AUKČNÍ KATALOG KE 4. AUKCI FOTOGRAFIÍ
PRO LEONTINKU
3. prosince 2009, 19 hodin > Hotel Intercontinental
FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU Aukce se uskuteční 3. prosince od 19 hodin v hotelu Intercontinental, Praha, ve spolupráci s aukční síní artkunst s. r. o., (galerie 5. patro), Myslíkova 9, Praha 1, www.artkunst.cz z darů současných fotografů a laskavých mecenášů. Výtěžek dražby bude rozdělen na podporu dlouhodobých projektů Osobní asistence, Svítání a v grantovém řízení v roce 2010. Vernisáž 23. 11. 2009 od 18h v galerii Ecce Terra, Maltézské nám. 14., Praha 1 Předaukční výstava 24. 11. — 30. 11. 2009 galerie Ecce Terra. Výstava se koná ve spolupráci se sdružením Oliva paralelně s haptickou výstavou Smíme se dotýkat a tvořit pospolu. Záštitu převzal primátor hl. města Prahy Pavel Bém.
Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým se podařilo 4. aukci fotografií pro Leontinku uskutečnit. Hlavní partner:
Partneři:
Komunikační agentura:
communications
Mediální partneři:
advertising
activation
Žijeme vedle sebe, v sousedství cizích starostí i radostí. Mnohdy si ani nevšimneme, že vedle nás někteří lidé stojí osamoceně a nemohou plně rozvinout své schopnosti. Brání jim nějaké zdravotní omezení. Již počtvrté připravuje Nadace Leontinka benefiční aukci fotografií na pomoc zrakově postiženým dětem a mládeži. Okolo Nadace Leontinka se už vyskytuje velká skupina příznivců fotografie, fotografové i sběratelé fotografií. Jsou to přátelé „dobré věci”. Se vší možnou přívětivostí a oddaností pomáhají zmenšovat nespravedlnosti osudu a zjemňují tak vztahy mezi lidmi kolem nás. Chtěla bych proto poděkovat všem, kteří poskytují do aukce dary i obdivovatelům, kteří fotografie kupují. Těším se, že nám nadále zůstanete nakloněni. Mgr. Barbara Hucková, výkonná ředitelka Nadace Leontinka, říjen 2009
Kat. č. 001 Armutidisová Irena (1956) Bez názvu, 2005 Z cyklu Za humny Rozměr: 70 x 50 cm, barevný tisk Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 1 600 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 002 Avanesian Garik (1959) Shepherd´s kids — 1, 2007 Rozměry: 40 x 29 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 4 500 Kč
Kat. č. 003 Beneš Marian (1975) Bohemian National Hall I, NYC, 2003 Rozměr: 46 x 43 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 4 000 Kč Odhadní cena: 12 000 Kč
Kat. č. 004 Beneš Marian (1975) Bohemian National Hall II, NYC, 2003 Rozměr: 31 x 33 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 9 000 Kč
Kat. č. 005 Bína Antonín (1957) Sarah Dayan–violin, 2004 Rozměr: 32 x 32 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 4 000 Kč
Kat. č. 006 Bína Antonín (1957) Womad, 2001 Rozměr: 47 x 31 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 4 000 Kč
Kat. č. 007 Brunton Vladimír (1961) Na cestě k utopii I, 2009 Rozměr: 50 x 70 cm, stříbrná želatina na plátně Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 5 000 Kč Odhadní cena: 15 000 Kč
Kat. č. 008 Březina Jan (1975) Road to nowhere, 2009 Rozměr: 60 x 40 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 2 000 Kč Odhadní cena: 6 000 Kč
Kat. č. 009 Březina Jan (1975) Ghost rock, 2009 Rozměr: 60 x 40 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 2 000 Kč Odhadní cena: 6 000 Kč
Kat. č. 010 Bučina Ferdinand (1909–1994) Vor pod Palackého mostem, nedat. Rozměr: 19,5 x 19,5 cm, autorský pigmentový tisk na polomat. papíře Nadaci věnoval Tomáš Rasl Vyvolávací cena: 1 900 Kč Odhadní cena: 5 900 Kč
Kat. č. 011 Chrapek Zdeněk (1948) Staré časy, 1975 Rozměr: 30 x 30 cm, bar. fotografie Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 10 000 Kč
Kat. č. 012 Chrapek Zdeněk (1948) Chodci, 2009 Rozměr: 30 x 20 cm, bar. fotografie Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 013 Čapková Gabriela (1957) Krajina, 2008 Rozměr: 45 x 30 cm, barevný inkoustový tisk Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 6 300 Kč
Kat. č. 014 Čížek Michal (1976) Kulturista I, 2006 Rozměr: 45 x 45 cm, tisk na plátno Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 6 000 Kč Odhadní cena: 18 000 Kč
Kat. č. 015 Čížek Michal (1976) Kulturista II, 2006 Rozměr: 45 x 45 cm, tisk na plátno Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 6 000 Kč Odhadní cena: 18 000 Kč
Kat. č. 016 Dias Pavel (1938) Neratovice, 1997 Rozměr: 18 x 24 cm, černobílá fotografie Ze soukromé sbírky, signováno Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 017 Dostál František (1938) Balony, 1968 Rozměr: 28 x 38 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 018 Dostál František (1938) Pupkáč, ze souboru Letní lidé 1975 Rozměr: 38 x 28 cm, klasická černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 300 Kč Odhadní cena: 4 000 Kč
Kat. č. 019 Dostál František (1938) Bez názvu, ze souboru Letní lidé, 1975 Rozměr: 38 x 28 cm, klasická černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 670 Kč Odhadní cena: 2 000 Kč
Kat. č. 020 Drnek Jan William (1960) Tři bratři, kmen Himba, Nambie 2008, z kolekce WILDa AFRICA Rozměr: 94 x 68 cm, barevný archivní tisk HP DesignJet z3200ps, životnost větší než 180 let, nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 9 000 Kč
Kat. č. 021 Drnek Jan William (1960) Král zvířat, NP Etosha, Nambie 2008, z kolekce WILDa AFRICA Rozměr: 94 x 68 cm, barevný archivní tisk HP DesignJet z3200ps, životnost větší než 180 let, nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 9 000 Kč
Kat. č. 022 Drnek Jan William (1960) V záři zapadajícího slunce, Viktoriiny vodopády, Zambie 2008 Rozměr: 94 x 68 cm, barevný archivní tisk Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 9 000 Kč
Kat. č. 023 Drnek Jan William (1960) Naomi, kmen Himba, Nambie 2008 Rozměr: 94 x 68 cm, barevný archivní tisk Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 9 000 Kč
Kat. č. 024 Drnek Jan William (1960) Válečná porada, kmen Himba, Nambie 2008 Rozměr: 94 x 68 cm, barevný archivní tisk Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 9 000 Kč
Kat. č. 025 Dvořáková Alena (1970) a Fischer Viktor (1967) Bez názvu, z projektu Voda — Toskánsko, Saturnia, Itálie 2009 Rozměr: 40 x 26 cm, černobílý LightJet Nadaci věnovali autoři, signováno Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 026 Egert Jiří (1942) Panoptikum života, 1999 Rozměr: 22 x 29 cm, čb. fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 800 Kč Odhadní cena: 2 500 Kč
Kat. č. 027 Fárová Gábina (1963) Kaleidoskop, 2003 Rozměr: 50 x 70 cm, barevný sítotisk Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 12 000 Kč Odhadní cena: 36 000 Kč
Kat. č. 028 Fišerová Milada (1980) Tereza, 2007 Rozměr: 33 x 43 cm, černobílá fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 8 800 Kč
Kat. č. 029 Gil Ivo (1941) Z cyklu Leontýn, 1970 Rozměr: 24 x 30 cm, černobílá fotografie-vintageprint Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 4 600 Kč
Kat. č. 030 Gil Ivo (1941) Z cyklu Leontýn, 1970 Rozměr: 24 x 30 cm, černobílá fotografie-vintageprint Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 4 600 Kč
Kat. č. 031 Hanzlík Jiří (1924) Vůně květin, 2009 Rozměr: 20 x 15 cm, kolorovaný fraktálový snímek Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 900 Kč Odhadní cena: 2 700 Kč
Kat. č. 032 Heller Jiří (1957) Podzimní list, 2002 Rozměr: 45 x 30 cm, barevná chemická zvětšenina Nadaci věnoval autor, signováno, rámováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 4 500 Kč
Kat. č. 033 Hucek Miroslav (1934) Londýn, 2005 Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 9 000 Kč
Kat. č. 034 Jirásek Václav (1965) Zátiší, 2003 Rozměr: 30 x 35 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 25 000 Kč Odhadní cena: 35 000 Kč
Kat. č. 035 Jung Rudolf (1954) Gábina, z cyklu Avirilky — Fragmenty, 4/10, 2008 Rozměr: 16,5 x 23,5 cm, kalotypie na barytu Foma-Chamois Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 4 600 Kč Odhadní cena: 14 000 Kč
Kat. č. 036 Kalhous Radek (1974) Psi, Nový Zéland, nedatováno Rozměr: 60 x 40 cm, černobílá digitální fotografie Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 400 Kč Odhadní cena: 1 000 Kč
Kat. č. 037 Koliš Jiří (1953) Bez názvu, 2004 Rozměr: 23 x 35 cm, barevný diapozitiv Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 800 Kč Odhadní cena: 5 500 Kč
Kat. č. 038 Kovanic Jiří (1952) Karlín, 2009 Rozměr: 37 x 50 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 2 000 Kč Odhadní cena: 6 000 Kč
Kat. č. 039 Krédl Vladislav (1942) Stará láska nerezaví, 2003 Rozměr: 55 x 80 cm, negativ 6x9 — barevný digitální tisk Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 10 000 Kč
Kat. č. 040 Kovanicová Zuzana (1957) Barvy, 2009 Rozměr: 43 x 36 cm, barevná fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 1 300 Kč Odhadní cena: 4 000 Kč
Kat. č. 041 Kropp Vilém (1920) První sníh, 1950 Z cyklu Václavák, 1950–80 Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 4 000 Kč Odhadní cena: 10 000 Kč
Kat. č. 042 Kuklík Karel (1937) Když se ráno probudím č. 4, 2006 Rozměr: 23 x 28 cm, kontaktní černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 4 000 Kč
Kat. č. 043 Kuneš Aleš (1954) Pro strach uděláno, 2000 Rozměr: 80 x 100 cm, černobílý digitální fotoprint Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 3 300 Kč Odhadní cena: 10 000 Kč
Kat. č. 044 Kuklíková Barbora (1977) IN-TY-MY-TA 2, 2005 Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 045 Kuklíková Barbora (1977) IN-TY-MY-TA 4, 2005 Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 046 Kyndrová Dana (1955) Odchod sovětských vojsk 1990, 2007 Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 8 000 Kč Odhadní cena: 15 000 Kč
Kat. č. 047 Lhoták Zdeněk (1949) Václavské nám. 22. 11. 13,00, 1989 Rozměr: 26 x 40 cm, dobový černobílý print Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 600 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 048 Lamrová Blanka (1949) Pražský hrad na hromadě, 2008 Rozměr: 41 x 30 cm, barevná fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 049 Lamrová Blanka (1949) Pražský hrad pod střechou, 2008 Rozměr: 41 x 30 cm, barevná fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
27 Malý Antonín (1950) Kat. č. 050 Až vyrostu, budu mít velké uši, 2008 Rozměr: 33 x 48 cm, dig. manipulace – giclée print Vyvolávací cena: 1 600 Kč Odhadní cena: 4 800 Kč Kat. č. 051 Pepe, 2008 Rozměr: 33 x 48 cm, dig. manipulace – giclée print Vyvolávací cena: 1 600 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč Kat. č. 052 Punks, 2009 Rozměr: 33 x 48 cm, dig. manipulace – giclée print Vyvolávací cena: 1 600 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč Kat. č. 053 Skupina, 2008 Rozměr: 48 x 33 cm, bar. fotografie — giclée print Vyvolávací cena: 1 300 Kč Odhadní cena: 4 000 Kč Nadaci věnoval autor, signováno
Kat. č. 054 Lhotáková Andrea (1977) Expo, 2006 Ze souboru Monumenty Rozměr: 48 x 33 cm, bar. ink jet print Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 1 600 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 055 Mancová-Pechová Margita (1948) Bez názvu, 1981 Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 3 300 Kč Odhadní cena: 10 000 Kč
Kat. č. 056 Mancová-Pechová Margita (1948) Bez názvu, 1988 Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 3 300 Kč Odhadní cena: 10 000 Kč
Kat. č. 057 Matějková — Havlíková Ivana (1953) Louvre, 2007 Rozměr: 37 x 50 cm, barevná fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 5 000 Kč Odhadní cena: 15 000 Kč
Kat. č. 058 Matějková — Havlíková Ivana (1953) Paříž, 2007 Rozměr: 37 x 50 cm, barevná fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 5 000 Kč Odhadní cena: 15 000 Kč
Kat. č. 059 Pastor Suzanne (1952) Atlas Mountains, Moricci, 2003 Z cyklu Suvenýry ze zahraničí Rozměr: 30 x 30 cm, barevná fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 060 Pepe Dita (1973) Bez názvu, 2003 Ze souboru Autoportréty Rozměr: 50 x 50 cm, barevná fotografie Nadaci věnovala autorka Vyvolávací cena: 4 000 Kč Odhadní cena: 12 000 Kč
Kat. č. 061 Prokop Jaroslav Zuzana Michnová, 1976 Rozměr: 60 x 70 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 4 600 Kč Odhadní cena: 13 000 Kč
Kat. č. 062 Ptáček Josef (1946) Dárek pro Šestiroha Patnáctiprstého Rozměr: 60 x 70 cm, čb. lightjet tisk Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 600 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 063 Rambousek Robert (1975) Voda, 2004 Rozměr: 60 x 40 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 5 000 Kč Odhadní cena: 15 000 Kč
Kat. č. 064 Rasl Tomáš (1975) Trnky v jaru, 2002 Rozměr: 23 x 17 cm, autorský pigmentový tisk na matném papíře Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 600 Kč Odhadní cena: 4 900 Kč
Kat. č. 065 Reiser Andrej (1949) Leningrad 1, 1990 Z cyklu Poslední dny Leningradu Rozměr: 50 x 36 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 3 500 Kč
Kat. č. 066 Reiser Andrej (1949) Leningrad 2, 1990 Z cyklu Poslední dny Leningradu Rozměr: 50 x 36 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 3 500 Kč
Kat. č. 067 Reiser Andrej (1949) Leningrad 3, 1990 Z cyklu Poslední dny Leningradu Rozměr: 50 x 36 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 3 500 Kč
Kat. č. 068 a 069 Robinson Lucie (1978) Kateřina Pospíšilová I a II, 2008 Rozměr: 2 x 81 x 61 cm, černobílá fotografie — digitální technika Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 6 000 Kč Odhadní cena: 18 000 Kč
Kat. č. 070 Robinson Lucie (1978) Vendula Svobodová, 2006 Fotografováno pro časopis ONA DNES Rozměr: 81 x 61 cm, bar. fotografie — digitální technika Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 9 000 Kč
Kat. č. 071 Robinson Lucie (1978) Lucie Borhyová, 2008 Rozměr: 81 x 61 cm, bar. fotografie — digitální technika Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 9 000 Kč
Kat. č. 072 Rodinger Kamil (1963) Červený korál, nedatováno Rozměr: 110 x 70 cm, barevná fotografie na plátně Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 2 500 Kč Odhadní cena: 7 000 Kč
Kat. č. 073 Rodinger Kamil (1963) Noční moře, nedatováno Rozměr: 110 x 70 cm, barevná fotografie na plátně Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 2 500 Kč Odhadní cena: 7 000 Kč
Kat. č. 074 Rodinger Kamil (1963) Akt, nedatováno Rozměr: 60 x 90 cm, fotografie na plátně Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 075 Růžičková Petra (1963) Monstra, 2005 Rozměr: 30 x 30 cm, tónovaná barevná fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 6 000 Kč
Kat. č. 076 Saudková Sára (1967) Milostné dopisy, 2003 Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá tónovaná fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno, rámováno Vyvolávací cena: 5 000 Kč Odhadní cena: 15 000 Kč
Kat. č. 077 Skoupilová Petra (1944) Intimní konverzace, 1982 Rozměr: 40 x 58 cm, černobílá fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno, rámováno Vyvolávací cena: 5 000 Kč Odhadní cena: 15 000 Kč
Kat. č. 078 Skoupilová Petra (1944) Zasněná, 2001 Rozměr: 58 x 40 cm, černobílá fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno, rámováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 9 000 Kč
Kat. č. 079 Sládková Hana Major (1973) Mozkomor — Rytíři bez brnění, 2007 Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 1 300 Kč Odhadní cena: 4 000 Kč
Kat. č. 080 Souralová Veronika (1968) Tbilisi, 2008 Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 081 Stein Štěpánka (1976) a Issa Salim (1973) Little Hanoi I, 2008 Rozměr: 50 x 50 cm, lamda print Nadaci věnovali autoři, signováno Vyvolávací cena: 5 000 Kč Odhadní cena: 15 000 Kč
Kat. č. 082 Stein Štěpánka (1976) a Issa Salim (1973) Little Hanoi II, 2008 Rozměr: 50 x 50 cm, lamda print Nadaci věnovali autoři, signováno Vyvolávací cena: 5 000 Kč Odhadní cena: 15 000 Kč
Kat. č. 083 Stránská Lucie (1951) Oči sovy a dítěte, 2009 Rozměr: 40 x 40 cm, barevná digitální fotografie Nadaci věnovala autorka Vyvolávací cena: 500 Kč Odhadní cena: 1 500 Kč
Kat. č. 084 Sýkora Viktor (1966) Ulmus, 2008 Rozměr: 30 x 45 cm, barevný fotografický tisk Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 600 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 085 Sýkora Viktor (1966) Schoulená, 2008 Rozměr: 30 x 45 cm, barevný fotografický tisk Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 600 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 086 Škácha Oldřich (1941) Dalajláma a V. Havel, 2004 Rozměr: 30 x 24 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 087 Škácha Oldřich (1941) Václav Havel, 2007 Rozměr: 30 x 24 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 088 Škácha Oldřich (1941) Prezident V. Havel, 2003 Rozměr: 30 x 24 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 089 Škácha Oldřich (1941) R. Kubelík na Slavíně u otce, 1990 Rozměr: 50 x 40 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 090 Škácha Oldřich (1941) S. Karásek a arcibiskup Opasek, 1995 Rozměr: 50 x 40 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 091 Škvorová Lucie (1976) Čmouhy, 2009 Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografie Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 9 000 Kč
Kat. č. 092 Šroubek Jan (1958) Holka, 2008 Rozměr: 25 x 45 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 093 Šroubek Jan (1958) Madona, 2008 Rozměr: 25 x 45 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 094 Štreit Jindřich (1946) Z cyklu 14 pohledů na okres Saint Quentin, FR, 2008 Rozměr: 22 x 15 cm, klasická černobílá fotografie Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 600 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 095 Štreit Jindřich (1946) Z cyklu 14 pohledů na okres Saint Quentin, Francie, 2008 Rozměr: 22 x 15 cm, klasická černobílá fotografie Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 600 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 096 Thoma Zdeněk (1938) Řeka Brahmaputra (Tibet), 1993 Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 097 Tondl Jiří (1950) Nude with Black Cat, 1997 Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá zvětšenina Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 2 000 Kč Odhadní cena: 6 000 Kč
Kat. č. 098 Turek Jiří (1965) Princess, 2004/2008 Rozměr: 59 x 42 cm, archivní epson print Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 8 000 Kč Odhadní cena: 25 000 Kč
Kat. č. 099 Ulrych Petr (1965) Killing softly, 2006 Rozměr: 90 x 60 cm, archivní pigmentový tisk na archivní fotopapír, rám Nielsen Nadaci věnoval autor, rámováno Vyvolávací cena: 10 000 Kč Odhadní cena: 20 000 Kč
Kat. č. 100 Vano Robert (1948) Adršpach, 1992 Rozměr: 30 x 40 cm, digitální tisk Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 101 Vasiljeva Natalja (1966) Zátiší s květy brambor, 2009 Rozměr: 30 x 20 cm, barevná fotografie Nadaci věnovala autorka Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 102 Vašků Václav (1962) Bartolomějka, 2005 Rozměr: 30 x 40 cm, barevný tisk Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 2 000 Kč Odhadní cena: 6 000 Kč
Kat. č. 103 Vojtíšek Petr II. Michael, hrabě von Hahn (1968) Listopad, 2009 Rozměr: 90 x 160 cm, barevná fotografie na plátně Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 5 000 Kč Odhadní cena: 15 000 Kč
Kat. č. 104 Wágner Martin (1980) Sevastopol (Ukrajina), nedatováno Rozměr: 45 x 33 cm, černobílý tisk Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 2 000 Kč Odhadní cena: 6 000 Kč
Kat. č. 105 Zach Jiří — Georgo (1972) Reining Sliding stop II, westernová disciplína, Světové hry Aachen 2006 Rozměr: 30 x 45 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Kat. č. 106 Zhoř Petr (1948) Fotografie No 30 783, 2004 Rozměr: 50 x 60 cm, černobílá tónovaná fotografie na barytu Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 5 000 Kč Odhadní cena: 15 000 Kč
Kat. č. 107 Zhoř Petr (1948) Listopad, 1989 Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografie na barytu Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 3 000 Kč Odhadní cena: 9 000 Kč
Kat. č. 108 Zmýlená Eva (1974) Výlet, 2006 Rozměr: 45 x 30 cm, černobílý tisk Nadaci věnovala autorka, signováno Vyvolávací cena: 1 500 Kč Odhadní cena: 5 000 Kč
Do letošního ročníku benefiční aukce fotografií pro Leontinku jsou zařazeny fotografie golfistů jako osvěžení pro naše příznivce, kteří jsou golfisty a podporují činnost nadace na charitativním golfovém turnaji.
Kat. č. 109 Michael Campbell Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 110 Kyoung-Ju Choi Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 111 Darren Clarke Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 112 Nick Dougherty Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 113 Ernie Els Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 114 Padraig Harrington Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 115 Miguel Jimenez Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 116 — 119 Krčmář Antonín (1951) Ryder Cup 2006 — drive Tigra Woodse Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 120 Robert Karlsson Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 121 Krčmář Antonín (1951) Ryder Cup 2006 — drive Tigra Woodse Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor, signováno Vyvolávací cena: 1 000 Kč Odhadní cena: 3 000 Kč
Kat. č. 122 Thomas Levet Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 123 Graeme McDowell Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie, sig. hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 124 Phil Mickelson Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 125 Geoff Ogilvy Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 126 Ian Poulter Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 127 Justin Rose Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 128 Charl Schwartzel Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 129 Adam Scott Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 130 Camilo Villegas Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Kat. č. 131 Chris Wood Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK Rozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie Signována hráčem Vyvolávací cena: 2 000 Kč
69 KATALOGOVÉ ČÍSLO: Armutidisová Irena (1956) Avanesian Garik (1959) Beneš Marian (1975) Bína Antonín (1957) Bruton Vladimír (1961) Březina Jan (1975) Bučina Ferdinand (1909–94) Čapková Gabriela (1957) Čížek Michal (1976) Dias Pavel (1938) Dostál František (1938) Drnek Jan William (1960) Alena Dvořáková (1970) a Viktor Fischer (1967) Egert Jiří (1942) Fárová Gábina (1963) Fišerová Milada (1980) Gil Ivo (1941) Hanzlík Jiří (1924) Heller Jiří (1957) Hucek Miroslav (1934) Chrapek Zdeněk (1948) Jirásek Václav (1965) Jung Rudolf (1954) Kalhous Radek (1974) Koliš Jiří (1953) Kovanic Jiří (1952) Krédl Vladislav (1942)
001 002 003–004 005–006 007 008–009 010 013 014–015 016 017–019 020–024 025 026 027 028 029–030 031 032 033 011–012 034 035 036 037 038 039
Kovanicová Zuzana (1957) Krčmář Antonín (1951) Kropp Vilém (1920) Kuklík Karel (1937) Kuklíková Barbora (1977) Kuneš Aleš (1954) Kyndrová Dana (1955) Lamrová Blanka (1949) Lhoták Zdeněk (1949) Lhotáková Andrea (1977) Malý Antonín (1950) Pechová-Mancová Margita (1948) Matějková-Havlíková Ivana (1953) Pastor Suzanne (1952) Pepe Dita (1973) Prokop Jaroslav (1950) Ptáček Josef (1946) Rambousek Robert (1975) Rasl Tomáš (1975) Reiser Andrej (1949) Robinson Lucie (1978) Rodinger Kamil (1963) Růžičková Petra (1963) Saudková Sára (1967) Skoupilová Petra (1944) Souralová Veronika (1968)
040 116–119, 121 041 042 044–045 043 046 048–049 047 054 050–053 055–056 057–058 059 060 061 062 063 064 065–067 068–071 072–074 075 076 077–078 080
Stein Štěpánka (1976) a Issa Salim (1973) Stránská Lucie (1951) Sýkora Viktor (1966) Škácha Oldřich (1941) Škvorová Lucie (1976) Šroubek Jan (1958) Štreit Jindřich (1946) Thoma Zdeněk (1938) Tondl Jiří (1950) Turek Jiří (1965) Ulrych Petr (1965) Vano Robert (1948) Vasiljeva Natalja (1966) Vašků Václav (1962) Vojtíšek Petr (1968) Wágner Martin (1980) Zach Jiří – Georgo (1972) Zhoř Petr (1948) Zmýlená Eva (1974)
081–082 083 084–085 086–090 091 092–093 094–095 096 097 098 099 100 101 102 103 104 105 106–107 108
Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK 109–115, 120, 122–131
70 O AUTORECH: Armutidisová Irena (1956) Absolventka Institutu tvůrčí fotografie. Vedoucí kabinetu fotografie na FaVU VUT v Brně. Spolupracuje s kulturními institucemi a podílí se na tvorbě našich i zahraničních katalogů a knih o volném a užitém umění. Zabývá se kurátorskou a organizační činností v oblasti fotografie. Avanesian Garik (1959) Fotograf a podnikatel, který již přes 10 let žije a působí v Praze. V roce 2003 získal titul AFIAP a v roce 2007 titul EFIAP. Vydává nový časopis PhotoArt. Beneš Marian (1975) Vystudoval FAMU, držitel Fulbrightova stipendia pro postgraduálni studium v USA. Absolvent International Center of Photography v New Yorku, kde byl také vyučujícím asistentem. Je pedagogem na odborných školách zaměřených na reklamu a fotografii. Bína Antonín (1957) Absolvoval Institut výtvarné fotografie. Je členem AF ČR. Od roku 1991 profesionální
fotograf. Ve svých volných pracích preferuje dokumentární černobílou fotografií. Spolupracuje s celostátně působícími vydavatelstvími a periodiky. Více na www.antoninbina.eu; www.antoninbina.eu Březina Jan (1975) Fotograf, lektor Institutu digitální fotografie a vášnivý cestovatel, který se ve své tvorbě snaží zachytit krásy našeho světa a sdílet je s ostatními prostřednictvím své tvorby. Více na www.pictureman.eu; www.pictureman.eu; www.pictureman.eu Brunton Vladimir (1961) Fotografuje velkoformátovým fotoaparátem s deskovým černobílým filmem 8x10 palců. Nasnímaný materiál zpracovává ručně chemickým procesem, kde vznikají fotografie působící spíše dojmem malovaného obrazu díky originální autorově technologii. Dílo vzniká na velkoformátovém plátně, které se ještě za vlhka napíná na malířský rám.
Bučina Ferdinand (1909–1994) Byl kameramanem a fotografie ho provázela jeho obrazovým vnímáním. Fotografoval přírodu a život lidí. Čapková Gabriela (1957) Absolventka FAMU — katedra fotografie u profesora Jána Šmoka. Od roku 1983 se orientuje na sociální dokument. V letech 1985–1998 působila jako volný fotograf. Čížek Michal (1976) Fotograf francouzské tiskové agentury AFP. Několikanásobný držitel cen Czech Press Photo vč. hlavni ceny „křišťálové oko’’ (2006). V roce 2006 vybrán mezi 100 nadějných fotografů do 35 let při soutěži World Press Photo. Dias Pavel (1938) V roce 1964 absolvoval FAMU — uměleckou fotografii, obor kamera. V letech 1983–88 vedl obor fotografie na SUPŠ v Brně, od roku 1989 působí jako pedagog na fakultě fotografie FAMU a nyní ve Zlíně na Univerzitě T. Bati. Uspořádal řadu samostatných výstav.
Dostál František (1938) Jeho fotografický pohled na svět, na jeho neuvěřitelné analogie a náhodné situace jsou jakýmsi navázáním na Roberta Doisneau či Elliota Erwita. Do svých fotografií vkládá humorné asociace avšak v jeho tvorbě jsou zastoupeny i hlubší sondy do života konce tisíciletí. Drnek Jan William (1960) Původem technický kybernetik, dnes především fotograf a cestovatel. Špičkový odborník na color managment a velkoplošný tisk. Fotografie si sám zpracovává, tiskne a adjustuje. Publikuje fotky na výstavách, v cestovatelských časopisech a knihách. Více na www.jwd.cz; www.jwd.cz Dvořáková Alena (1970) a Fischer Viktor (1967) Absolventi FAMU, publikují černobílé fotografie na rozhraní dokumentu a subjektivní fotografie. Držitelé patnácti cen Czech Press Photo, vystavují doma i v zahraničí. Zastupuje je Leica Gallery Prague a Pražský dům fotografie.
Členové agentury Choiceimages. Více na www.afisphoto.com Egert Jiří (1942) V 60. letech působil v Krátkém filmu Praha, v 70. letech v ČTK. Věnuje se reklamní, reportážní, dokumentární i volné fotografii. Jeho práce jsou zařazeny ve sbírkách Národního muzea fotografie. Fárová Gabina (1963) Absolventka FAMU. Rozsah současných zajímavých proudů v portrétních fotografiích můžeme sledovat v díle Gábiny Fárové. Její pohled přesahuje klasický portrét a obsahuje i prvky inscenované fotografie. Kromě portrétu se věnuje i ženskému a mužskému aktu. Více na www.chez.com/gabinaf Fišerová Milada (1980) Absolventka umělecko-řemeslné školy v Praze. Pracovala jako modelka a fotografka v Paříži. Nyní pracuje jako fotografka v Praze. Více na www.miladafiserova.com; www.miladafiserova.com
Gil Ivo (1941) Dokumentární fotograf. Věnuje se dlouhodobým projektům. Spoluzakladatel Národního muzea fotografie v Jindřichově Hradci. Zabývá se též kurátorskou činností. Hanzlík Jiří (1924) Profesí fyzik, díval se stovky hodin do okuláru mikroskopu, zkoumaje fyzikální děje v různých hmotách, duší varhaník od Sv. Jakuba, postřehl i krásu pohybu ve zlomcích milimetru hmoty. Posléze jako malíř vyzdvihnul z vírů, strkanců a štouchanců hmoty podstatné, nová realita vzniklá z původních záběrů nás zavádí do světa pohádek, fantaskních světů, do světa dobra a naděje, jiné snímky varují lidstvo před zbytečným zlem a nenávistí... Autor vystavuje na samostatných výstavách v Čechách i zahraničí, své fotografie a myšlenkové postupy občasně zveřejňuje v odborných časopisech. Heller Jiří (1957) Fotograf, provozovatel internetového serveru Galerie WWG.CZ, publicista a hráč na didgeridoo.
Ve fotografické tvorbě se věnuje zejména záběrům přírody, detailům i panoramatické tvorbě. Tuto tvorbu v poslední době doplňuje aplikací zrcadlení na snímky přírodní, noční, jiné... Jeho volná tvorba tak nabízí možnost zajímavého grafického ztvárnění v obrazových kalendářích i katalozích firem. Ve vinárně BRESTO každý měsíc autor pořádá Večery s fotografem, hosty jsou nejlepší čeští a slovenští fotografové. Více na www.heller.cz; www.wwg.cz Hucek Miroslav (1934) Jeho tvorba se profiluje již od doby, kdy nastoupil na FAMU — obor kamera. V roce 1960 začíná spolupracovat s týdeníkem Mladý svět a vytvořil jeho obrazovou „tvář“ v 60. a 70. létech. Soustřeďuje se na žánrové výjevy ze života. Uspořádal řadu samostatných výstav a vydal několik autorských fotografických publikací. Je zastoupen v českých i světových muzeích a soukromých sbírkách. Chrapek Zdeněk (1948) Fotografuje svět vážné hudby více než
40 let. Svoji pozornost zaměřuje s oblibou na dirigentský portrét. Spolupracuje s MHF Pražské jaro, Českou filharmonií, Dvořákovou Prahou a dalšími hudebními institucemi. Měl řadu samostatných výstav. Jirásek Václav (1965) Absolvoval obor malba na Akademii výtvarných umění v Praze. V letech 1989–93 člen umělecké skupiny Bratrstvo. Společným jmenovatelem jeho prací je zájem o mystérium, ironii, dekadenci a recyklaci umění. Více na www.vjirasek.com Jung Rudolf (1954) Fotografovat začal v 16 letech, aby dokumentoval život okolo sportovního létání. Později rozšířil témata na krajinu, dokument a portrét. Dnes se věnuje figurální fotografii (Sochy a létavci), uměl. portrétu, dokumentuje nenápadné změny města Prahy (Vnější a vnitřní periferie Prahy), letecké fotografii. Od roku 1995 v České televizi jako vedoucí fotooddělení. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR a od března 2008 i členem SVU Mánes. Více na www.rudolfjung.eu
Kalhous Radek (1974) Narozen v Pardubicích, kde žije až do současnosti. Od roku 2000 pracuje jako fotoreportér deníku MF Dnes. V soukromé tvorbě se věnuje dokumentu a portrétu. Více na www.kalhous.com Koliš Jiří(1953) Od 90. let působí jako volný fotograf zaměřený převážně na sportovní fotografii. Zdokumentoval řadu olympiád a prestižních sportovních soutěží. Zvláštní pozornost věnuje lednímu hokeji, golfu, veslování a fotografování pod vodou. Podílel se na vydání řady fotografických publikací a knih. Více na www.kolis.cz Kovanic Jiří(1952) Absolvent oboru fotografie na FAMU, od roku 1980 ve svobodném povolání. Většinu jeho prací tvoří reklamní fotografie, hlavně skla a architektury, ale i snímky reportážního charakteru.Ve své volné tvorbě se věnuje dokumentu. Kovanicová Zuzana(1957) Absolventka Stavební fakulty ČVUT.
Fotografuje si pro radost, a to zejména nearanžované kompozice. Fotografovat začala v roce 2008. Krédl Vladislav (1942) Člen skupiny „Skupina mladoboleslavských výtvarníků“ a spolku „Pohodlí“. Po zkušenosti s fotografováním pro mladoboleslavskou automobilku se začal věnovat tvorbě fotografických asambláží a koláží založených na snové symbolice. Kropp Vilém (1920) Jako samouk se vypracoval v předního čs.fotoreportéra a organizátora v oblasti novinářské.V letech 1945–1984 pracoval jako fotoreportér a redaktor deníku Práce. 1. cena World Press Photo Haag 1961. Kuklík Karel (1937) Krajiny Karla Kuklíka s prvky surrealismu se objevují v jeho cyklech Krajina poznání, Krajina návratů, Zamořená krajina nebo Šumava. Abstrahuje krajinu do detailů a celků, které vyjádří pocity člověka ve spojení s přírodou. Člen Spolku Český Dřevák.
Kuklíková Barbora (1977) Volná fotografka a grafická designéra. Absolventka Institutu tvůrčí fotografie. Věnuje se volné fotografii na pomezí dokumentu a inscenované fotografie. Kuneš Aleš (1954) Vystudoval FAMU a nyní je pedagogem Institutu tvůrčí fotografie Filozofickopřírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Dlouhodobě experimentuje při vytváření různých kombinací fotografie s transparentními negativy, fotogramy i vytváření drobných objektů. Více na www.aleskunes.com Kyndrová Dana (1955) Fotografovat začala vr oce 1973. Věnuje se černobílé humanistické fotografii. Průběžně pracuje i na dalších dlouhodobých projektech Podkarpatská Rus, Poutní místa a Rusové. Více na www.kyndrova.cz Lamrová Blanka (1949) Je členkou Asociace profesionálních fotografů v České republice a Svazu českých fotografů. Od r. 1972 pracuje
v Národní galerii v Praze. Svá díla vystavuje doma i v zahraničí. Více na www.blankalamr.cz Lhoták Zdeněk(1949) Absolvoval FAMU obor umělecká fotografie /1985/, od roku 1979 pracuje jako volný fotograf, žije v Praze. V oblasti dokumentární fotografie se zaměřuje na sociologické problémy okolo vrcholového sportu. Ve výtvarné fotografii se zaměřuje na lidské tělo. Více na www.lhotak.com Lhotáková Andrea(1977) Věnuje se fotografii architektury a designu, výtvarné fotografii a subjektivnímu dokumentu. Má za sebou mnoho samostatných výstav. Vystudovala fotografii na VŠUP v Praze v ateliéru Pavla Štechy. Studijně i pracovně pobývala ve Spojených státech. Více na www.andreal.net Malý Antonín (1950) Fotograf a výtvarník kterému se, z původně náhodného fotografování psů a dalšího zvířectva, stala fotografie psa, téměř hlavní výtvarná činnost. Mimo klasické, dnes již
většinou digitální, fotografie používá další výtvarné techniky: amer. retuš, ruční kolorování, v posledních letech i digitální zpracování tzv. Digitální manipulace. V roce 2003 a 2006 obdržel zvl. cenu poroty Czech Press Photo. Za ilustrace se psí tematikou obdržel v roce 2005 od Evropské asociace prof. fotografů prestižní certifikát QEP (Quafied European Photographer). Více na www.antoninmaly.cz
Pastor Suzanne (1952) Pochází z amerického Chicaga, studovala fotografii na Hochschule für Bildende Kunst GHK Universität — Kassel v Německu. Roku 1991 se přestěhovala do Prahy, kde spoluzakládala a řídila Pražský dům fotografie. Má za sebou mnoho samostatných i kolektivních výstav v České republice a v zahraničí. Více na www.volny.cz/odephil
Mancová-Pechová Margita (1948) Fotografka slovenského původu. Vystudovala fotografii na FAMU. Má za sebou celou řadu samostatných výstav v České republice, na Slovensku a v zahraničí. Kromě fotografie se věnuje ilustracím, designu a volným obrazovým kreacím vycházejícím s fotografie.
Pepe Dita (1973) Fotografii studovala na univerzitě Carla von Ossietzky v Oldenburgu v Německu a na ITF v Opavě. Jejím nejvýraznějším dílem je cyklus fotografií „the Self-portraits“, na kterém pracuje již od roku 1999. Více na www.ditapepe.cz
Matějková–Havlíková Ivana (1953) Absolvovala FAMU (v roce 1977). Věnuje se reklamní fotografii i volné tvorbě. Specializuje se na fotografii šperku a architektury. Ve volné tvorbě převažuje zátiší a dokument. Více na www.ivanamatejka.cz
Prokop Jaroslav (1950) Vystudoval FAMU. Nyní vedoucí ateliéru reklamní fotografie Univerzity T. Bati ve Zlíně. Věnuje se fotografování portrétu, architektury, table top. Ptáček Josef (1946) Absolvent katedry fotografie na pražské
FAMU, kde dnes pracuje jako pedagog. Současně působí jako vedoucí Hradecké fotografické konzervatoře a je autorem celé řady fotografických publikací a výstav. Rambousek Robert (1975) Věnuje se reklamní, módní a portrétní fotografii. Žije a pracuje v Praze. Absolvent FAMU. Ve volné tvorbě kombinuje prvky surrealismu, aktu a krajinářské fotografie. Více na www.reklamniservis.cz Rasl Tomáš (1975) Absolvoval FAMU. Ve své vlastní tvorbě zobrazuje převážně pustá a hrdá místa v krajině. V roce 2002–2003 fotografoval portréty politických vězňů pro Galerii Langhans. Je členem skupiny Český Dřevák. Více na www.tomasrasl.com Reiser Andrej (1949) Pracoval pro Geo, Der Speigel, FAZ Magazín, Epoca. V letech 1987–91 pracoval jako korespondent časopisu Geo v Rusku. 1983 v Hamburku založil agenturu Bildberg.
Robinson Lucie (1978) Pracovala jako modelka a byla spolumajitelkou modelingové agentury. Fotí pro ženské, módní a lifestylové časopisy a reklamní kampaně. Loni obdržela cenu za fotografickou esej „Czechoslovakia in Communism“. Více na www.lucierobinson.com Rodinger Kamil (1963) Absolvent Střední průmyslové školy grafické — obor fotografie. Člen AF ČR. Komerčně se věnuje reklamní, módní a portrétní fotografii. Volné tvorbě dominuje krajina, příroda a cestopisná fotografie. Působí jako lektor na Institutu digitální fotografie. Více na www.rodingerphotography.com Růžičková Petra (1963) Věnuje se alternativní fotografii a novým médiím. Dlouhodobě se zabývá vytvářením výtvarně-fotografických kompozic, které nazývá multiobrazy nebo palimpsesty. Za dosavadní uměleckou činnost obdržela řadu ocenění, např. Evropskou cenu za fotografii. Více na www.petraruzickova.com
Saudková Sára (1967) Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Jako asistentka Jana Saudka se právě u něj seznámila s taji fotografie. Autorka aktivně a soustředěně fotografuje od roku 1999. Věnuje se výhradně volné tvorbě. Více na www.saudek.com Skoupilová Petra (1944) V roce 1963 se vyučila fotografkou. Zpočátku se věnovala především fotografování portrétů, později přibyla móda. Na počátku 80. let našla své hlavní téma — ženu a ženský svět. V současné době se zaměřuje na akty. Realizuje výstavy po celé ČR. Více na www.petraskoupilova.com Sládková Hana Major (1973) Fotografuje od dětství, profesionálně pak od roku 1992. Je členkou AF ČR. V současné době se ve své tvorbě věnuje portrétní, svatební a koncertní fotografii. Její srdeční disciplinou je fotografie tance, kterému se sama aktivně věnuje. Vystavuje po celé ČR. Více na www.hanas.cz
Souralová Veronika (1968) Pro autorku je typická makrofotografie a tvorba koláží. Pořizuje ucelené celky ze života hmyzu, který popularizuje mezi veřejností formou výstav a obrazových publikací. V Roztokách u Prahy provozuje fotografickou galerii Academic. Více na www.veronikasouralova.cz Stein Štěpánka(1976) a Salim Issa (1973) Spolupracující autorská dvojice fotografů, která se ve své tvorbě věnuje subjektivnímu dokumentu, portrétu, módní a reklamní fotografii, fotografii prací českých designerů a architektů. Oba jsou absolventy Vysoké školy uměleckoprůmyslové a jsou držiteli řady ocenění. Získali 1. místa v soutěži Czech Press Photo 2003. Více na www.s2photo.cz Stránská Lucie (1951) Narodila se v Hradci Králové a od roku 1981 žije a pracuje v Praze. Mimo vlastní fotografické tvorby a výuky fotografie, je zaměstnaná na Oční klinice v Praze, kde fotografuje nemocné oči. Ve své tvorbě se nejvíce zaměřuje na dokument.
Sýkora Viktor (1966) Jeho hlavní fotografická témata jsou vědecká a divadelní fotografie. Nezávislý fotograf, vystavuje v ČR i zahraničí. Spolupracoval s National Geographic Magazine.
Šroubek Jan (1958) Fotograf samouk, zakladatel výstavní síně Galerii Čerťák. Vydal 2 fotografické publikace. Jako berounský rodák, vytvořil cyklus Homo Berounensis. Více na www.fotosroubek.com
Škácha Oldřich (1941) Vystudoval fotografii na Státní grafické škole v Praze. Pracoval jako fotoreportér pro řadu československých a zahraničních vydavatelství. Od roku 1990 pracoval jako fotograf na volné noze pro Kancelář prezidenta republiky. Zabývá se fotografováním osobností českého politického a kulturního života. Více na www.skacha-foto.com
Štreit Jindřich (1946) Je členem Sdružení Q Brno, Spolku olomouckých výtvarníků, Aktivu volné fotografie při pražském domě fotografie a Umělecké besedy v Praze. Pedagogicky působil na FAMU a od roku 1994 vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie. Pracuje mezinárodně na dokumentárních projektech. Více na www.jindrichstreit.cz
Škvorová Lucie (1976) Absolvovala Institut tvůrčí fotografie v Opavě a magisterské studium na FAMU v Praze. Pracuje s velkoformátovými zvětšeninami s motivem ženského těla v expresivních situacích. Podílela se na několika projektech, např. Lidé Hlučínska.
Thoma Zdeněk (1938) Fotograf, publicista, dobrodruh, cestovatel. Jeho velkou láskou se stala Asie. Je autorem fotografií v mnoha obrazových publikacícha spoluautorem publikace Svět tibetského buddhismu. Má za sebou bohatou výstavní činnost. Více na www.thoma.cz
Tondl Jiří (1950) Věnuje se zejména dokumentární a krajinářské fotografii. V posledním období se zaměřuje na Prahu a rodné Posázaví. Z minulých projektů je známý soubor jeho fotografií o Pekingu 80. let. Více na www.tondl.cz Turek Jiří (1965) Od roku 1990 do r. 2000 pracoval v MFD. Od roku 2000 je na volné noze a věnuje se reklamní , portrétní a módní fotografii. Více na www.jiriturek.com Ulrych Petr (1965) Po absolutoriu televizní a filmové katedry fakulty žurnalistiky University Karlovy pracoval jako novinář a fotograf. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR, věnuje se volné i zakázkové tvorbě, vystavuje doma a v zahraničí (např. 2008: New York, Vídeň, Bratislava, Praha). Externí lektor Národního muzea fotografie ČR. Je součástí soukromých sbírek v ČR, Francii, Německu a v USA. Autorsky ho zastupuje Leica Gallery Prague.
Vano Robert (1948) V roce 1967 odešel jako devatenáctiletý do USA. Pracoval jako kadeřník, vizážista, maskér a asistent pro fotografy módy. Později se prosadil jako fotograf světových módních časopisů. Více na www.robertvano.com Vasiljeva Natalja (1966) Vystudovala vysokou technickou školu. Od roku 1997 žije v Praze. Ve své fotografické praxi se zaměřuje na poetiku a detail. Vašků Václav (1962) Dlouhodobě věnuje tématům spojeným s ničením životního prostředí a ochranou lidských práv. Jeho humanisticky orientovaný dokument „Černobyl — 20 let poté” vznikal v roce 2005. Vyhrál 2. cenu Czech Press Photo 2005. Více na www.fotomat.cz Vojtíšek hrabě von Hahn, Petr II. Michael (1968) Je členem Asosiace fotografů. Od roku 2004 se zaměřuje na fashion photo, zejména pro časopis Look magazine.
V loňském roce nafotil první kalendář Look magazine 2009, ze kterého pochází i foto, které věnoval do aukce. Wagner Martin (1980) V průběhu posledních 9 let absolvoval více než 20 expedic převážně po zemích bývalého Sovětského svazu. Dvakrát navštívil a fotografoval černobylskou oblast. Více na www.martinwagner.cz Zach Jiří (1972) Zaměřuje se na technické, reklamní, reportážní a módní fotografie. Upřednostňuje zachycení pohybu. Více na www.fotoreklama.cz Zhoř Petr (1948) Vystudoval fotografii na FAMU v Praze. Jeho fotografie vyvolávají polemiku o věcech vážných. Od roku 1975 pracuje ve svobodném povolání, vystavoval na mnoha místech doma i v zahraničí.
Zmýlená Eva (1974) Amatérská fotografka. Fotografii se věnuje více než 8 let a zůstává věrná fotografování na film. Soustředí se zejména na fotografii lidí, ke kterým má osobní vztah — portréty, akty.
DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA A PRAVIDLA AUKCE: 1. Aukční síň artkunst s.r.o., Na Švihance 9, 120 00 Praha 2, IČ: 27594564 (dále jen dražebník) provádí na žádost NADACE LEONTINKA, Radlická 714/113, 158 00 Praha 5, IČ 27378179 veřejnou dobrovolnou dražbu podle ustanovení zákona č. 26/2000 Sb. o veřejných dražbách. Aukce proběhne dne 3. 12. 2009 v 19.00 hodin v hotelu Intercontinental, Praha. 2. Dražební předměty jsou označeny a popsány včetně nejnižšího podání (vyvolávací cena) v aukčním katalogu, který je přílohou a nedílnou součástí této dražební vyhlášky. Položky budou draženy v pořadí uvedeném v katalogu. 3. Dražebník (licitátor) vyvolává položky v pořadí uvedeném v katalogu, se stručným popisem a nejnižším podáním. Po vyvolání položky mohou dražitelé činit příhozy viditelným zvednutím dražebního čísla. Dražba trvá, pokud dražitelé činí příhozy. O pořadí příhozů rozhoduje licitátor.
ceny vydražitelem ve stanovené lhůtě zruší dražebník bezodkladně příklep, čímž se položka stane nevydraženou.
Okamžitá dražební cena — příhoz: do 2 000 Kč 100 Kč 2 000 – 5 000 Kč 200 Kč 5 000 – 10 000 Kč 500 Kč nad 10 000 Kč 1 000 Kč
9. Registrace dražitelů je možná nejdříve 1 hodinu před aukcí na místě jejího konání. Účastník dražby je povinen doložit svou totožnost pomocí občanského průkazu či cestovního pasu, zapsat se do seznamu účastníků dražby a podepsat čestné prohlášení, že není osobou vyloučenou z dražby podle zákona č 26/2000 Sb.
5. K vydražené ceně není účtována žádná provize. 6. Vydražitel je povinen, uhradit cenu dosaženou vydražením v hotovosti, platební kartou nebo bankovním převodem po skončení aukce, nejpozději však (po dohodě s dražebníkem) do pěti kalendářních dnů ode dne konání dražby. V případě neuhrazení
Nadace Leontinka, Radlická 714/113, 158 00 Praha 5, tel: 235 097 637, fax 235 097 622, www.nadaceleontinka.cz, ve spolupráci s aukční síní artkunst | galerie 5. patro, Myslíkova 9, Praha 1, tel./fax 222 210 860, www.artkunst.cz
7. Vydražené předměty budou vydražiteli vydány na místě konání ihned po zaplacení ceny nebo v Nadaci Leontinka, Radlická 714/113, 158 00 Praha 5 na základě potvrzení o zaplacení ceny, v pěti dnech následujících po dražbě (po–pá, 9–17 hodin). 8. Účastník dražby může dražit i bez své osobní přítomnosti na základě písemné plné moci, kterou zmocní dražebníka k jeho zastoupení v aukci. Tato plná moc musí obsahovat položky katalogu, jejích přesný popis, vyvolávací cenu a nákupní limit, za který je zmocněný oprávněn předměty vydražit. Dražení po telefonu je možné pouze na základě písemné plné moci a ústní dohody s dražebníkem nejpozději 1 den před aukcí.
artkunst | galerie 5. patro | aukční síň a galerie
5. AUKCE | SOUČASNÉ UMĚNÍ | FOTOGRAFIE 20. A 21. STOLETÍ ve středu 2. prosince 2009 od 19.00 hod. Leica Gallery Prague, Školská 28, Praha 1
MODERNÍ A POVÁLEČNÉ UMĚNÍ
předaukční výstava v Galerii 5. patro, Myslíkova 9, Praha 1: sobota 28. 11. — středa 2. 12. 2009 denně 12.00 – 19.00 hodin
Objednávky aukčního katalogu: galerie 5. patro | artkunst Myslíkova 9, 110 00 Praha 1 Tel.: +420 222 210 860, Mobil: +420 608 238 402
[email protected], www.artkunst.cz
Výstava a aukce je pořádána Nadací Leontinka ve spolupráci se společností artkunst s.r.o. Aukci zajišťuje Petr Šimon, artkust s.r.o. Předtisková příprava katalogu FPS Repro. Rámování Čvancara a Houska. Tisk a vazba: Tiskárna Kaliba