................................................1 400 30205. 1969. 10Ft T:I Adamo F7 .....................................................................................................................1 000 30206. 1968. 100Ft (7x) sorszámkövetők T:II szép ropogós papír ...................................................................3 000 30207. 1969. 20Ft (2x) sorszámövetők T:II ......................................................................................................1 200 30208. 1969. 20Ft + 1975. 20Ft (2x) sorszámkövetők T:I-,II ............................................................................1 200 30209. 1969. 20Ft (2x) sorszámkövetők "C686 147963 - C686 147964" T:III szép, ropogós papír .................1 200 30210. 1969. 500Ft T:II .....................................................................................................................................1 400 30211. 1969. 500Ft (2x) közeli sorszám T:II .....................................................................................................2 000 30212. 1969. 500Ft (3x) T:III.............................................................................................................................2 000 30213. 1969-1975. 500Ft (2x) T:III szép papír..................................................................................................1 600 30214. 1983. március 25. 1000Ft "A" (2x) sorszámkövetők T:II .......................................................................7 000 30215. 1983. november 10. 1000Ft "C" (2x) sorszámkövetők T:II szép, ropogós papír ...................................2 800 30216. 1989. 100Ft (4x) sorszámkövetők T:I,I- ................................................................................................1 600 30217. 1990. 5000Ft "H" T:II szép, ropogós papír ............................................................................................7 000 30218. 1998. 200Ft (3x) "FA,FF" T:I-,II,III .........................................................................................................1 000 30219. 2000. 1000Ft "MILLENIUM" "DD" T:II Adamo F55B3 ...........................................................................1 600 30220. 2000. 1000Ft "MILLENIUM" "DE" T:III ..................................................................................................1 000 30221. 2000. 2000Ft "Millennium" (2x), sorszámkövetők. eredeti, bontatlan csomagolásban T:I ....................4 800 30222. 2000. 2000Ft "Millenium" bontatlan csomagolás T:I Adamo F56A ......................................................2 400 30223. 2000. 2000Ft "Millennium" eredeti, bontott csomagolásban T:I ............................................................2 200 30224. 2000. 2000Ft "Millenium" (2x) sorszámkövetők T:I,I- ............................................................................5 000 30225. 2001. 200Ft "FA" + 2006. 200Ft "FA" T:I ..............................................................................................1 000 30226. 2006. 200Ft "FB" (2x) T:I ......................................................................................................................1 000 30227. 2006. 500Ft "EC" és "EB" "50. évforduló 1956. október 23." (2x) T:I- ..................................................1 400 30228. 2007. 200Ft (4x) közte 2db sorszámkövető T:I-,II.................................................................................1 000 30229. 2006. 10.000Ft "AB" + 2008. 10.000Ft "AA" + 2012. 10.000Ft "AD" T:I-,II .........................................32 000 30230. 10db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel, közte 1949. 100Ft T:III,III- ............................................1 000 30231. 11db-os magyar pengő bankjegy tétel, közte egy adópengő is T:III,III-................................................1 000 30232. 18db-os vegyes magyar korona, pengő és adópengő bankjegy tétel T:III,III-,IV ..................................1 800 30233. 20db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III közte szép papír is .................................................2 000 30234. 20db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III- ...........................................................................1 600 30235. 30db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III- .........................................................................1 800 30236. 30db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III- .........................................................................1 800 30237. 30db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III- .........................................................................1 800 30238. 30db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III- .........................................................................1 800 30239. 63db-os vegyes magyar pengő (közte néhány Vörös Hadsereg Parancsnoksága) és adópengő bankjegy tétel T:III,III-............................................................................................................................2 000
Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek 30240. 1063-1074. Denar Ag "Salamon" (0,66g) T:2 Hungary 1063-1074. Denar Ag "Solomon" (0,66g) C:XF Huszár: 17., Unger I.: 10. ..........................................................................................................20 000 30241. 1116-1131. Denár Ag "II. István" (0,28g) T:1-,2 Hungary 1116-1131. Denar Ag "Stephen II" (0,28g) C:AU,XF Huszár: 94., Unger I.: 38. .......................................................................................................5 000 30242. 1131-1141. Denár Ag "II. Béla" (0,42g) T:1-,2 Hungary 1131-1141. Denar Ag "Bela II" (0,42g) C:AU,XF Huszár: 49., Unger I.: 44. .......................................................................................................5 000 30243. 1131-1141. Denar Ag "II. Béla" (0,26g) T:2 Hungary 1131-1141. Denar Ag "Bela II" (0,26g) C:XF Huszár: 89., Unger I.: 48. ......................................................................................................................5 000 30244. 1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,22g) T:1-,2 Hungary 1141-1162. Denar Ag "Géza II" (0,22g) C:AU,XF Huszár: 123., Unger I.: 70. .....................................................................................................6 000 30245. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (1,4g) T:2,2- enyhén hajlott Hungary 1172-1196. Copper Coin Cu "Béla III" (1,4g) C:XF,VF slightly curved Huszár: 73., Unger I.: 115. ...............................................2 000 30246. 1270-1272. Denar Ag "V. István" (0,39g) T:2- Hungary 1270-1272. Denar Ag "Stephan V" (0,39g) C:VF Huszár: 343., Unger I.: 257. .........................................................................................................6 000 30247. 1286-1288. Szlavón Denár Ag "Radoszláv bán" (0,74g) T:2 Hungary 1286-1288. Slavonian Denar Ag "Ban Radoslav" (0,74g) C:XF Unger I.: Sz. 20. .............................................................................10 000
30248. 1337. Garas Ag "Károly Róbert" (3,4g) T:2-,3 kis rep. Hungary 1337. Groschen Ag "Charles I" (3,4g) C:VF,F small crack Huszár: 448., Unger I.:355.g .....................................................................34 000 30249. 1338B-? Denár Ag "Károly Róbert" (0,73g) T:2-,3 Hungary 1338B-? Denar Ag "Charles I" (0,73g) C:VF,F Huszár: 495., Unger I.:393........................................................................................................5 000 30250. 1383. Denár Ag "Mária" (0,43g) T:2 Hungary 1383. Denar Ag "Maria" (0,43g) C:XF Huszár: 566., Unger I.: 442.h ......................................................................................................................................4 400 30251. 1390-1427. Denár Ag "Zsigmond" (0,39g) T:2,2- ki. Hungary 1390-1427. Denar Ag "Sigismund" (0,39g) C:XF,VF cracked Huszár: 576., Unger I.: 449.a .......................................................................1 200 30252. 1430-1437. Quarting "Zsigmond" (0,27g) T:2- Huszár: 586., Unger I.: 456. ............................................800 30253. 1468-1489. Denár Ag "I. Mátyás" (4x) T:2-,3 ph. Hungary 1468-1489. Denar Ag "Matthias I" (4x) C:VF,F edge error .................................................................................................................................3 000 30254. 1489K-P Denár Ag "I. Mátyás" (0,48g) T:2 Hungary 1489K-P Denar Ag "Matthias I" (0,48g) C:XF Huszár: 722., Unger I.: 567.e ................................................................................................................1 400 30255. 1507K-H Denár Ag "II. Ulászló" (0,55g) T:1-,2 Hungary 1507K-H Denar Ag "Wladislaus II" (0,55g) C:AU,XF Huszár: 811.,Unger I.: 646.b ..................................................................................................1 800 30256. 1509K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,55g) T:2 Hungary 1509K-G Denar Ag "Wladislaus II" (0,55g) C:XF Huszár: 811. Unger I.: 646.c ........................................................................................................4 000 30257. 1521K-A Denár Ag "II. Lajos" (0,6g) T:2 Hungary 1521K-A Denar Ag "Louis II" (0,6g) C:XF Huszár: 841. Unger I.: 673.n ..............................................................................................................................4 000 30258. 1522L-B Denár Ag "II. Lajos" (0,58g) T:2 Hungary 1522L-B Denar Ag "Louis II" (0,58g) C:XF Huszár: 846. Unger I.: 675.a .................................................................................................................4 000 30259. 1530A-B Denár Ag "Szapolyai János" (0,43g) T:2 Hungary 1530A-B Denar Ag "John Szapolyai" (0,43g) C:XF Huszár: 881., Unger I.: 699.z...........................................................................................7 000 30260. 1548K-B Denár Ag (0,44g) + 1549K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,5g) T:2 Hungary 1548K-B Denar Ag (0,44g) + 1549K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,5g) C:XF Huszár: 935., Unger II.: 745.a..................3 000 30261. 1550K-B Denár Ag (0,6g) + 1551K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,49g) T:2 Hungary 1550K-B Denar Ag (0,6g) + 1551K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,49g) C:XF Huszár: 935., Unger II.: 745.a..................3 000 30262. 1553K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" tájékoztató lappal (0,43g) T:2,2- kis patina Huszár: 935., Unger II.:745.a .................................................................................................................................................1 000 30263. 1554K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,5g) T:2 Hungary 1554K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,5g) C:XF Huszár: 935.,Unger II.: 745.a. ...............................................................................................................1 400 30264. 1556K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" előlapi duplaveret (0,53g) T:2 Huszár 935.,Unger II.: 745.a. ..........1 200 30265. 1557K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,43g) T:2 Hungary 1557K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,43g) C:XF Huszár: 935.,Unger II.: 745.a. ......................................................................................................1 400 30266. 1559K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,43g) T:2 Hungary 1559K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,43g) C:XF Huszár: 936.,Unger II.: 748.a. ......................................................................................................1 400 30267. 1564K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,54g) T:2 Hungary 1564K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,54g) C:XF Huszár: 936., Unger II.: 748.a ......................................................................................................1 400 30268. 1575H-S Denár Ag "Miksa" (0,58g) T:2 Hungary 1575H-S Denar Ag "Maximilian" (0,58g) C:XF Huszár: 994., Unger II.: 766.b ...............................................................................................................3 600 30269. 1577K-B Denár Ag "Miksa" (0,62g) T:2,2- Hungary 1577K-B Denar Ag "Maximilian" (0,62g) C:XF,VF Huszár: 993., Unger II.: 767.a ................................................................................................1 400 30270. 1580K-B Denár Ag "Rudolf" (0,54g) T:2,2- ph. Hungary 1580K-B Denar Ag "Rudolf" (0,54g) C:XF,VF edge error Huszár: 1059.,Unger II.: 811.a..............................................................................1 200 30271. 1591K-B Denár Ag (0,58g) + 1592K-B Denár Ag (0,48g) + 1593K-B Denár Ag "Rudolf" (0,57) T:2 Hungary 1591K-B Denar Ag (0,58g) + 1592K-B Denar Ag (0,48g) + 1593K-B Denar Ag "Rudolf" (0,57g) C:XF Huszár: 1059., Unger II.: 811.a .......................................................................................4 600 30272. 1595K-B Denár Ag "Rudolf" (0,52g) T:2 kis ü. Hungary 1595K-B Denar Ag "Rudolf" (0,52g) C:XF small ding Huszár: 1059.,Unger I.: 811.a ..............................................................................................1 400 30273. 1613K-B Denár Ag "II. Mátyás" (0,36g) T:2,2- Hungary 1613K-B Denar Ag "Matthias II" (0,36g) C:XF,VF Huszár: 1140., Unger II.: 869. ................................................................................................1 400 30274. 1614K-B Denár Ag "II. Mátyás" (0,52g) T:2,2- Hungary 1614K-B Denar Ag "Matthias II" (0,52g) C:XF,VF Huszár: 1141., Unger II.: 870. ................................................................................................1 200 30275. Erdélyi Fejedelemség 1626C-C Széles Garas Ag "Bethlen Gábor" Kassa (2,18g) T:2- Principality of Transylvania 1626C-C Groschen Ag "Gabriel Bethlen" Kosice (2,18g) C:VF Unger (Erdély).: 261.b ...................................................................................................................................................10 000 30276. Erdélyi Fejedelemség 1626N-B Széles Garas Ag "Bethlen Gábor" Nagybánya (2,25g) T:2,2patina Principality of Transylvania 1626N-B Groschen Ag "Gabriel Bethlen" Baia Mare (2,25g) C:XF,VF patina Unger (Erdély).: 261.a ...............................................................................................10 000 30277. Erdélyi Fejedelemség 1673. Kettősgaras Ag "Apafi Mihály" (2,92g) T:2- Principality of Transylvania 1673. Double Groschen Ag "Michael I Apafi" (2,92g) C:VF Unger (Erdély).: 491. ........80 000 30278. 1672K-B 6kr Ag "I. Lipót" (2,95g) T:2,2- Hungary 1672K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" (2,95g) C:XF,VF Huszár: 1450., Unger II.: 1072. ..............................................................................................8 000
30279. 1675K-B 15kr Ag "I. Lipót" (5,97g) T:2,2- Hungary 1675K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" (5,97g) C:XF,VF Huszár: 1423., Unger II.: 1060.a ............................................................................................8 000 30280. 1681KB Denár Ag "I. Lipót" (0,44g) T:2- Hungary 1681KB Denar Ag "Leopold I" (0,44g) C:VF Huszár: 1508., Unger II.: 1107. .............................................................................................................3 400 30281. 1694K-B Denár Ag "I. Lipót" (0,4g) T:2-,3 Hungary 1694K-B Denar Ag "Leopold I" (0,4g) C:VF,F Huszár: 1509., Unger II.: 1114. .............................................................................................................3 400 30282. 1694K-B 3kr Ag "I. Lipót" (1,53g) T:2- patina Hungary 1694K-B 3 Kreuzer Ag "Leopold I" (1,53g) C:VF patina Huszár: 1466., Unger II.: 1085.a .......................................................................................8 000 30283. 1694K-B 15kr Ag "I. Lipót" (6,06g) T:2,2- Hungary 1694K-B 15 Kreuzer Ag "Leopold I" (6,06g) C:XF,VF Huszár: 1429., Unger II.: 1064.a ............................................................................................7 000 30284. 1699. Poltura Ag "I. Lipót" (0,9g) T:2,2- Hungary 1699. Poltura Ag "Leopold I" (0,9g) C:XF,VF Huszár: 1482., Unger II.: 1093.a ...........................................................................................................3 600 30285. 1706. X Poltura Cu "Rákóczi Ferenc" T:2,2- szennyeződés Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a .............1 600 30286. 1744KB 15kr Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya (6,13g) T:2- Huszár: 1711., Unger III.: 1245. ............8 500 30287. 1754K-B 17kr Ag "Mária Terézia" (6,02g) T:2,2- patina Hungary 1754K-B 17 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,02g) C:XF,VF patina Huszár: 1708., Unger III.: 1243.a ..................................................18 000 30288. 1763S 1kr Cu "Mária Terézia" T:2,2- Huszár: 1760., Unger III.: 1272.c ...............................................1 600 30289. Erdély 1764C-A Pfennig Cu "Mária Terézia" T:2,2- Transylvania 1764C-A Pfennig Cu "Maria Theresia" C:XF,VF Unger (Erdély).: 641. ..............................................................................................6 000 30290. Erdély 1764. Rézgaras T:2- ph. Transylvania 1764. Greschl Cu C:VF edge error ...............................8 000 30291. 1765. Rézdénár "Mária Terézia / zárt korona" T:2- Huszár: 1756., Unger III.: 1278. ..........................1 200 30292. 1779B/SK-PD 20kr Ag "II. József" (6,45g) T:2- Hungary 1779B/SK-PD 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,45g) C:VF Huszár: 1841., Unger III.: 1306.b ....................................................................................3 000 30293. 1779B SK-PD 1/2 Tallér Ag "Mária Terézia" (14g) T:1- Hungary 1779B SK-PD 1/2 Thaler Ag "Maria Theresia" (14g) C:AU Huszár: 1691., Unger III.: 1235.c ..........................................................50 000 30294. 1781B 20kr Ag "II. József" (6,4g) T:2- Hungary 1781B 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,4g) C:VF Huszár: 1877., Unger III.: 1325. ............................................................................................................6 500 30295. 1785B 20kr Ag "II. József" (6,43g) T:2- patina Hungary 1785B 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,43g) C:VF patina Huszár: 1880., Unger III.: 1329.a ......................................................................................5 000 30296. 1785E 20kr Ag "II. József" (6,22g) T:2-,3 Hungary 1785E 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,22g) C:VF,F Huszár: 1881., Unger III.: 1329.b ..........................................................................................................4 000 30297. 1786G 20kr Ag "II. József" (6,56g) T:2- Hungary 1786G 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,56g) C:VF Huszár: 1882., Unger III.: 1329.c ..........................................................................................................3 000 30298. 1787B 20kr Ag "II. József" (6,4g) T:2- Hungary 1787B 20 Kreuzer Ag "Joseph II" (6,4g) C:VF Huszár: 1880., Unger III.: 1329.a ..........................................................................................................6 000 30299. 1797E 20kr Ag "I. Ferenc" (6,53g) T:2- Hungary 1797E 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,53g) C:VF Huszár: 1965., Unger III.: 1375.b ..........................................................................................................3 800 30300. 1800-1816. 1/2kr-6kr (6xklf) vegyes rézpénz tétel, főleg magyar verdejelűek T:2-,3 ...........................1 200 30301. 1800G 3kr Cu "I. Ferenc" T:2-,3 Hungary 1800G 3 Kreuzer Cu "Franz I" C:VF,F Huszár: 2025., Unger III.: 1401.c...................................................................................................................................2 800 30302. 1803B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,25g) T:3 juszt. Hungary 1803B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,25g) C:F just. Huszár: 1964., Unger III.: 1375.a ..................................................................................................2 800 30303. 1803E 20kr Ag "I. Ferenc" (6,5g) T:2-,3 Hungary 1803E 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,5g) C:VF,F Huszár: 1965., Unger III.: 1375.b ..........................................................................................................3 200 30304. 1804E 20kr Ag "II. Ferenc" hegesztett füllel + 1910. "I / 1910 V. 3." jelzetlen Ag medál (19mm) T:2-,3 .800 30305. 1806B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,22g) T:2-,3 Hungary 1806B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,22g) C:VF,F Huszár: 1967., Unger III.: 1376.a ..........................................................................................................3 800 30306. 1811B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,43g) T:3 Hungary 1811B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,43g) C:F Huszár: 1973., Unger III.: 1378.a .......................................................................................................................2 600 30307. 1814E 20kr Ag "I. Ferenc" (6,62g) T:2- Hungary 1814E 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,62g) C:VF Huszár: 1974., Unger III.: 1378.b ..........................................................................................................3 800 30308. 1815B 10kr Ag "I. Ferenc" (3,42g) T:3 Hungary 1815B 10 Kreuzer Ag "Franz I" (3,42g) C:F Huszár: 1989., Unger III.: 1385. .........................................................................................................................3 600 30309. 1815B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,55g) T:3 Hungary 1815B 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,55g) C:F Huszár: 1973., Unger III.: 1378.a .......................................................................................................................2 800 30310. 1820B 3kr Ag "I. Ferenc" (1,7g) T:2- Hungary 1820B 3 Kreuzer Ag "Franz I" (1,7g) C:VF Huszár: 2002., Unger III.: 1391.a .......................................................................................................................4 000 30311. 1824E 20kr Ag "I. Ferenc" (6,45g) T:2-,3 Hungary 1824E 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,45g) C:VF,F Huszár: 1977., Unger III.: 1379.b ..........................................................................................................3 800 30312. 1834E 20kr Ag "I. Ferenc" (6,65g) T:2,2- juszt. Hungary 1834E 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,65g) C:XF,VF just. Huszár: 1983., Unger III.: 1381.b....................................................................................2 800 30313. 1848. 1kr Cu T:2 ph. Adamo B1...........................................................................................................2 000
30314. 1848B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:1,1- juszt. ..........................................................................................2 600 30315. 1849NB 3kr Cu T:2 ph., karc Adamo B2 ...............................................................................................4 400 30316. 1849NB 6kr Ag T:2 Adamo B3 ..............................................................................................................2 000 30317. 1851B 1kr Cu + 1851E 1kr Cu + Ausztria 1851A 1kr Cu T:2,2- ph.......................................................1 200 30318. 1868GYF 10kr Ag "Váltó Pénz" T:2,2- forrasztásnyom, ph. Adamo M10.1 ..........................................2 800 30319. 1870FGY 20kr Ag "Váltó Pénz" T:3 Adamo M11.1 ...............................................................................1 400 30320. 1871GYF 10Kr Ag "Váltó Pénz" T:2- enyhén hajlott, karc ....................................................................3 000 30321. 1893KB 1K Ag "Ferenc József" (5x) T:2-,3 Adamo K5.1 ......................................................................2 400 30322. 1893KB-1894KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 Adamo K5.1 ........................................................1 200 30323. 1893KB-1894KB 1K Ag "Ferenc József" (2xklf) T:2-,3 Adamo K5.1 ....................................................1 400 30324. 1895KB-1914KB 2f Br (6xklf) T:2-3 ph., patina Adamo K2 .....................................................................800 30325. 1912KB 1K Ag "Ferenc József" (5x) T:1- Adamo K5.1 .........................................................................3 400 30326. 1912KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (3xklf) T:1-,2 Adamo K5.1 ....................................................2 000 30327. 1912KB-1914KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1- Adamo K5.1 ...........................................................1 400 30328. 1912KB-1914KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2 patina Adamo K5.1 .................................................1 400 30329. 1912KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1- Adamo K5.1 ...........................................................1 400 30330. 1912KB 2K Ag "Ferenc József" T:2,2- patina Adamo K6 ....................................................................1 600 30331. 1912KB 2K Ag "Ferenc József" T:2,2- patina Adamo K6 ....................................................................1 400 30332. 1913KB 2K Ag "Ferenc József" T:2,2- patina Adamo K6 ....................................................................1 400 30333. 1914KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1-,2 kis ph. Adamo K5.1 .............................................1 400 30334. 1915KB 1K Ag "Ferenc József" (5x) T:1-,2 ph. Adamo K5.1 ................................................................3 000 30335. 1915KB-1916KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2- patina Adamo K5.1 .............................................1 400 30336. 1918KB 10f Fe T:1-,2 ............................................................................................................................1 000 30337. 1926-1938. 2f Br (5xklf) + 1935-1938. 1f Br (3xklf) T:2-3......................................................................1 000 30338. 1926. 50f Ni + 1927. 10f Cu-Ni T:2,2- ph. .............................................................................................1 800 30339. 1926. 1P Ag (2x) T:3 patina Adamo P6 ...............................................................................................1 000 30340. 1926-1927. 1P Ag (2x) T:2-,3 patina Adamo P6 ..................................................................................1 000 30341. 1926-1927. 1P Ag (2xklf) T:2-,3 patina .................................................................................................1 000 30342. 1926. 1P Ag + 1927. 1P Ag T:2-,3 Adamo P6 .....................................................................................1 200 30343. 1926. 1P Ag + 1927. 1P Ag T:2-,3 Adamo P6 .....................................................................................1 200 30344. 1929. 2P Ag "Madonna" T:3 Adamo P7 ................................................................................................1 200 30345. 1929. 2P Ag "Madonna" T:2-,3 kis ph. Adamo P7 ................................................................................1 400 30346. 1929-1938. 2P Ag "Madonna" (5xklf) T:2,2-,3 Adamo P7 .....................................................................6 000 30347. 1929. 2P Ag "Madonna" (5x) T:2-,3 Adamo P7 ....................................................................................6 000 30348. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:2 Adamo P8 .........................................................................................2 600 30349. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P8 ..............................................................................2 000 30350. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P8 ..............................................................................2 000 30351. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P8 ..............................................................................2 000 30352. 1932. 2P Ag "Madonna" T:2-,3 Adamo P7 ............................................................................................1 800 30353. 1932-1936. 2P Ag "Madonna" (3xklf) T:2,2- Adamo P7 ........................................................................3 600 30354. 1933. 2P Ag "Madonna" T:2,2- Adamo P7 ............................................................................................2 000 30355. 1935. 2P Ag "Pázmány" T:2 patina Adamo P7 ....................................................................................4 000 30356. 1935. 2P Ag "Rákóczi" T:1-,2 patina Adamo P7.2 ...............................................................................1 600 30357. 1935. 2P Ag "Rákóczi" T:2 Adamo P7.2 ..............................................................................................1 600 30358. 1936. 2P Ag "Madonna" T:2,2- Adamo P7 ............................................................................................1 800 30359. 1936. 2P Ag "Liszt Ferenc" T:1-,2 Adamo P7.3 ...................................................................................1 600 30360. 1936. 2P Ag "Liszt Ferenc" T:2 patina, ph. Adamo P7.3 .....................................................................1 400 30361. 1936. 2P Ag "Liszt Ferenc" T:2 kis ph., patina Adamo P7.3 ................................................................1 800 30362. 1936. 2P Ag "Liszt Ferenc" T:2 kis ph. Adamo P7.3 .............................................................................1 800 30363. 1937. 1P Ag + 1939. 1P Ag T:1- Adamo P6 .........................................................................................1 400 30364. 1937. 1P Ag + 1938. 1P Ag T:1- Adamo P6 .........................................................................................1 400 30365. 1937-1939. 1P Ag (3xklf) T:1- Adamo P6 .............................................................................................2 000 30366. 1937. 2P Ag "Madonna" T:1-,2 Adamo P7 ............................................................................................1 800 30367. 1938. 1P Ag + 1939. 1P Ag T:1- Adamo P6 .........................................................................................1 400
30368. 1938. 1P Ag + 1939. 1P Ag T:1-,2 Adamo P6 .....................................................................................1 400 30369. 1938. 2P Ag "Madonna" T:1- Adamo P7 ...............................................................................................1 800 30370. 1938. 2P Ag "Madonna" (5x) T:1-,2,2- Adamo P7 ................................................................................6 000 30371. 1938. 5P Ag "Szent István" T:1-,2 patina Adamo P8.1 ........................................................................4 400 30372. 1938. 5P Ag "Szent István" T:1-,2 patina Adamo P8.1 ........................................................................4 400 30373. 1938. 5P Ag "Szent István" T:1-,2 patina Adamo P8.1 ........................................................................4 400 30374. 1938. 5P Ag "Szent István" T:1-,2 Adamo P8.1 ....................................................................................4 400 30375. 1939. 2f Br aranyozott forgalmi érme T:2.................................................................................................800 30376. 1939. 1P Ag (2x) T:2 Adamo P6 ...........................................................................................................1 200 30377. 1939. 2P Ag "Madonna" T:2 Adamo P7 ................................................................................................1 600 30378. 1939. 5P Ag "Horthy balra" T:1- apró ph. ..............................................................................................3 600 30379. 1940. 2f Fe recehibás T:2 ........................................................................................................................800 30380. 1946. 1Ft Al T:1- ...................................................................................................................................1 200 30381. 1946. 5Ft Ag "vastag Kossuth" T:1-,2 kis ph., kis patina Adamo F8 ....................................................5 500 30382. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 durva ph. Adamo F8.1 ...................................................................1 400 30383. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina .............................................................................................1 400 30384. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina .............................................................................................1 400 30385. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina .............................................................................................1 400 30386. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina .............................................................................................1 400 30387. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 Adamo F8.1 ...................................................................................1 400 30388. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina Adamo F8.1 ........................................................................1 400 30389. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 Adamo F8.1 ...................................................................................1 400 30390. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 Adamo F8.1 ...................................................................................1 400 30391. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina, ph. Adamo F8.1 .................................................................1 400 30392. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina, ph. Adamo F8.1 .................................................................1 400 30393. 1948. 5Ft Ag "Petőfi" T:2 .......................................................................................................................1 400 30394. 1948. 5Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:2 Adamo EM1, EM2, EM3........................................................................................................................7 500 30395. 1948. 5Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:2 kis patina Adamo EM1, EM2, EM3 .............................................................................................................7 500 30396. 1948. 10Ft Ag "Széchenyi" T:2 patina Adamo EM2 ..............................................................................1 400 30397. 1949. 1Ft Al "Kossuth-címer" + 1949. 1Ft Al "Rákosi-címer" T:1- ........................................................3 000 30398. 1952. 1Ft "Rákosi címer" T:1- ...............................................................................................................1 200 30399. 1953. 20f Al + 50f (3x) T:1- ...................................................................................................................1 000 30400. 1972. 50Ft Ag + 100Ft Ag "Szent István" pár, kék plasztiktokban T:BU patina Adamo EM38, EM39 ..5 000 30401. 1974. 100Ft Ag "25 éves a KGST" eredeti, plombált MNB plasztiktokban T:BU kis patina Adamo EM43 .....................................................................................................................................................3 000 30402. 1977. 200Ft Ag (3xklf) "Magyar festők II. / Csontváry, Mányoki, Rippl-Rónai" sor T:BU Adamo EM52, EM53, EM54 ..............................................................................................................................8 000 30403. 1977. 200Ft Ag "Nemzeti Múzeum" plombált MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM55 .......................2 800 30404. 1977. 200Ft Ag "Nemzeti Múzeum" T:BU Adamo EM55 .....................................................................3 000 30405. 1978. 200Ft Ag "Első magyar aranyforint" sérült MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM56 .................3 200 30406. 1978. 200Ft Ag "Első magyar aranyforint" plombált MNB plasztiktokban T:BU kis patina Adamo EM56 .....................................................................................................................................................3 200 30407. 1979. 200Ft Ag "Nemzetközi gyermekév" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU ........................3 000 30408. 1980. 100Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (3x) T:1-,2 ..............................................................1 000 30409. 1980. 100Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" eredeti plombált MNB plasztiktokban + 1983. 100ft Cu-Ni "FAO-SOROZAT II. - Több gabonát a világnak" eredeti sérült tokban, tanúsítvánnyal + 100Ft alpakka "Czóbel Béla" eredeti tokban tanúsítvánnyal T:BU .......................................................1 200 30410. 1983. 100Ft alpakka "Simon Bolivár" + 1983. 100Ft alpakka "Czóbel Béla" + 100Ft alpakka "Széchenyi István" mindegyik eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU .....................................................1 400 30411. 1985. 500Ft Ag "Kulturális Fórum Budapest 1985" T:BU Adamo EM89 ...............................................3 000 30412. 1985. 500Ft Ag "Kulturális Fórum Budapest 1985" T:PP Adamo EM89 ...............................................3 400 30413. 1988. 100Ft alpakka "Labdarúgó Európa-bajnokság" + 1990. 100Ft Cu-Ni "S.O.S. Gyermekfalu" + 1991. 100Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása" T:BU,1-(PP) ..........................................................1 000 30414. 1990. 1Ft-20Ft 5xklf db, kiadatlan forgalmi sor laminált fóliatokban, "Magyar Köztársaság" felirattal, de "Kádár" címerrel T:1 Adamo FO23.1 ...............................................................................................6 000
30415. 1991. 100Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása" (2x) T:BU ..............................................................1 000 30416. 1992. 200Ft Ag "Veszélyeztetett állatvilág - gólya" T:PP Adamo EM126 .............................................1 400 30417. 1992. 200Ft Ag "MNB" + 1993. 200Ft Ag "MNB" + 1994. 200Ft Ag "Deák" T:2 ...................................2 000 30418. 1992. 200Ft Ag "MNB" T:2 kis patina Adamo F13 ................................................................................1 400 30419. 1992. 200Ft Ag "MNB" T:2 kis patina Adamo F13 ................................................................................1 400 30420. 1992. 200Ft Ag "MNB" T:2 kis patina Adamo F13 ................................................................................1 400 30421. 1992. 200Ft Ag "MNB" T:2 kis patina Adamo F13 ...............................................................................1 400 30422. 1992. 200Ft Ag "MNB" T:2 patina Adamo F13 ....................................................................................1 400 30423. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30424. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30425. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina ..................................................................................................1 400 30426. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina ..................................................................................................1 400 30427. 1993-1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 Adamo F13,F13.1 ....................................................................1 400 30428. Magyarország 1994-2006. 1Ft-100Ft (7xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Hungary 1994-2006. 1 Forint - 100 Forint (7xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30429. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 ............................................................................................................1 400 30430. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 ............................................................................................................1 400 30431. 1994. 200Ft Ag "Deák" aranyozott forgalmi érme T:1-,2 ......................................................................1 000 30432. 1994. 200Ft Ag "Deák" aranyozott forgalmi érme T:2 ...........................................................................1 000 30433. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina .................................................................................................1 400 30434. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 ............................................................................................................1 400 30435. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 ............................................................................................................1 400 30436. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 ............................................................................................................1 400 30437. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 Adamo F13.1 .....................................................................................1 400 30438. 1995. 200Ft "Deák" T:2 Adamo F13.1 .................................................................................................1 600 30439. 1998. 750Ft Ag "Labdarúgó VB" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM148 ................................................2 000 30440. 2000. 200Ft Cu-Ni-Zn "2000. évforduló / Rodin: a Gondolkodó, a Naprendszer" aranyozott T:1(PP) Adamo EM164 ......................................................................................................................................1 000 30441. 2003. 1Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben + 20Ft "Deák Ferenc" forgalmi emlékérme T:PP Adamo FO36 .........................................................................................................................................2 800 30442. 2003. 5000Ft Ag "Rákóczi szabadságharc 300. évfordulója" T:BU apró karcok Adamo EM186 .........8 000 30443. 2004. 1Ft-100Ft (8xklf) forgalmi sor, benne 50Ft "Magyarország az EU tagja" T:PP Adamo FO38.1 .2 200 30444. 2004. 50Ft Cu-Ni "Európai Unió tagja" aranyozott forgalmi emlékérme T:2 .........................................1 000 30445. 2005. 1Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben + 2005. 10Ft "József Attila" T:PP ..................................2 600 30446. 2005. 50Ft Cu-Ni "Gyermekmentő Szolgálat" aranyozott forgalmi érme T:1-,2 ....................................1 000 30447. 2006. 1Ft-100Ft 8klf db, forgalmi sor szettben, benne 1946-os 1Ft Ag "Hatvanéves a Forint" T:PP ...6 000 30448. ~2007. 1Ft (50x) rolniban T:1 ...................................................................................................................800 30449. 2006. 1Ft-100Ft (7xklf) "1956-os forradalom" forgalmi sor karton dísztokban T:PP .............................2 200 30450. 2007. 1Ft-100Ft (8xklf) forgalmi sor, benne 50Ft "50 éves a Római Szerződés" T:PP ........................2 600 30451. 2007. 1000Ft Cu-Ni "Adorján János - Libelle" T:PP fo. Adamo EM208 ................................................1 400 30452. 2007. 1000Ft "Adorján János - Libelle" T:PP Adamo EM208 ..............................................................1 400 30453. 2008. 1000Ft Cu-Ni "Telefonhírmondó - Puskás Tivadar" T:BU Adamo EM216 .................................1 400 30454. 2009. 5Ft-200Ft (6xklf) dísztokos forgalmi szett "Lánchíd" T:BU Adamo FO43 ...................................2 600 30455. 2009. 5Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor szettben T:PP Adamo FO43 .......................................................2 800 30456. 2009. 200Ft aranyozott forgalmi érme T:2 ............................................................................................1 000 30457. 2009. 200Ft aranyozott forgalmi érme T:1-,2 ........................................................................................1 000 30458. 2009. 1000Ft Cu-Ni "Bánki Donát, a Bánki-féle vízturbina feltalálója" T:PP Adamo EM221 ................1 400 30459. 2011. 5Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor dísztokban, valamint 2011. "Mikes Kelemen" ezüstözött Cu-Ni-Zn emlékérem (29,2mm), "Magyarország pénzérméi" sorozat T:PP Adamo FO45.4 ................2 000 30460. 2011. 1000Ft Cu-Ni "Jedlik Ányos - a Dinamó-elv leírója" T:BU Adamo EM236 ..................................1 400 30461. 2012. 100Ft aranyozott forgalmi érme T:2 ............................................................................................1 000 30462. 2012. 1000Ft "MASAT-1, az első magyar műhold" T:PP ......................................................................2 800 30463. 2013. "Mesterdarabok ezüstből 1896 Millennium" 9db-os szett, mind jelzett utánveret, tanúsítvánnyal, dísztokban benne: "Szent István denár", "III. Béla bracteata", "Imre denár", "II. András denár", "I. Károly garas", "I. Károly aranyforint", "I. Mátyás denár", "I. Ferdinánd tallér", "Szent György tallér" T:1 patina ..........................................................................................................36 000
30464. 2014. 2000Ft Cu-Ni "90 éves a Magyar Nemzeti Bank" T:BU ..............................................................2 200 30465. 2014. 2000Ft Cu-Ni "Lechner Ödön" T:BU ...........................................................................................2 200 30466. 2014. 2000Ft Cu-Ni "Bárány Róbert 100 éve nyerte el a Nobel-díjat" T:BU .........................................2 200 30467. 2014. 2000Ft Cu-Ni "Spányi Béla 1852-1914" T:BU .............................................................................2 200 30468. 2014. 2000Ft Cu-Ni "Fáy András" T:BU ................................................................................................2 200 30469. 2015. 2000Ft Cu-Ni "Zsigmondy Richárd" T:BU ...................................................................................2 200 30470. 2014. 2000Ft Cu-Ni "Zrínyi Miklós" T:BU ..............................................................................................2 200 30471. 2014. 2000Ft Cu-Ni "Magyar Máltai Szeretetszolgálat 25. évfordulója" T:PP ......................................2 200 30472. 2014. 2000Ft Cu-Ni "Ganz Ábrahám" T:PP ..........................................................................................2 800 30473. 2014. 2000Ft Cu-Ni "Egressy Béni" T:BU .............................................................................................2 200 30474. Vegyes: 8db-os, rézpénz tétel az 1800-1816 közötti időszakból, "B", "E" és "S" verdejelek T:2-3-......1 400 30475. Vegyes: 26db-os fillér tétel a Korona pénzrendszer időszakából, 1894-1920 közötti kiadások T:2-3 ..1 600 30476. Vegyes: 48db-os fillér tétel a Pengő pénzrendszer időszakából, 1926-1944 közötti kiadások T:2-3 patina ....................................................................................................................................................2 400
Magyar emlékveretek, plakettek 30477. Berán Lajos (1882-1943) ~1937."BSzKRT Sportegyesülete 1912-1937" Br emlékérem tokban (62mm) T:1- ..........................................................................................................................................4 000 30478. Bognár György (1944-) 1984. "MÉE Nógrád megyei szervezete / Salgótarján felszabadulásának 40. évfordulója" Br emlékérem (42,5mm) T:2 .............................................................................................1 000 30479. Bognár György (1944-) 1987. "Hungaria Eliberata 1683-1699 - Eger MÉE 1987" aranyozott Br emlékérem (42,5mm) T:1 Adamo EG3 .................................................................................................1 000 30480. Bognár György (1944-) 1989. "1956-1989 Magyar Köztársaság - Október 23." aranyozott Ag emlékérem (30,98g/0.925/42,5mm) T:1 ................................................................................................4 000 30481. Bognár György (1944-) / Lebó Ferenc (1960-) 1991. "II. János Pál pápa látogatása - Pécs" aranyozott fém, piefort emlékérem, műanyag tokban (143g/65mm) T:1(PP) .......................................2 000 30482. Bognár György (1944-) 1991. "Mindszenty József Bíboros Hercegprímás 1892-1975" aranyozott fém emlékérem (42,5mm) T:1-(PP) ......................................................................................................1 000 30483. Bognár György (1944-) / Lebó Ferenc (1960-) 1991. "II.János Pál pápa látogatása - Máriapócs" aranyozott emlékérem, műanyag tokban (139g/ 65mm) T:1(PP) .........................................................2 600 30484. Bognár György (1944-) 1993. "Antall József, A Magyar Köztársaság miniszterelnöke 1932-1993 / Hazádnak rendületlenül légy híve, oh magyar" aranyozott Ag emlékérem (30,52g/0.925/42,5mm) T:1-,2 .....................................................................................................................................................4 000 30485. Bognár György (1944-) 1993. "Vitéz Nagybányai Horthy Miklós / Itthon hazai földben" Br emlékérem (3x) (42,5mm) T:2 ph. .........................................................................................................1 400 30486. Bognár György (1944-) 1993. "Vitéz Nagybányai Horthy Miklós Kormányzó / Az újratemetés emlékére Kenderes" aranyozott fém emlékérem (42,5mm) T:1............................................................1 000 30487. Bognár György (1944-) 1995. "Kanizsa első írásos emlékének 750. évfordulója 1245-1995 / Szentháromság szobor Nagykanizsa 1773" aranyozott Br emlékérem (42,5mm) T:1(PP) ..................1 000 30488. Bognár György (1944-) 1996. "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / Schweidel József" aranyozott fém emlékérem (42,5 mm) T:1 ............................................................................................1 000 30489. Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) DN "GANZ Daru és Kazángyár Budapest" Br plakett, a hátoldalán felfüggesztéshez két csavarral (70x101mm) T:2- kis patina ...............................................3 000 30490. Borsos Miklós (1906-1990) 1978. "Zsámboky János / Magyar Orvostörténelmi Társaság" kétoldalas Br érem "IOANNES SAMBVCVS 1531-1584 / SOCIETAS HVNGARICA HISTORIAE ARTIS MEDICINAE" (73mm) T:1-.......................................................................................................13 000 30491. Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1976. "Ady Endre / Népért síró, bús, bocskoros nemes" Br plakett (102mm) T:2 Hungary 1976. "Endre Ady" Br plaque. Sign.: Róbert Csíkszentmihályi (102mm) C:XF ...............................................................................................................................................................7 000 30492. Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1980. "OMÉK 1980 I. - Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár Budapest" Br emlékplakett, fatokban (80mm) T:1- ..........................1 600 30493. Csúcs Viktória (1934-) 1979. "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete 1969-1979" Br emlékérem (42,5mm) + Lapis András (1942-) 1984. "MÉE Esztergom - A magyar pénzverés kezdete" Br emlékérem (42,5mm) T:1-,2 kis patina .................................................................................................1 000 30494. Edvi Illés György (1911-) 1941. "Atyja 15 éves professorságának emlékére. Prof. Atzél Elemér, A Magyar Gyógyszerészek" Br plakett (60mm) T:2..................................................................................8 000 30495. Fritz Mihály (1947-) 1991. "Pax Vobis - Béke veletek 1945-1956." aranyozott piefort emlékérem, műanyag tokban (139g/65mm) T:1(PP) ................................................................................................3 000 30496. Gáti Gábor (1937-) 1989. "MÉE XIX. Vándorgyűlése Sátoraljaújhely / Jót s jól, ebben áll a nagy titok - Kazinczy Ferenc" Br emlékérem T:2 ...........................................................................................1 000 30497. Iván István (1905-1968) 1970. "Városligeti Vajdahunyadvár" Br emlékérem, hátoldalon gravírozva "ML 1951-1976" dísztokban (70mm) T:2 ..............................................................................................1 200
30498. Jovánovics György (1939-) ~1970. "Kassák Lajos - Szétosztottam magam és megbontatlan maradtam elszántan, fegyelmezetten a kemény nyersanyaghoz hasonlóan" Br emlékplakett márványtalpon (113x89mm) T:2 Hungary ~1970. "Lajos Kassák" Br commemorative plaque on marble base. Sign.: György Jovánovics (113x89mm) C:XF .................................................................8 000 30499. Kelemen Kristóf (1922-2001) 1981. "MÉE XI. Vándorgyűlése - Sárospatak / Perényi Péter - Lórántffy Zsuzsanna" Br emlékérem (42mm) T:1 Adamo SP1 ..............................................................................800 30500. Kiss Nagy András (1930-1997) 1978. "20. Szegedi Szabadtéri Játékok 1978" ezüstözött Br érem tokban (50mm) T:2 patina .....................................................................................................................1 600 30501. Kiss Nagy András (1930-1997) 1981. "A Magyar Numizmatikai Társulat LXXX éves fennállásának emlékére" Br emlékérem (40mm) T:1- ..................................................................................................1 200 30502. Kiss Nagy András (1930-1997) DN "Csontváry Tivadar" Br emlékérem sérült ÁPV tokban, leírással (60mm) T:2............................................................................................................................................1 200 30503. Kiss Sándor (1925-1999) 1988. "MÉE Caesar Claudius" Br emlékérem (29mm) T:1- ............................800 30504. Kiss Sándor (1925-1999) 1991. "II. János Pál pápa / A Szentatya Szombathelyen 1991. aug. 19." aranyozott Br emlékérem nem hozzáillő tokban (65mm) T:2(PP) karc, ujjlenyomat ............................1 600 30505. Kósa István (1953-) 1989. "Kádár János" Ag emlékérem (31.25g/0.925/38.6mm) T:1- (PP), kis patina ....................................................................................................................................................7 000 30506. Kutas László (1936-) 1997. "Szinyei Merse Pál 1845-1920 / A Szinyei Gimnázium 100 éves" kétoldalas Br emlékérem (83mm) T:2 ...................................................................................................5 000 30507. Konrad Lange 1846. "József főherceg nádorságának 50. évfordulója", Br emlékérem a főherceg és V. Ferdinánd mellképével, "IOSEPHO PATRVO A A HVNG PALATINO IVBIL CELEB MDCCCXLVI / FERDINANDVS AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX" eredeti tokban (54mm) T:2- ü., ph. Hungary 1846. "50th anniversary of Archduke Joseph, Palatine of Hungary" Br commemorative medallion, in orignal case. Sign: Konrad Lange (54mm) C:VF ding, edge error ...................................1 000 30508. Lebó Ferenc (1960-) 1992. "László király szentté avatásának 800. évfordulója / Nagyvárad alapításának 900. évfordulója" aranyozott emlékérem (42,5mm) T:1-..................................................1 000 30509. Lebó Ferenc (1960-) 1996. "A Honfoglalás emlékére 896-1896 / Árpád Nagyfejedelem 896" aranyozott Br emlékérem (42,5mm) T:1-(PP) .......................................................................................1 000 30510. Lebó Ferenc (1960-) 2003. "MKB - Liszt Ferenc Kamarazenekar" Ag emlékérem dísztokban (31,46g/0.999/42mm) T:PP ...................................................................................................................5 000 30511. Lugossy László (1944-) DN "Sigillum Civitatis Vesprimiensis (Veszprém város címere) / Pro Meritis Erga Bonum Publicum (A közjó szolgálatában)" aranyozott fém emlékérem (42mm) T:1-(PP) ...........1 000 30512. Palotás József (1947-) DN "Dunai Vasmű 25 éves Törzsgárdatag" Br plakett, hátoldalán sorszámozva, sérült dísztokban (90mm) T:2 ........................................................................................3 000 30513. Pataky Béla (1932-) 1979. "Zsanai gázkitörés" kétoldalas Br érem, eredeti tokban (70mm) T:1 .........2 400 30514. Pátzay Pál (1896-1979) DN "Sajó Elemér 1875-1934" Br vízügyi díjplakett "LUDVIG" gyártói jelzéssel (80mm) T:2 Hungary ND "Elemér Sajó 1875-1934" water management Br award plaque with makers mark "LUDVIG". Sign.: Pál Pátzay (80mm) C:XF .............................................................1 000 30515. Percz János (1920-2000) 1978. "A meztelen próféta" Br egyoldalas plakett (88mm) T:2 ....................7 500 30516. Rajki László (1939-) 1980. "Szentedre, Ville Honorée de la Medaille Hild" Hild János-díj Br domborműve (117x127mm/422g) T:1- kis patina / Hungary 1980. "Szentedre, Ville Honorée de la Medaille Hild" Br relief of the Hild János Award. Sign.: László Rajki (117x127mm/422g) C:AU small patina ....................................................................................................................................................8 000 30517. Rajki László (1939-) 1983. "Az Év Sportolója - Békés Megyei Népújság" Br díjplakett (117mm) T:2 kis oxidáció............................................................................................................................................5 000 30518. Rajki László (1939-) 2002. "Nicolás Müller-díj / Nicolás Müller FIAP - Regionális Műhely Orosháza" kétoldalas Br plakett (98mm/455g) T:2 patina / Hungary 2002. "Nicolás Müller Award / Nicolás Müller FIAP - Regional Workshop - Orosháza" double-sided Br plaque (98mm/455g) C:XF patina ....................................................................................................................................................7 000 30519. Rajki László (1939-) DN "Magyar Népművelők Egyesülete Békés Megyei Szervezete - Az Egyesületi Munkáért" Br plakett (117mm) T:2.......................................................................................4 000 30520. Renner Kálmán (1927-1994) 1989. "Szigetvári ostroma 1566" aranyozott emlékérem (42,5mm) T:1...............................................................................................................................................................1 000 30521. Renner Kálmán (1927-1994) DN "A szép magyar beszédért - Győr - Kazinczy Ferenc / Jót s jól!" Br emlékérem eredeti dísztokjában (77mm) T:2 ........................................................................................5 000 30522. Renner Kálmán (1927-1994) DN "Győr Város Emlékérem" ezüstözött Br plakett, tokkal (80mm) T:2 .1 000 30523. Soltra Elemér (1922-2013) 1986. "XII. század Angyal - Pécsi Románkori Kőtár" Br plakett, cizelállatlan (91mm) T:2 patina .............................................................................................................1 000 30524. Soltra E. Tamás (1955-) 1986. "X. Művésztelep Kőszeg 1986" Br emlékérem, cizelállatlan (76mm) T:2 peremen kis anyagfelesleg .............................................................................................................2 000 30525. Szabó Gábor (1940-) DN "Szürkemarha" Br emlékérem (34-35mm) + 2000. "MÉE köszönti az Államalapítás ezredik évfordulóját" Br naptárérem (42,5mm) T:2,1- ....................................................1 000 30526. Szabolcs Péter (1942-) 1985. "MÉE XV. Vándorgyűlése - Zalaegerszeg / Deák Ferenc - A haza bölcse" Br emlékérem T:2 .....................................................................................................................1 000
30527. ifj. Szlávics László (1959-) 1987. "Aradi vértanúk I.-XIII." vörösréz sorozat az aradi vértanúk portréjával (13xklf), dísztartóban, dísztokban, a 26. honvédzászlóalj 5. századának sérült viaszpecsétjével (39-40mm) T:1- pecsét ragasztott ............................................................................12 000 30528. Sz. Nagy Mária (1929- ) DN "Nagybőgő" Br plakett (89mm) T:2 ..........................................................3 000 30529. Tőrös Gábor (1934-) DN "Kájoni János 1629-1687" modern öntött Br plakett (99mm) T:2 ..................2 200 30530. Varga Imre (1923-) DN "Vajda Péter művelődési díj" Br plakett, fúrt lyukkal felfüggesztéshez (130x99mm) T:2 ....................................................................................................................................2 400 30531. Várhelyi György (1942-) 1992. "Tessedik év - Szarvas / Országos Fásítási Mozgalom 1992-1996" Br emlékplakett (60mm) T:2 ..................................................................................................................1 000 30532. Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1930. "Sanctus Emericus / Az ország ereje a tiszta ifjuság" Szent Imrét ábrázoló Br plakett "LUDVIG" gyártói jelzéssel (55mm) T:2 ü. ..........................................1 400 30533. Osztrák-Magyar Monarchia 1879. "Franz Josef I - Elisabeth / Zur Erinnerung an die Silberne Hochzeit Ihrer Majestaten 24. april 1879. (I. Ferencz József - Erzsébet Ő Felségeik / Ferencz József cs és ap királynak és Erzsébet cs és királynénak nászünnepük XXV évfordulóján 1854-1879 Április 24.)" aranyozott Br emlékérem. Szign.: J. CHRISTLBAUER (32mm) T:2-,3 patina Austro-Hungarian Monarchy 1879. "Franz Josef I - Elisabeth / Zur Erinnerung an die Silberne Hochzeit Ihrer Majestaten 24. april 1879." gold plated Br commemorative medal. Sign.: J. CHRISTLBAUER (32mm) C:VF,F patina ..............................................................................................6 000 30534. 1912. "Küzdj és bízva bízzál / Verseny díj" Br díjérem, nemzetiszín szalaggal (35mm) T:2 ................1 200 30535. Osztrák-Magyar Monarchia 1916. "Az Osztrák Nemzeti Bank létrejöttének 100 éves évfordulója" Br emlékérem körmöcbányai verdejellel, eredeti sérült dísztokban (65mm). Szign.: Stefan Schwartz T:2 Austro-Hungarian Monarchy 1916. "100th anniversary of the National Bank of Austria" (Kremnitz) Br commemorative medallion in original, damaged case. Sign.: Stefan Schwartz (65mm) C:XF ......................................................................................................................................................5 000 30536. 1940. "MOLSZ Szent Imre kerülete 1925-1940 - Sanctus Emericus 1930" Br plakett eredeti tokban (64mm) T:2 ph..........................................................................................................................................500 30537. ~1945. "Magyar Gyógyszerészeti Társaság - Ernyey József 1869-1945 / Gyógyszerésztörténeti Munkásságáért" kétoldalas Br emlékérem, eredeti tokban (78mm) T:2 ...............................................4 000 30538. ~1960-1970. "Népstadion - Budapest" fém lemezplakett (63x100mm) T:2 .............................................800 30539. 1968. "Salgótarjáni Acélárugyár 1868-1968" ezüstözött fém emlékérem (50mm) T:2 .........................2 000 30540. ~1970-1980. "Hotel Hungária Szeged" Br emlékérem (42,5mm) + "Gyulai Várszínház" Br emlékérem (42,5mm) + "Makó / Szeged Tourist" Br emlékérem (42,5mm) T:2 .........................................................800 30541. 1970. "75 éves a Magyar Állami Hajózás 1895-1970" Br lemezplakett (80x49mm) fa talapzaton (125x89mm) T:2 ....................................................................................................................................1 200 30542. 1974. "25. Medimpex-Budapest 1949-1974 / Panacea" kétoldalas öntött Br emlékérem (97mm) T:2 Hungary 1974. "25th Medimpex-Budapest 1949-1974 / Panacea" double-sided cast Br commemorative medallion (97mm) C:XF ..............................................................................................5 000 30543. 1976. "HUNGAROKORR 76 Budapest / A kémlészettan tanulmányi érme" Br emlékérem, egyik oldalán a Selmecbányai Bányászati Akadémia tanulmányi éremsorozatának Kohász jutalomérmének képével, utánveret (3x) (45mm) T:2 ...........................................................................1 200 30544. 1978. "25 éves a Nagykőrösi Állami Zeneiskola - 1953-1978" kerámia plakett (103mm) T:2,2- lyukak akasztáshoz .............................................................................................................................................500 30545. 1978. "Debrecen / Hortobágytól Sárrétig" Br plakett eredeti tokban (77mm) T:2 .................................1 000 30546. ~1980. "REF 30 - A szolgálatért" zománcozott fém plakett dísztokban (91x105mm) T:2.....................1 000 30547. 1981. "Emlékérem a Lengyel Kultúra 30 éves évfordulója alkalmából" Br emlékplakett eredeti dísztokba, névre szóló adományozói oklevéllel (82mm) T:2 .................................................................2 000 30548. 1981. "Ezerháromszáz éves a bolgár állam - Bolgár Kulturális Központ Budapest 1981." Br emlékplakett, eredeti tokban (75mm) T:1- ............................................................................................1 000 30549. 1982. "BUÉK / Bartók Béla / Spanyolországi Labdarúgó Világbajnokság / FAO" sárgaréz bélyegérem műanyag ÁPV tokban (23x37mm) T:2(PP) fo. ..................................................................1 200 30550. 1984. "100 éves a Szerelvényértékesítő Vállalat" Br emlékérem lezárt plasztiktokban (42,5mm) + 1985. "MSZMP - XIII. Józsefvárosi Pártértekezlet" egyoldalas Br emlékérem, sérült tokban (42,5mm) T:1 ............................................................................................................................................................500 30551. 1988. "A csepeli PV gyakorlat emlékére" fém emlékérem eredeti tokban (115mm) T:2 .......................1 200 30552. 1991. "II. János Pál látogatása hazánkban" aranyozott emlékérem (42,5mm) + 1996. "IN GRATAM VISITATIONIS MEMORIAM HUNGARIAE JAURINI" aranyozott emlékérem (42,5mm) T:1(PP).........1 000 30553. 1993. "Hollósy / 1993. Kárpátalja - Tecső" kétoldalas Br plakett. Szign.:TE (90mm) T:2 .....................5 000 30554. 1993. "Atilla Isten Kardja Ősbemutató 1993. Aug. 20." aranyozott emlékérem (42,5mm) T:1 .............1 000 30555. 1993. "56-os Magyarok Világtalálkozója / A nemzeti erők összefogásával lesz magyar feltámadás Ébredjetek" aranyozott fém emlékérem (42,5mm) T:1-(PP) .................................................................1 000 30556. 1996. "A Honfoglalás emlékére / Honteremtő hadjáratok" aranyozott emlékérem (42,5mm) T:1 .........1 000 30557. 1996. "Nagykanizsa-A honfoglalás emlékére" aranyozott fém emlékérem (42,5mm) T:PP ujjlenyomat ............................................................................................................................................1 000
30558. 1997. "Somogy megye / Somogy megye Közgyűlése" ezüstözött fém emlékérem, dísztokban, ajándékozói irattal (42,5mm) T:2(PP) ...................................................................................................1 000 30559. 1998. "50 éves Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem 1948-1998" fém emlékérem tokban (42,5mm) T:PP fo., ujjlenyomat, patina .................................................................................................1 200 30560. 1999. "Magyar Műszaki Kontingens - SFOR - 1998-1999 / Pustara Okucani tábor" ezüstözött fém emlékérem (42mm) T:2 .........................................................................................................................1 400 30561. 2000. "Naptárérem / Metal Art Nemesfémipari RT." fém emlékérem (42mm) T:1(PP) ............................800 30562. 2002. "MKB - Első Magyar Bank" Ag emlékérem eredeti dísztokban (31,2g/0.999/42,5mm) T:PP .....5 000 30563. DN "BÁV / Szentendrei Emlék" (2xklf) Al és Br emlékérem pár (32mm) T:1- ..........................................500 30564. DN "Gróf Széchenyi István / MHB Magyar Hitelbank Rt" jelzett Ag emlékérem (34,35g/0.835/42,5mm) T:2 (PP) ..........................................................................................................5 000 30565. 3db-os fém emlékérem tétel; 1948. "Magyar Állami Pénzverő / Budapest Nemzetközi Vásár" Al emlékérem (32mm), 1975. "Hungexpo / Tavaszi Budapesti Nemzetközi Vásár - Magyarország felszabadulásának 30. évfordulója évében" fém emlékérem (32mm), 1975. "Hungexpo / Őszi Budapesti Nemzetközi Vásár" fém emlékérem (32mm) T:2 .................................................................1 200 30566. 4db-os magyar emlékérem tétel, közte Fritz Mihály (1947-) 1982. "Zirc" Br emlékérem (42,5mm); DN "Marcali" Br és ezüstözött Br emlékérem pár (32mm) T:1- .............................................................1 000 30567. 5db-os vegyes magyar emlékérem tétel városokról, közte Garamkeszi János (1936-) DN "Salgótarján" Br emlékérem (32mm), Csúcs Viktória (1934-) DN "Kalocsa" Br emlékérem (32mm) T:1-,2 patina ..........................................................................................................................................1 200
Modern utánveretek, fantáziaveretek 30568. 2010. "Magyarország Keresztény Királyai 1000-1918" sorozat teljes gyűjteménye(!), (54xklf), kicsit sérült tájékoztató könyvecskével, luxus 3 tálcás Leuchtturm éremtaró kazettában T:PP ...................65 000 30569. DN "Berán Pengő Sor színezüstből" a Berán Lajos által tervezett pengő pénzérmék Ag és aranyozott Ag utánveretei (7xklf), tanúsítvánnyal díszdobozban (összsúly: 89,9g/0.999) T:PP .........16 000 30570. DN "Magyar Aranyóriások - II. Ulászló arany veretű guldiner 1506" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP ..............................................................................................................................1 600 30571. DN "Magyar Aranyóriások - I. Ferdinánd 15 aranygulden uralkodásának 10. évfordulója 1537" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP......................................................................................1 600 30572. DN "Magyar Aranyóriások - Emlékérem a mohácsi csatavesztés 20. évfordulójára 1546" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP .......................................................................................................1 600 30573. DN "Magyar Aranyóriások - II. Mátyás 6 Dukát, koronázási érem 1608" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP ..............................................................................................................................1 600 30574. DN "Magyar Aranyóriások - 6 Dukát Szent Erzsébet emlékérem 1619 körül" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP .............................................................................................................1 600 30575. DN "Magyar Aranyóriások - Bethlen Gábor 10 Dukát keresztelőérem 1626" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP .............................................................................................................1 600 30576. DN "Magyar Aranyóriások - I. Lipót 10 Dukát 1686" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP ...1 600 30577. DN "Magyar Aranyóriások - II. Rákóczi Ferenc érem, a szabadságharc kitörésének emlékére 1703" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP......................................................................................1 600 30578. DN "Magyar Aranyóriások - III. Károly arany Szent György érme 1738" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP ..............................................................................................................................1 600 30579. DN "Magyar Aranyóriások - Mária Terézia 10 Dukát, Szent István-rend alapítása 1764" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP .......................................................................................................1 600 30580. DN "Magyar Aranyóriások - II. József, bányalátogatói érem, 5 Dukát 1764" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP .............................................................................................................1 600 30581. DN "Magyar Aranyóriások - herceg Batthyány Károly József, 10 Dukát 1764" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP .............................................................................................................1 600 30582. DN "Magyar Aranyóriások - Mária Terézia, a Szent Jobb hazahozatala emlékérem 1771" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP......................................................................................1 600 30583. DN "Magyar Aranyóriások - II. Lipót koronázási érem 1790" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP ..............................................................................................................................1 600 30584. DN "Magyar Aranyóriások - V. Ferdinánd koronázási érem, 15 Dukát 1830" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP .............................................................................................................1 600 30585. DN "Magyar Aranyóriások - V. Ferdinánd, érdemérem József nádornak 1846" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP .............................................................................................................1 600 30586. DN "Magyar Aranyóriások - Ferenc József és Erzsébet házassági érme 1854" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP .............................................................................................................1 600 30587. DN "Magyar Aranyóriások - Ferenc József civil érdemérem 1869" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP ..............................................................................................................................1 600 30588. DN "Magyar Aranyóriások - Ferenc József emlékérem, Rudolf herceg házasságkötése 1881" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP......................................................................................1 600
30589. DN "Magyar Aranyóriások - Ferenc József aranyérem, Szeged újjáépítése 1883" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP .............................................................................................................1 600 30590. DN "Magyar Aranyóriások - Ferenc József koronázási emlékérem 1892" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP ..............................................................................................................................1 600 30591. DN "Magyar Aranyóriások - Szent László 100 Pengő 1929" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP ......................................................................................................................................................1 600 30592. DN "Magyar Aranyóriások - Szent István 100 Pengő 1938" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP ......................................................................................................................................................1 600 30593. DN "Magyar Aranyóriások - Aranyérem Szent István király születésének 1000. évfordulója emlékére 1969" aranyozott Cu utánveret, tanúsítvánnyal T:PP............................................................1 600 30594. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Kossuth Lajos / Debreceni Református Nagytemplom" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP.........................................1 000 30595. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Géza fejedelem / Pannonhalmi Bencés Főapátság" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP ..............................................1 000 30596. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Petőfi Sándor / Magyar Nemzeti Múzeum" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP .................................................................1 000 30597. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Mátyás király / Mátyás-templom" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP .................................................................1 000 30598. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Széchenyi István / Lánchíd" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP ........................................................................................1 000 30599. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Csokonai Vitéz Mihály / Debreceni Református Kollégium" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP ...........................1 000 30600. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Szent István / Budapesti Szent István Bazilika" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP ..................................................1 000 30601. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Álmos fejedelem / Tatabányai Turul-emlékmű" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP .......................................1 000 30602. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Deák Ferenc / Magyar Tudományos Akadémia" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP ...............................................1 000 30603. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Dobó István / Egri vár" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP ........................................................................................1 000 30604. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Mindszenty József / Esztergomi bazilika" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP .................................................................1 000 30605. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - József Attila / Lillafüredi Palotaszálló" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP .................................................................1 000 30606. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Zrínyi Miklós / Szigetvári vár" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP ..................................................................................1 000 30607. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Táncsics Mihály / Táncsics-börtön" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP .................................................................1 000 30608. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - II. Rákóczi Ferenc / Sárospataki vár vagy Rákóczi-vár" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP ............................................1 000 30609. DN "Hazám, hazám, te mindenem / Legendás épületek - Árpád-házi Szent Margit / Margit híd" ezüstözött Cu emlékérem tanúsítvánnyal (46x36mm) T:PP .................................................................1 000 30610. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Király vagyok, Uram a te akaratodból" - Szent István / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ..................................................1 600 30611. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Idvezlégy kegyelmes Szent László kerály" - Szent László király / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ...............................1 600 30612. DN "Nemzetünk Nagyjai - "A visegrádi találkozók kezdeményezője" - Károly Róbert / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP .......................................1 800 30613. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Éljen Mátyás király!" - Mátyás király / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ........................................................................1 800 30614. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Egri csillagok" - Dobó István / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP kis patina ..........................................................................1 800 30615. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Szigeti veszedelem" - Zrínyi Miklós / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP ................................................................................................1 800 30616. DN "Nemzetünk Nagyjai - "A Hazáért és a Szabadságért" - II. Rákóczi Ferenc / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP patina .......................................1 800 30617. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Jót és jól! Ebben áll a nagy titok" - Kazinczy Ferenc / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP kis patina ..................................1 800 30618. DN "Nemzetünk Nagyjai - Az árvízi hajós - Wesselényi Miklós / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP .............................................................................1 000 30619. DN "Nemzetünk Nagyjai - A Nemzeti Opera atyja - Erkel Ferenc / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP .............................................................................1 000 30620. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Nyelvében él a nemzet" - Széchenyi István / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ..................................................................1 800
30621. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Fel Budára, szabadítsuk ki Táncsics Mihályt!" - Táncsics Mihály / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP kis patina ...............1 800 30622. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Talpra magyar, hí a haza" - Petőfi Sándor / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ..................................................................1 800 30623. DN "Nemzetünk Nagyjai - "A magam útját jártam, ezért ölnek meg" - Gróf Batthyány Lajos / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ...............................1 800 30624. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Kossuth Lajos azt üzente..." - Kossuth Lajos / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP kis patina ..................................1 800 30625. DN "Nemzetünk Nagyjai - "A haza bölcse" - Deák Ferenc / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ........................................................................1 800 30626. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Az anyák megmentője" - Semmelweis Ignác / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ..................................................1 800 30627. DN "Nemzetünk Nagyjai - "A Himalája magyar remetéje" - Kőrösi Csoma Sándor / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP .......................................................1 000 30628. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Csak tiszta forrásból" - Bartók Béla / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ........................................................................1 800 30629. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Legyen a zene mindenkié!" - Kodály Zoltán / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ..................................................................1 800 30630. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Csapataink harcban állnak..." - Nagy Imre / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP kis patina ..................................................1 800 30631. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Szabad, független, demokratikus Magyarországot!" - Rendszerváltók / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP.......................1 800 30632. DN "Királyi koronák - Szent István 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ...................................................................................................................2 800 30633. DN "Királyi koronák - Orseolo Péter 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ...................................................................................................................2 800 30634. DN "Királyi koronák - Aba Sámuel 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP kis fo. ........................................................................................................2 800 30635. DN "Királyi koronák - I. András 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP patina ...........................................................................................................................................2 800 30636. DN "Királyi koronák - I. Béla 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ......................................................................................................................................................2 800 30637. DN "Királyi koronák - Salamon 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ......................................................................................................................................................2 800 30638. DN "Királyi koronák - I. Géza 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP patina ...........................................................................................................................................2 800 30639. DN "Királyi koronák - Szent László 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP patina ........................................................................................................2 800 30640. DN "Királyi koronák - Könyves Kálmán 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP kis fo. ........................................................................................................2 800 30641. DN "Királyi koronák - II. Géza 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP enyhe felületi karc ........................................................................................................................2 800 30642. DN "Királyi koronák - II. István 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ......................................................................................................................................................2 800 30643. DN "Királyi koronák - III. István 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP kis fo. ............................................................................................................................................2 800 30644. DN "Királyi koronák - IV. István 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP patina ...........................................................................................................................................2 800 30645. DN "Királyi koronák - II. László 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP kis fo. ............................................................................................................................................2 800 30646. DN "Királyi koronák - III. Béla 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP patina ...........................................................................................................................................2 800 30647. DN "Királyi koronák - IV. Béla 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ......................................................................................................................................................2 800 30648. DN "Királyi koronák - III. László 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ...................................................................................................................2 800 30649. DN "Királyi koronák - V. István 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP patina ...........................................................................................................................................2 800 30650. DN "Királyi koronák - III. András 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP patina ........................................................................................................2 800 30651. DN "Királyi koronák - IV. (Kun) László 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP fo. ..............................................................................................................2 800 30652. DN "Királyi koronák - Ottó 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ......................................................................................................................................................2 800
30653. DN "Királyi koronák - I. (Károly) Róbert 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP patina ........................................................................................................2 800 30654. DN "Királyi koronák - I. (Nagy) Lajos 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP kis fo., patina.............................................................................................2 800 30655. DN "Királyi koronák - Mária 5 korona 1909" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ......................................................................................................................................................2 800 30656. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Szent István és az első magyar pénz 997-1038" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30657. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első Pannonia felirat dénáron 1038-1041" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30658. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első királyábrázolás magyar pénzen 1063-1074" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP .............................................................................1 000 30659. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első királyábrázolás magyar pénzen 1063-1074" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP .............................................................................1 600 30660. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Első kettőskereszt címerben 1172-1196" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30661. DN "A magyar nemzet pénzérméi - IV. Béla és a szlavón báni dénár 1235-1270" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30662. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Napfogyatkozás dénáron 1235-1270" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 600 30663. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó Árpád-házi király pénze 1290-1301." Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 600 30664. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Károly Róbert és az első garas 1308-1342" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 600 30665. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A Budai vár első ábrázolása érmén 1308-1342" Ag emlékérem (15g/0.333/35mm) T:PP ........................................................................................................................1 000 30666. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Király helyett verdemester ábrázolás 1342-1382" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30667. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Mária az első magyar királynő 1382-1387" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 600 30668. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Négyelt címer magyar pénzen 1387-1437." Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 600 30669. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Első magyar kettős verdejegy 1387-1437" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,2g/0.999/35mm) T:PP.............................................................................................1 600 30670. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Uralkodó nélküli pénz 1439-1440" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 600 30671. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A címer elemei először együtt egy vereten 1440-1444" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo. ...................................................................1 600 30672. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első Madonna ábrázolás dénáron 1458-1490" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP .............................................................................1 000 30673. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első évszám magyar pénzen 1490-1516" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30674. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A mohácsi csatát túlélő dénár 1506-1526" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30675. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első magyar kétoldalú tallér 1526-1564" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30676. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Egyetlen király pénze, a duarius 1657-1705" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo.......................................................................................1 600 30677. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Rákóczi szabadságharc ezüstforint 1703-1711" Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP kis patina...................................................................................................1 600 30678. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A Monarchia első pénze 1867-1916" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30679. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Honfoglalás - Milleniumi emlékpénz 896-1896" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30680. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A háború kétnyelvű pénze 1914-1918" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30681. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A Tanácsköztársaság próbaveret pénze 1919. III. 21." Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP .............................................................................1 000 30682. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó körmöcbányai veret 1920-1926" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30683. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Madonna utoljára forgalmi pénzen 1929-1939" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30684. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó pengő 1944-1946" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 600
30685. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A forint rendszer bevezetése 1946-1948" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30686. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A rendszerváltás téves verete 1989-1990" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30687. DN "Magyar tallérok utánveretben - Báthory Zsigmond tallérja 1589" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30688. DN "Magyar tallérok utánveretben - Bocskai István tallérja 1605" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP patina ..........................................................................................................3 000 30689. DN "Magyar tallérok utánveretben - Bocskai István tallérja 1605" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30690. DN "Magyar tallérok utánveretben - Bethlen Gábor tallérja 1628" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30691. DN "Magyar tallérok utánveretben - III. Ferdinánd tallérja 1637" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP fo. ................................................................................................................3 000 30692. DN "Magyar tallérok utánveretben - Kemény János tallérja 1661" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP felületi karc..................................................................................................3 000 30693. DN "Magyar tallérok utánveretben - I. Lipót tallérja 1667" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30694. DN "Magyar tallérok utánveretben - I. Lipót tallérja 1687" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30695. DN "Magyar tallérok utánveretben - I. József tallérja 1709" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30696. DN "Magyar tallérok utánveretben - III. Károly tallérja 1715" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30697. DN "Magyar tallérok utánveretben - Mária Terézia tallérja 1741" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30698. DN "Magyar tallérok utánveretben - Mária Terézia erdélyi tallérja 1745" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP fo.........................................................................................3 000 30699. DN "Magyar tallérok utánveretben - Lotharingiai Ferenc tallérja 1753" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP fo. ................................................................................................................3 000 30700. DN "Magyar tallérok utánveretben - Mária Terézia tallérja 1780" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30701. DN "Magyar tallérok utánveretben - II. József tallérja 1782" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30702. DN "Magyar tallérok utánveretben - II. Lipót tallérja 1790" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP fo. ................................................................................................................3 000 30703. DN "Magyar tallérok utánveretben - I. Ferenc tallérja 1792" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30704. DN "Magyar tallérok utánveretben - I. Ferenc tallér 1792" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/25mm) T:PP ........................................................................................................................3 000 30705. DN "Magyar tallérok utánveretben - I. Ferenc tallérja 1796" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30706. DN "Magyar tallérok utánveretben - I. Ferenc tallérja 1833" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30707. DN "Magyar tallérok utánveretben - V. Ferdinánd tallérja 1837" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30708. DN "Magyar tallérok utánveretben - V. Ferdinánd tallérja 1837" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38mm) T:PP ........................................................................................................................3 000 30709. DN "Magyar tallérok utánveretben - Ferenc József ifjúkori tallérja 1853" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP.............................................................................................3 000 30710. DN "Magyar tallérok utánveretben - Apafi Mihály tallérja 1663" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30711. DN "Magyar tallérok utánveretben - I. Lipót tallérja 1662" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30712. DN "Történelmi féltallérok utánveretben - II. Ferdinánd féltallérja 1623" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 400 30713. DN "Történelmi féltallérok utánveretben - III. Ferdinánd féltallérja 1656" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 400 30714. DN "Történelmi féltallérok utánveretben - II. József féltallérja 1782" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP ........................................................................................................................1 400 30715. DN "A magyar pénz krónikája - Szent László törvényei" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP fo. ..............................................................................................................2 600 30716. DN "A magyar pénz krónikája - Tatárjárás" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP fo. .................................................................................................................................................2 600
30717. DN "A magyar pénz krónikája - Mohácsi vész" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP fo. .................................................................................................................................................2 600 30718. DN "A magyar pénz krónikája - Egri csillagok" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP fo. .................................................................................................................................................2 600 30719. DN "A magyar pénz krónikája - Ónodi országgyűlés" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ...................................................................................................................2 600 30720. DN "A magyar pénz krónikája - Magyar Jakobinus Mozgalom" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ujjlenyomat................................................................................................2 600 30721. DN "A magyar pénz krónikája - Rabok legyünk vagy szabadok" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ...................................................................................................................2 600 30722. DN "A magyar pénz krónikája - Az első felelős magyar kormány" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ...................................................................................................................2 600 30723. DN "A magyar pénz krónikája - Millenium - 1000 éves államiság" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ...................................................................................................................2 600 30724. DN "A magyar pénz krónikája - I. Világháború" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP fo. .................................................................................................................................................2 600 30725. DN "A magyar pénz krónikája - Tanácsköztársaság" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP fo., kis patina.............................................................................................2 600 30726. DN "A magyar pénz krónikája - 1956. október 23." Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ujjlenyomat................................................................................................2 600 30727. DN 50Ft ezüstözött Cu-Ni (4xklf) "Nagy Magyarok / Damjanich János, Klapka György, Munkácsy Mihály, Thököly Imre" multicolor T:2 .....................................................................................................1 200 30728. DN 50Ft ezüstözött Cu-Ni (4xklf) "Nagy Magyarok / Nagy Lajos király, Bartók Béla, Ady Endre, Eötvös József" multicolor T:2 ................................................................................................................1 200 30729. DN 50Ft ezüstözött Cu-Ni (4xklf) "Nagy Magyarok / Erkel Ferenc, Kölcsey Ferenc, Hajós Alfréd, Kőrösi Csoma Sándor" multicolor T:2 ...................................................................................................1 200 30730. DN 50Ft ezüstözött Cu-Ni (4xklf) "Nagy Magyarok / Dózsa György, Ady Endre, Kőrösi Csoma Sándor, Klapka György" multicolor T:2 .................................................................................................1 200 30731. DN 50Ft ezüstözött Cu-Ni (4xklf) "Nagy Magyarok / Hajós Alfréd, Eötvös József, Szent-Györgyi Albert, Munkácsy Mihály" multicolor T:2 ...............................................................................................1 200 30732. DN " Magyarok Kincstára - Lancea Regis" ezüstözött Cu-Zn emlékérem tanúsítvánnyal (20mm) T:PP .500 30733. Fritz Mihály (1947- ) DN "Déli harangszó / Nándorfehérvár 1456" részben aranyozott Ag emlékérem (9,95g/0.925/30mm) T:PP .....................................................................................................................3 000 30734. Ifj. Szlávics László (1959-) DN "Szent Korona emlékérem" részben aranyozott, peremén jelzett Ag emlékérem (9,96g/0.925/30mm) T:PP ..................................................................................................3 000 30735. 2014. "A magyar festészet remekművei / Feszty Árpád 1856-1914 / A magyarok bejövetele 1894" aranyozott, multicolor Cu emlékérem (35x60mm) T:PP .......................................................................1 800 30736. ifj. Szlávics László (1959-) 2011. "Nagy Magyarok / Gróf Széchenyi István 1791-1860" aranyozott Cu emlékérem (40mm) T:PP ................................................................................................................1 000 30737. DN "Történelmi tallérok utánveretben - I. Miksa féltallérja 1574" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20,37g/0.999/35mm) T:PP ...................................................................................................................3 000 30738. ifj. Szlávics László (1959-) 2011. "Nagy Magyarok / Szent-Györgyi Albert 1893-1986" aranyozott Cu emlékérem (40mm) T:PP ......................................................................................................................1 000 30739. ifj. Szlávics László (1959-) 2011. "Nagy Magyarok / Szent István 1000-1038" aranyozott Cu emlékérem (40mm) T:PP ......................................................................................................................1 000 30740. Németország 2002. "Vatikán első Euro érméi" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (31,1g/0.999/40mm) T:PP ujjlenyomat Germany 2002. "First Euro coins of the Vatican" Ag commemorative coin with certificate (31,1g/0.999/40mm) C:PP fingerprint ...................................................................................4 200 30741. DN "Történelmi éremszett II. Rákóczi Ferenc fejedelemségéről" 2db-os éremszett, tanúsítvánnyal, dísztokban, ráragasztva "21"-es számmal, benne: "Magyar aranypénzek utánveretben - II. Rákóczi Ferenc arany, 1707" aranyozott Ag emlékérem (5,5g/0.333/25mm) + DN "A Magyar Pénz Krónikája" hátoldala festett multicolor (20g/0.333/38,61mm) T:PP .......................................................3 000 30742. DN "Boldog Békeidők - 1867-1914" festett multicolor érempár, dísztokban, tanúsítvánnyal (20g/0.333/38,61mm) T:PP ...................................................................................................................6 000
Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek 30743. 1910KB 10K Au "Ferenc József" (3,36g/0.900) T:2,2- Hungary 1910KB 10 Korona Au "Franz Joseph" (3,36g/0.900) C:XF,VF Adamo K8 ........................................................................................32 000 30744. 1999. 20.000Ft Au "Államalapítás 1000. évfordulója" (7g/0.986/22mm) T:PP felületi karc Hungary 1999. 20.000 Forint Au "1000th Anniversary of the Foundation of the Hungarian State" (7g/0.986/22mm) C:PP slightly scratched ...........................................................................................80 000 30745. Ausztria 1892. 4Fl / 10Fr Au "Ferenc József" utánveret (3,22g/0.900) T:1- / Austria 1892. 4 Florin / 10 Francs Au "Franz Joseph" restrike (3,22g/0.900) C:AU Krause KM#2260 ...................................30 000 30746. Ausztria 1915. Dukát Au "Ferenc József" utánveret (3,45g/0.986) T:1- Austria 1915. 1 Ducat Au "Franz Joseph I" restrike (3,45g/0.986) C:AU Krause KM# 2267 .......................................................32 000
30747. Kanada 1986. 5D Au "II. Erzsébet" (3,12g/0.999) T:1 Canada 1986. 5 Dollars Au "Elisabeth II" (3,12g/0.999) C:UNC Krause KM#135................................................................................................36 000
Külföldi bankjegyek 30748. Albánia / Olasz megszállás 1939. 5Fr T:III kis szakadás Albania / Italian occupation 1939. 5 Franga C:F small tear ........................................................................................................................................3 000 30749. Albánia 1964. 10L + 1976. 1L + 3L + 5L + 50L T:I,I-,III- Albania 1964. 10 Leke + 1976. 1 Lek + 3 Leke + 5 Leke + 50 Leke C:UNC,AU,III- Krause 36, 40, 41, 42, 45......................................................1 800 30750. Ausztria 1967. 20Sch (8x) T:III Austria 1967. 20 Schilling (8x) C:F .....................................................1 600 30751. Bhután 1986. 1N + 2006. 1N T:I Bhutan 1986. 1 Ngultrum + 2006. 1 Ngultrum C:UNC ......................1 200 30752. Bhután 1986. 1N + 2N + 1985. 5N T:I,I- Bhutan 1986. 1 Ngultrum + 2 Ngultrum + 1985. 5 Ngultrum C:UNC,AU Krause 1, 2, 14 ...................................................................................................................1 200 30753. Bosznia-Hercegovina 1992. 10D + 25D + 50D + 100D + 500D + 1000D T:I Bosnia-Hercegovina 1992. 10 Dinara + 25 Dinara + 50 Dinara + 100 Dinara + 500 Dinara + 1000 Dinara C:UNC ..............5 000 30754. Csehszlovákia 1919. 1K T:III- Czechoslovakia 1919. 1 Koruna C:VG Krause 6.a ..............................1 400 30755. Csehszlovákia 1945. 20K + 50K + 1000K T:III,III- Czechoslovakia 1945. 20 Korun + 50 Korun + 1000 Korun C:F,VG Krause 61, 62, 74 .................................................................................................1 800 30756. Csehszlovákia 1986. 10K + 1987. 50K + 1988. 20K + 1989. 100K T:III Czechoslovakia 1986. 10 Korun + 1987. 50 Korun + 1988. 20 Korun + 1989. 100 Korun C:F ......................................................1 200 30757. Egyiptom 2007. 5Ł T:II-,III Egypt 2007. 5 Pounds C:VF,F ....................................................................1 200 30758. Franciaország 1793. 50s "Assignata" vízjellel és szárazpecséttel (4x) T:III kis szakadás France 1793. 50 Sols "Assignat" with watermark and embossed stamp (4x) C:F small tear Krause A70 ........1 000 30759. Franciaország / Rouen 1797-1803. 20Fr "annulé (érvénytelen)" felülbélyegzéssel T:IV France / Rouen 1797-1803. 20 Francs "annulé (cancelled)" C:G Krause S245a ..............................................1 000 30760. Franciaország / Rouen 1797-1803. 20Fr "annulé (érvénytelen)" felülbélyegzéssel T:IV France / Rouen 1797-1803. 20 Francs "annulé (cancelled)" C:G Krause S245a ..............................................1 000 30761. Görögország 1935. 1000D T:III szakadás Greece 1935. 1000 Drachmai C:F tear Krause 106.a ........2 000 30762. Görögország 1941. 100D T:II Greece 1941. 100 Drachmai C:XF Krause 116.a ..................................1 000 30763. Görögország 1941. 1000D T:II Greece 1941. 1000 Drachmai C:XF Krause 117.a ..............................1 600 30764. Görögország 1942. 5000D T:III-,IV Greece 1942. 5000 Drachmai C:VG,G Krause 119.b ...................1 000 30765. Görögország 1943. 5000D T:III Greece 1943. 5000 Drachmai C:F Krause 122.a ...............................1 000 30766. Görögország 1987. 1000D (2x) sorszámkövetők T:III szép papír Greece 1987. 1000 Drachmai (2x) sequential serials C:F nice paper ..........................................................................................................1 200 30767. Hollandia 1943. 10G T:III Netherlands 1943. 10 Gulden C:F ...............................................................5 000 30768. Hollandia 1997. 10G T:III Netherlands 1997. 10 Gulden C:F Krause 99 .............................................1 000 30769. Honduras 2003. 1L (2x) sorszámkövetők T:I Honduras 2003. 1 Lempira (2x) sequential serials C:UNC Krause 84 .................................................................................................................................1 400 30770. India 2015. 500R T:I,I- India 2015. 500 Rupees C:UNC,AU .................................................................3 000 30771. Indonézia 2016. 10.000R T:I Indonesia 2016. 10.000 Rupiah C:UNC .................................................1 600 30772. Jugoszlávia 1919. 1/2D + 1921. 1/4D T:IV Yugoslavia 1919. 1/2 Dinara + 1921. 1/4 Dinara C:G Krause 11, 13 ........................................................................................................................................1 000 30773. Jugoszlávia 1955. 100D T:III Yugoslavia 1955. 100 Dinara C:F...........................................................1 000 30774. Kambodzsa 1972. 500R T:III- Cambodia 1972. 500 Riels C:VG Krause 14.d ......................................1 400 30775. Kanada 1967. 1$ "A Kanadai Konföderáció centenáriuma" emlékkiadás T:I Canada 1967. 1 Dollar "Centennial of Canadian Confederation" commemorative issue C:UNC Krause 84 .............................1 200 30776. Kanada 1986. 2$ T:I Canada 1986. 2 Dollars C:UNC Krause 94 .........................................................1 400 30777. Katar 1985. 1R T:I Quatar 1985. 1 Riyal C:UNC Krause 13 .................................................................1 000 30778. Kínai Népköztársaság 1953. 1F + 2F + 5F T:I China / Peoples Republic 1953. 1 Fen + 2 Fen + 5 Fen C:UNC............................................................................................................................................1 400 30779. Kína 1999. 1J (2x) sorszámkövetők T:I China 1999. 1 Yüan (2x) sequential serials C:UNC Krause 895 ........................................................................................................................................................1 000 30780. Kína 2005. 10J (2x) egyugrásos sorszámkövetők T:I China 2005. 10 Yüan (2x) sequential serials with one jump C:UNC............................................................................................................................1 600 30781. Kongói Demokratikus Köztársaság 1997. 1c + 20c + 50c + 2000. 50Fr + 2003. 10Fr + 20Fr + 2007. 200Fr T:I Congo Democratic Republic 1997. 1 Centime + 20 Centimes + 50 Centimes + 2000. 50 Francs + 2003. 10 Francs + 20 Francs + 2007. 200 Francs C:UNC.....................................................4 600 30782. Lengyelország / Lengyel Nemzeti Felszabadítási Bizottság 1944. 5Zl + 20Zl T:II-,III Poland / Committee of National Liberation 1944. 5 Zlotych + 20 Zlotych C:VF,F Krause 108,113 ...................12 000 30783. Lengyelország 1948. 100Zl T:III Poland 1948. 100 Zlotych C:F ..........................................................1 000 30784. Lengyelország 1976-1993. 50Zl-50.000Zl (13x) T:II,III Poland 1976-1993. 50 Zlotych - 50.000 Zlotych (13x) C:XF,F .............................................................................................................................1 000
30785. Libanon 1988. 500L T:I Lebanon 1988. 500 Livres C:UNC Krause 68 .................................................1 200 30786. Madagaszkár 1993. 2500Fr T:I,I- Madagascar 1993. 2500 Francs C:UNC,AU ....................................1 200 30787. Marokkó 1943. 5Fr T:III Morocco 1943. 5 Francs C:F Krause 33 .........................................................1 200 30788. Mexikó / Forradalom / Chihuahua 1915. 20P hátoldalán fekete felülbélyegzés T:III szép papír Mexico / Revolution / Chihuahua 1915. 20 Pesos with black stamp on back C:F nice paper Krause S537 ......................................................................................................................................................1 600 30789. Mongólia DN (1993) 10m + 5T + 10T + 50T + 100T T:I,I- Mongolia ND (1993) 10 Mongo + 5 Tugrik + 10 Tugrik + 50 Tugrik + 100 Tugrik C:UNC,AU..................................................................................1 400 30790. Nepál 1974. 1R + 1981-. 2R + 2002. 5R + 2013. 10R T:I,I- Nepal 1974. 1 Rupee + 1981-. 2 Rupees + 2002. 5 Rupees + 2013. 10 Rupees C:UNC,AU Krause 22, 29, 45 ..................................................1 000 30791. Német Birodalom 1908. 20M (7x) hét jegyű sorszám T:III,III- German Empire 1908. 20 Mark (7x) seven digit serial C:F,VG Krause 46.b ..................................................................................................1 000 30792. Német Birodalom 1914. 20M hat jegyű sorszámmal T:III German Empire 1914. 20 Mark with six digit serial C:F Krause 48.a ...................................................................................................................1 000 30793. Nicaragua 1991. 1c + 5c + 10c + 25c T:I Nicaragua 1991. 1 Centavo + 5 Centavos + 10 Centavos + 25 Centavos C:UNC Krause 167,168, 169, 170 ...................................................................................1 200 30794. Omán 2015. 1R T:I,I- Oman 2015. 1 Rial C:UNC,AU ...........................................................................1 000 30795. Orosz Polgárháború / Dél-Oroszország / Vrangel Hadserege 1919. 10.000R T:III Russian Civil War / South Russia / Army of Wrangel 1919. 10.000 Rubles C:F Krause S425 ..........................................1 000 30796. Pápua Új-Guinea 1996. 2K T:I Papua New Guinea 1996. 2 Kina C:UNC Krause 16.c ........................1 000 30797. Portugália 1979 (1982). 500E T:I- Portugalia 1979 (1982). 500 Escudos C:AU Krause 177 ...............2 600 30798. Románia 1917. 25b + Német megszállás 1917. 25b felülbélyegzéssel + Magyarország 1914. 2K román felülbélyegzéssel T:III Romania 1917. 25 Bani + German occupation 1917. 25 Bani with overprint + Hungary 1914. 2 Korona with Romanian overprint C:F ......................................................1 000 30799. Románia 1947. 100L T:III Romania 1947. 100 Lei C:F Krause 62 .......................................................3 000 30800. Románia 1947. 100L T:III- Romania 1947. 100 Lei C:VG Krause 62 ...................................................1 600 30801. Románia 1952. 3L + 1966. 10L + 25L + 50L + 100L + 1991.1000L + 1992. 500L + 1993. 5000L T:III,III- Romania 1952. 3 Lei + 1966. 10 Lei + 25 Lei + 50 Lei + 100 Lei + 1991.1000 Lei + 1992. 500 Lei + 1993. 5000 Lei C:F,VG .........................................................................................................1 600 30802. Románia 1999. 2000L (7x) közte 5db sorszámkövető és 2db közeli sorszám T:I Romania 1999. 2000 Lei (7x) with 5pcs of sequential serials and 2pcs of close serials C:UNC ....................................1 600 30803. Svédország 1982. 50K T:II,II- Sweden 1982. 50 Kronor C:XF,VF Krause 54 ......................................3 400 30804. Sao Tomé és Principé 1993. 1000D T:I Sao Tomé and Principé 1993. 1000 Dobras C:UNC .............2 200 30805. Szocialista Szövetségi Szovjet Köztársaság 1921. 50.000R T:III Russian Socialist Federated Soviet Republic 1921. 50.000 Rubles C:F .......................................................................................................1 000 30806. Szovjetunió 1938. 1R + 3R + 5R T:III,III- Soviet Union 1938. 1 Ruble + 3 Rubles + 5 Rubles C:F,VG Krause 213, 214, 215 ............................................................................................................................1 600 30807. Szovjetunió 1947. 1R T:III Soviet Union 1947. 1 Ruble C:F Krause 216 ..............................................1 200 30808. Tanzánia 2010. 1000Sh T:I Tanzania 2010. 1000 Shilingi C:UNC .......................................................1 400 30809. Tonga 2008. 2P T:I Tonga 2008. 2 Pa'nga C:UNC ...............................................................................1 200 30810. Türkmenisztán DN (1993) 1M + 5M + 10M + 1995. 20M + 50M + 2005. 10.000M T:I,ITurkmenistan ND (1993) 1 Manat + 5 Manat + 10 Manat + 1995. 20 Manat + 50 Manat + 2005. 10.000 Manat C:UNC,AU ......................................................................................................................3 000 30811. Türkmenisztán 2005. 50M + 100M + 500M + 1000M + 5000M T:I Turkmenistan 2005. 50 Manat + 100 Manat + 500 Manat + 1000 Manat + 5000 Manat C:UNC..............................................................4 000 30812. Uruguay 2011. 100P T:I Uruguay 2001. 100 Pesos C:UNC .................................................................1 600 30813. Zaire 1993. 50Z T:I Zaire 1993. 50 Zaires C:UNC Krause 57 ...............................................................1 000 30814. Vegyes: Ausztria 1922. 1K + 20K + Lengyelország / Német megszállás 1941. 1Zl + Német Birodalom 1910. 100M + 1914. 20M hat jegyű sorszámmal T:I-,III,III- Mixed: Austria 1922. 1 Krone + 20 Kronen + Poland / German occupation 1941. 1 Zlotych + German Empire 1910. 100 Mark + 1914. 20 Mark with six digit serial C:AU,F,VG ......................................................................................1 400 30815. Vegyes: Ausztria 1967. 20Sch (2x) + NSZK 1980. 10M T:III Mixed: Austria 1967. 20 Schilling (2x) + FRG 1980. 10 Mark C:F ........................................................................................................................1 200 30816. Vegyes: Brazília 1997-. 1R + Guinea 1960. 50Fr + Skócia 1993. 1Ł T:III Mixed: Brasil 1997-. 1 Real + Guniea 1960. 50 Francs + Scotland 1993. 1 Pound C:F ...................................................................1 200 30817. Vegyes: Grúzia 1993. 250L biztonsági csíkkal + 1994. 50.000L + 500.000L + Fehéroroszország 2000. 1R + 100R T:I,I- Mixed: Georgia 1993. 250 Laris with security thread + 1994. 50.000 Laris + 500.000 Laris + Belarus 2000. 1 Rublei + 100 Rublei C:UNC,AU ........................................................1 000 30818. Vegyes: Irán 2003-. 500R + Pakisztán 1976-1984. 10R + 2005. 20R + Srí Lanka 2001. 50R T:I-II tűly. Mixed: Iran 2003-. 500 Rials + Pakistan 1976-1984. 10 Rupees + 2005. 20 Rupees + Sri Lanka 2001. 50 Rupees C:UNC-XF needle holes ................................................................................1 000 30819. Vegyes: Maldív-szigetek 1998. 10R + Mianmar 1997. 5K + Mozambik 1986. 50M (2x) T:I Mixed: Maldives 1998. 1 Rufiyaa + 1997. 5 Kyats + Mozambique 1986. 50 Meticais (2x) C:UNC ..................1 000
30820. 12db-os külföldi bankjegy tétel, közte Románia, Törökország, Olaszország, Jugoszlávia és Szovjetunió T:III-,IV 12pcs of various banknotes, including Romania, Turkey, Italia, Yugoslavia and Soviet Union C:VG,G ............................................................................................................................1 000 30821. 25db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Csehszlovákia, Jugoszlávia (benne 2db sorszámkövető) Kambodzsa, Lengyelország, Románia, Törökország T:I-,III,III- 25pcs of various banknotes, including Czechoslovakia, Yugoslavia, (with 2pcs of sequential serials), Cambodia, Poland, Romania, Turkey C:AU,F,VG...................................................................................................1 600 30822. 30db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Csehszlovákia, Jugoszlávia, Lengyelország, Orosz Birodalom, Románia, Szlovénia T:III,III- 30pcs of various banknotes, including Czechoslovakia, Yugoslavia, Poland, Russia, Romania, Slovenia C:F,VG .....................................................................1 600 30823. 30db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Csehszlovákia, Jugoszlávia, Lengyelország, Románia, Uruguay T:III-IV 30pcs of various banknotes, including Czechoslovakia, Yugoslavia, Poland, Romania, Uruguay C:F-G ........................................................................................................1 600
Külföldi fém- és ezüstpénzek 30824. Albánia 1995-2000. 1L-50L (5xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Albania 1995-2000. 1 Lek - 50 Leke (5xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU.................................................................................................................1 200 30825. Amerikai Egyesült Államok 1867. 2c Cu-Sn-Zn T:2- karc, ph. USA 1867. 2 Cents Cu-Sn-Zn C:VF scratched, edge error Krause KM#94 ...................................................................................................2 000 30826. Amerikai Egyesült Államok 1897. 25c Ag "Barber Quarter" T:3 USA 1897. 25 Cents "Barber Quarter" C:F Krause KM#114 ...............................................................................................................1 400 30827. Amerikai Egyesült Államok 1899. 5c Cu-Ni + 1907. 1c Br + 1939. 25c Ag + 1942. 1d Ag T:2-,3 USA 1899. 5 Cents Cu-Ni + 1907. 1 Cent Br + 1939. 25 Cents Ag + 1942. 1 Dime Ag C:VF,F Krause KM#90a,KM#112,KM#140,KM#164......................................................................................................1 200 30828. Amerikai Egyesült Államok ~1917S-1930S 25c Ag "Álló Szabadság negyeddolláros" T:3,3- USA ~1917S-1930S 25 Cents Ag "Standing Liberty Quarter" C:F,VG Krause KM#141 ...............................2 600 30829. Amerikai Egyesült Államok 1921D 1$ Ag "Morgan" T:2 USA 1921D 1 Dollar Ag "Morgan" C:XF Krause KM#110 ....................................................................................................................................6 000 30830. Amerikai Egyesült Államok 1922S 1$ Ag "Béke" T:2 ph. USA 1922S 1 Dollar Ag "Peace" C:XF edge error Krause KM#150 ...................................................................................................................5 500 30831. Amerikai Egyesült Államok 1923. 1$ Ag "Béke" foglalatban T:2,2- patina USA 1923. 1 Dollar "Peace" in socket C:XF,VF patina Krause KM#150 ..............................................................................4 800 30832. Amerikai Egyesült Államok 1962D 1/2$ Ag "Franklin" T:2,2- patina USA 1962D 1/2 Dollar Ag "Franklin" C:XF,VF patina .....................................................................................................................1 400 30833. Amerikai Egyesült Államok 1964. 1/2$ Ag "Kennedy" T:2 kis patina USA 1964. 1/2 Dollar Ag "Kennedy" C:XF small patina Krause KM#202 .....................................................................................1 400 30834. Amerikai Egyesült Államok 1964. 1/2$ Ag "Kennedy" T:2 patina USA 1964. 1/2 Dollar Ag "Kennedy" C:XF patina Krause KM#202 ...............................................................................................................1 400 30835. Amerikai Egyesült Államok 1967-1968. 1/2$ Ag "Kennedy" (2x) T:2 kis patina USA 1967-1968. 1/2 Dollar Ag "Kennedy" (2x) C:XF small patina .........................................................................................1 400 30836. Amerikai Egyesült Államok 1983-1984. 1$ Ag "Los Angeles-i Olimpia" (2xklf) + Jugoszlávia 1982-1984. 100D Ag "Szarajevói Olimpia" (5xklf) + 250D Ag "Szarajevói Olimpia" (5xklf) + 500D Ag "Szarajevói Olimpia" (5xklf) Minden érme együtt egy "Olimpische Spiele 1984" gyűjtői tokban T:PP patina USA 1983-1984. 1 Dollar Ag "Los Angeles Olympics" (2xdiff) + Yugoslavia 1982-1984. 100 Dinara Ag "Sarajevo Olympics" (5xdiff) + 250 Dinara Ag "Sarajevo Olympics" (5xdiff) + 500 Dinara Ag "Sarajevo Olympics" (5xdiff) All coins are in the same collectors case "Olimpische Spiele 1984" C:PP patina ..............................................................................................100 000 30837. Amerikai Egyesült Államok 1999-2008. 25c Cu-Ni "50 állam negyeddollárosok" (50xklf) 60 férőhelyes "NUMIS" berakóban T:1-,2 USA 1999-2008. 25 Cent "50 State Quarters" (50xdiff) in "NUMIS" binder C:AU,XF ......................................................................................................................7 500 30838. Amerikai Egyesült Államok 1999-2009. 25c Cu-Ni (32xklf) "50 állam", 2db tálcás éremtartó kazettában T:1-,2 USA 1999-2005. 25 Cents Cu-Ni (32xdiff) "50 States Quarters" in 2pcs of coin holder casettes C:AU,XF.......................................................................................................................5 500 30839. Amerikai Egyesült Államok ~2000. 25c Cu-Ni (9xklf) hátoldalon festett képek, a "Beautiful America" sorozat darabjai T:II USA ~2000. 25 Cents Cu-Ni (9xdiff) with painted pictures on the reverse from the "Beautiful America" series C:XF ......................................................................................................1 000 30840. Amerikai Egyesült Államok ~2000. 25c Cu-Ni (9xklf) hátoldalon festett képek, a "Beautiful America" sorozat darabjai T:II USA ~2000. 25 Cents Cu-Ni (9xdiff) with painted pictures on the reverse from the "Beautiful America" series C:XF ......................................................................................................1 000 30841. Amerikai Egyesült Államok ~2000. 25c Cu-Ni (9xklf) hátoldalon festett képek, a "Beautiful America" sorozat darabjai T:II USA ~2000. 25 Cents Cu-Ni (9xdiff) with painted pictures on the reverse from the "Beautiful America" series C:XF ......................................................................................................1 000 30842. Amerikai Egyesült Államok ~2000. 25c Cu-Ni (9xklf) hátoldalon festett képek, a "Beautiful America" sorozat darabjai T:II USA ~2000. 25 Cents Cu-Ni (9xdiff) with painted pictures on the reverse from the "Beautiful America" series C:XF ......................................................................................................1 000
30843. Ausztrália 1966-2006. 1c-20c (14xklf) fémpénz T:2 Australia 1966-2006. 1 Cent - 20 Cents (14xdiff) metal coins C:XF ...................................................................................................................................1 000 30844. Ausztria 1760W 1kr Cu "Lotharingiai Ferenc" T:2- Austria 1760W 1 Kreuzer Cu "Franz von Lothringen" C:VF ...................................................................................................................................1 000 30845. Ausztria 1763W 1kr Cu "Lotharingiai Ferenc" T:2 ph. Austria 1763W 1 Kreuzer Cu "Franz von Lothringen" C:VF edge error .................................................................................................................1 000 30846. Ausztria 1795A 12kr Ag "II. Ferenc" (4,15g) + Magyarország 1795B 12kr Ag "I. Ferenc" (4,33g) + 4 oldalnyi hirdetmény az újonnan bevezetésre kerülő krajcárokról, latin nyelven, az érmek képeivel T:2- Austria 1795A 12 Kreuzer Ag "Franz II" (4,15g) + Hungary 1795B 12 Kreuzer Ag "Franz I" (4,33g) + 4 pages of announcements about newly issued Kreuzers with pictures of the coins and text in latin C:VF ..................................................................................................................................15 000 30847. Ausztria 1807A 30kr Cu T:3 ph. Austria 1807A 30 Kreuzer Cu C:F edge error ....................................1 000 30848. Ausztria 1848A 2kr Cu T:1-,2 kis ü. Austria 1848A 2 Kreuzer Cu C:AU,XF small ding Krause KM#2188 ...............................................................................................................................................3 600 30849. Ausztria 1858A 5kr Ag "Ferenc József" T:2-,3 Austria 1858A 5 Kreuzer Ag "Franz Joseph" C:VF,F Krause KM#2197 ..................................................................................................................................1 000 30850. Ausztria 1860A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- patina Austria 1860A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF patina Krause KM#2219 .........................................................................................................2 800 30851. Ausztria 1878. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- ph. Austria 1878. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF edge error Krause KM#2222 .................................................................................................................2 000 30852. Ausztria 1879. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- patina Austria 1879. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF patina Krause KM#2222 .........................................................................................................2 000 30853. Ausztria 1879. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2-,3 patina Austria 1879. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF,F patina Krause KM#2222 ...........................................................................................................2 000 30854. Ausztria 1893-1894. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 Austria 1893-1894. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2x) C:VF,F ..............................................................................................................................1 200 30855. Ausztria 1893-1914. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2-,3 Austria 1893-1914. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2x) C:XF,VF,F ........................................................................................................................1 200 30856. Ausztria 1894-1914. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2-,3 Austria 1894-1914. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2x) C:XF,VF,F ........................................................................................................................1 200 30857. Ausztria 1908. 1K Ag "Ferenc József - Jubileum" T:2,2- patina Austria 1908. 1 Corona Ag "Franz Joseph - Jubilee" C:XF,VF patina Krause KM#2808 ...........................................................................1 200 30858. Ausztria 1908. 1K Ag "Ferenc József - Jubileum" T:2 Austria 1908. 1 Corona Ag "Franz Joseph Jubilee" C:XF Krause KM#2808............................................................................................................1 400 30859. Ausztria 1956. 25Sch Ag "Mozart" T:2- ph. Austria 1956. 25 Schilling Ag "Mozart" C:VF edge error Krause KM#2881 ..................................................................................................................................1 200 30860. Ausztria 1963. 50Sch Ag "Tirol 600 éve egyesült Ausztriával" T:2 kis patina Austria 1963. 50 Schilling Ag "600th Anniversary-Union with Tirol" C:XF small patina Krause KM#2894 ......................2 200 30861. Ausztria 1966. 50Sch Ag "150 éves az Osztrák Nemzeti Bank" T:1-,2 Austria 1966. 50 Schilling Ag "150th Anniversary of the National Bank" C:AU,XF Krause KM#2900 .................................................2 200 30862. Ausztria 1967. 50Sch Ag "100 éves a Kék Duna keringő" T:2 patina Austria 1967. 50 Schilling Ag "Centennial of the Blue Danube Waltz" C:XF patina Krause KM#2902 ...............................................2 200 30863. Ausztria 1970. 50Sch Ag "300 éves az Innsbrucki Egyetem" T:1- kis patina Austria 1970. 50 Schilling "300th Anniversary - Innsbruck University" C:AU small patina Krause KM#2908 ..................2 200 30864. Ausztria 1971. 50Sch Ag "Julius Raab" T:2 patina Austria 1971. 50 Schilling Ag "Julius Raab" C:XF patina Krause KM#2911........................................................................................................................2 200 30865. Ausztria 1974. 50Sch Ag "125 éves az osztrák csendőrség" T:1- Austria 1974. 50 Schilling Ag "125th Anniversary - Austrian Police Force" C:AU Krause KM#2920 ..................................................2 000 30866. Ausztria 1979. 100Sch Ag "Bécsi Nemzetközi Központ" T:1-,2 Austria 1979. 100 Schilling Ag "Vienna International Center" C:AU,XF Krause KM#2944 ....................................................................2 000 30867. Ausztria 2002. 50Sch Bi "Búcsú a schillingtől" T:1- Austria 2002. 50 Schilling Bi "Farewell from the Schilling" C:AU Krause KM#3076 .........................................................................................................1 200 30868. Ausztria 2002. 1c-2E (8x) forgalmi sor karton dísztokban T:1 Austria 2002. 1 Cent - 2 Euros (8x) coin set in cardboard case C:UNC ........................................................................................................4 400 30869. Osztrák Államok / Salzburg 1627. 1/6 Tallér Ag "Paris von Lodron" (4,6g) T:2,2- Austrian States / Salzburg 1627. 1/6 Thaler Ag "Paris von Lodron" (4,6g) C:XF,VF Krause KM#107.1 ........................38 000 30870. Osztrák Németalföld 1789A 1/2 Kronenthaler Ag "II. Ferenc (14,63g) T:2- k. Austrian Netherlands 1789A 1/2 Kronenthaler Ag "Franz II" (14,63g) C:F scratch Krause KM#61.1 ....................................5 000 30871. Azerbajdzsán 2006. 1q-50q (6xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Azerbaijan 2006. 1 Qapik - 50 Qapik (6xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU.................................................................................................................1 200 30872. Bahamák 1985. 25$ Ag "Kolombusz felfedezi Amerikát" eredeti dísztokban, tanúsítvánnyal (119,8g/0.925/61mm) T:PP Bahamas 1985. 25 Dollars Ag "Columbus' Discovery of America" in original case, with certificate (119,8g/0.925/61mm) C:PP Krause KM#110 ........................................60 000
30873. Belgium 1868. 5Fr Ag "II. Lipót" T:2,2- kis ph., ü. Belgium 1868. 5 Francs Ag "Leopold II" C:XF,VF small edge error, ding Krause KM#24...................................................................................................8 000 30874. Belgium 2000. 1c-2E (8xklf) forgalmi szett fa díszdobozban, sorszámozott tanúsítvánnyal T:PP fo. Belgium 2000. 1 Cent - 2 Euros (8xdiff) coin set in wooden display case, with serial numbered certificate C:PP spotted.........................................................................................................................8 000 30875. Belgium 2003. 1c-2E (8x) forgalmi sor + "50 éves a Belga televízió" emlékérem, karton dísztokban T:1 Belgium 2003. 1 Cent - 2 Euros (8x) coin set + "50th Anniversary of the Belgian TV", in cardboard case C:UNC .........................................................................................................................4 400 30876. Bosznia és Hercegovina 2002-2007. 5f-5KM (7xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Bosnia and Herzegovina 2002-2007. 5 Feninga - 5 Konvertible Marka (7xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU ............................................1 200 30877. Bulgária 1888. 20s Cu-Ni + 1923. 1L Al T:2,2- Bulgaria 1888. 20 Stotinki Cu-Ni + 1923. 1 Lev Al C:XF,VF ................................................................................................................................................1 000 30878. Bulgária 1999-2002. 1s-1L (7xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Bulgaria 1999-2002. 1 Stotinka - 1 Lev (7xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30879. Csehország 1993-2006. 10h-50K (9xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Czech Republic 1993-2006. 10 Haleru - 50 Korun (9xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU ....................................................................................1 200 30880. Dánia 1972-2001. 5ö-20K (11xklf) T:1-,2 Denmark 1972-2001. 5 Ore- 20 Kroner (11xdiff) C:AU,XF ..1 000 30881. Észtország 1992-2003. 10s-5K (5xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Estonia 1992-2003. 10 Senti - 5 Krooni (5xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30882. Franciaország 1792. 5S Br "Alkotmány", kiadó: Monneron fivérek, Párizs T:2-,3 több ph. France 1792. 5 Sol Br "Constitution", issuer: Monneron brothers, Patis C:VF,F several edge errors KM# Tn31 ......................................................................................................................................................5 500 30883. Franciaország 1873A 5Fr Ag "Herkules" Párizs (24,75g) T:2- ph. France 1873A 5 Francs Ag "Hercules group" Paris (24,75g) C:VF edge error .................................................................................4 400 30884. Franciaország 1903. 25c Ni T:2 ph. France 1903. 25 Centimes Ni C:XF edge error Krause KM#855 .1 200 30885. Görögország 2003. 1c-2E (8x) forgalmi sor műanyag tokban T:1 Greece 2003. 1 Cent - 2 Euros (8x) coin set, in plastic case C:UNC ......................................................................................................4 400 30886. Grúzia 1993. 1t-50t (6xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Georgia 1993. 1 Thetri - 50 Thetri (6xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU......................................................................................................................................................1 200 30887. Hollandia 1878-2000. 1c-1G 73db-os vegyes fémpénz tétel T:2-3 Netherlands 1878-2000. 1 Cent 1 Gulden 73pcs of metal coins C:XF,F .................................................................................................1 000 30888. Hollandia 1933. 5c Cu-Ni T:2 Netherlands 1933. 5 Cents Cu-Ni C:XF Krause KM#153 ......................1 000 30889. Hollandia / Német megszállás 1941. 25c Zn T:2 Netherlands / German occupation 1941. 25 Cents Zn C:XF Krause KM#174 ......................................................................................................................1 400 30890. Horvátország 2001-2005. 1l-5K (9xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Croatia 2001-2005. 1 Lipa - 5 Kuna (9xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU.................................................................................................................1 200 30891. Izland 1992-2008. 1Kr (2xklf) + 5Kr + 10Kr (3x) + 50Kr + 100Kr T:2 Iceland 1992-2008. 1 Krona (2xdiff) + 5 Kronur + 10 Kronur (3x) + 50 Kronur + 100 Kronur C:XF ...................................................1 000 30892. Japán 1889. 5S Cu-Ni "Meidzsi" T:2 kis patina Japan 1889. 5 Sen Cu-Ni "Meiji" C:XF small patina Krause Y#19 .........................................................................................................................................1 400 30893. Jugoszlávia 1925-1985. ~190db-os vegyes fémpénz tétel T:vegyes Yugoslavia 1925-1985. ~190pcs of various metal coins C:mixed...............................................................................................1 200 30894. Jugoszlávia 1938. 20D Ag "II. Péter" + 50D Ag "II. Péter" T:2,2- ü., ph. Yugoslavia 1938. 20 Dinara Ag "Petar II" + 50 Dinara Ag "Petar II" C:XF,VF ding, edge error Krause KM#23, KM#24 ...................2 600 30895. Jugoszlávia 1981. 1000D Ag "A felkelés és a forradalom 40. évfordulója" T:PP kis fo. Yugoslavia 1981. 1000 Dinara Ag "40th Anniversary of Uprising and Revolution" C:PP small spot Krause KM#82 ...................................................................................................................................................1 600 30896. Jugoszlávia 1996. 20D Cu-Ni-Zn "Nikola Tesla" T:PP felületi karc Yugoslavia 1996. 20 Dinara Cu-Ni-Zn "Nikola Tesla" C:PP slightly scratched KM#169 ....................................................................1 000 30897. Kanada 1992. 1$ Ag "Postakocsi" T:PP ujjlenyomat, kis patina Canada 1992. 1 Dollar Ag "Stagecoach service" C:PP fingerprint, small patina Krause KM#210 ..................................................3 400 30898. Kazahsztán 2002-2005. 1T-100T (7xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Kazakhstan 2002-2005. 1 Tenge - 100 Tenge (7xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU ....................................................................................1 200 30899. Kína ~1906. 10C Cu T:2,2- China ~1906. 10 Cash Cu C:XF,VF ..........................................................1 400 30900. Lengyel Királyság 1621-1623. Poltorak Ag "III. Zsigmond" (2xklf) (1,1g/0,95g) T:2- Poland 1621-1623. Poltorak Ag "Sigismund III" (2xdiff) (1,1g/0,95g) C:VF Kopicki 858;861. ...........................1 200 30901. Lengyel Királyság 1767G 3Gr Cu "II. Szaniszló Ágost" Varsó T:2-,3 Poland 1767G 3 Grossus Cu "Stanislaus II Augustus" Warsaw C:VF,F Kopicki 2238. .......................................................................1 600
30902. Lengyelország / Kongresszusi Lengyelország 1840MW 10gr Ag (0.1920) T:2 ph., patina Poland / Congress Poland 1840MW 10 Groszy Ag (0.1920) C:XF edge error, patina Krause C#113a .............5 000 30903. Lengyelország 1970-1975. 10Zl (10xklf) forgalmi emlékkiadás + 1973-1976. 20Zl (2xklf) forgalmi emlékkiadás T:2 Poland 1970-1975. 10 Zlotych (10xdiff) commemorative issues + 1973-1976. 20 Zlotych (2xdiff) commemorative issues C:XF ........................................................................................1 600 30904. Lengyelország 1974. 200Zl Ag "A Lengyel Népköztársaság 30. évfordulója" T:2 Poland 1974. 200 Zlotych Ag "30th Anniversary - Polish Peoples Republic" C:XF Krause Y#72 .....................................1 200 30905. Lengyelország 1974. 200Zl Ag "A Lengyel Népköztársaság 30. évfordulója" T:2 Poland 1974. 200 Zlotych Ag "30th Anniversary - Polish Peoples Republic" C:XF Krause Y#72 .....................................1 200 30906. Lengyelország 1995-2007. 1gr-5Zl (9xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Poland 1995-2007. 1 Grosz - 5 Zlotych (9xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30907. Lettország 1925. 2L Ag T:2 patina Latvia 1925. 2 Lati Ag C:XF patina Krause KM#8 .......................1 600 30908. Lettország 1929. 5L Ag T:2 patina Latvia 1929. 5 Lati Ag C:XF patina Krause KM# 9 ......................4 000 30909. Lettország 1929. 5L Ag T:2,2- patina Latvia 1929. 5 Lati Ag C:XF,VF patina Krause KM# 9 .............4 000 30910. Lettország 1931. 5L Ag T:2- ph. Latvia 1931. 5 Lati Ag C:VF edge error Krause KM# 9 .....................3 800 30911. Lettország 1931. 5L Ag T:2 patina Latvia 1931. 5 Lati Ag C:XF patina Krause KM# 9 .......................4 000 30912. Lettország 1931. 5L Ag T:2- kis patina, ü. Latvia 1931. 5 Lati Ag C:VF small patina, ding Krause KM# 9 ....................................................................................................................................................3 800 30913. Lettország 1992-2003. 1s-2L (8xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Latvia 1992-2003. 1 Santims - 2 Lati (8xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU.................................................................................................................1 200 30914. Litvánia 1991-2002. 1c-2L (9xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Lithuania 1991-2002. 1 Centas - 5 Litas (9xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30915. Macedónia 1993-2001. 50d-5D (4xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Macedonia 1993-2001. 50 Deni - 5 Denari (4xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30916. Moldova 2000-2006. 1b-50b (5xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Moldova 2000-2006. 1 Ban - 50 Bani (5xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU.................................................................................................................1 200 30917. Nagy-Britannia 1912-1967. 1p Br (6x) + 1936. 6p Ag + 1982. 20p Cu-Ni T:2-3 Great Britain 1912-1967. 1 Penny Br (6x) + 1936 6 Pence Ag + 1982. 20 Pence Cu-Ni C:XF-F ..............................1 400 30918. Nagy-Britannia 1921. 1Fl Ag "V. György" T:3 Great Britain 1921. 1 Florin Ag "George V" C:F Krause KM#817.a ..............................................................................................................................................1 600 30919. Nagy-Britannia 1921. 1/2C Ag "V. György" T:2-,3 Great Britain 1921. 1/2 Crown "George V" C:VF,F Krause KM#818.1a ...............................................................................................................................2 800 30920. Nagy-Britannia 1922. 1Fl Ag "V. György" T:3 Great Britain 1922. 1 Florin Ag "George V" C:F Krause KM#817.a ..............................................................................................................................................1 800 30921. Nagy-Britannia 1928-1933. 6p Ag "V. György" (3xklf) T:2,2- patina Great Britain 1928-1933. 6 Pence "George V" (3xdiff) C:XF,VF Krause KM#832 ...........................................................................1 600 30922. Nagy-Britannia 1928-1935. 1Sh Ag "V. György" (3xklf) T:2-,3 Great Britain 1928-1935. 1 Shilling Ag "George V" (3xklf) C:VF,F Krause KM#833 ..........................................................................................2 200 30923. Nagy-Britannia 1948-1966. 2Sh (6x) + 1968-1976. 10p (6x) T:2,2- Great Britain 1948-1966. 2 Shillings (6x) + 1968-1976. 10 Pence (6x) C:XF,VF .............................................................................1 200 30924. Nagy-Britannia 1989-2003. 1Ł (4xklf) T:2,2- Great Britain 1989-2003. 1 Pound (4xdiff) C:XF,VF .......1 400 30925. Német Államok / Szilézia-Liegnitz-Brieg 1664. 15kr Ag "Krisztián" (5,98g) T:3 German States / Silesia-Liegnitz-Brieg 1664. 15 Kreuzer Ag "Christian" (5,98g) C:F Krause KM#434 var. ....................9 000 30926. Német Államok / Mansfeld-Bornstedt 1672AB-K 1/3 Tallér Ag "Franz Maximilian és Heinrich Franz" (9,3g) T:2-,3 ph. German States / Mansfeld-Bornstedt 1672AB-K 1/3 Thaler Ag "Franz Maximilian and Heinrich Franz" (9,3g) C:VF,F edge error Krause KM#125 .......................................20 000 30927. Német Államok / Brunswick-Luneburg-Calenberg-Hannover 1710. 6 Mariengroschen Ag (3,2g) T:2 enyhén hullámos German States / Brunswick-Luneburg-Calenberg-Hannover 1710. 6 Mariengroschen Ag (3,2g) C:XF slightly wavy Krause KM#11 .............................................................8 000 30928. Német Államok / Bajorország 1732. 30kr Ag "Károly Albert" (7,38g) T:2,2- German States / Bavaria 1732. 30 Kreuzer Ag "Karl Ablrecht" (7,38g) C:XF,VF Krause KM#402 ................................20 000 30929. Német Államok / Hamburg 1738IHL 8Sch Ag (5,22g) T:2- German States / Hamburg 1738IHL 8 Schilling Ag (5,22g) C:VF Krause KM#392 ...........................................................................................9 000 30930. Német Államok / Poroszország 1807A 4Gr Ag "III. Frigyes Vilmos" (4,42g) T:2- German States / Prussia 1807A 4 Groschen Ag "Friedrich Wilhelm III" (4,42g) C:VF Krause KM#370 ..........................4 800 30931. Német Államok / Poroszország 1818A Tallér Ag "III. Frigyes Vilmos" (21,93g) T:2- ph. hátoldalán anyagfelesleg German States / Prussia 1818A Thaler Ag "Friedrich Wilhelm III" (21,93g) C:VF edge error, excess material on back Krause KM#396 ........................................................................13 000 30932. Német Birodalom 1876A 1M Ag T:2-,3 patina German Empire 1876A 1 Mark C:VF,F patina Krause KM#7 .....................................................................................................................................................1 000
30933. Németország / Weimari Köztársaság 1924G 3M Ag (14,49g) T:2 ph., felületi karc / Germany / Weimar Republic 1924G 3 Mark Ag (14,49g) C:XF edge error, surface scratch Krause KM#43 .......12 000 30934. Német Harmadik Birodalom 1934-1941. 1pf-1M (6xklf) leragasztott fóliatokban T:2 German Third Reich 1934-1941. 1 Pfennig - 1 Mark (6xdiff) in foil packing C:XF .......................................................1 000 30935. NDK 1968-1990. 1pf-2M (7xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU GDR 1968-1990. 1 Pfennig - 2 Mark (7xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU.................................................................................................................1 200 30936. NDK 1969. 5M + 1972A 20M Cu-Ni "Schiller" + 1973A 10M Cu-Ni "10. Ifjúsági Játékok" T:1-,2 GDR 1969. 5 Mark + 1972A 20 Mark Cu-Ni "Schiller" + 1973A 10 Mark Cu-Ni "10th Youth Festival Games" C:AU,XF ...................................................................................................................................................800 30937. NDK 1971A 20M "Ernst Thälmann" (5x) T:1-,2 GDR 1971A 20 Mark "Ernst Thälmann" (5x) C:AU,XF ..800 30938. NSZK 1970-1992. 1M (4xklf) + 2M (2xklf) + 5M (3xklf) T:2,2- FRG 1970-1992. 1 Mark (4xdiff) + 2 Mark (2xdiff) + 5 Mark (3xdiff) C:XF,VF ................................................................................................2 400 30939. NSZK 1971-1992. 1M (4xklf) + 2M (2xklf) + 5M (3xklf) T:2,2- FRG 1971-1992. 1 Mark (4xdiff) + 2 Mark (2xdiff) + 5 Mark (3xdiff) C:XF,VF ................................................................................................2 400 30940. NSZK 1972-1981. 2M (4xklf) + 5M T:2 FRG 1972-1981. 2 Mark (4xdiff) + 5 Mark C:XF .....................1 400 30941. NSZK 1972F 10M Ag "Olimpia-München / Atléták" T:2 kis ph. FRG 1972F 10 Mark Ag "Olympic Games München / Athletes" C:XF small edge error .............................................................................1 800 30942. Németország 2003J 1c-2E (8x) forgalmi sor, hamburgi verde, lezárt műanyag tokban T:PP Germany 2003J 1 Cent - 2 Euros (8x) coin set, Hamburg Mint, in sealed plastic case C:PP ...............4 400 30943. Olaszország 1979R 100L acél "FAO" + 1995R 100L Cu-Ni "FAO" + 1998R 500L Bi-metál "20 éves a FAO" (2x) T:2 Italy 1979R 100 Lire steel "FAO" + 1995R 100 Lire Cu-Ni "FAO" + 1998R 500 Lire Bi-Metallic "F.A.O. - 20 years" (2x) C:XF Krause KM#106, KM#180 KM#193 .........................................500 30944. Olaszország 1997. 1000L "EU" hibás térképpel + 1998. 1000L javított térkép T:1- Italy 1997. 1000 Lire "European Union" with incorrect map + 1998. 1000 Lire corrected map C:AU ..............................1 000 30945. Orosz Birodalom 1735. Denga (1/2k) Cu T:3 Russian Empire 1735. Denga (1/2 Kopek) Cu C:F ...........800 30946. Orosz Birodalom 1735-1736. Polushka (1/4k) Cu (2xklf) T:3 Russian Empire 1735-1736. Polushka (1/4 Kopek) Cu (2xdiff) C:F ...................................................................................................................1 600 30947. Orosz Birodalom 1753. Denga (1/2k) Cu T:3 Russian Empire 1753. Denga (1/2 Kopek) Cu C:F ...........800 30948. Orosz Birodalom 1757. 2k Cu T:3 Russian Empire 1757. 2 Kopeks Cu C:F ...........................................800 30949. Orosz Birodalom 1801EM 2k Cu "I. Pál" T:VF,F Russian Empire 1801EM 2 Kopeks Cu "Paul I" C:2-,3 Krause C# 95.3 ..........................................................................................................................1 800 30950. Orosz Birodalom 1812. 2k Cu T:2-,3 Russian Empire 1812. 2 Kopeks Cu C:VF,F ..............................1 000 30951. Orosz Birodalom 1816EM-HM 2k Cu "I. Sándor" + 1841EM 1k Cu "I. Miklós" + 1912. 3k Cu "II. Miklós" T:2-,3 Russian Empire 1816EM-HM 2 Kopeks Cu "Alexander I" + 1841EM 1 Kopek Cu "Nicholas I" + 1912. 3 Kopeks Cu "Nicholas II" C:VF,F Krause C#118.3, C#144.1, Y#11.2 ................1 400 30952. Orosz Birodalom 1855EM 1k Cu "I. Miklós" + 1865EM 1k Cu "II. Sándor" T:2-,3 Russian Empire 1855EM 1 Kopek Cu "Nicholas I" + 1865EM 1 Kopek Cu "Alexander II" C:VF,F .................................1 000 30953. Orosz Birodalom 1911-1914. 10k Ag (6x) + 15k Ag (2xklf) + 20k Ag érméből a birodalmi sas kimetszve, karkötőnek összefűzve, a kapocs jelzett Ag (br:20,17g) T:2,2- Russian Empire 1911-1914. 10 Kopeks Ag (6x) + 15 Kopeks Ag (2xdiff) + 20 Kopeks Ag with imperial eagle carved out, all of them made into bracelet, the main connecting ring is hallmarked (br:20,17g) C:XF,VF .......5 000 30954. Orosz Birodalom 1912. 15k Ag "II. Miklós" T:2 Russian Empire 1912. 15 Kopeks Ag "Nicholas II" C:XF Krause Y#21a.2 ...........................................................................................................................1 400 30955. Orosz Birodalom 1913. 50k Ag "II. Miklós" T:2-,3 karc Russian Empire 1913. 50 Kopeks Ag "Nicholas II" C:VF scratch .....................................................................................................................3 600 30956. Oroszország 1997-2004. 1k-5R (7xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Russia 1997-2004. 1 Kopek - 5 Rubles (7xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30957. Örményország 2003-2004. 10D-500D (6xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Armenia 2003-2004. 10 Dram - 500 Dram (6xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30958. Románia 1881V 50b Ag "I. Károly" T:2 patina Romani 1881V 50 Bani Ag "Carol I" C:XF patina Krause KM#13 ......................................................................................................................................1 400 30959. Románia 1906-1944. 10b-100L (11x) T:2,2- Romania 1906-1944. 10 Bani - 100 Lei (11x) C:XF,VF ..1 000 30960. Románia 1947. 1L sárgaréz + 2L Br + 1950. 1L Cu-Ni-Zn + 5L Al + 1952. 10b Cu-Ni + 25b Cu-Ni + 1955. 50b Cu-Ni T:2 Romania 1947. 1 Leu Brass + 2 Lei Br + 1950. 1 Leu Cu-Ni-Zn + 5 Lei Al + 1952. 10 Bani Cu-Ni + 25 Bani Cu-Ni + 1955. 50 Bani Cu-Ni C:XF ......................................................1 200 30961. Románia 1947. 5L Al "I. Mihály" T:2 Romania 1947. 5 Lei "Mihai I" C:XF Krause KM#75 ...................1 000 30962. Románia 2005. 1b-50b (4xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Romania 2005. 1 Ban - 50 Bani (4xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU ........................................................................................................................1 200 30963. San Marino 1972. 1L-20L (5xklf) fémpénz szett dísztokban, tájékoztatóval T:1 San Marino 1972. 1 Lira - 20 Lire (5xdiff) coin set in case with information C:UNC ..............................................................1 000
30964. Spanyolország 1957-1991. 50c-25P (54x) közte emlékkiadások is T:2,2- Spain 1957-1991. 50 Centimos - 25 Pesetas (54x) including commemorative issues C:XF,VF .............................................1 400 30965. Szerb-Horvát-Szlovén Királyság 1925. 2D Cu-Ni "I. Alexander" T:2 ph. Kingdom of the Serbs, Croats and Slovenes 1925 2 Dinara Cu-Ni "Alexander I" C:XF edge error Krause KM#6 ....................1 000 30966. Szerbia 2005. 1D-10D (3xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Serbia 2005. 1 Dinar - 10 Dinara (3xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU.................................................................................................................1 200 30967. Szerbia 2006. 1000D Ag "Nikola Tesla" T:PP Serbia 2006. 1000 Dinara Ag "Nikola Tesla" C:PP Krause KM#43 ......................................................................................................................................2 000 30968. Szlovákia 1995-2004. 10h-10K (7xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Slovakia 1995-2004. 10 Halierov - 10 Korun (7xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30969. Szlovákia 2009. 1c-2E (8xklf) forgalmi sor T:1-,2 Slovakia 2009. 1 Cent - 2 Euro (8xdiff) coin set C:AU,XF ................................................................................................................................................1 000 30970. Szlovénia 1992-2006. 10s-50T (9xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Slovenia 1992-2006. 10 Stotinov - 50 Tolarjev (9xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU ....................................................................................1 200 30971. Szlovénia 2007. 1c-2E (8xklf) T:1- Slovenia 2007. 1 Cent - 2 Euro (8xdiff) C:AU ................................1 000 30972. Szovjetunió 1931-1957. 1k-20k (12xklf) közte 1934. 1k Al-Br T:2,2- Soviet Union 1931-1957. 1 Kopek - 20 Kopeks (12xdiff) including 1934. 1 Kopek Al-Br C:XF,VF ...................................................1 000 30973. Szovjetunió 1964-1970. 1R (11x) T:2,2- Soviet Union 1964-1970. 1 Ruble (11x) C:XF,VF .................1 000 30974. Szovjetunió 1973-1991. 1k-1R (9xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Soviet Union 1973-1991. 1 Kopek - 1 Ruble (9xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30975. Szovjetunió 1991. 1k-1R (9xklf) forgalmi sor + Oroszország 1991. 10k-10R (5xklf) forgalmi sor T:1Soviet Union 1991. 1 Kopek - 1 Ruble (9xdiff) coin set + Russia 1991. 10 Kopeks - 10 Rubles (5xdiff) coin set C:AU ............................................................................................................................1 000 30976. Tádzsikisztán 2001. 5d-1S (6xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Tajikistan 2001. 50 Drams - 1 Somoni (6xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30977. Törökország 1839. (1255/21) 40p Cu T:2,2- ph. Turkey 1839. (1255/21) 40 Para Cu C:XF,VF edge error Krause KM#670 ............................................................................................................................1 400 30978. Törökország 1975-2014. 5k-100L (8xklf) T:1-,2 Turkey 1975-2014. 5 Kurus - 100 Lira (8xdiff) C:AU,XF ................................................................................................................................................1 000 30979. Transznisztria 2000-2005. 1k-50k (5xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Transnistria 2000-2005. 1 Kopeek - 50 Kopeek (5xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU ....................................................................................1 200 30980. Türkmenisztán 1993. 1T-50T (5xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Turkmenistan 1993. 1 Tenge - 50 Tenge (5xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30981. Uganda 2006. 2000Sh Ag "A labdarúgás halhatatlanjainak csarnoka - Franciaország 1980-as évek / Michel Platini" T:PP Uganda 2006. 2000 Shillings Ag "Hall of Fame of football - France 1980s / Michel Platini" C:PP ..............................................................................................................................1 000 30982. Uganda 2006. 2000Sh Ag "A labdarúgás halhatatlanjainak csarnoka - Bulgária 1990-es évek / Hristo Stoichkov" T:PP Uganda 2006. 2000 Shillings Ag "Hall of Fame of football - Bulgaria 1990s / Hristo Stoichkov" C:PP..........................................................................................................................1 000 30983. Uganda 2006. 2000Sh Ag "A labdarúgás halhatatlanjainak csarnoka - Franciaország 2000-es évek / Zinedine Zidane" T:PP fo. Uganda 2006. 2000 Shillings Ag "Hall of Fame of football - France 2000s / Zinedine Zidane" C:PP spotted ................................................................................................1 000 30984. Uganda 2006. 2000Sh Ag "A labdarúgás halhatatlanjainak csarnoka - Hollandia 1990-es évek / Ruud Gullit" T:PP Uganda 2006. 2000 Shillings Ag "Hall of Fame of football - Netherlands 1990s / Ruud Gullit" C:PP ..................................................................................................................................1 000 30985. Uganda 2006. 2000Sh Ag "A labdarúgás halhatatlanjainak csarnoka - Írország 2000-es évek / Roy Keane" T:PP fo. Uganda 2006. 2000 Shilling Ag "Hall of Fame of football - Ireland 2000s / Roy Keane" C:PP small stain .......................................................................................................................1 000 30986. Uganda 2006. 2000Sh Ag "A labdarúgás halhatatlanjainak csarnoka - Magyarország 1950-es évek - Puskás Ferenc" T:PP ujjlenyomat Uganda 2006. 2000 Shillings "The Hall of Fame of Football Hungary 1950's - Puskás Ferenc" C:PP fingerprint ..............................................................................3 600 30987. Ukrajna 1992-2005. 1k-1H (7xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Ukraine 1992-2005. 1 Kopiyka - 1 Hryvrnia (7xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30988. Ukrajna 2009. 5H Cu-Ni "Csillagászat Nemzetközi Éve" eredeti csomagolásban T:BU Ukraine 2009. 5 Hryven Cu-Ni "International Year of Astronomy" in original packing C:BU ..............................1 400 30989. Ukrajna 2014. 5H Cu-Ni "Ukrajna felszabadulása" eredeti csomagolásban T:BU Ukraine 2014. 5 Hryven Cu-Ni "Ukraine's Liberation" in original packing C:BU ..............................................................1 400
30990. Üzbegisztán 1994. 1t-50t (6xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Uzbekistan 1994. 1 Tiyin - 50 Tiyin (6xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU.................................................................................................................1 200 30991. 1998-2004. "Európai Unió tagjelölt országainak pénzei" (10xklf) érme dísztokban a következő országokból: Ciprus, Csehország, Észtország, Magyarország, Lettország, Litvánia, Málta, Lengyelország, Szlovákia, Szlovénia T:1 1998-2004. "The Circulation Coins of the EU Candidate Countries" (10xdiff) coins in original case from the following countries: Cyprus, Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Malta, Poland, Slovakia, Slovenia C:UNC ...................................1 200 30992. Vegyes: NSZK 1965D 1M + 1989D 5M + 1990F 2M + Svájc 1984. 1Fr T:2,2- Mixed: FRG 1965D 1 Mark + 1989D 5 Mark + 1990F 2 Mark + Switzerland 1984. 1 Franc C:XF,VF.....................................1 000 30993. Vegyes: Kanada 1964-1968. 10c Ag (2xklf) + 25c Ag + Svédország 1938G 10ö Ag T:2,2- patina Mixed: Canada 1964-1968. 10 Cents Ag (2xdiff) + 25 Cents Ag + Sweden 1938G 10 Ore Ag C:XF,VF patina......................................................................................................................................1 000 30994. Vegyes: NSZK 1950-1992. 1M (4xklf) + 2M + Svájc 1968-1973. 1/2Fr + 1Fr (2xklf) T:2,2- Mixed: FRG 1950-1992. 1 Mark (4xdiff) + 2 Mark + Switzerland 1968-1973. 1/2 Franc + 1 Franc (2xdiff) C:XF,VF ................................................................................................................................................1 000 30995. Vegyes: 8db-os, nagyrészt rossz állapotú rézpénz tétel az 1760-1782 közötti időszakból, közte osztrák, magyar és lengyel verdejelűek T:2-,3,3- Mixed: 8pcs of copper coins, mainly in bad condition, from the 1760-1782, including Austrian, Hungarian and Polish mint marks C:VF,F,VG ......1 000 30996. Vegyes: 12xklf Euro forgalmi sor, különböző országok, "Euró éremgyűjtő" karton albumban T:2 Mixed: 12xdiff Euro coin sets, different countries in "Euro Collection" cardboard album C:XF .............7 000 30997. Vegyes: 40xklf 3db-os forgalmi sor, "Utazás a Föld körül" albumban, tájékoztató lapokkal T:1,1Mixed: 40xdiff 3pcs coin sets, in "Journey around the World" album, with information sheets in Hungarian C:UNC,AU .........................................................................................................................22 000
Külföldi emlékveretek, plakettek 30998. Ausztria 1988. "II. János Pál Ausztriában / Igen a hitre, igen az életre" Br plakett, hátoldalán lyuk a függesztéshez. Szign.: EH (73x164mm) T:2 Austria 1988. "Papst Johannes Paulus II in Österreich - Ja zum glauben ja zum leben" Br plaque with hole for hanging on backside. Sign.: EH (73x164mm) C:XF .................................................................................................................................1 600 30999. Bulgária 1981. "Bulgária 1300 éves 681-1981" aranyozott fém emlékérem eredeti tokban (30mm) T:PP Bulgaria 1981. "1300th Anniversary of Bulgaria 681-1981" gold plated metal commemorative medallion in original case (30mm) C:PP ...............................................................................................1 000 31000. Görögország DN "Athén önkormányzata" aranyozott fém emlékérem eredeti dísztokban (46mm) T:1- Greece ND "Municipality of Athens" gold plated metal commemorative medallion in original case (46mm) C:AU................................................................................................................................1 000 31001. Kína 1988. "Pekingi Turisztikai Adminisztráció / Nemzetközi Utazás éve" Br emlékérem dísztokban (49mm) T:2 anyagfelesleg China 1988. "Beijing Tourism Administration / Year of International Travel" Br commemorative medal in case (49mm) C:XF excess material ............................................1 000 31002. Kína 1988. "Pekingi Turisztikai Adminisztráció / Nemzetközi Utazás éve" Br emlékérem dísztokban (49mm) T:2 China 1988. "Beijing Tourism Administration / Year of International Travel" Br commemorative medal in case (49mm) C:XF .......................................................................................1 000 31003. Kuba 1982. "Congreso Sindical Mundial (Szakszervezetek Világkongresszusa)" fém emlékérem lezárt plasztiktokban (37mm) T:BU Cuba 1982. "Congreso Sindical Mundial (World Trade Union Congress)" metal commemorative medal in sealed plastic case (37mm) C:BU ......................................800 31004. NDK 1981. "25 éves a Néphadsereg 1956-1981" fém emlékérem eredeti tokban T:BU GDR 1981. "25th Anniversary of the People's Army 1956-1981" metal commemorative medallion in original case C:BU.........................................................................................................................................................800 31005. Németország 2009. "Az Európai Gazdasági Tanács tagja - 1949 október 31." Bi-metál emlékérem tanúsítvánnyal (40mm) T:1-,2 Germany 2009. "Mitglied im Europaischen Wirtschaftsrat - 31. Oktober 1949" Bi-Metallic commemrative medal with certificate (40mm) C:AU,XF...............................................800 31006. Németország DN "Zur erinnerung an den Besuch in Meissen (Meissen-i látogatás emlékére)" kerámia plakett (49mm) T:1,1- Germany ND "Zur erinnerung an den Besuch in Meissen (The remember the visit in Meissen)" ceramics plaque (49mm) C:UNC,AU ....................................................800 31007. Szovjetunió DN "Senki nincs elfelejtve, semmi nincs elfelejtve..." 5db-os aranyozott fém emlékérem szett, eredeti tokban (1x44mm; 4x35mm) T:1- Soviet Union ND "No one is forgotten, nothing is forgotten..." 5pcs of commemorative medallions in set, in original case (1x44mm; 4x35mm) C:AU ....1 000 31008. Szovjetunió DN "Szpasszkaja-torony" fém plakett üveglapon, támasztékkal (67x90mm) T:2 Soviet Union ND "Spasskaya Tower" metal plaque on glass sheet, with stand on reverse (67x90mm) C:XF ...800
Római Birodalom 31009. Római Birodalom / Siscia / I. Licinius 313. AE Follis ezüstözés nyomaival (2,87g) + 319-320. AE Follis ezüstözött (3,07g) T:2,2- Roman Empire / Siscia / Licinius I 313. AE Follis "IMP LIC LICINIVS P F AVG / IOVI CON-SERVATORI AVGG NN - Gamma - SIS" marks of silver plating (2,87g) + 319-320. AE Follis "IMP LICI-NIVS AVG / VICT . LAETAE PRINC PERP - VOT PR-S - DSIS*" silver plated (3,07g) C:XF,VF RIC VI 234a; VII 96. .......................................................................................3 000 31010. Római Birodalom / Siscia / Crispus 319-320. AE Follis (2,84g) + 321-324. AE Follis (2,94g) T:2,2Roman Empire / Siscia / Crispus 319-320. AE Follis "IVL CRIS-PVS NOB C / VICT . LAETAE PRINC PERP - VOT-PR - DSIS*" (2,84g) + 321-324. AE Follis "IVL CRIS-PVS NOB C / CAESARVM NOSTRORVM - VOT X - GammaSIS 32branch" (2,94g) C:XF,VF RIC VII 97; 175. ...........3 000
31011. Római Birodalom / Siscia / Constantius Gallus 351-354. AE3 (3,79g) T:2-,3 Roman Empire / Siscia / Constantius Gallus 351-354. AE3 "D N CONSTANTIVS IVN NOB C - A / FEL TEMP RE-PARATIO - II - GammaSIS palm branch" (3,79g) C:VF,F RIC VIII 343. .........................................1 400 31012. Római Birodalom / Siscia? / Jovianus 363-364. AE3 (3,3g) T:2- Roman Empire / Siscia? / Jovian 363-364. AE3 "D N IOVIA-NVS P F AVG / VOT V MVLT X - SIS?" (3,3g) C:VF ..................................1 400 31013. Római Birodalom / Siscia / I. Valentinianus 364-367. AE3 (2,35g) T:2 ki. Roman Empire / Siscia / Valentinian I 364-367. AE3 "D N VALENTINI-ANVS P F AVG / SECVRITAS REIPVBLICAE .DeltasSISC" (2,35g) C:XF crack RIC IX 7a.ii .......................................................................................1 200 31014. Római Birodalom ~76db-os vegyes, tisztítatlan római bronz és rézpénz tétel, főleg III. és IV. századi érmekkel T:3,3- benne sérültek is Roman Empire ~76pcs of various Roman copper and bronze coins, mostly from the 3rd and 4th century AD C:F,VG with damaged pieces .........................5 000
Militária 31015. 1898. "Ezüst Jubileumi Udvari Érem katonáknak" kitüntetés öntött "1848-1898" évszámos fémpántja T:2 ............................................................................................................................................................800 31016. Osztrák-Magyar Monarchia / Neuberger Rudolf (1861-1916) 1915. "II. Vilmos - Ferencz József / Limanowai csata" Br emlékérem (50mm) T:2 kis patina Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Wilhelm II - Franz Joseph / Battle of Limanowa" commemorative Br medallion. Sign: Rudolf Neuberger (50mm) C:XF small patina ....................................................................................................................8 000 31017. Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "A Krasniki diadalmas csatában az oroszoktól elvett ágyúból verette az Auguszta-Alap" Br emlékérem. Szign.: Murányi Gyula (21,5mm) T:2..................................1 600 31018. 1914-1918. "Országos Frontharcos Szövetség" jelvénye T:2 cserélt tű, forrasztásnyom Hungary 1914-1918. "Hungarian Front Fighters Association" badge C:XF replaced needle, soldering mark .....1 600 31019. 1916. "Bronz Katonai Érdemérem a katonai érdemkereszt szalagján, kardokkal" aranyozott Br kitüntetés mellszalagon T:2,2- Hungary 1916. "Bronze Military Merit Medal on a war ribbon with swords (Signum Laudis) " gold plated Br decoration with ribbon C:XF,VF NMK 246. ..........................6 500 31020. 1916. "Vas Érdemkereszt a Vitézségi Érem szalagján" modern hadifém mellszalagon T:2 Hungary 1916. "Iron Merit Cross on a war ribbon" modern war metal decoration with ribbon C:XF ...................1 000 31021. 1917. "Károly Ezüst Vitézségi Érem II. osztálya" jelzett Ag kitüntetés modern mellszalagon. Szign.: Kautsch T:2- kis ph., ü. Hungary 1917. "Silver Gallantry Medal, 2nd Class" hallmarked Ag decoration with modern ribbon. Sign.: Kautsch C:VF small edge error, ding NMK: 306. .....................3 000 31022. 1917. "Károly Bronz Katonai Érdemérem a katonai érdemkereszt szalagján, kardokkal" aranyozott Br kitüntetés, modern mellszalaggal, "BRONZE" jelzéssel a peremen. Szign.: Kautsch T:2aranyozás kopott Hungary 1917. "Bronze Militarty Order of Merit on wartime ribbon with swords" gilt bronze decoration with modern ribbon, and "BRONZE" hallmark on the edge. Sign.: Kautsch C:VF worn gilding NMK 326. ..........................................................................................................................6 000 31023. Osztrák-Magyar Monarchia 1917. "38. Roham Zászlóalj" Zn jelvény (28x39mm) T:2- tűhiány, ly. Austro-Hungarian Monarchy 1917. "38th Assault Battalion" Zn badge (28x39mm) C:VF missing needle, hole...........................................................................................................................................1 000 31024. 1921-1929. "Lajtabánsági Emlékérem" (Prónay kitüntetés), mellszalag nélkül, hátoldalán "572" sorszámmal (35mm) T:2- forrasztott fül R! Hungary 1921-1929. "Commemorative Medal of Lajtabánság" (Prónay decoration) without ribbon, and with "572" number on reverse (35mm) C:VF soldered ear R!....................................................................................................................................30 000 31025. 1922. "Vitézi Jelvény" zománcozott Br jelvény, hátlapon ferde kitűzőpántokkal, "JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7." gyártói jelzéssel (57x37mm) T:1- Hungary 1922. "Badge of the Order of Vitéz" enamelled Br badge, on the back two oblique bands, with makers mark "JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEIS U. 7." (57x37mm) C:AU NMK 334. ....................................28 000 31026. 1938. "Felvidéki Emlékérem - II. Rákóczi Ferenc" Br emlékérem mellszalag nélkül + 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" cink emlékérem mellszalag nélkül. Szign.:BERÁN T:2,2Hungary 1938. "Commemorative Medal for the Liberation of Upper Hungary" bronze medal without ribbon + 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania" zinc medal without ribbon. Sign.:BERÁN L. C:XF,VF ..........................................................................................................1 000 31027. 1939. "Magyar Nagy Ezüst Vitézségi Érem" ezüstözött fém kitüntetés, mellszalaggal. Szign.: Berán + 1939. "Magyar Kis Ezüst Vitézségi Érem" ezüstözött Br kitüntetés, szagittális füllel, mellszalaggal. Szign.: Berán + 1939. "Magyar Bronz Vitézségi Érem" Br kitüntetés mellszalaggal. Szign.: Berán T:2-3 Hungary 1939. "Large Hungarian Silver Gallatry Medal" silver plated decoration on ribbon. Sign.: Berán + 1939. "Small Hungarian Silver Gallantry Medal" silver plated Br decoration on ribbon. Sign.: Berán + 1939. "Hungariana Bronze Gallantry Medal" Br decoration on ribbon. Sign.: Berán C:XF-F NMK. 433., 436., 439. .......................................................................38 000 31028. ~1940. "Csapattiszti jelvény" zománcozott kitüntető jelvény "MORZSÁNYI BUDAPEST VÁCI UTCA 36." gyártói jelzéssel (53x43mm) T:2 zománchibák Hungary ~1940. "Company Officer's Badge" enamelled badge with makers mark "MORZSÁNYI BUDAPEST VÁCI UTCA 36" (53x43mm) C:XF enamel errors Sallay 1/a. ........................................................................................14 000 31029. 1941. "Délvidéki Emlékérem" cink emlékérem mellszalaggal. Szign.: BERÁN L. T:2 Hungary 1941. "Commemorative Medal for the Return of Southern Hungary" zinc medal ribbon. Sign.:BERÁN L. C:XF NMK 429. .....................................................................................................................................2 000 31030. 1942. Fém Levente jelvény márványlapon (67x73mm) T:2 ..................................................................1 000
31031. 1949. "MHK (Munkára Harcra Kész)" fém jelvény (32mm) + ~1940-1950. Rákosi-címeres sapkajelvény (35mm) + Vörös csillagot, harckocsit és rakétát ábrázoló aranyozott, festett fém kitűző (26mm) T:2,2- .......................................................................................................................................1 000 31032. ~1950. "Rákosi Kiváló Híradós" zománcozott, aranyozott fém jelvény, függőleges pántokkal (41mm) T:2 kis zománchiba Hungary ~1950. "Excellent Signal Troop (Rákosi era)" enamelled and gold plated badge with vertical strap (41mm) C:XF small enamell error .............................................26 000 31033. 1959. "Tanácsköztársasági Emlékérem" ezüstözött Br érem kopottas mellszalaggal (38mm) T:2 NMK.: 701. ............................................................................................................................................1 000 31034. ~1970-1980. 12db-os Magyar Néphadsereg tétel, benne csak különféle jelvények, közte "Kiváló Katona - 1" + "Kiváló Rajparancsnok - 1" + "Kiváló Szakaszparancsnok - 1" + "Kiváló Szakaszparancsnok - 1" + "Élenjáró Katona - 1" + "Élenjáró Szakaszparancsnok - 1" + "Kiváló Századparancsnok" + "Élenjáró Zászlóaljparancsnok - 1" mind zománcozott fém sapkajelvény T:1-,2 .....................................................................................................................................................1 200 31035. Bulgária 1938. Bolgár Háborús emlékmedál "1915-1918" mellszalaggal T:2 Bulgaria 1938. Bulgarian Commemorative Medal for World War I for combatants, gilt Br medal on wartime ribbon C:XF ......................................................................................................................................................2 000 31036. Németország / Weimari Köztársaság 1921. "Német Háborús Emékérem" aranyozott Br érem mellszalagon (32mm) T:2 Germany / Weimar Republic 1921. "German Honorary World War Commemorative Medal of the German Legion of Honour" gold plated Br medal with ribbon (32mm) C:XF ......................................................................................................................................................1 600 31037. Szerbia 1912. "Első Balkán-háború Emlékérem" aranyozott Br emlékérem mellszalag nélkül T:2patina Serbia 1912. "Commemorative Medal for the First Balkan War" gilt Br medal without ribbon C:VF patina ...........................................................................................................................................1 000 31038. 7db-os vegyes magyar és külföldi kis militária tétel, benne 1916. "Károly-csapatkereszt" cink kitüntetés mellszalag nélkül, Bulgária ~1933-1939. "Európai Háborús Emlékérem 1915-1918" aranyozott Br kitüntetés, fül nélkül, valamint 2db replika kitüntetés (II. osztályú Ezüst Vitézségi Érem, III. osztályú katonai Tiszviselői Szolgálati Jel) T:2,2- 7pcs of various military decorations and badges, including Hungary 1916. "Charles Troop Cross" Zn decoration without ribbon, Bulgaria ~1933-1939. "European War Commemorative Medal 1915-1918" gilt Br decoration, without ear, also 2pcs of replica decorations (Silver Gallantry Medal, IInd Class, Military Long Service Cross for Officers 3rd Class) C:XF,VF..................................................................................................................1 400 31039. 11db-os vegyes magyar és külföldi kitüntetés tétel az első és második világháborúból, közte 1916. "Károly-csapatkereszt" cink kitüntetés mellszalaggal ; 1917. "Károly Ezüst Vitézségi Érem I. osztálya" jelzetlen Ag kitüntetés mellszalagon. Szign.: Kautsch; 1918. "Sebesültek Érme" cink kitüntetés második sebesülés után járó mellszalaggal. Szign.: R. Placht; Német Harmadik Birodalom 1942. "Az 1941/1942. évi Keleti Téli Hadjárat Emlékérme" fém kitüntetés mellszalag nélkül; 1939. "Nyugati Fal Érem" Br kitüntetés mellszalag nélkül; a tétetlben még 2db replika kitüntetés (Nemzetvédelmi Kereszt, III. osztályú Tiszti Szolgálati Jel) T:2,2- 11pcs of various medals and decorations from the first and second world war, including Hungary 1916. "Charles Troop Cross" Zn decoration with ribbon; 1917. "Silver Gallantry Medal, 1st Class" Ag decoration, without hallmark, with ribbon Sign.: Kautsch; 1918. "Wound Medal" zinc decoration with ribbon awarded after second wound. Sign.: R. Placht; German Third Reich 1942. "Medaille Winterschlacht im Osten 1941/1942" metal decoration without ribbon; 1939. "West Wall Medal" Br decoration without ribbon; also 2pcs of replica medals in the lot (National Defence Cross ,Officers' Distinction for Long Service 3rd Class) C:XF,VF ................................................................................28 000
Falerisztika: Kitüntetések, jelvények 31040. 1909. "ETC (Erzsébetfalvai Torna Club) Kerékpár" zománcozott fém jelvény (~37x35mm) T:2 sérült zománc..................................................................................................................................................1 600 31041. ~1910-1930. 3db klf "M.Á.V", illetve "M.Á.V.A.G." díj- és sportérem; "M.Á.V. Gépgyári Sportkör Munkásainak Irodalmi és Önművelődési Köre" fém sportérem (2xklf) egyik szalagon, "SGA" gyártói jelzéssel; "M.Á.V.A.G." ezüstözött díjérem füllel T:2,2- ph. ...................................................................2 000 31042. ~1920. "M.Á.V. Gépgyári Sportkör - Munkásainak Irodalmi és Önművelődési Köre / A magyar hazáért 1914-1915" Br sportérem szalagon (36,5mm) T:2 ph. .............................................................2 000 31043. 1920-1944. "Koronás Vöröskereszt" zománcozott nővér jelvény, hátoldalán "BOCZÁN KÁROLY BUDAPEST CSOKONAI U. 8" (22,5x15mm) T:2..................................................................................1 200 31044. Berán Lajos (1882-1943) ~1930. "Budapesti (Budai) Torna Egylet 1869 - Botond" Br emlékérem (40,5mm) T:2.........................................................................................................................................1 000 31045. ~1930. "Kecskeméti Református Nőnevelő Intézet" zománcozott Br jelvény, hátoldalán sorszám (38x40mm) T:2 apró zománchiba .........................................................................................................3 000 31046. ~1930-1940. 8db-os vegyes jelvény és kitűző tétel, közte ~1930. "Keresztény Magyarországért" részben zománcozott Cu jelvény (24mm); 1935. "Pázmány Péter Tudományegyetem Alapításának 300. évfordulója" Cu jelvény, hátoldalán "LUDVIG BP." gyártói jelzéssel (20mm); 1947-1948. "Pax Boldogasszony éve" fém kitűző (13x19mm) + Budapest 1941. "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 100P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:2,2-,III .....1 400 31047. ~1932. "Szt. Margitsziget 1922-1932" dalkörös ezüstözött kitűző (21mm) T:2 .....................................1 000 31048. 1933. "Tour de Hongrie" zománcozott fém kitűző (21mm) + Törökország DN Festett fém kerékpáros jelvény csavaros hátlappal (26mm) T:2,2- sérült zománc, festékkopás Hungary 1933. "Tour de Hongrie" enamelled metal pin (21mm) + Turkey ND Painted metal cycling badge with screw back (26mm) C:XF,VF damaged enamel, paint worn .................................................................1 800
31049. 1940. "K.K.H. S.E. 1940. II." ezüstözött Br díjplakett "ARKANZAS BPEST" gyártói jelzéssel (41x61mm) T:2 ezüstözés kopott .............................................................................................................800 31050. 1941. "OTK - III. oszt. Virtus Díj 1941" részben zománcozott Br díjérem (50mm) + 1942. "OTK - III. Oszt. Kilométer Díj 1942" részben zománcozott Br díjérem (50mm) + 1943. ""O.M.K.SZ. (Országos Magyar Kajak Szövetség) / 1943 évi Ismeretlen Vizek Díja Km. II" Br díjérem (46mm); mindhárom "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzéssel T:2patina ...................................................................................1 000 31051. 1941. "Magyar Sakkszövetség / Budapesti Sakkcsapat Bajnokságok 1941-1942. I. o. II" Br díjérem (40mm) T:2 kis ph. ................................................................................................................................1 000 31052. 1942. "Petőfi Sándor 1848" a Magyar Történelmi Emlékbizottság felkérésére Pátzay Pál által tervezett jelvény (17x25mm) T:2 ...........................................................................................................1 000 31053. Zombori Kiss István (1902-1953) 1948. "Magyar Általános Hitelbank Tisztviselőinek Sportegylete 1912-1937 / 1948. III." fém díjérem (43x50mm) T:2 .............................................................................1 200 31054. ~1950. "II. Osztályú Sportoló" zománcozott tombak jelvény + "MHK I." zománcozott jelvény + "Alapfokú Bajnokság" részben zománcozott tombak kitűző T:2,2- hiányzó tű ......................................1 000 31055. ~1950. "A Vegyipar Kiváló Dolgozója" zománcozott kitüntetés T:2 ......................................................1 000 31056. 1954. "Munka Érdemérem" ezüstözött, zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, eredeti, Rákos-címeres tokban T:2 NMK: 606. ..................................................................................................2 000 31057. 1954. "Évi Dunai Árvízvédelemért" aranyozott Br kitüntetés szalaggal T:2 kis ph. ..................................800 31058. 1954. "Dunai árvízvédelemért" Br jelvény (37mm) T:2 ............................................................................800 31059. 1957. "Munkás-Paraszt Hatalomért Emlékérem" aranyozott, zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, nem eredeti tokban és viselésre jogosító igazolvánnyal T:2 ..........................................2 000 31060. ~1960. "Nehézipar Kiváló Dolgozója" zománcozott, aranyozott fém T:2 ..............................................1 000 31061. ~1960-1970. "Erdészet Kiváló Dolgozója" aranyozott és zománcozott kitüntetés eredeti, kissé sérült tokban, miniatűrrel T:2 ..........................................................................................................................1 000 31062. ~1970. "Malév Törzsgárda - 5 év" aranyozott, zománcozott jelvény miniatűrrel, eredeti kék plasztiktokban T:1- ................................................................................................................................1 200 31063. ~1970-1980. Kisebb doboznyi vegyes szocialista kitüntetés, mind eredeti tokban T:vegyes ...............2 000 31064. 1975. "Pedagógus Szolgálati Emlékérem" arany fokozat, aranyozott Br kitüntetés mellszalagon, dísztokban + ~1970. "Szocialista Kultúráért" zománcozott fém kitüntetés mellszalagon, tokban T:1- ....800 31065. 1976. "Polgári Védelem Kiállítás Angyalföldön - 1976" Al jelvény, Br rátéttel (35mm) T:2 ......................800 31066. ~1980. "Polgárőr Szolgálatért" Br kitüntetés mellszalagon (35mm) + Bognár György (1944-) 1992. "Magyarok III. Világkongresszusa / Kőrösi Csoma Sándor" fém emlékérem (42,5mm) T:2 .................1 000 31067. 2004. "Athén" aranyozott fém olimpiai jelvény, eredeti csomagolással (10x31mm) T:1-,2 2004. "Athens" gold plated metal badge with original case (10x31mm) C:AU,XF ..........................................1 000 31068. DN Szent György Lovagrend aranyozott, zománcozott kitüntetése nyakpánton, fekete, selyembélésű köpennyel, amelyen a Szent György Lovagrend címere, illetve egy Szent Györgyöt ábrázoló kép látható T:2 ND Order of the Knights of Saint George gold plated, enamelled decoration with ribbon, with a Black Coat with Silk lining and with the Coat of Arms of the Saint George Order as well as a picture depicting Saint Geroge C:XF ........................................................50 000 31069. DN Fácánt ábrázoló fém vadászjelvény (~30-40mm) T:2 .....................................................................1 400 31070. Dn Vadászjelvény, zománcozott és aranyozott fém jelvény (36mm) T:2 kis zománchiány ..................1 000 31071. DN "Vasas SC" zománcozott fém kitűző, "REMP - KOVOZNAK" gyártói jelzéssel (13,5mm) T:2 ..........100 31072. DN "Sopron - Civitas fidelissima" zománcozott fém kitűző (12x18,5mm) + DN "Bonyhád" fém kitűző (11,5x15mm) T:2 ......................................................................................................................................100 31073. DN "ZTE (Zalaegerszegi Torna Egylet)" zománcozott fém kitűző (13x14,5mm) T:2 ...............................100 31074. DN "Elektromos Győr (Győri Elektromos Sportkör)" zománcozott fém kitűző (13x15mm) T:2 ................100 31075. DN "Pécsi MSC (Pécsi Munkás Sport Club)" fém kitűző (14x16mm) T:2 ................................................100 31076. Albánia 8db sportkitüntetés és kitűző, közte DN "R.P.SH. Kampion" zománcozott fém kitüntetés, DN "Kuader i Dalluar - R.P.SH. - Ne Fizkulture e Sport" zománcozott fém kitüntetés + "Atlétikai és Sportszövetség" albán nyelvű igazolvány T:2 Albania 8pcs of sport decorations and pins, including ND "R.P.SH. Kampion" enamelled decoration, ND "Kuader i Dalluar - R.P.SH. - Ne Fizkulture e Sport" enamelled decoration + "Bashkimi i Fiskulturisteve dhe Sportisteve te Shoiperise" Alban language "Athletic and Sport Association" card C:XF ...........................................................................1 000 31077. Ausztria ~1970. 100db-os vegyes osztrák turistajelvény tétel T:vegyes Austria ~1970. 100pcs of Austrian tourist badges C:mixed .........................................................................................................15 000 31078. Ausztria ~1970. "EVG" (3xklf) arany, ezüst és bronz fokozatú jelvénye 750, 500 és 250 Km után (35x51mm) T:2,2- Austria ~1970. "EVG" (3xdiff) gold, silver and bronz grades after 750, 500 and 250 Kms (35x51mm) C:XF,VF ........................................................................................................................500 31079. Ausztria 1976. "8. Erdei túranap - KSG alapító, Mölbling" fém jelvény, rajta siketfajd (~46x120mm) T:2,2- Austria 1976. "8. Waldwandertag KSG Funder Mölbling" badge, with Wood Grouse picture (~46x120mm) C:XF,VF ............................................................................................................................100 31080. Kína DN "Koreai Háború Emlékérem(?)" festett Br kitüntetés replika + "Mao Ce-tung" fém jelvény (20mm) + Kommunista vezetőt ábrázoló zománcozott jelvény (26mm) T:2,2- China ND "Korean War Commemorative Medal" painted Br decoration replica + "Mao Zedong" metal badge (20mm) + Enamelled badge depicting a communist leader C:XF,VF ....................................................................1 000
31081. Német Harmadik Birodalom / Dönis (Donín) 1937. "Detuscher Turnverband - 1. Bezirks Strassenturnfest in Dönis (Német Tornaszövetség - 1. kerület - Utcai tornafesztivál Dönis)" fém jelvény, hímzett betéttel (38,5x48mm) T:1- / German Third Reich / Dönis (Donín) 1937. "Detuscher Turnverband - 1. Bezirks - Strassenturnfest in Dönis" metal badge with embroidered textile inlay (38,5x48mm) C:AU ...............................................................................................................................8 000 31082. Német Harmadik Birodalom / Haag am Hausruck 1938. "1. Bausängerfest des Hausruckbaues nach der Heimkehr ins Reich (1. Építők dalfesztivál a Birodalomba való hazatérés után)" Br lemezjelvény, hátoldalon "SCHWERTNER - EGGENBERG & CIE GRAZ" gyártói jelzéssel (30x46mm) T:1- / German Third Reich / Haag am Hausruck 1938. "1. Bausängerfest des Hausruckbaues nach der Heimkehr ins Reich" Br sheet metal badge with "SCHWERTNER EGGENBERG & CIE GRAZ" makers mark on reverse C:AU ...............................................................6 000 31083. NDK ~1970-1980. Zászló formájú festett fém kitűző (14x18mm) T:2 GDR ~1970-1980. Flag-shaped painted pin (14x18mm) C:XF ...................................................................................................................100 31084. Németország DN "Jena Motor SC" zománcozott kitűző T:2 Germany ND "Jena Motor SC" enamelled pin C:XF ...................................................................................................................................................100 31085. Németország DN "L SC" Leipzig SC zománcozott kitűző T:1- Germany ND "L SC" Leipzig SC enamelled pin C:AU .................................................................................................................................100 31086. Románia ~1930-1940. "Önkéntes Ápolónő - Román Vöröskereszt" zománcozott fém jelvény, hátoldalán sorszámozva T:2 tű hiányzik Romania ~1930-1940. "Voluntary Nurse - Romanian Red Cross" enamelled metal badge, numbered on reverse C:XF missing pin ...........................................11 000 31087. Svájc DN Svájc zászlaját ábrázoló zománcozott kitűző (11mm) + Svájc térképét ábrázoló festett, fém felvarró (botjelvény?) (29x35mm) T:2,2- Switzerland ND Enamelled pin depicting the flag of Switzerland (11mm) + Painted, metal patch (stick badge?) depicting the map of Switzerland (29x35mm) C:XF,VF ................................................................................................................................800 31088. Szlovákia DN "Bratislava (Pozsony)" zománcozott fém kitűző (12x14mm) T:2 Slovakia ND "Bratislava" enamelled pin (12x14mm) C:XF ...........................................................................................100 31089. Szovjetunió ~1960-1970. "Dicső Anya III. osztálya" jelzetlen Ag kitüntetés zománcozott mellszalaggal, hátoldalán sorszámozott T:2 Soviet Union ~1960-1970. "Order of Maternal Glory 3rd class" unmarked Ag decoration with enamelled ribbon, numbered on reverse C:XF ...........................3 000 31090. 3db-os jelvény és kitűző tétel, benne "8. Mart" festett, nőnapi fém kitűző, "Budapesti Közlekedési Vállalat - Jegyvizsgáló" aranyozott, zománcozott jelvény és egy TSz(?) jelvény T:2 ...........................1 200 31091. 3db-os jelvény és kitűző tétel, benne "Volán Törzsgárda" jelvény, "Merkuria" zománcozott fém kitűző, ~1910-1920. "Wien" bécsi patrióta jelvény T:2 ..........................................................................1 000 31092. 4db magyar turista és természetjáró jelvény, kitűző és fém felvarró:"Hévíz", "Galyatető Menedékháza - 966m", "Zebegény" és "Eger Vára Baráti Köre" T:2,2- ................................................1 800 31093. 4db-os jelvény és kitűző tétel, benne "Utasellátó" zománcozott jelvény, utasszállító repülőgépet ábrázoló aranyzott kitűző és 2db, a Közelekdési Múzeumból származó, mozdonyt ábrázoló, ezüstözött emlékkitűző T:1-,2 egyiken rögzítőhiány ................................................................................800 31094. 5db-os vegyes, sport témájú jelvény és kitűző, benne 1907. "ESC - Egyetértés SC Soroksár" festett kitűző, DN "Kinizsi SE" festett gomblyukjelvény, ~1960-1970. "TBSC - Tatabányai Bányász SC" zománcozott kitűző, hátoldalán "REMPO LIPTOV" jelzéssel, 1948. "XIV. Olympia London" zománcozott gomblyukjelvény, illetve Csehszlovákia 1919. "T.J. Tynec HL" festett kitűző T:2,2- .......2 000 31095. 10db-os vegyes, főként magyar jelvény és kitűző tétel, közte "Ikarus", "Taurus Hungary", "Füles" magazin, "MAHART", illetve "Tina Turner European Tour 1996" és "Barbours" T:2 ............................1 000 31096. 16db-os vegyes kitűző és jelvény tétel, főleg a szocialista időszakból, közte ~1970-1980. "Szövetkezeti Ipar Törzsgárda 5, 10, 15 és 20 év" zománcozott fém törzsgárda jelvények, "Véradásért" zománcozott fém jelvény T:1-,2 .......................................................................................1 000
Replikák és hamisítványok 31097. DN "Országos Frontharcos Szövetség" modern fém jelvény (20x39mm) T:2 Hungary ND "Hungarian Front Fighters Association" modern metal badge (20x39mm) C:XF ..................................1 000
Vegyes papír- és fémpénz tételek 31098. 6db-os vegyes kitüntetés, díjplakett, díjérem és jelvény tétel a Szocializmus időszakából T:2,2- ...........500 31099. Vegyes 9db-os magyar és külföldi rézpénz tétel, közte 1848. 1kr Cu; Franciaország / Második Császárság 1862A 5c Cu "III Napóleon"; Orosz Birodalom 1899. 3k Cu T:2,2-,3 ü.,k. 9pcs of various copper coins, including Hungary 1848. 1 Kreuzer Cu; France / Second Empire 1862A 5 Centimes Cu "Napoleon III"; Russian Empire 1899. 3 Kopeks Cu C:XF,VF,F ding, scratched ............2 000 31100. 119db-os vegyes fémpénz tétel albumba rendezve, közte Magyarország, Kínai Népköztársaság, Ciprus, Hongkong, Grúzia, Costa Rica, Srí Lanka, Oroszország, Lengyelország, Venezuela, NDK, Ukrajna, Románia, Bulgária, Jugoszlávia, Görögország, Paraguay, Japán és Örményország T:1-,2 119pcs of various coins in album, including Hungary, China / Peoples Republic, Cyprus, Hong Kong, Georgia, Costa Rica, Sri Lanka, Russia, Poland, Venezuela, GDR, Ukraine, Romania, Bulgaria, Yugoslavia, Greece, Paraguay, Japand and Armenia C:AU,XF ............................................6 000 31101. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31102. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400
31103. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400
DARABANTH Bélyegkereskedelmi és Aukciósház Kft. 1061 Budapest, Andrássy út. 16. Megbízás a 299. Gyorsárverésre Név:......................................................................Ügyfélszám:.................................................... Teljes cím..................................................................................................................................... Telefon /fax /email:....................................................................................................................... Átvétel módja:
A 298. Gyorsárverés árverés eredménylistája 30002 30003 30004 30005 30006 30007 30008 30009 30010 30012 30013 30014 30015 30016 30017 30018 30029 30033 30034 30037 30038 30041 30045 30048 30049 30053 30055 30056 30065 30069 30070 30071 30072 30073 30074 30075 30076 30078 30080 30081 30082 30083 30085 30094 30100 30101 30102 30103 30117 30119 30120 30121 30123 30124
900 1200 1200 1000 11000 900 2400 3000 3000 1800 2000 2600 1000 1200 2200 4600 1600 17000 11000 1600 1600 1200 1400 1200 2200 3200 1200 1600 3400 1800 4600 800 1800 1400 2000 1600 2000 1600 1800 1800 1000 1000 1200 2200 1000 1000 1000 1000 1600 2600 3200 4000 2000 4200
30127 30128 30129 30130 30132 30137 30138 30141 30143 30144 30145 30146 30147 30148 30149 30150 30151 30152 30153 30154 30156 30157 30158 30159 30160 30161 30162 30163 30164 30165 30166 30167 30168 30169 30171 30172 30174 30175 30176 30177 30178 30179 30180 30181 30182 30183 30185 30187 30188 30189 30190 30191 30192 30193
2000 2600 2600 4800 9500 1600 6000 1200 1400 1000 13000 1200 1400 1000 1200 2200 3400 1200 1400 1200 1200 1400 1200 2400 2200 2400 1400 1800 1400 3800 11000 2800 3200 1000 3200 1000 1000 2000 3200 1800 2600 3000 2000 1000 3400 1600 1200 1800 1800 1800 2000 3600 2200 42000
30194 30195 30196 30197 30198 30199 30200 30201 30202 30205 30207 30208 30215 30216 30217 30218 30219 30220 30221 30224 30225 30226 30227 30229 30230 30232 30233 30234 30235 30236 30237 30239 30240 30241 30242 30243 30244 30245 30250 30251 30252 30253 30254 30255 30256 30257 30258 30259 30260 30261 30262 30263 30264 30265
1000 2400 6000 1600 2000 1200 1800 1400 1000 1000 1000 1800 2000 2200 1200 2200 20000 46000 4000 5500 12000 20000 2000 2000 1200 1200 6000 1600 1600 1200 7000 2200 2600 9000 1000 2400 2000 2200 5500 2000 1000 1400 2000 4000 2000 3000 2600 4200 3600 4000 3800 4000 3800 3600
30266 30271 30272 30275 30276 30277 30278 30279 30280 30281 30282 30283 30284 30285 30286 30287 30289 30291 30294 30295 30296 30297 30298 30299 30300 30301 30302 30303 30304 30305 30309 30311 30317 30318 30320 30322 30324 30326 30329 30332 30334 30336 30337 30338 30339 30340 30341 30342 30343 30344 30345 30346 30347 30348
5000 2400 2000 10000 12000 6000 2400 2000 2800 2800 2400 11000 1400 3000 3000 3000 1600 3000 2600 1200 3000 3000 3000 2000 3200 2600 5000 12000 3600 1600 10000 1400 7000 2400 3200 1400 11000 1200 4000 2600 4200 1600 4000 1400 40000 5500 2800 1800 2000 4200 1800 2000 2000 1400
30349 30351 30352 30353 30356 30357 30358 30359 30360 30361 30362 30363 30365 30366 30367 30370 30371 30372 30373 30374 30375 30376 30377 30378 30379 30380 30381 30382 30383 30384 30385 30386 30390 30392 30393 30394 30395 30396 30397 30398 30399 30400 30401 30402 30403 30404 30405 30406 30408 30411 30412 30413 30414 30418
5000 1600 1200 1400 6000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2600 4200 3000 8500 1600 2400 1000 1600 1800 2400 1800 2200 2200 2400 4400 4800 4400 4400 4400 2800 2200 6500 1600 1400 1400 1600 1400 1400 1400 1400 1400 1400 7500 3000 3000 8000 1800 9500 3000 1200 4000 2800 8000
30420 30423 30426 30427 30429 30431 30432 30433 30435 30437 30438 30439 30440 30441 30442 30443 30444 30445 30446 30447 30448 30449 30450 30451 30452 30453 30454 30455 30457 30458 30459 30460 30461 30462 30463 30464 30465 30466 30467 30468 30470 30472 30474 30476 30477 30478 30479 30481 30483 30487 30491 30496 30497 30506
3000 1200 1000 1000 3000 1000 4000 4000 3600 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1600 4400 1600 1400 1600 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1000 1600 1000 1000 1000 2000 2800 2400 800 1000 2400 1000 1400 3000 2000
30507 30510 30511 30516 30517 30518 30520 30527 30528 30529 30531 30538 30540 30546 30547 30549 30554 30556 30561 30562 30564 30571 30575 30577 30578 30579 30580 30585 30590 30591 30592 30601 30608 30614 30619 30628 30633 30647 30655 30659 30666 30667 30668 30670 30672 30673 30674 30678 30679 30680 30681 30682 30683 30686
5500 2000 12000 800 1400 1000 1000 3600 600 1000 4600 5500 1200 700 1000 1200 1000 1200 1200 1600 1400 500 2600 1200 3200 1200 800 3200 1000 1000 1800 1400 1400 2800 2800 2800 2800 2800 1600 1600 32000 85000 34000 1200 2000 1000 1800 2000 2600 1200 1000 1800 3800 1000
30687 30688 30689 30690 30691 30692 30693 30694 30695 30696 30697 30698 30699 30700 30704 30705 30706 30707 30708 30711 30712 30714 30715 30716 30717 30718 30719 30720 30724 30725 30726 30727 30728 30730 30731 30732 30733 30734 30736 30738 30739 30740 30742 30743 30745 30748 30749 30756 30757 30758 30759 30760 30761 30762
1000 1000 1200 1200 1600 1200 1400 1000 1000 3200 1400 1000 2200 1400 1000 1200 1200 2800 1200 1200 2000 5500 2200 1200 1400 1200 1600 3200 1200 1000 1200 1000 1200 2600 2000 3400 4000 1600 2200 1800 3200 2000 6000 3000 1000 500 1600 1000 2200 2200 2600 2600 3800 3400
30763 30764 30765 30766 30767 30768 30769 30770 30771 30772 30773 30774 30775 30776 30777 30778 30779 30780 30783 30784 30785 30786 30787 30788 30790 30797 30798 30800 30801 30802 30803 30809 30812 30813 30819 30820 30821 30828 30838 30847 30850 30852 30854 30855 30856 30858 30860 30861 30863 30865 30866 30867 30868 30869
2000 1200 1200 1400 3600 1400 1400 1200 1200 1200 1600 1400 1800 1400 1400 1400 3800 1400 2400 2400 2400 2400 2400 2200 2200 1400 2200 5000 1000 6000 1200 1000 1600 3000 2400 3000 2200 1600 1000 1400 3200 3400 3600 3200 3200 6500 2200 4800 1200 1200 3000 3000 1000 1000
30872 30873 30874 30875 30877 30878 30879 30883 30885 30888 30890 30891 30892 30893 30894 30897 30902 30906 30907 30908 30909 30911 30913 30915 30916 30917 30918 30921 30924 30928 30931 30933 30937 30940 30942 30944 30949 30952 30953 30954 30962 30963 30964 30965 30966 30967 30968 30970 30971 30972 30973 30974 30975 30977
1000 2800 1200 1200 2200 4800 4000 1200 20000 2400 1200 4000 2000 1200 8500 1400 2800 3200 2800 2200 6500 200 1000 1000 1600 1600 1400 1200 3600 1200 1200 1200 2000 3000 2200 900 100 1000 1000 1200 4000 1400 3000 1400 2000 2400 1400 1400 28000 3000 10000 1200 2200 1000
30978 30981 30986 30987 30988 30989 30990 30992 30993 30994 30996 30997 30999 31001 31002 31003 31004 31006 31007 31008 31009 31010 31011 31013 31019 31024 31039 31040 31045 31049 31050 31055 31056 31057 31059 31060 31061 31062 31063 31064 31065 31066
1000 2200 8500 1200 2800 2600 5500 1000 2200 1600 1800 2400 1600 1000 1000 3400 5000 2000 7500 800 500 10000 18000 1400 1600 1000 1000 5500 2400 2000 1400 1600 2400 2800 3200 800 3400 2600 2600 2600 3800 3000