Asteri Villas Griekenland | Kreta | Rethymnon
Eliza was here - Asteri Villas - /griekenland/kreta/rethymnon/asteri_villas.htm
1. Algemene informatie 1.1. Naam - Ligging - Eliza sterren Asteri Villas - (Griekenland | Kreta | Rethymnon) - 4 sterren
1.2. Faciliteiten en afstanden Zwembad: Ja (privé) Airco: Ja Strand: 3 km Supermarkt: 2 km Dorp: 14 km Restaurant: 100 meter Luchthaven: Heraklion 75 km, Chania 85 km Logies (zonder ontbijt)
1.3. Introductie: Smullen In Rethymnon kun je heerlijk smullen bij restaurant Ousies in het oude centrum. Weggestopt in een zijstraatje, afgeschermd van de toeristische restaurants, word je hier eens niet aangesproken met "Where you from" maar met een respectvolle "Kalispera" (goedenavond). Het traditionele Kretenzische eten wordt in dit restaurant tot in perfectie bereid.
Pagina 2
2. Ervaringen Dit zijn alle ervaringen.
2.1. Asteri Villas De routebeschrijving naar de villa is zeer slecht. Eliza is er zelf niet geweest met deze beschrijving. In het donker is het nog moeilijker om deze weggestopte villa's in Asteri te vinden.
Ook de beschrijving waar de sleutel zou moeten liggen klopt niet.
Villa Katerina zelf is mooi en ruim. Voor het zwembad moet je een paadje over. Over dat paadje lopen enkele keren per dag de twee bewoners van het huis naast de villa. Dus niet volledige privacy.
Zij hebben drie honden. De honden piepen, janken 's avonds en 's nachts als d'r baasjes er niet zijn. Dit is goed hoorbaar in de villa.
Rethymno en Platanias kan je goed bezoeken. De laatste voornamelijk voor het eten in de avond. Verder genoeg uitjes in de omgeving. Alles die je wel met de auto. Supermarktje in Asteri is handig om wat te kopen bij aankomst. 2 1/2 km rijden heb je meerdere prima supermarktjes en een goede bakker.
Hou er rekening mee dat als je laat vertrekt je al om 1000 uur uit de villa moet. Wij vertrokken on 2200 weer naar Nederland en dat betekent dat je met al je spullen en de kinderen je urenlang maar ergens moet vermaken. *Eliza heeft de routebeschrijving aangepast.
2.2. supervakantie in Asteri Villa Anta is een prachtige villa, volledige privacy en mooier dan de foto's doen vermoeden. Prachtig groot zwembad met ligbedden, via een trappetje naar een groot terras met een heerlijk zitje met parasol en buitenverlichting. Mooie oprit ernaast, en veel mooi groen en bloemen. Huis is van alle gemakken voorzien, grote slaapkamer, volledig ingerichte keuken. Asteri is een leuk klein dorpje, het is vlakbij de zee (nog geen 10 min rijden), en vlakbij Platanias met veel stranden, winkeltjes en restaurantjes (ca 10 min), en iets verder de grotere stad Rethymnon (ca 15 min). Minimarkt op loopafstand, supermarkt op 5 min rijden, grote Lidl bij Platanias op klein kwartiertje. Tip: kloof boven Rethymnon bij Mili gestart: veel groen, oa fruitbomen, in de schaduw, verlaten dorpje dus ruïnes en een riviertje. Mooi pad. Vanaf Mili tot Xiro Horio ca 2,5u: daar nog in de kloof een leuk restaurantje. Vandaar verder naar het strand/Platanias niet via de kloof, maar via de weg nog ca 20 minuten. Daar dan evt een taxi nemen of het gele treintje. Panormo is klein pittoresk dorpje, klein strand maar wel in een baai dus rustig de zee in. Bij Platanias een lang mooi strand met diverse tentjes. wij hebben in juli véél baat gehad aan antimug-spray!
2.3. Heerlijke vakantie, maar... Met 5 personen (4 volw + 1 kind 12 jr) hebben we in de herfstvakantie een week in een van de villa's doorgebracht. De ligging was perfect, kleinschalig, privacy en niet toeristisch, precies zoals we verwacht hadden. De villa was traditioneel ingericht, maar kan we wat verbeterpuntjes gebruiken. In de keuken was summier serviesgoed aanwezig, voor 5 pers. net te weinig voor het mooie en we mistte hier toch wat schoonmaakspullen zoals sponsje, afwaskwast/middel, vaatdoekje en afvalzakjes. Deze hebben we uiteindelijk zelf aangeschaft. De badkamer was niet fris, het bad op pootjes staat leuk maar is niet praktisch want het vergt wat handigheid om er geen waterballet van te maken omdat je de douchekop niet kunt ophangen. Ook werden de muren om het bad nat waardoor er veel schimmel was. En het douchegordijn was niet fris (het weer/schimmel zat erin). Een douchecabine zou praktischer en hygienischer zijn. Een trekker om de vloer te doen zou ook geen overbodige luxe zijn, evenals een ventilatiesysteem (aangezien er ook geen raampje was om open te zetten). De villa is wel goed berekend op 4 personen, maar 5 wordt al lastig. Wij hebben voor onze dochter de zitting van de bank gebruikt als matras, voor een volwassene zou dat al een probleem kunnen zijn. De matrassen van de bedden waren ronduit slecht, de spiralen kwamen door het matras heen en zijn echt aan vernieuwing toe. Het zwembad was keurig, werd ook nog Pagina 3
Eliza was here - Asteri Villas - /griekenland/kreta/rethymnon/asteri_villas.htm schoongemaakt tijdens ons verblijf. Kortom algehele indruk: villa leuk en ruim genoeg, maar niet schoon, ligging/omgeving perfect, schoonmaakvoorzieningen en bedden slecht. In Asteri haalde we elke ochtend heerlijk vers brood, supervriendelijke dame die erg enthousiast werd als je vragen stelde over olijven en raki! Voor dagelijkse boodschappen moest je wel een huurauto nemen. Uiteindelijk een heerlijke week gehad, maar de villa kan echt wel wat verbeterpunten gebruiken.
2.4. Rust, ruimte en relaxen... We hebben begin augustus het genoegen gehad om in Villa Anta te verblijven. Het is precies zoals is beschreven. Bij aankomst denk je echt; hoort dit er allemaal bij. De villa bestaat uit allerlei hoekjes, trappetjes en gangetjes. Niet allemaal even logisch, maar wel erg mooi. Het zwembad is groot en wordt dagelijks schoongemaakt door een stille, maar vriendelijke man. De ligging zorgt ervoor dat het bij de villa warmer is dan op zeeniveau. De kamers in de villa worden echter allemaal goed gekoeld door een prima airco. Enige minpunt is de warmwater voorziening en de badkamer. Door het koude water en de onlogische douchekop, bijna niet functioneel. Gelukkig is er buiten ook een douche. De BBQ zorgt voor de nodige fijne uurtjes in de mooie tuin. Als je geluk hebt word je nog vermaakt door een fijne poezenfamilie. Hier komen we zeker weer eens terug.
2.5. Ontspannen en genieten! We hebben een heerlijke vakantie gehad in villa Anta. De foto's die je ziet kloppen allemaal. Het ziet er echt zo mooi uit. De aankomst in het donker was wel even spannend en zoeken. Toen we de verlichtte oprit opreden twijfelden we een beetje of dit wel allemaal van ons was, maar dat was echt zo. Villa Anta is fantastisch, ruim opgezet en van alle gemakken voorzien. Ook de airco in de slaapkamers en woonkamer is erg fijn. Het privézwembad is prachtig, hij is groot, schoon, zonnig maar ook genoeg schaduw plekken. Het geheel werd zeer goed onderhouden door een lief echtpaar. Wat vervelend was, was de staking van de vrachtwagenchauffeurs, daardoor konden we niet tanken en de huurauto niet meer gebruiken voor de laatste 5 dagen. Daardoor konden we ook niet met de huurauto weer terug naar het vliegveld. Ik heb dit probleem bij Eliza aangegeven en vrijwel gelijk kwamen zij met het voorstel om de taxirit te vergoeden van onze accommodatie naar het vliegveld. Wat een service! Al met al een geweldige vakantie en zeker voor herhaling vatbaar.
2.6. Ontspannen en veel doen Inderdaad wel spannend, als je met Eliza op stap gaat. Begin mei, een week met heerlijk weer, iedere dag 25 graden en zon. 's Avonds aankomen in Iraklion en met huurauto door het aardedonker de weg vinden naar villa Anta, bij het gehucht Asteri, een paar kilometer van de hoofdweg. Na een avontuurlijke zoektocht treffen we de villa aan (en vinden we gelukkig een buurman die de sleutel weet te vinden). Het is een prachtig huis. Binnen en buiten overal trappetjes en verrassende nissen en plaatsjes. En het zwembad van de foto is er echt, en het is een privé zwembad! Het enige minpuntje aan het huis blijkt de warmwatervoorziening, die op zonne-energie werkt en beperkt duurt. Met 2 tienermeiden en 2 volwassenen is het zuinig douchen! In de directe omgeving is Rhetymnon een aardig stadje, waar we al eerder geweest zijn. In het plaatselijke reisbureau boeken we een tocht per bus naar de Samariakloof voor de volgende dag. Hoewel toeristisch, is dit een prachtige wandeling waar je de hele dag voor uit mag trekken. Vertrek uit Rhetymnon om 5.30 uur 's morgens; 8 uur 's avonds weer terug! Pagina 4
Eliza was here - Asteri Villas - /griekenland/kreta/rethymnon/asteri_villas.htm Chania is leuk om een middagje te winkelen en door de vele straatjes met hout- en leerbewerksels te lopen, of je portret aan de haven te laten tekenen! Omdat we in oudheden geïnteresseerd zijn gaan we naar het museum in Iraklion, en brengen en passant de meiden naar Hersonissos waar een prachtig waterpretpark bij het strand is (en nog gratis ook, we blijven Hollanders). Snorkelen en duiken is ook goed mogelijk. Omdat we ze kennen, gaan we een dag naar een Nederlandse duikschool, die in Plakias is gevestigd (dive2gether.nl), ongeveer 45min rijden, de moeite waard. Een laatste tocht brengt ons naar Festos, waar de imposante opgraving van het paleis van Phaistos is te zien, voor de liefhebber tienmaal mooier dan Knossos, omdat hier de opgraving deskundig is verricht en geen herbouw-pogingen zijn gedaan. En vlakbij Festos vinden we Matala, beroemd om zijn prachtige strand (inderdaad heerlijk zwemmen), vroeger een hippiebolwerk waar je nog wel iets van herkent. Je kan hier ook de grotten bezoeken waar de Romeinen hun doden begroeven, indrukwekkend. Op de terugweg is Spili een leuk dorp om wat te winkelen en in de schaduw op een terrasje te zitten. En zo is een week gauw om; veel te doen en altijd bij thuiskomst je eigen verkoelende zwembad. Waar zullen we volgend jaar eens met Eliza naar toe gaan?
2.7. Genieten op Kreta Wij hebben genoten van het mooie zwembad van Villa Anta en de leuke accommodatie. Met de huurauto kun je mooi de omgeving verkennen, wat we ook volop hebben gedaan. In de omgeving zie je nog echt leuke Griekse plaatsjes die nog niet overstroomd zijn door toeristen. Het huis en het zwembad werden goed bijgehouden. Prima!
Pagina 5
4. Foto's 4.1. Asteri Villas
Pagina 6
4.2. Exterieur
Pagina 7
4.3. Interieur
Pagina 8
4.4. J.H. Voorrips in Villa Anta
Pagina 9
4.5. Review image
Pagina 10
4.6. Review image
4.7. Review image
4.8. Review image
Pagina 11
4.9. Review
4.10. Review
Pagina 12
5. Kamertype 5.1. 4-kamervilla type A (Villa Manolis) De stenen villa Manolis is een mix van traditionele en moderne elementen. De villa beschikt over gezellige woonkamer met zithoek, flatscreen televisie en een open keuken met eettafel, koelkast, koffiezetapparaat, magnetron, oven, vaatwasser en een wasmachine. De villa beschikt verder over drie slaapkamers waarvan één op de begane grond en twee op de bovenverdieping. Er is een badkamer met bad, toilet en haardroger. De villa heeft ook een balkon. In de tuin van de villa ligt het heerlijke privézwembad met ligbedden. Daarnaast vind je op je privéterras een barbecue.Je verblijft hier op basis van logies (zonder ontbijt). Een huurauto (incl. NoRisk Garantie) is inbegrepen, alsmede bed- en badlinnen. Voor de autohuur dien je in bezit te zijn van een geldige creditcard (met pincode indien afgegeven door bank) op de naam van de bestuurder. Prepaid creditcards worden niet geaccepteerd.
5.2. 3-kamervilla (Villa Anta) Villa Anta is een 400 jaar oud Venetiaans huis dat is gerenoveerd met lokale stenen. De villa bestaat uit één verdieping, maar de open keuken met eettafel, koelkast, koffiezetapparaat, magnetron, oven, vaatwasser en wasmachine ligt wel iets hoger dan de woon- en slaapkamer. Er zijn twee slaapkamers. Daarvan heeft de ene kamer twee eenpersoonsbedden. De andere heeft een tweepersoonsbed op een verhoging. De badkamer heeft een bad met douche en een toilet. Bij het zwembad heb je een prachtig uitzicht over de omgeving.Je verblijft hier op basis van logies (zonder ontbijt). Een huurauto (incl. NoRisk Garantie) is inbegrepen, alsmede bed- en badlinnen. Voor de autohuur dien je in bezit te zijn van een geldige creditcard (met pincode indien afgegeven door bank) op de naam van de bestuurder. Prepaid creditcards worden niet geaccepteerd.
5.3. 4-kamervilla type B (Villa Katerina) De 200 jaar oude villa Katerina is compleet gerenoveerd tot een moderne villa met authentieke elementen zoals natuurstenen muren en houten balken. De villa beschikt over veel privacy. De villa beschikt over gezellige woonkamer met zithoek, flatscreen televisie en een open keuken met eettafel, koelkast, koffiezetapparaat, magnetron, oven, vaatwasser en een wasmachine. De villa beschikt verder over drie slaapkamers waarvan één op de begane grond en twee op de bovenverdieping. Er is een badkamer met bad, toilet en haardroger. De villa heeft ook een balkon. In de tuin van de villa ligt het heerlijke privézwembad met ligbedden. Je verblijft hier op basis van logies (zonder ontbijt). Een huurauto (incl. NoRisk Garantie) is inbegrepen, alsmede bed- en badlinnen. Voor de autohuur dien je in bezit te zijn van een geldige creditcard (met pincode indien afgegeven door bank) op de naam van de bestuurder. Prepaid creditcards worden niet geaccepteerd.
5.4. 5-kamervilla (Villa Arthemis) Villa Arthemis heeft op de begane grond een slaapkamer met een tweepersoonsbed en een badkamer ensuite en een slaapkamer met twee eenpersoonsbedden. Ook is er een aparte badkamer met douche en toilet. Verder is er een ruimte met een wasmachine. Boven is er een gezellige woonkamer met zithoek, televisie en twee slaapbanken. Vanaf hier heb je toegang tot het balkon. In het verlengde van de woonkamer ligt een open slaapkamer met tweepersoonsbed. Deze wordt alleen gescheiden door een laag muurtje. Je beschikt over een keuken met koelkast, vriezer, waterkoker, koffiezetapparaat, magnetron, oven, vaatwasser en eettafel. Ook boven vind je een slaapkamer met een tweepersoonsbed en een badkamer ensuite en een slaapkamer met twee eenpersoonsbedden. Ook is er een aparte badkamer met douche en toilet. In de tuin kan je genieten van je privézwembad en overdekte terras met barbecue. Pagina 13
Eliza was here - Asteri Villas - /griekenland/kreta/rethymnon/asteri_villas.htm Je verblijft hier op basis van logies (zonder ontbijt). Een huurauto (incl. NoRisk Garantie) is inbegrepen, alsmede bed- en badlinnen. Voor de autohuur dien je in bezit te zijn van een geldige creditcard (met pincode indien afgegeven door bank) op de naam van de bestuurder. Prepaid creditcards worden niet geaccepteerd.
Pagina 14