JE GY ZÉ K GY ŰT ÁR M
8. DEBRECENI
JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ
az Immánuel Otthon és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídi Gyermekotthona megsegítésére 2010. december 5. 1500
Köszöntő
„Aki nem hisz abban, hogy mennyi jó ember van, az kezdjen el valami jót tenni, és meglátja, milyen sokan odaállnak mellé.” Böjte Csaba ferences rendi szerzetes gondolatai ezek, melyet magam is megtapasztaltam 8 év alatt az aukciók szervezése során. Az első jótékonysági árverésre – amely egy hajlék nélkül élő családot segített – 40 felajánlás érkezett, s 400 ezer forint bevétellel zártunk. A 2009-es aukció előtt már válogathattunk az alkotások között, végül 128 tételt árvereztünk. Szinte egyedülálló volt a vidéki jótékonysági aukciók sorában, hogy 13 Kossuth- és Munkácsy-díjas alkotó csatlakozott felajánlásával az eseményhez. Talán ennek is köszönhető a rekord bevétel, amely tavaly 4 millió150 ezer forint volt. Idén azt reméljük, sikerül ezt megközelíteni, hiszen több mint 160 műalkotás vár gazdára, 22 Kossuth- és Munkácsy-díjas, valamint 10 Holló László-díjas alkotó felajánlóval. Ebben az évben az Immánuel Otthon halmozottan sérült gyermekeinek segítésén túl, aukciónkkal támogatjuk a Dévai Szent Ferenc Alapítványt, amely a gyermekmentő tevékenységéről európai hírű. Böjte Csaba ferences rendi szerzetes vezetésével ez év őszén kezdi felújítani a Székelyhidi Napköziotthont. Ez az intézmény árva és szegény sorban élő gyermekeknek jelent menedéket, s lelki vigaszt a nehézségeik leküzdésében. Paul Gauguin mondta: „Minden igazi műalkotás egy jó cselekedet”. Azt gondolom, ez megfordítva is igaz, hiszen minden jó cselekedet egy igazi műalkotás az életünkben. A Debreceni Jótékonysági Aukció is bizonyítja az összefogás erejét, s azt, milyen sok, jólelkű, segítőkész ember él közöttünk. Köszönöm mindenkinek a támogatását és boldog vagyok, hogy részese lehetek a gyermekek örömének. Kívánok mindenkinek egy-egy szerető gyermekmosolyt!
Őszinte tisztelettel:
Dr. Papp Gyula nyugállományú ezredes, az aukció szervezője
1. Aby Szabó Csaba: Debreceni Nagytemplom (a művész felajánlása) • elektro grafika, 21×32 cm Becsült érték: 15.000 Ft • Kikiáltási ár: 8.000 Ft
2. Angyalföldi Szabó Zoltán (Munkácsy-díjas érdemes művész): Csendélet (Széll László felajánlása a Nagytemplom felújítására) • olaj, farost, 85×69 cm Becsült érték: 250.000 Ft • Kikiáltási ár: 120.000 Ft
6. Baráth Pál: Táncra várva
(a művész felajánlása) • tus, akvarel, papír, 42×30 cm Becsült érték: 20.000 Ft • Kikiáltási ár: 8.000 Ft
7. Baráth Pál: Tükör előtt
(a művész felajánlása) • tus, akvarel, papír, 35×25 cm Becsült érték: 20.000 Ft • Kikiáltási ár: 8.000 Ft
3. Aknay János (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Emlék
(a művész felajánlása) • akril, vászon, 34×40 cm Becsült érték: 240.000 Ft • Kikiáltási ár: 100.000 Ft
8. Barcsay Jenő (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Kompozíció
4. Antal László: Tanya világ
(Cserép Zsuzsa felajánlása) • olaj, farost, 20×30 cm Becsült érték: 15.000 Ft • Kikiáltási ár: 7.000 Ft
5. Bagdány Franciska: Erővonalas kompozíció (a művész felajánlása) • diófapác, papír, 23×17 cm Becsült érték: 15.000 Ft • Kikiáltási ár: 7.000 Ft
9. Bíró Eszter: Jelek a létezésről
(az Erdész Galéria Szentendre felajánlása) szitanyomat (Szentendrei műhely), 20×28 cm Becsült érték: 35.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
(Cserép Zsuzsa felajánlása) • olaj, farost, 70×70 cm Becsült érték: 65.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
10. Borsos Miklós (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Szőlőfürt 27/100
11. Bukta Imre (Munkácsy díjas érdemes művész): Fiatalítás EA IX/XVI
(Máté László felajánlása) • rézkarc, 20×30 cm Becsült érték: 30.000 Ft • Kikiáltási ár: 12.000 Ft
(Szűcs Tamás felajánlása) • szitanyomat, 73×50 cm Becsült érték: 40.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
17. Charles Sucsan 1932, Párizs (Kiállítva Franciaországban 1993, Kanadában 1996): Család
(a művész felajánlása) • olaj, vászon, 76×60 cm Becsült érték: 200.000 Ft • Kikiáltási ár: 60.000 Ft
12. Burai István (Holló László-díjas): Elgondolkodva
(a művész felajánlása) • akvarell, papír, 43×33 cm Becsült érték: 60.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
13. Bukta Imre (Munkácsy díjas érdemes művész): Hóesésben
(a művész felajánlás) • vegyestechnika, papír, 40×32 cm Becsült érték: 200.000 Ft • Kikiáltási ár: 150.000 Ft
14. Burai István (Holló László-díjas): Madárdal
18. Charles Sucsan („Art-Science-Lettre” diploma »FRO«): Ősz (a művész felajánlás) • vegyestechnika, papír, 46×61 cm Becsült érték: 65.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
(a művész felajánlása) • vegyestechnika, merített papír, 31×22 cm Becsült érték: 15.000 Ft • Kikiáltási ár: 7.000 Ft
16. Charles Sucsan („Art-Science-Lettre” diploma »FRO«): „Szögletes formák”(1979)
20. Csetneki József: 9 évszak II.
21. Csíkszentmihályi Róbert (Munkácsy-díjas érdemes művész): Kisragadozó II
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 60×40 cm Becsült érték: 70.000 Ft • Kikiáltási ár: 30.000 Ft
15. Charles Sucsan 1932, Párizs („Art-ScienceLettre” diploma »FRO«): „Körbekörbe”(1993) (a művész felajánlása) • olaj, papír, 61×46 cm Becsült érték: 90.000 Ft • Kikiáltási ár: 40.000 Ft
(a művész felajánlása) • akvarell, papír, 45×61 cm Becsült érték: 70.000 Ft • Kikiáltási ár: 30.000 Ft
(a művész felajánlása) • vegyestechnika, papír, 38×38 cm Becsült érték: 55.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
19. Családi Krisztina: Közeledés
(a művész felajánlása) • bronz, 21 cm Becsült érték: 220.000 Ft • Kikiáltási ár: 150.000 Ft
22. Csorján Melitta: Cím nélkül
(a művész felajánlása) • olaj, vászon, fa, 40×40 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 30.000 Ft
24. David Beeri: Fényben
(a művész felajánlása) • akril, papír, 33×24 cm Becsült érték: 65.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
23. Csurgói Máté Lajos: Téli délután
(Bodó István felajánlása) • rézkarc, 27×41 cm Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 12.000 Ft
25. David Beeri: Viráglélek
(Széll László felajánlása) • akril, papír, 52×33 cm Becsült érték: 85.000 Ft • Kikiáltási ár: 35.000 Ft
27. Dobesch Máté: Három királyok
(a művész felajánlása) • rézkarc, 34×23 cm, 1. fázis, 1/1 , 2002 Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
28. Dobesch Máté: Lomi
(a művész felajánlása) • rézkarc, 32×22 cm, 6/30, 2006 Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
29. Dusza Tibor: Nyugalom
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 40×60 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
26. Deim Pál (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Akt tanulmány (a művész felajánlása) rézkarc 49/75, 11×16 cm Becsült érték: 30.000 Ft Kikiáltási ár: 15.000 Ft
31. efZámbó István (Magyar Köztársaság Érdemes Művésze): Mechanikus ikon halvány mosollyal
30. Dzsudzsák Balázs, a PSV Eindhoven magyar játékosának dedikált pólója (Dzsudzsák Balázs felajánlása) Becsült érték: 50.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
(a művész felajánlása) • merített papír, vegyestechnika (EBP), 60×43 cm Becsült érték: 75.000 Ft • Kikiáltási ár: 40.000 Ft
32. Fátyol Zoltán (Holló László-díjas): Egy csésze tea
33. Fehér Imre (Kölcsey-díjas): Szállnak a darvak
37. Gaál József (Munkácsy-díjas érdemes művész): „Szamszára” sorozatból
34. Fehér Imre (Kölcsey-díjas): Legyezős hölgy
35. feLugossy László (Munkácsy-díjas érdemes művész): Fekete-arany kompozíció 2008
39. Gebri András és Giflo H. Péter: Napraforgók
(a művész felajánlása) • linómetszet,E.A IX/XII, 23×30 cm Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 56,5×42 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 60×35 cm Becsült érték: 35.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, papír, 48×68 cm Becsült érték: 150.000 Ft • Kikiáltási ár: 50.000 Ft
(a művész felajánlása) • akvarell, papír, 30×40 cm Becsült érték: 80.000 Ft • Kikiáltási ár: 40.000 Ft
(a művészek felajánlása) • farost, homok, 50×40 cm Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
38. Gall Gábor: „Jézus vízen jár”
(a művész felajánlása) • grafit, papír, 36×25 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
40. Gonda Zoltán: Az angyal keresi a jókat Kiállítva: Debreceni Tavaszi Tárlat 2010 (a művész felajánlása) • akril, vászon, 80×70 cm Becsült érték: 120.000 Ft • Kikiáltási ár: 50.000 Ft
36. Földi Péter (Kossuth- és Munkácsy-díjas, 2009 Prima Primissima díjasa): Csendélet csírázó kukoricacsutkával (a művész felajánlása) vízespác, merített papír, 38×48 cm Becsült érték: 300.000 Ft Kikiáltási ár: 120.000 Ft
41. Grela Aleksandra: Tájkép
(a művész felajánlása) • linómetszet, papír, 21×42 cm Becsült érték: 30.000 Ft • Kikiáltási ár: 12.000 Ft
42. Grela Aleksandra: Menhír
(a művész felajánlása) • linómetszet, papír, 36×26 cm Becsült érték: 30.000 Ft • Kikiáltási ár: 12.000 Ft
43. Grúber Béla: Ibi mos (hátoldalán vázlatok) (Nagyházi Csaba felajánlása) • szénrajz, 30×21 cm Becsült érték: 70.000 Ft • Kikiáltási ár: 35.000 Ft
44. Győrfi Lajos (Magyar Örökség Díj): Bocskai István
(a művész felajánlása) • bronz plakett Becsült érték: 100.000 Ft • Kikiáltási ár: 50.000 Ft
45. Gyurkovics Hunor (Szabadka): Hortobágy (a művész felajánlása) • pasztell, 29×39 cm Becsült érték: 50.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
46. Győrfi Sándor (Munkácsy díjas érdemes művész): Korpusz (a művész felajánlása) • bronz 34 cm, 10 cm-es gránit talpazat Becsült érték: 300.000 Ft • Kikiáltási ár: 200.000 Ft
47. Hartung Sándor: Illusztráció I.
(a művész felajánlása) • rézmetszet, papír, 12,5×7,5 cm Becsült érték: 15.000 Ft • Kikiáltási ár: 5.000 Ft
48. Hartung Sándor: Madonna
49. Hartung Sándor: Illusztráció II.
(a művész felajánlása) • rézkarc, papír, átm.: 10 cm Becsült érték: 15.000 Ft • Kikiáltási ár: 5.000 Ft
(a művész felajánlása) • rézkarc, papír, 18,5×12,5 cm Becsült érték: 18.000 Ft • Kikiáltási ár: 7.000 Ft
50. Herman Emőke: Virágfej-kék virág
51. Hincz Gyula (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Kompozíció I
(a művész felajánlása) • pasztel, papír, 50×40 cm Becsült érték: 24.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
(Csire László felajánlása) • vegyestechnika, papír, 10×18 cm Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
52. Holló Anna: Repülő város
53. Holló Anna: Májusi esőben furikázó macskák
(a művész felajánlása) • litográfia papíron, 30×40 cm Becsült érték: 20.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
(a művész felajánlása) • színezett linómetszet, 12×18 cm Becsült érték: 5.000 Ft • Kikiáltási ár: 3.000 Ft
54. Holló Anna: Vízi revű tréning, Artista produkció az eső ellen (2 db)
(a művész felajánlása) • tus, ecsetfilc, papír, 2×7,5×5 cm Becsült érték: 15.000 Ft • Kikiáltási ár: 5.000 Ft
55. Holló László (Kossuth-és Munkácsy-díjas): Tanulmányok (Hollóné Maksa Olga felajánlása) • tus, papír, 23×30 cm Becsült érték: 35.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
58. Ipacs Mária: Atlantisz kincse
(MRSZ felajánlása) • murális technika-secco, 60×45 cm Becsült érték: 90.000 Ft • Kikiáltási ár: 35.000 Ft
59. Joseph Kádár: „Dualizmus”
(a művész felajánlása) • szitanyomat vászonra, 60×80 cm Becsült érték: 55.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
56. Holló László (Kossuth-és Munkácsy-díjas): Házépítés (Hollóné Maksa Olga felajánlása) tus, papír, 21×27 cm Becsült érték: 40.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft
60. Joseph Kádár: Horizontális kompozíció-Paris 1987 (a művész felajánlása) • egyedi kollázs, 21×61 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
57. Hornyik Zoltán: Folyópart (a művész felajánlása) olaj, farost, 47×67 cm Becsült érték: 120.000 Ft Kikiáltási ár: 60.000 Ft
61. Joseph Kádár: Vonal és folt - Paris 1969-70 (a művész felajánlása) • vászon kasírozva, akril, 42,5×36 cm Becsült érték: 60.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
62. Józsa János (Holló László-díjas): Virágoskert (a művész felajánlása) • linómetszet, 51×33 cm, (3DUC) Becsült érték: 40.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
68. Kádár György (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Csendélet
63. Józsa János (Holló László-díjas): Tavasz és ősz (a művész felajánlása) • linómetszet, 52×53 cm, (3DUC) Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
(Bodó István felajánlása) • rézkarc, 20×24,5 cm Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
69. Kárpáthy Jenő: Tengerpart
(Tóth Szabolcs felajánlása) • olaj, vászon, 40×55 cm Becsült érték: 150.000 Ft • Kikiáltási ár: 70.000 Ft
65. Józsa János (Holló László-díjas): Család J.J.CS. 64. Józsa János (Holló László-díjas): Betlehemesek
(a művész felajánlása) • litográfia, 62×37,5 cm, (kőnyomat) Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
70. Kassai Imre: Felvidéki táj
(a művész felajánlása) • litográfia, 46×55 cm, (kőnyomat) Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 50×62,5 cm Becsült érték: 70.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
71. Kárpáti Gusztáv (Holló László-díjas): Gyergyói muzsika (Kiállítva : Debrecen Őszi tárlat 2009) 66. Józsa János (Holló László-díjas): Három leány (a művész felajánlása) • olaj, farost, 40×30 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
67. Józsa Poppea (Accademia di Belle Arti di Venezia hallgatója): Alice csodaországban (a művész felajánlása) • olaj, vászon, 70×50 cm Becsült érték: 50.000 Ft • Kikiáltási ár: 30.000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, vászon, 70×50 cm Becsült érték: 70.000 Ft • Kikiáltási ár: 30.000 Ft
72. Kazimierz Krupa: Sírkert
(Lóránt János Demeter felajánlása) • olaj, vászon, 27×41cm Becsült érték: 40.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
73. Komiszár János (Holló László-díjas): Téli madár (a művész felajánlása) • akvarell, 32×46 cm Becsült érték: 60.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
74. Komiszár János (Holló László-díjas): Naplemente (a művész felajánlása) • akvarell, 32×46 cm Becsült érték: 60.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
75. Komlódi Judit: Kerekasztal I,II
(a művész felajánlása) • olaj, vászon, 2 darab 70×70 cm Becsült érték: 100.000 Ft • Kikiáltási ár: 50.000 Ft
76. Kónya Ábel: Elszállt a szélben (2000) (a művész felajánlása) • tus,papír, 21×30 cm Becsült érték: 35.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
77. Kónya Ábel: Magas lóról (2000)
(a művész felajánlása) • tus,papír, 21×30 cm Becsült érték: 50.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
78. Kovács Ferenc: Tokaji református templom
79. Könnyű Attila János: Kompozíció
(a művész felajánlása) • akvarell, papír, 50×35 cm Becsült érték: 50.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
(Pákh Imre felajánlása) • olaj, fa, 50×80 cm Becsült érték: 200.000 Ft • Kikiáltási ár: 80.000 Ft
80. Kővári Attila: Gereblyéző
81. Krizbai Sándor (Munkácsy-díjas érdemes művész): Vírus
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 70×50 cm Becsült érték: 30.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, vászon, 70×50 cm Becsült érték: 180.000 Ft • Kikiáltási ár: 80.000 Ft
82. L. Ritók Nóra: Ősz
83. Láng-Miticzky Katalin: Különös fények
(a művész felajánlása) • egyedi vegyestechnika, papír, 34×26 cm Becsült érték: 40.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, vegyes, funér, 50×70 cm Becsült érték: 220.000 Ft • Kikiáltási ár: 70.000 Ft
84. László Ákos (Holló László-díjas): Szent István kerál könyörögj érettünk
(a művész felajánlása) • vegyestechnika, papír, 53×28 cm Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
86. Leel-Őssy Enikő: 1 és 6
(a művész felajánlása) • könyvkötő papír, linómetszet, 50×50 cm Becsült érték: 20.000 Ft • Kikiáltási ár: 8.000 Ft
85. László Ákos (Holló László-díjas): Szerelmem Debrecen
89. Lévai Gábor: Fali (asztali) tál
90. Lous Stuijfzand 1947, Hollandia (Országos Pasztell Biennálé nagydíja 2002): Renaissance III, 24/25
(a művész felajánlása) • vegyestechnika, papír, 33×30 cm Becsült érték: 20.000 Ft • Kikiáltási ár: 8.000 Ft
(a művész felajánlása) • kerámia, átm.: 36 cm Becsült érték: 8.000 Ft • Kikiáltási ár: 4.000 Ft
(a művész felajánlása) • szitanyomat, papír, 65×50 cm Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
87. Leel-Őssy Enikő: Tibet
91. Lous Stuijfzand (Országos Pasztell Biennálé nagydíja 2002): Afrikai emlék II
92. Lous Stuijfzand (Országos Pasztell Biennálé nagydíja 2002): „Holland strand”
(a művész felajánlása) • rizspapír linómetszet, 32×32 cm Becsült érték: 12.000 Ft • Kikiáltási ár: 5.000 Ft
(a művész felajánlása) • színezett litográfia, papír, 49×33,5 cm Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 24,5×32 cm Becsült érték: 50.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
88. Lóránt János Demeter (Munkácsy-díjas érdemes művész): „Hátsóudvar” (a művész felajánlása) tus, akvarel, papír, 21×29 cm Becsült érték: 90.000 Ft Kikiáltási ár: 40.000 Ft
93. Lőrincz Emőke: Portré
(a művész felajánlása) • olaj, vászon, 40×40 cm Becsült érték: 30.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
94. Luczi János: Kerekesszékben
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 40×50 cm Becsült érték: 30.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
100. Madarász Kathy Margit (Ferenczy Noémi-díjas): Ruha türkiz sávokkal, tulipánokkal
95. Luczi János: Vihar
(a művész felajánlása) • 42-es méret Becsült érték: 35.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
101. Madarász Gyula (Holló László-díjas): Napsütötte fal (a művész felajánlása) • gouache, 36×48 cm Becsült érték: 90.000 Ft • Kikiáltási ár: 45.000 Ft
97. Lukoviczky Endre: Szürke-fekete kompozíció (a művész felajánlása) • olaj, vászon, 29,5×28 cm Becsült érték: 120.000 Ft • Kikiáltási ár: 60.000 Ft
96. M. Kiss Katalin: Tál
102. Madarász Gyula (Holló László-díjas): Őszi fények
(a művész felajánlása) • kerámia, 23×23 cm Becsült érték: 12.000 Ft • Kikiáltási ár: 5.000 Ft
(MRSZ felajánlása) • vegyestechnika, 50×70 cm • Becsült érték: 150.000 Ft • Kikiáltási ár: 60.000 Ft
103. Mág Tamás: A meteorák alatt
(a művész felajánlása) olaj, farost, 50×60 cm Becsült érték: 260.000 Ft Kikiáltási ár: 160.000 Ft
98. M. Kiss Katalin: Bonbonos tányér (a művész felajánlása) • kerámia, átm. 19 cm Becsült érték: 8.000 Ft • Kikiáltási ár: 4.000 Ft
99. M. Kiss Katalin: Házi Áldás
(a művész felajánlása) • kerámia, 35×27 cm Becsült érték: 20.000 Ft • Kikiáltási ár: 7.000 Ft
104. Makai Imre: Harmónia
(az E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost 50×60 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
106. Makai Imre: Hazafelé
105. Makai Imre: Nyári felhők
(az E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost 40×60 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
107. Makai Imre: Hegyi tanya
(az E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt. felajánlása) olaj, farost 40×50 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
108. Makai Imre: Kárpáti táj
109. Makhult Gabriella: Októberi nap
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 40×60 cm Becsült érték: 55.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
(a művész felajánlása) • linómetszet, 12×22,5 cm Becsült érték: 5.000 Ft • Kikiáltási ár: 2.000 Ft
110. Makhult Gabriella: Elpirult kert (a művész felajánlása) • linómetszet, 15×19 cm Becsült érték: 5.000 Ft • Kikiáltási ár: 2.000 Ft
112. Maksai János: Egyedül
111. Makhult Gabriella: Biblia sorozat (6 db) (a művész felajánlása) • linómetszet, 30×21 cm Becsült érték: 10.000 Ft • Kikiáltási ár: 5.000 Ft
113. Masits István: Téli fasor
(a művész felajánlása) • olaj,farost, 50×40 cm Becsült érték: 60.000 Ft • Kikiáltási ár: 30.000 Ft
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 30×40 cm Becsült érték: 35.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
114. Masits István: Velence
115. Nagy Boglárka: Zivatarfelfő 2005
(a művész felajánlása) • olaj, farost, 70×25 cm Becsült érték: 35.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
(a művész felajánlása) • rézkarc, 40×40 cm Becsült érték: 20.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
116. Nagy Sándor: Félereszes konyha
(A művész felajánlása) • olaj, farost, 60×45 cm Becsült érték: 30.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
117. Nagy Sándor Zoltán: Az ördöngős Hatvani (a művész felajánlása) • rézkarc, 30×40 cm Becsült érték: 35.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
121. Nicolas Shepherd (USA): Szín-játék I
122. Nicolas Shepherd (USA): Szín-játék II
123. Nuridsány Éva: „Faluszéli házak”
124. Oláh Sándor: Áldott állapotban
(a művész felajánlása) • olaj, vászon, 40×60 cm Becsült érték: 60.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
118. Nagy Sándor Zoltán: A cipész példája (a művész felajánlása) • színes rézkarc, 40×50 cm Becsült érték: 50.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
(a művész felajánlása) • akvarell, papír, 30×40 cm Becsült érték: 30.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
119. Németh Miklós: „Maszkabál I”
(Deim Pál felajánlása) • tempera, karton, 32×32 cm Becsült érték: 70.000 Ft • Kikiáltási ár: 30.000 Ft
120. Németh Miklós: „Maszkabál II”
(Deim Pál felajánlása) • tempera, karton, 20×33 cm Becsült érték: 60.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
125. Olcsai Kiss Zoltán (Kossuth- és Munkácsy-díjas): Körfogás
(a művész felajánlása) • bronz, 25×20 cm (márvány lapon) Becsült érték: 65.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
(a művész felajánlása) • bőr, 31 cm Becsült érték: 50.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
126. Palásti Renáta: Magasles
(a művész felajánlása) • pasztel, karton, 25×48 cm Becsült érték: 40.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
127. Palásti Renáta: Ladikok
(A művész felajánlása) • pasztel, karton, 50×35 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
128. Palásti Renáta: Nyárutó
(A művész felajánlása) • pasztel, karton, 34×48 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
132. Potyók Tamás: Vízpart
(A művész felajánlása) • pasztell, papír, 51×61 cm Becsült érték: 70.000 Ft • Kikiáltási ár: 35.000 Ft
133. Prím Zoltán: Sziklás táj 1979
(A művész felajánlása) • rézkarc, 15×15 cm Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 8.000 Ft
129. Palásti Renáta: Ősz a Nagyerdőn (A művész felajánlása) pasztel, karton, 48×68 cm Becsült érték: 65.000 Ft Kikiáltási ár: 30.000 Ft
134. Prím Zoltán: Öreg tölgy 1979
130. Papp Károly: „Egy mandarin álma” (A művész felajánlása) • rézkarc, 20×30 cm Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
131. Póka György: Madarak
(A művész felajánlása) • olaj, zománc, farost, 38×49 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
135. Prof. Pokorádi László: Bombagól (Dombi Tibor)
(A művész felajánlása) • rézkarc, 22×13 cm Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 8.000 Ft
(Dedikálva a DVSC futballistái által) (A művész felajánlása) • fotó, 30×46 cm Becsült érték: 20.000 Ft • Kikiáltási ár: 7.000 Ft
136. Prokisch Dániel: Maci - társra várva
137. Regős István (Munkácsy-díjas érdemes művész): Love
(A művész felajánlása) • olaj, akril, vászon, 70×50 cm Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 8.000 Ft
(A művész felajánlása) • vegyes technika, 20×26 cm Becsült érték: 50.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
138. Reinhardt István: Őszi táj
(Hegymegi István felajánlása) • olaj, farost, 50×90 cm Becsült érték: 160.000 Ft • Kikiáltási ár: 70.000 Ft
139. Sándor Margit: Virágzás
(A művész felajánlása) • egyedi fotó, 19×26 cm Becsült érték: 18.000 Ft • Kikiáltási ár: 8.000 Ft
144. Szántói Krisztián: Vízpart
(Az Abigail Galéria felajánlása) • olaj, pasztel, 60×50 cm Becsült érték: 50.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
146. Szeifert Imre: Templom hajnali fényben
147. Szilágyi Imre (Holló László-díjas): A kis zöldszemű
141. Szabadi Katalin: „ A kígyó meséje”
140. Serfőző Attila: Túlpart
(A művész felajánlása) • olaj, vászon, 50×70 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
(2009-ben elnyerte az országos Kortárs Egyházművészeti Kiállítás Ezüst diplomáját) (A művész felajánlása) • olaj, karton, 67×50 cm Becsült érték: 120.000 Ft • Kikiáltási ár: 50.000 Ft
145. Szarka László: Kirándulók
(A művész felajánlása) • olaj, vászon, 50×60 cm Becsült érték: 45.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
(A művész felajánlása) • olaj, farost, 60×45 cm Becsült érték: 55.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
(A művész felajánlása) • rézkarc, 30×30 cm, II/V Becsült érték: 35.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
148. Szilágyi Imre (Holló László-díjas): Csendes hangadók
(A művész felajánlása) rézkarc, 40×50 cm, II/V, EA 2007 Becsült érték: 50.000 Ft Kikiáltási ár: 25.000 Ft
142. Szabó András: Piros-fehér-zöld
(A művész felajánlása) • olaj, farost, 30×30 cm Becsült érték: 15.000 Ft • Kikiáltási ár: 5.000 Ft
143. Szántói Krisztián: Erdőrészlet
(A művész felajánlása) • olaj, vászon, 50×70 cm Becsült érték: 50.000 Ft • Kikiáltási ár: 25.000 Ft
149. Szilágyi Imre (Holló László-díjas): Hárman egy ellen
154. Tarnóczi József: „Archai”
(A művész felajánlása) • diófapác, akvarell, 50×40 cm Becsült érték: 35.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
(A művész felajánlása) • rézkarc, 20×20 cm, V/V EA Becsült érték: 25.000 Ft • Kikiáltási ár: 10.000 Ft
155. Tóth Ernő: Cirkusz
(A művész felajánlása) • olaj, merített papír, 53×72 cm Becsült érték: 130.000 Ft • Kikiáltási ár: 60.000 Ft
156. Tenk László (Munkácsy díjas-érdemes művész): Nem messze Viszáktól (A művész felajánlása) olaj, farost, 50×70 cm Becsült érték: 280.000 Ft Kikiáltási ár: 100.000 Ft
151. Szurcsik József (Munkácsy-díjas): Lélek csapda I
150. Szőnyi Sándor: Mályvák
(A művész felajánlása) • 100×70 cm, 21/25 Becsült érték: 120.000 Ft • Kikiáltási ár: 40.000 Ft
(A művész felajánlása) • olaj, farost, 60×40 cm Becsült érték: 60.000 Ft • Kikiáltási ár: 30.000 Ft
152. Tarciso Viriato (Brazília, 1951): Átváltozás (A művész felajánlása) • kréta, vegyes technika, 29×59 cm Becsült érték: 70.000 Ft • Kikiáltási ár: 30.000 Ft
153. Tamus István (Holló László-díjas): Debreceni Nagytemplom
(A művész felajánlása) • Akvarell, papír, 35×50 cm Becsült érték: 70.000 Ft • Kikiáltási ár: 30.000 Ft
157. Vén Emil (Munkácsy-díjas): Női portré (Tóth Szabolcs felajánlása) • olaj, karton, 33×26 cm Becsült érték: 170.000 Ft • Kikiáltási ár: 90.000 Ft
158. Vígh István: Az ötágú síp
(A művész felajánlása) • vászon, vegyestechnika, 157×113 cm Becsült érték: 150.000 Ft • Kikiáltási ár: 100.000 Ft
Árverési feltételek
A Biharért Kulturális Közhasznú Alapítvány az árverést, mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Jogosult az aukció során a legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adásvételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére.
159. Walter Gábor: Extázis
(A művész felajánlása) • vegyestechnika, papír, 30×42 cm Becsült érték: 50.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
Az árverezendő tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsájuk felemelésével teszik meg ajánlatukat. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az a vevő szerzi meg, aki a legmagasabb ajánlatot teszi.
160. Wahorn András (Munkácsy-díjas): WF6 Kiállítva Kieselbach Galériában (A művész felajánlása) • ceruza, papír, 6 db 5×4 cm Becsült érték: 60.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
161. Wrobel Péter (Barcsay-díj, Római Magyar akadémia díjazottja): Holdgép-2010 (A művész felajánlása) • akril, karton, 50×40 cm Becsült érték: 50.000 Ft • Kikiáltási ár: 20.000 Ft
162. Wrobel Péter (Barcsay-díj, Római Magyar akadémia díjazottja): Háromemeletes jel porszívóval és ruhaszárítást néző ufóval (A művész felajánlása) • akril, zománcfesték, karton, 17×12 cm Becsült érték: 40.000 Ft • Kikiáltási ár: 15.000 Ft
Az árverezők katalógust adnak ki az aukciós tételekről, valamint a műtárgyak az árverés előtti kiállításon (2010. november 26-tól), az aukció helyszínén, valamint a www.axioart.com és a www. immanuelotthon.hu weblapokon tekinthetők meg. A vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A vevő a fizetendő ár 20%-át foglalóként az árverésen készpénzben azonnal tartozik fizetni. Amen�nyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A Biharért Alapítvány biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételár részt az árverés időpontjától számított 7 napon belül egyenlítse ki. A vételárba a foglaló összege a határidőben történő teljesítés esetén beleszámít.
Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árverésvezetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ekkor a vevő által kifizetett foglaló a részére nem jár vissza. A vevő a leütési árat tartozik kifizetni, közvetítői, szerzői díj valamint egyéb jutalék nem kerül felszámolásra. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségén és felelősségén (14 napon belül). Az aukciót követően a műtárgyak az Immánuel Otthonban vehetők át. Amennyiben az árverési vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette a Biharért Alapítvány hivatalból teszi meg a megbízásnak megfelelő vételi ajánlatot. Vételi megbízást november 26-tól a kiállítás megnyitását követően fogadunk el, melyet az árverés előtt legkésőbb 24 órával kérünk eljuttatni. A vételi megbízás elfogadásához a megvásárolni kívánt tétel kikiáltási árának 50%-a befizetése, mint „előleg” szükséges. Ez az összeg a sikertelen licitálás esetén visszajár. Ha a vételi megbízás sikeres, az előleg teljes összegét foglalónak kell tekinteni és a személyesen jelenlévő vevőre vonatkozó szabályokat kell elfogadni. A fentiekkel kapcsolatos további tájékoztatásért, valamint vételi megbízásért Dr. Papp Gyulát az aukció szervezőjét szükséges keresni a katalógus hátoldalán található elérhetőségeken.
163. „Kálvinista paravánok” (2 db) (Medgyessy Ferenc Gimnázium tanulóinak alkotása, mely az épülő emlékkert munkálatait takarta)
(DMJV felajánlása) • vegyes technika, zománcfesték Becsült érték: darabonként 10.000 Ft • Kikiáltási ár: 4.000 Ft A többi paraván az Immánuel Otthon belső udvarán kerül nyilvános árverésre 2011 tavaszán, ahol időpontegyeztetés után megtekinthetők.
A Dévai Szent Ferenc Alapítvány
Az Immánuel Otthon A Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthona közoktatási, egészségügyi és nappali szociális szolgáltatásokat biztosít 76, többnyire halmozottan sérült gyermeknek és fiatalnak 6 és 30 éves életkor között. Célunk, hogy a rendelkezésre álló legkorszerűbb módszerekkel és eszközökkel biztosítsuk a gondoskodásunkra bízott fiatalok társadalmi rehabilitációját. A gyermekek képességeiknek megfelelően gyógypedagógiai oktatásban vagy fejlesztő iskolai oktatásban, logopédiai valamint alternatív és augmentatív kommunikációs fejlesztésben és intenzív mozgásterápiában részesülnek. A tanköteles kor feletti fiatalok számára - a fogyatékosság szabta határokon belül - az önálló életre való felkészítés a legfontosabb és a kreatív készségek kibontakoztatása, melyek révén megtapasztalhatják a hasznosság élményét. Ennek színterei a sütés-főzések, gyertyaöntés, agyagozás és egyéb kreatív foglalkozások. Ugyanígy a művészeti nevelés is fontos részét képezi az Otthonban folyó munkának, melyre jó alkalmat kínálnak a zenei, drámapedagógiai és az ünnepkörökhöz kötődő foglalkozások, gyermekkórus, tánc, kerekesszékesés néptánc szakkör. A súlyos, halmozott fogyatékossággal élő beszédképtelen személyek számára az egész Észak-alföldi Régióra kiterjedően alternatív és augmentatív kommunikációs eszközkölcsönzőt működtet az Otthon. Egyházi intézményként fontos helyet kap a mindennapok során a keresztyén értékrend közvetítése a gyermekek, családjaik és munkatársak felé. A hittan órák, ünnepek, konfirmáció és a mindennapok során Isten elfogadó szeretetének továbbítása fontos cél, melynek során megérezhetik a fogyatékos emberek, hogy az Ő életük ugyanolyan fontos, mint minden más emberé. Ezért is tűzte ki az Otthon céljául a napi teendőkön túl a társadalomban való minél teljesebb körű részvételt. Így rendszeresen részt vesz kórusával és tánccsoportjával a város és az ország különböző rendezvényein, ifjúsági fesztiváljain.
Küldetésünket, hogy a súlyosan, halmozottan fogyatékos gyermekek, fiatalok minél jobb szolgáltatásokat vehessenek igénybe a teljes élet érdekében. Először 2007-ben szerveződött jótékonysági aukció az Immánuel Otthon javára, melynek bevétele közel 1,5 millió Ft volt. Ennek segítségével újítottuk fel játszóudvarunkat, mely így egyre több gyermekünk számára vált elérhetővé és biztonságossá. A 2008. évi jótékonysági aukció bevétele 2,4 millió forint volt, melynek segítségével különböző mozgásfejlesztő eszközök és a nehezen mozgó vagy mozgásképtelen ellátottak emelését segítő emelőszerkezet kerültek beszerzésre. A 2009. évi árverés egy újonnan kialakított speciális, akadálymentes foglalkoztató műhely beüzemeléséhez, és a szükséges eszközök megvásárlásához járult hozzá 3,6 millió forint erejéig. Az idei aukció bevétele pedig a fogyatékossággal élő fiatalok munkába állását, munkarehabilitációját segíti.
Székelyhídon, ebben a magyar-román határhoz közel eső kisvárosban Böjte Csaba ferences rendi szerzetes és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány jelenleg egy nappali ellátást biztosító, gyermekeket gondozó napköziotthont működtet. A nevelők a sokszor nagyon nehéz családi körülményeket ellensúlyozva nyújtanak segítséget az egyébként családjukban élő fiataloknak. A Székelyhídon végzett áldott tevékenység kiszélesítése érdekében a helyi önkormányzat az alapítvány kezelésébe adta az 1768-ban épült Stubenberg kastélyt. Csaba testvérék itt kívánnak egy újabb bentlakásos gyermekotthont létesíteni, átköltöztetve oda majd a napköziotthon lakóit is. Az épület méreteire „Szeresd a gyermeket, jellemző, hogy annak csak az alsó szintjén 18 terem A lét fénye Ő van, melyekben 8-8 gyermek lakhat majd. Esteledik, hogyha megy, „Szeresd a gyermeket, A műemlék épületben azelőtt 54 éven keresztül Hajnalodik, hogyha jő.” A lét fénye Ő (2008-ig) működött a város Petőfi Sándorról elneve(Móra Ferenc) zett gimnáziuma. A kastély állapota azóta egyre romEsteledik, hogyha megy, lik, a város pedig képtelen volna egy teljes felújítás Hajnalodik, hogyha jő.”
költségeit fedezni. Böjte Csaba ferences-rendi szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetője jelezte, hogy szívesen támogatja a helyiek ötletét, és 49 évre használatba veszi, felújítja az ingatlant, és megteremti benne a regionális központként szolgáló gyermekotthont. Böjte Csaba és a helyi önkormányzat együttműködése nem előzmény nélküli, hiszen Székelyhídon 2007. óta működik az alapítvány támogatásával a Dévai Szent Ferenc Óvoda, melyet jól fog kiegészíteni a létesítendő gyermekotthon. A Csaba testvér által létesített házak sok, jobb sorsra érdemes gyermeknek nyújtanak menedéket és adnak reményt, esélyt a felemelkedésre. A kastély felújítása már megkezdődött, de leromlott állapota miatt akár több évig is eltarthat. Ha elkészül, az egyik legnagyobb bentlakásos otthonnak adhat helyet Csaba testvér hálózatában. Az alapítványról, az árvaházakról, Böjte Csaba ferences rendi munkájáról bővebb információ szerezhető az alábbi web oldalakon: www.devaigyerekek.hu; www. magnificat.ro.
(Móra Ferenc)
Debrecen Nagytemplomi Református Egyházközség
Immánuel Otthona
4029 Debrecen, Pacsirta u. 51. Telefon: 06 (52) 530-027 E-mail:
[email protected] www.immanuelotthon.hu Az Immánuel Alapítvány adószáma: 19123350-1-09 Bankszámlaszáma: 11609005-03650900-09000000
Ki Böjte Csaba? Több helyen eltöltött papi szolgálata után 1992-ben Dévára helyezték, ahol jelentős fordulatot vett az élete. Oltalmába fogadott néhány utcagyereket, és a lakatot leverve az elhagyott és évtizedek óta üresen álló ferences kolostorba költöztek. A román hatóságok ellenezték ezt a lépését, és többször felszólították az épület elhagyására. Böjte atya válasza az volt, hogy a gyerekeket rakják az utcára a rendőrök. Ez nem történt meg. Az árvákat befogadó ferences rendi szerzetesnek hamar híre ment Déván. Mára tevékenységét elismerik egész Erdélyben, Romániában és Magyarországon, de Európa több országában is. Az alapvető életfeltételeken kívül (ruha, étel, stb. biztosítása) taníttatásukkal is foglalkozik, melybe vallási és erkölcsi nevelésük is beletartozik.
Kiemelt támogatóink:
Aknay János, Bukta Imre, Charles Sucsan, Csíkszentmihályi Róbert, Deim Pál, E-ON Tiszántúli Áramszolgáltató Zrt., FÓRUM Debrecen Bevásárlóközpont, Földi Péter, Győrfi Sándor, Láng-Miticzky Katalin, Lóránt János Demeter, Magyar Református Szeretetszolgálat, Mág Tamás, Pannon Guard ZRt., Palásti Renáta, Pákh Imre, Péter Képkeretezés, Széll László, Tenk László.
Támogatóink: Abigail Galéria Aby Szabó Csaba Aknay János Bagdány Franciska Baráth Pál Bernáth Lajos Bíró Eszter Bodó István Burai István Családi Krisztina Cserép Zsuzsa Csire László Csetneki József Csorján Melitta David Beeri DMJV Önkormányzata Dobesch Máté Don Pedro Pizzéria Dusza Tibor Dzsudzsák Balázs efZámbó István Erdész Galéria Szentendre Fátyol Zoltán Fehér Imre feLugossy László Gaál József Gall Gábor Gebri András Giflo H. Péter
Gonda Zoltán Grela Aleksandra Győrfi Lajos Gyurkovics Hunor (Szabadka) Hartung Sándor Hegymegi István Herczeg András Herman Emőke Holló Anna Hollóné Maksa Olga Hornyik Zoltán iStyle Kft Joseph Kádár Józsa János Józsa Poppea Juhász Tamás Karassi Attila Kárpáti Gusztáv Kassai Imre Kis Imre Miklós Kölcsey Központ Db. Komiszár János Komlódi Judit Kónya Ábel KŐR Dáma Egyesület Kovács Ferenc Kővári Attila Krizbai Sándor L. Ritók Nóra
László Ákos Leel-Őssy Enikő Lévai Gábor Lous Stuijfzand Lőrincz Emőke Luczi János Lukoviczky Endre M. Kiss Katalin Madarász Gyula Madarász Kathy Margit Magyar Református Szeretetszolgálat Makai Imre Makhult Gabriella Maksai János Masits István Máté László Misztika Galéria Nagy Boglárka Nagy Sándor Nagy Sándor Zoltán Nagyházi Csaba Nicolas Shepherd (USA) Nuridsány Éva Oláh Sándor Olcsai Kiss Zoltán Oravecz András Papp Károly Póka György Potyók Tamás
Prím Zoltán Prof. Pokorádi László Prokisch Dániel Regős István Sándor Margit Serfőző Attila Szabadi Katalin Szabó András Szabó Balázs Szabó Sándor Szalma Ilona Szántói Krisztián Szarka László Szeifert Imre Szilágyi Imre Szőnyi Sándor Szurcsik József Szűcs Tamás Tamus István Tarciso Viriato Tarnóczi József Tóth Ernő Tóth Szabolcs Újvári Gyula Vígh István Wahorn András Walter Gábor Wrobel Péter
39 Fotó: Margó-Foto · Grafikai tervezés, nyomdai előkészítés: Printart-Press Kft. (www.printart.hu) · Nyomda: Centerprint Kft. (www.centerprint.hu)
„Szeresd a gyermeket, A lét fénye Ő Esteledik, hogyha megy, Hajnalodik, hogyha jő.” (Móra Ferenc)
8. Debreceni
Jótékonysági Aukció Az Immánuel Otthon és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány Székelyhídi Gyermekotthona megsegítésére Az aukció helye: FÓRUM Debrecen Bevásárlóközpont földszint (4029 Debrecen, Csapó utca 30. ) Ideje: 2010. december 5. 1500 A megjelenteket köszönti: Dr. Bölcskei Gusztáv a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke Ezt követően a résztvevők az Immánuel Otthon műsorát tekinthetik meg. Az est háziasszonya, az árverést vezeti: Pappné Nagy Magdolna Az alkotások sajtótájékoztató keretében kerülnek bemutatásra 2010. november 26-án, pénteken 1100 órakor a FÓRUM Debrecen Bevásárlóközpont földszintjén A sajtótájékoztatón a megjelenteket köszönti: Győri Zsófia az Immánuel Otthon vezetője és Dr. Papp Gyula az aukció szervezője A sajtótájékoztatót követően az aukcióig a képek folyamatosan megtekinthetők a helyszínen a www.axioart.com és a www.immanuelotthon.hu címen. Ha a rendezvénnyel kapcsolatban kérdése van, vagy az aukción nem tud személyesen megjelenni, vételi szándékát jelezheti a 06 (20) 428-0888-as telefonszámon vagy a
[email protected] e-mail címen.