K ZÉ GY JE GY ŰT ÁR
M
9. Debreceni
Jótékonysági Aukció
a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Nyitott Ajtó Otthona,
a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídi Gyermekotthona és
Bukta Luca súlyosan beteg kislány megsegítésére
2011. december 11. 1600
Bevezető
Köszöntő
Megjelent a mi üdvözítő Istenünk jósága és emberszeretete – ez a kezdet, amivel elindul a názáreti Jézus Krisztus története. Mert karácsonykor megjelent a mi üdvözítő Istenünk jósága és emberszeretete. Ha mai szavakkal akarjuk megragadni, megfogalmazni azt, hogy mi is történt az első karácsonykor, akkor azt is lehet mondani: ez nem más, mint Isten válságkezelése. Így kezeli Isten az emberiség, a teremtett világ válságát. Válságkezelés ez, amelyről azonban hisszük, boldog örömmel hirdetjük, hogy egyszer s mindenkorra szóló megoldás. Nem olyan, mint ahogyan a világ hatalmasai ma is keresik, hogy lehetne megoldani a meg nem szűnő, szűnni nem akaró válságokat, hanem olyan, mint ahogy a Debrecen– Nagytemplomi Egyházközség igyekszik hosszú évek óta az élet különböző területein hiányt szenvedőket, a rászorulókat, a reményvesztetteket segíteni, Istenhez vezetni, válságos helyzetüket Isten válságkezelésével megoldani. Közeleg a karácsony, ami Isten emberszeretetének és jóságának egyszer s mindenkorra adott megjelenése, amelyet nem lehet kitörölni, nem lehet meg nem történtté tenni, amely engedi, hogy ha Ő ránk talált, akkor mi is találjunk rá magunkra, arra, aminek Ő akar látni, és találjunk rá egymásra. S vajon tudunk-e úgy karácsony öröméből élni, hogy Istenre és önmagára talált gyülekezet, emberek, nép vagyunk, vajon erről ismer-e meg bennünket a világ? Nézzétek, ők azok, akik tudják, rájuk talált Isten, és ezért magukra találtak, és egymásra találtak. Akkor nincs többé okunk félni, rettegni, mert az Ő ígéretét, az Ő jelenlétét, az Ő velünk való szeretetét élhetjük nap mint nap.
Advent van. Talán ez a legszebb ünnep. A várakozásé, a reményé. Ilyenkor megtelepszik szívünkben a bizakodás, lesz megváltás a bűnből, nyomorúságból, betegségből, szegénységből. Pilinszky János gondolatai jutnak eszembe: „Az ember itt a Földön nem is annyira lépésről lépésre vándorol, mint inkább keresztről keresztre száll.” Valóban, milyen igaz és mély gondolatok ezek. A kereszt egyetemes jelkép. A fentre és a lentre, a jobb oldalra és a bal oldalra, a négy égtáj felé egyaránt mutat. A kereszt maga az ember. Egyenesen áll, két oldalra kitárva karjait. A kereszt középpontjában sűrűsödik egyetlen atommá a világmindenség. Minden életkornak megvan a keresztje. A gyermeknek, a kamasznak, a fiatal felnőttnek, az érett embernek, s az öregnek egyaránt. Az ágacska-keresztek kiszáradt, megérett gerendákká nőnek. De szálkák is vannak a kereszt fájában. A kereszt legnagyobb csodája a megváltás és legnagyobb figyelmeztetése a szálka. Ha még a szálka szúrását se vagyunk képesek elviselni, hogyan hordozhatnánk életünkön át méltósággal keresztjeinket. Azt kívánom, hogy emelt fővel, büszkén és bátran viseljük el a szálkák szúrásait. Nehéz feladat ez ma, hiszen nem csak gazdasági, hanem erkölcsi és érzelmi válság sújt bennünket. Mégsem szabad hagyni, hogy a szenvedés keresztjére feszített nép legyünk. Rombolni könnyű, viszont építeni nehéz. Ezért mindannyiónknak kemény erőfeszítésekre, közös munkára, de legfőként igaz hitre van szüksége. Az a tény, hogy immár kilencedik alkalommal rendezzük meg ezt a jótékonysági aukciót, ékes példája, sőt bizonyítéka annak, hogy akarunk és tudunk figyelni egymásra, akarunk és tudunk tenni egymásért. Jó szívvel köszönöm meg a felajánlásokat, a segítők munkáját, és kívánom, hogy erővel és békességgel maradjunk meg ezen az úton, s éljük át azokat az örömöket, amelyeket egymásnak adhatunk.
Dr. Bölcskei Gusztáv püspök, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke
Dr. Papp Gyula nyugállományú ezredes, az aukció szervezője
1. Aby Szabó Csaba: Évszakok II.
(A művész felajánlása) • elektrografika, 20,8×20 cm Becsült érték: 15 000 Ft • Kikiáltási ár: 5000 Ft
2. Ádám Zsófia*: Parafrázis
(A művész felajánlása) • litográfia, 35,5×50,5 cm Becsült érték: 15 000 Ft • Kikiáltási ár: 5000 Ft ( *A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója)
3. Aknay János (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Emlék 2010 (A művész felajánlása) akril, vászon, 50×70 cm Becsült érték: 400 000 Ft Kikiáltási ár: 120 000 Ft
4. Bagdány Franciska - Szén tanulmány (A művész felajánlása) • szén, papír, 42×29,6 cm Becsült érték: 12 000 Ft • Kikiáltási ár: 4000 Ft
5. Bagdány Franciska - Szín tanulmány
(A művész felajánlása) • akvarell, ceruza, 20×13,2 cm Becsült érték: 10 000 Ft • Kikiáltási ár: 3000 Ft
6. Baráth Pál: Esőben
(A művész felajánlása) • tus, papír, 29×21 cm Becsült érték: 15 000 Ft • Kikiáltási ár: 7000 Ft
8. Baráth Pál: Don Quijote
7. Baráth Pál: Hegedűs
9. Bodnár Eszter: „A város”
(A művész felajánlása) • digitális grafika, 50×40 cm Becsült érték: 10 000 Ft • Kikiáltási ár: 3000 Ft
10. Bodnár Eszter: „Föld 2011”
(A Máltai Szeretetszolgálat felajánlása) tus, tempera, 40×60 cm Becsült érték: 45 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
11. Burai István: Család
13. Burai István: Szorongás
12. Burai István: Lámpafénynél
(A művész felajánlása) akril, vászon, 50×40 cm Becsült érték: 75 000 Ft • Kikiáltási ár: 30 000 Ft
14. Charles Sucsan („Art-Science-Lettre” diploma): Torontói részlet (A művész felajánlása) • vegyestechnika,papír, 45×60 cm Becsült érték: 70 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
16. Csáky Lajos: Kis ragyogás I.
15. Csáky Lajos: A nap utolsó sugara
(A művész felajánlása) • olaj, farost, 50×30 cm Becsült érték: 160 000 Ft • Kikiáltási ár: 80 000 Ft
(A művész felajánlása) • olaj, vászon, 50×30 cm, kiállítva Bécsben 2006-ban, reprodukálva a kiadott katalógus 58. oldalán Becsült érték: 140 000 Ft • Kikiáltási ár: 70 000 Ft
17. Csetneki József: Vörös és kék
(A művész felajánlása) • olaj, merített papír, 85×60 cm Becsült érték: 280 000 Ft • Kikiáltási ár: 120 000 Ft
19. Csiszár Artúr: Nyíregyháza-Sóstó-i skanzen látkép
(A művész felajánlása) • olaj, farost, 35,5×48,5 cm Becsült érték: 55 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
18. Csíkszentmihályi Róbert (Munkácsy-díjas): Szónok (A művész felajánlása) • bronz, magasság: 24 cm reprodukálva „Mai magyar képzőművészet” 7. számú katalógusának 22-23. oldalán Becsült érték: 260 000 Ft • Kikiáltási ár: 150 000 Ft
20. Csorján Melitta: A varázsló
(A művész felajánlása) • olaj, vászon, 40×40 cm Becsült érték: 55 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
21. Csorján Melitta: Cím nélkül
(A művész felajánlása) • olaj, fa, vászon, 40×40 cm Becsült érték: 55 000 Ft • Kikiáltási ár: 30 000 Ft
23. David Beeri: Énekek éneke II/A
(A művész felajánlása) • szitanyomat, 70×50 cm Becsült érték: 10 000 Ft • Kikiáltási ár: 3 000 Ft
25. Deák János: Régi bányászházak, Nagybánya (Cserép Zsuzsanna felajánlása) • olaj, karton, 69x79 cm Becsült érték: 180 000 Ft • Kikiáltási ár: 60 000 Ft
22. D. Király Sándor: Lebegés
(A művész felajánlása) • olaj, vászon, 100×70 cm Becsült érték: 80 000 Ft • Kikiáltási ár: 30 000 Ft
24. David Beeri: Magány
(A művész felajánlása) • olaj, vászon, 50×60 cm Becsült érték: 120 000 Ft • Kikiáltási ár: 45 000 Ft
26. Dobesch Máté: Akt EA VIII/XV
(a művész felajánlása) • rézkarc, 25,5×18 cm Becsült érték: 20 000 Ft • Kikiáltási ár: 7 000 Ft
28. Dobesch Máté: Téli fák holdfénnyel EA IX/XV (a művész felajánlása) • fametszet, 30×21 cm Becsült érték: 10 000 Ft • Kikiáltási ár: 5 000 Ft
27. Dobesch Máté: Mária születése
(A művész felajánlása) • rézkarc, 50×35 cm Becsült érték: 35 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
29. dr. Medveczky Nóra: A prédikátor
(a művész felajánlása) • akril, farost, 45×55 cm Becsült érték: 40 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
30. Deim Pál (Kossuth-díjas és Munkácsy-díjas): Libegő figura (A művész felajánlása) • lemez, akril, 30×20 cm Becsült érték: 260 000 Ft • Kikiáltási ár: 120 000 Ft
31. Dukai Zsófia*: Butolcsai néni feketén-fehéren
(a művész felajánlása) • szitanyomat, 50,5×35,5 cm Becsült érték: 15 000 Ft • Kikiáltási ár: 5 000 Ft ( *A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója)
32. Farkas Lídia: Faluszéle
(a Ventus Lovasbolt felajánlása) • olaj, farost, 60×80 cm Becsült érték: 90 000 Ft • Kikiáltási ár: 30 000 Ft
33. efZámbó István (Magyar Köztársaság Érdemes Művésze): Zenés beszélgetés (a művész felajánlása) szitanyomat, 70×88 cm Becsült érték: 70 000 Ft Kikiáltási ár: 30 000 Ft
34. Fehér Csaba: Óratorony
(a művész felajánlása) • tustoll, 30×21 cm Becsült érték: 23 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
35. Fehér Csaba: Tavaszi erdő
(a művész felajánlása) • akvarell, 30×24 cm Becsült érték: 30 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
36. Fehér Imre (Kölcsey-díjas):Őszi napsütésben (a művész felajánlása) • olaj, karton, 98×68 cm Becsült érték: 70 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
37. feLugossy László (Munkácsy-díjas): Kapus vagy portás? (Jelezve hátul)
(a művész felajánlása) • akril, papír, 70×50 cm Becsült érték: 260 000 Ft • Kikiáltási ár: 70 000 Ft
38. Gergely-Farnos Lilla*: Tintával varrva
(a művész felajánlása) • tus, 21,5×30,5 cm Becsült érték: 15 000 Ft • Kikiáltási ár: 5 000 Ft ( *A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója)
39. Földi Péter (Kossuth- és Munkácsy-díjas és Prima Primissima-díjas): A fájóslábú (a művész felajánlása) vizespác, papír, 33×49 cm Becsült érték: 260 000 Ft Kikiáltási ár: 120 000 Ft
40. Gall Gábor: Élet virág I
41. Gall Gábor: Élet virág II
(a művész felajánlása) • akvarell, 22×22 cm Becsült érték: 25 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
42. Gintner Csilla*: „Előre, csak előre, lássuk mi lesz belőle”
43. Gintner Csilla*: Álomgyár
(a művész felajánlása) • litográfia, 35x×49,5 cm Becsült érték: 15 000 Ft • Kikiáltási ár: 5 000 Ft ( *A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója)
(a művész felajánlása) • linómetszet, 27×36 cm Becsült érték: 15 000 Ft • Kikiáltási ár: 5 000 Ft ( *A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója)
44. Gonda Zoltán: Hideg reggel
45. Grela Alexandra: „Cím nélkül” 2004/114
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 50×70 cm Becsült érték: 120 000 Ft • Kikiáltási ár: 70 000 Ft
(a művész felajánlása) • vegyestechnika, papír, 30×21cm Becsült érték: 40 000 Ft • Kikiáltási ár: 18 000 Ft
46. Gruber Béla: Uszály
(Nagyházi Csaba felajánlása) • tus, papír, 16×22 cm kiállítva több helyen, hátul jelezve Becsült érték: 85 000 Ft • Kikiáltási ár: 40 000 Ft
48. Győrfi Lajos (Magyar Örökség-díjas): Bethlen Gábor, erdélyi fejedelem
(a művész felajánlása) • bronz, tarosi márvány, 26 cm a „Királyok” szoborsorozat részeként kiállítva és reprodukálva több helyen Becsült érték: 300 000 Ft • Kikiáltási ár: 100 000 Ft
47. Gyöngy Enikő: Fény-szülő
(a művész felajánlása) • rekeszzománc, vörösréz, átmérő: 4 cm Becsült érték: 40 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
49. Győrfi Sándor (Munkácsy- és Magyar Örökség-díjas): Csikó
(a művész felajánlása) • bronz-kő, 25 cm Becsült érték: 300 000 Ft • Kikiáltási ár: 100 000 Ft
50. Halassy Csilla: Hevesi éjszaka 1995
51. Halassy Csilla: Őszi levelek
(a művész felajánlása) • bronz, átmérő: 9 cm Becsült érték: 25 000 Ft • Kikiáltási ár: 8 000 Ft
(a művész felajánlása) • bronz, átmérő: 11 cm Becsült érték: 25 000 Ft • Kikiáltási ár: 8 000 Ft
52. Hartung Sándor: Balerina
(A Klasszikus Lakberendezés üzlet felajánlása) olaj, farost, 50×51 cm Becsült érték: 45 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
(a művész felajánlása) • pasztel, papír, 70×100 cm Becsült érték: 60 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
54. Holló Anna: Bús matróz macska
(a művész felajánlása) • akril, farost, 9×13 cm Becsült érték: 16 000 Ft • Kikiáltási ár: 8 000 Ft
53. Móna Sándor: Nagyerdő
55. Holló Anna: Kvártély óra
(a művész felajánlása) • akvarell, 18,4×25,9 cm Becsült érték: 17 000 Ft • Kikiáltási ár: 12 000 Ft
56. Holló László (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Elgondolkodva (Csire László felajánlása) • szén, papír, 29×20 cm Becsült érték: 40 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
57. Holló László (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Akt (Prof. Emeritus Dr. Újváry Zoltán felajánlása) szén, papír, 30×17 cm Becsült érték: 40 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
59. Hornyik Zoltán: Őszi fény
(A művész felajánlása) • olaj, farost, 45×45 cm Becsült érték: 70 000 Ft • Kikiáltási ár: 40 000 Ft
58. Holló László (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Ülő nő (Hollóné Maksa Olga felajánlása) diófapác, papír, 28×21 cm Becsült érték: 45 000 Ft Kikiáltási ár: 26 000 Ft
60/A. Horváth Imre: Caron (1979. Hortobágy) (A Máltai Szeretetszolgálat felajánlása) vegyestechnika, farost, 60×80 cm Becsült érték: 80 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
60/B. Horváth Imre: Smog (1979. Hortobágy) (A Máltai Szeretetszolgálat felajánlása) vegyestechnika, farost, 60×80 cm Becsült érték: 80 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
61. Jámbor Éva*: Napozó nő
(a művész felajánlása) • aquatinta, 28,5×20,5 cm Becsült érték: 15 000 Ft • Kikiáltási ár: 5 000 Ft ( *A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója)
62. Joseph Kádár (Le K’dar): Múló emlék Paris 1982
(a művész felajánlása) • vászon kasírozva, vegyestechnika, 30×30 cm Becsült érték: 30 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
63. Joseph Kádár (Le K’dar): Virág csendélet (a művész felajánlása) • vászon kasírozva, akril, vegyestechnika, 60×42 cm Becsült érték: 70 000 Ft • Kikiáltási ár: 40 000 Ft
64. Joseph Kádár (Le K’dar): Collage Paris 1996
(a művész felajánlása) • kollázs, 28×24 cm Becsült érték: 30 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
65. Kántor Éva: Merengő
(a művész felajánlása) • selyemfestmény, 40×50 cm Becsült érték: 40 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
67. Kassai Imre: Őszi táj
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 40×50 cm Becsült érték: 60 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
69. Kemenes Robert*: „Memento”
(a művész felajánlása) • litográfia, 35,5×50,5 cm Becsült érték: 15 000 Ft • Kikiáltási ár: 5 000 Ft ( *A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója)
66. Kárpáti Gusztáv (Holló László-díjas): Ősz van Biharban (a művész felajánlása) • olaj, vászon, 60×45 cm Becsült érték: 78 000 Ft • Kikiáltási ár: 30 000 Ft
68. Katona Bálint: Csodabogár
(a Ventus Lovasbolt felajánlása) • plasztikus olaj, fa, 30×40 cm Becsült érték: 35 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
70. Klie Zoltán: Vitéz
(Bachner András felajánlása) • vegyestechnika, 22×22 cm Becsült érték: 60 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
71. Komiszár János (Holló László-díjas): Templom és fények
(a művész felajánlása) • akvarell, papír, 33×47 cm Becsült érték: 60 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
73. Komlódi Judit: Elixír
(a művész felajánlása) • olaj, vászon, 50×50 cm Becsült érték: 65 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
75. Konfár Gyula (Munkácsy-díjas): Csendélet (Bachner András felajánlása) • olaj, vászon, 50×60 cm Becsült érték: 120 000 Ft • Kikiáltási ár: 40 000 Ft
72. Komiszár János (Holló László-díjas): Vízparti templom
74. Komlódi Judit: Ördögnyelv
76. Kónya Ábel: Átkelés
(a művész felajánlása) • c-print, archív karton (EA), 42×28,8 cm Becsült érték: 20 000 Ft • Kikiáltási ár: 7 000 Ft
77. Kovács Ferenc: Csendélet
78. Kovács T. Vilmos: Utca Párizsban
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 22×30 cm Becsült érték: 40 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 80×60 cm Becsült érték: 150 000 Ft • Kikiáltási ár: 50 000 Ft
79. Kozma István: Női akt
80. Kő Pál (Kossuth-, Munkácsy- és Prima Primissima-díjas): „In memoriam Pongor Ernő”
(a művész felajánlása) • olaj, vászon, 80×60 cm Becsült érték: 210 000 Ft • Kikiáltási ár: 40 000 Ft
(a művész felajánlása) • bronz, 31×24 cm Becsült érték: 80 000 Ft • Kikiáltási ár: 30 000 Ft
81. Kő Pál (Kossuth-, Munkácsy- és Prima Primissima-díjas): Dr. Veres János
82. Kő Pál (Kossuth-, Munkácsy- és Prima Primissima-díjas): Perliczi János D.
(a művész felajánlása) • bronz, átmérő: 10 cm Becsült érték: 30 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
(a művész felajánlása) • bronz, átmérő: 12 cm Becsült érték: 35 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
84/A. Könnyű Attila János: Kompozíció (Pákh Imre felajánlása) olaj, fa, 50×80 cm Becsült érték: 200 000 Ft Kikiáltási ár: 70 000 Ft
84/B. König Róbert: Hypocrene művészeti sorszámozott album (10 lap/album)
(Vincze László papírmerítő mester felajánlása) • tintasugaras nyomtatás kézzel merített papírra, 44×32 cm Becsült érték: 100 000 Ft • Kikiáltási ár: 40 000 Ft
86. Krizbai Sándor (Munkácsy-díjas érdemes művész): Úton
(a művész felajánlása) • vegyestechnika, papír, 42×29 cm Becsült érték: 90 000 Ft • Kikiáltási ár: 40 000 Ft
85. Kővári Attila: Narancssárga csendélet (a művész felajánlása) • olaj, farost, 80×80 cm Becsült érték: 40 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
87. L. Ritók Nóra: Nyár
(a művész felajánlása) • egyedi rajz, 33×33 cm Becsült érték: 40 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
88. Láng-Miticzky Katalin: „Vörösen izzó”
89. László Ákos (Holló László-díjas): Madonna
90. Lóránt János Demeter (Munkácsy-díjas érdemes művész): Aranyló ősz
91. Lous Stuijfzand (Országos Pasztell Biennálé nagydíja 2002): Száradó varsák
92. Luczi János: Vágáshutai hegyek ősszel
93. Lukoviczky Endre: Ember (2008)
(a művész felajánlása) • olaj, farost, vegyes, 70×50 cm Becsült érték: 280 000 Ft • Kikiáltási ár: 90 000 Ft
(a művész felajánlása) • akvarell, papír, 33×53 cm Becsült érték: 130 000 Ft • Kikiáltási ár: 80 000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 40×50 cm Becsült érték: 50 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
(a művész felajánlása) • vegyestechnika, papír, 34×21 cm Becsült érték: 20 000 Ft • Kikiáltási ár: 8 000 Ft
(a művész felajánlása) • színezett litográfia, 40×30 cm Becsült érték: 55 000 Ft • Kikiáltási ár: 45 000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, vászon, 32×28 cm Becsült érték: 130 000 Ft • Kikiáltási ár: 60 000 Ft
94. Mág Tamás: Bugaci élmény (a művész felajánlása) olaj, farost, 45×60 cm Becsült érték: 250 000 Ft Kikiáltási ár: 100 000 Ft
95. A Magyar Válogatott játékosai által dedikált mez (2011) (Hegedűs Gábor, az MLSZ utánpótlás válogatott szövetségi edzője felajánlása) Becsült érték: 50 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
97. Makai Imre: Nyári ég alatt
(E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost, 40×60 cm Becsült érték: 55 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
96. Major Janka: Kettős egyensúly
(a művész felajánlása) • fa, 56×15 cm Becsült érték: 70 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
98. Makai Imre: Ősz
(E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost, 47×60 cm Becsült érték: 65 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
99. Makai Imre: Téli táj
(E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost, 35×55 cm Becsült érték: 55 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
101. Makai Imre: Lidérc
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 30×40 cm Becsült érték: 55 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
103. Masits István: Őszi botanikuskert
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 35×50 cm Becsült érték: 55 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
100. Makai Imre: Vendégségben
102. Maksai János: Nyári virágok
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 50×40 cm Becsült érték: 60 000 Ft • Kikiáltási ár: 30 000 Ft
104. Menyhárt József: Kertben
(Joseph Kádár felajánlása) • tollrajz, 14×21,5 cm Becsült érték: 30 000 Ft • Kikiáltási ár: 6 000 Ft
105. Méry Beáta*: Pihenő
106. Menyhárt József: Háztető
(a művész felajánlása) • színes linómetszet, 50,5×35,5 cm Becsült érték: 15 000 Ft • Kikiáltási ár: 5 000 Ft ( *A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója)
(Bozsányi Ferenc felajánlása) • olaj, farost, 30×40 cm Becsült érték: 20 000 Ft • Kikiáltási ár: 5 000 Ft
107. Nagy Sándor: Tűzfal este
108. Nagy Sándor: Egykor templom volt
109. Nagy Sándor: Falusi kert
110. Nagy Sándor: Templomfal este
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 55×70 cm Becsült érték: 50 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
(a művész felajánlása) • szén, papír, 40×57 cm Becsült érték: 40 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 60×60 cm Becsült érték: 45 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
111. Németh Miklós: „Társaság”
112. Nuridsány Éva: Alföldi táj
(a művész felajánlása) • olaj, papír, 16,5×28,5 cm Becsült érték: 45 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
(a művész felajánlása) • akvarell, 45×60 cm Becsült érték: 60 000 Ft • Kikiáltási ár: 30 000 Ft
113. Oláh Sándor: Velencei délután
114. Oravecz András: Negyedelt történet
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 50×40 cm Becsült érték: 50 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
115. Oravecz András: Színes lendület
(a művész felajánlása) • olaj, vászon, 30×30 cm Becsült érték: 25 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, vászon, 52×62 cm Becsült érték: 42 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
116. Palásti Renáta: Holt Tisza
(a művész felajánlása) • pasztel, karton, 25×35 cm Becsült érték: 32 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
117. Palásti Renáta: Úton
(a művész felajánlása) • pasztel, karton, 15,5×48 cm Becsült érték: 30 000 Ft • Kikiáltási ár: 14 000 Ft
118. Palásti Renáta: Napraforgók nyári fényben
119. Palotai Erzsébet: Szabó Magda Őzbeli konyhája
(a művész felajánlása) • pasztell, papír, 60×50 cm Becsült érték: 45 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
120. Pócsi Ibolya: Debreceni Nagytemplom és a főnix madár
121. Póka György: A teremtés sorozatból, „Kék madár”
(a művész felajánlása) • szén, papír, 43,5×55,5 cm Becsült érték: 8 000 Ft • Kikiáltási ár: 4 000 Ft
(a művész felajánlása) • zománc, farost, 50×60 cm Becsült érték: 70 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
122. Póka György: A teremtés sorozatból, „Lejtős part madarakkal (szakadék)” (a művész felajánlása) • zománc, farost, 41×65 cm Becsült érték: 80 000 Ft • Kikiáltási ár: 30 000 Ft
124. Sári Antal: Felhős táj
(a művész felajánlása) • vegyestechnika, karton, 35×50 cm Becsült érték: 45 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
126. Subicz István: A rendíthetetlen ólomkatona táncosnője (a művész felajánlása) • tus, papír, 45×38 cm Becsült érték: 35 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
123. Sándor Margit: Egy régi kert emléke (a művész felajánlása) • fotó, 40×60 cm Becsült érték: 35 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
125. Sebestyén János: „Szálló kövek”
(a művész felajánlása) • akril, vászon, 50×70 cm Becsült érték: 200 000 Ft • Kikiáltási ár: 120 000 Ft
127. Szabó András: Fényárban
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 60×40 cm Becsült érték: 50 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
128. Szabó Kristóf *: Katasztrófák
(a művész felajánlása) • szitanyomat, 17×102 cm Becsült érték: 15 000 Ft • Kikiáltási ár: 5 000 Ft ( *A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója)
129. Szabó Antónia: Szálljon házatokra egek harmatja
(a művész felajánlása) • fotóalbum (10 db) Becsült érték: 3 800 Ft/db • Kikiáltási ár: 1 000 Ft/db
130. Szabó Antónia: Magyar Golgota II.
(a művész felajánlása) • selyembatik, 75×59 cm Becsült érték: 180 000 Ft • Kikiáltási ár: 160 000 Ft
132. Szeifert Imre: Noszvaji ház
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 52×65 cm Becsült érték: 60 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
131. Szabó Zoltán: Vaskor II
(a művész felajánlása) • vas, 34×13,5 cm Becsült érték: 30 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
133. Szőke Tibor: Virágok vázában
(Bachner Anrdás felajánlása) • olaj, farost, 40×50 cm Becsült érték: 50 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
134. Szőnyi Endre: Keresztelői érem
(a művész felajánlása) • bronz, átmérő: 8,5 cm Becsült érték: 30 000 Ft • Kikiáltási ár: 8 000 Ft
135. Szőnyi Sándor: Kőhalom
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 60×40 cm Becsült érték: 70 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
136. Szurcsik József (Munkácsy-díjas): „Vörös és kék”
(a művész felajánlása) akril, olaj, 40×50 cm Becsült érték: 400 000 Ft Kikiáltási ár: 180 000 Ft
137. Toronya Laura : „A polcon” *
(a művész felajánlása) • szén, papír, 45,5×32,5 cm Becsült érték: 20 000 Ft • Kikiáltási ár: 9 000 Ft ( *A Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős hallgatója)
138. Tóth Ernő: Humor+Líra=Groteszk (grafikai album , 4 lap/album)
(Vincze László felajánlása) • tintasugaras nyomtatás kézzel merített papírra, 27×36 cm Becsült érték: 80 000 Ft • Kikiáltási ár: 30 000 Ft
139. Tóth Ernő: Varázslat
(a művész felajánlása) vegyestechnika, farost, 56,5×65 cm Becsült érték: 160 000 Ft Kikiáltási ár: 60 000 Ft
140. Tóth Irén: Csendélet
141. Tóth Zsuzsa: Vízmosás
(a művész felajánlása) • akvarell, 24×38 cm Becsült érték: 40 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 50×70 cm Becsült érték: 40 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
142. Török Anikó: A vándor
143. Vargáné S. Éva (A Nyitott Ajtó Otthon alapítója): Öregség
(a művész felajánlása) • pasztell, karton, 80×70 cm Becsült érték: 55 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 35×40 cm Becsült érték: 20 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
144. Vargáné S. Éva (A Nyitott Ajtó Otthon alapítója): Ősz lesz (a művész felajánlása) • olaj, farost, 40×40 cm Becsült érték: 20 000 Ft • Kikiáltási ár: 10 000 Ft
145. Veres Géza (Munkácsy-díjas): Terelés (Bodó István felajánlása) • linómetszet, 30×40 cm Becsült érték: 15 000 Ft • Kikiáltási ár: 7 000 Ft
146. Vincze Judit: Tihanyi látkép
(a művész felajánlása) • olaj, vászon, 25×58 cm Becsült érték: 45 000 Ft • Kikiáltási ár: 20 000 Ft
147. Vincze Ottó (Munkácsy-díjas érdemes művész): A hölgyválasz aphrodisiacuma (a művész felajánlása) • szitanyomat, 50×53 cm Becsült érték: 50 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
148. Vincze Ottó (Munkácsy-díjas érdemes művész): A Múzsa alteregója (a művész felajánlása) • szitanyomat, 52×45 cm Becsült érték: 50 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
149. Wahorn András (Munkácsy-díjas): AN 5 (a művész felajánlása) • papír, ceruza, 28×21,5 cm Kiállítva a Kieselbach Galériában 2008-ban Becsült érték: 30 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
151. Wahorn András (Munkácsy-díjas): MKK 7 (a művész felajánlása) • papír, ceruza, 28×21,5 cm Kiállítva a Kieselbach Galériában 2008-ban Becsült érték: 50 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
150. Wahorn András (Munkácsy-díjas): EX 6 (a művész felajánlása) • papír, ceruza, 28×21,5 cm Kiállítva a Kieselbach Galériában 2008-ban Becsült érték: 60 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
152. Walter Gábor: Phil Collins
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 40×50 cm Becsült érték: 70 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
153. Tamus István: Napraforgók
(a művész felajánlása) • akvarell, 52×34 cm Becsült érték: 70 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
154. Wrobel Péter (Barcsay-díjas): 5 példányos művészeti mappa (a művész felajánlása) az album a művész 1994-es performancát dokumentáló, aláírt fotókat tartalmazza Becsült érték: 50 000 Ft • Kikiáltási ár: 15 000 Ft
Árverési feltételek A Biharért Kulturális Közhasznú Alapítvány az árverést, mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Jogosult az aukció során a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adásvételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére.
rolt műtárgy átvehető. A vételárba a foglaló összege a határidőben történő teljesítés esetén beleszámít.
A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az a vevő szerzi meg, aki a legmagasabb ajánlatot teszi.
A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségén és felelősségén (14 napon belül). Az aukciót követően a műtárgyak az Nyitott Ajtó Otthonban, a fent említett címen vehetők át.
Az árverezendő tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsájuk felemelésével teszik meg ajánlatukat.
A szervezők katalógust adnak ki az aukciós tételekről, valamint a műtárgyak az árverés előtti kiállításon 2011. december 1-től, a FÓRUM Bevásárlóközpontban, valamint a www. axioart.com weblapon tekinthetők meg. A vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának.
A vevő a fizetendő ár 20%-át foglalóként az árverésen azonnal készpénzben köteles fizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető.
A Biharért Alapítvány biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételár részt az árverés időpontjától számított 7 napon belül egyenlítse ki. Ennek helyszíne Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Nyitott Ajtó Otthona, (Múzeum utca 2.) ahol ezt követően a megvásá-
Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árverésvezetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ekkor a vevő által kifizetett foglaló a részére nem jár vissza. A vevő csak a leütési árat tartozik kifizetni, közvetítői, szerzői díj valamint egyéb jutalék nem kerül felszámolásra.
Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette a Biharért Alapítvány hivatalból teszi meg a megbízásnak megfelelő vételi ajánlatot. Vételi megbízást december 1-től fogadunk el, melyet az árverés előtt legkésőbb 24 órával kérünk eljuttatni. A vételi megbízás elfogadásához a megvásárolni kívánt tétel kikiáltási árának 50%-a befizetése, mint „előleg” szükséges. Ez az összeg a sikertelen licitálás esetén visszajár. Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni és a személyesen jelenlévő vevőre vonatkozó szabályokat kell elfogadni. A fentiekkel kapcsolatos további tájékoztatásért, valamint vételi megbízásért Dr. Papp Gyulát az aukció szervezőjét szükséges keresni a katalógus hátoldalán található elérhetőségeken.
Az alábbi képeket mezőszemerei kötődésű képzőművészek ajánlották fel Bukta Luca és családja megsegítésére.
Bukta Luca A szülők sok éves próbálkozása után 2007. július 14-én megszületett Luca. Amint a neve is jelzi örömet és fényt hozó, valóban nagyon sok örömet és fényt hozott a család életébe. Örökké csacsogó, mosolygó, életvidám kislány ...volt. 2010. februárjában Lucát napokig láz gyötörte és dudor keletkezett a hasán. Vese rákot diagnosztizáltak nála. Azonnal kemoterápiás kezelést kapott, hiszen akkora volt a daganat hogy az egyik veséje nem is látszott. A műtét alatt kiderült, ezt a veséjét nem lehet megmenteni és egy gyanús nyirokcsomót is ki kellett venni. A szövettan kimutatta Lucának harmadik stádiumos Wilmstumora van anaplasiaval, mely egy agresszívabb fajtája ennek a tumornak, ezért hosszantartó kezelést igényel. Kemoterápiát és sugár terápiát
154. Kopasz Tamás (Munkácsy-díjas): „Serie from yellow No.7” - Sárga korszak (a művész felajánlása) • akril, vászon, 60×50 cm Becsült érték: 350 000 Ft • Kikiáltási ár: 70 000 Ft
kap. Luca egyre nehezebben viseli a két kezelés közötti állandó immunhiányos állapotot, szervezete és lelke is egyre fáradtabb már . Mégis küzd felnőtteket megszégyenítő bátorsággal, hiszen meg akar gyógyulni, és vissza akarja kapni a régi életét, szavaival élve: „Apát is és anyát is akarom”. Jelenleg a Debreceni Orvostudományi Egyetem Gyermek Onko-hematológiai Osztályán kezelik.
Wahorn András Munkácsy-díjas ,a Magyar Köztársaság Lovagrendjével kitüntetett képzőművész - aki Mezőszemerén él, s alkot - Luca nagymamájától, a település postásától hallotta meg a segélykiáltást. András, a mezőszemerei születésű Bukta Imre és az elmúlt években a faluba költözött Szurcsik József, Kopasz Tamás, Kótai Tamás, Magyarország kiemelkedő Munkácsy-díjas, és számtalan egyéb díjjal kitüntetett képzőművészeitől, egyetemi és főiskolai tanároktól kapott műalkotásokkal a „hóna alatt” arra kért, hogy az aukció részeként árverezzük a képeket, így segítve a családot, a kislány gyógykezelését. Jó szívvel, s reménnyel segítünk, bízva Luca teljes felépülésében.
157. Bukta Imre (Munkácsy-díjas): Ősz
(a művész felajánlása) • akvarell, 20×30 cm Becsült érték: 90 000 Ft • Kikiáltási ár: 25 000 Ft
156. Wahorn András (Munkácsy-díjas): Nézelődő király, alvó nő (a művész felajánlása) olaj, vászon,42×33 cm Becsült érték: 350 000 Ft Kikiáltási ár: 100 000 Ft
155. Szurcsik József (Munkácsy-díjas): „Követek I”
(a művész felajánlása) olaj, vászon, karton, 53×14 cm Becsült érték: 200 000 Ft Kikiáltási ár: 60 000 Ft
158. Kótai Tamás (Munkácsy-díjas): Nyugtalanító erők
(a művész felajánlása) szitanyomat, 70×100 cm Becsült érték: 100 000 Ft Kikiáltási ár: 30 000 Ft
„Egymás terhét hordozzátok, és így töltsétek be a Krisztus törvényét.” /Pál levele a galatákhoz 6,2/
A NYITOTT AJTÓ OTTHON A Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség fenntartásában működő Nyitott Ajtó Otthona idősek klubja, támogató szolgálata és házi segítségnyújtás szolgálata jelenleg közel 300 idős és fogyatékkal élő testvérünk között végzi szolgálatát. A Nyitott Ajtó Otthon 1995 januárjától kezdte el működését Debrecen belvárosában, a Múzeum utca 2. szám alatt. Az addig karitatív szeretetszolgálati munkát végző Otthon 2004-től idősek klubja szociális intézménnyé alakult át, jelenleg több mint 60 idősödő testvérünknek nyújtva nappali szociális ellátást. Intézményünkben a hét minden napján lehetőség nyílik egyéni lelkigondozásra, a bibliaiskola és bibliaóra mellett szövő- és varróköri foglalkoztatásokra, orvosi tanácsadásra, gyógytornász által vezetett tornára, különböző témájú előadásokra, filmvetítésre és sokszínű szabadidős foglalkozásokra. A Nyitott Ajtó Támogató Szolgálat 2005-ben indult útjára, hogy segítse a fogyatékkal élő testvéreinket személyi higiéné, életviteli és életminőségének javításában,- alapvető ápolási, gondozási feladatokban. Ezen túlmenően szállító szolgálatot biztosítunk a társadalmi életvitelben való teljes jogú részvételhez, önálló munkavégzéshez, oktatási, szociális és egészségügyi szolgaáltatások igénybevételéhez, kulturális és szabadidős programokhoz való hozzáféréshez. Segítünk információnyújtásban, tájékoztatásban, szociális- és egyéb ügyek intézésében, gyógyászati segédeszköz igénylésében, kölcsönzésében javításában. Jelnyelvi tolmácsolást biztosítunk az arra rászorulók számára ügyeik intézéséhez. Ezen túlmenően speciális folytonosságot biztosítunk az Immánuel Otthonból életkoruk miatt kikerült gyermekek befogadására azáltal, hogy a Nyitott Ajtó Otthon hitéleti és szabadidős alkalmaira a Szolgálat speciális gépkocsijával szállítjuk be ellátottainkat. A Nyitott Ajtó Házi Segítségnyújtás Szolgálata 2010. március 1-től kezdte meg működését és jelenleg közel 90 idősödő embernek nyújtunk otthonában segítséget az önálló életvitele fenntartásához. Segítünk például az otthoni fürdetésben, ágyazásban, etetésben, gyógyszerelésben,
mosásban, kisebb takarítási feladatok elvégzésében. Mindezeket a feladatokat napi 1-4 órás időtartamban tudjuk nyújtani az ellátást igénybe vevő időseink számára. Sajnálatos módon azonban a szolgálataink eddigi komplex segítségnyújtása nem jelenet segítséget azok számára, akik egész napos segítségre szorulnának. Éppen ezért a Nagytemplomi Gyülekezet kiemelt feladatának tekinti egy átmeneti elhelyezést nyújtó intézmény alapjainak a megteremtését. Itt nyílna lehetőség mind az állandó segítséget igénylő idősek, mind pedig a fogyatékkal élők elhelyezésére, ápolására.
Debrecen Nagytemplomi Református Egyházközség Nyitott Ajtó Otthona 4026 Debrecen, Múzeum utca 2. Tel./fax: 52/ 314-736 E-mail:
[email protected] www.nyitottajto.nagytemplom.hu Bankszámlaszám: 11738008-20719645 Debrecen Nagytemplomi Református Egyházközség Nyitott Ajtó Támogató Szolgálata 4026 Debrecen, Múzeum utca 2. Tel./fax: 52/ 314-736 E-mail:
[email protected] www.nyitottajto.nagytemplom.hu Bankszámlaszám: 11738008-20822936 Debrecen Nagytemplomi Református Egyházközség Nyitott Ajtó Házi Segítségnyújtás Szolgálata 4026 Debrecen, Múzeum utca 2. Tel./fax: 52/ 314-736 E-mail:
[email protected] www.nyitottajto.nagytemplom.hu Bankszámlaszám: 11738008-20855462
A Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídon, ebben a magyar-román határhoz közel eső kisvárosban Böjte Csaba ferences rendi szerzetes és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány jelenleg egy nappali ellátást biztosító, gyermekeket gondozó napköziotthont működtet. A nevelők a sokszor nagyon nehéz családi körülményeket ellensúlyozva nyújtanak segítséget az egyébként családjukban élő fiataloknak. A Székelyhídon végzett áldott tevékenység kiszélesítése érdekében a helyi önkormányzat az alapítvány kezelésébe adta az 1768-ban épült Stubenberg kastélyt. Csaba testvérék itt kívánnak egy újabb bentlakásos gyermekotthont létesíteni, átköltöztetve oda majd a napköziotthon lakóit is. Az épület méreteire jellemző, hogy annak csak az alsó szintjén 18 terem van, melyekben 8-8 gyermek lakhat majd. A műemlék épületben azelőtt 54 éven keresztül (2008-ig) működött a város Petőfi Sándorról elnevezett gimnáziuma. A kastély állapota azóta egyre romlik, a város pedig képtelen volna egy teljes felújításra.
Böjte Csaba ferences-rendi szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetője jelezte, hogy szívesen támogatja a helyiek ötletét, és 49 évre használatba veszi, felújítja az ingatlant, és megteremti benne a regionális központként szolgáló gyermekotthont.
Böjte Csaba és a helyi önkormányzat együttműködése nem előzmény nélküli, hiszen Székelyhídon 2007. óta működik az alapítvány támogatásával a Dévai Szent Ferenc Óvoda, melyet jól fog kiegészíteni a létesítendő gyermekotthon. A Csaba testvér által létesített házak sok, jobb sorsra érdemes gyermeknek nyújtanak menedéket és adnak reményt, esélyt a felemelkedésre. A kastély felújítása már megkezdődött, de leromlott állapota miatt akár több évig is eltarthat. Ha elkészül, az egyik legnagyobb bentlakásos otthonnak adhat helyet Csaba testvér hálózatában. Az alapítványról, az árvaházakról, Böjte Csaba ferences rendi munkájáról bővebb információ szerezhető az alábbi web oldalakon: • www.devaigyerekek.hu • www.magnificat.ro
Kiemelt támogatók:
Aknay János, Klub Barabás Étterem, Csíkszentmihályi Róbert, Deim Pál, E-ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt., feLugossy László, FÓRUM Bevásárlóközpont, Földi Péter, Győrfi Lajos, Győrfi Sándor, Kopasz Tamás, Kő Pál, Láng-Miticzky Katalin, Pannon Guard Zrt., Péter képkeretezés és Holló László Galéria, Szurcsik József, Ventus Lovasbolt, Wahorn András
Támogatók: A Nyitott Ajtó Alapítvány tagjai Aby Szabó Csaba Ádám Zsófia Bagdány Franciska Baráth Pál Blondex Bodnár Eszter Bodó István Bozsányi Ferenc Burai István Bukta Imre Charles Sucsan Csáky Lajos Cserép Zsuzsanna Csetneki József Csire László Csiszár Artúr Csorján Melitta D. Király Sándor David Beeri Dobesch Máté Don Pedro Pizzéria dr. Medveczky Nóra Dukai Zsófia efZámbó István Farkas Lídia Fehér Csaba Fehér Imre Gall Gábor
Gergely-Farnos Lilla Gintner Csilla Gonda Zoltán Grela Aleksandra Gyöngy Enikő Halassy Csilla Hartung Sándor Hegedűs Gábor Holló Anna Hollóné Maksa Olga Hornyik Zoltán Horváth Imre Jámbor Éva Joseph Kádár Juhász Tamás Kántor Éva Karassi Attila Kárpáti Gusztáv Kassai Imre Kemenes Róbert Klie Zoltán Komiszár János Komlódi Judit Konfár Gyula Kónya Ábel Kótai Tamás Kovács Ferenc Kovács T. Vilmos Kozma István Kővári Attila
Krizbai Sándor L. Ritók Nóra Láng-Miticzky Katalin László Ákos Lóránt János Demeter Lous Stuijfzand Luczi János Lukoviczky Endre Mág Tamás Major Janka Makai Imre Maksai János Máltai Szeretetszolgálat Margo-Foto Masits István Méry Beáta Nagy Sándor Nagyházi Csaba Németh Miklós Nuridsány Éva Oláh Sándor Oravecz András Pákh Imre Palásti Renáta Palotai Erzsébet Pócsi Ibolya Póka György Printart-Press Kft. Prof. Emeritus Dr. Újvári Zoltán
Sándor Margit Sebestyén János Subicz István Szabó András Szabó Antónia Szabó Balázs Szabó Kristóf Szabó Zoltán Szeifert Imre Széll László Szilágyi János Klasszikus Lakberendezés Szőke Tibor Szőnyi Endre Szőnyi Sándor Tamus István Toronya Laura Tóth Ernő Tóth Irén Tóth Zsuzsa Török Anikó Vargáné S. Éva Ventus Lovasbolt Vincze Judit Vincze László Vincze Ottó Walter Gábor Wrobel Péter
Fotó: Margó-Foto · Grafikai tervezés, nyomdai előkészítés: Printart-Press Kft. (www.printart.hu) Nyomda: Center-Print Nyomda Kft. (www.centerprint.hu)
40 „Ha népünket, családjainkat, közösségeinket fel akarjuk emelni, akkor sok szeretetet, törődést, figyelmet kell befektetni. Én hiszem, hogy csak ez az egyetlen út, ami kivezet bennünket a krízisből, a morális, anyagi válságból.” Böjte Csaba
9. DEBRECENI
JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Nyitott Ajtó Otthona, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídi Gyermekotthona és Bukta Luca súlyosan beteg kislány megsegítésére Az aukció helye:
KLUB Barabás Étterem (Debrecen, Vár utca 11.)
Ideje:
2011.december 11. 1600
A megjelenteket köszönti: Dr. Bölcskei Gusztáv a Magyar Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke és Böjte Csaba ferences rendi szerzetes
Az est háziasszonya, az árverést vezeti: Pappné Nagy Magdolna
Az alkotások sajtótájékoztató keretében kerülnek bemutatásra 2011. december 1-jén, csütörtökön 1400 órakor a FÓRUM Debrecen Bevásárlóközpont földszintjén (4029 Debrecen, Csapó utca 30.)
A sajtótájékoztatót követően az aukcióig a képek folyamatosan megtekinthetőek a FÓRUM Debrecen Bevásárlóközpont földszintjén és a www.axioart.com címen. Ha a rendezvénnyel kapcsolatban kérdése van, vagy az aukción nem tud személyesen megjelenni, vételi szándékát jelezheti a 06 (20) 428-0888-as telefonszámon vagy a
[email protected] e-mail címen.