278.
Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2016 július 18-21-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: 2016. július 21. 19 óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a 317-4757, 266-4154 számokon, faxon a 318-4035 számon, e-mailben az
[email protected], illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, email) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők 2016. július 25-én 10 órától. Utólagos eladás: július 22-28-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 278. gyorsárverésre: július 20. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com
Tisztelt Ügyfelünk! Megtekintés:július 18-21-ig! Tételek átvétele július 25-én 10 órától! 277. aukció elszámolás július 22-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze e-mailben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20%
Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek 30000-30010 Numizmatikai irodalom 30011-30019 Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek 30020-30028 Érmés és bankjegyes borítékok 30029-30032 Részvények és sorsjegyek 30033-30111 Papír és fém szükségpénzek 30112-30140 Magyar bankjegyek 30141-30210 Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek 30211-30437 Magyar emlékveretek, plakettek 30438-30609 Modern utánveretek, fantáziaveretek 30610-30677 Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek 30678-30694 Külföldi bankjegyek 30695-30740 Külföldi fém- és ezüstpénzek 30741-31017 Külföldi emlékveretek, plakettek 31018-31046 Római Birodalom 31047-31080 Militária 31081-31106 Falerisztika: Kitüntetések, jelvények 31107-31201 Replikák és hamisítványok 31202-31203 Vegyes papír- és fémpénz tételek 31205-31217
Numizmatikai tartásfokok Fémpénzek, érmék, plakettek: PP ex PP 1 2 3 4 5
- "Proof", az érménél a tükrösített alapfelületből kiemelkedő részek mattírozottak - PP-ből (néhány kis karccal) - verdefényes/stempelglanz - az érme forgalomban gyakorlatilag nem volt, hibátlan - kiváló/vorzüglich - a legkiemelkedőbb részeken kopott vagy picit karcos - nagyon szép/sehr schön - a kiemelkedő részek nagyobb területei kopottak, de az érme világosan felismerhető - szép/schön - a felület erősen laposra kopott - jó/gut - azonosítható
Minőségi, ill. anyagi rövidítések: Ag Au ah fé f fny fo h j
- ezüst - arany - anyaghiba - fényesített, polírozott - füles - fülnyom - foltos - hajlított - jusztírozási nyom
Br - bronz M - fém (nem nemesfém) jav - javított k - karc kcs - körbecsiszolt ki - kitörés kny - korróziónyom lh - lapkahiba ly - lyukas
Al - Alumínium Ff - Fehér fém m - mart, savazott ph - peremhiba rep - repedt ü - beütés v - vágás zh - zománchiba
Bankjegyek: I II III IV
- új bankjegy, hajtatlan, forgalomban nem volt - egyszer-kétszer hajtva, sarkak hibátlanok, bankjegy anyaga és színe sértetlen - többször hajtva, sarkok lekerekítve, enyhén szennyezett, kopott - szakadt, lyukas, szennyezett, foltos, erősen gyűrött, hajtott
Egyéb jelzések: DN - Dátum nélkűl Szakirodalom: Adamo Adamo Adamo Adamo Adamo Adamo Adamo Davenport Friedberg Huszár HP HP II HTÉ Hessler-Chambliss HV Kodnar Kopicki Klimek Krause Krause MIB NMK Rayman Resch RIC RSC Sallay Sear SB Unger Unger
Numizmatikai kellékek 30000. Új, mobiltelefon kamerájára szerelhető 60x-os LED-es nagyító hozzá rögzített lámpával, eredeti dobozában, leírással New 2014 Version Universal Clip-type LED Cellphone Microscope, 60x, in its case, with information ...........................................................................................................................4 000 30001. "Professional-Mini" ékszermérleg 0,01-100g eredeti csomagolásban, leírással, két db elemmel, új állapotban "Professional-Mini" pocket scale 0,01-100g with description in original box, with information and 2 batteries, new ...........................................................................................................4 600 30002. 2db kisalakú műanyag érmetartó album, 3-3 oldallal, használt állapotban ...........................................1 000 30003. 6db érmetartó album (közölük 4db zsebméretű) + 7db éremtároló doboz. Mind használt, de jó állapotban..............................................................................................................................................1 800 30004. Az Éremművészeti Intézet éremtartó kazettája 1 kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel használt állapotban..............................................................................................................................................2 000 30005. Éremtartó tálca "Republic of Liberia-Moments of freedom" érmék tárolására 24db férőhellyel ............1 000 30006. 18db különböző minőségű és méretű éremtároló doboz + 9db érmeberakó csík + 1db névjegykártya tartó album. Mind használt, de jó állapotban, némelyik kis sérülésekkel. ......................2 000 30007. 8db-os vegyes, használt kitüntetés tok tétel ............................................................................................800 30008. 10db éremtartó doboz, használt, de jó állapotban ................................................................................2 000 30009. 26db-os plakett és emlékérem tartó tok tétel, több különböző méretben, használt, jó állapotban ........3 000 30010. 9db-os vegyes érem és érmetartó tok tétel, közte 1981. 100Ft Cu-Ni "FAO" műanyag érmetartó is ...1 000
Numizmatikai irodalom 30011. Besenyi Gábor: Vérrel elnyert jutalmak - Német katonai kitüntetések 1936-1945 A Heer, a Luftwaffe és Kriegsmarine által alkalmazott kitüntetések és jelvények, azok történetét, viselését korabeli fotókon, és adományozó okleveleiket. Bontatlan, új állapotban............................................................9 000 30012. Bodrogi Péter, Molnár József, Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. A magyar állam rendjelei és kitüntetései a Szent György-rendtől a Nagy Imre-érdemrendig. Bp., 2005, Rubicon. Bontatlan csomagolásban, kiadói kartonált kötés, bontatlan, új állapotban ..........................................8 000 30013. Kurt Fischer-Helmut Kahnt-Hans L. Grabowski: Die Euro-Münzen - Katalog der Umlauf- und Sondermünzen sowie der Kursmünzensätze und Banknoten aller Euro-Staaten. 5. Auflage, Gietl Verlag, 2006 .............................................................................................................................................800 30014. Arthur L. Friedberg - Ira S. Friedberg: Gold Coins of the World" 7th edition, The Coin and Currency Institute, 2003 - A világ arany pénzei ókortól napjainkig, 7. kiadás, alig használt állapotban .............18 000 30015. Fux Kornél - Hölgyéné Angelotti Zsuzsanna: Magyar pénzérmék és papírpénzek Történelemszakköri Füzetek 14., Budapest, 1987. Használt állapotban, borítón kis szakadás ...........1 000 30016. Gedai István: Magyar uralkodók pénzeiken. Budapest, Zrínyi Kiadó, 1991. .........................................2 000 30017. Laszlovszky József: A magyar címer története, Budapest, 1989 .............................................................800 30018. Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, 1892-1925. Budapest, Svájci Egyesület Kft., 2011. Új, dedikált példány! .................2 800 30019. MICHEL Eurokursmünzen-Katalog 2009 - alig használt állapotban ........................................................700
Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek 30020. 1919. "Szombathelyi Takarékpénztár Részvénytársaság" betétkönyve, bejegyzésekkel, bélyegzéssel .........................................................................................................................................1 000 30021. 1934. "Magyar Királyi Postatakarékpénztár" 450. Vitka (Vásárosnamény) postahivatalban kiállított betétkönyv, bejegyzésekkel, gerince ragasztott és rozsdafoltos ..........................................................1 000 30022. Budapest 1934. "ANKER Általános Biztosító-Részvénytársaság" életbiztosítási kötvénye, kiegészítő függelékkel T:III....................................................................................................................1 000 30023. 1934. "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület Anyaintézet" betéti könyve, bélyegzésekkel és két betéti bejegyzésről ..........................................................................................................................1 200 30024. ~1940. "MNB" bélyeg, piros, ívszéli bélyegek (35x), néhány helyen elvált fogakkal ............................4 200 30025. DN 50P + 100P papírpénz szalagok, vágottak .....................................................................................1 000 30026. Ausztria / Bécs 1919. Letéti jegy (2x) okmánybélyeggel T:III Austria / Wien 1919. "Einlage" receipt (2x) with fiscal stamp C:F ......................................................................................................................1 000 30027. Franciaország 1764. "A Metzi Katedrális kapujának felújítására". Szign.: Jean Duvivier (1687-1761) emlékérem hátlapi negatív képe tajtékkőbe vésve (42mm) France 1764. "For the Renovation of the Portal of the Cathedral of Metz". Sign.: Jean Duvivier (1687-1761) commemorative medallion's negativ of the back in pumice. "OB RESTIT IN URBEM ET AN 1744 OPT PRINC SALUTEM PORTICUM - AEDIS S. STEPH - AB ECCLES - METEN - DECR. ET INCHOATAM - REX - OPIS DIVINAE MEMOR - IMPENSA SUA - PERFECIT - CURANT. MARESC. DUC DETREES - PRAEF. PROV. ANNO 1764." (42mm) ...............................................................................................................4 000 30028. NSZK 1960. 1000M két részes műbőr nyomat T:2 ly. GFR 1960. 1000 Mark 2pcs print on synthetic leather C:XF hole ..................................................................................................................................1 200
Az árverési tételek színes képekkel a darabanth.com oldalon! Érmés és bankjegyes borítékok 30029. 2001. 200Ft "Arany János: Toldi" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM173 ......................................1 000 30030. 2001. 200Ft "Fazekas Mihály: Lúdas Matyi" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM174 .....................1 000 30031. Amerikai Egyesült Államok 1972. "Amerikai függetlenségi háború bicentenáriuma - George Washington" aranyozott fém emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel (2x) T:1 USA 1972. "American Revolution Bicentennial - George Washington" coin letter with FDC stamp (2x) C:UNC ...................................................................................................................................................1 400 30032. Amerikai Egyesült Államok 1975. "Paul Revere" aranyozott emlékérem érmés bélyeges borítékon elsőnapi bélyegzővel (38mm) T:1 USA 1975. "Bicentennial - Paul Revere" gilt medallion on coin letter with stamps FDC cover (38mm) C:UNC .........................................................................................500
Részvények és sorsjegyek 30033. Budapest / Pest 1847. "Gróf Keglevich Gábor" kötelezvénye 10Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:IV ragasztott, szakadás ...........................................2 000 30034. Budapest / Pest 1872. "Pesti Építő-Társaság" ideiglenes részvény 200Ft értékében, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:2- ly..............................................................................................20 000 30035. Budapest 1888. "Magyarországi Jószív-Egyesület" sorsjegykölcsön 2Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel (2x) T:III,III- ly. .............................................................................................................1 000 30036. Tamási 1897. "A Tamási Takarékpénztár" részvénye 100K-ról szárazpecséttel, felülbélyegzéssel, szelvényekkel, a . számú tétel sorszámkövető párja T:III ...................................................................20 000 30037. Tamási 1897. "A Tamási Takarékpénztár" részvénye 100K-ról szárazpecséttel, felülbélyegzéssel, szelvényekkel, a . számú tétel sorszámkövető párja T:III ...................................................................20 000 30038. Budapest 1906. "Orosháza-Szentes-Csongrádi Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 2000K, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:II- .............................................................................8 000 30039. Zombor 1909. "A Bács-Bordog Vármegyei Gazdasági Egyesület Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet Zomborban" üzletrész 50K-ról, szelvények nélkül, borítékká alakítva feltehetően a szelvények számára T:III fo. Sombor 1909. "A Bács-Bordog Vármegyei Gazdasági Egyesület Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet Zomborban" share about 50 Corona, without coupons, glued together like an envelope probably for the coupons C:F spotted ................................................2 000 30040. 1911. "Czibakházai Motor-Malom Részvénytársaság Könyvecskéje" részvényjegyek 20K-ról (6x) T:II-,III ....................................................................................................................................................1 800 30041. Jászladány 1911. "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvények (2x) sorszámkövetők T:II folt ..............................................................................................2 000 30042. Budapest 1913. 400K "A Temes- és Somogy-vármegyei Egyesült Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" 3 1/2%-os elsőbbségi kötvénye 400K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel T:III ...............................................................................................................................................................1 000 30043. Budapest 1915. "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról egy darab szelvénnyel, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:II- kis ragsztásnyom ........................................................................................................................................1 000 30044. Budapest 1918. "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (3x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:I-,II ......................................1 200 30045. Budapest 1919. "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról, szelvényekkel, (3x) sorszámkövetők T:I ...............................................................................................1 800 30046. Budapest 1919. "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:I- ...............................................................................................1 000 30047. Temesvár 1920. "Temesvári Első Takarékpénztár" részvénye 1200K-ról szelvényekkel T:II ..............2 200 30048. 1922. "Magyar Köztisztviselők Fogyasztási, Termelő és Értékesítő Szövetkezete" üzletrészjegye 60K-ról, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II fo. .......................................................2 400 30049. Szeged 1922. "Első Szegedi Cipő-, Csizma- és Papucsipari Szövetkezet" 100 részvénye, összesen 10.000K értékben, bélyegzéssel, szelvényekkel T:II ............................................................................1 800 30050. Budapest 1923. "Király Automobil Részvénytársaság" 25 részvénye egyben, egyenként 200K-ról teljes szelvényívvel T:III apró szakadás ................................................................................................3 600 30051. Budapest 1923. "Gottschlig Ágoston Részvénytáraság" letéti jegy 1db zárolt részvényről, felülbélyegzésekkel, "BARÓTI SZESZFINOMITÓ LÍKŐR- és RUMGYÁR RÉSZVÉNYTÁRSASÁG" feliratú szárazpecséttel T:III ..................................................................................................................1 600 30052. Budapest 1923. "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárugyár Részvénytársaság" 25db részvénye egyben összesen 5000K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:II-.....................................................................................................................................1 800 30053. Jászapáti 1923. "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:III ...........................................................................................2 000 30054. Budapest 1924. "KÉVE Mezőgazdasági Iparfejlesztési és Hitelintézet Rt." 25 részvénye egyenként 500K-ról, összesen 12.500K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II- .............................................1 000 30055. Szekszárd 1924. "A Szekszárdi Takarékpénztár" részvénye 25.000K-ról, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II- fo. ................................................................................................3 000
30056. Budapest 1926. "Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:I- ....................................................................4 000 30057. Budapest 1926. "Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:I- ....................................................................3 600 30058. Budapest 1926. "Magyar Általános Ingatlanbank Részvénytársaság" részvénye 50P-ről, egy szelvénnyel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:II- ..............................................................................1 000 30059. Budapest 1926. "Magyar Általános Ingatlanbank Részvénytársaság" részvénye 50P-ről, egy szelvénnyel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III...............................................................................1 000 30060. Budapest 1926. "Budapesti Idegen és Éttermi Üzem Részvénytársaság" 50P-ről, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II..................................................................................................................................1 000 30061. Budapest 1926. "Magyar Általános Hitelbank" részvénye egyenként 50P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel, szárazpecséttel T:II- ragasztás ......................................................................................1 400 30062. Budapest 1926. "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" öt részvénye egyben, egyenként 200P-ről, magyar és német nyelven, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:III ...................1 000 30063. Budapest 1926. "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" öt részvénye egyben, egyenként 200P-ről, magyar és német nyelven, bélyegzésekkel és szárazpecséttel T:III ...................1 000 30064. Budapest 1926. "Magyar Kender,-Len- és Jutaipar Részvénytársaság" részvénye 40P-ről szelvényekkel T:II-,III fo. .......................................................................................................................1 000 30065. Esztergom 1926. "Az Esztergomi Faipari És Fakereskedelmi Részvény-Társaság" részvénye 10P-ről, szárazpecséttel és szelvényekkel T:II .....................................................................................1 200 30066. Gyönk 1926. "A Gyönki Takarékpénztár Részvénytársaság" tíz részvénye összesen 100P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II,II- fo. .............................................................................................5 000 30067. Szekszárd 1926. "Tolnamegyei Újság Hírlapkiadó RT." részvénye 10P-ről szelvényekkel T:III fo. .....2 600 30068. Moson, Mosonmagyaróvár 1927. "Moson-Magyaróvári Szikvizgyár Részvénytársaság" részvénye 10P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I-,II lyuk ..............................................................................1 800 30069. Berettyóujfalu 1929. "Biharvármegyei Központi Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 30P-ről, szárazpecséttel, szelvényekkel T:2,2- .....................................................................................2 000 30070. Budapest 1929. "Részvénytársaság Villamos és Közlekedési Vállalatok Számára" 10 részvénye egyenként 100P-ről, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III fo. .............................................................1 000 30071. Budapest 1929. "A Tabáni Hegyalja út 5. számú Társasház Szövetkezet" 10db részvénye, összesen 500P értékben T:II kis szakadás ...........................................................................................1 600 30072. Budapest 1940. "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 160db és 120db üzletrésze egyben, összesen 8000P-ről és 6000P-ről, sorszámkövetők T:I-,II .........................................................800 30073. Budapest 1940. "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 220db üzletrésze egyben, összesen 11.000P-ről, bélyegzéssel T:I-,II fo. .........................................................................................800 30074. Budapest 1941. "Budai Apolló Mozgófényképszínház Részvénytársaság" részvénye 20P-ről, szárazpecséttel T:I- ...............................................................................................................................2 000 30075. Budapest 1941. "Magyar Élet- és Járadék-biztosító Intézet" biztosítási kötvénye, a "Tolnai Nyomdai Műintézet" előfizetői számára T:III ........................................................................................................1 000 30076. Budapest 1941. "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön - államadóssági kötvény" 200P-ről (3x) szárazpecséttel, szelvényekkel, sorszámkövetők T:II,III egyiken szakadás ..................................1 200 30077. Budapest 1941. "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvénye 200P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel + Budapest 1941. "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/2 részkötvénye 100P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel + Budapest 1941. "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/4 részkötvénye 50P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:I- kis szakadás ...................................................................1 000 30078. Budapest 1942. "Hangya Termelő-Értékesítő és Fogyasztási Szövetkezet" üzletrészjegye 10P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:III ..................................................................................................1 000 30079. Budapest 1943. "Diákkaptárosok Hajózási Szövetkezete" üzletrészjegy 5P-ről, kitöltetlen, szelvényekkel T:I- .................................................................................................................................1 000 30080. Gyula 1943. "Gyulai Fürdő és Üdülő Részvénytársaság" részvénye 100P-ről, szelvényekkel külön lapon T:II fo. ..........................................................................................................................................1 000 30081. Kolozsvár 1943. Részvényutalvány 100P-ről, kitölve, aláírással T:I- ....................................................1 000 30082. Budapest ~1945. "Magyar Nemzeti Bank" részvényhez tartozó szelvényutalvány, hiánytalan T:II ....10 000 30083. Budapest 1946. "Bakács Udvar részvénytársaság felszámolás alatt" részvény 200P-ről T:I- ..............1 000 30084. Budapest 1946. "Ganz és Társa Villamossági, Gép, Waggon- és Hajógyár Rt." részvényelismervénye 10db, egyenként 25P névértékű részvényről (3x), sorszámkövetőek, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II-,III folt, tűnyom ..............................................................................1 200 30085. 1970. "Pilisvörösvár és Vidéke Takarékszövetkezet - SZÖVOSZ (Szövetkezetek Országos Szövetsége) - Takarékszövetkezeti Részjegy" 100Ft névértékben (2x) T:III ...........................................500 30086. Budapest 1991. "Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatal" kárpótlási jegye 1000Ft-ról, "C" sorozat, sorszámkövetők T:I- ................................................................................................................1 800 30087. Budapest 1992. "Innoterv - Ipari Fővállalkozó Kisszövetkezet" kitöltetlen részvény 100.000Ft névértékben T:2,2- ................................................................................................................................1 000
Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! 30088. Budapest 1994. "Goldsun Hűtőipari Részvénytársaság" névre szóló kötvénye 100ft-ról (2x) egymás utáni sorszámmal T:I ................................................................................................................................800 30089. Budapest 1994. "Goldsun Hűtőipari Részvénytársaság" átváltoztatható kötvénye 100ft-ról (2x) T:I .......800 30090. Budapest 1994. "Reallízing" változó kamatozású kötvény 25.000Ft-ról (2x) T:I-,II .................................500 30091. Budapest 1996. "A City Kárpótlási Jegy Befektető Részvénytársaság" 1000Ft értékű részvénye, szelvényekkel (3x) sorszámkövetők T:II ...............................................................................................2 000 30092. Budapest 1996. "A City Kárpótlási Jegy Befektető Részvénytársaság" 10db egyenként 1000Ft értékű részvénye, szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:II ..................................................................2 000 30093. 10db-os vegyes részvény tétel, benne Budapest 1913. "A Temes- és Somogy-vármegyei Egyesült Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" 200K értékű kötvénye, Olaszország / Róma 1885. "Olasz Vöröskereszt" kötvénye, osztrák és magyar bélyegzéssel és 7kr értékű illetékbélyeggel, Budapest 1898. "Magyar Helyi Érdekű Vasutak, Részvénytársaság" kötvénye 2000K-ról (2x) T:III,III- ...............2 400 30094. 12db vegyes részleges szelvényív klf részvényekhez, közte "Magyar Leszámítoló és Pénzváltó Bank", "Royal Nagyszálloda Részvénytársaság" T:vegyes .....................................................................100 30095. Budapest / Pest 1873. "Jótékonyczélú Sorsjegy - Az uj-pesti kath. templom felépítésére" 50kr értékű sorsjegy T:II................................................................................................................................3 000 30096. Budapest 1887. "A közhasznú czélokra szánt XIII. államsorsjáték - ő császári és apostoli királyi fensége" sorsjegye 2Ft értékben T:II ....................................................................................................5 000 30097. Budapest 1903. "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I- ...............................................2 600 30098. Budapest 1903. "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel (2x) sorszámkövetők T:I-,II egyiken kis szakadás ............................................................................................................................4 000 30099. 1903. "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I- ...............................................................2 600 30100. Budapest 1906. "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel + 1906. "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" részkötvénye 100K-ról, 3 nyelven, szárazpecséttel, bélyegzéssel T:III ......................................................................1 000 30101. Budapest 1906. "A Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyereménykötvénye, "A" részkötvény 100K-ról, szárazpecséttel T:II ...............................................................................................................................2 000 30102. Budapest 1906. "Konvenzionális Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvénye összefüggésben, szárazpecséttel T:III-,IV sarokhiány ......................................................................................................3 000 30103. 1926. "A József Kir. Herceg Szanatórium-Egyesület szegény tüdőbetegeinek javára" sorsjegy, 15.000K értékben T:II- ..........................................................................................................................1 400 30104. 1944. "52. Magyar Királyi Osztálysorsjáték" harmadik osztály egy nyolcad sorsjegye, "MAGY. KIR. OSZTÁLYSORSJÁTÉK FŐELÁRUSÍTÓJA KÖRMENDY ELEMÉRNÉ" bélyegzéssel T:II ..................1 200 30105. Ausztria / Bécs 1897. "3 1/2%-os Állami Nyugdíjkötvény" kötvény 200K-ról bélyegzésekkel (2x), egyik letéti elismervénnyel, sorszámkövetők T:III Austria / Vienna 1897. "3 1/2% State Pension Obligation (Staats-Rente-Obligation)" bond about 200 Corona with stamps (2x), one with deposit recepit, sequential serials C:F ...............................................................................................................2 000 30106. Belgium / Brüsszel 1923. "Tamegai Bányász és Ipari részvénytársaság" névérték nélküli részvénye, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:II- Belgium / Brussels 1923. "Miniére & Industrielle du Tamega" share par value, with stamps and coupons C:VF ..................................................................1 000 30107. Berlgium / Brüsszel 1923. "Tamegai Bányász és Ipari részvénytársaság" névérték nélküli részvénye, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:II- sarokhiány Belgium / Brussels 1923. "Miniére & Industrielle du Tamega" share par value, with stamps and coupons C:VF missing corner ..................1 000 30108. Franciaország 1966. "Gambin s.a." részvénye 100Fr-ról, szelvényekkel, vízjeles papíron T:II,IIFrance 1966. "Gambin s.a." share of 100 Francs, shares, on watermarked paper C:XF,VF ...............1 000 30109. Németország / Weimar köztársaság / 3. Birodalom 3db részvény és kötvény, mindegyik lyukasztással érvénytelenítve: "Hebezeug- & Motorenfabrik Aktiengesellschaft", "Gold-Hypothekenpfandbrief der Sächsischen Bodencreditanstalt" és "Braunkhole-Benzin Aktiengesellschaft, Berlin" T:2 Germany / Weimar Republic / Third Reich 3pcs of shares and bonds, all cancelled with hole: "Hebezeug- & Motorenfabrik Aktiengesellschaft", "Gold-Hypothekenpfandbrief der Sächsischen Bodencreditanstalt" és "Braunkhole-Benzin Aktiengesellschaft, Berlin" C:XF............................................................................................................1 400 30110. Ausztria / Bécs 1878. "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I-,II Austria / Vienna 1878. "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:AU,XF ................................................................................................................................................5 000 30111. Ausztria / Bécs 1926. "Österreichisches Bau-Los" 10Sch-ről szóló állami sorsjegye T:III- Austria / Vienna 1926. "Österreihisches Bau-Los" State lottery ticket about 10 Schilling C:VG .........................1 000
Papír és fém szükségpénzek 30112. Sopronnyék / hadifogolytábor 1916. június 16. 2K római sorozat és arab sorszámmal (2x) sorszámkövetők T:II,II- egyiken fo. és szakadás ................................................................................10 000 30113. Sopron 1918. május 1. 50f utalvány T:III ..............................................................................................1 600 30114. Budapest 1919. 20f "Központi Sajtóvállalat R.T." T:III- ............................................................................800 30115. ~1920. 100K "Vásárlási visszatérítés" "Hajdúszováti Fogyasztási Szövetkezet" felülbélyegzéssel T:III ........................................................................................................................................................1 600
30116. 1923. "Magyar Közszolgálati Alkalmazottak Ellátási Jegye" szelvényekkel, szakadás + 1937. "Gabella- Térítési jegy" 6 fillér értékben, a "Pesti Izraelita Hitközség" bélyegzésével + 1944-1945. 3db árubélyeg élő baromfira 1/2-1-2kg súlyokban T:vegyes ................................................................2 000 30117. ~1942. 4db "Állami Kenyérpótjegy Nehéz Testimunkás Részére" + "Zsíradék jegy" mindegyik "Eger" bélyegzéssel T:I-,II .....................................................................................................................1 400 30118. 1966. "Savaria Karnevál Szombathely" ezüstözött műanyag zseton + 1966. "Savaria Karnevál Szombathely" bronzozott műanyag zseton T:2 .....................................................................................1 200 30119. ~1970-1980. "SZOT üdülő - Galyatető - 'A' sütemény" műanyag zseton T:2 .......................................1 200 30120. ~1970-1980. "Miskolci Vendéglátóipari Vállalat - Étkezés" fém bárca T:2............................................1 200 30121. ~1970-1980. "ÁFÉSZ - Törökszentmiklós / Szövetkezésben az erő" 100 névértékű műanyag zseton T:2 .........................................................................................................................................................1 200 30122. ~1970-1980. "ÁFÉSZ - Törökszentmiklós / Szövetkezésben az erő" 200 névértékű műanyag zseton T:2 .........................................................................................................................................................1 200 30123. 2012. 5000K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval + 2012. 10.000K "Balatoni Korona" helyi pénz, "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval + 2012. 20.000K "Balatoni Korona", helyi pénz "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval T:I .................30 000 30124. Algéria / Francia gyarmat 1916. 10c Al "Algériai Kereskedelmi Kamara" bárca + Orán 1921. 5c Al "Oráni Kereskedelmi Kamara" bárca + Franciaország / Chateauneuf-Sully-Vittry 1922. 10c Al bárca + Hérault megye 1924. 10c Al "Hérault Megyei Kereskedelmi Kamara" bárca T:2-,3 Algeria / French Colony 1916. 10 Centimes Al "Chambre de Commerce d'Alger" token + Oran 1921. 5 Centimes Al "Chambre de Commerce d'Oran" token + France / Chateauneuf-Sully-Vittry 1922. 10 Centimes Al "Comites de Chécy Chateauneuf-Sully-Vitry" token + Hérault Department 1924. 10 Centimes Al "Chambre du Commerce d'Hérault" token C:VF,F ................................................................................1 200 30125. Ausztria / Bécs 1950. 1Gr "Szent István Bazilika" Al zseton T:1-,2 Austria / Vienna 1950. 1 Stephans Groschen "St. Stephen's Cathedral" C:AU,XF ......................................................................1 000 30126. Franciaország 1737. "Lés États de Lille - Securitas Provinc. Insul." Cu zseton (31mm) T:3,3- ph. France 1737. "Lés États de Lille - Securitas Provinc. Insul." Cu jeton (31mm) C:F,VG edge error ......1 800 30127. Kanada 1968-1969. "Bank of Montreal" kitöltött, bélyegzett csekk (4x) T:II Canada 1968-1969. "Bank of Montreal" filled, stamped cheques (4x) C:XF .......................................................................................800 30128. Kína DN Égetési pénz 50.000.000 névértékben (150x) eredeti, kicsit sérült csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original, slightly damaged packaging 50.000.000 (150x) C:UNC ............1 000 30129. Kína DN Égetési pénz 50.000.000 névértékben (150x) eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packaging 50.000.000 (150x) C:UNC .................................................................1 000 30130. Kína DN Égetési pénz 50.000.000 névértékben (150x) eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packaging 50.000.000 (150x) C:UNC .................................................................1 000 30131. Kína DN Égetési pénz 50.000.000 névértékben (150x) eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packaging 50.000.000 (150x) C:UNC .................................................................1 000 30132. Kína DN Égetési pénz 50.000.000 névértékben (150x) eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packaging 50.000.000 (150x) C:UNC .................................................................1 000 30133. Német Birodalom DN 3db klf Cu játékpénz T:2,2- German Empire ND 3pcs of diff Cu gaming tokens C:XF,VF .....................................................................................................................................1 200 30134. Németország / Weimari Köztársaság / Szászország 1921. 20pf + 50pf porcelán szükségpénzek T:2 Germany / Weimar Republic / Saxony 1921. 20 Pfennig + 50 Pfennig porcelain necessity coins C:XF ......................................................................................................................................................2 000 30135. Németország DN "20 Wertmarke" Cu zseton (10x) (25x21mm) T:2,2- Germany ND "20 Wertmarke" Cu token (10x) (25x21mm) C:XF,VF ........................................................................................................800 30136. Németország DN "20 Wertmarke" Cu zseton (10x) (25x21mm) T:2,2- Germany ND "20 Wertmarke" Cu token (10x) (25x21mm) C:XF,VF ........................................................................................................800 30137. DN "HKI kapukulcs" Al zseton, sorszámozott T:2 .................................................................................1 000 30138. DN "Telefon érme / Magyar Posta" Cu bárca eredeti fém dobozkában! T:1 .........................................5 000 30139. DN "Manager érme a fontos döntésekhez - Igen / Nem (Manager Münze für wichtige Entscheidungen - Ja / Nein" aranyozott fém német nyelvű zseton eredeti "Magyar Posta Budapest" tokban T:1 .............................................................................................................................................3 000 30140. Vegyes kis zacskónyi zseton, bárca és emlékérem tétel nagyrészt telefonérmék, DN "10 Kalocsa BV" műanyag börtönbárca, 1974. "Fővárois Út és Közműépítő Vállalat 1949-1975 / 25", DN "Dallmayr Kaffe" zseton, DN "Compagnie le Taxiphone" T:vegyes..........................................................................800
Magyar bankjegyek 30141. 1762. 5G Formulare "Bécsi városi bankócédula" T:III-,IV ragasztott Habsburg Monarchy 1762. 5 Gulden Formulare "Wiener-Stadt Banco-Zettel" C:VF,F glued Adamo G4M ......................................10 000 30142. 1811. 1G "Einlösungs=Schein" T:III-,IV lyuk Austrian Empire 1811. 1 Gulden "Einlösungs=Schein" C:VG,G hole Adamo G45....................................................................................................................10 000 30143. 1849. 10kr "Almásy" + 1860. 10kr "K. K. Hauptmünzamt für Silberscheidemünze" alul egysoros szöveg, áthúzással érvénytelenítve T:III-, restaurált / Hungary 1849. 10 Kreuzer "Almásy" + Austrian Empire 1860. 10 Kreuzer "K. K. Hauptmünzamt für Silberscheidemünze" text at the bottom in a single line, cancelled C:VG, restored Adamo G94, G101 ................................................15 000
Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon 30144. Osztrák-Magyar Monarchia 1851. 5G "Reichs-Schatzschein" kincstári utalvány vízjellel T:restaurált Austro-Hungarian Monarchy 1851. 5 Gulden "Reichs-Schatzschein" with watermark C:restored ...........................................................................................................................................10 000 30145. 1852. 1$ "Kossuth bankó", "A3" nyomólemez, sorszámozás nélkül T:I Hungary 1852. 1 Dollar "Hungarian Fund", "A3" printing plate, without serial number C:UNC Adamo G117/1........................10 000 30146. 1852. 5$ "A" "Kossuth bankó" piros kézi sorszámozással T:I,I- lyuk, sarokhajlások Hungary 1852. 5 Dollar "A" with red serial number C:UNC,AU hole, folded corners Adamo G118/1b ......................10 000 30147. 1859. 5G vízjeles papíron T:III restaurált Austrian Empire 1859. 5 Gulden with watermark C:F restored Adamo G91 ..........................................................................................................................10 000 30148. 1860. 10kr T:IV szakadások Adamo G92 .............................................................................................2 000 30149. 1900. 20K T:III,III- Adamo K15............................................................................................................10 000 30150. 1902. 1000K piros "DEUTSCHÖSTERREICH" és " ECHT OESTERRECIH-UNGARISCHE BANK HAUPTANSTALT WIEN" felülbélyegzéssel valamint eredeti, tintás alírással" T:I- Adamo K35B, Krause 58 ............................................................................................................................................26 000 30151. 1902. 1000K "DEUTSCHÖSTERREICH" bélyegzésel + 1945. 10.000P (3x) eltolódott zöld nyomattal T:III Adamo K35B, P23e ......................................................................................................1 600 30152. 1902. 1000K felülbélyegzés nélkül T:III,III- szakadás ...........................................................................1 000 30153. 1902. 1000K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III Adamo K35B .....................................1 400 30154. 1904. 10K "Citta Di Fiume" felülbélyegzéssel, műanyag tokban, CGA tanúsítvánnyal T:IIIHungary 1904. 10 Korona with "Citta Di Fiume" overprint in plastic case, with CGA certificate C:VG Adamo K10B .............................................................................................................................14 000 30155. 1904. 10K "MAGYARORSZÁG" piros felülbélyegzéssel T:III- .................................................................800 30156. 1912. 100K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel + 1914. 50K (2x) egyik piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:III,III- ......................................................................................1 000 30157. 1914. 2K "A" sorszámjel T:II Adamo K5 ...............................................................................................8 000 30158. 1915. 10K piros "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:III .....................................................1 200 30159. 1916-1923. 17db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel, közte 2db sorszámkövető 1920. 10K-ás bankjegy, a bankjegyek "Egyesült Budapesti Fővárosi Takarékpénztár Erzsébetvárosi Osztálya" borítékban T:III,III-,IV ............................................................................................................................1 400 30160. 1918. 25K "3130" 3mm, hullámos hátlappal, felülbélyegzés nélkül T:III egyik sarka foltos ..................1 600 30161. 1918. 25K "3133" 3mm, hullámos hátlappal, antiszemita gúnyrajzzal T:III Adamo SK22AR ...............5 000 30162. 1920. 20f (2x) + 50f (3x) bélyegzésekkel T:III,III- Adamo K1, K2..........................................................1 000 30163. 1920. 100K "Orell Füssli Zürich" (2x) T:III .............................................................................................2 000 30164. 1923. 500K "T.W." jelöléssel, nyomdahely nélküli T:III szép papír .......................................................4 800 30165. 1929. 10P "Deák Ferenc" T:III,III- Adamo P8 .....................................................................................10 000 30166. 1930. 20P (3x) + 1939. 5P (2x) T:III,III- ................................................................................................1 000 30167. 1930. 20P T:III,III- .................................................................................................................................1 000 30168. 1930. 100P (4x) sorszámkövetőek T:II- Adamo P17 ............................................................................1 400 30169. 1930. 100P (6x), közte egy pár sorszámkövető T:II-III szép papír ........................................................1 400 30170. 1930. 100P (6x) sorszámkövetők (4+2) T:II-,III szép papír ...................................................................1 000 30171. 1932. 50P (30x) T:III,III- ........................................................................................................................2 000 30172. 1936. 10P (30x) T:III,III- ........................................................................................................................1 600 30173. 1939. 5P (5x) sorszámkövetők T:I- Adamo P6 ....................................................................................1 800 30174. 1941. 20P (30x) T:III,III- ........................................................................................................................2 000 30175. 1944. 1P (4x) + 2P + 5P (12x) + 20P (9x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III-....................1 000 30176. 1944. 1P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" eltolódott nyomat T:II-,III szép papír .........................1 000 30177. 1944. 10P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I ............................................................................1 000 30178. 1944. 100P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" propagandanyomat, hátlapján szöveggel T:II-,III Adamo SP47R ......................................................................................................................................5 000 30179. 1944. 100P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" (4x) sorszámkövetők T:I-,II Adamo P47 ................1 000 30180. 1946. 100.000.000P (5x) sorszámkövetők T:I-,II ..................................................................................2 000 30181. 1946. 100.000.000MP (5x) T:I,I- ...........................................................................................................1 600 30182. 1946. 100.000.000MP (5x) T:I,I- ...........................................................................................................1 600 30183. 1946. 100.000.000MP (15x) T:II,II-,III ...................................................................................................1 400 30184. 1946. 100.000BP (8x) T:II,II-,III .............................................................................................................1 400 30185. 1946. 1.000.000AP elcsúszott elő- és hátlapi nyomat és fordított címer + 1.000.000AP a szövegben "AMELYEKNEK" és fordított címer T:III Adamo 53v,53Ah ...................................................................1 600 30186. 1946. 13db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte sorozat- és sorszám nélküli T:III .......1 000
30187. 1960. 20Ft T:III- ly. Adamo F12 ............................................................................................................1 000 30188. 1969. 10Ft T:I-,II több kisebb hajlás .........................................................................................................500 30189. 1973. Táncsics 01 "PRÓBA FORMA" előoldal kész, hátlap üres, barna, kettes ívben T:I,I- Adamo SFT2.2 ..................................................................................................................................................3 000 30190. 1990. 500Ft T:II szép, ropogós papír Adamo F43 ................................................................................1 000 30191. 1990. 500Ft (2x) T:III.............................................................................................................................1 200 30192. 1990. 5000Ft "H" T:III kis szakadások ..................................................................................................5 000 30193. 1992. 1000Ft "D" T:III ............................................................................................................................1 200 30194. 1992. 5000Ft "J" T:III ............................................................................................................................5 000 30195. 1993. 1000Ft "E" T:III Adamo F47.1 .....................................................................................................1 000 30196. 1993. 1000Ft "E" T:III Adamo F47.1 .....................................................................................................1 000 30197. 1993. 5000Ft "J" T:III ............................................................................................................................5 000 30198. 1996. 1000Ft "E" T:III fo. Adamo F48 ...................................................................................................1 000 30199. 1997. 10.000Ft "AD" T:III Adamo F58.3 ..............................................................................................10 000 30200. 2000. 2000Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I .........................................................2 400 30201. 2000. 2000Ft "Millennium" díszcsomagolásban, védőfólia nélkül T:I ...................................................2 400 30202. 2000. 2000Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I .........................................................2 400 30203. 2000. 2000Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I .........................................................2 400 30204. 2000. 2000Ft "Millennium" (2x) eredeti bontatlan csomagolásban, sorszámkövetők T:I ......................5 000 30205. 2000. 2000Ft "Millennium" (3x) sorszámkövetők T:I,I- ..........................................................................7 500 30206. 2013. "Puskás bankjegy" promóciós bankjegy a Pénzjegynyomda és a Diósgyőri Papírgyár díszkiadásában T:I ..............................................................................................................................20 000 30207. Vegyes: 11db-os bankjegy tétel a pengő-forint időszakból közte 1947. 100Ft hajtás mentén ragasztva T:I-III .....................................................................................................................................3 600 30208. 26db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III- ...........................................................................2 000 30209. Vegyes: 16db-os pengő bankjegy tétel 1930-1945. 10-1.000.000.000P közti címletek T:III ...................800 30210. 30db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:III,III- ...................................................1 600
Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek 30211. 1095-1116. Denár Ag "Kálmán" (0,28g) T:2 Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman" (0,28g) C:XF Huszár: 38. Unger I.: 29. ............................................................................................................10 000 30212. 1095-1116. Denár Ag "Kálmán" (0,42g) T:2 patina Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman" (0,42g) C:XF patina Huszár: 40., Unger I.: 31.......................................................................................9 000 30213. 1116-1131. Denár Ag "II. István" (0,42g) T:2 Hungary 1116-1131. Denar Ag "Stephan II" (0,42g) C:XF Huszár: 47., Unger I.: 37. .............................................................................................................5 000 30214. 1116-1131. Denár Ag "II. István" (0,26g) T:2- ki. Hungary 1116-1131. Denar Ag "Stephan II" (0,26g) C:VF cracked Huszár 84., Unger I.: 39.(?) ...........................................................................................2 000 30215. 1116-1131. Denár Ag "II. István" (0,31g) T:1-,2 patina Hungary 1116-1131. Denar Ag "Stephan II" (0,31g) C:AU,XF patina Huszár 91., Unger I.: 40.(?) ............................................................................4 000 30216. 1131-1141. Denár Ag "II. Béla" (0,18g) T:2 ph. Huszár: 96., Unger I.: 46. ...........................................3 600 30217. 1131-1141. Denár Ag "II. Béla" (0,32g) T:2- ki. Huszár: 99., Unger I.: 52. ..........................................2 000 30218. 1131-1141. Denár Ag "II. Béla" (0,25g) T:2 Hungary 1131-1141. Denar Ag "Béla II" (0,25g) C:XF Huszár: 102., Unger I.: 53. ....................................................................................................................3 000 30219. 1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,23g) T:2 rep. Hungary 1141-1162. Denar Ag "Géza II" (0,23g) C:XF cracked Huszár: 55., Unger I.: 54. ...............................................................................................7 000 30220. 1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,23g) T:2- rep. Hungary 1141-1162. Denar Ag "Geza II" (0,23g) C:VF cracked Huszár: 80., Unger I.: 59.(?) ...........................................................................................4 000 30221. 1141-1162. Denár Ag "II. Géza" (0,2g) T:2 ki., enyhén hajlott lemez Hungary 1141-1162. Denar Ag "Géza II" (0,2g) C:XF cracked, sligthly curved Huszár: 152., Unger I.: 72. ...........................................2 400 30222. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (2xklf) (2,15g/1,55g) T:2,2- Hungary 1172-1196. Copper Coin "Bela III" (2xdiff) (2,15g/1,55g) C:XF,VF Huszár 72,73., Unger I.: 114,115. .........................................5 000 30223. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (1,5g) T:2- ki. Hungary 1172-1196. Copper Coin "Bela III" (1,5g) C:VF cracked Huszár 73., Unger I.: 115. ..............................................................................................2 000 30224. 1205-1235. Denár Ag "II. András" (0,6) T:2,2- Hungary 1205-1235. Denar Ag "Andreas II" (0,6g) C:XF,VF Huszár: 247., Unger I: 157. ..................................................................................................10 000 30225. 1205-1235. Denár Ag "II. András" (0,52g) T:2,2- Hungary 1205-1235. Denar Ag "Andreas II" (0,52g) C:XF,VF Huszár 266., Unger I: 160. .....................................................................................................8 000 30226. 1235-1270. Denár Ag "IV. Béla" (0,21g) T:2- ph. Hungary 1235-1270. Denar Ag "Bela IV" (0,21g) C:VF edge error Unger I.: 246., Huszár: 336. .......................................................................................3 600
Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! 30227. 1267-1270. Szlavón Denár Ag "Németújvári Henrik Bán" (0,97g) T:2 apró rep. Hungary 1267-1270. Slavonian Denar Ag "Ban Heinrich von Güssing" (0,97g) C:XF small crack Unger I.: Sz. 11. ............6 000 30228. 1270-1272. Denar Ag "V. István" (0,34g) T:2-,3 Hungary 1270-1272. Denar Ag "Stephan V" (0,34g) C:VF,F Huszár: 343., Unger I.: 257.......................................................................................................4 000 30229. 1270-1272. Szlavón Denár Ag "V. István" (0,75g) T:2- Hungary 1270-1272. Slavonian Denar Ag "Stephan V" (0,75g) C:VF Unger I.: Sz. 12. ..........................................................................................5 000 30230. 1270-1272. Szlavón Denár Ag "V. István" (0,87g) T:2 Hungary 1270-1272. Slavonian Denar Ag "Stephan V" (0,87g) C:XF Unger I.: Sz. 12. ..........................................................................................5 000 30231. 1272-1290. Denár Ag "IV. László" (0,32g) T:2,2- Hungary 1272-1290. Denar Ag "Ladislaus IV" (0,32g) C:XF,VF Huszár: 385., Unger I.: 292. .....................................................................................20 000 30232. 1290-1301. Denár Ag "III. András" (0,34g) T:1- felületi karc R! Hungary 1290-1301. Denar Ag "Andrew III" (0,34g) C:AU slightly scratched R! Huszár: 426., Unger I.: 324. ...................................100 000 30233. 1301-1305. Denár Ag "Vencel" (0,28g) T:2-,3 Huszár: 433., Unger I.: 342. .......................................20 000 30234. 1337. Denár Ag "Károly Róbert" (0,25g) T:2- Hungary 1337. Denar Ag "Charles Robert I" (0,25g) C:VF Huszár: 494., Unger I.: 392. .......................................................................................................28 000 30235. 1373-1382. Denár Ag "I. Nagy Lajos" (0,26g) T:3 Huszár 547.,Unger I.: 432.a ...................................1 000 30236. 1373-1382. Obolus Ag "I. Lajos" (0,22g) T:2 Hungary 1373-1382. Obol Ag "Louis I" (0,22g) C:XF Huszár: 546., Unger I.: 437.b ................................................................................................................5 000 30237. 1373-1382. Obulus Ag "I. Lajos" (0,18g) T:2 Hungary 1373-1382. Obulus Ag "Louis I" (0,18g) C:XF Huszár: 549., Unger I.: 438. ..................................................................................................................6 000 30238. 1387-1427. 4db-os vegyes Parvus Ag "Zsigmond" tétel T:2,2-,3 .........................................................1 600 30239. 1387-1427. 5db-os vegyes Parvus Ag "Zsigmond" tétel T:2,2-,3 .........................................................2 000 30240. 1387-1427. 5db-os vegyes Parvus Ag "Zsigmond" tétel T:2,2-,3 .........................................................2 000 30241. 1390-1427. Denar Ag "Zsigmond" korabeli hamis? (contemporary fake?) (0,37g) T:2- Huszár: 576., Unger I.: 449.a ......................................................................................................................................1 400 30242. 1440-1444. Denár Ag "I. Ulászló" (2xklf) (0,34g/0,53g) T:2-,3 Huszár: 598., Unger I.: 469.c,f? ...........1 400 30243. 1521K-A Denár Ag "II. Lajos" (0,55g) T:2 Huszár: 841., Unger I.: 673.n ..............................................3 000 30244. 1523L-B Denár Ag "II. Lajos" (0,48g) T:2 Huszár 846., Unger I.: 675. ................................................4 000 30245. 1524L-RN Denár Ag "II. Lajos" (0.48g) T:3 patina, ph. Huszár 853., Unger I 677.b ............................5 500 30246. 1526K-B Denár Ag "II. Lajos" (0,63g) T:2 kis ph. Huszár: 841., Unger I.: 673.o ...................................3 000 30247. 1549K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,46g) T:2- ki. Huszár: 935., Unger II.: 745.a .................................1 000 30248. 1580K-B Obolus Ag "Rudolf" (0,27g) T:2- Hungary 1580K-B Obol Ag "Rudolf" (0,27g) C:VF Huszár: 1068., Unger II.: 816B............................................................................................................15 000 30249. 1612K-B Denár Ag "II. Mátyás" (0,41g) T:2 ki. Huszár 1140., Unger II 869. ........................................1 400 30250. 1671K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (2,93g) T:2,2- Hungary 1671K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (2,93g) C:XF,VF Huszár: 1450., Unger II.: 1072. ...................................................................4 000 30251. 1672K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (3,14g) T:2,2- Hungary 1672K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (3,14g) C:XF,VF Huszár: 1450., Unger II.: 1072. ...................................................................4 000 30252. 1705K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (3,07g) T:2,2- Hungary 1705. Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (3,07g) C:XF,VF Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a .................................................................3 000 30253. 1705K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,82g) T:2,2- Hungary 1705. Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,82g) C:XF,VF Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a .................................................................3 000 30254. 1705. X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (6,96g) T:2- patina Hungary 1705. X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (6,96g) C:VF patina Huszár: 1535 Unger II.: 1133.a..............................................................4 000 30255. 1707K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (3x) + 1709PH Poltura Ag "I. József" (0,75g) + 1705. Rézdenár hamisítványa rézlapon T:2-,3 ...............................................................................................3 000 30256. 1761K 1kr Cu+ 1762K 1kr Cu "Mária Terézia" (2x) + 1816? 1kr Cu T:2-,3 ..........................................2 600 30257. 1762K 1kr Cu + 1780K 1kr Cu "Mária Terézia" + 1812G 1kr Cu "I. Ferenc" + 1816B 1kr Cu T:2-,3 ph. .........................................................................................................................................................2 600 30258. 1762K 1kr Cu + 1780K 1kr Cu "Mária Terézia" T:2,2-,3 .......................................................................1 000 30259. 1763K 1Kr "Mária Terézia" T:2-,3 Huszár 1758., Unger III.:1272.a ......................................................1 400 30260. 1763. PH-KM Poltura Cu "Mária Terézia" T:2- k. Huszár: 1752., Unger III.: 1270.a .............................1 600 30261. 1763. PH-KM Poltura Cu "Mária Terézia" T:2- Huszár: 1752., Unger III.: 1270.a ................................1 600 30262. 1765PH-KM Poltúra "Mária Terézia" T:2- patina Huszár: 1751., Unger III.: 1270.c .............................5 500 30263. 1766. Rézdénár "Mária Terézia / zárt korona" + 1812O 1kr Cu "I. Ferenc" T:2- ..................................2 600 30264. 1780K 1kr Cu "Mária Terézia" T:2 ........................................................................................................1 000 30265. 1800B 6kr Cu "I. Ferenc" T:2 patina .....................................................................................................1 800 30266. 1806B 20kr Ag + 1811B 20kr Ag "I. Ferenc" T:2-,3 juszt. .....................................................................3 600 30267. 1816S 1/4kr Cu T:2- ü. ..........................................................................................................................1 200
30268. 1816B 1/2kr Cu + 1851B 1/2kr Cu + 1851B 1kr Cu + 1851G 2kr Cu + 1851B 2kr Cu + Ausztria 1851A 1kr Cu + 1860A 4kr Cu T:2,2-,3 egyiken ph ..............................................................................1 400 30269. 1834B 20kr Ag "I. Ferenc" + 1846B 20kr Ag + 1847B 20kr Ag + 1848B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- patina ..........................................................................................................................................8 000 30270. 1846B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:3 ........................................................................................................1 600 30271. 1848. 1kr Cu T:2 kis ph. Adamo B1 .....................................................................................................3 000 30272. 1848KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2.2- ph Adamo B5 ...........................................................................1 800 30273. 1849NB 6kr Ag T:2 patina Adamo B3 ...................................................................................................1 400 30274. 1849NB 6kr Ag T:3 Adamo B3 ..............................................................................................................1 400 30275. 1849NB 6kr Ag T:3 Adamo B3 ..............................................................................................................1 600 30276. 1849NB 6kr Ag T:2-,3 ü. Adamo B3......................................................................................................1 400 30277. 1851B 1kr Cu + 1860B 1kr Cu + 1885KB 1kr Cu + 1891KB 1kr Cu + 1896KB 2f Br + 1899KB 2f Br + 1901KB 2f Br T:2,2-,3 ph. ..................................................................................................................2 000 30278. 1851B 3kr Cu T:2- ph. Adamo M6 .......................................................................................................1 600 30279. 1859E 1kr Cu + 1882KB 1kr Cu + 1888KB 1kr Cu T:2-,3 .....................................................................1 400 30280. 1860B 4kr Cu + 1861B 4kr Cu + 1864B 4kr Cu T:2-3 karc, ph. Adamo M7 .........................................1 000 30281. 1862B 1kr Cu T:2- Adamo M4 ..............................................................................................................1 000 30282. 1865B 1Fl Ag "Ferenc József" Körmöcbánya (12,31g) T:2 Hungary 1865B 1 Florin Ag "Franz Joseph" Kremnitz (12,31g) C:XF Huszár: 2130., Unger III.: 1460.a ...................................................30 000 30283. 1868KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2,2- Adamo M4.1 ..........................................................................1 200 30284. 1868KB 1kr Cu (2x) + 1885KB 1kr Cu T:2-,3 Adamo M4.1 ..................................................................1 000 30285. 1869GYF 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T:2- Adamo M11.1 ......................................................5 000 30286. 1878KB 1kr Cu, 2x1 makk T:2-3 1878KB 1 Kreuzer Cu, 2x1 acorn, C:XF-F Adamo M4.1 ..................6 000 30287. 1878KB 1kr Cu, 2x1 makk T:3, ph. 1878KB 1 Kreuzer Cu, 2x1 acorn, C:F edge error Adamo M4.1 ..1 000 30288. 1878KB 1kr Cu, 2x1 makk T:2-,3 1878KB 1 Kreuzer Cu, 2x1 acorn, C:VF,F Adamo M4.1 ................3 000 30289. 1879KB 1Ft Ag "Középcímer" T:2 k., ph. Adamo M15 ..........................................................................2 000 30290. 1881KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:3 Adamo M15 ...........................................................2 400 30291. 1882KB 5/10kr Cu + 1894KB 1kr Cu T:2 Adamo M3.1, M4.1 ...............................................................2 800 30292. 1882KB 1kr Cu "Középcímer" T:2,2- Adamo M4.1 ...............................................................................1 400 30293. 1885KB 1kr Cu "Középcímer" T:2- Adamo M4.1 .................................................................................1 600 30294. 1886KB 1kr Cu "Középcímer" T:2 Adamo M4.1 ...................................................................................4 000 30295. 1886KB 1kr Cu "Középcímer" T:2,2- patina Adamo M4.1 ....................................................................1 000 30296. 1888KB 1kr Cu "Középcímer" T:2,2- durva ph. Adamo M4.1 ...............................................................1 000 30297. 1891KB 1kr Cu "Fiume címer" T:2- .......................................................................................................1 000 30298. 1892KB 1K Ag "Ferenc József" T:2- ph. Adamo K5 .............................................................................2 400 30299. 1894KB-1920KB 1f Br (3xklf) + 2f (3xklf) + 10f Fe + 20f Ni/Fe (2xklf) T:2 ............................................3 000 30300. 1896KB 1K Ag "Millenium" T:2 patina Adamo K5.2 ..............................................................................1 400 30301. 1896KB 1K Ag "Millenium" T:2,2- kis ph. Adamo K5.2 .........................................................................1 400 30302. 1907KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" T:2 Adamo K7.1 ...............................8 000 30303. 1912-1914KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2- patina Adamo K5.1 ..................................................1 400 30304. 1914-1915KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2 fo., felületi karc Adamo K5.1 ........................................1 400 30305. 1916KB-1920KB 20f Fe (5x) ebből 4db klf T:2 .....................................................................................1 000 30306. 1926-1939. 2f Br (9xklf) T:2,2- ..............................................................................................................1 000 30307. 1926. 20f Cu-Ni + 1927. 10f Cu-Ni + 20f Cu-Ni + 1938. 20f Cu-Ni (2x) T:2,2-,3...................................1 200 30308. 1926-1939. 1P Ag (4x) T:2,2- Adamo P6 ..............................................................................................3 200 30309. 1929. 2P Ag "Madonna" T:3 patina Adamo P7 .....................................................................................1 400 30310. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P8 .........................................................................................2 000 30311. 1936. 2P Ag "Liszt Ferenc" T:2 kis patina Adamo P7.3 ........................................................................1 600 30312. 1938. 50f Cu-Ni (2x) T:2........................................................................................................................1 000 30313. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 Adamo P8.1 .......................................................................................4 000 30314. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 kis ph. és patina Adamo P8.1 ............................................................3 800 30315. 1938. 5P Ag "Szent István" T:1-,2 kis patina Adamo P8.1 ....................................................................3 600 30316. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 kis ph. és patina Adamo P8.1 ............................................................3 800 30317. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 ph. Adamo P8.1 .................................................................................4 200 30318. 1939. 5P Ag "Horthy balra" T:2,2- ph. Adamo P8.2 ..............................................................................3 400
Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! 30319. 1939. 5P Ag "Horthy balra" T:2 ph., kis patina Adamo P8.2 .................................................................3 600 30320. 1941-1943. 2P Al (3xklf) teljes sor T:2 ..................................................................................................1 000 30321. 1944. 1P Al gyártási hibás T:2,2- .............................................................................................................800 30322. 1946. 1Ft Al T:2.....................................................................................................................................1 000 30323. 1946. 1Ft Al + 2Ft Al + 1947. 1Ft Al T:2,2-,3 k......................................................................................1 200 30324. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" haj a homlok közepéig ér T:2 ..........................................................................2 000 30325. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 600 30326. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- ph., patina Adamo F8.1 .................................................................1 600 30327. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 ph., patina Adamo F8.1 .....................................................................1 600 30328. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina, ph. Adamo F8.1 .....................................................................1 600 30329. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- patina Adamo F8.1 ........................................................................1 400 30330. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 kis patina Adamo F8.1 .......................................................................1 400 30331. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 Adamo F8.1 .......................................................................................1 400 30332. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 Adamo F8.1 .......................................................................................1 400 30333. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 Adamo F8.1 .......................................................................................1 400 30334. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 ph Adamo F8.1 ..................................................................................1 400 30335. 1947 5Ft Ag "Kossuth" multicolor T:2 Adamo F8.1 ...............................................................................1 000 30336. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 Adamo F8.1 .......................................................................................1 600 30337. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina, ph. Adamo F8.1 .....................................................................1 600 30338. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 kis patina Adamo F8.1 .......................................................................1 600 30339. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 ph. Adamo F8.1 .................................................................................1 600 30340. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 patina, ph. Adamo F8.1 .....................................................................1 600 30341. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- ph., patina Adamo F8.1 .................................................................1 600 30342. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" T:2,2- Adamo F8.1 ..........................................................................................1 600 30343. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" T:2,2- Adamo F8.1 ..........................................................................................1 600 30344. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" T:2,2- Adamo F8.1 ..........................................................................................1 600 30345. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 Adamo F8.1 .......................................................................................1 400 30346. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 Adamo F8.1 .......................................................................................1 400 30347. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- felületi karc Adamo F8.1 ................................................................1 400 30348. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" + 1992. 200Ft Ag "MNB" T:2,2-,3 patina.........................................................1 400 30349. 1948. 5Ft Ag "Petőfi" T:2 .......................................................................................................................1 400 30350. 1949. 1Ft Al (4x) + 1950. 1Ft Al (3x) + 1952. 1Ft Al (2x) T:2-,3 ............................................................1 000 30351. 1950 2Ft Cu-Ni (4x) T:2-,3 ....................................................................................................................1 000 30352. 1950. 2Ft Cu-Ni (2x) + 1951. 2Ft Cu-Ni + 1952. 2Ft Cu-Ni T:2,2- ........................................................1 000 30353. 1953. 50f Al T:2 Adamo F5.1 ................................................................................................................1 600 30354. 1955-1984. 10f Al (25xklf) T:1--3 Adamo F3.1, F3.2.............................................................................1 000 30355. 1956. 10Ft + 20Ft + 25Ft Ag "10 éves a Forint" sor T:2 kis patina Adamo EM4, EM5, EM6 ................8 000 30356. 1969. 50Ft Ag "Tanácsköztársaság" T:1-,2 Adamo EM34 ....................................................................2 000 30357. 1970. 50Ft Ag "Felszabadulás" T:1-,2 Adamo EM36 ............................................................................2 000 30358. 1971. 2f-10Ft 9db klf, "Magyar Népköztársaság" érmés forgalmi sor bordó műbőrtokban T:1 egyiken patina Adamo FO4.1................................................................................................................4 000 30359. 1972. 2f-10Ft (16x), 2db hiányos forgalmi sor (1Ft hiányzik) T:1 ..........................................................1 200 30360. 1972. 50Ft Ag + 100Ft Ag "Szent István" pár T:BU kis patina Adamo EM38, EM39 ...........................4 600 30361. 1973. 50Ft Ag + 100Ft Ag "Petőfi" pár T:BU .........................................................................................4 000 30362. 1973. 50Ft Ag + 100Ft Ag "Petőfi" pár, hibás MNB plasztiktokban T:BU patina, kis ujjlenyomat .........3 600 30363. 1974. 50Ft Ag + 100Ft Ag "MNB" pár, eredeti, plombált MNB plasztiktokban T:BU patina Adamo EM44, EM45 .........................................................................................................................................3 600 30364. 1974. 50Ft Ag + 100Ft Ag "MNB" pár T:BU Adamo EM44,EM45 ........................................................4 000 30365. 1974-1989. 2Ft (15xklf), az 1986-os veret hiányzik T:2,2- .......................................................................800 30366. 1975. 200Ft Ag "Magyar Tudományos Akadémia" T:BU Adamo EM47 ...............................................3 000 30367. 1977. 200Ft Ag "Nemzeti Múzeum" T:BU Adamo EM55 .....................................................................3 000 30368. 1977. 200Ft Ag "Rippl-Rónai József" PRÓBAVERET T:BU felületi karc, csak 50db! R! Hungary 1977. 200 Forint Ag "József Rippl-Rónai" TRIAL STRIKE C:BU slightly scratched, only 50 examples! RARE! Adamo EM54 .........................................................................................................36 000 30369. 1977. 200Ft Ag 3xklf "Magyar festők II. / Csontváry, Mányoki, Rippl-Rónai" sor, eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU kis patina Adamo EM52, EM53, EM54 .......................................................8 000
30370. 1978. 2f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor barna műbőr tokban tanúsítvánnyal T:1 tok viseltes ............2 400 30371. 1978. 200Ft Ag "Első magyar aranyforint" T:BU Adamo EM56 ...........................................................2 600 30372. 1980. 100Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (2x) + 1985. 100Ft alpakka "Kulturális Fórum Budapest 1985" T:BU,1- .......................................................................................................................1 000 30373. 1981. 2f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO14 .............................................1 200 30374. 1981. 100Ft Cu-Ni + 5L Cu-Ni magyar-bolgár közös kiadás "Bulgária 1300 éves", eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:1-(PP) ........................................................................................................................1 200 30375. 1981. 500Ft Ag "Labdarúgó VB-3 játékos" T:PP ujjlenyomat, felületi karc Adamo EM64 ....................2 600 30376. 1981. 500Ft Ag "Labdarúgó VB - 1 játékos" T:PP ujjlenyomat, felületi karc Adamo EM65 ..................2 600 30377. 1983. "FAO" sor 20f, 5Ft, 10Ft eredeti plasztikcsomagolásban, tanúsítvánnyal T:BU .........................1 000 30378. 1983. "FAO" sor 20f, 5Ft, 10Ft eredeti plasztikcsomagolásban, tanúsítvánnyal, sérült tok T:BU .........1 000 30379. 1984. 500Ft Ag "Nők évtizede" T:BU Adamo EM77 .............................................................................3 000 30380. 1984. 500Ft Ag "Los Angeles-i Nyári Olimpia" T:BU Adamo EM79 ......................................................3 000 30381. 1984. 500Ft Ag "Sarajevoi Téli Olimpia" eredeti tokban T:BU kis patina Adamo EM76 .......................3 000 30382. 1985. 500Ft Ag "Kulturális Fórum" T:PP ujjlenyomat Adamo EM89 ....................................................2 400 30383. 1986. 2f-20Ft 10db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO19 .............................................3 400 30384. 1986. 500Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó 1986" T:PP ujjlenyomat Adamo EM95 .............3 000 30385. 1986. 500Ft Ag "Budavár visszavétel 1686" T:BU Adamo EM97 .........................................................3 400 30386. 1986. 500Ft Ag "Budavár visszavétele 1686" T:PP ujjlenyomat Adamo EM97 ....................................3 400 30387. 1989. 1Ft Al (16x) laminálva T:1,1- ..........................................................................................................800 30388. 1989. 500Ft Ag "Nyári olimpia - Barcelona" T:BU Adamo EM110 ........................................................3 600 30389. DN 1Ft mini pénz "Kádár címer" (12,5mm) T:2 .....................................................................................2 000 30390. 1990. 5Ft Cu-Ni "MAGYAR KÖZTÁRSASÁG" körirattal, de Kádár-címerrel T:1,1- Adamo FE17 ........1 000 30391. 1990. 5Ft Cu-Ni "MAGYAR KÖZTÁRSASÁG" körirattal, de Kádár-címerrel T:1,1- Adamo FE16 ........1 000 30392. 1990. 100Ft "SOS Gyermekfalu" (2x) T:PP ujjlenyomatosak Adamo EM 117 ......................................1 000 30393. 1990. 100Ft alpakka "Hazai Első Takarékpénztár - Fáy András" próbaveret. Csak 50 darab! T:1 Adamo EM112 ....................................................................................................................................26 000 30394. 1990. 500Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" T:BU kis patina Adamo EM113 .............................................4 000 30395. 1991. 500Ft Ag "II. János Pál pápa látogatása" T:BU Adamo EM120 ..................................................3 400 30396. 1992-1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina, karcolt Adamo F13 ........................................................1 400 30397. 1993. 10f-100Ft 11xklf db + 200Ft Ag "MNB" dísztokos szettben T:BU ...............................................3 400 30398. 1993. 200Ft Ag "MNB" + 1994. 200Ft Ag "Deák Ferenc" T:2 Adamo F13, F13.1 ................................1 400 30399. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 Adamo F13 .........................................................................................1 400 30400. 1993-1994. 200Ft Ag "MNB,Deák" (2x) T:2 ..........................................................................................1 600 30401. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 600 30402. 1993. 200Ft Ag "MNB" + 1994. 200Ft Ag "Deák" T:2 Adamo F13, F13.1 ............................................1 600 30403. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 Adamo F13 .........................................................................................1 400 30404. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 Adamo F13 .........................................................................................1 400 30405. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 Adamo F13 .........................................................................................1 400 30406. 1993. 500Ft Ag "Régi dunai hajók - Árpád" T:PP ujjlenyomat, enyhe felületi karc Adamo EM129 ......4 000 30407. 1994. 200Ft Ag "Deák" T:PP felületi karc Adamo F13.1 .......................................................................1 600 30408. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 Adamo F13.1 ......................................................................................1 400 30409. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30410. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 ............................................................................................................1 600 30411. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 kis ph. Adamo F13.1 .........................................................................1 600 30412. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Adamo F13.1 ...........................................................................1 600 30413. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 Adamo F13.1 ......................................................................................1 400 30414. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 patina Adamo F13.1 ...........................................................................1 600 30415. 1994. 200Ft Ag "Deák Ferenc" (2x) T:2 apró fo., apró felületi karc Adamo F13.1 ................................1 400 30416. 1994. 200Ft Ag "Deák Ferenc" (2x) T:2 Adamo F13.1 .........................................................................1 400 30417. 1994. 200Ft Ag "Deák Ferenc" (2x) T:2 Adamo F13.1 .........................................................................1 400 30418. 1994. 200Ft Ag "Deák Ferenc" (2x) T:2 Adamo F13.1 .........................................................................1 400 30419. 1994. 200Ft Ag "Deák Ferenc" (2x) T:2 Adamo F13.1 .........................................................................1 400 30420. 1994. 200Ft Ag "Deák Ferenc" (2x) T:2 kis patina Adamo F13.1 .........................................................1 400 30421. 1994. 500Ft Ag "Régi dunai hajók - Carolina" T:PP ujjlenyomat Adamo EM134 ..................................4 600
Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! 30422. 1994. 500Ft Ag "Kossuth Lajos" tanúsítvánnyal T:PP ujjlenyomat Adamo EM133 ..............................4 200 30423. 1994. 1000Ft Ag "Nyári olimpia-Atlanta" PRÓBAVERET T:PP enyhe felületi karc Csak 50db! R! Hungary 1994. 1000 Forint Ag "Summer Olympics - Atlanta" TRIAL STRIKE C:PP slightly scratched only 50 examples! RARE! Adamo EM137 ..........................................................................46 000 30424. 1995. 1000Ft Ag "Régi dunai hajók III - Hableány" T:PP ujjlenyomat Adamo EM139 ..........................5 000 30425. 1995. 1000Ft Ag "Nyári Olimpia-Atlanta - vívás" T:PP ujjlenyomat Adamo EM143 .............................4 000 30426. 2002. 100Ft "Kossuth" + 2003. 20Ft "Deák" (2x) + 2005-2007. 50Ft (4x) forgalmi emlékérmék T:2 ....1 000 30427. 2002. 1000Ft "Üzenet" szétcsavarható T:BU ph. Adamo EM182 .........................................................2 400 30428. 2003. 20Ft Cu-Ni-Zn "Deák" (2x) + 2005. 50Ft Cu-Ni (4x) + 2006. 50Ft Cu-Ni + 2006. 50Ft Cu-Ni (4x) forgalmi emlékérmék T:2 Adamo FOEM2, FOEM5, FOEM6, FOEM7 ..........................................1 000 30429. 2004. 50Ft Cu-Ni "Magyarország az EU tagja" színezett címer T:2 karc. Adamo FOEM3 var. ............2 000 30430. 2005. 50Ft Cu-Ni "Gyermekmentő Szolgálat" (3x) + 2006. 50Ft Cu-Ni "Magyar Vöröskereszt" (3x) + 2006. 50Ft Cu-Ni "1956 tiszteletére" + 2007. 50Ft Cu-Ni "Római Szerződés" (3x) T:2 Adamo FOEM5, FOEM6, FOEM7, FOEM8.......................................................................................................1 000 30431. 2007. 1000Ft Cu-Ni "Adorján János - Libelle" T:BU Adamo EM208 .....................................................1 200 30432. Vegyes: Ausztria 1790W 1/2kr Cu + Magyarország 1774S 1/2kr Cu + Olasz Államok / Gorizia 1788K 1s Cu "II. József" T:2-,3 Mixed: Austria 1790W 1/2 Kreuzer Cu + Hungary 1774S 1/2 Kreuzer Cu + Italian States / Gorizia 1788K 1 Soldo Cu "Joseph II" C:VF,F ........................................2 600 30433. Vegyes: 1870KB 10kr Ag "Ferenc József / Váltó pénz" + 1873KB 10kr Ag "Ferenc József / Váltó pénz" + Ausztria 1849A 6kr Ag T:3,3- Adamo M10.1 ; Krause KM# 2199 ............................................1 000 30434. Vegyes: 1895KB 1K Ag "Ferenc József" + 1899. 1K Ag "Ferenc József" T:2-,3 patina .......................1 200 30435. Vegyes: 1938. 2P Ag "Madonna" + Románia 1942. 200L Ag T:2- patina .............................................2 000 30436. 5db-os vegyes denár és obolus tétel, benne egy külföldi darab, közte 1371-1372. Obolus Ag "I. Lajos" (0,22g), 1634K-B Denár Ag "II. Ferdinánd" (0,52g) T:2-,3 ki.,ly. ................................................2 800 30437. 5db-os vegyes magyar és külföldi sérült, törött denár tétel, közte "II. Béla", "Mária", T:3,3-.................1 000
Magyar emlékveretek, plakettek 30438. Asszonyi Tamás (1942-) 1973. "Budapest MDCCCLXXIII / 1873-1973 Pest-Buda egyesítésének emlékére" öntött Br emlékérem (86mm) + Madarassy Walter (1909-1994) 1973. "Budapest 1873-1973" Br emlékplakett (101x78mm) T:2.......................................................................................5 500 30439. Asszonyi Tamás (1942- ) 1976. "MTESZ / Műszaki és Természettudományi Egyesületek Szövetsége" kétoldalas Br plakett, eredeti tokban, külön Br hasábon a díjazott nevével (85mm) T:1 .1 400 30440. Bartos Endre (1930-2006) 1986. "MÉE Bajai Csoport - Baja mezővárosi kiváltságlevelének évfordulója" Br emlékérem (42,5 mm) T:1 Adamo BA1 ........................................................................1 000 30441. Bartos Endre (1930-2006) 1989. "Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpont - Gödöllő" kétoldalas Cu plakett, eredeti plasztiktokban (43mm) T:1 ....................................................................1 000 30442. Bartos Endre (1930-2006) 1989. "Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpont - Gödöllő" kétoldalas Cu plakett, eredeti plasztiktokban (43mm) + Bognár György (1944-) 1985. "Bizományi Áruház Vállalat 40 év 1945-1985 / M. Theresia 1773-1985. Alapíttatott" Br emlékérem, plombált "ÁPV" műanyag tokban (42,5mm) + DN "Kisfaludy Strobl Zsigmond / MÉE Zala Megyei Szervezete" Br emlékérem (44mm) T:1-,2 ............................................................................................1 400 30443. Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1934. "Dr. Sichermann Bernát 1860-1934" egyoldalas, falra akasztható Br plakett (1,2kg/233x177mm) T:2 / Hungary 1934. "Bernát Sichermann, Dr. 1860-1934" one-sided, hangable Br plaque. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (1,2kg/233x177mm) C:XF .....20 000 30444. Berán Lajos (1882-1943) ~1920. "Az érdem elismeréséül - A ,,Falu" Országos Szövetség" Br emlékérem lekopott ezüstözéssel (45mm) T:2,2- .................................................................................1 000 30445. Berán Lajos (1882-1943) ~1920. "Az érdem elismeréséül - A ,,Falu" Országos Szövetség" jelzetlen ezüstözött Br emlékérem (45mm) T:2,2- ...............................................................................................1 400 30446. Berán Lajos (1882-1943) 1929. "Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület Hálája Jeléül" Br lemezérem falapon (az érem 60mm, a falap 140x140mm) T:2 HP 1305. ..............................................................4 400 30447. Berán Lajos (1882-1943) 1938. "HUNGÁRIA EE / MERT FÉRFI KELL MEGANNYI SZIKLA SZÁL 1911" Hungária Evezős Egylet Br emlékérem (71mm) T:2,2- ph., ragasztónyom HPII. 284. ...............2 600 30448. Berán Nándor (1889-1965) 1937. "Magyar Osztrák Alpesi Egyesület / II. Osztrák Amatőr Fényképpályázat 1937" ezüstözött fém érem (45mm) T:2 apró ph. .....................................................2 200 30449. Bognár György (1944-) 1982. "650 éves Gyöngyös" Ag emlékérem, eredeti, plombált műanyag tokban (31.7g/0.640/42,5mm) T:1 patina Adamo GS1 .........................................................................4 200 30450. Bognár György (1944-) 1986. "Őrösi Pál Zoltán" Al emlékérem (2x) (42,5mm) T:2 ................................800 30451. Bognár György (1944-) 1986. "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" fém emlékérem (32mm) + 1976. "ÉPFU (Építőipari Szállítási Vállalat) - Az Orenburgi Szövetség Gázvezeték Építéséért" Br emlékérem (70,5mm) lyuk és peremhiba!+ DN "II. Rákóczi Ferenc - Hazánk szentje, szabadság vezére, sötét éjben fényes csillagunk 1676-1735" fém lemezérem (38,5mm) T:2,2-,3 ...........................700 30452. Bognár György (1944-) 1986. "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / Damjanich János" Br emlékérem (42,5 mm) T:1- kis ph. Adamo GS4 ....................................................................................1 000
30453. Bognár György (1944-) 1987. "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / Nagysándor József" Br emlékérem (42,5 mm) T:1 Adamo GS5 ................................................................................................1 000 30454. Bognár György (1944-) 1988. "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / Knézich Károly" Br emlékérem (42,5 mm) T:1 fo. Adamo GS6 ...........................................................................................1 000 30455. Bognár György (1944-) 1989. "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / Poeltenberg Ernő" Br emlékérem (42,5 mm) T:1 Adamo GS7 ................................................................................................1 000 30456. Bognár György (1944-) 1989. "Az Amerikai Egyesült Államok elnöke George Bush / Az USA elnökének magyarországi látogatása 1989. július 11-13" Ag emlékérem (31,56g/0.999/43mm) T:PP ujjlenyomat György Bognár (1944- ) 1989. "President of the United States George Bush / President of USA visits Hungary 11-13. 07. 1989" Ag commemorative medal (31,56g/0.999/43mm) C:PP fingerprint ..............................................................................................................................................4 800 30457. Bognár György (1944-) 1990. "MÉE / Magyarország köztársaság" Br emlékérem (42,5mm) + Kiss Sándor (1925-1999) 1984. "Szombathelyi Képtárépítő Egyesület / Derkovits Gyula" Br emlékérem (42,5mm) T:1............................................................................................................................................800 30458. Bognár György (1944-) 1990. "Gyöngyös - Aradi Vértanúk / Kazinczy Lajos" Br emlékérem (42,5 mm) T:1 Adamo GS9 ............................................................................................................................1 000 30459. Bognár György (1944-) / Lebó Ferenc (1960-) 1991. "II. János Pál pápa látogatása - Budapest" aranyozott piefort emlékérem (65mm) T:PP .........................................................................................2 000 30460. Bognár György (1944-) / Lebó Ferenc (1960-) 1991. "II. János Pál pápa látogatása - Pécs" Ag emlékérem, tanúsítvánnyal eredeti tokban (31,39g/0.925/42,5mm) T:PP ujjlenyomat .........................5 000 30461. Bognár György (1944-) / Lebó Ferenc (1960-) 1991. "II.János Pál pápa látogatása - Máriapócs" aranyozott emlékérem (65mm) T:2 (PP) ...............................................................................................2 000 30462. Bognár György (1944-) 1992. "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / Dessewffy Arisztid" Br emlékérem (42,5 mm) T:1 Adamo GS11 ..............................................................................................1 000 30463. Bognár György (1944-) 1994. "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / gr. Leiningen-Westerburg Károly" Br emlékérem (42,5 mm) T:1 Adamo GS13 .........................................1 000 30464. Bognár György (1944-) 1995. "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / Török Ignác" Br emlékérem (42,5 mm) T:1 Adamo GS14 ..............................................................................................1 000 30465. Bognár György (1944-) 1996. "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / Schweidel József" Br emlékérem (42,5 mm) T:1 Adamo GS15 ..............................................................................................1 000 30466. Bognár György (1944-) 1997. "MÉE Gyöngyösi Csoport - Aradi Vértanúk / gr. Vécsey Károly" Br emlékérem (42,5 mm) T:1 Adamo GS16 ..............................................................................................1 000 30467. Borai Viktor (1881-1914) DN "Kossuth Ferenc" Br emlékérem (66mm) T:2 hátoldal sérült ..................7 000 30468. Borsos Miklós (1906-1990) 1980. "Fiziológiai Tudományok XXVIII. Nemzetközi Kongresszusa Budapest" Br emlékérem (60mm) T:1 ......................................................................................................800 30469. Borsos Miklós (1906-1990) 1981. "Sárospataki iskola / II. Rákóczi Ferenc" Br emlékérem (45mm) T:2 .........................................................................................................................................................1 800 30470. Bozó Gyula (1913-2004) 1985. "Lékai László esztergomi érsek" öntött Br plakett, eredeti dísztokban (81mm) T:2 .........................................................................................................................7 500 30471. Bozó Gyula (1913-2004) 1989. "George Bush látogatása Magyarországon" Ag emlékérem (35,31g/0.835/42,5mm) T:PP kis patina és felületi karc ........................................................................4 000 30472. Bozó Gyula (1913-2004) / Szabó Géza (1939-) 1990. "Mátyás király halálának 500. évfordulója emlékére / Az új Országgyűlés megnyitásának emlékére 1990. május 2." Br emlékérem (42,5mm) T:1- ........................................................................................................................................................1 000 30473. Bozó Gyula (1913-2004) DN. "Magyar Köztársaság Országgyűlése" Br emlékérem, műanyag tokban (42,5mm) T:1 .............................................................................................................................1 000 30474. Bozó Gyula (1913-2004) DN "Magyar Köztársaság Országgyűlése" aranyozott fém emlékérem eredeti dísztokban (42,5mm) T:PP felületi karc ....................................................................................1 400 30475. Búza Barna (1910-2010) DN "Petőfi Sándor" és "Itt az idő most vagy soha!" Br plakett pár eredeti dísztokban (94,5 és 95mm) T:2 ............................................................................................................9 000 30476. Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1975. "A Magyar Tudományos Akadémia 150. évfordulója / Széchenyi István" Br emlékérem eredeti dísztokkal (70 mm) T:1- apró ph. .........................................2 000 30477. Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1989. "1956-1989 Vértanúink emlékére" MDF alpakka emlékérem (43mm) + 1983. "1883-1983 Budapest / 100 év a termékminőség szolgálatában" fém emlékérem, plombált ÁPV tokban (42,5mm) T:2 ......................................................................................................1 000 30478. Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1989. "1956-1989 Vértanúink emlékére" MDF alpakka emlékérem, eredeti, sérült tokban, tanúsítvánnyal + 2010. "Hatvan éves a Katonai Pénzügyi Szolgálat" Br emlékérem (42,5mm) T:BU,2- ...............................................................................................................1 200 30479. Csíkszentmihályi Róbert (1940- ) DN "A Budapesti Műszaki Egyetem emlékérme" kétoldalas jelzett Ag emlékérem, eredeti dísztokban (72mm/0.800/265.34g) T:2 ................................................34 000 30480. Csóka Zsuzsa (1962-) 1995. "Albert Einstein" jelzett Ag emlékérem (46,28g/0.640/42,5mm) T:PP apró felületi karc ....................................................................................................................................6 500 30481. Csóka Zsuzsanna (1962-) 1996. "Millecentenárium" Ag emlékérem sorozat bársony dísztokban a Babits Kiadótól a következő felosztásban: "Árpád fejedelem / Csodaszarvas és Lehel kürtje" (93,27g/0.925) + "Szent Korona / Rakamazi Korong" (93,75g/0.925) + "Attila kardja / Tarsoly" (93,53g/0.925) + "Szent István pénze / Lovasíjász" (15,69g/0.925) + "Szent István szobor / Turul" (15,48g/0.925) T:PP felületi karc, oxidáció Hungary 1996. Commemorative medallions for the 15 of different Ag (0.925) medallions in Millecentenary of Hungary. Complete set with 5 pieces orginal case. Sign.: Zsuzsanna Csóka (93,27g+93,75g+93,53g+15,69g+15,48g) C:PP slightly scratched, oxidation ..........................................................................................................................130 000
Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! 30482. Csóka Zsuzsa (1962-) DN "Zrínyi Miklós / Szigetvár (31.40g/0.925/42mm) T:PP ujjlenyomat.............6 000 30483. Csúcs Viktória (1934-) 1973. "Pest-Buda-Óbuda egyesítésének centenáriuma" Ag emlékérem (25.28g/0.800/42,5mm) T:PP felületi karc.............................................................................................4 000 30484. Csúcs Viktória (1934-) 1973. "MÉE Budapest - Magyarország" Ag tagsági emlékérem (25,28g/0.800/42,5mm) T:1- .................................................................................................................4 000 30485. Csúcs Viktória (1934-) 1979. "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete 1969-1979" Ag emlékérem (34,69g/0.800/42,5mm) T:2...................................................................................................................5 000 30486. Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 1986. "MÉE Mezőtúr / Badár Balázs fazekas mester" Ag emlékérem (36.04g/0.835/42,5mm) T:2 (PP) karc ................................................................................4 600 30487. Fritz Mihály (1947-) 1991. "Pax Vobis - Béke veletek 1945-1956." aranyozott pierfort emlékérem (136,77g/65mm) T:PP kis fo. ................................................................................................................3 000 30488. Fritz Mihály (1947-) 1991. "II. János Pál pápa Esztergomban" Br emlékérem (42,5 mm) T:1- ............1 000 30489. Fritz Mihály (1947-) 1996. "100 év a fényért / A Tungsram 100 éves fennállásának emlékére 1896-1996" ezüstözött fém emlékérem (42,5mm) T:2 (PP) ..................................................................1 000 30490. Fritz Mihály (1947-) 1997. "75 éves az ÁÉB Bank Rt." Br emlékérem eredeti tokban (42,5mm) T:1-,2 .....................................................................................................................................................1 000 30491. Fritz Mihály (1947-) 2013. "Kölcsey Ferenc Himnusza 190 éves" ezüstözött Cu emlékérem, tanúsítvánnyal (40mm) T:PP.................................................................................................................1 600 30492. Fülöp Zoltán (1951-) 1986. "175 éve született Doborjánban Liszt Ferenc - 100 éve nyugszik a bayreuthi temetőben" Ag emlékérem tanusítvánnyal APV tokban (12,11g/0,925/32mm) T:1(PP) .......2 000 30493. Fülöp Zoltán (1951-) 1994. "Magyar szentek II. - Szent Erzsébet, Nagyboldogasszony, Szent Margit" Ag 3xklf díszdobozban tanúsítvánnyal (3x32,41g/0,925/40mm) T:PP fo. ..............................22 000 30494. Fülöp Zoltán (1951-) DN "Szent Imre herceg kemény tisztaságát / Szent Imre ereklyetartó Aachen" aranyozott Br emlékérem (40mm) + "László királynak vitéz lovagságát / Szent László hermája Győr" aranyozott Br emlékérem (40mm) T:2 (PP) ujjlenyomat,karc .....................................................3 000 30495. Hajós Géza 1943. "Gyári Szabadidő Szervezetek Központja - GYOSZ" fém emlékérem (49mm) T:2karc ..........................................................................................................................................................500 30496. Iván István (1905-1968) 1948. június 11. "Magyar Állami Pénzverő - Budapesti Nemzetközi Vásár" Al emlékérem (32mm) + 1949. "Magyar Állami Pénzverő / Budapesti Nemzetközi Őszi Vásár" Al emlékérem (32mm) T:2 .........................................................................................................................1 200 30497. Iván István (1905-1968) 1949. "Magyar Állami Pénzverő / Budapesti Nemzetközi Őszi Vásár" Al emlékérem (32mm) + 1983. "1883-1983 Budapest / 100 év a termékminőség szolgálatában" fém emlékérem, plombált ÁPV tokban (42,5mm) T:2 ..................................................................................1 000 30498. Iván István (1905-1968) 1949. "Magyar Állami Pénzverő / Budapesti Nemzetközi Őszi Vásár" Al emlékérem (32mm) T:2 ............................................................................................................................800 30499. Iván István (1905-1968) 1963. "Nemzetközi Bélyegkiállítás - SOCPHILEX" ezüstözött fém plakett, fa talpon (49mm) + 1967. "Nemzetközi Idegenforgalmi Bélyegkiállítás - Budapest 1967. Szeptember 3-10." Br plakett eredeti tokban (48,5x60mm) + ~1979. "Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége" Br plakett (55x64,5mm) T:2 .............................................................................2 000 30500. Iván István (1905-1968) "Budapest - Rákóczi Ferenc" Br emlékérem (80mm) T:1- .............................2 800 30501. Iván István (1905-1968) DN "Városligeti Vajdahunyadvár" Br emlékérem (70mm) T:1- ......................1 400 30502. Képíró Zoltán (1944-1981) 1973. "MÉE Kaposvár / 100 éve város Kaposvár" jelzett Ag emlékérem (24,87g/0.800/42,5mm) T:1- .................................................................................................................4 400 30503. Képíró Zoltán (1944-1981-) / ÁPV 1977. "MÉE VIII. Vándorgyűlése Eger / Dobó István" Ag emlékérem (25,15g/0.800/42,5mm) T:1-...............................................................................................5 000 30504. Képíró Zoltán (1944-1981) 1979. "MÉE Keszthely - X. Vándorgyűlés-Goldmark Károly" Ag emlékérem (28,11g/0.640/42,5mm) T:1-...............................................................................................4 000 30505. Kiss Kovács Gyula (1922-1984) 1964. "Renoir" Br emlékérem ÁPV plasztiktokban (60mm) T:1 ........1 400 30506. Kiss Kovács Gyula (1922-1984) DN "Michelangelo" Br emlékérem ÁPV plasztiktokban tájékoztató tanúsítvánnyal (60mm) T:1 ...................................................................................................................1 400 30507. Kiss Nagy András (1930-1997) DN "Csontváry Tivadar" Br emlékérem ÁPV plasztiktokban (60mm) T:1 .........................................................................................................................................................1 400 30508. Kiss Sándor (1925-1999) 1984. "Szombathelyi Képtárépítő Egyesület / Derkovits Gyula" Br emlékérem (42,5mm) + DN "Tengerparti táj" egyoldalas Br érem (37,5) T:2 ph. ....................................500 30509. Kovács Dezső (1921-) / ÁPV 1971. "MÉE II. Vándorgyűlése Győr-Pannonhalma" Ag emlékérem (26.64g/0.800/42.5mm) T:1- oxidáció ...................................................................................................4 400 30510. Kósa István (1953- ) 2000. "Szent István - Államalapító 969-1038 / Ezeréves Magyarország" Ag emlékérem, fa díszdobozban, tanúsítvánnyal (124.41g/0.999/65mm) T:PP ......................................50 000 30511. Kósa István (1953-) 2001. "Richter Gedeon RT. 2001 Centenárium / Egészséges fejlődés a jövő nemzedékéért - Aszklépiosz" aranyozott fém emlékérem dísztokban (42,5mm) T:PP felületi karc, ph. .........................................................................................................................................................1 000 30512. Kutas László (1936-) DN "Mary Poppins" Br névjegyérem (41,5mm) T:2 patina ..................................1 200 30513. Lajos József (1936-) 1985. "Hajdú-Bihar Megye - Polgári Védelem fejlesztéséért" egyoldalas Br érem tokban (86,5mm) T:2 ph. ..........................................................................................................................500
30514. Lapis András (1942-) 1984. "Kecel újratelepítésének 250. évfordulójára - Patachich Gábor kalocsai érsek" Ag emlékérem (35,16g/0,800/42,5 mm) T:2 ujjlenyomat ...........................................................5 000 30515. Lapis András (1942-) 1996. "OMÉK '96 Emlékérem a Kiváló Kiállítási Munkáért" jelzett Ag emlékérem dísztokban tanúsítvánnyal, készült 40 példányban (100g/0.925/60mm) T:PP karcos felület...................................................................................................................................................12 000 30516. Lebó Ferenc (1960-) 1991. "Magyar Reformátusok II. Világtalálkozója" aranyozott fém emlékérem (65mm) T:PP ujjlenyomat......................................................................................................................1 000 30517. Lebó Ferenc (1960-) 1996. "MKB (Magyar Külkereskedelmi Bank) Rt." Ag emlékérem eredeti dísztokban tájékoztatóval (31,14g/0.999/42,5mm) T:PP ......................................................................5 000 30518. Lisztes István (1942-) 1973. "MÉE - Jászberényi Csoport / Pest-Buda-Óbuda egyesítésének századik évfordulójára" Br emlékérem (42,5mm) + Tóth Sándor (1933-) 1982. "Bocskai István / MÉE Hajdú-Bihar Megye" Br emlékérem (42,5mm) T:1-,2 ...................................................................1 800 30519. Loósz József (1908-) 1947. "SAS / Siess-Adj-Segíts / Hadifoglyokért, kórházakért, tüdőbetegekért" Br emlékérem (40mm) T:2 ....................................................................................................................1 200 30520. Madarassy Walter (1909-1994) 1937. "Magyar Iparművészek Országos Egyesülete 1926 / Devecska Ferencnek 1937" fémjelzetlen Ag vagy ezüstözött fém kitüntető érem névre szóló gravírozással, eredeti tokban (73,52g/70mm) T:1- patina Hungary 1937. "National Association of Hungarian Applied Artists 1926 / To Ferenc Devecska 1937" Ag or silver plated metal commemorative medallion with engraving, without hallmark, in original case. Sign.: Walter Madarassy (73,52g/70mm) C:AU patina HPII 1633. .............................................................................7 000 30521. Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "Székesfehérvári Szent István" Br emlékérem. "SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI OVS ALBA REGIA / 1038-1938" (76mm) T:2 kis ph. Hungary 1938. "St. Stephen of Székesfehérvár" Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (76mm) C:XF small edge error HPII 1657 ..........................................................................................10 000 30522. Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "Szent István / Szent Jobb" Br emlékérem (40,5mm) T:2 oxidáció .................................................................................................................................................1 400 30523. Madáchy István 1930. "A Miskolci Kereskedelemi és Iparkamar jutalom érme / Jeles tanulókból lesznek kitűnő mesterek" Br emlékérem (45,5mm) T:2 kis ph. .............................................................5 500 30524. Nagy Lajos (1949-) 1986. "MÉE Szabolcs-Szatmár Megyei Szervezete / Bajcsy-Zsilinszky Endre 1886-1986" jelzett Ag emlékérem (36,41g/0.835/42,5mm) T:2.............................................................5 000 30525. Papp László (1947- ) 1992. "Magyar Csapat - CITIVS ALTIVS FORTIVS" Ag emlékérem szett (5xklf), magyar sikersportágak vízilabda, vívás, öttusa, birkózás, férfi torna, díszdobozban, sorszámozott tanúsítvánnyal T:2 (PP) kis patina ................................................................................24 000 30526. Peternák Gusztáv (1928-) 1974. "MÉE Budapest / Esztergom" Ag emlékérem (25,31g/0.800/42,5mm) T:1- .................................................................................................................5 000 30527. Reményi József (1887-1977) 1927. "A Fodor Zeneiskola negyedszázados évfordulójának emlékére / 1903-1928" Br emlékplakett (81mm) T:2 kis ph. / Hungary 1927. "25th Anniversary of the Fodor School of Music / 1903-1928" Br commemorative plaque. Sign.: József Reményi (81mm) C:XF small edge error HP 4433. ....................................................................................................................9 000 30528. Sóváry János (1895-1966) DN "Vasas Sport Club" ezüstözött fém emlékérem, hátoldalán gravírozva (50mm) T:2 patina ...............................................................................................................3 600 30529. Szolláth György (1927-) / Vadász György / ÁPV 1982. "MÉE XII. Vándorgyűlése Szombathely / Marcus Aurelius" Ag nem eredeti tokban (34,73g/0,640/42,5mm) T:1- ................................................4 000 30530. Tóth Sándor (1933-) 1994. "Szabolcs Szatmár Megyei Idegenforgalmi Hivatal / Csaroda" Br emlékérem (40 mm) + Tóth Sándor (1933-) 1980. "III. Nyíregyházi Sporthetek" ezüstözött fém (42,5 mm) + Csúcs Viktória (1934-) 1979. "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete 1969-1979" Br emlékérem (42,5 mm) T:1-,2 patina.........................................................................................................................1 000 30531. Tóth Sándor (1933-) 1994. "Szabolcs Szatmár Megyei Idegenforgalmi Hivatal / Nyírbátor" Br emlékérem (40 mm) + Tóth Sándor (1933-) 1994. "Szabolcs Szatmár Megyei Idegenforgalmi Hivatal / Csaroda" Br emlékérem (40 mm) T:1-,2 apró peremhiba .......................................................1 000 30532. Tóth Sándor (1933-) 2008. "Molnár József Geol. Mérnök 1918-2008 / A demjéni olaj felfedezője 1952" Br emlékérem eredeti tokban (85mm) T:1 ..................................................................................4 000 30533. Várhelyi György (1942-) 1979. "Ünnepi Könyvhét 1929-1979" Br emlékplakett eredeti dísztokban (75-77mm) T:2 ......................................................................................................................................2 200 30534. Vincze Dénes (1924-1972) / Manno Miltiadesz (1879-1935) DN "Magyar Birkózó Szövetség" Br emlékérem, hátoldalán "MAGYARORSZÁG ROMÁNIA SZF 1973" gravírozással (61mm) T:1- ..........2 600 30535. 1865. "Országgyűlési Emlék" Sn emlékérem, "M" gyártói jelzéssel, sárgaréz fedőlappal az előlaphoz "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / MIDŐN SÖTÉT LESZ A VILÁG - ÉS MINDEN TŰZ KIÉG - A HONFISZÍVBEN FENMARAD EGY ÉLŐ SZIKRA MÉG. - E SZIKRA FÉNYT AD ÉS HEVET - S ÉG OLTHATATLANUL - OH HONFI, ŐRIZD E TÜZET - S NE FÉLJ, HA VÉSZ BORUL." (34.23g/50mm) T:2- ph. .........................................................................................................5 000 30536. 1867. "Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására / Éljen a Haza - Es Lebe Das Vaterland" Br emlékérem (39mm) T:3 ph. Hungary 1867. "For opening of Parliament in 1865" Br medallion (39mm) C:F edge error .........................................................................................................................2 000 30537. 1876. "Országos Ipar-, Termény- és Állat Kiállítás Szegeden" Br díjérem. "AZ 1876 ÉVI ORSZÁGOS IPAR-TERMÉNY-ÉS ÁLLAT-KIÁLLÍTÁS SZEGEDEN / ÉRDEM ÉREM" "M&V" gyártói jelzéssel, nem eredeti selyemborítású dobozban (50mm) T:2 erős ph. ................................................4 600
Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! 30538. Osztrák-Magyar Monarchia 1877. "Martin Ritter von Cassian a DDSG igazgatója / 25 éves szolgálati évforduló - Az alkalmazottak és tisztek" német nyelvű Br emlékérem (64mm) T:2 ph. Austro-Hungarian Empire 1877. "Martin Ritter von Cassian Director der I. K.K. Priv. Donau Dampfschiffahrts - Gesellschaft" German language Br commemorative medallion (64mm) C:XF edge error..............................................................................................................................................3 000 30539. 1883. "I. Ferenc József / Szeged újjáépítésére" ezüstözött Br emlékérem. "SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXIII" (16,15g/38mm) T:2,2- kis ph. / Hungary 1883. "Franz Joseph I / Reconstruction of Szeged" silver plated Br commemorative medallion (16,15g/38mm) C:XF,VF slight edge error ..........8 000 30540. 1928. "Komárom Esztergom Vármegyei Tűzoltó Szövetség Versenydíj" Br díjplakett "Esztergom 1928. aug. 19." beütéssel (12,5x19,5cm) T:2 .......................................................................................5 000 30541. 1936. "Magyar Országos Lawn Tennis Szövetség 1907-1932 - Herzum János úrnak a Pestvidéki Kerület elnökének 10 éves fáradhatatlan munkásságának emlékére 1926-1936" fém érem (36mm) márványlapon (102x60mm), "LUDVIG" gyártói jelzéssel T:2 ................................................................1 600 30542. 1938. "XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus" kétoldalas Br medál (20mm) + 1938. "XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus" kétoldalas ezüstözött Br medál (20mm) T:2 .........3 000 30543. 1940. "MOLSZ Szt. Imre Kerülete 1925-1940 / Sanctus Emericvs 1930" ezüstözött Br emlékérem, márványtalpon, hátoldalon "LUDWIG ÉREMVERŐ BPEST VIII. THÉKE. U. 18. AZ ÖSSZES NAGY EGYESÜLETEK ÉS SZÖVETSÉGEK SZÁLLÍTÓJA" (64mm / 82x132mm) T:2 .....................10 000 30544. 1943. "MAMOSZ (Magyar Művészetoktatásért Országos Szakmai Szervezet) - Nemzeti Művészi Szinesfénykép Verseny Budapest" Br emlékrem (55mm) T:2- ph. .......................................................2 000 30545. 1943. "Hadbavonult olasz művészek kiállítása, Budapest" Br emlékérem "Lorioli Milan Roma" gyártói jelzéssel. "CREDERE OBBEDIRE COMBATTERE VINCERE / HADBAVONULT OLASZ MŰVÉSZEK KIÁLLÍTÁSA BUDAPEST". Szing.: Francesco Giannone (50mm) T:2 ph........................8 000 30546. 1943. "Soproni Munkahét - 1943. szeptember 5-12." Br plakett, csavarokkal falapra erősítve (53x77mm/70,5x96,5mm) T:2 ...............................................................................................................3 800 30547. 1948. "Pápai Ünnepi Hét 1848-1948 / A jó munkáért" aranyozott Br díjplakett (60mm) T:2 .................4 800 30548. 1951. "Honvéd Sportversenyek" fém plakett, hátlapján gravírozás. Szign.:Jákfalvy (60,5x52mm) T:2 ...............................................................................................................................................................1 000 30549. 1959. "A Szakszervezeti Üdültetés 10-ik évfordulójára" fém emlékérem, eredeti tokban (60mm) T:2 .1 000 30550. 1966. "Magyar Közlekedési Múzeum 1896-1966" Br plakett falapra erősítve (6,8x14,8cm / 10x18cm) T:2 ........................................................................................................................................3 000 30551. 1967. "Csepel Vas- és Fémművek 75 év 1892-1967" Br emlékérem eredeti tokban (60,5mm) T:2 ph. .........................................................................................................................................................1 000 30552. 1969. "KPVDSZ (Kereskedelmi, Pénzügyi és Vendéglátóipari Dolgozók Szakszervezete) Eredményes Szakszervezeti Munkájáért - Budapest, 1969. KPVDSZ Elnöksége" eloldalas ezüstözött fém plakett, eredeti, nem záródó dísztokban (89x120mm) T:2 k. ........................................1 000 30553. ~1970-1980. "XX. Kerületi Tanács - Társadalmi munkáért" Br díjplakett, eredeti tokban (96mm) T:2 erős patina a hátoldalon ........................................................................................................................1 600 30554. ~1970-1980. "A József Attila Gimnázium és Szakközépiskola 25. évfordulója" Br plakett, eredeti tokban (98mm) T:2 ................................................................................................................................2 000 30555. ~1970-1980. Vegyes szocialista plakett, közte: Madarassy Walter (1909-1994) 1973. "Budapest 1873-1973" Br emlékplakett, eredeti tokban + 1973. "Közlekedési és Szállítási Dolgozók Szakszervezete Fennállásának 75. évfordulójára" Br plakett, eredeti tokban + ~1970-1980. "Vezess Baleset Nélkül Mozgalom" Br emlékérem, eredeti tokban + ~1970-1980. "A Volán Feladataiban Végzett Eredményes Munkásságért" Br plakett, eredeti tokban T:2,2-.................................................1 400 30556. 1970. "25 éve 1945-1970 Romokból kezdtük..." Br plakett, eredeti dísztokban (75x160mm) T:2 kis patina ....................................................................................................................................................3 600 30557. ~1970. "A KMP (Kommunisták Magyarországi Pártja) és KIMSZ (Kommunista Ifjúsági Internacionálé) megalakulásának 50. évfordulójára" Br emlékérem, falapra erősítve (90mm / 121x140mm) T:2 ...................................................................................................................................2 000 30558. ~1970-1980. "Finomszerevlénygyár - Hűségért - 35 Törzsgárda" ezüstpatinázott fém plakett, eredeti tokban (65mm) T:2 ....................................................................................................................1 000 30559. ~1972. "Milleneumi emlékmű - Székesfehérvár" fém plakett, falapra rögzítve (100mm / 124x140mm) T:2 ...................................................................................................................................1 000 30560. 1972. "25 éves a magyar népgazdasági tervezés 1947-1972" fém plakett dísztokban (60mm) T:2 ....1 000 30561. 1974. "Ferencvárosi Torna Club 1899-1974 / Erkölcs - Erő - Egyetértés" Al emlékérem (30mm) T:2 .1 000 30562. 1975. "1900-1975 MMG Automatika Művek" vállalati Br plakett a 75. évfordulóra, díszdobozban (102x121mm) T:2 oxidáció....................................................................................................................1 000 30563. 1982. "FIFA-Football VB Spanyolország" Ag szögletes emlékérem, eredeti tokban, tanúsítvánnyal (35,35g/0,925/35x40mm) T:1-(PP) ujjlenyomat ....................................................................................4 000 30564. 1982. "Szent István denár / Ungarn in Hamburg" fém emlékérem (42,5mm) T:2 ....................................500 30565. 1983. "XXII. Tornász Világbajnokság - Budapest 1983" Br emlékérem, műanyag tokban (60mm) T:1 .........................................................................................................................................................1 000
30566. 1984. "Budapest Felszabadulás Kupa - Nemzetközi Sakk CSV - Bp. 1984. II. 9." Br plakett (132mm) T:2..........................................................................................................................................1 000 30567. 1984. "MÉE Gyöngyösi Csoport - Gyöngyös 1334-1984" jelzett Ag emlékérem (0.640), plombált műanyag tokban T:1 patina...................................................................................................................4 000 30568. 1984. "Magyarország - Franciaország Bélyegkiállítás - Budapest 1984" eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett (109mm) T:2......................................................................................................2 400 30569. 1985. "Budapest Kongresszusi Központ Megnyitására" vastag Br emlékérem (43mm) dísztokban T:1- kis ph. ............................................................................................................................................1 000 30570. 1986. "Gróf Széchenyi István / MHB" Br emlékérem sérült MNB tokban (42,5mm) + DN "Matolay Elek 1836-1883 / MOTESZ (Magyar Országos Torna Szövetség) Ifjúsági Érme" Zn díjérem füllel (2x) (30mm) T:2 ....................................................................................................................................1 000 30571. 1987. "Sör Fesztivál Sopron / Soproni Ünnepi Hetek" Br emlékérem (42,5mm) + 2000. "MÉE Államalapítás ezredik évfordulója - Szent István" Br emlékérem (42,5mm) + 1990. "Nagykanizsai Gimnázium 225 éves évfordulójára 1990 / Gróf Batthyány Lajos nádor, az iskola alapítója 1765" Br emlékérem (42,5mm) T:2 ......................................................................................................................1 000 30572. 1988. "Hotel Palatinus - Pécs" mázas porcelán emlékérem, eredeti dobozában (78mm) T:2 ..............1 000 30573. 1988. "A Finn-Magyar Gyógyszálló alapkőletételének emlékére - Budapest" Br plakett (79mm) T:2 .....700 30574. 1991. "Veszprém Megyei Honismereti Egyesület / A honismereti munkáért" öntött Br emlékérem (54mm) ..................................................................................................................................................1 000 30575. 1991. "Máriakeménd '91' - 1939-45" festett porcelán plakett nemzetiszín szalaggal (214mm) T:2 kis ph., ragasztásnyom ..................................................................................................................................800 30576. 1992. "1956-os forradalom" aranyozott emlékérem (42,5mm) T:2 .......................................................1 400 30577. 1994. "Első választó" emlékérem (4x) T:1- apró ph. .............................................................................1 000 30578. 1994. "125 éves az FM Műszaki Intézet - Gödöllő 1869-1994" Br plakett (68mm) T:2 ........................1 000 30579. 1995. "Budapesti Értéktőzsde megalakulásának 5. évfordulója" jelzett Ag emlékérem dísztokban, sorszámozott tanúsítvánnyal (31,1g/0.925/42,5mm) T:2(PP) ...............................................................2 400 30580. 1999. "NATO csatlakozás" Ag emlékérem díszdobozban, tanúsítvánnyal (28,49g/0,925/38,61mm) T:PP ......................................................................................................................................................5 000 30581. 1999. "Szent László" bisquit porcelán jubileumi emlékérem, eredeti dobozában (41mm) T:1 .............1 000 30582. 2003. "Magyarország csatlakozása az Európai Unióhoz" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (31,58g/0,999/42,5mm) T:PP ................................................................................................................5 000 30583. 2006. "125 éves a Magyar Vöröskereszt" aranyozott, festett emlékérem, eredeti tokban (50mm) T:2 ...............................................................................................................................................................1 200 30584. 2008. "XI. Nemzetközi Tudományos Napok Gyöngyös MMVIII." Br emlékérem (77mm) T:2 ph. .........2 000 30585. DN "Paris" jelzett Ag plakett, tanúsítvánnyal (26,2g/0.925/50x32mm) T:2 (PP) ...................................3 200 30586. DN "New York" jelzett Ag plakett, tanúsítvánnyal (25,99g/0.925/50x32mm) T:2 (PP) ..........................3 200 30587. DN "Budapest" jelzett Ag plakett, tanúsítvánnyal (25,99g/0.925/50x32mm) T:2 (PP) ..........................3 200 30588. DN "Budapest Zoo 1866" Koala medvés fém emlékérem (30mm) T:2 .................................................1 200 30589. DN "Magyarország-Anglia 6:3 Wembley 1953.XI.25" aranyozott emlékérem, az Arany csapat névsorával, középen mozgatható fém labdával (42,5mm) T:2 .............................................................1 800 30590. DN "Magyar Közgazdasági Társaság" ezüstözött Br plakett, "Kiváló Tevékenységéért" (70mm) T:2 peremén próbázva ................................................................................................................................1 800 30591. DN. "MSZMP PB - Pártmunkáért" Br plakett, nem eredeti tokban (59mm) T:2 ....................................1 000 30592. DN "Gerencsér Sebestyén Díj" nagyalakú Br plakett (98mm) T:2 ........................................................4 000 30593. DN "Váckörnyéki Vízgazdálkodási és Talajvédelmi Társulat" egyoldalas Br plakett (122x58,5mm) T:2 .500 30594. DN "Karcagi Mezőgazdasági Szakközépiskola 1899" jelzett Hollóházi porcelán plakett (63mm) T:2 ..1 000 30595. DN "Szűz Szent Margit / Patrona Hungariae" fém medál (32mm) T:2 ..................................................1 000 30596. 10db-os vegyes magyar emlékérem tétel, több tokban, közte Kiss Nagy András (1930-1997) 1989. "Az Erdélyi Menekültekért" Br emlékérem műbőr tokban tanúsítvánnyal (42,5mm), Lapis András (1942-) DN "Gyulai Várszínház" Br emlékérem (42,5mm) T:1,1-,2 ......................................................2 400 30597. DN "T.Ö.T" fém plakett eredeti tokban (80x55,5mm) T:1- ....................................................................4 000 30598. DN "Farkason ülő férfi" római jelenet(?) Br plakett (60mm) T:2 ............................................................1 000 30599. DN "Gróf Széchenyi István / MHB Magyar Hitelbank Rt" jelzett Ag emlékérem (34,48g/0.835/42,5mm) T:2 (PP) ..........................................................................................................5 000 30600. DN "Selmecbányai Bányászati Akadémia tanulmányi éremsorozat" Matthäus Donner emlékérméinek utánveretei, patinázott, ezüstözött fém jutalomérem sorozat dísztokban (4xklf) (46mm) T:1- kis ph. Hungary ND "Banská Stiavnica Academic Study coin series" restrikes of Matthäus Donner coins, patinated, silver plated commemorative coins in original case (4xdiff) (46mm) C:AU small edge errors .........................................................................................................12 000 30601. Vegyes: 1975. "Hungexpo / Nemzetközi Mezőgazdasági, Élelmiszeripari Gép- és Műszerkiállítás és Vásár" fém emlékérem (32mm) + Csehszlovákia ~1970. "Janosikov Dukat - Pre Stastie / 1713" fém emlékmedál (Körmöcbányai veret) (27mm) + NDK / Lipcse 1987. "VIII. Sportfesztivál, XI. Spartakiád" fém emlékérem (40mm) T:2,2- .................................................................................................................800
Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon 30602. 5db-os vegyes emlékérem, zseton tétel, benne 1968. "Öntödei Vállalat / Kiváló munkáért 1968" Br emlékérem (55mm) + DN "Fővárosi Csatornázási Művek" Al zseton (3x) + 1975. "A Magyar Rádió Futó-Kocogó Versenye" Al díjérem (40mm) T:2,2- ..................................................................................800 30603. 5db-os emlékérem és plakett tétel, benne "Magyar Nemzetért éremsorozat - Az erdélyi menekültekért" Br emlékérem, tanúsítvánnyal, műanyag tokban (2x), 2000. "Magyar Millenium" Br emlékérem, 1988. "Szent István halálának 950. évfordulójára" Br emlékérem (2xklf) T:1-,2 ...............6 500 30604. 6db vegyes emlékérem és plakett az 1960-1970-es évekből: 1969. "VII. Országos Ifjúsági Bélyegkiállítás Szeged", 1968. "KMP", DN "Landler Jenő", 1971. "KGST Mezőgazdasági Állandó Bizottsága 31. ülése", DN "MÜOSZ A Magyar Sportújságírók Díja", DN "Eredményes Propaganda Munkáért" T:2 több darab hátoldalán ragasztónyom ............................................................................6 000 30605. 6db-os plakett és emlékérem tétel Br és ezüstözött Br, magyar városok: Törökszentmiklós (2xklf), Győr (2xklf), Szolnok, Sopron T:2 .........................................................................................................6 500 30606. 7db-os Budapest emlékérem és plakett tétel: ~1986. "Budapest", DN "Budapest XVIII. kerületi Tanács VB - Kerületünkért", "Pekár Imre / Gabonatröszt", 1978. "A Kommunisták Magyarországi Pártja megalakulásának 60. évfordulójára", "MHRT - Hűségért - Munkáért", "Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége" (2xklf) T:2 .........................................................................................................6 000 30607. 9db-os kiállítási érem tétel, közte aranyozott, ezüstözött darabok: 1980. "OMÉK III / 69. Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár Budapest" Br érem, 1964. "65. Országos Mezőgazdasági Kiállítás és Vásár" aranyozott Br plakett, 1964. "65. Országos Mezőgazdasági Kiállítás és Vásár" Br plakett, 1960. "A Kiváló Őszibarack Termelésért" érem, 1975. "68. Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár" (3x aranyozott Br, ezüstözött Br és Br emlékérem; 1967. "66. Országos Mezőgazdasági Kiállítás és Vásár" T:2 ...........................................5 500 30608. 9db-os emlékérem és plakett tétel, magyar városok: Kecskemét, Békéscsaba, Jászberény, Szeged, Mátészalka, Sopron, Esztergom (2xklf), Kiskunhalas T:2 .....................................................................6 000 30609. 10db-os vegyes magyar emlékérem tétel, több tokban, közte Kiss Nagy András (1930-1997) 1989. "Az Erdélyi Menekültekért" Br emlékérem műbőr tokban tanúsítvánnyal (42,5mm), Lapis András (1942-) DN "Gyulai Várszínház" Br emlékérem (42,5mm) T:1,1-,2 ......................................................2 000
Modern utánveretek, fantáziaveretek 30610. DN Magyar tallérok utánveretben "I. Ferdinánd Tallérja 1554." Ag (20g/0.999/38,61mm) T:PP ujjlenyomat ............................................................................................................................................2 800 30611. DN "Magyar tallérok utánveretben - János Zsigmond tábori tallérja" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (19,94g/0,999/38,61mm) T:PP kis fo. ...................................................................................................3 400 30612. DN "Magyar tallérok utánveretben - I. Miksa 1574" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 800 30613. DN "Magyar tallérok utánveretben - Báthory Kristóf egyoldalú tábori tallérja" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20,05g/0,999/38,61mm) T:PP......................................................................................3 400 30614. DN "Magyar tallérok utánveretben - Báthory Zsigmond tallérja 1589" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 800 30615. DN "Magyar tallérok utánveretben - Rudolf tallérja 1598" Ag emlékérem (20g/0.999/38,6mm) T:PP ujjlenyomat ............................................................................................................................................2 800 30616. DN Magyar tallérok utánveretben "Báthory Gábor tallérja 1609" Ag emlékérem (20g/0.999/38,6mm) T:PP ......................................................................................................................................................2 800 30617. DN "Magyar tallérok utánveretben - II. Mátyás tallérja 1611" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20,28g/0.999/38,6mm) T:PP ................................................................................................................2 800 30618. DN "Magyar tallérok utánveretben - Bethlen tallérja 1620" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 800 30619. DN "Magyar tallérok utánveretben - Rákóczi féltallérja 1706" Ag emlékérem (20g/0.999/38,6mm) T:PP ......................................................................................................................................................2 800 30620. DN Magyar tallérok utánveretben "II. József tallérja 1782" Ag emlékérem (20g/0.999/38,6mm) T:PP ...............................................................................................................................................................2 800 30621. DN "A magyar pénz krónikája - Cum Deo pro Patria et Libertate" Ag emlékérem (20g/0.999/38,61mm) T:PP ...................................................................................................................3 400 30622. DN "A magyar pénz krónikája - Rabok legyünk vagy szabadok" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP fo. ..............................................................................................................2 800 30623. DN "Eurófantáziák - Szabadság szobor" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20,7g/0,999/38,61mm) T:PP ujjlenyomatos ...............................................................................................................................2 800 30624. DN "Eurófantáziák - Mátyás király" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20,7g/0,999/38,61mm) T:PP .......2 800 30625. DN "Eurófantáziák - Kossuth" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20,7g/0,999/38,61mm) T:PP fo. ..........2 800 30626. DN "Eurófantáziák - Madonna" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20,7g/0,999/38,61mm) T:PP fo. ........2 800 30627. DN "Eurófantáziák - Lánchíd" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20,7g/0,999/38,61mm) T:PP kis fo. .....2 800 30628. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Honfoglalás Milleniumi emlékpénz 896-1896" Ag emlékérem (15,21g/0,333/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 000 30629. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Szent István és az első magyar pénz 997-1038" Ag emlékérem (10,20g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800
30630. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első királyábrázolás magyar pénzen 1063-1074" Ag emlékérem (10,40g/0,999/35mm) T:PP ................................................................................................1 800 30631. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A legkisebb magyar pénzek egyike 1141-1162" Ag emlékérem (10,43g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30632. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Magyar pénz - arab felirat 1172-1196" Ag emlékérem (10,56 g/0,999/35mm) T:PP .............................................................................................................................1 800 30633. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Első kettőskereszt címerben 1172-1196" Ag emlékérem (10,26g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30634. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Napfogyatkozás dénáron 1235-1270" Ag emlékérem (10,51 g/0,999 /35 mm) T:PP ...........................................................................................................................1 800 30635. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó Árpád-házi király pénze 1290-1301" Ag emlékérem (10,51g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30636. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Károly Róbert és az első garas 1308-1342" Ag emlékérem (10,52 g/0,999/35 mm) T:PP .................................................................................................................1 800 30637. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Mária az első magyar királynő 1382-1387" Ag emlékérme (10,35g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30638. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Első magyar kettős verdejegy 1387-1437" Ag emlékérem (10,37g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30639. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Négyelt címer magyar pénzen 1387-1437" Ag emlékérem (10,39g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30640. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Uralkodó nélküli pénz 1439-1440" Ag emlékérem (10,34g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30641. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A címer elemei először együtt egy vereten 1440-1444" Ag emlékérem (10,40g/0,999/35mm) T:PP ................................................................................................1 800 30642. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első Madonna ábrázolás dénáron 1458-1490" Ag emlékérem (10,51g/0,999/35mm) T:PP ................................................................................................1 800 30643. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első évszám magyar pénzen 1490-1516" Ag emlékérem (10,41g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30644. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első évszám magyar dénáron 1490-1516" Ag emlékérem (10,48g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30645. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A mohácsi csatát túlélő dénár 1516-1526" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,40g/0,999/35mm) T:PP...........................................................................................1 800 30646. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Moneta Nova, II. Lajos dénárja 1516-1526" Ag emlékérem (10,39g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30647. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első magyar kétoldalú tallér 1526-1564" Ag emlékérem (10,48g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30648. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Egyetlen király pénze, a duarius 1657-1705" Ag emlékérem (10,54g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30649. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Névérték megjelenése magyar pénzen 1657-1705" Ag emlékérem (10,45g/0,999/35mm) T:PP ................................................................................................1 800 30650. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első magyar ezüst poltura 1657-1705" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP apró ph. ............................................................................1 800 30651. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó magyar ezüst dénár 1740-1780" Ag emlékérem (10,38g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30652. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó magyar tallér 1835-1848" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,41g/0,999/35mm) T:1-(PP) .....................................................................................1 800 30653. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első magyar feliratú pénz 1848-1849" Ag emlékérem (10,31g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30654. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A legkisebb névértékű érme 1848-1916" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,44g/0,999/35mm) T:PP...........................................................................................1 800 30655. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első magyar korona 1892-1925" Ag emlékérem (10,36g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30656. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az utolsó pengő 1944-1946" Ag emlékérem (10,45g/0,999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 800 30657. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A rendszerváltás téves verete 1989-1990" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,47g/0,999/35mm) T:PP...........................................................................................1 800 30658. DN "A legértékesebb magyar érmék - Szent István "Lancea Regis" ezüstdénárjának replikája" ezüstözött Cu emlékérem "COPY" beütéssel, tanúsítvánnyal (40mm) T:PP ........................................1 600 30659. DN "A legértékesebb magyar érmék - Károly Róbert aranyforintjának replikája" aranyozott Cu emlékérem "COPY" beütéssel, tanúsítvánnyal (40mm) T:PP ...............................................................1 600 30660. DN "A legértékesebb magyar érmék - I. Ferdinánd ezüst tallérjának replikája" ezüstözött Cu emlékérem "COPY" beütéssel, tanúsítvánnyal (40mm) T:PP ...............................................................1 600 30661. DN "A legértékesebb magyar érmék - I. Lipót tízszeres aranydukátjának replikája" aranyozott Cu emlékérem "COPY" beütéssel, tanúsítvánnyal (40mm) T:PP ...............................................................1 600
Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! 30662. DN 50Ft "Magyar Foci Legendái - Futballabda" aranyozott Cu-Ni, multicolor emlékérme T:2 ................800 30663. 1907. 100K "Ferenc József Megkoronázásának Negyvenedik Évfordulójára" aranyozott Ag utánveret (5,49g/0.999/25mm) T:PP .....................................................................................................1 600 30664. Ausztria DN "Ferenc József" aranyozott zseton. "FRANCISCVS IOSEPHVS I D G IMPERATOR ET REX" (21mm) T:2 ..................................................................................................................................1 000 30665. Hollandia DN 1G "Vilma" aranyozott fém modern mini fantáziapénz (10mm) T:2 Netherlands ND 1 Gulden "Wilhelmina" gilt metal modern mini coin (10mm) C:XF ...........................................................1 000 30666. Hollandia 1937. 2 1/2G "Vilma" aranyozott fém mini pénz T:2 Netherlands 1937. 1 1/2 Gulden "Wilhelmina" gilt metal mini coin C:XF ..................................................................................................1 000 30667. Mexikó 1865. "I. Miksa" aranyozott fém modern mini fantáziapénz (10mm) T:2 kis oxidáció Mexico 1865. "Maximilian I" gilt metal modern mini coin (10mm) C:XF small oxidation ...................................1 000 30668. Spanyolország 1871. 5P "I. Amadé" aranyozott fém modern mini fantáziapénz (10mm) T:2 Spain 1871. 5 Pesetas Au "Amadeo I" gilt metal modern mini coin (10mm) C:XF .........................................1 000 30669. Spanyolország 1876. 25P "XII. Alfonz" aranyozott fém modern mini fantáziapénz (10mm) T:2 Spain 1876. 25 Peseta "Alfonso XII" gilt metal modern mini coin (10mm) C:XF .............................................1 000 30670. Spanyolország 1890. 5P "XIII. Alfonz" aranyozott fém modern mini fantáziapénz (10mm) T:2 Spain 1890. 5 Peseta "Alfonso XIII" gilt metal modern mini coin (10mm) C:XF ..............................................1 000 30671. Spanyolország 1966. 100P "Caudillo" aranyozott fém modern mini fantáziapénz (10mm) T:2 Spain 1966. 100 Pesetas "Caudillo" gilt metal modern mini coin (10mm) C:XF .............................................1 000 30672. Vatikán DN "XXIII. János pápa" aranyozott fém modern mini fantáziapénz (10mm) T:2 Vatican ND "Pope John XXIII" gilt metal modern mini coin (10mm) C:XF ...............................................................1 000 30673. Vatikán DN "XXIII. János" aranyozott fém modern mini fantáziapénz (10mm) T:2 karc Vatican ND "John XXIII" gilt metal modern mini coin (10mm) C:XF scratched ........................................................1 000 30674. Vatikán DN "VI. Pál pápa" aranyozott fém modern mini fantáziapénz (10mm) T:2 Vatican ND "Pope Paul VI" gilt metal modern mini coin (10mm) C:XF ...............................................................................1 000 30675. Vatikán DN "II. János Pál pápa" aranyozott fém modern mini fantáziapénz (10mm) T:2 Vatican ND "John Paul II" gilt metal modern mini coin (10mm) C:XF ......................................................................1 000 30676. DN "Kámaszutra" 4db klf aranyozott Cu multicolor érem, német nyelvű leírással, tanúsítvánnyal, bontatlan csomagolásban T:PP ND "Kamasutra" 4pcs of diff gold plated multicolor Cu coins with German language description and certificate, in unopened packaging C:PP .......................................1 600 30677. DN "Kámaszutra" 4db klf aranyozott Cu multicolor érem, német nyelvű leírással, tanúsítvánnyal, bontatlan csomagolásban T:PP ND "Kamasutra" 4pcs of diff gold plated multicolor Cu coins with German language description and certificate, in unopened packaging C:PP .......................................1 600
Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek 30678. 1740. Dukát Au "III. Károly" Nagybánya (3.41g) T:2- ph., javítási nyom Hungary 1740. Ducat Au "Charles III (Charles VI)" Neustadt (3.41g) C:VF edge error, reparation mark Huszár: 1593., Unger II.: 1173. .................................................................................................................................100 000 30679. 1910KB 10K Au "Ferenc József" (3,38g/0.900) T:2 Hungary 1910KB 10 Corona "Franz Joseph" (3,38g/0.900) C:XF Adamo K8 ...........................................................................................................32 000 30680. 1914KB 20K Au "Ferenc József" (6,775g/0.900) T:2 kis ph. Hungary 1914KB 20 Korona Au "Franz Joseph" (6,775g/0.900) C:XF small edge error Adamo K9 .................................................................70 000 30681. 1992. 10.000Ft Au "Károly Róbert" tanúsítvánnyal (6,98g/0.986) T:PP Hungary 1992. 10.000Ft Au "Róbert Károly" with certificate (6,98g/0.986) C:PP Adamo EM124 ...................................................70 000 30682. 1992. 200Ft Ag "Fehér gólya" (10,19g/0.500/30mm) + 1994. 5000Ft Au "Túzok" (7,80g/0.584/25mm) párban, sérült díszdobozban T:PP felületi karc, oxidáció, patina Hungary 1992. 200 Forint Ag "White Stork" (10,19g/0.500/30mm) + 1994. 5000 Forint Au "Bustard" (7,80g/0.584/25mm) pair in original, damaged box C:PP slightly scratched, oxidation, patina Adamo EM126., EM135. .....................................................................................................................50 000 30683. 2011. 5000Ft Au "Clark Ádám" (0.5g/0.999/11mm) T:P Hungary 2011. 5000 Forint Au "Ádám Clark" (0.5g/0.999/11mm) C:P .........................................................................................................................7 500 30684. 2011. 50.000Ft Au "Liszt Ferenc születésének 200. évfordulója" (7.00g/0.986) T:PP Hungary 2011. 50.000 Forint Au "200th Anniversary of the birth of Ferenc Liszt" (7.00g/0.986) C:PP Adamo EM243 .................................................................................................................................................75 000 30685. 2014. 50.000Ft Au "Mária Aranyforintja" (3,53g/0.986) T:1 Hungary 2014. 50.000 Forint Au "The Golden Florin of Mary" (3,53g/0.986) C:UNC......................................................................................55 000 30686. 2007-2013. "A világ legkisebb arany érméi" sorozat 20 darabos gyűjteménye, 3 gyűjtői díszdobozban, mind tanúsítvánnyal: Benin 2007. 1500Fr "Sorbonne 750 éves jubileuma" (0,5g/0.999) + Kongói Köztársaság 2007. 1500Fr Au "Bonaparte Napóleon" (0,5g/0.999) + Mongólia 2007. 500T Au "Alfred Nobel" (0,5g/0.999) + Togói Köztársaság 2007. 1500F Au "Nofretete" (0,5g/0.999) + Észak-Korea 2009. 10V Au "Sagarda Família" (0,5g/0.999) + Vanuatu Köztársaság 2009. 20V Au "Pantheon" (0,5g/0.999) + Andorra 2012. 1D Au "Fehér Gólya" (0,5g/0.999) + Cook-szigetek 2012. 1D Au "Budapest - Parlament" (0,5g/0.999) + 2013. 5D Au "Van Gogh" (0,5g/0.999) + Salamon-szigetek 2013. 1SBD Au "Zeusz szobor" (0,5g/0.585) + 2013. 1SBD Au "Babiloni Függőkertek" (0,5g/0.585) + 2013. 1SBD Au "Gízai Piramisok" (0,5g/0.585) + 2013. 1SBD Au "Artemisz temploma" (0,5g/0.585) + 2013. 1SBD Au "Kolosszeum" (0,5g/0.585) + 2013. 1SBD Au "Taj Mahal" (0,5g/0.585) + 2013. 1SBD Au "Halikarnasszoszi Mauzóleum" (0,5g/0.585) + 2013. 1SDB Au "Rodoszi Kolosszus" (0,5g/0.585) + 2013. 1SDB Au "Alexandriai világítótorony" (0,5g/0.585) T:1 2007-2013. Collection of 20 gold 22 coins fromt the "A világ legkisebb arany érméi" series, in three wooden collectors cases, all coins with certificate: Benin 2007. 1500 Francs "750th Anniversary of Sorbonne" (0,5g/0.999) + Republic of Congo 2007. 1500 Francs Au "Bonaparte Napóleon" (0,5g/0.999) + Mongolia 2007. 500 Tugrik Au "Alfred Nobel" (0,5g/0.999) + Repbulic of Togo 2007. 1500F Au "Nofretete" (0,5g/0.999) + North Korea 2009. 10 Von Au "Sagarda Family" (0,5g/0.999) + Vanuatu 2009. 20
Vatu Au "Pantheon" (0,5g/0.999) + Andorra 2012. 1 Dinar Au "White Storck" (0,5g/0.999) + Cook Islands 2012. 1 Dollar Au "Budapest - Parliament" (0,5g/0.999) + 2013. 5 Dollar Au "Van Gogh" (0,5g/0.999) + Solomon Islands 2013. 1 Dollar Au "Zeus Statue" (0,5g/0.585) + 2013. 1 Dollar Au "Hanging Gardens of Babylon" (0,5g/0.585) + 2013. 1 Dollar Au "Pyramids of Gizah" (0,5g/0.585) + 2013. 1 Dollar Au "Temple of Artemis" (0,5g/0.585) + 2013. 1 Dollar Au "Colosseum" (0,5g/0.585) + 2013. 1 Dollar Au "Taj Mahal" (0,5g/0.585) + 2013. 1 Dollar Au "Mausoleum of Halicarnassos" (0,5g/0.585) + 2013. 1 Dollar Au "Rhodes Colossus" (0,5g/0.585) + 2013. 1 Dollar Au "Lighthouse of Alexandria" (0,5g/0.585) T:UNC ................................................................110 000 30687. Ausztria 1848A Dukát "I. Ferdinánd" Bécs (3,46g/0.986) T:2,2- fo., ph. / Austria 1848A Ducat "Ferdinand I" Vienna (3,46g/0.986) C:XF,VF spotted, edge error Krause KM# 2262 .........................60 000 30688. Ausztria 1915. Dukát Au "Ferenc József" utánveret (3,49g/0.986) T:2 Austria 1915. Ducat Au "Franz Joseph" restrike (3,49g/0.986) C:XF Krause KM#2267 ...........................................................38 000 30689. Ausztria 1915. Dukát Au "Ferenc József" utánveret (3,49g/0.986) T:2 ü. Austria 1915. Ducat Au "Franz Joseph" restrike (3,49g/0.986) C:XF Krause KM#2267 ding ...................................................38 000 30690. Ausztria 1915. Dukát Au "Ferenc József" utánveret (3,49g/0.986) T:2 Austria 1915. Ducat Au "Franz Joseph" restrike (3,49g/0.986) C:XF Krause KM#2267 ...........................................................38 000 30691. Ausztria 1915. Dukát Au "Ferenc József" utánveret (3,49g/0.986) T:2 kis felületi karc Austria 1915. Ducat Au "Franz Joseph" restrike (3,49g/0.986) C:XF small surface scratch Krause KM#2267 ........38 000 30692. Dél-Afrika 2001. 1/10K Au "Paul Kruger" műanyag védőtokban, tanúsítvánnyal díszdobozban (3,393g/0.917) T:1 South Africa 2001. 1/10 Kuregerrand "Paul Kruger" in protective plastic case, with certificate, in cardboard box (3,393g/0.917) C:UNC ....................................................................34 000 30693. Franciaország / Második Császárság 1858A 20Fr Au "III. Napóleon" (6,43g/0.900) T:2,2- kis ph. France / Second Empire 1858A 20 Francs Au "Napoleon III" (6,43g/0.900) C:XF,VF small edge error Krause KM#781.1 .......................................................................................................................65 000 30694. Német Államok / Nürnberg 1700. Dukát Au "Isten báránya" (3.46g/0.986) T:2 German States / Nurnberg 1700. Ducat Au "Paschal Lamb" (3.46g/0.986) C:XF Krause KM#258 .............................130 000
Külföldi bankjegyek 30695. Angola 1973. 100E T:I Angola 1973. 100 Escudos C:UNC Krause 106...............................................1 000 30696. Ausztria 1945. 10Sh + 100Sh T:II-III Austria 1945. 10 Shilling + 100 Shilling C:XF-F Krause 114,118 .................................................................................................................................................2 800 30697. Ausztria 1956. 20Sch T:III Austria 1956. 20 Schilling C:F ....................................................................1 000 30698. Ausztria 1984. 100Sch (2x) T:III Austria 1984. 100 Schilling (2x) C:F ..................................................3 600 30699. Ausztria 1984. 100Sch + 1986. 20Sch (3x) T:III Austria 1984. 100 Schilling + 1986. 20 Schilling (3x) C:F ........................................................................................................................................................3 000 30700. Ausztria 1984. 100Sch + 1986. 20Sch + 50Sch T:III Austria 1984. 100 Schilling + 1986. 20 Schilling + 50 Schilling C:F ..................................................................................................................................3 000 30701. Azerbajdzsán / Autonóm Köztársaság 1920. 100R T:III,III- Azerbaijan / Autonomous Republic 1920. 100 Rubles C:F,VG ...............................................................................................................................1 000 30702. Banglades 1981. 5T (3x) + 1982. 10T (2x) T:III lyuk Bangladesh 1981. 5 Taka (3x) + 1982. 10 Taka (2x) C:F hole Krause 25.a, 26.a ............................................................................................................1 000 30703. Belize 2014. 2$ T:I,I- Belize 2014. 2 Dollars C:UNC,AU .......................................................................1 200 30704. Csehszlovákia 1961. 100K + 1970. 20K (2x) + Csehország 1997. 50K T:III Czechslovakia 1961. 100 Korun + 1970. 20 Korun (2x) + Czech Republic 1997. 50 Korun C:F Krause 91.b, 92, 4.a ...........1 400 30705. Egyiptom 1976. 5Ł T:III Egypt 1976. 5 Pounds C:F ..............................................................................1 000 30706. Észak-Korea 2005. 200W T:I North Korea 2005. 200 Won C:UNC ......................................................1 000 30707. Észak-Korea 2013. 5000W T:I North Korea 2013. 5000 Won C:UNC ..................................................2 000 30708. Franciaország / Rouen 1797-1803. 20Fr "annulé (érvénytelen)" felülbélyegzéssel T:IV France / Rouen 1797-1803. 20 Francs "annulé (cancelled)" C:G Krause S245a ...............................................1 000 30709. Franciaország / Rouen 1797-1803. 20Fr "annulé (érvénytelen)" felülbélyegzéssel T:IV restaurált France / Rouen 1797-1803. 20 Francs "annulé (cancelled)" C:G restored Krause S245a ...................1 000 30710. Franciaország / Rouen 1797-1803. 20Fr "annulé (érvénytelen)" felülbélyegzéssel T:IV France / Rouen 1797-1803. 20 Francs "annulé (cancelled)" C:G Krause S245a ...............................................1 000 30711. Fülöp-szigetek 1978. 2P (2x) fekete sorszám + 1978. 2P piros sorszám T:III Philippines 1978. 2 Piso (2x) black serial + 1978. 2 Piso red serial C:F Krause 159.b, 159.c .............................................1 000 30712. Görögország 1927-1944. 10D-5000D (5xklf) bankjegy tétel T:III-,IV egyik restaurált Greece 1927-1944. 10 Drachmal - 5000 Drachmal (5xdiff) banknote C:VG,G ..................................................1 000 30713. Jugoszlávia 1929. 100D korabeli hamis bankjegy, lefoglalásról szóló bélyegzéssel T:I- Yugoslavia 1929. 100 Dinara contemporary fake with overprint about confiscation C:AU ......................................2 000 30714. Jugoszlávia 1993. 5000-500.000.000.000D, teljes forgalmi bankjegy sor (2x) T:I Yugoslavia 1993. 5000-500.000.000.000 Dinara, full banknote set (2x) C:UNC Krause 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ................................................................................................................................8 000 30715. Kenya 2004. 1000Sh T:II Kenya 2004. 1000 Shilling C:XF Krause 45 .................................................3 000
30716. Kína 1935. 5Y T:III fo. China 1935. 5 Yuan C:F....................................................................................1 200 30717. Kína 1940. 100Y T:III ragasztás a hajtásnál China 1940. 100 Yuan C:F tape at the fold Krause 88.b ...............................................................................................................................................................1 200 30718. Kongói Demokratikus Köztársaság 2000. 50F T:I Congo Democratic Republic 2000. 50 Francs C:UNC Krause 91 .................................................................................................................................2 000 30719. Kuba 2002. 50P T:II Cuba 2002. 50 Pesos C:XF Krause 121A............................................................1 800 30720. Lengyelország 1919. 100M + 1000M T:III Poland 1919. 100 Marek + 1000 Marek C:F ......................1 400 30721. Lengyelország 1919. 1000M T:III Poland 1919. 1000 Marek C:F............................................................600 30722. Maldív-szigetek 2015. 10R T:I Maldives 2015. 10 Rufiyaa C:UNC ......................................................1 200 30723. Maldív-szigetek 2015. 20R T:I Maldives 2015. 20 Rufiyaa C:UNC ......................................................1 600 30724. Németország / Weimari Köztársaság 1922. 50.000M (12x) közte 3db alapnyomat nélküli változat T:III Germany / Weimar Republic 1922. 50.000 Mark (12x) including 3pcs without underprint C:F .....1 200 30725. Németország / Weimari Köztársaság 1923. 1M T:III- Germany / Weimar Republic 1923. 1 Mark C:VG .....................................................................................................................................................1 200 30726. Németország / Weimari Köztársaság 1923. 2M T:III,III- Germany / Weimar Republic 1923. 2 Mark C:F,VG ..................................................................................................................................................2 000 30727. Németország / Weimari Köztársaság 1923. 20.000M (15x) T:III Germany / Weimar Republic 1923. 20.000 Mark (15x) C:F ..........................................................................................................................1 200 30728. Német 3. Birodalom / Cseh-Morva Protektorátus 1944. 20K "SPECIMEN (MINTA)"-perforációval T:I German Third Reich / Protectorate of Bohemia and Moravia 1944. 20 Korun with "SPECIMEN" perforation C:UNC Krause 9.s ..............................................................................................................1 600 30729. NSZK 1980. 20M + 1989. 10M T:III FRG 1980. 20 Mark + 1989. 10 Mark C:F ....................................3 600 30730. Németország 1991. 20M + 1993. 20M T:III Germany 1991. 20 Mark + 1993. 20 Mark C:F .................5 000 30731. Olaszország 1983. 100.000L T:III Italy 1983. 100.000 Lire C:F Krause 110.b .....................................7 000 30732. Orosz Birodalom 1912-1917. (1909) 5R felülbélyegzéssel. Szign.: Shipov T:III fo. Russian Empire 1912-1917. (1909) 5 Ruble with overprint. Sign.: Shipov C:F ...............................................................1 800 30733. Orosz Birodalom 1912-1917. (1909) 10R felülbélyegzéssel. Szign.: Shipov T:III ly. Russian Empire 1912-1917. (1909) 10 Ruble with overprint. Sign.: Shipov C:F hole .....................................................2 000 30734. Orosz Birodalom 1915. (1898) 1R felülbélyegzéssel. Szign.: Shipov T:III Russian Empire 1915. (1898) 1 Ruble with overprint. Sign.: Shipov C:F ..................................................................................1 800 30735. Pápua Új-Guinea 2008. 20K nyomdai papírránc T:1 Papua New Guinea 2008. 20 Kina with printing crease C:UNC .......................................................................................................................................1 200 30736. Strasbourg 1949. 1D T:III Strasbourg 1949. 1 Dukaat C:F ...................................................................1 000 30737. Svájc 1939. 20Fr T:III- ly. Switzerland 1939. 20 Franken C:VG hole Krause 39.j ................................2 000 30738. Szomáliföld 2008. 500Sh (2x) sorszámkövetők T:I Somaliland 2008. 500 Shillings (2x) sequential serials C:UNC .......................................................................................................................................2 200 30739. Szocialista Szövetségi Szovjet Köztársaság 8db-os vegyes bankjegy tétel, közte 1919. 1-2-3R T:III Russian Socialist Federated Soviet Republic 8pcs banknote lot, including 1919. 1-2-3 Rubles C:F ....2 400 30740. Szocialista Szövetségi Szovjet Köztársaság 1923. 500R T:restaurált Russian Socialist Federated Soviet Republib 1923. 500 Rubles C:restored ......................................................................................1 000
Külföldi fém- és ezüstpénzek 30741. Amerikai Egyesült Államok 1893. 1/2$ Ag "Kolombusz Kristóf" T:2,2- USA 1893. 1/2 Dollar Ag "Christopher Colombus" C:XF,VF Krause KM#117 ..............................................................................5 000 30742. Amerikai Egyesült Államok 1913. 5c Cu-Ni "Buffalo halmon" T:2- USA 1913. 5 Cents Cu "Buffalo standing on a mound" C:VF Krause KM#133 .......................................................................................1 000 30743. Amerikai Egyesült Államok 1917 5c Cu-Ni "Buffalo" T:2 patina USA 1917 5 Cents Cu-Ni "Buffalo" C:XF patina Krause KM# 134 ...............................................................................................................1 000 30744. Amerikai Egyesült Államok 1923D 1$ Ag "Peace" tanúsítvánnyal T:2,2- apró ph. USA 1923D 1 Dollar Ag "Peace" with certificate C:XF,VF tiny edge error Krause KM#150 ........................................6 000 30745. Amerikai Egyesült Államok 1943. 1c (4x) Zn borítású acél + 1943D 1c Zn borítású acél T:2-,3 oxidáció USA 1943. 1 Cent (4x) Zn coated steel + 1943D 1 Cent Zn coated steel C:VF,F Krause KM#132a ...............................................................................................................................................1 000 30746. Amerikai Egyesült Államok 1964. 1/2$ Ag "Kennedy" T:2 USA 1964. 1/2 Dollars Ag "Kennedy" C:XF Krause KM#202 ...........................................................................................................................1 400 30747. Amerikai Egyesült Államok 1964D 1/2$ Ag "Kennedy" T:2 USA 1964D 1/2 Dollars Ag "Kennedy" C:XF Krause KM#202 ...........................................................................................................................1 400 30748. Amerikai Egyesült Államok 1967 1/2$ Ag "Kennedy" + 1968D 1/2$ Ag "Kennedy" + 1969D 1/2$ Ag "Kennedy" T:2 kis patina USA 1967 1/2 Dollar Ag "Kennedy" + 1968D 1/2 Dollar Ag "Kennedy" + 1969D 1/2 Dollar Ag "Kennedy" C:XF small patina Krause KM# 202a .................................................2 000 30749. Amerikai Egyesült Államok 1972. 1$ Cu-Ni "Eisenhower" + 1976. 1/2$ Cu-Ni "Kennedy" + 1979P 1/2$ "Susan B. Anthony" Cu-Ni T:2,2- USA 1972. 1 Dollar Cu-Ni "Eisenhower" + 1976. 1/2 Dollar Cu-Ni "Kennedy" + 1979P 1/2 Dollar "Susan B. Anthony" Cu-Ni C:XF,VF Krause KM#203, KM#205, KM#207 .................................................................................................................................................1 000
Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! 30750. Amerikai Egyesült Államok ~1961-1993. 1c Cu-Zn "Lincoln" (30x) "The Mechanics &Farmers Savings Bank - It's always time to save" karton érmeberakóban T:vegyes USA ~1961-1993. 1 Cent Cu-Zn "Lincoln" (30x) in "The Mechanics &Farmers Savings Bank - It's always time to save" cardboard coin holder C:mixed .............................................................................................................2 800 30751. Amerikai Egyesült Államok 2004-2011. 1c-1$ (6xklf) fémpénz szettben, papírtokban T:1-,2 USA 2004-2011. 1 Cent - 1 Dollar (6xdiff) coin set in paper case C:AU,XF ..................................................2 000 30752. Andorra 1995. 10D Ag "ECU" T:1-(PP) Andorra 1995. 10 Diners Ag "ECU" C:AU(PP) Krause KM# 105 ........................................................................................................................................................7 000 30753. Ausztrália 1966. 50c Ag "II. Erzsébet" T:2,2- patina Australia 1966. 50 Cents Ag "Elizabeth II" C:XF,VF patina Krause KM#67 .............................................................................................................1 400 30754. Ausztria 1639. 3kr Ag "Ferdinánd Károly" Hall (1,55g) T:2,2- Austria 1639. 3 Kreuzer "Ferdinand Charles" Hall (1,55g) C:XF,VF ..............................................................................................................3 000 30755. Ausztria 1663. 15kr Ag "I. Lipót" Bécs (5,22g) T:2,2- ki Austria 1663.15 Kreuzer "Leopold I" Vienna (5,22g) C:XF,VF cracked ......................................................................................................................4 000 30756. Ausztria 1663. 15kr Ag "I. Lipót" Bécs (5,54g) T:2,2- Austria 1663.15 Kreuzer "Leopold I" Vienna (5,54g) C:XF,VF ....................................................................................................................................4 000 30757. Ausztria 1687MM 6kr Ag "I. Lipót" Bécs T:3 Austria 1687MM 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Vienna C:F ...4 000 30758. Ausztria 1690. 6kr Ag "I. Lipót" MM verdejel (2,80g) T:2- ki. Austria 1690. 6 Kreuzer Ag "Leopold I" MM mint mark (2,80g) C:VF cracked Krause KM#1185 .......................................................................4 000 30759. Ausztria 1694. 15kr Ag "I. Lipót" Hall T:2- Austria 1694. 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Hall C:VF Krause KM#1289 ...............................................................................................................................................5 000 30760. Ausztria 1695I-A 15kr Ag "I. Lipót" Graz (5,44g) T:2,2- Austria 1695I-A 15 Kreuzer "Leopold I" Graz (5,44g) C:XF,VF ....................................................................................................................................4 000 30761. Ausztria 1695I-A 15kr Ag "I. Lipót" Graz (5,81g) T:2 ph. Austria 1695I-A 15 Kreuzer "Leopold I" Graz (5,81g) C:XF edge error ...............................................................................................................4 000 30762. Ausztria 1758H-A 20kr Ag "I. Ferenc" (6,55g) T:2 / Austria 1758H-A 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,55g) C:XF Krase KM#2028 ...............................................................................................................7 000 30763. Ausztria 1759. 20kr Ag "Mária Terézia" (6,30g) T:2- k. Austria 1759. 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,30g) C:VF scratch Krause KM#768 ..................................................................................3 600 30764. Ausztria 1760W 1kr Cu "Mária Terézia" T:2- Austria 1760W 1 Kreuzer Cu "Maria Theresia" C:VF .....1 400 30765. Ausztria 1762W 1kr Cu "Mária Terézia" T:2- k. Austria 1762W 1 Kreuzer Cu "Maria Theresia" C:VF scratched...............................................................................................................................................1 000 30766. Ausztria 1764. 20kr Ag "Mária Terézia" + 1811A 20kr Ag "I. Ferenc" T:2-,3 ly. Austria 1764. 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" + 1811A 20 Kreuzer Ag "Franz I" C:VF,F hole .......................................2 400 30767. Ausztria 1765. 10kr Ag "Mária Terézia", a köriratban "...BU COM TYR..." T:3 Austria 1765. 10 Kreuzer Ag "Maria Theresia", in the legend "...BU COM TYR..." C:F Krause KM#1809 ......................4 000 30768. Ausztria 1765. 20kr Ag "Mária Terézia" (6,38g) T:2- Austria 1765. 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,38g) C:VF..........................................................................................................................................3 000 30769. Ausztria 1777IC-FA 20kr Ag "Mária Terézia" (6,30g) T:3 anyagfelesleg Austria 1772IC-FA 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,30g) C:F excess material Krause KM#1999 .......................................3 000 30770. Ausztria 1780W 1kr Cu "II. József" T:3 oxidáció Austria 1780W 1 Kreuzer Cu "Joseph II" C:F corrosion Krause KM#2056...................................................................................................................1 000 30771. Ausztria 1780SF Tallér Ag "Mária Terézia" utánveret T:1- Austria 1780SF Thaler Ag "Maria Theresia" restrike C:AU.........................................................................................................................4 000 30772. Ausztria 1780SF Tallér Ag "Mária Terézia" utánveret, átalakítva övre akasztható kulcstartóvá, az akasztó és a függesztő is jelzett ezüst, a tartó része jelzetlen ezüst (50,14g) T: 2- ü.,ph. Austria 1780SF Thaler Ag "Maria Theresia" restrike, made into a key chain, the pin and the smaller ring are hallmarked silver, the large ring is also silver but not marked (50,14g) C:VF ding,edge error ..............4 600 30773. Ausztria 1808A 20kr Ag "I. Ferenc" T:2- Austria 1808A 20 Kreuzer Ag "Franz I" C:VF ........................3 000 30774. Ausztria 1809A 20kr Ag "I. Ferenc" T:2- Austria 1809A 20 Kreuzer Ag "Franz I" C:VF .......................3 000 30775. Ausztria 1815A 5kr Ag "I. Ferenc" (2,06g) T:3 k. Austria 1815A 5 Kreuzer Ag "Franz I" (2,06g) C:F scratch Krause KM#2122 ......................................................................................................................3 200 30776. Ausztria 1815A 20kr Ag "I. Ferenc" (6,49g) T:2- Austria 1815A 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,49g) C:VF Krause KM#2142 .........................................................................................................................2 400 30777. Ausztria 1816B 1kr Cu + 1851A 1kr Cu (3x) T:2-3- Austria 1816B 1 Kreuzer Cu + 1851A 1 Kreuzer Cu (3x) C:XF-VG Krause KM#2113, KM#2185 .....................................................................................1 000 30778. Ausztria 1819A 20kr "I. Ferenc" (6,45g) Ag T:2- kis ph. Austria 1819A 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,45g) C:VF small edge error Krause KM#2143 ..................................................................................3 000 30779. Ausztria 1820A Tallér Ag "I. Ferenc" (27,71g) T:2-,3 ph. Austria 1820A Thaler Ag "Franz I" (27,71g) C:VF,F edge error Krause KM#2162 ....................................................................................14 000 30780. Ausztria 1826A 20kr Ag "I. Ferenc" Bécs (6,59g) T:2,2- / Austria 1826A 20 Kreuzer Ag "Franz I" Vienna (6,59g) C:XF,VF Krause KM#2144 ...........................................................................................3 600 30781. Ausztria 1826A 3Kr Ag "I. Ferenc" (1,44g) T:3 patina Austria 1826A 3 Kreuzer Ag "Franz I" (1,44g) C:F patina Krause KM#2119 .................................................................................................................3 000
30782. Ausztria 1829A 20kr Ag "I. Ferenc" (6,50g) T:2,2- ph. Austria 1829A 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,50g) C:XF,VF edge error Krause KM# 2145.....................................................................................3 000 30783. Ausztria 1830C 20kr Ag "I. Ferenc" Prága (6,56g) T:2,2- / Austria 1830C 20 Kreuzer Ag "Franz I" Prague (6,56g) C:XF,VF Krause KM#2145...........................................................................................3 400 30784. Ausztria 1833A 3kr Ag "I. Ferenc" (1,67g) T:2,2- Austria 1833A 3 Kreuzer Ag "Franz I" (1,67g) C:XF,VF ................................................................................................................................................3 000 30785. Ausztria 1833A 3kr Ag "II. Ferenc" (1,59g) T:2-,3 k. Austria 1833A 3 Kruzer Ag "Franz II" (1,59g) C:VF,F scratch Krause KM#2121 .........................................................................................................3 000 30786. Ausztria 1837A 3kr Ag "I. Ferdinánd" T:2- Austria 1837A 3 Kreuzer Ag "Ferdinand I" C:VF ................3 600 30787. Ausztria 1838A 3kr Ag "I. Ferdinánd" Bécs (1,7g) T:2 / Austria 1838A 3 Kreuzer Ag "Ferdinand I" Vienna (1,7g) C:XF Krause KM#2191...................................................................................................4 000 30788. Ausztria 1839A 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,60g) T:2 patina Austria 1839A 20 Kreuzer Ag "Ferdinand V" (6,60g) C:XF patina Krause KM#2208 .............................................................................................3 000 30789. Ausztria 1840C 5kr Ag "V. Ferdiánd" T:2- Austria 1840C 5 Kreuzer Ag "Ferdinand" C:VF Krause KM#2196 ...............................................................................................................................................3 000 30790. Ausztria 1841A 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2-3 Austria 1841A 20 Kreuzer Ag "Ferdinand" C:XF-F Krause KM#2208 ..................................................................................................................................1 400 30791. Ausztria 1842A 20kr Ag + 1848A 20kr Ag "I. Ferdinánd" T:2,2- Austria 1842A 20 Kreuzer Ag + 1848A 20 Kreuzer Ag "Ferdinand" C:XF,VF .........................................................................................2 800 30792. Ausztria 1849A 6kr Ag T:2 erős patina Austria 1849A 6 Kreuzer Ag C:XF strong patina Krause KM#2200 ...............................................................................................................................................1 400 30793. Ausztria 1849A 6kr Ag T:2,2- Austria 1849A 6 Kreuzer Ag C:XF,VF Krause KM#2200 ......................1 000 30794. Ausztria 1849A 6kr Ag T:3 ly. Austria 1849A 6 Kreuzer Ag C:F hole ...................................................1 000 30795. Ausztria 1849C 6kr Ag (1,9g) T:2 / Austria 1849C 6 Kreuzer Ag (1,9g) C:XF Krause KM#2200 ........3 000 30796. Ausztria 1851A 1/4kr Cu T:2,2- k. Austria 1851A 1/4 Kreuzer Cu C:XF,VF scratch Krause KM#2180 ...............................................................................................................................................1 000 30797. Ausztria 1851A 1/2kr Cu + 1851A 1kr Cu + 1858-1885. 1kr Cu, 7x klf évszám, mind "A" verdejellel+ 1861A 4kr Cu T:2-3- ph., lapkhiba Austria 1851A 1/2 Kreuzer Cu + 1851A 1 Kreuzer Cu + 1858-1885. Kreuzer Cu, 7x diff date, all with "A" mint mark" + 1861A 4 Kreuzer Cu C:XF-VG edge error, planchet error Krause KM#2181, KM#2185, KM#2186, KM#2187, KM#2194 ............................2 200 30798. Ausztria 1858V 1Fl Ag "Ferenc József" T:2-,3 k., patina Austria 1858V 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF,F scratch, patina Krause KM#2219..............................................................................................3 400 30799. Ausztria 1868. 10kr Ag + 1869. 20kr Ag "Ferenc József" T:2- Austria 1868. 10 Kreuzer Ag + 1869. 20 Kreuzer Ag "Franz Joseph" C:VF .....................................................................................................1 600 30800. Ausztria 1869. 10kr Ag + 1872. 10kr Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2- Austria 1869. 10 Kreuzer Ag + 1872. 10 Kreuzer Ag "Franz Joseph" (2x) C:XF,VF ..............................................................................3 000 30801. Ausztria 1870SF Tallér Ag "Mária Terézia" utánveret dísztokban T:2 Austria 1870SF Thaler Ag "Maria Theresa" restrike in case cardboard C:XF Krause KM# T1 .......................................................4 000 30802. Ausztria 1872. 10kr Ag "Ferenc József" T:1-,2 Austria 1872. 10 Kreuzer Ag "Franz Joseph" C:AU,XF ................................................................................................................................................2 000 30803. Ausztria 1878. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- szennyeződés Austria 1878. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF stain Krause KM#2222.................................................................................................................2 000 30804. Ausztria 1878. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- Austria 1878. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF Krause KM#2222 ...............................................................................................................................................2 000 30805. Ausztria 1879. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- kis ph. Austria 1879. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF small edge error Krause KM#2222 .......................................................................................................2 400 30806. Ausztria 1879. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- kis ph. Austria 1879. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF small edge error Krause KM#2222 .......................................................................................................2 000 30807. Ausztria 1879. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,3 Austria 1879. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,F Krause KM#2222 ..................................................................................................................................2 200 30808. Ausztria 1879. 1Fl Ag "Ferenc József" T:3 Austria 1879. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:F Krause KM#2222 ...............................................................................................................................................2 000 30809. Ausztria 1887. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- Austria 1887. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF Krause KM#2222 ...............................................................................................................................................2 000 30810. Ausztria 1889. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- Austria 1889. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF Krause KM#2222 ...............................................................................................................................................2 000 30811. Ausztria 1893-1916. 10h (12x) T:vegyes Austria 1893-1916. 10 Heller (12x) C:mixed ...........................800 30812. Ausztria 1900. 5K Ag "Ferenc József" T:2-,3 Austria 1900. 5 Corona Ag "Franz Joseph" C:VF,F Krause KM#2807 ..................................................................................................................................4 000 30813. Ausztria 1900. 5K Ag "Ferenc József" T:2-,3 Austria 1900. 5 Corona Ag "Franz Joseph" C:VFF ........4 000 30814. Ausztria 1901-1905. 1K Ag "Ferenc József" (2xklf) T:2-,3 patina Austria 1901-1905. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2xdiff) C:VF,F patina Krause KM#2804 ......................................................................1 400
Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! 30815. Ausztria 1907. 1K Ag "Ferenc József" (4,96g) T:2,2- Austria 1907. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (4,96g) C:XF,VF Krause KM#2804 .....................................................................................................45 000 30816. Ausztria 1908. 5K Ag "Ferenc József - Jubileum" T:2- ph. Austria 1908. 5 Corona Ag "Franz Joseph - Jubilee" C:VF edge error Krause KM#2809 ..........................................................................4 000 30817. Ausztria 1909. 5K Ag "Ferenc József" T:2- ph. Austria 1909. 5 Corona Ag "Franz Joseph" C:VF edge error Krause KM#2813 .................................................................................................................4 400 30818. Ausztria 1909. 5K Ag "Ferenc József" T:2-,3 Austria 1909. 5 Corona Ag "Franz Joseph" C:VF,3 Krause KM#2813 ..................................................................................................................................4 400 30819. Ausztria 1912. 2K Ag "Ferenc József" T:2,2- ph. Austria 1912. 2 Corona Ag "Franz Joseph" C:XF,VF edge error Krause KM#2821 ..................................................................................................1 600 30820. Ausztria 1915. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2- k. Austria 1915. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2x) C:XF,VF scratched ................................................................................................................................1 200 30821. Ausztria 1975. 100Sch Ag "20 éves az Államszerződés" T:2 oxidáció Austria 1975. 100 Schilling Ag "20th Anniversary - State Treaty" C:XF oxidation .................................................................................2 000 30822. Ausztria 1976. 100Sch Ag "Innsbruck - XII. téli olimpia / Lesikló sánc" T:2 Austria 1976. 100 Schilling Ag "Winter Olympics Innsbruck / Ski take-off ramp" C:XF ......................................................2 000 30823. Ausztria 1978. 50Sch Ag "Franz Schubert" T:2 kis ph. Austria 1978. 50 Schilling Ag "Franz Schubert" C:XF small edge error ..........................................................................................................2 000 30824. Ausztria 1978. 50Sch Ag "Franz Schubert" T:2 ph., felületi karc Austria 1978. 50 Schilling Ag "Franz Schubert" C:XF edge error, slightly scratched ......................................................................................1 600 30825. Osztrák Államok / Burgau 1776SF 10kr Ag "Mária Terézia" (3,25g) T:2-,3 / Austrian States / Burgau 1776SF 10 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (3,25g) C:VF,F Krause KM#18 ..............................18 000 30826. Osztrák Államok / Salzburg 1500. Batzen Ag "Leonhard von Keutschach" (2,99g) T:2- Austrian States / Salzburg 1500. Batzen Ag "Leonhard von Keutschach" (2,99g) C:VF ..................................11 000 30827. Osztrák Államok / Tirol 1809. 20kr Ag "I. Miksa" (6,56g) T:2- karc / Austrian States / Tyrol 1809. 20 Kreuzer Ag "Maximilian I" (6,56g) C:VF scratched Krause KM#149 ..............................................18 000 30828. Osztrák Államok / Tirol 1809. 20kr Ag "I. Miksa" (6,54g) T:2- Austrian States / Tyrol 1809. 20 Kreuzer Ag "Maximilian I" (6,54g) C:VF Krause KM#149 ...................................................................10 000 30829. Osztrák Németalföld 1788H 1/4 Kronenthaler Ag "II. József" (7,04g) T:3 ph., fülnyom eldolgozva Austrian Netherlands 1788H 1/4 Kronenthaler Ag "Joseph II" carved (7,04g) C:F edge error, restored ear mark Krause KM#38 .........................................................................................................5 000 30830. Belgium 1860. 20c Cu-Ni "I. Lipót" T:2 Belgium 1860. 20 Centimes Cu-Ni "Leopold I" C:XF Krause KM#20 .................................................................................................................................................20 000 30831. Belgium 1901. 5c Cu-Ni holland körirat + Német megszállás 1942. 1Fr Zn + 1944. 25c Zn + 1949. 5Fr Cu-Ni T:2,2- Belgium 1901. 5 Centimes Cu-Ni with Dutch legend + German occupation 1942. 1 Franc Zn + 1944. 25 Centimes Zn + 1949. 5 Francs Cu-Ni C:XF,VF ...................................................1 400 30832. Bizánci Birodalom / Konstantinápoly / VII. Konsztantinosz ~914-919. AE Follis (4,96g) T:3 Byzantine Empire / Constantinople / Constantine VII ~914-919. AE Follis (4,96g) C:F ........................1 800 30833. Cook-szigetek 2015. 10$ Ag "Stockholmi Szent Miklós templom - Krisztus ablak" az ezüstérmében kézi készítésű intarziás betét, gyártói díszdobozban, tanúsítvánnyal T:PP Cook Islands 2015. 10 Dollars Ag "Stockholm Storkyrkan - Christ window" coin with handmade intarsia, in original presentation case, with certificate C:PP .............................................................................60 000 30834. Csehország / Történelmi tartomány 1762P 1kr Cu "Mária Terézia" T:2,2- Bohemia 1762P 1 Kreuzer Cu "Maria Theresia" C:XF,VF ...............................................................................................................1 000 30835. Csehország / Történelmi tartomány 1776EvS-IK 20kr Ag "Mária Terézia" (6,02g) T:2-,3 Bohemia 1776EvS-IK 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,02g) C:VF,F ...............................................................2 800 30836. Csehország / történelmi tartomány 1781A 1G Cu + 1782A 1G Cu T:2-,3 Bohemia 1781A 1 Groeschl Cu + 1782A 1 Groeschl Cu C:VF,F Krause KM#818.............................................................3 000 30837. Egyiptom 1970-1980. 5m - 20P 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Egypt 1970-1980. 5 Milliemes - 20 Piastres 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC .......................1 800 30838. Etiópia 1969. 1c Al (2x) + 1969. 5c Cu-Zn (3x) + 1969. 10c Cu-Zn + 1969. 25c Cu-Ni T:2,2- ph. Ethiopia 1969. 1 Cent Al (2x) + 1969. 5 Cents Cu-Zn (3x) + 1969. 10 Cents Cu-Zn + 1969. 25 Cents Cu-Ni C:XF,VF edge error Krause KM#43.1, KM#44.1, KM#45.3, KM#46.1 ........................................1 000 30839. Fidzsi-szigetek 1999-2006. 1c-1$ (6xklf) fémpénz szettben, papírtokban T:1-,2 Fiji Island 1999-2006. 1 Cent - 1 Dollar (6xdiff) coin set in paper case C:AU,XF ..................................................2 000 30840. Franciaország 1656A 1L Cu "XIV. Lajos" + 166?D 1/12E Ag "XIV. Lajos" (2,4g) T:2-,3 rep. France 1656A 1 Liard Cu "Louis XIV" + 166?D 1/12 Ecu Ag "Louis XIV" (2,4g) C:VF,F cracked .....................2 000 30841. Franciaország / Első Császárság 1808A 1/2Fr Ag "Napóleon" (2,15g) T:3 France / First Empire 1808A 1/2 Franc Ag "Napoleon" (2,15g) C:F ........................................................................................2 000 30842. Franciaország 1916. 50c Ag + 1960. 5Fr Ag T:2 France 1916. 50 Centimes Ag + 1960. 5 Francs Ag C:XF Krause KM#854, KM#926 ............................................................................................................1 600 30843. Franciaország / Vichy-kormány 1941. 10c Zn + 1942-1943. 20c Zn (3x) + 1943. 50c Al + 1943. 2Fr Al + Franciaország 1947-1949. 5Fr Al (3x) T:2,2- France / Vichy State 1941. 10 Centimes Zn + 1942-1943. 20 Centimes Zn (3x) + 1943. 50 Centimes Al + 1943. 2 Francs Al + France 1947-1949. 5 Francs Al (3x) C:XF,VF ......................................................................................................................1 000
30844. Franciaország 1960. 5F Ag + 1962. 5F Ag T:2 patina France 1960. 5 Francs Ag + 1962. 5 Francs Ag C:XF patina Krause KM# 926 ..........................................................................................................2 000 30845. Görögország 1869BB 10l Br "I. György" T:2-,3 Greece 1869BB 10 Lepta Br "George I" C:VF,F.........1 000 30846. Izrael 1a-1L (21x) fémpénz tétel T:2,2- Israel 1 Agora - 1 Lira (21x) various metal coins C:XF,VF ......1 000 30847. Kambodzsa 1994. 50R-500R (4xklf) forgalmi szett papírtokban T:1 Cambodia 1994. 50 Riels - 500 Riels (4xdiff) coin set in paper case C:UNC ..........................................................................................1 400 30848. Kanada 1953. 1$ Ag "II. Erzsébet" kulcstartós fém keretben T:2- Canada 1953. 1 Dollar Ag "Elizabeth II" in metal frame as keychain C:VF .....................................................................................3 000 30849. Kanada 1967. 1D Ag "II. Erzsébet" T:2 patina Canada 1967. 1 Dollar Ag "Elisabeth II" C:XF patina Krause KM#70 ......................................................................................................................................2 400 30850. Kanada 2000. 25c Ni (13xklf) karton díszcsomagolásban T:1,1- Canada 2000. 25 Cents Ni (13xdiff) in cardboard packaging C:UNC,AU ........................................................................................1 000 30851. Kína 1984-2010. 1f-1Y (6xklf) fémpénz szettben, papírtokban T:1-,2 China 1984-2010. 1 Fen - 1 Yuan (6xdiff) coin set in paper case C:AU,XF.......................................................................................1 400 30852. Lengyel Királyság 1598. 3Gr Ag "III. Zsigmond" (2,07g) T:2- Poland 1598. 3 Grossi Ag "Sigismund III" (2,07g) C:VF Kopicki 1113. ..............................................................................................................2 000 30853. Lengyel Királyság ~1600. 8db-os vegyes 3 Poltorak Ag tétel T:2-,3 Poland ~1600. 8pcs of 3 Poltorak Ag coins C:VF,F ......................................................................................................................3 600 30854. Lengyel Királyság 1662A-T 6Gr Ag "II. János Kázmér" (3,4g) T:2- Poland 1662A-T 6 Grossi Ag "Johann Casimir II" (3,4g) C:VF Kopicki 1661. .....................................................................................2 600 30855. Lengyelország 1934. 5Zl Ag T:2,2- kis patina, ph. Poland 1934. 5 Zlotych Ag C:XF,VF small patina, edge error Krause Y#21 ........................................................................................................................1 600 30856. Lengyelország 1959. 10Zl Cu-Ni "Kopernikusz" + 1964. 10Zl Cu-Ni "10 éves a Jagelló Egyetem" T:2 egyiken ph. Poland 1959. 10 Zlotych Cu-Ni "Copernicus" + 1964. 10 Zlotych Cu-Ni "600th Anniversary of Jagiello University" C:XF one with edge error ..................................................................800 30857. Lengyelország 1974. 200ZL Ag "A Lengyel Népköztársaság 30. évfordulója" T:2 kis patina Poland 1974. 200 Zlotych Ag "30th Anniversary - Polish Peoples Republic" C:XF small patina Krause Y#72 ...............................................................................................................................................................1 200 30858. Lengyelország 1974. 200ZL Ag "A Lengyel Népköztársaság 30. évfordulója" T:2 patina Poland 1974. 200 Zlotych Ag "30th Anniversary - Polish Peoples Republic" C:XF patina Krause Y#72 ..........1 400 30859. Lengyelország 1995-2010. 1gr-5Zl (9xklf) fémpénz szettben, papírtokban T:1-,2 Poland 1995-2010. 1 Groszy - 5 Zlotych (9xdiff) coin set in paper case C:AU,XF ...............................................................1 600 30860. Libéria 2001. 10$ "Szabadság pillanatai - Holokauszt vége 1945." multicolor T:PP ujjlenyomat Liberia 2001. 10 Dollars "Moments of Freedom - End of the Holocaust 1945" multicolor C:PP fingerprint .........800 30861. Libéria 2001. 10$ "Szabadság pillanatai - A második világháború vége 1945." multicolor T:PP Liberia 2001. 10 Dollars "Moments of Freedom - The end of World War II 1945" multicolor C:PP .....................800 30862. Libéria 2001. 10$ "Szabadság pillanatai - Gandhi élete 1869-1948." multicolor T:PP enyhe felületi karc Liberia 2001. 10 Dollars "Moments of Freedom - Gandhi's life 1869-1948." multicolor C:PP slightly scratched......................................................................................................................................800 30863. Libéria 2001. 10$ "Szabadság pillanatai - Ülő bika 1876" multicolor T:PP ujjlenyomat Liberia 2001. 10 Dollars "Moments of Freedom - Sitting Bull 1876" multicolor C:PP fingerprint ...................................800 30864. Libéria 2001. 10$ "Szabadság pillanatai - Női egyenjogúság 1866." multicolor T:PP ujjlenyomat Liberia 2001. 10 Dollars "Moments of Freedom - Equal rights for women 1866" multicolor C:PP fingerprint .................................................................................................................................................800 30865. Libéria 2001. 10$ "Szabadság pillanatai - Spanyol polgárháború" multicolor T:PP Liberia 2001. 10 Dollars "Moments of Freedom - Spanish Civil War" multicolor C:PP .......................................................800 30866. Libéria 2001. 10$ "Szabadság pillanatai - Prágai tavasz 1968" multicolor T:PP felületi karc Liberia 2001. 10 Dollars "Moments of Freedom - Spring of Prague" multicolor C:PP slightly scratched .............800 30867. Libéria 2001. 10$ "Szabadság pillanatai - Alekszander Szolzsenyicin 1953." multicolor T:PP ujjlenyomat Liberia 2001. 10 Dollars "Moments of Freedom - Solzhenitsyn leaves the gulag 1953." multicolor C:PP fingerprint .......................................................................................................................800 30868. Libéria 2001. 10$ "Szabadság pillanatai- Magyar Szabadságharc 1848-49." multicolor T:PP Liberia 2001. 10 Dollars "Moments of Freedom - Hungarian War of Independence 1848-49" multicolor C:PP ..800 30869. Libéria 2004. 10$ "Szabadság pillanatai - A sztálingrádi csata 1943." multicolor T:PP Liberia 2004. 10 Dollars "Moments of Freedom -The siege of Stalingrad 1943." multicolor C:PP ................................800 30870. Libéria 2004. 10$ "Szabadság pillanatai - Garibaldi felszabadítja Itáliát 1860" multicolor T:PP ujjlenyomatos Liberia 2004. 10 Dollars "Moments of Freedom - Garibaldi liberates Italy 1860" multicolor C:PP fingerprint .......................................................................................................................800 30871. Libéria 2004. 10$ "Szabadság pillanatai - Az algériai függetlenségi háború 1954" multicolor T:PP ujjlenyomat Liberia 2004. 10 Dollars "Moments of Freedom - War of Independence in Algeria 1954" multicolor C:PP fingerprint .......................................................................................................................800 30872. Libéria 2004. 10$ "Szabadság pillanatai-A kelet-berlini népfelkelés 1953." multicolor T:PP Liberia 2004. 10 Dollars "Moments of Freedom-The East Berlin Revolt 1953." multicolor C:PP ........................800 30873. Libéria 2004. 10$ "Szabadság pillanatai - Zapata forradalma Mexikóban 1914" multicolor T:PP ujjlenyomat Liberia 2004. 10 Dollars "Moments of Freedom-Revolution of Zapata in Mexico 1914" multicolor C:PP fingerprint .......................................................................................................................800
Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! 30874. Libéria 2006. 10$ "Szabadság pillanatai - Varsói gettólázadás 1943" multicolor T:PP ujjlenyomat Liberia 2006. 10 Dollars "Moments of Freedom - Warsaw Ghetto uprising 1943" multicolor C:PP fingerprint .................................................................................................................................................800 30875. Libéria 2006. 10$ "Szabadság pillanatai-Martin Luther King 1963" multicolor T:PP ujjlenyomat Liberia 2006. 10 Dollars "Moments of Freedom-Martin Luther King 1963" multicolor C:PP fingerprint ...............800 30876. Libéria 2006. 10$ "Szabadság pillanatai - Normandiai partraszállás 1944.6.6." multicolor T:PP Liberia 2006. 10 Dollars "Moments of Freedom-Battle of Normandy 6.6.1944" multicolor C:PP ........................800 30877. Libéria 2006. 10$ "Szabadság pillanatai-Októberi szocialista forradalom 1917." multicolor T:PP ujjlenyomat Liberia 2006. 10 Dollars "Moments of Freedom-Socialist Revolution in Russia 1917" multicolor C:PP fingerprint .......................................................................................................................800 30878. Libéria 2006. 10$ "Szabadság pillanatai - Amerikai polgárháború 1861-1865" multicolor T:PP Liberia 2006. 10 Dollars "Moments of Freedom-The American civil war 1861-1865" multicolor C:PP ................800 30879. Libéria 2006. 10$ "Szabadság pillanatai-Szabadságszobor 1886" multicolor T:PP ujjlenyomat Liberia 2006. 10 Dollars "Moments of Freedom-Statue of Liberty 1886" multicolor C:PP fingerprint ..................800 30880. Libéria 2006. 10$ "Szabadság pillanatai - Indokína függetlensége 1954" multicolor T:PP Liberia 2006. 10 Dollars "Moments of Freedom-Independence of Indochina 1954" multicolor C:PP ..................800 30881. Libéria 2006. 10$ "Szabadság pillanatai-A Mozi születése 1895" multicolor T:PP ujjlemyomat Liberia 2006. 10 Dollars "Moments of Freedom-Birth of the Movies 1895" multicolor C:PP fingerprint ..............800 30882. Libéria 2006. 10$ "Szabadság pillanatai-Magyar Forradalom 1956" multicolor T:PP Liberia 2006. 10 Dollars "Moments of Freedom-Hungarian Revolution 1956" multicolor C:PP ..........................................800 30883. Libéria 2006. 10$ "Szabadság pillanatai - Szlovák felkelés 1944" multicolor T:PP Liberia 2006. 10 Dollars "Moments of Freedom - National Slovak uprising 1944" multicolor C:PP ....................................800 30884. Litvánia 1936. 5L Ag T:2 Lithuania 1936. 5 Litai Ag C:XF ....................................................................2 200 30885. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Magyarország az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Románia az EU-ban" T:PP Sovereing Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "Hungary in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Romania in the EU" C:PP .................................................................................................1 000 30886. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Franciaország az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Luxemburg az EU-ban" T:PP Sovereing Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "France in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Luxembourg in the EU" C:PP ...........................................................................................1 000 30887. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Málta az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Monaco az EU-ban" T:PP Sovereign Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "Malta in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Monaco in the EU" C:PP ......................................................................................................................1 000 30888. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Finnország az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Svédország az EU-ban" T:PP Sovereign Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "Finland in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Sweden in the Eu" C:PP ...................................................................................................1 000 30889. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Portugália az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Spanyolország az EU-ban" T:PP Sovereing Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "Portugal in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Spain in the EU" C:PP ......................................................................................................1 000 30890. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Észtország az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Lettország az EU-ban" T:PP Sovereing Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "Estonia in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Latvia in the EU" C:PP ......................................................................................................1 000 30891. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Szlovénia az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Lengyelország az EU-ban" T:PP Sovereing Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "Slovenia in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Poland in the EU" C:PP ....................................................................................................1 000 30892. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Nagy-Britannia az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Írország az EU-ban" T:PP Sovereing Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "Great Britain in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Ireland in the EU" C:PP .............................................................................................1 000 30893. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Görögország az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Ciprus az EU-ban" T:PP enyhe felületi karc Sovereing Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "Greece in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Cyprus in the EU" C:PP slightly scratched ............................................1 000 30894. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Belgium az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Dánia az EU-ban" T:PP Sovereing Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "Belgium in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Denmark in the EU" C:PP ....................................................................................................................1 000 30895. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Németország az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Ausztria az EU-ban" T:PP Sovereing Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "Germany in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Austria in the EU" C:PP ....................................................................................................1 000 30896. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Csehország az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Szlovákia az EU-ban" T:PP enyhe felületi karc, ujjlenyomat Sovereing Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "Czech Republic in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Slovakia in the EU" C:PP slightly scratched, fingerprint ..............................................................................................................................................1 000 30897. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Hollandia az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Litvánia az EU-ban" T:PP Sovereing Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "Netherlands in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Lithuania in the EU" C:PP .................................................................................................1 000 30898. Máltai Lovagrend 2004. 100L Cu-Ni "Olaszország az EU-ban" + 2004. 100L Cu-Ni "Vatikán az EU-ban" T:PP Sovereing Order of Malta 2004. 100 Liras Cu-Ni "Italia in the EU" + 2004. 100 Liras Cu-Ni "Vatican in the EU" C:PP ............................................................................................................1 000
30899. Man-sziget 1999. 1C Cu-Ni "Eduárd herceg / II. Erzsébet" T:PP Isle of Man 1999. 1 Crown Cu-Ni "Prince Edward / Elisabeth II" C:PP Krause KM#996 ...........................................................................1 400 30900. Nagy-Britannia 1853. 6P Ag "Viktória" (2,73g) T:2- Great Britain 1853. 6 Pence Ag "Victoria" (2,73g) C:VF ......................................................................................................................................................1 200 30901. Nagy-Britannia 1895. 1Sh Ag "Viktória" (5,5g) T:2,2- Great Britain 1895. 1 Shilling Ag "Victoria" (5,5g) C:XF,VF ......................................................................................................................................3 000 30902. Nagy-Britannia 1907. 1p Br "VII. Eduárd" + 1917-1921. 1p Br "V. György" (4xklf) + 1938-1948. 1p Br "VI. György" (2xklf) + 1962-1964. 1p Br "II. Erzsébet" (3xklf) T:2-3 Great Britain 1907. 1 Penny Br "Edward VII" + 1917-1921. 1 Penny Br "George V" (4xdiff) + 1938-1948. 1 Penny Br "George VI" (2xdiff) + 1962-1964. 1 Penny Br "Elisabeth II" (3xdiff) C:XF-F Krause KM#794.2, KM#810, KM#845, KM#897 .................................................................................................................................1 000 30903. Nagy-Britannia 1917-1967. 1p Br (17x) mind különböző évszám T:2-3 némelyiken oxidáció Great Britain 1917-1967. 1 Penny Br (17x) all with different dates C:XF-F some with corrosion Krause KM#810, KM#838, KM#845, KM#897...................................................................................................1 400 30904. Nagy-Britannia 1922. 1Fl Ag "V. György" T:3 ly., patina Great Britain 1922. 1 Florin Ag "George V" C:F hole, patina Krause KM#817a ........................................................................................................1 000 30905. Nagy-Britannia 1928. 1Fl Ag "V. György" T:2- Great Britain 1928. 1 Florin Ag "George V" C:VF ........1 000 30906. Nagy-Britannia 1977. 25P Cu-Ni "II. Erzsébet / Ezüst jubileum" + 1980. 25P Cu-Ni "II. Erzsébet / Az anyakirálynő 80. születésnapja" T:2 Great Britain 1977. 25 New Pence Cu-Ni "Elisabeth II / Silver Jubilee of Reign" + 1980. 25 New Pence Cu-Ni "Elisabeth II / 80th Birthday of Queen Mother" C:XF Krause KM#920, KM#921 .....................................................................................................................1 000 30907. Nagy-Britannia 1983. 1Ł Ni-sárgaréz (3x) T:2-,3 ph. Great Britain 1983. 1 Pound Ni-Brass (3x) C:VF,F edge error Krause KM#993 ......................................................................................................1 000 30908. Német Államok / Bajorország 1808. 6kr Ag "IV. Miksa József" (2,66g) T:2- German States / Bavaria 1808. 6 Kreuzer Ag "Maximilian IV Josef" (2,66g) C:VF .......................................................................2 000 30909. Német Államok / Bajorország 1817. 6kr Ag "IV. Miksa József" (2,5g) T:2-,3 German States / Bavaria 1817. 6 Kreuzer Ag "Maximilian IV Josef" (2,5g) C:VF,F .........................................................1 000 30910. Német Államok / Brunswick-Wolfenbuttel 1772. 1pf Cu + 1777LCR 1pf Cu + 1787MC 1pf Cu + Brunswick-Lüneburg-Calenberg-Hannover 1789IWS 1pf Cu T:2,2-,3 German States / Brunswick-Wolfenbuttel 1772. 1 Pfennig Cu + 1777LCR 1 Pfennig Cu + 1787MC 1 Pfennig Cu + Brunswick-Lüneburg-Calenberg-Hannover 1789IWS 1 Pfennig Cu C:XF,VF,F ...................................2 600 30911. Német Államok / Hamburg 1855. Sechsling (6pf) Ag + 1855A 1Sch Ag (0,71g/1,02g) T:2,2- German States / Hamburg 1855. Sechsling (6 Pfennig) Ag + 1855A 1 Schilling Ag (0,71g/1,02g) C:XF,VF .....3 000 30912. Német Államok / Hannover 1833A 16Gr Ag "IV. Vilmos" (11,78g) T:2-,3 German States / Hannover 1833A 16 Groschen Ag "Wilhelm IV" (11,78g) C:VF,F Krause KM#145.3 ...........................................4 000 30913. Porosz Hercegség 1534. 1Gr Ag "Brandenburgi Albert" (1,96g) T:2 Duchy of Prussia 1534. 1 Groschen Ag "Albrecht von Brandenburg" (1,96g) C:XF ......................................................................3 400 30914. Német Államok / Szászország 1865B 1pf Cu + Poroszország 1867A 2pf Cu + Német Birodalom 1875C 1pf + 1875D 2pf + 1901A 5pf T:2,2-,3 German States / Saxony 1865B 1 Pfennig Cu + Prussia 1867A 2 Pfennig Cu + German Empire 1875C 1 Pfennig + 1875D 2 Pfennig + 1901A 5 Pfennig C: XF,VF,F Krause KM#1216, KM#481, KM#1, KM#2, KM#11 ...............................................1 400 30915. Német Államok / Szilézia 1662G-H 15kr Ag "I. Lipót" (5,93g) T:2- German States / Silesia 1662G-H 15 Kreuzer Ag "Leopold I" (5,93g) C:VF ...............................................................................................4 000 30916. Német Államok / Szilézia 1672SHS 6kr Ag "I. Lipót" (2,02g) T:2- German States / Silesia 1672SHS 6 Kreuzer Ag "Leopold I" (2,02g) C:VF .................................................................................................3 000 30917. Német Államok / Szilézia 1673SHS 6kr Ag "I. Lipót" (2,59g) T:2,2- German States / Silesia 1673SHS 6 Kreuzer Ag "Leopold I" (2,59g) C:XF,VF Krause KM#507 ................................................4 000 30918. Német Államok / Szilézia 1693MMW 15kr Ag "I. Lipót" Boroszló (5,92g) T:2,2- / German States / Silesia 1693MMW 15 Kreuzer Ag "Leopold I" Breslau (5,92g) C:XF,VF Krause KM#462 ..................12 000 30919. Német Államok / Szilézia 1696. 3Pf Ag Oppeln T:3 German States / Silesia 1696. 3 Pfennig Ag Oppeln C:F ............................................................................................................................................1 800 30920. Német Államok / Szilézia 1697M-B 3pf Ag "I. Lipót" Brieg (0,69g) T:2 ph. / German States / Silesia 1697M-B 3 Pfennig Ag "Leopold I" Brieg (0,69g) C:XF edge error Krause KM#594 ............................9 500 30921. Német Államok / Szilézia 1697IA 3kr Ag "I. Lipót" (1,58g) T:2 German States / Silesia 1697IA 3 Kreuzer Ag "Leopold I" (1,58g) C:XF ....................................................................................................3 000 30922. Német Államok / Szilézia 1698CB 1kr Ag (0,73g) + 1700FN 1kr Ag (0,74g) + 1701CB 1kr Ag (0,63g) + 1702CB 1kr Ag "I. Lipót" (0,72g) T:2,2- German States / Silesia 1698CB 1 Kreuzer Ag (0,73g) + 1700FN 1 Kreuzer Ag (0,74g) + 1701CB 1 Kreuzer Ag (0,63g) + 1702CB 1 Kreuzer Ag "Leopold I" (0,72g) C:XF,VF ..................................................................................................................5 000 30923. Német Államok / Szilézia 1699F-N 1kr Ag "I. Lipót" (0,92g) T:2 German States / Silesia 1699F-N 1 Kreuzer Ag "Leopold I" (0,92g) C:XF ....................................................................................................2 000 30924. Német Államok / Szilézia 1707FN 3kr Ag "I. József" Boroszló (1,55g) T:2- kis patina / German States / Silesia 1707FN 3 Kreuzer Ag "Joseph I" Breslau (1,55g) C:VF slight platina Krause KM#687 .................................................................................................................................................5 000 30925. Német Birodalom / Bajorország 1904D 2M Ag "Ottó" T:2,2- German Empire / Bavaria 1904D 2 Mark Ag "Otto" C:XF,VF Krause KM#511 .............................................................................................5 000
Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! 30926. Német Birodalom / Bajorország 1911D 2M Ag "Luitpold régensherceg 90. születésnapja" T:2,2German Empire / Bavaria 1911D 2 Mark Ag "90th Birthday of Prince Regent Luitpold" C:XF,VF Krause KM#516 ....................................................................................................................................5 000 30927. Német Birodalom / Bajorország 1911D 2M Ag "Luitpold régensherceg 90. születésnapja" T:2 German Empire / Bavaria 1911D 2 Mark Ag "90th Birthday of Prince Regent Luitpold" C:XF Krause KM#516 .................................................................................................................................................5 000 30928. Német Birodalom / Baden 1892G 2M Ag "Frigyes nagyherceg" T:2- German Empire / Baden 1892G 2 Mark Ag "Grand Duke Friedrich" C:VF Krause KM#269 ....................................................................8 000 30929. Német Birodalom / Baden 1907G 2M Ag "Frigyes nagyherceg" T:2,2- German Empire / Baden 1907G 2 Mark Ag "Friedrich I as Grand Duke" C:XF,VF Krause KM#272 ............................................8 000 30930. Német Birodalom / Poroszország 1883A 2M Ag "I. Vilmos" T:2-,3 German Empire / Prussia 1883A 2 Mark Ag "Wilhelm I" C:VF,F Krause KM#506 ....................................................................................3 000 30931. Német Birodalom / Poroszország 1904A 2M Ag "II. Vilmos" T:2- German Empire / Prussia 1904A 2 Mark Ag "Wilhelm II" C:VF Krause KM#522 .........................................................................................2 200 30932. Német Birodalom / Poroszország 1908A 3M Ag "II. Vilmos" T:2 German Empire / Prussia 1908A 3 Mark Ag "Wilhelm II" C:XF ....................................................................................................................4 000 30933. Német Birodalom / Szászország 1901E 2M Ag "Albert" T:2 German Empire / Saxony 1901E 2 Mark Ag "Albert" C:XF Krause KM#1245 .......................................................................................................8 000 30934. Német Birodalom / Szászország 1901E 2M Ag "Albert" T:1- German Empire / Saxony 1901E 2 Mark Ag "Albert" C:AU Krause KM#1245 .............................................................................................8 000 30935. Német Birodalom / Szászország 1904E 2M Ag "György halálára" T:2 German Empire / Saxony 1904E 2 Mark Ag "Death of Georg" C:XF Krause KM#1261 ................................................................8 000 30936. Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Német 3. Birodalom 1875-1943. 1pf-10pf (14xklf) T:vegyes German Empire / Weimar Republic / German Third Reich 1875-1943. 1 Pfennig - 10 Pfennig (14xdiff) C:mixed ......................................................................................................................1 000 30937. Német Birodalom / Württemberg 1876F 2M Ag "I. Vilmos" T:3 German Empire / Württemberg 1876F 2 Mark Ag "Wilhelm I" C:F Krause KM#626 ...............................................................................4 000 30938. Német Birodalom / Württemberg 1901F 2M Ag "II. Vilmos" T:2,2- German Empire / Württemberg 1901F 2 Mark Ag "Wilhelm II" C:XF,VF Krause KM#631 ......................................................................2 000 30939. Német Birodalom / Württemberg 1905F 2M Ag "II. Vilmos" T:2,2- German Empire / Württemberg 1905F 2 Mark Ag "Wilhelm II" C:XF,VF Krause KM#631 ......................................................................2 000 30940. Németország / Weimar Köztársaság 1924A 10pf Al-Br + 1929J 10pf Al-Br + 1935A 10pf Al-Br T:2,2- Germany / Weimar Republic 1924A 10 Pfennig Al-Br + 1929J 10 Pfennig Al-Br + 1935A 10 Pfennig Al-Br C:XF,VF ..........................................................................................................................1 000 30941. Németország / Weimar Köztársaság 1925J 3M Ag "Rajna-vidék 1000 éves évforduló" T:2 Germany / Weimar Republic 1925J 3 Mark Ag "1000th Year of the Rhineland" C:XF Krause KM#46 ................8 000 30942. Német 3. Birodalom 1934A 1M Ni "Garnisonkirche" T:2 German Third Reich 1934A 1 Mark Ni "Garnisonkirche" C:XF ..........................................................................................................................1 000 30943. NDK 1969. 5M + 1971A 20M Cu-Ni "Ernst Thälmann" + 1973A 10M Cu-Ni "10. Ifjúsági Játékok" T:2 GDR 1969. 5 Mark + 1971A 20 Mark Cu-Ni "Ernst Thälmann" + 1973A 10 Mark Cu-Ni "10th Youth Festvial Games" C:XF ...........................................................................................................................1 000 30944. NDK 1969. 5M + 1971A 20M Cu-Ni "Heinrich Mann" + 1973A 10M Cu-Ni "10. Ifjúsági Játékok" T:2 GDR 1969. 5 Mark + 1971A 20 Mark Cu-Ni "Heinrich Mann" + 1973A 10 Mark Cu-Ni "10th Youth Festvial Games" C:XF ...........................................................................................................................1 000 30945. NDK 1971A 20M "Ernst Thälmann" (5x) T:1-,2 GDR 1971A 20 Mark "Ernst Thälmann" (5x) C:AU,XF ................................................................................................................................................1 000 30946. NSZK 1949-1988. 5pf Br-acél, sárgaréz-acél (15xklf) T:2,2- FRG 1949-1988. 5 Pfennig Br-steel, Brass-steel (15xdiff) C:XF,VF Krause KM#102, KM#107 .....................................................................1 000 30947. NSZK 1955D 1M Cu-Ni T:2 FRG 1955D 1 Mark Cu-Ni C:XF ...............................................................1 800 30948. NSZK 1971D 5M Ag "Albrecht Dürer" T:2 FRG 1971D 5 Mark Ag "Albrecht Dürer" C:XF Krause KM# 129 ................................................................................................................................................1 200 30949. NSZK 1971D 5M Ag "Albrecht Dürer" T:2 kis patina FRG 1971D 5 Mark Ag "Albrecht Dürer" C:XF small patina Krause KM#129 ................................................................................................................1 200 30950. NSZK 1972D 10M Ag "Müncheni Olimpia" T:2 kis patina FRG 1972D 10 Mark Ag "Münich Olympics" C:XF small patina Krause KM#132 ......................................................................................1 400 30951. NSZK 1972F 10M Ag "Müncheni Olimpia" T:2 FRG 1972F 10 Mark Ag "Münich Olympics" C:XF Krause KM#133 ....................................................................................................................................1 400 30952. NSZK 1973G 5M "Frankfurti Parlament 125. évfordulója" T:2 kis patina FRG 1973G 5 Mark Ag "125th Anniversary - Frankfurt Parliament" C:XF small patina Krause KM#137 ...................................1 200 30953. NSZK 1974F 5M Ag "25 éves az Alkotmány" T:2 FRG 1974F 5 Mark "25th Anniversary Constitutional Law" C:XF Krause KM# 138...........................................................................................1 200 30954. NSZK 1974F 5M Ag "25 éves az Alkotmány" + 1976D 5M Ag "Grimmelhausen halálának 300. évfordulója" + 1977G 5M Ag "Heinrich von Kleist" + 1979J 5M Ag "Német Régészeti Intézet 150. évfordulója" T:2,2- FRG 1974F 5 Mark Ag "25th Anniversary - Constitutional Law" + 1976D 5 Mark Ag "150th Anniversary - German Archaeological Institute" + 1977G 5 Mark "Birth of Heinrich von Kleist" + 1979J 5 Mark Ag "150th Anniversary - German Archaeological Institute" C:XF Krause KM#138, KM#144, KM#146, KM#150...................................................................................................4 800
30955. NSZK 1974F 5M Ag "25 éves az Alkotmány" T:2 FRG 1974F 5 Mark Ag "25th Anniversary Constitutional Law" C:XF Krause KM#138............................................................................................1 200 30956. NSZK 1974F 5M Ag "25 éves az Alkotmány" T:2 kis patina, k. FRG 1974F 5 Mark Ag "25th Anniversary - Constitutional Law" C:XF small patina, scratch Krause KM#138....................................1 200 30957. NSZK 1975G 5M Ag "Albert Schweitzer" + 1977G 5M Ag "Heinrich von Kleist" + 1978F 5M Ag "Baltazár Neumann halálának 225. évfordulója" T:2 FRG 1975G 5 Mark "Albert Schweitzer" + 1977G 5 Mark "Birth of Heinrich von Kleist" + 1978F 5 Mark Ag "225th Anniversary - Death of Balthasar Neumann" C:XF Krause KM#143, KM#146, KM#148 ..........................................................3 600 30958. NSZK 1978F 5M Ag "Baltazár Neumann halálának 225. évfordulója" T:2 FRG 1978F 5 Mark Ag "225th Anniversary - Death of Balthasar Neumann" C:XF Krause KM# 148 ........................................1 200 30959. NSZK 1980. 5M Cu-Ni "100 éves a Cologne-i Katedrális" + 1982. 5M Cu-Ni "Goethe halálának 150. évfordulója" + 1984. 5M Cu-Ni "A német vámunió alapításának 150. évfordulója", az érmék egy műanyag dísztokban T:PP,BU ujjlenyomat, o. Germany / Federal Republic 1980. 5 Mark Cu-Ni "100th Anniversary - Cologne Cathedral" + 1982. 5 Mark Cu-Ni "150th Anniversary - Death of Johann Wolfgang von Goethe" + 1984. 5 Mark Cu-Ni "150th Anniversary - German Customs Union", the coins in a plastic case C:PP,Bu fingerprint, corrosion Krause KM#153, KM#156, KM#160 .................................................................................................................................................5 000 30960. NSZK 1981J 5M Cu-Ni "Gotthold Ephraim Lessing halálának 200. évfordulója" + 1982D 5M Cu-Ni "Johann Wolfgang von Goethe" (2x) T:1-,2 FRG 1981J 5 Mark Cu-Ni "200th Anniversary - Death of Gotthold Ephraim Lessing" + 1982D 5 Mark Cu-Ni "Johann Wolfgang von Goethe" (2x) C:AU,XF .....2 400 30961. NSZK 1988D 10M Ag "Arthur Schopenhauer" T:2 patina FRG 1988D 10 Mark Ag "Arthur Schopenhauer" C:XF patina Krause KM#168 .......................................................................................1 400 30962. NSZK 1988F 10M Ag "Carl Zeiss" T:2(PP) FRG 1988F 10 Mark Ag "Carl Zeiss" T:XF(PP) Krause KM# 169 ................................................................................................................................................1 800 30963. Németország 1995. 10M Ag "150 éve született Wilhelm Conrad Röntgen - 100 éves az X-sugár" T:2(PP) Germany 1995. 10 Mark Ag "150th Birth Anniversary - Wilhelm Conrad Röntgen; 100th Anniversary of X-ray" C:XF(PP) Krause KM# 187 ................................................................................1 800 30964. Németország 1997. 10M Ag "Diesel Motor Centenárium" T:2(PP) Germany 1997. 10 Mark Ag "Diesel Engine Centennial" T:XF(PP) Krause KM# 192 .......................................................................1 800 30965. Németország 2010. 10E Ag "Sí Világbajnokság - 2011" T:1- patina Germany 2010. 10 Euro Ag "Fis Alpine Ski WM - 2011" C:AU patina Krause KM# 292 ...................................................................3 000 30966. Norvégia 1925. 5o Br T:2,2- ph. Norway 1925. 5 Ore Br C:XF,VF edge error Krause KM#368 ...........4 000 30967. Olasz Államok / Aquileiai Patriarchátus 1402-1411. Denár Ag "II. Antonio Panciera" (0,48g) T:2Italian States / Patriarchate of Aquileia 1402-1411. Denarius Ag "Antonio II Panciera di Portogruaro" (0,48g) C:VF ..................................................................................................................10 000 30968. Olasz Államok / Velence 1852V 3c Cu + Ausztria 1860V 1kr Cu T:2-,3 ü., kis ph. Italian States / Venice 1852V 3 Centessimi Cu + Austria 1860V 1 Kreuzer Cu C:VF,F ding, small edge error Krause KM#2186 ..................................................................................................................................2 400 30969. Olaszország 1863. 10c "II. Viktor Emanuel" T:3 ph Italy 1863. 10 Centesimi "Vittorio Emanuele II" C:F edge error Krause KM# 11.2 ..........................................................................................................1 000 30970. Olaszország 1863T BN 1L Ag "II. Viktor Emánuel" T:3 ly. Italy 1863T BN 1 Lira Ag "Vittorio Emanuele II" C:F hole ...........................................................................................................................1 000 30971. Olaszország 1867H 10c Cu "II. Viktor Emánuel" + 1894B/l 10c Cu "I. Umberto" T:2-,3 k., ph. Italy 1867H 10 Centesimi Cu "Vittorio Emanuele II" + 1894B/l 10 Centesimi Cu "Umberto I" C:VF,F scratch, edge error Krause KM#11.3, KM#27.1 ....................................................................................1 000 30972. Olaszország 1905R 1c Cu "III. Viktor Emánuel" T:2 Italy 1905R 1 Centesimo Cu "Vittorio Emanuele III" C:XF .................................................................................................................................................1 000 30973. Olaszország 1955-1963R 50L acél (4x) T:2 apró ph. Italy 1955-1963R 50 Lire stainless stell (4x) C:XF tiny edge error Krause KM#95.1 .....................................................................................................800 30974. Olaszország 1955-1995. 45db kizárólag klf 100L fémpénzből álló gyűjtemény éremberakó albumban, ritkább darabokkal! T:1,2 Italy 1955-1995. Nice collection of 45pcs of different 100 Lire with rare dates in album C:UNC,XF ....................................................................................................14 000 30975. Olaszország 1957-1963R 100L acél (5x) T:2 Italy 1957-1963R 100 Lire stainless stell (5x) C:XF Krause KM#96.1 ......................................................................................................................................800 30976. Olaszország 1958-1990R 500L Ag "Kolumbusz hajói" T:2,2- ph. Italy 1958-1990R 500 Lire Ag "Colombus' ships" C:XF,VF edge error .................................................................................................1 600 30977. Omán / Maszkat 1897. 1/4A Cu T:2- k. Oman / Muscat 1897. 1/4 Anna Cu C:VF scratched ...............1 000 30978. Orosz Birodalom 1749. Denga T:3 Russian Empire 1749. Denga C:F ................................................1 400 30979. Oroszország 1816. 2k T:2- ü. Russia 1816. 2 Kopeks C:VF ding Krause C#118.3 ..............................1 200 30980. Orosz Birodalom 1821. 1k Cu T:3 Russian Empire 1821. 1 Kopek Cu C:F .........................................1 200 30981. Orosz Birodalom 1840. Polushka (1/4k) Cu T:3 Russian Empire 1840. Polushka (1/4 Kopek) Cu C:F ........................................................................................................................................................1 000 30982. Orosz Birodalom 1895. 50k Ag T:3 ü. Russian Empire 1895. 50 Kopeks Ag C:F ding .........................1 600 30983. Orosz Birodalom ~1900. 15k Ag + 20k Ag T:2- mindkét érme előlapja lereszelve Russian Empire ~1900. 15 Kopeks Ag + 20 Kopeks Ag C:VF the obverse sides of both coins are filed smooth ..............800
Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! 30984. Oszmán Birodalom ~1600. Akcse Ag (6x) T:2- Ottoman Empire ~1600. Akce Ag (6x) C:VF ...............5 000 30985. Portugália 1781. 400R (Pinto) Ag "Mária és III. Péter" (14,60g) T:2,2- Portugalia 1781. 400 Reis (Pinto) Ag "Maria and Pedro III" (14,60g) C:XF,VF Krause KM#273 ..................................................12 000 30986. Románia 1947. 5L Al "I. Mihály" T:2,2- Romania 1947. 5 Lei "Mihai I" C:XF,VF Krause KM#75 .........1 200 30987. Spanyolország 1868OM 5c Cu "II. Izabella" T:2-,3 ph. Spain 1868OM 5 Centimos Cu "Isabella II" C:VF,F edge error Krause KM#635.1 ...................................................................................................3 600 30988. Spanyolország 1878. 5P Ag "XII. Alfonz" T:2- fülnyom Spain 1878. 5 Pesetas Ag "Alfonso XII" C:VF ear mark ................................................................................................................................................4 000 30989. Svájc 1914B 1Fr Ag "Helvetia" T:2- Switzerland 1914B 1 Franc Ag "Helvetia" C:VF Krause KM#24 .1 600 30990. Svájc 1969. 5Fr Ag T:1- Switzerland 1969. 5 Francs Ag C:AU .............................................................1 000 30991. Svájc 1993. 20Fr Ag "Paracelsus" T:2(PP) Switzerland 1993. 20 Francs Ag "Paracelsus" C:XF(PP) .4 800 30992. Svédország 1673. 1/6ö Cu T:2-,3 patina Sweden 1673. 1/6 Ore Cu C:VF,F patina .............................1 400 30993. Svédország 1948TS 1Kr Ag "V. Gusztáv" T:2- Sweden 1948TS 1 Krona Ag "Gustaf V" C:VF ............1 000 30994. Szent Ilona 1977. 25P Cu-Ni "II. Erzsébet uralkodásának 25. évfordulója" T:2 kis ph. Saint Helena 1977. 25 Pence Cu-Ni "Queen Elizabeth II Silver Jubliee" C:XF small edge error ...............................2 000 30995. Szlovákia 1944. 10K Ag "Templom kereszt nélkül" T:2 karc Slovakia 1944. 10 Korun Ag "Without cross atop church" C:XF scratch Krause KM#9.2 .................................................................................1 200 30996. Szovjetunió 1924. 50k Ag T:3 k.,ph. Soviet Union 1924. 50 Kopeks Ag C:F scratched, edge error .....1 400 30997. Szovjetunió 1965-1979. 1R (8x) T:2,2- Soviet Union 1965-1979. 1 Ruble (8x) C:XF,VF .....................1 000 30998. Thaiföld 1962. 1B Cu-Ni "IX. Ráma" (2x) + 1977-1979. 5B Cu-Ni "IX. Ráma" + Ceylon 1963. 25c Cu-Ni + 1969. 1R Cu-Ni + Irán 1973-1974. 5R Cu-Ni (2x) T:2-3 Thailand 1962. 1 Bhat Cu-Ni "Rama IX" (2x) + 1977-1979. 5 Bhat Cu-Ni "Rama IX" + Ceylon 1963. 25 Cents Cu-Ni + 1969. 1 Rupee Cu-Ni + Iran 1973-1974. 5 Rials Cu-Ni (2x) C:XF-F Krause Y#84, Y#111, KM#131, KM#133, KM#1176 ...............................................................................................................................................1 000 30999. Trinidad és Tobago 2003-2005. 1c-50c (5xklf) fémpénz szettben, papírtokbanT:1-,2 Trinidad and Tobago 2003-2005. 1 Cent - 50 Cents (5xdiff) coin set in paper case C:AU,XF ..................................2 000 31000. Törökország 2004. 1c-2EUR (8xklf) Euro próbaveretek szettben T:BU Turkey 2004. 1 Cent - 2 Euro (8xdiff) Euro trial mint set C:BU.............................................................................................................3 000 31001. Új-Zéland 2003. 50c Cu-Ni "A Gyűrűk Ura" 9xklf dísztokos szettben T:BU New Zealand 2003. 50 Cents Cu-Ni "Lord of the Rings" 9xdiff in case C:BU ............................................................................7 000 31002. Új-Zéland 2005-2008. 10c-2$ (5xklf) fémpénz szettben, papírtokban T:1-,2 New Zealand 2005-2008. 10 Cents - 2 Dollars (5xdiff) coin set in paper case C:AU,XF ............................................1 800 31003. Venezuela 2007. 1c-1B (7xklf) fémpénz szettben, papírtokban T:1,1- Venezuela 2007. 1 Centimo 1 Bolivar (7xdiff) coin set in paper case C:UNC,AU ..............................................................................1 600 31004. Vegyes: Magyarország 1860E 1kr Cu + Német Államok / Nassau 1862. 1kr Cu T:2,2- Mixed: Hungary 1860E 1 Kreuzer Cu + German States / Nassau 1862. 1 Kreuzer Cu C:XF,VF.....................1 000 31005. Vegyes: Franciaország 1941. 1Fr Al-Br + Olaszország 1913R 20c Ni + 1920R 20c Ni + 50c Ni recés peremmel + 1922R 20c Ni + Szerbia 1904. 2p Br T:2,2- Mixed: France 1941. 1 Franc Al-Br + Italy 1913R 20 Centesimi Ni + 1920R 20 Centesimi Ni + 50 Centesimi Ni with reeded edge + 1922R 20 Centesimi Ni + Serbia 1904. 2 Pare Br C:XF,VF .............................................................................1 000 31006. Vegyes: Etiópia 1936. 5c Cu + 10c Cu + Málta 1972. 10c Cu-Ni T:2,1- Mixed: Ethiopia 1936. 5 Cents Cu + 10 Cents Cu + Malta 1972. 10 Cents Cu-Ni C:XF,AU .......................................................1 000 31007. 12db-os vegyes külföldi fémpénz tétel, érdekesebb darabokkal, közte Dánia, Japán, Német 3. Birodalom T:2,2- 12pcs of various metal coins with some interesting pieces, including Denmark, Japan, German Third Reich C:XF,VF ...................................................................................................1 200 31008. Vegyes: Kanada 1964. 10c Ag + Német 3. Birodalom 1942A 50pf Al + Románia 1942. 5L Zn + Szerb-Horvát-Szlovén Királyság 1925. 1D Ni-Br T:2,2- Mixed: Canada 1964. 10 Cents Ag + German Third Reich 1942A 50 Pfennig Al + Romania 1942. 5 Lei Zn + Kingdom of the Serbs, Croats and Slovenes 1925. 1 Dinar Ni-Br C:XF,VF ..............................................................................1 000 31009. Vegyes: Olaszország 1912R 20c Ni + 1940R 20c acél + Szíria / Francia Protektorátus 1940. 5p Al-Br + Szerb-Horvát-Szlovén Királyság 1925. 1D Ni-Br T:2 Mixed: Italy 1912R 20 Centesimi Ni + 1940R 20 Centesimi stainless steel + Syria / French Protectorate 1940. 5 Piastres Al-Br + Kingdom of the Serbs, Croats and Slovenes 1925. 1 Dinar Ni-Br C:XF ..............................................................1 000 31010. Vegyes: Jugoszlávia 1938. 10D Ni + Olaszország 1909R 20c Ni + 1913R 20c Ni + 1920R 50c Ni recés T:1-,2,3 Mixed: Yugoslavia 1938. 10 Dinara Ni + Italy 1909R 20 Centesimi Ni + 1913R 20 Centesimi Ni + 1920R 50 Centesimi Ni reeded C:AU,XF,F ..................................................................1 000 31011. Vegyes: Német Államok / Bajorország 1871. 1kr Ag + Németország / Weimari Köztársaság 1922A 3M Al + Német 3. Birodalom 1935A 50pf Al T:2,2- ph. Mixed: German States / Bavaria 1871. 1 Kreuzer Ag + Germany / Weimar Republic 1922A 3 Mark Al + German Third Reich 1935A 50 Pfennig Al C:XF,VF edge error .............................................................................................................2 000 31012. Vegyes: Német Államok / Bajorország ~1745-1769. 1kr Ag (0,73g) + Frankfurt 1839. 1kr Ag (0,74g) + Csehország / Történelmi tartomány 1562. 1pf Ag egyoldalú veret (0,39g) T:2,2-,3 Mixed: German States / Bavaria ~1745-1769. 1 Kreuzer Ag (0,73g) + Frankfurt 1839. 1 Kreuzer Ag (0,74g) + Bohemia 1562. 1 Pfennig Ag one-sided (0,39g) C:XF,VF,F .................................................................2 000
31013. 4db-os vegyes ezüst 1kr-os tétel, közte Csehország / Történelmi tartomány 1703. 1kr Ag "I. Lipót" (0,68g), Német Államok / Brandenburg-Bayreuth 1718. 1kr Ag "György Vilmos" (0,53g) T:2,2-,3 4pcs of various silver 1 Kreuzer coins, including Bohemia 1703. 1 Kreuzer Ag "Leopold I" (0,68g), German States / Brandenburg-Bayreuth 1718. 1 Kreuzer Ag "Georg Wilhelm" (0,53g) C:XF,VF,F .....5 000 31014. Vegyes: Amerikai Egyesült Államok 1967. 1/2$ Ag "Kennedy" + Ausztria 1915. 1K Ag "I. Ferenc József" T:2 patina Mixed: USA 1967. 1/2 Ag "Kennedy" + Austria 1915. 1 Corona "Franz Joseph I" C:XF patina ...........................................................................................................................................1 400 31015. Vegyes: Csehország / Történelmi tartomány 1782A 1 Garas Cu + Hollandia / Zeeland 1789 1d Cu + Magyarország 1782B 1/4kr Cu + 1816S 1/4kr Cu + Olasz Államok / Gorizia 1788K 1s Cu "II. József" T:2-,3 Mixed: Bohemia 1782A 1 Groeschl Cu + Netherlands / Zeeland 1789. 1 Duit Cu + Hungary 1782B 1/4 Kreuzer Cu + 1816S 1/4 Kreuzer Cu + Italian States / Gorizia 1788K 1 Soldo Cu "Joseph II" C:VF,F ...........................................................................................................................2 600 31016. Vegyes: Amerikai Egyesült Államok 1941D 1/4$ Ag "Washington" + Német Birodalom 1905A 1/2M Ag + 1916. 5pf Fe + Románia 1942. 200L Ag T:2,2-,3 Mixed: USA 1941D 1/4 Dollar Ag "Washington" + German Empire 1905A 1/2 Mark Ag + 1916. 5 Pfennig Fe + Romania 1942. 200 Lei Ag C:XF,VF,F ........................................................................................................................................2 000 31017. 22db vegyes külföldi fémpénz albumban egy ezüsttel (közte francia, iráni, kubai pénzek), benne 5x12db és 5x6db érme tárolására alkalmas berakólapokkal 22pcs of mixed coins from diff countries (with France, Cuba, Iran), with one silver coin in album, with sheets for 5x12 and 5x6 coins ......................................................................................................................................................2 000
Külföldi emlékveretek, plakettek 31018. Amerikai Egyesült Államok 1982. "George Washington" fém emlékérem + 1984. "Abraham Lincoln" fém emlékérem + 1988. "Kennedy" fém emlékérem T:2 apró ph. USA 1982. "George Washington" commemorative medal + 1984. "Abraham Lincoln" commemorative medal + 1988. "Kennedy" commemorative medal C:XF small edge error ......................................................................................1 800 31019. Amerikai Egyesült Államok 1996. "XXVI. Olimpia - Atlanta" sárgaréz emlékérem (60mm) T:2 patina USA 1996. "Games of the XXVI Olympiad Atlanta" brass commemmorative medallion (60mm) C:XF patina ....................................................................................................................................................6 000 31020. Ausztria 1854. "Ferenc József császár és Erzsébet bajor hercegnő házasságkötésének emlékére" Br emlékérem, Szign.: Sebald.F; Drentwett.Sig. (41mm) T:2 ü., kis ph. Austria 1854. Marriage of Emperor Franz Joseph and Duchess Elizabeth of Bavaria, Br medallion "F. JOSEPH. I. KAIS.V. ÖSTR. ELISABETH PRINZ.V. BAYERN / DURCH LIEBE VEREINT 1854" Sign.: Sebald.F; Drentwett.Sig. (41mm) C:XF ding, small edge error .............................................................................8 000 31021. Ausztria ~1914-1918. "Ferenc József császár - II. Vilmos császár - A béke barátai" Br medál T:3,3Austria ~1914-1918. "k. Franz Joseph - k. Wilhelm II - Die freunde des friedens" Br medallion C:F,VG ..................................................................................................................................................1 200 31022. Ausztria 1979. "Radetzky marsall / 5. Nemzetközi Túranap" festett Br emlékérem zsinóron (60mm) T:1- Austria 1979. "Radetzky marshal / 5th International Wandertag" painted Br medal on string (60mm) C:AU ........................................................................................................................................1 200 31023. Ausztria 1983. "25 éves a Wiener Stadthalle" jelzett Ag emlékérem (24,85g/0.900/37mm) T:2(PP) Austria 1983. "25th Anniversary of the Wiener Stadthalle" marked Ag commemorative medal (24,85g/0.900/37mm) C:XF(PP) ...........................................................................................................3 000 31024. Austria DN "Adagio" Br plakett. Sign.:Stefan Schwartz (78x79mm) T:2 lyuk. Austria ND "Adagio" Br plaque. Sign.: Stefan Schwartz (78x79mm) C:XF hole .........................................................................1 200 31025. Franciaország 1878. "Nemzetközi Világkiállítás 1878 - Párizs" Br emlékérem, hátoldalon csavaros rögzítővel. Szign.: Chaplain (68mm) T:2 ph. France 1878. "Exposition Universelle Internationale de 1878 - Paris" Br commemorative medal, with screw mounting on backside. Sign.: Chaplain (68mm) C:XF edge error ....................................................................................................................................4 000 31026. Franciaország 1882. "Hazafiak Ligája" Br emlékérem. Szign.: H. Dubois (23mm) + DN "Minerva" Cu zseton T:2,3 zseton lyukas France 1882. "Ligue des Patriotes" Br commemorative medallion. Sign.: H. Dubois (23mm) + ND "Minerva" Cu jeton C:XF,F jeton with hole ..........................................1 000 31027. Franciaország DN "A Francia Külügyminisztérium futára" ezüstözött fém plakett, Első Császárság idején használt plakett modern utánverete, bársony tokban rögzítve (a plakett 54x69mm, a tok 121x122mm) T:1 France ND "Courier du Cabinet de France Relation Exterieur" silver plated plaque, modern restrike of the plaques used during First Empire, fixed in velvet case (the plaque 54x69mm, the cas 121x122mm) C:UNC ..............................................................................................2 000 31028. Hollandia DN "Cogito ergo sum Descartes 1596-1650 / Hoocste Onderscheiding Denksport" Br emlékérem, hátoldalon gravírozva, eredeti tokban "Koninklijke Zilver Fabriek - Gerritsen van Kempen - Zeist" gyártói jelzésű tokban. Szign.: G. Elsbach (60mm) T:2 Netherland ND "Cogito ergo sum Descartes 1596-1650 / Hoocste Onderscheiding Denksport" Br commemorative medal, engraved on backside, in "Koninklijke Zilver Fabriek - Gerritsen van Kempen - Zeist" labeled case. Sign.: G. Elsbach (60mm) C:XF ............................................................................................................2 000 31029. Horvátország DN "Zágráb" egyoldalas aranyozott fém olimpiai témájú plakett a város címerével, "IKOM Zagreb" gyártói jelzéssel T:2 Croatia ND "Zagreb" one sided, gold plated Olympic-themed plaque, with the town's coat of arms, with "IKOM Zagreb" makers mark C:XF.....................................1 600 31030. Kanada 1984. "II. János Pál pápa látogatása" aranyozott fém emlékérem eredeti tokban, tanúsítvánnyal (36mm) T:2 Canada 1984. "Visit of John Paul II" gilt metal medal in original case, with certificate (36mm) C:XF .................................................................................................................1 400
Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! 31031. Kanada DN "Lester B. Pearson, Richard Bedford Bennett, Charles Tupper, Alexander Mackenzie / Ottawa Parlament" 4xklf fém emlékérem (32mm) T:2-,3 Canada ND "Lester B. Pearson, Richard Bedford Bennett, Charles Tupper, Alexander Mackenzie / Ottawa House of Commons" 4xdiff. metal medallion (32mm) C:VF,F .....................................................................................................................1 200 31032. Német Államok / Nürnberg 1569. "Sebalt Haller zu Hallerstein" egyoldalas Br érem mesterjegy nélkül, Valentin Maler (1540-1603) munkája (47,82g/54,5mm) T:2- German States / Nürnberg 1569. "Sebalt Haller zu Hallerstein" one-sided Br medallion, without signature. Work of Valentin Maler (1540-1603) "SEABALT HALLER Z HALLERSTAIN AETAT LXIX 1569" (47,82g/54,5mm) T:VF ....................................................................................................................................................12 000 31033. Német Államok / Poroszország 1859. "Poroszország királya IV. Frigyes Vilmos - Vilmos régens herceg / Köln Központi Pályaudvar megnyitása 1859. December 15." Br emlékérem. Szign.: Jacob Wiener (166,3g/70mm) T:2,2- több ph. / German States / Prussia 1859. "Friedrich Wilhelm IV King of Prussia - Wilhelm Prince Regent / Opening of the Cologne Central Station 15 December 1859" Br commemorative medal. Sign.: Jacob Wiener (166,3g/70mm) C:XF,VF several edge errors .........20 000 31034. Német Államok / Szászország 1537. "V. Károly" öntött Ag emlékérem. Tervező: Hans Reinhart. Korabeli öntvény. (70,89g/64mm) T:2- ph., patina R! / German States / Saxony 1537. "Charles V" cast Ag commemorative medallion "CAROLVS V DEI GRATIA ROMAN IMPERATOR SEMPER AVGVSTVS REX HIS ANNO SAL M DXXXVII AETATIS SVAE XXXVII". Designer: Hans Reinhart. Contemporary cast. (70,89g/64mm) C:VF edge error, patina Rare! Habich II, 1, 1926. ...160 000 31035. NDK ~1970-1980. "Berlin, az NDK fővárosa / Tévétorony" Cu emlékérem (2x) (30mm) + 1975. "A fasizmus alóli felszabadulás 30. évfordulója" fém emlékérem (36mm) T:2 GFR ~1970-1980. "Berlin, the Capital of the GFR / Television Tower" Cu medal (2x) (30mm) + 1975. "30th Anniversary Liberation from Fascism" metal commemorative medal (36mm) C:XF ....................................................500 31036. NDK 1983A "Eckensteher Nante" fém emlékérem (32mm) + 1989. "Drezdai kastély" fém emlékérem (30mm) + DN "Berlin az NDK fővárosa / Marienkirche" fém emlékérem (32mm) T:2 GDR 1983A "Eckensteher Nante" metal commemorative (32mm) + 1989. "Dresdner Schloss" metal commemorative medallion (30mm) + ND "Berlin capital of the GDR / Marienkirche" metal commemorative medallion (32mm) C:XF ..............................................................................................1 000 31037. NDK ND "A téli sportokban elért jó teljesítményért / FDGB" porcelán emlékérem eredeti dísztokban (62mm) T:1- GDR ND "Für gute Leistungen im Wintersport / FDGB" porcelain commemorative medallion in original case (62mm) C:AU ...............................................................................................1 000 31038. NSZK 1968. "Hochstift Meissen 968-1968" porcelán plakett (66mm) T:1 FRG 1968. "Hochstift Meissen 968-1968" porcelain plaque (66mm) C:UNC ..........................................................................1 000 31039. NSZK 1970. "Shell - IX. Labdarúgó Világbajnokság Mexikó / Horst Hottges, Klaus Fichtel" fém emlékérem (30mm) T:2 FRG 1970. "Shell - IX. FIFA World Cup Mexico / Horst Hottges, Klaus Fichtel" metal medal (30mm) T:2 .............................................................................................................500 31040. NSZK 1976. "Konrad Adenauer születésének 100. évfordulója" fém emlékérem (50mm) T:PP felületi karc, ujjlenyomat FRG 1976. "100th Anniversary of the birth of Kondrad Adenauer" metal medallion (50mm) C:PP slightly scratched, fingerprint .............................................................................................700 31041. NSZK / Ottobrunn 1985. "15 éves az Ottobrunni Bélyeg- és Éremgyűjtő Egyesület" fém emlékérem (30mm) T:2 (PP) FRG / Ottobrunn 1985. "15 Years of Stamp- and Coin Collector Association of Ottobrunn" metal medal (30mm) C:XF (PP).............................................................................................800 31042. NSZK DN "Präsident - USA John F. Kennedy" jelzetlen Ag emlékérem (24,89g/40mm) T:2 FRG ND "Präsident - USA John F. Kennedy" Ag commemorative medallion, without hallmark (24,89g/40mm) C:XF ......................................................................................................................................................4 000 31043. Németország ND "A világtörténelem egyéniségei / George Bush - 1989 németországi látogatás" fém emlékérem sorszámozott tanúsítvánnyal (32mm) T:1-,2 Germany ND "Persönlichkeiten der Weltgeschichte / George Bush - Besuch in Deutschland 1989" metal medallion with numbered certificate (32mm) C:AU,XF .....................................................................................................................700 31044. Olaszország 2006. "Torinoi Téli Olimpia" aranyozott emlékérem sorozat (12xklf) T:1,1- Italy 2006. "Torino Winter Olympics" gold plated commemorative medallions (12xdiff) C:UNC,AU.......................5 000 31045. Svédország 1956. "Svédország - Magyarország Nemzetközi Atlétikai Verseny Stockholm 1956 / Minne" Br plakett "WESTINS STOCKHOLM" gyártói jelzéssel (84mm) T:2 Sweden 1956. "Sweden Hungary International Athletic Match Stockholm 1956 / Minne" Br plaque with makers mark "WESTINS STOCKHOLM" (84mm) C:XF .............................................................................................3 000 31046. 1973. "F.I.A.P. Torneo Pannonia 11-13. Maggio 1973" olasz nyelvű fém díjplakett, súlyemelő díjplakett, bársony talpra rögzítve, eredeti dísztokban (14x20cm) T:2 1973. "F.I.A.P. Torneo Pannonia 11-13. Maggio 1973" Italian language, weightlifting, on velvet stand, in original case (14x20cm) C:XF ....................................................................................................................................1 000
Római Birodalom 31047. Római Birodalom / I. Faustina 141 után Denár Ag (3,3g) T:3 patina, ki. Roman Empire / Faustina I after 141 Denarius Ag "DIVA FAVSTINA / AETER-NITAS" (3,3g) C:F patina, cracked RIC III 344. ....5 000 31048. Római Birodalom / I. Faustina 141 után Denár Ag (2,03g) T:2-,3 Roman Empire / Faustina I after 141 Denarius Ag "DIVA FAV-STINA / AETE-R-NITAS" (2,03g) C:VF,F RIC III 348. ............................6 000 31049. Római Birodalom / Róma / I. Faustina ~141. Sestertius Br (22,7g) T:3 ü. Roman Empire / Rome / Faustina I ~141. Sestertius Br "DIVAE FAV-STINAE / AETER-NITAS - S-C" (22,7g) C:F ding RIC III 1104. ...............................................................................................................................................10 000
31050. Római Birodalom / Róma / Marcus Aurelius caesarként 145. AE As (11,4g) T:2,2- Roman Empire / Rome / Marcus Aurelius as Caesar 145. AE As "AVRELIVS CAE-SAR AVG PII F COS II / HILA-RI-TAS - S-C" (11,4g) C:XF,VF RIC III 1260. ..............................................................................8 000 31051. Római Birodalom / Róma / Marcus Aurelius 163-164. Denár Ag (3,2g) T:2- Roman Empire / Rome / Marcus Aurelius 163-164. Denarius Ag "ANTONINVS AVG ARMENIACVS / P M TR P XVIII IMP II COS III - ARMEN" (3,2g) C:VF RIC III 81. ...........................................................................................5 000 31052. Római Birodalom / Róma / Marcus Aurelis 177. AE Dupondius (11,92g) T:3 Roman Empire / Rome / Marcus Aurelius 177. AE Dupondius "[M ANTONINVS] AVG - GERM [SARM TR P XXXI] / [IMP VIII - COS III P P] - S-C - [DE] SARM" (11,92g) C:F RIC III 1186. .......................................................5 000 31053. Római Birodalom / Róma / Lucius Verus 163-164. Dupondius (12,67g) T:2-,3 Roman Empire / Rome / Lucius Verus 163-164. Dupondius "L AVREL VERVS AVG ARMENIACVS / TR P IIII IMP II COS II - S-C" (12,67g) C:VF,F RIC III 1400. ....................................................................................10 000 31054. Római Birodalom / Róma / Septimius Severus 193-194. Denár Ag (2,4g) T:2,2- Roman Empire / Rome / Septimius Severus 193-194. Denarius Ag "IMP CAE L SEP SEV PERT AVG / LIBERAL AVG COS" (2,4g) C:XF,VF RIC IV 18. ..................................................................................................7 000 31055. Római Birodalom / Róma / Heliogabalus 221. Denár Ag (2,57g) T:2,2- Roman Empire / Rome / Elagabalus 221. Denarius Ag "IMP ANTONINVS PIVS AVG / PM TR P IIII COS III P P" (2,57g) C:XF,VF RIC IV 46. ...............................................................................................................................8 500 31056. Római Birodalom / Viminacium / I. Philippus 244-249. Sestertius Br (19,15g) T:3 Roman Empire / Viminacium / Philip I 244-249. Sestertius Br "IMP M IVL PHILIPPVS AVG / P M S [COL VIM] - AN VI" (19,15g) C:F Moushmov 36. ............................................................................................................2 000 31057. Római Birodalom / Róma / Severina 274-275. AE Denár (3,76g) T:2-,3 Roman Empire / Rome / Severina 274-275. AE Denarius "SEVERINA AVG / VENVS FELIX - Epsilon" (3,76g) C:VF,F RIC V 6. ...........................................................................................................................................................3 000 31058. Római Birodalom / Róma / Carinus 284-285. AE Antoninianus (2,8g) T:2- Roman Empire / Rome / Carinus 284-285. AE Antoninianus "IMP C M AVR CARINVS AVG / GENIVS E-XERCITI - K?" (2,8g) C:VF............................................................................................................................................5 000 31059. Római Birodalom / Róma / Diocletianus 284-305. AE Antoninianus (2,67g) T:2- ph. Roman Empire / Rome / Diocletian 284-305. AE Antoninianus "IMP DIOCLETIANVS AVG / ANNONA AVG - X?" (2,67g) C:VF edge error ........................................................................................................................3 000 31060. Római Birodalom / ? / Maximianus ~285-310. AE3 (3,23g) T:2- Roman Empire / ? / Maximianus ~285-310. AE3 "IMP C MA MAXIMIANVS P F AVG / CONCORDIA MILI-TVM" (3,23g) C:VF ............3 000 31061. Római Birodalom / Heraclea / Maximianus 295-296. AE3 (1,87g) T:2- Roman Empire / Heraclea / Maximianus 295-296. AE3 "IMP C MA MAXIMIANVS P F AVG / CONCORDIA MIL-ITVM HGamma" (1,87g) C:VF RIC VI 14. ......................................................................................................3 200 31062. Római Birodalom / Ticinum / I. Constantius 304-305. AE Follis (8,47g) T:2 Roman Empire / Ticinum / Constantius I 304-305. AE Follis "CONSTANTIVS NOB CAES / SACRA MONET AVGG ET CAESS NOSTR - * - PT" (8,47g) C:XF RIC VI 48a...............................................................................6 000 31063. Római Birodalom / Heraclea / Galerius 308-309. AE Follis (6,3g) T:2- Roman Empire / Heraclea / Galerius 308-309. AE Follis "IMP C GAL VAL MAXIMIANVS P F AVG / GENIO IMP-E-RATORIS - * - HTD" (6,3g) C:VF RIC VI 41. ..............................................................................................................3 400 31064. Római Birodalom / Siscia / II. Maximinus 309-310. AE Follis (6,57g) T:2 Roman Empire / Siscia / Maximinus II 309-310. AE Follis "MAXIMINVS NOB CAES / GENIO CA-ESARIS - Crescent-A SIS" (6,57g) C:XF RIC VI 202. ..............................................................................................................5 000 31065. Római Birodalom / Siscia / II. Maximinus 311. AE Follis (6g) T:2- Roman Empire / Siscia / Maximinus II 311. AE Follis "D N MAXIMINVS P F AVG / GENIO AV-GVSTI - Crescent-Digamma SIS" (6g) C:VF RIC VI 207. ...................................................................................................................4 000 31066. Római Birodalom / Siscia / I. Licinius 313. AE Follis (3,4g) T:2 Roman Empire / Siscia / Licinius I 313. AE Follis "IMP LIC LICINIVS P F AVG / IOVI CON-SERVATORI - Epsilon - SIS" (3,4g) C:XF RIC VI 229.............................................................................................................................................3 000 31067. Római Birodalom / Siscia / I. Licinius 315-316. AE Follis (3,95g) T:2,2- Roman Empire / Siscia / Licinius I 315-316. AE Follis "IMP LIC LICINIVS P F AVG / IOVI CON-SERVATORI - Epsilon .SIS." (3,95g) C:XF,VF RIC VII 17. .......................................................................................................3 000 31068. Római Birodalom / Trier / Crispus 322-323. Follis Cu (2,72g) T:2-,3 Roman Empire / Trier / Crispus 322-323. Follis Cu "IVL CRISPVS NOB CAES / BEATA TRAN-QVILLITAS - VO-TIS-XX - .STR." (2,72g) C:VF,F RIC VII 372. ..................................................................................................................3 000 31069. Római Birodalom / Thesszaloniki / I. Constantinus 324. Follis Cu (2,62g) T:2- patina Roman Empire / Thessalonica / Constanine I 324. Follis Cu "CONSTAN-TINVS AVG / D N CONSTANTINI MAX AVG - VOT X X - TSE VI" (2,62g) C:VF patina RIC VII 123. ................................................................1 600 31070. Római Birodalom / Siscia / II. Constantinus 321-324. AE Follis (2,84g) T:2 Roman Empire / Siscia / Constantine II 321-324. AE Follis "CONSTANTINVS NOB IVN NOB C / CAESARVM NOSTRORVM - VOT . X - BSIS Sunburst" (2,84g) C:XF RIC VII 182..................................................2 000 31071. Római Birodalom / Thesszaloniki / II. Constantinus 324. AE Follis (2,93g) T:2 Roman Empire / Thessalonica / Constantine II 324. AE Follis "CONSTANTINVS IVN NOB C / CAESARVM NOSTRORVM - VOT . X - TSBVI" (2,93g) C:XF RIC VII 128. ..............................................................3 000 31072. Római Birodalom / Cyzicus / II. Constantinus 325-326. AE Follis (2,84) T:2,2- Roman Empire / Cyzicus / Constantine II 325-326. AE Follis "CONSTANTINVS IVN NOB / PROVIDEN-TIAE CAESS - SMKGamma." (2,84g) C:XF,VF RIC VII 37. .......................................................................................3 000
26. nagyaukció 2016 november, tételeket átveszünk szeptember közepéig 31073. Római Birodalom / Siscia / Constans 348-350. AE Follis (1,6g) T:2,2- Roman Empire / Siscia / Constans 348-350. AE Follis "D N CONSTA-NS P F AVG / FEL TEMP REPARATIO - BSIS Symbol 2" (1,6g) C:XF,VF RIC VIII 236. ............................................................................................................4 000 31074. Római Birodalom / Konstantinápoly / II. Constantius 348-351. AE Maiorina (5,34g) T:2,2- Roman Empire / Constantinople / Constantius II 348-351. AE Maiorina "D N CONSTAN-TIVS P F AVG / FEL TEMP RE-PARATIO - Gamma - CONSZ*" (5,34g) C:XF,VF RIC VIII 81. ....................................3 000 31075. Római Birodalom / Siscia / Constantius Gallus 351. AE Maiorina (4,16g) + Gratianus 367-375. AE3 (2,08g) T:2-,3 Roman Empire / Siscia / Constantius Gallus 351. AE Maiorina "D N CONSTANTIVS IVN NOB C - A / FEL TEMP REPARATIO - III - * - SIS?" (4,16g) + Gratianus 367-375. AE3 "D N GRATIANVS PF AVG / GLORIA RO-MANORVM - S? - *-F - GammaSISC" (2,08g) C:VF,F ..............2 000 31076. Római Birodalom / Siscia / II. Julianus 355-360. AE3 (1,75g) T:2- Roman Empire / Siscia / Julian II 355-360. AE3 "D N IVLIANVS NOB CAES / FEL TEMP - REPARATIO - M - DeltaSIS Zigzag" (1,75g) C:VF RIC VIII 370. ....................................................................................................................2 000 31077. Római Birodalom / Sirmium / II. Julianus 361-363. AE3 (2,18g) T:2 Roman Empire / Sirmium / Julian II 361-363. AE3 "D N FL CL IVLI-ANVS P F AVG / VOT X MVLT X X - BSIRM" (2,18g) C:XF RIC VIII 108...........................................................................................................................................4 000 31078. Római Birodalom / ? / Jovianus 363-364. AE3 (2,57g) T:2- Roman Empire / ? / Jovian 363-364. AE3 "D N IOVIAN-VS P F AVG / VOT . V" (2,57g) C:VF ......................................................................4 000 31079. Római Birodalom / Siscia / I. Valentinianus 367-375. As Br (2,19g) T:2- Roman Empire / Siscia / Valentinian I 367-375. As Br "D N VALENTINI-ANVS P F AVG / GLORIA RO-MANORVM - M - P* DSISC" (2,19g) C:VF RIC IX 14a ..........................................................................................................2 600 31080. Júdea Kr. e. 100 - Kr. u. 100. 3db klf Prutah Cu tanúsítvánnyal T:3 patina Judea 100 BC - 100 AD 3pcs of diff Prutahs with certificate C:F patina ......................................................................................7 000
Militária 31081. 1890. "Bronz Katonai Érdemérem" aranyozott Br kitüntetés modern mellszalaggal T:2 ph.,javított korona Hungary 1890. "Medal for Military Merit (Signum Laudis)" gold plated Br decoration with modern ribbon C:XF edge error, repaired crown ..................................................................................8 000 31082. 1898. "Jubileumi Emlékérem Fegyveres Erő Számára / Signum memoriae (AVSTR)" Br kitüntetés mellszalaggal T:2,2- oxidáció Hungary 1898. "Commemorative Jubilee Medal for the Armed Forces" decoration with ribbon C:XF,VF corrosion NMK 249. ..............................................................1 000 31083. 1916. "Koronás Vas Érdemkereszt a Vitézségi Érem szalagján" Fe kitüntetés mellszalaggal + 1913-1918. "Katonai Legénységi Szolgálati Jel I. osztálya" Br kitüntetés mellszalaggal, a medalionban "XX" római számmal nem hozzávaló mellszalagon + 1916. "Károly-csapatkereszt" cink kitüntetés mellszalaggal + 1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" ezüstözött Br kitüntetés peremen "BRONZ" beütéssel, mellszalagon, a kitüntetések egyben összevarrva T:2,2- Hungary 1916. "Iron Cross of Merit with Crown, on war ribbon" iron decoration with ribbon + 1913-1918. "Distinction for 20 Years of Military Service for the Soldiers, 1st Class" Br decoration with not own ribbon + 1916. "Charles Troop Cross" Zn decoration with ribbon + 1929. "Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet" silver plated Br decoration with ribbon, on the edge with "BRONZE" mark, all decorations sewn together C:XF,VF NMK 227., 151., 295., 418. .............................................................................................................................................................17 000 31084. 1916. "Károly - Csapatkereszt" cink kitüntetés mellszalag nélkül + 1929. "Magyar Háborús Emlékérem" ezüstözött Br kitüntetés mellszalag nélkül T:2,2- ph.,fülnyom Hungary 1916. "Charles Troop Cross" zinc decoration without ribbon + 1929. "Hungarian Commemorative War Medal" silver plated Br decoration without ribbon C:XF,VF edge error, ear mark NMK 295;419 ...............................1 800 31085. 1918. "Sebesültek Érme" cink kitüntetés mellszalag nélkül. Szign.: R. Placht T:2- korróziónyom Hungary 1918. "Wound Medal" zinc decoration without ribbon. Sign.: R. Placht C:VF corrosion NMK 329. ..............................................................................................................................................1 000 31086. ~1930. "Istennel - Hazáért" átalakított ezüstözött fém pilóta jelvény, hátlapján forrasztásnyomok és ráerősített fémhenger (55x56mm) T:2,2- ..............................................................................................3 000 31087. ~1930-1940. "Szebb jövőt" levente textil és fém jelvény "GÁL NAP U. 16" és "TERVEZTE: VITÉZ ÁRONFFY" jelzésekkel (49x35mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. "Szebb jövőt (Brighter future)" Levente textile and metal badge with "GÁL NAP U. 16" and "TERVEZTE: VITÉZ ÁRONFFY" marks (49x35mm) C:XF ...................................................................................................................................5 000 31088. ~1930-1940. "A Magyar Királyi Honvédség Tisztelet Díja" Br emlékérem (45mm) T:2 ~1930-1940. "Hungarian Royal Army's Honorary Award" Br commemorative medal (45mm) C:XF .........................3 600 31089. ~1930-1940. "Hadirokkant" Br gomblyuk jelvény (28x22mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. "Invalid" Br button badge (28x22mm) C:XF ........................................................................................................3 000 31090. ~1930-1940. "Hadirokkant" zománcozott fém kitűző (15x18mm) T:2,2- ...............................................1 000 31091. 1931. Igazolvány a "Háborús Emlékérem" + 1932-1933. Igazolvány a "Károly Csapatkereszt" viselésének jogosultságára (2x), vízjeles papíron, egyik ragasztva + 1933. "Sebesültek Érme" + 1937. Igazolvány "Hadirokkant jelvény" viselésére ...............................................................................2 800 31092. 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" cink emlékérem mellszalaggal és viselésre jogosító igazolvánnyal. Szign.:BERÁN T:2,2- Hungary 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania" zinc medal with original ribbon and with certificate to wear the decoration. Sign.:BERÁN L. C:XF,VF ...................................................................................................3 000
31093. 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" cink emlékérem mellszalag nélkül. Szign.:BERÁN T:2 Hungary 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania" zinc medal with original ribbon. Sign.:BERÁN L. C:XF .................................................................................1 000 31094. 1941. "Délvidéki Emlékérem" cink emlékérem sérült, szennyezett mellszalaggal. Szign.: BERÁN L. T:2- korróziónyom Hungary 1941. "Commemorative Medal for the Return of Southern Hungary" zinc medal with damaged ribbon. Sign.:BERÁN L. C:XF corrosion NMK 429. .....................................1 000 31095. 1957. "Szolgálati Érdemérem" zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, tokban T:2 ..............................800 31096. 1960. "Lövészbajnok" aranyozott és zománcozott fém jelvény (36mm) T:2 .........................................2 000 31097. ~1970-1980. 100db-os vegyes tétel, benne "A Haza Fegyveres Szolgálatában - 25 év", "Közbiztonsági Érem", "A Haza Szolgálatáért" kitüntetések T:2,2- zománchiba ..................................5 000 31098. ~1970-1980. 100db-os vegyes tétel, benne "A Haza Fegyveres Szolgálatában - 25 év", "Közbiztonsági Érem", "A Haza Szolgálatáért" kitüntetések T:2,2- zománchiba ..................................5 000 31099. 1975. "Aranykoszorús I. osztályú repülőgépvezető jelvény, jelzett aranyozott ezüst kitüntetés, a medalion nincs rögzítve T:1- RR! / 1975. "First class pilot badge with golden wreath", hallmarked gilt silver badge, the medallion is not fixed, it is a very rare version of this decoration! C:AU Rare! ...16 000 31100. 2002. "Szolgálati Érdemjel arany fokozata" zománcozott, aranyozott tombak kitüntetés mellszalagon, sérült kontraszemmel és hiányzó függesztőkarikával + "Szolgálati Érdemjel ezüst fokozata" zománcozott, ezüstözött tombak kitüntetés mellszalagon T:2 arany fokozat hátlapján karcok Hungary 2002. "Distinction for Service of Merit, 1st Grade" enamelled, gold plated tombac decoration with ribbon, with damaged ring and missing suspension ring + "Distinction for Service of Merit, 2nd Grade" enamelled, silver plated tombac decoration with ribbon and thin ribbon, in case C:XF the back of the 1st Grade scratched NMK 788.,789. ........................................................12 000 31101. 3db-os kitüntetés tétel: 1898. "Jubileumi Emlékérem Fegyveres Erő Számára" Br kitüntetés mellszalag nélkül + 1964. "Munkásőr" Br kitüntetés mellszalagon, szalagsávval és miniatűrrel eredeti dísztokban + ~1970. "Munkásőr" zománcozott jelvény T:1,2,2- ..............................................................800 31102. 9db-os vegyes militária kitűző és jelvény tétel, közte 1959. "Tanácsköztársasági Emlékérem" ezüstözött Br érem nem eredeti mellszalaggal, 1953. "Dobó István Emlékverseny" zománcozott fém jelvény, cserélt tűvel T:2.................................................................................................................1 400 31103. Amerikai Egyesült Államok DN "702. Karbantartó Zászlóalj - 2. Gyaloghadosztály" Br érem (40mm) T:2 USA ND "702nd Maintenance Battalion - Second Infantry Division" Br medal (40mm) C:XF ........1 000 31104. Ausztria 1963. "Katonai Szolgálati Bronz Érdemérem" Br kitüntetés mellszalaggal (40mm) T:2 Austria 1963. "Military Service Bronze Medal" Br decoration with ribbon (40mm) C:XF ......................1 000 31105. Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Ferenc József, II. Vilmos / 1914 1915" Br patrióta zseton a központi hatalmak jelképeivel (3,00g/19mm) T:2,2- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Franz Joseph, Wilhelm II / 1914 1915" Br patriotic token with the symbols of the Central Powers (3,00g/19mm) C:XF,VF .........................................................................................................................3 000 31106. Szovjetunió 1985. "A Nagy Honvédő Háborúban aratott győzelem 40. évfordulója" sárgaréz kitüntetés mellszalagon (32mm) T:2 Soviet Union 1985. "Forty Years of Victory in the Great Patriotic War 1941-1945" brass decoration with ribbon (32mm) C:XF...................................................................800
Falerisztika: Kitüntetések, jelvények 31107. ~1900. "MFTR (Magyar Királyi Folyam- és Tengerhajózási Rt.) Sportkör" zománcozott fém gomblyukjelvény, hátoldalán "MORZSÁNYI BUDAPEST VÁCI UTCA 36." gyártói jelzéssel (21x14mm) T:2 ......................................................................................................................................1 000 31108. ~1900. "Pécsi Athlétikai Club 1886" zománcozott fém gomblyukjelvény, hátoldalán "MORZSÁNYI BUDAPEST ESKÜ-ÚT 5." gyártói jelzéssel (20,8mm) T:2....................................................................1 000 31109. Exner Károly (1850-1919) ~1902. "Elismerés a testi erőnek és ügyességnek / A budapesti VI. kerületi Állami Főreáliskola - a tornaverseny győztesének" kétoldalas Br díjérem, mellszalag nélkül, előlapon a tervező és a vésnök neve, hátoldalon gravírozva. Szign.: Dörre T., Exner K. T:1-,2 kis ph. .........................................................................................................................................................2 400 31110. ~1910. "KAC (Kolozsvári Atlétiakai Club)" zománcozott fém gomblyukjelvény (15x11mm) T:2 ...........1 000 31111. ~1910. "E.T.C. Erzsébeti Torna club 1909" zománcozott fém gomblyukjelvény (19x12mm) T:2 .........1 000 31112. ~1918. "Károlyi Mihály a Független Magyarország Vezére / Magyar Népszabadság és Forradalom Emlékérme - 1918. Október 31." hadifém érem mellszalagon (31mm) T:2,2- ......................................5 000 31113. Nemes Hubert (1892- ) 1928. "Harmadik Egyetemes Tanügyi Kongresszus - Budapest" Br kitűző (17x21,5mm) T:2 hajlott tű ....................................................................................................................2 800 31114. ~1920-1930. "OMLSZ (Országos Magyar Lövész Szövetség) 1871 - versenyző" Br kitűző, "Berán N. Bpest" gyártói jelzéssel (15x20mm) T:2 ...........................................................................................1 000 31115. Vegyes 5db-os jelvény tétel: 1930. "Munkás Sport 1930. június 1." kitűző (33x22mm) + 1933. "25 éves Jubiláris Munkás Sportünnepély" kitűző (23x34mm) + 1935. "1910 M 1935" kitűző (22x33mm) + 1938. "M.M.D.SZ. VI. Dalosünnepélye Szombathely - 1938 Pünkösd" kitűző (21x32mm) + 1947. "Orosháza 1947. május 24-25-26. - M.M.D.SZ." Br gomblyukjelvény (18x28mm) T:2 ....................................................................................................................................12 000 31116. ~1930. "A Sportvilág Verseny Díja" Br díjérem mellszalag nélkül (33x33mm) T:2 ph. .........................1 600 31117. ~1930. "Kath. Háziasszonyok Orsz. Szöv. Szt. Zita Körétől - Hűség és Szorgalom Jutalmául" aranyozott Br díjérem, szalag nélkül, "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzéssel (30mm) + ~1930. "Kath. Háziasszonyok Orsz. Szöv. Szt. Zita Körétől - Hűség és Szorgalom Jutalmául" aranyozott Br díjérem, eredeti erősen használt szalagon (30mm) T:2 ........................................................................5 500
Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! 31118. ~1930. Irredenta zománcozott kitűző, "MORZSÁNYI J. BUDAPEST ESKÜ ÚT 5." gyártói jelzéssel (24x32mm) ............................................................................................................................................5 000 31119. 1939. "Magyar Királyi Államvasutak Sportegyesületeinek Ligája / Atlétia Ifj. I" jelzett Ag díjérem (14,33g/38x26mm) T:2 patina ...............................................................................................................2 000 31120. ~1930-1940. "Sancta Maria Általános Iskola és Leánygimnázium" zománcozott tombak (gimnáziumi) és fém (elemi, tű nélkül) iskolajelvények (2xklf) + 1933. "MDEOSZ (Magyar Dalos Egyesületek Országos Szövetsége) - Liszt Ferenc" fém kitűző T:2,2- zománchiba, letört tű ...............1 000 31121. ~1930-1940. "Így volt, Így lesz, Esküszünk" irredenta Br kitűző (17mm) + DN "L" zománcozott fém kitűző (10x25mm) T:2 ...........................................................................................................................2 400 31122. 1943. "Mátyás Király Sportév 1943" fém gomblyukjelvény (30x15mm) T:2 ..........................................1 000 31123. 1949. " 'Csepel' Munkás Testedző Kör 1912 / Csepel-Vasas-Ganz 1949." ezüstözött Cu díjérem füllel (40mm) T:2 patina, ph. .................................................................................................................1 000 31124. ~1950. "Kiváló Dolgozó" Rákosi-címeres zománcozott fém kitüntetés miniatűrrel dísztokban T:2 ......1 000 31125. 1951. "Közbiztonsági Érem" arany fokozata a rendőrség tagjai részére, aranyozott kitüntetés mellszalagon, szalagsávval, tokban + 1957. "Szolgálati Érdemérem" zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, miniatűrrel szalagsávon, eredeti tokban + ~1980. "Kiváló Munkáért" zománcozott kitüntetés mellszalagon eredeti tokban T:1-,2 zománchiány ................................................................1 200 31126. 1957. "Óbudai Dalos Nap" zománcozott fém jelvény (19mm) T:2 ........................................................1 000 31127. 1963. "Építő- Fa- és Építőanyagipari Dolgozók Szakszervezete 60 éves" zománcozott fém jelvény (21x25mm) T:2 .........................................................................................................................................800 31128. 1964. "Munka Érdemrend" bronz fokozata, zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, miniatűrrel szalagsávon, eredeti tokban + 1964. "Munka Érdemrend" ezüst fokozata, zománcozott és ezüstözött Br kitüntetés mellszalagon, miniatűr nélkül, eredeti tokban + 3db "Kiváló Munkáért" jelvény T:2 .............................................................................................................................................1 000 31129. 1969. "Közbiztonsági Érem" ezüst fokozata a rendőrség tagjai részére, zománcozott kitüntetés mellszalagon, szalagsávval, eredeti tokban + adományozói okirat, szárazpecséttel, kis szakadással T:2 .........................................................................................................................................................1 600 31130. 1960-1970. 6db-os kitüntetés adományozói okirat T:2,2- .....................................................................1 000 31131. ~1960-1970. "Munkásőr" Br kitüntetés, szalagon, miniatűrrel szalagsávon + "Munkásőr" fém jelvény (23x23,5mm) + "Munkásőr sapkajelvény" zománcozott fém sapkajelvény (29x35mm) T:2,2- ................800 31132. ~1960-1980. "Szakszervezetek Országos Tanácsa" arany fokozatának kitüntetése, szalagsávon miniatűrrel eredeti dísztokban + "A Haza Szolgálatáért bronz fokozat" Br kitüntetés mellszalaggal, szalagsávval, tokban + "Honvédelmi Érdemérem" aranyozott fém kitüntetés mellszalagon, 15 év után, dísztokban, mellette egy "15 év Törzsgárda" jelvény + "Kiváló Dolgozó" zománcozott fém kitüntetés miniatűrrel tokban T:2 ...........................................................................................................1 200 31133. ~1970. "Politikai Irodalom terjesztő - 5 év" ezüst fokozatú zománcozott jelvény, igazolvánnyal (20mm) T:1- ..........................................................................................................................................1 000 31134. 1974. "Béke és Barátság Érdemrend" kitüntetés aranyozott Ag miniatűrje szalagsávon T:2 Hungary 1974. "Order of Merit of Peace and Amity" gold plated Ag miniature on thin ribbon C:XF ...................3 000 31135. ~1975. 2. és 3. osztályos távírász jelvények (3x) T:2 ...........................................................................1 000 31136. ~1975. Osztályos gépjárművezető (teherautó) jelvény (10x) T:2..........................................................1 000 31137. Vincze Dénes (1914-1972) ~1970. "Az Építőipar Kiváló Dolgozója" zománcozott kitüntetés miniatűrrel dísztokban T:2 .....................................................................................................................1 000 31138. 1976. "Szocialista Magyarországért Érdemrend" aranyozott, zománcozott Br kitüntetés mellszalaggal, szalagsávon miniatűrrel, adományozói dísztokban. Az érdemrend jelvényét Csúcs Viktória (1934- ) tervezte. T:1- Hungary 1976. "Order of Merit for the Socialist Hungary" gilt, enamelled Br decoration on ribbon, with miniature and thin ribbon, in original case. The badge of the order designed by Viktória Csúcs (1934- ) C:AU NMK 715. .........................................................20 000 31139. 1977. "II. Szovjet-Magyar Ifjúsági Barátság Fesztivál" Br jelvény (52mm) T:2- hajlott ............................800 31140. ~1970-1980. 5db-os vegyes magyar jelvény és kitűző tétel, közte "Budapest - Élen a Tanulásban A Sportban", "Kiváló Úttörő Munkáért" T:1-,2 .......................................................................................1 000 31141. ~1970-1980. "Vállalati Tűzoltó" fém jelvény T:1.......................................................................................800 31142. ~1970-1980. "Véradásra kész" zománcozott tombak jelvény (22mm) T:2 ..............................................800 31143. ~1970-1980. "Budapesti Közlekedési Vállalat" zománcozott fém jelvény + "Törzsgárda 10 év" zománcozott fém jelvény tokban T:2.....................................................................................................1 000 31144. ~1970-1980. Nagy tétel kiváló dolgozó és brigád jelvény, többsége saját dobozukban T:vegyes .......1 000 31145. ~1970-1980. Nagy tétel kiváló dolgozó és brigád jelvény, többsége saját dobozukban T:vegyes .......1 000 31146. ~1970-1980. Vegyes Kisdobos, Úttörő és Ifjú Gárda övcsatok + 1db műanyag Úttörő síp T:2,2- ........1 400 31147. ~1980. 3db klf repülős jelvény, benne "Malév" T:2 ...............................................................................1 000 31148. 1984. "Április Negyedike Érdemrend" aranyozott, zománcozott Br kitüntetés mellszalaggal, szalagsávon miniatűrrel, eredeti, kopottas bordó dísztokban T:1- / Hungary 1984. "Order of Merit of April Fourth" with ribbon, miniature and miniature ribbon in original, worn red case C:AU NMK 720. .....................................................................................................................................................22 000
31149. DN "M.L.T.C. (Magyar Lawn Tennis Club?)" zománcozott fém kitűző hátoldalán "JEROUSCHEK BPEST SEMMELWEISS U 7." gyártói jelzéssel (18x20mm) T:2 ..........................................................1 000 31150. DN "MHS Összetett Honvéd Verseny" festett fém kitűző (10x) (29x18mm) T:2 ...................................1 000 31151. DN 2db klf vallási témájú zománcozott fém jelvény T:2 ........................................................................1 600 31152. DN "Pest-Buda / Állami Pénzverő, Budapest" Br kitűző (15mm) T:2 ....................................................1 000 31153. DN "Luther-rózsa - Wartburg" ezüstözött fém lemezjelvény (43mm) T:2 .............................................1 000 31154. DN Puttót ábrázoló fém medál "M. ZELL" és "DEPOSÉE" jelzéssel (21mm) T:2,2- ND Metal medal depicting putto with "M. ZELL" and "DEPOSÉE" mark (21mm) C:XF,VF .............................................1 000 31155. DN "Csepel Autógyár" zománcozott fém kitűző (16,5mm) T:2 .............................................................1 000 31156. DN "József Attila Gépipari Technikum" festett fém jelvény és kitűző pár T:2 jelvényről hiányzik a tű ..1 000 31157. DN "999 999 - Elektrosvit" zománcozott fém kitűző (16x19mm) + DN "Pajtás" fém kitűző, "REMPO KOVOZNAK L. HRÁDOK" gyártói jelzéssel (20mm) T:2 .........................................................................800 31158. DN "MHS Összetett Honvéd Verseny" festett fém kitűző (12x) (29x18mm) T:2 ......................................800 31159. DN "Dinamo Budapest" aranyozott, zománcozott fém kitűző (18x20mm) + DN "IBUSZ" zománcozott fém kitűző + DN "Mercedes" ezüstözött fém kitűző T:2 ...........................................................................800 31160. DN "Tungsram 75" zománcozott fém jelvény (17x20mm) + DN "Danuvia - Hungary" zománcozott fém jelvény (11mm) + DN "Híradástechnikai Tudományos Egyesület" zománcozott fém jelvény (~18x18mm) T:2 ....................................................................................................................................1 000 31161. DN "Így volt - Így lesz" modern zománcozott fém irredenta gomblyukjelvény (24x13mm) T:2 .............1 000 31162. DN "Ganz Mávag - Budapest" fém kitűző "REMPO - LIPTOV" gyártói jelzéssel (14x15mm) + DN "Ganz" fém kitűző (14x15mm) + "Ganz Törzsgárda 10." fém jelvény (16x18mm) T:2,2- .....................1 000 31163. Iván István (1905-1968) DN "Férfi teniszjátékos" ezüstözött fém sportérem (40mm) + DN "Női teniszjátékos" ezüstözött fém sportérem (40mm) T:2,3 ph., ragasztónyom .........................................1 000 31164. Iván István (1905-1968) DN "Férfi teniszjátékos" Br sportérem (40mm) + DN "Női teniszjátékos" ezüstözött fém sportérem (40mm) T:2,3 ph., ragasztónyom ...................................................................800 31165. 5db-os vegyes magyar szocialista kitüntetés és jelvény tétel, közte "A Tanács Kiváló Dolgozója", "Felszabadulási Jubileumi Emlékérem" mindegyik tokban T:1-,2 .........................................................1 000 31166. 6db-os vegyes magyar jelvény és kitűző tétel, közte "SZOT", "KISZ Önkétes Ifjúsági Tábor 1961" T:2 .........................................................................................................................................................1 000 31167. 10db vegyes szocialista fém és bronz sportérem több szalaggal, közte "1951 évi MHK postaverseny I." fém sportérem T:2,2- ..................................................................................................1 000 31168. 10db vegyes szocialista fém és bronz sportérem több szalaggal, közte "Előre S.E." fém sportérem mellszalagon T:2,2- ...............................................................................................................................1 000 31169. 10db-os vegyes magyar jelvény és kitűző tétel, közte úttörő és KISZ jelvények főleg T:2 ...................1 000 31170. 10db-os vegyes magyar és külföldi jelvény és kitűző tétel, közte "Hajtómű és Felvonógyár", "Honvédelemért", "Mezőtúr" T:2 ...........................................................................................................1 000 31171. 15db-os vegyes magyar és külföldi jelvény és kitűző tétel, közte "KISZ", "Munkásőr", "Véradásért" T:2 .........................................................................................................................................................1 000 31172. 10db-os rendőr, egészségügyi és tűzoltó jelvény és kitűző tétel, közte DN "Elsősegély" kék zománcos jelvény (22mm), ~1970-1980. "Önkéntes Tűzoltó" zománcozott fém jelvény (34x34mm), DN "Kőbányai Gyógyszerárugyár - Hűséges munkáért" T:2,2- ............................................................1 000 31173. Vegyes 7db-os szocialista jelvény tétel, közte ~1970-1980. "Kiváló Termelőszövetkezeti Dolgozó" zománcozott fém jelvény, miniatűrrel, sérült tokban; ~1970-1980. "Könnyűipar Kiváló Dolgozója" zománcozott fém jelvény, miniatűrrel, igazolvánnyal, kicsit sérült tokban T:2,2- ..................................1 200 31174. 9db-os vegyes kitüntetés tétel, mind adományozói díszdobozban, miniatűrrel, közte 1964. "Munka Érdemrend" bronz fokozata, 1970. "Felszabadulási Jubileumi Emlékérem" aranyozott, zománcozott kitüntetés mellszalagon, viselői igazolvánnyal T:2,2- ............................................................................1 200 31175. Vegyes: kis doboznyi jelvény, közte DN "A szülőföldért" zománcozott fém jelvény, tűhiány (26x30mm), 1978. "Forradalmi Ifjúsági Napok 1919-1978.) festett fém kitűző T:vegyes......................1 400 31176. Albánia 8db sportkitüntetés és kitűző, közte DN "R.P.SH. Kampion" zománcozott fém kitüntetés, DN "Kuader i Dalluar - R.P.SH. - Ne Fizkulture e Sport" zománcozott fém kitüntetés + "Atlétikai és Sportszövetség" albán nyelvű igazolvány T:2 Albania 8pcs of sport decorations and pins, including ND "R.P.SH. Kampion" enamelled decoration, ND "Kuader i Dalluar - R.P.SH. - Ne Fizkulture e Sport" enamelled decoration + "Bashkimi i Fiskulturisteve dhe Sportisteve te Shoiperise" Alban language "Athletic and Sport Association" card C:XF ...........................................................................5 000 31177. Ausztria ~1920-1930. "PUCH" zománcozott gomblyukjelvény (9x19mm) T:2 Austria ~1920-1930. "PUCH" enamelled buttonhole pin (9x19mm) C:XF ..............................................................................1 400 31178. Ausztria 1980. "1. TVN (Természetbarát Turistaszövetség) vándornap - Gallizien 1980 Wildensteiner-vízesés" festett fém jelvény, "W. Scholze" gyártói jelzéssel (~65x103mm) T:2 Austria 1980. "1. TVN (Touristenverein die Naturfreunde) Wandertag - Gallizien 1980 Wildensteiner-Wasserfall" painted metal badge, with "W. Scholze" makers mark (~65x103mm) C:XF ......................................................................................................................................................1 200 31179. Ausztria 1980. "5. TVN (Természetbarát Turistaszövetség) vándornap - Köttmannsdorf 1980" fém jelvény, "W. Scholze" gyártói jelzéssel (~71x107mm) T:2 Austria 1980. "5. TVN (Touristenverein die Naturfreunde) Wandertag - Köttmannsdorf 1980" painted metal badge, with "W. Scholze" makers mark (~71x107mm) C:XF ......................................................................................................................1 200
Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! 31180. Ausztria 1972. "TVN (Természetbarát Turistaszövetség) Sankt Veit an der Glan - 3. Hercegvárosi tavaszi vidékmenet" fém jelvény, "Karl Pichl - Innsbruck" gyártói jelzéssel (~51x58mm) T:2 Austria 1972. "TVN (Touristenverein die Naturfreunde) Sankt Veit an der Glan - 3. Herzogstädter Herbstgeländermarsch" metal badge, with "Karl Pichl - Innsbruck" makers mark (~51x58mm) C:XF..1 000 31181. Ausztria 1972. "TVN (Természetbarát Turistaszövetség) Kühnsdorf - Nemzetközi vándornap" fém jelvény, "Karl Pichl - Innsbruck" gyártói jelzéssel (~38x51mm) T:2 Austria 1972. "TVN (Touristenverein die Naturfreunde) Internationale Wandertag Kühnsdorf - Klopeinersee mit Georgibergl" metal badge, with "Karl Pichl - Innsbruck" makers mark (~38x51mm) C:XF ...................1 000 31182. Ausztria 1974. "TVN (Természetbarát Turistaszövetség) családi túranap Wölfnitz - Seltenheim kastély" fém jelvény, "R. Souval Wien 7." gyártói jelzéssel (~44x53mm) T:2 Austria 1974. "TVN (Touristenverein die Naturfreunde) Wölfnitzer Familienwandertag - Schloss Seltenheim" badge, with "R. Souval Wien 7." makers mark (~44x53mm) C:XF ...................................................................1 000 31183. Ausztria 1976. "1. TVN (Természetbarát Turistaszövetség) vándornap Köttmannsdorf" festett fém jelvény, "W. Scholze" gyártói jelzéssel (~68x69mm) T:2 Austria 1976. "1. TVN (Touristenverein die Naturfreunde) Wandertag Köttmannsdorf" painted metal badge, with "W. Scholze" makers mark (~68x69mm) C:XF .................................................................................................................................1 200 31184. Ausztria 1976. "TVN (Természetbarát Turistaszövetség) 2. vándornap - Sankt Margarethen in Römersteinbruch " fém jelvény, havasi gyopár motívum, "R. Souval Wien 7." gyártói jelzéssel (~58x69mm) T:2 Austria 1976. "TVN (Touristenverein die Naturfreunde) 2. Wandertag Sankt Margarethen in Römersteinbruch" metal badge, Edelweiss motive, with "R. Souval Wien 7." makers mark (~58x69mm) C:XF ........................................................................................................................1 200 31185. Ausztria 1977. "TVN (Természetbarát Turistaszövetség) Treibach-Althofen - Tűzliliom" festett fém jelvény, "Karl Pichl - Innsbruck" gyártói jelzéssel (~38x51mm) T:2 Austria 1977. "TVN (Touristenverein die Naturfreunde) Treibach-Althofen - Feuerlilie" painted metal badge, with "Karl Pichl - Innsbruck" makers mark (~38x51mm) C:XF ..............................................................................1 200 31186. Ausztria DN "Internationale Volkswanderung Kinittelfield" fém jelvény (50mm) + DN "Petzen Ski-Leistungslauf" fém jelvény (41mm) T:2 Austria ND "Internationale Volkswanderung Kinittelfield" metal badge (50mm) + DN "Petzen Ski-Leistungslauf" metal badge (41mm) C:XF .............................1 000 31187. Ausztria ~1970. "TVN (Természetbarát Turistaszövetség) vándornap Bad Kleinkirchheim - Római fürdő" fém jelvény, "R. Souval Wien 7." gyártói jelzéssel (~63x66mm) T:2 Austria ~1970. "TVN (Touristenverein die Naturfreunde) Wandertag Bad Kleinkirchheim - Römerbad" badge, with "R. Souval Wien 7." makers mark (~63x66mm) C:XF ................................................................................1 200 31188. Csehszlovákia DN "Skoda" zománcozott fém kitűző (5x) műanyag tokban (11mm) T:2,2Czechslovakia ND "Skoda" enamelled pin (5x) in plastic case (11mm) C:XF,VF .................................1 000 31189. Franciaország 1936. "Ministere de Finances (Pénzügyminisztérium)" fém azonosító cédula(?) (29x54mm) T:2 ......................................................................................................................................1 800 31190. Kanada DN "Garde Chasse et Peche Club 1037" festett fém jelvény hátlapon "SCULLY LTD MONTREAL" (38mm) T:2 Canada ND "Garde Chasse et Peche Club 1037" painted metal badge with makers mark "SCULLY LTD MONTREAL" on the back (38mm) C:XF ....................................................800 31191. Mongólia 1967. "Barátság Érem" jelzetlen Ag kitüntetés, zománcozott, hátoldalán sorszám, plasztiktokban (36mm) T:2 Mongolia 1967. "Friendship Medal" unmarked Ag decoration, enamelled, numbered on its back, in plastic case (36mm) C:XF ........................................................12 000 31192. Német 3. Birodalom 1935. "Hans Schemm" Cu jelvény (37mm) T:2 German Third Reich 1935. "Hans Schemm" Cu badge (37mm) C:XF .............................................................................................1 000 31193. NDK ~1960. "Népek Közötti Barátságért Liga" fém jelvény dísztokban (33mm) T:2 GDR ~1960. "Liga Für Völkerfreundschaft der DDR" metal badge in case (33mm) C:XF .........................................1 600 31194. NDK ~1970. "Munkára és a béke megvédésére kész - I" zománcozott fém jelvény (32x33mm) + Szovjetunió ~1970. "Fiatal természettudós" aranyozott, zománcozott fém jelvény (30x27mm) T:2 GDR ~1970. "Bereit zur Arbeit und zur Verteidigung des Friedens (Ready for Work and Defending Peace)" enamelled metal badge (32x33mm) + Soviet Union ~1970. "Young Naturalist" gilt, enamelled metal badge (30x27mm) C:XF ............................................................................................1 000 31195. Olaszország 1931. "FIAT" zománcozott fém gomblyukjelvény, "A. GEROSA S.A. - MILANO" gyártói jelzéssel (9x16mm) T:2 zománchiba Italy 1931. "FIAT" enamelled metal buttonhole pin, with "A. GEROSA S.A. - MILANO" makers mark (9x16mm) C:XF enamel error ...............................................1 400 31196. Románia ~1965. 2db zománcozott fém kitüntetés tokban T:2 Romania ~1965. 2pcs of enamelled metal decorations in case C:XF ............................................................................................................1 000 31197. Szovjetunió ~1960-1970. "Dicső Anya III. osztálya" jelzetlen Ag kitüntetés mellszalag nélkül, hátoldalán sorszámozott T:2 Soviet Union ~1960-1970. "Order of Maternal Glory 3rd class" unmarked Ag decoration without ribbon, numbered on reverse C:XF ..................................................4 000 31198. Szovjetunió 11db-os vegyes jelvény és sapkajelvény tétel, közte 1982. "60 éves a Szovjetnió" fém jelvény T:2 .............................................................................................................................................1 200 31199. Vatikán DN "XI. Pius" ezüstözött fém medál (26mm) T:2 Vatican ND "Pius XI" silver plated metal medal (26mm) C:XF ..............................................................................................................................1 000 31200. 1936. "II. Frigyes 1786-1936" fém jelvény (25mm) T:2 1936. "Frederick the Great 1786-1936" metal badge (25mm) C:XF.................................................................................................................................800 31201. 61db-os, főleg a szovjet űrprogrammal kapcsolatos jelvény tétel, benne több zománcozott, néhányról a tű letört T:1,1-,2 61pcs of badges, mainly the badges of Soviet space program, between them more enamelled pcs, some without needle C:UNC,AU,XF ...........................................7 500
Replikák és hamisítványok 31202. 1942. "Tiszti Szolgálati Jel III. osztálya" Br modern replika kitűző (34x34mm) T:2 ...............................1 000 31203. 5db-os fém replika tétel, közte 1705. XX Poltura replika T:2,2- ............................................................1 000
Vegyes papír- és fémpénz tételek 31205. Vegyes 5db-os medál tétel, közte 1978. "Szentendrei templom téri Teátriumi játékok" emlékmedál (36x40mm), DN "Phaisztoszi korong" öntött modern emlékérem (~34mm) T:2,2- ...............................1 000 31206. 5db-os vegyes sport díj- és emlékérem valamint kitűző tétel, közte Bognár György (1944- ) 1990. "Ferencvárosi Torna Club - MÉE 1990" fém emlékérem, DN " Ferencvárosi Torna Club" zománcozott fém kitűző, 2000. "Millenneumi Diákolimpia" Br díjérem, szalag nélkül (42,5mm) T:2 ....1 400 31207. Vegyes, 9db-os tétel, több hamis pénzérmével, közte 1780SF Tallér "Mária Terézia" Fe hamisítvány T:vegyes ...........................................................................................................................1 000 31208. Vegyes 10db-os szocialista emlékérem, jelvény és kitüntetés tétel, közte 1979. "A Magyar Tanácsköztársaság 60. évfordulója Emlékére 1919-1979" Br emlékérem, 1984. "Munka Érdemérem" bronz fokozata, miniatűrrel, nem eredeti dobozában, DN "1905. KKG" zománcozott fém sapkajelvény, iskolai T:2 ................................................................................................................1 200 31209. Vegyes: 12db-os bankjegy és játékpénz, közte Ausztria 1944. 1Sh, Suriname 2000. 10G T:I-III ........2 200 31210. 19db-os vegyes emlékérem, zseton és bárca tétel fém illetve műanyag darabok, 1933. "BSZKRT / Kisszakaszjegy", DN "AEG Austria", Kanada 1978. "XI. Commonwealth Games - Edmonton Canada" (33mm) ...................................................................................................................................1 000 31211. 44db-os vegyes magyar és külföldi bankjegy tétel, főleg magyar pengők, a bankjegyek "Egyesült Budapesti Fővárosi Takarékpénztár Erzsébetvárosi Osztálya" borítékban T:III,III- ..............................1 600 31212. Vegyes fémpénz, jelvény és plakett tétel ~850g súlyban, közte Lengyel Királyság 1625. 6Gr Ag "III. Zsigmond" (3,82g), Svájc 1932. hímzett betétes fém cserkész(?) jelvény T:vegyes ............................2 600 31213. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 600 31214. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 600 31215. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 600 31216. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 600 31217. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 600
DARABANTH Bélyegkereskedelmi és Aukciósház Kft. 1061 Budapest, Andrássy út. 16. Megbízás a 278. Gyorsárverésre Név:......................................................................Ügyfélszám:.................................................... Teljes cím..................................................................................................................................... Telefon /fax /email:....................................................................................................................... Átvétel módja:
A 277. Gyorsárverés árverés eredménylistája 30001 30003 30004 30005 30006 30007 30008 30009 30010 30011 30013 30014 30015 30016 30017 30019 30022 30025 30026 30027 30029 30030 30031 30032 30034 30035 30036 30037 30038 30039 30040 30044 30045 30046 30048 30049 30050 30051 30052 30056 30057 30058 30059 30060 30063 30064 30066 30067 30069 30070 30074 30080 30081 30084
5000 4000 2400 2000 2000 2400 1400 2400 1000 3400 1000 2400 4000 5000 1600 2600 2000 1800 900 1800 13000 1600 1400 6000 130000 36000 18000 26000 15000 15000 1000 2600 3800 1000 1200 1200 1800 1800 1600 1000 3000 3000 5500 1400 1800 1800 1600 1400 4000 1000 3200 1600 1200 1600
30085 30094 30095 30096 30097 30098 30099 30100 30101 30102 30103 30104 30105 30109 30110 30113 30114 30115 30116 30117 30118 30119 30120 30121 30131 30132 30134 30135 30138 30139 30141 30142 30143 30144 30145 30146 30147 30148 30149 30150 30151 30152 30153 30154 30155 30156 30157 30160 30161 30162 30163 30164 30165 30166
1400 8500 1600 1600 1600 1600 1600 2200 2000 2000 2400 1600 2200 5000 900 9000 4000 1400 1600 1000 2200 2000 2200 1200 1000 4200 1400 1400 22000 2200 1000 12000 1600 2200 1800 1000 1800 1600 1200 1800 1800 1800 1200 1400 1400 1400 1200 3600 2200 2400 2200 7500 1000 42000
30167 30169 30170 30171 30172 30173 30174 30175 30176 30177 30178 30179 30180 30181 30182 30183 30184 30185 30186 30187 30188 30189 30190 30191 30192 30193 30194 30195 30196 30197 30198 30199 30200 30201 30202 30203 30204 30205 30206 30207 30208 30209 30210 30211 30212 30213 30214 30215 30216 30217 30218 30219 30220 30221
1600 2400 1000 3200 2200 3800 34000 1000 12000 13000 2200 7500 3000 6000 3800 4600 2600 2000 1400 1200 1200 1000 11000 2400 1000 3200 6500 4400 4400 1000 1400 1000 2200 3200 2600 1400 2000 6000 13000 4200 2400 2400 8000 7000 3000 2600 1600 2600 2600 2600 7000 7000 3200 1000
30223 30224 30225 30226 30227 30228 30229 30230 30231 30232 30233 30237 30238 30239 30240 30242 30243 30244 30245 30246 30247 30248 30249 30250 30251 30252 30257 30260 30261 30262 30263 30264 30265 30266 30268 30269 30270 30272 30274 30275 30277 30278 30279 30280 30286 30287 30288 30290 30291 30292 30293 30295 30296 30297
1400 1800 2400 1000 1400 1400 1200 4400 6000 1200 1000 2400 2400 2400 1200 1600 1200 3200 4200 4200 4200 5500 10000 9500 4000 15000 8000 1600 1600 1600 2000 1800 2000 1800 1000 1000 1200 1000 1000 1000 1000 1200 1200 1200 1600 1000 1000 2000 95000 7500 4400 1200 3200 1200
30298 30306 30312 30313 30314 30315 30317 30319 30321 30322 30324 30325 30327 30330 30335 30340 30341 30342 30343 30344 30345 30346 30347 30348 30350 30351 30352 30353 30354 30355 30356 30357 30358 30361 30362 30363 30364 30365 30366 30367 30368 30369 30370 30371 30372 30373 30374 30375 30376 30377 30378 30379 30380 30381
3000 4200 1400 2400 2000 2800 2000 2000 2000 1800 4400 6000 1800 2200 2200 2000 2000 4400 5000 2000 1600 1600 1600 2200 1400 1600 4400 3600 4000 4400 2600 3600 3600 1800 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 8000 8000 7000 1400 1200 1400
30382 30386 30387 30388 30390 30391 30393 30394 30395 30396 30397 30398 30399 30400 30401 30402 30403 30404 30405 30406 30407 30408 30409 30410 30411 30412 30413 30414 30415 30416 30417 30418 30419 30420 30421 30422 30423 30424 30425 30426 30427 30428 30429 30430 30434 30435 30436 30437 30438 30439 30442 30446 30447 30448
4000 2400 2400 1800 1000 1600 1400 4000 3600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 3200 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 6500 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1600 6000 1600 6000 10000 4200 7500 4000 6500 1600 2600 3400 8000 3600
30450 30451 30452 30453 30455 30456 30457 30458 30459 30460 30462 30463 30464 30466 30467 30469 30470 30471 30472 30473 30474 30477 30478 30479 30481 30482 30483 30484 30485 30487 30488 30491 30492 30493 30494 30495 30499 30501 30504 30509 30512 30513 30515 30516 30517 30521 30522 30524 30525 30527 30531 30534 30535 30539
2800 1600 22000 4000 1200 3000 1000 1000 1000 2200 1000 1000 1000 1600 2000 2200 2000 2000 1200 2400 2200 4200 4000 5500 3000 4600 3200 1600 7000 7000 1000 4400 1200 1200 4000 1000 800 1200 1000 3400 1000 1600 1000 4000 4000 2400 3000 4400 1400 3200 2000 1400 2200 1000
30541 30542 30543 30544 30545 30546 30547 30548 30549 30550 30552 30553 30554 30555 30556 30557 30558 30561 30562 30563 30564 30565 30568 30569 30570 30572 30573 30575 30576 30577 30578 30579 30582 30583 30584 30585 30587 30589 30590 30591 30592 30594 30595 30596 30597 30598 30599 30600 30601 30602 30603 30606 30607 30608
2000 1000 2600 3800 5500 3000 3000 3000 3200 3000 3000 3000 2800 2800 2800 2800 2800 36000 36000 75000 36000 70000 100000 75000 10000 65000 38000 2200 4000 3000 900 1800 3400 3400 1000 1000 10000 1600 1200 13000 1000 1000 1400 1000 1000 3200 1600 1800 2400 1000 1400 1600 2400 1200
30609 30610 30611 30612 30613 30614 30615 30616 30617 30618 30619 30620 30622 30624 30625 30626 30627 30628 30629 30631 30632 30634 30636 30637 30639 30647 30652 30653 30654 30660 30663 30667 30671 30674 30675 30677 30678 30679 30680 30681 30683 30684 30685 30686 30687 30689 30690 30692 30693 30694 30695 30696 30698 30699
1000 1600 3000 2000 7000 2000 2400 1400 1600 1800 4200 1000 1200 5000 1400 1200 5500 5000 1800 1600 1400 3600 1600 2200 3000 6000 3000 1800 11000 3000 5500 2400 4400 2400 19000 1000 3000 3400 3000 4800 9500 6500 2800 2000 2000 22000 2200 2200 5000 1000 4200 4000 1600 1200
30700 30702 30703 30704 30705 30706 30707 30709 30710 30711 30713 30714 30715 30716 30718 30721 30722 30723 30724 30726 30727 30729 30734 30736 30738 30739 30740 30741 30742 30743 30744 30745 30746 30747 30748 30749 30750 30751 30752 30753 30754 30755 30756 30757 30758 30759 30760 30761 30762 30763 30764 30766 30771 30772
3000 13000 1000 1200 1400 1400 1400 1600 1200 1200 1400 1200 5000 5000 5500 11000 1200 1000 1200 4400 1000 7500 1000 1600 1200 800 800 800 800 800 800 800 800 800 800 1000 800 800 800 800 800 800 1200 1000 1000 1200 6500 7500 2200 5500 9500 1400 12000 2400
30773 30774 30775 30776 30777 30778 30780 30781 30782 30783 30784 30785 30786 30787 30788 30789 30791 30793 30794 30797 30801 30802 30803 30804 30805 30806 30807 30808 30809 30810 30811 30812 30814 30815 30816 30817 30819 30820 30822 30823 30824 30825 30826 30827 30829 30831 30832 30833 30840 30842 30843 30844 30845 30846
4800 2600 1200 1400 1800 1000 2200 2400 1200 1200 1200 1200 1200 1200 3000 1200 1200 1000 1600 2800 2400 4400 1200 4600 3000 3000 3000 1200 1200 1800 2000 2000 2200 2800 5000 1000 2000 2400 1400 1400 7000 2800 1200 1000 1200 1000 2800 1000 1000 1200 18000 1000 2000 1000
30847 30848 30849 30850 30851 30852 30853 30854 30855 30856 30857 30858 30859 30860 30861 30862 30863 30864 30865 30866 30867 30868 30869 30870 30871 30872 30875 30876 30877 30878 30879 30880 30881 30882 30883 30884 30885 30886 30887 30888 30889 30891 30892 30896 30897 30898 30899 30901 30902 30905 30907 30910 30912 30915
2600 12000 1600 8000 1800 7000 5000 5000 7000 16000 26000 1000 13000 2000 1000 8500 1600 4200 3000 32000 15000 1600 1200 2000 4200 3800 1000 3600 14000 3600 1000 1200 1200 8000 6500 2000 2000 1600 5000 2000 1400 2000 3200 1400 10000 6500 6500 1400 1200 17000 4200 15000 1200 1400
30921 30924 30926 30927 30928 30932 30933 30936 30941 30942 30943 30945 30946 30950 30951 30952 30954 30955 30956 30967 30969 30970 30971 30973 30974 30984 30985 30986 30990 30991 30992 30993 30995 31001 31002 31003 31004 31005 31006 31007 31008 31010 31011 31012 31013 31014 31015 31016 31017 31018 31019 31020 31021 31022
2200 1000 1400 2000 900 2000 2000 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1200 1000 1200 1000 1000 1600 1200 1000 3200 2800 1600 1400 1800 8500 13000 8000 900 1000 1000 3000 7000 2200 1600 3600 1400 2000 800 1800 1000 1600 800 1400 1400 1400 8000 1200 800 3200 4200 1800
31023 31024 31025 31026 31027 31028 31029 31030 31031 31032 31033
10000 4000 3000 2200 2200 3000 2400 2000 5500 6000 12000