Árverési Hirdetmény A(z) Pro Alkusz Kft. (cégjegyzékszám: 05-09-002399, székhely: 3535 Miskolc, Havas utca 24.., levelezési cím: 3535 Miskolc, Havas utca 24..), mint a(z) AGZA Kft „f.a” (cégjegyzékszám: 15-09-069337, székhely: 4644 Mándok, Kossuth út 66..) Nyíregyházi Törvényszék 9.Fpk.15-14-001054/4. sz. végzése által kijelölt felszámolója, a Cégközlönyben 2015. július 9. napján megjelent árverési hirdetménynek megfelelően
nyilvános árverés
útján, az alábbi feltételekkel értékesíti az adós ingóságát. Az árverés adatai: Az árverés helye: az Elektronikus Értékesítési Rendszer (EÉR) által biztosított online felület ( https://eer.gov.hu/arveres/A60881) Az árverés kezdete: 2015. szeptember 1. 10 óra 00 perc Az árverés vége: 2015. szeptember 16. 10 óra 00 perc Kikiáltási ár (minimálár): 3 605 000 forint. Licitlépcső: – 1 millió forintig: 5 000 forint – 1 millió forint és 5 millió forint között: 50 000 forint – 5 millió forint és 20 millió forint között: 50 000 forint – 20 millió forint és 200 millió forint között: 200 000 forint – 200 millió forint és afelett: 500 000 forint Árverési előleg összege: 180 250 forint. Az árverési előleg megfizetésének módja, határideje: A járművek egy tételben kerülnek értékesítésre. A vagyontárgyakra az árverezhet, aki előlegként, a megvásárolni kívánt vagyontárgyak kikiáltási árának 5 %-át legkésőbb az árverés megkezdése előtt az Agza Kft „Fa” K&H Bank Zrt-nél vezetett 10404429-44211550-00000000 számú számlájára utalással teljesíti oly módon, hogy az összeg az árverés kezdetéig a számlára megérkezzen. Az árveréssel kapcsolatos egyéb közlemény: Mindazoknak, akik előleget fizettek be, de nem nyertek, előlegüket a felszámoló 8 munkanapon belül visszautalja. Az árverésre kerülő vagyontárgy(ak): Járművek: IVECO 75 E 14 tgk., (frsz.: HEH-004, évjárat: 2000., diesel üzemű, 3908 cm3, 100 KW, futott km: 899286, műszaki vizsga érv. 2015.06.23. A jármű lefoglalva.) A gépkocsi fél éve nem üzemel. Akkumulátor hiba miatt nem indul. Fülke, hátsó lökhárító sérült. Mellső szélvédő repedt. A motor eszi az olajat, a hátsó fékek javítandók. Ponyva elernyedt, a plató 2 helyen sérült. Kuplungszerkezetet cserélni kell. Becsértéke: 508.000.- Ft (ÁFA-t tartalmaz) DAF FT 95 XF 480 nyerges vontató (frsz.: LSF-959, évjárat: 2000, 12500 cm3, 355 KW, diesel üzemű, futott km: 1568000, műszaki vizsga lejárt: 2015.03.03. A jármű lefoglalva és a forgalomból kivonva.)
A gépkocsi féléve nem üzemelt, akku probléma miatt nem indul. Korábban a műszerfal kigyulladt, átvezetékelendő. 6 db gumi, komplett kipufogórendszer cserélendő. Előkészítő nem működik, motor keresztmerevítő sérült. Karambol miatt a vezetőfülke jobb eleje elcsúszva, motor keresztmerevítő sérült. Fülke baloldali fellépő lóg. Fékező szelep cserélendő. Becsértéke: 444.500.- Ft (ÁFA-t tartalmaz) Schwarzmüller SPA 3/E félpótkocsi (frsz.: JVE-299, évjárat 1998, műszaki vizsga lejárt: 2014.04.02. A jármű lefoglalva és a forgalomból kivonva.) Egy éve nem üzemel. Emelhető tengely nem működik (valószínűleg elektromos probléma) Alváz korrodált, bal hátsó lámpa kiszerelve. Plató javítandó. Becsértéke: 342.900.- Ft (ÁFA-t tartalmaz) Schwarzmüller SPA 3/E félpótkocsi, (frsz.: XWN-863, évjárat: 1998, műszaki vizsga érvényessége: 2015.06.10. A jármű lefoglalva.) Fél éve nem üzemel. A plató javítandó, a ponyva beszakadva. 4 db gumiabroncs cserélendő. Az alvázon kezdeti korrózió. Becsértéke: 406.400.- Ft (ÁFA-t tartalmaz) Schwarzmüller SPA 3/E félpótkocsi, (frsz.: XUP-703, évjárat: 2000, műszaki vizsga lejárt: 2014.05.29. A jármű lefoglalva és a forgalomból kivonva.) Egy éve nem üzemel. Az alváz korrodált, a plató teljesen felújítandó. A gumiabroncsok 0-10 %-k, az egy tengelyen lévők különböző mintázatúak. Elhanyagolt, karbantartatlan jármű. Forgalomból kivonva. Ponyva cserélendő. Becsértéke: 254.000.- Ft (ÁFA-t tartalmaz) Schwarzmüller SPA 3/E félpótkocsi, (frsz.: FZM-618, évjárat: 1994, műszaki vizsga lejárt: 2013.11.15. A jármű lefoglalva és a forgalomból kivonva.) Négy éve nem üzemel. Az összes gumiabroncs cserélendő. Forgalomból kivonva, forgalmi engedély hiányzik. Becsértéke: 190.500.- Ft (ÁFA-t tartalmaz) KÖGEL SVKT 24 hűtős félpótkocsi, (frsz.: XUF-570, évjárat: 1999, műszaki vizsga lejárt: 2015.01.23. A jármű lefoglalva.) Féléve nem üzemel. Az alváz korrodált. A felépítmény szigetelése felújítandó. Gumiabroncsok cserélendőek. Becsértéke: 1.016.000.- Ft (ÁFA-t tartalmaz) KRÓNE SDP 27 félpótkocsi, (frsz.: XMW-863, évjárat: 1999, műszaki vizsga érvényessége: 2015.08.29. A jármű lefoglalva.) Féléve nem üzemel. Ponyva és 6 db gumi cserélendő. Fékszerkezet felújítandó. Becsértéke: 444.500.- Ft (ÁFA-t tartalmaz) A járművek egy tételben kerülnek értékesítése! Járművek becsértéke összesen: 3.606.800.- Ft (ÁFA-t tartalmaz) Kikiáltási ár: 3.605.000.- Ft (ÁFA-t tartalmaz) Licitlépcső: 50.000.- Ft Árverési előleg összege: 180.250.- Ft A vagyontárgy gyorsan romló / különleges kezelést igénylő / csekély értékű: nem. Az árverésre kerülő vagyontárgy(ak) becsértéke összesen: 3 606 800 forint.
1. tétel: Az árverésre kerülő vagyontárgy(ak) megnevezése: Schwarzmüller SPA 3/E félpótkocsi Típus: Jármű Gyártási idő: 1998. Állapot: Működésképtelen Tehermentes: nem NAV lefoglalta Mennyisége: 1 db Becsérték: 342 900 forint 2. tétel: Az árverésre kerülő vagyontárgy(ak) megnevezése: Schwarzmüller SPA 3/E félpótkocsi Típus: Jármű Gyártási idő: 1998. Állapot: Működésképtelen Tehermentes: nem NAV lefoglalta Mennyisége: 1 db Becsérték: 406 400 forint 3. tétel: Az árverésre kerülő vagyontárgy(ak) megnevezése: Schwarzmüller SPA 3/E félpótkocsi Típus: Jármű Gyártási idő: 2000. Állapot: Működésképtelen Tehermentes: nem Végrehajtó és NAV lefoglalta Mennyisége: 1 db Becsérték: 254 000 forint 4. tétel: Az árverésre kerülő vagyontárgy(ak) megnevezése: Schwarzmüller SPA 3/E félpótkocsi Típus: Jármű Gyártási idő: 1994. Állapot: Működésképtelen Tehermentes: nem NAV lefoglalta Mennyisége: 1 db Becsérték: 190 500 forint 5. tétel: Az árverésre kerülő vagyontárgy(ak) megnevezése: KÖGEL SVKT 24 hűtős félpótkocsi Típus: Jármű Gyártási idő: 1999. Állapot: Átlagos Tehermentes: nem NAV lefoglalta Mennyisége: 1 db Becsérték: 1 016 000 forint 6. tétel: Az árverésre kerülő vagyontárgy(ak) megnevezése: KRÓNE SDP 27 félpótkocsi Típus: Jármű Gyártási idő: 1999. Állapot: Működésképtelen Tehermentes: nem NAV lefoglalta Mennyisége: 1 db Becsérték: 444 500 forint 7. tétel: Az árverésre kerülő vagyontárgy(ak) megnevezése: IVECO 75 E 14 tgk Típus: Jármű
Gyártási idő: 2000. Állapot: Működésképtelen Tehermentes: nem Végrehajtó lefoglalta Mennyisége: 1 db Becsérték: 508 000 forint 8. tétel: Az árverésre kerülő vagyontárgy(ak) megnevezése: DAF FT 95 XF 480 nyerges vontató Típus: Jármű Gyártási idő: 2000. Állapot: Működésképtelen Tehermentes: nem Végrehajtó és a NAV lefoglalta Mennyisége: 1 db Becsérték: 444 500 forint Az ingóság megtekinthetőségének helye, ideje, egyéb közlemény: Érdeklődni: Dr. Bornemisza Lajos felszámolóbiztosnál a (42) 507-890, (20) 9-534-245 számú telefonon, vagy személyesen 4400 Nyíregyháza, Hősök tere 12. fszt. 1. alatt. A járművek megtekinthetőek: Fehérgyarmat, Haladás tér 2 alatt, munkaidőben, a 20-619-6785 hívószámú telefonon előzetesen egyeztetett időpontban, 2015.08.25-31 közötti munkanapokon 10.00 – 15.00 óra között. Vételár megfizetésének módja, határideje: A járművek esetében az adás-vételi szerződés aláírásával egyidejűleg a nyertesnek a teljes vételárat készpénzben meg kell fizetnie a felszámoló részére. A teljes vételár megfizetése az adás-vételi szerződés érvényessége. A korábban befizetett előleg a teljes vételárba beszámít. Ha a fizetési feltételt a vevő elmulasztja, az előlegét elveszti, ez esetben az előleg bánatpénzként funkcionál. Az adás-vételi szerződés megkötésének feltétele az is, hogy a licitáló az EÉR működtetőjét megillető jutalék megfizetését igazolja. Az ÁFA-körbe tartozó nyertes a felszámoló által megjelölt módon a nettó vételárat köteles megfizetni azzal, hogy az ÁFA-befizetési kötelezettség a nyertes vevőt terheli, míg az ÁFA-körbe nem tartozó nyertes vevő a teljes bruttó vételárat köteles a felszámoló által megjelölt módon megfizetni. Amennyiben a licitáló az árverésen más magánszemély vagy szervezet képviseletében vesz részt, az EÉR felületére feltöltött meghatalmazást a szerződéskötéskor eredetiben is be kell mutatnia a felszámolóbiztosnak. Részletfizetési lehetőség: nincs A szerződéskötés határideje: A nyertes ajánlatot a felszámolóbiztos az elővásárlási joggal rendelkezőknek bemutatja annak érdekében, hogy nyilatkozzanak, kívánnak-e élni elővásárlási jogukkal. A vagyontárgy elszállításának, átvételének módja, határideje: A vevő az adás-vételi szerződés aláírásával egyidejűleg kapja a járműveket tulajdonba és birtokba. A járműveket 3 napon belül kell elszállítania. Az ingatlanok tulajdonba és birtokbaadása a teljes vételár megfizetésével történik. A felszámoló hirdetménnyel kapcsolatos egyéb közleménye: A vagyontárgyak megtekintett állapotban kerülnek árverésre. A felszámoló a fel nem tüntetett, esetleges látható, vagy rejtett hibákért a felelősséget kizárja. Ha az árverésen érvényes ajánlat nincs, a felszámoló az árverést eredménytelennek nyilvánítja. A vagyontárgyakra a felszámoló újabb árverés tartásáról határoz, melynek során a vételárat legfeljebb a jelenlegi becsérték feléig leszállíthatja. A nyilvános árverésre az 1991. évi XLIX tv.
(Cstv.) és a felszámolási eljárásban az adós vagyontárgyainak elektronikus értékesítéséről szóló 17/2014(II.3.) Korm.rendelet előírásai szerint kerül sor. Elővásárlásra jogosultak jogaikat a véglegesen kialakult vételár ismeretében gyakorolhatják. Az elővásárlásra jogosultaknak a nyilatkozattételre a felszámolóbiztos 10 napot biztosít. A felszámoló az elővásárlási joggal élővel (több elővásárlási joggal élő esetén a törvényben megjelölttel) köt adás-vételi szerződést az utolsó elővásárlói nyilatkozattételi határidő lejártát követő 3 munkanapon belül. Elővásárló hiányában ugyanezen határidőn belül az árverési nyertessel köt a felszámoló adás-vételi szerződést. A fenti vagyontárgyról készített tender füzet az alábbi linken érhető el: https://eer.gov.hu/arveres/A60881/tetelek.pdf