Premier Galéria 11. aukció – 2015. június 1. Tétel- Alkotó: cím szám
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Árkádiai jelenet Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Modern világ Jelzés nélkül: Kalapos férfi Elekfy Jenő (1895-1963): Legelő Gross Arnold (1929-2015): Búcsú a nyártól Dévényi János (1956): Kompozíció alapszínekre II. Rátkay Endre? (1928-2011): Akt lepellel Istókovits Kálmán (1898-1990): Dunapart Csáki Róbert (1964): Eltérés Miskei Béla (1967): Miles Davis Perlmutter Izsák (1866-1932): Hazafelé Kladács Alajos: Útépítők Chiovini Ferenc (1899-1981): Legeltetés Fontos Sándor (1920-1991): Tél a tanyán Koleszár György (?-?): Felvidéki táj Misch Ádám (1935-1995): Duna-parti táj Bozsó János (1922-1998): Duna a Várheggyel Cora Erzsébet (Sugár Gyuláné, 1927): Csendélet jácinttal Walter Gábor (1963-2014): Falusi udvar Neogrády László (1896-1962): Téli erdő patakkal
Leírás
Rézkarc/papír, 8,5x10,5 cm, jjl.: Aba-Novák '24
Kikiáltási ár (HUF)
Becsérték:
18000
60000–70000
Tus, akvarell, kollázs/papír, 12x14 cm, jelezve balra fent: SZ.K.
3000
30000–40000
Akvarell, grafit/papír, 22x19 cm, jelzés nélkül Rézkarc/papír, 19,5x28 cm, jjl.: Elekfy Jenő Akvarellel színezett rézkarc/papír, 13x25 cm, jjl.: Gross Arnold
5000 6000 36000
35000–45000 30000–40000 60000–70000
Tempera/papír, 28x38 cm, jjl.: D.J. 2004
50000
250000–350000
Olaj/farost, 48x39 cm, jn. Akvarell/papír, 26x33 cm, jjl.: Istókovits K. 1950 Olaj/fa, 44x25 cm, jelezve jobbra középen: Csáki Olaj/farost, 50x40 cm, jjl.: Miskei B. Olaj/karton, 17x24 cm, jbl.: Perlmutter Olaj/vászon, kartonra kasírozva, 30x40 cm, jbl.: Kladács Olaj/vászon, 70x100 cm, jbl.: Chiovini Olaj/farost, 30x40 cm, jjl.: Fontos S., hátulján a művész ajándékozó sorai Olaj/farost, 40x60 cm, jbl.: Koleszár 1962 Olaj/vászon, 60x80 cm, jjl.: Misch Olaj/farost, 72x126 cm, jjl.: Bozsó J., hátul a művész ajándékozó sorai 1973-ból Olaj/vászon, 40x50 cm, jjl.: Cora
15000 50000 80000 42000 40000 35000 70000 30000
120000–150000 120000–150000 180000–250000 120000–150000 170000–250000 100000–150000 220000–280000 110000–130000
45000 50000 170000
120000–150000 150000–250000 350000–400000
38000
100000–150000
32000 120000
70000–100000 450000–500000
Olaj/farost, 20x30 cm, jjl.: Walter Olaj/vászon, 60x80 cm, jbl.: Neogrády László
Tétel- Alkotó: cím szám
23 24 25
Pállya Celesztin (1864-1948): Menyecske portré Szász Endre (1926-2003): Villon illusztráció Faludy György fordításhoz Szász Endre (1926-2003): Férfi portré Hegyi György (1922-2001): Szentendre Deim Pál (1932): Láp
Borsos Miklós (1906-1990): Firenze
Gross Arnold (1929-2015): Andersen emléklap Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Szimbiózis Lossonczy Tamás (1904-2009): Lovas
28 29 30 31 32 33
Bálint Endre (1914-1986): Kompozíció I. Mednyánszky László? (1852-1919): Téli folyópart Benyovszky István (1898-1969): Maestoso favory: Courbette, 1940 Molnár C. Pál (1894-1981): Mennyei kisded
Leírás
Kikiáltási ár (HUF)
Becsérték:
Olaj/dekli, 14,5x12 cm, jbl.: Pállya Celesztin
36000
80000–100000
Bordó mappában 8 darab szitanyomat és 8 db versfordítás/papír, 70x50 cm, valamennyi jelezve, 30/100-as nyomat Színes monotípia/kartonon, 28x28 cm, jjl.: Szász E. Tus/papír, 20,5x24,5 cm, jjl.: Hegyi '969 Színes szitanyomat/papír, 19x31, jjl.: Deim P. 1995., jbl.: Láp (3), jkl.: 12/40 Tus, diópác/papír, 32x45 cm, jjl.: B.M. '79 Firenze és jbl.: Arno parton 1979 Akvarellel színezett rézkarc/papír, 12x12 cm, jkl.: Gross Arnold
70000
180000–250000
25000 10000 22000
70000–90000 30000–40000 60000–80000
120000
200000–250000
36000
80000–90000
Vegyestechnika/papír, 11x17,5 cm, jjl.: Szentgyörgyi K. 1984
5000
30000–40000
Tus/papír, 40x29 cm, jjf.: Losonczy Tamás, 1986. október 17. Alul ajánlás: Rába Györgynek szeretettel Losonczy Tamás Monotípia/papír, 17x25 cm, jbl.: Bálint Endre '68 Vegyestechnika/papír, 23x17 cm, jjl.: Mednyánszky
20000
80000–100000
40000 48000
120000–150000 120000–180000
Tempera/karton, 70,5x59,8 cm, jjl.: Benyovszky 1940
25000
85000–120000
Tus/papír, 19x23,5 cm, jelezve hátul: ''Mennyei kisded'' Molnár C. Pál tusrajza, M-CP
160000
400000–600000
120000
250000–280000
Victor Vasarely (Vásárhelyi Győző, 19061997): Kristálykorszak, Terek I.
Színes szitanyomat/papír, 70x57 cm, 5/90, jjl.: Vasarely
Chesslay György (Cseszlai György, Gyo Chess, 1957): Maya
Vegyestechnika/papír, 70x100 cm, jjl.: Chesslay
60000
200000–250000
Jótékonysági tétel: Lóránt János Demeter (Lóránt János, 1938): Thermál III.
Tus, akvarell/papír, 21x30 cm, jelezve hátul: Lóránt János Demeter
65000
120000–150000
Jótékonysági tétel: Lóránt János Demeter (Lóránt János, 1938): Generációk
Tus, akvarell/papír, 21x29 cm, jelezve hátul: Lóránt János Demeter
65000
120000–150000
Tétel- Alkotó: cím szám
Leírás
Kikiáltási ár (HUF)
Becsérték:
Jótékonysági tétel: Szabó Ágnes (1940): Téli csokor
Akvarell/papír, 48x33 cm, jbl.: Szabó Ágnes 1995
40000
850000–120000
Jótékonysági tétel: Szabó Ágnes (1940): Megújulás
Olaj/farost, 60x40 cm, jbl.: Szabó Ágnes 1992
40000
850000–120000
Jótékonysági tétel: Lous Stuijfzand (1947): Vegyestechnika/farost, 21x21 cm, jjl.: LS Nyár VII.
50000
120000–150000
Jótékonysági tétel: Lous Stuijfzand (1947): Vegyestechnika/farost, 21x21 cm, jjl.: LS Nyár XIII.
50000
120000–150000
Ezüst tejszín kiöntő
144 gramm, 800-as finomságú
28000
70000–90000
Ezüst cukortartó
373 gramm, 800-as finomságú
65000
100000–150000
44 45 46 47 48
365 gramm, 800-as finomságú 314 gramm, 800-as finomságú 353 gramm, 800-as finomságú 650 gramm, 800-as finomságú Olaj/farost, 70x80cm, jjf.: Szabó Z. '75
70000 65000 70000 120000 150000
120000–150000 120000–150000 120000–150000 200000–250000 350000–450000
Olaj/farost, 60,5x80,5 cm, jjl.: Kaposy '85
19000
80000–120000
Olaj/vászon, 70x50 cm, jjl.: Fóth Olaj/farost, 80x60 cm, jbl.: Szentgyörgyi
90000 50000
250000–300000 200000–250000
Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Noel
60000
150000–250000
Ezüst kávés kancsó Ezüst tejkiöntő Ezüst kosár Ezüst szecessziós gyümölcsöstál Angyalföldi Szabó Zoltán (1929-2014): Csendélet Kaposy-Klaszek Ödön (1914-1996): Oszlopok, gúlák, 1985 Fóth Ernő (1934-2009): Csendélet Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Maszkok Noel Ö. Gábor (1920-2003): Kannás csendélet Misch Ádám (1935-1995): Csendélet
Olaj/farost, 70x80 cm, jjl.: Misch
50000
180000–250000
Fürjesi Csaba (1969): Rókásember 2006
Olaj/vászon, 40x50 cm, jbl.: FCS és hátul Fürjesi Csaba, reprodukálva a festőről megjelent monográfiában
60000
150000–200000
Gaál József (1960): Tashubar 1995
Olaj/vászon, 65x51 cm, jelezve hátul: Tashubar 1995, Gaál József
150000
400000–500000
Parrag Emil (1925): Kék táj
Olaj/farost, 50x70 cm, jjl.: Parrag
140000
300000–400000
Walter Gábor (1963-2014): Fekvő akt
Olaj/farost, 50x70 cm, jjl.: Walter
120000
200000–250000
49 50 51 52
Tétel- Alkotó: cím szám
Leírás
Parrag Emil (1925): Ősz
Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Parrag
Tóth Ernő (1949): Horgász
Kikiáltási ár (HUF)
Becsérték:
160000
300000–400000
Olaj/farost, 37×34,5 cm, jjl.: Tóth E. '79
45000
120000–150000
Galambos Tamás (1939): Ősz
Olaj/vászon, 40x60 cm, jjf.: Galambos
180000
300000–400000
Homonai Pál (Homonnai Pál) (1922-2010): 1981 Grad Novi Sad
Olaj/vászon, 60x70 cm, jjl.: Pál Homonai, 1981 Grad Novi Sad
120000
250000–300000
Doszkocs Zuzsa (1959): Szentendrei lépcsők
Olaj/farost, 40x30 cm, jjl.: D.Zs.
60000
150000–180000
Homonai Pál (Homonnai Pál) (1922-2010): Álomváros 1999 Kemét
Olaj/vászon, 59x68,5 cm, jjl.: Pál Homonai, Álomváros 1999 Kemét
150000
300000–350000
Wahorn András (1953): Meleg csók
Vegyestechnika/papír, 50x70 cm, jelezve balra középen: Wahorn '81. V. 28.
95000
250000–300000
A. Varga Imre (1953): Színek és Formák
Olaj/vászon, 71x80,5 cm, jjl.: A. Varga
30000
150000–200000
Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Csendélet Halmy Miklós (1931): Kompozíció 1979 Fürjesi Csaba (1969): Remény Papageorgiu Andrea (1980): Elképzelt fürdő Miskei Béla (1967): Sachmo Csáki-Maronyák József (1910-2002): Balatoni halászhajók Boldizsár István (1897-1984): Nagybánya Szász Endre (1926-2003): Vázlat az Egri csillagok filmhez Szász Endre (1926-2003): Augusztus Szabó Vladimir (1905-1991): Budai tornyok Schéner Mihály (1923-2009): Fuvolázó Faun Orosz Gellért (1919-2002): Kert tavasszal
Olaj/farost, 60x80 cm, jbf.: Szentgyörgyi
90000
180000–250000
Olaj/farost, 55x70 cm, jbl.: HYM.79 Olaj/vászon, 80x90 cm, jelezve hátul: Fürjesi, Remény 2009 Olaj/farost, 2 dbx100x40 cm, jbl.: PA.
110000 80000 260000
250000–300000 250000–300000 450000–500000
Olaj/vászon, 50x70 cm, jjl.: Miskei Akvarellel színezett rézkarc/papír, 30x37 cm, jjl.: Csáki-Maronyák József Akvarellel színezett rézkarc/papír, 21x36 cm, jjl.: Boldizsár Színes tus/papír, 35,5x21 cm, jjl.: Szász Endre
40000 14000
120000–150000 40000–50000
11000 25000
30000–35000 85000–110000
Színes szitanyomat/papír, 58x46 cm, jjl.: Szász E. és jkl.: 63/100 Rézkarc/papír, 40x29,5 cm, jjl.: Szabó V. Tus/papír, 30x21 cm, jjl.: Schéner '92
55000 20000 14000
100000–130000 50000–60000 50000–60000
Olaj/farost, 60x80 cm, jbl.: Orosz G.
95000
200000–250000
67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77
Tétel- Alkotó: cím szám
78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100
Molnár C. Pál (1894-1981): Itáliai táj Domanovszky Endre (1907-1974): Kert Bozsó János (1922-1998): Kúria mögött Iványi Grünwald Béla (1867-1940): Kecskeméti határban Révész Imre (1859-1945): Pihenő Drienyovszki János (1954): Madonna Nagy Sándor (1923): Vénusz I. Nagy Sándor (1923): Anya Nagy Sándor (1923): Vénusz II. Nagy Sándor (1923): Vénusz III. Nagy Sándor (1923): Vénusz IV. Ifj. Benedek Jenő. (1939): Elhagyott part Surányi Zsolt (1963): Virágzás Kántor Lajos (1922-2013): A tó Rátkay Endre (1928-2011): Három királyok hódolása Szobotka Imre (1890-1961): Nyár Lossonczy Tamás (1904-2009): Képzelgés Rác András (1926-2013): Kiáltás Gyarmathy Tihamér (1915-2005): Fölsejlő vörösök Nádler István (1938): Háromszög Schéner Mihály (1923-2009): Pusztai figurák Gerzson Pál (1931-2008): Este Dienes Gábor (1948-2010): Kép előtt
Leírás
Kikiáltási ár (HUF)
Becsérték:
Olaj/vászon, 52x65 cm, jbl.: MCP Akvarell/papír, 20,5x28 cm, jn., a hagyatékkezelő igazolásával Olaj/farost, 58x87,5 cm, jjl.: 1977. Bozsó J. Olaj/vászon, 60x80 cm, jjl.: Iványi Grünwald B.
260000 120000 140000 380000
550000–700000 250000–300000 300000–400000 750000–800000
Olaj/vászon, 59x50 cm, jjl.: Révész Imre Egyedi faszobor, 35x9x6 cm, jelezve a talpán: D.J. Carrarai márvány, 54x14x10 cm, jn. Kőfaragás, 15x3x2,5, jn. Kőfaragás, 22x3,5x2, jn. Kőfaragás, 28x4x3, jn. Kőfaragás, 33x4,5x3, jn. Olaj/farost, 40x60 cm, jbl.: Ifj. Benedek
380000 110000 150000 15000 16000 18000 22000 45000
650000–800000 200000–250000 250000–300000 30000–50000 40000–50000 50000–60000 70000–80000 150000–200000
Olaj/farost, 78x48 cm, jjl.: Surányi Zsolt Olaj/vászon, 55x80 cm, jjl.: Kántor L. Tempera/papír, 66,5x55,5 cm, jjl.: Rátkay
40000 80000 280000
80000–100000 200000–250000 450000–550000
Pasztell/papír, 48,5x65 cm, jjl.: Szobotka I. Vegyestechnika, kollázs/papír, 50x70 cm, jjl.: Losonczy Tamás 2009
260000 280000
500000–550000 500000–550000
Hidegzománc/farost, 39x30 cm, jjl.: R. Olaj/papír, 25x18 cm, jjl.: Gyarmathy '62, kiállítva: Temesvári Szépművészeti Múzeum, 2011. szeptember 9-október 31. Vegyestechnika/papír, 100x70 cm, jjl.: 1986. Nádler István Vegyestechnika/papír, fára kasírozva, 54x120 cm, jn., proviencia: az alkotás korábban a Körmendi-Csák gyűjteményben volt Olaj/farost, 55x90 cm, jjl.: Gerzson Olaj/farost, 70x100 cm, jjl.: Dienes Gábor '96
55000 120000
150000–200000 250000–300000
390000 280000
700000–750000 400000–500000
380000 580000
600000–850000 850000–1000000