271.
Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2016 április 4-7-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: 2016. április 7. 19 óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a 317-4757, 266-4154 számokon, faxon a 318-4035 számon, e-mailben az
[email protected], illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, email) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők 2016. április 11-én 10 órától. Utólagos eladás: április 14-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 272. levelezési gyorsárverésre: április 6. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com
Tisztelt Ügyfelünk! 25. Jubileumi nagyaukciónk anyaga összeállt, az aukció képes katalógusa már a nyomdában. Az árverésre várakozáson felüli anyag érkezett, különösen a külföldi filatélia, a numizmatika és a papírrégiség kategóriákban. Az aukció katalógusait a jövő héten postázzuk, de aki szeretné személyesen átvenni irodánkban április 7-től, kérjük jelezze szándékát kollégáinknak emailben, telefonon, vagy személyesen. Megtekintés: április 4-7-ig! Tételek átvétele április 11-én 10 órától! 270. aukció elszámolás április 12-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze emailben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20%
Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek 30000-30015 Numizmatikai irodalom 30016-30023 Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek 30024-30030 Érmés és bankjegyes borítékok 30031-30034 Részvények és sorsjegyek 30035-30104 Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek 30105-30140 Magyar bankjegyek 30141-30268 Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek 30269-30469 Magyar emlékveretek, plakettek 30470-30620 Modern utánveretek, fantáziaveretek 30621-30630 Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek 30631-30632 Külföldi bankjegyek 30633-30697 Külföldi fém- és ezüstpénzek 30698-30915 Külföldi emlékveretek, plakettek 30916-30973 Ókori államok 30974-30978 Militária 30979-31022 Falerisztika: Kitüntetések, jelvények 31023-31135
Replikák és hamisítványok 31136-31150 Vegyes papír- és fémpénz tételek 31151-31172
Numizmatikai kellékek 30000. Multifunkciós nagyító világítással, 3x / 10x nagyítóval, 55x mikroszkóppal eredeti dobozában műbőr tokkal, új állapotban ..............................................................................................................................3 000 30001. 2db kisalakú műanyag érmetartó album, 3-3 oldallal, használt állapotban ...........................................1 000 30002. "Professional-Mini" ékszermérleg 0,01-100g eredeti csomagolásban, leírással, két db elemmel, új állapotban "Professional-Mini" pocket scale 0,01-100g with description in original box, with information and 2 batteries, new ...........................................................................................................4 600 30003. Bahama-szigetek 1972. "Bahama-szigetek Nemzetközössége" feliratú érmetartó tok, bőr borítással, négy férőhellyel, címerrel, használt, kis sérülésekkel Bahama Islands 1972. "Commonwealth of the Bahama Islands" leather coin case, with four spaces, coat of arms, used with minor damages ..........1 200 30004. Használt, jó állapotú 24db-os érmetartó kazetta, kivehető tálcával ......................................................2 000 30005. Használt, jó állapotú 24db-os érmetartó kazetta, kivehető tálcával ......................................................2 000 30006. "Kostbarkeiten in Gold" fa érmetartó kazetta plüss béléssel, 34db férőhellyel használt állapotban, egyik sarkán sérült ................................................................................................................................2 000 30007. "Moments of Freedom - Republic of Liberia" érmetartó 24 férőhellyel kissé kopott, használt állapotban..............................................................................................................................................1 000 30008. 2db használt, de jó állapotú érmetartó tálca, max. ~42mm átmérőjű érmékhez ...................................1 000 30009. 6db használt érmetartó tálca, különböző méretű férőhelyekkel, használatból eredő kis sérülésekkel .1 400 30010. Vegyes használt kellék tétel: 44db papírpénz berakólap 2 gyűrűs mappához, 8db kitüntetés berakólap 2/4 gyűrűs mappához, 2db kisalakú érmeberakó, egyik 16, a másik 12 hellyel (az egyik lap hiányzik) ...................................................................................................................................................800 30011. 3db műbőr érmetartó album 2x18db+2x8db, 4x18db, 4x18db+2x8db érme tárolására, használt állapotban..............................................................................................................................................1 000 30012. 13db használt műanyag éremtartó tok, használatból eredő apró sérülésekkel, de egyébként jó állapotban..............................................................................................................................................2 000 30013. 14db használt műanyag éremtartó tok, közte "MKB" és "Magyar Nemzeti Bank" tokok, használatból eredő sérülésekkel ................................................................................................................................2 000 30014. 23db használt műanyag éremtartó tok, közte egy "MNB" tok, használatból eredő apró sérülésekből, de jó állapotban .....................................................................................................................................3 400 30015. ~90db használt, jó állapotú érmetartó kapszula, több különböző méretben .........................................1 000
Numizmatikai irodalom 30016. Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus 1723-1959. Budapest, Adamo, 2008. ...............3 000 30017. Besenyi Gábor: Vérrel elnyert jutalmak - Német katonai kitüntetések 1936-1945 A Heer, a Luftwaffe és Kriegsmarine által alkalmazott kitüntetések és jelvények, azok történetét, viselését korabeli fotókon, és adományozó okleveleiket. Bontatlan, új állapotban............................................................9 000 30018. H. Szabó Lajos: "Beck Ötvös Fülöp a magyar éremművészet megújítója" Pápa, 2005., használt, jó állapotban..............................................................................................................................................1 000 30019. Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, 1892-1925. Budapest, Svájci Egyesület Kft., 2011. Új, dedikált példány! .................2 800 30020. Kurt Fischer-Helmut Kahnt-Hans L. Grabowski: Die Euro-Münzen - Katalog der Umlauf- und Sondermünzen sowie der Kursmünzensätze und Banknoten aller Euro-Staaten. 5. Auflage, Gietl Verlag, 2006 .............................................................................................................................................800 30021. Arthur L. Friedberg - Ira S. Friedberg: Gold Coins of the World" 7th edition, The Coin and Currency Institute, 2003 - A világ arany pénzei ókortól napjainkig, 7. kiadás, alig használt állapotban .............18 000 30022. MICHEL Eurokursmünzen-Katalog 2009 - alig használt állapotban ........................................................800 30023. "Europa" 3db klf éremtábla a "Kartogr. Anstalt von G. Freytag&Berndt, Wien" kiadásában, használt állapotban..............................................................................................................................................1 800
Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek 30024. Franciaország 1764. "A Metzi Katedrális kapujának felújítására". Szign.: Jean Duvivier (1687-1761) emlékérem hátlapi negatív képe tajtékkőbe vésve (42mm) France 1764. "For the Renovation of the Portal of the Cathedral of Metz". Sign.: Jean Duvivier (1687-1761) commemorative medallion's negativ of the back in pumice. "OB RESTIT IN URBEM ET AN 1744 OPT PRINC SALUTEM PORTICUM - AEDIS S. STEPH - AB ECCLES - METEN - DECR. ET INCHOATAM - REX - OPIS DIVINAE MEMOR - IMPENSA SUA - PERFECIT - CURANT. MARESC. DUC DETREES - PRAEF. PROV. ANNO 1764." (42mm) ...............................................................................................................4 000 30025. 1919. "Szombathelyi Takarékpénztár Részvénytársaság" betétkönyve, bejegyzésekkel, bélyegzéssel .........................................................................................................................................1 000 30026. 1920-1922. "A Kunhegyesi Kereskedelmi és Iparbank Részvénytársaság" betéti könyvecskéje .........1 000 30027. 1934. "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület Anyaintézet" betéti könyve, bélyegzésekkel és két betéti bejegyzésről ..........................................................................................................................1 200
30028. 1934. "Magyar Királyi Postatakarékpénztár" 450. Vitka (Vásárosnamény) postahivatalban kiállított betétkönyv, bejegyzésekkel, gerince ragasztott és rozsdafoltos ..........................................................1 000 30029. 1942-1946. "Debreczeni Kölcsönös Segélyező-Egylet mint szövetkezet" betétkönyve .......................1 000 30030. Ausztria / Bécs 1887. "Opció - A Kapitalista című folyóirat 10. évfolyamának három ingyenes számára" részvény formájú folyóirat kupon és hirdetés T:III Austria / Vienna 1887. "Option - for three free issue of The Capitalist" coupon and advertisment in sharelike appearance C:F ..................1 400
Érmés és bankjegyes borítékok 30031. Amerikai Egyesült Államok 1972. "Amerikai függetlenségi háború bicentenáriuma - George Washington" aranyozott fém emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel (2x) T:1 USA 1972. "American Revolution Bicentennial - George Washington" coin letter with FDC stamp (2x) C:UNC ...................................................................................................................................................1 000 30032. Amerikai Egyesült Államok 1975. "Paul Revere" aranyozott emlékérem érmés bélyeges borítékon elsőnapi bélyegzővel (38mm) T:1 USA 1975. "Bicentennial - Paul Revere" gilt medallion on coin letter with stamps FDC cover (38mm) C:UNC .........................................................................................700 30033. 1986. 7db klf "WWF - Természetvédelmi Világalap" érmés bélyeges boríték, FDC, "Euro Collection" albumban mindhárom, közte 1986. "Rumboszkrokodil" fém emlékérem kubai bélyeggel T:1,1-,PP 1986. 7pcs of diff "WWF - World Wildlife Fund" coin letters with stamp, FDC, all in "Euro Collection" album, including 1986. "Cuben crocodile" metal commemorative coin with Cuban stamp C:UNC,AU,PP .......................................................................................................................................7 000 30034. 1986-1998. 3db klf "WWF - Természetvédelmi Világalap" érmés bélyeges boríték, FDC, "Euro Collection" albumban mindhárom, közte Guernsey 1998. 2Ł Cu-Ni "WWF" T:1,1- 1986-1998. 3pcs of diff "WWF - World Wildlife Fund" coin letters with stamp, FDC, all in "Euro Collection" album, including Guernsey 1998. 2 Pounds Cu-Ni "WWF" C:UNC,AU ............................................................3 000
Részvények és sorsjegyek 30035. Pest 1871. "Egyesült Magyar Gőzhajózási Társulat" részvénye 200Ft-ról szelvényekkel, szárazpecséttel T:III kis szakadások, szennyeződés ..........................................................................40 000 30036. Pest 1873. "Jótékonyczélú Sorsjegy - Az uj-pesti kath. templom felépítésére" 50kr értékű sorsjegy T:I- .........................................................................................................................................................3 000 30037. Budapest / Pest 1873. "Kisbirtokosok Földhitelintézete" részvény-igazolványa 200Ft-ról, magyar és német nyelven, szárazpecséttel, szelvényekkel, bélyegzéssel T:III ...............................................30 000 30038. Pest 1873. "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I- ...............................................................................3 000 30039. Budapest 1882. "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról, sorszám nélkül T:I-,II hajtatlan ..................................................................................................1 000 30040. Budapest 1882. "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról bélyegzésekkel, közte "Frey Ferenc bank- és váltóház Esztergomban" bélyegzése + 1886. "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására felülbélyegzésekkel, közte "Frey Ferenc bank- és váltóház Esztergomban" bélyegzése T:III ...........................................................................................................1 000 30041. Budapest 1882. "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról bélyegzésekkel + 1886. "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására felülbélyegzésekkel + Budapest 1888. "Magyarországi Jószív-Egyesület" sorsjegykölcsön 2Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel (4x) + Ausztria 1882. "Osztrák Vöröskereszt" kötvénye 10G-ről T:III-,IV,V nagy szakadásokkal, erősen rongált darabok!...............................................................................................1 400 30042. Budapest 1886. "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsönök 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására felülbélyegzésekkel + Budapest 1917. "Hadsegítési és Népjóléti nyereménykölcsön" nyereménykötvény 40K-ról, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel, (3x) sorszámkövetők T:II-,III szakadások, lyukak .................................................................................1 400 30043. Budapest 1888. "Magyarországi Jószív-Egyesület" sorsjegykölcsön 2Ft-ról, szárazpecséttel, bélyegzésekkel (2x) sorszámkövetők T:II-,III ........................................................................................1 000 30044. Budapest 1890-1895. "Magyar Földhitel Intézet" 3db klf szabályozási és talajjavítási záloglevél 100Ft (2x), 1000Ft értékekben, mindhárom szelvényekkel, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel T:II,II-,III .................................................................................................................................................1 600 30045. Budapest 1896. "Victoria Naphtatermelési Részvénytársaság" részvénye 100Ft-ról teljes szelvényívvel, felülbélyegzésekkel T:II-,III lyukak, apró szakadások ....................................................8 000 30046. 1903. "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I- ...............................................................2 600 30047. Budapest 1903. "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I ................................................2 600 30048. Budapest 1903. "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I- kis szennyeződés ..................2 600 30049. Budapest 1906. "A Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyereménykötvénye, "B" részkötvény 100K-ról, szárazpecséttel T:III ..............................................................................................................................2 000 30050. Budapest 1906. "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel, nyereményszelvénnyel + Budapest 1906. "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvényének egy nyeremény szelvénye T:II- .........................3 000
Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! 30051. Budapest 1907. "Magyar Utazási Vállalat Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel T:III szakadások ....................................................................................................................................2 000 30052. Budapest 1907. "Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyeremény-jegye bélyegzéssel T:III erősen szennyezett ..................................................................................................................................................................800 30053. Budapest 1908. "Somogyvármegyei Egyesült Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" elsőbbségi részvénye 200K-ról, bélyegzéssel és szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:II- .................5 500 30054. Budapest 1909. "Magyar Földhitel Intézet" 4%-os záloglevele 200K-ról szárazpecséttel, egyik szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:III ..............................................................................................2 000 30055. 1911. "Czibakházai Motor-Malom Részvénytársaság Könyvecskéje" részvényjegyek 20K-ról (6x) T:II-,III ....................................................................................................................................................2 000 30056. Jászladány 1911. "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvény T:II-,III sarokhiány .....................................................................................................................800 30057. Jászladány 1911. "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvények (2x) sorszámkövetők T:II folt ..............................................................................................2 600 30058. Budapest 1911. "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve (4x), közte 3db sorszámkövető T:III ragasztásokkal, kisebb szakadásokkal .................................................................................................1 000 30059. Budapest 1911. "Országos Magyar Vasutas Takarékpénztár Részvénytársaság" 1/10 részvénye 50K-ról szelvényekkel T:III széleken kis szakadások ...........................................................................7 000 30060. Budapest 1911. "Országos Magyar Vasutas Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 500K-ról T:III széleken kis szakadások .................................................................................................7 000 30061. Budapest 1913. " A 'Titanit' (Ceipek módszerű) Magyar Biztonsági Robbantóanyag Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:III .........10 000 30062. Budapest 1915. "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról szelvényekkel, szárazpecséttel, bélyegzésekkel (3x) egy ugrással sorszámkövetőek + 1917. "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról szelvényekkel, szárazpecséttel, bélyegzésekkel (2x) közülük kettő sorszámkövető + 1941. "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/2 részkötvénye 100P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel + "Budapest-Krisztinavárosi Casino-épület részvénytársaság" 6db szelvénye és 1db szelvény utalványa részvény nélkül! T:II-III...............................................................................................................................................................1 000 30063. Budapest 1915. "Magyar Földhitel Intézet" 4%-os záloglevele 2000K-ról szárazpecséttel T:III ...........2 000 30064. Budapest 1917. "Hadsegítési és Népjóléti nyereménykölcsön" nyereménykötvények 40K-ról, szárazpecséttel (9x), közte sorszámkövetők (3+2+4), "Új Magyar Vörös Kereszt nyereménykötvények" kötegelővel T:II,III..............................................................................................2 400 30065. Szeged 1918. "Első Szegedi Cipő-, Csizma- és Papucsipari Szövetkezet" üzletrészjegye 1000K-ról, szelvényekkel, felülbélyegzéssel T:I- kissé foltos .................................................................................1 000 30066. Budapest 1919. "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról, szelvényekkel, (3x) sorszámkövetők T:I ...............................................................................................2 000 30067. Budapest 1919. "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:I- ...............................................................................................1 000 30068. Temesvár 1920. "Temesvári Első Takarékpénztár" részvénye 1200K-ról szelvényekkel T:II ..............2 600 30069. Budapest 1920. "A Victoria Butor és Faárugyár Részvénytársaság Ujpest" 25db részvénye összesen 5.000K-ról szelvényekkel , bélyegzésekkel T:III kis szakadás ..............................................2 000 30070. Budapest 1922. "A Victoria Butor és Faárugyár Részvénytársaság Ujpest" 25db részvénye összesen 5.000K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III kis szakadás ...............................................2 000 30071. Budapest 1922. "Magyar Többtermelést Előmozdító Részvénytársaság" részvénye 100.000K-ról, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:II ............................................................................2 000 30072. Jászapáti 1923. "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:II-...........................................................................................2 000 30073. Budapest 1924. "A Magyar Királyság 1924. évi államkölcsöne" kötvény 1000$-ról, bélyegzésekkel, angol és magyar nyelven, igazolással a "Pénzintézeti Központ, Deviza és Letétosztály"-tól T:III ........3 000 30074. 1925. "Hadirokkantak, Hadiözvegyek, Hadiárvák Nemzeti Szövetsége Tárgysorsjátéka" sorsjegy 5000K-ról, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:III ..........................................................................4 000 30075. Budapest 1926. "Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:I- ....................................................................4 000 30076. Budapest 1926. "A Magyar Királyi Államvasutak Alkalmazottai Fogyasztási Szövetkezete" elismervénye 1.317.600K értékű osztalékról benyújtott szelvényekről T:III ..........................................1 400 30077. Szeged 1926. "Szegedi Bútorgyár Részvénytársaság" részvénye 500P-ről, felülbélyegzésekkel és szelvényekkel T:I- .................................................................................................................................2 000 30078. Körösnagyharsány 1927. "Körösnagyharsányi Hitelszövetkezet mint az Országos Központi Hitelszövetkezet tagja" üzletrészjegye 10P-ről szelvényekkel T:III .......................................................1 400 30079. Körösnagyharsány 1928. "Körösnagyharsányi Hitelszövetkezet mint az Országos Központi Hitelszövetkezet tagja" üzletrészjegye 10P-ről szelvényekkel T:III .......................................................1 400
30080. Budapest 1929. "Részvénytársaság Villamos és Közlekedési Vállalatok Számára" 10 részvénye egyenként 100P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III fo. ly. ...................................800 30081. Budapest 1936. "Országos Földhitelintézet" 1db üzletrészjegye 50 aranypengőről szelvényekkel T:III ragasztott szárazpecséttel .............................................................................................................2 000 30082. Budapest 1938. "Gorzó és Társa Bankház" szerencsekerék T:I- .........................................................3 000 30083. ~1939. "Török A. és Társa Bankház Rt. - Magyar Királyi Osztálysorsjáték" felhívás 3db szelvénnyel .3 000 30084. Budapest 1940. "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 220db üzletrésze egyben, összesen 11.000P-ről, bélyegzéssel T:I-,II fo. ......................................................................................1 000 30085. Budapest 1941. "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/4 részkötvénye 50P-ről és 1/2 részkötvénye 100P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel nem hozzávaló tokban T:II .............................................................................................................................................1 000 30086. Budapest 1941. "4%-kal kamatozó Állami Nyereménykölcsön" államadóssági kötvény 1/4 részkötvénye 50P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (4x) megegyező sorszám, eltérő betűjelek T:III egyik szakadt .................................................................................................................................1 200 30087. Budapest 1942. "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" 3db kötvénye 25P, 50P és 500P-ről, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II ...............................................................1 600 30088. Belegrád 1945. "Belegrádi Keményítő- és Szeszgyár Népszövetkezet" 100P üzletrész-jegy, felülbélyegzett T:II- lyuk ...........................................................................................................................800 30089. Budapest 1946. "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db, egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel T:III apró szakadás ......................................1 000 30090. 1953. "Negyedik Békekölcsön" nyereménykölcsön 50Ft-ról, szárazpecséttel T:III- nagyobb szakadások ...........................................................................................................................................2 000 30091. 1953. "Negyedik Békekölcsön" nyereménykölcsön 50Ft-ról, szárazpecséttel T:III fo., szakadás, lyuk ...............................................................................................................................................................2 000 30092. 1970. "Pilisvörösvár és Vidéke Takarékszövetkezet - SZÖVOSZ (Szövetkezetek Országos Szövetsége) - Takarékszövetkezeti Részjegy" 100Ft névértékben (2x) T:III ...........................................500 30093. Budapest 1991. "Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatal" kárpótlási jegye 1000Ft-ról (3x), "G" sorozat, szárazpecséttel, sorszámkövetők T:I-,II ..................................................................................1 600 30094. Budapest 1994. "Goldsun Hűtőipari Részvénytársaság" névre szóló kötvénye 100ft-ról (2x) egymás utáni sorszámmal T:I .............................................................................................................................1 000 30095. 12db vegyes részleges szelvényív klf részvényekhez, közte "Magyar Leszámítoló és Pénzváltó Bank", "Royal Nagyszálloda Részvénytársaság" T:vegyes .....................................................................400 30096. Amerikai Egyesült Államok / Delaware 1976-1978. "Conagra" 500 részvénye egyenként 5$-ról peforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:II-,III USA / Delaware 1976-1978. "Conagra" 500 shares with the value of 5$ per stock, with perforation, stamps, cancelled by holes C:VF,F ......................................................................................................................................................500 30097. Ausztria / Bécs 1878. "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:II kis szakadás Austria / Vienna 1878. "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:XF small tear ....................................................................................................................5 000 30098. Ausztria / Bécs 1878. "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I,I- Austria / Vienna 1878. "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:UNC,AU .............................................................................................................................................5 000 30099. Ausztria / Bécs 1879. "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I- Austria / Vienna 1879. "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:Au ..5 000 30100. Németország/Weimari Köztársaság/Drezda 1926. "Szász Mezőgazdasági Bank Részvénytársaság" részvénye 100M-ról, lyukasztással és szárazpecséttel + 1929. "Terrain-Gesellschaft am Teltow-Canal Rudow-Johannisthal, Atkiengesellschaft" részvénye 300M-ről, szárazpecséttel, lyukasztva + "Szász Földhitel Intézet" jelzáloglevele 500M-ról, szárazpecséttel, lyukasztva T:II Germany / Weimar Republic / Dresden 1926. "Sächsische Landwirtschaftsbank Aktiengesellschaft" share about 100 Mark, with puncture and embossed stamp + 1929. "Terrain-Gesellschaft am Teltow-Canal Rudow-Johannisthal, Atkiengesellschaft" share about 300 Mark with embossed stamp, perforated + "Sächsischen Bodencreditanstalt" debenture about 500 Goldmark with embossed stamp, perforated C:XF .......................................................................................................1 000 30101. Románia / Bukarest 1922. "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről szelvényekkel T:I- Romania / Bucharest 1922. "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons C:AU .......................................................................................................................................1 400 30102. Szovjetunió 1941. 10R sorsjegy (2x) sorszámkövetők T:II Soviet Union 1941. 10 Rubles lottery ticket (2x) sequential serials C:XF.........................................................................................................2 000 30103. Szovjetunió 1944. 50R sorsjegy (2x) sorszámkövetők T:II,II- Soviet Union 1944. 50 Rubles lottery ticket (2x) sequential serials C:XF,VF ...................................................................................................2 000 30104. 4db német részvény párosával csomagolva, közte Németország / Weimari Köztársaság / Berlin 1928. "Porosz Központi Földhitel Részvénytársaság" aranykötvénye 1000M-ról, szárazpecséttel, lyukasztva T:I,II 4pcs of German shares, packed in pairs, including Germany / Weimar Republic / Berlin 1928. "Preußischen Central-Bodenkredit-Aktiengesellschaft" gold bond about 1000 Mark with embossed stamp, cancelled with hole C:UNC,XF ................................................................................1 400 3
Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek 30105. 1908-1940. 7db klf hiányosan és teljesen kitöltött váltó, egyiken illetékbélyegek és lyukasztásos érvénytelenítés T:III,III- .........................................................................................................................2 000 30106. Kenyérmező / Hadifogolytábor 1916. január 15. 1K arab sorozat- és sorszámmal T:III,III- papírhiány ...............................................................................................................................................................1 400 30107. Pécs 1919. 10f + 20f T:III Adamo PÉC-13.1, PÉC-13.2 .......................................................................1 600 30108. Nagyszőllős 1919. 50f + 1K + 2K + 3K + 5K "Ugocsai Világítási Rt." értékjegyek eredeti borítékban T:I Hungary / Nagyszőllős 1919. 50 Fillér + 1 Korona + 2 Korona + 3 Korona + 5 Korona "Ugocsa Lighting Company" value ticket in original envelope C:UNC.................................................................3 000 30109. Esztergom 1919. 1K "Esztergomi Pénzintézetek Utalványa" felülbélyegzett (4x) + 1920. 1K mindegyik "Magyar Papírpénz Kiállítás - József Attila Művelődési Ház - Dorog 1966. X. 13-16." felülbélyegzésekkel T:III,III-...................................................................................................................1 000 30110. Budapest 1920. 20f + 50f + 1K + 2K + 5K + 10K "Világítási és Vízmű Rt." utalványok borítékban T:I,I- Hungary 1920. 20 Fillér + 50 Fillér + 1 Korona + 2 Korona + 5 Korona + 10 Korona "Lighting and Waterworks Budapest" coupons in envelope C:UNC,AU ..............................................................3 000 30111. Budapest ~1939. "Bevásárlási Központ" utalványfüzete, 9db utalvánnyal, közte egy részben kitöltöttel T:II,II-......................................................................................................................................1 400 30112. 1940. "Vásárlási utalvány" cserkész ruházati cikkekre, szelvényekkel T:III .............................................800 30113. ~1940-1941. 2db klf váltó illetékbélyeggel, bélyegzéssel + "Petróleum-utalvány" "BARANYA VÁRMEGYE NÉMETI KÖZSÉG 1908" bélyegzéssel T:II-,III ................................................................1 000 30114. Alsógöd 1941-1949. 8db váltó, mindegyik kitöltött és bélyegzésekkel, 7db-on okmánybélyegekkel, 2db lyukasztással érvénytelenítve T:II-,III .............................................................................................1 000 30115. ~1944. "3db klf utalvány patkóvas, tégla és sodronyszeg vásárlásra T:II,III .........................................1 600 30116. 1982. "Centrum Áruházak" 3db vásárlási utalványa, 100Ft + 200Ft (2x) névértékekben, pecsételéssel, aláírással T:I-.................................................................................................................1 600 30117. 1999. 100Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Somogyi, Ambrus, Dr. Páncsics, Rákosi fényképével T:I .........................................................................................................................................800 30118. 1999. 100Ft névértékű "Centenáriumi Fradi Forint" Sike, Jurikné, Mészáros, Dr. Lakat fényképével T:I ..................................................................................................................................................................800 30119. 1999. 100Ft névértékű "Centenáriumi Fradi Forint" Elek, Dr. Jakabházy, Tóth Potya, Martos fényképével T:I .........................................................................................................................................800 30120. 2016. "Tokaji Dukát" teljes helyi pénz sorozat: 500D + 1000D + 2000D + 5000D + 10.000D + 20.000D mind "MINTA" felülbélyegzéssel és "000000" sorszámmal T:I .............................................34 000 30121. Makó DN 12db izraelita bárca T:vegyes Hungary / Makó ND 12pcs of Hebrew labels C:mixed .........3 000 30122. Amerikai Egyesült Államok 1959. "Hawaii az 50. állam, Egyesült Államok 1959 / Hawaii az Aloha állam - Államiság éve jubileumi érme" Br bárca (39mm) T:2 USA 1959. "Hawaii The 50th State. USA. 1959 / Hawaii the Aloha State - Statehood Year Souvenir Coin" Br token (39mm) C:XF ...........1 600 30123. Amerikai Egyesült Államok 1959. "Alaszka a 49. tagállam / Fairbanks, Alaszka arany szíve Jubileumi emlékpénz" Br fém bárca (39mm) T:2 apró ph. USA 1959. "Alaska the 49th State / Fairbanks "The Golden Heart" of Alaska - Birthday Year Souvenir Money" Br token (39mm) C:XF small edge error ....................................................................................................................................1 600 30124. Fülöp-szigetek 1941-1944. 2P-10P 4db szükségpénz, melyek az emigráns kormány nevében készültek T:III,III- Philippines 1941-1944. 2 Pesos - 10 Pesos 4pcs of necessity notes that were printed in name of the government in exile C:F,VG ..............................................................................1 000 30125. DN "Telefon érme / Magyar Posta" (5x) fém telefonérmék. Szign.: Boldogfai Farkas Sándor T:2,2- ......800 30126. Kanada 1968-1969. "Bank of Montreal" kitöltött, bélyegzett csekk (4x) T:II Canada 1968-1969. "Bank of Montreal" filled, stamped cheques (4x) C:XF .......................................................................................800 30127. Kína DN Égetési pénz 150db 50.000.000 névértékben kissé sérült eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original, sligthly damaged packing 150x 50.000.000 C:UNC ...................1 000 30128. Kína DN Égetési pénz 150db 50.000.000 névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x 50.000.000 C:UNC...........................................................................800 30129. Németország / Weimari Köztársaság 1918-1922. 6db klf szükségpénz, közte Berlin, Kiel, Lilienthal T:I-,III Germany / Weimar Republic 1918-1922. 6pcs of diff necessity notes, including Berlin, Kiel, Lilienthal C:AU,F ...................................................................................................................................1 400 30130. Németország / Weimari Köztársaság 1920-1921. 6db klf szükségpénz, közte Bréma, Fürstenau, Lüneburg T:I-,II,III Germany / Weimar Republic 1920-1921. 6pcs of diff necessity notes, including Bremen, Fürstenau, Lüneburg C:AU,XF,F ............................................................................................1 400 30131. Németország / Weimari Köztársaság 1920-1922. 6db klf szükségpénz, közte Altona, Lemgo, Nordenham T:I-II Germany / Weimar Republic 1920-1922. 6pcs of diff necessity notes, including Altona, Lemgo, Nordenham C:AU,XF ...................................................................................................1 400 30132. Németország / Weimari Köztársaság / Grömitz 1921. 50pf (2xklf) + 75pf T:I- Germany / Weimar Republic / Grömitz 1921. 50 Pfennig (2xdiff) + 75 Pfennig C:AU..........................................................1 400 30133. Németország / Weimari Köztársaság / Königshütte 1921. 1M + 3M (3x) T:I Germany / Weimar Republic / Königshütte 1921. 1 Mark + 3 Mark (3x) C:UNC..................................................................3 000
30134. Németország / Weimari Köztársaság 1921. 6db klf szükségpénz, közte Bréma, Lilienthal, VegesackT:I-,II,III Germany / Weimar Republic 1921. 6pcs of diff necessity notes, including Bremen, Lilienthal, Vegesack C:AU,XF,F .............................................................................................1 400 30135. Németország / Weimari Köztársaság 1923. 6db-os vegyes szükségpénz tétel, közte Duisburg, Essen T:III Germany / Weimar Republic 1923. 6pcs of various necessity notes, including Duisburg, Essen C:F .............................................................................................................................................1 000 30136. Németország DN "20 Wertmarke" Cu zseton (10x) (25x21mm) T:2,2- Germany ND "20 Wertmarke" Cu token (10x) (25x21mm) C:XF,VF .....................................................................................................1 000 30137. Német Birodalom DN 3db klf Cu játékpénz T:2,2- German Empire ND 3pcs of diff Cu gaming tokens C:XF,VF .....................................................................................................................................1 200 30138. Románia DN "Banca Romana de Comert Exterior" 500L utazási csekk (3x) sorszámkövetők, bélyegzésekkel T:II,II- Romania ND "Banca Romana de Comert Exterior" 500 Lei travellers cheque (3x) sequential serials, with cancellations C:XF,VF ..............................................................................1 800 30139. 3db-os vegyes utazási csekk és csekk tétel, közte DN "Dresdner Bank" kitöltetlen csekkje + 3db számla és elismervény, közte 1933. "Rákospalotai Újvárosi Református Elemi Iskola" elismervénye az 1P-s beiratkozási díjról T:II,II-...........................................................................................................1 400 30140. 8db-os vegyes szükségpénz és bankjegy tétel, közte Budapest 1919. 20f "Központi Sajtóvállalat" T:III ........................................................................................................................................................1 000
Magyar bankjegyek 30141. 1848. 100Ft "Kossuth bankó" T:IV Hungary 1848. 100Ft "Kossuth banknote" C:G Adamo G114 .......5 000 30142. 1849. 15kr "Kossuth bankó" T:III,III- szakadás Adamo G102 ...............................................................1 000 30143. 1848-1992. Tartalmas magyar bankjegy gyűjtemény, benne gulden, korona, pengő és forint bankjegyek, közte hamis felülbélyegzéses bankjegyek a pengő korszakból. Kétgyűrűs bankjegyberakó albumban. T:II,II-,III...................................................................................................12 000 30144. 1860. 10kr T:IV Adamo G92 .................................................................................................................2 000 30145. 1902. 1000K "MAGYARORSZÁG" piros felülbélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Adamo K35B .........................................................................................................................................1 000 30146. 1902. 1000K + 1912. 100K + 1915. 10K mindhárom piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzéssel T:III,II- szép papír ..................................................................................................................................1 400 30147. 1902. 1000K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III Adamo K35B .....................................2 000 30148. 1902. 1000K "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel + 1920. 1000K T:III Adamo K35B, K36...2 200 30149. 1912. 100K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III Adamo K28B ..........................................800 30150. 1913. 20K II. kiadás, piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel + 1913. 20K fekete "Romania Timbru Special" felülbélyegzéssel T:III Adamo K17B, K17Be ..............................................................1 400 30151. 1913. 20K II. kiadás + 1914. 50K mindkettő felülbélyegzés nélkül T:III szép papír ..............................1 000 30152. 1913. 20K + 1914. 50K mindkettő piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzéssel T:II,III szép papír .......1 200 30153. 1914. 50K (2x) piros "MAGYARORSZÁG" illetve fekete "Romania Timbru Special" felülbélyegzéssel T:III,III- kis lyuk Adamo K24, K24Be .........................................................................1 400 30154. 1915. 10K (2x) sorszámkövető T:II ázott papír Adamo K11B ...............................................................2 800 30155. 1915. 10K (2x) sorszámkövetők T:II szép papír Adamo K11 ................................................................1 600 30156. 1916. 1K (2x) mindekettő "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, sorszámkövetők T:I Adamo K3 ..........................................................................................................................................................1 000 30157. 1916. 1K + 1919. 5K "OSZTRÁK-MAGYAR BANK BANKJEGYEIRE" + 1920. 1K + 2K T:I-,III ...........2 000 30158. 1917. 2K (2x) mindkettő "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, sorszámkövetők T:I Adamo K6B ..........................................................................................................................................................800 30159. 1918. 200K "A 1014" sima hátlappal T:III .............................................................................................5 000 30160. 1919. augusztus 9. 10K T:III szakadás felső peremnél Adamo K13.....................................................4 000 30161. 1919. augusztus 9. 20K T:III .................................................................................................................2 800 30162. 1920. 20f (6x) T:II,II-,III Adamo K1 ........................................................................................................1 400 30163. 1920. 50f (4x) T:II,II- Adamo K2 ............................................................................................................1 200 30164. 1920. 2K (3x) sorszámkövetők T:I ........................................................................................................1 000 30165. 1920. 2K (2x) sorszámkövetők T:II,II- szép papír Adamo K7 ...................................................................800 30166. 1920. 50K "Orell Füssli Zürich" T:II- Adamo K25 .................................................................................1 600 30167. 1920. 500K T:restaurált Adamo K33 .....................................................................................................4 000 30168. 1923. 500K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:III Adamo K34 ...............................................3 000 30169. 1923. 1000K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:III Adamo K37B ....................................1 800 30170. 1930. 20P (7x) T:III-,IV Adamo P11 ......................................................................................................1 000 30171. 1930. 20P + 1932. 50P (5x) + 1945. 50P + 1930. 100P (8x) + 1945. 100P (10x) + 1945. 500P (9x) T:III,III- ...................................................................................................................................................1 600
Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! 30172. 1930-1946. 20P-100.000.000MP (13x) T:III..........................................................................................1 000 30173. 1930. 100P (2x) sorszámkövetők T:I Adamo P17.................................................................................1 400 30174. 1930. 100P (3x) közte 2db sorszámkövető és 1db közeli sorszám + 1946. 1.000.000.000MP (2x) T:II,I- ......................................................................................................................................................1 400 30175. 1930. 100P (6x) sorszámkövetők (4+2) T:II-,III szép papír ...................................................................1 000 30176. 1930. 100P + 1932. 50P + 1936. 10P + 1941. 20P mindegyik hamis "Városi Pártvezető Sopron" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III ..................................................................................................1 000 30177. 1930. 100P + 1932. 50P + 1936. 10P + 1941. 20P mindegyik hamis "Kerületi Pártvezető Kőszeg" felülbélyegzéssel (fake overprint) T:III ..................................................................................................1 000 30178. 1930. 100P + 1932. 50P + 1936. 10P + 1941. 20P mindegyik hamis nyilaskeresztes ráfestéssel (fake overprint) T:III ...............................................................................................................................1 000 30179. 1932. 50P + 1936. 10P egyiken nyomdai papírránc, mindkettő hamis nyilaskeresztes felülbélyegzéssel (with fake overprint) T:III ...........................................................................................1 000 30180. 1936. 10P T:I- Adamo P9......................................................................................................................1 400 30181. 1936. 10P (2x) sorszámkövetők T:I- Adamo P9 ...................................................................................1 600 30182. 1936. 10P (30x) T:III,III- ........................................................................................................................1 600 30183. 1936. 10P (30x) T:III,III- ........................................................................................................................1 600 30184. 1936. 10P (14x)+ 1941. 20P (21x) T:III Adamo P9, P12 ......................................................................1 600 30185. 1936. 10P + 1941. 20P T:I-,II Adamo P9, P12 ......................................................................................1 200 30186. 1936. 10P + 1941. 20P + 1945. 1000P (10x) "MNB" bélyeggel + 10.000P (5x) "MNB" bélyeggel + 100.000P (4x) + 1.000.000P + 1946. 100.000.000P + 1.000.000.000P (3x) + 10.000MP (8x) + 100.000MP + 1.000.000MP (7x) + 10.000.000MP (9x) + 100.000.000MP (6x) + 1.000.000.000MP (4x) + 100.000BP T:III ...........................................................................................................................3 000 30187. 1939. 5P T:I Adamo P6 .........................................................................................................................1 000 30188. 1939. 5P (2x) sorszámkövetők T:I- Adamo P6 .....................................................................................1 800 30189. 1939. 5P (6x) + 1945. 10.000P (21x) + 1945. 100.000P (6x) + Olaszország 1982. 1000L T:III egyik ragasztott ..............................................................................................................................................1 600 30190. 1941. 20P (2x) sorszámkövetők T:I,I- ...................................................................................................1 000 30191. 1941. 20P (2x) sorszámkövetők T:I Adamo P12...................................................................................1 600 30192. 1941. 20P T:I- Adamo P12.......................................................................................................................800 30193. 1941. 20P (75x) + 10P-100.000BP (26x) T:III,III-,IV .............................................................................2 400 30194. 1943. 1000P T:I,I- Adamo P21..............................................................................................................3 000 30195. 1943. 1000P (2x) sorszámkövetők, nyomdai papírráncokkal T:I,I- .......................................................3 000 30196. 1944. "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" 5P + 20P + 50P + 100P T: I-III Adamo P43, P45, P46, P47 ........................................................................................................................................................1 600 30197. 1944. "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" 5P (7x) + 10P (4x) + 20P (2x) + 50P (3x) + 100P (4x) T:III,III- ...................................................................................................................................................1 400 30198. 1944. 100P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" + 1949. 10Ft + 1969. 10Ft T:III Adamo P47, F3, F7 ..........................................................................................................................................................1 200 30199. 1944. 1000P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:restaurált Adamo P48 ....................................10 000 30200. 1945. 50P T:II Adamo P15 .......................................................................................................................800 30201. 1945. 100P T:I- Adamo P18..................................................................................................................1 000 30202. 1945. 100P (2x) a Diósgyőri Papírgyár makkos-vízjelével, "E056" és "E011" sorozatszámokkal T:III Adamo P18/1 ........................................................................................................................................1 000 30203. 1945. 100P (2x) sorszámkövetők T:I- Adamo P18 ...............................................................................2 000 30204. 1945. 100P + 1946. 1.000.000MP + 1946. 1.000.000.000MP T:I-,II Adamo P18, P31, P34 ................1 600 30205. 1945. 500P T:I Adamo P19 ...................................................................................................................1 000 30206. 1945. 500P (2x) mindkettő hamis bélyeggel és bélyegzéssel T:III .......................................................1 000 30207. 1945. 1.000P (32x) + 1945. 100.000P + 1945. 10.000.000P (3x) + 1946. 10.000MP (7x) T:II-,III, III- .2 000 30208. 1945. 10.000P (25x) mind "MNB" bélyeg nélkül T:III,III- .......................................................................1 600 30209. 1945. 10.000P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:III,III- ............................................................................1 600 30210. 1945. 10.000P "MNB" bélyeggel + 1945. 100.000P + 1945. 1.000.000P + 1946. 100.000.000P T:I-,II Adamo P23, P24A, P25, P27 ......................................................................................................1 600 30211. 1945. 10.000P + 1945. 1.000.000P (5x) + 100.000MP (9x) + 1946. 1.000.000MP (6x) + 1946. 1.000.000.000MP + 1946. 10.000BP (7x) + 1946. 100.000BP (3x) T:II-,III ..........................................1 600 30212. 1945. 1.000.000P (2x) + 1945. 10.000.000P + 1946. 100.000.000P (6x) + 1946. 1.000.000.000P (6x) + 1946. 10.000.000MP (8x) + 1946. 100.000.000.MP (5x) + 1946. 1.000.000MP + 1946. 1.000.000.000MP (3x) T:II-,III ...............................................................................................................1 600 30213. 1946. 100.000.000P (3x) T:I-,II- Adamo P27 ........................................................................................1 000
30214. 1946. 1.000.000.000P (2x) sorszámkövetők T:III Adamo P27.................................................................800 30215. 1946. 100.000MP (2x) sorszámkövetők T:II- Adamo P30 ....................................................................1 000 30216. 1946. 100.000.000MP (5x) T:I,I- ...........................................................................................................1 600 30217. 1946. 10.000BP (5x) T:I,I- .....................................................................................................................1 600 30218. 1946. 10.000BP (5x) T:I,I- .....................................................................................................................1 600 30219. 1946. 100.000BP (5x) T:I,I- ...................................................................................................................1 600 30220. 1946. 100.000BP (5x) T:I,I- ...................................................................................................................1 600 30221. 1946. 1.000.000BP (10x) T:I,I- ..............................................................................................................1 600 30222. 1946. 1.000.000BP (10x) T:I,I- ..............................................................................................................1 600 30223. 1946. 1.000.000.000BP hátoldali fázisnyomat másolata (copy) T:I,I- ...................................................3 000 30224. 1946. 10.000AP (3x) T:I Adamo P49B ..................................................................................................2 400 30225. 1946. 10.000AP (18x) + 50.000AP (3x) + 100.000 (10x) + 500.000AP (16x) + 10.000.000AP + 100.000.000AP P (6x) T:II,II-,III ............................................................................................................2 000 30226. 1946. 10.000AP (10x) + 1946. 1.000.000AP (16x) + 1946. 10.000.000AP + 1946. 100.000.000AP egyik fordított címerrel, hátlapi szövege hibás ("amelyeknek") T:II-,III Adamo P49, P53A, P53Ah, P53B .....................................................................................................................................................2 000 30227. 1946. 50.000AP (13x) + 1946. 500.000AP (16x) T:II-,III Adamo P50, P50A, P52A .............................2 000 30228. 1946. 100.000AP (17x) T:II-,III Adamo P51, P51A ...............................................................................1 000 30229. 1946. 11db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli T:III,III- .........................................................................................................................1 000 30230. 1947. 10Ft T:III ......................................................................................................................................4 000 30231. 1947. 10Ft T:III Adamo F2 ....................................................................................................................3 800 30232. 1947. 10Ft T:III,III-.................................................................................................................................4 000 30233. 1947. 10Ft T:III ......................................................................................................................................3 000 30234. 1947. 100Ft T:III Adamo F27 ................................................................................................................4 000 30235. 1947. 100Ft T:III ragasztott Adamo F27 ...............................................................................................3 800 30236. 1947. 100Ft T:III Hungary 1947. 100 Forint C:F Adamo F27...............................................................6 000 30237. 1947. 100Ft T:III,III-...............................................................................................................................1 800 30238. 1949. 10Ft T:II .......................................................................................................................................2 000 30239. 1949. 100Ft T:II szép papír Adamo F28 ...............................................................................................3 000 30240. 1949. 100Ft T:III ....................................................................................................................................1 000 30241. 1949. 100Ft + 1969. 10Ft szép papír T:III,II- ........................................................................................1 000 30242. 1949. 100Ft (3x) T:III,III- .......................................................................................................................1 000 30243. 1949. 100Ft (6x) T:III.............................................................................................................................1 800 30244. 1951. 50Ft T:II-,III..................................................................................................................................3 000 30245. 1957. 10Ft (3x) sorszámkövetők T:I-,II .................................................................................................2 800 30246. 1960-1975. 10Ft (4xklf) T:I-,II,III............................................................................................................1 800 30247. 1962. 10Ft az aláírók "Kovács, László, Jancsecz" saját kezű aláírásával T:I Hungary 1962. 10 Forint with the signatures of "Kovács, László, Jancsecz" C:UNC Adamo F6 .....................................24 000 30248. 1965. 50Ft T:I-.......................................................................................................................................2 000 30249. 1969. 10Ft (2x) sorszámkövetők T:I Adamo F23 ..................................................................................1 600 30250. 1969. 10Ft T:I-,II több kisebb hajlás .........................................................................................................700 30251. 1969-1980. 50Ft (6xklf) T:I-,II................................................................................................................2 800 30252. 1983. 50Ft (2x) sorszámkövetők, egyik nyomdai papírránccal T:I Adamo F23 ....................................1 600 30253. 1983. november 10. 1000Ft "C" T:III kis szakadás ...............................................................................1 000 30254. 1989. 100Ft nyomdai papírráncból eredő nyomathibával T:III,III- Adamo F36 .....................................1 000 30255. 1990. 5000Ft "H 00000837" sorszámmal illetve piros "MINTA" felülnyomással és perforációval T:I,Iszélen apró hajlás / Hungary 1990. 5000 Forint with "H 00000837" serial number and with red "MINTA" (SPECIMEN) overprint and perforation C:UNC,AU tiny bend on the edge Adamo F49M .....8 000 30256. 1990. 5000Ft "H" T:III ............................................................................................................................5 000 30257. 1990. 5000Ft "H" T:III kis szakadások ..................................................................................................5 000 30258. 1992. 5000Ft "J" T:III ............................................................................................................................5 000 30259. 1993. 1000Ft "E" T:III ............................................................................................................................1 000 30260. 1993. 5000Ft "J" T:III ............................................................................................................................5 000 30261. 2000. 2000Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I .........................................................2 400 30262. 2000. 2000Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I .........................................................2 400
Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! 30263. 2000. 2000Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I .........................................................2 400 30264. 2013. "Puskás bankjegy" promóciós bankjegy a Pénzjegynyomda és a Diósgyőri Papírgyár díszkiadásában T:I ..............................................................................................................................20 000 30265. 80db-os vegyes magyar pengő és forint bankjegy tétel T:III,III- ...........................................................5 000 30266. Vegyes magyar pengő tétel 10P-100.000BP (~117x) T:III,III- ..............................................................2 400 30267. Vegyes magyar pengő tétel 5P-100.000BP + 1993. 100Ft T:III,III- köztük ragasztottak is ...................2 400 30268. 30db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III- ...........................................................................1 400
Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek 30269. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (2,05g) T:2,2- erős patina Huszár 72., Unger I.: 114. ....................1 800 30270. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (3,28g) T:2-,3 lyuk. Huszár 72., Unger I.: 114. ..............................1 800 30271. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (3,21g) T:2-,3 lyuk. Huszár 72., Unger I.: 114. ..............................1 800 30272. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (2,90g) T:2-,3 kis patina Huszár 72., Unger I.: 114. ......................2 000 30273. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (2,27g) T:2,2- hullámos lemez Huszár 72., Unger I.: 114. ............2 000 30274. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (2,55g) T:2,2- patina, ph. Huszár 72., Unger I.: 114. .....................2 000 30275. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (2,93g) T:2 Huszár 72., Unger I.: 114. ..........................................2 600 30276. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (1,76g) T:2,2- Huszár 73., Unger I.: 115. ......................................2 000 30277. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (1,54g) T:2- Huszár 73., Unger I.:115. ..........................................2 800 30278. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (1,51g) T:2 ph. Huszár 73., Unger I.: 115. .....................................2 600 30279. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (1,90g) T:2,2- Huszár 73., Unger I.: 115. ......................................3 000 30280. 1172-1196. Rézpénz Cu "III. Béla" (1,99g) T:2,2- Huszár 73., Unger I.: 115. ......................................3 000 30281. 1373-1382. Denár Ag "I. Nagy Lajos" (0,48g) T:2 rep. Huszár: 547., Unger I.: 432.a ..........................2 600 30282. 1373-1382. Denár Ag "I. Nagy Lajos" verethibás T:2 Huszár: 547., Unger I.: 432.a ............................2 600 30283. 1440K-P Obolus Ag "Albert" V. László mint trónigénylő alatt (0,2g) T:2- rep. Hungary 1440K-P Obolus Ag "Albrecht" Ladislaus V as claimant to the throne C:VF cracked Huszár 594.,Unger I.: 463.c ...................................................................................................................................................20 000 30284. 1501-1526. Obolus Ag "II. Lajos" (0,22g) T:2 Huszár: 819., Unger I.: 652.d ........................................2 200 30285. 1526. Denár Ag "II. Lajos" (0,52g) T:1-,2 Hungary 1526. Denar Ag "Louis II" (0,52g) C:AU,XF Huszár 841., Unger I.: 673.o .................................................................................................................4 000 30286. 1544KB Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,46g) T:1-,2 ly., ki. Huszár: 935., Unger II.: 745.a .........................1 000 30287. 1545KB Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,57g) T:1 Huszár: 935., Unger II.: 745.a ........................................1 000 30288. 1546KB Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,46g) T:2 rep. Huszár: 935., Unger II.: 745.a ................................1 000 30289. 1547KB Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,52g) T:1-,2 Huszár: 935., Unger II.: 745.a ...................................1 000 30290. 1548K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,55g) T:1-,2 Huszár: 935., Unger II.: 745.a .................................1 400 30291. 1550K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,54g) T:1-,2 Huszár 935.,Unger II.: 745.a. ...................................1 000 30292. 1666K-B 3kr Ag "I. Lipót" (1,45g) T:2,2- ph. Huszár: 1465., Unger II.: 1084. .......................................4 000 30293. 1670K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (2,96g) T:2,2- Hungary 1670. 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (2,96g) C:XF,VF Huszár: 1450., Unger II.: 1072. ...................................................................3 000 30294. 1670K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (2,56g) T:3 Hungary 1670. 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (2,56g) C:F Huszár: 1450., Unger II.: 1072. ...........................................................................1 000 30295. 1673K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (3,22g) T:2,2- patina Hungary 1673. 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (3,22g) C:XF,VF patina Huszár: 1450., Unger II.: 1072......................................................2 200 30296. 1694K-B 15kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (5g) T:2,2- Huszár: 1429., Unger II.: 1064A. .......................8 000 30297. 1695C-H 3kr Ag "I. Lipót" Pozsony (1,36g) T:3 lyuk. Hungary 1695. 3 Kreuzer Ag "Leopold I" Bratislava (1,36g) C:F hole Huszár: 1477. Unger II.: 1090.a ................................................................3 000 30298. 1703K-B Duarius "I. Lipót" (0,33g) T:3 Huszár: 1499., Unger II.: 1105.a ..............................................1 000 30299. 1704. X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,78g) T:2,2- Hungary 1704. X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,78g) C:XF,VF Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a ................................................................5 000 30300. 1705K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,73g) T:2-,3 Hungary 1705. Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,73g) C:VF,F Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a ...................................................................1 000 30301. 1705K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (3,41g) T:2- oxidáció Hungary 1705. Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (3,41g) C:VF corrosion Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a .......................................3 400 30302. 1705K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,47g) T:2- ph. Hungary 1705. Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,47g) C:VF edge error Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a......................................3 400 30303. 1705. X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,57g) T:2-,3- oxidáció 1705. X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,57g) C:VF,F corrosion Huszár: 1535 Unger II.: 1133.a .....................................................4 000 30304. 1705. X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,17g) T:2- patina 1705. X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,17g) C:VF patina Huszár: 1535 Unger II.: 1133.a.............................................................................4 000 30305. 1705. X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,67g) T:2 1705. X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,67g) C:XF Huszár: 1535 Unger II.: 1133.a ....................................................................................................7 500
30306. 1706K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,08g) T:2-,3 Hungary 1706. Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,08g) C:VF,F Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a ...................................................................1 800 30307. 1706K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,60g) T:2-,3 Hungary 1706. Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,60g) C:VF,F Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a ...................................................................2 400 30308. 1706K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,64g) T:2- kis rep. Hungary 1706. Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,64g) C:VF small crack Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a ....................................3 000 30309. 1706C-M X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" Kassa (8,25g) T:2 kis rep. Hungary 1706C-M X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" Kaschau (8,25g) C:XF small crack Huszár: 1540., Unger II.: 1133.c ..............8 000 30310. 1706. X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,93g) T:2 Hungary 1706. X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,93g) C:XF Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a .....................................................................4 000 30311. 1706. X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,67g) T:2 patina Hungary 1706. X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,67g) C:XF Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a ......................................................................4 000 30312. 1707K-B Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,30g) T:2,2- kis rep. Hungary 1707. Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,30g) C:XF,VF small crack Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a...............................2 000 30313. 1735NB 1/4 Tallér Ag "III. Károly" XIX. századi nürnbergi utánveret (6,61g) T:2- ph. lyuktömött .........9 000 30314. 1763. Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona (3x) T:3 Huszár: 1756., Unger III.: 1278. ......................1 400 30315. 1763K-M Rézpoltura "Mária Terézia" (16,50g) T:2- Huszár: 1751., Unger III.: 1270.c .........................1 600 30316. 1763K-M Rézpoltúra "Mária Terézia" Cu + 1766. Rézdénár Cu + 1780K Rézkrajcár Cu + 1807B 15 Kr Cu "I. Ferenc" T:2,2-,3 korroziónyom, ph. Huszár:1751., 1756., 1762., 2040. Unger III.:1270.c, 1278., 1274.a, 1398.a ...........................................................................................................................2 400 30317. 1800B 1/2kr Cu "I. Ferenc" (2,27g) T:2-,3 kis patina Huszár: 2031., Unger III.: 1407.a .......................1 200 30318. 1816B 1/4kr Cu T:2 1816B 1/4 Kreuzer Cu C:XF Huszár: 2068., Unger III.:1412.a .............................1 000 30319. 1816G 1kr Cu T:3 ph.............................................................................................................................1 000 30320. 1848. 1kr Cu T:2-,3 Adamo B1 .............................................................................................................1 600 30321. 1848. 1kr Cu T:2 ph. Adamo B1............................................................................................................2 000 30322. 1848. 1kr Cu T:2 korrozió Adamo B1 ....................................................................................................5 000 30323. 1849NB 1kr Cu T:2- anyaghiba Adamo B1.1 ........................................................................................3 000 30324. 1849NB 3kr Cu T:2- ph., ü. Adamo B2 .................................................................................................4 000 30325. 1849NB 3kr Cu T:2,2- Adamo B2 .........................................................................................................5 000 30326. 1851G 3kr Cu T:2- ph. Adamo M6 ........................................................................................................1 800 30327. 1851G 3kr Cu T:2 anyaghiba, ph. Adamo M6.......................................................................................6 000 30328. 1858B 5/10kr Cu + 1859B 5/10kr Cu T:2,2- hajlott lemez Adamo M3 ..................................................1 600 30329. 1859B 1/4Fl Ag + 1861A 1Fl Ag T:2,2- kis ph. Adamo M12, Krause KM#2219....................................8 000 30330. 1864B 5/10kr Cu T:2,2- Adamo M3 ......................................................................................................1 600 30331. 1868KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2 k. Adamo M4.1 ..........................................................................1 400 30332. 1868KB 4kr Cu T:1- Adamo M7.1 .......................................................................................................17 000 30333. 1868KB 4kr Cu T:2 Adamo M7.1 ........................................................................................................16 000 30334. 1868KB 4kr Cu T:2,2- Adamo M7.1 ......................................................................................................6 000 30335. 1870KB 10kr Ag "Váltó Pénz" T:3 kis ph. .............................................................................................1 200 30336. 1872KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2- ..................................................................................................1 000 30337. 1878KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:1-,2 Hungary 1878KB 1 Forint Ag "Franz Joseph" C:AU,XF Huszár: 2138., Unger III.: 1464.a, Adamo M15 .....................................................................6 500 30338. 1879KB 1Ft Ag "Középcímer" T:2 patina, kis ph. Adamo M15 .............................................................2 800 30339. 1879KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2,2- Adamo M15 ......................................................2 800 30340. 1879KB 1Ft Ag "Középcímer" T:2 kis ph. Adamo M15 .........................................................................2 000 30341. 1882KB 5/10kr Cu T:2 Adamo M3.1 .....................................................................................................2 000 30342. 1882KB 5/10kr Cu T:2 Adamo M3.1 .....................................................................................................1 200 30343. 1886-1887KB 1kr Cu "Középcímer" (2x) T:2- .......................................................................................2 000 30344. 1882KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:2 Adamo M15 .........................................................4 000 30345. 1891KB 1kr Cu "Fiume címer" T:2 ........................................................................................................4 000 30346. 1893KB 1f Br T:1- .................................................................................................................................1 400 30347. 1894KB 1f Br T:1- .................................................................................................................................1 400 30348. 1896KB 1K Ag "Millennium" T:2,2- fül- és forrasztásnyom Adamo K5.2 ..............................................1 400 30349. 1896KB 1K Ag "Millennium" T:2- Adamo K5.2 ......................................................................................2 000 30350. 1896KB 1K Ag "Millennium" T:2- karc, ph. Adamo K5.2 .......................................................................2 000 30351. 1898. 2f Br T:2- .....................................................................................................................................1 000 30352. 1900KB 1f Br T:2...................................................................................................................................1 000
Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon 30353. 1902KB 1f Br T:1- .................................................................................................................................1 400 30354. 1908-1915KB 2f Br (4x) T:2- .................................................................................................................1 000 30355. 1908KB 10f Ni + 1909KB 10f Ni (2x) T:1-,2 ..........................................................................................2 000 30356. 1914KB 2f Br (8x) + 1894KB 10f Fe (3x) + 1893KB-1914KB 20f Ni (8x) T:2-3 oxidáció Adamo K2, K3.2, K4 ................................................................................................................................................1 000 30357. 1927. 2f Br (2x) + 1P Ag T:1-,2,2- Adamo P2,P6 .....................................................................................800 30358. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P8 .........................................................................................2 000 30359. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:2- Adamo P8 ........................................................................................2 000 30360. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:2-,3 patina Adamo P8 ..........................................................................2 000 30361. 1930. 5P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P8 .........................................................................................2 000 30362. 1933. 2P Ag "Madonna" (2x) T:2- Adamo P7 .......................................................................................5 000 30363. 1935. 2P Ag "Rákóczi" + 2P Ag "Pázmány" + 1936. 2P Ag "Liszt Ferenc" T:2 patina..........................6 500 30364. 1935. 2P Ag "Rákóczi" T:1- ...................................................................................................................1 400 30365. 1935. 2P Ag "Pázmány" T:1- patina Adamo P7.1 .................................................................................3 600 30366. 1938. 2P Ag "Madonna" T:2 Adamo P7 ................................................................................................2 400 30367. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 kis patina Adamo P8.1 .......................................................................3 600 30368. 1938. 5P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P8.1 .............................................................................3 600 30369. 1939. 2P Ag "Madonna" T:1-,2 Adamo P7 ............................................................................................2 400 30370. 1941-1944. 1P (2x) egyiken, hamis sarló-kalapács ellenjegy (with fake countermark) T:2 Adamo P6.1 .......................................................................................................................................................1 000 30371. 1946-1966. 2f-2Ft 35db-os vegyes forint pénztétel T:vegyes ...............................................................2 000 30372. 1946. 5Ft Ag "vastag Kossuth" sérült MNB plasztiktokban T:2 Adamo F8 ...........................................5 000 30373. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30374. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30375. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- ..........................................................................................................1 400 30376. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- ..........................................................................................................1 400 30377. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- ..........................................................................................................1 400 30378. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 patina .............................................................................................1 400 30379. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30380. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30381. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30382. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:3 ............................................................................................................1 400 30383. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-,3 .......................................................................................................1 400 30384. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" (4x) T:2,2-,3 ....................................................................................................2 800 30385. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" + 1993. 200Ft Ag "MNB" T:2,3 patina .............................................................1 400 30386. 1947. 5Ft Ag "Kossuth" + 1992. 200Ft "MNB" T:2,2- patina Adamo F8.1, F13 ...................................1 400 30387. 1948. 5Ft Ag "Petőfi" T:2 oxidáció ........................................................................................................1 400 30388. 1965-1966. 2Ft alpakka (2x) + 1981. 10Ft Ni "FAO" T:1-,2 Adamo F7.3, EM63 ..................................1 200 30389. 1967-1992. 10f-5Ft (13x) 5klf névérték T:1-,2.......................................................................................1 600 30390. 1971. 2f-10Ft 9db klf, "Magyar Népköztársaság" érmés forgalmi sor bordó műbőrtokban T:1 egyiken patina Adamo FO4.1................................................................................................................4 000 30391. 1972. 50Ft Ag + 100Ft Ag "Szent István" pár, kék plasztiktokban T:BU kis patina...............................6 000 30392. 1974-1989. 2Ft (15xklf), az 1986-os veret hiányzik T:2,2- ....................................................................1 000 30393. 1977. 200Ft Ag "Festők II. / Rippl-Rónai" T:BU kis oxidáció Adamo EM54 ..........................................2 400 30394. 1977. 200Ft Ag "Festők II. / Mányoki Ádám" T:BU kis fo. .....................................................................2 400 30395. 1977. 200Ft Ag "Festők II. / Csontváry" T:BU kis oxidáció Adamo EM52 ............................................2 400 30396. 1977. 200Ft Ag "Nemzeti Múzeum" eredeti plombált MNB tokban T:BU Adamo EM55 .......................3 000 30397. 1980. 100Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" + 1983. 100Ft alpakka "Czóbel Béla" eredeti tokban, tanúsítvánnyal + 100Ft alpakka "Simon Bolivár" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU............1 200 30398. 1981. 100Ft Ni "FAO" eredeti tokban tanúsítvánnyal + 1983. 100Ft alpakka "Széchenyi" eredeti tokban tanúsítvánnyal + 1984. 20Ft "FAO" Cu-ni + 1984. 100Ft "FAO" Cu-Ni T:vegyes Adamo EM66, EM74, EM80, EM81...................................................................................................................1 400 30399. 1983. 100Ft alpakka "Széchenyi István", eredeti MNB tokban tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM74 .....1 000 30400. 1984. 2f-20Ft 10db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO17 ............................................1 200 30401. 1989. 2f-20Ft (10xklf) T:1-,2 Adamo F1.1, F2.1, F3.2, F4.2, F5.2, F6.3, F7.4, F8.4, F9.1, F10 ...........1 600 30402. 1989. 1Ft Al (16x) laminálva T:1,1- ..........................................................................................................800
30403. 1990. 1-20Ft sor (5xklf) + 1990. 2-50f (5xklf) T:1 Adamo FE15, FE16, FE17, FE18, FE19, F1.2, F2.2, F3.3, F4.3, F5.3 ...........................................................................................................................7 000 30404. 1990. 1Ft-20Ft 5xklf db, kiadatlan forgalmi sor laminált fóliatokban, "Magyar Köztársaság" felirattal, de "Kádár" címerrel T:1 .........................................................................................................................7 500 30405. 1990. 100Ft "SOS Gyermekfalu" + 1991. 100Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása" T:2 (PP) .........1 200 30406. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30407. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30408. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- patina ..............................................................................................1 400 30409. 1992. 200Ft "MNB" (5x) T:2 kis ph., kis patina Adamo F13 ..................................................................3 000 30410. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30411. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30412. 1992-1993. 200Ft Ag "MNB" (2x)" T:2,2- ..............................................................................................1 400 30413. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- patina ..............................................................................................1 400 30414. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30415. 1992. 200Ft Ag "MNB" (2x)" T:2 ...........................................................................................................1 400 30416. 1992-1994. 200Ft Ag "MNB", "Deák" (2x) T: 2 kis patina Adamo F13,F13.1........................................1 200 30417. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30418. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30419. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30420. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30421. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30422. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30423. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30424. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x)" T:2 ...........................................................................................................1 400 30425. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x)" T:2 ...........................................................................................................1 400 30426. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x)" T:2 ...........................................................................................................1 400 30427. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x)" T:2 ...........................................................................................................1 400 30428. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x)" T:2 ...........................................................................................................1 400 30429. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x)" T:2 ...........................................................................................................1 400 30430. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x)" T:2 ...........................................................................................................1 400 30431. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30432. 1993. 200Ft Ag "MNB" (4x) T:2 .............................................................................................................2 800 30433. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2 .............................................................................................................1 400 30434. 1993. 200Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30435. 1993-1994. 200Ft Ag "MNB", "Deák" (2x) T: 2,2- karc Adamo F13,F13.1 ............................................1 400 30436. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30437. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30438. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30439. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30440. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2,2- ........................................................................................................1 400 30441. 1994. 200Ft Ag "Deák" (2x) T:2,2- patina .............................................................................................1 400 30442. 1994. 200Ft Ag "Deák" T:PP felületi karc Adamo F13.1 .......................................................................1 600 30443. 1994. 500Ft Ag "Kossuth Lajos" eredeti tokban T:PP ujjlenyomat Adamo EM133 ...............................4 200 30444. 1995. 10f-200Ft 11klf darabos forgalmi sor dísztokban, benne 200Ft Ag "Deák", "Magyarország pénzérméi" sorozat T:BU Adamo FO28.2 .............................................................................................7 000 30445. 1995. 1000Ft Ag "Régi dunai hajók III - Hableány" T:2 (PP) Adamo EM139 ........................................4 400 30446. 1996. 2000Ft Ag "Honfoglalás" T:PP Adamo EM141 ..........................................................................5 000 30447. 1997. 2000Ft Ag "Integráció az EU-ba-EURO I" (31,46g/0.925/38,6mm) T:PP ujjlenyomat Adamo EM147 ...................................................................................................................................................5 000 30448. 1998. 2000Ft Ag "Integráció az EU-ba - EURO II" (31,46g/0.925/38,6mm) T:PP ujjlenyomat Adamo EM157 ...................................................................................................................................................5 000 30449. 2003. 1Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben + 20Ft "Deák Ferenc" forgalmi emlékérme T:PP Adamo FO36 .........................................................................................................................................3 600 30450. 2004. 1Ft-100Ft (7xklf db) forgalmi sor szettben + 2004. 50Ft "EU csatlakozás" forgalmi emlékérme, külső védőborító nélkül T:BU Adamo FO38 ......................................................................2 200 30451. 2004. 2EUR "Mátyás király - Phoenix vitorlás" próbaveret T:P apró ph., ujjlenyomat, kapszulába szorult....................................................................................................................................................1 400
Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! 30452. 2005. 1Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben + 2005. 10Ft "József Attila" T:BU Adamo FO39............2 600 30453. 2005. 50Ft Cu-Ni "Gyermekmentő Szolgálat" (3x) + 2006. 50Ft Cu-Ni "Magyar Vöröskereszt" (3x) + 2006. 50Ft Cu-Ni "1956 tiszteletére" + 2007. 50Ft Cu-Ni "Római Szerződés" (3x) T:2 Adamo FOEM5, FOEM6, FOEM7, FOEM8.......................................................................................................1 000 30454. 2005. 5000Ft Ag "Diósgyőri vár" T:PP ..................................................................................................9 000 30455. 2006. 1Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben T:BU Adamo FO40 ........................................................2 600 30456. 2006. 5000Ft Ag "1956-os forradalom 50. évfordulója" T:PP apró felületi karc ....................................9 000 30457. 2007. 1Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben + 2007. 50Ft "Római Szerződés" T:BU Adamo FO41...2 600 30458. 2008. 1Ft-100Ft (7xklf) forgalmi sor szettben T:BU Adamo FO42 ........................................................2 600 30459. 2008. 5000Ft "Siklósi Vár" T:PP felületi karc Adamo EM218 ..............................................................5 000 30460. 2009. 5Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor szettben T:PP Adamo FO43 ........................................................3 000 30461. 2009. 1000Ft Cu-Ni "Bánki Donát" T:PP ujjlenyomat Adamo EM221 ...................................................1 200 30462. 2010. 1Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor szettben T:PP Adamo FO44.1 .....................................................2 600 30463. 2011. 1Ft-200Ft (6xklf) forgalmi sor szettben T:BU Adamo FO45 ........................................................2 400 30464. 2011. 3000Ft Ag "Az Európai Unió Tanácsának magyar elnöksége" T:PP felületi karc .......................6 500 30465. 2015. 2000Ft CuNi "Róth Miksa" T:BU .................................................................................................2 000 30466. 2015. 5000Ft Ag "Széll Kálmán" T:2 (PP) .............................................................................................5 000 30467. Vegyes: 1864B 4kr Cu + 1885KB 1kr Cu "Középcímer" T:3 ph. ...........................................................1 000 30468. Vegyes: 1998. 100Ft alpakka "1848-1849 Szabadságharc 150. évfordulója". Szign.: Lebó Ferenc + Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1989. "1956-1989 Vértanúink emlékére" MDF alpakka emlékérem, eredeti, sérült tokban, tanúsítvánnyal T:2,BU felületi karc ....................................................................1 400 30469. Vegyes: 1870KB 10kr Ag "Váltó Pénz" + Ausztria 1895-1909. 10h Ni (3x) T:2,2- ................................2 600
Magyar emlékveretek, plakettek 30470. Bartos Endre (1930-2006) DN "Gróf Széchenyi István 1791-1860" Br plakett (130mm) T:2 ................6 000 30471. Bedő József 1981. "35 éves a forint / Alba Regia napok - MÉE Székesfehérvár" Al emlékérem (40mm) T:2............................................................................................................................................2 000 30472. Berán Lajos (1882-1943) 1929. "Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület Hálája Jeléül" Br lemezérem falapon (az érem 60mm, a falap 140x140mm) T:2 HP 1305. ..............................................................4 400 30473. Berán Lajos (1882-1943) 1941. "Magyar Sí Szövetség" fém plakett "LUDVIG" gyártói jelzéssel (55,5x48mm) T:2-.....................................................................................................................................800 30474. Blaskó János (1945-) 1985. "Salgótarján / Magyarország - Csehszlovákia Államközi Bélyegkiállítás" Br emlékérem eredeti tokban (43mm) T1- ............................................................................................1 000 30475. Bognár György (1944-) 1985. "40 éves a BÁV" kétoldalas Br emlékérem, felbontott, plombált plasztik tokban (42,5mm) T:1 ................................................................................................................................800 30476. Bognár György (1944-) 1985. "Történeti Városok Nemzetközi Bizottsága - Eger / Balassi Bálint" Br emlékérem (42,5mm) + Bogár Lívia (1957-) 1986. "100 éves a Nagykanizsai Ipartestület" Br emlékérem (42,5mm) T:1,1-.....................................................................................................................700 30477. Bognár György (1944-) 1986. "Őrösi Pál Zoltán" Al emlékérem (2x) (42,5mm) T:2 ................................800 30478. Bognár György (1944-) 1986. "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" fém emlékérem (32mm) + 1976. "ÉPFU (Építőipari Szállítási Vállalat) - Az Orenburgi Szövetség Gázvezeték Építéséért" Br emlékérem (70,5mm) lyuk és peremhiba!+ DN "II. Rákóczi Ferenc - Hazánk szentje, szabadság vezére, sötét éjben fényes csillagunk 1676-1735" fém lemezérem (38,5mm) T:2,2-,3 ...........................700 30479. Bognár György (1944-) 1989. "Az Amerikai Egyesült Államok elnöke George Bush / Az USA elnökének magyarországi látogatása 1989. július 11-13" Ag emlékérem (31,38g/0.999/43mm) T:2 (PP) ph. György Bognár (1944- ) 1989. "President of the United States George Bush / President of USA visits Hungary 11-13. 07. 1989" Ag commemorative medal (31,38g/0.999/43mm) C:XF (PP) edge error..............................................................................................................................................5 000 30480. Bognár György (1944-) 1986. "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" Al emlékérem (32mm) T:PP ujjlenyomat ...............................................................................................................................................800 30481. Bognár György (1944-) 1990. "MÉE / Magyarország köztársaság" Br emlékérem (42,5mm) + Kiss Sándor (1925-1999) 1984. "Szombathelyi Képtárépítő Egyesület / Derkovits Gyula" Br emlékérem (42,5mm) T:1............................................................................................................................................800 30482. Bognár György (1944-) / Lebó Ferenc (1960-) 1991. "II. János Pál pápa látogatása - Pécs" Ag emlékérem, tanúsítvánnyal eredeti tokban (31,21g/0.925/42,5mm) T:PP felületi karc, kis patina ........4 800 30483. Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) ~1951. "Magyar Labdarúgó Játékvezetők Testülete / Becsülettel a Szocialista Sportért - Lengyel György 1951." kétoldalas Br emlékérem (88mm) T:2 ......4 000 30484. Borbás Tibor? (1942-1995) DN "Qualitás Galéria" Br plakett eredeti tokban (50mm) + Kiss György (1943-) 1988. "Qualitás Galéria" Br plakett eredeti tokban (50mm) T:2 ................................................1 200 30485. Borsos Miklós (1906-1990) 1980. "Fiziológiai Tudományok XXVIII. Nemzetközi Kongresszusa Budapest" Br emlékérem (60mm) T:1 ...................................................................................................1 000 30486. Bozó Gyula (1913-2004) 1989. "George Bush látogatása Magyarországon" Br emlékérem (42,5mm) T:2 ............................................................................................................................................................800
30487. Bozó Gyula (1913-2004) 1994. "Haranghy Jenő születésének 100. évfordulójára" Br emlékérem (42,5mm) + 1992. "Magyar Hidrológiai Társaság 1917. Pro Aqua / Jubileumi Közgyűlés - Szeged" Br emlékérem (42,5mm) + 1978. "SMTSG / Thuróczy Rezső 1913-1978" kétoldalas Br emlékplakett (70mm) + 1970. Kiváló Vállalat - Jászberény Hűtőgépgyár" ezüstözött fém emlékérem (60mm) ...........800 30488. Búza Barna (1910-2010) DN "Petőfi Sándor" és "Itt az idő most vagy soha!" Br plakett pár eredeti dísztokban (94,5 és 95mm) T:2 ............................................................................................................9 000 30489. Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1972. "MÉE III. Vándorgyűlése Székesfehérvár / Gorsium" jelzett Ag emlékérem (25,09g/0.800/42.5mm) T:2 ..........................................................................................4 000 30490. Csíkszentmihályi Róbert (1940- ) "Tudományos Díj / Pest Megye Önkormányzat - Prof. Pécsi Márton részére adományzta" kétoldalas Br plakett (93,5mm) T:2 kis ph. .............................................4 000 30491. Csontos László (1925-) 1968. "Semmelweis Ignác születése 150. évfordulójára - 1968 / Pest Megyei Tanács Semmelweis / Rókus / Kórháza" Br emlékérem (88mm) T:2 rep. Hungary 1968. "150th Anniversary of the Birth of Ignác Semmelweis" Br commemorative medallion. Sign: László Csontos (88mm) C:XF cracked HV.: 641. .............................................................................................5 000 30492. Csúcs Ferenc (1905-1999) 1948. "Tátrai Ica 1948" utánöntött, kétoldalas Br plakett (70mm) T:2 oxidáció .................................................................................................................................................3 000 30493. Csúcs Viktória (1934-1993) / KD 1972. "München Olimpia" aranyozott fém emlékérem (32,5mm) + KD "München Olimpia" aranyozott fém emlékérem (32,5mm) T:2 ..........................................................800 30494. Csúcs Viktória (1934-) 1973. "MÉE Budapest - Magyarország" Ag tagsági emlékérem (25,28g/0.800/42,5mm) T:1- .................................................................................................................4 000 30495. Csúcs Viktória (1934-) 1973. "Pest-Buda-Óbuda egyesítésének centenáriuma" Ag emlékérem (25.28g/0.800/42,5mm) T:PP felületi karc.............................................................................................4 000 30496. Csúcs Viktória (1934-) 1979. "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete 1969-1979" Ag emlékérem (34,69g/0.800/42,5mm) T:2...................................................................................................................5 000 30497. Farkas Ferenc (1958-) 2008. "Helikoni Ünnepségek Keszthely 1958-2008" Br emlékplakett, eredeti tokban rögzítve (100mm) T:2 ................................................................................................................2 000 30498. Farkas István (1915-2005) DN "Irányi Dániel 1822-1892" Br plakett (214,5g/86mm) T:2 ....................5 000 30499. Fritz Mihály (1947-) 1980. "MÉE Szeged - Makó / József Attila" Br emlékérem (42,5mm) + 1983. "75 éves a Szakszervezetek Szegedi Általános Munkáskórusa" Br emlékérem (42,5mm) T:1,1- .................700 30500. Fritz Mihály (1947- ) 1984. "Vaszy Viktor emlékérem / Csongrád Megyei Tanács 1984" kétoldalas Br emlékérem (97mm) T:2 ....................................................................................................................6 500 30501. Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 1986. "MÉE Mezőtúr - Badár Balázs" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) 1986. "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" ezüstözött Al emlékérem (32mm) T:PP .........................................................................................................................800 30502. Fritz Mihály (1947-) DN "Csongrád Megyei Mezőgazdasági Szövetkezetek Szövetsége Szeged" Br emlékérem (42,5mm) + Fritz Mihály (1947-) 1993. "Szeged / BBB Workshop Hungary" Br emlékérem (42,5mm) T:2............................................................................................................................................700 30503. Gáll Gyula (1939-) DN "Futóverseny" ezüstözött Br emlékérem (70,5mm) T:2 ....................................2 000 30504. Gulyás Gyula (1944- ) 1985. "Dr. Helvey Tivadar emlékérem / KEMIKÁL - Gyurics Pál 1990" kétoldalas Br emlékérem (95mm) T:2 ...................................................................................................5 000 30505. Hajós Géza 1943. "Gyári Szabadidő Szervezetek Központja - GYOSZ" fém emlékérem (49mm) T:2karc ..........................................................................................................................................................500 30506. Horváth Sándor (1956- ) "Eger" Br plakett, márványlapra rögzítve (90x118mm) T:2 ...........................1 000 30507. Iván István (1905-1968) 1948. június 11. "Magyar Állami Pénzverő - Budapesti Nemzetközi Vásár" Al emlékérem (32mm) + 1949. "Magyar Állami Pénzverő / Budapesti Nemzetközi Őszi Vásár" Al emlékérem (32mm) T:2 .........................................................................................................................1 400 30508. Iván István (1905-1968) 1953. "Fővárosi Tanács Budapesti Testnevelési és Sportbizottság / Váltófutás a felszabadulás ünnepére" kétoldalas fém emlékérem (65,5mm) + Renner Kálmán (1927-1994) 1977. "Sopron 700 éves" kétoldalas Br érem (60mm) T:2 ..................................................800 30509. Iván István (1905-1968) DN "Zalaegerszeg / Városunkért Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága" ezüstözött fém plakett (80x60mm) T:2 kis ü. ........................................................................................1 000 30510. Jármai Gábor DN "Nehézipari Minisztérium" Br plakett (89mm) T:2 ....................................................2 200 30511. Képíró Zoltán (1944-1981) 1973. "MÉE Kaposvár / 100 éve város Kaposvár" jelzett Ag emlékérem (24,87g/0.800/42,5mm) T:1- .................................................................................................................4 400 30512. Képíró Zoltán (1944-1981-) / ÁPV 1977. "MÉE VIII. Vándorgyűlése Eger / Dobó István" Ag emlékérem (25,15g/0.800/42,5mm) T:1-...............................................................................................5 000 30513. Képíró Zoltán (1944-1981) 1979. "MÉE Keszthely - X. Vándorgyűlés-Goldmark Károly" Ag emlékérem (28,11g/0.640/42,5mm) T:1-...............................................................................................4 000 30514. Kisfaludi Stróbl Zsigmond (1884-1975) 1925. "Grósz Emil" egyoldalas Br. plakett "AEMILIO DE GRÓSZ XXV ANNOS PROFESSORI DISCIPULI ET AMICI MCMXXV" (80mm) T:2 ph. ....................7 500 30515. Kiss Kovács Gyula (1922-1984) 1982. "Zrínyi Miklós 1620-1664 / A Zrínyi Miklós Katonai Akadémiától" Br emlékplakett (123,5-129,5mm) T:2.............................................................................4 000 30516. Kiss Kovács Gyula (1922-1984) 1982. "Zrínyi Miklós 1620-1664 / A Zrínyi Miklós Katonai Akadémiától" Br emlékplakett (123-129mm) T:2...................................................................................3 200
Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! 30517. Kiss Sándor (1925-1999) 1984. "Szombathelyi Képtárépítő Egyesület / Derkovits Gyula" Br emlékérem (42,5mm) + DN "Tengerparti táj" egyoldalas Br érem (37,5) T:2 ph. ....................................500 30518. Kiss Sándor (1925-1999) DN "Ózd Kohászati Üzemek" Br plakett (97mm) T:2 ...................................3 000 30519. Kósa István (1953-) 2001. "Richter Gedeon RT. 2001 Centenárium / Egészséges fejlődés a jövő nemzedékéért - Aszklépiosz" aranyozott fém emlékérem dísztokban (42,5mm) T:PP ujjlenyomat .....2 200 30520. Kovács Dezső (1921-) 1970. "JOHANN THADDAUS PEITHNER / A SELMECI BÁNYÁSZATI AKADÉMIA ALAPÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1770" peremen jelzett Ag emlékérem (130,14g/0.935/69,5mm) T:2 oxidáció / Hungary 1970. "Johann Thaddäus Peithner / To the Memory of the Foundation of the Selmec Mining Academy 1770" Ag commemorative medallion with hallmark on the edge. Szign.: Dezső Kovács (130,14g/0.935/69,5mm) C:XF oxidation .............28 000 30521. Kovács Dezső (1921-) / ÁPV 1971. "MÉE II. Vándorgyűlése Győr-Pannonhalma" Ag emlékérem (26.64g/0.800/42.5mm) T:1- oxidáció ...................................................................................................4 400 30522. Kutas László (1936-) 1997. "Szinyei Merse Pál 1845-1920 / A Szinyei Gimnázium 100 éves" kétoldalas Br emlékérem (83mm) T:2 ...................................................................................................5 000 30523. Lapis András (1942-) 1990. "Szegedi Ipari Vásár emlékére" fém emlékplakett dísztokban (36x36x15mm) T:2 ................................................................................................................................1 000 30524. Lebó Ferenc (1960-) 2003. "MKB - Liszt Ferenc Kamarazenekar" Ag emlékérem dísztokban (31,62g/0.999/42mm) T:PP kis felületi karc ..........................................................................................5 500 30525. Ligeti Erika (1934-2004) / ÁPV 1973. "MÉE IV. Vándorgyűlése Esztergom - Visegrád" Ag emlékérem (25.28g/0.800/42,5mm) T:1-...............................................................................................5 000 30526. Ligeti Erika (1934-2004) 1979. "Állami csúszópénz - Respublica Szentendre" Br gúnyérem (37mm) T:2 .........................................................................................................................................................1 400 30527. Ligeti Erika (1934-2004) 1981. Br névjegyérem (30x34mm) T:2 ..........................................................1 400 30528. Ligeti Erika (1934-2004) DN "Pax Vobis Cum" egyoldalas Br emlékérem (81mm) T:2 kis ph. .............3 000 30529. Lőrincz István (1901-1985) ~1960. "Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától" ezüstözött Br emlékérem "Iparművészeti V. Érem Üzem" gyártói jelzéssel (55mm) T:2 .........................................................................................................................................................1 400 30530. Lux Elek (1884-1941) DN "Rátz László 1863-1930" Br emlékérem "LUDVIG" gyártói jelzéssel és sértül eredeti tokban (80mm) T:2 Hungary ND "László Rátz 1863-1930" Br commemorative medallion with makers mark "LUDVIG" on the back, in damaged original case (80mm) C:XF HP 3430. .....................................................................................................................................................6 000 30531. Mladonyiczky Béla (1936-1995) DN "Kövizig Kupa Gyula" Br érem füllel (43mm) T:2 ............................500 30532. Mladonyiczky Béla (1936-1995) DN "Békés Megyei Téglás- és Cserépipari Vállalat" egyoldalas Br érem, hátlapján "Szilágyi Károly" gravírozással, eredeti dísztokban (103,5mm) T:2 ............................4 600 30533. Mladonyiczky Béla (1936-1995) DN "Bánki Donát 1859-1922 / Bánki Donát emlékplakett" kétoldalas Br plakett (78x79mm) T:2 ....................................................................................................6 500 30534. Nagy István (1920-) / Hunya Zoltán / ÁPV 1975. "MÉE VI. Vándorgyűlése Szolnok" Ag emlékérem (25.44g/0.800/42.5mm) T:1- .................................................................................................................4 000 30535. Olcsai Kiss Zoltán (1895-1981) 1971. "Vadászati Világkiállítás I. Díj" aranyozott Br emlékérem (45mm) T:2 ph.......................................................................................................................................1 600 30536. Osváth Mária (1921-) 1987. "Gerlóczy Gedeon 1895-1975" egyoldalas Br plakett (90,5mm) T:2 .......6 500 30537. Palotás József (1947-) DN "Pungor Ernő" Br emlékplakett (376,5g/90mm) T:2 ...................................5 000 30538. Pálffy Gusztáv (1942-) 1982. "Kodály Centenárium Kecskemét" Br plakett (85mm) T:1- ....................5 000 30539. Peternák Gusztáv (1928-) 1973. "Labor Műszeripari Művek Esztergom Hungary / 75 éves 1898-1973" aranyozott Br emlékérem (60mm) T:2 ...............................................................................2 000 30540. Peternák Gusztáv (1928-) 1974. "MÉE Budapest / Esztergom" Ag emlékérem (25,31g/0.800/42,5mm) T:1- .................................................................................................................5 000 30541. Reményi József (1887-1977) 1946. "A Magyar Demokrácia a Testedzésért 1946 / Ép testben ép lélek" jelzetlen Br emlékérem (61mm) T:2 kis ph. ....................................................................................800 30542. Rétfalvi Sándor (1941-) 1976. "MÉE VII. Vándorgyűlése Pécs 1976 / A mohácsi csata 450. évfordulójára" Ag emlékérem (25,16g/0.800/42,5mm) T:1- ..................................................................4 400 30543. Solymári Valkó László (1909-1984) 1960. "Tessedik Sámuel - 1742-1820 - Emlékérem / A Magyar Agrártudományi Egyesületben a szocialista mezőgazdaságért kifejetett kiváló tevékenységért" kétoldalas Br emlékérem (82mm) T:2 ...................................................................................................4 000 30544. Solymári Valkó László (1909-1984) 1982. "Nyirsy Ferencné" egyoldalas Br plakett (74mm) T:2 ........5 500 30545. Szendrői Zoltán 1970. "Vásárhelyi István Emlékérem 1889-1968" egyoldalas Br emlékérem (100mm) T:2..........................................................................................................................................5 000 30546. Szentirmai Zoltán (1941-) 1978. "MTV - XVIII. Miskolci TV fesztivál 1978" kétoldalas Br plakett (71mm" T:2............................................................................................................................................4 000 30547. Ifj. Szlávits László (1959-) DN "Leiningen Károly" egyoldalas Br érem (39,5mm) T:2 .............................800 30548. Szombathelyi László (1943-) 1968. "Verseghy Diáknapok Szolnok 1968" aranyozott Br plakett (60mm) T:2 kis ph. ................................................................................................................................2 000 30549. Tóth Sándor (1933-) DN "Közúti Szolgálatért - Pest Megyei Állami Közútkezelő KHT." kétoldalas Cu emlékérem T:2 ......................................................................................................................................1 200
30550. Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "Ferenc József koronázása Budán" Ag zseton. "I FERENCZ JÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ KORONÁZTATOTT BVDÁN MDCCCLXVII" (5,5g/23,5mm) T:2- ü., ph. Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Coronation of Franz Joseph in Buda" Ag jeton (5,5g/23,5g) C:VF ding, edge error..............................................................................................................................................8 000 30551. 19. század "Szt. György" Ag érem (25,15g/46mm) T:2- lyuktömött ....................................................10 000 30552. 1896. "A Katolikus Legényegylet negyvenéves fennállása emlékére" Br emlékérem "LAUER" gyártói jelzéssel. "SZENT JÓSEF, KÖNYÖRÖGJ ÉRETTÜNK! / AZ EZERÉVES MAGYARORSZÁGOT ÜNNEPLŐ KATHOLIKUS LEGÉNYEGYLET NEGYVENÉVES FENNÁLLÁSÁNAK EMLÉKÉRE MDCCCXCVI" Br emlékérem (50mm) T:2,2- ph...............................1 200 30553. 1898. "Szabadságharczunk dicső emlékére / Istenért, királyért, hazáért" Cu emlékérem (29,5mm) T:2-,3 k. ....................................................................................................................................................800 30554. Osztrák-Magyar Monarchia ~1918. "József főherceg / Kárpátok, Doberdo" Zn emlékérem (59mm) T:2,2- Austro-Hungarian Monarchy ~1918. "Archduke Joseph / Carpathians, Doberdo" Zn commemorative medallion (59mm) C:XF,VF ........................................................................................2 200 30555. 1922. "Múzeumegyesület Székesfehérvár / Aranybulla" Br emlékérem (30mm) T:1-,2 .......................1 000 30556. 1930. "II. Ottó Magyarország örökös királya / Bizalmam az ősi erényben" Br emlékérem (32mm) T:2 ü. ...........................................................................................................................................................1 000 30557. 1936. "Magyar Országos Lawn Tennis Szövetség 1907-1932 - Herzum János úrnak a Pestvidéki Kerület elnökének 10 éves fáradhatatlan munkásságának emlékére 1926-1936" fém érem (36mm) márványlapon (102x60mm), "LUDVIG" gyártói jelzéssel T:2 ................................................................1 600 30558. 1937. "F.M.G." Br plakett. Szign.: Breznay (35x47mm) T:2 ..................................................................1 000 30559. 1943. "Hadbavonult olasz művészek kiállítása, Budapest" Br emlékérem "Lorioli Milan Roma" gyártói jelzéssel. "CREDERE OBBEDIRE COMBATTERE VINCERE / HADBAVONULT OLASZ MŰVÉSZEK KIÁLLÍTÁSA BUDAPEST". Szing.: Francesco Giannone (50mm) T:2 ph........................9 000 30560. 1948. "XIV. Olimpia London" Zn emlékérem, bajnoki nevekkel a hátoldalon (40mm) T:2, 2- oxidáció ...............................................................................................................................................................3 000 30561. 1956. "Vasas Együttesek IV. Zenei Fesztiválja Budapest 1956. Április 14-29. - Autóvillamossági Felszerelések Gyára Énekkar" zománcozott fém emlékplakett dísztokban (96x58mm) T:2 ................2 000 30562. 1969. "Magyar Alumíniumipari Tröszt - BUÉK" Al emlékérem (40mm) T:2-, ph. ..................................1 000 30563. 1969. "Arany Reflektor - A Magyar Ifjúság Szerkesztőségétől" Br emlékplaktt (102mm) T:2 ...............1 000 30564. 1969. "KPVDSZ (Kereskedelmi, Pénzügyi és Vendéglátóipari Dolgozók Szakszervezete) Eredményes Szakszervezeti Munkájáért - Budapest, 1969. KPVDSZ Elnöksége" eloldalas ezüstözött fém plakett, eredeti, nem záródó dísztokban (89x120mm) T:2 k. ........................................1 000 30565. 1970. "1 Milliomodik - 1970. dec. 12 / Jászberény Hűtőgépgyár" a Lehel-gyár Al emlékérme az 1 milliomodik hűtőszekrény elkészültének alkalmából (65mm) T:2 .........................................................1 000 30566. 1970. "1945 / 1970" Újjáépítés 25. évfordulója Br emlékérem (40mm) + DN "Megyei Trófeabíráló Bizottság" Br emlékérem (40mm) + DN "Kereskedelmi Alkalmazottak Országos Egyesülete Sportcsoportja Versenydíja" ezüstözött fém díjérem. Szign.:EK? T:2,2- ph., k. ...................................1 000 30567. 1972. "Egriek a városért" Br emlékérem (230g/83mm) T:2 ..................................................................3 000 30568. 1973. "Budapesti Művészetbarátok Egyesülete 1973" Br emlékérem gravírozott hátoldallal (183g/81mm) T:2...................................................................................................................................3 000 30569. 1974. "Keszthely / Éremgyűjtők Keszthelyi Csoportja - 20 éves a városunk" ezüstözött fém emlékérem, eredeti tokjában (70mm) T:2,2- apró ph., patina ...............................................................5 000 30570. 1975. "25 éves a Tanács 1950-1975 / A VI. Ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága" Br emlékérem tokban (76mm) + 1976. "Száz éves a Telefongyár 1876-1976" fém emlékérem dísztokban, fém kitűzővel (90mm) + DN "VI. Ker. Tanács - A Centenárium évében a VI. Kerület Lakossága Érdekében Végzett Munkájáért" Br emlékplakett dísztokban (115mm) T:2,2-......................................2 000 30571. 1976. "25 éves a Csehszlovák Kulturális Központ Budapesten" Br plakett eredeti tokban (84x83mm) T:2 1976. "25th Anniversary - Czechoslovakian Cultural Centre in Budapest" Br plaque in original case (84x83mm) C:XF .............................................................................................................................800 30572. 1976. "II. Rákóczi Ferenc emlékérem / Pro Patria et Libertate - Szécsény 1705" kétoldalas Br emlékérem (92mm) T:2 .........................................................................................................................5 000 30573. 1977. "Csepel Vas- és Fémművek 1892-1977" Br emlékplakett eredeti tokban (91mm) T:2 ...............1 000 30574. 1978. "XVII. Nemzetközi Taurus Rallye - Nyíregyháza" Br emlékérem dísztokban, tokhoz rögzítve (60mm) T:2............................................................................................................................................1 000 30575. ~1979. "Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége Budapest" Br plakett eredeti tokban (55,5x65mm) T:1-..................................................................................................................................1 000 30576. 1981. "Hírös Napok Kecsekemét / Kertészeti Élelmiszeripari Gépkiállítás" öntött Br emlékérem (67mm) + 1983. "Hírös Napok Kecsekemét / Kertészeti Élelmiszeripari Gépkiállítás" öntött Br emlékérem (67mm) T:2 kis ph. .............................................................................................................3 200 30577. 1982. "Szent István denár / Ungarn in Hamburg" fém emlékérem (42,5mm) T:2 ....................................800 30578. 1983. "Szent István Bazilika felújítása" nagyalakú öntött Br emlékérem, a felújítás során eltávolított bronz tetőelemek anyagából. Szign.: PAX (82mm) T:2 ........................................................................1 400
Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! 30579. 1984. "Budapest Felszabadulás Kupa - Nemzetközi Sakk CSV - Bp. 1984. II. 9." Br plakett (132mm) T:2..........................................................................................................................................1 000 30580. 1984. "Magyarország - Franciaország Bélyegkiállítás - Budapest 1984" eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett (109mm) T:2......................................................................................................2 400 30581. 1984. "Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége / Levélbélyeggyűjtők első hazai egyesülete Budapest 1984. április 27." ezüstözött fém emlékérem (42,5mm) + 1985. "MÉE - Felszabadulási Jubileumi Bélyegkiállítás, Kecskemét" fém emlékérem (42,5mm) + DN "Magyar Olajipari Múzeum Zalaegerszeg" Br emlékérem dísztokban (78mm) + 2db városi emlékérem T:1,1-,2 ...........................1 400 30582. 1984. "Magyarország - Szovjetunió Bélyegkiállítás - Budapest 1984" eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett (100mm) T:2 .......................................................................................................................800 30583. 1985. "A HNF VIII. Kongresszusa Budapest" Br nagyalakú plakett (105mm) szignó: EM T:2,2- .........1 000 30584. 1985. "Felszabadulásunk 40. évfordulójára" Br emlékplakett. Szign.: KO (98mm) T:2 ........................2 400 30585. 1985. "Zalaegerszeg rendezett tanácsú város 1885-1985" Br emlékplakett dísztokban (132mm) T:2 ...............................................................................................................................................................1 000 30586. 1988. "A Finn-Magyar Gyógyszálló alapkőletételének emlékére - Budapest" Br plakett (79mm) T:2 .....800 30587. 1994. "Első választó" emlékérem (4x) T:1- apró ph. .............................................................................1 000 30588. 1994. "Adolf Kolping 1813-1865 / Kolping Kongresszus - Budapest 1994" kétoldalas Br plakett. Szign.: VENUS (87mm) T:2 ..................................................................................................................3 000 30589. 1998. "Győr 1598-1998 / Arrabona '98 - Nemzetközi Bélyegkiállítás" aranyozott fém emlékérem (40mm) + 2012. "MABÉOSZ / Székesfehérvár 2012. október 9." Br emlékérem (43mm) + Finnország 2001. "Sindelfingeni Nemzetközi Postatörténeti Napok" Br érem, eredeti tokban. Szign.: VH (38mm) T:1-,2 .................................................................................................................................1 000 30590. 1999. "5 éves - Sony Hungária Kft. 1994-1999" Ag emlékérem (31,35g/0.925/42,5mm) T:PP ............4 400 30591. 2000. "Magyarország Reneszánsza a 3. Évezredben - 2000. április 16-18. / Magyarország Felemelkedéséért Közhasznú Alapítvány" jelzett Ag emlékérem (33,83g/0.925/42,5mm) T:PP ujjlenyomatos, kis patina .......................................................................................................................6 000 30592. 2005. "Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége / Kóta Díj 2005" Br emlékérem dísztokban (90mm) T:2............................................................................................................................................1 000 30593. ~2007. "Horváth Judit Emlékérem - Pécs Női Kosárlabda Sportjáért / Hűségért" ezüst fokozat, ezüstözött fém emlékérem (42mm) T:2 patina ......................................................................................1 000 30594. 2010. "Budapest érem / Mátyás Templom, Citadella, Parlament, Szent István Bazilika" aranyozott fém emlékérmek (4xklf) (33mm) T:1- egyiken sérült aranyozás ...........................................................1 000 30595. DN "Bartók Béla emlékérem" egyoldalas Br érem (60mm) T:2 kis ph. ....................................................800 30596. DN "Állami Gorkij Könyvtár Budapest / Hűséges Szolgálatért - Állami Gorkij Könyvtár" öntött Br plakett, gravirozott eredeti tokban (115mm) T:2 ...................................................................................3 000 30597. DN "A nyomda-, a papíripar és a sajtó dolgozóinak szakszervezete - 60 éves tagságért" jelzett Hollóházi porcelán plakett, eredeti díszdobozban (137mm) T:2 ...........................................................1 000 30598. DN "A könyves Gondolkodó" öntött Br plakett, könyvművészeti díj(?) Szign.:CS (84x86mm) T:2 .......2 000 30599. DN "10 éves földügyi szolgálatért" Br plakett, eredeti tokban (80mm) + DN "Tetrapol" Br plakett, hátlapjára filc anyag ragasztva T:2 .......................................................................................................1 200 30600. DN "40 éves szolgálatért Dorogi Szénbányák" egyoldalas Br plakett, eredeti dísztokban. Szign.: K (96mm) T:2............................................................................................................................................1 000 30601. DN "Tipográfia Örökös Tagja" jelzett Hollóházi kerámia plakett, eredeti sérült dísztokban (88mm) T:2 .........................................................................................................................................................1 000 30602. DN "A budapesti metrónál tett látogatás emlékére" kétoldalas, Br emlékplakett, zománcozott betétekkel (79mm) T:2,2- ......................................................................................................................1 400 30603. DN "Magyar Vitorlás Szövetség" fém díjérem, mellszalag nélkül (40mm) T:2 ......................................1 000 30604. DN Br lövész díjplakett, márványlapon, eredeti díszdobozban (66x97mm) + 1941. "Gamma" Lövész Egyesület éremigazolványa T:2 ............................................................................................................1 200 30605. DN "Váckörnyéki Vízgazdálkodási és Talajvédelmi Társulat" egyoldalas Br plakett (122x58,5mm) T:2 .500 30606. DN "Dunavidéki Gasztronómiai Társaság / A Magyar Gasztronómiai fejlesztésért!" kétoldalas Br emlékérem eredeti dísztokban (83mm) T:2 ..........................................................................................1 000 30607. DN "Országos Bélyegnapi Kiállítás Budapest" eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett, eredeti tokjában (100mm) T:2 ...........................................................................................................................1 000 30608. DN "Balassagyarmat" fém emlékérem sérült "ÁPV" tokban (32mm) + DN "Salgótarján" Br emlékérem "ÁPV" tokban (32mm) + DN "Szeged Tourist - Idegenforgalmi Hivatal / Ópusztaszer 896" Br emlékérem (42,5mm) T:2 .........................................................................................................1 000 30609. Vegyes: 1977. "Sopron" Br emlékérem plombált "ÁPV" plasztiktokban (31mm) + DN "Rákóczi" fém emlékérem (38,5mm) + Hollandia 1983. "Duffeli Miasszonyunk" Br emlékérem (35mm) + Németország DN "III. Frigyes" emlékérem füllel, hátoldalán ballagási üzenet(?) (39mm) T:2 egyiken ph. .........................................................................................................................................................1 000 30610. Vegyes: ~1980. "Öntödei Vállalat / 30 év hűséges munkájáért" Br emlékérem (55mm) + 1980. "100 éves a szervezett szakmunkás képzés Esztergomban" Br emlékérem (47,5mm) + Garamkeszi János (1936-) 1983. "MÉE - 10 éves a Nógrád megyei szervezet / Salgótarján" T:2 ........................................800
30611. Vegyes: 1975. "Hungexpo / Nemzetközi Mezőgazdasági, Élelmiszeripari Gép- és Műszerkiállítás és Vásár" fém emlékérem (32mm) + Csehszlovákia ~1970. "Janosikov Dukat - Pre Stastie / 1713" fém emlékmedál (Körmöcbányai veret) (27mm) + NDK / Lipcse 1987. "VIII. Sportfesztivál, XI. Spartakiád" fém emlékérem (40mm) T:2,2- .................................................................................................................800 30612. Vegyes: Bognár György (1944-) 1996. "Gróf Széchenyi István 1791-1860 / 150 éves a balatoni gőzhajózás 1846-1996" Br emlékérem (42,5mm) + Ligeti Erika (1934-2004) 1979. "Állami csúszópénz - Respublica Szentendre" Br gúnyérem (37mm) + Ifj. Szlávics László (1959-) 2015. "Nemzetünk forradalmai / 1956-os forradalom és szabadságharc" Br emlékérem (36mm) + 1976. "Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet - 1901-1976" Br emlékérem (40mm) + 1977. "Jövőbelátók Klubja / MTV Ifjúsági osztálya 1976-1977" Br plakett (92mm) + 1983. "Szent István Bazilika felújítása" nagyalakú öntött Br emlékérem, a felújítás során eltávolított bronz tetőelemek anyagából. Szign.: PAX + ~1970-1980. "MTV 15 éves Törzsgárda Tagságért" Br emlékérem (70mm) + 1971. "Békéscsaba / III. Országos Véradó Konferencia" Br emlékérem. Szign.: Simon S. (50,5mm) + DN "Szent István Magyarok királya 969-1088 / Szent István Bazilika 1905 - Budapest" aranyozott fém emlékérem, angol nyelven (32mm) T:vegyes ..............................................................2 400 30613. Vegyes: 4db-os külföldi és magyar plakett tétel, közte DN "A megyei polgári védelem fejlesztéséért" Br plakett (85mm), 1968. "Békéscsaba / Városunkért 1718-1968" kétoldalas Br plakett (50mm) T:2,2- peremhiba ...................................................................................................................................1 200 30614. 5db-os emlékérem és plakett tétel, benne "MAFILM", "A Vállalat Kiváló Brigádja", "Budapesti Testnevelési és Sportbizottság", valamint jelzett hollóházi porcelán plakett T:1-,2,2- .............................800 30615. 5db-os vegyes emlékérem és plakett tétel közte, 1998. "Országos Mentőszolgálat 1948-1998 / A Magyar Oxyologiai Társaság IX. Vándorgyűlése - Budapest 1998. május 7-9." ezüstözött fém emlékérem, eredeti tokban (42,5mm), DN "Komló Építéséért Emlékérem" fém medál (32mm) T:2,2...............................................................................................................................................................1 400 30616. 5db-os vegyes emlékérem, zseton tétel, benne 1968. "Öntödei Vállalat / Kiváló munkáért 1968" Br emlékérem (55mm) + DN "Fővárosi Csatornázási Művek" Al zseton (3x) + 1975. "A Magyar Rádió Futó-Kocogó Versenye" Al díjérem (40mm) T:2,2- ..................................................................................800 30617. Vegyes 5db-os emlékérem tétel, közte 1986. "Őrösi Pál Zoltán 1904-1986" Al emlékérem, 1993. "Bizományi Kereskedőház és Záloghitel Rt. - Mária Terézia alapította az első magyar zálogházat 1773 - 1993. / Emlékül - Az 1773-ban kelt alapítólevél pecsétjével hitelesítve" Br emlékérem (60mm) T:2............................................................................................................................................1 400 30618. 6db klf emlékérem, közte ~1960. "Egy napot Pécsért" aranyozott fém emlékérem (47,5mm), valamint DN "Szeged", "Visegrád", "Sopron" ezüstözött fém emlékérmek (32mm) T:2,2-.....................................800 30619. Vegyes 7db-os magyar szocialista emlékérem és plakett tétel, közte 1976. "Kiváló Propaganda Munkáért - MSZMP Csepel Vas és Fémművek Bizottsága" öntött Br plakett, eredeti tokban (73x76mm), ~1980. "Csepel vas- és fémművek - 40 éves törzsgráda tagjának" fém plakett eredeti tokban (43x85mm) + 1db arab nyelvű kétoldalas Br emlékérem ..........................................................3 000 30620. Vegyes 14db-os klf díjérem, jelvény és kitűző tétel, közte több asztalitenisz díjérem, valamint két vadász/hegymászó kitűző T:2,2-...........................................................................................................1 000
Modern utánveretek, fantáziaveretek 30621. DN 50Ft "Magyar Foci Legendái - Futballabda" aranyozott Cu-Ni, multicolor emlékérme T:2 ................800 30622. DN 50Ft "Magyar Foci Legendái - Futballabda" aranyozott Cu-Ni, multicolor emlékérme T:2 ................800 30623. DN 200Ft "Békéscsaba + "Szolnok" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T:2 .........................1 000 30624. DN 200Ft "Nyíregyháza" + "Salgótarján" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T:2 ..................1 000 30625. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A Forintrendszer bevezetése 1946. 5Ft" Ag emlékérem, tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP ujjlenyomat .......................................................................2 800 30626. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A címer elemei először együtt egy vereten 1440-1444" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP ........................................................................2 800 30627. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A rendszerváltás téves verete 1989-1990" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0.999/35mm) T:PP...........................................................................................2 800 30628. DN "A magyar nemzet pénzérméi - A legkisebb névértékű érme 1848-1916" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (10,37g/0,999/35mm) T:PP felületi k., fo. .....................................................................2 800 30629. DN "Eurófantáziák - Magyar Tudományos Akadémia" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (20,7g/0,999/38,61mm) T:PP ................................................................................................................3 200 30630. Vegyes: Spanyolország 2002. (2x) kétoldalas fém emlékérem (30mm) + Görögország 2003. kétoldalas fém emlékérem (30mm) T:1-,2 Mixed: Spain 2002. (2x) double sided commemorative medal (30mm) + Greece 2003. double sided commemorative medal (30mm) C:AU,XF ......................2 000
Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek 30631. Ausztria 1911. 10K Au "Ferenc József" Bécs (3.39g/0.900) T:2 / Austria 1911. 10 Corona Au "Franz Joseph I" Vienna (3.39g/0.900) C:XF ......................................................................................32 000 30632. DN "1848/49-es szabadságharc dukát" Au (0.585) és Ag (0.415) utánveret dísztokban, tanúsítvánnyal (3,1g) T:PP felületi karc Hungary ND "Ducat of the 1848/49 Hungarian Revolution" Au (0.585) and Ag (0.415) restrike in case, with certificate (3,1g) C:PP sligthly scratched ................22 000
Külföldi bankjegyek 30633. Amerikai Egyesült Államok 1918. 1$ "National Currency - New York" T:III restaurált USA 1918. 1 Dollar "National Currency - New York" C:F restoration Krause 371 ...................................................18 000 17
Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! 30634. Amerikai Egyesült Államok 1923. 1$ piros pecsét T:III restaurált USA 1923. 1 Dollar red seal C:F restored Krause 189............................................................................................................................40 000 30635. Amerikai Egyesült Államok 1923. 1$ kék pecsét "Silver Certificate - Nagyméretű" T:III restaurált USA 1923. 1 Dollar blue seal "Silver Certificate - Large size" C:F restored Krause 342 ....................10 000 30636. Amerikai Egyesült Államok 1923. 1$ kék pecsét "Silver Certificate - Nagyméretű" T:III restaurált USA 1923. 1 Dollar blue seal "Silver Certificate - Large size" C:F restored Krause 342 ....................10 000 30637. Amerikai Egyesült Államok 1981. 1$ (4x) ívben, "Bureau of Engraving and Printing" feliratú mappában T:I USA 1981. 1 Dollar (4x) in sheet, in "Bureau of Engraving and Printing" folder C:UNC ...............................................................................................................................................................1 600 30638. Ausztria / Szövetséges megszállás 1944. 100Sch (2x) sorszámkövetők T:II fo. Austria / Allied occupation 1944. 100 Schilling (2x) sequential serials C:XF spots .......................................................1 000 30639. Ausztria 1956. 20Sch T:III Austria 1956. 20 Shilling C:F .....................................................................2 400 30640. Ausztria 1956. 20Sch T:III Austria 1956. 20 Schilling C:F ....................................................................1 000 30641. Ausztria 1970. 50Sch T:III Austria 1970. 50 Schilling C:F ...................................................................1 000 30642. Ausztria 1986. 20Sch (2x) sorszámkövetők T:I Austria 1986. 20 Schilling (2x) sequneital serials C:UNC ...................................................................................................................................................6 000 30643. Ausztria 1997. 1000Sch T:III Austria 1997. 1000 Schilling C:F ..........................................................15 000 30644. Belize 2014. 2$ T:I,I- Belize 2014. 2 Dollars C:UNC,AU .......................................................................1 000 30645. Bulgária 1974. 10L (6x) sorszámkövetőek T:I,I- Bulgaria 1974. 10 Leva (6x) sequential serials C:UNC,AU Krause 96 ...........................................................................................................................2 000 30646. Ceylon 1982. 10R T:III Ceylon 1982. 10 Rupees C:F Krause 92.a ......................................................1 200 30647. Csehszlovákia 1944. 1K + 1944. 100K + 1945. 20K + 1945. 100K + 1946. 500K + 1950. 10K + 1953. 1K + 1959. 100K + 1961. 3K + 1961. 5K T:III Czechslovakia 1944. 1 Koruna + 1944. 100 Korun + 1945. 20 Korun + 1945. 100 Korun + 1946. 500 Korun + 1950. 10 Korun + 1953. 1 Korun + 1959. 100 Korun + 1961. 3 Korun + 1961. 5 Korun C:F .......................................................................1 000 30648. Csehszlovákia 1960. 10K (2x) sorszámkövetők T:I Czechoslovakia 1960. 10 Korun (2x) sequential serials C:UNC .......................................................................................................................................1 000 30649. Görögország 1927-1944. 10D-5000D (5xklf) bankjegy tétel T:III-,IV egyik restaurált Greece 1927-1944. 10 Drachmal - 5000 Drachmal (5xdiff) banknote C:VG,G ..................................................1 000 30650. Holland Antillák 1970. 1G T:I Netherlands Antilles 1970. 1 Gulden C:UNC Krause 20.a .....................1 000 30651. Horvátország 1991. 1D (100x) + 1991. 5D (100x) + 1991. 10D (100x) + 1991. 25D (140x) mindegyik banki vagy házi kötegelővel T:I-II- Croatia 1991. 1 Dinar (100x) + 1991. 5 Dinar (100x) + 1991. 10 Dinar (100x) + 1991. 25 Dinar (140x) all of them in original or homemade wrapper C:AU-VF Krause 16., 17., 18., 19. ........................................................................................................7 500 30652. Horvátország 1993. 50.000D (3x) sorszámkövetők T:I Croatia 1993. 50.000 Dinara (3x) sequential serials C:UNC Krause 26.a ...................................................................................................................1 200 30653. Horvátország ~1993. 5K + 50K + 200K + 500K + 1000K, mind előlapi színpróbák + 200K + 500K + 1000, mint hátlapi színpróbák T:I Croatia ~1993. 5 Kuna + 50 Kuna + 200 Kuna + 200 Kuna + 500 Kuna + 2000 Kuna, all obverse color trials + 200 Kuna + 500 Kuna + 1000 Kuna, all back color trials C:UNC ...............................................................................................................................11 000 30654. Horvátország 1993. 200K hátlapi színpróba páros ívben T:I Croatia 1993. 200 Kuna back color trial in a sheet of two C:UNC........................................................................................................................4 000 30655. Irak 1980. 25D (3x) sorszámkövető T:I Iraq 1980. 25 Dinars (3x) sequential serials C:UNC Krause 25.b .......................................................................................................................................................2 600 30656. Lengyelország 1919. 1000M (2x) sorszámkvetők T:I-,II Poland 1919. 1000 Marek (2x) sequential serials C:AU,XF.....................................................................................................................................3 000 30657. Lengyelország 1919. 1000M T:III Poland 1919. 1000 Marek C:F.........................................................1 000 30658. Maldív-szigetek 2015. 10R T:I Maldives 2015. 10 Rufiyaa C:UNC .......................................................1 200 30659. Montenegró 1914. 10P T:I Montenegro 1914. 10 Perpera C:UNC .....................................................10 000 30660. Német Birodalom 1910. 1000M + 1914. 1M + Németország / Weimar Köztrásaság 1920. 100M + 1929. 10M (2x) + 1929. 20M + Német 3. Birodalom 1937. 1RM + 1942. 5M + Német 3. Birodalom / Német megszállt területek 1940-1945. 1M T:III,III- German Empire 1910. 1000 Mark + 1914. 1 Mark + Germany / Weimar Republic 1920. 100 Mark + 1929. 10 Mark (2x) + 1929. 20 Mark + German Third Reich 1937. 1 Rentenmark + 1942. 5 Mark + German Third Reich / German occupied territories 1940-1945. 1 Mark C:F,VG ...................................................................................................1 000 30661. Németország / Weimari Köztársaság 1920-1923. 10db-os vegyes bankjegy tétel T:III Germany / Weimar Republic 1920-1923. 10pcs of banknotes C:F.........................................................................1 000 30662. Német 3. Birodalom 1937. 1M (2x) sorszámkövetők T:I- German Third Reich 1937. 1 Mark (2x) sequential serials C:AU .........................................................................................................................1 000 30663. Német 3. Birodalom / Német megszállt területek 1940-1945 1M (3x) sorszámkövetők T:I German Third Reich / German occupied territories 1940-1945. 1 Mark (3x) sequential serials C:UNC Krause R136.a...................................................................................................................................................3 000 30664. Német 3. Birodalom / Cseh-Morva Protektorátus 1942. 10K (2x) sorszámkövetők T:I,I- German Third Reich / Protectorate of Bohemia and Moravia 1942. 10 Korun (2x) sequential serials C:UNC,AU .............................................................................................................................................2 000
30665. NSZK 1980. 20M T:III FRG 1980. 20 Mark C:F ....................................................................................1 600 30666. Olasz Államok / Velence / Moneta Patriottica 1848. 1L + 2L + 5L, mindegyik hátoldalán bélyegzéssel T:III,III- Italian States / Venice / Moneta Patriottica 1848. 1 Lira + 2 Lire + 5 Lire, all with stamp on the back C:F,VG Krause S185,S186,S188 ..................................................................12 000 30667. Olasz Államok / Velence / Moneta Patriottica 1848. 3L hátoldalon bélyegzéssel T:III Italian States / Venice / Moneta Patriottica 1848. 3 Lire with stamp on the back C:F ...................................................2 000 30668. Orosz Birodalom 1912-1917. (1909.) 10R + 1912-1917. (1909.) 25R Szign.: Shipov T:III Russian Empire 1909. 10 Roubles + 1909. 25 Roubles Sign.: Shipov C:F Krause 10.b, 12.b ...........................1 600 30669. Orosz Birodalom 1909-1912. 25R Szign.: Konshin + Szovjetunió 1961. 11db bankjegy 4xklf T:III,IIIRussia 1909-1912. 25 Rubles Sign.: Konshin + Soviet Union 1961. 11pcs of 4xdiff banknotes C:F,VG ..................................................................................................................................................1 000 30670. Orosz Polgárháború / Dél-Oroszország / Gyenyikin és Vrangel Hadserege 1919. 1000R T:IRussian Civil War / South Russia / Army of Denikin and Wrangel 1919. 1000 Rubles C:AU Krause S418 ......................................................................................................................................................2 000 30671. Románia 1941. 1000L (2x) sorszámkövetők T:I-,II Romania 1941. 1000 Lei (2x) sequential serials C:AU,XF ................................................................................................................................................1 000 30672. Románia 1941. 2000L + 1946. 100.000L T:III Romania 1941. 2000 Lei + 1946. 100.000 Lei C:F Krause 53.a, 58.a ..................................................................................................................................1 400 30673. Románia 1945. 5000L + 2001. 50.000L (4x) T:III Romania 1945. 5000 Lei + 2001. 50.000 Lei (4x) C:F Krause 56.a, 113 ............................................................................................................................2 000 30674. Románia 1950. 20L T:III Romania 1950. Lei C:F Krause 83.a .............................................................2 000 30675. Szerbia / Német megszállás 1941. 500D (5x) + 1942. 500D T:III Serbia / German occupation 1941. 500 Dinara (5x) + 1942. 500 Dinara C:F ...............................................................................................1 400 30676. Szlovákia 1993-2004. 20K (7x) + 50K + 100K T:III Slovakia 1993-2004. 20 Korun (7x) + 50 Korun + 100 Korun C:F .......................................................................................................................................2 400 30677. Szlovénia 1992-2004. 20T (2x) + 100T + 200T (3x) T:III Slovenia 1992-2004. 20 Tolarjev (2x) + 100 Tolarjev + 200 Tolarjev C:F ............................................................................................................1 000 30678. Ukrajna / Autonóm Köztársaság 1918. 1000K T:I- Ukraine / Autonomous Republic 1918. 1000 Karbovantsiv C:AU ................................................................................................................................2 000 30679. Ukrajna / Autonóm Köztársaság 1918. 2000H T:I- kis szakadás Ukraina / Autonomous Republic 1918. 2000 Hryven C:AU small tear......................................................................................................4 000 30680. Vegyes: Finnország 1963. 10M + Új-Zéland 1992. 10$ T:III Mixed: Finland 1963. 10 Markaa + New Zealand 1992. 10 Dollars C:F ...............................................................................................................1 000 30681. Vegyes: Franciaország 1939. 5F + Görögország / Német-olasz megszállás 1944. 5.000.000D + Szerbia / Német megszállás 1943. 100D + Bulgária 1943. 500L + Német 3. Birodalom / Cseh-Morva Protektorátus 1940. 100K + 1942. 500K T:III,III- Mixed: France 1939. 5 Francs + Greece / German-Italian Occupation 1944. 5.000.000 Drachma + Serbia / German Occupation 1943. 100 Dinara + Bulgaria 1943. 500 Leva + German Third Recih / Protectorate of Bohemia and Moravia 1940. 100 Korun + 1942. 500 Korun C:F,VG Krause 83, 127.a, 33, 66.a, 7, 11 ....................1 400 30682. Vegyes 75db-os bankjegy világgyűjtemény országok szerint rendezve, közte kanadai, afgán bankjegyek is, négygyűrűs mappában papírpénz berakó lapokon T:I-III Mixed world collection of 75pcs banknotes, organized by countries, including Canadian, Afghan notes, in four ring binder on banknote collectors pages C:UNC-F.....................................................................................................7 000 30683. Vegyes ~333db-os bankjegy világgyűjtemény országok szerint rendezve, ebből ~57db-os magyar résszel a korona és pengő időszakból, valamint egy tartalmasabb orosz résszel T:vegyes Mixed collection of ~333pcs of banknotes organized by countries, including ~57pcs Hungarian banknotes from the Korona and Pengő monetary systems and with an rich Russian part C:mixed ....................24 000 30684. Vegyes: ~165db-os papírpénz gyűjtemény, ország szerint rendezve, tartalmas jugoszláv résszel, valamint venezuelai, zairei, zambiai és zimbabwei bankjegyekkel. Négygyűrűs albumban. T:I-III Mixed: banknote collection with ~165pcs, organized by countries, including a colorful Yugoslavian collection and banknotes from Venezuela, Zaire, Zambia and Zimbabwe as well. In four ring album. C:UNC-F..................................................................................................................................30 000 30685. 30db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Csehszlovákia, Horvátország, Lengyelország, Románia T:III,III- 30pcs of various banknotes, including Czechoslovakia, Croatia, Poland, Romania C:F,VG ..................................................................................................................................................1 400 30686. 30db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Jugoszlávia, Románia, Szovjetunió, Törökország T:III,III- 30pcs of various banknotes, including Yugoslavia, Romania, Soviet Union, Turkey C:F,VG .1 400 30687. 30db-os vegyes külföldi bankjegy tétel, közte Csehszlovákia, Lengyelország, Románia T:III,III30pcs of various banknotes, including Czechoslovakia, Poland, Romania C:F,VG .............................1 400 30688. Vegyes bankjegy tétel a világ minden tájáról (91x) + Argentína / Tucumán Provincia 1991. 1A "Bonos de Cancelation de Deudas" T:II-III- Mixed lot of banknotes from all around the world (91x) + Argentina / Tucuman Province 1991. 1 Australes "Bonos de Cancelation de Deudas" C:VF-VG ........2 400 30689. Vegyes bankjegy tétel a világ minden tájáról, közte észak-koreai, osztrák-magyar monarchia kori és egy izraeli bankjegy (~116x) + vegyesen kupon és UPU bárca (9x) T:I-III Mixed lot of banknotes from all around the world, including North Korean, Austro-Hungarian Empire-era, and one Israeli banknotes (~116x) + mix of coupons and UPU tokens for postages fees (5x) C:UNC-F .....................2 400
Kérjük telefonos és írásbeli ajánlatait időben adja le! 30690. Vegyes bankjegy tétel a világ minden tájáról, közte iraki, mianmari (burmai) és kenyai bankjegyek is +(~120x) + vegyesen égetési pénz, csekk és UPU bárca (5x) T:I-III Mixed lot of banknotes from all around the world, many notes from outside Europe, including Iraqi, Mianamarese (Burmese) and Kenyan banknotes (~120x) + mix of hell note, cheque and UPU token for postages fees (5x) C:AU-F ..................................................................................................................................................2 400 30691. Vegyes bankjegy tétel a világ minden tájáról, több Európán kívüli országból, közte perui, trinidad és tobagoi valamint argetin bankjegyek is (~83x) T:I- - III Mixed lot of banknotes from all around the world, many notes from outside Europe, including Peruvian, Trinidad and Tobagoan, and Argentinian banknotes (~83x) C:AU-F ..................................................................................................2 400 30692. Vegyes bankjegy tétel a világ minden tájáról, több Európán kívüli országból, közte hondurasi, indonéz, ghánai és kambodzsai bankjegyek is (~100x) + UPU bárcák (3x) T:I-III Mixed lot of banknotes from all around the world, many notes from outside Europe, including Honduranian, Indonesian, Ghanaian and Cambodian banknotes (~100x) + UPU tokens for postage fees (3x) C:UNC-F ...............................................................................................................................................2 400 30693. Vegyes bankjegy tétel a világ minden tájáról, több Európán kívüli országból, közte mozambiki, brazil, burmai és bhutáni bankjegyek is (~100x) + UPU bárcák (5x) T:I-III Mixed lot of banknotes from all around the world, many notes from outside Europe, including Mozambique, Brasilian, Burmese andBhutan banknotes (~100x) + UPU tokens for postage fees (5x) C:UNC-F .....................2 400 30694. Vegyes bankjegy tétel a világ minden tájáról, több Európán kívüli országból, közte tanzániai, vitenámi, indonéz, kambodzsai és mongol bankjegyek is (~98x) T:I-III Mixed lot of banknotes from all around the world, many notes from outside Europe, including Tansanian, Vietnamese, Indonesian, Cambodian and Mongolian banknotes (~98x) C:UNC-F ...................................................2 400 30695. Vegyes bankjegy tétel a világ minden tájáról, közte NDK, afgán, angolai és észt bankjegyek (~81x) + vegyesen kupon és UPU bárca (5x) T:I- - III- Mixed lot of banknotes from all around the world, including GDR, Afghan, Angola and Estonian banknotes (~81x) + mix of coupons and UPU tokens for postages fees (5x) C:AU-VG ...........................................................................................................2 400 30696. Vegyes bankjegy tétel a világ minden tájáról, több Európán kívüli országból (88x) + vegyesen csekkek, kuponok és bárcák, köztük UPU bárca (5x) T:I- - III Mixed banknote lote from all around the world, many notes from outside Europe (88x) + mix of chequesd, coupons and tokens, with UPU postage fee tokens (5x) C:AU-F ...................................................................................................2 400 30697. Vegyes: 95db bankjegy a világ minden részéről, több szovjet és olasz bankjeggyel + 1962. 15c "Coupon-Reponse International" UPU bárca postai tehermentesítésre T:I- - III Mixed: 95pcs of banknotes around the world, with some notes from Soviet Union and Italy + 1962. 15 Cents "Coupon-Reponse International" UPU token for postage fees C:AU-F ................................................2 400
Külföldi fém- és ezüstpénzek 30698. Amerikai Egyesült Államok 1886. 1c Br "Indián" + 1889. 1c Br "Indián" T:3 USA 1886. 1 Cent Br "Indian Head" + 1889. 1 Cent "Indian Head" C:F Krause KM#90a ..........................................................800 30699. Amerikai Egyesült Államok 1893. 1/2$ Ag "Kolumbusz / Santa Maria" T:2 kis ph. USA 1893. 1/2 Dollar Ag "Columbus / Santa Maria" C:XF small edge error .................................................................6 000 30700. Amerikai Egyesült Államok 1941. 1D Ag "Mercury" T:2- USA 1941. 1 Dime Ag "Mercury" C:VF Krause KM#140 .......................................................................................................................................800 30701. Amerikai Egyesült Államok 1943. 1c (4x) Zn borítású acél + 1943D 1c Zn borítású acél T:2-,3 oxidáció USA 1943. 1 Cent (4x) Zn coated steel + 1943D 1 Cent Zn coated steel C:VF,F Krause KM#132a ...............................................................................................................................................1 000 30702. Amerikai Egyesült Államok 1943. 1D Ag "Mercury" T:2 USA 1943. 1 Dime Ag "Mercury" C:XF Krause KM#140 .......................................................................................................................................800 30703. Amerikai Egyesült Államok 1964. 1/2$ Ag "Kennedy" T:2 kis ü. patina USA 1964. 1/2 Dollars Ag "Kennedy C:XF small ding, patina Krause KM#202 ..............................................................................1 400 30704. Amerikai Egyesült Államok 1964-1970S 1/2$ Ag "Kennedy" 6xklf évszám + 1971D-2013P 1/2$ Cu-Ni "Kennedy" 5xklf évszám + 1963. "John F. Kennedy - az Egyesült Államok 35. elnöke" kétoldalas fém emlékérem. Az érmek használt, tálca nélküli érmetartó dobozban T:2,2- USA 1964-1970S 1/2 Dollar Ag "Kennedy" 6xdiff date + 1971D-2013P 1/2 Dollar Cu-Ni "Kennedy" 5xdiff date + 1963. "John F. Kennedy - 35th President of the United States" double sided commemorative medal (32mm). In used coin case, without tray C:XF,VF .........................................20 000 30705. Amerikai Egyesült Államok 1972. 1$ Cu-Ni "Eisenhower" + 1976. 1/2$ Cu-Ni "Kennedy" + 1979P 1/2$ "Susan B. Anthony" Cu-Ni T:2,2- USA 1972. 1 Dollar Cu-Ni "Eisenhower" + 1976. 1/2 Dollar Cu-Ni "Kennedy" + 1979P 1/2 Dollar "Susan B. Anthony" Cu-Ni C:XF,VF Krause KM#203, KM#205, KM#207 .................................................................................................................................................1 000 30706. Ausztrália 1936. 1/2p Br "V. György" + 1954. 1/2p Br + 1974. 20c Cu-Ni + 1995. 50c Cu-Ni + Új-Zéland 1945. 1p "VI. György" T:2-3 ü. Australia 1936. 1/2 Penny Br "George V" + 1954. 1/2 Penny Br + 1974. 20 Cents Cu-Ni + 1995. 50 Cents Cu-Ni + New Zealand 1945. 1 Penny Br "George VI" C:XF-F ding .......................................................................................................................2 000 30707. Ausztrália 1966-2006. 1c-20c (14xklf) fémpénz + Fülöp-szigetek 1970. 1P Ni "II. János Pál látogatása" T:2,2-,BU Australia 1966-2006. 1 Cent - 20 Cents (14xdiff) metal coins + Philippines 1970. 1 Piso Ni "Pope Paul VI Visit" C:XF,VF,BU .................................................................................1 800 30708. Ausztrália 1995S 1$ "Waltzing Matilda" díszkiadásban T:1- Australia 1995S 1 Dollar "Waltzing Matilda" in paper case C:AU .................................................................................................................1 000
30709. Ausztrália 2000. 5$ "Olimpiai érmegyűjtemény - Tollaslabda" a sorozat 14. számú darabja, tok nélkül T:1 Australia 2000. 5 Dollars "Olympic Coin Collection - Badminton" No. 14 of the set, without case C:UNC ..............................................................................................................................2 000 30710. Ausztria ~1200. Friesachi denár Ag (9x) karláncként felfűzve T:2- Austria ~1200. Friesach Denar Ag (9x) as bracelet C:VF .....................................................................................................................11 000 30711. Ausztria ~1200. Friesachi Denar Ag (1,22g) T:2-,3 Austria ~1200. Friesach Denar Ag (1,22g) C:VF,F ...................................................................................................................................................2 400 30712. Ausztria 1695IA 3kr Ag "I. Lipót" (1,12g) T:2- Austria 1695IA 3 Kreuzer Ag "Leopold I" (1,12g) C:VF .2 400 30713. Ausztria 1698IA 3kr Ag "I. Lipót" (1,4g) T:2- Austria 1698IA 3 Kreuzer Ag "Leopold I" (1,4g) C:VF .....4 000 30714. Ausztria 1703IA 3kr Ag "I. Lipót" (1,1g) T:2- Austria 1703IA 3 Kreuzer Ag "Leopold I" (1,1g) C:VF .....4 000 30715. Ausztria 1761W 1kr Cu "Mária Terézia" T:2- Austria 1761W 1 Kreuzer Cu "Maria Theresia" C:VF Krause KM#1993 ..................................................................................................................................1 000 30716. Ausztria 1764C-A 1pf Cu T:2- Austria 1764C-A 1 Pfennig C:VF Krause KM#1979 .............................1 000 30717. Ausztria 1765. Tallér Ag "Mária Terézia" (27,5g) T:2-,3 patina Austria 1765. Thaler Ag "Maria Theresia" (27,5g) C:VF,F patina Krause KM#1817.............................................................................18 000 30718. Ausztria 1769IC-SK 20kr Ag "Mária Terézia" (6,49g) T:2 ph., patina Austria 1769IC-SK 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,49g) C:XF edge error, patina Krause KM#1999 ..............................................4 400 30719. Ausztria 1778IC-FA 20kr Ag "Mária Terézia" (6,50g) T:2- rep., patina Austria 1769IC-FA 20 Kreuzer Ag "Maria Theresia" (6,50g) C:VF crack, patina Krause KM#1999 ......................................................3 400 30720. Ausztria 1780W 1kr Cu "II. József" T:3 oxidáció Austria 1780W 1 Kreuzer Cu "Joseph II" C:F corrosion Krause KM#2056...................................................................................................................1 000 30721. Ausztria 1780SF Tallér Ag "Mária Terézia" utánveret T:1-,2 Austria 1780SF Thaler Ag "Maria Theresia" restrike C:AU,XF ...................................................................................................................4 000 30722. Ausztria 1790A 1kr Cu "II. József" T:2-,3 Austria 1790A 1 Kreuzer Cu "Joseph II" C:VF,F.....................800 30723. Ausztria 1795A 6Kr Ag (2,66g) T:3 patina Austria 1795A 6 Kreuzer Ag (2,66g) C:F patina Krause KM#2127 ...............................................................................................................................................3 000 30724. Ausztria 1800A 1/4kr Cu T:3 ph. Austria 1800A 1/4 Kreuzer Cu C:F edge error Krause KM#2105 .....1 600 30725. Ausztria 1800A 1kr Cu + 1800A 3kr Cu + 1807A 15kr Cu + 1848A 2kr Cu T:2-,3 oxidáció Austria 1800A 1 Kreuzer Cu + 1800A 3 Kreuzer Cu + 1807A 15 Kreuzer Cu + 1848A 2 Kreuzer Cu C:VF,F corrosion Krause KM#2111, KM#2115.2, KM#2138, KM#2188 ...........................................................2 000 30726. Ausztria 1800C 6kr Cu "II. Ferenc" T:2 kis patina Austria 1800C 6 Kreuzer "Franz II" C:XF small patina ....................................................................................................................................................3 000 30727. Ausztria 1806A 20kr Ag "I. Ferenc" (6,51g) T:2- Austria 1806A 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,51g) C:VF Krause KM#2141 .........................................................................................................................3 000 30728. Ausztria 1807A 30kr Cu + 1812A 1/2kr Cu + 1816A 1/4kr Cu + 1826A 1/2kr T:2-3 kis ph. Austria 1807A 30 Kreuzer Cu + 1812A 1/2 Kreuzer Cu + 1816A 1/4 Kreuzer Cu + 1826A 1/2 Kreuzer C:XF-F small edge error Krause KM#2149, KM#2109, KM#2107, KM#2110 .......................................2 000 30729. Ausztria 1808A 20kr Ag "I. Ferenc" T:2-,3 ph., karc Austria 1808A 20 Kreuzer Ag "Franz I" C:VF,F edge error, scratched ............................................................................................................................1 400 30730. Ausztria 1810A 1 Tallér Ag (27,76g) T:2-,3 ph. Austria 1810A 1 Thaler Ag (27,76g) C:VF,F edge error Krause KM#2160 ........................................................................................................................10 000 30731. Ausztria 1815A 5kr Ag "I. Ferenc" (2,06g) T:3 k. Austria 1815A 5 Kreuzer Ag "Franz I" (2,06g) C:F scratch Krause KM#2122 ......................................................................................................................3 200 30732. Ausztria 1815A 20kr Ag "I. Ferenc" (6,49g) T:2- Austria 1815A 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,49g) C:VF Krause KM#2142 .........................................................................................................................2 400 30733. Ausztria 1816A 1kr Cu T:2 k., ph. Austria 1816A 1 Kreuzer Cu C:XF scratch, edge error Krause KM#2113 ..................................................................................................................................................900 30734. Ausztria 1818A 20kr Ag "I. Ferenc" (6,48g) T:2- patina Austria 1818A 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,48g) C:VF patina Krause KM#2143 ..................................................................................................3 000 30735. Ausztria 1819A 20kr "I. Ferenc" (6,45g) Ag T:2- kis ph. Austria 1819A 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,45g) C:VF small edge error Krause KM#2143 ..................................................................................3 000 30736. Ausztria 1820A Tallér Ag "I. Ferenc" (27,71g) T:2-,3 ph. Austria 1820A Thaler Ag "Franz I" (27,71g) C:VF,F edge error Krause KM#2162 ....................................................................................14 000 30737. Ausztria 1821A 5kr Ag "I. Ferenc" T:3 karc Austria 1821A 5 Kreuzer Ag "Franz I" C:F scratched .......1 800 30738. Ausztria 1826A 3Kr Ag "I. Ferenc" (1,44g) T:3 patina Austria 1826A 3 Kreuzer Ag "Franz I" (1,44g) C:F patina Krause KM#2119 .................................................................................................................3 000 30739. Ausztria 1828A 20kr Ag "I. Ferenc" (6,63g) T:2,2- kis ph. Austria 1828A 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,63g) C:XF,VF small edge error Krause KM#2144 ............................................................................3 000 30740. Ausztria 1829A 20kr Ag "I. Ferenc" (6,50g) T:2,2- ph. Austria 1829A 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,50g) C:XF,VF edge error Krause KM# 2145.....................................................................................3 000 30741. Ausztria 1831A 20kr Ag "I. Ferenc" (6,65g) T:2,2- Austria 1831A 20 Kreuzer Ag "Franz I" (6,65g) C:XF,VF Krause KM#2147....................................................................................................................3 000
Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! 30742. Ausztria 1833A 3kr Ag "II. Ferenc" (1,59g) T:2-,3 k. Austria 1833A 3 Kruzer Ag "Franz II" (1,59g) C:VF,F scratch Krause KM#2121 .........................................................................................................3 000 30743. Ausztria 1833A 20kr Ag "I. Ferenc" (6,49g) T:2- ph. Austria 1833A 20 Kruzer Ag "Franz I" (6,49g) C:VF edge error Krause KM#2147........................................................................................................2 800 30744. Ausztria 1839A 3kr Ag "V. Ferdinánd" (1,56g) T:2-,3 patina Austria 1839A 3 Kreuzer Ag "Ferdinand V" (1,56g) C:VF,F patina Krause KM#2191 ..........................................................................................3 600 30745. Ausztria 1839A 20kr Ag "V. Ferdinánd" (6,60g) T:2 patina Austria 1839A 20 Kreuzer Ag "Ferdinand V" (6,60g) C:XF patina Krause KM#2208 .............................................................................................3 000 30746. Ausztria 1847A 5kr Ag "V. Ferdinánd" (2,20g) T:2- k., fülnyom Austria 1847A 5 Kreuzer Ag "Ferdinand V" (2,20g) C:VF scratch, earmark Krause KM#2196 ..........................................................1 000 30747. Ausztria 1851A 1/4kr Cu T:2 Austria 1851A 1/4 Kreuzer Cu C:XF Krause KM#2180 ..........................1 400 30748. Ausztria 1851A 1/2kr Cu + 1851A 1kr Cu + 1858-1885. 1kr Cu, 7x klf évszám, mind "A" verdejellel+ 1861A 4kr Cu T:2-3- ph., lapkhiba Austria 1851A 1/2 Kreuzer Cu + 1851A 1 Kreuzer Cu + 1858-1885. Kreuzer Cu, 7x diff date, all with "A" mint mark" + 1861A 4 Kreuzer Cu C:XF-VG edge error, planchet error Krause KM#2181, KM#2185, KM#2186, KM#2187, KM#2194 ............................2 200 30749. Ausztria 1851A 2kr Br T:1-,2 oxidáció Austria 1851A 2 Kreuzer Br C:AU,XF corrosion Krause KM#2189 ...............................................................................................................................................2 400 30750. Ausztria 1858A 5/10kr Cu + 1860A 5/10kr Cu + 1881. 5/10kr Cu + 1885. 5/10kr Cu T:2,2-,3 Austria 1858A 5/10 Kreuzer Cu + 1860A 5/10 Kreuzer Cu + 1881. 5/10 Kreuzer Cu + 1885. 5/10 Kreuzer Cu C:XF,VF,F........................................................................................................................................1 600 30751. Ausztria 1858M 1kr Cu T:2-,3 Austria 1858M 1 Kreuzer Cu C:VF,F Krause KM#2186 ........................1 200 30752. Ausztria 1858A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2 patina Austria 1858A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF patina Krause KM#2219........................................................................................................................2 800 30753. Ausztria 1858V 1Fl Ag "Ferenc József" T:2-,3 k., patina Austria 1858V 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF,F scratch, patina Krause KM#2219..............................................................................................3 400 30754. Ausztria 1859A 5/10kr Cu + 1885. 5/10kr Cu T:2,2- Austria 1859A 5/10 Kreuzer Cu + 1885. 5/10 Kreuzer Cu C:XF,VF Krause KM#2182 ................................................................................................1 600 30755. Ausztria 1859A 5kr Ag "Ferenc József" T:2,2- Austria 1859A 5 Kreuzer Ag "Franz Joseph" C:XF,VF ...............................................................................................................................................................1 800 30756. Ausztria 1859A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2 kis ph., k. Austria 1858A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF small edge error, scratch Krause KM#2219 .................................................................................2 600 30757. Ausztria 1860V 5/10kr Cu T:2- Austria 1860V 5/10 Kreuzer Cu C:VF Krause KM#2182 .....................1 600 30758. Ausztria 1860A 5/10kr Cu T:2,2- ph. Austria 1860A 5/10 Kreuzer Cu C:XF,VF edge error Krause KM#2182 ...............................................................................................................................................1 200 30759. Ausztria 1861A 4kr Cu + 1861B 4 kr Cu T:2,2- ü. Austria 1861A 4 Kreuzer Cu + 1861B 4 Kreuzer Cu C:XF,VF ding Krause KM#2194 ......................................................................................................1 200 30760. Ausztria 1861A 1Fl Ag "Ferenc József" T:1-,2 Austria 1861A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:AU,XF Krause KM#2219 ..................................................................................................................................3 000 30761. Ausztria 1863A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2-,3 patina Austria 1863A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF,F patina Krause KM#2219 ...........................................................................................................2 800 30762. Ausztria 1868. 10kr Ag + 1869. 10kr Ag + 20kr Ag + 1872. 10kr Ag "Ferenc József" T:2-,3 patina,ü. Austria 1868. 10 Kreuzer Ag + 1869. 10 Kreuzer Ag + 20 Kreuzer Ag + 1872. 10 Kreuzer Ag "Franz Joseph" C:VF,F patina, ding .................................................................................................................1 600 30763. Ausztria 1868A 1Fl Ag "Ferenc József" T:3 ph. Austria 1868A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:F edge error Krause KM#2221 ..........................................................................................................................4 400 30764. Ausztria 1869A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2-,3 ph Austria 1869A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF,F edge error Krause KM#2221 .................................................................................................................4 400 30765. Ausztria 1871A 1Fl Ag "Ferenc József" T:2 patina Austria 1871A 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF patina Krause KM#2221........................................................................................................................4 400 30766. Ausztria 1873. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2 patina, kis ph. Austria 1873. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF patina, small edge error Krause KM#2222 ..................................................................................2 400 30767. Ausztria 1874. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2 kis ph., patina Austria 1874. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF small edge error, patina Krause KM#2222 ..................................................................................5 500 30768. Ausztria 1875. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- kis ph., kis patina Austria 1875. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF tiny edge error and patina Krause KM#2222 ............................................................2 200 30769. Ausztria 1876. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- kis ph. Austria 1876. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF tiny edge error Krause KM#2222 ...........................................................................................2 000 30770. Ausztria 1877. 1Fl Ag "Ferenc József" T:1-,2 kis ph. Austria 1877. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:AU,XF tiny edge error Krause KM#2222 ...........................................................................................2 600 30771. Ausztria 1878. 1Fl Ag "Ferenc József" T:1-,2 kis ph. Austria 1878. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:AU,XF tiny edge error Krause KM#2222 ...........................................................................................2 600 30772. Ausztria 1879. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- kis ph. és patina Austria 1879. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF small edge error and patina Krause KM#2222 .........................................................2 200
30773. Ausztria 1880. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2- patina Austria 1880. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF patina Krause KM#2222........................................................................................................................2 000 30774. Ausztria 1881. 1kr Cu + 1885. 1kr Cu + Magyarország 1861B 1kr Cu T:2-,3 patina Austria 1881. 1 Kreuzer Cu + 1885. 1 Kreuzer Cu + Hungary 1861B 1 Kreuzer Cu C:VF,F patina ..............................1 200 30775. Ausztria 1881. 1Fl Ag "Ferenc József" T:1-,2 ph. Austria 1881. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:AU,XF edge error Krause KM#2222 .................................................................................................................2 200 30776. Ausztria 1881. 2Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- k., kis ph. Austria 1881. 2 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF scratched, small edge error ....................................................................................................8 000 30777. Ausztria 1882. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2 apró ph. Austria 1882. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF tiny edge Krause KM#2222 ...................................................................................................................2 200 30778. Ausztria 1883. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2-,3 patina Austria 1883. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF,F patina Krause KM#2222 ...........................................................................................................2 000 30779. Ausztria 1884. 1Fl Ag "Ferenc József" T:1-,2 Austria 1884. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:AU,XF Krause KM#2222 ..................................................................................................................................2 600 30780. Ausztria 1885. 5/10kr Cu T:2 k. Austria 1885. 5/10 Kreuzer Cu C:XF scratch Krause KM#2186 .........1 000 30781. Ausztria 1886. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2 patina Austria 1886. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF patina Krause KM#2222........................................................................................................................2 000 30782. Ausztria 1889. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2,2- kis ph., k. Austria 1889. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF,VF small edge error, scratch Krause KM#2222 ...........................................................................2 000 30783. Ausztria 1889. 2Fl Ag "Ferenc József" T:2- ph. Austria 1889. 2 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF edge error Krause KM#2233 .................................................................................................................9 000 30784. Ausztria 1891. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2-,3 patina Austria 1891. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:VF,F patina Krause KM#2222 ...........................................................................................................2 000 30785. Ausztria 1892. 20h Ni T:2,2- Austria 1892. 20 Heller Ni C:XF,VF .........................................................5 000 30786. Ausztria 1892. 1Fl Ag "Ferenc József" T:2 patina Austria 1892. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:XF patina Krause KM#2222........................................................................................................................2 000 30787. Ausztria 1892. 1Fl Ag "Ferenc József" T:3 Austria 1892. 1 Florin Ag "Franz Joseph" C:F ...................2 000 30788. Ausztria 1893-1909. 10h Ni (5x) + 1915. 10h Cu-Ni-Zn + 1916. 10h Cu-Ni-Zn + 1893. 20h Ni T:2,2egyiken korrózió nyom Austria 1893-1909. 10 Heller Ni (5x) + 1915. 10 Heller Cu-Ni-Zn + 1916. 10 Heller Cu-Ni-Zn + 1893. 20 Heller Ni C:XF,VF one with corrosion mark Krause KM#2802, KM#2822, KM#2825, KM#2803 ............................................................................................................1 200 30789. Ausztria 1893-1899. 1K Ag 5x klf évszám T:2-,3 Austria 1893-1899. 1 Corona Ag 5x diff dates C:VF,F Krause KM#2804 ......................................................................................................................2 400 30790. Ausztria 1895-1918. 2h-20h 9db-os vegyes Heller tétel T:2,2-,3 Austria 1895-1918. 2 Heller - 20 Heller 9pcs of various Heller coins C:XF,VF,F .........................................................................................800 30791. Ausztria 1895-1909. 10h Ni (37x) T:2,2- Austria 1895-1909. 10 Heller Ni (37x) C:XF,VF ....................1 400 30792. Ausztria 1898-1910. 2h Br (4x) + 1894. 10h Ni T:2,2- kis patina Austria 1898-1910. 2 Heller Br (4x) + 10 Heller Ni C:XF,VF slight patina Krause KM#2801, KM#2802 .......................................................1 000 30793. Ausztria 1904. 1K Ag "Ferenc József" + 1908. 1K Ag "Jubileum" T:2,2- kis patina Austria 1904. 1 Corona Ag "Franz Joseph" + 1908. 1 Corona Ag "Jubilee" C:XF,VF small patina Krause KM#2804, KM#2808 ...............................................................................................................................................2 000 30794. Ausztria 1908. 5K Ag "Jubileum" T:2- k., ph. Austria 1908. 5 Corona Ag "Jubilee" C:VF scratch, edge error..............................................................................................................................................4 000 30795. Ausztria 1908. 5K Ag "Jubileum" T:3 ph.,patina Austria 1908. 5 Corona Ag "Jubilee" C:F edge error, patina ....................................................................................................................................................4 000 30796. Ausztria 1909. 5K Ag "Ferenc József" T:2-,3 Austria 1909. 5 Corona Ag "Franz Joseph" C:VF,3 Krause KM#2813 ..................................................................................................................................4 400 30797. Ausztria 1915-1916. 10h Cu-Ni-Zn (32x) T:2,2- Austria 1915-1916. 10 Heller Cu-Ni-Zn (32x) C:XF,VF ................................................................................................................................................1 400 30798. Ausztria 1925. 1/2Sch Ag + 1Sch Ag T:2 Austria 1925. 1/2 Schilling Ag + 1 Schilling Ag C:XF ...........1 200 30799. Ausztria 1931. 1gr Br T:2,2- Austria 1931. 1 Groschen Br C:XF,VF .....................................................2 800 30800. Ausztria 1934. 2Sch Ag "Dollfuss" T:2 Austria 1934. 2 Schilling Ag "Dollfuss" C:XF............................1 800 30801. Ausztria 1960. 5Sch Ag + 1964. 5Sch Ag + 1965. 5Sch Ag T:2 Austria 1960. 5 Schilling Ag + 1964. 5 Schilling Ag + 1965. 5 Schilling Ag C:XF ...........................................................................................1 600 30802. Ausztria 1966. 25Sch Ag "Ferdinand Raimund" T:2 Austria 1966. 25 Schilling Ag "Ferdinand Raimund" C:XF .....................................................................................................................................1 600 30803. Ausztria 1972. 25Sch Ag "Carl Michael Ziehrer" T:2 ph. Austria 1972. 25 Schilling Ag "Carl Michael Ziehrer" C:XF edge error .......................................................................................................................1 400 30804. Ausztria 1974. 50Sch Ag "50 éves az osztrák rádió" T:2 patina, kis ph. Austria 1974. 50 Schilling Ag "50th Anniversary - Austrian Broadcasting" C:XF patina, small edge error .....................................2 000 30805. Ausztria 1974. 50Sch Ag "50 éves az osztrák rádió" T:2 oxidáció Austria 1974. 50 Schilling Ag "50th Anniversary - Austrian Broadcasting" C:XF oxidation ..................................................................2 000
Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! 30806. Ausztria 1974. 50Sch Ag "125 éves az osztrák csendőrség" T:2 apró ph. Austria 1974. 50 Schilling Ag "125th Anniversary - Austrian Police Force" C:XF small edge error Krause KM#2920 ...................1 800 30807. Ausztria 1974. 50Sch Ag "1200 éves a Salzburgi Dóm" T:2 patina Austria 1974. 50 Schilling Ag "1200th Anniversary - Salzburg Cathedral" C:XF patina Krause KM#2921 ..........................................1 800 30808. Ausztria 1975. 100Sch Ag "20 éves az Államszerződés" T:2 oxidáció Austria 1975. 100 Schilling Ag "20th Anniversary - State Treaty" C:XF oxidation .................................................................................2 000 30809. Ausztria 1978. 50Sch Ag "Franz Schubert" T:2 ph., felületi karc Austria 1978. 50 Schilling Ag "Franz Schubert" C:XF edge error, slightly scratched ......................................................................................1 800 30810. Ausztria 1978. 50Sch Ag "Franz Schubert" T:2 kis ph. Austria 1978. 50 Schilling Ag "Franz Schubert" C:XF small edge error Krause KM#2922..............................................................................1 800 30811. Belgium 1874-1905. 2c Cu (3x) T:2,2-,3 Belgium 1874-1905. 2 Centimes Cu (3x) C:XF,VF,F Krause KM#35.1, KM#36 ......................................................................................................................1 000 30812. Belgium 1936. 5F Ni "III. Lipót" A pozíció T:2- Belgium 1936. 5 Francs Ni "Leopold III" position A C:VF Krause KM#109.1 ........................................................................................................................1 600 30813. Csehország / Prága 1471-1516. Prágai Garas Ag "Jagelló Ulászló" (2,24g) T:3 Bohemia / Prague 1471-1516. Prague Groschen Ag "Jagiellon Ladislaus" (2,24g) C:F ....................................................3 800 30814. Csehország / Történelmi tartomány 1762P 1kr Cu "Mária Terézia" T:2- patina Bohemia 1762P 1 Kreuzer Cu "Maria Theresia" C:VF patina ............................................................................................1 000 30815. Csehország / történelmi tartomány 1781A 1G Cu + 1782A 1G Cu T:2-,3 Bohemia 1781A 1 Groeschl Cu + 1782A 1 Groeschl Cu C:VF,F Krause KM#818.............................................................3 000 30816. Csehszlovákia ~1970. "Janosikov Dukat - Pre Stastie / 1713" fém emlékmedál (27mm) + Olaszország DN "Santa Casa di Loreto / Madonna di Loreto" Br emlékmedál (25mm) T:2 Czechslovakia ~ 1970. "Janosikov Dukat - Pre Stastie / 1713" commemorative medallion (27mm) + Italy ND "Santa Casa di Loreto / Madonna di Loreto" Br commemorative medallion (25mm) C:XF .....1 000 30817. Dél-Korea 1986. 5000W Ag "1988 Olimpia - Tigris Kabala" T:PP felületi karc, ujjlenyomat South Korea 1986. 5000 Won Ag "Tiger mascot" C:PP slightly scratched, fingerprint ...................................2 800 30818. Csehszlovákia 1928. 10K Ag "A függetlenség 10. évfordulója" T:2 Czechslovakia 1928 10 Korun Ag "10th Anniversary of Independence" C:XF Krause KM#12 ...................................................................1 400 30819. Francia Indokína 1885A 1c Br T:2 kis ph. French Indo-China 1885A 1 Cent Br C:XF small edge error Krause KM#1 ................................................................................................................................1 000 30820. Franciaország / Strasbourg 1814BB 1D Br "I. Napóleon" (24,16g) T:3 erős ph. France / Strasbourg Provisional Coinage 1814BB Decime Br "Napoleon I" (24,16g) C:F Krause KM# 700 ........................3 800 30821. Franciaország / Első Császárság 1808A 1/2Fr Ag "Napóleon" (2,44g) T:2,2- ph., ü. France / First Empire 1808A 1/2 Franc Ag "Napoleon" (2,44g) C:XF,VF edge error, ding Krause KM#680.1 ...........2 000 30822. Franciaország / Első Császárság 1812M 5F Ag "Napóleon" T:2- ph. France / First Empire 1812M 5 Francs Ag "Napoleon" C:VF edge error Krause KM#694.10 ................................................................8 000 30823. Franciaország 1831W 5F Ag "I. Lajos Fülöp" T:2-,3 France 1831W 5 Francs Ag "Louis Philippe I" C:VF,F Krause KM#735.13 ..................................................................................................................6 000 30824. Franciaország 1840A 5Fr Ag "I. Lajos Fülöp" (24,90g) T:2 kis ph. France 1840A 5 Francs Ag "Louis Philippe I" (24,90g) C:XF small edge error Krause KM#749.1 ..............................................................5 000 30825. Franciaország 1846A 5Fr Ag "I. Lajos Fülöp" (24,70g) T:2- k., ph. France 1846A 5 Francs Ag "Louis Philippe I" (24,70g) C:VF scratch, edge error Krause KM#749.1..........................................................5 000 30826. Franciaország 1848A 5Fr Ag (24,84g) T:2 France 1848A 5 Francs Ag (24,84g) C:XF Krause KM#756.1 ..............................................................................................................................................6 000 30827. Franciaország 1849A 5Fr Ag (24,67g) T:2- kis ph. France 1849A 5 Francs Ag (24,67g) C:VF small edge error Krause KM#761.2 ................................................................................................................5 000 30828. Franciaország / Második Császárság 1867A 20c Ag "III. Napóleon" (0,99g) T:2 patina France / Second Empire 1867A 20 Centimes Ag "Napoleon III" (0,99g) C:XF patina Krause KM#808.1 ..........2 000 30829. Franciaország / Második Császárság 1867BB 20c Ag "III. Napóleon" (0,98g) T:2,2- France / Second Empire 1867BB 20 Centimes Ag "Napoleon III" (0,98g) C:XF,VF Krause KM#834.1 .............2 000 30830. Franciaország / Második Császárság 1868A 5Fr Ag "III. Napóleon" (24,81g) T:2 kis ph. France / Second Empire 1868A 5 Francs Ag "Napoleon III" (24,81g) C:XF small edge error Krause KM#799.1 ..............................................................................................................................................5 000 30831. Franciaország / Második Császárság 1869A 5Fr Ag "III. Napóleon" T:2,2- ph. France / Second Empire 1869A 5 Francs Ag "Napoleon III" C:XF,VF edge error Krause KM#799.2 ..............................5 000 30832. Franciaország ~1870. 5Fr "III. Napóleon császár" Br szatirikus fantáziaveret a porosz-francia háború után (37mm) T:2 France~1870. 5 Francs "Neapolio III Imperator / Finis Germaniae 1870" satirical fantasy coin after the Franco-Prussian war (37mm) C:XF .....................................................24 000 30833. Franciaország 1873A 5Fr Ag "I. Lajos Fülöp" (25,01g) T:2 ph., patina France 1873A 5 Francs Ag "Louis Philippe I" (25,01g) C:XF edge error, patina Krause KM#820.1 ................................................6 000 30834. Franciaország 1876A 5Fr Ag "I. Lajos Fülöp" (25,00g) T:2,2- ph. France 1876A 5 Francs Ag "Louis Philippe I" (25,00g) C:XF,VF edge error Krause KM#820.1..................................................................6 000 30835. Franciaország 1881A 50c Ag (2,42g) T:2,2- France 1881A 50 Centimes Ag (2,42g) C:XF,VF Krause KM#834.1 .................................................................................................................................1 400
30836. Franciaország 1888A 10c Br T:2 kis ph. France 1888A 10 Centimes C:XF small edge error Krause KM#815.1 ..............................................................................................................................................1 000 30837. Holland-Kelet India 1858. 2 1/2c Cu + 1916. 1c Br + 1945P 1c Br + 1945P 2 1/2c Br T:2,2- ph. Netherlands East Indies 1858. 2 1/2 Cents Cu + 1916. 1 Cent Br + 1945P 1 Cent Br + 1945P 2 1/2 Cents Br C:XF,VF edge error Krause KM#308, KM#315, KM#317, KM#316 .......................................1 000 30838. Hollandia 1930. 2 1/2G Ag "Wilhelmina I" T:2 apró ü. Netherlands 1930. 2 1/2 Gulden Ag "Wilhelmina I" C:XF small ding Krause KM#165 ..................................................................................2 400 30839. Hollandia 1962. 2 1/2G Ag "Julianna" T:2 kis ph. Netherlands 1962. 2 1/2 Gulden Ag "Juliana" C:XF small edge error Krause KM#185 .........................................................................................................2 400 30840. Hollandia 1970. 10G Ag "Julianna" T:2 apró ph. Netherlands 1970. 10 Gulden Ag "Juliana" C:XF small edge error Krause KM#195 ........................................................................................................2 400 30841. Hollandia 1973. 10G Ag "Julianna" T:-1 apró ph. Netherlands 1973. 10 Gulden Ag "Juliana" C:Au small edge error Krause KM#196 ........................................................................................................2 400 30842. Hollandia 1979. 2 1/2G Ni + 1980. 2 1/2G Ni T:2 Netherland 1979. 2 1/2 Gulden Ni + 1980. 2 1/2 Gulden C:XF Krause KM#197, KM#201 ..................................................................................................800 30843. Horvátország 2007. 150K Ag "Benedikt Kotruljevic" dísztokban, tanúsítvánnyal T:PP Croatia 2007. 150 Kuna Ag "Benedikt Kotruljevic" in case with certificate C:PP Krause KM#89 ................................6 000 30844. Izland 2003. 1Kr Ni-acél + 1992. 5Kr Cu-Ni + 1996. 10Kr Ni-acél + 1987. 50Kr Ni-sárgaréz + 2004. 100Kr Ni-sárgaréz T:2 Iceland 2003. 1 Krona Ni plated Steel + 1992. 5 Krona Cu-Ni + 1996. 10 Krona Ni clad Steel + 1987. 50 Krona Nickel-Brass + 2004. 100 Krona Ni-Brass C:XF Krause KM#27a, KM#28, KM#29.1a, KM#31, KM#35 ......................................................................................1 000 30845. Jugoszlávia 1980. 1000D Ag "Tito" T:PP ujjlenyomat Yugoslavia 1980. 1000 Dinara Ag "Tito" C:PP fingerprint Krause KM#78 .....................................................................................................................5 000 30846. Kanada 1953. 1$ Ag "II. Erzsébet" kulcstartós fém keretben T:2- Canada 1953. 1 Dollar Ag "Elizabeth II" in metal frame as keychain C:VF .....................................................................................3 000 30847. Lengyel Királyság 1607. 1Gr Ag "III. Zsigmond" Krakkó (1,46g) T:2-,3 ph., karc Poland 1607. Groschen Ag "Sigismund III" Kraków (1,46g) C:VF,F edge error, scratch Kopicki 781. .......................1 800 30848. Lengyel Királyság 1626. Poltorak Ag "III. Zsigmond" Bromberg (1,28g) T:2- Poland / Kingdom 1626. Poltorak Ag "Sigismund III" Bromberg (1,28g) C:VF .............................................................................1 000 30849. Lengyel Királyság 1677. 6Gr Ag "III. János" Bromberg (3,02g) T:3 Poland 1677. 6 Groschen Ag "Johann III Sobieski" Bydgoszcz (3,02g) C:F Kopicki 1934. .................................................................1 600 30850. Lengyelország 1932. 10Zl Ag T:2- ph. Poland 1932. 10 Zlotych Ag C:VF edge error Krause Y#22 ....2 400 30851. Lengyelország 1933. 5Zl Ag T:2- patina Poland 1933. 5 Zlotych Ag C:VF patina Krause Y#21 ..........1 400 30852. Lengyelország 1959. 10Zl Cu-Ni "Kopernikusz" + 1964. 10Zl Cu-Ni "10 éves a Jagelló Egyetem" T:2 egyiken ph. Poland 1959. 10 Zlotych Cu-Ni "Copernicus" + 1964. 10 Zlotych Cu-Ni "600th Anniversary of Jagiello University" C:XF one with edge error ..................................................................800 30853. Lengyelország 1969. 10Zl Cu-Ni "Kopernikusz" + 1971. 10Zl Cu-Ni "Kosciuszko" + 1978. 20Zl "Első lengyel kozmonauta" T:2,2- Poland 1969. 10 Zlotych Cu-Ni "Copernicus" + 1971. 10 Zlotych "Kosciuszko" + 1978. 20 Zlotych "Firts Polisch Cosmonaut" C:XF,VF Krause Y#51, Y#51a, Y#97 ........800 30854. Lengyelország 1974-1978. 10Zl-20Zl (6xklf) T:2 Poland 1974-1978. 10 Zlotych - 20 Zlotych (6xdiff) C:XF .........................................................................................................................................................800 30855. Makaó 1982. 10a + 20a + 50a + 1P + 5P T:2 Macao 1982. 10 Avos + 20 Avos + 50 Avos + 1 Pataca + 5 Patacas C:XF .....................................................................................................................................800 30856. Nagy-Britannia 1917-1967. 1p Br (17x) mind különböző évszám T:2-3 némelyiken oxidáció Great Britain 1917-1967. 1 Penny Br (17x) all with different dates C:XF-F some with corrosion Krause KM#810, KM#838, KM#845, KM#897...................................................................................................1 400 30857. Nagy-Britannia 1965. 1C "Sir Winston Churchill" (2x) T:2 Great Britain 1965. 1 Commemorative Crown "Sir Winston Churchill" (2x) C:XF .................................................................................................700 30858. Német Államok / Szilézia 1506. 1Gr Ag "I. Zsigmond" Glogau (2g) T:3 patina German States / Silesia 1506. Groschen Ag "Sigismund I" Glogau (2g) C:F patina Kopicki 5768. .................................4 200 30859. Német Államok / Poroszország 1864A 3pf Cu T:2 ph. German States / Prussia 1864A 3 Pfennig Cu C:XF edge error Krause KM#482.........................................................................................................1 000 30860. Német Államok / Szilézia 1693M-B 3pf Billon "I. Lipót" Brieg T:2- German States / Silesia 1693M-B 3 Pfennig Billon "Leopold I" Brieg C:VF ................................................................................................1 000 30861. Német Államok / Boroszló 1694LPH 1kr Ag "Ferenc Lajos" (0,85g) T:2-,3 ph. German States / Breslau 1694 LPH 1 Kreuzer Ag "Franz Ludwig" (0,85g) C:VF,F edge error Krause KM# 184 ............2 400 30862. Németország / Weimari Köztársaság 1928E 50pf Ni T:1-,2 Germany / Weimar Republic 1928E 50 Pfennig Ni C:AU,XF ..............................................................................................................................1 200 30863. NDK 1969. 5M + 1972A 20M Cu-Ni "Schiller" + 1973A 10M Cu-Ni "10. Ifjúsági Játékok" T:1-,2 GDR 1969. 5 Mark + 1972A 20 Mark Cu-Ni "Schiller" + 1973A 10 Mark Cu-Ni "10th Youth Festvial Games" C:AU,XF ..................................................................................................................................1 000 30864. NDK 1969. 5M + 1971A 20M Cu-Ni "Heinrich Mann" + 1973A 10M Cu-Ni "10. Ifjúsági Játékok" T:2,2GDR 1969. 5 Mark + 1971A 20 Mark Cu-Ni "Heinrich Mann" + 1973A 10 Mark Cu-Ni "10th Youth Festvial Games" C:XF,VF ........................................................................................................................800
Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! 30865. NDK 1969. 5M + 1971A 20M Cu-Ni "Ernst Thälmann" + 1973A 10M Cu-Ni "10. Ifjúsági Játékok" T:2,2- GDR 1969. 5 Mark + 1971A 20 Mark Cu-Ni "Ernst Thälmann" + 1973A 10 Mark Cu-Ni "10th Youth Festvial Games" C:XF,VF ..............................................................................................................800 30866. NDK 1969. 5M + 1971A 20M Cu-Ni "Heinrich Mann" + 1973A 10M Cu-Ni "10. Ifjúsági Játékok" T:2 GDR 1969. 5 Mark + 1971A 20 Mark Cu-Ni "Heinrich Mann" + 1973A 10 Mark Cu-Ni "10th Youth Festvial Games" C:XF ...........................................................................................................................1 000 30867. NSZK 1955D 1M Cu-Ni T:2 FRG 1955D 1 Mark Cu-Ni C:XF ...............................................................1 800 30868. NSZK 1970-1991. 1M (5xklf) + 2M (3x) T:2 FRG 1970-1991. 1 Mark (5xdiff) + 2 Mark (3x) C:XF .......1 000 30869. Olasz Államok / Ancona ~XIII-XIV. század Grosso Ag (2,04g) T:2-,3 Italian States / Ancona ~13th-14th century Grosso Ag "DE ANCONA / PP S QVI RIACVS" (2,04g) C:VF,F............................6 000 30870. Olasz Államok / Gorizia 1788K 1s Cu "II. József" T:2- Italian States / Gorizia 1788K 1 Soldo Cu "Joseph II" C:VF ....................................................................................................................................1 600 30871. Olasz Államok / Milánó 1794M 1/2 Koronatallér Ag "II. Ferenc" (14,40g) T:2-,3 ph., forrasztásnyom Italian States / Milan 1794M 1/2 Kronenthaler Ag "Franz II" (14,40g) C:VF,F edge error, soldering mark Krause KM#218 ........................................................................................................................15 000 30872. Olasz Államok / Gorizia 1799K 2s Cu T:2- Italian States / Gorizia 1799K 2 Soldi Cu C:VF .................2 400 30873. Olasz Államok / Gorizia 1799S 2s Cu T:2,2- Italian States / Gorizia 1799S 2 Soldi Cu C:XF,VF .........2 400 30874. Olasz Államok / Lombardia-Velence 1822V 1c Cu T:2-,3 Italian States / Lombardy-Venetia 1822V 1 Centesimo Cu C:VF,F Krause C#1.3 .................................................................................................1 000 30875. Olasz Államok / Milánó 1834M 1c Cu T:2,2- ph. Italian States / Milan 1834M 1 Centesimo C:XF,VF edge error Krause C#1.3.......................................................................................................................1 000 30876. Olasz Államok / Lombardia-Velence 1852M 3c Cu T:2-,3 Italian States / Lombardy-Venetia 1852M 3 Centesimi Cu C:VF,F .........................................................................................................................2 000 30877. Olasz Államok / Velence 1852V 3c Cu + Ausztria 1860V 1kr Cu T:2-,3 ü., kis ph. Italian States / Venice 1852V 3 Centessimi Cu + Austria 1860V 1 Kreuzer Cu C:VF,F ding, small edge error Krause KM#2186 ..................................................................................................................................2 400 30878. Olaszország 1908R 1L Ag "III. Viktor Emanuel" T:2- Italy 1908R 1 Lira Ag "Vittorio Emanuele III" C:VF Krause 45....................................................................................................................................9 000 30879. Olaszország 1917R 2L Ag ""III. Viktor Emánuel" T:2,2- ph. Italy 1917R 2 Lire Ag "Vittorio Emanuele III" C:XF,VF edge error..........................................................................................................................7 000 30880. Olaszország 1927R 10L Ag "III. Viktor Emánuel" T:2- Italy 1927R 10 Lire Ag "Vittorio Emanuele III" C:VF ......................................................................................................................................................3 600 30881. Orosz Birodalom 1840EM 1k Cu T:2 Russian Empire 1840EM 1 Kopek Cu C:XF ...............................5 000 30882. Orosz Birodalom 1915. 15k Ag T:1 Russian Empire 1915. 15 Kopeks Ag C:UNC ..............................2 000 30883. Oroszország 1995. 2R Ag "Kutozov" T:2 (PP) patina Russia 1995. 2 Roubles "Kutozov" C:XF (PP) patina Krause Y#415.............................................................................................................................2 200 30884. Oroszország 2005. 10R "A nagy győzelem 60. évfordulója" + 2005. 10R "Leningrádi terület" + 2005. 10R "Krasznodrai határterület" T:2 k., ph. Russia 2005. 10R "Great Victory, 60th Anniversary" + 2005. 10 Roubles "Leningrad Oblast" + 2005. 10 Roubles "Krasnodar Krai" C:XF scratch, edge error Krause Y#827, Y#887, Y#889 ......................................................................................................1 200 30885. Oroszország 2007. 10R "Arhangelszki terület" + 2008. 10R "Udmurtföld" + 2008. 10R "Asztraháni terület" T:2 kis oxidáció Russia 2007. 10 Roubles "Arkhangelsk Oblast" + 2008. 10 Roubles "Udmurtia Republic" + 2008. 10 Roubles "Astrakhan Oblast" C:XF small corrosion Krause Y#973, Y#975, Y#977 .......................................................................................................................................1 200 30886. Oszmán Birodalom 1920. 40p Cu-Ni "IV. Mohamed" T:2-,3 k. Ottoman Empire 1920. 40 Para Cu-Ni "Muhammad IV" C:VF,F scratch Krause KM#828 ................................................................................1 000 30887. Osztrák Németalföld 1786. 1 Koronatallér Ag "II. József" (28,99g) T:3 k. Austria Netherlands 1786. 1 Kronenthaler Ag "Joseph II" (28,99g) C:F scratch Krause KM#32 ....................................................9 000 30888. Osztrák Németalföld 1788H 1/4 Kronenthaler Ag "II. József" (7,04g) T:3 ph., fülnyom eldolgozva Austrian Netherlands 1788H 1/4 Kronenthaler Ag "Joseph II" carved (7,04g) C:F edge error, restored ear mark Krause KM#38 .........................................................................................................4 000 30889. Osztrák Németalföld 1794A 1/4 Koronatallér Ag "II. Ferenc" (7,13g) T:2-,3 juszt, ph. Austria Netherlands 1794A 1/4 Kronenthaler Ag "Franz II" (7,13g) C:VF,F justierd, edge error Krause KM#60 ...................................................................................................................................................3 000 30890. Osztrák Németalföld 1795H Koronatallér "II. Ferenc" (29,43g) T:2- ph. Austrian Netherlands 1795H Kronenthaler "Franz II (29,43g) C:VF ph. Krause KM#62.1 ...................................................13 000 30891. Osztrák Németalföld 1795H Koronatallér "II. Ferenc" vésve (29,27g) T:3 ph., forrasztásnyom Austrian Netherlands 1795H Kronenthaler "Franz II" carved (29,27g) C:F edge error, soldering mark Krause KM#62.1 ........................................................................................................................10 000 30892. Osztrák Németalföld 1796B 1/2 Koronatallér Ag "II. Ferenc" (14,46g) T:2-,3 lyuktömött Austria Netherlands 1796B 1/2 Kronenthaler Ag "Franz II" (14,46g) C:VF,F plugged hole Krause KM#61.2 ..4 000 30893. Osztrák Németalföld 1797H Koronatallér "II. Ferenc" (29,28g) T:2-,3 ph., forrasztásnyom? Austrian Netherlands 1797H Kronenthaler "Franz II" (29,28g) C:VF,F edge error, soldering mark? Krause KM#62.1 .................................................................................................................................13 000
30894. Osztrák Németalföld 1797C Koronatallér "II. Ferenc" vésve (29,25g) T:3 ph., forrasztásnyom Austrian Netherlands 1797C Kronenthaler "Franz II" carved (29,25g) C:F edge error, soldering mark Krause KM#62.1 ........................................................................................................................10 000 30895. Románia 1867. 2b Cu + 1946. 2000L sárgaréz + 1992. 10L Ni-acél T:2,2-,3 egyiken erős ph. Romania 1867. 2 Bani Cu + 1946. 2000 Lei Brass + 1992. 10 Lei Ni-steel Al C:XF,VF,F one with serious edge error Krause KM#2.1, KM#69, KM#108 ..........................................................................1 400 30896. Románia 1944. 500L Ag T:2 ph., patina Romania 1944. 500 Lei Ag C:XF edge error, patina .............1 600 30897. Salamon-szigetek 1977. 10c + 20c + 1993. 10c + 20c T:2,2- Solomon Islands 1977. 10 Cents + 20 Cents + 1993. 10 Cents + 20 Cents C:XF,VF ..........................................................................................800 30898. Svájc 1871B 10r Billon T:2 kis ph., patina Switzerland 1871B 10 Rappen Billon C:XF small edge error, patina Krause KM# 6 ...................................................................................................................5 000 30899. Svájc 1913B 1r Br T:1 Switzerland 1913B 1 Rappen Br C:UNC ..........................................................2 000 30900. Svájc 1917B,1918B,1919B 1r Br (3x) T:1,1- Switzerland 1917B,1918B,1919B 1 Rappen Br (3x) C:UNC,AU .............................................................................................................................................5 000 30901. Svájc 1937B 1r Br T:2 Switzerland 1937B 1 Rappen Br C:XF ..............................................................1 000 30902. Svájc 1963. 2Fr Ag T:1- Switzerland 1963. 2 Francs Ag C:AU .............................................................3 000 30903. Szerbia 1282-1321. Grosso Ag "II. István Uros" (1,92g) T:2- Serbia 1282-1321. Grosso Ag "Stefan Uros II Milutin" (1,92g) C:VF .................................................................................................................7 000 30904. Szlovénia 1995. "Szlovén Nemzeti Felszabadítási Tanács Monetáris Intézet - Fasizmus alóli felszabadulás 50. évfordulója" fém emlékérem (32mm) T:1-,2 Slovenia 1995. "Slovenian National Liberation Council Monetary Institute - 50th Anniversary of Liberation From Fascism" metal medal (32mm) C:AU,XF......................................................................................................................................800 30905. Szovjetunió 1924. 50k Ag T:2-,3 kis ph. Soviet Union 1924. 50 Kopeks Ag C:VF,F small edge error .1 800 30906. Szovjetunió 1924. 50k Ag T:2-,3 ph., karc Soviet Union 1924. 50 Kopeks Ag C:VF,F edge error, scratched...............................................................................................................................................1 800 30907. Új-Zéland 2003. 50c Cu-Ni "A Gyűrűk Ura" 9xklf dísztokos szettben T:BU New Zealand 2003. 50 Cents Cu-Ni "Lord of the Rings" 9xdiff in case C:BU ............................................................................8 000 30908. Vegyes Amerikai Egyesült Államok 1973. 1/2$ Cu-Ni "Kennedy" + Németország 2002. 50c + Spanyolország 2003. 1E + Nagy Britannia 2009. 2Ł "II. Erzsébet" T:2,2- ph. Mixed USA 1973. 1/2 Dollar Cu-NI "Kennedy" + Germany 2002. 50 Cents + Spain 2003. 1 Euro + Great Britain 2009. 2 Pounds "Elizabeth II" C:XF,VF edge error Krause KM#202b, KM#212, KM#1046, KM#994 ...............1 000 30909. Vegyes: Amerikai Egyesült Államok 1976. 1/4$ + Belgium 1970. 10Fr + Kuba 1992. 3P + Tunézia 2013. 100m T:1-,2 Mixed: USA 1976. 1/4 Dollar + Belgium 1970. 10 Francs + Cuba 1992. 3 Pesos + Tunisia 2013. 100 Millim C:AU,XF ...........................................................................................................800 30910. Vegyes: Ausztria 1760-1780. 1kr Cu (4x) + 1772-1776. 1/2kr Cu (3x) + Oroszország 1748. 1d Cu T:3 patina Mixed: Austria 1760-1780. 1 Kreuzer (4x) + 1772-1776. 1/2 Kreuzer (3x) + Russia 1748. 1 Denga Cu C:F patina Krause KM#1993, KM#1995, KM#1987, KM#2052, KM#188 .........................2 800 30911. Vegyes: Málta 2004. 5EUR próbaveret + Vatikán 2005. 2EUR próbaveret + Monaco 2005. 2EUR T:1-,2 Mixed: Malta 2004. 5 Euro trial strike + Vatican 2005. 2 Euro trial strike + Monaco 2005. 2 Euro C:AU,XF .......................................................................................................................................3 000 30912. Vegyes: Málta 2004-2007. 2EUR + 5EUR mindkettő próbaveret + Vatikán 2006. 2EUR próbaveret T:1,1- Mixed: Malta 2004-2007. 2 Euro + 5 Euro both trial strikes + Vatican 2006. 2 Euro trial strike C:UNC,AU .............................................................................................................................................3 000 30913. Vegyes: Nagy-Britannia 1965. 1C "Sir Winston Churchill" + Szingapúr 1968. 1$ T:2 Mixed: Great Britain 1965. 1 Commemorative Crown "Sir Winston Churchill" C:XF .....................................................800 30914. Vegyes: Oszmán Birodalom 1913. 20p Ni + Szíria 1948. 10p Cu-Ni + Görögország 1954-1962. 50l-2D Cu-Ni (3xklf) + Szíria 1974. 50p Ni + Svédország 1992-1993. 10k Cu-Al-Zn (2x) T:2,2-,3 Mixed: Ottoman Empire 1913. 20 Piasters Ni + Syria 1948. 10 Piasters Cu-Ni + Greece 1954-1962. 50 Lepta - 2 Drachmai Cu-Ni (3xdiff)+ Syria 1974. 50 Piasters Ni + Sweden 1992-1993. 10 Kronur Cu-Al-Zn (2x) C:XF,VF,F.......................................................................................................................1 600 30915. Vegyes: 26db klf pénzérme világ minden tájáról T:2,2-,3 Mixed: 26pcs diff coins from all around the world C:XF,VF,F....................................................................................................................................1 000
Külföldi emlékveretek, plakettek 30916. Amerikai Egyesült Államok 1973. "100 legnagyobb mestermű - A San Romano-i csata" jelzett aranyozott Ag emlékérem (66,69g/50,5mm) T:2 (PP) oxidáció USA 1973. "100 Greatest Masterpieces - The Battle of San Marino" hallmarked gold plated Ag commemorative medallion (66,69g/50,5mm) C:XF (PP) oxidation ..................................................................................................8 000 30917. Amerikai Egyesült Államok 1979. "Franklin Verde Éremgyűjtő Egyesület" Ag emlékérem (6.95g/0.925/26mm) T:PP kis felületi karc USA 1979. "Franklin Mint Collectors Society" Ag medallion (6.95g/0.925/26mm) C:PP slightly scratched .......................................................................1 200 30918. Amerikai Egyesült Államok 1982. "George Washington" fém emlékérem + 1984. "Abraham Lincoln" fém emlékérem + 1988. "Kennedy" fém emlékérem T:2 apró ph. USA 1982. "George Washington" commemorative medal + 1984. "Abraham Lincoln" commemorative medal + 1988. "Kennedy" commemorative medal C:XF small edge error ......................................................................................1 800
Az árverési tételek színes képekkel a darabanth.com oldalon! 30919. Amerikai Egyesült Államok DN "Tudományos Kiválóság - Egyetemközi Atlétikai Részvétel Minnesotai Egyetem" aranyozott fém emlékérem (62mm) T:1- USA ND "Academic Excellence Intercollegiate Athletic Participation . Regents of the University of Minnesota" gold plated commemorative medal (62mm) C:AU ......................................................................................................800 30920. Amerikai Egyesült Államok DN "Buffalo" jelzetlen befektetési Ag érme (30,94g/0.999/39mm) T:2 USA ND "Buffalo" One Troy ounce Ag, without hallmark (30,94g/0.999/39mm) C:XF .........................6 000 30921. Ausztria 1813. "I. Ferenc osztrák császár és I. Sándor orosz cár / A szövetségesek döntő csatája Lipcsénél" német nyelvű Br emlékérem. Szign.: Steiner (33mm) T:3 ü., ly. Austria 1813. "Franz I Emperor of Austria and Alexander I Emperor of Russia / Decisive battle of the Allied at Leipzig" German language Br commemorative medal. Sign.: Steiner (33mm) C:F ding, hole ...........................6 000 30922. Ausztria 1914. "Zita hercegnő" egyoldalas ovális hadifém emlékérem (48x60mm) T:2- apró ph. Austria 1914. "Princess Zita of Bourbon-Parma" commemorative war metal oval medallion (48x60mm) C:VF tiny edge error...........................................................................................................1 800 30923. Ausztria 1986. "100 éves a Grazi Bélyeggyűjtő Egyesület" Br plakett (59x59mm) + 2008. "Deutschlandsberg - Alpok-Adria Bélyegkiállítás" német nyelvű emlékérem, füllel, eredeti tokban (68mm) + NDK 1985. "SOZPHILEX (Szocialista Bélyeg Kiállítás) Postatörténet / Bélyeggyűjtő Egyesület az NDK Kultúrális Szövetségében" kétoldalas Br emlékérem (40mm) T:1-,2 Austria 1986. "100th Anniversary of the Philatelic Society of Graz" German language Br plaque (59x59mm) + 2008. "Deutschlandsberg Alpen-Adria Philatelie" German language commemorative medal with ear, in original case (68mm) + GDR 1985. "SOZPHILEX (Socialist Philatelic Exhibition) Post History / Philatelic Association in the GDR Cultural Alliance" German language double side Br commemorative medal (40mm) C:AU,XF .............................................................................................1 000 30924. Ausztria 2000. "WIPA 2000 - Bécsi Nemzetközi Bélyegkiállítás" német nyelvű kétoldalas Br emlékérem, rajta egy kisebb éremmel "150 éves az osztrák bélyeg 1850-2000", eredeti tokban (60-72mm) T:1- Austria "WIPA 2000 - International Stamp Exhibition in Vienna" German language double sided Br commemorative medal attached with a smaller medal "150th Anniversary of the Austrian Stamp 1850-2000" in original case (60-72mm) C:AU .............................................................1 600 30925. Ausztria DN "Stájer Nemzeti Bajnok / Nemzeti Sportszervezet" zománcozott, ezüstözött fém emlékérem, mellszalag nélkül (55mm) + Ausztria 1976. "Vénusz - Naptár 1976" ezüstözött Br naptárérem. Szign.: Köttenstrofer (40mm) T:2 egyiken kis ph. Austria ND "Steierischer Landesmeister - Landessportorganisation" enamelled, silverplated commmemorative medallion without ribbon (55mm) + Austria 1976. "Venus - Jahres-regent 1976" silver plated Br calendar medallion. Sign.: Köttenstrofer (40mm) C:XF, one of them with small edge error ...............................................................800 30926. Bulgária DN "Nyári Nemzetközi Zenei Fesztivál Várna" Br emlékérem tokban (75mm) T:2 Bulgaria ND "Summer International Music Festival - Varna" Br commemorative medal in case (75mm) C:XF.....800 30927. Észtország 1970. "Tallinn anno 1154" Br emlékplakett eredeti tokban (78mm), szennyezett + Hollandia 1986. "Sportközösség 1985 / Flamand Közösség" Br emlékérem eredeti tokban (50mm) T:2-,1 Estonia 1970. "Tallinn anno 1154" Br commemorative plaque in original case (78mm), dirty + Netherlands 1986. "Sport Community 1985 / Flemish Community" Br commemorative medallion in original case (50mm) C:VF,UNC ..............................................................................................................700 30928. Franciaország 1897. "Cours Ste Geneviéve / Marie Boulley, 1897. július 1." Ag kitüntető érem peremen "ARGENT" jelzéssel, eredeti tokban (22,20g/36mm) T:2 France 1897. "Cours Ste Geneviéve / Marie Boulley, 1st July 1897" Ag medal with "ARGENT" hallmark on the edge, in original case (22,20g/36mm) C:XF .......................................................................................................4 000 30929. Franciaország ~1900. "Rudolf" peremén jelzett Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (14,76g/32mm) T:2 France ~1900. "Rudolph" marked Br commemorative medal "Kings of France series" (14,76g/32mm) C:XF .................................................................................................................1 200 30930. Franciaország ~1900. "II. Henrik" Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (12,2g/32mm) T:2 France ~1900. "Henry II" Br commemorative medal "Kings of France series" (12,2g/32mm) C:XF .....1 200 30931. Franciaország ~1900. "II. Ferenc" peremén jelzett Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (14,68g/32mm) T:2 France ~1900. "Francis II" marked Br commemorative medal "Kings of France series" (14,68g/32mm) C:XF .................................................................................................................1 200 30932. Franciaország ~1900. "IX. Károly" Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (12,93g/32mm) T:2 ph. France ~1900. "Charles IX" Br commemorative medal "Kings of France series" (12,93g/32mm) C:XF edge error ....................................................................................................................................1 200 30933. Franciaország ~1900. "III. Henrik" Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (9,6g/32mm) T:2 France ~1900. "Henry III" Br commemorative medal "Kings of France series" (9,6g/32mm) C:XF ......1 200 30934. Franciaország ~1900. "Bourbon-ház 1589-1793" Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (10,7g/32mm) T:2 France ~1900. "House of Bourbon 1589-1793" Br commemorative medal "Kings of France series" (10,7g/32mm) C:XF...................................................................................................1 200 30935. Franciaország ~1900. "IV. Henrik" Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (14,82g/32mm) T:2 France ~1900. "Henry IV" Br commemorative medal "Kings of France series" (14,82g/32mm) C:XF .1 200 30936. Franciaország ~1900. "XIII. Lajos" Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (11,9g/32mm) T:2 ph. France ~1900. "Louis XIII" Br commemorative medal "Kings of France series" (11,9g/32mm) C:XF edge error..............................................................................................................................................1 200 30937. Franciaország ~1900. "XIV. Lajos" Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (13,06g/32mm) T:2 ph. France ~1900. "Louis XIV" Br commemorative medal "Kings of France series" (13,06g/32mm) C:XF edge error..............................................................................................................................................1 200
30938. Franciaország ~1900. "XV. Lajos" Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (12,9g/32mm) T:2 France ~1900. "Louis XV" Br commemorative medal "Kings of France series" (12,9g/32mm) C:XF ...1 200 30939. Franciaország ~1900. "XVII. Lajos" Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (13,96g/32mm) T:2 France ~1900. "Louis XVII" Br commemorative medal "Kings of France series" (13,96g/32mm) C:XF ......................................................................................................................................................1 200 30940. Franciaország ~1900. "Francia forradalom" peremén jelzett Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (13,65g/32mm) T:2 France ~1900. "French Revolution" marked Br commemorative medal "Kings of France series" (13,65g/32mm) C:XF .....................................................................................1 200 30941. Franciaország ~1900. "I. Napóleon" peremén jelzett Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (14,7g/32mm) T:2 apró ph. France ~1900. "Napoleon I" marked Br commemorative medal "Kings of France series" (14,7g/32mm) C:XF tiny edge error ..............................................................................1 200 30942. Franciaország ~1900. "II. Napóleon" peremén jelzett Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (11,6g/32mm) T:2 anyagfölösleg France ~1900. "Napoleon II" marked Br commemorative medal "Kings of France series" (11,6g/32mm) C:XF excess material .............................................................1 200 30943. Franciaország ~1900. "Bourbon-ház folytatása 1814-1830" Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (10,96g/32mm) T:2 France ~1900. "Continuation of the House of Bourbon 1814-1830" Br commemorative medal "Kings of France series" (10,96g/32mm) C:XF ................................................1 200 30944. Franciaország ~1900. "XVIII Lajos" peremén jelzett Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (13,7g/32mm) T:2 France ~1900. "Louis XVIII" marked Br commemorative medal "Kings of France series" (13,7g/32mm) C:XF ...................................................................................................................1 200 30945. Franciaország ~1900. "X. Károly" peremén jelzett Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (15,12g/32mm) T:2 France ~1900. "Charles X" marked Br commemorative medal "Kings of France series" (15,12g/32mm) C:XF .................................................................................................................1 200 30946. Franciaország ~1900. "Orleans-i ág" peremén jelzett Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (10,9g/32mm) T:2 France ~1900. "Orléans branch" marked Br commemorative medal "Kings of France series" (10,9g/32mm) C:XF.......................................................................................................1 200 30947. Franciaország ~1900. "I. Lajos Fülöp" Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (10,65g/32mm) T:2 France ~1900. "Louis Philippe I" Br commemorative medal "Kings of France series" (10,65g/32mm) C:XF ......................................................................................................................................................1 200 30948. Franciaország ~1900. "Második Köztársaság" peremén jelzett Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (15,56g/32mm) T:2 France ~1900. "Second Republic" marked Br commemorative medal "Kings of France series" (15,56g/32mm) C:XF .....................................................................................1 200 30949. Franciaország ~1900. "III. Napóleon" peremén jelzett Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (14,68g/32mm) T:2 France ~1900. "Napoleon III" marked Br commemorative medal "Kings of France series" (14,68g/32mm) C:XF.....................................................................................................1 200 30950. Franciaország ~1900. "Harmadik Köztársaság" peremén jelzett Br emlékérem "Francia Királyok sorozat" (14,48g/32mm) T:2 France ~1900. "Third Republic" marked Br commemorative medal "Kings of France series" (14,48g/32mm) C:XF .....................................................................................1 200 30951. Horvátország 1998. "Alpok-Adria Filatéria '98 - Split 1998. / Horvát Bélyeggyűjtő Szövetség - Zágráb" horvát nyelvű aranyozott fém emlékérem, füllel szalagon, eredeti tokban (50mm) T:2 ragasztónyom Croatia 1998. "Alpa-Adriaphila '98 - Split 1998. / Hravtski Filatelisticki Savez - Zagreb" Croatian language gold plated commemorative medal with ear on ribbon, in original case (50mm) C:XF gluemark ..................................................................................................................................................800 30952. Horvátország 2009. "Horvát Nemzeti Bélyegkiállítás Krapina 2009 / Philatériai Társaság 15. évfordulója" horvát nyelvű, ezüstözött fém emlékérem, eredeti tokban (60mm) T:2 Croatia 2009. "Croatian National Stamp Exhibiton Krapina 2009 / 15th Anniversary of the Philateric Society" Croatian language, silver plated commemorative medal in original case (60mm) C:XF ..........................800 30953. Horvátország 2015. "75 éves a Horvát Bélyeggyűjtő Szövetség 1940-2015 / Horvát Bélyeggyűjtő Szövetség Zágráb" horvát nyelvű kétoldalas Br emlékérem, eredeti tokban (38mm) T:1- Croatia 2015. "75th Anniversary of the Croatian Philateric Alliance 1940-2015 / Croatian Philateric Alliance Zagreb" Croatian language double sided Br commemorative medal in original case (38mm) C:AU ....................800 30954. Horvátország DN "Zágráb" egyoldalas aranyozott fém olimpiai témájú plakett a város címerével, "IKOM Zagreb" gyártói jelzéssel T:2 Croatia ND "Zagreb" one sided, gold plated Olympic-themed plaque, with the town's coat of arms, with "IKOM Zagreb" makers mark C:XF.....................................1 600 30955. Izrael 1998. "Világbélyegkiállítás Tel-Aviv" kétoldalas Br emlékérem eredeti tokban (59,5mm) T:1Israel 1998. "World Stamp Exhibiton Tel-Aviv" double sided Br commemorative medal in original case (59,5mm) C:AU.............................................................................................................................1 600 30956. Kanada 1976. "Montréali Olimpia" bélyeg formájú Br plakett, sorszámozott (30x36mm) T:2 Canada 1976. "Montréal Olympiad" stamp shaped Br plaque, numbered (30x36mm) C:XF ................................800 30957. Kanada 1984. "II. János Pál pápa látogatása" aranyozott fém emlékérem eredeti tokban, tanúsítvánnyal (36mm) T:2 Canada 1984. "Visit of John Paul II" gilt metal medal in original case, with certificate (36mm) C:XF .................................................................................................................1 400 30958. Kanada DN "Lester B. Pearson, Richard Bedford Bennett, Charles Tupper, Alexander Mackenzie / Ottawa Parlament" 4xklf fém emlékérem (32mm) T:2-,3 Canada ND "Lester B. Pearson, Richard Bedford Bennett, Charles Tupper, Alexander Mackenzie / Ottawa House of Commons" 4xdiff. metal medallion (32mm) C:VF,F .....................................................................................................................1 200 30959. Kanada DN "Simon Fraser 1776-1862" Al emlékérem (35mm) + DN "Jaques Carter 1491-1557" Al emlékérem (35mm) T:2 Canada ND "Simon Fraser 1776-1862" Al commemorative medal (35mm) + ND "Jaques Carter 1491-1557" Al commemorative medal (35mm) C:XF ...............................................800 29
Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon 30960. Kína 1990. "XI. Ázsiai Játékok Peking" 15klf darabból álló aranyozott fém emlékérem szett (35mm) T:2 China 1990. "XIth Asian Games Beijing" 15 diff pcs of gilt metal medal set (35mm) C:XF ............1 000 30961. Kína DN kétoldalas, pénzérmét utánzó Br érem, erotikus jelenetekkel (67mm) T:2 China ND double sided Br commemmorative medal fashioned after a coin, with erotic scenes (67mm) C:XF ................1 000 30962. Német Államok / Szászország / Lipcse 1763. Az első Konvenciós Tallér "II. Frigyes Ágost", modern fém utánveret leírással tokban T:1- oxidáció German States / Saxony / Leipzig 1763. The first Conventionsthaler "Friedrich August II", modern restrike with information booklet, in case C:AU corrosion ...............................................................................................................................................3 000 30963. NDK 1965-1967. 8db-os Ag, Ni és porcelán emlékérem tétel T:1-,2 GDR 1965-1967. 8pcs of Ag, Ni and porcelain commemorative medallions C:AU,XF .............................................................................5 000 30964. NSZK 1970. "Shell - IX. Labdarúgó Világbajnokság Mexikó / Horst Hottges, Klaus Fichtel" fém emlékérem (30mm) T:2 FRG 1970. "Shell - IX. FIFA World Cup Mexico / Horst Hottges, Klaus Fichtel" metal medal (30mm) T:2 .............................................................................................................500 30965. NSZK 1976. "Konrad Adenauer születésének 100. évfordulója" fém emlékérem (50mm) T:PP felületi karc, ujjlenyomat FRG 1976. "100th Anniversary of the birth of Kondrad Adenauer" metal medallion (50mm) C:PP slightly scratched, fingerprint .............................................................................................700 30966. NSZK / Ottobrunn 1985. "15 éves az Ottobrunni Bélyeg- és Éremgyűjtő Egyesület" fém emlékérem (30mm) T:2 (PP) FRG / Ottobrunn 1985. "15 Years of Stamp- and Coin Collector Association of Ottobrunn" metal medal (30mm) C:XF (PP).............................................................................................800 30967. Németország 1991. "Nemzetközi Postatörténet - Sindelfingen" kétoldalas Br emlékérem (41mm) + 1997. "Postatörténeti Napok - Sindelfingen" kétoldalas Br emlékérem (42mm) + 1998. "A Nemzetközi Postatörténeti Napok 10. évfordulója - Sindelfingen" kétoldalas Br emlékérem (34mm), mindegyik nem eredeti tokban T:2 Germany 1991. "International Postal History Sindelfingen" German language, double sided Br commemorative medal (41mm) + 1997. "Postal History Days Sindelfingen" double sided Br commemorative medal (42mm) + 1998. "10th Anniversary of the International Postal History Days - Sindelfingen" double sided Br commemorative medal (34mm), all in not original case C:XF ..................................................................................................................1 600 30968. Németország ND "A világtörténelem egyéniségei / George Bush - 1989 németországi látogatás" fém emlékérem sorszámozott tanúsítvánnyal (32mm) T:1-,2 Germany ND "Persönlichkeiten der Weltgeschichte / George Bush - Besuch in Deutschland 1989" metal medallion with numbered certificate (32mm) C:AU,XF .....................................................................................................................700 30969. Olaszország 2007. "Caorle Alpok-Adria 2007. június 1-3. / Olasz Bélyeggyűjtő Szövetség" olasz nyelvű, kétoldalas Br emlékérem, eredeti tokban (60mm) T:1 Italy 2007. "Caorle Alpeadria 1-3. June 2007. / Federation of the Italian Philatelic Societies" Italian language double sided Br commemorative medal in original case (60mm) C:UNC .......................................................................1 000 30970. Skócia DN "Robert Burns / Burns szülőháza, Alloway" Br emlékérem eredeti tokban (37mm) T:PP Scotland ND "Robert Burns / Burn's Cottage, Alloway" Br commemorative medallion in original case (37mm) C:PP ...........................................................................................................................................500 30971. Szlovénia 2006. "Szlovén Bélyeggyűjtő Szövetség / Alpok-Adria Kiállítás - FILA 2006 Maribor" szlovén nyelvű kétoldalas Br emlékérem eredeti tokban (49,5mm) T:1 Slovenia 2006. "Slovenian Philateric Society / Alpe-Jadran Exhibition - FILA 2006 Maribor" Slovenian language double sided Br commemorative medal in original case (49,5mm) C:UNC .......................................................................800 30972. Vegyes magyar és külföldi emlékérem és plakett tétel, közte 1967. "Csepel Vas- és Fémművek 75 év 1892-1967" Br emlékérem eredeti tokban (60,5mm), Csehszlovákia 1970. "Banska Stiavnica (Selmecbánya)" kétoldalas, szlovák nyelvű Br plakett (60mm) T:vegyes Mixed commemorative and plaque lot, including Hungary 1967. "Csepel Vas- és Fémművek 75 év 1892-1967" Br commemorative medal in original case (60,5mm), Czechslovakia 1970. "Banska Stiavnica" double sided, Slovakian language Br plaque (60mm) C:mixed ........................................................................3 000 30973. Vegyes: 6db klf katonai témájú plakett, közte Románia DN "Román Szocialista Köztársaság Katonai Akadémia" Br plakett (48x114mm), Lengyelország 1985. "A győzelem 40. évfordulója / 1945 május 9. - 1985" kétoldalas Br plakett (70mm) T:2,2- Mixed: 6pcs of diff military themed plaques, including Romania ND "Socialist Republic of Romania - Military Academy" Br plaque (48x114mm), Poland 1985. "40th Anniversary of the Victory / 1945 May 9th - 1985" double sided Br plaque (70mm) C:XF,VF .......................................................................................................................1 800
Ókori államok 30974. Illíria / Dürrachium Kr. e. 229-100. Meniszkosz és Arkhipposz Drachma Ag (3,1g) T:2- Illyria / Dyrrachium 229-100. BC Meniskos and Archippos Drachm Ag (3,1g) C:VF ........................................3 000 30975. Illíria / Dürrachium Kr. e. 229-100. Meniszkosz és Dionüsziosz Drachma Ag (3,13g) T:2- Illyria / Dyrrachium 229-100. BC Meniskos and Dionysios Drachm Ag (3,13g) C:VF ......................................3 000 30976. Római Birodalom / Róma / Domitianus mint caesar Vespasianus alatt 77-78. Denár Ag (3,08g) T:2Roman Empire / Rome / Domitian as Caesar under Vespasian 77-78. Denarius Ag "CAESAR AVG F DOMITIANVS / COS V" (3,08g) C:VF RIC II 242. .............................................................................5 000 30977. Római Birodalom / Róma / Domitianus mint caesar Vespasianus alatt 79. Denár Ag (2,98g) T:2,2Roman Empire / Rome / Domitian as Caesar under Vespasian 79. Denarius Ag "CAESAR AVG F DOMITIANVS COS VI / PRINCEPS IVVENTVTIS" (2,98g) C:XF,VF RIC II 246..................................8 000 30978. 2db klf ókori hemitetartemorion, feltehetően Kr. e. ~VI-V. századból T:3 2pcs of diff ancient hemitetartemorion coins, probably from 6th-5th century BC C:F ..........................................................1 000
Militária 30979. 1873. "Hadiérem" Br katonai érdemérem, mellszalaggal + 1898. "Jubileumi Emlékérem Fegyveres Erő Számára / Signum memoriae (AVSTR)" Br kitüntetés mellszalag nélkül T:2,2- Hungary 1873. "War Medal" Br military medal, with ribbon + 1898. "Commemorative Jubilee Medal for the Armed Forces" decoration without ribbon C:XF, VF NMK 231., 249. .................................................................800 30980. 1914. "II. osztályú Ezüst Vitézségi Érem" ezüstözött Zn kitüntetés, mellszalaggal T:2,2- kopott ezüstözés Hungary 1914. "Silver Gallantry Medak 2nd Class" silver plated Zn decoration, with ribbon C:XF,VF worn silver plating NMK 133. ......................................................................................1 000 30981. 1914. "Bronz Vitézségi Érem" Br kitüntetés, mellszalaggal, cserélt függesztőkarika T:2 Hungary 1914. "Bronze Gallantry Medal" Br decoration with ribbon, changed suspension ring C:XF NMK 137. .......................................................................................................................................................1 400 30982. 1916. "Károly-csapatkereszt" Zn kitüntetés, mellszalag és függesztőkarika nélkül + 1918. "Sebesültek Érme" Zn kitüntetés mellszalag és függesztőkarika nélkül. Szign.: R. Placht T:2oxidáció Hungary 1916. "Charles Troop Cross" Zn decoration without ribbon and suspension ring + 1918. "Wound Medal" Zn decoration without ribbon and suspension ring. Sign.: R. Placht T:VF oxidation NMK: 295., 328 ......................................................................................................................1 000 30983. 1916. "Károly-csapatkereszt" cink kitüntetés mellszalaggal T:2 Hungary 1917. "Charles Troop Cross" Zn decoration with ribbon C:XF NMK 295. ...............................................................................1 400 30984. 1917. "Tiszti Ezüst Vitézségi Érem I. osztálya " jelzetlen Ag kitüntetés, mellszalag nélkül. Szign.: Kautsch T:2- k., ph. Hungary 1917. "Silver Gallantry Medal, 1st Class" without hallmark, Ag decoration, without ribbon. Sign.: Kautsch C:VF scratch, edge error NMK: 302. .................................5 000 30985. 1917. "Károly Ezüst Vitézségi Érem II. osztálya" jelzetlen Ag kitüntetés, mellszalag nélkül. Szign.: Kautsch T:2- k., kis ph. Hungary 1917. "Silver Gallantry Medal, 2nd Class" Ag decoration, without hallmark and ribbon Sign.: Kautsch C:VF scratch, small edge error NMK: 306. ...................................2 400 30986. 1917. "Károly Bronz Vitézségi Érem" Br kitüntetés mellszalag nélkül. Szign: Kautsch T:2,2- oxidáció Hungary 1917. "Bronze Gallantry Medal" Br decoration without ribbon. Sign.: Kautsch C:XF,VF oxidation NMK: 310 ...............................................................................................................................1 000 30987. 1920. "Vitézi Jelvény" zománcozott Br jelvény ezüstszínű karddal, hátlapon ferde kitűzőpántokkal és "GALMAPU G" gyártói jelzéssel (56x39,5mm) T:2 kis zománchiba / Hungary 1920. "Badge of the Order of Vitéz" enamelled Br badge with silver-coloured sword, with makers mark "GALMAPU G" (56x39,5mm) C:XF small enamel error NMK 334. .........................................................................16 000 30988. 1920. "Vitézi Jelvény" zománcozott Br miniatűr gomblyukjelvénye "GALMAPU G" gyártói jelzéssel (17x12mm) T:2- zománchiba / Hungary 1920. "Badge of the Order of Vitéz" enamelled Br button badge with makers mark "GALMAPU G" (17x12mm) C:VF enamel error NMK 334. ...........................8 000 30989. 1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" peremén "BRONZ" beütés, ezüstözött Br kitüntetés, mellszalag nélkül T:2 Hungary 1929. "Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet" silver plated Br decoration without ribbon, "BRONZ" mark on the edge NMK: 418. .......................................................................................................................................................2 000 30990. ~1930. "Istennel - Hazáért" átalakított ezüstözött fém pilóta jelvény, hátlapján forrasztásnyomok és ráerősített fémhenger (55x56mm) T:2,2- ..............................................................................................3 000 30991. 1930. "Háborús emlékérem" kitüntetés viselésére jogosító igazolvány ................................................2 200 30992. 1937. "Ponton I. 1937" ezüstözött Br díjérem, mellszalagon, "ARKANZAS BPEST" gyártói jelzéssel (40mm) T:2 kopott aranyozás ...............................................................................................................1 000 30993. 1938. "Felvidéki Emlékérem - II. Rákóczi Ferenc" Br emlékérem eredeti mellszalaggal T:2 kis patina Hungary 1938. "Commemorative Medal for the Liberation of Upper Hungary" bronze medal with original ribbon C:XF small patina ..........................................................................................................1 000 30994. 1939. "Magyar Kis Ezüst Vitézségi Érem" ezüstözött Br kitüntetés peremen "BRONZ" beütéssel, mellszalag nélkül. Szign.: BERÁN L. T:2 Hungary 1939. "Small Hungarian Silver Gallantry Medal" silver plated Br decoration with "BRONZ" mark on the edge,without ribbon. Sign.: BERÁN L. C:XF NMK 436. ..............................................................................................................................................3 000 30995. 1940. "Nemzetvédelmi Kereszt / A Hazáért" ezüstözött Br kitüntetés mellszalaggal T:1- / Hungary 1940. "National Defence Cross" gilt Br decoration with ribbon C:AU NMK 442. ...................................5 000 30996. 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" cink emlékérem mellszalag nélkül. Szign.:BERÁN T:2 Hungary 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania" zinc medal without ribbon. Sign.:BERÁN L. C:XF ...........................................................................................800 30997. ~1940. "Szebb jövőt" Br levente medál mellszalagon, "Füsti Szeged" gyártói jelzéssel (40mm) T:2 apró ph. ....................................................................................................................................................800 30998. 1941. "Erdélyi Emlékérem" kitüntetés viselésére feljogosító igazolvány ..............................................2 000 30999. 1942. "Délvidéki Emlékérem" kitüntetés viselésére jogosító igazolvány, rajta kis szakadás ................2 000 31000. 1942. "Tűzkereszt I. fokozata" oxidált hadifém kitüntetés mellszalaggal T:2, Hungary 1942. "Fire Cross 1st class" war metal decoration with ribbon C:XF NMK 443.......................................................3 000 31001. 1954. "Szolgálati Érdemérem" zománcozott kitüntetés mellszalagon, 1957-es típusú miniatűrrel szalagsávon, tokban T:2 .......................................................................................................................2 400 31002. 1956. "Kilián György seregszemle / A seregszemle kerületi döntőjén elért eredményért" fém emlékérem (50mm) T:2 ............................................................................................................................800
Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! 31003. 1957. "Szolgálati Érdemérem" zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, tokban T:2 ..............................800 31004. 1957. "Szolgálati Érdemérem" zománcozott Br kitüntetés mellszalagon, szalagsávval, saját tokban T:2 ............................................................................................................................................................800 31005. 1967. "A Magyar Néphadsereg Kulturális Bemutatója" Br plakett eredeti dísztokban (109mm) T:2 ....1 000 31006. 1970. "A Haza Fegyveres Szolgálatában" (4xklf) 10, 15, 20 és 25 év, zománcozott fém kitüntetések, mind mellszalagon, fém csatra tűzve T:2,2- ....................................................................1 200 31007. ~1970-1980. 10db klf zománcozott fém jelvény a Magyar Néphadsereg fegyvernemeiről (27x29mm) T:2 ............................................................................................................................................................800 31008. ~1970-1980. A Magyar Néphadsereg fegyvernemi hajtókajelvényeinek 76db-os gyűjteménye két kartonlapon + ~1970-1980. Csehszlovák hadsereg fegyvernemi hajtókajelvényeinek 59db-os gyűjteménye kartonlapon T:II Hungary ~ 1970-1980. 76pcs collection of the Hungary's Peoples Army's branch insignias on cardboard sheets + ~1970-1980. 59pcs collection of Czechslovakian Army's branch insignias on cardboard sheet C:XF ...............................................................................1 400 31009. ~1970-1980. "MHS (Munkára, harcra kész)" zománcozott fém ejtőernyős jelvény + Szovjetunió DN "Kiváló ejtőernyős" "10"-es, félig leszakadt bilétával, zománcozott fém jelvény T:2 .............................1 800 31010. ~1975. Osztályos gépjárművezető (teherautó) jelvény (4x) T:2...............................................................500 31011. ~1990. "TKOE (Tartalékos Katonák Országos Egyesülete)" nem hivatalos zománcozott fém kitüntetés mellszalaggal (alapja a Honvédelemért kitüntető cím keresztje) T:2 ....................................3 000 31012. 2002. "Szolgálati Érdemjel arany fokozata" zománcozott, aranyozott tombak kitüntetés mellszalagon, sérült kontraszemmel és hiányzó függesztőkarikával + "Szolgálati Érdemjel ezüst fokozata" zománcozott, ezüstözött tombak kitüntetés mellszalagon T:2 arany fokozat hátlapján karcok Hungary 2002. "Distinction for Service of Merit, 1st Grade" enamelled, gold plated tombac decoration with ribbon, with damaged ring and missing suspension ring + "Distinction for Service of Merit, 2nd Grade" enamelled, silver plated tombac decoration with ribbon and thin ribbon, in case C:XF the back of the 1st Grade scratched NMK 788.,789. ........................................................13 000 31013. 3db-os kitüntetés tétel: 1898. "Jubileumi Emlékérem Fegyveres Erő Számára" Br kitüntetés mellszalag nélkül + 1964. "Munkásőr" Br kitüntetés mellszalagon, szalagsávval és miniatűrrel eredeti dísztokban + ~1970. "Munkásőr" zománcozott jelvény T:1,2,2- ...............................................1 200 31014. Vegyes 10db-os militária tétel, a Magyar Néphadsereg kitüntetései, egy sapkajelvény, szalagsávok és két tok, közte 1964. "Kiváló Szolgálatért Érdemrend" zománcozott fém kitüntetés, mellszalaggal és sérült miniatűrrel T:2.........................................................................................................................2 000 31015. 21db-os jelvény és gomb tétel, benne tüzérségi, tank, utász, gyalogsági jelvények T:2 ......................1 000 31016. 23db-os vegyes magyar katonai jelvény, kitűző és sapkajelvény tétel, közte DN "Kilián" jelvény (13x16mm), DN "Harckocsizó" zománcozott fém jelvény, sérült zománc (29x60mm) T:2 ...................1 400 31017. Bulgária ~1933-1939. "Európai Háborús Emlékérem 1915-1918" aranyozott Br kitüntetés, fül nélkül, mellszalag nélkül T:2 ph. Bulgaria ~1933-1939. "European War Commemorative Medal 1915-1918" gilt Br decoration, without ear and ribbon C:XF edge error ......................................................................800 31018. Bulgária ~1933-1939. "Európai Háborús Emlékérem 1915-1918" aranyozott Br kitüntetés, mellszalag nélkül T:2 kis oxidáció Bulgaria ~1933-1939. "European War Commemorative Medal 1915-1918" gilt Br decoration, without ribbon C:XF small oxidation .....................................................1 000 31019. Német Államok / Poroszország DN "Mit Gott Für Fuerst und Vaterland" nagyméretű porosz Landwehr(?) lemez sapkajelvény filc talpra ragasztva (~140x112mm) T:3 lyuk, restaurált German Sates / Prussi ND "Mit Gott Für Fuerst und Vaterland" large size Prussian Landwehr(?) cap badge glued on textile (~140x112mm) C:F hole, restored ...............................................................................1 600 31020. Szovjetunió 7db-os vegyes jelvény tétel militária témában T:1-,2 Soviet Union 7pcs of various military badges C:AU,XF .......................................................................................................................1 400 31021. Vegyes 12db-os sapkajelvény és kitűző tétel, több belga darabbal valamint egy csehszlovákkal T:2 Mixed 12pcs cap badge and pin lot, with some Belgian pieces and one Czechoslovakian C:XF .........2 000 31022. 2db-os német szalag tétel kitüntetésekhez + Hunyadi Mátyás modern replika zászló 2pcs of German ribbons for decorations + Matthias Corvinus' modern replica flag ..........................................1 000
Falerisztika: Kitüntetések, jelvények 31023. 1884- "Vaskorona Rend medalionjának zománcozott elő- és hátlapja T:2,2- zománchiba ..................1 000 31024. 1899. " Petőfi - Bem / Emlék Érem 1899. március 15." Br emlékmedál mellszalag nélkül (29,5mm) T:2- ph., ü. ................................................................................................................................................800 31025. ~1910-1920. "Magyar Athlétikai Club 1875 / MAC" Br emlékérem (28mm) + "Ferencz Városi Torna Club" ezüstözött Br medál (30mm) + Al vívó medál (30mm) T:2,2- ......................................................1 200 31026. Osztrák-Magyar Monarchia ~1910-1914. "Császári és Királyi Osztrák Repüléstechnikai Egylet" Zn jelvény (41x45mm) T:2 Austro-Hungarian Monarchy ~1910-1914. "K. K. Österreichische Flugtechnischer Verein" Zn badge (41x45mm) C:XF............................................................................3 000 31027. ~1920-1930. "Szent Imre" fém vallási medál (32mm) + ~1914-1918. "Világháború - 1914 - Emlék" (19mm) + 1938. "XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus" Br jelvény, "LUDWIG BP. TÖRV VÉD" gyártói jelzéssel. Szign.: Madarassy T:2,2- ....................................................................................800 31028. Szamosi Soós Vilmos (1885-1972) 1920. "Magyar Nemzeti Szövetség 1919" Br jelvény (27mm) T:2 Hungary 1920. "Hungarian National Association 1919" Br badge with membership card. Sign.: Vilmos Szamosi Soós (27mm) C:XF HP 4959. ....................................................................................1 600
31029. 1927. "Prohászka Ottokár" fém medál (25mm) + DN "Szent Imre" Al medál. "Sanctus Emericus / Patrona Hungariae" (32mm) T:2 ...........................................................................................................1 000 31030. 1930. "Szent Imre" Cu jelvény. "SANCTUS EMERICUS 1930" (30mm) T:2 ........................................1 000 31031. ~1930-1940. Ciszterci zománcozott iskolai sapkajelvény (53x35mm) T:3 zománchiány ........................800 31032. ~1930. "Természetbarátok Turista Egyesülete" tűzzománcozott fém gomblyukjelvény (16mm) T:2 ...2 400 31033. ~1930. "Ferencváros" festett fém jelvény (19x25mm) T:2,2- ................................................................1 400 31034. ~1930-1940. "Katholikus Karitasz" zománcozott fém jelvény (24,5mm) T:2.........................................1 000 31035. 1931. "A Sárospataki Református Főiskola 400 Éves Jubileuma - 1531-1931 / Dicsérjétek és féljétek az Istent! - (Jel.K.XIV. 6-7.)" jelzett Ag emlékérem füllel (11,23g/0.800/27mm) T:2,2- ph........2 400 31036. 1931. "Phőbus Sport Egyesület" fém díjérem "HAWEL Bp." gyártói jelzéssel (38mm) T:2,2- patina ......700 31037. 1934. "Május 1." Br kitűző (24mm) + DN "Május 1" festett fém kitűző (16x18mm) + DN "Május 1" zománcozott fém kitűző (11x20mm) T:2 ..................................................................................................800 31038. 1936. "II. Frigyes 1786-1936" fém jelvény (25mm) T:2 1936. "Frederick the Great 1786-1936" metal badge (25mm) C:XF.................................................................................................................................800 31039. Porcsalmi Lajos (1919-1995) hagyatéka: 1937. "Mezőtúri Református Főgimnázium - Legjobb Atlétájának" koszorú formájú Br díjplakett, hátoldalon "Tauber órás-észkerész Mezőtúr" matricás gyártói jelzéssel (~141x154mm) + 1941. "Tűzkereszt I. fokozata" fém kitüntetés mellszalaggal + 1965. "A Magyar Népköztársaság Sportérdemérem" ezüst fokozatának adományozói okirata és viselői igazolványa + 1976. "Emléklap a Szocialista Felnőttoktatás 30 éves jubileuma alkalmából" + 1979. "Munka Érdemrend" arany fokozatának adományozói okirata és viselői igazolványa (2x) + 1987. "A Magyar Népköztársasági Sportérdem" arany fokozatának adományozói okirata + 1988. "Dícsérő Oklevél - A lakóterületen végzett kiemelkedő politikai, közéleti munkáért" + 1988. "Oklevél" + 1936. "Emléklap" a mezőtúri református gimnázium 1936 évi tornaversenyén + 2db iskolai bizonyítvány Porcsalmi Lajosné részére + ~1936. 5db fotó és 1db újságkivágás T:vegyes .....5 000 31040. 1938. "Magyar Dalos Egyesületek Országos Szövetsége (MDEOSZ) Székesfehérvár" fém jelvény (30x35mm) T:2 kis patina......................................................................................................................1 000 31041. Gács Lajos (1905-1981) 1943. "Hunyadi Int. III." Zn díjérem, "Ludvig" gyártói jelzéssel (36mm) T:2,2- .....................................................................................................................................................1 000 31042. 1945. "Felszabadulás" fém jelvény (20,5mm) T:2 ....................................................................................800 31043. 1945. "Május 1." festett fém kitűző (18x37mm) + 1949. "Május 1." (20mm) + DN "Május 1." zománcozott fém kitűző (14x18mm) T:2,2- ..............................................................................................800 31044. ~1947. 5db-os kitűző és jelvény tétel, 2 csehszlovák darabbal T:2 .........................................................800 31045. 1948. "A Magyar Sportoló Ifjúság Szabadság Ünnepe" zománcozott Br kitűző (32x27,5mm) T:2- .........700 31046. ~1950. "Kiváló Dolgozó" Rákosi-címeres zománcozott fém kitüntetés (4x), egyik miniatűrrel, három eredeti tokban T:2 .................................................................................................................................3 000 31047. ~1950. "Kiváló Dolgozó" Rákosi-címeres zománcozott fém kitüntetés (4x), egyik miniatűrrel, kettő eredeti tokban, egy nem hozzá való tokban T:2 ...................................................................................3 000 31048. ~1950. "Szakma Kiváló Dolgozója Könnyűipar" zománcozott fém kitüntetés, sorszámozott (3x) T:2 ..3 000 31049. ~1950. 5db "Kiváló Dolgozó" kitüntetés a Rákosi-korszakból, nem saját tokokban T:2,2- ...................3 000 31050. ~1950-1970. 7db klf vasutas, tűzoltó és Ibusz jelvény T:2....................................................................1 400 31051. ~1950. "Magyar Természetbarát Szövetség - Túravezető" zománcozott fém jelvény (35x42mm) + 1971. "Villamosipari Találkozó - DÉMÁSZ Békéscsaba Szanazug" zománcozott fém jelvény (38x49mm) T:2 ......................................................................................................................................1 600 31052. 1950. "CSVTK - 1950" Cu turistajelvény (30x41mm) T:2 .....................................................................2 200 31053. 1951. "Kongresszusi Peremvárosi Kirakatverseny - X. ker. KPDSZ Díja" zománcozott Br díjérem márványlapon (119x79mm) T:2 ...............................................................................................................800 31054. 1951. "Közbiztonsági Érem" arany fokozata a rendőrség tagjai részére, aranyozott kitüntetés mellszalagon, szalagsávval T:2 NMK 549 ...............................................................................................800 31055. 1953. Vasutas Cu turistajelvény (26x35mm) T:2 ..................................................................................1 800 31056. 1953. "Sztahanovista" zománcozott fém kitüntetés, mindkettő eredeti tokban (2x) T:2 .......................3 000 31057. 1954. "Dunai árvízvédelemért" Br jelvény nem eredeti tokban (37mm) + 1974. "Tűzbiztonsági Érem" arany és ezüst fokozata, aranyozott és ezüstözött, zománcozott kitüntetések szalaggal, egyik szalagsávval, eredeti tokban T:2,2- .............................................................................................2 000 31058. 1954. "Szocialista Munkáért Érdemérem" aranyozott, zománcozott Br kitüntetés mellszalagon eredeti tokban T:2 .................................................................................................................................5 000 31059. 1955. "Kiváló Dolgozó" Rákosi-címeres zománcozott fém kitüntetés eredeti tokban (3x), kettő miniatűrrel és igazolvánnyal T:2............................................................................................................3 000 31060. 1955. "Törekvés 1955" Cu turistajelvény (24x29mm) T:2 .....................................................................1 800 31061. 1958. "Postás Kongresszus" zománcozott fém jelvény (22,5x18mm) T:2 ...............................................800 31062. ~1960-1970. "Testnevelés és Sport Kiváló Dolgozója" aranyozott, zománcozott fém jelvény tokban + "Katonai Sportverseny Ifjú Résztvevője" zománcozott fém jelvény nem saját tokban T:2,2- ............1 000 31063. ~1960-1970. "Szocialista Brigád - A szocializmusért" arany, ezüst és bronz változat plasztiktokokban (51x) T:1-2 .................................................................................................................3 000
Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! 31064. ~1960-1970. "Munkásőr" Br kitüntetés, szalagon, miniatűrrel szalagsávon + "Munkásőr" fém jelvény (23x23,5mm) + "Munkásőr sapkajelvény" zománcozott fém sapkajelvény (29x35mm) T:2,2- .............1 000 31065. 1962. "Jubileoj de Esperanto - Internacia Hungara" festett, eszperantó évfordulós kitűző (27mm) + DN "E" zománcozott fém kitűző (15mm) T:2 ............................................................................................800 31066. 1963. "Budapest - Winkler Centenárium" Br kitűző (18x43mm) T:2 .....................................................1 000 31067. 1963. "Építő- Fa- és Építőanyagipari Dolgozók Szakszervezete 60 éves" zománcozott fém jelvény (21x25mm) T:2 .........................................................................................................................................800 31068. 1965. "Úttörő Olimpia / Műkorcsolya III." Br díjérem, szalagon (49mm) + 1971. "VII. Nyári Úttörő Olimpia" fém kitűző (22mm) + 1986. "Nemzetközi Olimpiai Bizottság - Olimpiai Ötpróba" zománcozott fém jelvény (22x25mm) T:2......................................................................................................................800 31069. 1966. "III. Congressus Radiologiae Hungaricus / Budapest Hungaria MCMLXVI" Br jelvény, tűhiány (31mm) T:II............................................................................................................................................1 000 31070. ~1970. "Kiváló Dolgozó" aranyozott, zománcozott fém jelvény (2x) + ~1960-1970. "Kiváló Újító" kitüntetés bronz fokozata miniatűrrel (2x) + arany fokozat miniatűrje tokban + "Szakszervezetek Országos Tanácsa" arany fokozatának kitüntetése, szalagsávon miniatűrrel, eredeti tokban + aranyozott, zománcozott kitűző T:2 ......................................................................................................2 000 31071. ~1970-1980. "Véradásra kész" zománcozott tombak jelvény (22mm) T:2 ..............................................800 31072. ~1970-1980. "Kiváló Munkáért - Könyvtáros" zománcozott fém kitüntetés, eredeti sérült tokban" + ~1970-1980. "A Szocialista Kultúráért" zománcozott fém kitüntetés T:2 .................................................800 31073. 1970. "Belügyi Szemle - Magyar Rendőr - 1945-1970" fém plakett plasztik tartóban (144x185mm) T:2,2- ........................................................................................................................................................800 31074. ~1970-1980. "500 ezer km" zománcozott fém jelvény balesetmentes közlekedésért + "750 ezer km" zománcozott fém jelvény balesetmentes közlekedésért + "1 millió km balesetmentesen" zománcozott fém jelvény + DN "Vendéglátóipari Szakmunkásképző Iskola" zománcozott fém jelvény + DN "Hungarocamion 5" zománcozott fém jelvény + DN "Casino I Love You - Budapest" zománcozott jelvény + DN Bokszoló fém jelvény, tűhiány T:2,2-..........................................................1 000 31075. ~1970. "Balaton - Siófok - Hungaria - Idegenforgalmi Hivatal" zománcozott fém jelvény (53mm) T:2 .1 000 31077. ~1970-1980. "Magyar Államvasutak Szolgálatáért" 20 év után (19x28mm) + "Szocialista Brigád" zománcozott fém plakett tokban (48x58mm) + Rákosi címeres műanyag tok (70x100mm) T:2 ..........1 000 31078. 1973. "Országos CAC Kutyakiállítás - Balatonalmádi Veszprémi Csoport" 3db díjérem mellszalaggal, egy emlékérem dísztokban T:2,2- ............................................................................................................800 31079. 1974. "Munka Érdemrend arany fokozata" adományozói okirata, eredeti, címeres mappában ...........1 000 31080. 1977. "II. Szovjet-Magyar Ifjúsági Barátság Fesztivál" Br jelvény (52mm) T:2- hajlott ............................800 31081. 1980. "Moszkvai Olimpia" 7db klf jelvény, több darabon Misa az olimpia kabalája T:2 1980. "Moscow Olympiad" 7pcs diff badges, some pieces with the Olympic mascot Misha C:XF....................................800 31082. ~1980. "Jegyvizsgáló - Budapesti Közlekedési Vállalat" zománcozott fém jelvény (44mm) + "Budapesti Közlekedési Vállalat" műgyantás fém jelvény (36x49mm) T:2 ...........................................1 600 31083. ~1980. 3db klf repülős jelvény, benne "Malév" T:2 ...............................................................................1 000 31084. 1982. "VIII. Női Kézilabda VB 1982 - Magyarország" zománcozott fém kitűző "REMPO LIPTOV" gyártói jelzéssel (14x22mm) + "Mátra Múzeum Baráti Köre - Gyöngyös" zománcozott fém kitűző (31x31mm) + "MAMSZ - Magyar Autó és Motorsport Szövetség" fém kitűző "REMPO LIPTOV" gyártói jelzéssel (16x19mm) + "Silókombájn" zománcozott fém kitűző (23x33mm) + "Erdély" műanyag jelvény (25x44mm) T:2,2- rep. ..............................................................................................1 200 31085. ~1985. "150 éves a magyar hajóépítés" Br jelvény (44x31mm) + ~1960. "A Kisipari Szövetkezet Kiváló Dolgozója" fém kitüntetés, nem eredeti dobozban (31mm) T:2 ....................................................800 31086. 1985. "Munka Érdemrend bronz fokozata" adományozói okirata .........................................................2 200 31087. DN "Ferencvárosi Torna Club - FTC Bajnok" zománcozott fém jelvény (15,5x14mm) T:2 ......................700 31088. DN "P.L.E. (Polgári Lövész Egyesület)" aranyozott Br díjérem mellszalagon, a P.L.E. felirat a mellszalagon, "FÜSTI SZEGED" gyártói jelzéssel (32x41mm) T:2 .........................................................800 31089. DN Kard Cu jelvény (44,5mm) T:2 ........................................................................................................1 200 31090. DN "MHS Összetett Honvéd Verseny" festett fém kitűző (10x) (29x18mm) T:2 ...................................1 000 31091. DN "Széchenyi István Közgazdasági Technikum" zománcozott Br jelvény (27x27mm) + DN "1855 Eötvös József Budapesti GImnázium" Br jelvény, festett (29x38mm) T:2 ............................................1 000 31092. DN "Pest-Buda / Állami Pénzverő, Budapest" Br kitűző (15mm) T:2 ....................................................1 000 31093. Iván István (1905-1968) DN "Férfi teniszjátékos" ezüstözött fém sportérem (40mm) + DN "Női teniszjátékos" ezüstözött fém sportérem (40mm) T:2,3 ph., ragasztónyom .........................................1 000 31094. DN 2db klf vallási témájú zománcozott fém jelvény T:2 ........................................................................1 600 31095. DN "Budapesti Központi Oltár Egyesület - Örökimádás-templom / Tarzicius vértanú" Zn medál (24x48mm) + "Árpádházi Szűz Szent Margit Könyörögj érettünk" kétoldalas fém medál (29x38mm) T:2 kis ph..................................................................................................................................................800 31096. DN "Kiváló véradó" zománcozott fém kitüntetés, dísztokban, miniatűrrel + "Vöröskereszt - Érdemes munkáért" + 2db kitűző 10 illetve 15 véradásért T:2 ................................................................................800 31097. Ausztria 1927. "Május 1." Br jelvény, "Pittenwerke, Wien XIII." gyártói jelzéssel. Szign.: Weiberger (24x30mm) + 1930. "Május 1." ezüstözött Br jelvény, "BEHA WERK XIII." gyártói jelzéssel. Szign.: Mynni (20x28mm) + 1931. "Május 1." ezüstözött Br jelvény (32x36mm) + NDK 1961. "Május 1." zománcozott fém jelvény (18x25mm) T:2 Austria 1927. "May 1" Br badge, "Pittenwerke, Wien XIII." makers mark. Sign.: Weiberger (24x30mm) + 1930. "May 1" silver plated Br badge, "BEHA WERK 34 "May 1" silver plated Br badge (32x36mm) + XIII." makers mark. Sign.: Mynni (20x28mm) + 1931. GDR 1961. "May 1" enamelled badge (18x25mm) C:XF .........................................................................800
31098. Kanada DN "Garde Chasse et Peche Club 1037" festett fém jelvény hátlapon "SCULLY LTD MONTREAL" (38mm) T:2 Canada ND "Garde Chasse et Peche Club 1037" painted metal badge with makers mark "SCULLY LTD MONTREAL" on the back (38mm) C:XF ....................................................800 31099. Nagy-Britannia DN "Királyi Aggastyán Bölények Rendje - Anglia Nagypáholya - Fegyverszünet Páholy" aranyozott, zománcozott, számozott Br szabadkőművességet imitáló szervezet jelvénye szalaggal, nem eredeti tokban T: Great Britian ND "Royal Antediluvian Order of Buffalos - Grand Lodge of England - Armistice Lodge" enamelled, numbered Br imitation of Freemasonry organisation's badge in not original case C:XF .....................................................................................4 600 31100. Német 3. Birodalom 1935. "Hans Schemm" Cu jelvény (37mm) T:2 German Third Reich 1935. "Hans Schemm" Cu badge (37mm) C:XF .............................................................................................1 000 31101. NSZK 1970. "1. Nemzetközi Európa-napi Rally - Stuttgart" aranyozott, zománcozott fém jelvény nem saját, sérült tokban rögzítve (118mm) T:2 FRG 1970. "1st International Rally to Europe Day Stuttgart" gilt, enamelled metal badge fixed in not town, damaged case (118mm) C:XF ...................24 000 31102. Oroszoroszág DN Városi címerek, 21xklf zománcozott, aranyozott jelvény (~22mm) T:2 Russia ND City coat of arms, 21xdiff enamelled, gold plated badges (~22mm) C:XF ...............................................800 31103. Szovjetunió ~1964-1985. ~135db-os szocialista kitűző és jelvény tétel, sok zománcozott darabbal T:2 Soviet Union ~1964-1985. Approx. 135pcs of Socialist pins and badges, with lots of enamelled pieces C:XF...........................................................................................................................................1 400 31104. Szovjetunió ~1980. 4db klf olimpiai témájú, zománcozott fém jelvény T:2 Soviet Union ~1980. 4pcs of diff Olympic themed enamelled badges C:XF ..........................................................................................800 31105. Szovjetunió 1980. "Moszkvai Olimpia" 28xklf sportágakat ábrázoló zománcozott, aranyozott fém jelvény T:2 Soviet Union 1980. "Moscow Olympiad" 28xdiff enamelled, gold plated badges about the Olympic Sports C:XF.......................................................................................................................1 000 31106. Szovjetunió 9db-os klf vegyes jelvény tétel, közte DN "T-28 közepes tank" zománcozott fém jelvény (21x41mm) T:2 Soviet Union 9pcs of diff badges, including ND "T-28 Medium Tank" enamelled badge (21x41mm) C:XF ...........................................................................................................................800 31107. Szovjetunió DN 29db klf sport témájú jelvény és kitűző, köztük zománcozott darabokkal T:2,2- Soviet Union ND 29pcs of diff sport themed badge and pin with enamelled ones C:XF,VF ...............................800 31108. Vietnam ~1970. "Barátság Érem" zománcozott ezüstözött Br kitüntetés, sorszámozott "VNDCCH 9397", mellszalaggal, sérült tokban (32mm) T:2 Vietnam ~1970. "Firendship Medal" enamelled Br decoration, numbered "VNDCCH - 9397", with ribbon in damaged case (32mm) C:XF .....................11 000 31109. 4db klf űrkutatással kapcsolatos jelvény, közte ~1980. "Interkozmosz" zománcozott fém jelvény (22mm), ~1980. a "Szojuz-36 emblémája" zománcozott fém jelvény (22mm) T:2 egyiken zománchiba.800 31110. Vegyes 4db-os jelvény és kitűző tétel, közte DN "Esperanto" zománcozott fém jelvény (17mm), DN "Magyar Természetbarát Szövetség - Túravezető" zománcozott jelvény tű nélkül, felvarróvá átalakítva T:2............................................................................................................................................800 31111. 5db-os kitűző és jelvény tétel, közte "Csepel Művek - Május 1." jelvény (51mm) T:2 .............................800 31112. Vegyes 6db-os jelvény és kitűző tétel egy miniatűrrel, közte 1959. "Budapest III. konferencia 1959. október 24-28." zománcozott fém kitűző (12,5x16mm) + 1db kitüntetés nélküli mellszalag T:2 ..............800 31113. 6db-os lövész emlék- és díjérem tétel, közte DN "Magyar Szabadságharcos Szövetség" ezüstözött fém emlékérem mellszalagon (35mm) .....................................................................................................800 31114. 6db-os vegyes szocialista kitüntetés tétel, 4db klf "Kiváló Dolgozó", továbbá DN "Gyermekekért Érdemérem" zománcozott fém kitüntetés, miniatűrrel, eredeti tokban, DN "Szocialista Kultúráért" zománcozott fém kitüntetés eredeti tokban T:2 ....................................................................................1 200 31115. 6db klf szocialista díjérem és plakett, közte "1950. "Honvéd Sportversenyek" Br plakett, 1956. "Kilián György seregszemle / A seregszemle kerületi döntőjén elért eredményért" fém emlékérem (40mm) T:2,2- .......................................................................................................................................1 400 31116. Vegyes jelvény és kitűző tétel 6db klf, közte DN "Skoda" gomblyukjelvény (20,5x27mm), DN "Alsó-Szászország - Légpuska" zománcozott Br jelvény, két lyukkal (23x30mm) T:2,2- Mixed badge and pin, 6pcs diff, with ND "Skoda" buttonhole badge (20,5x27mm), ND "Niedersachsen Luftgewehr" enamelled Br badge with two holes (23x30mm) C:XF,VF ...................................................800 31117. 6db-os klf olimpiai kitűző és jelvény tétel, közte DN "Egyiptomi Olimpiai Bizottság" zománcozott fém jelvény (22x23mm), 1984. "Szarajevó 1984" fém kitűző (10x13mm) T:2 6pcs of diff olympic pins and badges, with ND "Egyptian Olympic Committee" enamelled badge (22x23mm), 1984. "Sarajevo 1984" pin (10x13mm) C:XF ......................................................................................................................800 31118. 6db klf ókori olimpiai sportágakat ábrázoló, zománcozott, orosz nyelvű jelvény T:2 6pcs of diff enamelled badges about Ancient Olympic Sports in Russian language C:XF .........................................800 31119. 6db-os vegyes magyar olimpiai kitűző és jelvény tétel, közte 1964. "Tokió" zománcozott fém kitűző (21x21mm), 1976. "Montreal" zománcozott fém kitűző (22x22mm) T:2 ..................................................800 31120. 6db-os szocialista jelvény és kitüntetés tétel, benne "Munka Érdemrend" bronz fokozata", "Árvízvédelemért", "Felszabadulási Jubileumi Emlékérem" T:1,1-,2,2- ................................................1 400 31121. 7db-os eszperantó jelvény és kitűző tétel, többségében zománcozott fém, valamint 2 műanyagból készült darabbal T:2,2- zománchiba ........................................................................................................800 31122. 7db klf sport díjérem, közte 1903. "Typographia Sport Club" Br díjérem, szalag nélkül (33mm) valamint sakk díjérem arany, ezüst és bronz fokozatai szalag nélkül + 1db katonai sapkajelvény "Egységbajnokság" zománcozott fém sapkajelvény T:2 ..........................................................................800
Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon 31123. 7db-os klf jelvény tétel, közte 1971. "Tannimpex Törzsgárda" zománcozott jelvény arany fokozata, a viselésre jogosító igazolvánnyal (20mm), 1961. "Külkereskedelmi Törzsgárda" zománcozott jelvény bronz fokozata, a viselésre jogosító igazolvánnyal (19mm) T:2 ..............................................................800 31124. 8db-os vegyes magyar falerisztika tétel, több miniatűrrel és egy igazolvánnyal, közte "Az Építőipar Kiváló Dolgozója", "Nehézipar Kiváló Dolgozója", "A Belkereskedelem Kiváló Dolgozója" T:2 ............1 200 31125. 10db klf jelvény és kitűző, nagyrészt sport témában T:2 egyiken zománchiba 10pcs of diff badges and pins, mainly sport themed C:XF one with enamellation error ............................................................800 31126. 10db klf olimpiai jelvény, nagyrészt 1980. "Moszkvai Olimpia" T:2 10pcs of diff Olympic badges, mainly 1980. "Moscow Olympiad" C:XF ...................................................................................................800 31127. 11db-os vegyes kitűző, jelvény és emlékérem tétel, közte 1977. "Közalkalmazottak Találkozók 1977" zománcozott fém jelvény (24x35mm) T:2,2- ............................................................................................800 31128. Vegyes 16db-os klf kitüntetés, jelvény, sapkajelvény és kitűző tétel, közte DN "Kiváló Dolgozó" zománcozott fém kitüntetés eredeti tokban, miniatűrrel, DN "Szocialista Brigád" zománcozott fém plakett tokban (48x58mm), "Budapesti Természetbarát" zománcozott fém jelvény (25mm) ...................800 31129. 15db-os vegyes 1995. "IV. Országos Lövészverseny" Br plakett (84mm), DN "Egyesületi Horgászverseny" ezüstözött emlékérem (41mm), DN "Budapesti Honvéd SE" fém sportérem (41mm) T:2............................................................................................................................................1 200 31130. 18db vegyes külföldi jelvény, medál a szocialista időszakból, közte NDK "NDK kiállítás" festett Al jelvény, Csehszlovákia "Rózsahegy" műgyantás fém jelvény T:2,2- 18pcs of mixed socialist badges, medals, with GDR "GDR Exhibition" painted Al badge, Czechoslovakia "Ruzomberok" metal badge C:XF,VF ...................................................................................................................................................800 31131. 20db vegyes szocialista kitüntetés bekeretezve, közte "Kiváló Újító", "Kiváló Dolgozó", "Szocialista Brigád" zománcozott fém jelvények (keret: 43x32mm) T:2 ...................................................................2 000 31132. 60db-os "Szocialista Brigád" tétel, több klf T:vegyes ............................................................................1 000 31133. 63db-os vegyes sport- és egyéb díjérem tétel, közte 1952. "Vörös Meteor S.E. 1952 II." fém díjérem szalaggal (40mm), 1958. "BEAC 60 éves Jubileumára 1898-1958 / Gerelyhajítás III." fém díjérem (40mm), DN "Honvédelmi Kupa Lövészverseny - MHSZ" díjérem arany és ezüst fokozata (65mm) T:vegyes................................................................................................................................................1 000 31134. Egy doboznyi vegyes sport díjérem, közte Iván István (1905-1968) 1951. "Váltófutás a Felszabadulás ünnepére / Fővárosi Tanács - Budapesti Testnevelési és Sporttanács 1951. IV. 4." Zn díjérem (66mm), "1960" véséssel, 1969. "Magyar Úszószövetség - Országos Gyermek Bajnokság II." fém díjérem. Szign.: Kovács (40mm), 1987. "Farkas Mátyás Veterán Emlékvereseny" négyzetes alakú Br díjérem (49x54mm), 1945. "A Magyar Ifjúság Napja 1945. június 10. / MADISZ" Zn díjérem (30mm)................................................................................................................................1 000 31135. Vegyes: egy doboznyi kitűző és jelvény tétel, közte 1982. "VII. EFOTT - Salgótarján '82" zománcozott fém jelvény (23x23mm), DN "Jósvafő" zománcozott fém jelvény (25x26mm), DN "Magyar Sakkszövetség" fém kitűző (20mm), DN "Hungarian Communist Youth Union (Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség)" angol nyelvű zománcozott fém kitűző T:vegyes ..............................1 000
Replikák és hamisítványok 31136. 3db klf ókori ezüstpénz replikái T:2 3pcs of diff ancient silver coins replicas C:XF ..............................1 400 31137. 4db ókori bronzpénz hamisítványa T:2-,3 4pcs of fake ancient bronze coins C:VF, ............................1 200 31138. 4db ókori bronzpénz hamisítványa T:2-,3 4pcs of fake ancient bronze coins C:VF, ............................1 200 31139. 4db ókori bronzpénz hamisítványa T:2-,3 4pcs of fake ancient bronze coins C:VF, ............................1 200 31140. 10db-os vegyes, nagyrészt római replika tétel, közte néhány görög érme T:vegyes 10pcs of various, mainly Roman replica coins, with some Greek coins C:mixed ................................................3 000 31141. Szlavón Denár, ezüstözött Cu replika T:3,3- Slavonian Denar, fake silver plated Cu coin C:F,VG ......1 000 31142. Ausztria 1683. "Bécs felszabadítása" ezüstözött Br korabeli öntvény másolat emlékérem, csak előlap (56mm) T:2- Austria 1683. "Liberation of Vienna" silver plated Br old cast fake medal, only obverse (56mm) C:VF .........................................................................................................................12 000 31143. 1705. XX Poltura "II. Rákóczi Ferenc" öntvény fém replika! T:2,2- ..........................................................800 31144. Ausztria 1915. 100K Br replika T:2 Austria 1915. 100 Corona Br replica C:XF ....................................1 400 31145. 6db-os vegyes replika tétel, közte 1938. 5P Fe replika, Amerikai Egyesült Államok 1851. 1$ Fe replika, Dél-Afrika 5Sch Fe replika T:2,2- 6pcs of replica coins, including Hungary 1938. 5 Pengő Fe replica, USA 1851. 1 Dollar Fe replica, South Africa 5 Schilling Fe replica C:XF,VF ......................3 000 31146. Vegyes: 6db-os klf modern fém replika érme tétel, közte Amerikai Egyesült Államok 1851. 1$ T:2 Mixed: 6pcs diff modern coin replicas, with USA 1851. 1 Dollar C:XF ..................................................1 000 31147. 1919. augusztus 9. 20K hamis T:II........................................................................................................1 000 31148. 1942. "Tűzkereszt I. fokozata" Br modern replika kitűző (36x36mm) T:2 .............................................1 000 31149. 1942. "Tiszti Szolgálati Jel III. osztálya" Br modern replika kitűző (34x34mm) T:2 ...............................1 000 31150. Szovjetunió 1977. "60 éves KGB" aranyozott fém gyűjtői replika T:1- Soviet Union 1977. "60th Years of KGB" gilt metal collector's replica C:AU ...............................................................................................800
Vegyes papír- és fémpénz tételek 31151. Vegyes 56db-os külföldi és magyar emlékérem és díjérem tétel gyűrűs mappában, közte 1975. "Pedagógus Szolgálati Emlékérem" Br érem (35mm), DN "Törekvés Sport Egylet 1900" fém díjérem füllel. Szign.: Puderi (38mm), DN "Hotel Aranybika" kisméretű Br plakett (31x38mm) T:vegyes ............800 36
31152. Vegyes fémpénz, emlékérem és zseton tétel 1.161g súlyban, közte Finnország 1867. 10p Cu, Szerbia 1912. 1D Ag, a tételben hamis darabok is T:vegyes (with fake pieces) ..................................2 400 31153. Vegyes külföldi és magyar kitűző és jelvény tétel, közte néhány "BKV (Budapesti Közlekedés Vállalat)" jelvény, DN "Hivatásos Vadász" fém jelvény, 3363. sorszámmal (40mm), Németország 1994. "Bundespresident Richard von Weizsäcker 1984-1994" Ag emlékérem, PP minőségben T:vegyes Mixed pin and badge lot, including a couple of "BKV (Budapest Public Transit Company" badges, ND "Professional Hunter" badge with serial number 3363. (40mm), Germany 1994. "Bundespresident Richard von Weizsäcker 1984-1994" Ag commemorative medal, in PP quality C:mixed .................................................................................................................................................1 000 31154. Egy doboznyi vegyes kitűző, jelvény, sapkajelvény, emlékérem tétel, közte a korona pénzrendszer 2 filléres érméiből készített sérült karkötő, Lapis András (1942-) 1977. "IBUSZ 75 éves" ezüstözött fém emlékérem (60mm), "Budavidéki Állami Erdő- és Vadgazdaság" fém emlékérem szarvas agancs szeleten (31mm) T:vegyes .......................................................................................................2 000 31155. Vegyes: kis doboznyi zseton, emlékérem és kitűző tétel T:vegyes .........................................................800 31156. Vegyes: 1974. "Száz éve a magyar híradástechnikáért / BHG Budapest" (2x) fém emlékérmek, egyik eredeti tokban (40mm) + 1981. 100Ft Ni "FAO" eredeti "MNB" tokban + Németország 1994. "Német Szövetségi Köztársaság - ECU / Első bekapcsolás - HYTAS - Kommunikációs elektronika 1994. November" fém emlékérem (35mm) T:vegyes............................................................................1 000 31157. Vegyes: Magyarország 1930-1984. 8db bankjegy 4xklf + Románia 1966-1998. 7db bankjegy 5xklf T:III,III- Mixed: Hungary 1930-1984. 8pcs banknote 4xdiff + Romania 1966-1998. 7pcs banknote 5xdiff C:F,VG.........................................................................................................................................1 000 31158. Vegyes: 64db-os fémpénz tétel, benne krajcár, fillér, pfennig, groschen és forint érmék + 1db 1933. "BSZKRT / Kisszakaszjegy" közlekedési bárca T:3,3- kevés jobbal .....................................................2 000 31159. Vegyes: ~240db-os tétel osztrák és magyar hellerek és fillérek T:vegyes Mixed: ~240pcs of Austrian and Hungarian coins, Hellers and Fillérs C:mixed ..................................................................2 400 31160. Vegyes: 333db-os kis fémpénz világgyűjtemény az 1800-as évek végétől a 2000-es évek elejéig, 10db berakólapon T:vegyes ..................................................................................................................8 000 31161. Vegyes: ~512db-os fémpénz tétel, magyar és külföldi érmék vegyesen T:vegyes Mixed: ~512pcs of various Hungarian and Foreign coins C:mixed .....................................................................................5 000 31162. Vegyes: 1 doboznyi magyar és külföldi fémpénz, közte svájci és dél-afrikai érmék is + 33db szovjet, ukrán és jugoszláv bankjegy T:vegyes Mixed: 1 box of various coins, including coins from Switzerland and South Africa as well + 33pcs of banknotes from the Soviet Union, Ukraine and Yugoslavia C:mixed ..............................................................................................................................1 000 31163. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31164. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31165. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31166. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31167. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31168. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31169. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31170. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31171. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400 31172. Vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel 1Kg-os súlyban T:vegyes ....................................................1 400
DARABANTH Bélyegkereskedelmi és Aukciósház Kft. 1061 Budapest, Andrássy út. 16. Megbízás a 271. Gyorsárverésre Név:......................................................................Ügyfélszám:.................................................... Teljes cím..................................................................................................................................... Telefon /fax /email:....................................................................................................................... Átvétel módja:
A 270. Gyorsárverés árverés eredménylistája 30003 30004 30005 30006 30007 30008 30009 30011 30013 30014 30017 30018 30019 30020 30021 30022 30023 30024 30025 30029 30030 30031 30032 30033 30034 30035 30036 30038 30040 30041 30042 30045 30046 30047 30048 30049 30052 30054 30055 30056 30057 30058 30060 30061 30062 30063 30065 30066 30067 30068 30070 30072 30073 30074
4000 2200 5500 5000 1400 1000 3200 2000 3000 3400 2800 1800 1000 1000 1600 1400 2800 1000 4600 1000 1600 1400 28000 3000 800 6000 1600 6000 6500 2000 2600 2200 5000 1000 5000 1200 1200 1400 1600 1000 3600 1000 1200 1800 1800 2000 2600 1600 900 2000 2000 4200 3200 1400
30075 30076 30078 30079 30080 30081 30083 30084 30085 30086 30088 30092 30097 30098 30099 30100 30101 30102 30103 30104 30105 30108 30109 30111 30112 30113 30114 30115 30116 30117 30121 30122 30124 30126 30127 30128 30129 30130 30131 30132 30133 30134 30135 30136 30137 30139 30140 30141 30142 30143 30144 30145 30146 30147
1200 1800 800 1000 1000 1000 1200 1200 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1400 1400 2600 2600 6500 2600 4600 1800 4400 3600 1000 4800 3800 1800 1400 4000 1200 6000 1000 2600 3200 1000 1800 1200 3600 4600 1200 2200 1600 2600 1600 4600 4000 6000 2200 3600 6500 4000 3800 6000
30148 30149 30150 30151 30152 30153 30154 30155 30156 30157 30158 30159 30160 30161 30162 30163 30164 30165 30166 30167 30168 30169 30170 30173 30174 30175 30176 30177 30178 30179 30180 30181 30182 30183 30184 30185 30186 30187 30189 30190 30191 30192 30193 30194 30195 30196 30197 30198 30199 30200 30201 30203 30204 30205
2200 3600 4200 3400 1200 1600 2400 2000 2000 6500 8000 16000 1400 3600 1000 2200 3000 28000 1400 1000 3400 2400 2000 4200 4200 1800 1800 6000 2400 2400 3200 3600 2800 2000 1600 1400 1400 1800 3800 2600 2200 1000 1000 2200 2200 1600 1600 1600 2000 2600 3200 1600 2200 2400
30206 30207 30208 30209 30210 30211 30212 30213 30214 30215 30216 30218 30219 30220 30222 30226 30227 30228 30229 30230 30231 30232 30233 30234 30235 30236 30237 30239 30240 30242 30244 30246 30247 30248 30249 30250 30251 30252 30253 30255 30257 30258 30259 30260 30261 30262 30263 30264 30265 30266 30267 30268 30269 30270
2600 1600 1600 7500 1000 1000 1000 1000 1000 2000 4200 6000 7000 900 5000 2000 1000 1600 1600 1800 1800 3200 2600 2600 2400 4200 2400 3000 1800 3000 3800 1400 6000 12000 1600 1400 1200 1400 3400 3000 1200 1000 1200 1000 1000 4200 2000 4000 4000 3000 4600 6000 8500 18000
30271 30274 30276 30277 30279 30281 30283 30284 30285 30286 30287 30288 30289 30290 30291 30292 30293 30294 30296 30297 30298 30299 30300 30301 30302 30303 30304 30306 30308 30310 30311 30312 30313 30319 30320 30323 30324 30325 30327 30328 30329 30330 30331 30334 30335 30336 30337 30339 30340 30341 30342 30343 30344 30345
1400 4200 3600 8500 2000 2000 1800 1400 2400 2000 5000 5500 3400 1800 7500 5500 18000 1600 7000 16000 4000 1400 4200 3200 9000 22000 1600 1000 2600 6000 3400 10000 2000 1600 3400 2200 1800 2200 4200 2200 3200 2400 4000 3200 7000 2000 4000 2000 3800 4200 3800 5000 2400 3800
30351 30352 30353 30355 30356 30357 30358 30359 30360 30361 30362 30363 30364 30366 30367 30369 30370 30371 30372 30373 30374 30375 30376 30379 30380 30381 30382 30383 30384 30385 30386 30387 30388 30389 30390 30391 30392 30393 30394 30400 30401 30403 30404 30405 30406 30407 30409 30410 30413 30414 30415 30416 30417 30418
1400 1600 1200 1200 20000 4000 2200 2800 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 1400 1400 2000 3800 4600 3400 1000 1200 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1600 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1000 2200 3000 1200 1200 1800 1400 1400 3000 900 800 1400 1400 1400 1400 1400
30419 30420 30421 30422 30423 30424 30425 30426 30427 30428 30429 30430 30431 30432 30433 30434 30435 30436 30437 30438 30439 30440 30441 30442 30443 30444 30445 30446 30447 30448 30449 30450 30451 30452 30453 30454 30455 30456 30457 30458 30459 30460 30461 30462 30463 30464 30465 30466 30467 30469 30470 30471 30472 30474
1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1400 1600 1200 1200 1000 1000
30476 30477 30478 30479 30480 30481 30483 30490 30491 30493 30494 30496 30501 30504 30505 30508 30510 30512 30514 30515 30516 30517 30518 30519 30520 30521 30525 30526 30528 30529 30530 30531 30532 30533 30537 30539 30540 30545 30547 30549 30551 30552 30553 30554 30558 30559 30560 30561 30562 30563 30564 30565 30566 30567
14000 9500 2000 2200 6500 2200 1000 1600 6000 2200 4600 1000 3000 3000 1800 1600 5000 5000 7000 1600 1800 1000 6000 4000 3000 3000 2000 4800 3000 4000 1400 800 1800 1200 800 2400 300 1400 800 1600 1000 800 1400 4000 1000 2400 2000 3400 2400 3400 2800 3400 2400 2200
30568 30569 30570 30571 30572 30573 30574 30575 30576 30577 30578 30579 30580 30581 30590 30597 30599 30601 30603 30604 30605 30606 30607 30608 30609 30610 30611 30612 30614 30615 30616 30618 30621 30622 30623 30624 30625 30628 30629 30630 30632 30633 30634 30635 30636 30637 30638 30639 30640 30641 30642 30643 30644 30645
2600 2800 2000 3200 3200 2400 2000 3400 2600 2800 3600 2800 1200 6500 3400 3400 1200 1800 34000 34000 18000 1800 3200 1000 4000 2800 3000 3200 3800 4000 1400 3400 7500 1800 6500 4200 2400 1800 2200 1600 8000 3600 5500 2200 2400 1800 1400 1000 3600 10000 5500 1600 1600 1000
30646 30647 30648 30649 30650 30651 30652 30653 30654 30656 30657 30658 30659 30660 30661 30662 30663 30664 30665 30666 30667 30668 30669 30670 30671 30674 30675 30676 30677 30678 30679 30680 30683 30684 30685 30686 30688 30689 30690 30691 30692 30693 30695 30696 30698 30699 30700 30702 30704 30705 30706 30708 30709 30710
7500 1000 1800 2400 1800 1000 2000 1200 1200 2800 1600 3000 2400 19000 11000 4600 11000 11000 7000 19000 3600 9000 18000 15000 15000 5000 1200 1000 1200 1400 1400 1400 4800 5500 1000 2400 3600 4400 2000 2000 1400 5000 5000 1400 4200 4000 4000 15000 1000 1000 1600 3800 4600 2200
30712 30713 30714 30715 30717 30719 30725 30727 30728 30729 30730 30731 30732 30733 30735 30736 30737 30738 30739 30740 30741 30742 30743 30744 30747 30748 30749 30750 30751 30752 30753 30759 30760 30762 30763 30765 30766 30768 30770 30771 30772 30773 30774 30785 30787 30792 30794 30796 30797 30798 30799 30800 30801 30804
1800 1600 1600 1600 1600 1800 2000 2600 1000 1000 6500 3800 2200 1400 1200 2000 1600 1000 1800 1800 1400 1200 1000 4400 15000 7500 6500 4000 1800 2200 1000 1000 2800 8500 1000 8000 4000 13000 2000 1400 1600 1000 1000 22000 1400 5500 18000 20000 1800 2600 1200 1200 1000 5500
30805 30806 30808 30809 30813 30816 30817 30818 30819 30822 30823 30824 30825 30826 30830 30831 30832 30833 30834 30835 30836 30837 30838 30839 30840 30841 30842 30843 30844 30845 30846 30847 30848 30850 30851 30852 30855 30862 30863 30864 30865 30866 30867 30868 30871 30877 30881 30883 30886 30887 30888 30889 30890 30891
1000 1200 30000 3000 2000 1000 1000 1000 1600 3000 2400 1600 2200 1000 3200 3200 3200 2200 2200 2200 2200 2200 2200 2200 2200 2200 2200 2200 2200 2200 2200 2200 12000 7000 2000 4800 12000 1800 2000 3000 900 1200 3600 4400 1200 3000 1600 1200 1000 1000 6500 8000 7000 1200
30893 30894 30896 30897 30899 30900 30901 30902 30904 30905 30908 30909 30910 30911 30912 30913 30915 30916 30917 30918 30919 30920 30923 30924 30925 30926 30928 30929 30931 30932 30933 30936 30937 30939 30940 30941 30943 30944 30946 30949 30952 30954 30955 30956 30957 30959 30962 30965 30966 30967 30970 30974 30975 30977
2200 24000 2600 7000 2200 800 6500 22000 3000 3400 1800 1200 4400 1000 1000 1400 2800 4400 1200 8500 2600 500 3800 1600 2000 4600 10000 2600 2600 3400 2000 1000 1400 1600 2000 4000 1800 2400 1000 2200 1400 1000 4800 1600 1000 100 17000 1000 3800 800 1000 2200 1800 1000
30980 30981 30982 30984 30985 30986 30988 30990 30991 30992 30993 30994 30995 30996 30998 30999 31000 31001 31002 31003 31005 31006 31008 31009 31010 31011 31012 31013 31014 31015 31018 31019 31020 31021 31022 31023 31024 31025 31026 31027 31028 31029 31030 31031 31032 31033 31034 31035 31036 31037 31038 31039 31040 31041
2600 1800 2400 1400 2000 700 1800 2600 7000 12000 7500 2600 1800 5500 2800 5000 3600 7500 6000 2800 1600 2000 3600 3600 2800 2600 1400 2000 2200 1400 1600 1800 800 3400 900 900 1000 900 1200 2200 800 2800 3200 1400 6500 3800 6000 1200 5500 2800 2800 2600 2600 2600
31042 31043 31044 31045 31046 31047
2800 2600 2600 2600 2600 1000