260.
Gyorsárverés numizmatika
Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2015. október 12-15-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: 2015. október 15. 19 óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a 317-4757, 266-4154 számokon, faxon a 318-4035 számon, e-mailben az
[email protected], illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, email) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők 2015. október 19-én 10 órától. Utólagos eladás: október 16-22-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 261. levelezési gyorsárverésre: október 20. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com
Tisztelt Ügyfelünk! Megtekintés: október 12-15-ig. Tételek átvétele október 19-én 10 órától! 259. aukció elszámolás október 20-tól! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze emailben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20%
Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek 30000-30003 Numizmatikai irodalom 30004-30010 Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek 30011-30014 Érmés és bankjegyes borítékok 30015-30020 Részvények és sorsjegyek 30021-30089 Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek 30090-30125 Magyar bankjegyek 30126-30331 Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek 30332-30576 Magyar emlékveretek, plakettek 30577-30677 Modern utánveretek, fantáziaveretek 30678-30710 Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek 30711-30717 Külföldi bankjegyek 30718-30754 Külföldi fém- és ezüstpénzek 30755-31015 Külföldi emlékveretek, plakettek 31016-31047 Római Birodalom 31048-31059 Militária 31060-31099 Falerisztika: Kitüntetések, jelvények 31100-31180 Replikák és hamisítványok 31181 Vegyes papír- és fémpénz tételek 31182-31205
Numizmatikai tartásfokok Fémpénzek, érmék, plakettek: PP - "Proof", az érménél a tükrösített alapfelületből kiemelkedő részek mattírozottak ex PP - PP-ből (néhány kis karccal) 1 - verdefényes/stempelglanz - az érme forgalomban gyakorlatilag nem volt, hibátlan 2 - kiváló/vorzüglich - a legkiemelkedőbb részeken kopott vagy picit karcos 3 - nagyon szép/sehr schön - a kiemelkedő részek nagyobb területei kopottak, de az érme világosan felismerhető 4 - szép/schön - a felület erősen laposra kopott 5 - jó/gut - azonosítható
Minőségi, ill. anyagi rövidítések: Ag - ezüst Br - bronz Al - Alumínium Au - arany M - fém (nem nemesfém) Ff - Fehér fém ah - anyaghiba jav - javított fé - fényesített, polírozott k - karc f - füles kcs - körbecsiszolt fny - fülnyom ki - kitörés fo - foltos kny - korróziónyom h - hajlított lh - lapkahiba j - jusztírozási nyom ly - lyukas
m ph rep ü v zh
- mart, savazott - peremhiba - repedt - beütés - vágás - zománchiba
Bankjegyek: I
- új bankjegy, hajtatlan, forgalomban nem volt II - egyszer-kétszer hajtva, sarkak hibátlanok, bankjegy anyaga és színe sértetlen III - többször hajtva, sarkok lekerekítve, enyhén szennyezett, kopott IV - szakadt, lyukas, szennyezett, foltos, erősen gyűrött, hajtott
Egyéb jelzések: DN - Dátum nélkűl
Szakirodalom: Adamo Adamo Adamo Adamo Adamo Adamo Adamo Davenport Friedberg Huszár HP HP II HTÉ Hessler-Chambliss HV Kodnar Kopicki Klimek Krause Krause MIB NMK Rayman Resch RIC RSC Sallay Sear SB Unger Unger
- Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus 1723-1959. Budapest 2008. - Magyar bankjegy katalógus 1795-1925. Budapest 2009. - Magyar bankjegy katalógus 1926-2009. Budapest 2009. - Magyar bankjegy katalógus 1846-2009. Budapest 2009. - Az érem 1901-2011. Budapest 2011. - Bankjegyek alkalmi felülbélyegzései. Budapest 2009. - Magyar érme katalógus 1848-2012. Budapest 2012. - John S. Davenport: World Crowns and Talers 1484-1968. Iola 1984. - Arthur Friedberg: Gold Coins of the World. New York 2003. - Huszár Lajos: Münzkatalog Ungarn von 1000 bis Heute. Budapest/München 1979. - Huszár Lajos – Procopius Béla: Die Medaillen- und Plakettenkunst in Ungarn. Budapest 1932. - Török Pál: Magyarországi érem- és plakettművészet 1850-1945. Budapest 2011. - Huszár Lajos: A régi magyar emlékérmek katalógusa I-VI. Budapest 1975-1984. - Gene Hessler – Carlson Chambliss: Comprehensive Catalog of U.S. Paper Money. Port Clinton 2006. - Huszár Lajos – Varannai Gyula: Medicina in Nummis - Hungarian coins Related to Medicine. Budapest 1977. - Johann Kodnar – Norbert Künstner: Katalog der österreichischen Banknoten ab 1759. 2. kiadás. H.n. 2010. - Edmund Kopicki: Ilustrowany skorowidz pieniędzy polskich i z Polską związanych I-II. Varsó 1995. - Zenon Klimek: Ceny Monet Polskich 1506-1795. Gdansk 2001. - Standard Catalog of World Coins 1601-1700, 1701-1800, 1801-1900, 1901-2000, 2001-. Iola 2008-2012. - World Paper Money 1368-1960, 1961-. Iola 2008. - Wolfgang Hahn: Moneta Imperii Byzantini I-III. Bécs 1973-1981. - Bodrogi Péter – Molnár József – Zeidler Sándor: Nagy magyar kitüntetéskönyv. H.n. 2005. - Rayman János: Pécs szükségpénzei (1919-1921). Pécs 2008. - Adolf Resch: Siebenbürgische Münzen Und Medallien 1538-1898. Herrmannstadt 1901. - The Roman Imperial Coinage I-X. London 1984-1994. - H. A. Seaby - David R. Sear: Roman Silver Coins I-V. London 1978-1987. - Sallay Gergely Pál: Seregszemle fémben, zománcban. A Magyar Királyi Honvédség és a leventemozgalom jelvényei 1938-1945. Budapest 2009. - David R. Sear: Roman Coins and their Values I-III. London 2000-2005. - David R. Sear: Byzantine Coins and Their Values. London 1974. - Unger Emil: Magyar éremhatározó I-II. 2. kiadás. Budapest 1980. - Magyar éremhatározó I-III. Budapest 1997-2001.
Numizmatikai kellékek 30000. Új, mobiltelefon kamerájára szerelhető 60x-os LED-es nagyító hozzá rögzített lámpával, eredeti dobozában, leírással New 2014 Version Universal Clip-type LED Cellphone Microscope, 60x, in its case, with information ...........................................................................................................................4 000 30001. Illuminated / 30x-21mm LED világítással ellátott fém ékszerész loupe új állapotban ...........................3 000 30002. Érmetartó kazetta kivehető tálcával, 24 férőhellyel + érmetartó album klf méretű érmék tárolására, 36 férőhellyel, mindkettő használt állapotban .......................................................................................2 400 30003. Zöld műbőr bankjegytartó album 49db berakólappal, használt állapotban ...........................................1 000
Numizmatikai irodalom 30004. Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, 1892-1925. Budapest, Svájci Egyesület Kft., 2011. Új, dedikált példány! .................2 800 30005. Serge Andolenko, Robert Werlich : Badges of Imperial Russia. Washington cop. 1972. műbőr kötésben, használt állapotban...............................................................................................................3 200 30006. W.D. Craig: Coins of The World 1750-1850. Racine, Wisconsin, USA. cop. 1971. használt állapotban..............................................................................................................................................3 000 30007. Joe Cribb: A pénz. Szemtanú sorozat. Budapest, Park Kiadó, 1991. ......................................................800 30008. Lilienthal, Michael: Vollständiges Thaler-Cabinet... Königsberg, 1747. J.H. Hartung, 1-100 p. Címlap nélkül. XIX. századi félbőr kötésben. Numizmatikai szakkönyv tallérok leírásával, egy érmeképpel. / Numismatic literature with desciption of Thalers, with a few etchings. In later half leather binding. ........800 30009. Gerhard Schön: Euro Münzkatalog - Die Münzen der europäischen Währungsunion 1999-2014, 13. Auflage, Battenberg, 2014 - alig használt állapotban............................................................................3 000 30010. V. Zvarich: Numizmatikai szótár. Lviv 1979. orosz nyelvű katalogus használt állapotban V. Zvarich: Numismatic dictionary. Lviv 1979. Russian cathalog, used ..................................................................1 000
Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek 30011. ~1850. "Pesti Fő Zálogház" kitöltött kiutalási cédulája hármas ívben T:II-............................................2 000 30012. Buda 1856. "A császári királyi helytartósági osztály" által kiadott hirdetmény az "V. formáju 10 for." bankjegyekről, német nyelven...............................................................................................................3 000 30013. 1941-1943. "Rudolf Trónörökös Egyesület Takarék- és Hitelszövetkezete" üzletrész- és kölcsönkönyvecskéje (2x) + ~1933. "Magyar Államvasutak Takarék- és Segélyszövetkezete" üzletrész-könyvecske ............................................................................................................................1 000 30014. Német Államok / Karlstadt ~1782. Rendelvény hamis velencei dukátról German States / Karlstadt ~1782. Prescription about fake ducats from Venice..............................................................................2 000
Érmés és bankjegyes borítékok 30015. 2001. 200Ft "Fazekas Mihály: Lúdas Matyi" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM174 ....................1 000 30016. 2001. 200Ft "Arany János: Toldi" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM173 ......................................1 000 30017. 2001. 200Ft "Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM175 .................1 000 30018. 2001. 200Ft "Petőfi Sándor: János vitéz" érmés levelezőlapon T:BU Adamo EM176 .........................1 000 30019. Amerikai Egyesült Államok 1972. "Amerikai függetlenségi háború bicentenáriuma - George Washington" aranyozott fém emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel (2x) T:1 USA 1972. "American Revolution Bicentennial - George Washington" coin letter with First day of issue stamp (2x) C:UNC .................................................................................................................................1 400 30020. Amerikai Egyesült Államok 1975. "Paul Revere" aranyozott emlékérem érmés bélyeges borítékon elsőnapi bélyegzővel (38mm) T:1 USA 1975. "Bicentennial - Paul Revere" gilt medallion on coin letter with stamps FDC cover (38mm) C:UNC .........................................................................................800
Részvények és sorsjegyek 30021. Budapest 1882. "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról, sorszám nélkül T:I,I- .................................................................................................................1 400 30022. Budapest 1882. "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról bélyegzésekkel T:III ázott.........................................................................................................................500 30023. Budapest 1884. "Első Magyar Általános Biztosító-Társaság Budapesten" tűzkárra biztosító kötvénye T:III.........................................................................................................................................1 000 30024. Budapest 1895. "A Lechner Rákosi Téglagyár-Részvénytársaság" részvénye 100Ft-ról, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III ...........................................................................8 000 30025. Budapest 1906. "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" 4%-os községi kötvénye 2000K-ról, szárazpecséttel T:III ..............................................................................................................................1 000 30026. Budapest 1906. "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvénye 100K-ról egy ívben, 3 nyelven, szárazpecséttel T:I-,II ............................................................................................800 30027. Budapest 1906. "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 4%-os Községi Kötvénye" 10.000K-ról szárazpecséttel T:III ..............................................................................................................................1 000
30028. Budapest 1910. "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 4 1/2%-os Községi Kötvénye" 10.000K-ról szárazpecséttel T:II- ..............................................................................................................................1 000 30029. Jászladány 1911. "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvények (2x) sorszámkövetők T:I,I- .................................................................................................2 600 30030. Budapest 1911. "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve (5x) sorszámkövetők, összekapcsozva T:III,III- ragasztottak ...................................................................................................1 000 30031. Budapest 1911. "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:III ....................................................................................800 30032. Budapest 1914. "Mercur Váltóüzleti Részvénytársaság" részletív 100K-ról, szelvényekkel T:III .........2 000 30033. Budapest 1914. "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 50K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III ................................................1 000 30034. Budapest 1915-1916. "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 100K-ról és 5000K-ról szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III egyik papírja ázott ......................................................................................................................................................1 000 30035. Budapest 1916. "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 100K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III ..............................................1 000 30036. Budapest 1916. "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 1000K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III ............................................1 000 30037. Budapest 1918. "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (2x) sorszámkövetők, mindkettő magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel + 1920. "Budapest Székesfőváros" kötelezvénye 1000K-ról szelvényekkel T:I-,II ..............................................................1 200 30038. Budapest 1918. "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (2x) sorszámkövetők, mindkettő magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:II- ...........................................1 000 30039. Budapest 1918. "Magyarországi Kisgazdák Beszerző és Értékesítő Szövetkezete" részvénye 1000K-ról szelvényekkel és szárazpecséttel T:I ...................................................................................2 000 30040. Budapest 1919. "A Pesti Hazai Első Takarékpénztár Egyesület" 1000K-ás, 4%-os záloglevél 24db szelvénye 20K-ról, 2db szelvény kivágva, mindegyik szelvényen szárazpecsét, hátoldaluk német és francia nyelvű T:III ....................................................................................................................................800 30041. Pápa 1919. május 8. "Pápai csekk" 10K + 20K (2x) + 50K mind lyukasztással érvénytelenítve és ovális szárazbélyegzővel T:III,III- Adamo PÁP-1.1,1.2,1.3 ...................................................................1 600 30042. Budapest 1919. "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" 5 részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:I- ...............................................................................................1 400 30043. Temesvár 1920. "Temesvári Első Takarékpénztár" részvénye 1200K-ról szelvényekkel T:I- ..............3 000 30044. Budapest 1920. "Rokkant Otthon - Rokkantak Ipari és Gazdasági Szövetkezete" részjegy 100K-ról, felülbélyegzett T:III ................................................................................................................................2 000 30045. Románia / Bukarest 1922. "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről szelvényekkel T:I-Romania / Bucharest 1922. "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons C:AU .......................................................................................................................................1 400 30046. Budapest 1923. 1923. "Dr. Just-féle Izzólámpa és Villamossági Gyár Részvénytársaság" részvénye 10.000K-ról, szárazpecséttel T:III,III- ....................................................................................................1 200 30047. Jászapáti 1923. "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:II-...........................................................................................2 400 30048. Budapest 1923. "Strandfürdő Részvénytársaság Budapest" részvénye 100.000K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel T:III .........................................................................................................................8 000 30049. Budapest 1923. "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárugyár Részvénytársaság" 25db részvénye egyben összesen 5000K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:I-......................................................................................................................................2 000 30050. Budapest 1924. "Baróti Szeszfinomító-, Likőr- és Rumgyár Részvénytársaság" részvényutalvány 50db részvényről egyenként 200K-ról T:III,III- ......................................................................................1 200 30051. Budapest 1924. "S.R.O. Golyóscsapágy Kereskedelmi Részvénytársaság" részvénye 1.500.000K-ról, szelvényekkel T:II- .......................................................................................................6 000 30052. Budapest 1925. "Rimamurány-Salgó-Tarjáni Vasmű Részvény-Társaság Budapesten" részvényutalványa 25db (3x) és 5db (5x) részvényről + Budapest 1946. "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel T:II,II- .......................................................................................................1 200 30053. Budapest 1926. "Budapesti Idegen Otthon és Éttermi Üzem Részvénytársaság" 50P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:I-...................................................................................................8 000 30054. Budapest 1927. "Gróf Csáky László Ajax-Acélművek Részvénytársaság" ideiglenes elismervénye 1/6 teljesen befizetett részvényről (4x) T: III,III- ....................................................................................1 000 30055. Budapest 1931. "Rákoscsabai Strandfürdő Részvénytársaság" részvények 50P-ről, bélyegzésekkel (3x) sorszámkövetők T:I-.......................................................................................................................1 600 30056. Budapest 1931. "Phőnix Életbiztosító Társaság" kitöltött életbiztosítási okmánya bélyegzéssel T:III .....500 30057. 1938. "Váradegyházmegyei Takarékpénztár Részvénytársaság, Debrecen" részvénye 10P-ről, teljes szelvényívvel T:I- .........................................................................................................................2 000
1
Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon 30058. 1939. "Ipartestületi Sorsjegy - A Felsőgalla és Vidéke Ipartestület" sorjegye 1P értékben, bélyegzéssel T:I ....................................................................................................................................2 000 30059. Budapest 1940. "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 120db üzletrésze egyben, összesen 6000P-ről T:II- .......................................................................................................................1 000 30060. 1941. "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 100P-ről (4x) mind szelvényekkel, szárazpecséttel, közte 3db sorszámkövető T:I,I- ..........................................................1 000 30061. Budapest 1941. "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön - államadóssági kötvény" 1/4 részkötvény 50P-áről, 1/2 részkötvény 100P-ről szelvényekkel (2x), 200P-ről szelvényekkel (2x) közeli sorszámokkal T:I-III egyiken festékfolt ........................................................................................1 400 30062. Budapest 1942. "Budapest Szobafestő, Címfestő, Mázoló, Aranyozó és Fényező Ipartestület Hitelszövetkezet" üzletrészjegye 40P-ről, szelvényekkel T:III...............................................................1 400 30063. Budapest 1942. "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvény 1000P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II ....................................................................................800 30064. Budapest 1946. "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel, kötegelővel T:II- .............................................800 30065. Budapest 1946. "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel, kötegelővel T:I- ..............................................800 30066. Budapest 1949. "Sorsolásos életbiztosítás" T:III ..................................................................................1 000 30067. 1962. "VIT sorsjegy" 3,5Ft értékben T:III .................................................................................................800 30068. Budapest 1991. "Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatal" kárpótlási jegye 1000Ft-ról, "H" sorozat T:I- ............................................................................................................................................1 000 30069. Budapest 1991. "Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatal" kárpótlási jegye 1000Ft-ról, "F" sorozat T:I- ............................................................................................................................................1 000 30070. Budapest DN "MÉMOSZ (Magyarországi Építőipari Munkások Országos Szövetsége) Pesterzsébeti Csoportja székházának újjáépítési kölcsön kötvénye" 20Ft-ról, 3db sorszámkövető, mindhárom hátlapján felülbélyegzés T:I- ..............................................................................................1 600 30071. 37db-os magyar és külföldi részvény és kötvény szelvény tétel T:vegyes 37pcs of mixed coupons of shares and bonds C:mixed ...............................................................................................................1 600 30072. Amerikai Egyesült Államok / New York / Magyarország 1927. "Budapest Székesfőváros" 6%-kal kamatozó arany kötvény 1000$-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III USA / New York / Hungary 1927. "City of Budapest" 6% gold bond about 1000 Dollars with coupons and stamps C:F .................2 000 30073. Amerikai Egyesült Államok 1961-1974. 10db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-II USA 1961-1974. 10pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-XF ..............................................................................................................2 000 30074. Amerikai Egyesült Államok 1962-1976. 10db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA 1962-1976. 10pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F ...................................................................................................2 000 30075. Amerikai Egyesült Államok 1962-1980. 10db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA 1962-1980. 10pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F ...................................................................................................2 000 30076. Amerikai Egyesült Államok 1963-1977. 10db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA 1963-1977. 10pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F ...................................................................................................2 000 30077. Amerikai Egyesült Államok 1964-1977. 10db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA 1964-1977. 10pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F ...................................................................................................2 000 30078. Amerikai Egyesült Államok 1964-1976. 10db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA 1964-1976. 10pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F ...................................................................................................2 000 30079. Amerikai Egyesült Államok 1965-1989. 10db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA 1965-1989. 10pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F ...................................................................................................2 000 30080. Amerikai Egyesült Államok 1965-1978. 10db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA 1965-1978. 10pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F ...................................................................................................2 000 30081. Amerikai Egyesült Államok 1966-1978. 10db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA 1966-1978. 10pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F ...................................................................................................2 000 30082. Amerikai Egyesült Államok 1967-1980. 10db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III egyiken szakadás USA 1967-1980. 10pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F one with tear .........................................................2 000 30083. Amerikai Egyesült Államok 1968-1989. 10db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA 1968-1989. 10pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F ...................................................................................................2 000 30084. Amerikai Egyesült Államok 1969-1978. 10db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA 1969-1978. 10pcs of diff shares, with perforations, stamps, cancelled by holes C:UNC-F ...................................................................................................2 000 2
30085. Ausztria ~1840. Lottó szelvény T:III Austria ~1840. Lottery coupon C:F ..............................................4 000 30086. Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1902. "Osztrák-Magyar Bank" záloglevele 2000K-ról, 1db szelvénnyel T:III szép papír Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1902. "Austro-Hungarian Bank" debenture about 2000 Korona, with one coupon C:F nice paper..........................................................2 000 30087. Németország / Weimari Köztársaság 1922-1923. 4db részvény, közte Berlin 1922. "Német Birodalom Kötvénye" jelzálogkötvény 10.000M-ról T:II-,III Germany / Weimar Republic 1922-1923. 4pcs of shares, with Berlin 1922. "Bond of the German Empire" debenture bond about 10.000 Mark C:VF,F ...................................................................................................................................................1 400 30088. Németország / Weimari Köztársaság / München 1927. "Bajor Kereskedelmi Bank" arany jelzáloglevele 500M-ról T:III Germany / Weimari Republic / München 1927. "Bavarian Commercial Bank" gold mortgage bond about 500 Goldmark C:F ...........................................................................1 000 30089. Szovjetunió 1982. "Állami Lottó" 50R értékű sorsjegye T:II Soviet Union 1982. "State Lotto" lottery ticket about 50 Rubles C:XF .................................................................................................................1 000
Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek 30090. 1832-1838. 2db klf kitöltött váltó T:III 1832-1838. 2pcs of diff filled bill of exchanges C:F ....................1 400 30091. Zalaegerszeg / hadifogolytábor 1916. augusztus 15. 5K arab sorozat és sorszámmal T:II ..................2 800 30092. ~1916. "Honvédelmi szolgálatot teljesítő iparostársaink hozzátartozói megsegítésére" 100f (16db) 4x4-es ívben sorszámozva T:I ..............................................................................................................1 000 30093. Esztergom 1919. 1K "Esztergomi Pénzintézetek Utalványa" felülbélyegzett T:III- ...............................1 000 30094. Budapest 1928-1929. 10db kitöltött váltó "Bauer Emil, Budapest, VII. Dohány u. 1." bélyegzéssel T:III ........................................................................................................................................................1 000 30095. 1939. "Békés Vármegye" fém ebbárca, sorszámozott T:2- ..................................................................1 000 30096. Budapest 1946. "Nagy-Budapesti Burgonyajegy" ívben, kitöltetlen + "Nagy-Budapesti Szappanjegy" ívben, egy jegy hiányzik + "Budapesti Gyufajegy" ívben, egy jegy hiányzik T:III ..................................3 000 30097. 2012. 10.000K "Balatoni Korona" "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval, a tervező, Vagyóczky Károly aláírásával T:I ..........................................................................................................3 000 30098. DN 50Ft "Ajándék Könyvutalvány - Állami Könyvterjesztő Vállalat" T:II- ..............................................1 000 30099. Amerikai Egyesült Államok ~1940. "Triborough híd és alagút" bárca (3x) T:2,2- USA ~1940. "Triborough Bridge and Tunnel" 3pcs of toll tokens C:XF,VF ..................................................................800 30100. Ausztria ~1900. "Jacob Rothberger Bécs - Ruhaüzlet - Udvari beszállító" Br zseton (24mm) T:2 ph. Austria ~1900. "Jacob Rothberger Wien - Kleidermagazine - K.u.K. Hoflieferant" Br jeton (24mm) C:XF edge error ....................................................................................................................................1 400 30101. Ausztria / Aschach hadifogolytábor 1914-1918. 20h + 50h + 1K T:I,I- Austria / Aschach POW camp 1914-1918. 20 Heller + 50 Heller + 1 Krone C:UNC,AU .......................................................................3 000 30102. Ausztria / Harth bei Amstetten / tiszti hadifogolytábor ~1915. 10h - 5K (5xklf) T:I,I- egyiken nagyobb saroktörés Austria / Harth bei Amstetten / officer's POW camp ~1915. 10 Heller - 5 Kornen (5xdiff) C:UNC,AU one with bigger folded corner .............................................................................................5 000 30103. Ausztria / Mauthausen / hadifogolytábor ~1916. 1K + 2K + 5K perforációval T:I Austria / Mauthausen / POW camp ~1916. 1 Krone + 2 Kronen + 5 Kronen with perforation C:UNC ................3 000 30104. Ausztria / Cilli / Reifenstein tábor 1916. 2K hátlapon bélyegzéssel T:I- Austria / Cilli / Reifenstein Camp 1916. 2 Kronen on the back with stamp C:AU............................................................................2 000 30105. Ausztria / Brunn am Gebirge / hadifogolytábor ~1918. 2K + 5K T:I- Austria / Brunn am Gebirge / POW camp ~1918. 2 Kronen + 5 Kornen C:AU ....................................................................................2 000 30106. Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1918. 10f "Császári és Királyi XXV. hadtest kiképző csoport markotanyosága" + Steinklamm hadifogolytábor 1914-1918. 5K T:I,III- ...............................................1 000 30107. Kanada 1967. "100 éves a konföderáció" sárgaréz zseton eredeti fóliacsomagolásban (32mm) T:1 Canada 1967. "100 Years of Confederation" brass token in original foil packing (32mm) C:UNC .......1 000 30108. Kína DN Égetési pénz 150db 50.000.000 névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x 50.000.000 C:UNC........................................................................1 000 30109. Kína DN Égetési pénz 150db 50.000.000 névértékben sérült eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in damaged original packing 150x 50.000.000 C:UNC ...................................................800 30110. Kína DN Égetési pénz 66db 100.000.000 névértékben T:I China ND Hell banknotes 66x 100.000.000 C:UNC ..............................................................................................................................1 000 30111. Kína DN Égetési pénz eredeti csomagolásban ~120db 400.000.000 névértékben T:I China ND Hell banknotes in original packing ~120x 400.000.000 C:UNC....................................................................1 000 30112. Kína DN Égetési pénz sérült eredeti csomagolásban ~120db 400.000.000 névértékben T:I China ND Hell banknotes in damaged original packing ~120x 400.000.000 C:UNC ...............................................800 30113. Kína DN Égetési pénz eredeti csomagolásban ~120db 400.000.000 névértékben T:I China ND Hell banknotes in original packing ~120x 400.000.000 C:UNC....................................................................1 000 30114. Kína nagyalakú égetési pénz 40db 1.000.000.000 névértékben T:I,I- China large hell banknote 40x 1.000.000.000 C:UNC,AU .....................................................................................................................1 000 30115. Kína nagyalakú égetési pénz 40db 1.000.000.000 névértékben T:I,I- China large hell banknote 40x 1.000.000.000 C:UNC,AU .....................................................................................................................1 000
3
Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! 30116. Kína nagyalakú égetési pénz 40db 1.000.000.000 névértékben T:I,I- China large hell banknote 40x 1.000.000.000 C:UNC,AU ........................................................................................................................800 30117. Német Birodalom / Aschaffenburg 1917. 10pf Fe szükségpénz + Kempten 1917. 50pf Fe szükségpénz T:2- German Empire / Aschaffenburg 1917. 10 Pfennig Fe necessity money + Kempten 1917. 50 Pfennig Fe necessity money C:VF .........................................................................1 000 30118. Németország / Weimari Köztársaság 1918-1923. 5db klf szükségpénz, közte Aachen, Benrath, Bielefeld T:I-,III Germany / Weimar Republic 1918-1923. 5pcs of diff necessity notes, including Aachen, Benrath, Bielefeld C:AU,F .......................................................................................................1 400 30119. Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld 1921. 25M selyem, bélyegzéssel T:I Germany / Weimar Republic / Bielefeld 1921. 25 Mark silk, with stamp C:UNC ....................................................2 000 30120. Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld 1921. 25M selyem T:I Germany / Weimar Republic / Bielefeld 1921. 25 Mark silk C:UNC ....................................................................................................2 000 30121. Németország / Weimari Köztársaság / Bielefeld / 1922.04.09. 50M selyem, bélyegzéssel T:I Germany / Weimar Republic / Bielefeld 09.04.1922 50 Mark silk, with stamp C:UNC .........................3 000 30122. Németország / Weimari Köztársaság / Hamburg 1923. 5000M felülbélyegzéssel T:III German / Weimar Republic / Hamburg 1923. 5000 Mark with overprint C:F ........................................................1 200 30123. Németország / Weimari Köztársaság / Hannover 1923. 1.000.000M T:III Germany / Weimar Republic / Hannover 1923. 1.000.000 Mark C:F ...................................................................................1 000 30124. Németország / Weimari Köztársaság / Birodalmi Vasút 1923. 15db-os szükségpénz tétel T:vegyes Germany / Weimar Republic / Deutsche Reichsbahn 1923. 15pcs of necessity notes C:mixed ..........1 400 30125. Németország / Weimari Köztársaság / Bréma 1923. 5db klf szükségpénz T:III,III- Germany / Weimar Republic / Bremen 1923. 5pcs of diff necessity notes C:F,VG ................................................1 400
Magyar bankjegyek 30126. 1806. 5G T:III-,IV Austrian Empire 1806. 5 Gulden C:VG,G Adamo G39 .............................................6 000 30127. 1806. 5G T:IV Austrian Empire 1806. 5 Gulden C:G Adamo G39 ......................................................4 000 30128. 1848. 1Ft "Kossuth bankó" T:restaurált Adamo G104 ..........................................................................1 600 30129. 1848. 2Ft + 1849. 15kr "Kossuth bankó" T:restaurált ...........................................................................1 600 30130. 1848. 5Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III ......................................................................................1 000 30131. 1848. 5Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna, barna (3x) + 1849. 30kr "Kossuth bankó" (2x) T:III,III-,IV ..1 600 30132. 1848. 5Ft barna + 10Ft "Kossuth bankó" T:III-,IV .................................................................................1 000 30133. 1848. 10Ft "Kossuth bankó" T:III Adamo G111 .................................................................................12 000 30134. 1848. 10Ft "Kossuth bankó" T:III szép papír Adamo G111 ..................................................................1 000 30135. 1848. 10Ft "Kossuth bankó" "bünteteTTnek" nyomdai elírással T:III,III- Hungary 1848. 10 Forint with "bünteteTTnek" erratum C:F,VG Adamo G111h ...........................................................................4 000 30136. 1848. 10Ft + 1849. 30kr "Kossuth bankó" T:III,III- ................................................................................2 000 30137. 1848. 100Ft "Kossuth bankó" T:III részben restaurált Hungary 1848. 100Ft "Kossuth banknote" C:F partly restored Adamo G114 ........................................................................................................26 000 30138. 1849. 2Ft "Kincstári utalvány" T:III- szakadás .......................................................................................2 000 30139. 1902. 50K felülbélyegzés nélkül T:III-,IV Adamo K23 ..........................................................................5 000 30140. 1902. 1000K felülbélyegzett T:III,III- folt, kis szakadás, kis sarokhiány ................................................2 000 30141. 1902. 1000K szerb felülbélyegzéssel T:III,III- folt, kis szakadás ...........................................................2 000 30142. 1902. 1000K hátoldalán piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, valamint valószínűleg hamis szerb bélyeggel és bélyegzéssel (probably fake Serbian overprint and stamp) T:III ............................3 000 30143. 1902. 1000K mindkét oldal német, "Deutschösterreich" felülnyomással, hátlap rajz T:III Adamo SK35/2 ..................................................................................................................................................1 000 30144. 1902. 1000K (2x) mindkettő piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldal német, egyik hátlap rajz T:III,III- .................................................................................................................................1 000 30145. 1902. 1000K (4x) mindnél "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzés, mindkét oldal német és hátlap rajz T:III,III- Adamo SK35/2 ........................................................................................................1 600 30146. 1904. 10K + 1914. 50K mindkettő hamis "Montenegro" bélyeggel és bélyegzéssel (fake overprint) T:III-,IV ragasztott..................................................................................................................................2 000 30147. 1904. 10K + 1915. 10K mindkettő "Bihar Vármegye Érköbölkút Község 1910" felülbélyegzéssel T:III-,IV ragasztott..................................................................................................................................1 000 30148. 1912. 100K + 1913. 20K + 1914. 50K + 1917. 2K, mindegyik felülbélyegzésekkel (közte valószínűleg hamis is / with probably fake overprints) T:III,III- ..............................................................1 600 30149. 1912. 100K + 1913. 20K + 1915. 10K piros "Magyarország" felülbélyegzéssel + 1917. 2K, mindegyik felülbélyegzésekkel (közte valószínűleg hamis is / with probably fake overprints) T:III,III- .1 200 30150. 1913. 20K "Bosznia-Hercegovina" bélyeggel és "SHS" felülbélyegzéssel T:III ....................................2 000 30151. 1913. 20K + 1914. 50K mindkettő csehszlovák bélyeggel és bélyegzéssel T:III,III- .............................3 000 30152. 1913. 20K + 1915. 10K mindkettő piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel és "CSÁKVÁR MEZŐVÁROS" felülbélyegzéssel T:III,III- .............................................................................................1 000
4
30153. 1913. 20K + 1917. 2K mindkettő "Deutschösterreich" és "Sopron Vármegye Fertőrákos Község 1906" felülbélyegzéssel T:III,II ..............................................................................................................1 000 30154. 1913. 20K + 1917. 2K + 1902. 1000K ragasztva, mindegyik felülbélyegzésekkel (közte valószínűleg hamis is / with probably fake overprint) T:III-,V .....................................................................................1 600 30155. 1914. 2K "C" sorszámjel + 1916. 1K mindkettő "TOLNA VÁRMEGYE BONYHÁD KÖZSÉG 1919" felülbélyegzéssel T:III............................................................................................................................1 000 30156. 1914. 50K piros "Magyarország" felülbélyegzéssel T:III .......................................................................1 000 30157. 1915. 10K piros "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel T:I- hajtatlan .......................................1 000 30158. 1916. 1K T:I- .........................................................................................................................................1 600 30159. 1916. 1K + 1917. 2K mindkettő "Deutschösterreich" és "Bács-Bodrog Vármegye Bácsföldvár Község" felülbélyegzéssel T:III .............................................................................................................1 000 30160. 1918. 25K "1115" 2mm, vízszintesen hullámos hátlappal, "Szegedi Kereskedelmi és Iparbank" szárazpecséttel T:III-,IV ragasztott........................................................................................................5 000 30161. 1918. 25K "3022" 3mm, sima hátlappal T:III- ........................................................................................1 000 30162. 1918. 25K "3039" 3mm, sima hátlap, "Szatmár Vármegye Tyukod Község 1907" felülbélyegzéssel T:III ........................................................................................................................................................4 000 30163. 1918. 25K "3005" 3mm, hullámos hátlap, "Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye - Pilis nagyközség" felülbélyegzéssel T:III,III- kis ragasztás ................................................................................................1 600 30164. 1918. 25K "3107" 3mm, hullámos hátlap, "Mohács Város Pénztári Hivatala 1919" felülbélyegzéssel T:III ........................................................................................................................................................6 000 30165. 1919. 5K "MÁS TÖRVÉNYES..." előlapján gúnyrajz T:III .....................................................................3 000 30166. 1919. július 15. 10K + 1919. július 15. 20K T:III,II-,IV ragasztásnyom ..................................................4 000 30167. 1920. 1K "aa001" T:I,I- ..........................................................................................................................2 000 30168. 1920. 1K (2x) T:I,I- ................................................................................................................................2 000 30169. 1920. 2K + 10K + 20K + 1923. 100K T:I,I- hajtatlanok .........................................................................1 000 30170. 1920. 10K T:I- hajtatlan .........................................................................................................................1 000 30171. 1920. 20K T:I-,II .......................................................................................................................................800 30172. 1920. 50K + 100K + 500K + 1000K, mindegyik "Orell Füssli Zürich" T:III-IV ........................................3 000 30173. 1923. 500K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III szép papír .................................................4 000 30174. 1923. 1000K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:III,III- .....................................................2 000 30175. 1923. 10.000K "80 FILLÉR - NYOLCVAN FILLÉR" felülbélyegzéssel, nyomdahely jelölés nélkül T:III- Adamo K42/2B..............................................................................................................................5 000 30176. 1928. 5P T:IV,V Hungary 1928. 5 Pengő C:G,Pr Adamo P4 ................................................................1 000 30177. 1930. 20P T:III..........................................................................................................................................800 30178. 1930. 20P (6x) T:III,III- ..........................................................................................................................1 400 30179. 1930. 20P (13x) T:III,III- ........................................................................................................................2 600 30180. 1930. 100P "*E 077" hamis törvényszéki illetékbélyeggel (fake stamp) T:III ........................................2 000 30181. 1930. 100P (3x) sorszámkövetők és egyugrású sorszámmal T:I-,II .....................................................1 000 30182. 1930. 100P (3x) sorszámkövetők és egyugrású sorszámmal T:I-,II .....................................................1 000 30183. 1930. 100P (30x) T:vegyes ...................................................................................................................1 600 30184. 1930. 100P (50x) T:vegyes ...................................................................................................................3 000 30185. 1930. 100P (50x) T:vegyes ...................................................................................................................3 000 30186. 1930. 100P (50x) T:vegyes ...................................................................................................................3 000 30187. 1930. 100P (100x) T:vegyes .................................................................................................................5 000 30188. 1930. 100P (100x) T:vegyes .................................................................................................................5 000 30189. 1930. 100P + 1936. 10P (2x), egyik színhiánnyal és sorozatszám előtt csillaggal + 1946. 10.000MP T:I,II .......................................................................................................................................................2 000 30190. 1930. 100P + 1932. 50P + 1936. 10P + 1941. 20P mindegyik hamis nyilaskeresztes "ÉRVÉNYESÍTVE" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III ...................................................................1 000 30191. 1932. 50P (30x) T:vegyes .....................................................................................................................1 600 30192. 1932. 50P (30x) T:vegyes .....................................................................................................................1 600 30193. 1936. 10P (2x) sorszámkövetők T:I ......................................................................................................1 000 30194. 1936. 10P (5x) közte 2+2 sorszámkövető és 1db közeli sorszám, nyomdai papírráncokkal T:I,I-........1 400 30195. 1936. 10P (4x) + 1941. 20P (2x) T:I,I-,II ...............................................................................................3 600 30196. 1936. 10P (30x) T:vegyes .....................................................................................................................1 600 30197. 1936. 10P (50x) T:vegyes .....................................................................................................................2 600 30198. 1939. 5P hamis adópengő bélyeggel és hamis "Debreceni Fiókintézet MNB" bélyegzéssel (fake stamps and overprints) T:III ..................................................................................................................2 000
5
Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! 30199. 1939. 5P (13x) T:vegyes .......................................................................................................................1 200 30200. 1940. 2P T:I,I- Hungary 1940. 2 Pengő C:UNC,AU ..............................................................................5 500 30201. 1941. 20P (2x) sorszámkövetők T:I ......................................................................................................1 000 30202. 1941. 20P (3x) sorszámkövetők T:I,I- ...................................................................................................1 600 30203. 1941. 20P (30x) T:vegyes .....................................................................................................................1 600 30204. 1943. 1000P (2x) T:III,III- ......................................................................................................................1 200 30205. 1943. 1000P (2x) közeli sorszámúak T:I,I-............................................................................................3 600 30206. 1943. 1000P (2x) egy ugrással sorszámkövetők T:II,II- folt, tűlyuk .......................................................1 000 30207. 1943. 1000P (2x) egy ugrással sorszámkövetők T:II,II- folt, kis szakadás ...........................................1 000 30208. 1943. 1000P (2x) egy ugrással sorszámkövetők T:II,II-,III folt, kis szakadás .......................................1 000 30209. 1943. 1000P (2x) egy ugrással sorszámkövetők T:II-,III folt, kis szakadás, tűlyukak ..............................800 30210. 1943. 1000P (3x) ugrással sorszámkövetők T:II,II- folt, tűlyuk, sarokhiány ..........................................1 400 30211. 1943. 1000P (5x) sorszámkövetők T:II,II- folt .......................................................................................3 000 30212. 1944. 1P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" hátoldali kép kisebb, méret: 106x49mm T:II-,III ........2 000 30213. 1944. 1P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" elcsúszott nyomat + 1946. 100.000AP vágáshibás T:III,II- ....................................................................................................................................................4 000 30214. 1944. 1P számozott + 2P + 5P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III,III- ....................................1 600 30215. 1944. 2P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I- hajtatlan .................................................................800 30216. 1944. 5P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" előoldali alapnyomat függőleges T:II- egy hajtás, több hajlás, szép papír Hungary 1944. 5 Pengő with vertical front basic print C:VF once folded, small bends, nice paper Adamo P43h ................................................................................................20 000 30217. 1944. 5P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I .................................................................................800 30218. 1944. 5P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I,I- ..............................................................................800 30219. 1944. 10P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I,I- .........................................................................1 000 30220. 1944. 20P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (4x) sorszámkövetők T:I-,II .....................................4 000 30221. 1944. 1P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes .................................................1 000 30222. 1944. 1P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes .................................................1 000 30223. 1944. 1P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes .................................................1 000 30224. 1944. 1P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes .................................................1 000 30225. 1945. 50P T:II- szép papír.....................................................................................................................1 000 30226. 1945. 50P (4x) T:III ...............................................................................................................................1 600 30227. 1945. 100P (30x) T:vegyes ...................................................................................................................1 600 30228. 1945. 100P (30x) T:vegyes ...................................................................................................................1 600 30229. 1945. 500P (2x) sorszámkövetők T:II,III ...............................................................................................1 000 30230. 1945. 500P (30x) T:vegyes ...................................................................................................................1 600 30231. 1945. 500P (30x) T:vegyes ...................................................................................................................1 600 30232. 1945. 500P + 1000P T:I ........................................................................................................................1 400 30233. 1945. 1000P (30x) mind piros "MNB" bélyeggel T:vegyes ...................................................................1 600 30234. 1945. 1000P piros "MNB" bélyeggel + 1.000.000P + 1946. 100.000.000P + 1.000.000.000P mindegyik hamis "Revíziónál igazolásul felhasználva M.N.B." felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III ...............................................................................................................................................................1 000 30235. 1945. 10.000P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:vegyes .........................................................................1 600 30236. 1945. 100.000P (30x) T:vegyes ............................................................................................................1 600 30237. 1945. 100.000P (30x) T:vegyes ............................................................................................................1 600 30238. 1945. 1.000.000P (30x) T:vegyes .........................................................................................................1 600 30239. 1945. 1.000.000P (30x) T:vegyes .........................................................................................................1 600 30240. 1945. 1.000.000P + 1946. 1.000.000.000P + 1.000.000.000MP + 100.000BP mindegyik hamis "Magyar Megújulás Pártja - Egyházfa" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III .....................................1 000 30241. 1945. 10.000.000P (30x) T:vegyes .......................................................................................................1 600 30242. 1945. 10.000.000P (30x) T:vegyes .......................................................................................................1 600 30243. 1946. 100.000.000P (3x) sorszámkövetők T:I- .....................................................................................1 600 30244. 1946. 100.000.000P (30x) T:vegyes .....................................................................................................1 600 30245. 1946. 100.000.000P (30x) T:vegyes .....................................................................................................1 600 30246. 1946. 1.000.000.000P (30x) T:vegyes ..................................................................................................1 600 30247. 1946. 1.000.000.000P (30x) T:vegyes ..................................................................................................1 600 30248. 1946. 10.000MP (30x) T:vegyes ...........................................................................................................1 600
6
30249. 1946. 10.000MP (30x) T:vegyes ...........................................................................................................1 600 30250. 1946. 10.000MP + 10.000.000MP mindkettő vágáshibával T:II,II- .......................................................6 000 30251. 1946. 100.000MP (30x) T:vegyes .........................................................................................................1 600 30252. 1946. 1.000.000MP (30x) T:vegyes ......................................................................................................1 600 30253. 1946. 1.000.000MP (30x) T:vegyes ......................................................................................................1 600 30254. 1946. 10.000.000MP hamis "MINTA" perforációval (with fake perforation) T:II-,III ...............................3 000 30255. 1946. 10.000.000MP (4x) T:I-,II ............................................................................................................1 000 30256. 1946. 10.000.000MP (30x) T:vegyes ....................................................................................................1 600 30257. 1946. 100.000.000MP (3x) T:I ..............................................................................................................1 600 30258. 1946. 100.000.000MP (3x) T:I ..............................................................................................................1 600 30259. 1946. 1.000.000.000MP (2x) hamis "Revíziónál igazolásul felhasználva M.N.B." és "Hajdinyák M. és fia - Bp. X. Kőrösi Csoma út 5. - Nem bőrtalpu - 1946 jun. 09. - K.I." felülbélyegzésekkel T:II,III ....2 000 30260. 1946. 1.000.000.000MP (3x) T:I,I- ........................................................................................................1 400 30261. 1946. 1.000.000.000MP (20x) T:vegyes ...............................................................................................1 600 30262. 1946. 1.000.000.000MP (20x) T:vegyes ...............................................................................................1 600 30263. 1946. 10.000BP + 100.000BP + 1.000.000BP T:III ..............................................................................1 400 30264. 1946. 10.000BP + 100.000BP + 1.000.000BP + 10.000.000BP T:III ...................................................1 400 30265. 1946. 100.000BP (20x) T:vegyes..........................................................................................................1 600 30266. 1946. 1.000.000BP (10x) T:I,I- ..............................................................................................................2 000 30267. 1946. 10.000.000BP T:I kis festéknyom ...............................................................................................2 000 30268. 1946. 10.000.000BP T:I,I- kis festéknyom ............................................................................................2 000 30269. 1946. 10.000.000BP T:I,I- kis festéknyom ............................................................................................2 000 30270. 1946. 10.000.000BP (2x) T:I- ................................................................................................................2 000 30271. 1946. 10.000.000BP (3x) T:I- ................................................................................................................3 000 30272. 1946. 10.000.000BP (3x) T:I-,II-............................................................................................................2 000 30273. 1946. 100.000.000BP T:I,I- ...................................................................................................................2 000 30274. 1946. 1.000.000.000BP hátoldali fázisnyomata egybefüggő 2-es ívben, jó minőségű másolat / good copy T:II ................................................................................................................................................1 600 30275. 1946. 50.000AP + 100.000AP + 500.000AP + 10.000.000AP közte 2db "Magyar-Olasz Bank R.T. Ráday utcai fiókja" felülbélyegzéssel, sorozat- és sorszám nélküliek T:I-,III ........................................1 000 30276. 1946. 10.000.000AP T:II .......................................................................................................................3 000 30277. 1946. 10db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli is T:vegyes ..................................................................................................................1 400 30278. 1946. 10db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli is T:vegyes ..................................................................................................................1 400 30279. 1947. 10Ft T:III kissé foltos ...................................................................................................................2 600 30280. 1947. 20Ft T:III Hungary 1947. 20 Forint C:F Adamo F9....................................................................20 000 30281. 1947. 100Ft T:III ....................................................................................................................................1 600 30282. 1947. 100Ft T:III,III-...............................................................................................................................2 000 30283. 1949. 10Ft T:I ........................................................................................................................................6 500 30284. 1949. 10Ft T:I ........................................................................................................................................5 000 30285. 1949. 10Ft T:III ......................................................................................................................................1 000 30286. 1949. 10Ft (3x) T:III...............................................................................................................................1 400 30287. 1949. 10Ft (3x) T:III...............................................................................................................................1 400 30288. 1949. 10Ft (3x) T:III,III- .........................................................................................................................1 400 30289. 1949. 10Ft (3x) T:III,III- .........................................................................................................................1 400 30290. 1949. 20Ft T:I- hajtatlan ........................................................................................................................8 000 30291. 1949. 100Ft (3x) T:III.............................................................................................................................1 200 30292. 1949. 100Ft (3x) T:III,III- .......................................................................................................................1 000 30293. 1949. 100Ft (3x) T:III,III- .......................................................................................................................1 000 30294. 1957. 10Ft (3x) T:III,III- .........................................................................................................................1 000 30295. 1957. 10Ft + 1980. 20Ft + 1989. 50Ft + 1993. 100Ft T:I-,II,III ..............................................................1 400 30296. 1960. 20Ft T:III szép papír ..................................................................................................................15 000 30297. 1962. 10Ft nyomdai papírránccal T:I ....................................................................................................1 000 30298. 1962. 10Ft (2x) sorszámkövetők T:I,I- ..................................................................................................2 000 30299. 1962. 10Ft + 100Ft T:I-,II ......................................................................................................................1 200
7
Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon 30300. 1975. 10Ft + 1980. 20Ft T:II-,I ..............................................................................................................1 000 30301. 1980. 20Ft + 1980-1990. 500Ft (2x) T:I-,III ...........................................................................................1 800 30302. 1983. március 25. 1000Ft "A" T:III ........................................................................................................1 000 30303. 1983. március 25. 1000Ft "B" sorozat T:III Adamo F44.1 ....................................................................4 000 30304. 1983. november 10. 1000Ft "C" + 1990. 500Ft (2x) T:III tűlyuk ............................................................1 600 30305. 1989. 50Ft T:I ...........................................................................................................................................800 30306. 1990. 500Ft T:III .......................................................................................................................................800 30307. 1990. 500Ft (2x) T:III.............................................................................................................................1 200 30308. 1990. 500Ft (2x) T:III.............................................................................................................................1 200 30309. 1990. 500Ft (2x) T:III,III- .......................................................................................................................1 200 30310. 1990. 500Ft (2x) T:III,III- .......................................................................................................................1 200 30311. 1993. 1000Ft "D" T:III ............................................................................................................................1 000 30312. 1993. 1000Ft "E" T:III ...............................................................................................................................900 30313. 1996. 1000Ft "E" T:III,III- .......................................................................................................................1 000 30314. 1998-2007. 200Ft (10x) T:vegyes .........................................................................................................1 000 30315. 2000. 2000Ft "Millennium" bontott csomagolásban T:I .........................................................................2 200 30316. 2000. 2000Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I .........................................................2 400 30317. 2000. 2000Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I .........................................................2 400 30318. 2000. 2000Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I .........................................................2 400 30319. 2002-2007. 200Ft (8x) T:III ...................................................................................................................1 200 30320. 2004-2007. 200Ft (8x) T:III ...................................................................................................................1 200 30321. 2011. 1000Ft "DB" a tervező, Vagyóczky Károly aláírásával T:I ..........................................................2 000 30322. 11db klf korona, pengő bankjegy és szükségpénz, közte 1902. 1000K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, Pápa 1919. május 8. "Pápai csekk" 50K, 1930. 20P T:vegyes ...............................2 600 30323. 12db vegyes korona bankjegy, közte 1920. 1000K T:III,III- ..................................................................1 600 30324. 17db-os vegyes bankjegy és bankjegy replika tétel, mindegyik pécsi numizmatikai kiállítások felülbélyegzéseivel, közte "1848-as Fegyverek és Pénzek Kiállítása Pécsett 1966. március 4-6-ig", "Szovjet Hatalom Pénzeinek kiállítása FEK Gyűjtőklub Pécs, 1967. X. 1-8." T:vegyes .......................5 500 30325. 24db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:vegyes ........................................................................1 200 30326. 24db-os vegyes forint bankjegy tétel T:vegyes .....................................................................................1 400 30327. 30db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:vegyes ...................................................................................1 400 30328. 30db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:vegyes ...................................................................................1 400 30329. 30db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:vegyes ................................................1 400 30330. 48db-os vegyes korona, pengő, adópengő bankjegy tétel T:vegyes ....................................................4 000 30331. 50db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:vegyes ................................................3 000
Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek 30332. 1095-1116. Denár Ag "Kálmán" (0,34g) T:2,2- Hungary 1095-1116. Denar Ag "Coloman" (0,34g) C:XF,VF Huszár: 41., Unger I.: 34. ......................................................................................................5 500 30333. 1116-1131. Denár Ag "II. István" (0,28g) T:2 Hungary 1116-1131. Denar Ag "Stephan II" (0,28g) C:XF Huszár: 47., Unger I.: 37. .............................................................................................................5 000 30334. 1116-1131. Denár Ag "II. István" (0,36g) T:2 Hungary 1116-1131. Denar Ag "Stephan II" (0,36g) C:XF Huszár: 47., Unger I.: 37. .............................................................................................................5 000 30335. 1116-1131. Denár Cu "II. István" (0.4g) T:2 Hungary 1116-1131. Denar Cu "Stephan II" (0.4g) C:XF Huszár 84., Unger I.: 39.(?)...................................................................................................................4 200 30336. 1131-1141. Denár Ag "II. Béla" (0.26g) T:1-,2 Hungary 1131-1141. Denar Ag "Bela II" (0.26g) C:AU,XF Huszár 49., Unger I.: 44. ........................................................................................................5 000 30337. 1131-1141. Denár Ag "II. Béla" (0.24g) T:2 Hungary 1131-1141. Denar Ag "Béla II" (0.24g) C:XF Huszár: 102., Unger I.: 53. ....................................................................................................................3 000 30338. 1172-1196. Denar Ag "III. Béla" (0.23g) T:2-,3 kissé hajlott Hungary 1172-1196. Denar Ag "Bela III" (0.23g) C:VF,F slightly curved Huszár: 69., Unger I.: 101. ..................................................................1 800 30339. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (3,35g) T:2-,3 korróziónyom Huszár 72., Unger I.: 114. ................2 400 30340. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (2x) (1.62,1.87g) T:2 ly. Huszár 73., Unger I.:115. ........................1 000 30341. 1180-1240. Bracteata Ag "III. Béla - IV. Béla" (0,28g) T:2-,3 Hungary 1180-1240. Bracteata Ag "Bela III/IV" (0,28g) C:VF,F Huszár: 192., Unger I.: 122. ......................................................................2 000 30342. 1235-1270. Denár Ag "IV. Béla" (0,84g) T:3 ph. Hungary 1235-1270. Denar Ag "Béla IV" (0,84g) C:F edge error Huszár:320., Unger I.: 218............................................................................................2 400 30343. 1235-1270. Szlavón Denár Ag "IV. Béla" (0,91g) T:2,2- karc Unger I.: Sz. 4. ......................................4 000
8
30344. 1270-1272. Szlavón Denár Ag "V. István" (0,72g) T:2,2- Unger I.: Sz. 12. ..........................................4 000 30345. 1272-1290. Szlavón Denár Ag "IV. László" (0,7g) T:2 Unger I.: Sz. 15. ...............................................4 000 30346. 1383. Denár Ag "Mária" (0,64g) T:2- Huszár: 566., Unger I.: 442. .......................................................2 000 30347. 1384. Denár Ag "Mária" (0,63g) T:2- szennyeződés Huszár 569.,Unger I.: 443.q ..............................1 600 30348. 1390-1427. Denar Ag "Zsigmond" (0,41g) T:2- Huszár: 576., Unger I.: 449.a .....................................2 000 30349. 1440. Denár Ag "Albert" Interregnum alatt (0,41g) T:2,2- Huszár 592.,Unger I.: 461.q ........................2 000 30350. 1482-1486. Denár Ag "I. Mátyás" (0,55g) T:3 Huszár 719., Unger I.: 565.d .........................................1 000 30351. 1501-1526K-G Obulus Ag "II. Ulászló" (0.21g) T:2- kis ki. Huszár: 819., Unger I.: 652.b ....................2 400 30352. 1501-1526K-G Obulus Ag "II. Lajos" (0.23g) T:2- kis ki. Huszár: 819., Unger I.: 652.d ........................2 600 30353. 1511K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,53g) T:2 Huszár: 811., Unger I.: 646.c ...........................................2 000 30354. 1523L-K Denár Ag "II. Lajos" (0.63g) T:3 Huszár 846., Unger I 675.e ....................................................800 30355. 1526. Denár Ag "II. Lajos" (0,5g) T:2 Huszár 841., Unger I.: 673.n ......................................................3 000 30356. 1527. Denár Ag "Szapolyai János" (0.48g) T:2 kis ki. Huszár 881., Unger I.: 699.a ............................3 000 30357. 1545K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,55) T:2,2- Huszár 935.,Unger II.: 745.a. ....................................1 400 30358. 1566K-B Denár Ag "Miksa" (0,46g) T:2,2- apró rep. Huszár: 992., Unger II: 766.a ..............................1 400 30359. 1699C-H 3kr Ag "I. Lipót" (1,19g) T:3 Huszár: 1478., Unger II.: 1086.b ...............................................1 000 30360. 1762K 1kr Cu "Mária Terézia" keskeny "K" verzió T:2-,3 patina ...........................................................3 000 30361. 1803B 20Kr Ag "I.Ferenc" T:2- juszt. ....................................................................................................1 000 30362. 1804B 20Kr Ag "I. Ferenc" T:3 lyuk Huszár: 1964., Unger III.:1375.a ..................................................1 000 30363. 1812S 3kr Cu "I. Ferenc" T:2- ...............................................................................................................1 000 30364. 1830C 20Kr Ag "I. Ferenc" T:3,2 kis ph. ...............................................................................................3 000 30365. 1843B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" füllel T:2 juszt. Huszár: 2081, Unger III.:1419. ....................................1 600 30366. 1848. 1kr Cu T:2 ...................................................................................................................................2 000 30367. 1849NB 6kr Ag T:2- Adamo B3.............................................................................................................1 200 30368. 1849NB 6kr Ag T:3 patina, ph. ..............................................................................................................1 000 30369. 1851B 2kr Cu +1858B 1kr Cu + Ausztria 1859A 1kr Cu T:2-,3 karc ........................................................800 30370. 1859B 1/4Fl Ag + Ausztria 1869. 10kr Ag "Ferenc József" T:2-,3 ........................................................1 400 30371. 1869GYF 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T:3,3- Adamo M11.1 ......................................................800 30372. 1872KB 20kr Ag "Ferenc József" T:3 karc ............................................................................................1 400 30373. 1876KB 10Kr Ag "Ferenc József" T:3 Adamo M10.1 ............................................................................1 600 30374. 1879KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2 Adamo M15 ...........................................................4 000 30375. 1880KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" Körmöcbánya T:2 kis szennyeződés Huszár: 2140., Unger III.: 1464.a, Adamo M15 .............................................................................................................5 000 30376. 1881KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:3 patina Adamo M15 ................................................2 000 30377. 1881KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:1-,2 Adamo M15 .......................................................4 400 30378. 1881KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2- szennyeződés Adamo M15 ..................................3 800 30379. 1883KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" Körmöcbánya T:2- Hungary 1883KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:VF Unger III.: 1466, Huszár: 2141., Adamo M15 .....................................3 800 30380. 1891KB 1Ft Ag "Ferenc József / Fiume címer" Körmöcbánya T:2- Hungary 1891KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" Kremnitz C:VF Unger III.: 1467, Huszár: 2142., Adamo M15 ......................................4 000 30381. 1892KB 10f Ni T:3 .................................................................................................................................1 000 30382. 1893-1909. 10f Ni (14x) + 1907. 20f Ni+ 1926. 20f Cu-Ni T:2,2- ..........................................................1 000 30383. 1893-1942. 10f Ni/alpakka/Cu-Ni/Fe (11xklf) T:vegyes ........................................................................1 800 30384. 1893-1943. 20f Ni/Fe (23x) T:vegyes....................................................................................................2 000 30385. 1893-1941. 20f Ni/Fe/Cu-Ni (10xklf) T:vegyes ......................................................................................1 800 30386. 1893KB-1895KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 patina ..................................................................1 200 30387. 1894-1944. 2f Br/Fe/Zn (22x) T:vegyes ................................................................................................3 600 30388. 1894-1942. 10f Ni/alpakka/Cu-Ni/Fe (25x) T:vegyes ............................................................................2 000 30389. 1894KB 10f Ni + 1909KB 10f Ni + 1915KB 10f alpakka + 1916-1918KB 20f Fe (5x) + 1941-1945. 1P Al (10x) közte 1943! + 2P Al (4x) + 5P Al (3x) fóliatokban T:vegyes ...............................................2 000 30390. 1896KB 1K Ag "Millennium" T:2- kis patina Adamo K5.2 .....................................................................1 200 30391. 1907KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" T:2-,3 apró ph. Hungary 1907KB 5 Korona Ag "40th Anniversary of the Coronation of Franz Joseph I" Kremnitz C:VF,F small edge error Huszár: 2214.a, Adamo K7.1 .......................................................................................................8 000 30392. 1912KB-1914KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2 .................................................................................1 200 30393. 1912KB 2K Ag "Ferenc József" T:2- patina, ph. ...................................................................................1 400
9
Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! 30394. 1913KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 ph. ................................................................................................1 400 30395. 1913KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 ......................................................................................................1 400 30396. 1914-1940. 2f Br (33x) T:vegyes...........................................................................................................1 000 30397. 1915KB-1916KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2 .................................................................................1 200 30398. 1920KB 20f Fe verethibás? + 1960. 2f Al verethibás T:2-,1- ................................................................1 200 30399. 1926-1939. 1P Ag (3xklf) T:2,2-,3 .........................................................................................................1 600 30400. 1927-1943. 2f Br/Fe (38x) T:vegyes .....................................................................................................3 000 30401. 1929. 2P Ag "Madonna" T:3 Adamo P7 ................................................................................................1 600 30402. 1929. 2P Ag "Madonna" T:3 Adamo P7 ................................................................................................1 200 30403. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P8 .........................................................................................2 000 30404. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P8 .........................................................................................2 000 30405. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P8 ........................................................................................2 000 30406. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" + 1939. 1P Ag T:3,2 Adamo P6,P8 .........................................................1 600 30407. 1933. 2P Ag "Madonna" T:2-,3 Adamo P7 ............................................................................................1 400 30408. 1933. 2P Ag "Madonna" T:2 erős patina Adamo P7 .............................................................................1 600 30409. 1933. 2P Ag "Madonna" T:2-,3 Adamo P7 ............................................................................................1 400 30410. 1935. 2P Ag "Pázmány" T:2 Adamo P7.1 ............................................................................................4 000 30411. 1935. 2P Ag "Rákóczi" T:2 Adamo P7.2 ...............................................................................................1 400 30412. 1936. 1f (29x) T:vegyes ........................................................................................................................1 000 30413. 1936. 2P Ag "Liszt Ferenc" T:2 .............................................................................................................1 400 30414. 1936. 2P Ag "Liszt Ferenc" T:2 kis patina .............................................................................................1 400 30415. 1936. 2P Ag "Madonna" T:2- Adamo P7 ...............................................................................................1 600 30416. 1937. 2P Ag "Madonna" T:2,2- erős patina Adamo P7 .........................................................................1 600 30417. 1938-1939. 1P Ag (2x) T:2 kis patina....................................................................................................1 000 30418. 1938. 2P Ag "Madonna" T:2- apró ph. Adamo P7 ...............................................................................1 400 30419. 1938. 2P Ag "Madonna" T:2 patina Adamo P7 .....................................................................................1 600 30420. 1938. 2P Ag "mosolygós Madonna" T:1-,2 Adamo P7 ........................................................................3 000 30421. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 Adamo P8.1 ........................................................................................3 400 30422. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 Adamo P8.1 ........................................................................................3 400 30423. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 kis patina Adamo P8.1 ........................................................................3 400 30424. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 patina, kis ph. Adamo P8.1 .................................................................3 400 30425. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 patina, apró ph. Adamo P8.1 ..............................................................3 400 30426. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P8.1 .............................................................................3 400 30427. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 kis ph., felületi karc Adamo P8.1 ........................................................3 400 30428. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P8.1 .............................................................................3 400 30429. 1939. 2P Ag "Madonna" T:2 patina Adamo P7 .....................................................................................1 600 30430. 1941-1944. 1P Al (7x) + 2P (4x) T:2,2- ....................................................................................................800 30431. 1946. 2Ft Al T:2.....................................................................................................................................1 000 30432. 1946. 2Ft Al + 1982. 100Ft T:3,2 ..........................................................................................................1 200 30433. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30434. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30435. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30436. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30437. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30438. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30439. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30440. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:3 ............................................................................................................1 400 30441. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:3 ............................................................................................................1 400 30442. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30443. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:3 ............................................................................................................1 400 30444. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30445. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" + 1992. 200Ft Ag "MNB" T:2-,2 ......................................................................1 400 30446. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (3x) T:2-,3 .......................................................................................................2 200 30447. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2-,3 .....................................................................................................7 000
10
30448. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2-,3 .....................................................................................................7 000 30449. 1948. 20Ft Ag "Táncsics" T:2 oxidáció Adamo EM3 .............................................................................3 200 30450. 1950. 2Ft Cu-Ni (3x) + 1952. 2Ft Cu-Ni T:2,2- .........................................................................................800 30451. 1970. 50Ft Ag + 100Ft Ag "Felszabadulás" pár T:BU Adamo EM36,37 ..............................................4 000 30452. 1972. 50Ft Ag + 100Ft Ag "Szt.István" pár T:BU felületi karc, ocixidáció .............................................4 600 30453. 1972. 100Ft Ag "I. István" T:BU kis patina Adamo EM39 .....................................................................3 000 30454. 1973. 50Ft Ag + 100Ft Ag "Petőfi" pár T:PP Eredeti plombált MNB plasztiktokban! ............................6 000 30455. 1974. 50Ft Ag + 100Ft Ag "MNB" pár T:2 patina Adamo EM44,EM45 .................................................3 400 30456. 1974. 100Ft Ag "MNB" T:BU patina ......................................................................................................2 600 30457. 1975. 2f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 .....................................................................1 200 30458. 1975. 200Ft Ag "Felszabadulás" sérült, plombált MNB tokban T:BU patina Adamo EM46 ..................2 400 30459. 1976. 2f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 .....................................................................1 200 30460. 1976. 200Ft Ag "II. Rákóczi Ferenc" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:PP Adamo EM48 ..........3 000 30461. 1976. 200Ft Ag "II. Rákóczi Ferenc" eredeti plombált MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM48 .........3 000 30462. 1977. 200Ft Ag "Nemzeti Múzeum" eredeti plombált, sérült MNB tokban T:BU Adamo EM55 ...........3 000 30463. 1977. 200Ft Ag "Nemzeti Múzeum" T:BU Adamo EM55 ......................................................................3 000 30464. 1978. 200Ft Ag "Első magyar aranyforint" T:PP patina Adamo EM56 .................................................3 000 30465. 1979. 200Ft Ag "Bethlen Gábor" eredeti MNB tokban T:PP Adamo EM58 ..........................................5 000 30466. 1980. 100Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (2x) T:2 .....................................................................800 30467. 1980. 100Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" + 2002. 100Ft "Kossuth" + 2003. 20Ft "Deák" T:2 ...............................................................................................................................................................1 000 30468. 1981. 500Ft Ag "Bartók Béla" MNB tokban T:BU .................................................................................3 600 30469. 1983. 100Ft "Széchenyi István" + 1984. 100Ft "FAO" + 1985. 100Ft alpakka "Kulturális Fórum" T:1...............................................................................................................................................................1 400 30470. 1983. 100Ft "FAO" + 1984. 100Ft "FAO" + 1992. 200Ft Ag "MNB" T:PP,BU,2....................................1 200 30471. 1985. 200Ft Ag "Természetvédelem - Vidra" T:BU ujjlenyomat ...........................................................2 000 30472. 1985. 200Ft Ag "Természetvédelem - Mocsári teknős" T:BU ...............................................................2 000 30473. 1985. 500Ft Ag "Kulturális fórum" T:BU Adamo EM89 ........................................................................3 000 30474. 1985. 500Ft Ag "Kulturális fórum" T:2 (PP) erős patina Adamo EM89 ................................................2 400 30475. 1986. 500Ft Ag "Budavár visszavétele 1686" T:PP Adamo EM97 .......................................................3 600 30476. 1986. 500Ft Ag "Téli Olimpia-Calgary" T:2 Adamo EM98 ....................................................................3 400 30477. 1986. 500Ft Ag "Labdarúgó VB - Stadion" T:BU ..................................................................................3 600 30478. 1988. 50Ft "Világ Vadvédelmi Alap II." T:BU Adamo EM101 ...............................................................1 000 30479. 1988. 500Ft Ag "Világ vadvédelmi alap" T:BU Adamo EM100 .............................................................4 000 30480. 1988. 500Ft Ag "Labdarúgó VB - kapus" T:PP ujjlenyomat Adamo EM104 .........................................2 600 30481. 1988. 500Ft Ag "Szent István" T:2 (PP) ................................................................................................5 500 30482. 1988. 500Ft Ag "Szent István" T:BU .....................................................................................................5 000 30483. 1989. 500Ft Ag "Védd a gyermeket" T:PP apró felületi karc Adamo EM109 ........................................3 600 30484. 1990. 100Ft "SOS Gyermekfalu" + 2001. 200Ft "Fazekas Mihály: Lúdas Matyi" T:2 (PP), BU ............1 400 30485. 1990. 500Ft Ag "Kölcsey Ferenc" T:PP ujjlenyomat Adamo EM116 ...................................................3 800 30486. 1990. 500Ft Ag "Mátyás Király - Buda" T:PP ujjlenyomat Adamo EM114 ............................................3 600 30487. 1990. 500Ft Ag "Mátyás Király - Buda" T:BU Adamo EM114 ...............................................................3 600 30488. 1990. 500Ft Ag "Mátyás Király - Buda" T:BU patina Adamo EM114 ....................................................3 600 30489. 1990. 500Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" T:BU ujjlenyomat Adamo EM113 ..........................................3 600 30490. 1990. 500Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" T:BU Adamo EM113 ............................................................3 600 30491. 1990. 500Ft Ag "Mátyás király / Beatrix" T:BU Adamo EM113 ............................................................3 600 30492. 1991. 100Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása" T:BU .........................................................................800 30493. 1991. 500Ft Ag "II. János Pál pápa látogatása" T:BU kis patina ..........................................................3 400 30494. 1991. 500Ft Ag "Széchenyi István" T:PP ..............................................................................................3 400 30495. 1991. 500Ft Ag "Széchenyi István" T:PP ..............................................................................................3 400 30496. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30497. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30498. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30499. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30500. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400
11
Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! 30501. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 patina ..................................................................................................1 400 30502. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30503. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30504. 1992-1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 ...................................................................................................1 400 30505. 1992-1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- patina ....................................................................................1 400 30506. 1992-1994. 200Ft Ag (2x) "MNB" + "Deák" T:2,2- ................................................................................1 400 30507. 1992. 500Ft Ag "Szent László" T:PP ujjlenyomat .................................................................................3 000 30508. 1992. 500Ft Ag "Szent László" T:BU ....................................................................................................5 000 30509. 1992. 500Ft Ag "Szent László" T:PP ujjlenyomatos .............................................................................5 500 30510. 1992. 500Ft Ag "Károly Róbert" T:PP ujjlenyomat Adamo EM123 .......................................................3 800 30511. 1993. 200Ft Ag "MNB" + 1994. 200Ft Ag "Deák" T:2 egyik oxidált ......................................................1 400 30512. 1993. 500Ft Ag "Expo 96" T:BU patina .................................................................................................3 600 30513. 1993. 500Ft Ag "Régi dunai hajók - Árpád" T:BU Adamo EM129 .......................................................4 000 30514. 1994. 200Ft Ag "Deák" T:PP .................................................................................................................1 200 30515. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2 ............................................................................................................1 400 30516. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30517. 1994. 200Ft Ag "Deák" (3x) T:2,2- ........................................................................................................2 200 30518. 1994. 200Ft Ag "Deák" + 2003. 20Ft "Deák" + 2004. 50Ft "Magyarország az EU tagja" + 2006. 50Ft "125 éves a Magyar Vöröskereszt" T:2 .................................................................................................1 000 30519. 1994. 500Ft Ag "Kossuth Lajos" T:BU ujjlenyomat ...............................................................................3 000 30520. 1994. 1000Ft Ag "Nyári olimpia-Atlanta" T:BU kis patina Adamo EM137 .............................................4 400 30521. 1994. 1000Ft Ag "Védd a világot!" T:PP apró ujjlenyomat Adamo EM138 ...........................................5 000 30522. 1995. 1000Ft Ag "Pannonhalma" T:BU ujjlenyomat Adamo EM140 .....................................................3 400 30523. 1995. 1000Ft Ag "Nyári Olimpia-Atlanta - vívás" T:BU kis patina Adamo EM143 ................................4 200 30524. 1995. 1000Ft Ag "Nyári Olimpia-Atlanta - vívás" T:BU Adamo EM143 ...............................................4 000 30525. 1995. 1000Ft Ag "Régi dunai hajók III - Hableány" T:PP kis ujjlenyomat Adamo EM139 ....................5 000 30526. 1995. 1000Ft Ag "Régi dunai hajók III - Hableány" T:BU kis ujjlenyomat Adamo EM139 ....................5 000 30527. 1996. 2000Ft Ag "Ötvenéves a Forint" T:BU ........................................................................................4 000 30528. 1997. 2000Ft Ag "Integráció az EU-ba-EURO I" T:BU .........................................................................4 400 30529. 1997. 2000Ft Ag "Integráció az EU-ba-EURO I" T:PP ujjlenyomat ......................................................4 000 30530. 1997. 2000Ft Ag "Régi balaton hajók / Helka & Kelén" dísztokban tanúsítvánnyal T:PP Adamo EM146 ...................................................................................................................................................5 000 30531. 1997. 2000Ft Ag "Helka, Kelén" T:PP ujjlenyomatos ............................................................................4 000 30532. 1998. 2000Ft Ag "1848-49. forradalom és szabadságharc 150. évfordulója" T:PP ..............................7 000 30533. 1998. 2000Ft Ag "Régi balatoni hajók II - Phoenix" T:BU .....................................................................5 000 30534. 1999. 75Ft Ag "75 éves az MNB" T:BU kis ujjlenyomat ........................................................................5 000 30535. 1999. 3000Ft Ag "Az államalapítás 1000. évfordulója" T:PP Hungary 1999. 3000Ft Ag "1000th Anniversary of the Foundation of Hungary" C:PP Adamo EM160 .....................................................26 000 30536. 2000. 2000Ft Ag "Lórántffy Zsuzsanna / Sárospatak" (2xklf) T:PP Hungary 2000 Forint Ag "Zsuzsanna Lórántffy / Sárospatak" (2xdiff) C:PP Adamo EM167 .....................................................20 000 30537. 2001. 4000Ft Ag "100 éves a gödöllői művésztelep" T:PP ujjlenyomat, felületi karc ...........................8 000 30538. 2002. 100Ft "Kossuth" kötőjel hiányzik az évszámok közül! T:2 .............................................................800 30539. 2002. 100Ft "Kossuth" kötőjel hiányzik az évszámok közül! T:2 .............................................................800 30540. 2002. 100Ft "Kossuth" (2x) T:2 ................................................................................................................800 30541. 2002. 100Ft "Kossuth" + 2003. 20Ft "Deák" + 2004-2007. 50Ft (5xklf) emlékkiadások T:1-,2 .............1 200 30542. 2002. 100Ft "Kossuth" (2x) + 2006. 50Ft "125 éves a Magyar Vöröskereszt" + 2007. 50Ft "50 éves a Római Szerződés" T:2 .......................................................................................................................1 000 30543. 2003. 20Ft "Deák" (4x) T:2 .......................................................................................................................800 30544. 2003. 20Ft "Deák" (4x) T:2 .......................................................................................................................800 30545. 2004. 1Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 50Ft "Magyarország az EU tagja" T:BU Adamo FO38.1 ....2 200 30546. 2004-2007. 50Ft (10x) emlékkiadások T:2...............................................................................................800 30547. 2004-2007. 50Ft (15x) emlékkiadások T:2............................................................................................1 000 30548. 2004-2007. 50Ft (15x) emlékkiadások T:2............................................................................................1 000 30549. 2004-2007. 50Ft (15x) emlékkiadások T:2............................................................................................1 000 30550. 2004. 5000Ft Ag "Nyári olimpia-Athén" T:PP Dísztokban .....................................................................6 000 30551. 2004. 5000Ft Ag "Visegrádi vár" T:2 (PP) Adamo EM192 ..................................................................11 000
12
30552. 2005. 5000Ft Ag "Aggteleki-karszt barlangjai" T:PP Tanúsítvánnyal! ..................................................8 500 30553. 2006. 1Ft-100Ft "1956-os Forradalom" 7klf db dísztokos szettben T:BU .............................................2 400 30554. 2006. 50Ft "100 éve született Bibó István" emlékkiadás emléklapon T:1 ................................................800 30555. 2007. 1Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:BU........................................................................................................................3 400 30556. 2007. 1Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:BU........................................................................................................................3 400 30557. 2008. 1Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:PP ......................................................................................................................................................2 800 30558. 2008. 1Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU ......................................................................................................................................................2 600 30559. 2008. 1Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU ......................................................................................................................................................2 600 30560. 2008. 1Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos szettben T:PP........................................................................................................................................3 000 30561. 2008. 1Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos szettben T:BU .......................................................................................................................................2 800 30562. 2008. 5000Ft "Siklósi Vár" T:PP felületi karcos Adamo EM218 ............................................................5 500 30563. 2008. 5000Ft Ag "Teller Ede" tanúsítvánnyal T:BU ..............................................................................6 000 30564. 2009. 5Ft-200Ft "Haydn" 6klf darabból álló forgalmi érme sor + "Joseph Haydn" Ag emlékérem (12g/0.999/29mm) kissé sérült dísztokban T:PP ..................................................................................3 800 30565. 2010. 5Ft-200Ft 6klf db + "Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa" Ag (999) emlékérem, szettben T:BU ......................................................................................................................................................3 800 30566. 2010. 5000Ft Ag "Úszó EB" T:BU .........................................................................................................6 000 30567. 2010. 5000Ft Ag "Úszó EB" T:BU .........................................................................................................6 000 30568. 2010. 5000Ft Ag "Őrségi Nemzeti Park" T:BU ......................................................................................7 000 30569. 2011. 5Ft-200Ft 6db-os forgalmi sor "Mikes Kelemen" emlékéremmel dísztokban T:PP .....................3 600 30570. 2011. 1000Ft "Jedlik Ányos - a Dinamó-elv leírója" T:PP Tanúsítvánnyal ............................................1 400 30571. Vegyes: 5db rossz minőségű osztrák, magyar és román ezüstpénz, közte 1894. 1K Ag T:3,3- ..........1 200 30572. Vegyes: 6db-os magyar és osztrák vegyes kis ezüstpénz és medál tétel, közte 1870KB 10kr Ag "Váltó Pénz", 1937. 1P Ag T:2-3 ...........................................................................................................2 000 30573. 8db-os vegyes magyar krajcár tétel, közte 1851B 1kr Cu, 1858B 1kr Cu, 1860B 1kr Cu T:vegyes .....1 000 30574. 36db-os vegyes fillér tétel a korona, pengő időszakból T:vegyes .........................................................1 000 30575. Vegyes magyar 20f, 50f, 1Ft, 5Ft, 10Ft tétel 1kg-os súlyban, fóliacsomagolásban T:vegyes (1 is!) ....2 000 30576. Vegyes magyar és osztrák, főleg réz krajcár és fillér tétel ~700g-os súlyban T:vegyes .......................1 800
Magyar emlékveretek, plakettek 30577. Berán Lajos (1882-1943) 1938. "Debreceni Collegium 1538-1938" Br emlékérem (40mm) T:2 ..........2 800 30578. Bognár György (1944-) 1990. "Erdélyért - Pro Transilvania" Br piefort emlékérem (42,5mm) + 2006. "Magyar Vasút 1846-2006 / 160 éve a haladás szolgálatában MÁV" aranyozott fém emlékérem (40mm) T:1-,2 ph. .................................................................................................................................1 000 30579. Bognár György (1944-) 1990. "MÉE / Magyarország köztársaság" Ag (35.97g/0.835/42,5mm) és Br (42,5mm) emlékérem pár T:PP,1 ..........................................................................................................6 000 30580. Bognár György (1944-) 1990. "Magyar Köztársaság 1956-1989. Október 23. / Hazádnak rendületlenül légy híve, oh magyar;" piefort Ag emlékérem dísztokban, tanúsítvánnyal (156,91g/0.925/65mm) T:PP ujjlenyomatos, felületi karc ....................................................................22 000 30581. Bognár György (1944-) 1993. "Horthy emlékérem" Au emlékérem dísztokban (6.99g/0.999/23mm) T:2 (PP) felületi karc Hungary 1993. "Horthy commemorative medallion" Au commemorative medallion in case. Sign.: György Bognár (6.99g/0.999/23mm) C:XF (PP) slightly scratched .............80 000 30582. Bognár György (1944-) 1996. "Gróf Széchenyi István 1791-1860 / 150 éves a balatoni gőzhajózás 1846-1996" Br emlékérem tokban (42,5mm) T:1- ....................................................................................800 30583. Bozó Gyula (1913-2004) 1989. "George Bush látogatása Magyarországon" Ag emlékérem (35,41g/0.835/42,5mm) T:PP ................................................................................................................4 600 30584. Bozó Gyula (1913-2004) 1991. "Gróf Széchenyi István születése 200. évfordulója emlékére / A Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Minisztertől" (2xklf) Br emlékérem (42,5mm) T:2 ..........................1 000 30585. Cséri Lajos (1928-) 1974. "Debrecen 1974 / 1. Gyáregység átadása" Br plakett eredeti tokban (99mm) T:1............................................................................................................................................2 000 30586. Fritz Mihály (1947-) 1988. "20 éves a MÉE Fejér Megyei Szervezete / Török kivonulásának 300. évfordulója" Ag emlékérem (35,66g/0.835/42,5mm) T:PP kis ph. ........................................................4 600 30587. Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 1993. "MÉE Székesfehérvár - IV. Béla király" Ag emlékérem (35,93g/0.835/42,5mm) T:PP ujjlenyomatos ......................................................................4 600
13
Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! 30588. Fritz Mihály (1947-) 1997. "75 éves az ÁÉB Bank Rt." Br emlékérem eredeti tokban (42,5mm) T:1- ..1 000 30589. Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 1997. "75 éves az ÁÉB Bank Rt." Ag emlékérem eredeti tokban, tanúsítvánnyal (33,99g/0.925/42,5mm) T:PP fo. ......................................................................5 000 30590. Fülöp Zoltán (1951-) 1981. "Bartók Béla / A kékszakállú herceg vára" Ag emlékérem ÁPV plasztiktokban, tanúsítvánnyal (20g/0.925/37mm) T:PP .......................................................................2 600 30591. Fülöp Zoltán (1951-) 1986. "Hungaroring - Forma 1 Első Magyarországi Grand Prix" fém emlékérem (32mm) T:PP ............................................................................................................................................800 30592. Képíró Zoltán (1944-1981) 1978. "MÉE-Keszthely / Dunántúli Éremgyűjtők V. Keszthelyi Találkozója" ezüstpatinázott Br emlékérem (42,5mm) T:1- ..................................................................4 000 30593. Kiss György (1943-) 1994. "Dr. Antall József / Szabad Választás 1990" Ag emlékérem (10g/0.500/30mm) T:PP patina .............................................................................................................1 800 30594. Kiss Kovács Gyula (1922-1984) 1966. "III. Miskolci Filmfesztivál" kétoldalas Br plakett (97,5mm) T:2 .........................................................................................................................................................1 000 30595. Kiss Kovács Gyula (1922-1984) 1959. "Országos Mezőgazdasági Kiállítás és Vásár" fém emlékérem, szignó nélkül (48,5mm) T:2 ...............................................................................................2 000 30596. Kiss Nagy András (1930-1997) DN "Orvos sor / Korányi Sándor" Ag emlékérem sérült ÁPV tokban (16g/0.925/32mm) T:2...........................................................................................................................2 000 30597. Kiss Nagy András (1930-1997) DN "Omnia Vincit Amor (A szerelem mindent legyőz)" Br emlékérem (60mm) T:1-........................................................................................................................2 000 30598. Kiss Sándor (1925-1999) 1982. "MÉE Szombathelyi Csoportja - Jókai Mór / Kőszeg" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) 1990. "MÉE / Magyarország köztársaság" Br emlékérem (42,5mm) T:1.........................................................................................................................................1 000 30599. Klassohn Antal 1870. "Elhunyt 1849 Október 6-án - Eltemettetett Sz.K.Pest Városa Által 1870. Június 9. / Alkotmány és Törvény" ezüstözött emlékérem Gróf Batthyány Lajos újratemetésének emlékére (35,5mm) T:2-,3 ph................................................................................................................2 000 30600. Konrad Lange 1846. "József főherceg nádorságának 50. évfordulója", ón emlékérem a főherceg és V. Ferdinánd mellképével, "IOSEPHO PATRVO A A HVNG PALATINO IVBIL CELEB MDCCCXLVI / FERDINANDVS AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX" (54mm) T:2,2- Hungary 1846. "50th anniversary of Archduke Joseph, Palatine of Hungary" Sn commemorative medallion. Sign: Konrad Lange (54mm) C:XF,VF ........................................................................................................................3 000 30601. Kósa István (1953-) 2000. "Szent István államalapító 969-1038 / Ezeréves Magyarország" Ag emlékérem tokban tanúsítvánnyal (31,1g/0.999/42,5mm) T:PP ...........................................................8 000 30602. Lantos Györgyi / Szabó Géza (1939-) 1988. "MÉE XIX. Vándorgyűlése Baja / Türr István" Br emlékérem (42,5mm) + Lantos Györgyi (1953-) 1990. "MÉE Pápa / Éremgyűjtők 20. Vándorgyűlése" Br emlékérem (42,5mm) T:2 .......................................................................................1 200 30603. Lapis András (1942-) 1980. "Szeged Emlékérem / Szegedi Ipari Vásár" fém emlékérem (50mm) T:2 ...800 30604. Lapis András (1942-) 1989. "Gróf Széchenyi Ödön Emlékplakett" Br plakett "A Magyar Tűzoltó Szövetségtől" gravírozással, eredeti dísztokban (66,5x97,5mm) T:2 ...................................................6 000 30605. Lapis András (1942-) DN "Kiváló Áruk Fóruma" Br emlékérem (69,5mm) T:1- apró ph. .........................800 30606. Lebó Ferenc (1960-) 1991. "Magyar Reformátusok II. Világtalálkozója" aranyozott piefort emlékérem (65mm) T:PP ujjlenyomatos ...............................................................................................1 000 30607. Lebó Ferenc (1960-) 2000. "MKB - Boldog Millenniumot / Búcsú a '900-as évektől" Ag emlékérem eredeti dísztokban (31,45g/0.999/42,5mm) T:PP fo. ............................................................................5 000 30608. Lebó Ferenc (1960-) 2003. "Budapest a Duna gyöngye / Az MKB köszönti a 125 éves fővárost" Ag emlékérem eredeti dísztokban (31,14g/0.999/42,5mm) T:PP fo. ..........................................................5 000 30609. Ligeti Erika (1934-2004) 1976. "Szentendrei hetek" egyoldalas Br érem (88mm) T:2 ..........................1 000 30610. Löfkovits Arthur (1863-1935) 1914. "A Debreczeni Kereskedelmi és Iparkamara kitüntető érme / Jeles tanulókból lesznek kitűnő mesterek!" jelzetlen Ag emlékérem (42,37g/50mm) T:2- több ph. .....4 000 30611. Marosits István (1943-) "Demény Pál 1901-1991" Br plakett (122mm) T:1 Feliratozott talppal "Vitam impendere vero - Alapította sz MSZP budapesti tanácsa" ....................................................................5 000 30612. Osváth Mária (1921-) 1978. "Zalai Károly" kétoldalas Br érem "Dr. Écsy Zoltán" gravírozással "CAROLVS ZALAI DOCTOR PHARMACIAE / VICEPRAESES FEDERATIONALIS PHARMACEVITICAE MCMLXXVIII" (101,5mm) T:2 ............................................................................3 600 30613. Palotás József (1947-) DN "Pedagógus munkásságáért - Dunaújváros / Fauszt Ferenc - József A. Iskola" ezüstözött Br emlékérem eredeti tokban (60,5mm) T:2 patina..................................................2 000 30614. Renner Kálmán (1927-1994) 1969. "Kutyakiállítás Sopron" Br plakett (74-78mm) T:2 ........................1 200 30615. Renner Kálmán (1927-1994) 1971. "Győr 700 éves" egyoldalas Br plakett (113mm) T:2 ....................1 000 30616. Renner Kálmán (1927-1994) 1971. "Jubileumi Sportverseny Győr 1271-1971 / M.N.K. Evezős Vidék Bajnoksága" ezüstözött Br emlékérem füllel (80mm) T:2 ........................................................................800 30617. Szabó Gábor (1940-) 1978. "A Kommunisták Magyarországi Pártja megalakulásának 60. évfordulójára" Br emlékérem dísztokban (87mm) T:2 ...........................................................................1 000 30618. Szabó Iván (1913-1998) 1970. "Györffy István 1884-1939 / Magyar Néprajzi Társaság - Ortutay Gyulának 1970" kétoldalas Br plakett (86mm) T:2 patina .....................................................................1 000
14
30619. Szabó Iván (1913-1998) 1973. "Az iskolák államosításának 25. évfordulójára" egyoldalas Br érem (111mm) T:2..........................................................................................................................................1 000 30620. Szász Vilmos (1884-1923) 1917. "A reformáció 400 éves örömünnepe emlékére 1517-1917 - Dr. Luther Márton 1483-1545 / 1517. okt. 31." hadifém emlékérem füllel (33,5mm) T:2 ............................1 400 30621. Szolláth György (1927-) 1982. "MÉE XII. Vándorgyűlése / Marcus Aurelius" Br emlékérem (42,5mm) + Gáti Gábor (1937-) 1989. "MÉE XIX. Vándorgyűlése Sátoraljaújhely - Kazinczy Ferenc" Br emlékérem (42,5mm) T:1-,2 .............................................................................................................1 000 30622. Sződy Szilárd (1878-1939) 1926. "Dr. Füzesséry Zoltán" Br plakett (30x34mm) T:2 ...........................1 000 30623. Szőllőssy Enikő (1939-) 1973. "XIV. Miskolci Filmfesztivál" kétoldalas Br plakett (113x93,5mm) T:2 ..1 000 30624. Tóth Sándor (1933-) 1976. "Rákóczi Ferenc / Szabolcs-Szatmár Megyei Tanács Nyíregyháza" kétoldalas Br érem (100mm) T:2...........................................................................................................1 000 30625. Tóth Sándor (1933-) 1996. "Máriapócs 1996. augusztus 18. / 300 éve könnyezett a máriapócsi kegykép 1696. november 4." Br emlékérem eredeti tokban (65mm) T:2 ..............................................3 000 30626. Várhelyi György (1942-) 1979. "Ünnepi Könyvhét 1929-1979" Br emlékplakett eredeti dísztokban (75-77mm) T:2 ......................................................................................................................................2 600 30627. Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1928. "Magyar Anyák Nemzeti Ünnepe" fém emlékérem füllel (40,5mm) T:2-,3 .......................................................................................................................................800 30628. 1896. "I. Ferencz József / Millenniumi emlék" fém emlékérem füllel (29,5mm) T:2,2- ph. ....................1 000 30629. ~1900. "Érdemdíj a Gazdászati Kiállításról" Br díjérem. Szign.: Gaul (53mm) T:3 ly., hajlított, erős ph. .........................................................................................................................................................2 000 30630. Osztrák-Magyar Monarchia 1916KB "Az Osztrák Nemzeti Bank létrejöttének 100 éves évfordulója" Br emlékérem "PRIVILIGIERTE - OESTERREICHIESCHE NATIONALBANK 1. JUNI 1816 / FRANCISCVS I KALENDIS IVNIIS A MDCCCXVI CONDIT FRANCISCO IOSEPHO I ANNVM LXVIII SVMMA GLORIA REGNANTE SAECVLARIA ORIGINIS ACTA SVNT MCMXVI - K.B" Szign.: ST SCHWARTZ (66mm) T:2,2- ph. Austro-Hungarian Monarchy 1916KB "100th Anniversary of the National Bank of Austria" Br commemorative medal. Sign.: Stefan Schwartz (66mm) C:XF,VF edge error HP 4593. ................................................................................................4 000 30631. 1929. "1928-1929. "RSTÉ" Br plakett (60x40mm) T:1-,2 ......................................................................1 400 30632. ~1930. "Trianon" Br emlékérem (40mm) T:2 ........................................................................................1 000 30633. 1933-1934. "A Pesti Izraelita Hitközség Reálgimnáziuma - Erő az ifjú dísze" Br emlékérem. Szign.: Székely G. (38mm) T:2 .........................................................................................................................3 000 30634. ~1964. "A Budapesti Lengyel Kultúra XXV. évfordulója" Br plakett eredeti tokban (77,5x80mm) T:2 patina ....................................................................................................................................................1 400 30635. 1967. "150 éves a magyar gőzhajózás - Carolina / MHRT Hunyadi" Br emlékérem, fül letört (30mm) T:2- ...........................................................................................................................................................800 30636. ~1970-1980. "Felszabadulásunk 30. évfordulójára" Br plakett eredeti tokban. Szign.: LM T:1 ............1 000 30637. ~1970. "BKV Hűségérem ezüst fokozat" ezüstözött fém érem (36mm) T:2 ............................................800 30638. 1973. "Berettyóújfalu 1973. október / MST (Magyar Sebész Társaság) Tiszántúli Csoportjának Tudományos Ülése" Br plakett eredeti tokban (68mm) + 1978. "HBM-i Tanács dr. Zöld Sándor Kórház 50 éves évfordulója alkalmából - Berettyóújfalu 1978." Br plakett (127x92mm) T:2 ...................800 30639. 1974. HUNGEXPO / Budapesti Tavaszi Nemzetközi Vásár" fém emlékérem (40mm) + 1975. "HUNGEXPO / Budapesti Tavaszi Nemzetközi Vásár" ffém zseton (32mm) + 1975. "Őszi Budapesti Nemzetközi Vásár" Cu emlékérem (32mm) T:2 ....................................................................................1 000 30640. 1974. "HUNGEXPO / Nemzetközi Csomagolási és Anyagmozgatási Kiállítás" fém emlékérem (40mm) + 1975. "HUNGEXPO / Budapesti Tavaszi Nemzetközi Vásár" ffém zseton (31mm) + 1994. "Első választó" emlékérem (3x) T:2 ......................................................................................................1 200 30641. 1975. "Fáy András az első magyar takarékpénztár megalapítója" Al zseton (23mm) + 1989. "150 éves az Országos Takarékpénztár" Al zseton (30mm) T:2 ...................................................................1 000 30642. 1975. "A kábelipar területén végzett hűséges munkáért 1945-1975" egyoldalas Br érem (87mm) T:2 ...800 30643. 1975. "Taurus Emlékérem 1945-1975 / Alapítva 1882" ezüstözött fém emlékérem (42,5mm) T:1- (PP) oxidáció ....................................................................................................................................................800 30644. 1975. "Taurus Emlékérem 1945-1975 / Alapítva 1882" ezüstözött fém emlékérem sérült eredeti tokban (42,5mm) T:1- (PP) oxidáció ........................................................................................................800 30645. 1978. "Volán 20 éves munkájáért hűségéért" Br plakett (~117-120mm) T:2 ........................................1 200 30646. 1979. "Csongrádi Napok" ezüstözött Br emlékérem dísztokban (60mm) T:1- ......................................1 000 30647. ~1980. "Csepel Vas- és Fémművek - 35 éves törzsgárda tagjának" Br plakett eredeti dísztokban (43x85,5mm) T:1-..................................................................................................................................1 000 30648. 1980. "Magyar Távirati Iroda 100 éves 1880-1980" Br emlékérem (70mm) T:2 ph. ................................500 30649. 1981. "MÁV Gépjavító Üzem / MÁV Központi P.F.T. Telep" Br emlékérem (78mm) T:2 .....................1 000 30650. 1982. "MLSZ / FIFA Világbajnokság Spanyolországban" Ag emlékérem sérült eredeti tokban (35g/0.925/35x40mm) T:PP ujjlenyomatos ...........................................................................................4 200 30651. 1982. "VIII. Női Kézilabda VB - Magyarország" Ag emlékérem eredeti tokban tanúsítvánnyal (25g/0.800/35x40mm) T:PP ujjlenyomatos ...........................................................................................3 000
15
Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! 30652. 1982. "VIII. Női Kézilabda VB - Magyarország" Ag emlékérem eredeti tokban tanúsítvánnyal (25g/0.800/35x40mm) T:PP ..................................................................................................................3 000 30653. 1984. "MÉE - Levélbélyeggyűjtők Első Hazai Egyesülete" fém emlékérem plombált "ÁPV" plasztiktokban (42,5mm) + Bognár György (1944-) 1986. "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" fém emlékérem (32mm) T:1,2(PP) ...............................................................................................................1 000 30654. 1984. "Nemzetközi Műtrágya Központ / Budapest 1984. Június 11-16." Br plakett (98mm) T:2 Hungary 1983. "International Center of Chemical Fertilizer / Budapest 11-16 June 1984" Br plaque (97mm) T:2............................................................................................................................................1 000 30655. 1985. "Pólya György 1887-1985 / Hatodik Nemzetközi Kongresszus a Matematika Oktatásról" Br emlékérem (42mm) T:1-...........................................................................................................................800 30656. 1987. "Az Állami Pénzverőben tett látogatás emlékére" ÁPV látogatói emlékérem T:PP fo. ...............4 000 30657. 1987. "Soproni Ünnepi Hetek / Sörfesztivál Sopron" Br emlékérem (42,5mm) + Bozó Gyula (1913-2004) 1992. "Europa 92 - Nemzetközi Világkörüli Vitorlás Verseny 1991-1992 magyar résztvevőire emlékezve / Az egységes Európáért" Br emlékérem (42,5mm) T:1- ................................1 400 30658. 1986. "Vasas SC 1911-1986" Br emlékérem eredeti tokban (70mm) + Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1989. "1956-1989 Vértanúink emlékére" MDF alpakka emlékérem (42,5mm) T:1,BU ............1 000 30659. 1990. "1 éves a Calypso Rádió" Ag (36,19g/0.835/42,5mm) és Br (42,5mm) emlékérem pár T:PP,1...............................................................................................................................................................6 000 30660. 1991. "Máriakeménd '91' - 1939-45" festett porcelán plakett nemzetiszín szalaggal (214mm) T:2 kis ph., ragasztásnyom ...............................................................................................................................2 000 30661. 1992. "Budapesti Fegyver, Horgász és Vadászkiállítás / VEFAG - Tatabánya" ezüstözött fém emlékérem (43mm) T:2 ............................................................................................................................800 30662. 1995. "Magyar Tűzoltószövetség - Jubileumi Emlékérem" aranyozott fém emlékérem (43mm) T:2 (PP) .......................................................................................................................................................1 000 30663. 2001. "Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság / Árvízvédelemért" aranyozott fém emlékérem borítékban (42,5mm) T:PP ........................................................................1 000 30664. 2002. "MKB - Első Magyar Bank" Ag emlékérem dísztokban (31,16g/0.999/42,5mm) T:PP ...............5 000 30665. 2011. "Magyar Pénzverő Zrt. Látogatói Érem / Elődeink Buda" Br emlékérem (42,5mm) T:1 .............4 000 30666. 2012. "Magyar Pénzverő Zrt. Látogatói Érem / Elődeink Kolozsvár" Br emlékérem (42,5mm) T:1 ......4 000 30667. DN "Szentendrei Emlék / BÁV" Ag emlékérem (16g/0.925/32mm) T:1- ...............................................3 000 30668. DN "Visegrád" Br plakett (70mm) fatalpon, ragasztás elengedett (87x89mm) T:2 ...............................2 000 30669. DN "Magyar Ellenállók, Antifasiszták Szövetsége" zománcozott fém plakett eredeti tokban (56mm) T:1 .........................................................................................................................................................1 000 30670. DN "Magyar Köztársaság / Magyar Polgári Védelem - A lakosság védelméért" Br emlékérem eredeti tokban (40mm) T:1 ....................................................................................................................1 000 30671. DN "Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság" aranyozott fém emlékérem eredeti tokban (42,5mm) T:PP ujjlenyomatos .......................................................................................1 000 30672. DN "Bartók Béla emlékérem" egyoldalas Br érem (60mm) T:2 patina ..................................................1 400 30673. DN "Szentkirály az adományért" Br plakett (75mm) T:2 .......................................................................2 400 30674. DN "Magyar-Orosz Gázipari Rt. - Panrusgáz" peremen jelzett Ag emlékérem per dísztokban (36,47g/0.925/42,5mm) T:PP ujjlenyomat, oxidáció .............................................................................5 000 30675. DN "Budaörs" fém emlékérem tokban (29mm) T:2 ph. ............................................................................800 30676. Vegyes: ~1980. "Csepel Vas- és Fémművek - 30 éves törzsgárda tagjának" fém plakett eredeti dísztokban (85x43mm) + ~1980. "1841" mikroszkópot és könyvet ábrázoló porcelán plakett (84mm) + Szovjetunió ~1970-1980. "Lenin" Br emlékérem. Szign.: N. Sokolov (65mm) T:1,2 .........................2 000 30677. 18db-os vegyes érem, plakett és zseton tétel, benne "Magyar Pénzverő Rt. / Szent Eligius", "Rodolfo / Vigyázat csalok", "Magyar Karaván Camping Club", "Vajdahunyad vára", "Lánchíd" T:vegyes................................................................................................................................................1 000
Modern utánveretek, fantáziaveretek 30678. DN "Nemzetünk nagyjai - I. Lajos" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ...........1 400 30679. DN "Nemzetünk nagyjai - Zrínyi Miklós" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ...1 400 30680. DN "Nemzetünk nagyjai - Báthory István" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ...............................................................................................................................................................1 400 30681. DN "Nemzetünk nagyjai - Thököly Imre" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ..1 400 30682. DN "Nemzetünk nagyjai - Damjanich János" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP ......................................................................................................................................................1 400 30683. DN "Magyar tallérok utánveretben - I. Miksa 1574" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 600 30684. DN "Magyar tallérok utánveretben - Báthory Zsigmond tallérja 1589" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 600 30685. DN "Magyar tallérok utánveretben - Rudolf tallérja 1598" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 600
16
30686. DN "Magyar tallérok utánveretben - Bethlen tallérja 1620" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 600 30687. DN "Magyar tallérok utánveretben - Barcsay Ákos 1659" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 600 30688. DN "Magyar tallérok utánveretben - I. Ferenc 1833" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,6mm) T:PP .....................................................................................................................2 600 30689. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Honfoglalás Millenniumi emlékpénz 896-1896." Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP...........................................................................................1 000 30690. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Honfoglalás Millenniumi emlékpénz 896-1896." Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP...........................................................................................1 400 30691. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A budai vár első ábrázolása érmén 1308-1342" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP...........................................................................................1 400 30692. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A legnagyobb ezüsttallér 1608-1619" Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP ...................................................................................................................1 400 30693. DN "A magyar nemzet pénzérméi - Az első magyar feliratú pénz 1848-1849" Ag emlékérem (10,37g/0.999/35mm) T:PP Tanúsítvánnyal! ........................................................................................1 400 30694. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A rendszerváltás téves verete 1989-1990" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP...........................................................................................1 400 30695. DN "Magyar aranypénzek utánveretben - Hunyadi János kormányzói aranyforint" aranyozott Ag emlékérem (5.5g/0.999/25mm) T:PP Tanúsítvánnyal ...........................................................................1 000 30696. DN "Magyar aranypénzek utánveretben - 1870GYF 8Ft/20Fr Ferenc József " aranyozott Ag emlékérem (5.5g/0.999/25mm) T:PP ....................................................................................................1 000 30697. DN "Magyarország Keresztény Királyai / I. Károly Róbert" Ag emlékérem (20,2g/0.333/38,36mm) T:PP ......................................................................................................................................................1 400 30698. DN "Magyarország Keresztény Királyai / I. Igazságos Mátyás 1458-1490" Ag emlékérem (20,2g/0.333/38,36mm) T:PP ................................................................................................................1 400 30699. DN 50Ft "Nagy Magyarok / Mátyás király, Bethlen Gábor" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T:2 ................................................................................................................................800 30700. DN 50Ft "Nagy Magyarok / Kazinczy Ferenc" multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni + DN 200Ft "Londoni Olimpia 2012" multicolor emlékérme sorozatból T:2 .............................................1 000 30701. DN 50Ft "Nagy Magyarok / Kodály Zoltán, Csontváry- Kosztka Tivadar" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T:2 ...........................................................................................................1 000 30702. DN 50Ft "Nagy Magyarok / Bartók Béla, Erdő Péter" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T:2 ..................................................................................................................................................800 30703. DN 200Ft "Békéscsaba + "Szolnok" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T:2 .........................1 000 30704. DN 200Ft "Nyíregyháza" + "Salgótarján" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T:2 ..................1 000 30705. DN 200Ft "Szeged" + "Szekszárd" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T:2 ...........................1 000 30706. DN "Apafi Mihály - aranyforint csegely 1687" aranyozott Cu-Ni emlékérem (26,5mm) T:1- ph. ...........1 000 30707. DN "A magyar történelem nagy alakjai - Szent István" aranyozott Br emlékérem (42,5mm) T:PP apró ujjlenyomat ....................................................................................................................................1 000 30708. DN "A magyar pénz krónikája - Millenium - 1000 éves a magyar államiság" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20g/0.999/38,61mm) T:PP kis fo. ................................................................................1 000 30709. Amerikai Egyesült Államok DN "1877. 50$" aranyozott fém emlékérem (51mm) T:PP ujjlenyomat, ph. USA ND "1877. 50 Dollars" gilt metal medallion (51mm) C:PP fingerprint, edge error ............................800 30710. Csehország / történelmi tartomány 1520. Tallér "Szent Joachim" ezüstözött fém 1967-es másolat (42mm) T:2 Bohemia 1520. Joachimsthaler silver plated metal copy (1967) (42mm) C:XF .................1 000
Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek 30711. 1979. "Nemzetközi Gyermekév" alkalmára kiadott Au bélyegérem (3.80g/0.585) T:2 (PP) oxidáció Hungary 1979. "International Year of the Child" commemorative gold stamp medallion (3.83g/0.585) C:XF (PP) oxidation ......................................................................................................22 000 30712. Ausztria 1873. Dukát Au "Ferenc József" Bécs (3.52g/0.986) T:2- hajlított lemez Austria 1873. Ducat Au "Franz Joseph" Vienna (3.52g/0.986) C:VF curved coin Krause KM# 2267 .......................32 000 30713. Belgium 1874. 20Fr Au "II. Lipót" (6.46g/0.900) T:2 Belgium 1874. 20 Francs Au "Leopold II" (6.46g/0.900) C:XF Krause KM#37 .....................................................................................................55 000 30714. Franciaország/Modern Köztársaság 1913. 20Fr Au "Kakas" utánveret (6.47g/0.900) utánveret T:2erős ph. France/Modern Republic 1913. 20 Francs Au "Rooster"(6.47g/0.900) restrike C:VF edge error Krause KM# 857 .........................................................................................................................55 000 30715. Kanada 1986. 20$ Au "II. Ezsébet" (15,61g/0.999) T:2 Canada 1986. 20 Dollars Au "Elizabeth II" (15,61g/0.999) C:XF Krause KM# 153 ..............................................................................................140 000 30716. Kanada 1998. 20$ Au "II. Ezsébet" (15,62g/0.999) T:2 Canada 1998. 20 Dollars Au "Elizabeth II" (15,62g/0.999) C:XF Krause KM# 153 ..............................................................................................140 000 30717. DN "Europa" jelzett Au mini emlékérem (0.5g/0585) T:PP ND "Europa" hallmarked Au mini medallion (0.5g/0585) C:PP ..................................................................................................................4 600
17
Az árverési tételek színes képekkel a darabanth.com oldalon! Külföldi bankjegyek 30718. Albánia 2007. 500L T:I Albania 2007. 500 Leke C:UNC ..........................................................................800 30719. Bolívia 1945. 5B (4x) sorszámkövetők T:I Bolivia 1945. 5 Bolivianos (4x) sequential serials C:UNC ..2 000 30720. Franciaország / Rouen 1797-1803. 20Fr T:IV,V France / Rouen 1797-1803. 20 Francs C:G,Pr Krause S245a .......................................................................................................................................................800 30721. Franciaország / Rouen 1797-1803. 20Fr T:IV,V France / Rouen 1797-1803. 20 Francs C:G,Pr Krause S245a .......................................................................................................................................................800 30722. Franciaország 1940. 10Fr + Nagy-Britannia / Katonai kiadás 1972. 10p T:III-,I- France 1940. 10 Francs + Great Britain / British Armed Forces 1972. 10 Pence C:VG,AU ............................................1 000 30723. Japán / Tokugava-sógunátus ~1700-1800. 2db klf "Hansatsu" bankjegy T:III- Japan / Tokugawa Shogunate ~1700-1800. 2pcs of diff "Hansatsu" notes C:VG ...............................................................4 000 30724. Jugoszlávia 1970-1994. 50db-os vegyes bankjegy tétel T:vegyes Yugoslavia 1970-1994. 50pcs of banknotes C:mixed ...............................................................................................................................1 400 30725. Kanada / The Quebec Bank 1863. 2$ + 1972-1973. (1954) 1$ átalakított haj. Szign.: Bouey-Rasminsky T:V,III Canada Canada / The Quebec Bank 1863. 2 Dollars + 1972-1973. (1954) 1 Dollars modified hair style. Sign.: Bouey-Rasminsky C:Pr,F .............................................................2 400 30726. Kína 1953. 1F (68x) T:I China 1953. 1 Fen (68x) C:UNC .....................................................................5 000 30727. Kína 1953. 2F (59x) T:I,I- China 1953. 2 Fen (59x) C:UNC,AU ............................................................4 000 30728. Málta 1951. (1949) 1Ł + 1963. (1949) 10Sh T:III-,IIII Malta 1951. (1949) 1 Pound + 1963. (1949) 10 Shillings C:VG,F Krause 21, 25. ....................................................................................................15 000 30729. Montenegró / Császári és Királyi Katonai Közigazgatás 1917. 1P + 2P T:III- Montenegro / Army Administration 1917. 1 Perpera + 2 Perper C:VG .................................................................................1 000 30730. Nagy-Britannia 1970-1977. 1Ł Szign.: J.B. Page T:III Great Britain 1970-1977. 1 Pound Sign.: J.B. Page C:F ..................................................................................................................................................800 30731. Német Birodalom 1906-1917. 20db-os vegyes bankjegy tétel T:vegyes German Empire 1906-1917. 20pcs of banknotes C:mixed..............................................................................................1 400 30732. Német Birodalom / Németország / Weimari Köztársaság 1908-1923. 12db klf bankjegy és szükségpénz T:vegyes German Empire / Germany / Weimar Republic 1908-1923. 12pcs of diff banknotes and emergency notes C:mixed ............................................................................................1 400 30733. Német Birodalom 1908-1917. 20db-os vegyes bankjegy tétel T:vegyes German Empire 1908-1917. 20pcs of banknotes C:mixed..............................................................................................1 400 30734. Német Birodalom 1914. 20M + Németország / Weimari Köztársaság 1922. 1000M + 50.000M T:I,III German Empire 1914. 20 Mark + Germany / Weimar Republic 1922. 1000 Mark + 50.000 Mark C:UNC,F................................................................................................................................................1 200 30735. Német Birodalom / Weimari Köztársaság 1914-1923. 10db-os vegyes bankjegy és szükségpénz tétel T:vegyes German Empire / Weimar Republic 1914-1923. 10pcs of banknotes and necessity notes C:mixed .......................................................................................................................................1 000 30736. Németország / Weimari Köztársaság 1919-1923. 30db-os vegyes bankjegy tétel T:vegyes Germany / Weimar Republic 1919-1923. 30pcs of banknotes C:mixed ...............................................1 600 30737. Németország / Weimari Köztársaság 1920. 10M (4x) sorszámkövetők T:I Germany / Weimar Republic 1920. 10 Mark (4x) sequential serials C:UNC ........................................................................1 000 30738. Németország / Weimari Köztársaság 1922. 500M + 5000M + 10.000M T:III,III- Germany / Weimar Republic 1922. 500 Mark + 5000 Mark + 10.000 Mark C:F,VG ............................................................1 000 30739. Német 3. Birodalom / Német megszállt területek 1940-1945. 1M (3x) sorszámkövetők T:I German Third Reich / German occupied territories 1940-1945. 1 Mark (3x) sequential serials C:UNC .............3 000 30740. Orosz Birodalom 1909-1912. (1905) 3R Szign.: Konshin + 1912-1917. (1909) 5R Szign.: Shipov + 1917. 250R T:III,III- Russian Empire 1909-1912. (1905) 3 Rubles Sign.: Konshin + 1912-1917. (1909) 5 Rubles Sign.: Shipov + 1917. 250 Rubles C:F,VG .................................................................1 000 30741. Orosz Birodalom 1909-1912. (1905) 3R. Szign.: Konshin + 1909-1912. (1909) 10R. Szign.: Konshin + 1912-1917. (1905) 3R. Szign.: Shipov T:III,III- Russian Empire 1909-1912. (1905) 3 Rubles. Sign.: Konshin + 1909-1912. (1909) 10 Rubles. Sign.: Konshin + 1912-1917. (1905) 3 Rubles. Sign.: Shipov C:F,VG ...............................................................................................................1 000 30742. Románia 1907. 100L T:IV ragasztott Romania 1907. 100 Lei C:G sticked ...........................................1 400 30743. Románia 1941. 500L + 1000L + 1945. 100L T:I-,II,I Romania 1941. 500 Lei + 1000 Lei + 1945. 100 Lei C:AU,XF,UNC .................................................................................................................................1 200 30744. 1917. 2K román felülbélyegzéssel + Románia 1947. 100L T:III Hungary 1917. 2 Korona with Romanian overprint + Romania 1947. 100 Lei C:F ...............................................................................2 000 30745. Szerbia / Német megszállás 1941. 100D (4x) T:III Serbia / German occupation 1941. 100 Dinara (4x) C:F .................................................................................................................................................1 400 30746. Szingapúr 1976. 1$ (3x) T:III Singapore 1976. 1 Dollar (3x) C:F ..........................................................1 000 30747. Szovjetunió 1937. 1R (3x) + 3R + 1938. 3R (4x) T:III,III- Soviet Unino 1937. 1 Ruble (3x) + 3 Rubles + 1938. 3 Rubles (4x) C:F,VG ...............................................................................................................1 000
18
30748. Svájc 1946. 20Fr T:III Switzerland 1946. 20 Francs C:F ....................................................................10 000 30749. Zimbabwe 2003. 1000$ + 20.000$ T:III Zimbabwe 2003. 1000 Dollars + 20.000 Dollars C:F ................800 30750. Vegyes: Albánia 1957. 10L + Ukrajna / Német megszállás 1942. 10K T:III Mixed: Albania 1957. 10 Lek + Ukraine / German occupation 1942. 10 Karbowanez C:F ...........................................................1 000 30751. Vegyes: Mongólia 1966. 5T + 1981. 10T + 20T + 1983. 1T + 2002. 20T + Oroszország 1993. 10R + 100R (2x) + 500R T:III,III- Mixed: Mongolia 1966. 5 Tugrik + 1981. 10 Tugrik + 20 Tugrik + 1983. 1 Tugrik + 2002. 20 Tugrik + Russia 1993. 10 Rubles + 100 Rubles (2x) + 500 Rubles C:F,VG ...............800 30752. 18db vegyes külföldi bankjegy, szükségpénz, közte Argentína, Szovjetunió, Olaszország T:I,I18pcs of mixed banknotes, emergency notes, with Argentina, Soviet Union, Italy C:UNC,AU .............2 400 30753. 25db-os vegyes külföldi bankjegy tétel T:vegyes ..................................................................................1 000 30754. 30db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Ausztria, Csehszlovákia, Románia, Weimari Köztársaság T:vegyes 30pcs of various banknotes, including Austria, Czechoslovakia, Romania, Weimar Republic C:mixed.....................................................................................................................1 400
Külföldi fém- és ezüstpénzek 30755. Amerikai Egyesült Államok 1880S 1$ Ag "Morgan" T:2 USA 1880S "Morgan" Dollar Ag C:XF ...........7 000 30756. Amerikai Egyesült Államok 1911-1946. 1c Br (12x) T:2-,3 USA 1911-1946. 1 Cents Br (12x) C:VF,F ...800 30757. Amerikai Egyesült Államok 1921S 1$ Ag "Morgan" T:2 USA 1921S 1 Dollar Ag "Morgan Dollar" C:XF ......................................................................................................................................................6 000 30758. Amerikai Egyesült Államok 1952-1958. 1d Ag "Roosevelt" (5x) T:2,2- patina USA 1952-1958. 1 Dime Ag "Roosevelt" (5x) C:XF,VF patina ............................................................................................1 400 30759. Amerikai Egyesült Államok 1961-1980. 5c "Jefferson" (2x) + 1968-1973. 1/2$ "Kennedy" (3x) közte egy aranyozott Ag füllel + 1977-1990. 1c "Lincoln" (5x) + 1981. 1/4$ "Washington" T:2,2- USA 1961-1980. 5 Cents "Jefferson" (2x) + 1968-1973. 1/2 Dollar "Kennedy" (3x) between them gilt Ag coin with ear + 1977-1990. 1 Cent "Lincoln" (5x) + 1981. 1/4 Dollar "Washington" C:XF,VF ...............1 200 30760. Amerikai Egyesült Államok 1967-1968. 1/2$ Ag "Kennedy" T:2 USA 1967-1968. 1/2 Dollar Ag "Kennedy" C:XF ....................................................................................................................................1 400 30761. Amerikai Egyesült Államok 1995. 1$ Ag "Amerikai Sas" T:2 ph. USA 1995. 1 Dollar Ag "America Eagle Bullion Coin" C:XF edge error .....................................................................................................5 500 30762. Amerikai Egyesült Államok 1999-2007. 1/4$ Cu-Ni "50 Állam" (28xklf) T:2 USA 1999-2007. 1/4 Dollar Cu-Ni "50 State Quarters" (28xdiff) C:XF ...................................................................................3 600 30763. Amerikai Egyesült Államok 2010-2012. 1/4$ Cu-Ni "Gyönyörű Amerika" 5xklf db + 1/4$ "Gyönyörű Amerika / Michigan" multicolor T:1,1- USA 2010-2012. 1/4$ Cu-Ni "America the Beautiful" 5xdiff pcs of coin set + 1/4$ "Beautiful America / Michigan" multicolor C:UNC,AU ...............................................1 200 30764. Antigua 1965-1983. 1c - 1$ 7xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Antigua 1965-1983. 1 Cent - 1 Dollar 7xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ....................................3 000 30765. Ausztrália 1966. 50c Ag "II. Erzsébet" T:2 Australia 1966. 50 Cents Ag "Elizabeth II" C:XF ................1 400 30766. Ausztrália 1977. 50c "Ezüst jubileum" (10x) T:1-,2 Australia 1977. 50 Cents "Silver Jubilee" (10x) C:AU,XF ...................................................................................................................................................800 30767. Ausztria 1625. 3kr Ag "II. Ferdinánd" Bécs T:2-,3 patina Austria 1625. 3 Kreuzer Ag "Ferdinand II" Vienna C:VF,F patina Krause KM# 256 ................................................................................................2 000 30768. Ausztria 1757. 20Kr Ag "Mária Terézia" T:3 fny. Austria 1757. 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" C:F ear mark ................................................................................................................................................2 000 30769. Ausztria 1780SF Tallér Ag "Mária Terézia" utánveret T:2 Austria 1780SF Thaler Ag "Maria Theresia" restrike C:XF .........................................................................................................................4 000 30770. Ausztria 1780SF Tallér Ag "Mária Terézia" utánveret T:2 patina Austria 1780SF Thaler Ag "Maria Theresia" restrike C:XF patina ..............................................................................................................4 000 30771. Ausztria / Vorderösterreich 1804H 6kr Ag "II. Ferenc" Günzburg T:2-,3 Austria / Further Austria 1804H 6 Kreuzer Ag "Franz II" Günzburg C:VF,F .................................................................................1 000 30772. Ausztria 1815A 10kr Ag "I. Ferenc" T:3 Austria 1815A 10 Kreuzer Ag "Franz I" C:F ...........................2 000 30773. Ausztria 1849A 6kr Ag T:2-,3 Austria 1849A 6 Kreuzer Ag C:VF,F ......................................................1 000 30774. Ausztria 1860A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- Austria 1860A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF ....2 400 30775. Ausztria 1860A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- Austria 1860A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF ....2 400 30776. Ausztria 1860A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2-,3 Austria 1860A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF,F ......3 600 30777. Ausztria 1861A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- Austria 1861A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF ............2 400 30778. Ausztria 1861A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- Austria 1861A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF ....2 400 30779. Ausztria 1861A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- Austria 1861A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF ....2 400 30780. Ausztria 1862A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2 Austria 1862A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF..............3 000 30781. Ausztria 1876. 1Fl Ag "Ferenc József" T:3 Austria 1876. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:F ...................1 600 30782. Ausztria 1878. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- Austria 1878. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF.......2 400 30783. Ausztria 1878. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2 Austria 1878. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF ................2 000
19
Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! 30784. Ausztria 1879. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- Austria 1879. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF.......2 400 30785. Ausztria 1879. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- Austria 1879. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF ...............3 600 30786. Ausztria 1880. 1Fl Ag "Ferenc József" T:3 patina, kis ph. Austria 1880. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:F patina, small edge error..................................................................................................................1 600 30787. Ausztria 1882. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- Austria 1882. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF ...............2 400 30788. Ausztria 1882. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- Austria 1882. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF ...............2 400 30789. Ausztria 1883. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- Austria 1883. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF ...............2 000 30790. Ausztria 1887. 1Fl Ag "Ferenc József" T:3 Austria 1887. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF ................1 800 30791. Ausztria 1887. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- kis ph. Austria 1887. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF small edge error ....................................................................................................................................3 600 30792. Ausztria 1889. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2-,3 Austria 1889. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF,F .........1 800 30793. Ausztria 1891. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- apró ph., patina Austria 1891. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF tiny edge error, patina...............................................................................................2 000 30794. Ausztria 1893-1918. 2h Br/Fe (18x) T:vegyes Austria 1893-1918. 2 Heller Br/Fe (18x) C:mixed .......3 000 30795. Ausztria 1893-1916. 10h Ni/Cu-Ni-Zn (82x) T:vegyes Austria 1893-1916. 10 Heller Ni/Cu-Ni-Zn (82x) C:mixed ........................................................................................................................................3 000 30796. Ausztria 1893-1918. 20h Ni/Fe (27x) T:vegyes Austria 1893-1918. 20 Heller Ni/Fe (27x) C:mixed ....2 000 30797. Ausztria 1893-1894. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 apró ph. Austria 1893-1894. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2x) C:VF,F tiny edge error ..........................................................................................1 200 30798. Ausztria 1893-1915. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2- Austria 1893-1915. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2x) C:XF,VF ...........................................................................................................................1 000 30799. Ausztria 1894-1916. 10h Ni/Cu-Ni-Zn (10x) T:2,2- Austria 1894-1916. 10 Heller Ni/Cu-Ni-Zn (10x) C:XF,VF ...............................................................................................................................................1 800 30800. Ausztria 1895-1914. 1h Br (8xklf) T:vegyes Austria 1895-1914. 1 Heller Br (8xdiff) C:mixed ..............1 400 30801. Ausztria 1895-1899. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 patina Austria 1895-1899. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2x) C:VF,F patina .......................................................................................................1 200 30802. Ausztria 1896-1898. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 Austria 1896-1898. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2x) C:VF,F ..............................................................................................................................1 200 30803. Ausztria 1897-1898. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 Austria 1897-1898. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2x) C:VF,F ..............................................................................................................................1 200 30804. Ausztria 1897-1898. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 Austria 1897-1898. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2x) C:VF,F ..............................................................................................................................1 200 30805. Ausztria 1898. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 Austria 1898. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2x) C:VF,F ...................................................................................................................................................1 200 30806. Ausztria 1898. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-,3 Austria 1898. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2x) C:VF,F ...................................................................................................................................................1 200 30807. Ausztria 1908. 1K Ag "Jubileum" T:2- patina Austria 1908. 1 Corona Ag "Jubilee" C:VF patina .............800 30808. Ausztria 1908. 5K Ag "Jubileum" T:3 Austria 1908. 5 Corona Ag "Jubilee" C:F ..................................4 400 30809. Ausztria 1909. 5K Ag "Ferenc József" T:2-,3 ph. patina Austria 1909. 5 Corona Ag "Franz Joseph" C:VF,F edge error, patina .....................................................................................................................4 000 30810. Ausztria 1912. 2K Ag "Ferenc József" T:2,2- kis patina Austria 1912. 2 Corona Ag "Franz Joseph" C:XF,VF small patina ............................................................................................................................1 400 30811. Ausztria 1914-1916. 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2,2- apró ph. Austria 1914-1916. 1 Corona Ag "Franz Joseph" (2x) C:XF,VF tiny edge error ........................................................................................1 200 30812. Ausztria 1928. 2Sch Ag "Schubert" T:2- Austria 1928. 2 Schilling Ag "Schubert" C:VF .......................1 600 30813. Banglades 1974-1984. 1p-50p 5xklf, "Coin Sets of All Nations" forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Bangladesh 1974-1984. 1 Poisha - 50 Poisha 5xdiff, "Coin Sets of All Nations" coin set on cardboard with stamp C:UNC.....................................................................................................2 000 30814. Belgium 1862. 10c Cu-Ni + 1939. 1Fr Ni + Szövetséges megszállás 1944. 2Fr Zn T:2,2- Belgium 1862. 10 Centimes Cu-Ni + 1939. 1 Franc Ni + Allied occupation 1944. 2 Francs Zn C:XF,VF ...........1 000 30815. Belize 1975. 10$ Cu-Ni T:PP Belize 1975. 10 Dollars Cu-Ni C:PP .......................................................1 400 30816. Belize 1979-1983. 1c - 50c 5xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Belize 1979-1983. 1 Cent - 50 Cents 5xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC .....................................................2 000 30817. Bermuda 1986-1991. 1c - 1$ 5xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Bermuda 1986-1991. 1 Cent - 1 Dollar 5xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ....................................2 000 30818. Bermuda 1988. 1$ Cu-Ni "II. Erzsébet" T:1- Bermuda 1988. 1 Dollar Cu-Ni "Elizabeth II" C:AU .........1 400 30819. Bhután 1979. 5ch - 1N 5xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Bhutan 1979. 5 Chhertum - 1 Ngultrum 5xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC .............................................2 000 30820. Botswana 1981-1984. 1th - 1P 7xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Botswana 1981-1984. 1 Thebe - 1 Pula 7xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ....................................3 000 30821. Brit-India 1862. 1/4A Cu + 1/2A Cu "Viktória" T:2- British India 1862. 1/4 Anna Cu + 1/2 Anna Cu "Victoria" C:VF ......................................................................................................................................1 400
20
30822. Brit Virgin-szigetek 1974. 50c Cu-Ni T:1- British Virgin Islands 1974. 50 Cents Cu-Ni C:AU ...............1 000 30823. Brunei 1987-1988. 1s - 50s 5xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Brunei 1987-1988. 1 Sen - 50 Sen 5xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC .........................................................2 000 30824. Burma/Mianmar 1966-1986. 1p - 1K 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Burma/Myanmar 1966-1986. 1 Pya - 1 Kyat 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ............2 000 30825. Ciprus / Brit gyarmat 1955. 5m Br + 1989. 20c Br + 1992. 5c Ni-Br T:2,2- Cyprus / British Colony 1955. 5 Mils Br + 1989. 20 Cents Br + 1992. 5 Cents Ni-Br C:XF,VF ......................................................800 30826. Ciprus 1983. 1/2c - 20c 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Cyprus 1983. 1/2 Cent - 20 Cents 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ........................................................2 000 30827. Cook-szigetek 1983. 1c - 1$ 7xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Cook Islands 1983. 1 Cent - 1 Dollar 7xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC .............................................3 000 30828. Csád 1976-1985 1Fr-500Fr 7xklf, "Coin Sets of All Nations" forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Chad 1976-1985. 1 Franc - 500 Francs 7xdiff, "Coin Sets of All Nations" coin set on cardboard with stamp C:UNC.................................................................................................................................8 000 30829. Csehország / Prága 1471-1516. Prágai Garas Ag "Jagelló Ulászló" (2,57g) T:2- Bohemia / Prague 1471-1516. Prague Groschen Ag "Jagiellon Ladislaus" (2,57g) C:VF ..................................................5 000 30830. Csehország / Történelmi tartomány / Kuttenberg 1702. 1kr Ag "I. Lipót" T:2- Bohemia / Kuttenberg 1702. 1 Kreuzer Ag "Leopold I" C:VF ....................................................................................................1 400 30831. Csehország / történelmi tartomány 1732. 3kr Ag "VI. Károly" T:2,2- kis ph., patina Bohemia 1732. 3 Kreuzer Ag "Charles VI" C:XF,VF small edge error, patina Krause KM#709 .......................................3 000 30832. Csehország / Történelmi tartomány 1740. 3kr Ag "VI. Károly" (1,37g) T:2- Bohemia 1740. 3 Kreuzer Ag "Charles VI" (1,37g) C:VF ................................................................................................................2 000 30833. Csehszlovákia 1928. 10K Ag "Masaryk" T:2- k. Czechoslovakia 1928. 10 Korun Ag "Masaryk" C:VF scratched...............................................................................................................................................1 200 30834. Csehszlovákia 1928. 10K Ag "Masaryk" T:2 Czechoslovakia 1928. 10 Korun Ag "Masaryk" C:XF ....1 400 30835. Csehszlovákia 1928. 10K Ag "Masaryk" + Szlovákia 1941. 20K Ag "Cirill és Metód" T:2-,2 Czechoslovakia 1928. 10 Korun Ag "Masaryk" + Slovakia 1941. 20 Korun Ag "St. Kyrill and St. Methodius"C:VF,XF...............................................................................................................................2 800 30836. Csehszlovákia 1930-1932. 10K Ag (2x) T:2 Czechoslovakia 1930-1932. 10 Korun Ag (2x) C:XF .......2 800 30837. Csehszlovákia 1933. 20K Ag "Ipar, mezőgazdaság, üzlet" T:2 Czechoslovakia 1933. 20 Korun Ag "Industry, Agriculture, Business" C:XF Krause KM#17 .........................................................................1 400 30838. Csehszlovákia 1947. 50K Ag "Szlovák felkelés" T:2 Czechoslovakia 1947. 50 Korun Ag "Slovak uprising" C:XF Krause KM#24 ..............................................................................................................1 400 30839. Csehszlovákia 1948. 50K Ag "Prágai felkelés" T:2 Czechoslovakia 1948. 50 Korun Ag "Prague uprising" C:XF Krause KM#25 ..............................................................................................................1 400 30840. Csehszlovákia 1948. 100K Ag "Függetlenség" T:2 Czechoslovakia 1948. 100 Korun Ag "Independence" C:XF ............................................................................................................................2 000 30841. Csehszlovákia 1948. 100K Ag "Károly Egyetem" T:2 Czechoslovakia 1948. 100 Korun Ag "Charles University" C:XF Krause KM# 26 ..........................................................................................................1 800 30842. Csehszlovákia 1948. 100K Ag "Károly Egyetem" T:2 Czechoslovakia 1948. 100 Korun Ag "Charles University" C:XF Krause KM# 26 ..........................................................................................................1 800 30843. Csehszlovákia 1949. 50K Ag + 100K Ag "Sztálin" T:2 Czechoslovakia 1949. 50 Korun Ag + 100 Korun Ag "Stalin" C:XF .........................................................................................................................3 000 30844. Csehszlovákia 1949. 100K Ag "Iglói bányászat 700. évfordulója" T:2 Czechoslovakia 1949. 100 Korun Ag "700th Anniversary - Jihlava Mining Privileges" C:XF Krause KM# 29 .................................2 000 30845. Csehszlovákia 1951. 100K Ag "Klement Gottwald" T:2 Czechoslovakia 1951. 100 Korun Ag "Klement Gottwald" C:XF ......................................................................................................................2 000 30846. Csehszlovákia 1954. 10K Ag "Szlovák felkelés" T:2 Czechoslovakia 1954. 10 Korun Ag "10th Anniversary - Slovak Unprising" C:XF...................................................................................................1 400 30847. Csehszlovákia 1955. 10K Ag "10. függetlenségi évforduló" T:2 Czechoslovakia 1955. 10 Korun Ag "10th Anniversary - Liberation from Germany" C:XF ............................................................................1 400 30848. Csehszlovákia 1955. 50K Ag "Felszabadulás 10. évfordulója" T:2 kis ph. Czechoslovakia 1955. 50 Korun Ag "10th Anniversary - Liberation from Germany" C:XF small edge error Krause KM#44 .........4 000 30849. Csehszlovákia 1957D 10K Ag "J.A. Komensky" T:2 Czechoslovakia 1957D 10 Korun Ag "J.A.Komensky" C:XF ...........................................................................................................................1 400 30850. Csehszlovákia 1965. 10K Ag "Husz János" T:2 Czechoslovakia 1965. 50 Korun Ag "550th Anniversary - Death of Jan Hus" C:XF ..................................................................................................1 400 30851. Csehszlovákia 1965. 25K Ag "Felszabadulás 20. évfordulója" T:2 Czechoslovakia 1965. 25 Korun Ag "20th Anniversary-Czechoslovakian Liberation" C:XF .....................................................................2 000 30852. Csehszlovákia 1970. 25K Ag "A Felszabadulás 25. évfordulója" T:2 Czechoslovakia 1970. 25 Korun Ag "25th Anniversary of Liberation" C:XF ...................................................................................1 400 30853. Csehszlovákia 1974. 100K Ag "Bedrich Smetana" T:2 Czechoslovakia 1974. 100 Korun Ag "Birth of Bedrich Smetana" C:XF ........................................................................................................................1 800
21
Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! 30854. Dél-Afrika 1955. 2-1/2Sh Ag "II. Erzsébet" T:2- ph. South Africa 1955. 2-1/2 Shillings Ag "Elizabeth II" C:VF edge error Krause KM# 51 ......................................................................................................2 000 30855. Dél-Korea 1983-1984. 1W-500W 6xklf, "Coin Sets of All Nations" forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1,1- South Korea 1983-1984. 1 Won - 10 Won 6xdiff, "Coin Sets of All Nations" coin set on cardboard with stamp C:UNC,AU ...............................................................................................2 000 30856. Dominikai Köztársaság 1983-1984. 1c - 1P 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Dominican Republic 1983-1984. 1 Centavo - 1 Peso 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ...................................................................................................................................................2 000 30857. Egyiptom / Brit Protektorátus 1916. 10P Ag T:2- Egypt / British Protectorate 1916. 10 Piastres Ag C:VF ......................................................................................................................................................2 200 30858. Egyiptom 1937. 5P Ag + 1939. 10P Ag T:2- Egypt 1937. 5 Piastres Ag + 1939. 10 Piastres Ag C:VF ...............................................................................................................................................................3 000 30859. Egyiptom 1964. 25p Ag "Nílus" T:2 Egypt 1964. 25 Piastres Ag "Nile" C:XF Krause KM#406...........2 000 30860. Egyiptom 1970. 25P Ag + 50P Ag "Nasser" T:2 Egypt 1970. 25 Piastres Ag + 50 Piastres Ag "Nasser" C:XF .......................................................................................................................................4 000 30861. Egyiptom 1970. 1Ł Ag "Nasser" T:2 Egypt 1970. 1 Pound Ag "Nasser" C:XF......................................3 000 30862. Eritrea 1991. 1c - 100c 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Eritrea 1991. 1 Cent 100 Cents 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC .................................................................4 000 30863. Eritrea 1994. 1$ Cu-Ni "Föld megóvása" T:1 Eritrea 1994. 1 Dollar Cu-Ni "Reserve Planet Earth" C:UNC ...................................................................................................................................................1 400 30864. Etiópia 1969. 1c - 50c 5xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Ethiopia 1969. 1 Cent 50 Cents 5xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ...................................................................2 000 30865. Falkland-szigetek 1977. 50p Cu-Ni "II. Erzsébet ezüst jubileuma" T:1,1- Falkland Islands 1977. 50 Pence Cu-Ni "Queen's Silver Jubilee" C:UNC,AU ................................................................................1 400 30866. Falkland-szigetek 1985. 1P - 50P 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Falkland Islands 1985. 1 Penny - 50 Pence 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ...........................4 000 30867. Fidzsi-szigetek 1985-1987. 1c - 50c 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Fiji Islands 1985-1987. 1 Cent - 50 Cents 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ......................2 000 30868. Francia Indokína 1947. 1P Cu-Ni T:2 ph. French Indo-China 1947. 1 Piastre Cu-Ni C:XF edge error .1 000 30869. Franciaország 1966. 10Fr Ag "Herkules csoport" T:2 France 1966. 10 Francs Ag "Hercules group" C:XF Krause KM#932 ...........................................................................................................................5 000 30870. Gambia 1971-1987. 1b - 1D 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Gambia 1971-1987. 1 Butut - 1 Dalasi 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ...................................2 000 30871. Ghána 1991. 10c - 100c 4xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Ghana 1991. 10 Cedis - 100 Cedis 4xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC .....................................................2 000 30872. Guernsey 1979-1984. 1P - 1Ł 7xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Guernsey 1979-1984. 1 Penny - 1 Pound 7xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ................................2 000 30873. Guinea 1985-1987. 1Fr-25Fr 4xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Guinea 1985-1987. 1 Franc - 25 Francs 4xdiff pcs, coin set on cardboard with stamp C:UNC ........................2 000 30874. Guyana 1982-1985. 1c-25c 4xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Guyana 1982-1985. 1 Cent - 25 Cents 4xdiff pcs, coin set on cardboard with stamp C:UNC ...........................2 000 30875. Haiti 1995-1997. 5c - 5G 5xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Haiti 1995-1997. 5 Centimes - 5 Gourdes 5xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ..............................................2 000 30876. Holland Antillák 1982-1984. 1c - 2 1/2G 7xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Netherlands Antilles 1982-1984. 1 Cent - 2 1/2 Gulden 7xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ...................................................................................................................................................2 000 30877. Holland Kelet-India 1945P 2 1/2c Br (3x) T:2,2- Netherlands East Indies 1945P 2 1/2 Cents Br (3x) C:XF,VF ...................................................................................................................................................800 30878. Hollandia 1956. 1G Ag "Julianna" T:2 apró ph. Netherlands 1956. 1 Gulden Ag "Juliana" C:XF tiny edge error Krause KM#184 ......................................................................................................................800 30879. Honduras 1974-1985. 1c-50c 6xklf, "Coin Sets of All Nations" forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Honduras 1974-1985. 1 Centavo - 50 Centavos 6xdiff, "Coin Sets of All Nations" coin set on cardboard with stamp C:UNC .............................................................................................2 000 30880. Jemeni Arab Köztársaság 1974-1980. 5f-1R 5xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Yemen Arab Republic 1974-1980. 5 Fils - 1 Riyal 5xdiff pcs, coin set on cardboard with stamp C:UNC ...................................................................................................................................................3 000 30881. Jugoszlávia 1931. 10D Ag "I. Sándor" T:2- Yugoslavia 1931. 10 Dinara Ag "Alexander I" C:VF .........1 200 30882. Jugoszlávia 1938. 20D Ag "II. Péter" T:2 Yugoslavia 1938. 20 Dinara Ag "Petar II" C:XF ..................1 400 30883. Kanada 1966-1981. 1c Br (27x) T:2 Canada 1966-1981. 1 Cent Br (27x) C:XF ..................................1 000 30884. Kanada 1966. 1$ Ag "II. Erzsébet" T:2 Canada 1966. 1 Dollar Ag "Elizabeth II" C:XF........................2 600 30885. Kanada 1973. 1$ Ag "Hegyi rendőr" T:2 (SP) Canada 1973. 1 Dollar Ag "Mountie" C:XF (SP) ...........3 000 30886. Kanada 1976. 5$ Ag (2x) "Olimpiai falu", "Olimpiai láng"+ 10$ Ag (2x) "Olimpiai Stadion", "Olimpiai Velodrom"; "Montreali Olimpia" sorozat eredeti dísztokban, tanúsítvánnyal T:PP Canada 1976. 5 Dollars Ag (2x) "Olympic village", "Olympic flame" + 10 Dollars Ag (2x) "Olympic Stadium", "Olympic Velodrome"; "Montreal Olympic Games" serie in original case, with certificate C:PP .........22 000 22
30887. Kanada 1985. 20$ Ag "Téli olimpia-gyorskorcsolya" eredeti tokban T:PP Canada 1985. 20 Dollars Ag "Calgary Winter olympic Games/speed skating" in original packing C:PP ......................................5 000 30888. Kiribati 1979. 1c-1$ 7xklf, "Coin Sets of All Nations" forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Kiribati 1979. 1 Cent - 1 Dollar 7xdiff, "Coin Sets of All Nations" coin set on cardboard with stamp C:UNC ...................................................................................................................................................4 000 30889. Lengyel Királyság 1508. 1/2Gr Ag "I. Zsigmond" (0,84g) T:2- Poland 1508. 1/2 Groschen "Sigismund I" (0,84g) C:VF Klimek 12.b ...............................................................................................1 000 30890. Lengyel Királyság 1510. 1/2Gr Ag "I. Zsigmond" (0,84g) T:2- Poland 1510. 1/2 Groschen "Sigismund I" (0,84g) C:VF Klimek 12.e ...............................................................................................1 000 30891. Lengyel Királyság 1511. 1/2Gr Ag "I. Zsigmond" (0,86g) T:2- Poland 1511. 1/2 Groschen "Sigismund I" (0,86g) C:VF Klimek 12.f ................................................................................................1 000 30892. Lengyel Királyság 1598. 3Gr Ag "III. Zsigmond" (2,23g) T:2,2- ph. Poland 1598. 3 Groschen Ag "Sigismund III" (2,23g) C:XF,VF edge error Klimek 623.z ....................................................................4 000 30893. Lengyelország / Királyság 1624. Poltorak "III. Zsigmond" Ag T:2- patina Poland / Kingdom 1624. Poltorak "Sigismund III." Ag C:VF patina .................................................................................................800 30894. Lengyel Királyság 1624. 3Gr Ag "III. Zsigmond" (1,77g) T:2- Poland 1624. 3 Groschen Ag "Sigismund III" (1,77g) C:VF Klimek 647.e ...........................................................................................1 800 30895. Lengyelország 1974. 200ZL Ag "A Lengyel Népköztársaság 30. évfordulója" T:2 patina Poland 1974. 200 Zlotych Ag "30th Anniversary - Polish Peoples Republic" C:XF patina Krause Y#72 ..........1 200 30896. Lengyelország 1982. 1000Zl Ag "II. János Pál Pápa látogatása" T:2 ph. Poland 1982. 1000 Zlotych Ag "Visit of Pope John Paul II" C:XF edge error ...................................................................................2 600 30897. Lesotho 1979-1983. 1s - 1L 7xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Lesotho 1979-1983. 1 Sente - 1 Loti 7xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ......................................3 000 30898. Lettország 1929. 5L Ag tanúsítvánnyal T:2 kis folt Latvia 1929. 5 Lati Ag with certificate C:XF small spot Krause KM# 9................................................................................................................................3 600 30899. Maldív-szigetek 1982-1984. 1l - 1R 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Maldives 1982-1984. 1 Laari - 1 Rufiyaa 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC .................................3 000 30900. Man-sziget 1987. 1C Cu-Ni "Amerika Kupa - Freemantle" T:1- Isle of Man 1987. 1 Crown Cu-Ni "America's Cup Challenge - Freemantle" C:AU ....................................................................................1 400 30901. Mauritius 1978. 1c - 1R 7xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Mauritius 1978. 1 Cent - 1 Rupee 7xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ..................................................................3 000 30902. Málta 1972. 2m Al + 3m Al + 1c Br T:2,2- Malta 1972. 2 Mils Al + 3 Mils Al + 1 Cent Br C:XF,VF ..........800 30903. Mexikó 1948. 1P Ag T:2 Mexico 1948. 1 Peso Ag C:XF.......................................................................1 400 30904. Mexikó 1958. 1P Ag "Függetlenség" T:2- ph. Mexico 1958. 1 Peso Ag "Independence" C:VF edge error.......................................................................................................................................................1 000 30905. Mexikó 1968. 25P Ag "Olimpia" T:2 Mexico 1968. 25 Pesos Ag "Olympics" C:XF Krause KM#479.1 ...............................................................................................................................................................2 400 30906. Mozambik 1980-1982. 50c - 20M 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Mozambique 1980-1982. 50 Centavos - 20 Meticais 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC .....................3 000 30907. Nagy-Britannia 1902. 1$ Ag "Britannia" T:2- kis karc Great Britain 1902. 1 Dollar Ag "Britannia" C:VF small scratch Krause KM# T5 ....................................................................................................11 000 30908. Nagy-Britannia 1930. 1P Br "V. György" T:2- Great Britain 1930. 1 Penny Br "George V" C:VF .........3 000 30909. Nagy-Britannia 1946. 1/2P Br "VI. György" T:2- Great Britain 1946. 1/2 Penny Br "George VI" C:VF .1 000 30910. Nagy-Britannia 1977. 25P "Ezüst Jubileum - II. Erzsébet" (2x) T:2 Great Britain 1977. 25 Pence "Silver Jubilee - Elizabeth II" (2x) C:XF ....................................................................................................800 30911. Namíbia 1993-1996. 5c - 5$ 5xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Namibia 1993-1996. 5 Cents - 5 Dollars 5xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ................................2 000 30912. Nepál 1988. 5p - 1R 5xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Nepal 1988. 5 Paisa - 1 Rupee 5xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC .......................................................................2 000 30913. Német Államok / Szilézia / Oppeln 1694. 3pf Billon "I. Lipót" T:2- German States / Silesia / Oppeln 1694. 3 Pfennig Billon "Leopold I" C:VF Krause KM# 438 ...................................................................2 000 30914. Német Államok / Szilézia 1707FN 3kr Ag "I. József" (1,43g) T:2- German States / Silesia 1707FN 3 Kreuzer Ag "Josef I" (1,43g) C:VF ........................................................................................................1 200 30915. Német Államok / Nürnberg 1709. 1kr Ag (0,65g) T:2 German States / Nurnberg 1709. 1 Kreuzer Ag (0,65g) C:XF..........................................................................................................................................4 000 30916. Német Államok / Württemberg 1808. 6Kr Ag "Frigyes" T:3 patina German States / Wurttemberg 1808. 6 Kreuzer Ag "Friedrich" C:F patina Krause KM# 495 .............................................................................800 30917. Német Államok / Poroszország 1853A 4pf Cu T:2- German States / Prussia 1853A 4 Pfennig Cu C:VF ......................................................................................................................................................1 200 30918. Német Birodalom 1906A 1/2M Ag + Weimari Köztársaság 1920A 50pf Al + Hamburg 1923J 200.000M Al szükségpénz T:2,2- German Empire 1906A 1/2 Mark Ag + Weimar Republic 1920A 50 Pfennig Al + Hamburg 1923J 200.000 Mark Al necessity money C:XF,VF .............................................800 30919. Német Birodalom 1906E 1/2M Ag + 1918D 1/2M Ag T:2,2- German Empire 1906E 1/2 Mark Ag + 1918D 1/2 Mark Ag C:XF,VF ................................................................................................................1 000
23
Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! 30920. Német Birodalom 1907A 1M Ag T:2 German Empire 1907A 1 Mark C:XF .............................................800 30921. Német Birodalom / Bajorország 1913D 3M Ag "Luitpold bajor királyi herceg" T:2,2- lyuk German Empire / Bavaria 1913D 3 Mark Ag "Otto Prince Regent Luitpold" C:XF,VF hole Krause KM# 512 ...2 600 30922. Németország / Weimari Köztársaság 1922E 200M Al + Német 3. Birodalom 1935G 50pf Al T:2 Germany / Weimar Republic 1922E 200 Mark Al + German Third Reich 1935G 50 Pfennig Al C:XF..1 400 30923. Németország / Weimari Köztársaság 1922J 3M Al T:1- Germany / Weimar Republic 1922J 3 Mark Al C:AU .................................................................................................................................................1 400 30924. Németország / Weimari Köztársaság 1923A 500M Al T:2 Germany / Weimar Republic 1923A 500 Mark Al C:XF .........................................................................................................................................1 000 30925. Németország / Weimari Köztársaság 1924D 10pf Al-Br + Románia 1924. 2L Cu-Ni (2xklf) T:2,2- ph. Germany / Weimar Republic 1924D 10 Pfennig Al-Br + Romania 1924. 2 Lei Cu-Ni (2xdiff) C:XF,VF edge error..............................................................................................................................................1 200 30926. Németország / Weimari Köztársaság 1926J 2M Ag T:2- Germany / Weimar Republic 1926J 2 Reichsmark Ag C:VF.............................................................................................................................1 200 30927. Német 3. Birodalom 1933D 2M Ag "Luther Márton születésének 450. évfordulója" T:2 kis ph. German Third Reich 1933D 2 Mark "450th Anniversary - Birth of Martin Luther" C:XF small ph. ........1 200 30928. Német 3. Birodalom 1934A 2M Ag "Náci hatalom 1. évfordulója 1933. márc. 21. - Garnisonkirch" T:2,2- German Third Reich 1934A 2 Marks Ag "1st Anniversary of Nazi rule March 21, 1933 Garnisonkirche" C:XF,VF Krause KM# 81 ............................................................................................1 200 30929. Német 3. Birodalom 1934F 2M Ag "175. évfordulója Schiller születésének" T:2 German Third Reich 1934F 2 Mark Ag "175th Anniversary - Birth of Schiller" C:XF Krause KM# 84 ........................1 200 30930. Német 3. Birodalom 1934E 5M Ag "Garnisonkirche" T:2,2- kis ph. German Third Reich 1934E 5 Marks Ag "Garnisonkirche" C:XF,VF small edge error .........................................................................2 000 30931. Német 3. Birodalom 1934J 5M Ag "Garnisonkirche" T:2,2- kis ph. German Third Reich 1934J 5 Marks Ag "Garnisonkirche" C:XF,VF small edge error .........................................................................2 000 30932. Német 3. Birodalom 1936A 5M Ag "Hindenburg" T:2- German Third Reich 1936A 5 Mark Ag "Hindenburg" C:VF ................................................................................................................................1 800 30933. Német 3. Birodalom 1936A 5M Ag "Hindenburg" T:2 German Third Reich 1936A 5 Mark Ag "Hindenburg" C:XF ................................................................................................................................2 000 30934. Német 3. Birodalom 1937A 2M Ag "Hindenburg" T:2 kis ph. German Third Reich 1937A 2 Mark Ag "Hindenburg" C:XF small edge error .....................................................................................................1 400 30935. Német 3. Birodalom 1938A 5M Ag "Hindenburg" T:2,2- German Third Reich 1938A 5 Marks Ag "Hindenburg" C:XF,VF ..........................................................................................................................2 200 30936. NDK 1969. 5M + 1971A 20M Cu-Ni "Heinrich Mann" + 1973A 10M Cu-Ni "10. Ifjúsági Játékok" T:2 GDR 1969. 5 Mark + 1971A 20 Mark Cu-Ni "Heinrich Mann" + 1973A 10 Mark Cu-Ni "10th Youth Festvial Games" C:XF ..............................................................................................................................800 30937. NDK 1969. 5M + 1971A 20M Cu-Ni "Ernst Thälmann" + 1973A 10M Cu-Ni "10. Ifjúsági Játékok" T:2,2- GDR 1969. 5 Mark + 1971A 20 Mark Cu-Ni "Ernst Thälmann" + 1973A 10 Mark Cu-Ni "10th Youth Festvial Games" C:XF,VF ..............................................................................................................800 30938. NDK 1971A 20M "Ernst Thälmann" (5x) T:1-,2 GDR 1971A 20 Mark "Ernst Thälmann" (5x) C:AU,XF ..800 30939. NDK 1972A 10M "Buchenwald" (10x) T:2 GDR 1972A 10 Mark "Buchenwald" (10x) C:XF .................1 000 30940. NDK 1972A 20M Cu-Ni "Wilhelm Pieck" (5x) T:2 GDR 1972A 20 Mark Cu-Ni "Wilhelm Pieck" (5x) C:XF ......................................................................................................................................................1 000 30941. NDK 1972A 20M Cu-Ni "Wilhelm Pieck" (5x) T:2 GDR 1972A 20 Mark Cu-Ni "Wilhelm Pieck" (5x) C:XF ......................................................................................................................................................1 000 30942. NDK 1975A 10M "Varsói Szerződés 20. évfordulója" (5x) T:2 GDR 1975A 10 Mark "20th Anniversary - Warsaw Pact" (5x) C:XF .................................................................................................1 000 30943. NSZK 1949D 50pf Cu-Ni + 1949F 50pf Cu-Ni + 1950G 50pf Cu-Ni + 1950J 50pf Cu-Ni T:2,2- kis ü. FRG 1949D 50 Pfennig Cu-Ni + 1949F 50 Pfennig Cu-Ni + 1950G 50 Pfennig Cu-Ni + 1950J 50 Pfennig Cu-Ni C:XF,VF small ding ...........................................................................................................800 30944. NSZK 1960J 1M Cu-Ni T:2,2- kis ph. FRG 1960J 1 Mark Cu-Ni C:XF,VF small edge error ................1 000 30945. NSZK 1966F 5M Ag T:2 ph. FRG 1966F 5 Mark Ag C:XF edge error ..................................................1 000 30946. NSZK 1972F 10M Ag "Olimpia-München / Olimpiai Láng" T:2 patina FRG 1972F 10 Mark Ag "Olympic Games Munich / Olympic Flame" C:XF patina ......................................................................1 400 30947. NSZK 1972G 10M Ag "Olimpia-München / Olimpiai Láng" T:2 patina FRG 1972G 10 Mark Ag "Olympic Games Munich / Olympic Flame" C:XF patina ......................................................................1 400 30948. NSZK 1976D 5M Ag "Grimmelshausen halálának 300. évfordulója" T:2 FRG 1976D 5 Mark Ag "300th Anniversary - Death of von Grimmelshausen" C:XF ..................................................................1 000 30949. Németország 2002. 1c-2EUR (8xklf) fémpénz szett sérült fóliatokban T:1-,2 Germany 2002. 1 Cent - 2 Euro (8xdiff) metal coin set in damaged foil packing C:AU,XF ........................................................1 600 30950. Nyugat-Afrikai Államok / Szenegál 1997-2000. 1Fr-100Fr 6xklf, "Coin Sets of All Nations" forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 West African States / Senegal 1997-2000. 1 Franc - 100 Francs 6xdiff, "Coin Sets of All Nations" coin set on cardboard with stamp C:UNC .........................................3 000
24
30951. Olasz Államok / Aquileiai Patriarchátus ~1200. Friesachi Denár Ag (1,13g) T:2,2- Italian States / Patriarchate of Aquileia ~1200. Friesach Denar Ag "ERIACENSIS" (1,13g) C:XF,VF .........................5 000 30952. Olasz Államok / Lombardia-Velence 1822M 3c Cu T:2- ph. Italian States / Lombardy-Venetia 1822M 3 Centesimi Cu C:VF edge error ...............................................................................................1 000 30953. Olasz Államok / Lombardia-Velence 1822V 3c Cu T:2- ph. Italian States / Lombardy-Venetia 1822V 3 Centesimi Cu C:VF edge error .................................................................................................................800 30954. Olaszország 1908R 2L Ag "III. Viktor Emánuel" T:2 Italy 1908R 2 Lire Ag "Vittorio Emanuele III" C:XF Krause KM# 46 ............................................................................................................................4 000 30955. Olaszország 1958R 500L Ag "Kolumbusz hajója" T:2,2- Italy 1958R 500 Lire Ag "Columbus' ships" C:XF,VF ................................................................................................................................................2 000 30956. Orosz Birodalom ~XV-XVIII. század, drótpénz Ag (0,24g) T:2- Russian Empire ~XV-XVIII Centuries, wire money Ag (0,24g) C:VF ...............................................................................................1 600 30957. Orosz Birodalom 1894. 5k Ag + 1909-1915. 20k Ag (2x) T:2-2- Russian Empire 1894. 5 Kopeks Ag + 1909-1915. 20 Kopeks Ag (2x) C:XF,VF ...........................................................................................1 200 30958. Orosz Birodalom 1897. 1R Ag "II. Miklós" T:3 ph. Russian Empire 1897. 1 Rouble Ag "Nicholas II" C:F edge error .......................................................................................................................................4 000 30959. Orosz Birodalom 1912. 50k Ag "II. Miklós" T:3 erős ph. Russian Empire 1912. 50 Kopeks Ag "Nicholas II" Ag C:F strong edge error ..................................................................................................2 000 30960. Osztrák Államok / Szilézia-Troppau 1618CC 3kr Ag "Károly" (1,63g) T:2- ki. Austrian States / Silesia-Troppau 1618CC 3 Krajcar Ag "Karl I" (1,63g) C:VF cracked Krause KM#13 ..........................5 000 30961. Panama 1947. 1B Ag "Vasco Nunez de Balboa" T:2 Panama 1947. 1 Balboa Ag "Vasco Nunez de Balboa" C:XF.........................................................................................................................................3 000 30962. Pápua Új-Guinea 1990. 1T-20T 4xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Papua New Guinea 1990. 1 Toea - 20 Toea 4xdiff pcs, coin set on cardboard with stamp C:UNC .........................3 000 30963. Románia 1912. 2L Ag "I. Károly" T:2 kis ph. Romania 1912. 2 Lei Ag "Carol I" C:XF small edge error Krause KM#43 ..............................................................................................................................1 400 30964. Románia 1941. 250L Ag "I. Mihály" T:2 apró ph. Romania 1941. 250 Lei Ag "Mihai I" C:XF tiny edge error.......................................................................................................................................................1 600 30965. Románia 1942. 200L Ag T:2 patina Romania 1942. 200 Lei Ag C:XF patina ..........................................800 30966. Románia 1942. 200L Ag T:2 patina Romania 1942. 200 Lei Ag C:XF patina .........................................800 30967. Románia 1944. 100L Ni + 500L Ag T:2,2- ph. Romania 1944. 100 Lei Ni + 500 Lei Ag C:XF,VF edge error..............................................................................................................................................1 600 30968. Románia 1944. 500L Ag T:2 patina Romania 1944. 500 Lei Ag C:XF patina .......................................1 600 30969. Románia 1944. 500L Ag T:2 kis ph. Romania 1944. 500 Lei Ag C:XF small edge error ......................1 600 30970. Románia 1946. 25.000L T:2 ph. Romania 1946. 25.000 Lei C:XF edge error......................................1 600 30971. Románia 2011-2015. 50b (4xklf) T:1- Romania 2011-2015. 50 Bani (4xdiff) C:AU .................................800 30972. Salamon-szigetek 1977-1985. 1c - 1$ 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Solomon Islands 1977-1985. 1 Cent - 1 Dollar 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ........3 000 30973. Salamon-szigetek 2003. 5$ Cu-Ni "Concorde" T:1- Solomon Islands 2003. 5 Dollars Cu-Ni "Concorde" C:AU ..................................................................................................................................1 400 30974. Sierra Leone 1997. 1$ Cu-Ni "Oroszlán" T:1 Sierra Leone 1997. 1 Dollar Cu-Ni "Lion" C:UNC ..........1 400 30975. Sierra Leone 2006. 1$ Cu-Ni "Oroszlán" T:1 Sierra Leone 2006. 1 Dollar Cu-Ni "Lion" C:UNC ..........1 400 30976. Spanyolország 1966. 100P Ag "Caudillo" T:2 Spain 1966. 100 Pesetas Ag "Caudillo" C:XF...............2 800 30977. Suriname 1979-1985. 1c - 25c 4xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Suriname 1979-1985. 1 Cent - 25 Cents 4xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ..................................2 000 30978. Svédország 1947TS 1Kr Ag "V. Gusztáv" T:2- Sweden 1947TS 1 Krona Ag "Gustaf V" C:VF ............1 000 30979. Svédország 1950TS 10ö Ag + 1952TS 10ö Ag + 1954TS 10ö Ag + 1956TS 10ö Ag T:2- patina Sweden 1950TS 10 Ore Ag + 1952TS 10 Ore Ag + 1954TS 10 Ore Ag + 1956TS 10 Ore Ag C:VF patina ....................................................................................................................................................1 000 30980. Szamoa 1974-1984. 1s - 1T 7xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Samoa 1974-1984. 1 Sene - 1 Tala 7xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ......................................3 000 30981. Szent Ilona 1984. 1P - 1Ł 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 St. Helena 1984. 1 Penny - 1 Pound 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC .......................................................6 000 30982. Szlovákia 1941. 20K Ag "Cirill és Metód" T:2 Slovakia 1941. 20 Korun Ag "St. Kyrill and St. Methodius" C:XF ...................................................................................................................................1 400 30983. Szlovákia 1941. 20K Ag "Cirill és Metód" T:2,2- Slovakia 1941. 20 Korun Ag "St. Kyrill and St. Methodius" C:XF,VF..............................................................................................................................1 400 30984. Szlovákia 1941. 20K Ag "Cirill és Metód" T:2 Slovakia 1941. 20 Korun Ag "St. Kyrill and St. Methodius" C:XF ...................................................................................................................................1 400 30985. Szlovákia 1944. 10K Ag "Templomon kereszt" T:2 Slovakia 1944. 10 Korun Ag "Cross atop church" C:XF .........................................................................................................................................1 400 30986. Szlovákia 1944. 50K Ag "Függetlenség 5. évfordulója" T:2 kis fo. Slovakia 1944. 50 Korun Ag "5th Anniversary of Independence" C:XF small spot ....................................................................................2 400
25
Az árverési tételek színes képekkel a darabanth.com oldalon! 30987. Szocialista Szövetségi Szovjet Köztársaság 1921. 1R Ag T:2 ph.,k. Russian Soviet Federated Socialist republic 1921. 1 Rouble Ag C:XF edge error, scratched ........................................................8 000 30988. Szocialista Szövetségi Szovjet Köztársaság 1922. 50k Ag T:2,2- ph. Russian Socialist Federated Soviet Republic 1922. 50 Kopeks Ag C:XF,VF edge error ...................................................................1 600 30989. Szovjetunió 1924. 50k Ag T:2- Soviet Union 1924. 50 Kopeks Ag C:VF ..............................................1 400 30990. Szovjetunió 1924. 1R Ag T:2- apró ph. Soviet Union 1924. 1 Ruble Ag C:VF tiny edge error .............7 000 30991. Szovjetunió 1965-1977. 1R Cu-Ni-Zn (6x) T:2 Soviet Union 1965-1977. 1 Rouble Cu-Ni-Zn (6x) C:XF .800 30992. Szovjetunió 1965-1977. 1R (6x) + 1991. 5R "Moszkvai Mihály arkangyal katedrális" T:2,2- Soviet Union 1965-1977. 1 Rouble (6x) + 1991. 5 Roubles "Cathedral of the Archangel Michael" C:XF,VF ..1 200 30993. Szovjetunió 1967-1983. 1R (3xklf), közte 1983. 1R Cu-Ni "Karl Marx halálának 100. évfordulója" T:2,2 (PP) Soviet Union 1967-1983. 1 Ruble (3xdiff), with 1983. 1 Ruble Cu-Ni "Death of Karl Marx Centennial" C:XF,XF (PP) .....................................................................................................................2 000 30994. Szovjetunió 1970. 1R + 1989. 3R + Amerikai Egyesült Államok 1976. 1$ "Eisenhower / Liberty Bell" (2x) T:2,2- Soviet Union 1970. 1 Ruble + 1989. 3 Rubles + USA 1976. 1 Dollar "Eisenhower / Liberty Bell" (2x) C:XF,VF .....................................................................................................................1 000 30995. Szovjetunió 1987. 1k-1R (9xklf) forgalmi szett + "Leningrád verde" emlékérem eredeti dísztokban T:1 Soviet Union 1987. 1 Kopek - 1 Ruble (9xdiff) coin set + "Leningrad mint" commemorative coin, all in original case C:UNC .....................................................................................................................5 000 30996. Szovjetunió 1988. 5R Cu-Ni "Leningrád - I. Péter" eredeti fóliacsomagolásban T:PP Soviet Union 1988. 5 Roubles Cu-Ni "Leningrad - Peter the Great" in original foil packing C:PP ..............................1 400 30997. Szudán 1983. 1p - 20p 5xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Sudan 1983. 1 Piastre - 20 Piastres 5xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC .............................................................2 000 30998. Szváziföld 1979-1982. 1c - 1L 7xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Swaziland 1979-1982. 1 Cent - 1 Lilangeni 7xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ...............................2 000 30999. Tokelau-szigetek 1991. 5$ Cu-Ni "Pearl Harbour" T:P Tokelau Islands 1991. 5 Dollars Cu-Ni "Pearl Harbour" C:P .........................................................................................................................................1 400 31000. Tonga 1981. 1s - 50s 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Tonga 1981. 1 Seniti 50 Seniti 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ...................................................................3 000 31001. Turks- és Caicos-szigetek 1999. 5C Cu-Ni "Edward herceg és Sophie Rhys-Jones" T:1- Turks & Caicos Islands 1999. 5 Crown Cu-Ni "The Prince Edward and Miss Sophie Rhys-Jones" C:AU .........1 400 31002. Új-Kaledónia 1985-1991. 1Fr - 100Fr 7xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 New Caledonia 1985-1991. 1 Franc - 100 Francs 7xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ............4 000 31003. Új-Zéland 1975. 1$ Cu-Ni "II. Erzsébet" T:PP New Zealand 1975. 1 Dollar Cu-Ni "Elizabeth II" C:PP ...............................................................................................................................................................1 200 31004. Vanuatu 1983. 1V - 50V 6xklf db, forgalmi szett felbélyegzett kartonlapon T:1 Vanuatu 1983. 1 Vatu - 50 Vatu 6xdiff, coin set on cardboard with stamp C:UNC ...................................................................3 000 31005. Zambia 1965. 5Sh Cu-Ni "Kenneth Kaunda" T:PP Zambia 1965. 5 Shillings Cu-Ni "Kenneth Kaunda" C:PP .......................................................................................................................................1 400 31006. Vegyes: Amerikai Egyesült Államok 1968D 1/2$ Ag "Kennedy" + Német Államok / Szászország-Meiningen 1868. 2pf Cu T:2,2- Mixed: USA 1968D 1/2 Dollar Ag "Kennedy" + German States / Saxe-Meiningen 1868. 2 Pfennig Cu C:XF,VF ........................................................................1 000 31007. Vegyes: Hollandia 1961. 25c Ni + Holland Antillák 1976. 10c Ni + 1978. 25c Ni + 1979. 2 1/2c Al + Holland Kelet-India 1945S 1c Br T:2 Mixed: Netherlands 1961. 25 Cents Ni + Netherlands Antilles 1976. 10 Cents Ni + 1978. 25 Cents Ni + 1979. 2 1/2 Cents Al + Netherlands East Indies 1945S 1 Cent Br C:XF ............................................................................................................................................800 31008. Vegyes: Malaya / Brit gyarmat 1948. 10c Cu-Ni + 1950. 5c Cu-Ni "VI. György" + Nigéria / Brit Protektorátus 1959. 6P Cu-Ni "II. Erzsébet" T:2,2- Mixed: Malaya / British Colony 1948. 10 Cents Cu-Ni + 1950. 5 Cents Cu-Ni "George VI" + Nigeria / British Protectorate 1959. 6 Pence Cu-Ni "Elizabeth II" C:XF,VF ...........................................................................................................................1 000 31009. Vegyes: Német Birodalom / Keleti Főparancsnokság 1916A 1k Fe + Lengyelország / Német megszállás 1917FF 5f Fe T:2,2- Mixed: German Empire / German Military Commander of the East 1916A 1 Kopek Fe + Poland / German occupation 1917FF 5 Fenigow Fe C:XF,VF ............................1 000 31010. Vegyes: Suriname 1976. 25c Cu-Ni + 1977. 1c Al + Szingapúr 1988. 1$ Al-Br T:2 Mixed: Suriname 1976. 25 Cents Cu-Ni + 1977. 1 Cent Al + Singapore 1988. 1 Dollar Al-Br C:XF ....................................800 31011. Vegyes: Amerikai Egyesült Államok 1923S 1d Ag "Mercury" + Kanada 1942-1962. 10c Ag (2x) "VI. György" + "II. Erzsébet" T:2,2-,3 patina, ph. Mixed: USA 1923S 1 Dime Ag "Mercury" + Canada 1942-1962. 10 Cents Ag (2x) "George VI" + "Elizabeth II" C:XF,VF,F patina, edge error ....................1 000 31012. Vegyes: Amerikai Egyesült Államok 1900. 5c Cu-Ni "Liberty" + Görögország 1954. 5D Cu-Ni + 1962. 1D T:2,2- Mixed: USA 1900. 5 Cents Cu-Ni "Liberty" + Greece 1954. 5 Drachmai Cu-Ni + 1962. 1 Drachma C:XF,VF ....................................................................................................................................800 31013. 5db-os vegyes francia fémpénz tétel, közte Franciaország 1903. 25c Ni, Új-Kaledónia 1990. 1Fr Al T:vegyes 5pcs of various French metal coins, including France 1903. 25 Centimes Ni, New Caledonia 1990. 1 Franc Al C:mixed.........................................................................................................................800 31014. 5db-os vegyes külföldi fémpénz tétel, közte Holland Antillák 1978. 25c Ni, Man-sziget 1977. 1/2P Br, Suriname 1978. 1c Al T:vegyes 5pcs of various metal coins, including Netherlands Antilles 1978. 25 Cents Ni, Isle of Man 1977. 1/2 Penny Br, Suriname 1978. 1 Cent Al C:mixed .......................................800
26
31015. ~350db-os hobbi fémpénz gyűjtemény albumba rendezve T:vegyes ~350pcs of coins in collector's album, hobby collection C:mixed ..........................................................................................................3 000
Külföldi emlékveretek, plakettek 31016. Amerikai Egyesült Államok 1979. "Franklin Verde Éremgyűjtő Egyesület" Ag emlékérem (6.95g/0.925/26mm) T:PP kis felületi karc USA 1979. "Franklin Mint Collectors Society" Ag medallion (6.95g/0.925/26mm) C:PP slightly scratched .......................................................................1 600 31017. Amerikai Egyesült Államok 1996. "XXVI. Olimpiai Játékok, Atlanta" fém emlékérem (40mm) T:2 (PP) USA 1996. "XXVIth Olympic Games, Atlanta" metal medal (40mm) C:XF (PP) ...........................1 000 31018. Ausztria 1967. Ezüstözött Br naptár emlékérem. Szign.: Köttenstorfer (40mm) T:2 Austria 1967. Silver plated Br calendar medallion. Sign.: Köttenstorfer (40mm) C:XF ..................................................800 31019. Csehszlovákia 1978. "ARTIA - 25 éves tevékenység a fejlődéséért és a békéért" Ag emlékérem eredeti tokban (25,4g/0.900/38mm) T:2 (PP) patina Czechoslovakia 1978. "ARTIA - 25 Years of Activity for Progress and Peace" Ag commemorative medallion in original case (25,4g/0.900/38mm) C:XF (PP) patina ...................................................................................................................................3 000 31020. Csehszlovákia 1990. "II. János Pál / Velehrad - Pozsony 1990" fém emlékérem (27mm) T:1 Czechoslovakia 1990. "John Paul II / Velehrad - Bratislava" metal commemorative medallion (27mm) C:UNC ......................................................................................................................................................800 31021. Franciaország DN "Párizsi Pénzverde / Notre Dame" Cu turista zseton (34mm) + Amerikai Egyesült Államok 1976. "Schenectady 1776-1976" Br emlékérem (38mm) T:2,1- France ND "Paris Mint / Notre Dame" Cu tourist token (34mm) + USA 1976. "Schenectady 1776-1976" Br commemorative medallion (38mm) C::XF,AU ....................................................................................................................800 31022. Franciaország DN "Párizsi Pénzverde / Hadtörténeti Múzeum + Notre Dame" Cu turista zsetonok (2x) (34mm) T:2 France ND "Paris Mint / Military History Museum + Notre Dame" Cu tourist token (2x) (34mm) C:XF .................................................................................................................................1 000 31023. Dánia / Schleswig-Hosltein 1846. "Nyílt levél 1846. júl. 8." ón emlékérem (41mm) T:2- ph. Denmark / Schleswig-Holstein 1846. "Offener Brief 8. Jul. 1846." tin commemorative medal (41mm) C:VF edge error..............................................................................................................................................1 000 31024. India 1986. "Kejriwal Kunj 1986 New Delhi Grah Pravesh" jelzetlen aranyozott Ag emlékérem (10.08g/32mm) T:2 India 1986. "Kejriwal Kunj 1986 New Delhi Grah Pravesh" gold plated silver commemorative medallion without hallmark (10.08g/32mm) C:XF .......................................................1 000 31025. India DN Elefántisten aranyozott Br zseton (30,5mm) T:2 India ND Elephant God gilt Br token (30,5mm) C:XF......................................................................................................................................1 000 31026. Lengyelország DN "II. János Pál pápa / Czestochowai Madonna" fém emlékérem (35mm) T:2 Poland ND "John Paul II / Madonna of Czestochowa" metal medal (35mm) C:XF ..............................1 000 31027. Mexikó 1970. "Labdarúgó-világbajnokság" jelzett Ag emlékérem (29,51g/40mm) T:2 Mexico 1970. "FIFA World Cup" hallmarked Ag medallion (29,51g/40mm) C:XF .......................................................4 000 31028. Nagy-Britannia 1989. "Barbican Centre - Magyarok: Britannia üdvözli Magyarországot" fém emlékérem (38,5mm) T:1- Great Britain 1989. "Barbican Centre - Magyarok: Britain Salutes Hungary" metal commemorative coin (38,5mm) C:AU ............................................................................................800 31029. Német Birodalom DN Fém lövész érem (35mm) T:2- ly. German Empire ND Metal shooting medal (35mm) C:VF hole .................................................................................................................................1 000 31030. NDK ~1970-1980. "Berlin, az NDK fővárosa / Tévétorony" Cu emlékérem (2x) (30mm) + 1975. "A fasizmus alóli felszabadulás 30. évfordulója" fém emlékérem (36mm) T:2 GFR ~1970-1980. "Berlin, the Capital of the GFR / Television Tower" Cu medal (2x) (30mm) + 1975. "30th Anniversary Liberation from Fascism" metal commemorative medal (36mm) C:XF .................................................1 000 31031. NDK 1982. "Lützen 1632-1982 / Gustav Adolf" Br emlékérem. Szign.: König (44mm) T:2 GFR 1982. "Lützen 1632-1982 / Gustav Adolf" Br commemorative medallion. Sign.: König (44mm) C:XF ...........1 000 31032. NSZK 1973. "25. Frankfurti Könyvvásár" fém emlékérem eredeti tokban (36mm) + Franciaország DN "Párizsi Pénzverde / Sacré Coeur Bazilika" Cu turista zseton (34mm) T:1-,2 FRG 1973. "25th Book Fair of Frankfurt" metal medal in original case (36mm) + France ND "Paris Mint / Sacré Coeur Basilica" Cu tourist token (34mm) C:AU,XF ..........................................................................................1 000 31033. NSZK DN "Neu-Anspach - Hessenparki Szabadtéri Néprajzi Múzeum" fém emlékérem (35mm) + NDK 1981. "Blankenhaini Agrármúzeum megnyitása" fém emlékérem (35mm) T:2 FRG ND "Neu-Anspach - Open Air Museum of Hessenpark" metal medal (35mm) + GDR 1981. "Opening of the Agricultural Museum of Blankenhain" metal medal (35mm) C:XF ..................................................1 000 31034. Németország 1992. "150 éves a "Pour le Merité (Becsületrend)" tudományos és kulturális tevékenységéért" alpakka emlékérem (40mm) T:2 (PP) Germany 1992. "150 Years of Pour le Merité for Sciences and Cultur" alpakka commemorative medallion (40mm) C:XF (PP) ...................................800 31035. Németország DN "Európai valuták / Németország" ezüstözött Br emlékérem (40mm) T:2 (PP) Germany ND "European currencies / Germany" gilt Br medal (40mm) C:XF (PP) ...............................1 000 31036. Németország ND "A világtörténelem egyéniségei / Gorbacsov" aranyozott fém emlékérem sorszámozott tanúsítvánnyal (30mm) T:PP kis ujjlenyomat Germany ND "Persönlichkeiten der Weltgeschichte / Gorbatschow" gilt metal medallion with numbered certificate (30mm) C:PP small fingerpint ..................................................................................................................................................800 31037. Románia 1955. "Testnevelési és Sporttudományi Bizottság - Nemzetközi Úszóverseny Bulgária" részben zománcozott Br emlékplakett dísztokban (69x44mm) T:2- Romania 1955. "Comitetul pentru cultura fizica si sport - Concurs International de Natatie Bulgaria" partly enamelled Br plaque (69x44mm) C:VF ...................................................................................................................................1 000 27
Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! 31038. Románia 1973-1983. "Filatélia" 6db klf emlékérem T:2 Romania 1973-1983. "Philately" 6xdiff medallions C:XF ....................................................................................................................................1 200 31039. Románia 1978-1984. "Bélyegkiállítás Brassó" 3db klf emlékérem és plakett T:2 Romania 1978-1984. "Philatelic exhibition Brasov" 3xdiff medallion and plaques C:XF ............................................................800 31040. Románia 1980-1986. "Bélyegkiállítás" 4db klf emlékérem T:2 Romania 1980-1986. "Philatelic exhibition" 4xdiff medallions C:XF .........................................................................................................1 000 31041. Vatikán 1925. "XI. Piusz Pápa" ezüstözött fém medál (26mm) T:2 Vatican 1925. "Pope Pius XI" silver plated medallion (26mm) C:XF ....................................................................................................1 000 31042. Vatikán 1934. "XI. Pius" fém medál (25mm) + Lengyelország 1982. "II. János Pál pápa / 600 éves a Jasna Góra-i kolostor 1382-1982" ezüstözött Br emlékérem (35mm) T:2,2- Vatican 1934. "Pius XI" metal medal (25mm) + Poland 1982. "John Paul II / The Jasna Góra Monastery is 600 years old 1382-1982" silver plated Br medal (35mm) C:XF,VF ............................................................................1 000 31043. Vatikán DN "II. János Pál / Béke veletek!" fém emlékérem (35mm) T:2 (PP) Vatican ND "John Paul II / Pax vobiscum (Peace be with you)" metal commemorative medallion (35mm) C:XF (PP) ...................800 31044. DN "Adolf Hitler 1889-1945 / Ein Volk ein Reich ein Führer" fém emlékérem (35mm) T:PP ND "Adolf Hitler 1889-1945 / Ein Volk ein Reich ein Führer" metal medallion (35mm) C:PP .....................4 000 31045. DN "Szent Kristóf" Br emlékérem (61mm) T:2 ND "St. Christopher" Br commemorative medallion. "SANCTE CHRISTOPHORE PROTEGE NOS" (61mm) C:XF .............................................................2 000 31046. DN "Johann Wolfgang von Goethe" Br plakett (56mm) T:2 ND "Johann Wolfgang von Goethe" Br plaque (56mm) C:XF .............................................................................................................................2 000 31047. DN "Rembrandt van Rijn 1606-1669" Br plakett (100mm) T:2 ND "Rembrandt van Rijn 1606-1669" Br plaque (100mm) C:XF ......................................................................................................................3 400
Római Birodalom 31048. Római Birodalom / Róma / Heliogabalus 218-222. Denár Ag (3,73g) T:3 ki. Roman Empire / Rome / Elagabalus 218-222. Denarius Ag "IMP ANTO-NINVS AVG / VICTORIA AVG" (3,73g) T:F cracked RIC IV 162.............................................................................................................................................3 000 31049. Római Birodalom / Viminácium / III. Gordianus 238-244. AE30 Br (16,87g) T:3 Roman Empire / Viminacium / Gordianus III 238-243. AE30 Br " IMP CAES M ANT GORDIANVS AVG / P M S CO-L VIM - AN. I.I." (16,87g) C:F AMNG 76 ..................................................................................................3 000 31050. Római Birodalom / Viminácium / Hostilianus 251. AE27 Cu (13,24g) T:3 karc Roman Empire / Viminacium / Hostilian 251. AE27 Cu "C VAL HOST M QVINTVS CAE / P M S C-OLVIM - AN XII" (13,24g) C:F scratched AMNG I 148.....................................................................................................2 000 31051. 4db klf bronzpénz, közte 3db római T:2-3 4pcs of diff bronze coins, with 3 Roman coins C:XF-F .......1 600 31052. Római Birodalom 8db-os bronzpénz tétel T:3 Roman Empire 8pcs of bronze coins C:F .....................1 000 31053. Római Birodalom 8db-os bronzpénz tétel T:3 Roman Empire 8pcs of bronze coins C:F .....................1 000 31054. Római Birodalom 8db-os bronzpénz tétel T:3 Roman Empire 8pcs of bronze coins C:F .....................1 000 31055. Római Birodalom 8db-os bronzpénz tétel T:3 Roman Empire 8pcs of bronze coins C:F .....................1 000 31056. Római Birodalom 10db-os bronzpénz tétel T:3 Roman Empire 10pcs of bronze coins C:F .................1 000 31057. Római Birodalom 10db-os bronzpénz tétel T:3 Roman Empire 10pcs of bronze coins C:F .................1 000 31058. Római Birodalom 10db-os bronzpénz tétel T:3 Roman Empire 10pcs of bronze coins C:F .................1 000 31059. Római Birodalom 10db-os bronzpénz tétel T:3 Roman Empire 10pcs of bronze coins C:F .................1 000
Militária 31060. 1914. "A Vörös Kereszt II. Osztályú Díszjelvénye hadidíszítménnyel" jelzett zománcozott Ag kitüntetés mellszalaggal T:2- elő- és hátlapi medalion javított, ragasztott, hátlapi cserélve, koszorú mérete eltérő Hungary 1914. "Red Cross, Badge of Honour, 2nd Class, with a war decoration" decoration without ribbon, without mark C:XF,VF repaired, sticked medallions, the medallion on the back replaced, the size of the wreath is different NMK 283. NMK 283. ........................................18 000 31061. 1914. "Ferenc József II. osztályú Ezüst Vitézségi Érem" peremen jelzett Ag kitüntetés nem saját mellszalaggal. Szign.: Tautenhayn T:2 kis ph. Hungary 1914. Medal for Bravery II class, "Der Tapferkeit" Ag decoration with not original ribbon, hallmark on edge. Sign: Tautenhayn C:XF small edge error..............................................................................................................................................4 000 31062. 1914. "Ferenc József Bronz Vitézségi Érem" Br kitüntetés mellszalag nélkül. Szign.: Tautenhayn T:2 kis ph...............................................................................................................................................1 000 31063. 1916. "Vas Érdemkereszt a Vitézségi Érem szalagján" hadifém kitüntetés viseltes mellszalagon T:2,2- Hungary 1916. "Iron Merit Cross on a war ribbon" war metal decoration on worn ribbon C:XF,VF NMK 229. ...............................................................................................................................3 600 31064. 1916. "Bronz Katonai Érdemérem a katonai érdemkereszt szalagján, kardokkal" aranyozott Br kitüntetés mellszalagon, országalmáról a kereszt letört T:2- kopott aranyozás Hungary 1916. "Medal for Military Merit (Signum Laudis) on wartime ribbon, with swords" gold plated Br decoration with ribbon, mound without cross C:VF worn gilding NMK 246. ...........................................................8 000 31065. 1918. "Sebesültek Érme" cink kitüntetés mellszalag és fül nélkül. Szign.: R. Placht T:2-,3 Hungary 1918. "Wound Medal" zinc decoration without ribbon. Sign.: R. Placht C:VF,F NMK 329. ...................1 000
28
31066. ~1920-1930. Finánc övcsat zománcos feltéte a maga korában jelvénnyé alakítva T:2 ...........................800 31067. Debreczeny Tivadar (1890-1976) 1926. "Magyar Királyi Debreceni 6. Honvéd Vegyesdandár" Br plakett "LUDVIG BP" gyártói jelzéssel (71x47mm) T:2 HPII 655. .........................................................1 000 31068. 1938. "Felvidéki Emlékérem - II. Rákóczi Ferenc" Br emlékérem mellszalag nélkül T:2 kis ph. Hungary 1938. "Commemorative Medal for the Liberation of Upper Hungary" bronze medal without ribbon C:XF small edge error ................................................................................................................1 000 31069. 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" cink kitüntetés (2x), egyik függesztőkarika nélkül. Szign.: BERÁN T:2,2- Hungary 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania" zinc decoration (2x), one without ring. Sign.:BERÁN C:XF,VF ......................................1 200 31070. 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" cink emlékérem mellszalag nélkül. Szign.: BERÁN T:2 Hungary 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania" zinc medal without ribbon. Sign.: BERÁN L. C:XF .....................................................................................................800 31071. 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" cink emlékérem mellszalag nélkül. Szign.: BERÁN T:2,2- Hungary 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania" zinc medal without ribbon. Sign.: BERÁN L. C:XF,VF ...............................................................................................800 31072. 1941. "Délvidéki Emlékérem" cink emlékérem mellszalaggal. Szign.: BERÁN L. T:2-,3 ph. Hungary 1941. "Commemorative Medal for the Return of Southern Hungary" zinc medal with original ribbon. Sign.:BERÁN L. C:VF,F edge error NMK 429. ......................................................................................1 600 31073. 1952. "Magyar Szabadságharcos Szövetség" tagsági könyve, zománcozott fém gomblyukjelvénye és zománcozott fém kitűzője T:2...........................................................................................................1 400 31074. 1954. "Magyar Partizán Emlékérem" aranyozott, zománcozott, számozott kitüntető jelvény, hátoldalon "Fegyverrel a hazáért" felirattal T:2 .....................................................................................3 000 31075. 1955. "Néphadsereg Bajnokság" aranyozott Br plakett. Szign.: Jákfalvy (60x50mm) + Bognár György (1944-) 1996. "Magyar Vasút - 150 Éve Európában, Pest-Buda" Br emlékérem (42,5mm) T:2-,2 .....................................................................................................................................................1 000 31076. 1955. "Néphadsereg Bajnokság" aranyozott Br plakett. Szign.: Jákfalvy (60x50mm) T:2- ......................500 31077. 1957. "Szolgálati Érdemérem" zománcozott Br kitüntetés mellszalagon + ~1970-1980. "Kitűnő Tanuló" aranyozott fém kitüntetés mellszalagon T:2 NMK 283................................................................800 31078. 1957. "Szolgálati Érdemérem" zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, szalagsávval és miniatűrrel, saját tokban T:2.....................................................................................................................................1 000 31079. ~1960-1970. "Élenjáró Katona" zománcozott fém jelvények (10x) T:2 .................................................1 000 31080. 1964. "Magyar Néphadsereg 3705 (150. Közlekedési Műszaki Dandárparancsnokság" porcelán plakett dísztokban (88mm) T:2..............................................................................................................1 000 31081. ~1975. Osztályos gépjárművezető (teherautó) jelvény (6x) T:2............................................................1 000 31082. ~1975. Osztályos gépjárművezető (teherautó) jelvény (8x) T:2...............................................................800 31083. 1995. A "Magyar Köztársaság Légoltalmi Ligájának 60. évfordulója" aranyozott tokbak emlékérem eredeti dísztokban tanúsítvánnyal T:PP felületi karc ............................................................................1 000 31084. DN "Magyar Honvédség - Honvéd Folyami Flottilla / Alapítva 1848 július 25. - AM-22" Br emlékérem (42mm) T:2-........................................................................................................................1 000 31085. 3db klf magyar militária emlékérem, közte DN "24. Bornemisza Gergely Felderítő Zászlóalj / A Hazáért - Magyar Honvédség" fém emlékérem (42,5mm), "MH 43. Híradó és Vezetéstámogató Ezred - Székesfehérvár" Br emlékérem (42,5mm) T:1-,2 .....................................................................1 000 31086. 3db klf magyar militária emlékérem, DN "Szolnok / Pro Patria" Br emlékérem (42,5mm), "MH 43. Híradó és Vezetéstámogató Ezred - Székesfehérvár" aranyozott fém emlékérem (42,5mm) T:1-,2,PP ujjlenyomat ............................................................................................................................1 000 31087. 4db-os militária tétel: 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" cink kitüntetés mellszalag nélkül. Szign.: BERÁN + 1951. "Honvéd Sportversenyek" Br díjplakett. Szign.: Jákfalvy + ~1970. "Magasabb Egység Bajnokság" fém érem tokban + "MHSZ - Eredményes munkáért" zománcozott jelvény tokban T:2,2- .............................................................................................................................1 400 31088. 8db-os militária tétel, benne "Felvidéki Emlékérem - II. Rákóczi Ferenc", "Munkásőr" jelvény, "Kiváló Munkáért", "Kiváló lövészetért - MHSZ Lőpavilon" szalagsávok plasztikkal védett fémcsaton T:2,2- .....................................................................................................................................................1 400 31089. Amerikai Egyesült Államok 1943. "Háborús fejadag füzet" kitöltött, különböző kuponokkal T:II- USA 1943. "War ration book three" signed and with coupons C:VF .............................................................1 000 31090. Bulgária 1933. "Háborús emlékmedál 1915-1918" aranyozott fém kitüntetés mellszalagon T:2 Bulgaria 1933. "Commemorative Medal for the War of 1915-1918" gilt metal decoration with ribbon C:XF ......................................................................................................................................................3 000 31091. Olaszország DN Gyalogos lövész fém sapkajelvény, az alakulat száma hiányzik (59mm) T:2 Italy ND Infantry metal cap badge, the number of the unit is missing (59mm) C:XF .............................................800 31092. Oroszország 1995. "1941-1945-ös Nagy Honvédő Háborúban aratott győzelem ötvenedik évfordulójára" tombak emlékérem mellszalagon T:1- Russia 1995. "Jubilee Medal '50 Years of Victory in the Great Patriotic War 1941-1945' " tombac medal with ribbons C:AU ..............................................800 31093. Oroszország 1995. "1941-1945-ös Nagy Honvédő Háborúban aratott győzelem hatvanadik évfordulójára" tombak emlékérem mellszalagon, igazolvánnyal T:1- Russia 1995. "Jubilee Medal '60 Years of Victory in the Great Patriotic War 1941-1945' " tombac medal with ribbons, with certificate C:AU .....................................................................................................................................1 000
29
Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! 31094. Oroszország 2000. "Veterán 1941-1945" zománcozott kitüntető jelvény igazolvánnyal T:1 Russia 2000. "Veteran 1941-1945" enamelled badge with certificate C:UNC .....................................................800 31095. Szovjetunió ~1950-1960. "Szovjet Gárda jelvény" aranyozott, zománcozott fém jelvény csavaros hátlappal nem eredeti tokban (47x35mm) T:2,2- kis zománchiba Soviet Union ~1950-1960. "Badge of the Soviet Guards" gilt, enamelled metal badge with screw back in not original case (47x35mm) C:XF,VF small enamel error..................................................................................................................1 000 31096. Szovjetunió 1965. "Háborús Veteránok és Antifasiszta Pártok Találkozója" zománcozott fém kitüntetés T:2 Soviet Union 1965. "International Meeting of Veterans and Anti-fascist Parties" enamelled metal decoration C:XF .........................................................................................................1 000 31097. Szovjetunió 1985. "A Nagy Honvédő Háborúban aratott győzelem 40. évfordulója" sárgaréz kitüntetés mellszalagon (32mm) T:2 Soviet Union 1985. "Forty Years of Victory in the Great Patriotic War 1941-1945" brass decoration with ribbon (32mm) C:XF..................................................1 000 31098. Ukrajna 1994. "Felszabadulás 50. évfordulója" aranyozott, zománcozott fém jelvény (43x32mm) T:1-,2 Ukraine 1994. "50th Anniversary of the Liberation" gilt, enamelled badge (43x32mm) C:AU,XF .800 31099. Ukrajna 1999. "A haza védelmezője emlékérem" tombak kitüntetés mellszalagon, igazolvánnyal T:1Ukraine 1999. "Defender of the Motherland Medal" tombac decoration on ribbon, with certificate C:AU ..................................................................................................................................................................800
Falerisztika: Kitüntetések, jelvények 31100. ~1910-1920. "Ózdi Vas- és Aczélgyári Olvasó Egyleti Tag" zománcozott Br jelvény szalaggal T:2 kis zománchiba + 1911. "Ózdi Mária Kongregáció felavatása ünnepélyének emlékére 1911. márczius 25." fotó képeslap ..................................................................................................................4 000 31101. ~1920-1930. "Független Kisgazdapárt" zománcozott fém jelvény (15x12mm) + ~1930. "Mária" zománcozott Br jelvény "Schuck József" gyártói jelzéssel, zománchibás! (39x29mm) T:2,3 ...............1 000 31102. ~1920-1930. "Cserkész farkaskölyök" zománcozott fém jelvény, hátoldalán sorszámozott (27mm) T:2 .........................................................................................................................................................1 000 31103. 1920. "A Magyar Királyság Pártja (Royalista Párt)" fém kitűzője szórólappal T:2- ...............................5 000 31104. 1925. "Magyar Gyorsírók Országos Szövetsége" fém díjérem "BERÁN N. BPEST" gyártói jelzéssel (42,5mm) T:2- ..........................................................................................................................................800 31105. 1925. "Petroseni Barissia Táncversenye" Ag díjérem (39mm) T:2,2- ...................................................6 000 31106. Reményi József (1887-1977) 1926. "Budapesti Polgári Lövész Egyesület / Hazádat és királyodat védeni tanuld itt" aranyozott fém díjérem mesterjegy nélkül, "NEMZETKÖZI BAJNOK 1942." gravírozással (45,5mm) T:1,1- ..............................................................................................................1 800 31107. Reményi József (1887-1977) / Berán Nándor (1889-1965) 1926. "Budapesti Polgári Lövész Egyesület / Hazádat és királyodat védeni tanuld itt" ezüstözött fém díjérem (35mm) T:2 ....................1 000 31108. Berán Lajos (1882-1943) ~1930. "Ferencz Városi Torna Club" ezüstözött fém díjérem (40mm) T:2patina HP 1391. .......................................................................................................................................800 31109. ~1930. "Trianon" festett Br kitűző (31x21mm) T:2 ................................................................................1 000 31110. ~1930-1940. "PATRIA" ezüstözött Br sportérem mellszalagon, "ARKANZAS BUDAPEST" gyártói jelzéssel (30mm) + 1964. "Magyar Szabadságharcos Szövetség - Eger 1963 II." fém lövész díjérem szalagon (35mm) + 1964. "Eger 1964" ezüstözött fém lövész díjérem szalagon (39mm) T:2.................800 31111. ~1930-1940. 3db fém futó sportérem, kettő "LUDVIG BP" gyártói jelzéssel, kettő szalaggal T:2- ..........800 31112. ~1930-1940. "Hunyadi János Polgári Lövész Egyesület Budapest VII. Kerület" fém díjérem mellszalaggal + "Hazáért" ezüstözött fém lövész díjérem mellszalaggal + "C.L.L." Br futball díjérem mellszalaggal T:2,2- ..............................................................................................................................1 600 31113. ~1930. "Trianon" festett Br kitűző (31x21mm) T:2 ................................................................................1 200 31114. ~1930. "Középfokú Iskolák Sportköreinek Országos Szövetsége Versenydíja / Dulce et decorum est pro patria mori (Édes és dicső dolog a hazáért meghalni)" aranyozott Br, ezüstözött Br és Br díjérem, egyik szalagon (30mm) T:2,2-..................................................................................................................800 31115. 1931. "Phőbus Sport Egyesület" fém díjérem "HAWEL Bp." gyártói jelzéssel (38mm) T:2 patina ..........800 31116. 1934. "Katholikus Népszövetség" tagsági igazolványa és aranyozott, zománcozott kitűzője T:2 ........1 600 31117. ~1935. "Nemzeti Egység Pártja" zománcozott fém jelvény gomblyukjelvény (19x16mm) T:2 .............1 000 31118. Sződy Szilárd (1878-1939) 1935-1936. "Magyar Főiskolai Sportegyletek Egyesülése - 1907 / Bajnoki Érem" 3db fém díjérem, mind "LUDVIG" gyártói jelzéssel (40,5mm) T:2.................................1 000 31119. Sződy Szilárd (1878-1939) 1936-1937. "Magyar Főiskolai Sportegyletek Egyesülése - 1907" 3db Br díjérem, mindegyik "LUDVIG" gyártói jelzéssel (40,5mm) T:2 ..............................................................1 000 31120. Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Budapest" fém jelvény (30mm) T:2 ...........................................................................................................................400 31121. 1938. "XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Budapest" 2db fém jelvény, egyik zománcozott, hátoldalán "TÖRV. VÉD." jelzéssel, másik Madarassy Walter szignóval (22,5mm) T:2....800 31122. 1942. "Petőfi Sándor 1848" a Magyar Történelmi Emlékbizottság felkérésére Pátzay Pál által tervezett jelvény (18x26mm) T:2 ...........................................................................................................1 000 31123. 1942. "Petőfi Sándor 1848" a Magyar Történelmi Emlékbizottság felkérésére Pátzay Pál által tervezett jelvény (17x25mm) T:2 ...........................................................................................................1 000
30
31124. Madarassy Walter (1909-1994) 1942. "Budapest IV. Kerületi Bulcsu Polgári Lövész Egyesület" Br díjérem (30mm) + ~1930-1940. "PSE 1899 (Postás Sport Egyesület)" fém lövész díjérem (30,5mm) T:2 .........................................................................................................................................................1 200 31125. 1942. "MOVE Csillaghegyi Lövész Szakosztálya - I. Victoria Emlékverseny" 3db fém érem, mind mellszalaggal (53x45,5mm) T:2,2- ........................................................................................................6 000 31126. ~1946-1947. "KIE (Keresztény Ifjúsági Egyesület)" zománcozott fém jelvény + "Diák Szövetség" zománcozott fém kitűző + "EPOSZ (Egyesült Parasztifjúság Országos Szövetsége" zománcozott fém kitűző T:2........................................................................................................................................1 000 31127. 1948. "Magyar Szabadságharcos Szövetség Országos Hírverő Váltófutás" fém kitűző (27mm) T:2 ......800 31128. 1949. "SZIT - Szakszervezeti Ifjúmunkás- és Tanoncmozgalom" tagsági könyve és zománcozott fém kitűzője + "DISZ (Dolgozó Ifjúság Szövetsége)" zománcozott fém jelvény (20x18mm) T:2 ..........1 200 31129. 1949. "MHK (Munkára harcra kész)" aranyozott Br jelvény + ~1970. "Szovjet-magyar barátsági" aranyozott, zománcozott fém jelvény T:2,2- ............................................................................................800 31130. ~1950. Márványmintázatú műanyag Rákosi-címeres tok Kiváló Dolgozó kitüntetéshez ......................1 600 31131. 1950. "LMHK (Légy munkára, harcra kész) II. fokozatú jelvénye" sorszámozott, zománcozott Br jelvény igazolvánnyal (23x31mm) T:2 ...................................................................................................1 000 31132. 1951. "MNDSZ (Magyar Nők Demokratikus Szövetsége)" tagsági könyve és zománcozott fém jelvénye (28x9mm) T:2..........................................................................................................................1 000 31133. 1952. "Magyar-Szovjet Társaság" tagsági könyve és aranyozott, zománcozott jelvénye (28x20mm) T:2 .........................................................................................................................................................1 000 31134. 1955. "Magyar-Szovjet Társaság" tagsági könyve és jelvénye (23x17mm) T:2 ...................................1 000 31135. ~1955. "Országos Vízügyi Főigazgató / A Vízgazdálkodás Kiváló Dolgozója" aranyozott, zománcozott fém kitüntetés eredeti tokban T:1-,2 ................................................................................3 600 31136. 1957. "Bányászati Szolgálati Érdemérem" bronz fokozata mellszalagon + ~1970. "BAV (Bányászati Aknamélyítő Vállalat) Törzsgárda 15" zománcozott fém jelvény (20x17mm) T:2 .................................1 000 31137. 1958. "5 Éves Önkéntes Tűzoltói Szolgálatért / Belügyminisztérium Országos Tűzrendészeti Parancsnoksága" Br kitüntetés füllel (35mm) + 1958. "15 Éves Önkéntes Tűzoltói Szolgálatért / Belügyminisztérium Országos Tűzrendészeti Parancsnoksága" ezüstözött fém kitüntetés füllel (35mm) + 1958. "20 Éves Önkéntes Tűzoltói Szolgálatért / Belügyminisztérium Országos Tűzrendészeti Parancsnoksága" aranyozott fém kitüntetés (35mm) T:2 .................................................800 31138. 1964. "Munkásőr" Br kitüntetés mellszalagon szalagsávval + ~1970-1980. "Kisipari Szövetkezet Kiváló Dolgozója" zománcozott fém kitüntetés T:1,2 ............................................................................1 000 31139. 1964. "Munka Érdemrend" bronz fokozata, zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, miniatűrrel szalagsávon, eredeti dísztokban T:1.....................................................................................................1 000 31140. 1966. "Szocialista Hazáért Érdemrend" zománcozott Br kitüntetés mellszalaggal és szalagsávval dísztokban T:2 NMK 711......................................................................................................................3 000 31141. ~1970. "Kiváló Határőr" aranyozott, zománcozott jelvény eredeti tokban miniatűrrel T:2.....................1 000 31142. ~1970. "Kiváló Újító" Br jelvény, nem hozzávaló tokban (25x23,5mm) T:1- ............................................800 31143. ~1970. "Kiváló Újító" Br jelvény (25x23,5mm) T:2 ................................................................................1 000 31144. ~1970-1980. "Kitűnő Tanuló" aranyozott fém kitüntetés mellszalagon (30mm) T:1- ............................1 000 31145. ~1970. "Szovjet-magyar barátsági" zománcozott Br jelvény T:2 .............................................................800 31146. ~1970. "Szovjet-magyar barátsági" zománcozott Br jelvény T:2 .............................................................800 31147. ~1970-1980. "Oroszlányi Szénbányák 30 éves Törzsgárda" aranyozott, zománcozott fém jelvény (30mm) T:2............................................................................................................................................1 000 31148. ~1970-1980. "250 ezer km" zománcozott fém jelvény balesetmentes közlekedésért (2x) + "1 millió km balesetmentesen" zománcozott fém jelvény T:2 .............................................................................1 200 31149. 1970. "Felszabadulási Jubileumi Emlékérem" aranyozott, zománcozott Br kitüntetés mellszalagon eredeti tokban, igazolvánnyal + ~1970-1980. "15. Véradásért" fém kitüntető jelvény tokban + "Véradásért" műgyantás fém jelvény + "Kiváló Munkáért" zománcozott fém jelvény miniatűrrel, eredeti tokban T:1-2 .................................................................................................................................800 31150. 1975. "Spartacus Szövetkezeti Sportversenyek" egyoldalas Br érem (50mm) + 2db lovas ugró díjérem (40mm) T:2..................................................................................................................................800 31151. ~1980. "Eger - Dobó István Gimnázium" zománcozott fém jelvény (2x) (34x28mm) T:2 .....................1 600 31152. ~1980. "Mezőtúri Fazekasok Népművészeti Háziipari Szövetkezete" műgyantás fém kitűző + 1978. "Mezőtúr" zománcozott fém jelvény T:2 ................................................................................................1 200 31153. ~1980. "Tisza I. - Törzsgárda" fém jelvény + "Junior Club Malév" zománcozott fém jelvény + "KÉV Metro 15 év hűségért" fém jelvény T:2..................................................................................................1 200 31154. 1986. "Kiváló Munkáért" zománcozott fém kitüntetés tokban (2x) + "Kiváló Dolgozó" zománcozott kitüntetés (3x), kettő tokban, egyik miniatűrrel T:2,2- ...........................................................................1 000 31155. DN "G.Á. Kohó- és Öntőipari Technikum Diósgyőr" zománcozott fém jelvény, nem eredeti, utólag forrasztott tűvel (29x25mm) T:2 ...............................................................................................................800 31156. Iván István (1905-1968) DN "SZOT - Szakszervezetek Országos Tanácsa" zománcozott olimpiai plakett eredeti dísztokban (70x95mm) T:2 ............................................................................................3 000
31
Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! 31157. Ausztria 1934. "Gyógyszerészek Nemzetközi Találkozója Bécs" zománcozott fém jelvény "J. Hollarek Wien VI / I." gyártói jelzéssel (23x23mm) T:2 Austria 1934. "V. Kongress der International Union in Wien 1934 - International Treffen der Apotheker" enamelled metal badge with maker's mark "J. Hollarek Wien VI / I." (23x23mm) C:XF ...................................................................................3 000 31158. Ausztria DN 5db klf tűzzománcozott, jelzett Ag jelvény osztrák városokról és tartományokról (1g/0.800) T:2,2- zománchiba Austria ND 5pcs of diff enamelled, marked Ag badges about Austrian cities and states (1g/0.800) C:XF,VF enamell error .................................................................................800 31159. Ausztria DN 5db klf tűzzománcozott, jelzett Ag jelvény osztrák városokról (1g/0.800) T:2,2zománchiba Austria ND 5pcs of diff enamelled, marked Ag badges about Austrian cities (1g/0.800) C:XF,VF enamell error .............................................................................................................................800 31160. Mongólia 1967. "Barátság Érem" jelzetlen Ag kitüntetés, zománcozott, hátoldalán sorszám, plasztiktokban (36mm) T:2 Mongolia 1967. "Friendship Medal" unmarked Ag decoration, enamelled, numbered on its back, in plastic case (36mm) C:XF ........................................................15 000 31161. NDK ~1960. "Népek Közötti Barátságért Liga" fém jelvény dísztokban (33mm) T:2 GDR ~1960. "Liga Für Völkerfreundschaft der DDR" metal badge in case (33mm) C:XF .........................................2 000 31162. NSZK / Baden-Württemberg DN "Tűzoltóság Teljesítmény Jelvény" bronz fokozatú kitüntető jelvény "Rettenmaier Gmünd" gyártó jelzéssel (35x57mm) T:2 patina FRG / Baden-Württemberg "Feuerwehr - Leistungsabzeichen Baden-Württemberg" Br badge with maker's mark "Rettenmaier Gmünd" (35x57mm) C:XF patina ..........................................................................................................1 000 31163. Olaszország ~1930. "Opera Balilla - Mussolini" fém jelvény (39mm) T:2 Italy ~1930. "SE AVANZO SEGVITEMI - OPERA BALILLA" metal badge (39mm) C:XF ...............................................................4 000 31164. Svájc 1950. "S.S.V.-S.S.C. / E.F.S.-T.F.C. / A lövészet fejlődése" fém jelvény szalaggal "Huguenin" gyártói jelzéssel T:2 Switzerland 1950. "S.S.V.-S.S.C. / E.F.S.-T.F.C. / The Development of Shooting" metal badge with ribbon, with makers mark "Huguenin" C:XF .................................................................800 31165. Szovjetunió ~1970-1980. 7db klf Al jelvény, kitűző T:2,2- Soviet Union ~1970-1980. 7pcs of diff Al badges, pins C:XF,VF ...........................................................................................................................1 400 31166. 4db klf zománcozott szocialista jelvény és kitűző, közte ~1950. "MSZHSZ (Magyar Szabadságharcos Szövetség)" motoros zománcozott Br jelvény, ~1970. "Országos Mezőgazdasági Kiállítás" zománcozott Br kitűző T:2 ......................................................................................................1 000 31167. 5db klf jelvény, közte ~1970-1980. "Úttörő Gárda / Egészségőr" zománcozott fém jelvény (34mm) + 2002. "1829. Vörösmarty Mihály Mátrai Emléktúra" fém jelvény (39,5mm) T:2 ....................................1 000 31168. 7db klf kegyérem, szerencsepénz, jelvény, közte "Boldog Új Évet" Al zseton, Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Budapest" Br jelvény T:2-3 .....1 000 31169. 10db vegyes jelvény, főleg modern darabok, közte ~1970-1980. "Érdemes munkáért" zománcozott fém vöröskeresztes jelvény (24,5mm) T:2,2- ........................................................................................1 000 31170. 10db-os vegyes jelvény és kitűző tétel, közte 1963. "MHS. Összetett Honvéd Verseny 1963" zománcozott fém kitűző, DN "Kiváló Véradó" jelvény mellszalagon T:vegyes .....................................1 000 31171. 13db vegyes, főleg szocialista kitüntetés, jelvény, közte ~1950. "Kiváló Dolgozó" zománcozott fém kitüntetés, 1979. "Közös Űrrepülés - 1979" hidegzománcozott fém jelvény (30mm), 1985. "Munka Érdemrend" arany fokozata, aranyozott, zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, szalagsávon miniatűrrel dísztokban T:vegyes ...........................................................................................................4 000 31172. 25db vegyes magyar és külföldi szocialista kitűző, jelvény, közte 1965. "Kulturális Szemle" zománcozott fém kitűző, 1966. "KISZ SZM" zománcozott fém kitűző T:vegyes ...................................1 000 31173. 25db vegyes magyar és külföldi szocialista kitűző, jelvény, közte 1978. "Tudományos-Technikai Úttörőszemle 1978" műanyag jelvény, "Budapest Ifjúsági Napok - 65" aranyozott, zománcozott Br jelvény T:vegyes ...................................................................................................................................1 000 31174. 25db vegyes magyar és külföldi szocialista jelvény, kitűző, közte, "MEFESZ (Magyar Egyetemisták és Főiskolások Szövetsége), 1970. "Országos Diák Szavalóverseny" műanyag jelvény T:vegyes .....1 000 31175. 25db vegyes szovjet fém jelvény, kitűző T:2,2- 25pcs of mixed Soviet metal badges, pins C:XF,VF ..1 000 31176. 28db-os "Szocialista Brigád" jelvény tétel T:vegyes ................................................................................500 31177. 30db vegyes magyar és külföldi szocialista kitűző, jelvény, közte zománcozott is T:vegyes 30pcs of mixed socialist pins and badges, with enamelled pcs C:mixed .............................................................1 000 31178. 30db vegyes magyar és külföldi szocialista jelvény, szalagsáv, kitüntetés, közte 1980. "35. Díszszemle" zománcozott fém jelvény (36x33mm) T:vegyes ...............................................................1 600 31179. 30db vegyes magyar és külföldi szocialista kitűző, jelvény, közte zománcozott is T:vegyes 30pcs of mixed socialist pins and badges, with enamelled pcs C:mixed .............................................................1 000 31180. 53db-os szocialista jelvény tétel, benne "A könnyűipar kiváló dolgozója", "Budapesti Honvédelmi Nap", "KISZ" T:vegyes ..........................................................................................................................1 000
Replikák és hamisítványok 31181. 3db Fe replika: 1900KB 5K + 1938. 5P "Szent István" + 1939. 5P "Horthy balra" T:2,2- .....................1 600
Vegyes papír- és fémpénz tételek 31182. 30db-os vegyes magyar és külföldi bankjegy tétel T:vegyes 30pcs of various banknotes C:mixed .....1 400 31183. 35db vegyes magyar és külföldi bankjegy, közte 1946. 10.000.000BP, Ausztria / Szövetséges megszállás 1944. 50gr, Orosz Birodalom 1915. 50k T:vegyes .............................................................2 000
32
31184. Bulgária 1962-1974.1L-10L (9x) + 17db vegyes magyar és külföldi fémpénz T:vegyes Bulgaria 1962-1974. 1 Leva - 10 Leva (9x) + 17pcs of mixed coins from diff countries C:mixed...........................800 31185. 16db-os vegyes magyar és külföldi jelvény, emlékérem, kitüntetés tétel, közte Ausztria / Graz 1928. "Keresztény Német Tornaegyesület / Graz 800 éves" Br díszjelvény "J. Schwertner Eggenberg Graz" gyártói jelzéssel (46x31mm) + Ausztria / Bécs 1939. "Német Lövész Egyesület / Tartományok versenye, Bécs 1939. május 20." fém emlékérem Tölgyessy Sándor hagyatékából (51,5mm) + 1956. "Nemzetőr karszalag" + Ferenc József korabeli vörös szalagsáv kitüntetéshez + Szerb és lengyel szalagsáv T:vegyes ...................................................................................................1 000 31186. 20db-os vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel, főleg külföldi érmékkel, közte Amerikai Egyesült Államok, Ausztria, két érme ékszer része volt T:vegyes .......................................................................1 000 31187. 28db vegyes magyar és külföldi jelvény, zseton, közte "BNV (Budapesti Nemzetközi Vásár)" fém jelvények T:2,2- .....................................................................................................................................2 000 31188. 52db-os magyar és külföldi fémpénz gyűjtemény műbőr albumba rendezve, közte Német Államok / Bajorország 1808. 6kr Ag "I. Miksa József" T:3 ....................................................................................1 200 31189. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31190. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31191. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31192. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31193. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31194. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31195. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31196. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31197. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31198. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31199. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 2Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31200. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 2Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................2 400 31201. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 2Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................2 400 31202. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 2Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................2 400 31203. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 2Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................2 400 31204. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 2Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................2 400 31205. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 2Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................2 400
36
DARABANTH Bélyegkereskedelmi és Aukciósház Kft. 1061 Budapest, Andrássy út. 16. Megbízás a 260. Gyorsárverésre Név:......................................................................Ügyfélszám:.................................................... Teljes cím..................................................................................................................................... Telefon /fax /email:....................................................................................................................... Átvétel módja:
személyesen
postai úton
Megbízom a Darabanth Kft-t, hogy az alábbiakban felsorolt tételeket a megadott maximális licitár erejéig részemre vásárolja meg. Az árverési szabályokat ismerem és elfogadom. A megvásárolt tételek ellenértékét a számla kézhezvételekor kifizetem. Dátum:...................................................................Aláírás:........................................................... Tételszám
Ajánlat
Tételszám
Ajánlat
Tételszám
Ajánlat
Kérjük csak licitlépcsőre eső ajánlatot tegyenek! Újdonság, katalógus rendelés ..................................................................................................... ...................................................................................................................................................... ......................................................................................................................................................
A 259. Gyorsárverés árverés eredménylistája 30001 30002 30003 30004 30005 30006 30007 30008 30009 30010 30011 30012 30013 30014 30015 30016 30017 30019 30021 30022 30023 30025 30026 30027 30029 30031 30033 30034 30035 30036 30037 30038 30039 30041 30042 30046 30051 30053 30054 30056 30061 30067 30071 30072 30073 30074 30076 30077 30078 30079 30083 30084 30085 30086
4000 800 2800 2800 2800 1800 1000 1000 2400 1400 1000 1000 1000 2200 1000 800 1000 1000 6000 1800 3000 2200 4600 3000 1000 1400 1400 5000 3400 4200 3000 800 1400 800 1000 1600 3800 110000 65000 1600 1000 800 2200 1000 1400 1200 2000 2600 800 1000 3200 900 1800 2600
30087 30088 30091 30092 30093 30095 30096 30097 30098 30099 30102 30103 30104 30105 30106 30107 30112 30116 30119 30120 30122 30123 30124 30125 30126 30128 30129 30130 30132 30133 30137 30138 30139 30140 30141 30142 30145 30148 30149 30150 30153 30154 30155 30160 30169 30170 30171 30172 30173 30174 30175 30176 30178 30180
900 1000 2000 4800 2200 1000 1200 1400 2600 2600 2600 2200 2600 2200 2000 2000 1200 2800 1800 1200 3200 2600 6000 5500 900 1000 4000 800 1600 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1000 46000 800 800 900 1000 2400 1400 800 1000 1800 2000 1000 1000 1000 1000 1400 2000 800
30181 30182 30183 30184 30185 30187 30188 30189 30191 30192 30193 30194 30195 30196 30197 30198 30199 30200 30201 30202 30204 30205 30206 30207 30210 30211 30212 30214 30215 30216 30217 30218 30219 30220 30221 30222 30223 30224 30225 30226 30227 30228 30229 30230 30231 30232 30234 30235 30237 30239 30240 30242 30245 30246
1000 1000 1000 2000 1000 2600 1400 2600 1400 1200 1000 1000 2200 2600 2200 2400 2800 700 1000 1000 1200 1400 4200 3800 26000 4200 1800 2200 3200 3800 3600 2000 3200 1400 2000 8500 1400 17000 2000 7500 6500 2400 5500 4000 1200 900 6500 5000 1600 10000 4200 2600 2000 5500
30247 30248 30251 30254 30255 30256 30257 30258 30259 30260 30261 30262 30263 30264 30265 30266 30267 30268 30269 30270 30271 30274 30276 30278 30279 30280 30281 30282 30284 30285 30287 30288 30289 30290 30291 30292 30293 30294 30296 30297 30298 30299 30300 30301 30303 30304 30305 30306 30307 30308 30309 30310 30311 30312
10000 1400 800 2600 4200 4000 3800 7000 1800 1800 1600 1600 1600 2800 4400 2000 2200 2200 3200 2000 2000 1600 3600 1400 1000 1400 4200 2200 1600 1600 1600 1600 1600 1800 2200 1600 1600 1000 1600 1600 1600 1800 1600 1600 1600 1600 1600 1600 1000 1600 1600 2600 2600 2600
30313 30314 30315 30316 30317 30318 30319 30320 30321 30322 30323 30324 30325 30326 30327 30328 30329 30330 30331 30332 30333 30334 30335 30336 30337 30338 30339 30340 30341 30342 30343 30344 30345 30348 30349 30350 30351 30352 30353 30354 30355 30356 30357 30358 30359 30360 30361 30362 30365 30366 30367 30368 30369 30370
1000 1400 2400 900 800 5500 5500 5000 5000 4000 2800 3000 7000 4200 1200 3000 2600 3400 2200 2000 1400 1400 1600 1400 2400 1400 1400 1400 1000 1000 1000 1200 2000 1400 1600 3800 1200 800 1200 1600 1200 5000 5500 800 1400 1000 1000 900 900 6000 1200 1200 3400 3400
30371 30376 30378 30379 30380 30381 30382 30383 30384 30385 30386 30387 30388 30389 30390 30391 30392 30393 30394 30395 30396 30397 30398 30399 30401 30402 30403 30404 30407 30408 30409 30410 30412 30413 30414 30416 30417 30418 30419 30424 30425 30426 30427 30428 30429 30430 30431 30432 30433 30434 30435 30436 30437 30438
1000 3000 1400 1600 1800 1000 1400 2400 22000 2000 1600 2400 2400 2600 2600 2400 2600 3200 2800 3000 3000 3800 3800 36000 6500 4400 4000 4600 14000 80000 1800 1800 1000 1000 2600 2600 5000 9500 2400 3200 1600 4600 5000 1000 1600 1000 1200 1600 2000 4600 2000 2200 1800 1400
30440 30441 30442 30443 30444 30445 30446 30447 30448 30449 30450 30451 30452 30453 30454 30455 30456 30457 30459 30460 30461 30462 30463 30464 30465 30466 30467 30468 30469 30470 30471 30472 30473 30474 30475 30477 30478 30479 30481 30483 30484 30485 30489 30490 30496 30500 30501 30502 30503 30504 30505 30506 30507 30508
2800 4200 3600 3600 3800 3400 3600 3600 4200 3800 3400 4200 3600 2000 3800 3400 1200 8000 1400 1800 4000 800 800 1400 1400 1400 1800 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1200 1400 2600 4000 800 1200 1200 1000 800 1000 1200 800
30509 30511 30512 30514 30515 30516 30517 30518 30519 30520 30522 30523 30524 30525 30526 30527 30529 30530 30531 30532 30533 30534 30535 30536 30538 30541 30542 30543 30544 30545 30546 30547 30548 30549 30550 30551 30552 30554 30555 30556 30558 30559 30560 30562 30564 30565 30574 30575 30576 30580 30583 30584 30585 30586
3800 800 800 1200 1400 2000 1200 2200 5000 1400 1200 1400 1400 1400 1400 1600 2200 1800 4800 800 800 800 1400 800 1400 7000 12000 5000 4000 4000 3000 2800 2800 2600 2600 5500 5500 1200 1200 1200 1400 2000 1000 2200 1000 1200 1200 800 800 3400 1200 1000 1200 2400
30587 30588 30590 30592 30593 30595 30598 30599 30607 30609 30615 30616 30618 30623 30625 30626 30627 30628 30629 30630 30631 30632 30633 30636 30639 30640 30643 30646 30647 30649 30650 30652 30653 30654 30657 30658 30661 30662 30663 30664 30665 30667 30668 30671 30673 30675 30680 30681 30682 30684 30685 30686 30688 30692
800 800 3000 500 1200 2600 1200 1200 900 1200 800 800 1400 1200 1200 4400 1600 8500 1000 10000 2000 2000 2400 2200 4000 1800 1400 1400 2200 1600 1400 6000 2000 1400 3400 1400 1200 1600 1000 800 2600 1000 800 800 1400 1000 1200 1200 2000 2800 3000 1400 1600 800
30695 30697 30698 30699 30700 30701 30703 30706 30707 30708 30709 30710 30712 30713 30715 30719 30720 30722 30726 30728 30729 30730 30731 30732 30733 30734 30735 30736 30737 30739 30741 30742 30743 30744 30745 30746 30747 30749 30750 30751 30752 30753 30755 30756 30757 30758 30759 30760 30761 30762 30763 30767 30769 30770
800 1200 1200 1000 1200 800 800 8000 5500 6000 5500 1800 1200 1800 1400 5500 800 1000 2600 1800 800 1600 1000 80000 125000 6000 4600 16000 2400 3800 2000 5500 1800 1200 2600 6500 6500 1400 2200 1400 2200 1200 1000 2000 6000 4600 1600 1800 2000 800 2000 800 5500 5000
30772 30774 30775 30776 30777 30778 30779 30782 30784 30787 30788 30789 30791 30792 30793 30794 30795 30796 30797 30798 30799 30800 30801 30803 30804 30806 30807 30808 30809 30810 30811 30812 30813 30814 30816 30817 30818 30819 30820 30821 30822 30823 30824 30825 30826 30828 30833 30836 30837 30838 30840 30841 30844 30845
1800 2000 2200 3200 1000 1000 1200 1600 1000 3000 600 2000 800 6500 4200 5000 2200 2000 1000 2200 1600 1000 800 2000 5500 3000 2000 3000 2400 4200 2000 2200 2600 2200 2400 1600 2000 3400 2800 1400 1400 1200 4200 2000 3400 2400 1600 1600 1800 1400 1000 3600 800 900
30846 30847 30848 30849 30852 30856 30857 30858 30859 30860 30861 30862 30863 30864 30865 30866 30867 30869 30870 30871 30872 30873 30875 30876 30877 30881 30884 30889 30895 30896 30897 30901 30902 30906 30909 30912 30917 30918 30921 30923 30925 30926 30927 30928 30929 30935 30937 30938 30939 30943 30944 30945 30946 30950
1600 1000 1000 800 1000 7000 14000 500 2600 4000 5000 4000 4000 3000 3200 1000 22000 3200 2000 2000 2200 9500 2800 2000 3000 1200 2200 800 2000 3200 2600 4400 11000 3600 5000 3000 1000 2800 1400 1600 1600 2000 1400 20000 8000 1400 1400 3400 800 1800 2200 500 2000 2800
30951 30952 30953 30959 30962 30963 30964 30965 30969 30975 30978 30980 30981 30982 30983 30984 30985 30986 30989 30990 30991 30992 30993 30994 30995 30996 30997 30998 30999 31000 31001 31002 31006 31008 31009 31011 31012 31014 31016 31017 31019 31022 31023 31024 31027 31028 31029 31034 31035 31036 31039 31040 31047 31048
3600 1600 3000 1200 1000 5500 2000 1600 1800 1000 1000 3200 2400 1800 1600 1600 1600 1400 1800 1600 1000 4000 3200 800 4200 1600 2000 1000 1000 1800 1800 3800 1000 1200 1200 1000 1200 1000 1400 1000 1000 800 1200 3600 1600 1800 7000 1600 36000 2200 7000 1400 9000 5000
31055 31060 31067 31068 31072 31074 31075 31078 31081 31082 31083 31084 31085 31086 31087 31088 31090 31091 31092 31093 31094 31095 31096 31097 31100 31101 31102 31110 31111 31112 31113 31122 31130 31132 31133 31134 31135 31136 31137 31143 31144 31145 31147 31148 31150 31151 31152 31154 31155 31157 31159 31163 31165 31166
7000 1800 2200 1000 2000 800 800 7000 6000 1000 800 2800 1600 2200 1600 1200 1600 8000 1400 3400 2000 1000 1200 1400 1600 26000 6000 1000 2000 3400 4000 800 1200 1000 100 5000 1400 3200 13000 1000 1000 1000 9000 1000 900 1200 1000 1600 800 1000 11000 2800 1600 1000
31169 31170 31171 31172 31174 31175 31176 31178 31182 31183 31186 31189 31190 31191 31192 31196 31199 31200 31206 31207 31208 31210 31212 31216 31217 31218 31223 31230 31231 31232 31235 31241 31242 31243 31244 31245 31247 31249 31254 31257 31261 31262 31263 31265 31267 31268 31269 31277 31278 31279 31282 31283 31286 31287
1400 800 1000 2200 1400 2400 3600 3200 1600 2200 1000 1800 2400 1200 1000 800 900 1000 1400 1000 800 1000 3000 800 1000 800 3200 800 1000 800 1000 2000 900 1800 1000 1600 800 1000 30000 800 800 4000 2200 4200 800 2400 800 1800 1000 1400 3800 1000 5500 5500
31289 31292 31293 31294 31295 31296 31298 31299 31300 31301 31302 31303 31304 31305 31306 31307 31308 31309 31310 31311 31312 31313 31314
7000 1400 4200 2200 1000 2600 2200 1600 2400 2400 2400 2400 2400 2200 2400 2400 2200 2400 4800 4800 4800 4800 4800