313.
Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) december 18-21-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: 2017. december 21. 19 óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a 317-4757, 266-4154 számokon, faxon a 318-4035 számon, e-mailben az
[email protected], illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, email) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők 2017. december 27-én 10 órától. Utólagos eladás december 22-28-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 313. gyorsárverésre: december 18. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 22% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com
Tisztelt Ügyfelünk! Köszönjük egész éves megtisztelő és töretlen bizalmát. Bízunk benne, hogy megelégedésére szolgáltak aukcióink, újításaink, akcióink, melyekkel folyamatosan fejleszteni kívántuk szolgáltatásainkat Önnek. Reméljük, hogy a jövő évben is sokat fogunk találkozni. Kellemes Ünnepeket és sikeres Új Esztendőt kívánunk! Ünnepi nyitva tartás: December 22-26: ZÁRVA December 27-28: Rendes nyitvatartás szerint December 29-január 1: ZÁRVA 312. aukció: Megtekintés: december 18-21-ig! Tételek átvétele december 27-től 10 órától! 311. aukció elszámolás december 27-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze e-mailben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 240 ft / tétel / árverés. A 2. indításnál 120 ft A vásárlói jutalék 22%
Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek 30000-30018 Numizmatikai irodalom 30019-30049 Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek 30050-30052 Érmés és bankjegyes borítékok 30053-30055 Részvények és sorsjegyek 30056-30076 Papír és fém szükségpénzek 30078-30096 Magyar bankjegyek 30097-30153 Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek 30154-30475 Magyar emlékveretek, plakettek 30476-30623 Modern utánveretek, fantáziaveretek 30624-30695 Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek 30696-30712 Külföldi bankjegyek 30713-30831
Külföldi fém- és ezüstpénzek 30832-31151 Külföldi emlékveretek, plakettek 31152-31166 Római Birodalom 31167-31168 Militária 31169-31184 Falerisztika: Kitüntetések, jelvények 31185-31233 Replikák és hamisítványok 31234-31237 Vegyes papír- és fémpénz tételek 31238-31249
Numizmatikai tartásfokok Fémpénzek, érmék, plakettek: PP ex PP 1 2 3 4 5
- "Proof", az érménél a tükrösített alapfelületből kiemelkedő részek mattírozottak - PP-ből (néhány kis karccal) - verdefényes/stempelglanz - az érme forgalomban gyakorlatilag nem volt, hibátlan - kiváló/vorzüglich - a legkiemelkedőbb részeken kopott vagy picit karcos - nagyon szép/sehr schön - a kiemelkedő részek nagyobb területei kopottak, de az érme világosan felismerhető - szép/schön - a felület erősen laposra kopott - jó/gut - azonosítható
Minőségi, ill. anyagi rövidítések: Ag Au ah fé f fny fo h j
- ezüst - arany - anyaghiba - fényesített, polírozott - füles - fülnyom - foltos - hajlított - jusztírozási nyom
Br - bronz M - fém (nem nemesfém) jav - javított k - karc kcs - körbecsiszolt ki - kitörés kny - korróziónyom lh - lapkahiba ly - lyukas
Al - Alumínium Ff - Fehér fém m - mart, savazott ph - peremhiba rep - repedt ü - beütés v - vágás zh - zománchiba
Bankjegyek: I II III IV
- új bankjegy, hajtatlan, forgalomban nem volt - egyszer-kétszer hajtva, sarkak hibátlanok, bankjegy anyaga és színe sértetlen - többször hajtva, sarkok lekerekítve, enyhén szennyezett, kopott - szakadt, lyukas, szennyezett, foltos, erősen gyűrött, hajtott
Egyéb jelzések: DN - Dátum nélkűl Szakirodalom: Adamo Adamo Adamo Adamo Adamo Adamo Adamo Davenport Friedberg Huszár HP HP II HTÉ Hessler-Chambliss HV Kodnar Kopicki Klimek Krause Krause MIB NMK Rayman Resch RIC RSC Sallay Sear SB Unger Unger
Numizmatikai kellékek 30000. Hartberger pénztok klf méretben fadobozban, 1200db, (8323) HARTBERGER(R) Assorti-box: 1200 self-adhesive coin holders in a wooden box ..............................................................................26 000 30001. Lindner Forint- és valutavizsgáló készülék, hálózatról működtethető UV lámpa, új állapotban eredeti dobozában ............................................................................................................................................5 500 30002. Bankjegytok klórmentes átlátszó műanyagból T27 100db/cs., 112 x 156 mm Plastic Case for Banknotes T27, 100/pack, 112 x 156 mm.............................................................................................2 200 30003. Bankjegytok klórmentes átlátszó műanyagból T86 100db/cs., 148 x 210 mm Plastic Case for Banknotes T86, 100/pack, 148 x 210 mm.............................................................................................4 600 30004. 10db "Kobra" berakólap, egyenként 48db férőhellyel. Újszerű állapotban. ..........................................1 800 30005. "NUMISMATA" zöld érmetartó tálca bársony béléssel, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel. Használt, de jó állapotban, kívül kis kopásokkal. ..................................................................................2 000 30006. "NUMISMATA" zöld érmetartó tálca bársony béléssel, kivehető tálcával, összesen 28 férőhellyel. Használt, de szép állapotban. ...............................................................................................................2 000 30007. Éremtartó kazetta egy kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt állapotban. ......................2 000 30008. Éremtartó kazetta egy kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, használt állapotban. ......................2 000 30009. Műbőr borítású éremtartó kazetta 2x16db, 1x20db, 1x30db különböző méretű érme tárolására alkalmas berakólappal , csatos, használt állapotban ............................................................................2 000 30010. Szép kidolgozású bőr éremtároló album, "Commemoration du retour du Sahara á la Mére Patrie" felirattal..................................................................................................................................................1 400 30011. 7db-os érmetartó tálca tétel, valamint egy három gyűrűs album két darab berakólappal és 10db MNB műanyag tok emlékérme párokhoz, használt állapotban .............................................................4 400 30012. 7db-os kitüntetés tálca tétel, összesen 52 férőhellyel, használt, vegyes állapotban ............................3 400 30013. Háromgyűrűs érmetartó album + 23db berakólap, használt állapotban................................................1 000 30014. 3db kisalakú érmeberakó + egy gyűrűs érmeberakó 17 berakólappal, mind használt állapotban ........2 000 30015. 11db érme, emlékérem, plakett és kitüntetés tartó tálca, használt állapotban ......................................5 000 30016. ~100db érmetartó kapszula, mind azonos méretű érmékhez. Újszerű állapotban. ..............................2 000 30017. 29db vegyes érmetartó dísztok, klf méretű érmék számára, a legtöbb újszerű állapotban. .................8 000 30018. 3db UV lámpa, csőcsere szükséges, használt, nem kipróbált állapotban ...............................................800
Numizmatikai irodalom 30019. Adamovszky István: Magyar Érme Katalógus 1848-2010. Adamo, Budapest, 2010. Második kiadás. Új állapotban. ........................................................................................................................................2 400 30020. Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus 1926-2009. Budapest, 2009. Új állapotban. ............4 600 30021. Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus 1926-2009. Budapest, 2009. Új állapotban. ............4 600 30022. Adamovszky István: Magyarország Bankjegyei 1. - A forintrendszer 1946-2010. Színes bankjegy katalógus, nagyalakú négygyűrűs mappában. Új állapotban ................................................................2 400 30023. Adamovszky István: Magyarország Bankjegyei 2. - A pengőrendszer 1926-1946. Színes bankjegy katalógus, nagyalakú négygyűrűs mappában. Új állapotban ................................................................2 800 30024. Adamovszky István: Bankjegyek alkalmi felülbélyegzései. Budapest, 2009. Új állapotban. .................2 200 30025. Adamovszky István: Magyar bankjegy katalógus SPECIÁL - változatok, felülbélyegzések, próbák, tervezetek. 1846-2009. Budapest, 2009, 1. kiadás, Új állapotban ........................................................4 600 30026. Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus 1723-1959. Budapest, 2008. Új állapotban. .....6 500 30027. Bácskai Tamás-Huszti Ernő-Simon Péterné: A pénz. Kossuth könyvkiadó, 1974. Használt, de jó állapotban. Papírborítón kis szakadások. ................................................................................................800 30028. Bene Attila: C. Radnitzky. Wiennae - Carl Radnitzky bécsi éremművész élete és alkotásai. Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Argumentum Kiadó, 2016. Magyar és német nyelvű. Carl Radnitzky érmeinek jegyzékével. Új állapotban. / Attila, Bene: C. Radnitzky. Wiennae - Das leben und die Werke des Wiener Medaillenkünstlers, Carl Radnitzky. Budapest, Hungarian Numismatic Society, Argumentum, 2016. Hungarian and German language. Mint condition. ...........18 000 30029. Joe Cribb: A pénz. Szemtanú sorozat. Budapest, Park Kiadó, 1991. Használt, de jó állapotban. ..........800 30030. Dr. Gárdonyi Albert: I. Károly király nagypecsétjei. Franklin-Társulat nyomdája, Budapest, 1907. Különlenyomat + Dr. Gohl Ödön: A magyar királyok koronázási érmei. Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udv. Könyvnyomdája, Budapest, 1917. Különlenyomat + Dr. Schulek Alfréd: Vegyesházi királyaink pénzei és korrendjük - III. Albert és Erzsébet. Stádium Sajtóvállalat Rt., Budapest, 1941. Különlenyomat + Halász Gábor: A magyar szabadságharc állami papírpénzei. Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udvari Könyvnyomdája, Budapest, 1906. Különlenyomat + Gohl Ödön: Szarmata érmek a Római Császárság korából. Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udvari Könyvnyomdája, Budapest, 1904. Különlenyomat + Siscia. Vorarbeiten zu einem Corpus der In Siscia Gepragten Römermünzen. Heft I.: Die Pragungen des Gallienus. Stádium Sajtóvállalat, Budapest, 1931. Mindegyik könyv egybekötve, modern kötésben. Számos oldal "NAGY SÁNDOR KÖNYVE M.S. B.P. 1920-1960" bélyegzéssel ellátva, helyenként tollal, ceruzával írt megjegyzések. Használt állapotban..............................................................................................................................................5 000
Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! 30031. H. Szabó Lajos: "Beck Ötvös Fülöp a magyar éremművészet megújítója" Pápa, 2005., szerző által dedikálva, használt, jó állapotban .........................................................................................................2 600 30032. Huszár Lajos (szerk.): Numizmatikai Közlöny LX-LXI. évfolyam 1961-1962. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya, Budapest 1962. Sérült gerinc. .........2 000 30033. Huszár Lajos (szerk.): Numizmatikai Közlöny LXII-LXIII. évfolyam 1963-1964. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya, Budapest 1964. Használt állapotban..............................................................................................................................................2 000 30034. Huszár Lajos (szerk.): Numizmatikai Közlöny LXVI-LXVII. évfolyam 1967-1968. Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat Éremtani Szakosztálya, Budapest 1968. ...............................2 000 30035. Huszár Lajos (szerk.): Numizmatikai Közlöny LXXII-LXXIII. évfolyam 1973-1974. Magyar Numizmatikai Társulat, Budapest 1974. Használt állapotban. ..............................................................2 000 30036. Judik József: A pénz. Kincsestár sorozat, Magyar Szemle Társaság, Budapest, 1932. Használt, szép állapotban. / József, Judik: Money. Kincsestár series, Hungarian Review Society, Budapest, 1932. In used, but nice condition. .........................................................................................................3 000 30037. Mátray Kálmán: 100 történelmi értékpapír. Budapest, Kiadó Kft.-"Blanket" GmbH Specimen Ltd., 1990. Műbőr kötésben, képekkel illusztrálva. Újszerű állapotban, borító karcos. .................................1 400 30038. Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, 1892-1925. Budapest, Svájci Egyesület Kft., 2011. Új állapotú példány! .................2 800 30039. Rádóczy Gyula: A legújabb kori magyar pénzek (1892-1981). Budapest, Corvina Kiadó, 1984. Használt, de szép állapotban. ...............................................................................................................1 600 30040. Rádóczy Gyula - Tasnádi Géza: Magyar papírpénzek 1848-1992. Danubius Kódex Kiadói Kft., Budapest, 1992. A könyv használt, de szép állapotban........................................................................3 400 30041. Rádóczy Gyula: Mária Terézia magyar pénzverése, Budapest, 1982. kartonált kötésben, használt állapotban, borítón szakadások ............................................................................................................1 000 30042. Dr. Réthy László: Corpus Nummorum Hungariae - Magyar Egyetemes Éremtár II. kötet Vegyesházi királyok kora. Hornyánszky Viktor Csász. és Királyi Udvari Könyvnyomdája, Budapest, 1907. A könyv végén huszonnyolc darab éremtábla. Számos oldal "NAGY SÁNDOR KÖNYVE M.S. B.P. 1920-1960" bélyegzéssel ellátva, helyenként tollal írt megjegyzések. Modern kötés, használt állapotban..............................................................................................................................................5 000 30043. Magyar Éremantológia 1945-1976 - Ferenczy Múzeum, 1977. Használt állapotban, végén néhány oldalt nem tart a kötés. ..........................................................................................................................1 000 30044. Magyarország forint fizetőeszközei. MNB kiadás, információk a forintrendszerről 1998-ig bezárólag, bankjegyekről és emlékpénzekről, mappában. .....................................................................................1 400 30045. 9db éremhatározó füzet, nagyrészt Unger Emil összeállításai, valamint Pohl Artur: A későközépkori magyar pénzek verdejegyei. .................................................................................................................1 400 30046. John S. Davenport: German Talers 1700-1800. London, Spink & Son Ltd. 1965. Használt, jó állapotú könyv, sérülésekkel a borítón ................................................................................................10 000 30047. Janusz Parchimowicz: Katalog Monet ZSRR (1921-1991) i Rosji (od 1992), Szczecin 1998. Újszerű állapotban..............................................................................................................................................1 400 30048. Janusz Parchimowicz: Katalog Monet Polskich, Szczecin 1998. Használt, jó állapotban ....................1 000 30049. Eckhel, Joseph: Elementa numismaticae veteris ex germanico in latinum transtulit. Buda 1799. Typ. Regiae Universitatis. 6 kihajtható rézmetszetes táblával. Sérült kötésben. ................................10 000
Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek 30050. Budapest 1930-1932. "Magyar Országos Központi Takarékpénztár Andrássy-úti Fiókpénztár Betét-könyv" kitöltött oldalakkal, bélyegzésekkel .....................................................................................500 30051. Budapest 1941-1943. "Magyar Királyi Postatakarékpénztár" Budapesti 706. fiókjának betétkönyve, bejegyzésekkel és bélyegzésekkel .......................................................................................................1 000 30052. Ausztria 1953. 100Sch "Volksopposition" politikai propaganda T:III Austria 1953. 100 Schilling "Volksopposition" propaganda C:F ..........................................................................................................100
Érmés és bankjegyes borítékok 30053. Jugoszlávia 1977. "Prota Matija Nenadovic" peremén jelzett Ag emlékérem, bélyeges borítékon, jugoszláv bélyeggel, elsőnapi bélyegzővel, holland nyelvű ismertetővel (20g/0.925) T:PP Yugoslavia 1977. "Prota Matija Nenadovic" Ag commemorative medallion, hallmarked on edge, in Yugoslavian stamp envelope and FDC cancellation and Dutch language information sheet C:PP ......2 600 30054. Németország 2011A 10E Cu-Ni "Archaeopteryx", kisívvel bélyegzett emléklapon, elsőnapi bélyegzéssel T:1 ...................................................................................................................................1 400 30055. Budapest 1899. "Magyar Jelzálog Hitelbank Budapesten" 3 1/2%-os Községi Kötelező bemutatóra 500Fr-ról" szelvényekkel, magyar-német-francia nyelven, szárazpecséttel T:III tűnyomok..................3 000
Részvények és sorsjegyek 30056. Budapest 1903. "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I,I- .............................................2 600 30057. Budapest 1910. "Magyar Tisztviselők Takarékpénztára Részvénytársaság" bemutatóra szóló részvénye 250K-ról, szárazpecséttel és szelvényekkel T:II- .................................................................1 200
30058. Csanytelek 1910. "Csanyteleki Róm. Katholikus Egylet" részvénye 1K értékben, bélyegzéssel T:II ...1 200 30059. Jászladány 1911. "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" részvény 200K-ról (5x) sorszámkövetők T:I- ..............................................................................................................................3 600 30060. Jászladány 1911. "Jászsági Helyi Érdekü Vasut Részvénytársaság" részvénye 200K-ról T:II ............1 400 30061. Budapest 1926. "Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság" öt részvénye egyben 250P-ről (2x), sorszámkövetők szárazpecséttel és szelvényekkel T:II- .......................................................................3 000 30062. Budapest 1926. "Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság" öt részvénye egyben 250P-ről, II. kibocsátás, szárazpecséttel, bélyegzéssel és szelvényekkel T:III ........................................................1 000 30063. Budapest 1926. "Fonciere Általános Biztositó-Intézet" részvnye 50P-ről, szárazpecséttel, aláírásokkal és szelvényekkel T:II-,III ...................................................................................................2 000 30064. Sopron 1926. "Soproni Takarékpénztár" részvénye 10P-ről, magyar és német nyelvű, szárazpecséttel (2x) sorszámkövető pár T:II ........................................................................................3 400 30065. Budapest 1934. "Mi evvel indulunk!" sorsjegy rendelőlap "Dörge Frigyes bank r.t." kiadásában, sorszámozott T:II-,III .............................................................................................................................1 800 30066. Budapest 1942. "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 25P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel + 1942. "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 100P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel, vízeljes papíron (3x) sorszámkövetők, mind egy kötegbe kötegelve T:II ...........................................................................100 30067. ~1970-1990. 5db részvény, kárpótlási jegy és részjegy, közte kitöltött és szárazpecséttel ellátott T:II-III-....................................................................................................................................................1 600 30068. Budapest 1989-1993. 4db részvény, benne "SASAD Szövetkezeti Részvénytársaság", "Táncsics Bőrgyár Részvénytársaság", "Innoterv Ipari Fővállalkozó Kisszövetkezet" és "Filmiroda Részvénytársaság" T:I--II-.....................................................................................................................1 400 30069. 1990. "Bongó" sorsjegy 10Ft értékben (3x) T:II-III ................................................................................1 000 30070. Gyöngyös 1992. "Thur Húsipar, Gyöngyös Részvénytársaság" részvénye 10.000Ft-ról, szárazpecséttel szelvényekkel + Budapest 1993. "A MIRKÖZ Diesel- és Hűtőtechnikai Szövetkezeti Részvénytársaság" részvénye 10.000Ft-ról, szelvényekkel + 2x2db pengő bankjegy, mind üvegezett keretben................................................................................................................................1 400 30071. Budapest 1999. "Középületépítő Részvénytársaság" névre szóló dolgozói részvénye 10.000Ft értékben (3x) sorszámkövetők, mindhárom hátoldala részben kitöltve, bélyegzéssel T:I,I- .................1 000 30072. Amerikai Egyesült Államok / Saint Louis 1872. "St. Louis, Kansas City és Északi Vasúttársaság" részvényutalványa 200 részvényről T:I- szélén kis szakadás USA / Saint Louis 1872. "St. Louis, Kansas City & Northern Railway Company" certificate about 200 shares C:AU small tear on edge ....2 800 30073. Amerikai Egyesült Államok 1957-1980. 10db-os vegyes részvény tétel, benne "The Anaconda Company", "Studebaker-Worthington", "United Park City Mines", "King's Department Stores" "Abacus Fund", "Fooda Fair Stores", "Comptometer Corporation", "Jantzen Inc", "Hotel Corporation of America" nagyrészt bélyegzésekkel, perforációval érvénytelenítve T:II-,III USA 1957-1980. 10pcs of shares, including "The Anaconda Company", "Studebaker-Worthington", "United Park City Mines", "King's Department Stores" "Abacus Fund", "Fooda Fair Stores", "Comptometer Corporation", "Jantzen Inc", "Hotel Corporation of America", mainly with cancellations and invalidated with perforations C:VF,F .....................................................................................................1 800 30074. Amerikai Egyesült Államok 1962-1984. 10db-os vegyes részvény tétel, benne "Rayonier Incorporated", "The Anaconda Company", "Studebaker-Worthington", "United Park City Mines", "American Brands", "CCI Marquardt Corporation", "King's Department Stores" "Abacus Fund", "CompuSave Corporation" nagyrészt bélyegzésekkel, perforációval érvénytelenítve T:II-,III USA 1952-1978. 10pcs of shares, including ""Rayonier Incorporated", "The Anaconda Company", "Studebaker-Worthington", "United Park City Mines", "American Brands", "CCI Marquardt Corporation", "King's Department Stores" "Abacus Fund", "CompuSave Corporation", mainly with cancellations and invalidated with perforations C:VF,F ........................................................................1 800 30075. Ausztria / Bécs 1925. "Österreichisches Bau-Los" kölcsön kötvény 80.000K/8sch-ról + 1926. "Österreichisches Bau-Los" kölcsön kötvény 10Sch-ről T:III- ragasztás Austria / Vienna 1925. "Österreichisches Bau-Los" state bond about 80.000 Kronen / 8 Schilling + 1926. "Österreihisches Bau-Los" state bond 10 Schilling C:VG glued .......................................................................................1 400 30076. Belgium / Brüsszel 1899. "Magyarországi Villamos, Világítási és Elektromos Vállalkozások" részvénye 5.000.000Fr-ról, bélyegzésekkel, szelvényekkel T:III- Belgium / Brussels 1899. "Société Anonyme de Tramways, d'Éclairge & d'Enterprises Électriques en Hongrie" share about 5.000.000 Francs, with stamps and coupons C:VG ...............................................................................................3 000 30077. 5db-os vegyes amerikai, belga és francia részvény, benne "International Telephone and Telegraph Corporation", "Chas. Pfizer & Co. Inc.", "Studebaker-Worthington, Inc.", Société Générale Belge-Argentine Société Anonyme" és "Société du Carburateur Blériot", közte érvénytelenített és pecsételt T:III 5pcs of various American, Belgian and French shares, including "International Telephone and Telegraph Corporation", "Chas. Pfizer & Co. Inc.", "Studebaker-Worthington, Inc.", Société Générale Belge-Argentine Société Anonyme" and "Société du Carburateur Blériot", some of them is cancelled and with stamps C:F.............................................................................................1 600
Papír és fém szükségpénzek 30078. 1880-1892. 5db váltó, mind kitöltött, mind bélyegzéssel vagy felülbélyegzéssel, közte egy német nyelvű T:III,III- .......................................................................................................................................1 000
Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! 30079. Szeged 1918.12.01. 50K "Városi pénztárjegy" T:II-,III szép papír Adamo SZE-3.3 .............................5 000 30080. Budapest ~1920-1940. "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" kitöltetlen csekk (10x) sorszámkövetők (4+6) T:I- tűly. ........................................................................................................................................1 400 30081. Budapest 1926-1927. 11db-os vegyes váltó tétel, mind kitöltött vagy félig kitöltött, váltóbélyegekkel, legtöbb bélyegzésekkel és pecsétekkel, mind lyukasztással érvénytelenítve, közte "Magyar Acélárugyár Részvénytársaság", "Hazai Fatermelő Részvénytársaság", "Greinitz-Pirker Vaskereskedelmi és Ipari Részvénytársaság", "Luger Camilló és Társa R.T." valamint "Apor és Szűcs" bélyegzésekkel T:III,III- .............................................................................................................1 400 30082. Budapest 1926-1927. 11db-os vegyes váltó tétel, mind kitöltött vagy félig kitöltött, váltóbélyegekkel, legtöbb bélyegzésekkel és pecsétekkel, mind lyukasztással érvénytelenítve, közte "Vacuum Oil Company Részvénytársaság", "Szenes Ignác Csavar- és Vasárugyár Részvénytársaság", "Magyar Brown Boveri Művek Villamossági Részvénytársaság ppa.", "Rimamurány-Salgótarjáni Vasmű-Részvénytársaság" és "Magyar Fanto Művek" bélyegzésekkel T:III,III- ...................................1 400 30083. 1927-1931. 5db részben kitöltött váltó, bélyegzésekkel, illetékbélyegekkel, egyik lyukasztással érvénytelenítve T:II................................................................................................................................2 000 30084. 1938. "Szerencsét hozok" fém zseton (23mm) + DN "Nagyakanizsai Sörgyár / N.K.S. 1 Liter" Al bárca (20,5mm) T:2,2- ..........................................................................................................................1 200 30085. Budapest 1944. "XXXVIII. Gyermeknap" sorszámozott megváltási jelvény 2P értékben T:II ...............2 000 30086. ~1990. "Magyar Kaszinók - Hungarian Casinos" fém zseton (10x) T:2,2- ...............................................800 30087. 2012. 500K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval, hologramos kétnyelvű "AZ UTALVÁNY ÉRVÉNYES 2020. DECEMBER 31-IG" matricával + 2012. 1000K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval, hologramos kétnyelvű "AZ UTALVÁNY ÉRVÉNYES 2020. DECEMBER 31-IG" matricával + 2012. 2000K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval, hologramos kétnyelvű "AZ UTALVÁNY ÉRVÉNYES 2020. DECEMBER 31-IG" matricával + 2012. 5000K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval, hologramos kétnyelvű "AZ UTALVÁNY ÉRVÉNYES 2020. DECEMBER 31-IG" matricával + 2012. 10.000K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval, hologramos kétnyelvű "AZ UTALVÁNY ÉRVÉNYES 2020. DECEMBER 31-IG" matricával + 2012. 20.000K "Balatoni Korona", helyi pénz "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval, hologramos kétnyelvű "AZ UTALVÁNY ÉRVÉNYES 2020. DECEMBER 31-IG" matricával T:I .......................................................................26 000 30088. Ausztria 1920-1921. 27db-os papír szükségpénz tétel Admont, Aistersheim, Anzbach, Aichkirchen és Adlroang városaiból T:I-,II Austria 1920-1921. 27pcs of paper necessity notes from the towns Admont, Aistersheim, Anzbach, Aichkirchen and Adlroang C:AU,XF ...................................................1 600 30089. Ausztria 1920-1921. 25db-os papír szükségpénz tétel Altlengbach, Aschbach, Artstetten, Aschach, Atzenburg és Asperhofen városaiból T:I--III Austria 1920-1921. 25pcs of paper necessity notes from the towns Altlengbach, Aschbach, Artstetten, Aschach, Atzenburg and Asperhofen C:AU-F ......1 600 30090. Kína 1975-1990. 5db klf rizsjegy(?) T:I,I- China 1975-1990. 5pcs of diff rice coupons (?) C:UNC,AU .1 200 30091. Kína 1975-1990. 8db klf rizsjegy(?) T:I,I- China 1975-1990. 8pcs of diff rice coupons (?) C:UNC,AU .1 400 30092. Kína ~1983-1992. 5 klf rizsjegy ívben T:I-II China ~1983-1992. 5 diff rice coupon in sheets C:UNC-XF .............................................................................................................................................1 200 30093. Spanyolország ~1930. 5c + 10c (3x) + 15c (3x) bélyeges szükségpénz T:II Spain ~1930. 5 Centimos + 10 Centimos (3x) + 15 Centimos (3x) emergency stam money C:XF ...............................2 000 30094. Zimbabwe 2008. 100.000.000.000$ "Reserve Bank of Zimbabwe" bemutatóra szóló csekk T:III Zimbabwe 2003. 100.000.000.000 Dollars "Reserve Bank of Zimbabwe" bearer cheque C:F .............1 200 30095. Vegyes kis doboznyi zseton, bárca, emlékérem és rossz minőségű fémpénz tétel, közte több darab ~1946. 50Ft Br "BSZKRT / Budapesti Székesfővárosi Közlekedési Rt.", ~1940. 1 Pengőbárca "BSZKRT / Budapest Székesfővárosi Közlekedési Rt. - Pályaudvar" T:vegyes ...................................5 000 30096. 3db-os zseton és bárca tétel T:2 ...........................................................................................................1 400
Magyar bankjegyek 30097. 1848. 2Ft "Kossuth bankó" T:III- ly. .......................................................................................................1 000 30098. 1848. 5Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna nyomat T:III,III- Adamo G109 .............................................1 600 30099. 1848. 10Ft "Kossuth Bankó" T:III fo. Adamo G111 ...............................................................................3 000 30100. 1849. 10kr "Almásy" T:IV Hungary 1849. 10 Krajczár "Almásy" C:G Adamo G101............................7 000 30101. 1849. 15kr "Kossuth bankó" "RENDELETÉBŐL..." után kettőspont T:III Adamo G102.......................2 000 30102. 1849. 30kr "Kossuth bankó" T:III ...........................................................................................................1 000 30103. 1849. 2Ft "Kossuth bankó" T:III szép papír, lyuk Adamo G108 ............................................................7 000 30104. 1866. 1G "STN" vízjeles T:III,III- Austrian Empire 1866. 1 Gulden "STN" watermark C:F,VG Adamo G97 .......................................................................................................................................................4 400 30105. 1912. 100K román felülbélyegzéssel + 1913. 20K (2x) egyik román felülbélyegzéssel + 1915. 10K T:III,III- ...................................................................................................................................................1 400 30106. 1912. 100K hamis "AUSGEGEBENNACH DEM 4. OKTOBER 1920" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III Adamo K28 ...................................................................................................................1 400
30107. 1912. 100K T:III hajtás mentén kis szakadás Adamo K28....................................................................1 000 30108. 1913-1920. 7db-os korona bankjegy tétel (6xklf) T:II-III........................................................................1 000 30109. 1916. 1K (2x) mindekettő "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, sorszámkövetők T:I Adamo K3 ..........................................................................................................................................................2 000 30110. 1917. 2K "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel + Ausztria 1919. (1902) 1000K mindkét oldal német + 1000K rajzos hátlap, mindkettőn piros "Deutschösterreich" felülbélyegzés T:III- ..............................1 000 30111. 1918. 200K "A 2054" vonalas hátlap T:III hajtás mentén szakadás ......................................................7 000 30112. 1920. 2K "2ab" (4x) sorszámkövetők T:II ..............................................................................................1 000 30113. 1920. 50K "Orell Füssli Zürich" nyomdahely jelöléssel T:III ..................................................................1 000 30114. 1930. 100P hamis "IGAZAK VÉDELME BŰNÖSÖK BÜNTETÉSE HITÜNK EREJÉVEL" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III,III- .............................................................................................1 000 30115. 1930. 100P (2x) sorszámkövetők + 1945. 100P (2x) sorszámkövetők + 1945. 1000P (2x) sorszámkövetők, piros "MNB" bélyeggel T:II ........................................................................................1 200 30116. 1930. 100P (8x) 4db sorszámkövető pár T:II egyik bankjegyen szakadás ...........................................1 200 30117. 1930. 100P (30x) T:III,III- ......................................................................................................................1 800 30118. 1932. 50P (29x) T:III,III- ........................................................................................................................1 800 30119. 1936. 10P (2x) "*B 246" csillagos sorozatszámmal, egyugrásos sorszámkövetők T:I,I- Adamo P9A ....800 30120. 1936. 10P (30x) T:III,III- ........................................................................................................................1 800 30121. 1941. 20P (30x) T:III,III- ........................................................................................................................1 800 30122. 1943. 100P "Szálasi-kiadás" kiadatlan, sor- és sorozatszám nélkül, ívből kivágva T:III / Hungary 1943. 100 Pengő "Szálasi edition" officialy unissued, without serial number, cut from sheet C:F Adamo SPT18v ...................................................................................................................................20 000 30123. 1944. 1P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III- ....................................................1 200 30124. 1944. 1P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III- ....................................................1 200 30125. 1944. 1000P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III- Adamo P48 .............................................6 000 30126. 1945. 1000P (30x) legtöbb piros "MNB" bélyeggel T:III,III- ...................................................................1 800 30127. 1945. 10.000P (30x) legtöbb "MNB" bélyeggel T:III,III- ........................................................................1 800 30128. 1945. 10.000.000P (30x) T:III,III- ..........................................................................................................1 800 30129. 1946. 1.000.000.000P (30x) T:III,III- .....................................................................................................1 800 30130. 1946. 10.000.000AP fehér papír T:II Adamo P54 .................................................................................2 000 30131. 1946. 100.000.000AP sorozat- és sorszám nélkül T:II .........................................................................3 000 30132. 1946. 10db-os vegyes adópengő bankjegy tétel T:III,III- ......................................................................1 400 30133. 1946. 10db-os vegyes adópengő bankjegy tétel T:III,III- ......................................................................1 400 30134. 1947. 10Ft T:III,III- Adamo F2 ...............................................................................................................4 000 30135. 1947. 20Ft T:III kis fo. Hungary 1947. 20 Forint C:F small spot Adamo F9 ......................................16 000 30136. 1947. 100Ft T:III-...................................................................................................................................1 000 30137. 1947. 100Ft T:III Hungary 1947. 100 Forint C:F Adamo F27...............................................................6 000 30138. 1949. 20Ft T:III kis fo. ...........................................................................................................................1 800 30139. 1949-1993. 100Ft (8xklf) T:III,III-...........................................................................................................1 000 30140. 1969. 10Ft (4x) sorszámkövetők T:II- ...................................................................................................2 400 30141. 1975. 10Ft (3x) sorszámkövetők, nyomdai papírránccal T:I .................................................................2 000 30142. 1980. 20Ft (2x) sorszámkövetők T:I Adamo F17 .................................................................................1 000 30143. 1980. 50Ft (3x) sorszámkövetők T:I nyomdai papírránccal ..................................................................1 400 30144. 1984. 100Ft (2x) sorszámkövetők T:I- ..................................................................................................1 000 30145. 1989. 50Ft (2x) sorszámkövetők T:I Adamo F25 ..................................................................................1 000 30146. 1992. 100Ft (3x) sorszámkövetők T:I,I- Adamo F37 ............................................................................1 200 30147. 2001-2007. 200Ft (5xklf) T:III ................................................................................................................1 000 30148. 2005-2015. 1000Ft (4x) T:I,I- ................................................................................................................5 500 30149. 2007-2013. 2000Ft (2x) T:I,I- ................................................................................................................5 500 30150. 11db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel, közte 1949. 100Ft T:III .....................................................800 30151. 21db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III- ...........................................................................1 000 30152. ~27db-os vegyes magyar bankjegy a korona, pengő és forint időszakból T:vegyes ............................3 000 30153. 39db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:II-III ...........................................................................1 000
Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek 30154. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (2,71g) T:2,2- Hungary 1172-1196. Copper Coin Cu "Béla III" (2,71g) C:XF,VF Huszár: 72., Unger I.: 114. .........................................................................................2 000
Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! 30155. 1338. Denár Ag "Károly Róbert" (0,78g) T:2- ph. Hungary 1338. Denar Ag "Charles I" (0,78g) C:VF edge error Huszár: 495., Unger I.:393. i?, j? .........................................................................................2 000 30156. 1373-1382. Denár Ag "I. Nagy Lajos" (2xklf) (0,25g/0,53g) T:2,2-,3 Huszár: 547.,Unger I.: 432.a;433. .............................................................................................................................................1 600 30157. 1390-1427. Denár Ag "Zsigmond" (0,39g) T:2,2- ki. Hungary 1390-1427. Denar Ag "Sigismund" (0,39g) C:XF,VF cracked Huszár: 576., Unger I.: 449.a .......................................................................1 200 30158. 1482-1486K-P Denár Ag "I. Mátyás" (0,48g) T:2,2- Huszár: 719., Unger I.: 565.c ...............................1 400 30159. 1524L-K Denár Ag "II. Lajos" (0,57g) + 1703K-B Duarius Ag "I. Lipót" (0,55g) T:2- patina, hajlott lemez Huszár: 846., 1499, Unger II: 675., 1105. ..................................................................................1 600 30160. 1526K-A Denár Ag "II. Lajos" (0,58g) T:2 Hungary 1526K-A Denar Ag "Louis II" (0,58g) C:XF Huszár: 841., Unger I.: 673.n ................................................................................................................3 000 30161. 1528K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,41g) T:2 Hungary 1528K-B Denar Ag "Ferdinand I" (0,41g) C:XF Huszár: 935., Unger II.: 745.a ......................................................................................................1 600 30162. 1536K-B Denar Ag "I. Ferdinánd" (0,7g) T:2 Huszár 935., Unger II.: 745.a .........................................1 200 30163. 1596K-B Denár Ag "Rudolf" (0,53g) T:2,2- Hungary 1596K-B Denar Ag "Rudolf" (0,53g) C:XF,VF Huszár: 1059., Unger II.: 811.a .............................................................................................................1 400 30164. 1752K-B Denár Ag "Mária Terézia" Körmöcbánya (0,47g) T:2 enyhén hullámos lemez, patina / Hungary 1752K-B Denar Ag "Maria Theresia" Kremnitz (0,47g) C:XF slightly wavy coin, patina Huszár: 1748., Unger II.: 1268. .............................................................................................................4 000 30165. 1760K-B 1kr Ag "Mária Terézia" (0,91g) T:1-,2 patina Hungary 1760K-B 1 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (0,91g) C:AU,XF patina Huszár: 1744.; Unger III.: 1265. .....................................................6 000 30166. 1779B-V 3kr Ag "Mária Terézia" (1,44g) T:2- Hungary 1779B-V 3 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (1,44g) C:VF Huszár: 1733., Unger III.: 1260.a ....................................................................................8 000 30167. 1802G 7kr Ag "I. Ferenc" Nagybánya (4,41g) T:2,2- k., patina / Hungary 1802G 7 Kreuzer Ag "Franz I" Baia Mare (4,41g) C:XF,VF scratched, patina Huszár: 2014., Unger III.: 1395.c ................10 000 30168. 1816E 1kr Cu T:2 Unger III.:1406.b ......................................................................................................2 000 30169. 1839B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2- Huszár: 2081., Unger III.: 1419. ...................................................2 000 30170. 1848. 1kr Cu T:2 lapkahiba, kis ph. Adamo B1 .....................................................................................2 000 30171. 1848B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- patina, juszt. Adamo B5 .............................................................2 000 30172. 1848B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 Adamo B5 ......................................................................................2 600 30173. 1848KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 Adamo B5 ....................................................................................2 000 30174. 1849NB 3kr Cu T:2,2- Adamo B2 .........................................................................................................7 000 30175. 1849NB 6kr Ag T:2- patina Adamo B3 ..................................................................................................1 800 30176. 1861B 4kr Cu (2x) T:3-4 Adamo M7 ........................................................................................................500 30177. 1868KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2 Adamo M4.1 ..............................................................................1 000 30178. 1868KB 4kr Cu T:1- Adamo M7.1 .......................................................................................................10 000 30179. 1869KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2 Adamo M4.1 ..............................................................................1 200 30180. 1869GYF 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" Gyulafehérvár T:1- Hungary 1869GYF 1 Forint Ag "Franz Joseph" Alba Iulia C:AU Huszár: 2137., Unger III.: 1463.b, Adamo M15 ..........................14 000 30181. 1869KB 1Ft Ag "Ferenc József / Angyalos címer" Körmöcbánya T:2 Hungary 1869KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:XF Huszár: 2136., Unger III.: 1463.a, Adamo M15 ................................14 000 30182. 1871KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:2 kis ph. Hungary 1871KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:XF small edge error Huszár: 2138., Unger III.: 1464.a, Adamo M15 .............................................................................................................................................................18 000 30183. 1878KB 1kr Cu "Középcímer" T:2,2- Adamo M4.1 ...............................................................................1 400 30184. 1878KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:2,2- Adamo M15 ...............................2 000 30185. 1879KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2 Adamo M15 ..........................................................3 000 30186. 1888KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:3 Adamo M15 .........................................................3 600 30187. 1891KB 1kr Cu "Fiume címer" T:1-,2 Adamo M4.1 ..............................................................................2 000 30188. 1892KB 1K Ag "Ferenc József" T:2-,3 Adamo K5 ................................................................................2 000 30189. 1893KB-1894KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 k. Adamo K5 .......................................................1 200 30190. 1893KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (7xklf) T:1-,2,2- patina Adamo K5,K5.1 ................................4 400 30191. 1893KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2-,3 k. Adamo K5,K5.1 ............................................1 400 30192. 1895KB-1912KB 1K Ag "Ferenc József" (2xklf) + Ausztria 1894. 1K Ag "Ferenc József" T:2-3 patina Hungary 1895KB-1912KB 2 Korona Ag "Franz Joseph" (2xdiff) + Austria 1894. 1 Corona Ag "Franz Joseph" C:XF-F patina ..............................................................................................................1 800 30193. 1895KB 1K Ag "Ferenc József" + 1939. 1P Ag T:2,2-,1- ......................................................................1 200 30194. 1896KB 1K Ag "Ferenc József" T:2 Adamo K5 ....................................................................................1 400 30195. 1896KB 1K Ag "Ferenc József" + 1938. 1P Ag T:2-,2 ..........................................................................1 600
30196. 1896KB 1K Ag "Millenium" T:1-,2 Adamo K5.2 .....................................................................................1 800 30197. 1896KB 1K Ag "Millenium" T:1-,2 Adamo K5.2 .....................................................................................1 800 30198. 1896. Denár Ag, fantáziaveret I. István denár mintájára, melyet a Millennium alkalmából adtak ki (0,8g) T:1- R! / Hungary 1896. Denar Ag fantasy coin minted for the 1000th Anniversary of the Hungarian states, based upon the coin minted by Stephen I (0,8g) C:AU RARE! Adamo KE8 .......100 000 30199. 1900KB 5K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K7 ................................................................................5 000 30200. 1907KB 5K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K7 ................................................................................5 000 30201. 1907KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" T:2 Adamo K7.1 ............................14 000 30202. 1907KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" T:2- durva ph. Adamo K7.1 ..............5 000 30203. 1908KB 5K Ag "Ferenc József" T:2,2- Adamo K7 ................................................................................6 000 30204. 1912KB-1914KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1- kis patina Adamo K5.1 ...........................................1 400 30205. 1912KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2xklf) T:2,2- patina, kis ph. ..................................................1 400 30206. 1914KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1-,2 Adamo K5.1 ......................................................................1 400 30207. 1914KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2xklf) T:2 patina ...................................................................1 400 30208. 1914KB-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1-,2 patina Adamo K5.1 .............................................1 400 30209. 1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:1- patina Adamo K5.1 ..............................................................1 400 30210. 1926-1939. 1P Ag (5xklf) T:2-3 patina ..................................................................................................2 800 30211. 1926. 1P Ag (2x) + 1939. 1P Ag (2x) T:3,1-,2 Adamo P6 .....................................................................2 000 30212. 1926-1927. 1P Ag (2x) T:2-,3................................................................................................................1 000 30213. 1926-1927. 1P Ag (2x) T:2,2- Adamo P6 ..............................................................................................1 400 30214. 1927-1939. 1P Ag (2x) T:2,2- Adamo P6 ..............................................................................................1 000 30215. 1929. 2P Ag "Madonna" T:3 patina Adamo P7 .....................................................................................1 200 30216. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" (10x) T:2-,3 patina, karc Adamo P8 ......................................................18 000 30217. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 patina Adamo P8 ..........................................................................2 000 30218. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 Adamo P8 .....................................................................................2 000 30219. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P8 ........................................................................................2 000 30220. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P8 ........................................................................................2 000 30221. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- Adamo P8 ....................................................................................3 000 30222. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- kis szennyeződés Adamo P8 .......................................................3 000 30223. 1933. 2P Ag "Madonna" T:2,2- patina Adamo P7 ................................................................................2 000 30224. 1935. 2P Ag "Pázmány" + 2P Ag "Rákóczi" + 1936. 2P Ag "Liszt Ferenc" T:1-,2 patina Adamo P7.1, P7.2, P7.3 .............................................................................................................................................8 500 30225. 1935. 2P Ag "Pázmány" T:2 patina Adamo P7 .....................................................................................4 000 30226. 1936. 2P Ag "Liszt Ferenc" T:1-,2 Adamo P7.3 ...................................................................................1 600 30227. 1937. 1P Ag + 1938. 1P Ag T:1-,2 Adamo P6 ......................................................................................1 400 30228. 1937. 2P Ag "Madonna" T:2 ph. Adamo P7 ..........................................................................................1 600 30229. 1938. 2P Ag "Madonna" T:1-,2 kis ph. Adamo P7 ................................................................................1 600 30230. 1938. 5P Ag "Szent István" T:1-,2 Adamo P8.1 ....................................................................................4 400 30231. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 patina, ph. Adamo P8.1 .....................................................................4 400 30232. 1938. 5P Ag "Szent István" T:1-,2 Adamo P8.1 ....................................................................................4 400 30233. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P8.1 .............................................................................4 400 30234. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P8.1 .............................................................................4 400 30235. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 ph., patina Adamo P8.1 ......................................................................4 400 30236. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2,2- patina, ph. Adamo P8.1 ..................................................................4 000 30237. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 ph., patina Adamo P8.1 ......................................................................4 400 30238. 1939. 2P Ag "Madonna" T:2- patina Adamo P7 ....................................................................................1 400 30239. 1939. 5P Ag "Horthy balra" T:2 patina Adamo P8.2 .............................................................................3 600 30240. 1939. 5P Ag "Horthy balra" T:2 patina Adamo P8.2 .............................................................................3 600 30241. 1939. 5P Ag "Horthy balra" T:2 patina, ph. Adamo P8.2 ......................................................................3 400 30242. 1939. 5P Ag "Horthy balra" T:2 patina Adamo P8.2 .............................................................................3 400 30243. 1939. 5P Ag "Horthy balra" T:1-,2 karc Adamo P8.2 ............................................................................3 600 30244. 1945. 5P Al "PRÓBAVERET" jelzéssel T:1 / Hungary 1945. 5 Pengő Al "PRÓBAVERET(TRIAL STRIKE)" C:UNC Adamo P8.4............................................................................................................20 000 30245. 1946. 20f Cu-Al rozetta T:1 / Hungary 1946. 20 Fillér Cu-Al with rosetta C:UNC Adamo F4 ...............4 000 30246. 1946. 5Ft Ag "vastag Kossuth" T:2 apró ph. Adamo F8 .......................................................................6 000
Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! 30247. 1946. 5Ft Ag "vastag Kossuth" T:1-,2 Adamo F8 .................................................................................6 000 30248. 1946. 5Ft Ag "vastag Kossuth" T:1-,2 Adamo F8 ................................................................................6 000 30249. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30250. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30251. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30252. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30253. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30254. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30255. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30256. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30257. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30258. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30259. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30260. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30261. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30262. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30263. 1948. 5Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" + 20Ft Ag "Táncsics" - "Szabadságharc sor" T:2 patina Adamo EM1, EM2, EM3.......................................................................................................................8 000 30264. 1948. 5Ft Ag "Petőfi" T:2 kis patina Adamo EM1 ..................................................................................1 400 30265. 1948. 10Ft Ag "Széchenyi" T:2 Adamo EM2 ........................................................................................1 400 30266. 1948. 20Ft Ag "Táncsics" T:2 Adamo EM3 ..........................................................................................3 600 30267. 1950. 20f Cu-Al T:1- kis ph. Adamo F4 .................................................................................................1 000 30268. 1967. 50f alpakka Kabinet sorból! T:1 Adamo FE11.............................................................................4 000 30269. 1967. 25Ft Ag + 50Ft Ag "Kodály" pár, "Magyar Nemzeti Bank" feliratú műanyag tokban T:1,1 Hungary 1967. 25 Forint Ag + 50 Forint Ag "Kodály" pair, in "Magyar Nemzeti Bank" plastic case C:UNC,AU Adamo EM22, EM23...........................................................................................................8 000 30270. 1967. 50Ft Ag "Kodály" T:BU Adamo EM23 ........................................................................................4 000 30271. 1968. 100Ft Ag "Semmelweis" T:1-,2 Adamo EM28 ............................................................................5 500 30272. 1970. 50Ft Ag + 100Ft Ag "Felszabadulás" pár, csak a tok belső része T:BU Adamo EM36, EM37 ...5 000 30273. 1971. 2f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 patina Adamo FO4 ......................................1 200 30274. 1972. 2f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO5 ..................................................1 400 30275. 1972. 50Ft Ag + 100Ft Ag "Szent István" pár T:BU Adamo EM38, EM39 ...........................................4 000 30276. 1972. 100Ft Ag "Szent István" T:BU Adamo EM39 ..............................................................................2 400 30277. 1973. 2f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 patina Adamo FO6 ......................................1 200 30278. 1973. 50Ft Ag + 100Ft Ag "Petőfi" pár eredeti, plombált, sérült MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM41, EM42 .........................................................................................................................................4 000 30279. 1973. 50Ft Ag + 100Ft Ag "Petőfi" pár T:BU Adamo EM41, EM42......................................................4 000 30280. 1974. 2f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 kis patina Adamo FO7 .................................1 200 30281. 1974. 100Ft Ag "25 éves a KGST" (2x) T:2(PP),BU patina Adamo EM43 ...........................................4 000 30282. 1974. 100Ft Ag "25 éves a KGST" eredeti plombált MNB tokban T:BU Adamo EM43 ........................2 600 30283. 1974. 50Ft Ag + 100Ft Ag "MNB" pár, eredeti, plombált MNB plasztiktokban, lezárt fóliában T:BU kis patina Adamo EM44, EM45 .............................................................................................................3 600 30284. 1975. 2f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 patina Adamo FO8 ......................................1 200 30285. 1975. 200Ft Ag "Felszabadulás" eredeti, sérült, plombált MNB plasztiktokban T:BU ragasztásnyom a tokon Adamo EM46............................................................................................................................2 400 30286. 1975. 200Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" T:BU Adamo EM47 ...............................................2 600 30287. 1976. 2f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 kis patina Adamo FO9 .................................1 200 30288. 1976. 200Ft Ag "II. Rákóczi Ferenc" eredeti, plombált MNB tokban, lezárt fóliában T:BU Adamo EM48 .....................................................................................................................................................2 800 30289. 1976. 200Ft Ag (3xklf) "Festők I. / Derkovits, Szinyei, Munkácsy" sor, eredeti, plombált MNB tokbanT:BU Adamo EM49, EM50, EM51..............................................................................................7 000 30290. 1977. 2f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO10 ................................................1 200 30291. 1977. 2Ft Cu-Zn ezüstözve T:1- apró kopás az ezüstözésen..................................................................100 30292. 1977. 200Ft Ag (3xklf) "Magyar festők II. / Csontváry, Mányoki, Rippl-Rónai" eredeti plombált MNB tokban T:BU kis patina Adamo EM52, EM53, EM54 ...........................................................................7 000 30293. 1977. 200Ft Ag "Festők II. - Csontváry" T:BU,PP felületi karc, fo. Adamo EM52 .................................5 500 30294. 1977. 200Ft Ag "Festők II. - Csontváry" T:1-,2 kis patina Adamo EM52 ..............................................2 000
30295. 1977. 200Ft Ag "Festők II. - Rippl-Rónai József" tokban T:BU Adamo EM54 ......................................2 000 30296. 1977. 200Ft Ag "Nemzeti Múzeum" + 1981. 500Ft Ag "Bartók Béla" T:BU Adamo EM55,EM62 .........6 000 30297. 1977. 200Ft Ag "Nemzeti Múzeum" T:BU Adamo EM55 ......................................................................2 800 30298. 1978. 2f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO11 ................................................1 200 30299. 1978. 200Ft Ag "Első magyar aranyforint" plombált MNB plasztik tokban T:BU Adamo EM56 ............3 000 30300. 1979. 2f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO12 ................................................1 200 30301. 1979. 200Ft Ag "Nemzetközi gyermekév" T:BU Adamo EM57 ............................................................2 400 30302. 1979. 200Ft Ag "Bethlen Gábor" piefort forgalmi emlékpénz (44,33g/0.640) T:1(PP) / Hungary 1979. 200 Forint Ag "Gábor Bethlen" piefort commemorative coin (44,33g/0.640) C:UNC(PP) Adamo EM58 ......................................................................................................................................55 000 30303. 1979. 200Ft Ag "Bethlen Gábor" eredeti MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM58 .............................3 000 30304. 1980. 2f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO13 ................................................1 200 30305. 1981. 2f-10Ft (9xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO14 ................................................1 200 30306. 1981. 100Ft Cu-Ni + 5L Cu-Ni "Bulgária 1300 éves" magyar-bolgár közös kiadás, eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:1(PP)..........................................................................................................................1 000 30307. 1981. 500Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:BU Adamo EM62 ..........................................................3 200 30308. 1981. 500Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:BU Adamo EM62 ..........................................................3 200 30309. 1981. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982 - Három játékos" (2x) T:2(PP),1 patina Adamo EM64 .....................................................................................................................................................5 500 30310. 1981. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982 - Focista" (2x) T:1(PP),BU Adamo EM65 .............5 000 30311. 1981. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" T:BU Adamo EM65 ..............................................3 000 30312. 1981. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982 - 3 játékos" T:BU ....................................................3 200 30313. 1981. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" (2xklf) T:PP ujjlenyomat .......................................6 000 30314. 1981. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1982" (2xklf) T:BU ..........................................................5 500 30315. 1983. 100Ft Cu-Ni "FAO - Több gabonát a világnak" + 1984. 100Ft Cu-Ni "FAO - Ha kivágod, ültess is" + 1985. 100Ft alpakka "FAO - Fa, búza, hal" T:1,1- Adamo EM72, EM81, EM91 ...........................2 200 30316. 1984. 500Ft Ag "Nők évtizede" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM77 ...........................3 800 30317. 1984. 500Ft Ag "Nők évtizede" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU kis patina Adamo EM77 ............3 600 30318. 1984. 500Ft Ag "Nyári Olimpiai Játékok - Los Angeles" T:BU Adamo EM79 .......................................3 000 30319. 1985. 200Ft Ag (3xklf) "Természetvédelem - Mocsári Teknős, Vadmacska, Vidra" T:BU Adamo EM85; EM86; EM87 ..............................................................................................................................6 000 30320. 1985. 100Ft alpakka + 200Ft Ag "Természetvédelem - Vidra" T:1,1- Adamo EM84, EM87.................4 000 30321. 1985. 500Ft Ag "Kulturális Fórum Budapest 1985" T:BU Adamo EM89 ...............................................2 400 30322. 1985. 500Ft Ag "Kulturális Fórum Budapest 1985" T:BU Adamo EM89 ...............................................2 600 30323. 1985. 500Ft Ag "Kulturális Fórum Budapest 1985" T:BU Adamo EM89 ...............................................2 600 30324. 1986. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Stadion" T:1(PP) Adamo EM94 ....................................3 000 30325. 1986. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó 1986 - Stadion" T:BU Adamo EM94 ...............3 400 30326. 1986. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó 1986" T:1(PP) Adamo EM95 ...........................3 000 30327. 1986. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó 1986 - Focisták" T:BU Adamo EM95 ...............2 800 30328. 1986. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó 1986" + 1986. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Stadion" T:PP ujjlenyomat Adamo EM94, EM95 .......................................................6 000 30329. 1986. 500Ft Ag "Budavár visszavétele 1686" T:BU Adamo EM97 ......................................................3 400 30330. 1987. 2f-20Ft (10xklf) érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO20 ..............................................1 200 30331. 1988. 500Ft Ag "1990. Labdarúgó VB - 3 játékos" + 1989. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság Két játékos" + 1993. 1000Ft Ag "Labdarúgó VB" T:PP,BU ujjlenyomat ..............................................11 000 30332. 1988. 500Ft Ag "Szent István" T:BU Adamo EM102 ...........................................................................4 400 30333. 1989. 500Ft Ag "Téli Olimpia-Albertville" T:BU Adamo EM111 ...........................................................3 000 30334. 1990. 1Ft-20Ft 5xklf db, kiadatlan forgalmi sor laminált fóliatokban, "Magyar Köztársaság" felirattal, de "Kádár" címerrel T:1 Adamo FO23.1 ...............................................................................................6 000 30335. 1990. 500Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" T:BU Adamo EM113 ............................................................3 800 30336. 1990. 500Ft Ag "Mátyás király - Buda" T:BU Adamo EM114 ..............................................................3 200 30337. 1990. 500Ft Ag "Kölcsey Ferenc" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM116 ..............................................3 600 30338. 1991. 500Ft Ag "II. János Pál pápa látogatása" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM120 ..........................3 800 30339. 1991. 500Ft Ag "II. János Pál pápa látogatása" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM120 .........................3 800 30340. 1991. 500Ft Ag "II. János Pál pápa látogatása" + 1994. 500Ft Ag "Kossuth Lajos" T:1-(PP),BU Adamo EM120,EM133 ..........................................................................................................................7 000 30341. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:1-,2 kis patina ........................................................................................1 400
Nézzen körül webshopunkban is! 30342. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30343. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina ..................................................................................................1 400 30344. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina ..................................................................................................1 400 30345. 1992-1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina .........................................................................................1 400 30346. 1992-1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:1-,2 ...............................................................................................1 400 30347. 1992-1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina .........................................................................................1 400 30348. 1992-1994. 200Ft Ag "MNB/Deák" (2x) T:2 patina ...............................................................................1 400 30349. 1992-1994. 200Ft Ag "MNB/Deák" (2x) T:2 patina ...............................................................................1 400 30350. 1992-1994. 200Ft Ag "MNB/Deák" (2x) T:2 ..........................................................................................1 400 30351. 1992-1994. 200Ft Ag "MNB/Deák" (2x) T:1-,2 ......................................................................................1 400 30352. 1992-1994. 200Ft Ag "MNB/Deák" (2x) T:2 ..........................................................................................1 400 30353. 1992-1994. 200Ft Ag "MNB/Deák" (2x) T:2 patina ...............................................................................1 400 30354. 1992-1994. 200Ft Ag "MNB/Deák" (2x) T:2,2- patina ...........................................................................1 400 30355. 1992-1994. 200Ft Ag "MNB/Deák" (2x) T:2 patina ...............................................................................1 400 30356. 1992-1994. 200Ft Ag "MNB/Deák" (2x) T:2 patina, ph., patina ............................................................1 400 30357. 1992. 200Ft Ag "Veszélyeztetett állatvilág - Gólya" + 1993. 500Ft Ag "Expo 96 Budapest" T:PP,BU Adamo EM126, EM131 .........................................................................................................................5 000 30358. 1992. 500Ft Ag "Károly Róbert" + 1992. 500Ft Ag "Szent László" T:PP ujjlenyomat Adamo EM123,EM125 ......................................................................................................................................7 000 30359. 1992. 500Ft Ag "Telstar 1" + 1993. 500Ft Ag "Integráció Az Európai Közösségbe" T:PP,BU ujjlenyomat Adamo EM127,EM130 .......................................................................................................7 000 30360. 1993. 200Ft Ag "MNB" (3x) + 1994. 200Ft Ag "Deák" T:2 ....................................................................2 800 30361. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina ..................................................................................................1 400 30362. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30363. 1993. 500Ft Ag "Expo 96 Budapest" T:PP Adamo EM131 ..................................................................3 800 30364. 1993. 1000Ft Ag "Labdarúgó VB" T:BU Adamo EM132 .......................................................................4 000 30365. 1993-1994. 200Ft Ag "MNB/Deák" (2x) T:2 ..........................................................................................1 400 30366. 1993. 500Ft Ag "Régi dunai hajók - Árpád" + 1994. 500Ft Ag "Régi dunai hajók - Carolina" + 1995. 1000Ft Ag "Régi dunai hajók III - Hableány" T:BU Adamo EM129, EM134, EM139 .........................12 000 30367. 1994. 10f-200Ft (11xklf) forgalmi sor dísztokban, közte 1994. 200Ft Ag "Deák" T:PP Adamo FO27.1 ................................................................................................................................................13 000 30368. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina .................................................................................................1 400 30369. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 kis patina ............................................................................................1 400 30370. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 ............................................................................................................1 400 30371. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30372. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina .................................................................................................1 400 30373. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 kis patina ............................................................................................1 400 30374. 1994. 1000Ft Ag "Nyári olimpia - Atlanta" + 2004. 5000Ft Ag "Nyári olimpia - Athén" T:PP ujjlenyomat Adamo EM137, EM189 ....................................................................................................11 000 30375. 1994. 500Ft Ag "Régi dunai hajók - Carolina" T:BU Adamo EM134 ....................................................4 200 30376. 1995. 1000Ft Ag "Régi dunai hajók III - Hableány" T:PP Adamo EM139 .............................................5 000 30377. 1995. 1000Ft Ag "Pannonhalma" T:PP ujjlenyomat Adamo EM140 .....................................................4 800 30378. 1994. 1000Ft Ag "Védd a világot!" (2xklf) T:PP,BU Adamo EM138 ......................................................8 000 30379. 1995. 1000Ft Ag "Nyári Olimpia-Atlanta - Vívás" (2xklf) T:PP,BU Adamo EM143 ..............................8 000 30380. 1996. 2000Ft Ag "Honfoglalás" T:BU Adamo EM141 ...........................................................................5 000 30381. 1996. 2000Ft Ag "Honfoglalás" + 1996. 2000Ft Ag "Ötvenéves a Forint" T:PP,BU Adamo EM141,EM144 ....................................................................................................................................10 000 30382. 1996. 2000Ft Ag "Ötvenéves a Forint" T:PP Adamo EM144 ................................................................6 000 30383. 1997. 2000Ft Ag "Régi balatoni hajók / Helka & Kelén" T:PP Adamo EM146 ......................................5 000 30384. 1997. 2000Ft Ag "Régi balatoni hajók / Helka & Kelén" + 1998. 2000Ft Ag "Régi balatoni hajók II Phoenix" T:PP Adamo EM146,EM155 ................................................................................................10 000 30385. 1997. 750Ft Ag "Labdarúgó VB" T:PP Adamo EM148 .........................................................................2 000 30386. 1998. 750Ft Ag "Labdarúgó VB" T:BU Adamo EM148 ........................................................................3 000 30387. 1998. 2000Ft Ag "UNICEF - A világ gyermekei" + 1998. 2000Ft Ag "1848-49. forradalom és szabadságharc 150. évfordulója" T:PP,BU Adamo EM153 ................................................................10 000 30388. 1998. 2000Ft Ag "WWF - Óvd a természetet" T:PP Adamo EM154 ....................................................5 000 30389. 1999. 50f-100Ft (8xklf) forgalmi sor dísztokban T:BU Adamo FO32 ....................................................5 000
30390. 1999. 2000Ft Ag "Nyári olimpia-Sydney" + 1999. 2000Ft Ag "A 2000. évforduló" T:PP.......................7 000 30391. 2000. 200Ft Cu-Ni-Zn "2000. évforduló / Rodin: a Gondolkodó, a Naprendszer" T:1(PP) felszíni karcok Adamo EM164 ...........................................................................................................................1 000 30392. 2000. 3000Ft Ag "Veszélyeztetett állatvilág - hód" + 2001. 3000Ft Ag "Ezeréves a magyar pénzverés" + 2002. 3000Ft Ag "Kovács Margit" T:PP,BU Adamo EM165,EM170,EM184 .................18 000 30393. 2001. 1Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor dísztokban, "Magyarország pénzérméi" sorozat T:BU Adamo FO34 .....................................................................................................................................................3 800 30394. 2001. 3000Ft Ag "Ezeréves a magyar pénzverés" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM170 .....................7 000 30395. 2002. 3000Ft Ag "Hortobágyi Nemzeti Park" T:BU Adamo EM178 .....................................................5 500 30396. 2002. 500Ft Cu-Ni "Rubik-kocka" T:PP patina Adamo EM183 ............................................................3 000 30397. 2003. 5000Ft Ag "Rákóczi szabadságharc 300. évfordulója" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM186 ..13 000 30398. 2003. 5000Ft Ag "150 éves a Budapesti Filharmóniai Társaság" T:PP fo. Adamo EM187 ..................7 500 30399. 2003. 5000Ft Ag "Neumann János" T:BU Adamo EM188 ....................................................................7 000 30400. 2004. 5000Ft Ag "Magyarország az Európai Unió tagja" tanúsítvánnyal T:1(PP) ujjlenyomat, patina Adamo EM190 ......................................................................................................................................6 000 30401. 2004. 1c-2E "Euro próbaveretek" (8xklf) fémpénz szettben, díszkiadás T:BU .....................................3 000 30402. 2004. 2EUR "Mátyás király - Phoenix vitorlás" próbaveret T:1-,2 .........................................................2 000 30403. 2005. 5000Ft Ag "Diósgyőri vár" tanúsítvánnyal T:PP felületi karcok Adamo EM194 ..........................7 500 30404. 2005. 5000Ft Ag "Diósgyőri vár" T:BU Adamo EM194 ........................................................................7 000 30405. 2005. 5000Ft Ag "Diósgyőri vár" + 2006. 5000Ft Ag "Bartók Béla" T:BU,PP Adamo EM194, EM201 .................................................................................................................................................13 000 30406. 2006. 1Ft-100Ft (7xklf) "1956-os forradalom" forgalmi sor karton dísztokban (2x) T:PP Adamo FO40.1 ..................................................................................................................................................3 600 30407. 2006. 1000Ft Cu-Ni "Ford T-Modell" T:BU Adamo EM200 ...................................................................1 400 30408. 2006. 1000Ft Cu-Ni "Ford T-Modell" T:1(PP) Adamo EM200 ...............................................................1 400 30409. 2006. 5000Ft Ag "Bartók Béla" tanúsítvánnyal T:PP , Adamo EM201 .................................................6 000 30410. 2006. 5000Ft Ag "Fertő kultúrtáj" T:2(PP) Adamo EM203 ...................................................................5 000 30411. 2007. 1Ft-100Ft (8xklf) forgalmi sor, benne 50Ft "50 éves a Római Szerződés" T:BU Adamo FO41 ..2 600 30412. 2007. 1Ft-100Ft (8xklf) "Római Szerződés" forgalmi sor, benne 50Ft "50 éves a Római Szerződés" (2x) T:BU,PP Adamo FO41, FO41.1....................................................................................................3 600 30413. 2007. 1000Ft Cu-Ni "Adorján János - Libelle" T:BU Adamo EM208 .....................................................1 200 30414. 2007. 5000Ft Ag "Batthyány Lajos" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM209 ............................................6 000 30415. 2007. 5000Ft Ag "Kodály Zoltán" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM211 ...............................................6 000 30416. 2007. 5000Ft Ag "Kodály Zoltán" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM211 ...............................................6 500 30417. 2007. 5000Ft Ag "Debreceni Református Nagytemplom" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM212 ...........6 500 30418. 2007. 5000Ft Ag "Árpád-házi Szent Erzsébet" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM213 ...........................6 000 30419. 2008. 1Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU Adamo FO42................................................................................................................................3 000 30420. 2008. 5000Ft Ag "Teller Ede" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM214 ......................................................6 000 30421. 2008. 1000Ft Cu-Ni "Telefonhírmondó - Puskás Tivadar" dísztokban T:PP Adamo EM216 ................1 200 30422. 2008. 5000Ft Ag "Pekingi olimpia" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM217 ..............................................5 500 30423. 2008. 5000Ft Ag "Siklósi Vár" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM218 ....................................................6 000 30424. 2008. 5000Ft Ag "Tokaji Történelmi Borvidék" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM219 ..........................6 000 30425. 2009. 5Ft-200Ft (6xklf) dísztokos forgalmi szett "Lánchíd" T:BU Adamo FO43 ..................................2 000 30426. 2009. 5Ft-200Ft (6xklf) dísztokos forgalmi szett "Lánchíd" T:BU Adamo FO43 ...................................2 600 30427. 2009. 5Ft-200Ft (6xklf) "Lánchíd" forgalmi sor szettben (3x) T:BU Adamo FO43 ...............................5 500 30428. 2009. 5Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor dísztokban, valamint 2009. "Joseph Haydn" Ag emlékérem PP kivitelben (12g/0.999/29mm), "Magyarország pénzérméi" sorozat (2x) T:BU Adamo FO43.3 ............6 500 30429. 2009. 5Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor dísztokban, valamint 2009. "Joseph Haydn" Ag emlékérem PP kivitelben (12g/0.999/29mm), "Magyarország pénzérméi" sorozat T:BU Adamo FO43.3 ....................4 000 30430. 2009. 5000Ft Ag "Radnóti Miklós" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM220 ..............................................6 000 30431. 2009. 5000Ft Ag "Radnóti Miklós" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM220 ..............................................6 500 30432. 2009. 5000Ft Ag "Dohány utcai zsinagóga" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM222 ................................6 000 30433. 2009. 5000Ft Ag "Dohány utcai zsinagóga" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM222 ..............................6 500 30434. 2009. 5000Ft Ag "Világörökség helyszínek: Budapest" (2x) T:PP,BU Adamo EM223 ......................12 000 30435. 2009. 5000Ft Ag "Világörökség helyszínek: Budapest" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM223 .............6 000 30436. 2009. 5000Ft Ag "Világörökség helyszínek: Budapest" T:BU Adamo EM223 .....................................6 500
Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! 30437. 2009. 3000Ft Ag "Kazinczy Ferenc" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM224 ..........................................4 000 30438. 2009. 3000Ft Ag "Kazinczy Ferenc" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM224 ..........................................3 800 30439. 2009. 5000Ft Ag "Kálvin János" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM226 ..................................................6 500 30440. 2010. 1Ft-200Ft (6xklf) "Himnusz" forgalmi sor szettben (2x) T:PP Adamo FO44.1 ...........................4 200 30441. 2010. 5Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor szettben T:PP Adamo FO44.1 ....................................................3 000 30442. 2010. 5Ft-200Ft (6xklf) "Pécs Európa kulturálsi fővárosa" forgalmi sor dísztokban +"Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm), "Magyarország pénzérméi" sorozat (2x) T:PP Adamo FO44.4.....................................................................................................................7 500 30443. 2010. 5Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor dísztokban, valamint 2010. "Pécs 2010 - Európa Kulturális Fővárosa" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm), "Magyarország pénzérméi" sorozat T:PP Adamo FO44.4 ..................................................................................................................................................4 000 30444. 2010. 5Ft-200Ft (6xklf) "Pécs Európa kulturálsi fővárosa" forgalmi sor dísztokban +"Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm), "Magyarország pénzérméi" sorozat (2x) egyik dísztok enyhén sérült T:BU Adamo FO44.4 ........................................................................7 000 30445. 2010. 5Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor dísztokban, valamint 2010. "Pécs 2010 - Európa Kulturális Fővárosa" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm), "Magyarország pénzérméi" sorozat T:BU Adamo FO44.4 ..................................................................................................................................................4 000 30446. 2010. 5000Ft Ag "Kosztolányi Dezső" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM227 ........................................6 000 30447. 2010. 5000Ft Ag "Őrségi Nemzeti Park" T:PP Adamo EM228 ............................................................7 500 30448. 2010. 5000Ft Ag "Őrségi Nemzeti Park" tanúsítvánnyal, dísztokban T:PP Adamo EM228 ................7 500 30449. 2010. 5000Ft Ag "Úszó EB" tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM229 .......................................................6 000 30450. 2010. 1000Ft Cu-Ni "Bíró László József, a golyóstoll szabadalmaztatója" T:BU Adamo EM232 ........1 400 30451. 2011. 1Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor szettben T:BU Adamo FO45 ........................................................3 000 30452. 2011. 3000Ft Ag "Az Európai Unió Tanácsának magyar elnöksége" tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM235 ...................................................................................................................................................6 000 30453. 2011. 1000Ft Cu-Ni "Jedlik Ányos - a Dinamó-elv leírója" T:1(PP) Adamo EM236 ..............................1 200 30454. 2014. 2000Ft Cu-Ni "Fáy András" T:BU ................................................................................................2 000 30455. 2014. 5000Ft Ag "Bárány Róbert 100 éve nyerte el a Nobel-díjat" T:PP ..............................................6 500 30456. 2014. 5000Ft Ag "Zrínyi Miklós" T:PP ...................................................................................................6 500 30457. 2014. 10.000Ft Ag "Spányi Béla" T:PP ...............................................................................................13 000 30458. 2014. 10.000Ft Ag "Lechner Ödön" T:PP ...........................................................................................13 000 30459. 2014. 10.000Ft Ag "Magyar Nemzeti Bank" T:PP ...............................................................................13 000 30460. 2014. 10.000Ft Ag "Ybl Miklós" T:PP ..................................................................................................13 000 30461. 2015. 5000Ft Ag "Zsigmondy Richárd" T:PP ........................................................................................6 500 30462. 2015. 5000Ft Ag "Széll Kálmán" T:PP ..................................................................................................6 500 30463. 2015. 10.000Ft Ag "500 éve született Tinódi Sebestyén" T:PP ..........................................................13 000 30464. 2015. 10.000Ft Ag "Duna-Ipoly Nemzeti Park / Havasi cincér" T:PP ujjlenyomat ..............................13 000 30465. 2015. 10.000Ft Ag "Kőszegi vár / Jurisics Miklós" T:PP .....................................................................13 000 30466. 2016. 10.000Ft Ag "Szigetvári vár / Zrínyi Miklós" T:PP .....................................................................13 000 30467. 2016. 10.000Ft Ag "Szigetvári vár / Zrínyi Miklós" T:PP .....................................................................11 000 30468. 2016. 10.000Ft Ag "XXXI. Nyári Olimpiai Játékok" tanúsítvánnyal (24g/0.925/37mm) T:PP Hungary 2016. 10.000 Forints Ag "XXXI Summer Olympic Games" with certificate (24g/0.925/37mm) C:PP .....................................................................................................................13 000 30469. 2017. 5000Ft Ag "Lajtha László" tanúsítvánnyal T:PP ..........................................................................6 000 30470. 2017. 10.000Ft Ag "Kossuth Zsuzsanna" T:PP ..................................................................................13 000 30471. 2017. 10.000Ft Ag "Arany János" T:PP ..............................................................................................13 000 30472. 3db-os vegyes magyar denár tétel, közte "I. Lajos", "II. Ulászló", "II. Mátyás" T:2-,3 rep. ....................2 000 30473. 13db-os vegyes rézpénz tétel, főleg magyar verdejelűek T:3,3- ..............................................................800 30474. 72db-os vegyes magyar fémpénz tétel T:vegyes..................................................................................1 000 30475. 3db-os vegyes magyar denár tétel, közte "Rudolf", "II. Ferdinánd" T:2- ...............................................2 600
Magyar emlékveretek, plakettek 30476. Anton Scharff (1845-1930) 1876. "József Főherczeg Magyarország Nádora - született 1776 / Emlékül születésének százados ünnepére - Budapest főváros hálás közönsége" Zn emlékérem összességében jó állapotú, de sérült dísztokban, az érmek rögzítve (54mm) T:1- ............................15 000 30477. Berán Lajos (1882-1943) 1925. "Jókai Mór 1825 - 1925 / A nagy mesemondónak hálás nemzete Magyar Királyi Pénzverő" kétoldalas Br emlékérem (36mm) T:2 ..........................................................1 000 30478. Berán Lajos (1882-1943) 1926. "DR. MED. SAMVEL LOEW - OCTOGENARIVS NVLLAM DIEM PERDIDIT" Br plakett (68x100,5mm) T:2 / Hungary 1926. "DR. MED. SAMVEL LOEW OCTOGENARIVS NVLLAM DIEM PERDIDIT" Br plaque. Sign.: Lajos Berán (68x100,5mm) C:XF..20 000
30479. Berán Lajos (1882-1943) 1931. "Dr. Baumgartner Alajos" Br plakett (100mm) T:2 HP. 1324. ............5 000 30480. Berán Lajos (1882-1943) 1936. "Z. Zorkóczy Samu" vaskohómérnök és az OMBKE elnöke, névre szóló aranyozott Br emlékérem eredeti tokban (50mm) T:1- Hungary 1936. "Samu Z. Zorkóczy metallurgical engineer" gilt Br commemorative medallion with engraving, in original case. Sign: Lajos Berán (50mm) C:AU HPII 273. ....................................................................................................5 000 30481. Berán Lajos (1882-1943) 1938. "HUNGÁRIA EE / MERT FÉRFI KELL MEGANNYI SZIKLA SZÁL 1911" Hungária Evezős Egylet Br emlékérem (71mm) T:2 HPII. 284...................................................6 000 30482. Bognár György (1944-) 1985. "Történeti Városok Nemzetközi Bizottsága - Eger / Balassi Bálint" Ag emlékérem (34,24g/0.800/42,5mm) ......................................................................................................4 600 30483. Bognár György (1944- ) 1988. "A Szent Jobb országos bemutatása 1988. április 16. - október 30" piefort Ag emlékérem (72,57g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) / Hungary 1988. "The Presentation of Saint Stephens Holy Right Hand April 16 - October 30 1988." piefort Ag commemorative medallion. Sign.: György Bognár (72,57g/0.835/42,5mm) C:AU(PP) Adamo BP25 ............................................20 000 30484. Bognár György (1944-) 1989. "Vasfüggöny / Berlini fal" aranyozott fém emlékérem, sorszámozott tanúsítvánnyal, tokban (65mm) T:1-(PP) ujjlenyomat ...........................................................................1 000 30485. Bognár György (1944-) 1990. "Magyar Köztársaság 1956-1989. Október 23. / Hazádnak rendületlenül légy híve, oh magyar" aranyozott piefort emlékérem, eredeti dísztokban (65mm) T:1-(PP).................................................................................................................................................1 000 30486. Bognár György (1944-) 1991. "II. János Pál pápa látogatása - Debrecen" jelzett Ag emlékérem (31,31g/0.925/42mm) T:1-(PP) .............................................................................................................5 000 30487. Bognár György (1944-) / Lebó Ferenc (1960-) 1991. "II. János Pál pápa látogatása - Pécs" aranyozott fém emlékérem, műanyag tokban (42,5mm) T:1-(PP) .............................................................................800 30488. Bognár György (1944-) 1991. "II, János Pál pápa látogatása - Debrecen" aranyozott Br emlékérem, tanúsítvánnyal tokban (65mm) T:1-(PP) karc .......................................................................................1 000 30489. Borsos Miklós (1906-1990) 1976. "II. Rákóczi Ferenc / Pro Libertate" (90mm) T:2 patina ...................8 000 30490. Borsos Miklós (1906-1990) 1982. "Kodály Zoltán 1882-1967" Ag emlékérem (35,75g/0. 835/42,5mm) T:1- kis patina Adamo SG6 .............................................................................................5 000 30491. Carl Radnitzky (1818-1901) 1865. "A Magyar Tudományos Akadémia megnyitásának 40. évfordulójára" Br emlékérem. "XI. DEC: MDCCCLXV / HÁZA MEGNYITÁSÁNAK EMLÉKEÜL A MAGYAR TUDOM: AKADÉMIA" (53,91g/51mm) T:1-,2 / Hungary 1865. "40th anniversary of the opening of the Hungarian Academy of Sciences" Br medallion. Sign.: Carl Radnitzky (53,91g/51mm) C:AU,XF.......................................................................................................................4 000 30492. Csillag István (1881-1968) 1918. Idős hölgy balra néző portréja, Br lemezplakett (94x122mm) T:2 ....5 000 30493. Csillag István (1881-1968) 1925. "Dr. Hevesi Simon" Br plakett (152,64g/61,5x70,5mm) T:2 ph. / Hungary 1925. "Simon Hevesi Dr." Br plaque. Sign.: István Csillag (152,64g/61,5x70,5mm) C:XF edge error............................................................................................................................................20 000 30494. Csillag István (1881-1968) 1930. "Dr. Kiss Arnold" Br plakett, hátoldalon "LUDVIG E. BUDAPEST" gyártói jelzéssel (158,82g/58,5x69,5mm) T:2 / Hungary 1930. "Arnold Kiss Dr." Br plaque, with "LUDVIG E. BUDAPEST" makers mark on backside. Sign.: István Csillag (158,82g/58,5x69,5mm) C:XF ....................................................................................................................................................20 000 30495. Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1972. "MÉE III. Vándorgyűlése Székesfehérvár / Gorsium" jelzett Ag emlékérem (24,86g/0.800/42.5mm) T:2 Adamo SF1 ......................................................................4 000 30496. Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1975. "A Magyar Tudományos Akadémia 150. évfordulója / Széchenyi István" Br emlékérem (70mm) T:2 kis ph. ...........................................................................2 400 30497. Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1976. "Mohács / 1526" Br emlékplakett (86mm) T:2 patina .............4 000 30498. Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1989. "1956-1989 Vértanúink emlékére" alpakka emlékérem, eredeti tokban tanúsítvánnyal T:BU .....................................................................................................................800 30499. Csóka Zsuzsanna (1962-) 1996. "Millecentenárium" Ag emlékérem sorozat fa dísztokban a Babits Kiadótól a következő felosztásban: "Árpád fejedelem / Csodaszarvas és Lehel kürtje" (92,99g/0.925) + "Szent Korona / Rakamazi Korong" (93,39g/0.925) + "Attila kardja / Tarsoly" (92,98g/0.925) + "Szent István pénze / Lovasíjász" (15,6g/0.925) + "Szent István szobor / Turul" (15,6g/0.925) T:PP felületi karc, oxidáció, fo. Hungary 1996. Commemorative medallions for the Millecentenary of Hungary. Complete set with 5 pieces of different Ag (0.925) medallions in orginal case. Sign.: Zsuzsanna Csóka (92,99g+93,39g+92,98g+15,6g+15,6g) C:PP slightly scratched, oxidation, spotted ................................................................................................................................50 000 30500. Csúcs Viktória (1934-1993) / KD 1972. "München Olimpia" jelzetlen Ag emlékérem (16,34g/32,5mm) T:2.............................................................................................................................1 400 30501. Csúcs Viktória (1934-) 1973. "MÉE Budapest - Magyarország" Ag tagsági emlékérem (25,49g/0.800/42,5mm) T:2 Adamo BP5 ..............................................................................................2 600 30502. Csúcs Viktória (1934-) 1973. "Pest-Buda-Óbuda egyesítésének centenáriuma / Pro memor urbe centen" Ag emlékérem (25,07g/0.800/42,5mm) T:2 .............................................................................2 600 30503. Csúcs Viktória (1934-) 1979. "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete 1969-1979" Ag emlékérem (34,54g/0.800/42,5mm) T:2...................................................................................................................4 200 30504. Csúcs Viktória (1934-1993) DN "Hódmezővásárhely Tanácsháza" Ag emlékérem eredeti ÁPV tokban (~16g/0.925/32mm) T:PP ..........................................................................................................1 800
Nézzen körül webshopunkban is! 30505. Csúcs Viktória (1934-) DN "Sárköz" peremén jelzett Ag emlékérem (16g/0.925/32mm) T:2(PP) ........1 600 30506. Csúcs Viktória (1934-) DN "Kiskunhalas - Csipkeház" Ag emlékérem eredeti ÁPV tokban (~17g/0.925/32mm) T:BU .....................................................................................................................1 800 30507. Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 1986. "MÉE Mezőtúr / Badár Balázs fazekas mester" Ag emlékérem (35,24g/0.835/42,5mm) T:2 (PP) patina Adamo MT2 ........................................................4 200 30508. Fritz Mihály (1947-) 1987. "MÉE Szeged / József Attila halálának 50. évfordulója" jelzett Ag emlékérem (35,48g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) Adamo SG18 .................................................................4 600 30509. Fritz Mihály (1947-) 1988. "MÉE - Dugonics András / 200 éves az első magyar regény - Etelka" jelzett Ag emlékérem (36,38g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) ........................................................................4 600 30510. Fritz Mihály (1947- ) 1988. "A Szent Jobb Szegeden" jelzett Ag emlékérem (35,82g/0.835/42,5mm) T:1-(PP).................................................................................................................................................4 600 30511. Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 1990. "MÉE Székesfehérvár - Szapolyai János és I. Ferdinánd" Ag emlékérem (36,3g/0.835/42,5mm) T:1-(PP)..................................................................4 600 30512. Fritz Mihály (1947-) 1990. "Mathias Rex" Mátyás király emlékcsegely, Ag csegely emlékérem (50x50mm) T:2 / Hungary 1990. "Mathias Rex" King Matthias commemorative Ag klippe (50x50mm) C:XF Adamo SF15 ..........................................................................................................10 000 30513. Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 1996. "MÉE 26. Vándorgyűlése Szeged Ópusztaszer / Az első országgyűlés és az Ond-Kalán nemzetség emlékére" Ag emlékérem tokban (36,32g/0.925/42,5mm) T:1(PP) patina.................................................................................................4 000 30514. Fritz Mihály (1947-) 2000. "Az Államalapítás Ezeréves Emlékére - István király 1000-1038 / Magyar Millennium 2000" ezüstözött fém emlékérem (42mm) T:PP .................................................................1 000 30515. Fritz Mihály (1947- ) 2008. "700 éves a közjegyzőség Magyarországon 1308-2008 / Magyar Országos Közjegyzői Kamara 2008" Br emlékérem, eredeti tokban (60mm) .......................................1 200 30516. Fülöp Zoltán (1951-) 1978. "Budapest - Parlament / Királyi szent ereklyék" Ag emlékérem tokban, angol és német nyelvű tanúsítvánnyal (27g/0.925/42,5mm) T:1(PP) ...................................................3 000 30517. Fülöp Zoltán (1951-) 1981. "Bartók Béla / A kékszakállú herceg vára" Ag emlékérem ÁPV plasztiktokban, német és angol nyelvű tanúsítvánnyal (20g/0.925/37mm) T:PP ..................................2 200 30518. Fülöp Zoltán (1951-) 1994. "Magyar Szentek II - Szent Erzsébet" jelzett Ag emlékérem (32,65g/0.925/40mm) + "Magyar Szentek II - Nagyboldogasszony" jelzett Ag emlékérem (32,48g/0.925/40mm) + "Magyar Szentek II - Szent Margit" jelzett Ag emlékérem (32,55g/0.925/40mm) mindhárom érem együtt egy dísztokban, sorszámozott tanúsítvánnyal T:1(PP) patina, felületi karc .................................................................................................................13 000 30519. Fülöp Zoltán (1951-) 1994. "Magyar Szentek II. - Szent Erzsébet, Nagyboldogasszony, Szent Margit" 3xklf db-ból álló aranyozott tombak emlékérem szett eredeti sérült dísztokban (40mm) T:1(PP) .......................................................................................................................................................3 000 30520. Garamkeszi János (1936-) DN "Ybl Miklós Építőipari Műszaki Főiskola" Br emlékérem dísztokban (60mm) T:1- .............................................................................................................................................800 30521. Gyulavári Pál (1949-) 1980. "Bethlen Gábor" Br emlékplakett falra akasztható fatalpon (176mm) T:2 .......................................................................................................................................................12 000 30522. Hunyadi László? (1933-) DN "Bethlen Gábor" Br emlékplakett falra akasztható fatalpon (175mm a plakett) T:2 ..........................................................................................................................................12 000 30523. H. Varga Ilona (1927-1989) DN "XXI. k. Tanács Művelődési Központja" Br emlékérem (82mm) T:2 ..1 600 30524. Ispánki József (1906-1992) 1981. "Szülikém emlékére" Br emlékplakett (100mm) T:2 .......................5 000 30525. Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1846. József nádor 50 éves nádori jubileum Br emlékérme "JÓZSEF MAGYAR ORSZÁG NÁDORA ÉS FŐ KAPITÁNYA - VÁLASZTATOTT NOV. 12 1796 / EMLÉKÜL FÉL SZÁZADOS ÉRDEMÉRT 1846" (53mm) T:2 ph. Hungary 1846. Election jubilee of Joseph Archduke Br commemorative medallion (53mm). Sign.: Josef Daniel Boehm (1794-1865) C:XF edge error HTÉ 936. ...................................................................................................................8 000 30526. Kelemen Kristóf (1922-2001) 1987. "MÉE / Erzsébet királyné születésének emlékére" fém emlékérem (42,5mm) T:1-.....................................................................................................................1 000 30527. Kiss György (1943-) 1994. "Dr. Antall József / Szabad választás 1990" jelzett Ag emlékérem tanúsítvánnyal, tokban (9,94g/0.500/30mm) T:1(PP) patina.................................................................5 000 30528. Kiss József (1975-1936) (?) DN "Dr. Löwy Árpád" Br emlékplakett T:2,2- hátoldalán ragasztásnyomok ..................................................................................................................................3 000 30529. Kiss Kovács Gyula (1922-1984) 1969. "MUOSZ - A Magyar Sportújságírok Díja az év legjobbjainak" Br emlékplakett (123x80mm) T:2 patina ........................................................................1 600 30530. Kiss Kovács Gyula (1922-1984) DN "Magyar Újságírók Országos Szövetsége - Filmkritikusok Díja" Br plakett (82x118mm) T:2 patina .........................................................................................................2 000 30531. Kiss Nagy András (1930-1997) 1973- "Apáczai Csere János díj" egyoldalas Br plakett eredeti adományozói dísztokban, a plakett hátoldalán az adományozott nevével (293g/~83mm) T:1-,2 / Hungary 1973- "Apáczai Csere János díj" one-sided Br plaque in original case, with the name of the awarded on its reverse. Sign.: András Kiss Nagy (293g/~83mm) C:AU,XF ...................................9 000 30532. Kiss Nagy András (1930-1997) 1973. "Magyar Nemzetért / Erdély" Ag emlékérem (62,67g/0.999/42,5mm) T:1 kis patina / Hungary 1973. "For the Nation / Transylvania Ag commemorative medallion. Sign.: András Kiss Nagy (62,67g/0.999/42,5mm) C:UNC small patina ..14 000
30533. Kiss Nagy András (1930-1997) 1989. "Az Erdélyi Menekültekért" Br emlékérem műbőr tokban tanúsítvánnyal (42,5mm) T:1 ................................................................................................................1 200 30534. Kiss Sándor (1925-1999) 1982. "MÉE Szombathelyi Csoportja - Jurisich Miklós / Kőszeg" Br emlékérem (42,5mm) T:1- kis patina ....................................................................................................2 800 30535. Kovács Dezső (1921-) 1971. "MÉE II. Vándorgyűlése - Győr - Pannonhalma" Ag emlékérem (26,62g/0.800/42,5mm) T:2 kis patina ..................................................................................................2 600 30536. Kovács Dezső (1921-) 1990. "JOHANN THADDAUS PEITHNER / A SELMECI BÁNYÁSZATI AKADÉMIA ALAPÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1770" ezüstözött fém emlékérem, tokban (69,5mm) T:2 ..1 000 30537. Lapis András (1942-) 1973. "MÉE Kiskőrösi Csoportja / Petőfi útja sorozat I. - Petőfi Sándor szülőháza" Ag emlékérem (35,35g/0.835/42,5mm) T:1-(PP)................................................................4 600 30538. Lapis András (1942-) 1977. "IBUSZ 75 éves" ezüstözött fém emlékérem tokban, a tokra "MARTON FRIGYES" neve ragasztva (60mm) + 1975. "Helikon Keszthely '75" fém emlékérem tokban (59mm) + NDK 1960. "Interpress-Foto Berlin / Verband de Deutchen Journalisten" újságírói emlékérem tokban (40mm) T:1-2 patina ..................................................................................................................1 600 30539. Lapis András (1942-) 1987. "MÉE Kiskőrösi Csoportja / Petőfi útja sorozat II. - Petőfi iskolái" Ag emlékérem (35,83g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) .......................................................................................4 600 30540. Lapis András (1942-) 1988. "Telcs Ede / Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Bajai Csoportja" Ag emlékérem (35,93g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) .......................................................................................5 000 30541. Lapis András (1942-) DN "József Attila / UNIVERSITAS SZEGEDIENSIS DE ATTILA JÓZSEF NOMINATA" öntött Br érem (116mm) T:2 Hungary ND "Attila József / UNIVERSITAS SZEGEDIENSIS DE ATTILA JÓZSEF NOMINATA" Br medallion. Sign.: András Lapis (116mm) C:XF ......................................................................................................................................................7 000 30542. Lebó Ferenc (1960-) 1991. "Magyar Reformátusok II. Világtalálkozója" aranyozott fém emlékérem (65mm) T:2(PP) ....................................................................................................................................1 000 30543. Lebó Ferenc (1960-) 1994. "MÉE XXIV. Vándorgyűlése Budapest / Kossuth Lajos halálának 100. évfordulójára" Ag emlékérem (36,32g/0.835/42,5mm) T:PP.................................................................4 600 30544. Lebó Ferenc (1960-) 1996. "MKB - Honfoglalás 1100. évfordulójára - Első magyar pénzérme" Ag emlékérem eredeti MKB tokban, ismertetővel (30,94g/0.925/42,5mm) T:1,1-(PP) ..............................5 000 30545. Lisztes István (1942-) DN "Voltak, kiket a sors úgy megnövelt, / hogy országot tudtak betölteni, / hogy őket ölte, ki kést abba vert. / Kezdem a hősök jaját érteni." Br emlékplakett Illyés Gyula Hazám című versének egy részletével (100mm) T:2 patina .................................................................3 000 30546. Madarassy Walter (1909-1994) 1976. "Rákóczi Ferenc / 1676-1976" Ag emlékérem (25,23g/0.800/42,5mm) T:2 patina ........................................................................................................2 600 30547. Markó Lajos (1882 - ) 1934. "Dr. Juhász Andor A M. Kir. Kúria Elnöke 1925-1934" egyoldalas Br plakett (85mm) T:1- ...............................................................................................................................8 000 30548. Mayer Elek (1840-1919) / Anton Fabris 1880. "Széchenyi István halálának 20. évfordulójára" Cu emlékérem. "GRÓF SZÉCHENYI ISTVÁN - MEGHALT APR. 8. 1860. / ALAPÍTÓJÁNAK EMLÉKÉRE A M.T.AKADÉMIA MDCCCLXXX - K.B." (64,15g/50mm) T:2 ph., karc / Hungary 1880. "Count István Széchenyi - Died 8. April 1860. / In memory of the founder of the Hungarian Academy of Sciences MDCCCLXXX - K.B." unmarked Ag commemorative medal. Artist: Elek Mayer / Anton Fabris (64,15mm/43,62g) C:XF scratch, edge error ....................................................14 000 30549. M. Gruber Leó (1911-1991) 1936. "Szombathelyi Országos Dalosverseny - Liszt Ünnepély" Br emlékérem (60mm) T:2,2- ph................................................................................................................2 800 30550. Nagy István János (1938-) 1978. "A Magyar Korona hazatérte emlékére" Br emlékplakett (96mm) T:2 .........................................................................................................................................................2 800 30551. Pátzay Pál (1896-1979) DN. "Mathias Rex Hungariae" préselt réz plakett márványlapon, hátoldalán (78x61mm) T:2 ......................................................................................................................................3 000 30552. Rajki László (1939-) 1980. "Szentedre, Ville Honorée de la Medaille Hild" Hild János-díj Br domborműve (117x127mm/422g) T:1- kis patina / Hungary 1980. "Szentedre, Ville Honorée de la Medaille Hild" Br relief of the Hild János Award. Sign.: László Rajki (117x127mm/422g) C:AU small patina ....................................................................................................................................................2 600 30553. Reményi József (1887-1977) 1934. "A M. Kir. Operaház 50 éves fennállásának emlékére" Br emlékérem, eredeti tokban (70mm) T:1- Hungary 1934. "50th Anniversary of the Foundation of the Hungarian Royal Opera House" Br medallion, in original case. Sign.: József Reményi (70mm) C:AU HPII 2249. .............................................................................................................................................4 600 30554. Reményi József (1887-1977) 1937. "Nemzeti Hajós Egylet 1862-1937 / 75 év összetartásban" Br emlékérem (80mm) T:2,2- patina ..........................................................................................................4 000 30555. Reményi József (1887-1977) DN Férfi jobbra néző portréja, Br plakett (78x97) T:2 felületi karcok .....3 000 30556. Renner Kálmán (1927-1994) 1991. "MÉE Sopron XXI. Vándorgyűlés / Gróf Széchenyi István" Ag emlékérem (36,03g/0.835/42,5mm) T:1-(PP) .......................................................................................5 000 30557. Rékassy Levente (1943-) / Vadász György (1924-1997) 1981. "450. éves a Pápai Református Kollégium" jelzett Ag emlékérem plombált tokban (0.640/42mm) T:BU................................................4 000 30558. Schwartz István (1851-1924) DN Női portrét ábrázoló plakett, durva sérüléssel, hátoldalán ragasztónyomok (101mm) + Hafner (Antal) Arnold (?-?) DN Női aktot ábrázoló lemezplakett, hátoldalán forrasztásnyomok, több helyen hajlott a lemez (159x70mm) + Somogyi József (1916-1993) 1975. "MRT (Magyar Rádió és Televízió)" jelzetlen, névre szóló Br plakett tokban (69x84mm) T:2,2-..................................................................................................................................1 600
Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! 30559. Seregély Dezső (1867-1948) 1928. "Magyarország kormányzója legfőbb védnöksége alatt tartott Balatoni Ünnepségek emlékére" fém emlékérem, három rögzítésre szolgáló füllel, hátoldala lecsiszolva (75mm) T:2-,3 k. .................................................................................................................3 600 30560. Szabó Géza (1939-) 1990. MÉE Nagykanizsa / A török alóli felszabadulás 300. évfordulójára - Gróf Batthyány Ádám" Ag emlékérem (35,89/0.835/42,5mm) T:1-(PP) .......................................................4 600 30561. Szabó Iván (1913-1998) 1965. "Felszabadulási Táncfesztivál - Pécs 1965" Br plakett, nem eredeti tokban (98mm) T:2 ................................................................................................................................1 400 30562. Szántó Gergely (1886-1962) 1923. "Hausse" bronz egyoldalas gúnyérem (63mm) T:2 Hungary 1923. "Hausse" commemorative uniface sarcastic medallion. Sign: Gergely Szántó (63mm) C:XF ....5 000 30563. Szolláth György (1927-) / Vadász György 1982. "MÉE XII. Vándorgyűlése - Szombathely / Marcus Aurelius" Ag emlékérem (34,56g/0.640/42,5mm) T:1- patina ...............................................................2 800 30564. Sződy Szilárd (1878-1939) 1925. "Kajlinger Mihály 1860-1924" Br plakett (96,6g/100mm) T:2 / Hungary 1925. "Mihály Kajlinger 1860-1924" one-sided Br plaque. Sign.: Szilárd Sződy (96,6g/100mm) C:XF HP 5590.............................................................................................................7 000 30565. Tóta Gyula (1912-1988) DN "Kamarazenekarok Találkozója - Baja" réz emlékplakett falra akasztható fatalpon (112mm a plakett) T:2 a talp repedt ......................................................................2 400 30566. Tóth Sándor (1933-) 1981. "MÉE Szeged / Bartók Béla" Ag emlékérem (36,04g/0.835/42,5mm) T:1kis patina ...............................................................................................................................................6 000 30567. Tóth Sándor (1933-) / Szabó Géza (1939-) 1993. "MÉE XXIII. Vándorgyűlése Kaposvár / Rippl-Rónai József 1861-1927" Ag emlékérem (36,05g/0.835/42,5mm) T:PP .....................................4 600 30568. Törzsök Károly (1906-1964) 1946. "Petőfi érem" Br emlékérem eredeti dísztokban (40x40mm) T:1-,2 .....................................................................................................................................................3 000 30569. Turáni Kovács Imre (1910-1975) DN "Máv. Testvériség Bélyeggyűjtő szakosztályának "Kigyóssy Sándor" örökös vándordija" Br emlékplakett (130mm) T:2 kis ph. ........................................................6 000 30570. Vastagh László (1902-1972) 1927. "Professor Dr. Moravcsik Ernő Emil 1858-1924 / Officium ante omnia" Br emlékplakett (70,56g/60mm) T:1-,2 / Hungary 1927. "Professor Ernő Emil Moravcsik, MD. 1858-1924 / Officium ante omnia" Br commemorative plaque. Sign.: László Vastagh (70,56g/60mm) C:AU,XF HP 6370........................................................................................................7 000 30571. Vedres Márk (1870-1961) ~1910. "Harkányi Ede - 1879-1909" bronz emlékérem (133,24g/57x52mm) T:2 / Hungary ~1910. "Ede Harkányi" commemorative bronze medallion. Sign: Márk Vedres (133,24g/57x52mm) C:XF HP-6399. ...............................................................................7 000 30572. Vígh Tamás (1926-) 1949. Kutyát és fiút ábrázoló fém plakett, hátoldalán "Katinak és Csernusnak 1952 Vigh T." vésés (~109mm) T:2,2- ..................................................................................................5 000 30573. Vígh Tamás (1926-) 1990. "MÉE / Száz éve született Ferenczy Béni" jelzett Ag emlékérem (35,78g/0.83542,5mm) T:1-(PP) ...........................................................................................................4 000 30574. Zimányi Ernő (1901-1978) 1936. "II. Rákóczi Ferenc halálának 200. évfordulója emlékére / Ifjú Polgárok Lapja jutalma" Br emlékérem (67mm) T:2- patina .................................................................6 000 30575. Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1928. "Magyar Anyák Nemzeti Ünnepe" Br emlékérem (40mm) T:2- ph. .....................................................................................................................................................800 30576. Habsburg Birodalom / Pozsony 1830. szeptember 28. Koronázási zseton Ag "I. Ferenc - V. Ferdinánd" (3,26g) T:2 kis patina Habsburg Monarchy / Bratislava 28 September 1830. Coronation Silver Jeton Ag "Franz I - Ferdinand V" (3,26g) C:XF small patina HTÉ.: 899. ...................................5 000 30577. 1846. "Felső-Eöri Pyrker János László egri főegyházmegye érsekének pappá avatásának 50. évfordulója" Br emlékérem. "IOANNI LADISLAO PYRKER PATRIAR ARCHI-EPPO AGRIENSI - K. LANGE / SACERDOTII IVBILAEVM VIII DEC MDCCCXLVI CELEBRANTI - METR CAPIT AGRIENSE D D" Szign.: Konrad Lange (57,81g/46mm) T:2 ph., ü. / Hungary 1846. "50th Anniversary of the ordination of Archbishop Johann Ladislaus Pyrker" Br commemorative medallion. Sign.: Konrad Lange (57,81g/46mm) C:XF edge error, ding ...............................................8 000 30578. 1867. "I. Ferenc József budai koronázására" ezüstözött Br koronázási zseton. "A BUDA PESTI KORONÁZÁS 1867 JUNIUS 8-ÁN / ÉLJEN A HAZA ÉS AZ ALKOTMÁNY" (19,38g/38mm) T:2- ü., ph. / Hungary 1867. "Coronation medal" two-sided silver plated Br commemorative medallion (19,38g/38mm) C:VF ding, edge error ................................................................................................10 000 30579. 1892KB "A koronázás XXV. évfordulója alkalmából MDCCCXCII / Ferenc József" Ag zseton (4,97g/22mm) T:1-,2 .............................................................................................................................5 000 30580. 1896. "Ezredéves Történetünk Ezredekre Remény Nekünk" millenniumi Br emlékérem "Steiner Á. Budapesten" gyártói jelzéssel (32,5mm) T:3 fülnyom ...........................................................................1 000 30581. 1922. "P. Badalik Bertalannak alapító és örökös elnökünknek megemlékezésül a Szt. Margit leánykör - Budapest 1922. VIII. 24." jelzett Ag emlékplakett, rajta zománcozott jelvény, az plakett maga fatalpon (br. 265g/0.800/88x122mm a plakett) T:2 ...................................................................10 000 30582. 1934. "Budapesti Motor Yacht Club / 1934. VII. 13-15. II." motorcsónak versenyzőt és a háttérben a BME épületét ábrázoló Br plakett (40x84mm) T:2 ................................................................................5 000 30583. 1937. "Mens sana in corpore sano / Csehszlovák-Magyar Testnevelő Szövetség" Br emlékérem (60mm) T:2,2- ph. .................................................................................................................................1 200 30584. 1942. Csillaghegyi MOVE (Magyar Országos Véderő Egylet)" fém plakett (89,5x77mm) T:2..............2 000 30585. 1948. "Palotás Péter - 1948-1958 10 év emlékére - A szurkolók" fém plakett, rajta kis "MTK" zománcozott jelvény, dísztokban (70x90mm) T:2 .................................................................................5 000
30586. 1955. "Emlék Puskás Imrétől" Br emlékplakett (86mm) T:2,2- patina ..................................................1 600 30587. 1959. "A Szakszervezeti Üdültetés 10-ik évfordulójára" fém emlékérem, eredeti tokban (60mm) T:2 ....100 30588. ~1965. "XXV. SZÚR (Színész-Újságíró Rangadó)" Br plakett eredeti tokban, hátoldalába gravírozva "MARTON FRIGYES" neve (104x92mm) T:2 patina ............................................................................2 000 30589. 1972. "Munkásőr" Cu fólia plakett, akasztóval (132x140mm) + DN "SZMK" Br plakett (115x167mm) + 1976. "CARBON-KOMLÓ - 25" (98mm) + 1977. "Lenin 60" Br plakett eredeti tokban (60mm) + DN "Ladler Testvérisgé 75" Br plakett márványlapon (63x99mm) T:vegyes ........................................1 400 30590. 1972. "Olimpia - München" jelzetlen Ag emlékérem. Szign.: KD (16,42g/32,5mm) T:2 patina .............1 200 30591. 1976. "SPARTACUS Turisták II. Rákóczi Ferenc Jubileumi Emléktúrája 1676-1976" kerámia plakett + DN "Boldog Salkaházi Sára" kerámia plakett + NDK 1968. "Hochstift Meissen 968-1968" porcelán plakett T:2 .............................................................................................................................................2 400 30592. 1979. Naptár fém naptárérem (24mm) + 1982. Naptár érem, eredeti tokban (22,5x37mm) T:2 ..........1 600 30593. 1979. "Nemzetközi Gyermekév" Ag bélyegérem eredeti ÁPV tokban (~3,41g/0.835/27x22mm) T:PP fo. ..........................................................................................................................................................1 200 30594. 1983. "Naptár / Kézilabda" Ag bélyegérem eredeti ÁPV tokban (22x37mm) T:PP ...............................1 200 30595. 1984-1989. 5db emlékérem tétel, mind klf, közte 2db MÉE T:2,2- .......................................................1 400 30596. 1986. "Műalkotásipari Vállalat fémmunkás Ferencvárosi Gyár 1949-1986" Br emlékérem, eredeti tokban (68mm) + DN "Budapest Főváros Tanácsa" Br emlékérem, eredeti tokban. Szign.: OKZ (71mm) + 1965. "FISU Világversenyei - UNIVERSIADE 1965 BUDAPEST" Br emlékérem, tokban (55mm) + Kutas Ágnes (1966-) 1985. "Nemzetközi Szépség Divatrevü - Budapest" Br plakett, eredeti tokban (84mm) T:2 ....................................................................................................................1 400 30597. 1985-1989. 5db-os emlékérem tétel, mind klf T:2,2- .............................................................................1 400 30598. 1986-2000. 5db-os emlékérem tétel, mind 4xklf, közte 2db naptárérem T:2,2- ....................................1 400 30599. 1989. "Emlékül" aranyozott, ezüstözött fém ÁPV látogatói emlékérem (42mm) T:1-(PP) patina .........1 000 30600. 1989-1996. 5db-os aranyozott emlékérme tétel, benne több Honfoglalással kapcsolatos érem és egy rendszerváltás (4xklf) T:1-,2(PP) ....................................................................................................5 000 30601. 1993. "Vitéz Nagybányai Horthy Miklós Magyarország Kormányzója / Végső Hazatérésének Emlékére-Vitézi Jelvény" aranyozott fém emlékérem tokban (40mm) T:1- ..........................................1 400 30602. 1995. "Szabó Géza / Szeged" Br emlékérem tokban "Szabó Géza ötvösmester Jubileumi kiállításának emlékére 1995. március 11." (42,5mm) T:1- ....................................................................1 000 30603. 1996. "Millecentenárium - Magyarország ezeregyszáz éves" jelzett Ag emlékérem (5,73g/0.835/27mm) T:2........................................................................................................................1 400 30604. 2001. "MKB / Az első magyar hídpénz 1849" Ag emlékérem dísztokban (31,13g/0.999/42,5mm) T:PP ......................................................................................................................................................5 000 30605. 2005. II. János Pál 1978-2005 / Karol Józef Wojtyla 1920-2005" jelzett Ag emlékérem (31,17g/0.999/42mm) T:PP ...................................................................................................................6 000 30606. 2006. "56-os forradalom 50. évfordulójára / Volt egyszer egy forradalmunk, csodálta a nagyvilág..." peremén jelzett Ag emlékérem tanúsítvánnyal (31,32g/0.999/42,5mm) T:PP ......................................5 000 30607. DN Férfi portrét ábrázoló Br plakett. Szign.: RA(?) (96x100mm) T:2 ....................................................1 600 30608. DN "Sósabbak itt a könnyek s a fájdalmak is mások ezerszer messiások a magyar messiások" Br emlékplakett (100mm) T:2 patina..........................................................................................................2 000 30609. DN "Emlék a herendi porcelángyárból, mely 1839-ben alapíttatott" bisquit porcelán plakett (77mm) T:2 .........................................................................................................................................................4 000 30610. DN "Hajdú-Bihar Megye Önkormányzata / Emlékérem" aranyozott fém emlékérem, sérült tokban (65mm) T:PP ujjlenyomatos, felületi karcok .............................................................................................500 30611. DN "Metroinvest - Budapest" Br plakett, eredeti tokban, kiolvashatatlan jelzéssel (78mm) T:1- .............800 30612. DN "Jelky András - Bajai Emlék" öntött sárgaréz plakett, cizellálatlan (91x126mm) T:2- .....................2 000 30613. DN "Bercsényi Miklós gróf" Br emlékplakett "BERÁN" gyártói jelzéssel, hátoldalán csavar (137mm) T:2 .........................................................................................................................................................3 000 30614. DN "Surányi János 1886-1965" Br plakett eredeti tokban, hátodalára "SZABÓ MIKLÓS" neve. Szign.: AP(?) (102mm) T:2 ...................................................................................................................2 000 30615. DN "Kilián György Repülőműszaki Főiskola" (81x129mm) + 1972. "20 éves a Tűzálló" Br plakett (84mm) + 1978. "A Kommunisták Magyarországi Pártja Megalakulásának 60 évfordulójára" Br plakett (88mm). Mind eredeti tokban T:2 ..............................................................................................1 400 30616. DN "Nagyvázsony" vörösréz emlékérem fatalpon (58mm az érem) T:2,2- ...........................................1 200 30617. DN "Simon István - A magyar föld szerelmesének - Népe tanítójának - A Kossuth eszmék harcosának emlékezetére" Br plakett (131mm) T:2-,3 patina ..................................................................800 30618. DN "Pro Esperanto / Magyar Eszperantó Szövetség" Br emlékérem (100mm) T:2 .............................1 000 30619. DN "Budapesti Testgyakorlók Köre - Erő, Bátorság, Ügyesség / II" Br díjérem (38mm) T:2- ..................100 30620. Vegyes: 11db-os emlékérem tétel, közte egy külföldi darabn valamint Madarassy Walter (1909-1994) 1976. "II. Rákóczi Ferenc" Br emlékérem (42,5mm) T:vegyes .........................................2 000
Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! 30621. Vegyes: 12db-os emlékérem tétel, közte több MÉE emlékérem, valamint Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "Szent István / Szent Jobb" Br emlékérem (40,5mm) T:vegyes .............................2 000 30622. Vegyes: 18db-os emlékérem, medál, sportdíjérem tétel, közte egy kulcstartó, nagyrészt az 1960-1970-es évekből T:vegyes ...........................................................................................................2 000 30623. Kis doboznyi vegyes emlékérem és plakett tétel, közte Schwartz István (1851-1924) DN. "Rondó" tánc bronz plakett (80x80mm), valamint egy darab 1898. "Jubileumi Emlékérem Fegyveres Erő Számára / Signum memoriae (AVSTR)" Br kitüntetés mellszalag nélkül T:vegyes ..............................3 000
Modern utánveretek, fantáziaveretek 30624. DN "Árpád-Házi Szentjeink" 6db klf ezüstözött Cu-Ni emlékéremből álló éremszett díszdobozban (20g/38,61mm) T:PP .............................................................................................................................7 000 30625. DN "Magyar Festészet Remekei" ezüstözött Cu, multicolor festéssel (16xklf), 16 férőhelyes kazettás tálcában, tanúsítvánnyal T:PP ..............................................................................................20 000 30626. DN "Reneszánsz szett" ezüstözött Cu-Ni emlékérem sorozat dísztokban, benne "Mátyás", "Beatrix", "Budai vár" (38,61mm) T:PP .................................................................................................................3 000 30627. DN "Árpád-házi Szent Imre legendája" dombor-aranyozott, ezüstözött Cu-Ni emlékérem sorozat dísztokban, benne "Imre herceg születése", "Gellért püspök, a tanító", "Intelmek", "Imre herceg halála" (38,61mm) T:PP ........................................................................................................................5 000 30628. DN "A Szent Korona évezrede" aranyozott, ezüstözött Cu emlékérem (12xklf) tanúsítvánnyal, éremtartó kazettában, tájékoztató füzettel (40mm) T:PP ....................................................................14 000 30629. ifj. Szlávics László (1959-) 2011. "Nagy Magyarok / Liszt Ferenc 1811-1886" ezüstözött Cu emlékérem (40mm) T:PP .........................................................................................................................800 30630. ifj. Szlávics László (1959-) 2011. "Nagy Magyarok / Gróf Széchenyi István 1791-1860" aranyozott Cu emlékérem (40mm) T:PP .........................................................................................................................800 30631. ifj. Szlávics László (1959-) 2011. "Nagy Magyarok / Liszt Ferenc 1811-1886" aranyozott Cu emlékérem (40mm) T:PP .........................................................................................................................800 30632. ifj. Szlávics László (1959-) 2011. "Nagy Magyarok / Szent-Györgyi Albert 1893-1986" aranyozott Cu emlékérem (40mm) T:PP .........................................................................................................................800 30633. ifj. Szlávics László (1959-) 2011. "Nagy Magyarok / Liszt Ferenc 1811-1886" ezüstözött Cu emlékérem (40mm) T:PP .........................................................................................................................800 30634. Fritz Mihály (1947-) 2013. "A Magyar Himnusz 190 éves / Kölcsey Ferenc" ezüstözött fém emlékérem (40mm) T:PP ......................................................................................................................1 000 30635. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Első kettőskereszt címerben 1172-1196" Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 600 30636. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó Árpád-házi király pénze" Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 600 30637. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Magyar pénz - arab felirat 1172-1196" Ag emlékérem (10,28g/0.999/35mm) T:1(PP) ..............................................................................................................1 600 30638. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Szent István és az első magyar pénz 997-1038" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30639. DN "A magyar nemzet pénzérméi - IV. Béla és a szlavón báni dénár 1235-1270" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo.......................................................................................1 600 30640. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó magyar tallér 1835-1848" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo.......................................................................................1 400 30641. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Rákóczi szabadságharc ezüstforint 1703-1711" Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP kis patina...................................................................................................1 600 30642. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Névérték megjelenése magyar pénzen 1657-1705" Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP ................................................................................................1 600 30643. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Egyetlen király pénze, a duarius 1657-1705" Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 600 30644. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első magyar kétoldalú tallér 1526-1564" Ag emlékérem (10,48g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 600 30645. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A mohácsi csatát túlélő dénár 1516-1526" Ag emlékérem (10,53g/0.999/35mm) T:PP patina ........................................................................................................1 600 30646. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első évszám magyar dénáron 1490-1516" Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 600 30647. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó pengő 1944-1946" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP kis patina...................................................................................................1 600 30648. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első magyar ezüst poltura 1657-1705" Ag emlékérem (15g/0.333/35mm) T:PP ........................................................................................................................1 000 30649. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A címer elemei először együtt egy vereten 1440-1444" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo. ...................................................................1 600 30650. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A Budai vár első ábrázolása érmén 1308-1342" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP...........................................................................................1 600
30651. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A Monarchia első pénze 1867-1916" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo.......................................................................................1 400 30652. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első királyábrázolás magyar pénzen 1063-1074" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo. ...................................................................1 600 30653. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A rendszerváltás téves verete 1989-1990" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo.......................................................................................1 600 30654. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A forint rendszer bevezetése 1946-1948" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP...........................................................................................1 600 30655. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A legnagyobb ezüsttallér 1608-1619" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo.......................................................................................1 600 30656. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A legkisebb névértékű érme 1848-1906" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP kis fo. ................................................................................1 600 30657. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első magyar feliratú pénz 1848-1849" Ag emlékérem, tanúsítávnnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30658. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Négyelt címer magyar pénzen 1387-1437" Ag emlékérem, tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP................................................................................................1 000 30659. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó magyar ezüst dénár 1740-1780" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo.......................................................................................1 400 30660. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első magyar ezüst poltura 1657-1705" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo.......................................................................................1 600 30661. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó hercegi pénz 1064-1074" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo.......................................................................................1 600 30662. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A bányászok pénze 1740-1780" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo. ..............................................................................................................1 600 30663. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Madonna utoljára forgalmi pénzen 1929-1939" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP...........................................................................................1 600 30664. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első Pannonia felirat dénáron 1038-1041" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP...........................................................................................1 600 30665. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első Madonna ábrázolás dénáron 1458-1490" Ag emlékérem (10,39g/0.999/35mm) T:PP ................................................................................................1 600 30666. DN "Magyarok Krónikája - Minden művészet egyazon forrásból ered / 1907 5 korona" ezüstözött, multicolor Cu emlékérem (42mm) T:PP ujjlenyomat .............................................................................1 000 30667. DN "Magyarok Krónikája - Nincs más út, csak az Isten útja / 1907 5 korona" ezüstözött, multicolor Cu emlékérem (42mm) T:PP ................................................................................................................1 000 30668. DN "Magyarok Krónikája - ... mint nemzetemnek, hazámnak igaz jóakarója... / 1907 5 korona" ezüstözött, multicolor Cu emlékérem (42mm) T:PP ..............................................................................1 000 30669. DN "Magyarok Krónikája - Bajban is a királyé az elsőség / 1907 5 korona" ezüstözött, multicolor Cu emlékérem (42mm) T:PP ......................................................................................................................1 000 30670. DN "Magyarok Krónikája - A csatasorban ismerszik meg, ki mit ér. / 1907 5 korona" ezüstözött, multicolor Cu emlékérem (42mm) T:PP ................................................................................................1 000 30671. DN "Magyarok Krónikája - Életünket és vérünket / 1907 5 korona" ezüstözött, multicolor Cu emlékérem (42mm) T:PP ......................................................................................................................1 000 30672. DN "Magyarok Krónikája - Ó, Magyarország, szép világ! / 1907 5 korona" ezüstözött, multicolor Cu emlékérem (42mm) T:PP ......................................................................................................................1 000 30673. DN "A magyar pénz krónikája - Búcsú a forinttól" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38mm) T:PP ......................................................................................................................................................2 600 30674. DN "A magyar pénz krónikája - Cum Deo pro Patria et Libertate" Ag emlékérem (20g/0.999/38,61mm) T:PP ...................................................................................................................2 600 30675. DN "A magyar pénz krónikája - Búcsú a forinttól" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP ...................................................................................................................2 600 30676. DN "Magyar aranypénzek utánveretben - I. Ferdinánd aranyforint 1540" aranyozott Ag emlékérem tanúsítvánnyal (5,5g/0.333/25mm) T:PP...............................................................................................1 400 30677. DN "Magyar aranypénzek utánveretben - I. Rudolf aranyforint 1583" aranyozott Ag emlékérem tanúsítvánnyal (5,5g/0.333/25mm) T:PP...............................................................................................1 400 30678. DN "Osztrák-Magyar Monarchia pénzei utánveretben - 1905 10K" aranyozott Cu-Ni emlékérem "COPY" beütéssel, tanúsítvánnyal T:PP ...............................................................................................1 000 30679. DN "Osztrák-Magyar Monarchia pénzei utánveretben - 1859V 10 Krajcár" ezüstözött Cu-Ni emlékérem "COPY" beütéssel, tanúsítvánnyal T:PP ............................................................................1 000 30680. DN "Osztrák-Magyar Monarchia pénzei utánveretben - 1849A Tallér" ezüstözött Cu, tanúsítvánnyal T:1 .........................................................................................................................................................1 000 30681. DN "Magyarország Keresztény Királyai / II. "Lovag" András 1205-1235" Ag emlékérem, tanúsítvánnyal (20,2g/0.333/38,36mm) T:PP........................................................................................1 000 30682. DN "Történelmi féltallérok utánveretben - I. József féltallérja 1711" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (15g/0.333/35mm) T:PP ........................................................................................................................1 000
Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! 30683. DN "Magyar tallérok utánveretben - Báthory Zsigmond tallérja 1589" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 600 30684. DN "Magyar tallérok utánveretben - Mária Terézia tallérja 1741" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 600 30685. DN "Magyar tallérok utánveretben - II. Rákóczi György tallérja 1651" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 600 30686. DN "Magyar tallérok utánveretben - II. Mátyás tallérja 1616" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 600 30687. DN "Magyar tallérok utánveretben - Bethlen tallér 1620" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 600 30688. DN "Nemzetünk nagyjai - II. Rákóczi Ferenc" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo. .................................................................................................................................................1 000 30689. DN "Nemzetünk Nagyjai - "Éljen Mátyás király!" - Mátyás király / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP fo. ...................................................................1 000 30690. DN "Nemzetünk Nagyjai - Király vagyok, Uram, a te akaratodból - Szent István / Isten áldd meg a magyart!" Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP ..........................................................................1 000 30691. DN "A legértékesebb magyar érmék - II. Ulászló ezüst guldinerének replikája" ezüstözött Cu emlékérem (40mm) T:PP ......................................................................................................................1 000 30692. DN "A legértékesebb magyar érmék - II. Ulászló 10 aranyforintjának replikája" aranyozott Cu emlékérem, tulajdonosi tanúsítvánnyal (40mm) T:PP ...........................................................................1 600 30693. DN "A legértékesebb magyar érmék - Károly Róbert aranyforintjának replikája" aranyozott Cu emlékérem, tanúsítvánnyal (40mm) T:PP ujjlenyomat ..........................................................................1 600 30694. DN " Magyarok Kincstára - Lancea Regis" ezüstözött Cu emlékérem replika tanúsítvánnyal (40mm) T:PP ......................................................................................................................................................1 000 30695. 1993. "ECU / Nagy-Britannia" + 1993. "ECU / Olaszország" + 1994. "ECU / Hollandia" + 1994. "ECU / Belgiume" aranyozott, részben festett emlékérem (40mm) T:1- ...............................................1 200
Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek 30696. 1848. Dukát Au "V. Ferdinánd" (3,44g/0.989), szétcsavarható 1848KB 20kr Ag "kémpénzben" tárolva T:1-,2 R! / Hungary 1848. Ducat Au "Ferdinand V" (3,44g/0.989) in a 1848KB 20 Kreuzer Ag spy coin C:AU,XF RARE! Huszár: 2075., Unger III.: 1414. .........................................................300 000 30697. 1892KB 20K Au "Ferenc József" Körmöcbánya (6,76g/0.900) T:2,2- Hungary 1892KB 20 Korona Au "Franz Joseph" Kremnitz (6,76g/0.900) C:XF,VF Adamo K9, Krause KM#486 ...........................65 000 30698. 1893KB 20K Au "Ferenc József" kis király (6,75g/0.900) T:2 Hungary 1893KB 20 Korona Au "Franz Joseph" small king (6,75g/0.900) C:XF Adamo K9, Krause KM#486 .....................................75 000 30699. 1908KB 100K Au "Ferenc József" jelzés nélküli utánveret (33,83g/0.900/37mm) T:1- Hungary 1908KB 100 Korona Au "Franz Joseph" unmarked restrike (33,83g/0.900/37mm) C:AU Adamo K10 ....................................................................................................................................................300 000 30700. 1909KB 10K Au "Ferenc József" (3,35g/0.900) T:2 kis ph. Hungary 1909KB 10 Korona Au "Franz Joseph I" Kremnitz (3,35g/0.900) C:XF small edge error Adamo K8 ..................................................34 000 30701. 1991. 10.000Ft Au "II. János Pál pápa látogatása" dísztokban tanúsítvánnyal (6,98g/0.986) T:PP ujjlenyomat Hungary 1991. 10.000 Forint Au "Visit of Pope John Paul II" in box with certificate (6,98g/0.986) C:PP fingerprint Adamo EM121....................................................................................70 000 30702. 2001. 100.000Ft Au "Államalapító Szent István" (31,1g/0.986) T:PP / Hungary 2001. 100.000 Forint Au "Saint Stephen" (31,1g/0.986) C:PP Adamo EM177 .........................................................400 000 30703. Amerikai Egyesült Államok 1987S 1$ Ag (0.900/26,76g) + 1987W 5$ Au (0.900/8,41g) "Alkotmány bicentenárium" szett dísztokban, tanúsítvánnyal T:PP,1(PP) felületi karc USA 1987S 1 Dollar Ag (0.900/26,76g) + 1987W 5 Dollars Au (0.900/8,41g) "Constitution Bicentennial" set in case with certificate C:PP,UNC(PP) slightly scratched Karuse KM#220, KM#221 ...........................110 000 30704. Ausztria 1915. Dukát Au "Ferenc József" utánveret (3,46g/0.986) T:1- Austria 1915. 1 Ducat Au "Franz Joseph I" restrike (3,46g/0.986) C:AU Krause KM# 2267 ......................................................32 000 30705. Irán 1976. (2535.) "Iráni Nemzeti Bank 50. évfordulója / Reza Pahlavi és Mohammad Reza Pahlavi" nyolcszögletű Au emlékérem, lezárt fóliatokban (~5g/0.900/20mm) T:PP / Iran 1976. (2535.) "Golden Jubilee of Bank Melli of Iran / Reza Pahlavi and Mohammad Reza Pahlavi" octagonal Au commemorative coin in sealed foil packing (~5g/0.900/20mm) C:PP ...........................60 000 30706. Palau 2008. 1$ Au "Assis-i Szent Ferenc" (1,27g/0.999) T:PP apró patina Palau 2008. 1 Dollar Au "St. Francis of Assisi" (1,27g/0.999) C:PP tiny patina Krause #159 ...................................................10 000 30707. Palau 2009. 1$ Au "Madonna és gyermek" (1,26g/0.999) T:PP enyhe felületi karc Palau 2009. 1 Dollar Au "Madonna and child" (1,26g/0.999) C:PP slightly scratched Krause #177 ..........................10 000 30708. Palau 2010. 1$ Au "Nero" (0,52g/0.999) T:1,1- Palau 2010. 1 Dollar Au "Nero" (0,52g/0.999) C:UNC,AU Krause #309 .......................................................................................................................5 000 30709. Palau 2010. 1$ Au "Vespasianus" (0,52g/0.999) T:1,1- Palau 2010. 1 Dollar Au "Vespasian" (0,52g/0.999) C:UNC,AU Krause #310 .................................................................................................5 000 30710. Palau 2010. 1$ Au "Titus" (0,50g/0.999) T:1,1- Palau 2010. 1 Dollar Au "Titus" (0,50g/0.999) C:UNC,AU Krause #311 .......................................................................................................................5 000
30711. Palau 2010. 1$ Au "Domitian" (0,50g/0.999) T:1,1- Palau 2010. 1 Dollar Au "Domitian" (0,50g/0.999) C:UNC,AU Krause #312 .................................................................................................5 000 30712. Palau DN 1$ Au "Négylevelű lóhere" (0,5g/0.999) T:PP Palau ND 1 Dollar Au "Four-leaf clover" (0,5g/0.999) C:PP .................................................................................................................................5 000
Külföldi bankjegyek 30713. Algéria 1942. 5Fr T:II-,III Algeria 1942. 5 Francs C:VF,F Krause 91 ....................................................1 400 30714. Antarktisz 2007. 1$ + 2$ + Galapagos-szigetek 2009. 500S mindhárom fantázia bankjegy T:I Antarctica 2007. 1 Dollar + 2 Dollars + Galapagos Islands 2009. 500 Sucres all three are fantasy banknotes C:UNC .................................................................................................................................1 200 30715. Amerikai Egyesült Államok 1919-1921 (1917). 1$ piros pecséttel, "William S. Elliott - John Burke" T:III,III- USA 1919-1921 (1917). 1 Dollar with red seal, "William S. Elliott - John Burke" C:F,VG ......20 000 30716. Amerikai Egyesült Államok 1923. 1$ "H.V. Speelman - Frank White", kék pecsét "Silver Certificate Nagyméretű" T:III,III- USA 1923. 1 Dollar "H.V. Speelman - Frank White", blue seal "Silver Certificate - Large size" C:F,VG Krause 342.........................................................................................9 000 30717. Amerikai Egyesült Államok 1963-1965. (1953C) 2$ piros pecsét, "Kathryn O'Hay Granahan - C. Douglas Dillon" T:III kis szakadás USA 1963-1965. (1953C) 2 Dollars red seal, "Kathryn O'Hay Granahan - C. Douglas Dillon" C:F small tear.......................................................................................1 200 30718. Argentína 1981-9183. 1.000.000P T:III- Argentina 1981-1983. 1.000.000 Pesos C:VG Krause 310. ..1 200 30719. Ausztria / Szövetséges megszállás 1944. 5 Sch + 20Sch (2x) T:III,III- Austria / Allied occupation 1944. 5 Schilling + 1944. 20 Schilling (2x) C:F Krause 105, 107 ..........................................................1 200 30720. Ausztria 1962 (1963). 50Sch T:II-,III Austria 1962 (1963). 50 Schilling C:VF,F Krause 137 ................1 800 30721. Ausztria 1945. 20Sch (2x) T:III Ausztria 1945. 20 Schilling (2x) C:F Krause 116 ...............................1 200 30722. Botswana 2009. 10P T:III Botswana 2009. 10 Pula C:F .......................................................................1 000 30723. Botswana 2009. 20P T:III- Botswana 2009. 20 Pula C:VG ...................................................................1 200 30724. Brazília 1983. 5000C T:II-,III tűly. Brazil 1983. 5000 Cruzeiros C:VF,F needle hole ...............................100 30725. Brazília 1984. 200C T:I Brazil 1984. 200 Cruzeiros C:UNC Krause 199 ..............................................1 000 30726. Brazília 1987. 500C "H. Villa-Lobos" (2x) + 1988. 500C "H. Villa-Lobos" T:II Brazil 1987. 500 Cruzados "H. Villa-Lobos" (2x) + 1988. 500 Cruzados "H. Villa-Lobos" C:XF Krause 212.c; 212.d ........100 30727. Brazília 16db-os bankjegy tétel, mind klf T:III Brasil 16pcs of banknotes, all diff C:F ...........................4 200 30728. Ciprus 1993. 1Ł + 2004. 1Ł T:III,I- Ciprus 1993. 1 Pound + 2004. 1 Pound C:F,AU ............................2 000 30729. Csehszlovákia 1926. 20K T:III- Czechoslovakia 1926. 20 Korun C:VG Krause 21 ..............................1 200 30730. Csehszlovákia 1944. 5K (2x) T:II Czechoslovakia 1944. 5 Korun (2x) C:XF Krause 46 .......................1 400 30731. Csehszlovákia 1945. 100K T:III- tintafo. Czechoslovakia 1945. 100 Korun C:VG ink spot Krause 63 .1 600 30732. Csehszlovákia 1946. 500K T:III,III- Czechoslovakia 1946. 500 Korun C:F,VG Krause 73 ...................2 600 30733. Csehszlovákia 1961. 100K (6x) sorszámkövetők T:I,I- Czechoslovakia 1961. 100 Korun (6x) sequential serials C:UNC,AU ................................................................................................................3 000 30734. Ciprus 2003. 10Ł T:III,III- Cyprus 2003. 10 Pounds C:F,VG Krause 62d .............................................4 000 30735. Dél-Vietnám 1972. 50D T:III,III- South Viet Nam 1972. 50 Dong C:F,VG Krause 30 ...........................1 000 30736. Fehéroroszország 1992-2000. 12db-os vegyes bankjegy tétel T:III Belarus 1992-2000. 12pcs of banknotes C:F .......................................................................................................................................1 800 30737. Fidzsi-szigetek 2016. 7$ "7. rögbi olimpiai aranyérem" T:III Fiji Islands 2016. 7 Dollars "Rugby 7s Gold Olympians" C:F.............................................................................................................................1 600 30738. Francia Nyugat-Afrika 1946. 100Fr T:III French West Africa 1946. 100 Francs C:F Krause 40 ...........4 000 30739. Franciaország 1793. 50s + 5L + 25L "Assignata" T:III-,IV ragasztott France 1793. 50 Sols + 5 Liveres + 25 Livres "Assignata" C:VG,G sticked ...................................................................................1 200 30740. Franciaország 1922. 1Fr + 2Fr + 1942. 20Fr + 1945. 10Fr T:III,III-,IV France 1922. 1 Franc + 2 Francs + 1942. 20 Francs + 1945. 10 Francs C:F,VG,G ......................................................................1 200 30741. Franciaország 1961. 100Fr T:III- tűlyukak France 1961. 100 Francs C:VG needle holes ....................1 600 30742. Franciaország 1970. 100Fr T:III szép papír France 1970. 100 Francs C:F nice paper ........................2 000 30743. Franciaország 1975. 10Fr + 1994. 50Fr + 1997. 20Fr T:III,III- tűlyukak France 1975. 10 Francs + 1994. 50 Francs + 1997. 20 Francs C:F,VG .........................................................................................1 200 30744. Független Horvát Állam 1943. 5000K vízjeles papíron T:II,II- Independent State of Croatia 1943. 5000 Kuna on watermarked paper C:XF,VF .........................................................................................2 000 30745. Fülöp-szigetek 1978. 2P + 1999. 100P + 2012. 20P + 2015. 50P T:I-,II,III Philippines 1978. 2 Piso + 1999. 100 Piso + 2012. 20 Piso + 2015. 50 Piso C:AU,XF,F................................................................1 400 30746. Ghána 2003. 1000C T:III Ghana 2003. 1000 Cedis C:F .......................................................................1 200 30747. Görögország 1932-1996. 12db-os vegyes bankjegy tétel, közte érdekesebb darabokkal T:III,IIIGreece 1932-1996. 12pcs of banknotes with some interesting pieces C:F,VG ....................................3 000 30748. Görögország / Német megszállás 1941. 100D + 1000D + 1942. 1000D + 1944. 500.000D T:III,IIIGreece / German Occupation 1941. 100 Drachmai + 1000 Drachmai + 1942. 1000 Drachmai + 1944. 500.000 Drachmai C:F,VG ..........................................................................................................1 000
Nézzen körül webshopunkban is! 30749. Görögország 1944. 10.000.000.000D T:I-,II Greece 1944. 10.000.000.000 Drachamai C:AU,XF Krause 134 ............................................................................................................................................1 000 30750. Görögország 1996. 200D T:I- Greece 1996. 200 Drachmaes C:AU Krause 204.a ............................1 400 30751. Holland Kelet-India 1943. 2 1/2G T:III- Netherlands East Indies 1943. 2 1/2 Gulden C:VG Krause 112 ........................................................................................................................................................1 800 30752. Hongkong 1997. 100$ + 1998. 20$ + 2001. 50$ T:III Hong Kong 1997. 100 Dollars + 1998. 20 Dollars + 2001. 50 Dollars C:F ..............................................................................................................3 000 30753. Hongkong 2006. 100$ T:III Hong Kong 2006. 100 Dollars C:F.............................................................1 000 30754. Hong Kong 2008. 20HK$ "Pekingi Olimpia" karton dísztokban, "BJ213249" sorszámmal T:I Hong Kong 2008. 20 Hong Kong Dollars "Beijing Olympics" in cardboard case with "BJ213249" serial C:UNC .................................................................................................................................................18 000 30755. Horvátország 1941. 10K + 50K + 500K + 1000K T:III,III- Croatia 1941. 10 Kuna + 50 Kuna + 500 Kuna + 1000 Kuna C:F,VG ...................................................................................................................1 000 30756. Horvátország 1943. 1000K T:III Croatia 1943. 1000 Kuna C:F ............................................................1 000 30757. Horvátország 1943. 5000K T:III,III- Croatia 1943. 5000 Kuna C:F,VG .................................................1 000 30758. Horvátország 1991. 1D-100D (5xklf) T:I Croatia 1991. 1 Dinar - 100 Dinara (5xdiff) C:UNC ...............1 000 30759. Izland 1928. 10K + 1957. 5K + 100K + 1961. 50K T:III-,IV szakadás, ragasztott Iceland 1928. 10 Krónur + 1957. 5 Krónur + 100 Krónur + 1961. 50 Krónur C:VG,G tear, sticked ..................................1 000 30760. Izland 2001. 500K T:II Iceland 2001. 500 Krónur C:XF ........................................................................1 400 30761. Izland 2001. 1000K T:I-,II Iceland 2001. 1000 Krónur C:AU,XF ...........................................................1 600 30762. Japán 1984-1993. 10.000Y T:III szép papír Japan 1984-1993. 10.000 Yen C:F nice paper ..............10 000 30763. Japán 2000. 2000Y "26. G8 Találkozó Okinava" T:III szép papír Japan 2000. 2000 Yen "26th G8 Summit Okinawa" C:F nice paper .........................................................................................................3 000 30764. Japán 2004. 5000Y T:III szép papír Japan 2004. 5000 Yen C:F nice paper ........................................6 000 30765. Jugoszlávia 1989. 500.000D T:III- Jugoslavia 1989. 500.000 Dinara C:VG Krause 98 ........................1 000 30766. Jugoszlávia 1992. 5000D (30x) T:III,III- Yugoslavia 1992. 5000 Dinara (30x) C:F,VG ........................1 400 30767. Jugoszlávia 1994. 100D + 1000D + 5000D + 50.000D + 1992. 50.000D T:I--III szép papír Yugoslavia 1994. 100 Dinara + 1000 Dinara + 5000 Dinara + 50.000 Dinara + 1992. 50.000 Dinara C:AU-F nice paper ........................................................................................................................................................500 30768. Jugoszlávia vegyes bankjegy tétel 10-20-50-100-500-1000D-os címletekben (30x) T:III-IV Yugoslavia mixed banknote lote with 10-20-50-100-500-1000 Dinara face values (30x) C:F-G ..........1 400 30769. Kambodzsa 1972. 1000R T:I- Cambodia 1972. 1000 Riels C:AU Krause 17 ..........................................500 30770. Katar 2003. 5R T:I-,II Qatar 2003. 5 Riyals C:AU,XF Krause 21 ..........................................................1 200 30771. Kirgizisztán 1993. 50T + Hegyi-Karabah 2004. 10D T:I,I- Kyrgyzstan 1993. 50 Tyiyn + Nagorno-Karabah 2004. 10 Dram C:UNC,AU ......................................................................................1 000 30772. Kongó 1997 (1998). 20Fr T:I- Congo 1997 (1988). 20 Francs C:AU Krause 88 ...................................1 200 30773. Laosz 1988. 500K T:I Lao 1988. 500 Kip C:UNC Krause 31 ................................................................1 000 30774. Litvánia 1991. 0.10T + 0.20T + 0.50T T:I Lithuania 1991. 0.10 Talonas + 0.20 Talonas + 0.50 Talonas C:UNC Krause 29, 30, 31........................................................................................................1 200 30775. Macedónia 1992. 10D + 100D + 1993. 20D + 2003. 50D + 2005. 100D T:II,III Macedonia 1992. 10 Denar + 100 Denar + 1993. 20 Denari + 2003. 50 Denari + 2005. 100 Denari C:XF,F ........................1 200 30776. Madagaszkár 1993. 2500Fr T:I- Madagascar 1993. 2500 Francs C:AU ..............................................1 400 30777. Madagaszkár 1994. 500Fr + 2004. 100A T:I-,II Madagascar 1994. 500 Francs + 2004. 100 Ariary C:AU,XF ................................................................................................................................................1 200 30778. Madagaszkár 2017. 200A T:I Mdagascar 2017. 200 Ariary C:UNC .....................................................1 200 30779. Maldív-szigetek 2017. 5R T:I Maldives 2017. 5 Rufiyaa C:UNC ...........................................................1 600 30780. Málta 1967. (1979) 5L T:III Malta 1967. (1979) 5 Liri C:F .....................................................................2 000 30781. Makaó 2013. 10P T:III szép papír Macao 2013. 10 Patacas C:F nice paper ........................................1 200 30782. Marokkó 1970. 10D T:III- ragasztás Morocco 1970. 10 Dirhams C:VG sticked Krause 57 ..................1 400 30783. Mongólia 1993. 10m + 20m (3x) + 50m (2x) + 1T + 2008. 1T + 5T T:I,I- Mongolia 1993. 10 Mongo + 20 Mongo (3x) + 50 Mongo (2x) + 1 Tugrik + 2008. 1 Tugrik + 5 Tugrik C:UNC,AU ............................1 000 30784. Montenegró 1914. 1P T:III,III- ragasztott Montenegro 1914. 1 Perper C:F,VG sticked Krause 15 .......1 000 30785. Német Harmadik Birodalom 1939. 20M T:III German Third Reich 1939. 20 Mark C:F .........................1 400 30786. Német Harmadik Birodalom / Cseh-Morva Protektorátus 1939. 1K csehszlovák bankjegy felülbélyegezve T:III German Third Reich / Protectorate of Bohemia and Moravia 1939. 1 Korun Czechoslovakian banknote with overprint C:F Krause 1 .......................................................................2 400 30787. Német Harmadik Birodalom 1942. 5M T:II,II- German Third Reich 1942. 5 Mark C:XF,VF .................2 000 30788. Német Harmadik Birodalom / Deutsche Wehrmacht 1944. 1M + 10M (2x) T:III szép papír German Third Reich / Deutsche Wehrmacht 1944. 1 Mark + 10 Mark (2x) C:F nice paper Krause M38, M40 ..3 000 30789. Német Harmadik Birodalom / Deutsche Wehrmacht 1944. 5M T:III szép papír German Third Reich / Deutsche Wehrmacht 1944. 5 Mark C:F fine paper ..............................................................................4 000
30790. Németország / Weimari Köztársaság 1923. 500.000M T:III- Germany / Weimar Republic 1923. 500.000 Mark C:VG Krause 88 .............................................................................................................1 200 30791. Németország / Weimair Köztársaság 1929. 10M (5x) + 20M (10x) T:III,III- Germany / Weimar Republic 1929. 10 Mark (5x) + 20 Mark (10x) C:F,VG ..........................................................................1 000 30792. Németország / Weimari Köztársaság 1929. 20M (3x) + Német Harmadik Birodalom 1933. 50M T:III,III- szakadás Germany / Weimar Republic 1929. 20 Mark (3x) + German Third Reich 1933. 50 Mark C:F,VG tear .....................................................................................................................................500 30793. Nepál ~2012. 2R + 5R (2xklf) + 50R T:I,III Nepal ~2012. 2 Rupees + 5 Rupees (2xdiff) + 50 Rupees C:UNC,F................................................................................................................................................1 400 30794. Nicaragua 2014. 10C + 20C T:III Nicaragua 2014. 10 Córdobas + 20 Córdobas C:F ..........................1 000 30795. Orosz Birodalom 1912-1917 (1898) 1R + (1905) 3R + (1909) 25R Szign.: Shipov T:III,III- Russian Empire 1912-1917 (1898) 1 Ruble + (1905) 3 Rubles + (1909) 25 Rubles Sign.:Shipov C:F,VG ........1 000 30796. Orosz Birodalom 1912-1917. (1909) 5R + 10R Szign.: Shipov. Mindkettő hátoldalán valószínűleg hamis "Tannu Tuva" felülbélyegzéssel. T:III sarokhiány Russian Empire 1912-1917. (1909) 5 Rubles + 10 Rubles Sign.: Shipov Both with probably fake "Tannu Tuva" overprint on back. C:F missing corner .......................................................................................................................................2 000 30797. Orosz Birodalom 1912-1917. (1909) 5R + 10R Szign.: Shipov T:III Russian Empire 1912-1917. (1909) 5 Rubles + 10 Rubles Sign.: Shipov C:F ...................................................................................1 000 30798. Orosz Birodalom 1912-1917. (1910) 100R Szign.:Shipov T:III- ly. Russian Empire 1912-1917. (1910) 100 Rubles C:VG holes Krause 13 ............................................................................................1 000 30799. Orosz Birodalom 1912-1917 (1912). 500R Szign.:Shipov T:III Russian Empire 1912-1917 (1912). 500 Rubles Sign.:Shipov C:F Krause 14...............................................................................................1 000 30800. Orosz Birodalom 1912-1917 (1912). 500R Szign.:Shipov T:III- ly., fo. Russian Empire 1912-1917 (1912). 500 Rubles Sign.:Shipov C:VG hole, spots Krause 14 .............................................................1 000 30801. Orosz Polgárháború / Dél-Oroszország / Vrangel hadserege 1919. 10.000R T:III Russian Civil War / South Russia / Army of Wrangel 1919. 10.000 Rubles C:F Krause S425 ..........................................2 000 30802. Orosz Polgárháború / Dél-Oroszország / Wrangel hadserege 1920. 500R T:III Russian Civil War / South Russia / Army of Wrangel 1920. 500 Rubles C:F Krause S1434 ...............................................1 000 30803. Orosz Polgárháború / Szocialista Szövetségi Szovjet Köztársaság 6db-os vegyes bankjegy tétel, közte Dél-Oroszország / Gyenyikin és Vrangel Hadserege 1918. 3R T:III,III- Russian Civil War / Russian Socialist Federated Soviet Republic 6pcs of banknotes, inlcuding South Russia / Army of Denikin and Wrangel 1918. 3 Rubles C:F,VG.......................................................................................2 000 30804. Orosz Birodalom / Szovjetunió 16db-os vegyes bankjegy tétel, közte sorsjegyek is T:II-III- Russian Empire / Soviet Union 16pcs of various banknotes, including lottery tickets C:VF-VG .........................2 400 30805. Paraguay 2002. 1000G T:I Paraguay 2002. 1000 Guaranies C:UNC ..................................................1 000 30806. Románia / Német megszállás 1917. 25b + 50b T:III,III- Romania / German occupation 1917. 25 Bani + 50 Bani C:F,VG ..........................................................................................................................1 000 30807. Románia / Német megszállás 1917. 1L T:III hajtás mentén szakadás Romania / German Occupation 1917. 1 Leu C:F tear along the fold Krause M3 ................................................................1 000 30808. Románia / Német megszállás 1917. 5L T:III- szakadás Romania / German occupation 1917. 5 Lei C:VG tear Krause M5 ............................................................................................................................1 000 30809. Románia / Német megszállás 1917. 20L T:III Romania / German occupation 1917. 20 Lei C:F Krause M6 .............................................................................................................................................1 000 30810. Románia / Német megszállás 1917. 100L T:III,III- szakadás Romania / German occupation 1917. 100 Lei C:F,VG tear Krause M7 ..........................................................................................................10 000 30811. Románia 1941. 500L + 1945. 5000L T:III,III- Romania 1941. 500 Lei + 1945. 5000 Lei C:F,VG .........1 000 30812. Románia 1950. 20L T:II Romania 1950. Lei C:XF Krause 83.a ..........................................................2 000 30813. Szerb-Horvát-Szlovén Királyság 1920. 1000D korabeli hamisítvány, "LAZNA (HAMIS)" felülbélyegzéssel, nyomtatott sorszámmal és vízjellel, hajtatlan T:II jobb oldalon 7mm-es szakadás Kingdom of Serbs, Croats and Slovenes 1920. 1000 Dinara contemporary fake banknote with "LAZNA (FALSE)" overprint, with printed serial and watermark, unfolded C:XF 7mm tear on the right side Krause 23.x2 .......................................................................................................................16 000 30814. Szlovákia 1993. 50K + 1995. 50K + 1999. 100K T:III,III- szakadás Slovakia 1993. 50 Korun + 1995. 50 Korun + 1999. 100 Korun C:F,VG tear .............................................................................................1 000 30815. Szocialista Szövetségi Szovjet Köztársaság 1918. 3R-1000R (9xklf) T:III,III-,IV Russian Socialist Federated Soviet Republic 1918. 3 Rubles - 1000 Rubles (9xdiff) C:F,VG,G ......................................1 400 30816. Szocialista Szövetségi Szovjet Köztársaság 1919. 15R + 60R + 100R + 500R + 1000R + 1921. 500R + 1000R + 1922. 3R T:III,III- Russian Socialist Federated Soviet Republic 1919. 15 Rubles + 60 Rubles + 100 Rubles + 500 Rubles + 1000 Rubles + 1921. 500 Rubles + 1000 Rubles + 1922. 3 Rubles C:F,VG ......................................................................................................................................1 400 30817. Szovjetunió 1937. 5Ch + 1938. 5R + 1961. 50R T:III,III- Soviet Union 1937. 5 Chervontsev + 1938. 5 Rubles + 1961. 50 Rubles C:F,VG .....................................................................................................1 000 30818. Suriname 2000. 1000G T:III Suriname 2000. 1000 Gulden C:F Krause 151 ........................................1 200 30819. Tanzánia 1986. 100Sh T:III szép papír Tanzania 1986. 100 Shilingi C:F nice paper Krause 14 ..........1 000
Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! 30820. Trinidad és Tobago 2002. 1$ + Sao Tomé és Principé 2013. 10.000D T:I Trinidad and Tobago 2002. 1 Dollar + Sao Tomé and Principe 2013. 10.000 Dobras C:UNC ...............................................1 600 30821. Venezuela 1992. 10B T:I,I- Venezuela 1992. 10 Bolívares C:UNC,AU Krause 61 ...............................1 000 30822. Zöld-foki Köztársaság 1992. 200E + 1992. 500E + 1992. 1000E teljes sor! T:III tűnyom Cape Verde 1992. 200 Escudos + 1992. 500 Escudos + 1992. 1000 Escudos all denominations! C:F needle hole .......................................................................................................................................................5 000 30823. Vegyes: Franciaország 1940. 100Fr + Monaco 1920. 1Fr T:IV sarokhiány,ragasztás Mixed: France 1940. 100 Francs + Monaco 1920. 1 Franc C:G missing corner,sticked ..............................................1 000 30824. Vegyes: Lettország 1992. 2R + 20R + Ukrajna 1991. 5K + 10K + 5000K (2x) T:I-III Mixed: Latvia 1992. 2 Rubli + 20 Rublu + Ukraine 1991. 5 Karbovantsiv + 10 Karbovantsiv + 5000 Karbovantsiv (2x) C:UNC-F Krause 36, 39, 83, 84, 93 ...............................................................................................1 200 30825. 5db-os vegyes külföldi bankjegy tétel afrikai országokból, közte Zaire és Zimbabwe T:I,III 5pcs of banknotes from African countires, including Zaire and Zimbabwe C:UNC,F ........................................1 400 30826. 5db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Bhután, Izrael, Indonézia, Kambodzsa, Maldív-szigetek T:I-III 5pcs of various banknotes, including Bhutan, Israel, Indonesia, Cambodia, Maldives C:UNC-F ...............................................................................................................................................................1 200 30827. 12db-os vegyes bankjegy tétel, benne NDK, Kínai Népköztársaság, Oroszország, Mianmar és Suriname T:I-II 12pcs of various banknotes, including GDR, China / Peoples Republic, Russia, Myanmar and Suriname C:UNC-XF ......................................................................................................1 000 30828. 30db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Csehszlovákia, Jugoszlávia, Lengyelország, Olaszország, Románia T:III,III- 30pcs of various banknotes, including Czechoslovakia, Yugoslavia, Poland, Italy, Romania C:F,VG .............................................................................................................1 600 30829. 30db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Lengyelország (3db sorszámkövető 100Zl), Izrael, Jugoszlávia, NDK, Románia, Weimari Köztársaság T:III,III- 30pcs of various banknotes, including Poland (with 3 sequential serial 100 Zlotych), Israel, Yugoslavia, GDR, Romania, Weimar Republic C:F,VG ..................................................................................................................................................1 600 30830. 116db-os vegyes világpénz gyűjtemény, közte mongol, mozambiki, afgán, burmai, indonéz és zambiai bankjegyek, két albumban T:I-III 116pcs world paper money lot, with banknotes from Mongolia, Mozambique, Afghanistan, Burma, Indonesia and Zambia in two binders C:UNC-F ...........1 400 30831. 167db-os vegyes világpénz gyűjtemény, négygyűrűs albumban, berakólapokon, közte jugoszláv, kambodzsai, mongol, brazil, indonéz és zambiai bankjegyek T:I-III 167pcs world paper money lot, in four ring binder, with banknotes from Yugoslavia, Cambodia, Mongolia, Brasil, Indonesia and Zambia C:UNC-F ..................................................................................................................................3 000
Külföldi fém- és ezüstpénzek 30832. Amerikai Egyesült Államok 1890. 1$ Ag "Morgan" T:1-,2 USA 1890. 1 Dollar Ag "Morgan" C:AU,XF Krause KM#110 ....................................................................................................................................5 000 30833. Amerikai Egyesült Államok 1903. 1c Br "Indián fej" T:2,2- USA 1903. 1 Cent Br "Indian Head" C:XF,VF ...................................................................................................................................................500 30834. Amerikai Egyesült Államok 1922. 1$ Ag "Béke" T:2 USA 1922. 1 Dollar Ag "Peace" C:XF Krause KM#150 .................................................................................................................................................5 000 30835. Amerikai Egyesült Államok 1922S 1$ Ag "Béke" T:2 ph. USA 1922S 1 Dollar Ag "Peace" C:XF edge error Krause KM#150 ...................................................................................................................4 600 30836. Amerikai Egyesült Államok 1964. 1/2$ Ag "Kennedy" T:2 USA 1964. 1/2 Dollar Ag "Kennedy" C:XF .1 400 30837. Amerikai Egyesült Államok 1964D 1/2$ Ag "Kennedy" T:2 kis patina USA 1964D 1/2 Dollar Ag "Kennedy" C:XF small patina Krause KM#202 .....................................................................................1 400 30838. Amerikai Egyesült Államok 1964D 1/2$ Ag "Kennedy" T:2 patina USA 1964D 1/2 Dollar Ag "Kennedy" C:XF patina Krause KM#202 ...............................................................................................1 400 30839. Amerikai Egyesült Államok 1964D 1/2$ Ag "Kennedy" T:2 patina USA 1964D 1/2 Dollar Ag "Kennedy" C:XF patina Krause KM#202 ...............................................................................................1 400 30840. Amerikai Egyesült Államok 1967-1969D. 1/2$ Ag "Kennedy" (2x) T:2 patina USA 1967-1969D. 1/2 Dollar Ag "Kennedy" (2x) C:XF patina ..................................................................................................1 200 30841. Amerikai Egyesült Államok 1984S 1$ Ag "XXIII. nyári olimpiai játékok Los Angeles" T:1- USA 1984S 1 Dollar Ag "Games of the XXIII Olympiad Los Angeles" C:AU ................................................6 000 30842. Amerikai Egyesült Államok 1996. 1c Cu-Ni-Zn "Lincoln" + 5c Cu-Ni "Jefferson" + 1d Ag "Roosevelt" + 1/4$ Ag "Washington" + 1/2$ Ag "Kennedy" forgalmi sor lezárt, műanyag dísztokban, tanúsítvánnyal T:PP USA 1996. 1 Cent Cu-Ni-Zn "Lincoln" + 5 Cents Cu-Ni "Jefferson" + 1 Dime Ag "Roosevelt" + 1/4 Dollar Ag "Washington" + 1/2 Dollar Ag "Kennedy" coin set in sealed plastic case, with certificate C:PP ..............................................................................................................................8 500 30843. Amerikai Egyesült Államok 2000-2009. 25c Cu-Ni "50 állam" (12xklf) T:1-,2 USA 2000-2009. 25 Cents Cu-Ni "50 States Quarters" (12xdiff) C:AU,XF ............................................................................1 400 30844. Amerikai Egyesült Államok 2001-2007. 25c Cu-Ni (24xklf) "50 állam", tálcás éremtartó kazettában T:1-,2 USA 2001-2007. 25 Cents Cu-Ni (24xdiff) "50 States Quarters" in coin holder casette C:AU,XF ................................................................................................................................................3 400 30845. Amerikai Egyesült Államok 2003. 1$ Ag (31,1g/0.999) T:BU USA 2003. 1 Dollar Ag (31,1g/0.999) C:BU......................................................................................................................................................6 000
30846. Ausztrália 1987. 20c Cu-Ni + 1988. 20c Cu-Ni + 1989. 20c Cu-Ni "Kacsacsőrű emlős" T:1(PP) Australia 1987. 20 Cents Cu-Ni + 1988. 20 Cents Cu-Ni + 1989. 20 Cents Cu-Ni "Duckbill Platypus" C:UNC(PP) Krause KM#82 ...................................................................................................................3 000 30847. Ausztrália 1987. 50c Cu-Ni + 1988. 50c Cu-Ni "Ausztrália 200. évfordulója" + 1989. 50c Cu-Ni T:1(PP) Australia 1987. 50 Cents Cu-Ni + 1988. 50 Cents Cu-Ni "Australian Bicentennial" + 1989. 50 Cents Cu-Ni C:UNC(PP) Krause KM#83, KM#99 ............................................................................3 000 30848. Ausztria 1780IC-FA 20kr Ag "Mária Terézia" füllel, medállá alakítva T:2- Austria 1780IC-FA 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" repurposed as medallion with ear C:VF Krause KM#1999 .....................4 000 30849. Ausztria 1780SF Tallér Ag "Mária Terézia" utánveret T:1- Austria 1780SF Thaler Ag "Maria Theresia" restrike C:AU.........................................................................................................................3 600 30850. Ausztria 1861A 1Fl Ag "Ferenc József" T:1- kis ph. Austria 1861A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:AU small edge error Krause KM#2219 .......................................................................................................3 000 30851. Ausztria 1861A 1Fl Ag "Ferenc József" T:1- kis ph. Austria 1861A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:AU small edge error Krause KM#2219 .......................................................................................................3 400 30852. Ausztria 1879. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- Austria 1879. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF Krause KM#2222 ..................................................................................................................................1 800 30853. Ausztria 1885. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- Austria 1885. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF Krause KM#2222 ...............................................................................................................................................2 000 30854. Ausztria 1889. 1Fl Ag "Ferenc József" T:1- Austria 1889. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:AU Krause KM#2222 ...............................................................................................................................................3 000 30855. Ausztria 1891. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- Austria 1891. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF Krause KM#2222 ...............................................................................................................................................1 800 30856. Ausztria 1893. 1K Ag "Ferenc József" (5x) T:2-,3 Austria 1893. 1 Corona "Franz Joseph" (5x) C:VF,F Krause KM#2804 ......................................................................................................................2 800 30857. Ausztria 1893-1894. 1K Ag "Ferenc József" (2xklf) T:2-,3 patina Austria 1893-1894. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2xdiff) C:VF,F patina ...................................................................................................1 200 30858. Ausztria 1893-1894. 1K Ag "Ferenc József" (2xklf) T:2-,3 patina Austria 1893-1894. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2xdiff) C:VF,F patina ...................................................................................................1 200 30859. Ausztria 1893-1914. 1K Ag "Ferenc József" (4xklf) T:2-3 Austria 1893-1914. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (4xdiff) C:VF-F .........................................................................................................................2 800 30860. Ausztria 1893-1915. 1K Ag "Ferenc József" (5xklf) T:2,2-,3 Austria 1893-1915. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (5xdiff) C:XF,VF,F ...................................................................................................................3 000 30861. Ausztria 1894. 1K Ag "Ferenc József" (5x) T:2-,3 Austria 1894. 1 Corona "Franz Joseph" (5x) C:VF,F Krause KM#2804 ......................................................................................................................2 800 30862. Ausztria 1894-1895. 1K Ag "Ferenc József" (2xklf) T:2-,3 patina Austria 1894-1895. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2xdiff) C:VF,F patina ...................................................................................................1 200 30863. Ausztria 1894-1899. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 patina Austria 1894-1899. 1 Corona "Franz Joseph" (2x) C:VF,F patina Krause KM#2804 ......................................................................................1 200 30864. Ausztria 1893-1901. 1K Ag "Ferenc József" (2xklf) T:2-,3 patina Austria 1893-1901. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2xdiff) C:VF,F patina ...................................................................................................1 200 30865. Ausztria 1908. 1K Ag "Ferenc József - Jubileum" T:1- Austria 1908. 1 Corona Ag "Franz Joseph Jubilee" C:AU Krause KM#2808 ...........................................................................................................1 400 30866. Ausztria 1893-1915. 1K Ag "Ferenc József (8xklf) T:1-,2,2-,3 ph. Austria 1893-1915. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (8xdiff) C:AU,XF,VF,F edge error ................................................................................4 200 30867. Ausztria 1900. 5K Ag "Ferenc József" T:2-,3 Austria 1900. 5 Corona Ag "Franz Joseph" C:VF,F Krause KM#2807 ..................................................................................................................................3 200 30868. Ausztria 1908. 1K Ag "Ferenc József - Jubileum" T:2,2- Austria 1908. 1 Corona Ag "Franz Joseph Jubilee" C:XF,VF Krause KM#2808 ......................................................................................................1 200 30869. Ausztria 1908. 5K Ag "Ferenc József - Jubileum" T:2-,3 Austria 1908. 5 Corona Ag "Franz Joseph Jubilee" C:VF,F Krause KM#2809 ........................................................................................................3 600 30870. Ausztria 1956. 25Sch Ag "Mozart" T:2 Austria 1956. 25 Schilling Ag "Mozart" C:XF Krause KM#2881 ...............................................................................................................................................1 400 30871. Ausztria 1958. 25Sch Ag "Carl Auer von Welsbach" T:2 kis patina Austria 1958. 25 Schilling Ag "Carl Auer von Welsbach" C:XF small patina Krause KM#2884 ...........................................................1 600 30872. Ausztria 1962. 25Sch Ag "Anton Bruckner" T:1-,2 Austria 1962. 25 Schilling Ag "Anton Bruckner" C:AU,XF KM#2892...............................................................................................................................1 600 30873. Ausztria 1969. 50Sch Ag "I. Maximilian halálának 450. évfordulója" T:1- Austria 1969. 50 Schilling Ag "450th Anniversary of the Death of Maximilian I" C:AU KM#2906 ...................................................2 600 30874. Ausztria 1970. 25Sch Ag "Franz Lehar" T:1- Austria 1970. 25 Schilling Ag "Franz Lehar" C:AU Krause KM#2907 ..................................................................................................................................1 600 30875. Ausztria 1970. 25Sch Ag "Franz Lehar" T:1-,2 Austria 1970. 25 Schilling Ag "Franz Lehar" C:AU,XF Krause KM#2907 ..................................................................................................................................1 400 30876. Ausztria 1971. 25Sch Ag "200 éves a Bécsi Tőzsde" T:1- Austria 1971. 25 Schilling Ag "200th Anniversary of the Vienna Exchange" C:AU Krause KM#2910 ............................................................1 600
Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! 30877. Ausztria 1972. 25Sch Ag "Carl Michael Ziehrer" T:1- Austria 1972. 25 Schilling Ag "Carl Michael Ziehrer" C:AU Krause KM#2912 ...........................................................................................................1 600 30878. Ausztria 1973. 25Sch Ag "Max Reinhardt" T:1-,2 Austria 1973. 25 Schilling Ag "Max Reinhardt" C:AU,XF Krause KM#2915 ...................................................................................................................1 600 30879. Ausztria 1974. 50Sch Ag "50 éves az osztrák rádió" T:2 patina Austria 1974. 50 Schilling Ag "50th Anniversary of the Austrian Broadcasting" C:XF patina Krause KM#2922 ..........................................2 000 30880. Ausztria 1976. 100Sch Ag "Johann Nestroy" T:1- Austria 1976. 100 Schilling Ag "Johann Nestroy" C:AU......................................................................................................................................................2 200 30881. Ausztria 1978. 50Sch Ag "Franz Schubert" T:1- Austria 1978. 50 Schilling Ag "Franz Schubert" C:AU Krause KM#2922 ........................................................................................................................1 600 30882. Ausztria 1982. 500Sch Ag "Szt. Szeverin halálánal 1500. évforulója" T:1-,2 Austria 1982. 500 Schilling Ag "1500th Anniversary - Death of St. Severin" C:AU,XF ......................................................9 500 30883. Ausztria 2011. 5E Ag "Pummerin harang" karton dísztokban, tanúsítvánnyal T:BU Austria 2011. 5 Euro Ag "Pummerin Bell" in cardboard case, with certificate C:BU Krause KM#3195 .........................2 600 30884. Bahamák 1974. 2$ Cu-Ni "Flamingók" T:BU Bahamas 19740. 2 Cu-Ni "Flamingos" C:BU Krause KM#66 ...................................................................................................................................................1 800 30885. Bahamák 1984. 2$ Cu-Ni "Flamingó" T:1(PP) Bahamas 1984. 2 Dollars Cu-Ni "Flamingo" C:UNC(PP) Krause KM#105 .................................................................................................................3 000 30886. Bahamák 1985. 25$ Ag "Kolombusz felfedezi Amerikát" eredeti dísztokban, tanúsítvánnyal (119,8g/0.925/61mm) T:PP Bahamas 1985. 25 Dollars Ag "Columbus' Discovery of America" in original case, with certificate (119,8g/0.925/61mm) C:PP Krause KM#110 ........................................40 000 30887. Barbados 1973-1981. 1$ Cu-Ni "Repülőhal" (2xklf) T:1(P) Barbados 1973-1981. 1 Dollar Cu-Ni "Flying fish" (2xdiff) C:UNC(P) Krause KM#14.1 ..................................................................................1 200 30888. Barbados 1973. 2$ Cu-Ni "Staghorn korall" T:1-(PP) Barbados 1973. 2 Dollars Cu-Ni "Staghorn coral" C:AU(PP) Krause KM#15............................................................................................................2 000 30889. Belgium 1980. 500Fr ezüstözött Cu-Ni "A Függetlenség 150. évfordulója" holland felirattal T:1-,2 Belgium 1980. 500 Francs silver plated Cu-Ni "150th Anniversary of Independence" Dutch legend C:AU,XF KM#162..................................................................................................................................1 200 30890. Belgium 1987. 5E Ag "A Római Szerződés 30. évfordulója" T:1-,2 kis ph. Belgium 1987. 5 Ecu Ag "30th Anniversary - Treaties of Rome" C:AU,XF small edge error Krause KM#166 .............................5 000 30891. Belize 1976. 1c Br "Fecskefarkú kánya" + 5c Ni-sárgaréz "Villásfarkú tirannusz" + 10c Cu-Ni "Hosszúfarkú remetekolibri" + 25c Cu-Ni "Diadém-motmot" + 50c Cu-Ni "Fregattmadár" + 1$ Cu-Ni "Arakanga" + 5$ Cu-Ni "Szivárványcsőrű tukán" + 10$ Cu-Ni "Nagy hokkó" erdeti díszdobozban, fóliacsomagolásban, tanúsítvánnyal és tájékoztatóval T:1(PP) Belize 1976. 1 Cent Br "Swallow-tailed kite" + 5 Cents Ni-sárgaréz "Forktailed flycatcher" + 10 Cents Cu-Ni "Longtailed hermit" + 25 Cents Cu-Ni "Blue-crowned motmot" + 50 Cents Cu-Ni "Frigate bird" + 1 Dollars Cu-Ni "Scarlet macaw" + 5 Dollars Cu-Ni "Keel-billed toucan" + 10 Dollars Cu-Ni "Great curassow" in foil packing and original case, with certificate and information sheet C:UNC(PP) Krause KM#38a, KM#39a, KM#40a, KM#40a, KM#41a, KM#42a, KM#43a, KM#44a, KM#45a .....................................8 000 30892. Bermuda 1989. 1$ Ag "Pompás királylepke" T:1 Bermuda 1989. 1 Dollar Ag "Monarch Conservation Project" C:UNC Krause KM#61a ....................................................................................4 000 30893. Bhután 1981. 50Ng Ag "Világélelmezési nap" T:1 Bhutan 1981. 50 Ngultrums Ag "World Food Day" C:UNC Krause KM#54 ..........................................................................................................................5 000 30894. Brazília 1936. 5000R Ag T:2 ph. Brasil 1936. 5000 Reis Ag C:XF edge error Krause KM#543 ..........3 200 30895. Brazília 1992. 2000C Ag "ENSZ Környezetvédelmi és Fejlesztési Konferencia" T:2(PP) Brazil 1992. 2000 Cruzeiros Ag "United Nations Conference on Environment and Development" C:2(PP) Krause KM#622 .................................................................................................................................................5 000 30896. Bulgária 1891. 1L Ag "I. Ferdinánd" Körmöcbányán készült (2x) T:2,2- Bulgaria 1891. 1 Lev Ag "Ferdinand I" minted at Kremnitz mint (2x) C:XF,VF .............................................................................4 000 30897. Bulgária 1992. 100L Ag "Sas" T:PP Bulgaria 1992. 100 Leva Ag "Eagle" C:PP Krause KM#226........4 000 30898. Ciprus 1997. 1Ł Ag "Közöséges levesteknős" T:PP Cyprus 1997. 1 Pound Ag "Green turtle" C:PP Krause KM#72a ....................................................................................................................................5 000 30899. Cook-szigetek 1976. 5$ Ag "Jégmadár" T:1 Cook Islands 1976. 5 Dollars Ag "Mangara kingfisher" C:UNC Krause KM#15 ..........................................................................................................................3 000 30900. Cook-szigetek 1978. 5$ Ag "Polinéz poszáta" T:PP Cook Islands 1978. 5 Dollars Ag "Polynesian warblers" C:PP Krause KM#20 .............................................................................................................3 000 30901. Cook-szigetek 1978. 5$ Ag "Gyümölcsgalamb" T:1(PP) Cook Islands 1978. 5 Dollars Ag "Rarotogan fruit dove" C:UNC(PP) Krause KM#24 ...............................................................................3 000 30902. Cook-szigetek 1990. 50$ Ag "Veszélyeztetett állatvilág - Csimpánz" C:PP Cook Islands 1990. 50 Dollars Ag "Endangered World Wildlife - Chimpanzee" T:PP Krause KM#59 ......................................3 600 30903. Cook-szigetek 1991. 50$ Ag "Veszélyeztetett állatvilág - Vándor sólyom T:PP Cook Islands 1991. 50 Dollars Ag "Endangered wildlife - Peregrine falcon C:PP Krause KM#357 .....................................6 000 30904. Cook-szigetek 1992. 50t Cu-Ni "Közönséges cserepesteknős" T:2 Cook Islands 1992. 50 Tene Cu-Ni "Hawksbill turtle" C:XF Krause KM#41 .......................................................................................1 800
30905. Cook-szigetek 1996. 1$ Cu-Ni "Pápaszemes pingvin" T:BU,1 Cook Islands 1996. 1 Dollar Cu-Ni "Jackass penguins" C:BU,UNC Krause KM#343 ..................................................................................2 000 30906. Costa Rica 1974. 50C Ag "Közönséges levesteknős" T:1- Costa Rica 1974. 50 Colones Ag "Green turtles" C:AU Krause KM#200 ...............................................................................................................5 000 30907. Costa Rica 1974. 50C Ag "Közönséges levesteknős" T:1-(PP) Costa Rica 1974. 50 Colones Ag "Green turtles" C:AU(PP) Krause KM#200 ...........................................................................................4 600 30908. Csehszlovákia 1937. 20K Ag "Masaryk köztársasági elnök halála" T:1- Czechoslovakia 1937. 20 Korun Ag "Death of President Masaryk" C:AU Krause KM#18 .............................................................1 800 30909. Csehszlovákia 1947. 50K Ag "Szlovák felkelés" T:1-,2 Czechoslovakia 1947. 50 Korun Ag "Slovak uprising" C:AU,XF Krause KM#24 .......................................................................................................1 400 30910. Csehszlovákia 1948. 50K Ag "Prágai felkelés harmadik évfordulója" T:1- Czechoslovakia 1948. 50 Korun Ag "Third anniversary of the Prague Uprising" C:AU Krause KM#25 .........................................1 400 30911. Csehszlovákia 1948. 100K Ag "600. évforduló - Károly Egyetem" T:1- Czechoslovakia 1948. 100 Korun Ag "600th Anniversary - Charles University" C:AU Krause KM#26 ...........................................2 000 30912. Csehszlovákia 1948. 100K Ag "Függetlenség" T:1- Czechoslovakia 1948. 100 Korun Ag "Independence" C:AU Krause KM#27 ..................................................................................................1 600 30913. Csehszlovákia 1948. 100K Ag "Függetlenség" T:1-,2 Czechoslovakia 1948. 100 Korun Ag "Independence" C:AU,XF Krause KM#27 ............................................................................................1 600 30914. Csehszlovákia 1948. 100K Ag "Függetlenség" T:1-,2 Czechoslovakia 1948. 100 Korun Ag "Independence" C:AU,XF Krause KM#27 .............................................................................................1 600 30915. Csehszlovákia 1948. 100K Ag "Függetlenség" T:2 Czechoslovakia 1948. 100 Korun Ag "Independence" C:XF Krause KM#27 ...................................................................................................1 600 30916. Csehszlovákia 1949. 50K Ag "Sztálin" T:1- Czechoslovakia 1949. 50 Korun Ag "Stalin" C:AU Krause KM#28 ......................................................................................................................................5 000 30917. Csehszlovákia 1949. 100K Ag "Iglói bányászat 700. évfordulója" T:1- Czechoslovakia 1949. 100 Korun Ag "700th Anniversary - Jihlava Mining Privileges" C:AU Krause KM#29 .................................1 800 30918. Csehszlovákia 1949. 100K Ag "Sztálin" T:1- Czechoslovakia 1949. 100 Korun Ag "Stalin" C:AU Krause KM#30 ......................................................................................................................................3 600 30919. Csehszlovákia 1951. 100K Ag "Klement Gottwald" T:1- Czechoslovakia 1951. 100 Korun Ag "Klement Gottwald" C:AU Krause KM#33 .............................................................................................1 600 30920. Csehszlovákia 1955. 10K Ag "10. függetlenségi évforduló" T:1- Czechoslovakia 1955. 10 Korun Ag "10th Anniversary - Liberation from Germany" C:AU ............................................................................1 400 30921. -Csehszlovákia 1955. 25K Ag "Felszabadulás 10. évfordulója" T:2 Czechoslovakia 1955. 25 Korun Ag "10th Anniversary - Liberation from Germany" C:XF Krause KM#43 ..............................................2 000 30922. Csehszlovákia 1955. 100K Ag "10 éves a függetlenség" T:2 ü. Czechoslovakia 1955. 100 Korun Ag "10th Anniversary - Liberation from Germany" C:XF ding .....................................................................5 000 30923. Csehszlovákia 1964. 10K Ag "Szlovák felkelés 20. évfordulója" T:2 patina, ph. Czechoslovakia 1964. 10 Korun Ag "20th Anniversary - Slovak uprising" C:XF patina, edge error Krause KM#56 ......1 000 30924. Csehszlovákia 1964. 10K Ag "Szlovák felkelés 20. évfordulója" T:2 ph. Czechoslovakia 1964. 10 Korun Ag "20th Anniversary - Slovak uprising" C:XF edge error Krause KM#56 .................................1 400 30925. Csehszlovákia 1965. 25K Ag "Felszabadulás 20. évfordulója" T:2 Czechoslovakia 1965. 25 Korun Ag "20th Anniversary - Czechoslovakian Liberation" C:XF Krause KM#59 .........................................1 600 30926. Csehszlovákia 1969. 25K Ag "A szlovák felkelés 25. évfordulója" T:1- Czechoslovakia 1969. 25 Korun Ag "25th Anniversary - Slovak Uprising" C:AU Krause KM#67 ...............................................10 000 30927. Csehszlovákia 1970. 25K Ag "A Felszabadulás 25. évfordulója" T:1- Czechoslovakia 1970. 25 Korun Ag "25th Anniversary of Liberation" C:AU Krause KM#69 .........................................................1 400 30928. Csehszlovákia 1973. 50K Ag "Jungmann születésének 200. évfordulója" T:1- Czechoslovakia 1973. 50 Korun Ag "200th Anniversary - Birth of Jungmann" C:AU Krause KM#79 ......................................3 000 30929. Csehszlovákia 1974. 100K Ag "Bedrich Smetana születésének 150. évfordulója" T:1Czechoslovakia 1974. 100 Korun Ag "Sesquicentennial - Birth of Bedrich Smetana" C:AU Krause KM#82 ...................................................................................................................................................3 000 30930. Csehszlovákia 1976. 100K Ag "Janko Kral" T:1- Czechoslovakia 1976. 100 Korun Ag "Death of Janko Kral" C:AU Krause KM#84..........................................................................................................2 200 30931. Csehszlovákia 1976. 100K Ag "Viktor Kaplan születésének 100. évfordulója" T:1- Czechoslovakia 1976. 100 Korun Ag "Centennial - Birth of Viktor Kaplan" C:AU Krause KM#85 .................................2 600 30932. Csehszlovákia 1988. 50K Ag "Jurij Janosik születésének 300. évfordulója" T:1- Czechslovakia 1988. 50 Korun Ag "300th Anniversary - Birth of Jurij Janosik" C:AU Krause KM#129 .......................2 000 30933. Dánia 24db-os vegyes fémpénz tétel, benne 1954-1965. 5ö (3x), 1949-1961. 10ö (13x), 1949-1965. 25ö (5x), 1946-1965. 1K (3x) T:2,2- Denmark 24pcs of coins with 1954-1965. 5 Öre (3x), 1949-1961. 10 Öre (13x), 1949-1965. 25 Öre (5x), 1946-1965. 1 Krone (3x) C:XF,VF ........................3 000 30934. Dél-Afrika 1966. 50c Ni "Jan van Riebeeck" + 1968. 50c Ni "Chalres Swart" + 1969. 50c Ni "Jan van Riebeeck" + 1970. 50c Ni T:1,1(PP) KM#70.1, KM#79.2, KM#87 ................................................3 600 30935. Dél-Afrika 2003. 5c Ag "Rinocérosz" + 10c Ag "Rinocérosz" + 20c Ag "Rinocérosz" + 50c Ag "Rinocérosz" dísztokban, összesen 135,397g súlyban, dísztokban, sorszámozott tanúsítvánnyal T:PP South Africa 2003. 5 Cents Ag "Rhinoceros" + 10 Cents Ag "Rhinoceros" + 20 Cents Ag "Rhinoceros" + 50 Cents Ag "Rhinoceros" in sum total of 135,397 gramms with numbered certificate, in display case C:PP Krause KM#355,29 KM#356, KM#357, KM#358 ................................60 000
Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! 30936. Egyesült Arab Emirátusok 1973-1984. 5f-1D (9x) T:2 United Arab Emirated 1973-1984. 5 Fils - 1 Dirham (9x) C:XF ..................................................................................................................................1 000 30937. Egyiptom 1964. 50p Ag "Nílus" T:1- Egypt 1964. 50 Piastres Ag "Nile River" C:AU Krause KM#407..4 000 30938. Egyiptom 1968. 1Ł Ag "Asszuáni-gát" T:1- Egypt 1968. 1 Pound Ag "Aswan Dam" C:AU Krause KM#415 .................................................................................................................................................5 000 30939. Egyiptom 1970. 25p Ag "Nasser" T:1- Egypt 1970. 25 Piastres Ag "Nasser" C:AU Krause KM#422...1 600 30940. Egyiptom 1970. 50p Ag "Nasser" T:1- Egypt 1970. 50 Piastres Ag "Nasser" C:AU Krause KM#423...2 600 30941. Egyiptom 1972. 1Ł Ag "Al-Azhar mecset 1000. évfordulója" T:1- Egypt 1972. 1 Pound Ag "1000th Anniversary - Al Azhar Mosque" C:AU Krause KM#424 .......................................................................4 000 30942. Egyiptom 1976. 1Ł Ag "F.A.O." T:2,2- Egypt 1976. 1 Pound Ag "F.A.O." C:XF,VF Krause KM#453 ...2 600 30943. Egyiptom 1979. 1L Ag "Földbank Reform" T:1-,2 Egypt 1979. Pound Ag "100th Anniversary - Bank of Land Reform" C:AU,XF Krause KM# 491 .........................................................................................3 000 30944. Egyiptom 1982. 1Ł Ag "Al-Azhar mecset 1000. évfordulója" T:1- Egypt 1982. 1 Pound Ag "1000th Anniversary - Al Azhar Mosque" C:AU Krause KM#540 .......................................................................2 600 30945. Egyiptom 1984. 5Ł Ag "Los Angeles Olimpia" T:1- Egypt 1984. 5 Pounds Ag "Los Angeles Olympics" C:AU Krause KM# 558 .........................................................................................................3 000 30946. Etiópia 1970. 10B Ag "Szakállas keselyű" T:1- Ethiopia 1970. 10 Birr Ag "Bearded vulture" C:AU Krause KM#61 ......................................................................................................................................5 000 30947. Észak-Korea 2001. 1W sárgaréz "Nyírfajd" T:PP North Korea 2001. 1 Won brass "Black grouse" C:PP Krause KM#233 ...........................................................................................................................1 400 30948. Észak-Korea 2001. 1W sárgaréz "Pusztaityúk" T:PP fo. North Korea 2001. 1 Won Brass "Sand grouse" C:PP spotted Krause KM#234 .................................................................................................1 400 30949. Észak-Korea 2001. 1W sárgaréz "Barnasapkás pitta" T:PP North Korea 2001. 1 Won brass "Indian pitta" C:PP Krause KM#235 ..................................................................................................................1 400 30950. Észak-Korea DN 20W Ag "Szent Íbisz" T:PP North Korea ND 20 Won Ag "Sacred Ibis" C:PP ...........5 000 30951. Észtország 1992-2003. 10s-5K (5xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Estonia 1992-2003. 10 Senti - 5 Krooni (5xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU .....................................................................................................1 200 30952. Falkland-szigetek 1987. 50p Cu-Ni "Királypingvinek" T:1,1- Falkland Islands 1987. 50 Pence Cu-Ni "King Pengiuns" C:UNC,AU Krause KM#25 ........................................................................................2 000 30953. Falkland-szigetek 1987. 50p Ag "Királypingvinek" T:PP Falkland Islands 1987. 50 Pence Ag "King Pengiuns" C:PP Krause KM#25a ..........................................................................................................5 000 30954. Falkland-szigetek 1997. 50p Cu-Ni "Dolmányos albatrosz" T:1 Falkland Islands 1997. 50 Pence Cu-Ni "Black-browed Albatross" C:UNC Krause KM#59 ......................................................................1 800 30955. Fehéroroszország 1996. 1R Cu-Ni "50 éves az ENSZ" T:1,1- Belarus 1996.1 Ruble Cu-Ni "United Nations - 50th Anniversary" C:UNC,AU Krause KM#6 .........................................................................1 200 30956. Fehéroroszország 2001. 20R Ag "Európai bölény" T:PP Belarus 2001. 20 Rubles Ag "European bison" C:PP Krause KM#46 ................................................................................................................20 000 30957. Fidzsi-szigetek 1978. 10$ Ag "Kleinschmidt-papagájamandina" T:1- Fiji Islands 1978. 10 Dollars Ag "Pink-billed parrotfinch" C:AU Krause KM#41 .......................................................................................3 000 30958. Fidzsi-szigetek 1978. 10$ Ag "Kleinschmidt-papagájamandina" T:PP enyhe felületi karc Fiji Islands 1978. 10 Dollars Ag "Pink-billed parrotfinch" C:PP slightly scratched Krause KM#41a ........................3 600 30959. Finnország 1995. 20ECU Ag "Johan Ludvig Runeberg" T:PP fo. Finland 1995. 20 ECU Ag "Johan Ludvig Runeberg" C:PP spotted ...........................................................................................................5 000 30960. Fülöp-szigetek 1981. 25P Ag "Világélelmezési nap" T:1 szennyeződés Philippines 1981. 25 Piso Ag "World Food Day" C:UNC stain Krause KM#232 ............................................................................4 800 30961. Ghána 1997. 10S Ag "Tengeri élet védelme" multicolor T:PP fo. Ghana 1997. 10 Sika Ag "Marine Life Protection" multicolor C:PP spotted Krause X#15..........................................................................4 800 30962. Guernsey 1972. 25p Cu-Ni "25. házassági évforduló" + 1977. 25p Cu-Ni "Királynői ezüst jubileum"T:1-,2 egyiken lapkahiba Guernsey 1972. 25 Pence Cu-Ni "25th Wedding Anniversary Elizabeth and Philip" + 1977. 25 Pence Cu-Ni "Queen's Silver Jubilee" C:AU,XF one with planchet error Krause KM#26, KM#31 ................................................................................................................1 000 30963. Horvátország 1997. 25K "Első horvát eszperantó kongresszus" T:2 Croatia 1997. 25 Kuna "First Croatian Esperanto Congress" C:XF Krause KM#49............................................................................1 200 30964. Horvátország 2004. 25K sárgaréz-Cu-Ni "Horvátország az EU tagjelöltje" T:2 Croatia 1997. 25 Kuna "Croatian European Union Candidacy" C:XF Krause KM#78 .....................................................1 200 30965. Indonézia 1974. 2000R Ag "Jávai tigris" T:1,1- Indonesia 1974. 2000 Rupiah Ag "Javan tiger" C:UNC,AU Krause KM#39 ....................................................................................................................4 000 30966. Jamaika 1995. 25$ Ag "Pirostükrös amazon" T:PP kis fo. Jamaica 1995. 25 Dollars Ag "Black-billed Amazon Parrots" C:PP small spot Krause KM#174 ..............................................................................5 000 30967. Jemen / Arab Köztársaság 1963. 1R Ag T:1- Yemen / Arab Republic 1963. 1 Riyal Ag C:AU Krause Y#31 ......................................................................................................................................................3 000 30968. Jersey 1987. 2Ł Cu-Ni "Galambok" T:1-,2 Jersey 1987. 2 Pounds Cu-Ni "Pigeons" C:AU,XF Krause KM#70 ...................................................................................................................................................1 800
30969. Jugoszlávia 1932. 50D Ag "I. Sándor" T:2 kis patina Yugoslavia 1932. 50 Dinara Ag "Alexander I" C:XF small patina Krause KM#16 ........................................................................................................7 000 30970. Kambodzsa ~1990. 50R-500R (4xklf) T:1- Cambodia ~1990. 50 Riels - 500 Riels (4xdiff) C:AU ...........800 30971. Kanada 1918. 5c Ag "V. György" T:2 Canada 1918. 5 Cents Ag "George V" C:XF Krause KM#22.....1 000 30972. Kanada 1960. 25c Ag + 1962. 25c Ag + 1963. 10c Ag (2x) T:2-,3 patina Canada 1960. 25 Cents Ag + 1962. 25 Cents Ag + 1963. 10 Cents Ag (2x) C:VF,F patina .............................................................1 000 30973. Kanada 1965. 50c Ag "II. Erzsébet" T:2,2- Canada 1965. 50 Cents Ag "Elizabeth II" C:XF,VF ...........1 400 30974. Kanada 1967. 1c Br + 5c Ni + 10c Ag + 25c Ag + 50c Ag + 1$ Ag eredeti dísztokban, de a forgalmi sorból hiányzik az aranyérme T:1-,2(P) patina Canada 1967. 1 Cent Br + 5 Cents Ni + 10 Cents Ag + 25 Cents Ag + 50 Cents Ag + 1 Dollar Ag in original case, but without the gold coin C:AU,XF(P) patina ....................................................................................................................................................5 000 30975. Kanada 1973-1976. 5$ Ag (14xklf) + 10$ Ag (14xklf) "1976 Montreali Olimpia" Teljes sor! Kék színű bőr gyűjtői díszdobozban, az érmek kapszulában T:1 2 érmén kis patina / Canada 1973-1976. 5 Dollars Ag (14xdiff) + 10 Dollars Ag (14xdiff) "1976 Montreal Olympiad" Full coin set! In blue color leather case, the coins are encapsulated C:UNC two coins with small patina ......110 000 30976. Kanada 1983. 1$ Ag "Edmontoni Egyetemi Játékok" T:1,1- Canada 1983. 1 Dollar Ag "Edmonton University Games" C:UNC,AU Krause KM#138 ...................................................................................3 000 30977. Kanada 1989. 5$ Ag "II. Erzsébet / Juharlevél" (1oz/0.999) T:1- Canada 1989. 5 Dollars Ag "Elizabeth II / Maple Leaf" (1oz/0.999) C:AU ........................................................................................6 500 30978. Kanada 2003. 5$ Ag "II. Erzsébet" T:1- Canada 2003. 5 Dollars Ag "Elisabeth II" C:AU .....................5 000 30979. Kanada 2004. 5$ Ag "II. Erzsébet" T:1- patina Canada 2004. 5 Dollars Ag "Elisabeth II" C:AU patina ...............................................................................................................................................................5 000 30980. Kazahsztán 2007. 50T Cu-Ni "Kanalasgém" T:2 Kazakhstan 2007. 50 Tenge Cu-Ni "Eurasian Spoonbill" C:XF .....................................................................................................................................1 000 30981. Kazahsztán 2009. 50T Cu-Ni "Parasat-rend" T:2 Kazakhstan 2009. 50 Tenge Cu-Ni "Parasat insignia" C:XF...........................................................................................................................................800 30982. Kazahsztán 2010. 50T Cu-Ni "Lunohod-1" T:2 Kazakhstan 2010. 50 Tenge Cu-Ni "Lunokhod 1" C:XF .........................................................................................................................................................800 30983. Kazahsztán 2010. 50T Cu-Ni "Borzas gödény" T:2 Kazakhstan 2010. 50 Tenge Cu-Ni "Pelecanus Crispus" C:XF...........................................................................................................................................800 30984. Kazahsztán 2010. 50T Cu-Ni "Borzas gödény" T:2 Kazakhstan 2010. 50 Tenge Cu-Ni "Pelecanus Crispus" C:XF........................................................................................................................................1 000 30985. Kazahsztán 2012. 50T Cu-Ni "Mir űrállomás" T:2 Kazakhstan 2012. 50 Tenge Cu-Ni "Space Station Mir" C:XF ..................................................................................................................................................800 30986. Kazahsztán 2013. 50T "Mukan Tulebaev" T:1-,2 Kazakhstan 2013. 50 Tenge "Mukan Tulebaev" C:AU,XF ...................................................................................................................................................800 30987. Kínai Császárság / Han-dinasztia / Wang Mang 9-24. 1W "Huo-Ch'uan" (2,08g) T:3 Chinese Empire / Han Dynasty / Wang Mang 9-24. 1 Wu Shu "Huo-Ch'uan" (2,08g) C:F .................................1 000 30988. Kínai Császárság / Han-dinasztia 112-559. 1 Wu-Shu (2,35g) T:3 Chinese Empire / Han Dynasty 112-559. 1 Wu-Zhu (2,35g) C:F ............................................................................................................1 000 30989. Kínai Császárság / Tang-dinasztia ~732-907.1C Cu "Kai-Yuan Tung-Pao" (3,07g) T:3 Chinese Empire / Tang Dynasty ~732-907. 1 Cash Cu "Kai-Yuan Tung-Pao" (3,07g) C:F ................................1 000 30990. Kínai Császárság / Északi Szung-dinasztia ~960-1127. 1 Cash rézpénz (3,74g) T:3 Chinese Empire / Northern Song dynasty ~960-1127. 1 Cash copper (3,74g) C:F ............................................1 000 30991. Kína ~1800-1900. 6xklf fémpénz, az ezüstök modern hamisítványok T:2,2- China ~1800-1900. 6xdiff coins, the silver pieces are modern fakes C:XF,VF .....................................................................2 000 30992. Kína 2003. 10Y Ag "Panda" hátoldal multicolor festett (1oz/0.999) T:PP kis festékhiány China 2003. 10 Yuan Ag "Panda" reverse multicolor painted (1oz/0.999) C:PP paint missing .....................10 000 30993. Kongói Demokratikus Köztársaság 2000. 5Fr Cu-Ni "Vadvédelem - Papagáj" hologramos forgalmi emlékpénz T:PP Congo Democratic Republic 2000. 5 Francs Cu-Ni "Wild Life Protection - Parrot" commemorative coin with hologram C:PP Krause KM#39 ..................................................................3 000 30994. Kongói Demokratikus Köztársaság 2000. 5Fr Cu-Ni "Vadvédelem - Papagáj" hologramos forgalmi emlékpénz T:1 Congo Democratic Republic 2000. 5 Francs Cu-Ni "Wild Life Protection - Parrot" commemorative coin with hologram C:UNC Krause KM#40 ...............................................................3 000 30995. Kongói Demokratikus Köztársaság 2002. 5Fr Cu-Ni "Vadvédelem - Pillangó" hologramos forgalmi emlékpénz T:1 Congo Democratic Republic 2002. 5 Francs Cu-Ni "Wild Life Protection - Butterfly" commemorative coin with hologram C:UNC Krause KM#58 ................................................................3 000 30996. Kongói Demokratikus Köztársaság 2002. 5Fr Cu-Ni "Vadvédelem - Pillangó" hologramos forgalmi emlékpénz T:1 Congo Democratic Republic 2002. 5 Francs Cu-Ni "Wild Life Protection - Butterfly" commemorative coin with hologram C:UNC Krause KM#56 ................................................................3 000 30997. Kongói Demokratikus Köztársaság 2002. 5Fr Cu-Ni "Vadvédelem - Tukán" hologramos forgalmi emlékpénz T:1 Congo Democratic Republic 2002. 5 Francs Cu-Ni "Wild Life Protection - Toucan" commemorative coin with hologram C:UNC Krause KM#41 ...............................................................3 000 30998. Kongói Demokratikus Köztársaság 2003. 5Fr Cu-Ni "Vadvédelem - Álcserepesteknős" hologramos forgalmi emlékpénz T:1,1- Congo Democratic Republic 2003. 5 Francs Cu-Ni "Wild Life Protection - Loggerhead sea turtle" commemorative coin with hologram C:UNC,AU Krause KM#214 .................3 000
Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! 30999. Kuba 1953. 1P Ag "Jose Marti" T:2,2- ü. Cuba 1953. 1 Peso Ag "Jose Marti C:XF,VF ding Krause KM#29 ...................................................................................................................................................4 400 31000. Lengyelország 1998. 20Zl Ag "Nádi varangy" T:PP Poland 1998. 20 Zlotych Ag "Natterjack Toad" C:PP Krause Y#343 ............................................................................................................................20 000 31001. Lengyelország 2001. 20Zl Ag "Fecskefarkú lepke" T:PP fo. Poland 2001. 20 Zlotych Ag "European Swallowtail Butterfly" C:PP spotted Krause Y#415 .............................................................................15 000 31002. Lengyelország 2004. 20Zl Ag "Delfin - Phocoena phocoena" T:PP / Poland 2004. 20 Zlotych Ag "Dolphin - Phocoena phocoena" C:PP Krause Y#515 ........................................................................18 000 31003. Lettország 1931. 5L Ag T:2,2- patina, kis ph. Latvia 1931. 5 Lati Ag C:XF,VF patina, small edge error Krause KM#9 ...............................................................................................................................3 400 31004. Lettország 1931. 5L Ag T:2 Latvia 1931. 5 Lati Ag C:XF Krause KM#9 ..............................................3 400 31005. Libéria 1996. 1$ Cu-Ni "Tengeri élet védelme - Halak" multicolor T:PP Liberia 1996. 1 Dollar Cu-Ni "Marine Life Protection - Fishes" multicolor C:PP Krause KM#569 ......................................................2 000 31006. Libéria 1997. 5$ Cu-Ni "Zebra" T:1-(PP) Liberia 1997. 5 Dollars Cu-Ni "Zebra" C:AU(PP) Krause KM#582 .................................................................................................................................................1 000 31007. Libéria 2002. 10$ Cu-Ni "Afrikai vadak - Zebra" multicolor T:PP kis patina Liberia 2002. 10 Dollars Cu-Ni "African Wildlife - Zebra " multicolor C:PP small patina ..............................................................1 800 31008. Libéria 2002. 10$ Cu-Ni "Afrikai vadak - Gepárd" multicolor T:PP kis patina Liberia 2002. 10 Dollars Cu-Ni "African Wildlife - Gepard" multicolor C:PP small patina ............................................................3 200 31009. Libéria 2002. 10$ Cu-Ni "Afrikai vadak - Zsiráf" multicolor T:PP Liberia 2002. 10 Dollars Cu-Ni "African Wildlife - Giraffe" multicolor C:PP ............................................................................................1 800 31010. Libéria 2010. 5$ ezüstözött Cu "Nagy Hadvezérek / Szulejmán, a hatalmas" T:PP Liberia 2010. 5 Dollars silver plated Cu "The Greatest Warlords of History / Suleiman the Magnificent" T:PP ................800 31011. Malajzia 1976. 25R Ag "Orrszarvú madár" T:1-(PP) kis patina, felszíni karc Malaysia 1976. 25 Ringgit Ag "Rhinoceros Hornbill" C:AU(PP) small patina, surface scratch Krause KM#20 .................8 000 31012. Malawi 2005. 10K Cu-Ni "Majmok" T:PP fo. Malawi 2005. 10 Kwacha Cu-Ni "Monkies" C:PP spotted Krause KM#87..........................................................................................................................3 200 31013. Marshall-szigetek 1996. 5$ Cu-Ni "Tigris" T:BU Marshall Islands 1996. 5 Dollars Cu-Ni "Tiger" C:BU Krause KM#297 ....................................................................................................................................3 200 31014. Málta 1979FM 1Ł Ag "Külföldi haderő kivonulása" T:1- Malta 1979FM 1 Pound Ag "Departure of foreign forces" C:AU Krause KM#51 .....................................................................................................4 000 31015. Mexikó 1943. 50c Ag T:2 Mexico 1943. 50 Centavos Ag C:XF ............................................................1 200 31016. Moldova 2000-2006. 1b-50b (5xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Moldova 2000-2006. 1 Ban - 50 Bani (5xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU.................................................................................................................1 200 31017. Mongólia 2008. 100T ezüstözött Cu, multicolor festett "A világ hét új csodája sorozat" (7xklf), kiállítható műanyag díszállvánnyal, karton védődobozban T:PP Mongolia 2008. 100 Tugrik silver plated Cu, multicolor painted "The New 7 Wonders of the World" (7xdiff) on plastic display tray, in protective cardboard case C:PP .........................................................................................................11 000 31018. Nagy-Britannia 1953-1965. 1C Cu-Ni 3xklf emlékkiadás + 1972-1981. 25p Cu-Ni 4xklf emlékkiadás T:1- Great Britain 1953-1965. 1 Crown Cu-Ni 3xdiff commemorative issue + 1972-1981. 25 New Pence Cu-Ni 4xdiff commemorative issue C:AU Krause KM#894, KM#909, KM#910, KM#917, KM#920, KM#921, KM#925 ..................................................................................................................5 000 31019. Nagy-Britannia 1967. 3p Ni-sárgaréz "II. Erzsébet" T:1 Great Britain 1967. 3 Pence Ni-Brass "Elizabeth II" C:UNC Krause KM#900 ...................................................................................................1 000 31020. Nagy-Britannia 1968-1971. 1/2p-10p (5xklf) forgalmi sor műbőr tokban T:1,1- Great Britain 1968-1971. 1/2 Penny - 10 Pence (5xdiff) coin set in faux leather case C:UNC,AU ............................2 400 31021. Német Államok / Brandenburg-Bayreuth 1708IA-P. 1kr Ag "Keresztély Ernő" (0,7g) T:1-,2 German States / Brandenburg-Bayreuth 1708IA-P 1 Kreuzer Ag "Christian Ernst" (0,7g) C:AU,XF ..................3 000 31022. Német államok / Bajorország 1765. Tallér Ag "III. Miksa" jelvénnyé alakítva (Br.: 28,31g) T:3 tű nélkül German States / Bavaria 1765. Thaler Ag " Maximilian III" converted to badge (28,31g) C:F missing needle Krause KM#519.1 ........................................................................................................4 400 31023. Német Birodalom 1905A 1/2M Ag + 1905D 1/2 Mark Ag T:2-,3 German Empire 1905A 1/2 Mark Ag + 1905D 1/2 Mark Ag C:VF,F ................................................................................................................1 000 31024. Német Birodalom 1905A 1/2M Ag + 1907E 1M Ag + 1909G 1M Ag T:2,2- kis ph. German Empire 1905A 1/2 Mark Ag + 1907E 1 Mark Ag + 1909G 1 Mark Ag C:XF,VF small edge error .....................3 000 31025. Német Birodalom 1905D 1/2M Ag + 1906A 1/2 Mark Ag + 1907A 1/2M Ag T:2-,3 German Empire 1905D 1/2 Mark Ag + 1906A 1/2 Mark Ag + 1907A 1/2 Mark Ag C:VF,F .............................................1 600 31026. Német Harmadik Birodalom 1934A 5M Ag "Náci hatalom első évfordulója" T:2,2- German Third Reich 1934A 5 Marks Ag "1st Anniversary of Nazi rule" C:XF,VF Krause KM#83 ...............................2 000 31027. Német Harmadik Birodalom 1935A 5M Ag "Náci hatalom első évfordulója" T:2 German Third Reich 1935A 5 Marks Ag "1st Anniversary of Nazi rule" C:XF Krause KM#83 ...............................................2 000 31028. Német Harmadik Birodalom 1935A 5M Ag "Hindenburg" T:2 German Third Reich 1935A 5 Mark Ag "Hindenburg" C:XF Krause KM#86 .......................................................................................................2 000
31029. Német Harmadik Birodalom 1935D 5M Ag "Hindenburg" T:2 German Third Reich 1935D 5 Mark Ag "Hindenburg" C:XF Krause KM#86 ..................................................................................................2 000 31030. Német Harmadik Birodalom 1935G 5M Ag "Náci hatalom első évfordulója" T:2 kis ph. German Third Reich 1935G 5 Marks Ag "1st Anniversary of Nazi rule" C:XF small edge error .........................3 000 31031. Német Harmadik Birodalom 1936A 5M Ag "Hindenburg" T:2 kis ph. German Third Reich 1936A 5 Mark Ag "Hindenburg" C:XF small edge error Krause KM#86 ..............................................................2 000 31032. Német Harmadik Birodalom 1936A 5M Ag "Hindenburg" T:2 German Third Reich 1936A 5 Mark Ag "Hindenburg" C:XF Krause KM#94 .......................................................................................................2 000 31033. Német Harmadik Birodalom 1937A 2M Ag "Hindenburg" T:2 patina German Third Reich 1937A 2 Mark Ag "Hindenburg" C:XF patina Krause KM#93 ..............................................................................1 400 31034. Német Harmadik Birodalom 1937A 5M Ag "Hindenburg" T:2,2- German Third Reich 1937A 5 Mark Ag "Hindenburg" C:XF,VF Krause KM#94 ............................................................................................2 000 31035. Német Harmadik Birodalom 1938A 5M Ag "Hindenburg" T:2 German Third Reich 1938A 5 Mark Ag "Hindenburg" C:XF Krause KM#94 .......................................................................................................2 200 31036. Német Harmadik Birodalom 1939A 2M Ag "Hindenburg" T:2 German Third Reich 1939A 2 Mark Ag "Hindenburg" C:XF Krause KM#93 ......................................................................................................1 400 31037. Német Harmadik Birodalom 1938E 2M Ag "Hindenburg" T:1-,2 patina German Third Reich 1938E 2 Mark Ag "Hindenburg" C:AU,XF patina Krause KM#93 ........................................................................5 000 31038. NDK 1952E 10pf Al T:2 R! GDR 1952E 10 Pfennig Al C:XF Rare! ......................................................2 000 31039. NSZK 1951F 5M Ag T:2,2- FRG 1951F 5 Mark Ag C:XF,VF ................................................................1 200 31040. NSZK 1962-1992. 1M (4xklf) + 2M + 5M T:2,2- FRG 1962-1992. 1 Mark (4xdiff) + 2 Mark + 5 Mark C:XF,VF ................................................................................................................................................1 400 31041. NSZK 1972D 10M Ag "Olimpia-München / Olimpiai Láng" T:2 patina FRG 1972D 10 Mark Ag "Olympic Games Munich / Olympic Flame" C:XF patina Krause KM#135 ............................................1 200 31042. NSZK 1972G 10M Ag "Müncheni Olimpia" T:2 FRG 1972G 10 Mark Ag "Münich Olympics" C:XF Krause KM#133 ....................................................................................................................................1 200 31043. NSZK 1974D 5M Ag "Immanuel Kant születésének 250. évfordulója" T:2 FRG 1974D 5 Mark Ag "200th Anniversary - Birth of Immanuel Kant" C:XF Krause KM#139 ...................................................1 200 31044. NSZK 1988F 10M Ag "Carl Zeiss" T:1-(PP) FRG 1988F 10 Mark Ag "Carl Zeiss" T:AU(PP) Krause KM# 169 ................................................................................................................................................1 600 31045. NSZK 1987D 2M Cu-Ni "Theodor Heuss" T:1(PP) FRG 1987D 2 Mark Cu-Ni "Theodor Heuss" C:UNC(PP) Krause KM#A127 .................................................................................................................500 31046. Németország 1992A 2M Cu-Ni "Dr. Kurt Schumacher" T:1(PP) Germany 1992A 2 Mark Cu-Ni "Dr. Kurt Schumacher" C:UNC(PP) Krause KM#149 ......................................................................................500 31047. Németország 1995D 10M Ag "150 éve született Wilhelm Conrad Röntgen - 100 éves az X-sugár" T:1- Germany 1995D 10 Mark Ag "150th Birth Anniversary - Wilhelm Conrad Röntgen; 100th Anniversary of X-ray" C:AU Krause KM# 187 .......................................................................................1 600 31048. Németország 1997. 10M Ag "Diesel Motor Centenárium" T:2(PP) Germany 1997. 10 Mark Ag "Diesel Engine Centennial" T:XF(PP) Krause KM# 192 ......................................................................1 800 31049. Niue 2010. 1$ Ag "Borostyánút / Szombathely" borostyán darabbal, az egyetlen magyar állomásról készült érme (28,65g/0.925/38,61mm) T:BU / Niue 2010. 1 Dollar Ag "Amber Route / Szombathely" with amber piece, coin commemorating the only Hungarian station (28,65g/0.925/38,61mm) C:BU Krause KM#398 ................................................................................18 000 31050. Olaszország 1920R-1937R 10c Cu (14x) T:2-3 ph. Italy 1920R-1937R 10 Centesimi Cu (14x) C:XF-F edge error Krause KM#60 ........................................................................................................................100 31051. Olaszország 1981R 500L Ag "Vergilius halálának évfordulója" T:1 Italy 1981R 500 Lire Ag "Death of Virgil" C:UNC Krause KM#110 ..........................................................................................................2 000 31052. Olaszország 39db-os vegyes fémpénz tétel + Montenegró 1906. 10p Ni T:2-3 Italy 39pcs of various metal coins + Montenegro 1906. 10 Para Ni C:XF-F ............................................................................1 000 31053. Oroszország 1995. 1R Ag "Kaukázusi nyírfajd" T:1(PP) Russia 1995. 1 Ruble Ag "Caucasian black grouse" C:UNC(PP) Krause Y#447.......................................................................................................4 000 31054. Pakisztán 1976. 100R Ag "Tragopán" T:PP fo. Pakistan 1976. 100 Rupees Ag "Tragopan" C:PP spotted Krause KM#40..........................................................................................................................5 000 31055. Pápua Új-Guinea 1978. 5K Cu-Ni "Dzsungelsas" T:PP Papua New Guinea 1978. 5 Kina Cu-Ni "New Guinea eagle" C:PP Krause KM#7a ............................................................................................5 000 31056. Portugália 1993-1994. 200E Cu-Ni (2xklf) T:1,1- Portugal 1993-1994. 200 Escudos Cu-Ni (2xdiff) C:UNC,AU Krause KM#667, KM#670...................................................................................................1 200 31057. Portugália 1995-1996. 200E Cu-Ni (2xklf) mindkettő lezárt csomagolásban T:1,1- Portugal 1995-1996. 200 Escudos Cu-Ni (2xdiff) both in sealed foil packing C:UNC,AU Krause KM#681, KM#690 .................................................................................................................................................1 200 31058. Portugália 1996-1997. 200E Cu-Ni (2xklf) mindkettő lezárt csomagolásban T:1,1- Portugal 1996-1997. 200 Escudos Cu-Ni (2xdiff) both in sealed foil packing C:UNC,AU Krause KM#692, KM#697 .................................................................................................................................................1 200 31059. Románia 1942. 200L Ag (2x) T:2,2- Romania 1942. 200 Lei Ag (2x) C:XF,VF ...................................1 800
Nézzen körül webshopunkban is! 31060. Románia 1944. 500L Ag "I. Mihály" T:2,2- Romania 1944. 500 Lei Ag "Mihai I" C:XF,VF Krause KM#65 ...................................................................................................................................................1 800 31061. Románia 1946. 25.000L Ag "I. Mihály" T:2,2- Romania 1946. 25.000 Lei Ag "Mihai I" C:XF,VF Krause KM#70 ......................................................................................................................................2 000 31062. Románia 1946. 100.000L Ag "I. Mihály" T:2,2- Romania 1946. 100.000 Lei Ag "Mihai I" C:XF,VF Krause KM#71 ......................................................................................................................................3 000 31063. Románia 1946. 100.000L Ag "I. Mihály" T:2,2- Romania 1946. 100.000 Lei Ag "Mihai I" C:XF,VF Krause KM#71 ......................................................................................................................................3 000 31064. Románia 1946. 100.000L Ag "I. Mihály" T:2 Romania 1946. 100.000 Lei Ag "Mihai I" C:XF Krause KM#71 ...................................................................................................................................................3 000 31065. San Marino 1993R 1000L Ag "Sólyom és harkály" T:PP San Marino 1993R 1000L Ag "Falcon and woodpecker" T:PP Krause KM#292 ......................................................................................................4 000 31066. Seychelle-szigetek 1978. 100R Ag "Fehérfarkú trópusimadár" T:PP Seychelles 1978. 100 Rupees Ag "White-tailed tropic bird" C:PP Krause KM#40 ................................................................................6 000 31067. Sierra Leone 1974. 1L Cu-Ni "A Sierra Leone-i Bank 10. évfordulója" T:BU Sierra Leone 1974. 1 Leone Cu-Ni "10th Anniversary of Bank of Sierra Leone" C:BU Krause KM#26 ..................................1 800 31068. Svájc 1921. 1Fr Ag + 1956. 1/2Fr Ag + 1969. 1/2Fr Cu-Ni (2x) T:2 patina Switzerland 1921. 1 Franc Ag + 1956. 1/2 Franc Ag + 1969. 1/2 Franc Cu-Ni (2x) C:XF ...............................................................1 200 31069. Svájc 1975-1995. 1Fr (3xklf) + 2Fr + 5Fr T:2 Switzerland 1975-1995. 1 Franc (3xdiff) + 2 Francs + 5 Francs C:XF ..........................................................................................................................................1 600 31070. Svédország 1989. 10ö-5K (4xklf) forgalmi szett műanyag tokban T:1 Sweden 1989. 10 Öre - 5 Kronor (4xdiff) coin set in plastic case C:UNC ......................................................................................1 000 31071. Szamoa 1986. 1T Cu-Ni "Szamoai legyezőfarok" T:BU Samoa 1986. 1 Tala Cu-Ni "Samoan Fantail bird" C:BU Krause KM#74.....................................................................................................................1 400 31072. Szent Ilona 1998. 50p Cu-Ni "Szalonkafélék" T:1 St. Helena 1998. 50 Pence Cu-Ni "Rainpiper bird" C:UNC Krause KM#17 ..........................................................................................................................2 000 31073. Szerbia 2005. 1D-10D (3xklf) "Quest for Freedom" sorozat, forgalmi sor műanyag díszcsomagolásban T:BU Serbia 2005. 1 Dinar - 10 Dinara (3xdiff) "Quest for Freedom" series, coin set in plastic case C:BU.................................................................................................................1 200 31074. Szingapúr 1972. 10$ Ag "Sas" T:1- Singapore 1972. 10 Dollars Ag "Eagle" C:AU Krause KM#9.1 ....5 000 31075. Szingapúr 1981. 10$ Ni "Kakas éve" T:1-,2 Singapore 1981. 10 Dollars Ni "Rooster" C:AU,XF Krause KM#20 ......................................................................................................................................3 000 31076. Szingapúr 1983. 10$ Ni "Malac éve" T:1- kis ph. Singapore 1983. 10 Dollars Ni "Year of the pig" C:AU small edge error Krause KM#26 ..................................................................................................3 000 31077. Szingapúr 1985. 10$ Ni "Ökör éve" T:1- Singapore 1985. 10 Dollars Ni "Year of the Ox" C:AU Krause KM#44 ......................................................................................................................................3 000 31078. Szingapúr 1987. 10$ Ni "Nyúl éve" T:1 Singapore 1987. 10 Dollars Ni "Year of the Rabbit" C:UNC Krause KM#66 ......................................................................................................................................3 000 31079. Szingapúr 1991. 10$ Ni "Kecske éve" T:1 Singapore 1991. 10 Dollars Ni "Year of the Goat" C:UNC Krause KM#84 ......................................................................................................................................3 000 31080. Szlovákia 1939. 20K Ag "Tiso" T:2 ph. Slovakia 1939. 20 Korun Ag "Tiso" C:XF edge error ...............2 200 31081. Szlovákia 1941. 20K Ag "Cirill és Metód" T:1-,2 Slovakia 1941. 20 Korun Ag "St. Kyrill and St. Methodius" C:AU,XF Krause KM#7.1 ...................................................................................................2 600 31082. Szlovákia 1944. 10K Ag "Templomon kereszt" T:1- Slovakia 1944. 10 Korun Ag "Cross atop church" C:AU Krause KM#9.1 ...............................................................................................................1 600 31083. Szlovákia 1944. 50K Ag "Függetlenség 5. évfordulója" T:1- Slovakia 1944. 50 Korun Ag "5th Anniversary of Independence" C:AU Krause KM#10 ...........................................................................2 400 31084. Szomália 1998. 250Sh sárgaréz-Cu-Ni bimetál "Leopard" multicolor T:1 Somalia 1998. 250 Shillings Bi-Metallic Brass center in Cu-Ni ring "Leopard" multicolor C:UNC .......................................1 800 31085. Szomália 1998. 250Sh sárgaréz-Cu-Ni bimetál "Karcsú nektármadár" multicolor T:1- Somalia 1998. 250 Shillings Bi-Metallic Brass center in Cu-Ni ring "Variable Sunbird" multicolor C:AU Krause KM#68a .................................................................................................................................................1 800 31086. Szomália 1998. 250Sh sárgaréz-Cu-Ni bimetál "Strucc" multicolor T:1- Somalia 1998. 250 Shillings Bi-Metallic Brass center in Cu-Ni ring "Ostrich" multicolor C:AU Krause KM#49a ................................1 800 31087. Szomália 1998. 250Sh sárgaréz-Cu-Ni bimetál "Jávorantilop" multicolor T:1- Somalia 1998. 250 Shillings Bi-Metallic Brass center in Cu-Ni ring "Eland" multicolor C:AU ..............................................1 800 31088. Szomália 1998. 250Sh sárgaréz-Cu-Ni bimetál "Sáfrányos szövőmadár" multicolor T:1- Somalia 1998. 250 Shillings Bi-Metallic Brass center in Cu-Ni ring "Golden Palm Weaver" multicolor C:AU Krause KM#67a ....................................................................................................................................1 800 31089. Szomália 1998. 250Sh sárgaréz-Cu-Ni bimetál "Sárganyakú frankolin" multicolor T:1- Somalia 1998. 250 Shillings Bi-Metallic Brass center in Cu-Ni ring "Yellow-necked Spurfowl" multicolor C:AU Krause KM#64a ....................................................................................................................................1 800 31090. Szomália 1998. 250Sh sárgaréz-Cu-Ni bimetál "Seregély" multicolor T:1- Somalia 1998. 250 Shillings Bi-Metallic Brass center in Cu-Ni ring "Starling" multicolor C:AU Krause KM#69a.................1 800
31091. Szomália 1998. 10$ Cu-Ni "Tengeri élet védelme" multicolor T:PP fo. Somalia 1998. 10 Dollars Cu-Ni "Marine Life Protection" multicolor C:PP spotted Krause X#5 ....................................................2 000 31092. Szomália 1999. 10$ Cu-Ni "Tengeri élet védelme" multicolor T:PP Somalia 1999. 10 Dollars Cu-Ni "Marine Life Protection" multicolor C:PP Krause X#6 ..........................................................................2 000 31093. Szovjetunió 1926. 50k Ag T:2-,3 Soviet Union 1926. 50 Kopeks Ag C:VF,F ........................................1 600 31094. Törökország 1960-2014. 31db-os vegyes fémpénz tétel + 7db vegyes külföldi fémpénz T:2,2Turkey 1960-2014. 31pcs of metal coins + 7pcs of various coins C:XF,VF ..........................................1 000 31095. Trinidad és Tobago 1973. 5$ Ag "Skarlátbatla" T:2(PP) Trinidad and Tobago 1973. 5 Dollars Ag "Scarlet Ibis" C:XF(PP) Krause KM#8 ...................................................................................................5 000 31096. Uganda 2001. 1000Sh Cu-Ni "Orrszarvú" multicolor T:PP felületi karc Uganda 2001. 1000 Shillings Cu-Ni "Rhinoceros" multicolor C:PP surface scratch Krause KM#77 ...................................................1 800 31097. Uganda 2001. 1000Sh Cu-Ni "Oroszlán" multicolor T:PP Uganda 2001. 1000 Shillings Cu-Ni "Lion" multicolor C:PP Krause KM#78............................................................................................................2 000 31098. Uganda 2001. 1000Sh Cu-Ni "Vízibivaly" multicolor T:PP fo. Uganda 2001. 1000 Shillings Cu-Ni "Water Buffalo" multicolor C:PP spotted Krause KM#79 ......................................................................2 000 31099. Uganda 2001. 1000Sh Cu-Ni "Leopárd" multicolor T:PP fo. Uganda 2001. 1000 Shillings Cu-Ni "Leopard" multicolor C:PP spotted Krause KM#80 ...............................................................................2 000 31100. Uganda 2002. 1000Sh ezüstözött Br "Afrika gorillái - Ülő gorilla" T:PP fo. Uganda 2002. 1000 Shillings silver plated Br "Gorillas of Africa - Seated gorilla" C:PP spotted Krause KM#101 ................5 000 31101. Uganda 2002. 1000Sh ezüstözött Br "Afrika gorillái - Falatozó gorilla" T:PP fo. Uganda 2002. 1000 Shillings silver plated Br "Gorillas of Africa - Gorilla eating" C:PP spotted Krause KM#102 .................3 600 31102. Uganda 2002. 1000Sh ezüstözött Br "Afrika gorillái - Nőstény gorilla kölykével" T:PP fo. Uganda 2002. 1000 Shillings silver plated Br "Gorillas of Africa - Gorilla female with infant" C:PP spotted Krause KM#104 ....................................................................................................................................3 600 31103. Uganda 2002. 1000Sh ezüstözött Br "Afrika gorillái - Gorilla négylábon" T:PP fo. Uganda 2002. 1000 Shillings silver plated Br "Gorillas of Africa - Gorilla on all fours" C:PP spotted Krause KM#103 ...............................................................................................................................................................3 600 31104. Uganda 2002. 1000Sh ezüstözött Br "Csikóhal" multicolor T:PP Uganda 2002. 1000 Shillings silver plated Br "Seahorse" multicolor C:PP Krause KM#106 ........................................................................1 800 31105. Uganda 2002. 1000Sh ezüstözött Br "Tengeri élővilág - Fóka" hátoldal multicolor festett T:PP Uganda 2002. 1000 Shillings silver plated Br "Marine Life - Seal" reverse multicolor painted C:PP Krause KM#109 ....................................................................................................................................1 800 31106. Uganda 2002. 1000Sh ezüstözött Br "Tengeri élővilág - Fekete halak fekete foltokkal" hátoldal multicolor festett T:PP Uganda 2002. 1000 Shillings silver plated Br "Marine Life - Black fish with white dots" reverse multicolor painted C:PP Krause KM#114 ..............................................................1 800 31107. Uganda 2002. 1000Sh ezüstözött Br "Tengeri élővilág - Kalapácsfejű cápa" hátoldal multicolor festett T:PP Uganda 2002. 1000 Shillings silver plated Br "Marine Life - Hammerhead shark" reverse multicolor painted C:PP Krause KM#107 .................................................................................1 800 31108. Uganda 2002. 1000Sh ezüstözött Br "Csikóhal" multicolor T:PP Uganda 2002. 1000 Shillings silver plated Br "Rája" multicolor C:PP Krause KM#108 ................................................................................1 800 31109. Uganda 2002. 1000Sh ezüstözött Br "Tengeri teknős" multicolor T:PP fo. Uganda 2002. 1000 Shillings silver plated Br "Sea turtle" multicolor C:PP spotted Krause KM#110 ....................................2 000 31110. Uganda 2002. 1000Sh ezüstözött Br "Delfinek" multicolor T:PP fo. Uganda 2002. 1000 Shillings silver plated Br "Dolphins" multicolor C:PP spotted Krause KM#111 ...................................................2 000 31111. Uganda 2002. 1000Sh ezüstözött Br "Tengeri élővilág - Polip" hátoldal multicolor festett T:PP Uganda 2002. 1000 Shillings silver plated Br "Marine Life - Octopus" reverse multicolor painted C:PP Krause KM#112 ...........................................................................................................................1 800 31112. Uganda 2002. 1000Sh ezüstözött Br "Piros hal" multicolor T:PP fo. Uganda 2002. 1000 Shillings silver plated Br "Red fish" multicolor C:PP spotted Krause KM#113 ....................................................2 000 31113. Uganda 2006. 2000Sh Ag "A labdarúgás halhatatlanjainak csarnoka - Magyarország 1950-es évek / Puskás Ferenc" T:PP ujjlenyomat Uganda 2006. 2000 Shillings "The Hall of Fame of Football Hungary 1950's / Puskás Ferenc" C:PP fingerprint ..............................................................................1 000 31114. Ukrajna 2000. 2H Cu-Ni-Zn "Szöcske" T:1 Ukraine 2000. 2 Hryvni "Grasshopper" C:UNC Krause KM#99 ...................................................................................................................................................2 000 31115. Ukrajna 2008. 2H Cu-Ni "300 éves a Kijevi Állatkert" T:1(P) Ukraine 2008. 2 Hryvni Cu-Ni "300th Anniversary of Kyiv Zoo" C:UNC(P) Krause KM#478 ...........................................................................1 000 31116. Új-Zéland 1964. 1p Br "Tui" + 1965. 1F Cu-Ni "Kiwi" T:2,2- New Zealand 1964. 1 Penny Br "Tui bird" + 1965. 1 Florin Cu-Ni "Kiwi bird" C:XF,VF Krause KM#24.2, KM#28.2 ......................................1 200 31117. Új-Zéland 1980. 1$ Cu-Ni "Legyezőfarkú" T:BU New Zealand 1980.1 Dollar Cu-Ni "Fantail bird" C:BU Krause KM#49 .............................................................................................................................2 000 31118. Új-Zéland 1980. 1$ Cu-Ni "Örvös legyezőfarok" T:1- New Zealand 1980. 1 Dollar Cu-Ni "Fantail bird" C:AU Krause KM#49.....................................................................................................................1 200 31119. Új-Zéland 1984. 1$ Ag "Fekete cinegelégykapó" T:PP New Zealand 1984. 1 Dollar Ag "Black Robin" C:PP Krause KM#54a ...............................................................................................................5 000
Kellékek, katalógusok nagy választékban webshopunkban! 31120. Új-Zéland 1985. 1$ Cu-Ni "Fekete gólyatöcs" T:1,1- ujjlenyomat New Zealand 1985. 1 Dollar Cu-Ni "Black Stilt" C:UNC,AU fingerprint Krause KM#55 ................................................................................2 000 31121. Új-Zéland 1986. 1$ Cu-Ni T:1 New Zealand 1986. 1 Dollar Cu-Ni C:UNC Krause KM#57 ..................1 000 31122. Új-Zéland 1995. 5$ Cu-Ni "Tui" T:BU New Zealand 1995. 5 Dollars Cu-Ni "Tui bird" C:BU Krause KM#93 ...................................................................................................................................................2 000 31123. Új-Zéland 1996. 5$ Cu-Ni "Új-zélandi kaka" T:1 New Zealand 1996. 5 Dollars Cu-Ni "New Zealand Kaka" C:UNC Krause KM#97................................................................................................................2 000 31124. Új-Zéland 1997. 5$ Cu-Ni "Nyerges madár" T:BU New Zealand 1997. 5 Dollars Cu-Ni "Saddleback bird" C:BU Krause KM#103...................................................................................................................2 000 31125. Új-Zéland 1997. 5$ Ag "Nyerges madár" T:PP New Zealand 1997. 5 Dollars Ag "Saddleback bird" C:PP Krause KM#103a .........................................................................................................................5 000 31126. Új-Zéland 1998. 5$ Cu-Ni "Királyalbatrosz" T:1,1- New Zealand 1998. 5 Dollars Cu-Ni "Royal Albatros" C:UNC,AU Krause KM#107...................................................................................................2 000 31127. Új-Zéland 2001. 5$ Cu-Ni "Örvös galamb" T:1,1- New Zealand 2001. 5 Dollars Cu-Ni "Wood Pigeon" C:UNC,AU Krause KM#128.....................................................................................................2 000 31128. Vanuatu 2006. 10V ezüstözött Cu-Ni "Papilio toboroi" T:PP Vanuatu 2006. 10 Vatu silver plated Cu-Ni "Papilio toboroi" C:PP Krause KM#45 ........................................................................................4 000 31129. Vanuatu 2006. 10V ezüstözött Cu-Ni "Taenaris catops" T:PP Vanuatu 2006. 10 Vatu silver plated Cu-Ni "Taenaris catops" C:PP Krause KM#46 ......................................................................................4 000 31130. Vanuatu 2006. 10V ezüstözött Cu-Ni "Ornithoptera priamus urvillianus" T:PP Vanuatu 2006. 10 Vatu silver plated Cu-Ni "Ornithoptera priamus urvillianus" C:PP Krause KM#47 ................................4 000 31131. Vanuatu 2006. 10V ezüstözött Cu-Ni "Ornithoptera paradisea" T:PP Vanuatu 2006. 10 Vatu silver plated Cu-Ni "Ornithoptera paradisea" C:PP Krause KM#48 ................................................................4 000 31132. Vanuatu 2006. 10V ezüstözött Cu-Ni "Cethosia cydippe" T:PP Vanuatu 2006. 10 Vatu silver plated Cu-Ni "Cethosia cydippe" C:PP Krause KM#49 ....................................................................................4 000 31133. Vanuatu 2006. 10V ezüstözött Cu-Ni "Delias sagessa" T:PP Vanuatu 2006. 10 Vatu silver plated Cu-Ni "Delias sagessa" C:PP Krause KM#50 .......................................................................................4 000 31134. Zambia 1979. 10K Ag "Taita-sólyom" T:1- Zambia 1979. 10 Kwacha Ag "Taita Falcon" C:AU Krause KM#19 ......................................................................................................................................5 000 31135. Zambia 1979. 10K Ag "Taita-sólyom" T:PP Zambia 1979. 10 Kwacha Ag "Taita Falcon" C:PP Krause KM#19a ....................................................................................................................................6 000 31136. Zambia 1986. 10K Ag "Fehérszárnyú bolyhosfarkúmadár" T:PP Zambia 1986. 10 Kwacha Ag "Whitewinged Flufftail" C:PP Krause KM#25 ........................................................................................5 000 31137. Zambia 2001. 1000K Cu-Ni "Álcserepesteknős" T:PP felületi karc, ujjlenyomat Zambia 2001. 1000 Kwacha Cu-Ni "Loggerhead sea turtle" C:PP slightly scratched Krause KM#87 ..................................2 000 31138. Zambia 2001. 1000K Cu-Ni "Két delfin" T:PP ujjlenyomat Zambia 2001. 1000 Kwacha Cu-Ni "Two Dolphins" C:PP fingerprints Krause KM#90 ..........................................................................................2 000 31139. Zambia 2003. 1000K Ag "Elefánt" + 2000K Ag "Elefánt" + 5000K Ag "Elefánt" + 10.000K Ag "Elefánt" összesen 116,23g súlyban, fa dísztokban, sorszámozott tanúsítvánnyal T:PP egyiken kis patina Zambia 2003. 1000 Kwacha Ag "Elephant" + 2000 Kwacha Ag "Elephant" + 5000 Kwacha Ag "Elephant" + 10.000 Kwacha Ag "Elephant" in sum total of 116,23 grams, with numbered certificate, in wooden case C:PP small patina Krause KM#183, KM#184, KM#165, KM#188 ..........60 000 31140. 2000-2015. Euro sorok 2db albumba rendezve (19xklf) benne Észtország, Lettország, Szlovénia, Belgium, Írország, Spanyolország, Németország, Görögország, Franciaország, Olaszország, Luxemburg, Hollandia, Ausztria, Portugália, Finország, Ciprus, Litvánia, Málta és Szlovákia T:1-,2 2000-2015. Euro coin set in two albums (19xdiff) including Estonia, Latvia, Slovenia, Belgium, Ireland, Spain, Germany, Greece, France, Italy, Luxembourg, Netherlands, Austria, Portugal, Finland, Cyprus, Lithuania, Malta and Slovakia C:AU,XF ...................................................................50 000 31141. 2007. 2E "Római szerződés" (12xklf) közte Portugália, Ausztria, Finnország és Írország + 2009. 2E "Nemzetközi gyermekév" (16xklf) közte Málta, Franciaország, Szlovákia és Ciprus + Magyarország 2005. 50Ft "Gyermekmentő Szolgálat" aranyozott + 2007. 50Ft "Római Szerződés" aranyozott. Az összes együtt egy kissé sérült, kivehető tálcás éremtartó kazettában. T:1--2- 2007. 2 Euro "Treaty of Rome" (12xdiff) including Portugal, Austria, Finland and Ireland + 2009. 2 Euro "International Year of the Child" (16xdiff) including Malta, France, Slovakia and Cyprus + Hungary 2005. 50Ft "International Children' Safety Service" gilt coin +2007. 50Ft +Treaty of Rome" gilt coin. All together in a damaged coin casette with removable tray C:AU-VF ...............................................44 000 31142. Vegyes: Írország 1966. 1/2C Cu-Ni "Ló" + Lengyelország 2003MW 2Zl sárgaréz "Angolnák" + Kanada 2008. 1$ sárgaréz "Jeges búvár és Olimpiai logó" T:2 Mixed: Ireland 1966. 1/2 Crown Cu-Ni "Horse" + Poland 3002MW 2 Zlotych Brass "Eels" + Canada 2008. 1 Dollar Brass "Loon and Olympic logo" C:XF ...............................................................................................................................1 600 31143. Vegyes: Osztrák Államok / Salzburg 1775M 20kr Ag "Hieronymus" (6,3g) + Olasz Államok / Velence / Forradalom 1848ZV 15c Ag (1,65g) T:3,2 fülnyom a 20kr-on Mixed: Austrian States / Salzburg 1775M 20 Kreuzer Ag "Hieronymus" (6,3g) + Italian States / Venice / Revolution 1848ZV 15 Centesimi Ag (1,65g) C:F,XF ear mark on 20 Kreuzer ....................................................................5 000 31144. 24db-os vegyes fémpénz, közte Kína, Makaó, Tajvan T:2-3 24pcs of various coins from China, Macau, Taiwan C:XF-F .........................................................................................................................1 000
31145. 24db-os vegyes fémpénz a Fülöp-szigetekről és Szingapúrból T:2-3 24pcs of various coins from the Philippines and Singapore C:XF-F ........................................................................................................1 000 31146. 38db-os vegyes külföldi fémpénz tétel, közte Észak-Korea, Dél-Korea, Japán, Kína, Vietnam T:2-3 38pcs of various coins, including North Korea, South Korea, Japan, China, Vietnam C:XF-F .............1 000 31147. 39db-os vegyes külföldi fémpénz tétel, közte Csehszlovákia, Kína, Lengyelország, Nagy-Britannia, Románia T:vegyes 39pcs of various metal coins, including Czechoslovakia, China, Poland, Great Britain, Romania C:mixed .....................................................................................................................1 000 31148. Vegyes: Hollandia 1940. 1G Ag "I. Vilma" + Jugoszlávia 1938. 20D Ag "II. Péter" + Olaszország 1940R 1L acél, mágneses + Szerbia 1915. 1D Ag "I. Péter" + Lengyelország 1982. "II. János Pál pápa / 600 éves a Jasna Góra-i kolostor 1382-1982" ezüstözött fém emlékérem (35mm) T:2 patina Mixed: Netherlands 1940. 1 Gulden Ag "Wilhelmina I" + Yugoslavia 1938. 20 Dinara Ag "Petar II" + Italy 1940R 1 Lira stainless steel, magnetic + Serbia 1915. 1 Dinar Ag "Petar I" + Poland 1982. "John Paul II / The Jasna Góra Monastery is 600 years old 1382-1982" silver plated metal commemorative coin (35mm) C:XF patina ............................................................................................4 000 31149. 52db-os vegyes külföldi fémpénz tétel szovjet utódállamokból T:vegyes 52pcs of various coins from post-Soviet states C:mixed ...................................................................................................................1 400 31150. 105db-os vegyes osztrák és német fémpénz tétel, albumba rendezve T:vegyes 105pcs of various Austrian and German metal coins in album C:mixed ............................................................................1 400 31151. ~353db-os vegyes külföldi fémpénz tétel berakólapokba rendezve, közte Bulgária, Irán, Izrael, Jugoszlávia, Mongólia, Szovjetunió, Törökország T:vegyes ~353pcs of various metal coins in binder pages, including Bulgaria, Iran, Israel, Yugoslavia, Mongolia, Soviet Union, Turkey C:mixed ..3 000
Külföldi emlékveretek, plakettek 31152. Amerikai Egyesült Államok 1972. "Postmasters of America - Emlékkiadás / Vadon élő állatok megőrzése - Yellowstone park" jelzett Ag emlékérem (25,11g/0.925/38,5mm) T:PP ujjlenyomat USA 1972. "Postmasters of America - Commemorative issue / Wildlife Conservation - Yellowstone Park" hallmarked Ag commemorative medal (25,11g/0.925/38,5mm) C:PP fingerprint .......................3 600 31153. Amerikai Egyesült Államok 1972. "Postmasters of America - Emlékkiadás / Vadon élő állatok megőrzése - Kardinálispinty" jelzett Ag emlékérem (25,40g/0.925/38,5mm) T:PP fo. USA 1972. "Postmasters of America - Commemorative issue / Wildlife Conservation - Cardinal" hallmarked Ag commemorative medal (25,40g/0.925/38,5mm) C:PP spotted .............................................................3 600 31154. Amerikai Egyesült Államok 1972. "Postmasters of America - Emlékkiadás / Vadon élő állatok megőrzése - Barna gödény" jelzett Ag emlékérem (25,12g/0.925/38,5mm) T:PP fo. USA 1972. "Postmasters of America - Commemorative issue / Wildlife Conservation - Brown Pelican" hallmarked Ag commemorative medal (25,12g/0.925/38,5mm) C:PP spotted .....................................3 600 31155. Amerikai Egyesült Államok 1981. "Egyesült Nemzetek Szövetsége hivatalos emlékérem - A Nemzetközi Önkéntes Program 10. évfordulója" Ag érem, peremén jelzett, műanyag, asztali védőtokban (20,61g/0.925/38,5mm) T:PP USA 1981. "Official United Nations Commemorative Medal - Tenth Anniversary of the United Nations Volunteers Programme" Ag commemorative medal, hallmarked on edge, in plastic coin holder with stand (20,61g/0.925/38,5mm) C:PP ...............2 400 31156. Ausztria 1913. "Ferenc Ferdinánd főherceg / Ausztria Adria Kiállítás - Bécs 1913" Al emlékérem, füllel és tűvel. Szign.: R. Marschall (25mm) T:2 / Austria 1913. "Erzherzog Franz Ferdinand / Österr. Adria Austellun - Wien 1913" Al commemorative medallion, with ear and needle. Sign.: R. Marschall (25mm) C:XF.........................................................................................................................................3 000 31157. Ausztria 1933. "Cardinal Dr. Theod. Innitzer Erzbischof von Wien" jelzett Br plakett, akasztóval. Szign.: Rudolf Marschall (220x185mm) T:2,2- hajlott lemez, patina Austria 1933. "Cardinal Dr. Theod. Innitzer Erzbischof von Wien" marked Br plaque, with hanger. Sign.: Rudolf Marschall (220x185mm) C:XF,VF bent plate, patina.............................................................................................7 000 31158. Nagy-Britannia 1913. "XVII. Nemzetközi Orvostudományi Kongresszus London" kétoldalas Br medál füllel (31mm) Szign.: CB (Cecil Brown) T:2- Great Britain 1913. "XVII International Congress Medicine London MCMXIII" double sided Br medallion with ear (31mm) Sign.: CB (Cecil Brown) C:VF ......................................................................................................................................................3 200 31159. NDK DN "Humboldt-Universitat zu Berlin (Humboldt Egyetem)" kerámia plakett eredeti tokban (64mm) T:1 ph. GDR ND "Humboldt-Universitat zu Berlin / 1810 Eröffnet 1946 zum Wirken Der Wissenschaft für Fortschritt und Frieden aus Trümmern Neu Erstanden" ceramic plaque in original case (64mm) C:UNC edge error ...........................................................................................................3 000 31160. Románia 1963. "Federatia Romina de Gimnastica (Román Gimnasztika Szövetség)" aranyozott sportplakett eredeti tokban (44x69mm) T:2 ü. Romania 1963. "Federatia Romina de Gimnastica (Román Gimnasztika Szövetség)" gilt sportplaque in original case (44x69mm) C:XF ding ..................1 200 31161. Svájc DN "Credit Suisse" befektetési ezüsttömb (10g/0.999/15x25mm) T:2 patina Switzerland ND "Credit Suisse" silver bar (10g/0.999/15x25mm) C:XF patina ..............................................................1 400 31162. Svájc DN "Banque Cantonale Vaudoise Lausanne" befektetési ezüsttömb (19,47g/0.999/18x31mm) T:3 lyukas Switzerland ND "Banque Cantonale Vaudoise Lausanne" silver bar (19,47g/0.999/18x31mm) C:F hole .......................................................................................................2 000 31163. 1986. "30 éves a WWF / Jegesmedve" jelzett Ag emlékérem (20,07g/0.999/38,5mm) T:(PP) 1986. "WWF - 30 years / Polar bear" hallmarked Ag commemortaive medal (20,07g/0.999/38,5mm) C:(PP) ...................................................................................................................................................3 000 31164. 1986. "30 éves a WWF / Gorilla" jelzett Ag emlékérem (20,12g/0.999/38,5mm) T:1-(PP) 1986. "WWF - 30 years / Gorilla" hallmarked Ag commemortaive medal (20,12g/0.999/38,5mm) C:AU(PP) ...............................................................................................................................................................3 000
Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! 31165. 2db "Lenin" emlékérem, egyik tokban (64mm), a másik fém keretben (102mm) T:2 2pcs of plaques featuring "Lenin", one in case (64mm), the other in a metal frame (102mm) C:XF ..............................1 000 31166. Vegyes: 10db-os egyházi témájú emlékérem és medál (9xklf) T:vegyes .............................................2 000
Római Birodalom 31167. Római Birodalom / Róma / Geta 200-202. Denár Ag (3,14g) T:2 ki. Roman Empire / Rome / Geta 200-202. Denarius Ag "P SEPT GETA CAES PONT / PRI-NC IVVENTVT-IS" (3,14g) C:XF cracked RIC IV 18...............................................................................................................................................8 000 31168. Római Birodalom / Siscia / II. Constantinus 320-321. AE Follis (2,97g) T:2 Roman Empire / Siscia / Constantine II 320-321. AE Follis "CONSTANTINVS IVN NOB C / CAESARVM NOSTRORVM VOT V - GammaSIS*" (2,97g) C:XF RIC VII 163. .................................................................................1 200
Militária 31169. 1898. "Jubileumi Emlékérem Fegyveres Erő Számára / Signum memoriae (AVSTR)" Br kitüntetés mellszalag nélkül + 1914. "Ferenc József Bronz Vitézségi Érem / Der Tapferkeit" Br kitüntetés mellszalag nélkül. Szign.: Tautenhayn + Német Harmadik Birodalom 1939. "Sebesülési jelvény fekete fokozata" préselt acéllemez kitüntetés, hátoldalán "L/13" gyártói jelzéssel, lekopott a fekete festék T:2,2- ........................................................................................................................................11 000 31170. 1908. "Katonai Jubileumi Kereszt" Br kitüntetés mellszalag nélkül, csőfül letört + 1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" ezüstözött fém kitüntetés mellszalaggal + 1938. "Felvidéki Emlékérem" Br kitüntetés mellszalag nélkül + 1941. "Délvidéki Emlékérem" cink emlékérem mellszalag nélkül + 2db jelvény illetve emlékérem T:2-3 ......................................................................2 400 31171. 1914. "Ferenc József I. osztályú Ezüst Vitézségi Érem" peremén jelzett Ag kitüntetés, cserélt füllel. Szign.: Leisek T:2- durva ph. Hungary 1914. "Silver Gallantry Medal, 1st Class" hallmarked Ag decoration without ribbon, the ear is replaced C:VF strong edge error NMK 129. ........................15 000 31172. 1914. "A Vörös Kereszt II. Osztályú Díszjelvénye hadidíszítménnyel" Ag, zománcozott kitüntetés mellszalagon, eredeti "BACHBUCH A." tokban T:2- a babérkoszorú hajlott, a medalion hátoldala hiányzik, tok alsó felén sérülés Hungary 1914. "Red Cross, Badge of Honour, 2nd Class, with a war decoration" Ag decoration on ribbon, in original "BACHBUCH A." case C:VF the wreath is bent, reverse of the medalion is missing, lower part of the case is damaged NMK 283. ....................20 000 31173. Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1915. "MIT VEREINTER KRAFT HEERESGRUPPE MACKENSEN" Mackensen Harccsoport bronzozott(?) sapkajelvénye. Szign.: Bildhauer Gurschner Wien VII/2 (36x26mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1915. "MIT VEREINTER KRAFT HEERESGRUPPE MACKENSEN" bronze plated(?) cap badge, back gilt. Sign: Bildhauer Gurschner Wien VII/2 (36x26mm) C:XF ...............................................................................................4 000 31174. Körmendi-Frimm Jenő (1886-1959) 1915. "Had- és Népegészségügyi Kiállítás Budapest 1915" hadifém emlékérem (36mm) T:2 Hungary 1915. "Military and Public Health care Exhibition" commemorative war metal medallion. Sign: Körmendi Frimm (36mm) C:XF HP 2334. .......................1 200 31175. 1991. "Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt katonai tagozat" ezüstözött Br kitüntetés mellszalagon, nem saját dísztokban T:1-,2 NMK 746. Hungary 1991. "Silver Cross of Merit of the Hungarian Republic, Military Grade" silver plated decoration with ribbon, not in original case C:AU,XF ..............................................................................................................................................15 000 31176. Ausztria ~1916. "42. Gyalogezred" fém replika sapkajelvénye (26x41mm) T:2,2- Austria ~1916. "42nd Regiment of Foot" metal cap badge replica (26x41mm) C:XF,VF ..............................................2 000 31177. Franciaország / Második Császárság 1859. "Itáliai Hadjárat Emlékérem" fülön jelzett Ag kitüntetés eredeti mellszalagon, peremén utólag beütött szöveg. Szign.: Barre (30mm) T:2 / France / Second Empire 1859. "Commemorative Medal of the 1859 Italian Campaign" hallmarked Ag decoration on original ribbon with later struck text on edge. Sign.: Barre (30mm) C:XF ....................20 000 31178. Német Birodalom 1897. "I. Vilmos születésének 100. évfordulójára kiadott emlékérem" adományozói okirata kitöltve T:III,III- hátoldalán ragasztásnyomok, ragasztott sarok German Empire 1897. "Kaiser Wilhelm Memorial Medal" awarding document C:F,VG glue marks on back, glued corner ....................................................................................................................................................2 000 31179. Német Birodalom 1918. "Sebesülési jelvény fekete fokozata" fém kitüntetés függőleges tűvel (44x39mm) T:2,2- sérült tű, alsó rögzítője hiányzik German Empire 1918. "Wound Badge, black" metal badge with vertical pin (44x39mm) C:XF,VF damaged pin, lower pin catch missing ..................3 200 31180. Német Harmadik Birodalom 1934. "Első Világháborús Érdemkereszt 1914-1918" kitüntetés szalaggal, harcolóknak, hátoldalán "B.H.L." jelzés T:1-,2 German Third Reich 1934. "The Honour Cross of the World War 1914-1918" decoration with ribbon for combatants with "B.H.L." mark on back C:AU,XF .......................................................................................................................................4 000 31181. Német Harmadik Birodalom 1935. "Első Világháborús Érdemkereszt 1914-1918" adományozói okirata harcolónak T:III ázott papír, hátoldalán ragasztásnoymok German Third Reich 1935. "The Honour Cross of the World War 1914-1918" awarding document for combatant C:F wet paper, glue marks on back .......................................................................................................................................1 600 31182. Német Harmadik Birodalom 1939. "Sebesülési jelvény fekete fokozata" préselt acéllemez kitüntetés gyártói jelzés nélkül T:2 kopás German Third Reich 1939. "Verwundetenabzeichen in Schwarz" steel plate decoration without makers mark C:XF worn ........................................................................6 000 31183. Szovjetunió DN Sapkajelvény, festett T:2 Soviet Union ND Cap badge, painted C:XF ........................1 000
31184. Doboznyi vegyes sapkajelvény és kitüntetés tétel: hajózó szovjet sapkajelvények, Magyar Néphadsereg kitüntetések valamint néhány "Bányafelügyelet" felvarró T:vegyes ...............................5 000
Falerisztika: Kitüntetések, jelvények 31185. Osztrák-Magyar Monarchia 1869-1914. "Koronás Arany Érdemkereszt vörös szalagon" aranyozott, zománcozott kitüntetés mellszalaggal, "F. Braun in Wien" gyártó jelzéssel, eredeti "V. MAYERS SÖHNE" jelzésű dísztokban T:1-,2 kis zománchiba / Austro-Hungarian Monarchy 1869-1914. "Golden Merit Cross with the Crown on a red ribbon" gold plated, enamelled decoration with ribbon and makers mark "F. Braun in Wien" in original case with "V. MAYERS SÖHNE" mark C:AU,XF small enamell error NMK 212. .....................................................................55 000 31186. 1884. "Magyar Tűzoltó Szövetség Szolgálati Érme X év után" jelzett Ag kitüntetés, mellette szalag (15,2g/35mm) T:2 ph. Hungary 1884. "The Hungarian Fireman Association, X Years Service Medal" hallmarked Ag decoration with unattached ribbon (15,2g/35mm) C:XF edge error ..................8 000 31187. ~ 1900. "Békéscsabai Ág. Hitv. Ev. Rudolf - Főgymnásium" Br emlékérem mellszalagon (33mm) T:2 .........................................................................................................................................................2 800 31188. ~1920. "A Szociális Missziótársulat Ifjúsága" zománcozott fém jelvény "MORZSÁNYI BUDAPEST ESKÜ ÚT 5." gyártói jelzéssel T:2.........................................................................................................2 000 31189. 1921-1946. "Foederatio Emericana" kitüntetés- és dokumentum gyűjtemény. A katolikus egyetemi és főiskolai hallgatókból álló szövetség 1921 és 1946 között működött Magyarországon mint a legnagyobb katolikus egyetemi ifjúsági szervezet. A tételben 28db kitüntetés és jelvény található két tálcán, 2db eredeti tokban, legtöbb mellszalagon, közte ~1933-1946. "Priorissa kereszt" zománcozott, aranyozott kitüntetés fém láncon, "WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE" gyártói jelzéssel, eredeti, címerrel ellátott, "Walther E. Budapest IV., Harisköz 6." jelzésű, ragasztott tokban + ~1933-1946. "Káptalai Kereszt" zománcozott, aranyozott kitüntetés szalagon, "WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE" gyártói jelzéssel, eredeti, címerrel ellátott, "Fistétényi Walther E. Budapest" jelzésű tokban + ~1921-1946. "Senior Ifjúsági jelvény" zománcozott jelvény szalagra tűzve (19mm), valamint Bakos Miklós: A Foederatio Emericana jelvényei és érmei különlenyomat fénymásolata, leírásokkal, képekkel; egy adományozói oklevél; az "Emericana" folyóirat több száma (1928 január, 1928 december, 1929 február, 1929 március); illetve egyéb folyóirat mellékletek és cikkek a szervezetről; egy báli és egy piknik meghívó; néhány levél; kézikönyvek ~1923-ból, mindez tartalomjegyzékkel ellátva és listával a kitüntetések neveiről. Izgalmas, érdekes tétel, érdemes megtekinteni! T:2 kopás, kis patina / Hungary 1921-1946. ,,Foederatio Emericana" decoration and document collection. The Alliance of Catholic University and College Students, operated between 1921 and 1946 in Hungary, as the largest Catholic Youth Organisation. In the lot there are 28pcs of decorations and badges on two trays, 2pcs in original case, most with ribbon, including: ~1933-1946. "Priorissa Cross" enamelled, gilt decoration with metal chain, with "WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE" makers mark, in original, sticked case with coat of arms and "Walther E. Budapest IV., Harisköz 6." makers mark + ~1933-1946. "Káptalani Cross" enamelled, gilt decoration with ribbon and "WALTHER E BUDAPEST TÖRV VÉDVE" makers mark, in original case with coat of arms and "Fistétényi Walther E. Budapest" makers mark + ~1921-1946. "Senior Youth Badge" enamelled badge on ribbon (19mm). As well as a photocopy of Miklós Bakos: Badges and Medallions of Foederatio Emericana with descriptions and pictures; a deed of gift; some issues of the ,,Emericana" magazine (1928/1., 12., 1929/2., 3.); as well as other magazine appendixes and articles copies; RSVP for ball and picnic; couple of letters; handbooks around 1923. Neatly organised with table of contents and a list with the names of the decorations and badges. Exciting, interesting lot, well worth seeing! C:XF worn, small patina ................................................400 000 31190. 1926. "Budapesti Labdarúgók Alszövetsége / III. oszt. ifj. bajn. IV. 1932-33" fém díjérem füllel (41mm) T:2,2- ph. ..................................................................................................................................................500 31191. 1931. "Magyar Athletikai Szövetség Kerületi Bajnoksága - BP 4x100 M. Bajnok Cs. 1931" jelzett Ag díjérem "ARKANZAS B.P." gyártói jelzéssel, turul-madaras fém "kitűző" résszel (br. 25,17g/0.800/35mm) T:2 patina ............................................................................................................4 000 31192. 1942. "Nemzetközi Sporthét a Balatonon - Kajakversenyek" ezüstözött fém sportérem (40mm) T:2,2- ph. ...............................................................................................................................................1 000 31193. 1946. "Szent Gellért 1046-1946" Br lemezkitűző T:2 hajlott tű .............................................................1 000 31194. 1948. "Budapesti Labdarúgók Alszövetsége (BLASZ)" Br díjérem, hátoldalon "1947-48. Újonc III. csop. 1. hely" gravírozással (25x40mm) T:2 .........................................................................................1 000 31195. 1948. "A Magyar Sportoló Ifjúság Szabadság Ünnepe" ezüstözött réz kitűző (32x27mm) T:2 ............1 000 31196. 1949. "Magyar Népköztársasági Érdemrend III. fokozata" aranyozott és zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, szalagon miniatűr, mellette szalagsáv szintén miniatűrrel, valamint ezüstszínű, zománcozott csillag függőleges tűvel, a tű belső oldalán verdejel, eredeti adományozói dísztokban! T:1-,2 kis zománchiba, csillagtest végeinél kis hajlások / Hungary 1949. "Order of Merit of the Hungarian People's Republic 3rd Grade" enamelled, and gold plated decoration with ribbon and miniature on the ribbon, also with thin ribbon and miniature, and silver colored, enamelled star with vertical pin, makers mark on inside of the pin, in original case! C:AU,XF small enamell error, some endpoint od the breast star are slightly bent NMK. 531. ..........200 000 31197. 1951. "Közbiztonsági Érem" arany fokozata a rendőrség tagjai részére, Br kitüntetés mellszalagon, szalagsávval, eredeti tokban T:1-,2 ......................................................................................................1 000 31198. 1955. "MNDSZ 1945-1955 (Magyar Nők Demokratikus Szövetsége" fém jelvény (25x32mm) T:2 .........800
Adjon be árveréseinkre: gyors átfutás, kiváló eredmények! 31199. 1955. "Vasipari Szövetség Felszabadulási Kulturverseny 1955. III. 20-27." fém sportérem szalaggal (40mm) T:2,2- ph. ....................................................................................................................................800 31200. ~1960-1980. "Élelm. M. Sütőipari V. - Törzsgárda" zománcozott fém jelvény (21mm) + "TSZ Dolgozó" 10 és 20 év, patinázott, illetve aranyozott fém jelvények (10mm) T:2 ...................................1 200 31201. ~1960-1980. "Terta - Telefongyár Törzsgárda" ezüst és arany fokozat, zománcozott, aranyozott fém jelvények, az egyik hátoldalán sorszám (40mm) T:2 .....................................................................1 200 31202. ~1960-1980. "MTA" 5, 15, 20 és 25 év tagságért, zománvozott jelvények és kitűzők (22mm) T:1-,2 ..1 200 31203. ~1960-1980. "MKV(?) - Hűség / Törzstag" zománcozott fém kitűző (2xklf) T:2 ....................................1 000 31204. 1963. "Magyar Népköztársaság Bajnokságai - Torna / III. Mesterf. Női Ö. T." zománcozott Br jelvény eredeti tokban T:1- kis patina....................................................................................................1 200 31205. 1964. "Munka Érdemrend" ezüst fokozata, Br zománcozott kitüntetés mellszalaggal + 1985. "Munka Érdemrend" arany fokozata, eredeti tokban, miniatűrrel és szalagsávval + adományozói okirat az ezüst fokozatról és 2db viselői igazolvány T:1-,2 egyiken zománchiba .................................1 400 31206. Iván István (1905-1968) 1968. "BM Sportbajnokság Országos Döntő emlékül" fém emlékérem (80mm) T:2...............................................................................................................................................800 31207. ~1980. "Társadalmi Munkáért Debrecen V. Tanács" zománcozott fém jelvény (25x31mm) T:1-,2 ......1 000 31208. ~1980. "A Balesetmentes Közlekedésért II." Br hűtőrácsra csavarozható jelvény T:2,2- .....................1 000 31209. 1984. "Április Negyedike Érdemrend" aranyozott, zománcozott Br kitüntetés mellszalaggal, szalagsávon miniatűrrel, eredeti, kopottas bordó dísztokban T:1- / Hungary 1984. "Order of Merit of April Fourth" with ribbon, miniature and miniature ribbon in original, worn red case C:AU NMK 720. .....................................................................................................................................................20 000 31210. 1985. "Munka Érdemrend" bronz fokozata, Br zománcozott kitüntetés mellszalaggal, szalagsávval és miniatűrrel valamint adományozói okirattal és viselői igazolvánnyal + 1959. "Tanácsköztársasági Emlékérem" ezüstözött Br érem, mellszalaggal T:2 ...........................................1 000 31211. ~1970-1980. "1 millió 500 ezer kilométer balesetmentesen" zománcozott fém autójelvény, adományozói tokban (75x80mm) T:2....................................................................................................2 000 31212. ~1970-1980. "1 millió 250 ezer kilométer balesetmentesen" zománcozott fém autójelvény, erősen kopott adományozói tokban (75x80mm) T:2 .........................................................................................2 000 31213. ~1970-1980. "1 millió kilométer balesetmentesen" zománcozott fém autójelvény (75x80mm) T:2 ......1 400 31214. ~1970-1980. "1 millió 750 ezer kilométer balesetmentesen" zománcozott fém autójelvény (75x80mm) T:2 ......................................................................................................................................1 400 31215. ~1970-1980. "750 ezer km balesetmentesen" zománcozott fém autójelvény (59x69mm) T:2 .............1 000 31216. DN "Szent László Társaság Csillagkereszt" zománcozott, aranyozott kitüntetés, dísztokban, mellette adományozott neve kis jelvényen T:1-,2 .................................................................................3 400 31217. DN "SOCIETAS VINI HUNGARI EGER" nyakba akasztható fém díjérem(?) (70mm) T2 .......................800 31218. DN "M.S.SZ. (Magyar Sí Szövetség)" fém jelvény (44x10mm) T:2 ......................................................1 000 31219. DN "Wesselényi Kereskedelmi" zománcozott Br gomblyukjelvény (14x19mm) T:2 .............................1 000 31220. DN "Isten áldd meg a magyart." ezüstözött fém jelvény (30x40mm) T:2 ..............................................5 000 31221. DN "Szent István denár / MÉE" vándorgyűlési fém kitűző, hátlapján sorszámmal T:2 javított, sérült tű ...........................................................................................................................................................1 400 31222. Franciaország 1866-1955. "Francia Akadémiai Pálma Rend Tiszti fokozata" jelzett Ag kitüntetés, zománcozással, mellszalagon (28x35mm) T:2 zománchiány / France 1866-1955. "Order of the Academic Palms, Officer" hallmarked Ag decoration, enamelled, with ribbon (28x35mm) C:XF some enamel missing .........................................................................................................................20 000 31223. Németország / Weimari Köztársaság / Német Harmadik Birodalom ~1920-1930. "Evangélikus Női Segélyszervezet 25 év" zománcozott, ezüstözött fém jelvény (32mm) T:2 zománchiba Germany / Weimar Republic / German Third Reich ~1920-1930. "Evangelische Frauenhilfe 25" enamelled, silver plated badge (32mm) C:XF enamell error ...................................................................................2 400 31224. Németország DN "Evangélikus Női Segélyszervezet 40 év" zománcozott, aranyozott és ezüstözött jelvény (31mm) T:2 zománchiba Germany ND "Evangelische Frauenhilfe 40" enamelled, gold plated and silver plated badge (31mm) C:XF enamell error .................................................................3 200 31225. Szovjetunió 5db-os vegyes kitüntetés, jelvény és fém felvarró tétel, közte véradó, ejtőernyős és tengeralattjárós jelvények T:1-3 Soviet Union 5pcs iof various decorations, badges and metal insignias, including blood donor, paratrooper and submarine badges C:UNC-F ..................................1 600 31226. Szovjetunió 7db-os vegyes műanyag jelvény tétel, a legtöbb hologramos/képváltoztató T:2 Soviet Union 7pcs of various plastic badges, mainly holographic C:XF ..........................................................1 000 31227. 3db-os vegyes magyar jelvény és kitűző tétel, közte DN "Kandó" zománcozott jelvény (43x28mm) T:2 zománchiba.....................................................................................................................................1 000 31228. Vegyes: 10db-os plakett és emlékérem tétel, vegyesen külföldi és magyar darabok, közte 1959. "Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület - Magyar Öntőnapok" Br plakett (62x81,5mm) T:vegyes .........................................................................................................................1 400 31229. 15db-os vegyes sportérem, zseton és jelvény tétel, benne főleg magyar díjérmek a szocializmus időszakából T:2-3 ..................................................................................................................................1 000
31230. 16db-os vegyes magyar és külföldi jelvény és kitűző tétel, főleg a szocializmus időszakából T:vegyes, közte sérültek is .......................................................................................................................................800 31231. Vegyes ~119db-os jelvény tétel a szocialista korszakból, nagyrészt törzsgárda és ifjúsági szervezeti jelvények, valamint kevés militária témájú darab T:2,2- ........................................................................1 000 31232. Kis doboznyi vegyes szocialista kitüntetés és jelvény tétel, több törzsgárda jelvény, benne: 1959. "Tanácsköztársasági Emlékérem" ezüstözött Br érem, mellszalaggal, eredeti tokban, ~1960-1970. "Munkásőr" Br kitüntetés, szalagon, miniatűrrel szalagsávon sérült tokban T:vegyes .........................3 000 31233. Vegyes szocialista kitüntetés tétel, közte 1959. "Tanácsköztársasági Emlékérem" ezüstözött Br érem, mellszalaggal, eredeti tokban, 1951. "Közbiztonsági Érem" arany fokozata a rendőrség tagjai részére, aranyozott kitüntetés, mellszalagon, eredeti tokban, adományozói okirattal T:vegyes ...........2 400
Replikák és hamisítványok 31234. Szocialista Szövetségi Szovjet Köztársaság 1922. 50k fém hamisítványa T:2- Russian Socialist Federated Soviet Republic 1922. 50 Kopeks metal replica C:VF ............................................................800 31235. DN "Magyar Numizmatikai Társulat / 30 éves fennállásának emlékére 1901-1931" Br emlékérem, öntött másolat (cast copy) (62,5mm) T:2 ..............................................................................................1 000 31236. Német Harmadik Birodalom ~1930-1940. "Vaskereszt Lovagkeresztje tölgyfalombokkal" modern fém replika, szalaggal, kartonlapra rögzítve T:2 German Third Reich ~1930-1940. "Knight's Cross of the Iron Cross with Oak Leaves" modern metal replica with ribbon, on a cardboard C:XF ..............1 000 31237. Vegyes: 20db-os Fe hamis fémpénz tétel (fake coins) T:vegyes ..........................................................3 000
Vegyes papír- és fémpénz tételek 31238. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel ~1,5kg-os súlyban, mellette 10db külföldi bankjegy, közte NSZK 1980. 5M T:vegyes .....................................................................................................................1 800 31239. 4db-os vegyes magyar és külföldi rossz tartású ezüstpénz tétel T:3,3- 4pcs of various silver coins in bad condition C:F,VG ............................................................................................................................1 400 31240. 5db-os vegyes érme tétel, benne Magyarország, Csehszlovákia, Nagy-Britannia, Ausztrália és Orosz Birodalom T:2-3 5pcs of various coins, including Hungary, Czechoslovakia, Great Britain, Australia and Russian Empire C:XF-F ..................................................................................................1 600 31241. 5db-os vegyes érme, kitüntetés és sportérem tétel T:2-3 .....................................................................2 400 31242. ~12db-os vegyes emlékérem, kitüntetés és fémpénz tétel, közte Nagy-Britannia 1826. 6p Ag "IV. György" (5,26g/0.925) + Német Birodalom 1895. "Berlini Nemzetközi Művészeti és Ipar Kiállítás" Br emlékérem (51mm) + ~1970- "Vöröskeresztes munkáért" ezüst fokozata, zománcozott, ezüstözött Br kitüntetés mellszalagon, kitűzővel, tokban T:vegyes ........................................................................1 000 31243. 30db-os vegyes magyar és külföldi numizmatikai tétel, benne krajcárok, bárcák, néhány hamis darab, közte Ausztria 1915. Dukát aranyozott Cu hamisítványa (fake coin) T:vegyes .........................1 800 31244. Kis doboznyi vegyes fémpénz, jelvény, emlékérem, kitüntetés(?) tétel, közte replikák is T:vegyes .....2 000 31246. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31247. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31248. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31249. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400
DARABANTH Bélyegkereskedelmi és Aukciósház Kft. 1061 Budapest, Andrássy út. 16. Megbízás a 313. Gyorsárverésre Név:......................................................................Ügyfélszám:.................................................... Teljes cím..................................................................................................................................... Telefon /fax /email:....................................................................................................................... Átvétel módja:
A 312. Gyorsárverés árverés eredménylistája 30001 30002 30003 30004 30005 30008 30009 30011 30019 30024 30025 30027 30028 30034 30037 30038 30039 30040 30041 30042 30044 30045 30048 30049 30052 30053 30054 30055 30056 30057 30058 30059 30060 30061 30062 30063 30069 30071 30072 30074 30075 30076 30077 30079 30080 30081 30082 30083 30084 30085 30086 30087 30088 30089
2200 2800 2400 3600 4000 1400 800 5000 1000 1000 900 1200 42000 1000 6000 2400 2200 2400 1000 3200 3400 1000 2000 3000 3000 12000 5000 2000 2200 1000 2400 4000 2000 4800 4800 1800 1200 1600 9000 3000 18000 6000 6000 1400 1200 1000 2000 2000 2200 2200 1800 7500 3000 200
30090 30092 30093 30094 30095 30096 30097 30098 30099 30101 30102 30103 30104 30105 30106 30107 30108 30109 30110 30111 30112 30113 30114 30116 30118 30119 30120 30121 30122 30123 30124 30125 30126 30127 30128 30129 30130 30131 30133 30134 30135 30136 30137 30138 30139 30140 30141 30142 30143 30144 30145 30146 30147 30148
1800 3200 300 1800 1000 1400 4000 6000 6000 6000 2000 1000 1000 11000 3400 1600 1600 2000 2200 2800 1200 2800 2600 2800 2000 3000 1600 1400 12000 2200 2200 1800 2400 3400 1000 3000 3200 2400 2400 1800 3400 3000 2400 1600 1400 2600 1800 1600 2400 1000 1000 2000 1600 1600
30149 30150 30152 30153 30154 30155 30156 30157 30158 30160 30161 30162 30163 30164 30165 30167 30168 30169 30170 30171 30172 30173 30175 30177 30178 30180 30184 30185 30186 30188 30189 30190 30191 30193 30194 30195 30196 30197 30198 30202 30203 30204 30206 30209 30213 30214 30215 30216 30217 30218 30219 30220 30221 30222
1600 1400 2600 2200 3000 4800 2600 2800 4000 2200 1800 1800 1800 1200 3000 5000 4000 2600 4800 3800 2000 3000 3000 2000 4600 2000 15000 6500 2200 2200 2600 13000 5500 2800 9000 5000 3600 3800 7500 2000 2200 2000 2000 2400 3600 9500 3200 100 7500 2200 3000 2400 3800 1400
30224 30225 30226 30229 30230 30231 30232 30233 30234 30235 30236 30239 30240 30241 30242 30243 30244 30246 30247 30248 30249 30250 30251 30252 30253 30255 30256 30257 30258 30259 30260 30261 30262 30263 30264 30265 30266 30267 30268 30269 30270 30271 30272 30273 30274 30275 30276 30277 30278 30279 30280 30283 30285 30286
3400 5500 6000 4800 1800 2200 1400 2200 22000 1800 2800 2200 2200 2200 2400 2200 26000 1400 2800 14000 4400 4400 1800 3400 3800 900 1200 6000 6500 1400 1400 1400 1400 1400 1600 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 7500 3800 3000 2200 7000 4200 2400 2800
30287 30290 30296 30299 30300 30302 30305 30306 30307 30309 30310 30311 30312 30313 30314 30315 30316 30317 30318 30320 30322 30323 30324 30325 30326 30327 30328 30329 30330 30331 30333 30334 30335 30336 30337 30338 30339 30340 30341 30342 30344 30345 30346 30347 30348 30349 30350 30352 30353 30354 30356 30357 30359 30362
2400 1000 1200 6000 3200 3200 6000 6500 3400 3600 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1600 4400 4000 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1600 4000 4000 4000 4000 5000 1200 6500 2200 5500 6000 2200 7500 2400 6000 600 1200 6000 6000 6000 7500 6000 6000 1200 5500 6000 6500 6500
30364 30367 30368 30369 30373 30374 30398 30399 30401 30406 30407 30408 30409 30410 30413 30414 30415 30418 30419 30420 30423 30424 30429 30430 30431 30432 30433 30434 30435 30437 30442 30443 30446 30447 30450 30451 30452 30455 30456 30457 30458 30459 30460 30464 30466 30467 30468 30472 30473 30474 30475 30476 30477 30478
6500 6500 6000 7500 6500 7000 26000 7000 500 3200 3000 4800 7500 5500 13000 1400 400 5000 4600 4000 10000 11000 500 4000 2200 10000 5500 1600 1000 4200 17000 5000 1800 11000 3000 600 500 14000 3600 1000 5000 2000 1400 2000 13000 16000 12000 1200 2400 1200 1200 1200 1200 1200
30479 30480 30484 30485 30492 30498 30500 30501 30502 30505 30509 30510 30511 30512 30514 30515 30516 30517 30518 30519 30521 30526 30528 30530 30534 30536 30539 30540 30544 30545 30546 30547 30548 30549 30551 30552 30553 30555 30556 30557 30558 30559 30560 30561 30562 30563 30564 30565 30568 30572 30574 30576 30578 30580
1200 1000 2600 2600 1000 2600 2600 2600 2600 2600 2600 2800 2600 2600 2600 2600 2600 2600 2600 2600 1400 1600 2600 2600 2600 2800 2600 2600 1600 1200 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1600 1400 1400 1400 1200 1400 1400 1600 1400 1400 1400 1400 1000 1600 1000 1600 1600 1000
30582 30585 30586 30597 30598 30601 30604 30605 30608 30609 30610 30611 30612 30613 30614 30617 30618 30619 30620 30621 30622 30623 30625 30626 30627 30629 30630 30631 30632 30633 30634 30635 30641 30642 30645 30646 30648 30649 30650 30651 30653 30654 30656 30657 30658 30661 30669 30670 30671 30672 30673 30674 30675 30677
1200 1200 1200 2000 3000 3200 95000 95000 46000 3000 800 2800 1800 1600 3800 1800 1400 2000 3200 11000 1600 1400 1600 4200 6500 3000 1200 1800 1400 1200 2600 2000 2000 2200 2600 1800 2000 3000 2600 2000 1400 1400 1400 1000 1200 3200 2000 3400 2600 1200 1400 1600 900 1600
30678 30680 30681 30683 30684 30685 30686 30687 30688 30689 30690 30691 30692 30693 30696 30697 30698 30699 30700 30701 30702 30705 30707 30708 30709 30711 30712 30713 30714 30715 30716 30717 30718 30724 30725 30726 30727 30733 30734 30736 30738 30743 30744 30745 30746 30747 30748 30750 30752 30755 30758 30759 30760 30762
1200 2600 8000 1000 6500 3000 4200 2400 5000 2400 2000 2400 2000 1000 2400 7000 2600 6500 7000 2000 5500 1600 1400 600 4600 3000 4400 500 3200 1200 1200 1200 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1800 2200 1600 5500 6500 6000 6000 6000 1600 500 3000 1000 2000 2000 2200 2000
30763 30769 30770 30772 30774 30775 30776 30778 30780 30781 30783 30784 30785 30786 30787 30788 30790 30792 30793 30794 30795 30796 30797 30798 30799 30801 30803 30804 30805 30806 30808 30810 30812 30813 30815 30816 30819 30820 30822 30825 30826 30833 30834 30835 30838 30839 30840 30841 30842 30843 30844 30845 30848 30849
6000 1200 500 2000 2200 1400 1400 2600 1600 3000 11000 3200 4800 3800 1400 1800 1600 2000 2000 2400 2000 9000 2000 3000 2000 3200 1200 1000 1400 1000 5000 3200 4600 5500 4000 4400 1800 5000 3000 2000 1400 2200 8000 2600 5500 4200 6500 7500 5000 3000 3000 3000 200 800
30852 30864 30865 30868 30869 30870 30871 30873 30874 30875 30876 30877 30878 30879 30880 30881 30882 30884 30885 30886 30887 30888 30889 30890 30891 30892 30893 30896 30900 30903 30907 30911 30912 30913 30916 30917 30923 30926 30928 30929 30930 30931 30932 30933 30936 30940 30947 30948 30949 30951 30952 30953 30956 30957
1600 2000 5000 1400 1000 2000 1200 1600 1600 1600 1600 1400 7500 5000 3000 1600 1600 3600 7000 1400 1200 1200 1000 2000 2000 2000 2000 1000 2000 1800 2000 800 800 800 800 800 1000 5000 2000 2000 1000 5000 4000 5000 4000 9000 6000 3600 5000 600 1600 1200 1800 1800
30958 30961 30964 30965 30966 30967 30968 30969 30977 30984 30985 30986 30987 30988 30989 30990 30991 30992 30993 30994 30995 30996 30997 30998 30999 31000 31001 31002 31006 31007 31009 31011 31012 31013 31014 31015 31024 31028 31042 31043 31044 31045 31047 31058 31065 31066 31067 31068 31069 31070 31071 31072 31073 31074
2000 2600 1400 8500 6000 6000 1600 1400 1200 1600 1800 2600 2600 1400 2000 2000 5500 2000 2200 2000 2000 5000 2200 2000 3600 2000 2200 2200 2000 2000 2000 2200 2000 2000 5500 6000 2000 2000 1800 1400 1000 3200 2000 1600 1600 1400 1000 1000 1000 1800 1000 1600 2000 1000
31075 31076 31077 31078 31079 31080 31081 31082 31083 31084 31085 31086 31087 31088 31089 31090 31091 31092 31093 31094 31095 31096 31097 31098 31099 31100 31101 31102 31103 31104 31105 31106 31107 31108 31109 31110 31111 31112 31113 31114 31115 31116 31117 31118 31119 31120 31123 31124 31134 31136 31138 31139 31140 31144
1000 1000 1000 1000 1600 1000 1000 1400 1000 1600 1200 1200 1600 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1000 2600 2400 1000 1400 1000 1000 1000 1600 1200 1000 1000 1600 1000 1000 1600 1000 2200 1600 1600 1800 1000 1000 1000 1000 1000 1000 2400 2200 2800 1000 2600 1000 5000 3200
31146 31148 31149 31150 31153 31156 31158 31159 31161 31162 31165 31166 31167 31168 31170 31173 31174 31175 31176 31177 31182 31183 31184 31185 31187 31189 31190 31192 31193 31194 31195 31197 31198 31200 31201 31203 31208 31209 31215 31216 31218 31219 31220 31221 31222 31223
2400 2400 2400 2400 2200 1800 5000 7500 26000 1800 1800 4000 4000 800 7000 100 6000 1000 100 100 24000 1200 800 1600 1400 100 100 1400 13000 1000 100 10000 1400 8500 200 2800 5500 2400 3800 1400 10000 1800 2200 2800 2400 2400